Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
Johnny Marv
QUOTE(dru_15 @ Mar 7 2019, 07:48 ) *
Ειστε κανα δυο φορουμιτες που ποσταρετε 3 ροστερ την μερα καθε μερα. Γτ το κανετε αυτο.. Μεχρι τι..? Μεχρι να σας πουμε ααα μπραβο ωραιο ροστερ..? Εεε να το πουμε τοτε.


Έχω αρκετό καιρό να ανεβάσω κάτι επειδή ο ελεύθερος μου χρόνος τελευταία είναι περιορισμένος , ωστόσο αυτό το ποστ δεν μπορούσα να το αφήσω ασχολίαστο..

Είσαι σε ένα σαϊτ και σε ένα τοπικ με ΤΙΤΛΟ «προτάσεις για παίκτες/ρόστερ» και έρχεσαι να μας πεις γιατί ανεβάζετε παίκτες και ρόστερ ; Είσαι με τα καλά σου φίλε μου ; Αν δεν γουστάρεις να βλέπεις προτεινόμενα ρόστερ τότε μην μπαίνεις σε αυτό το τοπικ. Απλά είναι τα πράγματα και δεν έχεις το δικαίωμα να επιβάλλεις σε κανέναν τον αριθμό και τη συχνότητα με την οποια θα κάνει προτάσεις . Άκου εκεί ερώτηση ... γιατί ανεβάζουμε 3 ρόστερ την μέρα , αν είναι δυνατόν ?!?!?!? Και ποιον έχεις δει εσυ να ανεβάσει 3 ρόστερ την ημέρα κάθε μέρα ;; Αλλά ακόμα και να το έκανε κάποιος ... μαγκιά του !! Εσυ απλά αγνόησε τον ! Και μην μας λες την μια γιατί 1-2 ανεβάζουν 3 ρόστερ την ημέρα μέχρι να τους πούμε μπράβο και μετά λες είμαι νευριασμένος επειδή αυτοί οι 1-2 δεν δέχονται κριτικοί ! Γιατί δεν είπες αυτό!!!
Thodoros
QUOTE (stefkorner @ Mar 7 2019, 13:04 ) *
ο αντιλογος ειναι παντα θεμιτος και εγω προσωπικα μεσα απο αντιλογο πολλες φορες βλεπω πραγματα που δεν ειχα δωσει προσοχη η την δεουσα σημασια και αναθεωρω !πχ για Παππα που τον εβγαζα εκτος τοσο καιρο ,τωρα αρχιζω και τον ξαναβαζω ,γιατι δεχομαι το επιχειρημα οτι ειναι παρα πολυ δυσκολο να αποδεσμευθει για τους χ-ψ λογους !

υπαρχει μια διαφορα αναμεσα στον αντιλογο που γινεται με επιχειρηματα και σε αυτον που γινεται χωρις χειροπιαστα στοιχεια η γνωση της πραγματικοτητας !
ε τωρα οταν ο αλλος για να σε αποδομησει σου παρομοιαζει Ουντο με Ντονσιτς η Χαρντεν ,διαλογος δεν γινεται !
οταν θελουμε να κανουμε αντιλογο ας γνωριζουμε και πως εχουν διαμορφωθει τα δεδομενα ! κ αν δεν γνωριζουμε ας μπουμε στον κοπο να ψαξουμε!εγω ετσι λειτουργω τουλαχιστον !
οπως ειπα και πιο πριν,αν προτεινα τον συμπαικτη του Ουντο-τον Τζο Ινγκλις ,θα αντιδρουσε ο Θεοδωρος
η ο καθε Θεοδωρος ( ; )
δεν νομιζω..! μπορει μαλιστα να εμοιαζε και ως μετρια λυση για βασικος σε εμας ,ετσι οπως θα τον θυμοντουσαν πολλοι απο την παρουσια του σε Μπαρτσα και τελευταια Μακαμπι !
η πραγματικοτητα ομως ειναι οτι το 2019 στο nba ,ο Ουντο παιζει απο ελαχιστα εως καθολου και αμοιβεται με το 1/3 του συμβολαιου του Ινγκλις,ο οποιος παιζει κατα μεσο ορο 31.5 λεπτα στους Τζαζ


Άκου φίλε μάλλον έχει άπειρο χρόνο (φαντάζομαι) και έτσι λες δεν γράφω εκεί ότι μου κατεβάζει , σε αυτό δεν μπορώ να σου πω κάτι μπορείς να κάνεις ότι γουστάρεις με τον χρόνο σου και να βάζεις και 100 σχήματα αν θες, καλό όμως είναι να μάθεις να δέχεσαι την κριτική από άλλα άτομα όταν μάλιστα αυτό που λες δεν βγάζει καν νόημα, ότι έχεις βάλει είναι αποτέλεσμα μιας σκέψεις δικιά σου και όχι τόσο ορθολογικής εδώ που τα λέμε ( έχω καταλάβει τι θες να πεις αλλά σου λέω τι είναι το σωστό και δεν βλέπω ανταπόκριση).

Απ το άλλο μέλος που πόσταρε , αυτό που κατάλαβα εγώ με την μια! ( χωρίς να χρειάζεται να το διαβάσω 4 φορές όπως κάνεις εσύ με τα δικά μου ) είναι ότι είχε πρόβλημα όχι στο ότι διαβάζει σχήματα αλλά διαβάσει ασυνάρτητα πλάνα που δεν έχουν κάποια βάση , πέρα από προσωπική επιθυμία ... ότι πχ. εγώ θέλω εκείνον τον παίκτη , όμως ο παίκτης στην ουσία είναι πολύ μακριά ως στόχος.
Πόσο μάλλον όταν ξέρεις πόσο περίπου χρήματα θα μπουν!

Όσο για τον παίκτη πάνω που λες δεν νομίζω ότι είναι δύσκολο να βρω που παίζει τι κάνει. οπότε ναι αν βάλεις κάποιον που έχει χρόνο και ρόλο εκεί προφανώς θα έλεγα το ίδιο ...όσο για ένα άλλο πόστ τι κοινό έχει ο Χάρντεν και ο Ουντο , νομίζω ότι έχουν συμβόλαιο και παίζουν με ομάδες στο nba (μάλλον με τον Παναθηναικό δεν έχουν κανένα κοινό )
Λοιπόν δεν είμαι εγώ αυτός που είπε το Λογικό :
'' Εγω τον Κιλπατρικ τον προτεινω εδω και καιρο ,με την προοπτικη να ανεβαινει συνεχως και το καλοκαιρι η τιμη του να βρεθει στο 1M ! '' και καθώς ο παίκτης αυτός ήταν χειρότερος από τον Ντειμον που αξίζει 500χιλ αλλά εγώ το θέλω Τέλος!

Αν δεν τρολλάρεις ανησυχώ για εσένα bro
To ανησυχητικό είναι τα υποστηρίζεις με σθένος κι όλας αυτό που επιθυμείς ( να θυμίσω ότι το επιθυμώ δεν είναι πάντα και το σωστό ή λογικό , μπορεί δλδ η επιθυμία μου να είναι παράλογη ) ...προφανώς και αν ο Ουντο πει έρχομαι ευρώπη ο Παναθηναικός δεν θα είναι η πρώτου επιλογή ... όχι αυτό το αστείο τόσα έχω τόσα σου δίνω τόσα δίνω στο Νικ δεν περνάει ως λογικό... Βασικά δεν ξέρω αν πρέπει να σου απαντήσω .

Φυσικά από πλευρά σου πριν είδα κάτι σχόλια του στιλ ( Θόδωρε όπου γράφεις γίνεται ένας κακός χαμός , είσαι τοξικός είναι γενικά αναγνωρισμένο αυτό ) μήπως ήρθε η ώρα το ψάξεις λίγο ... γιατί θέλεις να κρίνεις αλλά να μην κριθείς.

ΥΓ. Σου κάνω κακό οπότε λέω να μην σε ταράζω ,το σταματάω εδώ! biggrin.gif
stefkorner
QUOTE (Johnny Marv @ Mar 7 2019, 20:41 ) *
Έχω αρκετό καιρό να ανεβάσω κάτι επειδή ο ελεύθερος μου χρόνος τελευταία είναι περιορισμένος , ωστόσο αυτό το ποστ δεν μπορούσα να το αφήσω ασχολίαστο..

Είσαι σε ένα σαϊτ και σε ένα τοπικ με ΤΙΤΛΟ «προτάσεις για παίκτες/ρόστερ» και έρχεσαι να μας πεις γιατί ανεβάζετε παίκτες και ρόστερ ; Είσαι με τα καλά σου φίλε μου ; Αν δεν γουστάρεις να βλέπεις προτεινόμενα ρόστερ τότε μην μπαίνεις σε αυτό το τοπικ. Απλά είναι τα πράγματα και δεν έχεις το δικαίωμα να επιβάλλεις σε κανέναν τον αριθμό και τη συχνότητα με την οποια θα κάνει προτάσεις . Άκου εκεί ερώτηση ... γιατί ανεβάζουμε 3 ρόστερ την μέρα , αν είναι δυνατόν ?!?!?!? Και ποιον έχεις δει εσυ να ανεβάσει 3 ρόστερ την ημέρα κάθε μέρα ;; Αλλά ακόμα και να το έκανε κάποιος ... μαγκιά του !! Εσυ απλά αγνόησε τον ! Και μην μας λες την μια γιατί 1-2 ανεβάζουν 3 ρόστερ την ημέρα μέχρι να τους πούμε μπράβο και μετά λες είμαι νευριασμένος επειδή αυτοί οι 1-2 δεν δέχονται κριτικοί ! Γιατί δεν είπες αυτό!!!


δεν του αρκουσε να μας πει οτι μας βρισκει κουραστικους ! αυτο σεβαστο θα ηταν,κατα καποιο τροπο !
ψαχνουμε και την επιβεβαιωση ,να ξερεις !βαζουμε 30 ροστερ ,μεχρι να βρεθει καποιος να πει μπραβο ! αλλιως δεν κοιμομαστε τα βραδια tongue.gif

ετσι σκεφτεται ο φιλος ,ισως με τετοια κριτηρια να συμμετεχει ο ιδιος και να θεωρει οτι ετσι λειτουργουν κ οι αλλοι!
εγω παντως να πω οτι «ξεσπαω» σε αυτο το θρεντ με τις προτασεις,γιατι προσφεται για καθαρα μπασκετικες κουβεντες ! εδω μπορουμε να μιλαμε μονο για παικτες !να κουβεντιαζω για παικτες μου αρεσει περισσοτερο απ το καθε τι,για αυτο αφιερωνω τοσο απο τον χρονο μου σε αυτο ! δεν ανταγωνιζομαστε μεταξυ μας ποιος θα παρουσιασει το πιο ομορφο ροστερ,αν αυτο καταλαβε ο dru η ο θοδωρος η οποιοσδηποτε !
προσωπικα γουσταρω να εμφανιζονται και ο sc13 η exasfairos (ενδεικτικα αναφερω δυο μελη που σχεδον αποκλειστικα για ροστερ ποσταρουν) και να βαζουν 10 ροστερ την μερα !σιγα μην σκεφτουμε οτι θα μας παρουν καμια δοξα ! ημαρτον δηλαδη..!
βρισκω προσβλητικα ολα οσα εγραψε και υπονοησε ο dru,αλλα δεν θα επεκταθω αλλο!ηδη αρκετα το αναλυσαμε !
εδω ειπαμε,μιλαμε για παικτες και ροστερακια !και σ οποιον αρεσει cool.gif
αν βεβαια αποφασισουν οι μοντ καποιο στιγμη να το κλειδωσουν επειδη καποιοι χαλιουνται τοσο (παρολο που μπαινουν να διαβασουν τι ποσταρουμε..) παλι σεβαστο θα ειναι απο εμενα !
Thodoros
QUOTE (SoldierOfFortune @ Mar 7 2019, 13:28 ) *
Βρε παιδιά χάνουμε το νόημα. Το φόρουμ λέγεται προτάσεις για ρόστερ. Αν ο άλλος θέλει να ανεβάζει 27473882 ρόστερ κάθε μέρα με παίκτες μέσα όπως ο χαρντεν , μια χαρά μπορεί. Από εκεί και πέρα τα ρόστερ των παιδιών μια χαρά ενδιαφέρον έχουν. Πρώτον γιατί μαθαίνουνε κάνα παίκτη και δεύτερον γιατί κάποια έχουν όντως πολύ καλές προοπτικές.

Όσον αφορά το ρόστερ τώρα. Εγώ θα επιμείνω ότι θέλω για δεύτερο το Χάντερ. Έχει εξελιχτεί πολύ και για μένα αξίζει μια ευκαιρία ακόμα


Χάρντεν θέλεις να πεις έτσι ! άτιμο το T9 αλλά εγώ σε έπιασα! Ναι έχεις δίκιο και εγώ το λέω κάτι μήνες τώρα ,ότι είναι ιδανικός παίκτης για πίσω από τον Νικ ... ε ήρθε η ώρα του να παίξει και σε μεγάλη ομάδα πλέον
@stefkorner φτιάξε ρε αδελφέ ένα ροστεράκι με τρίο! τον Σλούκα. tongue.gif rolleyes.gif

Από χθες έχεις να βάλεις !
stefkorner
QUOTE (Thodoros @ Mar 7 2019, 20:31 ) *
Αν δεν τρολλάρεις ανησυχώ για εσένα bro


γυρνα το στην μπαλιτσα αδελφε ! ποδοσφαιροκουβεντα!ξερεις εσυ
για την Παναθα,τον Μπουζουκη -τον Χατζηγιοβαννη και τον Μακεντα !
φιλικα στο λεω ,φαινεται να σου ταιριαζει πολυ καλυτερα!

ενδεχομενως και να τρολλαρω τωρα !οποτε μην ανησυχεις τοσο wink.gif

QUOTE (Thodoros @ Mar 7 2019, 21:40 ) *
Χάρντεν θέλεις να πεις έτσι ! άτιμο το T9 αλλά εγώ σε έπιασα! Ναι έχεις δίκιο και εγώ το λέω κάτι μήνες τώρα ,ότι είναι ιδανικός παίκτης για πίσω από τον Νικ ... ε ήρθε η ώρα του να παίξει και σε μεγάλη ομάδα πλέον
@stefkorner φτιάξε ρε αδελφέ ένα ροστεράκι με τρίο! τον Σλούκα. tongue.gif rolleyes.gif

Από χθες έχεις να βάλεις !


δεν σου εφτανα εγω ,αρχισες να ειρωνευεσαι και οποιον τυγχανει να συμφωνει μαζι μου ; νταξει ,καταλαβαμε !
αλλωστε δεν ειναι η πρωτη φορα που επιχειρεις να μπαχαλοποιησεις ενα τοπικ ! εχω παρατηρησει οτι το εχεις κανει κ αλλες φορες,τοτε που η εμμονικοτητα σου στρεφοταν σε αλλους χρηστες !αυτη την φορα ετυχε να ειμαι εγω !
εγω ομως σε παρακαλω να σταματησεις εδω ! θελω να μιλαω για μπασκετακι-για παικτες /ροστερ !σεβασου το !ευχαριστω
Nemesakos
Thodore

Ο stef εννοούσε πως όλο αυτό το διάστημα ο Κιλπάτρικ έπαιζε χειρότερα από τον Ντένμον των 500. Όχι ότι είναι χειρότερος. Παρερμήνευσες. Και σε μένα αρέσει ο Κιλπάτρικ και προφανώς θα ήθελα να παραμείνει. Το ότι δεν αρέσει σε σένα είναι δεκτό. Ένα είναι αυτό.

Δεύτερον όποιος παίζει στο NBA δεν έχει το ίδιο στάτους με έναν άλλο που παίζει στο ΝΒΑ. Συγκρίσιμα μεγέθη δεν μπορεί να είναι ο Χάρντεν με τον Ούντο. Αν ήταν έτσι ούτε ο Κιλπάτρικ θα ερχόταν ούτε κανένας άλλος όχι μόνο στον Παναθηναϊκό αλλά σε όλη την Ευρώπη. Το ότι έχουν συμβόλαια στο ΝΒΑ τι σημαίνει? Ότι θα έχουν κ του χρόνου? Ή ότι αποκλείεται να μείνουν ελεύθεροι? Και ο Λάρκιν είχε πέρσι συμβόλαιο μετά από καλή χρονιά στην Μπασκόνια αλλά παρόλα αυτά γύρισε στην Ευρώπη και την Εφές. Το ίδιο προβλέπεται να γίνει και με τον Ουοναμέικερ. Γιατί όχι με τον Ούντο?

Τρίτον ο Ούντο προφανώς και μπορεί να είναι στόχος του Παναθηναϊκού. Το αν θα καταλήξει στην Ρεάλ ή την ΤΣΣΚΑ ή την Φενέρ δεν μπορώ να το ξέρω και δεν θα το εξετάσω. Αν βγει στην αγορά ο Παναθηναϊκός μπορεί να τον χτυπήσει. Αν ζητήσει τον ουρανό με τα άστρα θα πάει παρακάτω. Δεν θα είναι κ η πρώτη φορά.

Άλλωστε εδώ σε αυτό το τόπικ οι περισσότεροι φτιάχνουν ορθολογικά και δόκιμα ρόστερ και πάντα με την απαραίτητη οικονομική προσοχή με δεδομένο πως η ομάδα θέλει να επιστρέψει στο φ4. Που αν τελικά γίνει στην Αθήνα θα έχει κ ένα κίνητρο παραπάνω. Δεν πρότεινε κανείς τον Χάρντεν ή τον Γιάννη στην ομάδα. Τον Ούντο που παίζει δεν παίζει πρότειναν.
stevebucknall11
Ένα ροστεράκι με τον Στρέλνιεκς (που είναι της μόδας) κι εφτά ξένους (με έβδομο μόνο για Ευρωλίγκα τον Λάνγκφορντ) εντός των οικονομικών δυνατοτήτων της ομάδας:
Καλάθης Π. Χένρυ
Στρέλνιεκς Λάνγκφορντ Παππάς
Παπαπέτρου Χάρισον Αντετοκούνμπο
Ίμπανκς Μήτογλου
Μίκυ Άλεκ Μπράουν Παπαγιάννης
basket72
QUOTE (Nemesakos @ Mar 7 2019, 15:23 ) *
...Τον Ούντο που παίζει δεν παίζει πρότειναν.


Μιλάμε για τον πλέον κυρίαρχο σέντερ που έχει περάσει από τη διοργάνωση την τελευταία πενταετία (για να μην πω δεκαετία).
Είναι δεδομένο ότι θα τον διεκδικήσουν οι πλουσιότερες ομάδες της Ευρώπης.
Αν ο Παναθηναϊκός πάει σε αύξηση προϋπολογισμού σε επίπεδα Παύλου- Θανάση, θα έχει τις ελπίδες του.
Nemesakos
QUOTE (basket72 @ Mar 7 2019, 15:58 ) *
Μιλάμε για τον πλέον κυρίαρχο σέντερ που έχει περάσει από τη διοργάνωση την τελευταία πενταετία (για να μην πω δεκαετία).
Είναι δεδομένο ότι θα τον διεκδικήσουν οι πλουσιότερες ομάδες της Ευρώπης.
Αν ο Παναθηναϊκός πάει σε αύξηση προϋπολογισμού σε επίπεδα Παύλου- Θανάση, θα έχει τις ελπίδες του.


Νομίζω ότι η ουσία του ποστ μου δεν είναι αν θα τον πάρει ο Παναθηναϊκός ή αν μπορεί να τον πάρει.
Ουσιαστικά για το πόσο διαφορετικό είναι το στάτους του Ούντο με τον Χάρντεν που αναφέρθηκε έγραψα. Αδόκιμη η σύγκριση και εξού κ η ανάλυση.



Thodoros
QUOTE (basket72 @ Mar 7 2019, 15:58 ) *
Μιλάμε για τον πλέον κυρίαρχο σέντερ που έχει περάσει από τη διοργάνωση την τελευταία πενταετία (για να μην πω δεκαετία).
Είναι δεδομένο ότι θα τον διεκδικήσουν οι πλουσιότερες ομάδες της Ευρώπης.
Αν ο Παναθηναϊκός πάει σε αύξηση προϋπολογισμού σε επίπεδα Παύλου- Θανάση, θα έχει τις ελπίδες του.



Δεν είναι για όλους κατανοητό αυτό (έτσι φαίνεται) και το λέω χωρίς να φοράω γυαλιά ομάδας! Αν και θεωρώ τον εαυτό μου οπαδό.

Για κάποιο λόγο βγάλαμε άλλα στοιχεία ως σημαντικά και δεν βλέπουμε τα γεγονότα δλδ πήρε την κούπα στην Ευρώπη παίζοντας στην καλύτερη ομάδα (όχι σε Μπασκόνια) και όπως και να το κάνουμε καλοί έξυπνοι ψηλοί δεν υπάρχουν αυτήν την στιγμή δεν έχει καμία σχέση με τον Ντειβις ας πούμε που έβλεπα σε πολλά σχήματα και μάλιστα με υπεραξίες κοντά στα 1.4Μ ... ούτε ο 1ος θα είναι ούτε ο τελευταίος που θα γυρίσει πίσω μετά από μια μέτρια χρονιά στο καλύτερο πρωτάθλημα του κόσμου ( αν γυρίσει δλδ γιατί ούτε αυτό το ξέρουμε, υποθέτουμε! )...όμως το κασέ του δεν θα είναι μειωμένο πλέον, έχει αποδείξει στην ευρωπαϊκή αγορά τι αξίζει! Η Σύγκριση με τον Κιλ Πάτρικ είναι άστοχη επειδή ο παίκτης δεν ήταν ενεργός τώρα μιλάμε για μια διαφορετική περίπτωση, o ίδιος κάνει το πρόγραμμα τις ομάδας (άσχετα με τον χρόνο που έχει) όμως είναι δουλεμένος δεν χρειάζεται προσαρμογή και έχει και την γνώση πως παίζετε το τόπι εδώ ...δεν θα του πάρει χρόνο να παίξει καλά!
Όλα αυτά αν τα υπολογίσεις θα δεις ότι η περίπτωση του μόνο εύκολη δεν είναι και ο Παναθηναϊκός δεν αποτελεί και η καλύτερη λύση για τον ίδιο. Ένα συμβόλαιο κοντά στα 2.2 μπορούν όλες οι μεγάλες ομάδες να το δώσουν και περισσότερα.

Άλλο πράγμα να πούμε ότι μπορούμε να κάνουμε μια προσπάθεια και άλλο να τον βάζουμε σαν πιθανό στόχο του καλοκαιριού στα σχήματα.
Thodoros
QUOTE (Nemesakos @ Mar 7 2019, 16:10 ) *
Νομίζω ότι η ουσία του ποστ μου δεν είναι αν θα τον πάρει ο Παναθηναϊκός ή αν μπορεί να τον πάρει.
Ουσιαστικά για το πόσο διαφορετικό είναι το στάτους του Ούντο με τον Χάρντεν που αναφέρθηκε έγραψα. Αδόκιμη η σύγκριση και εξού κ η ανάλυση.


Η Συζήτηση ξεκίνησε επειδή ο Ουντο είναι σε πρόταση ομάδας για την επόμενη χρονιά ! Όχι ως σύγκριση όπως έγραψες!

Δεν είπα πουθενά ότι ο Ουντο είναι ίδιας αξίας με τον Χάρντεν. Είπα απλά ( εφόσον με ρώτησες) ότι το κοινό που έχουν είναι ότι παίζουν στο nba (ούτε για χρόνο μίλησα ούτε για απόδοση) .



Nemesakos
Θεωρώ πως χάνεις την ουσία πάντως.

Δεν νομίζω ότι το τόπικ αυτό είναι στόχοι του Παναθηναϊκού. Αλλά τι θα ήθελε ο καθένας μας να δει στον Παναθηναϊκό. Αλίμονο αν κάναμε εμείς προτάσεις. laugh.gif
akratacity
QUOTE (stevebucknall11 @ Mar 7 2019, 15:51 ) *
Ένα ροστεράκι με τον Στρέλνιεκς (που είναι της μόδας) κι εφτά ξένους (με έβδομο μόνο για Ευρωλίγκα τον Λάνγκφορντ) εντός των οικονομικών δυνατοτήτων της ομάδας:
Καλάθης Π. Χένρυ
Στρέλνιεκς Λάνγκφορντ Παππάς
Παπαπέτρου Χάρισον Αντετοκούνμπο
Ίμπανκς Μήτογλου
Μίκυ Άλεκ Μπράουν Παπαγιάννης

Καλο ροστερ αλλα δεν νομιζω οτι ειναι εντος των τωρινων οικονομικων δυνατοτητων της ομαδας. Πιο συγκεκριμενα εχει μεσα τον Μικι και τον Χενρι που το καλοκαιρι θα κοστιζουν σιγουρα αρκετα πανω απο το εκατομμυριο ενω και ο Στρελνιεκς των 800 φετος καπου εκει θα κινηθει.

Εκτος αυτου ο Χενρι δεν θα ερχοταν ποτε για μπακ απ ασε που τον βλεπω να περναει απεναντι.
stevebucknall11
QUOTE (akratacity @ Mar 7 2019, 16:48 ) *
Καλο ροστερ αλλα δεν νομιζω οτι ειναι εντος των τωρινων οικονομικων δυνατοτητων της ομαδας. Πιο συγκεκριμενα εχει μεσα τον Μικι και τον Χενρι που το καλοκαιρι θα κοστιζουν σιγουρα αρκετα πανω απο το εκατομμυριο ενω και ο Στρελνιεκς των 800 φετος καπου εκει θα κινηθει.

Εκτος αυτου ο Χενρι δεν θα ερχοταν ποτε για μπακ απ ασε που τον βλεπω να περναει απεναντι.

Για την αξία του Μίκυ ποντάρω στο ότι κάποιες ομάδες δεν θα ψάχνουν για σέντερ (υποθέτω Ρεάλ, Μπάρτσα, Φενέρ), ενώ κάποιες άλλες που θα ψάχνουν θα θέλουν κάτι πιο βαρύ από Μίκυ (π.χ. ΤΣΣΚΑ). Επίσης, κι εγώ πιστεύω ότι κάποιος λεφτάς θα βρεθεί να φέρει τον Ούντο στην Ευρώπη ή κάποιον άλλον βαρβάτο σέντερ, όπως τον Χάμιλτον που παίζει Κίνα. Οπότε ίσως περισσέψει κανένα ψιχουλάκι και για μας τους φτωχούς. Για τον Χένρυ προυπολογίζω κοντά στο εκατομμύριο όντως και πιστεύω ότι θα παίρνει αρκετό χρόνο μαζί με τον Καλάθη, σε σχήματα με 2 ή 3 γκαρντς, αν ληφθεί υπόψη ότι τα δυάρια που βάζω είναι όλοι Ι4-Ι5 (Στρέλνιεκς, Λάνγκφορντ, Παππάς). Τέλος, όταν γράφω εντός των οικονομικών δυνατοτήτων, υπονοώ μια μικρή υπέρβαση της τάξης του 1 εκ. . tongue.gif
stefkorner
QUOTE (Thodoros @ Mar 7 2019, 22:25 ) *
Για κάποιο λόγο βγάλαμε άλλα στοιχεία ως σημαντικά και δεν βλέπουμε τα γεγονότα δλδ πήρε την κούπα στην Ευρώπη παίζοντας στην καλύτερη ομάδα (όχι σε Μπασκόνια) και όπως και να το κάνουμε καλοί έξυπνοι ψηλοί δεν υπάρχουν αυτήν την στιγμή δεν έχει καμία σχέση με τον Ντειβις ας πούμε που έβλεπα σε πολλά σχήματα και μάλιστα με υπεραξίες κοντά στα 1.4Μ ... ούτε ο 1ος θα είναι ούτε ο τελευταίος που θα γυρίσει πίσω μετά από μια μέτρια χρονιά στο καλύτερο πρωτάθλημα του κόσμου ( αν γυρίσει δλδ γιατί ούτε αυτό το ξέρουμε, υποθέτουμε! )...όμως το κασέ του δεν θα είναι μειωμένο πλέον, έχει αποδείξει στην ευρωπαϊκή αγορά τι αξίζει!
Όλα αυτά αν τα υπολογίσεις θα δεις ότι η περίπτωση του μόνο εύκολη δεν είναι και ο Παναθηναϊκός δεν αποτελεί και η καλύτερη λύση για τον ίδιο. Ένα συμβόλαιο κοντά στα 2.2 μπορούν όλες οι μεγάλες ομάδες να το δώσουν και περισσότερα.

Άλλο πράγμα να πούμε ότι μπορούμε να κάνουμε μια προσπάθεια και άλλο να τον βάζουμε σαν πιθανό στόχο του καλοκαιριού στα σχήματα.


αν μιλουσες ετσι ψυχραιμα και με επιχειρηματα εξ αρχης ,ξερεις τι ωραια θα συνεννοουμασταν ;
επισης αν ειχες δει ,ολα οσα εχω γραψει ως επεξηγηση της προτασης μου !
εχω πει λοιπον για Ουντο,πως οπως και να ειναι-οπως και να τελειωσει την σεζον και 2.2 να του προσφερεις ,πιθανοτατα να σου πει οχι και να ψαξει για 3+ μυρια σε αλλη τοπ ομαδα της Ευρωπης !
ομως η ουσια της προτασης βασικα ποια ειναι ,σε αυτο που λεω εγω και ο Νεμεσακος ;
οτι πρεπει να πας να χτυπησεις την πορτα σε τετοιους παικτες και ποτε δεν ξερεις τι απαντηση θα παρεις ! ενας μπορει να την δει αλλιως και να σου κατσει η καλη..!

το λεω για πολλοστη φορα ! φετος φυγαν σε σεντερ πανω απο 2.5 μυρια ,σε 5 σεντερ,μαζι με τον Πειν !
θα μπορουσαμε με 2 μυρια να ειχαμε θεωρητικα εναν τοπ για την Ευρωπη σεντερ ,να βγαζει 30λεπτα σαν βασικος !
δεν ειναι λοιπον τοσο θεμα μπατζετ,αλλα ειναι βασικα θεμα προσεγγισης..!βγαινει και δευτερο συμβολαιο των 2 μυριων ,με το ιδιο μπατζετ !δεν ειναι απαραιτητο να πεσουν λεφτα της εποχης Παυλου&Θαναση ,που ειπε ο basket72
basket72
QUOTE (Nemesakos @ Mar 7 2019, 16:10 ) *
Νομίζω ότι η ουσία του ποστ μου δεν είναι αν θα τον πάρει ο Παναθηναϊκός ή αν μπορεί να τον πάρει.
Ουσιαστικά για το πόσο διαφορετικό είναι το στάτους του Ούντο με τον Χάρντεν που αναφέρθηκε έγραψα. Αδόκιμη η σύγκριση και εξού κ η ανάλυση.



Γράφεις ότι ο Ούντο μπορεί να είναι στόχος του Παναθηναϊκού και το στηρίζεις λέγοντας παρακάτω ότι δεν παίζει και πολύ στο ΝΒΑ.
Επ΄αυτού σου απάντησα.
Ο Ούντο δεν μπορεί να είναι στόχος του Παναθηναϊκού με τα λεφτά που παίζουν από τη στιγμή που ανέλαβε ο Δ.Γ.
Από τον Γκιστ των 900 χιλ. δηλαδή θα πάτε στον Ούντο των 2.5+.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Mar 7 2019, 23:51 ) *
Από τον Γκιστ των 900 χιλ. δηλαδή θα πάτε στον Ούντο των 2.5+.


O Γκιστ των 900 χιλ που ηταν συνεπικουρουμενος φετος απο τον Λασμε των 600 και τον Ιαν των 500*
αθροισμα 2μυρια αυτοι..
basket72
QUOTE (stefkorner @ Mar 7 2019, 17:17 ) *
το λεω για πολλοστη φορα ! φετος φυγαν σε σεντερ πανω απο 2.5 μυρια ,σε 5 σεντερ,μαζι με τον Πειν !
θα μπορουσαμε με 2 μυρια να ειχαμε θεωρητικα εναν τοπ για την Ευρωπη σεντερ ,να βγαζει 30λεπτα σαν βασικος !
δεν ειναι λοιπον τοσο θεμα μπατζετ,αλλα ειναι βασικα θεμα προσεγγισης..!βγαινει και δευτερο συμβολαιο των 2 μυριων ,με το ιδιο μπατζετ !δεν ειναι απαραιτητο να πεσουν λεφτα της εποχης Παυλου&Θαναση ,που ειπε ο basket72


Η αλήθεια είναι ότι μιλώντας για τον Ούντο κάνεις μερικά άλματα Στεφ.
Π.χ λες σε κάποιο ποστ ότι θα του δώσεις τα 2.2 που παίρνει ο Καλάθης λες κι είναι κάποιο έξτρα ατού αυτό. Θα τον κολακεύσει θες να πεις αν δει ότι του δίνεις τα ίδια λεφτά που παίρνει ο Νικ; Κανείς χθεσινός είναι ο Ούντο; Σου θυμίζω ότι μιλάμε για παίκτη που έτριξε τα δόντια στην Ευρωλίγκα όταν δεν τον ανέδειξε πολυτιμότερο του F4. Ξέρει καλά το πόσο επιδραστικός μπορεί να είναι.

Σε άλλο σου ποστ συμψηφίζεις τα ποσά που πήρανε τα 5 σέντερ μαζί. Δεν πάει έτσι το πράγμα όχι μόνο φορολογικά αλλά και σε επίπεδο στελέχωσης.
Σε άλλο σημείο λες ότι δεν χάνεις τίποτε να του προσφέρεις συμβόλαιο στον Παναθηναϊκό και ποτέ δεν ξέρεις.
Σε αυτό δεν έχω να σου απαντήσω κάτι ειλικρινά. Είναι η πρώτη φορά που το βλέπω ως επιχείρημα. biggrin.gif
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Mar 8 2019, 00:13 ) *
Η αλήθεια είναι ότι μιλώντας για τον Ούντο κάνεις μερικά άλματα Στεφ.
Π.χ λες σε κάποιο ποστ ότι θα του δώσεις τα 2.2 που παίρνει ο Καλάθης λες κι είναι κάποιο έξτρα ατού αυτό. Θα τον κολακεύσει θες να πεις αν δει ότι του δίνεις τα ίδια λεφτά που παίρνει ο Νικ; Κανείς χθεσινός είναι ο Ούντο; Σου θυμίζω ότι μιλάμε για παίκτη που έτριξε τα δόντια στην Ευρωλίγκα όταν δεν τον ανέδειξε πολυτιμότερο του F4. Ξέρει καλά το πόσο επιδραστικός μπορεί να είναι.

Σε άλλο σου ποστ συμψηφίζεις τα ποσά που πήρανε τα 5 σέντερ μαζί. Δεν πάει έτσι το πράγμα όχι μόνο φορολογικά αλλά και σε επίπεδο στελέχωσης.
Σε άλλο σημείο λες ότι δεν χάνεις τίποτε να του προσφέρεις συμβόλαιο στον Παναθηναϊκό και ποτέ δεν ξέρεις.
Σε αυτό δεν έχω να σου απαντήσω κάτι ειλικρινά. Είναι η πρώτη φορά που το βλέπω ως επιχείρημα. biggrin.gif


εκπλησσομαι ,που ριχνεις νερο στον μυλο του φιλτατου Θοδωρου..τραβοντας τοσο το θεμα Ουντο!δεν περιμενα να το υπεραναλυσουμε τοσο πιανοντας το κομματι κομματι !

τα αλματα της σκεψης που ακριβως τα ειδες ; και στα τρια σκελη που αναφερεις για το ιδιο χρηματικο ποσο μιλαω !
πανω απο 2.5 μυρια φυγαν φετος για την θεση του σεντερ με μπατζετ 8,5 μυριων ! ορμωμενος απ αυτο λεω ,οτι ειναι θεμα του πως επιλεγεις να επιμερισεις τα λεφτα ! θα μπορουσαμε υποθετικα να ειχαμε 2 παικτες !εναν βασικο των 2 μυριων! εναλλακτικα! τι ακριβως δεν καταλαβαινεις απ ολο αυτο;

θα ελαγα οτι 2.2 ειναι το μαξιμουμ ποσο που μπορουμε να προσφερουμε ,και με αυτα πονταρουμε σε 2-3 τοπ περιπτωσεις !
και αν ενδιαφερεται καποιος και κολακευεται οπως λες ,τοτε καλως !πιθανοτατα κανενας !
πολυ απλα εγω και ο Νεμεσακος λεμε οτι δεν χανουμε τιποτα με το να προσπαθησουμε ! δεν θα προτεινεις το 1/5 απο το μεγιστο δυνατο που μπορει να βρει στην αγορα ! αλλα ενα 20-25 % λιγοτερο ισως !

δεν τον ειπα χθεσινο τον Ουντο ,ουτε να τον πιασουμε κοροιδο!αυτα ειναι δικες σου ερμηνειες
Nemesakos
QUOTE (basket72 @ Mar 7 2019, 17:51 ) *
Γράφεις ότι ο Ούντο μπορεί να είναι στόχος του Παναθηναϊκού και το στηρίζεις λέγοντας παρακάτω ότι δεν παίζει και πολύ στο ΝΒΑ.
Επ΄αυτού σου απάντησα.
Ο Ούντο δεν μπορεί να είναι στόχος του Παναθηναϊκού με τα λεφτά που παίζουν από τη στιγμή που ανέλαβε ο Δ.Γ.
Από τον Γκιστ των 900 χιλ. δηλαδή θα πάτε στον Ούντο των 2.5+.


Ρε συ basket72 πιανεσαι απο λέξεις κ βγάζεις ένα άλλο συμπέρασμα αλλά χάνεις το νόημα.

Για μένα κάθε παίκτης ειναι στόχος είτε του παο είτε του ολυμπιακού. Αλλά όλη η κουβεντα δεν έχει να κάνει με το αν μπορεί να τον πάρει ο Παναθηναϊκός η οχι. Η κουβέντα ξεκινήσε με το στάτους του παίκτη. Κ το στάτους του παίκτη λέει αυτή τη στιγμή ότι υπάρχουν πιθανότητες να γυρίσει Ευρώπη με βάση τα πεπραγμενα του στο ΝΒΑ. Αυτο ήταν όλο.

Απο την στιγμή λοιπόν που θα επιστρέψει στη. Ευρώπη γιατί να μην γινει στόχος οποιαδήποτε ομάδας? Αν ο Παναθηναϊκός αποφασίσει να παει ένα βήμα παραπερα θα πρέπει να είναι στοχος του. Άσχετο αν θα καταλήξει στην τσσκα η την ρεαλ η την φενερ. Που είναι το παράλογο?
Thodoros
QUOTE (stefkorner @ Mar 7 2019, 18:05 ) *
O Γκιστ των 900 χιλ που ηταν συνεπικουρουμενος φετος απο τον Λασμε των 600 και τον Ιαν των 500*
αθροισμα 2μυρια αυτοι..


Βέβαια το είπε και το άλλο μέλος (και έτσι δεν έχει ουσιαστική αξία η απάντηση μου) αλλά επειδή θα έλεγε το ίδιο ακριβός θα το ποστάρω.

Δεν γίνεται να μου λες οι τριάδα τώρα παίρνει τόσο ε τα ίδια λ7 είναι να έρθει ο Ούντο! όχι δεν ισχύει Μαν μου πως να το κάνουμε!
Δλδ αν έρθει αυτός δεν θα έχει έξοδα για 2ο Σέντερ ( ο Παπαγιάννης δεν θα πληρώνεται ; ) εκτός αν πας με 2 σέντερ αλλά και πάλι θα πας σε λύση με 3 τεσσάρια! οπότε όπως και να έχει τα χρήματα θα τα δώσεις , δεν είναι κρίμα να φέρεις τον Ούντο και από εκεί και μετά το τίποτα γιατί θα μένουν ελάχιστα χρήματα για τους άλλους?

Οπότε όπως και φέτος, τα έξοδα για την θέση θα είναι πάνω κάτω τα ίδια γιατί ο Μπαρμπαγιάννης θα υπάρχει και η μόνη διαφορά είναι ότι μπορείς να διώξεις τον Γκιστ και να πας σε έναν καλύτερο παίκτη με μικρή αύξηση ώστε να έχεις κάποιον βασικό ως στήριγμα .

Θες να μιλήσουμε με αριθμούς ας πούμε 1,3~άντε 1.5Μ μέχρι τα 2.2 που λες! και χωρίς να ξέρεις αν συμφωνεί ο Χ παίκτης είναι μια διαφορά 700χιλ τουλάχιστον ( ποσό θα πάρεις από άλλες θέσεις για να καλύψεις αυτήν την διαφορά ) μην ξεχνάς ότι οι Έλληνες υπάρχουν, πενταδάτοι δεν είναι και όμως σου καταναλώνουν το 55-60% από το φετινό σου!

Μετά θα πρέπει να βρεις και έναν συμπληρωματικό Σέντερ να δεχθώ ότι εκεί θα δώσει 450-500χιλ ώστε να παίζει και λίγο 4 αλλά να μην χάνει και την θέση ο Παπαγιάννης ( αν τα βάλεις κάτω η μια η άλλη είναι και μάλιστα με την μικρή αύξηση την οποία λέμε εμείς εδώ και δεν έχει υπάρξει κάποια δημόσια τοποθέτηση ώστε να ισχύει κι όλας! )

Μακάρι να μπορούσες να αφήσεις τον Παππά αλλά δύσκολα θα δεχθεί και ο ίδιος να πάρει ένα μικρό ποσό και να ψάχνει να βρει τα πατήματα του σε ομάδα που δεν θα έχει στήριξη ...θα είναι για αυτούς ξένο σώμα! και μάλιστα σε χάλια φυσική κατάσταση .

Όπως βλέπεις τα πράγματα είναι δύσκολα και όχι δεν χωράει Νικ - Σλούκας και Ούντο όπως αφήνεις να ενωθεί !

Εγώ προσωπικά θα είμαι ικανοποιημένος αν μπορέσουν και φέρουν έστω και 1 από τους 2 πάνω χωρίς να ρίξει το επίπεδο στις υπόλοιπες θέσεις ( θα είναι μια βελτιωτική κίνηση) ξανά λέω η αύξηση μπάτζετ γίνεται εδώ αυθαίρετα ... οπότε για αυτό είπα και εγώ πχ το Χάρντεν επειδή στο δικά μου μάτια θα με ικανοποιούσε να πάει στα 50Μ ας πούμε και όχι στα 14Μ που λες εσύ.
pan24
QUOTE (stefkorner @ Mar 7 2019, 18:05 ) *
O Γκιστ των 900 χιλ που ηταν συνεπικουρουμενος φετος απο τον Λασμε των 600 και τον Ιαν των 500*
αθροισμα 2μυρια αυτοι..

Ο Λασμε 500 ηταν αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα
Επισης αλλη η φορολογια σε ενα συμβολαιο 2 μυριων και αλλη σε 3 με αθροισμα 2 μυρια(το προσπερναω κι αυτο με την υποθεση οτι βρισκουμε παραθυρακι)
Δεν κολλαω στον Ουντο λεω για οποιονδηποτε παικτη με κασε 2+ μυρια

Αν παμε με εναν στα 2,2 μυρια+0,5 Παπατζον ειμαστε ηδη πανω απο το φετινο και θα χρειαστει κι αλλος ενας συμπληρωματικος στο 4-5

Μια ομαδα θελει 3 σεντερ και γενικα 5 ψηλους συνολο

Θα παμε με ενα 4αρι(με κασε Τομας αν παμε σε καποιον ακριβο σαν τον Ουντο στο 5 η θα ανεβασουμε κι αλλο το μπατζετ; ),τον Μητογλου,τον Ουντο ας πουμε,τον Παπαγιαννη και ενα φτηνο 4-5αρο πχ Μπεντιλ;

Κι αν ο Ουντο τραυματιστει και μεινει κανα μηνα εξω πχ θα παιζουμε με την χειροτερη γραμμη ψηλων της Ευρωλιγκας;
Η αν περασει μια κακη περιοδο;

Θεωρω οτι οικονομικα βγαινει να εχουμε και δευτερο παικτη των 2 μυριων αλλα χωρις σημαντικη αυξηση μπατζετ για να γινει αυτο στις υπολοιπες θεσεις θα εχουμε ξενους των 500 χιλιαδων

Πχ αν εχουμε 5αρι με 2 μυρια στο 2-3-4 το πιθανοτερο ειναι να παμε με μπατζετ σαν το φετινο

Προτιμω ενα πιο ισορροπημενο ροστερ
Με 1-1,5 μυριο δεν παιρνεις Ουντο αλλα παιρνεις εναν πολυ καλο ψηλο και δινοντας τα υπολοιπα για αναβαθμιση σε μια αλλη θεση πχ στο 4 εχεις καλυτερο ροστερ συνολικα

Φυσικα αν ανεβει τοσο το μπατζετ ωστε να μπορουμε να ξεκινησουμε σεζον με παικτη του 1+ μυριου σαν βασικο 2αρι και παικτη με 1+ μυριο συμβολαιο βασικο 4 ενω εχουμε και βασικο 5αρι των 2 μυριων μαζι σου και θα παρω διαρκειας κι ας μην μπορω να πηγαινω σε πανω απο 3-4 παιχνιδια καθε χρονο

Ομως αυτο ειναι ροστερ και μπατζετ αλλων εποχων





saniboy
Και ένα ροστεράκι δικό μου για καληνύχτα..

1. Calathes - Mitrou Long - Lountzis
2. Roll - Marinkovic - Pappas
3. Papapetrou - Antetokounmpo
4. Mitoglou - Williams (or White or Uthoff)
5. Papagiannis - Lessort - Voightmann

Ομάδα Pitino γεμάτη ποιοτικά prospect αλλα και veteran leadership από Calathes και Roll.
Πανοπλία στον άσουτο Καλάθη οι Mitrou Long, Roll και Marinkovic.
Tα 3άρια μας ακούνητα κα με δυνατότητα Roll και Marinkovic να κατεβαίνουν αν χρειαστεί.
Ρακέτα στηρίζουμε project Μήτο - Big Papa με αθλητικό 4αρι, ιδανικά Derrick Williams (αν και ο μισθός του θα ανέβει πάνω από το μύριο, χρήματα που για ξένο ο πρόεδρος δεν δίνει..), ο οποίος έχει την ποιότητα να τραβήξει την ομάδα όταν κολλάει στο σκορ και να δώσει το κάτι παραπάνω και στην πολύπαθη θέση του σέντερ βάζω Lessort αθλητικό μαπ και twinner στις θέσεις των ψηλών τον Voightmann.

Με εξαίρεση τον Williams, οι υπόλοιποι στόχοι ειναι εφικτοί..

Δεκτά τα παράπονα για την περιφέρεια, αλλά για να δελεάσεις Mitrou-Long και Marinkovic να έρθουν πρέπει να τους εγγυηθείς αγωνιστικό χρόνο, Calathes και Roll δύσκολα θα πέφτουν κάτω από το 50λεπτο, οπότε τα υπόλοιπα 30 λεπτά δικά τους..
basket72
QUOTE (Nemesakos @ Mar 7 2019, 18:29 ) *
Ρε συ basket72 πιανεσαι απο λέξεις κ βγάζεις ένα άλλο συμπέρασμα αλλά χάνεις το νόημα.

Για μένα κάθε παίκτης ειναι στόχος είτε του παο είτε του ολυμπιακού. Αλλά όλη η κουβεντα δεν έχει να κάνει με το αν μπορεί να τον πάρει ο Παναθηναϊκός η οχι. Η κουβέντα ξεκινήσε με το στάτους του παίκτη. Κ το στάτους του παίκτη λέει αυτή τη στιγμή ότι υπάρχουν πιθανότητες να γυρίσει Ευρώπη με βάση τα πεπραγμενα του στο ΝΒΑ. Αυτο ήταν όλο.

Απο την στιγμή λοιπόν που θα επιστρέψει στη. Ευρώπη γιατί να μην γινει στόχος οποιαδήποτε ομάδας? Αν ο Παναθηναϊκός αποφασίσει να παει ένα βήμα παραπερα θα πρέπει να είναι στοχος του. Άσχετο αν θα καταλήξει στην τσσκα η την ρεαλ η την φενερ. Που είναι το παράλογο?



To χάνω το νόημα είναι αλήθεια. Αλλά τι νόημα έχει άλλωστε;

Αφού κάθε παίκτης είναι κι ένας δυνητικός στόχος . Άσχετα με το που θα καταλήξει.
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα.

basket72
QUOTE (stefkorner @ Mar 7 2019, 18:27 ) *
...θα προτεινεις το 1/5 απο το μεγιστο δυνατο που μπορει να βρει στην αγορα ! αλλα ενα 20-25 % λιγοτερο ισως !...



Και γιατί ένας παίκτης που θα τον θέλουνε σαν τρελές οι Ρεάλ, η Μπάρσα, η Έφες, η Αρμάνι,ακόμα κι η Μακάμπι, πιθανώς η Φενέρ αν χάσει Μέλι αλλά και η ΤΣΣΚΑ αν δεν πάρει Ταβάρες, να έρθει στον Παναθηναϊκό με 20-25% λιγότερο;
Με τον Σαραβάκο μεγάλωσε ή με τον Νέλσον(aka Στεργάκο);
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Mar 8 2019, 06:25 ) *
Και γιατί ένας παίκτης που θα τον θέλουνε σαν τρελές οι Ρεάλ, η Μπάρσα, η Έφες, η Αρμάνι,ακόμα κι η Μακάμπι, πιθανώς η Φενέρ αν χάσει Μέλι αλλά και η ΤΣΣΚΑ αν δεν πάρει Ταβάρες, να έρθει στον Παναθηναϊκό με 20-25% λιγότερο;
Με τον Σαραβάκο μεγάλωσε ή με τον Νέλσον(aka Στεργάκο);


νταξει αν σκασουν ολοι οι μεγαλοι ,παω πασο ! εσυ το χεις δεδομενο ,εγω δεν το εχω !
οπως επισης δεν εχω δεδομενο οτι θα θελησει να γυρισει στην Φενερ,για να μοιραζεται την θεση με τον διαστημικο πλεον Βεσελι!
μπορει βεβαια να κοιμαται και να ξυπναει με την σκεψη ποτε θα ξαναγινουν διδιμο!
δεν ξερω! γενικα δεν πιστευω οτι μπορει καθενας να μπει στο μυαλο οποιουδηποτε παικτη !
επομενως αν δεν προσπαθησεις δεν θα μαθεις..!

το να γινομαστε υπερ του δεοντως ρεαλιστες και να εχουμε σαν αρχη οτι θα χανουμε καθε τοπ παικτη ,απ οποια ομαδα εχει περισσοτερα λεφτα ,μου φερνει λιγο σε πεσιμισμο,τον οποιο τον αποφευγω ..! αλλωστε μπορει να υπαρχει και ενας ρεαλισμος που λεει ,οτι η Αρμανι πχ παρολο που εχει το διπλασιο μπατζετ ,δεν σημαινει αυτοματως οτι θα κανει παραπανω
προσφορες για καθε παικτη ! απο τις ομαδες που αναφερεις μονο η Τσσκα μου κανει ως μια σιγουρη που θα παει για τοπ βασικο ψηλο την επομενη σεζον (και αυτο αν δεν το σηκωσει φετος )


ο Ολυμπιακος αν χασει τον Μιλουτινοφ πιστευεις οτι δεν εχει κανενα νοημα να προσπαθησει καν για τον Ουντο ,με μια προσφορα ;
με το σκεπτικο οτι 10000 % θα προτιμησει καποιον αλλον ;
επισης θεωρεις αβασιμο καθε σεναριο γυρω απο επιστροφη Τεοντοσιτς στο λιμανι ;
ο Τεοντοσιτς που εφυγε ως ο κορυφαιος γκαρντ της ευρωπης και με συμβολαιο 6.3 μυριων στο nba (πολυ παραπανω απο Ουντο) !
ε αν ο Ολυμπιακος σκεφτει να κανει καποια προταση ,να παιξει τις οποιες πιθανοτητες του ,δεν νομιζω να γινει με την ιδεα
οτι ο Μιλος μεγαλωσε με Ντεταρι η Γιατζογλου (μπλιαχ tongue.gif )

θα μου πεις περασε απο Ολυμπιακο και ειναι δεμενος με τον κοσμο ! ναι και εγω θα σου πω οτι ο Ουντο ισως και να ειναι αρρωστακι και να θελει να ερθει με λιγοτερα λεφτα στο τριφυλλι γιατι ειναι ομοιοπαθης με τον Χεζονια.. !
«Εν οίδα ότι ουδέν οίδα» rolleyes.gif
αβυσσος η ψυχη του καθε παικτη ..
stevebucknall11
Σε ένα ρόστερ 20 εκ. σε συμβόλαια θα έδινα 2-2.5 στον Ούντο ή Γιούντο. Αν κάναμε υπέρβαση και πηγαίναμε το μπάτζετ στα 12-13 εκ. δεν ξέρω αν θα του έδινα τόσα λεφτά. Είστε σίγουροι ότι ο παίκτης θα ξαναγυρνούσε στην ίδια κατάσταση που έφυγε; Εγώ δεν είμαι τόσο σίγουρος. Πρέπει να έχεις πολλά λεφτά για να στοιχηματίσεις 2-2.5 εκ. σε ένα παίκτη σαν τον Ούντο, ο οποίος ναι μεν έχει καλή τεχνική και παίζει με μυαλό, αλλά στηρίζεται στη δύναμη και την αθλητικότητά του, που φθίνουν λογικά χρόνο με το χρόνο. Για μικρότερα μπάτζετ δεν το συζητάω. Εκ των υστέρων μπορεί να αποδειχθεί ότι αξίζει όχι 2.5 αλλά 4.5 εκ., όπως αποδείχθηκε ότι τα 1.6 εκ. που ζητούσε για να μείνει ο Τζέιμς ήταν ένα λογικό ποσό (αντίθετα με τα 2 εκ. του Σίνγκλετον).
basket72
QUOTE (stefkorner @ Mar 8 2019, 00:47 ) *
νταξει αν σκασουν ολοι οι μεγαλοι ,παω πασο ! εσυ το χεις δεδομενο ,εγω δεν το εχω !
οπως επισης δεν εχω δεδομενο οτι θα θελησει να γυρισει στην Φενερ,για να μοιραζεται την θεση με τον διαστημικο πλεον Βεσελι!
μπορει βεβαια να κοιμαται και να ξυπναει με την σκεψη ποτε θα ξαναγινουν διδιμο!
δεν ξερω! γενικα δεν πιστευω οτι μπορει καθενας να μπει στο μυαλο οποιουδηποτε παικτη !
επομενως αν δεν προσπαθησεις δεν θα μαθεις..!

το να γινομαστε υπερ του δεοντως ρεαλιστες και να εχουμε σαν αρχη οτι θα χανουμε καθε τοπ παικτη ,απ οποια ομαδα εχει περισσοτερα λεφτα ,μου φερνει λιγο σε πεσιμισμο,τον οποιο τον αποφευγω ..! αλλωστε μπορει να υπαρχει και ενας ρεαλισμος που λεει ,οτι η Αρμανι πχ παρολο που εχει το διπλασιο μπατζετ ,δεν σημαινει αυτοματως οτι θα κανει παραπανω
προσφορες για καθε παικτη ! απο τις ομαδες που αναφερεις μονο η Τσσκα μου κανει ως μια σιγουρη που θα παει για τοπ βασικο ψηλο την επομενη σεζον (και αυτο αν δεν το σηκωσει φετος )


ο Ολυμπιακος αν χασει τον Μιλουτινοφ πιστευεις οτι δεν εχει κανενα νοημα να προσπαθησει καν για τον Ουντο ,με μια προσφορα ;
με το σκεπτικο οτι 10000 % θα προτιμησει καποιον αλλον ;
επισης θεωρεις αβασιμο καθε σεναριο γυρω απο επιστροφη Τεοντοσιτς στο λιμανι ;
ο Τεοντοσιτς που εφυγε ως ο κορυφαιος γκαρντ της ευρωπης και με συμβολαιο 6.3 μυριων στο nba (πολυ παραπανω απο Ουντο) !
ε αν ο Ολυμπιακος σκεφτει να κανει καποια προταση ,να παιξει τις οποιες πιθανοτητες του ,δεν νομιζω να γινει με την ιδεα
οτι ο Μιλος μεγαλωσε με Ντεταρι η Γιατζογλου (μπλιαχ tongue.gif )

θα μου πεις περασε απο Ολυμπιακο και ειναι δεμενος με τον κοσμο ! ναι και εγω θα σου πω οτι ο Ουντο ισως και να ειναι αρρωστακι και να θελει να ερθει με λιγοτερα λεφτα στο τριφυλλι γιατι ειναι ομοιοπαθης με τον Χεζονια.. !
«Εν οίδα ότι ουδέν οίδα» rolleyes.gif
αβυσσος η ψυχη του καθε παικτη ..




Εννοείται ότι θα σκάσουν όλοι αυτοί για τον παιχταρά Ούντο.
Δεν παίζει τέτοιο σέντερ.

Η Αρμάνι χάνει Γκουντάιτις, η Ρεάλ Αγιόν και πιθανά Ταβάρες, η Μακάμπι ποτέ δεν λέει όχι σε ακριβους παίκτες, το ίδιο κι η Έφές, το αυτό κι η Μπάρσα που θα δει τον Σεραφέ (ά)ν να μένει ελεύθερος.
Για τη Φενέρ και την ΤΣΣΚΑ τα έγραψα και πριν.

Ο Τεόντοσιτς όπως είπες και μόνος σου έχει παίξει (3 χρόνια μάλιστα) στην ομάδα οπότε υπάρχει κάποια λογική. Ο Ούντο να είναι αρρωστάκι από που κι ως που; Βλέπεις που τα κάνεις τ' άλματα;

Άσε που στον Ολυμπιακο πάνε για φτηνούς παίκτες. Μέχρι κι ο Χένρι ακριβός μάς φάνηκε.
Εμένα παρεμπιπτόντως καθόλου δεν με χαλάει αυτό.
Τουναντίον με φτιάχνει να πηγαίνουμε για άγνωστους, διανθισμένους με έναν -δυο του εκατομμυρίου και είμαστε κομπλέ.

Επιπλέον στα αντίστοιχα θρεντ του Ολυμπιακού δεν θα δεις ποτέ τέτοιους παίκτες. Ούτε καν τον Ρόμπινσον που πλάκα- πλάκα αυτόν πρέπει να κοιτάξετε να πάρετε κι από πίσω του έναν καλό εφεδρικό.
basket72
QUOTE (stefkorner @ Mar 8 2019, 00:47 ) *
νταξει αν σκασουν ολοι οι μεγαλοι ,παω πασο ! εσυ το χεις δεδομενο ,εγω δεν το εχω !
οπως επισης δεν εχω δεδομενο οτι θα θελησει να γυρισει στην Φενερ,για να μοιραζεται την θεση με τον διαστημικο πλεον Βεσελι!
μπορει βεβαια να κοιμαται και να ξυπναει με την σκεψη ποτε θα ξαναγινουν διδιμο!
δεν ξερω! γενικα δεν πιστευω οτι μπορει καθενας να μπει στο μυαλο οποιουδηποτε παικτη !
επομενως αν δεν προσπαθησεις δεν θα μαθεις..!

το να γινομαστε υπερ του δεοντως ρεαλιστες και να εχουμε σαν αρχη οτι θα χανουμε καθε τοπ παικτη ,απ οποια ομαδα εχει περισσοτερα λεφτα ,μου φερνει λιγο σε πεσιμισμο,τον οποιο τον αποφευγω ..! αλλωστε μπορει να υπαρχει και ενας ρεαλισμος που λεει ,οτι η Αρμανι πχ παρολο που εχει το διπλασιο μπατζετ ,δεν σημαινει αυτοματως οτι θα κανει παραπανω
προσφορες για καθε παικτη ! απο τις ομαδες που αναφερεις μονο η Τσσκα μου κανει ως μια σιγουρη που θα παει για τοπ βασικο ψηλο την επομενη σεζον (και αυτο αν δεν το σηκωσει φετος )


ο Ολυμπιακος αν χασει τον Μιλουτινοφ πιστευεις οτι δεν εχει κανενα νοημα να προσπαθησει καν για τον Ουντο ,με μια προσφορα ;
με το σκεπτικο οτι 10000 % θα προτιμησει καποιον αλλον ;
επισης θεωρεις αβασιμο καθε σεναριο γυρω απο επιστροφη Τεοντοσιτς στο λιμανι ;
ο Τεοντοσιτς που εφυγε ως ο κορυφαιος γκαρντ της ευρωπης και με συμβολαιο 6.3 μυριων στο nba (πολυ παραπανω απο Ουντο) !
ε αν ο Ολυμπιακος σκεφτει να κανει καποια προταση ,να παιξει τις οποιες πιθανοτητες του ,δεν νομιζω να γινει με την ιδεα
οτι ο Μιλος μεγαλωσε με Ντεταρι η Γιατζογλου (μπλιαχ tongue.gif )

θα μου πεις περασε απο Ολυμπιακο και ειναι δεμενος με τον κοσμο ! ναι και εγω θα σου πω οτι ο Ουντο ισως και να ειναι αρρωστακι και να θελει να ερθει με λιγοτερα λεφτα στο τριφυλλι γιατι ειναι ομοιοπαθης με τον Χεζονια.. !
«Εν οίδα ότι ουδέν οίδα» rolleyes.gif
αβυσσος η ψυχη του καθε παικτη ..




Εννοείται ότι θα τα σκάσουν όλοι αυτοί για τον παιχταρά Ούντο.
Δεν παίζει τέτοιο σέντερ.

Η Αρμάνι χάνει Γκουντάιτις, η Ρεάλ Αγιόν και πιθανά Ταβάρες, η Μακάμπι ποτέ δεν λέει όχι σε ακριβους παίκτες, το ίδιο κι η Έφές, το αυτό κι η Μπάρσα που θα δει τον Σεραφέ (ά)ν να μένει ελεύθερος.
Για τη Φενέρ και την ΤΣΣΚΑ τα έγραψα και πριν.

Ο Τεόντοσιτς όπως είπες και μόνος σου έχει παίξει (3 χρόνια μάλιστα) στην ομάδα οπότε υπάρχει κάποια λογική. Ο Ούντο να είναι αρρωστάκι από που κι ως που; Βλέπεις που τα κάνεις τ' άλματα;

Άσε που στον Ολυμπιακο πάνε για φτηνούς παίκτες. Μέχρι κι ο Χένρι ακριβός μάς φάνηκε.
Εμένα παρεμπιπτόντως καθόλου δεν με χαλάει αυτό.
Τουναντίον με φτιάχνει να πηγαίνουμε για άγνωστους, διανθισμένους με έναν -δυο του εκατομμυρίου και είμαστε κομπλέ.

Επιπλέον στα αντίστοιχα θρεντ του Ολυμπιακού δεν θα δεις ποτέ τέτοιους παίκτες. Ούτε καν τον Ρόμπινσον που πλάκα- πλάκα αυτόν πρέπει να κοιτάξετε να πάρετε κι από πίσω του έναν καλό εφεδρικό.
stefkorner
QUOTE (stevebucknall11 @ Mar 8 2019, 07:12 ) *
Σε ένα ρόστερ 20 εκ. σε συμβόλαια θα έδινα 2-2.5 στον Ούντο ή Γιούντο. Αν κάναμε υπέρβαση και πηγαίναμε το μπάτζετ στα 12-13 εκ. δεν ξέρω αν θα του έδινα τόσα λεφτά. Είστε σίγουροι ότι ο παίκτης θα ξαναγυρνούσε στην ίδια κατάσταση που έφυγε; Εγώ δεν είμαι τόσο σίγουρος. Πρέπει να έχεις πολλά λεφτά για να στοιχηματίσεις 2-2.5 εκ. σε ένα παίκτη σαν τον Ούντο, ο οποίος ναι μεν έχει καλή τεχνική και παίζει με μυαλό, αλλά στηρίζεται στη δύναμη και την αθλητικότητά του, που φθίνουν λογικά χρόνο με το χρόνο. Για μικρότερα μπάτζετ δεν το συζητάω. Εκ των υστέρων μπορεί να αποδειχθεί ότι αξίζει όχι 2.5 αλλά 4.5 εκ., όπως αποδείχθηκε ότι τα 1.6 εκ. που ζητούσε για να μείνει ο Τζέιμς ήταν ένα λογικό ποσό (αντίθετα με τα 2 εκ. του Σίνγκλετον).


μπορει να εχουμε σκοτωθει ουκ ολιγες φορες,αλλα πρεπει να ομολογησω οτι το δικο σου αντ-επιχειρημα ειναι πολυ δυνατο
και δεν μπορω να το αντικρουσω !
(βαλε ομως κατι λιγοτερο και απο τα 12-13 ,που επιτρεπουν γενικα μια προσφορα 2-2.5 )

οντως μπορει να εγειρονται καποια ερωτηματικα σχετικα με την καθαρα αθλητικη κατασταση του παικτη ,επομενως για ομαδα με μπατζετ σαν τον δικο μας ,το ρισκο θα ηταν πολυ σοβαρο ! κατι που δεν υπαρχει ας πουμε στην περιπτωση Σλουκα !οπου ξερεις οτι αργα η γρηγορα θα τα αποσβεσεις τα λεφτα σου ,χωρις ρισκο
stevebucknall11
QUOTE (stefkorner @ Mar 8 2019, 01:29 ) *
μπορει να εχουμε σκοτωθει ουκ ολιγες φορες,αλλα πρεπει να ομολογησω οτι το δικο σου αντ-επιχειρημα ειναι πολυ δυνατο
και δεν μπορω να το αντικρουσω !

Μια φορά "σκοτωθήκαμε" μόνο και σε συμπαθώ. Γράφεις πολύ και έτσι δεν πάνε τσάμπα τα refresh που κάνω στο forum. Το ότι δεν συμφωνούμε σε όλα δεν σημαίνει κάτι.
stefkorner
εξηγουμαι για να μην παρεξηγουμαι.. :

οπως στις περισσοτερες ομαδες του κοσμου συμβαινει,ετσι και σε εμας , σε περιπτωση που τελικα τα καταφερουμε να περασουμε στους 8 και η σεζον ολοκληρωθει με ενα νταμπλ
(και με πιθανη πλεον και την παραμονη Πιτινο..)
το ενδεχομενο να παμε σε ολικο re-build απομακρυνεται !
επομενως σημερα ειπα να σκεφτω κι ενα ροστερ που να εχει μεσα πολλους απο τους τωρινους


Μπιρτς,Παπαγιαννης,Ιαν
Ταις(4-5),Ντεσον(4-3),Μητογλου
Παπαπετρου,Ερικσσον(3-2),Θανασης
Ουοναμεικερ(2-1),Κιθ,Παππας
Καλαθης,Κονιαρης
Thodoros
QUOTE (Nemesakos @ Mar 7 2019, 18:29 ) *
Ρε συ basket72 πιανεσαι απο λέξεις κ βγάζεις ένα άλλο συμπέρασμα αλλά χάνεις το νόημα.

Για μένα κάθε παίκτης ειναι στόχος είτε του παο είτε του ολυμπιακού. Αλλά όλη η κουβεντα δεν έχει να κάνει με το αν μπορεί να τον πάρει ο Παναθηναϊκός η οχι. Η κουβέντα ξεκινήσε με το στάτους του παίκτη. Κ το στάτους του παίκτη λέει αυτή τη στιγμή ότι υπάρχουν πιθανότητες να γυρίσει Ευρώπη με βάση τα πεπραγμενα του στο ΝΒΑ. Αυτο ήταν όλο.

Απο την στιγμή λοιπόν που θα επιστρέψει στη. Ευρώπη γιατί να μην γινει στόχος οποιαδήποτε ομάδας? Αν ο Παναθηναϊκός αποφασίσει να παει ένα βήμα παραπερα θα πρέπει να είναι στοχος του. Άσχετο αν θα καταλήξει στην τσσκα η την ρεαλ η την φενερ. Που είναι το παράλογο?



Η κουβέντα δεν ξεκίνησε από εκεί ! Εσύ ρώτησες για το Στάτους αλλά δεν ήταν το αρχικό ποστ ... καλό είναι να γράφουμε προσεκτικά κάποια πράγματα , η παραπληροφόρηση δεν τιμά κανέναν!
Όχι επειδή μας βολεύει να το πάμε στην σύγκριση .
Η κουβέντα ξεκίνησε επειδή ο Ούντο είναι πιθανόν με μια προσέγγιση από την ομάδα να είναι ο επόμενος βασικός Σέντερ στον Παναθηναικό.
Σιγοντάροντας μάλιστα είπες :
QUOTE (Nemesakos @ Mar 7 2019, 12:09 ) *
''' Πάντως αν ο Παναθηναϊκός θέλει να επιστρέψει στα F4 από τέτοιους παίκτες πρέπει να ξεκινάει να ψάχνεται.. '''



Και με το ίδιο σκεπτικό και μετά από κάποια αύξηση (που έχω εγώ στο δικό μου το μυαλό) έβαλα νωρίτερα από το δικό σου ποστ άλλο ένα όνομα από παίκτη που θα ήθελα να δω στα πράσινα! Καμία δλδ σύγκριση των Στάτους ούτε είπα ότι ο Χ είναι καλύτερος από τον Ψ. ( Από που ξεκίνησε λοιπόν η κουβέντα ; )

Ας αποφασίσουμε αν εδώ μπορούμε να λέμε το Χ παίκτη και όχι τον Ψ ... και ποιος είναι αυτός επιτέλους που λέει ο Σλούκας επειδή είναι Έλληνας είναι λογικό ο πχ Λάρκιν δεν είναι! ο Ούντο είναι ο τάδε δεν είναι ...

Θα το πω ξανά η αύξηση προκύπτει μόνο ως ιδέα και επιθυμία κάποιον και όχι κάτι αποδεδειγμένο μιας και επίσημη ανακινήσω ότι θα μπουν επιπλέον λεφτά από την ομάδα δεν έχει γίνει!

Αυτό το επιχείρημα είναι αρκετό νομίζω . Από εκεί και μετά μπάσκετ λίγο ξέρουμε όλοι μπορούμε να καταλάβουμε τι θα πει φέρνω άλλον έναν ακριβό παίκτη και αν οι άλλες θέσεις θα είναι ok ή όχι.
basket72
[quote name='stefkorner' date='Mar 8 2019, 13:47 ' post='932666']
...Μπιρτς,Παπαγιαννης,Ιαν...
/quote]


Να μείνω μόνο στους ψηλούς:
Άντε ο Παπαγιάννης έχει συμβόλαιο κάπου στο μισό χαρτί... ο Ίάντας όμως; Αφού μένει ελεύθερος. Δεν πετάς τη σκούφια σου; biggrin.gif Γιατί σας το κάνεις αυτό;

Κατά τ΄άλλα, αν συμβεί αυτό που λες, πάλι θα έχουμε το πιο καυτό θρέντ, τούτο εδώ και θα φτιάχνετε-ουμε ρόστερ για την επόμενη περίοδο γιατί το πουλάκι θα έχει πετάξει για μια ακόμη φορά επί προεδρίας του ενός και μοναδικού, Δ.Γ.
pan24
QUOTE (stefkorner @ Mar 8 2019, 13:47 ) *
εξηγουμαι για να μην παρεξηγουμαι.. :

οπως στις περισσοτερες ομαδες του κοσμου συμβαινει,ετσι και σε εμας , σε περιπτωση που τελικα τα καταφερουμε να περασουμε στους 8 και η σεζον ολοκληρωθει με ενα νταμπλ
(και με πιθανη πλεον και την παραμονη Πιτινο..)
το ενδεχομενο να παμε σε ολικο re-build απομακρυνεται !
επομενως σημερα ειπα να σκεφτω κι ενα ροστερ που να εχει μεσα πολλους απο τους τωρινους


Μπιρτς,Παπαγιαννης,Ιαν
Ταις(4-5),Ντεσον(4-3),Μητογλου
Παπαπετρου,Ερικσσον(3-2),Θανασης
Ουοναμεικερ(2-1),Κιθ,Παππας
Καλαθης,Κονιαρης

Μακαρι να μην σκεφτουμε ετσι
Αν μας αρκει ενα πρωταθλημα και μια προκριση 8αδας με τα χιλια ζορια ας κρατησουμε τον ιδιο κορμο,αλλιως...

Στα του ροστερ κατι δεν μου κολλαει και στους ψηλους και στους κοντους
Στους κοντους ο Παππας επιστρεφει κατα Γεναρη,αγνωστο σε τι κατασταση,και ο Κονιαρης δεν ειναι με τιποτα ικανος για λεπτα Ευρωλιγκας αυτη την στιγμη τουλαχιστον
Μεχρι τον Γεναρη θα ειμαστε με 3 γκαρντ εκ των οποιων ο ενας θα ειναι ο 36χρονος Κιθ που αν λειψει για καποιο διαστημα ο Καλαθης η ο Γουοναμεικερ αυτος θα πρεπει να παιζει τριανταλεπτο

Στους ψηλους δεν μου αρεσει γιατι δεν υπαρχει δευτερο κανονικο 5αρι(ο Βουγιουκας με +1 χρονο στην πλατη σιγουρα δεν μπορει οπως ουτε τωρα μπορει,οτι ο Παπαγιαννης του χρονου θα ειναι ετοιμος για δευτερο σεντερ ειναι ευχη) και αν τελος παντων ο Παπαγιαννης βελτιωθει τοσο πουνα μπορει να μενει στο παρκε για 10-15' και με καλους αντιπαλους τοτε δεν θα μενει χρονος για τον Μητογλου

Επισης Μπιρτς,Ταις,Γουοναμεικερ ειναι 3 παικτες που παιζουν στο nba με τον Ταις μαλιστα να παιζει αρκετα(σχεδον 15' μεσο ορο)
Ειναι μαλλον απιθανο να επιστρεψουν και οι 3 Ευρωπη το ιδιο καλοκαιρι

Ακομα κι αν ερθουν και οι 3 Ευρωπη Ταις,Γουοναμεικερ θα ειναι απο τα πιο καυτα ονοματα στις θεσεις τους οποτε οποιες καραμπολες και να γινουν με αλλες ομαδες-αλλους παικτες ειναι μαλλον απιθανο εμεις με μπατζετ στην μεση η λιγο πιο κατω να καταφερουμε να παρουμε 2 απο τα πιο μεγαλα ονοματα που θα κυκλοφορουν ελευθερα

Υ.Γ.Μπατζετ βλεπω παντου να γραφουμε ροστερ με αυξησεις,κι εγω το κανω.Προκυπτει απο καπου αυτο;Κανενας δεν το εχει πει,ουτε επισημα ουτε δημοσιογραφος κοντινος στην διοικηση,ενω ακομα και η υποθεση μας οτι θα αυξηθει λογω φαιναλ 4 εδω φαινεται ακυρη εν τη γενεση της γιατι μαλλον το 2021 θα γινει στην Αθηνα και οχι το 2020.Μην εχουμε και καμια μειωση αν ο Ολυμπιακος φυγει η λογω οικονομικων θεματων μειωσει το μπατζετ...

Μπορω να φανταστω ηδη αρθρα για το 3αρι που δεν παιρνουμε ωστε να μην θαφτει ο Παπαπετρου και ο Θανασης που μετα απο ενα καλοκαιρι δουλειας στο σουτ θα ζηλευει το τριποντο τους κι ο Ντουραντ,στο 5 να μην αποκτηθει ακριβος ψηλος για να μην θαφτει ο Παπαγιαννης,στο 2 για τον Παππα που θα ειναι η εσωτερικη μεταγγραφη που θα σκορπαει τρομο στις αντιπαλες αμυνες κλπ
Καθε χρονο τα βλεπουμε
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Mar 8 2019, 22:51 ) *
Μακαρι να μην σκεφτουμε ετσι
Αν μας αρκει ενα πρωταθλημα και μια προκριση 8αδας με τα χιλια ζορια ας κρατησουμε τον ιδιο κορμο,αλλιως...

Στα του ροστερ κατι δεν μου κολλαει και στους ψηλους και στους κοντους
Στους κοντους ο Παππας επιστρεφει κατα Γεναρη,αγνωστο σε τι κατασταση,και ο Κονιαρης δεν ειναι με τιποτα ικανος για λεπτα Ευρωλιγκας αυτη την στιγμη τουλαχιστον
Μεχρι τον Γεναρη θα ειμαστε με 3 γκαρντ εκ των οποιων ο ενας θα ειναι ο 36χρονος Κιθ που αν λειψει για καποιο διαστημα ο Καλαθης η ο Γουοναμεικερ αυτος θα πρεπει να παιζει τριανταλεπτο

Στους ψηλους δεν μου αρεσει γιατι δεν υπαρχει δευτερο κανονικο 5αρι(ο Βουγιουκας με +1 χρονο στην πλατη σιγουρα δεν μπορει οπως ουτε τωρα μπορει,οτι ο Παπαγιαννης του χρονου θα ειναι ετοιμος για δευτερο σεντερ ειναι ευχη) και αν τελος παντων ο Παπαγιαννης βελτιωθει τοσο πουνα μπορει να μενει στο παρκε για 10-15' και με καλους αντιπαλους τοτε δεν θα μενει χρονος για τον Μητογλου

Επισης Μπιρτς,Ταις,Γουοναμεικερ ειναι 3 παικτες που παιζουν στο nba με τον Ταις μαλιστα να παιζει αρκετα(σχεδον 15' μεσο ορο)
Ειναι μαλλον απιθανο να επιστρεψουν και οι 3 Ευρωπη το ιδιο καλοκαιρι

Ακομα κι αν ερθουν και οι 3 Ευρωπη Ταις,Γουοναμεικερ θα ειναι απο τα πιο καυτα ονοματα στις θεσεις τους οποτε οποιες καραμπολες και να γινουν με αλλες ομαδες-αλλους παικτες ειναι μαλλον απιθανο εμεις με μπατζετ στην μεση η λιγο πιο κατω να καταφερουμε να παρουμε 2 απο τα πιο μεγαλα ονοματα που θα κυκλοφορουν ελευθερα

Υ.Γ.Μπατζετ βλεπω παντου να γραφουμε ροστερ με αυξησεις,κι εγω το κανω.Προκυπτει απο καπου αυτο;Κανενας δεν το εχει πει,ουτε επισημα ουτε δημοσιογραφος κοντινος στην διοικηση,ενω ακομα και η υποθεση μας οτι θα αυξηθει λογω φαιναλ 4 εδω φαινεται ακυρη εν τη γενεση της γιατι μαλλον το 2021 θα γινει στην Αθηνα και οχι το 2020.Μην εχουμε και καμια μειωση αν ο Ολυμπιακος φυγει η λογω οικονομικων θεματων μειωσει το μπατζετ...

Μπορω να φανταστω ηδη αρθρα για το 3αρι που δεν παιρνουμε ωστε να μην θαφτει ο Παπαπετρου και ο Θανασης που μετα απο ενα καλοκαιρι δουλειας στο σουτ θα ζηλευει το τριποντο τους κι ο Ντουραντ,στο 5 να μην αποκτηθει ακριβος ψηλος για να μην θαφτει ο Παπαγιαννης,στο 2 για τον Παππα που θα ειναι η εσωτερικη μεταγγραφη που θα σκορπαει τρομο στις αντιπαλες αμυνες κλπ
Καθε χρονο τα βλεπουμε


=απιστευτο οτι βγηκαν ολα λαθος ε.. ; rolleyes.gif
-νταξει για Ιαν σκεφτηκα απλα να μεινει με κανα 250ρι ,διατηρωντας ενα ρολο σαν αυτο που εχει αυτη την στιγμη!

-Κονιαρη τον προτεινα σαν συμπληρωματικη λυση των γκαρντ αρχικα,οπως Λουτζη τις προηγουμενες φορες,για τον οποιο δεν υπηρχαν ενστασεις,στο αν μπορει να σταθει ευρωλιγκα..!

-τα γκαρντ δεν θα ειναι τρια χωρις Παππα,αλλα θα ειναι περισσοτερο προς το 4 ,καθως θα μενει παρα πολυ χρονος για Ερικσσον στο δυο( αν προσεξες εβαλα και παραμονη Ντεσον ,με προοπτικη να παει και στο 3 )

ομως ο Παππας γιατι επιστρεφει Γεναρη ; τραυματιστηκε τελος Γεναρη και θελει γυρω στους 7 για πληρη αποκατασταση ! ενδεχομενως να προλαβει και το τελευταιο μερος της προετοιμασιας ! διαφορετικα παει για καπου στο φθινοπωρο !τοτε δηλαδη που ξεκιναει η ευρωλιγκα!

-ειπα να παω και με το ενδεχομενο να διατηρουσαμε ολο τον Ελληνικο κορμο ,μαζι με 2 ξενους και να κανουμε 4 στοχευμενες κινησεις σε ξενους (που κανεις δεν θελει πανω απο 1.5 μυριο )

αλλα βλεπω πως ουτε με ρεαλιστικες προτασεις καλυπτω τους πλεον ρεαλιστες..συμφορουμιτες!
οποτε σκεφτομαι οτι ειναι μονοδρομος οι προτασεις τυπου Σικμα !
αν και πολυ φοβαμαι πως αν κανω εγω καμια τετοια προταση θα μου απαντηθει απο εσενα Pan οτι o παικτης δεν ειναι δοκιμασμενος ευρωλιγκα και θελουμε κατι ποιο σιγουρο για βασικο μας 4ρι !οχι στοιχηματα rolleyes.gif
Thodoros
QUOTE (pan24 @ Mar 8 2019, 16:51 ) *
Υ.Γ.Μπατζετ βλεπω παντου να γραφουμε ροστερ με αυξησεις,κι εγω το κανω.Προκυπτει απο καπου αυτο;Κανενας δεν το εχει πει,ουτε επισημα ουτε δημοσιογραφος κοντινος στην διοικηση,ενω ακομα και η υποθεση μας οτι θα αυξηθει λογω φαιναλ 4 εδω φαινεται ακυρη εν τη γενεση της γιατι μαλλον το 2021 θα γινει στην Αθηνα και οχι το 2020.Μην εχουμε και καμια μειωση αν ο Ολυμπιακος φυγει η λογω οικονομικων θεματων μειωσει το μπατζετ...


Κάτι ακόμα που βλέπω συχνά είναι ότι μερικοί παίκτες υποβαθμίζονται για να μπούνε στα σχήματα επειδή στο NBA δεν έχουν ρόλο βασικού καθώς επίσης έτυχε μια χρονιά να είναι στην Μπασκόνια , ΟΣΦΠ , Γκ.Κανάρια κτλ-κτλ ... όταν όμως αυτός έχει πατήσει στο ΝΒΑ και έχει δουλέψει με τους καλύτερους έχει φτιάξει ένα όνομα! Μπορεί για εκεί να μην είναι τίποτα (να υπάρχει μόνο για να δίνει νερά στον Κάθε Κέβιν Ντουράντ που υπάρχει) για εδώ όμως δεν πάει έτσι. Για να τον διάλεξαν και να του έδωσαν την ευκαιρία και μάλιστα 2η φορά κάτι είδαν! Κακός παίκτης μια φορά δεν θα είναι.

Δεν γίνεται δλδ να έχουμε ως κανόνα ότι επειδή πριν χρόνια ήταν σε μικρότερη ομάδα ο Παναθηναϊκός είναι λουκούμι περίπτωση για αυτόν.

Για να έρθει ενεργός παίκτης NBA θα πρέπει να μπει το χέρι στην τσέπη και εφόσον αύξηση δεν έχει ανακοινωθεί από την ίδια την ομάδα, είναι μάλλον απίθανο να δούμε έστω και άλλον ένα που να έχει ίδιες αποδοχές με τον Νικ. ( πόσο μάλλον για 2 ακόμα)

Αυτή είναι η άποψη μου .. όσο για την μείωση μπορεί να γίνει για 1002 λόγους πχ δεν του βγαίνουν τα λ7 του dpg (δικιά του ομάδα είναι ότι θέλει κάνει ) .
stefkorner
QUOTE (Thodoros @ Mar 9 2019, 00:28 ) *
Για να έρθει ενεργός παίκτης NBA θα πρέπει να μπει το χέρι στην τσέπη και εφόσον αύξηση δεν έχει ανακοινωθεί από την ίδια την ομάδα, είναι μάλλον απίθανο να δούμε έστω και άλλον ένα που να έχει ίδιες αποδοχές με τον Νικ. ( πόσο μάλλον για 2 ακόμα)


η αγοραστικη αξια καθε ενεργου παικτη στο nba ειναι ιση η μεγαλυτερη απο τις αποδοχες του Νικ ;
νομος ;
pan24
QUOTE (stefkorner @ Mar 8 2019, 17:11 ) *
=απιστευτο οτι βγηκαν ολα λαθος ε.. ; rolleyes.gif
-νταξει για Ιαν σκεφτηκα απλα να μεινει με κανα 250ρι ,διατηρωντας ενα ρολο σαν αυτο που εχει αυτη την στιγμη!

-Κονιαρη τον προτεινα σαν συμπληρωματικη λυση των γκαρντ αρχικα,οπως Λουτζη τις προηγουμενες φορες,για τον οποιο δεν υπηρχαν ενστασεις,στο αν μπορει να σταθει ευρωλιγκα..!

-τα γκαρντ δεν θα ειναι τρια χωρις Παππα,αλλα θα ειναι περισσοτερο προς το 4 ,καθως θα μενει παρα πολυ χρονος για Ερικσσον στο δυο( αν προσεξες εβαλα και παραμονη Ντεσον ,με προοπτικη να παει και στο 3 )

ομως ο Παππας γιατι επιστρεφει Γεναρη ; τραυματιστηκε τελος Γεναρη και θελει γυρω στους 7 για πληρη αποκατασταση ! ενδεχομενως να προλαβει και το τελευταιο μερος της προετοιμασιας ! διαφορετικα παει για καπου στο φθινοπωρο !τοτε δηλαδη που ξεκιναει η ευρωλιγκα!

-ειπα να παω και με το ενδεχομενο να διατηρουσαμε ολο τον Ελληνικο κορμο ,μαζι με 2 ξενους και να κανουμε 4 στοχευμενες κινησεις σε ξενους (που κανεις δεν θελει πανω απο 1.5 μυριο )

αλλα βλεπω πως ουτε με ρεαλιστικες προτασεις καλυπτω τους πλεον ρεαλιστες..συμφορουμιτες!
οποτε σκεφτομαι οτι ειναι μονοδρομος οι προτασεις τυπου Σικμα !
αν και πολυ φοβαμαι πως αν κανω εγω καμια τετοια προταση θα μου απαντηθει απο εσενα Pan οτι o παικτης δεν ειναι δοκιμασμενος ευρωλιγκα και θελουμε κατι ποιο σιγουρο για βασικο μας 4ρι !οχι στοιχηματα rolleyes.gif

Βρε συ σε αλλα ροστερ σου εχω πει οτι μου αρεσουν αλλα ειναι καποια πραγματα που εμεις οκ μπορει να τα συζηταμε αλλα στην πραξη δεν μπορουν να γινουν
Καταρχας επιστροφη απο χιαστους σε 7 μηνες γινεται μονο στο ποδοσφαιρο(ισως επειδη εκει δεν εχει τοσα πολλα αλματα και αποτομες αλλαγες κατευθυνσης που επιβαρυνουν περισσοτερο το γονατο)
Στο μπασκετ στην Ευρωπη επιστρεφουν και στους 9-10 μηνες,στην Αμερικη που το πανε συντηρητικα και το πρωτοκολλο ειναι αυστηρο επιστρεφουν στους 12
Κι ολα αυτα ειναι ποτε θα μπουν στις προπονησεις,παικτης με τοσο μεγαλο διαστημα αποχης με τετοιο τραυματισμο θελει καποιο χρονο απο οταν μπει στις προπονησεις μεχρι να παιξει σε αγωνα
Πχ ο Αγραβανης επαθε χιαστους μεσα Δεκεμβρη και επαιξε πρωτη φορα τελη Νοεμβρη
Απο εκει προκυπτει ο Γεναρης

Δεν βλεπω πως ο Γουοναμεικερ και ο Ταις θα παρουν κατω απο 1,5 αλλα τα εχουμε ξαναπει αυτα οπως εχουμε ξαναπει για τον Ταις οτι δεν τον βλεπω να ερχεται Ευρωπη απο την στιγμη που ειναι μονο 26 και παει καλα εκει
Μαλιστα φετος εχει μεταφερει εκει και το καλο τριποντο που ειχε δειξει εδω(με 41% σουταρει) οποτε ως stretch 4 θα εχει προτασεις το καλοκαιρι και οχι μονο απο τους Σελτικς που τον εχουν ηδη

Ισως να μπορουμε να παρουμε εναν παικτη απο τους περιζητητους αλλα να παρουμε 2 απο τους πιο περιζητητους,δηλαδη να πουμε οτι ερχονται Ευρωπη Ταις-Γουοναμεικερ και για κανεναν απο αυτους να μην ενδιαφερθει καποια εκ των ΤΣΣΚΑ,Ρεαλ,Φενερ,Μπαρτσελονα,Αρμανι,Εφες ωστε να καταληξει σε εμας...ε δεν μου φαινεται και πολυ λογικο

Οτι επαιζε στην Μπαμπεργκ και επαιρνε χ ποσο και nba παιρνει ψ αρα θα ερθει εδω με κατι αντιστοιχο ειναι λογικο αλμα
Ο Ντατομε που επεστρεψε Ευρωπη μετα απο 2 χρονιες nba οπου σε 2 χρονια επαιξε 55 παιχνιδια,στην προτελευταια του σεζον στην Ευρωπη ειχε 9 ποντους στην Ευρωλιγκα με την Ρομα και την τελευταια Ευρωπαικη χρονια του δεν επαιζε καν Ευρωλιγκα δεν θα πηγαινε στην Φενερ θα πηγαινε σε καμια Νταρουσαφακα

Κατι αντιστοιχο με τον Ντε Κολο που ηρθε Ευρωπη μετα απο 2 χρονιες εκει οπου την δευτερη επαιξε μονο 47 παιχνιδια και στην Ευρωπη ειχε δειξει σε τοπ επιπεδο μονο 2 χρονιες με την Βαλενθια οπου δεν εβγαλε και ματια(11,3 ποντους με 46,7% διποντο 37,9% τριποντο στο Eurocup την τελευταια χρονια πριν φυγει)

Παικτες του μυριου (σαν τον Μπιρτς πχ υπο την προυποθεση οτι δεν θα βρει κατι αλλο στην Αμερικη) ειναι αυτοι που ρεαλιστικα μπορουμε να στοχευσουμε για βασικους στο 2,4,5(που για να ειναι και στις 3 θεσεις τετοιοι παικτες μαλλον χρειαζεται μια μικρη αυξηση)
Αν ανεβασουμε πολυ το μπατζετ οκ
brob
Καλάθης , Πιερία Χένρι
Χερμάνσον , Παππάς
Σίλντς , Παπαπέτρου , Θανάσης Άντε
Ντερικ Ουίλιαμς, Μήτογλου
Πουαριέ , Λεσσορτ , Παπαγιάννης


Επειδή ρεαλιστικά του Πουαριέ και του Ντερικ δε πρόκειται να παίξουν ως όνοματα..τους βάζω απλά ως στοιχεία παιχτών που θα ήθελα .

Δηλαδή ένα τεσσαρι δυναμιτη που θα έχει και προσωπική φάση και τρίποντο και παρουσία στη ρακέτα ωστέ να μπορεί ουσιαστικά να κουβαλήσει μόνος του τη θεση και οπου χρειαστεί να μπαίνει ο Μήτογλου..

Ένα πεντάρι που θα είναι δυνατός και ψηλός και όχι δύο αθλητικοί παίχτες μαζί με τα ίδια χαρακτηριστικά .. * αφου στο πλάνο θα υπάρχει ο Λεσσορτ..

Κατά τα αλλά θεωρώ οτι παίχτες τύπου Χένρι , Σιλντς , Λεσσορτ και Χέρμανσον είναι παίχτες που μπορούμε να χτυπήσουμε μιας και δεν είναι ακόμα στη κορυφή στη καριέρα τους και λογικά δε θα ζητήσουν συμβόλαιο παραπάνω από 1 εκατομμυριο που ως φαίνεται θα είναι το ταβάνι της ομάδας..
Thodoros
QUOTE (stefkorner @ Mar 8 2019, 17:42 ) *
η αγοραστικη αξια καθε ενεργου παικτη στο nba ειναι ιση η μεγαλυτερη απο τις αποδοχες του Νικ ;
νομος ;


Δεν ξέρω, αυτό μπορείς να μας το απαντήσεις εσύ καλύτερα ( που έχεις και την ειδικότητα σε αυτό) εγώ έβαλε εκεί μια περίπτωση αν θέλεις και μπορείς, εσύ δώσε του τα διπλά!
Αυτό που λέω όμως δεν έχει σχέση με όλο αυτό , αλλά με ότι δεν θα βρεις τόσα πολλά λ7 για να φέρεις 3 άτομα από το nba (ακόμα και αν αυτά εκεί έδιναν φανελάκια για τον αγώνα!)

Ο Σίκμα είναι φθηνός παίκτης ( μπορεί ο Παναθηναϊκός να τον κερδίσει ως πρόκληση για αυτόν ) για εμάς δεν ξέρω αν είναι καλή περίπτωση αλλά αν είναι να έχουμε Ουντο τον δέχομαι!
dru_15
Labeyrie νομιζω ειναι μια καλη επιλογη για τους ψηλους. Ξερει κανεις που παιζει..?
Baader
QUOTE (dru_15 @ Mar 8 2019, 23:26 ) *
Labeyrie νομιζω ειναι μια καλη επιλογη για τους ψηλους. Ξερει κανεις που παιζει..?


Παίζει στη Βαλένθια και έχει συμβόλαιο και για του χρόνου. Δεν παίζει ιδιαίτερα καλά φέτος, καμία σχέση με την περσινή του εικόνα στη Στρασμπούρ. Στα λίγα παιχνίδια της Βαλένθια που έχω δει παίζει σχεδόν αποκλειστικά ως τεσσάρι, δεν τολμάει το τρίποντο ακόμα και όταν το έχει ελεύθερο και φαίνεται να υστερεί σε δύναμη όταν παλεύει για ριμπάουντ. Φυσικά περισσότερα μπορεί να μας πει ο φίλος Basket72, μπορεί να λέω και βλακείες smile.gif

Πάντως, παιδιά, το κλίμα ειδικά σε αυτό το τόπικ τις τελευταίες μέρες έχει γίνει πολύ κουραστικό. Φεύγω για τριημεράρα και νομίζω ότι θα είναι η πρώτη φορά μετά από χρόνια ολόκληρα που δεν θα είμαι όλη μέρα με το κινητό στο χέρι να διαβάζω μπασκετφόρουμ. tongue.gif Ελπίζω επιστρέφοντας να βρω λιγότερους τσακωμούς, λιγότερες μπηχτές μεταξύ μελών και περισσότερη όρεξη. Καλά να περάσετε όλοι/ες!
green_sky
QUOTE (dru_15 @ Mar 8 2019, 23:26 ) *
Labeyrie νομιζω ειναι μια καλη επιλογη για τους ψηλους. Ξερει κανεις που παιζει..?

Βαλενθια.

Εγω στα σεντερ θα ηθελα στην μια θεση τον Κολτον Αιβερσον από Τενεριφη.
Υψος 2.13 ,παιζει προσωπο,παιζει πλατη, ψημενος στην Ευρωλιγκα και σε καλη ηλικια για ψηλος (τον Ιουνιο κλεινει τα 30).
Νομιζω ότι με τον Παπαγιαννη θα εκανε ωραιο διδυμο.Παιρνεις και ένα τουμπανο Αμερικανο στα 5-6 κατοσταρικα όπως πηρε ο Αστερας τον Λεσσορτ και κλεινεις τα σεντερ.
Στα power θα ηθελα επιστροφη Κρις.Οσο καθεται στην Ισπανια θα σπρωχνει και θα σπρωχνεται,βλεποντας τον Ερτελ να σουταρει.
Εδω θα είναι αρχοντας.
EXASFAIROS
Γνώμη μου είναι ότι ο Πιτινο θα φύγει και θα παρθεί προπονητής 3ετιας.

Σίγουρα θα πάμε σε 4-5αρο και θα αναβαθμιστεί ο ρόλος-χρονος του Παπαγιάννη.Θα ήθελα και έναν Reynolds δίπλα του επίσης στο 5.

Αν μεινει Πιτινο oι Λεκά και Τόμας θα μείνουν.Επομενως για τον μεν πρώτο θα ψάχνουμε για αμυντικό άσσο δύο( για τον δε δεύτερο 4-5αρο με τρίποντο.(Singlenton,Voigtmann)Φυσικά απευχομαι τόσο παραμονή Λεκά ,όσο και Τόμας.

Σάρας

Καλαθης-Garrett
Jenkins-Παππας
Ulanovas
Παπαπετρου-Αντετοκουνμπο
White-Μιτογλου
Reynolds-Παπαγιαννης-Upsaw.

Thodoros
QUOTE (EXASFAIROS @ Mar 9 2019, 10:25 ) *
Γνώμη μου είναι ότι ο Πιτινο θα φύγει και θα παρθεί προπονητής 3ετιας.

Σίγουρα θα πάμε σε 4-5αρο και θα αναβαθμιστεί ο ρόλος-χρονος του Παπαγιάννη.Θα ήθελα και έναν Reynolds δίπλα του επίσης στο 5.

Αν μεινει Πιτινο oι Λεκά και Τόμας θα μείνουν.Επομενως για τον μεν πρώτο θα ψάχνουμε για αμυντικό άσσο δύο( για τον δε δεύτερο 4-5αρο με τρίποντο.(Singlenton,Voigtmann)Φυσικά απευχομαι τόσο παραμονή Λεκά ,όσο και Τόμας.

Σάρας


Ο Πιτίνο μπορεί και να φύγει (αν) και εδώ που τα λέμε τίποτα δεν είναι σίγουρο γιατί μπορεί απλά να μην έχει τις προσφορές που θα θέλει ο ίδιος! οπότε μια επιτυχημένη χρονιά στον Παναθηναικό δεν θα του ήταν καθόλου άσχημα περίπτωση για να φτιάξει την εικόνα του ξανά: Τον σκέφτομαι να λέει ότι πήγε στην Ελλάδα για να διδάξει μπάσκετ πήρε μια ομάδα που ήταν έξω από τις 8 καλύτερες ( την 1η χρονιά έκανα αυτό .......... και την 2η έκανα αυτό ..... ) αν υπάρξει και κάποια επιτυχία θα την χρεωθεί αμέσως! Γάτος είναι σε αυτά.

Αλλά πως γίνεται να είναι πιθανότερος ο Σάρας (ας δούμε τι θα γίνει με ΤΤΣΚΑ γιατί αν πάει σε προπονητή , αυτός θα είναι... και εδώ που τα λέμε δεν βλέπω λογικό να φύγει από μια ομάδα που τον αγαπάνε και δεν έχει λεφτά και να πάει σε μια άλλη που τον αγαπάνε αλλά επίσης δεν έχει λ7! Ο ίδιος θα ψάξει να βρει νομίζω ομάδα που θα τους δώσει τα πάντα ώστε να γίνει ο Νέος Ζοτς.

Τώρα για τους Τόμας - Λέκα δεν νομίζω ότι αν είναι επιλογή Ρικ θα μείνουν και οι δύο ...τους στόχους του βλέπει και δεν έχει μάθει να έχει παίκτες χρόνια , θα βρει τον καλύτερο δυνατό ( πιστεύω εγώ χωρίς να ασχοληθεί με τα προσωπικά , δεθήκαμε κτλ-τκτλ )

ΥΓ. στην ουσία αν μείνει κερδίσουμε και κάτι ακόμα ( ξέρει την αγορά καλά ) μπορεί ας πούμε με τα 400-450χιλ να φέρει ένα 4ρο5άρι που να έχει καλά στοιχεία αλλά δεν έχει φανεί ακόμα!
Πάντως για την ώρα ακόμα και αυτοί που είχαν κάποιες αμφιβολίες (σταμάτησαν να γράφουν ) πήρε το κύπελλο η ομάδα φαίνεται να είναι ένα σκαλί καλύτερη ...μόνο αποτυχημένος δεν το λες!
basket72
QUOTE (Thodoros @ Mar 9 2019, 12:59 ) *
Ο Πιτίνο μπορεί και να φύγει (αν) και εδώ που τα λέμε τίποτα δεν είναι σίγουρο γιατί μπορεί απλά να μην έχει τις προσφορές που θα θέλει ο ίδιος! οπότε μια επιτυχημένη χρονιά στον Παναθηναικό δεν θα του ήταν καθόλου άσχημα περίπτωση για να φτιάξει την εικόνα του ξανά: Τον σκέφτομαι να λέει ότι πήγε στην Ελλάδα για να διδάξει μπάσκετ πήρε μια ομάδα που ήταν έξω από τις 8 καλύτερες ( την 1η χρονιά έκανα αυτό .......... και την 2η έκανα αυτό ..... ) αν υπάρξει και κάποια επιτυχία θα την χρεωθεί αμέσως! Γάτος είναι σε αυτά.

Αλλά πως γίνεται να είναι πιθανότερος ο Σάρας (ας δούμε τι θα γίνει με ΤΤΣΚΑ γιατί αν πάει σε προπονητή , αυτός θα είναι... και εδώ που τα λέμε δεν βλέπω λογικό να φύγει από μια ομάδα που τον αγαπάνε και δεν έχει λεφτά και να πάει σε μια άλλη που τον αγαπάνε αλλά επίσης δεν έχει λ7! Ο ίδιος θα ψάξει να βρει νομίζω ομάδα που θα τους δώσει τα πάντα ώστε να γίνει ο Νέος Ζοτς.

Τώρα για τους Τόμας - Λέκα δεν νομίζω ότι αν είναι επιλογή Ρικ θα μείνουν και οι δύο ...τους στόχους του βλέπει και δεν έχει μάθει να έχει παίκτες χρόνια , θα βρει τον καλύτερο δυνατό ( πιστεύω εγώ χωρίς να ασχοληθεί με τα προσωπικά , δεθήκαμε κτλ-τκτλ )

ΥΓ. στην ουσία αν μείνει κερδίσουμε και κάτι ακόμα ( ξέρει την αγορά καλά ) μπορεί ας πούμε με τα 400-450χιλ να φέρει ένα 4ρο5άρι που να έχει καλά στοιχεία αλλά δεν έχει φανεί ακόμα!
Πάντως για την ώρα ακόμα και αυτοί που είχαν κάποιες αμφιβολίες (σταμάτησαν να γράφουν ) πήρε το κύπελλο η ομάδα φαίνεται να είναι ένα σκαλί καλύτερη ...μόνο αποτυχημένος δεν το λες!



Ο Πιτίνο είναι προπονητής μιας χρήσης για τον Παναθηναϊκό. Η πρόσληψη του εξυπηρετεί κι αυτόν (να κάνει αυτό που αγαπά πόσο μάλλον εκτός ΗΠΑ) αλλά και την ομάδα σε μια φάση που ήθελε αφενός μια ώθηση κι αφετέρου έπρεπε να γίνει και το καθιερωμένο χειμερινό επικοινωνιακό "μπαμ" του Δ.Γ.

Επιτυχία του Πιτίνο θα είναι να περάσει την ομάδα στους 8- κάτι που δεν φαιίνεται να είναι εύκολο. Αν το κάνει τότε να του βγάλουμε το καπέλο και να δώσουμε τα εύσημα και στον Δ.Γ.
Thodoros
QUOTE (basket72 @ Mar 9 2019, 13:24 ) *
Ο Πιτίνο είναι προπονητής μιας χρήσης για τον Παναθηναϊκό. Η πρόσληψη του εξυπηρετεί κι αυτόν (να κάνει αυτό που αγαπά πόσο μάλλον εκτός ΗΠΑ) αλλά και την ομάδα σε μια φάση που ήθελε αφενός μια ώθηση κι αφετέρου έπρεπε να γίνει και το καθιερωμένο χειμερινό επικοινωνιακό "μπαμ" του Δ.Γ.

Επιτυχία του Πιτίνο θα είναι να περάσει την ομάδα στους 8- κάτι που δεν φαιίνεται να είναι εύκολο. Αν το κάνει τότε να του βγάλουμε το καπέλο και να δώσουμε τα εύσημα και στον Δ.Γ.


Εντάξει ένα μέρος είναι κάπως έτσι , αλλά η αλλαγή του πασκουάλ δεν ήταν λάθος ( είχα χάσει τα αποδυτήρια και τα έριχνε όλα στην κακή ψυχολογία των παικτών ) έκανε και μεγάλες ήττες που έφεραν την κατάσταση σε πολύ άσχημη θέση .

Μια χαρά γουστάρει ο Ρικ να κοουτσάρει (και τώρα που ήρθε και είδε και την Ευρώπη δεν ξέρεις αν του καρφωθεί να θέλει να κάνει πορεία και εδώ , άλλωστε όπως είπε και αυτός θα μιλήσει με την Γυναίκα του! ) laugh.gif

Αν πάει την ομάδα από 12η σε 8η ναι του αξίζουν συγχαρητήρια , αλλά και με το σπαθί αν βγούμε εκτός πάλι αποτυχημένος δεν θα είναι .... πριν από αυτός λέγαμε μήπως η ομάδα μείνει χωρίς στόχους για κανένα 2μήνο (και βγουν εκτός ρυθμού όλοι)
basket72
QUOTE (Thodoros @ Mar 9 2019, 16:41 ) *
Εντάξει ένα μέρος είναι κάπως έτσι , αλλά η αλλαγή του πασκουάλ δεν ήταν λάθος ( είχα χάσει τα αποδυτήρια και τα έριχνε όλα στην κακή ψυχολογία των παικτών ) έκανε και μεγάλες ήττες που έφεραν την κατάσταση σε πολύ άσχημη θέση .

Μια χαρά γουστάρει ο Ρικ να κοουτσάρει (και τώρα που ήρθε και είδε και την Ευρώπη δεν ξέρεις αν του καρφωθεί να θέλει να κάνει πορεία και εδώ , άλλωστε όπως είπε και αυτός θα μιλήσει με την Γυναίκα του! ) laugh.gif

Αν πάει την ομάδα από 12η σε 8η ναι του αξίζουν συγχαρητήρια , αλλά και με το σπαθί αν βγούμε εκτός πάλι αποτυχημένος δεν θα είναι .... πριν από αυτός λέγαμε μήπως η ομάδα μείνει χωρίς στόχους για κανένα 2μήνο (και βγουν εκτός ρυθμού όλοι)



Νομίζω ότι βγαίνουμε εκτός τόπικ. Το ταμείο για τον Πιτίνο και τον Μπλατ στο τέλος της σεζόν. Για τον Μπλατ θα μπορούσε κανείς να πει, ότι το ταμείο θα γίνει στο τέλος της επόμενης σεζόν.

Για να επιστρέψουμε οντόπικ, ένα ωραίο δίδυμο για την backcourt σας θα μπορούσε να είναι κι ο Ν.Κόουλ (δεν τον έχει πάρει το μάτι μου ως "στόχο" smile.gif με την σταθερή πρόταση μου για σας, Φ. Κοζέρ να τον συμπληρώνει. Ποιότητα, παραστάσεις, αθλητικότητα/δύναμη και σουτ/ δημιουργία/ σκορ.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Mar 10 2019, 00:28 ) *
για την backcourt σας θα μπορούσε να είναι κι ο Ν.Κόουλ (δεν τον έχει πάρει το μάτι μου ως "στόχο" smile.gif


λογικο να μην εχεις δει τον Νορις Κοουλ εδω
(ενω αντιθετως ειχε γραφτει στο αντιστοιχο τοπικ για Ολυμπιακο,τους μηνες πριν παρετε Γουεμπερ )
γιατι για αναπληρωματικο του Καλαθη θα πρεπει να αναζητουμε περισσοτερο κατι σε ρολιστα επιπεδου, των 10-15 λεπτων ,η διαφορετικα εναν κομπο που να μπορει να παιζει και μαζι του !
ο Νορις Κοουλ ηρθε με δυο δαχτυλιδια απο nba για βασικος των 25 λεπτων στην Μακαμπι περσι,αλλα εκει απαγοητευσε απολυτα θεωρω !φετος κανει πολυ καλη σεζον σε Αβελινο και Μπουντουσνοστ κατα σειρα,αλλα ως το πρωτο βιολι!
ειναι παικτης που θελει παρα πολυ την μπαλα στα χερια,ειτε για να δημιουργει -ειτε για εκτελει και φαινεται πως εδω στην Ευρωπη ηρθε για να ειναι πρωταγωνιστης ! οποτε δεν μπορω καθολου ευκολα να τον φανταστω να δεχεται εναν δευτερο ρολο πισω απο Νικ και δυστυχως ειναι μονο ασσος ,οποτε δεν μπορουν να παιξουν κ μαζι !
πρεπει λοιπον α )να δουμε αν ο ιδιος θα επιθυμουσε τον συγκεκριμενο ρολο που περιγραφω και β ) το κασε του να μην ξεπερναει κατα πολυ τα 500 με τα οποια πληρωνεται τωρα ο Λεκα ! για κατι αναμεσα στα 600-700max θα ελεγα !
δυσκολο πολυ να καλυπτει τις δυο παραπανω προυποθεσεις μαζι ,αν τις καλυπτει ομως ,εγω δεν ειμαι καθολου αρνητικος ..

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.