Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 7 2013, 20:20 ) *
Αν δεν κανω λαθος, το Royal Rumble δε θεωρειται η αρχη του Road to Wrestlemania?


Όμως τα σενάρια του ppv ξεκινάνε από σήμερα
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Jan 7 2013, 23:24 ) *
Όμως τα σενάρια του ppv ξεκινάνε από σήμερα


Παντα εβρισκα ιδιαιτερο ενδιαφερον στο να προβλεψω το νικητη του Rumble. Ειναι ισως η πιο δυσκολη προβλεψη της χρονιας, γιατι υπαρχουν παντα πολλοι υποψηφιοι. Σπανια το αποτελεσμα μοιαζει προβλεψιμο(προσφατα θυμαμαι το 2009, που ή ηταν οφθαλμοφανες οτι θα κερδιζε ο Orton ή εγω ειχα το κληρονομικο χαρισμα και ημουν σιγουρος απο το τελευταιο RAW και μετα), ενω σχεδον παντα θα υπαρχουν περισσοτεροι απο 2 υποψηφιοι νικητες με σοβαρες πιθανοτητες και αν ακουσεις καποιον να στηριζει το σεναριο που βγαζει εναν νικητη, θα πεις οτι ειναι λογικο. Μεχρι στιγμης εχω 2 σεναρια στο μυαλο μου σαν επικρατεστερα, χωρις να μπορω να καταληξω σε καποιο και χωρις να αποκλειω να υποστηριξω τελικα καποιο τριτο.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 8 2013, 19:42 ) *
Παντα εβρισκα ιδιαιτερο ενδιαφερον στο να προβλεψω το νικητη του Rumble. Ειναι ισως η πιο δυσκολη προβλεψη της χρονιας, γιατι υπαρχουν παντα πολλοι υποψηφιοι. Σπανια το αποτελεσμα μοιαζει προβλεψιμο(προσφατα θυμαμαι το 2009, που ή ηταν οφθαλμοφανες οτι θα κερδιζε ο Orton ή εγω ειχα το κληρονομικο χαρισμα και ημουν σιγουρος απο το τελευταιο RAW και μετα), ενω σχεδον παντα θα υπαρχουν περισσοτεροι απο 2 υποψηφιοι νικητες με σοβαρες πιθανοτητες και αν ακουσεις καποιον να στηριζει το σεναριο που βγαζει εναν νικητη, θα πεις οτι ειναι λογικο. Μεχρι στιγμης εχω 2 σεναρια στο μυαλο μου σαν επικρατεστερα, χωρις να μπορω να καταληξω σε καποιο και χωρις να αποκλειω να υποστηριξω τελικα καποιο τριτο.


Μην ξεχνάς οτι το WWE αρέσκεται στις εκπλήξεις όπως πέρσι
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Jan 8 2013, 20:21 ) *
Μην ξεχνάς οτι το WWE αρέσκεται στις εκπλήξεις όπως πέρσι


Εννοειται, κι εγω τις προτιμω αλλωστε. Αρκει να μην ειναι κακογουστες. Εδω εχουμε δωσει προβλεψεις τουλαχιστον στα 3 τελευταια Rumble(νομιζω οτι το 2009 δεν ειχα ξεθαψει το τοπικ για να δωσω-μπορει και να μην εγραφα καν στο φορουμ, μην κοιτας την ημερομηνια εγγραφης δεν εχει σχεση με το ποτε αρχισα να γραφω). Αν θυμαμαι καλα, το νικητη του 2010 και του 2011 υπηρξε ατομο που τον βρηκε. Τον περσινο οχι. Πιστευω οτι και φετος ολο και καποιος θα τον πετυχει, αφου(με την επιστροφη και του morrison) θα ειμαστε τουλαχιστον 4 που θα δωσουμε προβλεψη(φανταζομαι οτι κι εσυ θα δωσεις).
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 8 2013, 21:55 ) *
Εννοειται, κι εγω τις προτιμω αλλωστε. Αρκει να μην ειναι κακογουστες. Εδω εχουμε δωσει προβλεψεις τουλαχιστον στα 3 τελευταια Rumble(νομιζω οτι το 2009 δεν ειχα ξεθαψει το τοπικ για να δωσω-μπορει και να μην εγραφα καν στο φορουμ, μην κοιτας την ημερομηνια εγγραφης δεν εχει σχεση με το ποτε αρχισα να γραφω). Αν θυμαμαι καλα, το νικητη του 2010 και του 2011 υπηρξε ατομο που τον βρηκε. Τον περσινο οχι. Πιστευω οτι και φετος ολο και καποιος θα τον πετυχει, αφου(με την επιστροφη και του morrison) θα ειμαστε τουλαχιστον 4 που θα δωσουμε προβλεψη(φανταζομαι οτι κι εσυ θα δωσεις).


Ναι και εγώ θα δώσω πρόβλεψη.Η τελευταία πληροφόρηση ήταν νικητής έκπληξη,οψόμεθα
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Jan 9 2013, 13:01 ) *
Ναι και εγώ θα δώσω πρόβλεψη.Η τελευταία πληροφόρηση ήταν νικητής έκπληξη,οψόμεθα


Δεν ξερω ποιος θεωρειται φαβορι και ποιος εκπληξη αυτη τη στιγμη. Ουτε εχω διαβασει ακομα καποιο πιθανο σεναριο. 2 ονοματα μου μοιαζουν φαβορι παντως και ο ενας απ αυτους ειναι μεσα στα 2 πιθανα σεναρια που θα υποστηριζα αυτη τη στιγμη.

update: Μετα απο ενα spoiler που διαβασα πριν λιγο, νομιζω οτι το πρωτο φαβορι αλλαζει. Εγω ακομα δεν εχω αποφασισει. Ισως παω στο σεναριο-εκπληξη.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 9 2013, 16:02 ) *
Δεν ξερω ποιος θεωρειται φαβορι και ποιος εκπληξη αυτη τη στιγμη. Ουτε εχω διαβασει ακομα καποιο πιθανο σεναριο. 2 ονοματα μου μοιαζουν φαβορι παντως και ο ενας απ αυτους ειναι μεσα στα 2 πιθανα σεναρια που θα υποστηριζα αυτη τη στιγμη.

update: Μετα απο ενα spoiler που διαβασα πριν λιγο, νομιζω οτι το πρωτο φαβορι αλλαζει. Εγω ακομα δεν εχω αποφασισει. Ισως παω στο σεναριο-εκπληξη.


Τα δυο όνοματα που βγήκαν ως φαβορί είναι Sheamus & Orton
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Jan 9 2013, 17:33 ) *
Τα δυο όνοματα που βγήκαν ως φαβορί είναι Sheamus & Orton


Εννοεις μεσα απο ρεπορταζ που γραφτηκαν και απο πηγες? Εγω αλλον θεωρουσα μεχρι πριν λιγη ωρα πρωτο φαβορι, αλλα τωρα θεωρω λογικο φαβορι εναν απο τους δυο που εγραψες κι εσυ.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 9 2013, 17:44 ) *
Εννοεις μεσα απο ρεπορταζ που γραφτηκαν και απο πηγες? Εγω αλλον θεωρουσα μεχρι πριν λιγη ωρα πρωτο φαβορι, αλλα τωρα θεωρω λογικο φαβορι εναν απο τους δυο που εγραψες κι εσυ.


Ναι από τα ρεπορτάζ,για πες ποιον θεωρούσες φαβορί;
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Jan 9 2013, 19:09 ) *
Ναι από τα ρεπορτάζ,για πες ποιον θεωρούσες φαβορί;




Και ματς εναντιον του Big Show στη Wrestlemania για το World Championship.

edit: Βλεπω το προχτεσινο RAW τωρα. Μισοειδα το TLC match για το WWE Championship. Η αποτοξινωση απο το CM Punk μου εκανε καλο. Το εκλεισα ομως μολις μπηκε η Shield. Εχω λοιπον και το ονειρεμενο μου ματς για Wrestlemania: Hornswoggle vs The Shield σε handicap match με νικητη φυσικα το Horny... 56.gif
HLR CENATION
Eιχα δει οτι γραφατε και λεω οτι κατι ενδιαφερον θα εγινε στο τελευταιο ρο.Οποτε ειπα να το επισπευσω και να το δω γρηγοροτερα και μολις το ειδα.

Ωραιο το TLC ματς.Επειδη σε συζητησεις που ειχα με τον TWISM μου εχει πει σαν πιθανο αντιπαλο του Πανκ στην WM τον Αντερτεικερ ,εκει που σβησανε τα φωτα οταν πηγε να αρπαξει την ζωηνη ο Ραιμπακ λεω εχει πλακα να ειναι κανας Αντερτεικερ αλλα τελικα οχι.Δυστηχως οχι. smiley.gif

Εγω για το Ραμπλ πιστευω οτι οποιος το κατακτησει θα το παρει για δευτερη φορα.Για τον Ραιμπακ δεν το βλεπω γιατι θα βουηξει ο τοπος οπως περυσι με τον Τζερικο.Θα ειναι το μεγαλο φαβορι της βραδυας.Ο Ραιμπακ εκτιμω οτι μπορει να σπαει το ρεκορ του Κειν με τις περισσοτερες εξολοθρευσεις αντιπαλων σε ενα ραμπλΕμενα το μυαλο μου για νικητη παει στον Τζον ΣΙνα αλλα μεχρι την μερα που θα κανουμε προβλεψεις μπορει να εχω αλλαξει αποψη.

Στο μεταξυ πολυ ωραιο PPV στηνουνε στο ΤΝΑ για την Κυριακη οπου σκεφτομαι να κανω προβλεψεις καθως βλεπω με χαρα οτι ο Μιχαλης παρακολουθει ΤΝΑ και ετσι δεν θα τα γραφω μονος μου.Μακαρι να ξαναρχισει να βλεπει ΤΝΑ και ο Morrison να μαζευομαστε.Εχουμε επιστροφη του Στινγκ εκει και μεταγραφη Μαικ Νοξ ο παλιος τρομακτικος τυπος του wwe με την γεννιαδα.Mακαρι να παρει το πρωταθλημα και ο Μπομπι Ρουντ και ειμαστε μια χαρα. smiley.gif
HLR CENATION
Στο μπλογκ του Μιχαλη ψαρεψα το παρακατω θεμα. http://newsoofwrestling.blogspot.gr/ Αναφερετε στα 10 ντριμ ματς στην ιστορια του wwe που εχουν γινει.Εγω θα δωσωσ το δικο μου τοπ 5 και με ΤΝΑ μεσα.

5. Γουριορ vs ΗΗΗ

4. Σον Μαικλς vs φλερ

3. Σινα vs Ροκ

2 Στινγκ vs Φολευ

1. Χογκαν vs Ροκ
captain charisma
το γουοριορ-παιχνιδης δεν ειχε κρατησει ουτε 1 λεπτο..πως το τοποθετεις στα ντριμ ματς?
mixalisgate7
ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ Genesis 2013

Triple Threat for the TNA World Heavyweight Title
Bobby Roode vs. Austin Aries vs. Jeff Hardy
ΝΙΚΗΤΗΣ:
Jeff Hardy

TNA Tag Team Title Match
Matt Morgan & Joey Ryan vs. Chavo Guerrero & Hernandez
ΝΙΚΗΤΕΣ:Chavo Guerrero & Hernandez

TNA X Division Title Match
Tournament Winner vs. Rob Van Dam
ΝΙΚΗΤΗΣ:Rob Van Dam

X Division Tournament Finals
Christian York vs. Kenny King
ΝΙΚΗΤΗΣ:Kenny King

#1 Contenders Gauntlet Match
Gail Kim vs. ODB vs. Miss Tessmacher vs. Mickie James vs. Velvet Sky
ΝΙΚΗΤΡΙΑ:Velvet Sky

Devon vs. Joseph Park
ΝΙΚΗΤΗΣ:Devon

Sting vs. DOC
ΝΙΚΗΤΗΣ:Sting

Daniels vs. James Storm
ΝΙΚΗΤΗΣ:James Storm
HLR CENATION
Ας δωσω και εγω τις προβλεψεις μου με την σειρα της καρτς οπως την εχει βαλει ο Μιχαλης.

Για τον παγκοσμιο τιτλο θελω Μπομπι Ρουντ αλλα βλεπω Τζεφ Χαρντι.Ο λογος ειναι αυτος που συζηταγαμε την προηγουμενη φορα οτι του τελειωνει το συμβολαιο και οτι θα θελουν να τον εχουν στα πανω του.

Στο ταγκ τιμ ματς βλεπω οτι ηρθε η ωρα να αλλαζουν οι ζωνες.Ο Ματο Μοργκαν ηρθε η ωρα να φορεσει την ζωνη μαζι με τον γλοιωδη Ραιαν.

Βλεπω νεο πρωταθλητη στην χ ντιβιζιον κατηγορια.Ο Κενι κινγ φοβερος wrestler βλεπω να γινεται ο νεος πρωταθλητης.

Νικητης ο Ντιβο επι του Τζοσεφ Παρκ

ΕΠισης στανταρακι ο στινγκ οπως και ο Τζειμς Στορμ.

Γενικα πολυ καλα στημενο το ppv,περιμενω πολυ θεαμα.

Να δουμε αμα του βγουν οι αλλαγες του ΤΝΑ στα ppv που θα γινουν μεσα στο 2013 ,με τα 4 πια λαιβ ppv και τα αλλα 7 μαγνητοσκοπημενα.
T.W.Is.M.
Εγω θα επανελθω στα του WWE, γιατι στο χτεσινο Smackdown ειχαμε μια μεγαλη εξελιξη(το spoiler που ανεφερα οτι διαβασα μεσα στην εβδομαδα). Εχουμε καινουριο World Champion, τον Alberto del Rio, που κερδισε τον Big Show σε Last Man Standing match. Αυτο μπερδευει περισσοτερο τα πραγματα για το Rumble και τη Wrestlemania. Εχοντας νεο πρωταθλητη δυσκολα θα δουμε αλλαγη στο Rumble. Ειναι ομως αμφιβολο αν θα δουμε αλλαγη και στο Elimination Chamber. Αν το ματς τιτλου που προετοιμαζεται ειναι Sheamus vs Orton, πρεπει ενας απ τους δυο να παρει τον τιτλο στο Chamber και ο αλλος ειναι υποψηφιος για να κερδισει το Royal Rumble. Τι γινεται ομως με τον del Rio? Και μηπως τελικα δουμε το Ziggler να κερδιζει τον τιτλο με το ΜΙΤΒ εναντιον του del Rio πριν τη Wrestlemania?
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 12 2013, 17:07 ) *
Εγω θα επανελθω στα του WWE, γιατι στο χτεσινο Smackdown ειχαμε μια μεγαλη εξελιξη(το spoiler που ανεφερα οτι διαβασα μεσα στην εβδομαδα). Εχουμε καινουριο World Champion, τον Alberto del Rio, που κερδισε τον Big Show σε Last Man Standing match. Αυτο μπερδευει περισσοτερο τα πραγματα για το Rumble και τη Wrestlemania. Εχοντας νεο πρωταθλητη δυσκολα θα δουμε αλλαγη στο Rumble. Ειναι ομως αμφιβολο αν θα δουμε αλλαγη και στο Elimination Chamber. Αν το ματς τιτλου που προετοιμαζεται ειναι Sheamus vs Orton, πρεπει ενας απ τους δυο να παρει τον τιτλο στο Chamber και ο αλλος ειναι υποψηφιος για να κερδισει το Royal Rumble. Τι γινεται ομως με τον del Rio? Και μηπως τελικα δουμε το Ziggler να κερδιζει τον τιτλο με το ΜΙΤΒ εναντιον του del Rio πριν τη Wrestlemania?


Χωρίς να ξέρω τίποτα κερδίζει το WHC o Orton στο Chamber & το Rumble o Sheamus.Πιστεύω οτι ο Ziggler θα κάνει cash in στο Extreme Rules λόγω του stipulation του ppv.Με τον Del Rio πιστεύω θα γίνει οτι έγινε και το 2011 με το WWE Championship.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Jan 12 2013, 19:25 ) *
Χωρίς να ξέρω τίποτα κερδίζει το WHC o Orton στο Chamber & το Rumble o Sheamus.Πιστεύω οτι ο Ziggler θα κάνει cash in στο Extreme Rules λόγω του stipulation του ppv.Με τον Del Rio πιστεύω θα γίνει οτι έγινε και το 2011 με το WWE Championship.


Δεν εννοουσα οτι δεν υπαρχει λυση, αλλα οτι ειναι περιεργο το οτι ειχαμε αλλαγη πρωταθλητη σε αυτο το σημειο και μπερδευει τα πραγματα για τo Rumble και τη Wrestlemania, γιατι βαζει κι αλλους υποψηφιους στο παιχνιδι. Ισως βεβαια αυτο να ηταν και ο λογος που εγινε η αλλαγη, για να μην ειμαστε σιγουροι οτι θα δουμε Sheamus vs Orton και τελικα να το δουμε.
Θα μπορουσε να γινει και το αντιστροφο απ αυτο που λες, νικητης του Rumble o Orton, νικητης στο Elimination Chamber o Sheamus και αντιπαλοι οι δυο τους στη WM με τον Orton σιγα σιγα να γινεται heel ειτε κατα τη διαρκεια της κοντρας ειτε κατα τη διαρκεια του ματς(και να κερδιζει ετσι, οπως εκανε κι ο Austin στη WM17). Αλλωστε αν ο Sheamus κερδισει ξανα το Royal Rumble, θα γινει ο 5ος στην ιστορια που πετυχαινει back to back νικες. Οι αλλοι 4 ειναι ο Hulk Hogan, o Bret Hart(το 1994 κερδισε μαζι με το Luger), ο Shawn Michaels και ο Stone Cold. Να βαλουμε και το Sheamus στην ιδια λιστα???
Ποτε δεν πρεπει να ξεχναμε παντως οτι τα ματς που κυκλοφορουν ως φημες αλλοτε ειναι αληθινα και αλλοτε παραπλανητικα.

Θα κανω κι ενα συντομο(λεμε τωρα...αν αρχισω να γραφω ποιος με σταματαει...) σχολιο για το ΤΝΑ και την εξελιξη με τα PPV. Νομιζω οτι αυτη η κινηση γινεται στην κατευθυνση της αποφυγης του συναγωνισμου με το WWE και ετσι ειναι μαλλον καλη κινηση. Και εξηγω: Τα PPV γινονται 4, αρα ειναι πιο σπουδαια γεγονοτα απ οτι ηταν πριν. Λογικα θα εχουν και περισσοτερες πωλησεις. Ο τιτλος θα παιζεται πλεον και στο Impact καθε εβδομαδα, αρα μπορει σιγα σιγα να τραβηξει περισσοτερο κοσμο. Δεν μπορει καποιος να παρακολουθησει μονο τα PPV και να καταλαβαινει τι γινεται, αφου θα εχει χασει ενα τριμηνο αναμεσα σε δυο διαδοχικα σοου. Τα 8 σοου σε στυλ PPV τις Παρασκευες μοιαζουν ενδιαφερουσα ιδεα. Ειναι κατι το διαφορετικο απ αυτο που προσφερει το WWE(αν και εκει εχουν θεματικα PPV, αλλα μονο για τα main event), ειναι πιο φτηνο, αρα και πιο προσιτο στον κοσμο. Νομιζω οτι το ΤΝΑ θα διατηρησει το κοινο του(αλλωστε απ οτι διαβαζω εχει καλο wrestling) και ισως καταφερει να κερδισει και καποιους επιπλεον φαν. Εμενα μου δημιουργει ενα ενδιαφερον παραπανω να παρακολουθησω(αν και ο χρονος δεν ειναι αρκετος και γι αυτο δεν μπορω ως τωρα να δω). Το Genesis παντως θα προσπαθησω να το δω αυτη την εβδομαδα. Προβλεψεις δε θα κανω, γιατι δεν ξερω καθολου τις ιστοριες.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 13 2013, 01:47 ) *
Δεν εννοουσα οτι δεν υπαρχει λυση, αλλα οτι ειναι περιεργο το οτι ειχαμε αλλαγη πρωταθλητη σε αυτο το σημειο και μπερδευει τα πραγματα για τo Rumble και τη Wrestlemania, γιατι βαζει κι αλλους υποψηφιους στο παιχνιδι. Ισως βεβαια αυτο να ηταν και ο λογος που εγινε η αλλαγη, για να μην ειμαστε σιγουροι οτι θα δουμε Sheamus vs Orton και τελικα να το δουμε.
Θα μπορουσε να γινει και το αντιστροφο απ αυτο που λες, νικητης του Rumble o Orton, νικητης στο Elimination Chamber o Sheamus και αντιπαλοι οι δυο τους στη WM με τον Orton σιγα σιγα να γινεται heel ειτε κατα τη διαρκεια της κοντρας ειτε κατα τη διαρκεια του ματς(και να κερδιζει ετσι, οπως εκανε κι ο Austin στη WM17). Αλλωστε αν ο Sheamus κερδισει ξανα το Royal Rumble, θα γινει ο 5ος στην ιστορια που πετυχαινει back to back νικες. Οι αλλοι 4 ειναι ο Hulk Hogan, o Bret Hart(το 1994 κερδισε μαζι με το Luger), ο Shawn Michaels και ο Stone Cold. Να βαλουμε και το Sheamus στην ιδια λιστα???
Ποτε δεν πρεπει να ξεχναμε παντως οτι τα ματς που κυκλοφορουν ως φημες αλλοτε ειναι αληθινα και αλλοτε παραπλανητικα.

Θα κανω κι ενα συντομο(λεμε τωρα...αν αρχισω να γραφω ποιος με σταματαει...) σχολιο για το ΤΝΑ και την εξελιξη με τα PPV. Νομιζω οτι αυτη η κινηση γινεται στην κατευθυνση της αποφυγης του συναγωνισμου με το WWE και ετσι ειναι μαλλον καλη κινηση. Και εξηγω: Τα PPV γινονται 4, αρα ειναι πιο σπουδαια γεγονοτα απ οτι ηταν πριν. Λογικα θα εχουν και περισσοτερες πωλησεις. Ο τιτλος θα παιζεται πλεον και στο Impact καθε εβδομαδα, αρα μπορει σιγα σιγα να τραβηξει περισσοτερο κοσμο. Δεν μπορει καποιος να παρακολουθησει μονο τα PPV και να καταλαβαινει τι γινεται, αφου θα εχει χασει ενα τριμηνο αναμεσα σε δυο διαδοχικα σοου. Τα 8 σοου σε στυλ PPV τις Παρασκευες μοιαζουν ενδιαφερουσα ιδεα. Ειναι κατι το διαφορετικο απ αυτο που προσφερει το WWE(αν και εκει εχουν θεματικα PPV, αλλα μονο για τα main event), ειναι πιο φτηνο, αρα και πιο προσιτο στον κοσμο. Νομιζω οτι το ΤΝΑ θα διατηρησει το κοινο του(αλλωστε απ οτι διαβαζω εχει καλο wrestling) και ισως καταφερει να κερδισει και καποιους επιπλεον φαν. Εμενα μου δημιουργει ενα ενδιαφερον παραπανω να παρακολουθησω(αν και ο χρονος δεν ειναι αρκετος και γι αυτο δεν μπορω ως τωρα να δω). Το Genesis παντως θα προσπαθησω να το δω αυτη την εβδομαδα. Προβλεψεις δε θα κανω, γιατι δεν ξερω καθολου τις ιστοριες.


Στο να τα μπερδεύει είναι άρχοντας ο Βινς.Το TNA προτίστως για οικονομικούς λόγους μείωσε τα live ppv.
HLR CENATION
Moλις ειδα το τελευταιο ppv του TNA.

Τωρα ισως μου πειτε και με το δικιο σας ρε ΗLR εδω κοντευει RR και εσυ μας μιλας για ΤΝΑ.Πιστεψτε με αξιζει το κοπο ηταν πολυ ομορφο το PPV.

Πολυ θεαματικο το μεν ιβεντ οπου ο Τζεφ Χαρντι διατηρησε τον τιτλο του επειτα απο ενα εξαιρετικο ματς στο οποιο βαζω 8.

Ωραιο ματς και του Παρκ με τον Ντιβο.Μιας και εχουμε νεο φιλο τον TWISM στην παρεα του ΤΝΑ δεν λεω κατι παραπανω.Στο ματς βαζω 8.

Ενταξει καλουτσικο το ΣΤινγκ vs Ντοκ του βαζω ενα 6.

κακο το Mr Αντερσον vs Σαμοα Τζο το βαζω ενα 5.

Πολυ ομορφο ματς το Ντανιελς vs Tζειμς Στορμ να δουμε ποτε θα παρει τιτλο ο καουμποι.Το καλυτερο ματς της βραδιας.9

T.W.Is.M.
Βλεποντας σε επαναληψη μεσω του Smackdown το τελευταιο κομματι του RAW με το Rock concert και το CM Punk, μου ηρθε μια περιεργη σκεψη.
Στο WWE εχασαν τον περασμενο μηνα μια ευκαιρια να βαλουν τα 2 μεγαλυτερα φημολογουμενα ματς της Wrestlemania για τους 2 τιτλους. Τα 2 ματς αυτα ειναι John Cena vs Rock και CM Punk vs Undertaker.
Πως θα γινοταν αυτο? Για το Punk vs Undertaker δε χρειαζεται πολλη εξηγηση. Ο Punk διατηρει τον τιτλο μεχρι τη Wrestlemania και οταν δηλωνει οτι εχει κερδισει τους παντες(συμπεριλαμβανομενου του Rock), εμφανιζεται ο Undertaker και απαιτει να παιξει εναντιον του για τον τιτλο στη Wrestlemania(Undertaker ειναι, οτι του αρεσει κανει). Ο Punk δεχεται γιατι θα εχει την ευκαιρια να σπασει το σερι του Deadman και εχουμε το πρωτο ματς τιτλου.
Αρα θα πρεπε το Rock vs Cena να γινει για το World Championship. Εδω θα γυρισω ενα μηνα πισω στο TLC και στο Ladder match Cena vs Ziggler. Αν ο Cena κερδιζε εκεινο το ματς, θα ειχε εκεινος τη βαλιτσα του MITB. Ο τιτλος δε θα χρειαζοταν να περασει στον del Rio, αλλα θα εμενε στον Big Show, o οποιος θα κερδιζε τον del Rio στο Rumble. Εκει, μετα το ματς για το WWE Championship, ο Rock(που θα ειχε χασει το ματς με παρεμβαση της Shield, του Brad Maddox ή καποιου αλλου περιεργου) θα εμπαινε στο Royal Rumble και θα το κερδιζε απο το πουθενα! Ολοι θα περιμεναν να παει στη Wrestlemania για να παρει τη ρεβανς απο τον Punk και το ιδιο θα εδειχνε κι ο ιδιος. Μεχρι που αναμεσα στο Royal Rumble και στο Elimination Chamber ο Cena θα χρησιμοποιουσε το ΜΙΤΒ για να παρει τον τιτλο απο τον Big Show(κατα τη διαρκεια του ματς η Shield θα προσπαθουσε να εμποδισει το Cena, αλλα ο Ryback θα τους σταματουσε και γι αυτη την παρεμβαση θα τον κατηγορουσε ο Big Show ξεκινωντας τη μεταξυ τους κοντρα που θα οδηγουσε σε εναν αλλο φημολογουμενο αγωνα της WM). Ο Cena λοιπον θα ζητουσε απο το Rock τη ρεβανς για το περσινο ματς στο πρωτο του promo ως πρωταθλητης ζητωντας του να χρησιμοποιησει το ματς τιτλου που κερδισε στο Rumble εναντιον του κι οχι εναντιον του Punk. O Rock θα δεχοταν κι εχουμε και το δευτερο ματς.

Θα πει κανεις "κι ο Ziggler γιατι θαβεται ετσι?". Θα μπορουσε να μη θαφτει, αλλα να ειναι αυτος που στο επομενο ή μεθεπομενο PPV θα επαιρνε τον τιτλο απο το Cena και μαλιστα με κανονικο ματς κι οχι με Money in the Bank και βαλιτσες. Απλα οταν ερχεται η ωρα της Wrestlemania ειναι η στιγμη που μπαινουν μπροστα τα πιο μεγαλα ονοματα.

Δε λεω οτι θα υποστηριζα αυτο το σεναριο. Αν ημουν ο Βινς, δε θα το προχωρουσα. Αλλα αν ηθελα να ειναι αυτα τα ματς τιτλου, αυτος θα ηταν ο τροπος. Οσο για το Sheamus vs Orton, ξεκιναμε απο το Rumble. Ο Sheamus αποκλειει τον Orton, ο οποιος δειχνει να το παιρνει προσωπικα. Εχει ομως αλλη μια ευκαιρια να κερδισει τον τιτλο στο Elimination Chamber, μονο που κι εκει ο Sheamus τον αποκλειει. Μετα το Chamber λοιπον ξαναβγαινουν στην επιφανεια τα προβληματα θυμου, επιτιθεται στο Sheamus, γινεται ξανα heel και εχουμε εναν αγωνα μεταξυ τους χωρις τον τιτλο στη μεση.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 19 2013, 01:57 ) *
Δε λεω οτι θα υποστηριζα αυτο το σεναριο. Αν ημουν ο Βινς, δε θα το προχωρουσα. Αλλα αν ηθελα να ειναι αυτα τα ματς τιτλου, αυτος θα ηταν ο τροπος. Οσο για το Sheamus vs Orton, ξεκιναμε απο το Rumble. Ο Sheamus αποκλειει τον Orton, ο οποιος δειχνει να το παιρνει προσωπικα. Εχει ομως αλλη μια ευκαιρια να κερδισει τον τιτλο στο Elimination Chamber, μονο που κι εκει ο Sheamus τον αποκλειει. Μετα το Chamber λοιπον ξαναβγαινουν στην επιφανεια τα προβληματα θυμου, επιτιθεται στο Sheamus, γινεται ξανα heel και εχουμε εναν αγωνα μεταξυ τους χωρις τον τιτλο στη μεση.


Ενδιαφέρον σενάριο αλλά κλείδωσαν τα τοπ main events της Mania
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Jan 19 2013, 11:55 ) *
Ενδιαφέρον σενάριο αλλά κλείδωσαν τα τοπ main events της Mania


Μα δεν αλλαξα κανενα ματς. Την ιστορια πριν το ματς αλλαξα και το ποιος παιζει για τιτλο ή οχι. Αν και ξερεις οτι 2,5 μηνες πριν τη Wrestlemania μπορουν να γινουν αλλαγες αν θελουν στο WWE.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 19 2013, 13:55 ) *
Μα δεν αλλαξα κανενα ματς. Την ιστορια πριν το ματς αλλαξα και το ποιος παιζει για τιτλο ή οχι. Αν και ξερεις οτι 2,5 μηνες πριν τη Wrestlemania μπορουν να γινουν αλλαγες αν θελουν στο WWE.


Τα main events κλειδώνουν (χωρίς απρόοπτα) νωρίς,το τέλος των αγώνων αλλάζει συνεχώς
T.W.Is.M.
Let's get ready to rumble!!!

Θα αρχισω απο σημερα τις καθιερωμενες προβλεψεις, αλλα θα αφησω την προβλεψη του Royal Rumble για αυριο. Ακομα δεν εχω αποφασισει τι προβλεψη να δωσω και θα χρειαστω αλλη μια μερα.
Κατα τ αλλα εχουν ανακοινωθει 3 ματς:

WWE Championship
CM Punk vs The Rock

Πολλοι περιμενουν πως και πως αυτο το ματς. Ειναι η επιστροφη του Rock, ο αγωνας που ο "Best in the world" goes one on one with the Great One. Πολλοι επισης περιμενουν και νικη του Rock. Εγω δεν ειμαι ενας απ αυτους. Δεν πιστευω οτι ο Punk θα χασει τον τιτλο ουτε τωρα. Ο ορος που μπηκε τη Δευτερα για τη μη αναμιξη της Shield μου ενισχυει αυτη τη σκεψη. Οταν ανακοινωθηκε οτι ο Rock θα παιξει στο Rumble για τον τιτλο, ολοι πιστεψαν οτι θα κερδισει και θα παει στη Wrestlemania ως πρωταθλητης. Μετα κυκλοφορησε ενα σεναριο οτι ο Punk θα διατηρησει τον τιτλο μεχρι τη Wrestlemania. Τελευταια γραφτηκε ξανα οτι ο Rock θα κερδισει τωρα, οπως επισης και ενα αλλο εναλλακτικο σεναριο. Οτι ο Punk θα κερδισει στο Rumble, αλλα ο Rock θα παρει τον τιτλο στο Elimination Chamber για να παιξει στη Wrestlemania 29 εναντιον του Cena για τη ζωνη. Το τελευταιο στηριζοταν στο γεγονος οτι ο Rock δε θα εμφανιστει σε house shows και θα ηταν δυσκολο να περασουν πανω απο 2 μηνες, οπου ο πρωταθλητης θα εμφανιζεται μονο στην τηλεοραση. Αυτο το τελευταιο ειναι και ο κυριος λογος που θεωρω φαβορι το CM Punk αυριο. Οχι ο μονος, αλλα ο κυριοτερος. Για τη συνεχεια βλεπουμε.

World Championship
Last Man Standing
Alberto del Rio vs Big Show

Αυτο το ματς με προβληματισε τις τελευταιες μερες. Απ τη μια πεφτει βαρυ στον Big Show να χασει 2 συνεχομενα ματς ιδιου τυπου μεσα σε 3 βδομαδες. Απ την αλλη, αν ο del Rio ειναι να χασει τοσο γρηγορα τον τιτλο απο τον αντιπαλο που κερδισε για να τον παρει, γιατι να γινει ολη η ιστορια? Τετοια γινονταν μονο στην Attitude Era ή σε περιπτωσεις που ο νεος πρωταθλητης τραυματιζοταν(θυμαμαι μια περιπτωση που εγινε με τον Batista). Σε καθε περιπτωση δεν πιστευω οτι ο del Rio θα κρατησει για πολυ καιρο τον τιτλο. Νομιζω ομως οτι δεν εφτασε η ωρα να τον χασει και γι αυτο πιστευω οτι θα καταφερει να παραμεινει πρωταθλητης. Θα ηταν λαθος κατα τη γνωμη μου(αν και κολλαει σεναριακα) να δουμε αυριο cash in του Ziggler, γιατι θα χαραμιστει το ΜΙΤΒ και πιστευω οτι δε θα γινει. Αλλωστε το Royal Rumble θα γινει αργοτερα και δεν εχει νοημα να συμμετασχει καποιος που ειναι World Champion.

WWE Tag Team Championship
Team Hell No vs Team Rhodes Scholars

Εδω νομιζω οτι ειμαστε στο σημειο που ξεκιναει μια νεα ιστορια. Δυστυχως πιστευω οτι η ιστορια της Team Hell No θα καταληξει σε αγωνα μεταξυ των μελων της στη WM. Νομιζω λοιπον οτι ηρθε η ωρα να χασουν τους τιτλους, ωστε να μπορεσει να ξεκινησει σιγα σιγα η διασπαση και η κοντρα. Νομιζω μαλιστα οτι θα υπαρξει και συνεχεια μεσα στη βραδια.


Οσο για το Rumble match θα ελεγα οτι υπαρχουν στο μυαλο μου πανω απο 3 υποψηφιοι. Θα τα πω αναλυτικα αυριο, πιθανον αναφεροντας καθε πιθανο σεναριο πριν καταληξω καπου. Ακομα παντως δεν εχω αποφασισει. Ενδεχομενως να μην εχουν αποφασισει ουτε μεσα στο WWE.
HLR CENATION
Eνας απο αυτους που περιμενουςν πως και πως το ματς του Ροκ με τον Πανκ ειμαι και εγω.Πολυ μεγαλο ματς μας περιμενει.Νικητη βλεπω τον Ροκ.

Νικητη του Ραμπλ βλεπω τον Τζον Σινα που θα αντιμετωπισει στην ρεστλεμανια τον Ροκ για τον παγκοσμιο τιτλο.

Για το WHC βλεπω νικητη τον Αλμπερτο Ντελ Ριο.

Καλο Ραμπλ ευχομαι παιδια σε ολους. wink.gif
mixalisgate7
Antonio Cesaro © vs. The Miz
ΝΙΚΗΤΗΣ Antonio Cesaro

CM Punk © vs. The Rock
ΝΙΚΗΤΗΣ The Rock

Alberto Del Rio © vs. The Big Show
ΝΙΚΗΤΗΣ Alberto Del Rio

Kane and Daniel Bryan © vs. Cody Rhodes and Damien Sandow
ΝΙΚΗΤΕΣ Kane and Daniel Bryan

30-Man Royal Rumble Match

Ας ξεκινήσουμε με τους επίσημους συμμετέχοντες: Dolph Ziggler,John Cena,Sheamus,Randy Orton,Ryback,The Miz,Wade Barrett,Antonio Cesaro,Kane,Daniel Bryan,Kofi Kingston,Titus O'Neil,Darren Young,Heath Slater,Drew McIntyre,Jinder Mahal,The Great Khali και ο νικητής του τουρνουά του NXT.Οι φημολογούμενες επιστροφές/συμμετοχές: Carlito,MVP,Shelton Benjamin,Booker T,Billy Gunn & Road Dogg.Τα φαβορί: Ziggler, Cena,Orton,Sheamus & Ryback.Τα αουτσάιντερ: Miz,Barrett & Bryan.Διάλοε για πρώτη φορά τα τελευταία χρόνια δεν μπορούμε ξεκάθαρα να προβλέψουμε τον νικητή του φετινού Royal Rumble αλλά αυτός που θεωρώ εγώ οτι δεν θα νικήσει σίγουρα είναι ο Cena επειδή θα πάρει αυτόματα την ρεβάνς του κόντρα στον Rock στην Mania.Όποτε για νικητή θα ποντάρω στον Sheamus.
giorgos14
εγω παλι θεωρω οτι το Ραμπλ ειναι η ωθηση που χρειαζεται η καριερα του Ορτον και πιστευω πως ειναι αυτος που θα κερδισει...Περασε πολυ μεγαλο διαστημα χωρις να ειναι πρωταθλητης...

Στα υπολοιπα βλεπω αναμειξη του Χειμαν και διατηρηση του τιτλου απο τον Πανκ μεχρι το επομενο ppv που θα τον χασει και θα ξεκινησει η κοντρα μεταξυ του πρωταθλητη Ροκ και Σινα.

Ενω ο Ορτον δεν θα ασχοληθει καθολου με αυτο το τιτλο και θα κερδισει τον Ντελ Ριο που θα εχει κερδισει και 2η φορα τον Μπιγκ Σοου.

Καιρος το u.s champion να επιστρεψει σε αμερικανικα χερια,ενω και η ταγκ τιμ κατηγορια να αποκτησει νεους πρωταθλητες.Πιστευω οτι τωρα που αποφοιτησαν απο το μουρλαδικο ο Μπριαν και ο Κειν ειναι ιδανικο να χασουν τους τιτλους και να αρχισουν να σκοτωνονται μεταξυ τους παλι...
T.W.Is.M.
update: Μολις διαβασα οτι στην κυριως καρτα προστεθηκε ενα ματς ακομα και αλλαξε το προγραμμα του pre-show.

Στο pre-show θα εχουμε Antonio Cesaro vs The Miz για το US Championship. Δεν πιστευω οτι θα εχουμε αλλαγη τιτλου. Νικητη βλεπω τον Cesaro και ο λογος ειναι οτι το ματς θα γινει στο pre-show. Προκειται για 2 καλα ονοματα για το επιπεδο του US Championship(ο Cesaro ειναι ανερχομενος και ο Miz πρωην WWE Champion) και νομιζω οτι ενα ματς μεταξυ τους αξιζει της προβολης της κυριως καρτας. Μαλλον θα ειναι ζεσταμα για το Elimination Chamber.
Στην κυριως καρτα θα εχουμε ματς για το Divas' Championship, Kaitlyn vs Tamina Snuka. Η συνηθισμενη πρωτη επιτυχημενη υπερασπιση. Η κατασταση στην κατηγορια των γυναικων δεν ειναι καλη με τις συνεχεις αποχωρησεις(μαλλον δεν τον πειραζει και πολυ τον Triple H) και δε δινεται πολλη προβολη στις Divas. Λογικα η Kaitlyn θα κερδισει, γιατι η κοντρα με την Tamina ειναι ακομα στο ξεκινημα. Καλα καλα δεν εχω καταλαβει οτι υπαρχει. Ο τιτλος θα αποκτησει περισσοτερη σημασια στην επομενη πρωταθλητρια(λογικα). Μεχρι τοτε ομως πρεπει να εχουμε πρωτα cash in του MITB... wink.gif

Για το Royal Rumble θα τα γραψω αυριο το απογευμα. Παραμενω αναποφασιστος. Μαλλον θα αποφασισω μεσα στο παραβαν λιγο πριν την καλπη.
T.W.Is.M.
Οπως ειχα υποσχεθει απο χτες, εφτασε η ωρα για να κανω προβλεψη για το Royal Rumble. Η αληθεια ειναι οτι ακομα δεν εχω καταληξει καπου. Θα γραψω λοιπον τα πιθανα σεναρια που εχω στο μυαλο μου(με τυχαια σειρα) και ελπιζω διαβαζοντας τα να αποφασισω!

1)Καποια στιγμη μεχρι τη Wrestlemania ο Rock παιρνει τον τιτλο. Ειτε σημερα ειτε στο Elimination Chamber κερδιζει και περιμενει τον αντιπαλο του. Αυτος λογικα θα ειναι ο John Cena, που κερδιζει σημερα το Royal Rumble.
2)Δε μας ενδιαφερει τι θα γινει στο WWE Championship, αλλα στο World Championship. Εκει το πιθανο ματς της Wrestlemania ειναι Sheamus vs Randy Orton με τον Orton να ξαναγινεται heel. Σημερα χανει το Rumble, ακουει παλι τις φωνες μεσα του και αρχιζει να επιτιθεται σε οποιον(αθωο face) βρισκει στο δρομο του. Στο Elimination Chamber κερδιζει τον τιτλο με τη γνωστη του κλωτσια στο κεφαλι και στη Wrestlemania αντιμετωπιζει το νικητη του Rumble για δευτερη συνεχομενη χρονια, το Sheamus.
3)Ολα ειναι ιδια με την προηγουμενη περιπτωση, μονο που οι ρολοι αντιστρεφονται και δεν εχουμε heel turn. Ο Sheamus κερδιζει και παλι τον τιτλο στο Chamber και ο Randy Orton, που κερδιζει σημερα το Royal Rumble, τον περιμενει στη Wrestlemania.
4)Και παλι το σεναριο αφορα το World Championship. O Alberto del Rio χανει τον τιτλο ειτε σημερα απο τον Big Show(ολη η ιστορια της αλλαγης εγινε για την εκπληξη και για να ενισχυθει ο face del Rio) ειτε στο Elimination Chamber απο τον ιδιο αντιπαλο. Οι Sheamus και Orton ανταλλασσουν αποκλεισμους σε Rumble και Chamber(=o ενας αποκλειει τον αλλο στο Rumble κι ο δευτερος ανταποδιδει στο Chamber), με αποτελεσμα να ξεκινησει μεν η μεταξυ τους κοντρα, αλλα οχι για τον τιτλο. Αυτος που θα παιξει εναντιον του Big Show στη Wrestlemania για τον τιτλο ειναι ο Ryback, που κερδιζει σημερα το Royal Rumble.
5)To σεναριο-εκπληξη. Επιστρεφουμε στο WWE Championship. Ο CM Punk κερδιζει σημερα το ματς με το Rock. Με καποιο τροπο καταφερνει να αποδρασει ως πρωταθλητης και απο το Elimination Chamber. Στο Royal Rumble εχουν μεινει λιγοι και καλοι, αλλα ακομα δεν εχει βγει το #30. Οταν λοιπον φτανει η ωρα, τα φωτα σβηνουν και ακουγεται ο γνωστος ηχος που παγωνει το ρινγκ και οσους ειναι μεσα. Επιστρεφει ο Undertaker!!! Χωρις πολλα πολλα κερδιζει το Royal Rumble και στη Wrestlemania αντιμετωπιζει το CM Punk για τον τιτλο.


Πριν αποφασισω θα αναφερω μια ακομα παραμετρο. Ενδεχεται το main event να μην ειναι το Royal Rumble, αλλα το CM Punk vs Rock. Σε αυτη την περιπτωση λοιπον δεν υπαρχει λογος για το σεναριο 1, γιατι ουσιαστικα προδιδει το αποτελεσμα του επομενου ματς(αν και υπαρχει και η λυση της αλλαγης πρωταθλητη στο Elimination Chamber), ουτε και του 5, γιατι αν επεστρεφε σημερα ο Undertaker, το γεγονος αυτο θα πρεπε να κλεισει το PPV και οχι να μοιραζεται την προβολη με την επιστροφη στο ρινγκ του Rock. Δε θα προτιμησω ουτε το 4, γιατι πιστευω οτι αν ηταν να κερδισει ο Ryback, δε θα γινοταν ολη η ιστορια με τον del Rio, ενω επισης υπαρχουν ακομα ανοιχτοι λογαριασμοι με τη Shield. Πιο πιθανο βλεπω να μπει η Shield κατα τη διαρκεια του Rumble και να τον αποκλεισει. Μας μενουν το 2 και το 3, τα οποια μαλιστα εχουν τη δυσκολια οτι καταληγουν στο ιδιο αποτελεσμα. Για να ξεχωρισω μεταξυ των δυο αυτων κανω την εξης σκεψη: Hulk Hogan, Shawn Michaels, Steve Austin ειναι οι 3 που εχουν κερδισει συνεχομενα Royal Rumble. Θα μπει στην ιδια λιστα με αυτους ο Sheamus? Δεν παραειναι μεγαλα ονοματα για να συγκριθει μαζι τους? Τι μενει λοιπον? Το σεναριο 3 με νικητη του Rumble το Randy Orton. Ειναι αλλωστε και αυτο που δινει το πιο προβλεψιμο και λιγοτερο συναρπαστικο(ουτε καν heel turn) αποτελεσμα. Αν και θα προτιμουσα φυσικα να δω το 5. smiley.gif

Σε αλλες προβλεψεις και πιθανα spoiler για το ματς, εχει γραφτει οτι αναμενεται να επιστρεψουν ο Carlito, ο MVP και ο Shelton Benjamin. Θεωρω δυσκολο να τους δουμε και τους 3, ομως ενας ή δυο θα πρεπει να ειναι στο ματς. Για Ryback και Shield τα εγραψα, αν ομως δε γινει κατι τετοιο, ειμαι περιεργος να δω αν ο Ryback θα σπασει το ρεκορ αποκλεισμων του Kane. Τωρα που ειπα Kane, περιμενω το ενα μελος της Team Hell No να αποκλεισει το αλλο. Επισης περιμενω κατι παρομοιο για Sheamus και Orton. Αν ο ενας απο τους δυο δεν αποκλεισει τον αλλο, τοτε θα αρχισω να ξανασκεφτομαι τα σεναρια του πιθανου νικητη. Επιστροφες δε βλεπω, αφου οι 3 υποψηφιοι ειναι ειτε ακομα τραυματιες(Mark Henry) ειτε δε θα κερδισουν, αρα δεν υπαρχει λογος να γυρισουν τωρα(Christian) ειτε ξεχασμενοι(Evan Bourne). Εκτος κι αν δουμε το σεναριο 5 που ελεγα παραπανω. Τον Brock Lesnar δεν τον βλεπω σημερα να εμφανιζεται για να μη χαλασει μια ημερα συμμετοχης απο τις περιορισμενες που εχει στο συμβολαιο του για λιγα λεπτα.
T.W.Is.M.
Μολις τελειωσα το Royal Rumble. Σε ολα σχεδον εξω επεσα, αλλα δεν πειραζει.
Αυτο που πειραζει ειναι οτι το Royal Rumble match δεν ειναι main event στο Royal Rumble PPV. Σαν να λεμε στο Hell in a Cell PPV το main event δεν ειναι Hell in a Cell, στο Night of Champions το main event δεν ειναι για τιτλο, το Elimination Chamber δεν κλεινει με Chamber match(καλα, αυτο ας μην το λεω και τοσο, γιατι παιζει να το δουμε τον αλλο μηνα) και αλλα τετοια.
Με το που τελειωσε το Rumble και ειδαμε το νικητη, υποψιαστηκαμε και τι θα γινει στο επομενο ματς. Προκειμενου να διαβαζουμε spoilers απο wrestling sites, καλυτερα να μας λεει τα αποτελεσματα το ιδιο το WWE ε? Ετσι λοιπον ξερουμε και το main event της Wrestlemania, αλλα και το νικητη! Το ματς μου ηταν τοσο αδιαφορο που ουτε που προσεξα αν ηταν καλο! Ηταν αυτο που λενε στο χωριο μου lose-lose situation. Ειτε κερδιζε o Punk και συνεχιζοταν το μαρτυριο του τελευταιου 7μηνου ειτε κερδιζε ο Rock επιβεβαιωνοντας το spoiler και προδιδοντας και το αποτελεσμα του main event της WM. To μονο που μου αρεσε ηταν η παρεμβαση του Βινς.
Γενικα η εντυπωση που μου εμεινε ηταν αναμικτη. Ξεκινησαμε καλα, συνεχισαμε ευχαριστα, ειδαμε ενα ενδιαφερον Royal Rumble ματς, αλλα ο νικητης με ξενερωσε και εχασα το ενδιαφερον μου στη συνεχεια.
Η ευχαριστη εκπληξη ηταν στο #2 του Rumble, εστω κι αν απ οτι διαβαζω δε θα μεινει πολυ. Η δυσαρεστη ηταν η παρουσια του εκτος κλιματος γκρουπ που πηγε να ανακατευτει στο main event. Βαρεθηκα να τους βλεπω, παρτε τους απο την οθονη μου. Στειλτε τους...δεν ξερω που! Βαλτε το Ryback να τους διαλυσει και να ξεκινησουν σολο καριερα.
Αληθεια, μετα το περσινο κατακορυφο και τα φετινα ακροβατικα, τι θα κανει του χρονου ο Kofi Kingston? Μηπως τον βαλουν να πεταξει κιολας?
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 28 2013, 23:40 ) *
Αυτο που πειραζει ειναι οτι το Royal Rumble match δεν ειναι main event στο Royal Rumble PPV. Σαν να λεμε στο Hell in a Cell PPV το main event δεν ειναι Hell in a Cell, στο Night of Champions το main event δεν ειναι για τιτλο, το Elimination Chamber δεν κλεινει με Chamber match(καλα, αυτο ας μην το λεω και τοσο, γιατι παιζει να το δουμε τον αλλο μηνα) και αλλα τετοια.

Όντως...Εν τω μεταξύ μου αρέσει και ο Punk και ο Rock αλλά έκατσα να δω το ppv καθαρά για το Rumble match. Φάουλ.

QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 28 2013, 23:40 ) *
Με το που τελειωσε το Rumble και ειδαμε το νικητη, υποψιαστηκαμε και τι θα γινει στο επομενο ματς.

Είδαμε και τη μάνα του Rock από κάτω και η υποψία έγινε σιγουριά!

QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 28 2013, 23:40 ) *
Γενικα η εντυπωση που μου εμεινε ηταν αναμικτη. Ξεκινησαμε καλα, συνεχισαμε ευχαριστα, ειδαμε ενα ενδιαφερον Royal Rumble ματς, αλλα ο νικητης με ξενερωσε και εχασα το ενδιαφερον μου στη συνεχεια.
Η ευχαριστη εκπληξη ηταν στο #2 του Rumble, εστω κι αν απ οτι διαβαζω δε θα μεινει πολυ. Η δυσαρεστη ηταν η παρουσια του εκτος κλιματος γκρουπ που πηγε να ανακατευτει στο main event. Βαρεθηκα να τους βλεπω, παρτε τους απο την οθονη μου. Στειλτε τους...δεν ξερω που! Βαλτε το Ryback να τους διαλυσει και να ξεκινησουν σολο καριερα.

Μα δεν το είδαμε το εκτός κλίματος γκρουπ..αφού έκλεισαν τα φώτα! tongue.gif

Γενικά δεν ήταν άσχημο το ppv, το World Heavyweight ματς ήταν καλό...εκ των υστέρων διάβασα ότι ήταν περίπου σίγουρο το αποτέλεσμα...αλλά επειδή δεν το ήξερα όταν το έβλεπα είχε ένα έξτρα ενδιαφέρον για εμένα.
Το tag αφού ήταν filler και πολύ κράτησε...και αφού δεν προσέφερε και τίποτα στο ξεκίνημα της κόντρας.
Το Rumble μέτριο μου φάνηκε...το καλύτερο σημείο του ήταν η κόντρα του Barret με τον τυπά από το NXT και η επιστροφή του Y2J. Ένας Y2J που σαν να μην έλειπε καθόλου, μπορεί ακόμα να τραβήξει ματς και ppv άνετα, αντίθετα με άλλους στο στάτους του που τους τραβάνε.
Βαρέθηκα τον Goldust...
To main event ούτε κρύο, ούτε ζέστη. Ότι μπορούσε έκανε ο Punk, κατά τα άλλα άσχημο το botch με το τραπέζι που από ότι φαίνεται ήταν σχεδιασμένο για να είναι το highlight του ματς, λίγο ξενέρωτο τέλος επίσης.

QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 28 2013, 23:40 ) *
Αληθεια, μετα το περσινο κατακορυφο και τα φετινα ακροβατικα, τι θα κανει του χρονου ο Kofi Kingston? Μηπως τον βαλουν να πεταξει κιολας?

Αστείο πραγματικά. Πολύ προβλέψιμο ότι θα γινόταν κάποιο ακροβατικό...το ίδιο το ακροβατικό με έστειλε απλά...
Μα να κάνει το κανγκουρό με την καρέκλα...? ohmy.gif
Δεν μπορώ να τον πάρω στα σοβαρά τον σαλτιμπάγκο αυτόν..σόρυ.
mixalisgate7
Πάντως ούτε οι Αμερικανοί χάρηκαν με την νίκη του Cena.
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Jan 29 2013, 11:57 ) *
Όντως...Εν τω μεταξύ μου αρέσει και ο Punk και ο Rock αλλά έκατσα να δω το ppv καθαρά για το Rumble match. Φάουλ.

Είδαμε και τη μάνα του Rock από κάτω και η υποψία έγινε σιγουριά!


Η μανα του Rock ηταν αυτη? Το υποψιαστηκα στο τελος, γιατι δεν ακουσα να λενε ποια ηταν.
Θα τον παραδεχτω το Βινς και θα παρω πισω ολα αυτα περι προβλεψιμων εξελιξεων, αν κανει κατι στο επομενο PPV και αλλαξει το main event. Αλλα δε νομιζω οτι υπαρχει τετοια πιθανοτητα.

QUOTE(morrison @ Jan 29 2013, 11:57 ) *
Μα δεν το είδαμε το εκτός κλίματος γκρουπ..αφού έκλεισαν τα φώτα! tongue.gif


Το ειδε ο Michael Cole ομως κι αυτο μου φτανει. Ειναι ο ενας απο τους 4 αηττητους της Wrestlemania(οι αλλοι 2 ειναι ο Ultimate Warrior και ο Rob Van Dam) και η γνωμη του εχει βαρυτητα! smiley.gif

QUOTE(morrison @ Jan 29 2013, 11:57 ) *
Γενικά δεν ήταν άσχημο το ppv, το World Heavyweight ματς ήταν καλό...εκ των υστέρων διάβασα ότι ήταν περίπου σίγουρο το αποτέλεσμα...αλλά επειδή δεν το ήξερα όταν το έβλεπα είχε ένα έξτρα ενδιαφέρον για εμένα.
Το tag αφού ήταν filler και πολύ κράτησε...και αφού δεν προσέφερε και τίποτα στο ξεκίνημα της κόντρας.
Το Rumble μέτριο μου φάνηκε...το καλύτερο σημείο του ήταν η κόντρα του Barret με τον τυπά από το NXT και η επιστροφή του Y2J. Ένας Y2J που σαν να μην έλειπε καθόλου, μπορεί ακόμα να τραβήξει ματς και ppv άνετα, αντίθετα με άλλους στο στάτους του που τους τραβάνε.
Βαρέθηκα τον Goldust...
To main event ούτε κρύο, ούτε ζέστη. Ότι μπορούσε έκανε ο Punk, κατά τα άλλα άσχημο το botch με το τραπέζι που από ότι φαίνεται ήταν σχεδιασμένο για να είναι το highlight του ματς, λίγο ξενέρωτο τέλος επίσης.


Στο Last Man Standing οταν ο del Rio επεσε πανω στο τραπεζι μετα το chokeslam πιστεψα οτι μπορει να εχανε. Τελικα χρειαστηκε την ασιστ του μεγιστου Ricardo.
Λεγεται οτι ο Jericho θα μεινει μεχρι τη Wrestlemania, θα συνεχισει απο κει που εμεινε πριν φυγει(Ziggler) και στη συνεχεια θα γινει heel και θα γινει...τροφη! Περισσοτερη τροφη πιο συγκεκριμενα. rolleyes.gif

QUOTE(morrison @ Jan 29 2013, 11:57 ) *
Αστείο πραγματικά. Πολύ προβλέψιμο ότι θα γινόταν κάποιο ακροβατικό...το ίδιο το ακροβατικό με έστειλε απλά...
Μα να κάνει το κανγκουρό με την καρέκλα...? ohmy.gif
Δεν μπορώ να τον πάρω στα σοβαρά τον σαλτιμπάγκο αυτόν..σόρυ.


Εισαι προκατειλημμενος, γι αυτο. Οταν ο Daniel Bryan φωναζε περσι τετοια εποχη Yes Yes Yes και μετα No No No και εκανε θεραπεια διαχειρισης θυμου για να μαθει να αγκαλιαζεται με τον Kane, πως μπορεις να τον παρεις σοβαρα? Κι ομως γινεται, αν αυτο που σου δειχνει ειναι ευχαριστο και θεαματικο. Μη μου πεις οτι δεν τον παιρνεις στα σοβαρα τον Daniel Bryan(εγω οταν τον βλεπω σηκωνομαι και λεω Yes Yes Yes tongue.gif ).

QUOTE(mixalisgate7 @ Jan 29 2013, 14:23 ) *
Πάντως ούτε οι Αμερικανοί χάρηκαν με την νίκη του Cena.


Εδω δε χαρηκα εγω που μου ειναι πολυ συμπαθης ο Cena!
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 29 2013, 17:35 ) *
Το ειδε ο Michael Cole ομως κι αυτο μου φτανει. Ειναι ο ενας απο τους 4 αηττητους της Wrestlemania(οι αλλοι 2 ειναι ο Ultimate Warrior και ο Rob Van Dam) και η γνωμη του εχει βαρυτητα! smiley.gif


Θεικός ο διάλογος του JBL με τον Michael Cole
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 29 2013, 17:35 ) *
Η μανα του Rock ηταν αυτη? Το υποψιαστηκα στο τελος, γιατι δεν ακουσα να λενε ποια ηταν.


Δεν νομίζω να το είπανε αλλά την έδειξε στο πρόμο όταν μίλησε για αυτή ο Rocky, και κοντινά πλάνα κάθε φορά που έχανε και κέρδιζε...Αυτή δεν ήτανε; smile.gif




QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 29 2013, 17:35 ) *
Εισαι προκατειλημμενος, γι αυτο. Οταν ο Daniel Bryan φωναζε περσι τετοια εποχη Yes Yes Yes και μετα No No No και εκανε θεραπεια διαχειρισης θυμου για να μαθει να αγκαλιαζεται με τον Kane, πως μπορεις να τον παρεις σοβαρα? Κι ομως γινεται, αν αυτο που σου δειχνει ειναι ευχαριστο και θεαματικο. Μη μου πεις οτι δεν τον παιρνεις στα σοβαρα τον Daniel Bryan(εγω οταν τον βλεπω σηκωνομαι και λεω Yes Yes Yes tongue.gif ).


Προκατειλημμένος είμαι εννοείται αλλά τι συγκρίνεις;
Ο μεν Bryan κάνει έναν comedy χαρακτήρα που μπορεί να διαφωνούσα στην αρχή αλλά θεμελιώθηκε τρομερά στην συνέχεια. Και σε κάθε περίπτωση comedy χαρακτήρες έχουν κάνει τόσοι και τόσοι μεγάλοι που μια χαρά τους παίρναμε στα σοβαρά (πχ Y2J).
Ο δε Koffie είναι το απόλυτο spot monkey σε σημείου τσίρκου πια...αυτό με την καρέκλα με αποτελείωσε σου λέω...
Να δω τι θα σκεφτούν να κάνει του χρόνου. Δεν ξέρω...περιμένω ιδέες. Δεν τον παίρνω στα σοβαρά με αυτή την έννοια, όπως δεν έπαιρνα στα σοβαρά και τον Morrison (γιατί δεν είναι θέμα προκατάληψης) όταν άρχισε να έχει και αυτός αντίστοιχο ρόλο. (τον υπολόγιζα για κάτι πολύ καλύτερο πριν)
captain charisma
μιας κ το ειδα χτες το ππβ μιας και ειναι ενα απ τα 4 μεγαλα σοου ας πω μερικα πραγματα..

το ματς για το whc ηταν καλουτσικο..οντως εκει που τον εριξε στο τραπεζι πιστεψα οτι η ζωνη θα πηαινε στο μεγαλο κεφτε αλλα τελικα δεν εγινε αυτο...το τελος με τη ταινια που τον εδεσε με χαλασε λιγο...περιμενα πιο εξαιρετικο τελειωμα..

το tag team ηταν τελειως αδιαφορο ματς που ουτε θυμαται κανεις τι εγινε...

οσον αφορα το ραμπλ ματς ηταν η πρωτη φορα μετα το 2006 που δεν ηταν το μειν εβεντ...και αυτο καπως προδιδε το αποτελεσμα..θα θελα να δω τον σιμους να παιρνει τη νικη αλλα την δωσαν στον σινα για να παμε σε επαναληψη του περσινου ματς τους με νικητη τον σινα αυτη τη φορα..αυτο με τον κοφι ηταν πολυ γαματο αν κ αστειο..συνεχιζει αυτα που εκανε ο μορισον στα προηγουμενα ραμπλ...πλακα ειχε ο μαρελα που νομιζε οτι εξολοθρευσε 4 συνεχομενους αντιπαλους...στη λιστα με τις πιο γρηγορες εξολοθρευσεις προστεθηκε ο godfather...εκπληξη ηταν η επιστροφη του χρησταρα του τζερικο που μαζι με το σιμους ηθελα να κερδισουν...παλι καλα που δεν το δωσαν σε κανα ρυμπακ...

στο ροκ-πανκ σε ολο το ματς ο πανκαρος κουβαλουσε τον παππου που δεν μπορουσε να παρει τα ποδια του...το rock bottom το προοριζαν για χαιλαιτ του ματς αλλα τελικα απετυχε να γινει...εκει που σβησαν τα φωτα περιμενα να βγει κανας τακερ αλλα ματαια...το τελος ηταν τραγικο...εφαγε θαψιμο ο πανκ με ενα απλο people elbow που δεν ειναι καμια σοβαρη κινηση..ας ετρωγε ενα rock bottom που ειναι πιο πειστικο...εδω ολοκληρος τακερ εκανε 3 συνεχομενα tobstones στο μαικλς και αντεξε ο σον...τι λεμε τωρα?

απ οτι φαινεται αρχιζει να ξεκαθαριζει το τοπιο για μανια κ θα χουμε ροκ-σινα, παιχνιδης-λεσναρ, τζερικο-ζιγλερ, τακερ-πανκ, σιμους-ορτον-ντελ ριο, κανε-ντανιελσον το ρυμπακ ολο κ καπου θα τον χωσουν
mixalisgate7
QUOTE(captain charisma @ Jan 29 2013, 22:41 ) *
απ οτι φαινεται αρχιζει να ξεκαθαριζει το τοπιο για μανια κ θα χουμε ροκ-σινα, παιχνιδης-λεσναρ, τζερικο-ζιγλερ, τακερ-πανκ, σιμους-ορτον-ντελ ριο, κανε-ντανιελσον το ρυμπακ ολο κ καπου θα τον χωσουν


Ryback vs Big Show
captain charisma
σωστος.δεν το χα σκεφτει..

αλλα εχουμε κ το elimination chamber oπου οι νικητες του raw και σμαγκνταουν παιρνουν ευκαιρια για τον τιτλο..αλλα αυτο καπως μπερδευει την κατασταση...εχει κ ο ζιγλερ το βαλισακι ακομα...για να δουμε...
T.W.Is.M.
Βλεποντας το ξεκινημα του χτεσινου RAW(τωρα το βλεπω, δεν το εχω τελειωσει) θα ελεγα οτι θα προτιμουσα να εχουμε μια κοντρα Punk vs Vince με αφορμη το ματς της Κυριακης που ξαναρχισε με εντολη του Vince, η οποια θα εφερνε λιγο στην Attitude Era(προσαρμοσμενη στη σημερινη εποχη παντα) και στη μεγαλη κοντρα Stone Cold vs Vince με αντεστραμμενους ρολους(face chairman vs heel wrestler πια) και θα κατεληγε σε ματς CM Punk vs Stone Cold Steve Austin, με τον Austin να συγκρινει τις κοντρες και να τονιζει στα promo του τις διαφορες μεταξυ του χαρακτηρα του Βινς και μεταξυ του εαυτου του και του Punk παιρνοντας ουσιαστικα το μερος του παλιου του εχθρου. Ο Undertaker μου μοιαζει εκτος κλιματος σε μια τετοια κοντρα.
Αν τωρα ο Βινς θελει να μας στειλει ολους, μπορει να αλλαξει το main event, οπως ελεγα και το μεσημερι. Αν καποιους μας εντυπωσιασε το γεγονος οτι ο πρωταθλητης δε θα εμφανιζεται σε house shows μεχρι τη Wrestlemania, θα μπορουσε να μα εκπληξει περισσοτερο επεκτεινοντας το διαστημα απουσιας του απο τα house shows για ενα ακομα PPV. Να το προχωρησω ακομα παραπερα. Ενω ο Punk θα ειναι απασχολημενος με το Βινς, αυτος που θα στραφει μετα το Chamber εναντιον του Rock θα ειναι ο Paul Heyman, που εχασε το προνομιο να μανατζαρει τον πρωταθλητη! Γι αυτο θα θελησει να παρει τον τιτλο απο το Rock φερνοντας πισω...τον Brock Lesnar! Για Rock vs Brock κανενας??? Βγαινουν και μερικες φημες οτι ο Rock θα συνεχισει να εμφανιζεται για ενα μηνα ακομα και εχουμε ενα μεγαλο ματς με απροβλεπτο αποτελεσμα(ο Brock ανανεωσε για 2 χρονια απ οτι λεγεται, αρα μπορει να παρει και τον τιτλο). Το Triple H vs Lesnar μπορουμε να το κρατησουμε για αργοτερα(πχ για το Summerslam), ωστε να μην εχουμε στη Wrestlemania ματς-επαναληψη απο περσι.
Και ο Cena? Κερδισε το Rumble και δε θα παιξει για το WWE Championship? Μηπως να τον βαλουμε στο World Championship? Οχι βεβαια, για εκει το triple threat που γραφτηκε πιο πανω μοιαζει καλη ιδεα. Αρκει ο Orton να γινει ο παλιος κακος heel που ξεραμε, γιατι ενα triple threat με 3 faces θα μοιαζει στην προετοιμασια με τσαι στο Μπακινγχαμ.
Ο Cena λοιπον ειναι το Νο1 ονομα στο ενεργο ροστερ. Δεν εχει αναγκη το Royal Rumble για να παιξει για τον τιτλο. Μπορει να το κανει και αργοτερα. Θα μπορουσε ας πουμε να αφησει το title shot της Wrestlemania και να εξασφαλισει οτι θα παιξει για τον τιτλο στο επομενο PPV, το Extreme Rules. Γιατι να το κανει αυτο?(εχει κανει κατι παρομοιο και το 2008 που ειχε ξανακερδισει το Rumble, αλλα τοτε ειχε μεταφερει το ματς τιτλου για νωριτερα, στο No Way Out) Γιατι υπαρχει μια προκληση μεγαλυτερη απο το να παρεις τον τιτλο στη Wrestlemania(το εχει ξανακανει αλλωστε). Κατι που δεν εχει κανει ποτε κανενας. Να κερδισει τον Undertaker στη Wrestlemania! Και γι αυτο θα χρησιμοποιησει τη νικη του στο Rumble για να προσπαθησει να σπασει το σερι στο main event της Wrestlemania και οχι για να παρει τον τιτλο. Στο πιθανον τελευταιο ματς του Undertaker στη Wrestlemania αν υπαρχει καποιος που μπορει να πεισει οτι μπορει να τον κερδισει, δεν ειναι αλλος απο τον John Cena...
Στα υπολοιπα κραταω τα παντα. Jericho vs Ziggler, Ryback vs Big Show, Daniel Bryan vs Kane ακυρο, να το κανουμε Team Hell No vs Shield για το Tag team Championship?, καπου χωνουμε και το Rey Mysterio, αν προλαβαινει να επιστρεψει απο την αδεια που εχει για προσωπικους λογους(Wade Barrett για το IC Championship ισως?), επαναφερουμε και το Money in the Bank(οπως ακουστηκε καπου). Καλυτερη καρτα δεν εφτιαξα απο το Βινς???(δεν εχω μεγαλη ιδεα για τον εαυτο μου?) smiley.gif
mixalisgate7
χαχαχα smiley.gif
HLR CENATION
Γραφω χωρις να εχω δει το raw.Μολις χθες ειδα το Ραμπλ επιτελους.

Μπορει να ειμαι τραγικος στις προβλεψεις αλλα στο ραμπλ επεσα μεσα.Και τον νικητη προεβλεψα και τον νικητη του Του Ροκ -Πανκ και του Ντελ Ριο -Σοου.

χαχα ελπιζω το 2013 να ειναι μια καινουργια αρχη για εμενα στις προβλεψεις. smiley.gif

ΣΤα ματς τωρα...Πολυ ομορφο το Αλμπερτο vs μπιγκ ΣΟου.Στην εξελιξη του ματς κατι με εκανε να πιστεψω οτι θα εχανε ο Αλπμπερτο αλλα το γυρισε 8

Το ταγκ τιμ μοναδικο.Κριμα που θα μας αφησει χρονους αυτη η υπεροχη ομαδα του Ντανιελ Μπραιαν με τον Κειν ειχανε πολυ χαβαλε.Καλο ρυθμο στο ματς εδωσα και οι Σαντοου -Ροουντς 8

Πολυ ωραιο το ρουαλ ραμπλ αλλα θα ηθελα να ηταν μεν ιβεντ.Δεν εκανε κοιλια σε κανενα σημειο του ματς.Ξενερωσα λιγο που δεν μπηκε κανας MVP αλλα οκ.Τα καλυτερα ραμπλ της τελευταιας δεκετιας για μενα ειναι του 2005 και του 2008 μετα μπαινει το φετινο και του 2007.

Φοβερος ο Τζερικο εκατσε πολυ ωρα πανω στο ριγκ και εδωσε ρεστα.Κανα Χενρυ περιμενα επισης...Κακη και μικρη η συμμετοχη του Μυστηριο τον περιμενα να μπει πιο νωρις και να βγαλει περισσοτερους εξω,οπως πιο νωρις και να κανει ρεκορ εξολοθρευσεων περιμενα και τον Ραιμπακ.

ΣΤην τελικη τετραδα θα προτιμουσα Ραντι αντι Ζιγκλερ.

Ωραιος ο Κοφι αν και ο Μορρισον ειχε κανει πιο τρελλα χαι λαιτ.

Γενικα ενα στρωτο ρουαλ ραμπλ με πολυ θεαμα.Οπως εχω ξαναγραψει ευκολα ομως ειμαι ισως πολυ ευκολος στο να με εντυπωσιαζουν τα ρεστλινγκ σοου. 9

Το Ροκ-Πανκ δεν μ αρεσε πολυ.Καμια σχεση με το Σινα-Ροκ στην WM.Θα ελεγα ηταν βαρετο ματς που ανεβηκε μετα την παρεμβαση του Βινς.6

Γενικα κανντας την σουμα του βαζω ενα 8.Θα του εβαζα 9 αμα ηταν πιο καλο το μεν ιβεντ.Α απο που και ως που μεν ιβεντ το Πανκ -Ροκ.Εμεις οι παραδοσιακοι θελουμε το ρουαλ ραμπλ ματς.

Τωρα παμε για τον επαναληπτικο Σινα-Ροκ που εχει κλειδωσει οπως φαινεται.
captain charisma
mixalisgate7
χαχαχα smiley.gif
mixalisgate7
Ώρα να λύσω την απορία του T.W.Is.M. και άλλων γιατί ο McMahon έδωσε το WWE Championship στον Rock αφού δεν θα μπορεί να υπερασπίζει την ζώνη στα house shows για δυο μήνες.Σύμφωνα λοιπόν με τα δημοσιεύματα από την άλλη πλευρά του ατλαντικού ο Vince ποντάρει στην διαφήμιση της εταιρείας μέσω του Rock σαν πρωταθλητή όταν θα προωθεί τις ταινίες του (G.I. Joe: Retaliation,Pain and Gain,Fast and Furious 6,Snitch,)
T.W.Is.M.
Πως το χαρηκα το τελος του τελευταιου RAW... smiley.gif
T.W.Is.M.
Ειναι η ωρα για το πιο περιεργο PPV ολης της χρονιας. Το Elimination Chamber ειναι το σοου που βρισκεται στη μεση του Road to Wrestlemania, εκει που ολοι εχουν το μυαλο τους στο μεγαλυτερο PPV της χρονιας. Κι ομως εχουμε αγωνες που ειτε εχουν ενδιαφερον ειτε μεγαλη προβολη. Στο Royal Rumble δεν τα πηγα καλα, για να δουμε αν εδω ειμαι πιο ευστοχος.

WWE Championship
The Rock vs CM Punk

Εδω υπαρχει ο ορος οτι ο Rock χανει τον τιτλο αν χασει με DQ ή count-out(νομιζω οτι ισχυει και για τα 2, σιγουρα για το DQ). Δε νομιζω ομως οτι το αποτελεσμα ειναι αμφιβολο. Αφου ο Rock μπηκε στο παιχνιδι του τιτλου, θα παιξει μεχρι τη Wrestlemania σε αυτο. Αλλωστε αφου εκει περιμενει ο Cena, θεωρειται βεβαιο απο την ωρα του Rumble οτι το main event της Wrestlemania θα ειναι το ιδιο με περσι. Ο Rock λοιπον θα κερδισει και ελπιζω να παρει πισω το αιμα του Chris Jericho, του Daniel Bryan, του John Cena και του Ryback...

World Championship
Alberto del Rio vs Big Show

Κι εδω θα πιστευε κανεις οτι το αποτελεσμα ειναι ξεκαθαρο. Εγω δεν το βλεπω ετσι. Νομιζω οτι υπαρχει ενα φανερο φαβορι και αυτο ειναι o del Rio. Το γεγονος ομως οτι δε διαφαινεται στον οριζοντα και δεν εχει συζητηθει κατι για τον αντιπαλο του στη Wrestlemania αφηνει ενα παραθυρακι να μην κερδισει. Βεβαια θα μου πειτε, γιατι, αν κερδισει ο Big Show υπαρχει καποια πληροφορια για τον αντιπαλο? Οχι, αλλα οσο να ναι, υπαρχουν 2 υποψηφιοι. Επειδη ομως πανω απ ολα ειμαστε στο Road to Wrestlemania και ολα γινονται με οριζοντα την 7η Απριλιου, θα παω με το φαβορι. Νικη του del Rio και για τον αντιπαλο του σε 1,5 μηνα βλεπουμε.

Elimination Chamber #1 contender's match
Randy Orton vs Daniel Bryan vs Chris Jericho vs Mark Henry vs Jack Swagger vs Kane

Ο νικητης αντιμετωπιζει στη Wrestlemania τον World Champion. Ηρθε η ωρα για το "βλεπουμε" που εγραψα λιγες γραμμες παραπανω. Αυτο θεωρω οτι ειναι το πιο δυσκολο ματς της βραδιας. Οχι γιατι υπαρχουν πολλοι υποψηφιοι, αλλα γιατι ολοι εχουν λογους να μην ειναι νικητες! Ο Orton ακουγεται για αντιπαλος του Sheamus εδω και μηνες. Ο Jericho λογικα θα φυγει λιγο μετα τη Wrestlemania και επαιξε για τιτλο περσι. Οι δυο της Team Hell No λογικα πανε για μεταξυ τους κοντρα, ενω οι αλλοι δυο μολις επεστρεψαν και χρειαζονται λιγο(Henry) εως πολυ(Swagger) χρονο για να αποκτησουν την αξιοπιστια ενος main eventer της Wrestlemania. Ποιος λοιπον εχει το ασθενεστερο εμποδιο? Θα ελεγα οτι αυτος ειναι ο Randy Orton. Εχουν περασει 4 χρονια απο τοτε που επαιξε για τελευταια φορα για τιτλο στη WM, περσι εκανε μια μετρια για τα δεδομενα του χρονια και ισως ηρθε η ωρα να επανελθει στο προσκηνιο για τα καλα. Υπαρχει κι αλλο ενα εμποδιο που πρεπει ομως να ξεπερασει. Με τον del Rio ειχε παιξει μεσα στο 2012, οταν αυτος ηταν ακομα heel. Το καλο ειναι οτι λιγοι θα το θυμουνται αυτο(εγω παραλιγο να το ξεχασω). Το κακο ειναι οτι τωρα ειναι κι οι δυο face. Δε βλεπω πως ο Orton θα μπορουσε να γινει heel μετα απο μια νικη σε Elimination Chamber match. Για να ξεπεραστει αυτο και να βαλουμε τον απαραιτητο κακο της ιστοριας, ισως εφτασε η ωρα του Money in the Bank. Ο Ziggler εχει εμφανιστει λιγο στα τελευταια επεισοδια. Ακομα λιγοτερο μας εχει δειξει στην οθονη μας τη μπλε βαλιτσα. Σαν να προσπαθουν να μας κανουν να ξεχασουμε οτι υπαρχει, ωστε οταν τελικα μπει και χρησιμοποιησει τη βαλιτσα μας βρει προ εκπληξεως. Μπορει πριν λιγο καιρο να ελεγα οτι δε βλεπω και δεν πρεπει να γινει cash in πριν τη Wrestlemania, βλεπω ομως οτι αν τελικα γινει αυριο λυνει αρκετα προβληματα. Μετατρεπει μια face vs face κοντρα χωρις κανενα κινητρο στην κλασικη κοντρα face vs heel, μας απαλλασσει απ το να δουμε το ιδιο ματς που ειχαμε δει 6-7 μηνες πριν και μας δινει κι εναν πιο καταλληλο νικητη για το ματς τιτλου της Wrestlemania. Καταληγω λοιπον σε νικη του Orton στο Chamber και σε cash in του MITB απο τον Dolph Ziggler μετα.

John Cena, Sheamus & Ryback vs The Shield

Εδω μου μυριζει μεγαλη πατατα. Απ τη μια εχουμε μια all-star team, οπως τη χαρακτηρισαν στο RAW(και ειναι και στο κλιμα της ημερας, αφου αυριο εχουμε και το all-star game του ΝΒΑ) κι απ την αλλη την κοπια της Nexus, τους αρχηγους της πισωπλατης επιθεσης, που εχουν παιξει ολο κι ολο 1 κανονικο ματς, κι αυτο TLC, οπου ολοι επιτρεπεται να βρισκονται στο ματς ταυτοχρονα. Ειναι δηλαδη το πρωτο tag team match της Shield και γινεται εναντιον 3 απο τους 4 τοπ faces ολου του WWE(απο τους full time). Κι ομως νομιζω οτι θα κερδισει η Shield! Δεν ξερω που θα καταληξει αυτη η ιστορια, συνεχιζω να μη βλεπω νοημα, αλλα βλεπω ενα αποτελεσμα χωρις καμια απολυτως αξιοπιστια. Θα πρεπει λοιπον ο Βινς κι η παρεα του να μας πεισει πως γινεται 3 πρωτοεμφανιζομενοι που δεν εχουν ξαναπαιξει tag team match ολοι μαζι να κερδισουν 3 απο τους μεγαλυτερους σταρ του WWE. Ο μονος τροπος λοιπον που βλεπω ειναι η προδοσια! Ποιος θα το κανει? Οχι βεβαια ο Cena, που βρισκεται εκει για να περασει το χρονο του μεχρι τη Wrestlemania. Ουτε και ο Ryback που παει να προωθηθει σαν το νεο μεγαλο ονομα. Αν λοιπον παμε σε σεναριο προδοσιας, πιστευω οτι ο Sheamus θα κοστισει τη νικη στην ομαδα του. Και για να συνδεσω αυτο το ματς με τα υπολοιπα(και το γιατι τελικα ο Orton θα κερδισει στο Chamber, παρολο που ακουγοταν οτι θα αντιμετωπισει το Sheamus), μια τετοια εξελιξη προετοιμαζει το εδαφος για αγωνα Sheamus vs Ryback στη Wrestlemania. Αν τωρα δουμε τη νικη της Shield να ερχεται χωρις βοηθεια απο καποιον αντιπαλο, τοτε ας ειναι ελαφρυ το χωμα που θα σκεπαζει τα μυαλα των συγγραφεων...

US Championship
Antonio Cesaro vs The Miz

Εδω νομιζω πως το ματς γινεται για να αποκτησει επιπλεον αξιοπιστια ο Cesaro. Για να μπορει να λεει οτι κερδισε εναν πρωην πρωταθλητη, για να μπορει να λεει οτι κερδισε κι εναν Αμερικανο(αρα κανενας Αμερικανος δεν μπορει να τον κερδισει) και για να αποκτησει μεγαλυτερο κυρος ο US Champion. Δε νομιζω οτι θα εχουμε αλλαγη πρωταθλητη.

Divas' Championship
Kaitlyn vs Tamina Snuka

Ουτε εδω βλεπω αλλαγη πρωταθλητριας. Δεν εχουμε δει κατι το ιδιαιτερο απο πλευρας ιστοριας. Εδω σημερα που εβλεπα το Smackdown αποκαλεσαν την Tamina #1 contender και η αντιδραση μου ηταν "αληθεια, ειναι #1 contender?". Προβλεπω νικη της Kaitlyn και η επομενη να παιρνει σειρα.


Στο pre-show εχουμε ενα tag team match λιγο περιεργο: Brodus Clay & Tensai vs Team Rhodes Scholars. Ειναι ξεκαθαρο οτι οι Rhodes Scholars ειναι μεγαλυτερα ονοματα. Ομως η μια ομαδα μολις σχηματιστηκε κι η αλλη μολις διαλυθηκε. Αυτη που σχηματιστηκε πρεπει να κερδισει για να αποκτησει δυναμη, αρα νικη για τα 2 θηρια, Brodus και Tensai και χορος μετα με την Cameron και τη Naomi.

Αν χωρεσει κι αλλο ματς(αμφιβολο), θα μπορουσε να ειναι ενα ματς για το Intercontinental Championship μεταξυ Wade Βarrett και Bo Dallas. Πιθανοτερος νικητης θα ηταν ο Barrett. Επειδη ομως αυτο το ματς ισως να το κρατανε για τη Wrestlemania, ειναι πολυ πιθανο να μην το δουμε αυριο. Καμια εμφανιση εκπληξη δεν περιμενω, δε συνηθιζεται αλλωστε σε αυτο το PPV να βλεπουμε κατι μεγαλο(τελευταιες εκπληξεις ηταν οι αλλαγες πρωταθλητων το 2009, αντε και η εμπλοκη του Batista στο WWE Championship το 2010), οποτε ελπιζω να δουμε τουλαχιστον καλα ματς.
mixalisgate7
Οι προβλέψεις μου για το Elimination Chamber

Το Chamber είναι μεταβατικό ppv και δεν αναμένεται να δούμε κάποια αλλαγή στις ζώνες και αν θα υπάρξει αλλάγη θα είναι στο United States Championship.


Brodus Clay & Tensai vs. Team Rhodes Scholars
ΝΙΚΗΤΕΣ Brodus Clay & Tensai


United States Championship
Antonio Cesaro © vs. The Miz
ΝΙΚΗΤΗΣ Antonio Cesaro


WWE Divas Championship
Kaitlyn © vs. Tamina Snuka
ΝΙΚΗΤΡΙΑ Kaitlyn


Six-Man Tag Team Match
John Cena, Ryback & Sheamus vs. Seth Rollins, Dean Ambrose & Roman Reigns
ΝΙΚΗΤΕΣ Seth Rollins, Dean Ambrose & Roman Reigns

Elimination Chamber Match
Chris Jericho vs. Daniel Bryan vs. Randy Orton vs. Mark Henry vs. Kane vs. Jack Swagger
ΝΙΚΗΤΗΣ Randy Orton

World Heavyweight Championship
Alberto Del Rio © vs. The Big Show
ΝΙΚΗΤΗΣ Alberto Del Rio

WWE Championship
The Rock © vs. CM Punk
Ο Rock σε περίπτωση που προκαλέσει DQ ή χάσει με count out,ο CM Punk κερδίσει τον τίτλο
ΝΙΚΗΤΗΣ Rock
T.W.Is.M.
Βινς...


Ειχες δεν ειχες την κατεστρεψες τη Wrestlemania. Οταν ξεμωραινεσαι και παθαινεις μαλακυνση στον εγκεφαλο, πρεπει να τα παρατας. Εσυ δε λες να το κανεις.

Α ναι...αφου αποφασισα να εκφραστω ελευθερα... γ@&#&*% η Shield! tongue.gif
morrison
Θα μιλήσω μόνο για τα ματς που είδα...

Το main event από ότι φάνηκε έγινε για να εξυπηρετήσει τις επόμενες εβδομάδες, ο Punk έχασε αλλά με τρόπο που τον κάνει να μένει στο κόλπο. Παλαιστικά βλεπόταν τηρουμένων των αναλογιών, το τραπέζι των σχολιαστών μόνο για δεύτερο σερί ppv μας κάνει νερά.

Το tag που εξόργισε τον TWISM είχε και αυτό προδιαγεγραμένο αποτέλεσμα οπότε και εδώ έμενε να μάθουμε τον τρόπο.
Η καθαρή νίκη της Shield η αλήθεια είναι ότι σε κάνει να απορείς για τον χαμένο ρεαλισμό αλλά τουλάχιστον είχε σεναριακή λογική με την έννοια ότι θα νικήσουν που θα νικήσουν...ε,ας φανούν δυνατοί. Η κόντρα των υπόλοιπων μπορεί να αρχίσει και στην πορεία αν είναι να γίνει.

Μετά από το Royal Rumble ppv που δεν είχε το RR match main event το ίδιο συνέβη και τώρα.
Παρόλα αυτά το EC match ήταν το καλύτερο από τα τρία που είδα και είχε 5 στους 6 κερδισμένους.
Οι Kane και Bryan έγραψαν ένα ακόμα κεφάλαιο στο χτίσιμο της κόντρας τους και πολύ σωστά δεν πίναραν ο ένας τον άλλον αφού έρχεται και ματς μεταξύ τους.
Ο Μark Henry πολύ γρήγορα μετά την επιστροφή του έγινε πολύ over μέσα στο ματς.
(άσχετο αλλά πάντα γελάω με περιπτώσεις ματς που έχουν πολύ κόσμο μέσα πχ. Rumble, που μπαίνει ο big man και κυριαρχεί αναγκάζοντας να συνεργαστούν καμιά 10ρια για να τον κάνουν πέρα. Κάτι φορές αυτός εν τω μεταξύ, ας πούμε ο Great Khali, μπορεί να έχει και 10 ήττες σερί πριν το συγκεκριμένο ματς και να είναι του κλώτσου και του μπάτσου αλλά ξαφνικά με το που μπαίνει στο ρινγκ υπάρχει ένα δέος... smile.gif )
Ο Υ2J αποδεικνύει ότι για πλάκα σηκώνει στην πλάτη του ακόμα όλο το ματς, μπήκε πρώτος και έμεινε μέχρι το τέλος. Τεράστιος για μια ακόμα φορά.
Και ο Jack Swagger που κέρδισε από το πουθενά και σκοπεύει να κάνει όλα όσα έκανε ο Kurt Angle στο παρελθόν μάλλον με αυτό το gimmic που είδα για πρώτη φορά.
Χαμένος ο Randy Orton που όμως εσείς θα ξέρετε καλύτερα από εμένα για τι προορίζεται... smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.