Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 11 2010, 01:54 ) *
Αν η καταληξη της ιστοριας ειναι ενα Tombstone μεσα σε Hell in a Cell και μετα αρχισει να ανεβαινει το κελι τραβωντας το ΜακΚατσικη πανω μαζι του για παντα(ακολουθωντας τον ενδοξο δρομο του Big Bossman-κι αυτος αλλωστε chosen one του Βινς ηταν), τοτε δεν εχω προβλημα... smiley.gif

Μπαααα ειμαστε σε PG era... tongue.gif
Αμα θες να τιμωρηθει να παρακαλας μηπως εμπλακει σε κανενα σεναριο με τον Rey που απεκτησε εμπειρια στις κομμωσεις...
morrison
Θριλερ με την απολυση;;; Danielson!
Ολα η τιποτα η ιστορια...Αν η απολυση ισχυει τοτε το WWE προσπαθει να αχρηστεψει και να εκθεσει τον Danielson.
Aν απλα ειναι ενα σεναριο(το οποιο για πρωτη φορα θεμελιωνεται και στο επισημο σαιτ του WWE)τοτε σημαινει οτι εχουν ΣΟΒΑΡΑ σχεδια γι'αυτον...
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Jun 12 2010, 15:02 ) *
Θριλερ με την απολυση;;; Danielson!
Ολα η τιποτα η ιστορια...Αν η απολυση ισχυει τοτε το WWE προσπαθει να αχρηστεψει και να εκθεσει τον Danielson.
Aν απλα ειναι ενα σεναριο(το οποιο για πρωτη φορα θεμελιωνεται και στο επισημο σαιτ του WWE)τοτε σημαινει οτι εχουν ΣΟΒΑΡΑ σχεδια γι'αυτον...


Μαλλον ειναι αληθινη η ιστορια, απ οτι διαβαζω τουλαχιστον.
Aρα στην ιστορια του ας πουμε Invasion που ξεκινησε τη Δευτερα εχουν μεινει οι αλλοι 7 παιχτες του Fame Story...
Air and King
Mιας και ο T.W.Is.M. εχει φερει το παραδειγμα του Αντερτεικερ σαν κορυφαιο παλαιστη ever για πειτε εσεις που ασχοληστε με το Κατς εχει δικιο?Να ξεκαθαρισω οτι δεν ασχολουμαι παρα ελαχιστα πριν σχεδον 20 χρονια.
Θυμαμαι στις αρχες της δεκαετιας του 90 ολοι ειχαν ινδαλμα τον Χογκαν..Εμενα δεν μου αρεσε γιατι ηταν "ΑργοΜαρια"..
Εκπλησομαι που ο Αντερτεικερ ακομα συμμετεχει.Παντως τον θυμαμαι διαφορετικο τοτε.
Κατι ακομα.WWF δεν το λεγανε?Η WWE και θυμαμαι εγω λαθος?

Επισης αφου ολα αυτα ειναι σεναρια και οι Παλαιστες ειναι αναγκασμενοι να κανουν οτι λεει το σεναριο υπηρξε ποτε καποιος που δεν τηρησε το σεναριο και χαλασε το ματς?Και αν ναι ειχε επιπτωσεις?
T.W.Is.M.
QUOTE(Air and King @ Jun 13 2010, 02:45 ) *
Mιας και ο T.W.Is.M. εχει φερει το παραδειγμα του Αντερτεικερ σαν κορυφαιο παλαιστη ever για πειτε εσεις που ασχοληστε με το Κατς εχει δικιο?Να ξεκαθαρισω οτι δεν ασχολουμαι παρα ελαχιστα πριν σχεδον 20 χρονια.
Θυμαμαι στις αρχες της δεκαετιας του 90 ολοι ειχαν ινδαλμα τον Χογκαν..Εμενα δεν μου αρεσε γιατι ηταν "ΑργοΜαρια"..
Εκπλησομαι που ο Αντερτεικερ ακομα συμμετεχει.Παντως τον θυμαμαι διαφορετικο τοτε.
Κατι ακομα.WWF δεν το λεγανε?Η WWE και θυμαμαι εγω λαθος?

Επισης αφου ολα αυτα ειναι σεναρια και οι Παλαιστες ειναι αναγκασμενοι να κανουν οτι λεει το σεναριο υπηρξε ποτε καποιος που δεν τηρησε το σεναριο και χαλασε το ματς?Και αν ναι ειχε επιπτωσεις?


Να σου δωσω εγω μια πρωτη απαντηση πριν ακολουθησουν κι αλλοι? Δε νομιζω οτι η πλειοψηφια θα συμφωνησει μαζι μου. Ο Hogan ηταν κατι σαν το Ματζικ και τον Μπερντ μαζι. Πηρε το σοου και το ανεβασε πολυ σε δημοτικοτητα. Ο Undertaker θα εμοιαζε πιο πολυ με τον Καριμ. Μεγαλη καριερα και μεγαλη διαρκεια. Το περιεργο μ αυτον παντως ειναι οτι οσο περνανε τα χρονια γινεται καλυτερος μεσα στο ρινγκ. Αντιστοιχος Τζορνταν δεν υπαρχει, μαλλον αυτη τη θεση θα ειχαν ο Stone Cold και ο Rock μαζι. Και ο αντιστοιχος Λεμπρον και Κομπι μαζι λεγεται John Cena.
Καλα το θυμασαι, παλιοτερα ηταν WWF, αλλα το 2002 εχασε μια δικαστικη διαμαχη με το World Wildlife Fund και αλλαξε το F(Federation) σε E(Entertainment).
Εγω προσωπικα δε γνωριζω καποιον να χαλασε το σεναριο. Τουλαχιστον οχι την ωρα του αγωνα. Ξερω μια περιπτωση που το σεναριο χαλασε μετα το τελος του ματς και μαλιστα απο 2 ατομα. Το αποτελεσμα ηταν ο ενας να θαφτει προσωρινα και να περασει καιρος μεχρι να ανεβει στην κορυφη, ενω ο αλλος επειδη ηταν πρωτο ονομα δεν επαθε τιποτα. Ο πρωτος ομως παντρευτηκε την κορη του προεδρου και ειναι το μελλοντικο αφεντικο στο WWE(απο καριερα θα τον παραλληλιζα με τον Ντανκαν, ενω τον 2ο με τον Ερβινγκ)!
Κι επειδη θα σου δημιουργηθηκε η απορια πως γινεται στο μπασκετ να θεωρω κορυφαιο το Ματζικ, ενω στο WWE να θεωρω τον αντιστοιχο Καριμ, θα σου πω οτι στην τελικη συγκριση μπαινει και η παραμετρος του θεαματος. Ο Ματζικ παρουσιασε κατι μοναδικο και ακρως θεαματικο στο ΝΒΑ. Ο Undertaker ειναι η πιο εντυπωσιακη παρουσια στην ιστορια του WWE. Παρουσιαζεται σαν μοναδικη προσωπικοτητα και γι αυτο προσφερει πολυ στο σοου.

ΥΓ.Αυτο που ειχαν κανει οι δυο τυποι που χαλασαν το σεναριο ηταν μετα το τελος ενος αγωνα στο Madison Square Garden να αγκαλιασουν στο κεντρο του ρινγκ τους αντιπαλους τους(που σεναριακα υπηρχε μισος μεταξυ τους, αλλα στην πραγματικοτητα ηταν καλοι φιλοι), επειδη αυτοι εφευγαν απο το τοτε WWF για το WCW(τους ανταγωνιστες του WWF-φαντασου το σαν ΝΒΑ και ΑΒΑ). Οι δυο που ξεφυγαν απο το χαρακτηρα που επαιζαν ηταν ο Triple H και ο Shawn Michaels.
Air and King
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 13 2010, 02:15 ) *
Να σου δωσω εγω μια πρωτη απαντηση πριν ακολουθησουν κι αλλοι? Δε νομιζω οτι η πλειοψηφια θα συμφωνησει μαζι μου. Ο Hogan ηταν κατι σαν το Ματζικ και τον Μπερντ μαζι. Πηρε το σοου και το ανεβασε πολυ σε δημοτικοτητα. Ο Undertaker θα εμοιαζε πιο πολυ με τον Καριμ. Μεγαλη καριερα και μεγαλη διαρκεια. Το περιεργο μ αυτον παντως ειναι οτι οσο περνανε τα χρονια γινεται καλυτερος μεσα στο ρινγκ. Αντιστοιχος Τζορνταν δεν υπαρχει, μαλλον αυτη τη θεση θα ειχαν ο Stone Cold και ο Rock μαζι. Και ο αντιστοιχος Λεμπρον και Κομπι μαζι λεγεται John Cena.
Καλα το θυμασαι, παλιοτερα ηταν WWF, αλλα το 2002 εχασε μια δικαστικη διαμαχη με το World Wildlife Fund και αλλαξε το F(Federation) σε E(Entertainment).

Ωραιοι η παραλληλισμοι Παλης με μπασκετ.Μου εδωσες να καταλαβω καπως περι τινος προκειται.
Βεβαια τα ονοματα που ξερω απο αυτα που εγραψες ειναι ο Αντερτεικερ ο Χογκαν και ο Ροκ.Ο τελευταιος ειναι χαβαλες σαν ηθοποιος..Απο εκει τον ξερω...

Τωρα τα αλλα ονοματα ουτε καν τα γνωριζω...
captain charisma
twism σε ενα ματς που ηταν να παλεψουν tag team o hogan με τον ultimate warrior εναντιον 2 αλλων(δεν μπορω να θυμηθω ποιοι) ο warrior δεν εβγαινε για να παρει μερος στο ματς επειδη ζητουσε περισσοτερα λεφτα..και προτεινε ο χογκαν στο μακμαχον να παει με τους αλλους 2 στα αποδυτηρια να τον δειρουν(εκτος σεναριου) αλλα τελικα ο μακμαχον καταφερε να του δωσει εγγυησεις οτι θα παρει περισσοτερα φραγκα και βγηκε στο show ο warrior, και την επομενη μερα τον απελυσε απο την εταιρεια..

οσο για τους παραλιλισμους τα λες πολυ πετυχημενα.
morrison
QUOTE(captain charisma @ Jun 13 2010, 03:47 ) *
twism σε ενα ματς που ηταν να παλεψουν tag team o hogan με τον ultimate warrior εναντιον 2 αλλων(δεν μπορω να θυμηθω ποιοι) ο warrior δεν εβγαινε για να παρει μερος στο ματς επειδη ζητουσε περισσοτερα λεφτα..και προτεινε ο χογκαν στο μακμαχον να παει με τους αλλους 2 στα αποδυτηρια να τον δειρουν(εκτος σεναριου) αλλα τελικα ο μακμαχον καταφερε να του δωσει εγγυησεις οτι θα παρει περισσοτερα φραγκα και βγηκε στο show ο warrior, και την επομενη μερα τον απελυσε απο την εταιρεια..

Eτσι ειναι...To περιστατικο αυτο περιγραφεται και στο dvd που ειχε βγαλει το WWE για τον Warrior.

@Air and King
Ως απαντηση στην ερωτηση που κανεις παραπανω σου παραθετω αυτο που ειχα γραψει εδω παλιοτερα.
QUOTE(john morisson @ Sep 6 2009, 16:51 ) *
Εχει να κανει με τις προτιμησεις του καθενος.Αν θες τον δημοφιλεστερο Hogan,Austin.Toν διαχρονικοτερο Taker,Michaels.Τον μεγαλυτερο σταρ The Rock.Tον πρωτο σε τιτλους Flair.Τον καλυτερο στο ρινγκ Bret Hart.Με τα δικα μου κριτηρια ψηφιζω Bret Hart,Undertaker...Θα εβαζα και ΗBK αλλα με χαλανε καποια πραγματα που εχω ακουσει σχετικα με τον χαρακτηρα του συν οτι δεν ξεχναω το Montreal screwjob.

T.W.Is.M.
Σωστος ο Morrison. Αρα προσθετω κι αλλον ενα παραλληλισμο. O Rock ειναι ο αντιστοιχος Shaquille O'Neal του WWE! smiley.gif
Air and King
QUOTE(john morisson @ Jun 13 2010, 02:56 ) *
Eτσι ειναι...To περιστατικο αυτο περιγραφεται και στο dvd που ειχε βγαλει το WWE για τον Warrior.

@Air and King
Ως απαντηση στην ερωτηση που κανεις παραπανω σου παραθετω αυτο που ειχα γραψει εδω παλιοτερα.

Καταλαβα..Υπαρχουν 5-6 που ο καθενας μπορει να θεωρηθει ο καλυτερος....
Mοrisson γραψε αν θες και στο G.O.A.T candidates ποιον θεωρεις καλυτερο μπασκεμπολιστα ολων των εποχων...

Υ.Γ Για την Παλη η ονομασια θα επρεπε να ειναι G.W.O.A.T(Greatest wrestler of all time)....
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 12 2010, 17:37 ) *
Μαλλον ειναι αληθινη η ιστορια, απ οτι διαβαζω τουλαχιστον.
Aρα στην ιστορια του ας πουμε Invasion που ξεκινησε τη Δευτερα εχουν μεινει οι αλλοι 7 παιχτες του Fame Story...

Eπανερχομαι στο θεμα...
Πραγματι αν ψαξει κανεις στο net οι πληροφοριες που συγκεντρωνει δειχνουν απολυση!
Δηλαδη το WWE επιλεγει να απολυσει: (Α) το νο1 προσωπο του NXT
(Β) δεν ενοχλειται που η απολυση Danielson θα αδυνατισει αρκετα το
Invasion σεναριο
στο οποιο η εταιρεια μοιαζει να πιστευει
(Γ) αδιαφορει για τις αντιδρασεις των αρκετων οπαδων του Danielson(μεταξυ των
οποιων βαζω και τον ευατο μου) αδειαζοντας τον με χαρακτηριστικη ανεση

Σιγουρα θα πρεπει να υπαρχει σοβαρος λογος... 45.gif
Μια αρκετα βιαιη σκηνη φανταζομαι.
Για να δουμε.



Γνωμη μου,δεν μπορει να ΜΗΝ ειναι σεναριο.ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ!

QUOTE(Air and King @ Jun 13 2010, 15:42 ) *
Καταλαβα..Υπαρχουν 5-6 που ο καθενας μπορει να θεωρηθει ο καλυτερος....
Mοrisson γραψε αν θες και στο G.O.A.T candidates ποιον θεωρεις καλυτερο μπασκεμπολιστα ολων των εποχων...

Υ.Γ Για την Παλη η ονομασια θα επρεπε να ειναι G.W.O.A.T(Greatest wrestler of all time)....

Παντα ετσι δεν γινεται;Ποσο μαλλον στο scripted wrestling που ειναι πιο δυκολο να υπαρξει αντικειμενικη αληθεια για την ανωτεροτητα καποιου.
Μεγαλη κουβεντα το GOAT,θα γραψω την γνωμη μου καποια στιγμη.
Παντως να ξερεις οτι συνηθως λειτουργω συναισθηματικα σε αυτες τις περιπτωσεις.(Θυμασαι την συζητηση που ειχαμε περι Σαμπονις vs Νοβιτζκι; )
Kαι κατι ακομα,συμφωνω μεχρι κεραιας σε ο,τι λες για τον Lebron.
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Jun 13 2010, 15:45 ) *
Eπανερχομαι στο θεμα...
Πραγματι αν ψαξει κανεις στο net οι πληροφοριες που συγκεντρωνει δειχνουν απολυση!
Δηλαδη το WWE επιλεγει να απολυσει: (Α) το νο1 προσωπο του NXT
(Β) δεν ενοχλειται που η απολυση Danielson θα αδυνατισει αρκετα το
Invasion σεναριο
στο οποιο η εταιρεια μοιαζει να πιστευει
(Γ) αδιαφορει για τις αντιδρασεις των αρκετων οπαδων του Danielson(μεταξυ των
οποιων βαζω και τον ευατο μου) αδειαζοντας τον με χαρακτηριστικη ανεση

Σιγουρα θα πρεπει να υπαρχει σοβαρος λογος... 45.gif
Μια αρκετα βιαιη σκηνη φανταζομαι.
Για να δουμε.



Γνωμη μου,δεν μπορει να ΜΗΝ ειναι σεναριο.ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ!


Μοιαζει λογικο αυτο που λες. Εδω ειναι ενας λογος γιατι να ενοχλησε αυτη η σκηνη.
Επισης να προσθεσω οτι στο κειμενο της απολυσης στο wwe.com αναφεροταν τοσο το ονομα Daniel Bryan οσο και το Bryan Danielson, το οποιο δε χρησιμοποιησε ποτε ο Danielson στο WWE. Aν δεν ηταν σεναριο, θα μπορουσε να απολυθει ο Daniel Bryan και να επανελθει ως Bryan Danielson. Θα δουμε ομως τι θα γινει. Κι εγω απ το λιγο που τον ειδα μου φανηκε πολυ ικανος τεχνικα ο Danielson και θα ηθελα να προωθηθει.

Καποια στιγμη θα προσπαθησω να κανω εναν παραλληλισμο των μεγαλων σταρ NBA & WWE. Ισως σημερα μετα τα ματς του Μουντιαλ και πριν τον τελικο του ΝΒΑ...
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 13 2010, 19:53 ) *
Μοιαζει λογικο αυτο που λες. Εδω ειναι ενας λογος γιατι να ενοχλησε αυτη η σκηνη.

Αμα ειναι ετσι να απαγορεψουν και τα chokeslam που εχουν ως finisher περιπου, τουλαχιστον τρεις παλαιστες...
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Jun 13 2010, 20:21 ) *
Αμα ειναι ετσι να απαγορεψουν και τα chokeslam που εχουν ως finisher περιπου, τουλαχιστον τρεις παλαιστες...


Δεν ειναι το ιδιο ομως. Εκτος απο το choke υπαρχει και το slam. Εδω υπηρχε μονο πνιξιμο. Υπερβολικο κατα τη γνωμη μου αν ειναι μονο αυτο παντως. Διαβασα ομως οτι η σκηνη που εβαλες ειχε αφαιρεθει απο την περιληψη που προβληθηκε στο Smackdown(εγω δεν το προσεξα γιατι το περασα στο fast forward οταν ειδα το επεισοδιο).
Το να ειναι σεναριο εχει νοημα μονο στην περιπτωση που ο Danielson αλλαξει στρατοπεδο και ειναι τελικα ΑΥΤΟΣ που θα κερδισει την κοντρα εναντιον ολων των υπολοιπων ρουκις! Δηλαδη η ολη ιστορια να μην εχει γραφτει απλα σαν Invasion, αλλα σαν μια τεραστια προωθηση στον Bryan Danielson.
morrison
Τ.W.Is.M κατι εκανες και δεν μπορω να σου στειλω πμ.HELP!
Λογικα διορθωνεται καπως ετσι.
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...st&p=399463


Το σκεφτομουν και εγω το σεναριο που λες σε περιπτωση που δεν ισχυει η απολυση...
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Jun 13 2010, 20:44 ) *
Τ.W.Is.M κατι εκανες και δεν μπορω να σου στειλω πμ.HELP!
Λογικα διορθωνεται καπως ετσι.
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...st&p=399463


Το σκεφτομουν και εγω το σεναριο που λες σε περιπτωση που δεν ισχυει η απολυση...


Νομιζω οτι διορθωθηκε...
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 13 2010, 21:03 ) *
Νομιζω οτι διορθωθηκε...

thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 13 2010, 19:53 ) *
Καποια στιγμη θα προσπαθησω να κανω εναν παραλληλισμο των μεγαλων σταρ NBA & WWE. Ισως σημερα μετα τα ματς του Μουντιαλ και πριν τον τελικο του ΝΒΑ...


Μετα απο αρκετη σκεψη και λιγο ψαξιμο πιστευω οτι ειμαι ετοιμος.
Ξεκιναω απο το top10 μου(στο WWE). Καποιοι μπασκετμπολιστες μπορει να αδικηθουν στη συγκριση, αλλα δεν ειναι δυνατον οι καλυτεροι του ενος σοου να αντιστοιχιζονται με τους καλυτερους του αλλου αθληματος. Oι εποχες δεν ταιριαζουν παντα, αλλα υπαρχουν κοινα χαρακτηριστικα.

O Undertaker θα ηταν ο Kareem Abdul-Jabbar του WWE.
Eιχαν μεγαλη καριερα σε διαρκεια, θα μπορουσαν να εχουν περισσοτερους τιτλους και διακρινονταν και οι δυο σε μεγαλη ηλικια.
Ο Hulk Hogan θα μπορουσε να ειναι ο Magic Johnson του WWE.
Κι οι δυο ανεβασαν το αθλημα σε υψηλοτερο επιπεδο(ο Ματζικ μαζι και με τον Μπερντ), πρωταγωνιστουσαν στο σοου και ειχαν το "καλο παιδι" μεσα τους(ο Hogan με το "παρτε τις βιταμινες σας και τρωτε τα δημητριακα σας" και ο Ματζικ με το κλασικο χαμογελο).
Ο Stone Cold θα ηταν ο Michael Jordan.
Hταν κι οι 2 πολυ δημοφιλεις σε μια πολυ καλη εποχη, τραβηξαν το σοου/αθλημα σε ακομα υψηλοτερο επιπεδο και εφεραν αρκετο κοσμο να τους παρακολουθησει.
Ο Bret Hart θα ηταν ο Larry Bird.
Aπ τη μια "The excellence of execution", απ την αλλη το τελειο σουτ, η τελεια εκτελεση. Ηγετες και οι δυο στο χωρο τους και για καποια περιοδο βρεθηκαν κι οι 2 στην κορυφη.
Ο Shawn Michaels θα ηταν ο Jerry West.
Απ τη μια ο Mr Wrestlemania, που δινει τους καλυτερους αγωνες του στο μεγαλυτερο σοου της χρονιας, απ την αλλη ο Μr Clutch που εβαζε τα κρισιμα σουτ τη στιγμη που επρεπε.
Ο Ric Flair θα ηταν ο Bill Russell.
Ο ανθρωπος με τους περισσοτερους τιτλους στο WWE(17) απεναντι στον παιχτη με τα περισσοτερα πρωταθληματα ΝΒΑ(11).
Ο Rock θα ηταν ο Shaquille O'Neal.
Ο μεγαλυτερος σοουμαν του wrestling και ο μεγαλυτερος σοουμαν του μπασκετ. Αν καποιος μπασκετμπολιστας ακολουθουσε καριερα εκτος μπασκετ μετα την αποσυρση, θα ηταν σιγουρα ο Σακ.
Ο John Cena θα ηταν ο Kobe Bryant.
Απ τη μια ο συγχρονος "σουπερμαν"(οχι στο στυλ του Χαουαρντ ομως) κι απ την αλλη ο μεγαλυτερος παιχτης εν ενεργεια στο prime του. Kι οι δυο εχουν προκαλεσει αμφισβητησεις. Ο Cena αποδοκιμαζεται απο μεριδα του κοινου, αν και παιζει καλο χαρακτηρα, ο Bryant ειχε προκαλεσει αντιδρασεις με την υποθεση του βιασμου και με τις κατηγοριες περι ατομισμου.
Ο Triple H θα ηταν ο Tim Duncan.
Και οι δυο ειναι καλοι στα βασικα του αθληματος τους και εχουν μια καριερα με πολλους τιτλους. Και οι δυο θεωρουνται ευνοημενοι παρασκηνιακα(ο ενας ως γαμπρος του ιδιοκτητη, ο αλλος με καποιες φιλικες διαιτησιες).
Ο Ultimate Warrior με προβληματισε, αλλα τον αντιστοιχισα με τον Oscar Robertson.
Και οι δυο ειχαν σημαντικη καριερα και τους ακολουθησαν φημες για το χαρακτηρα τους(ο Warrior σαν αντιεπαγγελματιας, ο Big O σαν ατομιστης αν δεν κανω λαθος). Το impact του Warrior στο peak του ηταν αναλογο με την επιδραση της triple double season του Ρομπερτσον.

Μετα απ αυτους υπαρχουν και αρκετα αλλα παραδειγματα.
O Andre the Giant θα ηταν ο Wilt Chamberlain.
Ηταν οι πρωτοι dominant παιχτες που ξεχωριζαν για το μεγεθος τους στην εποχη τους. Πηραν τιτλους, αλλα θα μπορουσαν και περισσοτερους.
Ο Macho Man θα ηταν ο Julius Erving.
Κι οι 2 καλοι στον αερα, θεαματικοι που τραβουσαν ενδιαφερον απ τον κοσμο.
Ο Bruno Sammartino θα ηταν ο George Mikan.
Οι πρωτοι μεγαλοι σταρ των αθληματων/σοου. Ο Sammartino ειχε κρατησει τον τιτλο για 8 χρονια(1963-1971)!
O Kane θα ηταν ο Karl Malone.
Κι οι δυο ειχαν μεγαλη δυναμη και ηταν αδικημενοι στους τιτλους. Ο Kane κρατησε τον τιτλο μονο για 1 μερα κι ο Μαλοουν δεν πηρε ποτε δαχτυλιδι.
Ο Kurt Angle θα ηταν ο Bob Cousy.
Απ τη μια ενας κορυφαιος παλαιστης(χρυσος ολυμπιονικης στην παλη), απ την αλλη ενας δεξιοτεχνης του χειρισμου της μπαλας. Ο κορυφαιος στο ταπι με τον κορυφαιο με τη μπαλα στο παρκε.
Ο Chris Jericho θα ηταν ο Hakeem Olajuwon.
Πολυ καλη τεχνικη κι απ τους δυο και τιτλοι με εντυπωσιακες εμφανισεις στην καριερα τους.
Ο Edge θα ηταν ο John Havlicek.
Ο ενας ξεκινησε απο tag team και εγινε πρωταθλητης. Ο αλλος ξεκινησε απο 6ος παιχτης και κατεληξε πρωταθλητης και MVP τελικων.
Ο Yokozuna θα ηταν ο Yao Ming.
Οι δυο καλυτεροι εκπροσωποι της Απω Ανατολης. Εστω κι αν ο ενας ηταν Γιαπωνεζος κι ο αλλος ειναι Κινεζος.
Ο Big Show θα ηταν ο Moses Malone.
Δυο θαυματα της φυσης, ο ενας πιο δυνατος απο τον αλλο που κυριαρχουσαν στην εποχη τους.
Ο Eddie Guerrero θα ηταν ο Pete Maravich.
Κι οι δυο ειχαν καλη τεχνικη, θα μπορουσαν να κανουν καλυτερη καριερα και πεθαναν κι οι δυο απο καρδια(ο Γκερερο ηταν εν ενεργεια, αλλα κατα τ αλλα εχουν ομοιοτητες).
Ο Goldberg θα ηταν ο David Robinson.
Δυνατοι και οι δυο(πιστευω οτι το σωμα του Ρομπινσον ξεγελουσε, ειχε αρκετη δυναμη), με μεγαλα ρεκορ νικων ο ενας, σκοραρισματος ο αλλος, ενω ο Goldberg ηρθε αργα στο WWE(αφου ηταν στο WCW στην καλη του περιοδο)και ο Ναυαρχος πηρε αργα τους τιτλους(οταν ηρθε στους Σπερς ο Ντανκαν).
Ο Rey Mysterio θα ηταν ο Allen Iverson.
Οι δυο κοντοι που τα βαζουν με ψηλοτερους και δυνατοτερους αντιπαλους με οπλο τα ψυχικα αποθεματα.
Ο Ted DiBiase θα ηταν ο Charles Barkley.
Δυο "κακα παιδια" που εμειναν (αδικα) χωρις τιτλο.
Ο Mr Perfect θα ηταν ο Elgin Baylor.
Αλλοι 2 που εμειναν χωρις τιτλο, αλλα με χαρακτηριστικο τους τις καλες κινησεις.
Ο Rob Van Dam θα ηταν ο Dominique Wilkins.
Καλοι σε κινησεις στον αερα, που ειχαν επιτυχια και σε πρωταθλημα χαμηλοτερου επιπεδου εκτος WWE και ΝΒΑ(TNA o RVD και Ευρωλιγκα ο Ντομινικ).

Υπαρχουν και καποιες πιο ειδικες περιπτωσεις:
O Brock Lesnar μοιαζει με το Ralph Sampson.
Επιτυχημενες καριερες με γρηγορη επιτυχια, αλλα συντομες.
Ο Jeff Hardy ειναι ο Roy Tarpley του WWE.
Πανω που ειχαν φτασει στο καλυτερο σημειο της καριερας τους εμπλεξαν με ναρκωτικα και πηγαν στο επιπεδο κατω απο WWE και ΝΒΑ(TNA και Eυρωπη).
O Goldust θα ηταν ο Dennis Rodman.
Ο ενας ειναι ο Bizarre One, ο αλλος ειναι ο πιο περιεργος χαρακτηρας στην ιστορια του ΝΒΑ.
Ο Orlando Jordan θα ηταν o John Amaechi.
Χωρις ιχνος κακιας ή διακρισης, ο λογος δεν ειναι αγωνιστικος, αλλα σεξουαλικων προτιμησεων...
Tελος, ο Santino Marella θα ηταν ο Jack Haley του WWE.
Δυο κωμικες φιγουρες που δεν εχουν δειξει καμια ικανοτητα. Ο ενας ξεχωριζει για τα αστεια κομματια που γυριζει στο RAW κι ο αλλος γιατι ηταν η νταντα του Ροντμαν. Μια υποσημειωση σ αυτο μονο το οτι ο Marella λεγεται οτι εχει ικανοτητες wrestler, αλλα ο ρολος του δεν τον αφηνει να τις δειξει.

Απο σημαντικα ονοματα του WWE αφησα εκτος το Mick Foley(ή Mankind ή Cactus Jack ή Dude Love) γιατι απλουστατα δε βρηκα παιχτη ΝΒΑ να του ταιριαζει. Hταν ο Hardcore Legend, δεν ειχε ιδιαιτερες τεχνικες ικανοτητες στην παλη, αλλα ηταν σκληρος και εδινε θεαματικους αγωνες με αιμα και αγριες σκηνες. Οποιος βρει καποιον καταλληλο που να ειναι μεσα στους 15-20 καλυτερους του ΝΒΑ, ας το γραψει.
captain charisma
απλα επικο ποστ
77.gif 77.gif
OnLy_PAS-AthEnS
Εχω να γραψω κατι μηνες αλλα θα το κανω γιατι το προηγουμενο ποστ ηταν εκπληκτικο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Διαφωτιστικοτατο και πολυ ενδιαφερον τα λεει ολα και πιστευω οι πιο πολλοι συμφωνουμε!!
Smrek
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 14 2010, 01:56 ) *
Απο σημαντικα ονοματα του WWE αφησα εκτος το Mick Foley(ή Mankind ή Cactus Jack ή Dude Love) γιατι απλουστατα δε βρηκα παιχτη ΝΒΑ να του ταιριαζει. Hταν ο Hardcore Legend, δεν ειχε ιδιαιτερες τεχνικες ικανοτητες στην παλη, αλλα ηταν σκληρος και εδινε θεαματικους αγωνες με αιμα και αγριες σκηνες. Οποιος βρει καποιον καταλληλο που να ειναι μεσα στους 15-20 καλυτερους του ΝΒΑ, ας το γραψει.




Xavier Mcdaniels!!!

Είχε παίξει στους New York Knicks και σε άλλες μικρότερες ομάδες!

Είχε έρθει και στον Ηρακλή στα τελειώματά του!

Δεν λέω το έταιρο Bad Boy του ΝΒΑ (Bill Lambier) γιατί ο Χavier ήξερε και καλό μπάσκετ (εκτός από ξύλο!!!)

Πως σου φαίνεται?





T.W.Is.M.
QUOTE(Smrek @ Jun 14 2010, 15:03 ) *
Xavier Mcdaniels!!!

Είχε παίξει στους New York Knicks και σε άλλες μικρότερες ομάδες!

Είχε έρθει και στον Ηρακλή στα τελειώματά του!

Δεν λέω το έταιρο Bad Boy του ΝΒΑ (Bill Lambier) γιατί ο Χavier ήξερε και καλό μπάσκετ (εκτός από ξύλο!!!)

Πως σου φαίνεται?


Πολυ καλη περιπτωση. Θα ηθελα καποιον με μεγαλυτερο ονομα(κλασης Πιπεν ή Μπιλ Ουολτον ας πουμε). γιατι κι ο Foley ηταν απ τα μεγαλα ονοματα της εποχης του. Και επαιζε σε καλη εποχη με μεγαλη δημοτικοτητα...

Edit: Ημουν στο οριο να του αντιστοιχισω τον Μπαρκλει, αλλα εμενε ο Million Dollar Man ξεκρεμαστος κι αντε να εψαχνα για αλλον μες στα μεσανυχτα...
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 14 2010, 17:55 ) *
Πολυ καλη περιπτωση. Θα ηθελα καποιον με μεγαλυτερο ονομα(κλασης Πιπεν ή Μπιλ Ουολτον ας πουμε). γιατι κι ο Foley ηταν απ τα μεγαλα ονοματα της εποχης του. Και επαιζε σε καλη εποχη με μεγαλη δημοτικοτητα...

Edit: Ημουν στο οριο να του αντιστοιχισω τον Μπαρκλει, αλλα εμενε ο Million Dollar Man ξεκρεμαστος κι αντε να εψαχνα για αλλον μες στα μεσανυχτα...

Και εγω ημουν κοντα σε Laimbeer η και σε Rampis(ως παραδειγμα αυτοθυσιας).
Παντως ο χαρακτηρας του Foley δυσκολα να ταιριαξει με καποιον τοπ παιχτη.Ειναι απ'τη φυση του ετσι...Ξερεις λιγο χαμαλης,λιγο κασκαντερ.Περσσοτερο θα ταιριαζε με καποιον ρολιστα.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 14 2010, 01:56 ) *
Ο Orlando Jordan θα ηταν o John Amaechi.
Χωρις ιχνος κακιας ή διακρισης, ο λογος δεν ειναι αγωνιστικος, αλλα σεξουαλικων προτιμησεων...

smiley.gif
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 14 2010, 01:56 ) *
Tελος, ο Santino Marella θα ηταν ο Jack Haley του WWE.
Δυο κωμικες φιγουρες που δεν εχουν δειξει καμια ικανοτητα. Ο ενας ξεχωριζει για τα αστεια κομματια που γυριζει στο RAW κι ο αλλος γιατι ηταν η νταντα του Ροντμαν. Μια υποσημειωση σ αυτο μονο το οτι ο Marella λεγεται οτι εχει ικανοτητες wrestler, αλλα ο ρολος του δεν τον αφηνει να τις δειξει.

Ξεχωριζε και για τις πετσετες που κουναγε... tongue.gif

QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 14 2010, 01:56 ) *
Ο Bruno Sammartino θα ηταν ο George Mikan.
Οι πρωτοι μεγαλοι σταρ των αθληματων/σοου. Ο Sammartino ειχε κρατησει τον τιτλο για 8 χρονια(1963-1971)!
Ο Rob Van Dam θα ηταν ο Dominique Wilkins.
Καλοι σε κινησεις στον αερα, που ειχαν επιτυχια και σε πρωταθλημα χαμηλοτερου επιπεδου εκτος WWE και ΝΒΑ(TNA o RVD και Ευρωλιγκα ο Ντομινικ).

Αψογοι παραλληλισμοι! 41.gif


υγ:Τι εγινε ρε παιδια;Και ο Dreamer στο ΤΝΑ;
Μου ειναι φοβερα δυσκολο παντως να το φανταστω σε κατι αλλο απο ECW...
Air and King
QUOTE(john morisson @ Jun 13 2010, 15:45 ) *
Παντα ετσι δεν γινεται;Ποσο μαλλον στο scripted wrestling που ειναι πιο δυκολο να υπαρξει αντικειμενικη αληθεια για την ανωτεροτητα καποιου.
Μεγαλη κουβεντα το GOAT,θα γραψω την γνωμη μου καποια στιγμη.
Παντως να ξερεις οτι συνηθως λειτουργω συναισθηματικα σε αυτες τις περιπτωσεις.(Θυμασαι την συζητηση που ειχαμε περι Σαμπονις vs Νοβιτζκι; )
Kαι κατι ακομα,συμφωνω μεχρι κεραιας σε ο,τι λες για τον Lebron.

Σορρυ που απανταω τωρα...
Δεν εχει σημασια αν λειτουργεις συναισθηματικα.Για να το κανεις και να υποστηριζεις καποιον εστω και συναισθηματικα σημαινει οτι ειναι σπουδαιος για σενα και εχει καταφερει καποια πραγματα σημαντικα.
Απλα εγω μιλαω για τον ευατο μου οταν λεω οτι προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος οταν κρινω παιχτες.Ειναι δικη μου επιλογη αυτη.Προσπαθω να ξεχωριζω τι μου αρεσει απο το ποιος ειναι καλυτερος.
Πιστεψε αν υποστηριζα αυτον ποιος μου αρεσει πιο πολυ απο ολους θα ελεγα τον Πιτ Μαραβιτς..Αλλα δεν μπορω να πω οτι υπηρξε ο καλυτερος.Μονο στο Κολλεγιακο μπασκετ εχει αξιωσεις να θεωρηθει κορυφαιος.

Για τον ΛεΜπρον τελος ολα εχουν να κανουν βαση potential.Αυτο που δεν καταλαβαινουν πολλοι ειναι οτι ο ΛεΜπρον ειναι μονο 25 χρονων και εχει ηδη πετυχει πολλα στην καριερα του.Καποιοι μετα τον αποκλεισμο απο τους Σελτικς εκαναν λες και υπηρχε ρητο"Γιατι ρε ΛεΜπρον δεν τους ξεπερασες στα 25 σου ολους?Απετυχες..."
Σκεφτειτε ποσο πιεσμενος ειναι αυτος ο παιχτης απο τα 17 του.Και ανταπεξηλθε στο hype που το φυσιολογικα θα ηταν να αποτυχει με τοσο πιεση.Αυτος ομως εκει επιβεβαιωσε καθε προσδοκια μεχρι τωρα.Απο εδω και περα σιγα σιγα πρεπει να αρχισει ναι παιρνει πρωταθληματα.
Το potential που εχει ο ΛεΜπρον απο μικρες ηλικιες ειναι Τοπ-5 ever.Για να μην πω Τοπ-3.
Το ειπα και το λεω και εδω και κλεινω το Οφ-τοπικ.
Αν υπαρχει ενας παιχτης που να μπορει να ξεπερασει τον Τζορνταν(και δεν λεω τους αλλους γιατι ολοι ξερουμε οτι ο Τζορνταν εχει την μεριδα του Λεωντος) αυτος ειναι ο ΛεΜπρον και κανεις αλλος.
Ο τελευταιος που ειχε μια ελπιδα αλλα δεν τα καταφερε ηταν ο Σακ.....

Υ.Γ Γραψε ποιος ειναι ο G.O.A.T και εσυ και ο charisma.Κουβεντα να γινεται......
Smrek
Είχα ξεχάσει το παρατσούκλι του Xavier Mcdaniel στο ΝΒΑ!

Τhe X-man!

Άρα δεν πάει στο WWE, πάει στο ΤΝΑ και στην Χ-Division! 69.gif
T.W.Is.M.
Aκολουθει γερο κραξιμο.
Εχω αρχισει να εκνευριζομαι με την ιστορια γυρω απ τις κοτες του Fame Story. Εχω αρχισει να βαριεμαι να τους βλεπω στην οθονη μου. Τρεμω στην ιδεα οτι μπορει να χαλασει ενα ολοκληρο PPV για τους πουθεναδες.

Αν τωρα θελουν να προωθησουν καποιον επειδη θεωρουν οτι αξιζει, ας βαζουν τους υπολοιπους να πεφτουν σαν τους 1ο μικρους νεγρους μεχρι το Summerslam. Τοτε να μεινει ορθιος μονο ενας(πχ ο Wade Barrett) που θα βγει στο ρινγκ απαιτωντας να μαθει ποιος ειναι πισω απ την επιθεση στους αλλους. Αντι για απαντηση ας παρει ενα γκονγκ κι ενα ματς. Αν ειναι τοσο καλος, θα βγει ωραιο ματς. Φυσικα θα χασει, αλλα θα το παλεψει.Αλωστε και μονο που θα βρεθει στο ρινγκ θα ειναι σαν νικη γι αυτον. Θα ειναι ανεκτιμητο να δω το υφος αποριας και εκπληξης που ειχε κι ο Kane στη Wrestlemania 20.
Βεβαια τετοιο σεναριο δε βλεπω να πραγματοποιειται. Ας τους φερουν λοιπον το Μουρατιδη και το Γιωργο Λεβεντη και ας πηδηχτουν απ το παραθυρο... smiley.gif
morrison
Κοιτα και εγω δεν τρελαινομαι για το σεναριακι αλλα ενταξει,ας το δουμε...Απ'το να εχουμε τα ιδια και τα ιδια καλυτερα αυτο...
Θα μου πεις οτι και αυτο εχει ξαναγινει περιπου αλλα οσο να'ναι δεν ειναι και συνηθισμενο...

Στο μεταξυ μακραν η καλυτερη στιγμη στο RAW ηταν οταν το WWE roster πηρε στο κυνηγι τους rookies οποτε ειδαμε και αυτη την τρομερη σκηνη...

Στο τελος(αφου κοβεται το βιντεο)τον ξεπερνανε οι παντες...Τα ερωτηματα πως στο καλο βρεθηκε να προπορευεται και ποιον ακριβως κυνηγουσε αφου οι rookies ειναι απο πισω του παραμενουν αναπαντητα... smiley.gif
captain charisma
μαλλον εκανε τζοκιν ο χοντρος μηπως χασει κανα κιλο...γιατι οταν ετρεχε ολοι οι αλλοι ηταν απο πισω του.. smiley.gif
T.W.Is.M.
Πραγματικα μεγαλειωδης η σκηνη με το Mark Henry να τρεχει και τους αλλους να τον προσπερνανε...
Δε λεω, ειναι πιο πρωτοτυπο το σεναριο αυτο, αλλα να στηνεις ενα ολοκληρο σοου γυρω απο 7 ρουκις που θελουν να το παιξουν επαναστατες και επιτιθενται 7 εναντιον 1 ειναι τουλαχιστον υπερβολικο. Και σε ποιον, στο Bret Hart! Που αν παει κανεις να πει στους famestorιτες "πηγαινε να την πεις στο Bret Hart" θα ντραπει να τον κοιταξει...
Ακομα δε περισσοτερο οταν ερχεται PPV και εχουμε αγωνα με 4 απ τα μεγαλυτερα ονοματα οχι μονο του RAW, αλλα του WWE γενικοτερα. Καπου διαβασα σημερα το απογευμα οτι υπηρξε σαν σκεψη οι ρουκις να ειναι πισω απ την επιθεση στον Undertaker, αλλα μαλλον λεει θα αποκαλυφθει οτι ηταν ο συνηθης υποπτος Kane. Προετοιμαζεται λενε casket match για το Summerslam.
Ειλικρινα το καλυτερο δυνατο σεναριο κατα τη γνωμη μου ειναι αυτο που εγραψα το απογευμα κραζοντας. Δημιουργειται ενας πιθανος νεος σταρ και αποφευγουμε το χιλιοπαιγμενο ματς Kane vs Undertaker. Αντε, αφου θελουν να βαλουν και τον Κane στην εξισωση, ας βαλουν κατα τη διαρκεια του αγωνα τον Otunga να αναμιχθει και να επιτεθει στον Undertaker με τον Kane να ερχεται για να σωσει τον "αδερφο" του.
morrison
Μα ακομα και το σεναριο που προτεινεις παραπανω ειναι στην ουσια εξελιξη του Invasion σεναριου...
Προυποθετει να επιτεθουν στην αρχη 7 vs 1,να ειναι λιγο dominant μεχρι να ερθει το ''10 μικροι νεγροι''.
Εμενα παντως δεν με χαλαει η ιστορια...Περιμενω...

Ας θυμηθουμε τωρα τον αληθινο Mark Henry!Tον αγαπημενο Sexual Chocolate...
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Jun 17 2010, 01:51 ) *
Μα ακομα και το σεναριο που προτεινεις παραπανω ειναι στην ουσια εξελιξη του Invasion σεναριου...
Προυποθετει να επιτεθουν στην αρχη 7 vs 1,να ειναι λιγο dominant μεχρι να ερθει το ''10 μικροι νεγροι''.
Εμενα παντως δεν με χαλαει η ιστορια...Περιμενω...

Ας θυμηθουμε τωρα τον αληθινο Mark Henry!Tον αγαπημενο Sexual Chocolate...


Ναι ειναι συνεχεια του Invasion σεναριου, αλλα στο τελος ερχεται ο "καλος Deadman"(καλο ε? tongue.gif ) και καθαριζει τον τοπο απο τους κακους ρουκις. Οταν γινεται αυτο συγχωρω ολες τις ιστοριες που δε μου αρεσαν.
Τουλαχιστον, αφου ηθελαν οι 7 να τα βαλουν με 1, δεν μπορουσαν να διαλεξουν τον Drew McKatsikis??? smiley.gif
captain charisma
ελεος με το κολιμπρι!!!τον καναν τον κοντο cena!

οσο για το sheamus φενεται οτι θα εχει feud με τον παιχνιδη στο summerslam οπου θα κερδισει αυτος και θα τον βλεπουμε παλι για κανα 6-8μηνο πρωταθλητη...τραγικα πραγματα
morrison
Παραξενο PPV.
Ηθελα να ηξερα αν κατα την προσφιλη μας συνηθεια καναμε προβλεψεις για αυτο το PPV τι ψαρια θα πιαναμε.
Καποια περιεργα αποτελεσματα,ενα απροβλεπτο; τελος και ο κοσμος να φωναζει το ονομα του Danielson...Oτι να'ναι.
morrison
Κουιζακι
Ποιος ειναι ο κυριος διπλα στον Paul Heyman;


MHN ANOΙΞΕΤΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ.
Αν το κανετε στην γραμμη διευθυνσης ειναι και το ονομα του εικονιζομενου)
captain charisma
o stone cold ειναι με μαλλακι...φλωρακος
morrison
QUOTE(captain charisma @ Jun 26 2010, 16:51 ) *
o stone cold ειναι με μαλλακι...φλωρακος

Ευκολα.
Ποσο σημασια τελικα εχει η εμφανιση και το gimmic στην καριερα ενος wrestler/performer...
Δεν θα μπορουσε με τιποτα να σταδιοδρομησει με τετοια φατσα!
captain charisma
στη φοτο θυμιζει πολυ τον μικι ρουρκ απ τη ταινια the wrestler
T.W.Is.M.
Μολις τωρα ειδα το PPV γιατι εχω προβλημα με τον υπολογιστη μου. Δεν εχω δει ακομα RAW και Smackdown, μαλλον θα τα δω αυριο. Δυστυχως οι κοτες του fame story χαλασαν και ενα PPV. Πραγματικα η ιστορια με τους 7 πουθεναδες δε με ενδιαφερει ουτε στο μισο απ οσο αυτη του Undertaker και του Kane. Θα το χαιρομουν ομως πολυ να τελειωνε με ντροπιαστικο τροπο για τους πουθεναδες. Κατι σαν ηττα σε 1-on-7 handicap match εναντιον του Cena ή του Triple H. Ειδικα με αυτους τους δυο για να εκνευριστουν περισσοτερο οσοι δεν τους συμπαθουν(στα wrestling forums εννοω).
Φυσικα χαρηκα πολυ το σεναριο στο πρωτο ματς με τον ΜακΚατσικη. Εχασε γιατι ετσι μας αρεσει!!! smiley.gif
Υπερβολικο το αποτελεσμα του αγωνα του Bourne. O Jericho παντως περναει σε αλλη φαση της καριερας του. Ειναι στα τελευταια 2 χρονια του μαλλον και προσπαθει να βοηθησει τους νεοτερους. Δε βλεπω να παιρνει αλλο τιτλο(μεγαλο τουλαχιστον). Ισως βολευτει με κανενα IC ακομα για να βελτιωσει το ρεκορ του.

Λεπτομερεια:Μεχρι και την περασμενη Κυριακη ο Kofi Kingston ηταν αηττητος απο τοτε που ηρθε στο Smackdown! Δεν ξερω αν εχασε αυτη την Παρασκευη αλλα αν οχι πρεπει να εχει το μεγαλυτερο αηττητο σερι στο WWE σημερα.
morrison


Nα ζησουν τα παιδια! smiley.gif
captain charisma



ο πανκουλης χωρις μασκα....πολυ κακασχημος smiley.gif
KSNRKO
εχει γινει πολυ αντιπαθητικος ο Σβαρτζερ προσπαθοντας να μιμηθει τον Κερτ Ανγκλ.
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Jul 6 2010, 02:57 ) *


Nα ζησουν τα παιδια! smiley.gif

Να ζησουν να ζησουν... Λες να την παρακολουθουν κι αυτη οπως ειχε γινει με τη Σαρα? smiley.gif
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jul 7 2010, 19:40 ) *
Να ζησουν να ζησουν... Λες να την παρακολουθουν κι αυτη οπως ειχε γινει με τη Σαρα? smiley.gif

Αν ειχε χρονια μπροστα του ο Taker θα υπηρχαν περιθωρια...Πλεον στην κατασταση που ειναι δεν νομιζω οτι τον παιρνει να ξεκινησει τετοιο σεναριο...
T.W.Is.M.
Μενει περιπου μια βδομαδα για το Money in the Bank και η καρτα δειχνει να εχει ολοκληρωθει. Μενει να δουμε ποιος θα ειναι ο 8ος στο RAW MITB που θα αντικαταστησει τον τραυματια R-Truth και για να μαι ειλικρινης δεν παει καπου το μυαλο μου, παρα μονο στο οτι οποιος και να μπει δε νομιζω να εχει πολλη τυχη.
Το κακο ειναι στην πλευρα του Smackdown, αφου επεστρεψε ο ΜακΚατσικης και μοιαζει φαβορι για να κερδισει το εκει MΙΤΒ! Ελπιζω να πεφτω εξω στη μεχρι τωρα εκτιμηση μου και να δουμε νικητη τον Kofi Kingston. Το πιο πιθανο παντως ειναι ο ενας νικητης να παει για τον τιτλο μεχρι το Summerslam και ο αλλος να κυκλοφορει για μηνες με τη βαλιτσα στο χερι. Σε καθε ΜΙΤΒ εχω ξεχωρισει 2 ατομα σαν πιθανοτερους νικητες και αν τελικα συμβει αυτο που εγραψα πιο πανω, καταληγω σε 2 συνδυασμους. Στο RAW θεωρω φαβορι τους Edge και Τed DiBiase. Στο Smackdown ξεχωριζουν για μενα οι Drew McIntyre και Kofi Kingston. Επειδη ομως οι DiBiase & Kingston δεν ειναι αυτη τη στιγμη σε θεση να πανε για τον τιτλο μεσα σε 1 μηνα(ο μεν Τεντ δεν ειναι ετοιμος ακομα, ο δε Κοφι πρεπει να "απαλλαγει" απο το Intercontinental championship), πιστευω οτι ενας απ τους δυο θα κερδισει, αλλα οχι και οι δυο μαζι. Αρα παω στους εξης συνδυασμους: Edge-Kofi με τον Edge να παιρνει τον τιτλο μεχρι το SSlam και DiBiase-McIntyre με το ΜακΚατσικη να κερδιζει τον τιτλο μεχρι το SSlam.
Τι απ τα δυο ειναι πιο πιθανο δεν το εχω αποφασισει. Παντως αν αυτο λεει κατι, ο Triple H, που επροκειτο να επιστρεψει στο Summerslam, εκανε εγχειρηση και θα μεινει για μηνες εκτος, πραγμα που μεταφερει την κοντρα του με το Sheamus για αργοτερα και ανοιγει το δρομο για το νικητη του RAW MITB για ματς τιτλου στο Summerslam.

Για τους famestorιτες δεν εχω να πω κατι παρα μονο οτι ελπιζω να χασουν τη Δευτερα απο το Cena στο 7-on-1 handicap match, οπως ειχα πει απ την αρχη. Δε νομιζω βεβαια οτι θα γινει.
Ειμαι περιεργος να μαθω ποιος θα αποκαλυφθει σαν general manager στο RAW. Παρα τα οσα ακουστηκαν τη Δευτερα, δεν πιστευω οτι τελικα θα ειναι ο Stone Cold. Περιμενω κατι πιο απροσμενο και εξισου μεγαλο. Κατι που ισως να μην εχει ακουστει και μαλλον δεν εχει οριστικοποιηθει ακομα. Εχω την αισθηση οτι την αλλη εβδομαδα θα δουμε τον GM να λεει φρασεις που παραπεμπουν αλλου και οχι στον Austin.
morrison
Eπειδη τις τελευταιες 3-4 εβδομαδες δεν εχω παρακολουθησει ιδιαιτερα τις εξελιξεις(ιδιαιτερα στο Smackdown)δεν ειμαι σε θεση να σχολιασω ή να κανω προβλεψεις...Απλα απο τα σεναρια που διαβαζω παραπανω θα πρτιμουσα νικητες τους Edge και McIntyre...
O Edge σε αμεσο cash-in και ο Drew σε ενα σεναριο σαν τον Punk προπερσι "να κανω cash in ή να μην κανω"...
Την προηγουμενη Δευτερα οι αναφορες στον Austin ηταν σαφεις περιμενω σημερα ειτε να αποκαλυφθει οριστικα το προσωπο του Austin ειτε να γινει αυτο που λες και να μπερδεψουν παλι το κοινο...Εν τω μεταξυ παραμενωντας spoiler free δεν εχω ιδεα ποιον μπορει να εννοεις και που το στηριζεις... 39.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Jul 12 2010, 19:41 ) *
Eπειδη τις τελευταιες 3-4 εβδομαδες δεν εχω παρακολουθησει ιδιαιτερα τις εξελιξεις(ιδιαιτερα στο Smackdown)δεν ειμαι σε θεση να σχολιασω ή να κανω προβλεψεις...Απλα απο τα σεναρια που διαβαζω παραπανω θα πρτιμουσα νικητες τους Edge και McIntyre...
O Edge σε αμεσο cash-in και ο Drew σε ενα σεναριο σαν τον Punk προπερσι "να κανω cash in ή να μην κανω"...
Την προηγουμενη Δευτερα οι αναφορες στον Austin ηταν σαφεις περιμενω σημερα ειτε να αποκαλυφθει οριστικα το προσωπο του Austin ειτε να γινει αυτο που λες και να μπερδεψουν παλι το κοινο...Εν τω μεταξυ παραμενωντας spoiler free δεν εχω ιδεα ποιον μπορει να εννοεις και που το στηριζεις... 39.gif


Toν Edge τον θελω κι εγω. Δεν ειναι μερος της ιστοριας του ΜΙΤΒ, ειναι η ιδια η ιστορια του ΜΙΤΒ. Σε καθε περιπτωση που η βαλιτσα χρησιμοπιηθηκε ο Edge ηταν μεσα στην ιστορια. Ειτε κερδιζοντας τον τιτλο ειτε χανοντας τον ειτε επηρεαζοντας την εξελιξη. Το McIntyre ομως δε θελω να τον δω ουτε εξω απ το ρινγκ να περναει.
Για τον GM δεν εννοω καποιον. Χωρις να εχω δει ακομα το χτεσινο RAW(μολις τωρα το κατεβασα), θα σου πω περιπου τι σκεφτηκα. Την επομενη εβδομαδα ο GM να χρησιμοποιει πχ φρασεις του Rock(if you smell what the GM is cooking κλπ), μετα να χρησιμοποιησει κατι χαρακτηριστικο του ΗΒΚ(τυχαια ονοματα λεω για να πιασεις το σκεπτικο) και για 1-2 βδομαδες ακομα να συνεχιζει σ αυτο το ρυθμο, μεχρι να αποκαλυφθει οτι δεν ειναι κανενας απ αυτους.
Θα τον ηθελα το Stone Cold σε ρολο GM, αλλα θα προτιμουσα κατι ακομα πιο απροσμενο κι ας μην ειναι τοσο εντυπωσιακο ονομα.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jul 13 2010, 18:47 ) *
Για τον GM δεν εννοω καποιον. Χωρις να εχω δει ακομα το χτεσινο RAW(μολις τωρα το κατεβασα), θα σου πω περιπου τι σκεφτηκα. Την επομενη εβδομαδα ο GM να χρησιμοποιει πχ φρασεις του Rock(if you smell what the GM is cooking κλπ), μετα να χρησιμοποιησει κατι χαρακτηριστικο του ΗΒΚ(τυχαια ονοματα λεω για να πιασεις το σκεπτικο) και για 1-2 βδομαδες ακομα να συνεχιζει σ αυτο το ρυθμο, μεχρι να αποκαλυφθει οτι δεν ειναι κανενας απ αυτους.
Θα τον ηθελα το Stone Cold σε ρολο GM, αλλα θα προτιμουσα κατι ακομα πιο απροσμενο κι ας μην ειναι τοσο εντυπωσιακο ονομα.

Το ''Just when you think you know the answers,i change the questions'' πιανει; tongue.gif
Συμφωνα με το σκεπτικο σου δεν θα ειναι κανενας απο αυτους για τους οποιους υπαρχουν υπαινιγμοι...
Η μηπως στο τελος ειναι ο ενας απο αυτους...
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Jul 13 2010, 19:58 ) *
Το ''Just when you think you know the answers,i change the questions'' πιανει; tongue.gif
Συμφωνα με το σκεπτικο σου δεν θα ειναι κανενας απο αυτους για τους οποιους υπαρχουν υπαινιγμοι...
Η μηπως στο τελος ειναι ο ενας απο αυτους...


Δεν το πιασα κατα τη διαρκεια του επεισοδιου αυτο! Το ακουσα δηλαδη αλλα δεν καταλαβα οτι ηταν φραση που ειχε πει αλλος. Χρειαστηκα τη βοηθεια του google για να καταλαβω. Κατι εχω μαθει απο ιστορια, αλλα ακομα δεν εχω ολοκληρωθει σαν φαν(μολις σημερα τελειωσα το κατεβασμα ολων των Survivor Series και τωρα πια εχω ολα τα big 4 PPVs).
Για να δουμε τι θα ακουσουμε την αλλη εβδομαδα. Κριμα που ο Hogan και ο Flair ειναι στο ΤΝΑ γιατι θα μου προχωρουσαν το σεναριο για αλλες 2 εβδομαδες.
Πιστευω οτι ακομα δεν εχουν βρει ποιος θα ειναι και γι αυτο πετανε υπαινιγμους για διαφορους. Στο τελος νομιζω οτι δε θα ειναι κανενας απ αυτους. Αλλα αν ειναι ενας, ποιον θεωρεις πιο πιθανο απ αυτους που εχουν υπαινιχθει κι απ αυτους που μπορουν να υπαινιχθουν?
Για το RAW MITB δινω απο σημερα πρωτο φαβορι τον Edge.

ΥΓ. Τωρα θα γινω κακος αν πω οτι ο Orton προσθεσε κι αλλον στη λιστα των "θαμενων"?
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jul 13 2010, 23:20 ) *
Πιστευω οτι ακομα δεν εχουν βρει ποιος θα ειναι και γι αυτο πετανε υπαινιγμους για διαφορους. Στο τελος νομιζω οτι δε θα ειναι κανενας απ αυτους. Αλλα αν ειναι ενας, ποιον θεωρεις πιο πιθανο απ αυτους που εχουν υπαινιχθει κι απ αυτους που μπορουν να υπαινιχθουν?

Mεχρι στιγμης εχουμε δυο υποψηφιους,τον Austin και τον Piper.Bασικα αν ψαχνουμε για legend δεν υπαρχουν και πολλοι υποψηφιοι.Ο Dibiase;O American Dream;O HBK;O Warrior;O Rock;
Μονο τον Austin θα μπορουσα να δω στον ρολο...
Αλλα αν ειναι παραπλανητικο και δεν ειναι καν legend;Ποιος ξερει...
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jul 13 2010, 23:20 ) *
ΥΓ. Τωρα θα γινω κακος αν πω οτι ο Orton προσθεσε κι αλλον στη λιστα των "θαμενων"?

Ναι!
Αφου οι faces πρεπει να νικανε... tongue.gif
Αν και μονο face δεν ειναι ο Randy...Τρομερος χαρακτηρας παντως,ακριβως οπως τον θελω...Στα ορια...
Στο rko της προηγουμενης εβδομαδας στον Bourne πανηγυριζα...Απροβλεπτος!
Σημερα παρ'ολο που διαφημιστικε το rko στον Bοurne για εμενα το προηγουμενο στον Jericho ηταν πιο αρχοντικο...
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Jul 14 2010, 01:43 ) *
Mεχρι στιγμης εχουμε δυο υποψηφιους,τον Austin και τον Piper.Bασικα αν ψαχνουμε για legend δεν υπαρχουν και πολλοι υποψηφιοι.Ο Dibiase;O American Dream;O HBK;O Warrior;O Rock;
Μονο τον Austin θα μπορουσα να δω στον ρολο...
Αλλα αν ειναι παραπλανητικο και δεν ειναι καν legend;Ποιος ξερει...

Ναι!
Αφου οι faces πρεπει να νικανε... tongue.gif
Αν και μονο face δεν ειναι ο Randy...Τρομερος χαρακτηρας παντως,ακριβως οπως τον θελω...Στα ορια...
Στο rko της προηγουμενης εβδομαδας στον Bourne πανηγυριζα...Απροβλεπτος!
Σημερα παρ'ολο που διαφημιστικε το rko στον Bοurne για εμενα το προηγουμενο στον Jericho ηταν πιο αρχοντικο...


Εγω την προηγουμενη εβδομαδα ελεγα απο μεσα μου μετα το τελος του ματς:" Τωρα ο σωστος Orton πρεπει να κανει ενα RKO στον Bourne"! To εκανε και με δικαιωσε. Αυτη την εβδομαδα ομως δε χρειαζοταν. Ποσο μαλιστα οταν δεν εχει απεναντι του τον Jericho που παραμενει πρωτο ονομα οσα RKO κι αν δεχτει, αλλα τον Evan Bourne που προσπαθει να γινει μεγαλο ονομα(και οχι πρωτο). Αυτους λοιπον δεν τους βαζεις απο κατω συνεχομενες εβδομαδες. Ισα ισα που μπορει να χρειαστει να κανεις το αντιθετο, οπως ειχε κανει στην αρχη με τον Kofi Kingston.
Τωρα που ειπα Kofi Kingston, θυμηθηκα το Smackdown MITB. Μοιαζει προφανης νικητης ο McIntyre, τοσο που μονο γι αυτο ελπιζω οτι μπορει να νικησει καποιος αλλος. Κι αν δεν ειναι ο Kofi, μηπως ηρθε η ωρα του Christian?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.