Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
Johnny Marv
QUOTE(Victor_Mannheim @ Jan 16 2019, 16:36 ) *
σλουκας - ξενος

κιλπατρικ - ξενος - ελληνας φτηνος

παπ θανασης

κρις μητογλου

ντειβις πειν παπαγιαννης

οπου ελληνας φτηνος παιχτης α1 με 100.000 το πολυ

μητογλου παπαγιαννης μειωση 50% αλλιως φτηνος ελληνας παιχτης με 100.000 το πολυ

καλαθης παππας διακοπη συμβολαιου και μεταγραφη σε αλλες ομαδες

γκιστ λασμε κοι λοιποι να φυγουν χτες

προπονητης πιτινο η σαρας

το ροστερ βασιζεται σε πολυ καλους ξενους παιχτες και οχι σε ελληνικους κορμους σπαρτιατικες φαλαγγες και μακεδονικες σαρισες

πρωταθλημα κατα 90% και συμμετοχη σε φ4 κατα 90%



Προσπαθώ να συζητήσω με τους φίλους πάνω και να τους πείσω ότι αποκλείεται το μπατζετ να ανεβει όσο πιστεύουν και έρχεσαι εσυ και γράφεις για διακοπή συμβολαίου στον καλαθη , τον καλύτερο παίκτη της ομάδα , τον ηγέτη μας αλλά και τον καλύτερο παίκτη της εθνικής ελλαδος μετά τον Γιάννη . Αλλά ξεχνά τα όλα αυτά ... το ότι ο καλαθης έχει συμβόλαιο για αλλα 2 χρόνια με συνολικές αποδοχές στα 4,5 μυρια σε απασχολεί καθόλου ; Δυο τέτοια την ημέρα να γράφονται εδώ και με βλέπω να πηγαίνω και εγώ στο γκαζετα και στο γιουροχουπς να γράφω μπας και βρω ποστς με περισσότερη λογική...


QUOTE(john wick @ Jan 16 2019, 16:15 ) *
Κύριοι , είμαι πολύ περήφανος , διότι με το παρακάτω ρόστερ , κλειδώνεις ελλ πρωτάθλημα , κύπελλο και ράβεις το 7ο....

1. Καλάθης (2.2) , Σλούκας , (1.9) ,

2. Cory Higgins (1.8) , Kuric , (1) , Παππάς (600 με αναπροσαρμογή εννοείται.. )

3. Θανάσης (500) , Παπαπέτρου (800) ,

4. Singleton ( 1.8 ) , Μήτογλου (400) ,

5. Davies (1.1) , Παπαγιάννης (400) , ΞΕΝΟΣ ΜΑΠ (600)




υ.γ1
Ξέρω , θα μου πείτε ,μα κ μου , ο Σλούκας δεν έρχεται , ο Higgins ,ο Singleton κλπ... laugh.gif
Με μπάτζετ 14 εκατομμύρια € .
Ας μην κοροιδευόμαστε σύντροφοι... sad.gif
Αν δεν σκάσεις λεφτά , κούπα δεν βλέπεις ... Και μιλάμε να σκάσεις λεφτά για παίκτες παιγμένους στο υψηλό επίπεδο ,όχι για παίκτες που θα πάνε F4 και θα τους κοπούν τα πόδια...
Εχεις firepower στα γκαρντ , 3ποντο , έχεις ριμπάουντ....Λίγο με χαλάει η θέση 3 , προτιμούσα έναν πιο σουτερ Θανάση αλλά οκ.. laugh.gif
Αυτό λοιπόν το ρόστερ ναι μπορεί υπό τις οδηγίες του κατάλληλου προπονητή να σου φέρει κούπα..
Το βάζω λοιπόν διότι (κατά τη γνώμη μου φυσικά) κάποια ρόστερ που γράφονται είναι για να είμαστε όπως τώρα , δλδ να παλεύουμε να μπούμε με το ζόρι στην 8άδα...
δεν ειναι αυτό το θέμα μας (η 8άδα)...
Ετσι κ αλλιώς ότι κ να γίνει η φετινή ομάδα κάτα κάποιο τρόπο έχει ημερομηνία λήξης. Το καλοκαίρι όλοι σχεδόν οι ξένοι θα φύγουν..
Κάνεις αύξηση μπάτζετ (δεν μιλάμε για τρελά νούμερα) και συννάμα έχεις 12-13 χιλιάδες διαρκείας ..


υ.γ2
Εφ όσον δεν έρθει πχ ο Singleton φέρνεις αντίστοιχης αξίας παίκτη , κ.ο.κ....
οι Vesely , Tavares , κλπ αυτού του κόσμου δεν αντιμετωπίζονται με σφεντόνες... smile.gif


Πολυ δυνατο ρόστερ αν και ακριβό για τα γούστα της ομάδας... ωστόσο αν όντως φτάσει τόσο ψηλά το μπατζετ ... ποιος θα πρώτο παίζει στη περιφέρεια ; Καλαθης είναι για 30 λεπτά , σλουκας,Χίγκινς είναι για 25+ λεπτά και Κουριτς για 20 λεπτά πάνω κάτω . Και έχεις και έναν παππα που θα θέλει να παίζει ένα 12λεπτο σίγουρα . Θα παίζουν ξύλο για το ποιος θα πρωτοπαιξει

ΥΓ. Ακόμα και να διαθέτουμε τόσο υψηλό μπατζετ , οι 3 μεγάλες έχουν μπατζετ των 40εκ. Αν θέλουν για πλάκα τους κρατάνε τους σλουκα-Χίγκινς ή η μπαρτσα τον Κουριτς και να αποκτήσουν και τον ντειβις πχ . Δεν είναι όλα στο χέρι μας . Για αυτό σας λέω , έναν από αυτούς τους παιχταράδες πρώτης γραμμής να καταφέρουμε να πάρουμε και να λέμε χίλια ευχαριστώ !!!
ΥΓ2. Προτιμώ ντερικ ουλιαμς από σιγκλετον
ΥΓ3. Αν είναι να ανεβει τόσο το μπατζετ να φέρουμε πίσω τον τζεημς και να πληρώσουμε και μπαϊ αουτ στην αρμανι . Αυτό ναι να το κάνουμε!!
Victor_Mannheim
QUOTE (Johnny Marv @ Jan 16 2019, 17:10 ) *
Προσπαθώ να συζητήσω με τους φίλους πάνω και να τους πείσω ότι αποκλείεται το μπατζετ να ανεβει όσο πιστεύουν και έρχεσαι εσυ και γράφεις για διακοπή συμβολαίου στον καλαθη , τον καλύτερο παίκτη της ομάδα , τον ηγέτη μας αλλά και τον καλύτερο παίκτη της εθνικής ελλαδος μετά τον Γιάννη . Αλλά ξεχνά τα όλα αυτά ... το ότι ο καλαθης έχει συμβόλαιο για αλλα 2 χρόνια με συνολικές αποδοχές στα 4,5 μυρια σε απασχολεί καθόλου ; Δυο τέτοια την ημέρα να γράφονται εδώ και με βλέπω να πηγαίνω και εγώ στο γκαζετα και στο γιουροχουπς να γράφω μπας και βρω ποστς με περισσότερη λογική...

το μπατζετ θα ανεβει του χρονου οσο και αν δεν θελουν καποιοι για να εχουν να πουνε κατι αρνητικο για τον προεδρο
τα συμβολαια ειναι για σπανε με καλη θεληση ολα μπορουν να γινουν και να διορθωθουν τα λαθη του περσινου καλοκαιριου
j-kidd13
QUOTE(Victor_Mannheim @ Jan 16 2019, 17:34 ) *
το μπατζετ θα ανεβει του χρονου οσο και αν δεν θελουν καποιοι για να εχουν να πουνε κατι αρνητικο για τον προεδρο
τα συμβολαια ειναι για σπανε με καλη θεληση ολα μπορουν να γινουν και να διορθωθουν τα λαθη του περσινου καλοκαιριου


Από που προκύπτει ότι το μπάτζετ θα ανέβει του χρόνου και είσαι τόσο βέβαιος?
Επίσης, ο Νικ θα δεν θα πάει πουθενά, έχει συμβόλαιο, είναι τοπ πλευμεικερ,και τέτοια συμβόλαια δεν σπάνε.
shtarkws
QUOTE(Victor_Mannheim @ Jan 16 2019, 17:34 ) *
το μπατζετ θα ανεβει του χρονου οσο και αν δεν θελουν καποιοι για να εχουν να πουνε κατι αρνητικο για τον προεδρο
τα συμβολαια ειναι για σπανε με καλη θεληση ολα μπορουν να γινουν και να διορθωθουν τα λαθη του περσινου καλοκαιριου


Και ποιος σου είπε ότι ο κόσμος του Παναθηναϊκού ή η διοίκηση δεν θέλει τον Καλάθη; Τον Καλάθη δεν τον θέλουν, ευτυχώς, ελάχιστοι που η σχέση τους με το μπάσκετ είναι όσο του Παπαγιάννη με το μπαλέτο.
Victor_Mannheim
QUOTE (j-kidd13 @ Jan 16 2019, 17:38 ) *
Από που προκύπτει ότι το μπάτζετ θα ανέβει του χρόνου και είσαι τόσο βέβαιος?
Επίσης, ο Νικ θα δεν θα πάει πουθενά, έχει συμβόλαιο, είναι τοπ πλευμεικερ,και τέτοια συμβόλαια δεν σπάνε.

απο τις κινησεις του προεδρου προκυπτει
θα δουμε ωραια πραγματα το καλοκαιρι
εγω εγραψα τι θα πρεπει να γινει σχετικα με τον καλαθη οχι τι θα γινει σχετικα με τον καλαθη
ολα τα συμβολαια σπανε για τα παντα υπαρχουν τροποι

QUOTE (shtarkws @ Jan 16 2019, 17:44 ) *
Και ποιος σου είπε ότι ο κόσμος του Παναθηναϊκού ή η διοίκηση δεν θέλει τον Καλάθη; Τον Καλάθη δεν τον θέλουν, ευτυχώς, ελάχιστοι που η σχέση τους με το μπάσκετ είναι όσο του Παπαγιάννη με το μπαλέτο.

αν δεν ηταν ο τσαβι το καλοκαιρι ο καλαθης δεν θα ηταν στην ομαδα
τοσο πολυ τον ηθελε η διοικηση
pan24
QUOTE (Victor_Mannheim @ Jan 16 2019, 17:34 ) *
το μπατζετ θα ανεβει του χρονου οσο και αν δεν θελουν καποιοι για να εχουν να πουνε κατι αρνητικο για τον προεδρο
τα συμβολαια ειναι για σπανε με καλη θεληση ολα μπορουν να γινουν και να διορθωθουν τα λαθη του περσινου καλοκαιριου

Τα συμβολαια δεν σπανε με καλη θεληση
Σπανε με λεφτα

QUOTE (shtarkws @ Jan 16 2019, 17:44 ) *
Και ποιος σου είπε ότι ο κόσμος του Παναθηναϊκού ή η διοίκηση δεν θέλει τον Καλάθη; Τον Καλάθη δεν τον θέλουν, ευτυχώς, ελάχιστοι που η σχέση τους με το μπάσκετ είναι όσο του Παπαγιάννη με το μπαλέτο.

Εκανα εικονα τον Παπαγιαννη να χορευει μπαλετο και γελαω μονος μου smiley.gif
j-kidd13
QUOTE(Victor_Mannheim @ Jan 16 2019, 17:46 ) *
απο τις κινησεις του προεδρου προκυπτει
θα δουμε ωραια πραγματα το καλοκαιρι
εγω εγραψα τι θα πρεπει να γινει σχετικα με τον καλαθη οχι τι θα γινει σχετικα με τον καλαθη
ολα τα συμβολαια σπανε για τα παντα υπαρχουν τροποι


Ποιες κινήσεις? Επειδή έφερε τώρα τον Κιλπατρικ?
Καλά προφανώς και δεν αφήνεις τον ίσως καλύτερο πλευ μέικερ της ευρώπης, καλύτερο και στις 2 μεριές του παρκέ...
Οαο για τον αν τον θέλει η διοίκηση, ο ίδιος ο Δγ στο ινστα τον αποθεώνει συχνά πυκνά όταν κάνει εμφανισαρες.
basket72
QUOTE (john wick @ Jan 16 2019, 16:15 ) *
Κύριοι , είμαι πολύ περήφανος , διότι με το παρακάτω ρόστερ , κλειδώνεις ελλ πρωτάθλημα , κύπελλο και ράβεις το 7ο....

1. Καλάθης (2.2) , Σλούκας , (1.9) ,

2. Cory Higgins (1.8) , Kuric , (1) , Παππάς (600 με αναπροσαρμογή εννοείται.. )

3. Θανάσης (500) , Παπαπέτρου (800) ,

4. Singleton ( 1.8 ) , Μήτογλου (400) ,

5. Davies (1.1) , Παπαγιάννης (400) , ΞΕΝΟΣ ΜΑΠ (600)


Είσαι πολύ μπροστά φίλε Wick!
smile.gif

Πέραν της πλάκας, αυτό που έχω να πω εγώ ότι το καλύτερο θα ήταν να ξεκινήσετε από την αρχή το επόμενο καλοκαίρι, δοθέντος του γεγονότος ότι τελειώνουν και τα συμβόλαια και των 6 ξένων και όλοι τους είναι γι΄άλλαγμα.

Επιπλέον, διαθέτετε έναν καλό κορμό 4 Ελλήνων με τον έναν να είναι παικταράς (Νικ) και σε καλή ηλικία και τους άλλους 3, να είναι καλοί ρολίστες και σε ακόμα καλύτερη ηλικία (Ιωάννης,/ Μήτογλου και Θανάσης κατά σειρά αξίας και προοπτικών).

Εκεί λοιπόν που πρέπει να ρίξετε το βάρος σας ως μπασκετικός οργανισμός, είναι στην υπογραφή ενός προπονητή με παραστάσεις από το κορυφαίο επίπεδο και όρεξη για διάκριση κι έργο. Με έναν ορίζοντα τουλάχιστον διετίας ή τριετίας.

Και να αφήσετε στην άκρη φράσεις όπως " να ράψουμε το 7ο" γιατί ανήκουν στο παρελθόν (ως προφανής στόχος τουλάχιστον, όπως επί Παύλου/Ζοτς/πρωτοκλασσάτων γηγενών παικτών/ κι Ελλάδας σε -επίπλαστες- εποχές παχέων αγελάδων) κι αν προκύψει το 7ο θα είναι ως έκπληξη με εσάς αουτσάιντερ που είναι και πιο εύκολο.

Αυτό που θέλει είναι υπομονή και ψάξιμο.
Αυτά τα ολίγα με (μπασκετική bball.gif ) συμπάθεια.
* Ο Κόρι Χίγκινς είναι για μένα ο πολυτιμότερος παίκτης της ΤΣΣΚΑ. Σίγουρα μέσα στους καλύτερους παίκτες που παίζουν στην διοργάνωση. Θα είναι η πατάτα της δεκαετίας αν τον αφήσουν να φύγει από τη Μόσχα.
Victor_Mannheim
QUOTE (j-kidd13 @ Jan 16 2019, 17:49 ) *
Ποιες κινήσεις? Επειδή έφερε τώρα τον Κιλπατρικ?
Καλά προφανώς και δεν αφήνεις τον ίσως καλύτερο πλευ μέικερ της ευρώπης, καλύτερο και στις 2 μεριές του παρκέ...
Οαο για τον αν τον θέλει η διοίκηση, ο ίδιος ο Δγ στο ινστα τον αποθεώνει συχνά πυκνά όταν κάνει εμφανισαρες.

ολους τους αποθεωνει στο ινστα γιατι ετσι πρεπει να κανει ενας προεδρος
στις συζητησεις που κανει με τους προπονητες φαινεται ποιον θελει
πχ τον παππα τον ηθελε,λαθος του φυσικα
τον καλαθη τον εσωσε ο τσαβι αν δεν ηταν αυτος θα ειχε φυγει

j-kidd13
QUOTE(Victor_Mannheim @ Jan 16 2019, 17:54 ) *
ολους τους αποθεωνει στο ινστα γιατι ετσι πρεπει να κανει ενας προεδρος
στις συζητησεις που κανει με τους προπονητες φαινεται ποιον θελει
πχ τον παππα τον ηθελε,λαθος του φυσικα
τον καλαθη τον εσωσε ο τσαβι αν δεν ηταν αυτος θα ειχε φυγει


Tο ξέρεις εκ των έσω?
john wick
QUOTE (Victor_Mannheim @ Jan 16 2019, 14:54 ) *
ολους τους αποθεωνει στο ινστα γιατι ετσι πρεπει να κανει ενας προεδρος
στις συζητησεις που κανει με τους προπονητες φαινεται ποιον θελει
πχ τον παππα τον ηθελε,λαθος του φυσικα
τον καλαθη τον εσωσε ο τσαβι αν δεν ηταν αυτος θα ειχε φυγει



έχεις inside info;
Victor_Mannheim
QUOTE (j-kidd13 @ Jan 16 2019, 17:56 ) *
Tο ξέρεις εκ των έσω?

αφου το ειπε σε συνεντευξη του
την ειχαν ποσταρει και εδω παλιοτερα
john wick
QUOTE (Victor_Mannheim @ Jan 16 2019, 15:57 ) *
αφου το ειπε σε συνεντευξη του
την ειχαν ποσταρει και εδω παλιοτερα



τα έχεις λίγο μπερδεμένα μέσα σου... laugh.gif
stefkorner
κανω πως δεν βλεπω αυτα που γραφει ο προεδρικος μεχρι το μεδουλι.. Victor
και παω on the topic .. στα των 4ριων! να σας πω εγω ποιον θα ονειρευομουν για την θεση βασικουρα!
τον Σουηδο Γερεμπκο ! εχει πεσει στα 2.2 μεικτα!
οποτε με 1.2-1.3 καθαρα στα 32 του πιθανοτατα ερχεται Ευρωπη !να τον προλαβουμε απο καμια Ρεαλ -Τσσκα rolleyes.gif
whaler
Νομιζω πως αδυνατουμε να χωνεψουμε τη γενικοτερη οικονομικη και οχι μονο κατασταση στη χωρα και τις ομαδες και να καταλαβουμε πως δεν γινεται να ειμαστε παντα φαβρι για Φ4.
Αναλωνομαστε να κουβεντιαζουμε ουτοπικα, αν μου επιτρεπετε, σεναρια για ροστερ, που δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα. Και νομιζω αποδειξη γι αυτο ειναι ολα τα ροστερ των τελευταιων - μετα Ζελικο - εποχων.
Προσωπικα, αυτο που θελω ειναι να δω μια καλη στελεχωση, ας ειναι και με φαινομενικα 'μετριους' παικτες, συνοδευομενους απο εναν καλο και εξελιξιμο προπονητη, που να αποδιδουν ωραιο και καλο μπασκετ. Και αυτο το τελευταιο ειναι πολυ σημαντικο.
Αν ειναι να ξαναπαμε Φ4, πιστευω πως θα γινει απο σποντα, οπως πηγε η Μπασκονια π.χ.
Ετσι και εμεις θα παταμε στα ποδια μας και θα ευχαριστηθουμε και ωραιο μπασκετ, που ειναι και η πεμπτουσια εδω περα.
Τι να το κανω να παρει και 2-3 εκτος εδρας παιχνιδια ο Κιθ και να μπουμε playoff και να πεσουμε αμαχητι στα χιαστι; Εμενα δε μου λεει τιποτα αυτο.

Μου αρεσει να βλεπω ροστερ που προτεινονται παικτες λαβρακια, που δενουν μεταξυ τους ωραια (εστω στη θεωρια) και που μπορει να αποδωσουν καλο μπασκετ.


@Wick μαζι σου, υπερτελειο ροστερ, αλλα ρεαλιστικα μιλωντας, δε νομιζω πως μπορουμε να το δουμε αν δεν αλλαξουν δραματικα πραγματα...

@Stef ο Jerebkο εχει θεση για 1-2 χρονια στο NBA ακομα. Φετος παιζει κοντα στα 20 λεπτα μ.ο. και ειναι απο τους πιο ενεργους στο rotation.
Victor_Mannheim
QUOTE (john wick @ Jan 16 2019, 18:13 ) *
τα έχεις λίγο μπερδεμένα μέσα σου... laugh.gif

παταξον μεν, ακουσον δε peace.gif
john wick
QUOTE (whaler @ Jan 16 2019, 15:18 ) *
Νομιζω πως αδυνατουμε να χωνεψουμε τη γενικοτερη οικονομικη και οχι μονο κατασταση στη χωρα και τις ομαδες και να καταλαβουμε πως δεν γινεται να ειμαστε παντα φαβρι για Φ4.
Αναλωνομαστε να κουβεντιαζουμε ουτοπικα, αν μου επιτρεπετε, σεναρια για ροστερ, που δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα. Και νομιζω αποδειξη γι αυτο ειναι ολα τα ροστερ των τελευταιων - μετα Ζελικο - εποχων.
Προσωπικα, αυτο που θελω ειναι να δω μια καλη στελεχωση, ας ειναι και με φαινομενικα 'μετριους' παικτες, συνοδευομενους απο εναν καλο και εξελιξιμο προπονητη, που να αποδιδουν ωραιο και καλο μπασκετ. Και αυτο το τελευταιο ειναι πολυ σημαντικο.
Αν ειναι να ξαναπαμε Φ4, πιστευω πως θα γινει απο σποντα, οπως πηγε η Μπασκονια π.χ.
Ετσι και εμεις θα παταμε στα ποδια μας και θα ευχαριστηθουμε και ωραιο μπασκετ, που ειναι και η πεμπτουσια εδω περα.
Τι να το κανω να παρει και 2-3 εκτος εδρας παιχνιδια ο Κιθ και να μπουμε playoff και να πεσουμε αμαχητι στα χιαστι; Εμενα δε μου λεει τιποτα αυτο.

Μου αρεσει να βλεπω ροστερ που προτεινονται παικτες λαβρακια, που δενουν μεταξυ τους ωραια (εστω στη θεωρια) και που μπορει να αποδωσουν καλο μπασκετ.


@Wick μαζι σου, υπερτελειο ροστερ, αλλα ρεαλιστικα μιλωντας, δε νομιζω πως μπορουμε να το δουμε αν δεν αλλαξουν δραματικα πραγματα...

@Stef ο Jerebkο εχει θεση για 1-2 χρονια στο NBA ακομα. Φετος παιζει κοντα στα 20 λεπτα μ.ο. και ειναι απο τους πιο ενεργους στο rotation.



laugh.gif laugh.gif
Αυτό ήθελα κ εγώ να γράψω...
ότι εάν δεν αλλάξουν δραματικά τα πράγματα , δεν πρόκειται να δούμε ξανά f4..
Victor_Mannheim
QUOTE (whaler @ Jan 16 2019, 18:18 ) *
@Wick μαζι σου, υπερτελειο ροστερ, αλλα ρεαλιστικα μιλωντας, δε νομιζω πως μπορουμε να το δουμε αν δεν αλλαξουν δραματικα πραγματα...

θα αλλαξουν να εχετε πιστη στον προεδρο κανει παντα το καλυτερο για την ομαδα με προσωπικες θυσιες
υπομονη ως το καλοκαιρι
stefkorner
QUOTE (whaler @ Jan 17 2019, 00:18 ) *
@Stef ο Jerebkο εχει θεση για 1-2 χρονια στο NBA ακομα. Φετος παιζει κοντα στα 20 λεπτα μ.ο. και ειναι απο τους πιο ενεργους στο rotation.


1-2 πιθανοτατα να εχει !παντως τα 20λεπτα στους warriors δεν σημαινουν παντα και πολλα ,στο σεκοντ γιουνιτ αυτης της ομαδας..!
το προηγουμενο συμβολαιο ηταν 5-5.5 ,τωρα πηγε 2.2 και μονοετες !πλεον μπορει να θεωρειται και προσιτος !με 1.2-1.3 καθαρα πολυ πιθανο και να δελεαστει !ειναι Ευρωπαιος που δεν εχει παιξει ποτε στο υψηλοτερο επιπεδο εδω και ισως να το επιθυμει ..
pan24
QUOTE (stefkorner @ Jan 16 2019, 18:31 ) *
1-2 πιθανοτατα να εχει !παντως τα 20λεπτα στους warriors δεν σημαινουν παντα και πολλα ,στο σεκοντ γιουνιτ αυτης της ομαδας..!
το προηγουμενο συμβολαιο ηταν 5-5.5 ,τωρα πηγε 2.2 και μονοετες !πλεον μπορει να θεωρειται και προσιτος !με 1.2-1.3 καθαρα πολυ πιθανο και να δελεαστει !ειναι Ευρωπαιος που δεν εχει παιξει ποτε στο υψηλοτερο επιπεδο εδω και ισως να το επιθυμει ..

Ποτε δεν ξερεις πως το σκεφτεται ο καθενας αλλα νομιζω παικτη που παιζει 20 λεπτα στο nba οποιασδηποτε εθνικοτητας κι αν ειναι δεν τον παιρνεις στην Ευρωπη εκτος ισως αν του δωσεις τοσα λεφτα που δεν μπορει να αρνηθει δηλαδη συμβολαιο ρωσοτουρκικης(2,5-3 καθαρα)

Οτι παιζει στους Γουοριορς ειναι αλλος ενας λογος
Παιζει 20 λεπτα στην ομαδα που καθε χρονο ειναι φαβορι για δαχτυλιδι
whaler
QUOTE (stefkorner @ Jan 16 2019, 19:31 ) *
1-2 πιθανοτατα να εχει !παντως τα 20λεπτα στους warriors δεν σημαινουν παντα και πολλα ,στο σεκοντ γιουνιτ αυτης της ομαδας..!
το προηγουμενο συμβολαιο ηταν 5-5.5 ,τωρα πηγε 2.2 και μονοετες !πλεον μπορει να θεωρειται και προσιτος !με 1.2-1.3 καθαρα πολυ πιθανο και να δελεαστει !ειναι Ευρωπαιος που δεν εχει παιξει ποτε στο υψηλοτερο επιπεδο εδω και ισως να το επιθυμει ..


Ειναι ισως η μονη ομαδα στο ΝΒΑ οπου τσ 20 λεπτα second unit πραγματικα λενε κατι, πιστεψε με wink.gif
stefkorner
QUOTE (whaler @ Jan 17 2019, 01:48 ) *
Ειναι ισως η μονη ομαδα στο ΝΒΑ οπου τσ 20 λεπτα second unit πραγματικα λενε κατι, πιστεψε με wink.gif


ευχαριστω για την γνωση laugh.gif επιμενω ομως ! ενα δαχτυλιδι η 15 λεπτα στην regural season σε αυτη την ομαδα μπορει να φανταζομαστε οτι εξαργυρωνεται και στα επομενα συμβολαια (και εγω αυτο ακριβως πιστευα)
αλλα εχω δει περιπτωσεις που σε καμια περιπτωση δεν ισχυσε κατι τετοιο !
φυσικα εδω τα 20λεπτα αντιστοιχουν σε παικτη του ενεργου ροτεισον οπως λες και οχι σε garbage ,αλλα θα πρεπει να δουμε που θα βρεθει οταν θα αρχισει να τελειωνει η κανονικη σεζον και μετα στα πλει οφ ! γιατι τα τελευταια 2 χρονια οι warriors φαινεται να ανοιγουν πολυ το ροτεισον στην αρχη ,καθως δεν κυνηγανε πια ιστορικα ρεκορ και δεν σκοτωνονται για την νικη σε καθε μα καθε ματς!στα πιο κρισιμα ματς της δυσης παρατηρω οτι ο χρονος του Γερεμπκο πηγαινει προς τα 10λεπτα!αλλα οκ θα δουμε!και εγω θεωρω οτι μαλλον 1-2 καλα ακομα χρονια στο Nba μαλλον τα εχει!
G-arenas
καπου διαβασα οτι το περιστερι θελει ιαν! καλο θα ηταν να φυγει γιατι 5 σεντερ παραπαει πολυ.

μαζι με λασμε να φυγουν, λογικα θα δουμε και με κιθ τι θα γινει, ωστε μετα αν συνεχισουμε καλα να παρουμε αλλον εναν ειτε ασσο ειτε 4αρι.
pk13
QUOTE(Victor_Mannheim @ Jan 16 2019, 16:31 ) *
θα αλλαξουν να εχετε πιστη στον προεδρο κανει παντα το καλυτερο για την ομαδα με προσωπικες θυσιες
υπομονη ως το καλοκαιρι

Λολ είσαι σατανάς...😂😂😂😂
whaler
QUOTE (stefkorner @ Jan 16 2019, 20:03 ) *
ευχαριστω για την γνωση laugh.gif επιμενω ομως ! ενα δαχτυλιδι η 15 λεπτα στην regural season σε αυτη την ομαδα μπορει να φανταζομαστε οτι εξαργυρωνεται και στα επομενα συμβολαια (και εγω αυτο ακριβως πιστευα)
αλλα εχω δει περιπτωσεις που σε καμια περιπτωση δεν ισχυσε κατι τετοιο !
φυσικα εδω τα 20λεπτα αντιστοιχουν σε παικτη του ενεργου ροτεισον οπως λες και οχι σε garbage ,αλλα θα πρεπει να δουμε που θα βρεθει οταν θα αρχισει να τελειωνει η κανονικη σεζον και μετα στα πλει οφ ! γιατι τα τελευταια 2 χρονια οι warriors φαινεται να ανοιγουν πολυ το ροτεισον στην αρχη ,καθως δεν κυνηγανε πια ιστορικα ρεκορ και δεν σκοτωνονται για την νικη σε καθε μα καθε ματς!στα πιο κρισιμα ματς της δυσης παρατηρω οτι ο χρονος του Γερεμπκο πηγαινει προς τα 10λεπτα!αλλα οκ θα δουμε!και εγω θεωρω οτι μαλλον 1-2 καλα ακομα χρονια στο Nba μαλλον τα εχει!


Θα βγουμε πολυ off topic, αλλα συμφωνουμε πανω κατω rolleyes.gif

ΥΓ: Λενε πως οι Rockets ετοιμαζουν 10ημερο συμβολαιο στον Nunnaly παρεμπιπτοντως.
Johnny Marv
Willie Reed που αναφέρθηκε πάντως πολύ καλή περίπτωση παίκτη για το 5. Τον πρότεινα ξανά πρώτη φορά όταν πρώτο ψάχναμε 5αρι για φέτος...
stefkorner
ασχετο !για επιστροφη Vince Hunter τι θα λεγατε ; ( mvp του cl πιθανοτατα wink.gif )
οχι ασχημος για 2ος σεντερ σε ευρωλιγκατη ομαδα και με μεγαλη ακομα προοπτικη εξελιξης wink.gif
basket72
Κι ο Τζαμάρ Σμιθ που λέει ο JohnMarv, θα ήταν πολύ καλή λύση για το 2 ( με 600χιλ. έρχεται για 1+1 ), εφόσον αποκτηθεί καλός κόμπο με κοντά στο 1κ.
Τον είχαμε κουβεντιάσει και το καλοκαίρι. Από τα καλύτερα σουτ μέσης και μακρινής στην Ευρώπη.
stevebucknall11
QUOTE (stefkorner @ Jan 16 2019, 20:57 ) *
ασχετο !για επιστροφη Vince Hunter τι θα λεγατε ; ( mvp του cl πιθανοτατα wink.gif )
οχι ασχημος για 2ος σεντερ σε ευρωλιγκατη ομαδα και με μεγαλη ακομα προοπτικη εξελιξης wink.gif

Όχι ρε Στεφ. Όχι ξανά κοντό σέντερ. Έχει περάσει η μόδα. Πάντως σέντερ και άσους βρίσκεις μπόλικους. Το ίδιο 3άρια και 4άρια. Εκεί που είναι η μεγάλη δυσκολία είναι να βρεις σκόρερ δυάρια και γκαρ-φόργουορντ (αντιΛοτζέσκι), που να παίζουν και λίγο άμυνα. Στις θέσεις αυτές οι σεσημασμένοι είναι πανάκριβοι και οι υπόλοιποι μεγάλα ρίσκα. Αν μας βγει ο Κιλπάτρικ, θα ήταν ευχής έργο να μπορούσαμε να τον κρατήσουμε. Για αντιΛοτζέσκι δηλώνω αντίθετος στην περίπτωση Έρικσον (πολύ γατί), ενώ και ο Μαρίνκοβιτς είναι μεγάλο ρίσκο, αν θέλεις να πας για κούπα. Αυτός ο Χάρισον της Γαλατά που έγραψε ένας φίλος συμπαθητική περίπτωση αλλά και πάλι... Είχα προτείνει παλιότερα τον George King αλλά και γω δεν είμαι σίγουρος. Ο Νάνναλι είναι safe επιλογή, αλλά δεν ξέρω αν έρχεται σε μας και πόσα θα θέλει.
Thodoros
Λίγο δ3ν μπήκα μέσα και το έχετε μαστιγώσει το πράμα εσείς, κάτι ομάδες με 20 μύρια είδα πίσω biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Κάτι Νικ και Σλούκας! (λογική έχουμε ; μας έχει μείνει τίποτα από αυτήν η όνειρα τρελά ) ο Σλούκας δεν έμεινε πίσω από τον Σπανούλη που τότε και νέος ήταν και είχε να αποδείξει ότι αξίζει ... ΄τωρα θα έρθει σε εμάς με ένα εφάμιλλο συμβόλαιο με αυτό που μπορεί να πάρει και να είναι 2ος μεταξύ σοβαρού και αστείου όλο αυτό.
Και μετά όλοι οι άλλοι από 300χιλ ( ούτε Λάσμε βλέπω καμία , επιστροφή του Μαυροκεφαλίδη κολλάει μετά)

Αν θέλει να φτάξει ομάδα να βρει πρώτα προπονητή ( να μην κάνει καμία κίνηση ο dpg Έλληνες έχει τέλος , όλοι οι ξένοι πρέπει να είναι επιλογή προπονητή ) και θα προτιμούσα κάποιον που να δίνει βάση σε άμυνα . Γιατί με τον Νικ που έχουμε δεν γίνεται να έχουμε 4 σουτέρ παικταράδες που να μπορούν να κάνουν και τα άλλα καλά ... οπότε θεωρώ ότι το σουτ πρέπει να το σφάξουμε σε κάποιες θέσεις και να πάρουμε λύσεις που ταιριάζουν ,τα σίγουρα είναι :
1. Nικ (2.2) - Καλαιτζάκης
2. Παππάς 750χιλ.
3. Θανάσης (300) - Παπαπέτρου 750χιλ
4. μήτογλου (ούτε ξέρω λίγα θα είναι όμως)
5. Παπαγιάννης (?)
Να πω συνολικά 4.8~ 4.9 όλοι μαζί ! *( πες 5 στρογγυλά )
Ε έμειναν 5 ακόμα για 6 ξένους ( για αυτό είπα στην προηγούμενη ανάρτηση 4 με μύριο και 2 με μισό! ) ο ένας σέντερ μπορεί να είναι στα 500χιλ ( αν μάλιστα πάει καλά ο Πειν μπορεί να είναι και αυτός!) αν βγει αυτό μετά ψάχνεις τους παίκτες σου και αυτός που δεν σου βγαίνει παίρνεις ένα λαυράκι με 500χιλ και ότι βγει δεν έχει σημασία αν αυτός είναι Pf ή sg ... σημασία για εμένα έχει να έχεις φτιάξει ένα κορμό σωστό με τους υπόλοιπους , αν αυτός σε σου βγει μπορείς στο 2ο μισό να βρεις κάτι άλλο ( όπως κάνουμε και τώρα δλδ ) για έναν παίκτη που μπορεί να σου λείπει είναι οκ ως τακτική ( όχι όμως να σου λείπει όλη η ομάδα .. όπως φέτος που θές ψηλό αν και έχεις 4 που θες σουτέρ επειδή Κιθ και Ματ είναι στα Ιατρεία και παπάς χαμένος .
Άλλη μια καλή θέση που μπορεί να πάρει το ρίσκο είναι στο 2-3ρι που μπορεί να πάρει κάποιον καλό σουτέρ απλά ως ρολίστα φυσικά αμυντικά και σε άλλα δεν θα είναι καλός ( αλλά έχουμε και Παππαπέτρου και Θαντε )
G-arenas
QUOTE (stevebucknall11 @ Jan 16 2019, 21:15 ) *
Όχι ρε Στεφ. Όχι ξανά κοντό σέντερ. Έχει περάσει η μόδα. Πάντως σέντερ και άσους βρίσκεις μπόλικους. Το ίδιο 3άρια και 4άρια. Εκεί που είναι η μεγάλη δυσκολία είναι να βρεις σκόρερ δυάρια και γκαρ-φόργουορντ (αντιΛοτζέσκι), που να παίζουν και λίγο άμυνα. Στις θέσεις αυτές οι σεσημασμένοι είναι πανάκριβοι και οι υπόλοιποι μεγάλα ρίσκα. Αν μας βγει ο Κιλπάτρικ, θα ήταν ευχής έργο να μπορούσαμε να τον κρατήσουμε. Για αντιΛοτζέσκι δηλώνω αντίθετος στην περίπτωση Έρικσον (πολύ γατί), ενώ και ο Μαρίνκοβιτς είναι μεγάλο ρίσκο, αν θέλεις να πας για κούπα. Αυτός ο Χάρισον της Γαλατά που έγραψε ένας φίλος συμπαθητική περίπτωση αλλά και πάλι... Είχα προτείνει παλιότερα τον George King αλλά και γω δεν είμαι σίγουρος. Ο Νάνναλι είναι safe επιλογή, αλλά δεν ξέρω αν έρχεται σε μας και πόσα θα θέλει.

με την υποσημειωση οτι ασσους καλους βρισκεις οσους θες για μπακ απ του βασικου σου. εμεις εχουμε βασικο και καλυτερο ασσο οποτε ναι για μας ειναι ευκολο να βρεις. για αλλες ομαδες καθολου ευκολο.

σε γενικες γραμμες συμφωνω ομως. ειδικα 2 5αρια δυνατα, αθλητικα, να παιζουν πικ εν ρολ, να ριχνουν ταπες και να παιρνουν τα ριμπαουντ ειναι πραγματικα ευκολο να βρεις. ολες οι ομαδες εχουν εναν τετοιον. μονο εμεις δεν εχουμε.
basket72
QUOTE (stevebucknall11 @ Jan 16 2019, 21:15 ) *
Για αντιΛοτζέσκι δηλώνω αντίθετος στην περίπτωση Έρικσον (πολύ γατί), ενώ και ο Μαρίνκοβιτς είναι μεγάλο ρίσκο, αν θέλεις να πας για κούπα. Αυτός ο Χάρισον της Γαλατά που έγραψε ένας φίλος συμπαθητική περίπτωση αλλά και πάλι... Είχα προτείνει παλιότερα τον George King αλλά και γω δεν είμαι σίγουρος. Ο Νάνναλι είναι safe επιλογή, αλλά δεν ξέρω αν έρχεται σε μας και πόσα θα θέλει.


Θα μπορούσα να προτείνω 2-3 αμερικάνους που παίζουν στην Ευρώπη για το 2-3 αλλά δεν είναι πρώτα ονόματα.
Οπότε θα πάω σε ένα πιο γνωστό που καλά θα ήταν να το τσεκάρετε για του χρόνου.
Φαμπιάν Κοζέρ. Λήγει το συμβόλαιο του το καλοκαίρι. cool.gif
j-kidd13
Για αντί Λοτζο, εγώ θα ήθελα τον Ντίμπλερ.
qspock
QUOTE(shtarkws @ Jan 16 2019, 17:44 ) *
Και ποιος σου είπε ότι ο κόσμος του Παναθηναϊκού ή η διοίκηση δεν θέλει τον Καλάθη; Τον Καλάθη δεν τον θέλουν, ευτυχώς, ελάχιστοι που η σχέση τους με το μπάσκετ είναι όσο του Παπαγιάννη με το μπαλέτο.


Κι εκει που ελεγες "οσο του Παπαγιαννη με το μπα.." λεω τωρα θα το πει τωρα θα το πει... tongue.gif
Τελικα το μαλακωσες... biggrin.gif
shtarkws
Ο Hunter της Αεκ λόγω σωματοδομης στην Ευρωλίγκα μπορεί να σταθεί μόνο σαν τρίτος σέντερ και αυτό με ερωτηματικό.

Το δεύτερο σέντερ του Παναθηναϊκού πρέπει να έχει έφεση στην άμυνα, να είναι πολύ καλός στο ριμπάουντ, στο μπλοκ στην υπεράσπιση της στεφάνης και ας είναι εντελώς ακίνδυνος επιθετικά. Αντίθετα ο βασικός μας σέντερ πρέπει να είναι πιο ισορροπημένος σε επίθεση και άμυνα, με δυνατότερο στοιχείο την επίθεση. Γι αυτό και πρέπει να είναι παίκτης εκατομμυρίου
qspock
Λιγη εμπιστοσυνη στον Πιτινο και τα αποτελεσματα θα ερθουν. Η ομαδα θα παρει τα πανω της, ηδη δειχνει διαφορετικη διαθεση. Οι 2 τρυπες θα καλυφτουν (δυαρι και αθλητικο σεντερ) παιχτης να ποσταρει και να θυμιζει που και που σεντερ υπαρχει (Ιαν) και οι υπολοιποι μπορουν να πανε πιο πισω αφου δεν μπορουν. Λασμε Γκιστ και Παππας λιγο πιο πισω...

Ο Παπαγιαννης πρεπει να δουλεψει με προσωπικο γυμναστη και καποιον μπασκετμπολιστα κατα προτιμηση σεντερ για να ερθει σε καποιο αξιοπρεπες επιπεδο. Δε γινεται να χανεται τοσο ευκολα στο γηπεδο και ουδεποτε να προλαβαινει οτιδηποτε συμβαινει στη ρακετα... Ας του βαλουν μια αγκυρα να μη βγαινει καθολου απο το ζωγραφιστο, πιο καλα θα ειναι! Γιατι ειπε ο καημενος ο Πιτινο "switching is a joke"...

Και στην επιθεση δεν μπορει να βαλει στο καλαθι κανεναν! Μονο χουπ! Δε γινεται παλικαρι μου.
Μεχρι να μαθει αυτα, δε βλεπω για ποιο λογο προτιμαται εναντι του Βουγιουκα.

Με
Καλαθη - Sky
Κill - Λοτζεσκι
Παπ - Θαναση
Μητογλου - Τομας
Πειν - Βουγιουκα

και Γκιστ ή Λασμε και Λανκφορτ ή Παππα να συμπηρωνουν απλα 12δα κατι καλο θα γινει.
Johnny Marv
QUOTE(qspock @ Jan 16 2019, 22:01 ) *
Λιγη εμπιστοσυνη στον Πιτινο και τα αποτελεσματα θα ερθουν. Η ομαδα θα παρει τα πανω της, ηδη δειχνει διαφορετικη διαθεση. Οι 2 τρυπες θα καλυφτουν (δυαρι και αθλητικο σεντερ) παιχτης να ποσταρει και να θυμιζει που και που σεντερ υπαρχει (Ιαν) και οι υπολοιποι μπορουν να πανε πιο πισω αφου δεν μπορουν. Λασμε Γκιστ και Παππας λιγο πιο πισω...

Ο Παπαγιαννης πρεπει να δουλεψει με προσωπικο γυμναστη και καποιον μπασκετμπολιστα κατα προτιμηση σεντερ για να ερθει σε καποιο αξιοπρεπες επιπεδο. Δε γινεται να χανεται τοσο ευκολα στο γηπεδο και ουδεποτε να προλαβαινει οτιδηποτε συμβαινει στη ρακετα... Ας του βαλουν μια αγκυρα να μη βγαινει καθολου απο το ζωγραφιστο, πιο καλα θα ειναι! Γιατι ειπε ο καημενος ο Πιτινο "switching is a joke"...

Και στην επιθεση δεν μπορει να βαλει στο καλαθι κανεναν! Μονο χουπ! Δε γινεται παλικαρι μου.
Μεχρι να μαθει αυτα, δε βλεπω για ποιο λογο προτιμαται εναντι του Βουγιουκα.

Με
Καλαθη - Sky
Κill - Λοτζεσκι
Παπ - Θαναση
Μητογλου - Τομας
Πειν - Βουγιουκα

και Γκιστ ή Λασμε και Λανκφορτ ή Παππα να συμπηρωνουν απλα 12δα κατι καλο θα γινει.


Αν και οφ τοπικ ... το παρακανες με Ίαν . Τον έκανες καλύτερο του γκιστ ; Έλα τώρα ...

Εγώ πιστεύω ότι η βασική μας 5αδα είναι : καλαθης-κιλπατρικ-παπί-τομας-γκιστ και από πίσω : λεκα-λοτζο-Θανάσης-μιτογλου-πεϊν .
Για 11ο παίκτη βλέπω έναν εκ την παππα-Κιθ και για 12ο έναν εκ των παπαγιαννη-Λασμε . Αυτά ...


ΥΓ. Όσο πιο πολύ λέτε για αυξήσεις μπατζετ ... τόσο πιο πολύ το καλοσκέφτομαι για προσθήκη Χίγκινς το καλοκαίρι
basketikos13
QUOTE(shtarkws @ Jan 16 2019, 17:44 ) *
Και ποιος σου είπε ότι ο κόσμος του Παναθηναϊκού ή η διοίκηση δεν θέλει τον Καλάθη; Τον Καλάθη δεν τον θέλουν, ευτυχώς, ελάχιστοι που η σχέση τους με το μπάσκετ είναι όσο του Παπαγιάννη με το μπαλέτο.


Γιατι ποιος σου ειπε οτι αν ο κοσμος και η διοικηση του Παναθηναικου θα ειχε να διαλεξει αναμεσα σε σλουκα και καλαθη -με τον σλουκα μαλιστα φθηνοτερο- θα διαλεγε καλαθη?

Ακομα να καταλαβουν καποιοι οτι με τον καλαθη ηγετη δεν...
Το ειδαμε το 2016 με την μπασκονια, το ειδαμε το 2017 με την φενερ, το ειδαμε το 2018 με την ρεαλ...

Και αν δεν ειχαμε το διδυμο τζειμς, παππα με τις πολυτιμες βοηθειες ριβερς, σιγκλετον και γκιστ θα το βλεπαμε και στην ελλαδα...

Ειναι δυνατον παικτης που αμοιβεται το 1/5 του μπατζετ της ομαδας να εκτελει σε μια αγωνιστικη χρονια με 18 παιχνιδια 24% στο τριποντο και 41% βολες?
Θυμασαι εσυ να περνει την μπαλα παικτης γκαρντ και να φωναζει ο αντιπαλος προπονητης -ραντονιτς με την μπαγερν- να του κανουν φαουλ επιτακτικα λες και ειναι σεντερ?
Θυμασαι την τελευταια φαση απο το φετινο αγωνα με την ζαλγκιρις που πηγε παραταση? Για ξαναδες την...

Και για να τελειωνουμε με το παραμυθι:

http://www.euroleague.net/competition/play...easoncode=E2018
Αυτοι ειναι οι αριθμοι του γερασμενου κιθ που αμοιβεται το 1/6 του καλαθη.

http://www.euroleague.net/competition/play...easoncode=E2018
Αυτοι ειναι οι αριθμοι του ερτελ που αμοιβεται τα μισα του καλαθη.

http://www.euroleague.net/competition/play...easoncode=E2018
Αυτοι ειναι οι αριθμοι ενος συγχρονου ευρωπαιου γκαρντ που δουλεψε στις αδυναμιες του και αμοιβεται το 1/3 του καλαθη, οντας και 5 χρονια νεοτερος.

Και στις αμοιβες δεν σου βαζω μεσα την εφορια, γιατι το ποσο εκτοξευεται επικινδυνα.

Ας ειχα εγω το διδυμο ερτελ και μισιτς στον ασσο και ας επαιζα με ελληνα τον καλαιτζακη και τον λαρετζακη.
Τουλαχιστον θα εφτιαχνα μια δυνατη φροντ λαιν με αλΛους 3 παικταραδες στο 4-5 - δεν θα εφτιαχνα φροντ λαιν με τομας γκιστ, λασμε-


1 ΕΡΤΕΛ ΜΙΣΙΤΣ ΚΑΛΑΙΤΖΑΚΗ
2 ΣΛΟΥΚΑΣ ΠΑΠΠΑΣ
2-3 ΒΑΤΣΙΝΣΚΙ
3 ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΜΠΟ
4 ΓΟΥΑΙΤ ΜΗΤΟΓΛΟΥ
5 ΝΤΕΙΒΙΣ ΕΙΣΙ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ


Τα κλειδια στον σλουκα,6αδα ξενων ερτελ, μισιτς, γουαιτ, ντειβις και εισι με τον πολωνο φονια να καλυπτει την ανισορροπια στο σουτ απο την θεση 3.
και τους παππα, παπαετρου, θαναση, μητογλου, παπαγιαννη να συμπληρωνουν...



Johnny Marv
QUOTE(basketikos13 @ Jan 16 2019, 23:22 ) *
Γιατι ποιος σου ειπε οτι αν ο κοσμος και η διοικηση του Παναθηναικου θα ειχε να διαλεξει αναμεσα σε σλουκα και καλαθη -με τον σλουκα μαλιστα φθηνοτερο- θα διαλεγε καλαθη?

Ακομα να καταλαβουν καποιοι οτι με τον καλαθη ηγετη δεν...
Το ειδαμε το 2016 με την μπασκονια, το ειδαμε το 2017 με την φενερ, το ειδαμε το 2018 με την ρεαλ...

Και αν δεν ειχαμε το διδυμο τζειμς, παππα με τις πολυτιμες βοηθειες ριβερς, σιγκλετον και γκιστ θα το βλεπαμε και στην ελλαδα...

Ειναι δυνατον παικτης που αμοιβεται το 1/5 του μπατζετ της ομαδας να εκτελει σε μια αγωνιστικη χρονια με 18 παιχνιδια 24% στο τριποντο και 41% βολες?
Θυμασαι εσυ να περνει την μπαλα παικτης γκαρντ και να φωναζει ο αντιπαλος προπονητης -ραντονιτς με την μπαγερν- να του κανουν φαουλ επιτακτικα λες και ειναι σεντερ?
Θυμασαι την τελευταια φαση απο το φετινο αγωνα με την ζαλγκιρις που πηγε παραταση? Για ξαναδες την...

Και για να τελειωνουμε με το παραμυθι:

http://www.euroleague.net/competition/play...easoncode=E2018
Αυτοι ειναι οι αριθμοι του γερασμενου κιθ που αμοιβεται το 1/6 του καλαθη.

http://www.euroleague.net/competition/play...easoncode=E2018
Αυτοι ειναι οι αριθμοι του ερτελ που αμοιβεται τα μισα του καλαθη.

http://www.euroleague.net/competition/play...easoncode=E2018
Αυτοι ειναι οι αριθμοι ενος συγχρονου ευρωπαιου γκαρντ που δουλεψε στις αδυναμιες του και αμοιβεται το 1/3 του καλαθη, οντας και 5 χρονια νεοτερος.

Και στις αμοιβες δεν σου βαζω μεσα την εφορια, γιατι το ποσο εκτοξευεται επικινδυνα.

Ας ειχα εγω το διδυμο ερτελ και μισιτς στον ασσο και ας επαιζα με ελληνα τον καλαιτζακη και τον λαρετζακη.
Τουλαχιστον θα εφτιαχνα μια δυνατη φροντ λαιν με αλΛους 3 παικταραδες στο 4-5 - δεν θα εφτιαχνα φροντ λαιν με τομας γκιστ, λασμε-


1 ΕΡΤΕΛ ΜΙΣΙΤΣ ΚΑΛΑΙΤΖΑΚΗ
2 ΣΛΟΥΚΑΣ ΠΑΠΠΑΣ
2-3 ΒΑΤΣΙΝΣΚΙ
3 ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΜΠΟ
4 ΓΟΥΑΙΤ ΜΗΤΟΓΛΟΥ
5 ΝΤΕΙΒΙΣ ΕΙΣΙ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ


Τα κλειδια στον σλουκα,6αδα ξενων ερτελ, μισιτς, γουαιτ, ντειβις και εισι με τον πολωνο φονια να καλυπτει την ανισορροπια στο σουτ απο την θεση 3.
και τους παππα, παπαετρου, θαναση, μητογλου, παπαγιαννη να συμπληρωνουν...


Φίλε μου ξέρεις τι θα σου στοίχιζε το ρόστερ που παραθέτεις ;; Βγάλε όποιον θες από τους 3 Γκαρντ που έχεις βάλει και βάλε τον καλαθη και πάλι για φαιναλ 4 πάμε αλλά αν βγάλεις τον καλαθη και βάλεις έναν από αυτούς τους 3 στα ρόστερ των 3 τελευταίων χρόνων κανεις δεν σου υπόσχεται δυο φορές Τετάρτη θέση Ευρωλίγκα και δυο φορές πρωτάθλημα . Ότι πρόπερσι με βασικό σεντεε ραντουλιτσα και βασικό 3αρι τον Πάβλοβιτς έφταιγε ο καλαθης που δεν πήγαμε φαιναλ 4 ; Ότι πέρσι που ο καλαθης ήταν παρα 2 νίκες μβπ της Ευρωλίγκας έφταιγε αυτός που δεν μπορούσαμε να πάρουμε ριμπάουντ από τον ρεγιες ή που ο ριβερς ξέχασε να βαράει τρίποντα . Με όλους τους παίκτες κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις . Αυτοί που δεν έχουν θέματα παίζουν ΝΒΑ δεν κάθονται Ευρωλίγκα . Αν ο καλαθης είχε σουτ θα είχε 10 μυρια συμβόλαιο οχι 2,5 . Έχετε όλοι ισοπεδώσει ένα από τα καλύτερα Γκαρντ της Ευρώπης , τον καλύτερο πασερ της Ευρωλίγκας , από τα καλύτερα αμυντικά Γκαρντ της Ευρωλίγκας και μάλιστα του αποδίδετε τις ευθύνες για τις αποτυχίες άλλων (Γιαννακόπουλου-τσαβι) . Δώσε στον καλαθη την ροστεραρα που πρότεινες και αν δεν έχει 20 ασσιστ μέσο όρο διωξτον την επόμενη χρονιά. Που θα μου συγκρίνεις σλουκα με καλαθη που ο σλουκας παίζει στη φενερ του ζοτς με 40 μυρια μπατζετ. Που θα συγκρίνετε μισιτς ή ερτελ που δεν έχουν πετύχει τίποτα και με 1-2 χρονιές έτυχε να κάνουν νούμερα επειδή έχουν ο ένας τον Κουριτς και τον σεραφεν και ο άλλος τον μπομπουα και τον ντανστον δίπλα τους ενώ ο καλαθης έχει τον παππα και τον Λασμε !!! Μην τα ισοπεδώνουμε όλα !!! Ακόμα και να έφταιγε ο καλαθης για την εικόνα της ομάδας ΔΕΧΤΕΙΤΕ ΤΟ δεν μπορεί να φύγει , έχει 5 μυρια συμβόλαιο για τα επόμενα 2 χρόνια .

Και ο διαμαντιδης αν παρατούσε τον παο στην μετά ζοτς εποχή θα είχε κατακτήσει άλλους τόσους τίτλους σε ομάδες με τεράστια μπατζετ και τρομερά ρόστερ και θα είχε ακόμα πιο λαμπερή καριέρα . Και ο νικ μπορούσε να πάει φενερ φέτος και μαζί με σλουκα να έπαιρναν την Ευρωλίγκα
EXASFAIROS
Calathes-Siva
Kilpatrick η Higgins -Pappas
2-3αρο
Antetokounmpo-Papapetrou
Mitoglou-Sikma
Davies-Bitadze-Papagiannis
akratacity
QUOTE (Johnny Marv @ Jan 16 2019, 23:58 ) *
Φίλε μου ξέρεις τι θα σου στοίχιζε το ρόστερ που παραθέτεις ;; Βγάλε όποιον θες από τους 3 Γκαρντ που έχεις βάλει και βάλε τον καλαθη και πάλι για φαιναλ 4 πάμε αλλά αν βγάλεις τον καλαθη και βάλεις έναν από αυτούς τους 3 στα ρόστερ των 3 τελευταίων χρόνων κανεις δεν σου υπόσχεται δυο φορές Τετάρτη θέση Ευρωλίγκα και δυο φορές πρωτάθλημα . Ότι πρόπερσι με βασικό σεντεε ραντουλιτσα και βασικό 3αρι τον Πάβλοβιτς έφταιγε ο καλαθης που δεν πήγαμε φαιναλ 4 ; Ότι πέρσι που ο καλαθης ήταν παρα 2 νίκες μβπ της Ευρωλίγκας έφταιγε αυτός που δεν μπορούσαμε να πάρουμε ριμπάουντ από τον ρεγιες ή που ο ριβερς ξέχασε να βαράει τρίποντα . Με όλους τους παίκτες κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις . Αυτοί που δεν έχουν θέματα παίζουν ΝΒΑ δεν κάθονται Ευρωλίγκα . Αν ο καλαθης είχε σουτ θα είχε 10 μυρια συμβόλαιο οχι 2,5 . Έχετε όλοι ισοπεδώσει ένα από τα καλύτερα Γκαρντ της Ευρώπης , τον καλύτερο πασερ της Ευρωλίγκας , από τα καλύτερα αμυντικά Γκαρντ της Ευρωλίγκας και μάλιστα του αποδίδετε τις ευθύνες για τις αποτυχίες άλλων (Γιαννακόπουλου-τσαβι) . Δώσε στον καλαθη την ροστεραρα που πρότεινες και αν δεν έχει 20 ασσιστ μέσο όρο διωξτον την επόμενη χρονιά. Που θα μου συγκρίνεις σλουκα με καλαθη που ο σλουκας παίζει στη φενερ του ζοτς με 40 μυρια μπατζετ. Που θα συγκρίνετε μισιτς ή ερτελ που δεν έχουν πετύχει τίποτα και με 1-2 χρονιές έτυχε να κάνουν νούμερα επειδή έχουν ο ένας τον Κουριτς και τον σεραφεν και ο άλλος τον μπομπουα και τον ντανστον δίπλα τους ενώ ο καλαθης έχει τον παππα και τον Λασμε !!! Μην τα ισοπεδώνουμε όλα !!! Ακόμα και να έφταιγε ο καλαθης για την εικόνα της ομάδας ΔΕΧΤΕΙΤΕ ΤΟ δεν μπορεί να φύγει , έχει 5 μυρια συμβόλαιο για τα επόμενα 2 χρόνια .

Και ο διαμαντιδης αν παρατούσε τον παο στην μετά ζοτς εποχή θα είχε κατακτήσει άλλους τόσους τίτλους σε ομάδες με τεράστια μπατζετ και τρομερά ρόστερ και θα είχε ακόμα πιο λαμπερή καριέρα . Και ο νικ μπορούσε να πάει φενερ φέτος και μαζί με σλουκα να έπαιρναν την Ευρωλίγκα

Υπηρχε ενδιαφερον απο την Φενερ και δεν πηγε ο Καλαθης;
Johnny Marv
QUOTE(EXASFAIROS @ Jan 17 2019, 00:07 ) *
Calathes-Siva
Kilpatrick η Higgins -Pappas
2-3αρο
Antetokounmpo-Papapetrou
Mitoglou-Sikma
Davies-Bitadze-Papagiannis


Παρα πολύ καλό και παράλληλα σχετικά ρεαλιστικό . Για μπιτατζε μακάρι αλλά λογικά πάει ΝΒΑ του χρόνου ...
basket72
QUOTE (EXASFAIROS @ Jan 17 2019, 00:07 ) *
Calathes-Siva
Kilpatrick η Higgins -Pappas
2-3αρο
Antetokounmpo-Papapetrou
Mitoglou-Sikma
Davies-Bitadze-Papagiannis


Αν βγάλεις Μπιτάτζε και Χίγκινς που δεν έρχονται Ελλάδα και στη θέση τους πας με τον Κιλπάτρικ κι έναν καλό ψηλό, τότε έχεις το καλύτερο ρόστερ στη μετά Ζοτς εποχή. cool.gif Με έναν Τζάνιγκ π.χ στο 2-3 είσαι οκ. Με τον Κοζέρ ακόμα καλύτερα.

Δεν θα ήταν καθόλου κακή ιδέα να κοιτάζατε τον Αλφά Καμπά για δεύτερο ψηλό. Ανερχόμενος και πολλά υποσχόμενος.
(έχει περάσει από την πασαρέλα του Ραζντάνοβιτς, Μέγκα Βιζούρα ή όπως αλλιώς λέγεται ανά τις εποχές...).

Τον πρότεινα και το καλοκαίρι για τους 2 μεγάλους και φέτος είναι ανεβασμένος με τη φιλόδοξη Βιλερμπάν.
green_sky
QUOTE (EXASFAIROS @ Jan 17 2019, 00:07 ) *
Calathes-Siva
Kilpatrick η Higgins -Pappas
2-3αρο
Antetokounmpo-Papapetrou
Mitoglou-Sikma
Davies-Bitadze-Papagiannis

Ο Davies περισσοτερο μακρυ τεσσαρι ειναι παρα πεντε.Εγω θα ηθελα εναν μαυρο τερμαφυλακα κατω απο το καλαθι να τελειωσει αυτο το θεμα με τον σεντερ μια και καλη.Ο Ντειβις εχει μεγαλο πλεονεκτημα το σουτ απο μεση αποσταση .Την Αρμανι με το σουτακι απο τα 4-5 μετρα την εκτελεσε (11/15 διποντα και 27 ποντοι ).
Rim protecton ομως δεν ειναι.Εμεις χρειαζομαστε εναν καθαρο rim να σταματησει το ζωγραφιστο να ειναι μπατε σκυλοι αλλεστε.
Του χρονου με εναν rim στο 5 , τον ολο και καλυτερο 2.10 Μητογλου στο 4 και Παπαπετρου στο 3 η ομαδα θα δεσει παρα πολυ αμυντικα.
Johnny Marv
QUOTE(basket72 @ Jan 17 2019, 00:48 ) *
Αν βγάλεις Μπιτάτζε και Χίγκινς που δεν έρχονται Ελλάδα και στη θέση τους πας με τον Κιλπάτρικ κι έναν καλό ψηλό, τότε έχεις το καλύτερο ρόστερ στη μετά Ζοτς εποχή. cool.gif Με έναν Τζάνιγκ π.χ στο 2-3 είσαι οκ. Με τον Κοζέρ ακόμα καλύτερα.

Δεν θα ήταν καθόλου κακή ιδέα να κοιτάζατε τον Αλφά Καμπά για δεύτερο ψηλό. Ανερχόμενος και πολλά υποσχόμενος.
(έχει περάσει από την πασαρέλα του Ραζντάνοβιτς, Μέγκα Βιζούρα ή όπως αλλιώς λέγεται ανά τις εποχές...).

Τον πρότεινα και το καλοκαίρι για τους 2 μεγάλους και φέτος είναι ανεβασμένος με τη φιλόδοξη Βιλερμπάν.


Για Χίγκινς που λες ... άμα έρθει Ιτουδης για κοουτς δεν το λες και απίθανο να φέρει μαζί του κάποιον από τσσκα και γιατί όχι τον Χίγκινς ;; Για 2/3αρι δεν μου κάνει ο τζανιγκ πάντως , θελουμε κάποιον καλύτερο αμυντικό ή τουλάχιστον λίγο πιο μακρύ από τον ματ ύψους 1’93
pan24
Ο Χιγκινς μαζι με τον Ντε Κολο και τον Κλαιμπερν ειναι οι 3 καλυτεροι παικτες της ΤΣΣΚΑ φετος,ειναι εκπληκτικα σταθερος και σε ποπυ καλη ηλικια
Οποιος προπονητης κι αν ειναι του χρονου στην Ρωσια θα θελει να τον κρατησει

Αν ειχαμε Ιτουδη ειναι πιθανο να προτιμουσε εμας επειδη ο Ιτουδης τον ανακαλυψε,τον ανεβασε επιπεδο κλπ αλλα για να μπουμε σε αυτη την συζητηση θα επρεπε να του δωσουμε κατι κοντα στα λεφτα που θα του προτεινει η ΤΣΣΚΑ και οποιος αλλος πλουσιος ενδιαφερομενος ωστε να το σκεφτει
green_sky
QUOTE (pan24 @ Jan 17 2019, 10:29 ) *
Ο Χιγκινς μαζι με τον Ντε Κολο και τον Κλαιμπερν ειναι οι 3 καλυτεροι παικτες της ΤΣΣΚΑ φετος,ειναι εκπληκτικα σταθερος και σε ποπυ καλη ηλικια
Οποιος προπονητης κι αν ειναι του χρονου στην Ρωσια θα θελει να τον κρατησει

Αν ειχαμε Ιτουδη ειναι πιθανο να προτιμουσε εμας επειδη ο Ιτουδης τον ανακαλυψε,τον ανεβασε επιπεδο κλπ αλλα για να μπουμε σε αυτη την συζητηση θα επρεπε να του δωσουμε κατι κοντα στα λεφτα που θα του προτεινει η ΤΣΣΚΑ και οποιος αλλος πλουσιος ενδιαφερομενος ωστε να το σκεφτει

Εμεις μπορει να θελουμε στην περιφερεια Καλαθη και Σλουκα ή Καλαθη και Χιγκινς ή δεν ξερω και εγω ποιον αλλον,αλλα ειναι ολοφανερο οτι ο Δ.Γ δεν μπορει να υποστηριξει τετοια συμβολαια και αν τα υποστηριξει,τοτε θα προκυψουν κενα σε αλλες θεσεις.
Εδω το καλοκαιρι προεκυψε Παπαγιαννης και τα χρηματα για την αποκτηση του ψηλου κοπηκαν απο το 4 και την βγαζουμε τωρα με τον Τομας.
Οποτε για μενα οχι Χιγκινς και οχι Σλουκας (στο σεναριο που θα θελει να φυγει απο τον Ομπραντοβιτς κατι που δεν νομιζω να παιζει εκτος και αν την κανει και ο Ζελικο).
Ουτε μπορουμε να ζουμε με σχεδιασμο του στυλ "βγηκε Ελληνας παιχτης στην αγορα ,ας τον παρουμε την τον παρει ο Ολυμπιακος".
Ο Ελληνας εχει υπεραξια.Και η υπεραξια φερνει κενα σε αλλες θεσεις.Αν πραγματικα αξιζει ο Ελληνας τοτε οκ κυνηγησε τον αλλα μην κανεις την ομαδα ανω κατω για να τον αποκτησεις.
Και επισης ελπιζω απο τους ειδημονες να μην ξανα αναφερθει η καλοκαιρινη καραμελα περι απο Αμερικανοποιησης.
Οι Αμερικανοι εχουν κυριαρχησει στην Ευρωλιγκα.
Το θεμα με αυτους ειναι οτι θα κανουν 1-2 καλες χρονιες και μετα θα σου πανε σε μεγαλυτερο πορτοφολι.
Για αυτο και εσυ πρεπει να εχεις τις ακρες σου με Αμερικη.Και αν δεν τις εχεις να τις φτιαξεις.
Γιατι πχ τον Τζειμς τον πηρες απο την Καχα με 8 κατοσταρικα και μετα σου ζηταγε τα διπλα.
Αμερικανοι ομως με τα στοιχεια του Τζειμς υπαρχουν παρα πολλοι στην αντιπερα οχθη του Ατλαντικου με 7-8 κατοσταρικα.
Οι ομαδες ομως δεν τολμουν και ουσιαστικα με ελαχιστες εξαιρεσεις οι στελεχωσεις των ροστερ γινονται με παιχτες που ηδη εχουν παιξει Ευρωλιγκα ,εχουν διακριθει και αρα εχουν και υψηλο κασε.Εχουν το πορτοφολι αλλωστε.
Επειδη εσυ δεν μπορεις να παιξεις σε αυτα τα κυβικα πρεπει να την δεις την δουλεια διαφορετικα και να φερνεις Αμερικανους χωρις Ευρωπαικη εμπειρια με το οποιο ρισκο εμπεριεχει μια τετοια κινηση.
Εγω βασικα δεν θελω και τοσο μεγαλα συμβολαια .Προτιμω καταμερισμο του μπατζετ στις θεσεις ωστε να μην υπαρχουν κενα.
Προτιμω να εχω στα γκαρντ εναν παιχτη του ενος μυριου και κατι ακομα και στο 4 επισης εναν παιχτη του μυριου και οχι τον Χιγκινς στα γκαρντ και τον Τομας στο 4.Που δεν ειναι και καθαρο τεσσερα ο ανθρωπος.
Ομως οχι και να εχουμε 3 γκαρντ που να κοστιζουν καθαρα αγωνιστικα 1.3 . Παναθηναικος εισαι , ειπαμε δυσκολες εποχες αλλα εσυ το εκανες λυσσα και τωρα τρεχεις να προλαβεις το πλοιο.

Υ.Γ Ασχετο αλλα να δωσω ενα credit στον Παπαπετρου που παρουσιαζεται το τελευταιο διαστημα πολυ καλυτερος απο οτι περιμενα.
stefkorner
ωραιος ο Αλφα Καμπα απο τον φιλο basket72!μεγαλο προσπεκτ,αλλα ακομα κ να μην φυγει αμεσα για nba ,παλι δυσκολα τον παιρνει κανεις απο την ευρωλιγκατη στο εξης Βιλερμπαν..!
για Μπιτατζε απο την αλλη νομιζω απο το ερχομενο καλοκαιρι κιολας αφηνει την ευρωπη για Nba !
οσο αναφορα Χιγκινς που προφανως αρεσει σε ολους ,παιδια ειναι απο τους παικτες που εχει ανελθει πλεον στο 1 level ! και ειμαι βεβαιος οτι θα θελησει η Τσσκα να τον κρατησει προσφεροντας του ενα πολυ μεγαλο ποσο !
αν ειναι να συζηταμε για εφικτους στοχους απο εκει ,ας δουμε καλυτερα τα 5ρια της : Xαινς& Χαντερ wink.gif
stefkorner
εφοσον καποιοι απορριπτετε τον Ερικσον rolleyes.gif (φοβουμενοι μαλλον το ιστορικο των τραυματισμων του..)
ως αντι-Λοτζεσκι ενας παικτης που σιγουρα θα ηθελα ειναι ο Ρολ της Μακαμπι!εχει προταθει κ απ αλλους εδω !γενικα guard-forward με λιγο πανω απο 500 k βρισκεις σχετικα ευκολα !και πολυ καλο μαλιστα..
basket72
QUOTE (Johnny Marv @ Jan 17 2019, 01:10 ) *
Για Χίγκινς που λες ... άμα έρθει Ιτουδης για κοουτς δεν το λες και απίθανο να φέρει μαζί του κάποιον από τσσκα και γιατί όχι τον Χίγκινς ;; Για 2/3αρι δεν μου κάνει ο τζανιγκ πάντως , θελουμε κάποιον καλύτερο αμυντικό ή τουλάχιστον λίγο πιο μακρύ από τον ματ ύψους 1’93



Αν κι έχει βάση ο συνειρμός σου περί Ιτούδη- Χίγκινς, θεωρώ ότι η ΤΣΣΚΑ θα κάνει το παν προκειμένου να κρατήσει έναν από τους 5-6 πιο χρήσιμους παίκτης της λίγκας. Και δεν μπορείτε να ανταγωνιστείτε την ρώσικη αρκούδα. Είναι ικανή να του δώσει και 2.5κ.
ΓΙα τον Τζάνιγκ πρώτη φορά μαθαίνω από σένα (το τσέκαρα και στη σελίδα της διοργάνωσης) ότι είναι μόλις 1.93. Τόσα χρόνια τον είχα ανάμεσα στο 1.96- 1.98. Είναι και μακρύς και μπερδεύει. Σε κάθε περίπτωση την έχει παίξει τη θέση του sf.
Θα προτιμούσα έναν παίκτη που να μπορεί να παίξει τις 2 θέσεις, να έχει σουτ και να μπορεί να παίξει άμυνα. Φωτογραφίζω δηλαδή τον Νάναλι, ή τον πάλαι ποτέ "ευρωπαίο" Μπρόκχοφ και βέβαια τον καλύτερο όλων, τον Χίγκινς.
Υπάρχουν βέβαια και παίκτες στοιχήματα όπως ο Στ. Οκόγιε της Σαραγόσα. cool.gif

Για δεύτερο σέντερ πάντως θα επιμείνω στον Ρέινολντς.

QUOTE (stefkorner @ Jan 17 2019, 11:22 ) *
εφοσον καποιοι απορριπτετε τον Ερικσον rolleyes.gif (φοβουμενοι μαλλον το ιστορικο των τραυματισμων του..)
ως αντι-Λοτζεσκι ενας παικτης που σιγουρα θα ηθελα ειναι ο Ρολ της Μακαμπι!εχει προταθει κ απ αλλους εδω !γενικα guard-forward με λιγο πανω απο 500 k βρισκεις σχετικα ευκολα !και πολυ καλο μαλιστα..


Το πουλέν σου wink.gif ο Έρικσον, είναι πολύ καλή περίπτωση. Είναι νέος και καλός αθλητής οπότε μπορεί και να την βγάλει καθαρή με τους τραυματισμούς. ¨Οπως και να έχει, πρέπει να εξεταστεί ενδελεχώς για να μην έχετε τα "καλά" του Λότζο.
Πάντως κι άμυνα έχει μάθει να παίζει (με Πασκουάλ) αλλά και ντράιβ έχει. Τον έχουν χιλιοτσεκάρει κι από ΝΒΑ.

Ο Ρολ από την άλλη είναι πιο μονοδιάστατος και δεν είμαι σίγουρος αν είναι αυτός που σάς χρειάζεται.
Αν υπήρχε ήδη προπονητής για του χρόνου, νομίζω ότι θα έπρεπε να αρχίσει ήδη το φλερτ με τον Κοζέρ. Να τον δελέαζε με περισσότερο χρόνο και μεγαλύτερο ρόλο για τα 2-3 τελευταία καλά μπασκετικά χρόνια της καριέρας του. Σημειωτεόν ότι ο Γάλλος είναι τρομερό σασί, χωρίς σοβαρούς τραυματισμούς κι έχει για πλάκα και τις 2 θέσεις.
Μαζί με Ερτέλ, Κιλπάτρικ (έστω και Ντένμον) και βέβαια Νικ θα είχατε υπεπλήρη περιφέρεια από το 1 εώς το 3. Για τα χοντρά λεπτά εννοώ.
Με Σίκμα/Ντ. Γουίλιαμς στο 4 και Ρόμπινσον/Μίκι, Ρέινολντς/Καμπά/Απσάου στο 5, θα είχατε ρόστερ άνευ τρύπας.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.