Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
Quincy
QUOTE(Ginobili @ Jan 12 2019, 01:36 ) *
Ο Πειν κοστίζει λιγότερα από Λάσμε+Βουγιούκα .
1000 φορές Πέιν-Γκιστ-Παπαγιάννης από Γκιστ-Βουγιουκα-Λάσμε-Παπαγιάννη....
γελάει και η κουτσή Μαρία με τον καλοκαιρινό σχεδιασμό.

Επίσης...ο Λεκαβίτσιους δεν γίνεται μέσα σε μία νύχτα να άρχισε να γίνεται χρήσιμος στην ομάδα και να βοηθάει και τον Καλάθη...και με Πασκουάλ...να είχε μια ψυχολογία "Τέπιτς"....


+++

Τα λεφτά που δόθηκαν δεν ήταν λίγα, απλά ξοδεύτηκαν εντελώς λάθος. Τέλος πάντων, ΚΑΛΩΣ έγινε η προσθήκη και η γκρίνια για τα λάθη του καλοκαιριού δεν βγάζουν πουθενά. Στο χέρι του ΔΓ (και του κάθε ΔΓ) είναι να τα δει και να μην τα επαναλάβει.
Looter
QUOTE (Quincy @ Jan 12 2019, 02:44 ) *
+++

Τα λεφτά που δόθηκαν δεν ήταν λίγα, απλά ξοδεύτηκαν εντελώς λάθος. Τέλος πάντων, ΚΑΛΩΣ έγινε η προσθήκη και η γκρίνια για τα λάθη του καλοκαιριού δεν βγάζουν πουθενά. Στο χέρι του ΔΓ (και του κάθε ΔΓ) είναι να τα δει και να μην τα επαναλάβει.


Ο Ίαν ανανέωσε ως έλληνας τέλος Ιουνίου μετά την αποδέσμευση Όγκαστ και με την προοπτική ότι δε θα έμενε ο Παππας , οπότε θα ήσουν -2 έλληνες και κάποιους έπρεπε να κρατήσεις.

Ο Λάσμε έκλεισε ως αντικαταστάτης του Όγκαστ που ήθελε να παει στο summer league καθώς ο Γκιστ δε δέχτηκε μείωση συμβολαίου και για να είμαστε ειλικρινείς το καλοκαίρι για 2ο πεντάρι δε φαινόταν άσχημος. Δυστυχώς διέψευσε τους πάντες και φαίνεται ακόμα περισσότερο η αδυναμία του λόγω των τραγικών εμφανίσεων και του Γκιστ.

Ο Παπαγιάννης προέκυψε όταν υπήρχαν ήδη Γκιστ , Λάσμε , Ίαν. Αδύνατο να αποδεσμευόταν κάποιος που είχε συμβόλαιο(Γκιστ) και δε δεχόταν και μείωση , κάποιος που μόλις είχε υπογράψει (Λάσμε) και κάποιος που είχε ανανεώσει ήδη (Ίαν).

Απλα μια αναδρομή για να θυμηθουμε πως κατέληξε με αυτούς τους 4...
Quincy
QUOTE(Looter @ Jan 12 2019, 00:55 ) *
Ο Ίαν ανανέωσε ως έλληνας τέλος Ιουνίου μετά την αποδέσμευση Όγκαστ και με την προοπτική ότι δε θα έμενε ο Παππας , οπότε θα ήσουν -2 έλληνες και κάποιους έπρεπε να κρατήσεις.

Ο Λάσμε έκλεισε ως αντικαταστάτης του Όγκαστ που ήθελε να παει στο summer league καθώς ο Γκιστ δε δέχτηκε μείωση συμβολαίου και για να είμαστε ειλικρινείς το καλοκαίρι για 2ο πεντάρι δε φαινόταν άσχημος. Δυστυχώς διέψευσε τους πάντες και φαίνεται ακόμα περισσότερο η αδυναμία του λόγω των τραγικών εμφανίσεων και του Γκιστ.

Ο Παπαγιάννης προέκυψε όταν υπήρχαν ήδη Γκιστ , Λάσμε , Ίαν. Αδύνατο να αποδεσμευόταν κάποιος που είχε συμβόλαιο(Γκιστ) και δε δεχόταν και μείωση , κάποιος που μόλις είχε υπογράψει (Λάσμε) και κάποιος που είχε ανανεώσει ήδη (Ίαν).

Απλα μια αναδρομή για να θυμηθουμε πως κατέληξε με αυτούς τους 4...


Δηλαδή αισθάνθηκε ανταγωνιστικός στους ψηλούς πέρυσι ο Παναθηναικός και είπε να συνεχίσει έτσι και φέτος;;
Looter
QUOTE (Quincy @ Jan 12 2019, 03:06 ) *
Δηλαδή αισθάνθηκε ανταγωνιστικός στους ψηλούς πέρυσι ο Παναθηναικός και είπε να συνεχίσει έτσι και φέτος;;


Το πλάνο ήταν να δεχτεί μείωση ο Γκιστ και να χτυπήσουν τον Ντανστον ή κάποιον οικονομικά αντίστοιχο κάτι που δεν έγινε πράξη με την άρνηση του Γκιστ. Ο Ίαν έμεινε λογω διαβατηρίου καθώς στο πλάνο ήταν να φύγουν 2 έλληνες που είχαν ρόλο στο περσινο ροτέϊσον (Ζαχαρίας,Παππάς). Καταλαβαίνεις ότι τα χρήματα που είχαν μείνει ήταν σχετικά λίγα εφόσον ο DPG είχε ήδη αποφασίσει να ρίξει το budget και ότι δε γινόταν να έρθει παίκτης που θα έπαιρνε τα μισά από τον Γκιστ για να παίζει μπροστα από αυτόν.

Ότι ακριβώς έγραφα ότι δε γινόταν και με τον Παππα και τον Κιθ. Δε γίνεται να δεσμεύεις στο 2 με κλειστό διετές 1.5 μύριο τον Παππά και να περιμένεις να έρθει για βασικούρας ο Κιθ των 400-440.

Οι ρόλοι στη ομάδα στο 5 ορίστηκαν με βάση το μεγάλο συμβόλαιο του Γκιστ , την ανάγκη να υπάρχει κάποιος Έλληνας (Ίαν) και ο Λάσμε έμοιαζε σε σύγκριση με τον Όγκαστ καλύτερος στα χαρτιά οπότε το έβλεπαν ως βελτίωση..

Μετα προέκυψε και ο Παπατζον ο οποίος έκλεισε με το έτσι θέλω του προέδρου ως περίπτωση που δεν μπορεί να χαθεί και έμειναν σκαρτα 4-4.5 κατοστάρικα για βασικό 4αρι με αποτέλεσμα να έρθει ο soft Τόμας...

Αν δεις τις ημερομηνίες που έκλεισαν οι παίκτες , θα δεις ότι όσα γράφω κουμπώνουν ακριβώς...
stevebucknall11
Δύο χρήσιμες πληροφορίες από τον hoopfellas: Είχε γίνει κρούση στον Πέιν ήδη επί Πασκουάλ, αλλά αυτός ζήτησε ένα πραγματικά μεγάλο ποσό που δεν υπήρχε. Επίσης εξετάσθηκε σοβαρά η περίπτωση Onuaku, αλλά απορρίφθηκε τελικά καθώς υπήρξαν πληροφορίες ότι ο παίκτης δεν είναι σε καλή κατάσταση.
Johnny Marv
QUOTE(Looter @ Jan 12 2019, 03:18 ) *
Το πλάνο ήταν να δεχτεί μείωση ο Γκιστ και να χτυπήσουν τον Ντανστον ή κάποιον οικονομικά αντίστοιχο κάτι που δεν έγινε πράξη με την άρνηση του Γκιστ. Ο Ίαν έμεινε λογω διαβατηρίου καθώς στο πλάνο ήταν να φύγουν 2 έλληνες που είχαν ρόλο στο περσινο ροτέϊσον (Ζαχαρίας,Παππάς). Καταλαβαίνεις ότι τα χρήματα που είχαν μείνει ήταν σχετικά λίγα εφόσον ο DPG είχε ήδη αποφασίσει να ρίξει το budget και ότι δε γινόταν να έρθει παίκτης που θα έπαιρνε τα μισά από τον Γκιστ για να παίζει μπροστα από αυτόν.

Ότι ακριβώς έγραφα ότι δε γινόταν και με τον Παππα και τον Κιθ. Δε γίνεται να δεσμεύεις στο 2 με κλειστό διετές 1.5 μύριο τον Παππά και να περιμένεις να έρθει για βασικούρας ο Κιθ των 400-440.

Οι ρόλοι στη ομάδα στο 5 ορίστηκαν με βάση το μεγάλο συμβόλαιο του Γκιστ , την ανάγκη να υπάρχει κάποιος Έλληνας (Ίαν) και ο Λάσμε έμοιαζε σε σύγκριση με τον Όγκαστ καλύτερος στα χαρτιά οπότε το έβλεπαν ως βελτίωση..

Μετα προέκυψε και ο Παπατζον ο οποίος έκλεισε με το έτσι θέλω του προέδρου ως περίπτωση που δεν μπορεί να χαθεί και έμειναν σκαρτα 4-4.5 κατοστάρικα για βασικό 4αρι με αποτέλεσμα να έρθει ο soft Τόμας...

Αν δεις τις ημερομηνίες που έκλεισαν οι παίκτες , θα δεις ότι όσα γράφω κουμπώνουν ακριβώς...


Ίαν για ποιο λόγο να βιαστείς να τον ανανεώσεις λες και θα στον έκλεβαν ; Του έλεγες σου έχω ζεστά 500χιλ που δεν θα βρεις πουθενά αλλου Ευρωλίγκα αλλά πρέπει να με περιμένεις μέχρι Αύγουστο και σιγά μην έλεγε όχι ! Μετά Λασμε μπορεί εσυ να μην έβλεπες ότι δεν κάνει , αλλά εγώ το έβλεπα και αν όχι εγώ τι σόι σκάουτερς έχουμε που δεν βλέπουν ότι ο 36χρονος Λασμε δεν είναι για αυτό το επίπεδο ούτε για 2ος ; Ο γκιστ καλώς και έμεινε . Επίσης είχες 2 Έλληνες στους στόχους σου και παπί και βεζενκοφ . Έπρεπε να γίνουν όλα τελειως διαφορετικά...
Looter
QUOTE (Johnny Marv @ Jan 12 2019, 03:58 ) *
Ίαν για ποιο λόγο να βιαστείς να τον ανανεώσεις λες και θα στον έκλεβαν ; Του έλεγες σου έχω ζεστά 500χιλ που δεν θα βρεις πουθενά αλλου Ευρωλίγκα αλλά πρέπει να με περιμένεις μέχρι Αύγουστο και σιγά μην έλεγε όχι ! Μετά Λασμε μπορεί εσυ να μην έβλεπες ότι δεν κάνει , αλλά εγώ το έβλεπα και αν όχι εγώ τι σόι σκάουτερς έχουμε που δεν βλέπουν ότι ο 36χρονος Λασμε δεν είναι για αυτό το επίπεδο ούτε για 2ος ; Ο γκιστ καλώς και έμεινε . Επίσης είχες 2 Έλληνες στους στόχους σου και παπί και βεζενκοφ . Έπρεπε να γίνουν όλα τελειως διαφορετικά...


Δεν είπα ότι συμφωνώ με τα παραπάνω φίλε μου.
Απλά μεταφέρω όσα έμαθα σιγά σιγά για τον καλοκαιρινό σχεδιασμό.
Αν ψάξεις τα ποστ μου από το καλοκαίρι θα δεις ότι έγραφα αυτό ακριβώς που γράφεις για τον Βουγιούκα , ότι σιγά μην στο έκλεβαν.. Αν και σου ξαναλέω ότι στο 5 το μυριο σχεδόν που δέσμευσε ο Γκιστ ήταν μη αναστρέψιμο χωρίς αύξηση του budget ακόμα και αν ο Ίαν έμενε με 300.
Johnny Marv
Εμένα πάντως δεν με χαλάει καθόλου ο πεϊν . Σαν άλλη λύση πάντως ... τι λέτε να κανει αυτό ο χαμιλτον ; Ήταν συμπαίκτης και με τον κιλπατρικ ... θα δέσουν αμέσως! Επίσης λαμπεϊρι θα μπορούσε , δεν ξέρω..
akratacity
Μιας και ο λόγος για τον Πέιν, έτυχε προχθές σε μια αναζήτηση στο yt να πέσω πάνω στα στιγμιότυπα του δευτερου αγώνα με τη Ρεαλ πέρυσι στα πλέι οφ. Ο Πέιν έχει βάλει λοιπόν απέναντι στον Ταβάρες 3-4 σερί καλάθια ποσταροντας τον. Δεν είναι και λίγο αυτό.

Ίσως επιθετικά να θέλατε κάτι πιο ποιοτικό αλλά τέτοια ώρα τέτοια λόγια. Μεγάλη αναβάθμιση θα ειναι.
saniboy
Εφόσον Kilpatrick και Payne ικανοποιήσουν και είναι εφικτό να μείνουν και του χρόνου, παραθέτω ένα εφικτό ρόστερ για σχολιασμό:

1. Calathes(2.2) - Siva Peyton(0.8) - Kalaitzakis(0.1)
2. Kilpatrick(1.3) - Larentzakis(0.4) - Lountzis(0.1)
3. Papapetrou(0.8) - Antetokounmpo(0.5)
4. Williams(1.5) - Mitoglou(0.4)
5. Landale(0.6) - Payne(0.6) - Papagiannis(0.4)


Derozan
Κρίνοντας απο τη διαφαινόμενη απόκτηση του Πέιν,ίσως τελικά ,παρότι προτιμώ τον Κιλπάτρικ,η καλύτερη κίνηση να ήταν ο Νάναλι έτσι ώστε να μπορούμε να τον κρατήσουμε του χρόνου,αφου φέτος χωρίς 1ης κλάσης 5αρι δύσκολα(εκτός αν δείξει ο Πέιν πράγματα).
Και έτσι θα ξεκινούσαμε τη χρονιά με ένα υπερπλήρες 3:Πάπι,Νάναλι,Θανάσης.
Αντίθετα,τώρα θα πρέπει να ψάξουμε και για 3(αντι Λότζο) και για 2 καθώς ο Κιλπάτρικ θα φύγει μαζί με Πιτίνο.
Δεν θα ήταν λίγο για τον νέο κοουτς να βρει ένα τόσο πλήρες 3 όσο αυτοι οι τρεις χωρίς καν να χρειάζεται προσθήκη.
Επιπλέον ήταν καλό ότι τουλάχιστον κοίταξαν τον Ονουάκου και θεωρώ ότι η μεταγραφή του χρόνου είναι επιβεβλημένη.Είμαι σίγουρος πως στην ευρώπη θα είναι dominant.Θα ήθελα όμως να τον κλείσουν απο τώρα για 2,5 χρόνια τουλάχιστον.Έτσι ο νέος κοουτς θα έβρισκε:
1.Καλάθη,Καλαιτζάκη
2.Παππά(?)
2/3.Νάναλι
3.Πάπι,Θανάση
4.Μήτο
5.Ονουάκου,Παπαγιάννη

Πολύ καλή βάση(- Παππά*) για να βάλει το δικο του στίγμα με τους ξένους.Αντιθέτως,τώρα θα πρέπει να γεμίσει το κενό του Λότζο(δύσκολα να βρει παίχτη σαν το Νάναλι σε αυτή την τιμή) και πιθανώς του Πέιν.

*Ο Νικόλας είχε πάντα τη στήριξη του κόσμου,και τη δική μου.Αλλά μετά απο αυτό το παιχνίδι η υπομονή μου εξαντλήθηκε.Του δώσαμε χρόνο και τον πιστέψαμε,πήρε τρελό συμβόλαιο και δεν το τιμά.Αν δεν κάνει σοβαρό στεπ απ θα πρέπει να φύγει οπωσδήποτε.

Όλα αυτά στην 99.9% περίπτωση που ο Πέιν θα είναι η τελευταία μεταγραφή.Αν τώρα,φύγει ο Ίαν πχ και αποκτηθεί κανάς Acy για 4-5 μιλάμε σε άλλη βάση και όντως τότε ο Παναθηναικός θα είναι σε θέση να έχει κάποιες πιθανότητες απέναντι στους big 3.

QUOTE (saniboy @ Jan 12 2019, 10:19 ) *
Εφόσον Kilpatrick και Payne ικανοποιήσουν και είναι εφικτό να μείνουν και του χρόνου, παραθέτω ένα εφικτό ρόστερ για σχολιασμό:

1. Calathes(2.2) - Siva Peyton(0.8) - Kalaitzakis(0.1)
2. Kilpatrick(1.3) - Larentzakis(0.4) - Lountzis(0.1)
3. Papapetrou(0.8) - Antetokounmpo(0.5)
4. Williams(1.5) - Mitoglou(0.4)
5. Landale(0.6) - Payne(0.6) - Papagiannis(0.4)

Θα χουμε τα ίδια θέματα με το τρίποντο με αυτό το ροστερ θαρρώ
green_sky
Δηλαδη ο ψηλος σωτηρας που περιμεναμε ειναι ο Πειν?Παλι δευτερρ ραφι ψηλος στην ομαδα ?
Τοσο καιρο περιμεναμε ψηλο για να μας φερει τον Πειν που εδιωξαν απο την Κινα ?
Ειδαμε ρε παιδια περυσι τι μπορει να κανει ο Πειν.Εγω στο ροστερ θα τον εβλεπα μονο σε ρολο φθηνου Μαπ ,πισω βεβαια απο τον βασικο.Δεν ειναι ο ψηλος που θελουμε για να μην πεταξουμε τη χρονια.
Ξεχασα ομως,εχουμε σημαδεμενη την ματσαρα του κυπελλου στις 13 Φλεβαρη.Αντι να σημαδευουμε το ματς με την Ζαλγκιρις σημαδευουμε παλι τον Ολυμπιακο.
Εαν η μεταγραφη ολοκληρωθει δεν νομιζω οτι εχει νοημα να μιλαμε αλλο φετος για Ευρωλιγκα.
Και να μπεις στους 8 δεν εχεις στο 4-5 παιχτες για να αντιμετωπισεις Φενερ,Ρεαλ και ΤΣΣΚΑ.
Εγω περιμενα απο τον Πιτινο να φερει εναν ψηλο λαβρακι.
Δεν πιστευα οτι θα παρει ονομα ψηλο αλλα ειχα εμπιστοσυνη στην γνωση του Πιτινο στην Αμερικανικη αγορα.
Εαν το αποτελεσμα ειναι λοιπον ο Πειν πραγματικα υπαρχει απογοητευση.
Βεβαια με την κατασταση που επικρατει στους ψηλους ο Πειν θα ειναι update.Οχι ομως αρκετο.
Διαβασαμε βεβαια οτι ο παιχτης αυτος εχει μεινει βαθια χαραγμενος στη μνημη του Πιτινο.
Αντε να δουμε τι αλλο θα διαβασουμε.Τελος ας βαλω και εγω 2-3 υστερογραφα γιατι ζηλεψα.

Υ.Γ.1 Το χθεσινο ηταν αλλο ενα βραδυ στο οποιο φτιαξαμε βιογραφικο ψηλου.
Ο μανατζερ του Σεραφεν τον αγωνα με τον Παναθηναικο θα στελνει για να προωθησει τον παιχτη του.

Υ.Γ.2 Οτι γραφαμε εμεις εδω οι απλοι ,βγαινει και τα λεει φορα παρτιδα ο Πιτινο.
Στην μετα Ομπραντοβιτς εποχη ειναι ο πρωτος προπονητης που πιεζει με τον τροπο του τους παντες βγαινοντας και μιλωντας δημοσια.Και βεβαια στον Πιτινο απλα βαρας προσοχη , γιατι ειναι το ιδιο το μπασκετ.
Ο Αμερικανος πρεπει να μεινει και του χρονου στην ομαδα γιατι ειναι η μονη μας ελπιδα να φτιαξουμε ομαδα με αρχη μεση και τελος.
saniboy
Στα χαρτιά είναι όλοι καλύτεροι σουτέρ από αυτούς που αντικαθιστούν..

Siva > Leka
Kilpatrick > Langford
Larentzakis > Pappas
Williams > Thomas
Landale > Gist

αν θες έξτρα ασφάλεια στο τρίποντο πας για Ντενμον αντί Λαρεντζάκη ή για ένα ακόμα τριάρι με σούτ..
shtarkws
QUOTE(saniboy @ Jan 12 2019, 10:19 ) *
Εφόσον Kilpatrick και Payne ικανοποιήσουν και είναι εφικτό να μείνουν και του χρόνου, παραθέτω ένα εφικτό ρόστερ για σχολιασμό:

1. Calathes(2.2) - Siva Peyton(0.8) - Kalaitzakis(0.1)
2. Kilpatrick(1.3) - Larentzakis(0.4) - Lountzis(0.1)
3. Papapetrou(0.8) - Antetokounmpo(0.5)
4. Williams(1.5) - Mitoglou(0.4)
5. Landale(0.6) - Payne(0.6) - Papagiannis(0.4)


Μου αρεσει πολυ το ροστερ σου, θα προσθετα και τον Ντενμον εφοσον το κασε του δεν εχει εκτοξευθει μετα απο το περασμα του στην Κινα, επισης κατι καλυτερο στο 5, δηλαδη παικτη εκατομμυριου εκει και παικτη εκατομμυριου στο 4, γλυτωνουμε ετσι την εφορια. Δεν νομιζω οτι ο Γουλιαμς θα ανεβασει τοσο πολυ το κασε του εκτος και αν η Μπαγιερν κανει υπερβαση.

1. Καλαθης - Σιβα - Γκικας
2. Κιλπατρικ - Ντενμον - Λαρετζακης
3. Παπ - Θανασης - Λιποβι
4. Γουιλιαμς - Μητογλου - Λινος
5. Μ.Ντειβις - τυπου Πειν - Παπαγιαννης

Γκικας Λιποβι Λινος κυριως για Ελλαδα, Λιποβι ισως θα μπορουσε να παρει χρονο και σε Euroleague λογω σουτ, δεν νομιζω και οι 3 να κοστισουν πανω απο 300-350κ. Οι μικροι ολοι δανεικοι καπου να παιξουν

Περί Πέιν.

Το πρόβλημα με τον Πέιν είναι πως πρόκειται για έναν δεύτερο τρίτο σέντερ όταν η ομάδα χρειάζεται βασικό. Βρίσκεται βασικός παίκτης τέτοια εποχή; Δύσκολο έως ακατόρθωτο. Κρατάω επιφυλάξεις για το πόσο μπορεί να προσφέρει. Ήδη ο κόουτς κάνει λόγο για προβληματική φυσική κατάσταση. Θα μπορέσει ο Πέιν ο οποίος έχει και θέματα φυσικής κατάστασης να προσφέρει άμεσα και για τουλάχιστον ένα 20 λεπτό χωρίς να ζητάει συνεχώς αλλαγή ή να κάνει χαζά φάουλ; Γιατί αυτό ήταν το πρόβλημα του την προηγούμενη φορά. Μακάρι να με διαψεύσει ο παίκτης γιατί τον έχει ανάγκη η ομάδα.

Τα λέει φυσικής κατάστασης ισχύουν και για Κιλπατρικ. Όσο και να προπονήσαι μόνος σου δεν συγκρίνεται με τον ρυθμό που βρισιές αγωνιστικά. Μακάρι να είναι σε καλή κατάσταση και να κάνει άμεσα την διαφορά.

Πάμε πάλι σε στοιχήματα και αναρωτιέμαι για ποιο λόγο να τζογαρουμε κάθε Γενάρη και δεν κάνουμε πιο σωστές κινήσεις κάθε καλοκαίρι;
Derozan
QUOTE (shtarkws @ Jan 12 2019, 11:25 ) *
Πάμε πάλι σε στοιχήματα και αναρωτιέμαι για ποιο λόγο να τζογαρουμε κάθε Γενάρη και δεν κάνουμε πιο σωστές κινήσεις κάθε καλοκαίρι;

Έστω να τζογάρουμε το καλοκαίρι γιατι κινήσεις όπως ο Λάσμε ουτε καν τζόγος μπορούν να θεωρηθούν
pan24
QUOTE (akratacity @ Jan 12 2019, 05:51 ) *
Μιας και ο λόγος για τον Πέιν, έτυχε προχθές σε μια αναζήτηση στο yt να πέσω πάνω στα στιγμιότυπα του δευτερου αγώνα με τη Ρεαλ πέρυσι στα πλέι οφ. Ο Πέιν έχει βάλει λοιπόν απέναντι στον Ταβάρες 3-4 σερί καλάθια ποσταροντας τον. Δεν είναι και λίγο αυτό.

Ίσως επιθετικά να θέλατε κάτι πιο ποιοτικό αλλά τέτοια ώρα τέτοια λόγια. Μεγάλη αναβάθμιση θα ειναι.

Δεν το συζηταμε σε σχεση με τους Γκιστ,Λασμε που στην τωρινη τους κατασταση με το ζορι θα εκαναν την διαφορα στο BCL αναβαθμιση ειναι ο Πειν
Ομως αναβαθμιση ηταν κι ο Λασμε σε σχεση με Ογκαστ δεν λεει πολλα αυτο

Οπως λεει ο shtarkws εμεις θελουμε βασικο ψηλο ενω ο Πειν ειναι καλος για δευτεροτριτος και επισης δεν πηραμε καποιο ρισκο με ενα στοιχηματακι που ηταν πιθανο να βγει λαβρακι

Υ.Γ.Ας με πεισει καποιος οτι ρωτησαν τον Πιτινο ποιον ψηλο θελει και τους ειπε τον Πειν.Γιατι εγω νομιζω τους ζητησε ψηλο και του ειπαν αν θες ψηλο παρε τον Πειν
Future7
Νομίζω ότι θα σφαχτουμε για Λαρεντζακη το καλοκαίρι.

Αποκλείεται να μην του κάνουμε πρόταση.
Derozan
QUOTE (pan24 @ Jan 12 2019, 11:57 ) *
Υ.Γ.Ας με πεισει καποιος οτι ρωτησαν τον Πιτινο ποιον ψηλο θελει και τους ειπε τον Πειν.Γιατι εγω νομιζω τους ζητησε ψηλο και του ειπαν αν θες ψηλο παρε τον Πειν

Μπορούσε να πάρει Ονουάκου και τελικά λόγω φυσικής κατάστασης διάλεξε Πέιν,έτσι διάβασα.
Για να τελειώνει η ιστορία πάντως.Μια μεταγραφή έκανε ο ΔΓ,τον Παπαγιάννη και κανέναν άλλον.ΟΛΟΙ οι άλλοι επιλογές Πασκουάλ.Και Κιλπάτρικ,Πέιν καθαρές επιλογές Πιτίνο.Αυτά ότι ο ΔΓ διαλέγει παίχτες το μόνο που κάνουν είναι να παίρνουν την ευθύνη απο αυτούς που την έχουν πραγματικά.
Thodoros
QUOTE (Quincy @ Jan 12 2019, 03:06 ) *
Δηλαδή αισθάνθηκε ανταγωνιστικός στους ψηλούς πέρυσι ο Παναθηναικός και είπε να συνεχίσει έτσι και φέτος;;


Μια σειρά έγραψες και έχει όλο το ζουμί μέσα.

Καλά εδώ γράφουμε ότι μας κατεβάζει ή ... άκου εκεί νιώθαμε κενοί και λέμε ας κλείσουμε γρήγορα γρήγορα τον Ιαν μην τύχη και έρθει να τον πάρει ή Ρεάλ.... όλα λάθος. ( Και ούτε αυτά ότι ο Λάσμε ήρθε αντί Ζακ στέκει , δλδ είπαμε έχουμε έναν που δεν έπαιξα θα πάρουμε έναν που θα μπορεί να παίζει 5λ οπότε = Κέρδος! ) τιιιιιιιι λέει!!!!!!

Μέσα στις συζητήσεις δεν είμαι! αλλά σίγουρα υπάρχει κάποιος τραχανοπλαγίας εκεί που λέει φέρε αυτόν ( μπορεί και περισσότεροι από ένας να συμφωνούν και να έγιναν όλα λάθος)

Για Κιθ έχουμε καμία εικόνα ... πάει για φέτος αυτός;
stefkorner
ο Ονουακου κοπηκε λογω φυσικης καταστασης ,ενω ειναι ενεργος στην gleague ,εκει μαλιστα που ξεχωριζει ( ειναι και στους leaders στο ριμπαουντ ..)
ενω πρασινισε το φως για Πειν ,ο οποιος ειναι εκτος δρασης πανω απο 2 μηνες και δεν εχουμε ιδεα τι κανει με το σωμα του !μονο βλεπουμε κατι φωτο στο ινστα μεσα σε λιμο laugh.gif
μαλιστα blink.gif
pan24
QUOTE (Future7 @ Jan 12 2019, 12:04 ) *
Νομίζω ότι θα σφαχτουμε για Λαρεντζακη το καλοκαίρι.

Αποκλείεται να μην του κάνουμε πρόταση.

Εμεις θα ειμαστε τραγικοι αν το κανουμε αυτο
Δεν θα μου εκανε καμια εντυπωση να το κανουμε γιατι η αλλη επιλογη να παρουμε παικτη που θελει ο Ολυμπιακος ειναι...να χτυπησουμε τον Μπογρη αλλα δεν υπαρχει λογος

Αν δεν ειχαμε Παππα να το καταλαβω
Τωρα ο Λαρεντζακης να κανει τι;Να ειναι στο 2 πισω απο τον ξενο που θα εχουμε και τον Παππα σε ρολο Σακελλαριου η Καλαιτζακη;
Η να αντικαταστησουμε τον Λοτζεσκι με αυτον,δηλαδη αντι για σουτερ να παρουμε εναν παικτη στην καλυτερη σουτερ ημερας,στην χειροτερη παικτη που του δινεις το σουτ(καποιοι αντιπαλοι το κανουν);

Περσι ειχε 34% τριποντο στο πρωταθλημα και 31% στο BCL
Φετος εχει 28% πρωταθλημα και 39% BCL
Σουπερ;Μπααα

Αν δειτε τα παιχνιδια συγκεκριμενα ειχε ενα παιχνιδι που την ειδε Στεφ Καρι με 7/8 τριποντα
Αν βγαλεις αυτο το ματς εχει το εντυπωσιακο...13/43 τριποντα οπερ 30%
Επισης και στο διποντο κινειται σταθερα στο 40%

Ο Λαρεντζακης θα ειχε νοημα μονο αν στα γκαρντ ειχαμε Καλαθη,ενα ακριβο 2αρι,ενα combo guard των 800 χιλιαδων και τον Λαρεντζακη σαν τεταρτο γκαρντ για κανα δεκαλεπτο


Υ.Γ.Ο Ονουακου εχει θεμα φυσικης καταστασης που παιζει μεσο ορο 29,5 λεπτα στην gleague και δεν εχει ο Πειν που τον εδιωξαν απο την Κινα...για θεμα φυσικης καταστασης(το οποιο ειχε και σε εμας περσι) και ειναι ανεργος εκτοτε.Μαλιστα...
Υ.Γ.2.Οσο κι αν δεν μου αρεσει ο Παππας εχει συμβολαιο και θα παραμεινει οπως στον Ολυμπιακο θα παραμεινει ο Μαντζαρης.Το ιδιο ισχυει και για Παπαπετρου,Παπαγιαννη,Καλαθη κλπ.Ροστερ χωρις αυτους δεν ειναι ρεαλιστικο
Thodoros
Προεδράρα μπράβο! '' Ο Ορισμός της Λευκής πετσέτας έχουμε γίνει καλά έκαναν στο Σεφ και τις κούναγαν''

Ντροπή στους περισσότερους παίκτες και σε εσένα περισσότερο που ανανέωνες τους άσχετους που έπρεπε να είχες σουτάρει το καλοκαίρι. Είναι λίγοι για την Πανάθα όλοι αυτοί και ως ένα βαθμό έφταιγε ο Πασκουάλ με τα 1000 συστήματα και τις αλλαγές στα υπόλοιπα φταις εσύ.

Τι να σου κάνει και ο Πιτίνο που δεν γουστάρει κανέναν γιατί κανένας δεν είναι αξιόλογος σε κάτι , που όλοι είναι γέροι και δεν παίζουν καλά. Αυτός θέλει άμυνες και έβλεπε χθες τον Σεραφίν να έχει ντυθεί Σακίλ και να μην τον κουνάει κανένας.
Οι Παππάς και Λάσμε μήπως θα έπρεπε κανονικά να πληρώνουν να παίζουν; (ευρωλίγκα)


Τα ίδια όπως τότε με Ματσιούλι κάνουμε , αυτοί που παίζουν φεύγουν και αυτοί που δεν παίζουν παίρνουν ανανεώσεις!
Θέλω να έρθει ο Πειν να ξεκουραστεί το παλικάρι από την Κίνα , άλλωστε γιατί να σπάσει τα πόδια του για ψίχουλα αφού πάλι εκεί θα πάει το καλοκαίρι ( είναι πως το λένε ωρομίσθιος! ) ....την ζημιά την έκανα άλλοι! Αλλά το πήγες και εσύ ύπουλα επειδή δεν θέλεις να βάλεις λεφτά και φέρνεις σάπικια και νομίζεις ότι με μια απομάκρυνση πασκουάλ θα το φάγαμε το παραμύθι!

Είπαμε φταίει για την κακή εικόνα ο Τσάβι , για εμένα όπως και αρκετοί το έχουν πει δεν έκανε τίποτα στο να διορθώσει την εικόνα ... πάρε την μπάλα Νικ και ότι σε φωτίσει ο θεός ( αστεία πράγματα για ομάδα που έχει στόχους) αλλά τους Κιθ & Λάσμε θα έπρεπε να τους αφήσεις εκεί στην αφάνεια που ήταν και όχι να ξεφτιλίζεις το τριφύλλι με τις 1002 αδυναμίες τους.

Όποιος και να έρθει δεν μπορεί να βρει μια 5δα που να είναι ολοκληρωμένη ( ή θα έχεις αδυναμίες στους ψηλούς ή θα έχεις άσουτους ή θα έχεις ρολίστες που θέλουν από μια μπάλα ή θα έχεις το Νικ να το παίζει σκόρερ.) Όποιος το έφτιαξε αυτό δεν έχει ιδέα από μπάσκετ. ( 37 χρονών Αθλητή δεν φέρνεις για να σου παίζει βασικός και να σου βγάλει μια χρονιά ) .

Οι παίκτες με προβλήματα τραυματισμών είναι : Mατ , Κιθ , Λάσμε , Γκιστ δεν πρέπει να έχεις μυαλό να του έχεις όλους μαζί αυτούς! Αν δεν είχε κλείσει ο Κιλ Πατρικ στον επόμενο τραυματία θα ζούσαμε επικές στιγμές να δούμε να τα παίζουμε όλα για όλα με Γιώργο Καλαιτζάκη μέσα.





Titus
QUOTE (stefkorner @ Jan 12 2019, 13:14 ) *
ο Ονουακου κοπηκε λογω φυσικης καταστασης ,ενω ειναι ενεργος στην gleague ,εκει μαλιστα που ξεχωριζει ( ειναι και στους leaders στο ριμπαουντ ..)
ενω πρασινισε το φως για Πειν ,ο οποιος ειναι εκτος δρασης πανω απο 2 μηνες και δεν εχουμε ιδεα τι κανει με το σωμα του !μονο βλεπουμε κατι φωτο στο ινστα μεσα σε λιμο laugh.gif
μαλιστα blink.gif


Τώρα ξέρεις τι κάνεις; Προσπαθείς να βάλεις την πραγματικότητα σε μια κουβέντα που είναι καθαρά ιδεολογική. Και τον ξάδερφο του ΔΠΓ να υπογράψει ο ΠΑΟ επιλογή του κόουτς θα είναι.
Derozan
Στην παραφιλολογία έχετε πτυχίο όλοι...Κάτι τέτοιοι έφαγαν και τον Τζίγκερ και κοντέψαμε να πέσουμε κατηγορία.Α ρε Βγενόπουλος και ΠΕΚ που σας χρειάζεται..
Κακές μεταγραφές=ΔΠΓ,οι προπονητές δεν κάνουν ποτε λάθος
Καλές μεταγραφές=Θα την έκανε κρυφά απτον ΔΠΓ,δεν εξηγείται αλλιώς
pan24
QUOTE (Derozan @ Jan 12 2019, 12:55 ) *
Στην παραφιλολογία έχετε πτυχίο όλοι...Κάτι τέτοιοι έφαγαν και τον Τζίγκερ και κοντέψαμε να πέσουμε κατηγορία.Α ρε Βγενόπουλος και ΠΕΚ που σας χρειάζεται..
Κακές μεταγραφές=ΔΠΓ,οι προπονητές δεν κάνουν ποτε λάθος
Καλές μεταγραφές=Θα την έκανε κρυφά απτον ΔΠΓ,δεν εξηγείται αλλιώς

Σε τι απο αυτα που λεμε διαφωνεις;
Σου φαινεται λογικο να εχει θεμα φυσικης καταστασης η γενικοτερα θεμα υγειας ενας παικτης που παιζει μεσο ορο 29,5 λεπτα;
Ειδικα οταν δεν μας πειραζει η φυσικη κατασταση καποιου που ειναι χωρις ομαδα ενα διμηνο η ακομα και...απο τον Απριλη(Κιλπατρικ)
j-kidd13
QUOTE(Derozan @ Jan 12 2019, 12:55 ) *
Στην παραφιλολογία έχετε πτυχίο όλοι...Κάτι τέτοιοι έφαγαν και τον Τζίγκερ και κοντέψαμε να πέσουμε κατηγορία.Α ρε Βγενόπουλος και ΠΕΚ που σας χρειάζεται..
Κακές μεταγραφές=ΔΠΓ,οι προπονητές δεν κάνουν ποτε λάθος
Καλές μεταγραφές=Θα την έκανε κρυφά απτον ΔΠΓ,δεν εξηγείται αλλιώς


Επειδή γράφεις με μια σιγουριά, μπορείς να βεβαιώσεις - αποδείξεις με κάποιο τρόπο ότι ο dpg δεν παρεμβαίνει στις μεταγραφές?
Derozan
QUOTE (j-kidd13 @ Jan 12 2019, 13:00 ) *
Επειδή γράφεις με μια σιγουριά, μπορείς να βεβαιώσεις - αποδείξεις με κάποιο τρόπο ότι ο dpg δεν παρεμβαίνει στις μεταγραφές?

Όσο μπορείς εσυ να βεβαιώσεις με αποδείξεις ότι παρεμβαίνει.Ο Πασκουάλ δεν είδα να πει κάτι και αφότου απολύθηκε.Ο Πιτίνο επίσης αυτόν που ήθελε για το 2,τον πήρε.Για το 5 να είσαι σίγουρος ότι αν είναι επιλογή δπγ θα βγει και θα το πει.
Johnny Marv
https://youtu.be/1mUx_gWdbtA

Δεν μιλάμε πάντως για κακό παίκτη. Κι εγώ σίγουρα τον ονουακου προτιμούσα αλλά παράλληλα εμπιστεύομαι 100% τον κοουτς , αν ο κοουτς λέει ότι ο ονουακου δεν μπορεί , τότε αυτό συμβαίνει!! Επίσης διόλου απίθανο ο πιτινο να επέλεξε πεϊν καθώς ξέρει ότι μιλάμε για έναν παίκτη με χαρακτηριστικά που λείπουν από την ομάδα (αθλητικοτητα,ριμαπουντ) αλλά και για παίκτη που έχει υπάρξει στην ομάδα πρόσφατα και θα προσαρμοστεί γρήγορα!
stefkorner
QUOTE (Derozan @ Jan 12 2019, 19:09 ) *
Για το 5 να είσαι σίγουρος ότι αν είναι επιλογή δπγ θα βγει και θα το πει.


ναι ,οτι θα βγει -θα βγει ! αν ειναι στους διακριθεντες σε καναν ημιτελικου κυπελλου ξερωγω... rolleyes.gif
συνηθιζεται γενικα αυτο !καθε περιοδο που καποιος ξεχωριζει μαθαινουμε απο προεδρικα για τις υπερβασεις ..του προεδρου να τον φερει!αντιθετως οταν σερνεται : ακρα του ταφου σιωπη
Derozan
QUOTE (stefkorner @ Jan 12 2019, 13:12 ) *
ναι ,οτι θα βγει -θα βγει ! αν ειναι στους διακριθεντες σε καναν ημιτελικου κυπελλου ξερωγω... rolleyes.gif
συνηθιζεται γενικα αυτο !καθε περιοδο που καποιος ξεχωριζει μαθαινουμε απο προεδρικα για τις υπερβασεις ..του προεδρου να τον φερει!αντιθετως οταν σερνεται : ακρα του ταφου σιωπη

Ρε παιχτη,ο Ονουακου ηταν και πιο φθηνος απτον Πειν γιατί να μην πάρει αυτόν αν τον ήθελε ο Πιτίνο,θα μας τρελάνετε;
j-kidd13
QUOTE(Derozan @ Jan 12 2019, 13:09 ) *
Όσο μπορείς εσυ να βεβαιώσεις με αποδείξεις ότι παρεμβαίνει.Ο Πασκουάλ δεν είδα να πει κάτι και αφότου απολύθηκε.Ο Πιτίνο επίσης αυτόν που ήθελε για το 2,τον πήρε.Για το 5 να είσαι σίγουρος ότι αν είναι επιλογή δπγ θα βγει και θα το πει.

Επειδή κανείς λοιπόν δε μπορεί να αποδείξει κάτι, και απλά γράφουμε την άποψη μας/εκτίμηση μας.,καλό είναι να λείπουν ποστ του στυλ στη παραφιλολογία είστε όλοι πρώτοι κλπ...Για μένα ο dpg παρεμβαίνει, και αρκετά.
stefkorner
QUOTE (Derozan @ Jan 12 2019, 19:15 ) *
Ρε παιχτη,ο Ονουακου ηταν και πιο φθηνος απτον Πειν γιατί να μην πάρει αυτόν αν τον ήθελε ο Πιτίνο,θα μας τρελάνετε;


Παιχταρα μου,αυτο απο που ακριβως προκυπτει ;
βλεπω ας πουμε οτι ο μολις 23χρονων Ονουακου (χθες παρεπιπτοντως ειχε γενεθλια..)
περσι ειχε συμβολαιο με τους Ροκετς στα 1.3 μεικτα !ο Πειν δεν προσεγγιζει πλεον τετοια ποσα στο nba ..

εσυ προτεινες εδω τον Ονουακου,επρεπε να τα γνωριζεις αυτα wink.gif
pan24
QUOTE (Derozan @ Jan 12 2019, 13:15 ) *
Ρε παιχτη,ο Ονουακου ηταν και πιο φθηνος απτον Πειν γιατί να μην πάρει αυτόν αν τον ήθελε ο Πιτίνο,θα μας τρελάνετε;

Οριστε;
Πιο φθηνος απο εναν παικτη που Γεναρη μηνα ειναι χωρις ομαδα και χωρις να εχει καμια τρομερη πορεια πισω του και επιπλεον Αμερικη δεν τον παιρνουν ουτε gleague πλεον(λογω του σκανδαλου με τον βιασμο);

Εγω δεν ξερω ποιον ηθελε ο Πιτινο(ουτε εσυ ουτε κανενας μας εκτος αν καποιος μιλαει μαζι του) αλλα οταν βγαινει απο κυβερνητικους δημοσιογραφους οτι απορριφθηκε λογω φυσικης καταστασης παικτης που παιζει τριανταλεπτα αυτο σαν δικαιολογια δεν στεκει
Derozan
QUOTE (stefkorner @ Jan 12 2019, 13:22 ) *
Παιχταρα μου,αυτο απο που ακριβως προκυπτει ;
βλεπω ας πουμε οτι ο μολις 23χρονων Ονουακου (χθες παρεπιπτοντως ειχε γενεθλια..)
περσι ειχε συμβολαιο με τους Ροκετς στα 1.3 μεικτα !ο Πειν δεν προσεγγιζει πλεον τετοια ποσα στο nba ..

εσυ προτεινες εδω τον Ονουακου,επρεπε να τα γνωριζεις αυτα wink.gif

O Payne 2 έπαιρνε στο ΝΒΑ tongue.gif και ακριβώς λόγω ηλικίας και μικρότερης εμπειρίας θεωρώ ότι στη χειρότερη θα έπαιρναν τα ίδια.Μην παρεξηγηθώ,το ξέρετε ότι προτιμώ Ονουάκου,τον σπαμμάρω μέρες πριν ακουστεί smiley.gif
Stefk13
Παιδες, καθε σκεπτομενος ανθρωπος καταλαβαινει οτι ο ΔΓ επεμβαινει. Ειναι ξεκαθαρο, ο προεδρος δεν σκεφτεται ωριμα αλλα με οπαδιλικι.

Οι Παππας, Παπαπετρου και Παπαγιανης ηταν ολες επιλογες του ΔΓ για ξεχωριστους λογους ο καθενας. Τωρα, επειδη καποια σαιτ λενε οτι ο Πιτινο διαλεξε Πειν, απλα γελαμε! Seriously?? Ο ανθρωπος με τοσες διασυνδεσεις στο ΝΒΑ, κοιτα να δεις συμπτωση προτιμησε Πειν! thumbsup.gif Προς θεου, παλι καλα που υπαρχει ο ΔΓ, να τα λεμε ολα. Απλα, επαναλαμβανω οταν θα περασουν χρονια απουσιας απο Φ4, τοτε ισως σκεφτει οπως ο Παυλος και δωσει λευκο χαρτι σε καποιον. Αυτο τωρα δεν γινεται, το ξερουμε ολοι. Ο Τσαβι δεν μπορει να μιλησει για τι πηγε λαθος στον σχεδιασμο? Μαλλον θα του χει βαλει καποιο ορο στο συμβολαιο να μην παραεξω τιποτα.

Ολο ινσταγkραμ στοριες ειναι ο προεδρος, να δειξει σθενος και να ομολογησει τα παιδαριωδη λαθη της φετινης χρονιας:

-Γκιστ και Παππας τα δυο μεγαλα λαθη που χαλασανε τον συνολικο σχεδιασμο, αφου ο ενας δεν δεχτηκε μειωση και ο αλλος με το φοβο να παει απενταντι πηρε αυτο που ηθελε. Εσεις πραγματικα νομιζετε οτι ο Τσαβι η οποιοςδηποτε προπονητης σκεφτεται ετσι? Σε σοβαρη ομαδα θα ειχαν παρει ποδι και οι 2. Αλλα ειπαμε, ο ΔΓ ειναι οπαδος. Νομιζετε πραγματικα ο Τσαβι διαλεξε Λασμε???? Ελα να μη κοροιδευομαστε. Ηλιου φαεινοτερο οτι αποφασιζει ο προεδρος, ειναι οταν αποφασιζει για μεταγραφες, και τελικα παιρνουμε καποιον που ειχαμε ηδη!! Απλα δεν ειναι του επαγγελματος ο ανθρωπος ,και παιρνει οποιον γουσταρει η θυμαται. Η αγορα ειναι τεραστια!! Μη σας κουρασω με παραδειγματα, τα ξερετε.

Μακαρι μια ηχηρη σφαλιαρα φετος, οπως αποκλεισμος απο πλευ οφ Ευρωλιγκα, ηττα στις 13/2, και χασιμο πρωταθληματος να τον κανουν να συνειδοτηποιησει οτι ειναι αναρμοδιος σε τεχνικα θεματα και να αφησει εναν σοβαρο προπονητη να δουλεψει σε βαθος χρονου. Καθε χρονο τα ιδια λεμε, τραγικα πραγματα.


Derozan
QUOTE (Stefk13 @ Jan 12 2019, 13:27 ) *
Παιδες, καθε σκεπτομενος ανθρωπος καταλαβαινει οτι ο ΔΓ επεμβαινει. Ειναι ξεκαθαρο, ο προεδρος δεν σκεφτεται ωριμα αλλα με οπαδιλικι.

Οι Παππας, Παπαπετρου και Παπαγιανης ηταν ολες επιλογες του ΔΓ για ξεχωριστους λογους ο καθενας. Τωρα, επειδη καποια σαιτ λενε οτι ο Πιτινο διαλεξε Πειν, απλα γελαμε! Seriously?? Ο ανθρωπος με τοσες διασυνδεσεις στο ΝΒΑ, κοιτα να δεις συμπτωση προτιμησε Πειν! thumbsup.gif Προς θεου, παλι καλα που υπαρχει ο ΔΓ, να τα λεμε ολα. Απλα, επαναλαμβανω οταν θα περασουν χρονια απουσιας απο Φ4, τοτε ισως σκεφτει οπως ο Παυλος και δωσει λευκο χαρτι σε καποιον. Αυτο τωρα δεν γινεται, το ξερουμε ολοι. Ο Τσαβι δεν μπορει να μιλησει για τι πηγε λαθος στον σχεδιασμο? Μαλλον θα του χει βαλει καποιο ορο στο συμβολαιο να μην παραεξω τιποτα.

Ολο ινσταγkραμ στοριες ειναι ο προεδρος, να δειξει σθενος και να ομολογησει τα παιδαριωδη λαθη της φετινης χρονιας:

-Γκιστ και Παππας τα δυο μεγαλα λαθη που χαλασανε τον συνολικο σχεδιασμο, αφου ο ενας δεν δεχτηκε μειωση και ο αλλος με το φοβο να παει απενταντι πηρε αυτο που ηθελε. Εσεις πραγματικα νομιζετε οτι ο Τσαβι η οποιοςδηποτε προπονητης σκεφτεται ετσι? Σε σοβαρη ομαδα θα ειχαν παρει ποδι και οι 2. Αλλα ειπαμε, ο ΔΓ ειναι οπαδος. Νομιζετε πραγματικα ο Τσαβι διαλεξε Λασμε???? Ελα να μη κοροιδευομαστε. Ηλιου φαεινοτερο οτι αποφασιζει ο προεδρος, ειναι οταν αποφασιζει για μεταγραφες, και τελικα παιρνουμε καποιον που ειχαμε ηδη!! Απλα δεν ειναι του επαγγελματος ο ανθρωπος ,και παιρνει οποιον γουσταρει η θυμαται. Η αγορα ειναι τεραστια!! Μη σας κουρασω με παραδειγματα, τα ξερετε.

Μακαρι μια ηχηρη σφαλιαρα φετος, οπως αποκλεισμος απο πλευ οφ Ευρωλιγκα, ηττα στις 13/2, και χασιμο πρωταθληματος να τον κανουν να συνειδοτηποιησει οτι ειναι αναρμοδιος σε τεχνικα θεματα και να αφησει εναν σοβαρο προπονητη να δουλεψει σε βαθος χρονου. Καθε χρονο τα ιδια λεμε, τραγικα πραγματα.

Εγώ δεν το πιστεύω αυτό,παρόλα αυτά αν ισχύει συμφωνώ απόλυτα με την τελευταία παράγραφο
Johnny Marv
Έναν κεμ μπιρτς θέλαμε τώρα...
G-arenas
ολες οι ενδειξεις δειχνουν οτι το ροστερ ηταν του τσαβι αλλα εδω μεσα και χωρις καν να υπαρχει εστω και μια ενδειξη λετε ειναι του ΔΓ και οτι χαντακωσε τον τσαβι μην χασουμε και το πουλεν.

εκτος απο ολα τα αλλα που βαριεμαι να τα ξαναγραψω, πως εξηγειτε οτι το καλοκαιρι δεν κρατησαμε τον πειν με τα ιδια λεφτα με τον λασμε, υπηρχε αρθρο που ελεγε οτι ο τσαβι κρινει τον πειν χαμηλου επιπεδου και δεν τον κραταει, μετα παιρνουμε λασμε, οι τσαβοφιλοι λενε κομπλε ειμαστε ωραιος τσαβι αναβαθμιση σε σχεση με ογκαστ, μετα βλεπουν τον λασμε οτι δεν κανει και λενε οτι τον εφερε ο προεδρος και τωρα που λογικα θα ερθει παλι ο πειν θα φυγει ο λασμε και λεμε παλι του προεδρου ειναι την στιγμη που του πιτινο του αρεσει και φυσικα δεν υπηρχε ουτε μια περιπτωση να πει οτι εγω θελω αυτον και μεις του παιρνουμε τον αλλον.

δηλαδη λετε οτι αν ολα τα εκανε ο προεδρος, το καλοκαιρι δεν ηθελε πειν αλλα λασμε και τωρα δεν θελει λασμε αλλα πειν. ουτε καν λεω εγω.

αφηστε που τον πειν αν ηθελε τον κραταγε ευκολα ο τσαβι. αλλα ξεχασα ουτε καν στους τελικους δεν τον ειχε, που αν τον ειχε θα ειχαμε σκουπισει τον οσφπ των 1000 προβληματων και τραυματισμων που ο μοναδικος παικτης του καλος ηταν ο το 5αρι μακλιν που με πειν δεν θα τα εκανε αυτα.

ΥΓ το επιχειρημα για ιαν τραγικο. αντι να πουμε οτι τον ηθελε ο τσαβι σαν τρελος μην χασει το κελεπουρι λεει οτι φοβηθηκε οτι δεν θα εχουμε ελληνες. ποιον? τον 33-34αρη ιαν που δεν μπορει να στριψει που το καλυτερο συμβολαιο που θα εβρισκε θα ηταν 200 χιλ απο την αεκ? αφηστε μας τωρα.
stefkorner
H πληγή του ριμπάουντ είναι βαθιά για τον Παναθηναϊκό και δεν φταίει μόνο ο Λάσμε

αυτο το αρθρο παρουσιαζει ενα ενδιαφερον για τα στοιχεια που παραθετει !βεβαια καταλληγει σε μια συγκριση για το ποιος αναμεσα σε Λασμε -Γκιστ ειναι ο λιγοτερο προβληματικος..κατι το οποιο βρισκω επι της ουσιας ανωφελο rolleyes.gif
επισης το επιχειρημα οτι ειναι πιο πολυ ομαδικο το ζητημα ειχε ισχυ οταν επι Πασκουαλ βασιζομασταν αποκλειστικα σχεδον στην αμυνα με αλλαγες και ετσι οι Λασμε-Γκιστ βρισκονταν παρα πολλες φορες μακρια απο την ρακετα!
τωρα με Πιτινο εχουν αλλαξει πολυ τα δεδομενα σε αυτο ,οποτε δεν δικαιολογειται με τιποτα η μηδενικη ατομικη προσφορα των b_boys στα ριμπαουντ
G-arenas
QUOTE (Stefk13 @ Jan 12 2019, 13:27 ) *
Παιδες, καθε σκεπτομενος ανθρωπος καταλαβαινει οτι ο ΔΓ επεμβαινει. Ειναι ξεκαθαρο, ο προεδρος δεν σκεφτεται ωριμα αλλα με οπαδιλικι.

Οι Παππας, Παπαπετρου και Παπαγιανης ηταν ολες επιλογες του ΔΓ για ξεχωριστους λογους ο καθενας. Τωρα, επειδη καποια σαιτ λενε οτι ο Πιτινο διαλεξε Πειν, απλα γελαμε! Seriously?? Ο ανθρωπος με τοσες διασυνδεσεις στο ΝΒΑ, κοιτα να δεις συμπτωση προτιμησε Πειν! thumbsup.gif Προς θεου, παλι καλα που υπαρχει ο ΔΓ, να τα λεμε ολα. Απλα, επαναλαμβανω οταν θα περασουν χρονια απουσιας απο Φ4, τοτε ισως σκεφτει οπως ο Παυλος και δωσει λευκο χαρτι σε καποιον. Αυτο τωρα δεν γινεται, το ξερουμε ολοι. Ο Τσαβι δεν μπορει να μιλησει για τι πηγε λαθος στον σχεδιασμο? Μαλλον θα του χει βαλει καποιο ορο στο συμβολαιο να μην παραεξω τιποτα.

Ολο ινσταγkραμ στοριες ειναι ο προεδρος, να δειξει σθενος και να ομολογησει τα παιδαριωδη λαθη της φετινης χρονιας:

-Γκιστ και Παππας τα δυο μεγαλα λαθη που χαλασανε τον συνολικο σχεδιασμο, αφου ο ενας δεν δεχτηκε μειωση και ο αλλος με το φοβο να παει απενταντι πηρε αυτο που ηθελε. Εσεις πραγματικα νομιζετε οτι ο Τσαβι η οποιοςδηποτε προπονητης σκεφτεται ετσι? Σε σοβαρη ομαδα θα ειχαν παρει ποδι και οι 2. Αλλα ειπαμε, ο ΔΓ ειναι οπαδος. Νομιζετε πραγματικα ο Τσαβι διαλεξε Λασμε???? Ελα να μη κοροιδευομαστε. Ηλιου φαεινοτερο οτι αποφασιζει ο προεδρος, ειναι οταν αποφασιζει για μεταγραφες, και τελικα παιρνουμε καποιον που ειχαμε ηδη!! Απλα δεν ειναι του επαγγελματος ο ανθρωπος ,και παιρνει οποιον γουσταρει η θυμαται. Η αγορα ειναι τεραστια!! Μη σας κουρασω με παραδειγματα, τα ξερετε.

Μακαρι μια ηχηρη σφαλιαρα φετος, οπως αποκλεισμος απο πλευ οφ Ευρωλιγκα, ηττα στις 13/2, και χασιμο πρωταθληματος να τον κανουν να συνειδοτηποιησει οτι ειναι αναρμοδιος σε τεχνικα θεματα και να αφησει εναν σοβαρο προπονητη να δουλεψει σε βαθος χρονου. Καθε χρονο τα ιδια λεμε, τραγικα πραγματα.

ευτυχως να λεμε δηλαδη που εφερε και 2 ελληνες και εχουμε και μια βαση. γιατι αλλιως ουτε παπι θα ειχαμε ουτε παπατζον ουτε παππα.

αλλα εμεις θα προτιμουσαμε να ειχαμε ιαν-σαλουστρο-λαρεντζακη. με τον λαρε να πρεπει να δωσουμε περιπου τα ιδια λεφτα με παππα για να τον εχουμε, αλλα οχι ο προεδρος ηθελε παππα.

ο γκιστ για 2ος μια χαρα θα ηταν. ας κραταγαμε πειν αντι λασμε, τα ιδια λεφτα διναμε.

επισης αν αντι ιαν-λασμε που ειχαμε ο τσαβι ελεγε θελω με αυτα τα λεφτα να παρω βασικο παικτη με 800. φερε μου μπλακ και ειμαστε οκ. γκιστ-μπλακ-παπατζον και με τα ιδια λεφτα ειμασταν 1000 φορες καλυτεροι. συμφωνεις?

ας μην κραταγε λεκα και ας επαιρνε αλλον ασσο αν ηθελε pass first pg. ευκολα και ωραια. και με λιγοτερα απο λεκα.

ας επαιρνε κανονικο 4αρι και οχι τομας. τι δεν ειναι επιλογη τσαβι και αυτη?

με τα λεφτα που θα εμεναν απο το ιαν-λασμε και με εναν λιγο φθηνοτερο του λεκα, επαιρνες 2-3αρι καλυτερο και φυσικα νεοτερο του λοτζο.

αυτα τα εχω γραψει απο τον ιουλιο. πριν καν ακομα παρουμε τομας και λοτζο και ολοκληρωσουμε το ροστερ μας. και μου λες οτι δεν μπορουσε να τα δει ο τσαβι και να τα πει? οχι. απλως διαλεξε αλλιως το ροστερ του. γιατι αν δεν το διαλεξε και το επελεξε αλλος και αυτος το δεχτηκε ειπαμε 1000 φορες χειροτερα για τον κοουτς! αντρικιο θα ηταν να βγει να πει δεν το θελω εγω αυτο το ροστερ αντε γεια. οπως πιτινο που λετε ηρθε για διακοπες και εφερε ομως δικο του παικτη.

μπορω να γραφω απειρα αλλα βαριεμαι και λιγο. δεν ειπα οτι δεν παρεμβαινει ο ΔΓ στα ροστερ κλπ κλπ αλλα υπαρχει και ενας προεδρος που να μην το κανει? αλλωστε και στην μπαρτσα ετσι δεν δουλευε ο τσαβι? τι λεμε τωρα?

ασε που συμφωνα με τα λεγομενα σας ο τσσαβι δεν ηθελε παππα-παπαπετρου-παπαγιαννη-κιθ-λασμε-γκιστ. 6 παικτες δεν ηθελε και δεν εθεσε ουτε ενα θεμα? τι φαση?
Derozan
Να τονίσουμε και ότι ο Πέιν δεν έπαιρνε και πολύ χρόνο πέρυσι..
Stefk13
QUOTE (G-arenas @ Jan 12 2019, 12:35 ) *
ολες οι ενδειξεις δειχνουν οτι το ροστερ ηταν του τσαβι αλλα εδω μεσα και χωρις καν να υπαρχει εστω και μια ενδειξη λετε ειναι του ΔΓ και οτι χαντακωσε τον τσαβι μην χασουμε και το πουλεν.

εκτος απο ολα τα αλλα που βαριεμαι να τα ξαναγραψω, πως εξηγειτε οτι το καλοκαιρι δεν κρατησαμε τον πειν με τα ιδια λεφτα με τον λασμε, υπηρχε αρθρο που ελεγε οτι ο τσαβι κρινει τον πειν χαμηλου επιπεδου και δεν τον κραταει, μετα παιρνουμε λασμε, οι τσαβοφιλοι λενε κομπλε ειμαστε ωραιος τσαβι αναβαθμιση σε σχεση με ογκαστ, μετα βλεπουν τον λασμε οτι δεν κανει και λενε οτι τον εφερε ο προεδρος και τωρα που λογικα θα ερθει παλι ο πειν θα φυγει ο λασμε και λεμε παλι του προεδρου ειναι την στιγμη που του πιτινο του αρεσει και φυσικα δεν υπηρχε ουτε μια περιπτωση να πει οτι εγω θελω αυτον και μεις του παιρνουμε τον αλλον.

δηλαδη λετε οτι αν ολα τα εκανε ο προεδρος, το καλοκαιρι δεν ηθελε πειν αλλα λασμε και τωρα δεν θελει λασμε αλλα πειν. ουτε καν λεω εγω.

αφηστε που τον πειν αν ηθελε τον κραταγε ευκολα ο τσαβι. αλλα ξεχασα ουτε καν στους τελικους δεν τον ειχε, που αν τον ειχε θα ειχαμε σκουπισει τον οσφπ των 1000 προβληματων και τραυματισμων που ο μοναδικος παικτης του καλος ηταν ο το 5αρι μακλιν που με πειν δεν θα τα εκανε αυτα.

ΥΓ το επιχειρημα για ιαν τραγικο. αντι να πουμε οτι τον ηθελε ο τσαβι σαν τρελος μην χασει το κελεπουρι λεει οτι φοβηθηκε οτι δεν θα εχουμε ελληνες. ποιον? τον 33-34αρη ιαν που δεν μπορει να στριψει που το καλυτερο συμβολαιο που θα εβρισκε θα ηταν 200 χιλ απο την αεκ? αφηστε μας τωρα.


Δεν λεω οτι ολος ο σχεδιασμος ηταν του ΔΓ. Απλα με τις λιγες παρεμβασεις του και κλεινοντας Παππα, Γκιστ με 1 μυριο και Παπαγιαννη, χαλασε τον συνολικο σχεδιασμο του Τσαβι. Αφου ξοδευεις το μισο μπατζετ με δικες σου επιλογες, το αλλο μισο για 3/4 θεσεις πως να βρεις καλους παιχτες? Ο Τομας ηταν αποτελεσμα ελλειψης λεφτων οπως και ο Λασμε.

Οπως ειπαν αλλα παιδια, ο Πειν δεν χωραγε σα ξενος στους τελικους και πολυ λογικο ο Τσαβι να το εκρινε ετσι.Τωρα ομως, σοβαρα νομιζεις οτι ο Πιτινο διαλεξε Πειν? Τεσπα, ο καθενας τη γνωμη του αλλα τον Παππα δεν θα τον διαλεγε κανεις σοβαρος προπονητης για βασικο 2αρι με 750 χιλ συμβολαιο. Δεν βγαινουν τα κουκια ετσι. Εγω πιστευω οτι επεβαλε δυο, τρεις επιλογες στον Τσαβι και μετα του ειπε εχεις τοσο μπατζετ για τους αλλους, βρες τους. Η ευθηνη ειναι και των δυο, ο προεδρος δεν πρεπει να επεμβαινει στα του ροστερ αλλα και ο Τσαβι να μη δεχεται παιχτες και μετα να μην μπορει να καλυψει αλλες θεσεις με καλους παιχτες.

stefkorner
πληροφοριακα να σας πω ,οτι ο Πειν στην Κινα (σε ομαδα μικρομεσαια για εκει )
προτιμηθηκε να αντικατασταθει απο τον Αιζαια Οστιν ,παικτη που γυροφερνε Ταιβαν και Λιβανους!
δεν ξερω αν αυτο αποτελει καποια ενδειξη..! αν ναι ,για εμενα ειναι μια κακη ενδειξη 68.gif
shtarkws
QUOTE(G-arenas @ Jan 12 2019, 13:35 ) *
ολες οι ενδειξεις δειχνουν οτι το ροστερ ηταν του τσαβι


Δηλαδη του Πακουαλ του εδωσαν το ελευθερο να διαλεξει παικτες, η εστω λιστες με παικτες και αυτος διαλεξε τον Λασμε; Προτιμησε τον Παππα που τον εβαζε με το ζορι σε σχεση με καποιο αλλο δυαρι; Τον Παπ τον ηθελε γιατι τον πηρε τηλεφωνο να του αναλυσει το ρολο του για να τον ψησει. Και αν δεν τον ηθελε καλως τον πηραμε γιατι πρεπει να σκεφτομαστε και μακροπροθεσμα. Ξεκαθαρη επιλογη του Πασκουαλ φαινεται μονο ο Λεκα, που με τον Πιτινο τον εχει καπως δικαιωσει. Μην λεμε συνεχεια τα ιδια και βιαζουμε την λογικη γιατι εχουμε κολλημα με τον Πασκουαλ. Να ειναι και ο Τομας; ΟΚ. Φιφτυ φιφτυ εγινε ο σχεδιασμος. Του Πασουαλ η ομαδα παντως δεν ειναι. Ο Πασκουαλ δεν κρινεται για την δομηση της ομαδας, δεν του δοθηκε αυτη η δυνατοτητα. Κρινεται γιατι δεν μπορεσε να παρει το μαξιμουμ των παικτων και γιατι φαινεται οτι δεν ειχε την εμπιστοσυνη τους

Η μηπως ο Πειν ειναι επιλογη Πιτινο. Ειναι να γελαει κανεις. Οποιος κανει τις επιλογες πρεπει να αναλαμβανει τις ευθυνες αυτων και τις επιτυχημενες και τις αποτυχημενες
G-arenas
QUOTE (Stefk13 @ Jan 12 2019, 13:57 ) *
Δεν λεω οτι ολος ο σχεδιασμος ηταν του ΔΓ. Απλα με τις λιγες παρεμβασεις του και κλεινοντας Παππα, Γκιστ με 1 μυριο και Παπαγιαννη, χαλασε τον συνολικο σχεδιασμο του Τσαβι. Αφου ξοδευεις το μισο μπατζετ με δικες σου επιλογες, το αλλο μισο για 3/4 θεσεις πως να βρεις καλους παιχτες? Ο Τομας ηταν αποτελεσμα ελλειψης λεφτων οπως και ο Λασμε.

Οπως ειπαν αλλα παιδια, ο Πειν δεν χωραγε σα ξενος στους τελικους και πολυ λογικο ο Τσαβι να το εκρινε ετσι.Τωρα ομως, σοβαρα νομιζεις οτι ο Πιτινο διαλεξε Πειν? Τεσπα, ο καθενας τη γνωμη του αλλα τον Παππα δεν θα τον διαλεγε κανεις σοβαρος προπονητης για βασικο 2αρι με 750 χιλ συμβολαιο. Δεν βγαινουν τα κουκια ετσι. Εγω πιστευω οτι επεβαλε δυο, τρεις επιλογες στον Τσαβι και μετα του ειπε εχεις τοσο μπατζετ για τους αλλους, βρες τους. Η ευθηνη ειναι και των δυο, ο προεδρος δεν πρεπει να επεμβαινει στα του ροστερ αλλα και ο Τσαβι να μη δεχεται παιχτες και μετα να μην μπορει να καλυψει αλλες θεσεις με καλους παιχτες.

μα ο γκιστ ειχε ηδη συμβολαιο. απο περσυ. κατσε να δεις ποιον ειχαμε κοουτς τοτε. α ναι τσαβι! βεβαια θα μου πεις θα τον κρατησε ο ΔΓ. δεν θα διαφωνησω. αλλα αντι να ειχε 13-14 παικτες, ας επαιρνε ενα σεντερ με 500-600 μαζι με γκιστ και να μην τα εδινε στον ιαν.

και θα μου πεις οτι δεν ειχαμε ελληνες. ε ας μην κραταγε τον αχρηστο τον κεννυ με 550! που ηταν ξεκαθαρα επιλογη του.

κανενας παππας δεν χαλαει την δομηση του ροστερ. 2ο 2αρι ηταν απλως πηρε κανα 100-150 παραπανω απο αυτα που αξιζει πραγματικα. το ιδιο και παπι. για 300 χιλ που πηραν παραπανω αυτοι μας χαλασε ο σχεδιασμος?

το συμβολαιο του ιαν επρεπε να παει στον παπατζον. και να πηγαιναμε με 3 σεντερ. με εναν βασικο με 800 χιλ. ευκολα πραγματα δηλαδη.

ο τομας ειναι 4-3αρι. πριν ακομα τον παρουμε ελεγα και γω και αλλα παιδια οτι απλως δεν ταιριαζει. μακρια! ομως ηταν παικτης του τσσαβι και τον εφερε.

λεκα λεγαμε με 500 βρισκεις παιχταρα για αυτα που ηθελε ο τσαβι. ηθελε τον λεκα οργανωτη και δημιουργο και δεν μπορουσε το παιδι. παρε αλλον. με 300 αντι για 500 του λεκα ειχαμε λαπρο και με 400 γουολτερς!

αντι για λοτζο ας εφερνε με 500-600 εναν κανονικο παικτη χωρις τραυματισμους και κανονικη ηλικια.

αντι για κιθ κοπονεν που ηθελε.

ολα αυτα σχεδον ιδιο μπατζετ ετσι? 100-200 χιλ παραπανω βγαινουν.

1. νικ-γουολτερς
2. κοπονεν-παππας
2-3 καλοκαιρι προτεινα χιλιαρντ
3. παπι-θανασης
4. κλαρκ(με λιγοτερα απο τομας!), μητογλου
5. γκιστ-μπλακ(ή αλλον με 800 χιλ)-παπατζον

ποσο καλυτερο με τα ιδια σχεδον λεφτα? οπως ειδες δεν ηταν θεμα μπατζετ αλλα θεμα διαχειρησης.
stefkorner
gleague rebs

3ος σε μ.ο και 2.ος συνολικα ,στους τοπ ριμπαουντερ της gleague o Ονουακου,ο οποιος κοβεται λογω φ.κ .... rolleyes.gif





edit : 300 ριμπαουντ νταν
σε 709 λεπτα (24 ματς )
G-arenas
QUOTE (shtarkws @ Jan 12 2019, 13:57 ) *
Δηλαδη του Πακουαλ του εδωσαν το ελευθερο να διαλεξει παικτες, η εστω λιστες με παικτες και αυτος διαλεξε τον Λασμε; Προτιμησε τον Παππα που τον εβαζε με το ζορι σε σχεση με καποιο αλλο δυαρι; Τον Παπ τον ηθελε γιατι τον πηρε τηλεφωνο να του αναλυσει το ρολο του για να τον ψησει. Και αν δεν τον ηθελε καλως τον πηραμε γιατι πρεπει να σκεφτομαστε και μακροπροθεσμα. Ξεκαθαρη επιλογη του Πασκουαλ φαινεται μονο ο Λεκα, που με τον Πιτινο τον εχει καπως δικαιωσει. Μην λεμε συνεχεια τα ιδια και βιαζουμε την λογικη γιατι εχουμε κολλημα με τον Πασκουαλ. Να ειναι και ο Τομας; ΟΚ. Φιφτυ φιφτυ εγινε ο σχεδιασμος. Του Πασουαλ η ομαδα παντως δεν ειναι. Ο Πασκουαλ δεν κρινεται για την δομηση της ομαδας, δεν του δοθηκε αυτη η δυνατοτητα. Κρινεται γιατι δεν μπορεσε να παρει το μαξιμουμ των παικτων και γιατι φαινεται οτι δεν ειχε την εμπιστοσυνη τους

Η μηπως ο Πειν ειναι επιλογη Πιτινο. Ειναι να γελαει κανεις. Οποιος κανει τις επιλογες πρεπει να αναλαμβανει τις ευθυνες αυτων και τις επιτυχημενες και τις αποτυχημενες

κρινεται και για την δομηση γιατι η δομηση ειναι το 50% μιας ομαδας.

δεν νομιζω να ειχε εντελως το ελευθερο για να διαλεξει. θεωρω οτι θα τα εκανε και χειροτερα τα πραγματα αν ειχε το ελευθερο. θα ειχαμε ροστερ με κανα 8αρι ξενους τωρα και θα λεγαμε τι εκανε το ατομο.

τον παππα λεω οτι δεν τον ηθελε το δεχομαι. αλλα επρεπε να ειχαμε και ελληνες και στο διλλημα παππας-λαρε προτιμω τον 1ο. και γιατι ειναι κλασεις ανωτερος και γιατι ο λαρε θα ηθελε ενα 350 συν ενα 400αρι η αεκ, οποτε ιδια λεφτα. με τα ιδια λεφτα θες λαρε ή παππα? ασε που ποτε δεν νομιζω να ηθελε λαρε αντι παππα ο τσαβι.

τον κιθ μια χαρα θα τον ηθελε. οπως και τον λοτζο. τον ηθελε και περσυ, φετος που θα ηταν φθηνος δεν θα τον ηθελε? ειδικα λοτζο τον ηθελε σιγουρα!!

θα μου πεις ειχε κρατησει ντενμον. ε τοτε τι πηρε και κιθ και ειχε και παππα? 3 2αρια και 3αρια παπι-θανασης?

για λασμε ολοι λεγατε οτι ειναι μια χαρα επιλογη τοτε. αντι του ογκαστ τον πηραμε και ειμαστε μια χαρα κλπ κλπ. και οτι λασμε-γκιστ-ιαν> γκιστ-ογκαστ-ιαν κλπ. μια χαρα επιλογη την λεγατε τοτε. αλλα μολις ειδατε οτι δεν κανει επιλογη ΔΓ. διαλεξτε.

τα ιδια λεγατε και περσυ που εφυγε μπουρουσης και λεγατε ιαν+ογκαστ>μπουρουση. και σας ελεγα ουτε καν και προτεινα τοτε να φυγει ο κεννυ και να παρουμε σεντερ κανονικο στην θεση του. και θελατε ολοι κεννυ.

τομας-λεκα πιο επιλογες τσαβι δεν γινεται.

με λιγα λογια μονο για κιθ και λασμε δεχομαι οτι μπορει να ηθελε αλλους. αλλα αυτους τους δεχτηκε. θεωρεις τυχαιο που εδιωξε πειν γιατι ηταν χαμηλου επιπεδου και εφερε λασμε? μπορουσε να κρατησει και πειν αν παμε ετσι αλλα προτιμησε λασμε.

και δεν θα ξεχασω παιδια που ειστε υπερ του τσαβι να γραφετε το καλοκαιρι οτι το ροστερ ειναι πολυ περισσοτερο του τσαβι καθως πηρε εμπειρους παικτες με υψηλο iq και που προσαρμοζονται ευκολα και θα παιξουν το παιχνιδι του κοουτς και οχι σαν αυτο που ειχε δομησει ο αρτζι που ηταν του ενστικτου και δεν επαιζαν για τον κοουτς κλπ κλπ κλπ. και οτι καλυτερα τομας απο κρις που εκανε του κεφαλιου του κλπ κλπ. εκει ειναι τα ποστ, τωρα γιατι αλλαξατε γνωμη και ξαφνικα ειναι του προεδρου το ροστερ?

και να ειναι γιατι το δεχτηκε? αμαυρωσε το βιογραφικο του γιατι τα δεχτηκε ολα. στεκει αυτο? γιατι να τον κανει αυτο στον εαυτο του αν ηξερε οτι δεν κανει αυτο το ροστερ? ο πιτινο γιατι εχει φαγωθει οτι ειναι χαλια? δεν μπορουσε να κανει το ιδιο και ο τσαβι να παρουμε κανα παικτη?

QUOTE (stefkorner @ Jan 12 2019, 14:09 ) *
gleague rebs

3ος σε μ.ο και 2.ος συνολικα ,στους τοπ ριμπαουντερ της gleague o Ονουακου,ο οποιος κοβεται λογω φ.κ .... rolleyes.gif





edit : 300 ριμπαουντ νταν
σε 709 λεπτα (24 ματς )

δεν ξερω αν ο πιτινο θελει πειν ή ονουακου. εγω ξερω οτι αν ειπε ονουακου ο πιτινο και ο ΔΓ φερει πειν ενω και οι 2 θελουν ιδια λεφτα, δεν ειναι οικονομικο το θεμα δηλαδη, τοτε ο πιτινο θα βγει και θα το πει.

βεβαια ο ονουακου μπορει να θελει περισσοτερα απο πειν και να μην εχουμε. ή μπορει να παρουμε και πειν συν αλλον εναν και να φυγει ο τομας ο οποιος ειναι τραγικοτατος.
stefkorner
QUOTE (G-arenas @ Jan 12 2019, 20:25 ) *
δεν ξερω αν ο πιτινο θελει πειν ή ονουακου. εγω ξερω οτι αν ειπε ονουακου ο πιτινο και ο ΔΓ φερει πειν ενω και οι 2 θελουν ιδια λεφτα, δεν ειναι οικονομικο το θεμα δηλαδη, τοτε ο πιτινο θα βγει και θα το πει.

βεβαια ο ονουακου μπορει να θελει περισσοτερα απο πειν και να μην εχουμε.


ok, τα ειπες ολα laugh.gif
SkyFall
QUOTE (stefkorner @ Jan 12 2019, 14:36 ) *
ok, τα ειπες ολα laugh.gif


από που προκύπτει ότι δεν είναι σε καλή κατάσταση ο Ονουάκου και γίνεται αυτή η συζήτηση;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.