Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Aug 15 2013, 18:09 ) *
Μόλις είδα κάτι που έπρεπε να είχα δει εδώ και καιρό. O Bray Wyatt είναι ο Husky Harris; Τον θυμάμαι απλά σαν ένα χοντρούλη στη Nexus και τώρα παίρνει push ως αρχηγός ομάδας που αναμένεται να παίξει μεγάλο ρόλο. Πραγματικά περιμένω να τον δω στο Summerslam. Επίσης η κάρτα του Summerslam έχει κλείσει ή όχι ακόμα;


Τώρα έχει χάσει κάποια κιλά tongue.gif.Παίζεται να προστεθεί ακόμα ένας αγώνας.
Locke Lamora
QUOTE(nikolas12 @ Aug 15 2013, 17:09 ) *
Μόλις είδα κάτι που έπρεπε να είχα δει εδώ και καιρό. O Bray Wyatt είναι ο Husky Harris; Τον θυμάμαι απλά σαν ένα χοντρούλη στη Nexus και τώρα παίρνει push ως αρχηγός ομάδας που αναμένεται να παίξει μεγάλο ρόλο. Πραγματικά περιμένω να τον δω στο Summerslam. Επίσης η κάρτα του Summerslam έχει κλείσει ή όχι ακόμα;


Είναι ο γιos του IRS, αν τον θυμάσαι.
Ο αδερφός του είναι ο Bo Dallas ο οποιος είναι αυτήν την στιγμή ο NXT Champion.
Νομίζω ότι η SuSl card είναι complete
nikolas12
Το διάβασα ότι και ο Bo Dallas είναι αδερφός του και ότι έχουν πάρει και tag τίτλους μαζί και δεν το πίστευα. Πάντως από εκεί που ήταν απλά ένας χοντρούλης στη Nexus που δεν είχαμε δει σχεδόν ποτέ να μιλάει, τώρα έχει ομάδα που πάει να ανταγωνιστεί τη Shield ως καλύτερη στο promotion (και το μόνο που κάνει είναι να μιλάει tongue.gif ). Ψήφισα και στο fantasy, αλλά είναι κρίμα για μένα ένα τόσο μεγάλο PPV να έχει μόνο 3 διεκδικήσεις τίτλων, χωρίς διεκδίκηση της βαλίτσας του WHC και με πολλά ονόματα (Ryback, Orton, Shield) χωρίς κάποιον αγώνα.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Aug 16 2013, 20:56 ) *
Το διάβασα ότι και ο Bo Dallas είναι αδερφός του και ότι έχουν πάρει και tag τίτλους μαζί και δεν το πίστευα. Πάντως από εκεί που ήταν απλά ένας χοντρούλης στη Nexus που δεν είχαμε δει σχεδόν ποτέ να μιλάει, τώρα έχει ομάδα που πάει να ανταγωνιστεί τη Shield ως καλύτερη στο promotion (και το μόνο που κάνει είναι να μιλάει tongue.gif ). Ψήφισα και στο fantasy, αλλά είναι κρίμα για μένα ένα τόσο μεγάλο PPV να έχει μόνο 3 διεκδικήσεις τίτλων, χωρίς διεκδίκηση της βαλίτσας του WHC και με πολλά ονόματα (Ryback, Orton, Shield) χωρίς κάποιον αγώνα.


Στην Nexus πρώτον ήταν ένα απλό μέλος και είχε άλλο gimmick.Για το τελευταίο μην βιάζεσαι.
T.W.Is.M.
Μαλλον αυριο θα δωσω τις καθιερωμενες προβλεψεις και πιστευω να βρω το χρονο να γραψω πιο αναλυτικα απο τα τελευταια 2 PPV. Στη λιγκα παντως εχω ηδη δωσει, αν και δεν εχω δει ακομα το χτεσινο Smackdown. Προς το παρον θα πω μονο οτι δε βλεπω για αυριο το σεναριο που μαγειρευοταν, γιατι δινονται συνεχεια hints για την καταληξη και μαλλον θελουν να μας κανουν να πιστεψουμε οτι θα συμβει.
Το σεναριο θα ηταν μετα το τελος του ματς για το WWE Championship να βγει η Shield, να επιτεθει στον πρωταθλητη και να επωφεληθει ο Orton για να βγει κι αυτος με τη βαλιτσα και να παρει τον τιτλο φευγοντας απο το Summerslam σαν πρωταθλητης. Λογικα θα εμφανιστει ο Orton αυριο, ισως εμφανιστει με τη βαλιτσα, ισως δηλωσει οτι μπορει να τη χρησιμοποιησει, αλλα δε νομιζω να δουμε το cash in. Υποθετω οτι το σχεδιο του Βινς ειναι αυτο, ωστε να μην εχει τον τιτλο ουτε ο Cena ουτε ο Bryan, αλλα υπαρχει και ενας τριτος στο ρινγκ, που μπορει να του χαλασει τα σχεδια...
Επισης απ οτι διαβαζω ισως να δουμε αλλο ενα ματς στο PPV που δε θα εχει ανακοινωθει μεχρι την Κυριακη το βραδυ.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 17 2013, 14:01 ) *
Μαλλον αυριο θα δωσω τις καθιερωμενες προβλεψεις και πιστευω να βρω το χρονο να γραψω πιο αναλυτικα απο τα τελευταια 2 PPV. Στη λιγκα παντως εχω ηδη δωσει, αν και δεν εχω δει ακομα το χτεσινο Smackdown. Προς το παρον θα πω μονο οτι δε βλεπω για αυριο το σεναριο που μαγειρευοταν, γιατι δινονται συνεχεια hints για την καταληξη και μαλλον θελουν να μας κανουν να πιστεψουμε οτι θα συμβει.
Το σεναριο θα ηταν μετα το τελος του ματς για το WWE Championship να βγει η Shield, να επιτεθει στον πρωταθλητη και να επωφεληθει ο Orton για να βγει κι αυτος με τη βαλιτσα και να παρει τον τιτλο φευγοντας απο το Summerslam σαν πρωταθλητης. Λογικα θα εμφανιστει ο Orton αυριο, ισως εμφανιστει με τη βαλιτσα, ισως δηλωσει οτι μπορει να τη χρησιμοποιησει, αλλα δε νομιζω να δουμε το cash in. Υποθετω οτι το σχεδιο του Βινς ειναι αυτο, ωστε να μην εχει τον τιτλο ουτε ο Cena ουτε ο Bryan, αλλα υπαρχει και ενας τριτος στο ρινγκ, που μπορει να του χαλασει τα σχεδια...
Επισης απ οτι διαβαζω ισως να δουμε αλλο ενα ματς στο PPV που δε θα εχει ανακοινωθει μεχρι την Κυριακη το βραδυ.


Η Shield σύμφωνα με τα αμερικάνικα σάιτ μάλλον θα παρέμβει σε άλλον αγώνα.Ο Cena θα χάσει εκτός απρόοπτου τον τίτλο επειδή μετά το ppv θα κάνει εγχείρηση στον αγκώνα και θα πάρει άδεια.
T.W.Is.M.
Επιστρεφω στις καθιερωμενες προβλεψεις που συνοδευονται απο το γνωστο μου μονολογο.
Σημερα ομως θα παω αντιστροφα ξεκινωντας απο το kickoff. Το λογο θα τον δειτε αμεσως.

Summerslam Kickoff
US Championship
Dean Ambrose vs Rob van Dam
Η Shield εχει αρχισει να ξεφουσκωνει. Αν τυχον ο Ambrose χασει τον τιτλο, γρηγορα θα ακολουθησουν και οι αλλοι 2 χανοντας το Tag Team Championship και το γκρουπ θα πεσει αποτομα. Θα γινει ομως κατι τετοιο αυριο? Νομιζω πως οχι. Ουτε ομως νομιζω οτι ο Ambrose θα κερδισει. Οπως εγραψε κι ο Μιχαλης παραπανω, η Shield αναμενεται να παρεμβει σε καποιο ματς και αυτο ειναι το ματς του Ambrose. Απ την αλλη πλευρα, ουτε κι ο RVD θα μεινει ακαλυπτος. Εχει τους Big Show και Mark Henry για να τον βοηθησουν και νομιζω οτι θα επεμβουν κι αυτοι τελειωνοντας το ματς με No contest. Τα ρεπορταζ απο τις ΗΠΑ λενε οτι θα προστεθει στην κυριως καρτα ειτε ενα ματς για το Tag Team Championship μεταξυ της Shield και των Big Show & Mark Henry ειτε ενα 3-on-3, προσθετοντας σε καθε ομαδα τους Ambrose και RVD.

The Shield vs Big Show & Mark Henry(& Rob van Dam?)
Οποιο κι απ τα δυο ματς γινει, νομιζω οτι ο νικητης θα ειναι ο ιδιος και για κακη μου τυχη θα ειναι η Shield. Αν χασουν, θα ειναι η αρχη του τελους τους, ειδικα με την ανοδο της Wyatt Family(την οποια βρισκω πιο ενδιαφερουσα γιατι εχει κατι το μυστηριωδες, εστω κι αν δε μου εχει δειξει κατι απο wrestling μεχρι τωρα). Ισως τα 2 θηρια παρουν τελικα τους τιτλους στο Tag Team, αλλα οχι αμεσως. Μεταξυ των 2 αγωνων πιο πιθανο σαν ενδεχομενο μου φαινεται το 3-on-3, ωστε να χωρεσει κι ο RVD στην καρτα. Το tag team αλλωστε θα γινει τον επομενο μηνα στο Night of Champions.

Natalya vs Brie Bella
Ματς που γινεται για προωθηση του Total Divas. Λογικη νικητρια η Brie Bella με την απαραιτητη βοηθεια της αδερφης της, αφου δειχνει να εχει μεγαλυτερο ρολο σε ενα reality σχετικα με τις divas.

Dolph Ziggler & Kaitlyn vs Big E Langston & AJ Lee
Η λογικη καταληξη της ιστοριας του Dolph με την AJ, μονο που το ολο σεναριο μοιαζει υποβιβασμος για το Ziggler. Πιστευω οτι ο Dolph θα δωσει τη νικη στην ομαδα του, ωστε να προχωρησει στην επομενη κοντρα. Η δε AJ δεν απαλλασσεται ετσι απο την Kaitlyn και θα λυσουν τις διαφορες στο Night of Champions, ισως και με τριτη διεκδικητρια(Layla?) στο παιχνιδι.

Ring of Fire Match
Kane vs Bray Wyatt
Απ οτι διαβαζω το Ring of Fire ειναι η PG εκδοχη του Inferno Match. Το ρινγκ περικλειεται απο φωτια, αλλα το ματς τελειωνει με τους γνωστους τροπους και οχι οταν καποιος απ τους 2 παρει φωτια. Ειναι το πρωτο ματς του Husky Harris Bray Wyatt και μαλιστα εναντιον ενος αντιπαλου με μεγαλο ονομα, αλλα μικρο εγωισμο. Λεγεται οτι η Wyatt Family θα παρει σημαντικο push και οτι ο Triple H τους στηριζει αρκετα. Ισως μαλιστα παρουν τη θεση της Shield. Το λογικο αποτελεσμα λοιπον ειναι νικη του Wyatt. Ελπιζω μονο ολα αυτα που λεει στα promos να καταληξουν καπου(γιατι οχι και σε επιστροφη για ενα ματς του Undertaker?) και να εξηγηθουν καπως.

Damien Sandow vs Cody Rhodes
Θα ηθελα να δω ενα ματς μεταξυ των 2 για τη βαλιτσα. Ακομα καλυτερο θα ηταν σε Ladder Match, αλλα θα συμφωνησω με τους συγγραφεις οτι δεν ειναι η σωστη στιγμη. Αυτη πιστευω οτι ειναι τον αλλο μηνα στο Night of Champions, οπου εκτος απο τις ζωνες, μπορει να παιχτει και η βαλιτσα(που αλλωστε σχεδον εγγυαται τον τιτλο). Με αυτο το σκεπτικο λοιπον θα προβλεψω νικη του Rhodes αυριο, ωστε η κοντρα να ολοκληρωθει στο επομενο PPV.

World Championship
Alberto del Rio vs Christian
Ο Christian εχει κανει ενα πολυ καλο σερι τελευταια. Πετυχε 2 νικες εναντιον του del Rio και μοιαζει ετοιμος να παρει τον τιτλο. Ζητουσε "one more match" και το παιρνει. Νομιζω ομως οτι δε θα παρει και τον τιτλο μαζι. Δεν υπαρχουν heel πιθανοι Νο1 contenders, ενω αντιθετα υπαρχουν αρκετοι faces. Γι αυτο βλεπω τον del Rio να κραταει τον τιτλο για λιγο καιρο ακομα. Μεχρι να γινει το cash in του Sandow πρεπει να περασει ο τιτλος σε καποιον face, αλλα ταυτοχρονα πρεπει να περασει και χρονος, ωστε να ειναι ετοιμος ο Sandow για μεγαλυτερα ματς.

CM Punk vs Brock Lesnar
Best vs Beast σε ενα ματς που ακουγεται οτι μπορει να ειναι και το τελευταιο του Lesnar. Αν γινει αυτο, νομιζω οτι το αποτελεσμα ειναι δεδομενο και θα ειναι νικη του Punk. Αν ομως ο Lesnar δε φευγει και ολο αυτο ειναι μια παγιδα του Βινς? Εκει οι πιθανοτητες του αυξανονται σημαντικα. Και παλι ομως τιποτα δεν ειναι δεδομενο. Εγω θα προβλεψω νικη του CM Punk ανεξαρτητα αν ο Lesnar συνεχισει να εμφανιζεται ή οχι. Ο λογος ειναι οτι οπως εχουν παρουσιαστει οι δυο αντιπαλοι και τονιζοντας το σωματικο πλεονεκτημα του Lesnar, ο Punk βγαινει δυνατος απο αυτη την ιστορια μονο αν κερδισει(πραγμα που δε χρειαζοταν πχ ο Triple H)

WWE Championship
John Cena vs Daniel Bryan
Δεν ξερω αν το ματς αυτο εχει προωθηθει τοσο πολυ οσο αλλα main events τα προηγουμενα χρονια, αλλα προσωπικα εγω το περιμενω με τη μεγαλυτερη ανυπομονησια που θυμαμαι στον εαυτο μου εδω και χρονια(μονο το Cena vs CM Punk πριν 2 χρονια στο Money in the Bank θυμαμαι προσφατα να περιμενω εντονα, αλλα οχι οσο αυτο-το τελευταιο που θυμαμαι ετσι ηταν το Undertaker vs Edge πριν 5,5 χρονια και τοτε ηξερα ποιο θα ηταν το αποτελεσμα). Εχω διαβασει κι εγω τα ρεπορταζ για τον τραυματισμο του Cena. Ακομα κι αν ομως ο Cena μεινει εκτος για καποιο διαστημα, δε με επηρεαζει καθολου στην προβλεψη μου για το ματς. Οταν στη γωνια περιμενει ο Randy Orton με τη βαλιτσα του ΜΙΤΒ, ειναι πολυ ευκολο οποιαδηποτε μερα να χασει τον τιτλο ο Cena και να παει για εγχειρηση, αρα καλλιστα μπορει να κερδισει αυριο. Εδω ομως η προβλεψη ειναι διπλη κατα τη γνωμη μου:1)θα κερδισει ο Cena ή ο Bryan? 2)θα κανει το cash in o Orton? Στο πρωτο ερωτημα θα πω αυτο που ειχα ξαναπει πριν λιγες εβδομαδες: Το Summerslam πρεπει να τελειωσει και κατα τη γνωμη μου θα τελειωσει με το γνωστο συνθημα των τελευταιων μηνων: Yes! Yes! Yes! Θα ειναι η τελεια επιβραβευση για εναν wrestler που δεν πειθει με την εμφανιση του, δεν ειναι ο κορυφαιος στο μικροφωνο(οπως ειναι ας πουμε ο CM Punk), αλλα εχει αποδειξει οτι μπορει να κανει τα παντα και εχει κερδισει το κοινο οσο λιγοι τα τελευταια χρονια. Επισης βλεπω να μπαινει απεναντι του, εστω και προσωρινα, ενα τεραστιο μεγεθος, το οποιο δε βρηκε ποτε μπροστα του ο Cena: το Vince McMahon! Καταλαβαινω βεβαια οτι ολο αυτο ειναι μερος της οικογενειακης κοντρας των McMahon με το Vince εναντιον του Triple H και στη μεση τη Stephanie. Ειναι ομως και ευκαιρια του ιδιου του Bryan να μεγαλωσει ακομα περισσοτερο σαν μεγεθος στο WWE, αν πετυχει σ αυτο το ρολο(με το να κρατησει τον παλιο κακο Βινς εναντιον του για περισσοτερο καιρο). Η ευκαιρια γινεται ακομα μεγαλυτερη με την απουσια του Cena στη συνεχεια. Αλλωστε κι ο Stone Cold εγινε τοσο μεγαλο μεγεθος με τη βοηθεια του Mr McMahon. Στο δευτερο ερωτημα θα πω οχι, ο Orton δε θα κανει το cash in αυριο. Ισως ο Βινς προσπαθησει να τον σπρωξει προς αυτη την κατευθυνση, αλλα ο Triple H τον εμποδισει. Για τη συνεχεια νομιζω πως υπαρχουν περισσοτερες απο μια επιλογες, αλλα δεν ειναι της στιγμης. Θα περιοριστω να πω λοιπον οτι ο Daniel Bryan θα φυγει απο το Summerslam πρωταθλητης και με υψηλοτερο στατους στο WWE. Εστω κι αν κρατησει τον τιτλο μονο μια μερα...
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 17 2013, 20:53 ) *
Εχω διαβασει κι εγω τα ρεπορταζ για τον τραυματισμο του Cena. Ακομα κι αν ομως ο Cena μεινει εκτος για καποιο διαστημα, δε με επηρεαζει καθολου στην προβλεψη μου για το ματς. Οταν στη γωνια περιμενει ο Randy Orton με τη βαλιτσα του ΜΙΤΒ, ειναι πολυ ευκολο οποιαδηποτε μερα να χασει τον τιτλο ο Cena και να παει για εγχειρηση, αρα καλλιστα μπορει να κερδισει αυριο.


Η μόνη μου διαφωνία είναι σχετικά με τον τραυματισμό του Cena επείδη λένε οτι είναι σοβαρός θα πρέπει να εγχειριστεί άμεσα.Αν δεν ήταν κάτι σοβαρό ίσως να είχες δίκιο.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Aug 17 2013, 21:42 ) *
Η μόνη μου διαφωνία είναι σχετικά με τον τραυματισμό του Cena επείδη λένε οτι είναι σοβαρός θα πρέπει να εγχειριστεί άμεσα.Αν δεν ήταν κάτι σοβαρό ίσως να είχες δίκιο.


Και παλι υπαρχουν 2 περιπτωσεις που μπορουν να προχωρησουν.
1)Νικη του Cena αυριο και αμεσο cash in του Orton.
2)Νικη του Cena αυριο και cash in του Orton στην πρωτη σκηνη του RAW την επομενη μερα.

Να πω επισης οτι απο σημερα ως την επομενη Κυριακη θα λειπω στο εξωτερικο, οποτε δε θα μπορω να σχολιασω τιποτα σχετικα με το Summerslam. Θα τα δω ολα με μια εβδομαδα καθυστερηση.
mixalisgate7
ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ SUMMERSLAM

WWE Championship
John Cena © vs. Daniel Bryan
With special guest referee Triple H
ΝΙΚΗΤΗΣ Daniel Bryan χωρίς Cash in του Orton

CM Punk vs. Brock Lesnar (with Paul Heyman)
ΝΙΚΗΤΗΣ CM Punk Αν και σε κάποια editorial αμερικάνικων ιστοσελίδων αναφέρουν οτι ο Punk θα χάσει και θα υπαρξεί ρεβνάς στο NOC σε HIC ματς.

World Heavyweight Championship
Alberto Del Rio © vs. Christian
ΝΙΚΗΤΗΣ Christian

Ring Of Fire Match
Bray Wyatt vs. Kane
ΝΙΚΗΤΗΣ Bray Wyatt

Cody Rhodes vs. Damien Sandow
ΝΙΚΗΤΗΣ Cody Rhodes

Dolph Ziggler and Kaitlyn vs. AJ Lee and Big E. Langston
ΝΙΚΗΤΕΣ Dolph Ziggler and Kaitlyn

Natalya vs. Brie Bella
ΝΙΚΗΤΡΙΑ Brie Bella

SummerSlam WWE United State Championship Kickoff Match
Dean Ambrose © vs. Rob Van Dam
ΝΙΚΗΤΗΣ Rob Van Dam με DQ
Locke Lamora

WWE Championship
John Cena © vs. Daniel Bryan
With special guest referee Triple H
ΝΙΚΗΤΗΣ Daniel Bryan δίχως να γίνει cash in

CM Punk vs. Brock Lesnar (with Paul Heyman)
ΝΙΚΗΤΗΣ In Punk we trust

World Heavyweight Championship
Alberto Del Rio © vs. Christian
ΝΙΚΗΤΗΣ Christian.
Cash in και τίτλο στον Damien Sandow!!! w00t.gif
Όλoi περιμένουν αν γίνει to cash in ότι θα γίνει από τον Orton. Το cash in του Damian
είναι κάτι που κανεις δεν το περιμένει, άρα ταιριάζει τέλεια στο slogan
"Anything can happen in the WWE"

Ring Of Fire Match
Bray Wyatt vs. Kane
ΝΙΚΗΤΗΣ Bray Wyatt

Cody Rhodes vs. Damien Sandow
ΝΙΚΗΤΗΣ Cody Rhodes

Dolph Ziggler and Kaitlyn vs. AJ Lee and Big E. Langston
ΝΙΚΗΤΕΣ Dolph Ziggler and Kaitlyn

Natalya vs. Brie Bella
Βασικά I dont care αλλα ας πω
ΝΙΚΗΤΡΙΑ Brie Bella

SummerSlam WWE United State Championship Kickoff Match
Dean Ambrose © vs. Rob Van Dam
ΝΙΚΗΤΗΣ RVD δίχως όμως να αλλάξει ο τίτλος.
Θα μπούν οι Shield και οι Big Show Mark Henry μέσα.

nikolas12
Γράφω και τις δικές μου προβλέψεις, αν και σήμερα δεν μπορώ να ξενυχτήσω και θα το δω σε 3-4 μέρες.

1. Pre-show Dean Ambrose-Rob Van Dam
Η ώρα να πέσει η Shield δεν έχει έρθει. Λογικά ο Ambrose θα το κρατήσει, απλά θα πω ότι θα νικήσει χωρίς παρέμβαση, γιατί δεν το θεωρώ πολύ σίγουρο ότι θα γίνει.

2. Natalya-Brie Bella
Αδιάφορο, διότι αφορά το Total Divas. Natalya, γιατί ούτε εγώ ξέρω γιατί tongue.gif

3. Dolph Ziggler and Kaitlyn-Big E Langston and AJ Lee
Ματς για να τελειώσει το σενάριο και να προχωρήσει ο face πλέον Ziggler για μεγάλο τίτλο και η Kaitlyn την κόντρα για το Divas. Η ομάδα αυτών των 2 θα κερδίσει για να πάρει το push που χρειάζεται.

4. Kane-Bray Wyatt
Η Wyatt Family έχει τη στήριξη του Triple H. Για μένα οι παλαιστές που την αποτελούν δεν είναι τόσο καλοί όσο της Shield. Δεν ξέρω αν θα συνεχίσει ως heel ή θα κάνει το face turn, πάντως χρειάζεται προώθηση απέναντι σε ένα μεγάλο όνομα σαν τον Kane.

5. Cody Rhodes-Damien Sandow
Θα ήθελα να υπάρχει διεκδίκηση της βαλίτσας σε αυτό το ματς. Θεωρώ πως ο Cody είναι πολύ καλύτερος wrestler, πριν κάποια χρόνια που είχε μεγάλο ρόλο και μαχόταν με τους κορυφαίους είχε ανταποκριθεί στο ρόλο του. Ο Sandow δεν είναι τόσο καλός για τοπ επίπεδο, αν και αποδίδει φοβερά στο μικρόφωνο. Πρέπει να μας πείσουν ότι ο Sandow θα κάνει το cash-in και ότι θα ανταποκριθεί. Οπότε πιστεύω πως θα του δώσουν τη νίκη.

6. Alberto del Rio-Christian
Τον αξίζει ο Christian τον τίτλο. Ο Del Rio είναι καλός heel στις πράξεις του (επιθέσεις κ.τ.λ), αλλά δεν είναι καθόλου καλός στο μικρόφωνο. Λόγω της έλλειψης heel διεκδικητών του WHC και της ύπαρξης τουλάχιστον άλλου ένα face θεωρώ πως ο del Rio θα κρατήσει τον τίτλο.

7. CM Punk-Brock Lesnar
Η λογική λέει CM Punk. Όμως δεν με πείθει σε ένας εναντίον ενός ματς απέναντι στον Lesnar. Οπότε θα πω Lesnar και σύντομα σε ρεβάνς με stipulation τον Punk.

8. John Cena-Daniel Bryan
Ο Cena χρειάζεται εγχείρηση, οπότε δεν μπορεί να συνεχίσει ως πρωταθλητής. Ο Bryan θα κερδίσει με τη βοήθεια όμως του Triple H. Θα μπορούσα να μην το ρισκάρω και να πω πως το cash-in του Orton θα γίνει αύριο ή σύντομα, αλλά θα πω πως θα γίνει σήμερα! Είναι το πιο ωραίο σενάριο για μένα, αν και προβλέψιμο, να μπει ο heel Orton καθοδηγούμενος από τον Vince και να πάρει το πρωτάθλημα από τον face Bryan.
nikolas12
Απίστευτο το Summerslam και πολύ καλό επίσης το Raw. Πιο αναλυτικά αύριο, αλλά 2-3 πράγματα να τα πω. Βρε Triple H βρε αγόρι μου δεν έχεις βαρεθεί να είσαι heel; Πάνω από ένα χρόνο face έμεινες και ήρθες και μας άφησες. Πάντως δεν μου αρέσει που τα παλιά σενάρια ξαφνικά ξεχνιούνται. Κάποτε όλοι οι Mcmahons ήταν faces και τις τρώγανε από τον heel Orton και τη Legacy. Τώρα μερικά χρόνια μετά συμφιλιωθήκανε, γίνανε όλοι heels και αδικούν τον Bryan. Φοβερό μικρόφωνο με τη Στέφανι ο Daniel και άξιος μαχητής με τη Shield. Η Shield με έχει κάνει να αρχίσω σκέψεις να φτιάξω ομάδα wrestling με τρία άτομα. Θα πάρω 2 ταλαντούχους παλαιστές, θα κάνουμε επιθέσεις και όταν βλέπω ότι θα τις τρώνε θα πετάγομαι και θα κάνω spear tongue.gif . Στο τελευταίο Raw ο Ziggler τους πήρε όλους μόνος του και έχασε από ένα spear. Το ίδιο με τον Big Show, το ίδιο και στο τέλος με τον Bryan. Το αξίζει πάντως το πρωτάθλημα και μακάρι σύντομα να γίνει δικό του.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Aug 21 2013, 02:36 ) *
Απίστευτο το Summerslam και πολύ καλό επίσης το Raw. Πιο αναλυτικά αύριο, αλλά 2-3 πράγματα να τα πω. Βρε Triple H βρε αγόρι μου δεν έχεις βαρεθεί να είσαι heel; Πάνω από ένα χρόνο face έμεινες και ήρθες και μας άφησες.


Η τελευταία φορά που ήταν heel ο Triple H ήταν το 2006.
nikolas12
Και στα 2 ματς με τον Undertaker δεν ήτανε heel; Εν τω μεταξύ βγήκα πρώτος στη λίγκα για το Summerslam, πέτυχα τη Natalya, το cash-in του Orton, ακόμα και τον Lesnar (αν είχαν πει ότι ήταν No DQ πιο πριν θα είχα βάλει Punk, αλλά στο 1on1 κάτι δεν με έπειθε και είπα Lesnar) και έχασα τον Cody Rhodes, την παρέμβαση του Paul Heyman και ΟΛΟ (νικητή, τρόπο, παρέμβαση) το Pre-show τα οποία ήταν υπερπροφανή όταν το καλοσκεφτόμουν.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Aug 21 2013, 03:40 ) *
Και στα 2 ματς με τον Undertaker δεν ήτανε heel;


Όχι ήταν face vs face
nikolas12
Δεν το θυμόμουν αυτό καθόλου.
nikolas12
Να πω κι εγώ τη γνώμη μου για το Summerslam.
Ξεκινάει ξανά κόντρα Miz-Fandango και αναρωτιέμαι αν η μπάλα θα πάρει και το IC championship και γενικά αν θα δωθεί ξανά ευκαιρία τίτλου στον Miz.
Το Ring of Fire match μ' άρεσε. Αναμενόμενη η παρέμβαση Harper/Rowan που έδωσε τη νίκη στον Wyatt.
Τη νίκη του Rhodes δεν την περίμενα. Πολύ καλύτερος του Sandow, αλλά μετά από 2 συνεχόμενες νίκες του (και στο Raw) πως θα πείσει ο Damien ότι θα τα βάλει με τους contenders του WHC όταν γίνει πρωταθλητής; Μακάρι να περάσει η βαλίτσα στον Rhodes στο NOC.
Το WHC match ήταν πάρα πολύ καλό. Αν και όλοι πιστεύω θέλαμε επιτέλους τον face Christian πρωταθλητή, ο Del Rio πήρε τη νίκη και αναρωτιέμαι πότε και από ποιον από όλους τους face διεκδικητές θα το χάσει (Ziggler, Christian και μπαίνει και ο Van Dam στο παιχνίδι).
Το Natalya-Brie Bella το πέρασα στα γρήγορα και απλά τα πήρα που δεν πέτυχα το submission tongue.gif .
Απίστευτος αγώνας το Lesnar-Punk. Όπως είπα μάντεψα τη νίκη του Brock πριν ανακοινωθεί ότι ήταν No DQ match. Αν το ήξερα θα έλεγα το αντίθετο. Πάντως παρά το γεγονός ότι είδαμε έναν αγώνα φοβερό που μπαίνει άνετα στο top 5 των φετινών αγώνων δεν υπήρχε λογική στο να νικήσει ο Lesnar. Ο Punk σε λίγο καιρό θα έπρεπε να πάει για το WWE championship. Γι' αυτό από αυτήν την κόντρα έπρεπε να βγει νικητής. Ακούγεται ρεβάνς στο Night of Champions και μακάρι να γίνει, απλά ο Lesnar εμφανίζεται μόνο στα μεγάλα PPVs και διάβασα ότι δεν θα δώσει ακόμα πολλούς αγώνες. Οπότε ελπίζουμε σε ρεβάνς στο NOC και αν όχι τότε στο Hell in a Cell ή στο Survivor Series.
To mixed tag team ήταν μικρό σε διάρκεια και απλά έδειξε τον Ziggler και την Kaitlyn να βγαίνουν πιο δυνατοί (και την Aj να τρώει άλλο ένα spear).
Το αγαπημένο μου ματς ήταν το main event. Μεγάλο respect στον Daniel Bryan, γιατί αποδεικνύει πως είναι φοβερός παλαιστής και ότι μπορεί να ανταγωνιστεί οποιονδήποτε. Τεράστιο όμως respect στον αγαπημένο μου Cena, γιατί έπαιξε εναντίον του καλύτερου (στο wrestling κομμάτι μαζί με τον CM Punk, αλλά ο Punk είναι ο καλύτερος λόγω μικροφώνου) wrestler με έναν αγκώνα φουσκωμένο που χρειαζόταν επειγόντως εγχείρηση και τα έδωσε όλα χαρίζοντας τον καταπληκτικό αυτόν αγώνα. Πολλά μπράβο και στους 2.
Το αναμενόμενο cash-in έγινε, αλλά κατάφεραν να μας αφήσουν άφωνους αφού όλοι περιμέναμε κόντρα Triple H-Vince και παρ' όλα αυτά είδαμε heel turn του Game (άσχετο. Πότε άλλαξε το τραγούδι του; tongue.gif Τώρα το πήρα χαμπάρι tongue.gif ) και συμφιλίωση της οικογένειας μεταξύ της, αλλά και με τον Orton από τον οποίο πριν 4 χρόνια είχαν υποστεί τα πάνδεινα.
Τέλος πάντων φοβερό ppv και περιμένουμε πως και πως ξανά τον American Dragon πρωταθλητή.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Aug 21 2013, 16:14 ) *
Τη νίκη του Rhodes δεν την περίμενα. Πολύ καλύτερος του Sandow, αλλά μετά από 2 συνεχόμενες νίκες του (και στο Raw) πως θα πείσει ο Damien ότι θα τα βάλει με τους contenders του WHC όταν γίνει πρωταθλητής; Μακάρι να περάσει η βαλίτσα στον Rhodes στο NOC.


Απίστευτος αγώνας το Lesnar-Punk. Όπως είπα μάντεψα τη νίκη του Brock πριν ανακοινωθεί ότι ήταν No DQ match. Αν το ήξερα θα έλεγα το αντίθετο. Πάντως παρά το γεγονός ότι είδαμε έναν αγώνα φοβερό που μπαίνει άνετα στο top 5 των φετινών αγώνων δεν υπήρχε λογική στο να νικήσει ο Lesnar. Ο Punk σε λίγο καιρό θα έπρεπε να πάει για το WWE championship. Γι' αυτό από αυτήν την κόντρα έπρεπε να βγει νικητής. Ακούγεται ρεβάνς στο Night of Champions και μακάρι να γίνει, απλά ο Lesnar εμφανίζεται μόνο στα μεγάλα PPVs και διάβασα ότι δεν θα δώσει ακόμα πολλούς αγώνες. Οπότε ελπίζουμε σε ρεβάνς στο NOC και αν όχι τότε στο Hell in a Cell ή στο Survivor Series.


Να σου θυμίσω πως ο Daniel Bryan όταν είχε κερδίσει την βαλίτσα του 2011 είχε μεγάλο σερί ηττών από τους mid card παλαιστές.Από οτι ακουγέται στο ίντερνετ οι λόγοι νίκης του Lesnar ήταν α) για να υπάρξει ρεβάνς και β) οτι πάει για κάτι μεγάλο στην Wrestlemania 30.
Locke Lamora
QUOTE(nikolas12 @ Aug 21 2013, 15:14 ) *
Το αναμενόμενο cash-in έγινε, αλλά κατάφεραν να μας αφήσουν άφωνους αφού όλοι περιμέναμε κόντρα Triple H-Vince και παρ' όλα αυτά είδαμε heel turn του Game (άσχετο. Πότε άλλαξε το τραγούδι του; tongue.gif Τώρα το πήρα χαμπάρι tongue.gif )


Είναι το "king of kings", το παλιό entrance του Triple Η όταν ήταν o "heel of heels" wink.gif
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Aug 21 2013, 18:39 ) *
Να σου θυμίσω πως ο Daniel Bryan όταν είχε κερδίσει την βαλίτσα του 2011 είχε μεγάλο σερί ηττών από τους mid card παλαιστές.Από οτι ακουγέται στο ίντερνετ οι λόγοι νίκης του Lesnar ήταν α) για να υπάρξει ρεβάνς και β) οτι πάει για κάτι μεγάλο στην Wrestlemania 30.


Δεν έβλεπα wrestling τότε, οπότε το μόνο που ξέρω ήταν ότι o Bryan είχε πάρει τη βαλίτσα και είχε κάνει το cash-in. Καλό θα είναι που θα υπάρξει ρεβάνς, αρκεί να πιάσει τα υψηλά επίπεδα του Summerslam. Για να δούμε τι ετοιμάζεται για την WM30 γιατί πολλά έχουν ακουστεί και αναμένεται εντυπωσιακή.


QUOTE(Locke Lamora @ Aug 21 2013, 19:01 ) *
Είναι το "king of kings", το παλιό entrance του Triple Η όταν ήταν o "heel of heels" wink.gif


King of Kings ε; Δεν το ήξερα ότι χρησιμοποιούσε και δεύτερο τραγούδι. Ξαναέγινε πάντως heel of heels ο HHH, οπότε μάλλον το entrance του προϊδέαζε τι θα επακολουθήσει tongue.gif
HLR CENATION
Επικο Summerslam...Απο που να ξεκινησω και που να τελειωσω.

Υπεροχο το Πανκ-Λεσναρ,ματς της χρονιας μεχρι στιγμης σιγουρα για το wwe ,θα το συγκρινα μονο με το Μπουλι Ρευ-Χαρντ του Lockdown...μακαρι να εχει και συνεχεια.Σε ενα σημειο πιστεψα οτι θα κανει ταπ ο Μπροκ.Σιγουρα μεσα στους 5 καλυτερους αγωνες wrestling που εχω δει ποτε.

Εκπληκτικο το Σινα-Ντανιελ και εκπληξη για μενα η καθαρη νικη του Μπραιαν.Ωραια και το τελος με τον Ορτον και τον ΗΗΗ και μεγαλη περιεργεια για τα επομενα σοου.

Ωραιο το Κοντι-Σαντοου εκτιμω οτι ο Κοντι ειναι ετοιμος για μεν ιβεντ αμεσως μετα την wm 27 και την νικη του επι του Μυστηριο.

Φοβερο το Ντελ Ριο-Κριστιαν.Εδω περιμενα νικη του Κριστιαν και επιθεση μετα του Σαντοου.

Σε γενικες γραμμες ηταν ενα υπεροχο ppv ,σε μια πανεμορφη για το wrestling χρονια.
nikolas12
Πήρε το rematch ο Daniel. Αν και είναι πολύ νωρίς για προβλέψεις δε νομίζω να κερδίσει. Λογικά οι Mcmahons θα παίξουν μεγάλο ρόλο στα επόμενα σε σχέση με τους αγώνες που θα δίνει κ.τ.λ. Επίσης περιμένω να δω αν θα υπάρξει stipulation. Αναμένονται κόντρες και για τους midcard τίτλους. Τέλος φαίνεται πως ο Del Rio θα παίξει με τον Van Dam για WHC.
T.W.Is.M.
Σημερα ειδα το Summerslam και αμεσως μετα το RAW. Κατ αρχην να πω οτι αφου δε με σκοτωσε η γυναικα μου μετα απο 5 ωρες wrestling, δε θα το κανει ποτε! Στη συνεχεια θα πω οτι ξενερωσα απιστευτα με το τελος του Summerslam. Δε θα το αναλυσω, τα εχω ξαναγραψει. Δε διαφωνω με κατι ιδιαιτερα, ηταν αναμενομενο το γρηγορο cash in του Orton με την υποστηριξη του Βινς, δεν ηταν αναμενομενη και η υποστηριξη του Triple H, αλλα αν το καλοσκεφτουμε, δινει την ευκαιρια για ακομα μεγαλυτερη προωθηση του Daniel Bryan, ειδικα οσο ο Cena ειναι εκτος. Το ολο σκηνικο με τους McMahon και τον πρωταθλητη τους(corporate champion), με τη Shield να το παιζουν τα τσιρακια τους(με την υποτιμητικη εννοια το λεω και το χαιρομαι tongue.gif )-αξιοι συνεχιστες των Briscoe και Patterson- και με τον Bryan να βγαινει με συνοδεια απο το σταδιο μου θυμισε Attitude Era με τον Austin. Δε θα γκρινιαξω οπως κανω συνηθως, απλα θα πω οτι το cash in με εκοψε απο τον πανηγυρισμο σηκωνοντας τα χερια στο ρυθμο του "Yes Yes Yes" μεσα στο σαλονι μου! laugh.gif Αρκει στο τελος της ιστοριας ο τιτλος να καταληξει εκει που πρεπει...
Μια δευτερη παρατηρηση εχει να κανει με τον Brock Lesnar. Ο ανθρωπος ειναι φοβερος στο να παιζει το ρολο του κακου. Σε κανει να τον αντιπαθεις την ωρα του αγωνα(ή στο χτισιμο) και λιγο μετα το τελος του ματς να μην εχεις καμια κακια(βλεπε Shield) και να λες τι καλος παλαιστης που ειναι. Θα ελεγα μαλιστα οτι δεν εχει να κανει με το Heyman αυτο(ο οποιος βοηθαει πολυ τις ιστοριες, αλλα η ταση για αποδοκιμασια που μου βγαζει ο Lesnar ειναι πιο πολυ δικο του εργο).
Τοσο στο Summerslam οσο και στο RAW περιμενα αλλη καταληξη για το World Championship. Εκει που ο del Rio ελεγε για εκπροσωπηση των Μεξικανων και των Λατινων, περιμενα να βγει ο Rey Mysterio! Το ιδιο και την επομενη μερα που ο Ricardo Rodriguez ειπε οτι ειχε καποιον αλλο μαζι του. Το κακο της υποθεσης ειναι οτι ξερουμε ουσιαστικα το αποτελεσμα, γιατι ο RVD δε θα παρει τιτλο. Ειχα διαβασει μαλιστα οτι υπαρχει ορος στο συμβολαιο του για συνεχη παρουσια τις πρωτες 90 μερες και μετα θα μπορει να παρει αδεια για καποιο διαστημα. Περιμενουμε...
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 26 2013, 21:41 ) *
Σημερα ειδα το Summerslam και αμεσως μετα το RAW. Κατ αρχην να πω οτι αφου δε με σκοτωσε η γυναικα μου μετα απο 5 ωρες wrestling, δε θα το κανει ποτε! Στη συνεχεια θα πω οτι ξενερωσα απιστευτα με το τελος του Summerslam. Δε θα το αναλυσω, τα εχω ξαναγραψει. Δε διαφωνω με κατι ιδιαιτερα, ηταν αναμενομενο το γρηγορο cash in του Orton με την υποστηριξη του Βινς, δεν ηταν αναμενομενη και η υποστηριξη του Triple H, αλλα αν το καλοσκεφτουμε, δινει την ευκαιρια για ακομα μεγαλυτερη προωθηση του Daniel Bryan, ειδικα οσο ο Cena ειναι εκτος. Το ολο σκηνικο με τους McMahon και τον πρωταθλητη τους(corporate champion), με τη Shield να το παιζουν τα τσιρακια τους(με την υποτιμητικη εννοια το λεω και το χαιρομαι tongue.gif )-αξιοι συνεχιστες των Briscoe και Patterson- και με τον Bryan να βγαινει με συνοδεια απο το σταδιο μου θυμισε Attitude Era με τον Austin. Δε θα γκρινιαξω οπως κανω συνηθως, απλα θα πω οτι το cash in με εκοψε απο τον πανηγυρισμο σηκωνοντας τα χερια στο ρυθμο του "Yes Yes Yes" μεσα στο σαλονι μου! laugh.gif Αρκει στο τελος της ιστοριας ο τιτλος να καταληξει εκει που πρεπει...


Πραγματικά περίμενα τι θα πεις για αυτό. Πάντως είναι ειρωνία. Η Shield που θέλει να φέρει τη δικαιοσύνη στο WWE, είναι τσιράκια των αφεντικών, δηλαδή αυτών που φέρνουν την αδικία! Επίσης η Shield κάπου κοντά στη Wrestlemania (δεν θυμάμαι πριν ή μετά ακριβώς) πήγε να επιτεθεί στο Triple H, αλλά βγήκε η Hell No και κλασσικά υποχώρησαν. Και μην ξεχνάμε τα άπειρα ματς και RKO από τον Orton. Πρέπει ο Daniel να πάρει τον τίτλο. Τώρα που λείπει και ο Cena και δεν υπάρχει ακόμα κανένας Punk για να γίνει και αυτός διεκδικητής.

QUOTE
Τοσο στο Summerslam οσο και στο RAW περιμενα αλλη καταληξη για το World Championship. Εκει που ο del Rio ελεγε για εκπροσωπηση των Μεξικανων και των Λατινων, περιμενα να βγει ο Rey Mysterio! Το ιδιο και την επομενη μερα που ο Ricardo Rodriguez ειπε οτι ειχε καποιον αλλο μαζι του. Το κακο της υποθεσης ειναι οτι ξερουμε ουσιαστικα το αποτελεσμα, γιατι ο RVD δε θα παρει τιτλο. Ειχα διαβασει μαλιστα οτι υπαρχει ορος στο συμβολαιο του για συνεχη παρουσια τις πρωτες 90 μερες και μετα θα μπορει να παρει αδεια για καποιο διαστημα. Περιμενουμε...


O Rey ακόμα τραυματίας είναι νομίζω. Διάβασα ότι το Σεπτέμβριο θα γυρίσει. Και εγώ πιστεύω πως ο Van Dam δύσκολα θα πάρει τον τίτλο, αλλά μπορεί να τον κερδίσει στο Night of Champions και να τον χάσει στο Battleground. Μετά επειδή οι 90 μέρες είναι κοντά ανακοινώνει ότι τραυματίστηκε και παίρνει μία άδεια γυρίζοντας, όποτε θελήσει εκείνος ξανά. Γενικά όμως τα φετινά σενάρια του WHC δεν μου αρέσουν καθόλου. Δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός heel διεκδικητής ή τέλος πάντων κάποιος έτοιμος heel main eventer για να τον διεκδικήσει. Και ο Cody Rhodes που για μένα είναι έγινε face. Είναι κρίμα πάντως για τίτλο που ήταν κάποτε συνεχώς στο main event τώρα να μην υπάρχουν αρκετές κόντρες. Για μένα καλοί διεκδικητές τώρα θα ήταν ο Ziggler και ο face Big Show για να δούμε κόντρα με τον heel Del Rio και αντιστροφή των ρόλων τους σε σχέση με την αρχή της χρονιάς.
Άσχετο αλλά ο Santino που χάθηκε. Είχα δει ότι θα γύριζε τον Αύγουστο, αλλά τίποτα ακόμα.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Aug 26 2013, 23:35 ) *
Πραγματικά περίμενα τι θα πεις για αυτό. Πάντως είναι ειρωνία. Η Shield που θέλει να φέρει τη δικαιοσύνη στο WWE, είναι τσιράκια των αφεντικών, δηλαδή αυτών που φέρνουν την αδικία! Επίσης η Shield κάπου κοντά στη Wrestlemania (δεν θυμάμαι πριν ή μετά ακριβώς) πήγε να επιτεθεί στο Triple H, αλλά βγήκε η Hell No και κλασσικά υποχώρησαν. Και μην ξεχνάμε τα άπειρα ματς και RKO από τον Orton. Πρέπει ο Daniel να πάρει τον τίτλο. Τώρα που λείπει και ο Cena και δεν υπάρχει ακόμα κανένας Punk για να γίνει και αυτός διεκδικητής.


Μάλλον ο Triple H είναι ο αρχηγός της Shield tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif.Το ενστικτό μου λέει οτι ο Bryan θα πάρει τον τίτλο στο Hell in a Cell.Και να πάω μακριά την βαλίτσα κρατάει την ζώνη ως την Mania 30,την οποία χάνει από τον CM Punk στο καλύτερο ματς όλων των εποχών σε Wrestlemania cool.gif
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Aug 27 2013, 00:39 ) *
Μάλλον ο Triple H είναι ο αρχηγός της Shield tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif.Το ενστικτό μου λέει οτι ο Bryan θα πάρει τον τίτλο στο Hell in a Cell.Και να πάω μακριά την βαλίτσα κρατάει την ζώνη ως την Mania 30,την οποία χάνει από τον CM Punk στο καλύτερο ματς όλων των εποχών σε Wrestlemania cool.gif


Και το λέμε τόσο καιρό με τον T.W.Is.M ότι κάποιος υπάρχει από πίσω tongue.gif Στο Hell In a Cell θα το πάρει μετά από αποτυχημένες διεκδικήσεις και στο NoC και στο Battleground; Το τέλειο είναι αυτό που λες και για να πω και τι θα έχει γίνει πιο πριν. Ο Punk να κερδίσει το Royal Rumble, να προκαλέσει τον Bryan, να κάνουν ένα τέλειο promo όπως ξέρουν, να πάνε face vs face στη WM, πριν το ματς χειραψία αλά ROH (νομίζω είχανε κάνει σε ένα ματς μεταξύ τους χειραψία) και ο Punk παίρνει τον τίτλο μετά από ένα φοβερό ματς. Τον θέλω main event αυτόν τον αγώνα. Πάντως θέλω στο Elimination chamber να έχει προηγηθεί υπεράσπιση και των 2 μεγάλων τίτλων σε Elimination chamber match, όχι όπως φέτος.
Του χρόνου η WM πρέπει να προσεχθεί. Πρέπει να είναι πραγματικά XXX ( tongue.gif ). Λογικά θα είναι διαθέσιμοι εκτός των τωρινών superstars και οι Sheamus, Cena οπότε πρέπει να την σχεδιάσουν σωστά.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Aug 27 2013, 02:01 ) *
Και το λέμε τόσο καιρό με τον T.W.Is.M ότι κάποιος υπάρχει από πίσω tongue.gif Στο Hell In a Cell θα το πάρει μετά από αποτυχημένες διεκδικήσεις και στο NoC και στο Battleground;


Σ'όλα τα stable υπάρχει αρχηγός,ναι λόγω παρεμβάσεων wink.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Aug 27 2013, 11:53 ) *
Σ'όλα τα stable υπάρχει αρχηγός,ναι λόγω παρεμβάσεων wink.gif


Και στη Nexus υπηρχε bigger picture, την οποια την ειδαμε? No! No! No! tongue.gif

Ενα ακομα σχολιο: Αναρωτιεμαι αν μπορω να βρω καπου τη μπλουζα του Daniel Bryan που ηταν παρωδια αυτης του Cena(The beard is here). Θα ηθελα να την αγορασω. Μου ταιριαζει κιολας... wink.gif smiley.gif
nikolas12
Δεν νομίζω να πωλείται, αλλά μπορείς να την φτιάξεις τη στάμπα. Η άλλη η μπορντό με το Yes! Yes! Yes! είναι φοβερή.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 27 2013, 21:00 ) *
Ενα ακομα σχολιο: Αναρωτιεμαι αν μπορω να βρω καπου τη μπλουζα του Daniel Bryan που ηταν παρωδια αυτης του Cena(The beard is here). Θα ηθελα να την αγορασω. Μου ταιριαζει κιολας... wink.gif smiley.gif


Στην βρήκα http://shop.wwe.com/Daniel-Bryan-%22The-Be...ent-danielbryan
nikolas12
Σώπα ρε προλάβανε κιόλας να τη βγάλουν στο εμπόριο; Φοβερή μπλούζα. Έχει αυτή τη χαρωπή καφριλιά του Bryan, την οποία λατρεύω.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Aug 28 2013, 03:01 ) *
Σώπα ρε προλάβανε κιόλας να τη βγάλουν στο εμπόριο; Φοβερή μπλούζα. Έχει αυτή τη χαρωπή καφριλιά του Bryan, την οποία λατρεύω.


$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

wink.gif
T.W.Is.M.
Σιχαθηκα ξανα τα τσιρακια! laugh.gif
Οταν φτασει η ωρα για προβλεψεις στο Night of Champions, δε θα δινω αυτα που πιστευω. Θα δινω οτι θελω να δω! tongue.gif
nikolas12
Είχες σταματήσει να τα σιχαίνεσαι δηλαδή; Και εγώ ρε γμτ θέλω επιτέλους να χάσουν τους τίτλους τους και πιστεύω πως τώρα που είναι τσιράκια των Mcmahons θα αρχίσει σιγά-σιγά η πτώση τους, αλλά από την άλλη σκέφτομαι πως ίσως χρειαστούν μερικούς ακόμα μήνες, ειδικά αν γίνει μεταξύ τους triple-threat στη WM.
Απορία που μου έχει γεννηθεί: H κάρτα του Night of Champions λέει CM Punk vs. Curtis Axel and Paul Heyman Elimination Handicap match. Χωρίς όμως να αναφέρει την υπεράσπιση του IC. Με ποια λογική στο ppv που σαν κεντρικό μότο του έχει ότι πρέπει να υπερασπισθούν όλες οι ζώνες από τους πρωταθλητές, o Curtis Axel που έχει να δώσει αγώνα υπεράσπισης από το MITB θα αγωνιστεί σε άλλου είδους ματς;
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Sep 3 2013, 00:11 ) *
Απορία που μου έχει γεννηθεί: H κάρτα του Night of Champions λέει CM Punk vs. Curtis Axel and Paul Heyman Elimination Handicap match. Χωρίς όμως να αναφέρει την υπεράσπιση του IC. Με ποια λογική στο ppv που σαν κεντρικό μότο του έχει ότι πρέπει να υπερασπισθούν όλες οι ζώνες από τους πρωταθλητές, o Curtis Axel που έχει να δώσει αγώνα υπεράσπισης από το MITB θα αγωνιστεί σε άλλου είδους ματς;


Γιατί εμπλέκεται σεναριακά με τον Punk και o αγώνας θα είναι ένας από τρία main event του ppv όποτε να βάλουν το IC δεν είναι οτι καλύτερο.Τα προηγούμενα 2 χρόνια δεν υπήρχαν ματς με ζώνες.

Και έλεγα πως δεν έχει γράψει για την Shield ακόμα ο Twism.
nikolas12
Μετά από κάθε Raw ή Smackdown χωρίς να ξέρω ιδιαίτερα το λόγο πηγαίνω και παρακολουθώ τις φωτογραφίες που ανεβάζει η σελίδα του WWE στο fb και αναπόφευκτα διαβάζω τα σχόλια. Εκνευρίζομαι λοιπόν που συνέχεια διαβάζω ότι το τωρινό σενάριο για το WWE championship προωθεί το bullying και τη βία. Και δεν καταλαβαίνω. Για ποιο λόγο σκέφτονται έτσι; Για μένα είναι το καλύτερο σενάριο φέτος και πάει να αποδειχθεί εξαιρετικό ακριβώς για το λόγο ότι οι heel Mcmahons αναγκάζουν τους face να υποστούν τα πάνδεινα. Απολύθηκε ο Cody Rhodes, ο Daniel Bryan συνέχεια υπονομεύεται, στον Big Show ασκείται ψυχολογική βία για να επιτεθεί στο DB και οι Ziggler, Miz δέχτηκαν επιθέσεις μετά από δύσκολα ματς. Αυτό είναι το κακό με τη PG Era. Μπορεί να μην πρόλαβα την Attitude Era, αλλά έχω δει ματσάκια και ξέρω τι έπαιζε με τα σενάρια. Όμως στην PG Era όλοι μάλλον θέλουν τις κόντρες τους τύπου John Cena-Mark Henry, δηλαδή 2-3 promo, ένας καλός που κερδίζει, ένας κακός που επιτίθεται στον καλό μετά από αγώνα του τελευταίου και αν ο τελικός αγώνας είναι καλός ή όχι δεν τους νοιάζει. Και όταν το WWE κάνει μια κίνηση αλλιώς και ξεκινάει μια μακροχρόνια κόντρα που ο καλός και μάλιστα ο πιο κερδοφόρος και πιο αγαπητός παλαιστής του κοινού τις τρώει τότε είναι κακό; Πολλοί δεν έχουν καταλάβει ότι αυτό που βλέπουμε κάθε εβδομάδα είναι μέρος σεναρίου! Ο Triple H είναι ένας κανονικός άνθρωπος όχι ένας bully που επιτίθεται στους παλαιστές της εταιρίας του μέσω των τσιρακίων του (και μάλιστα στους παλαιστές που ο κόσμος θέλει και πληρώνει για να δει). Με την ίδια λογική οι οπαδοί του WWE θα πρέπει να μπαίνουν στη σελίδα του Breaking Bad και να διαμαρτύρονται πόσο κακός είναι ο Walter White ή να μη βλέπουν το Harry Potter, επειδή ο Voldemort είναι κακός και βίαιος. Μέσα από αυτά που κάνουν τώρα δεν προωθούν το bullying, αντίθετα σου περνάνε το μήνυμα πως οι κακοί το ασκούν και στο τέλος θα τιμωρηθούν κιόλας. Άλλοι λένε ότι θα σταματήσουν να βλέπουν το Raw, άλλοι το λένε βαρετό. Ντάξει εγώ δεν έχω θέμα αν θέλουν όλες οι κόντρες που βλέπουν να είναι τυποποιημένες, αλλά οι fans του wrestling αν δουν καλό αγώνα στο Night of Champions θα κάνουν πάρτυ, γιατί θα δουν ματς με εξαιρετική προώθηση και promo (πράγμα που σπανίζει τελευταία, αφού περιορίζονται απλά στα promo με μικρόφωνο) και ωραίο wrestling κάτι που έχουμε αρκετούς μήνες να δούμε σε τόσο ολοκληρωμένο επίπεδο.
T.W.Is.M.
QUOTE(nikolas12 @ Sep 3 2013, 00:11 ) *
Είχες σταματήσει να τα σιχαίνεσαι δηλαδή; Και εγώ ρε γμτ θέλω επιτέλους να χάσουν τους τίτλους τους και πιστεύω πως τώρα που είναι τσιράκια των Mcmahons θα αρχίσει σιγά-σιγά η πτώση τους, αλλά από την άλλη σκέφτομαι πως ίσως χρειαστούν μερικούς ακόμα μήνες, ειδικά αν γίνει μεταξύ τους triple-threat στη WM.


Οχι, αλλα ειχαν σταματησει να μου τραβανε την προσοχη και περνουσαν ψιλοαπαρατηρητοι. Πλεον απεκτησαν και ρολο ομως. Ειναι τα τσιρακια των McMahon. Μεχρι τωρα δεν εκαναν τιποτα αλλο εκτος απο επιθεσεις 3-on-1, το οποιο κανει και η Wyatt family μεν, αλλα εκει εχεις εκεινα τα ακαταλαβιστικα promo, που σου δημιουργουν την αισθηση οτι κατι υπαρχει απο πισω.

QUOTE(nikolas12 @ Sep 3 2013, 00:11 ) *
Απορία που μου έχει γεννηθεί: H κάρτα του Night of Champions λέει CM Punk vs. Curtis Axel and Paul Heyman Elimination Handicap match. Χωρίς όμως να αναφέρει την υπεράσπιση του IC. Με ποια λογική στο ppv που σαν κεντρικό μότο του έχει ότι πρέπει να υπερασπισθούν όλες οι ζώνες από τους πρωταθλητές, o Curtis Axel που έχει να δώσει αγώνα υπεράσπισης από το MITB θα αγωνιστεί σε άλλου είδους ματς;



QUOTE(mixalisgate7 @ Sep 3 2013, 00:19 ) *
Γιατί εμπλέκεται σεναριακά με τον Punk και o αγώνας θα είναι ένας από τρία main event του ppv όποτε να βάλουν το IC δεν είναι οτι καλύτερο.Τα προηγούμενα 2 χρόνια δεν υπήρχαν ματς με ζώνες.

Και έλεγα πως δεν έχει γράψει για την Shield ακόμα ο Twism.


Συμφωνω απολυτα με το nikolas12. Το ματς επρεπε να ειναι για τιτλο. Μπορουσαν ειτε να τελειωσουν το ματς με DQ υπερ του Punk με παρεμβαση του Heyman και στο Battleground, που δεν ειναι και μακρια, να γινει το handicap match. Ή εναλλακτικα να γινοταν στο RAW και το Smackdown ενα μινι τουρνουα για να βγει ο αντιπαλος του Axel, στον τελικο να εφτανε ο CM Punk με καποιον αλλο(Miz, Kofi, Christian πιθανα ονοματα που μου ερχονται) και με παρεμβαση του Axel και του Heyman ο Punk να εχανε το ματς(ενω ολοι θα ηταν σιγουροι οτι θα κερδισει)! Στο PPV λοιπον θα επαιζαν Curtis Axel vs Miz πχ και εκει ο Punk θα επαιρνε τη ρεβανς αναγκαζοντας τον Axel να χασει τον τιτλο. Ετσι στο Battleground θα εκλεινε(?) η κοντρα με το handicap match.

Δεν ειχα γραψει για τη Shield επειδη δεν ειχα δει το RAW. Χτες το βραδυ το ειδα. smiley.gif
T.W.Is.M.
Βλεποντας το RAW αυτης της εβδομαδας αυτη τη στιγμη μυ δημιουργειται μια απορια. Δε θα βρεθει ενας τροπος να αντιδρασει καποιος στο γκρουπ McMahon/TripleH-Orton-τσιρακια? Δε λεω, την καταλαβαινω την ιστορια, αλλα αρχιζει να γινεται βαρετο και μονοτονο σε καθε επεισοδιο να επικρατει η μια πλευρα. Υποτιθεται οτι το ενδιαφερον ειναι να βλεπεις την εξελιξη και τι τροπο θα βρει η καθε πλευρα να βγει απο πανω στην κοντρα. Αν ξερεις τι ακριβως θα γινει στο τελος, ποιο ειναι το νοημα? Να ειχαμε και ματς επιπεδου PPV να το καταλαβω οτι θα κατσουμε να δουμε το ματς. Τωρα που δεν το εχουμε κι αυτο, γιατι να μην παμε κατευθειαν στο PPV? Κι εκει ξερουμε ποιος θα φυγει πρωταθλητης βεβαια, αλλα τουλαχιστον εχουμε μια ελπιδα να κερδισει ο Bryan με DQ και ελπιζουμε να δουμε ενα καλο ματς.
Ευτυχως την αλλη εβδομαδα θα εμφανιστει ο Edge. Φοβαμαι βεβαια οτι ο ρολος του θα ειναι ο ιδιος με αυτον του Booker T αυτη την εβδομαδα, αλλα τουλαχιστον θα τον δουμε μετα απο τοσο καιρο.
Ποσο ταιριαστο στην ιστορια θα ηταν να στεκοταν απεναντι στους McMahon (και) καποιο τοσο μεγαλο μεγεθος που ουσιαστικα ειναι εξισου μεγαλο με το WWE και γι αυτο δεν μπορουν να του κανουν και πολλα...
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 5 2013, 19:58 ) *
Βλεποντας το RAW αυτης της εβδομαδας αυτη τη στιγμη μυ δημιουργειται μια απορια. Δε θα βρεθει ενας τροπος να αντιδρασει καποιος στο γκρουπ McMahon/TripleH-Orton-τσιρακια? Δε λεω, την καταλαβαινω την ιστορια, αλλα αρχιζει να γινεται βαρετο και μονοτονο σε καθε επεισοδιο να επικρατει η μια πλευρα. Υποτιθεται οτι το ενδιαφερον ειναι να βλεπεις την εξελιξη και τι τροπο θα βρει η καθε πλευρα να βγει απο πανω στην κοντρα. Αν ξερεις τι ακριβως θα γινει στο τελος, ποιο ειναι το νοημα? Να ειχαμε και ματς επιπεδου PPV να το καταλαβω οτι θα κατσουμε να δουμε το ματς. Τωρα που δεν το εχουμε κι αυτο, γιατι να μην παμε κατευθειαν στο PPV? Κι εκει ξερουμε ποιος θα φυγει πρωταθλητης βεβαια, αλλα τουλαχιστον εχουμε μια ελπιδα να κερδισει ο Bryan με DQ και ελπιζουμε να δουμε ενα καλο ματς.
Ευτυχως την αλλη εβδομαδα θα εμφανιστει ο Edge. Φοβαμαι βεβαια οτι ο ρολος του θα ειναι ο ιδιος με αυτον του Booker T αυτη την εβδομαδα, αλλα τουλαχιστον θα τον δουμε μετα απο τοσο καιρο.
Ποσο ταιριαστο στην ιστορια θα ηταν να στεκοταν απεναντι στους McMahon (και) καποιο τοσο μεγαλο μεγεθος που ουσιαστικα ειναι εξισου μεγαλο με το WWE και γι αυτο δεν μπορουν να του κανουν και πολλα...


Δεν διαφωνώ μαζί σου.Έχει ψωμί ακόμα η ιστορία.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Sep 5 2013, 20:53 ) *
Δεν διαφωνώ μαζί σου.Έχει ψωμί ακόμα η ιστορία.


Ψωμι εχει αλλα ετσι οπως το πανε θα ξεραθει γρηγορα. Δε θα πρεπει καπου να βρει ενα στηριγμα το γκρουπ που υποστηριζει Daniel Bryan? Και εναντιον αυτων των αντιπαλων κακα τα ψεματα, 4 προσωπα μπορουν να σταθουν. Ο ενας θα μας εκανε να αισθανθουμε deja vu γιατι εχει ξανακανει τα ιδια εναντιον των McMahon, ομως δεν εμφανιζεται πια, ο αλλος(που θα τον προτιμουσα σε σχεση με ολους) απλα δεν εχει αναγκη το WWE για να προβληθει, αλλα προκαλει...ηλεκτροπληξια σε ολη τη διασκεδαση, ο τριτος δεν κολλαει απολυτως πουθενα, αλλα μια ζωη εμφανιζοταν και εξαφανιζοταν οποτε ηθελε και δεν υπαρχει ανθρωπος(ζωντανος ή νεκρος) που να μπορει να τον απολυσει, αλλα ο πιο πιθανος να παιξει οντως αυτο το ρολο ειναι ο τεταρτος. Αν τα βαλεις μαζι του δεν υπαρχει ουτε μια πιθανοτητα στην κολαση να κερδισεις...
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 5 2013, 22:57 ) *
Ψωμι εχει αλλα ετσι οπως το πανε θα ξεραθει γρηγορα. Δε θα πρεπει καπου να βρει ενα στηριγμα το γκρουπ που υποστηριζει Daniel Bryan? Και εναντιον αυτων των αντιπαλων κακα τα ψεματα, 4 προσωπα μπορουν να σταθουν. Ο ενας θα μας εκανε να αισθανθουμε deja vu γιατι εχει ξανακανει τα ιδια εναντιον των McMahon, ομως δεν εμφανιζεται πια, ο αλλος(που θα τον προτιμουσα σε σχεση με ολους) απλα δεν εχει αναγκη το WWE για να προβληθει, αλλα προκαλει...ηλεκτροπληξια σε ολη τη διασκεδαση, ο τριτος δεν κολλαει απολυτως πουθενα, αλλα μια ζωη εμφανιζοταν και εξαφανιζοταν οποτε ηθελε και δεν υπαρχει ανθρωπος(ζωντανος ή νεκρος) που να μπορει να τον απολυσει, αλλα ο πιο πιθανος να παιξει οντως αυτο το ρολο ειναι ο τεταρτος. Αν τα βαλεις μαζι του δεν υπαρχει ουτε μια πιθανοτητα στην κολαση να κερδισεις...



smile.gif
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 5 2013, 19:58 ) *
Βλεποντας το RAW αυτης της εβδομαδας αυτη τη στιγμη μυ δημιουργειται μια απορια. Δε θα βρεθει ενας τροπος να αντιδρασει καποιος στο γκρουπ McMahon/TripleH-Orton-τσιρακια? Δε λεω, την καταλαβαινω την ιστορια, αλλα αρχιζει να γινεται βαρετο και μονοτονο σε καθε επεισοδιο να επικρατει η μια πλευρα. Υποτιθεται οτι το ενδιαφερον ειναι να βλεπεις την εξελιξη και τι τροπο θα βρει η καθε πλευρα να βγει απο πανω στην κοντρα. Αν ξερεις τι ακριβως θα γινει στο τελος, ποιο ειναι το νοημα? Να ειχαμε και ματς επιπεδου PPV να το καταλαβω οτι θα κατσουμε να δουμε το ματς. Τωρα που δεν το εχουμε κι αυτο, γιατι να μην παμε κατευθειαν στο PPV? Κι εκει ξερουμε ποιος θα φυγει πρωταθλητης βεβαια, αλλα τουλαχιστον εχουμε μια ελπιδα να κερδισει ο Bryan με DQ και ελπιζουμε να δουμε ενα καλο ματς.
Ευτυχως την αλλη εβδομαδα θα εμφανιστει ο Edge. Φοβαμαι βεβαια οτι ο ρολος του θα ειναι ο ιδιος με αυτον του Booker T αυτη την εβδομαδα, αλλα τουλαχιστον θα τον δουμε μετα απο τοσο καιρο.
Ποσο ταιριαστο στην ιστορια θα ηταν να στεκοταν απεναντι στους McMahon (και) καποιο τοσο μεγαλο μεγεθος που ουσιαστικα ειναι εξισου μεγαλο με το WWE και γι αυτο δεν μπορουν να του κανουν και πολλα...


Ελπίζω ο Edge να κάνει με τον Daniel Bryan ότι πέρυσι με τον John Cena που τον εμψύχωσε απέναντι στον Lesnar. Πάντως έπρεπε να είναι επιστροφή-έκπληξη, όχι γνωστή, αλλά έτσι θα αυξηθεί η τηλεθέαση θα μου πεις. Το θέμα είναι ότι όποιος αντιδράσει στους Mcmahons θα απολυθεί, οπότε δεν το ρισκάρουν και καλά. Πιστεύω ότι η αντίδραση θα έρθει με την επιστροφή του Cody Rhodes που θα ξεσηκώσει και άλλους παλαιστές αν και θα λείψει αρκετές εβδομάδες. Οπότε είναι σωστό να υπάρξει κάποιος πιο γνωστός και θρύλος να τους αντισταθεί αν και λογικά κανένας δεν μπορεί να γυρίσει.

Δεν καταλαβαίνω τι παίζει με τον Sandow. Αυτός ο τύπος κρατάει τη βαλίτσα που του δίνει την ευκαιρία να πάρει έναν μεγάλο τίτλο και να γίνει main-eventer. Και τον βάζουν να χάνει από τον μεγαλύτερό του αντίπαλο δύο φορές, από τον Rob Van Dam άλλες δύο (ναι είναι πολύ μεγάλος wrestler o Van Dam αλλά ως μελλοντικός main eventer έπρεπε να έχει μία νίκη τουλάχιστον) και τώρα και από τον R-Truth που δεν είναι ο παλιός R-Truth πια, αλλά ένας παλαιστής περιορισμένος στο midcard. Υποτίθεται ότι για να μας πείσει αυτά τα ματς πρέπει να τα παίρνει. Δηλαδή θα μπει μια μέρα θα πάρει τον τίτλο και μετά ξαφνικά θα γίνει η παλαιστάρα που θα τον κρατάει απέναντι στα μεγάλα ονόματα της εταιρίας; Για μένα ο Sandow παίζει να γίνει σαν τον Swagger, δηλαδή θα πάρει το push, λογικά και τον τίτλο, αλλά δεν θα πείσει (αν και παραδέχομαι ότι τον βρίσκω εξαιρετικά καλό στα promo του και έχει φοβερές ικανότητες μικροφώνου).
Αυτοί οι Los Matadores πάλι τι είναι; Λογικά όπως έγραψε ο Μιχάλης στο blog θα είναι τα νέα gimmick των Primo & Epico, αλλά όταν έχεις τη Shield, τη Wyatt Family, τους Prime Time Players, τους Real Americans, ακόμα και τη 3MB και εν δυνάμει τους Big Show & Mark Henry το μόνο που δεν ενδιαφέρει τους περισσότερους είναι ακόμα μία ομάδα με 2 ταυρομάχους να μάχεται ειδικά όταν αυτό σημαίνει ότι θα βλέπουμε σταθερά Primo και Epico και θα χάνονται ευκαιρίες για παραπάνω ματς στις υπόλοιπες ομάδες. Ειδικά αν μάχονται με τέτοιο ντύσιμο θα ρίξουμε γέλιο. Έχουμε τη Wyatt Family με τον Wyatt ντυμένο με πουκαμισάκι λες και είναι παππούς σε διακοπές στη Χαβάη και Harper/Rowan σαν ξυλοκόπους στα δάση του Καναδά θα έχουμε τώρα και wrestlers ταυρομάχους. Τέλος ελπίζω η Wyatt Family να κάνει face turn (αν και εμφανισιακά σε πείθουν για heels), αλλά το να έχουμε μία Shield μετά τη Shield είναι εκνευριστικό tongue.gif
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Sep 6 2013, 01:20 ) *
Δεν καταλαβαίνω τι παίζει με τον Sandow. Αυτός ο τύπος κρατάει τη βαλίτσα που του δίνει την ευκαιρία να πάρει έναν μεγάλο τίτλο και να γίνει main-eventer. Και τον βάζουν να χάνει από τον μεγαλύτερό του αντίπαλο δύο φορές, από τον Rob Van Dam άλλες δύο (ναι είναι πολύ μεγάλος wrestler o Van Dam αλλά ως μελλοντικός main eventer έπρεπε να έχει μία νίκη τουλάχιστον) και τώρα και από τον R-Truth που δεν είναι ο παλιός R-Truth πια, αλλά ένας παλαιστής περιορισμένος στο midcard. Υποτίθεται ότι για να μας πείσει αυτά τα ματς πρέπει να τα παίρνει. Δηλαδή θα μπει μια μέρα θα πάρει τον τίτλο και μετά ξαφνικά θα γίνει η παλαιστάρα που θα τον κρατάει απέναντι στα μεγάλα ονόματα της εταιρίας; Για μένα ο Sandow παίζει να γίνει σαν τον Swagger, δηλαδή θα πάρει το push, λογικά και τον τίτλο, αλλά δεν θα πείσει (αν και παραδέχομαι ότι τον βρίσκω εξαιρετικά καλό στα promo του και έχει φοβερές ικανότητες μικροφώνου).
Αυτοί οι Los Matadores πάλι τι είναι; Λογικά όπως έγραψε ο Μιχάλης στο blog θα είναι τα νέα gimmick των Primo & Epico, αλλά όταν έχεις τη Shield, τη Wyatt Family, τους Prime Time Players, τους Real Americans, ακόμα και τη 3MB και εν δυνάμει τους Big Show & Mark Henry το μόνο που δεν ενδιαφέρει τους περισσότερους είναι ακόμα μία ομάδα με 2 ταυρομάχους να μάχεται ειδικά όταν αυτό σημαίνει ότι θα βλέπουμε σταθερά Primo και Epico και θα χάνονται ευκαιρίες για παραπάνω ματς στις υπόλοιπες ομάδες. Ειδικά αν μάχονται με τέτοιο ντύσιμο θα ρίξουμε γέλιο. Έχουμε τη Wyatt Family με τον Wyatt ντυμένο με πουκαμισάκι λες και είναι παππούς σε διακοπές στη Χαβάη και Harper/Rowan σαν ξυλοκόπους στα δάση του Καναδά θα έχουμε τώρα και wrestlers ταυρομάχους. Τέλος ελπίζω η Wyatt Family να κάνει face turn (αν και εμφανισιακά σε πείθουν για heels), αλλά το να έχουμε μία Shield μετά τη Shield είναι εκνευριστικό tongue.gif


Το δόγμα του WWE είσαι στην κορυφή,πέφτεις σιγά σιγά & μετά πιάνεις πάτο και ξανά στην κορυφή.Όταν θα πάρει την ζώνη ο Sandow λογικά θα αλλάξει gimmick γιατί αυτό που έχει δεν μπορεί να τον παγιώσει ως main eventer.Είναι καρατσεκαρισμένο (κρατάμε πάντα μια πισινή tongue.gif) οτι είναι ο Primo με τον Epico.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Sep 6 2013, 01:59 ) *
Το δόγμα του WWE είσαι στην κορυφή,πέφτεις σιγά σιγά & μετά πιάνεις πάτο και ξανά στην κορυφή.Όταν θα πάρει την ζώνη ο Sandow λογικά θα αλλάξει gimmick γιατί αυτό που έχει δεν μπορεί να τον παγιώσει ως main eventer.Είναι καρατσεκαρισμένο (κρατάμε πάντα μια πισινή tongue.gif) οτι είναι ο Primo με τον Epico.


Λογικό να αλλάξει gimmick και μακάρι να κάνω λάθος και να προσφέρει καλό wrestling o Damien. Και δεν πειράζει που θα χάσει από τον Cody Rhodes τον τίτλο tongue.gif Μάλιστα. Είμαι ο μόνος που αγανάκτησε όταν είδε gimmick ταυρομάχων;
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Sep 6 2013, 04:55 ) *
Είμαι ο μόνος που αγανάκτησε όταν είδε gimmick ταυρομάχων;


Και εγώ πιστεύω οτι είναι πατάτα.
mixalisgate7
Επειδή κόλλησα,για βοηθήστε σε ποιον παλαιστή να κάνω αφιέρωμα.Παρακάτω είναι η λίστα μ'αυτούς που έχω φτιάξει αφιέρωμα:

Rob Van Dam,Jeff Hardy,Hulk Hogan,Samoa Joe,AJ Stlyles,Sting,Kurt Angle,Daniel Bryan,Batista,Edge,Macho Man,Rock,Randy Orton,Undertaker,Brock Lesnar,Trish Stratus,CM Punk,Eddie Guerrero,Ryback, John Cena, Chris Jericho, Triple H,Shawn Michaels,Chris Benoit
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 26 2013, 21:41 ) *
.
Μια δευτερη παρατηρηση εχει να κανει με τον Brock Lesnar.


Καλησπερα σε ολους σας. smile.gif
Σημερα μπηκα στο τοπικ,μετα απο αυτα που ειχα γραψει για το σαμερσλαμ, επειδη καθησα Πεμπτη-Παρασκευη και χθες και ειδα ολα τα raw- smackdown-main evaint που δεν ειχα δει.
Ο Λεσναρ εμενα με καθηλωνει.Βγαζει οτι ειναι τεραστια προσωπικοτητα.Ο τροπος που παλευει ειναι υπεροχος.Ελπιζω με τον πανκ να ξαναπαλαιψουν,αλλα να μην το καψουν σε κανα ppv της σειρας αλλα μονο στην wrestlemania 30.
Απιστευτα ωραια η ιστορια των δυο η των 3 αμα βαλουμε μεσα και τον Χειμαν,και μεγαλειωδες το ματς τους.
Σαν ματς μπορω να το συγκρινω με το Μαικλς -Αντερτεικερ της WM 25!

Μου αρεσει πολυ ολο το τελετουργικο με την οικογενεια Γουαιτ.Εχει πολυ πλακα.Ελπιζω το στορυ με τον Κειν να τραβηξει μεχρι WM και να ληξει με μια μεγαλη νικη του Κειν.

Η εξελιξη του Ραιμπακ δεν μ αρεσει...

Ο Ζιγκλερ ειναι φοβερος αυτο το διαστημα.

Φοβερη η Στεφανη σε ρολο σκυλας cool.gif

Ο Κουρτις Αξελ πολυ ωραιος.

Τελικα στο ΤΝΑ δεν φανηκε να βγαινει η κινηση με τα λιγα ppv,και επανεφερε και τα αλλα εστω και ελευθερα στο σοου της Πεμπτης.


QUOTE(mixalisgate7 @ Sep 8 2013, 18:20 ) *
Επειδή κόλλησα,για βοηθήστε σε ποιον παλαιστή να κάνω αφιέρωμα.Παρακάτω είναι η λίστα μ'αυτούς που έχω φτιάξει αφιέρωμα:

Rob Van Dam,Jeff Hardy,Hulk Hogan,Samoa Joe,AJ Stlyles,Sting,Kurt Angle,Daniel Bryan,Batista,Edge,Macho Man,Rock,Randy Orton,Undertaker,Brock Lesnar,Trish Stratus,CM Punk,Eddie Guerrero,Ryback, John Cena, Chris Jericho, Triple H,Shawn Michaels,Chris Benoit


Στο μεγαλο Μπομπι Ρουντ. wink.gif
mixalisgate7
QUOTE(HLR CENATION @ Sep 8 2013, 18:25 ) *
Στο μεγαλο Μπομπι Ρουντ. wink.gif


Γράφτηκε στο τεφτέρι (aka notepad).
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Sep 8 2013, 18:20 ) *
Επειδή κόλλησα,για βοηθήστε σε ποιον παλαιστή να κάνω αφιέρωμα.Παρακάτω είναι η λίστα μ'αυτούς που έχω φτιάξει αφιέρωμα:

Rob Van Dam,Jeff Hardy,Hulk Hogan,Samoa Joe,AJ Stlyles,Sting,Kurt Angle,Daniel Bryan,Batista,Edge,Macho Man,Rock,Randy Orton,Undertaker,Brock Lesnar,Trish Stratus,CM Punk,Eddie Guerrero,Ryback, John Cena, Chris Jericho, Triple H,Shawn Michaels,Chris Benoit


Θα σου πω τα 2 μεγαλυτερα ονοματα που εχεις αφησει(αν δε μου ξεφυγαν εμενα). Stone Cold, Bret Hart.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.