Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
Looter
QUOTE (papp7 @ Jan 21 2019, 01:34 ) *
Παντως εγω το καλοκαιρι δεν θα βιαζομουν να χαιρετησω τον πειν, οποιος προπονητης και να ερθει θεωρω πως για δευτερο 5αρι ειναι μια χαρα.Ουτως ή αλλως τι θες απο το δευτερο 5αρι σου?Να παιζει καλη αμυνα,να κατεβαζει τα ριμπ και να κανει κανα πικ ν ρολ.


Για 6ος ή 7ος ξένος ο Πέιν μια χαρά λύση είναι αρκεί να θέλει τέτοιο παίκτη ο νέος προπονητής.
6ος ή 7ος ξένος όμως σημαίνει και φθηνός...
papp7
QUOTE (Looter @ Jan 21 2019, 01:49 ) *
Για 6ος ή 7ος ξένος ο Πέιν μια χαρά λύση είναι αρκεί να θέλει τέτοιο παίκτη ο νέος προπονητής.
6ος ή 7ος ξένος όμως σημαίνει και φθηνός...



Συμφωνω ομως αμα θελει και ο πειν 800 χιλιαδες που δεν εχει στεριωσει πουθενα και δεν τα καταφερε ουτε στην κινα τι να πω , να παω να γινω και εγω μπασκετμπολιστας δηλαδη.Θεωρω πως με 500 χιλιαδες δολαρια(το χρονο) πρεπει να ειναι και ευτυχισμενος.
john wick
ο επόμενος προπονητής ( είμαι σίγουρος ότι ο Ρικ δεν θα μείνει ,κατσε μην δε βγάλει κ τη χρονιά..) θα είναι κατά κάποιο τρόπο τυχερός...
Θα παραλάβει 1 ομάδα που θα την πλάσει όπως αυτός θέλει , αφού κανείς ξένος δεν αναμένεται να συνεχίσει...
έχοντας λοιπόν έναν σχετικά καλό πυρήνα Ελλήνων παικτών και ελπίζοντας σε αυξημένο μπάτζετ λόγω F4 στην Αθήνα , θα παρουσιάζει πολύ ενδιαφέρον η στελέχωση της ομάδας...
Θα πρότεινα να ανοίξει 1 κουβέντα όσον αφορά τον προπονητή .
Αν υποθέσουμε ότι Saras κ Ιτούδης για διαφορετικούς λόγους ο καθένας δεν έρχονται , ποιος θα σας άρεσε;;;
jonaldidhs
QUOTE (john wick @ Jan 21 2019, 08:46 ) *
ο επόμενος προπονητής ( είμαι σίγουρος ότι ο Ρικ δεν θα μείνει ,κατσε μην δε βγάλει κ τη χρονιά..) θα είναι κατά κάποιο τρόπο τυχερός...
Θα παραλάβει 1 ομάδα που θα την πλάσει όπως αυτός θέλει , αφού κανείς ξένος δεν αναμένεται να συνεχίσει...
έχοντας λοιπόν έναν σχετικά καλό πυρήνα Ελλήνων παικτών και ελπίζοντας σε αυξημένο μπάτζετ λόγω F4 στην Αθήνα , θα παρουσιάζει πολύ ενδιαφέρον η στελέχωση της ομάδας...
Θα πρότεινα να ανοίξει 1 κουβέντα όσον αφορά τον προπονητή .
Αν υποθέσουμε ότι Saras κ Ιτούδης για διαφορετικούς λόγους ο καθένας δεν έρχονται , ποιος θα σας άρεσε;;;

Αν δεν ερθει Σαρας ή Ιτουδης κανεις δεν θα μου αρεσε..

Και κατι ασχετο με το ποστ σου,ο Ρικ μαλλον θα κοψει Λοτζο και Λασμε απτο ροστερ..
john wick
QUOTE (jonaldidhs @ Jan 21 2019, 07:05 ) *
Αν δεν ερθει Σαρας ή Ιτουδης κανεις δεν θα μου αρεσε..

Και κατι ασχετο με το ποστ σου,ο Ρικ μαλλον θα κοψει Λοτζο και Λασμε απτο ροστερ..




αν ειναι να μου φέρει Nunnaly οκ ας φύγει ο γυάλινος...
Αλλά με εμφανές πρόβλημα στο 3ποντο , δεν βλέπω πως θα γίνει αυτό..
Lasme πρέπει να θεωρείται ξένο σώμα πλέον..
stevebucknall11
QUOTE (john wick @ Jan 21 2019, 08:46 ) *
ο επόμενος προπονητής ( είμαι σίγουρος ότι ο Ρικ δεν θα μείνει ,κατσε μην δε βγάλει κ τη χρονιά..) θα είναι κατά κάποιο τρόπο τυχερός...
Θα παραλάβει 1 ομάδα που θα την πλάσει όπως αυτός θέλει , αφού κανείς ξένος δεν αναμένεται να συνεχίσει...
έχοντας λοιπόν έναν σχετικά καλό πυρήνα Ελλήνων παικτών και ελπίζοντας σε αυξημένο μπάτζετ λόγω F4 στην Αθήνα , θα παρουσιάζει πολύ ενδιαφέρον η στελέχωση της ομάδας...
Θα πρότεινα να ανοίξει 1 κουβέντα όσον αφορά τον προπονητή .
Αν υποθέσουμε ότι Saras κ Ιτούδης για διαφορετικούς λόγους ο καθένας δεν έρχονται , ποιος θα σας άρεσε;;;

Υπάρχουν καλοί προπονητές, όπως ο Τρινκιέρι, αλλά είναι light σε προσωπικότητες και δεν τους σηκώνει το κλίμα εδώ. Εμείς θέλουμε κάποιον σκληροπυρηνικό Σέρβο να ρίχνει τα μπινελίκια του. Το αν ξέρει από μπάσκετ το θεωρώ δευτερεύον. Αν γνωρίζει κανείς κάποιον τέτοιον ανερχόμενο προπονητή από μικρή ομάδα της Σερβίας που να μελιτζανίζει συχνά, ας τον πει. Τον Ιτούδη δεν τον έχω σε μεγάλη εκτίμηση σαν προπονητή (φανταστείτε να είχαμε το μπάτζετ της ΤΣΣΚΑ και τόσα χρόνια να παίρναμε μία Ευρωλίγκα τί θα άκουγε) αλλά από την άλλη έχει τσαγανό και επιβάλλεται και σε παίκτες σταρ. Επίσης προσπαθεί να παίξει αμερικάνικο μπάσκετ και μ' αρέσει αυτό το στοιχείο. Αν δεν έρθει κανείς από τους παραπάνω, την ομάδα πρέπει να την αναλάβει ο Αργύρης, αλλά με απόλυτη εξουσία αυτήν τη φορά (να μην την πληρώσει σε επεισόδιο πάλι τύπου Τζέιμς).
john wick
κάποιος μοδεράτορας αν θέλει ας ανοίξει ένα τοπικό για τον επόμενο στην ηλεκτρική καρέκλα του Οακα...
έχει πολύ ενδιαφέρον...
Εκτός αν συνεχίσουμε στο παρόν τοπικούλι..
green_sky
QUOTE (Looter @ Jan 21 2019, 01:26 ) *
Προσωπικά ΔΕ θα κρατούσα στην ομάδα τον Λέκα , τον Παππά θα τον έδιωχνα όπως επίσης και τον Θανάση.

Για τους δυο πρωτους συμφωνω.Ο Θανασης μπορει στο ροστερ να εχει ρολο stopper και changer.Αμυντικα μπορει να υποστηριξει τις θεσεις απο 2 μεχρι και 4 και να αποτελεσει τον xfactior που οταν πολλα πανε στραβα ειδικα μεσα στο ΟΑΚΑ θα τον πεταξεις στο γηπεδο και θα σου φερει με την ενεργεια του το ματς τουμπα.
QUOTE (Looter @ Jan 21 2019, 01:26 ) *
Για final 4 θα έπαιρνα στον άσσο Μάντζαρη που λήγει το συμβόλαιό του και μπορεί να έρθει σε value τιμή για να παίζει δίπλα στον Νικ. Παίκτη με άμυνα και δημιουργία που ξέρει και έχει αποδεχτεί ρόλο δίπλα στον Νικ και από πίσω Καλαϊντζάκη ή Τολιόπουλο.

Εγω θα προτεινα Λαρεντζακη.Ψηλο γκαρντ,δυνατος κορμος,γρηγορα ποδια και οχι ασχημο σουτ.
QUOTE (Looter @ Jan 21 2019, 01:26 ) *
Στο 2 θα είχα 2 εκ των 3 (παίκτη τύπου Ντένμον, παίκτη τύπου Ρολ , παίκτη τύπου Κιλπάτρικ) ανάλογα με τις ανάγκες και το παιχνίδι που θέλει να παίξει ο προπονητής.

Εγω στο δυο θα ηθελα εναν κομπο και εναν slasher.Απαραιτητο στοιχειο και οι δυο να σουταρουν με 40% τριποντο.
QUOTE (Looter @ Jan 21 2019, 01:26 ) *
Στο 3 θα είχα Νάναλυ Παπαπέτρου.

Με Ναναλι και Παπαπετρου θα εισαι super.O ενας συμπληρωνει τον αλλον.
QUOTE (Looter @ Jan 21 2019, 01:26 ) *
Στο 4 θα είχα ΒΑΡΒΑΤΟ 4αρι των 20+ λεπτών ανάλογα με τις ανάγκες του κόουτς συν Μήτο. Ο Μήτο θέλει ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΒΑΣΙΚΟ 4αρι ΟΜΑΔΑΣ με στόχο το final 4.

Και εδω αν παμε οπως γραφεις θα ειμαστε καλα.
QUOTE (Looter @ Jan 21 2019, 01:26 ) *
Στο 5 θα είχα τον Παπατζόν ως πρότζεκτ και έναν ακόμα ΓΙΑ ΒΑΣΙΚΟ τύπου Ντανστον.

Εγω νομιζω οτι εδω χρειαζομαστε εναν τερματοφυλακα μαυρο του 1.3 μυριου και των 25 λεπτων ,εναν δευτερο μαυρο των 5 κατοσταρικων (ας ειναι ο Πειν ξερω και εγω) και τον Παπαγιαννη.

basket72
QUOTE (green_sky @ Jan 21 2019, 13:19 ) *
Εγω νομιζω οτι εδω χρειαζομαστε εναν τερματοφυλακα μαυρο του 1.3 μυριου και των 25 λεπτων ,εναν δευτερο μαυρο των 5 κατοσταρικων (ας ειναι ο Πειν ξερω και εγω) και τον Παπαγιαννη.


Οπωσδήποτε 2 ξένους στο 5. Και θα έλεγα να μην έχουν τέτοια απόκλιση στην τιμή. Θα προτιμούσα έναν με 900 χιλ. κι έναν με 700χιλ. Βρίσκονται μια χαρά "βασικοί" με 900χιλ.
Ο Παπαγιάννης παιδιά έχει θέματα που δεν λύνονται έτσι εύκολα, με την απώλεια βάρους ας πούμε. Αν κάνει ολικό ριστάρτ, σε κάνα χρόνο από τώρα ίσως μπορεί να σταθεί αξιοπρεπώς. Όμως δεν ξεκινάς τη σεζόν με έναν μόνο ξένο. Γιατί θα τρέχεις πάλι τέτοιον καιρό.
saniboy
Κουβέντα να γίνεται, ένα ακριβό ρόστερ για του χρόνου, εκτιμάται κοντά στα 11 εκατομ., χωρίς εφορίες κλπ..
Τέσσερα συμβόλαια εκατομμυρίου+ αν θέλουμε να λέμε για f4 και ραψίματα..

coach: S. Jasikevicius

1. Calathes (2.2) - Laprovittola (0.8) - Kalaitzakis (0.1)
2. Kilpatrick (1.2) - Marinkovic (0.4) - Larentzakis (0.4)
3. Papapetrou (0.8) - Grigonis (0.7) - Antetokounmpo (0.5)
4. D.Williams (1.3) - Mitoglou (0.4) - Chrysikopoulos (0.3)
5. J.Reynolds (1.0) - Landale (0.7) - Papagiannis (0.3)

(Περισσότερα παιχνίδια του χρόνου, ανάγκη για ρόστερ 15 παιχτών, που θα βοηθούν όλοι..)
basket72
QUOTE (saniboy @ Jan 21 2019, 13:34 ) *
Κουβέντα να γίνεται, ένα ακριβό ρόστερ για του χρόνου, εκτιμάται κοντά στα 11 εκατομ., χωρίς εφορίες κλπ..
Τέσσερα συμβόλαια εκατομμυρίου+ αν θέλουμε να λέμε για f4 και ραψίματα..

coach: S. Jasikevicius

1. Calathes (2.2) - Laprovittola (0.8) - Kalaitzakis (0.1)
2. Kilpatrick (1.2) - Marinkovic (0.4) - Larentzakis (0.4)
3. Papapetrou (0.8) - Grigonis (0.7) - Antetokounmpo (0.5)
4. D.Williams (1.3) - Mitoglou (0.4) - Chrysikopoulos (0.3)
5. J.Reynolds (1.0) - Landale (0.7) - Papagiannis (0.3)

(Περισσότερα παιχνίδια του χρόνου, ανάγκη για ρόστερ 15 παιχτών, που θα βοηθούν όλοι..)



Ωραιότατο.
Ο Γκριγκόνις έχει μεν συμβόλαιο αλλά σπάει σε λογικά επίπεδα (π.χ 300χιλ.). Συν άλλα 500χιλ. περίπου για το μπάι άουτ του Μαρίνκοβιτς. Οπότε 500+ 300χιλ. επιβάρυνση (χονδρικα)
Επίσης, ο Χρυσικόπουλος περισσεύει (αν κι είναι ωραία ιδέα) γιατί έχετε 2 ίδιους περίπου παίκτες στο 3-4 , τον Παπαπέτρου και το Θανάση, ενώ στο 3 μπορεί να πάρει χρόνο και ο Μαρίνκοβιτς, οπότε δεν θα μένει καθόλου χρόνος στον Λίνο.
stefkorner
πραγματικα ωραιοτατο το ροστερ του saniboy!απο το 1 εως το 4 !εχω ενστασεις μονο για το 5!
εχω σκεφτει κατα πολυ το ιδιο ,σε ανυποπτο χρονο ! ακομα και με Χρυσικοπουλο μεσα wink.gif
σε τοσο μεγαλο ροστερ θα εβαζα ακομα και τον εκπληκτικο προχθεσινο Τολιοπουλο.. wink.gif
απλα καποιοι παικτες για να ερθουν ,θα θελουν να παιζουν!οποτε δν ειναι οτι και πιο ευκολο να παρεις εξελιξιμους παικτες του επιπεδου Λαρετζακη-Χρυσικοπουλου για να μπαινουν στο ροτεισον απο τo 13-15 ..
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jan 21 2019, 14:53 ) *
πραγματικα ωραιοτατο το ροστερ του saniboy!απο το 1 εως το 4 !εχω ενστασεις μονο για το 5!
εχω σκεφτει κατα πολυ το ιδιο ,σε ανυποπτο χρονο ! ακομα και με Χρυσικοπουλο μεσα wink.gif
σε τοσο μεγαλο ροστερ θα εβαζα ακομα και τον εκπληκτικο προχθεσινο Τολιοπουλου.. wink.gif
απλα καποιοι παικτες για να ερθουν ,θα θελουν να παιζουν!οποτε δν ειναι οτι και πιο ευκολο να παρεις εξελιξιμους παικτες του επιπεδου Λαρετζακη-Χρυσικοπουλου για να μπαινουν στο ροτεισον απο τις θεσεις 13-15 ..


Συμφωνώ κι εγώ μαζί σου Στεφ, για τον χρόνο παικτών όπως ο Λάρε ή ο Λίνος- κάτι που είναι σημαντικό και για τα αποδυτήρια.
Η επάρκεια στο ρόστερ μπορεί να καλυφτεί με διπλοθεσίτες κι εσείς έχετε καμπόσους στο ωραίο ρόστερ που σκέφτηκε ο Saniboy.
Για το 5, υπάρχει ένα ρίσκο αν κι είναι καλοί και οι 2 τους, αλλά νομίζω ότι θα πρέπει να πάτε καρφί για τον Τ.Ρόμπινσον ως πρώτο και να τον φέρετε με 900-1εκ.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jan 21 2019, 21:57 ) *
Συμφωνώ κι εγώ μαζί σου Στεφ, για τον χρόνο παικτών όπως ο Λάρε ή ο Λίνος- κάτι που είναι σημαντικό και για τα αποδυτήρια.


Λαρετζακη τον ηθελα παρα πολυ το καλοκαιρι,πριν ανανεωσει ο Παππας και τον ζητουσα συνεχως σε ροστερ!
Χρυσικοπουλο σκεψου οτι περσι το καλοκαιρι,πριν παρουμε Μητογλου,οταν ο dpg εγραφε στο ινστα οτι θα παρουμε 4ρι ,ειχα τολμησει να πω οτι δεν θα με χαλαγε και ο Λινος ! εννουσα βεβαια τοτε για 13ος παικτης,πιο πολυ σαν ρεζερβα πισω απο Σιγκλεντον-Γκαμπριελ..!δεν μπορουσα να διανοηθω την εξελιξη του μεσα σε αυτον τον 1.5 χρονο ! αν φτιαξει λιγο ακομα και το τριποντο του ,τοτε θα ειναι τρομερος ! το θεμα ειναι οτι Παο-Ολυμπιακος ,ειμαστε κλεισμενοι στις θεσεις αυτες και δεν μπορουμε να του βρουμε θεση για παιρνει τον χρονο που του αναλογει !για μενα ειναι παικτης των 10-15 λεπτων στο υψηλοτερο επιπεδο,λιγο ακομα αν βελτιωθει! αλλα επεσε στην περιπτωση ..!εμας μας εχει βγει ο Μιτο σουπερ και εσεις ειστε φουλ στα 4ρια rolleyes.gif
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jan 21 2019, 15:07 ) *
Λαρετζακη τον ηθελα παρα πολυ το καλοκαιρι,πριν ανανεωσει ο Παππας και τον ζητουσα συνεχως σε ροστερ!
Χρυσικοπουλο σκεψου οτι περσι το καλοκαιρι,πριν παρουμε Μητογλου,οταν ο dpg εγραφε στο ινστα οτι θα παρουμε 4ρι ,ειχα τολμησει να πω οτι δεν θα με χαλαγε και ο Λινος ! εννουσα βεβαια τοτε για 13ος παικτης,πιο πολυ σαν ρεζερβα πισω απο Σιγκλεντον-Γκαμπριελ..!δεν μπορουσα να διανοηθω την εξελιξη του μεσα σε αυτον τον 1.5 χρονο ! αν φτιαξει λιγο ακομα και το τριποντο του ,τοτε θα ειναι τρομερος ! το θεμα ειναι οτι Παο-Ολυμπιακος ,ειμαστε κλεισμενοι στις θεσεις αυτες και δεν μπορουμε να του βρουμε θεση για παιρνει τον χρονο που του αναλογει !για μενα ειναι παικτης των 10-15 λεπτων στο υψηλοτερο επιπεδο,λιγο ακομα αν βελτιωθει! αλλα επεσε στην περιπτωση ..!εμας μας εχει βγει ο Μιτο σουπερ και εσεις ειστε φουλ στα 4ρια rolleyes.gif



Το θυμάμαι που επέμενες για Λάρε, όσο για τον Λίνο συμφωνώ και χαίρομαι που το έσωσε και δεν πήγε χαμένο το ταλέντο του.
Αλλά με ξένο 4αρι, Μήτογλου και τους Παπι- Θανάση ως stretch 4 που να χωρέσει. Άσε που με Γκριγκόνις κι ενίοτε Μαρίνκοβιτς στο 3, αναγκαστικά ο Πάπι θα κατεβαίνει πιο πολύ στο 4.

Έπειτα είναι κι η Εθνική. Χίλιες φορές σε ΑΕΚ και ΠΑΟΚ ως πρωταγωνιστές οι Λάρε- Λίνος, παρά στους 2 μεγάλους για ...σκουπιδόχρονο.
G-arenas
QUOTE (john wick @ Jan 21 2019, 08:46 ) *
ο επόμενος προπονητής ( είμαι σίγουρος ότι ο Ρικ δεν θα μείνει ,κατσε μην δε βγάλει κ τη χρονιά..) θα είναι κατά κάποιο τρόπο τυχερός...
Θα παραλάβει 1 ομάδα που θα την πλάσει όπως αυτός θέλει , αφού κανείς ξένος δεν αναμένεται να συνεχίσει...
έχοντας λοιπόν έναν σχετικά καλό πυρήνα Ελλήνων παικτών και ελπίζοντας σε αυξημένο μπάτζετ λόγω F4 στην Αθήνα , θα παρουσιάζει πολύ ενδιαφέρον η στελέχωση της ομάδας...
Θα πρότεινα να ανοίξει 1 κουβέντα όσον αφορά τον προπονητή .
Αν υποθέσουμε ότι Saras κ Ιτούδης για διαφορετικούς λόγους ο καθένας δεν έρχονται , ποιος θα σας άρεσε;;;

ο μπαρτζωκας που μολις εφυγε απο χιμκι biggrin.gif biggrin.gif
green_sky
QUOTE (basket72 @ Jan 21 2019, 13:29 ) *
Οπωσδήποτε 2 ξένους στο 5. Και θα έλεγα να μην έχουν τέτοια απόκλιση στην τιμή. Θα προτιμούσα έναν με 900 χιλ. κι έναν με 700χιλ. Βρίσκονται μια χαρά "βασικοί" με 900χιλ.
Ο Παπαγιάννης παιδιά έχει θέματα που δεν λύνονται έτσι εύκολα, με την απώλεια βάρους ας πούμε. Αν κάνει ολικό ριστάρτ, σε κάνα χρόνο από τώρα ίσως μπορεί να σταθεί αξιοπρεπώς. Όμως δεν ξεκινάς τη σεζόν με έναν μόνο ξένο. Γιατί θα τρέχεις πάλι τέτοιον καιρό.

Θα συμφωνησω μαζι σου οτι ο Παπαγιαννης εχει θεματα που δεν λυνονται ευκολα.
Βασικα πριν απολυθει ο Πασκουαλ, εγραφα οτι λογω του οτι εκρινα οτι ο Δ.Γ δεν μπορει να ενισχυσει το ζωγραφιστο με προσθηκη απο πανω ραφι ,η λυση θα ηταν ο Παπαγιαννης.Ειναι τεραστιος και γεμιζει το ζωγραφιστο.
Αλλα εχεις δικιο ο παιχτης στο διαστημα που ηταν στην Αμερικη δεν παρουσιασε καμμια βελτιωση και ως εκ τουτου εχει βουνο να ανεβει για να πεις οτι εστω θα τον εχω σε ρολο αντι-Πλαις οπως συμβαινει στην Εφες με τον Αταμαν, που εχει τον Ντανστον με προσωπο και ενα πολυ ψηλο παιχτη για να ακουμπησει την μπαλα.
Στους δυο ξενους ψηλους εχεις δικιο οτι πρεπει να υπαρχει μια ισορροποια για μην υπαρχει μονοδιαστατη εξαρτηση απο εναν παιχτη, αλλα πρεπει να παρει ψηλο της προκοπης και δυστηχως το μπατζετ αρκει για εναν μονο κλασσατο.
Να σταματησει αυτο το πραγμα με τον Γκιστ.Τον οποιο Γκιστ με τον ζορι ανεβασαν θεση και ο οποιος Γκιστ δεν εκανε τιποτα ολα αυτα τα χρονια για να μπορεσει να καλυψει αξιοπρεπως την θεση.
Απλα πεταμε την μπαλα ψηλα κανα δυο φορες στον αγωνα , καρφωνει και βγηκε το μεροκαμματο.
Να με συγχωρει η χαρη του αλλα αυτο το κανει οποιοσδηποτε Αμερικανο ψηλος.
Σε ολα τα αλλα sorry αλλα μειονεκτει.Και σε ποδια πια αλλα και σε δυναμη.
Επειδη λοιπον αυτη η ιστορια με τον ψηλο στον Παναθηναικο παραπηγε ,ας παει να παρει εναν και καλο να κλεισουμε την τρυπα και μετα βλεπουμε......
basket72
QUOTE (green_sky @ Jan 21 2019, 15:31 ) *
Θα συμφωνησω μαζι σου οτι ο Παπαγιαννης εχει θεματα που δεν λυνονται ευκολα.
Βασικα πριν απολυθει ο Πασκουαλ, εγραφα οτι λογω του οτι εκρινα οτι ο Δ.Γ δεν μπορει να ενισχυσει το ζωγραφιστο με προσθηκη απο πανω ραφι ,η λυση θα ηταν ο Παπαγιαννης.Ειναι τεραστιος και γεμιζει το ζωγραφιστο.
Αλλα εχεις δικιο ο παιχτης στο διαστημα που ηταν στην Αμερικη δεν παρουσιασε καμμια βελτιωση και ως εκ τουτου εχει βουνο να ανεβει για να πεις οτι εστω θα τον εχω σε ρολο αντι-Πλαις οπως συμβαινει στην Εφες με τον Αταμαν, που εχει τον Ντανστον με προσωπο και ενα πολυ ψηλο παιχτη για να ακουμπησει την μπαλα.
Στους δυο ξενους ψηλους εχεις δικιο οτι πρεπει να υπαρχει μια ισορροποια για μην υπαρχει μονοδιαστατη εξαρτηση απο εναν παιχτη, αλλα πρεπει να παρει ψηλο της προκοπης και δυστηχως το μπατζετ αρκει για εναν μονο κλασσατο.
Να σταματησει αυτο το πραγμα με τον Γκιστ.Τον οποιο Γκιστ με τον ζορι ανεβασαν θεση και ο οποιος Γκιστ δεν εκανε τιποτα ολα αυτα τα χρονια για να μπορεσει να καλυψει αξιοπρεπως την θεση.
Απλα πεταμε την μπαλα ψηλα κανα δυο φορες στον αγωνα , καρφωνει και βγηκε το μεροκαμματο.
Να με συγχωρει η χαρη του αλλα αυτο το κανει οποιοσδηποτε Αμερικανο ψηλος.
Σε ολα τα αλλα sorry αλλα μειονεκτει.Και σε ποδια πια αλλα και σε δυναμη.
Επειδη λοιπον αυτη η ιστορια με τον ψηλο στον Παναθηναικο παραπηγε ,ας παει να παρει εναν και καλο να κλεισουμε την τρυπα και μετα βλεπουμε......



Ο Γκιστ σας χάρισε σπουδαίες στιγμές (κυρίως εναντίον μας smile.gif ) αλλά ήταν μέγα λάθος η ανανέωση του με ποσό κοντά στο 1εκ.
Τον ευχαριστείτε (κι αυτός με τη σειρά του εσάς και τους Διαμαντίδη -Καλάθη wink.gif ) και πάτε για 2 ξένους στο 5. Εννοείται ότι βρίσκονται με ένα ποσό κοντά στα 1.5 -1.6 μια χαρά, σέντερ.
Κι επειδή πρόκειται για κομβική θέση, δεν μπορεί να υπάρχει δυσθεώρητο κενό ανάμεσα στον πρώτο και τον δεύτερο, αλλά να είναι κοντά σε αξία.
Johnny Marv
Δεν ξέρω αν γίνομαι υπερβολικός αλλά αυτή τη στιγμή προτιμώ να δω λαρετζακη (που είναι και εξελιξιμος) παρα τον παππα. Δεν ξέρω πλέον δεν μου αρέσει καθόλου αυτός ο παίκτης . Θα ήθελα το καλοκαίρι μα φύγει κι αν όχι ας του κάνει ο νέος κοουτς κάτι αντίστοιχο με αυτό που του έκανε ο τζορτζεβιτς μπας και φύγει από μόνος του .

Αν φύγει 6ος Έλληνας μα είναι ο λαρε με 400χιλ ή σλουκας αν έρθει . Άλλοι ρολιστες των 500χιλ που θα ήθελα να προτείνω είναι εκτός από τον σικμα που πληρει και την ικανότητα στη πάσα που συζητούσαμε στο άλλο τοπικ και τη συνδυάζει με καλό ριμπάουντ και σκορ , τον ρουμπιτ την μπαμπεργκ . Θα μπορούσε να μας βγει ο νέος γκιστ . Ότι πρέπει για 2ο 5αρι , τρομερός αμυντικός , αθλητικός παίκτης και παίζει και 4 . Τελευταία φορά που έπαιξε με παο είχε βάλει 21 πόντους . Το πρώτο 5αρι όμως αν είναι ο ρουμπιτ δεύτερος θα ήθελα να είναι κάποιος που μπορεί να δημιουργεί από το ποστ πχ ντειβις . Και ο 3ος ρολίστας που θα ήθελα να προτείνω είναι ο μαρινκοβιτς ο οποιος με έναν καλό αμυντικό παίκτη δίπλα του για να καλύπτει και τα δικά του προβλήματα σε αυτό το κομμάτι θα βοηθούσε πολύ την ομάδα πιστεύω . Οπότε :

Λαρε-ρουμπιτ-σικμα-μαρινκοβιτς όλοι με 400-500χιλ και μένουν λεφτά για βασικό 5αρι του 1++ μυριου αλλά και βασικό 2αρι δυνατο και δοκιμασμένο .

Θέλω οποιος μπορεί να προτείνει και καναν ασσο εκτός από Σίβα που μπορεί να θεωρηθεί και σχετικά ακριβός για τον ρολο που προορίζεται αλλά και εκτός από λαπροβιτολα που αν και έχει την ικανοτήτα στη πάσα δεν ξέρει αν το έχει και τόσο με άμυνα και σουτ . Οπότε αν έχετε κάποιον παίκτη που θα μπορεί να παίξει ένα 10λεπτο στο 1 και ακόμα καλύτερα και άλλο 1 δεκάλεπτο στο 2 που θα πασάρει κυρίως αλλά θα παίζει και Άννα και θα έχει και 3ποντο με ποσοστό 35+% προτείνετε τον
Johnny Marv
Δεν ξέρω αν γίνομαι υπερβολικός αλλά αυτή τη στιγμή προτιμώ να δω λαρετζακη (που είναι και εξελιξιμος) παρα τον παππα. Δεν ξέρω πλέον δεν μου αρέσει καθόλου αυτός ο παίκτης . Θα ήθελα το καλοκαίρι μα φύγει κι αν όχι ας του κάνει ο νέος κοουτς κάτι αντίστοιχο με αυτό που του έκανε ο τζορτζεβιτς μπας και φύγει από μόνος του .

Αν φύγει 6ος Έλληνας μα είναι ο λαρε με 400χιλ ή σλουκας αν έρθει . Άλλοι ρολιστες των 500χιλ που θα ήθελα να προτείνω είναι εκτός από τον σικμα που πληρει και την ικανότητα στη πάσα που συζητούσαμε στο άλλο τοπικ και τη συνδυάζει με καλό ριμπάουντ και σκορ , τον ρουμπιτ την μπαμπεργκ . Θα μπορούσε να μας βγει ο νέος γκιστ . Ότι πρέπει για 2ο 5αρι , τρομερός αμυντικός , αθλητικός παίκτης και παίζει και 4 . Τελευταία φορά που έπαιξε με παο είχε βάλει 21 πόντους . Το πρώτο 5αρι όμως αν είναι ο ρουμπιτ δεύτερος θα ήθελα να είναι κάποιος που μπορεί να δημιουργεί από το ποστ πχ ντειβις . Και ο 3ος ρολίστας που θα ήθελα να προτείνω είναι ο μαρινκοβιτς ο οποιος με έναν καλό αμυντικό παίκτη δίπλα του για να καλύπτει και τα δικά του προβλήματα σε αυτό το κομμάτι θα βοηθούσε πολύ την ομάδα πιστεύω . Οπότε :

Λαρε-ρουμπιτ-σικμα-μαρινκοβιτς όλοι με 400-500χιλ και μένουν λεφτά για βασικό 5αρι του 1++ μυριου αλλά και βασικό 2αρι δυνατο και δοκιμασμένο .

Θέλω οποιος μπορεί να προτείνει και καναν ασσο εκτός από Σίβα που μπορεί να θεωρηθεί και σχετικά ακριβός για τον ρολο που προορίζεται αλλά και εκτός από λαπροβιτολα που αν και έχει την ικανοτήτα στη πάσα δεν ξέρει αν το έχει και τόσο με άμυνα και σουτ . Οπότε αν έχετε κάποιον παίκτη που θα μπορεί να παίξει ένα 10λεπτο στο 1 και ακόμα καλύτερα και άλλο 1 δεκάλεπτο στο 2 που θα πασάρει κυρίως αλλά θα παίζει και Άννα και θα έχει και 3ποντο με ποσοστό 35+% προτείνετε τον
john wick
https://www.instagram.com/p/Bs49yoqFVm5/?ut...id=z1xs5fu603os
Αυτος ειναι Μαπαρος.... shot.gif
pan24
Ο Ναναλυ που αποδεσμευτηκε απο το 10ημερο που υπεγραψε φαινεται οτι πηγαινει Αρμανι γιατι ποσταρε Ιταλικη σημαια
Το sportando λεει οτι εχει προταση για 2 χρονια απο την Αρμανι αρα αν ισχυει αυτο τον ξεχναμε και για την νεα σεζον

Ελαφρως offtopic αλλα ειναι τραγικη για την Αρμανι η εικονα που εχει για αλλη μια σεζον.Πολυ καλυτερη απο εμας στο 3-5(θα ελεγα και στην περιφερεια αν ο Νεντοβιτς δεν ηταν συνεχεια τραυματιας) κι ομως εχουμε ιδιες νικες
Για αλλη μια χρονια καταφεραν να διαλεξουν παικτες που κοιτανε πρωτα τα νουμερα τους και μετα την ομαδα
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jan 22 2019, 17:33 ) *
Ο Ναναλυ που αποδεσμευτηκε απο το 10ημερο που υπεγραψε φαινεται οτι πηγαινει Αρμανι γιατι ποσταρε Ιταλικη σημαια
Το sportando λεει οτι εχει προταση για 2 χρονια απο την Αρμανι αρα αν ισχυει αυτο τον ξεχναμε και για την νεα σεζον


δεν νομιζω κανεις να τον υπολογιζε για την επομενη !η ευκαιρια ηταν τωρα για ολους και την αρπαξε η Αρμανι ..
εμεις αν ειναι μπορουμε να ελπιζουμε για Μιτσοφ απο εκει ,ως αντι-Λοτζο rolleyes.gif
αν και πιο πιθανο μου φαινεται να τον κρατησουν κ αυτον ..και να πανε σε μεγαλη αναβαθμιση ! οποτε να φυγει μονο ο Μπερτανς,ο οποιος ανανεωσε για ενα χρονο μονο !
μας κανει κ αυτος ! τον ζηταγα πολυ το καλοκαιρι οπως θα θυμαστε ! φετος εχει 56.4 % τριποντο ,με 31/55 ohmy.gif
shtarkws
Για να κοιταμε παικτες για την επομενη σεζον πρεπει και να εχουμε προπονητη για την επομενη σεζον που να τους κοιταει. Αυτο ειναι το κακο οταν εχεις υπηρεσιακο προπονητη. Εκτος αν αρχισουμε παλι να παιρνουμε παικτες και μετα να ψαχνουμε προπονητη για να τους κοουτσαρει. Δεν ξερω ποιος απο τους κορυφαιους θα δεχοταν κατι τετοιο

Προσωπικα πιστευω οτι ο ΔΓ θα κυνηγησει δυναμικα να υπογραψει τον Σαρας. Του ειχε προτεινει να γινει προπονητης ενω ακομα επαιζε, θα μπορουσε κανεις να υποθεσει οτι τον θεωρει πουλεν του smile.gif

Αλλωστε το γεγονος οτι ολα τα συμβολαια των ξενων ληγουν το καλοκαιρι με κανουν να πιστευω οτι το καλοκαιρι θα πηγαινε για αλλον κοουτς
rhodes13
QUOTE(stefkorner @ Jan 22 2019, 12:12 ) *
δεν νομιζω κανεις να τον υπολογιζε για την επομενη !η ευκαιρια ηταν τωρα για ολους και την αρπαξε η Αρμανι ..
εμεις αν ειναι μπορουμε να ελπιζουμε για Μιτσοφ απο εκει ,ως αντι-Λοτζο rolleyes.gif
αν και πιο πιθανο μου φαινεται να τον κρατησουν κ αυτον ..και να πανε σε μεγαλη αναβαθμιση ! οποτε να φυγει μονο ο Μπερτανς,ο οποιος ανανεωσε για ενα χρονο μονο !
μας κανει κ αυτος ! τον ζηταγα πολυ το καλοκαιρι οπως θα θυμαστε ! φετος εχει 56.4 % τριποντο ,με 31/55 ohmy.gif

Tι να τον κανεις τον 34χρονο μιτσοφ που θα καθεται σε μια γωνια και θα σουταρει και που δεν παιζει και στοιχειώδη αμυνα .Θες πιο αθλητικους παικτες ,σουτερ αν ψαξεις βρισκεις ειδαμε και την φετινη συνταγη με τους εμπειρους που καταληξαμε. Παικτες με κινητρο χρειαζομαστε να θελουν να κυνηγησουν πραγματα και καλυτερα συμβολαια μεσα απο την ομαδικη προσπαθεια.
stefkorner
QUOTE (rhodes13 @ Jan 22 2019, 19:27 ) *
Tι να τον κανεις τον 34χρονο μιτσοφ που θα καθεται σε μια γωνια και θα σουταρει και που δεν παιζει και στοιχειώδη αμυνα .Θες πιο αθλητικους παικτες ,σουτερ αν ψαξεις βρισκεις ειδαμε και την φετινη συνταγη με τους εμπειρους που καταληξαμε. Παικτες με κινητρο χρειαζομαστε να θελουν να κυνηγησουν πραγματα και καλυτερα συμβολαια μεσα απο την ομαδικη προσπαθεια.


διαφωνω ,δεν ειναι ακριβως τετοιος παικτης ο Μιτσοφ ! ασε που στα 34 του διαγει την καλυτερη περιοδο της καριερας του!
αλλα σε βρισκω σωστο ως προς την αθλητικοτητα και ναι γενικα πρεπε να ψαξουμε παικτες σε καλυτερη ηλικια που θα εχουν πιο αυξημενα κινητρα !
απλα ειναι η θεση τετοια και το ζητουμενο που ισως να χρειαζομαστε ακριβως παικτη σαν του Μιτσοφ (αλλωστε εκει θα ψαχνουμε τον εναν που θα πλαισιωσει Παπαπετρου-Θαναση) !
σε καμια περιπτωση δεν θα προτεινα 34χρονο ξανα ,στα γκαρντ η στους ψηλους
shtarkws
Θα ηθελα οι παικτες που θα παιρναμε να ειναι περιπου 25 με 27 χρονων, στην ακμη της αθλητικοτας τους και γεματοι κινητρα για να καθιερωθουν. Πιο μικροι ειναι ακομα αγουροι για πρωταθλητισμο, πιο μεγαλοι κανουν συντηρηση δυναμεων και προσπαθουν να επεκτεινουν την καριερα τους κερδιζοντας οσα περισσοτερα μπορουν
rhodes13
QUOTE(stefkorner @ Jan 22 2019, 12:33 ) *
διαφωνω ,δεν ειναι ακριβως τετοιος παικτης ο Μιτσοφ ! ασε που στα 34 του διαγει την καλυτερη περιοδο της καριερας του!
αλλα σε βρισκω σωστο ως προς την αθλητικοτητα και ναι γενικα πρεπε να ψαξουμε παικτες σε καλυτερη ηλικια που θα εχουν πιο αυξημενα κινητρα !
απλα ειναι η θεση τετοια και το ζητουμενο που ισως να χρειαζομαστε ακριβως παικτη σαν του Μιτσοφ (αλλωστε εκει θα ψαχνουμε τον εναν που θα πλαισιωσει Παπαπετρου-Θαναση) !
σε καμια περιπτωση δεν θα προτεινα 34χρονο ξανα ,στα γκαρντ η στους ψηλους

Νομιζω εσυ ησουν κιολας που ειχες προτεινει τον ερικσον. Πονταρεις σε αυτον που συνδιαζει χαμηλοτερο κοστος και μεγαλυτερη προοπτικη ψαχνεις παικτες που δεν ξερεις το ταβανι τους ωστε να εξελιχθουν μεσα απο την ομαδα. Εκει σε εβρισκα πολυ σωστο επισης θα μ αρεσε και ο μπερτανς που προτεινεις νμζ εχει στριμωχτει εκει στην Αρμανι και ειναι καλυτερος απο αυτο που δειχνει. Θελει κ λιγο ρισκο οπως και να το κανουμε αφου δεν μπορουμε να κοντραρουμε τα μεγαλα πορτοφολια.
stefkorner
παμε και ροστερακι με Μπερτανς ,αφιερωμενο στον Ροδιτη φιλο rolleyes.gif
τα εχει ολα μεσα !με κιλερ σουτερ (Μπερτανς-Ερικσον ) και πολυ μεγαλη αθλητικοτητα στους ψηλους (Εισι-Ουντο)
Εισι για αρχη της σεζον και σε διδιμο με Ουντο ,τον μετραω κατα βαση ως 4ρι !αυτη θεωρω ειναι η φυσικη του θεση !κατα πολυ απο το τριποντο βγαζει το ψωμακι του..
ετσι λοιπον με ενα μπατζετ περιπου 11 μυριων :

C:Ουντο,Παπαγιαννης
PF: Εισι(4-5),Μητο,Χρυσικοπουλος
SF : Ερικσον(3-2),Παπαπετρου(3-4),Θανασης
SG : Κιλπατρικ,Παππας,Μπερτανς(2-3)
PG: Καλαθης,Λαπροβιτολα
green_sky
Οι Ελληνες που στην μεγαλη τους πλειοψηφια μπορουν να υποστηριξουν μονο δευτερους και τριτους ρολους στην Ευρωλιγκα,
παιρνουν περιπου το 60% του αγωνιστικου μπατζετ.Εγω το υπολογιζω να ειναι γυρω στα 8-8.5 μυρια.
Οι ξενοι συνολικα παιρνουν συνολικα περιπου 3-3.5 καθαρα .Οσα παιρνει ο Ντεκολο ή ο Σβεντ.
Οι επιλογες ειναι οι εξης :
-Ειτε ο Δ.Γ θα ανεβασει το μπατζετ για να φερει κανα ξενο της προκοπης,
-Eιτε θα κοψει χρημα απο τους Ελληνες για να φερει και παλι κανα ξενο της προκοπης ,
-Eιτε δεν θα φερει κανα ξενο της προκοπης και παλι το καλοκαιρι θα ξεκιναμε με δηλωσεις και βαρυγδουπα κειμενα και μετα θα παλευουμε για να μπουμε οχταδα.
Παντως η ψαλιδα ολο και ανοιγει.Και οχι μονο απο τις τρεις πρωτες.
Το οτι ο Παναθηναικος πηρε το πλεονεκτημα τις δυο προηγουμενες χρονιες περισσοτερο οφειλεται στην κακη παρουσια καποιων ομαδων με ιστορια στην Ευρωλιγκα, παρα στην δικη του καλη παρουσια.Φετος απλα γινεται διορθωση .

rhodes13
QUOTE(green_sky @ Jan 22 2019, 12:47 ) *
Οι Ελληνες που στην μεγαλη τους πλειοψηφια μπορουν να υποστηριξουν μονο δευτερους και τριτους ρολους στην Ευρωλιγκα,
παιρνουν περιπου το 60% του αγωνιστικου μπατζετ.Εγω το υπολογιζω να ειναι γυρω στα 8-8.5 μυρια.
Οι ξενοι συνολικα παιρνουν συνολικα περιπου 3-3.5 καθαρα .Οσα παιρνει ο Ντεκολο ή ο Σβεντ.
Οι επιλογες ειναι οι εξης :
-Ειτε ο Δ.Γ θα ανεβασει το μπατζετ για να φερει κανα ξενο της προκοπης,
-Eιτε θα κοψει χρημα απο τους Ελληνες για να φερει και παλι κανα ξενο της προκοπης ,
-Eιτε δεν θα φερει κανα ξενο της προκοπης και παλι το καλοκαιρι θα ξεκιναμε με δηλωσεις και βαρυγδουπα κειμενα και μετα θα παλευουμε για να μπουμε οχταδα.
Παντως η ψαλιδα ολο και ανοιγει.Και οχι μονο απο τις τρεις πρωτες.
Το οτι ο Παναθηναικος πηρε το πλεονεκτημα τις δυο προηγουμενες χρονιες περισσοτερο οφειλεται στην κακη παρουσια καποιων ομαδων με ιστορια στην Ευρωλιγκα, παρα στην δικη του καλη παρουσια.Φετος απλα γινεται διορθωση .

Eκτος του μεγαλου μερους του μπατζετ δεν ειναι και της αξιας των Ελληνων που ειχαμε προ δεκαετιας. Και πληρωνεις περισσοτερα και δεν εχεις και αντιστοιχη ποιοτητα.Εκμεταλλευονται κανονισμους κ αυτοι αλλα δεν γινεται να μην εχεις κ ελληνικο στοιχειο στο ροστερ σου. Επισης δεν υπαρχει σκαουτινγκ στην ομαδα οτι υπαρχει πανω πανω παιρνουμε χωρις να το πολυσκεφτουμε υπαρχουν ευκαιριες και σε πολλα ευρωπαικα πρωταθληματα αλλα και στη g-league. Εισαι αναγκασμενος να ρισκαρεις και δεν γινεται να παιρνεις μονο οτι αφηνουν τα δυνατα πορτοφολια απο την ευρωλιγκα. Θα παρεις και απο εκει εννοειται αλλα θα παρεις και δυο στοιχηματα θεωρω.
brob
Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά τι έχετε δεί από τον Κιλπάτρικ σε αυτά τα τρία ματς τόσο πολύ σας άρεσε ωστε να του δίνεται μια θέση και στο ρόστερ για του χρόνου ;; Τα ίδια και χειρότερα και με τον Πειν..

Ο Κιλπατρικ έκανε ενα καλό παιχνίδι με την Κύμη μια από τις χειρότερες ομαδες της Α1 έβαλε κάποια αμαρκάριστα σουτ και μέχρι εκει.. Στο ματς με τη Ζαλγκίρις ήταν πολύ άστοχος και με εξαίρεση κάτι ψιλο - εξάρσεις τον λες κι εξαφανισμένο ! .. Με τον Ήφαιστο μου φάνηκε οτι δε μπορούσε να κοντρολάρει και να κατεβάσει καν τη μπάλα.. Σαν πρώτη εικόνα δε μου γεμίζει το μάτι καθόλου για να μείνει μια ακόμα χρόνια και ειδικά με ενδεχομενα μεγαλύτερο συμβόλαιο.. Με τις μέρες του μοιάζει ο συγκεκριμένος παίχτης.. Με τις μέρες του είναι και ο Παππάς..

Για τον Πειν παλι ... βολόδερνε στη Κίνα σε μια μέτριο-κακή ομάδα σκοραρε μόνο σε δυο ματς ενώ συνολικά έπαιξε 8..και ο ιδιος ο προπονητής που τον έφερε ( υποτίθεται ) λέει οτι είναι ανέτοιμος !

Σε καμία περίπτωση δε χωράνε αυτοί οι παίχτες για του χρόνου ...Χρειαζόμαστε κατι πολύ καλύτερο..
SC13
1. Καλαθης-Laprovittola
2. Killpatrick-Παππας-Billy Baron
3. Παπαπετρου-Marinkovic ή Giedraitis-Θανασης
4. Derrick Williams-Μητογλου-Χρυσικοπουλος
5. Willie Reed-Jalen Reynolds-Παπαγιαννης
Johnny Marv
QUOTE(stefkorner @ Jan 22 2019, 12:46 ) *
παμε και ροστερακι με Μπερτανς ,αφιερωμενο στον Ροδιτη φιλο rolleyes.gif
τα εχει ολα μεσα !με κιλερ σουτερ (Μπερτανς-Ερικσον ) και πολυ μεγαλη αθλητικοτητα στους ψηλους (Εισι-Ουντο)
Εισι για αρχη της σεζον και σε διδιμο με Ουντο ,τον μετραω κατα βαση ως 4ρι !αυτη θεωρω ειναι η φυσικη του θεση !κατα πολυ απο το τριποντο βγαζει το ψωμακι του..
ετσι λοιπον με ενα μπατζετ περιπου 11 μυριων :

C:Ουντο,Παπαγιαννης
PF: Εισι(4-5),Μητο,Χρυσικοπουλος
SF : Ερικσον(3-2),Παπαπετρου(3-4),Θανασης
SG : Κιλπατρικ,Παππας,Μπερτανς(2-3)
PG: Καλαθης,Λαπροβιτολα


Καλό αλλά ποιος δεν θα παίζει ;; Επίσης τι έχεις δει εσυ κι όλοι οι άλλοι στον κιλπατρικ που σας κάνει να θέλετε να τον κρατήσουμε και του χρόνου ή πως αξίζει και 1,3 μυρια ;
stefkorner
QUOTE (Johnny Marv @ Jan 23 2019, 00:29 ) *
Καλό αλλά ποιος δεν θα παίζει ;; Επίσης τι έχεις δει εσυ κι όλοι οι άλλοι στον κιλπατρικ που σας κάνει να θέλετε να τον κρατήσουμε και του χρόνου ή πως αξίζει και 1,3 μυρια ;


13oς ο Χρυσικοπουλος ! σε περιπτωση που το θελει ο ιδιος βεβαια!οχι να ειναι απογοητευμενος οταν θα μενει εκτος ευρωλιγκα,με πληρη την ομαδα και χωρις τραυματισμο.. ! αν οχι ,βρισκουμε αλλον για τριτο 4ρι ! αν χρειαστει και 7.ο ξενο (τον Μπεντιλ του Περιστεριου μπορω να σκεφτω προχειρα..)
στο μυαλο μου εχω και μικρη μετατοπιση Παπαπετρου και προς το 4 ,απο την ερχομενη σεζον ..

Κιλπατρικ και coach Πιτινο εχω τωρα στο μυαλο μου!οσο και αν εχει φυγει ο αρχικος μεγαλος ενθουσιασμος κ για τους δυο ! Κιλπατρικ και χθες εδειξε οτι τελικα δεν εχει την ιδανικη φ.κ ακομα !καθε φορα που πιεστηκε λιγο απο Γκοτσερ-Τζερι Σμιθ , εδειξε αδυναμια ! πιστευω οτι με τον καιρο θα σταθεροποιηθει σε υψηλα στανταρ αποδοσης και με ενα συμβολαιο 1.3 θα ειναι μια καλη περιπτωση ,γιατι προκειται για αξιοπιστο παικτη ,με ομαδικο σπιριτ και πολυ διαθεση για να αμυνθει οσο σκληρα χρειαζεται..
pan24
Εγω τουλαχιστον οταν γραφω στα μελλοντικα ροστερ Κιλπατρικ εννοω κατι σαν αυτο που ελπιζουμε να ειναι ο Κιλπατρικ
Δηλαδη σκορερ με τουλαχιστον αξιοπιστο σουτ(αρα πανω απο 35%) που δεν θα κανει βαθουλωματα στο παρκε με το νταπα ντουπα του και δεν θα ειναι μονιμα σε mode μονος μου και ολοι σας

Μακαρι να ειναι αυτο ο Κιλπατρικ.Σιγουρα στην Ευρωλιγκα δεν μπορει να κανει αυτο που εκανε απεναντι σε μια απο τις χειροτερες ομαδες της Α1(αν εβαζε Ευρωλιγκα 20αρες στο χαλαρο ακομα θα ηταν nba) αλλα ελπιζω να μην ειναι οπως με την Ζαλγκιρις

Η ιδανικη λυση για εμας θα ηταν ο Μπομπουα.Δεν ειναι και δεν θα γινει Μπογκντανοβιτς και Ντε Κολο ομως εχει τρομερο σουτ,καλος σκορερ,καλος αμυντικος και πολυ κοντρολαρισμενος σπανια θα τον δεις να κανει τρελες

Αυτο το τρενο πεταξε ομως πηγε Εφες

Κατι αντιστοιχο θελουμε υποθετοντας οτι θα δοθει για καποιον στο 2 ενα ποσο 1,2-1,5 μυρια
Βεβαια τετοιοι ειναι ελαχιστοι και υπαρχει ενα θεμα

Καποιο απο τα πολυ τοπ ονοματα δεν μπορουμε να το παρουμε
Αμερικανος με ρολο στο nba το καλοκαιρι θα σου ζητησει κανα 2αρι μυρια να ερθει οπως θα ζηταγε περσι το καλοκαιρι ο Κιλπατρικ
Να δωσεις κανα μυριο σε Αμερικανο με λιγα παιχνιδια nba που παιζει κυριως gleague και χωρις Ευρωπαικη εμπειρια ειναι μεγαλο ρισκο


shtarkws
Το καλοκαιρι προτεινα επιμονα την αποκτηση Βεζενκοφ αντι του Τομας, γιατι σε περιπτωση που μας εβγαινε με τον Ντινο, θα ειχαμε 4αρια για 10 χρονια. Ο αντιλογος ηταν πως δεν μπορουμε να παμε με 2 απειρους παικτες στην σεζον γιατι θα χαθει η χρονια.. Με το πως τα παμε φετος και το πως παει ο Βεζενκοφ, πιστευω οτι μεχρι το επομενο καλοκαιρι θα δικαιωθω

Ο Παναθηναικος οφειλει να παρακολουθει ολους τους νεαρους ταλαντουχους παικτες και να επενδυει σε αυτους, μιας και δεν μπορει πλεον να πληρωνει τους τοπ παικτες που κυκλοφορουν

Με αυτα τα δεδομενα για βασικο μας 2αρι του χρονου θα προτεινα τονΒανια Μαρινκοβιτς. Ειναι στην ηλικα που ειναι πλεον ετοιμος για το στεπ απ. Ειναι 22 χρονων και θεωρω το ταβανι του πολυ υψηλο, μεχρι να γινει ο νεος Μπογκτανοβιτς. Μπορεις να τον κλεισεις με συμβολαιο μικροτερο του Παππα, να τον εχεις για μια τετραετια τουλαχιστον και να εχεις οφελος με ενδεχομενο nba out. Πολυ καλος σκορερ, καλος σουτερ, αθλητικος στα 1,98 με την γνωστη Σερβικη σκληραδα και το κρυο αιμα

Επισης πιστευω οτι ο συλλογος πρεπει να επενδυσει στον Μαρκο Πετσαρσκι. Mvp στο Ευρωπαικο κατω των 18 που εγινε περσι, τεκνο του Μιροσλαβ που φορεσε την πρασινη φανελα στο παρελθον. Αλλος ενας παικτης που εχει ταβανι το ΝΒΑ και πιθανον να παει εκει αμμεσα. Θα μπορουσε να γινει ο δικος μας Μιλουτινοφ με πολυ μεγαλυτερο ταβανι. Οταν λεω ο δικος μας Μιλου δεν εννοω αποκλειστικα σε θεση, ο Πετσαρσκι περισσοτερο 4αρι μου φαινεται, εννοω σε προοπτικη και εξελιξη. Εχει και παιχνιδι κοντα στην ρακετα με προσωπο αλλα και σχετικα αξιοπιστι τριποντο που μπορει να βελτιωθει

Για να δελεασεις τους συγκεκριμενους και να τους κερδισεις απο αλλους συλλογους που ενδεχομενως μπορουν να τους προσφερουν περισσοτερα χρηματα, πρεπει να τους προσφερερεις πιο ενεργο ρολο
shtarkws
Επισης

Πρεπει να καταλαβουμε οτι του χρονου ο στοχος μας δεν μπορει να ειναι το F4. Πρεπει να χτισουμε μια ομαδα απο την αρχη, η οποια θα πρεπει να εχει οριζοντα 3ετιας για Φ4. Δεν γινεται να ερθουν σε μια ομαδα που εμεινε εκτος play off 6 καινουργιοι παικτες, γιατι τοσους θα παρουμε του χρονου, και αυτη η ομαδα να εχει ανρικειμενικο στοχο το Φ4.

1) Καλαθης - Ντενμον - Γκικας
2) Μαρινκοβιτς - Y.Ouatarra - Λαρετζακης
3) Παπαπετρου - Θανασης
4) Ν.Γουιλιαμς - Μητογλου - Πετσαρσκι
5) Lessort - Ογιο - Παπαγιαννης

Προπονητης Σαρας
pan24
QUOTE (shtarkws @ Jan 22 2019, 20:58 ) *
Επισης

Πρεπει να καταλαβουμε οτι του χρονου ο στοχος μας δεν μπορει να ειναι το F4. Πρεπει να χτισουμε μια ομαδα απο την αρχη, η οποια θα πρεπει να εχει οριζοντα 3ετιας για Φ4. Δεν γινεται να ερθουν σε μια ομαδα που εμεινε εκτος play off 6 καινουργιοι παικτες, γιατι τοσους θα παρουμε του χρονου, και αυτη η ομαδα να εχει ανρικειμενικο στοχο το Φ4.

1) Καλαθης - Ντενμον - Γκικας
2) Μαρινκοβιτς - Y.Ouatarra - Λαρετζακης
3) Παπαπετρου - Θανασης
4) Ν.Γουιλιαμς - Μητογλου - Πετσαρσκι
5) Lessort - Ογιο - Παπαγιαννης

Προπονητης Σαρας

Δεν νομιζω οτι ο Ζοτς υπαρχει περιπτωση να αφησει τον Μαρινκοβιτς να παει σε αλλη ομαδα Ευρωλιγκας
Θα τον ηθελα κι εγω παντως και συμφωνω με το ποστ και το ολο πνευμα

Ειναι εξαιρετικα σπανιο καινουργια ομαδα να παει με την πρωτη φαιναλ 4 οσο μεγαλο κι αν ειναι το μπατζετ της

Κοινως αν ειχαμε στοχο το φαιναλ 4 του 2020 επρεπε να ειχε ξεκινησει η φετινη χρονια με τετοιο οριζοντα,οχι με ξενους μιας χρησης με μονοετη συμβολαια
shtarkws
QUOTE(pan24 @ Jan 22 2019, 21:08 ) *
Δεν νομιζω οτι ο Ζοτς υπαρχει περιπτωση να αφησει τον Μαρινκοβιτς να παει σε αλλη ομαδα Ευρωλιγκας
Θα τον ηθελα κι εγω παντως και συμφωνω με το ποστ και το ολο πνευμα

Ειναι εξαιρετικα σπανιο καινουργια ομαδα να παει με την πρωτη φαιναλ 4 οσο μεγαλο κι αν ειναι το μπατζετ της

Κοινως αν ειχαμε στοχο το φαιναλ 4 του 2020 επρεπε να ειχε ξεκινησει η φετινη χρονια με τετοιο οριζοντα,οχι με ξενους μιας χρησης με μονοετη συμβολαια


Στο δικό μυαλό ο στόχος της ομάδας σε πρώτη φάση πρέπει να είναινη είσοδος στα Play off. Από τα 5 6 νέα πρόσωπα που θα πάρεις θα σου βγουν τα 2 3, οπότε την επόμενη χρονιά με 2 3 πιο δυνατές προσθήκες μπορείς να πεις ότι στοχεύεις με περισσότερες αξιώσεις την πρώτη 5αδα.

Ο Ζοτς δεν ξέρουμε αν θα είναι του χρόνου στην Φενερ, αλλά και να είναι, έχει ήδη τον Γκουντουριτς θα έχει και ένα βαρύ συμβόλαιο εκεί δεν νομίζω ότι ο Μαρινκοβιτς χωράει. Αν εμείς του προσφέρουμε θέση βασικού ή έμπαση περίπτωση έναν σημαντικό ρόλο παράλληλα με ένα καλό συμβόλαιο και έναν καταξιωμένο κόουτς πιστεύω ότι έχουμε πολλές πιθανότητες
john wick
Εγω δεν τρεφω πολλες ελπιδες..
Με μπατζετ σαν το δικο μας δεν θα εχεις ποτε πραγματικες ελπιδες για F4.
Το μπασκετ ειναι δικαιο αθλημα...
Αυτο ομως που θελω ειναι επιτέλους η ομαδα μου να αποκτησει ταυτοτητα. Να ξαναγυρισει η χαρα στο Οακα κ να φυγει η μουρμουρα απ αυτο που βλεπουμε κυριως φετος...
Johnny Marv
QUOTE(shtarkws @ Jan 22 2019, 20:58 ) *
Επισης

Πρεπει να καταλαβουμε οτι του χρονου ο στοχος μας δεν μπορει να ειναι το F4. Πρεπει να χτισουμε μια ομαδα απο την αρχη, η οποια θα πρεπει να εχει οριζοντα 3ετιας για Φ4. Δεν γινεται να ερθουν σε μια ομαδα που εμεινε εκτος play off 6 καινουργιοι παικτες, γιατι τοσους θα παρουμε του χρονου, και αυτη η ομαδα να εχει ανρικειμενικο στοχο το Φ4.

1) Καλαθης - Ντενμον - Γκικας
2) Μαρινκοβιτς - Y.Ouatarra - Λαρετζακης
3) Παπαπετρου - Θανασης
4) Ν.Γουιλιαμς - Μητογλου - Πετσαρσκι
5) Lessort - Ογιο - Παπαγιαννης

Προπονητης Σαρας


Κάποιες παρατηρήσεις . Ο ουαταρα όντως αρκετά καλός παίκτης και υποσχόμενος , τον έχω δει κι εγώ με Μονακό όμως θα έχει νόημα να τον πάρεις για να κανεις οικονομία και να πάρεις άλλο παιχταρα αλλά όχι ουαταρα-μαρινκοβιτς-λαρε στο 2 που όλοι τους είναι για 10 λεπτά ο καθένας . Όσο για λεσσορ πολύ κοντός για 5 δεν θα τον ήθελα με τίποτα στον παο , δεν έχει ότι χρειάζεται για βασικό 5αρι . Λεμε να πάμε για σούπερ παίκτη στο 5 και μετά από γκιστ θα πάρουμε λεσσορ ; Τέλος να πω πως ούτε ο γκικας είναι για αυτό το επίπεδο ενώ ο ντενμον δεν παίζει 1 αλλά 2 . Γενικότερα δεν θα μου άρεσε καθόλου σαν ρόστερ
john wick
Καπου εδω να υπενθυμίσουμε τον "ερωτα " πολλων μας εδω μεσα Mcenzie Moore ο οποιος κανει παπαδες με την Μπανβιτ...(σημερα με Αβελινο ειχε 13 ποντους ,7 ριμπαουντ ,6 ασσιστ)..
Πολυ καλα παει βλεπω κ ο πρωην της Κυμης Jordan Morgan (μια χαρα για 2ο 5αρι )
basket72
QUOTE (shtarkws @ Jan 22 2019, 20:58 ) *
Επισης

Πρεπει να καταλαβουμε οτι του χρονου ο στοχος μας δεν μπορει να ειναι το F4. Πρεπει να χτισουμε μια ομαδα απο την αρχη, η οποια θα πρεπει να εχει οριζοντα 3ετιας για Φ4. Δεν γινεται να ερθουν σε μια ομαδα που εμεινε εκτος play off 6 καινουργιοι παικτες, γιατι τοσους θα παρουμε του χρονου, και αυτη η ομαδα να εχει ανρικειμενικο στοχο το Φ4.

1) Καλαθης - Ντενμον - Γκικας
2) Μαρινκοβιτς - Y.Ouatarra - Λαρετζακης
3) Παπαπετρου - Θανασης
4) Ν.Γουιλιαμς - Μητογλου - Πετσαρσκι
5) Lessort - Ογιο - Παπαγιαννης

Προπονητης Σαρας



Συμφωνώ απόλυτα με τον τρόπο που το βλέπεις. Κι εγώ έτσι θα το έβλεπα για την ομάδα μου.
Και σαν ρόστερ δείχνει "σέξυ" biggrin.gif πόσο μάλλον όταν έχεις τον Σάρας να προπονεί ανερχόμενους και φιλόδοξους παίκτες.
2-3 (δευτερεούσας σημασίας) πραγματάκια μόνο ήθελα να συμπληρώσω.
Οι Μαρίνκοβιτς και Λεσόρτ δεσμεύονται με συμβόλαιο, ενώ ο Ντένμον είναι μόνο δυάρι.
Χρειάζεται ένας άσσος όπως και δήποτε, λοιπόν και βουρ για πολύ ελκυστικό μπάσκετ και το κυριότερο με προοπτικές.

* Kι ο επίσης ανερχόμενος Ότζο έχει συμβόλαιο για του χρόνου, επίσης.
Ωραίο δίδυμο με τον Λεσόρτ πάντως. Εμπιστεύεσαι Ερυθρό Αστέρα και καλά κάνεις. Τέτοιο σχολείο στα 5αρια δεν υπάρχει. Είτε 7footer είτε ΜΑΠ κάθε χρόνο κι από μια αποκάλυψη!
G-arenas
QUOTE (basket72 @ Jan 22 2019, 22:59 ) *
Συμφωνώ απόλυτα με τον τρόπο που το βλέπεις. Κι εγώ έτσι θα το έβλεπα για την ομάδα μου.
Και σαν ρόστερ δείχνει "σέξυ" biggrin.gif πόσο μάλλον όταν έχεις τον Σάρας να προπονεί ανερχόμενους και φιλόδοξους παίκτες.
2-3 (δευτερεούσας σημασίας) πραγματάκια μόνο ήθελα να συμπληρώσω.
Οι Μαρίνκοβιτς και Λεσόρτ δεσμεύονται με συμβόλαιο, ενώ ο Ντένμον είναι μόνο δυάρι.
Χρειάζεται ένας άσσος όπως και δήποτε, λοιπόν και βουρ για πολύ ελκυστικό μπάσκετ και το κυριότερο με προοπτικές.

* Kι ο επίσης ανερχόμενος Ότζο έχει συμβόλαιο για του χρόνου, επίσης.
Ωραίο δίδυμο με τον Λεσόρτ πάντως. Εμπιστεύεσαι Ερυθρό Αστέρα και καλά κάνεις. Τέτοιο σχολείο στα 5αρια δεν υπάρχει. Είτε 7footer είτε ΜΑΠ κάθε χρόνο κι από μια αποκάλυψη!

σορρυ κιολας αλλα με αυτο το ροστερ δεν πας πουθενα. μετρια 5αρια, 4 2αρια κλπ κλπ. εγω προσωπικα μου αρεσει αυτο το πλανο αλλα οχι με 4-5 παικτες τετοιους ταυτοχρονα. εχουμε μητο και παπατζον, ας παρουμε και αλλον εναν το παρα πολυ αλλα να αξιζει.

θα ηθελα πολυ τον μαρινκοβιτς αλλα μονο για την θεση 2-3. βεβαια ξεχναμε κατι πολυ σημαντικο, το μπαι αουτ.

θεωρειτε οτι θα πεσει κατω απο 500 η παρτιζαν??
basket72
QUOTE (G-arenas @ Jan 22 2019, 23:13 ) *
σορρυ κιολας αλλα με αυτο το ροστερ δεν πας πουθενα. μετρια 5αρια, 4 2αρια κλπ κλπ. εγω προσωπικα μου αρεσει αυτο το πλανο αλλα οχι με 4-5 παικτες τετοιους ταυτοχρονα. εχουμε μητο και παπατζον, ας παρουμε και αλλον εναν το παρα πολυ αλλα να αξιζει.

θα ηθελα πολυ τον μαρινκοβιτς αλλα μονο για την θεση 2-3. βεβαια ξεχναμε κατι πολυ σημαντικο, το μπαι αουτ.

θεωρειτε οτι θα πεσει κατω απο 500 η παρτιζαν??



Τα 5αρια βρε συ Arenas είναι δυναμίτες. Δεν νομίζω ότι είχατε ποτέ 2 τέτοια 5αρια μαζί. Εγγύηση κι οι δύο τους. Ένας καλός άσσος λείπει από το ρόστερ του Shtarkws.

Όσο για τον Μαρίνκοβιτς πιστεύω κι εγώ ότι η Παρτίζαν δεν πρόκειται να ζητήσει λιγότερα από 500χιλ για το γερό της χαρτί. Κι αυτή ίσως είναι τιμή για τον Ζοτς- όπως σωστά λέει κι ο Pan24.
Johnny Marv
Η μπασκονια πήρε Τζοόυνς από ΝΒΑ οπότε άκυρο του ναναλι που έλεγαν . Επίσης ο να και δήλωσε ότι ανάρτησε λάθος σημαίες ενώ ο μάνατζερ του τόνισε πως μιλάει με 4-5 ομάδες από Ευρώπη ενώ παράλληλα περιμένει και 2ο 10ημερο από ροκετς . ΑΝ λέμε τώρα φέρουμε και ναναλι αντί λοτζο (που δεν υπολογίζεται από πιτινο όπως φαίνεται) αύριο μεθαύριο έχουμε παρα πολλές ελπίδες για 8αδα και για καλό μπσκετ στα πλειοφς ενώ ΑΝ τον υπογράψουμε και τον κρατήσουμε και του χρόνου γα πω ένα τεράστιο μπράβο στον δπγ !!


ΥΓ. Για 2/3αρι για του χρόνου θα μου άρεσε πολύ και ο γκριγκονις
shtarkws
QUOTE(basket72 @ Jan 22 2019, 22:59 ) *
Συμφωνώ απόλυτα με τον τρόπο που το βλέπεις. Κι εγώ έτσι θα το έβλεπα για την ομάδα μου.
Και σαν ρόστερ δείχνει "σέξυ" biggrin.gif πόσο μάλλον όταν έχεις τον Σάρας να προπονεί ανερχόμενους και φιλόδοξους παίκτες.
2-3 (δευτερεούσας σημασίας) πραγματάκια μόνο ήθελα να συμπληρώσω.
Οι Μαρίνκοβιτς και Λεσόρτ δεσμεύονται με συμβόλαιο, ενώ ο Ντένμον είναι μόνο δυάρι.
Χρειάζεται ένας άσσος όπως και δήποτε, λοιπόν και βουρ για πολύ ελκυστικό μπάσκετ και το κυριότερο με προοπτικές.

* Kι ο επίσης ανερχόμενος Ότζο έχει συμβόλαιο για του χρόνου, επίσης.
Ωραίο δίδυμο με τον Λεσόρτ πάντως. Εμπιστεύεσαι Ερυθρό Αστέρα και καλά κάνεις. Τέτοιο σχολείο στα 5αρια δεν υπάρχει. Είτε 7footer είτε ΜΑΠ κάθε χρόνο κι από μια αποκάλυψη!


Το ροστερ είναι με την προϋπόθεση ότι ο στόχος είναι τα Play off. Και δεν είναι ακριβώς τα πρόσωπα, είναι το status του κάθε παίκτη. Νεαρός, ορεξάτος, ανερχόμενος. Την επόμενη χρονιά αφού δεις ποιες είναι οι σταθερές σου, κανείς ποιοτικότερες προσθήκες και στοχεύεις τις θέσεις 4-6

Ολοι οι παίκτες που ανάφερα, είναι επίτηδες από το eurocup. Πιθανόν να υπάρχει buy out για Euroleague. Μπορείς και να επενδύσεις στην Αμερικανική αγορά

Αν και Καλάθης, Μαρινκοβιτς και Ν. Γουλιαμς για έναν θα ήταν φανταστικό τρίο

Το σημαντικό για εμένα είναι

- να καταλάβουμε με ποια στρατηγική μπορούμε να γίνουμε ξανά ανταγωνιστικοι στο υψηλό επίπεδο

- Να πλαισιώσουμε τον σύλλογο με το κατάλληλο προσωπικό για να την υπηρετήσει
Johnny Marv
Ένας παίκτης που θα ήθελα πολύ του χρόνου αλλά δεν ξέρω αν έχει συμβόλαιο είναι ο τζεϊσον Γκρέιντζερ . Με 900χιλ έρχεται φαντάζομαι και είναι τέλειος για τα 11 λεπτά που θελουμε στο 1 και κανα 9λεπτο στο 2 . Ρόστερ :

Καλαθης-Γκρέιντζερ
Ντενμον-Παππας
Ναναλι-Παπαπερου-Αντετοκουμπο
Γκιλ-Μιτογλου
Ντειβις-Αποσοου-Παπαγιαννης
stefkorner
QUOTE (Johnny Marv @ Jan 23 2019, 05:50 ) *
Ένας παίκτης που θα ήθελα πολύ του χρόνου αλλά δεν ξέρω αν έχει συμβόλαιο είναι ο τζεϊσον Γκρέιντζερ . Με 900χιλ έρχεται φαντάζομαι και είναι τέλειος για τα 11 λεπτά που θελουμε στο 1 και κανα 9λεπτο στο 2 . Ρόστερ :


11 νταν θελουμε στο 1 ? tongue.gif
δεν νομιζω οτι ειναι καταλληλος για να παιζει μοιρασμενα σχεδον λεπτα στις δυο θεσεις ο συγκεκριμενος παικτης !κατα 80 % ειναι ασσος !
αλλα και παλι εχει συμβολαιο και για την επομενη χρονια !

οσο για Ναναλι επιμενεις βρε ; πως θα τον παρουμε απο την Αρμανι,που κλεινει rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.