Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jun 6 2018, 09:45 ) *
το πανακριβοτατη απο που προκυπτει ; εγω τουλαχιστον την υπολογιζω στα φετινα επιπεδα μπατζετ! αν βαλουμε και τις προσθηκες Πειν-Τζειμς κατω απ αυτα..
υπερπληθωρα στο 5 ,αλλα με περιορισμενη ποιοτητα στα βασικα forward


Κατ'αρχήν από την ανανέωση του Καλάθη που θα σας εκτοξεύσει τον προϋπολογισμό.
Έπειτα από τη μεταγραφή του Πάπι που θα σας κοστίσει ο κούκος αηδόνι. (Πιο ακριβά από ότι αν κλείσε σε μας.)
Ο Μπομπουά ελεύθερος μεν αλλά καυτός φέτος θα θέλει ένα χαρτί μίνιμουμ όπως και δήποτε.
Ο Ζήσης ποτέ του δεν ήταν φθηνός ακόμα και τώρα στα τελευταία του - πόσο μάλλον για να γυρίσει Α1 που δεν το πολυψήνει κιόλας.
Ο Γκουντάιτις έξτρα ακριβός( αν δεν είχε κλείσει στο Μεδιολάνουμ).

Ο Μπουντούρης επίσης.

Ο Μουρ θα το θέλει το 600-700αρι του όπως και ο Βεζένκοφ.

Επαναλαμβάνω όμως το πράγμα ξεκινάει από τον Καλάθη που να υπολογίζετε σε αύξηση που αντιστοιχούσε σε ένα ακόμα καλό συμβόλαιο αμερικάνου.

Μιλώντας για αμερικάνους, νομίζω ότι το παρακάνατε αυτά τα χρόνια με τους Αμερικάνους και για αυτό μου άρεσε και η 14αδα του Shtarkws.

Μια χαρά θα είσαστε στα f παρεμπιπτόντως. Ο Πάπι και ο Μουρ πρωτίστως θα ήταν κομπλέ στο 3 ενώ θα βλέπαμε και συχνά σχήματα Καλάθη- Μπομπουά και Ζήση ή Παππά να καλύπτουν μαζί τις 3 θέσεις της περιφέρειας με τον Θανάση μπαλαντέρ στο 3 και το 4.
Ο Βέζε με έναν άλλο αμερικάνο δίπλα του κι όχι τον Γκιστ, επίσης θα ήταν οκ. Η μόνη αλλαγή που θα έκανα θα ηταν αντι Πειν ένα 4αρι και τον Γκιστ τελευταίο 5αρι να εναλλάσσεται με τον Καρδιτσιώτη σέντερ.

Πρότεινε το πιο ισορροπημένο ρόστερ ο φίλος νομίζω.


*Και για να την προσαρμόσω και σε πιο βατά επίπεδα, θα άλλαζα τον παικταρά αλλά κλεισμένο αλλού και με κασέ κόντα στο μύριο, Γκουντάιτις με τον φθηνότερο Πουστοβόι ή Μ. Φαλ ή έστω κάποιον οικονομικό ΜΑΠ στύλ Έλεγκαρ ας πούμε και στη θέση του Πειν θα έπαιρνα τον πιο ακριβό από τον Πειν αλλά πολύυυ καλύτερο Pf -C Τζουάν Τζόνσον.
giorgos14
QUOTE(shtarkws @ Jun 6 2018, 06:10 ) *
1) Καλάθης - Ζήσης - Γκίκας
2) Μπουμπουά - Παππάς
3) Παπαπέτρου - Θανάσης - Μουρ
4) Βεζένκοφ - Γκίστ - Μήτογλου
5) Γκουντάιτις - Πέιν - Μπουρουσης


Θα μου επιτρέψεις καθαρά μπασκετικά να κρατήσω μία επιφύλαξη για το ρόστερ γιατί προσπαθείς να πας στο άλλο άκρο συγκριτικά με φέτος. Από το μόνο τρίποντο στο καθόλου τρίποντο. Γιατί αν υπολογίσεις μία 5αδα που περιλαμβάνει Καλάθη ή Ζήση, Θανάση ή Μουρ και Γκουντάιτις ή Μπουρου τότε το spacing γίνεται άγνωστη λέξη. Θα αφήνουν Καλάθη στα 2 μέτρα( ζήση όχι τόσο αλλά και πάλι προτιμάει το drive), Μουρ ή Θανάση στα 3 μέτρα και θα έχεις Γκουντάιτις ή Μπουρού να παλεύουν να ποστάρουν με τον παίκτη τους, τον παίκτη από το 3 και τον παίκτη του Καλάθη σε απόσταση 1 μέτρου. Επίσης Γκίκας δυστυχώς λόγω κορμιού θα έχει παρόμοιες αμυντικές αδυναμίες με Λεκα με μόνο θετικό ότι δεν πιάνει θέση ξένου
stefkorner
τον Σουηδο τον Ερικσον της Μπαρτσα τον θυμαστε ; τον ειδατε σε κανα ματς φετος της Γκραν Καναρια ; εγω που ετυχε να τον δω σε 2ματσακια ,ξετρελαθηκα!τεραστια εξελιξη (24.5 χρονων) !θα πονταρα οτι θα βγαλει ματια στην επομενη ευρωλιγκα!
μακαρι να μπορουσαμε να τον κλεψουμε ! μπομπερ απο το 2 και το 3 ,διμετρος ! θα πορωσει κοσμο rolleyes.gif
basket72
QUOTE (giorgos14 @ Jun 6 2018, 10:17 ) *
Θα μου επιτρέψεις καθαρά μπασκετικά να κρατήσω μία επιφύλαξη για το ρόστερ γιατί προσπαθείς να πας στο άλλο άκρο συγκριτικά με φέτος. Από το μόνο τρίποντο στο καθόλου τρίποντο. Γιατί αν υπολογίσεις μία 5αδα που περιλαμβάνει Καλάθη ή Ζήση, Θανάση ή Μουρ και Γκουντάιτις ή Μπουρου τότε το spacing γίνεται άγνωστη λέξη. Θα αφήνουν Καλάθη στα 2 μέτρα( ζήση όχι τόσο αλλά και πάλι προτιμάει το drive), Μουρ ή Θανάση στα 3 μέτρα και θα έχεις Γκουντάιτις ή Μπουρού να παλεύουν να ποστάρουν με τον παίκτη τους, τον παίκτη από το 3 και τον παίκτη του Καλάθη σε απόσταση 1 μέτρου. Επίσης Γκίκας δυστυχώς λόγω κορμιού θα έχει παρόμοιες αμυντικές αδυναμίες με Λεκα με μόνο θετικό ότι δεν πιάνει θέση ξένου



Έχεις το δίκιο σου και για αυτό θα μπορούσε να κρατήσει ας πούμε Ρίβερς και να μην φέρει Μουρ.
Από την άλλη Μπομπουά και Βεζένκοφ είναι άριστοι σουτέρ ενώ κι ο Ζήσης είναι αξιοπρεπής όταν πλαισιώνεται κι από άλλους καλύτερους από αυτόν σουτέρ.

Ο Μπουρούσης επίσης πάντως θα βοηθούσε στο άνοιγμα χώρων με το εν γένει παιχνίδι του. Επιπλέον ο Μουρ στο β' γύρο σα να ανέβασε ποσοστά έξω από το 3π.

* Όσο για τον Έρικσον δεν του κουνάει από την Ισπανία μετά τη φετινή περίοδο του, δεδομένου του ισπανικού διαβατηρίου του. Ήδη οι φίλοι της Μπάρτσα τον αναπολούν.
montgomery
QUOTE (stefkorner @ Jun 6 2018, 10:18 ) *
τον Σουηδο τον Ερικσον της Μπαρτσα τον θυμαστε ; τον ειδατε σε κανα ματς φετος της Γκραν Καναρια ; εγω που ετυχε να τον δω σε 2ματσακια ,ξετρελαθηκα!τεραστια εξελιξη (24.5 χρονων) !θα πονταρα οτι θα βγαλει ματια στην επομενη ευρωλιγκα!
μακαρι να μπορουσαμε να τον κλεψουμε ! μπομπερ απο το 2 και το 3 ,διμετρος ! θα πορωσει κοσμο rolleyes.gif


και μενα μου αρεσει πολυ ο Ερικσον...τον ειχα προσεξει απο την Μπαρτσελονα.
stefkorner
η απο-Αμερικανοποιηση την επομενη σεζον θεωρω πως θα μοιαζει επιβεβλημενη !
σε περιπτωση που εκτος του Γκιστ μεινει ενας ακομα Αμερικανος απο το φετινο ροστερ ,αντε να προχωρησουμε στην αποκτηση ενος ακομα !
οι υπολοιποι 3 -4 ξενοι θα πρεπει να ειναι ευρωπαιοι / η γενικα διεθνεις με παραστασεις απο μεγαλα τουρνουα,σαν τον Μπροκχοφ πχ που προτεινουμε
giorgos14
QUOTE(basket72 @ Jun 6 2018, 07:23 ) *
Έχεις το δίκιο σου και για αυτό θα μπορούσε να κρατήσει ας πούμε Ρίβερς και να μην φέρει Μουρ.
Από την άλλη Μπομπουά και Βεζένκοφ είναι άριστοι σουτέρ ενώ κι ο Ζήσης είναι αξιοπρεπής όταν πλαισιώνεται κι από άλλους καλύτερους από αυτόν σουτέρ.

Ο Μπουρούσης επίσης πάντως θα βοηθούσε στο άνοιγμα χώρων με το εν γένει παιχνίδι του. Επιπλέον ο Μουρ στο β' γύρο σα να ανέβασε ποσοστά έξω από το 3π.

* Όσο για τον Έρικσον δεν του κουνάει από την Ισπανία μετά τη φετινή περίοδο του, δεδομένου του ισπανικού διαβατηρίου του. Ήδη οι φίλοι της Μπάρτσα τον αναπολούν.


Δεν χάνεις από το τρίποντο του μπουρουση και του ζηση όμως όπως δεν χάνεις και από το σουτ του Πρίντεζη και του Παπανικολάου. Και 1 και 2 να βάλουν αν όλες οι άλλες επιθέσεις είναι βραχυκυκλωμενες δεν θα υπάρχει καλό τέλος. Και μην ξεχνάτε ότι ο Καλαθης παίζει το μπάσκετ που παίζει όταν έχει δίπλα του αθλητικά 5ρια. Αν είναι να δώσεις 3 μύρια το χρόνο στον Καλαθη και να τον περιορίσεις ξανά στο 5-5 τι κερδίζεις;
basket72
QUOTE (giorgos14 @ Jun 6 2018, 10:38 ) *
Δεν χάνεις από το τρίποντο του μπουρουση και του ζηση όμως όπως δεν χάνεις και από το σουτ του Πρίντεζη και του Παπανικολάου. Και 1 και 2 να βάλουν αν όλες οι άλλες επιθέσεις είναι βραχυκυκλωμενες δεν θα υπάρχει καλό τέλος. Και μην ξεχνάτε ότι ο Καλαθης παίζει το μπάσκετ που παίζει όταν έχει δίπλα του αθλητικά 5ρια. Αν είναι να δώσεις 3 μύρια το χρόνο στον Καλαθη και να τον περιορίσεις ξανά στο 5-5 τι κερδίζεις;


Συμφωνώ με το εν γένει σκεπτικό σου απλώς συμπλήρωσα κάτι επιμέρους. Π.χ όντως ο Καλάθης θέλει ένα 5αρι που να μπορεί να βυθιστεί σωστά στη ρακέτα, να παίξει καλά το pnr να έχει καλά χέρια και timing. Αν αυτό είναι αθλητικό ή αν είναι ο πανύψηλος, Ταβάρες ή ο Μιλουτίνοβ ή ο Γκουντάιτις και ο Πουστοβόι δεν έχει τόσο σημασία. Δεν είναι ανάγκη να είναι ο Λάσμε ή ο Τάιιους ας πούμε. Σίγουρα δεν το έχει αυτό ο Μπουρούσης, όμως δίνει άλλα χαρακτηριστικά στην επίθεση σας που θα συμπληρώνουν έναν ψηλό με δυνατότητα στο pnr και τον Γκιστ ή τον Πειν ας πούμε.

Κοντολογίς μια τριάδα με Γκουντάιτις (φευ.. rolleyes.gif ) ή Πουστοβόι π.χ, Γκιστ ή Πέιν και Μπουρούσης θα σας εκτόξευε συγκριτικά με τις φετινές σας που περιελάμβαναν Βουγιού και ¨Ογκαστ.
giorgos14
QUOTE(basket72 @ Jun 6 2018, 08:56 ) *
Κοντολογίς μια τριάδα με Γκουντάιτις (φευ.. rolleyes.gif ) ή Πουστοβόι π.χ, Γκιστ ή Πέιν και Μπουρούσης θα σας εκτόξευε συγκριτικά με τις φετινές σας που περιελάμβαναν Βουγιού και ¨Ογκαστ.

Θα ΤΟΥΣ εκτόξευε. Καθόμαστε 2 Ολυμπιακοι και αναλυουμε το μελλοντικό ρόστερ του ΠΑΟ. Περαστικά μας συνάδελφε
green_sky
Εμεις μπορει να γραφουμε ροστερ, αλλα υπαρχουν καποια δεδομενα.
Το αγωνιστικο μπατζετ της ομαδας φετος, ηταν περιπου στα 10 μυρια.
Ας υποθεσουμε οτι το κραταει ιδιο και την επομενη χρονια.Πολυ φοβαμαι οτι αν το μειωσει αισθητα για τους δικους του λογους ο Οσφπ θα ακολουθησει και ο Δ.Γ, αλλα ας υποθεσουμε οτι το κραταει ιδιο .
Ας υποθεσουμε επισης, οτι ανανεωνει ο Καλαθης με 2.5 μυρια καθαρα.
Για να μην κοροιδευομαστε κανονικα χρειαζονται αλλοι δυο γκαρντ πρωτης γραμμης στην περιφερεια,αλλα ας πουμε οτι θα παρει εναν ακομα πολυ καλο.Για να παρεις παιχτη που να ειναι τοπ περιφερειακος,θελεις συμβολαιο κοντα στο 1.5 μυριο.
Πανω κατω εκει.Αρα 2.5 ο Καλαθης και 1.5 ο αλλος γκαρντ, ειμαστε στα 4 μυρια.
Σε αυτα θα πρεπει να προσθεσουμε και το συμβολαιο του Γκιστ που υπαρχει και ειναι κοντα στο μυριο.Κατι λιγοτερο.
Αρα χοντρα χοντρα απο τα δεκα μυρια του αγωνιστικου μπατζετ τα πεντε θα πανε σε 3 παιχτες.
Επομενως θα πρεπει να φτιαχτει μια ομαδα που οι υπολοιποι εννια παιχτες θα κοστιζουν 5 μυρια.
Για ποιο F4 μπορουμε να μιλαμε με τετοια νουμερα ?Δεν βγαινουν ρε παιδια τα κουκια.
Θα μου πει καποιος και τι προτεινεις ρε φιλε ?Να μην προσπαθησει να κρατησει τον Καλαθη ? Ο Καλαθης ειναι πολυ καλος παιχτης.Εχει θεματακι με το σουτ αλλα αν ειχε και αψογο σουτ,δεν θα επαιζε στην Ευρωπη.
Το συμβολαιο του Καλαθη ομως,ειναι πολυτελεια για αυτον τον Παναθηναικο.Ειναι σαν να εχεις ενα αμαξι της σειρας και να το δινεις να το καβαλησει ο Χαμιλτον και μετα να του ζητας τα ρεστα γιατι παει αργα.Δεν φταιει ρε φιλε ο οδηγος ,το αμαξι φταιει.
Επομενως εγω ειμαι της αποψης ναι στον Καλαθη,αλλα να βαλει και αυτος λιγο νερο στο κρασι του.οχι πολυ, λιγο.
Τοσο ωστε αν κανει και μια υπερβασουλα ο Δ.Γ,να εχει ο Παναθηναικος τρια γκαρντ πρωτης γραμμης.
Αν ειναι να κανει ανω κατω την ομαδα και να εχει τρανταχτα κενα σε αλλες θεσεις ,προσπαθωντας να κρατησει τον Καλαθη με καθε τροπο,τοτε εγω δεν ειμαι συμφωνος.
basket72
QUOTE (giorgos14 @ Jun 6 2018, 11:04 ) *
Θα ΤΟΥΣ εκτόξευε. Καθόμαστε 2 Ολυμπιακοι και αναλυουμε το μελλοντικό ρόστερ του ΠΑΟ. Περαστικά μας συνάδελφε


smiley.gif smiley.gif Πετυχημένο- μου διέφυγε.
montgomery
QUOTE (green_sky @ Jun 6 2018, 11:05 ) *
Εμεις μπορει να γραφουμε ροστερ, αλλα υπαρχουν καποια δεδομενα.
Το αγωνιστικο μπατζετ της ομαδας φετος, ηταν περιπου στα 10 μυρια.
Ας υποθεσουμε οτι το κραταει ιδιο και την επομενη χρονια.Πολυ φοβαμαι οτι αν το μειωσει αισθητα για τους δικους του λογους ο Οσφπ θα ακολουθησει και ο Δ.Γ, αλλα ας υποθεσουμε οτι το κραταει ιδιο .
Ας υποθεσουμε επισης, οτι ανανεωνει ο Καλαθης με 2.5 μυρια καθαρα.
Για να μην κοροιδευομαστε κανονικα χρειαζονται αλλοι δυο γκαρντ πρωτης γραμμης στην περιφερεια,αλλα ας πουμε οτι θα παρει εναν ακομα πολυ καλο.Για να παρεις παιχτη που να ειναι τοπ περιφερειακος,θελεις συμβολαιο κοντα στο 1.5 μυριο.
Πανω κατω εκει.Αρα 2.5 ο Καλαθης και 1.5 ο αλλος γκαρντ, ειμαστε στα 4 μυρια.
Σε αυτα θα πρεπει να προσθεσουμε και το συμβολαιο του Γκιστ που υπαρχει και ειναι κοντα στο μυριο.Κατι λιγοτερο.
Αρα χοντρα χοντρα απο τα δεκα μυρια του αγωνιστικου μπατζετ τα πεντε θα πανε σε 3 παιχτες.
Επομενως θα πρεπει να φτιαχτει μια ομαδα που οι υπολοιποι εννια παιχτες θα κοστιζουν 5 μυρια.
Για ποιο F4 μπορουμε να μιλαμε με τετοια νουμερα ?Δεν βγαινουν ρε παιδια τα κουκια.
Θα μου πει καποιος και τι προτεινεις ρε φιλε ?Να μην προσπαθησει να κρατησει τον Καλαθη ? Ο Καλαθης ειναι πολυ καλος παιχτης.Εχει θεματακι με το σουτ αλλα αν ειχε και αψογο σουτ,δεν θα επαιζε στην Ευρωπη.
Το συμβολαιο του Καλαθη ομως,ειναι πολυτελεια για αυτον τον Παναθηναικο.Ειναι σαν να εχεις ενα αμαξι της σειρας και να το δινεις να το καβαλησει ο Χαμιλτον και μετα να του ζητας τα ρεστα γιατι παει αργα.Δεν φταιει ρε φιλε ο οδηγος ,το αμαξι φταιει.
Επομενως εγω ειμαι της αποψης ναι στον Καλαθη,αλλα να βαλει και αυτος λιγο νερο στο κρασι του.οχι πολυ, λιγο.
Τοσο ωστε αν κανει και μια υπερβασουλα ο Δ.Γ να εχει ο Παναθηναικος τρια γκαρντ πρωτης γραμμης.
Αν ειναι να κανει ανω κατω την ομαδα και να εχει τρανταχτα κενα σε αλλες θεσεις ,προσπαθωντας να κρατησει τον Καλαθη με καθε τροπο,τοτε εγω δεν ειμαι συμφωνος.



Συμφωνω απολυτα!Θεωρω πως οσο καλος παικτης και αν ειναι ο Καλαθης το ποσο που παιρνει ειναι δυσβασταχτο,δεδομενου του συνολικου μπατζετ...Φετος πηραμε τον Λεκα απο πισω του,ο οποιος μπορει να εχει προοπτικες αλλα δεν παυει να ειναι ανερχομενος...στην ουσια ειναι για τριτος p.g την στιγμη που χρειαζομαστε ενα δευτερο fisrt class p.g,o οποιος ομως κοστιζει το λιγοτερο 1 εκατ. και πολυ αμφιβαλω αν θα αποκτησουμε και του χρονου...Ομοιως το οικονομικο στοιχιζει και στις υπολοιπες θεσεις και ειδικα στην θεση 5,γιατι τα πολυ καλα πενταρια κοστιζουν πανω απο 1 εκατ..
john wick
QUOTE (green_sky @ Jun 6 2018, 08:05 ) *
Εμεις μπορει να γραφουμε ροστερ, αλλα υπαρχουν καποια δεδομενα.
Το αγωνιστικο μπατζετ της ομαδας φετος, ηταν περιπου στα 10 μυρια.
Ας υποθεσουμε οτι το κραταει ιδιο και την επομενη χρονια.Πολυ φοβαμαι οτι αν το μειωσει αισθητα για τους δικους του λογους ο Οσφπ θα ακολουθησει και ο Δ.Γ, αλλα ας υποθεσουμε οτι το κραταει ιδιο .
Ας υποθεσουμε επισης, οτι ανανεωνει ο Καλαθης με 2.5 μυρια καθαρα.
Για να μην κοροιδευομαστε κανονικα χρειαζονται αλλοι δυο γκαρντ πρωτης γραμμης στην περιφερεια,αλλα ας πουμε οτι θα παρει εναν ακομα πολυ καλο.Για να παρεις παιχτη που να ειναι τοπ περιφερειακος,θελεις συμβολαιο κοντα στο 1.5 μυριο.
Πανω κατω εκει.Αρα 2.5 ο Καλαθης και 1.5 ο αλλος γκαρντ, ειμαστε στα 4 μυρια.
Σε αυτα θα πρεπει να προσθεσουμε και το συμβολαιο του Γκιστ που υπαρχει και ειναι κοντα στο μυριο.Κατι λιγοτερο.
Αρα χοντρα χοντρα απο τα δεκα μυρια του αγωνιστικου μπατζετ τα πεντε θα πανε σε 3 παιχτες.
Επομενως θα πρεπει να φτιαχτει μια ομαδα που οι υπολοιποι εννια παιχτες θα κοστιζουν 5 μυρια.
Για ποιο F4 μπορουμε να μιλαμε με τετοια νουμερα ?Δεν βγαινουν ρε παιδια τα κουκια.
Θα μου πει καποιος και τι προτεινεις ρε φιλε ?Να μην προσπαθησει να κρατησει τον Καλαθη ? Ο Καλαθης ειναι πολυ καλος παιχτης.Εχει θεματακι με το σουτ αλλα αν ειχε και αψογο σουτ,δεν θα επαιζε στην Ευρωπη.
Το συμβολαιο του Καλαθη ομως,ειναι πολυτελεια για αυτον τον Παναθηναικο.Ειναι σαν να εχεις ενα αμαξι της σειρας και να το δινεις να το καβαλησει ο Χαμιλτον και μετα να του ζητας τα ρεστα γιατι παει αργα.Δεν φταιει ρε φιλε ο οδηγος ,το αμαξι φταιει.
Επομενως εγω ειμαι της αποψης ναι στον Καλαθη,αλλα να βαλει και αυτος λιγο νερο στο κρασι του.οχι πολυ, λιγο.
Τοσο ωστε αν κανει και μια υπερβασουλα ο Δ.Γ,να εχει ο Παναθηναικος τρια γκαρντ πρωτης γραμμης.
Αν ειναι να κανει ανω κατω την ομαδα και να εχει τρανταχτα κενα σε αλλες θεσεις ,προσπαθωντας να κρατησει τον Καλαθη με καθε τροπο,τοτε εγω δεν ειμαι συμφωνος.




δες πόσο κόστισε το μπάτζετ της ζαλγκιρις...
Μια χαρά μπορούμε να πάμε F4.
θα μου πεις γιατί δεν πάμε;
Αλλη κουβέντα αυτη

stefkorner
το συμβολαιο Κουζμινσκας στην Αρμανι ξερει μηπως κανεις τι προβλεπει για την επομενη σεζον ;
επειδη αυτοι ειναι αλλοπροσαλλοι δεν αποκλειεται να τον αφηνουν και ελευθερο τζαμπα(αν πηραν τα δικαιωματα του απο τους Knicks) με δεδομενο και οτι δεν φαινεται να επιασε κ αυτος στο Μιλανο ! γενικα ασχημη η χρονια του.
ειναι ομως παιχταρα και ευκολα μπορει να κανει το restart ! απο τους παικτες που στα καλα τους σε στελνουν f4 πιστευω
green_sky
QUOTE (john wick @ Jun 6 2018, 11:26 ) *
δες πόσο κόστισε το μπάτζετ της ζαλγκιρις...
Μια χαρά μπορούμε να πάμε F4.
θα μου πεις γιατί δεν πάμε;
Αλλη κουβέντα αυτη

Ξερεις ποιο ειναι το λαθος που κανουμε ? Κοιταμε τις εξαιρεσεις γιατι μας βολευουν και αφηνουμε τον κανονα στην ακρη.
Η Ζαλγκιρις ειναι η εξαιρεση ,δεν ειναι ο κανονας.Επεσε με τον Ολυμπιακο που την δεδομενη χρονικη περιοδο δεν ηταν σε καλη κατασταση και περασε.
Αν επεφτε με την ΤΣΣΚΑ θα περναγε ? Αν επεφτε με την Ρεαλ θα περναγε ? Αν επεφτε με την Φενερ θα περναγε ? Αν επεφτε με τον Ολυμπιακο προηγουμενων χρονων θα περναγε ?
Εγω νομιζω οτι ο φετεινος Ολυμπιακος ειναι ο χειροτερος της τελευταιας επταετιας.
Ωραιο μπασκετ επαιξαν οι Λιθουανοι ,αλλα τους ευνοησαν και οι συγκαιριες.
Και μην ξεχνας το εξης :Απο τοτε που αλλαξε το format της Ευρωλιγκα, η Μπαρτσελονα και η Μακαμπι δεν υπαρχουν.
Προκειται ομως για ομαδες με μπατζετ και με ιστορια και φανελα στο μπασκετ.
Με τον εναν ή τον αλλο τροπο, καποια στιγμη θα την βρουν την ακρη.
Δεν ειναι καθολου δυσκολο απο εκει που μιλαμε για τετραδες ,να παλευουμε για να μπουμε οχταδα.
Δες αλλωστε και φετος ποσες νικες ηταν η διαφορα αναμεσα στον τεταρτο και τον εβδομο.
Επομενως μην πιανουμε μεμονομενα παραδειγματα και προσπαθουμε να βρουμε ετσι ακρη.
Ο Παναθηναικος φετος ειχε τρανταχτες ελλειψεις και στο 3 και στο 5 και αυτο πληρωσε.Εικοσι ριμπαουντ περισσοτερα πηρε ο Ισπανος μεσα στην εδρα μας στο παιχνιδι must win της χρονιας.Αντι λοιπον να προσπαθουμε να βρουμε αλλες ομαδες που με μικρο μπατζετ εκαναν μια διακριση ,καλο θα ηταν να κανουμε την αυτοκριτικη μας γιατι μονο ετσι στο μελλον μπορει να γινει κατι καλο.
Ουτε ο Σαρας θα μας σωσει ουτε κανενας.Ουτε ξαφνικα εγινε ο Γιασκεβιτσιους ο γκουρου του μπασκετ και οι υπολοιποι προπονητες της Ευρωλιγκα δεν γνωριζουν το αθλημα.Σε αυτο το επιπεδο οι περισοστεροι ειναι τοπ προπονητες.
Απλα το ροστερ θελει χτισιμο με μια λογικη και με ορθολογισμο και δεν χρειαζονται ουτε κινησεις για τους φιλαθλους ,ουτε κινησεις εντυπωσεων.Και ο Πασκουαλ αν μεινει πρεπει να γινει πιο απαιτητικος στα θελω του.Αν δεν συναινει με την παραμονη του ταδε παιχτη τοτε να επιβαλλει την γνωμη του αλλιως να την κανει.
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jun 6 2018, 11:38 ) *
το συμβολαιο Κουζμινσκας στην Αρμανι ξερει μηπως κανεις τι προβλεπει για την επομενη σεζον ;
επειδη αυτοι ειναι αλλοπροσαλλοι δεν αποκλειεται να τον αφηνουν και ελευθερο τζαμπα(αν πηραν τα δικαιωματα του απο τους Knicks) με δεδομενο και οτι δεν φαινεται να επιασε κ αυτος στο Μιλανο ! γενικα ασχημη η χρονια του.
ειναι ομως παιχταρα και ευκολα μπορει να κανει το restart ! απο τους παικτες που στα καλα τους σε στελνουν f4 πιστευω


Συμφωνώ! Τον έχω προτείνει κι εγώ τον Λιθουανό στο τόπικ αυτό. Θα ήταν το alter ego του άμπαλου Θανάση στο 3-4. Πολύ καλή μεταγραφή για τον τωρινό Παναθηναϊκό με ένα 4-5 αρο στυλ Τζουαν Τζόνσον. Και με τον επίσης διπλο-τριπλο θεσίτη Μουρ θα είχατε καλύψει όλη την 12 αδα με 9-10 παίκτες ροτέισον που για μένα είναι το ιδανικό για Ευρωλίγκα πάντα.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jun 6 2018, 17:42 ) *
Συμφωνώ! Τον έχω προτείνει κι εγώ τον Λιθουανό στο τόπικ αυτό. Θα ήταν το alter ego του άμπαλου Θανάση στο 3-4. Πολύ καλή μεταγραφή για τον τωρινό Παναθηναϊκό με ένα 4-5 αρο στυλ Τζουαν Τζόνσον. Και με τον επίσης διπλο-τριπλο θεσίτη Μουρ θα είχατε καλύψει όλη την 12 αδα με 9-10 παίκτες ροτέισον που για μένα είναι το ιδανικό για Ευρωλίγκα πάντα.


θα μπορουσες να τον πεις καπως ατεχνο τον θαναση!μας το χαλας με το <αμπαλος > ,αλλα τεσπα rolleyes.gif
ο Κουζμινσκας θεωρω πως ειναι παικτης που αν δουλεψει το καλοκαιρι για να επανελθει στα προ διετιας του στανταρ ,θα μπορει να ειναι στα 3 τοπ 4ρια ευρωλιγκας ,ανετοτατα! αλλα παροτι μιλαμε για Αρμανι ,δεν παυει να μου φαινεται δυσκολο να αποκτηθει ως ελευθερος !εκτος αν διατηρουν τα δικαιωματα οι Knicks και τα παραχωρουν σε αλλη ομαδα για τν επομενη σεζον..
pan24
Ροστερακι

1)Καλαθης,Μισιτς,οποιος να'ναι αφου μονο για προπονησεις θα ειναι
2)Μπομπουα,Παππας
3)Μπροκχοφ,Ριβερς,Θανασης
4)Γκιλ/Ερλ Κλαρκ,Βεζενκοφ,Μητογλου
5)Πλαις/Πουστοβι,Γκιστ,Βουγιουκας

Αυτο το ροστερ εχει 7 ξενους.Αν ο Γκιστ δεν καταφερει να βγαλει διαβατηριο στο πρωταθλημα εχεις εκτος εναν εκ των Ριβερς,Μπροκχοφ

Ο Μισιτς δεν μπορει να παιξει μαζι με τον Καλαθη αλλα δεν πιστευω να εχει κασε πανω απο 500 χιλιαρικα.Ειναι οτι πρεπει για να εχουμε εναν δημιουργο οταν ειναι ο Καλαθης εκτος και εχουν παρομοιο στυλ παιχνιδιου

Ο Μπομπουα καλος,ακριβος και θα θελει 1+ χαρτι αλλα τι να κανουμε καπου πρεπει να πληρωσεις.Και ο Τζειμς αν εμενε τοσα θα επαιρνε

Στο 3 κραταω Ριβερς για το σουτ και επειδη μετα απο την κακη σεζον που εκανε δυσκολο να παρει πολυ πανω απο τα 650 που επαιρνε φετος.Εκτος αν θελει να τα κονομησει σε καμια Ρωσικη του eurocup που τοτε αναγκαστικα τον αφηνεις
Μπροκχοφ γιατι εχει σουτ,παιζει και αμυνα

Στο 4 ο Γκιλ ειναι αυτος που πρεπει να χτυπησουμε.Ομως ειναι δυσκολο,θα ενδιαφερθουν πολλοι και δεν πιστευω οτι τελικα θα φυγει απο Ρωσια(ΤΣΣΚΑ η Χιμκι).Ομως πρεπει να προσπαθησουμε
Αν δεν γινει με αυτον ο Ερλ Κλαρκ της Μπεσικτας ειναι μια καλη λυση καποιου που εχει παρομοιο στυλ με Σινγκλετον με τα ιδια η λιγοτερα λεφτα

Κουζμινσκας δεν αναφερω γιατι η Αρμανι και φετος φτιαχνει πολυ καλο ροστερ και ο ιδιος θα ψαχτει για να επιστρεψει nba(αν θυμαμαι καλα εχει opt out).Αν ειναι ελευθερος τον θελω ως πρωτη επιλογη για το 4

stef δεν υφισταται δανεικος απο ομαδα nba,δεν προβλεπεται κατι τετοιο.Οι knicks τον εδιωξαν και ειναι ελευθερος να παει οπου θελει σε Ευρωπη η Αμερικη.Ομως νομιζω οτι Αρμανι υπεγραψε και για την επομενη σεζον η εχει option η ομαδα

Στο 5 αφου ο Γκιστ εχει συμβολαιο παμε για δεινοσαυρο να μπορουμε να ακουμπησουμε την μπαλα στην ρακετα
Πλαις λοιπον πρωτη επιλογη που ομως εχει συμβολαιο.Αν δεν μπορεσουμε να τον παρουμε/δεν τον αφησει η Βαλενθια παμε για Πουστοβι
Αν ουτε αυτον ακομα και Τομιτς θα κοιταγα(μην βαρατε) αν τον αφησει η Μπαρτσα
Παντως θελουμε οπωσδηποτε εναν ψηλο καλυτερο του Βουγιουκα που να μπορουμε να του ακουμπησουμε μπαλα

Αν δεν φτανει το μπατζετ θα μπορουσε να παραλειφθει ο Βεζενκοφ με το ρισκο ομως να χρειαστει προσθηκη στο 4 μεσα στην σεζον
Αν ερθει ο Βεζενκοφ ο Μητογλου μαλλον θα πρεπει να παει δανεικος μια σεζον σε ομαδα τυπου ΠΑΟΚ,Προμηθεα που θα παιζουν Ευρωπη και θα μπορουν να του δωσουν χρονο
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jun 6 2018, 16:52 ) *
Αν δεν φτανει το μπατζετ θα μπορουσε να παραλειφθει ο Βεζενκοφ με το ρισκο ομως να χρειαστει προσθηκη στο 4 μεσα στην σεζον
Αν ερθει ο Βεζενκοφ ο Μητογλου μαλλον θα πρεπει να παει δανεικος μια σεζον σε ομαδα τυπου ΠΑΟΚ,Προμηθεα που θα παιζουν Ευρωπη και θα μπορουν να του δωσουν χρονο


καλη ιδεα αυτη γιατι και εγω Βεζενκοφ για βασικο με τιποτα δεν τον θελω ! και απ τν αλλη μαζι με Μητογλου σε 3δα
δεν θα χωραει,γιατι ειναι μονοθεσιτες..!
απλα δεν νομιζω να εχουμε τετοια περιθωρια για να πληρωνουμε συμβολαιο(εστω τα μισα ) σε δανεικους !εκτος αν αφησουμε ελευθερο τον Χαραλαμποπουλο,πραγμα το οποιο δεν αποκλειω...
stefkorner
o Bαν Ροσομ της Βαλενθια πως θα σας φαινοταν για πισω απο Καλαθη ; μ αρεσε σ οσα παιχνιδια τον ειδα φετος ! εμπειρος-με πολυ καλυτερο τριποντο απο Καλαθη και πολυ καλες βολες ,που μας χρειαζονται..!
(αρκει να μενει ελευθερος..)
Redoctor
Ο ριβερς δεν εχει ανανεωσει;
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...os.4856560.html
αν ισχυουν τα νουμερα, πολυ υπερτιμημενος. ακομα και πριν τον τραυματισμο ηταν καλος για 6ος παιχτης. Με εξαιρεση οταν απασφαλιζε με μας βεβαια
stefkorner
QUOTE (Redoctor @ Jun 6 2018, 18:58 ) *
Ο ριβερς δεν εχει ανανεωσει;
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...os.4856560.html
αν ισχυουν τα νουμερα, πολυ υπερτιμημενος. ακομα και πριν τον τραυματισμο ηταν καλος για 6ος παιχτης. Με εξαιρεση οταν απασφαλιζε με μας βεβαια


οχι πηρε αναβολη ..μεσα στην σεζον,η ανανεωση! αν και ειχε ακουστει πως ο dpg ηθελε να τον δεσει με 4ετες (!!!!!!!!! ) 1μυριο/σεζον!! παλι καλα που δεν εκατσε η φαση..
shtarkws
Απο την στιγμη που ολοι συμφωνούμε πως ο Καλάθης πρέπει να μείνει και το συμβολαιο του θα ειναι τουλαχιστον 2.5εκ, πρεπει να δομησουμε το ροστερ ορθολογικα γυρω απο αυτο, τεχνοκρατικα και χωρις συναισθηματισμους. Για παραδειγμα δεν γινεται να δωθουν 950k στον Γκιστ που δεν μπορει να ειναι κατι καλυτερο απο 2ο πενταρι, αυτα τα λεφτα πρεπει να πανε στον βασικό σου σεντερ.

Για εμένα, όπως εχω ξαναπεί, πλην Καλάθη - Θανάση και Μήτογλου ολοι οι υπόλοιποι είναι αναλώσιμοι.Ας φτιαχτεί η ομάδα απο την αρχή αν χρειαστεί
stefkorner
για Γκιστ και εγω πιστευω πως πρεπει να αναθεωρησουμε !
-η να ξαναδουμε αν γινεται να υπολογιζεται εξισου σαν εξτρα 4ρι εκτος απο 5ρι (οπου θα πρεπει κ εκει ως δευτερη επιλογη
να υπολογιζεται)
και τοτε τα 950 θα πιανουν τοπο ( γιατι αναπληρωματικο 5ρι μονο, μαλλον ειναι πολλα..)

-η να προχωρησει επιτελους η διαδικασια με την Ελληνοποιηση

αν δεν αλλαξει καμια συνθηκη απ τις παραπανω τοτε ας θεωρουμε πιθανο να συζητηθει απο αναπροσαρμογη μεχρι διακοπη!οσο λυπηρο και αν μοιαζει τωρα το δευτερο ... unsure.gif
pan24
QUOTE (shtarkws @ Jun 6 2018, 13:34 ) *
Απο την στιγμη που ολοι συμφωνούμε πως ο Καλάθης πρέπει να μείνει και το συμβολαιο του θα ειναι τουλαχιστον 2.5εκ, πρεπει να δομησουμε το ροστερ ορθολογικα γυρω απο αυτο, τεχνοκρατικα και χωρις συναισθηματισμους. Για παραδειγμα δεν γινεται να δωθουν 950k στον Γκιστ που δεν μπορει να ειναι κατι καλυτερο απο 2ο πενταρι, αυτα τα λεφτα πρεπει να πανε στον βασικό σου σεντερ.

Για εμένα, όπως εχω ξαναπεί, πλην Καλάθη - Θανάση και Μήτογλου ολοι οι υπόλοιποι είναι αναλώσιμοι.Ας φτιαχτεί η ομάδα απο την αρχή αν χρειαστεί



QUOTE (stefkorner @ Jun 6 2018, 13:42 ) *
για Γκιστ και εγω πιστευω πως πρεπει να αναθεωρησουμε !
-η να ξαναδουμε αν γινεται να υπολογιζεται εξισου σαν εξτρα 4ρι εκτος απο 5ρι (οπου θα πρεπει κ εκει ως 2ρι να υπολογιζεται)
και τοτε τα 950 θα πιανουν ττπο ( γιατι αναπληρωματικο 5ρι μονο, μαλλον ειναι πολλα..)

-η να προχωρησει επιτελους η διαδικασια με την Ελληνοποιηση

αν δεν αλλαξει καμια συνθηκη απ τις παραπανω τοτε ας θεωρουμε πιθανο να συζητηθει απο αναπροσαρμογη μεχρι διακοπη!οσο λυπηρο και αν μοιαζει τωρα το δευτερο ... unsure.gif

Μαζι σας και στα 2 και εγω προσωπικα δεν θα στενοχωριομουν να φυγει ο Γκιστ
Ισα ισα αν δεν υπηρχε ο Γκιστ θα ημουν οκ να παρουμε το ρισκο με Πειν δευτερο ψηλο(αναγκαστικα καπου θα παρεις ρισκο) πισω απο καποιον πολυ καλο


Ομως οταν λεμε να φυγει καποιος με συμβολαιο(και για Λεκα παει αυτο) δεν μπορουμε να θεωρουμε οτι τα λεφτα του θα μεινουν διαθεσιμα για κατι αλλο.Δηλαδη οτι αν φυγει ο Γκιστ τα 950 μενουν διαθεσιμα για καποιον αλλο
Δεν προκειται να στα χαρισει κανενας,θα πρεπει να δωσεις σαν αποζημιωση ολο η εστω αν υπαρξει συμβιβαστικη λυση μεγαλο μερος του ποσου
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jun 6 2018, 18:55 ) *
Ομως οταν λεμε να φυγει καποιος με συμβολαιο(και για Λεκα παει αυτο) δεν μπορουμε να θεωρουμε οτι τα λεφτα του θα μεινουν διαθεσιμα για κατι αλλο.Δηλαδη οτι αν φυγει ο Γκιστ τα 950 μενουν διαθεσιμα για καποιον αλλο
Δεν προκειται να στα χαρισει κανενας,θα πρεπει να δωσεις σαν αποζημιωση ολο η εστω αν υπαρξει συμβιβαστικη λυση μεγαλο μερος του ποσου


για Λεκα τα πραγματα θα ειναι πιο απλα φαινομενικα (δεν ειναι και μεγαλο το συμβολαιο αλλωστε )
για Γκιστ ομως αν προκυψει ξαφνικα επιθυμια για διαζυγιο να δουμε πως θα γινει αυτο ! δηλαδη μετα απο 6 χρονια και με το δεσιμο του με τον κοσμο ,δεν νομιζω να το τραβηξει και πολυ ο ιδιος και να ζηταει μεγαλη αποζημιωση.. !
εκτος αν φυγει μετα απο φασαριες και στοχοποιημενος απο ντιπιτζι για τυχων αποτυχια ...
SC13
Παιδια περα απο το να γραφουμε ροστερ,θα ηταν καλυτερο να απαριθμησουμε τα κενα στο ροστερ μας.

• 2ος αξιοπρεπης ασσος μπακ-απ του Καλαθη για ενα ταπεινο 15λεπτο χωρις παραπανω απαιτησεις.
Οι Κολομ,Πιερια Χενρι,Βαν Ροσομ και Ντιο θα ηταν καλες επιλογες ενω ο Μισιτς πιο δυσκολη(σιγουρα δεν θα δεχτει τοσο 2ο ρολο).

• Ενα πολυσυνθετο κοντρολαρισμενο βασικο κομπο-γκαρντ με εφεση και στο σκορ και σε δημιουργια.Μας λειπει ενα δημιουργικο δυαρι.Και η Τσσκα εχει Ντε Κολο και η Φενερ Γουοναμεικερ και η Ρεαλ Ντονσιτς.
Ο Νεντοβιτς για μενα θα ηταν ο ιδανικος.

• 2 3αρια με διαφορετικα χαρακτηριστικα.Ενας πλαγιος με πολυ καλο σουτ(Τιμα,Μπροκχοβ) και ενας που να μην φοβαται τις επαφες,να παιζει κοντα στη ρακετα και να 4-αριζει(Παπαπετρου).

• Ενας πιο δυνατος και εκρηκτικος Σινγκλετον με κινησεις στο λοου ποστ και παραλληλα ενα αξιοπρεπες σουτ.Ενας Σινγκλετον με μεγαλυτερο κινητρο,πιο μαχητης και πιο πολυ σκληραδα.
Ιδανικος θα ηταν ο Γκιλ κατα τη γνωμη μου.

• Το μεγαλο αινιγμα.Τι ειδους 5αρι θα θελαμε;Δεινοσαυρο οπως Χαμιλτον ή Γκουνταιτις;Υψηλοσωμο αθλητικο ψηλο οπως Πουαριε;Ή εναν τρομερα εμπειρο αλλα με παρωχημενα σωματικα χαρακτηριστικα(κορυφαιο ομως αμυντικο) οπως ο Ντανστον(εναν λιγο καλυτερο Γκιστ δηλαδη και 1-2 χρονια μεγαλυτερο);
aegeansheed
Αυτό το thread υποτίθεται ότι περιλαμβάνει αγωνιστικα θέματα της ομάδας ή υποψήφιους στόχους και ευσεβείς πόθους;
pan24
QUOTE (stefkorner @ Jun 6 2018, 14:00 ) *
για Λεκα τα πραγματα θα ειναι πιο απλα φαινομενικα (δεν ειναι και μεγαλο το συμβολαιο αλλωστε )
για Γκιστ ομως αν προκυψει ξαφνικα επιθυμια για διαζυγιο να δουμε πως θα γινει αυτο ! δηλαδη μετα απο 6 χρονια και με το δεσιμο του με τον κοσμο ,δεν νομιζω να το τραβηξει και πολυ ο ιδιος και να ζηταει μεγαλη αποζημιωση.. !
εκτος αν φυγει μετα απο φασαριες και στοχοποιημενος απο ντιπιτζι για τυχων αποτυχια ...

Υπαρχει και η αλλη αναγνωση,ποσο καλα θα το παρει αν μετα απο 6 χρονια και το δεσιμο που υπαρχει αποφασισεις να τον διωξεις...

QUOTE (SC13 @ Jun 6 2018, 14:01 ) *
Παιδια περα απο το να γραφουμε ροστερ,θα ηταν καλυτερο να απαριθμησουμε τα κενα στο ροστερ μας.

Ομως πρεπει να δουμε και το διαθεσιμο μπατζετ
Ακομα και το μπατζετ της ΤΣΣΚΑ να εχεις επειδη ουτε αυτοι μπορουν να παρουν οποιον θελουν(αλλοι εχουν συμβολαια,αλλοι πανε nba κτλ) θα εχεις κενα

Ποσο μαλλον οταν πας με μπατζετ 10εκ.Αναγκαστικα θα υπαρχουν κενα καπου


j-kidd13
Δεν συζηταμε αν πρεπει να κρατησουμε τον Νικ,αλλα βλεποντας το σε πιο λογικη βαση,δεν ξερω αν ειναι ορθη επιλογη σε μια ομαδα με συγκεκριμενο μπατζετ,να δωσεις 2,5+ εκατ σε εναν παικτη με τις συγκεκριμενες αδυναμιες του Νικ,βαζοντας διπλα του στοιχηματα και ασταθεις παικτες.

Για Γκιστ,τον οποιο θεωρω χρησιμοτατο και απο τους σημαντικοτερους παικτες της ομαδας με την υπαρχουσα γραμμη ψηλων,αν οντως παιρνει 950,δεν τον κρατας με το ιδιο συμβολαιο.Πλεον με 1 εκατομμυριο μπορεις να βρεις νεοτερο/καλυτερο παικτη.Ο Γκιστ δεν εχει θεση,στο 4 με τετοιο σουτ ουτε λογος,και στο 5 δεν εχει το σωμα να σταθει.Ειναι ενας μπαλαντερ πλεον και για τις 2 θεσεις.
stefkorner
περα απο το καθαρα αγωνιστικο
περσυ που ο Γκιστ ανανεωσε 3ετες χ 950 εγω ημουν πεπεισμενος οτι θα προχωρουσε κανονικα η Ελληνοποιηση και θα ειχε ολοκληρωθει εστω στην προθεσμια πριν την εναρξη των τελικων.
ειχε βεβαια εξαιρετικα διαστηματα μεσα στην σεζον ,αλλα το οτι ηταν ανεπαρκης παλι στα ματς φωτια για το f4 δεν νομιζω να μας εξεπληξε !
για καποιους ηταν η λιρα εκατο για τους τελικους της α1 ,επειδη μπορει να μαρκαρει καλα τα γκαρντ του ΟΛυμπιακου και ειδικα τν Σπανουλη!αν τωρα το χασουμε κ αυτο..
djibriliant
Καλάθης-Λεκαβίτσιους-Πανγκος
Παππάς-Ντενμον
Θανασης-Κουζμινσκας
Βεζενκοφ-Μητογλου
Πέιν-lessort-Βουγιουκας
Ιδιος κορμός 4 νεοι παίχτες το μπατζετ το βλέπω περίπου ίδιο. Το ελεγα και με τον γκαμπριελ και με τον τιμιο δομινικανο κλπ, το να διωξει τον Λεκαβιτσιους και τον Ντενμον και να φέρει αλλα 2 στοιχήματα των 500 χιλ εμενα δεν μου λεει κατι, καλυτερα να μείνουν και να έχουν ρόλο, Ο Λεκαβιτσιους όταν ειχε σταθερο χρόνο τα πήγαινε πολύ καλά και έχει σημαντικα περιθωρια εξελιξης ο δε ντενμον οταν προσαρμόστικε φάνηκε πόσο μπορει να βοηθήσει. Αν ειναι να φυγουν και οι 2 και να ερθει ο Μπομπουα οκ, αλλά αν ειναι να φυγουν και οι 2 και να ερθει ο Γκος και ο Μακφαντεν ποιο το νόημα?
stefkorner
QUOTE (djibriliant @ Jun 6 2018, 20:13 ) *
Καλάθης-Λεκαβίτσιους-Πανγκος
Παππάς-Ντενμον
Θανασης-Κουζμινσκας
Βεζενκοφ-Μητογλου
Πέιν-lessort-Βουγιουκας


-πανγκος κλεισμενος Μπαρτσα
-για Κουζμινσκας βρες και ενα 3ρι οπωσδηποτε γιατι ειναι κατα πολυ περισσοτερο 4ρι rolleyes.gif
RidersOnTheStorm
QUOTE (stefkorner @ Jun 6 2018, 15:15 ) *
-πανγκος κλεισμενος Μπαρτσα


Πανγκος και Ερτελ στην Μπαρτσα θα ειναι πολυ ωραιο διδυμο.Τωρα βεβαια δεν ξερω ποιος κανει τις μεταγγραφες της μπαρτσελονα χωρις να υπαρχει πρωτα καινουργιος προπονητης.

Edit: Οχι οτι θα πει οποιοσδηποτε προπονητης οχι στο να εχει και τους 2 στην ομαδα.Αλλα ενταξει..για το τυπικο του πραγματος.
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jun 6 2018, 15:15 ) *
-πανγκος κλεισμενος Μπαρτσα
-για Κουζμινσκας βρες και ενα 3ρι οπωσδηποτε γιατι ειναι κατα πολυ περισσοτερο 4ρι rolleyes.gif


Στην Αρμάνι έπαιξε περισσότερο στο 4 λόγω ανάγκης. Η θέση του ωστόσο είναι ξεκάθαρα στο 3 άσχετα αν έχει για πλάκα και το 4 λόγω ύψους και αθλητικότητας. Και τις δύο θέσεις τις παίζει πολύ καλά -στην Ευρώπη- πάντως.
* Τις μεταγραφές στην Μπαρτσελόνα τις κάνει το δίδυμο των GM.
stefkorner
QUOTE (RidersOnTheStorm @ Jun 6 2018, 21:29 ) *
Πανγκος και Ερτελ στην Μπαρτσα θα ειναι πολυ ωραιο διδυμο.Τωρα βεβαια δεν ξερω ποιος κανει τις μεταγγραφες της μπαρτσελονα χωρις να υπαρχει πρωτα καινουργιος προπονητης.


ναι πολυ ωραιο διδιμο,πολυ θεαματικο για γκαρντ!Ερτελ ομως για να δουμε αν θα μεινει !
ε νταξει Πανγκος εχουν κλεισει μονο αν δεν κανω λαθος ,για να τον προλαβουν φανταζομαι!ε και υποθετω οτι οποιονδηποτε προπονητη και να παρουν ,ο Πανγκος θα του κανει απολυτα.. wink.gif


QUOTE (basket72 @ Jun 6 2018, 21:31 ) *
Στην Αρμάνι έπαιξε περισσότερο στο 4 λόγω ανάγκης. Η θέση του ωστόσο είναι ξεκάθαρα στο 3 άσχετα αν έχει για πλάκα και το 4 λόγω ύψους και αθλητικότητας. Και τις δύο θέσεις τις παίζει πολύ καλά -στην Ευρώπη- πάντως.


μπορει να εχεις δικιο!εχω ομως την εντυπωση οτι μετα απο το περασμα του στο nba πλεον ειναι τουλαχιστον 70 % 4ρι για ευρωπη ! κοιταζα πριν και το ποσοστο του φετος ευρωλιγκα στα 3π και ηταν 43%! ξαφνιαστηκα γιατι ειχα κατι αρκετα λιγοτερο στο μυαλο μου ! μας ανοιξε η ορεξη για τα καλα smiley.gif
j-kidd13
Πραγματικά είναι πολύ σχετική η κουβέντα για τις μεταγραφές της Μπαρτσελόνα στο τόπικ των αγωνιστικών θεμάτων του Παναθηναϊκού... cool.gif
RidersOnTheStorm
QUOTE (j-kidd13 @ Jun 6 2018, 15:36 ) *
Πραγματικά είναι πολύ σχετική η κουβέντα για τις μεταγραφές της Μπαρτσελόνα στο τόπικ των αγωνιστικών θεμάτων του Παναθηναϊκού... cool.gif


Ουτε η μεταγγραφολογια ειναι σχετικη με το τοπικ και απασχολει τουλαχιστον τις 3 τελευταιες σελιδες.Το ποστ μου οτι θα ειναι ωραιο διδυμο Ερτελ-Πανγκος ειναι το προβλημα του τοπικ?(και ας φλερταρω με το πρωτο μου φαουλ)
mephisto22
Τι θα λέγατε για Λαμπεϊρί στις θέσεις των ψηλών;
j-kidd13
QUOTE(RidersOnTheStorm @ Jun 6 2018, 15:53 ) *
Ουτε η μεταγγραφολογια ειναι σχετικη με το τοπικ και απασχολει τουλαχιστον τις 3 τελευταιες σελιδες.Το ποστ μου οτι θα ειναι ωραιο διδυμο Ερτελ-Πανγκος ειναι το προβλημα του τοπικ?(και ας φλερταρω με το πρωτο μου φαουλ)


Oι ευσεβεις ποθοι/φαντασιωσεις του καθενος απο εμας δεν αποτελουν μεταγραφολογια...Παρολα αυτα εχεις δικιο και συζηταμε πως θα το τακτοποιησουμε,για το οτι δεν ταιριαζουν εδω.
RidersOnTheStorm
QUOTE (j-kidd13 @ Jun 6 2018, 15:56 ) *
Oι ευσεβεις ποθοι/φαντασιωσεις του καθενος απο εμας δεν αποτελουν μεταγραφολογια...Παρολα αυτα εχεις δικιο και συζηταμε πως θα το τακτοποιησουμε,για το οτι δεν ταιριαζουν εδω.


Οι ευσεβεις ποθοι του καθενος ταιριαζει περισσοτερο στην μεταγγραφολογια παρα στα αγωνιστικα θεματα/αποδοση της ομαδας.Γνωμη μου.

Συγγνωμη και για το οφ τοπικ αλλα δεν ελαβα υπ οψιν το τοπικ που εγραφα.Απλα ειδα το ποστ,το σκεφτηκα,σχολιασα.Anyway καλα να 'μαστε tongue.gif
papp7
Exετε δικιο και οι 2 πλευρες. Στο νβα επαιζε σαν 3αρι πιο πολυ, σε ζαλγκιρις μαλαγα μιλανο επαιζε στο 4 , στην λιθουανια οταν βρισκονταν μοτεγιουνας βαλαντσιουνας ταυτοχρονα στο παρκε επαιζε στο 3, κυριως ομως αγωνιζονταν στο 4.
pan24
Ένα από τα πιο ενδιαφέροντα θέματα συζήτησης διαχρονικά είναι η κατάρτιση του ρόστερ
Όλη την σεζόν γίνονται προτάσεις για προσθήκες που κατά την άποψη του ''εισηγητή'' θα μπορούσαν να βελτιώσουν την ομάδα και ειδικά εν όψει καλοκαιριού κάθε χρόνο οι προτάσεις πέφτουν βροχή
Άλλοι λιγότερο,άλλοι περισσότερο όλοι μπαίνουμε στο τρυπάκι να προτείνουμε παίκτες και 12αδες έστω κι αν ξέρουμε ότι δεν είναι ιδιαίτερα πιθανό οι προτάσεις μας να γίνουν πραγματικότητα

Αποφασίσαμε να δημιουργηθεί ένα topic ειδικά για αυτό τον σκοπό καθώς οι συζητήσεις για τα φανταστικά μας ρόστερ δεν ταιριάζουν σε κανένα από τα υπάρχοντα topics

Σε αυτό το topic λοιπόν θα συζητάμε αποκλειστικά για παίκτες που εμείς προτείνουμε
Στο topic των μεταγραφών θα συζητάμε μόνο για φήμες ή επίσημες ανακοινώσεις μεταγραφών στην ομάδα μας
Στο topic των αγωνιστικών θεμάτων θα συζητάμε...τα αγωνιστικά θέματα tongue.gif

papp7
Ενα ροστερ για τον παναθηναικο χμ

1) Καλαθης γουιλιαμ γκος ελληνας
2)Μπομπουα παππας
3)λαντενσμπεργκ Χαραλαμποπουλος
4)γκιστ βεζενκοφ
5)φαλ λεσορ ιαν

μποχωριδης ογκαστ ενας ακομη ελληνας


Γενικα εχω προβλημα γιατι για να κανω σχεδιασμο με 6 ξενους μου λειπουν οι ελληνες.
Παπαπετρου παπανικολαου θεωρω ο ολυμπιακος δεν προκειται να τους αφησει. 2 σεζον δεν πηρα μπακ απ του πριντεζη για να παιξει ο παπαπετρου, εχει σημαντικο ρολο στα φ4 που πηγα, τον εχω ψησει σαν παικτη , θα ειναι καταστροφη του οικοδομηματος αν τον αφησω να φυγει οποτε θεωρω αν δεν του κανει καποια εξωφρενικη προσφορα ο ΔΓ δεν θα τον χασω. Τωρα αν δωσει 900.000+ το χρονο χαρισμα του.
basket72
QUOTE (papp7 @ Jun 6 2018, 16:50 ) *
Exετε δικιο και οι 2 πλευρες. Στο νβα επαιζε σαν 3αρι πιο πολυ, σε ζαλγκιρις μαλαγα μιλανο επαιζε στο 4 , στην λιθουανια οταν βρισκονταν μοτεγιουνας βαλαντσιουνας ταυτοχρονα στο παρκε επαιζε στο 3, κυριως ομως αγωνιζονταν στο 4.



Στη Ζαλγκίρις δεν πολυθυμάμαι τι έπαιζε για να πω την αλήθεια, αλλά στην Ουνικάχα έπαιζε κυρίως 3. Κάποια φάση πήρε μϋικό όγκο και πήγαινε και στο 4 αρκετές φορές - ένα χρόνο πριν το ΝΒΑ αν δεν κάνω λάθος, με σκοπό την καθιέρωση του στο ΝΒΑ όπου πήγε ως SF.
Οι κινήσεις του και η πλαστικότητα του και η ταχύτητά του παραπέμπουν σε 3αρι, πάντως.
papp7
Ξέχασα τον μητουγλου.

Αν ο Παναθηναϊκός δεν έχει πρόβλημα για 8 ξένους στον σχεδιασμό τότε μπορεί να πάρει τον Ντέιβιντ Μος στο 3 μόνο για Ευρωλίγκα τίμιο σουτ αμυντικός εξολοθρευτής. Και τον οκαρο Ουάιτ στο 4-5 που μένει ελεύθερος οπότε αφήνεις γκιστ μόνο για Ευρωλίγκα . Βέβαια είναι λίγο μεγάλο το μπάτζετ αλλά τι να κάνουμε . smiley.gif
Lazeras
Πάρτε τον Κόνιαρη χθες!

Σας παρακαλώ.
stefkorner
QUOTE (mephisto22 @ Jun 6 2018, 21:53 ) *
Τι θα λέγατε για Λαμπεϊρί στις θέσεις των ψηλών;



πηγαμε να τον παρουμε πριν τον πειν ,αλλα μας εριξε ακυρο η Στρασμπουργκ ! (τον ειχα προτεινει απο πριν ,για να ευλογησω και τα γενια μου smiley.gif ) σε πολυ καλη ηλικια και μπορει να παιξει και τις 2 θεσεις των ψηλων !συνεχιζω να τον θελω rolleyes.gif
mephisto22
QUOTE (stefkorner @ Jun 6 2018, 20:08 ) *
πηγαμε να τον παρουμε πριν τον πειν ,αλλα μας εριξε ακυρο η Στρασμπουργκ ! (τον ειχα προτεινει απο πριν ,για να ευλογησω και τα γενια μου smiley.gif ) σε πολυ καλη ηλικια και μπορει να παιξει και τις 2 θεσεις των ψηλων !συνεχιζω να τον θελω rolleyes.gif


Το καλοκαίρι δεν λήγει το συμβόλαιο του;
papp7
QUOTE (basket72 @ Jun 6 2018, 18:55 ) *
Στη Ζαλγκίρις δεν πολυθυμάμαι τι έπαιζε για να πω την αλήθεια, αλλά στην Ουνικάχα έπαιζε κυρίως 3. Κάποια φάση πήρε μϋικό όγκο και πήγαινε και στο 4 αρκετές φορές - ένα χρόνο πριν το ΝΒΑ αν δεν κάνω λάθος, με σκοπό την καθιέρωση του στο ΝΒΑ όπου πήγε ως SF.
Οι κινήσεις του και η πλαστικότητα του και η ταχύτητά του παραπέμπουν σε 3αρι, πάντως.


Δεν θα διαφωνήσω . Η αλήθεια είναι ότι είχε ακουστεί πως θα μείνει ελεύθερος και τον εξετάσαμε για αντί τιλι πριν κλείσουμε τον γουιλτζερ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.