Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
G-arenas
QUOTE (shtarkws @ Jan 26 2019, 14:13 ) *
Τον Παππα γιατι τον βαζετε στα ροστερ σας; Ηταν η αποδοση του τετοια που αξιζει να βρισκεται στο ροστερ του Παναθηναικου;

Χωρις μαλιστα να γνωριζουμε σε τι κατασταση θα επιστρεψει.

Ο Παππας θα μεινει 9 με 12 μηνες εκτος, θα επιστρεψει αρα στις προπονησεις δεκεμβρη με γεναρη, μεχρι να βρει ρυθμο θα παει μαρτης. Ουσιαστικα ουτε θα μπορεσει να μας βοηθησει, ουτε βρει χρονο συμμετοχης.

Αυτο που θεωρω το πιο δικαιο ειναι να τον αποζημιωσει ο συλλογος στο 75% του συμβολαιου του και να τον αφησει ελευθερο ωστε οταν ειναι ετοιμος να βρει μια ομαδα στην Α1 για να παρει χρονο και να μπορεσει το καλοκαιρι να διεκδικησει ενα συμβολαιο αλλου.

εχει συμβολαιο με εμας 750 χιλ. οποτε πως θα φυγει? καλυτερα να μεινει παρα να δωσουμε 500 χιλ για αποζημιωση.
stefkorner
η Μπουντουσνοστ αν δεν ξαναβγει ευρωλιγκα (πολυ πιθανο,καθως φαβορι στην αδριατικη ειναι ο ερυθρος αστερας )

ειναι μια καλη περιπτωση για να δουμε παικτες της :
-Νορις Κοουλ για αναπληρωματικος Καλαθη,αν δεν ψαξουμε για κομπο ( σουπερ ποιοτικα 15λεπτα και οχι ιδιαιτερα ακριβος πλεον)
-Τζακσον με 45-50 % τριποντο ,εξαιρετικη περιπτωση για αναπληρωματικος sg
-Eρλ Κλαρκ για βασικος pf

θα ελεγα και Μπιτατζε !απλα το μελλον του,το αμεσο μαλιστα.. ειναι στο nba


edit: Earl Clark
Victor_Mannheim
QUOTE (G-arenas @ Jan 26 2019, 14:24 ) *
εχει συμβολαιο με εμας 750 χιλ. οποτε πως θα φυγει? καλυτερα να μεινει παρα να δωσουμε 500 χιλ για αποζημιωση.

500 και να καθεται ενα χρονο?σιγουρα θα δεχτει ο παππας
τωρα θα μου πεις και 800 που παιρνει δεν καθεται?ενταξει πρεπει να κανει προπονησεις να παιζει κανα 2λεπτο να κανει ταξιδια
δεν λεει
shtarkws
QUOTE(G-arenas @ Jan 26 2019, 14:24 ) *
εχει συμβολαιο με εμας 750 χιλ. οποτε πως θα φυγει? καλυτερα να μεινει παρα να δωσουμε 500 χιλ για αποζημιωση.


Ο Παππας μεχρι το τελος του συμβολαιου του, δηλαδη το επομενο καλοκαιρι, δυσκολα θα μπορεσει να ξαναπαιξει και να βοηθησει. Αρα αν δωσεις 500 αντι για 750 θα εχεις κερδος, ή αλλιως μη χασιμο
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Jan 26 2019, 14:26 ) *
η Μπουντουσνοστ αν δεν ξαναβγει ευρωλιγκα (πολυ πιθανο,καθως φαβορι στην αδριατικη ειναι ο ερυθρος αστερας )

ειναι μια καλη περιπτωση για να δουμε παικτες της :
-Νορις Κοουλ για αναπληρωματικος Καλαθη,αν δεν ψαξουμε για κομπο ( σουπερ ποιοτικα 15λεπτα και οχι ιδιαιτερα ακριβος πλεον)
-Τζακσον με 45-50 % τριποντο ,εξαιρετικη περιπτωση για αναπληρωματικος sg
-Eρλ Κλαρκ για βασικος pf

θα ελεγα και Μπιτατζε !απλα το μελλον του,το αμεσο μαλιστα.. ειναι στο nba


edit: Earl Clark

για νορις κοουλ που τον ηθελα για 2ο ασσο ειχα γραψει οταν τον πηρε η αβελινο: μα καλα εχουμε εμεις λεκα και δεν μπορουσαμε να παρουμε νορις κοουλ? ελεος.

τζακσον μπα. δεν κανει για βασικος και για 2ο δυαρι δεν λεει να χαλασουμε θεση ξενου.

κλαρκ τον γραφω στα ροστερ μου και μου αρεσει πολυ. ουτε ακριβος θα ειναι, οποτε θα τα δωσουμε για 2αρι και 5αρι και δινει πολυ καλο σουτ-αμυν-ριμπαουντ. κομπλε ρολιστας και δεν θα τρωει και χρονο απο μητογλου.

μπιτατζε δυστηχως παει nba λογικα.
doctorjekil
QUOTE(shtarkws @ Jan 26 2019, 14:13 ) *
Τον Παππα γιατι τον βαζετε στα ροστερ σας; Ηταν η αποδοση του τετοια που αξιζει να βρισκεται στο ροστερ του Παναθηναικου;

Χωρις μαλιστα να γνωριζουμε σε τι κατασταση θα επιστρεψει.

Ο Παππας θα μεινει 9 με 12 μηνες εκτος, θα επιστρεψει αρα στις προπονησεις δεκεμβρη με γεναρη, μεχρι να βρει ρυθμο θα παει μαρτης. Ουσιαστικα ουτε θα μπορεσει να μας βοηθησει, ουτε βρει χρονο συμμετοχης.

Αυτο που θεωρω το πιο δικαιο ειναι να τον αποζημιωσει ο συλλογος στο 75% του συμβολαιου του και να τον αφησει ελευθερο ωστε οταν ειναι ετοιμος να βρει μια ομαδα στην Α1 για να παρει χρονο και να μπορεσει το καλοκαιρι να διεκδικησει ενα συμβολαιο αλλου.

Ουτε εγω θα τον ηθελα τον Παππα ακομα κι ας μην ειχε τραυματιστει...παντως δεν θα μεινει εξω τοσο πολυ ουτε ειναι τοσο σοβαρη πλεον μια αρθροσκοπηση για χιαστο....σε 6 μηνες θα ειναι ενταξει,οχι 9 με 12
Thodoros
Είναι απλά τα πράγματα χάνει όλη την χρονιά μέχρι και το τέλος της, καθώς και ο αναπληρωματικός του Κιθ δεν φαίνεται να πηγαίνει πίσω (γιατί αν πάει χειρουργείο και αυτός γεια σας!) . Το καλύτερο δυνατό σενάριο είναι να βρεθεί μια φόρμουλα να φύγει το νέο έτος (μετά από την αποθεραπεία του φυσικά) , θα ήταν καλό δλδ να πάρει κάποιο ποσό αποζημίωση και και να ενημερωθεί ότι δεν είναι στα υπόψιν για την επόμενη αγωνιστική σεζόν , φιλικά και ωραία.

Τα 800χιλ είναι πολλά λεφτά για ένα παίκτη που παίζει που και που , δεν βλέπουμε πόσο σοβαρό λάθος είναι να λες ότι δεν μπορείς να βρεις 1.4 για να έχεις ένας τζειμς και την ίδια ώρα έχεις τον Νικ με 2.2 και Παππά με 0.8

Η ομάδα πλέον κορμό Ελλήνων έχει :
Νικ - Ντίνο - Παπατζόνι - Θαναση - Ιωάννη και βλέπουμε για τον 6ο. (όμως 800χιλ δεν πρέπει να δίνεις σε παίκτες που δεν λογίζονται για βασικοί ) και να έρθει ο Παππάς πίσω καθόλου σίγουρο δεν είναι ότι θα έχει ξεπεράσει τον τραυματισμό , λένε μια του κλέφτη 2 του κλέφτη .... ε ο ίδιος δεν θα θέλει και 3η και φαρμακερή. Του δίνεις 300~400χιλ και πας με την μικρότερη δυνατή χασούρα να κάνεις έναν σοβαρό σχεδιασμό μετά από χρόνια.

shtarkws
QUOTE(doctorjekil @ Jan 26 2019, 16:21 ) *
Ουτε εγω θα τον ηθελα τον Παππα ακομα κι ας μην ειχε τραυματιστει...παντως δεν θα μεινει εξω τοσο πολυ ουτε ειναι τοσο σοβαρη πλεον μια αρθροσκοπηση για χιαστο....σε 6 μηνες θα ειναι ενταξει,οχι 9 με 12


Στους 6 μήνες από την εγχείρηση οι μη επαγγελματίες ξεκινούν ελαφρύ τρέξιμο. Από το ελαφρύ τρέξιμο πόσο χρόνο χρειάζεσαι για να φτάσεις στο επίπεδο του επαγγελματία αθλητή; Και πόσο για να ξεκινήσεις ανταγωνιστικά μπάσκετ;

Συνήθως τα τελευταία χρόνια όταν κάποιος αθλητής παθαίνει χιαστό μένει 9 με 12 μήνες έξω.
Johnny Marv
Εμένα τελικά μου άρεσε πολύ το ρόστερ του στεφ ., γουαναμεϊκερ 1-2 , δυο 2/3αρια με σουτ , ένα 4/5αρι και ένα 5/4αρι και ένα 5αρι κανονικό . Οι 6 Έλληνες όπως είναι με λαρε αντί για Παππα. Πολύ κομπλέ ρόστερ ...

Για 2/3αρια έχουμε ερκσσον,μπερτανς,τζανιγκ,μαρινκοβιτς, μέχρι και Μπράντον πολ. Για 5αρι κανονικό που για μένα θα ναι το δεύτερο 5αρι μας με 500χιλ είναι οκ ο ερικ αλλά προσωπικά προτιμώ τον απσοου . Μόνο 24 , πολύ ψηλός , ριμπάουντ , τρομερή αίσθηση για τάπα και φτιάχνει και σουτ σιγά σιγά .

Το 4/5αρι θα ήθελα πολύ να είναι ο ντανιελ ταις των Σέλτικς που ήταν καψούρα μου παλιά αλλά θεωρώ πως δεν γυρναει Ευρώπη . Θα μας ανεβάσει επίπεδο αν έρθει πάντως και το 5/4αρι ο μικι τις Χίμκι που κι αυτόν τον ήθελα πολύ πριν τον φέρει ο μπαρτζωκας . Όταν παίζουν ταυτόχρονα θα κάθεται ο ένας στο τρίποντο και ο άλλος θα τρέχει το πικ Εν ρολ . Παίζουν και οι 2 στο ποστ οπότε μια χαρά . Θα καλύπτουν και ο ένας τον άλλον σε περίπτωση τραυματισμού... άλλες επιλογές για βασικό 4αρι πέραν του ταις είναι ο γκιλ και ο Γουίλιαμς όμως αυτοί δεν παίζουν σε άλλη θέση οπότε δεν θα μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε περίπτωση τραυματισμού του βασικού 5αριου μας πχ .

Αυτό για μένα θα ήταν το τέλειο ρόστερ . Ένα εναλλακτικό ρόστερ ωστόσο που θα μου άρεσε εξίσου είναι :

1)Καλαθης-Λαπρο(με 400χιλ ότι πρέπει για 10-15 λεπτά)
2)Χίγκινς(με υπέρβαση)-Λαρε ή Παππας
2/3αρι από αυτά που ανέφερα το πιο φθηνό
3)Παπί-Θανάσης
4)Ταις-Μίτο
5)Μικι-Απσοου-Παπατζον
doctorjekil
QUOTE(shtarkws @ Jan 26 2019, 16:40 ) *
Στους 6 μήνες από την εγχείρηση οι μη επαγγελματίες ξεκινούν ελαφρύ τρέξιμο. Από το ελαφρύ τρέξιμο πόσο χρόνο χρειάζεσαι για να φτάσεις στο επίπεδο του επαγγελματία αθλητή; Και πόσο για να ξεκινήσεις ανταγωνιστικά μπάσκετ;

Συνήθως τα τελευταία χρόνια όταν κάποιος αθλητής παθαίνει χιαστό μένει 9 με 12 μήνες έξω.

Αναλογως με την ζημια,αν ειναι μονο χιαστος και δεν εχει πειραχθει ο χονδρος ή συνδεσμοι σε 6 μηνες παιζεις και εισαι μια χαρα,αν κανεις καλη αποθεραπεια...εχω κανει αρθροσκοπηση οπως και πολλοι παιχτες μου...πλεον δεν ειναι τιποτα...η ρηξη αχιλλειου ειναι οτι χειροτερο
pan24
QUOTE (doctorjekil @ Jan 26 2019, 18:32 ) *
Αναλογως με την ζημια,αν ειναι μονο χιαστος και δεν εχει πειραχθει ο χονδρος ή συνδεσμοι σε 6 μηνες παιζεις και εισαι μια χαρα,αν κανεις καλη αποθεραπεια...εχω κανει αρθροσκοπηση οπως και πολλοι παιχτες μου...πλεον δεν ειναι τιποτα...η ρηξη αχιλλειου ειναι οτι χειροτερο

Παντως σε τετοιο επιπεδο υπαρχουν 2 φιλοσοφιες
Η πρωτη ειναι η φιλοσοφια των Αμερικανων οπου δεν ξερω ακριβως τα σταδια της αποθεραπειας αλλα πριν το 12μηνο δεν παιζει κανενας σε παιχνιδι και η αλλη η Ευρωπαικη που στο διαστημα 9-12 μηνες επιστρεφουν
Λιγοτερο απο 9 μηνες μονο σε αλλα αθληματα πχ ποδοσφαιρο εχω δει να επιστρεφουν κανονικα σε αγωνιστικη δραση

Στο ποδοσφαιρο πχ ισχυει το 6μηνο που λες

Στο μπασκετ επειδη ειναι και πιο συχνη η καταπονηση στο γονατο(συχνα αλματα και αλλαγες κατευθυνσης) θελει προσοχη

Ειδικα για εναν παικτη σαν τον Παππα που βασιζεται στο πρωτο βημα του
stevebucknall11
O Παππάς μέχρι το τέλος του συμβολαίου του αν παίξει, θα παίξει ελάχιστα. Δεν μπορεί να συμπεριλαμβάνεται στα ρόστερ για του χρόνου, παρά μόνο ως παίκτης εκτός 12άδας. Όσο άτυχος ήταν ο παίκτης αυτός με τους τραυματισμούς, τόσο ευτύχησε από οικονομική άποψη με τα συμβόλαια που υπέγραψε, τα οποία υπογράφηκαν πριν τους τραυματισμούς του. Σκεφτείτε ότι για τη διετία θα παντελονιάσει 1.5 εκ. ευρώ καθαρά (!), έχοντας παίξει ελάχιστα παιχνίδια. Καλοφάγωτα, Νικόλα! Για σένα είναι η ζωή!
john wick
Διαβαζα πριν λιγο στο hoopfellas ,καποια ποστς που εξηγουσαν γιατι ειναι σχεδον αδύνατο το καλοκαιρι να ερθουν οι Σαρας κ Ιτουδης...μαλιστα καποιος εγραψε οτι στην livesport γραφτηκε σημερα οτι προχτες σε πηγαδακι με Έλληνες φιλαθλους ο Σαρας ρωτηθηκε κ απαντησε για 5% πιθανοτητες...
Πως θα σας φαινοταν η λυση Παπαθεοδωρου;
shtarkws
QUOTE(john wick @ Jan 26 2019, 22:14 ) *
Πως θα σας φαινοταν η λυση Παπαθεοδωρου;



Αδιανόητη
john wick
laugh.gif
Καλα ,καλα ,προβλεπω θερμο καλοκαιρι... biggrin.gif
stefkorner
γαμπρος του Βασιλακοπουλου ο Παπαθεωρου!
εχει κανει ωραια δουλεια στον Παοκ,αλλα και παλι ,νταξ ,θα μας αποτρελανει ο dpg ,αν το κανει και αυτο !
1000 φορες να παρει Λυκογιαννη ,που κανει και διδιμο ωραιο με Αλβερτη smiley.gif
shtarkws
Ο Παπαθεοδωρου σε 10 χρόνια από τώρα μπορεί να είναι ο νέος ομπραντοβιτς. Αυτή την στιγμή δεν υπάρχει στον μπασκετικό χάρτη υψηλού επιπέδου. Ο πριφτης για παράδειγμα είναι πολύ μπροστά του, αν θέλει ο ΔΓ να πάει έναν Έλληνα.

Από και πέρα αν τέτοιες είναι οι φιλοδοξίες του προέδρου προβλέπω πέτρινα χρόνια

Πιστεύω όμως ότι θα χτυπήσει σημαντικές πόρτες, ερωτηματικό αποτελεί το αν τον ακούσουν
john wick
Απο Ελληνες δεν θα με χάλαγε καθολου... cool.gif
Κ με Παοκ με μικρες Εθνικες εχει δειξει εργο.
stefkorner
QUOTE (john wick @ Jan 27 2019, 04:42 ) *
Απο Ελληνες δεν θα με χάλαγε καθολου... cool.gif
Κ με Παοκ με μικρες Εθνικες εχει δειξει εργο.


με Παοκ οκ εργο ,αλλα απο τιτλους τι ; ..αλλο το επιπεδο
τιτλους εχει με τις μικρες εθνικες,αλλα θες να σου πω πως τους πηρε ;
φερναμε ολες τις διοργανωσεις στην Ελλαδα,τις αντιμετωπιζαμε τις επιτυχιες σαν εθνικη υποχρεωση, επειδη
μας λειπουν απο τους αντρες..
επαιζε μεσα με Χαραλαμποπουλους να βγαζουν 40λεπτα (το εχει κανει και αυτο !40λεπτα χωρις δευτερολεπτο στον παγκο )
με γενικα απαραδεκτη διαχειριση των νεαρων παικτων,με αποκλειστικο σκοπο την νικη !κατι που δεν συναντας αλλου.. γιατι η μπασκετικη λογικη λεει οτι σε αυτες τις ηλικιες πρωταρχικος στοχος ειναι να αναδειχθουν ταλαντουχοι παικτες
και την ιδια ωρα που καποιοι χωρις κουπες στις μικρες εθνικες βγαζαν Ντονσιτς ..
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jan 26 2019, 22:51 ) *
με Παοκ οκ εργο ,αλλα απο τιτλους τι ; ..αλλο το επιπεδο
τιτλους εχει με τις μικρες εθνικες,αλλα θες να σου πω πως τους πηρε ;
φερναμε ολες τις διοργανωσεις στην Ελλαδα,τις αντιμετωπιζαμε τις επιτυχιες σαν εθνικη υποχρεωση, επειδη
μας λειπουν απο τους αντρες..
επαιζε μεσα με Χαραλαμποπουλους να βγαζουν 40λεπτα (το εχει κανει και αυτο !40λεπτα χωρις δευτερολεπτο στον παγκο )
με γενικα απαραδεκτη διαχειριση των νεαρων παικτων,με αποκλειστικο σκοπο την νικη !κατι που δεν συναντας αλλου.. γιατι η μπασκετικη λογικη λεει οτι σε αυτες τις ηλικιες πρωταρχικος στοχος ειναι να αναδειχθουν ταλαντουχοι παικτες
και την ιδια ωρα που καποιοι χωρις κουπες στις μικρες εθνικες βγαζαν Ντονσιτς ..



Έτσι ακριβώς είναι Στεφ. Βέβαια, δεν ήταν μόνο αυτός που το έκανε από τον πάγκο των μικρών εθνικών. Είναι η πεπατημένη που έχει υποδείξει ο Βασιλακό.

Κάτι τέτοια γίνονται και δίνουν οι μεγάλοι 800ρια σε Μάντζαρη, Παππά και πάει λέγοντας.

Υπάρχουν πολύ καλύτεροι προπονητές από τον συγκεκριμένο.
Ας πούμε ο Πέδρο Μαρτίνεθ.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jan 27 2019, 05:07 ) *
Υπάρχουν πολύ καλύτεροι προπονητές από τον συγκεκριμένο.
Ας πούμε ο Πέδρο Μαρτίνεθ.


ξερεις οτι μου αρεσει και εμενα πολυ ο συγκεκριμενος ! θα τον ηθελα !αλλα επειδη εχω διαβασει διαφορα για τις εκρηκτικες του σχεσεις με διοικησεις ,δεν ξερω κατα ποσο θα κολλαγε εδω .. rolleyes.gif
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jan 26 2019, 23:18 ) *
ξερεις οτι μου αρεσει και εμενα πολυ ο συγκεκριμενος ! θα τον ηθελα !αλλα επειδη εχω διαβασει διαφορα για τις εκρηκτικες του σχεσεις με διοικησεις ,δεν ξερω κατα ποσο θα κολλαγε εδω .. rolleyes.gif


Έχεις τα δίκια σου τώρα που το ξανασκέφτομαι rolleyes.gif rolleyes.gif
john wick
Εκεί που έτρωγα χτες το ταρτάρ μου με σως από φρούτα του δάσους και φύλλα αγαύγης (stefcorner ευχαριστώ για τη συνταγή.. wink.gif ) μου ήρθε μια φαεινή ιδέα :


1. Καλάθης (2.2) , Jenkins της Χιμκι (0.7) ,

2. Grigonis (0.7) , Dedmon (0.7) , Tyler Dorsey (1)

3. Θανάσης ( 0.5) , Πάπι (0.8) ,

4. Singleton (1.5) , Μήτρογλου (0.5)

5. Jastin Hamilton (1.5) , M. Eric ( 0.9 ) , Παπαγιάννης (0.5)

μπάτζετ περίπου 12 εκατομμύρια... Νομίζω ονειρικό ρόστερ...
(στο σύνολο προσθέτω και τα 0.8 του Παππά ..)

Έχεις γκαρντ που δαγκώνουν στην άμυνα αλλά σουτάρουν κιόλας...
Ψηλούς top class που επίσης σουτάρουν καλά αλλά παίρνουν και rbnds....
θεωρώ αδιανόητο να πέσουμε κάτω από αυτά τα λεφτά και να θεωρεί κάποιος ότι έχουμε ελπίδες για κάτι καλό..

Σαν παίκτες πως σας φαίνονται;Νομίζω η πιο δύσκολη περίπτωση είναι να πείσεις τον Dorsey να αφήσει το ΝΒΑ.
discuss....
Johnny Marv
Ξεχάστε τον ναναλι για του χρόνου μαγκες.. Μας τον πήραν και επίσημα! Πολύ καλή προσθήκη για την αρμανι πάντως που επιτέλους έχει λίγο άμυνα στη περιφέρεια της . Πάει για μεγάλα πράγματα και του χρόνου
pan24
QUOTE (john wick @ Jan 27 2019, 08:20 ) *
Εκεί που έτρωγα χτες το ταρτάρ μου με σως από φρούτα του δάσους και φύλλα αγαύγης (stefcorner ευχαριστώ για τη συνταγή.. wink.gif ) μου ήρθε μια φαεινή ιδέα :


1. Καλάθης (2.2) , Jenkins της Χιμκι (0.7) ,

2. Grigonis (0.7) , Dedmon (0.7) , Tyler Dorsey (1)

3. Θανάσης ( 0.5) , Πάπι (0.8) ,

4. Singleton (1.5) , Μήτρογλου (0.5)

5. Jastin Hamilton (1.5) , M. Eric ( 0.9 ) , Παπαγιάννης (0.5)

μπάτζετ περίπου 12 εκατομμύρια... Νομίζω ονειρικό ρόστερ...
(στο σύνολο προσθέτω και τα 0.8 του Παππά ..)

Έχεις γκαρντ που δαγκώνουν στην άμυνα αλλά σουτάρουν κιόλας...
Ψηλούς top class που επίσης σουτάρουν καλά αλλά παίρνουν και rbnds....
θεωρώ αδιανόητο να πέσουμε κάτω από αυτά τα λεφτά και να θεωρεί κάποιος ότι έχουμε ελπίδες για κάτι καλό..

Σαν παίκτες πως σας φαίνονται;Νομίζω η πιο δύσκολη περίπτωση είναι να πείσεις τον Dorsey να αφήσει το ΝΒΑ.
discuss....

Ο Ερικ δεν νομιζω να ειναι τοσο ακριβος εκτος αν εχει και για την επομενη σεζον συμβολαιο και θελει buy out
Για τον Ντορσει εχεις δικιο αλλα δεν νομιζω οτι χρειαζεται ουτε μπορουμε να δωσουμε τοσα λεφτα για καποιον που δεν θα κανει την διαφορα
Η να πανε τα λεφτα σε εναν πιο φθηνο ξενο κι ας εχουμε 7 ξενους η αν θελουμε Ελληνα να εχουμε και διαδοχη κατασταση του Παππα(το 2020 τελειωνει το συμβολαιο και την επομενη σεζον ελαχιστα θα παιξει) ας πληρωσουμε για τον Λαρεντζακη
Η Ζαλγκιρις θα θελει και καποιο buy out για τον Γκριγκονις αλλα μια η αλλη ερχεται με τα λεφτα που γλιτωνεις απο Ντορσει

Το πιο δυσκολο για εμενα ειναι του Χαμιλτον
Δειχνει οτι αν δεν παιζει nba τον νοιαζει να ειναι εκει που παιρνει τα περισσοτερα λεφτα αρα για να τον παρεις θα πρεπει να τους δωσεις 2+ μυρια παιρνει στην Κινα και ισως ουτε τοτε γιατι εκει τα βγαζει πολυ πιο ακοπα

Πολυ καλο ροστερ και μου αρεσει η ιδεα Τζενκινς.Οταν θες μπουκαδορο στο 2 τον βαζεις να παιζει μαζι με Καλαθη,εχει το σουτ για να το υποστηριξει


QUOTE (Johnny Marv @ Jan 27 2019, 11:14 ) *
Ξεχάστε τον ναναλι για του χρόνου μαγκες.. Μας τον πήραν και επίσημα! Πολύ καλή προσθήκη για την αρμανι πάντως που επιτέλους έχει λίγο άμυνα στη περιφέρεια της . Πάει για μεγάλα πράγματα και του χρόνου

Η Αρμανι για να παει για μεγαλα πραγματα πρεπει να βρει πολυ καλο προπονητη
Ροστερ παντα ειχε καλο
Πιστευω ο Ιτουδης θα τους ταιριαζε,ισως και πιο πολυ απο εμας...
stefkorner
αγαπημενε μου Τζον τι λατρεια ειναι αυτη για τον Συγκλινο ! δεν ξεπερνιεται ; tongue.gif
εγω δεν θα ηθελα τετοιο πισωγυρισμα ! νομιζω με 1 μυριο μπορουμε να παρουμε κατι καλυτερο σαν τον Ταις που ειπα χθες , η να δωσουμε 1.5 για τον Γερεμπκο πχ ,που αν ερθει ευρωπη θα κανει την διαφορα 100 % !

ο Ερικ παρατηρω εχει περαση μεγαλη στο θρεντ ! ειναι πολυ καλη περιπτωση για 2.ος σεντερ ! αρκει να μπορει να γινει με ενα καλο ντιλ!το οποιο δεν ειναι και βεβαιο!γιατι ισως μιλαμε για τον μοναδικο σταθερα καλο της φετινης ευρωλιγκατης Νταρου
pan24
QUOTE (stefkorner @ Jan 27 2019, 12:25 ) *
αγαπημενε μου Τζον τι λατρεια ειναι αυτη για τον Συγκλινο ! δεν ξεπερνιεται ; tongue.gif
εγω δεν θα ηθελα τετοιο πισωγυρισμα ! νομιζω με 1 μυριο μπορουμε να παρουμε κατι καλυτερο σαν τον Ταις που ειπα χθες , η να δωσουμε 1.5 για τον Γερεμπκο πχ ,που αν ερθει ευρωπη θα κανει την διαφορα 100 % !

ο Ερικ παρατηρω εχει περαση μεγαλη στο θρεντ ! ειναι πολυ καλη περιπτωση για 2.ος σεντερ ! αρκει να μπορει να γινει με ενα καλο ντιλ!το οποιο δεν ειναι και βεβαιο!γιατι ισως μιλαμε για τον μοναδικο σταθερα καλο της φετινης ευρωλιγκατης Νταρου

Αν γινοταν Ταις θα ηθελα με τα χιλια αλλα δεν βλεπω πως μπορει να γινει
Καταρχας δεν νομιζω να ερθει Ευρωπη εχοντας ρολο σε μια καλη ομαδα εκει ομως κι αν ερθει το 1 μυριο δεν λεει κατι
Ειναι πιο πολλα απο οσα παιρνει τωρα αλλα αν αποφασισει να δει τις προτασεις απο Ευρωπη σημασια εχει τι θα του δωσουν οι αλλοι Ευρωπαιοι οχι ποσα παιρνει εκει


Με ΤΣΣΚΑ να θελει ψηλους,Μπαρτσελονα να εχει να δωσει τα σχεδον 2 μυρια του Σινγκλετον αν αποφασισει να μην τον κρατησει,την Αρμανι ισως να ψαχνει 4αρι αν θελησει αναβαθμιση απο τον μετριο Κουζμινσκας και την Φενερ να θελει 4αρι με σουτ αν φυγει για Αμερικη ο Μελι(παντως δεν εχει ακουστει κατι και δεν κανει καμια σουπερ σεζον) σε περιπτωση που παικτες οπως ο Γερεμπκο η ο Ταις αποφασιζαν να ερθουν Ευρωπη το κασε τους θα ειναι στα 2 μυρια πανω-κατω

Σινγκλετον με μαξ 1,5 δεν θα με χαλαγε καθολου
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jan 27 2019, 19:36 ) *
Αν γινοταν Ταις θα ηθελα με τα χιλια αλλα δεν βλεπω πως μπορει να γινει
Καταρχας δεν νομιζω να ερθει Ευρωπη εχοντας ρολο σε μια καλη ομαδα εκει ομως κι αν ερθει το 1 μυριο δεν λεει κατι
Ειναι πιο πολλα απο οσα παιρνει τωρα αλλα αν αποφασισει να δει τις προτασεις απο Ευρωπη σημασια εχει τι θα του δωσουν οι αλλοι Ευρωπαιοι οχι ποσα παιρνει εκει


Με ΤΣΣΚΑ να θελει ψηλους,Μπαρτσελονα να εχει να δωσει τα σχεδον 2 μυρια του Σινγκλετον αν αποφασισει να μην τον κρατησει,την Αρμανι ισως να ψαχνει 4αρι αν θελησει αναβαθμιση απο τον μετριο Κουζμινσκας και την Φενερ να θελει 4αρι με σουτ αν φυγει για Αμερικη ο Μελι(παντως δεν εχει ακουστει κατι και δεν κανει καμια σουπερ σεζον) σε περιπτωση που παικτες οπως ο Γερεμπκο η ο Ταις αποφασιζαν να ερθουν Ευρωπη το κασε τους θα ειναι στα 2 μυρια πανω-κατω

Σινγκλετον με μαξ 1,5 δεν θα με χαλαγε καθολου


1.35 μεικτα παιρνει ο Ταις !περσι ολη την σεζον οφ με τραυματισμο και φετος μην νομιζεις οτι εχει καναν ιδιαιτερο ρολο!
παιζει 14 λεπτα στα χασομερια..και αν δεις οποτε εχει ντερμπι η Βοστονη βρισκει 5 λεπτα το πολυ !
στα 5 τελευταια ματς βλεπω εχει 6.8 λεπτα μ.ο !
δεν ειναι κανας ογκολιθος..για Nba ,οποτε μην το εχετε και σιγουρο οτι βρισκεται εκει το μελλον του !
οτι θα βρει 1-1.5 στην ευρωπη με τα δεδομενα που ισως προκυψουν οπως αναφερεις ,το δεχομαι !αλλα δεν παυει να ειναι υποθετικο! μπορει για βασικο αυτοι που αναφερεις να ψαξουν κατι καλυτερο..
2 μυριο πανω-κατω οχι δεν βρισκει ,οπως ο Γερεμπκο ! δεν ειναι κλαση Γερεμπκο !ο Γερεμπκο ειναι αρκετα πιο ποιοτικος φοργουορντ ,που τα διαθετει ολα!
pk13
Εγώ δεν θεωρώ πως το μπατζετ θα ανέβει ιδιαίτερα τουλάχιστον με βάση αυτά που ακούγονται από τους αυλικούς του DPG, στην καλύτερη από 9 μυρια να παει στα 10 το πολύ πολύ...

Στο θέμα προπονητή αν δεν έρθει ούτε ο Ιτουδης ούτε ο Σάρας το πράγμα δυσκολευει πολύ...Ο Μπαρτζωκας δεν παίζει να έρθει οπότε μετά έχω περιέργεια να δω προς τα που θα κινηθούμε...

Ενα ροστερ κοντά στα 10 εκατομυρια που θα μου άρεσε για του χρόνου:

Καλαθης-Καλαιτζακης
Γουοναμεικερ
Έρικ Γκριν-Παππας
Ερικσον
Παπαπετρου-Θανασης
Κλαρκ-Μητογλου
Μικι-Ερικ-Παπαγιανης
stefkorner
QUOTE (pk13 @ Jan 27 2019, 20:03 ) *
Εγώ δεν θεωρώ πως το μπατζετ θα ανέβει ιδιαίτερα τουλάχιστον με βάση αυτά που ακούγονται από τους αυλικούς του DPG, στην καλύτερη από 9 μυρια να παει στα 10 το πολύ πολύ...

Στο θέμα προπονητή αν δεν έρθει ούτε ο Ιτουδης ούτε ο Σάρας το πράγμα δυσκολευει πολύ...Ο Μπαρτζωκας δεν παίζει να έρθει οπότε μετά έχω περιέργεια να δω προς τα που θα κινηθούμε...

Ενα ροστερ κοντά στα 10 εκατομυρια που θα μου άρεσε για του χρόνου:

Καλαθης-Καλαιτζακης
Γουοναμεικερ
Έρικ Γκριν-Παππας
Ερικσον
Παπαπετρου-Θανασης
Κλαρκ-Μητογλου
Μικι-Ερικ-Παπαγιανης


καπως ετσι το σκεφτομαι κ εγω ! απλα καντο Τζανινγκ/Μπερτανς+Λαρετζακης,αντι Γκριν-Παππας και κρατα ετσι καβα κ κανα 500ρικο tongue.gif
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jan 27 2019, 12:48 ) *
1.35 μεικτα παιρνει ο Ταις !περσι ολη την σεζον οφ με τραυματισμο και φετος μην νομιζεις οτι εχει καναν ιδιαιτερο ρολο!
παιζει 14 λεπτα στα χασομερια..και αν δεις οποτε εχει ντερμπι η Βοστονη βρισκει 5 λεπτα το πολυ !
στα 5 τελευταια ματς βλεπω εχει 6.8 λεπτα μ.ο !
δεν ειναι κανας ογκολιθος..για Nba ,οποτε μην το εχετε και σιγουρο οτι βρισκεται εκει το μελλον του !
οτι θα βρει 1-1.5 στην ευρωπη με τα δεδομενα που ισως προκυψουν οπως αναφερεις ,το δεχομαι !αλλα δεν παυει να ειναι υποθετικο! μπορει για βασικο αυτοι που αναφερεις να ψαξουν κατι καλυτερο..
2 μυριο πανω-κατω οχι δεν βρισκει ,οπως ο Γερεμπκο ! δεν ειναι κλαση Γερεμπκο !ο Γερεμπκο ειναι αρκετα πιο ποιοτικος φοργουορντ ,που τα διαθετει ολα!



Σε άλλες ομάδες ΝΒΑ θα είχε μεγαλύτερο ρόλο ο Γερμανός
Πέραν αυτού δεν έχει να κάνει πόσα παίρνει εκεί.
Αν έρθει εδω δεν θα πάρει λιγότερα από αυτά που πήρε ο Λοβέρν και να έχουμε στα υπόψη ότι ο Ράντολφ παίζει να την κάνει για ΝΒΑ, ο Σίνκλετον για καμιά Κίνα, ο Μέλι επίσης για ΝΒΑ, οπότε ποιοι μένουν από τοπ 4αρια; ΤΣΣΚΑ, Μπαρτσελόνα, Ρεάλ και Φενέρ παίζει να βγουν στην αγορά συν την πάντα πρόθυμη να ξοδέψει χρήμα, Αρμάνι.

Ο Τάις για εδώ είναι κορυφή και με λιγότερα από 1.5 -με τίποτε. Και ο Τάις τα διαθέτει όλα και ξέρει και την λίγκα (και τον ξέρει κι αυτή) σε αντίθεση με τον Σουηδό-Ουκρανό.

* Αστερίσκος για τον ¨Ερικ Γκριν. Επειδή κέντησε σε ένα ματς αμέσως να τον πάρουμε/πάρετε; Στο β΄μισό της περασμένης σεζόν ήταν άφαντος με τη Βαλένθια ενώ έμεινε για μήνες χωρίς ομάδα(κάτι λέει αυτό νομίζω). Στον Ολυμπιακό επίσης έδειξε συγκεκριμένες αδυναμίες.
Νομίζω ότι ο Τζαμάρ Σμιθ ως τύπος παίκτη (συν τη σταθερότητα που τον διακρίνει τόσα χρόνια) είναι πιο συμβατός με τις ανάγκες σας.
Ο Τ. Τζένκινς επίσης (αγαπημένος παίκτης) είναι πιο πολύ 2αρι από άσσος. Νομίζω ότι θέλετε κάποιον που να είναι εγγύηση από το 1.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jan 27 2019, 20:17 ) *
Σε άλλες ομάδες ΝΒΑ θα είχε μεγαλύτερο ρόλο ο Γερμανός
Πέραν αυτού δεν έχει να κάνει πόσα παίρνει εκεί.
Αν έρθει εδω δεν θα πάρει λιγότερα από αυτά που πήρε ο Λοβέρν και να έχουμε στα υπόψη ότι ο Ράντολφ παίζει να την κάνει για ΝΒΑ, ο Σίνκλετον για καμιά Κίνα, ο Μέλι επίσης για ΝΒΑ, οπότε ποιοι μένουν από τοπ 4αρια; ΤΣΣΚΑ, Μπαρτσελόνα, Ρεάλ και Φενέρ παίζει να βγουν στην αγορά συν την πάντα πρόθυμη να ξοδέψει χρήμα, Αρμάνι.

Ο Τάις για εδώ είναι κορυφή και με λιγότερα από 1.5 -με τίποτε. Και ο Τάις τα διαθέτει όλα και ξέρει και την λίγκα (και τον ξέρει κι αυτή) σε αντίθεση με τον Σουηδό-Ουκρανό.


διαφωνω οριζοντιως,διαγωνιως και καθετως rolleyes.gif
ο Λοβερν ειχε διαρκεια 4 γεματων σεζον στο nba και εχει και ενα κορμι που γενικα τους εκανε μια χαρα !
ο Ταις περσι ηταν ολη την σεζον οφ και φετος ειναι η πρωτη του κανονικη χρονια ! επαναλαμβανω οτι δεν εχει κανα κορμι που στο nba να εντυπωσιαζει ,ως 4ρο5ρι οπως εδω !
μην μου τον βγαζετε και πανω απο Γερεμπκο!δεν υπαρχει συγκριση για την ωρα tongue.gif
τεσπα,ας το κρατησουμε σαν προσωπικο ατυπο..στοιχημα και θα το δουμε wink.gif

εγω τον ξαναβαζω σε ροστερ :


Μικι,Ερικ,Παπαγιαννης
Ταις,Μητο
Ερικσσον(3-2),Παπαπετρου,Θανασης
Γουοναμεικερ(2-1),Μπερτανς(2-3),Λαρετζακης
Καλαθης,Κονιαρης η καποιος φτηνος ρολιστας pg,για ρεζερβα, ως 7ος ξενος
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jan 27 2019, 13:26 ) *
διαφωνω οριζοντιως,διαγωνιως και καθετως rolleyes.gif
ο Λοβερν ειχε διαρκεια 4 γεματων σεζον στο nba και εχει και ενα κορμι που γενικα τους εκανε μια χαρα !
ο Ταις περσι ηταν ολη την σεζον οφ και φετος ειναι η πρωτη του κανονικη χρονια ! επαναλαμβανω οτι δεν εχει κανα κορμι που στο nba να εντυπωσιαζει ,ως 4ρο5ρι οπως εδω !
μην μου τον βγαζετε και πανω απο Γερεμπκο!δεν υπαρχει συγκριση για την ωρα tongue.gif
τεσπα,ας το κρατησουμε σαν προσωπικο ατυπο..στοιχημα και θα το δουμε wink.gif

εγω τον ξαναβαζω σε ροστερ :


Μικι,Ερικ,Παπαγιαννης
Ταις,Μητο
Ερικσσον(3-2),Παπαπετρου,Θανασης
Γουοναμεικερ(2-1),Μπερτανς(2-3),Λαρετζακης
Καλαθης,Κονιαρης η καποιος φτηνος ρολιστας pg,για ρεζερβα, ως 7ος ξενος


Αν έρθει ο Τάις στην Ευρώπη πιστεύω ότι θα κάνει αμέσως τη διαφορά, σε αντίθεση με τον Γάλλο και τον Σουηδό-Ουκρανό.
Μιλάμε πάντα για το μπάσκετ που παίζεται εδώ. Για την Ευρώπη έχει άφθαστη αθλητικότητα και παίζει ανετότατα αμφότερες τις θέσεις του ζωγραφιστού,
Ο Λοβέρν π.χ έχει βαρύνει σε σχέση με το πως ήταν όταν έπαιζε στην Παρτίζαν και τις λοιπές ομάδες που έπαιξε στην Ευρώπη.
Ούτε τον Γουοναμέικερ τον θεωρώ ιδανική λύση γιατί είναι πολύ κοντά στον Καλάθη παικτικά.

Τον Μπερτάνς, τον Μίκι και τον Έρικσον όπως και τον Λάρε τους θεωρώ πολύ καλές επιλογές.
Για τον Έρικ οκ.

* Ο παίκτης που μπορεί να σας πάει στο F4 (αν και δεν συμφωνώ ότι αυτό πρέπει να είναι βασικό σας μέλημα) είναι ο Ντιλέινι.
Εκεί αν μπορούσατε να κάνετε το μεγάλο ντου.
Johnny Marv
QUOTE(basket72 @ Jan 27 2019, 13:42 ) *
Αν έρθει ο Τάις στην Ευρώπη πιστεύω ότι θα κάνει αμέσως τη διαφορά, σε αντίθεση με τον Γάλλο και τον Σουηδό-Ουκρανό.
Μιλάμε πάντα για το μπάσκετ που παίζεται εδώ. Για την Ευρώπη έχει άφθαστη αθλητικότητα και παίζει ανετότατα αμφότερες τις θέσεις του ζωγραφιστού,
Ο Λοβέρν π.χ έχει βαρύνει σε σχέση με το πως ήταν όταν έπαιζε στην Παρτίζαν και τις λοιπές ομάδες που έπαιξε στην Ευρώπη.
Ούτε τον Γουοναμέικερ τον θεωρώ ιδανική λύση γιατί είναι πολύ κοντά στον Καλάθη παικτικά.

Τον Μπερτάνς, τον Μίκι και τον Έρικσον όπως και τον Λάρε τους θεωρώ πολύ καλές επιλογές.
Για τον Έρικ οκ.

* Ο παίκτης που μπορεί να σας πάει στο F4 (αν και δεν συμφωνώ ότι αυτό πρέπει να είναι βασικό σας μέλημα) είναι ο Ντιλέινι.
Εκεί αν μπορούσατε να κάνετε το μεγάλο ντου.


Ο ντιλεινι δεν το κουνάει από τα κινεζικά λεφτά . Ο ταις και ΝΒΑ και μπαμπεργκ και Γερμανία έπαιζε στο 5 για αυτό μπορεί πολλές ομάδες να μην τον σκεφτούν σαν λύση για βασικό τους 4αρι και έτσι να τον τσιμπήσουμε εμείς . Εγώ θα έδινα στον ταις 1,4 μυρια αν χρειαζόταν . Βασικό 4αρι και θα έπαιζε και 5 σε περίπτωση τραυματισμού . Εξαιρετική λύση! Υπάρχουν παίκτες γενικότερα πολλοί για να κινηθούν οι μεγαλύτερες ομάδες . Δεν νομίζω να κολλήσουν στον ταις .
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jan 27 2019, 20:42 ) *
Αν έρθει ο Τάις στην Ευρώπη πιστεύω ότι θα κάνει αμέσως τη διαφορά, σε αντίθεση με τον Γάλλο και τον Σουηδό-Ουκρανό.
Μιλάμε πάντα για το μπάσκετ που παίζεται εδώ. Για την Ευρώπη έχει άφθαστη αθλητικότητα και παίζει ανετότατα αμφότερες τις θέσεις του ζωγραφιστού,
Ο Λοβέρν π.χ έχει βαρύνει σε σχέση με το πως ήταν όταν έπαιζε στην Παρτίζαν και τις λοιπές ομάδες που έπαιξε στην Ευρώπη.
Ούτε τον Γουοναμέικερ τον θεωρώ ιδανική λύση γιατί είναι πολύ κοντά στον Καλάθη παικτικά.


τον Λοβερν μπορει να τον φορτωσαν μουσκουλα εκει και να βαρυνε οπως λες ,αλλα παλι τον θεωρω λιγο-πολυ υψηλοτερη κλαση απο Ταις! ως κριτηριο βαζουμε τι κανει στην Φενερ ε ,ομαδα που εχει τον τρομακτικα σουπερ Βεσελι !απο την αλλη εχουμε να θυμομαστε τον Ταις της Μπαμπεργκ,οχι καποιας ομαδας πρωτου επιπεδου !για αυτο θεωρω λιγο μπερδεμενη την συγκριση !
για Γουοναμεικερ συμφωνω οτι δεν ειναι ο ιδανικος! απλα ειναι πολυ δυσκολη η συνθηκη ,ωστε να βρεθει το ασσοδυο που θα μπορει να υπολογιζεται και ως αναπληρωματικος του Καλαθη,αλλα να παιζουν και καμια 15ρια λεπτα μαζι !
ο Ντιλεινι σιγουρα θα θελει πολλα παραπανω την δεδομενη στιγμη ! χωρις να τιθεται ζητημα αν ειναι καλυτερος και πιο ιδανικος !απλα ειναι απλησιαστος και αυτο αρκει για να μην τον προτεινει κανεις tongue.gif
Johnny Marv
Μια ερώτηση για τον κοζερ που πρόσφατα προτεινε ο μπασκετ72 . Πιστεύετε είναι πιο πολύ 2/3αρι ή ασσοδυο;; Νομίζω άνετα παίζει και 1 με τέτοια πάσα . 3 πιο δύσκολα λόγω ύψους . Επίσης ποσα θα ήθελε για να δώσει τη Ρεάλ και να έρθει σε εμάς ;
doctorjekil
QUOTE(john wick @ Jan 27 2019, 08:20 ) *
Εκεί που έτρωγα χτες το ταρτάρ μου με σως από φρούτα του δάσους και φύλλα αγαύγης (stefcorner ευχαριστώ για τη συνταγή.. wink.gif ) μου ήρθε μια φαεινή ιδέα :


1. Καλάθης (2.2) , Jenkins της Χιμκι (0.7) ,

2. Grigonis (0.7) , Dedmon (0.7) , Tyler Dorsey (1)

3. Θανάσης ( 0.5) , Πάπι (0.8) ,

4. Singleton (1.5) , Μήτρογλου (0.5)

5. Jastin Hamilton (1.5) , M. Eric ( 0.9 ) , Παπαγιάννης (0.5)

μπάτζετ περίπου 12 εκατομμύρια... Νομίζω ονειρικό ρόστερ...
(στο σύνολο προσθέτω και τα 0.8 του Παππά ..)

Έχεις γκαρντ που δαγκώνουν στην άμυνα αλλά σουτάρουν κιόλας...
Ψηλούς top class που επίσης σουτάρουν καλά αλλά παίρνουν και rbnds....
θεωρώ αδιανόητο να πέσουμε κάτω από αυτά τα λεφτά και να θεωρεί κάποιος ότι έχουμε ελπίδες για κάτι καλό..

Σαν παίκτες πως σας φαίνονται;Νομίζω η πιο δύσκολη περίπτωση είναι να πείσεις τον Dorsey να αφήσει το ΝΒΑ.
discuss....

Ονειρικο ροστερ με Γκριγκονις και Τζενκινς στα γκαρντ;;;;μαλλον εφιαλτικο
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jan 27 2019, 14:05 ) *
τον Λοβερν μπορει να τον φορτωσαν μουσκουλα εκει και να βαρυνε οπως λες ,αλλα παλι τον θεωρω λιγο-πολυ υψηλοτερη κλαση απο Ταις! ως κριτηριο βαζουμε τι κανει στην Φενερ ε ,ομαδα που εχει τον τρομακτικα σουπερ Βεσελι !απο την αλλη εχουμε να θυμομαστε τον Ταις της Μπαμπεργκ,οχι καποιας ομαδας πρωτου επιπεδου !για αυτο θεωρω λιγο μπερδεμενη την συγκριση !
για Γουοναμεικερ συμφωνω οτι δεν ειναι ο ιδανικος! απλα ειναι πολυ δυσκολη η συνθηκη ,ωστε να βρεθει το ασσοδυο που θα μπορει να υπολογιζεται και ως αναπληρωματικος του Καλαθη,αλλα να παιζουν και καμια 15ρια λεπτα μαζι !
ο Ντιλεινι σιγουρα θα θελει πολλα παραπανω την δεδομενη στιγμη ! χωρις να τιθεται ζητημα αν ειναι καλυτερος και πιο ιδανικος !απλα ειναι απλησιαστος και αυτο αρκει για να μην τον προτεινει κανεις tongue.gif


Νομίζω ότι δεν είναι πάντα κριτήριο σε ποιά ομάδα παίζει βρε συ Stef μου
. Το είχα αναφέρει και για τον Σίκμα τις προάλλες. Υπάρχουν κάποια στοιχεία σε κάθε παίκτη που μπορείς να τα αξιολογήσεις ανεξάρτητα που αγωνίζεται.
Ο Τάις διαθέτει τα πάντα για να πρωταγωνιστήσει στο κορυφαίο επίπεδο όπως τα διέθεταν άλλωστε κι οι Γουοναμεϊκερ, Μέλι και Κοζέρ (/μαζι στη Βαμβέργη του Τρινκιέρι cool.gif ) που τα κατάφεραν στις καλύτερες ομάδες της Ηπείρου.

Ο Ντιλέινι αναφέρθηκε ως ο παίκτης που αξίζει τον κόπο να γίνει η υπέρβαση γιατί συγκεντρώνει όλα τα στοιχεία που σάς λείπουν για να γίνει ο ηγέτης που δεν έχετε από τότε που σταμάτησε ο ΔΔ.
Ενδεχομένως να μπορεί να του γίνει προσέγγιση. Άλλο Κίνα άλλο ΝΒΑ.

Σχετικά με τον Κοζέρ που λέει ο JohnMarv, σαφώς και μπορεί να κατέβει στο 3 μιας και 1.95 είναι και πολύ- πολύ δυνατός. Το έχει κάνει κατ' επανάληψη άλλωστε. Εξάλλου καλύτερα ο Κοζέρ στο 3 παρά ο Λοτζέσκι στο 2. smile.gif
Θα σας έδινε ποιότητα και στόφα νικητή ο Γάλλος.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jan 27 2019, 23:56 ) *
Νομίζω ότι δεν είναι πάντα κριτήριο σε ποιά ομάδα παίζει βρε συ Stef μου
. Το είχα αναφέρει και για τον Σίκμα τις προάλλες. Υπάρχουν κάποια στοιχεία σε κάθε παίκτη που μπορείς να τα αξιολογήσεις ανεξάρτητα που αγωνίζεται.
Ο Τάις διαθέτει τα πάντα για να πρωταγωνιστήσει στο κορυφαίο επίπεδο όπως τα διέθεταν άλλωστε κι οι Γουοναμεϊκερ, Μέλι και Κοζέρ (/μαζι στη Βαμβέργη του Τρινκιέρι cool.gif ) που τα κατάφεραν στις καλύτερες ομάδες της Ηπείρου.


μα δεν διαφωνησα σε κατι απ αυτα που αναφερεις
και εννοειται πως ο Ταις προοριζεται για το κορυφαιο επιπεδο ,αν επιστρεψει ευρωπη!δεν το συζηταμε !
εγω αλλο λεω ! τον αντιστοιχεις με Λοβερν και τον τοποθετεις και απο πανω απ οτι καταλαβα ,ενω ο Λοβερν παροτι δεν τρομαζει την ευρωπη στην επιστροφη του ,πρεπει να αναλογιστουμε οτι βρισκεται στην καλυτερη ομαδα της ευρωπης φετος και με τον Βεσελι διπλα του ! δεν εχουμε καποιο αντιστοιχο δειγμα απο Ταις ,στο κορυφαιο επιπεδο !αυτο θελω να πω ! απο εκει και περα θα μπορουσα ανετα να τον φανταστω ως αντικαταστατη του Μελι !τους βρισκω παρα πολυ κοντα σε ολα ! οποτε και ενα αναλογο κασε με τον Ιταλο..
stefkorner
οι φημες των τελευταιων δυο ημερων για Βασιλειαδη ,δεν ξερω αν ειναι μυθευματα!αλλα και ετσι να ειναι,θα μπορουσε εδω να αποτελει προταση rolleyes.gif κανει εξαιρετικη σεζον,την πιο ωριμη της καριερας του, στο πιο δυσκολο πρωταθλημα ,εχει 45 % τριποντα εκει που σουταρει κατα ριπας και θα μετρουσε και σαν Ελληνας!πολυ βασικο για να μην χρειαστει να μεινει ο Πειν στην συνεχεια εκτος α1.. ! επειδη λογικα με ενα μικρο ποσο ερχεται ,νομιζω αξιζει να τον παρουμε ως αντιΚιθ ,απο το να μεινουμε χωρις παικτη !με μολις 3 γκαρντ +Λοτζο!μπορει να μας δωσει σημαντικες λυσεις στο τριποντο που υποφερουμε ! ουσιαστικα να μοιραζεται τον χρονο με Λοτζο,ο οποιος δεν ειναι σε αγωνιστικη κατασταση για να παιζει 20-25λεπτα..
stevebucknall11
O Theis είναι σίγουρα καλός παίκτης. Αλλά ποια είναι η πραγματική τιμή του; Για μένα είναι vfm γύρω στα 800-1 εκ. ευρώ. 1,5 εκ. ευρώ δεν θα του έδινα με τίποτα. Θυμίζω ότι το 2016-2017 η frontline της Brose ήταν Theis, Melli, Radosevic, D. Miller, ενώ στα guard είχαν τον Causeur, με τον Ζήση και τον Strelnieks. Θυμάστε τί είχε κάνει εκείνη τη χρόνια η Brose; Το απόλυτο τίποτα. Θέλω να πω όταν είσαι καλός παίκτης και μαζί με άλλους πολύ καλούς παίκτες δεν έχεις καταφέρει τίποτα (ούτε playoffs) δεν μπορείς να απαιτείς τεράστιο συμβόλαιο. Επίσης δεν ξέρω αν το πέρασμα του παίκτη αυτού από το ΝΒΑ του έκανε καλό ή ενόψει του λίγου χρόνου που παίρνει γυρίσει όπως είχε γυρίσει ο Παπανικολάου.
RipCity
Ο Theis είναι καταπληκτικός παίκτης κι η θέση του είναι στο ΝΒΑ κατά την άποψή μου.
jonaldidhs
QUOTE (stefkorner @ Jan 27 2019, 20:19 ) *
οι φημες των τελευταιων δυο ημερων για Βασιλειαδη ,δεν ξερω αν ειναι μυθευματα!αλλα και ετσι να ειναι,θα μπορουσε εδω να αποτελει προταση rolleyes.gif κανει εξαιρετικη σεζον,την πιο ωριμη της καριερας του, στο πιο δυσκολο πρωταθλημα ,εχει 45 % τριποντα εκει που σουταρει κατα ριπας και θα μετρουσε και σαν Ελληνας!πολυ βασικο για να μην χρειαστει να μεινει ο Πειν στην συνεχεια εκτος α1.. ! επειδη λογικα με ενα μικρο ποσο ερχεται ,νομιζω αξιζει να τον παρουμε ως αντιΚιθ ,απο το να μεινουμε χωρις παικτη !με μολις 3 γκαρντ +Λοτζο!μπορει να μας δωσει σημαντικες λυσεις στο τριποντο που υποφερουμε ! ουσιαστικα να μοιραζεται τον χρονο με Λοτζο,ο οποιος δεν ειναι σε αγωνιστικη κατασταση για να παιζει 20-25λεπτα..

Καταλαβαινω το σκεπτικο σου και ειναι σωστο για Βασιλειαδη..Αλλα μολις διαβασα το ονομα του παραλιγο να παθω και ενα εγκεφαλικο..
john wick
QUOTE (stefkorner @ Jan 27 2019, 17:19 ) *
οι φημες των τελευταιων δυο ημερων για Βασιλειαδη ,δεν ξερω αν ειναι μυθευματα!αλλα και ετσι να ειναι,θα μπορουσε εδω να αποτελει προταση rolleyes.gif κανει εξαιρετικη σεζον,την πιο ωριμη της καριερας του, στο πιο δυσκολο πρωταθλημα ,εχει 45 % τριποντα εκει που σουταρει κατα ριπας και θα μετρουσε και σαν Ελληνας!πολυ βασικο για να μην χρειαστει να μεινει ο Πειν στην συνεχεια εκτος α1.. ! επειδη λογικα με ενα μικρο ποσο ερχεται ,νομιζω αξιζει να τον παρουμε ως αντιΚιθ ,απο το να μεινουμε χωρις παικτη !με μολις 3 γκαρντ +Λοτζο!μπορει να μας δωσει σημαντικες λυσεις στο τριποντο που υποφερουμε ! ουσιαστικα να μοιραζεται τον χρονο με Λοτζο,ο οποιος δεν ειναι σε αγωνιστικη κατασταση για να παιζει 20-25λεπτα..



*Κουίζ: Οι αλλαγές στον Παναθηναϊκό έχουν τελειώσει;

Ο φιλος σου στο σημερινο slam dunk...
stefkorner
QUOTE (john wick @ Jan 28 2019, 04:52 ) *
*Κουίζ: Οι αλλαγές στον Παναθηναϊκό έχουν τελειώσει;

Ο φιλος σου στο σημερινο slam dunk...


το πιστευεις και εσυ οτι ειναι ο Κοντος ; smiley.gif
καλα που το ειπες και γκουγκλαρα να το διαβασω,γιατι θα το χανα !
το τι θα θαψιμο ριχνει στον Πιτινο ,δεν λεγεται εε!οχι οτι πεφτουμε απο τα συννεφα δηλαδη.. tongue.gif
john wick
QUOTE (stefkorner @ Jan 27 2019, 19:49 ) *
το πιστευεις και εσυ οτι ειναι ο Κοντος ; smiley.gif
καλα που το ειπες και γκουγκλαρα να το διαβασω,γιατι θα το χανα !
το τι θα θαψιμο ριχνει στον Πιτινο ,δεν λεγεται εε!οχι οτι πεφτουμε απο τα συννεφα δηλαδη.. tongue.gif


Παντα ειχα την υποψια ,αλλα οταν το ανεφερες κ εσυ σιγουρευτηκα... biggrin.gif
shtarkws
Αν είναι να πάμε πάλι στη λογική φθηνών ξένων πάντως, εγώ θα σκεφτόμουν να ρισκάρω με τον Άντονι Μπένετ για την θέση 4. Αν το κασε του είναι χαμηλό θα ήταν μια καλή λύση για να βοηθήσει στο 4 και στο 5 σαν 6ος η 7ος ξένος. Τελευταία είναι σε καλή σωματική κατάσταση και στην gleague έχει 13 πόντους και 5 ριμπάουντ μ.ο ενώ σουτάρει με 45% από το τρίποντο.

Κάποιος που παρακολουθεί την gleague ίσως έχει πιο ολοκληρωμένη εικόνα
pan24
QUOTE (shtarkws @ Jan 27 2019, 23:16 ) *
Αν είναι να πάμε πάλι στη λογική φθηνών ξένων πάντως, εγώ θα σκεφτόμουν να ρισκάρω με τον Άντονι Μπένετ για την θέση 4. Αν το κασε του είναι χαμηλό θα ήταν μια καλή λύση για να βοηθήσει στο 4 και στο 5 σαν 6ος η 7ος ξένος. Τελευταία είναι σε καλή σωματική κατάσταση και στην gleague έχει 13 πόντους και 5 ριμπάουντ μ.ο ενώ σουτάρει με 45% από το τρίποντο.

Κάποιος που παρακολουθεί την gleague ίσως έχει πιο ολοκληρωμένη εικόνα

Gleague δεν παρακολουθω αλλα εχω την αισθηση οτι το 13 ποντοι 5 ριμπαουντ ειναι χαμηλο για εκει
Ο Κωστας Αντετοκουνμπο εχει 9,7 και 5,7 ως 4αρι
dru_15
Μεταξυ Σαρας και Ιτουδη προτιμω τον πρωτο γτ οπως ειπε και ενας φιλος εχει δειξει καλυτερα σημαδια ως προς την στελεχωση του ροστερ. Εχει καλυτερο ματι να βρει παιχτες λαχεια. Επισης προπονητικα στεκεται επισης πολυ καλα.
Esteban_bachoso
Μια 12αδα υπέρβασης για τη νέα σεζόν με βελτίωση σε τομείς που πονάει η ομάδα θα μπορούσε να είναι:
Καλάθης,Laprovitolla
Σλούκας,B.Baron
M.Ericson
Παπαπέτρου,Θανάσης
E.Clark,Μήτογλου
Bitadze,Ζ.Όγκοστ,Παπαγιάννης

Με 5 ξένους παίρνεις και ένα φθηνό PG ξένο να εναλάσσεται με Θανάση στην 12άδα για να ξεκουράζει τον Νικ στο πρωτάθλημα...

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.