Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
HLR CENATION
Τελικα μπηκε μεσα ο Κοντι μετα απο ενα πανεμορφο ματς με τον Κριστιαν οπως μπηκε και ο Ντολφ.Κριμα που δεν μπηκε ο Ουνικο η ο Καματσο.

Δεν μπορουν να χανουν κυριοι του wwe απο τον Τζιμ τον Νταγκαν και απο το αμπαλο λοχια Σλοτερ.Τραγικο.
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jul 11 2012, 17:11 ) *
Πιστευεις οτι δεν το εχω καταλαβει? Ποιος νομιζεις οτι γκρινιαξε την ωρα του ντραφτ για την προνομιακη μεταχειριση των κομισαριων? cool.gif
Γι αυτο το ονειρο μου ειναι να γινω commissioner στη θεση του commissioner!
Οσο για τη δικη μου πορεια, μετα την ταπεινη 13η θεση ηρθε η αξιοπρεπης 7η και ακολουθησε η τιμητικη 4η. Σειρα εχει η κορυφη. Μετα θα γινω δικαιωματικα commissioner και η πρωτη κινηση θα ειναι να μπαναρω το Λεμπρον απο το fantasy. Στη συνεχεια θα διωξω τους Σερβους και μετα θα διοργανωσω το fantasy WWE! smiley.gif


Φανταζεσαι να υπηρχε φαντασυ WWE?Εγω θα ηθελα να ειχα τον ρολο του κακου General Manager. 19.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Jul 11 2012, 17:28 ) *
Φανταζεσαι να υπηρχε φαντασυ WWE?Εγω θα ηθελα να ειχα τον ρολο του κακου General Manager. 19.gif


Σαν τον Paul Heyman ας πουμε??? rolleyes.gif



tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Ιδανικο θα ηταν το fantasy WWE. Δε θα ειχε και Σερβους! smiley.gif
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jul 11 2012, 17:40 ) *
Σαν τον Paul Heyman ας πουμε??? rolleyes.gif



tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Ιδανικο θα ηταν το fantasy WWE. Δε θα ειχε και Σερβους! smiley.gif

Προτυπο μου στο ganeralmanageraλικι ηταν ο Τζον Λαουρινατις.Αλλα καπιοι σαν και εσενα δεν τον πηγαιναν και τον φαγανε. smiley.gif
HLR CENATION
Πολυ πλακα το raw.

Στο main event η ΑJ και παλι φοβερη εκανε τα δικα της.Περιμενω με ανυπομονησια την σταση θα κρατηση σαν διαιτητης την Κυριακη.

Πολυ πλακα εχει ο Σλοιτερ που εχασε παλι δυο φορες.Την μια απο τον Σινα Καρα και την δευτερη απο εναν πολυ παλιο πρωην παγκοσμιο πρωταθλητη.

Μυριζει Σινα για την Κυριακη αλλα αυτα θα τα αναλυσουμε το ΣΚ.

Αντιθετα χαμος για το WHC που δεν υπαρχει φαβορι.Ισως Κοντι ενα κλικ πανω.

edit.Χαρηκα που ειδα και παλι εστω σε βιντεο την Στεφανι.Πιο ομορφη απο ποτε. wub.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Jul 11 2012, 21:30 ) *
Πολυ πλακα το raw.

Στο main event η ΑJ και παλι φοβερη εκανε τα δικα της.Περιμενω με ανυπομονησια την σταση θα κρατηση σαν διαιτητης την Κυριακη.

Πολυ πλακα εχει ο Σλοιτερ που εχασε παλι δυο φορες.Την μια απο τον Σινα Καρα και την δευτερη απο εναν πολυ παλιο πρωην παγκοσμιο πρωταθλητη.

Μυριζει Σινα για την Κυριακη αλλα αυτα θα τα αναλυσουμε το ΣΚ.

Αντιθετα χαμος για το WHC που δεν υπαρχει φαβορι.Ισως Κοντι ενα κλικ πανω.

edit.Χαρηκα που ειδα και παλι εστω σε βιντεο την Στεφανι.Πιο ομορφη απο ποτε. wub.gif


Θα δω το Smackdown και αυριο(ελπιζω) θα επανελθω με προβλεψεις. Εχω σχεδον καταληξει, αλλα θελω να δω το τελευταιο επεισοδιο πριν γραψω. Θα χει πλακα να επιβεβαιωθει το ανατρεπτικο σεναριο που εχω στο μυαλο μου... smiley.gif
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jul 13 2012, 17:29 ) *
Θα δω το Smackdown και αυριο(ελπιζω) θα επανελθω με προβλεψεις. Εχω σχεδον καταληξει, αλλα θελω να δω το τελευταιο επεισοδιο πριν γραψω. Θα χει πλακα να επιβεβαιωθει το ανατρεπτικο σεναριο που εχω στο μυαλο μου... smiley.gif

Εγω θα γραψω την Κυριακη.

περιμενω με αγωνια παντως το σεναριο σου γιατι μου φαινεται οτι το ΜΙΤΒ ειναι το πιο προβλεψιμο ppv της χρονιας.Δεν βλεπω που μπορει να γινει εκπληξη και να σπασει καποιο ματς.Ακομα και στο ΜΙΤΒ του WHC τελικα τωρα που το σκεφτομαι εχει φαβορι.
HLR CENATION
Και κατι αλλο παιδια που ξεχασα να γραψω πριν.

Πολυ ωραια ειναι η 6 σαιζον του ΝΧΤ.Πολυ καλοι νεοι wrestler ,και πολυ καλα ματς.Μαλιστα διαβασα οτι στο wwe εχουν και μεγαλα σχεδια γι αυτο.Θα βαλουν και ζωνη για τον NXT champion.Ελπιζω να διεκδικηται στα PPV.Τα ματς γινονται σε μικροτερο σταδιο και ετσι υπαρχει πιο καυτη ατμοσφαιρα.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jul 13 2012, 17:29 ) *
Εχω σχεδον καταληξει, αλλα θελω να δω το τελευταιο επεισοδιο πριν γραψω.



QUOTE(HLR CENATION @ Jul 13 2012, 18:00 ) *
Εγω θα γραψω την Κυριακη.



εγώ θα γράψω κατά τις 3 παρά πάλι... smiley.gif
HLR CENATION
QUOTE(morrison @ Jul 14 2012, 00:20 ) *
εγώ θα γράψω κατά τις 3 παρά πάλι... smiley.gif

Xαχα ο καλυτερος εισαι.

Το κακο βεβαια ειναι οτι την προηγουμενη φορα διαβασα τις προβλεψεις σου μετα το ppv.

Αλλα τωρα θα κατσω να δω το dark ματς στο φειςμπουκ καθως οι αγαπημενοι μου Ουνικο και ΚΑματσο παλευουν με τους Κοφι και R Truth και λογικα θα προλαβω να σε διαβασω την Κυριακη.

T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Jul 14 2012, 00:20 ) *
εγώ θα γράψω κατά τις 3 παρά πάλι... smiley.gif


Τοτε κι εγω θα βαλω τωρα να δω το Smackdown και θα προσπαθησω να γραψω αμεσως μετα, ωστε να σε αναγκασω να απαντησεις νωριτερα. Και οχι μονο αυτο, αλλα θα βρω προβλεψεις που θα σε κανουν να απαντησεις. tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jul 14 2012, 01:03 ) *
Τοτε κι εγω θα βαλω τωρα να δω το Smackdown και θα προσπαθησω να γραψω αμεσως μετα, ωστε να σε αναγκασω να απαντησεις νωριτερα. Και οχι μονο αυτο, αλλα θα βρω προβλεψεις που θα σε κανουν να απαντησεις. tongue.gif



Τελικα δεν αντεξα μετα το Smackdown να σηκωθω και να γραψω, οποτε θα το κανω τωρα.
Ξεκιναω με τη σειρα που περιμενω να γινουν οι αγωνες.
Pre-show
Kofi Kingston & R-Truth vs Hunico & Camacho
Δεν εχω καταλαβει αν το ματς αυτο ειναι για τους τιτλους. Δε βλεπω το λογο να ειναι γιατι ηδη οι Prime Time Players εχουν γινει Νο1 contenders, αρα οι επομενοι που θα παιξουν για τους τιτλους θα πρεπει να ειναι αυτοι. Νομιζω οτι εδω οι πρωταθλητες θα κερδισουν, ωστε να δειχνουν πιο ισχυροι. Οταν θα παιξουν για τους τιτλους, λογικα δε θα τους διατηρησουν, οποτε με νικη αυριο βοηθουν και τους εαυτους τους και τους επομενους πρωταθλητες. Trouble in paradise απο τον Kofi και η σεμνη τελετη λαμβανει τελος.

MITB για το World Championship
Damien Sundow vs Tyson Kidd vs Christian vs Santino Marella vs Tensai vs Cody Rhodes vs Dolph Ziggler vs Sin Cara
Μοιαζει το πιο δυσκολο ματς στην προβλεψη, αλλα νομιζω οτι υπαρχει φαβορι. Συνηθως αυτος που θεωρειται φαβορι δεν κερδιζει, αλλα νομιζω οτι αυριο θα το κανει. Απο οσους συμμετεχουν χρειαζομαστε καποιον που να ειναι ανερχομενος, να μπορει να γινει πρωταθλητης μεσα στους επομενους 12 μηνες, αλλα να θεωρειται απειλη και αμεσα αν χρειαστει. Αυτος που θεωρω οτι εχει ολα αυτα τα στοιχεια μαζι ειναι ο Cody Rhodes και γι αυτο πιστευω οτι θα κερδισει. Η αλλη μου σκεψη ηταν ο Ziggler, αλλα βλεπω οτι ηδη εχει αρχισει να παιρνει ευκαιριες για τιτλους και γι αυτο δε χρειαζεται τοσο το ΜΙΤΒ. Νομιζω πως ο νικητης αυτου του ματς θα κρατησει τη βαλιτσα για καποιους μηνες πριν τη χρησιμοποιησει τελικα.

World Championship
Sheamus vs Alberto del Rio
Επιτελους ο del Rio παιρνει το 1-on-1 ματς που περιμενε απο το Over the Limit. Δειχνει πιο δυνατος και πιο κακος απο τους προηγουμενους μηνες, αλλα δε νομιζω οτι θα ειναι αρκετο. Πιστευω οτι ο Sheamus θα διατηρησει τον τιτλο του, εστω και πιο δυσκολα απο καθε αλλη φορα. Ισως υπαρξει συνεχεια στην ιστορια και ο del Rio κερδισει αργοτερα τον τιτλο.

MITB για το WWE Championship
John Cena vs Chris Jericho vs Kane vs Big Show
Τι κακη ιδεα να γινει ΜΙΤΒ με 4 ατομα! Ισως βεβαια και να μη μεινουν στα 4, καθως ακουγεται οτι μπορει να μπει και 5ος την Κυριακη. Πρωτος υποψηφιος ο Rey Mysterio. Ο Rey ειναι η ιδανικη επιλογη για να προστεθει και να μην κερδισει. Επιπλεον θα δωσει και θεαμα στο ματς, που με τα 2 θηρια μεσα θα μοιαζει αργο για Ladder match. Στο αποτελεσμα τωρα, δε βλεπω τον Jericho να ενδιαφερεται για τιτλους πραγματικα, δε βλεπω το λογο να κερδισει ο Kane που ηταν σε ματς τιτλου στο προηγουμενο PPV, δε νομιζω αν μπει ο Mysterio να κερδισει(το ιδιο ισχυει και για το Miz, που ειναι επισης υποψηφιος να προστεθει), δε νομιζω οτι στεκει ενα σεναριο που διαβασα οτι αν ο Sheamus εχει χασει το World Championship θα μπει στο ματς αυτο, αρα μας μενουν οι 2 αντιπαλοι του Steel Cage match του No Way Out. Και οι 2 βγαζουν νοημα σεναριακα ως νικητες, αλλα θα διαλεξω John Cena. Θα προχωρησω μαλιστα ακομα παραπερα και, οπως εχω ξαναγραψει, θα πονταρω σε αποτυχημενο cash in του Cena! Δεν ξερω αν αυτο γινει αυριο ή αργοτερα. Θα ελεγα οτι το καλυτερο μερος και στιγμη ειναι το 1000στο επεισοδιο του RAW σε 10 μερες.

WWE Championship
CM Punk vs Daniel Bryan
Εδω νομιζω οτι θα ολοκληρωθει η ιστορια που ξεκινησε, οχι στο Over the Limit, οταν επαιξαν για πρωτη φορα οι 2 τους, αλλα στη Wrestlemania! Τοτε που ο Daniel Bryan εχασε το World Championship εξαιτιας της AJ. Νομιζω οτι η AJ που πλεον εχει γινει το επικεντρο της ιστοριας(και οχι αδικα, γιατι εχει ενδιαφερον ρολο), με καποιο τροπο θα δωσει τη νικη στον Bryan και θα τον κανει ξανα πρωταθλητη. Δεν ξερω αν θα ειναι προσχεδιασμενο απο τους δυο τους ή θα γινει κατα λαθος, νομιζω ομως οτι η καταληξη θα ειναι αυτη.

Παμε τωρα στο extreme κομματι των προβλεψεων. Τι αλλο θα δουμε στο PPV που δεν εχει ανακοινωθει. Θα πονταρα στα κλασικα. Εμφανιση Brodus Clay και somebody call my momma και αλλο ενα squash ματς του Ryback, αυτη τη φορα εναντιον κανονικου αντιπαλου. Ισως σε ενα handicap match με Curt Hawkins & Tyler Reks τους οποιους κερδισε ξεχωριστα τις τελευταιες εβδομαδες. Δεν αποκλειω να δουμε και ματς για το Tag team championship με Kingston & Truth vs Prime Time Players, παρολο που οι πρωταθλητες θα εχουν ηδη παιξει μια φορα(γι αυτο και θα χασουν αλλωστε).

Κλεινω με το ανατρεπτικο εναλλακτικο σεναριο. Το ΜΙΤΒ για το WWE Championship το κερδιζει καποια συμμετοχη-εκπληξη που δεν εχει ανακοινωθει και δεν εχει ακουστει καθολου(θα μπορουσε να ηταν ο Batista, αλλα μολις ανακοινωσε οτι θα παιξει το πρωτο του ΜΜΑ ματς). Το cash in γινεται το ιδιο βραδυ ειτε στον Punk με τη βοηθεια του απογοητευμενου Daniel Bryan ειτε στον Bryan με διαιτητη την AJ, η οποια του χαρισε τη νικη λιγο πριν κατα λαθος. Οσο για το World Championship MITB, το ανατρεπτικο μου σχεδιο προβλεπει νικητη τον... Tyson Kidd!!! Μοιαζει χωρις λογικη, αλλα αν ειναι να τον βαλουν στο ματς(γιατι καποια στιγμη φοβηθηκα οτι θα παιξουν σεναριο τραυματισμου και θα τον βγαλουν) για να τον προωθησουν, μπορει να ειναι αυτος ο νικητης-εκπληξη που δεν περιμενει κανεις. Δε χρειαζεται να παει γρηγορα για τον τιτλο, αφου η αλλη βαλιτσα θα εχει ηδη χρησιμοποιηθει. Αρκει να του κανουν τη σωστη προωθηση και το σωστο push στους επομενους 3-4 μηνες. Αν χρειαστει, ας εμφανιστει και ο Bret Hart καποια στιγμη μαζι του...
HLR CENATION
θα γραψω για το ppv αντιγραφωντας την καρτα με την σειρα οπως τα εχει ο ΤWISM.Αντιγραφω μονο την σειρα και οχι τα αποτελεσματα οπως φαινεται σε καποιες περιπτωσεις. tongue.gif


Pre-show
Kofi Kingston & R-Truth vs Hunico & Camacho

Οι αγαπημενοι μου Hunico και camacho θα ηττηθουν.Εδω ηττηθηκε ο Camacho στο ΝΧΤ δεν θα χασει τωρα?Θα κερδισει η ομαδα του Κοφι αλλα καπου παρακατω θα χασουν και αυτοι απο τους Ονιλ-Νταρεν Γιανγκ.

MITB για το World Championship
Damien Sundow vs Tyson Kidd vs Christian vs Santino Marella vs Tensai vs Cody Rhodes vs Dolph Ziggler vs Sin Cara

Εδω το φαβορι λεγε με Cody Rhodes δυσκολα θα σπασει.Εχασε την ζωνη ιντερκοτινεταλ εκτιμω μονο και μονο για να κανει το επομενο μεγαλο βημα στην καριερα του .Ψηθηκε καλα απο τις κοντρες με Μυστηριο περυσι και Μπιγκ Σοου-Κριστιαν φετος και πιστευω ειναι ετοιμος για να γινει στο μελλον παγκοσμιος πρωταθλητης.

Οπως ευελπιστω οτι θα γινει στο αμεσο μελλον και ο Νταμιεν Σαντοου που ειναι εκπληκτικος με το μικροφωνο.Ο Τενσαι αποδειχτηκε κουραμπιες,ο Ντολφ γυροφερνει και αυτος τον παγκοσμιο τιτλο αλλα μπορει ανα πασα στιγμη να γινει νο1 διεκδικητης και χωρις την βαλιτσα.Ο Σιν Καρα ακομα δεν εχει κανει προμο και δεν εχει συμμετεχει ποτε σε σοβαρο σεναριο.Θα εχει το ρολο του Σελτον Μπενζαμιν να κανει δηλ το χαι λαιτ της βραδιας.

World Championship
Sheamus vs Alberto del Rio

Εδω βλεπω Σειμους.Θα βγει και καλο ματς λογικα.Στην συνεχεια λογικα θα μπει και ο Ραντι στο χορο και θα εχουμε τριπλ θριτ.

MITB για το WWE Championship
John Cena vs Chris Jericho vs Kane vs Big Show

Ο Τζερικο θα μας την κανει λενε για συναυλιες,Ο Κειν ειναι ακαταλληλος για παγκοσμιος πρωταθλητης,γιγαντες δεν κερδιζουν τα ΜΙΤΒ οποτε μας μενει ο Σινα που θα προσθεσει ακομα μια μεγαλη νικη στην καριερα του.Βλεπω μαλιστα σε αντιθεση με τον TWISM να κανει επιτυχημενη εξαρργυρωση στο 1000 επεισοδιο στα ισια κοντρα στον CM Punk.Τι πιο ωραιο απο το να κλει το 1000 επεισοδιο του raw με τον Σινα παγκοσμιο πρωταθλητη?

Αν δεν κανει αμεσα την εξαργυρωση συμβολαιου πιστευω οτι θα το κανει στην πατριδα του στο ναιτ Οφ Τσαμπιονς οπως διαφημιζεται οτι θα αντιμετωπισει τον ΣΜ ΠΑνκ.Θα συμφωνησω με τον ΤWISM οτι ειναι λιγοι οι 4 συμμετεχοντες.

WWE Championship
CM Punk vs Daniel Bryan

Εδω βλεπω Πανκ με ευνοια της Aj.

Λογικα θα εχουμε εμφανιση Ραιμπακ που θα νικησει καποιον τζομπερα.
captain charisma


ποιος ειναι αυτος ο μικρουλης?
HLR CENATION
QUOTE(captain charisma @ Jul 15 2012, 16:48 ) *


ποιος ειναι αυτος ο μικρουλης?

O μεγαλυτερος παλαιστης ολων των εποχων Τζον Σινα? smiley.gif
captain charisma
χεχε ναι...οχι κ μεγαλυτερος παλεστης ολων των εποχων ο γιαννακης ιεροσυλε smiley.gif
HLR CENATION
QUOTE(captain charisma @ Jul 15 2012, 17:43 ) *
χεχε ναι...οχι κ μεγαλυτερος παλεστης ολων των εποχων ο γιαννακης ιεροσυλε smiley.gif

Χαχα smiley.gif Φαινεται οτι εισαι αντι Cena.

Το εχω ξαναγραψει οτι φοβομουνα μηπως προδιδω τον Χογκαν με αυτο που γραφω αλλα δεν βαριεσαι.Cena for life. smiley.gif
captain charisma
μπα φιλε δεν ειμαι πια αντισενικος..μπορει πιο παλι να ημουν φανατικος hater του επειδη κρατουσε το wwe champion κανα χρονο και μου την εσπαγε...τωρα πια δεν εχω κανα προβλημα μαζι του...μιλαμε γ ενα παλεστη π εχει δωσει τα παντα για την εταιρια..
T.W.Is.M.
Ο μεγαλυτερος wrestler ολων των εποχων ειναι εδω:
captain charisma
στο youtube ανεβασαν κιολας το μιτβ

GMF80
Ειδα WWE μετά από καιρό....

Ωραίο το SD ΜΙΒ και ακόμα ποιο ωραία η νίκη του Ziggler...

Del Rio - Sheamus OK αλλά τους βαρίεμαι πλεον

Punk - Bryan μαστάρα απο παλαισταράδες

και η ξενέρα για το τελος με τον άμπαλο φα-σίνα να παίρνει τη βαλίτσα για να χαρούν τα 7 χρονα.... Αυτά κανει το WWE και δεν ξαναβλέπω μέχρι το Royal Rumble....
T.W.Is.M.
QUOTE(GMF80 @ Jul 16 2012, 22:22 ) *
Ειδα WWE μετά από καιρό....

Ωραίο το SD ΜΙΒ και ακόμα ποιο ωραία η νίκη του Ziggler...

Del Rio - Sheamus OK αλλά τους βαρίεμαι πλεον

Punk - Bryan μαστάρα απο παλαισταράδες

και η ξενέρα για το τελος με τον άμπαλο φα-σίνα να παίρνει τη βαλίτσα για να χαρούν τα 7 χρονα.... Αυτά κανει το WWE και δεν ξαναβλέπω μέχρι το Royal Rumble....


Θα περιμενα μια μερα ακομα μηπως εμπαινε κανενας που δεν ειχε δει το σοου, αλλα αφου σχολιασες, ας πω κι εγω τη γνωμη μου.
Καλο το ΜΙΤΒ του World Championship, αλλα ποιος ο λογος να κερδισει ο Ziggler που μπορει να παιξει για τιτλο και χωρις τη βαλιτσα? Μαλλον γιατι δεν εμπιστευονται κανεναν αλλον αμεσα. Ας πουμε πως ολα ειναι καλα εδω λοιπον, αλλωστε λεω εδω και πανω απο χρονο οτι ο Dolph πρεπει να γινει πρωταθλητης(κανονικος, οχι για μια μερα με generalmanagerικο διαταγμα της Vickie Guerrero).
Sheamus και del Rio επαιξαν ενα αργο ματς, που βελτιωθηκε στο τελος. Περιμενω η εισοδος του Orton στο παιχνιδι να βελτιωσει τα πραγματα τον αλλο μηνα. Οχι οτι κι αυτος ειναι γρηγορος, αλλα παντα το triple threat εχει το στοιχειο του αιφνιδιασμου και ολα μοιαζουν πιο γρηγορα.
Το tag team ματς ηταν καλο. Πιο πολυ απο Primo & Epico, αλλα τουλαχιστον υπαρχει μια ιστορια απο πισω. Για να γινει πιο σημαντικος ο τιτλος, θα τον κρατουσα λιγο ακομα στον Kofi και τον R-Truth δινοντας τους μια νικη στην αρχη πριν χασουν απο τους Prime Time Players. O AW δειχνει για αλλη μια φορα ποση ανεση εχει με το μικροφωνο(κατι που ειχαμε δει και στο ECW).
Το Punk vs Bryan ηταν ωραιο ματς, αναμενομενο απο 2 απο τους καλυτερους wrestlers, αλλα δεν καταλαβα ποιος ηταν ο ρολος της AJ. Αν ηθελαν εναν αντικειμενικο διαιτητη, δε χρειαζοταν special guest referee. Το κολπο με το διαιτητη που δεν επηρεαζει τελικα το αποτελεσμα, αλλα παιζει ρολο με τις εκφρασεις του και συμμετεχει στην ιστορια το ειδαμε στη Wrestlemania με το Shawn Michaels. Το να συνεχιστει η ιστορια το θεωρω περιττο, νομιζω οτι εδωσε οτι μπορουσε. Αρα ποια ηταν η σκοπιμοτητα της AJ, εκτος απο την προβολη της?
Επιτελους ενα κανονικο ματς για το Ryback. Αν αρχισει να συμμετεχει και σε κανονικες ιστοριες, θα μου γινει πιο συμπαθης.
Για το ματς των divas θα πω μονο οτι φανηκε ποσο μικρο γυναικειο ροστερ υπαρχει. Οχι γιατι αυτες που επαιξαν δεν ειναι καλες(εδω που τα λεμε για τη μονη που δεν μπορω να κανω θετικο σχολιο ως wrestler ειναι η Kaitlyn κι αυτο γιατι την εχω δει ελαχιστα να παιζει και δεν εχω αποψη), αλλα γιατι δεν υπαρχουν αλλες. Προσπαθουσα να βρω ποιες αλλες υπαρχουν και κατεληξα στην AJ(παλι εδω?) και την Kelly Kelly που κανει διαλειμμα, λοξοκοιταει την εξοδο, αλλα δεν το παιρνει αποφαση. Αναρωτιεμαι τελικα αν η Kharma οντως εμεινε ελευθερη, οπως γραφτηκε μεσα στην εβδομαδα. Αν ναι, μαλλον δεν εχει να κανει με το wrestling η αποφαση, αλλα με τη γενικοτερη κατασταση της(αφου εχασε το παιδι της δεν ηταν καθολου καλα).
Παμε και στο MITB του WWE Championship. Παλι καλα που ηταν ετσι το ματς. Το περιμενα χειροτερο και η εισοδος του Miz δε μου αυξησε τις προσδοκιες. Ολοι το προσπαθησαν, μαλιστα o Big Show ηταν καλυτερος του Kane, αλλα δεν υπηρχε καποιος πλην Jericho που να μπορει να κανει το κατι παραπανω σε τετοιο ματς. Οποτε με αυτα τα δεδομενα ευχαριστημενος ειμαι. Οσο για το αποτελεσμα, δε θα μπορουσε να ειναι διαφορετικο και θα ηταν μεγαλο λαθος να εδιναν τη βαλιτσα σε αλλον. Μονο το γεγονος οτι η 2η καλυτερη επιλογη ηταν ο ξεχασμενος Miz τα λεει ολα. Σε καθε αλλη επιλογη η βαλιτσα θα πηγαινε χαμενη, γιατι δε θα ειχε κανενα σκοπο σεναριακα. Θα πει κανεις, και στο Cena χαμενη δεν παει? Ας περιμενουμε το αποτελεσμα πρωτα. Γιατι εγω εγραψα προχτες τι περιμενω να γινει και σ αυτη την περιπτωση η βαλιτσα δεν παει καθολου χαμενη.

Ας αναρωτηθω και κατι αλλο. Καταλαβαινω οτι οταν υπαρχουν 2 ladder matches πρεπει να υπαρχει χρονικη αποσταση μεταξυ τους. Οταν ομως εχεις στο ιδιο PPV ladder match και ματς τιτλου(στο οποιο ο νικητης του ΜΙΤΒ μπορει να χρησιμοποιησει τη βαλιτσα), δεν πρεπει να βαλεις το MITB πριν το ματς για τον τιτλο? Δεν πρεπει να αφησεις την εντυπωση οτι μπορει ο νικητης του ΜΙΤΒ να κανει cash in αμεσως μετα? Εκτος κι αν σκοπευεις να βαλεις το χαμενο του ματς τιτλου την τελευταια στιγμη στο ΜΙΤΒ. Αν δεν το κανεις ουτε αυτο, ποιος ειναι ο σκοπος σου? Ισως να προσθεσεις καποιο μεγαλο ονομα αναπαντεχα την τελευταια στιγμη. Αλλα ουτε κι αυτο εγινε. ΟΚ, το βλεπω οτι ο Cena προκαλει τη μεγαλυτερη αντιδραση του κοσμου(θετικη και αρνητικη). Αλλα το ματς τιτλου παντα ειναι μεγαλυτερο απο ενα MITB ladder match. Αν ηθελαν να εχουν το Cena στο τελος, μπορουσαν να τον βαλουν να σχολιασει ή να κατσει διπλα στους σχολιαστες με τη βαλιτσα του και να τελειωσει το PPV δειχνοντας τη βαλιτσα στον CM Punk.

Δευτερο bonus σχολιο: Οταν ο Cena κρατησε τον τιτλο 13 μηνες, τον βαρεθηκαμε γιατι ηταν σουπερμαν και τους κερδιζε ολους. Δε χρειαστηκε να φτασουμε στους 13 μηνες ομως. Εγω ας πουμε ηθελα να δω αλλαγη απο τους 9 μηνες(κι οχι νωριτερα γιατι υπηρχαν και κατι ματς με τον Great Khali στη μεση). Τωρα στους ποσους μηνες θα πρεπει να φτασουμε? rolleyes.gif
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jul 17 2012, 01:20 ) *
Δευτερο bonus σχολιο: Οταν ο Cena κρατησε τον τιτλο 13 μηνες, τον βαρεθηκαμε γιατι ηταν σουπερμαν και τους κερδιζε ολους. Δε χρειαστηκε να φτασουμε στους 13 μηνες ομως. Εγω ας πουμε ηθελα να δω αλλαγη απο τους 9 μηνες(κι οχι νωριτερα γιατι υπηρχαν και κατι ματς με τον Great Khali στη μεση). Τωρα στους ποσους μηνες θα πρεπει να φτασουμε? rolleyes.gif


Έλα ντε...Ακόμα και εγώ που όταν ο Punk ήταν του κλώτσου και του μπάτσου έλεγα ότι είναι best in the world πιστεύω εδώ και καιρό ότι είναι ώρα να την χάσει.Θα ήθελα να γίνει μετά την Μάνια ακριβώς από τον Jericho αλλά αυτοί τον έφεραν με τυμπανοκρουσίες για να τον κάνουν τον απόλυτο καρπαζοεισπράκτορα.
Δεν το πήρε ο Y2J οκ,ας πούμε ότι δεν έχει να κερδίσει,αν και έτσι όπως πάει με τόσες ήττες έχει να χάσει,αλλά να μην το παίρνει ούτε ο Bryan με τόσο hype αυτή τη στιγμή από πίσω του είναι λίγο οξύμωρο.
Τελικά όλα γίνονται για να τον νικήσει ο Cena,ωραία...



Είδα μετά από αρκετό καιρό μεγάλο μέρος του ppv.
To mitb του whc ήταν καλό ματς,είχε τα μποτσάκια του αλλά ήταν οκ.
Καμία έκπληξη ο νικητής βέβαια απλά ας βγάλουν επιτέλους τη Bικάρα από δίπλα του αν είναι να κάνει reign,τον έχει δυο χρόνια τώρα,τι άλλο μπορεί να προσφέρει.

Πολύ μεγάλο ματς το Punk vs Danielson.Επειδή για πρώτη φορά είδα το AJ θέμα σε όλο του το μεγαλείο και μπορώ να πω ότι η μικρή είναι πολύ καλή.Αλλά ναι,τι δουλειά έχει μια AJ μέσα να κλέβει την παράσταση από ένα τέτοιο ματς δεν ξέρω.
Θα μπορούσε να κάνει τα ίδια σε ένα μικρότερο feud.
Παρ'όλα αυτά και χωρίς να έχω παρακολουθήσει το θέμα όλο αυτόν τον καιρό μπορώ να πω ότι μου άρεσε και το ματς και ο συνδυασμός σενάριο/wrestling.Αν είχα ξαναδεί το ίδιο στήσιμο ξανά και ξανά θα είχα κουραστεί όμως...

Το άλλο mitb match νομίζω ότι ήρθε για να διαλύσει όλη την ιστορία του συγκεκριμένου αγώνα.Τι δουλειά είχαν όλοι αυτοί μέσα;Τι νόημα έχει να κερδίζει την βαλίτσα ο Cena;
Τα έχουμε δει όλα από το WWE τα τελευταία χρόνια,να διαλύει το μύθο του Ηell In A Cell,να γελοιοποιεί τα Royal Rumbles και τα Elimination Chambers,σιγά μην ξέφευγε το Money In The Bank.
O Cena μπότσαρε την πιο μεγάλη στιγμή θεωρητικά βγάζωντας την βαλίτσα κατά λάθος ενώ χτυπούσε τον Big Show με αυτή.
Πάμε για το 1000στο τώρα και βλέπουμε...


T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Jul 17 2012, 12:56 ) *
Τελικά όλα γίνονται για να τον νικήσει ο Cena,ωραία...


Μην εισαι και σιγουρος...
Αλλα και παλι, περσι ο Punk κερδισε 2 φορες. Και να χασει μια φορα δεν εγινε τιποτα.

QUOTE(morrison @ Jul 17 2012, 12:56 ) *
Το άλλο mitb match νομίζω ότι ήρθε για να διαλύσει όλη την ιστορία του συγκεκριμένου αγώνα.Τι δουλειά είχαν όλοι αυτοί μέσα;Τι νόημα έχει να κερδίζει την βαλίτσα ο Cena;
Τα έχουμε δει όλα από το WWE τα τελευταία χρόνια,να διαλύει το μύθο του Ηell In A Cell,να γελοιοποιεί τα Royal Rumbles και τα Elimination Chambers,σιγά μην ξέφευγε το Money In The Bank.
O Cena μπότσαρε την πιο μεγάλη στιγμή θεωρητικά βγάζωντας την βαλίτσα κατά λάθος ενώ χτυπούσε τον Big Show με αυτή.
Πάμε για το 1000στο τώρα και βλέπουμε...


Το ολο νοημα του Money in the Bank χανεται μονο απο την ιδεα να συμμετεχουν αποκλειστικα πρωην WWE Champions. Μεταξυ αυτων που συμμετειχαν ο Cena ηταν η μονη επιλογη.
Ο Jericho επαιξε για τον τιτλο στη Wrestlemania. Δεν κερδισε τοτε, δεν κερδισε στο Extreme Rules, αρα δεν ενδιαφερεται να παρει τιτλο. Τι να κανει τη βαλιτσα?
Ο Kane επαιξε, εστω και σε triple threat, μολις στο προηγουμενο PPV. Αφου δεν ηταν να κερδισει τον τιτλο, γιατι να παρει τη βαλιτσα? Εκτος κι αν τον προοριζαν για να κλεισει το σεναριο με την AJ: Μετα απο το ματς τιτλου που ειδαμε με την AJ να ειναι αμεροληπτη, ο Bryan επιτιθεται στον Punk, τον αφηνει ξαπλωμενο στο ρινγκ και φευγει. Τοτε βγαινει ο Kane, χρησιμοποιει τη βαλιτσα και με διαιτητη την AJ κερδιζει το ματς και τον τιτλο φευγοντας μαζι με την παρανοικη AJ!
O Big Show υποτιθεται οτι ειναι ο γιγαντας, το θηριο που κανει οτι θελει. Θα τον βαλουν να χρησιμοποιησει τη μεθοδο του Money in the Bank για να παρει τιτλο? Θα τον βαλουν δηλαδη να παιξει οταν ο πρωταθλητης θα ειναι ανυπερασπιστος και ευαλωτος?
Ο δε Miz, οπως εγραψα και χτες, ηταν η 2η καλυτερη επιλογη. Αλλα ξεχασμενος για 2 μηνες γυριζοντας ταινια και με τις μετα-Wrestlemania εμφανισεις του σε PPV να ειναι καταστροφικες: Ηττα απο το Santino Marella(!) στο pre-show του Extreme Rules για το US Championship και ηττα στα γρηγορα απο το Brodus Clay στο Over the Limit. Aρα δευτερος μεν, μακραν του πρωτου δε.

Στο κατω κατω καποτε πρεπει να ξαναπαρει και ο Cena τιτλο. Ειναι 9,5 μηνες χωρις τιτλο και η τελευταια του θητεια πρωταθλητη κρατησε λιγοτερο απο μηνα. Δεν ειναι οτι μονοπωλει και τους τιτλους τον τελευταιο χρονο. Σ αυτο που διαφωνω καθετα με το WWE ειναι να κανει ολους τους αγωνες του main event. Ασε και κανεναν αλλον να παρει τη δοξα ρε Βινς...
Οσο για το botch που λες, ειλικρινα δεν το καταλαβα αν ηταν ετσι. Κι οχι επειδη ηταν ο Cena. Κι ο Drew McIntyre να το ειχε κανει, δε θα το καταλαβαινα.
HLR CENATION
Χαχα,παλι τελευταιος το ειδα. smiley.gif

1)Ματσαρα το Πανκ-Ντανιελ.Αμα δεν ηταν το Σινα-Λεσναρ και το Σινα-Ροκ θα ηταν το ματς της χρονιας.Μαζι με το Πανκ-Τζερικο στο εξτριμ ρουλς.Φοβερος ρυθμος.Η Aj φοβερη στο ρολο της και το επαιξε στα ισια το ματς. ****

2) Πολυ ομορφο το ματς του WHC αλλα περιμενα περισσοτερα απο Νταμιεν Σαντοου και ειδικα απο Σιν Καρα. Επεσα εξω στο νικητη μιας και εβλεπα Κοντι αλλα δεν βαριεσαι.Και ο Ντολφ μια χαρα ειναι(κωλοτουμπας εγινα).***

3) Σειμους -Αλμπερτο μ αρεσε αλλα το περιμενα καλυτερο.Πιστευω θα συνεχισουν με Ορτον οπως ακουγεται στο σαμερσλαμ και βλεπο στο αμεσο μελλον να την αποκτα ο Αλμπερτο την ζωνη. ***

4)Μ αρεσε και το δευτερο MITB.Πολυ χαρηκα για την επιστροφη του Μιζ peace.gif και ελπιζω να εχει την εξελιξη που ειχε ο Πανκ μετα το δικο το κατηφορο που ειχε παρει τον Οκτωβρη του 09.ολοι επαιξαν καλα εκτος απο τον Kane που δεν περιμενω ομως τιποτα απο αυτον.Ευχομαι να μην γινει αυτο που ειχε γραψει ο TWISM και δεν εξαργυρωσει το βαλιτσακι ο Σινα.Οι παντες το εχουν εξαργυρωσει αρα να μην ειναι ο Σινα ο πρωτος που θα αποτυχει. ***.

Ειχα γραψει οτι θα το παρει ο Σινα στο χιλιοστο επεισοδιο, για να δουμε θα πεσω μεσα?

Γεινικα με εξαιρεση το Over the limit πανε καλα τα ppv του wwe φετος.Πολυ καλο το ΜΙΤΒ και παμε για ενα δυνατο σαμερσλαμ.



HLR CENATION
Ωραιο το τελευταιο raw..

Ηταν πολυ γεματο>Επεστρεψε ο Ρεα Μυστηριο και λογικα αρχιζει κοντρα με τον Αλμπερτο.Αρα μηπως εχουμε στο σαμερσλαμ κοντρα Σειμους-Ορτον χωρις Αλμπερτο?Κακο αυτο.

Ο ΣΙνα ειπε οτι θα τον παιξει στα ισια τον Πανκ στο 1000ο επεισοδιο.

Και μια ειδηση απο το χωρο του wrestling που με εκανε πολυ χαρουμενο ειναι οτι επιστρεφει στα ρινγκ ο Τσαβο απο το ΤΝΑ.Θα ηθελα να τον δω να κυνηγα την x division ζωνη.
captain charisma
ειχα δει ενα προμο βιντεο με την επιστροφη του γκολντμπεργκ στο 1000 επεισοδιο του raw αλλα βγηκε ο μπιλ στο τουιτερ και το διεψευσαι...κριμα κ ηθελα να τον δω στα ρινγκ μετα απο 8 χρονια εστω και μια βραδια...
T.W.Is.M.
QUOTE(captain charisma @ Jul 19 2012, 22:11 ) *
ειχα δει ενα προμο βιντεο με την επιστροφη του γκολντμπεργκ στο 1000 επεισοδιο του raw αλλα βγηκε ο μπιλ στο τουιτερ και το διεψευσαι...κριμα κ ηθελα να τον δω στα ρινγκ μετα απο 8 χρονια εστω και μια βραδια...


Καλα, μην τα παιρνεις και ως δεδομενα ολα αυτα. Το 1000στο επεισοδιο του RAW ειναι πιο σημαντικο για το Βινς ακομα και απο PPV. Πρεπει να ειναι το πιο σημαντικο γεγονος ολου του 2012 μετα τη Wrestlemania 28! Οποτε να περιμενεις εκπληξεις και εμφανισεις που δε θα πιστευες οτι θα γινουν.
Για παραδειγμα, κοιτα μια αποψη.
Εκτος απο καποιους που εχει επιβεβαιωθει και ανακοινωθει η παρουσια τους, οπως ο Rock, o Brock Lesnar και ο Shawn Michaels(μεσω της επανεμφανισης των DX), υπαρχουν κι αλλοι που θα εμφανιστουν σαν εκπληξη. Πιστευεις ας πουμε οτι δε θα εμφανιστει ο Stone Cold? Θα σου φανει περιεργο αν δεις τον Edge? Αποκλειεις να εμφανιστει ο Ric Flair? Λεγεται επισης οτι ελαχιστοι ξερουν αν προκειται να εμφανιστει ο Undertaker και εξαρταται απο το αν θα παιξει ή οχι στο Summerslam. Αν οντως αυτο ειναι το κριτηριο, πονταρω στο οχι, αλλα ποτε δεν ξερεις. Για το μονο πολυ μεγαλο ονομα που θα εβαζα στοιχημα οτι δε θα ειναι εκει ειναι ο Hulk Hogan, αφου βρισκεται στο ΤΝΑ. Αρα γιατι οχι και ο Goldberg?
morrison
Πάνω που πάω να αποτιξινωθώ έρχεται ένα 1000στο επεισόδειο και με ρίχνει πάλι...Αρε Βινς.

Πολύ καλό, θα έλεγα ότι κατάφερε να σταθεί στο ύψος των τρελών προσδοκιών που είχαν δημιουργηθεί από πριν.
Όλο το ζουμί το διαφαινόμενο heel turn του Punk που σηκώνει συζήτηση.
Από την μία ο Punk χρειαζόταν κάτι ενδιαφέρον για να τονώσει τον χαράκτηρα του αλλά από την άλλη πούλησε τρομερά αυτό τον χρόνο σαν face ενώ σεναριακά ήταν λίγο ξεκάρφωτη η συμπεριφορά.
Ας είναι όμως, δεν θα με δείτε να παραπονιέμαι για τέτοιες αλλαγές συχνά, ίσα-ίσα αναθερμαίνουν το ενδιαφέρον τέτοια πράγματα...

Όλο το επεισόδιο ένα clothesline του JBL...

Επίσης, τελεία και πάυλα Lita είσαι...
captain charisma


λιγο fail αυτο...



δωρακι στο μορισον
HLR CENATION
Συγκλονιστικο και πανεομορφο(και δικαιωση του TWISM) το 1000ο επεισοδιο του raw.

Φοβερες επιστροφες ειχαμε.Ας τα παρω με την σειρα.Μ αρεσει που ο Μιζ επιτελος φαινεται να βρισκει το δρομο του.Ελπιζω καποια στιγμη να ξαναπαιξει για τον παγκοσμιο τιτλο.Ο Κριστιαν εδωσε καλα ματς με τον Κοντι για τον συγκεκριμενο τιτλο που θα μεινουν.

Πολυ ωραια η AJ.Ομορφη,τσαχπινα,αστεια εχει να δωσει πολλα ακομα αν την προσεξουν.Της παει ο ρολος σαν GM.

Θα με κραξετε τωρα αλλα μ αρεσει ο Σλειτερ.Εχει πολυ πλακα.Δεν πιστευω οτι θα παιξει ποτε ματς για μεγαλο τιτλο αλλα για κωμικος μια χαρα ειναι.Καλυτερος απο τον Μαρελα.

Ωραια και ο Ροκ που θα παιξει στο Ραμπλ για το πρωταθλημα.Φοβερος σε ολα.

Εκπληκτικο στησιμο στο Λεσναρ-Τριπλ H και αναμονη για φοβερο ματς στο σαμερσλαμ.Υπεροχη η Στεφανη.Οσο μεγαλωνει ομορφαινει.

Πολυ ωραιο το main event.Το γυριζει σε κακο ο Πανκ και περιμενω με ενδιαφερον την συνεχεια.Εκπληκτικη προβλεψη πριν το ΜΙΤΒ του ΤWISM οτι ο ΣΙνα δεν θα καταφερει να εξαργυρωσει την βαλιτσα και το πετυχε.Οπως ειχα γραψει δεν περιμενα να συμβει κατι τετοιο.

Μια μικρη Wrestemania θυμισε τη Δευτερα το σοου.Συνεχιζει το wwe τα καλα φετινα σοου εκτος απο το κακο over the limit.
HLR CENATION
O πιο αδικημενος wrestler στην ιστορια του WWE, ο μαγαλος Τσαβο Γκερερο επεστρεψε στα ρινγκ.


Θα ειναι απο εδω και περα στο ΤΝΑ και θελω να του δωσουνε ιστορια για παγκοσμιο τιτλο.Γιατι του αξιζει.
T.W.Is.M.
Θα γραψω τελευταιος για το 1000στο RAW, αφου μολις τωρα το ειδα γιατι ημουν στο εξωτερικο. Το RAW ομως δε θα το εχανα ουτε μετα απο ταξιδι 16 ωρων(κι αφου εβαλα την αδερφη μου να το κατεβασει για να ειναι ετοιμο οταν φτασω σπιτι-ετσι για να δειτε πως ειναι οι πραγματικοι wrestling fans, ηδη κλεινω 23 ωρες αυπνος tongue.gif )!
Τι να γραψω και να αναλυσω...επεστρεψε, εστω και για μια βραδια, ο Undertaker! Αυτο μου φτανει. Δεν περιγραφω αλλο! smiley.gif


Αλλα επειδη ολο και καποιος θα θελει να ακουσει τη γνωμη μου και για τα υπολοιπα, ας πω 2 λογια. Κατ αρχην θεωρω σωστη αποφαση να μην παρει τον τιτλο με το ΜΙΤΒ ο Cena. Ακομα καλυτερα θα ηταν να μην τον κερδισει ουτε στη συνεχεια, αλλα αμφιβαλλω γιατι δε βλεπω αλλο διεκδικητη. Εκτος κι αν επανελθει δριμυτερος ο απων τοπικος ηρωας του 1000στου επεισοδιου. Ή ο αλλος προσφατως επανακαμψας(πολυ καθαρευουσα ε? ουτε ο Damian Sandow να ημουν). Βαλτε μεσα τιμωρημενο, δεν μπορω δεν μπορω να περιμενω. Οσο για το heel turn του Punk, νομιζω οτι ειναι καλη κινηση, γιατι τα πιο πολλα μεγαλα ονοματα ειναι faces. Θα δωσω ομως και αλλη μια διασταση με κατι που σκεφτηκα την ωρα που εβλεπα τον Punk να αποχωρει. Ας ετοιμαστουμε να αποχαιρετησουμε τον Chris Jericho μετα το Summerslam. Απο τωρα τον βλεπω να χανει απο τον Dolph Ziggler ως face. Ηδη διαβαζω οτι η παρουσια του δε διαφημιζεται για κανενα RAW μετα το Summerslam. Να παω και στο Rock. Χαιρομαι που θα τον ξαναδουμε να παιζει. Διαβαζω οτι σχεδιαζεται να παρει και τον τιτλο. Ακομα πιο ευχαριστο. Η συνεχεια λεγεται οτι θα ειναι νικη του Cena στο Rumble και ρεβανς των δυο τους στη Wrestlemania 29, αυτη τη φορα για τον τιτλο, οπου ο Cena θα κερδισει. Βεβαια 6 μηνες πριν ειναι πολυ νωρις για να τα θεωρησουμε ολα αυτα βεβαια. Αν παντως επαληθευτουν, ο επιλογος του Brock Lesnar στο WWE θα ειναι μαλλον ενα tombstone. Μια που ειπα Brock Lesnar, επισημοποιηθηκε και το δικο του ματς με τον Triple H και ελπιζω να δουμε πιο συχνα promos μεχρι το Summerslam. Θα συμφωνησω με το morrison για τη Lita, αλλα μπορω να πω οτι απογοητευτηκα λιγο οταν ειδα οτι η "προστασια" της ηταν οι ΑΡΑ(αν και ταιριαζει απολυτα το gimmick τους). Με δεδομενο το παρελθον τους περιμενα τον Edge. Οσο τραυματιας κι αν ειναι, ενα spear πιστευω οτι επιτρεπεται να το κανει ακομα. Τελος, χαρηκα που ειδα και καποιον αλλο. Οχι απο αυτους που θα περιμενε καποιος, γιατι δεν τον εχω αναφερει ξανα, αν και μου ειναι συμπαθης. Oh you didn't know... rolleyes.gif
Αντε, ας ετοιμαζομαστε για Summerslam.

ΥΓ. Ξερει κανεις πως ειναι η τιμη στα τσεχικα?
giorgos14
ωραιο το 1000ο επεισοδιο ,ΠΟΛΥ ωραιες και οι 2 γυναικειες παρουσιες
ΑΛΛΑ γιατι επρεπε ο ,τοσο συμπαθητικος σε μενα,χαρακτηρας του Πανκ να γινει κολοπαιδαρας;με ξενερωσε παρα πολυ η ολη αντιμετωπιση ..Θα μου πειτε οτι παραηταν πολιτισμενο για να ειναι αληθινο το σκηνικο μεχρι τοτε με Πανκ,Ροκ και Σινα και τις κουβεντουλες του Ροκ και με τους 2 αλλα δεν γουσταρα να γινει ετσι.
Επισης ,ρε Μπιγκ σοου αγορι μου κατσε στα αυγα σου... smiley.gif
captain charisma
summerslam ερχεται λεβεντες...και βλεωπ 17 μερες εχετε να γραψετε κατι κ ανησυχω!

το παιχνιδης-λεσναρ ειναι το σημαντικο γεγονος και επισκιαζει ολο το ππβ...δεν πιστευω να χασει παλι ο λεσναρ για 2 σερι ππβ
T.W.Is.M.
QUOTE(captain charisma @ Aug 17 2012, 22:56 ) *
summerslam ερχεται λεβεντες...και βλεωπ 17 μερες εχετε να γραψετε κατι κ ανησυχω!

το παιχνιδης-λεσναρ ειναι το σημαντικο γεγονος και επισκιαζει ολο το ππβ...δεν πιστευω να χασει παλι ο λεσναρ για 2 σερι ππβ


Αυριο που θα εχω δει το τελευταιο Smackdown θα πω την αποψη μου. Νομιζω οτι ανακοινωθηκε κι αλλο ματς στο επεισοδιο και δεν ξερω ακομα ποιο ειναι. Οπως συνηθως θα εχω τη δικη μου ανατρεπτικη αποψη για τα πραγματα. Αν εχω το χρονο και το θυμηθω, ισως γραψω κι ενα σεναριο-προταση στα γρηγορα.
Η απουσια απο το τοπικ πιστευω οτι οφειλεται στους Ολυμπιακους Αγωνες και στις διακοπες, δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις φιλε Christian... smile.gif
HLR CENATION
Molις ειδα το ρο και το καταευχαριστηθηκα.Καλα του εκανε ο Μπροκ του Σον Μαικλς.Μας τα εχει πρηξει ο Σον.Ολο εμφανιζεται.Τον βαρεθηκαμε ντε.Γι αυτο μπραβο Μπροκ.

Ο επομενος που πρεπει να τις φαει ειναι ο Ροντι Παιπερ.Ρε σας βαρεθηκαμε ρε τελειωμενοι.καταλαβετε το...(πω πω θυμιζω Ζοσε Μουρινιο τωρα χαχα.) biggrin.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Aug 18 2012, 01:55 ) *
Molις ειδα το ρο και το καταευχαριστηθηκα.Καλα του εκανε ο Μπροκ του Σον Μαικλς.Μας τα εχει πρηξει ο Σον.Ολο εμφανιζεται.Τον βαρεθηκαμε ντε.Γι αυτο μπραβο Μπροκ.

Ο επομενος που πρεπει να τις φαει ειναι ο Ροντι Παιπερ.Ρε σας βαρεθηκαμε ρε τελειωμενοι.καταλαβετε το...(πω πω θυμιζω Ζοσε Μουρινιο τωρα χαχα.) biggrin.gif


Ξεχνας οτι ο Shawn Michaels ειναι ακομα καλυτερος wrestler απο τουλαχιστον τα 2/3 του ροστερ?(και λιγα λεω, δεν εχει προλαβει να σαπισει μεσα σε 2 χρονια) smile.gif
Δεν τους βαρεθηκαμε ρε. Ουτε προκειται να τους βαρεθουμε. Θα βλεπουμε τα βιντεο απο τα παλια PPV με νοσταλγια και θα τους θυμομαστε. Βαρεθηκαμε να βλεπουμε τον καθε ρουκι να ξεπεταγεται απο το πουθενα και να γινεται πρωταθλητης μεσα σε λιγους μηνες!(πω πω πολυ John Cena θυμισα εγω τωρα.. smiley.gif )
Ο δε Brock χρωσταει κατι απο τη Wrestlemania 20 και γενικοτερα απο το 2004. Στη θεση του Βινς θα φροντιζα να μεινει το ονομα του Hardcore Holly στην ιστορια. Μετα μαζι με τις προβλεψεις θα εξηγησω τι εννοω.
T.W.Is.M.
Ξεκιναει το παραληρημα. tongue.gif
The biggest party of the summer λοιπον και για αλλη μια φορα γινεται στο Staples Center στο LA. Φυσικα δε θα μπορουσε να κλεισει αλλο PPV(εκτος ισως του Night of Champions και του Money in the Bank) στο Staples, γιατι με Λεικερς και Κλιπερς να παιζουν συνεχως(και νομιζω και τα Grammy να γινονται καποια στιγμη) οι διαθεσιμες ημερομηνιες περιοριζονται. Αν λοιπον προσθεσουμε και το γεγονος οτι οι Λεικερς ειναι επικινδυνοι να παιζουν πλει οφ μεχρι τον Ιουνιο καθε χρονο, φευγουν κι αλλες ημερομηνιες. tongue.gif
Παμε στην καρτα:
Θα ξεκινησω με το pre-show.
US Championship
Santino Marella vs Antonio Cesaro
Εδω βλεπω την πρωτη αλλαγη τιτλου. Νομιζω οτι ο Antonio Cesaro θα κερδισει και οι λογοι ειναι 3. Πρωτον, γιατι ο Santino δεν κανει κατι ιδιαιτερο με τον τιτλο. Ειναι δημοφιλης και χωρις αυτον, ειναι πρωτα απ ολα κωμικος χαρακτηρας και μετα wrestler και ο Cesaro εχει την ευκαιρια να κανει κατι με το να γινει πρωταθλητης, γιατι ως τωρα μαλλον απαρατηρητος περναει. Δευτερον, γιατι ο Santino ηταν μεσα σε αυτους που γκρινιαζαν για τις χαμηλες αμοιβες τους τις τελευταιες μερες και απ οτι ειδα, οσοι το εκαναν πηραν υποσχεσεις για περισσοτερα λεφτα και εντολες για jobbing. Τριτον, γιατι το Smackdown εχει μεινει χωρις midcard championship, ενω το RAW εχει 2 μετα τη νικη του Miz για το Intercontinental championship.

Παμε και στο κυριως πιατο τωρα.
WWE Championship
CM Punk vs John Cena vs Big Show
Ουσιαστικα εχουμε ενα triple threat με ενα face, ενα heel και ενα tweener. Μετα την ανακοινωση οτι στο Royal Rumble οποιος ειναι πρωταθλητης θα αντιμετωπισει το Rock, κυκλοφορουν 2 σεναρια. Το ενα λεει οτι ο πρωταθλητης θα παραμεινει ο CM Punk και το αλλο οτι θα ειναι ο Cena, ο οποιος θα κερδισει αυριο. Και στα δυο σεναρια ο Rock παιρνει τον τιτλο και στη Wrestlemania 29 αντιμετωπιζει οποιον δεν αντιμετωπισε στο Rumble. Περιεργως και στα δυο σεναρια παραλειπονται ολα τα ενδιαμεσα PPV σαν να μην υπαρχουν! Εγω πιστευω οτι με τοσα PPV να μεσολαβουν θα δουμε κι αλλες αλλαγες. Ή δε θα δουμε καμια! Για το Summerslam παντως δεν πιστευω οτι θα εχουμε αλλαγη και νομιζω οτι ο CM Punk θα κερδισει ξανα. Ο λογος ειναι η προσφατη αλλαγη χαρακτηρα, που ανανεωνει το τοπιο και του δινει περιθωρια να διατηρησει τον τιτλο λιγο ακομα χωρις να ανακυκλωνει αντιπαλους. Ο δε Cena μπορει να γινει πιο συμπαθης οσο χανει ματς τιτλου, πραγμα που βγαινει σε οφελος του WWE, ενω ο Big Show μπορει να συνεχισει την κοντρα του με το Cena διατηρωντας τον για λιγο ακομα εκτος τιτλου.

World Championship
Sheamus vs Alberto del Rio
Εδω ειμαι σε διλημμα. Περιμενα το ματς να ειναι triple threat με την προσθηκη του Orton, αλλα τελικα δε θα ειναι ετσι. Πιστευω οτι στο τελος ο τιτλος θα καταληξει στον del Rio, αλλα δεν ξερω ποτε. Απ τη μια μπορει να κερδισει παλι ο Sheamus αν και "τραυματιας" και να χασει τον τιτλο τον αλλο μηνα σε triple threat(που ευκολα μπορει να ευνοησει τις μεθοδους του heel), απ την αλλη μηπως παει πολυ να χασει ο επομενος πρωταθλητης σε 2 συνεχομενα 1-on-1 ματς και ενω εχει ηδη χασει αλλη μια ευκαιρια σε fatal 4 way? Τελικα θα υποστηριξω το πρωτο σεναριο και τη νικη του Sheamus με δεμενο χερι και ολες τις πιθανοτητες εναντιον του σε ενα ματς που ο ιδιος επεμεινε μεχρι την τελευταια στιγμη να γινει.

Triple H vs Brock Lesnar
Εδω μοιαζουν ξεκαθαρα τα πραγματα. Ο Lesnar μετα την ηττα απο το Cena δεν εχει περιθωριο να χασει παλι για να συνεχισει να θεωρειται κυριαρχη δυναμη. Σωστα? Εγω λεω πως οχι και πως εδω θα ερθει η μεγαλη ανατροπη! Το σεναριο μοιαζει γραμμενο για μεγαλη νικη του Brock, βαζουν και τον Shawn Michaels να δεχτει επιθεση, ο Triple H δεν ωφελειται πουθενα και σε τιποτα απο τη νικη, αρα μηπως ολο αυτο ειναι πολυ προφανες για να γινει πραγματικοτητα? Να επιστρεψω και σε αυτο που εγραψα λιγες ωρες πριν. Ο Brock Lesnar εχει γυρισει καθαρα για τα λεφτα. Δεν τον ενδιαφερουν οι νικες και το στατους του στο WWE. Γι αυτο και εχασε απο το Cena. Αν κερδισει την Κυριακη, θα γινει επειδη ειναι best for business, που θα λεγε κι ο Triple H, κι οχι γιατι το θελει εκεινος. Ομως ο Brock Lesnar μπηκε στο WWE πριν 10 χρονια για να γινει το νεο μεγαλο ονομα. Αν ειχε μεινει, μπορει να ηταν αυτος σημερα στη θεση του Cena. Ξεκινησε εντυπωσιακα και μεσα σε λιγους μηνες κερδισε καθαρα το Hulk Hogan. Πηρε τον τιτλο κερδιζοντας το Rock. Επι 2 συνεχομενα φθινοπωρα κερδιζε τον Undertaker. Κερδισε σε main event της Wrestlemania και ηταν συνεχως στην κορυφη ειτε ως heel ειτε ως face. Για να κανει τι στο τελος? Να σηκωθει να φυγει μετα απο 2 χρονια και δινοντας ενα κακιστο ματς εναντιον του Goldberg στη Wrestlemania 20. Ε, κατι χρωσταει μετα απ αυτο. Αν ημουν στη θεση του Βινς, αφου και ο ιδιος δεν ενδιαφερεται δε θα του εδινα ουτε μια νικη στην επιστροφη του! Ο Hardcore Holly θα εμενε στην ιστορια ως ο τελευταιος ανθρωπος που εχασε σε PPV(Royal Rumble 2004) απο τον Brock Lesnar! Αν και ολα μοιαζουν αντιθετα λοιπον, θα πονταρω σε νικη του Triple H.

Daniel Bryan vs Kane
Απ οτι ακουω το φαινομενο Daniel Bryan ολο και μεγαλωνει. Φοβερη αντιδραση στις εισοδους του με το "yes yes yes" να δυναμωνει συνεχως. Ομολογω οτι δεν το περιμενα αυτο απο τον Danielson, αλλα αφου εκτος απο πολυ καλος wrestler εχει καταφερει να κερδισει και το κοινο ετσι, δε βλεπω το λογο να μην παραμενει στην κορυφη. Νομιζω λοιπον οτι o Daniel Bryan θα κερδισει τον Kane, αφου δε βλεπω σκοπιμοτητα για το αντιθετο αποτελεσμα.

Chris Jericho vs Dolph Ziggler
Εδω παλι μοιαζει προφανες το αποτελεσμα. Ο Jericho φευγει μετα το Summerslam απ οτι λεγεται, ο Ziggler εχει αναγκη μεγαλες νικες για να διατηρηθει σε καλο επιπεδο μεχρι να χρησιμοποιησει το ΜΙΤΒ, οποτε λογικα παμε για νικη του Dolph Ziggler.

WWE Tag Team Championship
Kofi Kingston & R-Truth vs Prime Time Players
Αν δεν υπηρχε η απολυση του A.W. πριν λιγες μερες, θα ημουν σιγουρος για το αποτελεσμα. Και παλι ομως, εστω και με καποια επιφυλαξη πιστευω οτι οι Prime Time Players θα ειναι οι επομενοι πρωταθλητες, αφου αυτος ηταν και ο σκοπος του ολου push που παιρνουν. Ειμαι περιεργος μονο να δω τι θα κανουν οι τωρινοι πρωταθλητες αφου χασουν τον τιτλο, γιατι προκειται για tag team που δημιουργηθηκε στα γρηγορα. Ισως ο R-Truth επιστρεψει στη διεκδικηση του Intercontinental Championship και ο Kofi με την επιστροφη του Evan Bourne αναβιωσει τους Air Boom...

Intercontinental Championship
The Miz vs Rey Mysterio
Κοντρα που στηθηκε στα γρηγορα για να χωρεσουν οι δυο τους και το IC Championship στο Summerslam. Μετα απο 2 νικες εναντιον του πρωταθλητη λογικα ηρθε η ωρα της ηττας για το Rey, οποτε μαλλον παμε σε νικη του Miz και διατηρηση του τιτλου, που δεν εχει και για πολυ καιρο αλλωστε.


Δεν ξερω αν χωραει αλλο ματς στο PPV, αν παντως προστεθει κατι την τελευταια στιγμη, θα ειναι μαλλον το Brodus Clay vs Damien Sandow. Δυσκολο στην προβλεψη, γιατι ειναι 2 νεα ανερχομενα ονοματα, αλλα αν και θα ηθελα νικη του Brodus, πιστευω οτι θα τη δωσουν τελικα στον Sandow. Με την ευκαιρια, η νικη του Sandow επι του Christian την περασμενη εβδομαδα μου φανηκε τοσο εντυπωσιακη σαν αποτελεσμα, οσο και υπερβολικη. Αλλα πιθανα ματς θα ηταν το Sin Cara vs Cody Rhodes με πιο πιθανο νικητη τον Cody Rhodes και το Ryback vs Jinder Mahal. Δε χρειαζεται να πω ποιος πιστευω οτι θα κερδισει αυτο το ματς. Feed me more... smiley.gif

Θα πω και ενα σεναριο για το MITB του Dolph. Ξεκιναει με νικη του Ziggler αυριο εναντιον του Y2J. Ο Jericho κανει το διαλειμμα του, οπως εχει προγραμματιστει. Την αλλη μερα στο RAW ο Ζiggler βγαινει χωρις τη βαλιτσα και λεει στο promo του οτι καποιος του την εκλεψε! Περναει τις επομενες εβδομαδες ψαχνοντας τι εχει γινει, κατηγορωντας διαφορους faces και επιτιθεται σε οποιον θεωρει υποπτο. Καταληγει λοιπον στο συμπερασμα οτι αυτος που του εκλεψε τη βαλιτσα ειναι ο John Cena γιατι δεν μπορεσε να κανει πετυχημενο cash in στο δικο του ΜΙΤΒ. Οι δυο τους παιζουν στο Hell in a Cell και στο Survivor Series παιρνοντας απο μια νικη(στο HIAC μαλιστα κανει την επανεμφανιση του ο γλοιωδης John Laurinaitis και βοηθαει τον Dolph να παρει τη νικη). Στο πρωτο Smackdown λοιπον μετα το Survivor Series ο τοτε πρωταθλητης(ας πουμε Alberto del Rio) δεχεται επιθεση απο τον ανθρωπο που επεστρεψε μολις το προηγουμενο βραδυ στο Survivor Series και θελει ξανα τον τιτλο. Αυτος δεν ειναι αλλος απο τον Undertaker! Μετα το tombstone λοιπον τα φωτα σβηνουν και ο Taker εξαφανιζεται. Αμεσως μετα τα φωτα ξανασβηνουν. Ολοι νομιζουν οτι ο Undertaker επιστρεφει για νεα επιθεση. Ομως αντι για φλογες διακρινεται το σχημα του σακακιου με τα χερια τεντωμενα στο πλαι και αντι για το γκονγκ...Break the walls down!!! O Chris Jericho επιστρεφει μεσα σε αποθεωση κρατωντας τη βαλιτσα του ΜΙΤΒ, που αυτος ειχε κλεψει απο το Ziggler απ την αρχη, φερνει ενα διαιτητη μαζι του και μεσα σε αποθεωση κερδιζει το ματς. Πριν προλαβει να ολοκληρωσει τους πανηγυρισμους, βγαινει η Eve, αφου ολως τυχαιως ο Booker T δεν ειναι εκει σε αυτο το επεισοδιο και εκεινη τον αναπληρωνει, και λεει στον Jericho να μη βιαστει να χαρει, γιατι δεν ειναι αυτος ο πρωταθλητης! Ο πρωταθλητης ειναι αυτος που το ονομα του ηταν γραμμενο εξ αρχης στο συμβολαιο του MITB και αυτος ειναι ο Dolph Ziggler!!! Ο Jericho λοιπον κερδισε τον τιτλο για λογαριασμο του Dolph κι ετσι εχουμε το πιο περιεργο cash in στην ιστορια του ΜΙΤΒ!
morrison
Στην γνωστή πάνω-κάτω ώρα πιστός στο ραντεβού μου με τις προβλέψεις... smile.gif

Αρχικά δεν νομίζω να εξιτάρει κανέναν η κάρτα για Summerslam. Κάποια αναμενόμενα ματς βλέπω, ένα που έχει ξαναγίνει τόσες φορές. Αν δεν υπήρχε το Lesnar vs HHH,πραγματικά δεν θα ξεχώριζες ότι σήμερα είναι ένα από τα big4...Και τον Lesnar ακόμα δεν μπορώ να τον πάρω στα σοβαρά μετά την ήττα του από τον Cena, αν κερδίσει σήμερα ίσως αλλάξει η κατάσταση...

Νίκη Punk,Sheamus,Miz,Prime Time Players όπου δεν έχω να προσθέσω τίποτα από αυτά που έγραψε ο T.W.Is.M...Και ο Bryan πιστεύω ότι θα νικήσει,ίσως βέβαια να είναι η "μία στο τόσο" φορά που νικά ο Kane σε ppv,ο Bryan κατά ένα περίεργο λόγο όταν χάνει ματς δεν χάνει το ίδιο και σε ανταπόκριση του κόσμου αλλά δεν νομίζω να γίνει αυτό σήμερα.
Στο US Championship και εγώ βλέπω την αλλαγή τίτλου γενικότερα απλά το ότι το έβαλαν pre show με κάνει να πιστεύω ότι δεν θα γίνει σήμερα. Αυτό έχει δείξει μέχρι τώρα η ιστορία,ότι στα pre shows γίνονται retains, μέχρι να αλλάξει αυτό δεν μπορώ να κάνω predict κάτι άλλο από το retain του Santino. Ο Cesaro απλά θα περιμένει την επόμενη φορά πάντως...
Στο Ziggler vs Jericho έχω κάποιες δεύτερες σκέψεις γενικότερα. Πρώτον, πολύ προφανές αποτέλεσμα που σε υποψιάζει για το αντίθετο. Δεύτερον, πιθανότατα τελευταίο ppv του Y2J που θα ήταν καλό να μην φύγει σαν ο απόλυτος jobber με μόνο ήττες στο ενεργητικό του, και από θέμα σεβασμού και γιατί δεν θα είναι καλό όταν τον ξαναφέρεις ο κόσμος να τον θυμάται σαν έναν παλαιστή που μόνο έχανε την προηγούμενη φορά. Τρίτον, επειδή πάντα υπάρχει η πιθανότητα cash-in από τον Ziggler δεν θα μου ήταν καθόλου έκπληξη να προηγηθεί ήττα του Ziggler στην αρχή. Θα πω Jericho λοιπόν...
Στο Lesnar vs HHH δεν βγάζω άκρη. Το σενάριο πάει προς HHH κατά την γνώμη μου που πρέπει να πάρει εκδίκηση για αυτό που έκανε ο Brock στον HBK. Όμως δεν αντέχει και ο Lesnar να ξαναχάσει...Ήδη είναι αρκετά πεσμένος σε status σε σχέση με την επιστροφή του.
Αν η όλη ιστορία είναι για τον ίδιο να πάρει λίγα λεφτά παραπάνω και για το WWE να τον απομυθοποιήσει απλώς τότε κακώς ασχοληθήκαμε και πριν κάτι μήνες, κακώς ασχολούμαστε και τώρα. Με την ευκαιρία σαφώς ο Lesnar βλέπει την ιστορία WWE επαγγελματικά εντελώς, δεν νομίζω να έχει όνειρο να μπει μια μέρα στο HallOfFame ας πούμε, αλλά αν εξελιχθεί έτσι το θέμα τότε θα τον έχει πλήξει και επαγγελματικά το θέμα. Πολύ νέος σε ηλικία αλλά και τελειωμένος από Wrestling και ΜΜΑ...
Άρα δεν πιστεύω όμως ότι αυτός ήταν ο λόγος που έχασε από τον Cena, πιστεύω ότι όλα ξεκίνησαν από το γεγονός ότι ο Rock θα επέστρεφε σε Rumble και Mania του 2013. Άρα έπρεπε να πάει εκεί over. Την πλήρωσε ο Cena εκεί που με την σειρά του δεν μπορούσε να ξαναχάσει από τον Lesnar. Aποκαταστάθηκε ο Cena λοιπόν, πέρνωντας όμως το momentum του Lesnar. Tώρα είναι η σειρά του Lesnar να πάρει την νίκη και σε αυτή τη βάση ο HHH είναι ο καλύτερος αντίπαλος να δώσει τέλος στο γαιτανάκι.

giorgos14
δεν ξερω αν πρεπει να σχολιασω η' να περιμενω ,λογω διακοπων,να δουν και οι υπολοιποι το τελευταιο ppv 68.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(giorgos14 @ Aug 22 2012, 01:46 ) *
δεν ξερω αν πρεπει να σχολιασω η' να περιμενω ,λογω διακοπων,να δουν και οι υπολοιποι το τελευταιο ppv 68.gif


Εγω θα λεγα να σχολιασεις. Απορω μαλιστα πως και δεν το εχει κανει ηδη κανενας αφου εχουμε φτασει ηδη στην Τεταρτη και καποιοι εχουμε δει και το RAW της επομενης μερας. Εγω δε συνηθιζω να σχολιαζω πρωτος, προσπαθω να το αποφευγω. Μονο στις προβλεψεις δινω πρωτος παραδοσιακα.
HLR CENATION
Mεχρι να γραψει ο Γιωργος ας γραψη εγω δυο λογια. wink.gif


ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ σαμερσλαμ...Ηθελα να γραψω μετα το ματς του παναθηναικου αλλα ποιος το λογαριαζει μπροστα στο υπερθεαμα που ειδαμε.

Υπεροχο ppv.Φανταστικο το Μπροκ Λεσναρ -Τριπλ H.Κλασικο ματς θα μεινει...ΣΤην πορεια του ματς νομιζα οτι θα νικγε ο Χαντερ αλλα οχι τελικα.Καταπληκτικος και ο Πολ Χειμαν στον ρολο του.Στο δευτερο πενετγκρι λεω τελειωσε αλλα φοβερη η αντιδραση του Λεσναρ>Δεν περιμενα σε καμμια στιγμη οτι θα χασει με υποταγη ο ΗΗΗ.Μπραβο του που βαζει την εταιρια πανω απο τον εγωισμο του.Ροκ τα ακους?
Φοβερος και ο Λεσναρ εχει κανει ολο τον κοσμο να τον μισει.

Το τριπλ θριτ εκπληκτικο.Καλη ιδεα το ταπ του Μπιγκ Σοου ωραιο το φιναλε.Νομιζω πως θα το παρει ο Σινα στο επομενο που θα γινει μεσα στην Βοστωνη.Καταπληκτικοι και οι πανκ,Σοου σε ολο το ματς.

Δεν μου αρεσε πολυ το Σειμους-Ντελ Ριο αλλα ειχε εξυπνο τελος.θα επεφτα εξω αν εδινα προβλεψη για το ματς καθως περιομενα Αλμπερτο.Πιστευω ομως οτι συντομα θα το παρει και αυτος.

Μετριο το Ντανιελ-Κειν.Μετριο λογω Κειν.Δεν μπορω να τον βλεπω αλλο.

Εχασαν οι αγαπημενοι μου πραιμ ταιμ πλευερς μετα απο νενα ομορφο ματς.Αισθητη η απουσια του Ουασιγκτον που ειχε γελιο.Πιστευω ομως οτι καλως απολυθηκε.

Ματσαρα το Ντολφ-Τζερικο.Ολα τα ειχε.

Μετα το εξτριμ ρουλς πιστευω οτι ηταν το ppv της χρονιας.Καλυτερο και απο την μανια.

Περιμενω με αγωνια το raw που δεν το εχω δει ακομα.
HLR CENATION
Ξεχασα να γραψω για το Μιζ-Μυστηριο.Μεγαλη ματσαρα.Ο Μιζ εκτος απο εκπληκτικος διασκεδαστης ειναι και πολυ καλος στα ματς.Θα ηθελα να τον ξαναδω συντομα πρωταθλητη. peace.gif Πολυ καλος και ο Μυστηριο.Νομιζω οτι με αυτη την νικη του ο Μιζ διχνει οτι εχει ζωη ακομα στο προ ρεστλινγκ.
giorgos14
Εμεινα με μια καπως περιεργη γευση απο το Ppv..
Μαρεσαν παρα πολυ οι τσαχπινιες του Σειμους,ηταν ομολογουμενως κατι μη αναμενομενο οπως απροβλεπτο ηταν και το γεγονος οτι θα κερδιζε ο Τζερικο.
Το ματς μεταξυ Πανκ-Σινα-Μπιγκ Σοου ηταν κατι που στην αρχη με κουρασε.Ελεγα δηλαδη οτι εχουμε ξαναδει αυτο το παραμυθι με το Σοου να παιρνει παραμαζωμα οποιον εβρισκε στην αρχη και για αυτο ημουν σιγουρος οτι δεν θα κερδιζε.Το διπλο ταπ αουτ δεν το περιμενα και ηταν κατι προτοτυπο αλλα μεχρι εκει.Δεν τρελαθηκα κιολας..
Ηθελα το μυστηριο πρωταθλητη αλλα και ο Μιζ δειχνει καλα στοιχεια.Επισης εχουμε νεο ιντερκοντινενταλ τσαμπιον ο οποιος μαλιστα ειπε πως θελει να αλλαξει την ονομασια του τιτλου και να επαναφερει το european τιτλο.Το Μπριαν-Κανε αδιαφορο αν εξαιρεσεις τις αντιδρασεις του Μπριαν που υποστηριζει υπερβολικα καλα το ρολο του τρελου
Για το μεγαλο ματς της βραδιας ομολογω οτι οταν ειδα τον ΗΗΗ να ζητα street fight απο το διαιτητη χαρηκα γιατι περιμενα βαριοπουλες,καρεκλες και ολα τα σχετικα.Εν τελει το μονο αντικανονικο ηταν μια που εφαγε ο ΗΗΗ στα αχαμνα.Μπορουσαν να το κανουν πιο επεικο και ,γκουχου γκουχου,ξερουμε οτι ειναι ψευτικες οι λαβες αλλα ο ανθρωπος κανει ολοκληρο πεντιγκρι.Τοσοι και τοσοι πεφτουν ξεροι με 1 και ο Λεσναρ στο 2ο βγηκε ατσαλακωτος 68.gif Δεν γινεται να μην νιωθει τιποτα και να του κανει τη ,γνωστη πλεον,λαβη του!

Εν κατακλειδι απλα να πω οτι ηταν ενα αρκετα εντυπωσιακο σοου αλλα μπορουσαν να το κανουν αξεχαστο με 1-2 επιπλεον εκπληξεις.

Εν τω μεταξυ στο raw που ακολουθησε ο Σειμους συνεχισε να ειναι τσαχπινογαργαλιαρης ενω ο Πανκ ξεφευγει τελειως.Πιστευω οτι στη βοστωνη οντως θα δωσει την ευκαιρια στο Σινα και θα το χασει.
T.W.Is.M.
Μετα απο 2 σχολια(επιτελους) ας πω κι εγω τα δικα μου.
Ωραιο ματς το Ziggler vs Jericho. Το ξεραμε. Αυτο που δεν περιμεναμε(πλην του morrison που εχει τον τροπο να πετυχαινει αυτα που ολος ο υπολοιπος κοσμος δεν μπορει να βρει) ηταν η νικη του Jericho. Για μια μερα εμοιαζε χωρις λογικη, στο RAW καταλαβαμε το λογο. Ομολογω οτι δεν ειχα συνειδητοποιησει οτι ο Jericho δεν ειχε ουτε μια νικη σε PPV μετα την επιστροφη του. Βεβαια βρισκοταν ειτε σε ματς τιτλου ειτε σε αγωνες πολυ δυσκολους να κερδηθουν(Royal Rumble, Elimination Chamber, Money in the Bank).
Το Daniel Bryan vs Kane δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο, αλλα ομολογω οτι κατα τη διαρκεια του αγωνα αλλαξα γνωμη για την προβλεψη που ειχα κανει. Πιστευα οτι ο Kane θα κερδιζε, γιατι καταλαβα οτι ο Bryan δε χρειαζοταν τη νικη για να ανεβει σε status ή να προχωρησει το σεναριο του. Αυτο θα προχωρουσε ανεξαρτητως αποτελεσματος και ισως βολευε καλυτερα η ηττα.
Για το IC Championship δεν το πιστευω αυτο που θα πω, αλλα ο Miz ειναι βελτιωμενος! Αισθητα σε σχεση με περσι. Παραμενει εκνευριστικος βεβαια, αλλα θα τον κρατουσα και θα του εδινα ρολο. Oχι World Championship κλπ που λεει ο HLR, αλλα ρολο και προβολη καθε εβδομαδα. Παντα βεβαια βοηθαει κι ο αντιπαλος και ο Mysterio συνηθως βοηθαει για καλο ματς ανεξαρτητως αντιπαλου, αλλα νομιζω οτι το ματς που ειδαμε ηταν καλο και ο Miz επαιξε ρολο σε αυτο.
Περιεργο το τελος του Sheamus vs del Rio, εδωσε ενα ενδιαφερον παραπανω, το ματς νομιζω οτι ηταν καλυτερο απο αυτο του ΜΙΤΒ, μονο που η ολη ιστορια μεταξυ τους δε με τραβαει τοσο πολυ, παρολο που και οι δυο μου ειναι συμπαθεις. Το λογικο ειναι οτι θα ξαναπαιξουν οι δυο τους ή οι 3 τους μαζι με τον Orton(OK, την ξερω τη συνεχεια, διαβασα κατα λαθος ενα spoiler πριν απο λιγο, αλλα δεν το λεω), αλλα μου μοιαζει οτι απο αυτο το σεναριο κατι λειπει.Οποιος θυμαται απο την εποχη του magic την ιστορια με Eddie Guerrero και JBL θα καταλαβει τη διαφορα.
Στο tag team επισης δεν περιμενα τους Kofi και Truth να ξανακερδισουν, αλλα δε στενοχωρηθηκα κιολας! tongue.gif Φαινεται οτι οι Prime Time Players βγηκαν χαμενοι απο την απολυση του AW και λογικο ειναι, γιατι αυτος με τα σχολια του και τις ενεργειες του τραβουσε την προσοχη του κοσμου και τις αποδοκιμασιες. Δε θα ειναι κακο να κρατησουν για καιρο ακομα τους τιτλους οι πρωταθλητες. Αλλωστε τι αλλο να κανουν? Να παει ο Kofi για το 129ο midcard τιτλο του ή να επαναφερουμε τον R-Truth στο προσκηνιο του IC Championship, οπου ο αντιπαλος του θα ειναι ο ιδιος που ειχε οταν ειχε κερδισει το US Championship, δηλαδη ο Miz? Aς μεινουν tag team champions για μερικους μηνες ακομα για να φανει οτι ειναι δυσκολο να τους κερδισει κανεις και ας χασουν τον τιτλο σε κανενα TLC ή πριν το Rumble. Aς φτιαξουν και ενα κλασικο Survivor Series ματς που να στηριζεται σε ομαδες με αρχηγους απο τη μια τους tag team champions και απο την αλλη τους διεκδικητες(οποιοι κι αν ειναι τοτε) μπας και αποκτησει λιγο περισσοτερο νοημα το tag team. O Triple H παντως λεγεται οτι το θελει αυτο.
Για το CM Punk ειναι πλεον αναμενομενο να κερδισει. Οσο δικιο εχουν οσοι παραπονιουνται οτι ειναι ριγμενος γιατι δεν τον βαζουν main event, αλλο τοσο αδικο εχουν ομως πια οσοι παραπονιουνται οτι ο Cena κερδιζει συνεχεια και ειναι ο σουπερμαν του WWE. Ηταν ο σουπερμαν του WWE θα ελεγα εγω. Με 10 μηνες χωρις τιτλο, με ηττα απο το Rock στο μεγαλυτερο ματς της χρονιας και ηττα ακομα και απο τον αδερφο του Animal οχι σουπερμαν δεν εισαι, αλλα ουτε ο Ρομπιν του Μπατμαν! Μονο για τη συσκευασια των Fruity Pebbles κανεις! tongue.gif Το ματς δεν ηταν κακο, αλλα ουτε και κατι εξαιρετικο, πως να ειναι αλλωστε οταν μπλεκουν τοσο διαφορετικα στυλ και ο Big Show κυριαρχει και κατεβαζει την ταχυτητα? Οσο για το διπλο tap...AJ οταν καποιος κανει tap σε δυο αντιπαλους και θες να ξαναρχισεις το ματς, συνεχισε το με τους αλλους δυο κι οχι με αυτον που ηδη εχασε! tongue.gif
Οσο για το main event, νομιζω οτι ο Lesnar και ο Heyman ειναι εκπληκτικοι στους ρολους τους. Πραγματικα με κανουν να αντιπαθω μεχρι αηδιας τους χαρακτηρες τους. Το ματς δεν ηταν επισημα street fight, αλλα ενας αγωνας που ο διαιτητης εκανε τα στραβα ματια. Περιμενα να δω το σφυρι του Triple H, αλλα ματαια. Ομως οπως γραφτηκε και πιο πανω(giorgos14 νομιζω), δεν μπορει αμεσως μετα το Pedigree να σηκωνεται ο αλλος και να κλειδωνει τον Triple H στη λαβη που κερδιζει το ματς! Ουτε ο Undertaker στη Wrestlemania δεν τα κανει αυτα...
Τωρα που ειπα Undertaker, αυτος θα επρεπε να ειναι ο επομενος αντιπαλος του Brock και οχι ξανα ο Triple H. Αφου θα τον δουμε σε 5 ματς ολο το χρονο το Lesnar, ας ειναι με 5 διαφορετικους αντιπαλους. Ειδαμε Cena, ειδαμε Triple H, ας βλεπαμε Undertaker στο Survivor Series, Orton στο Rumble ή το νικητη του Rumble στο Elimination Chamber και για τη Wrestlemania...δεν το λεω γιατι ολο και καποιος θα με κραξει! smiley.gif
giorgos14
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 22 2012, 23:20 ) *
Τωρα που ειπα Undertaker, αυτος θα επρεπε να ειναι ο επομενος αντιπαλος του Brock και οχι ξανα ο Triple H. Αφου θα τον δουμε σε 5 ματς ολο το χρονο το Lesnar, ας ειναι με 5 διαφορετικους αντιπαλους. Ειδαμε Cena, ειδαμε Triple H, ας βλεπαμε Undertaker στο Survivor Series, Orton στο Rumble ή το νικητη του Rumble στο Elimination Chamber και για τη Wrestlemania...δεν το λεω γιατι ολο και καποιος θα με κραξει! smiley.gif


Και ενα Ροκ-Λεσναρ δεν θα ηταν ασχημη ιδεα.Και ακομα καλυτερη Elimination Chamber με αυτους τους 2 Σινα Τακερ Πανκ και ΗΗΗ.Να το προχωραγανε και σαν ιστορια ωστε να προσπαθησει ο Πανκ να αποδειξει οτι την εχει μεγαλυτερη και οτι ειναι ο best in the world..
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 23 2012, 01:20 ) *
Ειδαμε Cena, ειδαμε Triple H, ας βλεπαμε Undertaker στο Survivor Series, Orton στο Rumble ή το νικητη του Rumble στο Elimination Chamber και για τη Wrestlemania...δεν το λεω γιατι ολο και καποιος θα με κραξει! smiley.gif

Για την wrestlemania Τεικερ.Για να εχει ενδιαφερον μηπως σπασει το σερι.Να βγαλουν και μια αβαβα ειδηση προς τα εξω οτι ανανεωνει και ολα καλα. wink.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Aug 23 2012, 01:28 ) *
Για την wrestlemania Τεικερ.Για να εχει ενδιαφερον μηπως σπασει το σερι.Να βγαλουν και μια αβαβα ειδηση προς τα εξω οτι ανανεωνει και ολα καλα. wink.gif


Δε νομιζω να επειθαν οτι θα εσπαγε το σερι. Απο τοτε που το σερι ξεκινησε να αναφερεται, η μεγαλυτερη απειλη ηταν ο Randy Orton. Ο Lesnar δεν ενδιαφερεται για νικες και υστεροφημιες. Ξερει οτι ειναι ενας απο τους καλυτερους της εποχης του τοσο στο WWE οσο και στο UFC, ξερει οτι ο κοσμος(οι WWE fans) τον αναγνωριζουν σαν ενα απο τα μεγαλα ονοματα παρα τη συντομη καριερα του και δε χρειαζεται μεγαλες νικες πια. Τουλαχιστον καπως ετσι θα το βλεπει απ οτι διαβαζω. Για καποιο λογο ο Brock Lesnar δε μου μοιαζει σαν ανθρωπος που θα μπορουσε να εμπιστευτει ο Βινς. Τον εχω ικανο να μην ανανεωσει μετα απο αρχικη προφορικη συμφωνια, να δωσει hint για το αποτελεσμα ενος μεγαλου ματς και γενικα να κανει κατι αντιεπαγγελματικο. Οχι βεβαια κατι χοντρο, οπως να χαλασει το αποτελεσμα ενος αγωνα, αλλα κατι μικρο που θα προκαλεσει ζημια. Αν λοιπον ειναι ετσι, θα του εμπιστευοσουν την κυκλοφορια μια ψευτικης φημης που πανω της θα κρεμεται ολοκληρος αγωνας. Παντως καπου το εχω διαβασει σαν ειδηση οτι το WWE θελει να ανανεωσει το συμβολαιο με το Lesnar.
Ο καλυτερος αντιπαλος για τη Wrestlemania θα ηταν ο Rock, αν το δουμε απο μια mainstream ματια. Απλα εγω θα προτιμουσα κατι αλλο.
giorgos14
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 23 2012, 14:29 ) *
Δε νομιζω να επειθαν οτι θα εσπαγε το σερι. Απο τοτε που το σερι ξεκινησε να αναφερεται, η μεγαλυτερη απειλη ηταν ο Randy Orton. Ο Lesnar δεν ενδιαφερεται για νικες και υστεροφημιες. Ξερει οτι ειναι ενας απο τους καλυτερους της εποχης του τοσο στο WWE οσο και στο UFC, ξερει οτι ο κοσμος(οι WWE fans) τον αναγνωριζουν σαν ενα απο τα μεγαλα ονοματα παρα τη συντομη καριερα του και δε χρειαζεται μεγαλες νικες πια. Τουλαχιστον καπως ετσι θα το βλεπει απ οτι διαβαζω. Για καποιο λογο ο Brock Lesnar δε μου μοιαζει σαν ανθρωπος που θα μπορουσε να εμπιστευτει ο Βινς. Τον εχω ικανο να μην ανανεωσει μετα απο αρχικη προφορικη συμφωνια, να δωσει hint για το αποτελεσμα ενος μεγαλου ματς και γενικα να κανει κατι αντιεπαγγελματικο. Οχι βεβαια κατι χοντρο, οπως να χαλασει το αποτελεσμα ενος αγωνα, αλλα κατι μικρο που θα προκαλεσει ζημια. Αν λοιπον ειναι ετσι, θα του εμπιστευοσουν την κυκλοφορια μια ψευτικης φημης που πανω της θα κρεμεται ολοκληρος αγωνας. Παντως καπου το εχω διαβασει σαν ειδηση οτι το WWE θελει να ανανεωσει το συμβολαιο με το Lesnar.
Ο καλυτερος αντιπαλος για τη Wrestlemania θα ηταν ο Rock, αν το δουμε απο μια mainstream ματια. Απλα εγω θα προτιμουσα κατι αλλο.


Δηλαδη;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.