Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
T.W.Is.M.
QUOTE(nikolas12 @ Nov 9 2013, 01:26 ) *
Χμμμμ οπότε αυτό το σενάριο βγάζει εκτός παιχνιδιού τον Punk ως νικητή του Rumble. Ο Ziggler είναι face και πρέπει να κάνει heel turn μέσα σε λίγους μήνες, ο Del Rio έχει νικήσει σε Rumble, ο Sandow έχει πάρει MITB χωρίς midcard τίτλο, πόσο push ακόμα, ο Rhodes είναι face και είναι και κλεισμένος λογικά για άλλο ματς, οπότε ποιος; Να πάρει κάποιος της Shield τόσο νωρίς ευκαιρία για μεγάλο τίτλο και WM δε νομίζω και για τον Swagger έλεος τον είδαμε και πέρυσι, οπότε πραγματικά δεν πολυπάει το μυαλό μου σε κάποιον. Βέβαια μπορεί να είναι ο Punk ο νικητής και να βγει άλλος αντίπαλος για τον Cena (π.χ. σε Elimination Chamber match).


Το οτι καποιος εχει ηδη κερδισει Royal Rumble δε σημαινει οτι δεν μπορει να ξανακερδισει κιολας.
Μην ψαχνεις μονο σε οσους βλεπεις τωρα στην τηλεοραση...
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 9 2013, 14:08 ) *
Το οτι καποιος εχει ηδη κερδισει Royal Rumble δε σημαινει οτι δεν μπορει να ξανακερδισει κιολας.
Μην ψαχνεις μονο σε οσους βλεπεις τωρα στην τηλεοραση...


Κοίτα εγώ πιστεύω ότι θέλει κάποια χρόνια για να ξανακερδίσεις, ειδικά αν είσαι heel. Μία σκέψη που έκανα για το δεύτερο που είπες ήταν ο Sheamus που ακούγεται ότι θα επιστρέψει ως heel για να ξαναχτυπήσει το WHC. Δε νομίζω ότι μπορεί να είναι κάποιος part-time wrestler.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Nov 11 2013, 14:33 ) *
Κοίτα εγώ πιστεύω ότι θέλει κάποια χρόνια για να ξανακερδίσεις, ειδικά αν είσαι heel. Μία σκέψη που έκανα για το δεύτερο που είπες ήταν ο Sheamus που ακούγεται ότι θα επιστρέψει ως heel για να ξαναχτυπήσει το WHC. Δε νομίζω ότι μπορεί να είναι κάποιος part-time wrestler.



Αν επιβεβαιωθεί το σενάριο πως ο Cena θα αντιμετωπίσει τον νικητή του Royal Rumble στην Mania,θεωρώ πως ο Sandow θα είναι ο νικητής.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 11 2013, 15:22 ) *
Αν επιβεβαιωθεί το σενάριο πως ο Cena θα αντιμετωπίσει τον νικητή του Royal Rumble στην Mania,θεωρώ πως ο Sandow θα είναι ο νικητής.


Εχει μια λογικη αυτο που λες, γιατι δε νομιζω οτι εδωσαν τη βαλιτσα στον Sandow για να γινει ο πρωτος που θα χασει(ο Cena μπορει να μην πηρε τον τιτλο αλλα κερδισε με DQ) και να τελειωσουν εκει την ιστορια καταστρεφοντας τον. Αυτο θα μπορουσε να γινει σε καποιον που ηταν στο τελος του συμβολαιου του, του δινουν το ΜΙΤΒ για να τον πεισουν να μεινει και οταν τελικα δεν ανανεωνει, τον βαζουν να χασει και να αποχωρησει με το κεφαλι κατω.
Αυτο θα φανει στους επομενους 2 μηνες απο το πως θα προχωρησει ο Sandow. Αν παντως σκοπευουν να κινηθουν με αυτο το ματς στη WM, θα πρεπει πριν το Rumble να εχουν κανει το Sandow να μοιαζει διεκδικητης(κατι που δεν ειναι τωρα μετα το χαμενο cash in), αλλα να μην ειναι και προφανες οτι θα κερδισει αυτος.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 11 2013, 17:09 ) *
Εχει μια λογικη αυτο που λες, γιατι δε νομιζω οτι εδωσαν τη βαλιτσα στον Sandow για να γινει ο πρωτος που θα χασει(ο Cena μπορει να μην πηρε τον τιτλο αλλα κερδισε με DQ) και να τελειωσουν εκει την ιστορια καταστρεφοντας τον. Αυτο θα μπορουσε να γινει σε καποιον που ηταν στο τελος του συμβολαιου του, του δινουν το ΜΙΤΒ για να τον πεισουν να μεινει και οταν τελικα δεν ανανεωνει, τον βαζουν να χασει και να αποχωρησει με το κεφαλι κατω.
Αυτο θα φανει στους επομενους 2 μηνες απο το πως θα προχωρησει ο Sandow. Αν παντως σκοπευουν να κινηθουν με αυτο το ματς στη WM, θα πρεπει πριν το Rumble να εχουν κανει το Sandow να μοιαζει διεκδικητης(κατι που δεν ειναι τωρα μετα το χαμενο cash in), αλλα να μην ειναι και προφανες οτι θα κερδισει αυτος.


Συμφωνώ,πρέπει να αλλάξει gimmick όπως έγινε με τους Punk και Bryan ωστέ να μην μείνει στο μυαλό μας ένας prospect main eventer του οποίου ο χαρακτήρας θα είναι αδιάφορος.
nikolas12
Ίσως το καλύτερο τέλος σε Raw εδώ και πάρα πολύ καιρό. Έφυγε ο Triple H διακοπές και απολαύσαμε επεισόδιο πραγματικά. Shield vs Wyatt Family; Shut up and take my money! Και heel vs heel δε με νοιάζει. Ανακοινώθηκε το Punk & Bryan vs Harper & Rowan. Οι 2 καλύτεροι και τεχνικότεροι παλαιστές εναντίον των ξυλοκόπων. Πραγματικά θα ξέρουμε ότι δεν πάει καλά το πράγμα αν χάσουν 2 από τους κορυφαίους main eventers.
Για αυτό που λέτε για Sandow, επειδή διάβασα στο blog του Μιχάλη ότι τον θέλουν main eventer δεν καταλαβαίνω με ποια λογική. Πέραν ότι το push είναι τεράστιο, αφού αν δεν κάνω λάθος δεν ήταν καν contender για κάποιον midcard τίτλο, αλλά μόνο για το tag team championship, δεν έχει δώσει κάποιο μεγάλο ματς, σε Wrestlemania δεν έχει πατήσει και υπάρχουν πολύ περισσότεροι main eventers που θα μπορούσαν να είναι contenders στη Wrestlemania απέναντι στον Cena. Ziggler, Rhodes, Del Rio, Sheamus, Jericho, Mark Henry, Big Show, ακόμα και ο Barrett ή ο Miz, άσχετα αν κάποιοι από αυτούς είναι faces ή έχουν ακουστεί για άλλα ματς. Άλλωστε στη Wrestlemania έχουν γίνει και face vs face αγώνες για μεγάλους τίτλους. Οπότε γιατί ο Sandow; Η Wrestlemania 27 είχε ένα όχι πολύ καλό main event (Cena vs Miz), γιατί ο Cena έχει ένα βασικό θέμα. Όσο κι αν τον βρίζουν και αν τον γιουχάρουν για μένα είναι φοβερός παλαιστής. Το κακό που έχει είναι ότι για να βγάλει ματσάρες πρέπει να έχει έναν εξίσου φοβερό παλαιστή ως αντίπαλο βλέπε Bryan, Punk, Orton και κλπ. Ο Sandow κακά τα ψέματα δεν είναι κακός παλαιστής, αλλά χρειάζεται χρόνο και εμπειρίες για να γίνει main eventer (τι να πει ο Ziggler που τόσα χρόνια ήταν στο midcard για να πάρει τη βαλίτσα; ). Εγώ θεωρώ πιθανό ο Sandow να κερδίσει το Rumble, απλά δεν ξέρουμε πόσοι και ποιοι θα είναι ακόμα οι συμμετέχοντες. Σίγουρα την ώρα της πρόβλεψης θα με προβληματίσει.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Nov 14 2013, 00:30 ) *
Ο Sandow κακά τα ψέματα δεν είναι κακός παλαιστής, αλλά χρειάζεται χρόνο και εμπειρίες για να γίνει main eventer (τι να πει ο Ziggler που τόσα χρόνια ήταν στο midcard για να πάρει τη βαλίτσα; ).


Λογικά θα ψηθεί με κόντρες με παλαιστές που είχαν παλιά main event status όπως έγινε πέρσι με τον Ziggler.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 14 2013, 00:41 ) *
Λογικά θα ψηθεί με κόντρες με παλαιστές που είχαν παλιά main event status όπως έγινε πέρσι με τον Ziggler.


Συμφωνώ, γιατί πιστεύω ότι έτσι θα γίνει απλά τώρα με τον Sandow θέλει περισσότερη προσοχή στο push. Ο Ziggler ήταν στην εταιρία από την Spirit Squad πράγμα που σημαίνει ότι θεωρούνταν για σχεδόν 6 χρόνια midcarder και μία νίκη (σε ένα καλό ματς) απέναντι στον Orton και τον Cena δεν θα του έκανε κακό. Ο Sandow είναι 3 χρόνια (1 χρόνο στο κύριο ρόστερ ως midcarder) και έχει χάσει σε filler κόντρες από main eventers (Sheamus, Ziggler), από εν δυνάμει (ελπίζω) main eventer (Rhodes), έχει χάσει από Cena και Del Rio και κάποιους midcarders ειδικά μετά το MITB. Χρειάζεται νίκες σε αρκετά ματς και όχι σε pre shows, αλλά στην κύρια κάρτα των ppv και να βγάλει πραγματικά καλά ματς.
mixalisgate7
Φημολογείται οτι θα δούμε αγώνα της Wyatt Family εναντίων της Shield στην Mania 30.Περιμένω με αγωνία την απόψη του TWISM.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 16 2013, 17:48 ) *
Φημολογείται οτι θα δούμε αγώνα της Wyatt Family εναντίων της Shield στην Mania 30.Περιμένω με αγωνία την απόψη του TWISM.


Ωραία σκέψη, αν και δεν μπορώ να φανταστώ ποια από τις 2 αχώνευτες ομάδες θα κάνει face turn. Πιστεύω βέβαια πως μέχρι τότε η Shield θα έχει διαλυθεί και ότι ίσως δούμε triple threat match μεταξύ τους, αλλά είναι νωρίς ακόμα.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 16 2013, 17:48 ) *
Φημολογείται οτι θα δούμε αγώνα της Wyatt Family εναντίων της Shield στην Mania 30.Περιμένω με αγωνία την απόψη του TWISM.


Υποστηριζω Wyatt Family χωρις δευτερη σκεψη. Εχουν κατι μυστηριωδες και το σκοταδι που πεφτει κατα την εισοδο τους φερνει ευχαριστους συνειρμους στο μυαλο. Αλλωστε τα περιεργα προμο του πρωην Husky Harris δινουν την ψευδαισθηση(ή την ιδεα) οτι κρυβεται κατι πισω τους.
Follow the buzzards!
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 17 2013, 01:20 ) *
Υποστηριζω Wyatt Family χωρις δευτερη σκεψη. Εχουν κατι μυστηριωδες και το σκοταδι που πεφτει κατα την εισοδο τους φερνει ευχαριστους συνειρμους στο μυαλο. Αλλωστε τα περιεργα προμο του πρωην Husky Harris δινουν την ψευδαισθηση(ή την ιδεα) οτι κρυβεται κατι πισω τους.
Follow the buzzards!


Εγώ πάλι πιστεύω πως πίσω από τη Wyatt Family δεν υπάρχει απολύτως τίποτα. Κάθε φορά που φαντάζομαι ένα σενάριο καλό για κάθε ομάδα δεν μου βγαίνει και θεωρώ πως πολλές εκπλήξεις τον επόμενο καιρό δεν πρόκειται να δούμε. Οπότε θα το παίξω προσγειωμένος σε αυτό το θέμα.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Nov 17 2013, 01:39 ) *
Εγώ πάλι πιστεύω πως πίσω από τη Wyatt Family δεν υπάρχει απολύτως τίποτα.


Όλο και κάτι θα υπάρχει,έχουμε καιρό μέχρι να το μάθουμε.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 17 2013, 02:53 ) *
Όλο και κάτι θα υπάρχει,έχουμε καιρό μέχρι να το μάθουμε.


Μακάρι όντως να βρίσκεται κάτι και να είναι καλό, όχι απογοήτευση.
nikolas12
Μόλις συνειδητοποίησα ότι σε μία εβδομάδα είναι το Survivor Series (αχ Κυριακές με ppv σας αγαπώ) και δεν έχει βγει ούτε μία ομάδα για τα 5 on 5 matches και συνολικά έχουν ανακοινωθεί 3 ματς. Έχω επισημάνει αρκετές φορές και φαντάζομαι συμφωνούν αρκετοί μαζί μου ότι είναι κουραστικό πριν το ppv να ξέρουμε τα 6 ματς και ξαφνικά να σκάνε άλλα 2. Το αυριανό Raw θα παίξει μεγάλο ρόλο θεωρώ.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Nov 17 2013, 21:05 ) *
Μόλις συνειδητοποίησα ότι σε μία εβδομάδα είναι το Survivor Series (αχ Κυριακές με ppv σας αγαπώ) και δεν έχει βγει ούτε μία ομάδα για τα 5 on 5 matches και συνολικά έχουν ανακοινωθεί 3 ματς. Έχω επισημάνει αρκετές φορές και φαντάζομαι συμφωνούν αρκετοί μαζί μου ότι είναι κουραστικό πριν το ppv να ξέρουμε τα 6 ματς και ξαφνικά να σκάνε άλλα 2. Το αυριανό Raw θα παίξει μεγάλο ρόλο θεωρώ.


Στείλε mail διαμαρτυρίας στον Vince McMahon tongue.gif
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 17 2013, 21:26 ) *
Στείλε mail διαμαρτυρίας στον Vince McMahon tongue.gif


Mουχαχαχαχαχα και θα απαιτήσω επίσημα την πρόσληψη του T.W.Is.M ως αρχισεναριογράφου tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(nikolas12 @ Nov 17 2013, 23:14 ) *
Mουχαχαχαχαχα και θα απαιτήσω επίσημα την πρόσληψη του T.W.Is.M ως αρχισεναριογράφου tongue.gif


Να μου προσλαβεις κι ενα σωματοφυλακα για οταν θα με κυνηγαει ολη η Shield για το θαψιμο που θα τους ριχνω στα σεναρια μου! smiley.gif
captain charisma
http://www.ringsofpain.gr/2013/11/sheamus-...estlemania.html

o σιμους θελει τακερ για την μανια...τρελο δυσκολακι το κοβω...μιας κ λενε οτι θα ειναι το λαστ ματς του θα παιξει με καποιο μεγαλο ονομα οπως ο λεσναρ ας πουμε...καημο το χω να δω αντιπαλο με τον sting....
mixalisgate7
QUOTE(captain charisma @ Nov 18 2013, 23:34 ) *
http://www.ringsofpain.gr/2013/11/sheamus-...estlemania.html

o σιμους θελει τακερ για την μανια...τρελο δυσκολακι το κοβω...μιας κ λενε οτι θα ειναι το λαστ ματς του θα παιξει με καποιο μεγαλο ονομα οπως ο λεσναρ ας πουμε...καημο το χω να δω αντιπαλο με τον sting....


Το Taker vs Lensar για την Mania έχει κλείσει.Ο αγώνας θα αλλάξει αν πάει ο Sting στο WWE ή ο Undertaker δεν είναι 100% επειδή σκοπεύουν να το κάνουν DQ match.Έχει πει σε μια συνέντευξη του πως θα αγωνιστεί σε μία ή δυο ακόμα Wrestlemania χωρίς να υπολογίζεται η επερχόμενη.

QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 18 2013, 22:14 ) *
Να μου προσλαβεις κι ενα σωματοφυλακα για οταν θα με κυνηγαει ολη η Shield για το θαψιμο που θα τους ριχνω στα σεναρια μου! smiley.gif


Συγνώμη που στο χαλάω αλλά τα bookings των αγώνων και τις κεντρικές ιδέες των σεναρίων τις σκέφτεται ο Vince.Οι σεναριογράφοι αναπτύσσουν τις ιδέες του με βάση δικές του κατευθύνσεις.
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 18 2013, 22:14 ) *
Να μου προσλαβεις κι ενα σωματοφυλακα για οταν θα με κυνηγαει ολη η Shield για το θαψιμο που θα τους ριχνω στα σεναρια μου! smiley.gif


Πες μου ποιον θες για να σου το κανονίσω. Μου έχεις ήδη πει πως θες προσωπικό announcer τον Ricardo Rodriguez tongue.gif


QUOTE(captain charisma @ Nov 18 2013, 23:34 ) *
http://www.ringsofpain.gr/2013/11/sheamus-...estlemania.html

o σιμους θελει τακερ για την μανια...τρελο δυσκολακι το κοβω...μιας κ λενε οτι θα ειναι το λαστ ματς του θα παιξει με καποιο μεγαλο ονομα οπως ο λεσναρ ας πουμε...καημο το χω να δω αντιπαλο με τον sting....


Θέλει ο Sheamus, αλλά εγώ προσωπικά θέλω πολύ no DQ με Lesnar, γιατί νομίζω ότι έχουν και στην πραγματικότητα κόντρα και δίνει περισσότερο ζουμί στην όλη υπόθεση.
Επίσης ο Lesnar μάλλον θα αγωνιστεί με τον face Ryback στο Royal Rumble, γιατί θα θέλουν να έχει θετικό ρεκόρ απέναντι στον Deadman (και σίγουρα το 4-2 με 2 νίκες επί Triple H, μία με Punk και 1 με Ryback πείθει περισσότερο από το 3-2). Εκτός αυτού στη WM θα γίνει το 4-3 αν όλα πάνε έτσι, οπότε μπορεί να χάσει και από τον CM Punk (μεγάλος καημός η νίκη του Lesnar στο Summerslam).

QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 19 2013, 00:03 ) *
Το Taker vs Lensar για την Mania έχει κλείσει.Ο αγώνας θα αλλάξει αν πάει ο Sting στο WWE ή ο Undertaker δεν είναι 100% επειδή σκοπεύουν να το κάνουν DQ match.Έχει πει σε μια συνέντευξη του πως θα αγωνιστεί σε μία ή δυο ακόμα Wrestlemania χωρίς να υπολογίζεται η επερχόμενη.


Το περιμένω πως και πως αυτό το ματς. Το ματς με τον Sting δεν ξέρω αν θα γίνει ποτέ (ελπίζω να γίνει), απλά δυσκολεύει ότι το συμβόλαιο του Sting λήγει τον Φεβρουάριο αν δεν κάνω λάθος, και δε νομίζω ότι προλαβαίνει να υπογράψει και να είναι έτοιμος μέχρι τη WM.
Πάντως ακούγονται πάρα πολλά σενάρια για τη Mania και μένει να δούμε ποια θα βγουν αληθινά.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Nov 19 2013, 01:16 ) *
Το περιμένω πως και πως αυτό το ματς. Το ματς με τον Sting δεν ξέρω αν θα γίνει ποτέ (ελπίζω να γίνει), απλά δυσκολεύει ότι το συμβόλαιο του Sting λήγει τον Φεβρουάριο αν δεν κάνω λάθος, και δε νομίζω ότι προλαβαίνει να υπογράψει και να είναι έτοιμος μέχρι τη WM.


Μια χαρά προλαβαίνει,η Mania είναι τον Απρίλη
nikolas12
Άλλο ένα φοβερό τέλος στο Raw και ελπίζω να χαμογελάσουμε και στο SS και να μην ξενερώσουμε τη ζωή μας.
Heel turn ο Miz. Δεν το είχα ακούσει, μου άρεσε πολύ ως face, αλλά δεν κατάφερε τίποτα. Πρέπει να είχε 5 ή 6 αποτυχημένες απόπειρες για midcard τίτλο και τη μία φορά που τον πήρε, τον έχασε την επόμενη μέρα. Heel και να δούμε που θα φτάσει (πιστεύω θα είναι ο επόμενος contender του IC). Επίσης χρειάζεται και κάποιος heel παλαιστής, αφού έχουμε δει πολλά face turns όπως ο Ziggler, ο Langston, οι Prime Time Players (τους έθαψαν και αυτούς) και στην αρχή της χρονιάς o Del Rio (που δεν κράτησε πολύ το face turn του).
Η μάχη Sandow-Ziggler συνεχίζεται και απορώ πως γίνεται ο τιμωρημένος (και θα μπορούσα να πω ότι πλέον είναι πρώην main eventer) Ziggler να κερδίζει έναν τύπο που προωθείται ολοταχώς στο main event. Άντε μπας και δούμε τον Dolph να διεκδικεί πάλι μεγάλο τίτλο.
Επιτέλους ο Axel έχασε τον τίτλο. Τώρα χωρίς Heyman δεν πιστεύω ότι θα πάρει πολύ push. Τον βαρέθηκε ο περισσότερος κόσμος (όπως βαρέθηκε τεράστιες θητείες από heels σε όλα τα πρωταθλήματα). Άντε και το US στον Kofi που δεν έχει καλή χρονιά για να δοθεί νέο ενδιαφέρον στο midcard.
Ο Orton όλο και πιο γατάκι φαίνεται. Μία σωστή επίθεση χωρίς τη Shield δεν έχει κάνει χωρίς να τις φάει. Δεν πείθει καθόλου και ξέρω ότι εκεί βασίζεται το reign του, καθώς δεν άξιζε τη νίκη σε κανέναν αγώνα με τον Daniel Bryan, αλλά λόγω Authority πήρε τον τίτλο και έτσι θα τον διατηρεί. Πάντως ακόμα κι αν το εξαιρέσουμε αυτό, ο παλιός καλός heel Viper δεν είναι, όλος ο χαρακτήρας στηρίζεται από νίκες μόνο με μικρούς αντιπάλους και μετά τον κρατάει μόνο η Authority και τα τσιράκια της. Το τέλος του Raw μου άρεσε πάρα πολύ. Ειδικά αυτά που έκανε ο Punk, αφού μπήκε στον αγώνα ήταν απίστευτα και δείχνει ότι βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση. Και με τη νίκη όλοι οι faces στο Survivor Series.
Όσο για το Divas' 7 on 7 μου είναι πλήρως αδιάφορο (ελπίζω να μην είναι αυτό το δεύτερο elimination match). H Kaitlyn επειδή δεν παίζει στο Total Divas θα είναι με την ομάδα των heels; Δεν το καταλαβαίνω.
Η αυστηρά προσωπική μου άποψη για τις Divas πάντως είναι η εξής. Θεωρώ πολύ καλή και άξια του τίτλου τη Natalya, oι Bellas είναι πιο κάτω, στις Funkadactyls δεν βλέπω τίποτα το ιδιαίτερο και Eva Marie-Jojo, αν δεν κάνω κάποιο λάθος, δεν είναι καν wrestlers, απλά εκπαιδεύονται και μπήκαν στο σόου για λίγη παραπάνω τηλεθέαση. Από την άλλη πλευρά θεωρώ αξίες του Divas championship την Kaitlyn και την Tamina, οι Fox, Aksana είναι not bad και την Summer Rae με την Mendes δεν τις έχω πολυπαρακολουθήσει. Για την Aj έχω πει την άποψή μου, δηλαδή ότι είναι κατώτερη από Kaitlyn-Natalya-Tamina και το reign της είναι πλέον βαρετό. Οι Total Divas πιστεύω ότι θα κερδίσουν, αλλά είναι κρίμα να υποβαθμίζονται καλές wrestlers όπως η Kaitlyn για κάποιες που είναι πολύ πιο κάτω μόνο και μόνο για την προώθηση ενός σόου.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Nov 19 2013, 20:25 ) *
Όσο για το Divas' 7 on 7 μου είναι πλήρως αδιάφορο (ελπίζω να μην είναι αυτό το δεύτερο elimination match). σόου.


Ναι είναι το δεύτερο Elimination match.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 19 2013, 21:41 ) *
Ναι είναι το δεύτερο Elimination match.


http://nooooooooooooooo.com/

Και να πεις ότι το ρόστερ δεν επιτρέπει άλλους 5 faces και 5 heels για ακόμα ένα elimination ματς...
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Nov 19 2013, 22:19 ) *
http://nooooooooooooooo.com/

Και να πεις ότι το ρόστερ δεν επιτρέπει άλλους 5 faces και 5 heels για ακόμα ένα elimination ματς...


Το ματς των Divas είχε χτιστεί από το promo της AJ.
nikolas12
Πως και δεν έχει γράψει κανένας προβλέψεις; Συνήθως μου άρεσε να γράφω τελευταίος, γιατί ήθελα να βλέπω επιχειρήματα και από άλλους σχετικά με τους νικητές. Η μόνες τρανταχτές απουσίες που βλέπω σήμερα είναι ο Ziggler και ο Sandow που παίζει να γίνει και μεταξύ τους ματς ξαφνικά στη μέση του ppv. Τέσπα ξεκινάω προβλέψεις για ένα ψιλοδύσκολο ppv:

Pre-show: Kofi Kingston-The Miz

Το face turn του Miz έγινε με αντίπαλο τον Kofi, το heel turn έγινε με σύμμαχο τον Kofi. Αν και θα θεωρούσα πιο απρόβλεπτο ένα heel turn του Kingston, ο Miz είναι πολύ καλός ως heel και ως face εκτός από κάποιες αναλαμπές, δεν έκανε τίποτα και έμεινε στην αφάνεια. Το heel turn αυτό θα του δώσει push απέναντι στον Kingston που κάνει πολύ κακή χρονιά. Οπότε Miz.

1. Big E Langston-Curtis Axel

Ο Axel δεν έχει πλέον στο πλευρό του τον Paul Heyman. O Big E έχει τη στήριξη της διοίκησης και του κόσμου και γενικά παίρνει μεγάλη ώθηση. Είναι πλέον face και κάνει την πρώτη του υπεράσπιση απέναντι στον Axel για τον οποίο όπως φαίνεται τελείωσε το push. Οπότε Big E άνετα.

2. Total Divas-True Divas

Ή μοντέλα, κανά 2 μέτριες και μία wrestler εναντίον 2-3 wrestlers και μερικές valets. Με ένα roster τεράστιο, το οποίο μπορεί να βγάλει άλλους 5 faces και 5 heels για ένα ακόμα SS match προτιμούν ως δεύτερο SS match να είναι οι Divas, τα σενάρια και το wrestling των οποίων είναι αδιάφορα. Αν εξαιρέσουμε τις ματσάρες που έδωσε φέτος η Kaitlyn κυρίως με την AJ, αλλά και την Tamina και κάποια πράγματα που έκανε η Natalya όλες οι υπόλοιπες Divas πέρα από τις προαναφερόμενες δεν έχουν κάνει τίποτα ή ό,τι έχουν κάνει είναι αδιάφορο. Οι 4 που ανέφερα και ειδικά Kaitlyn-Natalya πρέπει να πάρουν το push, αλλά προτιμούν το push να δίνεται σε αυτές που συμμετέχουν σε τηλεοπτικό σόου και την AJ (αν και στο σόου η Natalya έχει γίνει λιγότερες φορές contender από τη Brie Bella). Εκτός της Natalya υπάρχει Total Diva που να έχει δώσει ματς ή να έχει ικανότητες σαν της Kaitlyn ή της Tamina; Τέσπα τα έχω ξαναπεί αυτά. Η νίκη θα πάει στις Total Divas για την περαιτέρω προώθηση του show και τέλος. Ελπίζουμε να μη μας φάει πολύ χρόνο από το υπόλοιπο ppv.

3. John Cena-Alberto del Rio

Εύκολα πράγματα. Ο τίτλος πρέπει να μείνει στον Cena για να αποκτήσει περισσότερο κύρος και να μην θεωρείται πρωτάθλημα για μικρότερους παλαιστές. Οπότε Cena.

4. Cody Rhodes and Goldust, The Usos & Rey Mysterio-The Shield & The Real Americans

Shield, Real Americans, Wyatts. Εμπλέκονται σε 2 ματς. Θεωρώ πως στο ένα θα κερδίσουν οι heels και στο άλλο θα χάσουν (σιγά που θα χάσουν και στα δύο μπας και χαρούμε). Είμαι της άποψης ότι εδώ θα κερδίσουν οι faces για αυτό θα πω τους Rhodes, Usos & Mysterio.

5. CM Punk and Daniel Bryan-Luke Harper & Erick Rowan

Ναι καλά καταλάβατε από τα προηγούμενα. Δυστυχώς όπως το βλέπω θα χάσουν Punk and Bryan μη σου πω ότι ο ένας θα κάνει heel turn για να γίνει η απόλυτη ξενέρα (Ο Bryan που με τα μούσια ταιριάζει στους Wyatts tongue.gif ). Ειλικρινά John Cena and Rock who? Ίσως αυτοί οι 2 είναι μία από τις πιο χαρισματικές tag teams των τελευταίων ετών. Έχουν χημεία ως αντίπαλοι, αλλά συνεργάζονται και στο ρινγκ πολύ καλά. Είναι σε φοβερή κατάσταση και σύντομα θα είναι και οι δύο στους μεγάλους τίτλους (ελπίζω). Όμως αντιμετωπίζουν τους Wyatts που παίρνουν push με το τσουβάλι. Υπέστησαν και οι 2 πολύ μεγάλες ήττες, οι οποίες έκαναν πολλούς να κράζουν τις αποφάσεις των σεναριογράφων και του Vince. Κακά τα ψέματα Bryan και Punk είναι σε πολύ υψηλότερο επίπεδο από τους μουσάτους. Λογικά κάποια παρέμβαση, κάποια λάθος συνεννόηση θα οδηγήσει σε ένα roll up ή σε ένα κλασσικό clothesline του μεθυσμένου από τον Harper. Για αυτό οι Wyatts μόνο στο τελευταίο Smackdown φάνηκαν να έχουν το πάνω χέρι, για να δημιουργηθεί η εντύπωση ότι είναι αδύναμοι. Μακάρι ειλικρινά να βγω ψεύτης και να κερδίσουν οι faces, αλλά δεν το βλέπω.

6. Randy Orton-Bg Show

Δε θα με εξέπληττε αν γινόταν ξαφνικά No DQ match. Ο Orton αρχίζει να αμφισβητείται από την Authority, ο Big Show δείχνει ανεβασμένος. Η Authority είπε πως δεν θα υπάρχει παρέμβαση και πως ο Orton θα πρέπει να τα καταφέρει μόνος του. Την τελευταία φορά που είπε κάτι τέτοιο ο Triple H ήταν στο Night of Champions και όντως δεν παρενέβη κανένας. Αναφέρθηκε στη γνωστή συνέντευξη του Triple H στον Cole ότι δεν πρόκειται να γίνει double turn και η Authority να έχει τον Big Show ως πρωταθλητή (αν γίνει αυτό θα είναι ηλίθιο, καθώς δεν θα μας προκαλέσει έκπληξη). Όμως θεωρώ 2 πιθανά σενάρια. Ο Game είπε "No Shield, no interference, no help", αλλά δεν είπε "No Kane". Πολύ πιθανό να παρέμβει αυτός υπέρ του Orton (ή για μεγαλύτερη έκπληξη υπέρ του Big Show). Το δεύτερο είναι ο Orton να γίνει ξανά ο Viper, να γίνει επικίνδυνος, με τα punt kicks και όλα αυτά και να αποδείξει ότι θα γίνει πάλι ανταγωνιστικός και όχι ένα υποχείριο των Mcmahons. Όπως και να έχει θεωρώ ότι ο Orton θα διατηρήσει το πρωτάθλημα. Fun fact: O Big Show έχει κερδίσει το WWE championship 2 φορές. Και οι 2 ήταν σε Survivor Series. Καμία άλλη φορά δεν το πήρε ή έχασε στο SS ματς για τον τίτλο. Κοινώς αν σήμερα χάσει θα είναι η πρώτη φορά που αποτυγχάνει να πάρει τον τίτλο στο SS tongue.gif
mixalisgate7
Οι προβλέψεις μου για το Survivor Series

WWE Championship
Randy Orton © vs. The Big Show
ΝΙΚΗΤΗΣ Randy Orton

World Heavyweight Championship
John Cena © vs. Alberto Del Rio
ΝΙΚΗΤΗΣ John Cena

CM Punk and Daniel Bryan vs. Luke Harper and Erick Rowan
ΝΙΚΗΤΕΣ Luke Harper and Erick Rowan

Elimination Tag Team Match
Cody Rhodes, Goldust, The Usos and Rey Mysterio vs. The Shield and The Real Americans
ΝΙΚΗΤΕΣ Cody Rhodes, Goldust, The Usos and Rey Mysterio

WWE Intercontinental Championship
Big E. Langston © vs. Curtis Axel
ΝΙΚΗΤΗΣ Big E. Langston

Elimination Tag Team Match
Natalya, The Bellas, The Funkadactyls, JoJo and Eva Marie vs. AJ Lee, Tamina Snuka, Kaitlyn, Rosa Mendes, Summer Rae, Aksana and Alicia Fox
ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ Natalya, The Bellas, The Funkadactyls, JoJo and Eva Marie

Survivor Series Kickoff Match
Kofi Kingston vs. The Miz
ΝΙΚΗΤΗΣ The Miz
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 29 2013, 23:34 ) *
Αφου βρισκομαστε στο διαστημα μετα απο το PPV(και οχι στην αναμονη του επομενου), αντι για σχολιασμο του RAW, θα κανω μια πολλαπλη ερωτηση κρισεως.


Ας υποθεσουμε οτι συμβαινουν τα γεγονοτα που θα αναφερω(σε παραλληλα συμπαντα του wrestling). Ποιον θα διαλεγατε για να κανει το καθενα απ αυτα? Καθε γεγονος ειναι εντελως ανεξαρτητο απο τα υπολοιπα και η πραγματοποιηση ενος δε σημαινει οτι θα πραγματοποιηθει και οποιοδηποτε αλλο. Θελω απλα να δω γνωμες και προτιμησεις. Τα γεγονοτα ειναι:
α)Καποιος κερδιζει μεγαλο τιτλο(WWE/WHC) για πρωτη φορα
β)Καποιος σπαει το ρεκορ του Ric Flair και γινεται 17 φορες πρωταθλητης
γ)Καποιος σπαει το σερι του Undertaker στη Wrestlemania
δ)Καποιος τελειωνει μια ολοκληρη (ημερολογιακη) χρονια αηττητος σε RAW, Smackdown και PPV
ε)Καποιος ερχεται απο το ΤΝΑ στο WWE
στ)Καποιος αλλος πηγαινει απο το WWE στο ΤΝΑ
ζ)Ενας wrestler που δεν εχει ενεργο συμβολαιο ως full-time wrestler(=legend/retired/free agent) επιστρεφει για ενα ματς ή μια ιστορια(μας αρκει να ζει, αν υπαρχει θεμα υγειας, ας υποθεσουμε οτι ξεπερνιεται για μια μερα)
η)Ταξιδευοντας στη μηχανη του χρονου μπορει να πραγματοποιηθει ενα ματς αναμεσα σε δυο οποιουσδηποτε αντιπαλους απο διαφορετικες εποχες. Ποιοι θα θελατε να ηταν?

Θα ηθελα να δω οσο πιο ρεαλιστικες απαντησεις γινεται(στο η φυσικα δεν υπαρχει μη ρεαλιστικη απαντηση), πχ μη μου πειτε στο (β) το Santino Marella ή στο (δ) to Heath Slater.
Αν σε καποιον ερθει και αλλη τετοια ερωτηση, ας τη γραψει για να απαντησω κι εγω και οσοι αλλοι θελουν.


Χαιρετω ολους στο τοπικ. icon_wave.gif
Θα ηθελα να απαντησω στα πολυ ωραια ερωτηματα του φιλου TWISM.Δυστηχως δεν μπορω να μπαινω πιο συχνα στο τοπικ καθως βλεπω με μεγαλη καθυστερηση τα σοου.Να φανταστειτε μολις αυτη την εβδομαδα ειδα το Χελ ιν ε σελ και το Μπουντ φορ γκλορυ.

1)Κοντυ ροουντς...Τον ειχα ετοιμο για μεν ιβεντ απο το ματς με τον Μυστηριο στην WM 27 ,και τωρα τελευταια που περνει περισσοτερο χρονο στα σεναρια,και με την παρουσια του στο ppv MITB,μου δειχνει οτι μπορει να γινει παγκοσμιος πρωταθλητης.
2)Εδω νομιζω οτι μπορει να συμβει αυτο και ειναι ο Τζον Σινα η απαντηση.Ειναι μολις 36 και μεχρι τα 40-τουλαχιστον-μπορει να κατακτα -τιτλους.
3)Αφου δεν εσπασε και φετος με τον ΣΜ Πανκ,δεν πιστευω οτι θα σπασει ποτε.Αν μου ελεγαν ομως να πω ενα ονομα με το ζορι θα πηγαινα στον Ραιμπακ.Μαλιστα διαβασα οτι θελει να παιξει με τον τεικερ στην WM 30.
4)Εδω θα παω με κατι που εχει συμβει.ΣΜ Πανκ.
5)Αυτος που πιστευω οτι θα μπορουσε να ερθει απο το ΤΝΑ στο wwe και να παιξει κατευθειαν μεγαλο ματς ειναι ο Αγκλ.Αλλα επειδη ειναι η ευκολη απαντηση θα πω το Ρουντ.Εκτιμω οτι μπορει να σταθει στα μεγαλυτερα ριγκ του κοσμου,τοσο στο μικροφωνο οσο και σε ματς.
6)Ιδανικος για ΤΝΑ και μαλιστα να παει σε ιστορια τιτλου ειναι ο Μαρκ Χενρι στο ρολο του κακου μαλιστα.
7)Αφου ειδαμε το Ροκ-Σινα θα ηθελα να δουμε το Οστιν-Πανκ.Θα κανουν παπαδες στα προμο δεν ξερω βεβαια τι ποιοτητας ματς θα μπορει να βγαλει πλεον ο Στιβ...Αλλα θα ηθελα να το δω.
8) Ultimate Warrior-CM Punk

θα ηθελα να γραψω εστω και καθυστερημενα για το Bound for glory.
Kαλο το ματς για την χ ντιβισιον που μου αρεσε πολυ και το τελος.
Στα 3 μεγαλα ματς που περιμενα με ανυπομονησια να δω εμεινα ευχαριστημενος. Ενταξει απο τον Στιγκ δεν περιμενα τιποτα παραπανω αλλα σε ολα τα ιμπακτ που προηγηθηκαν ειχε ηλεκρισει τα πληθη.Ο Μαγνους μ αρεσει.Το ματς ενταξει χωρις να ειναι πολυ καλο ηταν καλο.
Το Μπομπυ Ρουντ-Αγκλ ηταν φοβερο... Μου αρεσε πολυ το φιναλε και σε αυτο το ματς,οπως μου αρεσε και το αποτελεσμα.
Το Σταιλς-Μπουλι επισης εξοχο.Ελειψε ομως ο μεγαλος Χαλκ απο ενα τετοιο ιβεντ.Απο το PPV της χρονιας.



Επιστρεφω στα του WWE και δυο λογια για το HIAC.
Μου αρεσε.Απο το Σινα-Ντελ Ριο μου αρεσε το τελευταιο πενταλεπτο.Μου αρεσαν τα βιντεο της επιστροφης του Σινα. 6/10
Πανκ vs Ραιμπακ&Xειμαν Παρα πολυ ωραιο...Ο πανκ εχει γινει απο το επος με το Λεσναρ στο σαμερσλας σε εναν απο τους αγαπημενους μου παλαιστες.Ειδαμε και αυτο που περιμεναμε ολοι ,να σακατευει δηλαδη τον Χειμαν.7/10
Ντανιελ vs Ορτον :Πολυ ομορφο.Ολοι λογικα θα ειχαμε την περιεργεια τι σταση θα κρατησει ο Σον κατα την διαρκεια του ματς.Ειναι απο τα ματς που αφησαν μια κλασσικη στιγμη που μετα απο χρονια το wwe .com και το πολυ καλο blog του Μιχαλη θα γραφουν οι στιγμες που σοκαραν το WWE γιουνιβερς.8/10

υγ Μεχρι στιγμης εχω δει εως το raw που εγινε στην Αγγλια.
Υγ2 Πολυ ωραιος παλαιστης ο Αξελ.
T.W.Is.M.
Ας πω κι εγω 2 λογια για το PPV. Θα εγραφα απο χτες, αλλα δεν εχω δει ακομα το Smackdown της Παρασκευης. Εστω και χωρις το τελευταιο επεισοδιο λοιπον, θα γραψω τις προβλεψεις μου:

Pre-show
Kofi Kingston vs The Miz
Μολις εκανε ενα σχεδον απαρατηρητο heel turn ο Miz, κατι πρεπει να γινει για να το καταλαβουν κι οσοι το εχασαν στο τελευταιο RAW. Αυτο θα ξεκινησει με μια νικη σημερα εναντιον του Kofi.

Classic Survivor Series Elimination Match
Cody Rhodes, Goldust, The Usos & Rey Mysterio vs The Shield & The Real Americans
Νομιζω οτι το γεγονος που θα κρινει αυτο το ματς ειναι η επιστροφη του Mysterio. Πιστευω οτι η ομαδα του θα κερδισει με αυτον και τον Cody Rhodes να παραμενουν μεχρι το τελος.

Divas Elimination Match
Natalya, The Bella Twins, The Funkadaktyls, Eva-Marie & Jo-Jo vs AJ Lee, Kaitlyn, Tamina, Aksana, Alicia Fox, Rosa Mendes & Summer Rae
Εδω θα συμφωνησω με τους υπολοιπους. Νομιζω οτι για να προωθηθει το Total Divas, θα κερδισει η ομαδα τους. Με τον τροπο αυτο θα μπορει να δημιουργηθει ή να ανανεωθει μια κοντρα για τον τιτλο. Γι αυτο πιστευω οτι η Natalya θα δωσει τη νικη στην ομαδα της αποκλειοντας τελευταια την AJ.

Intercontinental Championship
Big E Langston vs Curtis Axel
Η πρωτη υπερασπιση του τιτλου συνηθως ειναι επιτυχης και δε νομιζω οτι ο Big E θα ξεφυγει απο τον κανονα. Βλεπω λοιπον νικητη τον Big E Langston, ειδικα τωρα που ο Axel δε θα εχει το Heyman μαζι του.

CM Punk & Daniel Bryan vs Luke Harper & Erick Rowan
Παρα τα ανησυχητικα σημαδια, δεν πιστευω οτι οι Beard & The Best δε θα χασουν. Η Wyatt Family δεν ειναι σαν τη Shield, εχει ξεκαθαρο αρχηγο τον Bray Wyatt. Θεωρω πως αν δεν αναμειχτει αυτος στην ιστορια για να παιξει, δε θα πρεπει να χασουν οι 2 πρωην πρωταθλητες. Σαν τελευταιο σχολιο να πω οτι στα γραφεια στοιχηματων η αποδοση των Punk & Bryan ξεκινησε απο 2.88 και εχει φτασει να παιζεται μεταξυ 1.30-1.40!

World Championship
John Cena vs Alberto del Rio

Αφου ξεμπερδεψε και με τον Sandow ο Cena, δε νομιζω οτι θα χασει τωρα τον τιτλο. Αρχιζω να πιστευω οτι εχει δικιο ο Μιχαλης στο οτι ο Sandow μπορει να ειναι αυτος που θα κερδισει τον τιτλο απο το Cena.

WWE Championship
Randy Orton vs Big Show
Δε νομιζω οτι θα δουμε καποια μεγαλη εκπληξη. Πιστευω οτι θα βρεθει καποιος τροπος να βοηθηθει ο Orton, ισως με τον Kane, ισως με καποιον αλλο. Περσι αλλωστε ηταν η πρωτη φορα που εμφανιστηκε η Shield. Περναει κι απ το μυαλο μου το ενδεχομενο νικης του Big Show με DQ, αλλα τελικα νομιζω οτι ο Randy Orton θα ειναι ο νικητης.

Αν τελικα γινει κι αλλο ματς, το Dolph Ziggler vs Damien Sandow μοιαζει το πιο πιθανο και επικρατεστερος νικητης θα ελεγα οτι ειναι ο Sandow. Ο Ryback ειχε δηλωσει πριν λιγες μερες οτι δεν ειναι στην καρτα, αλλα ισως απευθυνει open challenge σε οποιον θελει να τον αντιμετωπισει. Αν γινει κατι τετοιο, κατι μου λεει οτι θα χασει για αλλη μια φορα. Αλλωστε λεγεται οτι το κλιμα ειναι πλεον πολυ αρνητικο γι αυτον.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 24 2013, 19:02 ) *
CM Punk & Daniel Bryan vs Luke Harper & Erick Rowan
Παρα τα ανησυχητικα σημαδια, δεν πιστευω οτι οι Beard & The Best δε θα χασουν. Η Wyatt Family δεν ειναι σαν τη Shield, εχει ξεκαθαρο αρχηγο τον Bray Wyatt. Θεωρω πως αν δεν αναμειχτει αυτος στην ιστορια για να παιξει, δε θα πρεπει να χασουν οι 2 πρωην πρωταθλητες. Σαν τελευταιο σχολιο να πω οτι στα γραφεια στοιχηματων η αποδοση των Punk & Bryan ξεκινησε απο 2.88 και εχει φτασει να παιζεται μεταξυ 1.30-1.40!


Προσωπικά θεωρώ οτι αργεί η πρώτη ήττα της Wyatt Family σε επίπεδο ppv.

QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 24 2013, 19:02 ) *
Αν τελικα γινει κι αλλο ματς, το Dolph Ziggler vs Damien Sandow μοιαζει το πιο πιθανο και επικρατεστερος νικητης θα ελεγα οτι ειναι ο Sandow. Ο Ryback ειχε δηλωσει πριν λιγες μερες οτι δεν ειναι στην καρτα, αλλα ισως απευθυνει open challenge σε οποιον θελει να τον αντιμετωπισει. Αν γινει κατι τετοιο, κατι μου λεει οτι θα χασει για αλλη μια φορα. Αλλωστε λεγεται οτι το κλιμα ειναι πλεον πολυ αρνητικο γι αυτον.


Συμφωνώ για το πρώτο.Off the record το WWE έχει διαψεύσει το open challenge του Ryback.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 24 2013, 20:19 ) *
Προσωπικά θεωρώ οτι αργεί η πρώτη ήττα της Wyatt Family σε επίπεδο ppv.


Παντως για καποιο λογο οσα γραφεια δεχονται στοιχημα WWE(μεταξυ των οποιων sportingbet και william hill) εχουν δεχτει σημαντικο πονταρισμα σε Punk & Bryan.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 24 2013, 20:36 ) *
Παντως για καποιο λογο οσα γραφεια δεχονται στοιχημα WWE(μεταξυ των οποιων sportingbet και william hill) εχουν δεχτει σημαντικο πονταρισμα σε Punk & Bryan.


Το είδα αλλά δεν έχω απάντηση.

nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 24 2013, 19:02 ) *
CM Punk & Daniel Bryan vs Luke Harper & Erick Rowan
Παρα τα ανησυχητικα σημαδια, δεν πιστευω οτι οι Beard & The Best δε θα χασουν. Η Wyatt Family δεν ειναι σαν τη Shield, εχει ξεκαθαρο αρχηγο τον Bray Wyatt. Θεωρω πως αν δεν αναμειχτει αυτος στην ιστορια για να παιξει, δε θα πρεπει να χασουν οι 2 πρωην πρωταθλητες. Σαν τελευταιο σχολιο να πω οτι στα γραφεια στοιχηματων η αποδοση των Punk & Bryan ξεκινησε απο 2.88 και εχει φτασει να παιζεται μεταξυ 1.30-1.40!


Το κακό είναι ότι η λογική (του Vince όχι η δικιά μας φυσικά) λέει ότι θα επαναληφθεί το σενάριο του περσινού TLC. Oι rookies κερδίζουν τους μεγάλους αντιπάλους. Απλά πρέπει να τελειώσει η κόντρα με αυτούς νικητές για να πάνε του χρόνου για μεγάλους τίτλους.

QUOTE
Αφου ξεμπερδεψε και με τον Sandow ο Cena, δε νομιζω οτι θα χασει τωρα τον τιτλο. Αρχιζω να πιστευω οτι εχει δικιο ο Μιχαλης στο οτι ο Sandow μπορει να ειναι αυτος που θα κερδισει τον τιτλο απο το Cena.


Αν στα 30 χρόνια της WM, στο μεγαλύτερο ppv του wrestling ένας τύπος 2 χρόνια στην εταιρία, που δεν έχει δείξει να είναι τίποτα το ιδιαίτερο κερδίσει το μεγαλύτερο και εμπορικότερο όνομα της τελευταίας δεκαετίας σχεδόν, για μεγάλο τίτλο, τότε θα αντιληφθούμε ότι τα πράγματα δεν πάνε καθόλου καλά. Τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ.

QUOTE
Ο Ryback ειχε δηλωσει πριν λιγες μερες οτι δεν ειναι στην καρτα, αλλα ισως απευθυνει open challenge σε οποιον θελει να τον αντιμετωπισει. Αν γινει κατι τετοιο, κατι μου λεει οτι θα χασει για αλλη μια φορα. Αλλωστε λεγεται οτι το κλιμα ειναι πλεον πολυ αρνητικο γι αυτον.


Σωστά ξέχασα να τον βάλω στις σημαντικές απουσίες. Ξέρουμε γιατί είναι τόσο αρνητικό το κλίμα για αυτόν;
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Nov 24 2013, 22:09 ) *
Σωστά ξέχασα να τον βάλω στις σημαντικές απουσίες. Ξέρουμε γιατί είναι τόσο αρνητικό το κλίμα για αυτόν;


Σύμφωνα με τις αμερικάνικες ιστοσελίδες κακή συμπεριφορά στα αποδυτήρια και κακή προώθηση της εταιρείας μέσω συνεντεύξεων,εκδηλώσεων κτλ.Το WWE πάντως τα έχει διαψεύσει.
T.W.Is.M.
Τωρα που βλεπω το προχτεσινο Smackdown καταλαβαινω γιατι ολοι παιζουν μεγαλο φαβορι την ομαδα της Shield και των Real Americans. Ισως τελικα κερδισουν την Κυριακη.
nikolas12
Ξεκίνησε το pre show. Foley το παράκανες με το μούσι. Σαν τον Michaels πριν λίγο καιρό σε ένα pre show tongue.gif Ξεσηκώνει πολύ το κοινό ο Punk και η ομάδα των faces στο SS match.
Ξεκινάει το ματς. Χειραψία; Να κάτι που δεν περίμενα. Ο αγώνας με τα περισσότερα near falls για φέτος θα βγει tongue.gif Ωραίος αγώνας και φοβερό τέλος, αφού ήταν σαν face vs face match με τον Kofi να παίρνει μία μικρή εκδίκηση. Θα έχει συνέχεια η ιστορία των 2 και θέλω να δω παρόμοιους αγώνες από αυτούς για κάποιον midcard τίτλο. Καλό μας ξενύχτι λοιπόν!
nikolas12
Ξεκινάει με Authority το ppv. Καμία παρέμβαση. Όπως προείπα, την προηγούμενη φορά όντως δεν έγινε καμία παρέμβαση στο ματς.

1. Αρχίζουμε με το ανδρικό 5 on 5 match. Θεός Cody απλά. Έλιωσα με το twerking tongue.gif
Πάει ο Ambrose. Πολύ νωρίς. Πίστευα θα φύγει τελευταίος και έτσι το έπαιξα στο fourdown. Τρομεροί οι Usos.
Έξω και ο Swagger. Περιμένω τώρα αρκετούς αποκλεισμούς από την άλλη ομάδα τώρα.
Απίστευτο! Και ο Cesaro εκτός! Αν κερδίσουν οι heels (ψιλοαποκλείεται) τότε κάποιοι δεν είναι καλά.
Πρώτος αποκλεισμός για τους faces ο Jey Uso. Πάει και ο Cody. Μεγάλη απώλεια. Τρομερή χημεία Reigns-Rollins. Φοβερή tag team. Και ο Jimmy Uso έξω! Mysterio & Goldust vs Rollins & Reigns. Απίστευτα πράγματα.
Πάει ο Rollins! Μόνος ο Reigns. Αποκλείει τον Goldust.
Really? Really? 4 μόνος του ο Reigns και ήττα των faces; Και θα κερδίσουν και οι Wyatts; Ειλικρινά σκέφτομαι να σταματήσω να βλέπω. Ήμαρτον με το θάψιμο κάποιων. Γύρισε ένας σημαντικότατος wrestler και αντί να τον βάλουνε να αποκλείσει τον τελευταίο και να πάρει το ματς, τον βάζουν να αποκλειστεί τελευταίος. Δεν ξέρω τι να πω πια. Ακόμα μία τελείως λανθασμένη ιδέα. Καλό να υπερτονίζεται ο κακός χαρακτήρας, αλλά να δώσουμε λίγη σημασία και στους faces. Για αυτούς έρχεται ο κόσμος και όταν τους βλέπει να χάνουν διαρκώς, τότε απογοητεύονται και δεν έρχονται καν να δούνε τους αγώνες. Λιγότερα εισιτήρια, λιγότερα λεφτά. Περισσότερες νίκες στους faces στα μεγάλα ppv Vince. That's best for business!

2. Συνεχίζουμε με IC. Σύντομος αγώνας, καλός σχετικά με λογικό τέλος. Langston aaaall the way!

3. Divas τώρα. Από την αρχή φαίνεται ότι η Fox είναι καλύτερη από τις μισές Total Divas. Ξέρω είμαι χοντρόπετσος, αλλά δεν μπορώ. Πάντως την ξεφορτώθηκαν γρήγορα. Πάνε και Cameron-Rosa. Έξω και η Summer Rae. Εκτός και η Eva Marie. Όχι που θα τα βάλεις με την Kaitlyn. Και εσύ Naomi μία από τα ίδια tongue.gif Κάποτε για να χάσει η Kaitlyn χρειαζόταν ώρα αγώνα. Τώρα την αποκλείει μία Bella, την οποία αποκλείει η Aksana, την οποία αποκλείει η άλλη Bella. Δεν προλαβαίνω να τα γράφω tongue.gif Η Jojo ένα roll up και πολύ της ήταν. Δεν την πιστεύουν ακόμα για κάτι παραπάνω. Τεράστια Natalya με το κλασσικό sharpshooter. Νίκη στις Total Divas. Συνεχίζω να ξεχωρίζω Tamina, Kaitlyn, Natalya.

Πολύ ανασφαλής ο Orton στο backstage.

4. Ryback; Λογικά για open challenge. Maaaaaark Henry! Ελπίζω να μην έχουν εξίσου κακό αγώνα με τη WM. Αντιστροφή των ρόλων σε σχέση με τότε με face Henry, heel Ryback. Βλέπω τον Ryback να μπαίνει στο Hall of Pain.
Αργός αγώνας. Τρομερή η δύναμη του Ryback, ελπίζω να συμμορφωθεί στα αποδυτήρια, αν όντως προκαλεί πρόβλημα και να ξαναγίνει face, γιατί είναι αποτυχημένος ως heel.

5. Χαμός για Cena. Του έφυγε το πρωτάθλημα όπως έμπαινε στο ρινγκ. Χαμός θα γίνει στις σατιρικές σελίδες για το wrestling tongue.gif Δεν τον έχουν και σε ιδιαίτερη εκτίμηση.
Πολύ καλός αγώνας. Στην αρχή πολύ μονόπλευρος και με ξενέρωσε, όπως και ότι το τέλος ήταν ίδιο ακριβώς με το προηγούμενο ματς. Όμως από τη μέση μετά έγινε πιο αργός με περισσότερα submissions, οπότε μου άρεσε πιο πολύ. Ο Cena έκανε κινήσεις που δεν τον έχουμε ποτέ ξαναδεί να κάνει αποδεικνύοντας ότι δεν είναι παλαιστής που ξέρει 3 κινήσεις όπως όλοι τον κατηγορούν. Λογική η νίκη του και για να δούμε ποιος θα είναι ο επόμενος contender ή αν θα παραμείνει ο Del Rio.

6. Ώρα για την ξενέρα που βλέπω να έρχεται ολοταχώς όπως στο πρώτο ματς της βραδιάς.
ANTE ΓΕΙΑ ΓΑΤΑΚΙΑ WYATTS! The Best and the Beard! Τρομερή χημεία από τους 2 main eventers. Πάλι οι Wyatts δεν μου φαίνονται κάτι το ιδιαίτερο για το τόσο push που παίρνουν. Ωστόσο το ματς ήταν πάρα πολύ καλό και τα "This is awesome" ήταν πολύ λογικό που ακουγόντουσαν. Θα συνεχίσει πάντως η κόντρα.

Γιατί έχει θέμα ο Orton με τον Cena; Φοβάται μη του φάει τη θέση ως face of the WWE; Μα δεν την του την πήρε ποτέ ο Orton tongue.gif Πάντως αν όντως ισχύει ότι Cena-Orton είναι κολλητοί εκτός εταιρίας, τότε έχει πλάκα όλη αυτή η κόντρα που είχαν και η αντιπάθεια και καλά από τον Orton.

7. Main event λοιπόν ο αγχωμένος Orton με τον ψύχραιμο Big Show.
Ωραίες μη παρεμβάσεις. Θέλω Orton επικίνδυνο, όχι Orton που εκμεταλλεύεται την παρέμβαση της Authority και κάνει σε όλο το ματς ένα RKO και ένα Punt Kick. Επίσης το ματς μου φάνηκε πάρα πολύ μικρό για main event. Τα προηγούμενα 2 πρέπει να είχαν μεγαλύτερη διάρκεια, αν δεν κάνω λάθος.

Εξαιρετική κίνηση από το WWE. Κι άλλη προώθηση και κύρος στο WHC με τον Cena να βγαίνει έξω και να το επιδεικνύει απέναντι στον Orton. Δεν ήταν κακό ppv, αλλά ήθελα περισσότερο SS elimination match. Δεν το νιώσαμε όσο θα έπρεπε.

Καληνύχτα λοιπόν, ευτυχώς οι Δευτέρες είναι ελεύθερες από μάθημα, οπότε let the sleep begin!
mixalisgate7
Αλλό ένα ppv έχουμε για την 2η σεζόν στο fantasy.Εκτός απρόοπτου τον τίτλο θα τον πάρει ο TWISM καθώς έχει μεγάλες διαφορές.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 25 2013, 06:26 ) *
Αλλό ένα ppv έχουμε για την 2η σεζόν στο fantasy.Εκτός απρόοπτου τον τίτλο θα τον πάρει ο TWISM καθώς έχει μεγάλες διαφορές.


Αφου τα επιασα ολα χτες! Μεχρι και στο κλασικο SS Elimination match πηγα και εκανα αλλαγη την τελευταια στιγμη(οταν εγραψα κι εδω οτι μπορει να κερδισουν η Shield με τους Real Americans). Απ οτι ειδα βγηκα 9ος σε ολοκληρο το σαιτ! Τα μονα που μου χαλασαν το απολυτο ηταν το pinfall του Cena(αντι για submission), η παρεμβαση του Bray Wyatt, ο νικητης Roman Reigns αντι του Ambrose και οι 2 αντι για 3 νικητριες divas(περιμενα και την Brie Bella να παραμεινει ως το τελος).

Αλλη μια φορα το ειχα ξανακανει αυτο σε PPV. Στο Royal Rumble 2011 με τα 40 ατομα, που ειχα προβλεψει τη νικη του del Rio! Μετα φυσικα πρεπει να ηρθε η απολυτη καταστροφη, οποτε μη νομιζετε οτι τελειωσε και το πρωταθλημα. Αληθεια, γιατι το τελειωνουν τωρα? Επειδη ειναι το τελος του ημερολογιακου ετους? Δε θα ταν καλυτερα να τελειωνε με τη Wrestlemania?
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 26 2013, 00:18 ) *
Αλλη μια φορα το ειχα ξανακανει αυτο σε PPV. Στο Royal Rumble 2011 με τα 40 ατομα, που ειχα προβλεψει τη νικη του del Rio! Μετα φυσικα πρεπει να ηρθε η απολυτη καταστροφη, οποτε μη νομιζετε οτι τελειωσε και το πρωταθλημα. Αληθεια, γιατι το τελειωνουν τωρα? Επειδη ειναι το τελος του ημερολογιακου ετους? Δε θα ταν καλυτερα να τελειωνε με τη Wrestlemania?


Και εγώ με submission έπαιξα τη νίκη του Cena. Προηγείσαι πολύ από τον δεύτερο (εμένα), οπότε δεν γυρίζει εύκολα. Αν θυμάμαι έχει μία νίκη και ο Μιχάλης σε πρωτάθλημα, οπότε θα το κάνουν ανά εξάμηνο. Καλύτερο θα ήταν όντως ένα 12μηνο πρωτάθλημα που θα τελείωνε στη WM.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 26 2013, 00:18 ) *
Επειδη ειναι το τελος του ημερολογιακου ετους? Δε θα ταν καλυτερα να τελειωνε με τη Wrestlemania?



Το έχουν χωρίσει σε 3 τετράμηνες σεζόν.
T.W.Is.M.
Δε θελω να γραψω για το RAW, που δεν εχω δει ακομα, ουτε για το Survivor Series. Εχω σεναριο για Wrestlemania, απ αυτα που μου ερχονται κατα καιρους.
Φτανοντας στη Wrestlemania πρωταθλητες παραμενουν αυτοι που εχουν τωρα τους τιτλους: WWE Champion o Randy Orton και World Champion o John Cena. Διατηρουν τους τιτλους κερδιζοντας μεχρι και στο Rumble, ενω παραλληλα συνεχιζεται ενας ατυπος συναγωνισμος για το ποιος ειναι the face of the WWE. Νικητης του Royal Rumble βγαινει ο CM Punk, μονο που ακολουθει λιγο διαφορετικη τακτικη απο τους προηγουμενους νικητες και αποφευγει να δηλωσει ποιον πρωταθλητη θελει να αντιμετωπισει. Αυτο δεν αρεσει στην Authority, αλλα δεν μπορει να τον αναγκασει να ανακοινωσει την επιλογη του. Στο Elimination Chamber ο Orton και ο Cena αντιμετωπιζουν σε 1-on-1 ματς τους διεκδικητες. Το Elimination Chamber match γινεται για να βγει ο No1 contender για τη Wrestlemania για να αντιμετωπισει τον πρωταθλητη που δε θα επιλεξει ο Punk. Στο τελευταιο Smackdown πριν το PPV ομως ο Triple H κανει μια ανακοινωση: Αφου ο Punk δεν επιλεγει αντιπαλο, το RAW της Δευτερας θα ανοιξει με το νικητη του Chamber να επιλεγει αυτος τον αντιπαλο του αφηνοντας τον Punk να αντιμετωπισει οποιον περισσεψει!(ξερω οτι ο Punk θα μπορουσε να βγει στο PPV και να ανακοινωσει τον αντιπαλο, αλλα για να προχωρησει το σεναριο, δε θα το κανει-ας πουμε οτι καποιος του επιτιθεται και δεν του επιτρεπει να βγει στο ρινγκ) Νικητης στο Elimination Chamber ειναι ο Daniel Bryan. Ετσι την επομενη μερα βγαινει στο ανοιγμα του RAW για να επιλεξει ποιον πρωταθλητη θελει να αντιμετωπισει. Ο Bryan ομως καλει το CM Punk γιατι πριν την ανακοινωση θελει να κανει μια προταση. Λεει οτι ο Punk κερδισε το δικαιωμα να αντιμετωπισει οποιον πρωταθλητη επιλεξει με τη νικη του στο Rumble. Και ο ιδιος ομως εχει τη δυνατοτητα να επιλεξει αντιπαλο, αφου κερδισε στο EC. Λεει οτι δε θελει να αφαιρεσει την επιλογη απο το φιλο του(για να ενισχυσουμε το σεναριο, βαζουμε τους Punk & Bryan να παιξουν σαν tag team και στο TLC), αλλα δε θελει και να κανει πισω ο ιδιος. Γι αυτο προτεινει το εξης: Αντι για 2 main event να εχουμε 1 μεγαλυτερο ματς. Ενα tag team match, οπου οι νικητες παιρνουν και τους δυο τιτλους. CM Punk & Daniel Bryan vs John Cena & Randy Orton. O Punk δεχεται και αμεσως μετα βγαινει κι ο Cena, που αποδεχεται την προκληση("I never back down from any challenge"). Απομενει ο Orton, ο οποιος εμφανιζεται λιγο μετα μαζι με Triple H & Stephanie να συζηταει το θεμα. Τους εξηγει οτι ειναι καλυτερα να εχει μαζι του το Cena, παρα αυτος να προσπαθει να του κλεψει τον τιτλο του face of the WWE και οτι εχει τον τροπο να τον χρησιμοποιησει για να παρει τη νικη και να διατηρησει τον τιτλο. Ετσι τους πειθει να δεχτουν κι αυτοι το ματς και να το οριστικοποιησουν.
Την επομενη εβδομαδα ομως το σοου ξεκιναει με "No chance in hell"! Ο Βινς επιστρεφει λεγοντας οτι η κορη του κι ο γαμπρος του εχουν κανει καταχρηση εξουσιας ολο αυτο το διαστημα που λειπει. Εχουν προωθησει τον Randy Orton με καθε μεσο και την προηγουμενη εβδομαδα εκαναν ακριβως το ιδιο πραγμα επηρεαζοντας το main event της WM.Λεει οτι στην αρχη του φανηκε πρωτοτυπη ιδεα το tag team match, αλλα οταν ειδε οτι η Authority προσπαθει να το εκμεταλλευτει υπερ του Orton, αποφασισενα μην τους αφησει να συνεχισουν. Ετσι αλλαζει το ματς σε fatal 4 way, οπου και οι δυο τιτλοι παιζονται με τους εξης ορους: Το ματς ειναι 2 falls match, οπου στο πρωτο fall παιζεται ο ενας τιτλος και στο δευτερο ο αλλος. Οποιος πρωταθλητης συμμετασχει στο πρωτο fall, θα παιζεται ο δικος του τιτλος και στο δευτερο fall θα παιζεται ο αλλος(στην πρωτη πτωση δεν μπορουν να συμμετεχουν Punk και Bryan μονο, ενω στη δευτερη μπορουν). Ετσι μπορει καποιος αν κερδισει 2 αγωνες να φυγει με τους 2 τιτλους, μπορει να αλλαξουν και οι 2 τιτλοι, μπορει ενας ή κανενας, ενω μπορει και οι δυο πρωταθλητες να ανταλλαξουν τιτλους μεταξυ τους!
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 26 2013, 23:25 ) *
Δε θελω να γραψω για το RAW, που δεν εχω δει ακομα, ουτε για το Survivor Series. Εχω σεναριο για Wrestlemania, απ αυτα που μου ερχονται κατα καιρους.
Φτανοντας στη Wrestlemania πρωταθλητες παραμενουν αυτοι που εχουν τωρα τους τιτλους: WWE Champion o Randy Orton και World Champion o John Cena. Διατηρουν τους τιτλους κερδιζοντας μεχρι και στο Rumble, ενω παραλληλα συνεχιζεται ενας ατυπος συναγωνισμος για το ποιος ειναι the face of the WWE. Νικητης του Royal Rumble βγαινει ο CM Punk, μονο που ακολουθει λιγο διαφορετικη τακτικη απο τους προηγουμενους νικητες και αποφευγει να δηλωσει ποιον πρωταθλητη θελει να αντιμετωπισει. Αυτο δεν αρεσει στην Authority, αλλα δεν μπορει να τον αναγκασει να ανακοινωσει την επιλογη του. Στο Elimination Chamber ο Orton και ο Cena αντιμετωπιζουν σε 1-on-1 ματς τους διεκδικητες. Το Elimination Chamber match γινεται για να βγει ο No1 contender για τη Wrestlemania για να αντιμετωπισει τον πρωταθλητη που δε θα επιλεξει ο Punk. Στο τελευταιο Smackdown πριν το PPV ομως ο Triple H κανει μια ανακοινωση: Αφου ο Punk δεν επιλεγει αντιπαλο, το RAW της Δευτερας θα ανοιξει με το νικητη του Chamber να επιλεγει αυτος τον αντιπαλο του αφηνοντας τον Punk να αντιμετωπισει οποιον περισσεψει!(ξερω οτι ο Punk θα μπορουσε να βγει στο PPV και να ανακοινωσει τον αντιπαλο, αλλα για να προχωρησει το σεναριο, δε θα το κανει-ας πουμε οτι καποιος του επιτιθεται και δεν του επιτρεπει να βγει στο ρινγκ) Νικητης στο Elimination Chamber ειναι ο Daniel Bryan. Ετσι την επομενη μερα βγαινει στο ανοιγμα του RAW για να επιλεξει ποιον πρωταθλητη θελει να αντιμετωπισει. Ο Bryan ομως καλει το CM Punk γιατι πριν την ανακοινωση θελει να κανει μια προταση. Λεει οτι ο Punk κερδισε το δικαιωμα να αντιμετωπισει οποιον πρωταθλητη επιλεξει με τη νικη του στο Rumble. Και ο ιδιος ομως εχει τη δυνατοτητα να επιλεξει αντιπαλο, αφου κερδισε στο EC. Λεει οτι δε θελει να αφαιρεσει την επιλογη απο το φιλο του(για να ενισχυσουμε το σεναριο, βαζουμε τους Punk & Bryan να παιξουν σαν tag team και στο TLC), αλλα δε θελει και να κανει πισω ο ιδιος. Γι αυτο προτεινει το εξης: Αντι για 2 main event να εχουμε 1 μεγαλυτερο ματς. Ενα tag team match, οπου οι νικητες παιρνουν και τους δυο τιτλους. CM Punk & Daniel Bryan vs John Cena & Randy Orton. O Punk δεχεται και αμεσως μετα βγαινει κι ο Cena, που αποδεχεται την προκληση("I never back down from any challenge"). Απομενει ο Orton, ο οποιος εμφανιζεται λιγο μετα μαζι με Triple H & Stephanie να συζηταει το θεμα. Τους εξηγει οτι ειναι καλυτερα να εχει μαζι του το Cena, παρα αυτος να προσπαθει να του κλεψει τον τιτλο του face of the WWE και οτι εχει τον τροπο να τον χρησιμοποιησει για να παρει τη νικη και να διατηρησει τον τιτλο. Ετσι τους πειθει να δεχτουν κι αυτοι το ματς και να το οριστικοποιησουν.
Την επομενη εβδομαδα ομως το σοου ξεκιναει με "No chance in hell"! Ο Βινς επιστρεφει λεγοντας οτι η κορη του κι ο γαμπρος του εχουν κανει καταχρηση εξουσιας ολο αυτο το διαστημα που λειπει. Εχουν προωθησει τον Randy Orton με καθε μεσο και την προηγουμενη εβδομαδα εκαναν ακριβως το ιδιο πραγμα επηρεαζοντας το main event της WM.Λεει οτι στην αρχη του φανηκε πρωτοτυπη ιδεα το tag team match, αλλα οταν ειδε οτι η Authority προσπαθει να το εκμεταλλευτει υπερ του Orton, αποφασισενα μην τους αφησει να συνεχισουν. Ετσι αλλαζει το ματς σε fatal 4 way, οπου και οι δυο τιτλοι παιζονται με τους εξης ορους: Το ματς ειναι 2 falls match, οπου στο πρωτο fall παιζεται ο ενας τιτλος και στο δευτερο ο αλλος. Οποιος πρωταθλητης συμμετασχει στο πρωτο fall, θα παιζεται ο δικος του τιτλος και στο δευτερο fall θα παιζεται ο αλλος(στην πρωτη πτωση δεν μπορουν να συμμετεχουν Punk και Bryan μονο, ενω στη δευτερη μπορουν). Ετσι μπορει καποιος αν κερδισει 2 αγωνες να φυγει με τους 2 τιτλους, μπορει να αλλαξουν και οι 2 τιτλοι, μπορει ενας ή κανενας, ενω μπορει και οι δυο πρωταθλητες να ανταλλαξουν τιτλους μεταξυ τους!


Καλό,αλλά είναι πολύ τραβηγμένο.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 26 2013, 23:36 ) *
Καλό,αλλά είναι πολύ τραβηγμένο.


Για να ειναι δικο μου σεναριο πρεπει να ειναι τραβηγμενο. Σε ποιο σημειο ομως?
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 27 2013, 00:01 ) *
Για να ειναι δικο μου σεναριο πρεπει να ειναι τραβηγμενο. Σε ποιο σημειο ομως?


Στο Fatal 4 way match.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 27 2013, 00:18 ) *
Στο Fatal 4 way match.


Μα αυτο ειναι ολη η ουσια του σεναριου. Απο κει ξεκινησε η ιδεα μου και ολα τα αλλα τα εγραψα για να το δικαιολογησω. Ειδικα αν επροκειτο να ενοποιηθουν οι τιτλοι, θα ηταν ενας πολυ ωραιος τροπος. Ασε το απροβλεπτο στοιχειο ενος τετοιου ματς. Τι θα εκαναν? Θα εδιναν και τους 2 τιτλους σε καποιον? Σε ποιον? Στο Cena, που ειναι ο πραγματικος face of the WWE? Στον Orton γιατι ειναι ο κλασικος κακος του σεναριου και μερικες φορες οι κακοι κανουν την εκπληξη? Στον Punk γιατι ειναι the best in the world και για να τον καθιερωσουν στο επιπεδο τουλαχιστον του Orton(θα ελεγα και του Cena αλλα κερδιζει σε διαρκεια ο Cena)? Ή μηπως στον Bryan οπως πριν 12 χρονια στον Jericho? Κι ακομα κι αν δεν ενοποιουσαν τους τιτλους, μονο η σκεψη του κοσμου οτι θα γινει και η συζητηση που θα δημιουργουσε αυτο θα αυξανε τις πωλησεις και το ενδιαφερον του κοινου.
Ασε που ενα τετοιο ματς θα ηταν το μεγαλυτερο main event WM απο την εποχη του Stone Cold vs Rock στη WM17.(*)


(*)To Cena vs Rock εχασε απο τη λαμψη του οταν επαναληφθηκε ενα χρονο μετα.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 27 2013, 00:26 ) *
Μα αυτο ειναι ολη η ουσια του σεναριου. Απο κει ξεκινησε η ιδεα μου και ολα τα αλλα τα εγραψα για να το δικαιολογησω. Ειδικα αν επροκειτο να ενοποιηθουν οι τιτλοι, θα ηταν ενας πολυ ωραιος τροπος. Ασε το απροβλεπτο στοιχειο ενος τετοιου ματς. Τι θα εκαναν? Θα εδιναν και τους 2 τιτλους σε καποιον? Σε ποιον? Στο Cena, που ειναι ο πραγματικος face of the WWE? Στον Orton γιατι ειναι ο κλασικος κακος του σεναριου και μερικες φορες οι κακοι κανουν την εκπληξη? Στον Punk γιατι ειναι the best in the world και για να τον καθιερωσουν στο επιπεδο τουλαχιστον του Orton(θα ελεγα και του Cena αλλα κερδιζει σε διαρκεια ο Cena)? Ή μηπως στον Bryan οπως πριν 12 χρονια στον Jericho? Κι ακομα κι αν δεν ενοποιουσαν τους τιτλους, μονο η σκεψη του κοσμου οτι θα γινει και η συζητηση που θα δημιουργουσε αυτο θα αυξανε τις πωλησεις και το ενδιαφερον του κοινου.
Ασε που ενα τετοιο ματς θα ηταν το μεγαλυτερο main event WM απο την εποχη του Stone Cold vs Rock στη WM17.(*)


(*)To Cena vs Rock εχασε απο τη λαμψη του οταν επαναληφθηκε ενα χρονο μετα.


Τραβηγμένο είναι με το δεδομένο πως οι δυο ζώνες δεν θα ενωθούν.Συμφώνω οτι θα ήταν τεράστιο main event για Mania.
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 26 2013, 23:25 ) *
Δε θελω να γραψω για το RAW, που δεν εχω δει ακομα, ουτε για το Survivor Series. Εχω σεναριο για Wrestlemania, απ αυτα που μου ερχονται κατα καιρους.
Φτανοντας στη Wrestlemania πρωταθλητες παραμενουν αυτοι που εχουν τωρα τους τιτλους: WWE Champion o Randy Orton και World Champion o John Cena. Διατηρουν τους τιτλους κερδιζοντας μεχρι και στο Rumble, ενω παραλληλα συνεχιζεται ενας ατυπος συναγωνισμος για το ποιος ειναι the face of the WWE. Νικητης του Royal Rumble βγαινει ο CM Punk, μονο που ακολουθει λιγο διαφορετικη τακτικη απο τους προηγουμενους νικητες και αποφευγει να δηλωσει ποιον πρωταθλητη θελει να αντιμετωπισει. Αυτο δεν αρεσει στην Authority, αλλα δεν μπορει να τον αναγκασει να ανακοινωσει την επιλογη του. Στο Elimination Chamber ο Orton και ο Cena αντιμετωπιζουν σε 1-on-1 ματς τους διεκδικητες. Το Elimination Chamber match γινεται για να βγει ο No1 contender για τη Wrestlemania για να αντιμετωπισει τον πρωταθλητη που δε θα επιλεξει ο Punk. Στο τελευταιο Smackdown πριν το PPV ομως ο Triple H κανει μια ανακοινωση: Αφου ο Punk δεν επιλεγει αντιπαλο, το RAW της Δευτερας θα ανοιξει με το νικητη του Chamber να επιλεγει αυτος τον αντιπαλο του αφηνοντας τον Punk να αντιμετωπισει οποιον περισσεψει!(ξερω οτι ο Punk θα μπορουσε να βγει στο PPV και να ανακοινωσει τον αντιπαλο, αλλα για να προχωρησει το σεναριο, δε θα το κανει-ας πουμε οτι καποιος του επιτιθεται και δεν του επιτρεπει να βγει στο ρινγκ) Νικητης στο Elimination Chamber ειναι ο Daniel Bryan. Ετσι την επομενη μερα βγαινει στο ανοιγμα του RAW για να επιλεξει ποιον πρωταθλητη θελει να αντιμετωπισει. Ο Bryan ομως καλει το CM Punk γιατι πριν την ανακοινωση θελει να κανει μια προταση. Λεει οτι ο Punk κερδισε το δικαιωμα να αντιμετωπισει οποιον πρωταθλητη επιλεξει με τη νικη του στο Rumble. Και ο ιδιος ομως εχει τη δυνατοτητα να επιλεξει αντιπαλο, αφου κερδισε στο EC. Λεει οτι δε θελει να αφαιρεσει την επιλογη απο το φιλο του(για να ενισχυσουμε το σεναριο, βαζουμε τους Punk & Bryan να παιξουν σαν tag team και στο TLC), αλλα δε θελει και να κανει πισω ο ιδιος. Γι αυτο προτεινει το εξης: Αντι για 2 main event να εχουμε 1 μεγαλυτερο ματς. Ενα tag team match, οπου οι νικητες παιρνουν και τους δυο τιτλους. CM Punk & Daniel Bryan vs John Cena & Randy Orton. O Punk δεχεται και αμεσως μετα βγαινει κι ο Cena, που αποδεχεται την προκληση("I never back down from any challenge"). Απομενει ο Orton, ο οποιος εμφανιζεται λιγο μετα μαζι με Triple H & Stephanie να συζηταει το θεμα. Τους εξηγει οτι ειναι καλυτερα να εχει μαζι του το Cena, παρα αυτος να προσπαθει να του κλεψει τον τιτλο του face of the WWE και οτι εχει τον τροπο να τον χρησιμοποιησει για να παρει τη νικη και να διατηρησει τον τιτλο. Ετσι τους πειθει να δεχτουν κι αυτοι το ματς και να το οριστικοποιησουν.
Την επομενη εβδομαδα ομως το σοου ξεκιναει με "No chance in hell"! Ο Βινς επιστρεφει λεγοντας οτι η κορη του κι ο γαμπρος του εχουν κανει καταχρηση εξουσιας ολο αυτο το διαστημα που λειπει. Εχουν προωθησει τον Randy Orton με καθε μεσο και την προηγουμενη εβδομαδα εκαναν ακριβως το ιδιο πραγμα επηρεαζοντας το main event της WM.Λεει οτι στην αρχη του φανηκε πρωτοτυπη ιδεα το tag team match, αλλα οταν ειδε οτι η Authority προσπαθει να το εκμεταλλευτει υπερ του Orton, αποφασισενα μην τους αφησει να συνεχισουν. Ετσι αλλαζει το ματς σε fatal 4 way, οπου και οι δυο τιτλοι παιζονται με τους εξης ορους: Το ματς ειναι 2 falls match, οπου στο πρωτο fall παιζεται ο ενας τιτλος και στο δευτερο ο αλλος. Οποιος πρωταθλητης συμμετασχει στο πρωτο fall, θα παιζεται ο δικος του τιτλος και στο δευτερο fall θα παιζεται ο αλλος(στην πρωτη πτωση δεν μπορουν να συμμετεχουν Punk και Bryan μονο, ενω στη δευτερη μπορουν). Ετσι μπορει καποιος αν κερδισει 2 αγωνες να φυγει με τους 2 τιτλους, μπορει να αλλαξουν και οι 2 τιτλοι, μπορει ενας ή κανενας, ενω μπορει και οι δυο πρωταθλητες να ανταλλαξουν τιτλους μεταξυ τους!


Αφού δεις το Raw διάβασε το spoiler:

Αφού είδες το Raw σου χάλασαν όλο το σενάριο δυστυχώς με τον αγώνα στο TLC.
Μου αρέσει το σενάριο πολύ. Εμπλέκει ίσως τα 4 μεγαλύτερα ονόματα στην εταιρία και θα έμπαινε άνετα στα καλύτερα main events της WM. Με αυτά που έγιναν στο τελευταίο Raw περιπλέκονται λίγο τα πράγματα και δεν καταλαβαίνω τι θα γίνει με τους τίτλους και πως αλλάζει η όλη κατάσταση. Προτιμώ πάντως T.W.Is.M να δεις και εσύ το Raw για να μας πεις την άποψή σου και θα τοποθετηθώ και εγώ στο γιατί βρίσκω λάθος απόφαση ό,τι έγινε.
Είναι φοβερό που Bryan & Punk χαραμίζονται αυτή τη στιγμή σε κόντρες με τους Wyatts. Έχουν περισσότερη στήριξη από τους 2 πρωταθλητές, αλλά δεν παίρνουν ακόμα τίτλο. Πιστεύω πως κυρίως ο Punk, αλλά και ο Bryan είναι πολύ πιθανό να κερδίσουν το Rumble.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 27 2013, 00:33 ) *
Τραβηγμένο είναι με το δεδομένο πως οι δυο ζώνες δεν θα ενωθούν.Συμφώνω οτι θα ήταν τεράστιο main event για Mania.


Δεν εχω δει ακομα το RAW και δε θα προλαβω σημερα, οποτε θα απαντησω στον nikolas αυριο.
Δεν ειναι αναγκη παντως στο σεναριο μου να ενωθουν. Μπορει να παραμεινουν 2 οι πρωταθλητες και να αλλαξουν μονο τα προσωπα ή ακομα και μεταξυ τους(να φυγει ο Cena με το WWE Championship και ο Orton με το World Championship). Απλα θα ειμαστε με την εντυπωση πως ισως ενωθουν οι τιτλοι.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.