Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
stefkorner
QUOTE (Phobos&Deimos @ Jun 9 2018, 04:08 ) *
Επίσης παιδιά επειδή τελευταία ακουγόταν και για παίχτη της Α1 που κοιτάμε και δεν είχε σιγουρευτεί αν πρόκειται για μακφαντεν ή μοορε .Σε περίπτωση που τελικά πάρουμε καποιον απο τους 2 ποιον προτιμάτε?


τιθετα και ερωτημα .. ; MΟυρ φυσικα θα πουν ολοι(φανταζομαι) rolleyes.gif ασε που για Μακφαντεν μαλλον για ραδιο αρβυλα προκειται,επειδη απλα αρεσει στον Θ.Γ
PsychoDr
Εγώ δίνω λιγότερο από 5% να φύγει ένας εκ των Γκιστ,Λέκα.
Προσωπικά είμαι 100% υπέρ να φύγει ο Γκιστ που και βαρύ συμβόλαιο παίρνει και δεν έχει τίποτα άλλο να δώσει στην ομάδα αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει περίπτωση αποδέσμευσης. Το καλύτερο επίσης θα ήταν να φύγει ο Λέκα και να έρθει ο Κόλομ που τελειώνει φέτος το συμβόλαιό του, αλλά ούτε αυτό πρόκειται να γίνει.
Johnny Marv
Τελικά γνώμες για το ρόστερ μου ;
Putnam
QUOTE (M02975 @ Jun 8 2018, 20:28 ) *
http://www.gazzetta.gr/basketball/spain/ar...lona-o-vezenkof

φοβάμαι μόνον μην είναι σαν τον Χαραλαμπόπουλο. Ταλέντο αλλά......


απο αυτη την ειδηση πιο ενδιαφερον εχει οτι μαλλον μενει ελευθερος ο κοπονεν που ηθελε καποτε να τον φερει και ο αργυρης με πολλα ερωτηματικα ομως αν σε διατηρει στο ιδιο επιπεδο που σε ειχε ο τζειμς (με τα καλα και τα στραβα του) παντως η μπαλα θα κυκλοφορει καλυτερα, κρατας καλαθη εννοειται οπωσδηποτε, παππα για σλασερ (...) και φερνεις εναν 2αρι ή κομπο ακομα καλυτερα ξενο σουτερ και εναν ελληνα πχ κατσιβελη

ο βεζενκοφ ας παει οπου θελει εκτος απο εμας, πηρες μητογλου και οφειλεις να τον αξιοποιησεις του χρονου ως δευτερο 4αρι πισω απο μια καλη βασικουρα ξενο, κρατωντας και τον γκιατ εχεις μια ασφαλιστικη δικλειδα για τη θεση σε καθε περιπτωση

αν παμε με 4αρια βεζενκοφ και μητογλου καηκαμε, στο 4 πρεπει να πεσει πακετο για παικτη που θα κανει την διαφορα αφου στο 5 οπως ολα δειχνουν κατα 99% θα παμε με γκιστ - πειν - ιαν ή ογκαστ και θα κλαιμε ξανα οτι μας βαζουν ολοι μεσα

εχετε επισης υποψιν οτι οπως και περυσι μας εδειξε ο ισπανος μεσα απο τις καλοκαιρινες δηλωσεις του θελει να κραταει οσους περισσοτερους παικτες του μπορει ωστε να διατηρειται ο κορμος και η χημεια, οποτε μην αναμενετε τεραστιες αλλαγες στο ροστερ (αρα δεν αποκλειω να μεινουν 3 εκ των ριβερς, κοτομπουκιας, ντενμον, λοτζεσκυ αφου κενυ-κρις-τζειμς ειναι φευγατοι)
stefkorner
σε οσους αρεσουν τα δυναμικα 4ρια (που να πενταριζουν και λιγο..)
μπορει να σας γυαλιζει ο ΕΝτουρ ,της Ουνιξ ,που τελικα μενει εκτος ευρωλιγκας
ισως τον θυμαστε και λιγο απο Ρεαλ
ηρθε μεχρι τελος σεζον απο nba και ειδα εκανε καποιες τρομερες εμφανισεις
μια εξ αυτων :

ndour
Phobos&Deimos
QUOTE (PsychoDr @ Jun 8 2018, 23:11 ) *
Εγώ δίνω λιγότερο από 5% να φύγει ένας εκ των Γκιστ,Λέκα.
Προσωπικά είμαι 100% υπέρ να φύγει ο Γκιστ που και βαρύ συμβόλαιο παίρνει και δεν έχει τίποτα άλλο να δώσει στην ομάδα αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει περίπτωση αποδέσμευσης. Το καλύτερο επίσης θα ήταν να φύγει ο Λέκα και να έρθει ο Κόλομ που τελειώνει φέτος το συμβόλαιό του, αλλά ούτε αυτό πρόκειται να γίνει.


Για λέκα δεν ξέρω την νέα σεζόν η ζαγκίρις θα χάσει πολλούς παίχτες της ,με βάση την λογική θα βρούν καλυτερα συμβόλαια οπότε μπορεί να θελήσει πίσω τον λέκα .Ασε που κάποια στιγμή είχε ακουστεί για ουλανοβας οπότε μπορεί να γίνει καμια τράμπα με αυτούς τους 2.
Όσον αφορά το γκίστ δεν νομίζω οτι είναι καλό να φύγει ,καλώς η κακώς 6 χρόνια υπολογίζεται σαν παίχτης αποδυτηρίων,άσε που πολλοί παίχτες πρώτα βλέπουν ποιος θα μείνει και μετά ανανεώνουν άμα θέλουμε να κρατήσουμε καλάθη σιγλε καλώς η κακώς η παραμονή γκιστ θα παίξει σμαντικό ρόλο.Συμφωνώ στο να μείνει όμως αλλα να του μειωθεί το συμβόλαιο καπου στα 700Κ ή και στα 600Κ άν μπορούμε να το πείσουμε για τόσο μεγάλη μείωση.

QUOTE (stefkorner @ Jun 8 2018, 23:11 ) *
τιθετα και ερωτημα .. ; MΟυρ φυσικα θα πουν ολοι(φανταζομαι) rolleyes.gif ασε που για Μακφαντεν μαλλον για ραδιο αρβυλα προκειται,επειδη απλα αρεσει στον Θ.Γ



Αποτι φαίνεται μάλλον ο μακ φαντεν ήταν οι φήμες https://www.eurohoops.net/el/heba-el/691556...obox=1528487857
stefkorner
νεα προτειμενη συνθεση στους ψηλους :

Γκιστ(ως Ελληνας) ,Βιντμαρ
Εντουρ{4-5},Ντορελ Ραιτ,Μητογλου
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jun 8 2018, 23:50 ) *
νεα προτειμενη συνθεση στους ψηλους :

Γκιστ(ως Ελληνας) ,Βιντμαρ
Εντουρ{4-5},Ντορελ Ραιτ,Μητογλου


Έχετε ξεσαλώσει με το νέο τόπικ. smiley.gif
Ο Εντούρ έχει δείξει μια αστάθεια όσο καιρό γυροφέρνει στα μέρη μας...το έχει το ρίσκο του. Ο Ράιτ μεταγραφάρα, ένας φθηνότερος Κουζμίνσκας θα έλεγα που θα τον προτιμούσα όμως στο 3.
Το βασικό που έχετε να κάνετε είναι να πάρετε έναν διπλοθεσίτη στο 4. Είτε να παίζει και στο 5 είτε να βγαίνει στο 3. Προκειμένου να δίνετε σιγά- σιγά χρόνο στον Μήτογλου.
Βλέπω δε, τον Παπαπέτρου σε πολλά υποθετικά ρόστερ για τα επόμενα χρόνια. Νομίζω θα είναι λάθος κίνηση αφού θα σας κοστίσει σημαντικά περισσότερα από όσα θα κοστίσει σε μας.
Τα τελευταία χρόνια όλο όχι συναντά ο Δ.Γ από Έλληνες παίκτες που είτε παίζουν στον Ολυμπιακό είτε έχουν περάσει πρόσφατα από τον Ολυμπιακό.
Πόσο μάλλον μετά τις φετινές ιστορίες με την Ευρωλίγκα που βέβαια δεν έχουν λήξει- ειδικά όσο μένουν ανοικτά τα άλλα μέτωπα που έχει ανοίξει ο Δ.Γ σε μπάλα και γηπεδικό.

Ο Βεζένκοφ θα σας έρθει αρκετά φθηνότερα και θα ρολάρει στην ομάδα πιο άνετα από ότι ο πρώην ερυθρόλευκος Πάπι που επαναλαμβάνω δυσκολότατα θα αφήσει τον Ολυμπιακό και τους φίλους του.

Ο Κούρικ (οι περισσότεροι επιμένουν να του κοτσάρουν το σλάβικο -ιτς στο τέλος αν και είναι Σλοβάκικο επίθετο...) που διάβασα πιο πριν θα ήταν μια καλή λύση για το 2-3 σας αλλά έχει συμβόλαιο και για του χρόνου. Ακριβός δηλαδή. Ο Μαρίνκοβιτς που πρότεινε ο Pan24 θα ήταν ωραία κίνηση αν δεν τον αρπάξει ο Κερεχέτα που τον ήθελε κι πέρσι και ψάχνει έναν πέμπτο (2-3αρο) περιφερειακό.
Ο Κόνιαρης ή ο Ζήσης νομίζω ότι σας είναι απαραίτητοι στη θέση του Λέκα. Πόσο χειρότεροι πια;Αφήστε για αλλού καμιά θέση ξένου.
Ο Πουστοβόι επίσης. Νομίζω ότι δεν σας παίρνει και του χρόνου να έχετε και Βουγιούκα και Όσκαστ στη 12αδα. Είναι για 12οι παίκτες και οι δυο τους σε ομάδα που φλερτάρει με το F4.

Ο Ντεσόν Τόμας (αν δεν του ανανεώσει το 1+1 του η Μακάμπι )είναι επίσης μια ωραία λύση για τις 2 θέσεις των φόργουορντς αν πάτε με Βεζένκοφ και Μήτογλου. Μπασκετικά τα λέμε, γιατί αν τα λέγαμε "οπαδικά" θα ήθελα τον Βεζένκοφ στον Ολυμπιακό εννοείται. Κι θα είναι κρίμα αν δεν τον έχουν πλησιάσει ήδη- τουλάχιστον από τότε που κόπηκε από τον Πέσιτς.

* Έχω μια αίσθηση ότι ούτε του χρόνου θα υπάρχει πάντως ελληνική εκπροσώπηση στο f4. Ρεάλ και Μπάρτσα θα είναι πολύ δυνατές, Φενέρ επίσης, ΤΣΚΑ επίσης κι όλο και καμιά Μπασκόνια ή Χίμκι θα καιροφυλακτεί. Εκτός κι αν το πάρουν αλλιώς οι δυο μεγάλοι, ειδικά ο Παναθηναϊκός που έχει και το άλλο θέμα.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jun 9 2018, 05:18 ) *
Έχετε ξεσαλώσει με το νέο τόπικ. smiley.gif
Ο Εντούρ έχει δείξει μια αστάθεια όσο καιρό γυροφέρνει στα μέρη μας...το έχει το ρίσκο του. Ο Ράιτ μεταγραφάρα, ένας φθηνότερος Κουζμίνσκας θα έλεγα που θα τον προτιμούσα όμως στο 3.
Το βασικό που έχετε να κάνετε είναι να πάρετε έναν διπλοθεσίτη στο 4. Είτε να παίζει και στο 5 είτε να βγαίνει στο 3. Προκειμένου να δίνετε σιγά- σιγά χρόνο στον Μήτογλου.
Βλέπω δε, τον Παπαπέτρου σε πολλά υποθετικά ρόστερ για τα επόμενα χρόνια. Νομίζω θα είναι λάθος κίνηση αφού θα σας κοστίσει σημαντικά περισσότερα από όσα θα κοστίσει σε μας.
Τα τελευταία χρόνια όλο όχι συναντά ο Δ.Γ από Έλληνες παίκτες που είτε παίζουν στον Ολυμπιακό είτε έχουν περάσει πρόσφατα από τον Ολυμπιακό.
Πόσο μάλλον μετά τις φετινές ιστορίες με την Ευρωλίγκα που βέβαια δεν έχουν λήξει- ειδικά όσο μένουν ανοικτά τα άλλα μέτωπα που έχει ανοίξει ο Δ.Γ σε μπάλα και γηπεδικό.

Ο Βεζένκοφ θα σας έρθει αρκετά φθηνότερα και θα ρολάρει στην ομάδα πιο άνετα από ότι ο πρώην ερυθρόλευκος Πάπι που επαναλαμβάνω δυσκολότατα θα αφήσει τον Ολυμπιακό και τους φίλους του.

Ο Κούρικ (οι περισσότεροι επιμένουν να του κοτσάρουν το σλάβικο -ιτς στο τέλος αν και είναι Σλοβάκικο επίθετο...) που διάβασα πιο πριν θα ήταν μια καλή λύση για το 2-3 σας αλλά έχει συμβόλαιο και για του χρόνου. Ακριβός δηλαδή. Ο Μαρίνκοβιτς που πρότεινε ο Pan24 θα ήταν ωραία κίνηση αν δεν τον αρπάξει ο Κερεχέτα που τον ήθελε κι πέρσι και ψάχνει έναν πέμπτο (2-3αρο) περιφερειακό.
Ο Κόνιαρης ή ο Ζήσης νομίζω ότι σας είναι απαραίτητοι στη θέση του Λέκα. Πόσο χειρότεροι πια;Αφήστε για αλλού καμιά θέση ξένου.
Ο Πουστοβόι επίσης. Νομίζω ότι δεν σας παίρνει και του χρόνου να έχετε και Βουγιούκα και Όσκαστ στη 12αδα. Είναι για 12οι παίκτες και οι δυο τους σε ομάδα που φλερτάρει με το F4.

Ο Ντεσόν Τόμας (αν δεν του ανανεώσει το 1+1 του η Μακάμπι )είναι επίσης μια ωραία λύση για τις 2 θέσεις των φόργουορντς αν πάτε με Βεζένκοφ και Μήτογλου. Μπασκετικά τα λέμε, γιατί αν τα λέγαμε "οπαδικά" θα ήθελα τον Βεζένκοφ στον Ολυμπιακό εννοείται. Κι θα είναι κρίμα αν δεν τον έχουν πλησιάσει ήδη- τουλάχιστον από τότε που κόπηκε από τον Πέσιτς.


-τσεκαρε τελευταια ματς του Εντουρ στην Ουνιξ και ισως αλλαξεις γνωμη rolleyes.gif τραβιεται και στο 5 πιστευω για λιγα λεπτα,oπως εκανε και με τον Λασμε εκει !
-για Μαρινκοβιτς δεν εχω αποψη
-Κουρικ πολυ καλη περιπτωση ,αποφευγω ομως και εγω να προτεινω δεσμευμενους,ακομα και αν δεν βρισκονται σε μεγαλη ομαδα
-Ντεσον Τομας ,οπως και ο Ρολ που εχει αναφερθει απο φιλους ισως να ηταν απο τους λιγους που ξεχωρισαν στην μετρια χρονια της Μακαμπι στην Ευρωλιγκα!κ εφοσον πανε και σε δυο ροστερ τελικα, θεωρω δεδομενο οτι θα τον ανανεωσουν..!
-Κονιαρης &Ζησης θα μπορουσαν να πανε και πακετο ,ετσι να παμε σε 5δα γκαρντ ,οπου οι 3-4 θα ειναι Ελληνες ! μετα προσθετεις Θαναση-Μητογλου και φτανεις στον απαιτουμενο αριθμο! ετσι θα εχεις την ευχερια να γεμισεις forward&ψηλους ξενους ! ειδικα στους σεντερ μπορει να ειναι επιβεβλημενο! ενω στa forward μοναδικες επιλογες ειναι οι Παπαπετρου-Βεζενκοφ
green_sky
Τυχον αποχωρηση του Κοπονεν ,μπορει ειτε απευθειας ειτε μεσω καραμπολας να βγαλει τον Βεστερμαν στην αγορα.
Σε μια τετοια περιπτωση ευχαριστεις πολυ τον Λεκαβιτσιους και βουτας στο ψαχνο.

Βασικα για μενα ειναι σημαντικο να κρατησει ο Ολυμπιακος το μπατζετ του εκει που το εχει.
Αν το μειωσει πολυ φοβαμαι οτι θα ακολοθησει και ο Δ.Γ, ειδικα τωρα που ξανοιγεται και με τον Ερασιτεχνη.
Αν μειωσει το μπατζετ του ο Ολυμπιακος ,οχι Κοπονεν και Ερτελ και Σενγκελια,αλλα Ντενμον θα ακουμε και θα κανουμε κυβισθησεις και η βομβα Μακφαντεν θα ειναι ωρολογιακη.
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jun 9 2018, 00:29 ) *
-τσεκαρε τελευταια ματς του Εντουρ στην Ουνιξ και ισως αλλαξεις γνωμη rolleyes.gif τραβιεται και στο 5 πιστευω για λιγα λεπτα,oπως εκανε και με τον Λασμε εκει !
-για Μαρινκοβιτς δεν εχω αποψη
-Κουρικ πολυ καλη περιπτωση ,αποφευγω ομως και εγω να προτεινω δεσμευμενους,ακομα και αν δεν βρισκονται σε μεγαλη ομαδα
-Ντεσον Τομας ,οπως και ο Ρολ που εχει αναφερθει απο φιλους ισως να ηταν απο τους λιγους που ξεχωρισαν στην μετρια χρονια της Μακαμπι στην Ευρωλιγκα!κ εφοσον πανε και σε δυο ροστερ τελικα, θεωρω δεδομενο οτι θα τον ανανεωσουν..!
-Κονιαρης &Ζησης θα μπορουσαν να πανε και πακετο ,ετσι να παμε σε 5δα γκαρντ ,οπου οι 3-4 θα ειναι Ελληνες ! μετα προσθετεις Θαναση-Μητογλου και φτανεις στον απαιτουμενο αριθμο! ετσι θα εχεις την ευχερια να γεμισεις forward&ψηλους ξενους ! ειδικα στους σεντερ μπορει να ειναι επιβεβλημενο! ενω στa forward μοναδικες επιλογες ειναι οι Παπαπετρου-Βεζενκοφ



Έγινε φίλε μου, θα δω λίγο από το Χίμκι -Ούνιξ bball.gif αν και είχα σκοπό να δω το Καναδάς -Αργεντινή του περασμένου καλοκαιριού για του Παναμερικάνικους που μου πάσαρε χθες o Benchwarmer προκειμένου να θαυμάσω το νέο απόκτημα των Μερένγκες, τον δυναμίτη Ντεκ.
Μιλώντας για Ούνιξ απ' όσο την είδα φέτος στο eurocup κι από όσα διάβαζα καθόλη τη χρονιά, ο Τζαμάρ Σμίθ είναι επίσης μια καλή λύση ψάχνοντας για καλύτερους Ντένμον δηλαδή. Ένας παίκτης από το ίδιο ζευγάρι που μου προτείνεις να δω- που επίσης ίσως άξιζε τον κόπο να τον πλησιάσετε είναι και ο πιθανότατα ξενερωμένος με τον ρόλο και τον χρόνο του στη Χίμκι, ο Στ. Μάρκοβιτς. Μπορεί να παίξει σε τοπ επίπεδο το 15λέπτο της αλλαγής του Καλάθη ενώ μπορεί να πάρει και 5-10 λεπτά δίπλα του είτε ως 2αρι είτε σε σχήμα με 3 κοντούς μιας κι σχεδόν δίμετρος. Θα έχει και χαμηλότερο κασέ σε σχέση με πέρσι.
'
green_sky
QUOTE (basket72 @ Jun 9 2018, 00:48 ) *
.................
Ένας παίκτης από το ίδιο ζευγάρι που μου προτείνεις να δω- που επίσης ίσως άξιζε τον κόπο να τον πλησιάσετε είναι και ο πιθανότατα ξενερωμένος με τον ρόλο και τον χρόνο του στη Χίμκι, ο Στ. Μάρκοβιτς. Μπορεί να παίξει σε τοπ επίπεδο το 15λέπτο της αλλαγής του Καλάθη ενώ μπορεί να πάρει και 5-10 λεπτά δίπλα του είτε ως 2αρι είτε σε σχήμα με 3 κοντούς μιας κι σχεδόν δίμετρος. Θα έχει και χαμηλότερο κασέ σε σχέση με πέρσι.

Αν ο Κοπονεν γυρισει στην Κιμκι ,τοτε παιζει για μενα το σεναριο να παει ο Μαρκοβιτς στην ΤΣΣΚΑ.Ειναι καλυτερος παιχτης ο Μαρκοβιτς απο τον Βεστερμαν.Για αυτο εγραψα στο προηγουμενο μου post για τον Γαλλο.
Μπορει βεβαια να παει ο Φιλανδος και ΤΣΣΚΑ.
Με τον εναν ή το αλλο τροπο ο Βεστερμαν δειχνει πιθανο να ψαξει για ομαδα.
basket72
QUOTE (green_sky @ Jun 9 2018, 00:52 ) *
Αν ο Κοπονεν γυρισει στην Κιμκι ,τοτε παιζει για μενα το σεναριο να παει ο Μαρκοβιτς στην ΤΣΣΚΑ.Ειναι καλυτερος παιχτης ο Μαρκοβιτς απο τον Βεστερμαν.Για αυτο εγραψα στο προηγουμενο μου post για τον Γαλλο.


Συμφωνώ κι προσυπογράφω ότι είναι καλύτερος παίκτης ο Μάρκοβιτς. Θα δώσει στην ΤΣΣΚΑ όσα της έδινε ο Τσάκσον- ίσως κι περισσότερα λόγω ύψους και μυαλού. Έκανε λάθος φέτος ο κόουτς Μπαρτζώκας που το παράκανε με τον Σβεντ. Πήγε στα σίγουρα, στην εύκολη λύση. Εμένα κι ο Βέστερμαν μου αρέσει πάντως, άσχετα με την σύγκριση με τον Σέρβο παικταρά. Κι ο Κόπονεν είναι καλή λύση με επίσης πεσμένο κασέ. Παίκτες που παίξανε στην Μπάρτσα των τελευταίων 2 χρόνων δεν πρέπει να κρίνονται και τόσοο αυστηρά.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jun 9 2018, 05:48 ) *
Έγινε φίλε μου, θα δω λίγο από το Χίμκι -Ούνιξ bball.gif
'


οχι μην τον δεις σημερα ,γιατι δεν την παλεψε!δες τον καλυτερα... στην σειρα με την Νιζνι smiley.gif

QUOTE (green_sky @ Jun 9 2018, 06:52 ) *
Αν ο Κοπονεν γυρισει στην Κιμκι ,τοτε παιζει για μενα το σεναριο να παει ο Μαρκοβιτς στην ΤΣΣΚΑ.Ειναι καλυτερος παιχτης ο Μαρκοβιτς απο τον Βεστερμαν.Για αυτο εγραψα στο προηγουμενο μου post για τον Γαλλο.
Μπορει βεβαια να παει ο Φιλανδος και ΤΣΣΚΑ.
Με τον εναν ή το αλλο τροπο ο Βεστερμαν δειχνει πιθανο να ψαξει για ομαδα.


καλη σκεψη τα σεναρια με τις καραμπολες,πολυ καλος και ο Βεστερμαν (ο οποιος ετσι κ αλλιως πονταρω οτι θα φυγει απο Τσσκα) ομως δεν θα παυει να ειναι ακριβος για μας ,ως αναπληρωματικος 10-15 max λεπτων του Καλαθη ! δυστυχως δεν εχουμε την πολυτελεια της Τσσκα για κατι τετοιο!
εκτος αν πιστευουμε οτι μπορει να ταιριαξει σε σχηματα Καλαθης-Βεστερμαν ,με τον Βεστερμαν να παιζει και στο 2!αν ναι ,τοτε ισως να ειναι και ιδανικος...
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jun 9 2018, 01:11 ) *
οχι μην τον δεις σημερα ,γιατι δεν την παλεψε!δες τον καλυτερα... στην σειρα με την Νιζνι smiley.gif



καλη σκεψη τα σεναρια με τις καραμπολες,πολυ καλος και ο Βεστερμαν (ο οποιος ετσι κ αλλιως πονταρω οτι θα φυγει απο Τσσκα) ομως δεν θα παυει να ειναι ακριβος για μας ,ως αναπληρωματικος 10-15 max λεπτων του Καλαθη ! δυστυχως δεν εχουμε την πολυτελεια της Τσσκα για κατι τετοιο!
εκτος αν πιστευουμε οτι μπορει να ταιριαξει σε σχηματα Καλαθης-Βεστερμαν ,με τον Βεστερμαν να παιζει και στο 2!αν ναι ,τοτε ισως να ειναι και ιδανικος...


O Βέστερμαν είχε εμφανιστεί ως μεγάλο αστέρι, του κάτσε τραυματισμός ή και τραυματισμοί που τον πήγαν πίσω. Ουσιαστικά πέρσι έκανε πάλι την επανεμφάνισή του στο επίπεδο για το οποίο είναι φτιαγμένος. Είναι ευφυής παίκτης με μάκρος. Πέρσι θυμάμαι τον Σάρας να τον βάζει ως 2 δίπλα στον Πάνγκος και ως καθαρό άσσο. Επίσης θα έχει χαμηλό κασέ σε σχέση με πέρσι.
Νομίζω ότι πρέπει να κινηθείτε προς αυτήν την κατεύθυνση όπως κι να έχει. Έναν πολύ καλό άσσο που υπό προυποθέσεις να παίζει και κάποια λεπτά στο 2 δίπλα στον Καλάθη. Θα αλλάξετε επίπεδο νομίζω.
green_sky
QUOTE (basket72 @ Jun 9 2018, 01:21 ) *
O Βέστερμαν είχε εμφανιστεί ως μεγάλο αστέρι, του κάτσε τραυματισμός ή και τραυματισμοί που τον πήγαν πίσω. Ουσιαστικά πέρσι έκανε πάλι την επανεμφάνισή σου στο επίπεδο για το οποίο είναι φτιαγμένος. Είναι ευφυής παίκτης με μάκρος. Πέρσι θυμάμαι τον Σάρας να τον βάζει ως 2 δίπλα στον Πάνγκος και ως καθαρό άσσο. Επίσης θα έχει χαμηλό κασέ σε σχέση με πέρσι.
Νομίζω ότι πρέπει να κινηθείτε προς αυτήν την κατεύθυνση όπως κι να έχει. Έναν πολύ καλό άσσο που υπό προυποθέσεις να παίζει και κάποια λεπτά στο 2 δίπλα στον Καλάθη. Θα αλλάξετε επίπεδο νομίζω.

Τον Παναθηναικο τον χτιζουν να ζει και να πεθαινει με τον Καλαθη.Παιζει καλα ο Καλαθης ,παει καλα ο Παναθηναικος.
Δεν παιζει καλα ο Καλαθης..... ..τρικυμία το καραβι.Αν ξυπνησει στραβα ο Νικ αστα να πανε.
Το εχει πληρωσει αυτο ο Παναθηναικος.Οπως εχει πληρωσει και την ελλειψη πραγματικου rim protector.
Γιατι και ο Πειν rim δεν ειναι.
Θελει εναν τερματοφυλακα η ομας, να δεσει το γλυκο.
basket72
QUOTE (green_sky @ Jun 9 2018, 01:26 ) *
Τον Παναθηναικο τον χτιζουν να ζει και να πεθαινει με τον Καλαθη.Παιζει καλα ο Καλαθης ,παει καλα ο Παναθηναικος.
Δεν παιζει καλα ο Καλαθης..... ..τρικυμία το καραβι.Αν ξυπνησει στραβα ο Νικ αστα να πανε.
Το εχει πληρωσει αυτο ο Παναθηναικος.Οπως εχει πληρωσει και την ελλειψη πραγματικου rim protector.
Γιατι και ο Πειν rim δεν ειναι.
Θελει εναν τερματοφυλακα η ομας, να δεσει το γλυκο.


Συμφωνώ κι στα δύο. Έχουν γίνει λάθη στις 2 πλέον κομβικές θέσεις στο μπάσκετ (στο 1 και το 5) και στους 2 μεγάλους του ελληνικού μπάσκετ, φέτος.
Ο Πειν δε, ήταν μια καλή χειμερινή προσθήκη -καλύτερη από αυτές που είθισται να κλείνει ο Ολυμπιακός επί Σφαιρό τουλάχιστον. Από και πέρα δεν νομίζω ότι είναι για το επίπεδο του Παναθηναϊκού εκτός κι αν είχε κάνα ελληνικό διαβατήριο προφανώς.
EXASFAIROS
O Blazic μπορεί να σταθεί στο 3 καθολου ως αντίλοτζο η Αντί ΚC?
basket72
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 9 2018, 01:46 ) *
O Blazic μπορεί να σταθεί στο 3 καθολου ως αντίλοτζο η Αντί ΚC?


Άνετα από άποψη δύναμης- ύψους. Από επιθετικής άποψης, όχι, παρά το ξεπέταγμα του φέτος στην Ανδόρα. Υπολείπεται ξεκάθαρα. Πιο πολύ θα ταίριαζε στον Ολυμπιακό νομίζω κι ας μην είναι ο καθαρόαιμος σουτέρ.
Για σας ο Μαρίνκοβιτς είναι ο ιδανικός που παίζει και καλύτερα το 2 από ότι οι Λότζο και Ρίβερς ενω πάει άνετα στο 3 λόγω εκρηκτικότητας και άλματος. Για πιο ψηλά 3αρια έχετε τον Θανάση που εγώ πάντως θα τον προτιμούσα στο 4 σε ειδικά σχήματα ως 3α 4αρι.

Ένα οικονομικό ρόστερ με προοπτική κι με 6 ξένους επιτέλους θα ήταν κι αυτό:

1:Καλάθης, Κόνιαρης
1-2: Βέστερμαν
2:Παππάς,Ντένμον
2-3:Μαρίνκοβιτς
3 -4 Ντεσόν Τόμας, Θανάσης
4 Βεζένκοφ- Μήτογλου
5- Πουστοβόι ή Μ. Φαλ, Μ.Έρικ ή Φ. Έλεγκαρ ή Γκιστ με επαναπροσαρμογή συμβολαίου), Όγκαστ ή Βουγιούκας

Με τον Λεσόρ για πρώτη επιλογή στους ΜΑΠ και τον Μπομπουά αντί Ντένμον αν έβγαινε το μπάτζετ. Πάντως και αυτό που προτείνω ως οικονομικό το θεωρώ καλύτερο από αυτό που είχατε φέτος.
Johnny Marv
QUOTE (basket72 @ Jun 9 2018, 02:01 ) *
Άνετα από άποψη δύναμης- ύψους. Από επιθετικής άποψης, όχι, παρά το ξεπέταγμα του φέτος στην Ανδόρα. Υπολείπεται ξεκάθαρα. Πιο πολύ θα ταίριαζε στον Ολυμπιακό νομίζω κι ας μην είναι ο καθαρόαιμος σουτέρ.
Για σας ο Μαρίνκοβιτς είναι ο ιδανικός που παίζει και καλύτερα το 2 από ότι οι Λότζο και Ρίβερς ενω πάει άνετα στο 3 λόγω εκρηκτικότητας και άλματος. Για πιο ψηλά 3αρια έχετε τον Θανάση που εγώ πάντως θα τον προτιμούσα στο 4 σε ειδικά σχήματα ως 3α 4αρι.

Ένα οικονομικό ρόστερ με προοπτική κι με 6 ξένους επιτέλους θα ήταν κι αυτό:

1:Καλάθης, Κόνιαρης
1-2: Βέστερμαν
2:Παππάς,Ντένμον
2-3:Μαρίνκοβιτς
3 -4 Ντεσόν Τόμας, Θανάσης
4 Βεζένκοφ- Μήτογλου
5- Πουστοβόι ή Μ. Φαλ, Μ.Έρικ ή Φ. Έλεγκαρ ή Γκιστ με επαναπροσαρμογή συμβολαίου), Όγκαστ ή Βουγιούκας

Με τον Λεσόρ για πρώτη επιλογή στους ΜΑΠ και τον Μπομπουά αντί Ντένμον αν έβγαινε το μπάτζετ. Πάντως και αυτό που προτείνω ως οικονομικό το θεωρώ καλύτερο από αυτό που είχατε φέτος.


Καλύτερο από αυτό που είχαμε φέτος ; Αντικαθιστάς τον σιγκλετον με τον τομας , τους ριβερς και λοτζο με έναν μαρινκοβιτς και έχεις στο 4 βεζενκοφ και μιτογλου που μπορεί να μην βγει κανένας από τους δυο και το ρόστερ είναι καλύτερο ; Ο κρις ειδικά είναι τεράστιος παικταράς και το κενό του θα το κάλυπταν μόνο παίκτες τύπου γκιλ και σεγκελια . Επίσης αν και φτιάχνεις μια πληθώρα Γκαρντ , η θέση 2 είναι γυμνή . Το κενό του τζεημς θα το καλύψει πάλι ο ντενμον και ο Παππας ; Και ποιον θα παρακαλάμε πάλι τον χειμώνα; Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγιος Παναθηναϊκός που θα του έλεγαν να κρατήσει τζεημς και κρις και θα έλεγε όχι (εντάξει όλοι προτιμάμε άλλους παίκτες παρόμοιου στυλ πιο ορθολογικούς αλλά δεν θα πούμε όχι στους δικούς μας)

ΥΓ ξέρω ότι είσαι Ολυμπιακός
basket72
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 9 2018, 08:59 ) *
Καλύτερο από αυτό που είχαμε φέτος ; Αντικαθιστάς τον σιγκλετον με τον τομας , τους ριβερς και λοτζο με έναν μαρινκοβιτς και έχεις στο 4 βεζενκοφ και μιτογλου που μπορεί να μην βγει κανένας από τους δυο και το ρόστερ είναι καλύτερο ; Ο κρις ειδικά είναι τεράστιος παικταράς και το κενό του θα το κάλυπταν μόνο παίκτες τύπου γκιλ και σεγκελια . Επίσης αν και φτιάχνεις μια πληθώρα Γκαρντ , η θέση 2 είναι γυμνή . Το κενό του τζεημς θα το καλύψει πάλι ο ντενμον και ο Παππας ; Και ποιον θα παρακαλάμε πάλι τον χειμώνα; Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγιος Παναθηναϊκός που θα του έλεγαν να κρατήσει τζεημς και κρις και θα έλεγε όχι (εντάξει όλοι προτιμάμε άλλους παίκτες παρόμοιου στυλ πιο ορθολογικούς αλλά δεν θα πούμε όχι στους δικούς μας)

ΥΓ ξέρω ότι είσαι Ολυμπιακός



Καλύτερο σε όρους μπάσκετ. Όχι από πλευράς ονόματων και συμβολαίων. Το φετινό σας ήταν εντελώς ανορθολογικό. Ενώ ο Σίνγκλετον ας πούμε που αναφέρεις είναι όντως από τους καλύτερους στις 2 θέσεις του ζωγραφιστού αλλά δεν έπαιξε ως τέτοιος φέτος.
Γενικά φέτος από τη στιγμή που εγκαταλείφτηκε το πλάνο του προπονητή κι ήρθαν οι ...μεσσιανικές μεταγραφές, μπάσκετ δεν παίξατε πάρα μόνο το εκκωφαντικό πρώτο παιχνίδι σας εναντίον μιας λειψής Ρεάλ.
Πήρατε έναν παίκτη που τα τελευταία 2-3 χρόνια χάνει όλα τα κρίσιμα ματς όπως ο Λότζο, σε μια θέση που είχατε παίκτη με πανομοιότυπα χαρακτηριστικά. Για τον Τζέιμς έχω εκφραστεί με σαφήνεια όταν τον πήρατε. Τώρα θα καταλήξει στην Αρμάνι. Για εκεί είναι.
Η τελευταία χρονιά που έπαιξε σοβαρά ήταν στη Βιτόρια.
Στο 5 πήγατε με το 4-5αρο Γκιστ και τους αμφιβόλους, Βουγιού και Όγκουστ.

Στο 4 με τον παικταρά μεν, αλλά εντελώς απείθαρχο και μπλαζέ Σίνγλετον (εκτός των πολύ τελευταίων ματς που πρέπει να τραβήξει και κάνα μάτι- να πάρει και έναν τίτλο απέναντι στον προβληματικό Ολυμπιακό) να παίζει και σχεδόν μόνος του τη θέση.
Εδώ προτείνω έναν παίκτη που θα σας μείνει χρόνια και θα έχει κι ελληνικό διαβατήριο κι επιπλέον θα μπορέί να πάρει κι ουσιαστικό χρόνο ο Μήτογλου εκτός κι αν δεν σας ενδιαφέρει η ελληνοποίηση.

Επαναλαμβάνω ότι είναι πολύ πιο ορθολογικό από αυτό που είχατε.

Ήθελα δε να σου πω, να μην εξάπτεσαι για πράγματα που δεν είναι και πολύ σοβαρά. Αν ήταν η ομάδα μου το ίδιο ρόστερ θα πρότεινα. Δεν το βλέπω έτσι το πράγμα.
Johnny Marv
QUOTE (basket72 @ Jun 9 2018, 09:51 ) *
Καλύτερο σε όρους μπάσκετ. Όχι από πλευράς ονόματων και συμβολαίων. Το φετινό σας ήταν εντελώς ανορθολογικό. Ενώ ο Σίνγκλετον ας πούμε που αναφέρεις είναι όντως από τους καλύτερους στις 2 θέσεις του ζωγραφιστού αλλά δεν έπαιξε ως τέτοιος φέτος.
Γενικά φέτος από τη στιγμή που εγκαταλείφτηκε το πλάνο του προπονητή κι ήρθαν οι ...μεσσιανικές μεταγραφές, μπάσκετ δεν παίξατε πάρα μόνο το εκκωφαντικό πρώτο παιχνίδι σας εναντίον μιας λειψής Ρεάλ.
Πήρατε έναν παίκτη που τα τελευταία 2-3 χρόνια χάνει όλα τα κρίσιμα ματς όπως ο Λότζο, σε μια θέση που είχατε παίκτη με πανομοιότυπα χαρακτηριστικά. Για τον Τζέιμς έχω εκφραστεί με σαφήνεια όταν τον πήρατε. Τώρα θα καταλήξει στην Αρμάνι. Για εκεί είναι.
Η τελευταία χρονιά που έπαιξε σοβαρά ήταν στη Βιτόρια.
Στο 5 πήγατε με το 4-5αρο Γκιστ και τους αμφιβόλους, Βουγιού και Όγκουστ.

Στο 4 με τον παικταρά μεν, αλλά εντελώς απείθαρχο και μπλαζέ Σίνγλετον (εκτός των πολύ τελευταίων ματς που πρέπει να τραβήξει και κάνα μάτι- να πάρει και έναν τίτλο απέναντι στον προβληματικό Ολυμπιακό) να παίζει και σχεδόν μόνος του τη θέση.
Εδώ προτείνω έναν παίκτη που θα σας μείνει χρόνια και θα έχει κι ελληνικό διαβατήριο κι επιπλέον θα μπορέί να πάρει κι ουσιαστικό χρόνο ο Μήτογλου εκτός κι αν δεν σας ενδιαφέρει η ελληνοποίηση.

Επαναλαμβάνω ότι είναι πολύ πιο ορθολογικό από αυτό που είχατε.

Ήθελα δε να σου πω, να μην εξάπτεσαι για πράγματα που δεν είναι και πολύ σοβαρά. Αν ήταν η ομάδα μου το ίδιο ρόστερ θα πρότεινα. Δεν το βλέπω έτσι το πράγμα.



Καλά δεν εξαπτομαι και ούτε οπαδικά μιλάω . Καθαρά μπασκετικά «κρίνω» το ρόστερ σου και σου λέω πως όσο και να θελουμε να δώσουμε χρόνο σε βεζενκοφ και μιτογλου για να εξελιχθούν από τη στιγμή που έχουμε απαιτήσεις για φαιναλ 4 δεν γίνεται οι 2 τους να παίζουν στο 4 μόνο και εκτός από τη θέση στο 4 σου λέω ότι και η θέση 2 είναι άδεια . Το δοκιμάσαμε και στην αρχή να παίξουμε με παππα και ντενμον μόνο στο 2 αλλά οι τύποι είναι ρολιστες πολυτελείας . Ο καλαθης θέλει άλλο ένα μεγάλο όνομα στο 2 και έναν ψηλο για να μπορεί να παίζει όπως πραγματικά ξέρει . Όσο για το 5 ο πουστοβι δεν μπορεί να παίζει στη τελευταία περίοδο γιατί είναι αργος . Άρα λες να πάμε με καλαθη παππα τομας βεζενκοφ γκιστ και από πίσω ας πούμε αξιόλογο πάγκο και θα είμαστε καλύτεροι από φέτος που παίζουμε με καλαθη τζεημς ριβερς σιγκλετον γκιστ . Διαφωνώ αλλά ο καθένας έχει διαφορετικό σκεπτικό σεβαστό
basket72
Επιπλέον προτείνω παίκτες που παίζουν άνετα ή υπό προϋποθέσεις σε δυό θέσεις. Π.χ στο 4 προκειμένου να μην πάτε μόνο με τον Βεζένκοφ ως πρώτο αλλά και τον Ντεσόν παίρνει σοβαρά λεπτά. Τον Μαρίνκοβιτς επίσης να παίζει άνετα 2 θέσεις ένω και ο Βέστερμαν μπορεί να πάρει κάποια λεπτά δίπλα στον Καλάθη.
Τον Ντένμον εγώ τον πιστεύω. Αν σας βγαίναν τα κουκιά προφανώς κι Μπομπουά ή έστω Τζαμάρ Σμιτς ή ακόμα και Κόπονεν.
Στο πολύ κομβικό 5 θα είσαστε σημαντικά καλύτερα σε ποιότητα, ποικιλία.
Στον άσσο επιτέλους θα είσαστε κομπλέ ενώ και στην απευκταία που ο βιονικός Καλάθης (αν μείνει...) βγάλει κάνα τραυματισμό τότε πάλι θα την βγάζατε με Βέστερμαν και Κόνιαρη.
Ενδεχομένως στο ρόστερ που προτείνω να προσθέτατε ένα ξένο 3αρι ή ένα 4-5ο στυλ Πειν σε ρόλο 7ου ξένου.

Συνοψίζοντας εδώ ρόστερ προτείνουμε, δεν είμαστε και επαγγελματίες smiley.gif .
Άσε που οι προτάσεις μου είναι γειωμένες και δεν λέω ότι μου κατεβαίνει μιλώντας για παίκτες εξ αντικειμένου απλησίαστους για το μπάτζετ της ομάδας σας, ή για παίκτες που έχουν συμβόλαιο ή αλλάζοντας θέσεις κατά το δοκούν σε προτεινόμενους παίκτες. rolleyes.gif
*Στην "αρχή " που λές ότι δοκιμάσατε καλύτερα πηγαίνατε πριν έρθει ο Τζέιμς ο Μεσσίας με τα ζογκλερικά του. Ούτε μια σοβαρή διεκδικήτρια ομάδα F4 δεν έχει ενδιαφερθεί για τον παίκτη αυτόν από τη στιγμή που έφυγε από τη Βιτόρια.
Ο δε Πουστοβόι έκανε μεγάλο πρωτάθλημα φέτος και αυτόν ήθελε διακαώς ο Λάσο πριν τον Ταβάρες.

Στο 5 προτείνω ως τελευταία λύση τον Γκιστ στη θέση του 2ου ψηλού, πριν από αυτόν προτείνω ΈΡικ κι Έλεγκαρ. Αν παίζουν και φράγκα τότε εννοείται Λεσόρ.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jun 9 2018, 15:19 ) *
Ο δε Πουστοβόι έκανε μεγάλο πρωτάθλημα φέτος και αυτόν ήθελε διακαώς ο Λάσο πριν τον Ταβάρες.


Πουστοβι instagram

μεχρι και Ολυμπιακοι μας τον προτεινουν 56.gif ! πολυ περαση ο Ουκρανος !
πρεπει να γινει δουλιτσα !αντε να του γραψει και κανας αλλος συμφορουμιτης ,μετα τον EXASFAIRO ! να φτιαχτει πολυ ,μηπως και αυτοπροταθει rolleyes.gif
doctorjekil
Καποιες δικες μου αποψεις για καποιους παιχτες που διαβαζω εδω οτι θελετε:
Πανκος:επρεπε να τον παρουμε πριν 2 χρονια,τωρα ειναι πολλα τα λεφτα που ζηταει και κατα την γνωμη μου δεν τα αξιζει,δεν νομιζω οτι ειναι μεσα στους καλυτερους pg της διοργανωσης για να ζηταει τοσα λεφτα με μια καλη σεζον και σε ομαδα που δεν υπαρχει πιεση και απαιτησεις
Βιντμαρ:αληθεια τωρα υπαρχει καποιος που να θελει τον Βιντμαρ στα 30 φευγα του;πριν 6-7 χρονια πηγε να κανει το step up και γινει ενας απ τους καλυτερους σεντερ στην ευρωπη αλλα απο τοτε καθε χρονο ειναι και χειροτερος...με εξαιρεση το περσυνο ευρωμπασκετ,αλλα πιστευω μετα το φιασκο ραντουλιτσα εχουμε καταλαβει πως αλλο ευρωμπασκετ,αλλο ευρωλιγκα
Μπερτανς:πολυ καλος παιχτης για τα λεφτα του,κατα την γμωμη μου ο καλυτερος σουτερ στην ευρωπη μετα τον καρολ,βεβαια πιστευω οτι ο στρελιενκς ειναι πιο πληρης παιχτης (επειδη καποιοι τους συγκρινανε)αλλα σιγουρα ειναι πιο φθηνος ο Μπερτανς
Κοπονεν:η μεγαλη μου καψουρα εδω και 6 χρονια...ομως και εδω δεν πιστευω οτι ειναι το καταλληλο timing για να τον παρουμε,τα 2 τελευταια χρονια μετα τον σοβαρο τραυματισμο του ειναι πολυ κακος και φαινεται να εχει παρει την κατιουσα
Μπομπουα:εδω και 4 χρονια γραφω για τον μπομπουα και ελπιζω πως φετος ηρθε η ωρα να τον δουμε στο οακα,βεβαια και αυτον πριν 2 χρονια θα τον πληρωναμε πολυ λιγοτερα απ οτι τωρα,αλλα ας οψεται το τμημα σκαουτινγκ και ο gm που δεν εχουμε
Μακενζι Μουρ:μονο ως αστειο μου ακουγεται οτι θα χαραμισουμε μια θεση ξενου για να παρουμε τον Μουρ (ακομα και τζαμπα),ας παει στην ΑΕΚ να δειξει αν μπορει να παιξει πρωτα στο τσαμπιονς λιγκ....εκτος αν κ εμεις παιξουμε στο τσαμπιονς λιγκ του χρονου
Βεζενκοφ:επιβαλεται να τον παρουμε...ελληνας,σε πολυ καλη ηλικια και με παραστασεις...δεν ξερω ποσοι παρακολουθειτε την μπαρτσα τα τελευταια 2 χρονια,αλλα ο βεζενκοφ στα περισσοτερα παιχνιδια που επαιξε ηταν καλος και σε καποια παρα πολυ καλος,παρ ολο που η κατασταση στην μπαρτσα δεν ηταν καλη και αυτος δεν ειχε βρει σταθερο χρονο στο ροτεισον
Παπαπετρου:ελπιζω να διορθωσουμε το λαθος που καναμε πριν 4 χρονια οταν δεν τον πηραμε (οταν και αυτος και ο πατερας του θελανε να ρθουν)για να δωσουμε χωρο και χρονο στον Χαραλαμποπουλο και στον Γιανκοβιτς
Johnny Marv
QUOTE (basket72 @ Jun 9 2018, 10:19 ) *
Επιπλέον προτείνω παίκτες που παίζουν άνετα ή υπό προϋποθέσεις σε δυό θέσεις. Π.χ στο 4 προκειμένου να μην πάτε μόνο με τον Βεζένκοφ ως πρώτο αλλά και τον Ντεσόν παίρνει σοβαρά λεπτά. Τον Μαρίνκοβιτς επίσης να παίζει άνετα 2 θέσεις ένω και ο Βέστερμαν μπορεί να πάρει κάποια λεπτά δίπλα στον Καλάθη.
Τον Ντένμον εγώ τον πιστεύω. Αν σας βγαίναν τα κουκιά προφανώς κι Μπομπουά ή έστω Τζαμάρ Σμιτς ή ακόμα και Κόπονεν.
Στο πολύ κομβικό 5 θα είσαστε σημαντικά καλύτερα σε ποιότητα, ποικιλία.
Στον άσσο επιτέλους θα είσαστε κομπλέ ενώ και στην απευκταία που ο βιονικός Καλάθης (αν μείνει...) βγάλει κάνα τραυματισμό τότε πάλι θα την βγάζατε με Βέστερμαν και Κόνιαρη.
Ενδεχομένως στο ρόστερ που προτείνω να προσθέτατε ένα ξένο 3αρι ή ένα 4-5ο στυλ Πειν σε ρόλο 7ου ξένου.

Συνοψίζοντας εδώ ρόστερ προτείνουμε, δεν είμαστε και επαγγελματίες smiley.gif .
Άσε που οι προτάσεις μου είναι γειωμένες και δεν λέω ότι μου κατεβαίνει μιλώντας για παίκτες εξ αντικειμένου απλησίαστους για το μπάτζετ της ομάδας σας, ή για παίκτες που έχουν συμβόλαιο ή αλλάζοντας θέσεις κατά το δοκούν σε προτεινόμενους παίκτες. rolleyes.gif
*Στην "αρχή " που λές ότι δοκιμάσατε καλύτερα πηγαίνατε πριν έρθει ο Τζέιμς ο Μεσσίας με τα ζογκλερικά του. Ούτε μια σοβαρή διεκδικήτρια ομάδα F4 δεν έχει ενδιαφερθεί για τον παίκτη αυτόν από τη στιγμή που έφυγε από τη Βιτόρια.
Ο δε Πουστοβόι έκανε μεγάλο πρωτάθλημα φέτος και αυτόν ήθελε διακαώς ο Λάσο πριν τον Ταβάρες.

Στο 5 προτείνω ως τελευταία λύση τον Γκιστ στη θέση του 2ου ψηλού, πριν από αυτόν προτείνω ΈΡικ κι Έλεγκαρ. Αν παίζουν και φράγκα τότε εννοείται Λεσόρ.



Όπως και ο ταβαρες έτσι κι όλοι οι δεινόσαυροι θα μπορούν να παίζουν στα τελευταία και κομβικοτερα λεπτά του αγώνα και αφού πρωτινεις λογικές επιλογές σκέψου ότι ο γκιστ έχει συμβόλαιο 1 μυριο και τέτοια συμβόλαια δεν σπάνε εύκολα άρα αναγκαστικά παίζεις και πάλι με αυτόν στο τέλος (ο λεσσορ δεν είναι πιο ακριβός από γκιστ) ααα και κάτι άλλο είτε το θέλουν ή περισσότεροι εδώ μέσα είτε όχι χωρίς τον τζεημς ούτε τη Τετάρτη θέση στην Ευρωλίγκα θα περνάμε ούτε λύσεις θα είχαμε εναντίον του Ολυμπιακού όταν κολλούσε ο καλαθης (ο Παππας και ντενμον είναι για 15λεπτα) ούτε το πρώτο ματς με Ρεάλ θα κυλούσε έτσι χωρίς τη παρουσία του . Με τα θετικά του και τα αρνητικά του είναι πολύ καλός παίκτης σίγουρα υπάρχουν και καλύτεροι αλλά κανένας ντενμον Παππας ή βεστερμαν δεν τον αντικαθιστά

Και θέλω να τονίσω πως όλες οι ομάδες που πάνε για αξιώσεις για φαιναλ 4 έχουν 3 πρωτοκλασάτους Γκαρντ , ούτε 2 , ούτε 1. Πολύ σημαντικό αυτό ... η Ρεάλ έχει ντονσιτς Κάρολ Γιουλ και δεν ξέρω ποιον άλλον , η φενερ έχει ντιξον σλουκα γουαναμεϊκερ , η τσσκα έχει Ροντρίγκες ντε κολο βεστερμαν και πάει λέγοντας ...

Κουβέντα κάνουμε φίλε μην τσιτωνεις
stefkorner
QUOTE (doctorjekil @ Jun 9 2018, 16:33 ) *
Καποιες δικες μου αποψεις για καποιους παιχτες που διαβαζω εδω οτι θελετε:
Πανκος:επρεπε να τον παρουμε πριν 2 χρονια,τωρα ειναι πολλα τα λεφτα που ζηταει και κατα την γνωμη μου δεν τα αξιζει,δεν νομιζω οτι ειναι μεσα στους καλυτερους pg της διοργανωσης για να ζηταει τοσα λεφτα με μια καλη σεζον και σε ομαδα που δεν υπαρχει πιεση και απαιτησεις
Βιντμαρ:αληθεια τωρα υπαρχει καποιος που να θελει τον Βιντμαρ στα 30 φευγα του;πριν 6-7 χρονια πηγε να κανει το step up και γινει ενας απ τους καλυτερους σεντερ στην ευρωπη αλλα απο τοτε καθε χρονο ειναι και χειροτερος...με εξαιρεση το περσυνο ευρωμπασκετ,αλλα πιστευω μετα το φιασκο ραντουλιτσα εχουμε καταλαβει πως αλλο ευρωμπασκετ,αλλο ευρωλιγκα
Μπερτανς:πολυ καλος παιχτης για τα λεφτα του,κατα την γμωμη μου ο καλυτερος σουτερ στην ευρωπη μετα τον καρολ,βεβαια πιστευω οτι ο στρελιενκς ειναι πιο πληρης παιχτης (επειδη καποιοι τους συγκρινανε)αλλα σιγουρα ειναι πιο φθηνος ο Μπερτανς
Κοπονεν:η μεγαλη μου καψουρα εδω και 6 χρονια...ομως και εδω δεν πιστευω οτι ειναι το καταλληλο timing για να τον παρουμε,τα 2 τελευταια χρονια μετα τον σοβαρο τραυματισμο του ειναι πολυ κακος και φαινεται να εχει παρει την κατιουσα
Μπομπουα:εδω και 4 χρονια γραφω για τον μπομπουα και ελπιζω πως φετος ηρθε η ωρα να τον δουμε στο οακα,βεβαια και αυτον πριν 2 χρονια θα τον πληρωναμε πολυ λιγοτερα απ οτι τωρα,αλλα ας οψεται το τμημα σκαουτινγκ και ο gm που δεν εχουμε
Μακενζι Μουρ:μονο ως αστειο μου ακουγεται οτι θα χαραμισουμε μια θεση ξενου για να παρουμε τον Μουρ (ακομα και τζαμπα),ας παει στην ΑΕΚ να δειξει αν μπορει να παιξει πρωτα στο τσαμπιονς λιγκ....εκτος αν κ εμεις παιξουμε στο τσαμπιονς λιγκ του χρονου
Βεζενκοφ:επιβαλεται να τον παρουμε...ελληνας,σε πολυ καλη ηλικια και με παραστασεις...δεν ξερω ποσοι παρακολουθειτε την μπαρτσα τα τελευταια 2 χρονια,αλλα ο βεζενκοφ στα περισσοτερα παιχνιδια που επαιξε ηταν καλος και σε καποια παρα πολυ καλος,παρ ολο που η κατασταση στην μπαρτσα δεν ηταν καλη και αυτος δεν ειχε βρει σταθερο χρονο στο ροτεισον
Παπαπετρου:ελπιζω να διορθωσουμε το λαθος που καναμε πριν 4 χρονια οταν δεν τον πηραμε (οταν και αυτος και ο πατερας του θελανε να ρθουν)για να δωσουμε χωρο και χρονο στον Χαραλαμποπουλο και στον Γιανκοβιτς


-Πανγκος μπορει να μην ειναι στους τοπ pg της διοργανωσης ,ομως επειδη μπορει με ευκολια να κανει διδιμα με pg ,ως sg ,τοτε μπορει να πει καποιος οτι ειναι τοπ γκαρντ ! οπως και να χει ,φαινεται να ειναι κλεισμενος απο Μπαρτσα..
-Βιντμαρ εχει βαση αυτο που λες ,αν δει καποιος απλα και μονο την πορεια του απο Φενερ σε Μπανβιτ !ενδεχομενως ομως να ειναι και παραπλανητικο αυτο...
δεν ειναι κανας ασχετος ο Λασο που τον ηθελε στην Ρεαλ περισσοτερο και απο τον Ταβαρες,αλλα τους εριξε χυλοπιττα..! επισης απο την Φενερ ενας λογος που εφυγε ηταν ο μειωμενος χρονος! θελει να εχει σημαντικο ρολο στην ομαδα !στο χερι του ηταν να βρισκεται ευρωλιγκα ! και η συγκριση με Ραντουλιτσα αστοχη θεωρω..
-Μπερτανς δυσκολα να ειναι πιο φθηνος απο Στριελνεκς ! νομιζω με σχετικα υψηλο συμβολαιο πηγε Νταρουσαφακα και με υψηλο θα τον απεκτησε και η Αρμανι ! απο τα 600-700 ποσα παιρνει ο Στριελνεκς κατα πασα πιθανοτητα παιρνει παραπανω..!ομως συγκυριακα μπορει να τον παρουμε σε τιμη ευκαιριας,μετα το περασμα του απο Αρμανι ,η οποια με Νεντοβιτς και Τζειμς ,μαλλον θα θελει να τον αφησει..

pan24
Η Χιμκι κερδισε θεση για την επομενη Ευρωλιγκα,πλεον οι πιθανοτητες για Γκιλ ειναι ακομα πιο λιγες
Γιατι να μην προσπαθησουμε να κρατησουμε Σινγκλετον;Παιρνει 1,2 του προσφερεις 1,4
Αν τον θελει καμια ΤΣΣΚΑ,Φενερ η τα εχει σπασει με την διοικηση θα φυγει
Αλλιως θα μεινει με τοσα
Johnny Marv
QUOTE (doctorjekil @ Jun 9 2018, 10:33 ) *
Καποιες δικες μου αποψεις για καποιους παιχτες που διαβαζω εδω οτι θελετε:
Πανκος:επρεπε να τον παρουμε πριν 2 χρονια,τωρα ειναι πολλα τα λεφτα που ζηταει και κατα την γνωμη μου δεν τα αξιζει,δεν νομιζω οτι ειναι μεσα στους καλυτερους pg της διοργανωσης για να ζηταει τοσα λεφτα με μια καλη σεζον και σε ομαδα που δεν υπαρχει πιεση και απαιτησεις
Βιντμαρ:αληθεια τωρα υπαρχει καποιος που να θελει τον Βιντμαρ στα 30 φευγα του;πριν 6-7 χρονια πηγε να κανει το step up και γινει ενας απ τους καλυτερους σεντερ στην ευρωπη αλλα απο τοτε καθε χρονο ειναι και χειροτερος...με εξαιρεση το περσυνο ευρωμπασκετ,αλλα πιστευω μετα το φιασκο ραντουλιτσα εχουμε καταλαβει πως αλλο ευρωμπασκετ,αλλο ευρωλιγκα
Μπερτανς:πολυ καλος παιχτης για τα λεφτα του,κατα την γμωμη μου ο καλυτερος σουτερ στην ευρωπη μετα τον καρολ,βεβαια πιστευω οτι ο στρελιενκς ειναι πιο πληρης παιχτης (επειδη καποιοι τους συγκρινανε)αλλα σιγουρα ειναι πιο φθηνος ο Μπερτανς
Κοπονεν:η μεγαλη μου καψουρα εδω και 6 χρονια...ομως και εδω δεν πιστευω οτι ειναι το καταλληλο timing για να τον παρουμε,τα 2 τελευταια χρονια μετα τον σοβαρο τραυματισμο του ειναι πολυ κακος και φαινεται να εχει παρει την κατιουσα
Μπομπουα:εδω και 4 χρονια γραφω για τον μπομπουα και ελπιζω πως φετος ηρθε η ωρα να τον δουμε στο οακα,βεβαια και αυτον πριν 2 χρονια θα τον πληρωναμε πολυ λιγοτερα απ οτι τωρα,αλλα ας οψεται το τμημα σκαουτινγκ και ο gm που δεν εχουμε
Μακενζι Μουρ:μονο ως αστειο μου ακουγεται οτι θα χαραμισουμε μια θεση ξενου για να παρουμε τον Μουρ (ακομα και τζαμπα),ας παει στην ΑΕΚ να δειξει αν μπορει να παιξει πρωτα στο τσαμπιονς λιγκ....εκτος αν κ εμεις παιξουμε στο τσαμπιονς λιγκ του χρονου
Βεζενκοφ:επιβαλεται να τον παρουμε...ελληνας,σε πολυ καλη ηλικια και με παραστασεις...δεν ξερω ποσοι παρακολουθειτε την μπαρτσα τα τελευταια 2 χρονια,αλλα ο βεζενκοφ στα περισσοτερα παιχνιδια που επαιξε ηταν καλος και σε καποια παρα πολυ καλος,παρ ολο που η κατασταση στην μπαρτσα δεν ηταν καλη και αυτος δεν ειχε βρει σταθερο χρονο στο ροτεισον
Παπαπετρου:ελπιζω να διορθωσουμε το λαθος που καναμε πριν 4 χρονια οταν δεν τον πηραμε (οταν και αυτος και ο πατερας του θελανε να ρθουν)για να δωσουμε χωρο και χρονο στον Χαραλαμποπουλο και στον Γιανκοβιτς



Συμφωνω σε όλα . Βεζενκοφ , παπαπετρου πολύτιμοι , μουρ κοπονεν και βιντμαρ δεν κάνουν , για μπερτανς δεν τρελένομαι (ίσως για τον αδελφό του 😜) . Θα διαφωνήσω μόνο για πάγκος . Είναι εξαιρετικός παίκτης είτε για δεύτερος είτε για πρώτος άσσος μιας διεκδικήτρια . Προσφέρει πολλά σε μια ομάδα


QUOTE (pan24 @ Jun 9 2018, 10:49 ) *
Η Χιμκι κερδισε θεση για την επομενη Ευρωλιγκα,πλεον οι πιθανοτητες για Γκιλ ειναι ακομα πιο λιγες
Γιατι να μην προπσαθησιυμε να κρατησουμε Σινγκλετον;Παιρνει 1,2 του προσφερεις 1,4
Αν τον θελει καμια ΤΣΣΚΑ,Φενερ η τα εχει σπασει με την διοικηση θα φυγει
Αλλιως θα μεινει με τοσα



Και ο γκιλ έρχεται με τόσα φίλε . Έτσι κι αλλιώς περισσότερες ομάδες θα κινηθούν για σιγκλετον παρά για γκιλ όποιον και από τους δυο να έχουμε πάντως θα είναι κομπλέ
pan24
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 9 2018, 11:06 ) *
Και ο γκιλ έρχεται με τόσα φίλε . Έτσι κι αλλιώς περισσότερες ομάδες θα κινηθούν για σιγκλετον παρά για γκιλ όποιον και από τους δυο να έχουμε πάντως θα είναι κομπλέ

Ερχεται;
Αν του δωσουμε εμεις και η Χιμκι τα ιδια λεφτα γιατι να ερθει σε εμας;
Χωρις να υπολογιζω την υπαρκτη πιθανοτητα να του δωσει η Χιμκι η καποιος αλλος περισσοτερα

Με τον Σινγκλετον εχουμε το πλεονεκτημα οτι ειναι σε γνωριμο περιβαλλον που απ'οσο ξερουμε του αρεσει
Αυτο σημαινει οτι ισως να αφησει μια καλυτερη προσφορα για να μεινει
basket72
Ο Πάνγκος είναι κλεισμένος από τον Μάρτη στην Μπάρτσα. (των φρονίμων τα παιδία που λέει και η παροιμία...). ο Γκιλ και κάθε Γκιλ σίγουρα θα ερχόταν στην Ελλάδα για( Ευρωλίγκα πάντα rolleyes.gif ) ακόμα και με ( λίγο)λιγότερα χρήματα από τα παγωμένα και φρακαρισμένα μοσχοβίτικα περίχωρα.
shtarkws
Βεζενκοφ και Παπαπετρου είναι must buy. Πιστεύω ότι είναι στην κατάλληλη ηλικία για να να κάνουν το step up και να έχουν πρωταγωνιστικο ρόλο. Μαζί με τον Καλαθη είναι μια τριάδα που αν σου βγει χτίζεις πάνω της τα επόμενα χρόνια. Αν προσθέσεις δε 2 η 3 καλούς ρολιστες, τύπου Ζήση, και ποιοτικούς ξένους τότε θα δούμε μια πολύ καλύτερη ομάδα.

Ξαναπροτεινω το ροστερ μου γιατί μου αρέσει να το βλέπω smiley.gif

1) Καλάθης - Ζήσης - Γκίκας
2) Μπουμπουά - Παππάς - Ντένμον
3) Παπαπέτρου - Ριβερς - Θανάσης
4) Βεζένκοφ - Γκίστ - Μήτογλου
5) Λεσόρτ - Πέιν - Μπουρουσης
stefkorner
QUOTE (shtarkws @ Jun 9 2018, 16:32 ) *
Βεζενκοφ και Παπαπετρου είναι must buy. Πιστεύω ότι είναι στην κατάλληλη ηλικία για να να κάνουν το step up και να έχουν πρωταγωνιστικο ρόλο. Μαζί με τον Καλαθη είναι μια τριάδα που αν σου βγει χτίζεις πάνω της τα επόμενα χρόνια. Αν προσθέσεις δε 2 η 3 καλούς ρολιστες, τύπου Ζήση, και ποιοτικούς ξένους τότε θα δούμε μια πολύ καλύτερη ομάδα.

Ξαναπροτεινω το ροστερ μου γιατί μου αρέσει να το βλέπω smiley.gif

1) Καλάθης - Ζήσης - Γκίκας
2) Μπουμπουά - Παππάς - Ντένμον
3) Παπαπέτρου - Ριβερς - Θανάσης
4) Βεζένκοφ - Γκίστ - Μήτογλου
5) Λεσόρτ - Πέιν - Μπουρουσης



μεγαλο ροστερ και με 9 Ελληνες ohmy.gif ! και προυποθετει να ξαναγινει ο Γκιστ αποκλειστικα 4ρι ετσι ;; γιατι αλλιως ειναι υπερφορτωμενο στους ψηλους!και μονο με Λεσορτ-Πειν-Μπουρουση δεν θα βγαινουν ευκολα οι χρονοι..!
αλλα και στα γκαρντ το βρισκω φορτωμενο!ειδικα για τον Γκικα δεν θα περισσευει καθολου χρονος!οποτε γιατι να μην προτιμησει να μεινει στον Προμηθεα.. ; rolleyes.gif
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jun 9 2018, 11:51 ) *
μεγαλο ροστερ και με 9 Ελληνες ohmy.gif ! και προυποθετει να ξαναγινει ο Γκιστ αποκλειστικα 4ρι ετσι ;; γιατι αλλιως ειναι υπερφορτωμενο στους ψηλους!και μονο με Λεσορτ-Πειν-Μπουρουση δεν θα βγαινουν ευκολα οι χρονοι..!
αλλα και στα γκαρντ το βρισκω φορτωμενο!ειδικα για τον Γκικα δεν θα περισσευει καθολου χρονου!οποτε γιατι να μην προτιμησει να μεινει στον Προμηθεα.. ; rolleyes.gif


Νομίζω ότι ο Γκιστ δεν θα ξαναπαίξει στο 4 παρά μόνο κατά περίσταση όπως π.χ παίζει ο Πρίντεζης το 5. Επιπλέον Στο 2 υπάρχουν 3 παίκτες (Μπομπούα- Παππάς και Ντένμον)που είναι αποκλειστικά sg. Θα μπορούσε ο ένας να είναι περισσότερο pg που έχει κι περισσότερες απαιτήσεις ως θέση.
Ο Λεσόρ πάντως θα απασχολήσει πολλούς. Εγώ έχω καιρό προτείνει για τον Ολυμπιακό μια κόπια του, τον Αλφά Καμπά.
Γενικά θα είναι δύσκολο καλοκαίρι για τους αιωνίους που αμφότεροι έχουν να λύσουν θέματα προτού βγούν με την ελληνική χαρακτηριστική αργοπορία στο παζάρι.
Η Ρεάλ έχει σχεδόν κλείσει το ρόστερ της, η Φενέρ ήδη έχει κάνει 2 κινήσεις πολύ καίριες , το ίδιο και η Μπάρτσα. Για τον Κερεχέτα δεν έχω αμφιβολία ότι απεργάζεται με μεθοδικότητα τον τρόπο της περαίτερω ενίσχυσης ενόψει του F4 στη Βιτόρια.
pan24
QUOTE (basket72 @ Jun 9 2018, 11:59 ) *
Νομίζω ότι ο Γκιστ δεν θα ξαναπαίξει στο 4 παρά μόνο κατά περίσταση όπως π.χ παίζει ο Πρίντεζης το 5. Επιπλέον Στο 2 υπάρχουν 2 παίκτες που είναι αποκλειστικά sg. Θα μπορούσε ο ένας να είναι περισσότερο pg που έχει κι περισσότερες απαιτήσεις ως θέση.
Ο Λεσόρ πάντως θα απασχολήσει πολλούς. Εγώ έχω καιρό προτείνει για τον Ολυμπιακό μια κόπια του, τον Αλφά Καμπά.
Γενικά θα είναι δύσκολο καλοκαίρι για τους αιωνίους που αμφότεροι έχουν να λύσουν θέματα προτού βγούν με την ελληνική χαρακτηριστική αργοπορία στο παζάρι.
Η Ρεάλ έχει σχεδόν κλείσει το ρόστερ της, η Φενέρ ήδη έχει κάνει 2 κινήσεις πολύ καίριες , το ίδιο και η Μπάρτσα. Για τον Κερεχέτα δεν έχω αμφιβολία ότι απεργάζεται με μεθοδικότητα τον τρόπο της περαίτερω ενίσχυσης ενόψει του F4 στη Βιτόρια.

Ειναι ofttopic εδω αλλα για γραψε τις κινησεις Φενερ,Ρεαλ
Περα απο Πρεπελιτς στην μια μαλλον και Γουιλμπεκιν στην αλλη δεν εχω δει κατι αλλο
Για να μην τους συζηταμε τσαμπα εδω αν ειναι κλεισμενοι tongue.gif
Α η γυναικα του Wanamaker λεει οτι αυτος δεν εχει υπογραψει με κανεναν για την νεα σεζον

Δεν πιστευω οτι θα ενδιαφερθουμε αλλα λεω
stefkorner
μιας και πιασαμε και Ρεαλ ,σε συνδεση με μας, ξερουμε γιατι Τομπκινς κατι ;
εφοσον τελειωνει τωρα το συμβολαιο του,αναμενεται να ανανεωθει ; επιστρεφοντας ο Κουζμιτς και με τον Αγιον να μεταφερεται κ στο 4,μηπως δεν θα βρισκει τα φετινα 21 λεπτα .. ;
τον ειχα ξαναπροτεινει για αντι-Σιγκλεντον ,αλλα θυμαμαι δεν πολυ αρεσε σε κανα δυο εδω ! απο τοτε ομως μπορει ν αλλαξαν γνωμη rolleyes.gif
Johnny Marv
QUOTE (shtarkws @ Jun 9 2018, 11:32 ) *
Βεζενκοφ και Παπαπετρου είναι must buy. Πιστεύω ότι είναι στην κατάλληλη ηλικία για να να κάνουν το step up και να έχουν πρωταγωνιστικο ρόλο. Μαζί με τον Καλαθη είναι μια τριάδα που αν σου βγει χτίζεις πάνω της τα επόμενα χρόνια. Αν προσθέσεις δε 2 η 3 καλούς ρολιστες, τύπου Ζήση, και ποιοτικούς ξένους τότε θα δούμε μια πολύ καλύτερη ομάδα.

Ξαναπροτεινω το ροστερ μου γιατί μου αρέσει να το βλέπω smiley.gif

1) Καλάθης - Ζήσης - Γκίκας
2) Μπουμπουά - Παππάς - Ντένμον
3) Παπαπέτρου - Ριβερς - Θανάσης
4) Βεζένκοφ - Γκίστ - Μήτογλου
5) Λεσόρτ - Πέιν - Μπουρουσης



Στο 4 βλέπω γκιστ (Άργος και ασουτος για 4αρι , πολύ καλός για 2ο 5αρι) και βλέπω βεζενκοφ και μιτογλου δυο νέους παίκτες που ίσως και να μην μας βγουν . Άρα στη χειρότερη θα είμαστε χωρίς 4αρι .
Στο 5 βλέπω λεσσορ που και ποιος δεν θα τον ήθελε οκ , βλέπω πεϊν (μέχρι τώρα δυο σεντερ με παρόμοιο στυλ και αρκετά λεφτά) και βλέπω και έναν 34χρονο πια Μπουρούση που έφαγε τα λεπτάκια του στην Κίνα και πραγματικά κανεις δεν ξέρει αν έχει πρώτον κίνητρο να παίξει και δεύτερον ικανότητα (και είναι και ακριβός) . Τελικά και το 4 και το 5 πολύ φούσκωμα που μπορεί και να μην μας βγει
Εντάξει στο 3 μια χαρά βέβαια ο ριβερς μπορεί να μην ξαναβρεί το σουτ του
Και στα Γκαρντ στο 1 έχουμε καλαθη που παίζει 30 λεπτά αν ματς άρα ζησης και Γκικας θα μοιράζονται το 10λεπτο ; Άσε που κανεις από τους δυο δεν παίζει άμυνα και δεν είναι και πολύ φθηνοί . Εντάξει στο 2 υπάρχει πληθώρα παικτών δεν έχω θέμα . Ωστόσο συνολικά σαν ρόστερ δεν το βλέπω να κολλάει

Σοβαρά μειονεκτήματα ειναι ότι δεν έχουμε πολύ σουτ ούτε στο 5 ούτε στο 4 (αν δεν μας βγουν οι μικροί) ούτε στο 1
green_sky
Θεωρω οτι η απαντηση στα παρακατω ερωτηματα αποτελει τον οδικο χαρτη για τον καταρτισμο του ροστερ της επομενης χρονιας.
1.Πρεπει ο Παναθηναικος να αποκτησει έναν καλυτερο πλειμεικερ από τον Λεκαβιτσιους πισω από τον Καλαθη,ετσι ώστε να μην είναι εξαρτημενος σε τοσο μεγαλο βαθμο από την αποδοση του Νικ?
2.Περυσι αποκτηθηκε ο Ντενμον με την λογικη να βγει πιο μπροστα ο Παππας.Δικαιολογησε ο Ελληνας παιχτης καθ’ολη την διαρκεια της χρονιας την εμπιστοσυνη που του δοθηκε?
Μηπως πρεπει στην θεση 2 να αποκτηθει ενας καλυτερος παιχτης από τον Ντενμον και αν μεινει ο Παππας ,αυτό να γινει με την προυποθεση ότι ο ρολος του θα είναι καθαρα συμπληρωματικος ?Ειναι αποδεκτο κατι τετοιο απο τον παιχτη?
3.Ποια είναι τα περιθωρια εξελιξης του Θαναση ?Εχει παραπανω ο παιχτης ή αυτο που ειδαμε φετος απο αυτον ειναι το ταβανι του?
4.Θα είναι ο Μητογλου στην δωδεκαδα της επομενης χρονιας ?
Μπορει ο παιχτης να παιξει καταρχην τον συμπληρωματικο ρολο που επαιζε ο Γκαμπριελ ?
Αν όχι και κινηθει ο Παναθηναικος για Βεζενκοφ,αξιζει τον κοπο να μπει στην οποια διαδικασια πλειστηριασμου για τον Βουλγαρο με την λογικη ότι και ο Ολυμπιακος θα ενδιαφερθει ?
5.Μπορει να κρατησει τον Σιγκλετον ?
6.Αυτο δεν ειναι ερωτημα.Ειναι παρακληση.
Παρε ρε φιλε έναν τερματοφυλακα από Αμερικη να τελειωνουμε.Ο Παναθηναικος χρειαζεται έναν πραγματικο rim.
Ουτε ο Πειν είναι rim ,ουτε ο Γκιστ είναι rim ,ουτε ο Λεσορτ είναι rim,ουτε κανενας.Παρε ένα πραγματικο τουμπανο κατω από το καλαθι μας εβγαλες την ψυχη τοσα χρονια με τον Γκιστ.Θελεις Γκιστ κρατα τον,αλλα φερε και εναν ψηλο της προκοπης.
Phobos&Deimos
QUOTE (shtarkws @ Jun 9 2018, 11:32 ) *
Βεζενκοφ και Παπαπετρου είναι must buy. Πιστεύω ότι είναι στην κατάλληλη ηλικία για να να κάνουν το step up και να έχουν πρωταγωνιστικο ρόλο. Μαζί με τον Καλαθη είναι μια τριάδα που αν σου βγει χτίζεις πάνω της τα επόμενα χρόνια. Αν προσθέσεις δε 2 η 3 καλούς ρολιστες, τύπου Ζήση, και ποιοτικούς ξένους τότε θα δούμε μια πολύ καλύτερη ομάδα.

Ξαναπροτεινω το ροστερ μου γιατί μου αρέσει να το βλέπω smiley.gif

1) Καλάθης - Ζήσης - Γκίκας
2) Μπουμπουά - Παππάς - Ντένμον
3) Παπαπέτρου - Ριβερς - Θανάσης
4) Βεζένκοφ - Γκίστ - Μήτογλου
5) Λεσόρτ - Πέιν - Μπουρουσης


Μου φαινεται πολυ ακριβο ροστερ ασε που νομιζω οτι ο μπουρουσης εχει αλλο ενα χρονο συμβολαιου , ως εκ τουτου εγω προτεινω καποιες αλλαγές σε αυτο το ροστερ που θα βγουν και πιο φθηνα .
1.Καλαθης - Κονιαρης- Καλαιτζακης
2.Μπομπουα-Παππας-Ντεντμον(moore)
3.Παπαπετρου-αντετοκουμπο-ΒΧ
4.Βεζενκοφ-Μητογλου-Σιγκλε
5.Λεσορτ-Γκιστ-Ιαν

Στην θεση 3 θα εχουμε θεμα αλλα αν παρουμε moore αντι ντεντμον ισως μπορει μα ανεβαινει και αυτος καποια φορα
Johnny Marv
QUOTE (Phobos&Deimos @ Jun 9 2018, 12:40 ) *
Μου φαινεται πολυ ακριβο ροστερ ασε που νομιζω οτι ο μπουρουσης εχει αλλο ενα χρονο συμβολαιου , ως εκ τουτου εγω προτεινω καποιες αλλαγές σε αυτο το ροστερ που θα βγουν και πιο φθηνα .
1.Καλαθης - Κονιαρης- Καλαιτζακης
2.Μπομπουα-Παππας-Ντεντμον(moore)
3.Παπαπετρου-αντετοκουμπο-ΒΧ
4.Βεζενκοφ-Μητογλου-Σιγκλε
5.Λεσορτ-Γκιστ-Ιαν

Στην θεση 3 θα εχουμε θεμα αλλα αν παρουμε moore αντι ντεντμον ισως μπορει μα ανεβαινει και αυτος καποια φορα


Από λεφτά βγαίνουν τα ίδια με φέτος σχεδόν . Πολύ ορθότερη από του φίλου πάνω σίγουρα . 2-3 παραιτήσεις μόνο . Πρώτον ο μουρ δεν κάνει για Παναθηναϊκό καταλάβετε το . Δεύτερον ο καλαιτζακης είναι κρίμα ναι είναι 6ο Γκαρντ , καλύτερα να δωθεί δανεικός να πάρει παραστάσεις και να παίζουμε εμείς με 5 . Επίσης αντί για τα 500χιλ του ντενμον θα μπορούσαμε να πάρουμε έναν μιτρου-λογκ με 300-400χιλ που μπορεί να εξελιχθεί σε έναν καλύτερο παππα (και Έλληνας) . Επίσης πιστεύω ότι ο ΒΧ πρέπει να μείνει σίγουρα άλλη μια χρόνια στον παο όποτε στη θέση του μπορούμε να φέρουμε Κουριτς με 400χιλ για σουτερ , να παίζει στο 2-3 . Κατά τα αλλά μια χαρά (δεν ξέρω αν ο Ίαν αξίζει 500χιλ καλύτερα με τα λεφτά του Ίαν και του λεσσορ μαζί να περνάμε κάτι πολύ πιο δυνατο)

Δλδ με δυο αλλαγές με καμία αλλαγή στα χρήματα σχεδόν δεν μπαζουμε από πουθενά

ΥΓ εγώ θα το λέω συνέχεια η μεγάλη μου καψούρα είναι ο νεντοβιτς (αντί του μπομπουα) μαζί με καλαθη θα έκαναν παπάδες
tuareg
QUOTE (shtarkws @ Jun 9 2018, 11:32 ) *
Βεζενκοφ και Παπαπετρου είναι must buy. Πιστεύω ότι είναι στην κατάλληλη ηλικία για να να κάνουν το step up και να έχουν πρωταγωνιστικο ρόλο. Μαζί με τον Καλαθη είναι μια τριάδα που αν σου βγει χτίζεις πάνω της τα επόμενα χρόνια. Αν προσθέσεις δε 2 η 3 καλούς ρολιστες, τύπου Ζήση, και ποιοτικούς ξένους τότε θα δούμε μια πολύ καλύτερη ομάδα.

Ξαναπροτεινω το ροστερ μου γιατί μου αρέσει να το βλέπω smiley.gif

1) Καλάθης - Ζήσης - Γκίκας
2) Μπουμπουά - Παππάς - Ντένμον
3) Παπαπέτρου - Ριβερς - Θανάσης
4) Βεζένκοφ - Γκίστ - Μήτογλου
5) Λεσόρτ - Πέιν - Μπουρουσης


να ρωτησω κατι ?
ποιοι 3 (αντε 2 αν υπολογισουμε το γκικα οτι θα ναι συχνοτερα εκτος) απο τους παραπανω 15 θα μενουν εκτος 12αδας ωστε να μην υπαρχουν μουρμουρες και προβληματα?
pan24
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 9 2018, 12:52 ) *
Από λεφτά βγαίνουν τα ίδια με φέτος σχεδόν . Πολύ ορθότερη από του φίλου πάνω σίγουρα . 2-3 παραιτήσεις μόνο . Πρώτον ο μουρ δεν κάνει για Παναθηναϊκό καταλάβετε το . Δεύτερον ο καλαιτζακης είναι κρίμα ναι είναι 6ο Γκαρντ , καλύτερα να δωθεί δανεικός να πάρει παραστάσεις και να παίζουμε εμείς με 5 . Επίσης αντί για τα 500χιλ του ντενμον θα μπορούσαμε να πάρουμε έναν μιτρου-λογκ με 300-400χιλ που μπορεί να εξελιχθεί σε έναν καλύτερο παππα (και Έλληνας) . Επίσης πιστεύω ότι ο ΒΧ πρέπει να μείνει σίγουρα άλλη μια χρόνια στον παο όποτε στη θέση του μπορούμε να φέρουμε Κουριτς με 400χιλ για σουτερ , να παίζει στο 2-3 . Κατά τα αλλά μια χαρά (δεν ξέρω αν ο Ίαν αξίζει 500χιλ καλύτερα με τα λεφτά του Ίαν και του λεσσορ μαζί να περνάμε κάτι πολύ πιο δυνατο)

Δλδ με δυο αλλαγές με καμία αλλαγή στα χρήματα σχεδόν δεν μπαζουμε από πουθενά

ΥΓ εγώ θα το λέω συνέχεια η μεγάλη μου καψούρα είναι ο νεντοβιτς (αντί του μπομπουα) μαζί με καλαθη θα έκαναν παπάδες

Γενικα συμφωνω εκτος απο δυο πραγματα
Κουριτς με 400 χιλιαδες μπορει να επαιρνες μετα την πρωτη καλη σεζον του
Τωρα θες σχεδον τα διπλα χωρια οτι εχει και συμβολαιο για αλλον ενα χρονο
Σκεψου οτι 500 ειναι το κασε του Ντενμον

Για τον Μουρ γιατι εισαι τοσο σιγουρος οτι δεν κανει;Τον εχεις δει γενικα η μονο σε βιντεακια;
Εχει ακουστει ηδη για ενδιαφερον απο Μακαμπι και Εφες,κατι εχουν δει αυτοι το ιδιο που εχουμε δει και οσοι τον βλεπουμε ολη την σεζον
Αφου οπως ειναι το μπατζετ για να εχουμε καλους βασικους σιγουρα θα υπαρχει και καποιο στοιχημα στο ροστερ τυπου Ντενμον γιατι να μην δοκιμασουμε με αυτον που τον εχουμε στα ποδια μας;
Κριμα θα ειναι να γινει περιπτωση Τζειμς που επαιζε στον Κολοσσο εμεις δεν καναμε τιποτα και μετα τον πηραμε με 1εκ συμβολαιο ενω μπορουσαμε να τον εχουμε με λιγοτερο απο τα μισα

Το ιδιο χαζο θα ειναι και με τον Μουρ αν παει σε καμια Μακαμπι και μετα τον χρυσοπληρωσουμε
Αν ειναι να παμε με ολους τους παικτες δοκιμασμενους σε αυτο το επιπεδο οκ
Αν ειναι να υπαρχει και καποιο στοιχημα που καθε χρονο υπαρχει γιατι να μην ειναι αυτος

Ο Μουρ παιζει και 1 και 3 στο μεταξυ
Οποτε σε ενα σχετικα οικονομικο ροστερ μπορεις να εχεις Καλαθη,βασικο 2(Μπομπουα; ) και πισω τους Παππα,Κονιαρη,Μουρ να παλευουν για χρονο και οι 2 καλυτεροι απο αυτους θα παιζουν
Βεβαια δεν θεωρω τον Κονιαρη ετοιμο για κατι καλυτερο απο 5ο κοντο
shtarkws
QUOTE(Phobos&Deimos @ Jun 9 2018, 12:40 ) *
Μου φαινεται πολυ ακριβο ροστερ ασε που νομιζω οτι ο μπουρουσης εχει αλλο ενα χρονο συμβολαιου , ως εκ τουτου εγω προτεινω καποιες αλλαγές σε αυτο το ροστερ που θα βγουν και πιο φθηνα .
1.Καλαθης - Κονιαρης- Καλαιτζακης
2.Μπομπουα-Παππας-Ντεντμον(moore)
3.Παπαπετρου-αντετοκουμπο-ΒΧ
4.Βεζενκοφ-Μητογλου-Σιγκλε
5.Λεσορτ-Γκιστ-Ιαν

Στην θεση 3 θα εχουμε θεμα αλλα αν παρουμε moore αντι ντεντμον ισως μπορει μα ανεβαινει και αυτος καποια φορα


Ας υποθεσουμε οτι παιζεις στην Βιτορια, στην Μαδριτη,στην Μοσχα, στην Φενερ παιχνιδι που κρινει το πλεονεκτημα εδρας, ή με καποια απο αυτες εστω εντος εδρας στα po και σου κανει νωρις φαυλ ο καλαθης, για να μην πω οτι κανει εστω κακο παιχνιδι. Ποιον θα βαλεις στην θεση του? Τον Κονιαρη ή τον Καλαιτζακη? Χρειαζομαστε οπωσδηποτε δευτερο οργανωτη και δεν νομιζω οτι θα βρουμε και εμπειρο και ικανο και ελληνα και που δεν θα εχει προβλημα να παιζει 10 με 15 λεπτα χωρις να κοστιζει πολυ. Το ονομα αυτου Ζησης.

Ισα ισα πιστευω οτι το ροστερ που προτεινα θα ειναι πιο οικονομικο αφου ο Βεζε θα κοστισει λιγοτερα απο εναν Σινγκλετον και ο Παπαπετρου λιγοτερο απο καποιο ονομα του εκατομμυριου. Αν ειναι να παρουμε παικτη στοιχημα τοτε παλι προτιμω τον Παπαπετρου. Σιγουρα ειναι ερωτημα αν και εφοσον μπορουν να σταθουν βασικοι. Εγω πιστευω πως ναι και πρεπει να παρεις το ρισκο οσο ειναι ακομη προσιτοι

QUOTE(tuareg @ Jun 9 2018, 13:08 ) *
να ρωτησω κατι ?
ποιοι 3 (αντε 2 αν υπολογισουμε το γκικα οτι θα ναι συχνοτερα εκτος) απο τους παραπανω 15 θα μενουν εκτος 12αδας ωστε να μην υπαρχουν μουρμουρες και προβληματα?


Αναλογα αν παιζεις Ελλαδα η Eurolegue

Γκικας Μητογλου Ντενμον Πειν Παππας Θανασης
stefkorner
-Γκιστ(5και λιγο 4),Λαμπειρι(5-4),Πουστοβι
-Κουζμινσκας (4 και ισως λιγο 3) , Μητογλου
-Παπαπετρου(3 και λιγο 4) , Λοτζο ,Θανασης
-Κοπονεν,Μπερτανς,Παππας
-Καλαθης,Ζησης
shtarkws
QUOTE(Johnny Marv @ Jun 9 2018, 12:17 ) *
Στο 4 βλέπω γκιστ (Άργος και ασουτος για 4αρι , πολύ καλός για 2ο 5αρι) και βλέπω βεζενκοφ και μιτογλου δυο νέους παίκτες που ίσως και να μην μας βγουν . Άρα στη χειρότερη θα είμαστε χωρίς 4αρι .
Στο 5 βλέπω λεσσορ που και ποιος δεν θα τον ήθελε οκ , βλέπω πεϊν (μέχρι τώρα δυο σεντερ με παρόμοιο στυλ και αρκετά λεφτά) και βλέπω και έναν 34χρονο πια Μπουρούση που έφαγε τα λεπτάκια του στην Κίνα και πραγματικά κανεις δεν ξέρει αν έχει πρώτον κίνητρο να παίξει και δεύτερον ικανότητα (και είναι και ακριβός) . Τελικά και το 4 και το 5 πολύ φούσκωμα που μπορεί και να μην μας βγει
Εντάξει στο 3 μια χαρά βέβαια ο ριβερς μπορεί να μην ξαναβρεί το σουτ του
Και στα Γκαρντ στο 1 έχουμε καλαθη που παίζει 30 λεπτά αν ματς άρα ζησης και Γκικας θα μοιράζονται το 10λεπτο ; Άσε που κανεις από τους δυο δεν παίζει άμυνα και δεν είναι και πολύ φθηνοί . Εντάξει στο 2 υπάρχει πληθώρα παικτών δεν έχω θέμα . Ωστόσο συνολικά σαν ρόστερ δεν το βλέπω να κολλάει

Σοβαρά μειονεκτήματα ειναι ότι δεν έχουμε πολύ σουτ ούτε στο 5 ούτε στο 4 (αν δεν μας βγουν οι μικροί) ούτε στο 1


Στο 4 μπορουμε και να βρουμε αλλο ξενο αντι γκιστ, τον γκιστ τον βαζω γιατι εχει συμβολαιο και μονο εκει του βρισκω θεση στο ροστερ. Για Βεζε ειπα και πιο πανω, κατ εμε αξιζει το ρισκο. Ο Μπουρου με 500 κατοσταρικα ειναι μια χαρα να σου κανει συγκεκριμενα πραγματα για 10 με 15 λεπτα σε ορισμενα ματς. Να σου δωσει παιχνιδι με πλατη για αμμεσο σκορ, φθορα του αντιπαλου σεντερ και παιχνιδι στην κορυφη της ρακετας για να ανοιγει χωρους σε καποια σχηματα
EXASFAIROS
O Gill πόσα παίρνει και πόσα προβλέπεται να παίρνει περίπου?
Johnny Marv
QUOTE (shtarkws @ Jun 9 2018, 13:14 ) *
Στο 4 μπορουμε και να βρουμε αλλο ξενο αντι γκιστ, τον γκιστ τον βαζω γιατι εχει συμβολαιο και μονο εκει του βρισκω θεση στο ροστερ. Για Βεζε ειπα και πιο πανω, κατ εμε αξιζει το ρισκο. Ο Μπουρου με 500 κατοσταρικα ειναι μια χαρα να σου κανει συγκεκριμενα πραγματα για 10 με 15 λεπτα σε ορισμενα ματς. Να σου δωσει παιχνιδι με πλατη για αμμεσο σκορ, φθορα του αντιπαλου σεντερ και παιχνιδι στην κορυφη της ρακετας για να ανοιγει χωρους σε καποια σχηματα


Ο Μπουρούσης δεν πρόκειται να έρθει με 500 κατοστάρικα ούτε με 500 χιλιάρικα πρέπει να του χτυπήσεις σχεδόν μυριο . 1,5 παίρνει στη Κίνα και του χρόνου αλλά τόσα . Καλύτερα γκιστ 2ο σεντερ επειδή το συμβόλαιο του δεν σπάει και δώσε τα λεφτά απτά 5αρια για 4αρι .

QUOTE (stefkorner @ Jun 9 2018, 13:13 ) *
-Γκιστ(5και λιγο 4),Λαμπειρι(5-4),Πουστοβι
-Κουζμινσκας (4 και ισως λιγο 3) , Μητογλου
-Παπαπετρου(3 και λιγο 4) , Λοτζο ,Θανασης
-Κοπονεν,Μπερτανς,Παππας
-Καλαθης,Ζησης



Λοτζο από που κι ως που ; Και στο 2 δεν μου αρέσει καθόλου ο συνδυασμός

QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 9 2018, 13:53 ) *
O Gill πόσα παίρνει και πόσα προβλέπεται να παίρνει περίπου?


Γύρω στο 1 παίρνει τώρα (λίγο πιο κάτω) του χρόνου θα ζητάει σίγουρα 1,2-1,3 μυρια .

QUOTE (pan24 @ Jun 9 2018, 13:09 ) *
Γενικα συμφωνω εκτος απο δυο πραγματα
Κουριτς με 400 χιλιαδες μπορει να επαιρνες μετα την πρωτη καλη σεζον του
Τωρα θες σχεδον τα διπλα χωρια οτι εχει και συμβολαιο για αλλον ενα χρονο
Σκεψου οτι 500 ειναι το κασε του Ντενμον

Για τον Μουρ γιατι εισαι τοσο σιγουρος οτι δεν κανει;Τον εχεις δει γενικα η μονο σε βιντεακια;
Εχει ακουστει ηδη για ενδιαφερον απο Μακαμπι και Εφες,κατι εχουν δει αυτοι το ιδιο που εχουμε δει και οσοι τον βλεπουμε ολη την σεζον
Αφου οπως ειναι το μπατζετ για να εχουμε καλους βασικους σιγουρα θα υπαρχει και καποιο στοιχημα στο ροστερ τυπου Ντενμον γιατι να μην δοκιμασουμε με αυτον που τον εχουμε στα ποδια μας;
Κριμα θα ειναι να γινει περιπτωση Τζειμς που επαιζε στον Κολοσσο εμεις δεν καναμε τιποτα και μετα τον πηραμε με 1εκ συμβολαιο ενω μπορουσαμε να τον εχουμε με λιγοτερο απο τα μισα

Το ιδιο χαζο θα ειναι και με τον Μουρ αν παει σε καμια Μακαμπι και μετα τον χρυσοπληρωσουμε
Αν ειναι να παμε με ολους τους παικτες δοκιμασμενους σε αυτο το επιπεδο οκ
Αν ειναι να υπαρχει και καποιο στοιχημα που καθε χρονο υπαρχει γιατι να μην ειναι αυτος

Ο Μουρ παιζει και 1 και 3 στο μεταξυ
Οποτε σε ενα σχετικα οικονομικο ροστερ μπορεις να εχεις Καλαθη,βασικο 2(Μπομπουα; ) και πισω τους Παππα,Κονιαρη,Μουρ να παλευουν για χρονο και οι 2 καλυτεροι απο αυτους θα παιζουν
Βεβαια δεν θεωρω τον Κονιαρη ετοιμο για κατι καλυτερο απο 5ο κοντο


Δεν μπορώ να πιστέψω ότι ο Κουριτς είναι τόσο ακριβός αλλά για να το λες ... Τεσπα ας πούμε ότι συμφωνούμε στα Γκαρντ ωστόσο με Θανάση και παπαπετρου θελουμε άλλο ένα τριάρι σίγουρα με σουτ δολοφονικό τύπου τζανιγκ Κουριτς κλπ αλλά να μην περνάει τα χρήματα του ριβερς
stefkorner
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 9 2018, 18:58 ) *
Λοτζο από που κι ως που ; Και στο 2 δεν μου αρέσει καθόλου ο συνδυασμός


εχω αναλυσει το σκεπτικο μου για Λοτζο ! 3 βασικοι λογοι
1 )μπορει να ειναι ο 7ος ξενος ,για ευρωλιγκα και να συντηρει το σωμα του για ενα καλο ματς την εβδομαδα
2) εχει πολλα κινητρα εναντιον του Ολυμπιακου και ξερει αψογα το σεφ,οπως αποδειχθηκε και φετος,ετσι θα μπορει να μπει ομορφα στο ροστερ της α1 στην πορεια
3) ειναι ο καλυτερος φιλος του Καλαθη..

δεν σ αρεσει στο 2 συνδιασμος με Κοπονεν -Μπερτανς ; δημιουργια σε πολυ καλο βαθμο !και τριποντη εκτελεση που θα περισσευει ! επισης αυτοι οι 2 με Παππα & Καλαθη-Ζηση ,μπορουν να βγαλουν και ωραια σχηματα με 3 ημι-ψηλα γκαρντ
pan24
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 9 2018, 13:58 ) *
Δεν μπορώ να πιστέψω ότι ο Κουριτς είναι τόσο ακριβός αλλά για να το λες ... Τεσπα ας πούμε ότι συμφωνούμε στα Γκαρντ ωστόσο με Θανάση και παπαπετρου θελουμε άλλο ένα τριάρι σίγουρα με σουτ δολοφονικό τύπου τζανιγκ Κουριτς κλπ αλλά να μην περνάει τα χρήματα του ριβερς

Ο Κουριτς με 4 χρονιες γυρω στους 15 ποντους μεσο ορο eurocup και πανω απο 40% τριποντο δεν μπορει να ειναι φτηνος
Το προηγουμενο καλοκαιρι δεν υπεγραψε με ψιχουλα στην Ζενιτ.Σε καθε περιπτωση δεν ειναι ελευθερος εχει αλλον ενα χρονο συμβολαιο που σημαινει οτι θα ηθελε αρκετα και η ομαδα για να τον αφησει

Ο Παπαπετρου για αυτο μου το χαλαει.Ειναι Ελληνας και πρεπει να τον παρεις αν μπορεις αλλα βαλε στην ιδια 5αδα Καλαθη, Παπαπετρου(που αν ερθει θα παιζει πολυ και λογω των χρηματων που θα παιρνει και επειδη αλλιως δεν ερχεται),ενα 5αρι χωρις σουτ(δεν νομιζω οτι μπορουμε να παρουμε καποιους απο τους ελαχιστους που εχουν οπως ο Ντουμπλιεβιτς) και εχεις μια προβληματικη στο σουτ 5αδα

Ειδικα αν στο 2 εχεις καποιον με απλα καλο τριποντο
Ειδαμε ποση διαφορα εκανε οταν ο Πασκουαλ εβαλε μαζι Ριβερς,Λοτζεσκι εστω κι αν ο Ριβερς ειναι σκια του εαυτου του,εστω αν και οι 2 ειναι μετριοι τουλαχιστον στην αμυνα
Μονο και μονο επειδη φοβοντουσαν το σουτ τους ανοιξε η αμυνα
EXASFAIROS
1.CALATHES

Zisis/Koniaris/Henry
Westerman/ Freddette/Koponen/Sloan/Nedovic

2.PAPPAS

Beaubois/Denmon /Bertans/Mitrou Long/Eriksson
Marinkovic/Blazic/Crocker/Moore/Landesberg/Lotzeski

3.ANTETOKOUNMPO

Papanikolaou/Warczinski/Weems
D.Thomas/Rudd/Papapetrou/Maciulis

4. MITOGLOU

Gill/Vezenkov/Singlenton/White/Ndour/Kousmiskas/Brown

5.GIST

Payne/ Lessort/Danston/Labeiriδεν τον ξερω/Dorell Wright/Tobey
Poustovyi/Vougioukas/Pleiss/Fall/Sermandini


1 επιλογη Poustovyi
2 επιλογή Gill
3 επιλογή Westerman
4 επιλογή.... από εδώ και πέρα το χαος smiley.gif

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.