Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 29 2015, 17:19 ) *
Χρωσταω μια συνεχεια. Αντι εισαγωγης να θυμισω ή να αναφερω μερικα γεγονοτα. Ο Roman Reigns δεν εχει την αντιδραση που θα ηθελε ο Βινς απο τον κοσμο. Ενδεχομενως να αποδοκιμαστει σημερα. Ο Triple H εκπροσωπει την Authority εναντιον του Sting, αλλα αναμενεται να χασει. Δε θα χασει την εξουσια του, οπως συνεβαινε στο Survivor Series, αλλα η ηττα θα ειναι πληγμα στην εικονα της Authority. Διαβασα πριν λιγες μερες οτι καποιοι υπευθυνοι του NBC ειναι ενθουσιασμενοι με τους χαρακτηρες της Authority και το WWE για να τους κρατα ικανοποιημενους, και ως τηλεοπτικο δικτυο και ως μετοχους, κρατα την Authority στο προσκηνιο. Συνδυαζοντας ολα τα παραπανω βλεπω εναν τροπο που η Authority θα παραμεινει στο επικεντρο του ενδιαφεροντος. Δεν ειναι αλλος απο το σημερινο cash in του Seth Rollins μετα το main event, με το οποιο ο τιτλος επιστρεφει στην Authority! Αυτο ειναι και η τελευταια μπονους προβλεψη για σημερα, που θα προκαλεσει την εκπληξη στο τελος του σοου. Ετσι δικαιολογω επιπλεον και την ηττα του Rollins νωριτερα απο τον Orton...


Οι προβλέψεις μου είναι ίδιες με τις δικές σου (εκτός του BR που μπορεί να το πάρει ο Sheamus). Στεναχωριέμαι απίστευτα που δε θα πάρει το IC ο Ambrose, όσο και αν συμπαθώ τον Bryan που θα το πάρει και τον Ziggler. Το cash-in κάτι μου λέει πως θα γίνει αύριο στο κλασσικά καλύτερο σόου της χρονιάς (Raw μετά τη WM).
mixalisgate7
Προβλέψεις Wrestlemania 31

WWE World Heavyweight Championship
Brock Lesnar © (w/ Paul Heyman) vs. Roman Reigns
ΝΙΚΗΤΗΣ Brock Lesnar

Sting vs. Triple H
ΝΙΚΗΤΗΣ Triple H

The Undertaker vs. Bray Wyatt
ΝΙΚΗΤΗΣ The Undertaker

Seth Rollins vs. Randy Orton
ΝΙΚΗΤΗΣ Seth Rollins

United States Championship
Rusev vs. John Cena
ΝΙΚΗΤΗΣ John Cena

Intercontinental Championship Ladder Match
Bad News Barrett © vs. R-Truth vs. Dolph Ziggler vs. Dean Ambrose vs. Luke Harper vs. Daniel Bryan vs. Stardust
ΝΙΚΗΤΗΣ Daniel Bryan

AJ Lee & Paige vs. The Bella Twins
ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ AJ Lee & Paige

Andre The Giant Memorial Battle Royal
Confirmed Participants: The Miz, Damien Sandow, Hideo Itami, Kane, Big Show, Ryback, Mark Henry, Jack Swagger, Erick Rowan, Goldust, Sin Cara, Curtis Axel, Fandango, Adam Rose, Zack Ryder, Darren Young, Titus O'Neil, Konnor, Viktor, Heath Slater
ΝΙΚΗΤΗΣ Sheamus

WWE Tag Team Championship
Tyson Kidd & Cesaro © (w/ Natalya) vs. The New Day vs. Los Matadores (w/ Torito) vs. Usos (w/ Naomi)
ΝΙΚΗΤΕΣ Tyson Kidd & Cesaro

Σενάριο για Sheamus:
α) Επιστρέφει και συμμετέχει στο Battle Royal και το κερδίζει
β) Επισιστρέδει και συμμετέχει στο Ladder και το κερδίζει
γ) Παρεμβαίνει στο ladder και στερεί τον τίτλο από τον Bryan. Την ζώνη παίρνει ο Ambrose.

Σενάρια για Wrestlemania 32:

Σήμερα ή αύριο ξεκινάει το χτίσιμο των Sting vs Undertaker και Rock vs Brock Lesnar. Το τελευταίο η λογική θα γίνει μόνο σε ήττα του Lesnar.

50/50 να γίνει το cash-in
T.W.Is.M.
Ειδα τις αλλαγες στις αποδοσεις. Αν ειχα λεφτα σε καποιο γραφειο στοιχηματων, θα πονταρα οτι μια απο τις 2 αλλαγες ειναι παραπλανητικη. Θα επαιζα λοιπον δυαδες Lesnar-Sting και Reigns-Triple H. Για το Sheamus ειναι μεν λογικο αν επιστρεψει στο Battle Royal να κερδισει, αλλα γιατι να βαλεις ενα τοπ ονομα να επιστρεψει στο pre-show?
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 30 2015, 00:11 ) *
Ειδα τις αλλαγες στις αποδοσεις. Αν ειχα λεφτα σε καποιο γραφειο στοιχηματων, θα πονταρα οτι μια απο τις 2 αλλαγες ειναι παραπλανητικη. Θα επαιζα λοιπον δυαδες Lesnar-Sting και Reigns-Triple H. Για το Sheamus ειναι μεν λογικο αν επιστρεψει στο Battle Royal να κερδισει, αλλα γιατι να βαλεις ενα τοπ ονομα να επιστρεψει στο pre-show?


Κράχτη. Εγώ θα σου έλεγα οτι θα έχουμε 2 εκπλήξεις.
mixalisgate7
Σχεδόν στο 1.00 η απόδοση του Undertaker και 8.50 του Reigns. Εμένα για κάποιο λόγο δεν μου κάθονται καλά.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Mar 30 2015, 01:00 ) *
Σχεδόν στο 1.00 η απόδοση του Undertaker και 8.50 του Reigns. Εμένα για κάποιο λόγο δεν μου κάθονται καλά.



Διαβαζω παντως οτι ο Bray Wyatt ειναι τραυματιας. Πλεον περιμενω μονο το cash in α)για να δικαιωθω στην προβλεψη και β)για να μη φυγει πρωταθλητης απο τη WM ουτε ο Reigns(κουνιεμαι απο τη θεση μου), ουτε ο Lesnar!
nikolas12
Απίστευτα αμφίρροπη Wrestlemania η φετινή. Ελπίζω ο Sheamus να μη νικήσει το IC. Θα ήταν γελοίο. Λογικά στο pre show, αν και δε με χαλάει το τρίτο σενάριο. Παίζει να εμφανιστεί ο Rock. Τι ώρα ξεκινάει το event; 2 ή 3;
T.W.Is.M.
QUOTE(nikolas12 @ Mar 30 2015, 01:12 ) *
Απίστευτα αμφίρροπη Wrestlemania η φετινή. Ελπίζω ο Sheamus να μη νικήσει το IC. Θα ήταν γελοίο. Λογικά στο pre show, αν και δε με χαλάει το τρίτο σενάριο. Παίζει να εμφανιστεί ο Rock. Τι ώρα ξεκινάει το event; 2 ή 3;


Νομιζω στις 2. Για μενα θα ειναι επιτυχια να καταφερω να το δω αυριο. Πιστευω οτι θα βρω το χρονο.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 30 2015, 01:06 ) *
Διαβαζω παντως οτι ο Bray Wyatt ειναι τραυματιας. Πλεον περιμενω μονο το cash in α)για να δικαιωθω στην προβλεψη και β)για να μη φυγει πρωταθλητης απο τη WM ουτε ο Reigns(κουνιεμαι απο τη θεση μου), ουτε ο Lesnar!


Το ξέρω για τον Wyatt αλλά διάστρεμμα έπαθε, ελαφρής τραυματισμός σχετικά.
nikolas12
Ξεκίνησαν οι ηλιθιότητες στο booking. Αρχή κόντρας Miz-Sandow και ο Sandow πετάει επιτέλους έξω το αφεντικό του. Και πάνω που λέω ότι θα επιβεβαιωθούν όσοι λέγανε για νίκη του και push, νικάει ο Big Show. Δηλαδή αν ο Cena θάβει ταλέντα, ο Kane και ο Big Show από το Royal Rumble και μετά έχουν αρκετή εμπειρία για νεκροθάφτες. Θάψιμο σε Ambrose, Ziggler, Wyatt, Ryback και Rowan μέσα σε 3 μήνες δεν έχω ξαναδεί.
nikolas12
Δεν ξεκινήσαμε καλά. Έχασα το μισό ladder match, γιατί έβλεπα κάτι άλλο και όταν το έβαλα κόλλησε το stream. Με το που βρήκα άλλο link άκουσα τη μουσική του Bryan. Κρίμα για Ambrose, Ziggler.
Η WM σε ανοιχτό γήπεδο θυμίζει Tribute to the Troops tongue.gif
Πολύ ωραίο ματσάκι το Rollins-Orton. Γενικά ωραία κόντρα και το ματς είχε πολλά counters και 2 φοβερά kick out. Ό,τι πρέπει για αρχή. Η ήττα αυτή υποδεικνύει πως έρχεται σύντομα το cash in. Επίσης 2 από τα 3 μέλη της Shield δεν έχουν πια νικηφόρο σερί στη WM. Ελπίζω να τριτώσει το κακό (που θα είναι καλό tongue.gif ).
Ένας από τους πιο σκοτεινούς παλαιστές βγαίνει έξω με λιακάδα. (Παίζει να είμαι ο μόνος που του τη σπάει το ανοιχτό γήπεδο) Αν και δεν κατάλαβα τη σύνδεση των ρομπότ Terminator με το νόημα της κόντρας, ήταν επική η είσοδος. Βέβαια κατώτερη από την περσινή του Hunter που είναι μία από τις καλύτερες που έχουν γίνει. Πότε άλλαξε σε Dq το ματς; Χαμός. Έχει γυρίσει σε WWE vs WCW η φάση. Όλη η DX heel; Τι φάση; Επίσης τι κουβάς είναι αυτός ρε; Και παρέμβαση και Triple H νικητής. Πρώτο και ίσως τελευταίο ματς του Sting στο WWE και έληξε με ήττα; Ωραίο τέλος, αλλά με το λάθος νικητή. Ωραίο ματς γενικότερα.
Πολλή ενίσχυση στον Bryan και το IC. Αλλά δεν του πάει. Είναι main event material o Daniel. Αυτός ο midcard τίτλος μπορούσε να είναι η τέλεια μετάβαση του Ambrose από το midcard αργά και σταθερά στο main event. Προβλέπω εκ νέου θάψιμο του καλύτερου gimmick της εταιρίας.
Πόσο λατρεύω τον Travis Barker. Λόγω Blink φυσικά. Και αν δεν κάνω λάθος φόραγε τη μπλούζα του Ambrose. Θεός.
Οι, προς το παρόν, καλύτερες Divas στο ring απέναντι στις τύπισσες που ευλογούν την ώρα και τη στιγμή που συμφωνήθηκε το Total Divas. Η νίκη στην προσωπική μου λατρεία (και τη γυναίκα του Punk). Ώρα να πάρει και το Divas championship. Το ματς ήταν καλό.
Φοβερή η είσοδος του γομαRusev. Έλα με την κόντρα Αμερικής-Ρωσίας που δε νοιάζει κανέναν στον υπόλοιπο κόσμο για να τη δει στο pro wrestling. Απίστευτα ηλίθιο κοινό γιουχάρει Cena, επικροτεί Rusev. Τράτζικ. Και ναι. Μετά από 10 χρόνια ο John Cena είναι ο US champion! Μεγάλη κατάκτηση και ανυπομονώ να δω αν θα έχουμε συνέχιση της κόντρας ή άλλη κόντρα.
Ωραίο promo με Authority, Rock και Rousey.
Το Wyatt-Taker έπρεπε να νυχτώσει για να το δούμε. Πόσο υπέροχες θα ήταν οι είσοδοί τους, αν δεν είχαμε τον ήλιο; (Ναι έχω κολλήσει). Α ρε Undertaker θρύλε! Τι μαλλί είναι αυτό; Σαν τον Taker, όταν είχε το κοντό μαλλί πριν καμιά 15αριά χρόνια είναι tongue.gif To κορακί χρώμα της βαφής με τρελαίνει πάνω απ' όλα tongue.gif Φαίνεται σε καλή φυσική κατάσταση ο νεκροθάφτης πάντως. O Undertaker είναι ο νεκροθάφτης, αλλά για να γίνει αυτή η κόντρα θάφτηκαν μπόλικοι superstars από τον Wyatt. Έτσι για να μην ξεχνάμε. Καλό ματς με ωραίο τέλος.
Πάμε για το αδιάφορο main event. Το κάναμε που το κάναμε το ξενύχτι, ένα 25λεπτο ακόμα, σιγά. Απολαυστικό πρώτο german suplex. Πόσο λατρεύω τη γιούχα στον Reigns. Αφού θέλω να νικήσει μόνο και μόνο για να κλαίει ο Vince με τις γιούχες που θα κλείσουν τη WM. Μείωση αποδοχών στον Lesnar. Δεν κάνει τον Reigns να φαίνεται δυνατός tongue.gif
ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑΜΕ; ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΠΛΗΞΗ. CASH IN ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ WRESTLEMANIA ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 2 ΤΟΥ MAIN EVENT ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΙΤΛΟ! ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ! ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΟ RAW ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ!
Οι περισσότεροι λέγανε ότι τα πλάνα άλλαξαν και ότι δε θα είχαμε εξαργύρωση. Και όμως. Κάτι τέτοιες στιγμές λατρεύω. Ο Rollins είναι ο πρώτος της Shield που παίρνει μεγάλο τίτλο. Για να δούμε τη συνέχεια, η οποία μετά από αυτό το αδιάφορο Road to WM, προβλέπεται συναρπαστική.
mixalisgate7
Νικόλα ο Vince μου μετέφερε το παρακάτω μήνυμα για 'σένα tongue.gif

nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Mar 30 2015, 12:03 ) *
Νικόλα ο Vince μου μετέφερε το παρακάτω μήνυμα για 'σένα tongue.gif



Χαχαχαχαχαχαχαχα έλεος tongue.gif Το ότι είχαμε μία καλή WM δε σημαίνει πως άτομα που έπρεπε να τα δούμε να παίρνουν push δε τα είδαμε. Επίσης έσωσε το main event τελείως τελευταία στιγμή. Μόνο για αυτό μπορώ να τον παραδεχτώ.
HLR CENATION
Γεια χαρα σε ολους!!
Συνηθως εγω ειμαι που κανω αβαντα και αποθεωνω τους Μακμαν,αλλα συμφωνα με αυτα που διαβαζω σε ξενα,ελληνικα,και στο basketforum πρεπει να ειμαι ο μονος που δεν του αρεσε η φετινη wrestlemania.
Το tag team μου αρεσε αν και θα ηθελα να το δω στην κυρια καρτα.Εγινε ο κακος χαμος δεν ηξερες πιος πρεπει να ειναι μεσα και πιος οχι.Θα ηθελα Usos για τριτη φορα να προυν το πρωταθλημα,η τους Λος Μαραντορες.Νομιζω οτι οι NEW DAY ειναι τραγικοι,αντε να βλεπουμε σιγα,σιγα Λουτσα ντραγκονς και να ανεβασουν τους ασενσιον.
Το μπατλ ροαγιαλ ηταν φανταστικο...Εκπληκτικο το σκηνικο με Μιζ-Μιζνταουν.Νομιζω οτι καλο ειναι που πηγε το συγκεκριμενο τροπαιο στον Μπιγκ Σοου σαν γιγαντας που ειναι,φανταστικο ματς εβγαλε ο Ραιμπακ.
Το Λαντερ ματς ηταν πολυ καλο...Το καλυτερο ματς της φετινης μανια.
Το Ρολινς -Ορτον ηταν αρκετα καλο,ο Ρολινς ειναι ταλενταρα,θα αφησει εποχη.
Το Σινα-Ρουσεφ γελοιο σαν στησιμο,με την κοντρα ΗΠΑ-Ρωσιας να θυμιζει καλτ εποχες του prο-wrestling.
To HHH-Στινγκ με χαλασε ολη η φαση επειδη τοτε δεν εβλεπα wcw και ετσι δεν την εχω ζησει την εποχη.Για καποιον ομως που την εχει ζησει θα του ηρθε νοσταλγια.
Το main event το εσωσε το φιναλε.Επρεπε κατα την γνωμη μου ο Ρεινς να τον κοιταξει στα ματια τον λεσναρ και ας χασει.Αυτη τη στιγμη ολοι στο ροστερ μοιζουν με γατακια μπροστα στο Λεσναρ.

Θα συμφωνησω για τον ηλιο,ωραιος θα ηταν για τα πρωτα δυο ματς αλλα στην συνεχεια ηταν αχημο να βλεπεις τα ματς με τετοιες συνθηκες.

Φοβερο το επομενο raw,εκπληκτικος Λεσναρ,πανεμορφος ο αγωνας του Σινα με τον Αμπροουζ ,οπως και του Ντανιελ με τον Ζιγκλερ.Μ αρεσει που αναβαθμιζουν τους τιτλους με παλαιστες με παγκοσμια πρωταθληματα ετσι ωστε να αποκτα μεγαλυτερο πρεστιζ η ζωνη.Νομιζω οτι ειναι καλυτερο να αποκτα σιγα-σιγα το push ο παλαιστης.

Κατα τα αλλα θαυμασιος ολο αυτο τον καιρο ο Πολ Χειμαν.Ο Ανθρωπος ειναι εκπληκτικος.
mixalisgate7
Για τον ήλιο. Αφού έγινε το pay per view στην Καλιφόρνια ήταν αναμενόμενο κάτι τέτοιο. Μαζί με την Φλόριντα (δεν ξέρω αν μου διαφεύγει άλλη πολιτεία) είναι πιο θερμές πολιτείες των Η.Π.Α. Σχεδόν όλο το χρόνο έχουν πάρα πολύ καλό καιρό.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Mar 31 2015, 23:17 ) *
Για τον ήλιο. Αφού έγινε το pay per view στην Καλιφόρνια ήταν αναμενόμενο κάτι τέτοιο. Μαζί με την Φλόριντα (δεν ξέρω αν μου διαφεύγει άλλη πολιτεία) είναι πιο θερμές πολιτείες των Η.Π.Α. Σχεδόν όλο το χρόνο έχουν πάρα πολύ καλό καιρό.


Θα μπορούσαν να το βάλουν αργότερα (έτσι όπως το τσέκαρα ήταν 10 ώρες πιο πίσω αν δεν κάνω λάθος δηλαδή εδώ το είδαμε 2-6 το βράδυ και εκεί ήταν 4-8 το απόγευμα) όπως στη WM 29 που ήταν βραδάκι (σαν το main event) στο πρώτο ματς και μετά βράδιασε. Πόσο πιο τέλειες θα ήταν οι είσοδοι του Undertaker και ειδικά του Wyatt, αν ήταν σκοτεινά; Φαντάζομαι γι' αυτό το λέει και ο HLR Cenation.
HLR CENATION
QUOTE(nikolas12 @ Apr 1 2015, 21:26 ) *
Θα μπορούσαν να το βάλουν αργότερα (έτσι όπως το τσέκαρα ήταν 10 ώρες πιο πίσω αν δεν κάνω λάθος δηλαδή εδώ το είδαμε 2-6 το βράδυ και εκεί ήταν 4-8 το απόγευμα) όπως στη WM 29 που ήταν βραδάκι (σαν το main event) στο πρώτο ματς και μετά βράδιασε. Πόσο πιο τέλειες θα ήταν οι είσοδοι του Undertaker και ειδικά του Wyatt, αν ήταν σκοτεινά; Φαντάζομαι γι' αυτό το λέει και ο HLR Cenation.

Οχι μονο γι αυτο Νικολα που σωστα βεβαια λες,αλλα την WRESTLEMANIA την θελω νυχτα...Ειναι σαν να εχει τελικο τσαμπιονς λιγκ και να ειναι κατω απο τον ηλιο.Στην 24 θυμαμαι JBL-Φινλευ με ηλιο και μετα ,νυχτα με πυροτεχνηματα,φοβερη ατμοσφαιρα.Ξεχασα να γραψω για το ντεμπουτο του Νεβιλ στο raw προχθες.Ελπιζω να τα παει καλα.Ο Κουρτις Αξελ αν και ειναι φοβερος παλαιστης,μ αρεσει πολυ στον ρολο που του εχουν βρει τωρα.Αρκει να μην τον κρατησουν για καιρο ετσι και τον καψουν.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Apr 1 2015, 21:26 ) *
Θα μπορούσαν να το βάλουν αργότερα (έτσι όπως το τσέκαρα ήταν 10 ώρες πιο πίσω αν δεν κάνω λάθος δηλαδή εδώ το είδαμε 2-6 το βράδυ και εκεί ήταν 4-8 το απόγευμα) όπως στη WM 29 που ήταν βραδάκι (σαν το main event) στο πρώτο ματς και μετά βράδιασε. Πόσο πιο τέλειες θα ήταν οι είσοδοι του Undertaker και ειδικά του Wyatt, αν ήταν σκοτεινά; Φαντάζομαι γι' αυτό το λέει και ο HLR Cenation.


5 το απόγευμα ξεκίνησε το pre show, 7 το pay per view. Με τις περισσότερες πολιτείες είμαστε 7 ώρες μπροστά. Όποτε δεν έπαιζε το σενάριο να το έβαζαν αργότερα.
nikolas12
QUOTE(HLR CENATION @ Apr 1 2015, 21:46 ) *
Οχι μονο γι αυτο Νικολα που σωστα βεβαια λες,αλλα την WRESTLEMANIA την θελω νυχτα...Ειναι σαν να εχει τελικο τσαμπιονς λιγκ και να ειναι κατω απο τον ηλιο.Στην 24 θυμαμαι JBL-Φινλευ με ηλιο και μετα ,νυχτα με πυροτεχνηματα,φοβερη ατμοσφαιρα.Ξεχασα να γραψω για το ντεμπουτο του Νεβιλ στο raw προχθες.Ελπιζω να τα παει καλα.Ο Κουρτις Αξελ αν και ειναι φοβερος παλαιστης,μ αρεσει πολυ στον ρολο που του εχουν βρει τωρα.Αρκει να μην τον κρατησουν για καιρο ετσι και τον καψουν.


Ισχύει, αλλά εδώ θα δούμε Μουντιάλ χειμώνα tongue.gif Ο Axel μάλλον περνάει φάση Sandow που ντυνόταν πέρυσι και ρεζιλευόταν. Αν κάψουν τον Neville όπως την Ascension θα είναι κατόρθωμα.

QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 1 2015, 23:10 ) *
5 το απόγευμα ξεκίνησε το pre show, 7 το pay per view. Με τις περισσότερες πολιτείες είμαστε 7 ώρες μπροστά. Όποτε δεν έπαιζε το σενάριο να το έβαζαν αργότερα.


Α όντως; Δηλαδή εκεί βραδιάζει στις 10; Κωλόφαρδοι tongue.gif
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Apr 2 2015, 14:28 ) *
Αν κάψουν τον Neville όπως την Ascension θα είναι κατόρθωμα.


Οι Ascension κάηκαν από μόνοι τους, δεν έπιασαν την ευκαιρία από τα μαλλιά σε αντίθεση με τον Neville που το έδειξε από το πρώτο του επίσημο ματς στο κύριο ρόστερ. Πιστεύω πως ο Konnor μπορεί να κάνει σόλο καριέρα.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 2 2015, 15:01 ) *
Οι Ascension κάηκαν από μόνοι τους, δεν έπιασαν την ευκαιρία από τα μαλλιά σε αντίθεση με τον Neville που το έδειξε από το πρώτο του επίσημο ματς στο κύριο ρόστερ. Πιστεύω πως ο Konnor μπορεί να κάνει σόλο καριέρα.


Θεωρώ πως οι επιτυχημένοι παλαιστές στο ΝΧΤ πρέπει να έρχονται με το ίδιο gimmick. Η Ascension από τα πρώτα ματς έδειχνε πως έχει κατά κάποιον τρόπο "φλωρέψει" με λιγότερο δυνατά χτυπήματα και ένα gimmick που κανένας δεν καταλαβαίνει. Μιλάμε για αρτιότατη tag team, την καλύτερη μετά τους Usos, ικανή για πολλά πράγματα. Μακάρι να το ξαναδούν και να τους κάνουν πρωταγωνιστές της tag team division.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Apr 3 2015, 01:09 ) *
Θεωρώ πως οι επιτυχημένοι παλαιστές στο ΝΧΤ πρέπει να έρχονται με το ίδιο gimmick.


Άλλο NXT άλλο κύριο ρόστερ του WWE. Υπάρχει διαφορά και είναι μεγάλη.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 3 2015, 11:01 ) *
Άλλο NXT άλλο κύριο ρόστερ του WWE. Υπάρχει διαφορά και είναι μεγάλη.


Αυτό εσύ πως το βλέπεις; Σαν θετικό ή αρνητικό; Θεωρώ πως ο αυθεντικός wrestling fan θα ήθελε να φύγει το WWE από την pg era και να επιστρέψουμε σε attitude ή ruthless aggression era. Το NXT, το TNA, το ROH και γενικά όλα τα άλλα promotions δείχνουν να επικεντρώνονται στο θέμα διασκέδαση μέσω πάλης. Απλά στο WWE έχεις το συνολικό show και την παραγωγή να σε τραβάνε και γι' αυτό είναι η νο. 1 εταιρία. Θεωρώ πως αν το TNA είχε λεφτά και τσίμπαγε τρανταχτά ονόματα όπως έκανε το WCW, ίσως να είχαμε έστω μία προσέγγιση. Αλλά καλώς ή κακώς όταν μία tag team που θεωρείται από τις πιο δεμένες και καλοδουλεμένες σε όλα τα promotions, κάνει παπάδες στο θυγατρικό brand και στο κύριο ρόστερ τη φέρνουν παντελώς αλλαγμένη, χωρίς τα στοιχεία που την καθιέρωσαν, τότε υπάρχει πρόβλημα. Ελπίζω τα 5 ονόματα που όλοι θέλουμε στο κύριο ρόστερ (Neville, Zayn που πρέπει επιτέλους να ανέβει, Balor που λένε να τον ανεβάσουν, αλλά θέλει χρόνο, Itami και Owens) να έρθουν με το ίδιο gimmick και να μην υποστούν αλλαγές. Μιλάμε για αυθεντικές ταλεντάρες.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Apr 3 2015, 23:13 ) *
Αυτό εσύ πως το βλέπεις; Σαν θετικό ή αρνητικό; Θεωρώ πως ο αυθεντικός wrestling fan θα ήθελε να φύγει το WWE από την pg era και να επιστρέψουμε σε attitude ή ruthless aggression era. Το NXT, το TNA, το ROH και γενικά όλα τα άλλα promotions δείχνουν να επικεντρώνονται στο θέμα διασκέδαση μέσω πάλης. Απλά στο WWE έχεις το συνολικό show και την παραγωγή να σε τραβάνε και γι' αυτό είναι η νο. 1 εταιρία. Θεωρώ πως αν το TNA είχε λεφτά και τσίμπαγε τρανταχτά ονόματα όπως έκανε το WCW, ίσως να είχαμε έστω μία προσέγγιση. Αλλά καλώς ή κακώς όταν μία tag team που θεωρείται από τις πιο δεμένες και καλοδουλεμένες σε όλα τα promotions, κάνει παπάδες στο θυγατρικό brand και στο κύριο ρόστερ τη φέρνουν παντελώς αλλαγμένη, χωρίς τα στοιχεία που την καθιέρωσαν, τότε υπάρχει πρόβλημα. Ελπίζω τα 5 ονόματα που όλοι θέλουμε στο κύριο ρόστερ (Neville, Zayn που πρέπει επιτέλους να ανέβει, Balor που λένε να τον ανεβάσουν, αλλά θέλει χρόνο, Itami και Owens) να έρθουν με το ίδιο gimmick και να μην υποστούν αλλαγές. Μιλάμε για αυθεντικές ταλεντάρες.


Οι Rollins, Ambrose, Reings είχαν το ίδιο gimmick με το NXT; Όχι. Στο NXT τα πράγματα είναι πολύ ελεύθερα. Ο παλαιστής που είναι υψηλού επίπεδου μπορεί να ανταποκριθεί σε διαφορετικά gimmick. Και το TNA που έχει θεωρητικά έχει ruthless aggression era όταν ήταν στο Spike τα νούμερα του ήταν χαμηλά. Την PG era την επέβαλαν οι χορηγοί στον Vince και όχι αυτός. Το WCW το είχε Turner που είναι δισεκατομμυριούχος και έχει δικό του μεγάλο καλωδιακό κανάλι. Αυτός ο συνδυασμός μπόρεσε να ανταγωνιστεί το WWE και δεν νομίζω να βρεθεί να τέτοιος συνδυασμός.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 3 2015, 23:33 ) *
Οι Rollins, Ambrose, Reings είχαν το ίδιο gimmick με το NXT; Όχι. Στο NXT τα πράγματα είναι πολύ ελεύθερα. Ο παλαιστής που είναι υψηλού επίπεδου μπορεί να ανταποκριθεί σε διαφορετικά gimmick. Και το TNA που έχει θεωρητικά έχει ruthless aggression era όταν ήταν στο Spike τα νούμερα του ήταν χαμηλά. Την PG era την επέβαλαν οι χορηγοί στον Vince και όχι αυτός. Το WCW το είχε Turner που είναι δισεκατομμυριούχος και έχει δικό του μεγάλο καλωδιακό κανάλι. Αυτός ο συνδυασμός μπόρεσε να ανταγωνιστεί το WWE και δεν νομίζω να βρεθεί να τέτοιος συνδυασμός.


Ίσως τότε το NXT να πρέπει να προετοιμάσει και για αυτό τους παλαιστές του. Μπορεί να αποδειχθεί ζημιογόνο για όσα έχει καταφέρει, αλλά μόνο εμείς χάνουμε έτσι. Εννοώ ότι βλέπεις ματσάρες με Neville, Zayn, Kidd και λοιπούς και περιμένεις τα ίδια φοβερά αποτελέσματα στο main roster, αλλά σου εμφανίζονται τελείως διαφορετικά τα πράγματα (με κάποιους τύπου Shield έπιασε, αλλά οι 2 δεν είχαν παίξει στο NXT σχεδόν καθόλου). Και φυσικά πρέπει και το main roster να πάρει από το NXT τις καλογραμμένες κόντρες, θέμα που απ' όσο που είχες πει είχαν θέσει παλαιστές του κυρίως roster. Το να το γυρίσει σε άλλη era, δεν ξέρουμε τι αποτελέσματα θα είχε. Μπορεί να πηγαίναμε σε χαμηλά νούμερα, μπορεί όμως και να τράβαγε πολλούς fan των indies ή άτομα που σταμάτησαν να βλέπουν. Μεγάλο ρίσκο. Ο συνδυασμός αυτός είναι αδύνατο να βρεθεί. Πρέπει να είναι show που θα συσπειρώσει τους wresting fans παντού, να κάνει καλή τηλεοπτική συμφωνία, να έχει ματσάρες και κόντρες και να τραβήξει φυσικά επενδυτή. Και μιλάμε για κάτι πάρα πολύ δύσκολο, ειδικά όταν έχεις ήδη ένα μεγαθήριο απέναντι σου.
nikolas12


Καιρό είχα να απολαύσω τόσο πολύ ένα βίντεο. Το τραγούδι και οι στίχοι από πάνω, όλα τα λεφτά. T.W.Is.M νομίζω θα το απολαύσεις και εσύ εξίσου με εμένα. Κορυφαίο το ρεφρέν:

Start of the match, F5
Try to come back, F5
Think he's on the attack? F5
Money in the bank? Nah, F5!
nikolas12
Δε θα έλεγα ότι είχαμε κάτι φοβερό στο διάστημα WM-Extreme Rules, σχεδόν δε θυμόμουν ότι είχαμε ppv σήμερα. Μάλλον δε θα το δω καν live λόγω σχολής αύριο. Πάμε να δώσω προβλέψεις.

1. Naomi-Nikki Bella

Αρκετά δύσκολο. Πάρτη μία, χτύπα την άλλη κατ' εμέ, αφού δε μιλάμε για τίποτα φοβερό. Άντε να πεις η Naomi ότι είναι λίγο πιο αθλητική από τη μέση diva. Τέσπα θα πω διατήρηση του τίτλου στη Nikki μετά από ένα ματς που θα μας κάνει να περιμένουμε ακόμα περισσότερο πότε θα γυρίσει η Paige, πότε θα κάνουν σοβαρή την Emma και πότε θα ανέβουν Banks, Charlotte, Bayley και Becky Lynch μπας και δούμε κάτι σοβαρό στην divas division.

2. Tyson Kidd and Cesaro-New Day

Ουσιαστικά heel vs heel. Θέλει τα πατήματά της η New Day, τώρα που αλλάζει χαρακτήρα, οπότε θεωρώ πως δε θα υπάρξει κάποια αλλαγή.

3. Daniel Bryan-Bad News Barrett

Δε νομίζω να αγωνιστεί ο Bryan. Άμα αγωνιστεί, δεν έχει νόημα να χάσει από κάποιον που δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο πλέον σαν χαρακτήρας. Οπότε διατήρηση και εδώ.

4. Big Show-Roman Reigns

Το έχουμε βαρεθεί αυτό το ματς. Τώρα που μπαίνει η βία στην εξίσωση, ίσως δε βαρεθούμε. Θα πάω φυσικά με Reigns, αφού όλο αυτό είναι για να πάρει λίγο τα πάνω του.

5. Dolph Ziggler-Sheamus

O Ziggler είναι αυτό που λέω midcarder πολυτελείας. Θα πάρει σημαντικές νίκες, αλλά βρίσκεται εκεί κυρίως για να χάνει από μεγάλους αντιπάλους κλέβοντας τις εντυπώσεις με την απόδοσή του που σχεδόν σε κάνει να ξεχνάς ότι έχασε. Το stipulation είναι απίστευτα γελοίο για 2 τόσο καλούς παλαιστές. Όπως πρότεινε το Bleacher Report, αυτοί οι 2 έχουν εξαιρετική φυσική κατάσταση και θα τους ταίριαζε ένα hardcore match. Ή θα πρότεινα ladder match για τον επόμενο contender του IC. Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Περιμένω όμως ικανοποιητικό ματς με νικητή τον Sheamus, αφού είναι heel που κερδίζει momentum, ενώ ο Ziggler είναι ότι είπαμε στις 2 πρώτες προτάσεις.

6. John Cena-Rusev

Το Russian Chain δε με τρελαίνει ιδιαίτερα. Και πάλι το Bleacher Report πρότεινε πολύ ωραία ένα Last Man Standing. Δεν έχω να πω κάτι ιδιαίτερο, θεωρώ πως ο Cena θα συνεχίσει να είναι πρωταθλητής και η φούσκα του Rusev θα αρχίσει σιγά-σιγά να σκάει, όταν ξεμείνουν από ιδέες για αυτόν.

7. Dean Ambrose-Luke Harper

2 μεγάλα ταλέντα που λυσσάνε στο midcard. O Harper έχει αποδείξει πως το έχει με βίαια ματς και έχει βελτιωθεί πάρα πολύ τους τελευταίους μήνες που θα μπορούσε περισσότερα πράγματα. Ο Ambrose είναι ένας μελλοντικός main eventer, για τον οποίον απλά δεν έχουν ακόμα ιδέες. Περί βίας δεν το συζητάμε, έχω ανατριχιάσει βλέποντας ματς του ως Jon Moxley στο CZW (μάλλον τα έχει κρύψει καλά από τη Renee tongue.gif ). Πιστεύω πως το συγκεκριμένο ματς, αν βρούνε χημεία, μπορεί και να γίνει το ματς της βραδιάς. Νικητής θεωρώ πως θα βγει ο Ambrose για να αρχίσει το (φημολογούμενο) push του μέχρι το καλοκαίρι.

8. Randy Orton-Seth Rollins

Η ποιότητα του ματς δε με ανησυχεί απέδειξαν και στη WM ότι μπορούν να κάνουν φοβερά πράγματα. Καλό θα ήταν να εκμεταλλευθούν το κλουβί στο έπακρο. Μεγάλο ρόλο θα παίξει φυσικά και ο Kane. Θα μπορούσε να κάνει face turn και να ξεκινήσει τη διάλυση της Authority με προδοσία, θεωρώ όμως πως αυτό αργεί, οπότε πάμε για νίκη του Rollins.
mixalisgate7
Προβλέψεις Extreme Rules 2015

WWE World Heavyweight Championship
Steel Cage Match, RKO is banned, Kane is guardian of the gate
Seth Rollins © (w/ J&J Security) vs. Randy Orton
ΝΙΚΗΤΗΣ Seth Rollins

Russian Chain Match
WWE United States Championship
John Cena © vs. Rusev (w/ Lana)
ΝΙΚΗΤΗΣ John Cena

WWE Divas' Championship
Nikki Bella vs. Naomi
ΝΙΚΗΤΡΙΑ Nikki Bella

Last Man Standing Match
Roman Reigns vs. Big Show
ΝΙΚΗΤΗΣ Roman Reigns

Kiss Me Arse Match
Dolph Ziggler vs. Sheamus
ΝΙΚΗΤΗΣ Sheamus

Chicago Street Fight
Dean Ambrose vs. Luke Harper
ΝΙΚΗΤΗΣ Dean Ambrose

WWE Tag Team Championship
Cesaro & Kidd © (w/ Natalya) vs. The New Day
ΝΙΚΗΤΕΣ Cesaro & Kidd

Kick Off
Neville vs Bad News Barrett *
ΝΙΚΗΤΗΣ Neville

* εκτός συναγωνισμού στο fantasy
nikolas12
Τώρα που το έγραψες, είδα ότι άλλαξε. Ίσως βγει σε καλό και δοθεί παραπάνω χρόνος στα ματς της κυρίως κάρτας. Αν και μπορεί να σταθεί σαν ένα ματς προς τη μέση διάρκειας 7-10 λεπτών. Νικητή θα πω τον Neville και εγώ.
nikolas12
Δεν έχω καμία όρεξη μετά την ήττα του Ολυμπιακού ούτε να ξενυχτήσω με τόσες δουλειές αύριο, ούτε να γράψω αναλυτικά ποιος πιστεύω πως θα νικήσει. Το ppv μου είναι σαν σύνολο αδιάφορο εκτός του main event που ίσως δούμε κανά 2 καλές ιδέες με τους 3 της Shield. http://newsoofwrestling.blogspot.gr/2015/0...ck-2015_17.html Αυτά είναι τα φαβορί σύμφωνα με τις εταιρίες και ακριβώς αυτούς έπαιξα στο fourdown στη λίγκα μας. Καλό ppv, ελπίζω να το δω αύριο ή μεθαύριο.
mixalisgate7
Προβλέψεις Payback

WWE World Heavyweight Championship
Seth Rollins © (w/ J&J Security) vs. Randy Orton vs. Roman Reigns vs. Dean Ambrose
ΝΙΚΗΤΗΣ Seth Rollins

United States Championship
I Quit Match
John Cena © vs. Rusev (w/ Lana)
ΝΙΚΗΤΗΣ John Cena

WWE Tag Team Championship
2 out of 3 falls match
New Day © vs. Kidd & Cesaro (w/ Natalya)
ΝΙΚΗΤΕΣ New Day

King Barrett vs. Neville
ΝΙΚΗΤΗΣ King Barrett

Dolph Ziggler vs. Sheamus
ΝΙΚΗΤΗΣ Sheamus

Bray Wyatt vs. Ryback
ΝΙΚΗΤΗΣ Bray Wyatt

Tamina & Naomi vs. The Bella Twins
ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ Tamina & Naomi

The Meta Powers vs. The Ascension
ΝΙΚΗΤΕΣ The Meta Powers
nikolas12
Πολύ καλύτερο από αυτό που περίμενα το Payback. Σχεδόν όλοι οι αγώνες ήταν αρκετά καλοί. Και φυσικά το main event αρκούσε για να τραβήξει προς τα πάνω όλο το ppv. Η πιο εύστοχη λέξη ήταν στο review του Μιχάλη. Καλογραμμένο. Μία ιστορία καταπληκτική με τη μικρή επανένωση της Shield να είναι πραγματικά απίστευτη. Ο μόνος λόγος που θα ήθελα να το δω live θα ήταν η αντίδρασή μου, αφού όταν το είδα κανονικά ήμουν υποψιασμένος, ενώ θα με έπιανε πιο αδιάβαστο το live. Ήταν που έγινε γρήγορα και όμορφα και εντελώς ξαφνικά. Heel turn του Ambrose δεν είχαμε ευτυχώς. Βρίσκω πολύ θετικό που το pin το δέχθηκε ο Orton και όχι ο Ambrose που έχει το momentum αυτή τη στιγμή και αποδεικνύει συνεχώς πόσο έτοιμος είναι για main eventer. Γενικά μιλάμε για ένα φοβερό ματς με ανατροπές και συγκινήσεις όλη την ώρα. Ελπίζω να μην αργήσει και το triple threat της ίδιας της Shield.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ May 19 2015, 00:38 ) *
Πολύ καλύτερο από αυτό που περίμενα το Payback. Σχεδόν όλοι οι αγώνες ήταν αρκετά καλοί. Και φυσικά το main event αρκούσε για να τραβήξει προς τα πάνω όλο το ppv. Η πιο εύστοχη λέξη ήταν στο review του Μιχάλη. Καλογραμμένο. Μία ιστορία καταπληκτική με τη μικρή επανένωση της Shield να είναι πραγματικά απίστευτη. Ο μόνος λόγος που θα ήθελα να το δω live θα ήταν η αντίδρασή μου, αφού όταν το είδα κανονικά ήμουν υποψιασμένος, ενώ θα με έπιανε πιο αδιάβαστο το live. Ήταν που έγινε γρήγορα και όμορφα και εντελώς ξαφνικά. Heel turn του Ambrose δεν είχαμε ευτυχώς. Βρίσκω πολύ θετικό που το pin το δέχθηκε ο Orton και όχι ο Ambrose που έχει το momentum αυτή τη στιγμή και αποδεικνύει συνεχώς πόσο έτοιμος είναι για main eventer. Γενικά μιλάμε για ένα φοβερό ματς με ανατροπές και συγκινήσεις όλη την ώρα. Ελπίζω να μην αργήσει και το triple threat της ίδιας της Shield.


Το reunion ήταν πολύ ξαφνικό. Ο Orton ήταν αναμενόμενο πως θα δεχόταν το pin ώστε να μην καούν οι άλλοι ανθρώποι. Το triple threat μοιάζει να έχει κλειδώσει από για την Mania 32.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ May 19 2015, 01:03 ) *
Το reunion ήταν πολύ ξαφνικό. Ο Orton ήταν αναμενόμενο πως θα δεχόταν το pin ώστε να μην καούν οι άλλοι ανθρώποι. Το triple threat μοιάζει να έχει κλειδώσει από για την Mania 32.


Ο Rollins δείχνει το τραπέζι, οι άλλοι τον κοιτάνε σοβαρά. Ο Orton χτυπάει τον Ambrose και εκεί λέω ότι ίσως δε γίνει. Ταυτόχρονη επίθεση από τους 3 και ο Reigns λέει να τον σηκώσουν. Ήρθε από το πουθενά και ήταν μαγικό. Είχα διαβάσει αρκετές απόψεις ότι ο Orton και ο Reigns ήταν πολύ ανεβασμένοι τον τελευταίο καιρό και έριξαν τον Ambrose στον αγώνα, ώστε εκτός από το push που δέχεται αυτήν την περίοδο, να δεχτεί και το pin και να το αποφύγουν οι άλλοι 2. Γι' αυτό το λέω. Πάντως ο Rollins πρέπει να βρει πολύ καλό finisher μέχρι να αρθεί η απαγόρευση του curb stomp. Και παρά το ότι οι αγαπημένοι Rollins-Ambrose θα δώσουν σίγουρα ματσάρα στο Elimination Chamber (ίσως με stipulation θέσει υποψηφιότητα για ματς της χρονιάς) θα μπορούσε να γίνει EC match αν και δεν υπάρχουν contenders τώρα. Ίσως με Kane, Reigns, Orton, Wyatt, αλλά ακούγεται λίγο σούπα. Anyway stipulation στο ματς να βάλουν και ας τους αφήσουν να μας μαγέψουν.
nikolas12
Πολύ ενδιαφέρον φαίνεται το σημερινό Elimination Chamber. Δυστυχώς δε θα το δω live, καθώς δε θα είμαι σπίτι, αλλά θα περιμένω πως και πως το απόγευμα της Δευτέρας. Αφήνω από τώρα τις προβλέψεις μου.

1. Nikki Bella vs Paige vs Naomi

Η Nikki Bella έχει καταντήσει πάρα πολύ βαρετή και πρέπει σιγά σιγά να την ξεφορτωθούνε. Η Paige γύρισε δυναμικά, αλλά θα κάνει καιρό να πάρει τίτλο. Θα πω τη Naomi, γιατί της έχουνε χτίσει δυνατό heel χαρακτήρα.

2. Neville vs Bo Dallas

Κόντρα βγαλμένη από NXT. Δυστυχώς τότε ήταν στα ίδια επίπεδα όσον αφορά το push, ενώ πλέον ο Neville είναι πολύ ανεβασμένος σε αντίθεση με τον Bo που ήταν εξαφανισμένος και πριν από αυτό jobberιζε ασύστολα. Οπότε Neville εύκολα.

3. Kevin Owens vs John Cena

Ενδιαφέρουσα κόντρα, αλλά νιώθω πως ο Owens γενικότερα δεν παίρνει ομαλό push και μπαίνει πολύ γρήγορα σε βαθιά νερά (να πω και την κακία μου, αλλά πιστεύω ότι τα σχόλια σε κάθε μέσο για το πόσο φοβερό είναι το WWE και πως πάντα πάλευε για να φτάσει εκεί, έκαναν τη δουλειά τους με το να πάρει τόσο γρήγορα τίτλο και προαγωγή). Μου αρέσει πολύ πάντως που είχε δηλώσει πως ο γιος του περιμένει πότε θα παλέψει με τον Cena και θα δει τον πατέρα του να παλεύει με τον αγαπημένο του wrestler. Anyway εδώ θα πω νίκη του Cena με DQ προκειμένου να μη θάψουν κανέναν από τους 2.

4. The Prime Time Players vs. The Lucha Dragons vs. Tyson Kidd and Cesaro vs. The New Day vs. The Ascension vs. Los Matadores

Θεωρώ πολύ πιθανή την παρέμβαση Harper-Rowan και έξοδο των Matadores από το ματς αλά Edge-Kingston πριν κάποια χρόνια. Ascension αποκλείεται, γιατί είναι jobbers, Matadores επίσης (αν παίξουν), Prime Time Players δε νομίζω ακόμα. Τώρα για τους υπόλοιπους, θεωρώ πως Tyson Kidd & Cesaro πήραν ευκαιρίες και είναι ώρα για επόμενους face να πάρουν τους τίτλους. Πιστεύω πως θα καταλήξουμε σε Lucha Dragons-New Day και εκεί η New Day θα διατηρήσει με κλασσικά βρώμικο τρόπο. Γενικά έχουν ακόμα καιρό μπροστά τους, αφού είναι πολύ καλοί heels.

5. Sheamus vs. Ryback vs. R-Truth vs. King Barrett vs. Rusev (ή Wyatt) vs. Dolph Ziggler

Ας ξεκινήσουμε από τα εύκολα. R-Truth όχι, Barrett όχι τόσο σύντομα, Ryback δύσκολα. O Rusev λογικά θα συνεχίσει την κόντρα με τον Ziggler, ενώ αν είναι ο Wyatt θα μπει απλά για να καλύψει το κενό και θα φύγει πριν τον τελευταίο. Θα έλεγα τον Sheamus (τον οποίο αν και heel τον βαριέμαι πολύ) για νέο πρωταθλητή.

6. Dean Ambrose vs Seth Rollins

Πόσο περισσότερο να χαρώ γι' αυτό το push στον Ambrose που βρίσκεται επιτέλους εκεί που πρέπει να βρίσκεται. Στο main event. Περιμένω φοβερό ματς, με πολλές παρεμβάσεις και νίκη στον Rollins, ο οποίος θα κρατήσει ακόμα για καιρό το WWE WHC.
mixalisgate7
Προβλέψεις Elimination Chamber 2015

WWE World Heavyweight Championship
Seth Rollins © (w/ J&J Security) vs. Dean Ambrose
ΝΙΚΗΤΗΣ Seth Rollins

Non-title Champion vs. Champion match
Kevin Owens vs. John Cena
ΝΙΚΗΤΗΣ John Cena

Intercontinental Championship
Elimination Chamber Match

Sheamus vs. Ryback vs. R-Truth vs. King Barrett vs. Rusev vs. Dolph Ziggler
ΝΙΚΗΤΗΣ Sheamus

WWE Tag Team Championship
Elimination Chamber Match

New Day © vs. Cesaro & Kidd vs. Prime Time Players vs. The Ascension vs. Los Matadores vs. Lucha Dragons
ΝΙΚΗΤΕΣ New Day

WWE Divas Championship
Nikki Bella © (w/ Brie Bella) vs. Paige vs. Naomi (w/ Tamina)
ΝΙΚΗΤΡΙΑ Naomi

Neville vs. Bo Dallas
ΝΙΚΗΤΗΣ Neville
nikolas12
Ανελέητο κουβά μας πήγε το Elimination Chamber. Ήταν πολύ καλό, αλλά περιείχε αρκετά λάθη στο booking.
H Nikki Bella είναι μετριότατη και δε μπορεί να συνεχίσει να κρατάει έναν τίτλο που δεν της αξίζει. Ας αναλάβουν επιτέλους να ανεβάσουν Charlotte-Bayley (και σύντομα Becky Lynch-Sasha Banks) και μαζί με Paige-Emma να δούμε ματς της προκοπής.
Οι βλάκες που λένε περί θαψίματος του Cena σε νέους που είναι τώρα; Θεωρώ πάντα απαράδεκτο πρωτοεμφανιζόμενος να παίζει με μεγάλο όνομα και ακόμα πιο απαράδεκτο να κερδίζει. Αφού είναι heel ας έκανε βίαιη επίθεση και να έχανε με DQ, ενώ φαινόταν δυνατός. Αν πάρει και τη ρεβάνς, θα είναι γελοίο. Zayn και Neville με τρίχρονη παρουσία στο NXT, όπου πήραν αργό και ομαλό push, ανέβηκαν φέτος στο main roster και σε αγώνες με τον Cena, έχασαν. Ο Owens είναι-δεν είναι 8 μήνες, παίρνει στο τρίτο του ματς το NXT championship γελοιοποιώντας ένα όνομα που χτιζόταν 2-3 χρόνια, ανεβαίνει πολύ γρήγορα στο main roster και στο πρώτο ματς του κερδίζει το μεγαλύτερο όνομα της εταιρίας. Θυμίζει το εμετικό push που πήρε η Shield στην αρχή της.
Πολύ ωραία τα 2 El. Chamber matches. Τη νίκη Ryback δεν την περίμενα με τίποτα. Τώρα καλή ιδέα θα ήταν ένα ladder match για βαλίτσα για το IC και να κερδίσει ο Sheamus. Αν και γενικά τον βαριέμαι σαν heel και ο Ryback μου αρέσει σαν στυλ.
Και πάμε στο κορυφαίο:
Η εικόνα του Ambrose να σηκώνει τον τίτλο και από κάτω να το γράφει η επιγραφή ότι είναι ο νέος πρωταθλητής θα με στοιχειώνει. Θα με στοιχειώνει κάθε βράδυ μέχρι ο αγαπημένος μου παλαιστής να σηκώσει τον τίτλο και να είναι επίσημο. Ήταν η απόλυτη έκπληξη, ήταν κάτι που κανένας δεν περίμενε και το αντέστρεψαν με τη δικαιολογία ότι και καλά χτύπησε ο διαιτητής. Έχουμε δει αγώνες με 3 διαφορετικούς διαιτητές, αλλά ούτε ένα DQ. Τώρα για να μας σπάσουν τα νεύρα το κάνουν. Είδα τον Ambrose να χάνει κόντρα από το χοντρομπαλά τον Wyatt, γιατί για τον 1 δεν είχαν σχέδια και για τον άλλον ήθελαν να παίξει με τον Undertaker. Μετά βυθίστηκε στο midcard (όπου μπήκε γρήγορα στην ελίτ) για να πάρει τα πάνω του, να βρεθούν ιδέες. Ακούστηκε heel turn που ευτυχώς δεν έγινε. Ουσιαστικά η κόντρα για το IC στη WM οφείλεται σε αυτόν, αφού αυτός έκλεψε πρώτος τον τίτλο. Και ξαφνικά από τη μία μέρα στην άλλη, τον φέρνουν στο main event, όπου αποδεικνύει τι λάθος έκαναν τόσο καιρό που δεν τον αξιοποιούσαν. Το χθεσινό απλά με έκανε έξαλλο, γιατί δε μπορώ να περιμένω να δω τον Ambrose να παίρνει το πρωτάθλημα. Το ένιωσα 1 φορά με τον επίσης αγαπημένο μου Daniel Bryan που περίμενα τη WM 30. Τώρα το μέλλον διαγράφεται πιο αβέβαιο. Δώστε στον Dean επιτέλους τον τίτλο. Και ξεφορτωθείτε επιτέλους την Authority, τον έχει χαλάσει τον Rollins. Επίσης από χθες συμπάθησα και λίγο τον Reigns (είναι πιο κάτω από τον Ambrose, άρα έχει τη θέση που του αξίζει tongue.gif ), ενώ το γενικότερο bromance τους μου αρέσει από την πρώτη φορά που το προώθησαν.
mixalisgate7
Προβλέψεις Money In The Bank 2015

WWE World Heavyweight Championship
Ladder Match

Seth Rollins © vs. Dean Ambrose
ΝΙΚΗΤΗΣ Seth Rollins

Money in the Bank Ladder Match
Dolph Ziggler vs. Neville vs. Sheamus vs. Kofi Kingston vs. Randy Orton vs. Roman Reigns vs. Kane
ΝΙΚΗΤΗΣ Roman Reigns

John Cena vs. Kevin Owens
ΝΙΚΗΤΗΣ John Cena

WWE Tag Team Championship
New Day © vs. Prime Time Players
ΝΙΚΗΤΕΣ New Day

Intercontinental Championship
Ryback © vs. Big Show
ΝΙΚΗΤΗΣ Ryback

WWE Divas Title
Nikki Bella © vs. Paige
ΝΙΚΗΤΡΙΑ Nikki Bella

Kick Off
King Barrett vs. R-Truth
ΝΙΚΗΤΗΣ King Barrett
nikolas12
Σε 25 λεπτά αρχίζει το ppv και εγώ ξεχάστηκα, οπότε γράφω εν συντομία τις προβλέψεις μου.
Ο Rollins θα διατηρήσει σίγουρα, πιστεύω πως η κόντρα με τον Ambrose υπήρξε για να δουν τη χημεία του Ambrose με το κοινό και αν μπορεί να συνεχίσει σε επίπεδο face. Ωστόσο το μεγάλο όνομα παραμένει ο Rollins και η ιστορία με τους Lesnar/Reigns από τη WM θα συνεχιστεί στο Summerslam. Οπότε θα έχουμε συνέχεια του reign του Rollins με καθαρό τρόπο για μας πείσει περισσότερο ενόψει καλοκαιριού.
Στη βαλίτσα τώρα, αποφάσισα να ρισκάρω μέχρι εκεί που δεν πήγαινε και δε θα πω το φαβορί Reigns, αλλά τον ανερχόμενο heel Sheamus. Θα την κρατήσει καιρό τη βαλίτσα, μιας και υπολογίζεται σαν κορυφαίος heel στο μέλλον όπως διάβασα.
Στα υπόλοιπα συμφωνώ με τις προβλέψεις του Μιχάλη.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Jun 15 2015, 02:41 ) *
Στη βαλίτσα τώρα, αποφάσισα να ρισκάρω μέχρι εκεί που δεν πήγαινε και δε θα πω το φαβορί Reigns, αλλά τον ανερχόμενο heel Sheamus. Θα την κρατήσει καιρό τη βαλίτσα, μιας και υπολογίζεται σαν κορυφαίος heel στο μέλλον όπως διάβασα.


Θα είναι κουλή έκπληξη ο Sheamus.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 15 2015, 02:57 ) *
Θα είναι κουλή έκπληξη ο Sheamus.


Κι όμως! Μετά το "να την ακούτε την Υβέτ", "να τον ακούτε το Νικόλα" tongue.gif Γενικά είχα διαβάσει πως με την επιστροφή του ο Sheamus θα γινόταν heel που θα πήγαινε για το WWE WHC και για μεγάλες κόντρες. Έτσι όταν δεν του δόθηκε το IC, ήμουν σίγουρος πως θα πάρει το MITB. Ο Reigns παραείναι προωθημένος για να χρειαστεί το MITB για να πάρει τη ζώνη και κανένας από τους υπόλοιπους δε μου γέμιζε το μάτι. Ήθελα πάρα πολύ έκπληξη με Ziggler. Προσωπικά ο Sheamus μου φαίνεται λίγο βαρετός πλέον και θέλω πιο πολλούς από το νέο αίμα, αν και χρειάζεται κι άλλους heels η μεγάλη ζώνη (ειδικά αν έχουμε face turn του Lesnar). Επίσης απ' όσο κατάλαβα ο Reigns δε θα ανακατευτεί με Rollins/Lesnar στο Summerslam, αλλά θα προχωρήσει σε καλοκαιρινή κόντρα με τον Wyatt. Λίγο τραγικό και μονόπλευρο από άποψη promo, από άποψη αγώνων θα δούμε.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Jun 15 2015, 03:39 ) *
Κι όμως! Μετά το "να την ακούτε την Υβέτ", "να τον ακούτε το Νικόλα" tongue.gif Γενικά είχα διαβάσει πως με την επιστροφή του ο Sheamus θα γινόταν heel που θα πήγαινε για το WWE WHC και για μεγάλες κόντρες. Έτσι όταν δεν του δόθηκε το IC, ήμουν σίγουρος πως θα πάρει το MITB. Ο Reigns παραείναι προωθημένος για να χρειαστεί το MITB για να πάρει τη ζώνη και κανένας από τους υπόλοιπους δε μου γέμιζε το μάτι. Ήθελα πάρα πολύ έκπληξη με Ziggler. Προσωπικά ο Sheamus μου φαίνεται λίγο βαρετός πλέον και θέλω πιο πολλούς από το νέο αίμα, αν και χρειάζεται κι άλλους heels η μεγάλη ζώνη (ειδικά αν έχουμε face turn του Lesnar). Επίσης απ' όσο κατάλαβα ο Reigns δε θα ανακατευτεί με Rollins/Lesnar στο Summerslam, αλλά θα προχωρήσει σε καλοκαιρινή κόντρα με τον Wyatt. Λίγο τραγικό και μονόπλευρο από άποψη promo, από άποψη αγώνων θα δούμε.


Ο Neville έμοιαζει πιο λογική επιλογή μετά τον Reings. Ο χαρακτήρας του Wyatt είναι πάρα πολύ βαρετός, ας αποτελέσει παρελθόν. Με έχουν κουράσει οι ανούσιες παρεμβάσεις του.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 15 2015, 03:47 ) *
Ο Neville έμοιαζει πιο λογική επιλογή μετά τον Reings. Ο χαρακτήρας του Wyatt είναι πάρα πολύ βαρετός, ας αποτελέσει παρελθόν. Με έχουν κουράσει οι ανούσιες παρεμβάσεις του.


Ισχύει, είναι αμέτρητες οι σπαστικές παρεμβάσεις του. Εντωμεταξύ ο πανέξυπνος Vince δίνει ακόμα ένα ρεσιτάλ γελοίου booking στην divas division. Οι divas είναι καταδικασμένες μέχρι να αναλάβει ο Triple H.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Jun 15 2015, 03:53 ) *
Ισχύει, είναι αμέτρητες οι σπαστικές παρεμβάσεις του. Εντωμεταξύ ο πανέξυπνος Vince δίνει ακόμα ένα ρεσιτάλ γελοίου booking στην divas division. Οι divas είναι καταδικασμένες μέχρι να αναλάβει ο Triple H.


Ισχύει για το booking. Ο Vince μας τρολάρει κανονικά tongue.gif. Αλλά είδαμε πολύ καλό ματς για τα δεδομένα της κατηγορίας.

Edit: Μέχρι στιγμής για κλάματα είναι το booking 68.gif
mixalisgate7


Ανατριχίλα.
mixalisgate7
QUOTE
The day had started with a film session that was, like many Golden State film sessions, only partly serious. One clip was of WWE heavyweight champion Seth Rollins, who appeared in Cleveland this week for Monday Night Raw. “Take a good look, Cleveland, take a good look because this is what a world championship looks like,” Rollins bellowed in the center of the ring, holding his belt aloft. “LeBron James ain’t bringing a title back to Cleveland. This is the only championship you should be celebrating, so suck it up!” The Warriors were only slightly less confident. “We’re going to close this out tonight,” Kerr told a friend.


ΠΗΓΗ

laugh.gif laugh.gif laugh.gif
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 17 2015, 18:36 ) *


Όχι ρε φίλε! Μέχρι και ο Kerr τάπωσε τον Rollins tongue.gif
nikolas12
Επιτέλους είδα και το main event του MITB και μπορώ να κρίνω συνολικά το ppv. Κατά τη γνώμη μου, το επίπεδο δεν ήταν τόσο υψηλό, όσο είχαμε συνηθίσει, περιέχει βέβαια 2 ματς της χρονιάς.
Το Cena-Owens είναι από τα ματς που ΚΑΘΕ οπαδός του pro wreslting πρέπει να δει. Πάλη πολύ υψηλού επιπέδου, κινήσεις και χημεία που δε βρίσκεις εύκολα και πάνω απ' όλα ρυθμός. Τρελός ρυθμός σε ένα ματς που δεν περιορίστηκε στις κλασσικές τους κινήσεις, αλλά σε μία τεράστια γκάμα.
Το main event το περίμενα κλασσικό Rollins vs Ambrose με γρήγορο ρυθμό, αντιθέτως ήταν πιο αργό και επέλεξε να πει μία άλλη ιστορία. Την ιστορία των 2 μεγάλων prospects, Rollins και Ambrose, όπου ο πρώτος γίνεται ακόμα πιο καταστροφικός heel τραυματίζοντας τον αντίπαλό του, ενώ ο δεύτερος γίνεται ακόμα πιο never-give-up face που όσο και αν πεθαίνει από τον πόνο δεν το βάζει λεπτό κάτω και παλεύει μέχρι το τέλος. Το τέλος ήταν φοβερό, αφού σχεδιάστηκε για να δείξει ακόμα μία φορά που ο Ambrose έφτασε κοντά, αλλά δεν τα κατάφερε, χωρίς όμως να φανεί αδύναμος. Μακάρι να μην ξεκινήσει πάλι τζομπαρίσματα, γιατί έχει χάσει κανά 2 φορές μετά το ppv.
Εκτός του πρώτου ματς που έδωσε ρέστα και έγινε η απόλυτη έκπληξη (που την είχα μαντέψει ευτυχώς), τα υπόλοιπα ήταν σχετικά αδιάφορα. Και κάτι τελευταίο. Στο main event το κοινό ήταν κάκιστο. Κρίμα για τέτοια ματσάρα που κράτησε σχεδόν 36 λεπτά!
mixalisgate7
Fantasy: Η βίβλος των πρωταθλητών (Update)

Season 17: Εγώ
Season 18: TWISM
Season 19: Εγώ
Season 20: Εγώ
Season 21: Εγώ
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 29 2015, 00:24 ) *
Fantasy: Η βίβλος των πρωταθλητών (Update)

Season 17: Εγώ
Season 18: TWISM
Season 19: Εγώ
Season 20: Εγώ
Season 21: Εγώ


Μας έχεις...πάρει φαλάγγι tongue.gif
Πάντως μιας και μένει χρόνος για το Battleground να προσθέσω μια ιδέα. Αφού ο Kevin Owens επιτέθηκε και στον Cena και στον Cesaro θα μπορούσαμε να έχουμε triple threat Cesaro vs Cena vs Owens για τον τίτλο. Νομίζω πως θα μπει άνετα στα 5 ματς της χρονιάς και θα προσφέρει θέαμα να τραβάμε τα μαλλιά μας από αυτά που βλέπουμε. Και φυσικά αν ο Cena χάσει τον τίτλο από τον Owens μπορεί το pin να γίνει στον Cesaro για να μη φανεί αδύναμος. Vince book it!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.