Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
T.W.Is.M.
QUOTE(giorgos14 @ Jun 9 2014, 21:27 ) *
Aληθεια ρε guys?Cm-punk υποψηφιος GOAT κερδιζοντας τοσους wrestlers???



QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 9 2014, 22:11 ) *


Εγω θα συμφωνησω με το Γιωργο.
Μ αρεσει ο CM Punk, τον θεωρω εναν απο τους καλυτερους wrestlers της εποχης μας, αλλα κρινοντας συνολικα την καριερα του καθε wrestler, θα δυσκολευομουν να τον βαλω ακομα και στο top 20 all-time! Κι αν τον εβαζα θα ηταν στις χαμηλες θεσεις.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 9 2014, 22:22 ) *
Εγω θα συμφωνησω με το Γιωργο.
Μ αρεσει ο CM Punk, τον θεωρω εναν απο τους καλυτερους wrestlers της εποχης μας, αλλα κρινοντας συνολικα την καριερα του καθε wrestler, θα δυσκολευομουν να τον βαλω ακομα και στο top 20 all-time! Κι αν τον εβαζα θα ηταν στις χαμηλες θεσεις.


Νομίζω πως είναι περιττό να πω οτι για ακόμη μια φορά διαφωνούμε tongue.gif.Τα mic & ring skills ου Punk είναι σε κορυφαίο επίπεδο σε συνδυασμό με το gimmick του Best in The World έχει μεγάλο Impact στον κόσμο,όπως και ο Daniel Bryan.Για εμένα αυτοί δυο ανήκουν στους κορυφαία 10αδα all time.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 9 2014, 22:11 ) *


Αναμενόμενο. 2 με 3 μήνες εκτός υπολόγιζαν όλοι. Για τρίτη φορά αυτός ο τύπος χάνει το πρωτάθλημα χωρίς αγώνα, αυτή τη φορά από την ατυχία του. Ένα χρόνο storyline εξιλέωσης, δικαίωσης και εκδίκησης για να χαλάσουν όλα τα σχέδια σε λιγότερο από 2 μήνες. Φοβάμαι ότι ακόμα και αφού γυρίσει, λόγω του τραυματισμού δεν θα είναι εκρηκτικός και γαμάτος wrestler όπως παλιότερα. Το καλύτερο σενάριο θα ήταν να κάνουν αυτό που πρέπει και να του αφαιρέσουν τον έναν από τους δύο τίτλους μπας και έχουμε περισσότερες ευκαιρίες σε midcarders που μπορούν να γίνουν main eventers κ.τ.λ
Το TNA λυπάμαι περισσότερο που θα πρέπει να βάλει κάποιον να τραυματίσει τον Eric Young στο λαιμό για να κάνει εγχείρηση tongue.gif
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Jun 9 2014, 22:40 ) *
Το TNA λυπάμαι περισσότερο που θα πρέπει να βάλει κάποιον να τραυματίσει τον Eric Young στο λαιμό για να κάνει εγχείρηση tongue.gif



Κακίες tongue.gif
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 9 2014, 22:41 ) *
Κακίες tongue.gif


Όταν είδα το σενάριο με τον AJ Styles να κάνει τα ίδια με τον CM Punk δε μίλησα. Όταν είδα τον Eric Young να παίρνει τον τίτλο δε μίλησα. Όταν είδα τον MVP να του επιτίθεται και η Authority του TNA (ουσιαστικά) να ανοίγει κόντρα με τον μουσάτο underdog πρωταθλητή δε μίλησα. Αλλά όταν είδα τον Knux να επιστρέφει ως αρχηγός φατρίας και να είναι ΙΔΙΟΣ με τον Bray Wyatt μου βγήκε όλο το κράξιμο χείμαρρος. Εδώ σου λέει ότι το νέο φωτοτυπικό της HP θα έχει όνομα TNA tongue.gif
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Jun 9 2014, 22:47 ) *
Όταν είδα το σενάριο με τον AJ Styles να κάνει τα ίδια με τον CM Punk δε μίλησα. Όταν είδα τον Eric Young να παίρνει τον τίτλο δε μίλησα. Όταν είδα τον MVP να του επιτίθεται και η Authority του TNA (ουσιαστικά) να ανοίγει κόντρα με τον μουσάτο underdog πρωταθλητή δε μίλησα. Αλλά όταν είδα τον Knux να επιστρέφει ως αρχηγός φατρίας και να είναι ΙΔΙΟΣ με τον Bray Wyatt μου βγήκε όλο το κράξιμο χείμαρρος. Εδώ σου λέει ότι το νέο φωτοτυπικό της HP θα έχει όνομα TNA tongue.gif



Χαχα ο πνιγμένος πιάνεται από τα μαλλιά του tongue.gif
mixalisgate7
Μόλις διάβασα μια φήμη πως ο He's got the whole world in his hands θα πάρει τον τίτλο στον MITB.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 10 2014, 00:21 ) *
Μόλις διάβασα μια φήμη πως ο He's got the whole world in his hands θα πάρει τον τίτλο στον MITB.


Αν εννοείς τον τραγουδιστή σταματάω να βλέπω. Αν εννοείς αυτόν για τον οποίο μιλάει το τραγούδι θα το θεωρήσω ψιλοαναμενόμενο. Γενικά έχει να γίνει χαμός από προβλέψεις, στοιχήματα και φήμες τώρα που δεν υπάρχει πρωταθλητής.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Jun 10 2014, 00:28 ) *
Αν εννοείς τον τραγουδιστή σταματάω να βλέπω. Αν εννοείς αυτόν για τον οποίο μιλάει το τραγούδι θα το θεωρήσω ψιλοαναμενόμενο. Γενικά έχει να γίνει χαμός από προβλέψεις, στοιχήματα και φήμες τώρα που δεν υπάρχει πρωταθλητής.


Εννοώ για τον ατσούμπαλο μουσάτο.Τον Cena εννοείς για το ψιλοαναμενόμενο;
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 10 2014, 00:35 ) *
Εννοώ για τον ατσούμπαλο μουσάτο.Τον Cena εννοείς για το ψιλοαναμενόμενο;


Ναι τον θεωρούσα στα φαβορί, γιατί έλεγαν ότι θα έπαιρνε καλοκαιρινό push. Αν το πάρει ο Wyatt δεν ξαναβλέπω main event κανενός ppv πάρα μόνο όταν χάσει τους τίτλους. Έλεος πια μάτια δεν έχουν να δουν την κόντρα με τον Cena και ότι ο τύπος δεν κάνει για main eventer;
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 9 2014, 22:38 ) *
Νομίζω πως είναι περιττό να πω οτι για ακόμη μια φορά διαφωνούμε tongue.gif.Τα mic & ring skills ου Punk είναι σε κορυφαίο επίπεδο σε συνδυασμό με το gimmick του Best in The World έχει μεγάλο Impact στον κόσμο,όπως και ο Daniel Bryan.Για εμένα αυτοί δυο ανήκουν στους κορυφαία 10αδα all time.


Επειδη μιλαμε ομως για ολοκληρο πακετο, υπαρχει κατι που ουτε ο ενας ουτε ο αλλος μπορουν ποτε να αποκτησουν.
You can't teach height, λενε στο ΝΒΑ. Και ογκο θα προσθεσω εγω. Οσο καλοι wrestlers κι αν ειναι, οσο συμπαθης και να μου ειναι ο Daniel Bryan, αν δεν εχεις καποιες ελαχιστες διαστασεις σωματικα, υστερεις σε εικονα και αυτο σου μειωνει τις πιθανοτητες να γινεις κορυφαιος.
Ξερω οτι αυτο ειναι και το κυριοτερο επιχειρημα για οσους κατηγορουμε το Βινς για τις επιλογες του(πχ ο Rollins ειναι πολυ καλυτερος wrestler απο το Reigns, ομως ο Reigns θα γινει τοπ ονομα), αλλα εχει και μια λογικη. Αυτο που βλεπεις πρεπει να ειναι και λιγο πιστευτο. Ενας μεγαλοσωμος wrestler που εχει ικανοτητες στο ρινγκ θα πρεπει να προχωραει, ενω ενας μικροσωμος πρεπει να ειναι αρκετα καλυτερος απο το μεσο ορο για να φτασει ψηλα.
Το impact(οχι του ΤΝΑ) στον κοσμο παιζει μεγαλο ρολο για μενα, αλλα εξισου μεγαλο ρολο παιζει και το push απο την εταιρια και οι ικανοτητες του καθε wrestler, η διαρκεια της καριερας του και το ιδιαιτερο στοιχειο που εβαζε ο καθενας(αοριστο και υποκειμενικο στοιχειο αυτο, ας πουμε οτι ειναι το ποσο μου εκανε κλικ για να τον παρακολουθησω, πχ ο Kurt Angle ηταν ενας απο τους καλυτερους τεχνικα wrestlers, αλλα προτιμουσα να παρακολουθω το Warrior ή το Macho Man, γιατι μου εβγαζαν κατι πιο ξεχωριστο-διαφορετικο πραγμα ο καθενας τους βεβαια).

Εμενα δε με ενοχλει να παρει τιτλο η σπαλομπριζολα Bray Wyatt. Το καλυτερο θα ειναι να παρει τον ενα απ τους δυο τιτλους(το WWE Championship ας πουμε) και ο Bryan να κρατησει τον αλλο, ωστε η ιστορια να συνεχιστει με τον Bryan να επιστρεφει και να κυνηγαει και τον αλλο τιτλο, για τον οποιο δε θα του δινουν ευκαιρια να διεκδικησει, μεχρι που θα καταφερει να τον κερδισει μηνες αργοτερα.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 10 2014, 13:51 ) *
Επειδη μιλαμε ομως για ολοκληρο πακετο, υπαρχει κατι που ουτε ο ενας ουτε ο αλλος μπορουν ποτε να αποκτησουν.
You can't teach height, λενε στο ΝΒΑ. Και ογκο θα προσθεσω εγω. Οσο καλοι wrestlers κι αν ειναι, οσο συμπαθης και να μου ειναι ο Daniel Bryan, αν δεν εχεις καποιες ελαχιστες διαστασεις σωματικα, υστερεις σε εικονα και αυτο σου μειωνει τις πιθανοτητες να γινεις κορυφαιος.
Ξερω οτι αυτο ειναι και το κυριοτερο επιχειρημα για οσους κατηγορουμε το Βινς για τις επιλογες του(πχ ο Rollins ειναι πολυ καλυτερος wrestler απο το Reigns, ομως ο Reigns θα γινει τοπ ονομα), αλλα εχει και μια λογικη. Αυτο που βλεπεις πρεπει να ειναι και λιγο πιστευτο. Ενας μεγαλοσωμος wrestler που εχει ικανοτητες στο ρινγκ θα πρεπει να προχωραει, ενω ενας μικροσωμος πρεπει να ειναι αρκετα καλυτερος απο το μεσο ορο για να φτασει ψηλα.
Το impact(οχι του ΤΝΑ) στον κοσμο παιζει μεγαλο ρολο για μενα, αλλα εξισου μεγαλο ρολο παιζει και το push απο την εταιρια και οι ικανοτητες του καθε wrestler, η διαρκεια της καριερας του και το ιδιαιτερο στοιχειο που εβαζε ο καθενας(αοριστο και υποκειμενικο στοιχειο αυτο, ας πουμε οτι ειναι το ποσο μου εκανε κλικ για να τον παρακολουθησω, πχ ο Kurt Angle ηταν ενας απο τους καλυτερους τεχνικα wrestlers, αλλα προτιμουσα να παρακολουθω το Warrior ή το Macho Man, γιατι μου εβγαζαν κατι πιο ξεχωριστο-διαφορετικο πραγμα ο καθενας τους βεβαια).


O Τσαρλς Μπάρκλεϊ με τον Χάινς είναι undersize ψηλοί αυτό δεν τους εμπόδισε να κάνουν καριέρα στις συγκεκριμένες θέσεις,κυρίως ο πρώτος.
nikolas12
Θα συμφωνήσω κι εγώ με το Μιχάλη. Για μένα όλα εξαρτώνται και από το θέαμα που βλέπεις. Όταν βλέπω αγώνα Punk-Bryan και οι τύποι κάνουν τα αεροπλανικά τους, τα submissions, τις τεχνικές τους και γενικά παρακολουθώ ωραίο θέαμα, ενθουσιάζομαι. Αν βάζαμε 2 πιο μεγαλόσωμους wrestlers όπως π.χ. Reigns και Cena πάλι μπορεί να βλέπαμε ωραίο ματς, αλλά θα βασιζόταν στη δύναμη τους, οπότε θα είχαμε κατώτερο θέαμα από τον προηγούμενο αγώνα, ακριβώς γιατί η τεχνική και οι διάφορες εντυπωσιακές κινήσεις δεν ευδοκιμούν σε τέτοιου είδους αγώνες.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 10 2014, 14:02 ) *
O Τσαρλς Μπάρκλεϊ με τον Χάινς είναι undersize ψηλοί αυτό δεν τους εμπόδισε να κάνουν καριέρα στις συγκεκριμένες θέσεις,κυρίως ο πρώτος.


Ναι, αλλα ποσοι τετοιοι υπαρχουν? Το ιδιο ισχυει και στο wrestling. Δεν ειναι πολλοι που μπορουν να κανουν μεγαλη καριερα οντας μικροσωμοι κι αυτοι που υπαρχουν αντιμετωπιζουν ενα μειονεκτημα εναντι των πιο μεγαλοσωμων λογω υψους και ογκου.

QUOTE(nikolas12 @ Jun 10 2014, 14:18 ) *
Θα συμφωνήσω κι εγώ με το Μιχάλη. Για μένα όλα εξαρτώνται και από το θέαμα που βλέπεις. Όταν βλέπω αγώνα Punk-Bryan και οι τύποι κάνουν τα αεροπλανικά τους, τα submissions, τις τεχνικές τους και γενικά παρακολουθώ ωραίο θέαμα, ενθουσιάζομαι. Αν βάζαμε 2 πιο μεγαλόσωμους wrestlers όπως π.χ. Reigns και Cena πάλι μπορεί να βλέπαμε ωραίο ματς, αλλά θα βασιζόταν στη δύναμη τους, οπότε θα είχαμε κατώτερο θέαμα από τον προηγούμενο αγώνα, ακριβώς γιατί η τεχνική και οι διάφορες εντυπωσιακές κινήσεις δεν ευδοκιμούν σε τέτοιου είδους αγώνες.


Θα εβλεπες αλλου ειδους αγωνα. Δε σημαινει απαραιτητα οτι θα ηταν κατωτερος. Μερικες φορες δεν ειναι μονο η τεχνικη που κανει εναν αγωνα ωραιο, αλλα ολη η ατμοσφαιρα γυρω του. Ενα ματς Stone Cold vs Rock πχ μπορει απο πλευρας κινησεων να ηταν λιγοτερο καλο απο το Punk vs Bryan, αλλα ολη η ατμοσφαιρα γυρω του να το εκανε το μεγαλυτερο ματς της ιστοριας. Για μενα το καλυτερο ματς που εχω δει ειναι το Undertaker vs Shawn Michaels στη WM25. Ο HBK ειναι λιγοτερο μεγαλοσωμος και εχει πολυ καλη τεχνικη, ο Undertaker ομως ειναι ψηλος και λιγοτερο γρηγορος(δεν τον λες αργο, αλλα ενας τυπος 2.08 δεν ειναι ποτε γρηγορος για wrestling). Κι ομως βγηκε ενα ματς που θεωρειται στα κορυφαια της ιστοριας και οχι μονο λογω του Michaels. Να σου δωσω ενα αλλο παραδειγμα που εχω ευκολο. Το Undertaker vs Batista στη WM23 ηταν ενα ματς που μου αρεσε αρκετα. Οχι βεβαια μεσα στα κορυφαια της ιστοριας, αλλα αρκετα καλο ματς ανταξιο ενος main event. Ο Batista λοιπον δεν ειναι κανενα τερας τεχνικης. Ισα ισα που μερικοι δεν τον θεωρουν καλο παλαιστη. Μπορει ομως να βγαλει ωραιο ματς με τον καταλληλο αντιπαλο, απλα δε θα ειναι ο αγωνας με γρηγορο ρυθμο, τεχνικη και εντυπωσιακες κινησεις παλης.
Ο ιδανικος σωματοτυπος για μενα ειναι αυτος του Cena, του Orton, του Rock... Αυτο το ενδιαμεσο που μπορει να παιξει με αντιπαλο απο το Rey Mysterio ως τον Big Show.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 10 2014, 14:02 ) *
O Τσαρλς Μπάρκλεϊ με τον Χάινς είναι undersize ψηλοί αυτό δεν τους εμπόδισε να κάνουν καριέρα στις συγκεκριμένες θέσεις,κυρίως ο πρώτος.


Ναι, αλλα ποσοι τετοιοι υπαρχουν? Το ιδιο ισχυει και στο wrestling. Δεν ειναι πολλοι που μπορουν να κανουν μεγαλη καριερα οντας μικροσωμοι κι αυτοι που υπαρχουν αντιμετωπιζουν ενα μειονεκτημα εναντι των πιο μεγαλοσωμων λογω υψους και ογκου.

QUOTE(nikolas12 @ Jun 10 2014, 14:18 ) *
Θα συμφωνήσω κι εγώ με το Μιχάλη. Για μένα όλα εξαρτώνται και από το θέαμα που βλέπεις. Όταν βλέπω αγώνα Punk-Bryan και οι τύποι κάνουν τα αεροπλανικά τους, τα submissions, τις τεχνικές τους και γενικά παρακολουθώ ωραίο θέαμα, ενθουσιάζομαι. Αν βάζαμε 2 πιο μεγαλόσωμους wrestlers όπως π.χ. Reigns και Cena πάλι μπορεί να βλέπαμε ωραίο ματς, αλλά θα βασιζόταν στη δύναμη τους, οπότε θα είχαμε κατώτερο θέαμα από τον προηγούμενο αγώνα, ακριβώς γιατί η τεχνική και οι διάφορες εντυπωσιακές κινήσεις δεν ευδοκιμούν σε τέτοιου είδους αγώνες.


Θα εβλεπες αλλου ειδους αγωνα. Δε σημαινει απαραιτητα οτι θα ηταν κατωτερος. Μερικες φορες δεν ειναι μονο η τεχνικη που κανει εναν αγωνα ωραιο, αλλα ολη η ατμοσφαιρα γυρω του. Ενα ματς Stone Cold vs Rock πχ μπορει απο πλευρας κινησεων να ηταν λιγοτερο καλο απο το Punk vs Bryan, αλλα ολη η ατμοσφαιρα γυρω του να το εκανε το μεγαλυτερο ματς της ιστοριας. Για μενα το καλυτερο ματς που εχω δει ειναι το Undertaker vs Shawn Michaels στη WM25. Ο HBK ειναι λιγοτερο μεγαλοσωμος και εχει πολυ καλη τεχνικη, ο Undertaker ομως ειναι ψηλος και λιγοτερο γρηγορος(δεν τον λες αργο, αλλα ενας τυπος 2.08 δεν ειναι ποτε γρηγορος για wrestling). Κι ομως βγηκε ενα ματς που θεωρειται στα κορυφαια της ιστοριας και οχι μονο λογω του Michaels. Να σου δωσω ενα αλλο παραδειγμα που εχω ευκολο. Το Undertaker vs Batista στη WM23 ηταν ενα ματς που μου αρεσε αρκετα. Οχι βεβαια μεσα στα κορυφαια της ιστοριας, αλλα αρκετα καλο ματς ανταξιο ενος main event. Ο Batista λοιπον δεν ειναι κανενα τερας τεχνικης. Ισα ισα που μερικοι δεν τον θεωρουν καλο παλαιστη. Μπορει ομως να βγαλει ωραιο ματς με τον καταλληλο αντιπαλο, απλα δε θα ειναι ο αγωνας με γρηγορο ρυθμο, τεχνικη και εντυπωσιακες κινησεις παλης.
Ο ιδανικος σωματοτυπος για μενα ειναι αυτος του Cena, του Orton, του Rock... Αυτο το ενδιαμεσο που μπορει να παιξει με αντιπαλο απο το Rey Mysterio ως τον Big Show.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 10 2014, 14:47 ) *
Ναι, αλλα ποσοι τετοιοι υπαρχουν? Το ιδιο ισχυει και στο wrestling. Δεν ειναι πολλοι που μπορουν να κανουν μεγαλη καριερα οντας μικροσωμοι κι αυτοι που υπαρχουν αντιμετωπιζουν ενα μειονεκτημα εναντι των πιο μεγαλοσωμων λογω υψους και ογκου.


Στο wrestling υπάρχουν πολλά τέτοια παραδείγματα που μπορώ να σου δώσω.Όπως το μπάσκετ έχει αλλάξει έτσι έχει γίνει και με το pro wrestling


QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 10 2014, 14:47 ) *
Θα εβλεπες αλλου ειδους αγωνα. Δε σημαινει απαραιτητα οτι θα ηταν κατωτερος. Μερικες φορες δεν ειναι μονο η τεχνικη που κανει εναν αγωνα ωραιο, αλλα ολη η ατμοσφαιρα γυρω του. Ενα ματς Stone Cold vs Rock πχ μπορει απο πλευρας κινησεων να ηταν λιγοτερο καλο απο το Punk vs Bryan, αλλα ολη η ατμοσφαιρα γυρω του να το εκανε το μεγαλυτερο ματς της ιστοριας. Για μενα το καλυτερο ματς που εχω δει ειναι το Undertaker vs Shawn Michaels στη WM25. Ο HBK ειναι λιγοτερο μεγαλοσωμος και εχει πολυ καλη τεχνικη, ο Undertaker ομως ειναι ψηλος και λιγοτερο γρηγορος(δεν τον λες αργο, αλλα ενας τυπος 2.08 δεν ειναι ποτε γρηγορος για wrestling). Κι ομως βγηκε ενα ματς που θεωρειται στα κορυφαια της ιστοριας και οχι μονο λογω του Michaels. Να σου δωσω ενα αλλο παραδειγμα που εχω ευκολο. Το Undertaker vs Batista στη WM23 ηταν ενα ματς που μου αρεσε αρκετα. Οχι βεβαια μεσα στα κορυφαια της ιστοριας, αλλα αρκετα καλο ματς ανταξιο ενος main event. Ο Batista λοιπον δεν ειναι κανενα τερας τεχνικης. Ισα ισα που μερικοι δεν τον θεωρουν καλο παλαιστη. Μπορει ομως να βγαλει ωραιο ματς με τον καταλληλο αντιπαλο, απλα δε θα ειναι ο αγωνας με γρηγορο ρυθμο, τεχνικη και εντυπωσιακες κινησεις παλης.
Ο ιδανικος σωματοτυπος για μενα ειναι αυτος του Cena, του Orton, του Rock... Αυτο το ενδιαμεσο που μπορει να παιξει με αντιπαλο απο το Rey Mysterio ως τον Big Show.


Όπως να το κάνουμε στο pro wrestling που βλέπουμε σήμερα κυριαρχεί η τεχνική και όχι η δύναμη που βλέπαμε πριν από μερικά χρόνια.Ιδανικοί pro wrestlers είναι ο Angle,Lesnar και Joe που είναι Heavyweights και παράλληλα έχουν καλή τεχνική,αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι δεν μπορούν κάνουν καριέρα παλαιστές που δεν έχουν αυτές τις ικανότητες.Anyway μην το συνεχίσουμε για δεν θα βρούμε άκρη.
nikolas12
Και ήρθε η ώρα να μιλήσω για τη Shield (ίσως λίγο καθυστερημένα τώρα που έφυγε ο Rollins, αλλά θα τον συμπεριλάβω tongue.gif ) και άλλα ταλέντα που έχουν μέλλον στην εταιρία.

Roman Reigns: Από όλους τους νέους είναι αυτός που παίρνει το μεγαλύτερο push (πράγμα που πριν έναν χρόνο περιμέναμε περισσότερο για τους άλλους 2 της Shield) και οι ιαχές του ακούγονται παντού. Πρώην παίκτης του rugby, ασχολήθηκε σχετικά αργότερα από τα άλλα νέα ταλέντα και όλα δείχνουν ότι είναι ο πρώτος που θα πάρει μεγάλους τίτλους. Δεν είναι τεχνικός και δεν έχει πολλές κινήσεις, αλλά ακολουθεί τη συνταγή των λίγων και καλών κινήσεων και στηρίζεται στα φοβερά σωματικά προσόντα και τη δύναμή του. Η γνώμη μου είναι πως κολλάει πολύ σε ομαδικά ματς, αλλά στα ατομικά ματς δεν με ενθουσιάζει τόσο. Θεωρώ πως έχει τη δυνατότητα να κάνει καριέρα ως face, αφού τον πάει ο κόσμος και γιατί δεν έχει καλό μικρόφωνο για heel, ενώ ως face αν παίρνει το μικρόφωνο και λέει ότι θα σπάσει μούτρα θα γίνεται χαμός. Μελλοντικά μπορεί να βγάλει ωραίους αγώνες με τους άλλους 2 της Shield.

Seth Rollins: Τον έχω χαρακτηρίσει ως το νέο Jeff Hardy, καθώς είναι εξαιρετικός highflyer, αλλά παίζει και πολύ καλά στο ring. Δεν έχει την τεράστια σωματική δύναμη, αλλά είναι πολύ τεχνικός. Πέρασε την προηγούμενη δεκαετία σε ανεξάρτητα promotions και έφτασε ψηλά στο ROH. Στο FCW έβγαλε τρομερές ματσάρες με τον Ambrose, ενώ στο NXT έγινε ο πρώτος NXT champion κάνοντας καριέρα face. Στα ομαδικά ματς της Shield αποτέλεσε καταλυτικό παράγοντα και πρόσφερε φοβερές στιγμές με τις πτώσεις του, ενώ και σε ατομικό επίπεδο έχει βγάλει ματσάρες με τον CM Punk, τον Cena και τον Daniel Bryan. Βάσει της ένταξης στην Evolution μπορούμε να πούμε πως έρχονται και για αυτόν μεγάλα πράγματα και μπορεί να κάνει καριέρα τόσο ως face όσο και ως heel, αφού είναι πολύ καλός στο μικρόφωνο. Μελλοντικά μπορεί να βγάλει ωραίους αγώνες με τους άλλους 2 της Shield, τον Cesaro και τον Sami Zayn.

Dean Ambrose: Ο Ambrose είναι περίεργη περίπτωση. Δεν μπορώ να θυμηθώ εύκολα κινήσεις του, είναι αρκετά απρόσεκτος στην κάμερα σε φάση που φαίνεται η ψεύτικη μπουνιά, αλλά και πάλι μπορώ να θυμηθώ πολλούς εξαιρετικούς αγώνες. Έχει παίξει σε άπειρα ανεξάρτητα promotions και στο FCW έκανε καριέρα χάρη σε ματσάρες με τον Rollins, αλλά και με μεγάλες κόντρες όπως αυτή με τον William Regal, όπου έδειξε για πρώτη φορά τις εξαιρετικές του ικανότητες στο μικρόφωνο. Συνήθως ξεκινάει τα ομαδικά ματς της Shield και έχει φοβερή παρουσία κατά τη διάρκεια, ενώ ατομικά έχει βγάλει εξαιρετικά ματς με τον Punk και τον Bryan (με τον οποίο έχει παίξει σε ανεξάρτητα promotions). Προς το παρόν δείχνει σε στάσιμο επίπεδο σε σχέση με τους άλλους 2 και μετά τη Shield το push του θα είναι καλό, αλλά όχι εξωφρενικό. Μπορεί να κάνει καριέρα κυρίως ως heel και να γίνει main eventer, γιατί από όλους τους νέους superstars έχει το καλύτερο μικρόφωνο μακράν. Και μόνο που τον παρομοιάζουν με τον Joker του Heath Ledger στα promo του δείχνει πόσο καλά κάνει αυτή τη δουλειά. Και ως face κάνει καλά promo, αλλά ως heel μπορεί να μεγαλουργήσει. Μελλοντικά μπορεί να βγάλει ωραίους αγώνες με τους άλλους 2 της Shield, τον Cesaro και τον Adrian Neville.

Bray Wyatt: Ο Bray Wyatt έχει φάει πολύ θάψιμο από εμένα και όχι άδικα, αφού δεν έχει έστω έναν φοβερό αγώνα ατομικό. Έχει ορισμένες χαρακτηριστικές κινήσεις, αλλά ο μεγάλος του όγκος δεν τον βοηθά και δεν είναι τεχνικός. Ωστόσο μπορεί να δώσει συγκλονιστικά promo στο μικρόφωνο και αυτό τον βοηθάει. Έκανε μικρή καριέρα στο FCW ως Husky Harris μέχρι που μπήκε στη Nexus. Μετά ξαναμπήκε στο FCW, έγινε Bray Wyatt στο NXT και με σχετικά λίγους μήνες καριέρα, όπου δεν midcartέρισε καθόλου, αλλά μετά από τον Kane και 2-3 strap matches ήρθαν οι μεγάλες κόντρες με Bryan και Cena. Σε αυτές έδειξε ότι το έχει στα promo, αλλά στους αγώνες χωλαίνει το πράγμα. Έχει βγάλει μεγάλα ομαδικά ματς εναντίον της Shield και ατομικά δεν έχω να ξεχωρίσω κάτι. Ίσως τον αγώνα της WM, γιατί οι άλλοι 2 ήταν πιο προβλέψιμοι. Ως face δε νομίζω ότι έχει μέλλον, ως heel φτάνει και μεγάλους τίτλους. Μελλοντικά μπορεί να βγάλει καλούς αγώνες με τον Reigns λόγω σωματότυπου.

Bo Dallas: Ο αδερφός του από πάνω και εξίσου αντιπαθητικός. Μικρός σε ηλικία σχετικά με άλλους. Φάνηκε πολύ στο περσινό RR που ήταν ο συμμετέχων του NXT και είχε μίνι κόντρα με τον Barrett. Έκτοτε έχει γίνει heel, σημείωσε ρεκόρ ημερών ως NXT champion και έδωσε ωραία ματς με τον Adrian Neville. Πλέον βρίσκεται στη φάση που νικάει μικρούς αντιπάλους. Μπορεί να κάνει αξιοπρεπή καριέρα ως midcarder και όχι κάτι παραπάνω, ενώ του ταιριάζει και το face και το heel. Μάλλον θα εδραιωθεί στο δεύτερο. Μελλοντικά μπορεί να βγάλει μεγάλα ματς με τον Sami Zayn, τον Adrian Neville και τον Rollins.

Cesaro: Ό,τι πιο εντυπωσιακό σε σωματική δύναμη, χωρίς να του φαίνεται. Παράλληλα είναι και τρομερά τεχνικός. Με κινήσεις όπως το Neutralizer και το Swing όλοι νομίζουμε ότι απλά έχει δύναμη, αλλά θέλει και καλή τεχνική για να τα καταφέρεις. Μεγάλο όνομα σε ανεξάρτητα promotions, στο WWE έκανε γρήγορα καριέρα στο midcard, αλλά πολύ τον είπαν βαρετό. Από πέρυσι δεν έχει κουραστεί να μας αποδεικνύει το αντίθετο με αποκορύφωμα τα μεγάλα ματς που έβγαλε την περίοδο του EC με τον Cena, τον Orton, το ίδιο το EC match, πρόσφατα με τον Sheamus, ενώ έβγαλε καταπληκτικά ματς με τον Sami Zayn στο NXT (δεν μπορώ να αποφασίσω ποιο με έστειλε περισσότερο αδιάβαστο. Το 2 out of 3 falls ή ο αγώνας στο Arrival). Μπορεί άνετα να φτάσει σε επίπεδο main eventer και θεωρώ ότι του πάει το face πολύ, παρ' ότι δεν τον έχουμε δει καθαρά σε αυτόν το ρόλο παρά μόνο κάποια στοιχεία (διάλυση Real Americans, χειραψίες με Zayn και Big Show). Μελλοντικά μπορεί να βγάλει μεγάλα ματς με όλους της Shield, τον Ziggler και φυσικά τον Sami Zayn.

Cody Rhodes: Εξαιρετικός wrestler που είχε τα πάνω του και τα κάτω του, έγινε ο καλύτερος midcarder, συμμετείχε σε τεράστιες κόντρες και τώρα προετοιμάζεται για άλλο ένα μεγάλο μπαμ. Παίζει με ορισμένες φοβερές highflying κινήσεις και είναι και τεχνικός παράλληλα. Έχει βγάλει μεγάλα ματς με τη Shield και τον Orton. Έχει ακόμα χρόνο να αποδείξει την αξία του. Μπορεί άνετα να γίνει main eventer. Μπορεί να παίξει και ως face και ως heel αν και προσωπικά τον προτιμώ face. Μελλοντικά μπορεί να βγάλει μεγάλα ματς με όλους της Shield.'

Rusev: Ο γομαRusev δεν έχει δείξει για μένα κάτι τρομερό. Έχει πολύ καλά σωματικά προσόντα και δύναμη, αλλά υστερεί τρομερά σε τεχνική. Μικρόφωνο του παρέχει η Lana, γιατί ο ίδιος δεν το πολυέχει. Καριέρα μπορεί να κάνει ως midcarder μάλλον και κυρίως ως heel, αφού αυτό βγαίνει από το gimmick του.

Ως ταλέντα που έρχονται από το NXT θα έλεγα για τον Sami Zayn, τον Adrian Neville και τον Tyler Breeze, αλλά ίσως μια άλλη φορά.
mixalisgate7
Ταλέντο ο Cody Rhodes δεν είναι.Όταν έκανε ντεμπούτο του στο WWE ήταν ταλέντο.
nikolas12
Σωστό ότι έχει κάνει ντεμπούτο εδώ και χρόνια, αλλά δεν έχει κάνει καριέρα ως main eventer και επειδή αναμένεται να πάει ψηλά, γι' αυτό τον συμπεριέλαβα.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Jun 11 2014, 01:38 ) *
Σωστό ότι έχει κάνει ντεμπούτο εδώ και χρόνια, αλλά δεν έχει κάνει καριέρα ως main eventer και επειδή αναμένεται να πάει ψηλά, γι' αυτό τον συμπεριέλαβα.


Ναι αλλά το κείμεινο είναι για ταλέντα.
T.W.Is.M.
To WWE αφησε ελευθερο τον Drew McIntyre. Κι εγω ποιον θα κραζω τωρα??? Μονο η Shield μου εχει απομεινει κι αυτη πανε να τη διαλυσουν...
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 12 2014, 21:33 ) *
To WWE αφησε ελευθερο τον Drew McIntyre. Κι εγω ποιον θα κραζω τωρα??? Μονο η Shield μου εχει απομεινει κι αυτη πανε να τη διαλυσουν...


Είσαι κακός tongue.gif .Πιάσε τους Los Matadores laugh.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 12 2014, 21:59 ) *
Είσαι κακός tongue.gif .Πιάσε τους Los Matadores laugh.gif


Δε με ενοχλουν οι Los Matadores. Η Shield με ενοχλει. Να τους γκαντεμιασω, ωστε να απολυθουν κι αυτοι μετα απο 2-3 χρονια??? smiley.gif
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 12 2014, 22:30 ) *
Δε με ενοχλουν οι Los Matadores. Η Shield με ενοχλει. Να τους γκαντεμιασω, ωστε να απολυθουν κι αυτοι μετα απο 2-3 χρονια??? smiley.gif


Μόνο αν τραυματιστούν σοβαρά δεν θα έχουν μέλλον στο WWE.
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 12 2014, 22:30 ) *
Δε με ενοχλουν οι Los Matadores. Η Shield με ενοχλει. Να τους γκαντεμιασω, ωστε να απολυθουν κι αυτοι μετα απο 2-3 χρονια??? smiley.gif


Σε 2-3 χρόνια θα είναι κορυφαία ονόματα όλοι τους.
Μαύρη μέρα για το WWE. Ενός λεπτού σιγή για τους απόλυτους jobbers, την 3MB tongue.gif Δεν ξέρω πως τους έπιασε να κάνουν τόσες απολύσεις, αλλά το υπάρχον ρόστερ είναι τεράστιο. Ο JTG πως τη γλύτωσε απορώ (μόλις τελείωσα το ποστ και διάβασα ότι απολύθηκε και αυτός!). Κατά τ' άλλα για να κάνω ένα σχόλιο. Θεωρώ λάθος που απολύθηκαν Drew, Mahal. Όχι δεν είναι τίποτα καλοί wrestlers (αααα ρε Drew chosen One που περίμεναν όλοι να παίρνεις σύντομα push). Ήταν πολύ διασκεδαστικοί και αστείοι και έδιναν μία χαρούμενη και αστεία πλευρά για jobbers. Aksana, Hawkins, Camacho και Tatsu καλώς απολύθηκαν, γιατί παίζανε filleroρόλο σε Superstars και NXT καμιά φορά. Ειδικά ο Hawkins, αλλά και οι άλλοι 3 τα είχαν τα 5 λεπτά τους. Ο Brodus είχε 1 καλό push το 2012, οι Tons of Funk έκαναν μία μικρή επιτυχία στο tag team και από τότε που διαλύθηκαν περιμέναμε ένα push ως heel που δεν ήρθε. Διασκεδαστικός, αλλά υπερβολικά ογκώδης για να κάνει αίσθηση με το ταλέντο του. Και πάμε στις χειρότερες επιλογές. Περίμενα την επάνοδο του Evan Bourne. Εξαιρετικός highflyer με πάρα πολλά highlights σε MITB ειδικά και ακόμα και ως μικρότερο όνομα έκανε πολύ καλή tag team με τον Kofi. Ο τραυματισμός αποδείχτηκε μοιραίος και δυστυχώς δε θα γυρίσει για περισσότερα highlights. Όσο για τον Teddy θεωρώ ξεφτίλα να έχεις Raw χωρίς GM και Smackdown με τη Vickie και να μη σκέφτεσαι μεταφορά της αχώνευτης στο Raw και πρόσληψη του θεούλη Teddy στο Smackdown. Από τη Guerrero και μετά χωρίς Booker T και Long δεν έχουμε δει τίποτα ενδιαφέρον στο Smackdown. Έβλεπες στα spoilers tag team match και ήσουν σίγουρος ποιος βγήκε να το ανακοινώσει. Πολύ κρίμα οι GM σου να είναι παντελώς αδιάφοροι, να έχεις στα χέρια σου έναν Teddy Long και να τον απολύεις. Θέλω να δω τώρα που λήγει το συμβόλαιο του Punk αν θα το ανακοινώσουν όπως είπε κάποιος.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Jun 12 2014, 23:57 ) *
Θέλω να δω τώρα που λήγει το συμβόλαιο του Punk αν θα το ανακοινώσουν όπως είπε κάποιος.


Λογικά ναι εκτός και αν έχει ανανεώσει κρυφά 69.gif
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 13 2014, 00:23 ) *
Λογικά ναι εκτός και αν έχει ανανεώσει κρυφά 69.gif


Μακάρι, αλλά θεωρώ πως ο Punk έχει κάνει πράξη την απόσυρσή του και θα δει μήπως ασχοληθεί με άλλα πράγματα όπως MMA. Επίσης στο επόμενο Impact ο JTG θα είναι μαζί με MVP, Lashley, King, o Mahal και ο Drew θα είναι tag team champions και γενικά ότι απολύθηκε από το WWE θα προσληφθεί tongue.gif Θα χρησιμοποιήσουν και τίποτα σενάρια που έγιναν πριν 7 χρόνια να μη τα θυμόμαστε και τζιτζί tongue.gif Το main event θα είναι tag team match που θα το ορίσει ο Teddy Long με διαιτητή τον Marc Harris tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(nikolas12 @ Jun 13 2014, 00:37 ) *
Μακάρι, αλλά θεωρώ πως ο Punk έχει κάνει πράξη την απόσυρσή του και θα δει μήπως ασχοληθεί με άλλα πράγματα όπως MMA. Επίσης στο επόμενο Impact ο JTG θα είναι μαζί με MVP, Lashley, King, o Mahal και ο Drew θα είναι tag team champions και γενικά ότι απολύθηκε από το WWE θα προσληφθεί tongue.gif Θα χρησιμοποιήσουν και τίποτα σενάρια που έγιναν πριν 7 χρόνια να μη τα θυμόμαστε και τζιτζί tongue.gif Το main event θα είναι tag team match που θα το ορίσει ο Teddy Long με διαιτητή τον Marc Harris tongue.gif


Just a minute playas...
This is not how it's gonna go down. We are gonna have a tag team match! smiley.gif
mixalisgate7
Ο CM Punk το πήρε το κορίτσι (ΑJ Lee) με κάθε επισημότητα.Καιρός να επιστρέψει,ξεκουράστηκε αρκετά.Αύριο θα βάλω να προβλέψεις για το ppv του TNA για ποντάρετε.Μπορεί να έχω καθαρίσει το μεταξύ μας πρωτάθλημα πρέπει όμως σαν γκρουπ να παραμείνουμε ανταγωνιστικοί σε σχέση με τους άλλους.
mixalisgate7
Προβλέψεις TNA Slammiversary XII

TNA World Heavyweight Championship Triple Threat Cage Match
Eric Young © vs. TBD vs. TBD
ΝΙΚΗΤΗΣ Eric Young

X Division Championship Ladder Match
Sanada © vs. Tigre Uno vs. Manik vs. Crazzy Steve vs. Eddie Edwards vs. Davey Richards
ΝΙΚΗΤΗΣ Sanada

Texas Death Match
Ethan Carter III vs. Bully Ray
ΝΙΚΗΤΗΣ Bully Ray

Knockouts Championship
Angelina Love © vs. Gail Kim
ΝΙΚΗΤΡΙΑ Angelina Love

Bobby Lashley vs. Samoa Joe
The winner will move on to the main event.
ΝΙΚΗΤΗΣ Bobby Lashley

Willow vs. Magnus
ΝΙΚΗΤΗΣ Willow

James Storm vs. Mr. Anderson
ΝΙΚΗΤΗΣ James Storm

Austin Aries vs. Kenny King
The winner will move on to the main event.
ΝΙΚΗΤΗΣ Austin Aries

Marshall Von Erich & Ross Von Erich vs. TBD & TBD
ΝΙΚΗΤΕΣ Marshall Von Erich & Ross Von Erich
nikolas12
Τις ίδιες προβλέψεις έχω κάνει κι εγώ βασικά. Στο TNA δύσκολα ρισκάρω κιόλας, γιατί βλέπω πολύ λίγο.
nikolas12
Το Raw για μένα αποτελεί γιορτή, αφού το βλέπω πάντα Τρίτη πρωί με φραπέ στο χέρι. (και σηκώθηκα και πρωί να διαβάσω για αύριο τρομάρα μου).
Τα 2 πρώτα ματς ήταν πολύ ωραία. Βέβαια αν ήμουν ο Ambrose και με έβαζαν να αγωνιστώ με τζην θα τους είχα βρίσει ό,τι έχουν και δεν έχουν στα παρασκήνια tongue.gif Δεν ξέρω αν το καταλάβατε, αλλά σε αυτό το Raw μας είπαν ότι Shield no more. Ξεχωριστά theme songs για Abrose-Reigns, καμία κοινή εμφάνιση και όλα δείχνουν πως ούτε τρίτο μέλος θα υπάρξει.
Η κόντρα Ambrose-Rollins αναμένεται τέλεια, γιατί έχουν δώσει φοβερά ματς στο παρελθόν, αλλά και γιατί είναι η πρώτη φορά που βλέπουμε τον Ambrose να είναι ο face από τους 2. Θα είναι έγκλημα αν δε τους δώσουν ένα δικό τους ματς 10-15 λεπτών στο MITB. Ελπίζω από όλους τους αγώνες Rollins-Ziggler, να εκτιμήσουν λίγο και το ταλέντο του Dolph που θα έπρεπε να είναι στο MITB αντί του Del Rio.
Η προσωπική μου λατρεία συνεχίζει να μη μας δείχνει αν είναι face ή heel, αλλά αφού νικάει όλες τις άλλες Divas τι να με νοιάξει εμένα; tongue.gif
Εν τω μεταξύ συνεχίζεται η καταστροφή με τον Cody. Stardust; Είστε σοβαροί; Το facepaint του έλειπε για να κερδίσει τους Rybaxel; Κάντε τον Goldust heel και κρατήστε τον Cody που έκανε πετυχημένο face turn, άβαφο και face.
Τώρα για το Battle Royal τι να πω; Με τον Reigns να κυνηγάει τη Vickie 2 ώρες και αυτή τελικά να τον βάζει, τι περιμένατε, να έχουμε άλλον νικητή; Πολύ μεγάλη απόφαση που τον φέρνει ακόμα πιο κοντά στο να γίνει main eventer.
Τέλος το να μπει ο Cena ήταν αναμενόμενο, αλλά περισσότερο για προώθηση ταλέντων είναι πλέον, όχι για τίτλους.
Και πάμε στον αγώνα. Πέρυσι είχαμε 2 MITB ladder matches. Το ένα μόνο με heels και νέους παλαιστές έτοιμους για ωραία πράγματα και ένα με 6 face superstars που ήταν σίγουρη η ματσάρα. Και τα 2 ήταν καταπληκτικοί αγώνες. Φέτος κατ' αρχάς δεν έχουμε MITB. Έχουμε ladder match για τους τίτλους, άρα δεν υπάρχει βαλίτσα, δεν υπάρχει μελλοντικό ματς τίτλου, δεν υπάρχει αγωνία για cash in, άρα δεν έχουμε ΜΙΤΒ, αλλά αγώνα τίτλου. Θέλουν πολύ ακόμα για να καταλάβουν πόσο έχει βλάψει η ενοποίηση των τίτλων την εταιρία τους και τα είδη των αγώνων;
Δεύτερον επειδή έχουμε 1 ματς σημαίνει ότι βετεράνοι και νέοι παλαιστές θα μπουν μαζί. Δυστυχώς δεν βγάζει θετική αύρα προς τα έξω, ούτε τη χημεία που διαφαινόταν πριν ένα χρόνο. Πέρυσι οι 6 τύποι είχαν συνεργαστεί πολλές φορές, ήταν μεγάλα ονόματα και είχαμε Punk, Bryan, Van Dam και Christian που ήταν ευκίνητοι και καλοί σε κινήσεις στον αέρα, ενώ φέτος έχουμε Wyatt, Reigns και παλαιστές που δύσκολα θα σου προσφέρουν εναέριο highlight. Άμα είναι να σηκώνουν σκάλες και να χτυπιούνται μεταξύ τους τι να το κάνουμε; Επίσης είναι η πρώτη φορά που οι νέοι παλαιστές είναι πιο πιθανό να κερδίσουν. Ο Del Rio σιγά μην κερδίσει, ο Sheamus πρέπει να πάρει κι άλλο push για main event, ο Cena είναι εκεί μόνο για να βοηθήσει νέα ταλέντα και να προσθέσει κάποια highlights, ο Orton είναι βαρετός σαν πρωταθλητής και τον χορτάσαμε πέρυσι σε αυτή τη θέση, οπότε Cesaro, Reigns και Wyatt είναι οι πιθανοί νικητές. Σε ποιον το δίνεις; Ο Cesaro είναι καταπληκτικός wrestler, αλλά θέλει λίγη ακόμα εμπειρία στο main event. Ο Reigns έχει ακόμα λιγότερη εμπειρία στο main event, δεν έχει μικρόφωνο ακόμα και θέλει δουλειά γενικά. Ο Wyatt έχει μια μικρή εμπειρία στο main event λόγω της κόντρας με Cena, αλλά το παιδί είναι μέτριος για main eventer. Δεν σου προσφέρει αυτός το highlight στον αγώνα, στο προσφέρει ο αντίπαλος. Όπως και να έχει είναι αμφίρροπος ο νικητής φέτος και μακάρι να βγει καλό το ματς.
mixalisgate7
Fantasy: Η βίβλος των πρωταθλητών

Season 17: Εγώ
Season 18: TWISM
Season 19: Εγώ
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 20 2014, 17:14 ) *
Fantasy: Η βίβλος των πρωταθλητών

Season 17: Εγώ
Season 18: TWISM
Season 19: Εγώ


Εγώ πάλι ποτέ. Έχω αναλαμπές τύπου Summerslam και Elimination Chamber, αλλά ppvs τύπου Rumble και WM με έστειλαν στον πάτο της βαθμολογίας.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Jun 20 2014, 19:57 ) *
Εγώ πάλι ποτέ. Έχω αναλαμπές τύπου Summerslam και Elimination Chamber, αλλά ppvs τύπου Rumble και WM με έστειλαν στον πάτο της βαθμολογίας.


Πρέπει να αποκτήσεις διάρκεια.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 20 2014, 20:07 ) *
Πρέπει να αποκτήσεις διάρκεια.


Αυτό που δεν μπορώ να αποκτήσω διάρκεια μου έχει σπάσει τα νεύρα. Κάνουν που και που κάτι εκπλήξεις και χάνω πολύτιμους πόντους από εκεί.
nikolas12
Μεταβατικό Raw πριν το ppv. Όλα δείχνουν πως οι Usos θα χάσουν τους τίτλους από τους αταλαντοατσούμπαλους. Πολύ ωραίο το Ziggler-Barrett, μακάρι να δοθούν και άλλες ευκαιρίες στον Dolph, αφού δείχνει ότι μπορεί να ξαναγίνει main eventer. Ο Ambrose παραδόξως έχει μετατραπεί στον αγαπημένο μου της Shield μετά τη διάλυσή της. Ξαναβρίσκει τον Jon Moxley, δηλαδή τον τρελό που κρύβει μέσα του και μάλιστα ως face. Μακάρι να συνεχίσει ομαλά και όμορφα η κόντρα με τον Rollins και να έχουμε ματσάρες μεταξύ τους στα επόμενα ppv. Το gimmick του τρελού συνδυασμένο με το εξαιρετικό μικρόφωνο τον κάνουν πολύ πιο ενδιαφέροντα χαρακτήρα από τους άλλους 2 της Shield που απλά παίζουν το τσιράκι (πολύ καλά όμως) και τον παντοδύναμο που τα βάζει με όλους (boring). H απόλυση της Vickie λογική, να δω ποιους θα βάλουν gm χωρίς τον Teddy και άλλους κλασσικούς χαρακτήρες που έπαιζαν τους gm. Εκτός κι αν τους καταργήσουν. Και πάμε στα δύο ματς με σκάλες για το MITB.
Στο πρώτο για τη βαλίτσα δεν υπάρχει ξεκάθαρο φαβορί. Αν ήταν Cesaro, Reigns ή Wyatt σε αυτό θα πόνταρα πάνω τους, αλλά τώρα έχουμε πρώην και μέλλοντες main eventers και δεν ξέρουμε που πάει η βαλίτσα. Πάντως μου αφήνει πιο καλό προαίσθημα από το άλλο ματς, γιατί έχει highflyers και γενικά πιο μικρόσωμους παλαιστές και υπόσχεται πολύ περισσότερα highlights από το main event που δεν έχει ούτε έναν τέτοιο. Το ποιον θα επιλέξω θα το γράψω την Παρασκευή (επιστρέφω από διήμερο την Κυριακή το βράδυ και θα γράψω νωρίς νωρίς τις προβλέψεις), αλλά είναι δύσκολη επιλογή.
Ο Kane στο main event με άφησε παντελώς αδιάφορο. Άλλο ένα νταμάρι που δεν μπορεί να προσφέρει θέαμα με σκάλες και κινήσεις σε αυτές παρά μόνο με τη δύναμή του. Αλλά έχουμε άλλους 7 τέτοιους. Το ΜΙΤΒ είναι για γρήγορους και ευκίνητους παλαιστές, το έχω πει τόσες φορές, αλλά κάτι μου λέει ότι δεν θα μείνουμε και ανικανοποίητοι. Ο Kane δεν αλλάζει τα πράγματα, γιατί νικητής δεν θα είναι, αλλά ίσως γέρνει την πλάστιγγα υπέρ του Orton τον οποίο θα βοηθήσει. Και οι Μοσχαροκεφαλές θα βοηθήσουν τη Σπαλομπριζόλα, αλλά με το που πάει να ανέβει τη σκάλα θα σπάσει από το βάρος οπότε δεν πολυανησυχώ tongue.gif Και έλεος με το push στον Reigns. Ναι οκ face που κάνει spear στον κακό heel και τελειώνει το Raw θετικά, αλλά έλεος, χθες παραέγινε το κακό με τον Superman Reigns.
T.W.Is.M.
QUOTE(nikolas12 @ Jun 24 2014, 15:13 ) *
Μεταβατικό Raw πριν το ppv. Όλα δείχνουν πως οι Usos θα χάσουν τους τίτλους από τους αταλαντοατσούμπαλους. Πολύ ωραίο το Ziggler-Barrett, μακάρι να δοθούν και άλλες ευκαιρίες στον Dolph, αφού δείχνει ότι μπορεί να ξαναγίνει main eventer. Ο Ambrose παραδόξως έχει μετατραπεί στον αγαπημένο μου της Shield μετά τη διάλυσή της. Ξαναβρίσκει τον Jon Moxley, δηλαδή τον τρελό που κρύβει μέσα του και μάλιστα ως face. Μακάρι να συνεχίσει ομαλά και όμορφα η κόντρα με τον Rollins και να έχουμε ματσάρες μεταξύ τους στα επόμενα ppv. Το gimmick του τρελού συνδυασμένο με το εξαιρετικό μικρόφωνο τον κάνουν πολύ πιο ενδιαφέροντα χαρακτήρα από τους άλλους 2 της Shield που απλά παίζουν το τσιράκι (πολύ καλά όμως) και τον παντοδύναμο που τα βάζει με όλους (boring). H απόλυση της Vickie λογική, να δω ποιους θα βάλουν gm χωρίς τον Teddy και άλλους κλασσικούς χαρακτήρες που έπαιζαν τους gm. Εκτός κι αν τους καταργήσουν. Και πάμε στα δύο ματς με σκάλες για το MITB.
Στο πρώτο για τη βαλίτσα δεν υπάρχει ξεκάθαρο φαβορί. Αν ήταν Cesaro, Reigns ή Wyatt σε αυτό θα πόνταρα πάνω τους, αλλά τώρα έχουμε πρώην και μέλλοντες main eventers και δεν ξέρουμε που πάει η βαλίτσα. Πάντως μου αφήνει πιο καλό προαίσθημα από το άλλο ματς, γιατί έχει highflyers και γενικά πιο μικρόσωμους παλαιστές και υπόσχεται πολύ περισσότερα highlights από το main event που δεν έχει ούτε έναν τέτοιο. Το ποιον θα επιλέξω θα το γράψω την Παρασκευή (επιστρέφω από διήμερο την Κυριακή το βράδυ και θα γράψω νωρίς νωρίς τις προβλέψεις), αλλά είναι δύσκολη επιλογή.
Ο Kane στο main event με άφησε παντελώς αδιάφορο. Άλλο ένα νταμάρι που δεν μπορεί να προσφέρει θέαμα με σκάλες και κινήσεις σε αυτές παρά μόνο με τη δύναμή του. Αλλά έχουμε άλλους 7 τέτοιους. Το ΜΙΤΒ είναι για γρήγορους και ευκίνητους παλαιστές, το έχω πει τόσες φορές, αλλά κάτι μου λέει ότι δεν θα μείνουμε και ανικανοποίητοι. Ο Kane δεν αλλάζει τα πράγματα, γιατί νικητής δεν θα είναι, αλλά ίσως γέρνει την πλάστιγγα υπέρ του Orton τον οποίο θα βοηθήσει. Και οι Μοσχαροκεφαλές θα βοηθήσουν τη Σπαλομπριζόλα, αλλά με το που πάει να ανέβει τη σκάλα θα σπάσει από το βάρος οπότε δεν πολυανησυχώ tongue.gif Και έλεος με το push στον Reigns. Ναι οκ face που κάνει spear στον κακό heel και τελειώνει το Raw θετικά, αλλά έλεος, χθες παραέγινε το κακό με τον Superman Reigns.


Το κατεβασες κανονικα? Γιατι εγω προσπαθω απο το μεσημερι και δεν μπορω. Αναρωτιεμαι αν φταινε τα torrents ή ο υπολογιστης μου.
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 24 2014, 20:57 ) *
Το κατεβασες κανονικα? Γιατι εγω προσπαθω απο το μεσημερι και δεν μπορω. Αναρωτιεμαι αν φταινε τα torrents ή ο υπολογιστης μου.


Το βλέπω online. Το ανεβάζουν πολλά sites.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 24 2014, 20:57 ) *
Το κατεβασες κανονικα? Γιατι εγω προσπαθω απο το μεσημερι και δεν μπορω. Αναρωτιεμαι αν φταινε τα torrents ή ο υπολογιστης μου.



Καλύτερα να κατεβάζεις από filehosters.
mixalisgate7
Προβλέψεις για τα Money In The Bank ladder matches πριν βγουν οι αποδόσεις των στοιχηματικών σάιτ (μέχρι στιγμής δεν έχουν βγει).Οι μετά Χριστόν προφήτες δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής tongue.gif.


MITB για τις ζώνες : John Cena
MITB για την βαλίτσα: Seth Rollins
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 26 2014, 00:00 ) *
MITB για την βαλίτσα: Seth Rollins


Είναι μεγάλο ρίσκο ποιον θα πεις εδώ. Γιατί όλοι έχουν λόγο να μην κερδίσουν. Ειδικά Rollins-Ambrose πως να νικήσουν συμβόλαιο, όταν ο υπερπροωθούμενος Reigns δεν θα πάρει τίτλο γιατί θεωρούν πως είναι νωρίς; Αν είναι νωρίς για τον Reigns, βάσει push oι Ambrose-Rollins δεν έχουν πολλές ελπίδες. Περισσότερο πόνταρα στον Barrett, αλλά τώρα που τραυματίστηκε, μάλλον θα μείνει εκτός.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Jun 26 2014, 01:34 ) *
Είναι μεγάλο ρίσκο ποιον θα πεις εδώ. Γιατί όλοι έχουν λόγο να μην κερδίσουν. Ειδικά Rollins-Ambrose πως να νικήσουν συμβόλαιο, όταν ο υπερπροωθούμενος Reigns δεν θα πάρει τίτλο γιατί θεωρούν πως είναι νωρίς; Αν είναι νωρίς για τον Reigns, βάσει push oι Ambrose-Rollins δεν έχουν πολλές ελπίδες. Περισσότερο πόνταρα στον Barrett, αλλά τώρα που τραυματίστηκε, μάλλον θα μείνει εκτός.


Ο Rollins όμως μπορεί να βγάλει κόντρα με τον Ambrose στην οποία μπορεί να τεθεί υπό διεκδίκηση βαλίτσα.Ο μόνος που υπερπροωθείται είναι ο Cena εδώ και 9 χρόνια tongue.gif .
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 26 2014, 12:13 ) *
Ο Rollins όμως μπορεί να βγάλει κόντρα με τον Ambrose στην οποία μπορεί να τεθεί υπό διεκδίκηση βαλίτσα.Ο μόνος που υπερπροωθείται είναι ο Cena εδώ και 9 χρόνια tongue.gif .


Αυτο εχει παψει να ισχυει εδω και 2-3 χρονια. Πλεον υπερπροωθουνται αρκετοι νεοι με πρωτο απ ολους το Reigns. Αυτο που θα επακολουθησει θα ξεπερασει και το Cena του 2006.

Χωρις να εχω δει ακομα το RAW αυτης της Δευτερας(μαλλον αυριο θα προλαβω) περιμενω να κερδισει ο Rollins τη βαλιτσα, να την κρατησει για καιρο, οπως εκανε πριν 2 χρονια ο Ziggler και να χασει στο cash in απο το Reigns... 68.gif
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 26 2014, 17:07 ) *
Αυτο εχει παψει να ισχυει εδω και 2-3 χρονια. Πλεον υπερπροωθουνται αρκετοι νεοι με πρωτο απ ολους το Reigns. Αυτο που θα επακολουθησει θα ξεπερασει και το Cena του 2006.

Χωρις να εχω δει ακομα το RAW αυτης της Δευτερας(μαλλον αυριο θα προλαβω) περιμενω να κερδισει ο Rollins τη βαλιτσα, να την κρατησει για καιρο, οπως εκανε πριν 2 χρονια ο Ziggler και να χασει στο cash in απο το Reigns... 68.gif


Για το Reigns θα το ξαναπω,δεν μπορείς να γκρινιάζεις (γενικά μιλάω,ο κάθες φίλαθλος) για το push του, όταν ο Batista το 2005 πήρε ένα παρόμοιο.Ο Reigns είναι η βελτιωμένη έκδοχη του «συμπατριώτη» μας.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 26 2014, 18:12 ) *
Για το Reigns θα το ξαναπω,δεν μπορείς να γκρινιάζεις (γενικά μιλάω,ο κάθες φίλαθλος) για το push του, όταν ο Batista το 2005 πήρε ένα παρόμοιο.Ο Reigns είναι η βελτιωμένη έκδοχη του «συμπατριώτη» μας.


Δεν ειναι το ιδιο. Ο Batista ηταν 3 χρονια στο WWE το 2005, ο Reigns υπερπροωθειται απο την πρωτη μερα. Πριν ο Batista γινει πρωταθλητης ηταν μελος της Evolution, αλλα σε δευτερο ρολο πισω απο τον Triple H. Η Shield δεν ειχε καποιο μεγαλο ονομα μπροστα, ηταν 3 πρωτοεμφανιζομενοι που τα εβαζαν με τα μεγαλυτερα και πιο φτασμενα ονοματα. Πριν τον Batista ειχε παρει push και ο Randy Orton, ο Reigns ειναι ο πιο προωθημενος απο τους προωθημενους(στο τελος θα φτασει να παιξει σεντερ φορ). Δε θα μου κανει εντυπωση αν την Κυριακη τελικα τα σχεδια αλλαξουν τελευταια στιγμη και ειναι αυτος που κερδισει το Ladder Match. Κι εγω δεν ξερω τι θα μπω να γραψω ετσι και γινει αυτο το πραγμα... smiley.gif
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 26 2014, 19:16 ) *
Δεν ειναι το ιδιο. Ο Batista ηταν 3 χρονια στο WWE το 2005, ο Reigns υπερπροωθειται απο την πρωτη μερα. Πριν ο Batista γινει πρωταθλητης ηταν μελος της Evolution, αλλα σε δευτερο ρολο πισω απο τον Triple H. Η Shield δεν ειχε καποιο μεγαλο ονομα μπροστα, ηταν 3 πρωτοεμφανιζομενοι που τα εβαζαν με τα μεγαλυτερα και πιο φτασμενα ονοματα. Πριν τον Batista ειχε παρει push και ο Randy Orton, ο Reigns ειναι ο πιο προωθημενος απο τους προωθημενους(στο τελος θα φτασει να παιξει σεντερ φορ). Δε θα μου κανει εντυπωση αν την Κυριακη τελικα τα σχεδια αλλαξουν τελευταια στιγμη και ειναι αυτος που κερδισει το Ladder Match. Κι εγω δεν ξερω τι θα μπω να γραψω ετσι και γινει αυτο το πραγμα... smiley.gif


Συνεχίζω την παραδοσιακή διαφωνία μας tongue.gif.Ο Roman Reings σε σχέση με τον τότε Batista ήταν μεγαλύτερο πρόσπεκτ και δεν υπερπροωθείται από την πρώτη μέρα.Και τρία μέλης της Shield πήραν το ίδιο push όσο ήταν γκρουπ.Σαν storyline είχαν leader τον Triple H.Ο Rollins έχει πάρει το πιο νωρίς push.O Reigns με τα μέχρι στιγμής δεδομένα θα κερδίσε το RR και θα πάρει παγκόσμιο τίτλο στην Mania.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 26 2014, 19:50 ) *
Συνεχίζω την παραδοσιακή διαφωνία μας tongue.gif.Ο Roman Reings σε σχέση με τον τότε Batista ήταν μεγαλύτερο πρόσπεκτ και δεν υπερπροωθείται από την πρώτη μέρα.Και τρία μέλης της Shield πήραν το ίδιο push όσο ήταν γκρουπ.Σαν storyline είχαν leader τον Triple H.Ο Rollins έχει πάρει το πιο νωρίς push.O Reigns με τα μέχρι στιγμής δεδομένα θα κερδίσε το RR και θα πάρει παγκόσμιο τίτλο στην Mania.


Μην εισαι σιγουρος για το τελευταιο. Εχω ακομα 7 μηνες μεχρι το Rumble για να εφαρμοσω τα γνωστα βουντου και να τον πιασουν ντοπαρισμενο... wink.gif
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 26 2014, 21:27 ) *
Μην εισαι σιγουρος για το τελευταιο. Εχω ακομα 7 μηνες μεχρι το Rumble για να εφαρμοσω τα γνωστα βουντου και να τον πιασουν ντοπαρισμενο... wink.gif


Εννοείται οτι δεν είμαι σίγουρός,Vince είναι αυτός tongue.gif.Άλλωστε γι'αυτό έγραψα το με τα μέχρι στιγμής δεδομένα.
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 26 2014, 19:16 ) *
Δεν ειναι το ιδιο. Ο Batista ηταν 3 χρονια στο WWE το 2005, ο Reigns υπερπροωθειται απο την πρωτη μερα. Πριν ο Batista γινει πρωταθλητης ηταν μελος της Evolution, αλλα σε δευτερο ρολο πισω απο τον Triple H. Η Shield δεν ειχε καποιο μεγαλο ονομα μπροστα, ηταν 3 πρωτοεμφανιζομενοι που τα εβαζαν με τα μεγαλυτερα και πιο φτασμενα ονοματα. Πριν τον Batista ειχε παρει push και ο Randy Orton, ο Reigns ειναι ο πιο προωθημενος απο τους προωθημενους(στο τελος θα φτασει να παιξει σεντερ φορ). Δε θα μου κανει εντυπωση αν την Κυριακη τελικα τα σχεδια αλλαξουν τελευταια στιγμη και ειναι αυτος που κερδισει το Ladder Match. Κι εγω δεν ξερω τι θα μπω να γραψω ετσι και γινει αυτο το πραγμα... smiley.gif


Εδώ δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο. Το σταδιακό push του Batista και η ανοδική του πορεία με την πάροδο των χρόνων τον τοποθετεί στην πρώτη θέση με τα καλύτερα push που έχω δει. Για Κυριακή δεν ξέρω, γιατί είναι νωρίς, για Mania πολύ πιθανόν, αν και του χρόνου η Mania πρέπει να ξαναφωνάζει Yes! Yes! Yes!

QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 26 2014, 19:50 ) *
Συνεχίζω την παραδοσιακή διαφωνία μας tongue.gif.Ο Roman Reings σε σχέση με τον τότε Batista ήταν μεγαλύτερο πρόσπεκτ και δεν υπερπροωθείται από την πρώτη μέρα.Και τρία μέλης της Shield πήραν το ίδιο push όσο ήταν γκρουπ.Σαν storyline είχαν leader τον Triple H.Ο Rollins έχει πάρει το πιο νωρίς push.O Reigns με τα μέχρι στιγμής δεδομένα θα κερδίσε το RR και θα πάρει παγκόσμιο τίτλο στην Mania.


Εδώ διαφωνώ. Τα μέλη της Shield σου δίναν την εντύπωση πως παίρνουν το ίδιο push και ειδικά τους 2-3 πρώτους μήνες σου έβγαζε πολύ αρχηγιλίκι ο Ambrose. Αλλά σταδιακά και προς τα μέσα του 2013 φάνηκε πως ο Reigns προωθείται πολύ περισσότερο από τους άλλους 2. Κατ' αρχάς πρόσφερε το λιγότερο θέαμα συνήθως, αλλά σχεδόν πάντα έκανε το pin. Στα promo έπαιρνε τη θέση στη μέση και ήταν και πιο ατομικός (believe in me). Ήταν ο μόνος που κέρδισε σε singles match τον Punk, ενώ οι αγώνες των άλλων 2 ήταν πιο ωραίοι. Του πήρε ένα χρόνο για να φάει pin! Και μέχρι σήμερα έχει δεχτεί άλλα 2 το πολύ! Οι άλλοι έχουν πολύ περισσότερα. Ο T.W.Is.M είχε πει πολύ σωστά ότι με τόσες νίκες το spear του φαίνεται πιο επικίνδυνο από του Edge και του Goldberg μαζί! Μόνο ο Undertaker έκανε kick out και για προφανείς λόγους. Έσπασε το ρεκόρ στο RR που για μένα δεν έπρεπε να σπάσει ποτέ. Και τέλος ό,τι έμεινε για τη Shield το κράτησαν για εκείνον. Τη μουσικάρα, το slogan, το attire (ο Dean Ambrose έγινε Jean Ambrose και ο Seth Rollins έγινε ο μαύρος Power Ranger για να κυκλοφορεί με το attire της Shield ο Reigns), το gimmick και την είσοδο από το κοινό. Γενικά για αυτό τον έχω βαρεθεί προσωπικά.

QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 26 2014, 21:27 ) *
Μην εισαι σιγουρος για το τελευταιο. Εχω ακομα 7 μηνες μεχρι το Rumble για να εφαρμοσω τα γνωστα βουντου και να τον πιασουν ντοπαρισμενο... wink.gif


Κάντα! Κάντα!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.