Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 1 2010, 20:55 ) *
Ε ναι, και ειδικα αν εχεις αντεξει μεχρι τις 5.30, δεν ειναι τοσο δυσκολο να κρατηθεις μεχρι τις 6 για να δεις και τον Undertaker! smiley.gif

Tον Undertaker τον εχω χορτασει αλλα αν προκειται για προμο μαζι με Paul Bearer τοτε σιγουρα!
Να και ενα preview,
http://www.lordsofpain.net/news/wwe/wwe-sm...y-premiere.html

edit:Μπερδεμενα μας τα λεει το παραπανω λινκ.Τελικα με ποιον παιζει ο Taker;Με Punk η Kane;
Θα δουμε...
captain charisma
αν θελετε λινκ παρτε αυτο

http://www.firstrow.net/sports/boxing-wwe-ufc.html

εχει τα παντα ολα wink.gif
T.W.Is.M.
Ας κανω και τις καθιερωμενες προβλεψεις για το σημερινο Hell in a Cell:
WWE Championship
Randy Orton vs Sheamus
Δε νομιζω οτι εδωσαν τον τιτλο στον Orton για να τον χασει μετα απο 2 εβδομαδες. Αλλωστε τον εμφανιζουν τοσο δυνατο τον τελευταιο καιρο, που αναρωτιεμαι μηπως παει ως πρωταθλητης μεχρι τη Wrestlemania.

World championship
Kane vs The Undertaker
Ειναι η εξελιξη που περιμενα πριν το προηγουμενο PPV και δεν αλλαζω γνωμη ουτε με την επανεμφανιση του Paul Bearer ουτε με τις φημες για αποσυρση του Undertaker συντομα(αυτα αλλωστε γραφονται εδω και χρονια).

John Cena vs Wade Barrett
Cena joins Nexus or Nexus disbands
Κυκλοφορουν ηδη διαφημισεις και μια αφισα για μελλοντικα events που περιλαμβανουν τη Nexus. Ενω λοιπον αυτα μοιαζουν να δειχνουν νικη του Barrett, εγω θα παω με την αντιθετη αποψη. Σε ολες αυτες τις διαφημισεις υπαρχει η υποσημειωση "card subject to change" και ολες αυτες βγαινουν με τα σημερινα δεδομενα. Τα σημερινα δεδομενα λοιπον ειναι οτι η Nexus υπαρχει. Τα αυριανα δεδομενα ομως μπορει να ειναι οτι δε θα υπαρχει Nexus και ολα αυτα θα αλλαξουν. Για μενα δε θα πρεπε να τολμησουν να δωσουν τη νικη στον Barrett, οποιος κι αν ηταν ο αντιπαλος. Ωρα να τελειωνουμε με αυτη την ιστορια και να παμε παρακατω.

Us championship
Submissions count anywhere
Daniel Bryan vs The Miz vs John Morrison
Απλα τα πραγματα. Ο Bryan(Danielson) ειναι πρωταθλητης εδω και 2 εβδομαδες μονο, ειναι ο μονος που εχει submission finisher και ο Morrison βρισκεται στο ματς για να κανει αυτος tap και να μη φανει οτι ο χαμενος ηταν ο Miz. Για αλλη μια φορα λοιπον περιμενω να jobαρει στον "I'm the Miz and I'm awful"! Αν γινει κι αυτο, ενας τροπος εξιλεωσης υπαρχει για το Morrison. Να αναμειχτει οταν ο Miz χρησιμοποιησει το Money in the Bank και να τον κανει να χασει. Αλλα δεν περιμενω τετοια πραγματα απο το WWE...

Unfied Divas' championship
Michelle McCool vs Natalya
Αλλη μια πρωταθλητρια των 2 εβδομαδων. Ουτε αυτη νομιζω οτι θα χασει τον τιτλο. Αλλωστε η ιστορια μπορει να συνεχιστει. Δε θα μου κανει εντυπωση παντως η επομενη πρωταθλητρια να ειναι η Layla! Απ αυτη την ιστορια κραταμε την επανοδο της Natalya μετα απο ενα μεγαλο διαστημα που εκανε μονο τη συνοδο των Hart Dynasty.

Μπονους προβλεψη:
Πιστευω οτι ο Edge κατι θα κανει στο PPV. Ισως βγει για ενα promo και αν ο (καινουριος) υπολογιστης του GM εμφανιστει, ισως δοθει συνεχεια στην κοντρα τους απο το RAW. Λογικα η καταληξη θα ειναι να μετακομισει ο Edge στο Smackdown, αλλα δεν πιστευω οτι θα γινει αυτο απο σημερα. Μαλλον θα γινει σε καποιο απο τα 2 επομενα επεισοδια του RAW με καταληξη της ιστοριας την ενδεχομενη νικη της ομαδας του SD στο Bragging Rights με αρχηγο τον Edge.
Eπισης δεν αποκλειω ενα πιθανο ματς Rey Mysterio vs Alberto del Rio. Aν τελικα γινει, πιστευω οτι νικητης θα ειναι ο del Rio(o Juan Bradshaw Layfield, οπως πολυ πετυχημενα διαβασα καπου να τον χαρακτηριζουν-που ομως σε αντιθεση με τον JBL δε μου ειναι καθολου αντιπαθης).


morrison
Αρκετα προβλεψιμα δειχνουν τα πραγματα σε αυτο το ppv.Θα ειναι ετσι ομως;
Kαταρχην αν γινει το Mysterio vs Del Rio πιστευω στην νικη του Rey.
Eρχεται απο επιστροφη ενω ο αντιπαλος του διεχνει πολυ δυνατος τον τελευταιο καιρο.
Ακομα και στο Smackdown της Παρασκευης αυτος που την πληρωσε ηταν ο προσωπικος του εκφωνητης αρα μαλλον τωρα θα ερθει η σειρα και του ιδιου.
Για το divas,το United States και το WWE συμφωνω και δεν εχω να προσθεσω τιποτα.Παμε παρακατω...
Το Cena vs Barrett εχει ενδιαφερον...
Yπολογιζοντας τον τροπο που σκεφτονται στο WWE δεν πιστευω σε τιποτα περισσοτερο απο μια ευκολη νικη του Cena...
Eλπιζω ομως να κανουν το turn και να μας δωσουν ενα ενδιαφερον σεναριο με τον Cena να πηγαινει στην Νexus...

Για το brother vs brother εχω αμφιβολιες...
Αν το feud ειναι να τελειωσει σημερα(εστω και προσωρινα)τοτε ο Taker θα κερδισει...
Επειδη πιστευω οτι δεν θα τελειωσει εδω νομιζω οτι ο Kane θα βρει τον τροπο...Θα κλεψει τον τεφροδοχο,θα απαγαγει τον Bearer,κατι θα βρει να κανει για να νικησει...Αρα θα ελεγα Kane...
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Oct 3 2010, 13:51 ) *
Για το brother vs brother εχω αμφιβολιες...
Αν το feud ειναι να τελειωσει σημερα(εστω και προσωρινα)τοτε ο Taker θα κερδισει...
Επειδη πιστευω οτι δεν θα τελειωσει εδω νομιζω οτι ο Kane θα βρει τον τροπο...Θα κλεψει τον τεφροδοχο,θα απαγαγει τον Bearer,κατι θα βρει να κανει για να νικησει...Αρα θα ελεγα Kane...


Εκτος κι αν οντως παμε σε αποσυρση του Undertaker στο Survivor Series με Buried Alive match, οποτε γιατι να μην κερδισει τον τιτλο τωρα ο Undertaker, να τον υπερασπιστει εναντιον ενος αλλου αντιπαλου στο Bragging Rights με τον Kane να μην εμφανιζεται καθολου και να εχουμε επιστροφη του Kane πριν το Survivor Series, οποτε και θα παιξουν το τελευταιο τους ματς?
Η ενσταση μου ομως ειναι οτι αν κερδισει παλι ο Κane, τι μπορει να γινει ωστε να ξαναπαιξουν οι δυο τους? Το HIAC ειναι ματς που συνηθως κλεινει τις κοντρες. Για να συνεχιστει, θα πρεπει να ακολουθησει κατι ακομα πιο δυνατο. Περσι πχ ειχαμε Cena vs Orton σε Iron man match μετα. Eδω με Undertaker και Kane πανω απ τα 40 το Iron man δεν ειναι καλη ιδεα. Μονο ενα casket match ή Buried Alive match μπορει να γινει, αλλα κι αυτο θα πηγαινε καλυτερα στο Survivor Series, λογω της ιδεας του "μεγαλου" PPV, αλλα και της επετειου της 20ετιας του Undertaker. Μηπως λοιπον στο Bragging Rights να περιμενουμε ενα ματς με διαφορετικους αντιπαλους?

QUOTE(morrison @ Oct 3 2010, 13:51 ) *
Το Cena vs Barrett εχει ενδιαφερον...
Yπολογιζοντας τον τροπο που σκεφτονται στο WWE δεν πιστευω σε τιποτα περισσοτερο απο μια ευκολη νικη του Cena...
Eλπιζω ομως να κανουν το turn και να μας δωσουν ενα ενδιαφερον σεναριο με τον Cena να πηγαινει στην Νexus...


Τι να σου πω, εγω την εχω βαρεθει τη Nexus. Απ την αρχη την ειδα με στραβο ματι και τωρα πια δε μου κανει καμια αισθηση να τη βλεπω. 5 ατομα που περιτριγυριζουν το ρινγκ και επιτιθενται σε οποιον ειναι μεσα. Και ποια ατομα, 5 πρωτοεμφανιζομενοι που ξαφνικα πανε και τα βαζουν με τα μεγαλυτερα ονοματα στο χωρο. Θα μπορουσε βεβαια η ιστορια να τελειωσει στο Survivor Series. 5 ειναι τα μελη της Nexus, οτι πρεπει για ενα κλασικο elimination match εναντιον της ομαδας του Cena. Αλλα τι το καινουριο θα δουμε μεχρι τοτε? Λογικα τιποτα. Κι ο Cena να ειναι μαζι τους, θα ειναι αλλος ενας που θα φοραει τη μπλουζα της Nexus. Τη μπλουζα που θα τον κανει κι αυτον απροσωπο, οπως ειναι και οι υπολοιποι.

Για τον del Rio θυμαμαι κατι που ειχε βγει κατα λαθος απο το wwe.com. Στη "βιογραφια" του στη σελιδα των σουπερσταρς του Smackdown υπηρχε αρχικα ενα σχολιο που ελεγε κατι σαν:"πως σας φαινεται αυτο? γιατι αυτος προκειται να γινει μεγαλος αρκετα συντομα". Πρεπει να ηταν ερωτηση εκεινου που εγραψε το κομματι προς τους ανωτερους του για το αν θα εγκρινουν το κειμενο. Αυτοι φαινεται οτι το εκαναν ολο copy-paste χωρις να προσεξουν το εκτος κειμενου σχολιο και το απεσυραν μετα.
Να κανω μια περιεργη και δυσκολη προβλεψη για τον Alberto del Rio? Δεν πιστευω οτι θα συμμετασχει στο Royal Rumble και θα το ξερουμε απο εβδομαδες πριν...
captain charisma
πιστευω οτι θα γυρισει σημερα ο παιχνιδης..γιατι hiac χωρις ΗΗΗ και τακερ δεν λεει..θα εμπλακει με καποιο τροπο στο ματς του ορτον με τον σιμους ετσι ωστε να εμποδισει τον ιρλανδο και να ξανακανουν feud..για να δουμε..
T.W.Is.M.
QUOTE(captain charisma @ Oct 3 2010, 15:38 ) *
πιστευω οτι θα γυρισει σημερα ο παιχνιδης..γιατι hiac χωρις ΗΗΗ και τακερ δεν λεει..θα εμπλακει με καποιο τροπο στο ματς του ορτον με τον σιμους ετσι ωστε να εμποδισει τον ιρλανδο και να ξανακανουν feud..για να δουμε..


Η επιστροφη του δεν εχει να κανει με τα σεναρια και τα χαρακτηριστικα των PPV ομως. Ειναι θεμα αποθεραπειας. Αν μπορει απο ιατρικης πλευρας να γυρισει, ισως το κανει. Αν οχι(που ειναι και το πιο πιθανο απ οτι γραφοταν λιγους μηνες πριν), θα περιμενουμε μεχρι να ειναι υγιης. Η εκτιμηση λιγους μηνες πριν ελεγε για το τελος του χρονου. Βεβαια και σε αλλες περιπτωσεις ο τραυματιας γυριζε πιο νωρις απ οτι ανακοινωνοταν και κερδιζε και το Royal Rumble αμα λαχει... smiley.gif
Ο δικος σου λες να γυρισει ετσι ξαφνικα?
captain charisma
εμαθα πριν λιγες μερες οτι τραυματιστηκε σοβαρα και θα λειψει για 6 μηνες..αλλα εγω δν τα πιστευω αυτα,σιγουρα θα επιστρεψει νωριτερα απ οτι υπολογιζεται...μηπως πανε να κανουν οτι και με σινα εντζ?αλλα θα μου πειτε δεν προκειται να παρει τετοιο χοντρο push...
morrison
Nαι ρε Βινς!

Ακομα και να αποδειχθει πατατα,τo σοκ στα προσωπα των Cena fans θα το θυμαμαι...
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Oct 4 2010, 23:30 ) *
Nαι ρε Βινς!

Ακομα και να αποδειχθει πατατα,τo σοκ στα προσωπα των Cena fans θα το θυμαμαι...


Την αηδια που αισθανομαι εγω δεν τη βλεπεις δυστυχως.
Δε θα το σχολιασω παραπανω.
&^%%* η Nexus, ο Wade Barrett, οποιος ειχε την ιδεα της δημιουργιας της και οποιος ενεκρινε το χτεσινο τερατουργημα.
Τωρα αντι για 5 πουθεναδες θα βλεπουμε 5 πουθεναδες και τον John Cena.
Τουλαχιστον θα μπορουσα να ξερω πριν δω τα επεισοδια του RAW ποτε βγαινουν οι αχρηστοι για να κανω fast forward? Και μη μου πεις οτι θα τελειωσει η ιστορια στο Survivor Series, αδιαφορω. Θα πρεπε να εχει τελειωσει πριν το Fatal-4-way.

Καλα τα ειπε ο Edge την Παρασκευη. Απο το Stone Cold που επιτιθεται στο Βινς περασαμε στον Edge να επιτιθεται σε εναν υπολογιστη. Και απο το Invasion περασαμε στη Nexus. Απο τον Booker T και το Rob Van Dam στο απολυτο τιποτα.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 5 2010, 01:45 ) *
Την αηδια που αισθανομαι εγω δεν τη βλεπεις δυστυχως.
Δε θα το σχολιασω παραπανω.
&^%%* η Nexus, ο Wade Barrett, οποιος ειχε την ιδεα της δημιουργιας της και οποιος ενεκρινε το χτεσινο τερατουργημα.
Τωρα αντι για 5 πουθεναδες θα βλεπουμε 5 πουθεναδες και τον John Cena.
Τουλαχιστον θα μπορουσα να ξερω πριν δω τα επεισοδια του RAW ποτε βγαινουν οι αχρηστοι για να κανω fast forward? Και μη μου πεις οτι θα τελειωσει η ιστορια στο Survivor Series, αδιαφορω. Θα πρεπε να εχει τελειωσει πριν το Fatal-4-way.

Καλα τα ειπε ο Edge την Παρασκευη. Απο το Stone Cold που επιτιθεται στο Βινς περασαμε στον Edge να επιτιθεται σε εναν υπολογιστη. Και απο το Invasion περασαμε στη Nexus. Απο τον Booker T και το Rob Van Dam στο απολυτο τιποτα.

Συμφωνω σε ολα αυτα αλλα η προοπτικη να δουμε τον Cena σε κατι διαφορετικο,σε ενα διαφορετικο storyline απο αυτα που κανει συνηθως νικωντας τον Big Show ή τον Orton εμενα μου αρεσει.
Κανε υπομονη,στο τελος θα την διαλυσει την Νexus δεν μπορει. tongue.gif

Παντως πρεπει να σου επεσε βαρυ το PPV με Rko,ηττα του Τακερ και κερασακι Nexus... tongue.gif

Που βλεπεις να το πηγαινουν το Kane vs Taker;
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Oct 5 2010, 02:21 ) *
Συμφωνω σε ολα αυτα αλλα η προοπτικη να δουμε τον Cena σε κατι διαφορετικο,σε ενα διαφορετικο storyline απο αυτα που κανει συνηθως νικωντας τον Big Show ή τον Orton εμενα μου αρεσει.
Κανε υπομονη,στο τελος θα την διαλυσει την Νexus δεν μπορει. tongue.gif

Παντως πρεπει να σου επεσε βαρυ το PPV με Rko,ηττα του Τακερ και κερασακι Nexus... tongue.gif

Που βλεπεις να το πηγαινουν το Kane vs Taker;


Να σου πω, τη νικη του Orton τη θεωρουσα σχεδον σιγουρη. Μου κακοφαινεται λιγο ο τροπος που κερδιζει(θυμιζει αντιγραφη των νικων του Cena), αλλα εχω να λεω οτι σε ενα μαλλον μετριο HIAC match ηταν αυτος που το εφερε σε αυτο το επιπεδο(και εννοω απο υποψηφιο βαρετο το εκανε μετριο).
Η ηττα του Undertaker δε μου επεσε βαρια, γιατι εδω που τα λεμε μετα τη Nexus οτι και να εβλεπα λιγο θα μου φαινοταν. Το σεναριο με τον Bearer να προδιδει τον Undertaker ειχε περασει απ το μυαλο μου και κακως δεν το εγραψα. Δεν ειχα ξεχασει οτι ο Undertaker ηταν αυτος που τον ειχε εξαφανισει απο την τηλεοραση πριν 6 χρονια. Στο μεταξυ με εβαλαν σε υποψιες αλλα 2 πραγματα. Πρωτον, οι δηλωσεις του πριν το ματς(περιμενα την καταλληλη στιγμη για να επιστρεψω) και δευτερον, το γεγονος οτι πριν ξεκινησει το ματς ηθελε να μπει μεσα στο κελι. Δεν ξερω γιατι αλλα μου φανηκε υποπτο.
Οι δυο ιστοριες, του Cena και των Brothers of destruction, εχουν ενα κοινο σε μενα. Δεν εχω ιδεα πως θα συνεχιστουν. Eχουν ομως και μια μεγαλη διαφορα. Στην ιστορια του Smackdown ανυπομονω να δω τη συνεχεια, ενω στην ιστορια του RAW ανυπομονω να τελειωσει.

Διαβασα χτες οτι πολλα παιδια που ειχαν παει να δουν το PPV εφυγαν οταν εχασε ο Cena και δεν καθισαν να δουν το τελευταιο ματς! Μπραβο στο Βινς λοιπον για τη σοφη του αποφαση που εδιωξε κοσμο απο το γηπεδο. Κριμα που δεν υπαρχει εικονιδιο-μουτζα γιατι αποφασεις που φερνουν τετοια αποτελεσματα την αξιζουν. Τα μπλουζακια Nexus ειχαν πατωσει λεει σε πωλησεις. Παρολα αυτα συνεχιζουν να προωθουνται. Εγω του προτεινω να συνεχισει την ιστορια μεχρι τουλαχιστον τη Wrestlemania κι εκει να βαλει τον Justin Gabriel να κερδισει το Mysterio σε αγωνα Mask vs Nexus disbands και τον David Otunga να κερδισει τον Undertaker σε ματς Streak vs Nexus disbands. Για το επομενο PPV μπορει να δανειστει τα Universal Studios ή οπως αλλιως λενε το μερος που γυριζει τα PPV του το ΤΝΑ. Ισως να καταφερει να το γεμισει...

Αυτη πρεπει παντως να ειναι μακραν η καλυτερη ιστορια του Kane απο τοτε που ηρθε στο WWE. Γιατι χρειαστηκε να περιμενουμε 13 χρονια για να δουμε κατι τετοιο δεν ξερω. Μαλλον φταιει κι ο ιδιος ο Kane που επεμενε να προωθει τους νεοτερους τοσα χρονια.
morrison
Θα συμφωνησω σε αρκετα σκορπια σημεια οπως:
-δεν μου αρεσει η κατασταση με τον Orton.
-το σεναριο ''προδοσια'' ειχε ακουστει πριν το ματς,η αληθεια ειναι οτι δεν του εδωσα τοση σημασια,πιστευα οτι αλλιως θα γινει.
-ο Κane ασφαλως και ζει τις μεγαλυτερες στιγμες της καριερας του.
-και εγω δεν εχω ιδεα πως θα εξελιχθουν τα δυο κυρια σεναρια στα δυο σοους.

Αλλα ας ερθω στην ουσια.Δεν συμφωνω...
Να συζητησουμε στην βαση οτι δεν σου αρεσει η Nexus,οτι τους βρισκεις βαρετους;Να το δεχτω...Ουτε εμενα μου αρεσει η
Nexus.Μ'αρεσει ομως το σεναριο...Εσενα σου αρεσει το σεναριο;Αν ηταν στην θεση των Nexus η Evolution ας πουμε,θα σου αρεσε;
Γιατι το επιχειρημα οτι τα παιδακια εφυγαν με αφηνει αδιαφορο...Τα παιδακια το βλεπουν ολο αυτο με το δικο τους το μυαλο...
Αλλα ετσι και αλλιως δεν θα ξαναφυγουν...
Γιατι ετσι χτιζονται και τα σεναρια...O face που ταλαιπωρειται,που συσπειρωνει τον κοσμο μεχρι να επικρατησει.
Αποδειξη για αυτο το σημερινο Raw που ο Cena πηρε περισσοτερα παλαμακια απο ολη την τελευταια τριετια μαζεμενη.
Μεχρι και εγω μαζι του ημουν. rolleyes.gif

Δεν το βλεπω σαν Cena hater,να χασει,να τεπεινωθει κτλ...Γιατι αν προσφερει κατι ενδιαφερον δεν θα ημουν αλλωστε τετοιος.
Και σε ολο αυτο το σεναριο ο Cena μου αρεσει...
Γιατι σιγουρα ειναι πολυ πιο ενδιαφερον απο να τον δω να κατατροπωνει μεμιας ολους τους αντιπαλους.
Υπερ του ειναι ολο αυτο...

T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Oct 5 2010, 20:45 ) *
Αλλα ας ερθω στην ουσια.Δεν συμφωνω...
Να συζητησουμε στην βαση οτι δεν σου αρεσει η Nexus,οτι τους βρισκεις βαρετους;Να το δεχτω...Ουτε εμενα μου αρεσει η
Nexus.Μ'αρεσει ομως το σεναριο...Εσενα σου αρεσει το σεναριο;Αν ηταν στην θεση των Nexus η Evolution ας πουμε,θα σου αρεσε;
Γιατι το επιχειρημα οτι τα παιδακια εφυγαν με αφηνει αδιαφορο...Τα παιδακια το βλεπουν ολο αυτο με το δικο τους το μυαλο...
Αλλα ετσι και αλλιως δεν θα ξαναφυγουν...
Γιατι ετσι χτιζονται και τα σεναρια...O face που ταλαιπωρειται,που συσπειρωνει τον κοσμο μεχρι να επικρατησει.
Αποδειξη για αυτο το σημερινο Raw που ο Cena πηρε περισσοτερα παλαμακια απο ολη την τελευταια τριετια μαζεμενη.
Μεχρι και εγω μαζι του ημουν. rolleyes.gif

Δεν το βλεπω σαν Cena hater,να χασει,να τεπεινωθει κτλ...Γιατι αν προσφερει κατι ενδιαφερον δεν θα ημουν αλλωστε τετοιος.
Και σε ολο αυτο το σεναριο ο Cena μου αρεσει...
Γιατι σιγουρα ειναι πολυ πιο ενδιαφερον απο να τον δω να κατατροπωνει μεμιας ολους τους αντιπαλους.
Υπερ του ειναι ολο αυτο...


Δεν ειχα σκεφτει το ενδεχομενο να ηταν καποιο αλλο γκρουπ στη θεση της Nexus. Αν ηταν η Evolution σιγουρα θα το παρακολουθουσα με ενδιαφερον. Εκει ομως υπηρχε ενας Triple H και ενας Ric Flair, εστω και στο τελος της καριερας του. Και 2 νεοι ανερχομενοι που δεν εφτασαν μεσα σε 3 μηνες να παιζουν για μεγαλους τιτλους. Αν ηταν η Straight Edge Society με ακομα μεγαλυτερο ενδιαφερον. Κι ας μη συγκρινονται ο Gallows και ο Mercury με Οrton & Batista του 2004. Ακομα και με τη Legacy δε θα ειχα τετοια αντιδραση.
Σημερα για να καταλαβεις δεν ειχα καμια ιδιαιτερη ορεξη να δω το RAW. Δεν προλαβαινα να το δω ετσι κι αλλιως και θα το δω αυριο. Αλλα για να καταλαβεις ηταν η πρωτη φορα που ανοιξα wrestling site για να δω εστω τιτλους(οχι τα αναλυτικα αποτελεσματα) και ειδα και το ματς τιτλου του Bragging Rights. Πραγματικα ο λογος που θελω να δω το RAW ειναι η ιστορια του Edge. Ακομα δεν ξερω πως θα δω και αν θα δω το κομματι που θα εμφανιστει η Nexus.

Το σεναριο που λες μπορει να ειναι ιδιο με διαφορετικα προσωπα. Οταν πχ την ανοιξη επαιζε ο Mysterio με το CM Punk(που παρεπιπτοντως μαλλον πηγαινει στο RAW), δε θα με πειραζε καθολου να κερδιζε ο Punk και να επαιρνε το Mysterio στη SES. Κατα βαθος το ηθελα να το δω. Εκει ομως μου ταιριαζαν καλα οι ρολοι. Εδω οχι. Σκεψου σαν παραλληλισμο το εξης: Αν στην ιστορια του Undertaker με τον Kane αποδεικνυοταν οτι αυτος που επιτεθηκε στον Undertaker δεν ηταν ο Kane αλλα πχ ο Jack Swagger, ο οποιος κρατουσε τον τιτλο μεχρι το HIAC και στο χτεσινο ματς ο Paul Bearer επαιρνε το μερος του Swagger, πως θα σου φαινοταν το σεναριο? Δε θα ηταν τελειως ακυρο? Καπως ετσι βλεπω ολη την ιστορια της Nexus.

Κι επειδη φανταζομαι οτι στις ΗΠΑ στα φορουμ θα γινεται πανηγυρι τωρα με την ιστορια αυτη, μονο γι αυτους θα ηθελα αυτος που θα καταστρεψει τη Nexus να μην ειναι πια ο Cena, αλλα ο Triple H, ο αλλος "αγαπημενος" τους! Για να γκρινιαζουν οτι τους εθαψε ολους, οτι τους στερησε την ευκαιρια τους και οτι χρησιμοποιησε την επιρροη του και τη θεση που πια κατεχει για να προωθηθει ο ιδιος. 19.gif
morrison
Eνταξει δεν ειναι ακριβως το ιδιο με το παραδειγμα που αναφερεις...
Για μενα η ιστορια στηθηκε καλα.
Οι ρουκις που εισβαλουν,ο νο1 face που προσπαθει να ηγηθει για να σωσει το γοητρο της εταιρειας,το μπλεξιμο μεταξυ τους,η ταπεινωση του αρχικα,η δικαιωση του και ο θριαμβος φανταζομαι μετεπειτα.
Ταυτοχρονα ,
-προσφερουν σεναριο διαφορετικο απ'τα συνηθισμενα.
-απορροφουν τα μελη του νεου τους σοου ΝΧΤ
-δινουν push στον πολυ καλο Wade Barret
-το κυριοτερο,δινουν την πολυσυζητημενη ευκαιρια στον Cena να κανει κατι διαφορετικο απο αυτο που εκανε τοσο καιρο και που εκανε αρκετους να τον βαρεθουν.
Για εμενα το επικεντρο της ιστοριας ειναι ο Cena ξεκαθαρα και οι Nexus η αφορμη.
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Oct 6 2010, 01:49 ) *
Eνταξει δεν ειναι ακριβως το ιδιο με το παραδειγμα που αναφερεις...
Για μενα η ιστορια στηθηκε καλα.
Οι ρουκις που εισβαλουν,ο νο1 face που προσπαθει να ηγηθει για να σωσει το γοητρο της εταιρειας,το μπλεξιμο μεταξυ τους,η ταπεινωση του αρχικα,η δικαιωση του και ο θριαμβος φανταζομαι μετεπειτα.
Ταυτοχρονα ,
-προσφερουν σεναριο διαφορετικο απ'τα συνηθισμενα.
-απορροφουν τα μελη του νεου τους σοου ΝΧΤ
-δινουν push στον πολυ καλο Wade Barret
-το κυριοτερο,δινουν την πολυσυζητημενη ευκαιρια στον Cena να κανει κατι διαφορετικο απο αυτο που εκανε τοσο καιρο και που εκανε αρκετους να τον βαρεθουν.
Για εμενα το επικεντρο της ιστοριας ειναι ο Cena ξεκαθαρα και οι Nexus η αφορμη.


QUOTE
The Cena/Nexus storyline is apparently using the Virgil/Ted DiBiase from the 1990s as a road map, with the idea being that the way Cena is treated will get the fans behind him to snap and attack Wade Barrett. WWE Creative has an endpoint to the angle but the majority will be booked week-to-week


Οχι και τοσο πρωτοτυπο λοιπον.
Να απορροφησουν καποια μελη του ΝΧΤ, αν αυτα αξιζουν, ναι συμφωνω. Εδω βλεπουμε 5 πρωτοεμφανιζομενους(που θα ηταν 6 αν δεν ειχε τραυματιστει ο Skip Sheffield) πιο πολυ απο μεγαλυτερα ονοματα με χρονια στο χωρο.
Οσο ο Barrett και ο οποιος Barrett βρισκεται μεσα σε ενα τετοιο γκρουπ, εμενα μου μοιαζει απροσωπος. Οταν τον δουμε μονο του, θα μπορω να βγαλω καλυτερα συμπερασματα. Δεν παυει ομως να ειναι ενας ρουκι που μεσα σε 4 μηνες θα εχει παιξει 2 ματς τιτλου. Ουτε ο Brock Lesnar να ηταν... Για να μην πω για τον Daniel Bryan/Bryan Danielson που ηταν γνωστος πριν εμφανιστει στο ΝΧΤ και προχωραει με το φυσιολογικο τροπο.
Οι περισσοτεροι που τον ειχαν βαρεθει θα βαρεθουν τον Orton μεσα σε λιγους μηνες, αντιπαθουν τον face Triple H, γκρινιαζουν για τις νικες του Mysterio και επιμενουν οτι ο Undertaker πρεπει να μεινει μακρια απο τον τιτλο ή να αποσυρθει. Πιστευουν οτι ολοι πρεπει να γινουν heel γιατι "τοτε εχουν ενδιαφερον σαν χαρακτηρες" και υποστηριζουν καθε τι νεο. Γιατι? Για να το παιξουν εξυπνοι και γνωστες. Οταν ομως ο Jericho βγαινει και λεει οτι δεν υπαρχουν αρκετοι νεοι που να μπορουν να ανεβουν στο υψηλοτερο επιπεδο, κατι θα ξερει. Δεν ειναι κανενας παρτακιας που θελει να παιζει μονος του στα main event, το αντιθετο μαλιστα.
Δεν ξερω ποιος ειναι το επικεντρο, πλεον αδιαφορω γι αυτη την ιστορια.

Θυμησου πως πρωτοεμφανιστηκε η Nexus. Με επιθεση πολλοι εναντιον λιγων ξαφνικα και χωρις λογο σε ενα επεισοδιο του RAW. Και συνεχισαν να εμφανιζονται με αυτο τον τροπο. Ακομα και οταν πηραν το μικροφωνο δεν ειπαν τιποτα.
Θυμησου τωρα ποιος αλλος εμφανιστηκε λιγο νωριτερα με επιθεση χωρις κανενα λογο και δεν ειπε τιποτα για να τη δικαιολογησει, ουτε εδειξε καποιο στοιχειο χαρακτηρα/gimmick που να μπορει να δικαιολογησει τις ενεργειες του(οπως εχει ας πουμε ο Alberto del Rio).
morrison
Aπ'ολα αυτα που εχουμε συζητησει νοιωθω οτι η ουσιαστικη διαφωνια σου ειναι το αν θα επρεπε η Nexus και μεμονωμενα τα μελη της να εχουν τοσο χρονο,να πρωταγωνιστουν.
Οχι,αλλα...
Εμενα δεν με ενοχλει αυτο το γεγονος...Η προωθηση διαρκει οσο και το σεναριο.Οταν αυτο τελειωσει πιθανοτατα ο Barret να γινει ενας midcarder και να αποτελει σε στιλ τον νεο Regal,ο Gabriel θα εχει ρολο αντιστοιχο του Bourne(και πιο κατω αν υποθεσουμε οτι ο Bourne μαλλον ειναι καλυτερος) και ο Slater θα γινει ενας πολυ καλος jobber στα πλαισια του Jesse ας πουμε.
Ποιος μιλησε για heel Cena πλεον;;;
Iσα ισα στην τωρινη κατασταση ο Cena θα αγαπηθει περισσοτερο.Απλα θα εχει την ευκαιρια να δωσει εναν αλλον χαρακτηρα που ισως να μιλησει στον κοσμο πιο πολυ.Ολο αυτο το ψυχολογικο μπερδεμα που σεναριακα συμβαινει μεσα του,να υπακουσει ή να δρασει με βαση τη συνηδειση του ,θα τον κανει πιο συμπαθη.
Σε καθε περιπτωση απ'τον Cena περιμενω πλεον να μου δωσει συναισθηματα...

Kαι βεβαια δεν ειναι ενα εντελως καινουριο σεναριο.
Εχουμε δει πτυχες του τοσο στο Dibiase/Virgil οσο και στο JBL/Shawn Michaels ενω παντα εχει και τζουρες Invasion.
Aλλα ειναι ενδιαφερον και οχι συνηθισμενο ειδικα οταν αυτος που πρεπει να υποταχθει ειναι αυτος που κανει καριερα ως ανυποτακτος(οχι στο στρατο tongue.gif ).Αυτο για εμενα ειναι το καλο του...
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Oct 6 2010, 20:05 ) *
Aπ'ολα αυτα που εχουμε συζητησει νοιωθω οτι η ουσιαστικη διαφωνια σου ειναι το αν θα επρεπε η Nexus και μεμονωμενα τα μελη της να εχουν τοσο χρονο,να πρωταγωνιστουν.
Οχι,αλλα...
Εμενα δεν με ενοχλει αυτο το γεγονος...Η προωθηση διαρκει οσο και το σεναριο.Οταν αυτο τελειωσει πιθανοτατα ο Barret να γινει ενας midcarder και να αποτελει σε στιλ τον νεο Regal,ο Gabriel θα εχει ρολο αντιστοιχο του Bourne(και πιο κατω αν υποθεσουμε οτι ο Bourne μαλλον ειναι καλυτερος) και ο Slater θα γινει ενας πολυ καλος jobber στα πλαισια του Jesse ας πουμε.
Ποιος μιλησε για heel Cena πλεον;;;
Iσα ισα στην τωρινη κατασταση ο Cena θα αγαπηθει περισσοτερο.Απλα θα εχει την ευκαιρια να δωσει εναν αλλον χαρακτηρα που ισως να μιλησει στον κοσμο πιο πολυ.Ολο αυτο το ψυχολογικο μπερδεμα που σεναριακα συμβαινει μεσα του,να υπακουσει ή να δρασει με βαση τη συνηδειση του ,θα τον κανει πιο συμπαθη.
Σε καθε περιπτωση απ'τον Cena περιμενω πλεον να μου δωσει συναισθηματα...

Kαι βεβαια δεν ειναι ενα εντελως καινουριο σεναριο.
Εχουμε δει πτυχες του τοσο στο Dibiase/Virgil οσο και στο JBL/Shawn Michaels ενω παντα εχει και τζουρες Invasion.
Aλλα ειναι ενδιαφερον και οχι συνηθισμενο ειδικα οταν αυτος που πρεπει να υποταχθει ειναι αυτος που κανει καριερα ως ανυποτακτος(οχι στο στρατο tongue.gif ).Αυτο για εμενα ειναι το καλο του...



Ναι, τωρα πιανεις πολυ περισσοτερο τι θελω να πω. Εσυ δινεις τη βαρυτητα στο σεναριο, εγω επικεντρωνομαι πιο πολυ στα προσωπα. Κι αφου εδωσες κι εσυ απο μονος σου καποια ονοματα, φαντασου λοιπον ενα γκρουπ με το William Regal, τον Evan Bourne και το Slam Master J, βαλτους κι αλλα 2 ατομα, εστω το Zack Ryder και τον Chris Masters στη θεση των Otunga & Tarver και φαντασου πως θα εμοιαζε ενα σεναριο με αυτο το γκρουπ να αναγκαζει το Cena να γινει μελος τους και να δεχεται διαταγες απ αυτους. Δε θα επειθε ουτε καποιον που βλεπει wrestling εδω και 3 μηνες.
Δεν ειμαι τοσο αισιοδοξος παντως για το μελλον της Nexus. Εγω βλεπω εναν Barrett στα επιπεδα καριερας του δασκαλου του στο ΝΧΤ, εναν Gabriel καπου στη μεση μεταξυ Bourne και Mysterio, εναν Slater στα επιπεδα του Dashing, εναν Tarver στα επιπεδα του MVP κι εναν Otunga ερωτηματικο, γιατι δεν τον εχω δει να κανει τιποτα μεσα στο ρινγκ και ακουω οτι ειναι αμπαλος( tongue.gif ).Ισως ενα υβριδιο Great Khali(για την ικανοτητα) και Hornswoggle(γιατι αν διασταυρωσουμε Khali και Horny παιρνουμε το μεγεθος του Otunga)!

Κι επειδη μ αρεσουν τα παραδειγματα/παραλληλισμοι που μοιαζουν ασχετοι και τους καταλαβαινω μονο εγω( smiley.gif ), η σχεση των σεναριων που ανεφερες με το τωρινο απεικονιζεται και μουσικα!
Υπαρχει αυτη η εκτελεση:


κι αυτη η εκτελεση:


Tωρα λοιπον το ιδιο τραγουδι κυκλοφορει σε 3η εκτελεση απο αυτην:


Αν δε σε εστειλα ουτε με αυτο, τοτε ειναι λιγα τα πραγματα που μπορω να βρω ακομα... smiley.gif
morrison
Δεν παει ετσι βρε εσυ...
Ο Barret θα γινει Regal οταν τελειωσει το σεναριακι.Προς το παρον μια χαρα πειθει ως dominant heel.
Θα ηταν αδιανοητο να μην επειθε με τοσους μηνες χτισιμο.

Για πολλα τους εχεις παντως.Εγω γιατι πιστευω οτι μολις τελειωσει η φαση θα τους βαλουν στην ακρη;
Kαλος ο Barret αλλα Jericho;;;;; laugh.gif

Noμιζω οτι τελικα συννενοηθηκαμε.Το θεμα μου ειναι ο Cena και το δικο σου η Nexus.Aκριβως!

Το μονο συμπερασμα που βγαζω απο τη μουσικη πανδαισια που παρεθεσες ειναι οτι θεωρεις οτι υπαρχουν πολλοι διαφορετικοι τροποι για να παρουσιασεις ενα σεναριο/θεμα.Και οτι στην συγκεκριμενη περιπτωση ο τροπος που δινεται δεν σου κανει.Οκ,δεκτο...
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Oct 6 2010, 21:29 ) *
Για πολλα τους εχεις παντως.Εγω γιατι πιστευω οτι μολις τελειωσει η φαση θα τους βαλουν στην ακρη;
Kαλος ο Barret αλλα Jericho;;;;; laugh.gif


Γιατι οχι? Εδω ειδαμε τον Great Khali πρωταθλητη. O Barrett θα μας πειραξει. Οπως ο Jericho λεει ακομα οτι κερδισε το Stone Cold και το Rock την ιδια μερα, ετσι θα λεει ο Barrett οτι κερδισε το Cena.

QUOTE(morrison @ Oct 6 2010, 21:29 ) *
Noμιζω οτι τελικα συννενοηθηκαμε.Το θεμα μου ειναι ο Cena και το δικο σου η Nexus.Aκριβως!


Ακριβως. Για να μη σου πω οτι δεν ειναι τοσο ο Barrett και ο Gabriel, αλλα πλεον κι αυτους τους παιρνει η μπαλα. Το Cena vs Barrett μου αρεσε πιο πολυ παντως απο το Orton vs Sheamus την Κυριακη. Και το triple threat ακομα περισσοτερο...

QUOTE(morrison @ Oct 6 2010, 21:29 ) *
Το μονο συμπερασμα που βγαζω απο τη μουσικη πανδαισια που παρεθεσες ειναι οτι θεωρεις οτι υπαρχουν πολλοι διαφορετικοι τροποι για να παρουσιασεις ενα σεναριο/θεμα.Και οτι στην συγκεκριμενη περιπτωση ο τροπος που δινεται δεν σου κανει.Οκ,δεκτο...


Δηλαδη θες να πεις οτι δεν ειδες την προφανη ομοιοτητα DiBiase/Sinatra? Και οι δυο εχουν class και σμοκιν, ειναι φανερο. Ή μηπως δεν προσεξες την ομοιοτητα HBK/Sex Pistols? He is a sexy boy... Ο JBL φυσικα ειναι η παραφωνια στην αρχη του τραγουδιου! tongue.gif Οσο για την τελευταια ομοιοτητα, ειναι προφανης. smiley.gif
Αλλωστε δεν τους εβγαλα ακαταλληλους γενικα. Για τα πανηγυρια τους εβγαλα, σαν την Εφη Θωδη! smiley.gif


Να παμε και σε κατι πιο σημαντικο. tongue.gif
Εμαθες οτι επεστρεψε ο τελευταιος πρωταθλητης ECW στην ιστορια? Και ισως σαν face για πρωτη φορα.

morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 6 2010, 23:30 ) *
Ακριβως. Για να μη σου πω οτι δεν ειναι τοσο ο Barrett και ο Gabriel, αλλα πλεον κι αυτους τους παιρνει η μπαλα. Το Cena vs Barrett μου αρεσε πιο πολυ παντως απο το Orton vs Sheamus την Κυριακη. Και το triple threat ακομα περισσοτερο...

Μα το ενα ειχε αγωνια και το αλλο προκαθορισμενο τελος.Γι'αυτο σου λεω...Εχει και τα πολυ καλα του το σεναριο. tongue.gif

QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 6 2010, 23:30 ) *
Δηλαδη θες να πεις οτι δεν ειδες την προφανη ομοιοτητα DiBiase/Sinatra? Και οι δυο εχουν class και σμοκιν, ειναι φανερο. Ή μηπως δεν προσεξες την ομοιοτητα HBK/Sex Pistols? He is a sexy boy... Ο JBL φυσικα ειναι η παραφωνια στην αρχη του τραγουδιου! tongue.gif Οσο για την τελευταια ομοιοτητα, ειναι προφανης. smiley.gif
Αλλωστε δεν τους εβγαλα ακαταλληλους γενικα. Για τα πανηγυρια τους εβγαλα, σαν την Εφη Θωδη! smiley.gif

Ομολογω οτι δεν τα προσεξα ολα αυτα... tongue.gif
Και ετσι πηγα σε μια πιο γενικη διαπιστευση.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 6 2010, 23:30 ) *
Να παμε και σε κατι πιο σημαντικο. tongue.gif
Εμαθες οτι επεστρεψε ο τελευταιος πρωταθλητης ECW στην ιστορια? Και ισως σαν face για πρωτη φορα.

Ποιος,ο Εκι;
Mια που το λες περασε στα ψιλα το face turn του Edgαρου...


Χωρις να εχει καμια σχεση με την προηγουμενη συζητηση να βαλω ενα τραγουδακι οχι μονο γιατι ειναι ενα καλο WWEικο κομματακι αλλα και γιατι στιχουργικα ειναι εμφανεστατα επηρεασμενο απο τους αγαπημενους
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Oct 7 2010, 01:42 ) *
Ποιος,ο Εκι;
Mια που το λες περασε στα ψιλα το face turn του Edgαρου...


Χωρις να εχει καμια σχεση με την προηγουμενη συζητηση να βαλω ενα τραγουδακι οχι μονο γιατι ειναι ενα καλο WWEικο κομματακι αλλα και γιατι στιχουργικα ειναι εμφανεστατα επηρεασμενο απο τους αγαπημενους


Ακριβως, ο Εκι! Επαιξε λεει ενα dark match πριν το RAW και κερδισε τον Primo. O Primo πλεον θεωρειται heel αν δεν το εχεις παρατηρησει(και που να το παρατηρησεις, αφου δεν εμφανιζεται και ποτε), αρα ο Jackson ηταν face?

Για να συνδεσω τα υπολοιπα που λες, θα βαλω κι εγω ενα αντιστοιχο τραγουδι. Κλασικο WWE theme, αλλα καλο.


Eμενα ομως μ αρεσει κι αυτο:

κι ας αντιπαθω αυτον που το χρησιμοποιει.

Τωρα ειδα το προχτεσινο RAW και αρχιζω να φανταζομαι πως θα τελειωσει η Nexus. Να το πω? Θα το πω. Ουσιαστικα δε θα την τελειωσει ουτε ο Cena ουτε ο Orton ουτε κανενας αλλος. Μονοι τους θα τελειωσουν. Ή θα αρχισουν να φευγουν ενας-ενας(με επομενο τον Otunga) ή θα στραφουν εναντιον του Barrett. Ο ρολος του Cena μοιαζει καπως υπουλος και παρασκηνιακος. Θα πρεπει να υποκινησει ολη αυτη την ιστορια και ο ιδιος στο τελος να βγαλει απο τη μεση τον Barrett. Καθολου δεν αποκλειω παντως στο Bragging Rights ο Barrett να κερδισει τον Orton.

Kι ενα σεναριακο κενο: O νικητης του Battle Royal κερδιζε αυτοματα ενα ματς τιτλου στο Bragging Rights. Ο Cena επρεπε να υπακουσει στις διαταγες του Barrett γιατι αλλιως θα απολυοταν. Στο τελος ειχαν μεινει στο ρινγκ ο Cena και ο Barrett. α)Αν ο Cena κερδιζε, θα γινοταν αυτοματα #1 contender. Πως μπορεις να απολυσεις τον #1 contender, αφου σε 3 βδομαδες παιζει σε PPV? β)Ο GM εχει τη δυνατοτητα να διακοψει το συμβολαιο με το WWE? Πως, αφου ειναι υπευθυνος μονο για το σοου του? Σεναριακα μιλωντας παντα. Ας απελυε το Cena, θα μπορουσε καλλιστα να παει στο Smackdown!
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 7 2010, 02:09 ) *
Τωρα ειδα το προχτεσινο RAW και αρχιζω να φανταζομαι πως θα τελειωσει η Nexus. Να το πω? Θα το πω. Ουσιαστικα δε θα την τελειωσει ουτε ο Cena ουτε ο Orton ουτε κανενας αλλος. Μονοι τους θα τελειωσουν. Ή θα αρχισουν να φευγουν ενας-ενας(με επομενο τον Otunga) ή θα στραφουν εναντιον του Barrett. Ο ρολος του Cena μοιαζει καπως υπουλος και παρασκηνιακος. Θα πρεπει να υποκινησει ολη αυτη την ιστορια και ο ιδιος στο τελος να βγαλει απο τη μεση τον Barrett. Καθολου δεν αποκλειω παντως στο Bragging Rights ο Barrett να κερδισει τον Orton.

Kι ενα σεναριακο κενο: O νικητης του Battle Royal κερδιζε αυτοματα ενα ματς τιτλου στο Bragging Rights. Ο Cena επρεπε να υπακουσει στις διαταγες του Barrett γιατι αλλιως θα απολυοταν. Στο τελος ειχαν μεινει στο ρινγκ ο Cena και ο Barrett. α)Αν ο Cena κερδιζε, θα γινοταν αυτοματα #1 contender. Πως μπορεις να απολυσεις τον #1 contender, αφου σε 3 βδομαδες παιζει σε PPV? β)Ο GM εχει τη δυνατοτητα να διακοψει το συμβολαιο με το WWE? Πως, αφου ειναι υπευθυνος μονο για το σοου του? Σεναριακα μιλωντας παντα. Ας απελυε το Cena, θα μπορουσε καλλιστα να παει στο Smackdown!

Tι εγινε;
Mας τσιγκλισε το πολυ ενδιαφερον προχτεσινο Raw και αρχισαμε να ασχολουμαστε; tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Oct 7 2010, 02:17 ) *
Tι εγινε;
Mας τσιγκλισε το πολυ ενδιαφερον προχτεσινο Raw και αρχισαμε να ασχολουμαστε; tongue.gif


Οχι βεβαια! Αλλα αφου το βλεπω που το βλεπω(nobody is bigger than the game που λενε και καπου αλλου), να μην πω τι μου ηρθε στο μυαλο παρακολουθωντας?
Επισης ηδη βλεπω 2η συνεχομενη νικη του Smackdown στο tag team match που θα γινει με αρχηγο τον Edge. Δεν ξερω απο spoilers για το SD, ισως παμε σε αλλο ενα Kane vs Undertaker, αν παντως ηταν στο χερι μου, δε θα επαιζε με τον Undertaker ο Kane. Θα εβαζα ενα μικροτερο ονομα να καλυψει το κενο και να χασει απο τον Kane(ξερεις ποιον θα διαλεγα...). Iσως αφηνα τον Undertaker εκτος SD μεχρι το Bragging Rights και θα εκανε την εμφανιση του στο PPV ή στο πρωτο επεισοδιο μετα, ωστε να προετοιμασει το τελευταιο ματς(Buried Alive ή Casket match) στο Survivor Series.
morrison
Mια λεξη και καλη:
-RESPECT-

Απο το 4.00 και μετα του πρωτου βιντεο και στο δευτερο η συνεχεια.(με την ευκαιρια στην αρχη του πρωτου η Mickie James στην επιστροφη της στο ΤΝΑ).


T.W.Is.M.
Μιλωντας για ΤΝΑ, σημερα ειναι το Bound for Glory, το μεγαλυτερο PPV του ΤΝΑ, κατι σαν τη δικη του Wrestlemania. Προβλεψεις δε θα κανω, γιατι δεν εχω παρακολουθησει, αλλα θα προσπαθησω να κατεβασω και να δω το σοου. Προς το παρον δεν εχω να σχολιασω κατι, παρα μονο οτι πρεπει να ειναι το τελευταιο ματς της καριερας του Kevin Nash και οτι ελπιζω σε νικη του Mr Anderson...Anderson στο main event.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 10 2010, 19:20 ) *
Μιλωντας για ΤΝΑ, σημερα ειναι το Bound for Glory, το μεγαλυτερο PPV του ΤΝΑ, κατι σαν τη δικη του Wrestlemania. Προβλεψεις δε θα κανω, γιατι δεν εχω παρακολουθησει, αλλα θα προσπαθησω να κατεβασω και να δω το σοου. Προς το παρον δεν εχω να σχολιασω κατι, παρα μονο οτι πρεπει να ειναι το τελευταιο ματς της καριερας του Kevin Nash και οτι ελπιζω σε νικη του Mr Anderson...Anderson στο main event.

Ετσι ειναι πιστευω οτι θα βγει καλο PPV καθως οι ιστοριες χτιζονται εδω και καιρο τοσο στο Three Way(βλεπω Angle) οσο και στο RVD vs Abyss.Aκομα και στο Fortune vs EV2.0 αναμενεται αρκετα βρωμοξυλο...

Εν τω μεταξυ πολυ καλο ηταν και το Smackdown,
-συγκινηση για την oldschool εμφανιση του Edge
-η μασκοτ του Swagger ειναι εκπληκτικη
-ο Del Rio οσο περναει ο καιρος μου αρεσει και περισσοτερο ενω ο εκφωνητης του τεινει να ξεπερασει σε γραφικοτητα ακομα και τον Ranjin Singh.
morrison

Eπιτελους τα καταφερε!
Παντως οι αφοι Hardy ειναι στην επικαιροτητα τον τελευταιο καιρο.Απ'τη μια ο Matt που τελικα πετυχε να τον διωξουν και απο την αλλη ο Jeff με τον τιτλο στο ΤΝΑ αλλα κυριως με τον τροπο που εγινε.
Με την ευκαιρια,ποτε δεν τους συμπαθησα... shot.gif
Ενα ΤΝΑ που τα σεναρια του παραμενουν μπαχαλο αλλα εχει τετοιο τζερτζελο που δεν λεγετε.Και καλους αγωνες...
Το τελευταιο Ιmpact εφτασε το 1.4 στα ratings πραγμα που δειχνει οτι ο κοσμος γουσταρει τα μπερδεματα ανεξαρτητα με το αν επαναλαμβανονται ή οχι...
T.W.Is.M.
Το Bound for Glory δεν το εχω δει ακομα ολοκληρο(το μεσημερι ειδα μεχρι το RVD vs Abyss, σε λιγο θα δω το υπολοιπο), αλλα η ειδηση για το Matt Hardy δεν ειναι εκπληξη. Εκπληξη θα ειναι αν καταφερει ο Ματ να παιξει καλους αγωνες στο ΤΝΑ με την κοιλια που εχει κανει.
Στο WWE τωρα, ετοιμαζονται οι ομαδες για το Bragging Rights και το Smackdown vs RAW ματς. Μου εκανε εντυπωση οτι ξεθαψαν τον Tyler Reks για να κλεψει τη θεση του Kaval. Ισως βεβαια(ελπιζω) την αλλη βδομαδα ο Kaval παρει πισω τη θεση του. Στα ευχαριστα το οτι δεν ειναι στην ομαδα του SD ο Drew McIntyre! Η μπλε ομαδα κερδιζει πολυ απ αυτο. smiley.gif
Μενει κενη μια θεση για το RAW. Πιστευω οτι θα την παρει ο πρωταθλητης που δεν εχασε ποτε τον τιτλο του...

Επισης, ας πει καποιος στους συγγραφεις να μη βαζουν τη Layla να μιλαει ή εστω να περνανε απο καποια επεξεργασια τη φωνη της. Μου ερχεται να κλεισω τον ηχο με τη στριγγλια της...
captain charisma
εν το μεταξυ το wwe απελυσαι τον fatt hardy...ο οποιος θα παει με κλειστα τα ματια στο τνα..
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 16 2010, 18:26 ) *
Το Bound for Glory δεν το εχω δει ακομα ολοκληρο(το μεσημερι ειδα μεχρι το RVD vs Abyss, σε λιγο θα δω το υπολοιπο)

Sorry για το spoiler αλλα που να το φανταστω... sad.gif

H ιδεα με την μασκοτ του Swagger ειναι οτι πιο κωμικο εχω δει εδω και καιρο(ενταξει μετα τον Santino tongue.gif ).
Ποιος να κρυβεται απο κατω;

T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Oct 16 2010, 18:41 ) *
Sorry για το spoiler αλλα που να το φανταστω... sad.gif

H ιδεα με την μασκοτ του Swagger ειναι οτι πιο κωμικο εχω δει εδω και καιρο(ενταξει μετα τον Santino tongue.gif ).
Ποιος να κρυβεται απο κατω;


Δεν ηταν τοσο spoiler, ηξερα ποιος ειχε κερδισει στο main event(το οποιο δεν εχω δει ακομα, μονο αυτο μου εχει μεινει και θα το δω τωρα) και ηξερα και τι αλλο εχει γινει. Τα ματς παντως στην πλειοψηφια ειναι πολυ καλα. Ειδικα το tag team ματς στο ξεκινημα ηταν φοβερο. Το ΤΝΑ ειναι μακραν καλυτερο στο tag team απο το WWE.
Αυτο με τη μασκοτ και το ποιος να κρυβεται ειναι κατι που με εχει απασχολησει κι εμενα βλεποντας Smackdown. Ο δε Swagger ειναι η αποδειξη του πως καποιος μπορει να ειναι κωμικος χαρακτηρας και αξιολογος wrestler ταυτοχρονα. Απ οτι εχω ακουσει, κι ο Santino εχει ικανοτητες σαν παλαιστης. Γιατι λοιπον να μην τις χρησιμοποιησουν χωρις να χασει το κωμικο του στοιχειο?

Και μια ασχετη ερωτηση:Ο McGillicutty που ηταν στο ΝΧΤ 2 και εμφανιζεται τελευταια στο RAW ειναι ο γιος του Mr Perfect?

QUOTE(captain charisma @ Oct 16 2010, 18:29 ) *
εν το μεταξυ το wwe απελυσαι τον fatt hardy...ο οποιος θα παει με κλειστα τα ματια στο τνα..


Φανταζομαι οτι αυτο θα γινει σε 3 μηνες. Πρεπει πρωτα να περασουν οι 90 μερες που δεν μπορει να εμφανιστει σε τηλεοπτικο προγραμμα wrestling. Ετσι προβλεπουν ολα τα συμβολαια του WWE στις αποδεσμευσεις απ οτι ξερω. Το θεμα ειναι αν θα επανενωθει με τον αδερφο του ως heel ή οχι.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 17 2010, 03:11 ) *
Και μια ασχετη ερωτηση:Ο McGillicutty που ηταν στο ΝΧΤ 2 και εμφανιζεται τελευταια στο RAW ειναι ο γιος του Mr Perfect?

Aσφαλως και ειναι γιος του αγαπημενου μου Mr.Perfect.

QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 17 2010, 03:11 ) *
Φανταζομαι οτι αυτο θα γινει σε 3 μηνες. Πρεπει πρωτα να περασουν οι 90 μερες που δεν μπορει να εμφανιστει σε τηλεοπτικο προγραμμα wrestling. Ετσι προβλεπουν ολα τα συμβολαια του WWE στις αποδεσμευσεις απ οτι ξερω. Το θεμα ειναι αν θα επανενωθει με τον αδερφο του ως heel ή οχι.

H ακομα και να εναντιωθει στον heel δρομο του Jeff.
T.W.Is.M.
1 μερα πριν το Bragging Rights και θα δοκιμασω παλι να κανω προβλεψεις.

WWE Championship
Randy Orton vs Wade Barrett
H φαρσοκωμωδια λογικα θα τελειωσει σε μεγαλο PPV. Δε θα ειναι η Wrestlemania, γιατι ο Cena πρεπει να παει για κατι μεγαλυτερο, δε θα ειναι το Summerslam γιατι παει πολυ μακρια, πιστευω οτι δε θα ειναι το Royal Rumble, γιατι δε θα τραβηξει την προσοχη που θελουν στο WWE, αρα τι μενει? Το Survivor Series, που ειναι το επομενο PPV. Για να τελειωσει λοιπον δε χρειαζεται και τον τιτλο. Προβλεπω νικη του Orton, εκτος κι αν κερδισει ο Barrett και μετα ερθει ο Miz με το ΜΙΤΒ και του κλεψει τον τιτλο.

World Championship
Buried Alive Match
Kane vs Undertaker
Στο Ηell in a Cell δεν το πετυχα, αλλα δεν πιστευω οτι θα στραβωσει και τωρα. Βεβαια ο Undertaker δε χρειαζεται τον τιτλο, αλλα δεν μπορει να βγει τελειως χαμενος απο τετοια κοντρα γιατι μετα το μονο που μενει θα ειναι να αποσυρθει. Ειμαι περιεργος να δω τι ρολο θα παιξει ο Bearer. Iσως να μην ειναι το τελευταιο ματς μεταξυ των δυο.

US Champion vs Intercontinental Champion
Daniel Bryan vs Dolph Ziggler
Μπορει να επικρατησε τη Δευτερα στο RAW ο Danielson, αλλα πιστευω οτι θα κερδισει και στο PPV. Ειναι πιο ανερχομενος απο το Ziggler και...θα τα γραψω σε λιγο τα υπολοιπα!

Divas Championship
Layla vs Natalya
Μαλλον θα κρατησουν λιγο ακομα την ιστορια με τις Laycool. Δεν πιστευω οτι ολοι οσοι φαινονταν δυνατοι την τελευταια εβδομαδα θα κερδισουν. Η λογικη συνεχεια παντως ειναι μια εσωτερικη κοντρα Michelle vs Layla μεχρι να επιστρεψει η Beth Phoenix και να παρει αυτη τον τιτλο. Η Natalya μαλλον γεμιζει το χρονικο κενο.

RAW vs Smackdown 7-on-7 elimination match
Team RAW(The Miz, Sheamus, CM Punk, John Morrison, R-Truth, Santino Marella & Ezekiel Jackson) vs
Team Smackdown(Big Show, Edge, Rey Mysterio, Kofi Kingston, Jack Swagger, Alberto del Rio & Tyler Reks)
Το λογικο θα ηταν νικη του RAW μετα την απολυτη κυριαρχια του Smackdown αυτη την εβδομαδα. Θα παω κοντρα σε αυτο πιστευοντας οτι το SD χρειαζεται περισσοτερο μια προωθηση λογω της μετακινησης στο SyFy. Οσο για το ποιος θα απομεινει, δεν ειμαι σιγουρος. Aν εμφανιστει το laptop του GM του RAW, πονταρω στον Edge. Αλλιως...θα τολμησω να πω οτι η ανακοινωση θα γινει στα Ισπανικα!
Η ενδεχομενη νικη του Smackdown ειναι ο αλλος λογος που πιστευω τη νικη του Daniel Bryan. Δεν προκειται το ενα σοου να κερδισει και τα 2 ματς, οποτε οι νικες πρεπει να μοιραστουν.

Οσο το σκεφτομαι περισσοτερο, βλεπω ολο και πιο καταλληλη τη συγκυρια για cash in του Miz. Νομιζω οτι θα γινει οποιος και να κερδισει στο ματς τιτλου.Αν μαλιστα το πλανο ειναι αυτο, ειναι αλλος ενας λογος για να στηριξω την προβλεψη μου στο 7-on-7. Αν κερδισει το RAW, ο πιο πιθανος νικητης ειναι ο Miz. Δε θα ηταν υπερβολικο να κερδισει μεσα σε ενα βραδυ και το SD vs RAW ματς και τον τιτλο?
morrison
Το Smackdown vs Raw match δεν το ειχα σκεφτει ετσι.Ειναι καλη η σκεψη σου ομως & μαλλον θα την υιοθετησω.
Πιο αναλυτικα ομως αυριο γιατι τωρα ειμαι φευγατος... icon_wave.gif
T.W.Is.M.
Να προσθεσω μονο οτι το εναλλακτικο σεναριο που εχω στο μυαλο μου ειναι να ερθουν ολα τα αντιθετα αποτελεσματα απ αυτα που προεβλεψα!!! smiley.gif
T.W.Is.M.
Γραφεται ηδη οτι ο Undertaker μπορει να κανει εγχειρηση στον ωμο του συντομα. Αν ειναι ετσι, μαλλον προκειται να χασει σημερα και να επιστρεψει αργοτερα για να αντιμετωπισει τον Kane για τελευταια φορα. Γι αυτο θα αλλαξω τελευταια στιγμη την προβλεψη και θα δωσω νικητη τον Kane για το World Championship.
morrison
To πεσιμο του σερβερ δεν μου αφησε περιθωρια για προβλεψεις.
Σημερα που ειδα το ppv εχω να πω οτι μαλλον ηταν ενα απο τα χειροτερα της χρονιας...
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Oct 25 2010, 19:42 ) *
To πεσιμο του σερβερ δεν μου αφησε περιθωρια για προβλεψεις.
Σημερα που ειδα το ppv εχω να πω οτι μαλλον ηταν ενα απο τα χειροτερα της χρονιας...


Το πρωτο ματς ηταν πολυ ωραιο ομως. Τα δυο επομενα εγιναν για να γεμισουν το χρονο. Το ματς των divas δεν το θυμαμαι και τοσο. Παμε τωρα στα 3 μεγαλα ματς. Το Buried Alive το περιμενα καλυτερο και περιλαμβανε κατι το αηδιαστικο. Ηταν ομως εντυπωσιακο στο τελος. Το 7-on-7 επρεπε να τελειωσει γρηγορα, αν δεν ηταν elimination match, θα ηταν καλυτερο, αλλα ετσι δε βρηκε το χρονο που ηθελε. Οσο για το τελευταιο ματς, επιτελους οι σεναριογραφοι εκαναν το προφανες.

Απορια: Πως μπορεις να απολυσεις καποιον που εχει τιτλο? Γιατι θυμαμαι προπερσι το Randy Orton να κλωτσαει το Βινς στο κεφαλι και να αντιμετωπιζει "κινδυνο απολυσης", αλλα επειδη κερδισε το Royal Rumble να εχει εγγυημενο αγωνα στη Wrestlemania και γι αυτο να μην μπορουν να τον διωξουν πια.
morrison
Πρωτο ματς πολυ καλο αλλα ενταξει.
Μετα δυο ασχετα ματς(oχι αλλος Goldust).Γυναικειο δεν το ειδα.
Το ετσι και αλλιως κακο παλαιστικα ματς των αδερφων αυτη τη φορα διανθιστηκε σεναριακα με ασχετες παρεμβασεις και μαγικες μπουλντοζες.
Το 7 οn 7 αδιαφορο και τελος κλασικο σεναριο ατο τελευταιο μαζι με συνηθισμενο rko fest.
Παμε παρακατω...
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Oct 25 2010, 23:32 ) *
Πρωτο ματς πολυ καλο αλλα ενταξει.
Μετα δυο ασχετα ματς(oχι αλλος Goldust).Γυναικειο δεν το ειδα.


Γιατι οχι αλλος Goldust? Μ αρεσει πολυ αυτο το final cut σαν κινηση. Ασε που α)απο καποιον τοσο εμπειρο εχουν να μαθουν οι νεοτεροι οπως ο DiBiase και β)με τον Goldust εχουμε γενεθλια την ιδια μερα και γι αυτο θα πρεπει να τον υποστηριξω smiley.gif

QUOTE(morrison @ Oct 25 2010, 23:32 ) *
Το ετσι και αλλιως κακο παλαιστικα ματς των αδερφων αυτη τη φορα διανθιστηκε σεναριακα με ασχετες παρεμβασεις και μαγικες μπουλντοζες.
Το 7 οn 7 αδιαφορο και τελος κλασικο σεναριο ατο τελευταιο μαζι με συνηθισμενο rko fest.
Παμε παρακατω...


Το Buried Alive δεν ειχε σκοπο να γινει wrestling match. Ηταν κατι σαν street fight και δε χρειαζοταν να γινει κατι διαφορετικο. Η ασχετη παρεμβαση εγινε λογω του τραυματισμου του Undertaker. Μαλλον δεν προλαβαν να σκεφτουν κατι αλλο, γιατι το τελος αλλαξε οπως ακριβως και η προβλεψη μου, μολις εμαθαν για τον τραυματισμο.
Η "μαγικη μπουλντοζα" θα μπορουσε να χρησιμοποιηθει παντως. Δεν ειδαμε ποιος ηταν μεσα ετσι? Ειδαμε ομως ποιοι εκαναν την παρεμβαση στο ματς. Ειδαμε και ποιος ελειπε? Κι αν μετα απο καιρο αποδειχτει οτι ηταν μεσα στη μπουλντοζα?
morrison
Βλεπεις σε οριζοντα Wrestlemania εσυ... wink.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Oct 26 2010, 00:05 ) *
Βλεπεις σε οριζοντα Wrestlemania εσυ... wink.gif


Μα ετσι δεν κανει κι ο Βινς, τουλαχιστον στα σημαντικα ματς? Δε λεω οτι θα σκεφτεται απο τωρα σε ποιο ματς θα παιξει ο R-Truth ή o Jack Swagger, αλλα που θα παει ο Cena, o Orton, o Undertaker κλπ θα το εχει σκεφτει ηδη.
Λεγεται παντως οτι εκαναν προταση να αντιμετωπισει τον Undertaker στον Brock Lesnar! Δε νομιζω να δεχτει, αλλα ποτε δεν αποκλειω τιποτα μεχρι να γινει οριστικο.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 26 2010, 00:59 ) *
Μα ετσι δεν κανει κι ο Βινς, τουλαχιστον στα σημαντικα ματς? Δε λεω οτι θα σκεφτεται απο τωρα σε ποιο ματς θα παιξει ο R-Truth ή o Jack Swagger, αλλα που θα παει ο Cena, o Orton, o Undertaker κλπ θα το εχει σκεφτει ηδη.
Λεγεται παντως οτι εκαναν προταση να αντιμετωπισει τον Undertaker στον Brock Lesnar! Δε νομιζω να δεχτει, αλλα ποτε δεν αποκλειω τιποτα μεχρι να γινει οριστικο.

Yποθετω οτι το ειδες αυτο,ετσι;
Δεν νομιζω...
O Brock εκεινη την περιδο θα ετοιμαζεται για το Lesnar vs Mir 3.
(στο 0.46)
T.W.Is.M.
Ωραια τα εχει καταφερει ο Βινς! Συνεχιζει τη φαρσοκωμωδια, εκκενωνει το tag team championship και παει και για εκκενωση του WWE Championship. Θα δικαιωσει χωρις να το καταλαβει οσους εγραφαν για ενοποιηση των τιτλων, αφου πιθανον μετα το Survivor Series να εχουμε εναν πρωταθλητη, ειτε τον Kane ειτε οποιον τον κερδισει.
Αφου φτανουμε στο σημειο να προτιμω εναν αντιπαθητικο (επιδοξο) πρωταθλητη απο αυτο που πανε να κανουν, μαλλον κατι δεν παει καλα.

ΥΓ1. Ουσιαστικα σε μια προβλεψη επεσα εξω για το Bragging Rights. Μαλλον θα την επαναλαβω στο Survivor Series λοιπον, μπας και γλιτωσουμε.
ΥΓ2. Αν ημουν κοκκαλο του Curt Hennig, θα ετριζα.
ΥΓ3. Αν ημουν η Katie Vick, θα ειχα ανακουφιστει πολυ.
ΥΓ4. Αν ημουν ο Santino Marella, θα ηθελα να γινω πρωταθλητης. Θα το αξιζα περισσοτερο.
ΥΓ5. Αν ημουν ο Dwayne Wade, θα ηθελα κι εγω τον τιτλο!
ΥΓ6. Αν ειχα ροδες, θα ημουν πατινι... smiley.gif
morrison
Εδω εχει εκκενωσει ολη την βιομηχανια... smiley.gif

Το υγ.5 δεν το επιασα.Γιατι να μην θελει τον τιτλο ο Wade;

Ασχετο αλλα προσεξα οτι εχω αρκετες προσκλησεις για το
http://xtremewrestlingtorrents.net/
αν θελει κανεις πμ...
T.W.Is.M.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 27 2010, 01:21 ) *
ΥΓ5. Αν ημουν ο Dwayne Wade, θα ηθελα κι εγω τον τιτλο!



QUOTE(morrison @ Nov 1 2010, 21:07 ) *
Εδω εχει εκκενωσει ολη την βιομηχανια... smiley.gif

Το υγ.5 δεν το επιασα.Γιατι να μην θελει τον τιτλο ο Wade;

Ασχετο αλλα προσεξα οτι εχω αρκετες προσκλησεις για το
http://xtremewrestlingtorrents.net/
αν θελει κανεις πμ...


Μιλαω για το WWE Championship οχι για το ΝΒΑ.
Θα τον ηθελα γιατι αν ημουν ο Dwayne Wade, θα ημουν ο καλυτερος Wade που κυκλοφορει, αλλος Wade ομως θα ειχε τιτλο! smiley.gif
T.W.Is.M.
Μολις μου ηρθε ενα σεναριο και το γραφω εδω για να το συγκρινουμε με το πραγματικο σεναριο που θα δουμε. Αν και δε μου αρεσει καθολου η ιστορια Cena/Nexus, βρηκα κατι που θα με εκανε να το παρακολουθησω με ενδιαφερον:
Στο Survivor Series ο Cena ως διαιτητης πρεπει να βοηθησει τον Barrett να παρει τον τιτλο. Αν τα καταφερει, ειναι ελευθερος απο τη Nexus, αν οχι θα απολυθει. Ο Barrett λοιπον κερδιζει τον τιτλο με τη βοηθεια του Cena(πχ σε φαση που Orton & Barrett ειναι κατω ο Cena φερνει το χερι του Barrett πανω στο στηθος του Orton και μετραει), αλλα αμεσως μετα βγαινει ο Miz με τη βαλιτσα του και του παιρνει τον τιτλο! Την αλλη μερα στο RAW ο Barrett ζητα να απολυθει ο Cena γιατι δεν εκανε αυτο που επρεπε, ενω ο Cena λεει οτι ο ορος ηταν να τον βοηθησει να κερδισει τον Orton και μονο, αρα ειναι εκτος Nexus. O GM λοιπον για να δωσει λυση λεει οτι δε συμβαινει τιποτα απ τα δυο, ο Cena δε θα απολυθει, αλλα δε θα βγει απο τη Nexus. Aντιθετα οι διαφορες θα λυθουν στο TLC σε Tables match μεταξυ τους, οπου αν ο Cena νικησει, αποκτα την ελευθερια του απ το γκρουπ, αν νικησει ο Barrett, ο Cena φευγει απο το WWE!
Kι ενω ολοι περιμενουν νικη του Cena και τελος της ιστοριας, το ματς τελειωνει ισοπαλια γιατι πεφτουν και οι δυο ταυτοχρονα πανω στο τραπεζι! Ο Cena λοιπον παραμενει μελος της Nexus. Στο Royal Rumble ο Barrett του δινει διαταγη να τον βοηθησει να κερδισει, γιατι αλλιως θα απολυθει. Ο Cena σε ολο το ματς προστατευει τον Barrett μεχρι που στο τελος μενουν οι δυο τους στο ρινγκ. O Barrett του ζηταει να βγει απο το ρινγκ, αλλα αντι γι αυτο ο Cena τον σηκωνει και με ενα Attitude Adjustment(FU δηλαδη) τον πεταει εξω και κερδιζει το Rumble!
Στο επομενο RAW ο Barrett βγαινει και απαιτει την απολυση του Cena. Aυτος ομως θυμιζει οτι ο νικητης του Rumble εχει εγγυημενο ματς τιτλου για τη Wrestlemania, επομενως δεν μπορει να απολυθει(κατι αντιστοιχο με την ιστορια του Orton προπερσι που ειχε κλωτσησει το Βινς στο κεφαλι)! Και οχι μονο αυτο, αλλα σιγα σιγα παιρνει με το μερος του τους υπολοιπους της Nexus, οι οποιοι βγαζουν τον Barrett εκτος του γκρουπ!!!
Κι ενω ο Cena γινεται αρχηγος της (face πλεον) Nexus, ο Orton εχει ξανακερδισει τον τιτλο και θα ειναι ο αντιπαλος του στη Wrestlemania. O Cena λοιπον επιμενει οτι δε θελει καμια βοηθεια απο τη Nexus στο main event, αλλα ο Orton δεν πειθεται και λεει συνεχως οτι περιμενει να αντιμετωπισει ολοκληρο το γκρουπ. Ολοι λοιπον περιμενουν heel turn του Cena στη Wrestlemania. Κατα τη διαρκεια του ματς ο διαιτητης πεφτει αναισθητος(κλασικο σεναριο) και η Nexus βρισκει την ευκαιρια να μπει στο ρινγκ. Ο Cena προσπαθει να τους πεισει να φυγουν για να κερδισει καθαρα τον αγωνα, αυτοι ομως δεν τον ακουνε. Κι ενω εχουν περικυκλωσει τον Orton, ξαφνικα στρεφονται προς τον Cena και επιτιθενται σ αυτον! Αποκαλυπτεται οτι πισω απ αυτο δεν ειναι αλλος απο το Randy Orton, o οποιος μ αυτο τον τροπο κερδιζει το ματς, κραταει τον τιτλο και γινεται ξανα heel!
Ετσι εχουμε ανατροπες τη μια μετα την αλλη, εχουμε το μεγαλο ματς που ολοι περιμενουν στη WM, αφηνουμε τον Barrett να συνεχισει την καριερα του μονος του, αφου απ το Elimination Chamber περιπου θα βρισκεται εκτος Nexus, εχουμε ενα σεναριο που περιστρεφεται γυρω απο αυτον που θελει να προωθησει η εταιρια οσο πλησιαζουμε προς τη Wrestlemania και εχουμε νικητη τον Orton, που θα γινει το πραγματικο επικεντρο του RAW οσο ειναι πρωταθλητης.
Οσο για τα μελη της Nexus, λιγες μερες μετα τη Wrestlemania υπαρχει το ντραφτ. Εκει μπορουν οι μισοι να πανε στο Smackdown και καποιοι απ αυτους να γινουν face, ακομα και να ξεκινησουν κοντρες μεταξυ τους.

Αν ο Βινς και οι σεναριογραφοι του μου φτιαξουν καλυτερο σεναριο, θα βγω και θα πω οτι η ιστορια τους ειχε ενδιαφερον τελικα. Αλλα δεν ειμαι τοσο αισιοδοξος...
morrison
T.W.Is.M πως το κανεις και με αποκλειεις απο το να σου στειλω πμ δεν ξερω...
Στο τελος θα πιστεψω οτι το κανεις επιτηδες. smile.gif
Κανε κατι...
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Nov 2 2010, 02:35 ) *
T.W.Is.M πως το κανεις και με αποκλειεις απο το να σου στειλω πμ δεν ξερω...
Στο τελος θα πιστεψω οτι το κανεις επιτηδες. smile.gif
Κανε κατι...


Νομιζω οτι λυθηκε το προβλημα... wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.