Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
mixalisgate7
QUOTE(morrison @ Feb 19 2013, 18:10 ) *
Και ο Jack Swagger που κέρδισε από το πουθενά και σκοπεύει να κάνει όλα όσα έκανε ο Kurt Angle στο παρελθόν μάλλον με αυτό το gimmic που είδα για πρώτη φορά.


Αυτό ήταν το πλάνο της εταιρείας από το 2010 αλλά δεν τους βγήκε εκείνη την περίοδο
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Feb 19 2013, 18:10 ) *
Θα μιλήσω μόνο για τα ματς που είδα...

Το main event από ότι φάνηκε έγινε για να εξυπηρετήσει τις επόμενες εβδομάδες, ο Punk έχασε αλλά με τρόπο που τον κάνει να μένει στο κόλπο. Παλαιστικά βλεπόταν τηρουμένων των αναλογιών, το τραπέζι των σχολιαστών μόνο για δεύτερο σερί ppv μας κάνει νερά.


Αυτο ειναι η μονη ελπιδα για τη WM. Το να μπει τριτος στη ρεβανς του "once in a lifetime" Rock vs Cena. Το κακο ειναι οτι θα πρεπει να υποστουμε την κλαψα του Punk για καμποσες εβδομαδες. Καλος μεν στα promo, αλλα η πολλη κλαψα κουραζει. Οποτε βαρεθω υπαρχει και το fast forward βεβαια, οποτε εδω δεν παραπονιεμαι.


QUOTE(morrison @ Feb 19 2013, 18:10 ) *
Το tag που εξόργισε τον TWISM είχε και αυτό προδιαγεγραμένο αποτέλεσμα οπότε και εδώ έμενε να μάθουμε τον τρόπο.
Η καθαρή νίκη της Shield η αλήθεια είναι ότι σε κάνει να απορείς για τον χαμένο ρεαλισμό αλλά τουλάχιστον είχε σεναριακή λογική με την έννοια ότι θα νικήσουν που θα νικήσουν...ε,ας φανούν δυνατοί. Η κόντρα των υπόλοιπων μπορεί να αρχίσει και στην πορεία αν είναι να γίνει.


Μπορει να ξερεις απο "παλιο καλο TWIsM", αλλα εδω σε μπερδεψα. Δε με εξοργισε η νικη της Shield, ουτε ο τροπος που ηρθε. Τη νικη οπως ειδες την περιμενα, ο τροπος ηταν λαθος κατα τη γνωμη μου, αλλα το προσπερναω. Το Chamber με εξοργισε σε συνδυασμο με οτι αλλο εχουμε δει στο Road to Wrestlemania. Θα τα πω και παρακατω.

Με την ευκαιρια, ποσο πιο δυνατοι μπορει να φανουν? Το μονο πλεονεκτημα που εχουν στα πλαισια των σεναριων σε σχεση με την all-star team, οπως τη χαρακτηρισαν ειναι οτι λειτουργουν σαν ομαδα. Κατα τ αλλα η διαφορα τους ειναι οση του Ολυμπιακου με τους all stars της Δυσης. Αν επαιζαν αυτες οι ομαδες μεταξυ τους με κανονισμους ΝΒΑ(=tag team match, αυτο που βολευε την 3αδα του Cena, γιατι εμποδιζε τα triple team), θα κερδιζε ο Ολυμπιακος??? rolleyes.gif

QUOTE(morrison @ Feb 19 2013, 18:10 ) *
Μετά από το Royal Rumble ppv που δεν είχε το RR match main event το ίδιο συνέβη και τώρα.
Παρόλα αυτά το EC match ήταν το καλύτερο από τα τρία που είδα και είχε 5 στους 6 κερδισμένους.
Οι Kane και Bryan έγραψαν ένα ακόμα κεφάλαιο στο χτίσιμο της κόντρας τους και πολύ σωστά δεν πίναραν ο ένας τον άλλον αφού έρχεται και ματς μεταξύ τους.


Κατα τη γνωμη μου το προβλημα ειναι οτι κανενας απο τους 2 τιτλους δεν παιχτηκε μεσα στο Chamber.
Αλλο ενα πραγμα που συντελει στο χτεσινο παραληρημα: Δε θελω να δω Daniel Bryan vs Kane! No No No, που θα λεγε κι ο Daniel Bryan...


QUOTE(morrison @ Feb 19 2013, 18:10 ) *
Ο Μark Henry πολύ γρήγορα μετά την επιστροφή του έγινε πολύ over μέσα στο ματς.
(άσχετο αλλά πάντα γελάω με περιπτώσεις ματς που έχουν πολύ κόσμο μέσα πχ. Rumble, που μπαίνει ο big man και κυριαρχεί αναγκάζοντας να συνεργαστούν καμιά 10ρια για να τον κάνουν πέρα. Κάτι φορές αυτός εν τω μεταξύ, ας πούμε ο Great Khali, μπορεί να έχει και 10 ήττες σερί πριν το συγκεκριμένο ματς και να είναι του κλώτσου και του μπάτσου αλλά ξαφνικά με το που μπαίνει στο ρινγκ υπάρχει ένα δέος... smile.gif )
Ο Υ2J αποδεικνύει ότι για πλάκα σηκώνει στην πλάτη του ακόμα όλο το ματς, μπήκε πρώτος και έμεινε μέχρι το τέλος. Τεράστιος για μια ακόμα φορά.


Ολα καλα με το Mark Henry, ηταν ο μονος που χρησιμοποιηθηκε σωστα(και οχι ουδετερα, οπως πχ ο Jericho).
Απο οσους συμμετειχαν θα προτιμουσα τον Jericho για νικητη και να εβαζαν στο παιχνιδι και τον Dolph σε ενα triple threat.


QUOTE(morrison @ Feb 19 2013, 18:10 ) *
Χαμένος ο Randy Orton που όμως εσείς θα ξέρετε καλύτερα από εμένα για τι προορίζεται... smile.gif


Αυτο ειναι το προβλημα. Οτι δεν εχω ιδεα για τι προοριζεται. Μαλλον εσυ ξερεις καλυτερα απο μενα κι ας εχεις χασει επεισοδια.

QUOTE(morrison @ Feb 19 2013, 18:10 ) *
Και ο Jack Swagger που κέρδισε από το πουθενά και σκοπεύει να κάνει όλα όσα έκανε ο Kurt Angle στο παρελθόν μάλλον με αυτό το gimmic που είδα για πρώτη φορά.


QUOTE(mixalisgate7 @ Feb 19 2013, 18:51 ) *
Αυτό ήταν το πλάνο της εταιρείας από το 2010 αλλά δεν τους βγήκε εκείνη την περίοδο


Παμε τωρα και στο λογο που εβριζα χτες.
Ματς τιτλου στη Wrestlemania o Jack Swagger? Really? που θα λεγε κι ο Miz. Ματς τιτλου ενας τυπος εξαφανισμενος για κανα 6μηνο, που τον απεσυραν απο την TV γιατι ηταν ενα βημα απ το να γινει σαν το Heath Slater χωρις τη φανταστικη κιθαρα, σαν το Santino χωρις την κομπρα και τα αστεια, σαν τον Great Khali χωρις τα 2.20? Αφου ειναι οντως καλος παλαιστης και τον πιστευετε, βαλτε τον νωριτερα, χτιστε τον σαν χαρακτηρα σιγα σιγα, δωστε του χρονο να μιλησει(δηλαδη βαλτε τον αλλο με τα μουστακια να μιλησει), ωστε να ειναι ετοιμος για main event μεχρι το Summerslam κι αν θελετε δωστε του και τον τιτλο τοτε. Οχι μεσα σε 2 μηνες να φτασει απο το πουθενα στην κορυφη. Εδω ολοκληρο θηριο Mark Henry χρειαστηκε 4-5 μηνες για να φτασει να γινει πρωταθλητης κερδιζοντας στο μεταξυ Big Show και Sheamus. Και σαν να μη φτανει αυτο, τα κανουν ολα αυτα πριν τη Wrestlemania! Εχοντας στην ιδια Wrestlemania για τα 2 μεγαλυτερα ματς τις επαναληψεις των main events της περσινης WM και του περσινου Summerslam. Περσινα ξινα σταφυλια δηλαδη.
Και για να σχολιασω κι αυτο που λεει ο Μιχαλης, αφου δεν τους βγηκε το 2010, γιατι να τους βγει τωρα?
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Feb 19 2013, 20:07 ) *
Και για να σχολιασω κι αυτο που λεει ο Μιχαλης, αφου δεν τους βγηκε το 2010, γιατι να τους βγει τωρα?


Τον πίστευει πολύ ο Triple H και θεωρεί οτι μπορεί να τον φτιάξει
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Feb 19 2013, 20:54 ) *
Τον πίστευει πολύ ο Triple H και θεωρεί οτι μπορεί να τον φτιάξει



Το ιδιο ελεγαν οτι πιστευε και τον Drew McIntyre. Αν δεν το χει καποιος ομως...
Ο Swagger ειναι καλος παλαιστης, αλλα ειναι κακοχρησιμοποιημενος και αυτο που κανουν τωρα δεν ξερω αν θα τον βοηθησει. Σιγουρα δε βοηθαει τη Wrestlemania που ερχεται.
captain charisma
το del rio vs swagger παιζει να ειναι απο τα πιο αδιαφορα ματς τιτλου στην ιστορια της wrestlemania...αυτο το ματς καλα θα ηταν να γινει σ ενα οποιοδηποτε αλλο ππβ εκτος μανιας...ηθελα να ξερω τι σκεφτονται τα σαινια...αντε να δουμε και την υπολοιπη καρτα....
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Feb 19 2013, 22:17 ) *
Το ιδιο ελεγαν οτι πιστευε και τον Drew McIntyre. Αν δεν το χει καποιος ομως...
Ο Swagger ειναι καλος παλαιστης, αλλα ειναι κακοχρησιμοποιημενος και αυτο που κανουν τωρα δεν ξερω αν θα τον βοηθησει. Σιγουρα δε βοηθαει τη Wrestlemania που ερχεται.


Ο McIntyre ήταν πρότζεκτ του Βινς,ναι όντως δεν τον έχουν χρησιμοποιήσει σωστά και θα δούμε αν δικαιωθεί η επιλογή τους.
T.W.Is.M.
QUOTE(captain charisma @ Feb 19 2013, 22:25 ) *
το del rio vs swagger παιζει να ειναι απο τα πιο αδιαφορα ματς τιτλου στην ιστορια της wrestlemania...αυτο το ματς καλα θα ηταν να γινει σ ενα οποιοδηποτε αλλο ππβ εκτος μανιας...ηθελα να ξερω τι σκεφτονται τα σαινια...αντε να δουμε και την υπολοιπη καρτα....


Δεν υπαρχει πιο αδιαφορο. Το πιο κοντινο που μπορω να βρω ειναι Triple H vs Booker T στη WM19. Φυσικα δεν υπαρχει συγκριση στα ονοματα. Η οποια ελλειψη ενδιαφεροντος στο ματς του 2003 βρισκεται οτι στην ιδια καρτα υπηρχαν Brock Lesnar vs Kurt Angle, Stone Cold vs Rock, Hulk Hogan vs Vince McMahon, Shawn Michaels vs Chris Jericho. Ηταν δηλαδη μια απο τις καλυτερες καρτες των τελευταιων 10-15 χρονων και αυτο το ματς εμοιαζε λιγοτερο ενδιαφερον σε σχεση με τα αλλα. Οχι οτι ειναι κανενα τυχαιο ματς κι αυτο. Φαντασου οτι στην ιδια χρονια περνουσε απαρατηρητο το ματς του Undertaker(εναντιον Big Show & A-Train), ηταν η μονη φορα απο το 2001 και τη WM17 που πρωτοαναφερθηκε το σερι που ο αγωνας του Undertaker ηταν τοσο απαρατηρητος(αντε και στην WM22 με το Mark Henry). To φετινο ομως ειναι πιο αδιαφορο γιατι λειπει το star power. Μπορει να βγει καλο ματς, αλλα οταν εισαι στη Wrestlemania δεν ψαχνεις μονο το καλο ματς, ψαχνεις και το κατι παραπανω. Αυτο το δινουν τα μεγαλα ονοματα και τετοια φτιαχνεις σιγα σιγα, οχι με πυροτεχνηματα. Αν θες απλα να δειξεις θεαματικο wrestling, υπαρχει και το Intercontinental ή το US Championship.
Οσο το σκεφτομαι παντως, δε μου βγαινει απ το μυαλο η σκεψη οτι ενα απ τα δυο ματς τιτλου θα γινει triple threat. Βλεπω το RAW τωρα, για το ενα ματς απ τα δυο θα ξεκαθαρισουν τα πραγματα την αλλη εβδομαδα. Το αλλο δεν εχει αναφερθει ακομα.
captain charisma
ξεχασα να αναφερθω για το νεο design της ζωνης του wwe champion...πολυ μονοτονο..λειπει το κατι παραπανω για τη βαρια ζωνη του wwe...δεν μ αρεσε καθολου...
mixalisgate7
QUOTE(captain charisma @ Feb 19 2013, 23:51 ) *
ξεχασα να αναφερθω για το νεο design της ζωνης του wwe champion...πολυ μονοτονο..λειπει το κατι παραπανω για τη βαρια ζωνη του wwe...δεν μ αρεσε καθολου...


Στους περισσότερους (μέσα είμαι και εγώ) δεν αρέσει ζώνη.Είναι πολύ απλή.
nikolas12
Ψιλοαπογοητεύτηκα από το Elimination Chamber. Δεν περίμενα να κερδίσει με τίποτα ο Swagger πρώτα απ' όλα. Συμφωνώ απόλυτα με όσους λένε πως Del Rio εναντίον Swagger για τίτλο θα είναι σχετικά αδιάφορο ματς. Κρίμα για τον Jericho, αλλά αν όντως δεν μείνει για πολύ καιρό δεν μπορεί να υπάρξει κάποιο σενάριο που θα διαρκέσει. Εγώ περισσότερο Orton ήθελα να δω νικητή, μήπως και στη Wrestlemania δούμε Bryan vs Kane. Καλά η νίκη της Shield είναι ανάξια σχολιασμού. Αν και από την αρχή μυριζόμουν πως θα τους δώσουν τη νίκη, οι περισσότεροι άνθρωποι που βλέπουν wwe περιμένουν πότε θα τις φάνε επιτέλους σε επίσημο ματς, έστω κι αν έχουν δώσει μόλις δύο. Τον Big Show δεν τον βλέπω να ξαναπαίρνει τη ζώνη του. Πολύ εντυπωσιακή η κίνηση του Del Rio στο τέλος. Το Ziggler vs Kofi δεν το είδα, παρά μόνο κάποια στιγμιότυπα οπότε δεν έχω σχόλιο. Για το Rock vs Cm punk εγώ περίμενα νίκη του Rock για επανάληψη του περσινού ματς με John Cena. Α και δεν καταλαβαίνω το λόγο αλλαγής της ζώνης του WWE Championship. Πολύ χειρότερο design.
T.W.Is.M.
Συμφωνω κι εγω για τη ζωνη. Ουτε εμενα μ αρεσει το σχεδιο. Ισα ισα που εβρισκα ωραιο το παλιο αρκει να μη στριφογυριζει το σημα. Στο μεταξυ την επομενη εβδομαδα κανει μπαμ οτι επιστρεφει ο Triple H. Βλεπω τον Punk να χωνεται στο Rock vs Cena και νομιζω οτι το σημειο που θα περναω στα γρηγορα ή θα κανω διαλειμμα για φαγητο ή τουαλετα θα ειναι η καθιερωμενη προπαγανδα του Γκαιμπελς και της ΚΚΚ. ninja.gif

edit: Στο μεταξυ, αφου η Shield κερδισε και παλι χωρις καποιος να προδωσει την ομαδα του, τι πρεπει να γινει για να πιστεψουμε οτι θα χασει? Με 3 απο τα μεγαλυτερα ονοματα κερδισε, με τους 2 απ τους 3 κι ενα επισης μεγαλο ονομα να τους συμπληρωνει κερδισε παλι, απο ποιον μπορουν να χασουν? Με το Cena δε θα ξαναβρεθουν αντιπαλοι μεχρι τη Wrestlemania λογικα, το ιδιο και με το Rock, αρα καλυτερη ομαδα απ αυτη που αντιμετωπισαν την Κυριακη δε θα βρουν μπροστα τους. (Η μονη ηττα που εχει λογικη απο πλευρας σεναριου ειναι handicap match Undertaker vs Shield στη Wrestlemania! Μονο που και τον Undertaker δεν τον βλεπω να εμφανιζεται) Απο οποιον καινα χασουν λοιπον θα ειναι παραλογο πια. Και βλεποντας το σεναριακα, γιατι να μην παρεμβουν στο main event της Wrestlemania και να χαλασουν το ματς?
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Feb 20 2013, 12:11 ) *
Συμφωνω κι εγω για τη ζωνη. Ουτε εμενα μ αρεσει το σχεδιο. Ισα ισα που εβρισκα ωραιο το παλιο αρκει να μη στριφογυριζει το σημα. Στο μεταξυ την επομενη εβδομαδα κανει μπαμ οτι επιστρεφει ο Triple H. Βλεπω τον Punk να χωνεται στο Rock vs Cena και νομιζω οτι το σημειο που θα περναω στα γρηγορα ή θα κανω διαλειμμα για φαγητο ή τουαλετα θα ειναι η καθιερωμενη προπαγανδα του Γκαιμπελς και της ΚΚΚ. ninja.gif

edit: Στο μεταξυ, αφου η Shield κερδισε και παλι χωρις καποιος να προδωσει την ομαδα του, τι πρεπει να γινει για να πιστεψουμε οτι θα χασει? Με 3 απο τα μεγαλυτερα ονοματα κερδισε, με τους 2 απ τους 3 κι ενα επισης μεγαλο ονομα να τους συμπληρωνει κερδισε παλι, απο ποιον μπορουν να χασουν? Με το Cena δε θα ξαναβρεθουν αντιπαλοι μεχρι τη Wrestlemania λογικα, το ιδιο και με το Rock, αρα καλυτερη ομαδα απ αυτη που αντιμετωπισαν την Κυριακη δε θα βρουν μπροστα τους. (Η μονη ηττα που εχει λογικη απο πλευρας σεναριου ειναι handicap match Undertaker vs Shield στη Wrestlemania! Μονο που και τον Undertaker δεν τον βλεπω να εμφανιζεται) Απο οποιον καινα χασουν λοιπον θα ειναι παραλογο πια. Και βλεποντας το σεναριακα, γιατι να μην παρεμβουν στο main event της Wrestlemania και να χαλασουν το ματς?


Όντως την επόμενη εβδομάδα θα εμφανιστεί ο Triple για να χτίσει το ματς με τον Lesnar.Μέχρι στιγμής δεν έχει αποφασιστεί για triple threat αλλά προς εκεί οδεύει με δεδομένο οτι λιγοστεύουν οι ελπίδες συμμετοχής του Deadamn στην Mania.
T.W.Is.M.
Συνεληφθη ο Jack Swagger! Η κατηγορια ειναι οδηγηση υπο την επηρρεια αλκοολ(αν εχω καταλαβει καλα αυτο σημαινει DUI) και κατοχη μαριχουανα. Εμπρος στο δρομο που χαραξε ο Jeff...
Κατι μου λεει οτι η δευτερη προσπαθεια για push του Swagger θα καταληξει οπως κι η πρωτη... rolleyes.gif
captain charisma
οποτε το κοβω να ακυρωνεται το ματς απεναντι στο ντελ ριο...α μπραβα...
T.W.Is.M.
QUOTE(captain charisma @ Feb 20 2013, 23:44 ) *
οποτε το κοβω να ακυρωνεται το ματς απεναντι στο ντελ ριο...α μπραβα...


Μπα δε νομιζω. Η συλληψη δε σημαινει οτι θα παει και φυλακη. Απλα χαλαει την εικονα του και κατ επεκταση την εικονα του WWE, αν του εμπιστευτουν σοβαρο ρολο. Αν θελουν να τον κρυψουν, τον περιοριζουν στο μικροφωνο και βαζουν και το Ziggler στο ματς κανοντας το triple threat. Το θεμα ειναι οτι αν εχει αποφασιστει να γινει triple threat το αλλο ματς τιτλου, πρεπει κατι απ τα δυο να αλλαξει. Δεν μπορει και οι δυο τιτλοι να παιζονται με 3 διεκδικητες.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Feb 20 2013, 23:48 ) *
Μπα δε νομιζω. Η συλληψη δε σημαινει οτι θα παει και φυλακη. Απλα χαλαει την εικονα του και κατ επεκταση την εικονα του WWE, αν του εμπιστευτουν σοβαρο ρολο. Αν θελουν να τον κρυψουν, τον περιοριζουν στο μικροφωνο και βαζουν και το Ziggler στο ματς κανοντας το triple threat. Το θεμα ειναι οτι αν εχει αποφασιστει να γινει triple threat το αλλο ματς τιτλου, πρεπει κατι απ τα δυο να αλλαξει. Δεν μπορει και οι δυο τιτλοι να παιζονται με 3 διεκδικητες.


Μέσα στις επόμενες μέρες θα ξεκαθαρίσει το τι θα γίνει με τον Swagger
giorgos14
Γυριζει ο Τεικερ...

Για να δουμε λοιπον αν οντως τα βρηκαν στα οικονομικα και θα κανει ακομα μια εμφανιση στη wrestlemania.
mixalisgate7
QUOTE(giorgos14 @ Feb 24 2013, 12:22 ) *
Γυριζει ο Τεικερ...

Για να δουμε λοιπον αν οντως τα βρηκαν στα οικονομικα και θα κανει ακομα μια εμφανιση στη wrestlemania.


Την Δευτέρα λογικά θα δούμε
T.W.Is.M.
QUOTE(giorgos14 @ Feb 24 2013, 12:22 ) *
Γυριζει ο Τεικερ...

Για να δουμε λοιπον αν οντως τα βρηκαν στα οικονομικα και θα κανει ακομα μια εμφανιση στη wrestlemania.


Η λογικη ετσι λεει. Αλλα το γεγονος οτι εμφανιστηκε σε house show πριν απο την τηλεοραση και ενω αυτο ηταν στην πατριδα του το Texas δεν αποκλειει το ενδεχομενο της εκπληξης. Μπορει να μην εμφανιστει φετος και η επιστροφη αυτη να ηταν για μια βραδια, ωστε να μπερδεψει το κοινο και να τον περιμενει τη Δευτερα ανεβαζοντας τις τηλεθεασεις.
mixalisgate7
Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου θα συνεχιστεί το push στον Jack Swagger.
T.W.Is.M.
Τα ξημερωματα εφυγε απο τη ζωη ο Paul Bearer(πραγματικο ονομα William Moody), ο γνωστος μανατζερ του Undertaker για χρονια, που στη συνεχεια επαιξε το ρολο του μανατζερ του Mankind, αλλα και του Kane, του οποιου ειναι ο σεναριακος πατερας. R.I.P. Paul Bearer...
giorgos14
λιγο τραγικο το τελευταιο raw.Ξεκιναει με πανκ,ορτον,μπιγκ σοου και σειμους να τσακωνονται για το ποιος θα παιξει απεναντι στον αντερτεικερ στη μανια ενω δεν εχει πει κανεις οτι θα εμφανιστει αυτος εν τελει.Γινεται και ολοκληρο fatal-4-way στο οποιο κερδιζει ο πανκ και ξαφνικα εμφανιζεται ο τακερ που κατα τραγικη συμπτωση ετυχε να περναει απο τη πολη που γινοταν το σοου και ειπε να πει ενα γεια tongue.gif
mixalisgate7
QUOTE(giorgos14 @ Mar 6 2013, 23:23 ) *
λιγο τραγικο το τελευταιο raw.Ξεκιναει με πανκ,ορτον,μπιγκ σοου και σειμους να τσακωνονται για το ποιος θα παιξει απεναντι στον αντερτεικερ στη μανια ενω δεν εχει πει κανεις οτι θα εμφανιστει αυτος εν τελει.Γινεται και ολοκληρο fatal-4-way στο οποιο κερδιζει ο πανκ και ξαφνικα εμφανιζεται ο τακερ που κατα τραγικη συμπτωση ετυχε να περναει απο τη πολη που γινοταν το σοου και ειπε να πει ενα γεια tongue.gif


Ο Undertaker είχε εμφανιστεί πριν από τους τίτλους αρχής
giorgos14
QUOTE(mixalisgate7 @ Mar 6 2013, 22:47 ) *
Ο Undertaker είχε εμφανιστεί πριν από τους τίτλους αρχής


α δεν το ειχα δει αυτο,παω πασο τοτε tongue.gif

* που τα μαθαινεις ολα πια;;
mixalisgate7
QUOTE(giorgos14 @ Mar 7 2013, 00:03 ) *
α δεν το ειχα δει αυτο,παω πασο τοτε tongue.gif

* που τα μαθαινεις ολα πια;;


Τι εννοείς που τα μαθαίνω;
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 6 2013, 18:19 ) *
Τα ξημερωματα εφυγε απο τη ζωη ο Paul Bearer(πραγματικο ονομα William Moody), ο γνωστος μανατζερ του Undertaker για χρονια, που στη συνεχεια επαιξε το ρολο του μανατζερ του Mankind, αλλα και του Kane, του οποιου ειναι ο σεναριακος πατερας. R.I.P. Paul Bearer...


Και είχα μπει με καλή διάθεση να διαβάσω το τόπικ... sad.gif
Εμβληματική φυσιογνωμία...από τους μεγαλύτερους managers (αν μπορούμε να τον αποκαλέσουμε έτσι) που έχουν υπάρξει ποτέ, μαζί με τον Paul Heyman, τον Jimmy Hart και τον Bobby Heenan ίσως. Τουλάχιστον αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να σκεφτώ άλλον...

Ακόμα και στο τελευταίο του πέρασμα πριν 2-3 χρόνια...(feud Undertaker vs. Kane και Kane vs. Edge καπάκι) εμένα μου άρεσε ακόμα και αν έμοιαζε κάπως κουρασμένος...την είχε ανάγκη αυτή την επιστροφή τότε...
T.W.Is.M.
Αν παρει τον τιτλο στη Wrestlemania o Jack Swagger, η εβδομαδα μετα τη Wrestlemania θα ειναι ενα διαρκες παραληρημα. Ειναι ο πιο εκνευριστικος χαρακτηρας που εχει δημιουργηθει τα τελευταια χρονια. Μονο με τον JBL θα μπορουσα να τον συγκρινω σ αυτο. Η διαφορα ειναι οτι ο JBL με εκνευριζε πραγματικα, ενω ο Swagger με εκνευριζει μονο στο σεναριο, αρα παιζει καλα το ρολο του. Αλλη ειναι η ενσταση μου και δεν εχει να κανει ουτε με την ικανοτητα του ως παλαιστη, που κι αυτη ειναι υψηλου επιπεδου.
Βλεποντας το RAW ανησυχησα πραγματικα οταν ο CM Punk βγηκε για να διακοψει τον Undertaker. Σκεφτηκα οτι μπορει να εβγαινε κατι πραγματικα ασχημο. Ευτυχως ο Punk με τους σεναριογραφους το κρατησαν στο επιπεδο που επρεπε.
Η καρτα της Wrestlemania αρχιζει να παιρνει μορφη και μπορω να πω οτι η undercard μου μοιαζει πιο φρεσκια και ενδιαφερουσα απο τα main events. Εξαιρεση βεβαια το Undertaker vs Punk.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 14 2013, 20:36 ) *
Μονο με τον JBL θα μπορουσα να τον συγκρινω σ αυτο. Η διαφορα ειναι οτι ο JBL με εκνευριζε πραγματικα, ενω ο Swagger με εκνευριζει μονο στο σεναριο, αρα παιζει καλα το ρολο του.


Και εμένα δεν μου αρέσει ο JBL,αχώνευτος
T.W.Is.M.
Την Κυριακη, και πιο συγκεκριμενα τα ξημερωματα της Κυριακης ετοιμαστειτε για ποστ-σεντονι μεγαλυτερο κι απ αυτο του Τσαμπιονς Λιγκ(μαλλον θα το χωρισω σε 3 τουλαχιστον κομματια, ισως και 4). Το εχω υποσχεθει απο περσι και ειμαι σχεδον ετοιμος...
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 19 2013, 00:03 ) *
Την Κυριακη, και πιο συγκεκριμενα τα ξημερωματα της Κυριακης ετοιμαστειτε για ποστ-σεντονι μεγαλυτερο κι απ αυτο του Τσαμπιονς Λιγκ(μαλλον θα το χωρισω σε 3 τουλαχιστον κομματια, ισως και 4). Το εχω υποσχεθει απο περσι και ειμαι σχεδον ετοιμος...


Θα περιμένω με αγωνία smiley.gif
HLR CENATION
Εγω ειμαι λιγο πισω σε σχεση με σας αλλα απο σημερα παταω γκαζι και λογικα θα σας προλαβω.

Αλλα ειπα φετος να δω την μανια χωρις σποιλερ και πιθανα ζευγαρια και μεχρι στιγμης το εχω καταευχαριστηθει το RTW.

Αφορμη για να γραψω στο τοπικ ηταν οτι ειδα οτι το σμακνταουν που παρακολουθω τωρα ηταν αφιερωμενο στην μνημη του ΜΕΓΑΛΟΥ Paul Bearer και στεναχωρηθηκα πολυ για τον θανατο του.

Κατα τ αλλα με ξαφνιασε η ανοδος του ξεχασμενου Τζακ Σγουακερ και η νικη του στο Θαλαμο εξοντωσης καθως ειναι αταλαντος.

Απολαυση η κοντρα Ροκ-ΣΙνα θα την χαρουμε για δευτερη συνεχομενη χρονια.

Ωραια θα παει και το Πανκ-Τεικερ.

Πολυ ωραια η νεα ζωνη που παρουσιασε ο Ροκ.



mixalisgate7
QUOTE(HLR CENATION @ Mar 19 2013, 13:26 ) *
Κατα τ αλλα με ξαφνιασε η ανοδος του ξεχασμενου Τζακ Σγουακερ και η νικη του στο Θαλαμο εξοντωσης καθως ειναι αταλαντος.


Αν ήταν ατάλαντος δεν θα βρικόταν στο ρόστερ του WWE.Έχει άλλωστε κερδίσει το All-American 2 φορές που είναι πολύ σημαντικός τίτλος στην ερασιτεχνική πάλη.
HLR CENATION
QUOTE(mixalisgate7 @ Mar 19 2013, 14:31 ) *
Αν ήταν ατάλαντος δεν θα βρικόταν στο ρόστερ του WWE.Έχει άλλωστε κερδίσει το All-American 2 φορές που είναι πολύ σημαντικός τίτλος στην ερασιτεχνική πάλη.


Για μενα αταλαντος ειναι...
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Mar 19 2013, 00:09 ) *
Θα περιμένω με αγωνία smiley.gif


Καλα, δε θα γραψω και τιποτα που δεν ξερεις. Ιστορικη αναδρομη θα κανω... wink.gif

QUOTE(mixalisgate7 @ Mar 19 2013, 14:31 ) *
Αν ήταν ατάλαντος δεν θα βρικόταν στο ρόστερ του WWE.Έχει άλλωστε κερδίσει το All-American 2 φορές που είναι πολύ σημαντικός τίτλος στην ερασιτεχνική πάλη.


Αταλαντος δεν ειναι, αλλα κατι του λειπει απ το να γινει μεγαλος σταρ του pro wrestling. Ειναι ομως καλος παλαιστης και οπως θεωρω υπερβολικη τη θεση που εχει στη φετινη Wrestlemania, αλλο τοσο αδικο θεωρω να ειναι jobber, οπως ηταν πριν το διαλειμμα που εκανε περσι. Θα μπορουσε να δοκιμαστει για εναν μεγαλο ρολο, αλλα οχι με τον τροπο που προωθειται, οχι απο το πουθενα στην κορυφη και ξανα πισω.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 19 2013, 16:52 ) *
Καλα, δε θα γραψω και τιποτα που δεν ξερεις. Ιστορικη αναδρομη θα κανω... wink.gif



Αταλαντος δεν ειναι, αλλα κατι του λειπει απ το να γινει μεγαλος σταρ του pro wrestling. Ειναι ομως καλος παλαιστης και οπως θεωρω υπερβολικη τη θεση που εχει στη φετινη Wrestlemania, αλλο τοσο αδικο θεωρω να ειναι jobber, οπως ηταν πριν το διαλειμμα που εκανε περσι. Θα μπορουσε να δοκιμαστει για εναν μεγαλο ρολο, αλλα οχι με τον τροπο που προωθειται, οχι απο το πουθενα στην κορυφη και ξανα πισω.


Μου αρέσει ο τρόπος που τα γράφεις T.W.Is.M.Συμφώνω μαζί σου σε όλα για τον Swagger
mixalisgate7
Χαχαχα κλαίω

T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Mar 19 2013, 19:20 ) *
Χαχαχα κλαίω



Πολυ καλο, αλλα υπαρχει ενα λαθος. Το 2058 δε θα γινει η Wrestlemania 75, αλλα η74! 69.gif
mixalisgate7
True

HLR CENATION
Πολυ χαρηκα που θα μπει ο Μπρουνο Σαμαρντινο στο χολ οφ φειμ φετος.

Τετοιοι θρυλοι του προ ρεστλινγκ πρεπει να δοξαζωνται.

Αλλα ρε λακαμα Βινς επρεπε να φτασει 75 χρονων για να μπει?
captain charisma
καλυτερα τωρα παρα ποτε...εδω τον macho man που πεθανε πριν 2 χρονια δεν το τιμησε ακομα...και τον ultimate warrior επισης...ποιος ξερει τι κοντρες παιζονται..
mixalisgate7
QUOTE(HLR CENATION @ Mar 22 2013, 21:54 ) *
Πολυ χαρηκα που θα μπει ο Μπρουνο Σαμαρντινο στο χολ οφ φειμ φετος.

Τετοιοι θρυλοι του προ ρεστλινγκ πρεπει να δοξαζωνται.

Αλλα ρε λακαμα Βινς επρεπε να φτασει 75 χρονων για να μπει?



Ο Sammartino είχε κόντρα με τον Vince και είχε αρνηθεί όλες τις προσκλήσεις που του είχαν γίνει.Ο Triple H το πήρε πάνω του και τον έψησε μετά από 9 μήνες
T.W.Is.M.
QUOTE(captain charisma @ Mar 22 2013, 22:16 ) *
καλυτερα τωρα παρα ποτε...εδω τον macho man που πεθανε πριν 2 χρονια δεν το τιμησε ακομα...και τον ultimate warrior επισης...ποιος ξερει τι κοντρες παιζονται..


Για το Macho Man θα του δωσω ενα δικιο του Βινς, γιατι ο λογος που δεν εχει μπει στο HOF ειναι οτι η οικογενεια Poffo(η οικογενεια του Randy Savage) ζητησε να εισαχθουν ολοι μαζι σαν οικογενεια στο HOF, ενω ο Βινς ηθελε να βαλει μονο του το Randy Savage.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 22 2013, 23:33 ) *
Για το Macho Man θα του δωσω ενα δικιο του Βινς, γιατι ο λογος που δεν εχει μπει στο HOF ειναι οτι η οικογενεια Poffo(η οικογενεια του Randy Savage) ζητησε να εισαχθουν ολοι μαζι σαν οικογενεια στο HOF, ενω ο Βινς ηθελε να βαλει μονο του το Randy Savage.


Μην ξεχνάς τις φήμες που λένε οτι ο Macho Man το έκανε με την Στέφανι όταν ήταν 14 χρονών
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Mar 23 2013, 00:13 ) *
Μην ξεχνάς τις φήμες που λένε οτι ο Macho Man το έκανε με την Στέφανι όταν ήταν 14 χρονών


Ετσι ειναι... Αν καποιος το κανει με την κορη σου δεν μπαινει στο HOF, αν ομως τη σταυρωσει μπαινει αηττητος στη Wrestlemania. smiley.gif

Σε λιγο περισσοτερο απο 24 ωρες θα παρουσιασω την εκθεση μου. Την προοριζα για την Κυριακη, αλλα επειδη θα λειπω στο μεγαλυτερο μερος της ημερας, θα την ανεβασω αργα το βραδυ του Σαββατου(μετα τις 12 για να εχω προλαβει την αλλαγη της ημερομηνιας).
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 23 2013, 00:25 ) *
Ετσι ειναι... Αν καποιος το κανει με την κορη σου δεν μπαινει στο HOF, αν ομως τη σταυρωσει μπαινει αηττητος στη Wrestlemania. smiley.gif

Σε λιγο περισσοτερο απο 24 ωρες θα παρουσιασω την εκθεση μου. Την προοριζα για την Κυριακη, αλλα επειδη θα λειπω στο μεγαλυτερο μερος της ημερας, θα την ανεβασω αργα το βραδυ του Σαββατου(μετα τις 12 για να εχω προλαβει την αλλαγη της ημερομηνιας).


Την περιμενα πως και πως αυτη την παρουσιαση.Ενα χρονο περιμενα να την κανεις απο τοτε που την ειχες ανακοινωσει.

Θα ηθελα να γραψεις και για την ιστορια των δυο Αντερτεικερ.Κατι μου ειχες πει αλλα το ξεχασα.
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Mar 23 2013, 00:34 ) *
Την περιμενα πως και πως αυτη την παρουσιαση.Ενα χρονο περιμενα να την κανεις απο τοτε που την ειχες ανακοινωσει.

Θα ηθελα να γραψεις και για την ιστορια των δυο Αντερτεικερ.Κατι μου ειχες πει αλλα το ξεχασα.


Κατι συντομο εχω γραψει. Προσπαθησα να μην επεκταθω πολυ σε μεμονωμενες ιστοριες, με εξαιρεση τις τελευταιες, που καλυπτουν τη δραστηριοτητα ολης της χρονιας.
Πληροφοριακα σου λεω οτι ειναι 9,5 σελιδες Word με γραμματοσειρα 11.
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 23 2013, 01:03 ) *
Κατι συντομο εχω γραψει. Προσπαθησα να μην επεκταθω πολυ σε μεμονωμενες ιστοριες, με εξαιρεση τις τελευταιες, που καλυπτουν τη δραστηριοτητα ολης της χρονιας.
Πληροφοριακα σου λεω οτι ειναι 9,5 σελιδες Word με γραμματοσειρα 11.



Ωραια.Εχω φτιαξει στον υπολογιστη μου ενα φακελο που κραταω κειμενα και σημαντικες ιστοριες του ρεστλινγκ και θα κρατησω και αυτα που θα γραψεις εσυ για τον Αντερτεικερ.
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Mar 23 2013, 01:25 ) *
Ωραια.Εχω φτιαξει στον υπολογιστη μου ενα φακελο που κραταω κειμενα και σημαντικες ιστοριες του ρεστλινγκ και θα κρατησω και αυτα που θα γραψεις εσυ για τον Αντερτεικερ.


Φοβαμαι οτι το κειμενο θα καθυστερησει λιγο. Ο υπολογιστης μου τα παιξε και δεν μπορω να ανεβασω το κειμενο. sad.gif
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 23 2013, 18:26 ) *
Φοβαμαι οτι το κειμενο θα καθυστερησει λιγο. Ο υπολογιστης μου τα παιξε και δεν μπορω να ανεβασω το κειμενο. sad.gif

Τωρα θα βαλω να δω το dvd του Μπιγκ Σοου.Mετα μια ταινια και μετα θα ανοιξω ενα αναψυκτικο και θα βαλω μουσικουλα να απολαυσω το κειμενο σου.Ελπιζω να το εχεις ανεβασει κανονικα. wink.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Mar 23 2013, 18:29 ) *
Τωρα θα βαλω να δω το dvd του Μπιγκ Σοου.Mετα μια ταινια και μετα θα ανοιξω ενα αναψυκτικο και θα βαλω μουσικουλα να απολαυσω το κειμενο σου.Ελπιζω να το εχεις ανεβασει κανονικα. wink.gif


Το προβλημα λυθηκε(ευτυχως ηταν μονο βραχυκυκλωμα και διορθωθηκε με την ηλεκτρικη σκουπα!) και εκτος απροοπτου θα ανεβασω το κειμενο σε μερικες ωρες. wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.