Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
anthonypao
Σε χουπφελας γράφουν για πιθανό μπαμ την Τετάρτη, και για συνάντηση ΔΠΓ με έναν δελημπαλταδακη (;;;) δεν ξέρω τι εστι αυτός ;; Το μπαμ θα ναι κανας Γκικας;; 69.gif
Kalispera
Ο Ντάνστον για να μην λέμε και οτι να ναι συγκεντρώνει αρκετές πιθανότητες να φύγει από την Εφες.Η ομάδα του έχει κλείσει Λάσμε και ρεπορτάζ από την Τουρκία αναφέρουν οτι το ψάχνει πολύ ζεστά για Τόμιτς.Τώρα αυτό φυσικά δεν συνεπάγεται οτι ο Ντάνστον θα υπογράψει στον Παο αλλά βλέπω να ασχολούμαστε με την περίπτωσή του.
EXASFAIROS
QUOTE(anthonypao @ Jun 24 2018, 02:12 ) *
Σε χουπφελας γράφουν για πιθανό μπαμ την Τετάρτη, και για συνάντηση ΔΠΓ με έναν δελημπαλταδακη (;;;) δεν ξέρω τι εστι αυτός ;; Το μπαμ θα ναι κανας Γκικας;; 69.gif



Μάνατζερ Κονιαρη μόλις τσεκαρα
john wick
http://www.sdna.gr/sites/default/files/sty...g?itok=msHAi0yi


Νομιζω οτι τον ξεμπροστιάζει τον Νικ ο Δ.Γ ,οπότε θαρρω οτι το θεμα εκλεισε πλεον οριστικα..
green_sky
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 24 2018, 01:44 ) *
Τι απαισιοδοξία είναι αυτή ρε φίλος ; Διαβάζω αυτά που γράφεις και μελαγχολώ . Δεν θέλω να σχολιάσω τίποτα απλά κρίμα . Ας αποσυρθεί ο Παναθηναϊκός γενικώς αφού ομάδα δεν φτιάχνει . Σύμφωνα και με εσένα και με τον basket72 . Τόσα αθλητικά σαϊτ λένε για ντανστον και εσείς λέτε πως είναι σταντέ στην εφες . Τι να πω ... εντείνει ας το κλείσουμε το μαγαζάκι

Μαλλον δεν διαβασες προσεχτικα αυτα που εγραψα.
Αυτο που εγραψα ειναι οτι απο τις μεχρι τωρα πληροφοριες που βγαινουν κατεβαζει το μπατζετ.
Ειπα επισης οτι αν το παει πχ στα 8 μυρια και δινει 2.5-3 σε ενα παιχτη, ομαδα δεν φτιαχνει.
Ειναι η γνωμη μου και η εκτιμηση μου.
Προφανως εσενα σου φαινεται παραλογο κατι τετοιο.Το λες απαισιοδοξια.Εγω το λεω ορθολογισμο.
Οταν εχεις μπατζετ σε τετοια επιπεδα, δεν σου επιτρεπεται να εχεις παιχτη των 3 μυριων.
Αν εσυ θεωρεις οτι μοιραζοντας 5-5.50 μυρια σε 11 παιχτες (τοσα μενουν για το υπολοιπο ροστερ με βαση την υποθετικη παντα κουβεντα που ειχαμε χθες βραδυ) φτιαχνεις ομαδα για F4 τοτε εγω παω πασο.
Οσο για τον Νταστον κανε ενα κοπο να ανατρεξεις 2-3 σελιδες πιο πισω,για να δεις οτι εγω ειμαι αυτος που το ξεκινησα το θεμα του.

Φιλικα παντα ...τις καλημερες μου
basket72
QUOTE (Kalispera @ Jun 24 2018, 02:30 ) *
Ο Ντάνστον για να μην λέμε και οτι να ναι συγκεντρώνει αρκετές πιθανότητες να φύγει από την Εφες.Η ομάδα του έχει κλείσει Λάσμε και ρεπορτάζ από την Τουρκία αναφέρουν οτι το ψάχνει πολύ ζεστά για Τόμιτς.Τώρα αυτό φυσικά δεν συνεπάγεται οτι ο Ντάνστον θα υπογράψει στον Παο αλλά βλέπω να ασχολούμαστε με την περίπτωσή του.



Από τη μια λές να μη "λέμε ότι να΄ναι" (θα μπορούσες βέβαια να εκφράζεσαι λίγο καλύτερα- δεν είναι η πρώτη σου φορά ) κι από την άλλη, εκφράζεις προσωπική γνώμη. Εγώ παρέθεσα δεδομένα- εσύ ρεπορτάζ από τις 2 πιο άκυρες χώρες σε επίπεδο ρεπορτάζ, στον μπασκετικό χάρτη της Ευρώπης. (Τουρκία-ξέρεις τούρκικα αλήθεια; κι Ελλάδα).

Η Έφες πάει για F4 φέτος, λες να δώσει έτσι απλά τον καλύτερο της παίκτη φέτος;
Nα μην ζητήσει buy out το οποίο μαζί με το συμβόλαιο του Ντάνστον θα εκτινάξει την τιμή του μεταξύ 1.5 και 2 εκ;
Αν ο Δ.Γ τινάξει την μπάνκα στον αέρα, είναι άλλο θέμα. Εώς τότε είναι απόλυτα λογικά να μιλάμε για μια κίνηση που δεν υπάρχει λόγος να γίνει.

Εγώ παρέθεσα συμβόλαιο αλλά και την προσφορά του Ντάνστον στην Έφες, όλα αυτά τα χρόνια που τον καθιστά απαραίτητο .
Εσύ, ξαναζεσταμένα ρεπορτάζ.

Η πλάκα είναι ότι όταν επέμενες να ανεβο-κατεβάζεις τον Ρούντι* μέτριο παίκτη εγώ δεν χρησιμοποίσα τέτοια έκφραση κι τη χρησιμοποιείς εσύ, αναφερόμενος σε στοιχεία κι όχι προσωπική γνώμη.
Μήπως να κοίταζες τους κανονισμούς του φόρουμ;
*Λίγο μετά την επαναλαμβανόμενη απαξίωση σου προς τον Ρούντι, αυτός έβγαλε μάτια κι ανάμεσα σε μερικούς από τους κορυφαίους παίκτες της Ευρώπης, βγήκε MVP των τελικών, η Ρεάλ τού ανανέωσε το συμβόλαιο και όλη η μπασκετική Ισπανία τού έβγαλε το καπέλο. Καμιά φορά είμαστε λάθος αλλά δεν τρέχει να το παραδεχόμαστε. Δύναμη κι αρετή είναι αυτό. Αντ΄αυτού εσύ έκτοτε, σαν να περιμένεις στη γωνία να με βάλεις στη θέση μου.
Johnny Marv
QUOTE(green_sky @ Jun 24 2018, 11:00 ) *
Μαλλον δεν διαβασες προσεχτικα αυτα που εγραψα.
Αυτο που εγραψα ειναι οτι απο τις μεχρι τωρα πληροφοριες που βγαινουν κατεβαζει το μπατζετ.
Ειπα επισης οτι αν το παει πχ στα 8 μυρια και δινει 2.5-3 σε ενα παιχτη, ομαδα δεν φτιαχνει.
Ειναι η γνωμη μου και η εκτιμηση μου.
Προφανως εσενα σου φαινεται παραλογο κατι τετοιο.Το λες απαισιοδοξια.Εγω το λεω ορθολογισμο.
Οταν εχεις μπατζετ σε τετοια επιπεδα, δεν σου επιτρεπεται να εχεις παιχτη των 3 μυριων.
Αν εσυ θεωρεις οτι μοιραζοντας 5-5.50 μυρια σε 11 παιχτες (τοσα μενουν για το υπολοιπο ροστερ με βαση την υποθετικη παντα κουβεντα που ειχαμε χθες βραδυ) φτιαχνεις ομαδα για F4 τοτε εγω παω πασο.
Οσο για τον Νταστον κανε ενα κοπο να ανατρεξεις 2-3 σελιδες πιο πισω,για να δεις οτι εγω ειμαι αυτος που το ξεκινησα το θεμα του.

Φιλικα παντα ...τις καλημερες μου


Το ότι το μπατζετ θα πάει στα 8 μυρια από τα φετινά 11 δεν προκύπτει από πουθενά . Η σεζόν έχει τελειώσει 5 μέρες τώρα και εμείς κάνουμε λες και είναι Αύγουστος . Ο Ολυμπιακός πάει για αύξηση και εμείς θα κάνουμε μείωση ; Ειδικα ο δπγ από ανταγωνιστικότητα και μόνο θα το κρατήσει στα ίδια επίπεδα τουλάχιστον . Και με 1 μυριο μείωση ας πούμε αν το αγωνιστικό μπατζετ από 10,1 μυρια πάει στα 9,1 μια χαρά φτάνουν τα 7 για 11 παίκτες . Χωρίς καλαθη μένουμε ακέφαλοι . Δεν πεθαίνουμε , αλλά πάμε αρκετά πίσω . Και μην απορρίπτεται παίκτες έτσι εύκολα , δεν λέω για ραντολφ αλλά ειδικά για ντανστον όλα δείχνουν (σχεδόν) ότι θα μείνει ελεύθερος . Για νεντοβιτς έπεσα έξω και το παραδέχομαι και όντως μπορεί να μείνουμε με λεκα και ντενμον στα Γκαρντ και γκιστ πεϊν Ίαν στους ψηλούς (το έλεγα από τις πρώτες σελίδες του θέματος ότι θα μείνουμε έτσι) αλλά από το χειμώνα ψάχνουμε σεντερ γίγαντα όποτε ας μην το απορρίπτουμε .
pan24
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 24 2018, 11:59 ) *
Το ότι το μπατζετ θα πάει στα 8 μυρια από τα φετινά 11 δεν προκύπτει από πουθενά . Η σεζόν έχει τελειώσει 5 μέρες τώρα και εμείς κάνουμε λες και είναι Αύγουστος . Ο Ολυμπιακός πάει για αύξηση και εμείς θα κάνουμε μείωση ; Ειδικα ο δπγ από ανταγωνιστικότητα και μόνο θα το κρατήσει στα ίδια επίπεδα τουλάχιστον . Και με 1 μυριο μείωση ας πούμε αν το αγωνιστικό μπατζετ από 10,1 μυρια πάει στα 9,1 μια χαρά φτάνουν τα 7 για 11 παίκτες . Χωρίς καλαθη μένουμε ακέφαλοι . Δεν πεθαίνουμε , αλλά πάμε αρκετά πίσω . Και μην απορρίπτεται παίκτες έτσι εύκολα , δεν λέω για ραντολφ αλλά ειδικά για ντανστον όλα δείχνουν (σχεδόν) ότι θα μείνει ελεύθερος . Για νεντοβιτς έπεσα έξω και το παραδέχομαι και όντως μπορεί να μείνουμε με λεκα και ντενμον στα Γκαρντ και γκιστ πεϊν Ίαν στους ψηλούς (το έλεγα από τις πρώτες σελίδες του θέματος ότι θα μείνουμε έτσι) αλλά από το χειμώνα ψάχνουμε σεντερ γίγαντα όποτε ας μην το απορρίπτουμε .

Παντως και για Ντανστον και για Ραντολφ δεν προκυπτει απο καπου οτι θα μεινουν ελευθεροι
Για την Εφες ξερουμε οτι λογικα θα αντικαταστησει Στιματς που η ομαδα ειχε option στο συμβολαιο του και πηραν Λασμε

Ο Ντανστον εκανε πολυ καλη σεζον και περσι υπεγραψε διετες με πολλα λεφτα
Το υποτιθεμενο ενδιαφερον τους για Τομιτς βγηκε απο μια σελιδα αντιστοιχης αξιοπιστιας με σαιτ τυπου τριφυλλακια που ειναι της λογικης γραφουμε 20 ονοματα σε καποιο θα πεσουμε μεσα και το παρουσιαζουμε για αποκλειστικο

Δεν λεω οτι δεν μπορει να γινει αλλα μεχρι τωρα δεν μας δειχνει κατι ουσιαστικο προς αυτη την κατευθυνση
Johnny Marv
QUOTE(pan24 @ Jun 24 2018, 12:07 ) *
Παντως και για Ντανστον και για Ραντολφ δεν προκυπτει απο καπου οτι θα μεινουν ελευθεροι
Για την Εφες ξερουμε οτι λογικα θα αντικαταστησει Στιματς που η ομαδα ειχε option στο συμβολαιο του και πηραν Λασμε

Ο Ντανστον εκανε πολυ καλη σεζον και περσι υπεγραψε διετες με πολλα λεφτα
Το υποτιθεμενο ενδιαφερον τους για Τομιτς βγηκε απο μια σελιδα αντιστοιχης αξιοπιστιας με σαιτ τυπου τριφυλλακια που ειναι της λογικης γραφουμε 20 ονοματα σε καποιο θα πεσουμε μεσα και το παρουσιαζουμε για αποκλειστικο

Δεν λεω οτι δεν μπορει να γινει αλλα μεχρι τωρα δεν μας δειχνει κατι ουσιαστικο προς αυτη την κατευθυνση


Το ενδεχόμενο η πλευρά του παίχτη να μην θέλει να συνεχίσει δεν το σκέφτηκες ; Εγώ και στο sdna διάβασα ότι πάνε για προστάτη στον ντανστον ο οποιος το καλό σκέφτεται να γυρίσει Ελλάδα . Τι να σου πω ...
Πέρσι όταν έμαθα ότι φεύγει ο τζεημς έλεγα να έρθει κανας ανταμς και τλκ ήρθε ο ντενμον . Ωστόσο μέσα στη σεζόν ξαναήρθε ο τζεημς . Θεωρώ πως πρέπει να φτιάξουμε ομάδα τώρα και να μην χρειάζονται διορθώσεις τον χειμώνα
stevebucknall11
QUOTE (anthonypao @ Jun 24 2018, 02:12 ) *
Σε χουπφελας γράφουν για πιθανό μπαμ την Τετάρτη, και για συνάντηση ΔΠΓ με έναν δελημπαλταδακη (;;;) δεν ξέρω τι εστι αυτός ;; Το μπαμ θα ναι κανας Γκικας;; 69.gif

Επιστροφή Ραντούλιτσα ή Φελντέιν. Δεν ξέρω να έχει άλλους ξένους παίκτες κλάσης. Από Έλληνες ο καλύτερος που έχει είναι ο Φώτσης. Μπορεί να πηγαίνουμε για αναπαλαίωση.
j-kidd13
QUOTE(pan24 @ Jun 24 2018, 12:07 ) *
Παντως και για Ντανστον και για Ραντολφ δεν προκυπτει απο καπου οτι θα μεινουν ελευθεροι


O Ραντολφ μενει ελευθερος,ειχε υπογραψει μονοετες στη Ρεαλ το καλοκαιρι του 16,και το περασμενο καλοκαιρι ανανεωσε για αλλον ενα χρονο.
pan24
QUOTE (j-kidd13 @ Jun 24 2018, 12:14 ) *
O Ραντολφ μενει ελευθερος,ειχε υπογραψει μονοετες στη Ρεαλ το καλοκαιρι του 16,και το περασμενο καλοκαιρι ανανεωσε για αλλον ενα χρονο.

Μεχρι το 2020 ανανεωσε περσι με nba out φετος
stefkorner
παιδια αν μπει καποιος στο site του Δελημπαλταδακη : site δελημπαλταδακη,θα δει μια λιστα με παικτες -πελατες του, μονο Ελληνες ! και τετοιας αξιας οπου οι μονοι που θα μπορουσαν να θεωρηθουν μπαμ ειναι οι Κονιαρης και Μουρατος.. !ετσι για να καταλαβετε rolleyes.gif
εχει ομως και τον Β.Χ !δεν αποκλειεται να σχετιζεται με αυτον...
RipCity
QUOTE (j-kidd13 @ Jun 24 2018, 11:14 ) *
O Ραντολφ μενει ελευθερος,ειχε υπογραψει μονοετες στη Ρεαλ το καλοκαιρι του 16,και το περασμενο καλοκαιρι ανανεωσε για αλλον ενα χρονο.


Έχει άλλα δύο χρόνια διάβασα εγώ, με NBA out.
j-kidd13
QUOTE(RipCity @ Jun 24 2018, 12:18 ) *
Έχει άλλα δύο χρόνια διάβασα εγώ, με NBA out.


Σε οσα αρθρα διαβασα,συμπεριλαμβανομενου του επισημου site της euroleague,αναγραφεται μονοετης ανανεωση περσυ το καλοκαιρι.
basket72
QUOTE (j-kidd13 @ Jun 24 2018, 12:21 ) *
Σε οσα αρθρα διαβασα,συμπεριλαμβανομενου του επισημου site της euroleague,αναγραφεται μονοετης ανανεωση περσυ το καλοκαιρι.



Μέχρι το 2020 έχει υπογράψει. Αν διαβάσεις κι άλλα άρθρα, θα το διαπιστώσεις σύντομα.

Firmé por tres años con cláusulas anuales de salida a la NBA. Así que veremos qué pasa el próximo verano. No me veo volviendo esta temporada salvo que pasa algo muy raro… Me tiene que llegar, para empezar, una oferta por varios años. Estoy muy bien en el Real Madrid, me han hecho parte de su familia y estoy feliz


Θα μπορούσα να παραθέσω μπόλικα. Διάλεξα μια συνέντευξη του ίδιου. "Υπέγραψα για 3 χρόνια με ετήσιες ρήτρες μετακίνησης στο NBA. Θα δούμε λοιπον, τι θα γίνει το επόμενο καλοκαίρι. Δεν με βλέπω να γυρνάω αυτή τη σαιζόν(αναφέρεται πάντα στο ΝΒΑ ) εκτός κι αν συμβεί κάτι αναπάντεχο... Θα πρέπει να μου φτάσει μια πρόταση για αρκετά χρόνια, για να το σκεφθώ σοβαρά. Είμαι πολύ καλά στη Ρεάλ ΜΑδρίτης μ' έχουν ως μέλος της οικογένειάς του και είμαι ευτυχισμένος". Να προσθέσω ότι σε άλλα μέσα έχει αναφέρει ότι η κόρη του είναι ευτυχισμένη στη Μαδρίτη.
Αυτά. Έχουμε πει κι άλλους λόγους που καθιστούν πολύ δύσκολη μια τέτοια μετακίνηση. Από την άλλη κοτζάμ Ντομινίκ ξεκουβαλήθηκε, γιατί να μη του σκάσουν 2-3 εκ (μαζί με το buy out) τον χρόνο;
Όλα γίνονται.
Johnny Marv
Ο δελημπαλταδακης μανατζάρει εκτός των άλλων Κόνιαρη και Χαραλαμπόπουλο . Ίσως θα χτυπήσουμε τον πρώτο . Επίσης ακούγεται και ο Ζησης . Θα δείξει ...
Το γιουροχουπς τον δείχνει ελεύθερο τον ραντολφ φέτος (στα ρόστερ με τις μεταγραφές που ανεβάζει και σπάνια κάνει τέτοιο λάθος)
basket72
QUOTE (basket72 @ Jun 24 2018, 12:29 ) *
Μέχρι το 2020 έχει υπογράψει. Αν διαβάσεις κι άλλα άρθρα, θα το διαπιστώσεις σύντομα.

Firmé por tres años con cláusulas anuales de salida a la NBA. Así que veremos qué pasa el próximo verano. No me veo volviendo esta temporada salvo que pasa algo muy raro… Me tiene que llegar, para empezar, una oferta por varios años. Estoy muy bien en el Real Madrid, me han hecho parte de su familia y estoy feliz


Θα μπορούσα να παραθέσω μπόλικα. Διάλεξα μια συνέντευξη του ίδιου. "Υπέγραψα για 3 χρόνια με ετήσιες ρήτρες μετακίνησης στο NBA. Θα δούμε λοιπον, τι θα γίνει το επόμενο καλοκαίρι. Δεν με βλέπω να γυρνάω αυτή τη σαιζόν(αναφέρεται πάντα στο ΝΒΑ ) εκτός κι αν συμβεί κάτι αναπάντεχο... Θα πρέπει να μου φτάσει μια πρόταση για αρκετά χρόνια, για να το σκεφθώ σοβαρά. Είμαι πολύ καλά στη Ρεάλ ΜΑδρίτης μ' έχουν ως μέλος της οικογένειάς του και είμαι ευτυχισμένος". Να προσθέσω ότι σε άλλα μέσα έχει αναφέρει ότι η κόρη του είναι ευτυχισμένη στη Μαδρίτη.
Αυτά. Έχουμε πει κι άλλους λόγους που καθιστούν πολύ δύσκολη μια τέτοια μετακίνηση. Από την άλλη κοτζάμ Ντομινίκ ξεκουβαλήθηκε, γιατί να μη του σκάσουν 2-3 εκ (μαζί με το buy out) τον χρόνο;
Όλα γίνονται.



Η συνέντευξη πάρθηκε στις 22/09/2017 μετά τον θρίαμβο της Σλοβενίας.
Παραθέτω και το site:
https://canales.okdiario.com/real-madrid/ba...matarian-328163


Συνεχίζουμε, που λένε και οι moderators rolleyes.gif
stefkorner
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 24 2018, 18:33 ) *
Το γιουροχουπς τον δείχνει ελεύθερο τον ραντολφ φέτος (στα ρόστερ με τις μεταγραφές που ανεβάζει και σπάνια κάνει τέτοιο λάθος)


για Ντανστον και Ραντολφ θα σκοτωθουν παλικαρια σ αυτο το θρεντ !το αισθανομαι w00t.gif
για Ραντολφ παιζω ενα στοιχηματακι οτι θα τον αφησει η Ρεαλ,μ οποιον το βλεπει αναποδα κ ενδιαφερεται να παιξει rolleyes.gif
stefkorner
με kc να φαινεται πως σιγουρα αποχαιρετα
με Καλαθη να μοιαζει πιθανοτερη η αποχωρηση πλεον
και επειδη στο τελος αναγκαστικα θα μεινει κανας Ντενμον,για να υπαρχει εστω ενας υποτυπωδης..κορμος σε σχεση με φετος
σημερα οδηγουμε σε κατι τετοιο :

C:Λοβερν,Γκιστ
PF : Ραντολφ(και 5 οταν χρειαστει),Φαγε(4-5),Μητογλου
Παπαπετρου (3-4)
SF :Σιλντς(3-2),Θανασης
Λοτζο(2-3)
SG : Παππας,Ντενμον
PG : Τεοντοσιτς,Ζησης

να εχουμε τον κατα πολλους καλυτερο pg στην Ευρωπη και ενα τρομερο διδιμο ψηλων (Λοβερν-Ραντολφ) ,που θα κοντραρει στα ισα ολα τα μεγαθηρια
stevebucknall11
QUOTE (stefkorner @ Jun 24 2018, 13:15 ) *
με kc να φαινεται πως σιγουρα αποχαιρετα
με Καλαθη να μοιαζει πιθανοτερη η αποχωρηση πλεον
και επειδη στο τελος αναγκαστικα θα μεινει κανας Ντενμον,για να υπαρχει εστω ενας υποτυπωδης..κορμος σε σχεση με φετος
σημερα οδηγουμε σε κατι τετοιο :

C:Λοβερν,Γκιστ
PF : Ραντολφ(και 5 οταν χρειαστει),Φαγε(4-5),Μητογλου
Παπαπετρου (3-4)
SF :Σιλντς(3-2),Θανασης
Λοτζο(2-3)
SG : Παππας,Ντενμον
PG : Τεοντοσιτς,Ζησης

να εχουμε τον κατα πολλους καλυτερο pg στην Ευρωπη και ενα τρομερο διδιμο ψηλων (Λοβερν-Ραντολφ) ,που θα κοντραρει στα ισα ολα τα μεγαθηρια

Πολύ ωραίο το ρόστερ σου. Πόσο το κοστολογείς στο περίπου;
stefkorner
QUOTE (stevebucknall11 @ Jun 24 2018, 19:19 ) *
Πολύ ωραίο το ρόστερ σου. Πόσο το κοστολογείς στο περίπου;


κανονικα παει για 12-13m ... !
επειδη ομως βασιζεται στην λογικη οτι Τεοντοσιτς-Ραντολφ θα παρουν απο μια μεγαλη αποζημιωση για το σπασιμο συμβολαιων τους , υπολογιζω αυτους τους δυο μαζι στα 4m και κατι ψηλα !
και τον Λοβερν στο 1.5-2 !

δυσκολα πραγματα εννοειται!απλα αν σου δοθει η ευκαιρια να φερεις τετοιους παικτες,μια μικρη..υπερβασουλα στο μπατζετ την κανεις ως ντιπιτζις,γιατι αυτοι σε στελνουν f4 rolleyes.gif
stevebucknall11
Απλά με αυτό το ρόστερ θα κρατούσα και τον Λεκαβίτσιους για την Euroleague λόγω των θεμάτων τραυματισμού του Τεόντοσιτς και της μεγάλης ηλικίας του Ζήση.
stefkorner
QUOTE (stevebucknall11 @ Jun 24 2018, 19:28 ) *
Απλά με αυτό το ρόστερ θα κρατούσα και τον Λεκαβίτσιους για την Euroleague λόγω των θεμάτων τραυματισμού του Τεόντοσιτς και της μεγάλης ηλικίας του Ζήση.


το θεμα ειναι οτι προβλεπεται βαση συμβολαιου να παρει 450 ο Λεκα,αν ανανεωσει !οχι και λιγα..για να μενει μονο ευρωλγικα!
οσο αναφορα Ζηση ,πρεπει να ομολογησω πως ποτε δεν ημουν φαν του !ομως επειδη η αναγκη επιβαλλει την αναζητηση Ελληνων και επειδη αναμενεται να ειναι σχετικα φτηνος,εναν τετοιο πλ εμπειρο γκαρντ ,το βρισκω ιδανικο
για ρολιστα των 10-15max λεπτων
Ginobili
1) Γρέιντζερ-Βέστερμαν-Κόνιαρης-Καλαιτζάκης
2) Τζέιμς-Παπάς
3) Παπαπέτρου(3-4)-Θαναση(3-4)ς-Λοτζέσκι(2-3)
4) Πέιν(4-5)-Βεζένκοφ-Μήτογλου
5) Ντάνστον-Γκιστ-Βουγιούκας


Θεωρώ σχετικά ρεαλιστικά ρόστερ αν φύγει ο Καλάθης,και δεν ξεφευγει πολύ οικονομικά.
Λοτζέσκι 7ος ξένος_τράμπα με Γκιστ ή Πέιν.Περισσότερο Γκιστ μάλλον.
Μην ακούσω για ομοιογένεια...και δεν θα βρούμε ρυθμό και χημεία... icon_blahblah.gif ... Η σεζόν είναι τρομερά απαιτητική,και οι τραυματισμοί αναπόφευκτοι. Η 1η δηλωση του Γκιστ on camera μετά το πρωτάθλημα....." I am so tired..."
Ένας Γκιστ σκασμένος από τον Απρίλη..που δεν μπορούσε να πάρει τα πόδια του,και κατέβαλλε υπερπροσπάθεια.1 χρόνο μεγαλύτερος πλέον...δεν νοείται να τραβήξει πάλι τετοιο ξεζούμισμα.

Ο Πειν τα έχουμε πει....στέκεται πολύ καλά στο 4,γιατί έχει σουτάκι,και κυρίως είναι ταχύτατος. Εξάλλου με Παπαπέτρου και Βεζένκοφ καλυπτεται και με το παραπάνω το 4.

Υ.Γ.1 Στα κρίσιμα..ο Λοτζέσκι θα είναι αναντικατάστατος.Θα τραβάει την ομάδα,και θα είναι Όλο το μυαλό και η λογική πάλι σε μία πυραυλοκίνητη ομάδα.

Υ.Γ.2 Με αυτό το ρόστερ...επιτέλους δεν θα συναντάμε το φαινόμενο πάλι...βγαίνει ο Καλάθης..."κοκομπλόκο δημηουργία"
stefkorner
QUOTE (Ginobili @ Jun 24 2018, 18:40 ) *
1) Γρέιντζερ-Βέστερμαν-Κόνιαρης-Καλαιτζάκης
2) Τζέιμς-Παπάς
3) Παπαπέτρου(3-4)-Θαναση(3-4)ς-Λοτζέσκι(2-3)
4) Πέιν(4-5)-Βεζένκοφ-Μήτογλου
5) Ντάνστον-Γκιστ-Βουγιούκας


Θεωρώ σχετικά ρεαλιστικά ρόστερ αν φύγει ο Καλάθης,και δεν ξεφευγει πολύ οικονομικά.
Λοτζέσκι 7ος ξένος_τράμπα με Γκιστ ή Πέιν.Περισσότερο Γκιστ μάλλον.


μα υποτιθεται δεν χρειαζονται τετοιοι υπολογισμοι στους ξενους ! εχεις τον απαιτουμενο αριθμο! και με το παραπανω..απο την στιγμη που και ο Ντανστον θα μπορει να υπολογιζεται ως Ελληνας στην πορεια ,οπως υποστηριζουν κ φιλοι εδω..
Kalispera
QUOTE (basket72 @ Jun 24 2018, 11:08 ) *
Από τη μια λές να μη "λέμε ότι να΄ναι" (θα μπορούσες βέβαια να εκφράζεσαι λίγο καλύτερα- δεν είναι η πρώτη σου φορά ) κι από την άλλη, εκφράζεις προσωπική γνώμη. Εγώ παρέθεσα δεδομένα- εσύ ρεπορτάζ από τις 2 πιο άκυρες χώρες σε επίπεδο ρεπορτάζ, στον μπασκετικό χάρτη της Ευρώπης. (Τουρκία-ξέρεις τούρκικα αλήθεια; κι Ελλάδα).

Η Έφες πάει για F4 φέτος, λες να δώσει έτσι απλά τον καλύτερο της παίκτη φέτος;
Nα μην ζητήσει buy out το οποίο μαζί με το συμβόλαιο του Ντάνστον θα εκτινάξει την τιμή του μεταξύ 1.5 και 2 εκ;
Αν ο Δ.Γ τινάξει την μπάνκα στον αέρα, είναι άλλο θέμα. Εώς τότε είναι απόλυτα λογικά να μιλάμε για μια κίνηση που δεν υπάρχει λόγος να γίνει.

Εγώ παρέθεσα συμβόλαιο αλλά και την προσφορά του Ντάνστον στην Έφες, όλα αυτά τα χρόνια που τον καθιστά απαραίτητο .
Εσύ, ξαναζεσταμένα ρεπορτάζ.

Η πλάκα είναι ότι όταν επέμενες να ανεβο-κατεβάζεις τον Ρούντι* μέτριο παίκτη εγώ δεν χρησιμοποίσα τέτοια έκφραση κι τη χρησιμοποιείς εσύ, αναφερόμενος σε στοιχεία κι όχι προσωπική γνώμη.
Μήπως να κοίταζες τους κανονισμούς του φόρουμ;
*Λίγο μετά την επαναλαμβανόμενη απαξίωση σου προς τον Ρούντι, αυτός έβγαλε μάτια κι ανάμεσα σε μερικούς από τους κορυφαίους παίκτες της Ευρώπης, βγήκε MVP των τελικών, η Ρεάλ τού ανανέωσε το συμβόλαιο και όλη η μπασκετική Ισπανία τού έβγαλε το καπέλο. Καμιά φορά είμαστε λάθος αλλά δεν τρέχει να το παραδεχόμαστε. Δύναμη κι αρετή είναι αυτό. Αντ΄αυτού εσύ έκτοτε, σαν να περιμένεις στη γωνία να με βάλεις στη θέση μου.

Ε ρε κόλλημα με τον Ρούντι.Είσαι σε τόπικ που αφορά τα μεταγγραφικά του Παναθηαναϊκού και ο Ρούντι δεν έχει καμία σχέση με αυτό το νήμα.Μήπως να κοιτάξεις εσύ τους κανονισμούς του φόρουμ?.Λοιπόν ο Ντάνστον υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να φύγει από την Εφες.Το αν το συνολικό κόστος της μεταγγραφής ξεπεράσει το 1,5-2 είναι θέμα της ομάδας που θα επιδιώξει να τον υπογράψει.Εδώ θα μαστε.
Επίσης πριν αναφερθείς στον Ρούντι δεν θυμόμουν καν οτι εσύ ήσουν που είχαμε κάνει αυτή την συζήτηση.Οπότε ποια εμπάθεια ρε άνθρωπε?Το "για να μην λέμε οτι θέλουμε",σύμφωνοι είναι λίγο αγενές,αλλά το χρησιμοποίησα γιατί ανέφεερες οτι η Εφες τον υπολογίζει στάνταρ,κάτι που μου φαίνεται λίγο αυθαίρετο και ασύμβατο με τα ρεπορτάζ από Τουρκία μεριά.
Ginobili
QUOTE(Kalispera @ Jun 24 2018, 11:45 ) *
Λοιπόν ο Ντάνστον υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να φύγει από την Εφες.Το αν το συνολικό κόστος της μεταγγραφής ξεπεράσει το 1,5-2 είναι θέμα της ομάδας που θα επιδιώξει να τον υπογράψει.Εδώ θα μαστε.

Με αυτά τα λεφτά...προτιμώ να φέρω τον Λοβερν να βάζει τους αντιπάλους μέσα στην ρακέτα..ακόμα και αν ο Ντάνστον είναι Έλληνας..
BigTicket22
QUOTE (Ginobili @ Jun 24 2018, 13:40 ) *
1) Γρέιντζερ-Βέστερμαν-Κόνιαρης-Καλαιτζάκης
2) Τζέιμς-Παπάς
3) Παπαπέτρου(3-4)-Θαναση(3-4)ς-Λοτζέσκι(2-3)
4) Πέιν(4-5)-Βεζένκοφ-Μήτογλου
5) Ντάνστον-Γκιστ-Βουγιούκας


Με Κοπόνεν αντί Τζέιμς συμφωνώ απόλυτα. Ίσως το καλύτερο σενάριο σε φυγή Καλάθη
basketikos13
Στον ginobili -που παρεθεσε ενα πολυ καλο ροστερ- και στα αλλα παιδια να πω οτι πρεπει να προσθερτουμε στα ροστερ μας τον ντενμον στο 2 που εχει υπογραψει κανενα 15θημερο τωρα.

Νομιζω και τον πειν που τον ειχε προαναγγειλει ο γιαννακοπουλος απο το ινστα.

Τον παππα και τον βουγιουκα που θα ανανεωσουν και τον παπαπετρου που ειναι πολυ κοντα.

και τους λεκαβιτσιους, αντετοκουμπο, μητογλου, γκιστ.

ΑΡΑ ΕΧΟΥΜΕ

1 ΛΕΚΑΒΙΤΣΙΟΥΣ ΚΑΛΑΙΤΖΑΚΗ

2 ΠΑΠΠΑ ΝΤΕΝΜΟΝ

3 ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΜΠΟ

4 ΜΗΤΟΓΛΟΥ

5 ΓΚΙΣΤ ΠΕΙΝ ΒΟΥΓΙΟΥΚΑ

-οποτε παμε για εναν τοπ ασσο, εναν παικτη στο 2-3 που μπορει να ειναι και ο λοτζεσκι και εναν παικτη στο 4 και κλεισαμε.

Οι παραπανω 10 παικτες θα ειναι παικτες της ομαδας του χρονου.

υγ1: ο βεζενκοφ ειναι ειδικη περιπτωση στη θεση 4 και ανεξαρτητη, δηλαδη μπορει να αποκτηθει ξενος εκει και ο βεζενκοφ
Kalispera
QUOTE (Ginobili @ Jun 24 2018, 13:48 ) *
Με αυτά τα λεφτά...προτιμώ να φέρω τον Λοβερν να βάζει τους αντιπάλους μέσα στην ρακέτα..ακόμα και αν ο Ντάνστον είναι Έλληνας..

Εικασίες είναι αυτά.Θεωρώ οτι το buy-out θα κυμανθεί από 200 μέχρι 300 χιλ(σαν μέση λύση γιατί και την Εφες την κόβω να ψάχνεται για κάτι άλλο) και το συμβόλαιο του Ντάνστον απο 1 μέχρι 1-2.Δεν νομίζω οτι με 1,2-.1,5 έρχεται ο Λοβέρν.
stefkorner
QUOTE (basketikos13 @ Jun 24 2018, 18:58 ) *
Στον ginobili -που παρεθεσε ενα πολυ καλο ροστερ- και στα αλλα παιδια να πω οτι πρεπει να προσθερτουμε στα ροστερ μας τον ντενμον στο 2 που εχει υπογραψει κανενα 15θημερο τωρα.

Νομιζω και τον πειν που τον ειχε προαναγγειλει ο γιαννακοπουλος απο το ινστα.

Τον παππα και τον βουγιουκα που θα ανανεωσουν και τον παπαπετρου που ειναι πολυ κοντα.

και τους λεκαβιτσιους, αντετοκουμπο, μητογλου, γκιστ.



σαν οδηγιες προς αρχαριους..μου κανει αυτο smiley.gif
τετοια βεβαιοτητα οτι θα μεινουν τοσοι πολλοι απο το φετινο ροστερ ,ακομα και αν φυγει ο Καλαθης,μονο απο σενα και τον pan εχω δει !για να δουμε αν θα επιβεβαιωθειτε 39.gif
Johnny Marv
QUOTE(stefkorner @ Jun 24 2018, 12:47 ) *
για Ντανστον και Ραντολφ θα σκοτωθουν παλικαρια σ αυτο το θρεντ !το αισθανομαι w00t.gif
για Ραντολφ παιζω ενα στοιχηματακι οτι θα τον αφησει η Ρεαλ,μ οποιον το βλεπει αναποδα κ ενδιαφερεται να παιξει rolleyes.gif


Χαχα εγώ μαζί σου πάντως .
basket72
QUOTE (Kalispera @ Jun 24 2018, 13:45 ) *
Οπότε ποια εμπάθεια ρε άνθρωπε?


Κοίτα να μιλάς όμορφα κι ας τα ρε.
Δε με ξέρεις ki από χθες.
Μην το κάνουμε το φόρουμ, Gazzetta.
Johnny Marv
Για όσους «άπιστους» έχουν ακόμη αμφιβολίες για ραντολφ :-P , αφήνω αυτό εδώ :

https://www.eurohoops.net/el/euroleague-el-...stin-evroligka/

Δείτε στη Ρεάλ στο τομέα departure , ο ραντολφ θεωρείται free agent .
green_sky
QUOTE (basketikos13 @ Jun 24 2018, 13:58 ) *
Στον ginobili -που παρεθεσε ενα πολυ καλο ροστερ- και στα αλλα παιδια να πω οτι πρεπει να προσθερτουμε στα ροστερ μας τον ντενμον στο 2 που εχει υπογραψει κανενα 15θημερο τωρα.

Νομιζω και τον πειν που τον ειχε προαναγγειλει ο γιαννακοπουλος απο το ινστα.

Τον παππα και τον βουγιουκα που θα ανανεωσουν και τον παπαπετρου που ειναι πολυ κοντα.

και τους λεκαβιτσιους, αντετοκουμπο, μητογλου, γκιστ.

ΑΡΑ ΕΧΟΥΜΕ

1 ΛΕΚΑΒΙΤΣΙΟΥΣ ΚΑΛΑΙΤΖΑΚΗ

2 ΠΑΠΠΑ ΝΤΕΝΜΟΝ

3 ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΜΠΟ

4 ΜΗΤΟΓΛΟΥ

5 ΓΚΙΣΤ ΠΕΙΝ ΒΟΥΓΙΟΥΚΑ

-οποτε παμε για εναν τοπ ασσο, εναν παικτη στο 2-3 που μπορει να ειναι και ο λοτζεσκι και εναν παικτη στο 4 και κλεισαμε.

Οι παραπανω 10 παικτες θα ειναι παικτες της ομαδας του χρονου.

υγ1: ο βεζενκοφ ειναι ειδικη περιπτωση στη θεση 4 και ανεξαρτητη, δηλαδη μπορει να αποκτηθει ξενος εκει και ο βεζενκοφ

Τον Λεκαβιτσιους με ποιο κριτηριο ακριβως θα τον κρατησουν ? Στα κρισιμοτερα παιχνιδια της χρονιας ηταν εκτος ροστερ.
O Καλαιτζακης επισης με πιο κριτηριο παιρνει θεση σε ροστερ Ευρωλιγκας ?
Για τον Μητογλου να το δεχτω αλλα ειναι ρισκο.
Βασικα απο το ροστερ που παραθετεις και δεν εχω κανενα λογο να αμφιβαλλω για τα γραφομενα σου,λειπουν:
Καλαθης , Ριβερς , Σιγκλετον , Τζειμς.
Σαν να λεμε λειπουν τα 4/5 της βασικης πενταδας με την οποια διεκδικησε την εισοδο στο F4.
Η εποχη που ξυπνησαμε ενα πρωι και δεν υπηρχαν Λασμε ,Μασιουλις νομιζω οτι ωχριά μπροστα στην τωρινη κατασταση.
Ελπιζω φιλε μου να κανεις λαθος .
Αν θελουν Ντενμον ,ο αλλος παιχτης πρεπει να ειναι παιχταρας και οχι ο Παππας.
Αν θελουν Παπαπετρου ,ο αλλος παιχτης στο 3 πρεπει να ειναι δολοφονος και οχι το λαχειο Λοτζεσκι.
Αν θελουν Μητογλου το αλλο τεσσαρι πρεπει να παιζει 30+ λεπτα.
Και τον Σενγκελια να φερει που λεει ο λογος για να τον αφησουν απο την Μπασκονια καποιο λακο εχει η φαβα.
Αντε να δουμε τι θα δουμε.Δηλαδη αν η ομαδα φετος επαιρνε κουπα ,ποιος θα εμενε στην ομαδα? μονο ο φροντιστης ?
Το ξαναγραφω ελπιζω να κανεις λαθος.
basketikos13
QUOTE(stefkorner @ Jun 24 2018, 14:01 ) *
σαν οδηγιες προς αρχαριους..μου κανει αυτο smiley.gif
τετοια βεβαιοτητα οτι θα μεινουν τοσοι πολλοι απο το φετινο ροστερ ,ακομα και αν φυγει ο Καλαθης,μονο απο σενα και τον pan εχω δει !για να δουμε αν θα επιβεβαιωθειτε 39.gif



Για μενα θα επρεπε να φυγει και ο λεκαβιτσιυς και ειδικα μετα την φυγη καλαθη και να παμε σε 2 βαρβατους ασσους. -γκρειτζερ βεστερμαν κολομ, μισιτς-

Επρεπε να μειναι ο τζειμς και να παμε σε διδυμο τζειμς παππα στο 2.

Επρεπε να μεινει ο ριβερς και ο σιγκλετον, να μην ερθει ο παπαπετρου και να κινηθουμε για βεζενκοφ.

Και να βρουμε κατι καλυτερο στη θεση του πειν.


Απο κει και περα μετρημενα κουκια ειναι: Ο ντενμον εχει υπογραψει κανενα 15ημερο πριν, ο παπαπετρου ειναι κοντα, ο αντετοκουμπο εχει συμβολαιο, οι παππα και βουγιουκας ειναι αποφαση να ανανεωσουν και μετα την φυγη καλαθη γινεται υποχρεωση, ο γκιστ εχει συμβολαιο και τον πειν τον ειχε προαναγγειλει ο ΔΓ στο ινστα.
Μονη εκρεμοτητα ειναι ο λεκαβιτσιους που ομως εχει συμβολαιο...
RipCity
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 24 2018, 13:04 ) *
Για όσους «άπιστους» έχουν ακόμη αμφιβολίες για ραντολφ :-P , αφήνω αυτό εδώ :

https://www.eurohoops.net/el/euroleague-el-...stin-evroligka/

Δείτε στη Ρεάλ στο τομέα departure , ο ραντολφ θεωρείται free agent .


και τον Thompkins έχει πάντως εκεί...


Όσο για τα περι Έλληνα Dunston αυτά δε γίνονται μπαμ μπαμ, υποτίθεται από τον περασμένο Δεκέμβρη δε θα είχε γίνει Έλληνας ο Gist?
basketikos13
QUOTE(green_sky @ Jun 24 2018, 14:24 ) *
Τον Λεκαβιτσιους με ποιο κριτηριο ακριβως θα τον κρατησουν ? Στα κρισιμοτερα παιχνιδια της χρονιας ηταν εκτος ροστερ.
O Καλαιτζακης επισης με πιο κριτηριο παιρνει θεση σε ροστερ Ευρωλιγκας ?
Για τον Μητογλου να το δεχτω αλλα ειναι ρισκο.
Βασικα απο το ροστερ που παραθετεις και δεν εχω κανενα λογο να αμφιβαλλω για τα γραφομενα σου,λειπουν:
Καλαθης , Ριβερς , Σιγκλετον , Τζειμς.
Σαν να λεμε λειπουν τα 4/5 της βασικης πενταδας με την οποια διεκδικησε την εισοδο στο F4.
Η εποχη που ξυπνησαμε ενα πρωι και δεν υπηρχαν Λασμε ,Μασιουλις νομιζω οτι ωχριά μπροστα στην τωρινη κατασταση.
Ελπιζω φιλε μου να κανεις λαθος .


Δεν γραφω τι θελω αλλα τι πιστευω τι ακουω οτι θα γινει...
1. Ο λεκαβιτσιους ειναι επιλογη τσαβι και εχει συμβολαιο, κατα πασα πιθανοτητα θα μεινει.
2. Ο καλαιτζακης δεν θα ειναι στο ροστερ της ευρωλιγκα, αλλα στην ελλαδα
3. Λειπουν οι καλαθης ριβερς σιγκλετον και τζειμς.
- Στην θεση του καλαθη ισως κρατησουμε τον τειμς και παμε με περιφερεια τζειμς λεκα, παππα ντενμον και το συμπληρωματικο 2-3 πχ λοτζο
- Στην θεση του ριβερς θα ερθει ο παπαπετρου
- Στην θεση του σιγκλετον θα αποκτηθει παικτης.

Απλα συμφωνων οτι παικτες σαν το καλαθη τον τζειμς και τον σιγκλετον δυσκολα θα αντικατασταθουν αν δεν πληρωσουμε ακριβα και ειδικοτερα οι τζειμς και σιγκλετον.
Ο ριβερς ειναι πιο ευκολο, ενας μονοδιαστατος φονικος σουτερ με αξιοπρπεπη αμυνα και ολιγον ποστ, καλος παικτης αλλα οχι αναντικαταστατος.
stefkorner
για Ντανστον που λεμε και εγω μεχρι πριν λιγες μερες απ αυτα που διαβαζα ειχα την βεβαιοτητα οτι μενει Εφες!
τι εχουμε ομως σημερα : πηραν Λασμε- ο Στιματς σιγουρος για αποχωρηση δεν μοιαζει(αλλωστε εκανε καποια εξαιρετικα ματς μεσα στην σεζον-τοτε που ηταν χωμα ολοι οι υπολοιποι..)
επισης παιζεται εντονα για coach (πλ πιθανον και Σφαιροπουλος..)
εφοσον λοιπον αλλαζουν και προπονητη εμενα δεν μου μοιαζει τοσο απλο να του δωσουν ετοιμη συνθεση ψηλων να διαχειριστει,χωρις να κανει δικες του επιλογες !
οποτε ανεξαρτητα απο τα οποια δημοσιευματα,η αισθηση μου ειναι πως ισως και να ειναι ανοιχτο το θεμα και οχι τοσο δεδομενο οπως φαινοταν μεχρι πριν μια βδομαδα !
αν μαλιστα μπορει να πιανει θεση Ελληνα,πρεπει σημερα κιολας να εκδηλωσουμε ενδιαφερον στον παικτη!θα μας λυσει πολλα θεματα ..
basket72
QUOTE (RipCity @ Jun 24 2018, 14:29 ) *
και τον Thompkins έχει πάντως εκεί...


Όσο για τα περι Έλληνα Dunston αυτά δε γίνονται μπαμ μπαμ, υποτίθεται από τον περασμένο Δεκέμβρη δε θα είχε γίνει Έλληνας ο Gist?



Και τον Ρούντι (!!) έχει που έχει 10 μέρες ανανεώσει. Μνημείο αξιοπιστίας το συγκεκριμένο μέσο. Το θυμάμαι και πέρσι στην περίπτωση Χάνγκα. Έκτοτε σπανίως το διαβάζω. Το έκανα πριν από λίγο από περιέργεια να δω σε τι επίπεδα κυμαίνεται η αξιοπιστία του με αφορμή τον Ράντολφ. Σε αυτά που το είχα αφήσει το περασμένο καλοκαίρι.
Kalispera
QUOTE (basket72 @ Jun 24 2018, 14:04 ) *
Κοίτα να μιλάς όμορφα κι ας τα ρε.
Δε με ξέρεις ki από χθες.
Μην το κάνουμε το φόρουμ, Gazzetta.

Ντάξει έλα τα νταϊλίκια αλλού.Που γκαζετοποιούμε και το φόρουμ επειδή χρησιμοποίησα την λεξη ρε
BigTicket22
Πάντως αν ισχύει το άρθρο του eurohoops (χλωμό) ελεύθεροι είναι οι Μόερμαν, Βοιγκτμαν, Τζαννινγκ. Ειδικά τους πρώτους 2 του φέρνεις χθές.
stefkorner
QUOTE (BigTicket22 @ Jun 24 2018, 20:05 ) *
Πάντως αν ισχύει το άρθρο του eurohoops (χλωμό) ελεύθεροι είναι οι Μόερμαν, Βοιγκτμαν, Τζαννινγκ. Ειδικά τους πρώτους 2 του φέρνεις χθές.


γ αυτους σιγουρα ισχυει ! Μοερμαν φερνεις αν εχει πεσμενο κασε σε σχεση με περσυ..
Βοιγκτμαν παιχταρας ,αλλα δεν ξερω αν ειναι οτι καλυτερο αναμεσα στις τοσες πολλες επιλογες σεντερ
Τζανινγκ δεν θελω με τιποτα!και ευτυχως για μενα ..αισθανομαι βεβαιως οτι θα τον ανανεωσει η Μπασκονια rolleyes.gif
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jun 24 2018, 14:46 ) *
για Ντανστον που λεμε και εγω μεχρι πριν λιγες μερες απ αυτα που διαβαζα ειχα την βεβαιοτητα οτι μενει Εφες!
τι εχουμε ομως σημερα : πηραν Λασμε- ο Στιματς σιγουρος για αποχωρηση δεν μοιαζει(αλλωστε εκανε καποια εξαιρετικα ματς μεσα στην σεζον-τοτε που ηταν χωμα ολοι οι υπολοιποι..)
επισης παιζεται εντονα για coach (πλ πιθανον και Σφαιροπουλος..)
εφοσον λοιπον αλλαζουν και προπονητη εμενα δεν μου μοιαζει τοσο απλο να του δωσουν ετοιμη συνθεση ψηλων να διαχειριστει,χωρις να κανει δικες του επιλογες !
οποτε ανεξαρτητα απο τα οποια δημοσιευματα,η αισθηση μου ειναι πως ισως και να ειναι ανοιχτο το θεμα και οχι τοσο δεδομενο οπως φαινοταν μεχρι πριν μια βδομαδα !
αν μαλιστα μπορει να πιανει θεση Ελληνα,πρεπει σημερα κιολας να εκδηλωσουμε ενδιαφερον στον παικτη!θα μας λυσει πολλα θεματα ..


Να σου γράψω εσένα που βγάζεις ποιότητα.
Ο Στίματς λοιπόν κάτα πάσα πιθανότητα είναι ήδη εκτός ρόστερ ενώ έχουν προπονητή, τον Αταμάν.
Τσέκαρα μέχρι και τούρκικα twitter (της Έφες και του Ισμαήλ Σενιόλ) με βοήθεια συναθλητή μου, μέσω απανωτών τηλεφωνημάτων.

Δεν με βλέπω να ξαναδιαβάζω και να ξαναγράφω στο συγκεκριμένο τόπικ.
Έχει λίγο ξεφύγει κατ΄εμέ. Καλή συνέχεια και καλές προτάσεις.

* Ούτε ο Φόγκτμαν είναι ελεύθερος- έχει ρήτρα. Αλλά τι λέμε τώρα. Εδώ δεν γράφουν ούτε τα επίθετα σωστά.
EXASFAIROS
Καθίστε ρε παιδιά. Ο Λεκα οκ είναι επιλογή Τσαβι αλλά φέτος δεν τον πολυειδα από ένα χρονικό σημείο και έπειτα.Ολυμπιακο τελικοί,Ρεάλ τοπ8.Του χει μειώσει αισθητά τον χρόνο. Τραυματίστηκε καθόλου?Επίσης τώρα που φεύγει ο Καλαθης δεν χρειάζεσαι τον δεύτερο άσσο στοίχημα του 10-15λεπτου.Ειδικα άμυνα δεν...

Λοιπόν ας προσαρμοστούμε σε αυτά που διαρεουνε και σε free agents η αυτοί που μάλλον θα την κάνουνε λόγω προσθήκων η δεν τα πάνε καλά με προπονητές.

Από Ζαλγκιρις δεν αγοράζω. Παρέμεινε ο Σάρας και τον καλοπιανω για του χρόνου. smiley.gif


Ο Ραντολφ δεν έπαιζε και 5αρι στην Λοκο αν θυμάμαι Καλά?


Με παραμονή Λοτζο,Παππα,Ντενμον θα παίξει μεγάλο όνομα αναγκαστικά στα γκαρντ
Καλαθης 2,8+James 1,7=4,5 blink.gif
Πάρε αγόρι μου τον Delaney 2 σε 1 να τρελαθουμε!!!!!!!! Τζάμπα τον ψηνωωωω shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif !!!!!!!!! smiley.gif



Delaney,Henry
Pappas-Denmon
Lotzeski
Papapetrou-Antetokounmpo
Radolph-Vezenkov
Pustovyi-Gist-Vougioukas

Mitoglou
Koniaris
pan24
Παρακαλω να ηρεμησουμε ολοι,για την πλακα μας συζηταμε απ'οσο ξερω κανενας μας δεν ειναι αρμοδιος στην ομαδα για την καταρτιση του ροστερ

Μερικες παρατηρησεις:
1)Το eurohoops ειναι οτι πιο αναξιοπιστο και υπαρχουν πολλα πραδειγματα και περσι και φετος
Στην περιφημη λιστα με τους free agents εχει ελευθερο τον Ρουντι που εχει ανακοινωθει εδω και 10 μερες η ανανεωση του
Επισης χτες-προχτες για τον Φοιτμαν εβαλα εδω λινκ απο το επισημο σαιτ της Μπασκονια οταν ειχε ανακοινωθει το 2016 που ελεγε οτι υπεγραψε τριετες συμβολαιο
Ειπε ο basket72 οτι σκεφτεται να φυγει και να γυρισει Γερμανια για προσωπικο λογο,το οποιο αν ειναι ετσι προφανως η Μπασκονια θα το κανει σεβαστο το αιτημα αλλα αν ειναι ετσι θα παει σε Γερμανικη ομαδα(Μπαγερν) οχι σε εμας

2)Οι ομαδες δεν παιζουν football manager,υπαρχει κατι που λεγεται χημεια,δεσιμο,ομοιογενεια
Αν αλλαξεις 10 παικτες,ακομα και αν διπλασιασεις το μπατζετ,δεν θα εισαι απο φετος διεκδικητης της Ευρωλιγκας
Με δεδομενο οτι το συμβολαιο του Πασκουαλ ληγει την επομενη σεζον δεν πιστευω οτι στοχος ειναι να παμε για εξαρχης χτισιμο αλλιως η θα επαιρναν αλλο προπονητη η θα εκαναν επεκταση σε αυτον
Ο στοχος θα ειναι να χτυπησουμε κατι την επομενη σεζον

Εκτος βεβαια αν μιλαμε για σοβαρη μειωση μπατζετ για το οποιο ομως δεν εχουμε καποια αξιοπιστη ενδειξη
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jun 24 2018, 21:09 ) *
* Ούτε ο Φόγκτμαν είναι ελεύθερος- έχει ρήτρα. Αλλά τι λέμε τώρα. Εδώ δεν γράφουν ούτε τα επίθετα σωστά.


το σπελινγκ μας γινεται με γκρικλις ,ειδικα σε δυσκολα Γερμανικα ονοματα tongue.gif κατσε που πας !μολις τωρα ξεκινησε η μεταγραφικη περιοδος !ανακωχη με τον Kalispera και ολα καλα peace.gif
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jun 24 2018, 15:25 ) *
το σπελινγκ μας γινεται με γκρικλις ,ειδικα σε δυσκολα Γερμανικα ονοματα tongue.gif κατσε που πας !μολις τωρα ξεκινησε η μεταγραφικη περιοδος !ανακωχη με τον Kalispera και ολα καλα peace.gif


Φίλε μου, δεν το είπα για σένα ή για οποιονδήποτε άλλο χρήστη του φόρουμ. Το είπα για τους δημοσιογράφους που πληρώνονται. Εσείς όπως θέλετε πείτε το.
Κατά τα άλλα μπήκα να δω τι μου έγραψες. Λάθος μου που συμμετείχα στο συγκεκριμένο τόπικ, από ένα σημείο κι έπειτα. Υπάρχουν κι άλλα τόπικ που ελπίζω να παραμείνουν στο επίπεδο που χαρακτηρίζει χρόνια το συγκεκριμένο φόρουμ.
Ανακωχή δεν έχω να κάνω με κανένα. Οι αναφορές μου είναι σε επίπεδο ήθους.
Μακάρι οι άνθρωποι με τους οποίους έχω όντως πρόβλημα που χρήζει επίλυσης να ήταν σαν τον χρήστη που ανέφερες. Θα ήταν όλα κομπλέ. rolleyes.gif
Καλή μας Κυριακή και καλό μπασκετάκι.
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jun 24 2018, 20:22 ) *
2)Οι ομαδες δεν παιζουν football manager,υπαρχει κατι που λεγεται χημεια,δεσιμο,ομοιογενεια
Αν αλλαξεις 10 παικτες,ακομα και αν διπλασιασεις το μπατζετ,δεν θα εισαι απο φετος διεκδικητης της Ευρωλιγκας
Με δεδομενο οτι το συμβολαιο του Πασκουαλ ληγει την επομενη σεζον δεν πιστευω οτι στοχος ειναι να παμε για εξαρχης χτισιμο αλλιως η θα επαιρναν αλλο προπονητη η θα εκαναν επεκταση σε αυτον
Ο στοχος θα ειναι να χτυπησουμε κατι την επομενη σεζον


και ομως ,αλλαζουν οι εποχες !τα τελευταια χρονια εχουν μαζευτει πολλα παραδειγματα ομαδων που αλλαξαν παραπανω απο το μισο ροστερ ,παρολα αυτα γιναν και πολυ καλυτεροι.. ! ενα απο τα πιο ενδεικτικα παραδειγματα η φετινη Ζαλγκιρις,που μεσα σε λιγους μηνες παρα τις παρα πολλες αλλαγες καταφερε να βγαλει στον απολυτο βαθμο την απαιτουμενη : χημεια-δεσιμο-ομοιογενεια
αλλα οχι και 10 να αλλαξεις βρε αδελφε !10 καινουργιους δεν νομιζω να εβαλε κανεις rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.