Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
basket72
Καλά κι ο Λάνγκφορντ θέλει την μπάλα στα χέρια του όπως κι ο Τζέιμς πέρσι και πρόπερσι.
Άσε που τα λεπτά του Νικ πρέπει να μειώνονται χρονιά με τη χρονιά. Να είναι κοντά στο 25λέπτο.

Ο Κόουλ λοιπόν μπορεί να συνυπάρξει μαζί με τον Νικ για 5-10 λεπτά τη φορά, δεδομένου ότι δεν υστερεί σε σουτ συγκριτικά με Τζέιμς και Λάνγκφορντ ενώ είναι και καλύτερος αμυντικός από τους προαναφερθέντες ( κι από τον Τζέιμς).

Σχετικά με το τι έκανε στο κάτι σαν ομάδα,Μακάμπι πέρσι, δεν λέει και πολλά. Τον ξέρουμε χρόνια άλλωστε.
Το κασέ του έχει πέσει συγκριτικά με τότε που υπέγραψε στην ομάδα του λαού και δοσμένου τούτου συν τις αδιαμφισβήτες ηγετικές του ικανότητες (σας λείπει κάτι τέτοιο- ο Νικ δεν είναι ηγέτης, αλλά ένας καταπληκτικός γκαρντ) νομίζω ότι μπορεί να βρίσκεται "εντός τόπικ". cool.gif

Σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να το σκεφτείτε καλά το τελευταίο. Έχετε ντύσει τον Νικ με έναν ρόλο που δεν του ταιριάζει.

Μαζί με Κοζέρ και γιατί όχι Γκιεντράιτις* σε ρόλο πλαγίου, έχετε απ΄όλα. Στον ρόλο που έχεις στο μυαλό σου για τον Έρικσον που ακόμα και να τον πάρετε στο τζαμπέ από τις ομορφιές της Λας Πάλμας, θα πρέπει να διπλοσκεφτείτε τα θέματά του με τους τραυματισμούς. Πόσο μάλλον που θα έρθει στη θέση του Μάθιου. rolleyes.gif
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Mar 10 2019, 02:01 ) *
συν τις αδιαμφισβήτες ηγετικές του ικανότητες (σας λείπει κάτι τέτοιο- ο Νικ δεν είναι ηγέτης, αλλά ένας καταπληκτικός γκαρντ)


θα σχολιασω μονο αυτο,που μου εκανε εντυπωση..!
μπορει και να μην ειναι ο ορισμος του ηγετη ο Νικ ,αλλα ηγετης ειναι σε αυτον τον Παναθηναικο,μετα απο τοσο χρονια και ως ο καλυτερος μακραν του παικτης ! σιγουρα πιο ενδεδειγμενος απο τον Νορις Κοουλ!
ο οποιος Νορις Κοουλ δεν καταφερε να ηγηθει σε μια Μακαμπι οπου ταιριαζει απολυτα το καθαροαιμο Αμερικανο στοιχειο!
οπως και να εχει,οσο ανεπαρκη και να τον βρισκεις τον Νικ ως προς τις ηγετικες του ικανοτητες, μου κανει σχημα οξυμορο να ψαξουμε ηγετικα χαρισματα σε καποιον που κατα βαση θα ερθει ως αναπληρωματικος του..
basket72
QUOTE (stefkorner @ Mar 9 2019, 19:36 ) *
θα σχολιασω μονο αυτο,που μου εκανε εντυπωση..!
μπορει και να μην ειναι ο ορισμος του ηγετη ο Νικ ,αλλα ηγετης ειναι σε αυτον τον Παναθηναικο,μετα απο τοσο χρονια και ως ο καλυτερος μακραν του παικτης ! σιγουρα πιο ενδεδειγμενος απο τον Νορις Κοουλ!
ο οποιος Νορις Κοουλ δεν καταφερε να ηγηθει σε μια Μακαμπι οπου ταιριαζει απολυτα το καθαροαιμο Αμερικανο στοιχειο!
οπως και να εχει,οσο ανεπαρκη και να τον βρισκεις τον Νικ ως προς τις ηγετικες του ικανοτητες, μου κανει σχημα οξυμορο να ψαξουμε ηγετικα χαρισματα σε καποιον που κατα βαση θα ερθει ως αναπληρωματικος του..


Όπου αναπληρωματικός βάζεις : συμπληρωματικός.

΄Το ότι ι Νικ τόσα χρόνια είναι ο ηγέτης του Παναθηναϊκού δεν το αμφισβητεί κανείς, άλλο αν το θεωρώ ανορθογραφία που την εξήγησα προηγουμένως.
Να επαναλάβω ότι η περσινή Μακάμπι όπως κι η περσινή Μπαρτσελόνα και πάει λέγοντας καλό είναι αν αποφεύγονται ως παραδείγματα.

Δεν θα επιμείνω για τον Ν. Κόουλ. Θα επιμείνω πάντως ότι ο Νικ θέλει δίπλα του συμπληρωματικό παίκτη. Στα χνάρια του pan24 που πέρσι το καλοκαίρι είχε την ωραία ιδέα με τον Τομά Ερτέλ. Αλλά ο τελευταίος είναι πια άπιαστος για τα δεδομένα σας.
Συνεχίζω να πιστεύω ότι από τη στιγμή που ο Νικ παίζει έχοντας δίπλα του ένα κλασσικό ball hog όπως ο Λάνγκφορντ γιατί να μην το κάνει με έναν καλύτερο του Κιθ ο οποίος μπορεί να πάρει και 15 λεπτο του ως κανονικός άσσος;

jonaldidhs
QUOTE (basket72 @ Mar 9 2019, 19:01 ) *
Καλά κι ο Λάνγκφορντ θέλει την μπάλα στα χέρια του όπως κι ο Τζέιμς πέρσι και πρόπερσι.
Άσε που τα λεπτά του Νικ πρέπει να μειώνονται χρονιά με τη χρονιά. Να είναι κοντά στο 25λέπτο.

Ο Κόουλ λοιπόν μπορεί να συνυπάρξει μαζί με τον Νικ για 5-10 λεπτά τη φορά, δεδομένου ότι δεν υστερεί σε σουτ συγκριτικά με Τζέιμς και Λάνγκφορντ ενώ είναι και καλύτερος αμυντικός από τους προαναφερθέντες ( κι από τον Τζέιμς).

Σχετικά με το τι έκανε στο κάτι σαν ομάδα,Μακάμπι πέρσι, δεν λέει και πολλά. Τον ξέρουμε χρόνια άλλωστε.
Το κασέ του έχει πέσει συγκριτικά με τότε που υπέγραψε στην ομάδα του λαού και δοσμένου τούτου συν τις αδιαμφισβήτες ηγετικές του ικανότητες (σας λείπει κάτι τέτοιο- ο Νικ δεν είναι ηγέτης, αλλά ένας καταπληκτικός γκαρντ) νομίζω ότι μπορεί να βρίσκεται "εντός τόπικ". cool.gif

Σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να το σκεφτείτε καλά το τελευταίο. Έχετε ντύσει τον Νικ με έναν ρόλο που δεν του ταιριάζει.

Μαζί με Κοζέρ και γιατί όχι Γκιεντράιτις* σε ρόλο πλαγίου, έχετε απ΄όλα. Στον ρόλο που έχεις στο μυαλό σου για τον Έρικσον που ακόμα και να τον πάρετε στο τζαμπέ από τις ομορφιές της Λας Πάλμας, θα πρέπει να διπλοσκεφτείτε τα θέματά του με τους τραυματισμούς. Πόσο μάλλον που θα έρθει στη θέση του Μάθιου. rolleyes.gif
Περιμενω να σε κρινω το καλοκαιρι που θα μας ερθει γιαυτα που εγραφες ολο το καλοκαιρι που μας περασε..Εγραφες για την μεγαλη κατρακυλα του φετινου Παναθυηναικου και το χαστουκι που θα φαμε φετος..Οτι θα φαει γερη φαπα ο ΔΓ..Και απτην αλλη οτι εσεις θα κανετε μια καλουτσικη χρονια με καλο τελος και θα εχετε χτισει εναν πολυ καλο κορμο για του χρονου..Επισης οτι ο Παπαπετρου δεν κανει να παιζει στο τρια και ειδικα δεν κανει για πρωτο τριαρι..Περιμενω....
stefkorner
QUOTE (jonaldidhs @ Mar 10 2019, 01:45 ) *
Επισης οτι ο Παπαπετρου δεν κανει να παιζει στο τρια και ειδικα δεν κανει για πρωτο τριαρι..Περιμενω....


να ηταν μονο ο Ολυμπιακων αισθηματων basket72 ,που μειωνε εστω εμμεσως τον Παπαπετρου, καλα θα ηταν !
εγω ομολογω πως δεν το θυμομουν αυτο! αν και προσπαθω να συγκρατησω πολλα απ αυτα που εχει προβλεψει.. οπως κανεις κ αυτος για μενα ,ωστε να του απανταω με το ιδιο νομισμα οποτε χρειαστει.. tongue.gif

υπαρχουν και πολλοι δικοι μας Παναθηναικαρες που μεχρι προτινως τον απαξιωναν !ε δεν νομιζω να το κανουν ακομα !
αν επιμενουν παντως ,μαγκιας τους tongue.gif !
καποιοι μαλιστα εξ αυτων υποστηριζαν οτι εγινε μεγαλο λαθος που δεν προτιμηθηκε ο Βεζενκοφ.. rolleyes.gif
jonaldidhs
QUOTE (stefkorner @ Mar 9 2019, 19:57 ) *
να ηταν μονο ο Ολυμπιακων αισθηματων basket72 ,που μειωνε εστω εμμεσως τον Παπαπετρου, καλα θα ηταν !
υπαρχουν και πολλοι δικοι μας Παναθηναικαρες που μεχρι προτινως τον απαξιωναν (ε δεν νομιζω να το κανουν ακομα ! αν το κανουν μαγκια τους παντως tongue.gif )
καποιοι μαλιστα εξ αυτων επιμεναν οτι εγινε μεγαλο λαθος που δεν προτιμηθηκε ο Βεζενκοφ.. rolleyes.gif

Εγω ηθελα και τον Βεζενκοφ παντως και θεωρω οτι Μπλατ δεν τον χρησιμοποιει οπως θα επρεπε..Θα μπορουσε να γινει κατι σαν τον Ντατομε ο συγκεκριμενος χωρις φυσικα να τους συγκρινω στην αξια αλλα μονο στο στυλ που θα μπορουσε να αποδωσει ο Βουλγαρος..
stefkorner
QUOTE (jonaldidhs @ Mar 10 2019, 02:01 ) *
Εγω ηθελα και τον Βεζενκοφ παντως και θεωρω οτι Μπλατ δεν τον χρησιμοποιει οπως θα επρεπε..Θα μπορουσε να γινει κατι σαν τον Ντατομε ο συγκεκριμενος χωρις φυσικα να τους συγκρινω στην αξια αλλα μονο στο στυλ που θα μπορουσε να αποδωσει ο Βουλγαρος..


oχι ρε συ ,ο Ντατομε ειναι ενας φονεας πρωτο επιπεδου, ειδικα με προσωπο στο καλαθι ,απο καθε δυνατο σημειο !
o Bεζενκοφ δεν νομιζω οτι θα μπορουσε να αποκτησει ποτε τετοιο επιθετικο ρεπερτοριο ,οσο καλα και να τον αξιοποιουσε οποιοσδηποτε κοουτς ! οπως δεν καιγομασταν εμεις να τον παρουμε και θα καταλληγαμε σε αυτον μονο αν προεκυπτε αναγκη για Ελληνικο στοιχειο,καπως ετσι τον πηραν και αυτοι ,εξ αναγκης περισσοτερο !
ειναι λιγο βουτυρενιος ο Σασα! ο Παπαπετρου εχει πολυ καλυτερη πρωτη υλη !και την αξιοποιει ! γινεται ολο και πιο μυωδης &αθλητικος ,ενω ο Βεζενκοφ μενει στασιμος σε αυτα τα κομματια !ιπροφανως δεν τον βοηθαει το σωμα του !γιατι δεν εχω λογο να πιστευω πως δεν δουλευει οσο πρεπει το παιδι
jonaldidhs
QUOTE (stefkorner @ Mar 9 2019, 20:13 ) *
oχι ρε συ ,ο Ντατομε ειναι ενας φονεας πρωτο επιπεδου, ειδικα με προσωπο στο καλαθι ,απο καθε δυνατο σημειο !
o Bεζενκοφ δεν νομιζω οτι θα μπορουσε να αποκτησει ποτε τετοιο επιθετικο ρεπερτοριο ,οσο καλα και να τον αξιοποιουσε οποιοσδηποτε κοουτς ! οπως δεν καιγομασταν εμεις να τον παρουμε και θα καταλληγαμε σε αυτον μονο αν προεκυπτε αναγκη για Ελληνικο στοιχειο,καπως ετσι τον πηραν και αυτοι ,εξ αναγκης περισσοτερο !
ειναι λιγο βουτυρενιος ο Σασα! ο Παπαπετρου εχει πολυ καλυτερη πρωτη υλη !και την αξιοποιει ! γινεται ολο και πιο μυωδης &αθλητικος ,ενω ο Βεζενκοφ μενει στασιμος σε αυτα τα κομματια !ιπροφανως δεν τον βοηθαει το σωμα του !γιατι δεν εχω λογο να πιστευω πως δεν δουλευει οσο πρεπει το παιδι

Παπαπετρου προτιμουσα και προτιμω..Αλλα δαντελενιος ηταν και ο Ντατομε οταν πηγε στην Φενερ..Ο Βεζε θα ηθελε κοουτς να δουελευει οπως ο Ζοτς ή οπως φαινεται να δουλευει ο Πιτινο..Γιατι ο Πιτινο δουλευει και πολυ αποσο φαινεται..Ή ακομα και Σαρας..Εγραψα οτι ο Ντατομε ειναι τοπ παιχτης και οτι ο Βεζενκοφ θα μπορουσε να γινει ενας καλος ρολιστας 15λεπτου με στοιχεια σαν του Ντατομε..
basket72
QUOTE (jonaldidhs @ Mar 9 2019, 19:45 ) *
Περιμενω να σε κρινω το καλοκαιρι που θα μας ερθει γιαυτα που εγραφες ολο το καλοκαιρι που μας περασε..Εγραφες για την μεγαλη κατρακυλα του φετινου Παναθυηναικου και το χαστουκι που θα φαμε φετος..Οτι θα φαει γερη φαπα ο ΔΓ..Και απτην αλλη οτι εσεις θα κανετε μια καλουτσικη χρονια με καλο τελος και θα εχετε χτισει εναν πολυ καλο κορμο για του χρονου..Επισης οτι ο Παπαπετρου δεν κανει να παιζει στο τρια και ειδικα δεν κανει για πρωτο τριαρι..Περιμενω....



Απειλητικό ακούγεται ή μου φαίνεται; Να αρχίσω να φοβάμαι; biggrin.gif

Παρεμπιπτόντως δεν είμαι εγώ αυτός που γράφει ότι ο Παπαπέτρου πρέπει ντε και καλά να πάει στο 4.
Αυτό που έγραφα είναι ότι πήγε στον Παναθηναϊκο προκειμένου να πάρει τα χοντρά λεπτά στο 3.
Έχω γράψει επίσης ότι δεν τον έχω για βασικό παίκτη αλλά για καλή αλλαγή.


Εσύ ως τώρα την λες καλή τη χρονιά σας; Είστε εδώ και πολύ καιρό μεταξύ 9ης και 12ης θέσης.

Εγώ μέχρι στιγμής είμαι εντελώς μέσα αναφορικά με τη "δική μας" χρονιά.
jonaldidhs
QUOTE (basket72 @ Mar 9 2019, 20:38 ) *
Απειλητικό ακούγεται ή μου φαίνεται; Να αρχίσω να φοβάμαι; biggrin.gif

Παρεμπιπτόντως δεν είμαι εγώ αυτός που γράφει ότι ο Παπαπέτρου πρέπει ντε και καλά να πάει στο 4.
Αυτό που έγραφα είναι ότι πήγε στον Παναθηναϊκο προκειμένου να πάρει τα χοντρά λεπτά στο 3.
Έχω γράψει επίσης ότι δεν τον έχω για βασικό παίκτη αλλά για καλή αλλαγή.


Εσύ ως τώρα την λες καλή τη χρονιά σας; Είστε εδώ και πολύ καιρό μεταξύ 9ης και 12ης θέσης.

Εγώ μέχρι στιγμής είμαι εντελώς μέσα αναφορικά με τη "δική μας" χρονιά.

Μεσα δεν εισαι στον Παπαπετρου..Μεσα δεν εισαι στην χρονια σας καθως περιμενες καλο μπασκετ τον χειμωνα και δεν παιξατε και ο Παναθηναικος ειχε πολυ κακη χρονια μεναν τιτλο βεβαια ηδη,και μεναν ακομα να καραδοκει,εξελιξη των Ελληνων μας και πολυ κακη πορεια στην Ευρωπη..Καλη χρονια δεν την λεω αλλα με αυτα που εγραφες το καλοκαιρι περιμενες πολυυυ χειροτερα..Νταμπλ εδω και εξελιξη Ελληνων δεν το λες και φαπα στον ΔΓ..Απτην αλλη δεν ειδα και κανα χτισιμο κορμου στον ΟΣΦΠ που ελεγες..Σπαν στα 37,Πρι στα 34 ξενοι μετριοι φετος ολοι,οι Λεττονοι θα φυγουν το καλοκαιρι μαζι με κανα Τουπαν, ο Μιλου αραγε θα κανει το βημα στην απεναντι μερια του Ατλαντικου?,πιθανως και ο Βαγγελης να φυγει για Λας Βεγκας ομως αυτος,και περιμενω να δω τον κορμο σας το καλοκαιρι..Γιατι φετος αυτο υποτιθεται οτι κανατε..Σαν εντελως εξω το βλεπω αυτο για εσας παντως..Ατιτλοι και χωρις κορμο για του χρονου με μια εκτη θεση στην Ευρωλιγκα..
stefkorner
o basket72 ειναι της αποψης οτι ο Δ.Γ επιβιωνει της αυστηρης κριτικης απο Παναθηναικους,παρολο που παει σε συνεχεις αποτυχιες στην Ευρωπη,χαρη στους εγχωριους τιτλους !κατι με το οποιο συμφωνω απολυτα !
επισης εχω καθε προθεση να δεχθω οτι οι Αφοι εχουν τελειως διαφορετικη προσεγγιση στα πραγματα και ακολουθουν πιο μπασκετικα κριτηρια στο χτισιμο ! ειμαι κοντα και στο να συμφωνησω πως κ αυτο ετσι ειναι !

Ομως μην τρελαθουμε ..!με βαση την υποθεση οτι ο Δ.Γ θα παρει αλλο ενα νταμπλ (οπως το παρει τελοσπαντων )
οι φουρτουνες να τον βρουν τελικα θα ειναι εκ των πραγματων απιθανο !
αντιθετως σε φουρτουνα εχει ηδη βρεθει το καραβι των Αφων και δεν νομιζω να αρκει μια απλη προκριση στην 8δα της ευρωλιγκα... rolleyes.gif
stevebucknall11
Ρόστερ με ενσωματωμένες τελευταίες προτάσεις συμφορουμιτών που μου άρεσαν!
Καλάθης N. Cole
Strelnieks Giedraitis Παππάς
Παπαπέτρου Αντετοκούνμπο
Ο. White Μήτογλου
J. Reynolds C. Iverson Παπαγιάννης
stefkorner
QUOTE (stevebucknall11 @ Mar 10 2019, 06:18 ) *
Ρόστερ με ενσωματωμένες τελευταίες προτάσεις συμφορουμιτών που μου άρεσαν!
Καλάθης N. Cole
Strelnieks Giedraitis Παππάς
Παπαπέτρου Αντετοκούνμπο
Ο. White Μήτογλου
J. Reynolds C. Iverson Παπαγιάννης


Okaro White ? πριν λιγο διαβασα οτι χανει το υπολοιπο και αυτην την σεζον, με σοβαρο τραυματισμο στον αστραγαλο!
μιση σεζον κανονικου μπασκετ εχει παιξει τα τρια τελευταια χρονια
stefkorner
Μικι(5-4),Μεζρι,Παπαγιαννης
Kουζμινσκας,Μητογλου
Παπαπετρου,Ερικσσον(3-2),Θανασης
Στριελνεκς(2-1),Ταιλερ Ντορσει,Παππας
Καλαθης,Αλμπισι
Johnny Marv
QUOTE(stevebucknall11 @ Mar 10 2019, 00:18 ) *
Ρόστερ με ενσωματωμένες τελευταίες προτάσεις συμφορουμιτών που μου άρεσαν!
Καλάθης N. Cole
Strelnieks Giedraitis Παππάς
Παπαπέτρου Αντετοκούνμπο
Ο. White Μήτογλου
J. Reynolds C. Iverson Παπαγιάννης


Ενδιαφέρουσα επιλογή ο Giedraitis κι είχα κι εγώ σκοπό να τον προτείνω για το 2/3 όπως και τον άλλο πλάγιο της αλμπα τον Niels Giffey αλλά και τον πρώην σουτερ τους (γνωστό πλέον σε όλους) Marius Grigonis. Όλοι μου φαίνονται καλές επιλογές .
basketikos13
QUOTE(stefkorner @ Mar 9 2019, 19:57 ) *
να ηταν μονο ο Ολυμπιακων αισθηματων basket72 ,που μειωνε εστω εμμεσως τον Παπαπετρου, καλα θα ηταν !
εγω ομολογω πως δεν το θυμομουν αυτο! αν και προσπαθω να συγκρατησω πολλα απ αυτα που εχει προβλεψει.. οπως κανεις κ αυτος για μενα ,ωστε να του απανταω με το ιδιο νομισμα οποτε χρειαστει.. tongue.gif

υπαρχουν και πολλοι δικοι μας Παναθηναικαρες που μεχρι προτινως τον απαξιωναν !ε δεν νομιζω να το κανουν ακομα !
αν επιμενουν παντως ,μαγκιας τους tongue.gif !
καποιοι μαλιστα εξ αυτων υποστηριζαν οτι εγινε μεγαλο λαθος που δεν προτιμηθηκε ο Βεζενκοφ.. rolleyes.gif


Aκομα τον απαξιωνουμε, ακομα...

Ο παπαπετρου δεν ειναι για πρωτο τριαρι, ουτε για πρωτο 4αρι.
Βασικα δεν εχει θεση αφου εχει ελαττωματα και στην θεση 3 και στην θεση 4.

Με 750-800 χιλιαδες μπορεις να βρεις τοπ τριαρι στην αγορα και με κατιτις παραπανω τοπ 4αρι -ο σιγκλετον ειχε ερθει με ποσο κατω απο εκατομμυριο-

Ο παπαπετρου ειναι ενας ρολιστας του δεκαλεπτου σε μια ομαδα του τοπ 8 της ευρωλιγκα, που θα πρεπει να απολαμβανει και το αναλογο συμβολαιο -350-400 μαξιμουμ...

ΥΓ1 Ελπιζω οτι μπορουμε να εχουμε την γνωμη μας.

ΥΓ2: Αληθεια αφου εσυ τον πιστευεις γιατι ρποτεινεις μετα μανιας τον ερικσον?
Γιατι να μην παρει την θεση σπιτι του ο ιωαννης?
Απο τον παπαπετρου στον ερικσον δηλαδη... Βοηθα παναγια...
stefkorner
QUOTE (Johnny Marv @ Mar 10 2019, 06:46 ) *
Ενδιαφέρουσα επιλογή ο Giedraitis κι είχα κι εγώ σκοπό να τον προτείνω για το 2/3 όπως και τον άλλο πλάγιο της αλμπα τον Niels Giffey αλλά και τον πρώην σουτερ τους (γνωστό πλέον σε όλους) Marius Grigonis. Όλοι μου φαίνονται καλές επιλογές .


με τον Giffey θα φτασουμε τους 5 ,σε προτασεις μελων basketforum ,απο Αλμπα :
Siva Peyton-Hermansson-Giffey-Giedraitis-Sikma
αφηστε τους και τιποτα ρε σεις tongue.gif
μηπως να παρουμε και τον Ρενεσες ; tongue.gif
προπονηταρα πλακα-πλακα ,αλλα παραμεγαλωσε (δεν ειναι βεβαια και πολυ μεγαλυτερος απο τον Πεσιτς wink.gif ) οπως και να χει εχει διαχρονικα την ρετσινια του λουζερ,οποτε δεν μας κανει rolleyes.gif

ομως ρε σεις ξαναλεω! η Αλμπα πιθανοτατα θα ειναι ομαδα ευρωλιγκας του χρονου ! δεν αποκλειεται να εχει μπατζετ κοντα στα επιπεδα της Μπαγερν!οποτε μην το χετε και τοσο ευκολο ,να της παρει κανεις παικτες που πανε καλα τωρα και θα θεωρει κι αυτη
οτι θα της κανουν για το κορυφαιο επιπεδο..

QUOTE (basketikos13 @ Mar 10 2019, 06:48 ) *
ΥΓ2: Αληθεια αφου εσυ τον πιστευεις γιατι ρποτεινεις μετα μανιας τον ερικσον?
Γιατι να μην παρει την θεση σπιτι του ο ιωαννης?
Απο τον παπαπετρου στον ερικσον δηλαδη... Βοηθα παναγια...


την θεση του Λοτζεσκι λεω να παρει ο Ερικσσον αδελφε !τριαροδυαρι ειναι !
δεν θα του κλεβει πανω απο 10λεπτα στο τρια ,κατα μεσο ορο !
οποτε δεν εχει να κανει στο παραμικρο με την πιστη μου στον Ιωαννη.. πιστεψε με
stefkorner
QUOTE (basketikos13 @ Mar 10 2019, 06:48 ) *
Ο παπαπετρου ειναι ενας ρολιστας του δεκαλεπτου σε μια ομαδα του τοπ 8 της ευρωλιγκα, που θα πρεπει να απολαμβανει και το αναλογο συμβολαιο -350-400 μαξιμουμ...

ΥΓ1 Ελπιζω οτι μπορουμε να εχουμε την γνωμη μας.


εγραψα οπως θα ειδες ,οτι μαγκια του οποιανου επιμενει !και το εννοω !
πριν λιγα χρονια ειχαμε τον Γιανκοβιτς να παιζει ως απολυτος κυριαρχος στο τρια ,30+λεπτα ευρωλιγκα και δεν ηταν πολυ κατω απο το τωρινο επιπεδο του Παπαπετρου (προσωπικα δεν βλεπω με τιποτα να εχει αναλογη πορεια !καθοδικη δηλαδη ,αλλα μονο ανοδικη )

καλα κανεις και επιμενεις λοιπον ,δεν εχουμε παρει ακομα τις αποδειξεις !ομως αν συνεχισει ετσι ανοδικα και βελτιωσει καποια
προβληματικα κομματια στο παιχνιδι του ,οπως το τριποντο ,για το οποιο επισης θεωρω οτι παρουσιαζει καποια βελτιωση ,μικρη ακομα-αλλα δεν παυει να ειναι βελτιωση,τοτε μαλλον θα εχει ερθει η ωρα για να πρεπει να αναθεωρησεις πιστευω !
basketikos13
την θεση του Λοτζεσκι λεω να παρει ο Ερικσσον αδελφε !τριαροδυαρι ειναι !
δεν θα του κλεβει πανω απο 10λεπτα στο τρια ,κατα μεσο ορο !
οποτε δεν εχει να κανει στο παραμικρο με την πιστη μου στον Ιωαννη.. πιστεψε με
[/quote]


Οχι του κλεβει. Αν παρει δεκα λεπτα ο ερικσον στο 3, δεν πρεπει να παρει ενα ακομα δεκαλεπτο και ο θανασης που προτεινεις πακετο? Πρεπει.
Αρα δεν μιλαμε για 10 λεπτα, μιλαμε για 10+10, αρα 20.

Εσυ το βασικο σου τριαρι και εναν απο τους πυλωνες της ομαδας τον προοριζεις για εικοσι λεπτα?
Αν ειναι ετσι να παρουμε και 2 αναπληρωματικους γκαρντ και να προτοτυπησουμε ξανα κανοντας ροστερ με 4 σεντερ.

Βλεπεις ιωαννη και σκεφτεσαι οτι θα μπορουσε να ειχε με τα ιδια λεφτα μιτσοφ, η σκεφτεσαι οτι ειχες ριβερς με 600 χιλιαρικα και σε πιανει η ψυχη σου...

Αλλα ποιος μιτσοφ και ποιος ριβερς θα μου πεις...
stefkorner
QUOTE (basketikos13 @ Mar 10 2019, 08:24 ) *
την θεση του Λοτζεσκι λεω να παρει ο Ερικσσον αδελφε !τριαροδυαρι ειναι !
δεν θα του κλεβει πανω απο 10λεπτα στο τρια ,κατα μεσο ορο !
οποτε δεν εχει να κανει στο παραμικρο με την πιστη μου στον Ιωαννη.. πιστεψε με



Οχι του κλεβει. Αν παρει δεκα λεπτα ο ερικσον στο 3, δεν πρεπει να παρει ενα ακομα δεκαλεπτο και ο θανασης που προτεινεις πακετο? Πρεπει.
Αρα δεν μιλαμε για 10 λεπτα, μιλαμε για 10+10, αρα 20.

Εσυ το βασικο σου τριαρι και εναν απο τους πυλωνες της ομαδας τον προοριζεις για εικοσι λεπτα?
Αν ειναι ετσι να παρουμε και 2 αναπληρωματικους γκαρντ και να προτοτυπησουμε ξανα κανοντας ροστερ με 4 σεντερ.

Βλεπεις ιωαννη και σκεφτεσαι οτι θα μπορουσε να ειχε με τα ιδια λεφτα μιτσοφ, η σκεφτεσαι οτι ειχες ριβερς με 600 χιλιαρικα και σε πιανει η ψυχη σου...

Αλλα ποιος μιτσοφ και ποιος ριβερς θα μου πεις...


για μενα ειναι καλα 22 λεπτα για το βασικο τριαρι ,που θα ειναι ενας απο τους πυλωνες οπως λες !
22 παιρνει και ο Παπανικολαου στον Ολυμπιακο!τοσα λεπτα λοιπον πιστευω πως ειναι καλα και για τον Παπαπετρου !

μην προσπαθεις ομως να μου προσαψεις και πραγματα που δεν υποστηριζω ! το οτι τον πιστευω δεν σημαινει οτι τον θεωρω και παικτη που θα γινει απο τα κορυφαια των κορυφαιων τριαρια της ευρωλιγκας !δεν θα γινει Κλαιμπερν πχ ! οποτε δεν του χρειαζονται 30λεπτα στον Παναθηναικο ,αρα να προτεινω να μοιραζεται την θεση μονο με τον Θαναση,οπως ζητας..!

οσο για την ψυχη μου καθολου δεν με πιανει για τον Μιτσοφ ,που κανει μια μεγαλη χρονια στα 33-34 του ( συμβαινουν αυτα )
με πιανει ομως η ψυχη μου με τον τωρινο Ριβερς..με την κακη την εννοια tongue.gif
και αν ειναι να περιμενεις να ειναι τριποντος εκτελεστης σαν τον παλιο καλο KC λογικο ειναι να σε απογοητευει ο μετριος σουτερ Παπαπετρου !ετσι λοιπον θα σου συνιστουσα να εστιασεις σε ολα αυτα που κανει γενικα καλυτερα απο παικτες τυπου Ριβερς wink.gif
stevebucknall11
QUOTE (stefkorner @ Mar 10 2019, 00:23 ) *
Okaro White ? πριν λιγο διαβασα οτι χανει το υπολοιπο και αυτην την σεζον, με σοβαρο τραυματισμο στον αστραγαλο!
μιση σεζον κανονικου μπασκετ εχει παιξει τα τρια τελευταια χρονια

Γι' αυτόν θα τον πάρουμε τσάμπα. Για να μην αγχωνόμαστε μπορούμε να κρατήσουμε ως έβδομο ξένο τον Τόμας!
basketikos13
QUOTE(stefkorner @ Mar 10 2019, 01:33 ) *
για μενα ειναι καλα 22 λεπτα για το βασικο τριαρι ,που θα ειναι ενας απο τους πυλωνες οπως λες !
22 παιρνει και ο Παπανικολαου στον Ολυμπιακο!τοσα λεπτα λοιπον πιστευω πως ειναι καλα και για τον Παπαπετρου !

μην προσπαθεις ομως να μου προσαψεις και πραγματα που δεν υποστηριζω ! το οτι τον πιστευω δεν σημαινει οτι τον θεωρω και παικτη που θα γινει απο τα κορυφαια των κορυφαιων τριαρια της ευρωλιγκας !δεν θα γινει Κλαιμπερν πχ ! οποτε δεν του χρειαζονται 30λεπτα στον Παναθηναικο ,αρα να προτεινω να μοιραζεται την θεση μονο με τον Θαναση,οπως ζητας..!

οσο για την ψυχη μου καθολου δεν με πιανει για τον Μιτσοφ ,που κανει μια μεγαλη χρονια στα 33-34 του ( συμβαινουν αυτα )
με πιανει ομως η ψυχη μου με τον τωρινο Ριβερς..με την κακη την εννοια tongue.gif
και αν ειναι να περιμενεις να ειναι τριποντος εκτελεστης σαν τον παλιο καλο KC λογικο ειναι να σε απογοητευει ο μετριος σουτερ Παπαπετρου !ετσι λοιπον θα σου συνιστουσα να εστιασεις σε ολα αυτα που κανει γενικα καλυτερα απο παικτες τυπου Ριβερς wink.gif


Μια καλη χρονια ο μιτσοφ στα 33-34, συμβαινουν αυτα?????
Παικτης ενεργος στην τσσκα για 2 χρονια, παικτης που εκανε θραυση στην γαλατα, παικτης που ειναι στον αφρο τα τελευταια 5-6 χρονια σαν ενα απο τα καλυτερα και προσιτα τριαρια της ευρωπης.

Ρε αδερφε ειλικρινα πλακα μας κανεις? Ποσα θες να μας τρελανεις?

Σε σχεση με τον ριβερς: ο παικτης ειχε ρολο στην ρεαλ, την πρωτη του χρονια σε μας ηταν κομβικος οπως και την περσινη χρονια μεχρι να τραυματιστει σοβαρα.
Δηλαδη συγκρινεις ριβερς με παπαπετρου? Μπαινεις στα αληθεια στον κοπο να τους συγκρινεις -μεχρι ο ριβερς να τραυματιστει?

ΥΓ Φιλε στο μπασκετ υπαρχουν 4αρων ειδων παικτες μπακαλιστικα)

1 Οι βασικοι πυλωνες μια ομαδας που παιζουν 30+ λεπτα (3-4 παικτες)

2 Οι ημιβασικοι που περιμενεις παραπανω πραγματα που παιζουν εως 20 λεπτα (3-4 παικτες)

3. Οι ρολιστες που δινουν συγκεκριμενα πραγματα για 10 λεπτα (3-4 παικτες)

4. Οι εφεδρειες που κουνανε πετσετες (2-3 παικτες)

Ε ο παπαπετρου ανηκει κατεμε στην 3η κατηγορια, ενω οι μιτσοφ και ριβερς προ τραυματισμου ανηκουν στην δευτερη αν οχι στην πρωτη. Το οξυμωρο της υποθεσης ειναι οτι ο παπαπετρου κοστιζει παραπανω, μονο ακι μονο επειδη ειναι ελληνας.
Σε μια μπασκετικη κανονικοτητα ο παπαπετορυ δεν θα εβλεπε ποτε ρεαλ και τσσκα που εχουν δει οι αλλοι δυο.

2
stefkorner
QUOTE (basketikos13 @ Mar 10 2019, 09:46 ) *
Μια καλη χρονια ο μιτσοφ στα 33-34, συμβαινουν αυτα?????
Παικτης ενεργος στην τσσκα για 2 χρονια, παικτης που εκανε θραυση στην γαλατα, παικτης που ειναι στον αφρο τα τελευταια 5-6 χρονια σαν ενα απο τα καλυτερα και προσιτα τριαρια της ευρωπης.

Ρε αδερφε ειλικρινα πλακα μας κανεις? Ποσα θες να μας τρελανεις?

Σε σχεση με τον ριβερς: ο παικτης ειχε ρολο στην ρεαλ, την πρωτη του χρονια σε μας ηταν κομβικος οπως και την περσινη χρονια μεχρι να τραυματιστει σοβαρα.
Δηλαδη συγκρινεις ριβερς με παπαπετρου? Μπαινεις στα αληθεια στον κοπο να τους συγκρινεις -μεχρι ο ριβερς να τραυματιστει?

ΥΓ Φιλε στο μπασκετ υπαρχουν 4αρων ειδων παικτες μπακαλιστικα)

1 Οι βασικοι πυλωνες μια ομαδας που παιζουν 30+ λεπτα (3-4 παικτες)

2 Οι ημιβασικοι που περιμενεις παραπανω πραγματα που παιζουν εως 20 λεπτα (3-4 παικτες)

3. Οι ρολιστες που δινουν συγκεκριμενα πραγματα για 10 λεπτα (3-4 παικτες)

4. Οι εφεδρειες που κουνανε πετσετες (2-3 παικτες)

Ε ο παπαπετρου ανηκει κατεμε στην 3η κατηγορια, ενω οι μιτσοφ και ριβερς προ τραυματισμου ανηκουν στην δευτερη αν οχι στην πρωτη. Το οξυμωρο της υποθεσης ειναι οτι ο παπαπετρου κοστιζει παραπανω, μονο ακι μονο επειδη ειναι ελληνας.
Σε μια μπασκετικη κανονικοτητα ο παπαπετορυ δεν θα εβλεπε ποτε ρεαλ και τσσκα που εχουν δει οι αλλοι δυο.

2


γιγαντα μπασκετικε,αραξε και μην θυμωνεις !δεν υπαρχει λογος !
πρωτον δεν τον συγκρινω ποιοτικα με Μιτσοφ-ουτε με Ριβερς! δεν με πιανει η ψυχη μου λεω απλα,γιατι αυτο με ρωτησες!
του Μιτσοφ ειναι η πρωτη σπουδαια χρονια σαν πρωταγωνιστης,σε ομαδα που παει καλα σχετικα! στην Τσσκα δεν ηταν πρωταγωνιστης ενω στην Γαλατα που ηταν δεν ξεχωριζε η ομαδα.!
οσο για Ριβερς, χαριτολογοντας απλα σου ειπα για τον τωρινο Ριβερς,αλλα δεν τον πιασες !δεν πειραζει!
στα σοβαρα εχω ξαναπει οτι καναμε ενα πολυ καλο ντιλ τοτε που τον κλεισαμε με 600 !και ευτυχως δεν καναμε μετα ενα κακιστο να τον ανανεωσουμε με 1μυριο ,σε κλειστο πολυετες..

δευτερον λες και εσυ απο μονος σου οτι ειναι μπακαλιστικοι οι διαχωρισμοι σου !
εγω απλα θα σου ξαναπω οτι μια χαρα ειμαι με εναν βασικο επιπεδου Παπαπετρου για 20λεπτα χοντρικα ,αν συμπληρωνεται απο εναν κλασσικο σουτερ ,guard forward σουτερ ,σαν τον Ερικσσον !
δεν εχω πολλες παραπανω απαιτησεις για την συγκεκριμενη θεση ! θα ειχα αν μιλαγαμε για βασικο σεντερ η ασσο !

τριτον σεβαστο και κατανοητο σε ποια κατηγορια τοποθετεις τον Παπαπετρου στα ειδη παικτων που μπακαλιστικα διαχωρισες ! σου ξεκαθαρισα κ πιο πανω οτι δεν βρισκω παραλογο το σκεπτικο σου κ καλα κανεις κ επιμενεις ! νομιζω ηταν αρκετα ολα αυτα για να βαλουμε μια τελεια.καλο βραδυ
dru_15
Ρε Πιτινο πριν φυγεις αν φυγεις ασε τουλαχιστον μια λιστα με 10 ονοματα απο την Αμερικα να τσιμπησουμε 2-3 λαυρακια. Και ας μην κανουν την διαφορα απο την πρωτη χρονια.
Αυτο θα ειναι το μεγαλο κερδος
Ginobili
Πάντως για 500Κ που παίρνει περίπου έκαστος από τους Λανγκφορντ και Τόμας...τα λεφτά τους τα βγάζουν και με το παραπάνω.Και ομολογώ ότι θα τους ήθελα του χρόνου με τα ίδια λεφτά.Πολυ καλοί χαρακτήρες, επαγγελματίες,και η ποιότητα τους μπασκετικά ... μεγαλύτερη των χρημάτων που παίρνουν.
Τέσσερις κινήσεις θέλει η ομάδα αυτή για του χρονου.2 ψηλους και 2 γκαρντ.Ο ένας γκαρντ κόμπο και ο ένας ψηλός πρέπει να είναι τουμπανα,1ης γραμμής,και δύο καλούς ρολιστες αντίστοιχα.

1ο και απόλυτο κριτήριο πάντα η αθλητικοτητα και τα προσόντα.Βλεπετε...μολις ήρθε ο Πιτινο και έσφιξε τα λουριά,μετά από δύο μήνες δουλειάς βλέπουμε μια βελτιωμένη εικόνα της ομάδας,που τρέχει καλύτερα το γήπεδο.Και οι παίκτες σε επίθεση και άμυνα κινούνται διαρκώς! Έχουν πλάνο.
Πάντως επειδή εγώ δεν πιστεύω ότι ο Γιαννακόπουλος έκανε τις μεταγραφές το καλοκαίρι (με εξαίρεση τους Έλληνες Παπά και Παπαγιάννη και καλά εκανε..καθώς και του Τζέιμς πέρσι)...όπως λανθασμένα πιστεύουν αρκετοί στο φόρουμ..για τις επιλογές των Λανγκφορντ και Τόμας με το διαθέσιμο μπάτζετ του δίνω credit του Πασκουάλ.
basket72
QUOTE (jonaldidhs @ Mar 9 2019, 20:59 ) *
Μεσα δεν εισαι στον Παπαπετρου..Μεσα δεν εισαι στην χρονια σας καθως περιμενες καλο μπασκετ τον χειμωνα και δεν παιξατε και ο Παναθηναικος ειχε πολυ κακη χρονια μεναν τιτλο βεβαια ηδη,και μεναν ακομα να καραδοκει,εξελιξη των Ελληνων μας και πολυ κακη πορεια στην Ευρωπη..Καλη χρονια δεν την λεω αλλα με αυτα που εγραφες το καλοκαιρι περιμενες πολυυυ χειροτερα..Νταμπλ εδω και εξελιξη Ελληνων δεν το λες και φαπα στον ΔΓ..Απτην αλλη δεν ειδα και κανα χτισιμο κορμου στον ΟΣΦΠ που ελεγες..Σπαν στα 37,Πρι στα 34 ξενοι μετριοι φετος ολοι,οι Λεττονοι θα φυγουν το καλοκαιρι μαζι με κανα Τουπαν, ο Μιλου αραγε θα κανει το βημα στην απεναντι μερια του Ατλαντικου?,πιθανως και ο Βαγγελης να φυγει για Λας Βεγκας ομως αυτος,και περιμενω να δω τον κορμο σας το καλοκαιρι..Γιατι φετος αυτο υποτιθεται οτι κανατε..Σαν εντελως εξω το βλεπω αυτο για εσας παντως..Ατιτλοι και χωρις κορμο για του χρονου με μια εκτη θεση στην Ευρωλιγκα..



Θα αναφερθώ στα μπολνταρισμένα μόνο- γιατί στα υπόλοιπα δεν μπορώ να ακολουθήσω και γενικά κι ειδικά.

Νταπλ λοιπόν, δεν έχετε πάρει, κάτσε να το πάρετε πρώτα και τοποθετήσου πάλι.

Επίσης, δεν νομίζω να έγραψα τη λέξη "φάπα" μιας και προσέχω πολύ τη χρήση τέτοιων λέξεων που παραπέμπουν σε βία.
Φάπα, μπουνιές, αγκωνιές, γονατιές και κλωτσιές μόνο σε σπάρινγκ και μόνο σε περίπτωση άμυνας, όταν δεν υπάρχει καμιά άλλη εναλλακτική.
Αλλιώς ούτε καν στον γραπτό λόγο.
Για μπάσκετ μιλάμε εδώ μέσα όχι για τίποτε ιερά κι όσια.




Ginobili
Για όσους ακούσατε τον σχολιαμό του Μιχάλη Κακιούζη στην Νόβα την Πέμπτη..για τον Τόμας,νομίζω έχει γίνει πλέον αυτονόητο ότι ο Τόμας δεν έχει ΚΑΜΙΑ δουλεια στο 3,παρά μόνο στο 4,και να κάνει πράγματα μέσα στο καλάθι.
basket72
QUOTE (stevebucknall11 @ Mar 10 2019, 00:18 ) *
Ρόστερ με ενσωματωμένες τελευταίες προτάσεις συμφορουμιτών που μου άρεσαν!
Καλάθης N. Cole
Strelnieks Giedraitis Παππάς
Παπαπέτρου Αντετοκούνμπο
Ο. White Μήτογλου
J. Reynolds C. Iverson Παπαγιάννης



Μπασκετική πρόταση bball.gif , όχι ακριβότερη από τη φετινή εκδοχή και σίγουρα πολύ πιο "γεμάτη" αλλά και πιο ποιοτική.
Μου αρέσει κι ο Κόλτον ως δεύτερος σέντερ.
Μιλάμε πάντα για ρόστερ που είναι εντός της οικονομικής πολιτικής των περασμένων 4-5 χρόνων κι όχι για ρόστερ που σε " πάνε εκ του ασφαλούς rolleyes.gif " στο F4.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Mar 10 2019, 19:50 ) *
Μπασκετική πρόταση bball.gif , όχι ακριβότερη από τη φετινή εκδοχή και σίγουρα πολύ πιο "γεμάτη" αλλά και πιο ποιοτική.



ποπο με τι τεχνικη και τι μαεστρια πετας τα βελη σου.. τις τελευταιες μερες ! μπασκετικη προταση,ενω
οι αλλες που κανουμε εδω ειναι φουτμπολ μανατζερ ξεγωγω tongue.gif
παντως αυτη η κατα τ αλλα ενδιαφερουσα παραθεση ροστερ απο τον Μπακναλ ,δεν ξερω κατα ποσο ειναι πιο γεματη και ποιοτικη απο την τωρινη φετινη (εκτος του βασικου 5ριου φυσικα ) ! στα γκαρντ την στιγμη αυτη με το διδιμο Κιλπατρικ-Λανγκφορντ υπαρχει σαφως μεγαλυτερη ποιοτητα!oυτε επισης το Γκεντραιτις αντι Λοτζεσκι δινει καμια εξτρα ποιοτητα ! αναβαθμιση ποιοτικη μπορει να θεωρηθει μονο ο Νορις Κοουλ αντι του Λεκα ! αυτο βασικα θα σου αρεσε.. wink.gif

το μεγαλο θεμα ειναι στο 4 με τον Οκαρο ,που θα προερχεται απο αλλη μια σεζον διαλυμενος απο τραυματισμους (αυτη την φορα θα εχει προστεθει και εναν σοβαρος τραυματισμος στον αστραγαλο )
1.000 φορες να μεινει το ημιτασιον 4ρι Τομας ,που προοδευει συνεχως στο λοου ποστ, για βασικος ..
stefkorner
Λίνος Χρυσικόπουλος: Πιο έτοιμος από ποτέ για το επόμενο level

λιγακι ακομα βελτιωση στο τριποντο θελει! και ναι,θα κανει για το επομενο λεβελ,χωρις δευτερη σκεψη !
career high χθες,πανω που προερχοταν απο περιοδο ντεφορμαρισματος !και στον τελικο κυπελλου με εμας ,παιζει να ηταν ο χειροτερος του Παοκ ohmy.gif
αυτο που μαθαινει βασικα κανεις απο το παραπανω αρθρο ειναι πως εχει συμβολαιο μεχρι το επομενο καλοκαιρι,αλλα υπαρχει ενα buy out ,το οποιο ειναι ιδιαιτερα μικρο ! μολις 75.000 !
basket72
QUOTE (stefkorner @ Mar 10 2019, 14:59 ) *
ποπο με τι τεχνικη και τι μαεστρια πετας τα βελη σου.. τις τελευταιες μερες ! μπασκετικη προταση,ενω
οι αλλες που κανουμε εδω ειναι φουτμπολ μανατζερ ξεγωγω tongue.gif
παντως αυτη η κατα τ αλλα ενδιαφερουσα παραθεση ροστερ απο τον Μπακναλ ,δεν ξερω κατα ποσο ειναι πιο γεματη και ποιοτικη απο την τωρινη φετινη (εκτος του βασικου 5ριου φυσικα ) ! στα γκαρντ την στιγμη αυτη με το διδιμο Κιλπατρικ-Λανγκφορντ υπαρχει σαφως μεγαλυτερη ποιοτητα!oυτε επισης το Γκεντραιτις αντι Λοτζεσκι δινει καμια εξτρα ποιοτητα ! αναβαθμιση ποιοτικη μπορει να θεωρηθει μονο ο Νορις Κοουλ αντι του Λεκα ! αυτο βασικα θα σου αρεσε.. wink.gif

το μεγαλο θεμα ειναι στο 4 με τον Οκαρο ,που θα προερχεται απο αλλη μια σεζον διαλυμενος απο τραυματισμους (αυτη την φορα θα εχει προστεθει και εναν σοβαρος τραυματισμος στον αστραγαλο )
1.000 φορες να μεινει το ημιτασιον 4ρι Τομας ,που προοδευει συνεχως στο λοου ποστ, για βασικος ..



Η αλήθεια είναι ότι πέρσι σε μέρη μακρινά έριξα πρώτη φορά με τόξο και χτύπησα κέντρο.
Κατά πάσα πιθανότητα έχουμε να κάνουμε με την τύχη του πρωτάρη. smile.gif

Σε σένα τι βέλη να πετάξω καλέ μου Στεφ;
Έχεις κάνει πολύ καλές προτάσεις απλώς δεν ξέρω σε ποια να πρωτοσταθώ γιατί είσαι πολυγραφότατος και τις αλλάζεις. Μόνο τον Μίκι και τον Έρικσον τείνεις να κρατάς σταθερούς.

Ο χαρακτηρισμός "μπασκετικ" πήγαινε στην ορθολογική στελέχωση που πρότεινε ο Στιβ Μπάκναλ η οποία μάλιστα θα κόστιζε και λιγότερο από τη φετινή.
Κι ο Γκεντράιτις μου άρεσε κι ο Ρέινολντς μιας και τους έχω προτείνει κι εγώ. Αλλά κι ο Κόλτον τον οποίον δεν τον έχω προτείνει, επίσης μου άρεσε. Δεν το πάω σύμφωνα με το ποιον προτείνω, αλλά με το ποιος μου κάνει κλικ, μέσα από ένα μπασκετικό πρίσμα, το οποίο πρίσμα με κάνει και να γράφω σχόλια στο συγκεκριμένο θρεντ. Μάλλον όμως θα αραιώσω τις επισκέψεις μου κι ας μου αρέσει από παιδί να "στελεχώνω" φανταστικές biggrin.gif ομάδες.

Για τον Οκάρο δεν το ήξερα ότι τραυματίστηκε, είναι αλήθεια.

Κατά τ΄άλλα τον προτιμώ από τον Τόμας ο οποίος είναι τίμιος για τα λεφτά του και το προσπαθεί κιόλας αλλά δεν είναι το καθαρό 4αρι που χρειάζεστε που θα γεμίζει/προστατεύει τη ρακέτα σας. Αυτό φάνηκε στα κρίσιμα ματς τα οποία και χάσατε το ένα μετά το άλλο (πλην της εντυπωσιακότατης νίκης επί της ΤΣΣΚΑ) κι όχι στα 3 τελευταία που αντιμετωπίζετε ομάδες που έχουν αποκλειστεί. Κάτι που ισχύει και για όλην την ομάδα σας άλλωστε στη φετινή Ευρωλίγκα.

Πάω πάλι στον ηλιάκο που μάς έλειψε τους τελευταίους μήνες.

* Ο Λοτζέσκι τι δουλειά έχει στην κουβέντα, αλήθεια biggrin.gif ; Μία- μία περίπου τον πάει από τη στιγμή που πάτησε το πόδι του στο ΟΑΚΑ.
Φοβερή στιγμή έμπνευσης η ανανέωσή του το περασμένο καλοκαίρι.
Ο Βέλγος ασθενής είναι ο συμπαθής Μάθιου. Τα ξέρουμε από πρώτο χέρι εμείς οι Ολυμπιακοί, άλλωστε.
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Mar 10 2019, 15:42 ) *
Λίνος Χρυσικόπουλος: Πιο έτοιμος από ποτέ για το επόμενο level

λιγακι ακομα βελτιωση στο τριποντο θελει! και ναι,θα κανει για το επομενο λεβελ,χωρις δευτερη σκεψη !
career high χθες,πανω που προερχοταν απο περιοδο ντεφορμαρισματος !και στον τελικο κυπελλου με εμας ,παιζει να ηταν ο χειροτερος του Παοκ ohmy.gif
αυτο που μαθαινει βασικα κανεις απο το παραπανω αρθρο ειναι πως εχει συμβολαιο μεχρι το επομενο καλοκαιρι,αλλα υπαρχει ενα buy out ,το οποιο ειναι ιδιαιτερα μικρο ! μολις 75.000 !

το θεμα ειναι οτι δεν χωραει σε μας. δεν ειναι παικτης που μπορεις να πεις οτι θα ειναι καλος ως 2ο 4αρι καλα για 1ο δεν συζητω, ειναι και μεγαλος πλεον για παραπανω εξελιξη.

ουτε στον οσφπ χωραει με σασα 2ο 4αρι.

απο το να ερθει και να ειναι 13ος αστον να παιζει βασικος στον παοκ ή να παει σε αεκ ή προμηθεα.

θα τον εβλεπα μια χαρα διδυμο στην αεκ με σακοτα ή στον προμηθεα με μεγιερ-κασελακη(3-4).
basket72
QUOTE (G-arenas @ Mar 10 2019, 15:53 ) *
το θεμα ειναι οτι δεν χωραει σε μας. δεν ειναι παικτης που μπορεις να πεις οτι θα ειναι καλος ως 2ο 4αρι καλα για 1ο δεν συζητω, ειναι και μεγαλος πλεον για παραπανω εξελιξη.

ουτε στον οσφπ χωραει με σασα 2ο 4αρι.

απο το να ερθει και να ειναι 13ος αστον να παιζει βασικος στον παοκ ή να παει σε αεκ ή προμηθεα.

θα τον εβλεπα μια χαρα διδυμο στην αεκ με σακοτα ή στον προμηθεα με μεγιερ-κασελακη(3-4).


Συμφωνώ για Λίνο αλλά κι για άλλους αντίστοιχης δυναμικής. Ας πάνε κάπου να παίζουν οι άνθρωποι, να βλέπουμε και καλές ομάδες στην ταλαίπωρη Α1.
stefkorner
QUOTE (G-arenas @ Mar 10 2019, 21:53 ) *
το θεμα ειναι οτι δεν χωραει σε μας. δεν ειναι παικτης που μπορεις να πεις οτι θα ειναι καλος ως 2ο 4αρι καλα για 1ο δεν συζητω, ειναι και μεγαλος πλεον για παραπανω εξελιξη.

ουτε στον οσφπ χωραει με σασα 2ο 4αρι.

απο το να ερθει και να ειναι 13ος αστον να παιζει βασικος στον παοκ ή να παει σε αεκ ή προμηθεα.

θα τον εβλεπα μια χαρα διδυμο στην αεκ με σακοτα ή στον προμηθεα με μεγιερ-κασελακη(3-4).


στον Ολυμπιακο σιγουρα δεν χωραει ! στο 4 σταθερα υπαρχουν οι Πριντεζης-Βεζενκοφ και ερχονται κατα διαστηματα και ο Λεντει!υπαρχει και ο Αγραβανης για οποτε χρειαστει !
σε εμας επισης δεν θεωρω πως ταιριαζει ιδανικα ,καθως υπαρχει ο Μητογλου για σταθερος 2.ος τα επομενα χρονια !
ομως υπαρχουν ροστερ που θα του διναν καποιον χωρο ως 3ο ,να βρει εναν ρολο ! ως 13.ος δεν σημαινει απαραιτητα οτι θα ειναι ρεζερβα κ θα παιζει σπανια!μπορει να ειναι 13.ος και να βρισκεται συνεχως δωδεκαδα !οπως ειναι ο Ιαν ας πουμε τωρα !ενας τραυματισμος εστω και μικρος,τις περισσοτερες φορες προκυπτει !
μπορω λοιπον να τον φανταστω σε ροστερ με το βασικο 4ρι να ανεβαινει και στο 5 ,η αντιστροφα να κατεβαινει στο 3 ,οποτε να επιμεριζεται ο χρονος του βασικου κ καπου αλλου! σε αυτη την περιπτωση χωραει και ενας τριτος pf ,σαν τον Λινο !



QUOTE (Ginobili @ Mar 10 2019, 18:21 ) *
Για όσους ακούσατε τον σχολιαμό του Μιχάλη Κακιούζη στην Νόβα την Πέμπτη..για τον Τόμας,νομίζω έχει γίνει πλέον αυτονόητο ότι ο Τόμας δεν έχει ΚΑΜΙΑ δουλεια στο 3,παρά μόνο στο 4,και να κάνει πράγματα μέσα στο καλάθι.


με την προοδο που παρουσιαζει στο λοου ποστ ,ναι ειδικα αυτη την στιγμη η θεση του ειναι μονο στο 4 !
ομως επειδη παρατηρω κ εγω τον σχολιασμο Κακιουζη,εχω να πω οτι για τον Τομας δεν φαινεται να εχει γενικα καθολου καλη γνωμη ! αν υποθετικα τον ρωταγαμε με αφορμη προτασεις για παικτες-ροστερ της επομενες σεζον,νομιζω θα ηταν απο αυτους που θα τον καιγαν τον Ντεσονακο rolleyes.gif


QUOTE (basket72 @ Mar 10 2019, 22:00 ) *
Συμφωνώ για Λίνο αλλά κι για άλλους αντίστοιχης δυναμικής. Ας πάνε κάπου να παίζουν οι άνθρωποι, να βλέπουμε και καλές ομάδες στην ταλαίπωρη Α1.


καλη η μεγαλοψυχια ,για το καλο του καθε παικτη , ομως ελα που δεν ξερουμε τι λεει η καρδια του καθενoς !γιατι και ο Λαρετζακης απο περσι,πριν δειξει ακομα την πολυ μεγαλη βελτιωση, αφηνεται συνεχως να εννοηθει οτι στοχευει στο να βρεθει ευρωλιγκα ! αν ο Χρυσικοπουλος σκεφτεται αναλογα,γιατι πρεπει να του πουμε εμεις ,οτι το καλο σου βρισκεται στον Προμηθεα πχ ( ; )
G-arenas
QUOTE (basket72 @ Mar 10 2019, 16:00 ) *
Συμφωνώ για Λίνο αλλά κι για άλλους αντίστοιχης δυναμικής. Ας πάνε κάπου να παίζουν οι άνθρωποι, να βλέπουμε και καλές ομάδες στην ταλαίπωρη Α1.

ε ναι δεν υπαρχει λογος να τον εχουμε ως 13ο. τι να λεει?

θεωρω οτι οι ομαδες πρεπει να εχουν 12 παικτες παρα πολυ καλους, 1-2 μικρους τυπου 17-18 χρονων(οχι παραπανω, μεγαλυτεροι να πηγαινουν δανεικοι) και αν χρειαστει, αν, να εχουν και εναν 7ο ξενο.

με λιγα λογια 12 παικτες συν ενα 7ο ξενο αν θεωρουμε οτι υπαρχει καπου προβλημα σοβαρο. τιποτα παραπανω.

QUOTE (stefkorner @ Mar 10 2019, 16:12 ) *
στον Ολυμπιακο σιγουρα δεν χωραει ! στο 4 σταθερα υπαρχουν οι Πριντεζης-Βεζενκοφ και ερχονται κατα διαστηματα και ο Λεντει!υπαρχει και ο Αγραβανης για οποτε χρειαστει !
σε εμας επισης δεν θεωρω πως ταιριαζει ιδανικα ,καθως υπαρχει ο Μητογλου για σταθερος 2.ος τα επομενα χρονια !
ομως υπαρχουν ροστερ που θα του διναν καποιον χωρο ως 3ο ,να βρει εναν ρολο ! ως 13.ος δεν σημαινει απαραιτητα οτι θα ειναι ρεζερβα κ θα παιζει σπανια!μπορει να ειναι 13.ος και να βρισκεται συνεχως δωδεκαδα !οπως ειναι ο Ιαν ας πουμε τωρα !ενας τραυματισμος εστω και μικρος,τις περισσοτερες φορες προκυπτει !
μπορω λοιπον να τον φανταστω σε ροστερ με το βασικο 4ρι να ανεβαινει και στο 5 ,η αντιστροφα να κατεβαινει στο 3 ,οποτε να επιμεριζεται ο χρονος του βασικου κ καπου αλλου! σε αυτη την περιπτωση χωραει και ενας τριτος pf ,σαν τον Λινο !

καλη η μεγαλοψυχια ,για το καλο του καθε παικτη , ομως ελα που δεν ξερουμε τι λεει η καρδια του καθενoς !γιατι και ο Λαρετζακης απο περσι,πριν δειξει ακομα την πολυ μεγαλη βελτιωση, αφηνεται συνεχως να εννοηθει οτι στοχευει στο να βρεθει ευρωλιγκα ! αν ο Χρυσικοπουλος σκεφτεται αναλογα,γιατι πρεπει να του πουμε εμεις ,οτι το καλο σου βρισκεται στον Προμηθεα πχ ( ; )

στο 1ο κομματι: εφοσον δεν ταιριαζει και πολυ σε μας με μητο και λογικα βασικο 4αρι, συν παπι-θαναση για λιγο στο 4 συν οτι μπορει το 1 5αρι που θα παρουμε να παιζει λιγο 4, ο λινος που θα παιζει? και γενικα δεν υπαρχει κανενας λογος να εχουμε 13ο εναν ελληνα και να ειναι εκτος. τσαμπα λεφτα. καλυτερα να δωσουμε 200 παραπανω για 2ο ασσο ή 2ο 5αρι παρα εκει. στα 3/4 των αγωνων θα ειναι εκτος και στα υπολοιπα το πολυ 10 λεπτα με κανα λαυριο. τσαμπα θα τον εχουμε.

επισης 13ο καλυτερα να παρουμε κανα 7ο ξενο που σιγουρα θα μας δωσει βοηθειες σε θεση που θα θεωρουμε οτι θα ποναμε και που ισως μα βγει και λαυρακι. 12 παικτες και αν υπαρχει αναγκη συν 13ο 7ο ξενο. τιποτα αλλο. μεγαλα ροστερ=μικρη χημεια= το αποτυχημενο μοντελο του τσαβι.

για το 2ο κομματι: δεν μιλαμε για μεγαλοψυχιες και το καλο του καθε παικτη. ο λινος και ο καθε λινος θελει να ερθει σε παο-οσφπ αρχικα γιατι μονο και μονο η εμπειρια και το βιογραφικο του αυαξανουν το κασε τους και 2ο θα παρει τα διπλασια τουλαχιστον αν ερθει σε μας. χαζος ειναι να μην θελει?

εμεις μιλαμε για το δικο μας καλο. τι καλο να μας κανει ενα παιδι 3ο 4αρι που δεν θα παιζει ποτε σε μια θεση που δεν θα εχουμε θεμα?
stefkorner
τον καθε Καλαιτζακη η τον καθε Τολιοπουλο δεν πρεπει να καιμε στα 20 τους ,ως 13ους-14.ους!
οι παικτες που βρισκονται στην φαση ωριμανσης του για το επομενο βημα,πρεπει να το κανουν,εφοσον το θελουν και μπορουν ο Χρυσικοπουλος στον ΠΑναθηναικο θα εβρισκε χρονο για να εχει καποιον ρολο !

μην μπερδευεστε ! ο Χρυσικοπουλος του χρονου θα ειναι στα 27-28 ,δεν ειναι κανα παιδι !
αντιστοιχως ο Αγραβανης του χρονου θα ειναι 25 ! θα περιμενω προταση σου basket72 να βρεθει σε μια ομαδα που του αντιστοιχει ,για να παιζει το παιδι ! γιατι να καιγεται στον Ολυμπιακο ως 14.ος και ρεζερβα ( ; ) wink.gif

QUOTE (G-arenas @ Mar 10 2019, 23:21 ) *
εμεις μιλαμε για το δικο μας καλο. τι καλο να μας κανει ενα παιδι 3ο 4αρι που δεν θα παιζει ποτε σε μια θεση που δεν θα εχουμε θεμα?


σου εξηγησα βρε συ οτι ρολος μπορει να βρεθει στο τριτο 4ρι ,αν το βασικο πηγαινει προς το 5 η το 3 !
ξεκαθαρισα επισης οτι δεν θα προτεινα να τον παρουμε για να τον εχουμε ρεζερβα ,αλλα για να ειναι μερος του ροτεισον!
ρολος παντα βρισκεται για τον 13.ο παικτη ! οπως ας πουμε βρισκεται τωρα για τον Ιαν (ποιος να το περιμενε με 4 σεντερ..)
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Mar 10 2019, 16:27 ) *
τον καθε Καλαιτζακη η τον καθε Τολιοπουλο δεν πρεπει να καιμε στα 20 τους ,ως 13ους-14.ους!
οι παικτες που βρισκονται στην φαση ωριμανσης του για το επομενο βημα,πρεπει να το κανουν,εφοσον το θελουν και μπορουν ο Χρυσικοπουλος στον ΠΑναθηναικο θα εβρισκε χρονο για να εχει καποιον ρολο !

μην μπερδευεστε ! ο Χρυσικοπουλος του χρονου θα ειναι στα 27-28 ,δεν ειναι κανα παιδι !
αντιστοιχως ο Αγραβανης του χρονου θα ειναι 25 ! θα περιμενω προταση σου basket72 να βρεθει σε μια ομαδα που του αντιστοιχει ,για να παιζει το παιδι ! γιατι να καιγεται στον Ολυμπιακο ως 14.ος και ρεζερβα ( ; ) wink.gif



σου εξηγησα βρε συ οτι ρολος μπορει να βρεθει στο τριτο 4ρι ,αν το βασικο πηγαινει προς το 5 η το 3 !
ξεκαθαρισα επισης οτι δεν θα προτεινα να τον παρουμε για να τον εχουμε ρεζερβα ,αλλα για να ειναι μερος του ροτεισον!
ρολος παντα βρισκεται για τον 13.ο παικτη ! οπως ας πουμε βρισκεται τωρα για τον Ιαν (ποιος να το περιμενε με 4 σεντερ..)

εγω σαν 13ους-14ους δεν θελω παιδια σαν τον καλαιτζακη και τον τολιοπουλο. θελω παιδια 17-18 χρονων, που παιζουν και εφηβικο ταυτοχρονα, ωστε να παιρνουν εμπειριες και απο ανδρικο. και μολις πανε 19 να πανε α2 δανεικα ή α1(αναλογα τι ταλεντο ειναι το καθε παιδι).

σε περιπτωσεις σαν του καλαιτζακη και του τολιο απο 18-19 πρεπει να ειναι σε ομαδα α1 και να παιζουν. αλλο το ενα και αλλο το αλλο.

ο λινος και ο καθε λινος δεν μπορει να βρει θεση στο ροστερ μας. ουτε την ποιοτητα του ιαν εχει, ουτε παιζει σε μια θεση που εχουμε προβλημα ή που θελει μια ομαδα πολλους για να βγαλει την χρονια. ηδη εχουμε 3 ελληνες εκει οποτε δεν εχουμε αναγκη ακομα και για ελληνα!

ετσι οπως ειμαστε με 1 4αρι και λιγο 5αρι(μητο), 1 3-4αρι(παπι) και θανασης που μπορει λιγο στο 4, δεν υπαρχει αναγκη για 4αρι που θα ειναι διπλοθεσιτης. θελουμε ενα 4αρι που θα ειναι καθαρο 4αρι!

δεν μπορω πραγματικα να βρω ρολο στον λινο. 1000 φορες να τα δωσουμε σε 7ο ξενο τα λεφτα του σε γκαρντ που δεν θα ειναι ετοιμος ο παππας απο την αρχη.
stefkorner
QUOTE (G-arenas @ Mar 10 2019, 23:57 ) *
εγω σαν 13ους-14ους δεν θελω παιδια σαν τον καλαιτζακη και τον τολιοπουλο. θελω παιδια 17-18 χρονων, που παιζουν και εφηβικο ταυτοχρονα, ωστε να παιρνουν εμπειριες και απο ανδρικο. και μολις πανε 19 να πανε α2 δανεικα ή α1(αναλογα τι ταλεντο ειναι το καθε παιδι).

σε περιπτωσεις σαν του καλαιτζακη και του τολιο απο 18-19 πρεπει να ειναι σε ομαδα α1 και να παιζουν. αλλο το ενα και αλλο το αλλο.

ο λινος και ο καθε λινος δεν μπορει να βρει θεση στο ροστερ μας. ουτε την ποιοτητα του ιαν εχει, ουτε παιζει σε μια θεση που εχουμε προβλημα ή που θελει μια ομαδα πολλους για να βγαλει την χρονια. ηδη εχουμε 3 ελληνες εκει οποτε δεν εχουμε αναγκη ακομα και για ελληνα!

ετσι οπως ειμαστε με 1 4αρι και λιγο 5αρι(μητο), 1 3-4αρι(παπι) και θανασης που μπορει λιγο στο 4, δεν υπαρχει αναγκη για 4αρι που θα ειναι διπλοθεσιτης. θελουμε ενα 4αρι που θα ειναι καθαρο 4αρι!

δεν μπορω πραγματικα να βρω ρολο στον λινο. 1000 φορες να τα δωσουμε σε 7ο ξενο τα λεφτα του σε γκαρντ που δεν θα ειναι ετοιμος ο παππας απο την αρχη.


εγω βρισκω ρολο στον Λινο και σου εξηγησα πως δυο -τρεις φορες !!απο εκει και περα δεν διαφωνω μαζι σου ,στο οτι δεν κολλαει ιδανικα ,γιατι υπαρχει ο Ντινος ,που και την επομενη σεζον θα πρεπει να ειναι δευτερος pf !
επισης συμφωνω με το γενικο σκεπτικο σου για τους νεαρους !

σκεψου ομως κατι για την ερχομενη σεζον ! αν και εφοσον δεν ανανεωσει ο Ιαν και με δεδομενο οτι δεν ξερουμε ποτε και πως θα γυρισει ο Παππας , ενδεχεται να πρεπει να αναζητησουμε αλλον εναν ετοιμο Ελληνα για το ροτεισον !
θα εχουμε : Καλαθη- Παπαπετρου-Θαναση-Μητογλου-Παπαγιαννη
για σκεψου να μπει Γεναρη ο Παππας οπως λεει ο Pan και να πρεπει να υπολογιζεται ως 6.ος Ελληνας ενας πιτσιρικας κατω των 18 ! η να υπαρχει κανας επιπλεον τραυματισμος ενος απο τους 5 Ελληνες! τοτε τι κανεις ; κατεβαινεις με δυο αμουστακα ; να θυμηθουμε τις εποχες Ιβανοβιτς με τον αθλο προκρισης κοντρα στον Μπαρτζωκα ; tongue.gif
stefkorner
Μπιρτς,Παπαγιαννης
Ταις(4-5),Μητογλου,Χρυσικοπουλος
Παπαπετρου,Ερικσσον,Θανασης
Στριελνεκς(2-1),Κιθ,Παππας
Καλαθης,Αλμπισι




*ο Ταις θα μπορει να ειναι ταυτοχρονα 2.ος σεντερ στο ροτεισον ,αλλα και βασικος pf !
τα παιχνιδια να τα κλεινει ενα διδιμο Μπιρτς-Ταις
SC13
1. Calathes-Hermannson
2. Wanamaker-Matt Thomas-Pappas
3. Papapetrou-Giedraitis-Thanasis
4. Derrick Williams-Mitoglou
5. Jalen Reynolds-Dubljevic-Papagiannis
basket72
QUOTE (stefkorner @ Mar 10 2019, 16:27 ) *
μην μπερδευεστε ! ο Χρυσικοπουλος του χρονου θα ειναι στα 27-28 ,δεν ειναι κανα παιδι !
αντιστοιχως ο Αγραβανης του χρονου θα ειναι 25 ! θα περιμενω προταση σου basket72 να βρεθει σε μια ομαδα που του αντιστοιχει ,για να παιζει το παιδι ! γιατι να καιγεται στον Ολυμπιακο ως 14.ος και ρεζερβα ( ; ) wink.gif



Τα έχω πει και για τον Ολυμπιακό αυτό Στεφ πολλάκις μάλιστα.
Παρόλα αυτά άλλο ο Αγραβάνης με τα τόσα χρόνια εμπειρία στην Ευρωλίγκα κι άλλο ο Λίνος του Τσάμπιονς Λιγκ, άσε που ο Αγραβάνης αν ήταν καλά, παίζει να ήταν 12ος αντί του Μπόγρη.

Επιπλέον, ούτε μεγαλοψυχία εντός ή εκτός εισαγωγικών δείχνω, παρά μόνο ενδιαφέρον για μπάσκετ γενικότερα μπας και παίζουν κι άλλες ομάδες στον χάρτη.

Μάλλον δεν τα βλέπουμε με το ίδιο μάτι τα πράγματα Stefkorner, δεν τρέχει όμως.... καλή καρδιά.

stefkorner
QUOTE (basket72 @ Mar 11 2019, 01:11 ) *
Τα έχω πει και για τον Ολυμπιακό αυτό Στεφ πολλάκις μάλιστα.
Παρόλα αυτά άλλο ο Αγραβάνης με τα τόσα χρόνια εμπειρία στην Ευρωλίγκα κι άλλο ο Λίνος του Τσάμπιονς Λιγκ, άσε που ο Αγραβάνης αν ήταν καλά, παίζει να ήταν 12ος αντί του Μπόγρη.

Επιπλέον, ούτε μεγαλοψυχία εντός ή εκτός εισαγωγικών δείχνω, παρά μόνο ενδιαφέρον για μπάσκετ γενικότερα μπας και παίζουν κι άλλες ομάδες στον χάρτη.

Μάλλον δεν τα βλέπουμε με το ίδιο μάτι τα πράγματα Stefkorner, δεν τρέχει όμως.... καλή καρδιά.


αν τον εχεις πει για Αγραβανη ωραιος !
εγω παντως να ξερεις οτι ασχολουμαι με το Ελληνικο μπασκετακι και την α1,εσυ ξερω να μην ασχολεισαι συμφωνα με τα λεγομενα σου και να ενδιαφερεσαι στο 100πλασιο για την acb wink.gif ! θα διαπιστωσεις το ενδιαφερον μου αν ανοιξεις ας πουμε τα τοπικ ολων των ομαδων του πρωταθληματος και δεις τα ποστ μου ! ειμαι υπερμαχος του ανταγωνισμου σε ολα τα επιπεδα,ειμαι παντα με το μικρο και ειμαι υπερ των λυσεων που θα βοηθησουν το πρωταθλημα μας να αποκεντρωθει απο τους δυο μεγαλους !αυτο βεβαια προυποθετει να πατησει και λιγο φρενο ο Μπερτομεος ! κ παραλληλα να μας δωσει πισω μια τριτη θεση για Ελληνικη ομαδα ! συμφωνεις ; δεν νομιζω οι λυσεις να εξανλτουνται μονο στο να μην παρει ο Παο τον Χρυσικοπουλο απο τον Παοκ η τον Λαρετζακη απο την Αεκ,για παραδειγμα rolleyes.gif
stefkorner
μολις τσεκαρα μ με προσοχη τον Ισλανδο Χερμανσσον ,που εχει παιξει ηδη απο δυο διαφορετικους φιλους ως προταση εδω μεσα !
λοιπον τον βρισκω εξαιρετικη προταση και θα αρχισω να τον βαζω και εγω στα γκαρντ μου cool.gif
συνδιαζει ενα εξαιρετικο τριποντο του 46 % φετος στο γιουροκαπ ,με 5 ασιστ ανα 25 λεπτα !
οτι πρεπει για 4.ος-5.ος γκαρντ ,καθως παιζει και στις 2 θεσεις των γκαρντ & σε σουπερ ηλικια !
το προβλημα ειναι οτι θα εχει πιθανοτατα συμβολαιο ! γιατι το περασμενο καλοκαιρι τον πηρε η Αλμπα
sad.gif
stefkorner
Mπιρτς,Παπαγιαννης
ΟΜΠραιαντ(4-5),Μητογλου,Χρυσικοπουλος
Παπαπετρου,Ερικσσον,Θανασης
Κοζερ,Χερνανσσον,Παππας
Καλαθης,Λαπροβιτολα
doctorjekil
QUOTE(Ginobili @ Mar 10 2019, 12:21 ) *
Για όσους ακούσατε τον σχολιαμό του Μιχάλη Κακιούζη στην Νόβα την Πέμπτη..για τον Τόμας,νομίζω έχει γίνει πλέον αυτονόητο ότι ο Τόμας δεν έχει ΚΑΜΙΑ δουλεια στο 3,παρά μόνο στο 4,και να κάνει πράγματα μέσα στο καλάθι.

Ο Τομας δεν εχει ΚΑΜΙΑ δουλεια,να παιζει στον Παναθηναικο...παιχτης γιουροκαπ για να μην πω παρακατω...και επειδη καποιοι γραψανε οτι για τα 500 που παιρνει ειναι καλος,εγω θα πω οτι θα επρεπε να πληρωνει για να παιζει στον Παναθηναικο...βεβαια θα μου πειτε οτι υπαρχουν κι αλλοι που δεν εχουν καμια δουλεια να παιζουν στον Παναθηναικο(Γκιστ,Λεκα,Λανγκφορντ,Πειν,Βου

�ιουκας,Παππας),αλλα ο Τομας εχει την πρωτια σ αυτη την κατηγορια
Ginobili
QUOTE(doctorjekil @ Mar 11 2019, 00:23 ) *
Ο Τομας δεν εχει ΚΑΜΙΑ δουλεια,να παιζει στον Παναθηναικο...παιχτης γιουροκαπ για να μην πω παρακατω...και επειδη καποιοι γραψανε οτι για τα 500 που παιρνει ειναι καλος,εγω θα πω οτι θα επρεπε να πληρωνει για να παιζει στον Παναθηναικο...βεβαια θα μου πειτε οτι υπαρχουν κι αλλοι που δεν εχουν καμια δουλεια να παιζουν στον Παναθηναικο(Γκιστ,Λεκα,Λανγκφορντ,Πειν,Βου

��
�ιουκας,Παππας),αλλα ο Τομας εχει την πρωτια σ αυτη την κατηγορια

Θέλει 3 Γκάμπριελ για κολατσό που έπαιρνε 600 πέρσι
stefkorner
QUOTE (Ginobili @ Mar 11 2019, 07:34 ) *
Θέλει 3 Γκάμπριελ για κολατσό που έπαιρνε 600 πέρσι


ασυζητητι! ο Τομας ειναι παικτης ! ο Γκαμπριελ ειναι περισσοτερο διασκεδαστης.. rolleyes.gif
o Γκαμπριελ πλησιαζε το ζωγραφιστο μονο για να καρφωσει..!
ο Ντεσον γινεται ολο κ καλυτερος εκει ! οταν τον πρωτοειδα στην προετοιμασια να παιζει 4,ελεγα οτι δεν ειναι δυνατον αυτος ο παικτης να σταθει ως βασικο 4ρι στον Παναθηναικο ! τωρα με την προοδο που εχει δειξει ειμαι κοντα στο να πω οτι δεν με χαλαει η παραμονη του..!απλα ειναι το τριποντο του που εχει πεσει πολυ !
αν διατηρουσε ενα 40ρι % θα γινομουν μεχρι και φαν..που λεει ο λογος tongue.gif
εχει επιθετικο ταλεντο ο παικτης! αυτο το γνωριζαμε! και απο οτι αποδεικνυεται δεν ειναι τοσο χαμηλο το μπασκετικο iq του ,απο την στιγμη που προοδευει σε τετοια ηλικια ,σε μια θεση που πρωτη φορα την παιζει μονιμα ,εμπλουτιζοντας το ρεπερτοριο του ! εχει μαλιστα κ καλο επιθετικο ριμπαουντ !
στην αμυνα βεβαια ειναι πολυ ελαφρυς για να αμυνθει ,ειδικα απο το ποστ και γενικα δεν εχει αμυντικο ενστικτο !! χωρις καλους αμυντικους να του δινουν βοηθεια απο το 3 και το 5 θα εκτιθεται μονιμα !εκει δεν προσδοκω σε καποια βελτιωση..
stevebucknall11
QUOTE (stefkorner @ Mar 11 2019, 02:00 ) *
ασυζητητι! ο Τομας ειναι παικτης ! ο Γκαμπριελ ειναι περισσοτερο διασκεδαστης.. rolleyes.gif
o Γκαμπριελ πλησιαζε το ζωγραφιστο μονο για να καρφωσει..!
ο Ντεσον γινεται ολο κ καλυτερος εκει ! οταν τον πρωτοειδα στην προετοιμασια να παιζει 4,ελεγα οτι δεν ειναι δυνατον αυτος ο παικτης να σταθει ως βασικο 4ρι στον Παναθηναικο ! τωρα με την προοδο που εχει δειξει ειμαι κοντα στο να πω οτι δεν με χαλαει η παραμονη του..!απλα ειναι το τριποντο του που εχει πεσει πολυ !
αν διατηρουσε ενα 40ρι % θα γινομουν μεχρι και φαν..που λεει ο λογος tongue.gif
εχει επιθετικο ταλεντο ο παικτης! αυτο το γνωριζαμε! και απο οτι αποδεικνυεται δεν ειναι τοσο χαμηλο το μπασκετικο iq του ,απο την στιγμη που προοδευει σε τετοια ηλικια ,σε μια θεση που πρωτη φορα την παιζει μονιμα ,εμπλουτιζοντας το ρεπερτοριο του ! εχει μαλιστα κ καλο επιθετικο ριμπαουντ !
στην αμυνα βεβαια ειναι πολυ ελαφρυς για να αμυνθει ,ειδικα απο το ποστ και γενικα δεν εχει αμυντικο ενστικτο !! χωρις καλους αμυντικους να του δινουν βοηθεια απο το 3 και το 5 θα εκτιθεται μονιμα !εκει δεν προσδοκω σε καποια βελτιωση..

Eμένα μου αρέσει ο Τόμας, καταλαβαίνω όμως και την κριτική που του ασκείται. Από την άλλη βλέπω κάτι περίεργους εφιάλτες ότι πήραμε Σίκμα και μας βγήκε Πάνκο και δεν βρίσκουμε Γκιστ να τον ανταλλάξουμε.
doctorjekil
QUOTE(Ginobili @ Mar 11 2019, 01:34 ) *
Θέλει 3 Γκάμπριελ για κολατσό που έπαιρνε 600 πέρσι

Το ιδιο αστειοι ειναι και οι δυο...αλλα η διαφορα ειναι οτι περσυ ειχες τον Σιγκλετον για βασικο 4αρι και ο Γκαμπριελ ηταν συμπληρωματικος...ενω φετος ο Τομας ειναι το βασικο σου 4αρι...
stefkorner
QUOTE (doctorjekil @ Mar 11 2019, 17:01 ) *
Το ιδιο αστειοι ειναι και οι δυο...αλλα η διαφορα ειναι οτι περσυ ειχες τον Σιγκλετον για βασικο 4αρι και ο Γκαμπριελ ηταν συμπληρωματικος...ενω φετος ο Τομας ειναι το βασικο σου 4αρι...


αμυντικα ειναι παικτης του 9 ο Κρις ,ενω ο Ντεσον του 6 στην καλυτερη..!
ομως επιθετικα το ταλεντο του Ντεσονακου ειναι μεγαλυτερο ! ο Σιγκλεντον εχει ενα καλυτερο τριποντο (το οποιο φετος εχει πεσει στο 35 % ) αλλα περα απ αυτο ειναι πολυ μονοδιαστατος εκτελεστικα !και οχι μονο μονοδιαστατος ,αλλα και αστοχος !φετος εχει ενα πολυ φτωχο 33.7 % διποντα ohmy.gif
O Τομας εχει διποντο 56.8 % !τεραστια διαφορα ! με πολυ μεγαλυτερο ρεπερτοριο !

κατ εμε το κασε του Ντεσον θα επρεπε να ειναι καπου στα 800 χιλιαρικα
ενω του Σιγκλεντον 1.3-1.4 !

αυτη την στιγμη ο ενας αμοιβεται με 0.5 κ ο αλλος με 2m ,κατι το οποιο πιστευω πως δεν αντιπροσωπευει καθολου την πραγματικοτητα ,ως προς την διαφορα δυναμικης τους συνολικα !αντιθετως μπορει να πει καποιος οτι παραπλανει κιολας..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.