Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
nikolas12
Raw μετά από ppv είναι αυτό και μπορεί ή να απογοητευτείς ή να ενθουσιαστείς. Δυστυχώς η υπεράσπιση με 19 άτομα δεν ήταν εύκολη για τον Dean. Νέος US champion λοιπόν. Είναι καλύτερο για την εικόνα της ενωμένης Shield να μην έχει κανένας τίτλο, όμως γιατί να τον δώσουν στον Sheamus που κανονικά είναι main event player δεν καταλαβαίνω. Ο Sheamus ανά πάσα στιγμή μπορεί να μπει σε world title match όπως στο Elimination Chamber, ενώ αντίθετα έχουμε Ziggler και Kingston (και άλλους βέβαια) που χρειάζονται μία αγωνιστική ανάσταση στο midcard.
Καημένε Cody πόσο πιο jobber να σε κάνουν για να κάνεις heel turn, που θα έπρεπε κανονικά να κάνει ο Goldust; Η διάλυσή των Rhodes Brothers μοιάζει όλο και πιο σύντομη. Ο Adam Rose έχει χαζό gimmick τελείως, αλλά να δούμε τι λέει και από wrestling.
Όσον αφορά το Shield-Wyatt Family θα πω ότι μου άρεσε (όχι βέβαια όσο στο EC που θα είναι άνετα στα ματς της χρονιάς βέβαια), αλλά η συνέχιση της κόντρας με την Evolution είναι προβλέψιμη. Ήττα της Shield στο Payback, διάλυση της και triple threat match στο MITB με νικητή τον Reigns και ύστερα Reigns vs Triple H στο Summerslam με τους άλλους 2 υπερταλαντούχους wrestlers ή να παίρνουν διάσπαρτες νίκες χωρίς σοβαρές κόντρες ή να γίνονται tag team ή να jobberίζουν (δυσκολάκι με τέτοιες εμφανίσεις, αλλά με τον Vince έχουμε να κάνουμε). Πάντως αυτό που βλέπω στα ματς της Shield είναι ότι και ένας τους να προωθηθεί αδικούνται οι άλλοι 2. Ειδικά όταν αυτός ο ένας είναι ο Reigns που είναι όντως πολύ δυνατός και βελτιωμένος, αλλά οι άλλοι 2 είναι πιο καλοί στο μικρόφωνο και έχουν πιο τεχνικές κινήσεις. Ίσως σε σχέση με τον Roman το χάνουν σε attitude (superman punch και έτσι), αλλά είναι πιο έμπειροι και έχουν δώσει καλύτερα single matches. Όλα δείχνουν πάντως για μελλοντική κόντρα Triple H με Reigns, αφού μόνο αυτόν στοχοποιεί και του κάνει pedigree συνεχώς. Δεν θα το έβρισκα περίεργο αν μέχρι το τέλος της χρονιάς έχει πάρει ματς για τους τίτλους, αλλιώς του χρόνου όλα δείχνουν πως θα κερδίσει το Royal Rumble.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ May 6 2014, 11:22 ) *
Raw μετά από ppv είναι αυτό και μπορεί ή να απογοητευτείς ή να ενθουσιαστείς. Δυστυχώς η υπεράσπιση με 19 άτομα δεν ήταν εύκολη για τον Dean. Νέος US champion λοιπόν. Είναι καλύτερο για την εικόνα της ενωμένης Shield να μην έχει κανένας τίτλο, όμως γιατί να τον δώσουν στον Sheamus που κανονικά είναι main event player δεν καταλαβαίνω. Ο Sheamus ανά πάσα στιγμή μπορεί να μπει σε world title match όπως στο Elimination Chamber, ενώ αντίθετα έχουμε Ziggler και Kingston (και άλλους βέβαια) που χρειάζονται μία αγωνιστική ανάσταση στο midcard.
Καημένε Cody πόσο πιο jobber να σε κάνουν για να κάνεις heel turn, που θα έπρεπε κανονικά να κάνει ο Goldust; Η διάλυσή των Rhodes Brothers μοιάζει όλο και πιο σύντομη. Ο Adam Rose έχει χαζό gimmick τελείως, αλλά να δούμε τι λέει και από wrestling.
Όσον αφορά το Shield-Wyatt Family θα πω ότι μου άρεσε (όχι βέβαια όσο στο EC που θα είναι άνετα στα ματς της χρονιάς βέβαια), αλλά η συνέχιση της κόντρας με την Evolution είναι προβλέψιμη. Ήττα της Shield στο Payback, διάλυση της και triple threat match στο MITB με νικητή τον Reigns και ύστερα Reigns vs Triple H στο Summerslam με τους άλλους 2 υπερταλαντούχους wrestlers ή να παίρνουν διάσπαρτες νίκες χωρίς σοβαρές κόντρες ή να γίνονται tag team ή να jobberίζουν (δυσκολάκι με τέτοιες εμφανίσεις, αλλά με τον Vince έχουμε να κάνουμε). Πάντως αυτό που βλέπω στα ματς της Shield είναι ότι και ένας τους να προωθηθεί αδικούνται οι άλλοι 2. Ειδικά όταν αυτός ο ένας είναι ο Reigns που είναι όντως πολύ δυνατός και βελτιωμένος, αλλά οι άλλοι 2 είναι πιο καλοί στο μικρόφωνο και έχουν πιο τεχνικές κινήσεις. Ίσως σε σχέση με τον Roman το χάνουν σε attitude (superman punch και έτσι), αλλά είναι πιο έμπειροι και έχουν δώσει καλύτερα single matches. Όλα δείχνουν πάντως για μελλοντική κόντρα Triple H με Reigns, αφού μόνο αυτόν στοχοποιεί και του κάνει pedigree συνεχώς. Δεν θα το έβρισκα περίεργο αν μέχρι το τέλος της χρονιάς έχει πάρει ματς για τους τίτλους, αλλιώς του χρόνου όλα δείχνουν πως θα κερδίσει το Royal Rumble.


Καλά ρε Νικόλα χαράματα σηκώνεσαι για να δεις το Raw tongue.gif ;
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ May 6 2014, 14:13 ) *
Καλά ρε Νικόλα χαράματα σηκώνεσαι για να δεις το Raw tongue.gif ;


Χαχαχα συνήθως το Raw δεν μου παίρνει τόση ώρα, γιατί τα ασήμαντα για εμένα ματς τα κάνω skip απευθείας ή βλέπω highlights. Οπότε το σημερινό Raw το ξεκίνησα κατά τις 9 και μισή με 10 παρά και το τελείωσα την ώρα του ποστ περίπου.
Πρόσφατα βρήκα την αγαπημένη μου φωτογραφία-meme για το WWE που ήξερα ότι θα βγει με το που είδα το πόστερ του Payback. Σε αυτό ο Triple H κρατά μια βαριοπούλα και περίμενα πως και πως πότε θα photoshopαριστεί και θα μετατραπεί σε φτυάρι. Η φωτό ανέβηκε κάπου, αλλά δεν τη βρήκα. Ωστόσο βρήκα μερικές άλλες αγαπημένες:

Σε παρόμοιο στυλ ο Triple H δείχνει το ταλέντο του:

Click to view attachment

Click to view attachment

Μιας και είδα την ταινία πρόσφατα:

Click to view attachment

Βέβαια ο Reigns μπορεί να νικήσει μόνος του όλη την Evolution και τη Wyatt Family, αλλά αρκεί μία στιγμή να αποσπαστεί και τρώει pin:

Click to view attachment

Α ρε Punk η ματσάρα σου με τον Bryan σε εκείνο το ppv δεν θα μνημονευθεί ποτέ όπως θα έπρεπε, γιατί μπήκε εκείνο το σάπιο ματς στο main event:

Click to view attachment

Ας μην ξεχνάμε και τον αποκλεισμό του Dolph από τον Santino που προκάλεσε αποδοκιμασίες και βάζει ξανά φρένο στις 1-2 φορές που πήρε και μία νίκη ο Ziggler:

Click to view attachment

Φυσικά πρέπει να μάθουμε, γιατί έχασε με τόσο γελοίο τρόπο ο Cena και να μία λογική εξήγηση:

Click to view attachment

Kαι ο Triple H τρελαίνεται!

Click to view attachment
captain charisma
nikolas12
QUOTE(captain charisma @ May 6 2014, 16:02 ) *


Σωστός ο captain charisma. Έχω ψάξει το μισό facebook για να βρω τη φωτό (αποτυχημένα βεβαίως). Πάντως θα επιβεβαιωθεί το φτυάρι αν πράγματι συμβεί το σενάριο που πόσταρα λίγο πιο πάνω.
T.W.Is.M.
Να πω κι εγω 2 λογια στα γρηγορα, αφου ειδα μολις τωρα το PPV?(ξεχαστηκα χτες και το κατεβασα αργα και δεν προλαβαινα να το δω)
Ωραιο ματς το main event σε σχεση με αυτο που περιμενα. Λιγο αποτομο το τελος βεβαια, αλλα δε φταινε ο Bryan και ο Kane. Φταιει αυτος που πηγε να το παιξει πυροσβεστης και χαλασε το σκηνικο με το φλεγομενο τραπεζι.
Μπορει πλεον να ειμαι μειοψηφια, αλλα ξενερωνω καθε φορα που βλεπω τη Shield να κερδιζει. Γενικως δηλαδη και που τους βλεπω με παιρνει ο υπνος(ναι, και παλι πηγα να κοιμηθω στον καναπε την ωρα του αγωνα τους). Τρεμω στην ιδεα του push του Roman Reigns. Αν το 21-1 δε με εκανε να σταματησω να βλεπω wrestling, ο επομενος κινδυνος λεγεται Roman Reigns!
Το τελειωμα του steel cage match ηταν για τα πανηγυρια. Το μονο χειροτερο θα ηταν εκει που εσβησαν τα φωτα να αναβαν με τον Wyatt εξω απο το ρινγκ και το Cena ξαπλωμενο στο κεντρο του. Μετα που ειδα το promo των Wyatt με το παιδι βρηκα μια σεναριακη συνδεση, αλλα με ολα αυτα που ειχαν γινει στο ματς, το θεωρησα τουλαχιστον αστειο. Αφου ειχαν θαψει κανονικα τους Wyatt με το να χανουν 3 εναντιον 1, εβαλαν το παιδι για να κερδισει αυτο το Cena!
Το ματς για το Intercontinental μου φανηκε λιγο πιο καλο απ το triple threat. Ισως το triple threat να ηθελε λιγο περισσοτερο χρονο για να γινει καλυτερο. Επισης το handicap match ηταν λιγοτερο squash απ οτι περιμενα. Παλι καλα που αφησαν και τον R-Truth να επιτεθει λιγο. Τουλαχιστον ηταν περισσοτερο ματς PPV απο τα αντιστοιχα προπερσινα του Ryback.
Ειδα για πρωτη φορα και την Paige. Πολυ ουρλιαχτο και πολλη ασπριλα. Σαν το θηλυκο Sheamus στο gothic στυλ μου εμοιαζε. Μπορω να πω οτι η AJ ηταν εκνευριστικη στον τροπο που κερδιζε, αλλα στο ματι ηταν πολυ πιο ευχαριστη.
Μαθαινω οτι το Shield vs Evolution θα συνεχιστει. Το καλο ειναι οτι την επομενη φορα θα χασει η Shield.
Με την επιδοση που ειχα στο fantasy χτυπαω το κεφαλι μου που δεν προλαβα να δωσω προβλεψεις για τη Wrestlemania για μερικα λεπτα...
nikolas12
http://msn.foxsports.com/buzzer/story/wwe-...:fscom:facebook

Έχει κυκλοφορήσει παντού οπότε είπα να το ποστάρω και εδώ. Πραγματικά είναι απίστευτα συγκινητική η ιστορία και το βίντεο που βλέπεις όλους τους superstars να μην παίζουν κάποιο ρόλο, αλλά να βρίσκονται εκεί και να εμψυχώνουν αυτό το παιδάκι. Είναι απίστευτο να βλέπεις τον Bryan να πηγαίνει κοντά του μετά τη WM και στη συνέντευξη του για το βίντεο να δακρύζει και αυτός και η Stephanie.
mixalisgate7
Όσοι διαβάσετε την παρακάτω είδηση καλό είναι να έχετε καθίσει πρώτα.


Η Lana τα έχει με τον Rusev!!!!!!!!!!!!!!! ohmy.gif
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ May 8 2014, 12:52 ) *
Όσοι διαβάσετε την παρακάτω είδηση καλό είναι να έχετε καθίσει πρώτα.


Η Lana τα έχει με τον Rusev!!!!!!!!!!!!!!! ohmy.gif


Όπως λέει και ένας φίλος σαν να τραγουδάει λαϊκά τραγούδια: Θα σκοτωθώωωωωω. Αυτά είναι πράγματα που μας $&%($ την ψυχολογία στις μέρες μας. Ρε το γομαRusev μας κλέβει τους έρωτες... (Η πλάκα είναι ότι στην αρχή διάβασα η Lita αντί για Lana και έπαθα μεγαλύτερο σοκ tongue.gif )
nikolas12
Μόλις διάβασα κάπου ότι ο Adam Rose είναι ο Leo Kruger. Η αντίδρασή μου ήταν να χαμηλώσω το κεφάλι και να κοιτάξω την οθόνη σε φάση: "Σοβαρά τώρα;". Απορούσα εδώ και καιρό πως τόσα χρόνια ο Leo δεν έπαιρνε το push στο main roster. Το μυώδες στυλ με το χαρακτηριστικό μούσι τον έκανε έναν πολύ badass heel. Στο FCW είχε παλέψει (και σε πολλές περιπτώσεις είχε νικήσει) όλα τα νέα ταλέντα της εταιρίας που τώρα είναι στο main roster (Shield, Cesaro, Sandow, Wyatt) και στο NXT είχε μία πτώση (είχε βέβαια 1 ματς τίτλου), αλλά και πάλι συνέχισε να παλεύει με τα καλύτερα ονόματα του NXT χωρίς να μπαίνει στο main roster. Και παρ' ότι ήταν καλός wrestler με καλό gimmick που τον έκανε κάτι σαν heel Reigns του αλλάζουν gimmick. Το νέο του gimmick είναι απλώς γελοίο, αφού είναι party animal με παρτάκηδες να το ακολουθούν στο ring. Και μπορεί 4 χρόνια να μη τα κατάφερε, αλλά η αλλαγή gimmick και του status από επικίνδυνο σε ακίνδυνο τον φέρνει στο main roster!
Δυστυχώς όπως το βλέπω είναι ακόμα ένας wrestler που είχε καλό χαρακτήρα, αλλά χωρίς ιδιαίτερο λόγο του τον αλλάξανε προς το χειρότερο. Δεν είναι ο πρώτος από το NXT. Και η Emma ξέρει καλύτερο wrestling από πολλές divas στο κυρίως ρόστερ (βλέπε και ματσάρα στο NXT Arrival με την Paige), αλλά στο κυρίως ρόστερ παγιδεύτηκε με τον Santino και παίζει μόνο με τη Layla και τη Summer Rae, με τις οποίες δεν μπορεί να ξεδιπλώσει το ταλέντο της. Είναι κρίμα να χάνονται ωραίοι χαρακτήρες που θα μπορούσαν να προσφέρουν πολύ περισσότερα.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ May 12 2014, 18:16 ) *
Μόλις διάβασα κάπου ότι ο Adam Rose είναι ο Leo Kruger. Η αντίδρασή μου ήταν να χαμηλώσω το κεφάλι και να κοιτάξω την οθόνη σε φάση: "Σοβαρά τώρα;". Απορούσα εδώ και καιρό πως τόσα χρόνια ο Leo δεν έπαιρνε το push στο main roster. Το μυώδες στυλ με το χαρακτηριστικό μούσι τον έκανε έναν πολύ badass heel. Στο FCW είχε παλέψει (και σε πολλές περιπτώσεις είχε νικήσει) όλα τα νέα ταλέντα της εταιρίας που τώρα είναι στο main roster (Shield, Cesaro, Sandow, Wyatt) και στο NXT είχε μία πτώση (είχε βέβαια 1 ματς τίτλου), αλλά και πάλι συνέχισε να παλεύει με τα καλύτερα ονόματα του NXT χωρίς να μπαίνει στο main roster. Και παρ' ότι ήταν καλός wrestler με καλό gimmick που τον έκανε κάτι σαν heel Reigns του αλλάζουν gimmick. Το νέο του gimmick είναι απλώς γελοίο, αφού είναι party animal με παρτάκηδες να το ακολουθούν στο ring. Και μπορεί 4 χρόνια να μη τα κατάφερε, αλλά η αλλαγή gimmick και του status από επικίνδυνο σε ακίνδυνο τον φέρνει στο main roster!
Δυστυχώς όπως το βλέπω είναι ακόμα ένας wrestler που είχε καλό χαρακτήρα, αλλά χωρίς ιδιαίτερο λόγο του τον αλλάξανε προς το χειρότερο. Δεν είναι ο πρώτος από το NXT. Και η Emma ξέρει καλύτερο wrestling από πολλές divas στο κυρίως ρόστερ (βλέπε και ματσάρα στο NXT Arrival με την Paige), αλλά στο κυρίως ρόστερ παγιδεύτηκε με τον Santino και παίζει μόνο με τη Layla και τη Summer Rae, με τις οποίες δεν μπορεί να ξεδιπλώσει το ταλέντο της. Είναι κρίμα να χάνονται ωραίοι χαρακτήρες που θα μπορούσαν να προσφέρουν πολύ περισσότερα.


Η Emma αργά ή γρήγορα θα πάρει push.Άλλωστε έχει βγάλει ματσάρες με την Paige.Όσον αφορά των Kruger άλλο NXT και άλλο main roster.Έχει πλάκα το gimmick του.Αν είναι να γίνει main eventer θα αλλάξει χαρακτήρα.
T.W.Is.M.
Παντως εμενα δε μου εκανε καλη εντυπωση ο Adam Rose σαν παρουσια. Για να μην πω κιολας οτι το ολο πακετο(συμπεριλαμβανομενου του gimmick) μου εμοιαζε της σχολης του Orlando Jordan και του Darren Young(και δεν το λεω προσβλητικα για τους ανθρωπους)...
Γενικοτερα ομως μου κανει πολυ ασχημη εντυπωση το μεγαλο push που παιρνουν οι περισσοτεροι νεοι με την εισοδο τους στο κυριως ροστερ. Μην υπενθυμισω παλι την περιπτωση της Nexus και τι εγιναν τελικα τα μελη της...
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 12 2014, 22:05 ) *
Παντως εμενα δε μου εκανε καλη εντυπωση ο Adam Rose σαν παρουσια. Για να μην πω κιολας οτι το ολο πακετο(συμπεριλαμβανομενου του gimmick) μου εμοιαζε της σχολης του Orlando Jordan και του Darren Young(και δεν το λεω προσβλητικα για τους ανθρωπους)...
Γενικοτερα ομως μου κανει πολυ ασχημη εντυπωση το μεγαλο push που παιρνουν οι περισσοτεροι νεοι με την εισοδο τους στο κυριως ροστερ. Μην υπενθυμισω παλι την περιπτωση της Nexus και τι εγιναν τελικα τα μελη της...


Σιγά το push που παίρνουν οι νέοι.Οι μόνοι που έχουν πάρει παραπάνω προώθηση είναι η Shield και η Paige επειδή θεωρούνται μεγάλα prospect.
mixalisgate7
Daniel Bryan Reportedly Suffering From Neck Injury, Will Need Surgery And Time Off

50-50 η συμμετοχή του στο Payback.
nikolas12
Άντε βρούνε τώρα main event και ικανοποιητική κάρτα για το Payback. Αν και θεωρώ πως ο Daniel θα σφίξει τα δόντια και θα παίξει.
mixalisgate7
Backstage News On Daniel Bryan's Status And WWE Possibly Stripping Him Of His World Title

Χάνει σίγουρα το Payback ο Bryan.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ May 13 2014, 17:06 ) *


Και πάνω που κάνουμε όνειρα μετά τη WM για μεγάλο title reign και ματσάρες (ενδεικτικά είχε ακουστεί υπεράσπιση εναντίον του Brock Lesnar στο Summerslam) μάλλον θα του αφαιρέσουν τον τίτλο. Κρίμα πραγματικά...
Αύριο θα κάνω και τον κλασσικό σχολιασμό μου για το Raw.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ May 13 2014, 17:42 ) *
Και πάνω που κάνουμε όνειρα μετά τη WM για μεγάλο title reign και ματσάρες (ενδεικτικά είχε ακουστεί υπεράσπιση εναντίον του Brock Lesnar στο Summerslam) μάλλον θα του αφαιρέσουν τον τίτλο. Κρίμα πραγματικά...


Κάτσε να δούμε πόσο θα μείνει εκτός.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ May 13 2014, 17:49 ) *
Κάτσε να δούμε πόσο θα μείνει εκτός.


Απ' ότι διαβάζω αν μείνει εκτός μέχρι 2 μήνες δεν του αφαιρούνται οι τίτλοι. Απλά πρέπει και να βρουν επαρκή και έξυπνα storylines να καλύψουν τα main event και την υπόλοιπη κάρτα (αφού οι τίτλοι είναι 1 και όχι 2 πλέον αν ο πρωταθλητής του ενός τίτλου δεν μπορεί να παίξει, δεν μπορούν καν να επικεντρωθούν στον άλλο), ενώ θα πρέπει και αφού γυρίσει να του βρουν πολύ καλή κόντρα που θα πείσει ότι αξίζει (όχι να χάσει τους τίτλους με το που γυρίσει, γιατί θα ήταν καλύτερα να τους αφαιρούσαν από την αρχή).
nikolas12
Δεν πρόλαβα χθες να κάνω σχολιασμό για το Raw, οπότε το κάνω σήμερα.
Είναι κρίμα να έχει καταντήσει να jobberίζει σε ματς 2 λεπτών ο Swagger. Καταλαβαίνω είναι και ένας Adam Rose να τον αποσπά, αλλά ο Swagger από τους Real Americans και μετά βρήκε ένα gimmick πολύ ικανοποιητικό για midcard (σε καμία περίπτωση για μεγάλους τίτλους) και μπορεί να κάνει πράγματα. Είναι κρίμα οι κόντρες του να είναι ψιλοαδιάφορες και να τις χάνει κιόλας.
Κάτι μου λέει ότι κάτι θα παιχτεί με τις Total Divas. Κάποιο heel turn της Natalya που είναι και καλύτερη από τις υπόλοιπες ίσως της δώσει ώθηση να φτάσει και σε τίτλο. Ο Sheamus δεν δείχνει ακόμα να γίνεται heel. Ανυπομονώ όμως να δω ποιον τρόπο θα σκεφτούν για να το κάνουν. Η χθεσινή διπλή νίκη επί των Rybaxel περισσότερο ήρωα των faces τον κάνει να φαίνεται παρά heel.
O Rhodes πήρε τη νίκη με βρώμικο τρόπο και παίρνει και αυτός τον δρόμο του κακού παιδιού. Δεν καταλαβαίνω όμως. Αν δεν βλέπουν ότι είναι για main event και τον θέλουν για το midcard, γιατί να τον κάνουν heel; Η heel περσόνα του Rhodes ήταν στις τηλεοράσεις μας από το ντεμπούτο του μέχρι πέρυσι, δηλαδή πάρα πολλά χρόνια. Το πείραμα του face turn πέτυχε και έτσι θα μπορούσε να εξελιχθεί σε κάτι πολύ καλύτερο που θα μπορούσε να τον πάει ψηλά. Αντίθετα με heel Goldust που φεύγει μετά το Summerslam θα έπαιρνε ακόμα καλύτερο push. Απλά πράγματα Vince. Κάτι μου λέει ότι οι ξυλοκόποι των Wyatts θα πάρουν τους τίτλους των Usos σύντομα. Από απλή διαίσθηση το λέω, αλλά το πιστεύω.
Και τέλος το σενάριο Shield vs Evolution συνεχίζεται δυναμικά, αν και έχω αρχίσει να το βαριέμαι από τα επαναλαμβανόμενα promo. Θεωρώ πως θα βγάλουν ακόμα ένα πολύ καλό ματς και το ματς θα είναι κομβικό για τη διάλυση της Shield και το push που θα πάρει ο Reigns.
nikolas12
Μετά το απίστευτο σκηνικό που μας περιέγραψε ο T.W.Is.M το Πάσχα που μιμήθηκε τον Bray Wyatt είπα κι εγώ να κάνω κάτι πιο light. Ξεκινάω από το σπίτι μου κοντά στην Πλακεντίας για το μετρό. Όπως πάω να κατέβω τις σκάλες για να μπω στο σταθμό παρατηρώ ότι είμαι μαυροντυμένος και μάλιστα φορούσα μαύρη ζακέτα με κουκούλα. Οπότε μαυροντυμένος με την κουκούλα στο κεφάλι, βάζω το τραγούδι της Shield (το καλύτερο theme song ever) στο κινητό και αρχίζω να κατεβαίνω τις σκάλες με θυμωμένο υπεροπτικό βλέμμα αλά Ambrose και να μην απλώνω καν τα χέρια (όπως η Shield που το γράφει το κοινό στα παλιά της τα παππούτσια). Μιλάμε για την καλύτερη μίμηση εισόδου της Shield που έχει γίνει. Την επόμενη φορά, επειδή έχω και μακρύ μαλλί θα το βρέξω και θα κάνω τον Rollins ή τον Reigns tongue.gif
Σε άλλα νέα το Smackdown ήταν πολύ επίπεδο και δεν είχε τίποτα το ιδιαίτερο. Κρίμα που συνεχίζει το jobberισμα για Ziggler και Sandow. Αργά και μεθοδικά εκνευρίζεται και γίνεται heel o Cody. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί βάζουν τόσο συχνά τους Rhodes με τους Usos αντιπάλους. Για να γίνει πιο έξαλλος θα έπρεπε να χάνουν από μετριότερες ομάδες όπως οι Rybaxel.
T.W.Is.M.
Τωρα ειδα το RAW, γιατι δεν ειχα χρονο ολη την εβδομαδα. Τι ηταν αυτο στο τελος? Δε θυμαμαι αλλη φορα να εχω κλεισει την τηλεοραση γιατι δεν ηθελα να δω το υπολοιπο!
nikolas12
Η ζωή είναι άδικη. Για όσους είναι βραδινοί τύποι σαν τον υποφαινόμενο μάλλον ξέρετε ήδη ότι την άλλη εβδομάδα ο Daniel Bryan παραδίδει τους τίτλους. Ταλαιπωρήθηκε σχεδον 1 χρόνο σε ένα απίστευτα μεγάλο storyline για να τους πάρει. Αδικήθηκε, προδώθηκε, έγινε τσιράκι της Wyatt Family και jobbarε για τον Bray Wyatt για να φτάσει στη Wrestlemania 30 και με την (κατά τη γνώμη μου) καλύτερη ατομική απόδοση wrestler σε Wrestlemania σε 1 βραδιά μόλις, πήρε τις ζώνες. Έκτοτε τον χτύπησε η μοίρα με τον χαμό του πατέρα του και ενός μικρού υποστηρικτή του, ενώ το storyline των Evolution με τη Shield δεν βοήθησε στην εύρεση κάποιου σοβαρού contender. Κάπως έτσι ήρθε ο τραυματισμός. Από τη μανία τους να τον παρουσιάσουν ως κατώτερο τον τραυμάτισαν. Έτσι απλά τελειώνει η θητεία του.
Και κάπως έτσι κολλάει το meme του τραπεζικού υπαλλήλου στο South Park:

3 time world champion. AAAAAAAND IT'S GONE!
nikolas12
Πάλι μέτριο ήταν το Raw. Δεν άκουσα πουθενά τα CM Punk chants για τα οποία έγινε τόσος χαμός. Η επιστροφή της Summer Rae ήταν αδιάφορη, όπως και η μέλλουσα κόντρα της με τη Layla. Τα Beat the Clock δεν ήταν άσχημη ιδέα. Αν δεν έβλεπα τη διαφήμιση για το main event θα πίστευα ότι ο Mark Henry έχει ή θα κάνει heel turn. Δεν βρίσκω πάντως κανέναν λόγο στο να είναι νικητής ο Van Dam. Ο Rob έχει jobberίσει για τα μισά πρωταθλήματα της εταιρίας από πέρυσι. Το να χάσει και τώρα θα τον κάνει πιο loser όχι πιο σοβαρό contender. Συν ότι πρέπει επιτέλους να δοθεί ευκαιρία σε κάποιον πιο νέο που μπορεί και να ανακάμψει όπως ο Ziggler. Μεγάλη έκπληξη μου προκάλεσε η νίκη της Alicia Fox μετά από πάρα πολύ καιρό και μάλιστα απέναντι στην Paige (πρώτο pin που δέχεται) και μάλιστα μέσα στην Αγγλία! Από την προηγούμενη εβδομάδα με τα τρελά της μύριζε contendership, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως την θυμήθηκαν. Η κόντρα Evolution-Shield κουράζει, αλλά η προσθήκη τόσο γαμάτου stipulation την κάνει όλο και πιο αναμενόμενη. Τέλος η κόντρα του Cena με τους Wyatts μπορεί να με κοιμίσει καλύτερα και από υπνωτικό χάπι. Μπράβο Vince!
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ May 20 2014, 16:33 ) *
Από την προηγούμενη εβδομάδα με τα τρελά της μύριζε contendership, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως την θυμήθηκαν.


Ο Triple H έμεινε εντυπωσιασμένος από την πρόοδο της

QUOTE(nikolas12 @ May 20 2014, 02:08 ) *
Η ζωή είναι άδικη. Για όσους είναι βραδινοί τύποι σαν τον υποφαινόμενο μάλλον ξέρετε ήδη ότι την άλλη εβδομάδα ο Daniel Bryan παραδίδει τους τίτλους. Ταλαιπωρήθηκε σχεδον 1 χρόνο σε ένα απίστευτα μεγάλο storyline για να τους πάρει. Αδικήθηκε, προδώθηκε, έγινε τσιράκι της Wyatt Family και jobbarε για τον Bray Wyatt για να φτάσει στη Wrestlemania 30 και με την (κατά τη γνώμη μου) καλύτερη ατομική απόδοση wrestler σε Wrestlemania σε 1 βραδιά μόλις, πήρε τις ζώνες. Έκτοτε τον χτύπησε η μοίρα με τον χαμό του πατέρα του και ενός μικρού υποστηρικτή του, ενώ το storyline των Evolution με τη Shield δεν βοήθησε στην εύρεση κάποιου σοβαρού contender. Κάπως έτσι ήρθε ο τραυματισμός. Από τη μανία τους να τον παρουσιάσουν ως κατώτερο τον τραυμάτισαν. Έτσι απλά τελειώνει η θητεία του.
Και κάπως έτσι κολλάει το meme του τραπεζικού υπαλλήλου στο South Park:

3 time world champion. AAAAAAAND IT'S GONE!


Κάτσε να δούμε πως θα στηθεί σεναριακά,μην προτρέχεις.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ May 20 2014, 16:46 ) *
Ο Triple H έμεινε εντυπωσιασμένος από την πρόοδο της


Η αλήθεια είναι ότι είναι καλή, απλά είχε χρόνια να μπει στο προσκήνιο και μου φαίνεται απότομη η άνοδος της, ειδικά τώρα που υπάρχουν οι Total Divas.

QUOTE
Κάτσε να δούμε πως θα στηθεί σεναριακά,μην προτρέχεις.


Το ότι θα το παραδώσει ο Bryan είναι το μόνο που με κάνει να ελπίζω ότι θα έχουμε κάποια σεναριακή έκπληξη. Το πλήρες διάστημα αποθεραπείας δεν έχουμε μάθει (ακούγεται ότι είναι 2 με 3 μήνες) για να ξέρουμε σίγουρα. Ελπίζω όντως να προτρέχω και να μην υπάρξει τόσο άδοξο τέλος στη θητεία του American Dragon.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ May 20 2014, 18:09 ) *
Το ότι θα το παραδώσει ο Bryan είναι το μόνο που με κάνει να ελπίζω ότι θα έχουμε κάποια σεναριακή έκπληξη. Το πλήρες διάστημα αποθεραπείας δεν έχουμε μάθει (ακούγεται ότι είναι 2 με 3 μήνες) για να ξέρουμε σίγουρα. Ελπίζω όντως να προτρέχω και να μην υπάρξει τόσο άδοξο τέλος στη θητεία του American Dragon.


Εγώ πιστεύω οτι θα συνεχιστεί το σενάριο με την Authority,o Bryan δεν θα παραδόσει τις ζώνες και έτσι θα έχουμε νέο πρωταθλητή με άλλες ζώνες και όταν επιστρέψει ο Bryan ως original champion θα έχουμε ένωση ζωνών.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ May 20 2014, 18:38 ) *
Εγώ πιστεύω οτι θα συνεχιστεί το σενάριο με την Authority,o Bryan δεν θα παραδόσει τις ζώνες και έτσι θα έχουμε νέο πρωταθλητή με άλλες ζώνες και όταν επιστρέψει ο Bryan ως original champion θα έχουμε ένωση ζωνών.


Το πιο καλό θα ήταν να του αφαιρέσουν τη μία ζώνη και να τις χωρίσουν επιτέλους, αφού βλέπουν πόσα προβλήματα προκαλεί η ύπαρξη 2 ενοποιημένων τίτλων.
T.W.Is.M.
QUOTE(nikolas12 @ May 20 2014, 16:33 ) *
Τέλος η κόντρα του Cena με τους Wyatts μπορεί να με κοιμίσει καλύτερα και από υπνωτικό χάπι. Μπράβο Vince!


Καλυτερα απ οτι κοιμιζει εμενα καθε εβδομαδα η Shield δε γινεται! Μιλαμε για πραγματικο υπνο. Τα ματια κλεινουν κι οταν ανοιγουν ψαχνω να δω ποση ωρα εχασα. Οταν ξυπνησα ειδα την Alicia Fox να κερδιζει την Paige χωρις να εχω δει το ματς. Θα μου πειτε "στο ματς του Seth Rollins βρηκες να κοιμηθεις;". Οταν σου ειναι αδιαφορη η ιστορια και αντιπαθεις οι χαρακτηρες, κοιμασαι σε οποιοδηποτε ματς. Επειδη το Shield vs Evolution το κοβω για main event στο Payback, να μην ξεχασω να βαλω αργα το PPV, ωστε οταν κοιμηθω κατα τη διαρκεια του ματς να ειναι ωρα για υπνο. Μην πεσω κι απ τις 10... tongue.gif
Να ναι καλα παντως οποιος βαζει τη Shield στη μεση του σοου για να με κραταει φρεσκο για το main event... laugh.gif
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 20 2014, 23:48 ) *
Καλυτερα απ οτι κοιμιζει εμενα καθε εβδομαδα η Shield δε γινεται! Μιλαμε για πραγματικο υπνο. Τα ματια κλεινουν κι οταν ανοιγουν ψαχνω να δω ποση ωρα εχασα. Οταν ξυπνησα ειδα την Alicia Fox να κερδιζει την Paige χωρις να εχω δει το ματς. Θα μου πειτε "στο ματς του Seth Rollins βρηκες να κοιμηθεις;". Οταν σου ειναι αδιαφορη η ιστορια και αντιπαθεις οι χαρακτηρες, κοιμασαι σε οποιοδηποτε ματς. Επειδη το Shield vs Evolution το κοβω για main event στο Payback, να μην ξεχασω να βαλω αργα το PPV, ωστε οταν κοιμηθω κατα τη διαρκεια του ματς να ειναι ωρα για υπνο. Μην πεσω κι απ τις 10... tongue.gif
Να ναι καλα παντως οποιος βαζει τη Shield στη μεση του σοου για να με κραταει φρεσκο για το main event... laugh.gif


Εγώ στο έχω πει, χάνεις ματσάρες. Τα Shield vs Evolution και Shield vs Wyatt Family στα ppv μπαίνουν από τώρα στο top 5 των καλύτερων φετινών αγώνων. Και φαντάσου ότι όλους τους χαρακτήρες τους αντιπαθώ (έχω μια συμπάθεια σε Ambrose & Rollins, γιατί είναι wrestlers με λαμπρό μέλλον και στον Reigns πολύ μικρή λόγω attitude, αν και δεν τον θεωρώ τίποτα εξαιρετικό και αυτήν τη συμπάθεια την κέρδισαν όλοι τους από το face turn και μετά, γιατί πριν απλά τους εκτιμούσα). Το θέμα είναι ότι οι αγώνες αυτοί είχαν σενάριο. Τα mind games μεταξύ Shield και Wyatts ήταν τέλεια και είχαν υπόβαθρο. Τα mind games μεταξύ Wyatts και Cena είναι ανούσια και βαρετά. Έχω να δω promo του Wyatt πάρα πολύ καιρό. Τα ίδια και τα ίδια. Μπλα μπλα μπλα Cena μπλα μπλα μπλα κακός εαυτός μπλα μπλα μπλα He's gooooooooooooooot the whole world in his hands και πάλι από την αρχή. Εμετόστ και τίποτα άλλο. Στο Shield vs Evolution έχουμε σενάριο και έχουμε ματσάρες. Στο Cena vs Wyatt έχουμε άπειρα επαναλαμβανόμενα promo, μέτριους αγώνες με γελοίο τέλος και βαρεμάρα. Και να μην ξαναδιαβάσω ότι φταίει ο Cena για αυτό. Ας μην ήταν μέτριος ο Wyatt να βλέπαμε τίποτα καλό. Θέλεις κόντρα με νεαρό heel που πρέπει να πάρει push και θα βγάλει με τον Cena ματσάρα; Βάλε τον Cena με τον Cesaro. Αλλά βέβαια o Wyatt με ποιον θα μείνει να κάνει το ίδιο promo σε διαφορετικό show;
T.W.Is.M.
QUOTE(nikolas12 @ May 21 2014, 01:14 ) *
Εγώ στο έχω πει, χάνεις ματσάρες. Τα Shield vs Evolution και Shield vs Wyatt Family στα ppv μπαίνουν από τώρα στο top 5 των καλύτερων φετινών αγώνων. Και φαντάσου ότι όλους τους χαρακτήρες τους αντιπαθώ (έχω μια συμπάθεια σε Ambrose & Rollins, γιατί είναι wrestlers με λαμπρό μέλλον και στον Reigns πολύ μικρή λόγω attitude, αν και δεν τον θεωρώ τίποτα εξαιρετικό και αυτήν τη συμπάθεια την κέρδισαν όλοι τους από το face turn και μετά, γιατί πριν απλά τους εκτιμούσα). Το θέμα είναι ότι οι αγώνες αυτοί είχαν σενάριο. Τα mind games μεταξύ Shield και Wyatts ήταν τέλεια και είχαν υπόβαθρο. Τα mind games μεταξύ Wyatts και Cena είναι ανούσια και βαρετά. Έχω να δω promo του Wyatt πάρα πολύ καιρό. Τα ίδια και τα ίδια. Μπλα μπλα μπλα Cena μπλα μπλα μπλα κακός εαυτός μπλα μπλα μπλα He's gooooooooooooooot the whole world in his hands και πάλι από την αρχή. Εμετόστ και τίποτα άλλο. Στο Shield vs Evolution έχουμε σενάριο και έχουμε ματσάρες. Στο Cena vs Wyatt έχουμε άπειρα επαναλαμβανόμενα promo, μέτριους αγώνες με γελοίο τέλος και βαρεμάρα. Και να μην ξαναδιαβάσω ότι φταίει ο Cena για αυτό. Ας μην ήταν μέτριος ο Wyatt να βλέπαμε τίποτα καλό. Θέλεις κόντρα με νεαρό heel που πρέπει να πάρει push και θα βγάλει με τον Cena ματσάρα; Βάλε τον Cena με τον Cesaro. Αλλά βέβαια o Wyatt με ποιον θα μείνει να κάνει το ίδιο promo σε διαφορετικό show;


Δε με πειθει ομως το σεναριο της Shield vs Evolution. Δηλαδη η τριαδα που μεχρι πριν λιγους μηνες τρομοκρατουσε ολοκληρο το WWE εγιναν καλα παιδια γιατι τα εβαλαν με το συστημα? Ξαφνικα σταματησαν τις 3-on-1 επιθεσεις και αντιμετωπιζουν την αδικια εις βαρος τους? Το δε Shield vs Wyatt Family ουτε καν θυμαμαι ποιο ηταν το αντικειμενο της κοντρας εκτος απ το οτι οι Wyatt στερησαν απο τα μελη της Shield την ευκαιρια να μπουν στο Elimination Chamber. Κατα τ αλλα ηταν σαν να μην υπηρξαν promos και κοντρα. Τα ματς των PPV τα εχω δει, νομιζω πως δεν κοιμηθηκα, μονο στα εβδομαδιαια επεισοδια με επαιρνε ο υπνος.
Τα μελη της Shield ατομικα τα εχω σε καποια εκτιμηση για τις ικανοτητες τους(βασικα τους Rollins & Ambrose και λιγοτερο το Reigns, αν και δεν ειναι κι αυτος αμπαλος), αλλα ως χαρακτηρες μου ειναι αντιπαθεις και δεν μπορω να τους υποστηριξω ουτε ως face. Αν ο καθενας τους ηταν μονος του και χωρις υπερβολες, θα μου ηταν απο ουδετεροι ως συμπαθεις. Αυτο που εχω δει ομως τον τελευταιο 1,5 χρονο το βρηκα υπερβολικο και περιμενω τη διαλυση του γκρουπ για να τους παρακολουθησω με περισσοτερο ενδιαφερον(τους αλλους 2 δηλαδη, γιατι το Reigns θα βαρεθουμε να τον βλεπουμε).
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 21 2014, 17:39 ) *
Δε με πειθει ομως το σεναριο της Shield vs Evolution. Δηλαδη η τριαδα που μεχρι πριν λιγους μηνες τρομοκρατουσε ολοκληρο το WWE εγιναν καλα παιδια γιατι τα εβαλαν με το συστημα? Ξαφνικα σταματησαν τις 3-on-1 επιθεσεις και αντιμετωπιζουν την αδικια εις βαρος τους? Το δε Shield vs Wyatt Family ουτε καν θυμαμαι ποιο ηταν το αντικειμενο της κοντρας εκτος απ το οτι οι Wyatt στερησαν απο τα μελη της Shield την ευκαιρια να μπουν στο Elimination Chamber. Κατα τ αλλα ηταν σαν να μην υπηρξαν promos και κοντρα. Τα ματς των PPV τα εχω δει, νομιζω πως δεν κοιμηθηκα, μονο στα εβδομαδιαια επεισοδια με επαιρνε ο υπνος.
Τα μελη της Shield ατομικα τα εχω σε καποια εκτιμηση για τις ικανοτητες τους(βασικα τους Rollins & Ambrose και λιγοτερο το Reigns, αν και δεν ειναι κι αυτος αμπαλος), αλλα ως χαρακτηρες μου ειναι αντιπαθεις και δεν μπορω να τους υποστηριξω ουτε ως face. Αν ο καθενας τους ηταν μονος του και χωρις υπερβολες, θα μου ηταν απο ουδετεροι ως συμπαθεις. Αυτο που εχω δει ομως τον τελευταιο 1,5 χρονο το βρηκα υπερβολικο και περιμενω τη διαλυση του γκρουπ για να τους παρακολουθησω με περισσοτερο ενδιαφερον(τους αλλους 2 δηλαδη, γιατι το Reigns θα βαρεθουμε να τον βλεπουμε).


Κοίτα οι σεναριακές τρύπες στα face ή heel turns πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν. Έχουμε δει ζευγάρια με μακροχρόνιες κόντρες να είναι tag team αργότερα σε Raw. Οπότε και μένα με ξίνισε στην αρχή ο λόγος του face turn, αλλά έγινε ωραία. Για τον Reigns θα εκφράσω κι εγώ τον προβληματισμό μου στο ότι θα τον δούμε να παίρνει απίστευτο push έχοντας δείξει ότι είναι δυνατός, αλλά όχι τεχνικός. Γενικά σκέφτομαι κάποια στιγμή να κάνω ένα κείμενο εδώ για τη Shield και τι προοπτικές έχει για το μέλλον, αλλά κάποια άλλη στιγμή.
T.W.Is.M.
QUOTE(nikolas12 @ May 21 2014, 23:49 ) *
Κοίτα οι σεναριακές τρύπες στα face ή heel turns πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν. Έχουμε δει ζευγάρια με μακροχρόνιες κόντρες να είναι tag team αργότερα σε Raw. Οπότε και μένα με ξίνισε στην αρχή ο λόγος του face turn, αλλά έγινε ωραία. Για τον Reigns θα εκφράσω κι εγώ τον προβληματισμό μου στο ότι θα τον δούμε να παίρνει απίστευτο push έχοντας δείξει ότι είναι δυνατός, αλλά όχι τεχνικός. Γενικά σκέφτομαι κάποια στιγμή να κάνω ένα κείμενο εδώ για τη Shield και τι προοπτικές έχει για το μέλλον, αλλά κάποια άλλη στιγμή.


Μολις κανεις για τη Shield, θα γραψω κι εγω ενα συντομο κειμενο για τη Nexus. Οχι για τις προοπτικες, αλλα για το τι απεγιναν τα μελη της 4 χρονια μετα... tongue.gif
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 22 2014, 00:11 ) *
Μολις κανεις για τη Shield, θα γραψω κι εγω ενα συντομο κειμενο για τη Nexus. Οχι για τις προοπτικες, αλλα για το τι απεγιναν τα μελη της 4 χρονια μετα... tongue.gif


Το έχεις γράψει παλιότερα. Το θυμάμαι, γιατί είναι πολύ αγαπημένο κείμενο για την κατάντια μιας πολύ μισητής ομάδας tongue.gif
nikolas12
Για λίγο δεν πρόλαβα να κάνω edit στο προηγούμενο angry_red.gif
Τέσπα μόλις διάβασα τις εξής ειδήσεις που με εκνεύρισαν:

http://www.ringsofpain.gr/2014/05/ric-flair.html

Πρώτον επιστρέφει ο Ric Flair σε λίγο καιρό. Κατ' αρχάς ο ίδιος θέλει να είναι heel, αλλά του λένε ότι θα γίνει face. Αφού του λένε αυτό ο ίδιος προτείνει να δουλέψει με τον Ziggler και το αρνούνται για τον προφανή λόγο ότι ο Ziggler ακόμα τιμωρείται με μακροχρόνια παραμονή στο midcard! Και με τον Miz έχουν αμφιβολίες αν θα τον ξαναβάλουν. Το χειρότερο μακράν είναι να γίνει manager της Shield. Θα κατεβαίνουν οι 3 πιτσιρικάδες από τις σκάλες του σταδίου και θα έχουν τον παππού Flair από πίσω tongue.gif

Το δεύτερο και χειρότερο όμως: http://www.ringsofpain.gr/2014/05/shield-vs-evolution.html

Αν γίνει αυτό θα γίνω έξαλλος. Οι 2 πιο θεαματικοί παλαιστές της Shield, ο Ambrose που είναι εξαιρετικός σε extreme matches και ο Rollins που είναι φοβερός highflyer και θα δώσουν ματσάρα με τέτοιο stipulation θα ξεκουμπιστούν και θα μείνει ο Reigns να αποκλείει την Evolution; Το push αυτό είναι πάρα πολύ κακό και πέρα από τα παιδάκια που ψάχνουν νέο ήρωα δε θα πείσει κανένα fan του καλού wrestling. Ας ελπίσουμε να μη γίνει έτσι και να μας αφήσουν να απολαύσουμε τους άλλους 2.
captain charisma
καλα τον φλερ δεν τον ''απεσυρε'' μια και καλη το 2008 ο σον μαικλς?παλι θα τον επαναφερουν για να παλευει?αφου στα 67φευγα του τη περισσοτερη ωρα θα σερνεται..ημαρτον δλδ...

διαβασα και για σεναρια επιστροφης του γκολντμπεργκ ο οποιος θελει feud με παιχνιδα ή reigns ή λεσναρ... αλλα κ αυτος εφτασε 48 πλεον...δεν ειναι αυτος που ηταν πριν μια 10ετια..και εχει να παλεψει τοσα χρονια...ημαρτον εις διπλουν...
nikolas12
QUOTE(captain charisma @ May 22 2014, 11:27 ) *
καλα τον φλερ δεν τον ''απεσυρε'' μια και καλη το 2008 ο σον μαικλς?παλι θα τον επαναφερουν για να παλευει?αφου στα 67φευγα του τη περισσοτερη ωρα θα σερνεται..ημαρτον δλδ...

διαβασα και για σεναρια επιστροφης του γκολντμπεργκ ο οποιος θελει feud με παιχνιδα ή reigns ή λεσναρ... αλλα κ αυτος εφτασε 48 πλεον...δεν ειναι αυτος που ηταν πριν μια 10ετια..και εχει να παλεψει τοσα χρονια...ημαρτον εις διπλουν...


Για manager τον θέλουν τον Flair. Για τον Goldberg πιστεύω πως έχουν περάσει τα χρόνια. Και να επιστρέψει μάλλον θα απογοητευτούμε όσο καλό και αν είναι το feud.
mixalisgate7
Αυτό εμένα που μου έχει κάνει εντύπωση πως ο TWISM δεν έχει γράψει πανηγυρικό σχόλιο για την κατρακύλα της μετοχής του WWE και τις έρευνες.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ May 22 2014, 14:00 ) *
Αυτό εμένα που μου έχει κάνει εντύπωση πως ο TWISM δεν έχει γράψει πανηγυρικό σχόλιο για την κατρακύλα της μετοχής του WWE και τις έρευνες.



laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Θα μπορουσα, αλλα απο ενα σημειο και μετα η πτωση της μετοχης εχει να κανει με τα καθαρα οικονομικα νεα, οπως τα εσοδα(ή η ελλειψη τους) απο το WWE Network. Οι πρωτες μερες μετα τη Wrestlemania θα μπορουσαν να εχουν να κανουν εκτος απο το WWE Network και με το περιεργο κλιμα που δημιουργηθηκε απο τη γνωστη αποφαση της αποφραδας ημερας... cool.gif
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 22 2014, 19:13 ) *
laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Θα μπορουσα, αλλα απο ενα σημειο και μετα η πτωση της μετοχης εχει να κανει με τα καθαρα οικονομικα νεα, οπως τα εσοδα(ή η ελλειψη τους) απο το WWE Network. Οι πρωτες μερες μετα τη Wrestlemania θα μπορουσαν να εχουν να κανουν εκτος απο το WWE Network και με το περιεργο κλιμα που δημιουργηθηκε απο τη γνωστη αποφαση της αποφραδας ημερας... cool.gif


Δεν είναι από το WWE Network αλλά από την νέα συμφωνία για τα τηλεοπτικά δικαιώματα.Μόλις έγινε γνωστό πως το WWE θα πάρει μόλις 200 εκατ δολάρια ετησίως ενώ είχε προαναγγείλει πως θέλει κλείσει συμφωνία εφάμιλλη με αυτές που έχουν τα NBA.NFL,NHL κλπ,τρεις δικηγορικές εταιρείες ανακοίνωσαν πως θα κάνουν έρευνα για τυχόν οικονιμικές παραβάσεις.Έγω σκέφτηκα πως έπιασαν τρόπο οι κατάρες σου tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ May 22 2014, 20:12 ) *
Δεν είναι από το WWE Network αλλά από την νέα συμφωνία για τα τηλεοπτικά δικαιώματα.Μόλις έγινε γνωστό πως το WWE θα πάρει μόλις 200 εκατ δολάρια ετησίως ενώ είχε προαναγγείλει πως θέλει κλείσει συμφωνία εφάμιλλη με αυτές που έχουν τα NBA.NFL,NHL κλπ,τρεις δικηγορικές εταιρείες ανακοίνωσαν πως θα κάνουν έρευνα για τυχόν οικονιμικές παραβάσεις.Έγω σκέφτηκα πως έπιασαν τρόπο οι κατάρες σου tongue.gif


Καλα, αν το συνδυασεις με αυτο που καταφερα στο φαιναλ φορ με τη Ρεαλ, νομιζω πως οποιον πιανω στο στομα μου καταστρεφεται. smiley.gif
captain charisma
ναι αλλα με τον τζειμς ακομα δεν το χεις πετυχει και ανησυχω λιγο
T.W.Is.M.
QUOTE(captain charisma @ May 22 2014, 23:48 ) *
ναι αλλα με τον τζειμς ακομα δεν το χεις πετυχει και ανησυχω λιγο


Πλησιαζει η ωρα του κι εκεινου. Μενει να βρω το καταλληλο στατιστικο.
Φετος επεσα κοντα παντως. Απλα αντι για το Λεμπρον την πληρωσε ο Σον... smiley.gif
captain charisma


smiley.gif smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(captain charisma @ May 24 2014, 00:25 ) *


smiley.gif smiley.gif


one down, two to go... laugh.gif
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 24 2014, 00:35 ) *
one down, two to go... laugh.gif


Click to view attachment

Έλα έφαγε τον δεύτερο ο Triple H. Μένει ο αγαπημένος σου tongue.gif (Μπορεί να την έχω ξανανεβάσει τη φωτό, αλλά είναι επίκαιρη τώρα με το παραπάνω ποστ tongue.gif )
mixalisgate7
Και για την σπάσω στον Twism tongue.gif ,σύμφωνα με δημοσιεύματα ο Reigns θα κερδίσει παγκόσμιο τίτλο στην Mania 31.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ May 24 2014, 03:13 ) *
Και για την σπάσω στον Twism tongue.gif ,σύμφωνα με δημοσιεύματα ο Reigns θα κερδίσει παγκόσμιο τίτλο στην Mania 31.


Ναι, το διαβασα χτες. Ενθουσιαστηκα! tongue.gif
Λεω λοιπον οταν θα φτασει η ωρα να τη δω να αντιστρεψω τα ψηφια και αντι για την 31 να δω ξανα τη 13(που κερδιζει τον τιτλο ο Undertaker!) smiley.gif
mixalisgate7
Η ψηφοφορία είναι έτοιμη.Ξεκινάμε με τη φάση των 32.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ May 26 2014, 18:18 ) *
Η ψηφοφορία είναι έτοιμη.Ξεκινάμε με τη φάση των 32.


Σε ενα διλημμα αναμεσα σε εναν εκ των κορυφαιων ολων των εποχων και εναν εν ενεργεια και απο τους αγαπημενους σου προσωπικα, τι θα διαλεγες???
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.