Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
john wick
για τα διαρκείας τα έχω πει κ τα έχω ξαναπει..
αυτό που έγινε φέτος δεν έχει προηγούμενο....


υ.γ
περιμένω από κάποιον συμφορουμίτη ( rolleyes.gif ) να μας πει πόσα θα είναι φέτος..(στοιχηματίζω λιγότερα από πέρσυ , εκτός αν γίνει κανά ντεμαράζ μεταγραφών δυνατών...)
G-arenas
QUOTE (MaJesty23 @ Jul 5 2018, 11:57 ) *
Sorry εαν χαλάω το γλυκό ,αλλά δεν θέλω Coponen...Πολύ soft ρε παιδιά!Στα 38, όντας 2-3 πόντους ψηλότερος του, πιστεύω τον ποστάρω και εγω μέχρι θανάτου smiley.gif (εντάξει υπερβολή)

Με guard τύπου Denmon ,Leka ,Coponen ,Παππά θα φάμε πολύ ξύλο και δεν θα ρίξουμε καθόλου...δυστυχώς όλοι κοιτάνε το μπροστά μέρος(επίθεση) και όχι την άμυνα.Rivers και James ήταν στην χειρότερη τους μέρα τουλάχιστον decent στην άμυνα...Ποιός έσπρωξε τον K.C σε άμυνα και επίθεση?Πoιος μπορει να παίζει σε uptempo ,όπως ο Mike και στις 2 πλευρές?Με τρομερη πιέση στην μπάλα.

Γενικά το θέμα Mike και Chris (σε ένα βαθμό) με έχει απογοητεύσει τρελά...οκ και οι ίδιοι έχουν κάνει λάθος χειρισμούς,αλλά είναι αμαρτία να φύγουν.Μαζι με Nick ήταν οι μόνοι παίχτες top class euroleague που διαθέτουμε .

Και το θέμα είναι ότι και οι δύο θέλουν κατα βάθος να μείνουν.Και μεις κοιτάμε Πεπόνεν ( tongue.gif ) και μεταγραφή Λάσμε 36...

Και επανέρχομαι στα διαρκείας (ναι σας έχω πρήξει) αλλά ειναι αδιανοητο να έχει αύξηση τα διαρκείας μου 80 ευρώ(27%) και να βλέπω να κάνουμε μειώση στο budget .Οκ να στηρίξουμε τον ερασιτέχνη(και εδώ ψιλοδιαφωνώ αλλά δεν ειναι της παρούσης) αλλά μην χαλάμε ένα τμημα που μονο χαρές δίνει για το Athens Alive και τα λοιπά project ποδοσφαιρικά.

μα με λεκα και ντενμον διπλα στον νικ τι παικτη πρεπει να παρουμε? ασουτο και καλο αμυντικο-αθλητικο σαν τον κανινγκχαμ? οχι ενα κομπο σουτερ θελουμε σαν τον κοπονεν που θα παιζει πολυ καλα με νικ μαζι συν οτι μπορει να παιξει και χωρις νικ.

και γω τζειμς θα ηθελα και να φυγει λεκα-ντενμον για εναν καλυτερο ασσο αλλα τι να κανουμε? αλλος αποφασισε 1 μυριο να το δωσουμε σε λεκα -ντενμον δυστυχως.

την αμυνα και το ξυλο μπορουμε να το παρουμε απο την θεση 3 αν παρουμε κοπονεν. με εναν 3 n' d παικτη. αρκει να μην παμε σε κοπονεν-λοτζο. εκει θα μαστε σοφτ και πιστευω οτι ο τσαβι το θελει πολυ αυτο το διδυμο.

θεωρω οτι θα παμε ειτε με κοπονεν-λοτζο ειτε με παππα-ακριβο καλο 3αρι. καπως ετσι το βλεπω.
MaJesty23
QUOTE(john wick @ Jul 5 2018, 12:04 ) *
για τα διαρκείας τα έχω πει κ τα έχω ξαναπει..
αυτό που έγινε φέτος δεν έχει προηγούμενο....


υ.γ
περιμένω από κάποιον συμφορουμίτη ( rolleyes.gif ) να μας πει πόσα θα είναι φέτος..(στοιχηματίζω λιγότερα από πέρσυ , εκτός αν γίνει κανά ντεμαράζ μεταγραφών δυνατών...)


Φίλε και εγω δεν το έχω ανανεώσει ακόμα...δεν είναι η αύξηση(το αντέχει η τσέπη μου) αλλά νιώθώ ότι κάπου θα μας πιάσουν κώτσους(και με λένε Γιώργο smiley.gif ).Εαν δεν είχε αυξηθεί θα μπορούσα να δεχτω την μειώση στο budget...τώρα είναι δύσπεπτο.

stefkorner
φθηνο f.a 4ρο3ρι ,1.98 (!!) με πολλα περιθωρια βελτιωσης,στα 25του !μπορει στο Nba να μην εχει διαπρεψει ακομα,αλλα ηταν φετος στους τοπ της g league!μπηκε και στην κορυφαια 5δα!

georges niang summer league
Johnny Marv
QUOTE(yorgos @ Jul 5 2018, 05:15 ) *
Πού κυκλοφόρησε αυτό; Όπου έχω διαβάσει για 400-450-500 γράφουν.


2μυρια σε βάθος 3ετιας
https://www.eurohoops.net/el/euroleague-el-...-ouiliams-gkos/

Όσο για το ρόστερ μας ... ισχύει αυτό :

1)Καλαθης-Λεκα
2)Ντενμον
3)Θανάσης
4)Μιτογλου
5)Γκιστ-Λασμε-Ίαν

Άρα θελουμε :

-Τζεημς στο 1/2 !!! Οποιοσδήποτε άλλος εκτός κι αν είναι κανένας γουιλμπεκιν είναι υποβάθμιση . Όσο καλά κι αν σουτάρει ο κοπονεν το ταλέντο και τη προσωπικότητα του τζεημς δεν θα την αποκτήσει ποτέ ! Αν δεν θέλει ο μαϊκ (που όλα δείχνουν πως θέλει παρά πολύ) τότε ναι , πας σε επιλογές τύπου Γκρέιντζερ ή κοπονεν . (1,3-1,4μυρια)
-Παπαπετρου στο 3/4 . Επιπλέον λύση στο 3 και Έλληνας με μέλλον . Έχει μεγάλη διαφορά στο οικονομικό με τον Ολυμπιακό και ο οσφπ ήδη ετοιμάζει πλαν Β με του παν . Ο οσφπ θα προσπαθήσει να γεφυρώσει το χάσμα με Παπανικολάου , δεν μπορεί να το κάνει και στους 2 . (700χιλ)
-Μαρκους Ερικσον στο 3/2 !!!!!!!!!!! Με ενα κόμπο Γκαρντ σαν τον τζεημς χρειάζεσαι επειγόντως έναν χερά στο 2-3 όμως ένας λοτζο δεν αρκεί . Δεν είναι πολύ ακριβός και σίγουρα έχει παρά πολύ μέλλον . (800χιλ)
-Βοϊτμαν στο 4/5 . Τον προτεινε και ο χουπφελας , πολύ καλή λύση , κάνει τα πάντα για ψηλός , δεν είναι και πολύ ακριβός και βρίσκεται σε εξαιρετική ηλικία . Φαντάζομαι πως ο βουγιουκας μπορεί να είναι εκτός ρόστερ στην Ευρώπη και ο βοϊτμαν να παίζει είτε μαζί με Λασμε-γκιστ είτε μαζί με βεζενκοφ-μιτογλου . (900χιλ
-Βεζενκοφ στο 4 ! Θεωρώ αδιανόητο ο Παναθηναϊκός να αφήσει έλληνα παίκτη με τέτοιο ταλέντο . Τουλάχιστον να γίνει η προσπάθεια . (600χιλ)

Αν ένας εκ των παπαπετρου-σασα δεν έρθει κάνουμε τον καλαϊτζακη 12δατο στην Ελλάδα .
saniboy
Ελληνοποίηση-Αποαμερικανοποίηση μέρος 2ο, το συνηθίζει ο DPG μετά από σερί πρωταθλήματα, έτσι για το ενδιαφέρον tongue.gif

1. Calathes - Lekavicius - Koniaris
2. Kopponen - Denmon - Lountzis
3. Antetokounmpo - Charalampopoulos - Lojeski
4. Voigtmann - Vezenkov - Mitoglou
5. Gist - Lasme -Vougioukas
stefkorner
QUOTE (stefkorner @ Jul 5 2018, 18:03 ) *
φθηνο f.a 4ρο3ρι ,1.98 (!!) με πολλα περιθωρια βελτιωσης,στα 25του !μπορει στο Nba να μην εχει διαπρεψει ακομα,αλλα ηταν φετος στους τοπ της g league!μπηκε και στην κορυφαια 5δα!

georges niang summer league



(και ενα ροστερ με Νιανγκ,αν και με αναγκαζει να πεταξω εκτος τον αγαπημενο μου Λοτζο sad.gif )

C:Λασμε,Γκιστ,Ιαν
PF:Ραντολφ(4-5),Μητογλου
SF:Παπαπετρου(3-4),Νιανγκ(4-3),Θανασης
SG:Κοπονεν,Ντενμον,Λαρετζακης
PG:Καλαθης,Λεκα,Κονιαρης

7 Ελληνες-7 ξενοι

για πολυ επιπλεον αθλητικοτητα στο 3εως 5 ,με Ραντολφ και Νιανγκ να εχουν την δυνατοτητα να μετατοπιζονται
με την ιδια ευκολια..!

Johnny Marv
Ρόστερ με μείωση μπατζετ (στα 9 μυρια ας πούμε) :

Καλαθης(2,2)-Λεκα(0,4)-Καλαϊτζακης(...)
Τύπου:Γουιλμπεκιν(1,4)-Ντενμον(0,5)
Ερικσον(0,8)-Θανάσης(0,3)
Κουζμιντσκας(1,1)
Βεζενκοφ(0,6)-Μιτογλου(0,2)
Λασμε(0,6)-Γκιστ(0,9)-Ιαν(0,3)

13 παίκτες με σχεδόν 9 μυρια αγωνιστικό μπατζετ(9,3μ) και με καλαϊτζακη 12δατο στην Α1 και με λεκα 7ο ξένο . Ο παίκτης τύπου γουιλμπεκιν θα παίζει 1-2 και θα κάνει τα πάντα (μπουκες,τρίποντα,οργάνωση κλπ) ο ερικσον θα ανοίγει χώρους από το 3 αλλά και από το 2 σε ψηλά σχήματα . Ο κουζμιντσκας θα βοηθάει στο 3-4 και θα βοηθήσει στο να βρουν χώρο οι 2 μικροί μας στο 4 αλλά θα αναλαμβάνει όταν αυτοί δεν μπορούν . Το μόνο θέμα μου είναι η θέση 5 έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα για αυτό μου άρεσε η ιδέα του βοϊτμαν για να βοηθάει και στο 5 και να παίζει ο Ίαν μόνο Ελλάδα αλλά έτσι ανεβαίνει πολύ το μπατζετ .
stefkorner
QUOTE (Johnny Marv @ Jul 5 2018, 22:14 ) *
Ρόστερ με μείωση μπατζετ (στα 9 μυρια ας πούμε) :

Καλαθης(2,2)-Λεκα(0,4)-Καλαϊτζακης(...)
Τύπου:Γουιλμπεκιν(1,4)-Ντενμον(0,5)
Ερικσον(0,8)-Θανάσης(0,3)
Κουζμιντσκας(1,1)
Βεζενκοφ(0,6)-Μιτογλου(0,2)
Λασμε(0,6)-Γκιστ(0,9)-Ιαν(0,3)


εχω χασει επεισοδια ; o Iαν ανανεωσε με 0.3 ; unsure.gif (γενικα απ ολους κοβεις κατι απο λιγο εως πολυ.. tongue.gif )
ερικσον+κουζμινσκας μακαρι να ερχοντουσαν μαζι με λιγοτερο και απο 2 μυρια ! θα πηγαινα μεχρι και αεροδρομιο smiley.gif
Johnny Marv
QUOTE(stefkorner @ Jul 5 2018, 17:17 ) *
εχω χασει επεισοδια ; o Iαν ανανεωσε με 0.3 ; unsure.gif (γενικα απ ολους κοβεις κατι απο λιγο εως πολυ.. tongue.gif )
ερικσον+κουζμινσκας μακαρι να ερχοντουσαν μαζι με λιγοτερο και απο 2 μυρια ! θα πηγαινα μεχρι και αεροδρομιο smiley.gif


Γινόταν λόγος για μείωση που φτάνει στα 350χιλ . Πιστεύεις ότι κουζ και ερικσον είναι πιο ακριβοί από αυτό που γράφω ;;
stefkorner
QUOTE (Johnny Marv @ Jul 5 2018, 23:24 ) *
Γινόταν λόγος για μείωση που φτάνει στα 350χιλ . Πιστεύεις ότι κουζ και ερικσον είναι πιο ακριβοί από αυτό που γράφω ;;


καλα θα ηταν να πηγε τοσο ,ομως νομιζω πως η φημη αυτη δεν βγηκε απο αξιοπιστη πηγη ! η οπσιον του για 1+1 ελεγε 500 !αυτη ενεργοποιηθηκε!δεν νομιζω να επαιζε κανας ορος που να οδηγουσε σε τετοια μειωση !

για κουζ+ερικσον ,ναι πιστευω θα στοιχιζαν αρκετα παραπανω απο 1.9 ! ο κουζμινσκας μπερδεμενη περιπτωση!κανεις δεν ξερει τι μπορει να εχει υπογραψει με αρμανι !βαση της αξιας του το 1.1 μου μοιαζει λιγο!πιο πιθανο να τεινει στο 1.5 !!
οσο για τον Σουηδο,ακομα και 800 να ειναι το κασε του ,δεν προοριζεται σιγουρα για ελευθερος!επομενως θα ζηταει ενα σεβαστο...ποσο η ευρωλιγκατη πλεον Γκραν Καναρια!και αν υπαρχει Buy out σιγουρα αυτο δεν θα ειναι καθολου μικρο.. 39.gif
Johnny Marv
QUOTE(stefkorner @ Jul 5 2018, 17:32 ) *
καλα θα ηταν να πηγε τοσο ,ομως νομιζω πως η φημη αυτη δεν βγηκε απο αξιοπιστη πηγη ! η οπσιον του για 1+1 ελεγε 500 !αυτη ενεργοποιηθηκε!δεν νομιζω να επαιζε κανας ορος που να οδηγουσε σε τετοια μειωση !

για κουζ+ερικσον ,ναι πιστευω θα στοιχιζαν αρκετα παραπανω απο 1.9 ! ο κουζμινσκας μπερδεμενη περιπτωση!κανεις δεν ξερει τι μπορει να εχει υπογραψει με αρμανι !βαση της αξιας του το 1.1 μου μοιαζει λιγο!πιο πιθανο να τεινει στο 1.5 !!
οσο για τον Σουηδο,ακομα και 800 να ειναι το κασε του ,δεν προοριζεται σιγουρα για ελευθερος!επομενως θα ζηταει ενα σεβαστο...ποσο η ευρωλιγκατη πλεον Γκραν Καναρια!και αν υπαρχει Buy out σιγουρα αυτο δεν θα ειναι καθολου μικρο.. 39.gif


Αξίζει να ρωτήσουμε smile.gif
stefkorner
QUOTE (Johnny Marv @ Jul 5 2018, 22:41 ) *
Αξίζει να ρωτήσουμε smile.gif


καλα με Κοπονεν +Ερικσον στο 2-3 ,θα μπορουσε να γινει ενα σκανδιναβικο διδιμο ,που θα αποτελουσε το πιο καυτο ζευγος..απο βομβαρδιστικα στην ευρωπη ! αυτοι οι 2 μαζι ενα 55ρι % σε τριποντα να γραφουν απο παντου 56.gif
SC13
Για Shavon Shields που λεγαμε πριν καποιες εβδομαδες,ενδιαφερεται ο Ολυμπιακος συμφωνα με Sportime.


stefkorner
QUOTE (SC13 @ Jul 6 2018, 01:34 ) *
Για Shavon Shields που λεγαμε πριν καποιες εβδομαδες,ενδιαφερεται ο Ολυμπιακος συμφωνα με Sportime.


μονος μου τα ελεγα-μονος μου τα ακουγα για τον παιχταρα smiley.gif
μαλιστα σημερα τον σκεφτομουν !οτι θα μπορουσε να κολλησει καλα με Κοπονεν ,καθως ειναι ο παικτης που εχει εφεση στο τρυπαει τις αντιπαλες αμυνες,κατι το οποιο λεμε πως ψαχνουμε !
sportime οχι και ο ορισμος της αξιοπιστιας παντως rolleyes.gif
αν δωσουμε βαση ομως,τοτε εχουμε οτι ενδιαφερονται για Σιλντς και Τουπαν!
2 παικτες που θεωρω οτι κανουν μια χαρα και για εμας..
G-arenas
QUOTE (SC13 @ Jul 5 2018, 20:34 ) *
Για Shavon Shields που λεγαμε πριν καποιες εβδομαδες,ενδιαφερεται ο Ολυμπιακος συμφωνα με Sportime.

εχει ματι ο μπλατ ειπαμε! ειδικα αν δεν μεινει ο παπι, κολλαει τελεια στον οσφπ ο σιλντς. εχω τρελη αγωνια να δω τι θα παρουμε τωρα. αν παρουμε κοπονεν καλα ξεκιναμε! αλλα θελουμε 4αρι και 3αρι παιχταρα!

1. νικ, λεκα
2. κοπονεν, ντενμον
3. γουιμς, θανασης
4. σασα, μητογλου
4-5 τυπου βοιτμαν
5. γκιστ, λασμε, ιαν

δεν βλεπω πως αλλιως θα βγουν οι θεσεις των ξενων αν δεν παμε ετσι. βεβαια τρωμε τον μητογλου ετσι. αν και ο σασα ισως πηγαινει στο 3 για κανα 5λεπτα σε ψηλα σχηματα. σε φαση νικ-κοπονεν-σασα-γκιστ-λασμε και να αλλαζουμε τα παντα.

δεν ξερω ειναι γριφος πραγματικα τα πραματα ετσι οπως εγιναν γιατι οτι και να κανουμε τωρα θα εχουμε καπου τεραστια τρυπα ωστε να μας βγουν οι ελληνες
SC13
QUOTE (stefkorner @ Jul 5 2018, 20:38 ) *
αν δωσουμε βαση ομως,τοτε εχουμε οτι ενδιαφερονται για Σιλντς και Τουπαν!
2 παικτες που θεωρω οτι κανουν μια χαρα και για εμας..


Δεν νομιζω οτι υπαρχει ρεαλιστικη βαση με Τουπαν.
3 θεσεις καπαρωμενες απο Σπανουλη,Γκος,Στρελνιεκς,Παπανικολαου και δευτερευοντως Μαντζαρη.
Δεν νομιζω να ερθει ο συγκεκριμενος για τοσο συμπληρωματικο ρολο.
Παικτης τυπου Σιλντς ή Πατερσον της Fiat Turin το πολυ για τετοιο ρολο.

Σορυ για το οφ-τοπικ.

ΥΓ. Για Μαρκους Ερικσον της Γκραν Καναρια τι γνωμη εχετε;Απο σκοραρισμα πολυ καλος.Αμυντικα λεει τιποτα;
SC13
1. Καλαθης-Λεκα
1-2. Κοπονεν-Μητρου Λονγκ-Ντενμον
2-3. Ερικσον-Θανασης
3-4. Παπαπετρου
4-5. Κουινσι Εισι-Μητογλου
5. Γκιστ-Λασμε-Ιαν
whaler
Στο Dallas ο Broekhoff.

ΠΗΓΗ
SC13
Αρα πρεπει να στραφουμε σε αλλες περιπτωσεις 2-3αρων μετα την αποχωρηση Μπροεκχοφ για ΝΒΑ(και μαλλον Ναναλι).

Shavon Shields,Marcus Ericsson και Axel Toupane οι πρωτοι που μου ερχονται.
RG13
Πιστευω ο Παππας θα μεινει στο τελος.. και δε καταλαβαινω γιατι πρεπει να σχετιζεται η περιπτωση του με τον Κοπονεν..αλλο πραγμα εντελως..

Γενικα Καλαθης-Κοπονεν-Ντενμον-Παππας ειναι μια καλη 4αδα τηρουμενων των αναλογιων, αν παρουμε και ενα καλο 2/3αρι.
Αραγε δε θα μπορουσε να ψηθει μια ανταλλαγη Λεκα με Τουπαν?

Η ζαλγκιρις δυσκολα θα κρατησει τον Τουπαν (πηρε και παιχτη εκει), ασε που στο 1 ειναι αδεια για την ωρα.. ο Λεκα σε μια ομαδα που δεν πιανει θεση ξενου μια χαρα χρησιμος θα ηταν
stefkorner
QUOTE (RG13 @ Jul 6 2018, 18:49 ) *
Η ζαλγκιρις δυσκολα θα κρατησει τον Τουπαν (πηρε και παιχτη εκει), ασε που στο 1 ειναι αδεια για την ωρα.. ο Λεκα σε μια ομαδα που δεν πιανει θεση ξενου μια χαρα χρησιμος θα ηταν


οι ανταλλαγες ετσι κ αλλιως ειναι τραβηγμενα σεναρια !αλλα εδω και εκ των πραγματων δεν θα μπορουσε να συμβει !πως να ανταλλαξει η Ζαλγκιρις παικτη που ουσιαστικα δεν της ανηκει πλεον ( ; ) ελευθερος κυκλοφορει
RipCity
QUOTE (stefkorner @ Jul 6 2018, 12:07 ) *
οι ανταλλαγες ετσι κ αλλιως ειναι τραβηγμενα σεναρια !αλλα εδω και εκ των πραγματων δεν θα μπορουσε να συμβει !πως να ανταλλαξει η Ζαλγκιρις παικτη που ουσιαστικα δεν της ανηκει πλεον ( ; ) ελευθερος κυκλοφορει


από Μελάγιες
QUOTE
Ο Τουπάν δεσμεύεται με συμβόλαιο με την Ζαλγκίρις, ωστόσο υπάρχει όρος στο συμβόλαιό του που του δίνει την επιλογή να φύγει (player’s option) με buy out που κυμαίνεται γύρω στις 100.000 ευρώ. Πέρυσι το κασέ του Γάλλου ήταν περίπου στις 280.000 ευρώ.
RG13
QUOTE (stefkorner @ Jul 6 2018, 11:07 ) *
οι ανταλλαγες ετσι κ αλλιως ειναι τραβηγμενα σεναρια !αλλα εδω και εκ των πραγματων δεν θα μπορουσε να συμβει !πως να ανταλλαξει η Ζαλγκιρις παικτη που ουσιαστικα δεν της ανηκει πλεον ( ; ) ελευθερος κυκλοφορει


το ξερω οτι δεν εχει πολλες πιθανοτητες να συμβει κατι τετοιο..απλα ειπα επειδη ειναι ο Σαρας εκει μηπως και..

Προχθες που γραφτηκε για τουπαν και ολυμπιακο παντως, το αρθρο ελεγε οτι εχει συμβολαιο ο Τουπαν για του χρονου απλα υπαρχει ενα μπαι-αουτ για ομαδα ευρωλιγκας που ειναι πολυ μικρο (100 χιλιαδες αν θυμαμαι καλα)
stefkorner
QUOTE (RipCity @ Jul 6 2018, 19:10 ) *
από Μελάγιες


με χεις τσακισει στις διορθωσεις εσυ !εφιαλτης θα μου γινεις στο τελος smiley.gif

λοιπον αν ειναι ετσι ,τοτε δεν χρειαζονται ουτε ανταλλαγες ουτε τιποτα ! με πλ λιγοτερο και απο 1μυριο.. του κανεις ενα κλειστο διετες και σιγουρα τα λεφτα σου δεν τα χανεις wink.gif
(100 το buy out και 300+400 πες )
RG13
QUOTE (stefkorner @ Jul 6 2018, 11:14 ) *
λοιπον αν ειναι ετσι ,τοτε δεν χρειαζονται ουτε ανταλλαγες ουτε τιποτα ! με πλ λιγοτερο και απο 1μυριο.. του κανεις ενα κλειστο διετες και σιγουρα τα λεφτα σου δεν τα χανεις wink.gif
(100 το buy out και 300+400 πες )


Ε το θεμα ειναι να φυγει και ο λεκαβιτσιους ομως!!
RipCity
QUOTE (stefkorner @ Jul 6 2018, 12:14 ) *
με χεις τσακισει στις διορθωσεις εσυ !εφιαλτης θα μου γινεις στο τελος smiley.gif

λοιπον αν ειναι ετσι ,τοτε δεν χρειαζονται ουτε ανταλλαγες ουτε τιποτα ! με πλ λιγοτερο και απο 1μυριο.. του κανεις ενα κλειστο διετες και σιγουρα τα λεφτα σου δεν τα χανεις wink.gif
(100 το buy out και 300+400 πες )


ε τι μόνο εμένα θα μου την λέει το auto-correct του κινητού? κάπου πρέπει να ξεσπάσω κι εγώ.
stefkorner
QUOTE (RG13 @ Jul 6 2018, 18:19 ) *
Ε το θεμα ειναι να φυγει και ο λεκαβιτσιους ομως!!


πολλα ζητας εσυ!ειπαμε ειναι γουστο του coach smiley.gif
παντως κοιτα εδω ροστερακι που μπορεις να φτιαξεις με Τουπαν

C : Λασμε,Γκιστ(και λιγο 4 μαζι με Ιαν,οπως φετος ) ,Ιαν
PF : Ραντολφ(4-5),Μητογλου
SF:Παπαπετρου (3-4),Τουπαν,Θανασης
SG:Κοπονεν,Ντενμον,Μητρου Λονγκ
PG:Καλαθης,Λεκα
RG13
QUOTE (stefkorner @ Jul 6 2018, 11:22 ) *
C : Λασμε,Γκιστ(και λιγο 4 μαζι με Ιαν,οπως φετος ) ,Ιαν
PF : Ραντολφ(4-5),Μητογλου
SF:Παπαπετρου (3-4),Τουπαν,Θανασης
SG:Κοπονεν,Ντενμον,Μητρου Λονγκ
PG:Καλαθης,Λεκα


πολυ καλο ειναι! το συμβολαιο του ραντολφ δε ξερω αν αντεχουμε..αντε να δουμε τι θα βγει στο τελος
ag97
ελευθερο αφησε τον Τουπαν ο Σαρας απο τα μεσα Ιουνιου λεει μπουρδες ο Μελαγιες
RipCity
QUOTE (ag97 @ Jul 6 2018, 12:45 ) *
ελευθερο αφησε τον Τουπαν ο Σαρας απο τα μεσα Ιουνιου λεει μπουρδες ο Μελαγιες


Ντύθυκα ρεπόρτερ και σε Λιθουανικό σάιτ διάβασα πως μέχρι 15 Ιουλίου έχει δικαίωμα out o Toupane, αλλιώς θα ανανεωθεί αυτόματα το συμβόλαιο. Στη Zalgiris βέβαια η μεταγραφή Grigonis δείχνει πως έχουν προετοιμαστεί για την αποχώρηση.
pan24
Ο Τουπαν την ψαχνει για nba αν δεν βρει οτι θελει δεν ειναι κι απιθανο να μεινει Ζαλγκιρις
Μπορει να παιξει και σε διδυμο με οποιονδηποτε απο οσους εχουν στο 2-3,ακομα και στο 4 σε χαμηλα σχηματα λογω δυναμης-αθλητικοτητας
Αν φυγει εχουν παρει αντικαταστατες,αν τους κατσει εχουν τι να τον κανουν

Παντως αν παει σε αλλη Ευρωπαικη ομαδα δεν πιστευω οτι το κασε του θα ειναι μονο 300-400 επειδη περσι πηρε 280
Στα 500-600 ισως και λιγο περισσοτερο θα ειναι
Johnny Marv
QUOTE(SC13 @ Jul 5 2018, 20:53 ) *
ΥΓ. Για Μαρκους Ερικσον της Γκραν Καναρια τι γνωμη εχετε;Απο σκοραρισμα πολυ καλος.Αμυντικα λεει τιποτα;


Παιχτουρα . Ταιριάζει απίστευτα και είναι προσωπικός μου πόθος για την ομάδα .

Για τουπαν που λέτε ρε μαγκες δεν ξέρω δεν έχει και καμία σούταρα για να παίζει με νικ . Εγώ πάντως πρέπει να τονίσω ότι ο μιτρου-λογκ πήρε ελληνικό διαβατήριο και θα έπρεπε να ρωτήσουμε και προς τα εκεί μεριά .

QUOTE(stefkorner @ Jul 6 2018, 13:22 ) *
πολλα ζητας εσυ!ειπαμε ειναι γουστο του coach smiley.gif
παντως κοιτα εδω ροστερακι που μπορεις να φτιαξεις με Τουπαν

C : Λασμε,Γκιστ(και λιγο 4 μαζι με Ιαν,οπως φετος ) ,Ιαν
PF : Ραντολφ(4-5),Μητογλου
SF:Παπαπετρου (3-4),Τουπαν,Θανασης
SG:Κοπονεν,Ντενμον,Μητρου Λονγκ
PG:Καλαθης,Λεκα


Από τα καλύτερα σου . Βέβαια μου φαίνεται πολύ δύσκολο να έρθει ο παπαπετρου . Τι θα έλεγες για αντί-παπαπετρου να είχαμε βεζενκοφ και αντί για κοπονεν ενα σκόρερ 2-3αρι τύπου ναναλι (ο μιτρου-Λογκ παίζει άνετα άσσος) . Δλδ κάτι τέτοιο :

1) καλαθης-λεκα
1/2) λογκ-ντενμον
2/3) τουπαν-ναναλι
3/4) Θανάσης
4) βεζενκοφ-μιτογλου
4/5) βοϊτμαν
5) γκιστ-Λασμε

Και βουγιουκας αντί για γκιστ στην Α1 . Και καλϊτζακης αντί για λεκα στην Α1 .
pan24
Ο Ντορελ Ραιτ που λεγαμε φαινεται οτι κλεινει στην Κουμπαν
john wick
Νταξει αρχιζω κ τσαντιζομαι λιγουλακι... rolleyes.gif
Ο ενας μετά τον αλλον οι παικτες κλεινουν κ εμεις στελνουμε τον Xavi να γραφτει μελος στον ερασιτεχνη Παο...
Να μου πεις, ειδαμε κ τα χαιρια μας την χρονια με Κουζμιτς αν δεν κανω λαθος που ειχαμε κλεισει νωρις νωρις το ροστερ μας..
SC13
1. Καλαθης-Λεκαβιτσιους
1-2. Κοπονεν-Ντενμον
2. Παππας
2-3. Ερικσον ή Σιλντς
3-4. Θανασης
4-3. Βεζενκοφ
4-5. Βοιγκτμαν-Μητογλου
5. Γκιστ-Λασμε-Ιαν
Johnny Marv
QUOTE(SC13 @ Jul 6 2018, 20:32 ) *
1. Καλαθης-Λεκαβιτσιους
1-2. Κοπονεν-Ντενμον
2. Παππας
2-3. Ερικσον ή Σιλντς
3-4. Θανασης
4-3. Βεζενκοφ
4-5. Βοιγκτμαν-Μητογλου
5. Γκιστ-Λασμε-Ιαν


Βεζενκοφ δεν νομίζω να μπορεί να παίξει στο 3 . Θα ήθελα άλλον έναν παίκτη εκεί πχ λοτζο . Κατά τα αλλά το ίδιο ακριβώς ρόστερ προτείνουμε
Johnny Marv
Τι θα λέγατε για το εξής :

Καλαθης-Λεκα-Καλαϊτζακης(Α1)
Κοπονεν-Ντενμον
Ερικσσον-Χαραλαμπόπουλος-Αντετοκουμπο
Σιγκλετον-Μιτογλου
Λασμε-Γκιστ-Ίαν

12αδα στοίχημα που ίσως μας βγει . Με αρκετά μειωμένο μπατζετ όμως μένει ο σιγκλετον . Προτιμώ ο ΒΧ να έχει ρολο 15 λεπτών στην Ευρωλίγκα παρά να παίζει 30λεπτα στο περιστέρι . Μένουν και λεφτά για σιγκλετον. Επίσης χωράει και ένας λαρε πιστεύω ή ένας μιτρου-Λογκ. Από λεπτά τώρα ...

Στο 1: καλαθης(22λεπτα)-λεκα(13λεπτα)-κοπονεν(5λεπτα)
Στο 2: κοπονεν(20λεπτα)-ντενμον(14λεπτα)-Ερικσσον(6λεπτα)
Στο 3: Ερικσσον(18λεπτα)-ΒΧ(11λεπτα)-Θανάσης(11λεπτα)
Στο 4: Σιγκλετον(25λεπτα)-Μιτογλου(10λεπτα)-ΒΧ(5λεπτα)
Στο 5: Γκιστ(18λεπτα)-Λασμε(16λεπτα)-Βουγιουκας(6λεπτα)

Καλο μου φαίνεται ειδικά για το μπατζετ μας . Γύρω στα 9 μυρια το αγωνιστικό . Ο καλαϊτζκης θα παίζει τα λεπτά του λεκα στην Α1. Και από του χρόνου φέρνουμε ένα πραγματικό βασικό 5αρι τύπου ρομπινσον ή κριστιαν Γουντ (με το εκατομμύριο του γκιστ) .
john wick
τσάμπα χαρήκαμε για Coponnen , ήδη το eurohoops το γύρισε ότι εφόσον μείνει ο Παππάς μάλλον δεν θα αποκτηθεί ο εν λόγω..

Γι αυτό και δεν γράφτηκε τπτ σχετικά χτες σε κάποιο άλλο site (αν δεν το γράψει το sdna που σε αυτά γράφει πάντα 1ο)..
mike_1908
Και μιας και οι καιροί είναι δύσκολοι μια δεκάδα παικτών από ελληνικό πρωτάθλημα (5 Eλληνες – 5 ξένοι ) που πιθανόν να μπορούσαν να προσφέρουν ως δεύτερη ή τρίτη επιλογή στον Παναθηναϊκό :
1.Στέφαν Μούντι ,Νίκος Γκίκας
2.Θάντους ΜακΦάντεν , Νώντας Παπαντωνίου
3.Μακένζι Μούρ , Χρήστος Σαλούστρος
4.Σακίλ Γκούντγουιν,Μιχάλης Τσαιρέλης
5.Ρόλαντ Σαφτενααρ ,Ζήσης Σαρικόπουλος
Kostis96
Πιστεύω το δίλημμα του Παπαπετρου είναι βασικός στον Παο ή να καλύπτει τρύπες στο γνωστό περιβάλλον του Οσφπ;
stefkorner
ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα ,εφοσον παραμονη Παππα σημανει αυτοματα την μη αποκτηση Κοπονεν,προσωπικα θα ειμαι ξενερωμενος !και γ αυτο πρωτιστως φταινε οι κυβερνητικοι..εκπροσωποι του dpg ,που μας βαλαν τοσες μερες σε ενα τετοιο διλημμα! ακομα και οι μεγαλυτεροι υποστηρικτες του Παππα ταχθηκαν-ταχθηκαμε.. με το σεναριο που ελεγε Κοπονεν+1 αλλος Ελληνας!
απο εκει και περα,θα συμβιβαζομαι μονο με την αποκτηση ενος guard forward ,που θα αποτελει σοβαρη περιπτωση,με προοπτικη να κανει την διαφορα
τυπου darrun hilliard,ο οποιος ειναι f.a και πολυ προσιτος οικονομικα..

darrun hilliard
mike_1908
Παίκτες όπως ο Μποχωριδης ,ο Κόνιαρης ,ο Λουντζης ,ο Χαραλαμπόπουλος , ο Μουράτος ,ο Χριστοδούλου ,ο Φλιωνης κ.α. θα πρέπει να τους αφήσουν στην ησυχία τους οι μεγάλες ομάδες για την επόμενη διετία ώστε να μπορέσουν να πάρουν παιχνίδια σε μικρότερες ομάδες να εξελιχθούν μπασκετικα να αποκτήσουν εμπειρία ώστε να μπορέσουν κάποια στιγμή να πρωταγωνιστήσουν τόσο με την εθνική όσο και με μια μεγάλη ομάδα επιπέδου ευρωλιγκας .
stefkorner
QUOTE (mike_1908 @ Jul 7 2018, 17:41 ) *
Παίκτες όπως ο Μποχωριδης ,ο Κόνιαρης ,ο Λουντζης ,ο Χαραλαμπόπουλος , ο Μουράτος ,ο Χριστοδούλου ,ο Φλιωνης κ.α. θα πρέπει να τους αφήσουν στην ησυχία τους οι μεγάλες ομάδες για την επόμενη διετία ώστε να μπορέσουν να πάρουν παιχνίδια σε μικρότερες ομάδες να εξελιχθούν μπασκετικα να αποκτήσουν εμπειρία ώστε να μπορέσουν κάποια στιγμή να πρωταγωνιστήσουν τόσο με την εθνική όσο και με μια μεγάλη ομάδα επιπέδου ευρωλιγκας .


καλα ετσι κ αλλιως τους περισσοτερους που αναφερεις(αν εξαιρεσεις του 2 πρωτους ισως) σε ησυχια τους αφηνουν οι μεγαλες ομαδες ,γιατι πρωτιστως δεν φαινεται να τους πιστευουν rolleyes.gif
SC13
1. Καλαθης-Λεκαβιτσιους
1-2. Κοπονεν-Μητρου-Λονγκ-Ντενμον
2-3. Τουπαν
3-4. Θανασης
4-3. Βεζενκοφ
4-5. Βοιγκτμαν-Μητογλου
5. Γκιστ-Λασμε-Ιαν

Νομιζω ειναι πολυ ισορροπημενο και επιθετικα και αμυντικα.
Διαφορετικα:

1. Καλαθης-Λεκαβιτσιους
1-2. Κοπονεν-Λαρεντζακης-Ντενμον
2-3. Ερικσον ή Σιλντς
3-4. Θανασης
4-3. Βεζενκοφ
4-5. Βοιγκτμαν-Μητογλου
5. Γκιστ-Λασμε-Ιαν
stefkorner
QUOTE (SC13 @ Jul 7 2018, 18:01 ) *
1. Καλαθης-Λεκαβιτσιους
1-2. Κοπονεν-Μητρου-Λονγκ-Ντενμον
2-3. Τουπαν
3-4. Θανασης
4-3. Βεζενκοφ
4-5. Βοιγκτμαν-Μητογλου
5. Γκιστ-Λασμε-Ιαν

Νομιζω ειναι πολυ ισορροπημενο και επιθετικα και αμυντικα.
Διαφορετικα:

1. Καλαθης-Λεκαβιτσιους
1-2. Κοπονεν-Λαρεντζακης-Ντενμον
2-3. Ερικσον ή Σιλντς
3-4. Θανασης
4-3. Βεζενκοφ
4-5. Βοιγκτμαν-Μητογλου
5. Γκιστ-Λασμε-Ιαν


σωστοτατο σε βρισκω,ετσι οπως εκανες εναλλαγες στο 2-3 !κραταω μονο αστερισκους ακομα για Φοιγκτμαν βασικο 4ρι,αλλα μ αρεσει και παλι 41.gif
SC13
QUOTE (stefkorner @ Jul 7 2018, 12:06 ) *
σωστοτατο σε βρισκω,ετσι οπως εκανες εναλλαγες στο 2-3 !κραταω μονο αστερισκους ακομα για Φοιγκτμαν βασικο 4ρι,αλλα μ αρεσει και παλι 41.gif


Και ισως το πιο λογικο σιγα σιγα να βγαζουμε απο ροστερ τον Ιωαννη.Και ισα ισα για θεση βασικου δεν θα τον ηθελα με τιποτα.

Συμφωνω και με καποιον συμφορουμιτη που ειπε οτι με Παπαπετρου καιμε Χαραλαμποπουλο.
Εκτος αν πιστευει κανεις οτι μια τριαδα Παπι-Χαραλαμπο-Θανασης μπορει να σταθει καπου...

ΥΓ. Τελικα το καλυτερο θα ηταν να αποχωρησει και ο Νικολας...Βγαινει καλυτερα το ροστερ χωρις αυτον.Σαν βαριδι ηταν.
mike_1908
QUOTE(stefkorner @ Jul 7 2018, 11:47 ) *
καλα ετσι κ αλλιως τους περισσοτερους που αναφερεις(αν εξαιρεσεις του 2 πρωτους ισως) σε ησυχια τους αφηνουν οι μεγαλες ομαδες ,γιατι πρωτιστως δεν φαινεται να τους πιστευουν rolleyes.gif

Ο Παναθηναϊκός και ο Ολυμπιακός πιστεύω ότι ευθύνονται σε έναν βαθμό που δεν υπάρχουν αξιόλογοι Ελληνες παίκτες γιατί μια περίοδο μάζευαν στην ομάδα τους ότι ταλέντο υπήρχε σε Ελληνα απλά και μόνο για να να μην πάει στον αιώνιο αντίπαλο .Αποτέλεσμα , σε ηλικία που θα έπρεπε να παίζουν όσο περισσότερο γίνεται αυτοί σκούπιζαν τον πάγκο της ομάδας . Αφού τους κρατούσαν στην ομάδα 2-3 χρόνια μετά τους άφηναν ελεύθερους γιατί δεν εξελίχθηκαν .Μα πως θα εξελιχθούν εάν δεν παίζουν ? Και νομίζω ότι μεγαλύτερο κέρδος για αυτούς θα είναι να παίζουν σε ηλικία 19-20 χρόνων 15-20 λεπτά αντίπαλοι του Σπανουλη ή του Καλαθη παρά να μπαίνουν στα τελευταία 2 ασήμαντα λεπτά του παιχνιδιού ως αλλαγή τους .Τι εξέλιξη είχε ο Κονιαρης 2 χρόνια στον Παναθηναϊκό και τι εξέλιξη έχει τα δυο τελευταία χρόνια στον ΠΑΟΚ ?
dru_15
QUOTE(mike_1908 @ Jul 7 2018, 11:41 ) *
Παίκτες όπως ο Μποχωριδης ,ο Κόνιαρης ,ο Λουντζης ,ο Χαραλαμπόπουλος , ο Μουράτος ,ο Χριστοδούλου ,ο Φλιωνης κ.α. θα πρέπει να τους αφήσουν στην ησυχία τους οι μεγάλες ομάδες για την επόμενη διετία ώστε να μπορέσουν να πάρουν παιχνίδια σε μικρότερες ομάδες να εξελιχθούν μπασκετικα να αποκτήσουν εμπειρία ώστε να μπορέσουν κάποια στιγμή να πρωταγωνιστήσουν τόσο με την εθνική όσο και με μια μεγάλη ομάδα επιπέδου ευρωλιγκας .

Δεν συμφωνώ κάποιοι εξ αυτών πχ κονιαρης και λουτζης μπορούν να προσφέρουν Α1 αλλά να παίρνουν χρόνο άμεσα.. με την λογική αυτή και να δοθεί δανεικός και ο αγουρος Μητογλου
mike_1908
QUOTE(dru_15 @ Jul 7 2018, 12:17 ) *
Δεν συμφωνώ κάποιοι εξ αυτών πχ κονιαρης και λουτζης μπορούν να προσφέρουν Α1 αλλά να παίρνουν χρόνο άμεσα.. με την λογική αυτή και να δοθεί δανεικός και ο αγουρος Μητογλου

Μπορούν να προσφέρουν γιατί έφυγαν από τον Παναθηναϊκό , βρήκαν χρόνο συμμετοχής και εξελίχθηκαν ως παίκτες .Αυτό λέω αφήστε τους να εξελιχθούν και άλλο .Καλύτερα να έρθουν σε 1-2 χρόνια ως Βασικοί ή ως δεύτερη επιλογή παρά τώρα ως τρίτη .Όσον αφορά τον Μητογλου πιστεύω έχει γίνει εξαιρετική δουλειά ως προς την διαχείριση του .Πέρσι έπαιξε 24 παιχνίδια με 14 λεπτά μ.ο. .Και φέτος από ότι φαίνεται υπολογίζεται ως δεύτερος .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.