Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Jan 12 2019, 14:36 ) *
ok, τα ειπες ολα laugh.gif

ηταν ειρωνικο ή απλως συμφωνησες?
Titus
QUOTE (SkyFall @ Jan 12 2019, 15:47 ) *
από που προκύπτει ότι δεν είναι σε καλή κατάσταση ο Ονουάκου και γίνεται αυτή η συζήτηση;


Από το ότι ο Πιτίνος που είναι 15 μέρες στην ομάδα δε βγαίνει να πει ότι θέλει τον Ονουάκου και του φέρνουν Πέιν. Γιατί είναι απολύτως βέβαιο ότι αυτό θα έκανε ο Ρικ, που μάλλον κάποιοι εδώ μέσα τον έχουν κολλητό και ξέρουν πώς αντιδρά σε κάθε πιθανό ενδεχόμενο.

Δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει αλλά όλο το πρόβλημα του ΠΑΟ επί ΔΠΓ συνοψίζεται σε αυτά τα ντιμπέητ ανάμεσα σε προεδρικούς και κατά φαντασίαν 'τσαβικούς' και οσονούπω 'πιτινικούς'. Θυμίζω ότι στο παρελθόν είχαμε και πεδουλακικούς και ζοτσικούς να κατηγοράνε τον πρόεδρο ότι παρεμβαίνει στο ρόστερ, ευτελίζει την ομάδα με οπαδικές συμπεριφορές, δεν βάνει λεφτά κλπ.
akratacity
Εγώ πάντως που παρακολουθώ απ' έξω τις εξελίξεις έχω μια απορία.

Πως γίνεται πολλά άτομα που υποστηρίζουν ότι ο ΔΓ δεν παρεμβαίνει στις μεταγραφές, το καλοκαίρι να έλεγαν ότι δημιουργήθηκε ροστερ μιας χρήσης ώστε να έρθει ο Σάρας του χρόνου και να κάνει τον δικό του σχεδιασμό.

Δλδ ο Τσαβι θέλησε να στρώσει το έδαφος για τον συνάδελφο του;
stefkorner
QUOTE (akratacity @ Jan 12 2019, 22:09 ) *
Εγώ πάντως που παρακολουθώ απ' έξω τις εξελίξεις έχω μια απορία.

Πως γίνεται πολλά άτομα που υποστηρίζουν ότι ο ΔΓ δεν παρεμβαίνει στις μεταγραφές, το καλοκαίρι να έλεγαν ότι δημιουργήθηκε ροστερ μιας χρήσης ώστε να έρθει ο Σάρας του χρόνου και να κάνει τον δικό του σχεδιασμό.

Δλδ ο Τσαβι θέλησε να στρώσει το έδαφος για τον συνάδελφο του;


ωραιος !ειναι ενα επιχειρημα που ειχα ξεχασει με τον καιρο να το χρησιμοποιησω και ειναι το πιο ατρανταχτο που θα μπορουσε να χρησιμοποιηθει!
για αυτο λενε οτι απ εξω βλεπεις πιο ψυχραιμα παντα τα πραγματα wink.gif


QUOTE (G-arenas @ Jan 12 2019, 21:58 ) *
ηταν ειρωνικο ή απλως συμφωνησες?


ηθελα να πω οτι τεχνηεντως παρεθεσες ολα τα ενδεχομενα ,για να καλυψεις και τις δυο πλευρες!
κατι που νομιζω πως σε καμια περιπτωση δεν θα εκανες αν ηταν ο Τσαβι στην θεση του Πιτινο laugh.gif
MaJesty23
QUOTE(akratacity @ Jan 12 2019, 15:09 ) *
Εγώ πάντως που παρακολουθώ απ' έξω τις εξελίξεις έχω μια απορία.

Πως γίνεται πολλά άτομα που υποστηρίζουν ότι ο ΔΓ δεν παρεμβαίνει στις μεταγραφές, το καλοκαίρι να έλεγαν ότι δημιουργήθηκε ροστερ μιας χρήσης ώστε να έρθει ο Σάρας του χρόνου και να κάνει τον δικό του σχεδιασμό.

Δλδ ο Τσαβι θέλησε να στρώσει το έδαφος για τον συνάδελφο του;


77.gif Περιμένω απαντήσεις στο ανωτέρω ερώτημα!

Αυτό που δεν καταλαβαίνουν οι DPG Fans-Τσαβομάχοι, ότι τα ίδια θα έλεγα εάν το ιερό τοτέμ Πεδουλάκης δεχόταν τέτοιες παρεμβάσεις απο Προέδρο για τον βάζελο(lol) Παππά , τα Bad Girls και τον Big Papajohn.

Το μεγάλο σφάλμα του Τσάβι και του κάθε Τσάβι είναι οτι δεν έφυγε.Και έτσι μπήκε και αυτός συγκατηγορούμενος σε αυτό το έκτρωμα.
G-arenas
QUOTE (akratacity @ Jan 12 2019, 15:09 ) *
Εγώ πάντως που παρακολουθώ απ' έξω τις εξελίξεις έχω μια απορία.

Πως γίνεται πολλά άτομα που υποστηρίζουν ότι ο ΔΓ δεν παρεμβαίνει στις μεταγραφές, το καλοκαίρι να έλεγαν ότι δημιουργήθηκε ροστερ μιας χρήσης ώστε να έρθει ο Σάρας του χρόνου και να κάνει τον δικό του σχεδιασμό.

Δλδ ο Τσαβι θέλησε να στρώσει το έδαφος για τον συνάδελφο του;

ευχαριστω φιλε μου. εχω γραψει τοσα επιχειρηματα που ειναι ιδια και λογικα και οι φιλοι που ειναι υπερ του τσαβι οτι γραφουν δεν στεκει και καθε λιγο και λιγακι γραφουν αλλα ντι αλλων μονο και μονο για μας πουν οτι δεν ειναι του τσαβι και οτι δεν φταιει σε τιποτα ο αγιος τσαβι.

τι με ιαν οτι δεν ειχαμε ελληνες και επρεπε να μεινει απο 20 ιουνιου τι με αυτο που εγραψες τωρα, τι με ντενμον που τον εδιωξε ο προεδρος τι οτι δεν ηθελε παπι-παππα-παπατζον ο τσαβι, τι οτι ο λασμε ειναι καλη επιλογη αντι ογκαστ το καλοκαιρι και μπραβο τσαβι αλλα τον οκτωμβριο τον εφερε ο ΔΓ. μεχρι και για τομας λεμε οτι δεν τον ηθελε ο τσαβι και οτι αναγκαστηκε γιατι δεν ειχε μπατζετ.

μεχρι και ο λεκα που εινα δικη του επιλογη, εχω γραψει δεκαδες ποστ οτι ο τσαβι τον ηθελε first pass pg και οργανωτη-δημιουργο και οτι ο λεκα δεν ειναι αυτο και δεν μπορει και οτι μολις παρει ακριβως αυτον τον ρολο που πρεπει θα δειξει πραγματα και οντως αυτο γινεται. ουτε αυτο δεν μπορεσε να κανει.

εδω βεβαια ακουμε δικαιολογιες του τυπου πηρε πρωταθληματα. με τι πηρε? με ροστεραρα και τον χειροτερο οσφπ που αντιμετωπισε ο παο τα τελευταια 12 χρονια! σιγα. ο αρτζι με μισο μπατζετ και τον καλυτερο οσφπ εβερ πηρε τα πρωταθληματα. και με καλυτερο κιολας μπασκετ. γιατι το πιο σημαντικο που εφυγε ο αρτζι και καλως κιολας ηταν το τραγικο μπασκετ που επαιζε. ναι αλλα ειχε φιλοσοφια και πλανο και δεν μας κερδιζε κανεις ευκολα χωρις να φτυσει αιμα. με τσαβι ενα πλανο μια φιλοσοφια κατι να πεις οτι στηριζετε η ομαδα και θα παιξει με βαση αυτο. τιποτα.

QUOTE (MaJesty23 @ Jan 12 2019, 15:16 ) *
77.gif Περιμένω απαντήσεις στο ανωτέρω ερώτημα!

Αυτό που δεν καταλαβαίνουν οι DPG Fans-Τσαβομάχοι, ότι τα ίδια θα έλεγα εάν το ιερό τοτέμ Πεδουλάκης δεχόταν τέτοιες παρεμβάσεις απο Προέδρο για τον βάζελο(lol) Παππά , τα Bad Girls και τον Big Papajohn.

Το μεγάλο σφάλμα του Τσάβι και του κάθε Τσάβι είναι οτι δεν έφυγε.Και έτσι μπήκε και αυτός συγκατηγορούμενος σε αυτό το έκτρωμα.

εγω που ειμαι αρτζι φαν και καθολου dpg φαν λεω οτι ο αρτζι καλως εφυγε τοτε που δεν παιζαμε καθολου καλα την 2η σεζον του γιατι δεν ρολαρε η ομαδα. ξεκαθαρα.

και φυσικα και δεχτηκε παρεμβασεις στο ροστερ του αλλα 90% δικο του ηταν! οποτε κανεναν dpg δεν θα κατηγορησω που δεν το εφτιαξε λιγο διαφορετικο ωστε να παμε καλυτερα.

βεβαια τι να λεμε τωρα. αλλο ροστερ και μπατζετ διαχειρηστηκε ο αρτζι και αλλο ο τσαβι. καμια σχεση. και φυσικα πολυ πιο μακρια πηγαμε με αρτζι και πηραμε και πρωταθληματα απο οσφπ ομαδαρα τοτε οχι με γουοτερς ασσο να μην μπορει να περασει κεντρο οπως αντιμετωπισε ο τσαβι και παρα εναν κεννυ στον 5ο τελικο και ενα παππα την επομενη πηρε πρωταθλημα.

ο ΔΓ παντα αλλα παντα θα ειναι ο νουμερο 1 υπευθηνος για την ομαδα. αυτο ειναι σιγουρο. ομως οταν η ομαδα εχει αυτο το τραγικο ροστερ και αυτην την τραγικη παρουσια τοτε μονο ο προπονητης φταιει!

ετσι δηλαδη και μας αφηναν να παμε final 4 τοτε με αρτζι και τσαβι αντιπαλο τι θα λεγαμε οτι ο ΔΓ μας πηγε ή ο αρτζι? ετσι γινεται.

τα εκανε σαλατα τοτε με ελληνοποιησεις κλπ, με σαλε και μετα αλλη μια λαθος επιλογη που στηριχτηκε περισσοτερο απο το οτιδηποτε με τσαβι. και με χρονο απειρο και με μπατζετ!

αλλα η εικονα και το ροστερ και το τι δειχνεις μες στο γηπεδο ειναι θεμα κοουτς!
pan24
Οχι οτι εχει καμια σημασια αλλα αφου γινεται αυτη η συζητηση νομιζω οτι αυτο το ροστερ ηθελε ο Πασκουαλ

Καλαθης,Λεκα
Κοπονεν,Ντενμον,Λανγκφορντ(?)
Παπαπετρου,Θανασης
Τομας,Μητογλου
Γκιστ,Λασμε(?),Ιαν

Σιγουρα δεν ηθελε Πειν
Τον Λασμε τον βαζω ως δικη του επιλογη μεν αλλα εχω αμφιβολιες για αυτο
Οτι εδιωξε τον Πειν δεν συνεπαγεται αυτοματα οτι ηθελε τον Λασμε
Μπορει πχ να του ειπαν Λασμε η Πειν η να του επεβαλαν Λασμε αφου ειχε διωξει τον Πειν

Ο Τομας ειναι 100% επιλογη Πασκουαλ που ομως δεν θα παιρναμε αυτον αν δεν ερχοταν ο Παπαγιαννης
Ακομα και κυβερνητικοι δημοσιογραφοι ελεγαν τοτε οτι τα λεφτα του Παπαγιαννη κοβονται απο το 4 και ο Τομας ηρθε αφου ειχαμε κλεισει Παπαγιαννη

Στο 5 ο Πασκουαλ μπορει να χρεωθει οτι δεν ειπε στον Βουγιουκα να περιμενει αλλα αυτο προυποθετει οτι ο Πασκουαλ αν του ελεγες να διαλεξει αναμεσα σε Παπαγιαννη και Βουγιουκα θα διαλεγε Παπαγιαννη που δεν ειμαι καθολου σιγουρος.Θελω να πω μπορει να μην τον ενοιαζε καν αν θα ειναι ελευθερος ο Παπαγιαννης και να μην ειχε σκοπο να ασχοληθει μαζι του
Εδω που τα λεμε για την φετινη σεζον ο Βουγιουκας μπορει να ειναι και καλυτερος απο Παπαγιαννη.Τρυπες και οι 2 αλλα τουλαχιστον στον Βουγιουκα μπορεις να ακουμπησεις καμια μπαλα στο ποστ.

Κινηση για το μελλον κλπ αλλα ο σχεδιασμος στους ψηλους επηρεαστηκε.Αντι για Τομας μπορουσαμε να εχουμε 4αρι του μυριου

Προφανως χρεωνεται αρκετα την σοφτιλα στο 5 για αλλη μια σεζον απλα αυτο θα ηταν σχετικα ευκολο να διορθωθει μεσα στην σεζον

Τον Παπαπετρου ο ΔΓ προφανως ηθελε να τον παρει αλλα σε καμια περιπτωση δεν χαλαγε τον Πασκουαλ

Τον Λανγκφορντ δεν ειμαι σιγουρος οτι τον ηθελε αλλα μου φαινεται το πιο πιθανο

Στο 2 εγινε το ροστερ σαλατα

Ο σχεδιασμος (υποθετω οτι) ηταν να εχει τον Κοπονεν και τον Ντενμον να ανοιγουν χωρους με τον μεν Κοπονεν να μπορει να παει και στο 1,τον δε Ντενμον επειδη ηταν δυνατος να του δινει την δυνατοτητα να παιξει με 3 γκαρντ και τον Λανγκφορντ για να εχει καποιον κοντο σκορερ για οταν χρειαζεται ατομικη φαση
Ακομα κι αν δεν ηθελε τον ιδιο τον Λανγκφορντ κατι παρομοιο θα επαιρνε

Μετα εγιναν τα εξης:Ο ΔΓ ανανεωσε Παππα κι ετσι κοπηκε ο Κοπονεν(δεν υπηρχαν λεφτα).Παιρνει τον Λανγκφορντ κανονικα και τελη Ιουλιου πουλαμε τον Ντενμον
Επειδη ηταν τελη Ιουλιου με τις επιλογες να εχουν λιγοστεψει,τα λεφτα λιγα(το συμβολαιο του Ντενμον βασικα) και ο Πασκουαλ δεν φημιζεται για το ματι του,βλεποντας οτι απο εκει που στο 2 θα ειχε 2 σουτερ τωρα δεν εχει κανεναν αποφασιζει να ανανεωσει Λοτζεσκι
G-arenas
QUOTE (pan24 @ Jan 12 2019, 15:31 ) *
Οχι οτι εχει καμια σημασια αλλα αφου γινεται αυτη η συζητηση νομιζω οτι αυτο το ροστερ ηθελε ο Πασκουαλ

Καλαθης,Λεκα
Κοπονεν,Ντενμον,Λανγκφορντ(?)
Παπαπετρου,Θανασης
Τομας,Μητογλου
Γκιστ,Λασμε(?),Ιαν

Σιγουρα δεν ηθελε Πειν
Τον Λασμε τον βαζω ως δικη του επιλογη μεν αλλα εχω αμφιβολιες για αυτο
Οτι εδιωξε τον Πειν δεν συνεπαγεται αυτοματα οτι ηθελε τον Λασμε
Μπορει πχ να του ειπαν Λασμε η Πειν η να του επεβαλαν Λασμε αφου ειχε διωξει τον Πειν

Ο Τομας ειναι 100% επιλογη Πασκουαλ που ομως δεν θα παιρναμε αυτον αν δεν ερχοταν ο Παπαγιαννης
Ακομα και κυβερνητικοι δημοσιογραφοι ελεγαν τοτε οτι τα λεφτα του Παπαγιαννη κοβονται απο το 4 και ο Τομας ηρθε αφου ειχαμε κλεισει Παπαγιαννη

Στο 5 ο Πασκουαλ μπορει να χρεωθει οτι δεν ειπε στον Βουγιουκα να περιμενει αλλα αυτο προυποθετει οτι ο Πασκουαλ αν του ελεγες να διαλεξει αναμεσα σε Παπαγιαννη και Βουγιουκα θα διαλεγε Παπαγιαννη που δεν ειμαι καθολου σιγουρος.Θελω να πω μπορει να μην τον ενοιαζε καν αν θα ειναι ελευθερος ο Παπαγιαννης και να μην ειχε σκοπο να ασχοληθει μαζι του
Εδω που τα λεμε για την φετινη σεζον ο Βουγιουκας μπορει να ειναι και καλυτερος απο Παπαγιαννη.Τρυπες και οι 2 αλλα τουλαχιστον στον Βουγιουκα μπορεις να ακουμπησεις καμια μπαλα στο ποστ.

Κινηση για το μελλον κλπ αλλα ο σχεδιασμος στους ψηλους επηρεαστηκε.Αντι για Τομας μπορουσαμε να εχουμε 4αρι του μυριου

Προφανως χρεωνεται αρκετα την σοφτιλα στο 5 για αλλη μια σεζον απλα αυτο θα ηταν σχετικα ευκολο να διορθωθει μεσα στην σεζον

Τον Παπαπετρου ο ΔΓ προφανως ηθελε να τον παρει αλλα σε καμια περιπτωση δεν χαλαγε τον Πασκουαλ

Τον Λανγκφορντ δεν ειμαι σιγουρος οτι τον ηθελε αλλα μου φαινεται το πιο πιθανο

Στο 2 εγινε το ροστερ σαλατα

Ο σχεδιασμος (υποθετω οτι) ηταν να εχει τον Κοπονεν και τον Ντενμον να ανοιγουν χωρους με τον μεν Κοπονεν να μπορει να παει και στο 1,τον δε Ντενμον επειδη ηταν δυνατος να του δινει την δυνατοτητα να παιξει με 3 γκαρντ και τον Λανγκφορντ για να εχει καποιον κοντο σκορερ για οταν χρειαζεται ατομικη φαση
Ακομα κι αν δεν ηθελε τον ιδιο τον Λανγκφορντ κατι παρομοιο θα επαιρνε

Μετα εγιναν τα εξης:Ο ΔΓ ανανεωσε Παππα κι ετσι κοπηκε ο Κοπονεν(δεν υπηρχαν λεφτα).Παιρνει τον Λανγκφορντ κανονικα και τελη Ιουλιου πουλαμε τον Ντενμον
Επειδη ηταν τελη Ιουλιου με τις επιλογες να εχουν λιγοστεψει,τα λεφτα λιγα(το συμβολαιο του Ντενμον βασικα) και ο Πασκουαλ δεν φημιζεται για το ματι του,βλεποντας οτι απο εκει που στο 2 θα ειχε 2 σουτερ τωρα δεν εχει κανεναν αποφασιζει να ανανεωσει Λοτζεσκι

στους κοντους εισαι λιγο καλυτερα αλλα θα ησουν με 7 ξενους. οποτε ενας ξενος θα επαιζε μονο ευρωπη και δεν θα ειχε ρυθμο.

οχι κατι παραπανω απο αυτο που βλεπουμε τωρα θα ειχαμε δηλαδη.

για τον ιαν υποχρεωση του για το καλο της ομαδας θα ηταν να περιμενει τον παπατζον. για το καλο της ομαδας μας τον ειχαμε οχι για κατι αλλο.

επισης κανενας δεν του απαγορεψε να εχει και κοπονεν. με τα λεφτα που θα γλιτωνε απο λασμε-ιαν συν λεκα αν επαιρνε εναν πιο φθηνο(λαπροβιτολα, γουολτερς, βεστερμαν ολοι πιο φθηνοι απο αυτον) μια χαρα θα ερχοταν ο κοπονεν.

ο ντενμον ηθελε να φυγει και βολεψε τον τσαβι. γιατι ετσι και πηγαιναμε με κιθ-παππα-ντενμον στο και στο 3 με θαναση-παπι ζητω που καηκαμε.

ας τα εφτιαχνε καλυτερα δεν του φταιει κανεις.
xomitsious
QUOTE (pan24 @ Jan 12 2019, 13:31 ) *
Οχι οτι εχει καμια σημασια αλλα αφου γινεται αυτη η συζητηση νομιζω οτι αυτο το ροστερ ηθελε ο Πασκουαλ

Καλαθης,Λεκα
Κοπονεν,Ντενμον,Λανγκφορντ(?)
Παπαπετρου,Θανασης
Τομας,Μητογλου
Γκιστ,Λασμε(?),Ιαν

Σιγουρα δεν ηθελε Πειν
Τον Λασμε τον βαζω ως δικη του επιλογη μεν αλλα εχω αμφιβολιες για αυτο
Οτι εδιωξε τον Πειν δεν συνεπαγεται αυτοματα οτι ηθελε τον Λασμε
Μπορει πχ να του ειπαν Λασμε η Πειν η να του επεβαλαν Λασμε αφου ειχε διωξει τον Πειν

Ο Τομας ειναι 100% επιλογη Πασκουαλ που ομως δεν θα παιρναμε αυτον αν δεν ερχοταν ο Παπαγιαννης
Ακομα και κυβερνητικοι δημοσιογραφοι ελεγαν τοτε οτι τα λεφτα του Παπαγιαννη κοβονται απο το 4 και ο Τομας ηρθε αφου ειχαμε κλεισει Παπαγιαννη

Στο 5 ο Πασκουαλ μπορει να χρεωθει οτι δεν ειπε στον Βουγιουκα να περιμενει αλλα αυτο προυποθετει οτι ο Πασκουαλ αν του ελεγες να διαλεξει αναμεσα σε Παπαγιαννη και Βουγιουκα θα διαλεγε Παπαγιαννη που δεν ειμαι καθολου σιγουρος.Θελω να πω μπορει να μην τον ενοιαζε καν αν θα ειναι ελευθερος ο Παπαγιαννης και να μην ειχε σκοπο να ασχοληθει μαζι του
Εδω που τα λεμε για την φετινη σεζον ο Βουγιουκας μπορει να ειναι και καλυτερος απο Παπαγιαννη.Τρυπες και οι 2 αλλα τουλαχιστον στον Βουγιουκα μπορεις να ακουμπησεις καμια μπαλα στο ποστ.

Κινηση για το μελλον κλπ αλλα ο σχεδιασμος στους ψηλους επηρεαστηκε.Αντι για Τομας μπορουσαμε να εχουμε 4αρι του μυριου

Προφανως χρεωνεται αρκετα την σοφτιλα στο 5 για αλλη μια σεζον απλα αυτο θα ηταν σχετικα ευκολο να διορθωθει μεσα στην σεζον

Τον Παπαπετρου ο ΔΓ προφανως ηθελε να τον παρει αλλα σε καμια περιπτωση δεν χαλαγε τον Πασκουαλ

Τον Λανγκφορντ δεν ειμαι σιγουρος οτι τον ηθελε αλλα μου φαινεται το πιο πιθανο

Στο 2 εγινε το ροστερ σαλατα

Ο σχεδιασμος (υποθετω οτι) ηταν να εχει τον Κοπονεν και τον Ντενμον να ανοιγουν χωρους με τον μεν Κοπονεν να μπορει να παει και στο 1,τον δε Ντενμον επειδη ηταν δυνατος να του δινει την δυνατοτητα να παιξει με 3 γκαρντ και τον Λανγκφορντ για να εχει καποιον κοντο σκορερ για οταν χρειαζεται ατομικη φαση
Ακομα κι αν δεν ηθελε τον ιδιο τον Λανγκφορντ κατι παρομοιο θα επαιρνε

Μετα εγιναν τα εξης:Ο ΔΓ ανανεωσε Παππα κι ετσι κοπηκε ο Κοπονεν(δεν υπηρχαν λεφτα).Παιρνει τον Λανγκφορντ κανονικα και τελη Ιουλιου πουλαμε τον Ντενμον
Επειδη ηταν τελη Ιουλιου με τις επιλογες να εχουν λιγοστεψει,τα λεφτα λιγα(το συμβολαιο του Ντενμον βασικα) και ο Πασκουαλ δεν φημιζεται για το ματι του,βλεποντας οτι απο εκει που στο 2 θα ειχε 2 σουτερ τωρα δεν εχει κανεναν αποφασιζει να ανανεωσει Λοτζεσκι


Συμφωνω απολυτα με αυτο το ποστ.

Επισης να προσθεσω οτι η επιλογη Τομας εγινε αφου ειχε ληξει το θεμα Κοπονεν και ειχε φυγει ο Ντενμον.
Αν υπηρχαν αυτοι οι δυο, πιστευω θα επαιρνε πιο σκληρο 4αρι, για ριμπαουυντ.
Αλλα βλεποντας πως δεν ειχε μακρινο σουτ, εθεσε προτεραιοτητα σε σοφτ 4αρι που να μπορει να απειλησει απο μακρυα.

Το μεγαλο προβλημα ειναι φυσικα και η καθετη πτωση του Γκιστ. Ενος παικτη που περσι ηταν βασικος και επαιζε καλυτερα (και φυσικα ειχε ηδη συμβολαιο). Αυτο δεν μπορουσε να το προβλεψει ουτε ο Τσαβι ουτε ο ΔΠΓ.

Τελος παντων, ο Τσαβι εφυγε και τωρα τρεχουμε.. Ισως θα ηταν καλυτερα να κρατησουμε οτι θετικο προκυψει φετος (Παπαπετρου, Λεκα, Μητογλου), και να αρχησουμε να κοιταμε πως θα ειμαστε καλυτερα του χρονου.

Σε αυτη τη βαση, το καλυτερο που εχει να κανει ο Γιανννακοπουλος ειναι μια ειλικρινη κουβεντα με τον Πιτινο για το αν ενδεχεται να μεινει και του χρονου ο κοουτς. Αν οχι, ας κοιταξει ηρεμα και απλα τις επιλογες προπονητων για του χρονου, ποσα χρηματα θελει να ξοδεψει και ας αφησει τη φετινη χρονια να βγει οτι βγει.
Stefos7
Απλα ο δγ έκανε μεταγραφές που είχαν ονοματα και θα τρελεναν του κοινούς φανατισμενους που ξερουν τα βασικα μονο. Αν καποιος άκουγε το καλοκαιρι κλείσαμε λανγκφορντ, λασμε, Παπαγιάννη και πήρατε απο εμας παπ τοτε θα εκανε τεράστιο επικοινωνιακό μπαμπ. Το ρόστερ που ηθελε ο πασκουαλ δεν ηταν αυτο.

Ηθελε
Νικ-λεκα-καλαιτζακη
Ματτ τζανινγκ-ναναλι
Θαναση-παπαπετρου
Τεσσαρι μεγαλύτερης αξίας(ραντολφ-οκαρο η εισι) -μητογλου
Ντανστον-γκιστ-παπαγιαννης

Απλα δεν ηξερε για ερχομό Παπαγιάννη και βιάστηκε καλως να κλείσει Ιαν(καθώς για 3ο σέντερ κανει καλη δουλεια.) οποτε με Παπαγιάννη και Ιαν του και ανανέωση παππά (800 ο παππάς και 400 ο Ιαν) .Δεν ειναι τοσο εφικτό οικονομικά αλλά καλως η κακός αυτο φανηκε να θελει. Αντε να ψιλοσυμβιβαζοταν με Shields αντι ναναλι και clarck αντι ντανστον
pan24
QUOTE (G-arenas @ Jan 12 2019, 15:45 ) *
στους κοντους εισαι λιγο καλυτερα αλλα θα ησουν με 7 ξενους. οποτε ενας ξενος θα επαιζε μονο ευρωπη και δεν θα ειχε ρυθμο.

οχι κατι παραπανω απο αυτο που βλεπουμε τωρα θα ειχαμε δηλαδη.

για τον ιαν υποχρεωση του για το καλο της ομαδας θα ηταν να περιμενει τον παπατζον. για το καλο της ομαδας μας τον ειχαμε οχι για κατι αλλο.

επισης κανενας δεν του απαγορεψε να εχει και κοπονεν. με τα λεφτα που θα γλιτωνε απο λασμε-ιαν συν λεκα αν επαιρνε εναν πιο φθηνο(λαπροβιτολα, γουολτερς, βεστερμαν ολοι πιο φθηνοι απο αυτον) μια χαρα θα ερχοταν ο κοπονεν.

ο ντενμον ηθελε να φυγει και βολεψε τον τσαβι. γιατι ετσι και πηγαιναμε με κιθ-παππα-ντενμον στο και στο 3 με θαναση-παπι ζητω που καηκαμε.

ας τα εφτιαχνε καλυτερα δεν του φταιει κανεις.

Ο ξενος που θα ηταν μονο Ευρωπη δεν θα ειχε ρυθμο αν επαιζε και εκει λιγο,δηλαδη αν εβγαζες εκτος πρωταθληματος τον Λεκα πχ
Αν ειχες εκτος πρωταθληματος καποιον που παιζει 20+ λεπτα Ευρωπη μια χαρα ρυθμο θα ειχε
Χωρια οτι παντα σε ολες τις ομαδες υπαρχουν τραυματισμοι και με 3 αλλαγες σε καθε γυρο μπορεις να βγαζεις εκτος πρωταθληματος οποιον ειναι να μεινει πανω απο μια εβδομαδα εκτος δρασης

Το Κοπονεν,Ντενμον,Λανγκφορντ μπορει να μην φαινεται με το ματι πολυ πιο ποιοτικο απο το Παππας,Λοτζεσκι,Λανγκφορντ αλλα ειναι απειρως πιο λειτουργικο και ταιριαστο με το υπολοιπο ροστερ

Αυτο που λες ισχυει υποθετοντας οτι δεν ηθελε Βουγιουκα,Λεκα.Γιατι να τους διωξει αφου τους ηθελε και ηθελε να τους κρατησει tongue.gif
Λες το καλο της ομαδας κλπ αλλα μην ξεχναμε ο προπονητης τα αποφασιζει αυτα.Μπορει καποιος να ειναι ταλεντο αλλα ο προπονητης να μην τον πιστευει.Μπορει να εχει δικιο μπορει οχι ο χρονος το δειχνει αλλα την αποφαση την παιρνει ο προπονητης

Πχ ο Ζοτς απερριψε Σλουκα,Μαντζαρη και δεν πηρε τον Παπανικολαου γιατι θεωρουσε οτι τα λεφτα που ζηταγε ο Αρης ηταν πολλα
Στην πορεια φανηκε οτι εκανε λαθος(το οποιο κι ο ιδιος αναγνωρισε στην πραξη κανοντας εναν απο αυτους ηγετη της ομαδας του...) αλλα δεν πηγε κανενας να του πει παρε με το ζορι τον Σλουκα

Ακομα κι ετσι,αν επειδη ως διοικηση κοιτας και καλα κανεις το μελλον της ομαδας και θες να τον παρεις,μαζι σου παρτον.Οχι ομως να αλλαξεις τον σχεδιασμο τελη Ιουλιου για να παρεις τον Παπαγιαννη

Αν εισαι διοικηση και θες για τον α,β λογο να παρεις εναν παικτη που δεν θελει ο προπονητης δωσε επιπλεον λεφτα και παρτον οπως οταν ειχαν φερει τον Σαρας.Δεν ειπαν στον Ζοτς σου κοβουμε λεφτα απο το μπατζετ που εχεις υπολογισει και κοψε τον λαιμο σου να τα βολεψεις γιατι θελω να κανω μεταγγραφη αεροδρομιου

Το Λανγκφορντ,Παππας,Ντενμον δεν νομιζω οτι ειναι χειροτερο απο αυτο που εχουμε τωρα με τον φετινο Λοτζεσκι
Χωρανε γιατι απεναντι στους περισσοτερους αντιπαλους μπορεις για πολυ ωρα να παιζεις με 3 γκαρντ
papp7
Παντως εγω με ενα προχειρο υπολογισμο (κατα προσεγγιση ) βλεπω οτι ο ελληνικος κορμος για του χρονου Καλαθης,παππας,μητογλου,παπι,θανασης,παπαγ
αννης κοστιζουν σαν μισθοι γυρω στα 5μυρια (συμφωνα με σαιτ, δημοσιογραφους,τουιτερ κτλ) οποτε και 6 αμερικανοι με 1μυριο σε δολαρια(αρα κατι παραπανω απο 800 χιλιαδες ευρω) να παρει ο καθενας, το αγωνιστικο μπατζετ θα ειναι στα 10 μυρια (ας πουμε οτι παιρνει και προπονηταρα με βοηθους και ειναι 1,5 μυριο παραπανω συνολικα 11,5)
Πως σκατα γινεται με πιο φθηνους ξενους φετος να εχει 10 μυρια μισθους? blink.gif
Johnny Marv
QUOTE(papp7 @ Jan 12 2019, 16:55 ) *
Παντως εγω με ενα προχειρο υπολογισμο (κατα προσεγγιση ) βλεπω οτι ο ελληνικος κορμος για του χρονου Καλαθης,παππας,μητογλου,παπι,θανασης,παπαγ

�αννης κοστιζουν σαν μισθοι γυρω στα 5μυρια (συμφωνα με σαιτ, δημοσιογραφους,τουιτερ κτλ) οποτε και 6 αμερικανοι με 1μυριο σε δολαρια(αρα κατι παραπανω απο 800 χιλιαδες ευρω) να παρει ο καθενας, το αγωνιστικο μπατζετ θα ειναι στα 10 μυρια (ας πουμε οτι παιρνει και προπονηταρα με βοηθους και ειναι 1,5 μυριο παραπανω συνολικα 11,5)
Πως σκατα γινεται με πιο φθηνους ξενους φετος να εχει 10 μυρια μισθους? blink.gif


Καλά δεν είναι και τόσο φθηνοί οι ξένοι μας . Έχουμε γκιστ του μυριου , έχουμε 3 παίκτες με 500χιλ (λεκα,τομας,Κιθ) , τον Λασμε με 600χιλ , τον λοτζο με 400χιλ και μην ξεχνάς και τα 500χιλ του Βουγιούκα . 4 μυρια όλοι μαζί .
john wick
Βλεπω τωρα Zenit -Cedevita....
Jalen Reynolds.... υψος 2.07 ,26 χρονων...
Στατιστικα: http://www.eurocupbasketball.com/eurocup/c...8#!U2018_TS

Πως αυτες οι ομαδες τους βρισκουν ηθελα να ξερα..πραγματικα ο τυπος ειναι απιστευτος στα ριμπαουντς ,οτι κινειται το μαζευει...
brob
QUOTE (john wick @ Jan 12 2019, 21:19 ) *
Βλεπω τωρα Zenit -Cedevita....
Jalen Reynolds.... υψος 2.07 ,26 χρονων...
Στατιστικα: http://www.eurocupbasketball.com/eurocup/c...8#!U2018_TS

Πως αυτες οι ομαδες τους βρισκουν ηθελα να ξερα..πραγματικα ο τυπος ειναι απιστευτος στα ριμπαουντς ,οτι κινειται το μαζευει...



Εντυπωσιακός φέτος . Ειχε κανει και ωραιότατο δίδυμο οταν ηταν ο Τζενινγκς εκεί..Είναι θηρίο..

Είχε κάνει και ενα περάσμα από Μπαρτσελόνα πέρυσι .. για λιγους αγώνες στα play off Νομιζω

λογικα το καλοκαιρι με τις εμφανίσεις που κάνει στο Eurocup θα βρει ενα καλο συμβολαιο σε μια ομαδα euroleague..
MaJesty23
QUOTE(john wick @ Jan 12 2019, 21:19 ) *
Βλεπω τωρα Zenit -Cedevita....
Jalen Reynolds.... υψος 2.07 ,26 χρονων...
Στατιστικα: http://www.eurocupbasketball.com/eurocup/c...8#!U2018_TS

Πως αυτες οι ομαδες τους βρισκουν ηθελα να ξερα..πραγματικα ο τυπος ειναι απιστευτος στα ριμπαουντς ,οτι κινειται το μαζευει...


https://www.youtube.com/watch?v=aW5Gim7g-Gs&t=64s

Τον είχα εντοπίσει και εγώ τον συγκεκριμένο!Καλή περίπτωση...μακρύς ,κινητικός και με καλή αντίληψη μπασκετικά.Μπροστα στον Ονουάκου και στον Payne φαίνεται Olajuwon.
jonaldidhs
QUOTE (john wick @ Jan 12 2019, 21:19 ) *
Βλεπω τωρα Zenit -Cedevita....
Jalen Reynolds.... υψος 2.07 ,26 χρονων...
Στατιστικα: http://www.eurocupbasketball.com/eurocup/c...8#!U2018_TS

Πως αυτες οι ομαδες τους βρισκουν ηθελα να ξερα..πραγματικα ο τυπος ειναι απιστευτος στα ριμπαουντς ,οτι κινειται το μαζευει...

Έλεος θα πω εγώ..η ανικανότητα μας ξεπερνάει κάθε επίπεδο ..
AKRG
Στα «πράσινα» ξανά ο Πέιν!

"Το SDNA φέρνει στο φως την οριστική συμφωνία Παναθηναϊκού - Άντριαν Πέιν: άμεσα στην Αθήνα ο Αμερικανός σέντερ, που... τρέχει πλέον για Κάουνας!"

https://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/euro...na-ksana-o-pein
jonaldidhs
QUOTE (andykrg @ Jan 12 2019, 21:37 ) *
Στα «πράσινα» ξανά ο Πέιν!

"Το SDNA φέρνει στο φως την οριστική συμφωνία Παναθηναϊκού - Άντριαν Πέιν: άμεσα στην Αθήνα ο Αμερικανός σέντερ, που... τρέχει πλέον για Κάουνας!"

https://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/euro...na-ksana-o-pein

Καλοριζικος.. cool.gif

Ginobili να ξέρεις ότι όποτε θα βλέπω τον πόνο θα σκέφτομαι εσενα που απτην αρχή μας έλεγες για τον πειν και τα παιχνίδια με τη Ρεάλ..Για να δούμε τι θα δούμε
marios1
Καλώς να έρθει!
Νομίζω πώς η ομάδα ήθελε μεγαλύτερη αναβάθμιση, μα δεδομένου του χρόνου και των κοντινών παιχνιδιών που έρχονται, ίσως να μην προλάβαινε για κάτι καλύτερο.

Καλώς σας βρήκα, εύχομαι όμορφο θέαμα, γιατί έχουμε μεγαλώσει με ομορφιές.... και καλή κατάταξη.
Και ηρεμία..παιχνίδι είναι!
picciriddu
Μ αρεσει ο Πειν το θεμα ειναι οτι τετοια ωρα...τετοια λογια. Αν ειχε γινει 1,5-2 μηνες πριν αυτη η κινηση θα ημουν χαρουμενος. Τωρα θα ειχε νοημα αν γινοταν με την προοπτικη να αποτελεσει μερος του κορμου για την επομενη σεζον. Φετος χρειαζομαστε την υπερβαση για να βγουμε στην 7η ή 8η θεση, που σημαινει αποκλεισμος απο ρεαλ ή φενερ. Μια μικρη ελπιδα θα εχω στην περιπτωση που με καποιο τροπο βγει 2η η τσκα και πεσουμε πανω της
john wick
Δλδ κατα τα φαινόμενα η 12αδα μας με Ζαλγκιρις ,εφ οσον γυρισουν οι τραυματιες:

1.Καλαθης ,Skywalker ,Παππας

2.Kilpatrik ,Langford , Λοτζο

3.Θανασης ,Παπι

4.Thomas ,Μητρογλου

5.Payne ,Gist ,Παπαjohn


Καλα μετρησατε...13 ειναι ...αρα ποιος βγαινει εκτος;(Lasme θεωρω οτι εχει τελειωσει..)
jonaldidhs
QUOTE (john wick @ Jan 12 2019, 22:21 ) *
Δλδ κατα τα φαινόμενα η 12αδα μας με Ζαλγκιρις ,εφ οσον γυρισουν οι τραυματιες:

1.Καλαθης ,Skywalker ,Παππας

2.Kilpatrik ,Langford , Λοτζο

3.Θανασης ,Παπι

4.Thomas ,Μητρογλου

5.Payne ,Gist ,Παπαjohn


Καλα μετρησατε...13 ειναι ...αρα ποιος βγαινει εκτος;(Lasme θεωρω οτι εχει τελειωσει..)

Λοτζο εξω..Εχει παραπονεθει και ο Λοτζο με τον Πιτινο αλλα και ο Πιτινο δεν ειναι ενθουσιασμενος..Και φετος ειναι γενικα κακος..
muldergre
Το θέμα είναι για ποιον λόγο έπρεπε να φτάσουμε ως εδώ για να γίνουν αυτές οι διορθωτικές κινήσεις. Το πράγμα φώναζε από τους αγώνες με Μπασκόνια και Χίμκι ότι 1) στους ψηλούς υπάρχει τεράστιο πρόβλημα και 2) λείπει ένας εναλλακτικός πόλος δημιουργίας και σουτ.

Ο Κιλπάτρικ είναι πολύ μεγάλη μεταγραφή, γνωστός παίκτης και με ιδιαίτερα προσόντα που θα βοηθήσει. Για το σέντερ, η λύση διαφαινόταν το καλοκαίρι και απαιτούσε υπέρβαση: Μπράιαν Ντάνστον. Πέρα όμως από τα κριτήρια της μεταγραφής Λάσμε, πώς είναι δυνατόν να μην βλέπουν ότι αυτός ο παίκτης έχει απλώς αναπτύξει ένα συμπαθητικό σουτ από μέση απόσταση ενώ ο ίδιος σου λέει "σίγουρα δεν μπορώ να κάνω τα ίδια πράγματα" σε συνέντευξή του;

Ο Παναθηναϊκός στελεχώθηκε με δυο "δεύτερους" σέντερ (Λάσμε, Γκιστ), δυο "τρίτους" (Βουγιούκα, Παπαγιάννη) και απουσίαζε ένας για πρώτος. Στο "4" αποκτήθηκε ένα ελαφρύ 3-4άρι μόνο και μόνο επειδή είχε σχετικά καλό ποσοστό στα τρίποντα, ενώ στο 2 κουτούλαγαν μεταξύ τους δυο παίκτες με πανομοιότυπο τρόπο παιχνιδιού και χαρακτηριστικά (Λανγκφορντ - Παππάς).

Μια ομάδα χωρίς τρίποντο, χωρίς δεύτερο δημιουργό, χωρίς σοβαρό σέντερ δεν εξέλαβε τα καμπανάκια που ήρθαν με επώδυνες (Ζαλγκίρις) και ανώδυνες ήττες (Μπάσκόνια) και έφτασε να συζητάει για οκτάδα, την στιγμή που θα μπορούσε πολύ εύκολα να είναι εξάδα.

Δεν θεωρώ ότι θα μείνουμε έξω. Έχω ιδιαίτερη εμπιστοσύνη στον Πιτίνο. Προφανώς το φάιναλ φορ θεωρείται μακρινό όνειρο. Από εκεί και πέρα όμως, τι βγεις 6ος, 7ος ή 8ος δεν θα έχει ιδιαίτερη διαφορά.

Έχω το προαίσθημα ότι παιχνίδι με παιχνίδι θα βελτιωθούμε τουλάχιστον.
Derozan
QUOTE (jonaldidhs @ Jan 12 2019, 22:24 ) *
Λοτζο εξω..Εχει παραπονεθει και ο Λοτζο με τον Πιτινο αλλα και ο Πιτινο δεν ειναι ενθουσιασμενος..Και φετος ειναι γενικα κακος..

Αποδέσμευση Λοτζο,υπογραφή Νάναλι και ανεβαίνεις ακόμα ένα σκαλοπάτι.Desperate times require desperate measures.
Ginobili
QUOTE(jonaldidhs @ Jan 12 2019, 19:54 ) *
Καλοριζικος.. cool.gif

Ginobili να ξέρεις ότι όποτε θα βλέπω τον πόνο θα σκέφτομαι εσενα που απτην αρχή μας έλεγες για τον πειν και τα παιχνίδια με τη Ρεάλ..Για να δούμε τι θα δούμε

Είναι απλή φυσική και βιολογια...σε σχέση με Γκιστ και Λασμε.Περιμενω να δω ποτέ θα αποδεσμευτεί ο Λασμε.Δεν έχω καμία όρεξη να δω Λασμε και Βουγιούκα ούτε για 5' για το υπόλοιπο της χρονιάς.
jonaldidhs
QUOTE (Ginobili @ Jan 13 2019, 02:42 ) *
Είναι απλή φυσική και βιολογια...σε σχέση με Γκιστ και Λασμε.Περιμενω να δω ποτέ θα αποδεσμευτεί ο Λασμε.Δεν έχω καμία όρεξη να δω Λασμε και Βουγιούκα ούτε για 5' για το υπόλοιπο της χρονιάς.

Ουτε γω..Μακρια και οι 2 και αγαπημενοι..
stefkorner
τα πραγματα τουλαχιστον παιρνουν μια σειρα
η ομαδα στην Βαρκελονη αρχισε να θυμιζει φυσιολογικη ομαδα ..
ο Κιλπατρικ αυριο διαβαζω οτι παει Χαλκιδα !καλο θα ειναι να μπει εστω λιγο,να ξεκινησει η προσαρμογη πριν το Καουνας
στο Καουνας ελπιζω να εχουμε και Πειν
απο εκει και περα ,αποδεσμεσμη Λασμε το λογικο σεναριο
βλεποντας ο Πιτινο τον Κιθ και πως θα διαμορφωθει η κατασταση στα γκαρντ στο εξης ,βλεπει μηπως ειναι καλυτερο να αποδεσμευσει και Λαγκφορντ
οποτε απο τις 2 προσθηκες -1 αποδεσμευση μηπως παμε στο 2-2 ( θα μπορουσαμε και 2-3 αν βρισκοταν μια ομαδα και για Ιαν rolleyes.gif )
αν μας κατσει καλα και παρουμε εστω το ενα απο τα δυο διπλα , να δουμε σε δυο βδομαδες μηπως γινει και μια τελευταια κινηση!
ενας pf με τριποντακι και ριμπαουντ σαν τον Οκαρο νομιζω θα ερχοταν να δεσει ιδανικα στο φιναλε
Ginobili
QUOTE(stefkorner @ Jan 13 2019, 08:50 ) *
αν μας κατσει καλα και παρουμε εστω το ενα απο τα δυο διπλα , να δουμε σε δυο βδομαδες μηπως γινει και μια τελευταια κινηση!
ενας pf με τριποντακι και ριμπαουντ σαν τον Οκαρο νομιζω θα ερχοταν να δεσει ιδανικα στο φιναλε

Δεν νομίζω να γίνει τίποτα μέχρι 15-20 Φλεβάρη που είναι το χρονικό όριο για μεταγραφές νομίζω στην Ευρωλίγκα...μέχρι τότε θα έχει φανεί αν αποκλειομαστε...η' αν μπαίνουμε 8αδα.προς το τέλος μετά διευκολύνει κάπως το πρόγραμμα σε σχέση με τα μαζεμένα εκτός.
Αν πάνε όλα καλά μέχρι τότε... δεν αποκλείω να γίνει και μια κίνηση τύπου Οκαρο αντί του Τόμας...η' Ναναλι αντί του Λοτζεσκι..για περαιτέρω ενίσχυση ενόψει Ρεαλ-Φενερ....οι οποιες κατά την γνώμη μου δεν θα είναι τόσο δυνατές όπως τις πετύχαμε τα δύο τελευταία χρόνια.
Από τις οποίες θα προτιμούσα την Φενέρ,γιατί παίζουν και αυτοί ουσιαστικά με ένα play maker τον Σλουκα..μας ταιριάζει περισσότερο...ο Λοβερν δεν έχει κουμποσει φέτος όπως θέλει ο Ζοτς (τι πρωτότυπο αυτό για ψηλό του Ζοτς..που σε 13 χρόνια 4 σέντερ μόνο εμπιστεύθηκε και του έκαναν αυτά που ήθελε..Ρεμπρατσα, Μπατίστ, Πέκοβιτς και Τομάσεβιτς).Ο Λοβερν το καλύτερο του παιχνίδι και τον περισσότερο χρόνο συμμετοχής φέτος τον έχει πάρει με εμάς στο ΟΑΚΑ..(τι πρωτότυπο και αυτό)...που βλέποντας ο Ζοτς ότι η ρακέτα μας ...μπαζει..μας κτυπούσε ανελέητα στο ποστ ακόμα και με Βεσελι-Λοβερν.
Δεν υπάρχουν φέτος Ούντο και Μπογκντάνοβιτς...ούτε Ο περσινός Ντονσιτς..(Αν και μας απέκλεισε περισσότερο ο Ρεγες στο δεύτερο παιχνίδι ).
Με τον Λεκα που τον είχαμε όλοι για φούντο...να δίνει πλέον κάποιες βοήθειες...στον Καλάθη,ένα σκληροτράχηλο γκαρντ σκόρερ,και τον Πέιν στην ρακέτα με απαραιτήτως αναβαθμισμενο Παπαγιάννη,δεν θα δούμε λιγότερο ανταγωνιστικά πλέι οφς σε σχέση με πέρσι και προπερσι.
pan24
Ο Πειν αν δειξει να ανταποκρινεται φετος καλυτερα απο περσι θα ειναι μια χαρα φθηνη λυση να μεινει του χρονου σαν δευτερος ψηλος
Ομως θα πρεπει οπωσδηποτε να αποκτηθει καποιος για βασικος την νεα σεζον και αυτος δεν μπορει/δεν πρεπει να ειναι ο Πειν
xomitsious
Χαιρομαι να βλεπω το φορουμ να ξεχιλιζει απο αισιοδοξια.
Αντε να δουμε ττι θα δουμε...
stefkorner
QUOTE (xomitsious @ Jan 13 2019, 17:44 ) *
Χαιρομαι να βλεπω το φορουμ να ξεχιλιζει απο αισιοδοξια.
Αντε να δουμε ττι θα δουμε...


μπα δεν θα το λεγα tongue.gif
μαλλον μια μικρη ικανοποιηση ,που εστω και αργα αρχιζουν να λειτουργουν φυσιολογικα τα πραγματα και αν η ομαδα σε πρωτη φαση εμοιαζε φυσιολογικη ομαδα στην Βαρκελωνη μπορουμε να ελπιζουμε βασιμα πλεον και σε κανα διπλο στο Καουνας ,εφοσον θα ειμαστε πληρεις !
αυτο πιστωνεται στον Πιτινο ,που εχει τον τροπο του να παιρνει αυτο που ζηταει (γενικα μιλωντας..)!το μεγαλυτερο μειονεκτημα του Πασκουαλ ηταν το γεγονος οτι εφτασε σε σημειο να αποδεχεται τα παντα !αυτουνου στην καλυτερη θα του φερνε Πειν ο dpg μετα απο 10 μερες ,αφου πρωτα θα εξανλτουσε καθε περιθωριο στις οικονομικες διαπραγματευσεις με τον παικτη tongue.gif
qspock
QUOTE(Derozan @ Jan 13 2019, 01:36 ) *
Αποδέσμευση Λοτζο,υπογραφή Νάναλι και ανεβαίνεις ακόμα ένα σκαλοπάτι.Desperate times require desperate measures.


Οχι απλα ενα σκαλοπατι, με:

Καλαθη - Λουκ - Παππα
Κιλπατρικ - Λανκφορτ - Λοτζεσκι
Ναναλι - Παπ - Αντετοκουμπο
Τομας - Μητογλου - Γκιστ
Πειν - Λασμε - Παπαγιαννη - Βουγιουκα

εχεις μια λειτουργικοτατη ομαδα, μια πρωτη πενταδα ΤΡΙΠΟΝΤΗ (πλην Καλαθη) και ανεβαινεις επιπεδο. Φυσικα αποδεσμευεις και καποιους...

Τωρα, κρατας Λοτζεσκι και περιμενεις να γινει Ναναλι.
Πραγμα δυσκολο... Ο Πιτινο θελει σκληραδα και ο Λοτζεσκι εχει αλλεργια σε αυτο.

Πιστευω παντως συντομα θα εχουμε θετικα αποτελεσματα, το θεμα ειναι οτι εχει χαθει πολυς χρονος και πολλοι βαθμοι... Η οχταδα δεν ειναι απιαστη αλλα η εκτη - πεμπτη θεση που αποφευγεις τα 2 μεγαθηρια (Φενερ Ρεαλ) ειναι εξαιρετικα δυσκολη πλεον και δεν εξαρταται μονο απο αυτον.

Του χρονου θα γινει χοντρη ανανεωση-ξεκαθαρισμα! Μολις 5 Ελληνες παιχτες στο ροστερ και παμε για τους υπολοιπους!
stefkorner
παντως οποιος νομιζει οτι θα λυθει κατα πολυ το προβλημα στο ριμπαουντ με τον Πειν ,μαλλον γελασμενος ειναι
ο παικτης ειναι αθλητικος &σχετικα σκληρος ,αλλα επειδη δεν διαθετει κανα υψηλο μπασκετικο iq οι τοποθετησεις του ειναι κακες !
κατι που μας εδειξε και περσι
σκεφτειτε οτι στην ΚΙνα ειχε κατι λιγοτερο απο 9 ριμπαουντ μ.ο ,εκει οπου οι κορυφαιοι εχουν 15 !
για να καταλαβετε ο Λαμπε εχει μ.ο 13..
john wick
Stef είπαμε 3>0, 5>1, 4>2, κ.ο.κ....




Υ.γ
Αν θέλει κανείς το διαρκειας, το δίνω όσο όσο...
stefkorner
QUOTE (john wick @ Jan 13 2019, 19:14 ) *
Stef είπαμε 3>0, 5>1, 4>2, κ.ο.κ....




Υ.γ
Αν θέλει κανείς το διαρκειας, το δίνω όσο όσο...


hahaha Ναι τι να τα κανεις αυτα τα > 0 ! θυμασαι οτι το καλοκαιρι το ιδιο λεγαμε για ΛΑσμε και ειδαμε που οδηγησε .. rolleyes.gif
οσο για το διαρκειας εχω εναν φιλο που μαλλον ενδιαφερεται !θα σου στειλω pm wink.gif
green_sky
QUOTE (stefkorner @ Jan 13 2019, 10:50 ) *
.......................
βλεποντας ο Πιτινο τον Κιθ και πως θα διαμορφωθει η κατασταση στα γκαρντ στο εξης ,βλεπει μηπως ειναι καλυτερο να αποδεσμευσει και Λαγκφορντ
......................

Τον Παππα να κοψει απο το ροτεισον να ησυχασουμε μια και καλη.
Ο Παναθηναικος στα γκαρντ δεν εχει την πολυτελεια να αφηνει παιχτες σαν τον Λανγκφορντ,εστω και αν ειναι 35 χρονων,για να παιζει ο Παππας.
Η ομαδα εχει υποχρεωση απεναντι στην ιστορια της, να το παλεψει μεχρι τελους ,χρησιμοποιωντας τους καλυτερους του ροστερ.
Ας παιζει με δεκα ξενους και ας βαζει στην Ελλαδα οποιους θελει.Πρεπει να παιζουν οι καλυτεροι.

Ο μπασκεμπολιστας Παππας, που στα χαρτια εχει δυνατο του σημειο το drive, στα τελευταια 4 παιχνιδια εχει τα εξης στατιστικα :
Με ΤΣΣΚΑ ......1/2 διποντα......0/1 τριποντα σε 16 λεπτα....ποντοι 2.
Με ΟΣΦΠ .......1/2 διποντα......0/5 τριποντα σε 18 λεπτα....ποντοι 5.
Με Μπαγερν ...1/3 διποντα......0/2 τριποντα σε 23 λεπτα....ποντοι 4.
Με Μπαρτσα....1/2 διποντα......1/4 τριποντα σε 23 λεπτα....ποντοι 5.
Ειναι αυτα στατιστικα shooting guard που θελει να εχει και πρωταγωνιστικο ρολο και θεωρειται slasher ?
Συνολικα στην Ευρωλιγκα μεχρι τωρα σουταρει με 43% στο διποντο και 25,9% στο τριποντο.
Ρε φιλε αφου εχεις Καλαθη στο ροστερ τα αλλα γκαρντ πρεπει να σουταρουν ειτε απο μεση ,ειτε απο μακρινη αποσταση.
Δεν γινεται αλλιως.Ελπιζω με τον καινουργιο Αμερικανο αυτο εν μερει να διορθωθει.

Αν δεν απεμπλακει η ομαδα απο τις αγκυλωσεις ,την εξεδρα και το ινσταγκραμ, δεν προκειται να παει πουθενα.
Θα γυρναει γυρω γιρω απο τον εαυτο της σαν τον σκυλο που κυνηγαει την ουρα του.
Και καλα για φετος η κατασταση ειναι καταχλωμη,αλλα απο το καλοκαιρι και μετα πρεπει να φυσηξει φρεσκος αερας.
Εννοειται με τον Πιτινο στον παγκο,για τον οποιο Πιτινο παρατηρω οτι ηδη στα διαφορα forum αρχιζει η αποδομηση.
Ρε φιλε μιλαμε για τον Ρικ Πιτινο , το ιδιο το μπασκετ.
Ο Πιτινο πρεπει να αναλαβει την ομαδα εν λευκω και να μην ανακατευεται κανενας στα ποδια του.
Ginobili
Ποστάρισμα με νόημα....κατά τα άλλα...ο Πασκουάλ "φορτώθηκε" ομάδα που δεν ήθελε...
Αλλά τι να πεις...επέμενε να κρατήσει τον Λέκα,ενώ δεν μπορούσε να τον αξιοποιήσει...και ουτε καν μπορούσε να τον εμψυχώσει.Έπρεπε να έρθει άλλος προπονητής για να γίνει αυτό...
Επίσης όταν βγαίνει ο Πιτινο...και λέει ότι η φυσική μας κατάσταση είναι ύποπτη...καταλαβαίνει κανείς πόσο χαλαρά είχε τα λουριά ο Τσάβι..

https://newspao.gr/to-minyma-toy-d-giannako...i-metagrafes-2/
stefkorner
QUOTE (Ginobili @ Jan 13 2019, 20:03 ) *
Ποστάρισμα με νόημα....κατά τα άλλα...ο Πασκουάλ "φορτώθηκε" ομάδα που δεν ήθελε...


ρε συ τωρα σοβαρα ,αυτο το συμπερασμα περιμενες να το βγαλεις μετα απο ποσταρισμα του dpg στο ινστα ; blink.gif

QUOTE (Ginobili @ Jan 13 2019, 20:03 ) *
Επίσης όταν βγαίνει ο Πιτινο...και λέει ότι η φυσική μας κατάσταση είναι ύποπτη...καταλαβαίνει κανείς πόσο χαλαρά είχε τα λουριά ο Τσάβι..


δεν καταλαβες καλα ! κακη φυσικη κατασταση δεν συνδεεται (παντα ) με χαλαρες προπονησεις !
μαλλον το αντιθετο εννοουσε ο Πιτινο και για αυτο μαλιστα το συνεδεσε με ενα χαλαρωμα-περπατημα που τους εκανε ως προπονηση πριν πεταξουν για Βαρκελωνη ( το ειπαν και στην νοβα οτι εκει παρεπεμπε η δηλωση του στο αεροδρομιο)
jonaldidhs
QUOTE (green_sky @ Jan 13 2019, 12:51 ) *
Τον Παππα να κοψει απο το ροτεισον να ησυχασουμε μια και καλη.
Ο Παναθηναικος στα γκαρντ δεν εχει την πολυτελεια να αφηνει παιχτες σαν τον Λανγκφορντ,εστω και αν ειναι 35 χρονων,για να παιζει ο Παππας.
Η ομαδα εχει υποχρεωση απεναντι στην ιστορια της, να το παλεψει μεχρι τελους ,χρησιμοποιωντας τους καλυτερους του ροστερ.
Ας παιζει με δεκα ξενους και ας βαζει στην Ελλαδα οποιους θελει.Πρεπει να παιζουν οι καλυτεροι.

Ο μπασκεμπολιστας Παππας, που στα χαρτια εχει δυνατο του σημειο το drive, στα τελευταια 4 παιχνιδια εχει τα εξης στατιστικα :
Με ΤΣΣΚΑ ......1/2 διποντα......0/1 τριποντα σε 16 λεπτα....ποντοι 2.
Με ΟΣΦΠ .......1/2 διποντα......0/5 τριποντα σε 18 λεπτα....ποντοι 5.
Με Μπαγερν ...1/3 διποντα......0/2 τριποντα σε 23 λεπτα....ποντοι 4.
Με Μπαρτσα....1/2 διποντα......1/4 τριποντα σε 23 λεπτα....ποντοι 5.
Ειναι αυτα στατιστικα shooting guard που θελει να εχει και πρωταγωνιστικο ρολο και θεωρειται slasher ?
Συνολικα στην Ευρωλιγκα μεχρι τωρα σουταρει με 43% στο διποντο και 25,9% στο τριποντο.
Ρε φιλε αφου εχεις Καλαθη στο ροστερ τα αλλα γκαρντ πρεπει να σουταρουν ειτε απο μεση ,ειτε απο μακρινη αποσταση.
Δεν γινεται αλλιως.Ελπιζω με τον καινουργιο Αμερικανο αυτο εν μερει να διορθωθει.

Αν δεν απεμπλακει η ομαδα απο τις αγκυλωσεις ,την εξεδρα και το ινσταγκραμ, δεν προκειται να παει πουθενα.
Θα γυρναει γυρω γιρω απο τον εαυτο της σαν τον σκυλο που κυνηγαει την ουρα του.
Και καλα για φετος η κατασταση ειναι καταχλωμη,αλλα απο το καλοκαιρι και μετα πρεπει να φυσηξει φρεσκος αερας.
Εννοειται με τον Πιτινο στον παγκο,για τον οποιο Πιτινο παρατηρω οτι ηδη στα διαφορα forum αρχιζει η αποδομηση.
Ρε φιλε μιλαμε για τον Ρικ Πιτινο , το ιδιο το μπασκετ.
Ο Πιτινο πρεπει να αναλαβει την ομαδα εν λευκω και να μην ανακατευεται κανενας στα ποδια του.

Ο Παπας ειναι καλος αμυντικος ομως με Πιτινο..Προσπαθει αν και κανει λιγα λαθη..Ή Λοτζο ή Κιθ πρεπει να φυγουν..Χρειαζοματε καλους αμυντικους παντου..Λοτζο-Κιθ ειναι ανυπαρκτοι αμυντικα και μαζι με Λεκα που ειναι σουπερ μαχητης αλλα και λιγο ανεπαρκης λογω υψους,συμπληρωνεται μια τριαδα ανεπαρκειας αμυντικα..Ετσι οπως ειναι τα πραγματα τωρα ενας απο αυτους πρεπει να φυγει και σιγουρα οχι ο Λεκα ο οποιος προσφερει σταθερα καλα..Ας δει τι χρειαζεται καλυτερα ο Πιτι και ας αποφασισει ποιον απτους δυο θα κοψει..
pan24
Ο Λανγκφορντ ναι δεν παιζει αμυνα ΑΛΛΑ την ικανοτητα του να βαζει την μπαλα στο καλαθι ακομα και σε αυτη την ηλικια που ειναι τωρα ελαχιστοι παικτες την εχουν

Για 10-15' μπορεις να τον κρυψεις αμυντικα εχοντας Καλαθη στο 1 και Παπαπετρου η Θαναση στο 3

Κι ο μισθος του ειναι μισθος παικτη που παιζει 10-15'

Το προβλημα ειναι οταν του ζητας να παιξει 20+ λεπτα αλλα με Κιλπατρικ και Πιτινο να βαζει Λεκα και στο 2 δεν θα χρειαζεται να παιζει πολυ
jonaldidhs
QUOTE (stefkorner @ Jan 13 2019, 13:08 ) *
ρε συ τωρα σοβαρα ,αυτο το συμπερασμα περιμενες να το βγαλεις μετα απο ποσταρισμα του dpg στο ινστα ; blink.gif



δεν καταλαβες καλα ! κακη φυσικη κατασταση δεν συνδεεται (παντα ) με χαλαρες προπονησεις !
μαλλον το αντιθετο εννοουσε ο Πιτινο και για αυτο μαλιστα το συνεδεσε με ενα χαλαρωμα-περπατημα που τους εκανε ως προπονηση πριν πεταξουν για Βαρκελωνη ( το ειπαν και στην νοβα οτι εκει παρεπεμπε η δηλωση του στο αεροδρομιο)

Ο Γιαννακοπουλος εχει παραδεχτει οτι φορτωσε τον Καπονο..Δεν πιστευω οτι εχει φορτωσει αλλους παιχτες..Πιστευω οτι εχει ομως συγκεκριμενους μανατζερ που συνεργαζεται οι οποιοι εχουν συγκεκριμενες λιστες και ετσι διαλεγουν οι προπονητες..Επισης εχει και συγκεκριμενο μπατζετ..Ομως θεωρω οτι ο Πασκουαλ θα μπορουσε να εχει διαλεξει αλλους παιχτες στα ιδια χρηματα..Το μονο που μπορει να επιβαλλει ο ΔΓ ειναι οτι πρεπει να εχουμε καλους Ελληνες παιχτες και πιστευω οτι καλα κανει κιολας..

Για την φυσικη κατασταση ειχα διαβασει/ακουσει απο Κοντο οτι ο Πιτινο κανει πολυ πιο σκληρες προπονησεις..Στο παραδειγμα που αναφερεις απλα να σου πω οτι απλα μπορει να κανει 2-3 προπονησεις δυνατες και παραμονες αγωνα τιποτα για χαλαρωμα..

QUOTE (pan24 @ Jan 13 2019, 13:11 ) *
Ο Λανγκφορντ ναι δεν παιζει αμυνα ΑΛΛΑ την ικανοτητα του να βαζει την μπαλα στο καλαθι ακομα και σε αυτη την ηλικια που ειναι τωρα ελαχιστοι παικτες την εχουν

Για 10-15' μπορεις να τον κρυψεις αμυντικα εχοντας Καλαθη στο 1 και Παπαπετρου η Θαναση στο 3

Κι ο μισθος του ειναι μισθος παικτη που παιζει 10-15'

Το προβλημα ειναι οταν του ζητας να παιξει 20+ λεπτα αλλα με Κιλπατρικ και Πιτινο να βαζει Λεκα και στο 2 δεν θα χρειαζεται να παιζει πολυ

Λοτζο εξω τοτε..Και γω Κιθ προτιμω..
pan24
QUOTE (jonaldidhs @ Jan 13 2019, 13:15 ) *
Λοτζο εξω τοτε..Και γω Κιθ προτιμω..

Ο Λοτζο ειναι ο μονος κλασικος σουτερ που εχουμε σε μια ομαδα με σοβαρο θεμα στο σουτ
Δεν τον διωχνεις ευκολα

Εγω στους κοντους θα τους κραταγα ολους(αυτο λεγοταν οταν ηρθε ο Πιτινο,οτι ερχονται ψηλος-κοντος και φευγει ενας ψηλος) και αναλογα το πως πηγαινει το παιχνιδι και ποιος ειναι ο αντιπαλος ενας εκ των Λοτζεσκι,Λανγκφορντ,Παππα θα ειναι dnp
jonaldidhs
QUOTE (pan24 @ Jan 13 2019, 13:17 ) *
Ο Λοτζο ειναι ο μονος κλασικος σουτερ που εχουμε σε μια ομαδα με σοβαρο θεμα στο σουτ
Δεν τον διωχνεις ευκολα

Εγω στους κοντους θα τους κραταγα ολους(αυτο λεγοταν οταν ηρθε ο Πιτινο,οτι ερχονται ψηλος-κοντος και φευγει ενας ψηλος) και αναλογα το πως πηγαινει το παιχνιδι και ποιος ειναι ο αντιπαλος ενας εκ των Λοτζεσκι,Λανγκφορντ,Παππα θα ειναι dnp

Ελλαδα ποιον θα εκοβες?Δεν ειναι κακο αυτο που προτεινεις..Απλα ο Λοτζο φετος ειναι κακος..Πραγματικα κακος..Και πισω αλλα και μπροστα..
pan24
QUOTE (jonaldidhs @ Jan 13 2019, 13:19 ) *
Ελλαδα ποιον θα εκοβες?Δεν ειναι κακο αυτο που προτεινεις..Απλα ο Λοτζο φετος ειναι κακος..Πραγματικα κακος..Και πισω αλλα και μπροστα..

Οσο ειναι τραυματιας ο Λανγκφορντ θα ειχα εκτος ελληνικου ροστερ αυτον
Μετα βλεπουμε
Αν πχ ο Κιλπατρικ βγει παικταρας και παιζει 25-30' Ευρωπη,περασει και η 13/2 του προεδρου,εχεις αυτον μονο για Ευρωπη μην τον κουραζεις σε ανουσια ματσακια και τον επαναφερεις πριν τα πλει οφ
jonaldidhs
QUOTE (pan24 @ Jan 13 2019, 13:22 ) *
Οσο ειναι τραυματιας ο Λανγκφορντ θα ειχα εκτος ελληνικου ροστερ αυτον
Μετα βλεπουμε
Αν πχ ο Κιλπατρικ βγει παικταρας και παιζει 25-30' Ευρωπη,περασει και η 13/2 του προεδρου,εχεις αυτον μονο για Ευρωπη μην τον κουραζεις σε ανουσια ματσακια και τον επαναφερεις πριν τα πλει οφ

Οκ αυτο για Κιθ,αλλα με την ευπαθεια του Λοτζο στους τραυματισμους,θεωρω οτι αυτος πρεπει να μενει απεξω..
Ginobili
QUOTE(stefkorner @ Jan 13 2019, 12:08 ) *
ρε συ τωρα σοβαρα ,αυτο το συμπερασμα περιμενες να το βγαλεις μετα απο ποσταρισμα του dpg στο ινστα ; blink.gif



δεν καταλαβες καλα ! κακη φυσικη κατασταση δεν συνδεεται (παντα ) με χαλαρες προπονησεις !
μαλλον το αντιθετο εννοουσε ο Πιτινο και για αυτο μαλιστα το συνεδεσε με ενα χαλαρωμα-περπατημα που τους εκανε ως προπονηση πριν πεταξουν για Βαρκελωνη ( το ειπαν και στην νοβα οτι εκει παρεπεμπε η δηλωση του στο αεροδρομιο)

Κοίταξε να δεις φίλε...είτε λέγεσαι Ζοτς...είτε Γιατράς(με όλο το σεβασμό στον εν λόγω)...δεν υπάρχει ομάδα στην Ευρώπη αυτήν την στιγμή που ο προπονητής να έχει αποκλειστικά τους παίκτες που ήθελε αυτός.
Ο Πασκουάλ φέτος είχε την περισσότερο δική του ομάδα ...σε σχέση με οποιαδήποτε άλλη χρονιά στην καριέρα του (καλά ...για Μπαρτσελόνα δεν το συζητάμε).

Μόνο τον Παπά δεν ήθελε και στην θέση του προτιμούσε Κόπονεν(με τα ίδια λεφτά) ...Τον Γκιστ τον είχε ανανεωσει από πρόπερσι ο ίδιος,και είχε δηλώσει άπειρες φορές πόσο χρίσιμος του είναι.
Τον Λοτζέσκι επίσης τον ήθελε...(και καλά έκανε κατά την γνώμη μου) γιατί έκανε απίστευτους τελικούς με Ολυμπιακό,παίζει χωρίς την μπάλα,και οποιοσδήποτε προπονητής που θέλει να παίξει μπάσκετ συνεργασιών και αρχών ...θα τον ήθελε.
Τον Λάσμε δεν του τον φόρτωσε κανείς.Ο ίδιος τον πήρε με 500Κ .Αν είχε στο νου του κανένα αντίστοιχο Μπιρτς-Ντάνστον-Χάντερ-Χάινς-Ντέιβις-Λιντει...ας τον ζητούσε από τον Δ.Γ.Οι άλλοι προπονητές πως τους βρίσκουν?
Ο Τόμας ποιανού επιλογή ειναι με 500Κ?
Η Μπάγερν πως πήρε με 600Κ τον Ουίλιαμς?
Ο Πεδουλάκης θυμάστε πόσο επέμενε και περίμενε μέχρι τον Οκτώβρη για να φέρει τον Λάσμε?
Τι ήθελε ο Πασκουάλ...? Τον Σίγκλετον να του κρατήει ο Δ.Γ με 2 εκ που πήρε στην Μπάρτσα?? Τα λέμε από πέρσι ότι ο Σίγκλετον είναι ο πιο υπερτιμημένος παίκτης στην Ευρώπη μακράν του δευτερου...μισθοφόρος κανονικός.Τον βλέπουμε και φέτος με Μπάρτσελόνα τι κάνει...τον είδαμε και στα παιχνιδια με τον Παναθηναικό..που εχει την πιο αδύναμη frontline της Ευρωλίγκα.

Τώρα αν δεν θες στην ομάδα σου Παπαπέτρου και Παπαγιάννη....καλύτερα να σε διώχνει ο πρόεδρος απευθείας εκείνη την στιγμή.
Αυτά... τα καλά του Ελληνικού κορμού θα τα καταλάβουμε.....οσονούπω..
Όπως τα καταλάβαμε επί Ζοτς 2011-12...όπως τα κατάλαβαν οι Αγγελόπουλοι(που τους βγάζω το καπέλο σε αυτο το κομμάτι) όταν ο Ντουντα δεν ήθελε Σλουκα....δεν ήθελε Λο...δεν ήθελε Ντόρσει.


Για τις προπονήσεις...δεν νομίζω ότι τα πράγματα είναι όπως τα λες.Ο Πιτίνο κάνει πιο σκληρές προπονησεις από τον Τσάβι,ζητάει περισσότερη ενέργεια,περισσότερη πίεση.Φαίνεται από την μέρα που ήρθε....φαίνεται ειδικά στους Λέκα...και Παπά.Ειδικά ο τελευταίος προσπαθει να κερδισει την θεση και τον χρονο του από την άμυνα....με αποτέλεσμα στην επίθεση να έχει μειωμένη αποδοση.
Και ξέρω τι άκουσα σπό τα αγγλικά του Πιτίνο....δεν ξέρω τι είπαν οι μετα;φραστες...
pan24
QUOTE (jonaldidhs @ Jan 13 2019, 13:24 ) *
Οκ αυτο για Κιθ,αλλα με την ευπαθεια του Λοτζο στους τραυματισμους,θεωρω οτι αυτος πρεπει να μενει απεξω..

Κι αυτο μπορει να γινει οταν επιστρεψει ο Λανγκφορντ

Προσωπικα,υποθετοντας οτι ο Λανγκφορντ επιστρεφει απο τον τραυματισμο του οπως ηταν πριν(δηλαδη δεν θα χρειαστει αλλο τοσο να βρει ρυθμο) και οτι ο Κιλπατρικ δεν θα ειναι Ντιλεινι(που και να ειναι απο θεμα ταλεντου μεχρι να μαθει το Ευρωπαικο μπασκετ,να προσαρμοστει στην ομαδα και να βρει ρυθμο μετα απο 9 μηνες χωρις ματς δεν θα παιξει στο 100% συντομα) αλλα θα ειναι ενας πολυ καλος παικτης αν ημουν ο Πιτινο θα ειχα εκτος ευρωπαικου ροτεισον τον Παππα

Γιατι με δεδομενο οτι εχεις για 25' βασικο τον Κιλπατρικ κοιτας τον παγκο:
Αν θες καποιον να μπει για 10-15' να παρεις σκορ εχεις τον Λανγκφορντ
Αν θες να πεταξεις εναν σουτερ ακομα στο 2 εχεις τον Λοτζεσκι
Αν θες πολυ ψηλη πενταδα σουπερ σκληρη αμυντικα με χερια παντου οπως βαζει σε καποια σχηματα ο Μπλατ τον Παπανικολαου στο 2 η ο Ζοτς τον Καλινιτς στο 2 μπορεις να βαλεις τον Παπαπετρου(το εκανε αν θυμαμαι καλα για ενα διαστημα με την ΤΣΣΚΑ ο Πιτινο)
Αν θες να παιξεις με 2 χειριστες βαζεις στο 2 τον Λεκα που στην πιεση στην μπαλα ειναι καλος(με γκαρντ που μπορουν να τον ποσταρουν εχει θεμα)

Τον Παππα υποθετοντας παντα οτι ο Κιλπατρικ πιανει και δεν βγαινει παλτο σε ποια περιπτωση να τον βαλεις;

jonaldidhs
QUOTE (pan24 @ Jan 13 2019, 13:38 ) *
Κι αυτο μπορει να γινει οταν επιστρεψει ο Λανγκφορντ

Προσωπικα,υποθετοντας οτι ο Λανγκφορντ επιστρεφει απο τον τραυματισμο του οπως ηταν πριν(δηλαδη δεν θα χρειαστει αλλο τοσο να βρει ρυθμο) και οτι ο Κιλπατρικ δεν θα ειναι Ντιλεινι(που και να ειναι απο θεμα ταλεντου μεχρι να μαθει το Ευρωπαικο μπασκετ,να προσαρμοστει στην ομαδα και να βρει ρυθμο μετα απο 9 μηνες χωρις ματς δεν θα παιξει στο 100% συντομα) αλλα θα ειναι ενας πολυ καλος παικτης αν ημουν ο Πιτινο θα ειχα εκτος ευρωπαικου ροτεισον τον Παππα

Γιατι με δεδομενο οτι εχεις για 25' βασικο τον Κιλπατρικ κοιτας τον παγκο:
Αν θες καποιον να μπει για 10-15' να παρεις σκορ εχεις τον Λανγκφορντ
Αν θες να πεταξεις εναν σουτερ ακομα στο 2 εχεις τον Λοτζεσκι
Αν θες πολυ ψηλη πενταδα σουπερ σκληρη αμυντικα με χερια παντου οπως βαζει σε καποια σχηματα ο Μπλατ τον Παπανικολαου στο 2 η ο Ζοτς τον Καλινιτς στο 2 μπορεις να βαλεις τον Παπαπετρου(το εκανε αν θυμαμαι καλα για ενα διαστημα με την ΤΣΣΚΑ ο Πιτινο)
Αν θες να παιξεις με 2 χειριστες βαζεις στο 2 τον Λεκα που στην πιεση στην μπαλα ειναι καλος(με γκαρντ που μπορουν να τον ποσταρουν εχει θεμα)

Τον Παππα υποθετοντας παντα οτι ο Κιλπατρικ πιανει και δεν βγαινει παλτο σε ποια περιπτωση να τον βαλεις;

Που θελεις τρια γκαρντ και καλη αμυνα..Σχημα με 3 κοντους που να παιζουν και οι 3αμυνα με την προυποθεση οτι ο Κιλπατρικ ειναι τετοιος..

Τον θεωρω και καλυτερο closer απτους 2..
stefkorner
διαβαζω οτι ο Λασμε πιθανον να μεινει τελικα (μεχρι να φυγει..)
αν βρισκοταν μια ομαδα eurocup -cl η οτιδηποτε να δινει εστω 100-150 στον Βουγιουκα νομιζω θα ηταν καταλληλοτερος για να αποχωρησει !ο Λασμε οσο να ναι μπορει να διατηρησει για ενα μικρο διαστημα μια χρησιμοτητα,στα εντος εδρας ευρωλιγκας τουλαχιστον ! για 10λεπτα ανα εβδομαδα ..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.