Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
nikolas12
Και μετά το εκπληκτικό Wargames που είχε τρία ματς υποψήφια για 5 αστεράκια το 9.5/10 είναι από μένα σίγουρο, πάμε στην απογοήτευση του Survivor Series.
Το Smackdown είναι σταθερά πολύ καλύτερο από το Raw, αλλά χάνει με 6-1. Μπορούσε το γυναικείο να το κερδίσει λόγω Asuka (που την ταίσανε στη μηχανή παραγωγής τραυματισμών Nia που πολύ σωστά γιουχαρίστηκε. Είναι επιβράβευση που χάλασε το Becky-Rousey το να είναι sole survivor και να κερδίζει για πλάκα την Asuka; ), όπως και το Nakamura-Rollins μπορούσε να το πάρει ο Ιάπωνας με παρέμβαση Ambrose. To cruiserweight ήταν το κορυφαίο, τα Nakamura-Rollins, Rousey-Charlotte και το main event ήταν αρκετά καλά από άποψη wrestling. Γενικά πάντως τραγικό booking. Δε μου άρεσε το heel turn της Charlotte, δεν πρόκειται ποτέ να θεωρούμε συνέχεια θύμα την Rousey. Είτε χθες, είτε με τις Bellas, όλο τις τρώει η Ronda και τη μαζεύουν οι διαιτητές σε κακή κατάσταση έτοιμη να κλάψει. Σόρρυ, αλλά ξέρουμε ποια είναι η Rousey και αυτός δεν είναι ο χαρακτήρας της. Καλύτερα να ήταν η ίδια η καταστροφική heel. Α και δεν πρόκειται ποτέ να υποστηρίξουμε εκείνη και την παρέα της εναντίον των Four WWE Horsewomen.

Βαθμολογία: 5.5/10
Coach Periklis
NXT Takeover WAR GAMES

υπερθέαμα , απίστευτο ppv και το NXT είναι το .....superior brand ρε κακομοίρηδες εκεί στο RAW tongue.gif

εμένα το Kairi Shane vs Shayna Baszler μου άρεσε παρόλο που σε σχέση με τις προηγούμενες αναμετρήσεις ήταν κατώτερο. Είχε 3 εξαιρετικά spots , όπως το DDT στη γωνία του ρινγκ, το powerbomb και το ακροβατικό της Io Shirai . Το 3ο fall το θεωρώ δύσκολο στο timing και έξυπνο να το κάνει ένας heel που είναι ικανός και όχι "δειλός" . Όλα άψογα εκτελεσμένα

Johnny Gargano vs. Aleister Black
Γνωστό και ως " the WOW match" . Rollercoaster για 18 λεπτά με απίστευτα λακτίσματα , δεν ξέρω πως τα κάνουν τόσο πειστικά . Και 2 DDT του Gargano ήταν φανταστικά. Όπως και η γονατιά στο suicide dive. Δεν έχω λόγια, τέτοια αρτιότητα στο timing σε συνδυασμό με την ταχύτητα των κινήσεων συνιστούν το ΕΠΟC που είδαμε . Όπως είπε και ο Νικόλας , είπαν μια ιστορία και την κορύφωσαν σε σημείο να σηκωθώ εγώ στην Ελλάδα απ την καρέκλα 2 μέρες μετά να τους χειροκροτήσω tongue.gif cool.gif .


Tommaso Ciampa vs. Velveteen Dream

άλλη μια ματσάρα με απίστευτα και πολλά nearfalls . Δεν έχω λόγια για την ποιότητα και πειστικότητα των nearfalls . Απολαυστικότατο . Πόσο ταλαντούχο παιδί ο Dream !! Επίσης μια ωραία ιστορία που κορυφώθηκε προοδευτικά, όπου ο Dream υποτίθεται ως νεαρός και διψασμένος υπερέβαλλε με το 2ο elbow drop κτλ κλτ . Λατρεύω κάτι τέτοια όταν συνοδεύονται με τα υπόλοιπα που είδαμε

WAR GAMES

ήταν μεγάλο και βαριέμαι να γράψω πολλά. Ήταν αριστούργημα . Και αγαπώ τον πιο crowd favorite heel μετά τον cm punk . Adam Cole bay bay

Εν κατακλείδι, πέρα απ την ποιότητα των αγώνων και των πρωταγωνιστών , υπήρχε και αυτό που λέμε " δεν ξέρω τι να περιμένω " όσον αφορά το booking οπότε ανέβασε την συνολική εμπειρία

10/10 γιατί έτσι
Coach Periklis
να πούμε και για survivor Series λίγες κουβέντες

το kickoff show είχε το ματς των tag teans στο οποίο μετά από ένα σημείο είχε 1-2 εξαιρετικά stunts , όπως το german suplex from the top turnbuckle αλλά έξω απ το ρινγκ πάνω στα κορμιά . Αυτό ήταν φανταστικό

το γυναικείο 5 on 5 ήταν μέτριο προς κακό

Το Seth Rollins vs Nakamura αντιθέτως ήταν καλό και όμορφα nearfalls σε σωστό timing κλπ. Νομίζω ήταν θέμα έλλειψης χρόνου για προετοιμασία που αυτοί οι 2 εξαιρετικοί παίκτες δεν πρόσφεραν κάτι καλύτερο . Ακόμα κι έτσι , ήταν καλό

Το AOP vs The Bar ήταν κακό , ενώ το είχα δει με καλό μάτι σε αντίθεση με πολλούς ξένους αρθρογράφους στο ιντερνετ . Δικαιώθηκαν αυτοί που είναι γνώστες και ασχολούνται . Δεν ήμουν αρνητικός για heels vs heels και δη τεσσάρων μεγαλόσωμων αλλά ήταν ΒΑΡΕΤΟ

Το Buddy Murphy vs. Mustafa Ali ήταν πάρα πολύ καλό απ την μέση μέχρι το τέλος . Βαριέμαι να βλέπω την cruiserweight division αλλά όπως και στο NXT οι τύποι είναι ορεξάτοι και άρτιοι . Σημαντικό ότι ένα κοινό που δεν ενδιαφερόταν , εκτίμησε τον κόπο και "μπήκε" στον αγώνα μετά από 1-2 πραγματικά καλές φάσεις

Ανδρικό Team RAW vs Team Smackdown. Ξεφτιλίστε κι άλλο τον σπουδαίο Samoa Joe μάγκες , μπράβο . Ματς αίσχος και όνειδος για λόγους booking . Shane ψυχάρα Ολυμπιακά παλιοξεφτίλες γραφικοί γέροντες. Πάμ' παρακάτω

Ronda Rousey vs. Charlotte Flair πλέον δεν περιμένω τίποτα λιγότερο απ τα κορίτσια . Φανταστικός αγώνας , τεχνικός και physical μιας και μπορούν να τον υποστηρίξουν. Είπαν μια ωραία ιστορία , κλιμάκωσε σταδιακά, πούλησαν και σωστά την ένταση και το πάθος να κερδίσουν λόγω εγωισμού και πρεστίζ. Και η ένταση έφερε έκρηξη. Ήταν εξαιρετικό. Σωστό booking

αστείο Lesnar vs Bryan . Αστείο και γελοίο . Ντροπή στο κοινό που υποστήριξε αυτή την αηδία . Καλά σας κάνει ο παππούς ο Vince ΖΩΑ


Μετά το έπος War Games το Survivor Series του main roster ΤΡΟΜΑΡΑ ΣΑΣ , φαντάζει και είναι μετριότατο. Όσο και να μας τα πρήζουν για το brand supremacy
1) κανείς δεν ενδιαφέρεται
2) ξέρουμε ποιοι αγωνίζονται που , έλεος με τα κόκκινα και μπλε outfits και μπλουζάκια
3) όσο και να το παλεύετε με το booking σας NXT >>> Smackdown > RAW και δεν πα να λέτε ό,τι θέλετε εκεί στο RAW
4) όλα τα storylines & feuds πήγαν περίπατο και μοιάζει τόσο αστείο και τραγικό. Δλδ για να κερδίσει το ψωροRAW και το ψωροSmackdown γίναν φιλαράκια όλοι. Καμία συνέχεια & σταθερότητα laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Coach Periklis
Πολύ ωραίο αυτό το 365 με τον AJ Styles
nikolas12
QUOTE(Coach Periklis @ Nov 21 2018, 01:38 ) *
να πούμε και για survivor Series λίγες κουβέντες

το kickoff show είχε το ματς των tag teans στο οποίο μετά από ένα σημείο είχε 1-2 εξαιρετικά stunts , όπως το german suplex from the top turnbuckle αλλά έξω απ το ρινγκ πάνω στα κορμιά . Αυτό ήταν φανταστικό

το γυναικείο 5 on 5 ήταν μέτριο προς κακό

Το Seth Rollins vs Nakamura αντιθέτως ήταν καλό και όμορφα nearfalls σε σωστό timing κλπ. Νομίζω ήταν θέμα έλλειψης χρόνου για προετοιμασία που αυτοί οι 2 εξαιρετικοί παίκτες δεν πρόσφεραν κάτι καλύτερο . Ακόμα κι έτσι , ήταν καλό

Το AOP vs The Bar ήταν κακό , ενώ το είχα δει με καλό μάτι σε αντίθεση με πολλούς ξένους αρθρογράφους στο ιντερνετ . Δικαιώθηκαν αυτοί που είναι γνώστες και ασχολούνται . Δεν ήμουν αρνητικός για heels vs heels και δη τεσσάρων μεγαλόσωμων αλλά ήταν ΒΑΡΕΤΟ

Το Buddy Murphy vs. Mustafa Ali ήταν πάρα πολύ καλό απ την μέση μέχρι το τέλος . Βαριέμαι να βλέπω την cruiserweight division αλλά όπως και στο NXT οι τύποι είναι ορεξάτοι και άρτιοι . Σημαντικό ότι ένα κοινό που δεν ενδιαφερόταν , εκτίμησε τον κόπο και "μπήκε" στον αγώνα μετά από 1-2 πραγματικά καλές φάσεις

Ανδρικό Team RAW vs Team Smackdown. Ξεφτιλίστε κι άλλο τον σπουδαίο Samoa Joe μάγκες , μπράβο . Ματς αίσχος και όνειδος για λόγους booking . Shane ψυχάρα Ολυμπιακά παλιοξεφτίλες γραφικοί γέροντες. Πάμ' παρακάτω

Ronda Rousey vs. Charlotte Flair πλέον δεν περιμένω τίποτα λιγότερο απ τα κορίτσια . Φανταστικός αγώνας , τεχνικός και physical μιας και μπορούν να τον υποστηρίξουν. Είπαν μια ωραία ιστορία , κλιμάκωσε σταδιακά, πούλησαν και σωστά την ένταση και το πάθος να κερδίσουν λόγω εγωισμού και πρεστίζ. Και η ένταση έφερε έκρηξη. Ήταν εξαιρετικό. Σωστό booking

αστείο Lesnar vs Bryan . Αστείο και γελοίο . Ντροπή στο κοινό που υποστήριξε αυτή την αηδία . Καλά σας κάνει ο παππούς ο Vince ΖΩΑ


Μετά το έπος War Games το Survivor Series του main roster ΤΡΟΜΑΡΑ ΣΑΣ , φαντάζει και είναι μετριότατο. Όσο και να μας τα πρήζουν για το brand supremacy
1) κανείς δεν ενδιαφέρεται
2) ξέρουμε ποιοι αγωνίζονται που , έλεος με τα κόκκινα και μπλε outfits και μπλουζάκια
3) όσο και να το παλεύετε με το booking σας NXT >>> Smackdown > RAW και δεν πα να λέτε ό,τι θέλετε εκεί στο RAW
4) όλα τα storylines & feuds πήγαν περίπατο και μοιάζει τόσο αστείο και τραγικό. Δλδ για να κερδίσει το ψωροRAW και το ψωροSmackdown γίναν φιλαράκια όλοι. Καμία συνέχεια & σταθερότητα laugh.gif laugh.gif laugh.gif


Ωραία ανάλυση, δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο ειδικά με τα 4 τελευταία.
mixalisgate7
Το φετινό TLC ήταν ένα κλασσικό pay per view του WWE. 2-3 ματσάρες (δεν χρειάζεται να αναφέρω καν ποια είναι), κουλά booking που σε κάνει να απορείς γιατί οι εκάστοτε κόντρες δεν χτίστηκαν με άλλο τρόπο και τους υπόλοιπους αγώνες δεν τους θυμάσαι. O Vince McMahon επιστρέφει στο Raw για shake things up και τρέμει το φυλλοκάρδι μου, γιατί μετά κυκλοφόρησαν ρεπορτάζ που έγραφαν πως ετοιμάζει μεγάλα πράγματα για το 2019. Και για να επανέλθω στα του ppv η παρέμβαση της Ronda στο SmackDown Women's Championship TLC Match και το tease για heel turn της Rousey είναι μια καλή βάση για να δούμε σπουδαία πράγματα. Κατά την γνώμη μου η Rowdy πρέπει να συνεχίσει ως face αλλά να υπάρχουν στιγμές που να αφήνουν να εννοηθεί ότι θα γίνει κάποια στιγμή heel. Για εμένα πρέπει να πραγματοποιηθεί μετά την Mania όπου θα πρέπει να αντιμετωπίσει της Becky & Charlotte σε triple threat και να χάσει την ζώνη της χωρίς εκείνη να δεχθεί το pinfall και να μην την επανεκτήσει σε ρεβάνς που πρέπει να είναι πάλι triple threat . Εκείνη την περίοδο πρέπει να ανεβούν στο main roster οι Shayna Baszler, Jessamyn Duke και Marina Shafir ώστε να αρχίσει το χτίσιμο για το Four Horsewomen of MMA vs Four Horsewomen (WWE), το οποίο ιδανικά πρέπει να διεξαχθεί στο SummerSlam.

Βαθμολογία: 8/10
Coach Periklis
μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί χαραμίζουν τέτοια ταλέντα σε ένα show σαν το 205 cruiserweght ;;

βάλτε τους σε RAW & Smackdown σας ξεφτιλίζουν σε κάθε ppv . Τεράστιο ματς πάλι

για το main show θα κάνω έντιτ
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Dec 17 2018, 17:59 ) *
Το φετινό TLC ήταν ένα κλασσικό pay per view του WWE. 2-3 ματσάρες (δεν χρειάζεται να αναφέρω καν ποια είναι), κουλά booking που σε κάνει να απορείς γιατί οι εκάστοτε κόντρες δεν χτίστηκαν με άλλο τρόπο και τους υπόλοιπους αγώνες δεν τους θυμάσαι. O Vince McMahon επιστρέφει στο Raw για shake things up και τρέμει το φυλλοκάρδι μου, γιατί μετά κυκλοφόρησαν ρεπορτάζ που έγραφαν πως ετοιμάζει μεγάλα πράγματα για το 2019. Και για να επανέλθω στα του ppv η παρέμβαση της Ronda στο SmackDown Women's Championship TLC Match και το tease για heel turn της Rousey είναι μια καλή βάση για να δούμε σπουδαία πράγματα. Κατά την γνώμη μου η Rowdy πρέπει να συνεχίσει ως face αλλά να υπάρχουν στιγμές που να αφήνουν να εννοηθεί ότι θα γίνει κάποια στιγμή heel. Για εμένα πρέπει να πραγματοποιηθεί μετά την Mania όπου θα πρέπει να αντιμετωπίσει της Becky & Charlotte σε triple threat και να χάσει την ζώνη της χωρίς εκείνη να δεχθεί το pinfall και να μην την επανεκτήσει σε ρεβάνς που πρέπει να είναι πάλι triple threat . Εκείνη την περίοδο πρέπει να ανεβούν στο main roster οι Shayna Baszler, Jessamyn Duke και Marina Shafir ώστε να αρχίσει το χτίσιμο για το Four Horsewomen of MMA vs Four Horsewomen (WWE), το οποίο ιδανικά πρέπει να διεξαχθεί στο SummerSlam.

Βαθμολογία: 8/10


Θα συμφωνήσω σε όλα. Πάλι τα ίδια, 2-3 φοβερά ματς, booking ό,τι να 'ναι και μετά το χάος. Προσωπικά δε με ενθουσίασε το Ambrose-Rollins όσο θα ήθελα, περίμενα κάτι περισσότερο ίσως και ένα TLC match. Θα συμφωνήσω πως το tease για heel turn της Rousey οδηγεί προς την κόντρα των Horsewomen.

Βαθμολογία: 6,5/10

QUOTE(Coach Periklis @ Dec 17 2018, 20:18 ) *
μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί χαραμίζουν τέτοια ταλέντα σε ένα show σαν το 205 cruiserweght ;;

βάλτε τους σε RAW & Smackdown σας ξεφτιλίζουν σε κάθε ppv . Τεράστιο ματς πάλι

για το main show θα κάνω έντιτ


Πιστεύω πως θα τους επαναφέρουν στα εβδομαδιαία σόου. Όταν ήταν στο Raw δεν ενδιαφερόταν ο κόσμος καθόλου, έκαναν το 205 live που πήγε άπατο στην αρχή (μέχρι και τον Enzo βάλανε πρωταθλητή μπας και ενδιαφερθεί κανείς) μέχρι που το ανέλαβε ο Triple H και τώρα έχει μπει πάλι στο σωστό δρόμο. Θεωρώ πως ίσως σύντομα βάλουν κάποιους αγώνες τους στο Smackdown ή στο Raw.
Coach Periklis
το είδα το TLC . Ήταν πολύ καλό με αποκορύφωμα το main event όπου οι γυναίκες συστηματικά πατάνε κάτω τους άντρες. Τέτοια highlights έχω να δω καιρό από αντρικό ματς

μαζί με το
Daniel Bryan vs AJ Styles οι κορυφές του σοου . Μην πω και όλου του WWE αν βάλουμε και τον Rollins . Δεν είναι και περισσότεροι αυτοί που κρατάνε το brand
Coach Periklis
Το ζευγάρι Andrande - Rey Mysterio είναι πραγματικά χάρμα οφθαλμών με φοβερή χημεία και 2 4αστερες ματσαρες

Αν ήμουν στην creative team θα τους έχτιζα από τώρα ένα ματς για wrestlemania

έφτασε η πιο ωραία εποχή του χρόνου, με ένα όμως μάλλον προβλέψιμο (;;;) Royal Rumble ως κάρτα τουλαχ.

Δεν είμαι αισιόδοξος φέτος για την συνολική ποιότητα , αλλά πάντα εύχομαι να διαψευσθώ tongue.gif

ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ

Ανδρικό RR : Seth Freak'n Rollins

Γυναικείο RR : Charlotte Flair

Brock Lesnar vs. Finn Balor : Brock Lesnar

Daniel Bryan vs. AJ Styles : Daniel Bryan

Ronda Rousey vs. Sasha Banks : Ronda Rousey

Asuka vs. Becky Lynch : Asuka

The Bar vs. The Miz & Shane McMahon : Best team in da world

Rusev vs. Shinsuke Nakamura : Rusev

Buddy Murphy vs. Akira Tozawa vs. Kalisto vs. Hideo Itami : Δεν έχω την παραμικρή ιδέα , αλλά θα έχει ενδιαφέρον σαν ματς

όλο και κάποια έκπληξη θα δούμε. Δε νομίζω να είναι τοοοοσο προβλέψιμο . Βέβαια Vince είσαι αφού
mixalisgate7
Δεν περίμενα να μου άρεσε το φετινό Royal Rumble για το οποίο είχα χαμηλές προσδοκίες. Όλα τα ματς ήταν πολύ καλά εκτός από το Daniel Bryan vs AJ Styles, όπου ο Vince έκανε πάλι το θαύμα του στο booking και ο χαμηλός ρυθμός, παραλίγο να κοιμηθώ 2-3 φορές. Το καλύτερο το διάβασα στο Twitter πως ο Bryan θα είναι αρχηγός σε vegan stable με μέλη της πρώην Wyatt Family 24.gif 24.gif . Ευτυχώς στο γυναικείο RR είδαμε λογικά πράγματα και το triple threat έχει ωραίο set up. Ευτυχώς το Brock Lesnar vs Finn Balor δεν ήταν squash match, το περίμενα να τελείωνε κάτω από ένα λεπτό λόγω χρόνου. Μίνι έκπληξη η νίκη του Rollins καθώς περίμενα τον Braun. Για να έχει νόημα η συγκεκριμένη κίνηση ο Ambrose να κερδίσει το Universal Championship στο Elimination Chamber και τους δούμε αντιμέτωπους στην Mania. Απολαυστική ματσάρα το Johnny Gargano vs Ricochet, πρέπει να του δώσουν από τώρα το MOY.

Βαθμολογία: 8.5/10
Coach Periklis
Ένα πράγμα που ξέχασα να αναφέρω προχτές

Ο new Daniel Bryan είναι ο, τι πιο απολαυστικό μετά τον CM punk για μένα

Το Takeover ήταν εξαιρετικό για άλλη μια φορά. Αυτοί οι τυπαδες είναι εγγύηση

Βλέπω NXT και σκέφτομαι πόσο μα πόσο θα ταίριαζε ο Kenny omega σε αυτήν την underground αισθητική που βγάζει

Να δούμε και τι επιφυλάσσει το μέλλον για τον Aleister Black γιατί διαβάζω ότι ίσως ήταν το τελευταίο ματς στο NXT

RR από αύριο

nikolas12
Τρομερό το NXT Takeover Phoenix. Το ματς Gargano-Ricochet ήταν πραγματική απόλαυση, μπορεί από τώρα να μπει στη συζήτηση για Match of the Year.
Όσον αφορά το RR. Στο γυναικείο RR ούρλιαξα από τη χαρά μου με την είσοδο και τη νίκη της Becky. Είναι μακράν ό,τι πιο hot (από κάθε άποψη tongue.gif ) έχει το γυναικείο division, δεν χάνει momentum με τίποτα και ο κόσμος την στηρίζει απίστευτα. Είναι τρομερό πως ένας χαρακτήρας που θα ήταν heel, έχει πάρει τόση αγάπη από τον κόσμο. Πίστευα ότι θα το πάρει η Bliss ή η Charlotte που είναι οι συνηθέστερες ευνοημένες του Vince, αλλά επέλεξαν το σωστό και το έκαναν με τέλειο booking.
Το Styles-Bryan πραγματικά πολύ μέτριο, δεν καταλαβαίνω γιατί σε 2 τόσο τέλειους παλαιστές επιβάλλονται αργοί και τεχνικοί αγώνες που δεν τους ταιριάζουν. Ο Bryan είναι πραγματικά τρομερός χαρακτήρας και θέλω να δω που θα τον πάνε τώρα με Rowan.
Μέτριο προς κακό το Smackdown tag team match, η ιστορία με Miz και Shane έχει την πλάκα της, αλλά ειδικά ο Miz χαραμίζεται.
Όσον αφορά το ανδρικό, εγώ περίμενα τον Rollins για νικητή όπως και έγινε. Θα μου άρεσε ένα σενάριο όπου ο Ambrose παίρνει τον τίτλο και χάνει στη WM από τον Seth και μετά το ματς κάνει face turn, αγκαλιάζει το φίλο του και αποχωρεί μια για πάντα για την εταιρεία. Το Rollins-Lesnar δε με πείθει, ειδικά από τη στιγμή που ο Lesnar έκανε κομματάκια πέρυσι τον Reigns, πως θα μας πείσουν ότι ο Rollins μπορεί να τον κερδίσει;
Coach Periklis
Εγώ δεν συντάσσομαι με τις θετικές εντυπώσεις που σας άφησε το RR

Ήταν τόσο προβλέψιμο που μέχρι και εγώ έπεσα μέσα σχεδόν σε όλες τις προβλέψεις μου. Ειδικά αν το παίξω και Λουτσεσκου ακα για μένα κέρδισε η Flair tongue.gif

Κακο και sloppy action στο γυναικείο RR το οποίο με κούρασε απίστευτα

Νομίζω επίσης, ότι όσο κι αν είναι σούπερ κουλ γαματη η Lynch, σιγά σιγά βαριέμαι το υπέρpush. Μόλις δουν εκεί στο WWE ότι ένας άνθρωπος έχει μεγάλο γκελ, μας τον τρίβουν στη μούρη συνεχώς

Αν και έχω ενστάσεις με το booking, το καταλαβαίνω μέχρι ενός σημείου γιατί κατά πάσα πιθανότητα το πάνε σε triple threat όπως στην wrestlemania 20

Όταν όλα είναι τόσο αναμενόμενα, χαλάει πάρα πολύ τη διάθεση μου. Και μοιραία πλέον που παρακολουθώ και ρεπορτάζ, χαλάει ακόμα περισσότερο η φάση

Ελπίζω μόνο να μην καταστρέψουν εντελώς την γαματη περσονα του Dean Ambrose επειδή αποχωρεί. Ήδη σε RR & Raw τον υποβάθμισαν κάπως

Για μένα, δεν θέλω ούτε Ambrose ούτε τίποτα για τον Rollins. Έτσι όπως το ανακοίνωσαν είναι μια χαρά. Και θέλω outfit King in the North
nikolas12
WTF WWE; Που θα πάει αυτή η κατάσταση με Ambrose;
Πριν από ένα μήνα ένας συνάδελφος μου ανακοίνωσε ότι βρήκε αλλού δουλειά και θα έμενε ένα μήνα ακόμα. Σε αυτό το μήνα το αφεντικό μου:

α) συνέχισε κανονικά να συνεργάζεται μαζί του
β) του έβαλε εμπόδια
γ) του έκανε τη ζωή πατίνι και τον ξεφτίλιζε μπροστά σε όλους

Ναι το σωστό είναι το α. Όπως σε οποιαδήποτε δουλειά στον κόσμο, όταν κάποιος δεν ανανεώσει το συμβόλαιο, φροντίζεις για όσο του έχει μείνει να τον έχεις ικανοποιημένο. Δεν είπα ο Dean να γίνει WWE champion και να κάνει ένα run. Ή βγάλτον εκτός σεναρίων και δώστου ρεπό, γιατί δε μπορείς να κάνεις τίποτα ή άστον σε αξιοπρεπή κατάσταση.
Ήττα και από τον EC3. Jobber Dean is coming to town και δε συμμαζεύεται. Γιατί θα μπορούσε να γίνει Neville ή Punk και να αποχωρήσει, αλλά κάθεται και ξεφτιλίζεται από Nia Jax ή πρωτοεμφανιζόμενους μέχρι να τελειώσει το συμβόλαιό του. Και βλέπει το αφεντικό του να του φέρεται σαν απατημένη πρώην. Δεν το άξιζες όλο αυτό ρε Dean. Κάποτε έλεγε ο Vince ότι έχεις τα φόντα να πας μπροστά. Ό,τι ευκαιρία σου έδωσε, την εκμεταλλεύτηκες στο έπακρο, είτε ήσουν στο midcard είτε main eventer. Σε κάνανε κωμικό face, κωμικό heel, σου πήραν τη badassίλα και ήσουν πάλι πολύ καλός. Σε γούσταρε ο κόσμος και σε καταστρέφανε. Και όταν είπες πως θες να φύγεις, να πας κάπου να εκμεταλλευτούν το ταλέντο που σίγουρα έχεις και αρνήθηκες συμβόλαιο με τρελές αποδοχές, σου κάνουν πλακίτσα. Θα σε παρακολουθούμε όπου κι αν πας Dean. Μακάρι ως Jon Moxley πια.

Coach Periklis
QUOTE (nikolas12 @ Feb 5 2019, 14:00 ) *
Όπως σε οποιαδήποτε δουλειά στον κόσμο, όταν κάποιος δεν ανανεώσει το συμβόλαιο, φροντίζεις για όσο του έχει μείνει να τον έχεις ικανοποιημένο.


εκτός απ το WWE και τον ελληνικό αθλητισμό ---> Ολυμπιακός Γιαννιώτης , ΑΕΚ Σιμόες, Μπακασέτας , Λαμπρόπουλος . Μόνο φετινά κόλπα αναφέρω

Ο EC3 είναι ένας αρκετά καλός αθλητής και δεν το θεωρώ κακό που του ανέβασε τις μετοχές . Αυτά γίνονται που και που . Το 'αλλο με την Nia Jax είναι εμετικό

Καλύτερα να κλείσει τηλέφωνα και να τους γράψει κανονικότατα , μα φύγει με ψηλά το κεφάλι σαν τον CM Punk . Αν και φαντάζομαι στα συμβόλαια θα τον γονατίσουν αν προβλέπει πιστή εφαρμογή των εντολών ( λογικό ) .

Η στιγμή που γέλασα περισσότερο από ποτέ με τον τυπάρα
mixalisgate7
QUOTE
ATHENS, Greece and STAMFORD, Conn. — WWE and SKAI Group today announced a new agreement to broadcast WWE’s flagship programs, Raw and SmackDown, in Greece.

Every week beginning Saturday, March 2, SKAI TV will air a two-hour version of Raw at 12 p.m. on Saturdays, and SmackDown at 12 p.m. on Sundays, both with Greek commentary. These shows will also be available for catch-up viewing on SKAI TV’s video-on-demand platform, SKAI TV Online.

“WWE is one of the biggest sports-entertainment brands in the world, with loyal fans of every age and background,” said Loizos Xenopoulos, Programming Director, SKAI. “We are excited to introduce to the Greek audience these two flagship shows, and we are looking forward to a long and successful collaboration with the WWE family.”

“SKAI shares our vision and passion for engaging and entertaining our fans,” said Michelle Wilson, WWE Co-President. “This partnership to televise Raw and SmackDown on SKAI TV, Greece’s top free-to-air broadcaster, allows us to deliver action-packed, family-friendly entertainment to our fans throughout the country.”


ΠΗΓΗ
Coach Periklis
Ωραίο νέο . Μάλλον τολμηρό εγχείρημα . όταν μπορώ θα το στηρίζω
nikolas12
Επιτέλους ένα πραγματικά διασκεδαστικό ppv από το WWE με ως επί το πλείστον σωστές αποφάσεις στο booking και καλό wrestling. Ευχάριστη έκπληξη το Elimination chamber.

Σωστότατη απόφαση η κατάκτηση των Women's tag team τίτλων από Bayley-Sasha. Ήταν η καλύτερη επιλογή και αν και ακουγόταν κάτι για Tamina-Nia ευτυχώς κάνανε το σωστό.
Σωστή απόφαση ήταν και η κατάκτηση των Usos. To face turn του Miz λειτουργεί καλύτερα από την πρώτη φορά, αλλά ο τύπος τα τελευταία 3 χρόνια ξαναβρήκε τον heel που όλοι αγαπάμε και μισούμε και ο οποίος είναι τρομερός χαρακτήρας. Λογικά έρχεται ξανά heel turn.
Επιτέλους Finn Balor με τίτλο! Ο κατάλληλος άνθρωπος για την κατάλληλη ζώνη πιστεύω. Θα κάνει τρομερά πράγματα με το IC championship στη WM αν του δώσουν τον σωστό αντίπαλο. Αξίζει ένα μεγάλο reign, πριν ξαναπάει (όπως θα έπρεπε) στο main event.
Κάκιστο booking για τη Riott που την ξεπέταξε η Ronda, αλλά μετά το ματς επέστρεψε ο The Man και έδωσε ρέστα με αλύπητο ξύλο σε αυτήν και τη Charlotte. Πιστεύω αυτό το triple threat θα πάει main event και εκεί ο The Man θα πάρει το πρωτάθλημα όπως περιμένουμε τόσο καιρό.
Κάκιστο και το booking στο Strowman-Corbin.
Πολύ καλό το main event, μου άρεσε πάρα πολύ η απόφαση να pushάρουν τον Kofi. Ήταν σοκαριστική η προσπάθεια του όταν είχε μείνει με τον Bryan, δεν πίστεψα ότι θα κέρδιζε, αλλά ήταν μία πολύ ευχάριστη έκπληξη και είδαμε ωραίο wrestling. O Bryan συνεχίζει να είναι πολύ καλός πρωταθλητής, θα ήθελα πολύ να δω ποιον θα αντιμετωπίσει στη Wrestlemania. Δε θα με χάλαγε να προκαλούσε εκείνον ο Rollins, θα βλέπαμε ματσάρα.
mixalisgate7
Επειδή από χθες είμαι άρρωστος και βαριέμαι να γράψω αναλυτικά για το Elimination chamber θα πω τι δεν μου άρεσε από το ppv που το βρήκα αρκετά καλό. Για εμένα είναι λανθασμένη κίνηση να χάσουν τόσο νωρίς τις ζώνες Tag Team του SmackDown οι Miz & Shane McMahon μιας ως comic relief είχαν απήχηση στο κοινό. Πιστεύω ο Vince το έκανε για να το χρησιμοποιήσει ως διαπραγματευτικό χαρτί στην ανανέωση των συμβολαίων των Usos.

Βαθμολογία: 9/10
Coach Periklis
Εγώ που έχω εξιδανικεύσει την περίοδο που εβλεπα Wwe σαν παιδί το 2002-2003-2004 και θυμάμαι elimination Chamber με Goldberg να κάνει spear τον αντίπαλο στα τζάμια, δεν μπορώ να πω ότι αυτό το πράγμα μου άρεσε

Το γυναικείο ήταν σχετικά καλό, οι Usos καλοί κι αυτοί, ο Balor μέχρι εκεί

Α, και μακάρι να βλέπαμε πάντα την Ronda με τέτοιο γαματο outfit
mixalisgate7
QUOTE(Coach Periklis @ Feb 22 2019, 14:33 ) *
Εγώ που έχω εξιδανικεύσει την περίοδο που εβλεπα Wwe σαν παιδί το 2002-2003-2004 και θυμάμαι elimination Chamber με Goldberg να κάνει spear τον αντίπαλο στα τζάμια, δεν μπορώ να πω ότι αυτό το πράγμα μου άρεσε


Ελπίζω να εννοείς plexiglass, γιατί ποτέ δεν έβαζαν στο Elimination Chamber κανονικό γυαλί.
Coach Periklis
QUOTE (mixalisgate7 @ Feb 22 2019, 15:30 ) *
Ελπίζω να εννοείς plexiglass, γιατί ποτέ δεν έβαζαν στο Elimination Chamber κανονικό γυαλί.


Ε καλά ναι, εξυπακούεται tongue.gif

Πάντως θα ορκιζόμουν ( εκτός κι αν φταίει η ηλικία) ότι τότε δεν φαινόταν τόσο έντονα ψεύτικο. Μάλλον λόγω ήχου;;
mixalisgate7
Ωραίο ήταν το φετινό Fastlane αν και δεν χρειαζότανε ακόμα ένα pay per view πριν την Wrestlemania. Μου άρεσε η ανατροπή με το heel turn του Shane μετά την ήττα τους από τους Usos. Προσωπικά περίμενα ο Miz να γινότανε ξανά κακός, μιας και του ταιριάζει γάντι. Στα θετικά επίσης πως άφηναν να εννοηθεί ότι ο Kofi θα μπει στο WWE Champioship match. Σιγά που θα έκανε το χατίρι του κοινού ο Vince tongue.gif. Κάκιστο το booking του Becky Lynch vs Charlotte Flair, προσωπικά όταν είχα διαβάσει πως στην Mania ότι θα είναι triple threat είχα ενθουσιαστεί με την ιδέα και επιτέλους η γυναικεία κατηγορία θα είχε μια σημαντική στιγμή στο κορυφαίο ppv του pro wrestling. Αλλά έτσι όπως έχει χτιστεί η συγκεκριμένη κόντρα πλέον έχω χάσει το ενδιαφέρον μου, το storyline είναι για κλάματα. Ο συγκεκριμένος αγώνας δεν βλέπω να είναι το main event.

Βαθμολογία: 8.5/10
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Mar 11 2019, 18:41 ) *
Ωραίο ήταν το φετινό Fastlane αν και δεν χρειαζότανε ακόμα ένα pay per view πριν την Wrestlemania. Μου άρεσε η ανατροπή με το heel turn του Shane μετά την ήττα τους από τους Usos. Προσωπικά περίμενα ο Miz να γινότανε ξανά κακός, μιας και του ταιριάζει γάντι. Στα θετικά επίσης πως άφηναν να εννοηθεί ότι ο Kofi θα μπει στο WWE Champioship match. Σιγά που θα έκανε το χατίρι του κοινού ο Vince tongue.gif. Κάκιστο το booking του Becky Lynch vs Charlotte Flair, προσωπικά όταν είχα διαβάσει πως στην Mania ότι θα είναι triple threat είχα ενθουσιαστεί με την ιδέα και επιτέλους η γυναικεία κατηγορία θα είχε μια σημαντική στιγμή στο κορυφαίο ppv του pro wrestling. Αλλά έτσι όπως έχει χτιστεί η συγκεκριμένη κόντρα πλέον έχω χάσει το ενδιαφέρον μου, το storyline είναι για κλάματα. Ο συγκεκριμένος αγώνας δεν βλέπω να είναι το main event.

Βαθμολογία: 8.5/10


Λες να δουμε τον Kofi Kingston να κερδιζει τον τιτλο στη Wrestlemania;
Θα μου θυμισει 2 προηγουμενες ιστοριες απο WM, 5 και 15 χρονια πριν...
Coach Periklis
αναμενόμενα προβλέψιμο και έχανε σε πόντους λόγω αυτού , αλλά το θέμα ήταν πολύ καλό
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Mar 11 2019, 18:41 ) *
Ωραίο ήταν το φετινό Fastlane αν και δεν χρειαζότανε ακόμα ένα pay per view πριν την Wrestlemania. Μου άρεσε η ανατροπή με το heel turn του Shane μετά την ήττα τους από τους Usos. Προσωπικά περίμενα ο Miz να γινότανε ξανά κακός, μιας και του ταιριάζει γάντι. Στα θετικά επίσης πως άφηναν να εννοηθεί ότι ο Kofi θα μπει στο WWE Champioship match. Σιγά που θα έκανε το χατίρι του κοινού ο Vince tongue.gif. Κάκιστο το booking του Becky Lynch vs Charlotte Flair, προσωπικά όταν είχα διαβάσει πως στην Mania ότι θα είναι triple threat είχα ενθουσιαστεί με την ιδέα και επιτέλους η γυναικεία κατηγορία θα είχε μια σημαντική στιγμή στο κορυφαίο ppv του pro wrestling. Αλλά έτσι όπως έχει χτιστεί η συγκεκριμένη κόντρα πλέον έχω χάσει το ενδιαφέρον μου, το storyline είναι για κλάματα. Ο συγκεκριμένος αγώνας δεν βλέπω να είναι το main event.

Βαθμολογία: 8.5/10


Και εγώ έπαθα σοκ με το heel turn του Shane. Περίμενα τον Miz, καθώς το προηγούμενο face run του δεν ήταν επιτυχημένο, ενώ σαν heel έφτασε σημείο να λέμε πολλοί ότι άξιζε να πάει στη main event σκηνή. Χαμένη ευκαιρία ή ανοίγουν νέοι δρόμοι; Δεν ξέρω.
Θα θεωρήσω λάθος το Daniel Bryan vs Kofi Kingston στη WΜ. Ελπίζω αυτή η ιστορία να μην καταστρέψει την επιστροφή του Kevin Owens. Και εμένα δε μου άρεσε το booking για το triple threat. Γενικά θέλαμε Becky-Ronda, δε θέλαμε Charlotte. Λογικά όμως θα είναι στο main event το συγκεκριμένο ματς.

Γενικά πολύ ικανοποιητικό το Fastlane, μου αρέσει να υπάρχει ppv πριν τη WM, γιατί το χτίσιμο ιστοριών για την τελευταία με κουράζει όταν τραβάει κανά δίμηνο. Λειτούργησε σαν μεταβατικό στάδιο για πολλά storylines, το booking ήταν ικανοποιητικό εκτός του ματς που ανέφερα πιο πάνω, αρκετά προβλέψιμα τα αποτελέσματα και λογικό.
Μου άρεσε πολύ το αντίο της Shield. Δύσκολο να πιστέψω ότι κάνανε ντεμπούτο πριν από σχεδόν εξήμισι χρόνια. Μάλιστα η εποχή που πρωτοεμφανίστηκαν ήταν όταν άρχισα να βλέπω ξανά WWE (σε συνδρομητικό κανάλι κάτι βραδιές που είχα τελειώσει το διάβασμα για Πανελλήνιες και απλά άραζα ξέρω 'γω) και όσο και αν τους μίσησα (όπως κάνουν οι σωστοί heels), άλλο τόσο μου άρεσαν μετά ως ομάδα και φυσικά ο Dean Ambrose είναι μέχρι σήμερα ο αγαπημένος μου χαρακτήρας στην εταιρεία. Δυστυχώς φεύγει και μαζί του κλείνει το κεφάλαιο Shield. Το πιο τρομερό ήταν το πόσο πραγματικές ήταν οι αντιδράσεις τους στο τέλος. Ήταν πράγματι ένα End of an Era για 3 τύπους που ξεκίνησαν σαν μεγάλα prospects και έγιναν όλοι grand slam champions με ικανοποιητικά reigns.
Coach Periklis
να πω και κάπου εδώ ότι έχει ένα ενδιαφέρον να βλέπουμε face Kevin Owens ....

Το Raw & smackdown live στο ΣΚΑΙ είναι αρκούντως cringe για εμάς που το παρακολουθούμε 15+ χρόνια ( έστω με μεγάλα κενά ) αλλά πάντα στηρίζουμε τολμηρές κινήσεις όπως το ότι βάζει Έλληνες σχολιαστές . Θεωρώ μπόνους την μικρή διάρκεια των 95 λεπτών για το RAW και τον υποτιτλισμό ( που είναι πολύ καλός )

Αν ήταν νωρίς στο πρόγραμμα ίσως έπιανε . Ελπίζω να μην κόστισε πολλά γιατί το θάβουν

Εγώ ένα κλικ και ένα view στο ΣΚΑΙ θα το κάνω
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 11 2019, 23:13 ) *
Λες να δουμε τον Kofi Kingston να κερδιζει τον τιτλο στη Wrestlemania;


Στο Twitter πολλοί δημοσιογράφοι υποστήριζαν οτί θα γίνει. Εγώ βλέπω ότι δύσκολα θα γίνει.

nikolas12
Άσχετο, αλλά απίστευτα αστείο σκηνικό που παρατήρησα στο χθεσινό Raw:



0:31, ακούγεται από την τραγουδάρα των Saliva το μακρόσυρτο "I Walk Alone" και εκείνη τη στιγμή σκάνε σωματοφύλακες για τον Batista. Δεν ξέρω, αλλά μου φάνηκε πολύ αστείο. Τρομερή παρατήρηση εκτός αυτού, το γεγονός ότι είναι λογικό ο Batista να έχει theme song από μπάντα που λέγεται Saliva (όποιος είδε το βίντεο, κατάλαβε tongue.gif )Επίσης αύξηση σε όποιον σκέφτηκε την ατάκα "Guardians of the Independent Scene".
Βαριέμαι τα ματς μεταξύ part-timers, όσο θρύλοι κι αν είναι, αλλά για κάποιο λόγο, μου αρέσει πάρα πολύ το συγκεκριμένο ματς. Θα έχει ωραία promo και ως No Holds Barred θα είναι πάρα πολύ καλό. Δε νομίζω να χάσει στην επιστροφή του ο Batista, αλλά ο Triple H έχει να κερδίσει από το 2015 σε WM και έχει ήδη πάρα πολλές ήττες στο event για να κάνει ακόμα μία. Θα ήθελα να τον δω νικητή.
Γενικά ψιλοκαλό Raw το χθεσινό σε σχέση με την κάκιστη ποιότητα παλιότερα, Ambrose κλασικά jobber πλέον, αλλά σε ένα μήνα θα έχει χαιρετήσει λογικά και δεν τον νοιάζει που χάνει. Ωραία τελευταία εμφάνιση για τη Shield.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.