Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
Phobos&Deimos
Παιδιά εγώ λέω να προσλάβουμε τον Πεδουλάκη για σκάουτερ .Ο ανθρωπος έχει τρομερό μάτι και σχεδόν ότι ξένο είχε φέρει βγήκε λυρα 100.(χωρίς υπερβολές) tongue.gif

Παρολαυτά έχω να παραθέσω ένα ρόστερ το οποίο δεν ξέρω αν θα δουλέψει

1.Καλαθης,Ζησης(/Κονιαρης),Καλαιτζάκης(Α1)

2.Παππάς,Ντέντμον,Στρελνιεκς

3.Ουλανόβας,Αντεντοκούμπο,Χαραλαμπόπουλος

4.Γκιστ,Βεζενκωφ,Μητογλου

5.Πειν,Ξενος,Ιαν

Στην θέση 1 σε περίπτωση που δεν δεχτεί ο ζησης εβαλα κονιαρη μονο και μονο επειδή έχει πολλά να δώσει, αλλα σε καμία περιπτωση δεν πιστευω οτι ειναι έτοιμος και θα προσφέρει όσα ο ζήσης ή και ενδεχομένως και ο λέκα.

Επίσης οι πιο πολλοί που λέτε οτι ο χαραλαμποπουλος πρέπει να δωθεί ξανά δανεικός εγώ εχω να πώ οτι δεν γίνεται ολη την διαρκεια του συμβολαίου του με τον Παο να είναι δανεικός, πρέπει να του δωθεί η ευκαιρία να φανεί αν ωρίμασε το παιχνίδι του αυτό το 1 χρόνο.Μην ξεχνάμε άλλωστε οτι το καλοκαίρι αλλαξε το συμβολαιο του στα 4 χρόνια οπότε κάποια στιγμή πρέπει να τον αξιοποιήσουμε.

Τέλος έχω να πώ οτι στην θέση 5 τον ξενο που εβαλα θα προτιμόυσα να είναι Ευρωπαίος και ή εμπειρος στην ευρωπη καθώς η αλήθεια είναι οτι ο Παο τα τελευταία 2 χρόνια ,ίσως και παραπάνω, εχει Αμερικανοποιηθεί αρκετά κατι πρέπει να σταματήσει καθώς δεν αποκταμε ετσι ταυτότητα. Οποτε με αυτό το ρόστερ έχουμε και αρκετούς Έλληνες αλλα ταυτόχρονα και ξένους τόσο ευρωπαίους όσο και αμερικάνους
irving
QUOTE(papp7 @ Jun 6 2018, 18:44 ) *
Ενα ροστερ για τον παναθηναικο χμ

1) Καλαθης γουιλιαμ γκος ελληνας
2)Μπομπουα παππας
3)λαντενσμπεργκ Χαραλαμποπουλος
4)γκιστ βεζενκοφ
5)φαλ λεσορ ιαν

μποχωριδης ογκαστ ενας ακομη ελληνας


Γενικα εχω προβλημα γιατι για να κανω σχεδιασμο με 6 ξενους μου λειπουν οι ελληνες.
Παπαπετρου παπανικολαου θεωρω ο ολυμπιακος δεν προκειται να τους αφησει. 2 σεζον δεν πηρα μπακ απ του πριντεζη για να παιξει ο παπαπετρου, εχει σημαντικο ρολο στα φ4 που πηγα, τον εχω ψησει σαν παικτη , θα ειναι καταστροφη του οικοδομηματος αν τον αφησω να φυγει οποτε θεωρω αν δεν του κανει καποια εξωφρενικη προσφορα ο ΔΓ δεν θα τον χασω. Τωρα αν δωσει 900.000+ το χρονο χαρισμα του.

θαναση ξεχασες. χαραλαμπο αστον δανεικο. μου αρεσουν οι θεσεις 1-2 και ο λεσορ. στο 4 κατι λειπει. τον λαντενσμπεργκ δεν τον ξερω.
muldergre
Κατ' αρχήν, να δούμε για ποιον λόγο έχουμε εννέα ξένους και να κόψουμε περιττές θέσεις. Δεν είναι δυνατόν π.χ. ο αναπληρωματικός πλέι μέικερ να πιάνει θέση ξένου (Λεκαβίτσιους). Πιστεύω λοιπον ότι πρέπει να πάρουμε Έλληνα για δεύτερο πλέι μέικερ. Νομίζω πως θα διορθώσουμε το λάθος με τον Κόνιαρη.

Δεύτερον, χτυπάμε Παπαπέτρου οπωσδήποτε κι εφόσον δεν γίνει κανένα θαύμα με τον Ρίβερς να ανασταίνεται, πάμε για ένα και μόνο ξένο τριάρι.

Τρίτον, πρέπει να πάρουμε ένα καλό Αμερικανό κόμπο, με δεδομένο ότι ο Τζέιμς χαιρετάει, συν ένα πολύ καλό τεσσάρι και ένα σέντερ. Μπορούμε να κρατήσουμε τον Πέιν για δεύτερο, ο δε Γκιστ αν δεν πάρει υπηκοότητα πρέπει να χαιρετίσει.

Οι θέσεις ξένου πρέπει να είναι: αντι-Τζέιμς, αντί-Σίνγκλετον, αντί-Ρίβερς, Ντένμον ή αντιΝτένμον, Πέιν (για τον ρόλο αυτόν δεν θα βρεις καλύτερο σε αυτά τα χρήματα) και αντί-Γκιστ.

Ο αντι-Λοτζέσκι πρέπει να είναι Έλληνας (Παπαπέτρου) όπως και ο αντι-Λεκαβίτσιους (Κόνιαρης). Τον Γκάμπριελ ας τον κρατήσει για την Ευρωλίγκα.

Καλάθης, Παππάς πρέπει να μείνουν για διαφορετικούς λόγους. Αν έβλεπα πάλι στα "πράσινα" τον Μπουρούση ή τον Παπαγιάννη αντί τον Βουγιούκα δεν με πείραζε.

Ο Χαραλαμπόπουλος καλός είναι για τον ΠΑΟΚ. Ο Λούτζης χρειάζεται άλλον ένα χρόνο δανεικός, αλλά σε καλύτερη ομάδα από τα Τρίκαλα.

Το παραπάνω ξήλωμα θεωρώ ότι θα συμβεί, γιατί η σειρά για εμένα είναι χαμένη και το Πρωτάθλημα πάει Πειραιά.
john wick
QUOTE (muldergre @ Jun 7 2018, 04:32 ) *
Κατ' αρχήν, να δούμε για ποιον λόγο έχουμε εννέα ξένους και να κόψουμε περιττές θέσεις. Δεν είναι δυνατόν π.χ. ο αναπληρωματικός πλέι μέικερ να πιάνει θέση ξένου (Λεκαβίτσιους). Πιστεύω λοιπον ότι πρέπει να πάρουμε Έλληνα για δεύτερο πλέι μέικερ. Νομίζω πως θα διορθώσουμε το λάθος με τον Κόνιαρη.

Δεύτερον, χτυπάμε Παπαπέτρου οπωσδήποτε κι εφόσον δεν γίνει κανένα θαύμα με τον Ρίβερς να ανασταίνεται, πάμε για ένα και μόνο ξένο τριάρι.

Τρίτον, πρέπει να πάρουμε ένα καλό Αμερικανό κόμπο, με δεδομένο ότι ο Τζέιμς χαιρετάει, συν ένα πολύ καλό τεσσάρι και ένα σέντερ. Μπορούμε να κρατήσουμε τον Πέιν για δεύτερο, ο δε Γκιστ αν δεν πάρει υπηκοότητα πρέπει να χαιρετίσει.

Οι θέσεις ξένου πρέπει να είναι: αντι-Τζέιμς, αντί-Σίνγκλετον, αντί-Ρίβερς, Ντένμον ή αντιΝτένμον, Πέιν (για τον ρόλο αυτόν δεν θα βρεις καλύτερο σε αυτά τα χρήματα) και αντί-Γκιστ.

Ο αντι-Λοτζέσκι πρέπει να είναι Έλληνας (Παπαπέτρου) όπως και ο αντι-Λεκαβίτσιους (Κόνιαρης). Τον Γκάμπριελ ας τον κρατήσει για την Ευρωλίγκα.

Καλάθης, Παππάς πρέπει να μείνουν για διαφορετικούς λόγους. Αν έβλεπα πάλι στα "πράσινα" τον Μπουρούση ή τον Παπαγιάννη αντί τον Βουγιούκα δεν με πείραζε.

Ο Χαραλαμπόπουλος καλός είναι για τον ΠΑΟΚ. Ο Λούτζης χρειάζεται άλλον ένα χρόνο δανεικός, αλλά σε καλύτερη ομάδα από τα Τρίκαλα.

Το παραπάνω ξήλωμα θεωρώ ότι θα συμβεί, γιατί η σειρά για εμένα είναι χαμένη και το Πρωτάθλημα πάει Πειραιά.







angry_red.gif kill.gif
Johnny Marv
κατέληξα στο ότι το μοτίβο των 8 αμερικανών και 6 Ελλήνων (εκ των οποίων παίζουν οι 3 δεν δουλεύει) θελουμε ενίσχυση από ευρωπαίους παίκτες .

Ο τζεημς λοιπόν χαιρετάει ... τα λεφτά του ΠΡΕΠΕΙ να πάνε στον νεντοβιτς . Εγώ προτείνω όλοι να στέλνουμε μηνύματα στον γιαννακοπουλο μέχρι να μας τον φέρει . Ακόμη , ο λεκα δεν κάνει για δεύτερος Γκαρντ πιστεύω ότι στη θέση του θα θέλαμε έναν που να έχει και λίγο αμερικανικό στοιχείο (πχ Γκρέιντζερ ή πιερ τζακσον ή Άαρον τζακσον) αν όμως ο κούτα τον πιστεύει τον κρατάμε . Όποτε καλαθης Παππας νεντοβιτς και ο άσσος που λέω συμπληρώνουν 4αδα στα γκαρντ και σαν 5ο μόνο για Α1 έχουμε καλαϊτζακη (αν πρέπει να πάει δανεικός τότε μα φέρουμε έλληνα άσσο όπως κονιαρης) . Στο 3 τώρα ο λοτζεσκι έχει φύγει 100% και πιστεύω στην θέση του η καλύτερη επιλογή είναι το 2-3αρι ματ Τζανινγκ (δολοφόνος) . Κρατάμε φυσικά Θανάση . Και τώρα μένει ερωτηματικό με ριβερς, αν δεν βρει τη φόρμα του φεύγει και ψάχνουμε αντικαταστάτη με τα ίδια λεφτά (παπαπετρου,τιμα, θα ήθελα ουαιτ ή ουιμς βέβαια αλλά Τεσπα) στο 4 θεωρώ πρέπει να μείνει σιγκλετον και από πίσω να φέρουμε τον πιο αποτελεσματικό αλλά πιο φθηνό μπροκ μοτουμ(για Ευρώπη) και μιτογλου (για Α1) . Όσο για το 5 θα κινηθούμε με την τριάδα πεϊν , βουγιουκας (με μείωση) και σεγκελια(μακάρι με λεφτά του γκιστ + όσα κερδίσαμε από τις υπόλοιπες μειώσεις)
Johnny Marv
Ιδανική και ΔΥΝΑΤΗ 14αδα για παο :

Καλαθης Νεντοβιτς
Τζεημς Παππας (Καλαιτζακης)
Ριβερς Τζανινγκ Αντετοκουμπο
Σιγκλετον Μοτουμ
Πεϊν Σεγκελια Βουγιουκας


Θα με θεωρείτε τρελό αλλά σκεφτείτε κάτι ... με φυγή ντενμον ογκαστ και λεκα καθαρίζουμε 1,5 μυρια τα οποια θα πάνε σε νεντοβιτς . Ο τζανιγκ είναι 100 χιλιάρικα φθηνότερος από λοτζο , ο μοτουμ 100 χιλιάρικα φθηνότερος από γκαμπριελ και θα πρέπει μα γίνει και μια μειώσει σε Βουγιούκα (γύρω στα 100 χιλιάρικα κι αυτή) . Μαζί με το 1 μυριο του γκιστ φτάνουμε στα 1,2-1,3 διαθσομα για σεγκελια . Με μια γενναιόδωρη αύξηση του μπατζετ (1 μυριο αύξηση το πολύ) μπορούμε να καλύψουμε και αύξηση στον καλαθη και στον τζεημς και στον σιγκλετον . Ο πρώτος θα θέλει 500.000 παραπάνω και άλλοι δυο 200.000 ο καθένας . Αν ωστόσο αυτό δεν μπορεί να συμβεί ξεχάστε τον τζεημς βάλτε νεντοβιτς στο δυο και στο 1 έναν αμερικανό σκόρερ (πιερ τζακσον ή Άαρον τζακσον ή Γκρέιντζερ) . Ένας από αυτούς με μαξ 800 χιλιάρικα συμβόλαιο (600.000€ φθηνότερος από τζειμς δηλαδή) άρα θα χρειαστεί να βάλει 400.000€ παραπάνω από ότι πέρσι ο πρόεδρος σιγά (ή με τα λεφτά αυτά μπορεί να φέρει ένα ακόμη καλύτερο 3αρι στη θέση του ριβερς ή του ματ . Πχ ουιμς ή ουαιτ ή παπαπετρου)

Οραματίζομαι μια 5αδα με καλαθη νεντοβιτς τζανιγκ μοτουμ σιγκλετον (4 σουτερ γύρω από καλαθη) και σε άλλες στιγμές του ματς ένα σχήμα με σεγκελια και πεϊν ταυτόχρονα στο παρκέ (κανεις δεν θα ακουμπάει τη ρακέτα μας)
basket72
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 7 2018, 10:14 ) *
κατέληξα στο ότι το μοτίβο των 8 αμερικανών και 6 Ελλήνων (εκ των οποίων παίζουν οι 3 δεν δουλεύει) θελουμε ενίσχυση από ευρωπαίους παίκτες .

Ο τζεημς λοιπόν χαιρετάει ... τα λεφτά του ΠΡΕΠΕΙ να πάνε στον νεντοβιτς . Εγώ προτείνω όλοι να στέλνουμε μηνύματα στον γιαννακοπουλο μέχρι να μας τον φέρει . Ακόμη , ο λεκα δεν κάνει για δεύτερος Γκαρντ πιστεύω ότι στη θέση του θα θέλαμε έναν που να έχει και λίγο αμερικανικό στοιχείο (πχ Γκρέιντζερ ή πιερ τζακσον ή Άαρον τζακσον) αν όμως ο κούτα τον πιστεύει τον κρατάμε . Όποτε καλαθης Παππας νεντοβιτς και ο άσσος που λέω συμπληρώνουν 4αδα στα γκαρντ και σαν 5ο μόνο για Α1 έχουμε καλαϊτζακη (αν πρέπει να πάει δανεικός τότε μα φέρουμε έλληνα άσσο όπως κονιαρης) . Στο 3 τώρα ο λοτζεσκι έχει φύγει 100% και πιστεύω στην θέση του η καλύτερη επιλογή είναι το 2-3αρι ματ Τζανινγκ (δολοφόνος) . Κρατάμε φυσικά Θανάση . Και τώρα μένει ερωτηματικό με ριβερς, αν δεν βρει τη φόρμα του φεύγει και ψάχνουμε αντικαταστάτη με τα ίδια λεφτά (παπαπετρου,τιμα, θα ήθελα ουαιτ ή ουιμς βέβαια αλλά Τεσπα) στο 4 θεωρώ πρέπει να μείνει σιγκλετον και από πίσω να φέρουμε τον πιο αποτελεσματικό αλλά πιο φθηνό μπροκ μοτουμ(για Ευρώπη) και μιτογλου (για Α1) . Όσο για το 5 θα κινηθούμε με την τριάδα πεϊν , βουγιουκας (με μείωση) και σεγκελια(μακάρι με λεφτά του γκιστ + όσα κερδίσαμε από τις υπόλοιπες μειώσεις)



Καλωσόρισες φίλε.
Σούπερ ρόστερ βάζεις.
Σας εύχομαι κατ΄ αρχήν να είστε στη διοργάνωση που σας αναλογεί.
Σχετικά με Νέντοβιτς επίσης σας το εύχομαι (αν και αντίπαλοι) καθότι αγαπημένος παίκτης. Τα λεφτά του Τζείμς πάντως δεν θα σας φτάσουν για να κλείσετε τον Σέρβο. Ίσως χρειαστούν και κάποια από τα πολλά επιπλέον λεφτά που είναι για να παίρνει ο διαστημικός φέτος Καλάθης.
Αλήθεια, δεν θα ήταν καλύτερο να μην τον ανανεώνατε αν είναι να του δώσετε όσα δίνατε μαζί στον ίδιο και τον Ρίβερς ας πούμε; Γιατί είναι σίγουρο ότι θα ζητήσει σοβαρή αύξηση ο Νικ.
Επίσης δεν θα ήταν καλύτερο να ξεφορτωθείτε το δυσανάλογα μεγάλο συμβόλαιο του Γκιστ - εκτός κι αν δεχθεί σοβαρή επαναπροσαρμογή και μείνει ως 4-5 ψηλός; Το τελευταίο θα ήταν και το ιδεατό μιας και εκτός από πολύτιμος ρολίστας είναι και ταυτισμένος με την ομάδα.

* Μπερδεύτηκες λίγο με τις θέσεις των Γουάιτ και Σενγκέλια rolleyes.gif ενώ τουλάχιστον οι Γκρέιντζερ και Τίμα από αυτούς που ανέφερες έχουν συμβόλαιο με ....ζόρικο πρόεδρο.

** Μόλις είδα και το νέο σου ποστ και κατάλαβα ότι είσαι κι εσύ της ...Ουτοπίας σαν του λόγου μου... biggrin.gif
Johnny Marv
QUOTE (basket72 @ Jun 7 2018, 10:45 ) *
Καλωσόρισες φίλε.
Σούπερ ρόστερ βάζεις.
Σας εύχομαι κατ΄ αρχήν να είστε στη διοργάνωση που σας αναλογεί.
Σχετικά με Νέντοβιτς επίσης σας το εύχομαι (αν και αντίπαλοι) καθότι αγαπημένος παίκτης. Τα λεφτά του Τζείμς πάντως δεν θα σας φτάσουν για να κλείσετε τον Σέρβο. Ίσως χρειαστούν και κάποια από τα πολλά επιπλέον λεφτά που είναι για να παίρνει ο διαστημικός φέτος Καλάθης.
Αλήθεια, δεν θα ήταν καλύτερο να μην τον ανανεώνατε αν είναι να του δώσετε όσα δίνατε μαζί στον ίδιο και τον Ρίβερς ας πούμε; Γιατί είναι σίγουρο ότι θα ζητήσει σοβαρή αύξηση ο Νικ.
Επίσης δεν θα ήταν καλύτερο να ξεφορτωθείτε το δυσανάλογα μεγάλο συμβόλαιο του Γκιστ - εκτός κι αν δεχθεί σοβαρή επαναπροσαρμογή και μείνει ως 4-5 ψηλός; Το τελευταίο θα ήταν και το ιδεατό μιας και εκτός από πολύτιμος ρολίστας είναι και ταυτισμένος με την ομάδα.

* Μπερδεύτηκες λίγο με τις θέσεις των Γουάιτ και Σενγκέλια rolleyes.gif ενώ τουλάχιστον οι Γκρέιντζερ και Τίμα από αυτούς που ανέφερες έχουν συμβόλαιο με ....ζόρικο πρόεδρο.

** Μόλις είδα και το νέο σου ποστ και κατάλαβα ότι είσαι κι εσύ της ...Ουτοπίας σαν του λόγου μου... biggrin.gif




Ευχαριστώ . Ξέρω ότι ο σεγκελια είναι 4αρι αλλά μπορεί να παίξει και στο 3 και στο 5 . Έχει ποστ παιχνίδι ,είναι δυνατός , μπορεί να αμυνθεί αλλά 5αρια και είναι σίγουρα καλύτερος του γκιστ , του οποίου πιστεύω ο κύκλος στον παο έκλεισε . Για αυτό προτείνω σεγκελια . Επίσης Ουαιτ αν και 4αρι παίζει και 3 αλλά οκ. Ο καλαθης είναι ο ηγέτης μας δεν γίνεται να τον διώξουμε (εκτός αν έρθει κανας σλουκας) γιατί πρέπει να έχεις έλληνα παίκτη για αρχηγό δεν γίνεται να προχωράς με Αμερικανούς . Για τζεημς δεν με νοιάζει αν μείνει ειδικά αν έρθει νεντοβιτς . Για τιμα και Γκρέιντζερ έχεις δίκιο (γενικώς συμφωνούμε)

Χαχα είμαι λίγο ουτοπικός ναι . Αλλά αν αντικαταστήσεις τον τζεημς με κάποιον φτηνό Γκαρντ δεν είναι πρόστιμο το οικονομικά αυτό το ρόστερ . Πάντως δεν μπορώ να ακούω για παίκτες της Α1 και γιουροκαπ και με αυτούς μα θελουμε φαιναλ 4 . Καλύτερα να παίζουμε με τους μικρούς μας
basket72
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 7 2018, 10:54 ) *
Ευχαριστώ . Ξέρω ότι ο σεγκελια είναι 4αρι αλλά μπορεί να παίξει και στο 3 και στο 5 . Έχει ποστ παιχνίδι ,είναι δυνατός , μπορεί να αμυνθεί αλλά 5αρια και είναι σίγουρα καλύτερος του γκιστ , του οποίου πιστεύω ο κύκλος στον παο έκλεισε . Για αυτό προτείνω σεγκελια . Επίσης Ουαιτ αν και 4αρι παίζει και 3 αλλά οκ. Ο καλαθης είναι ο ηγέτης μας δεν γίνεται να τον διώξουμε (εκτός αν έρθει κανας σλουκας) γιατί πρέπει να έχεις έλληνα παίκτη για αρχηγό δεν γίνεται να προχωράς με Αμερικανούς . Για τζεημς δεν με νοιάζει αν μείνει ειδικά αν έρθει νεντοβιτς . Για τιμα και Γκρέιντζερ έχεις δίκιο (γενικώς συμφωνούμε)

Χαχα είμαι λίγο ουτοπικός ναι . Αλλά αν αντικαταστήσεις τον τζεημς με κάποιον φτηνό Γκαρντ δεν είναι πρόστιμο το οικονομικά αυτό το ρόστερ . Πάντως δεν μπορώ να ακούω για παίκτες της Α1 και γιουροκαπ και με αυτούς μα θελουμε φαιναλ 4 . Καλύτερα να παίζουμε με τους μικρούς μας



Και καλά κάνεις. Αφού σε ευχαριστεί. Αρκεί να μην είναι απότομη και δύσπεπτη η προσγείωση στην πραγματικότητα rolleyes.gif μιας και το ρόστερ που βάζεις αντιστοιχεί σε προϋπολογισμό ΤΣΚΑ ή Φενέρ κι αν..... άντε και σε Παναθηναϊκό των περασμένων δεκαετιών.
Πάντως καλά τα λες.

Σχετικά πάντως με Καλάθη όσο κι αν τον γουστάρω ως παίκτη κι ως αθλητή νομίζω ότι θα είναι λάθος να τον ανανεώσετε με ένα -ενάμιση εκ. παραπάνω τον χρόνο (στο περίπου) αν δεν αυξήσετε παράλληλα και τον προϋπολογισμό σας. Άλλωστε δεν είναι ο παίκτης που θα σας οδηγήσει (σχεδόν) μόνος του στην κορυφή όπως ο Σπανούλης ή ο Γιούλ στην αντίστοιχη ηλικία. ¨Εχει άλλα χαρακτηριστικά ο απίστευτος Νικ.

Όσο για Έλληνες όπως στρώσατε θα κοιμηθείτε, είχατε Χαραλαμπό, Κόνιαρη και ΛΟύντζη και ελάχιστα έπαιξαν.

Πάρτε δευτεροτρίτους πια. Κι 4 ξένους παικταράδες κι άλλους 2 καλούς. Όλα αυτά αν το μπάτζετ σας μείνει πάνω -κάτω στα επίπεδα των τελευταίων 2 χρόνων. Τζέιμς -Σίνκλετον -Λότζο - Λέκα, Γκάμπριελ εγώ δεν τους κράταγα για διαφορετικούς λόγους τον καθένα. Ντένμον ναι μόνο αν πλαισιωθεί με 2 παικταράδες στο 1-2 και Γκιστ - Ρίβερς αν κάνουν καμιά επαναπροσαρμογή, θα τους κράταγα. Και θα έπαιρνα οπωσδήποτε τον Βεζένκοφ λόγω ελληνικού διαβατηρίου. Είναι αδιανόητο να μένει έξω από υποθετικά ρόστερ ο συγκεκριμένος. Έναν GM βασικά να πάρετε ή έναν καλύτερο προπονητή στη στελέχωση.
Φιλικά/μπασκετικά τα λέω. bball.gif
RidersOnTheStorm
Τον Σενγκελια θα τον ηθελαν ολες οι τοπ ομαδες της Ευρωλιγκας αλλα φετος που εχει το Φ4 η Μπασκονια θα ειναι σχεδον αδυνατο να της παρεις παιχτη αμα δεν μεινει ελευθερος.Ο Σενγκελια ανανεωσε περσυ για 3 χρονια και ο μονος τροπος να δωσει ο Κερεχετα εναν απο τους καλυτερους παιχτες του ειναι με ενα παρα πολυ δυνατο buy out που αποκλειεται να ειναι κατω απο 1+ χαρτι.Το ιδιο πιστευω ισχυει και για Μπομπουα,Πουαριε κλπ κλπ.Γι'αυτο και πρεπει και οι 2(αιωνιοι) να ξεχασουμε παιχτες της Μπασκονια
basket72
QUOTE (RidersOnTheStorm @ Jun 7 2018, 11:17 ) *
Τον Σενγκελια θα τον ηθελαν ολες οι τοπ ομαδες της Ευρωλιγκας αλλα φετος που εχει το Φ4 η Μπασκονια θα ειναι σχεδον αδυνατο να της παρεις παιχτη αμα δεν μεινει ελευθερος.Ο Σενγκελια ανανεωσε περσυ για 3 χρονια και ο μονος τροπος να δωσει ο Κερεχετα εναν απο τους καλυτερους παιχτες του ειναι με ενα παρα πολυ δυνατο buy out που αποκλειεται να ειναι κατω απο 1+ χαρτι.Το ιδιο πιστευω ισχυει και για Μπομπουα,Πουαριε κλπ κλπ.Γι'αυτο και πρεπει και οι 2(αιωνιοι) να ξεχασουμε παιχτες της Μπασκονια


O Μπομπουά είναι ελεύθερο πουλί.
RidersOnTheStorm
QUOTE (basket72 @ Jun 7 2018, 11:18 ) *
O Μπομπουά είναι ελεύθερο πουλί.


Εχεις δικιο,ειχα ξεχασει οτι ειχε 2ετες που τελειωνει φετος.
pan24
QUOTE (basket72 @ Jun 7 2018, 11:13 ) *
Σχετικά πάντως με Καλάθη όσο κι αν τον γουστάρω ως παίκτη κι ως αθλητή νομίζω ότι θα είναι λάθος να τον ανανεώσετε με ένα -ενάμιση εκ. παραπάνω τον χρόνο (στο περίπου) αν δεν αυξήσετε παράλληλα και τον προϋπολογισμό σας. Άλλωστε δεν είναι ο παίκτης που θα σας οδηγήσει (σχεδόν) μόνος του στην κορυφή όπως ο Σπανούλης ή ο Γιούλ στην αντίστοιχη ηλικία. ¨Εχει άλλα χαρακτηριστικά ο απίστευτος Νικ.

Όσο για Έλληνες όπως στρώσατε θα κοιμηθείτε, είχατε Χαραλαμπό, Κόνιαρη και ΛΟύντζη και ελάχιστα έπαιξαν.

Η αυξηση στον Καλαθη 0,6-0,8 θα ειναι ετησιως(απο 2 στα 2,6-2,8) εκτος αν λες με την εφορια
Δεν διαφωνω οτι αν το καθαρα αγωνιστικο μπατζετ μεινει στα ιδια(10εκ περιπου) σε περιοριζει πολυ να δινεις πανω απο το 1/4 του μπατζετ σε εναν παικτη οποιος και αν ειναι ο αυτος.Αν η Ρεαλ εδινε το 1/4 του μπατζετ της στον Γιουλ θα καταφερνε να εχει καλο ροστερ;

Ομως δεν νομιζω οτι μπορουμε να κανουμε αλλιως εστω κι αν κινδυνευουμε να εχουμε τον καλυτερο δημιουργος της Ευρωπης,να παιζει καλα,να γραφει νουμερα αλλα να εχουμε ταβανι τους 8 επειδη περα απο 1-2 τοπ ακομα οι υπολοιποι θα ειναι επιπεδου Ντενμον

Για Χαραλαμπο,Κονιαρη,Λουντζη και Μποχωριδη θα ελεγα εγω διαφωνω.Μηπως τελικα δεν ηταν τοσο μεγαλα ταλεντα οσο τους παρουσιαζαν;
Τοσο ο Πασκουαλ οσο και ο Ιβανοβιτς ειναι προπονητες που ξερουν να δουλευουν με μικρους
Μπορεις να δεις τι κανουν στην Α1 φετος που οι 2 ειναι δανεικοι και οι αλλοι 2 ελευθεροι

Ο Κονιαρης που τα πηγαινει πιο καλα απο οσους μικρους της φουρνιας της ελληνοποιησης παιζουν στην Α1 εχει 6 ποντους και 3 ασσιστ σε 20' με 42% τριποντο αλλα 38% διποντο σε λιγοτερες προσπαθειες

Ο Χαραλαμποπουλος θεωρω οτι ειναι πραγματι μεγαλο ταλεντο και ξερει πολυ μπασκετ αλλα το σωμα του ειναι για εφηβικο οχι για αντρικο
Η δεν το δουλευει οσο πρεπει η για καποιο λογο δεν μπορει να το βελτιωσει.Βγαζει και τραυματισμους

Η πικρη αληθεια ειναι οτι κανενας τους δεν ειναι σε θεση να μπει εστω στην 12αδα μας τωρα

Johnny Marv
QUOTE (basket72 @ Jun 7 2018, 11:13 ) *
Και καλά κάνεις. Αφού σε ευχαριστεί. Αρκεί να μην είναι απότομη και δύσπεπτη η προσγείωση στην πραγματικότητα rolleyes.gif μιας και το ρόστερ που βάζεις αντιστοιχεί σε προϋπολογισμό ΤΣΚΑ ή Φενέρ κι αν..... άντε και σε Παναθηναϊκό των περασμένων δεκαετιών.
Πάντως καλά τα λες.

Σχετικά πάντως με Καλάθη όσο κι αν τον γουστάρω ως παίκτη κι ως αθλητή νομίζω ότι θα είναι λάθος να τον ανανεώσετε με ένα -ενάμιση εκ. παραπάνω τον χρόνο (στο περίπου) αν δεν αυξήσετε παράλληλα και τον προϋπολογισμό σας. Άλλωστε δεν είναι ο παίκτης που θα σας οδηγήσει (σχεδόν) μόνος του στην κορυφή όπως ο Σπανούλης ή ο Γιούλ στην αντίστοιχη ηλικία. ¨Εχει άλλα χαρακτηριστικά ο απίστευτος Νικ.

Όσο για Έλληνες όπως στρώσατε θα κοιμηθείτε, είχατε Χαραλαμπό, Κόνιαρη και ΛΟύντζη και ελάχιστα έπαιξαν.

Πάρτε δευτεροτρίτους πια. Κι 4 ξένους παικταράδες κι άλλους 2 καλούς. Όλα αυτά αν το μπάτζετ σας μείνει πάνω -κάτω στα επίπεδα των τελευταίων 2 χρόνων. Τζέιμς -Σίνκλετον -Λότζο - Λέκα, Γκάμπριελ εγώ δεν τους κράταγα για διαφορετικούς λόγους τον καθένα. Ντένμον ναι μόνο αν πλαισιωθεί με 2 παικταράδες στο 1-2 και Γκιστ - Ρίβερς αν κάνουν καμιά επαναπροσαρμογή, θα τους κράταγα. Και θα έπαιρνα οπωσδήποτε τον Βεζένκοφ λόγω ελληνικού διαβατηρίου. Είναι αδιανόητο να μένει έξω από υποθετικά ρόστερ ο συγκεκριμένος. Έναν GM βασικά να πάρετε ή έναν καλύτερο προπονητή στη στελέχωση.
Φιλικά/μπασκετικά τα λέω. bball.gif



Αναφορικά με το μπατζετ :

Καλαθης (2,8 μυρια στη χειρότερη) , 2ος άσσος (600 χιλιάρικα στη χειρότερη)
Νεντοβιτς (1,7 μυρια στη ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ) , Παππας (700 χιλιάρικα) , Καλαιτζακης (30 χιλιάρικα)
Ριβερς (ή οποιος έρθει στη θέση του : 600 χιλιάρικα) , Τζανιγκ (400χ) , Θανάσης (300χ)
Σιγκλετον (1,4 μυρια) Μοτουμ (400χ) Μιτογλου (150χ)
Πεϊν (700-800χ) Βουγιουκας (400χ- αλλιώς να έρθει άλλος βαρύς φθηνός Έλληνας) και σεγκελια/γκιστ (1,4μυρια/1 μυριο)

Άρα στη χειρότερη έχουμε μπατζετ 11,65 μυρια (Φέτος ήταν 10,22 χωρίς τζεημς και πεϊν). Αν πρέπει να αλλάξω κάτι θα άλλαζα έναν εκ των σιγκλετον/σεγκελια και θα έφερνα έναν σεντερ με 800 χιλιάρικα και κάτω . Άρα στη καλύτερη μπορούμε και με μπατζετ 10,5 ας πούμε (λιγότερα από φέτος δλδ)

Προφανώς πάνω από το μισό μου φετινό ρόστερ δεν είναι για το σκεπτικό της ομάδας

Ο παο θέλει για σκάουτερ τον πεδουλακη. Κονιαρης καλαϊτζακης λουτζης Χαραλαμπόπουλος σε δυο χρόνια θα είναι τουλάχιστον ρολιστες πολυτελείας . Το ίδιο και ο κονιαρης
john wick
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 7 2018, 08:37 ) *
Αναφορικά με το μπατζετ :

Καλαθης (2,8 μυρια στη χειρότερη) , 2ος άσσος (600 χιλιάρικα στη χειρότερη)
Νεντοβιτς (1,7 μυρια στη ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ) , Παππας (700 χιλιάρικα) , Καλαιτζακης (30 χιλιάρικα)
Ριβερς (ή οποιος έρθει στη θέση του : 600 χιλιάρικα) , Τζανιγκ (400χ) , Θανάσης (300χ)
Σιγκλετον (1,4 μυρια) Μοτουμ (400χ) Μιτογλου (150χ)
Πεϊν (700-800χ) Βουγιουκας (400χ- αλλιώς να έρθει άλλος βαρύς φθηνός Έλληνας) και σεγκελια/γκιστ (1,4μυρια/1 μυριο)

Άρα στη χειρότερη έχουμε μπατζετ 11,65 μυρια (Φέτος ήταν 10,22 χωρίς τζεημς και πεϊν). Αν πρέπει να αλλάξω κάτι θα άλλαζα έναν εκ των σιγκλετον/σεγκελια και θα έφερνα έναν σεντερ με 800 χιλιάρικα και κάτω . Άρα στη καλύτερη μπορούμε και με μπατζετ 10,5 ας πούμε (λιγότερα από φέτος δλδ)

Προφανώς πάνω από το μισό μου φετινό ρόστερ δεν είναι για το σκεπτικό της ομάδας

Ο παο θέλει για σκάουτερ τον πεδουλακη. Κονιαρης καλαϊτζακης λουτζης Χαραλαμπόπουλος σε δυο χρόνια θα είναι τουλάχιστον ρολιστες πολυτελείας . Το ίδιο και ο κονιαρης




Αν ο Τζανινγκ κοστίζει 400 χιλιάρικα , τότε ο Dedmon θα πρέπει να παίζει τσάμπα σε εμάς.. Το ίδιο και ο Μότουμ... Βάλε κανά 300 χιλιάρικα παραπάνω για τον καθένα....
pan24
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 7 2018, 11:37 ) *
Αναφορικά με το μπατζετ :

Καλαθης (2,8 μυρια στη χειρότερη) , 2ος άσσος (600 χιλιάρικα στη χειρότερη)
Νεντοβιτς (1,7 μυρια στη ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ) , Παππας (700 χιλιάρικα) , Καλαιτζακης (30 χιλιάρικα)
Ριβερς (ή οποιος έρθει στη θέση του : 600 χιλιάρικα) , Τζανιγκ (400χ) , Θανάσης (300χ)
Σιγκλετον (1,4 μυρια) Μοτουμ (400χ) Μιτογλου (150χ)
Πεϊν (700-800χ) Βουγιουκας (400χ- αλλιώς να έρθει άλλος βαρύς φθηνός Έλληνας) και σεγκελια/γκιστ (1,4μυρια/1 μυριο)

Άρα στη χειρότερη έχουμε μπατζετ 11,65 μυρια (Φέτος ήταν 10,22 χωρίς τζεημς και πεϊν). Αν πρέπει να αλλάξω κάτι θα άλλαζα έναν εκ των σιγκλετον/σεγκελια και θα έφερνα έναν σεντερ με 800 χιλιάρικα και κάτω . Άρα στη καλύτερη μπορούμε και με μπατζετ 10,5 ας πούμε (λιγότερα από φέτος δλδ)

Προφανώς πάνω από το μισό μου φετινό ρόστερ δεν είναι για το σκεπτικό της ομάδας

Ο παο θέλει για σκάουτερ τον πεδουλακη. Κονιαρης καλαϊτζακης λουτζης Χαραλαμπόπουλος σε δυο χρόνια θα είναι τουλάχιστον ρολιστες πολυτελείας . Το ίδιο και ο κονιαρης

Εδω παντως 9.290.000 χωρις Τζειμς-Πειν λεει
Ο Νεντοβιτς αν εχει εμπλακει η Αρμανι με δεδομενο και οτι η Ρεαλ θα ψαχνει τον αντικαταστατη του Ντοντσιτς(για αυτην ειχε ακουστει ο Νεντοβιτς πριν την Αρμανι) το 1,7 ειναι στην καλυτερη
Αν θελει ομαδα που σιγουρα πρωταγωνιστει μπορει να παει στην Ρεαλ να μην φυγει και απο την Ισπανια
Αν θελει περισσοτερα λεφτα παει στην Αρμανι

Επισης για Σενγκελια ακομα και αν υποθεσουμε οτι το 1,4 ειναι αρκετο(που αμφιβαλλω γιατι αν η Μπασκονια ηταν προθυμη να τον πουλησει θα εμφανιζονταν ΤΣΣΚΑ και λοιποι λεφταδες) πρεπει να υπολογισεις οτι θα χρειαστει περιπου αλλα τοσα για να τον αγορασεις
Εχει συμβολαιο μεχρι το 2020

Χωρια οτι Τζανινγκ και Μοτουμ δεν ερχονται με 400,παιρνουν παραπανω απο τοσα.Καπου στα 600-800 ειναι το κασε τους
basket72
QUOTE (pan24 @ Jun 7 2018, 11:29 ) *
Η αυξηση στον Καλαθη 0,6-0,8 θα ειναι ετησιως(απο 2 στα 2,6-2,8) εκτος αν λες με την εφορια
Δεν διαφωνω οτι αν το καθαρα αγωνιστικο μπατζετ μεινει στα ιδια(10εκ περιπου) σε περιοριζει πολυ να δινεις πανω απο το 1/4 του μπατζετ σε εναν παικτη οποιος και αν ειναι ο αυτος.Αν η Ρεαλ εδινε το 1/4 του μπατζετ της στον Γιουλ θα καταφερνε να εχει καλο ροστερ;

Ομως δεν νομιζω οτι μπορουμε να κανουμε αλλιως εστω κι αν κινδυνευουμε να εχουμε τον καλυτερο δημιουργος της Ευρωπης,να παιζει καλα,να γραφει νουμερα αλλα να εχουμε ταβανι τους 8 επειδη περα απο 1-2 τοπ ακομα οι υπολοιποι θα ειναι επιπεδου Ντενμον

Για Χαραλαμπο,Κονιαρη,Λουντζη και Μποχωριδη θα ελεγα εγω διαφωνω.Μηπως τελικα δεν ηταν τοσο μεγαλα ταλεντα οσο τους παρουσιαζαν;
Τοσο ο Πασκουαλ οσο και ο Ιβανοβιτς ειναι προπονητες που ξερουν να δουλευουν με μικρους
Μπορεις να δεις τι κανουν στην Α1 φετος που οι 2 ειναι δανεικοι και οι αλλοι 2 ελευθεροι

Ο Κονιαρης που τα πηγαινει πιο καλα απο οσους μικρους της φουρνιας της ελληνοποιησης παιζουν στην Α1 εχει 6 ποντους και 3 ασσιστ σε 20' με 42% τριποντο αλλα 38% διποντο σε λιγοτερες προσπαθειες

Ο Χαραλαμποπουλος θεωρω οτι ειναι πραγματι μεγαλο ταλεντο και ξερει πολυ μπασκετ αλλα το σωμα του ειναι για εφηβικο οχι για αντρικο
Η δεν το δουλευει οσο πρεπει η για καποιο λογο δεν μπορει να το βελτιωσει.Βγαζει και τραυματισμους

Η πικρη αληθεια ειναι οτι κανενας τους δεν ειναι σε θεση να μπει εστω στην 12αδα μας τωρα




Μακάρι ειλικρινά να μην ξεπεράσει τα 0.6 τον χρόνο η αύξηση σε Καλάθη. Εγώ τον απολαμβάνω τον συγκεκριμένο. Όπως λες κι εσύ έναν Μπομπουά θέλει από δίπλα του κι ένα καλύτερο 5, τύπου Λεσόρ ας πούμε.

Σχετικά με τους μικρούς, δεν θέλω να επιμείνω κι σίγουρα οι προπονητές που λες το έχουν με τους μικρούς. Αλλά είχαν κι έναν έντονα παρεμβατικό πρόεδρο που από τη μία πλάσαρε την ελληνοποίηση κι από την άλλη μέσω των φυλλάδων του μίλαγε συνεχώς για το 7ο. Αυτά δεν πάνε μαζί.
Εγώ πιστεύω ότι η αλήθεια είναι κάπου στη μέση για Κόνιαρη και Λούντζη τουλάχιστον. Και τόσο ταλεντάρες δεν ήταν αλλά και δεν πήραν ρόλο και χρόνο που θα τους αναδείκνυε. Να θυμίσω εδώ την τύχη που είχε ο Ολυμπιακός να έχει Ντούντα μαζί με Σλούκα- Παπ- Μάντζαρη στα 20 τους. Αλλά και την επιμονή της διοίκησης κατόπιν της πρωτοβουλίας Ίβκοβιτς να ποντάρει σε Πάπι και Αγραβάνη πέρσι. (Και στον Σφαιρό τα εύσημα..) Οι μικροί πρέπει να είναι πρώτες- δεύτερες αλλαγές και να λογίζονται ως παίκτες με ρόλο στη δωδεκάδα κι όχι απλώς να παίρνουν χρόνο σε τελευταίες κατοχές σε παιχνίδια χωρίς διακύβευμα.

Για τον Χαραλομπόπουλο θα διαφωνήσω ελαφρά, φίλε Pan24. Μιλάμε για το μεγαλύτερο ταλέντο του εγχώριου μπάσκετ έστω κι αν φταίει ξεκάθαρα κι ο ίδιος που δεν ξέρει τι θα πει work -ethic. Έπρεπε όμως να επιμείνει περισσότερο ο Παναθηναϊκός την κρίσιμη ώρα.
Το ίδιο λέω και για τον Ολυμπιακό για Αρσενόπουλο και κυρίως Ποκουσέφκσι που δεν του συγκρίνω βέβαια ακόμα με τον Χαραλομπόπουλο αλλά θεωρώ ότι θα είμαστε ρεντίκολο αν δεν τους δώσουμε φέτος χώρο και χρόνο σε Α1.
Johnny Marv
Οκ ίσως το σενάριο μου να μην βγαίνει . Θα το θέσω αλλιώς . Θα σας δώσω μια 12αδα αξιοπρεπών παιχτών (όχι μίσιτς και μακφαντεν) και θα βγάλουμε ένα μπατζετ κατω των 11 μυρίων . Εκτός της 12αδας θα έχουμε μιτογλου και καλαιτζακη (αν όχι καλαϊτζακη άλλον νέο έλληνα κόμπο Γκαρντ) και οι δυο να παίζουν από του χρόνου 20 λεπτά ο καθένας στην Α1. Οι άλλοι 12 θα είναι από Έλληνες : καλαθης (2,5-2,8 μυρια) , Παππας (0,7 μυρια) , Θανάσης (0,3 μυρια) και βουγιουκας (0,3-0,4 μυρια ) . Αντί για Βουγιούκα μπορούμε να πάρουμε και Μαυροειδή ξέρω γω αν δεν δεχτεί ο πρώτος να παίξει με λίγα χρήματα .
Από ξένους τώρα : νεντοβιτς (1,4-1,7 μυρια) , δεύτερος άσσος (0,4-06 μυρια) θέλω να παίζει και στο 2 όμως , σιγκλετον ή γκιλ ή σεγκελια ή Μπόλντεν ή ραϊτ ή κάποιον τέτοιου βεληνεκούς (1,2-1,4 μυρια) , τζανιγκ (0,5-0,7 μυρια) , πεϊν (0,8 μυρια) , 5αρι (0,5-0,8 μυρια) θα μπορούσε να είναι ο γκιστ με μείωση ή κάποιος άλλος , και τελος ριβερς (0,6 μυρια) και μοτουμ (0,5-0,7 μυρια μόνο για Ευρώπη οι δυο τελευταίοι . Αν θέλετε βάλτε βεζενκοφ ή αντί για μοτουμ ή αντί για τζανιγκ ή αντί για ριβερς αλλά αν δεν παίζει στη μπαρτσα θα παίξει στον παο ;;

Συνολικά στη καλύτερη 9,7 μυρια και στη χειρότερη 11,5 . Μέσος όρος 10,2 μυρια - όσα και φέτος ... ομαδάρα

QUOTE (pan24 @ Jun 7 2018, 11:43 ) *
Εδω παντως 9.290.000 χωρις Τζειμς-Πειν λεει


http://www.gazzetta.gr/stili/to-mauro-kout...-tis-neas-sezon εδώ λέει 10,2
pan24
Αφου ψαχνουμε ταλεντακια γιατι να μην κοιταμε και απο Ευρωπη;
Vanja Marinkovic στα 21 απο την Παρτιζαν με πολυ καλη σεζον και καθε χρονο ανεβαινει
Σουλουπι και στυλ παιχνιδιου ομοιο με του Bogdanovic,συμφωνα με τους Σερβους πιθανως ειναι ο νεος Bogdanovic
Ας τον παρουμε πριν τον παρει κανας Ζοτς που σιγουρα θα κανει κινηση το επομενο μην πω και αυτο το καλοκαιρι
Johnny Marv
QUOTE (doctorjekil @ Jun 4 2018, 23:12 ) *
Πολυ καλος παιχτης ο Ραιτ αλλα δεν ειναι αντι ριβερς γιατι ειναι 4αρι



Ο ραϊτ είναι ξεκάθαρα 4αρι πλέον και παρά το ύψος του δεν έχει και τεράστιο πλουραλισμού στο παιχνίδι του . Επίσης ο ριβερς δεν παίρνει ένα μυριο παίρνει 700χιλ και κάπου τόσα και παραπάνω θα ζητήσει και ο ραϊτ. Εγώ πιστεύω πως πρέπει να κρατήσουμε καλαθη και παππα και να τους πλαισιώσουμε με νεντοβιτς και έναν ακόμη κόμπο φτηνό (Κόνιαρη ή κάποιον ξένο) . Από εκεί και πέρα θα βόλευε ένας τζανιγκ στο 3 (αντί-λοτζο) μαζί με Θανάση και παπαπετρου ίσως . Και στο 4 θελουμε βασικό 4αρι παίκτη βεληνεκούς σιγκλετον-γκιλ-σεγκελια και από πίσω έναν μοτουμ ή έναν βεζενκοφ (καιι φυσικά μιτογλου για την Α1). Όσο για το 5 να κρατήσουμε πεϊν και Βουγιούκα με 300χιλ όμως όχι 500 αλλιώς να φέρουμε καναν Μαυροειδή και για 2ο σεντερ ή κρατάμε γκιστ ή φέρνουμε έναν αμαπ ή έναν ψηλο αθλητικό σαν αυτόν της μπασκονια
stefkorner
απο 4ρο3ρια ο Μπρουκς της Μαλαγα τι σας λεει ; αυτον θα μπορουσα να τον φανταστω μαζι και με Βεζενκοφ..
τον θυμηθηκα πριν λιγο ,που διαβασα οτι θα ειναι στα παραθυρα με εθνικη Ιταλιας
doctorjekil
QUOTE(Johnny Marv @ Jun 7 2018, 13:12 ) *
Ο ραϊτ είναι ξεκάθαρα 4αρι πλέον και παρά το ύψος του δεν έχει και τεράστιο πλουραλισμού στο παιχνίδι του . Επίσης ο ριβερς δεν παίρνει ένα μυριο παίρνει 700χιλ και κάπου τόσα και παραπάνω θα ζητήσει και ο ραϊτ. Εγώ πιστεύω πως πρέπει να κρατήσουμε καλαθη και παππα και να τους πλαισιώσουμε με νεντοβιτς και έναν ακόμη κόμπο φτηνό (Κόνιαρη ή κάποιον ξένο) . Από εκεί και πέρα θα βόλευε ένας τζανιγκ στο 3 (αντί-λοτζο) μαζί με Θανάση και παπαπετρου ίσως . Και στο 4 θελουμε βασικό 4αρι παίκτη βεληνεκούς σιγκλετον-γκιλ-σεγκελια και από πίσω έναν μοτουμ ή έναν βεζενκοφ (καιι φυσικά μιτογλου για την Α1). Όσο για το 5 να κρατήσουμε πεϊν και Βουγιούκα με 300χιλ όμως όχι 500 αλλιώς να φέρουμε καναν Μαυροειδή και για 2ο σεντερ ή κρατάμε γκιστ ή φέρνουμε έναν αμαπ ή έναν ψηλο αθλητικό σαν αυτόν της μπασκονια

Μαυροειδης;;;ο Σκορδιλης μπροστα του ειναι χακιμ ολαζουν
stefkorner
QUOTE (doctorjekil @ Jun 7 2018, 20:20 ) *
Μαυροειδης;;;ο Σκορδιλης μπροστα του ειναι χακιμ ολαζουν


ε νταξει,μη τα παραλεμε !μαλλον το αναποδο ισχυει σ αυτη την συγκριση
ταλαιπωρημενο κορμι ο Μαυροειδης ,αλλα ξερει μπασκετ! ο Βουγιουκας φυσικα ξερει κατι παραπανω ! αν ομως θα ζητουσε τα μισα ο Μαυροειδης ,προσωπικα δεν ξερω ποιον θα προτιμουσα... rolleyes.gif
green_sky
Νίκος Παππάς 550.000 €
Μάρκους Ντένμον 500.000 €
Κένι Γκέιμπριελ 550.000 €
Τζέιμς Γκιστ 950.000 €
Ζακ Όγκουστ 500.000 €
Ματ Λοτζέσκι 500.000 €
Λούκας Λεκαβίτσιους 450.000 €

Συνολο : 4.000.000 €

http://www.gazzetta.gr/stili/to-mauro-kout...-tis-neas-sezon

1.Αν η παραπανω λιστα αναποκρινεται στην πραγματικοτητα ,οποιος θεωρει οτι αυτα τα 4 μυρια εκαναν αποσβεση εγω παω πασο.
Τι προτεινω ? Σκουπα.Ο Παναθηναικος πρεπει να παρει παιχτες που να μην εχει γεμισει η τσεπη τους και να διψανε για διακριση.
Αμυντικα αλλος παιχτης ειναι ο Τζειμς της Μπασκονια απο τον Τζειμς τον φετεινο.Στην αμυνα ειναι μαυρη τρυπα.Η αμυνα ειναι διαθεση πανω απο ολα.Γεμισαμε φιρμες,βαραμε και κανα tattoo και ειμαστε κομπλε............
2.Ο Μαυροκεφαλιδης δεν εχει θεση.Ουτε τεσσερα ειναι ουτε πεντε ειναι.Πλαστικες κινησεις στην επιθεση ,ευαλωτος πολυ στην αμυνα.Ο Ιαντας ειναι πολυ δυνατος.Δεν σπρωχνεται.Απλα ειναι βαρυ σουλουπι και εχει αργα ποδια και βεβαια δεν ειναι και στην πρωτη νιοτη.Για τριτος ψηλος μια χαρα ειναι.Το θεμα ειναι τι γινεται με τον πρωτο και τον δευτερο.
Johnny Marv
QUOTE (green_sky @ Jun 7 2018, 15:04 ) *
Νίκος Παππάς 550.000 €
Μάρκους Ντένμον 500.000 €
Κένι Γκέιμπριελ 550.000 €
Τζέιμς Γκιστ 950.000 €
Ζακ Όγκουστ 500.000 €
Ματ Λοτζέσκι 500.000 €
Λούκας Λεκαβίτσιους 450.000 €

Συνολο : 4.000.000 €

http://www.gazzetta.gr/stili/to-mauro-kout...-tis-neas-sezon

1.Αν η παραπανω λιστα αναποκρινεται στην πραγματικοτητα ,οποιος θεωρει οτι αυτα τα 4 μυρια εκαναν αποσβεση εγω παω πασο.
Τι προτεινω ? Σκουπα.Ο Παναθηναικος πρεπει να παρει παιχτες που να μην εχει γεμισει η τσεπη τους και να διψανε για διακριση.
Αμυντικα αλλος παιχτης ειναι ο Τζειμς της Μπασκονια απο τον Τζειμς τον φετεινο.Στην αμυνα ειναι μαυρη τρυπα.Η αμυνα ειναι διαθεση πανω απο ολα.Γεμισαμε φιρμες,βαραμε και κανα tattoo και ειμαστε κομπλε............
2.Ο Μαυροκεφαλιδης δεν εχει θεση.Ουτε τεσσερα ειναι ουτε πεντε ειναι.Πλαστικες κινησεις στην επιθεση ,ευαλωτος πολυ στην αμυνα.Ο Ιαντας ειναι πολυ δυνατος.Δεν σπρωχνεται.Απλα ειναι βαρυ σουλουπι και εχει αργα ποδια και βεβαια δεν ειναι και στην πρωτη νιοτη.Για τριτος ψηλος μια χαρα ειναι.Το θεμα ειναι τι γινεται με τον πρωτο και τον δευτερο.



Έχεις παρά πολύ δίκιο . Θέλει σκούπα σίγουρα . Όχι όμως στον παππα ρε φίλε σιγά τα λεφτά που παίρνει . Άλλωστε που θα βρεις άλλον έλληνα Γκαρντ του επιπέδου του . Μητρου-Λογκ και λοιποί δεν ξέρεις αν σου βγουν . Αν σου βγουν καλώς ...
Εγώ πιστεύω πως διώχνοντας γκαμπριελ λεκα λοτζο ντενμον ογκαστ καθαρίζουμε 2,5 μυρια . Επίσης πιστεύω τζεημς και σιγκλετον δεν ακολουθούν το σκεπτικό της ομάδας (τον κρις τον κρατάμε αν δεν βρούμε κάτι καλύτερο) . Άρα με σκούπισμα αυτούς του 7 καθαρίζουμε 4,7 μυρια και έχει κι άλλο ... βουγιουκας αλλά 0,5 μυρια φεύγει και αυτός (αλλιώς μείωση) άρα μας μένουν 5,2 μυρια διθεσιμα και από παίκτες έχουμε καλαθη παππα Θανάση ριβερς μιτογλου πεϊν γκιστ . 7 παίκτες και θελουμε άλλους 7 . Ο πρώτος που πρέπει να εξασφαλιστεί οπωσδήποτε είναι ο νεντοβιτς (τον χτυπάμε με 1,7 μυρια) και ο δεύτερος ο γκιλ οπωσδήποτε (με 1,2-1,4 μυρια) . Αυτοί οι 2 με καλαθη θα είναι τα βασικά βιολιά της ομάδας . Και θα πλαισιωθούν από τους πάνω συν εγώ λέω ματ Τζανινγκ (0,5-0,7) ένα σεντερ έλληνα με κάτω από 0,4μ (βουγιουκας Μαυροειδής) και τέλος έναν ασσο πίσω από καλαθη φτηνό (μέχρι 0,6 μυρια) και 2 Έλληνες πχ βεζενκοφ και κονιαρης/καλαιτζακης
pan24
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 7 2018, 15:38 ) *
Έχεις παρά πολύ δίκιο . Θέλει σκούπα σίγουρα . Όχι όμως στον παππα ρε φίλε σιγά τα λεφτά που παίρνει . Άλλωστε που θα βρεις άλλον έλληνα Γκαρντ του επιπέδου του . Μητρου-Λογκ και λοιποί δεν ξέρεις αν σου βγουν . Αν σου βγουν καλώς ...
Εγώ πιστεύω πως διώχνοντας γκαμπριελ λεκα λοτζο ντενμον ογκαστ καθαρίζουμε 2,5 μυρια . Επίσης πιστεύω τζεημς και σιγκλετον δεν ακολουθούν το σκεπτικό της ομάδας (τον κρις τον κρατάμε αν δεν βρούμε κάτι καλύτερο) . Άρα με σκούπισμα αυτούς του 7 καθαρίζουμε 4,7 μυρια και έχει κι άλλο ... βουγιουκας αλλά 0,5 μυρια φεύγει και αυτός (αλλιώς μείωση) άρα μας μένουν 5,2 μυρια διθεσιμα και από παίκτες έχουμε καλαθη παππα Θανάση ριβερς μιτογλου πεϊν γκιστ . 7 παίκτες και θελουμε άλλους 7 . Ο πρώτος που πρέπει να εξασφαλιστεί οπωσδήποτε είναι ο νεντοβιτς (τον χτυπάμε με 1,7 μυρια) και ο δεύτερος ο γκιλ οπωσδήποτε (με 1,2-1,4 μυρια) . Αυτοί οι 2 με καλαθη θα είναι τα βασικά βιολιά της ομάδας . Και θα πλαισιωθούν από τους πάνω συν εγώ λέω ματ Τζανινγκ (0,5-0,7) ένα σεντερ έλληνα με κάτω από 0,4μ (βουγιουκας Μαυροειδής) και τέλος έναν ασσο πίσω από καλαθη φτηνό (μέχρι 0,6 μυρια) και 2 Έλληνες πχ βεζενκοφ και κονιαρης/καλαιτζακης

Για Γκιλ,Νεντοβιτς δεν παιζουμε μονοι μας.Αν δεν εχουν ηδη κλεισει καπου(για Νεντοβιτς ο μανατζερ του ειπε σε δημοσιογραφο οτι εχει υπογραψει στην Αρμανι) και για τους δυο θα ενδιαφερθουν ομαδες με πιο γερο πορτοφολι απο το δικο μας και με πιο σιγουρη παρουσια στο τοπ επιπεδο
Δεν ειναι καθολου σιγουρο οτι μπορουμε να τους παρουμε,πιο πολυ προς το απιθανο ειναι

Για τον Παππα,συγγνωμη κιολας αλλα τι εχει δειξει για να αξιζει τα 550 που παιρνει τωρα η ακομα περισσοτερο τα 600-700 που θα χρειαστει για ανανεωση;
Επειδη κανει 5-10 καλα παιχνιδια καθε χρονο;Και 300 μονο και μονο επειδη ειναι Ελληνας
Ο Φελντειν καλυτερα επαιζε και σωστα εφυγε ως ανεπαρκης.Αν ο Παππας ηταν ξενος θα λεγαμε που παμε με αυτον

Στο σεναριο που καταφερναμε να παρουμε 2 εκ των Παπανικολαου,Παπαπετρου,Βεζενκοφ(το πολυ να καταφερουμε να παρουμε 1 απο αυτους αλλα λεμε τωρα) εδιωχνα τον Παππα με κλειστα ματια

Επειδη δεν προκειται να καταφερουμε να παρουμε 2 απο αυτους τον κραταμε αναγκαστικα γιατι θελουμε Ελληνες αλλα γιατι θεωρουμε πολλα τα 500 του Βουγιουκα,τα 450 του Λεκα,τα 500 του Ντενμον αλλα ειμαστε οκ με τα 550 του Παππα;

Περιμενουμε να βελτιωθει;Ειναι στα 28 και ειναι 5ος χρονος του στην ομαδα,οσο βελτιωθηκε βελτιωθηκε
Ο Λεκα τουλαχιστον εχει καποια περιθωρια βελτιωσης
Ο Ντενμον δινει πραγματα που χρειαζομαστε(σταθερο καλο τριποντο και αμυνα)
Επειδη ειναι Ελληνας;Και ο Βουγιουκας Ελληνας ειναι
Επειδη παιζει;Απο οταν ηρθε ο Τζειμς,δηλαδη απο οταν αποκτησαμε 2αρι αρκετα καλο για βασικο,ο χρονος του Παππα επεσε κατω απο τα 15'
Αν στο 1 αποκτησουμε καποιον καλυτερο του Λεκα η/και στο 2-3 καποιον σε καλυτερη κατασταση απο τον φετινο Λοτζεσκι(πχ Τζανινγκ) σε συνδυασμο με το βασικο 2αρι που ολοι λεμε οτι πρεπει να εχουμε ο Παππας θα παιζει λιγοτερο κι απο τον Βουγιουκα

Πραγματικα με τον Παππα δεν καταλαβαινω το δεσιμο του κοσμου(δεν το λεω για εσενα).Δηλαδη με τον Γκιστ ναι,τωρα ειναι σε πτωση αλλα εχει προσφερει πολλα να το καταλαβω να τον στηριξεις ακομα κι αν παιρνει παραπανω απο οσα αξιζει επειδη εχει δωσει πραγματα
Ο Παππας τι εχει δωσει για να απολαμβανει τετοια ασυλια;
Johnny Marv
QUOTE (pan24 @ Jun 7 2018, 16:05 ) *
Για Γκιλ,Νεντοβιτς δεν παιζουμε μονοι μας.Αν δεν εχουν ηδη κλεισει καπου(για Νεντοβιτς ο μανατζερ του ειπε σε δημοσιογραφο οτι εχει υπογραψει στην Αρμανι) και για τους δυο θα ενδιαφερθουν ομαδες με πιο γερο πορτοφολι απο το δικο μας και με πιο σιγουρη παρουσια στο τοπ επιπεδο
Δεν ειναι καθολου σιγουρο οτι μπορουμε να τους παρουμε,πιο πολυ προς το απιθανο ειναι

Για τον Παππα,συγγνωμη κιολας αλλα τι εχει δειξει για να αξιζει τα 550 που παιρνει τωρα η ακομα περισσοτερο τα 600-700 που θα χρειαστει για ανανεωση;
Επειδη κανει 5-10 καλα παιχνιδια καθε χρονο;Και 300 μονο και μονο επειδη ειναι Ελληνας
Ο Φελντειν καλυτερα επαιζε και σωστα εφυγε ως ανεπαρκης.Αν ο Παππας ηταν ξενος θα λεγαμε που παμε με αυτον

Στο σεναριο που καταφερναμε να παρουμε 2 εκ των Παπανικολαου,Παπαπετρου,Βεζενκοφ(το πολυ να καταφερουμε να παρουμε 1 απο αυτους αλλα λεμε τωρα) εδιωχνα τον Παππα με κλειστα ματια

Επειδη δεν προκειται να καταφερουμε να παρουμε 2 απο αυτους τον κραταμε αναγκαστικα γιατι θελουμε Ελληνες αλλα γιατι θεωρουμε πολλα τα 500 του Βουγιουκα,τα 450 του Λεκα,τα 500 του Ντενμον αλλα ειμαστε οκ με τα 550 του Παππα;

Περιμενουμε να βελτιωθει;Ειναι στα 28 και ειναι 5ος χρονος του στην ομαδα,οσο βελτιωθηκε βελτιωθηκε
Ο Λεκα τουλαχιστον εχει καποια περιθωρια βελτιωσης
Ο Ντενμον δινει πραγματα που χρειαζομαστε(σταθερο καλο τριποντο και αμυνα)
Επειδη ειναι Ελληνας;Και ο Βουγιουκας Ελληνας ειναι
Επειδη παιζει;Απο οταν ηρθε ο Τζειμς,δηλαδη απο οταν αποκτησαμε 2αρι αρκετα καλο για βασικο,ο χρονος του Παππα επεσε κατω απο τα 15'
Αν στο 1 αποκτησουμε καποιον καλυτερο του Λεκα η/και στο 2-3 καποιον σε καλυτερη κατασταση απο τον φετινο Λοτζεσκι(πχ Τζανινγκ) σε συνδυασμο με το βασικο 2αρι που ολοι λεμε οτι πρεπει να εχουμε ο Παππας θα παιζει λιγοτερο κι απο τον Βουγιουκα

Πραγματικα με τον Παππα δεν καταλαβαινω το δεσιμο του κοσμου(δεν το λεω για εσενα).Δηλαδη με τον Γκιστ ναι,τωρα ειναι σε πτωση αλλα εχει προσφερει πολλα να το καταλαβω να τον στηριξεις ακομα κι αν παιρνει παραπανω απο οσα αξιζει επειδη εχει δωσει πραγματα
Ο Παππας τι εχει δωσει για να απολαμβανει τετοια ασυλια;


Φιλαράκι τι να σου πω έχεις τα δικια σου με παππα . Όμως διαφωνώ πλήρως με όσα λες για νεντοβιτς και γκιλ . Τι σημαίνει οι τους θέλουν κι άλλοι ; Από ποτε η αρμανι έγινε μεγαλύτερη ομάδα από τον παο . Ο νεντοβιτς φεύγει από την Μάλαγα όχι για τα λεφτά αλλά επειδή θέλει διακρίσεις . Θα τους δώσουμε τα λεφτά που θέλουν και θα τους κλείσουμε και θα τους πλαισιώσουμε με αξιόλογους ρολιστες . Πόσους παίκτες ακόμα θα πάρουν τσσκα και φενερ ; Ας αφήσει τις μαγκιές ο γιαννακοπουλος και ας τους φέρει . Με βασικό 2αρι τον καριτς που λένε κάποιοι πάμε τσουλου κατευθείαν . Ανανεώνουμε καλαθη , κλείνουμε γκιλ και νεντοβιτς και έχουμε 3 αστέρες για τα επόμενα 3 χρόνια τους οποίους θα τους πλαισιώσουμε με τίμιους ρολιστες πχ μητρου-λογκ , τζανιγκ , βεζενκοφ , γκιστ (δεν είναι για βασικό 5αρι) κλπ ... και οκ μπορεί να μην φέρουμε παπαπετρου αλλά τι έγινε ; Υπάρχει ένας καλαιτζακης ένας χαραλαμπουπουλος ένας λουτζης ένας κονιαρης που ακόμα γίνονται παίκτες ! Αα και υπάρχει και ενας
Παπαγιαννης που δεν θα κάτσει και για πολύ ακόμα ΝΒΑ . Αλλά και για του χρόνου αν θες να μιλήσουμε με καλαθη , μητρου-λογκ παππα (με 500χιλ αναγκαστικά) Θανάση μιτογλου βεζενκοφ ή γκιστ (αν βγάλει διαβατήριο) είμαστε καλά .

Δεν μπορώ να διαβάζω άλλο δεν έχουμε λεφτά και δεν έχουμε μεγάλο μπατζετ και για αυτό πρέπει να φέρουμε παίκτες γιουροκαπ. Αρχικά πρέπει να μείνει ο καλαθης , μετά δίνουμε ότι μπορούμε σε άλλους δυο «σταρς» και μετά φθηνοί ρολιστες . Και σίγουρα δεν γίνεται να δίνουμε 500χιλ στον βουγικας και στον ογκαστ . Και αν ο Παππας θέλει περισσότερα λεφτά να πάει να τα βρει
pan24
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 7 2018, 17:25 ) *
Φιλαράκι τι να σου πω έχεις τα δικια σου με παππα . Όμως διαφωνώ πλήρως με όσα λες για νεντοβιτς και γκιλ . Τι σημαίνει οι τους θέλουν κι άλλοι ; Από ποτε η αρμανι έγινε μεγαλύτερη ομάδα από τον παο . Ο νεντοβιτς φεύγει από την Μάλαγα όχι για τα λεφτά αλλά επειδή θέλει διακρίσεις . Θα τους δώσουμε τα λεφτά που θέλουν και θα τους κλείσουμε και θα τους πλαισιώσουμε με αξιόλογους ρολιστες . Πόσους παίκτες ακόμα θα πάρουν τσσκα και φενερ ; Ας αφήσει τις μαγκιές ο γιαννακοπουλος και ας τους φέρει . Με βασικό 2αρι τον καριτς που λένε κάποιοι πάμε τσουλου κατευθείαν . Ανανεώνουμε καλαθη , κλείνουμε γκιλ και νεντοβιτς και έχουμε 3 αστέρες για τα επόμενα 3 χρόνια τους οποίους θα τους πλαισιώσουμε με τίμιους ρολιστες πχ μητρου-λογκ , τζανιγκ , βεζενκοφ , γκιστ (δεν είναι για βασικό 5αρι) κλπ ... και οκ μπορεί να μην φέρουμε παπαπετρου αλλά τι έγινε ; Υπάρχει ένας καλαιτζακης ένας χαραλαμπουπουλος ένας λουτζης ένας κονιαρης που ακόμα γίνονται παίκτες ! Αα και υπάρχει και ενας
Παπαγιαννης που δεν θα κάτσει και για πολύ ακόμα ΝΒΑ . Αλλά και για του χρόνου αν θες να μιλήσουμε με καλαθη , μητρου-λογκ παππα (με 500χιλ αναγκαστικά) Θανάση μιτογλου βεζενκοφ ή γκιστ (αν βγάλει διαβατήριο) είμαστε καλά .

Δεν μπορώ να διαβάζω άλλο δεν έχουμε λεφτά και δεν έχουμε μεγάλο μπατζετ και για αυτό πρέπει να φέρουμε παίκτες γιουροκαπ. Αρχικά πρέπει να μείνει ο καλαθης , μετά δίνουμε ότι μπορούμε σε άλλους δυο «σταρς» και μετά φθηνοί ρολιστες . Και σίγουρα δεν γίνεται να δίνουμε 500χιλ στον βουγικας και στον ογκαστ . Και αν ο Παππας θέλει περισσότερα λεφτά να πάει να τα βρει

Η αληθεια ειναι οτι δεν ξερουμε αν ο Νεντοβιτς φευγει απο την Μαλαγα για τα λεφτα η τις διακρισεις γιατι η Μαλαγα δεν εχει κανενα απο τα 2
Αυτο που θελω να πω ειναι οτι και η Αρμανι και η Ρεαλ που εχουν βγει ως κυριοι ενδιαφερομενοι για αυτον μπορουν να δωσουν παραπανω λεφτα απο εμας
Αν θελει τα λεφτα παει Αρμανι οπως ακουγεται οτι εχει κλεισει.Αν δινουν 1,8 στον Τζειμς νομιζεις σε αυτον θα δινουν λιγοτερα;
Αν θελει τιτλους σε συνδυασμο με πολλα λεφτα παει στην Ρεαλ η οποια με τον Ντοντσιτς να πηγαινει Αμερικη θα χρειαστει αντικαταστατη του

Για τον Γκιλ υπαρχει ενας ατυπος κανονας με ομαδες οπως η Χιμκι.Αν δεν εισαι ρωσοτουρκος απο Ρωσικη ομαδα με λεφτα μπορεις να παρεις παικτη μονο αν αυτη η ομαδα δεν συνεχισει Ευρωλιγκα.Αν μεινει Ευρωλιγκα(της αρκει να κερδισει την Ουνιξ για να κερδισει θεση στην Ευρωλιγκα της επομενης σεζον) του σκανε αυτοι 1,2-1,4 στην ομαδα που τον ανεδειξε με τον προπονητη που τον ανεδειξε και δεν παει πουθενα εκτος αν καποιος του δωσει πολλα περισσοτερα
Επισης για αυτον και τον Σινγκλετον θα γινει χαμος γιατι τα καλα ελευθερα 4αρια και ειναι λιγα και κοιτα τι γινεται

Η ΤΣΣΚΑ ειτε συνεχισει ο Ιτουδης ειτε οχι ψαχνει βασικο 4
Η Μπαρτσα το ιδιο
Ο Bolden ειναι πιθανο να παει nba το καλοκαιρι και αν γινει αυτο θα ψαχνει και η Μακαμπι
Η Φενερ αν φυγει για Αμερικη ο Μελι(δεν εχει ακουστει κατι φετος αλλα περσι επαιζε αυτο το ενδεχομενο) θα ψαχνει και αυτη
Χωρια οτι αυτη εχει ακουστει για Σινγκλετον το οποιο ισως ειναι αβασιμο αλλα ισως ο Ζοτς τον θελει για το 5

Δηλαδη εχουμε λεφτα δεν ειμαστε Ζαλγκιρις αλλα στα μπατζετ δεν ειμαστε στο τοπ 5
Τους 1-2 καλυτερους ελευθερους σε καθε θεση τους χτυπανε οι φραγκατοι γιατι καποιος-οι απο αυτους που εχουν να σκορπισουν χρημα αβερτα(Ρεαλ,Φενερ,ΤΣΣΚΑ και σε μικροτερο βαθμο Χιμκι,Αρμανι,Μακαμπι,Μπαρτσελονα που θα τα σκασει χοντρα για να επανελθει) θα θελουν βασικο παικτη στην θεση τους
Εμεις δεν μπορουμε να μπουμε σε πλειστηριασμο με αυτους.Ειδικα με τους 3 πρωτους που εχουν να προσφερουν και λεφτα και τιτλους


Δεν χρειαζεται παικτες eurocup αλλα πρεπει να κινηθουμε εξυπνα.Ειτε βρισκοντας καποιους πριν κανουν το ξεπεταγμα(δηλαδη παιζουν eurocup η gleague αλλα ειναι επιπεδου Ευρωλιγκας) η που εχουν κανει καλη σεζον στην Ευρωλιγκα αλλα οχι τοσο καλη και με τετοια διαρκεια για να τραβηξουν τους μεγαλους
Τετοια κινηση ηταν ο Σινγκλετον οταν ειχε κανει μια απλα καλη σεζον στην Κουμπαν τον πηραμε και ανεβηκε επιπεδο
Phobos&Deimos
Παιδια γνωρίζει κανείς τι συμβόλαιο εχει ο στρελνιεκς με ολυμπιακο?εννοω ο επομενος χρονος του συμβολαιου του ειναι εγγυημένος ή ειναι +1 αμα θελει ο ολυμπιακος να τον ανανεωσει?Πιστευετε μπορούμε να τον αποκτήσουμε και αν ναι θα ηταν καλή προσθήκη?
EXASFAIROS
QUOTE (Phobos&Deimos @ Jun 7 2018, 18:41 ) *
Παιδια γνωρίζει κανείς τι συμβόλαιο εχει ο στρελνιεκς με ολυμπιακο?εννοω ο επομενος χρονος του συμβολαιου του ειναι εγγυημένος ή ειναι +1 αμα θελει ο ολυμπιακος να τον ανανεωσει?Πιστευετε μπορούμε να τον αποκτήσουμε και αν ναι θα ηταν καλή προσθήκη?



Νομίζω διετές κλειστό έχει ο Στρελνιεκς


Κάτι άλλο που σκέφτομαι είναι η χρησιμοποίηση του Παππα στο 1 .
Λόγοι
Δεν παίρνει μπάλα ,ρυθμό.ειναι παίχτης μπάλας....Θα βάλω δίπλα του έναν Κουριτς η Μπομπουα στο 2
Δεν βρίσκεις ΤΟΠ άσσο πλέον αλλά και να βρίσκαμε πάλι θα έμενε χωρίς μπάλα.επομενως του δίνω την μπάλα στα χέρια στο 1vs1 είναι καλός, πίεση αμυντική ασκεί,κάποιες ασσιστ έχει και ξεφορτώνεται από πάνω του την μπάλα δίνοντας την σε ικανούς σούτερ

Κουραστικά να τον περιμένω να τον βαφτίζουμε μελλοντικό ηγέτη στο 2.




Phobos&Deimos
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 7 2018, 21:46 ) *
Νομίζω διετές κλειστό έχει ο Στρελνιεκς


Κάτι άλλο που σκέφτομαι είναι η χρησιμοποίηση του Παππα στο 1 .
Λόγοι
Δεν παίρνει μπάλα ,ρυθμό.ειναι παίχτης μπάλας....Θα βάλω δίπλα του έναν Κουριτς η Μπομπουα στο 2
Δεν βρίσκεις ΤΟΠ άσσο πλέον αλλά και να βρίσκαμε πάλι θα έμενε χωρίς μπάλα.επομενως του δίνω την μπάλα στα χέρια στο 1vs1 είναι καλός, πίεση αμυντική ασκεί,κάποιες ασσιστ έχει και ξεφορτώνεται από πάνω του την μπάλα δίνοντας την σε ικανούς σούτερ

Κουραστικά να τον περιμένω να τον βαφτίζουμε μελλοντικό ηγέτη στο 2.



Δεν θα προτιμουσατε κατι σε στυλ Κονιαρη που είναι και πιο μικρός και έχει πραγματα να δείξει?
shtarkws
Η σημερινή εμφάνιση του Ογκαστ, ειδικά αν συνεχιστεί και στα επόμενα ματς, νομίζω ότι μας κάνει να τον σκεφτόμαστε ακόμη για τις 12αδες μας
djibriliant
QUOTE (pan24 @ Jun 7 2018, 16:05 ) *
Για Γκιλ,Νεντοβιτς δεν παιζουμε μονοι μας.Αν δεν εχουν ηδη κλεισει καπου(για Νεντοβιτς ο μανατζερ του ειπε σε δημοσιογραφο οτι εχει υπογραψει στην Αρμανι) και για τους δυο θα ενδιαφερθουν ομαδες με πιο γερο πορτοφολι απο το δικο μας και με πιο σιγουρη παρουσια στο τοπ επιπεδο
Δεν ειναι καθολου σιγουρο οτι μπορουμε να τους παρουμε,πιο πολυ προς το απιθανο ειναι

Για τον Παππα,συγγνωμη κιολας αλλα τι εχει δειξει για να αξιζει τα 550 που παιρνει τωρα η ακομα περισσοτερο τα 600-700 που θα χρειαστει για ανανεωση;
Επειδη κανει 5-10 καλα παιχνιδια καθε χρονο;Και 300 μονο και μονο επειδη ειναι Ελληνας
Ο Φελντειν καλυτερα επαιζε και σωστα εφυγε ως ανεπαρκης.Αν ο Παππας ηταν ξενος θα λεγαμε που παμε με αυτον

Στο σεναριο που καταφερναμε να παρουμε 2 εκ των Παπανικολαου,Παπαπετρου,Βεζενκοφ(το πολυ να καταφερουμε να παρουμε 1 απο αυτους αλλα λεμε τωρα) εδιωχνα τον Παππα με κλειστα ματια

Επειδη δεν προκειται να καταφερουμε να παρουμε 2 απο αυτους τον κραταμε αναγκαστικα γιατι θελουμε Ελληνες αλλα γιατι θεωρουμε πολλα τα 500 του Βουγιουκα,τα 450 του Λεκα,τα 500 του Ντενμον αλλα ειμαστε οκ με τα 550 του Παππα;

Περιμενουμε να βελτιωθει;Ειναι στα 28 και ειναι 5ος χρονος του στην ομαδα,οσο βελτιωθηκε βελτιωθηκε
Ο Λεκα τουλαχιστον εχει καποια περιθωρια βελτιωσης
Ο Ντενμον δινει πραγματα που χρειαζομαστε(σταθερο καλο τριποντο και αμυνα)
Επειδη ειναι Ελληνας;Και ο Βουγιουκας Ελληνας ειναι
Επειδη παιζει;Απο οταν ηρθε ο Τζειμς,δηλαδη απο οταν αποκτησαμε 2αρι αρκετα καλο για βασικο,ο χρονος του Παππα επεσε κατω απο τα 15'
Αν στο 1 αποκτησουμε καποιον καλυτερο του Λεκα η/και στο 2-3 καποιον σε καλυτερη κατασταση απο τον φετινο Λοτζεσκι(πχ Τζανινγκ) σε συνδυασμο με το βασικο 2αρι που ολοι λεμε οτι πρεπει να εχουμε ο Παππας θα παιζει λιγοτερο κι απο τον Βουγιουκα

Πραγματικα με τον Παππα δεν καταλαβαινω το δεσιμο του κοσμου(δεν το λεω για εσενα).Δηλαδη με τον Γκιστ ναι,τωρα ειναι σε πτωση αλλα εχει προσφερει πολλα να το καταλαβω να τον στηριξεις ακομα κι αν παιρνει παραπανω απο οσα αξιζει επειδη εχει δωσει πραγματα
Ο Παππας τι εχει δωσει για να απολαμβανει τετοια ασυλια;

Θα έλεγα οτι υπάρχει ανοχη προς το προσωπο του Παππα και οχι ασυλία, τα στραβα του ολοι τα βλεπουμε και τα παραδεχόμαστε, εγω προσωπικά τον συμπαθώ πολύ αλλά με βάση αυτα που έχει δειξει μου ειναι αδιάφορο αν θα μεινει η θα φύγει, θα προτιμούσα να μεινει καθαρα μονο επειδη είναι Ελληνας,αλλα κλάιν (δεν μπορω να καταλάβω πιο ήταν το πρόβλημα του φέτος μεχρι την ωρα που ηρθε ο Τζειμς ,απο εκει και μετα θα δεχομουν οτι μειωθηκε ο χρόνος του και δεν μπορουσε να παιξει)
EXASFAIROS
Συγγνώμη Παιδιά μια ερώτηση. Ο Παππας δεν μπορεί να παίξει "ασσος"και να πάρουμε δυνατούς τριποντακιδες στο 2?πρεπειναβγαζει Δηλαδή 10 ασσιστ τον αγώνα και δεν μπορεί να παίξει 1vs 1?Δηλαδή δέχομαι τον Τζέιμς να παίρνει 10 επιθέσεις και να κάνει ντου και τον Καλαθη το ίδιο σε σημεία αγώνα και συστήματα Πασκουαλ που φρακάρει η ομάδα στην επιθεση και Δεν μπορεί ο Παππας.γνωμη παντα...
pan24
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 8 2018, 00:20 ) *
Συγγνώμη Παιδιά μια ερώτηση. Ο Παππας δεν μπορεί να παίξει "ασσος"και να πάρουμε δυνατούς τριποντακιδες στο 2?πρεπειναβγαζει Δηλαδή 10 ασσιστ τον αγώνα και δεν μπορεί να παίξει 1vs 1?Δηλαδή δέχομαι τον Τζέιμς να παίρνει 10 επιθέσεις και να κάνει ντου και τον Καλαθη το ίδιο σε σημεία αγώνα και συστήματα Πασκουαλ που φρακάρει η ομάδα στην επιθεση και Δεν μπορεί ο Παππας.γνωμη παντα...

Δεν προτεινει καποιος τον Τζειμς για ασσο
Το μαθαμε το μαθημα μας περσι
Ο Παππας δεν το εχει καθολου με την πασα(ο Τζειμς δεν θελει να πασαρει αλλα οταν το αποφασιζει βγαζει καλες ασσιστ ο Παππας ουτε θελει ουτε μπορει) και εχει πολυ χειροτερο ballhandling
Με τον Παππα στο 1 οι αλλοι θα πιεζουν και θα εχουμε θεμα να περασουμε το κεντρο
Ginobili
προπονητής: OXI o Πασκουάλ..

1) Καλάθης-Κόνιαρης-Καλαιτζάκης
2) Τζέιμς-Ντένμον-Παπάς
3) Χεζόνια-Αντετοκούμπο-Λοτζέσκι
4) Πέιν-Παπαπέτρου-Μήτογλου
5) Ντάνστον-Όγκαστ-Βουγιούκας
manos_89
Με το συμπάθειο, αλλά παίζει να είναι το πιο άκυρο ρόστερ που έχει γραφεί.
Πειν στο 4?
Χεζόνια?
Ginobili
QUOTE(manos_89 @ Jun 7 2018, 22:46 ) *
Με το συμπάθειο, αλλά παίζει να είναι το πιο άκυρο ρόστερ που έχει γραφεί.
Πειν στο 4?
Χεζόνια?

Δεν είναι 5αρι ο Πέιν..προς πληροφόρηση σου.
Ο Χεζόνια σου φαίνεται πολύ καλό για αληθινό προφανώς..
irving
QUOTE(Ginobili @ Jun 8 2018, 00:48 ) *
Δεν είναι 5αρι ο Πέιν..προς πληροφόρηση σου.
Ο Χεζόνια σου φαίνεται πολύ καλό για αληθινό προφανώς..

στο nba ειναι 4. στην ευρωπη 5. στην αμερικη ο γκιστ , ο σινγκλετον, ο μπατιστ και ο βεσελυ επαιζαν στο 3 και στην ευρωπη παιζουν σεντερ. και ο πειν που επαιζε τεσσαρι εδω ειναι πενταρι.
Ginobili
QUOTE(irving @ Jun 7 2018, 22:51 ) *
στο nba ειναι 4. στην ευρωπη 5. στην αμερικη ο γκιστ , ο σινγκλετον, ο μπατιστ και ο βεσελυ επαιζαν στο 3 και στην ευρωπη παιζουν σεντερ. και ο πειν που επαιζε τεσσαρι εδω ειναι πενταρι.

ο Βέσελυ έπαιζε 3 στο ΝΒΑ...μάλιστα...να με συμπαθάς αλλά στους Wizards δεν τον είδα ποτέ να παίζει 3αρι.
Ο Γκιστ δεν ήταν ποτέ 3αρι...στο ΝΒΑ,και στην Ευρώπη πάντα 4αρι ήταν.Στο 5 έχει μετακινηθεί τα τελευταια 2 χρόνια,γιατί γέρασε..."βάρυνε" και είναι πιο αργός 2 ταχύτητες.

Ο Πείν είναι καθαρό 4αρι,είναι πολυ γρήγορος,εκρηκτικός,και επιτίθεται με πρόσωπο στο καλάθι. Δεν έχει post.Το ότι μπορεί να παίξει ΚΑΤΑ ΣΥΝΘΗΚΗ 5 στην Ευρωπη,λόγω αθλητικών προσόντων,δεν τον καθιστά 5αρι.
Επιπλέον δεν είναι άσουτος...χωρίς να ισχυρίζομαι ότι είναι σουτέρ,αλλά από τον Γκιστ που παίζει 8 χρόνια στην Ευρώπη σαν 4αρι,χειρότερος σουτέρ δεν είναι.
manos_89
Ο βέσελυ μέχρι και στην Παρτιζάν το 2010 έπαιζε 3άρι από ότι θυμάμαι.
Επίσης ο Πέην είναι άσουτος γιατί δεν έχει καθόλου 3ποντο. Στην Ευρώπη ειδικά που οι αποστάσεις είμαι μικρές αυτό παίζει ρόλο.
geogian13
1)Καλαθης,Κονιαρης,Λουντζης(Καλαιτζακης δανεικός)
2)Γκρειντζερ,Παππάς
3),Ριβερς,Χαραλαμποπουλος,Θανάσης
4)Σινκγλετον,Μητογλου
5)Γκιστ,Μπουκερ(Μπαγερν) ή Λεσορτ,Ογκαστ
Προπονητής:Τσαβι
ΥΓ Αν το επιτρέπει το μπατζετ θα ήθελα Γιοβιτς, και Κονιαρη αλλο ενα χρόνο στο Παοκ
irving
QUOTE(geogian13 @ Jun 8 2018, 02:04 ) *
1)Καλαθης,Κονιαρης,Λουντζης(Καλαιτζακης δανεικός)
2)Γκρειντζερ,Παππάς
3),Ριβερς,Χαραλαμποπουλος,Θανάσης
4)Σινκγλετον,Μητογλου
5)Γκιστ,Μπουκερ(Μπαγερν) ή Λεσορτ,Ογκαστ
Προπονητής:Τσαβι
ΥΓ Αν το επιτρέπει το μπατζετ θα ήθελα Γιοβιτς, και Κονιαρη αλλο ενα χρόνο στο Παοκ

γκρειντζερ στο 2? και ουσιαστικα 3 γκαρντ + οι μικροι χωρις εναν σουτερ! χωρις δευτερο 4αρι?
βαλε εναν σουτερ στα γκαρντ (εστω ντενμον) και αφου θες δευτερο 4αρι τον μητογλου, βαλε για ασφαλεια αντι του χαραλαμποπουλου ενα καλο 3-4αρι ωστε να καλυψει και το 4 σε περιπτωση που ο μητογλου δεν μπορει στα κρισιμα.

θα θελατε τον πλαις στην ομαδα? εχει συμβολαιο αλλ κουβεντα να γινεται..
mephisto22
Παραθέτω ένα προσαρμοσμένο -- σε σχέση με το προηγούμενο -- ρόστερ.

1 Μιτσιτς, Ερτελ, Κόνιαρης
2 Λεκαβιτσιους, Παππάς
3 Παπανικολάου, Θανασοκουμπος
4 Βεζενκοβ, Οκαρο Γουάιτ, Μήτογλου
5 Λαμπειρι, Γκιστ, Βουγιούκας


geogian13
QUOTE(irving @ Jun 8 2018, 02:20 ) *
γκρειντζερ στο 2? και ουσιαστικα 3 γκαρντ + οι μικροι χωρις εναν σουτερ! χωρις δευτερο 4αρι?
βαλε εναν σουτερ στα γκαρντ (εστω ντενμον) και αφου θες δευτερο 4αρι τον μητογλου, βαλε για ασφαλεια αντι του χαραλαμποπουλου ενα καλο 3-4αρι ωστε να καλυψει και το 4 σε περιπτωση που ο μητογλου δεν μπορει στα κρισιμα.

θα θελατε τον πλαις στην ομαδα? εχει συμβολαιο αλλ κουβεντα να γινεται..

Πιστεύω ότι πρέπει κάποια στιγμή να πάρουν ευκαιρίες οι μικροί.Ο Κονιαρης μου φαίνεται έτοιμος παίκτης(ειδικά αμυντικά) και ο Μητογλου οπότε πήρε την ευκαιρία ηταν τουλάχιστον ισαξιος του Γκάμπριελ.Στο 2 έβαλα απλά ένα παίκτη που μου ήρθε χωρις πολυ σκέψη και είναι η μόνη θέση που με προβληματίζει.Καλό είναι να έχουμε στο μυαλό μας επίσης οτι η ανανέωση Καλαθη θα στερήσει πολλά χρήματα απο το μπάτζετ οπότε δεν υπάρχουν πολλα περιθωρια για υπερβάσεις στις άλλες θεσεις
john wick
Είναι ευκαιρία φέτος το καλοκαίρι να αρπάξουμε τον Παπαπέτρου..
Αφενός γλυτώνουμε μία θέση ξένου (Gabriel) αφετέρου αποδυναμώνουμε τον Ολυμπιακό..
και έτσι θα έχουμε μια 5άδα Ελλήνων (Καλάθης , Παππάς , Παπι , Θανασοκούμπο , Μήτογλου) +τους δανεικούς πιτσιρικάδες +τον Καλαιτζάκη.....
Πιστεύω ότι η σχετικά αναίμακτη (από θέμα αντιδράσεων ερυθρόλευκων οπαδών..) μεταγγραφή του Λοτζέσκι πέρσυ θα βοηθήσει στο να καμφθούν τυχόν ενδοιασμοί από την πλευρά του παίκτη.Βέβαια στην περίπτωση του τον έδιωξε η ομάδα αλλά κ πάλι προσωπικά περίμενα χειρότερα πράγματα...







υ.γ
ακόμα και αν δεν τον πάρουμε , μπορούμε να αυξήσουμε κατά πολύ το μπάτζετ του Ολυμπιακού.. rolleyes.gif
saniboy
1. Calathes - Henry - Kalaitzakis
2. Eriksson - Pappas - Denmon
3. Weems - Antetokounmpo
4. Ndour- Papapetrou - Mitoglou
5. Tobey -Payne - Christidis(Gist)

Φθηνότερο ρόστερ από φέτος με παίχτες με καλό σουτ (Eriksson, Denmon), παιχνίδι με πλάτη (Tobey, Weems) και αθλητικότητα (Νdour, Payne)

Gist μόνο αν πάρει διαβατήριο κ αποδεχθεί ότι θα ναι 5ος ψηλός..

basket72
QUOTE (john wick @ Jun 8 2018, 08:40 ) *
υ.γ
ακόμα και αν δεν τον πάρουμε , μπορούμε να αυξήσουμε κατά πολύ το μπάτζετ του Ολυμπιακού.. rolleyes.gif


Εμένα πάλι γιατί δεν μου λέει τίποτε αν σας αυξήσουμε το μπάτζετ;
Γιατί να έχουμε τέτοια νοοτροπία αλά Ιζνογκούντ;;εε;;
*Οπως έχω γράψει και πιο πάνω ο SF Έρικσον με τη χρονιά που κάνει και διαθέτοντας επιπλέον το μαγικό ισπανικό διαβατήριο είναι πάρα πολύ χλωμό να φύγει από την Ισπανία. Ενώ τον Τόμπι τον έχει στο στόχαστρο η Ουνικάχα και λογικά θα τελειώσει εντός των ημερών.
omlth123
Ξέρει κανείς περίπου πόσο αμείβεται ο Κολόμ ? Τον θεωρώ πολύ καλή επιλογή για μπακ απ του Νικ
stefkorner
QUOTE (omlth123 @ Jun 8 2018, 16:49 ) *
Ξέρει κανείς περίπου πόσο αμείβεται ο Κολόμ ? Τον θεωρώ πολύ καλή επιλογή για μπακ απ του Νικ


μαλλον πορα ειναι καλος ομως(επομενως και ακριβως) ως 10 λεπτα μπακ απ,του Νικ! σε πρωτη φαση κατσε να δουμε σημερα τον ημιτελικο Ουνιξ-Χιμκι ,να ξερουμε αν θα ειναι η ομαδα του στν επομενη ευρωλιγκα ! αν δεν προκριθουν θα μπορουμε να το συζητησουμε σε αλλη βαση... rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.