Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 26 2014, 21:20 ) *
Σε ενα διλημμα αναμεσα σε εναν εκ των κορυφαιων ολων των εποχων και εναν εν ενεργεια και απο τους αγαπημενους σου προσωπικα, τι θα διαλεγες???


Αν και ο αγαπημένος δεν βρίσκεται στην ψηφοφορία(ο Batista είναι) θα ψήφιζα υποκειμενικά.Αυτό το δίλλημμα δεν είναι για την πρώτη φάση.Και στο τελικό να υπήρχει το δίλημμα και πάλι θα σου έλεγα οτι προσωπικά υποκειμενικά θα ψήφιζα.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ May 26 2014, 21:35 ) *
Αν και ο αγαπημένος δεν βρίσκεται στην ψηφοφορία(ο Batista είναι) θα ψήφιζα υποκειμενικά.Αυτό το δίλλημμα δεν είναι για την πρώτη φάση.Και στο τελικό να υπήρχει το δίλημμα και πάλι θα σου έλεγα οτι προσωπικά υποκειμενικά θα ψήφιζα.


To Batista θεωρω οτι θα μπορουσες να τον βαλεις στους 32.
Τελικα ψηφισα "αντικειμενικα" και το ιδιο εκανα και σε ενα αλλο διλημμα παρομοιας φυσεως.
Πληροφοριακα αναφερομουν στα AJ Styles vs Ric Flair και Macho Man vs Triple H.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 26 2014, 21:58 ) *
To Batista θεωρω οτι θα μπορουσες να τον βαλεις στους 32.
Τελικα ψηφισα "αντικειμενικα" και το ιδιο εκανα και σε ενα αλλο διλημμα παρομοιας φυσεως.
Πληροφοριακα αναφερομουν στα AJ Styles vs Ric Flair και Macho Man vs Triple H.


Θα τον έβαζα αλλά προτίμησα να βάλω παλαιστές και από άλλα promotions.Για το πρώτο δεν μου πέρασε από το μυαλό αλλά για 2ο το υποπτευόμουνα.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ May 26 2014, 22:01 ) *
Θα τον έβαζα αλλά προτίμησα να βάλω παλαιστές και από άλλα promotions.Για το πρώτο δεν μου πέρασε από το μυαλό αλλά για 2ο το υποπτευόμουνα.


Δε σου περασε γιατι γενικως δεν πολυπαρακολουθω ΤΝΑ και δεν εχω εκφρασει αποψη, αλλα στο λιγο που τον εχω δει μου αρεσε πολυ. Η αληθεια ειναι οτι το σκεφτηκα παραπανω μεχρι να αποφασισω. Στο δευτερο εβαλα τον Triple H γιατι τον θεωρω τοπ 10 παρολο που και το Savage τον θεωρω εναν απο τους κορυφαιους.
Αυτο το Rock vs Bret Hart τι το εβαλες??? Με σκοτωσε τελειως να πρεπει να επιλεξω εναν απ τους δυο. Τελικα εβαλα το Rock καθαρα υποκειμενικα. Εκει δεν μπορεσα να κρατηθω, παρολο που αν μου ζητουσες τοπ 10 θα εβαζα τον Bret ψηλοτερα(μαλλον 1 θεση).
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 26 2014, 22:07 ) *
Αυτο το Rock vs Bret Hart τι το εβαλες??? Με σκοτωσε τελειως να πρεπει να επιλεξω εναν απ τους δυο. Τελικα εβαλα το Rock καθαρα υποκειμενικα. Εκει δεν μπορεσα να κρατηθω, παρολο που αν μου ζητουσες τοπ 10 θα εβαζα τον Bret ψηλοτερα(μαλλον 1 θεση).


Γιατί το αρχικό ζευγάρι που είχε βγει από την κλήρωση ήταν Stone Cold Steve Austin vs Rock.Οπότε αποφάσισα να «μαγειρέψω» την κλήρωση μία φορά.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ May 26 2014, 22:11 ) *
Γιατί το αρχικό ζευγάρι που είχε βγει από την κλήρωση ήταν Stone Cold Steve Austin vs Rock.Οπότε αποφάσισα να «μαγειρέψω» την κλήρωση μία φορά.


Εμ...αφου στο ελεγα, βαλε κι εσυ εναν περιορισμο. Ξεχωρισε πχ τους 8 που θεωρεις εσυ μεγαλυτερους και μην τους βαζεις μαζι.
(πχ για μενα θα ηταν με αλφαβητικη σειρα Bret Hart-Hulk Hogan-John Cena-Rock-Shawn Michaels-Stone Cold-Triple H-Undertaker)
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 26 2014, 22:46 ) *
Εμ...αφου στο ελεγα, βαλε κι εσυ εναν περιορισμο. Ξεχωρισε πχ τους 8 που θεωρεις εσυ μεγαλυτερους και μην τους βαζεις μαζι.
(πχ για μενα θα ηταν με αλφαβητικη σειρα Bret Hart-Hulk Hogan-John Cena-Rock-Shawn Michaels-Stone Cold-Triple H-Undertaker)


Τι φταίω εγώ που εσύ είσαι γκαντέμης tongue.gif .Ξέχασα να το κάνω,γιατί την είχα παγώσει την ψηφοφορία έλεγα να την κάνω πιο μετά.
nikolas12
Πρώτη φορά εδώ και καιρό ευχόμουν να ήταν τη χθεσινή Κυριακή το ppv. Συνήθως το Raw πριν το ppv με στεναχωρεί που δεν θα έχει άλλο, αλλά από την προηγούμενη εβδομάδα παρακαλάω να τελειώνουμε με αυτό το πράγμα που βλέπουμε. Το χειροτεRaw της χρονιάς ίσως. Ασήμαντο, αδιάφορο και αντιγραφή όλων των προηγούμενων. Οι Rhodes πόσο ακόμα θα jobberίσουνε; Ίσως η πιο ταλαντούχα tag team μαζί με τους Usos χαραμίζεται παρά το ότι έχει δώσει και μπορεί να δώσει απίστευτες ματσάρες. Κατά τ' άλλα τα ίδια και τα ίδια. Ίσως να είναι το πιο εύκολο ppv το Payback και από άποψη προβλέψεων. Γενικά χωρίς Punk το παλεύανε κάπως, χωρίς Bryan όμως τώρα μιλάμε για ό,τι πιο βαρετό. Α και θέλω να δω σε τι πόστο θα δουλέψει τώρα ο Brad Maddox tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(nikolas12 @ May 27 2014, 13:01 ) *
Πρώτη φορά εδώ και καιρό ευχόμουν να ήταν τη χθεσινή Κυριακή το ppv. Συνήθως το Raw πριν το ppv με στεναχωρεί που δεν θα έχει άλλο, αλλά από την προηγούμενη εβδομάδα παρακαλάω να τελειώνουμε με αυτό το πράγμα που βλέπουμε. Το χειροτεRaw της χρονιάς ίσως. Ασήμαντο, αδιάφορο και αντιγραφή όλων των προηγούμενων. Οι Rhodes πόσο ακόμα θα jobberίσουνε; Ίσως η πιο ταλαντούχα tag team μαζί με τους Usos χαραμίζεται παρά το ότι έχει δώσει και μπορεί να δώσει απίστευτες ματσάρες. Κατά τ' άλλα τα ίδια και τα ίδια. Ίσως να είναι το πιο εύκολο ppv το Payback και από άποψη προβλέψεων. Γενικά χωρίς Punk το παλεύανε κάπως, χωρίς Bryan όμως τώρα μιλάμε για ό,τι πιο βαρετό. Α και θέλω να δω σε τι πόστο θα δουλέψει τώρα ο Brad Maddox tongue.gif



Υπεροχο επεισοδιο! 2 ωρες σερι χωρις τη Shield, τι αλλο μπορω να ζητησω? laugh.gif
Και μολις βγηκαν για τα συμβολαια για να μην κοιμηθω και περασω ολο το βραδυ στον καναπε, προτιμησα να ερθω να γραψω.
Το PPV δεν ενθουσιαζει καθολου, αλλα τι μπορουν να κανουν χωρις ματς τιτλου? Αφου αποφασιζουν να μην παρουν τον τιτλο απ τον Bryan...
O Brad Maddox μαλλον για wrestler το παει...
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 27 2014, 23:40 ) *
Υπεροχο επεισοδιο! 2 ωρες σερι χωρις τη Shield, τι αλλο μπορω να ζητησω? laugh.gif
Και μολις βγηκαν για τα συμβολαια για να μην κοιμηθω και περασω ολο το βραδυ στον καναπε, προτιμησα να ερθω να γραψω.
Το PPV δεν ενθουσιαζει καθολου, αλλα τι μπορουν να κανουν χωρις ματς τιτλου? Αφου αποφασιζουν να μην παρουν τον τιτλο απ τον Bryan...
O Brad Maddox μαλλον για wrestler το παει...


Και αυτές τις 2 ώρες χωρίς τη Shield πάλι τους ίδιους αγώνες με την προηγούμενη εβδομάδα είδαμε. Το καλύτερο για τις ζώνες θα ήταν ή να χωριστούν στο Payback λόγω MITB (πιθανότητα 10% γιατί έχουν κόλλημα με τις 2 ζώνες και καλύτερα που το πληρώνουν) ή επειδή γίνεται στο Σικάγο να εμφανιστεί ο Punk και να κάνει heel turn (πιθανότητα 0,00001% γιατί το αγόρι μας παντρεύεται και που να γυρίζει τώρα, ενώ περιμένει τη λήξη του συμβολαίου του).
mixalisgate7
Η Φάση των 16 μόλις ξεκίνησε.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ May 29 2014, 22:11 ) *
Η Φάση των 16 μόλις ξεκίνησε.


Δυσκολεύουν πολύ οι επιλογές, αλλά πιστεύω ότι το αποτέλεσμα θα είναι δίκαιο smiley.gif
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ May 29 2014, 23:29 ) *
Δυσκολεύουν πολύ οι επιλογές, αλλά πιστεύω ότι το αποτέλεσμα θα είναι δίκαιο smiley.gif


Οι αδύναμοι αποκλείστηκαν.
nikolas12
Γράφω πολύ νωρίς τις προβλέψεις μου, γιατί είναι ίσως η τελευταία φορά αυτό το ΣΚ που θα μπορώ να κάτσω με υπολογιστή κάπου ήσυχα. Το Payback δεν με έχει ενθουσιάσει με τα σενάριά του και λόγω πολλών δουλειών και υποχρεώσεων (και Ολυμπιακού-Παναθηναϊκού tongue.gif ) πιστεύω πως θα παραείμαι πτώμα για να το δω. Στα του ppv τώρα έχουμε πολλές μα κλασσικές πλέον απουσίες. Πάμε για προβλέψεις.

Pre show: El Torito-Hornwoggle

Fillerοκόντρα που προχωράει καλά και δεν είναι απλά βαρετή, αλλά έχει ιδιαιτερότητες. Η λογική λέει πως θα έχουμε νίκη του El Torito, αφού σπάνια χάνει ο μασκοφόρος παλαιστής με τέτοιο stipulation, εκτός κι αν έχει τεράστιο όνομα ως αντίπαλο π.χ. Triple H-Kane.

1. Big E-Rusev

Δύο ψιλές πέσανε, τους κλείσανε αγώνα. Ο Big E βρίσκεται σε μία κάθοδο και αυτή η κόντρα θα δείξει πως ο Rusev μπορεί να νικήσει και πιο δυνατούς παλαιστές που ήταν και πρωταθλητές. Δεν πιστεύω ότι θα είναι squash, αλλά θέλω να δω πως θα το τελειώσουν, αφού δεν μπορώ να θυμηθώ ματς που να έχει χάσει με παράδοση ο Big E.

2. Paige-Alicia Fox

Ξεπετάχτηκε η Alicia Fox και έγινε contender με μία νίκη επί της Paige. Δεν μπορεί να θεωρείται καν έτοιμη για τίτλο, οπότε η Paige θα είναι λογικά η νικήτρια.

3. Sheamus-Cesaro

Κόντρα που ήθελα να δω στη Wrestlemania. Ο Cesaro έδειξε πως μπορεί να τα πάει περίφημα με μεγάλα ονόματα, ενώ και οι 2 θα πάρουν μεγάλο push το καλοκαίρι με πολύ καλές κόντρες. Πιστεύω ότι είναι νωρίς να αλλάξει χέρια ο τίτλος και πρωταρχικός στόχος θα είναι να δώσουν έναν πολύ καλό αγώνα.

4. Bad News Barrett-Rob Van Dam

Same here. Ο Barrett δεν έχει καιρό τον τίτλο, ενώ ο RVD έχει όπως φαίνεται στόχο να προωθεί νέα ταλέντα (Ambrose για το US, Barrett τώρα, Cesaro πριν κανά μήνα και κλπ) ή να αποτελεί ενδιάμεσο contender σε μεγάλα πρωταθλήματα (με Del Rio για το WHC πέρυσι). Δυστυχώς για τα πρωταθλήματα jobberίζει ο Van Dam και θεωρώ πως η νίκη θα πάει στον Barrett.

5. John Cena-Bray Wyatt

Αυτή η κόντρα έχει κουράσει απίστευτα με αναμασήματα και με το να βλέπουμε συνέχεια τα ίδια πράγματα. Ελπίζω αυτό το ματς να είναι το τελευταίο μεταξύ τους, γιατί εδώ και 3-4 μήνες πονάνε τα μάτια μας με μέτρια ματς και ωραία promo που επαναλαμβάνονται. Α και προς κάποια blogs (δεν θα πω για ποια πρόκειται, μπορεί να το ξέρετε, μπορεί όχι) που κάθονται και αναλύουν γιατί ο Bray Wyatt κάνει τα καλύτερα promo στην ιστορία και πρόκειται για το καλύτερο νέο ταλέντο και κράζουν τον Cena ότι τον θάβει και φταίει που δεν αλλάζει τον χαρακτήρα του, έχω να πω το εξής: ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ Ο CENA ΠΟΥ Η ΚΟΝΤΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ! Αν δεν έχουν χημεία και το ματς προσπαθεί να το τραβάει ο Cena φταίει ο ίδιος; Που όποτε παίρνει έλεγχο ο Wyatt χασμουριόμαστε ποιος φταίει. Πάλι ο Cena; Ο Cena φταίει που πουλάει σαν τρελός και δεν τον κάνουν heel; Όποιος ξέρει να βλέπει wrestling, καταλαβαίνει ότι ο Cena θα γινόταν από τους μεγαλύτερους heels ever, αν έσπαγε το streak. Θα τον μισούσαν όλοι. Αφού δεν το έκανε ο νεκροθάφτης θα το κάνει ο Wyatt που μάλλον θα γυρίσει σε καλό παιδί σε λίγο καιρό κιόλας; Τέσπα ελπίζω να μην έχουμε άλλο ματς και ως νικητή θα διαλέξω τον Cena, γιατί σύντομα θα ξαναπάει για μεγάλους τίτλους, ενώ ο Wyatt έχει ακόμη καιρό.

6. Evolution-Shield

Γελοία πρόβλεψη. Θα σας πω και πως θα είναι το ματς:

Στα 5-10 λεπτά έχουν αποκλείσει Rollins και Peeta Melark εεεε Ambrose (γιατί κάθε εταιρία θα ήθελε αυτούς τους 2 στο δυναμικό της και στο main event, αλλά θα παίξουν 5 λεπτά μόνο για να προωθηθεί ο Reigns=WWE creative logic) και θα μείνει ο Superman Reigns να ουρλιάζει και να δέρνει 3 άτομα μόνος του. Θα αποκλείσει ολομόναχος τρέχοντας πάνω-κάτω Orton και Batista και θα μείνει με τον Triple H που αν και κουρασμένος θα συνεχίσει να τον δέρνει. Ο Triple H θα φέρει βαριοπούλα, μετά θα του κάνει Pedigree σε καρέκλα ή σκάλα και σχόλασε το Payback. Την επόμενη εβδομάδα η Shield διαλύεται, οι Rollins και Ambrose heelεύουν και ψωμολυσσάνε στη θάλασσα του midcard και ο Reigns πάει σε κόντρα με Triple H και Authority ή κερδίζει MITB και γενικά τρώει τρελή προώθηση έναντι των συνεργατών του που φάγανε μία δεκαετία στα ανεξάρτητα promotions με ματσάρες για να τους πάρει τη θέση ένας παίκτης του rugby, 3-4 χρόνια παλαιστής και ξάδελφος του Rock που προωθείται λόγω μπράτσου και κραυγής. Αααααχ T.W.Is.Mικά επίπεδα κραξίματος έπιασα.
T.W.Is.M.
Ευγε νεε μου! Φτανεις σε υψηλα επιπεδα κραξιματος!
Ας πω κι εγω τις δικες μου προβλεψεις, αφου δεν ξερω σιγουρα αν θα προλαβω το PPV πριν τη γεννα(αν και το πιο πιθανο ειναι πως θα προλαβω).

Pre-show
El Torito vs Hornswoggle
Κατ αρχην ουτε που καταλαβα ποτε ο Hornswoggle μπηκε στη 3ΜΒ και τι δουλεια εχει μαζι τους. Κατα δευτερον επειδη οι παλιες αγαπες δεν ξεχνιουνται, πολυ το χαρηκα που ο Drew McIntyre εχασε απο τον El Torito! Στο ματς τωρα νομιζω οτι η μασκα θα διατηρηθει. Συνηθως αυτος που φοραει μασκα δεν τη χανει ευκολα. Αλλωστε ο Torito ειναι μινι wrestler, ενω ο Hornswoggle ουσιαστικα ειναι κωμικη φιγουρα.

Rusev vs Big E
Το ματς αυτο ειναι περιεργο. Μεχρι πριν λιγο καιρο ο Big E ηταν Intercontinental Champion και εδειχνε να εχει υποστηριξη. Τωρα δε δειχνει να την εχει, αλλα αυτο δε μου λεει τιποτα. Διαβαζω οτι ο Cena τον υποστηριζει, ειναι φιλος του και ζηταει να ξεκινησει κοντρα των δυο. Νομιζω λοιπον οτι ο Big E θα προωθηθει ξανα, απλα βρισκεται στο μεσοδιαστημα αναμεσα στην κατοχη ενος μεσαιου τιτλου και στις κοντρες με μεγαλυτερα ονοματα. Ο Rusev παει για το γνωστο push των πρωτοεμφανιζομενων. Οταν μετα τον R-Truth ο επομενος αντιπαλος σε PPV ειναι ο Big E παντως, ειναι ενδειξη οτι προοριζεται για ψηλα.Βλεπω λοιπον νικη του Rusev, αν και νομιζω οτι ο Big E θα ειναι αυτος που θα προσπαθησει να κανει το ματς να βλεπεται.

Divas' Championship
Paige vs Alicia Fox
Η πρωτη υπερασπιση του τιτλου συνηθως συνοδευεται απο νικη. Αλλα εκτος απ αυτο, μονο που δεν εχουμε δει το rematch με την AJ, δε νομιζω οτι οποιαδηποτε αλλη θα εχει τυχη εναντιον της Paige. Εκτος κι αν προκειται για καποια που θα εμφανιστει για πρωτη φορα ή θα επιστρεψει μετα απο καιρο.

Intercontinental Championship
Bad News Barrett vs Rob van Dam
Ο χαρακτηρας αυτος του Barrett μου αρεσει! Εχει την πλακα του και βγαζει και την εικονα του κακου, οχι μονο του αστειου. O RVD δεν εχει γυρισει για να παρει τιτλους, αλλα για να βοηθησει τους νεοτερους και αυτο κανει κι εδω. Καλο θα ηταν βεβαια για να αντιμετωπιστει και απο εμας σαν πιο σοβαρη απειλη να κερδιζε και κανεναν τιτλο εστω για μερικες εβδομαδες. Δεν το βλεπω ομως να γινεται τωρα, αρα I'm afraid I've got some bad news: Νικητης ο Bad News Barrett! 69.gif

US Championship
Sheamus vs Cesaro
Επιτελους εφυγε ο τιτλος απο τη Shield και οχι μονο διεκδικειται, αλλα εχουμε και καλο ματς. Απο πλευρας ονοματων κατ αρχην, αλλα νομιζω οτι και το ιδιο το ματς θα βγει καλο. O Cesaro ειναι πολυ καλος παλαιστης, ο Sheamus ειναι πια εμπειρος και πιστευω οτι δε θα απογοητευσουν. Οσο για το αποτελεσμα, θα πονταρω στην εκπληξη. Ο Sheamus δεν εχει ιδιαιτερη αναγκη απο τον τιτλο, οσο κι αν η κατοχη απο αυτον του δινει επιπλεον πρεστιζ(αυτο που ειχε χασει με το να τον περιφερει χωρις υπερασπιση ο Ambrose). Νομιζω λοιπον οτι ο Cesaro θα κερδισει το ματς και θα γινει ο νεος US Champion. Ταιριαζει θεωρω περισσοτερο και στην εικονα που περνανε στην τηλεοραση με το Heyman διπλα του, ωστε αυτος να μπορει εκτος απο το σπασιμο του σερι του Undertaker να υπερηφανευεται και για τον τιτλο του Cesaro.

Last Man Standing Match
John Cena vs Bray Wyatt
Λογικα το τελευταιο ματς μεταξυ των δυο. Εδω περιμενω ειτε το καλυτερο ματς της κοντρας ειτε ενα υπερβολικα αργο και βαρετο ματς με πιο πολυ μετρημα παρα wrestling. Περιμενω παρεμβαση των Usos, ωστε να εξουδετερωθουν οι 2 Μοσχαροκεφαλες Harper & Rowan και στο τελος βλεπω το κλασικο Last Man Standing Match: 2 τυποι που χτυπανε ο ενας τον αλλο με οτι βρισκουν μπροστα τους και στο τελος μενει ορθιος ο Cena.

Evolution vs The Shield
Για την εξελιξη του αγωνα βλεπω περιπου αυτο που ειπε ο nikolas. Τους 2 της Shield να αποκλειονται νωρις και το Reigns να μενει και να παλευει με 3 αντιπαλους. Στο τελος θα επικρατησει κλεβοντας ο Triple H, ωστε να στηθει το ματς μεταξυ τους στο Summerslam. Δεν ενθουσιαζομαι, αλλα τουλαχιστον θα φερει ενα βημα πιο κοντα στη διαλυση τη Shield και αυτο με ικανοποιει. Θα φερει βεβαια κι ενα βημα πιο κοντα στο main event το Reigns κι αυτο δε με ικανοποιει καθολου. Το καλο ειναι οτι αφου θα το βαλουν τελευταιο ματς, μπορει να με παρει ο υπνος βλεποντας το και να ξεκουραστω! smiley.gif

Υπαρχει επισης ενα αλλο θεμα. Η καταληξη του WWE World Heavyweight Championship και το αν ο Daniel Bryan θα παραδωσει τον τιτλο ή θα αφησει τη γυναικα του να απολυθει απο τη Stephanie. Πιστευω οτι δε θα γινει τιποτα απο τα δυο, απλα δεν μπορω να φανταστω τον τροπο. Τουλαχιστον γι αυτο εχω καποια ανυπομονησια.
Πιστευω επισης οτι θα δουμε τουλαχιστον αλλο ενα ματς. Υποψηφια ειναι το Usos vs Wyatt Family για το Tag Team Championship και το Adam Rose vs Jack Swagger. Αν δεν ειχαμε ματς των Divas, θα ελεγα οτι μπορει η Brie Bella να αναγκαστει να παιξει για να διατηρησει τη δουλεια της. Τωρα που το σκεφτομαι, θα μπορουσαν να της δωσουν μια ευκαιρια αν κερδιζε ενα ματς εκεινη τη στιγμη και για αντιπαλος να εβγαινε η αδερφη της! Ο ορος θα ηταν Loser gets fired και το ματς θα τελειωνε με double count-out κι ετσι καμια δε θα εχανε, αρα καμια δε θα απολυοταν και ο Daniel Bryan θα διατηρουσε τον τιτλο!
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 31 2014, 15:40 ) *
Ευγε νεε μου! Φτανεις σε υψηλα επιπεδα κραξιματος!

Κατα δευτερον επειδη οι παλιες αγαπες δεν ξεχνιουνται, πολυ το χαρηκα που ο Drew McIntyre εχασε απο τον El Torito!

Υπαρχει επισης ενα αλλο θεμα. Η καταληξη του WWE World Heavyweight Championship και το αν ο Daniel Bryan θα παραδωσει τον τιτλο ή θα αφησει τη γυναικα του να απολυθει απο τη Stephanie. Πιστευω οτι δε θα γινει τιποτα απο τα δυο, απλα δεν μπορω να φανταστω τον τροπο. Τουλαχιστον γι αυτο εχω καποια ανυπομονησια.
Πιστευω επισης οτι θα δουμε τουλαχιστον αλλο ενα ματς. Υποψηφια ειναι το Usos vs Wyatt Family για το Tag Team Championship και το Adam Rose vs Jack Swagger. Αν δεν ειχαμε ματς των Divas, θα ελεγα οτι μπορει η Brie Bella να αναγκαστει να παιξει για να διατηρησει τη δουλεια της. Τωρα που το σκεφτομαι, θα μπορουσαν να της δωσουν μια ευκαιρια αν κερδιζε ενα ματς εκεινη τη στιγμη και για αντιπαλος να εβγαινε η αδερφη της! Ο ορος θα ηταν Loser gets fired και το ματς θα τελειωνε με double count-out κι ετσι καμια δε θα εχανε, αρα καμια δε θα απολυοταν και ο Daniel Bryan θα διατηρουσε τον τιτλο!


Για το πρώτο εσύ είσαι ο δάσκαλος! Είδες ότι έκραξα και Reigns που τον έχω παραχαϊδέψει τον τελευταίο καιρό;
Για το δεύτερο:



Πεθαίνω όποτε το βλέπω. Υπάρχουν και κανά 2 φωτογραφίες πολύ καλές για αυτόν, όταν τις βρω θα τις ανεβάσω.

Και για το τρίτο πάλι έχεις πάρα πολύ καλές ιδέες, αλλά σιγά που θα σκεφτούν κάτι τόσο καλό. 2 σενάρια είναι καλά. 1 που θα βελτιώσει τα πράγματα τώρα που δεν είναι καλά τα σενάρια των αγώνων και 1 που θα τα κάνει τέλεια. Το πρώτο είναι το σπάσιμο των τίτλων αν και δείχνουν ότι θέλουν πολύ να τους κρατήσουν ενιαίους. Το δεύτερο, που είναι απίθανο, είναι να γυρίσει ο Punk και να τους πάρει εκείνος. Όμως έχω διαβάσει ότι ο Punk θα βρίσκεται σε αγώνα στο Σικάγο οπότε δεν θα βρίσκεται στο στάδιο.
T.W.Is.M.
QUOTE(nikolas12 @ Jun 1 2014, 13:28 ) *
Για το πρώτο εσύ είσαι ο δάσκαλος! Είδες ότι έκραξα και Reigns που τον έχω παραχαϊδέψει τον τελευταίο καιρό;
Για το δεύτερο:



Πεθαίνω όποτε το βλέπω. Υπάρχουν και κανά 2 φωτογραφίες πολύ καλές για αυτόν, όταν τις βρω θα τις ανεβάσω.

Και για το τρίτο πάλι έχεις πάρα πολύ καλές ιδέες, αλλά σιγά που θα σκεφτούν κάτι τόσο καλό. 2 σενάρια είναι καλά. 1 που θα βελτιώσει τα πράγματα τώρα που δεν είναι καλά τα σενάρια των αγώνων και 1 που θα τα κάνει τέλεια. Το πρώτο είναι το σπάσιμο των τίτλων αν και δείχνουν ότι θέλουν πολύ να τους κρατήσουν ενιαίους. Το δεύτερο, που είναι απίθανο, είναι να γυρίσει ο Punk και να τους πάρει εκείνος. Όμως έχω διαβάσει ότι ο Punk θα βρίσκεται σε αγώνα στο Σικάγο οπότε δεν θα βρίσκεται στο στάδιο.



Ξερεις κατι? Ετσι οπως τα εκανε ο CM Punk, δεν καιγομαι να τον δω να γυριζει αμεσα! Γιατι αν γυρισει και παρει τιτλους, θα εχει πιασει τοπο η λογικη μικρου παιδιου με την οποια εφυγε. Αν παλι γυρισει και δεν τους παρει, θα εχουμε παλι την ιδια κουβεντα για το ποσο αδικημενος ειναι. Ας μη γυρισει λοιπον, ας βλεπει τον Daniel Bryan να ειναι πρωταθλητης και αν αποφασισει αργοτερα μετα απο 1-2 χρονια να επιστρεψει, καλως να ερθει.
Το γεγονος παντως οτι οι ζωνες παραμενουν 2, ενω το 2002 που ειχαν ενοποιηθει παλι ο πρωταθλητης κυκλοφορουσε με μια, αφηνει το περιθωριο καποια στιγμη στο αμεσο μελλον να ξαναγινουν 2 οι τιτλοι.
mixalisgate7
Προβλέψεις για Payback 2014

Last Man Standing Match
John Cena vs. Bray Wyatt
ΝΙΚΗΤΗΣ: John Cena

No Holds Barred Elimination Match
Evolution vs. The Shield
ΝΙΚΗΤΕΣ: The Shield

WWE Intercontinental Championship
Bad News Barrett © vs. Rob Van Dam
ΝΙΚΗΤΗΣ: Bad News Barrett

WWE United States Championship
Sheamus © vs. Cesaro
ΝΙΚΗΤΗΣ: Sheamus

WWE Divas Championship
Paige © vs. Alicia Fox
ΝΙΚΗΤΡΙΑ: Paige

Rusev vs. Big E
ΝΙΚΗΤΗΣ: Rusev

Payback Kickoff Hair vs. Mask Match
Hornswoggle vs. El Torito
ΝΙΚΗΤΗΣ: El Torito
T.W.Is.M.
Γιατι προβλεψη υπερ της Shield? Τα γραφεια στοιχηματων το πρωι αλλαξαν το φαβορι και αναρωτιεμαι τι εγινε.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 1 2014, 17:44 ) *
Γιατι προβλεψη υπερ της Shield? Τα γραφεια στοιχηματων το πρωι αλλαξαν το φαβορι και αναρωτιεμαι τι εγινε.


Εγώ το κατάλαβα από το promo της Shield από το SD.Μέχρι στιγμής δεν έχει υπάρξει είδηση.
mixalisgate7
Ξεκίνησε η φάση των 8.
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 1 2014, 17:44 ) *
Γιατι προβλεψη υπερ της Shield? Τα γραφεια στοιχηματων το πρωι αλλαξαν το φαβορι και αναρωτιεμαι τι εγινε.


Έλα ντε. Πως και άλλαξε τη μέρα του ppv το φαβορί για τα στοιχηματικά γραφεία; Για εμένα συνεχίζει να θεωρείται η Evolution φαβορί και το ματς όντως θα εξελιχθεί όπως έλεγα ότι θα εξελιχθεί.

QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 1 2014, 18:27 ) *
Εγώ το κατάλαβα από το promo της Shield από το SD.Μέχρι στιγμής δεν έχει υπάρξει είδηση.


Δεν είδα καν το Smackdown, γιατί λογικά θα ήταν τόσο βαρετό όσο τα υπόλοιπα show. Εν τω μεταξύ είμαι ανάμεσα στο να δω το Payback τελικά ή να αράξω με καμιά ταινία και να το βάλω γύρω στο main event (αν και δεν θα ξέρω πότε θα είναι tongue.gif )
captain charisma
μαγειρεψα το αποτελεσμα στο οστιν τακερ smiley.gif

αλλα μου κανε εκπληξη που ο γουοριορ απεκλεισε τον σινα...φανταζομαι ποσο αντιπαθης ειναι ο γιαννακης
mixalisgate7
Μεγάλο ντέρμπι το SCSA vs Undertaker.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 2 2014, 16:10 ) *
Μεγάλο ντέρμπι το SCSA vs Undertaker.


Πραγματικά πάρα πολύ δύσκολο ζευγάρι. Δεν ήταν εύκολο να διαλέξεις ποιος από τους 2 θα φύγει ειδικά στη φάση των 8.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Jun 2 2014, 16:19 ) *
Πραγματικά πάρα πολύ δύσκολο ζευγάρι. Δεν ήταν εύκολο να διαλέξεις ποιος από τους 2 θα φύγει ειδικά στη φάση των 8.


Το ξέρω.Πήρε ξανά κεφάλι ο SCSA.
nikolas12
To Payback είναι το πρώτο ppv εδώ και πάρα πολύ καιρό που δεν είδα live. Νομίζω πριν από αυτό ήταν το Summerslam. Το πρωί όταν σηκώθηκα προσπάθησα να μη μπω πουθενά να δω νέα, παρά μόνο στο Facebook. Έβαλα το ppv να κατεβαίνει και μετά έβλεπα μόνο Family Guy αναμένοντας. Δυστυχώς το Heelbook, μία σελίδα στο fb είχε άλλη γνώμη και spoilαρε όχι μόνο το αποτέλεσμα του main event, αλλά και τη σκούπα. Ευτυχώς από τα υπόλοιπα δεν είχα δει τίποτα. Δεν έχω δει το NXT Takeover για να κάνω σύγκριση (το Arrival το είχα θεωρήσει ό,τι καλύτερο όταν είχε βγει).
Σε γενικές γραμμές το Payback με άφησε ικανοποιημένο.
Το Sheamus-Cesaro με το οποίο αρχίσαμε ήταν εξαιρετικό με γρήγορο ρυθμό, πολλές κινήσεις και πολλές φωνές από το πολυαγαπημένο μου κοινό του Chicago. Φοβερό ματς για το US championship που με δικαιώνει, καθώς ζητούσα κόντρα μεταξύ τους εδώ και καιρό.
Η διάλυση των Rhodes είναι γεγονός λογικά. Δεν είχαμε heel turn του συγκινητικού χθες Cody, αλλά την παραδοχή του ότι είναι κατώτερος από τον Goldust. Πιστεύω ότι θα έχουμε εξελίξεις στο σημερινό Raw.
Δεν περίμενα να χάσει σε 4 λεπτά και μάλιστα να παραδοθεί ο Big E. Όπως είπε ο T.W.Is.M η φιλία του με τον Cena και η εκτίμηση που τρέφουν για αυτόν θα τον φέρει πάλι ψηλά. Προς το παρόν παίζει τον Αμερικάνο ήρωα για να ξανακερδίσει λίγο το κοινό.
Η φάτσα του Bo Dallas συνεχίζει να είναι απίστευτα σπαστική, όπως και το γεγονός ότι ο Kingston μπορεί ασφαλώς πλέον να θεωρείται jobber. Αναρωτιέμαι πως είναι τόσα χρόνια να είσαι ο κορυφαίος midcarder της εταιρίας και να δίνεις ωραία ματς και ξαφνικά χωρίς λόγο να μετατρέπεσαι σε jobber (βέβαια τι να πει και ο Ziggler με την πορεία που είχε tongue.gif ).
To Barrett-Van Dam δεν μου έμεινε στο μυαλό. Καλό να προωθεί ο Rob νέα ταλέντα, αλλά δεν μπορεί πλέον με τόσες ήττες να θεωρείται σοβαρός contender.
Το Paige-Alicia Fox το έκανα skip γιατί όλοι ξέρανε τι θα γίνει.
Το Wyatt-Cena δεν με εντυπωσίασε. Ήταν καλό, μα πάντα υπάρχει το αλλά. Ο Cena έχει δώσει συγκλονιστικά Last Man Standing matches όπως με τον Edge πριν 5 χρόνια ή με τον Ryback πέρυσι. Το χθεσινό κυμάνθηκε σε καλά επίπεδα. Το πολύ ωραίο θέαμα το έδωσαν οι Usos με τις Μοσχαροκεφαλές. Κατά τ' άλλα είχε ωραίες κινήσεις, ήταν λιγότερο extreme από αυτό που περίμενα και ήθελα να δω και ο Cena πήρε τη νίκη. Ελπίζω το feud να τελειώσει, γιατί έχει κουράσει πάρα πολύ πλέον.
Τέλος για το main event τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν όπως τα περίμενα. Αν γινόντουσαν όπως έλεγα θα υπήρχε σεναριακή συνέχεια, πλέον δεν ξέρω τι φαντάζονται. Το ματς ήταν φανταστικό. Ίσως του Extreme Rules ήταν ένα πολύ μικρό κλικ πιο πάνω και αυτό το λέω γιατί ήταν No Holds Barred και ήθελα να τους δω όλους να παλεύουν 20-30 λεπτά, όχι το μεγαλύτερο μέρος να είναι ένα κανονικό tag team match. Κατά τ' άλλα ο Rollins εξελίσσεται στον νέο Jeff Hardy, αφού είναι ο καλύτερος high flyer στην εταιρία από την αποχώρηση του Hardy και μετά, ενώ είναι πιο τεχνικός και στο ring. Φοβερός Ambrose με το Never Give Up να τον χαρακτηρίζει, ενώ ο Reigns ήταν απλά ο Reigns που έχουμε συνηθίσει. Θέλω να δω τι σκέφτονται για την Shield, γιατί το να θάβεις μία από τις καλύτερες φατρίες στην ιστορία του wrestling και να νικάς το COO του WWE, τον πρώτο WWE World Heavyweight Champion που είναι main eventer πόσο και έναν τεράστιο superstar που γύρισε για να προωθηθεί και να πάρει ζώνες και ας μην πούμε καλύτερα τι πήρε, σημαίνει ότι έχουν πολύ μεγάλα σχέδια για σένα. Γιατί μία νίκη πες οκ. Αλλά 2 κιόλας ενάντια σε όλους αυτούς;
Ααααα και το πράγμα με το WWE WHC έχει κουράσει. Αποφασίστε! Το έχετε τραβήξει από τα μαλλιά 2 εβδομάδες τώρα και δεν έχουμε δει τίποτα ξεκάθαρο ή έξυπνο.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Jun 2 2014, 17:24 ) *
Ααααα και το πράγμα με το WWE WHC έχει κουράσει. Αποφασίστε! Το έχετε τραβήξει από τα μαλλιά 2 εβδομάδες τώρα και δεν έχουμε δει τίποτα ξεκάθαρο ή έξυπνο.


Έχει αποφασιστεί να συνεχιστεί η κόντρα του bryan με τους Authority.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 2 2014, 17:43 ) *
Έχει αποφασιστεί να συνεχιστεί η κόντρα του bryan με τους Authority.


Και πάλι μας έχουν συνέχεια να περιμένουμε τι θα γίνει. Μπορούσαν να πάρουν μία απόφαση σε μικρότερο χρονικό διάστημα ή τουλάχιστον να μη μας ταλαιπωρούσαν με ένα τόσο βαρετό σενάριο με promo μόνο από τη Stephanie και τον Bryan.
nikolas12
Θέλετε να σας πω πόσο σκληρός είμαι; Ορίστε:

Click to view attachment

Η αντίδρασή μου όταν το είδα το τέλος ήταν η ίδια με του Ambrose:

Click to view attachment

Ό,τι και να πω είναι λίγο. Αναρωτιόμουν πως θα διαλύσουν τη Shield και έτσι τα κατάφεραν. Είναι πάρα πολύ καλό το τέλος. Θεωρώ πως ο ρόλος του heel ταιριάζει πάρα πολύ στον Ambrose, αλλά απ' ότι κατάλαβα δεν τον πολυπιστεύουν όσο τους άλλους 2. Μεγάλα σχέδια προβλέπονται για τον Rollins, αφού πλέον είναι μέλος της Evolution, ενώ για τον Reigns ξέρουμε εδώ και καιρό. Τώρα μένουν αρκετά ερωτήματα. Ο Ambrose μένει face για καιρό ακόμα; Οι εναπομείναντες της Shield συνεχίζουν ως tag team ή χωρίς Rollins δεν θα συνεχίσουν μαζί; Θα μπει κάποιο άλλο μέλος για να παραμείνουν φατρία; Όπως και να κάνουμε ήταν μια φατρία που έδωσε αξιομνημόνευτα ματς, μερικά από τα καλύτερα τα τελευταία χρόνια, τη μισήσαμε απίστευτα για τα promo της και που έδειρε όλους τους αγαπημένους μας wrestlers, τη λατρέψαμε όταν έδειρε όλους τους μισητούς σε εμάς wrestlers και περιμένουμε με αγωνία το επόμενο Raw!
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Jun 3 2014, 12:59 ) *
Θεωρώ πως ο ρόλος του heel ταιριάζει πάρα πολύ στον Ambrose, αλλά απ' ότι κατάλαβα δεν τον πολυπιστεύουν όσο τους άλλους 2.


Και τους τρεις πιστεύουν,μην γράφω τα ίδια και τα ίδια.
captain charisma
Ο Damien Sandow, θέλοντας να κοροϊδέψει τους Indiana Pacers του NBA, ντύθηκε ως ''Lance Stephenson''. Για χάρη του κοινού, εμφανίστηκε ο Big Show και τον έβγαλε νοκ άουτ. Μάλιστα, ο γίγαντας κάρφωσε μια και καλή στην μπασκέτα!

Ο Intellectual Saviour of the Masses παραδέχτηκε πως ο Λεμπρόν Τζέιμς είναι ο καλύτερος όλων.

απο ringsofpain.gr

ντροπη στον sandow που ειπε τετοιο πραγμα
T.W.Is.M.
Μολις τελειωσα το Payback. Η χτεσινη γεννα δε μου αφησε περισσοτερο χρονο. Ευτυχως για μενα...
Ευτυχως επισης που την ωρα του main event(τρομαρα του) ετρωγα το burger μου και γλιτωσα το ξερασμα. Δυστυχως ετρωγα το burger μου και δεν μπορεσα να σταματησω το βιντεο λιγο πριν το τελος.
Πλεον σιχαθηκα ακομα περισσοτερο τη Shield και τα μελη της. Μετα το 21-1 ερχεται η τρελη προωθηση της Shield και καταλαβαινω οτι βρισκομαι σε φαση αντιστροφης μετρησης. Αν το μελλον του WWE ειναι η Shield, τοτε το μελλον τους ειναι με -1 οπαδο. Κι ας ειμαι και μονος μου. Πιθανη ημερομηνια ληξης Wrestlemania 31.
Διαβασα λιγο πιο πανω οτι μετα απ την παρωδια της Κυριακης διαλυουν τη Shield βαζοντας το Rollins στην Evolution. Πλεον πειστηκα οτι ο γερος δεν ειναι καλα στα μυαλα του. Του ευχομαι να ακολουθησει τον ενδοξο δρομο του Ted Turner...
Δηλαδη θα συνεχιστει κι αλλο αυτη η κοντρα??? Λυπαμαι οσους θα κατσετε να την παρακολουθησετε(γιατι εγω θα περναω στο fast forward τα κομματια της Shield χωρις να με ενδιαφερει τι κανουν).
Daniel Bryan πλεον εισαι ο κυριος λογος που παρακολουθω WWE, φροντισε να επιστρεψεις γρηγορα και μεινε οσο πιο μακρια γινεται απο τους ακατονομαστους.

Να πω και κατι ακομα που δεν εχει να κανει με τις εξελιξεις, αλλα με την ψηφοφορια που ειναι σε εξελιξη.
Μετα τη Wrestlemania ειχα γραψει οτι αλλαξε μεσα στο μυαλο μου η καταταξη για τους κορυφαιους ολων των εποχων. Βγαζοντας τον Undertaker απο το #1 εκανα ενα reset στην καταταξη και ξανασκεφτηκα το ολο θεμα. Μεχρι τοτε στο #2 θα εβαζα το Stone Cold, πραγμα που σημαινει οτι θα επρεπε να τον τοποθετησω πλεον στην κορυφη. Κοιταζοντας ομως την bigger picture, που ελεγε κι η Nexus(αυτη που δε μαθαμε ποτε ποια ηταν), βλεπω οτι υπαρχει καποιος αλλος που με το συνολο της καριερας του εχει ξεπερασει ακομα και τον Austin. Αν το γραψω αυτο σε οποιοδηποτε φορουμ που ασχολειται με το wrestling κινδυνευω με ban. Ακομα κι εδω η αποψη δε θα ειναι δημοφιλης. Αλλα εδω και 2 μηνες θεωρω μεγαλυτερο(οχι καλυτερο ή δημοφιλεστερο) wrestler ολων των εποχων τον...
.
.
.
John Cena!

Θα μπορουσα να το συζητησω με οποιονδηποτε εχοντας επιχειρηματα για οτιδηποτε μου πει και ακουγοντας τα δικα του. Το γραφω τωρα με αφορμη το γεγονος οτι στην ψηφοφορια για τον καλυτερο αποκλειστηκε απο την 8αδα.

ΥΓ.Απολυση τωρα στον Damien Sandow! Εμεις, οι ΚΕΛΤΕΣ, και στο wrestling!

ΥΓ2.Απολυση φυσικα και στη Shield. Γιατι ετσι μας αρεσει(στους ΚΕΛΤΕΣ)!
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 3 2014, 23:28 ) *
Μολις τελειωσα το Payback. Η χτεσινη γεννα δε μου αφησε περισσοτερο χρονο. Ευτυχως για μενα...
Ευτυχως επισης που την ωρα του main event(τρομαρα του) ετρωγα το burger μου και γλιτωσα το ξερασμα. Δυστυχως ετρωγα το burger μου και δεν μπορεσα να σταματησω το βιντεο λιγο πριν το τελος.
Πλεον σιχαθηκα ακομα περισσοτερο τη Shield και τα μελη της. Μετα το 21-1 ερχεται η τρελη προωθηση της Shield και καταλαβαινω οτι βρισκομαι σε φαση αντιστροφης μετρησης. Αν το μελλον του WWE ειναι η Shield, τοτε το μελλον τους ειναι με -1 οπαδο. Κι ας ειμαι και μονος μου. Πιθανη ημερομηνια ληξης Wrestlemania 31.
Διαβασα λιγο πιο πανω οτι μετα απ την παρωδια της Κυριακης διαλυουν τη Shield βαζοντας το Rollins στην Evolution. Πλεον πειστηκα οτι ο γερος δεν ειναι καλα στα μυαλα του. Του ευχομαι να ακολουθησει τον ενδοξο δρομο του Ted Turner...
Δηλαδη θα συνεχιστει κι αλλο αυτη η κοντρα??? Λυπαμαι οσους θα κατσετε να την παρακολουθησετε(γιατι εγω θα περναω στο fast forward τα κομματια της Shield χωρις να με ενδιαφερει τι κανουν).
Daniel Bryan πλεον εισαι ο κυριος λογος που παρακολουθω WWE, φροντισε να επιστρεψεις γρηγορα και μεινε οσο πιο μακρια γινεται απο τους ακατονομαστους.

Να πω και κατι ακομα που δεν εχει να κανει με τις εξελιξεις, αλλα με την ψηφοφορια που ειναι σε εξελιξη.
Μετα τη Wrestlemania ειχα γραψει οτι αλλαξε μεσα στο μυαλο μου η καταταξη για τους κορυφαιους ολων των εποχων. Βγαζοντας τον Undertaker απο το #1 εκανα ενα reset στην καταταξη και ξανασκεφτηκα το ολο θεμα. Μεχρι τοτε στο #2 θα εβαζα το Stone Cold, πραγμα που σημαινει οτι θα επρεπε να τον τοποθετησω πλεον στην κορυφη. Κοιταζοντας ομως την bigger picture, που ελεγε κι η Nexus(αυτη που δε μαθαμε ποτε ποια ηταν), βλεπω οτι υπαρχει καποιος αλλος που με το συνολο της καριερας του εχει ξεπερασει ακομα και τον Austin. Αν το γραψω αυτο σε οποιοδηποτε φορουμ που ασχολειται με το wrestling κινδυνευω με ban. Ακομα κι εδω η αποψη δε θα ειναι δημοφιλης. Αλλα εδω και 2 μηνες θεωρω μεγαλυτερο(οχι καλυτερο ή δημοφιλεστερο) wrestler ολων των εποχων τον...
.
.
.
John Cena!

Θα μπορουσα να το συζητησω με οποιονδηποτε εχοντας επιχειρηματα για οτιδηποτε μου πει και ακουγοντας τα δικα του. Το γραφω τωρα με αφορμη το γεγονος οτι στην ψηφοφορια για τον καλυτερο αποκλειστηκε απο την 8αδα.

ΥΓ.Απολυση τωρα στον Damien Sandow! Εμεις, οι ΚΕΛΤΕΣ, και στο wrestling!

ΥΓ2.Απολυση φυσικα και στη Shield. Γιατι ετσι μας αρεσει(στους ΚΕΛΤΕΣ)!


Να σου ζήσει.Έτσι όπως συνέχισε το σενάριο στο Battleground το μάξιμουμ θα έχει τελείωσει το feud το δυο φατρίων.Ο Bryan δύσκολα θα επιστρέψει πριν το Summerslam.Αν δεν βαριόμουνα και νύσταζα θα έκανα την συζήτηση για τον Cena.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 3 2014, 23:43 ) *
Να σου ζήσει.Έτσι όπως συνέχισε το σενάριο στο Battleground το μάξιμουμ θα έχει τελείωσει το feud το δυο φατρίων.Ο Bryan δύσκολα θα επιστρέψει πριν το Summerslam.Αν δεν βαριόμουνα και νύσταζα θα έκανα την συζήτηση για τον Cena.


Μικρο το καλο για μενα. Τους σιχαθηκα τοσο σημερα, που αδιαφορω για το τι θα κανουν μετα. Κι αντε για τους αλλους δυο θα το ξεπερασω, ειναι καλοι wrestler, οπως εχω ξαναγραψει. To Reigns ομως ουτε που θελω να τον βλεπω.

Α, παραλιγο να το ξεχασω παλι. Φανταζομαι οτι αυτος ο jobber ο Randy Orton δε θα ξαναπαρει τιτλο ποτε. Τουλαχιστον οχι μεγαλο τιτλο. Για καμια κοντρα με το Santino Marella καλος ειναι ετσι οπως τον εκαναν.
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 3 2014, 23:28 ) *
Μολις τελειωσα το Payback. Η χτεσινη γεννα δε μου αφησε περισσοτερο χρονο. Ευτυχως για μενα...
Ευτυχως επισης που την ωρα του main event(τρομαρα του) ετρωγα το burger μου και γλιτωσα το ξερασμα. Δυστυχως ετρωγα το burger μου και δεν μπορεσα να σταματησω το βιντεο λιγο πριν το τελος.
Πλεον σιχαθηκα ακομα περισσοτερο τη Shield και τα μελη της. Μετα το 21-1 ερχεται η τρελη προωθηση της Shield και καταλαβαινω οτι βρισκομαι σε φαση αντιστροφης μετρησης. Αν το μελλον του WWE ειναι η Shield, τοτε το μελλον τους ειναι με -1 οπαδο. Κι ας ειμαι και μονος μου. Πιθανη ημερομηνια ληξης Wrestlemania 31.
Διαβασα λιγο πιο πανω οτι μετα απ την παρωδια της Κυριακης διαλυουν τη Shield βαζοντας το Rollins στην Evolution. Πλεον πειστηκα οτι ο γερος δεν ειναι καλα στα μυαλα του. Του ευχομαι να ακολουθησει τον ενδοξο δρομο του Ted Turner...
Δηλαδη θα συνεχιστει κι αλλο αυτη η κοντρα??? Λυπαμαι οσους θα κατσετε να την παρακολουθησετε(γιατι εγω θα περναω στο fast forward τα κομματια της Shield χωρις να με ενδιαφερει τι κανουν).
Daniel Bryan πλεον εισαι ο κυριος λογος που παρακολουθω WWE, φροντισε να επιστρεψεις γρηγορα και μεινε οσο πιο μακρια γινεται απο τους ακατονομαστους.

Να πω και κατι ακομα που δεν εχει να κανει με τις εξελιξεις, αλλα με την ψηφοφορια που ειναι σε εξελιξη.
Μετα τη Wrestlemania ειχα γραψει οτι αλλαξε μεσα στο μυαλο μου η καταταξη για τους κορυφαιους ολων των εποχων. Βγαζοντας τον Undertaker απο το #1 εκανα ενα reset στην καταταξη και ξανασκεφτηκα το ολο θεμα. Μεχρι τοτε στο #2 θα εβαζα το Stone Cold, πραγμα που σημαινει οτι θα επρεπε να τον τοποθετησω πλεον στην κορυφη. Κοιταζοντας ομως την bigger picture, που ελεγε κι η Nexus(αυτη που δε μαθαμε ποτε ποια ηταν), βλεπω οτι υπαρχει καποιος αλλος που με το συνολο της καριερας του εχει ξεπερασει ακομα και τον Austin. Αν το γραψω αυτο σε οποιοδηποτε φορουμ που ασχολειται με το wrestling κινδυνευω με ban. Ακομα κι εδω η αποψη δε θα ειναι δημοφιλης. Αλλα εδω και 2 μηνες θεωρω μεγαλυτερο(οχι καλυτερο ή δημοφιλεστερο) wrestler ολων των εποχων τον...
.
.
.
John Cena!

Θα μπορουσα να το συζητησω με οποιονδηποτε εχοντας επιχειρηματα για οτιδηποτε μου πει και ακουγοντας τα δικα του. Το γραφω τωρα με αφορμη το γεγονος οτι στην ψηφοφορια για τον καλυτερο αποκλειστηκε απο την 8αδα.

ΥΓ.Απολυση τωρα στον Damien Sandow! Εμεις, οι ΚΕΛΤΕΣ, και στο wrestling!

ΥΓ2.Απολυση φυσικα και στη Shield. Γιατι ετσι μας αρεσει(στους ΚΕΛΤΕΣ)!


Δεν ξέρω αν είναι ο μεγαλύτερος, αλλά για μένα είναι ο αγαπημένος με Punk-Bryan να τον ακολουθούν. Το να βλέπω χθες σχόλια ότι ο Cena νίκησε τον Wyatt και τελικά τον έθαψε ή ότι έθαψε και τον Sandow το βρίσκω πραγματικά κουραστικό. Το push που πήρε ήταν πάρα πολύ καλό αν δει κανείς πως από US champion κέρδισε τον JBL και κλπ. Ναι όταν ήταν ράπερ με το Basic Thuganomics ήταν πολύ πιο γαμάτος από τώρα, αλλά τώρα είναι και 36 χρονών οπότε δεν μπορεί να έχει τον ίδιο χαρακτήρα με τα 25 του. Εξάλλου δεν έθαψε ο Cena τον Sandow.
O Sandow ήταν ένας wrestler που χωρίς πρωταθλήματα, χωρίς μεγάλα ματς, αλλά με εξαιρετική δουλειά μικροφώνου κέρδισε το MITB (για μένα η απόφαση παραμένει λανθασμένη, αλλά όλοι οι υπόλοιποι συμμετέχοντες εκείνου του ματς έχουν ψιλοβρεί τον δρόμο τους). Το cash in έγινε για την τηλεθέαση καθαρά και ήταν το πρώτο ματς που πειστήκαμε ότι κάτι μπορεί να κάνει ο Sandow. Αλλά πέρα από αυτό και άλλο ένα ματς πάλι με τον Cena δεν έβγαλε κάτι καλό και σταμάτησαν να τον πιστεύουν. Αν τον πίστευαν θα έπαιρνε και άλλο title shot. Γιατί έγινε loser ξανά δεν γνωρίζω, αλλά σημασία έχει ότι δεν τον κατέστρεψε ο Cena. O Wyatt και μόνο που είχε τέτοια κόντρα με τον Cena θα έπρεπε να είναι ευχαριστημένος, αφού είχε μερικούς μήνες στο ρόστερ, ενώ ο Cena παίζει στο main event και χάρη σε αυτήν την κόντρα κατέβηκε στο midcard. Οπότε το ποιος υποχώρησε πραγματικά φαίνεται.
T.W.Is.M είμαι σίγουρος πως αν στη WM 31 γίνει πρωταθλητής ο Reigns θα σε αποχαιρετήσουμε, αλλά με βλέπω να πράττω τα ίδια αν δω το θάψιμο πολλών αγαπημένων wrestlers μέχρι τότε. Ήδη έχω σταματήσει να βλέπω Main Event, Superstars και Smackdown έχω να δω κανά 2 εβδομάδες.

QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 4 2014, 00:39 ) *
Α, παραλιγο να το ξεχασω παλι. Φανταζομαι οτι αυτος ο jobber ο Randy Orton δε θα ξαναπαρει τιτλο ποτε. Τουλαχιστον οχι μεγαλο τιτλο. Για καμια κοντρα με το Santino Marella καλος ειναι ετσι οπως τον εκαναν.


Τον $&(%#* λίγο όντως είναι η αλήθεια αλλά θα του βρουν κόντρα. Σίγουρα με την Evolution είναι δεύτερο βιολί και προβάλλεται ελάχιστα, αλλά μπορεί να σταθεί ως main eventer και να βγάλει τεράστια ματς, όπως έκανε με όλους τους διεκδικητές στο Elimination Chamber.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Jun 4 2014, 01:29 ) *
Ήδη έχω σταματήσει να βλέπω Main Event, Superstars και Smackdown έχω να δω κανά 2 εβδομάδες.


Νομίζω οτι είναι τεράστια είδηση το γεγονός οτι έβλεπες Superstars smiley.gif
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 4 2014, 10:38 ) *
Νομίζω οτι είναι τεράστια είδηση το γεγονός οτι έβλεπες Superstars smiley.gif


Έβλεπα... Συνήθως τα highlights, αλλά κάτι είναι και αυτό smiley.gif
mixalisgate7
Ξεκίνησε η ημητελική φάση.
nikolas12
Πάντως και η συνέντευξη του Triple H δεν έδωσε απάντηση στο γιατί ακριβώς πρόδωσε ο Rollins τη Shield. Ξεκινάω με 2 τύπους και φτιάχνω μία ομάδα. Έχουμε την ομάδα 2 χρόνια και έχουμε γίνει κολλητοί. Κερδίσαμε σε 2 WM. Δείραμε τα μεγαλύτερα ονόματα της εταιρίας και βγάλαμε τρομερές ματσάρες. Με τον ένα πήραμε τίτλους και τους κρατήσαμε καιρό. Τα βάλαμε με μία από τις καλύτερες φατρίες στην ιστορία και μάλιστα με τους διευθυντές της εταιρίας και τους κερδίσαμε 2 συνεχόμενες φορές. ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΣΩ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ 2 ΚΟΛΛΗΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΤΑΧΘΩ ΣΤΟΥΣ LOSERS ΠΟΥ ΚΕΡΔΙΣΑ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΠΑΝΩ ΧΕΡΙ ΣΤΗΝ ΚΟΝΤΡΑ; Όπως διαβάζω το επεισόδιο του Smackdown θα έχει αρκετό Rollins και ο Triple H είπε ότι θα απαντήσει στο ερώτημα αυτό, οπότε αναμένουμε.
mixalisgate7
mixalisgate7
Θα ήταν μια πολύ λογική και έξυπνη κίνηση, αφού ο Cena είναι η μασκότ του WWE και της Αμερικής

http://www.ringsofpain.gr/2014/06/john-cena.html

24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
mixalisgate7
Ξεκίνησε ο τελικός.
captain charisma




περπατωντας θα το παρει ο στιβαρος
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 8 2014, 14:23 ) *
Θα ήταν μια πολύ λογική και έξυπνη κίνηση, αφού ο Cena είναι η μασκότ του WWE και της Αμερικής

http://www.ringsofpain.gr/2014/06/john-cena.html

24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif


Έλιωσα. Χαρακίρι θα κάνει ο Cena με τέτοιους αντιπάλους.
Τεράστιο ντέρμπυ το SCSA-CM Punk. Μιλάμε για 2 τρομερά ταλαντούχους wrestlers με απίστευτο ταλέντο στο μικρόφωνο, που για μένα έπαιξε μεγάλο ρόλο στις ψήφους μου.
Και πάμε στο Smackdown. Έλεος ρε δημιουργική ομάδα! Τόσες ερωτήσεις έκανα πιο πριν, ούτε μία δεν απάντησε ο Rollins. Δεν με νοιάζει αν βαριόσαστε να γράψετε σενάριο. Είμαι οπαδός και πέρα από την κόντρα και τους αγώνες θέλω σεναριακή εξήγηση που ο Rollins πρόδωσε τους άλλους 2, ενώ ισχύουν όσα έχω γράψει παραπάνω. Περίμενα αυτό το promo πως και πως μέχρι να σταματήσει να μιλάει ο Triple H και πάλι να μην πω τι πήρα για την αναμονή μου tongue.gif Εξαιρετικός ο Ziggler. Πόσο περισσότερο θα τιμωρηθεί πλέον με ήττες, ενώ κάνει φοβερή δουλειά σε μικρόφωνο και ring; Μεγάλο γιουχάρισμα στον Rollins που καταυχαριστήθηκα. Γενικά είναι το πρώτο κοινό εδώ και καιρό με το οποίο συμφωνούσα σε όλες τις αντιδράσεις! Τη Δευτέρα οι άλλοι 2 της Shield γυρίζουν στο Raw. Ελπίζω να τους βρουν τρίτο μέλος, αν και δεν νομίζω να αντικατασταθεί τελικά ο Rollins.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Jun 8 2014, 23:31 ) *
Και πάμε στο Smackdown. Έλεος ρε δημιουργική ομάδα! Τόσες ερωτήσεις έκανα πιο πριν, ούτε μία δεν απάντησε ο Rollins. Δεν με νοιάζει αν βαριόσαστε να γράψετε σενάριο. Είμαι οπαδός και πέρα από την κόντρα και τους αγώνες θέλω σεναριακή εξήγηση που ο Rollins πρόδωσε τους άλλους 2, ενώ ισχύουν όσα έχω γράψει παραπάνω.


Πες την αλήθεια περίμενες να μάθεις την εξέλιξη του storyline στο Smackdown;Και στο Raw τι θα κάνουν θα πετάνε αετό tongue.gif
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 9 2014, 00:06 ) *
Πες την αλήθεια περίμενες να μάθεις την εξέλιξη του storyline στο Smackdown;Και στο Raw τι θα κάνουν θα πετάνε αετό tongue.gif


Σωστό, αλλά αυτό μας υποσχέθηκαν κιόλας, γι' αυτό το λέω. Αυτό είπε ο Triple H στη συνέντευξη του στα μέσα της εβδομάδας, οπότε κάτι τέτοιο περίμενα. Επίσης μεγάλο foul που ο Rollins φοράει ακόμα τα ρούχα της Shield. Δεν είναι στην ομάδα με το συγκεκριμένο outfit πλέον , οπότε πρέπει να το αφήσει στην άκρη.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Jun 9 2014, 16:42 ) *
Σωστό, αλλά αυτό μας υποσχέθηκαν κιόλας, γι' αυτό το λέω. Αυτό είπε ο Triple H στη συνέντευξη του στα μέσα της εβδομάδας, οπότε κάτι τέτοιο περίμενα. Επίσης μεγάλο foul που ο Rollins φοράει ακόμα τα ρούχα της Shield. Δεν είναι στην ομάδα με το συγκεκριμένο outfit πλέον , οπότε πρέπει να το αφήσει στην άκρη.


Γιατί είναι πρώτη φορά που μας εξαπατάει το WWE; tongue.gif.Όντως χτυπάει στο μάτι.
giorgos14
Aληθεια ρε guys?Cm-punk υποψηφιος GOAT κερδιζοντας τοσους wrestlers???
mixalisgate7
QUOTE(giorgos14 @ Jun 9 2014, 21:27 ) *
Aληθεια ρε guys?Cm-punk υποψηφιος GOAT κερδιζοντας τοσους wrestlers???


Γιατί δεν σου αρέσει ο Punk;

Exclusive: Daniel Bryan Will NOT Be Medically Cleared For Money In The Bank
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.