Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
BigTicket22
Για 2αρι σκόρερ μια εξαιρετική περίπτωση (δεν ξέρω αν θα ήταν εφικτή όμως) θα ήταν ο Jordan Crawford. Στα 29 προς 30 του, με μέσο όρο καρίερας στο ΝΒΑ σε 280 ματς 12 πόντους και 3 ασσιστ. Πέρσι πέρασε για λίγο από τους Πέλικανς όμως τον ελευθέρωσαν για να πάρουν τον Liggins αν θυμάμαι καλά. Πέρασε και από Κίνα και πάντα πίστευα ότι εάν αποφάσισει να έρθει στην Ευρώπη θα είναι παίκτης των 20 πόντων χαλαρά.
john wick
QUOTE (ΔΔ 13 @ Jun 21 2018, 08:08 ) *
Μένει στην Μπαρτσελόνα ο Πέσιτς οπότε απίθανο να συνεχίσει ο Βεζένκοφ
http://www.sdna.gr/mpasket/eyropaika-prota...na-o-pesits-pic



Ορμώμενος από αυτό , θα συνέστηνα υπομονή σε όλους..
Φήμες ακούγονται πολλές..
Περιμέναμε Σάρας στην Βαρκελώνη , Σφαιρό στην Μακάμπι (συνεχίζει λένε ο Σπάχια) ..
Ανάλογα λοιπόν με τους προπονητές έχουμε και καραμπόλες στους παίχτες..
Johnny Marv
QUOTE (stefkorner @ Jun 19 2018, 01:00 ) *
παμε και ενα ροστερακι για καληνυχτα...

-Πλαις,Γκιστ
-Ραντολφ(και στο 5 οσο χρειαστει), Ελληνοποιημενος ..Φαγε 56.gif (4-5) , Μητογλου
Παπαπετρου(3-4)
-Σιλντς,Θανασης
Λοτζο(2-3)
-Νεντοβιτς,Παππας
-Καλαθης,Λαπροβιτολα


Πραγματιξα πιστεύω το καλύτερο ρόστερ που έχω δει και στις 60 σελίδες του φόρουμ . Εντάξει για τις θέσεις 1-2-3 όλοι τα ίδια λέμε πάνω κάτω . Το θέμα είναι οι θέσεις 4-5 . Ήταν σίγουρο πως θελουμε ένα δυνατο 4αρι και από πίσω έναν αξιόπιστο έλληνα και πίσω από αυτόν τον μιτογλου . Ουσιαστικά αφήνεις τον μιτογλου να αναπτυχθεί και αν τελικά καταφέρει να πιάσει τις προσδοκίες μας μπορεί ο Έλληνας αυτός (Φαγιε) να μείνει εκτός ρόστερ και να εδραιωθεί ο μίτο σαν δεύτερο 4αρι . Το θέμα είναι ότι πρέπει να έχεις μια εναλλακτική αν ΔΕΝ σου βγει ο μιτογλου . Ωστόσο με 7 παίκτες στο 1-2-3 και 3 παίκτες στο 4 μένουν 2 θέσεις για τους σεντερ . Οποίους και να φέρναμε αν τραυματιζόταν ο ένας τελειώναμε . Για αυτό και μου αρέσει τόσο το παραπάνω ρόστερ , γιατί εκ των ραϊτ , οκαρο , σεγκελια , γκιλ , σιγκλετον και ραντολφ μόνο ο τελευταίος μπορεί να παίξει στο 5 με αξιώσεις και να ματσαρει τους αντίπαλους σεντερ . Θεωρώ αρκετά πιθανό το σενάριο του ραντολφ παρόλο που έχει συμβόλαιο με τη Ρεάλ γιατί πιστεύω η Ρεάλ θα κινηθεί για σεγκελια . Αυτά .. αν μπορούσα να κάνω μια αλλαγή στο ρόστερ θα ήθελα ριβερς ή Ουλανοβας στη θέση του σιλντς για να γίνει το ρόστερ πιο ρεαλιστικό , στη θέση του Φαγιε δεν με χάλαγε ο βεζενκοφ αρκεί να μην τον πληρώσουμε υπεραξία και αντί για πλαϊς ιδανικός θα ήταν ένας εκ των παπαγιαννη-ντανστον . Πάντως ενθουσιάστηκα παρα πολύ όταν το είδα
Paris87
Δηλαδη ο Παππας ειδε τα βασικα 2αρια ανα την Ευρωπη σε τοπ επιπεδο και ειπε "Α ειμαι σαν και αυτους πρωταγωνιστης αρα τοσα θα παιρνω" ?

Ας κανει ΜΙΑ σεζον με 15αρες σε τοπ ομαδες και οχι Ερυθρους Αστερες και μετα ας παρει και 1.5 το χρονο.
Τα αλλα 2αρια τα χουν "γραψει" αυτα χρονια τωρα.
Samurai13
Χωρις να εχω καποια πληροφορηση εκ των εσω νομιζω οτι ο τζεϊμς θα μεινει. Απο πουθενα δεν προκυπτει οτι εχει συμφωνησει με την αρμανι. Ο ιδιος το διεψευσε οπως και οι υπευθυνοι της αρμανι (του εχουν κανει απλα προταση ειπε σε αντιθεση πχ με νεντοβιτς που ειπε οτι ειναι παιχτης τους στην ουσια). Ε αμα καποιοι πειθονται απο τα αρθρα τοτ εκπροσωπου τυπου των αγγελοπουλων (στεφανου) που ειναι ο μονος που εχει πει οτι ειναι παιχτης της αρμανι στην ουσια,προβλημα του
djibriliant
Λέτε να παίξει θέμα μικρου αντετοκουνμπο στην θέση του ογκαστ αν μεινει εκτος ντραφτ ή μεινει χαμηλα οπως λενε?
green_sky
QUOTE (Paris87 @ Jun 21 2018, 12:27 ) *
Δηλαδη ο Παππας ειδε τα βασικα 2αρια ανα την Ευρωπη σε τοπ επιπεδο και ειπε "Α ειμαι σαν και αυτους πρωταγωνιστης αρα τοσα θα παιρνω" ?

Ας κανει ΜΙΑ σεζον με 15αρες σε τοπ ομαδες και οχι Ερυθρους Αστερες και μετα ας παρει και 1.5 το χρονο.
Τα αλλα 2αρια τα χουν "γραψει" αυτα χρονια τωρα.

Χθες το βραδυ εκατσα και ακουσα μεγαλο μερος της συνεντευξης του Παππα στον Γεωργιου.
Ο παιχτης νομιζω το δηλωσε ξεκαθαρα, οτι θελει να ειναι πρωταγωνιστης ,θελει οι αμοιβες του να ειναι αναλογες και ο χρονος του μεσα στο παρκε αναλογος.Ειπε και διαφορα άλλα,..... ανακατεψαμε και λιγο Μητογλου .....τελος παντων αυτα νομιζει και ειναι δικαιωμα του.
Απο την αλλη και εγω μπορει να καθομαι και να γραφω,οτι θεωρω τον εαυτο μου μεγαλο αστροναυτη και στην πραγματικοτητα εγω ειμαι ο πρωτος που πατησα στον πλανητη Αρη.Ειναι δικαιωμα μου και γουστο μου να το νομιζω.Ενοχλω κανεναν ? Δεν το νομιζω.
Ομως επειδη ο συλλογος 3 χρονιες συνεχομενες , αποτυχε να παει F4 και ως εκ τουτου η πιεση φετος θα ειναι εκ των πραγματων πολυ μεγαλυτερη,θεωρω οτι δεν χρειαζεται καν αποδειξη, το γεγονος οτι οπως στρωσει ο Ισπανος θα κοιμηθει.
Τα στρωσιματα για τον υπνο γινονται το καλοκαιρι.Το χειμωνα αντε να κανουμε κανα τεντωμα στο σεντονι.
drunk guy
QUOTE(green_sky @ Jun 21 2018, 14:46 ) *
Χθες το βραδυ εκατσα και ακουσα μεγαλο μερος της συνεντευξης του Παππα στον Γεωργιου.
Ο παιχτης νομιζω το δηλωσε ξεκαθαρα, οτι θελει να ειναι πρωταγωνιστης ,θελει οι αμοιβες του να ειναι αναλογες και ο χρονος του μεσα στο παρκε αναλογος.Ειπε και διαφορα άλλα,..... ανακατεψαμε και λιγο Μητογλου .....τελος παντων αυτα νομιζει και ειναι δικαιωμα του.
Απο την αλλη και εγω μπορει να καθομαι και να γραφω,οτι θεωρω τον εαυτο μου μεγαλο αστροναυτη και στην πραγματικοτητα εγω ειμαι ο πρωτος που πατησα στον πλανητη Αρη.Ειναι δικαιωμα μου και γουστο μου να το νομιζω.Ενοχλω κανεναν ? Δεν το νομιζω.
Ομως επειδη ο συλλογος 3 χρονιες συνεχομενες με πλεονεκτημα εδρας, αποτυχε να παει F4 και ως εκ τουτου η πιεση φετος θα ειναι εκ των πραγματων πολυ μεγαλυτερη,θεωρω οτι δεν χρειαζεται καν αποδειξει το γεγονος οτι οπως στρωσει ο Ισπανος θα κοιμηθει.
Τα στρωσιματα για τον υπνο γινονται το καλοκαιρι.Το χειμωνα αντε να κανουμε κανα τεντωμα στο σεντονι.

ακριβως αυτο βλεπω διαφορες αποψεις εδω για το αν θα ανανεωσει με τα ιδια λεφτα η μια μικρη αυξηση. ο παικτης το ειπε ξεκαθαρα.βρισκεται σε μια φαση στην καριερα του που θεωρει οτι μπορει να παιξει το καλυτερο μπασκετ και θελει να εχει πρωταγωνιστικο ρολο ο οποιος θα μεταφραζεται και οικονομικα.με αυτα τα δεδομενα το θεωρω πολυ δυσκολο να μεινει στον παναθηναικο. βεβαια μπορει στην πορεια να μη βρισκει πουθενα αυτα που θελει(πρωταγωνιστικος ρολος +λεφτα) και να κανει υποχωρησεις αλλα με τα υπαρχοντα δεδομενα δεν βλεπω πως μπορει να μεινει στον παναθηανικο
SC13
Διαθεσιμοι ασσοι αρκετοι,3αρια επισης,κομπο-γκαρντ λιγα αλλα 4αρια και 5αρια ελαχιστα.Εκει παρατηρειται η μεγαλυτερη λειψανδρια.

Στο 5 πιστευω θα κινηθουμε για κατι καλο απο ΝΒΑ ΟΤΑΝ ειναι διαθεσιμο.Ακουγεται οτι εκει θα γινει η 2η μεγαλη επενδυση μετα τον Καλαθη.

Στο 4 τι προτεινετε;
Ραντολφ και Ααρον Γουαιτ μενουν ελευθεροι;
green_sky
QUOTE (drunk guy @ Jun 21 2018, 14:58 ) *
ακριβως αυτο βλεπω διαφορες αποψεις εδω για το αν θα ανανεωσει με τα ιδια λεφτα η μια μικρη αυξηση. ο παικτης το ειπε ξεκαθαρα.βρισκεται σε μια φαση στην καριερα του που θεωρει οτι μπορει να παιξει το καλυτερο μπασκετ και θελει να εχει πρωταγωνιστικο ρολο ο οποιος θα μεταφραζεται και οικονομικα.με αυτα τα δεδομενα το θεωρω πολυ δυσκολο να μεινει στον παναθηναικο. βεβαια μπορει στην πορεια να μη βρισκει πουθενα αυτα που θελει(πρωταγωνιστικος ρολος +λεφτα) και να κανει υποχωρησεις αλλα με τα υπαρχοντα δεδομενα δεν βλεπω πως μπορει να μεινει στον παναθηανικο

Ο παιχτης μπορει να νομιζει οτι θελει.Ειναι δικαιωμα του.
Το θεμα ειναι τι νομιζει ο προπονητης,γιατι αυτος θα κριθει απο το τελικο αποτελεσμα.
Καπου το διαβασα και παραπανω απο αλλο παιδι και συμφωνω μαζι του ,εγω αν ημουν Δ.Γ θα του ελεγα ξαμολήσου στην αγορα να δουμε τι προσφορα μπορεις να βρεις και εδω ειμαστε να το ξανασυζητησουμε.
Αλλωστε τι Παναθας εισαι,αν ο συλλογος που υποστηριζεις δεν εχει τον τελευταιο λογο.
drunk guy
QUOTE(green_sky @ Jun 21 2018, 15:04 ) *
Ο παιχτης μπορει να νομιζει οτι θελει.Ειναι δικαιωμα του.
Το θεμα ειναι τι νομιζει ο προπονητης,γιατι αυτος θα κριθει απο το τελικο αποτελεσμα.
Καπου το διαβασα και παραπανω απο αλλο παιδι και συμφωνω μαζι του ,εγω αν ημουν Δ.Γ θα του ελεγα ξαμολήσου στην αγορα να δουμε τι προσφορα μπορεις να βρεις και εδω ειμαστε να το ξανασυζητησουμε.
Αλλωστε τι Παναθας εισαι,αν ο συλλογος που υποστηριζεις δεν εχει τον τελευταιο λογο.

σωστος ,πολυ σωστος. Κι εγω καπως ετσι το κοβω. ο παναθηναικος θα του κανει μια προταση που μαλλον δε θα τον καλυπτει οικονομικα+αγωνιστικα ,θα βγει στην αγορα, δε θα βρει αυτο που θελει και μαλλον θα κανει υποχωρησεις με τελικο αποτελεσμα να τα βρουνε και να ανανεωσει
j-kidd13
Ο Παππας αποδεδειγμενα πλεον,δεν μπορει να εχει μεγαλυτερο ρολο απο αυτον που εχει μεχρι τωρα.Ακομα και φετος που ξεκινησε την χρονια χωρις τον Τζειμς για να κανει το step up και να αποκτησει πρωταγωνιστικο ρολο,εκανε 3 πολυ καλα παιχνιδια στις αρχες,και μετα επεσε παλι στην μετριοτητα.Τα συμβολαια τα πρωταγωνιστικα τα δικαιολογουμε στο παρκε,σταθερα,και μετα τα απαιτουμε πλαγιως.
basket72
QUOTE (Samurai13 @ Jun 21 2018, 14:28 ) *
Χωρις να εχω καποια πληροφορηση εκ των εσω νομιζω οτι ο τζεϊμς θα μεινει. Απο πουθενα δεν προκυπτει οτι εχει συμφωνησει με την αρμανι. Ο ιδιος το διεψευσε οπως και οι υπευθυνοι της αρμανι (του εχουν κανει απλα προταση ειπε σε αντιθεση πχ με νεντοβιτς που ειπε οτι ειναι παιχτης τους στην ουσια). Ε αμα καποιοι πειθονται απο τα αρθρα τοτ εκπροσωπου τυπου των αγγελοπουλων (στεφανου) που ειναι ο μονος που εχει πει οτι ειναι παιχτης της αρμανι στην ουσια,προβλημα του




¨Οντως κι εγώ εκεί το διάβασα το πρωί,(Στεφάνου) κι μάλλον βιάστηκα να το γράψω.
Το λογικό πάντως είναι να πάει εκεί γιατί ήδη είχε καλή πρόταση από τον Απρίλη. Ο Παναθηναϊκός για να μπορέσει να πλησιάσει τέτοια πρόταση είτε θα πρέπει να πάει σε εκτόξευση προϋπολογισμού, είτε θα έχει χάσει τον Καλάθη και θα έχει λεφτά για ξόδεμα.
Αν ο Στεφάνου είναι εκπρόσωπος τύπου των Αγγελόπουλων δεν το ξέρω, ούτε τον παρακολουθώ συχνά - μπήκα αυτές τις μέρες γιατί έχω μια αίσθηση ότι διαβάζει basketforum smiley.gif. Αίσθηση - πάντα. Ούτε εγώ έχω πληροφόρηση εκ των έσω.
Από και και πέρα να (ξανα)πω ότι δεν έχουμε όλοι μας την ίδια οπτική στα πράγματα. Δεν γράφουμε για να πικάρουμε τον "αιώνιο".
zoze_13
Τεκμηριώνω 14άδα μάχημη:

Καλάθης - ΜcKenzie Moore - Λούντζης - Καλαϊτζάκης
Παππάς - Χεζόνια
Παπαπέτρου - Αντετοκούμπο
Βεζένκοφ - Μήτογλου
Gist - Khem Birch (ΜcLean) - Βουγιούκας - Όγκαστ

Καλάθης 2.1 - Χεζόνια 2.5 αλλά παικτάρα, Βirch - Gist 800 κι όλοι οι άλλοι κάτω από 600

Έχει μια πεντάδα πυρηνική: Καλάθη, McKenzie, Xεζόνια, Gist, Birch που μπορεί να κλείνει τα παιχνίδια

Εχει σκορ, έχει ύψος για τα ριμπάουντ... Βασικά έχει τα πάντα...

Τέλος οι κοντοί... Όλοι 2 μέτρα... Πίσω από τον Καλάθη θα κατεβάζει μπάλα ο ΜcKenzie κι ο Παππάς... Λούντζης Καλαϊντζάκης στην Ελλάδα θα παίζουν... Πολλοί παίκτες παίζουν σε πάνω από μια θέση, η ομάδα έχει ταλέντο, νιάτο και παίκτες που θα κάνουν στεπ απ... (Βλέπε Αντετοκούμπο, λούντζη, Καλαϊτζάκη, μήτογλου, Βεζένκοφ,Όγκαστ)
Paris87
Στο μπασκετ δεν αμοιβεσαι οπως "νομιζεις" αλλα οπως παιζεις. Και μεχρι τωρα ο Παππας δεν εχει αποδειξει τιποτα σημαντικο (στο τοπ επιπεδο) περα απο μπακ απ 2αρι στην καλυτερη.

Εαν καποιος δεν τον ειχε δει να παιζει και διαβαζε μονο την συνεντευξη θα νομιζε πως ειχε μ.ο 15 ποντους ΜΕ αμυνα σε καλο επιπεδο, και θελει να τα εξαργυρωσει.
yorgos
QUOTE
Έχει μια πεντάδα πυρηνική: Καλάθη, McKenzie, Xεζόνια, Gist, Birch που μπορεί να κλείνει τα παιχνίδια

Tο αποσύρω.
john wick
Μου αρέσει παντως που ο Mckenzie Moore ακούγεται ολο κ πιο εντονα απο ολους μας..
Μου θυμιζει περσυ που ακουγοταν συνεχως ο Θανασης κ "τσακωνομασταν" εδω μεσα αν κανει, αν ειναι αμπαλος κλπ..
pan24
QUOTE (zoze_13 @ Jun 21 2018, 15:55 ) *
Τεκμηριώνω 14άδα μάχημη:

Καλάθης - ΜcKenzie Moore - Λούντζης - Καλαϊτζάκης
Παππάς - Χεζόνια
Παπαπέτρου - Αντετοκούμπο
Βεζένκοφ - Μήτογλου
Gist - Khem Birch (ΜcLean) - Βουγιούκας - Όγκαστ

Καλάθης 2.1 - Χεζόνια 2.5 αλλά παικτάρα, Βirch - Gist 800 κι όλοι οι άλλοι κάτω από 600

Έχει μια πεντάδα πυρηνική: Καλάθη, McKenzie, Xεζόνια, Gist, Birch που μπορεί να κλείνει τα παιχνίδια

Εχει σκορ, έχει ύψος για τα ριμπάουντ... Βασικά έχει τα πάντα...

Τέλος οι κοντοί... Όλοι 2 μέτρα... Πίσω από τον Καλάθη θα κατεβάζει μπάλα ο ΜcKenzie κι ο Παππάς... Λούντζης Καλαϊντζάκης στην Ελλάδα θα παίζουν... Πολλοί παίκτες παίζουν σε πάνω από μια θέση, η ομάδα έχει ταλέντο, νιάτο και παίκτες που θα κάνουν στεπ απ... (Βλέπε Αντετοκούμπο, λούντζη, Καλαϊτζάκη, μήτογλου, Βεζένκοφ,Όγκαστ)


Εκτος οτι ο Χεζονια δεν ερχεται Ευρωπη κατα 99,9%,δεν μου αρεσει γιατι απο το 1 μεχρι το 3 ενας σταθερος σουτερ δεν υπαρχει
Καλαθης,Αντετοκουμπο κακοι σουτερ
Παπαπετρου κακος σουτερ και αυτος,παικτης που καθε προπονητης του δινει το σουτ απλα σουταρει λιγο καλυτερα απο τους δυο προηγουμενους
Μουρ,Παππας ασταθεις στο τριποντο και στους 2 ο αντιπαλος προπονητης δινει το σουτ για να μην τους αφησει το μπασιμο
Μετριος τουλαχιστον και ο Χεζονια στο τριποντο ο οποιος πλην της τελευταιας του σεζον στην Μπαρτσελονα,καισ την Ευρωπη και στο nba σουταρει με κατω απο 35%

Αυτη η πυρνηικη 5αδα που λες για κλεισιμο παιχνιδιων,βαζοντας και τον Γκιστ στο 4,δεν εχει σταθερο σουτ απο καμια θεση
Ο αντιπαλος θα αφηνει ελυθερους Καλαθη,Γκιστ ωστε να ταμπουρωθει στην ρακετα να μην μπορουν να μπουν μεσα Μουρ,Χεζονια και να μην μπορεις να παιξεις pick n roll με Μπιρτς κι ετσι ο μονος τροπος για να ανοιξει η αμυνα θα ειναι να βαλουν τα ελευθερα τριποντα ο Καλαθης και ο Γκιστ

Ποσο συχνα θα μπαινουν αυτα;Οχι και πολυ...

Ομως τον Μουρ τον θελω.Αν κριθει αναμεσα σε Ντενμον-Μουρ προτιμω Μουρ χωρις ιδιαιτερη σκεψη
zoze_13
QUOTE (pan24 @ Jun 21 2018, 16:09 ) *
Εκτος οτι ο Χεζονια δεν ερχεται Ευρωπη κατα 99,9%,δεν μου αρεσει γιατι απο το 1 μεχρι το 3 ενας σταθερος σουτερ δεν υπαρχει
Καλαθης,Αντετοκουμπο κακοι σουτερ
Παπαπετρου κακος σουτερ και αυτος,παικτης που καθε προπονητης του δινει το σουτ απλα σουταρει λιγο καλυτερα απο τους δυο προηγουμενους
Μουρ,Παππας ασταθεις στο τριποντο και στους 2 ο αντιπαλος προπονητης δινει το σουτ για να μην τους αφησει το μπασιμο
Μετριος τουλαχιστον και ο Χεζονια στο τριποντο ο οποιος πλην της τελευταιας του σεζον στην Μπαρτσελονα,καισ την Ευρωπη και στο nba σουταρει με κατω απο 35%

Αυτη η πυρνηικη 5αδα που λες για κλεισιμο παιχνιδιων,βαζοντας και τον Γκιστ στο 4,δεν εχει σταθερο σουτ απο καμια θεση
Ο αντιπαλος θα αφηνει ελυθερους Καλαθη,Γκιστ ωστε να ταμπουρωθει στην ρακετα να μην μπορουν να μπουν μεσα Μουρ,Χεζονια και να μην μπορεις να παιξεις pick n roll με Μπιρτς κι ετσι ο μονος τροπος για να ανοιξει η αμυνα θα ειναι να βαλουν τα ελευθερα τριποντα ο Καλαθης και ο Γκιστ

Ποσο συχνα θα μπαινουν αυτα;Οχι και πολυ...

Ομως τον Μουρ τον θελω.Αν κριθει αναμεσα σε Ντενμον-Μουρ προτιμω Μουρ χωρις ιδιαιτερη σκεψη


Xεζόνια τελειώνει το συμβόλαιο του στο NBA, ένα συμβόλαιο που προβλέπει 4.000.000$ μεικτά, δηλαδή 2 καθαρά...

Το θεωρώ δύσκολο να βρει συμβόλαιο στα ίδια νόυμερα, κι επίσης δύσκολα θα παραμείνει στο NBA καθώς σε 3 σεζόν μόνο στην τελευταία έπαιξε συμπαθητικά... Αν τώρα δεχθεί ένα χαμηλό συμβόλαιο προκειμένου να παραμείνει στο ΝΒΑ πάω πάσο...

Και κάτι για το τρίποντο... Το τρίποντο στο σημερινό μπάσκετ είναι μεγάλη ιστορία αλλά δεν είναι τόσο απλή να αναλυθεί... Ο Ντένμον πχ ήρθε σαν χεράς αλλά στα μεγάλα παιχνίδια δεν μπόρεσε να το βγάλει αυτό...
Ο Τζέιμς δεν είναι χεράς, είναι ένας συμπαθητικός σουτέρ, πλην όμως έχει ψυχή και βάζει πολύ δύσκολα σουτ... Το τρίποντο που έβαλε με τον Ολυμπιακό στο τέλος του τρίτου 10λέπτου δεν το βάζει εύκολα ο Ντένμον... Μετράει και πολύ πώς το βάζει το τρίποντο, πότε το βάζει το τρίποντο και τα ρέστα.. Αλλιώς ο JC Caroll θα ήταν το ίδιο με το Χάρη Γιαννόπουλο... Λοτζέσκι 25 ετών που να μην τραυματίζεται αν βρεις τον θέλω...

Τέλος για μένα ο Παναθηναϊκός πρέπει να αλλάξει λίγο το μοντέλο... Να πάει σε πιο ποιοτικούς παίκτες πεντάδας οι οποίοι και θα τραβήξουν το κουπί και να πάει σε πιο ελληνικό πάγκο... Μέτριους ξένους τύπου Λεκα, Ντενμον και Γκαμπριελ δεν έχουμε ανάγκη...

Επίσης πρέπει να ψηλώσει λίγο για να βάλει δύσκολα σε καλύτερες ομάδες πιέζοντας τες στο ριμπάουντ και στην άμυνα να ανέβει η πίεση μέσω των χεριών των περιφερειακών... Στο βαθμό αυτό προτείνω αυτή την ομάδα η οποία είναι ταλαντούχα, ψηλή αθλητική και μπορεί να αποδόσει και στις δύο μεριές του παρκέ...
Kalispera
Δεν νομίζω οτι είναι τόσο απίθανο να έρθει Ευρώπη ο Χεζόνια.Έχει αρκετές σεζόν στο nba χωρίς να έχει κατορθώσει να καθιερωθεί,κάτι που σημαίνει οτι δεν θα είναι πολλές οι ομάδες που θα του δώσουν ευκαιρία.Δίνω ενα 30% να έρθει προς Ευρώπη,χωρίς αυτό να σημαίνει φυσικά οτι θα κλείσει στον Παναθηναικό.
qspock
QUOTE(pan24 @ Jun 21 2018, 16:09 ) *
Ομως τον Μουρ τον θελω.Αν κριθει αναμεσα σε Ντενμον-Μουρ προτιμω Μουρ χωρις ιδιαιτερη σκεψη

Eγω προτιμω την Ντεμι-Μουρ icon_drunk.gif
doctorjekil
Οπως εγραψα και προχθες,κυκλοφορουν πολλα πουλακια την καλοκαιρινη περιοδο,ενα εξ αυτων μου ειπε οτι ο ΔΓ,για να τιμησει την μνημη του Παυλου,θα χτυπησει εναν παιχτη της εμβελεις του Ντομινικ...δεν σας λεω το ονομα γιατι εγω δεν το πιστευω αλλα παιζει στην ιδια θεση με τον Ντομινικ
Αχ αυτα τα πουλακια τι μας κανουν
shtarkws
QUOTE(doctorjekil @ Jun 21 2018, 17:19 ) *
Οπως εγραψα και προχθες,κυκλοφορουν πολλα πουλακια την καλοκαιρινη περιοδο,ενα εξ αυτων μου ειπε οτι ο ΔΓ,για να τιμησει την μνημη του Παυλου,θα χτυπησει εναν παιχτη της εμβελεις του Ντομινικ...δεν σας λεω το ονομα γιατι εγω δεν το πιστευω αλλα παιζει στην ιδια θεση με τον Ντομινικ
Αχ αυτα τα πουλακια τι μας κανουν


o Δημητρης αν θελει να τιμησει την μνημη του Παυλο, να προσπαθησει να του μοιασει περισσοτερο στην συμπεριφορα και ας μην φερει τετοιον παικτη ποτε
stefkorner
QUOTE (doctorjekil @ Jun 21 2018, 22:19 ) *
Οπως εγραψα και προχθες,κυκλοφορουν πολλα πουλακια την καλοκαιρινη περιοδο,ενα εξ αυτων μου ειπε οτι ο ΔΓ,για να τιμησει την μνημη του Παυλου,θα χτυπησει εναν παιχτη της εμβελεις του Ντομινικ...δεν σας λεω το ονομα γιατι εγω δεν το πιστευω αλλα παιζει στην ιδια θεση με τον Ντομινικ
Αχ αυτα τα πουλακια τι μας κανουν


τον Ρουντι Γκει που μενει ελευθερος ! η θα σπασει και συμβολαιο .. ; smiley.gif
doctorjekil
QUOTE(shtarkws @ Jun 21 2018, 18:00 ) *
o Δημητρης αν θελει να τιμησει την μνημη του Παυλο, να προσπαθησει να του μοιασει περισσοτερο στην συμπεριφορα και ας μην φερει τετοιον παικτη ποτε

Συμφωνω απολυτα...ετσι κι αλλιως το ονομα που μου ειπαν(αν ισχυει,που δεν νομιζω)αν ερθει θα ειναι μονο για λογους εντυπωσιασμου και οχι ουσιας...παντως το οτι μπορει ο ΔΓ να ανεβασει το μπατζετ ωστε να κανει μια προσπαθεια να κατακτησει την ευρωλιγκα για να την αφιερωσει στον Παυλο το πιστευω
ΔΔ 13
QUOTE(doctorjekil @ Jun 21 2018, 17:19 ) *
Οπως εγραψα και προχθες,κυκλοφορουν πολλα πουλακια την καλοκαιρινη περιοδο,ενα εξ αυτων μου ειπε οτι ο ΔΓ,για να τιμησει την μνημη του Παυλου,θα χτυπησει εναν παιχτη της εμβελεις του Ντομινικ...δεν σας λεω το ονομα γιατι εγω δεν το πιστευω αλλα παιζει στην ιδια θεση με τον Ντομινικ
Αχ αυτα τα πουλακια τι μας κανουν

Στα Ισπανικά στο είπε το πουλάκι;; wink.gif
Johnny Marv
QUOTE (pan24 @ Jun 21 2018, 11:49 ) *
Εχει βαση αυτο
Προσωπικα νομιζω οτι αυτη την στιγμη κανενας τους δεν θα εβρισκε συμβολαιο σε ομαδας Ευρωλιγκας πλην Ελληνικων
Ομως αν δωσεις 700 στον Παπαπετρου θα ζητησει κατι τετοιο και ο Παππας
Εξαλλου τα 700 απο τα 550 που παιρνει τωρα ειναι η λογικη αυξηση αν τον κρατησεις

Αν δωσεις 700 στον Παππα μαλλον το αλλο 2αρι θα ειναι κατι σε οικονομικο στατους Ντενμον
Βεβαια πιθανως ετσι κι αλλιως κατι τετοιο να ηταν ετσι κι αλλιως οποτε...

Σε σχεση με τα ροστερ που βγαζουμε να σκεφτουμε οτι μεχρι τωρα τις προηγουμενες 2 σεζον πανω απο το εκατομμυριο ειχαμε μονο 2 συμβολαια(Καλαθης,Σινγκλετον) και 2 λιγο πιο κατω(Γκιστ,Τζειμς)
Η κατανομη καπως ετσι θα ειναι και φετος εκτος αν μειωθει κατι λογω της αυξησης στον Καλαθη

Με την αυξηση στον Καλαθη ειμαστε σε αδιεξοδο
Αν μεινει το μπατζετ ιδιο και αυτος κλεισει με 2,6-2,8 ειναι πολυ δυσκολο να φτιαξεις ομαδα με εναν παικτη να παιρνει σχεδον το 1/3 του μπατζετ
Ομως αν φυγει αυτος δεν μπορεις να τον αναπληρωσεις ουτε λογω ικανοτητων ουτε λογω διαβατηριου

Το ιδανικο θα ηταν να ανανεωνε με κατι γυρω στα τωρινα λεφτα αλλα το βλεπω καπως δυσκολο
Μετα απο μια τετοια σεζον αν αποφασισει να μεινει Ευρωπη θα θελει να εισπραξει


Ζηση η Λεκαβιτσιους εγω
Ζηση γιατι ειναι εμπειρος,δεν τρωει θεση ξενου και αν ερθει σε εμας θα θελουμε να παιζει 10 αντε 15' στα ευκολα παιχνιδια ρολο για τον οποιο ειναι υπεραρκετος
Επισης εχει περασει απο Φενερ,ΤΣΣΚΑ αρα ξερουμε οτι μπορει να ανταποκριθει σε οτι ζηταει μια μεγαλη ομαδα που τον θελει για μικρο ρολο
Επιπλεον ειναι ο μονος απο οσους αναφερονται που το εχει με την οργανωση.Οι υπολοιποι ειναι περισσοτερο 2αρια σε σωμα ασσου

Αλλιως Λεκαβιτσιους που εκτος των αλλων εχει και συμβολαιο
Εχουμε κανει επενδυση σε αυτον με το buy out περσι και δεν ηταν τοσο κακος να λεμε να τον διωξουμε μετα απο μια σεζον
Ειναι συνηθισμενο αυτοι που βγαινουν πρωτη φορα απο την χωρα τους να ειναι πολυ καλυτεροι την δευτερη σεζον

Ο Μαοντο Λο ενδιαφερον αλλα δεν νομιζω οτι σε αυτο το σταδιο τουλαχιστον μπορει να προσφερει περισσοτερο απο τον Λεκα
Ο Μακαλουμ καλος αθλητης αλλα δεν μου κολλαει,ειναι και η ασταθεια στο σουτ που το κανει απαγορευτικο να παιζει μαζι με Καλαθη

Απο ΜακΦαντεν μακρια
Κλασσικος Αμερικανος σκορερ μεσαιων ομαδων.Καθε χρονο γραφει παρομοια νουμερα αλλα η καλυτερη ομαδα που εχει παιξει ειναι ο ΠΑΟΚ
Επισης ειναι 31,γεννημενος το 87 οχι το 89 οπως τον εχει λανθασμενα το σαιτ του ΕΣΑΚΕ


Εμένα μου φαίνεται περίεργο να θέλετε όλοι έναν 35χρονο τόσο πολύ που μάλιστα του χρόνου θα πατάει στα 36 , δν θα παίζει άμυνα , θα κάνει την ομάδα πιο αργή και θα γίνεται ολοένα και χειρότερος και μάλιστα τον προτιμάτε από παίκτες τύπου Λο που έχει παραστάσεις από Εθνική Γερμανίας και μπαμπεργκ ή μακκολομ , ο οποιος μου αρέσει τόσο επειδή λόγω της αθλητικοτητας του είναι πολύ καλός αμυντικός , ενώ στην επίθεση η ομάδα μένει εξίσου αποτελεσματική ακόμα και Εν απουσία καλαθη γιατί ο παίκτης τρέχει το γήπεδο , διατηρεί τη ταχύτητα και αθλητικοτητα της ομάδας , μπορεί να μοιράσει τη μπάλα και να σκοράρει (αν όχι με τρίποντο με σουτ μέσης απόστασης ή με λεϊ-απ) πολύ πιο σταθερά από λεκα . Επίσης ο τύπος έχει πραγματικά εξαιρετική ντρίπλα
papp7
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 21 2018, 18:53 ) *
Εμένα μου φαίνεται περίεργο να θέλετε όλοι έναν 35χρονο τόσο πολύ που μάλιστα του χρόνου θα πατάει στα 36 , δν θα παίζει άμυνα , θα κάνει την ομάδα πιο αργή και θα γίνεται ολοένα και χειρότερος και μάλιστα τον προτιμάτε από παίκτες τύπου Λο που έχει παραστάσεις από Εθνική Γερμανίας και μπαμπεργκ ή μακκολομ , ο οποιος μου αρέσει τόσο επειδή λόγω της αθλητικοτητας του είναι πολύ καλός αμυντικός , ενώ στην επίθεση η ομάδα μένει εξίσου αποτελεσματική ακόμα και Εν απουσία καλαθη γιατί ο παίκτης τρέχει το γήπεδο , διατηρεί τη ταχύτητα και αθλητικοτητα της ομάδας , μπορεί να μοιράσει τη μπάλα και να σκοράρει (αν όχι με τρίποντο με σουτ μέσης απόστασης ή με λεϊ-απ) πολύ πιο σταθερά από λεκα . Επίσης ο τύπος έχει πραγματικά εξαιρετική ντρίπλα



O Καλαθης ειναι στην καλυτερη ηλικια και παιζει το καλυτερο μπασκετ της ζωης του ( μεχρι στιγμης). Αρα εσυ θες ενα μπακ απ ασσο που να μην παιρνει πολλα λεφτα , να μην γκρινιαζει για ρολο και χρονο,να μην σου πιασει θεση ξενου γιατι τον θες για συμπληρωματικο και επειγει ακριβος ξενος στις θεσεις 2, 3, 4 και το βασικο πρεπει να ειναι ΠΟΙΟΤΙΚΟΣ να ξερεις οτι θα σου παιξει 100% αρα να ειναι δοκιμασμενος και με εμπειρια. Οποτε ο ζησης ειναι ο καταλληλος.

Το προβλημα ειναι οτι δεν θελει Ελλαδα (τον ειχε προσεγγισει και ο ολυμπιακος για να καλυψει το κενο του σλουκα), αυτα.
john wick
όταν τον προσέγγισε ο Ολυμπιακός , ο Ζήσης ήταν σχετικά στα high του , τόσο αυτός όσο και η ομάδα του. από Σεπτέμβριο όμως η Μπάμπεργκ θα παίζει ch.league.. Νομίζω δεν θα τον χαλάσει πλέον να γυρίσει στην πατρίδα του για τα 1-2 χρόνια που θα παίξει μπάσκετ ακόμη...






Ασχετο , σχετικό , αν θυμάμαι καλά , κάθε χρονιά , ο Παναθηναικός δεν διαρρέει τις μεταγγραφές του..
ξαφνικά ένα απόγευμα βγαίνει '' στον Παναθηναικό ο Λεκαβίτσιους'' , ''στον Παναθηναικό ο Dedmon '' ....
Το γράφω αυτό διότι αφενός μεν είναι νωρίς ακόμα για γκρίνιες αφετέρου σίγουρα γίνονται επαφές που εμείς δεν τις γνωρίζουμε..
all_around
ένα ρόστερ και από μένα:

pg: Καλάθης, Καλαϊτζάκης

pg/sg: Κόπονεν ή Βέστερμαν

sg: Παππάς, Ντενμοντ

sg/sf: Μουρ

sf: Παπαπέτρου, Θανάσης

pf: Οκάρο Ουάιτ, Μήτογλου

pf/c: Γκιστ

c: Ντανστον, Βουγιούκας ή Παπαγιάννης

εξηγώ: Πίσω από τον Καλάθη θα παίζει το κόμπο που προσωπικά προτιμώ να είναι ο Κόπονεν, με τον οποίο θα μπορούν να παίξουν και μαζί. Το 2 θα το καλύπτει κυρίως αυτός ο παίκτης πάλι. Αν θέλουμε αλλαγή ρυθμού και παιχνίδι τύπου τσίρκο γιατί κολλά η επίθεση, Παππάς. Ο Ντενμοντ απέδειξε πέρσι και ειδικά στα Play offs με τη Ρεάλ ότι μπορεί να πάρει κρισιμα λεπτά σε δύσκολα και κομβικά ματς. 2way παίκτης, εξελίχθηκε σε 3&D λύση και θα μπορούσε να ξεκινά βασικός δίπλα στον Καλάθη ανοίγωντας το γήπεδο με το καλό του σουτ. Ο Μουρ μπορεί να είναι μπαλαντέρ και λελογισμένο στοίχημα. Ιδιαίτερη η ικανότητα του να παίξει σε 3 θέσεις...

Στο 3 πάμε με πιο μέτριες λύσεις, που όμως έχουν δείξει ποτένσιαλ... χάνουμε την ικανότητα στο 3ποντο του Ρίβερς αλλά δημιουργούνται δυνατότητες να παίξεις άλλα πράγματα (ποστ, χτύπημα στα κλοσινγκ άουτ κτλ) και να βελτιωθεί περισσότερο από τώρα ο Παπαπέτρου που δεν ειναι και μεγάλος...

στο 4 καποιες βοήθειες μπορεί να προσφέρουν τα 3αρια και ο Γκιστ, ενώ στο 5 η 3αδα ειναι δυνατότερη της φετινής...

το συνολικό ρόστερ, είναι οικονομικό με δυνατότητες αυξήσεων σε Καλάθη, Παππά (που πρέπει να πάρει αυξηση γιατί το προηγουμενο συμβόλιαο έγινε με βάση την απόδοση του προ 3ετιας και αφορουσε τη σαιζόν με Ιβάνοβιτς κατά κύριο λόγο-από τότε υπήρχε βελτίωση θεωρώ τα δυο τελευταία χρόνια) και υπεραξίας σε Παπαπέτρου... 6 ξένοι, όχι πολυκοσμία και προβλήματα στη διάταξη του ρόστερ, αρκετοί πάικτες με καλό ποτένσιαλ εξέλιξης, ένας σουπερ σταρ και μια καλή 5αδα... αρχική 5αδα: Καλάθης, Ντενμοντ, Θανάσης, Ουάιτ, Ντάνστον 2nd unit: Κόπονεν, Παππάς, Παπαπέτρου/Μουρ, Παπαπέτρου/Μήτογλου, Γκιστ/Βουγιούκας... ισορροπία μεταξύ άμυνας και επίθεσης και όχι φοβερή διαφορά σε συνολική ποιότητα 2 κύριων 5άδων
stefkorner
υποψιν παιδια , επομενη ομαδα Τεοντοσιτς μας δινουν στοιχηματικες στα πρωτα φαβορι απο ευρωλιγκα (αποδοση 9 )
εφοσον δεν μεινει ο Καλαθης βλεπω να εκτινασσομαστε 2.ο φαβορι πισω απο Ρεαλ..
η παραμονη στο nba δινει 2 ! δηλαδη 50-50 περιπου
καποιοι μπουκ φαινεται πως διαβαζουν τον pan ... smiley.gif
Johnny Marv
Λοιπόν προτείνω πολύ δυνατες εναλλακτικες ρόστερ τώρα..


Καλαθης-Ζησης-Καλαϊτζακης
Delaney-Παππας-Lojeski
Ulanovas-Παπαπετρου-Αντετοκουμπο
Singleton-Faye-Μιτογλου
Dunston-Gist

Εξηγώ :

Καλαϊτζακης-Λοτζο θα εναλλάσσονται σε Α1-EL αντίστοιχα το ίδιο και με μιτογλου-Φαγιε . Στο δεύτερο ζευγάρι όμως αυτό θα συμβαίνει μέχρι ο μίτο να γίνει (μέσα στη χρόνια ελπίζω) κατάλληλος για να παίζει 15λεπτα στην Ευρωλίγκα και τότε ο Φαγιε θα παραγκωνιστεί και θα ξαναπαίξει μόνο σε περίπτωση τραυματισμού . Αυτή η ομάδα προσφέρει ριμπάουντ,άμυνα,σκορ,τρίποντο,ποστ παιχνίδι , τα πάντα και όλοι είναι διπλοθεσίτες .

Οικονομικότερες λύσεις :
αντί-σιγκλετον : ραντολφ ή οκαρο ή ραϊτ (η Ρεάλ θα πάει για σεγκελια φέτος όποτε ο ραντολφ μπορεί να μείνει ελεύθερος και να τον τσιμπήσουμε εμείς)
αντί-ντιλεινι : μπομπουα ή Γκαουντλοκ (ο 1ος πιο ορθολογικός , ο 2ος πιο τρελός . Και οι 2 στο 1,1 μυρια)
αντί-Ουλανοβας : Ρίβερς (αν θέλει να μείνει-είναι υγιής-δε ζητάει πολλά)
αντί-παπαπετρου : Χαραλαμπουπολος #TheReturn

Επίσης θα ήθελα πολύ παπαγιαννη στην ομάδα του χρόνου αλλά στο συγκεκριμένο ρόστερ δεν χωράει νομίζω.
shtarkws
Προτεινω να αφησουμε ελευθερο τον Παππά και στην θέση του να παρουμε με 3 ετες κλιμακωτο συμβολαιο 250/350/500 τον ταλαντούχο Vanja Mrinkovic

Ισως το next best thing που αξιζει να ρισκαρουμε πριν τον τσιμπησει κανενας Ζοτς

Δινω μετοχες Μαρινκοβιτς σε οποιον ενδιαφερεται wink.gif

1) Καλάθης - Ζήσης - Κόνιαρης
2) Μπουμπουά - Μαρίνκοβιτς
3) Παπαπέτρου - Ουλανόβας - Θανάσης
4) Βεζένκοφ - Γκίστ - Μήτογλου
5) Μπίρτς - Πέιν - Ιαν

stefkorner
QUOTE (shtarkws @ Jun 22 2018, 01:39 ) *
1) Καλάθης - Ζήσης - Κόνιαρης
2) Μπουμπουά - Μαρίνκοβιτς
3) Παπαπέτρου - Ουλανόβας - Θανάσης
4) Βεζένκοφ - Γκίστ - Μήτογλου
5) Μπίρτς - Πέιν - Ιαν


5λεπτα στην καλυτερη...τον πας παλι τον Ιαν ,αλλα χθες μου απαντησες οτι διαφωνεις με συμβολαια 500.000 για τοσο περιορισμενους ρολους rolleyes.gif


pogasgeo
και κάποιοι οικονομικοί παίχτες από Gleague
Scott Machado point guard
Ryan Arcidiacono shooting guard
Darrun Hilliard small forward
Raphiael Putney power forward
Landry Nnoko center
pan24
QUOTE (shtarkws @ Jun 21 2018, 20:39 ) *
Προτεινω να αφησουμε ελευθερο τον Παππά και στην θέση του να παρουμε με 3 ετες κλιμακωτο συμβολαιο 250/350/500 τον ταλαντούχο Vanja Mrinkovic

Ισως το next best thing που αξιζει να ρισκαρουμε πριν τον τσιμπησει κανενας Ζοτς

Συμφωνω μαζι σου αλλα πριν λιγες μερες ανανεωσε μεχρι το 2020
Ειναι το next big thing και μαλλον ο νεος Μπογκντανοβιτς,αν τον δεις να παιζει μεχρι και η μηχανικη του στο σουτ ειναι Μπογκντανοβιτς αλλα δυστυχως κατι τετοιοι Σερβοι ειναι λογοδοσμενοι στον Ζοτς...

Περσι ειχε ενδιαφερθει η Μπασκονια,φετος που ηταν και ελευθερος ενδιαφερθηκε και η Μπασκονια και καποια αλλη που δεν θυμαμαι αλλα αυτος προτιμησε να μεινει Παρτιζαν προφανως με λιγοτερα λεφτα και παιζοντας σε υποδεεστερη διοργανωση

QUOTE (stefkorner @ Jun 21 2018, 20:45 ) *
5λεπτα στην καλυτερη...τον πας παλι τον Ιαν ,αλλα χθες μου απαντησες οτι διαφωνεις με συμβολαια 500.000 για τοσο περιορισμενους ρολους rolleyes.gif

Αφου θελουμε Ελληνα για τριτο ψηλο στον Βουγιουκα η τον Ογκαστ θα παμε με καπου τοσα
stefkorner
QUOTE (pogasgeo @ Jun 22 2018, 02:45 ) *
και κάποιοι οικονομικοί παίχτες από Gleague
Scott Machado point guard
Ryan Arcidiacono shooting guard
Darrun Hilliard small forward
Raphiael Putney power forward
Landry Nnoko center


αυτα τα ποστ με φτιαχνουν 56.gif 56.gif 56.gif
γουσταρω τρελα Arcidiacono!εχει τυχει να τον παρακολουθησω στο κολλεγιακο ,σε τελικους!
επισης μ αρεσει πολυ η προταση Nnoko! και ο Hilliard ,αλλα αυτος πιο ευκολα βρισκει συμβολαιο στ nba
basket72
QUOTE (pogasgeo @ Jun 21 2018, 20:45 ) *
και κάποιοι οικονομικοί παίχτες από Gleague
Scott Machado point guard
Ryan Arcidiacono shooting guard
Darrun Hilliard small forward
Raphiael Putney power forward
Landry Nnoko center



τον ....Αρχιδιάκονο τον θυμάμαι από τα πανεπιστημιακά του..τελικά δεν περπάτησε και πολύ... Ο Ενόκο επίσης είχε βλέψεις.
Ενδιαφέρουσες προτάσεις κόντρα στο ρεύμα των φτασμένων και ονομάτων που βλέπουμε να παρελαύνουν στο τόπικ. Όπως και ο Μαρίνκοβιτς που θα τον ήθελα και στον Ολυμπιακό αν φύγει ο Πάπι, προκειμένου να καλύπτει το 2-3.
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jun 22 2018, 01:48 ) *
Αφου θελουμε Ελληνα για τριτο ψηλο στον Βουγιουκα η τον Ογκαστ θα παμε με καπου τοσα


οκκ σεβαστο αν προκυπτει τετοιο αδιεξοδο και δεν βγαινουν τα κουκια!απλα μετα ας μην λεμε καλυτερα.. οτι ο Παππας
δεν προσφερει ουτε για 500.. οταν θα εχουμε τον Ιαν να παιρνει 500 για 0-5 λεπτα rolleyes.gif
περα απ αυτο,εφοσον ο ρολος του Ιαν συμφωνουμε οτι θα περιοριστει σε τετοιο βαθμο που ακομα και τα 5 λεπτα δεδομενα δεν θα τα εχει στην ευρωλιγκα (κατοπιν σοβαρης ενισχυσης στο 5 ) εγω θα προτιμουσα εναν Μαυροειδη με το 1/3 χρηματων η εναν Καββαδα με ακομα λιγοτερα..
plokamias
Προσωπικά πάντως,η φετινή χρονιά με έφερε στα όριά μου στο θέμα των ελευθέρων βολών.Νομίζω πραγματικά αυτό θα μου μείνει χαραγμένο στο μυαλό περισσότερο απ'όλα. tongue.gif tongue.gif Είναι και ο κυριότερος λόγος που δε θέλω να δω ξανά τον Ζαχαρία με τη φανέλα του χρόνου,παρότι έχει ενδιαφέρον αθλητικό πακέτο και έδειξε ορισμένες εκλάμψεις... Οπότε απλά παρακαλώ οι νεοφερμένοι να μη χτίζουν τη μπασκέτα από τις προσωπικές,δε θα αντέξω άλλο.. Για μένα ιδανικό μεταγραφικό αποτέλεσμα είναι κάτι τέτοιο:

1 - Καλάθης-Λέκα-Καλαιτζάκης
2 - Παππάς-Μουρ/Ντένμον
3 - Παπαπέτρου,Ουλανόβας/Λότζο,Θανασοκούμπο
4 - Ράντολφ,Βεζένκοφ,Μήτογλου
5 - Μπιρτς,Γκιστ,Ίαν/Παπαγιάννης

Johnny Marv
Στον ασσο έχουμε καταλήξει όλοι : καλαθης-ζησης και καλαϊτζακης 12ος (μόνο Α1)
Στο 2 σίγουρα θελουμε παππα για να μας βγουν οι Έλληνες και να μην αναγκαστούμε να δώσουμε 500χιλ στον Βουγιούκα . Θα έδινα σε παππα 600-700χιλ μαξ . Μπροστά από παππα όμως θελουμε ένα μεγάλο όνομα . Ο νεντοβιτς έκλεισε αλλου 100% , ιδανικά θα ήθελα ντιλεινι με 1,7 μυρια ας πούμε αλλά αν όχι ίσως έναν τζεημς με 1,2 ή έναν Γκαουντλοκ με ίδια λεφτά ή ακόμα καλύτερα κι από τους δυο έναν μπομπουα με 1-1,2 μυρια .
Στο 3 μένει προφανώς Θανάσης για τρίτος (βοηθάει και στο 4) , δεύτερο θα ήθελα παπαπετρου όμως όχι με πάνω από 800χιλ , αν δεν γίνει θα έλεγα να γυρίσει ο Χαραλαμπόπουλος . Για πρώτο 3αρι ή Ριβερς αν είναι υγιής ή Ουλανοβας που είναι πιθανό να έρθει (ίσως με τράμπα με λεκα) , και τους 2 με 700-800χιλ το πολύ . Και φυσικά λοτζο που θα παίζει και στο 2 με 500χιλ ως 13ος παίκτης μόνο Ευρώπη αντί του καλαϊτζακη .
Στο 4 τώρα θέλω μιτογλου για 2ο και για 3ο τον Φαγιε μόνο αν δεν μας βγει ο μιτογλου (αν μας βγει ο μίτο θα παίζει και Α1 και Ευρωλίγκα - αν δεν μας βγει ο Φαγιε μόνο Ευρώπη και ο μίτο μόνο Α1) , και οι δυο θα κοστίζουν 300χιλ το πολύ . Βέβαια πρώτος πρέπει να είναι ένα 4αρι τούμπανο . Πιο πολύ από όλους θα ήθελα να κρατήσουμε σιγκλετον με 1,7μυρια . Αλλιώς έναν ραντολφ (βοηθάει πολύ επειδή παίζει και στο 5) , πιστεύω μπορεί να μείνει ελεύθερος αν η Ρεάλ πάει για σεγκελια κι έτσι εμείς κινηθούμε για αυτόν . Αν ούτε ραντολφ τότε ραϊτ η καλύτερη επιλογή (ειδικά με ΒΧ θα βοηθάει και στο 3) με γύρω στο 1μυριο ίσως και λιγότερα .
Τέλος , στο 5 μένει ο γκιστ με συμβόλαιο 900χιλ αλλά για 2ος . Για πρώτο όμως θα ήθελα τον ντανστον (παίρνει 1,1 στην εφες σχεδόν) , του δίνουμε 1,3-1,4 μυρια χτυπάμε και 500χιλ μπαϊ-αουτ και τον παίρνουμε για 2 χρόνια . Άλλη περίπτωση αντί ντανστον ο πλαϊς με 700χιλ (πολύ δυνατή επιλογή) αλλιώς παπαγιαννης ή κάτι τέτοιο με λίγο λιγότερο από 1μυριο .
14 παίκτες Δλδ (12+2) πολύ δυνατή και πληθωρική ομάδα
Johnny Marv
Σχηματικά :

Καλαθης(2,4)-Ζησης(0,5)-Καλαϊτζακης(0,05)
2αρι(1-1,5)-Παππας(0,7)-Λοτζο(0,4)
Ριβερς/Ουλανοβας(0,7)-Παπαπετρου(0,7)-Θανάσης(0,3)
4αρι(1-1,5)-Μιτογλου(0,2)-Φαγιε(0,3)
Ντανστον(1,3)-Γκιστ(0,9)

shtarkws
Τα μεταγραφικά νέα παρακαλώ να τα ποντάρετε στο ανάλογο τοπικ
green_sky
Τελικα ειναι μεγαλη υποθεση να εισαι τυχερος και να βρισκεσαι στο σωστο μερος, τον σωστο χρονο.
Σταματαγε ο Διαμαντιδης .....τσουπ ο Καλαθης την συμβολαιαρα.
Τωρα αν κανει το ζορικο ο Νικ,μπορει και να σηκωσει ολο το τραπεζι ο Μαικ ο Τζειμς.

Υ.Γ sorry mod δεν ειχα διαβασει το παραπανω μηνυμα.
john wick
QUOTE (stefkorner @ Jun 21 2018, 18:41 ) *
εγω με μεγαλη αγωνια ..δεν ηθελα να βγει ευρωλιγκα παλι η Χιμκι του Μπαρτζωκα και υποστηριζα φανατικα την Ουνιξ του Πριφτη για προκριση απο την vtb ! αυτα βασικα φοβομουν smiley.gif



Δεν θα αντεξω αλλο αντιο μετα τον Μητσο.......
Κανονισε στο λεω,θα σου ρχομαι στα ημιχρονα κ θα κλαιω στον ωμο σου... sad.gif
green_sky
Ας αρχισουμε να φτιαχνουμε και κανα ροστερ χωρις Καλαθη.
Τετραδουλα στα γκαρντ:
Χακετ , Κοπονεν , Τζειμς , Παππας (για να βγουν οι Ελληνες)
πεμπτος Κατσιβελης

2-3 Λοτζο μονο Ευρωλιγκα
3 Παπανικολαου ,Θανασης
4.Μητογλου , Ντερικ Μπραουν
5.Ρομπινσον , Γκιστ , Βουγιουκας
shtarkws
Εννοώ τα λινκ με τις μεταγραφές, όχι τα σχόλια σας
stefkorner
QUOTE (john wick @ Jun 22 2018, 03:59 ) *
Δεν θα αντεξω αλλο αντιο μετα τον Μητσο.......
Κανονισε στο λεω,θα σου ρχομαι στα ημιχρονα κ θα κλαιω στον ωμο σου... sad.gif


Θα το πιουμε κ αυτο το πικρο ποτηρι sad-smiley-009.gif

ας εχουμε λοιπον ετοιμο κ ροστερ για να το ξεπερασουμε γρηγορα smiley.gif

C : Πλαις,Γκιστ
PF : Ραντολφ (και στο 5 οσο χρειαζεται) ,Φαγε(4-5) ,Μητογλου
Παπαπετρου (3-4)
SF : Σιλντς(3-2),Θανασης
Λοτζο(2-3)
SG : Σλοαν (κομπο) ,Παππας
PG : Τεοντοσιτς,Κατσιβελης

εφτιαξα και τον Παππα καπως ! σε 4δα γκαρντ με 4.ο τον κατσιβελη ,θα βρισκει τον χρονο που ψαχνει smiley.gif
john wick
Αραγε κεινη η ψυχη ο Minerath τι να κανει;


@Stef
Νομιζω οτι σε περιπτωση αρνητικης απαντησης απο Καλαθη , ο Παναθηναικος θα κλεισει αμεσα M.James και μετα εναν καθαρο ασσο επιπεδου Νεντοβιτς.
Δλδ δεν θα χασει κ Νικ κ Mike....

j-kidd13
To λέω για τελευταία φορά.Εδω ποσταρουμε τις προτάσεις μας για πιθανά ρόστερ και στόχους.Οσα αφορούν την ομάδα,τους παίκτες της και το ρεπορτάζ, τα ποσταρουμε στο αρχικό τοπικ των μεταγραφών,που αφορά ουσιαστικά νέα και εξελίξεις.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.