Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
stefkorner
QUOTE (yorgos @ Jun 12 2018, 02:34 ) *
O Toupane για μένα είναι από τα κορυφαία πρότζεκτ πανευρωπαϊκώς. Τον παίρνεις εδώ και τώρα αν μπορείς, το παιδί θα πάει ΝΒΑ σίγουρα και θα τα βγάλει τα λεφτά του, χώρια ότι προσφέρει αμεσότατα.


ok καλος παικτης λεω κ εγω !αλλα κορυφαιο προτζεκτ πανευρωπαικως στα 26.. ; απο Nba ηρθε ως free agent γιατι δεν επιασε πουθενα! 2 σεζον σε 3 ομαδες & θυγατρικη Ραπτορς και δεν εκανε κ καμια συγκλονιστικη σεζον !απ ολους τους ξενους της Ζαλγκιρις μαλλον ηταν αυτος που ξεχωρισε λιγοτερο..
yorgos
QUOTE(stefkorner @ Jun 11 2018, 20:40 ) *
ok καλος παικτης λεω κ εγω !αλλα κορυφαιο προτζεκτ πανευρωπαικως στα 26.. ; απο Nba ηρθε ως free agent γιατι δεν επιασε πουθενα! 2 σεζον σε 3 ομαδες & θυγατρικη Ραπτορς και δεν εκανε κ καμια συγκλονιστικη σεζον !απ ολους τους ξενους της Ζαλγκιρις μαλλον ηταν αυτος που ξεχωρισε λιγοτερο..

Απίστευτα σωματικά προσόντα, τρομερή βελτίωση μέσα στη χρονιά (κυριολεκτικά αγνώριστος), θα εκπλαγώ αν δεν κινηθούν αρκετοί μεγάλοι σύλλογοι για την πάρτη του. Πολυεργαλείο από τα λίγα και σε καλή τιμή... ακόμη.
EXASFAIROS
QUOTE (stefkorner @ Jun 11 2018, 18:37 ) *
με Νεντοβιτς & Κουρικ το λες και ονειρικο ! οχι ομως και φτηνο smiley.gif


Αδελφε όχι και τους 2.αλλα μάλλον Κουριτς γουστάρω.Φοβαμαι τον υπερβολικό εγωισμό του Νεντοβιτς που θέλει 20 λεπτά την μπάλα στα χερια του απο τα 40 smiley.gif
green_sky
Ο Νεντοβιτς ειναι 27 χρονων και δεν εχει αγωνισθει μεχρι τωρα σε μεγαλη ομαδα της Ευρωλιγκα.
Δεν προξενει εντυπωση το γεγονος οτι ενω απο το 14 και μετα παιζει στην Ισπανια,κανενα απο τα τρια μεγαλα πορτοφολια της χωρας (Ρεαλ , Μπαρτσελονα , Μπασκονια) δεν κινηθηκε για την αποκτηση του ?
Και τωρα απο οτι γραφεται στην Αρμανι παει.
Καποιο λακο εχει η φαβα παιδες, αλλιως ο πρωτος που θα τον ειχε βουτηξει εδω και καιρο ειναι ο Ομπραντοβιτς.
Johnny Marv
Για τον γκιστ ... αναφέρατε πολλά πράγματα απαντώ σε όλους μαζί εδώ . Αρχικά διαφωνώ με τον pan 24 αλλά και με όσους συμμερίζονται την άποψη του περί γκιστ . Αρχικά όλοι ξέρουμε πως ο γκιστ ακόμα και στα καλύτερα του δεν ήταν και σιγκλετον Ας πούμε γιατί οκ το επιθετικό ρεπερτόριο του κρις δεν το είχε και δεν θα το αποκτήσει ποτε . Ωστόσο 6 χρόνια τώρα είτε με συμβόλαια του 1 εκατομμυρίου είτε με 200χιλ ήταν πάντα ο καλύτερος μας ψηλός και αυτός που προσέφερε τα περισσότερα ! Δεν γίνεται να μου λέτε ότι εξαιτίας τους δεν πηγαίνουμε φαιναλ 4 από τη στιγμή που πρόπερσι είχες δεύτερο ασσο τον χεϊνς και πρώτο 3αρι τον Πάβλοβιτς . Ακόμα και σήμερα είτε το θέλετε είπε όχι η προσφορά του είναι ανεκτίμητη και κάνει πράγματα που δεν γράφονται στη στατιστική . Αυτά είναι τα σημαντικά στο μπάσκετ όμως . Μου λέτε ότι κουράζετε και δεν πρέπει να είναι βασικός . Ρε μαγκες είναι 32 , άρα και στον Πρίντεζη ο γαύρος πρέπει να δώσει 500χιλ επειδή μεγάλωσε και να τον κάνει δεύτερο 4αρι ; Και πως να μην κουραστεί ; Δεν είναι ότι παιζεο 25 λεπτά , είναι το πως τα παίζει . Το ίδιο κουράζεται ο Θανάσης και ο λοτζεσκι πχ σε 10 λεπτά παιχνιδιού ; Ο ένας πηδάει και τρέχει παντού και ο άλλος κάθεται στη γωνία για το τρίποντο . Όταν ο γκιστ σου παίζει άμυνα παντού , στο καλύτερο ψηλός της ομάδας , στο καλύτερο κοντό της ομάδας και μαζί με τον καλαθη είναι οι βασικοί σου αμυντικοί ενώ η μπάλα περνα συνεχώς από τα χέρια του και στην επίθεση πως να μην κουραστεί ; Κάνει σκριν , ποστάρει , ποσταρεται , πηδάει για αλεϊουπ , πηδάει για τα ταπες , τρώει ξύλο από τα αντίπαλα 5αρια ... και μην ξεχνάμε την μέχρι προτεινος αμυντική αδιαφορία του σιγκλετον , άλλο που τώρα ξύπνησε μέχρι πριν 2 μήνες ο γκιστ ήταν ο μόνος μας ψηλός που έπαιζε άμυνα . Τόσα χρόνια είναι ο πρώτος ψηλός της ομάδας , πως να μην ταλαιπωρηθεί από τραυματισμούς και κούραση ; Ο σιγκλετον αντέχει να παίζει 35λπετα γιατί πρώτον δεν καταναλώνεται τόσο στην άμυνα , δεύτερον ο τρόπος παιχνιδιού του επιθετικά δεν απαιτεί και τόση ενέργεια και ΤΡΙΤΟΝ παίζει μπάσκετ σε σοβαρό επίπεδο μονάχα 3 χρόνια και είναι ήδη 28 . Επίσης σε όλες τις σοβαρές ομάδες στη θέση του 5 πχ η τσσκα έχει χαϊνς και χαντερ , η Ρεάλ ταβαρες και αγιον , η φενερ βεσελι και ξέρω γω ποιον άλλον ... εμείς όλη τη χρονιά πίσω από τον γκιστ είχαμε τον Βουγιούκα . Και πως να σου πάρει ο παίκτης περισσότερα ριμπάουντή να κάνει κι άλλες ταπες αν τον βάζεις να μαρκάρει παίκτες τύπου Σπανούλη και Γιουλ στη κορυφή . Και είναι διαφορετικό να παίζεις 30λεπτα και να βγαίνεις τα τελευταία 10 και αλλιώς να έχεις παίξει 40 παιχνίδια φέτος με μέσο όρο 25 λεπτών και στο τέλος πάνα να ήσουν μέσα και να έκανες τα πάντα . Τι επίθεση είναι αυτή προς τον γκισταρο ; Βάλτου από πίσω έναν πραγματικά καλό σεντερ , να πάψει πια να είναι μόνος του στη θέση μετά από χρόνια και σταματά να τον βάζεις να κάνει σε ΚΑΘΕ σκριν αλλαγές και θα δούμε τι θα σου κάνει . Προφανώς θα μας βόλευε μια μείωση στυλ 200χιλ για να καταφέρουμε να φέρουμε αυτόν τον 2ο ψηλο που ουσιαστικά θα είναι ισάξιος του γκιστ , αλλά αυτό σίγουρα δεν θα γίνει του χρόνου γιατί ο παίκτης έχει συμβόλαιο και δν θα σπάσει . Ίσως από τη σεζόν 19-20 παίζει με 600-700χιλ (αν μπορεί ακόμα) και τότε γίνει δεύτερος λόγω ηλικίας .

Κάποιος προτεινε δυάδα σεντερ πλαϊς και ταϊους , όπως και να το έκανε παίζει να έχουμε το ίδιο μπασκετικό iq , πραγματικά πιστεύω πως οι δυο είναι ο ΤΕΛΕΙΟΣ συνδυασμός και δεν χρειάζεσαι κανέναν άλλον . Αλλά θα ρωτήσω κάτι , παίζεις τελευταία 3 λεπτά και βρίσκεται στον ημιτελικό του φαιναλ 4 και έχεις μέσα και εγώ δεν ξέρω , καλαθη , Ρίβερς , σιγκλετον .... σίγουρα δεν βάζεις στο 5 τον πλαϊς στο τέλος επειδή είναι αργός . Όποτε σας ρωτώ ... στα τελευταία 3 λεπτά του φαιναλ 4 της επόμενης χρονιάς ποιον θα είχατε μέσα αν ήσασταν ο τσαβι ; Ποιος θα σας έβγαζε μεγαλύτερη σιγουριά ; Ο γκιστ ή ο ταϊους ;; Δεν το θεωρώ καν δίλημμα . Καλός ο ταϊους αλλά αυτά που έχει κάνει ο γκιστ με τον παο ειδικά σε τελευταία λεπτά πολλών κομβικών παιχνιδιών δεν θα τα κάνουν στη ζωή τους ούτε ο βεσελι ούτε ο χαϊνς ούτε κανένας
EXASFAIROS
Ένα τσεκαρισμα μου στο talkbasket MotumJanning,,Moerman,Mccollum,,korobkov,mccallum,roll,,rakim sanders,radolf smiley.gif ,krunoslav simon λήγουν το 18

Άλλοι που έχουν 2018+1 προφανώς στις ομάδες τους
Toupane
Davies
Micic
White
Parakhouski
Kane
D.Thomas
P.Jackson
Sergey Monia
Westerman
Stimac
Josh Adams
Pressey
Johnny Marv
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 11 2018, 23:17 ) *
Ένα τσεκαρισμα μου στο talkbasket MotumJanning,,Moerman,Mccollum,,korobkov,mccallum,roll,,rakim sanders,radolf smiley.gif ,krunoslav simon λήγουν το 18

Άλλοι που έχουν 2018+1 προφανώς στις ομάδες τους
Toupane
Davies
Micic
White
Parakhouski
Kane
D.Thomas
P.Jackson
Sergey Monia
Westerman
Stimac
Josh Adams
Pressey


Διακρίνω τους μοτουμ , τζανιγκ , ρολ (αν και να ξέρεις έχει 1+1) , βεστερμαν , στιματς και φυσικά ραντολφ αλλά οκ ...
stefkorner
ειδα αποψε τον 4ο τελικο της Αρμανι ,με προσοχη πανω στον Κουζμινσκας ! αν εξαιρεσει κανεις καποια ξεσπασματα του,ο παικτης μοιαζει χαμενος (φυσιολογικα πραγματα με την Αρμανι που ξερουμε )
ειναι σπουδαιος παικτης για μενα και σε καλη ηλικια,δεν νομιζω να θελει να ρισκαρει να καταδικασει τον εαυτο του και να μεινει εκει!κι ας παρουν τωρα το πρωταθλημα!
αυτον +τον Ταρσεφσκι πρεπει να τους χτυπησουμε ,γιατι μπορουν να κανουν ενα τρομερο διδιμο στο 4-5 ,τοπ λεβελ ευρωλιγκας ,λιγο ακομα να εξελιχθει και ο Αμερικανος,κατι το οποιο θεωρω δεδομενο!
ακομα επιμενω για τον Μπερτανς ,που επισης δεν εχει ταιριαξει εκει και μοιαζει κ αυτος αδικημενος!
Johnny Marv
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 11 2018, 16:32 ) *
Calathes
Nedovic/Kuric/Janning
Breokhoff
Singlenton
Fall/Payne

Zisis
Pappas
Papapetrou
Vezenkov
Pustovyi/Pleiss

Gist
Antetokounmpo


Για ποιον φολ λες ; Επίσης ο τζανιγκ δεν είναι για βασικό 2αρι πιο πολύ το ρολο του μπροκχοφ θα είχε
stefkorner
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 12 2018, 04:17 ) *
Ένα τσεκαρισμα μου στο talkbasket MotumJanning,,Moerman,Mccollum,,korobkov,mccallum,roll,,rakim sanders,radolf smiley.gif ,krunoslav simon λήγουν το 18



εισαι βεβαιος ;

Μοερμαν-Ραντολφ πιθανοι υποψηφιοι για αντι-Σιγκλεντον που θα παιξουν πολυ ,αν δεν φτανουν στο 1.5 m ...

ρολ-σιμον πολυ καλες επιλογες για 2-3 ,ως αντι Λοτζεσκι ,αλλα φαβορι θα παραμενουν οι τωρινες τους ομαδες,για ανανεωση επομενως ο Λοτζο των 500k που σιγουρα θα μπορουν να γινουν και λιγοτερα.. θα ειναι κοντινη επιλογη ..
pan24
QUOTE (stefkorner @ Jun 11 2018, 23:51 ) *
ειδα αποψε τον 4ο τελικο της Αρμανι ,με προσοχη πανω στον Κουζμινσκας ! αν εξαιρεσει κανεις καποια ξεσπασματα του,ο παικτης μοιαζει χαμενος (φυσιολογικα πραγματα με την Αρμανι που ξερουμε )
ειναι σπουδαιος παικτης για μενα και σε καλη ηλικια,δεν νομιζω να θελει να ρισκαρει να καταδικασει τον εαυτο του και να μεινει εκει!κι ας παρουν τωρα το πρωταθλημα!
αυτον +τον Ταρσεφσκι πρεπει να τους χτυπησουμε ,γιατι μπορουν να κανουν ενα τρομερο διδιμο στο 4-5 ,τοπ λεβελ ευρωλιγκας ,λιγο ακομα να εξελιχθει και ο Αμερικανος,κατι το οποιο θεωρω δεδομενο!
ακομα επιμενω για τον Μπερτανς ,που επισης δεν εχει ταιριαξει εκει και μοιαζει κ αυτος αδικημενος!

Δυστυχως και Ταρζεφσκι και Γκουνταιτις εχουν ανανεωσει μεχρι το 2020
Πολυ καλες περιπτωσεις και οι 2

Μια αφορμη για να πουμε οτι ακομα και η Αρμανι που δεν φημιζεται για το σκαουτινγκ καταφερε να βρει 2 καλους ψηλους με λιγα λεφτα(ασχετα αν τωρα με την ανανεωση παρουν πολλα,οταν σου βγει το λαχειο πρεπει να πληρωσεις για να το κρατησεις) κι εμεις απο την εποχη Λασμε δεν εχουμε καταφερει να βρουμε καλο 5
Δεν βαζω μεσα Μπουρουση γιατι ηταν γνωστος αυτος και ηρθε μετα την καλυτερη σεζον της καριερας του
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jun 12 2018, 05:11 ) *
Δυστυχως και Ταρζεφσκι και Γκουνταιτις εχουν ανανεωσει μεχρι το 2020
Πολυ καλες περιπτωσεις και οι 2


για Γκουνταιτις το ηξερα!για Ταρζεφσκι επισης το φοβομουν και δυστυχως μολις μου επιβεβαιωσες την φοβια rolleyes.gif
(φανταζομαι μονο με ορο για nba ) κριμα ! το διδιμο του μελλοντος ,ομαδα που βρηκε smiley.gif
EXASFAIROS
Ένα ξηλαγκουρο είναι αλλά κρύβει καλάθι Mustafa Fall,τυχαία στο youtube τον είδα και είχα ρωτήσει τα παιδιά εδώ τι ρόλο βαράει.Θα μου άρεσε η ιδέα με 2 δεινόσαυρους και έναν Γκιστ παραπισω.
.Ενταξει Janning με βαριά ψυχή

.Πιο πολύ Kuric -Breokhoff αντί Λοτζο-Κ.C θα ήθελα.

QUOTE (stefkorner @ Jun 12 2018, 00:06 ) *
εισαι βεβαιος ;

Μοερμαν-Ραντολφ πιθανοι υποψηφιοι για αντι-Σιγκλεντον που θα παιξουν πολυ ,αν δεν φτανουν στο 1.5 m ...

ρολ-σιμον πολυ καλες επιλογες για 2-3 ,ως αντι Λοτζεσκι ,αλλα φαβορι θα παραμενουν οι τωρινες τους ομαδες,για ανανεωση επομενως ο Λοτζο των 500k που σιγουρα θα μπορουν να γινουν και λιγοτερα.. θα ειναι κοντινη επιλογη ..



Τσέκαρε talkbasket .Μπορεί να είναι απαρχαιωμένο στο refresh μεταγραφές και φήμες αλλά δεν νομίζω και να βάζουν λανθασμένα συμβόλαια.
stefkorner
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 12 2018, 06:14 ) *
Ένα ξηλαγκουρο είναι αλλά κρύβει καλάθι Mustafa Fall,τυχαία στο youtube τον είδα και είχα ρωτήσει τα παιδιά εδώ τι ρόλο βαράει.Θα μου άρεσε η ιδέα με 2 δεινόσαυρους και έναν Γκιστ παραπισω.
.Ενταξει Janning με βαριά ψυχή

.Πιο πολύ Kuric -Breokhoff αντί Λοτζο-Κ.C θα ήθελα.


καλα το λες!με πολυ βαρια..να προσθεσω εγω ! ασε που θα θελει να μεινει Μπασκονια ,οποτε τον αποφευγουμε smiley.gif
για αντι λοτζο 2ρο3ρια / 3ρο2ρια θα εβαζα κατα σειρα προτιμησης :

1) Κουρικ 2) Μπροκχοφ 3) Ρολ 4) Σιμον

*τωρα θυμηθηκα οτι ο Σιμον θεωρειται σιγουρος για παραμονη στην Εφες
yorgos
Αν τυχόν πάρουμε το Τζάννινγκ, μετακομίζω Ελλάδα. Θα αγοράσω διαρκείας και για τις προπονήσεις μόνο και μόνο για να βλέπω το μηχανισμό του. ΕΡΩΤΑΣ.

Αν κι έχω αρχίσει και λοξοκοιτώ προς Ματ Τόμας μεριά...
EXASFAIROS
QUOTE (stefkorner @ Jun 12 2018, 00:17 ) *
καλα το λες!με πολυ βαρια..να προσθεσω εγω ! ασε που θα θελει να μεινει Μπασκονια ,οποτε τον αποφευγουμε smiley.gif
για αντι λοτζο 2ρο3ρια / 3ρο2ρια θα εβαζα κατα σειρα προτιμησης :

1) Κουρικ 2) Μπροκχοφ 3) Ρολ 4) Σιμον



Αδελφέ εσύ, εγώ και ο Basket72 πρέπει να εκπέμπουμε στην ίδια συχνότητα smiley.gif.

Όχι πραγματικά με 2 2-3αρα γ@μ@τ@ ,παραμονή Σιγκλεντον και 2 ξηλαγγουρα στο 5 κάνουμε μεγάλο step up smiley.gif
doctorjekil
QUOTE(Johnny Marv @ Jun 11 2018, 23:16 ) *
Όποτε σας ρωτώ ... στα τελευταία 3 λεπτά του φαιναλ 4 της επόμενης χρονιάς ποιον θα είχατε μέσα αν ήσασταν ο τσαβι ; Ποιος θα σας έβγαζε μεγαλύτερη σιγουριά ; Ο γκιστ ή ο ταϊους ;; Δεν το θεωρώ καν δίλημμα . Καλός ο ταϊους αλλά αυτά που έχει κάνει ο γκιστ με τον παο ειδικά σε τελευταία λεπτά πολλών κομβικών παιχνιδιών δεν θα τα κάνουν στη ζωή τους ούτε ο βεσελι ούτε ο χαϊνς ούτε κανένας

Ο χαινς εχει παρει τρεις ευρωλιγκες και ο ταιους με τον βεσελι μια,αντιθετως ο γκιστ δεν εχει παει καν σε φ4...κομβικα παιχνιδια εννοεις τα παιχνιδια της κανονικης περιοδου της ευρωλιγκας ή μηπως τους τελικους του πρωταθληματος με τον οσφπ που ασχολουνται μονο οι ποδοσφαιρικοι οπαδοι που θελουν να πανε την αλλη μερα στο γραφειο τους και να πειραξουν τον γαυρο συναδελφο τους;
Επισης τα τελευταια 3 λεπτα ενος αγωμα φ4 οι 3 ψηλοι που ανεφερες τα εχουν ζησει και μολις αυτα τελειωσαν εχουν σηκωσει κουπες,οποτε μαλλον ειναι πιο εμπειροι σε τετοιες καταστασεις και θα τους εμπιστευοταν καλυτερα ενας προπονητης απ οτι τον γκιστ που οταν βλεπει φ4 μπροστα του χλωμιαζει και λιγοψυχαει
Johnny Marv
QUOTE (doctorjekil @ Jun 12 2018, 00:24 ) *
Ο χαινς εχει παρει τρεις ευρωλιγκες και ο ταιους με τον βεσελι μια,αντιθετως ο γκιστ δεν εχει παει καν σε φ4...κομβικα παιχνιδια εννοεις τα παιχνιδια της κανονικης περιοδου της ευρωλιγκας ή μηπως τους τελικους του πρωταθληματος με τον οσφπ που ασχολουνται μονο οι ποδοσφαιρικοι οπαδοι που θελουν να πανε την αλλη μερα στο γραφειο τους και να πειραξουν τον γαυρο συναδελφο τους;
Επισης τα τελευταια 3 λεπτα ενος αγωμα φ4 οι 3 ψηλοι που ανεφερες τα εχουν ζησει και μολις αυτα τελειωσαν εχουν σηκωσει κουπες,οποτε μαλλον ειναι πιο εμπειροι σε τετοιες καταστασεις και θα τους εμπιστευοταν καλυτερα ενας προπονητης απ οτι τον γκιστ που οταν βλεπει φ4 μπροστα του χλωμιαζει και λιγοψυχαει


Καλά δεν ολιγοψυχαει κι ολας . Εντάξει για χαϊνς και βεσελι έχεις δίκιο για ταϊους διαφωνώ , δεν ήταν και από τους παράγοντες για να πάρει την Ευρωλίγκα η ομάδα του εντάξει . Και γιατί υποβιβαζουνε έτσι τους τελικούς πρωταθλήματος ; Μπορεί οι φετινοί μα μην έχουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον αλλά πέρσι χωρίς γκιστ τι θα κάναμε ; Κάθε και πρόπερσι λόγω γκιστ καλαθη και Διαμαντίδη δεν ξεφτιλιστήκαμε . Και να μπορεί να μην έχει πάει φαιναλ 4 αλλά και σε πλεϊοφς Ευρωλίγκας έχει κάνει εξαιρετικά ματς και γενικά είχε τεράστιο αντίκτυπο στον οργανισμό . Και σίγουρα δεν φταίει αυτός που δεν πάμε τόσα χρόνια φαιναλ 4 , αν είχαμε αυτόν και γύρω του όχι παίκτες τύπου χεϊνς , σλοτερ , μπλουμς , μπατιστα , Πάβλοβιτς θα λέγαμε αλλά πράγματα τώρα . Προσωπικά νιώθω ευγνώμων και τυχερός που έπαιξε ο γκιστ στην ομάδα μας , το ρεζουμε από αυτόν είναι θετικό !!! Ωστόσο επαναλαμβάνω πως για του παραχρόνου ας πούμε πλαϊς και ταϊους εξαιρετικό δίδυμο Χδ
yorgos
Αν πάρουμε Τάιους θα τρώμε τα νύχια μας. Από το κοτσάνι την πιάνει το παιδί. Στις βολές θα φοράμε κράνη.
jonaldidhs
Καλαθης-Βεστερμαν/Λαπροβιτολα-Κονιαρης
Ανταμς-Παπας
Μπροκχοφ-Θανασης
Σινγκλετον-Μητογλου-Βεζε
Ντεηβις-Γκιστ-Ογκαστ

Εφικτο και πανω κατω στα ιδια με φετος..Αυτο ειναι το ιδανικο ροστερ για εμενα..Θανασης με Βεζε θα εναλασσονται στο 3-4..
Johnny Marv
QUOTE (jonaldidhs @ Jun 12 2018, 11:22 ) *
Καλαθης-Βεστερμαν/Λαπροβιτολα-Κονιαρης
Ανταμς-Παπας
Μπροκχοφ-Θανασης
Σινγκλετον-Μητογλου-Βεζε
Ντεηβις-Γκιστ-Ογκαστ

Εφικτο και πανω κατω στα ιδια με φετος..Αυτο ειναι το ιδανικο ροστερ για εμενα..Θανασης με Βεζε θα εναλασσονται στο 3-4..


Καλή επιλογή ο βεστερμαν αν τον αφήσει τσσκα , οι προτάσεις τύπου μισιτς , ζησης δεν με ενθουσίασαν ποτέ να σου πω την αλήθεια . Ο μισιτς χάνει από εκρηκτικότητα και τρίποντο και ο αναπληρωματικός του καλαθη πρέπει να έχει σίγουρα σουτ , από την άλλη ο ζησης είναι 35 , ούτε άμυνα παίζει , ούτε σουτάρα έχει . Ο βεστερμαν από την άλλη αρκετά καλή περίπτωση αλλά και δύσκολη . Στο 3 είμαστε λίγο άδειοι να σου πω την αλήθεια . Και στο 5 δεν μου αρέσει ο ντεϊβις δεν προσφέρει κάτι που δεν προσφέρει ο γκιστ
jonaldidhs
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 12 2018, 11:28 ) *
Καλή επιλογή ο βεστερμαν αν τον αφήσει τσσκα , οι προτάσεις τύπου μισιτς , ζησης δεν με ενθουσίασαν ποτέ να σου πω την αλήθεια . Ο μισιτς χάνει από εκρηκτικότητα και τρίποντο και ο αναπληρωματικός του καλαθη πρέπει να έχει σίγουρα σουτ , από την άλλη ο ζησης είναι 35 , ούτε άμυνα παίζει , ούτε σουτάρα έχει . Ο βεστερμαν από την άλλη αρκετά καλή περίπτωση αλλά και δύσκολη . Στο 3 είμαστε λίγο άδειοι να σου πω την αλήθεια . Και στο 5 δεν μου αρέσει ο ντεϊβις δεν προσφέρει κάτι που δεν προσφέρει ο γκιστ

Ο Ντειβις μπορει να αμυνθει στο ποστ πολυ καλυτερα απτον Γκιστ,ειναι καλυτερος ριμπαουντερ ενω εχει και καλυτερο επιθετικο ρεπερτοριο κοντα στο καλαθι..Ειναι πενταρι δηλαδη σε αντιθεση με τον Γκιστ που δεν ξερει τι θεση παιζει..Στο 3 θα παιζει και ο Βεζε σε ψηλα σχηματα..Για μενα τα βασικα ειναι να εισαι πολυ δυνατος στον ασσο και το πεντε..το ροστερ που προτεινω ειναι..
stefkorner
επαναφερω Λοτζο στα σχηματα μου !ισως αποτελει μια καλη επιλογη ,υποθετοντας οτι ειναι πιθανο να δεχθει μειωση και να ανενενωσει με καπου αναμεσα στα 300-400 ! ετσι να βρισκεται για ενα διαστημα μονο στο ροστερ της ευρωλιγκας και με το καλο..να επανελθει στα πλει οφ ,εναντιον Ολυμπιακου! κ αν δεν ικανοποιησει η ξανατραυματιστει,το κοστος θα ειναι μικρο..!

Πουστοβι,Γκιστ,Ογκαστ
Κουζμινσκας(4-3),Βεζενκοφ η Μητογλου*
Παπαπετρου(3-4),Λοτζο (3-2) ,Θανασης
Σλοαν (Κομπο), Μπερτανς(μπορει και 3 σε χαμηλα σχηματα),Παππας
Καλαθης,Λαπροβιτολα

*Μητογλου αν γινεται δανεικος
Καλαιτζακης 14.ος
**ειδικα αν μεινει ο Μητογλου θα υπαρχουν μεγαλα περιθωρια για περεταιρω ενισχυση η καποια αντικατασταση
pan24
QUOTE (jonaldidhs @ Jun 12 2018, 11:22 ) *
Καλαθης-Βεστερμαν/Λαπροβιτολα-Κονιαρης
Ανταμς-Παπας
Μπροκχοφ-Θανασης
Σινγκλετον-Μητογλου-Βεζε
Ντεηβις-Γκιστ-Ογκαστ

Εφικτο και πανω κατω στα ιδια με φετος..Αυτο ειναι το ιδανικο ροστερ για εμενα..Θανασης με Βεζε θα εναλασσονται στο 3-4..

Πολυ καλο και ρεαλιστικο ομως 2 ενστασεις
Η μια για το 3 επειδη ο Βεζενκοφ δεν μπορει να παιξει εκει
Ειναι πιο βαρυς απο τον Χαραλαμποπουλο σκεψου,νομιζω ουτε στον Αρη επαιξε ποτε στο 3
Θα μπορουσε να μεινει σαν 7ος ξενος για Ευρωπη ο Λοτζεσκι που ακομα και χωρις μειωση τα 500 που παιρνει ειναι λιγοτερα απο οσα θα ηθελε ο καθε Τζανινγκ για να ερθει

Η αλλη για τον Ανταμς που θελει περισσοτερο την μπαλα στα χερια κι απο τον Τζειμς
Σκεψου στην Μπασκονια οσα λεπτα επαιζαν μαζι ο Ανταμς επαιζε 1 και ο Τζειμς 2

Ειναι και 2 πραγματακια που προβληματιζουν
1.Οτι μετα την σουπερ χρονια του στην Μπασκονια κανενας απο τους μεγαλους δεν ενδιαφερθηκε(ουτε για τον Τζειμς και νομιζω εχουμε καταλαβει γιατι παρα τα σουπερ προσοντα του δεν ενδιαφερθηκαν)
2.Για το κινητρο του.Μετα απο μια πολυ καλη σεζον αντι να προσπαθησει να ανεβει επιπεδο κι αλλο πηγε για τα λεφτα Κινα και ειναι δευτερη σεζον του εκει

Ομως αν δεν βρουμε κατι αλλο καλος ειναι κι αυτος
Αν ερθει ο Βεζενκοφ ο Μητογλου θεωρω πρεπει να παει δανεικος γιατι σε εμας δεν θα παιζει ποτε
stefkorner
εγω ειμαι της αποψης οτι κακως κολλαμε στον Ανταμς που ξεραμε 2 χρονια πριν!
2 σεζον στην Κινα δεν μπορουμε να ξερουμε πως θα εχουν επηρεασει,ειδικα εναν τετοιο παικτη!ειναι πολλες οι 2 ολοκληρες σεζον! ας δουμε και τις 3 του Μπομπι Μπραουν στην Κινα,που εριχνε 50ρες,αλλα στην επιστροφη του στην ευρωπη μονο μπομπερ δεν τον λες rolleyes.gif
pan24
QUOTE (stefkorner @ Jun 12 2018, 12:17 ) *
εγω ειμαι της αποψης οτι κακως κολλαμε στον Ανταμς που ξεραμε 2 χρονια πριν!
2 σεζον στην Κινα δεν μπορουμε να ξερουμε πως θα εχουν επηρεασει,ειδικα εναν τετοιο παικτη!ειναι πολλες οι 2 ολοκληρες σεζον! ας δουμε και τις 3 του Μπομπι Μπραουν στην Κινα,που εριχνε 50ρες,αλλα στην επιστροφη του στην ευρωπη μονο μπομπερ δεν τον λες rolleyes.gif

Καλα ο Μπομπι Μπραουν εκτος απο τις 3 στην Κινα ηταν και 2 στον παγκο στο nba και παει προς τα 34 αλλα δεν εχεις αδικο
Johnny Marv
Πιστεύω πως από τις ομάδες της Ευρωλίγκας πρέπει να τσεκάρουμε σίγουρα μπασκονια , εφες και Μάλαγα για παίκτες . Θα προτείνω 2 ρόστερ σήμερα .

1)
Καλαθης Λεκαβιτσιους
Μπομπουα Τζανιγκ Λογκ
Παπαπετρου Ριβερς Θανάσης
Σιγκλετον Βεζενκοφ
Γκιστ Πεϊν Ογκαστ

Για το ρόστερ αυτό θα μπορούσε αντί για μπομπουα να υπήρχε νεντοβιτς και αντί για σιγκλετον γκιλ αλλά θεωρώ αυτό που έγραψα πιο οικονόμο . (Ο γκιλ είναι πιστεύω ο γκιστ στα καλά του με σουτ) . Πιστεύω είναι πολύ δυνατο ρόστερ . Αν και δεν έχουμε ψηλο που ποστάρει (το κάνει λίγο ο πεϊν) αλλά σώζεται επειδή έχουμε παίκτες που ποστάρουν σε άλλες θέσεις . Στο 2 ο τζανιγκ , στο 3 ο παπαπετρου κλπ . Επίσης έχουμε πολύ τρίποντο , πολύ καλή άμυνα καη δυνατο ριμπάουντ που μας έλειπε φέτος . Έχουμε αρκετούς πολυθεσίτες και πιστεύω ο ογκαστ αξίζει μια ευκαιρία ακόμα .

2)
Καλαθης Μακκαλομ
Κουριτς Παππας Λογκ
Ουιμς Ριβερς Θανάσης
Μοτουμ Μπρουκς Μιτογλου
Γκιστ Πλαϊς Ογκαστ

Επίσης δυνατο ρόστερ . Μακκαλουμ παιχτουρα μπορεί να προσφέρει πολλά , μπορεί να παίξει και στο 2 . Αντί για Κουριτς θα μπορούσε και ο κοπονεν και με ελληνοποίηση γκιστ θα μπορούσαμε να έχουμε και πεϊν αντί του ογκαστ (τα ίδια λεφτά είναι) . Μου αρέσει πολύ η θέση 4 γιατί και ο μοτουμ (παίζει και 5) και ο Μπρουκς είναι πολλά υποσχόμενοι , κοστίζουν μαζί όσο ο σιγκλετον και μπορεί ένας από τους δυο να γίνει το μελλοντικό μας βασικό 4αρι και από πίσω να έρχονται αργότερα ο Χαραλαμπόπουλος και ο μιτογλου . Μεγαλύτερη πληθώρα χαρακτηριστικών , πιο φθηνό ρόστερ , με σουτ , άμυνα και ριμπάουντ . Στην Ευρώπη δεν θα παίζουν δυο εκ των Λογκ-μιτογλου-ογκαστ (πιστεύω ότι ο Λογκ θα γίνει καλύτερος του παππα) και πιστεύω πως με αυτό το ρόστερ εξελίσσονται και οι Έλληνες παίκτες αλλά οι αδυναμίες τους καλύπτονται από τους υπόλοιπους . Ο ουιμς θα βοηθήσει πολύ στο 2-3 . Στην Ελλάδα δεν θα παίζουν ριβερς και ένας εκ των μοτουμ-Μπρουκς

Ο καλαϊτζακης σε κάθε περίπτωση δανεικός . Ειδικά το δεύτερο ρόστερ με ενθουσιάζει φουλ . Και τα δυο κυμαίνονται στα 10,5μυρια μπατζετ
shtarkws
QUOTE(Johnny Marv @ Jun 12 2018, 12:44 ) *
Πιστεύω πως από τις ομάδες της Ευρωλίγκας πρέπει να τσεκάρουμε σίγουρα μπασκονια , εφες και Μάλαγα για παίκτες . Θα προτείνω 2 ρόστερ σήμερα .

1)
Καλαθης Λεκαβιτσιους
Μπομπουα Τζανιγκ Λογκ
Παπαπετρου Ριβερς Θανάσης
Σιγκλετον Βεζενκοφ
Γκιστ Πεϊν Ογκαστ

Για το ρόστερ αυτό θα μπορούσε αντί για μπομπουα να υπήρχε νεντοβιτς και αντί για σιγκλετον γκιλ αλλά θεωρώ αυτό που έγραψα πιο οικονόμο . (Ο γκιλ είναι πιστεύω ο γκιστ στα καλά του με σουτ) . Πιστεύω είναι πολύ δυνατο ρόστερ . Αν και δεν έχουμε ψηλο που ποστάρει (το κάνει λίγο ο πεϊν) αλλά σώζεται επειδή έχουμε παίκτες που ποστάρουν σε άλλες θέσεις . Στο 2 ο τζανιγκ , στο 3 ο παπαπετρου κλπ . Επίσης έχουμε πολύ τρίποντο , πολύ καλή άμυνα καη δυνατο ριμπάουντ που μας έλειπε φέτος . Έχουμε αρκετούς πολυθεσίτες και πιστεύω ο ογκαστ αξίζει μια ευκαιρία ακόμα .

2)
Καλαθης Μακκαλομ
Κουριτς Παππας Λογκ
Ουιμς Ριβερς Θανάσης
Μοτουμ Μπρουκς Μιτογλου
Γκιστ Πλαϊς Ογκαστ

Επίσης δυνατο ρόστερ . Μακκαλουμ παιχτουρα μπορεί να προσφέρει πολλά , μπορεί να παίξει και στο 2 . Αντί για Κουριτς θα μπορούσε και ο κοπονεν και με ελληνοποίηση γκιστ θα μπορούσαμε να έχουμε και πεϊν αντί του ογκαστ (τα ίδια λεφτά είναι) . Μου αρέσει πολύ η θέση 4 γιατί και ο μοτουμ (παίζει και 5) και ο Μπρουκς είναι πολλά υποσχόμενοι , κοστίζουν μαζί όσο ο σιγκλετον και μπορεί ένας από τους δυο να γίνει το μελλοντικό μας βασικό 4αρι και από πίσω να έρχονται αργότερα ο Χαραλαμπόπουλος και ο μιτογλου . Μεγαλύτερη πληθώρα χαρακτηριστικών , πιο φθηνό ρόστερ , με σουτ , άμυνα και ριμπάουντ . Στην Ευρώπη δεν θα παίζουν δυο εκ των Λογκ-μιτογλου-ογκαστ (πιστεύω ότι ο Λογκ θα γίνει καλύτερος του παππα) και πιστεύω πως με αυτό το ρόστερ εξελίσσονται και οι Έλληνες παίκτες αλλά οι αδυναμίες τους καλύπτονται από τους υπόλοιπους . Ο ουιμς θα βοηθήσει πολύ στο 2-3 . Στην Ελλάδα δεν θα παίζουν ριβερς και ένας εκ των μοτουμ-Μπρουκς

Ο καλαϊτζακης σε κάθε περίπτωση δανεικός . Ειδικά το δεύτερο ρόστερ με ενθουσιάζει φουλ . Και τα δυο κυμαίνονται στα 10,5μυρια μπατζετ


Αυτο πως προκυπτει?
Johnny Marv
QUOTE (shtarkws @ Jun 12 2018, 12:54 ) *
Αυτο πως προκυπτει?



1)
Καλαθης(2,6) Λεκα (0,4)
Μπομπουα(1) Τζανιγκ(0,7) Λογκ(0,4)
Παπ(0,8) Ριβερς(0,6) Θαν(0,3)
Σιγκλετον(1,3) Βεζε(0,6)
Γκιστ(1) Πεϊν(0,5) Ογκαστ(0,5) , συνολικά 10,8 μυρια

(μπορεί τζανιγκ,βεζε,ογκαστ,καλαθης να βγαίνουν και φθηνότερα από αυτά που γράφω)

2)
Καλαθης(2,6) Μακκαλουμ (0,6)
Κουριτς(0,7) Παππας(0,6) Λογκ(0,4)
Ουιμς(0,9) Ριβερς(0,6) Θανάσης(0,3)
Μοτουμ(0,65) Μπρουκς(0,65) Μιτογλου(0,1)
Γκιστ(1) Ογκαστ(0,5) Πλαϊς(0,7) , συνολικά 10,3 μυρια νομίζω
pan24
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 12 2018, 12:44 ) *
Πιστεύω πως από τις ομάδες της Ευρωλίγκας πρέπει να τσεκάρουμε σίγουρα μπασκονια , εφες και Μάλαγα για παίκτες . Θα προτείνω 2 ρόστερ σήμερα .

1)
Καλαθης Λεκαβιτσιους
Μπομπουα Τζανιγκ Λογκ
Παπαπετρου Ριβερς Θανάσης
Σιγκλετον Βεζενκοφ
Γκιστ Πεϊν Ογκαστ

Για το ρόστερ αυτό θα μπορούσε αντί για μπομπουα να υπήρχε νεντοβιτς και αντί για σιγκλετον γκιλ αλλά θεωρώ αυτό που έγραψα πιο οικονόμο . (Ο γκιλ είναι πιστεύω ο γκιστ στα καλά του με σουτ) . Πιστεύω είναι πολύ δυνατο ρόστερ . Αν και δεν έχουμε ψηλο που ποστάρει (το κάνει λίγο ο πεϊν) αλλά σώζεται επειδή έχουμε παίκτες που ποστάρουν σε άλλες θέσεις . Στο 2 ο τζανιγκ , στο 3 ο παπαπετρου κλπ . Επίσης έχουμε πολύ τρίποντο , πολύ καλή άμυνα καη δυνατο ριμπάουντ που μας έλειπε φέτος . Έχουμε αρκετούς πολυθεσίτες και πιστεύω ο ογκαστ αξίζει μια ευκαιρία ακόμα .

2)
Καλαθης Μακκαλομ
Κουριτς Παππας Λογκ
Ουιμς Ριβερς Θανάσης
Μοτουμ Μπρουκς Μιτογλου
Γκιστ Πλαϊς Ογκαστ

Επίσης δυνατο ρόστερ . Μακκαλουμ παιχτουρα μπορεί να προσφέρει πολλά , μπορεί να παίξει και στο 2 . Αντί για Κουριτς θα μπορούσε και ο κοπονεν και με ελληνοποίηση γκιστ θα μπορούσαμε να έχουμε και πεϊν αντί του ογκαστ (τα ίδια λεφτά είναι) . Μου αρέσει πολύ η θέση 4 γιατί και ο μοτουμ (παίζει και 5) και ο Μπρουκς είναι πολλά υποσχόμενοι , κοστίζουν μαζί όσο ο σιγκλετον και μπορεί ένας από τους δυο να γίνει το μελλοντικό μας βασικό 4αρι και από πίσω να έρχονται αργότερα ο Χαραλαμπόπουλος και ο μιτογλου . Μεγαλύτερη πληθώρα χαρακτηριστικών , πιο φθηνό ρόστερ , με σουτ , άμυνα και ριμπάουντ . Στην Ευρώπη δεν θα παίζουν δυο εκ των Λογκ-μιτογλου-ογκαστ (πιστεύω ότι ο Λογκ θα γίνει καλύτερος του παππα) και πιστεύω πως με αυτό το ρόστερ εξελίσσονται και οι Έλληνες παίκτες αλλά οι αδυναμίες τους καλύπτονται από τους υπόλοιπους . Ο ουιμς θα βοηθήσει πολύ στο 2-3 . Στην Ελλάδα δεν θα παίζουν ριβερς και ένας εκ των μοτουμ-Μπρουκς

Ο καλαϊτζακης σε κάθε περίπτωση δανεικός . Ειδικά το δεύτερο ρόστερ με ενθουσιάζει φουλ . Και τα δυο κυμαίνονται στα 10,5μυρια μπατζετ

Το πρωτο ροστερ καλο και ρεαλιστικο
Τα λεφτα εδω φαινονται περιπου σε αυτα που λες αν και νομιζω κανεις την υποθεση οτι οσοι ανανεωσουν θα το κανουν χωρις καμια αυξηση και οσοι ερθουν θα πληρωθουν περιπου οσο πληρωθηκαν φετος χωρις καποια σημαντικη αυξηση
Το δευτερο μαλλον καλυτερο αλλα εχει 8 ξενους και ξεφευγει οικονομικα εκτος αν θεωρεις οτι Κουριτς και Πλαις που εχουν συμβολαιο θα μας τους δωσουν χωρις να ζητησουν λεφτα οι ομαδες τους

Για Μητρου Λονγκ επειδη βλεπω να γραφεται αρκετα ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ
Ειχε ενδιαφερθει το καλοκαιρι η ΑΕΚ και δεν προχωρησε επειδη υπαρχει καποιο θεμα και δεν μπορει να βγει διαβατηριο
Για αυτο δεν εχει παιξει ουτε στις μικρες εθνικες
Περα απο αυτο δεν εχει κατι ιδιαιτερο.Οκ εχει πολυ καλο σουτ αλλα περα απο αυτο τιποτα αλλο και το καλοκαιρι κλεινει τα 25
stefkorner
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 12 2018, 19:09 ) *
1)
Καλαθης(2,6) Λεκα (0,4)
Μπομπουα(1) Τζανιγκ(0,7) Λογκ(0,4)
Παπ(0,8) Ριβερς(0,6) Θαν(0,3)
Σιγκλετον(1,3) Βεζε(0,6)
Γκιστ(1) Πεϊν(0,5) Ογκαστ(0,5) , συνολικά 10,8 μυρια

(μπορεί τζανιγκ,βεζε,ογκαστ,καλαθης να βγαίνουν και φθηνότερα από αυτά που γράφω)

2)
Καλαθης(2,6) Μακκαλουμ (0,6)
Κουριτς(0,7) Παππας(0,6) Λογκ(0,4)
Ουιμς(0,9) Ριβερς(0,6) Θανάσης(0,3)
Μοτουμ(0,65) Μπρουκς(0,65) Μιτογλου(0,1)
Γκιστ(1) Ογκαστ(0,5) Πλαϊς(0,7) , συνολικά 10,3 μυρια νομίζω


αρκετα ποιοτικο το 2.ο σου ροστερ,αλλα εχω την εντυπωση οτι αρκετους τους κατεβαζεις προς τα κατω...
οσο για Ριβερς που εχεις και στα 2 ,αν ζηταει 0.6 μαλλον θα σημαινει οτι θα παραμενει ενα θεματακι με τον ωμο!γιατι υποτιθεται οι συζητησεις μεσα στην χρονια φταναν στο 1m ,εφοσον θεωρει οτι θα το βρει..
Johnny Marv
QUOTE (pan24 @ Jun 12 2018, 13:12 ) *
Το πρωτο ροστερ καλο και ρεαλιστικο
Τα λεφτα εδω φαινονται περιπου σε αυτα που λες αν και νομιζω κανεις την υποθεση οτι οσοι ανανεωσουν θα το κανουν χωρις καμια αυξηση και οσοι ερθουν θα πληρωθουν περιπου οσο πληρωθηκαν φετος χωρις καποια σημαντικη αυξηση
Το δευτερο μαλλον καλυτερο αλλα εχει 8 ξενους και ξεφευγει οικονομικα εκτος αν θεωρεις οτι Κουριτς και Πλαις που εχουν συμβολαιο θα μας τους δωσουν χωρις να ζητησουν λεφτα οι ομαδες τους

Για Μητρου Λονγκ επειδη βλεπω να γραφεται αρκετα ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ
Ειχε ενδιαφερθει το καλοκαιρι η ΑΕΚ και δεν προχωρησε επειδη υπαρχει καποιο θεμα και δεν μπορει να βγει διαβατηριο
Για αυτο δεν εχει παιξει ουτε στις μικρες εθνικες
Περα απο αυτο δεν εχει κατι ιδιαιτερο.Οκ εχει πολυ καλο σουτ αλλα περα απο αυτο τιποτα αλλο και το καλοκαιρι κλεινει τα 25


Αυτό που λες για το διαβατήριο πραγματικά δεν το ήξερα . Αν αποκτήσει να έρθει γιατί και καλό σουτ έχει και μπορεί να παίξει στο 1-2 και χειρισμό έχει καλύτερο του παππα και βλέπει περισσότερο γήπεδο . Αλλά αν δν γίνει Έλληνας το ξεχνάμε έχεις δίκιο . Τέσπα στη θέση του μπορεί να μπει οποιοδήποτε φθηνός Έλληνας της Α1 με καλό σουτ και άμυνα (κονιαρης ;; Λουτζης ;;)
Εντάξει ειδικά από την βαλενθια μπορείς να τον πάρεις τον πλαϊς δεν είναι κάτι . Για Κουριτς πληρώνεις τη Ζενίτ μεν τώρα αλλά θα έχεις μακροχρόνιο όφελος αλλά και αν δεν γίνεται υπάρχει κι ο κοπονεν . Σε κάποιους έβαλα αυξήσεις σε άλλους όχι , τόσα πιστεύω ότι αξίζει ο καθένας βασικά . Χρειαζόμαστε πιστεύω παραπάνω από 6 ξένους του χρόνου για να υπάρχει χώρος για τους μικρούς στην Α1 . Αν βάλουμε 5 ακόμα Έλληνες έμπειρους, ποτε θα παίξουν οι μικροί ;
jonaldidhs
QUOTE (pan24 @ Jun 12 2018, 12:09 ) *
Πολυ καλο και ρεαλιστικο ομως 2 ενστασεις
Η μια για το 3 επειδη ο Βεζενκοφ δεν μπορει να παιξει εκει
Ειναι πιο βαρυς απο τον Χαραλαμποπουλο σκεψου,νομιζω ουτε στον Αρη επαιξε ποτε στο 3
Θα μπορουσε να μεινει σαν 7ος ξενος για Ευρωπη ο Λοτζεσκι που ακομα και χωρις μειωση τα 500 που παιρνει ειναι λιγοτερα απο οσα θα ηθελε ο καθε Τζανινγκ για να ερθει

Η αλλη για τον Ανταμς που θελει περισσοτερο την μπαλα στα χερια κι απο τον Τζειμς
Σκεψου στην Μπασκονια οσα λεπτα επαιζαν μαζι ο Ανταμς επαιζε 1 και ο Τζειμς 2

Ειναι και 2 πραγματακια που προβληματιζουν
1.Οτι μετα την σουπερ χρονια του στην Μπασκονια κανενας απο τους μεγαλους δεν ενδιαφερθηκε(ουτε για τον Τζειμς και νομιζω εχουμε καταλαβει γιατι παρα τα σουπερ προσοντα του δεν ενδιαφερθηκαν)
2.Για το κινητρο του.Μετα απο μια πολυ καλη σεζον αντι να προσπαθησει να ανεβει επιπεδο κι αλλο πηγε για τα λεφτα Κινα και ειναι δευτερη σεζον του εκει

Ομως αν δεν βρουμε κατι αλλο καλος ειναι κι αυτος
Αν ερθει ο Βεζενκοφ ο Μητογλου θεωρω πρεπει να παει δανεικος γιατι σε εμας δεν θα παιζει ποτε

Αν παιζεις με καμμια Φενερ που βαζει Ντατομε στο 3 και Καλινιτς και στο 4 Μελι ή Βεσελυ νομιζω χωραει καθως δε νομιζω να ειναι πιο γρηγορος ο Ιταλος απτον Βεζε..Βασικα ειναι το ιδιο στυλ μονο που ο Ντατομε ειναι ελιτ σουτερ..

Οσο για τον Ανταμς,ειναι 29 ετων και τον θελω διπλα στον Καλαθη καθως εχει σουταρα και τον θελω και πισω απτον Καλαθη σαν ασσο οταν δεν παιζει ο Καλαθης και 2αρι τον Βεστερμαν οπως επαιζε με τον Πανγκος..

Λοτζο θα τον ηθελα 7ο καθως ειναι παιχταρα..

QUOTE (stefkorner @ Jun 12 2018, 12:17 ) *
εγω ειμαι της αποψης οτι κακως κολλαμε στον Ανταμς που ξεραμε 2 χρονια πριν!
2 σεζον στην Κινα δεν μπορουμε να ξερουμε πως θα εχουν επηρεασει,ειδικα εναν τετοιο παικτη!ειναι πολλες οι 2 ολοκληρες σεζον! ας δουμε και τις 3 του Μπομπι Μπραουν στην Κινα,που εριχνε 50ρες,αλλα στην επιστροφη του στην ευρωπη μονο μπομπερ δεν τον λες rolleyes.gif

Μην μου μιλας για τον Μπομπι..Καθως ο Οσφπ δεν ειναι κριτηριο για τους ξενους και το ξερουν και οι πετρες αυτο..Ασε που το ματς στην Ευρωλιγκα οταν ειχε πρωτοερθει μας ειχε ψιλοσκοτωσει και μετα θαφτηκε(το ματς στο ΟΑΚΑ που χασαμε)..Οπως επισης ειναι και 33-34 ενω ο αλλος ειναι 29..
Johnny Marv
QUOTE (stefkorner @ Jun 12 2018, 13:23 ) *
αρκετα ποιοτικο το 2.ο σου ροστερ,αλλα εχω την εντυπωση οτι αρκετους τους κατεβαζεις προς τα κατω...
οσο για Ριβερς που εχεις και στα 2 ,αν ζηταει 0.6 μαλλον θα σημαινει οτι θα παραμενει ενα θεματακι με τον ωμο!γιατι υποτιθεται οι συζητησεις μεσα στην χρονια φταναν στο 1m ,εφοσον θεωρει οτι θα το βρει..



Κοιτα ... στους σεντερ σκέψου ότι ογκαστ και γκιστ έχουν συμβόλαιο άρα όσο παίρνουν θα πάρουν . Ο πλαϊς δεν είναι παίκτης που θα πάρει πάνω από 700χιλ και η βαλενθια τώρα που έφυγε από Ευρώπη θα έχει αρκετά οικονομικά προβλήματα . Μπρουκς και μοτουμ δεν ξέρω ποσο θα παίρνει ακριβώς αλλά σκέφτομαι ότι μαζί και με μιτογλου θα φτάνουν στο 1,5 μυριο μια χαρά Δλδ για όσα θα προσφέρουν . Στο 3 ο ουιμς όλη του τη ζωή παίρνει κοντά στο 1 μυριο και το κασέ του πρέπει να πέσει λίγο λόγω ηλικίας . Θανάσης έχει επίσης συμβόλαιο και ριβερς επειδή δεν ξέρουμε αν θα ξαναπαίξει δν νομίζω να του προσφέρει κανεις πάνω από 700χιλ γιατί θα είναι μεγάλο στοίχημα . Αλλά και παραπάνω να ζητήσει ας πάει το μπατζετ από 10,3 σε 10,6 σιγά . Για τους Γκαρντ καλαθης και Μακκαλουμ θα πάρουν όσα έγραψα με μεγάλες αυξήσεις και οι δυο και ο δεύτερος σκέψου θα έρθει από Μάλαγα σε Παναθηναϊκό . Είναι κάτι το σπουδαίο και έτσι κι αλλιώς δεν πολύ ακούγεται όποτε δεν θα έχει τρομερή ζήτηση . Παππας αν θέλει ας πάρει 600χιλ αλλιώς στο καλό δεν αξίζει παραπάνω και τέλος ο Κουριτς τόσο τον υπολόγιζα λες να θέλει πιο πολλά αν θέλει πιο πολλά υπάρχουν καλύτεροι με 1 μυριο . Αυτά δεν νομίζω ότι εδώ πέσει πολύ έξω οικονομικά .
stefkorner
QUOTE (jonaldidhs @ Jun 12 2018, 18:36 ) *
Μην μου μιλας για τον Μπομπι..Καθως ο Οσφπ δεν ειναι κριτηριο για τους ξενους και το ξερουν και οι πετρες αυτο..Ασε που το ματς στην Ευρωλιγκα οταν ειχε πρωτοερθει μας ειχε ψιλοσκοτωσει και μετα θαφτηκε(το ματς στο ΟΑΚΑ που χασαμε)..Οπως επισης ειναι και 33-34 ενω ο αλλος ειναι 29..


εγω τον Ρομπερτς θυμαμαι να μας ειχε σκοτωσει σ αυτο το ματς rolleyes.gif

τεσπα,οπως και να χει δεν τους βαζω στην ιδια εξισωση,σιγουρα !απλα το αναφερω !αλλωστε κ εγω προτεινω &ξαναπροτεινω τον Σλοαν ,που παει για 2η σερι σεζον Κινα ! με μια μικρη επιφυλαξη ! οχι σαν κανονας οτι μετα απο Κινα γινονται χειροτεροι παικτες,απλα υπαρχει παντα ο κινδυνος να μετατραπουν σε κατι διαφορετικο απ αυτο που ξεραμε !και ο Ανταμς απο τοτε στην Μπασκονια εμοιαζε με μυστηριο τρενο..! ισως περισσοτερο κ απο Τζειμς rolleyes.gif
jonaldidhs
QUOTE (stefkorner @ Jun 12 2018, 13:42 ) *
εγω τον Ρομπερτς θυμαμαι να μας ειχε σκοτωσει σ αυτο το ματς rolleyes.gif

τεσπα,οπως και να χει δεν τους βαζω στην ιδια εξισωση,σιγουρα !απλα το αναφερω !αλλωστε κ εγω προτεινω &ξαναπροτεινω τον Σλοαν ,που παει για 2η σερι σεζον Κινα ! με μια μικρη επιφυλαξη ! οχι σαν κανονας οτι μετα απο Κινα γινονται χειροτεροι παικτες,απλα υπαρχει παντα ο κινδυνος να μετατραπουν σε κατι διαφορετικο απ αυτο που ξεραμε !και ο Ανταμς απο τοτε στην Μπασκονια εμοιαζε με μυστηριο τρενο..! ισως περισσοτερο κ απο Τζειμς rolleyes.gif

Εννοω ειχε μπει κανα δεκαλεπτο και ειχε παρει φαουλ ειχε βαλει και 2-3 καλαθια απο εκει που δεν το περιμενες,και ειχε δωσει και ασσιστ..

Ετσι οπως τα λες περι μυστηριου τρενου αλλα και για την Κινα τωρα συμφωνω..
Johnny Marv
Παράγοντας που θα επηρεάσει πολύ τη τρέχουσα μεταγραφική περίοδο . Η μπαρτσελονα λέει πάει να κλείσει γουναμεϊκερ . Άρα σίγουρα ο κοπονεν χαιρετάει . Εκτός του οι φτιάχνει ΤΡΟΜΕΡΗ 3αδα (ίσως από τις καλύτερες στην Ευρώπη) με Γκαρντ , Δλδ τους ερτελ , πάγκος και γουαναμεϊκερ , το άλλο συμπέρασμα από αυτό το νέο είναι ότι η φενερ θα μείνει χωρίς βασικά 2αρι . Χμμμμ
pan24
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 12 2018, 13:25 ) *
Αυτό που λες για το διαβατήριο πραγματικά δεν το ήξερα . Αν αποκτήσει να έρθει γιατί και καλό σουτ έχει και μπορεί να παίξει στο 1-2 και χειρισμό έχει καλύτερο του παππα και βλέπει περισσότερο γήπεδο . Αλλά αν δν γίνει Έλληνας το ξεχνάμε έχεις δίκιο . Τέσπα στη θέση του μπορεί να μπει οποιοδήποτε φθηνός Έλληνας της Α1 με καλό σουτ και άμυνα (κονιαρης ;; Λουτζης ;;)
Εντάξει ειδικά από την βαλενθια μπορείς να τον πάρεις τον πλαϊς δεν είναι κάτι . Για Κουριτς πληρώνεις τη Ζενίτ μεν τώρα αλλά θα έχεις μακροχρόνιο όφελος αλλά και αν δεν γίνεται υπάρχει κι ο κοπονεν . Σε κάποιους έβαλα αυξήσεις σε άλλους όχι , τόσα πιστεύω ότι αξίζει ο καθένας βασικά . Χρειαζόμαστε πιστεύω παραπάνω από 6 ξένους του χρόνου για να υπάρχει χώρος για τους μικρούς στην Α1 . Αν βάλουμε 5 ακόμα Έλληνες έμπειρους, ποτε θα παίξουν οι μικροί ;

Ο Πλαις στην Βαλενθια 800 παιρνει και αυτοι δεν ξεπουλανε
Καθε χρονο ξεκινανε με στοχο να σπασουν την 3αδα(περσι το καταφεραν και πηραν πρωταθλημα) η να παρουν το eurocup
Το μπατζετ τους ειναι περιπου σταθερο,το φετινο που επαιξαν Ευρωλιγκα ειναι πολυ κοντα στο περσινο που επαιζαν eurocup

Στην Ισπανια ακολουθουν αλλο μοντελο.Τα κλαμπ εκει εχουν κοινο ταμειο σε ολα τα αθληματα
Δηλαδη το ταμειο των μπασκετικων Ρεαλ,Μπαρτσελονα,Βαλενθια ειναι κοινο με τον ποδοσφαιρικο συλλογο και λογω των μεγεθων του Ισπανικου ποδοσφαιρου στο μπασκετ δεν εχουν οικονομικο θεμα

QUOTE (Johnny Marv @ Jun 12 2018, 13:52 ) *
Παράγοντας που θα επηρεάσει πολύ τη τρέχουσα μεταγραφική περίοδο . Η μπαρτσελονα λέει πάει να κλείσει γουναμεϊκερ . Άρα σίγουρα ο κοπονεν χαιρετάει . Εκτός του οι φτιάχνει ΤΡΟΜΕΡΗ 3αδα (ίσως από τις καλύτερες στην Ευρώπη) με Γκαρντ , Δλδ τους ερτελ , πάγκος και γουαναμεϊκερ , το άλλο συμπέρασμα από αυτό το νέο είναι ότι η φενερ θα μείνει χωρίς βασικά 2αρι . Χμμμμ

Εγω ακομα δεν ειμαι σιγουρος οτι θα κρατησει και Ερτελ.Αυτοι 3 θελουν και αξιζουν να παιζουν πολυ που σημαινει οτι θα βρεθει και για αρκετο χρονο στο παρκε διδυμο Ερτελ-Πανγκος
Αυτο το διδυμο στην αμυνα δεν κοβει ουτε με βαλε

Αν η Φενερ δεν προσπαθει να κρατησει τον Γουοναμεικερ(αυτο φαινεται) σημαινει οτι εχει ηδη βρει αλλον
Αν ειναι αυτο που συζηταγαμε σε αλλο thread οτι εχουν βγει(οτι θα παρει τον με Τουρκικο διαβατηριο Γουιλμπεκιν αντι του Ντιξον και θα επιστρεψει Ευρωπη ο Ντιλεινι ως αντικαταστατης του Γουοναμεικερ) μενει να φανει

Για εμενα αυτο ειναι αλλο ενα σημειο ανησυχιας για τον Νεντοβιτς
Περσι που εψαχνε αντικαταστατη του Μπογκντανοβιτς και ηταν ελευθερος(ανανεωσε μεχρι φετος με την Μαλαγα τελικα) ο Ζοτς δεν τον κοιταξε καν
Φετος που ψαχνει βασικο 2 απ'οτι φαινεται επισης δεν εχει ακουστει καθολου για αυτον ειτε απο Τουρκο ειτε απο αλλο δημοσιογραφο
Αν δεν ασχολειται ο Ζοτς(που μαζευει οποιον καλο Σερβο ξεπεταγεται και προτιμα Ευρωπαιους απο Αμερικανους) με Σερβο ελευθερο στην θεση που ψαχνει παικτη και εχει τα χαρακτηριστικα που ψαχνει μετα απο τετοια σουπερ σεζον φοβαμαι οτι καποιο λακο εχει η φαβα
green_sky
Υπομονη μια εβδομαδα να τελειωσουν οι τελικοι ,γιατι σε ολα τα ροστερ θεωρουμε δεδομενο τον Καλαθη,αλλα εγω αν δεν δω ανακοινωση δεν πιστευω τιποτα.
Επισης εχω την αποψη οτι:
1.O Λεκαβιτσιους θα ειναι στο ροστερ και την επομενη χρονια.Δεν λεω οτι θα ηθελα κατι τετοιο.Απλα αποψη εκφραζω.
2.Στο 2 θα παμε με Παππα ,Ντενμον και Λοτζεσκι.Δεν λεω οτι θα ηθελα κατι τετοιο.Απλα αποψη εκφραζω.
3.Στα σεντερ θα παμε με Γκιστ,Ογκαστ και θα παρει ποστ παιχτη στην θεση του Ιαντα.Δεν λεω οτι θα ηθελα κατι τετοιο.Απλα
αποψη εκφραζω.

Υ.Γ.Ο Πασκουαλ ειναι ξεκαθαρο οτι προσπαθει να βοηθησει τον Ριβερς για να βρει ο παιχτης ρυθμο μηπως και κανει το τελευταιο καλο συμβολαιο της καριερας του.
Τον βοηθησε ο Ριβερς πολυ τον Τσαβι και αυτος τωρα προσπαθει να του το ανταποδωσει.Το αν θα το κανει στον Παναθηναικο ή καπου αλλου,ειναι ενα ερωτημα.Οποιοσδηποτε αλλος παιχτης και αν ηταν στην θεση του Ριβερς σε αυτη την κατασταση, δεν θα βρισκοταν στο ροστερ των πλειοφ.Ο Ριβερς ειναι επιθετικος παιχτης.Τωρα ξαφνικα τον βαφτισαμε αμυντικο ογκολιθο.Απλα αποψη εκφραζω. biggrin.gif
stefkorner
QUOTE (green_sky @ Jun 12 2018, 20:17 ) *
Υπομονη μια εβδομαδα να τελειωσουν οι τελικοι ,γιατι σε ολα τα ροστερ θεωρουμε δεδομενο τον Καλαθη,αλλα εγω αν δεν δω ανακοινωση δεν πιστευω τιποτα.
Επισης εχω την αποψη οτι:
1.O Λεκαβιτσιους θα ειναι στο ροστερ και την επομενη χρονια.Δεν λεω οτι θα ηθελα κατι τετοιο.Απλα αποψη εκφραζω.
2.Στο 2 θα παμε με Παππα ,Ντενμον και Λοτζεσκι.Δεν λεω οτι θα ηθελα κατι τετοιο.Απλα αποψη εκφραζω.
3.Στα σεντερ θα παμε με Γκιστ,Ογκαστ και θα παρει ποστ παιχτη στην θεση του Ιαντα.Δεν λεω οτι θα ηθελα κατι τετοιο.Απλα
αποψη εκφραζω.

Υ.Γ.Ο Πασκουαλ ειναι ξεκαθαρο οτι προσπαθει να βοηθησει τον Ριβερς για να βρει ο παιχτης ρυθμο μηπως και κανει το τελευταιο καλο συμβολαιο της καριερας του.
Τον βοηθησε ο Ριβερς πολυ τον Τσαβι και αυτος τωρα προσπαθει να του το ανταποδωσει.Το αν θα το κανει στον Παναθηναικο ή καπου αλλου,ειναι ενα ερωτημα.Οποιοσδηποτε αλλος παιχτης και αν ηταν στην θεση του Ριβερς σε αυτη την κατασταση, δεν θα βρισκοταν στο ροστερ των πλειοφ.Ο Ριβερς ειναι επιθετικος παιχτης.Τωρα ξαφνικα τον βαφτισαμε αμυντικο ογκολιθο.Αποψη εκφραζω. biggrin.gif


πολυ τολμηρη αποψη εκφραζεις για Ριβερς,αλλα τολμω..να συμφωνησω smiley.gif

με λιγα λογια πιο πανω εκφραζεις αποψη οτι θα παμε για 3-το πολυ 4 κινησεις ; η ακομα και ιδια συνθεση με την αρχικη φετινη ; δεν νομιζω να κανει τετοιο λαθος ο Πασκουαλ ,γιατι θα το βρει μπροστα του..!
για Ντενμον + Λοτζεσκι βλεπω πιθανη παραμονη μονο με μειωμενα σε σχεση με φετος συμβολαια ! δηλαδη κατω απο 500k ! Λοτζο εχει σκετο μονοετες θυμαμαι! Ντενμον 1+1 με δικη μας οπτιον ; αξιζει αραγε να δωσουμε αυτα τα 500.. ( ; ) βαζεις κατι λιγο παραπανω και παιρνεις πχ Κοπονεν (με πεσμενο το κασε του ) rolleyes.gif
doctorjekil
QUOTE(stefkorner @ Jun 12 2018, 12:17 ) *
εγω ειμαι της αποψης οτι κακως κολλαμε στον Ανταμς που ξεραμε 2 χρονια πριν!
2 σεζον στην Κινα δεν μπορουμε να ξερουμε πως θα εχουν επηρεασει,ειδικα εναν τετοιο παικτη!ειναι πολλες οι 2 ολοκληρες σεζον! ας δουμε και τις 3 του Μπομπι Μπραουν στην Κινα,που εριχνε 50ρες,αλλα στην επιστροφη του στην ευρωπη μονο μπομπερ δεν τον λες rolleyes.gif

Αν δηλαδη ο Ανταμς ειναι ο παιχτης που ξεραμε 2 χρονια πριν,μας κανει;;μπομπι μπραουν,ανταμς κλπ ειναι καλοι για τα ανοιχτα γηπεδα της αμερικης
green_sky
QUOTE (stefkorner @ Jun 12 2018, 14:28 ) *
πολυ τολμηρη αποψη εκφραζεις για Ριβερς,αλλα τολμω..να συμφωνησω smiley.gif

με λιγα λογια πιο πανω εκφραζεις αποψη οτι θα παμε για 3-το πολυ 4 κινησεις ; η ακομα και ιδια συνθεση με την αρχικη φετινη ; δεν νομιζω να κανει τετοιο λαθος ο Πασκουαλ ,γιατι θα το βρει μπροστα του..!
για Ντενμον + Λοτζεσκι βλεπω πιθανη παραμονη μονο με μειωμενα σε σχεση με φετος συμβολαια ! δηλαδη κατω απο 500k ! Λοτζο εχει σκετο μονοετες θυμαμαι! Ντενμον 1+1 με δικη μας οπτιον ; αξιζει αραγε να δωσουμε αυτα τα 500.. ( ; ) βαζεις κατι λιγο παραπανω και παιρνεις πχ Κοπονεν (με πεσμενο το κασε του ) rolleyes.gif

Παλι κατα το Μαρτη με 8 ξενους θα παιζουμε.Απλα αποψη εκφραζω. biggrin.gif
basket72
QUOTE (green_sky @ Jun 12 2018, 14:17 ) *
Υπομονη μια εβδομαδα να τελειωσουν οι τελικοι ,γιατι σε ολα τα ροστερ θεωρουμε δεδομενο τον Καλαθη,αλλα εγω αν δεν δω ανακοινωση δεν πιστευω τιποτα.
Επισης εχω την αποψη οτι:
1.O Λεκαβιτσιους θα ειναι στο ροστερ και την επομενη χρονια.Δεν λεω οτι θα ηθελα κατι τετοιο.Απλα αποψη εκφραζω.
2.Στο 2 θα παμε με Παππα ,Ντενμον και Λοτζεσκι.Δεν λεω οτι θα ηθελα κατι τετοιο.Απλα αποψη εκφραζω.
3.Στα σεντερ θα παμε με Γκιστ,Ογκαστ και θα παρει ποστ παιχτη στην θεση του Ιαντα.Δεν λεω οτι θα ηθελα κατι τετοιο.Απλα
αποψη εκφραζω.

Υ.Γ.Ο Πασκουαλ ειναι ξεκαθαρο οτι προσπαθει να βοηθησει τον Ριβερς για να βρει ο παιχτης ρυθμο μηπως και κανει το τελευταιο καλο συμβολαιο της καριερας του.
Τον βοηθησε ο Ριβερς πολυ τον Τσαβι και αυτος τωρα προσπαθει να του το ανταποδωσει.Το αν θα το κανει στον Παναθηναικο ή καπου αλλου,ειναι ενα ερωτημα.Οποιοσδηποτε αλλος παιχτης και αν ηταν στην θεση του Ριβερς σε αυτη την κατασταση, δεν θα βρισκοταν στο ροστερ των πλειοφ.Ο Ριβερς ειναι επιθετικος παιχτης.Τωρα ξαφνικα τον βαφτισαμε αμυντικο ογκολιθο.Απλα αποψη εκφραζω. biggrin.gif



Σωστή η παράμετρος που θέτεις. Από την άλλη εδώ είναι ένα θρεντ προτάσεων που δεν σημαίνει ντε και καλά ότι έχουν κι επαφή με την πραγματικότητα.
Ότι ευχαριστεί τον καθένα και δεν το βρίσκω και καθόλου κακό δηλαδή- στο βαθμό που δεν έχουμε προσβολές ή απαξιωτικές αναφορές παντός είδους.
Εδώ βλέπεις ας πούμε σε πολλά ρόστερ τον Τζέιμς που έχει ήδη κλείσει αλλού.΄Η και τον Σίνγκλετον που αν κάτσει και δεν πάει Βαρκελώνη - Μόσχα ή Κωνσταντινούπολη θα είναι τρελή έκπληξη. Διαβάζεις για παίκτες με προτεινόμενα συμβόλαια που αν τα διάβαζαν οι ίδιοι θα γέλαγαν.
Εδώ ακόμα - ακόμα δεν έχει ξεκαθαριστεί σε ποια διοργάνωση θα παίζει ο Παναθηναϊκός, καθώς εκκρεμεί η δήλωση του Μπερτομέου ότι δεν θέλουν τον Δ.Γ.
Ακόμα κι αν ο Παναθηναϊκός μείνει στη διοργάνωση που του αναλογεί, ο Καλάθης θα σας δυσκολέψει φέτος στις τζίφρες. Έκανε τρελή σαιζόν και ίσως να μην ξανακάνει παρόμοια αν και του το εύχομαι του Νικ που είναι κι αθλητής με ήθος.

Σωστό κι αυτό που διάβασα πριν για τον Νέντοβιτς, χρόνια ακούγεται ως στοιχείο που προσμετράται σοβαρά για την μετακίνηση του σε πραγματικά τοπ ομάδα.
Ο δε Μπρουκς είναι κοντά (κι) αυτός στην Αρμάνι.

Οι δύο μεγάλοι καλό θα είναι να κοιτάξουν τόσο για έτοιμους παίκτες όσο και για παίκτες με δυναμική να βγουν μπροστά. Στο πλαίσιο αυτό δεν κρίνω τη μεταγραφή του Ντένμον, άστοχη - όσο κι αν δεν δικαίωσε τις προσδοκίες. Τη μεταγραφή Λέκα, ναι όμως. Όπως και την περσινή παραμονή του Γκάμπριελ. Γενικά μιλώντας, ρόστερ με πάνω από 7 ξένους δεν θα σας βγάλουν πουθενά.
Η ομοιογένεια κι η συνεχής δημιουργία κινήτρων, ει δυνατόν, για όλο το ρόστερ, είναι βασικό συστατικό του ομαδικού αθλητισμού κι οι εξαιρέσεις τύπου Φενέρ πέρσι απλώς επιβεβαιώνουν τον κανόνα.
green_sky
QUOTE (basket72 @ Jun 12 2018, 14:41 ) *
Σωστή η παράμετρος που θέτεις. Από την άλλη εδώ είναι ένα θρεντ προτάσεων που δεν σημαίνει ντε και καλά ότι έχουν κι επαφή με την πραγματικότητα.
Ότι ευχαριστεί τον καθένα και δεν το βρίσκω και καθόλου κακό δηλαδή- στο βαθμό που δεν έχουμε προσβολές ή απαξιωτικές αναφορές παντός είδους.
Εδώ βλέπεις ας πούμε σε πολλά ρόστερ τον Τζέιμς που έχει ήδη κλείσει αλλού.΄Η και τον Σίνγκλετον που αν κάτσει και δεν πάει Βαρκελώνη - Μόσχα ή Κωνσταντινούπολη θα είναι τρελή έκπληξη. Διαβάζεις για παίκτες με προτεινόμενα συμβόλαια που αν τα διάβαζαν οι ίδιοι θα γέλαγαν.
Εδώ ακόμα - ακόμα δεν έχει ξεκαθαριστεί σε ποια διοργάνωση θα παίζει ο Παναθηναϊκός, καθώς εκκρεμεί η δήλωση του Μπερτομέου ότι δεν θέλουν τον Δ.Γ.
Ακόμα κι αν ο Παναθηναϊκός μείνει στη διοργάνωση που του αναλογεί, ο Καλάθης θα σας δυσκολέψει φέτος στις τζίφρες. Έκανε τρελή σαιζόν και ίσως να μην ξανακάνει παρόμοια αν και του το εύχομαι του Νικ που είναι κι αθλητής με ήθος.

Σωστό κι αυτό που διάβασα πριν για τον Νέντοβιτς, χρόνια ακούγεται ως στοιχείο που προσμετράται σοβαρά για την μετακίνηση του σε πραγματικά τοπ ομάδα.
Ο δε Μπρουκς είναι κοντά (κι) αυτός στην Αρμάνι.

Οι δύο μεγάλοι καλό θα είναι να κοιτάξουν τόσο για έτοιμους παίκτες όσο και για παίκτες με δυναμική να βγουν μπροστά. Στο πλαίσιο αυτό δεν κρίνω τη μεταγραφή του Ντένμον, άστοχη - όσο κι αν δεν δικαίωσε τις προσδοκίες. Τη μεταγραφή Λέκα, ναι όμως. Όπως και την περσινή παραμονή του Γκάμπριελ. Γενικά μιλώντας, ρόστερ με πάνω από 7 ξένους δεν θα σας βγάλουν πουθενά.
Η ομοιογένεια κι η συνεχής δημιουργία κινήτρων, ει δυνατόν, για όλο το ρόστερ, είναι βασικό συστατικό του ομαδικού αθλητισμού κι οι εξαιρέσεις τύπου Φενέρ πέρσι απλώς επιβεβαιώνουν τον κανόνα.

Εγω τον Λιθουανο αν μου το επετρεπε το μπατζετ θα μπορουσα να τον δω μονο σαν πεμπτο γκαρντ και εχω τη γνωμη οτι στην θεση του σουτιγκ γκαρντ θα ηταν πολυ πιο χρησιμος απο οτι σαν πλειμεικερ.
Στην αμυνα υπαρχει ενα θεμα αλλα ρε φιλε για αυτο παιρνεις ενα εκατομυριο για να βρεις λυση να τον κρυψεις.

Υ.Γ Για μενα ο Ογκαστ δεν εχει θεση σε ροστερ Ευρωλιγκας.Ο Αργυρης υπογραψε στο περιστερι,στειλτον να κανει το αγροτικο και βλεπουμε.Αλλα ποιο περιστερι ? Εδω περυσι ο παιχτης εκανε και τον ζορικο γιατι περιμενε προταση απο το ΝΒΑ.
Αν ο αλλος θελει να μαθει και να κανει καριερα φαινεται το πραγμα απο μακρυα.Π.χ Ο Λουντζης πολυ αθορυβα του χρονου ισως παιζει στο Λαυριο.Ειναι ενα βημα παραπανω.Ισως προκειται για τον μελλοντικο defensive stopper του Παναθηναικου.
Johnny Marv
QUOTE (green_sky @ Jun 12 2018, 14:37 ) *
Παλι κατα το Μαρτη με 8 ξενους θα παιζουμε.Απλα αποψη εκφραζω. biggrin.gif


Πραγματικά δεν θέλω να έχεις δίκιο αλλά είναι πολύ πιθανό . Εγώ πρέπει να πω πως λοτζεσκι , γκαμπριελ , βουγιουκας δεν πρέπει να μείνουν . Ο λοτζο και ο Βουγιου μεγαλώνουν και ο γκαμπριελ απλώς δεν κάνει . Ούτε ο ντενμον με τρελαίνει υπάρχουν πολύ καλύτερο με 100χιλιαροκα παραπάνω ας πούμε . Ακόμη , ογκαστ και λεκα αν και δν δικαίωσαν θα μπορούσαν να μείνουν ένα χρόνο ακόμη . Βέβαια πραγματικά θα ήθελα να μπω στο μυαλό της ομάδας και να μάθω τη σκοπεύουν να κάνουν. Κάνουμε άλλη μια δοκιμή με το ίδιο μοτίβο ;; Κάνουμε ριζικές αλλαγές ; Αφήνουνε τα περισσότερα στοιχεία της ομάδας και κάνουμε μικρές αλλά σημαντικές βελτιώσεις εδώ και εκεί ;;

Δεν πιστεύω πως η ομάδα πρέπει να μείνει όπως είναι . Αν μιλήσουμε πιο ρεαλιστικά κανεις δεν μπορεί να πει ονόματα ωστόσο κανεις σε αυτό το φορουμ δεν ζει στο κόσμο του και νομίζω ότι όλοι λίγο ή πολύ προτείνουμε σχετικά ρεαλιστικά ροστερς . Ωστόσο αν το δούμε χωρίς συγκεκριμένα ονόματα και κοιτάξουμε τα στατιστικά της ομάδας βλέπουμε τα εξής :

-έχουμε αρκετά καλά ποσοστά σε 2ποντα και 3ποντα (καλό αυτό για την επίθεση μας)
-έχουμε περισσότερες ασίστ από τον αντίπαλο αλλά όχι τρελές διάφορες (άρα ή θελουμε κι άλλους οργανωτές εκτός του καλαθη ή αμυντικούς που κόβουν την οργάνωση των άλλων Γκαρντ)
-έχουμε τραγικά ποσοστά σε βολές
-έχουμε πολύ λιγότερα ριμπάουντ από τον αντίπαλο
-έχουμε πολύ λιγότερες ταπες από τον αντίπαλο (για τα δυο τελευταία ίσως φταίνε οι συνεχείς αλλαγές αλλά παρόλα αυτά είναι αναγκαία η ενίσχυση της φροντ λαϊν και η απόκτηση ψηλότερης περιφερειακών)
-έχουμε περισσότερα κλεψίματα από τον αντίπαλο και γενικώς δεν τρώμε πολλούς πόντους (συνεχείς αλλαγές)

Εν ολίγης αυτά που χρειάζεται η ομάδα είναι να διατηρήσει το καλό της επίπεδο στο σκοράρισμα και ίσως να το βελτιώσει φέρνοντας πιο ορθολογικούς παίκτες . Να βελτιωθεί στις βολές (ή να βελτιωθούν οι υπάρχοντες παίκτες ή να φέρουμε παίκτες που μπορούν να σουτάρουν) , η άμυνα μας φέτος ήταν σχετικά καλή και πρέπει να μείνει έτσι όμως πρέπει να βελτιωθούμε ΠΑΡΑ πολύ στο κομμάτι των ριμπάουντ (ενισχύοντας την φροντ λαϊν και παίζοντας με ψηλότερα σχήματα) .

Αν το δούμε καλύτερα φέτος είχαμε στο 1 μόνο τον καλαθη (ο λεκα δεν βγήκε και είναι τρύπα στην άμυνα , ειδικά μαζί με τζεημς δεν υπάρχει περιφερειακή άμυνα , ίσως με έναν καλό αμυντικό στο 2 η αδυναμία του αυτή καλυβόταν)
Στο 2 παίζαμε με τους αναπληρωματικούς ντενμον και παππα όποτε δεν θα έπρεπε να περιμένουμε και κάτι μέχρι που ήρθε ο τζεημς που και βοήθησε και δεν βοήθησε
Στο 3 εκτός του Θανάση είχαμε δυο 2-3αρια με τα ίδια σχεδόν χαρακτηριστικά (να μείνει ο ένας εκ των δυο και στη θέση του αλλου να έρθει ένα διαφορετικο 3αρι πχ ουιμς ή παπαπετρου)
Στο 4 είχαμε μεν τον σιγκλετον αλλά από πίσω δεν υπήρχε βοήθεια . Θελουμε και εκεί έναν καλύτερο αναπληρωτή-πιο καλό αμυντικό και ριμπαουντερ από τον κεννυ-πιο σταθερό επιθετικά κι ολας
Στο 5 ήταν χάλια τα πράγματα , ο γκιστ τα έφτυσε , ογκαστ και βουγιουκας δεν ανταποκρίθηκαν , ο πεϊν κάτι έκανε . Δεν ξέρω τι θα γίνει του χρόνου στη θέση του σεντερ ...
stefkorner
για Λεκα απο μενα ουτε κρυο-ουτε ζεστη! γ αυτο τον βαζω /δεν τον βαζω στα μισα ροστερ!
πολλα λεφτα δεν παιρνει !ομως θα πρεπει να πληρωσουμε την αποζημιωσουλα μας ,αν θελουμε να αποδεσμευσουμε!επισης μην ξεχναμε οτι πληρωσαμε buy out για να τον παρουμε ! δηλαδη αν τον αφησουμε θα χει πεταχτει ενα σεβαστο ποσο και δεν νομιζω οτι μας εχει απογοητευσει τοσο ωστε να δικαιολογει κατι τετοιο !
εχει φανει ιδιαιτερα χρησιμος σε καποια δυσκολα παιχνιδια και προσωπικα βλεπω μια βελτιωση τωρα προς το τελος! τρυπωνει προς την ρακετα πολυ πιο καλα απο στις αρχες και πασαρει καλυτερα !εχεισχετικα καλο διποντακι απο μεσαιες αποστασεις ,με τα καλα του φλοουτερ και σταθερο χερι απο το τριποντο ! για 10λεπτα πισω απο Καλαθη δεν ειναι ασχημος !
τα δυο ερωτηματα ομως ειναι 1) μηπως χρειαζεται ενας πιο γνησιος ρολιστας ,τυπου Λαπροβιτολα πχ ;;
2)μηπως τα περιθωρια με τους Ελληνες στενεψουν τοσο ,που θα πρεπει να θυσιαστει αυτος ως ξενος των 10λεπτων ; και να παμε σε Ελληνα : Κονιαρη / Ζηση
Phobos&Deimos
Εμένα πάντως μου αρέσει η ιδέα να έρθει ο τουπανε της ζαλγκιρις στην θέση του ντεντμον.
Επισης πιστεύετε οτι αν τελικά φύγει ο σιγκλε και δεν φέρουμε σενγκελια θα μπορούσε το δίδυμο βεζενκοφ-white(ζαλγιρις) να καλύψει το κενό που θα δημιουργηθεί στο 4?
green_sky
QUOTE (stefkorner @ Jun 12 2018, 15:18 ) *
για Λεκα απο μενα ουτε κρυο-ουτε ζεστη! γ αυτο τον βαζω /δεν τον βαζω στα μισα ροστερ!
πολλα λεφτα δεν παιρνει !ομως θα πρεπει να πληρωσουμε την αποζημιωσουλα μας ,αν θελουμε να αποδεσμευσουμε!επισης μην ξεχναμε οτι πληρωσαμε buy out για να τον παρουμε ! δηλαδη αν τον αφησουμε θα χει πεταχτει ενα σεβαστο ποσο και δεν νομιζω οτι μας εχει απογοητευσει τοσο ωστε να δικαιολογει κατι τετοιο !
εχει φανει ιδιαιτερα χρησιμος σε καποια δυσκολα παιχνιδια και προσωπικα βλεπω μια βελτιωση τωρα προς το τελος! τρυπωνει προς την ρακετα πολυ πιο καλα απο στις αρχες και πασαρει καλυτερα !εχεισχετικα καλο διποντακι απο μεσαιες αποστασεις ,με τα καλα του φλοουτερ και σταθερο χερι απο το τριποντο ! για 10λεπτα πισω απο Καλαθη δεν ειναι ασχημος !
τα δυο ερωτηματα ομως ειναι 1) μηπως χρειαζεται ενας πιο γνησιος ρολιστας ,τυπου Λαπροβιτολα πχ ;;
2)μηπως τα περιθωρια με τους Ελληνες στενεψουν τοσο ,που θα πρεπει να θυσιαστει αυτος ως ξενος των 10λεπτων ; και να παμε σε Ελληνα : Κονιαρη / Ζηση

Αστον τον Κονιαρη κανα χρονο ακομα εκει που ειναι.Να βαλει και κανα πεντακιλο μυικο ογκο.
Johnny Marv
QUOTE (Phobos&Deimos @ Jun 12 2018, 15:20 ) *
Εμένα πάντως μου αρέσει η ιδέα να έρθει ο τουπανε της ζαλγκιρις στην θέση του ντεντμον.
Επισης πιστεύετε οτι αν τελικά φύγει ο σιγκλε και δεν φέρουμε σενγκελια θα μπορούσε το δίδυμο βεζενκοφ-white(ζαλγιρις) να καλύψει το κενό που θα δημιουργηθεί στο 4?



Για κανέναν λόγο και ο βεζενκοφ και ο γουαϊτ είναι απλά διαφορετικές εκδοχές του γκαμπριελ αλλά ακόμα θα σου λείπει βασικό 4αρι . Εγώ λέω να προσπαθήσουμε όσο γίνεται για κρις και αν δεν κάτσει να κινηθούμε προς σεγκελια ή γκιλ (ειδικά ο γκιλ για μένα είναι καψούρα) ωστόσο αν δεν φέρουμε κανέναν όπως ανέφερα και πιο πάνω ένας εξαιρετικός συνδυασμός θα ήταν μοτουμ , Μπρουκς και μιτογλου
EXASFAIROS
Εντάξει η φτιάχνουμε ομάδα για ΦΦ η μένουμε ως έχουμε με μετριότητες και ελπίδες ότι κάτι μπορεί να αλλάξει και να ελπίζουμε πάλι σε πλεονέκτημα και αν μας κάτσει.Μερικους παίχτες τους δοκίμασε ο Τσαβι, χρόνο τους έδωσε, δεν είδε το κάτι παραπάνω. Οι ίδιοι παίχτες θα σου βγάλουν τρελά δίπλα και θα πας με αξιώσεις για ΦΦ?

Παρατήρηση:η ωμή πραγματικότητα λέει ότι αν δεν πας Φάιναλ Φορ πρέπει να βελτιώσεις κάποια πράγματα παιρνοντας καλύτερες μονάδες με ίδιο προπονητή.Αν με αλλο καλύτερα να πάρεις ΕΛΛΗΝΙΚΉ αφρόκρεμα και να διαλέξει ο ερχόμενος κόουτς τους 6 ξένους και να ξεκινήσει το στήσιμο ομάδας.

Ερχόμενος στο μυαλό του Πασκουαλ (αν θέλω να μεινω)Πρέπει να βρω πάσει θυσία καλύτερους στα κενά που πρέπει να καλυφθούν.Επομενως παω εξ αρχής σε καλές επιλογές αλλιώς οι πολλοί παιχτες- ρίσκα ίσως με διώξουν ως αποτυχημένο.Δεν μπορεί να μην κατάλαβε ότι έκανε κάποιες ρισκα ,κακες επιλογές και αν δεν έρχονταν Τζέιμς, Πειν θα είμασταν ΓΥΜΝΟΊ.γιατι κάτσανε και τραυματισμοι και ντεφορμαρισματα τότε και γκρίνια.

Το χάπι του πρωταθλητή να μου λείπει.Γιατι αν είναι ειλικρινής απέναντι στον εαυτό του ό ΔΓ τότε θα κάνει ελληνοποίηση 2,αλλά όχι με μικρούς αλλά ώριμους Έλληνες,αποδυναμωνοντας και τον αιωνιο και απολαμβανοντας και αυτος μια μετριοτητα.Αν με μέτριο ΡΟΣΤΕΡ αντιληφθεί ότι δεν πάει ΦΦ και απλά κάνει κάποιους παίχτες πιο πλούσιους,και μάλιστα πολλούς μέτριους ξένους,τότε θα πάρει τους 2 Παπ και Βεζενκοφ και όλη την Σάρα και την Μάρα από ξένους... η ευελπιδες
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.