Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
EXASFAIROS
Πάντως η στυγνή λογική κατ εμέ με την αποχωρησηJames,Singlenton λέει ότι θα κρατήσει τα βασικά υπόλοιπα όπλα του. Δεν θα πάει σε πλήρη αναδόμηση αφου και πάλι τίθεται θέμα 6αδας Ελλήνων .

Επίσης δεν γνωρίζω κατά πόσο χωράει η θέλει να μείνει ο Ζήσης στην νέα Μπαμπεργκ.λεω εγώ....
Το ίδιο ισχύει και για Βεζενκοφ

Η εξισορρόπηση του ΡΟΣΤΕΡ στους κοντούς σε περίπτωση παραμονής Καλαθη, Ματ,Ντενμον ,Παππα με την αποχώρηση James νομίζω οδηγεί σε κάτι οργανωτικό αλλά όχι τρελόμπουκαδορικο ..Leo Westerman?

Το ότι ο Ματ είναι κυρίως στο 2 θα χει κάλυψη από Ντενμον σε περίπτωση τραυματισμού.Εξοιοκοξομεις φραγκα μάγκες.


Calathes -ZISIS
Denmon-Pappas
Lotzeski
PAPAPETROU-Antetokounmpo
SENGELIA-VEZENKOV
PUSTOVYI-GIST-PAYNE


Το θέμα είναι ρισκάρεις Λοτζο μόνο με κάλυψη Ντενμον? smiley.gif
stefkorner
ροστερ αλλαζουμε συνεχεια και εγω ειδικα καθε μερα !
αλλα εχω φτιαξει ενα καρε στην θεση 3 ,που θα το παω μεχρι τελους
σε καποιους μπορει να μοιαζει σαν να υπερφορτωνω με sf ,ομως κανενας απο τους 4 δεν ειναι κλασσικος-κλασσικος Sf !οι 2 μετατοπιζονται προς τα γκαρντ και οι αλλοι 2 προς το 4,ετσι καλυπτουν ολα τα πιθανα κενα ειτε σε forward-ειτε σε γκαρντ !

το καρε μου λοιπον : Παπαπετρου,Σιλντς, Λοτζο,Θανασης
και οικονομικο !δεν ξεπερνανε συνολικα τα 2m
SC13
Ενα ωραιο αρθρο με παικτες που γενικα ληγουν τα συμβολαια τους(πολλοι βεβαια ειναι ανεφικτοι γιατι ειτε θα ανανεωσουν ή εχουν ηδη υπογραψει προσυμφωνα πχ Πανγκος)εχει αναρτηθει στο newspao.Γραφει και για τις φετινες απολαβες τους στον καθε εναν ξεχωριστα.Το λεω γιατι μας βρισκω πολυ συντηρητικους στις επιλογες μας και πχ ειδα ο Κουζμινσκας πηρε 500.000 για τους εξι μηνες στην Αρμανι που σημαινει οτι ισως ειναι και φθηνοτερος του Σινγκλετον.
stefkorner
QUOTE (SC13 @ Jun 19 2018, 22:11 ) *
Ενα ωραιο αρθρο με παικτες που γενικα ληγουν τα συμβολαια τους(πολλοι βεβαια ειναι ανεφικτοι γιατι ειτε θα ανανεωσουν ή εχουν ηδη υπογραψει προσυμφωνα πχ Πανγκος)εχει αναρτηθει στο newspao.Γραφει και για τις φετινες απολαβες τους στον καθε εναν ξεχωριστα.Το λεω γιατι μας βρισκω πολυ συντηρητικους στις επιλογες μας και πχ ειδα ο Κουζμινσκας πηρε 500.000 για τους εξι μηνες στην Αρμανι που σημαινει οτι ισως ειναι και φθηνοτερος του Σινγκλετον.


ναι φιλε ! χωρις θεμα τραυματισμου,απο θετικη παρουσια με τους Knicks και στην Αρμανι ετσι ..( ; )
δηλαδη φαντασου με λιγοτερα κιολας θα μπορουσαμε να τον ειχαμε παρει εμεις (αν ψαχναμε για forward τοτε κ οχι σεντερ &γκαρντ ) που διεκδικουσαμε και προκριση στο f4 ... wink.gif
EXASFAIROS
Ποιος είναι αυτός ο Σιλντς?
stefkorner
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 19 2018, 22:21 ) *
Ποιος είναι αυτός ο Σιλντς?


2μετρο 3ρι που παιζει και στο 2 ! 24χρονος /Αμερικανο-Δανος της Τρεντο με παρουσιες σε σαμερ λιγκ ! γραφτηκε προχθες οτι του ετοιμαζουν προταση Μπαγερν &Μπασκονια !
εγω τον ειδα στους προσφατους τελικους εναντιον της Αρμανι και επαθα πλακα wub.gif
SC13
QUOTE (stefkorner @ Jun 19 2018, 17:16 ) *
ναι φιλε ! χωρις θεμα τραυματισμου,απο θετικη παρουσια με τους Knicks και στην Αρμανι ετσι ..( ; )
δηλαδη φαντασου με λιγοτερα κιολας θα μπορουσαμε να τον ειχαμε παρει εμεις (αν ψαχναμε για forward τοτε κ οχι σεντερ &γκαρντ ) που διεκδικουσαμε και προκριση στο f4 ... wink.gif


Αρα να βαζουμε λεω εγω και τετοια ονοματα στα ροστερ μας.Ετσι κι αλλιως απο οτι φανηκε στο τελος μετραει πιο πολυ η ποιοτητα απο συγκεκριμενους και οχι μια 15αδα με μονο 3-4 πολυ καλους που στο τελος πηγε να μας στοιχισει.Βεβαια η Ρεαλ ειχε και ποιοτητα και ποσοτητα.Μια 12αδα που ηταν φουλ αξιομαχη και στο τελικο με φενερ αν δεν κανω λαθος δεν επαιξε κανεις εκτος του Ντονσιτς πανω απο 20λεπτο.
Αν μπορει καποιος ας αναρτησει το αρθρο του newspao γιατι δεν τα πολυ ξερω αυτα με τα συνημμενα πως λεγονται...
EXASFAIROS
QUOTE (stefkorner @ Jun 19 2018, 17:25 ) *
2μετρο 3ρι που παιζει και στο 2 ! 24χρονος /Αμερικανο-Δανος της Τρεντο με παρουσιες σε σαμερ λιγκ ! γραφτηκε προχθες οτι του ετοιμαζουν προταση Μπαγερν &Μπασκονια !
εγω τον ειδα στους προσφατους τελικους εναντιον της Αρμανι και επαθα πλακα wub.gif

Ωραίος παιχτης αλλα ξεφεύγουμε από δυοτριαρα ταχυτητας.τριαρι οκ .δυάρι να κυνηγά Caroll ,Sloukas rolleyes.gif ? Ιδανικός απέναντι σε span.
nvip13
QUOTE(EXASFAIROS @ Jun 19 2018, 16:56 ) *
Calathes -ZISIS
Denmon-Pappas
Lotzeski
PAPAPETROU-Antetokounmpo
SENGELIA-VEZENKOV
PUSTOVYI-GIST-PAYNE


Το θέμα είναι ρισκάρεις Λοτζο μόνο με κάλυψη Ντενμον? smiley.gif


Σοβαρα τωρα τον 35 χρονο Ζηση σε μια γραμμη γκαρντ που χρειαστηκε ενίσχυση φετος με Τζειμς, για να φτασει κοντα σε ff και στο πρωταθλημα.

Βαλε εστω Μακενζι Μουρ μπας και μας βγει.
EXASFAIROS
QUOTE (nvip13 @ Jun 19 2018, 19:07 ) *
Σοβαρα τωρα τον 35 χρονο Ζηση σε μια γραμμη γκαρντ που χρειαστηκε ενίσχυση φετος με Τζειμς, για να φτασει κοντα σε ff και στο πρωταθλημα.

Βαλε εστω Μακενζι Μουρ μπας και μας βγει.




Βασικά οργανωτή θέλουμε 10 -15 λεπτων. Υποτίθεται ότι αν κρατήσεις Ντενμον,Παππα,Λοτζο δεν ψάχνεσαι για αλλο δυάρι και τους εμπιστεύεσαι.Παιχτη" εγώ εναντίον ολων" δεν γουστάρω αλλιώς πρώτος πρώτος ο Νεντοβιτς.Τον Ζήση θα τον είχα για Βουγιουκα των κοντών smiley.gif στο ΡΟΣΤΕΡ όχι βασικόυρα .Εντάξει το πιο ορθό είναι ένας Westermann.
GianPap
τον μακ φαντεν δεν βλέπω να τον λέει κάποιος. αλλά ο παναθηναϊκός ενδιαφέρθηκε;
stefkorner
QUOTE (GianPap @ Jun 20 2018, 00:55 ) *
τον μακ φαντεν δεν βλέπω να τον λέει κάποιος. αλλά ο παναθηναϊκός ενδιαφέρθηκε;


μαλλον μονο ο Θ.Γ ενδιαφερθηκε..
εγω παντως μπορει να τον βαλω ως 14ο σε κανα ροστερ που συνηθως σταματαω στους 13!
(τωρα που γινεται Γεωργιανος και θα παιζει στην εθνικη )
θα μπορει να μας φτιαξει κατασταση με τον Σενγκελια w00t.gif
GianPap
QUOTE(stefkorner @ Jun 19 2018, 20:04 ) *
μαλλον μονο ο Θ.Γ ενδιαφερθηκε..
εγω παντως μπορει να τον βαλω ως 14ο σε κανα ροστερ που συνηθως σταματαω στους 13!
(τωρα που γινεται Γεωργιανος και θα παιζει στην εθνικη )
θα μπορει να μας φτιαξει κατασταση με τον Σενγκελια w00t.gif



χαχαχαχχα smiley.gif
stefkorner
QUOTE (GianPap @ Jun 20 2018, 01:09 ) *
χαχαχαχχα smiley.gif


ναι αληθεια tongue.gif
οριστε :

C :Πλαις,Γκιστ
PF : Ραντολφ (4και λιγο 5 οταν χρειαζεται),Φαγε(4-5),Μητογλου
Παπαπετρου (3-4)
SF :Σιλντς (3-2) ,Θανασης
Λοτζεσκι (2-3)
SG : Νεντοβιτς,Παππας
PG : Καλαθης,Κονιαρης,Μακφαντεν

7 ελληνες-7 ξενοι ! με 7.ο ξενο Λοτζεσκι η Μακφαντεν
GianPap
QUOTE(stefkorner @ Jun 19 2018, 20:15 ) *
ναι αληθεια tongue.gif
οριστε :

C :Πλαις,Γκιστ
PF : Ραντολφ (4και λιγο 5 οταν χρειαζεται),Φαγε(4-5),Μητογλου
Παπαπετρου (3-4)
SF :Σιλντς (3-2) ,Θανασης
Λοτζεσκι (2-3)
SG : Νεντοβιτς,Παππας
PG : Καλαθης,Κονιαρης,Μακφαντεν

7 ελληνες-7 ξενοι ! με 7.ο ξενο Λοτζεσκι η Μακφαντεν


smiley.gif smiley.gif καλό.
john wick
Επειδη δεν εχω παρακολουθησει καθολου τον Φαγιε, παρακαλείται ο συντροφος Stefcorner να μας δώσει ενα scout report για τον αθλητή... rolleyes.gif
stefkorner
QUOTE (john wick @ Jun 20 2018, 01:45 ) *
Επειδη δεν εχω παρακολουθησει καθολου τον Φαγιε, παρακαλείται ο συντροφος Stefcorner να μας δώσει ενα scout report για τον αθλητή... rolleyes.gif


δεν χρειαζεται εγω να πω πολλα,απο την στιγμη που υπαρχει βιντεακι του basketforum με φετινα του κατορθωματα wos_sport3.gif

faye παοκ- προμηθεας

pan24
stef για τον Φαγιε απλα να πουμε για οσους δεν το ξερουν οτι ακομα δεν εχει το διαβατηριο
Αν ολα πανε καλα και δεν υπαρξουν καθυστερησεις(Ελλαδα ειμαστε) θα το εχει τον Γεναρη
Δηλαδη σιγουρα στον πρωτο γυρο μετραει σαν ξενος,αν υπαρξει καθυστερηση ισως να μην το εχει ουτε μεχρι τελος του πρωταθληματος
G-arenas
δεν νομιζω να ασχοληθουμε με φαγιε. ειναι ενας πιο εμπειρος και πιο ψηλος γκαμπριελ, με καλυτερο σουτ και ριμπαουντ, αλλα οχι τοσο αθλητικος οσο κεννυ. συν οτι δεν τον εχουμε δει πουθενα σε μεγαλη ομαδα και ειναι και 32-33. ακομα και ελληνας τωρα να ηταν εχουμε μητογλου. δεν λεει να καψουμε αλλον εναν πιτσιρικα στο παγκο για εναν μεγαλο σε ηλικια.

επισης μην βαζετε ροστερ με πολλους παικτες μεσα. 12 παικτες πρεπει να ειναι συν εναν ελληνα γκαρντ ακομα για 13ος. και οχι ντενμον ως τριτο 2αρι μονο ευρωλιγκα. δεν εχει νοημα αυτο!
mephisto22
Χεζονια, Ουλανοβας, Παπαπέτρου, που λέει η εφημερίδα, αγωνίζονται στις ίδιες θέσεις, ενώ εκει έχουμε και τον Θανασοκουμπο. Πως θα χωρέσουν όλοι αυτοί ρε παιδιά; Πρωτοσέλιδο για να πουλήσει κάνα φύλο παραπάνω, ξεκάθαρα.
Kalispera
Δεν είμαι πολύ αισιόδοξος φέτος.Διαβάζοντας άρθρα από διάφορα σάιτ(της πλάκας μεν,φερέφωνα του ντιπιτζη δε)αφήνουν να εννοηθεί οτι λόγω της ανανέωσης Καλάθη ο Παναθηναικός θα πάει σε ψιλοφτηνιάρικες κινήσεις φέτος.Και να πεις οτι του κάναμε αυξησάρα.Η πρόταση λέγεται οτι είναι 100 χιλ παραπάνω από το προηγούμενο συμβόλαιο.Και άντε πες είναι μούφα η είδηση και του χουμε κάνει πρόταση 400 χιλ παραπάνω.Αυτό από που και ως που μας ωθεί να αναζητήσουμε πιο φθηνό βασικό
4αρι ας πούμε?Ξεφορτώνεσαι ένα συμβόλαιο ξένου(πχ Γκάμπριελ)και τσουπ να η ανανέωση Καλάθη.Μακάρι να διαψευστώ αλλά φέτος μας βλέπω να ρίχνουμε πολλά καντήλια.
SC13
QUOTE (Kalispera @ Jun 19 2018, 22:32 ) *
Δεν είμαι πολύ αισιόδοξος φέτος.Διαβάζοντας άρθρα από διάφορα σάιτ(της πλάκας μεν,φερέφωνα του ντιπιτζη δε)αφήνουν να εννοηθεί οτι λόγω της ανανέωσης Καλάθη ο Παναθηναικός θα πάει σε ψιλοφτηνιάρικες κινήσεις φέτος.Και να πεις οτι του κάναμε αυξησάρα.Η πρόταση λέγεται οτι είναι 100 χιλ παραπάνω από το προηγούμενο συμβόλαιο.Και άντε πες είναι μούφα η είδηση και του χουμε κάνει πρόταση 400 χιλ παραπάνω.Αυτό από που και ως που μας ωθεί να αναζητήσουμε πιο φθηνό βασικό
4αρι ας πούμε?Ξεφορτώνεσαι ένα συμβόλαιο ξένου(πχ Γκάμπριελ)και τσουπ να η ανανέωση Καλάθη.Μακάρι να διαψευστώ αλλά φέτος μας βλέπω να ρίχνουμε πολλά καντήλια.


Πολυ φορα πηρες...
Πρωτα τα "φερεφωνα",μετα οτι ο Παπαπετρου θα ειναι το βασικο 4αρι(αυτον λογικα δειχνεις για πιο φθηνο 4αρι)και μετα τα "καντηλια".Σορυ που θα το πω αλλα τα προσωπα πανε και ερχονται αλλα αυτη η ομαδα μενει εδω οπως ειχε πει ο τεραστιος Διαμαντιδης οσο γραφικο σε καποιους και αν ακουγεται.Δηλαδη αν δεν τυχει να γινουν καλες επιλογες θα βριζουμε ολο τον κοσμο οπως οι απεναντι;Στηριξη στον Γιαννακοπουλο και στην ομαδα.
pan24
QUOTE (Kalispera @ Jun 19 2018, 22:32 ) *
Δεν είμαι πολύ αισιόδοξος φέτος.Διαβάζοντας άρθρα από διάφορα σάιτ(της πλάκας μεν,φερέφωνα του ντιπιτζη δε)αφήνουν να εννοηθεί οτι λόγω της ανανέωσης Καλάθη ο Παναθηναικός θα πάει σε ψιλοφτηνιάρικες κινήσεις φέτος.Και να πεις οτι του κάναμε αυξησάρα.Η πρόταση λέγεται οτι είναι 100 χιλ παραπάνω από το προηγούμενο συμβόλαιο.Και άντε πες είναι μούφα η είδηση και του χουμε κάνει πρόταση 400 χιλ παραπάνω.Αυτό από που και ως που μας ωθεί να αναζητήσουμε πιο φθηνό βασικό
4αρι ας πούμε?Ξεφορτώνεσαι ένα συμβόλαιο ξένου(πχ Γκάμπριελ)και τσουπ να η ανανέωση Καλάθη.Μακάρι να διαψευστώ αλλά φέτος μας βλέπω να ρίχνουμε πολλά καντήλια.

Αν ισχυει οτι ο Καλαθης θα κλεισει με 2,6-2,8 η αυξηση ειναι αλλο ενα μεγαλο συμβολαιο

Επισης μην κοιτας τις προσθηκες Τζειμς(κυριως) και Πειν μεσα στην σεζον
Αυτοι πληρωθηκαν καποιους μηνες μονο οχι ολοκληρη σεζον που θα πληρωθουν αν ερθουν απο καλοκαιρι
Επισης επειδη ηταν ελευθεροι εκεινη την περιοδο πιθανως το κασε τους ηταν πιο χαμηλο απ'οτι κανονικα

Μην ξεχναμε οτι περσι ξεκινησαμε την σεζον με 2 τον Ντενμον των 500 χιλιαδων και τον Παππα
Οποτε ωραια εμεις εδω μπορουμε να προτεινουμε Νεντοβιτς,Μπομπουα η δεν ξερω ποιον αλλον αλλα δεν σημαινει οτι θα γινει
sni79per
Υπομονη γιατι κ περυσι φτιαχνανε καποιοι εδω μεσα ντριμ τιμ και εσκασαν λεκα ντενμον ιαν ζακ μητογλου θανασης κ τελευταια στιγμη ματ.
irving
QUOTE(sni79per @ Jun 19 2018, 22:25 ) *

η αληθεια ειναι οτι κολλαει πολυ με καλαθη αλλα ειναι 2 φορες πιο "τρελος" απο τον τζειμς. δεν ειναι τυχαιο που στα 30 του οντας ενας εκ τω νκορυφαιων σουτερ και σκορερ της ευρωλιγκας εχει παιξει σε αρμανι και μακαμπι (και δεν πηγε σε τοπ ομαδα). ο ζοτς τον ειχε αφησει να φυγει! εναν γκαουντλοκ πιο κοντρολαρισμενο θελουμε στο 2. υπαρχει?
pan24
QUOTE (irving @ Jun 19 2018, 23:00 ) *
η αληθεια ειναι οτι κολλαει πολυ με καλαθη αλλα ειναι 2 φορες πιο "τρελος" απο τον τζειμς. δεν ειναι τυχαιο που στα 30 του οντας ενας εκ τω νκορυφαιων σουτερ και σκορερ της ευρωλιγκας εχει παιξει σε αρμανι και μακαμπι (και δεν πηγε σε τοπ ομαδα). ο ζοτς τον ειχε αφησει να φυγει! εναν γκαουντλοκ πιο κοντρολαρισμενο θελουμε στο 2. υπαρχει?

Σε Αμερικανο;Υπαρχει.Στο nba με συμβολαια που ξεκινανε στα ορια του 8ψηφιου
Σε Ευρωπαιο;Ο Ντε Κολο μαλλον
Kalispera
QUOTE (SC13 @ Jun 19 2018, 22:49 ) *
Πολυ φορα πηρες...
Πρωτα τα "φερεφωνα",μετα οτι ο Παπαπετρου θα ειναι το βασικο 4αρι(αυτον λογικα δειχνεις για πιο φθηνο 4αρι)και μετα τα "καντηλια".Σορυ που θα το πω αλλα τα προσωπα πανε και ερχονται αλλα αυτη η ομαδα μενει εδω οπως ειχε πει ο τεραστιος Διαμαντιδης οσο γραφικο σε καποιους και αν ακουγεται.Δηλαδη αν δεν τυχει να γινουν καλες επιλογες θα βριζουμε ολο τον κοσμο οπως οι απεναντι;Στηριξη στον Γιαννακοπουλο και στην ομαδα.

Καντήλια γιατί έχουμε να δούμε φ4 από εποχές Ομπράντοβιτς και το μπασκετικό μας μέγεθος συρρικνώνεται ολοένα και περισσότερο.Την ομάδα την στηρίζω μέχρι αηδίας,ακόμη και στις πιο άγονες περιόδους προσπαθώ να είμαι αισιόδοξος.Αυτό δεν σημαίνει όμως οτι θα μου αρέσει σαν συνθήκη αν ο Παναθηναικός υποβαθμιστεί ακόμη περισσότερο σε σχέση με φέτος.Και μιλάμε για μια ομάδα(την φετινή)που είχε ξεκάθαρες ελλείψεις στο 5 και στο 2(μέχρι να έρθει ο Τζέιμς).Αν δηλαδή γίνουμε χειρότεροι σε σχέση με φέτος τότε δεν έχουμε να περιμένουμε και πολλά.Προφανώς και όσα λέω μπορεί να είναι πατάτες,αλλά η διαίσθησή μου λέει οτι ο ντιπιτζής θα κάνει περικοπές εκ νέου.
stefkorner
αν θελετε εναν πιο σοβαρο σκορερ απο Τζειμς&Γκουντλουκ ,με επιπλεον ικανοτητα στην πασα ,υπαρχει ο
Ντοναλντ..ο τρομερος
και ο Κοτσιωνης υποστηριζει πως στο προσφατο παρελθον προταθηκε-αρεσει ,αλλα δεν εχει κατσει η φαση να προχωρησει το θεωρητικο ενδιαφερον..!
μηπως τωρα ειναι καταλληλο timing.. ( ; ) wink.gif


sloan

EXASFAIROS
Παιδια επειδη με έπιασε μια φιλοσοφική διαθεση ψαχνω να βρω που χωλαινουμε τα τελευταία 3 χρόνια.Ταου,Φενέρ,Ρεάλ....περιφερειακη άμυνα και κάτω από το καλάθι?προτάσεις?απόψεις?

shtarkws
19 Ιουνίου έχουμε ακόμα. Κάπου ακόμα έχουν πρωτάθλημα. Η υπομονή είναι αρετή. Ας δούμε πρώτα τι θα γίνει πριν αρχίσουν οι γκρίνιες
stefkorner
QUOTE (Kalispera @ Jun 20 2018, 04:10 ) *
Προφανώς και όσα λέω μπορεί να είναι πατάτες,αλλά η διαίσθησή μου λέει οτι ο ντιπιτζής θα κάνει περικοπές εκ νέου.


ασχετο-αλλα και σχετικο με βαση αυτα που γραφεις! τωρα παρατηρουσα οτι εχεις αγαπημενο παικτη τον Μουντι!αν ο dpg κανει τετοιες δραματικες περικοπες,ας αρχισουμε να τον βαζουμε στα ροστερ μας ! ειναι πολυ ωραιος παικτακος
ο πυραυλοκινητος Στεφανος 56.gif (Και χωρις περικοπες.. tongue.gif )
Kalispera
QUOTE (stefkorner @ Jun 19 2018, 23:42 ) *
ασχετο-αλλα και σχετικο με βαση αυτα που γραφεις! τωρα παρατηρουσα οτι εχεις αγαπημενο παικτη τον Μουντι!αν ο dpg κανει τετοιες δραματικες περικοπες,ας αρχισουμε να τον βαζουμε στα ροστερ μας ! ειναι πολυ ωραιος παικτακος
ο πυραυλοκινητος Στεφανος 56.gif (Και χωρις περικοπες.. tongue.gif )

Τρολλιά είναι ο Μούντι ρε.Είπαμε
stefkorner
QUOTE (Kalispera @ Jun 20 2018, 05:46 ) *
Τρολλιά είναι ο Μούντι ρε.Είπαμε


παντως αν δεν τον ειχες βαλει πριν το ολ σταρ γκειμ ,θα ημουν πεπεισμενος οτι το εννοεις ! οσο και το Kalispera tongue.gif
το τρελο αν σκεφτεις ειναι πως πριν 3 χρονια αν καποιος εβαζε ως αγαπημενο τον Τζειμς ,παλι ως τρολια θα εθεωρειτο !
ο Μουντι τουλαχιστον προερχοταν απο σεζον στο 2ο πιο ανταγωνιστικο πρωταθλημα wink.gif
stefkorner
0 λεπτα σημερα ο Ραντολφ στον 4.ο τελικο με Μπασκονια ...!
απ οτι φαινεται πανε να επιβεβαιωθουν τα σεναρια που διναν σοβαρες πιθανοτητες να σπασει η Ρεαλ το συμβολαιο του!
εκει η τον αρπαζουμε εμεις,η τον αρπαζει αυτος που παει να παρει τον Σιγκλεντον ..και αποκταμε εμεις καλυτερες πιθανοτητες για Κρις 39.gif
qspock
QUOTE(stefkorner @ Jun 20 2018, 00:14 ) *
0 λεπτα σημερα ο Ραντολφ στον 4.ο τελικο με Μπασκονια ...!
απ οτι φαινεται πανε να επιβεβαιωθουν τα σεναρια που διναν σοβαρες πιθανοτητες να σπασει η Ρεαλ το συμβολαιο του!
εκει η τον αρπαζουμε εμεις,η τον αρπαζει αυτος που παει να παρει τον Σιγκλεντον ..και αποκταμε εμεις καλυτερες πιθανοτητες για Κρις 39.gif


Πολυ σωστο! Επισης, ο Ιτουδης δεν θα ειναι πλεον στην ΤΣΣΚΑ για να χτυπησει ξενο απο ελληνικη ομαδα (Σιγκλετον). Μενει μονο ο Μπαρτζωκας και ο Ζοτς να κλεβουν παιχτες smiley.gif

Η παραμονη Σιγλετον ενδεχομενως κερδιζει ποντους, ειδαλλως, Ραντολφ! Γιατι οχι?

Μια δικη μου 15δα:

1) Καλαθης - Πανγκος - Ελληνας ή Μητρου-Λονγκ
2) Τζειμς - Παππας - Ριβερς
3) Λοτζεσκι - Περπερογλου - Θανασης
4) Σιγκλετον (ή Ραντολφ) - Βεζενκοφ (ή Καιμακογλου) - Μητογλου
5) Μπουρουσης - Πειν - Γκιστ

Ισοροποιμενη πενταδα, με πληροτητα παντου, σουπερ παιχτες που θα χρειαστουν καποια υπερβαση (Παγκος) οχι εξωπραγματικη, και ελληνικο κορμο. Οταν υπαρχει Μπουρουσης στην αγορα, δε ξανακανεις το ιδιο λαθος. Και βασικο: 7 ξενοι (6 αν ελληνοποιηθει ο Γκιστ). Μητογλου και Περπερογλου ισως περισσευουν με αυτο το ροστερ αλλα εγω θα τους ειχα! Ετσι δε χρειαζεται να μπλεκεις και με Ολυμπιακο για τους Παπ, πραγμα που θα τελειωσει αδοξα οπως εχει ξαναγινει στο παρελθον... Υπαρχει ο Στρατος ελευθερος, ασχημος δεν ειναι για 2-3η επιλογη.
Ακομη υπαρχει ο Καιμακογλου (αντι Βεζενκοφ) που δινει οντοτητα-εμπειρια στο 4. Θα τον προτιμουσα εναντι του Βουλγαρο-Κυπριου.

Περιττο να ξαναπω οτι παλια "ελληνικα" λαβρακια μπορει να επιστρεψουν Ελλαδα και με την αποχωρηση Ιτουδη (Χαντερ, Χαινς, Ντανστον κλπ). Μενει βεβαια να δουμε και που θα παει ο Ιτουδης...
Kalispera
QUOTE (stefkorner @ Jun 19 2018, 23:56 ) *
παντως αν δεν τον ειχες βαλει πριν το ολ σταρ γκειμ ,θα ημουν πεπεισμενος οτι το εννοεις ! οσο και το Kalispera tongue.gif
το τρελο αν σκεφτεις ειναι πως πριν 3 χρονια αν καποιος εβαζε ως αγαπημενο τον Τζειμς ,παλι ως τρολια θα εθεωρειτο !
ο Μουντι τουλαχιστον προερχοταν απο σεζον στο 2ο πιο ανταγωνιστικο πρωταθλημα wink.gif

πολύ πολύ κοντός όμως.Δεν ξέρω πως μπορεί να καλυφθεί τέτοια τρύπα στην άμυνα
stefkorner
QUOTE (Kalispera @ Jun 20 2018, 06:05 ) *
πολύ πολύ κοντός όμως.Δεν ξέρω πως μπορεί να καλυφθεί τέτοια τρύπα στην άμυνα


ναι,δυστυχως δεν καλυπτεται !οση ενεργεια&εκρηξη και να εχει ! εστω να πιανε το 1.80 (και να φτανε με τις μυτες.. τον Τζειμς)θα την παλευε πολυ παραπανω !
sanmartean13
1.Καλάθης,Ρότσεστι
2.Γκαουντλοκ(Γκριν),Παππάς
1-2-3.Μουρ
3.Ρίβερς(Μπροκχοφ), Θανάσης
4-3.Ντ.Ραιτ(Όκαρο)
4.Βεζενκοφ,Φαγε
4-5.Γκιστ
5Μπιρτς(Πειν),Ιαν.
Σουτ απο 1,2,3,4,iso apo Παππά, Μουρ, έμπειρος άσσος(οκ όχι pass-first) πίαω απο Νικ με διαφορετικά χαρακυηριστικά απο Νικ,για να παίζει και μαζί του, Μουρ πασπαρτου, χωρίς όμως να βασίζουμε πολλά σε αυτόν(αν βγει,ολα καλά),Δυνατότητα για ψηλά κορμιά απο 1-5 για αλλάγες σε ολα τα μαρκαρίσματα και προυπόθεση να πάρει κάποια στιγμη ο Γκιστ το διαβατήριο(Φαγε και να μη πάρει κόβεται απο Α1). Νομίζω πιο οικονομικό απο φέτος. Φυσικά θα ήθελα να μείνουν Τζείμς και Κρις, αλλά προσωπικά το κόβω απίθανο.
basket72
QUOTE (qspock @ Jun 20 2018, 01:02 ) *
Πολυ σωστο! Επισης, ο Ιτουδης δεν θα ειναι πλεον στην ΤΣΣΚΑ για να χτυπησει ξενο απο ελληνικη ομαδα (Σιγκλετον). Μενει μονο ο Μπαρτζωκας και ο Ζοτς να κλεβουν παιχτες smiley.gif

Η παραμονη Σιγλετον ενδεχομενως κερδιζει ποντους, ειδαλλως, Ραντολφ! Γιατι οχι?

Μια δικη μου 15δα:

1) Καλαθης - Πανγκος - Ελληνας ή Μητρου-Λονγκ
2) Τζειμς - Παππας - Ριβερς
3) Λοτζεσκι - Περπερογλου - Θανασης
4) Σιγκλετον (ή Ραντολφ) - Βεζενκοφ (ή Καιμακογλου) - Μητογλου
5) Μπουρουσης - Πειν - Γκιστ


Εισαι λίγο άστοχος απόψε, αλλά δεν έγινε και τίποτε. Την πλάκα μας κάνουμε όλοι, λίγο πολύ.


Ο Ιτούδης, παίζει και να μείνει ΤΣΣΚΑ, χωρίς να είναι σίγουρο, ωστόσο έχει αντιστραφεί το κλίμα.
Αυτό με τους παίκτες που παίζουν σε ελληνικές ομάδες θα ήθελες να μας εξηγήσεις λίγο πως το βλέπεις ; Δεν κάνει να τους παίρνουν σε άλλα πρωταθλήματα; Κάτι σαν τα πνευματικά δικαιώματα, εννοείς;

Πάμε τώρα και στη 15αδα.

Ο Πάνγκος έχει υπογράψει στην Μπάρσα. Ο Μήτρου- Λονγκ δεν έχει (ακόμα) ελληνικό διαβατήριο

Ο Τζέιμς είναι στην Αρμάνι.
Ο Σίνγλετον είναι μεταξύ Φενέρ και ΝΒΑ με ελάχιστες πιθανότητες για Μπαρτσελόνα.
Ο Ράντολφ έχει συμβολαιάρα 2εκ στη Ρεάλ.

Για Περπέρογλου και Καϊμακόγλου, δεν μπορεί, εδώ σίγουρα κάνεις πλάκα. rolleyes.gif
irving
QUOTE(EXASFAIROS @ Jun 19 2018, 23:22 ) *
Παιδια επειδη με έπιασε μια φιλοσοφική διαθεση ψαχνω να βρω που χωλαινουμε τα τελευταία 3 χρόνια.Ταου,Φενέρ,Ρεάλ....περιφερειακη άμυνα και κάτω από το καλάθι?προτάσεις?απόψεις?

θα μου επιτρεψεις να βγαλω τη σεζον 2015-16 γιατι η ομαδα ηταν τελειως διαφορετικη. πχ. τοτε ειχαμε παιχνιδι κατω απο το καλαθι και δεν ειχαμε αθλητικοτητα σε αντιθεση με τις επομενες χρονιες. και γενικα ημασταν 1-2 επιπεδα κατω.

θα προσθεσω και τα παιχνιδια εκτος εδρας στην ερωτηση σου. εγω βλεπω 2 πραγματα. το πρωτο ειναι ισορροποια στο ροστερ και το αλλο οτι δεν ειμαστε "ομαδα". με λιγα λογια δεν παταμε ρακετα, τα τρωμε κατω απο το καλαθι για πλακα, εχουμε μεγαλη διαφορα αναμεσα στους βασικους και τους αναπληρωματικους. επισης σε επιπεδο συνεργασιων σε αμυνα και επιθεση θελουμε δουλεια ωστε να κανουμε την υπερβαση απεναντι σε καλυτερη ομαδα. αυτο οφειλεται στο οτι αλλαζουμε πλανο καθε 2 χρονια. +κατι κενα στο ροστερ που τρεχουμε να τα καλυψουμε το χειμωνα + οτι ο κοουτς ειναι καλος αλλα ποτε του δεν εχει κανει υπερβαση. θα πω και το recruiting που παντα κατι λειπει απο την ομαδα/δεν βγηκε καποιο στοιχημα/ δωθηκαν λεφτα που δεν επιασαν τοπο.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jun 20 2018, 06:38 ) *
Για Περπέρογλου και Καϊμακόγλου, δεν μπορεί, εδώ σίγουρα κάνεις πλάκα. rolleyes.gif


και εγω εχω την αισθηση οτι τρολαρει αποψε ο σποκ smiley.gif
για Ραντολφ ομως σε θυμηθηκα πριν ! ειδα 0 λεπτα εγραψε σημερα !το σεναριο να σπασει αυτη η συμβολαιαρα δεν ερχεται ολο και πιο κοντα... ;;; rolleyes.gif
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jun 20 2018, 01:42 ) *
για Ραντολφ ομως σε θυμηθηκα πριν ! ειδα 0 λεπτα εγραψε σημερα !το σεναριο να σπασει αυτη η συμβολαιαρα δεν ερχεται ολο και πιο κοντα... ;;; rolleyes.gif


Έγραψα ένα ποστ στο τόπικ της ACB αφού διάβασα μία, τα 2 αξιόπιστα φόρα της Ρεάλ (κοντά στο δικό μας) ώστε να αφουγκραστώ παλμό.
Εκεί θέτω κάποιες παραμέτρους που νομίζω ότι αποσαφηνίζουν γιατί είναι πιο πιθανό να μείνει από το να φύγει ο Ράντολφ.
Σε κάθε περίπτωση πάντως είχες καλό ένστικτο στην περίπτωση αυτή όπως κι σε άλλες. Εδώ είμαστε και θα δούμε. Αν δικαιωθείς με χαρά μου- ειδικά για σένα που βγάζεις ωραία πράγματα προς τα έξω- να το δηλώσω ότι "είδες " μακριά. bball.gif
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jun 20 2018, 06:49 ) *
Έγραψα ένα ποστ στο τόπικ της ACB αφού διάβασα μία, τα 2 αξιόπιστα φόρα της Ρεάλ (κοντά στο δικό μας) ώστε να αφουγκραστώ παλμό.
Εκεί θέτω κάποιες παραμέτρους που νομίζω ότι αποσαφηνίζουν γιατί είναι πιο πιθανό να μείνει από το να φύγει ο Ράντολφ.
Σε κάθε περίπτωση πάντως είχες καλό ένστικτο στην περίπτωση αυτή όπως κι σε άλλες. Εδώ είμαστε και θα δούμε. Αν δικαιωθείς με χαρά μου- ειδικά για σένα που βγάζεις ωραία πράγματα προς τα έξω- να το δηλώσω ότι "είδες " μακριά. bball.gif


τι να την κανω εγω την προσωπικη δικαιωση,αν δεν μπει ο παικτης στην λιστα του Πασκουαλ με τους υποψηφιους αντι-Σιγκλεντον ,μου λες ; (ενταξει αν οντως δικαιωθω δεχομαι σε πρωτη φαση τα ευσημα ) smiley.gif

στα σοβαρα , αν τα βαλεις κατω και περα απο την μετρια σεζον του Ραντολφ
-ειχε τον Τομπκινς που μια χαρα την παλεψε ολη την σεζον
-ειχε τον Ρεγιες που στα 38 του ,παιζει να επαιξε κατα διαστηματα το μπασκετ της ζωης του ,στα μεγαλα ματς
-ειναι και ο Αγιον που μπορει να παιξει στο 4 μαζι με τους γιγαντες
-ερχεται απο πισω και το προτζεκτ Ραντοσιτς
ε απο καποια στιγμη και μετα επομενο δεν θα ηταν ο ρολος να περιοζοταν ολο και περισσοτερο αναμεσα σε ολες αυτες τις επιλογες ( ; ) επομενως τα 2 μυρια συμβολαιαρα : υπερβολη ,ακομα και για την παμπλουτη Ρεαλ...
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jun 20 2018, 02:05 ) *
τι να την κανω εγω την προσωπικη δικαιωση,αν δεν μπει ο παικτης στην λιστα του Πασκουαλ με τους υποψηφιους αντι-Σιγκλεντον ,μου λες ; (ενταξει αν οντως δικαιωθω δεχομαι σε πρωτη φαση τα ευσημα ) smiley.gif

στα σοβαρα , αν τα βαλεις κατω και περα απο την μετρια σεζον του Ραντολφ
-ειχε τον Τομπκινς που μια χαρα την παλεψε ολη την σεζον
-ειχε τον Ρεγιες που στα 38 του ,παιζει να επαιξε κατα διαστηματα το μπασκετ της ζωης του ,στα μεγαλα ματς
-ειναι και ο Αγιον που μπορει να παιξει στο 4 μαζι με τους γιγαντες
-ερχεται απο πισω και το προτζεκτ Ραντοσιτς
ε απο καποια στιγμη και μετα επομενο δεν θα ηταν ο ρολος να περιοζοταν ολο και περισσοτερο αναμεσα σε ολες αυτες τις επιλογες ( ; ) επομενως τα 2 μυρια συμβολαιαρα : υπερβολη ,ακομα και για την παμπλουτη Ρεαλ...



Για αυτό σου απάντησα στο τόπικ της ACB προηγουμένως, για να μην κουράζουμε άλλο τους φίλους του Παναθηναϊκού με τα της Ρεάλ .
Στα πολύ γρήγορα, φίλε Stef: Ο Αγιόν όλο και βαραίνει, οπότε το 4 το ξεχνάμε.
Ο Ράντονσιτς δεν θα βγάλει και μάτια ποτέ. Αν βγει ως αξιοπρεπής ρολίστας έχοντας το έξτρα ότι λογίζεται κι ως γηγενής τότε θα είναι καλά.
Ο δε Ράντολφ αν παίξει αυτά που μπορεί τότε είναι ο καλύτερος pf όχι μόνο της Ρεάλ αλλά κι όλης της Ευρώπης. Εκεί είναι το διακύβευμα λοιπόν. Τον χάνει τέτοιο παίκτη; Κι ακόμα περισσότερο τον αφήνει να πάει σε ανταγωνιστή;
Σύντομα θα το ξέρουμε.
Putnam

μετα τις χθεσινοβραδινη συνεντευξη του παππα μηπως να βαζαμε εναν αστερισκο για τον ιδιο την ερχομενη σεζον? επιβεβλημενη στην περιπτωση αυτη η αποκτηση παπαπετρου

βεβαια ειδικα με τετοιο παρελθον στη συμπεριφορα του δεν ξερω ποσες ομαδες γιουρολιγκ θα επαιρναν το ριακο να ενταξουν στο δυναμικο τους εναν παικτη που και αγωνιατικα ειναι τουλαχιστον ασταθης, αλλιως ΑΕΚ, αλλα τσ.λ. (?)

χτυπησε καμπανακι με αυτα που ειπε χθες, σαν να λεει οκ φετος την καταπια την υποκρισια να με λες παικταρα και να με βαζεις ελαχιστα αλλα δεν θα το ανεχτω ξανα (στο μεταξυ η αγωνιστικη του πτωση μετα το πολυ καλο ξεκινημα φετος ειχε αρχισει πολυ πριν ληφθει η αποφαση για την ελευση του τζειμς που μειωσε δραματικα τον χρονο συμμετοχης του)

εγω αν μπορουσα να παρω παπαπετρου θα τον αφηνα να φυγει καθως νομιζω ειναι αποδεδειγμενο πια πως αυτος ο παικτης δεν μπορει να υποστηριξει στο υψηλο επιπεδο τον χρονο συμμετοχης και τον ρολο που αξιωνει, οποτε αν παραμεινει θα εχουμε θεματακι αργα ή γρηγορα στα αποδυτηρια
omlth123
Τέλος ο Γκιλ ανανέωσε με την Κιμκι μέχρι το 2020
shtarkws
QUOTE(Putnam @ Jun 20 2018, 06:16 ) *
μετα τις χθεσινοβραδινη συνεντευξη του παππα μηπως να βαζαμε εναν αστερισκο για τον ιδιο την ερχομενη σεζον? επιβεβλημενη στην περιπτωση αυτη η αποκτηση παπαπετρου

βεβαια ειδικα με τετοιο παρελθον στη συμπεριφορα του δεν ξερω ποσες ομαδες γιουρολιγκ θα επαιρναν το ριακο να ενταξουν στο δυναμικο τους εναν παικτη που και αγωνιατικα ειναι τουλαχιστον ασταθης, αλλιως ΑΕΚ, αλλα τσ.λ. (?)

χτυπησε καμπανακι με αυτα που ειπε χθες, σαν να λεει οκ φετος την καταπια την υποκρισια να με λες παικταρα και να με βαζεις ελαχιστα αλλα δεν θα το ανεχτω ξανα (στο μεταξυ η αγωνιστικη του πτωση μετα το πολυ καλο ξεκινημα φετος ειχε αρχισει πολυ πριν ληφθει η αποφαση για την ελευση του τζειμς που μειωσε δραματικα τον χρονο συμμετοχης του)

εγω αν μπορουσα να παρω παπαπετρου θα τον αφηνα να φυγει καθως νομιζω ειναι αποδεδειγμενο πια πως αυτος ο παικτης δεν μπορει να υποστηριξει στο υψηλο επιπεδο τον χρονο συμμετοχης και τον ρολο που αξιωνει, οποτε αν παραμεινει θα εχουμε θεματακι αργα ή γρηγορα στα αποδυτηρια


Ομάδα με βλεψεις σε επίπεδο euroleague δεν μπορει να δωσει πρωταγωνιστικο ρολο στον Παππα. Δεν το εχει κερδισει ο ιδιος αλλωστε. Αν μπορει να δεχθει εναν συμπληρωματικο ρολο χωρις να δημιουργει προβληματα τοτε καλώς να μείνει. Διαφορετικα δεν θα ειχα κανενα απολυτως προβλημα να αποχωρησει και ας παει στον Ολυμπιακο. Αν δεν ειχε ελληνικο διαβατηριο το βλεπω δυσκολο να αγωνιζοταν στην Ευρωλιγκα, η εστω σε σοβαρη ομαδα αυτης.

stefkorner
QUOTE (omlth123 @ Jun 20 2018, 16:29 ) *
Τέλος ο Γκιλ ανανέωσε με την Κιμκι μέχρι το 2020


αναμενομενο για μενα,ειδικα απο την στιγμη που κερδισαν θεση στν ευρωλιγκα
ενας λογος που δεν τον εβαζα σε κανενα ροστερ..

περα απο τον Σβεντ,αν ανανεωναν εναν μονο ξενο απο το φετινο ροστερ,αυτος θα ηταν.. (μακραν ο πιο σταθερος)
pan24
Επισης ο προεδρος της Αρμανι επιβεβαιωσε οτι εχουν κλεισει Νεντοβιτς,δηλωσε οτι ο Μπερτανς(για εσενα stef) καθως και οι Ταρζεφσκι,Γκουνταιτις(για αυτους το ξεραμε) θα μεινουν και επιβεβαιωσε οτι ειναι σε διαπραγματευσεις με τον Τζειμς αλλα δεν εχει κλεισει ακομα

Επισης η Εφες ανακοινωσε Μισιτς

Οποτε ας τους βγαζουμε απο τα ροστερ μας

Τωρα για τον Παππα,μου φαινεται δυσαρεστημενος και απο τον χρονο συμμετοχης του και προσωπικα απο τον Πασκουαλ(περιπου λεει οτι τον κοροιδευε) μαλλον και απο τα λεφτα του(λεει πρωταγωνιστης ειναι καποιος που πληρωνεται σαν πρωταγωνιστης)
Απο την αλλη νομιζω θα μεινει γιατι δεν βλεπω αλλη ομαδα Ευρωλιγκας να τον θελει ουτε καποιον αλλον να του δινει τα λεφτα που θελει

Παντως αν θελει να ερθει στον Προμηθεα για να ειναι πρωταγωνιστης ειναι ευπροσδεκτος tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.