Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 27 2013, 17:52 ) *
Δεν εχω δει ακομα το RAW και δε θα προλαβω σημερα, οποτε θα απαντησω στον nikolas αυριο.
Δεν ειναι αναγκη παντως στο σεναριο μου να ενωθουν. Μπορει να παραμεινουν 2 οι πρωταθλητες και να αλλαξουν μονο τα προσωπα ή ακομα και μεταξυ τους(να φυγει ο Cena με το WWE Championship και ο Orton με το World Championship). Απλα θα ειμαστε με την εντυπωση πως ισως ενωθουν οι τιτλοι.


Και τώρα υπάρχει η εντύπωση πως ίσως ενωθούν οι ζώνες.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 27 2013, 18:52 ) *
Και τώρα υπάρχει η εντύπωση πως ίσως ενωθούν οι ζώνες.


Σύμφωνα με τα spoilers του main event στο blog σου, ο Triple H λέει ξεκάθαρα ότι θα ενοποιηθούν οι ζώνες. Πίστευα ότι θα καταλήξουν χιαστί, γιατί όλοι έχουν συνδέσει τον Cena με το WWE championship και τον Orton με το WHC (κυρίως λόγω του ρεκόρ ηλικίας που είχε κάνει), αλλά μάλλον πάμε για ενοποίηση (Τ.W.Is.M ελπίζω να έχεις δει το Raw, γιατί αλλιώς σε spoilαρα άσχημα tongue.gif ).
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Nov 27 2013, 20:25 ) *
Σύμφωνα με τα spoilers του main event στο blog σου, ο Triple H λέει ξεκάθαρα ότι θα ενοποιηθούν οι ζώνες. Πίστευα ότι θα καταλήξουν χιαστί, γιατί όλοι έχουν συνδέσει τον Cena με το WWE championship και τον Orton με το WHC (κυρίως λόγω του ρεκόρ ηλικίας που είχε κάνει), αλλά μάλλον πάμε για ενοποίηση (Τ.W.Is.M ελπίζω να έχεις δει το Raw, γιατί αλλιώς σε spoilαρα άσχημα tongue.gif ).


Επίσημο Triple H wants there to be one undisputed champion in WWE

nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 27 2013, 21:21 ) *


Ελπίζω να είναι στάχτη στα μάτια. Το WHC είναι χρήσιμο για να υπάρξουν και να δοκιμαστούν νέοι πρωταθλητές. Αυτό που φαντάζομαι είναι να ανεβαίνει ο Orton να βγάζει την πρώτη ζώνη, ο Cena τον πετάει από τη σκάλα πάνω σε τραπέζια έξω από το ρινγκ και πιάνει τη δεύτερη. Ή πολύ απλά σε κάποιο άλλο Raw έρχεται ο Vince και τα αλλάζει όλα με 2 falls match ή κάτι παρόμοιο περίπου όπως είπε ο T.W.Is.M στο σενάριό του.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Nov 27 2013, 21:41 ) *
Ελπίζω να είναι στάχτη στα μάτια. Το WHC είναι χρήσιμο για να υπάρξουν και να δοκιμαστούν νέοι πρωταθλητές. Αυτό που φαντάζομαι είναι να ανεβαίνει ο Orton να βγάζει την πρώτη ζώνη, ο Cena τον πετάει από τη σκάλα πάνω σε τραπέζια έξω από το ρινγκ και πιάνει τη δεύτερη. Ή πολύ απλά σε κάποιο άλλο Raw έρχεται ο Vince και τα αλλάζει όλα με 2 falls match ή κάτι παρόμοιο περίπου όπως είπε ο T.W.Is.M στο σενάριό του.


Έγω έχω φανταστεί κάτι άλλο.Εισβάλουν στο ρινγκ Shield και Wyatt Family για να βοηθήσουν τον Orton όμως καταφθάνουν σε βοήθεια οι Big Show,Punk,Bryan,Usos κ.λ.π.Πλακόνται όλοι μαζί στο ρινγκ και γίνεται ένας χαμός και ο διατητής αποφασίζει να το λήξει με Νο Contest.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 28 2013, 00:49 ) *
Έγω έχω φανταστεί κάτι άλλο.Εισβάλουν στο ρινγκ Shield και Wyatt Family για να βοηθήσουν τον Orton όμως καταφθάνουν σε βοήθεια οι Big Show,Punk,Bryan,Usos κ.λ.π.Πλακόνται όλοι μαζί στο ρινγκ και γίνεται ένας χαμός και ο διατητής αποφασίζει να το λήξει με Νο Contest.


Πολύ πιθανότερο από αυτό που είπα. Μένει να δούμε τι θα έχει γίνει με Wyatts, Bryan μέχρι τότε.
T.W.Is.M.
Τωρα βλεπω το RAW. Ξαναρχισε η αηδια με τη Shield. Ειναι ακομα πιο εκνευριστικο αυτο που γινεται και αυτο που σχεδιαζεται με το Roman Reigns. Ειναι και ο χειροτερος απο τους 3 της Shield, θα τον προωθησουν περισσοτερο απ ολους. Αφηστε με να φτιαξω ενα σεναριο να τους κανονισω. Μ αυτο που θα σκεφτω θα τους παρει ενα χρονο μεχρι να επανελθουν στα επιπεδα οιυ ειναι τωρα κι ετσι θα ησυχασω απ αυτους... smiley.gif
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 28 2013, 23:27 ) *
Ειναι ακομα πιο εκνευριστικο αυτο που γινεται και αυτο που σχεδιαζεται με το Roman Reigns. Ειναι και ο χειροτερος απο τους 3 της Shield, θα τον προωθησουν περισσοτερο απ ολους.


Θεωρώ πως ο Reigns είναι ο νέος Batista.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 28 2013, 23:34 ) *
Θεωρώ πως ο Reigns είναι ο νέος Batista.


Και ο Ambrose ο νεος Αλεξανδρης... 71.gif
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 28 2013, 23:43 ) *
Και ο Ambrose ο νεος Αλεξανδρης... 71.gif


laugh.gif
mixalisgate7
When does The Undertaker return?

Θέλω την άποψη του TWISM.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 29 2013, 19:38 ) *
When does The Undertaker return?

Θέλω την άποψη του TWISM.


Την εχω ξαναδιαβασει την αποψη για τον Undertaker να βρισκεται πισω απο τη Wyatt Family. Ταιριαζε πολυ και στην πρωτη κοντρα τους εναντιον του Kane. Ειναι μια καλη ιδεα, αλλα εχω 2 ενστασεις. Η μια ειναι οτι πρεπει να γυρισει ως heel. Σε αυτο το σταδιο της καριερας του δε βλεπω πως θα μπορουσε να αποδοκιμαστει χωρις να κανει κατι ακραιο τυπου tombstone σε παιδι(πραγμα που δε θα γινει ποτε σε PG περιβαλλον). Η δευτερη ενσταση μπορει να ακυρωσει την πρωτη. Η ιστορια μπορει να τελειωσει ευκολα με ενα ματς Undertaker vs Bray Wyatt, το οποιο τον επαναφερει σε ρολο face, οσο face μπορει να ειναι φυσικα ο Undertaker. Γιατι λοιπον εχω ενσταση εδω? Γιατι ο Undertaker παιζει πια μονο στη Wrestlemania! Οταν λοιπον οι τελευταιοι του αντιπαλοι εκει ηταν κατα σειρα Batista, Edge, Shawn Michaels(2 φορες), Triple H(2 φορες), CM Punk, πως να βαλουμε μετα απ αυτους τον Bray Wyatt? Θα πει κανεις πως ο νεοτερος απ ολους αυτους Wyatt θα μπορουσε να θεωρηθει μεγαλυτερη απειλη για το σερι, γιατι εχει ολη την καριερα του και τα καλυτερα της χρονια μπροστα του και οχι πισω του ή τα διανυει οπως οι προηγουμενοι αντιπαλοι του. Δε συγκρινεται ομως μαζι τους σαν ονομα και πιθανον να μη συγκριθει ποτε. Μην ξεχνας οτι το σπασιμο του σερι δεν ειναι μια απλη νικη σε PPV, αλλα μια νικη που αν καποιος(χτυπαω ξυλο tongue.gif ) την πετυχει ποτε θα την κουβαλαει σε ολη την καριερα του.
Παραδειγμα-παρενθεση: Ο Chris Jericho ηταν ο πρωτος undisputed champion κερδιζοντας το Rock και το Stone Cold σε μια μερα τη στιγμη που ολοι θα περιμεναν εναν απο αυτους τους δυο να παρει αυτο τον τιτλο ή τον Angle να κανει την εκπληξη, αν το WWE επελεγε να μη δωσει τον τιτλο σε κανεναν απ τους δυο. Αυτο το γεγονος θα μπορουσε να το χρησιμοποιει σε ολη την καριερα του και το εκανε. Μπορουσε ομως να το υποστηριξει κι ας μην ηταν ποτε το Νο1 της εταιριας. Ηταν παντα ενας απο τους καλυτερους και γι αυτο η επιλογη να του δωσουν τον τιτλο αυτο βγηκε σωστη. Μπορουμε να πουμε με ασφαλεια το ιδιο για τον Bray Wyatt?
To συμπερασμα μου ειναι οτι η ιστορια αυτη θα ηταν πολυ καλη εαν ο Undertaker επεστρεφε πιο νωρις και το ματς παιζοταν πχ στο Royal Rumble ή στο Elimination Chamber. Για τη WM ομως βρισκω το ματς λιγο σε σχεση με τα προηγουμενα του σερι. Εκτος κι αν ο αντιπαλος δεν ηταν ο Bray Wyatt, αλλα ολοκληρη η Wyatt Family! Εκει νομιζω οτι η τριαδα μπορει να πεισει οτι θα τα καταφερει να τον κερδισει. Επειδη ομως κι αυτοι θα εχαναν, η ζημια που θα παθαινε η εικονα τους με μια ηττα σε 3-on-1 handicap match θα ηταν μεγαλη και γι αυτο δεν το θεωρω καλη ιδεα.
Αν στη θεση τους ηταν η Shield και το ματς ηταν Elimination match, θα το χαιρομουν δεοντως ομως.
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 28 2013, 23:27 ) *
Τωρα βλεπω το RAW. Ξαναρχισε η αηδια με τη Shield. Ειναι ακομα πιο εκνευριστικο αυτο που γινεται και αυτο που σχεδιαζεται με το Roman Reigns. Ειναι και ο χειροτερος απο τους 3 της Shield, θα τον προωθησουν περισσοτερο απ ολους. Αφηστε με να φτιαξω ενα σεναριο να τους κανονισω. Μ αυτο που θα σκεφτω θα τους παρει ενα χρονο μεχρι να επανελθουν στα επιπεδα οιυ ειναι τωρα κι ετσι θα ησυχασω απ αυτους... smiley.gif


Πιστεύω ότι δεν είναι κακός παλαιστής, απλά θεωρώ σε τομείς όπως η τεχνική ότι Ambrose-Rollins υπερτερούν. Απλά θα πάρει το push για το ρόλο που έχει και στη Shield, δηλαδή ο big guy, ο δυνατός και κλπ. Για heel πείθει πολύ (πιστεύω προσωπικά ότι ο μόνος της Shield που μπορεί να παίξει καλά σε ρόλο face είναι ο Rollins, τους άλλους 2 δεν μπορώ να τους φανταστώ ως faces). Και εμένα γενικά με παραξένεψε η απόφαση να πάρει πρώτος ο Reigns το push. Πολλά spears γενικά, αλλά και ο Rollins έχει δείξει πολύ καλά στοιχεία, ενώ ο Ambrose έχει βγάλει μερικά φοβερά ματς (και όλη η Shield έχει απίστευτα ματς όπως το περσινό TLC). Ένα 3 on 3 elimination tag team match με Shield vs Wyatts στη WM είναι άψογο. Και ας τους σιχαινόμαστε και τους 2, εμείς καλό wrestling θέλουμε και αυτοί μπορούν να μας το προσφέρουν.
T.W.Is.M.
QUOTE(nikolas12 @ Nov 30 2013, 02:27 ) *
Πιστεύω ότι δεν είναι κακός παλαιστής, απλά θεωρώ σε τομείς όπως η τεχνική ότι Ambrose-Rollins υπερτερούν. Απλά θα πάρει το push για το ρόλο που έχει και στη Shield, δηλαδή ο big guy, ο δυνατός και κλπ. Για heel πείθει πολύ (πιστεύω προσωπικά ότι ο μόνος της Shield που μπορεί να παίξει καλά σε ρόλο face είναι ο Rollins, τους άλλους 2 δεν μπορώ να τους φανταστώ ως faces). Και εμένα γενικά με παραξένεψε η απόφαση να πάρει πρώτος ο Reigns το push. Πολλά spears γενικά, αλλά και ο Rollins έχει δείξει πολύ καλά στοιχεία, ενώ ο Ambrose έχει βγάλει μερικά φοβερά ματς (και όλη η Shield έχει απίστευτα ματς όπως το περσινό TLC). Ένα 3 on 3 elimination tag team match με Shield vs Wyatts στη WM είναι άψογο. Και ας τους σιχαινόμαστε και τους 2, εμείς καλό wrestling θέλουμε και αυτοί μπορούν να μας το προσφέρουν.


Οχι, μονο τη Shield σιχαινομαστε, οι αλλοι απλα ειναι κακοι, αλλα εχουν το μυστηριωδες στοιχειο και εχουν μεγαλυτερο ενδιαφερον(αν και δε μου αρεσουν οι φατσες τους). smiley.gif
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 30 2013, 13:24 ) *
Οχι, μονο τη Shield σιχαινομαστε, οι αλλοι απλα ειναι κακοι, αλλα εχουν το μυστηριωδες στοιχειο και εχουν μεγαλυτερο ενδιαφερον(αν και δε μου αρεσουν οι φατσες τους). smiley.gif


Δεν μοντέλα για να σου αρέσουν οι φάτσες τους tongue.gif.Pro Wrestlers είναι τα παλικάρια.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 30 2013, 13:55 ) *
Δεν μοντέλα για να σου αρέσουν οι φάτσες τους tongue.gif.Pro Wrestlers είναι τα παλικάρια.


Και οι divas pro wrestlers ειναι, αλλα μου αρεσουν οι φατσες τους! smiley.gif
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 30 2013, 13:57 ) *
Και οι divas pro wrestlers ειναι, αλλα μου αρεσουν οι φατσες τους! smiley.gif


Αν δεν ήταν ωραίες οι Divas δεν θα υπήρχε λόγω υπάρξης η κατηγορία wink.gif
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 27 2013, 17:52 ) *
Μπορει να παραμεινουν 2 οι πρωταθλητες και να αλλαξουν μονο τα προσωπα ή ακομα και μεταξυ τους(να φυγει ο Cena με το WWE Championship και ο Orton με το World Championship).


Σου βγάζω το καπέλο,σύμφωνα με τα τελευταία ρεπορτάζ αυτό θα είναι το πιθανό τέλος του main event του TLC.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 30 2013, 22:03 ) *
Σου βγάζω το καπέλο,σύμφωνα με τα τελευταία ρεπορτάζ αυτό θα είναι το πιθανό τέλος του main event του TLC.


Ενταξει, ειναι ωρα νομιζω να αποκαλυψω το μυστικο μου. Ωρα να μαθετε ποιος ειμαι:


laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Γι αυτο και πετυχα ολες τις προβλεψεις μου στο Survivor Series και οταν κανω λαθος προβλεψη, το κανω για να μη με αναγνωρισετε... smiley.gif
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 30 2013, 23:04 ) *
Ενταξει, ειναι ωρα νομιζω να αποκαλυψω το μυστικο μου. Ωρα να μαθετε ποιος ειμαι:


laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Γι αυτο και πετυχα ολες τις προβλεψεις μου στο Survivor Series και οταν κανω λαθος προβλεψη, το κανω για να μη με αναγνωρισετε... smiley.gif


χαχαχαχαχα biggrin.gif
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 30 2013, 13:24 ) *
Οχι, μονο τη Shield σιχαινομαστε, οι αλλοι απλα ειναι κακοι, αλλα εχουν το μυστηριωδες στοιχειο και εχουν μεγαλυτερο ενδιαφερον(αν και δε μου αρεσουν οι φατσες τους). smiley.gif


Εγώ δεν τη σιχαίνομαι τη Shield θανάσιμα (κυρίως όταν νικάει ομάδες τύπου Team Hell No & Undertaker ή τον Rey Mysterio που μόλις γύρισε τη σιχαινόμαστε), οι Wyatts είναι άχαροι ξυλοκόποι με φοβερό gimmick, οπότε δεν τους πάω μία. Σίγουρα έχουν περισσότερο ενδιαφέρον από άποψη ρόλου, αλλά από άποψη wrestling είναι πολύ πίσω σε σχέση με τη Shield.

QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 30 2013, 13:57 ) *
Και οι divas pro wrestlers ειναι, αλλα μου αρεσουν οι φατσες τους! smiley.gif


Θα γίνω κακός, αλλά για κάποιες το pro wrestlers ακολουθείται από το "ας πούμε" tongue.gif

http://bleacherreport.com/articles/1871226...-team-right-now

Λέτε για αυτό να τα έχουν κάνει όλα άλλα ντάλα;
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Dec 1 2013, 21:31 ) *
http://bleacherreport.com/articles/1871226...-team-right-now

Λέτε για αυτό να τα έχουν κάνει όλα άλλα ντάλα;


Έμενα δεν μου φάνηκε παράξενο επειδή τον τελευταίο καιρό έχει αλλαχθεί δυο φορές ο επικεφαλής των σεναριογράφων.
nikolas12
Αυτό δεν το γνώριζα, αλλά και πάλι στο τελευταίο Raw φάνηκε ότι είναι μπερδεμένοι, αφού δεν μας δίνουν να καταλάβουμε αν τελικά ο Miz είναι heel ή όχι, ειδικά τώρα που διαφήμισαν και την ταινία του. Αστείο το να παίξουν για contender του IC, Ziggler και Sandow, αφού με τον Big E ως face ήταν αφενός λογικό να κερδίσει ο Sandow, αφετέρου η νίκη του να κάνει τον Ziggler να φαίνεται πιο αδύναμος. Ο Sandow παίρνει πιο ομαλό push τώρα, τον Ziggler τον βλέπω να βρίσκεται στην αφάνεια, παρόλο που είναι αγαπητός face.
Ένας άλλος αγαπητός face, ο Brodus Clay έκανε heel turn και σύντομα οι Tons of Funk θα είναι παρελθόν, απ' ότι φαίνεται. Πιο λογικό θα μου φαινόταν να γίνει ο Tensai heel που του ταιριάζει, παρά ο Clay. Ryback & Curtis Axel jobberίζανε μέχρι πρόσφατα, τώρα μιας και των 2 το push είναι παρελθόν και μιας και ο Triple H θέλει πιο πολλές tag teams για του χρόνου, μάλλον και αυτοί θα αποτελέσουν μία. Εμφανίστηκε και το νέο gimmick του Barrett, ας τον δούμε τώρα να αγωνίζεται και αν θα κινηθεί πάλι σε επίπεδα midcard ή θα πάει για main eventer.
Και πάμε στις ανακοινώσεις που έγιναν. Στο Natalya vs AJ πιστεύω πως επιτέλους δεν θα δούμε πάλι την AJ να νικάει. Έχει μία βαρετή θητεία και ελπίζω επιτέλους να δώσουν τον τίτλο εκεί που πρέπει. Όσον αφορά τα handicap matches θα ήταν τρομερό να μπαίνανε οι Rhodes και οι Usos για να είναι και τα δύο 3 on 3 και μάλιστα TLC matches, αλλά μας ακούει κανένας; Με δεδομένο ότι δεν θα μπουν στο παιχνίδι αυτές οι 2 tag teams ακόμα κι αν κερδίσουν Punk & Bryan το WWE θα θάψει τις 2 καλύτερες ομάδες του. Επίσης θα καταφέρει να απασχολήσει τηλεοπτικό χρόνο χωρίς να βάλει περισσότερους superstars μέσα, θα χάσουν οι 2 καλύτεροι wrestlers στο ρόστερ του και όλα αυτά για να αποδείξει ότι 2 αντιπαθητικές ομάδες των 3 ατόμων μπορούν να κερδίσουν από 1 άτομο η κάθε μία. Δε θα με πείραζε αν έχανε π.χ. ο Cena, γιατί ο Cena είναι το μεγαλύτερο όνομα στην εταιρία. Με πειράζει να χάσουν 2 άτομα που έχουν αποδείξει την αξία τους, έχουν αποδείξει πως αυτοί θα έπρεπε αυτοί να έχουν τους μεγάλους τίτλους και να παίζουν για την ενοποίηση, αλλά το WWE τους βάζει να παλεύουν με μειονέκτημα απέναντι σε rookies. Δεν έχει νόημα.
mixalisgate7
Μόλις διάβασα ένα ενδιαφέρον editorial σε αμερικάνη ιστοσελίδα όπου αρθογράφος επέλεξε την δική του κάρτα για την Wrestlemania 30.Επειδή ζήλεψα λιγάκι tongue.gif είπα να το κάνουμε και εμείς.Μάξιμουμ εννέα αγώνες,επιτρέπονται οι μεταγραφές των free agents και οι επιστροφές παλαιμάχων.

Η δικιά μου

Pre Show

Big E Langston vs Roman Reigns για το IC.

Ryback vs Goldberg

Mickies James vs Kaitlyn για το Diva's Championship.

Cody Rhodes & Goldust vs Sin Cara & Rey Mysterio για τις ομαδικές ζώνες.

Undertaker vs Brock Lesnar NO DQ match

Seth Rollins vs Bray Wyatt vs Big Show vs Mark Henry για το USA Championship.

Triple H vs Stone Cold Steve Austin για τον έλεγχο της εταιρείας

Hulk Hogan & St.Slaughter vs Real Americans

Randy Orton vs John Cena vs Daniel Bryan vs CM Punk για το Undisputed WWE Championship.
nikolas12
Ωραία η ιδέα σου και ακόμα ωραιότερη η κάρτα σου. Στείλε μας και το άρθρο από το οποίο εμπνεύστηκες αυτήν την ιδέα. Εγώ θα το σκεφτώ, γιατί δεν είμαι σίγουρος ακόμα για 9 ματς. Πάντως θέλω να μοιραστώ μαζί σας ότι είδα το εξής και ξαφνιάστηκα.
Οι υποψηφιότητες για match of the Year στα Slammy Awards:

Match of the Year (presenter: Bret Hart)

Undertaker vs. CM Punk (WrestleMania 29)
John Cena vs. The Rock (WrestleMania 29)
Cody Rhodes & Goldust vs. Seth Rollins & Roman Reigns (Battleground)
Triple H vs. Brock Lesnar (Extreme Rules)

Το πρώτο ήταν όντως επικό. Το δεύτερο ήταν κατώτερο του τρομερού πρώτου. Το τρίτο ήταν εξαιρετικό για μένα (του έδωσε πολύ κύρος το stipulation), αλλά επισκιάστηκε από το, κατά τη γνώμη μου, ακόμα καλύτερο triple threat με τους Usos στο Hell In A Cell. Το τέταρτο δεν το θεωρώ εξίσου καλό με της WM. Ωστόσο αυτά είναι γνώμες. Αυτό που δεν μπορώ να χωνέψω είναι ότι τα 2 επικά ματς John Cena vs Daniel Bryan και Brock Lesnar vs CM Punk δεν είναι υποψήφια. 2 ματσάρες που κονταροχτυπιούνται για το ποιο θα είναι το κορυφαίο αυτής της χρονιάς. Το CM Punk vs Jericho στο Payback που ήταν επίσης φοβερό; Ακόμα και τα 2 MITB θα μπορούσαν να είναι υποψήφια, αλλά ειδικά τα 2, άντε και το τρίτο που ανέφερα πιο πριν είναι must.
T.W.Is.M.
Κι εμενα μ αρεσει η ιδεα για την καρτα της Wrestlemania, αλλα φυσικα δεν ειμαι ετοιμος. Ουτε καν για τα μεγαλυτερα ματς, γιατι υπαρχει μια επικαλυψη μεταξυ 2 αγωνων και δεν εχω βρει ακομα πως θα το λυσω.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Dec 7 2013, 03:31 ) *
Αυτό που δεν μπορώ να χωνέψω είναι ότι τα 2 επικά ματς John Cena vs Daniel Bryan και Brock Lesnar vs CM Punk δεν είναι υποψήφια.


Και εμένα μου κακοφάνηκε που αυτά τα δυο έμειναν απ'έξω.

Views From The Turnbuckle: Wrestlemania 30 Card Projection
kurt angle
Καλησπέρα παιδιά και άλλος ένας wrestling fan στην παρέα.

Άντε να δούμε τι θα δουν τα μάτια μας στην Wrestlemania.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Dec 6 2013, 01:35 ) *
Μόλις διάβασα ένα ενδιαφέρον editorial σε αμερικάνη ιστοσελίδα όπου αρθογράφος επέλεξε την δική του κάρτα για την Wrestlemania 30.Επειδή ζήλεψα λιγάκι tongue.gif είπα να το κάνουμε και εμείς.Μάξιμουμ εννέα αγώνες,επιτρέπονται οι μεταγραφές των free agents και οι επιστροφές παλαιμάχων.

Η δικιά μου

Pre Show

Big E Langston vs Roman Reigns για το IC.

Ryback vs Goldberg

Mickies James vs Kaitlyn για το Diva's Championship.

Cody Rhodes & Goldust vs Sin Cara & Rey Mysterio για τις ομαδικές ζώνες.

Undertaker vs Brock Lesnar NO DQ match

Seth Rollins vs Bray Wyatt vs Big Show vs Mark Henry για το USA Championship.

Triple H vs Stone Cold Steve Austin για τον έλεγχο της εταιρείας

Hulk Hogan & St.Slaughter vs Real Americans

Randy Orton vs John Cena vs Daniel Bryan vs CM Punk για το Undisputed WWE Championship.


Μπορω να κανω 10 τα ματς για να χωρεσω ολο τον καλο τον κοσμο?
Επισης, οταν λες FA, μπορει να ειναι και non-wrestlers?
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 8 2013, 00:45 ) *
Μπορω να κανω 10 τα ματς για να χωρεσω ολο τον καλο τον κοσμο?
Επισης, οταν λες FA, μπορει να ειναι και non-wrestlers?


Αν δεν σου βγαίνει η κάρτα με 9 ματς κάνε 10,εσύ απόφασίζεις.Εγώ έβαλα το 9 ως maximum αριθμό για είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα.Δεν μου είχε περάσει από το μυαλό να βάλω non-wrestlers και από την στιγμή που έχει γίνει στο παρελθόν,φυσικά μπορείς.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Dec 8 2013, 00:57 ) *
Αν δεν σου βγαίνει η κάρτα με 9 ματς κάνε 10,εσύ απόφασίζεις.Εγώ έβαλα το 9 ως maximum αριθμό για είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα.Δεν μου είχε περάσει από το μυαλό να βάλω non-wrestlers και από την στιγμή που έχει γίνει στο παρελθόν,φυσικά μπορείς.


Νομιζω οτι και με 10 εχει βγει καρτα, αφου το PPV ειναι 4ωρο. Βεβαια για να γινει με 10 ματς πρεπει καποιο ή καποια να γινουν συντομα και να περιοριστουν στο ελαχιστο τα promos και τα διαφορα βιντεο. Ας δωσω την καρτα μου λοιπον λεγοντας απο πριν οτι δεν εχω επαναφερει σχεδον κανεναν legend και δεν εχω φερει κανεναν wrestler απο αλλη εταιρια. Μου φτανουν οσοι εχουν συμβολαιο με μια μονο προσθηκη εκτος του χωρου και μια επιστροφη απο τους FA.
Τα 10 ματς που ανεφερα ειναι στην κυριως καρτα. Στο pre-show θα μπορουσε να γινει μια Battle Royal με τις divas, ισως και με καποιο ειδικο ορο.

Money in the Bank
Dolph Ziggler vs Damien Sandow vs The Miz vs Kofi Kingston vs Bad News Barrett vs Fandango vs Ryback vs Mark Henry

Intercontinental Championship
Big E Langston vs Kane

Cody Rhodes vs Goldust

WWE Tag Team Championship
Fatal 4 way match
The Real Americans vs The Usos vs Prime Time Players vs Christian & Rob van Dam

Rey Mysterio vs Alberto del Rio

The Shield vs The Wyatt Family

Big Show vs Shaquille O'Neal

The Rock vs Brock Lesnar

Undertaker vs John Cena

WWE Championship & World Championship Unification Match(*)
Randy Orton vs Sheamus vs CM Punk vs Daniel Bryan


(*)παιζουμε με το σεναριο που ειχα γραψει πριν λιγες μερες και με ανταλλαγη των τιτλων στο TLC και βαζουμε το Sheamus στη θεση του Cena(τον κερδιζει στο Elimination Chamber και παιρνει τον τιτλο).

Εναλλακτικο σεναριο:Αν ο Cena πρεπει να μπει στο main event, στελνω το Sheamus στο ΜΙΤΒ για να κερδισει τη βαλιτσα, δινω τον τιτλο στον Bryan και την επομενη μερα ο Sheamus(ως heel πλεον) κανει το cash in και κερδιζει τον τιτλο σε 18'' και παλι! Για αντιπαλο του Undertaker στελνω το Ryback μετα απο ενα γερο push.
kurt angle
QUOTE
WWE Championship & World Championship Unification Match(*)
Randy Orton vs Sheamus vs CM Punk vs Daniel Bryan


Φίλτατε Παναγιώτη στην θέση του Sheamus θα προτιμούσα κάποιον άλλον, δεν ξέρω δεν μου γεμίζει το μάτι αυτός ο γαλακτερός, τον εκτιμώ σαν superstar αλλά δεν με τρελαίνει .Τώρα για Cm Punk , Bryan , τι να λέμε , έχουν πολύ καλή χημεία και σαν συνέταιροι αλλά και σαν αντίπαλοι . Ένα τέτοιο main event σε Wrestlemania θέλουμε ,εάν γίνει αυτός ο αγώνας θα θυμηθούμε παλιές καλές εποχές.
T.W.Is.M.
QUOTE(kurt angle @ Dec 8 2013, 10:47 ) *
Φίλτατε Παναγιώτη στην θέση του Sheamus θα προτιμούσα κάποιον άλλον, δεν ξέρω δεν μου γεμίζει το μάτι αυτός ο γαλακτερός,


O Νασος??? tongue.gif


QUOTE(kurt angle @ Dec 8 2013, 10:47 ) *
τον εκτιμώ σαν superstar αλλά δεν με τρελαίνει .Τώρα για Cm Punk , Bryan , τι να λέμε , έχουν πολύ καλή χημεία και σαν συνέταιροι αλλά και σαν αντίπαλοι . Ένα τέτοιο main event σε Wrestlemania θέλουμε ,εάν γίνει αυτός ο αγώνας θα θυμηθούμε παλιές καλές εποχές.


Αν διαβασεις στις προηγουμενες σελιδες, η αρχικη μου ιδεα για αυτο το ματς ηταν o John Cena. Ομως το Undertaker vs Cena ειναι ενα ματς που θα ηθελα να δω στη Wrestlemania και το προτιμησα. Αυτο εννοουσα χτες οταν εγραψα για επικαλυψη μεταξυ αγωνων, ειχα το Cena και στα δυο ματς και επρεπε να αποφασισω που θα τον τοποθετησω τελικα. Ο Sheamus μου δινει τη λυση για να χωρεσω το ματς που ηθελα εξ αρχης.
kurt angle
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 8 2013, 11:43 ) *
O Νασος??? tongue.gif




Αν διαβασεις στις προηγουμενες σελιδες, η αρχικη μου ιδεα για αυτο το ματς ηταν o John Cena. Ομως το Undertaker vs Cena ειναι ενα ματς που θα ηθελα να δω στη Wrestlemania και το προτιμησα. Αυτο εννοουσα χτες οταν εγραψα για επικαλυψη μεταξυ αγωνων, ειχα το Cena και στα δυο ματς και επρεπε να αποφασισω που θα τον τοποθετησω τελικα. Ο Sheamus μου δινει τη λυση για να χωρεσω το ματς που ηθελα εξ αρχης.



Τάσος.


Πιστεύω πως θα δούμε κάποια στιγμή Cena vs Taker, πολύς κόσμος θέλει να το δει, θα είναι ένα απο τα σημαντικότερα match στην ιστορία.Ο Τάκερ μπορεί να γέρασε άλλα έχει ακόμα μεγάλη αξία και γουστάρουμε να τον βλέπουμε.

Υ.Σ Δυστυχώς από οτι ακούγεται ο cm punk θα σταματήσει την καριέρα του το 2015.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Dec 7 2013, 03:31 ) *
Αυτό που δεν μπορώ να χωνέψω είναι ότι τα 2 επικά ματς John Cena vs Daniel Bryan και Brock Lesnar vs CM Punk δεν είναι υποψήφια.


Λύθηκε εν μέρη η μία απορία σου Νικόλα και όλων μας

QUOTE
According to F4WOnline.com, many people backstage in WWE feel the match between CM Punk and Brock Lesnar was in fact the company's best match of the year, however it wasn't nominated because CM Punk can't have a better match with Brock Lesnar than Triple H did, and The Undertaker vs CM Punk had to be listed because it featured 'Taker at WrestleMania.


Πηγή:Wrestlezone
nikolas12
Το είχα διαβάσει αυτό. Κρίμα, γιατί είδαμε επικά πράγματα. Διάβασα ότι για τον Cena και τον Punk δεν θέλανε να τους έχουνε σε 2 ματς προτεινόμενους, για αυτό δεν μπήκε το Daniel Bryan vs John Cena. Και πάλι δηλαδή, γιατί ο 1 αγώνας του Cena έπρεπε να είναι αυτός με τον Rockq Καλός, αλλά πιο κάτω από το αντίστοιχο ματς ένα χρόνο πριν (έχασε και κύρος, επειδή δεν ήταν τελικά Once in A Lifetime), αλλά δυστυχώς υπερισχύει το όνομα του αντιπάλου. Επίσης μία καταπληκτική ματσάρα που δεν έχει λάβει όσο credit έπρεπε , γιατί ήταν σε Raw, αλλά θα μπορούσε άνετα να είναι αγώνας της χρονιάς (και αυτή πιο πάνω από 2-3 υποψήφια ματς) είναι το CM Punk vs John Cena για το ποιος θα αντιμετωπίσει τον Rock στη WM. Αγώνας με σημασία, γιατί ο Cena έπαιζε μία νίκη σε RR απέναντι σε έναν τύπο που τον είχε κάνει πελάτη τα τελευταία 2 χρόνια και ταυτόχρονα αγώνας τρομερός με τη μοναδική χημεία που έχουν μεταξύ τους αυτοί οι 2. Μέχρι και piledriver είχε κάνει ο Punk και hurricanrana o Cena και είχα τρελαθεί.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Dec 10 2013, 01:08 ) *
Επίσης μία καταπληκτική ματσάρα που δεν έχει λάβει όσο credit έπρεπε , γιατί ήταν σε Raw, αλλά θα μπορούσε άνετα να είναι αγώνας της χρονιάς (και αυτή πιο πάνω από 2-3 υποψήφια ματς) είναι το CM Punk vs John Cena για το ποιος θα αντιμετωπίσει τον Rock στη WM. Αγώνας με σημασία, γιατί ο Cena έπαιζε μία νίκη σε RR απέναντι σε έναν τύπο που τον είχε κάνει πελάτη τα τελευταία 2 χρόνια και ταυτόχρονα αγώνας τρομερός με τη μοναδική χημεία που έχουν μεταξύ τους αυτοί οι 2. Μέχρι και piledriver είχε κάνει ο Punk και hurricanrana o Cena και είχα τρελαθεί.


Αν δεν κάνω λάθος μπαίνουν μόνο αυτά που γίνονται σε ppv.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Dec 10 2013, 01:18 ) *
Αν δεν κάνω λάθος μπαίνουν μόνο αυτά που γίνονται σε ppv.


Δεν το γνωρίζω, απλά είδα ότι το ανέφεραν πολλές σελίδες. Σε μία ψηφοφορία αναγνωστών του Bleacher Report νομίζω είχε βγει ως η σημαντικότερη έλλειψη από την ψηφοφορία, ψηλότερα κι από το Punk Lesnar και πολλά άλλα.
nikolas12
Μάλλον λύθηκε το μυστήριο του τι θα γίνει στο CM Punk vs Shield. Μπορεί να μη δω το ματς που ονειρεύομαι (Shield vs Wyatts), αλλά μάλλον η ώρα να διαλυθεί η Shield ήρθε. Ο Ambrose την Παρασκευή υποτίμησε τον Reigns βγαίνοντας μπροστά από μόνος του και λέγοντας πως είναι ο δυνατότερος. Στα Slammy μίλαγε περισσότερο από τους άλλους και ο Reigns είπε το όνομα του νικητή διακόπτοντας τον, ενώ στον αγώνα του Ambrose με τον CM Punk φάνηκε πάλι να τους υποτιμά και αυτοί άρχισαν να αποχωρούν. Δεν ξέρω αν Reigns και Rollins θα κάνουν face turn και οι 2 (ο Reigns μάλλον), αλλά κάποιος σίγουρα θα βοηθήσει τον Punk ή θα αρχίσουν να μαλώνουν μεταξύ τους στον αγώνα. Πάντως το ότι μόνο ο Ambrose έχει τίτλο πλέον έδωσε μεγάλη ώθηση στην ιστορία (όπως είχε προβλεφθεί από τότε που έχασαν τους τίτλους οι άλλοι 2). Το σενάριο ότι ο Ambrose υποτιμά τους άλλους το είχε σκεφθεί και ο T.W.Is.M σε περίπτωση βέβαια που ο Dean κέρδιζε το MITB και έπαιρνε το WHC, αλλά και τώρα αρκεί για μία κόντρα το ότι μόνο αυτός έχει ζώνη.
nikolas12
http://bleacherreport.com/articles/1886480...up-to-the-event

Πολύ καλό άρθρο που εκφράζει ακριβώς αυτά που πιστεύω ειδικά όταν λέει για Bryan και Ziggler.
Επίσης είμαι ο μόνος που πιστεύει πως η συγκεκριμένη κάρτα είναι η χειρότερη στην ιστορία του TLC; Πάντα υπήρχε σίγουρα ένα Tables, ένα Ladders και ένα Chairs match μαζί με το κλασσικό TLC (το 2010 υπήρχαν 2 tables matches και το ένα ήταν από τις Divas! ). Ξέραμε λοιπόν πως θα χορτάσουμε καρέκλες, τραπέζια και σκάλες, αφού τα ματς με αυτά ήταν πιο πολλά από τα κανονικά ματς. Αν βάλεις τη φετινή κάρτα δίπλα στις προηγούμενες το πράγμα είναι για γέλια. Μανία για τον αγώνα Cena-Orton (το μοναδικό TLC) και από εκεί και πέρα κανένα άλλο stipulation. Όλος ο χρόνος σε 2 ανούσια handicap matches και 2 κανονικά ματς για midcard τίτλους. Ακόμα και στο fatal 4 way για το tag team championship δεν υπάρχει stipulation! Το TLC δεν θα το δω live λόγω εξετάσεων και λόγω της εξεταστικής μπορεί να μη δω live ούτε το RR. Δεν ξέρω κιόλας άμα θα θέλω να το δω. Μου θυμίζει το περσινό HIAC και το φετινό Elimination chamber που υπήρχε μόνο ένα match σχετικό με την ονομασία. Τόσα χρόνια στο TLC συνηθίσαμε όλων των ειδών τα ματς, γιατί δόθηκε έμφαση στο wrestling, ενώ φέτος δίνεται έμφαση στο Cena vs Orton part 657 (για να μην παρεξηγηθώ, λατρεύω την κόντρα τους από παλιά και τη θεωρώ το σύγχρονο Stone Cold vs Rock, αλλά γιατί πάλι αυτοί και όχι κάποιοι καινούριοι; ) και στο ματς τους, στο πως θα θαφτεί ο Bryan, πως θα κερδίσει βρώμικα (αν μπορεί) ο Punk, πως θα υποβαθμιστεί ο Ziggler και πως θα προωθηθεί ο Sandow. Usos, Kingston, Miz πουθενά. Τραπέζια, καρέκλες, σκάλες πουθενά...
nikolas12
http://bleacherreport.com/articles/1886480...up-to-the-event

Πολύ καλό άρθρο που εκφράζει ακριβώς αυτά που πιστεύω ειδικά όταν λέει για Bryan και Ziggler.
Επίσης είμαι ο μόνος που πιστεύει πως η συγκεκριμένη κάρτα είναι η χειρότερη στην ιστορία του TLC; Πάντα υπήρχε σίγουρα ένα Tables, ένα Ladders και ένα Chairs match μαζί με το κλασσικό TLC (το 2010 υπήρχαν 2 tables matches και το ένα ήταν από τις Divas! ). Ξέραμε λοιπόν πως θα χορτάσουμε καρέκλες, τραπέζια και σκάλες, αφού τα ματς με αυτά ήταν πιο πολλά από τα κανονικά ματς. Αν βάλεις τη φετινή κάρτα δίπλα στις προηγούμενες το πράγμα είναι για γέλια. Μανία για τον αγώνα Cena-Orton (το μοναδικό TLC) και από εκεί και πέρα κανένα άλλο stipulation. Όλος ο χρόνος σε 2 ανούσια handicap matches και 2 κανονικά ματς για midcard τίτλους. Ακόμα και στο fatal 4 way για το tag team championship δεν υπάρχει stipulation! Το TLC δεν θα το δω live λόγω εξετάσεων και λόγω της εξεταστικής μπορεί να μη δω live ούτε το RR. Δεν ξέρω κιόλας άμα θα θέλω να το δω. Μου θυμίζει το περσινό HIAC και το φετινό Elimination chamber που υπήρχε μόνο ένα match σχετικό με την ονομασία. Τόσα χρόνια στο TLC συνηθίσαμε όλων των ειδών τα ματς, γιατί δόθηκε έμφαση στο wrestling, ενώ φέτος δίνεται έμφαση στο Cena vs Orton part 657 (για να μην παρεξηγηθώ, λατρεύω την κόντρα τους από παλιά και τη θεωρώ το σύγχρονο Stone Cold vs Rock, αλλά γιατί πάλι αυτοί και όχι κάποιοι καινούριοι; ) και στο ματς τους, στο πως θα θαφτεί ο Bryan, πως θα κερδίσει βρώμικα (αν μπορεί) ο Punk, πως θα υποβαθμιστεί ο Ziggler και πως θα προωθηθεί ο Sandow. Usos, Kingston, Miz πουθενά. Τραπέζια, καρέκλες, σκάλες πουθενά...

P.S. Δεν ξέρω γιατί διπλοποσταρίστηκε tongue.gif
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Dec 12 2013, 20:41 ) *
http://bleacherreport.com/articles/1886480...up-to-the-event

Πολύ καλό άρθρο που εκφράζει ακριβώς αυτά που πιστεύω ειδικά όταν λέει για Bryan και Ziggler.
Επίσης είμαι ο μόνος που πιστεύει πως η συγκεκριμένη κάρτα είναι η χειρότερη στην ιστορία του TLC; Πάντα υπήρχε σίγουρα ένα Tables, ένα Ladders και ένα Chairs match μαζί με το κλασσικό TLC (το 2010 υπήρχαν 2 tables matches και το ένα ήταν από τις Divas! ). Ξέραμε λοιπόν πως θα χορτάσουμε καρέκλες, τραπέζια και σκάλες, αφού τα ματς με αυτά ήταν πιο πολλά από τα κανονικά ματς. Αν βάλεις τη φετινή κάρτα δίπλα στις προηγούμενες το πράγμα είναι για γέλια. Μανία για τον αγώνα Cena-Orton (το μοναδικό TLC) και από εκεί και πέρα κανένα άλλο stipulation. Όλος ο χρόνος σε 2 ανούσια handicap matches και 2 κανονικά ματς για midcard τίτλους. Ακόμα και στο fatal 4 way για το tag team championship δεν υπάρχει stipulation! Το TLC δεν θα το δω live λόγω εξετάσεων και λόγω της εξεταστικής μπορεί να μη δω live ούτε το RR. Δεν ξέρω κιόλας άμα θα θέλω να το δω. Μου θυμίζει το περσινό HIAC και το φετινό Elimination chamber που υπήρχε μόνο ένα match σχετικό με την ονομασία. Τόσα χρόνια στο TLC συνηθίσαμε όλων των ειδών τα ματς, γιατί δόθηκε έμφαση στο wrestling, ενώ φέτος δίνεται έμφαση στο Cena vs Orton part 657 (για να μην παρεξηγηθώ, λατρεύω την κόντρα τους από παλιά και τη θεωρώ το σύγχρονο Stone Cold vs Rock, αλλά γιατί πάλι αυτοί και όχι κάποιοι καινούριοι; ) και στο ματς τους, στο πως θα θαφτεί ο Bryan, πως θα κερδίσει βρώμικα (αν μπορεί) ο Punk, πως θα υποβαθμιστεί ο Ziggler και πως θα προωθηθεί ο Sandow. Usos, Kingston, Miz πουθενά. Τραπέζια, καρέκλες, σκάλες πουθενά...


Το ενστικτό μου λέει πως το 2014 θα είναι η χρονιά του flying goat.
T.W.Is.M.
Ερχονται προβλεψεις εντος της ημερας...
Προειδοποιω οτι θα παιξω αμυντικα στο fantasy χανοντας τη διαφορα που εχω, αλλα αυξανοντας τις πιθανοτητες νικης. Ισως να απειληθω μονο αν καποιος τα πιασει ολα, οπως εκανα εγω στο Survivor Series.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 15 2013, 09:38 ) *
Ερχονται προβλεψεις εντος της ημερας...
Προειδοποιω οτι θα παιξω αμυντικα στο fantasy χανοντας τη διαφορα που εχω, αλλα αυξανοντας τις πιθανοτητες νικης. Ισως να απειληθω μονο αν καποιος τα πιασει ολα, οπως εκανα εγω στο Survivor Series.


Πρέπει να αυτοκτονήσεις για να χάσεις τον τίτλο.
mixalisgate7
Προβλέψεις TLC

TLC Match
John Cena vs. Randy Orton
Both the WWE Championship and World Heavyweight Championship will be on the line.
ΝΙΚΗΤΗΣ Randy Orton

WWE Tag Team Championship Fatal 4 Way *
Goldust and Cody Rhodes © vs. Rey Mysterio and Big Show vs. Ryback and Curtis Axel vs. The Real Americans
ΝΙΚΗΤΕΣ Goldust and Cody Rhodes

3 On 1 Handicap Match
CM Punk vs. The Shield
ΝΙΚΗΤΗΣ CM Punk

3 On 1 Handicap Match
Daniel Bryan vs. The Wyatt Family
ΝΙΚΗΤΕΣ The Wyatt Family

WWE Intercontinental Championship
Big E. Langston © vs. Damien Sandow
ΝΙΚΗΤΗΣ Big E. Langston

WWE Divas Championship
AJ Lee © vs. Natalya
ΝΙΚΗΤΡΙΑ Natalya

Kickoff Match
Dolph Ziggler vs. Fandango
ΝΙΚΗΤΗΣ Fandango

* Ο αγώνας για τις ομαδικές ζώνες δεν προσθέθηκε στο fantasy λόγω αργοπορίας.
nikolas12
Μιχάλη πως και διάλεξες τον Fandango; Ακόμα ένα ppv λοιπόν. Μετά τα μέτρια NOC και Battleground, τα οποία ήρθαν μετά από μια σειρά από 4 εξαιρετικά ppv, είδαμε τα αρκετά καλύτερα HIAC και SS. Υπάρχουν πάρα πολλά θέματα τόσο στο booking όσο και στα σωστά push, αφού οι 3 καλύτεροι και πιο αγαπημένοι παλαιστές της εταιρίας αδικούνται από τα ματς που τους έκλεισαν. Το TLC έχει όλα τα φόντα να αποδειχθεί το χειρότερο ppv της χρονιάς. Η κάρτα όπως είπα για TLC είναι απαράδεκτη. Βάλε το ματς για το IC ladder match, βάλε το Fatal 4 way να είναι chairs ή tables match, κάνε τα 1 on 3 matches με ένα ωραίο stipulation και να ένα ωραίο ppv. Όλο αυτό με τα stipulations το καταστρέφουν τα 1 on 3 που κανείς δεν καταλαβαίνει ακόμα γιατί ορίστηκαν και φυσικά το unification ματς που αντί για το καλύτερο ματς στην ιστορία είναι το πιο ανούσιο. Έχει ξαναυπάρξει unified champion, δεν θέλουμε άλλον. Θέλουμε 2 κορυφαία πρωταθλήματα, όχι 1 για να υπάρχουν 2-3 σταθεροί main eventers και οι υπόλοιποι καλοί παλαιστές να παιδεύονται για να βγουν από το midcard. Έχει καταντήσει το να βγαίνεις από το midcard να είναι πιο δύσκολο από το να βγαίνεις από το friendzone. Ως ελλείψεις τρανταχτές στην κάρτα βλέπω τους Usos, Miz, Kingston, Mark Henry. Τέσπα όσο κακή και ξερή και αν είναι η κάρτα για ένα ppv που λέγεται Tables, Ladders & Chairs και έχει μόνο 1 ματς με αυτά, αυτές είναι οι προβλέψεις μου:

Pre show: Dolph Ziggler-Fandango

Από το main event του TLC πέρυσι στο pre show φέτος ο Ziggler. Πολύ αγαπητός παλαιστής που τιμωρείται για δηλώσεις που έκανε πριν 4 μήνες. Αν και δεν τον πήγαινα μία στην αρχή της χρονιάς μετά από πολύ ωραία ματς που έδωσε ως face έχει μπει ήδη στη λίστα με αυτούς που εκτιμώ. Πιστεύω πως για ακόμα μία φορά θα κερδίσει.

1. AJ Lee-Natalya

Το αξίζει η Natalya. Το reign της AJ Lee είναι θανάσιμα βαρετό πλέον και πρέπει να λάβει ένα τέλος. Θα πω Natalya λοιπόν.

2. Big E Langston-Damien Sandow

Εύκολα πράγματα. Langston, γιατί δεν έχει πολύ καιρό τον τίτλο.

3. Rhodes Brothers-Real Americans-Ryback and Curtis Axel-Big Show and Rey Mysterio

Αυτό με δυσκόλεψε αρκετά. Big Show και Rey Mysterio απλά συμπληρώνουν το fatal 4 way και είναι νεοσύστατη ομάδα, οπότε δεν τους έχω για νικητές. Σχετικά καινούριοι και οι Rybaxel που μάλλον θα συνεχίσουν σταθερά ως ομάδα, άρα θα έχουν χρόνο για κόντρες. Οι Real Americans έχουν αρχίσει να πείθουν μετά από πολλές ήττες που έκαναν στην αρχή. Πλέον είναι μαζί με τη Shield η καλύτερη heel ομάδα. Οπότε αυτοί ή οι Rhodes; Θεωρώ ότι αν γίνει το Cody vs Goldust στη WM η ομάδα τους θα διαλυθεί σύντομα. Σήμερα ή στο Royal Rumble; Εγώ θα πω ότι σήμερα θα κερδίσουν και βλέπουμε...

4. Daniel Bryan-Wyatt Family

Σήμερα όλη μέρα ακούω το τραγούδι των Wyatts. Ούτε εγώ ξέρω γιατί tongue.gif Πιστεύω θα κερδίσουν. Το χειρότερο θα είναι να μπει σε αυτούς ο Bryan. Η καταστροφή του πιο αγαπητού face στο pro wrestling θα είναι να γίνει heel χωρίς ένα υπερεπιτυχημένο reign ως WWE champion όπως του αξίζει.

5. CM Punk-Shield

Πολλά σενάρια σκέφτομαι. Εδώ λογικά θα γίνει το face turn του Reigns (γιγάντια ξενέρα αν δεν γίνει). Το θέμα είναι πως. Έχω 3 σενάρια.
Σενάριο 1: Κερδίζει η Shield με το headlock του Ambrose και του επιτίθεται μετά ο Reigns, επειδή ο πρώτος τον υποτίμησε.
Σενάριο 2: Ambrose ή Rollins και Reigns πάνε να κάνουν στον CM Punk ότι έκαναν στους Usos την Παρασκευή. Ο Ambrose ή ο Rollins σηκώνει τον Punk και όπως τον αφήνει για να κάνει ο Reigns το spear σε αυτόν, εκείνος το κάνει στον συμπαίκτη του. Αφού κάνει το spear στον έναν, επιτίθεται στον άλλο. Ο Punk νικάει.
Σενάριο 3: Ένας εκ των Ambrose/Rollins κρατάει τον Punk για να κάνει spear o Reigns. Όμως ο Punk ξεφεύγει και κατά λάθος ο Reigns κάνει στο spear στον συμπαίκτη του. Ο Punk μέσα στο σοκ της Shield κάνει GTS στον Reigns και παίρνει τη νίκη ή αφού κάνει το GTS στον Reigns κάνει pin σε αυτόν που έφαγε το spear.
Φυσικά το πιο πιθανό είναι να μη γίνει κανένα από αυτά (μη σου πω ότι θα κερδίσει η Shield απλά και θα ξενερώσουμε).

6. Randy Orton-John Cena

Το και καλά μεγαλύτερο ματς της ιστορίας. Θα είναι ωραίο πιστεύω. Νικητή πάντως δεν θα έχει θεωρώ. Το unification θα πάει για Wrestlemania μεριά. Το θέμα είναι τι θα γίνει. Θα πάρει τον τίτλο ο Triple H; Θα πάρει το WWE championship ο Cena και το WHC o Orton; Θα μείνουν ως έχουν; Τυπικά θα πω τον Cena νικητή και θα δούμε αν θα υπάρξουν εκπλήξεις.
T.W.Is.M.
Αργησα τελικα να μιλησω. Δεν προλαβαινα να δω το Smackdown και το βλεπω τωρα. Με συντομια λοιπον θα δωσω τις προβλεψεις μου στα πλαισια της αμυντικης τακτικης που ειπα το πρωι, αλλα και εχοντας στο μυαλο μου το γεγονος οτι με παιρνει βαθμολογικα να δωσω πιο χαλαρα προβλεψεις(μετρωντας το τι θελω οσο και το τι βλεπω).

Champion of Champions TLC match
John Cena vs Randy Orton
Θα μπορουσαν να γινουν τα παντα. Και οι δυο ειναι πιθανοι νικητες και θα μπορουσαν να φυγουν με εναν τιτλο ο καθενας. Ειτε με αυτον που εχουν ειτε ανταλλασσοντας τις ζωνες μεταξυ τους. Αφου στο fantasy δεν εχουμε επιλογη ισοπαλιας, θα πω νικη του Cena χωρις να εχω καπου να το στηριξω ή να μπορω να το αμφισβητησω.

CM Punk vs The Shield
Συμφωνω με αυτο που γραφτηκε παραπανω. Ισως ειναι η ωρα να ερθει η αρχη του τελους της Shield. Οχι με προδοσια, αλλα με λαθος που θα προκαλεσει την ηττα. Τωρα το οτι περισσοτερες απο μια all-star teams δεν καταφεραν εδω και 1 χρονο να κερδισουν τη Shield και μπορει να τα καταφερει ενας αντιπαλος μονος του ειναι δειγμα του κακιστου booking των προωτοεμφανιζομενων, που παρατηρουμε τον τελευταιο καιρο.

Daniel Bryan vs The Wyatt Family
Οι ενδειξεις δειχνουν νικη των Wyatt. Εγω θα παω κοντρα και θα προβλεψω νικη του Daniel Bryan σαν τη διαφημιση της Amstel: Γιατι ετσι μας αρεσει!

Intercontinental Championship
Big E Langston vs Damien Sandow
Αυτο το ματς μου μοιαζει οτι μπηκε για να χωρεσει στην καρτα ο Sandow. Δε νομιζω οτι προκειται να χασει τοσο συντομα τον τιτλο ο Big E. Θα πω μονο οτι απο χτες εχω βρει αποδοση για τη νικη του στο 1,003!!!

Tag team Championship
Cody Rhodes & Goldust vs Big Show & Rey Mysterio vs The Real Americans vs Ryback & Curtis Axel
Ο Big Show και ο Rey απλα πρεπει να χωρεσουν στην καρτα. Ο Ryback και ο Axel να συμπληρωσουν το ματς. Δε νομιζω οτι ηρθε ακομα η ωρα των Real Americans ομως. Αν εχουμε στη WM αγωνα Cody vs Goldust, η ιστορια πρεπει να ξεκινησει στο Rumble. Μεχρι τοτε πιστευω πως θα παραμεινουν πρωταθλητες και θα κερδισουν σημερα. Η μονη ομαδα που θεωρω οτι θα μπορουσε να με προβληματισει ως προς την προβλεψη θα ηταν Miz & Kofi Kingston(η κλασικη ιστορια του αταιριαστου διδυμου).

Divas' Championship
AJ Lee vs Natalya
Καποια στιγμη πρεπει να χασει τον τιτλο η AJ και νομιζω πως ηρθε η ωρα. Αλλιως δεν εχει μεινει κι αλλη αντιπαλος, εκτος κι αν επιστρεψει καποια που δεν ειναι στο ροστερ ή επαναφερουν τη Layla με την ελπιδα οτι θα ξεχασουμε οτι πριν κανει διαλειμμα ειχε βοηθησει την AJ εναντιον της Kaitlyn.

Pre-show
Fandango vs Dolph Ziggler
Δεν εχω ιδεα ποιος μπορει να κερδισει εδω. Εβαλα τον Fandango επειδη τα γραφεια στοιχηματων τον δινουν φαβορι με αποδοσεις που μειωνονται.

Θα περιμενα να δω ειτε Miz vs Kofi με πιθανο αποτελεσμα νικη του Kofi με βρωμικο τροπο(μου μυριζει heel turn!) ειτε Alberto del Rio vs Sin Cara με τον ADR να παιρνει την εκδικηση του. Η αληθεια ειναι οτι προτιμω κατι απ αυτα τα δυο παρα συνεχομενα βιντεο-promo για το main event.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Dec 15 2013, 22:32 ) *
Μιχάλη πως και διάλεξες τον Fandango;


Τον λόγο που διάλεξα τον Fandango θα τον βρεις σ'ένα WWE Report που έχεις σχολιάσει στο blog μου.

QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 16 2013, 00:00 ) *
Τωρα το οτι περισσοτερες απο μια all-star teams δεν καταφεραν εδω και 1 χρονο να κερδισουν τη Shield και μπορει να τα καταφερει ενας αντιπαλος μονος του ειναι δειγμα του κακιστου booking των προωτοεμφανιζομενων, που παρατηρουμε τον τελευταιο καιρο.


Όντως καμμία ομάδα στο παρελθόν με prospects παλαιστές δεν έχει πάρει τόσες πολλές νίκες απέναντι σε μεγάλα ονόματα.Αυτό έδειξε οτι Vince & Triple H τους πιστεύουν παρά πολύ.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Dec 16 2013, 00:31 ) *
Τον λόγο που διάλεξα τον Fandango θα τον βρεις σ'ένα WWE Report που έχεις σχολιάσει στο blog μου.


Δεν το βρίσκω, αλλά δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να θεωρείται φαβορί και στα στοιχηματικά γραφεία. Τι κομματάρα το theme song του TLC. Το είχα ακούσει όταν πρωτοβγήκε και είναι πολύ ωραίο για theme song σε ppv. Ωραία ξεκίνησε με Miz vs Kofi το pre show, μάλλον θα υπάρξει μεταξύ τους ματς.
Και όντως νίκησε ο Fandango! Μάλλον μου ξεφεύγει κάτι tongue.gif
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Dec 16 2013, 02:52 ) *
Δεν το βρίσκω, αλλά δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να θεωρείται φαβορί και στα στοιχηματικά γραφεία. Τι κομματάρα το theme song του TLC. Το είχα ακούσει όταν πρωτοβγήκε και είναι πολύ ωραίο για theme song σε ppv. Ωραία ξεκίνησε με Miz vs Kofi το pre show, μάλλον θα υπάρξει μεταξύ τους ματς.
Και όντως νίκησε ο Fandango! Μάλλον μου ξεφεύγει κάτι tongue.gif


Έχεις πμ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.