Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 20 2014, 00:19 ) *
Με τιμα ως wrestling fan που μπηκα στο σπιτι με ενα φαναρακι με το αγιο φως(απ αυτα που εχουμε για να διατηρειται το φως οταν φυσαει) και πριν σβησω το κερι(για να μη λιωσει ολοκληρο-ειχαμε κι αλλες λαμπαδες με το αγιο φως) ειπα ως αλλος Bray Wyatt:"we' re here" και φυσηξα??? laugh.gif



77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
mixalisgate7
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 20 2014, 00:19 ) *
Ακολουθει το ποστ της χρονιας στο τοπικ του WWE:

Με τιμα ως wrestling fan που μπηκα στο σπιτι με ενα φαναρακι με το αγιο φως(απ αυτα που εχουμε για να διατηρειται το φως οταν φυσαει) και πριν σβησω το κερι(για να μη λιωσει ολοκληρο-ειχαμε κι αλλες λαμπαδες με το αγιο φως) ειπα ως αλλος Bray Wyatt:"we' re here" και φυσηξα??? laugh.gif


Δεν έχω τι άλλο να πω για σένα... Είσαι θεός ήλιος καλοκαιρινός! Ψώφησα στο γέλιο! Εννοείται πως θα το κάνω και εγώ με την πρώτη ευκαιρία. Έχω και το μακρύ μαλλί, θα περιμένω να πυκνώσει και να μακρύνει και άλλο το μούσι μου και θα είμαι ίδιος.

QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 20 2014, 18:33 ) *


Είχα δει μία φωτό με τους Triple H, Batista, Orton να τους έχουν βάλει στη φάτσα τους το πρόσωπο του Bo Dallas και από κάτω έγραφε "Bolieve in Ebolution" tongue.gif Άμα τη βρω θα την ποστάρω.
nikolas12
Μιας και δημοσίευσαν όλοι τις προβλέψεις του WWE.com (αλήθεια αυτοί δεν ξέρουν τίποτα από τα σενάρια; ) για το τι θα γίνει μέχρι τη WM31 είπα να τα σχολιάσω και εγώ, καθώς εκτός από κανά 2 τα υπόλοιπα είναι εύστοχα.

1. Ο John Cena θα μπει στην Wyatt Family.

Σε απολύτως καμία περίπτωση. Η πιο άστοχη επιλογή που χαλάει τη λίστα επειδή μπαίνει πρώτη πρώτη. Ναι ο Cena φλέρταρε με το heel turn στη φετινή Wrestlemania, αλλά πλέον έχει φτάσει σε τέτοιο επίπεδο που δεν χρειάζεται τον Wyatt και 2 υπερτιμημένους μουσάτους να τον κάνουν heel. Δεν έγινε με τη Nexus θα γίνει τώρα; Ήδη γελάω όταν διαβάζω πως η συνέχιση της κόντρας Cena-Wyatt είναι καλή, ενώ είναι τραγικό να δίνεις συνέχεια σε μία κόντρα με ένα μέτριο προς καλό απλά ματς και χωρίς σοβαρό σεναριακό υπόβαθρο. Οπότε θα ήταν τραγικό να μπει ο Cena στη Wyatt Family (εκτός και αν μας εγγυηθούν ότι θα αφήσει μούσι tongue.gif )

2. Ο Roman Reigns θα νικήσει το Royal Rumble Match το 2015.

Πάρα πολύ πιθανό. Κανονικά στο RR 2015, εγώ θέλω να βγει ο Punk μετά από ένα χρόνο απουσίας, να νικήσει και να κατακτήσει στο main event τις ζώνες (ή τη ζώνη; Βλέπε 3 tongue.gif ), αλλιώς όντως ο Reigns μοιάζει ρεαλιστική επιλογή.

3. Οι τίτλοι WWE & World Heavyweight θα ''σπάσουν'' σε WWE Championship και World Heavyweight Championship.

Μακάρι! Είδαμε τα προβλήματα που δημιουργεί η ένωση των ζωνών, τα έχουμε υπεραναλύσει, μη τα ξαναλέμε. Δίνω 50-50 στο να γίνει το σπάσιμο. Είναι ό,τι καλύτερο για την προώθηση νέων ταλέντων.

4. Η Stephanie McMahon θα διεκδικήσει το Divas Championship.

Ο Triple H είναι καλός στο να προωθεί πλέον νέα ταλέντα, γιατί έφτασε στο σημείο να είναι θρύλος που το ματς εναντίον του θεωρείται διάκριση. Εσύ πάλι δεν είσαι. Ελπίζω να μη γίνει αυτό.

5. Ο Zeb Colter θα φτιάξει μια νέα φατρία με Real Americans.

Μάλλον Loser Americans tongue.gif Διόλου απίθανο. Οι Real Americans πρόσφεραν πολλά καλά ματς. Μια αναβίωση σε stable μπορεί από losers να τους κάνει πρωταθλητές.

6. Ο Cody Rhodes θα νικήσει τον αγώνα Money in the Bank Ladder.

Επιτέλους κάποιοι εκτίμησαν το ταλέντο του Cody. Όταν ο Rhodes παίρνει push βλέπουμε απίστευτο wrestling. Θάψανε τους Rhodes που προωθούσαν τρελά, τους βλέπουμε και σπάνια, ενώ οι τύποι μπορούν να δώσουν πάρα πολλά. Ο Cody είναι μακράν ο πιο υποτιμημένος wrestler στο WWE που πήρε τα push του και δικαίωσε τον Vince αλλά μετά πάλι τον έθαβαν χωρίς λόγο. Το MITB που δεν του έδωσαν πέρυσι θα είναι η απόδειξη ότι μπορεί να σταθεί σε υψηλό επίπεδο.

7. Ο Cesaro θα ''σπάσει'' με τον Heyman και θα προκαλέσει τον Brock Lesnar.

Σιγουράκι, Ίδια ιστορία με Punk, πιστεύω στο Summerslam θα γίνει, γιατί ο Cesaro χρειάζεται οπωσδήποτε το face turn.

8. Ο Undertaker θα αποσυρθεί.

Ελπίζω στη WM31 να μην αγωνιστεί καν ή αν αγωνιστεί να το κάνει σε έναν αγώνα μέσης διάρκειας, γιατί πλέον δεν αντέχει και φάνηκε με τον Lesnar αυτό.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Apr 22 2014, 00:53 ) *
Μιας και δημοσίευσαν όλοι τις προβλέψεις του WWE.com (αλήθεια αυτοί δεν ξέρουν τίποτα από τα σενάρια; ) για το τι θα γίνει μέχρι τη WM31 είπα να τα σχολιάσω και εγώ, καθώς εκτός από κανά 2 τα υπόλοιπα είναι εύστοχα.


Όχι δεν γνωρίζουν τίποτα από σενάρια,παρά μόνο οτι τους κατευθύνουν να γράψουν άρθρα για σεναριακούς τραυματισμούς.Προσωπική μου εκτίμηση είναι πως οι προβλέψεις έγιναν με τα storylines πως μπορούν να καταλήξουν.
nikolas12
Τελικά τα Raw που περιμένεις και θες να δεις πολύ αποδεικνύονται κατώτερα των προσδοκιών, σε αντίθεση με τα Raw που έχεις ξεχάσει ότι υπάρχουν και τα βλέπεις Τρίτη απόγευμα και αποδεικνύονται τέλεια. Τίποτα τρομερό σε αυτό το επεισόδιο.
Το push αλά Ryback στο ΓομαRusev αποδεικνύεται gtp. Μέχρι και handicap αγώνα στο Extreme Rules πήρε. Πόση ομοιότητα ποια; Το χειρότερο μακράν είναι που παραδίνεται ο αντίπαλος και συνεχίζει να κοιτάει την κάμερα με το βλέμμα της αγελάδας μέχρι το υπέρτατο ξανθό, γνωστό ως Lana που έβαλαν δίπλα του μπας και ενδιαφερθεί κανένας, του πει να σταματήσει.
Αυτό που κράτησα είναι η υπόνοια για heel turn του Cody Rhodes. Λάθος για μένα μία τέτοια αλλαγή, καθώς θα έπρεπε ο Goldust να γίνει ο κακός, αν διαλύονταν οι Rhodes και ο Cody που έγινε μετά από πολλά χρόνια face και πέτυχε, να συνεχίσει ως τέτοιος.
Περίμενα περισσότερες εξελίξεις, ίσως και μερικές ψιλές, για το Shield vs Evolution αλλά τα πράγματα παρέμειναν στάσιμα με τη Shield να κάνει ένα καλό promo και με την Evolution να δείχνει ένα βίντεο από τα παλιά που αποδεικνύει πως η φατρία μπορεί να μην είναι πιο δυνατή από ποτέ, αλλά σίγουρα πιο καραφλή από ποτέ tongue.gif
Κουράζει το 3MB-Matadores, καθώς και το ότι δεν ξεκαθαρίζεται αν είναι face ή heel ο Cesaro. Ανεβαίνει πολύ ο Barrett και δείχνει να βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση δίνοντας καλούς αγώνες, ενώ πάλι η κόντρα Cena-Wyatt μου έμεινε αδιάφορη.
Το χειρότερο μακράν ήταν ότι ο Kane γύρισε και διέλυσε τον Daniel Bryan. Τι φάση πια; Ο Kane γύρισε στους αγώνες κάπου τον Ιανουάριο και έκτοτε έγινε πιο loser και από τον Ryder. Τις έφαγε από τον Punk, ο Big Show και ο Bryan όπου τον έβρισκαν τον νίκαγαν, η Shield τον ξεφτίλισε σε όλα τα show και όταν πήγε να κάνει κάτι, προκάλεσε τη Shield σε αγώνα στη WM και είτε έτρωγε superman punch και έμενε κάτω είτε έτρωγε spear και έμενε κάτω. Δηλαδή η μάσκα του Kane είναι η τεφροδόχος του Undertaker και μόνο με αυτήν είναι δυνατός; Ο Big Show τον κέρδιζε σε 3 λεπτά πριν ένα μήνα και πριν μία εβδομάδα μετά το Main Event ο Kane τον διέλυσε άνετα, επειδή είχε τη μάσκα; Ο Kane ακόμα και αν έβαλε τη μάσκα δεν έχει αποτινάξει τη loserιά των τελευταίων μηνών που έχανε ανελειπώς, ούτε θα δείχνει λιγότερο ξεζουμισμένος. Το να πάρει title shot αντί για κάποιον πιο ταλαντούχο νεαρό heel σαν τον Cesaro που θα έβγαζε και ματσάρα με τον Bryan είναι τελείως λάθος. Βέβαια το stipulation ως Extreme Rules match μπορεί να βελτιώσει την κατάσταση.
mixalisgate7
Σκέφτομαι να κάνω στο μπλογκ ψηφοφορία για τον καλύτερο pro wrestler όλων των εποχών,θα ήθελα να ξέρω αν θα σας ενδιέφερε να πάρετε μέρος.Και αν γίνεται να υπάρξει κάποια προώθηση της ψηφοφορίας σε φανς του pro wrestling για να υπάρξουν πολλές συμμετοχές γιατί χωρίς πολύ κόσμο δεν θα έχει νόημα να μπω στο κόπo να την δημιουργήσω.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 22 2014, 22:13 ) *
Σκέφτομαι να κάνω στο μπλογκ ψηφοφορία για τον καλύτερο pro wrestler όλων των εποχών,θα ήθελα να ξέρω αν θα σας ενδιέφερε να πάρετε μέρος.Και αν γίνεται να υπάρξει κάποια προώθηση της ψηφοφορίας σε φανς του pro wrestling για να υπάρξουν πολλές συμμετοχές γιατί χωρίς πολύ κόσμο δεν θα έχει νόημα να μπω στο κόπo να την δημιουργήσω.


Τι εννοεις ομως καλυτερο ολων των εποχων?
Καλυτερο τεχνικα? Ως προσωπικοτητα/χαρακτηρα/gimmick? Ως επιρροη στο χωρο? Ως συνολικη καριερα(το οποιο λαμβανει υποψη και την προωθηση της εταιριας)?
Γιατι στο καθενα απ τα 4 θα σου εδινα μια διαφορετικη απαντηση στο ποιον θεωρω κορυφαιο.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 22 2014, 22:22 ) *
Τι εννοεις ομως καλυτερο ολων των εποχων?
Καλυτερο τεχνικα? Ως προσωπικοτητα/χαρακτηρα/gimmick? Ως επιρροη στο χωρο? Ως συνολικη καριερα(το οποιο λαμβανει υποψη και την προωθηση της εταιριας)?
Γιατι στο καθενα απ τα 4 θα σου εδινα μια διαφορετικη απαντηση στο ποιον θεωρω κορυφαιο.


Ως συνολικό πακέτο.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 22 2014, 22:31 ) *
Ως συνολικό πακέτο.


Το τελευταιο δηλαδη που εγραψα?
Αυτο ειναι κατι που ανεφερα εμμεσα στο ποστ διαμαρτυριας μου μετα τη Wrestlemania. Μεχρι τις 6 Απριλιου σε αυτη την ερωτηση θα απαντουσα Undertaker. Πλεον δινω αλλη απαντηση. Βαλε το poll και θα σου απαντησω.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 22 2014, 23:08 ) *
Το τελευταιο δηλαδη που εγραψα?
Αυτο ειναι κατι που ανεφερα εμμεσα στο ποστ διαμαρτυριας μου μετα τη Wrestlemania. Μεχρι τις 6 Απριλιου σε αυτη την ερωτηση θα απαντουσα Undertaker. Πλεον δινω αλλη απαντηση. Βαλε το poll και θα σου απαντησω.


Δεν θα είναι απλό Poll.Σκέφτομαι να το κάνω με 32 παλαιστές σε στυλ νοκ άουτ φάση.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 22 2014, 23:15 ) *
Δεν θα είναι απλό Poll.Σκέφτομαι να το κάνω με 32 παλαιστές σε στυλ νοκ άουτ φάση.


Ακομα καλυτερο. Το θεμα ειναι με ποιο κριτηριο θα κανεις τις διασταυρωσεις. Μη βγει ας πουμε κανενα ζευγαρι πρωτου γυρου Stone Cold vs Rock και κανενα αλλο Batista vs Randy Orton.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 22 2014, 23:37 ) *
Ακομα καλυτερο. Το θεμα ειναι με ποιο κριτηριο θα κανεις τις διασταυρωσεις. Μη βγει ας πουμε κανενα ζευγαρι πρωτου γυρου Stone Cold vs Rock και κανενα αλλο Batista vs Randy Orton.


Τυχαία θα βγουν τα ζευγάρια.Προς το παρόν δεν έχω βρει τον τρόπο αλλά το επεξεργάζομαι.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 22 2014, 23:50 ) *
Τυχαία θα βγουν τα ζευγάρια.Προς το παρόν δεν έχω βρει τον τρόπο αλλά το επεξεργάζομαι.


Να σου κανω μια προταση τοτε:
Ξεχωρισε μια 8αδα(ποιους θεωρεις εσυ υποκειμενικα τους καλυτερους) που δε θα μπορουν να βρεθουν αντιπαλοι στον πρωτο γυρο. Διασταυρωσε τους με αλλους 8 τυχαια και συνεχισε με τους υπολοιπους 16. Αναλογα με το ποσοστο επικρατησης που θα εχει ο νικητης καθε ζευγαριου δωσε του μια σειρα καταταξης, ωστε οποιος εχει κερδισει με το μεγαλυτερο ποσοστο να παρει το #1, ο επομενος το #2 κλπ μεχρι αυτον που εχει κερδισει με τη μικροτερη διαφορα που θα εχει το #16. Στον επομενο γυρο θα ειναι αντιπαλοι το #1 με το #16, το #2 με το #15 κλπ και η ιδια διαδικασια επαναλαμβανεται για καθε γυρο μεχρι τους ημιτελικους.

Αν θες μπορεις να βαλεις και μια 8αδα λιγοτερο δυνατων ονοματων(παλι υποκειμενικα) που επισης να μην μπορουν να κληρωθουν αντιπαλοι στον πρωτο γυρο για να αποφυγεις καποιο αδυναμο ζευγαρωμα. Ή μπορεις να αλλαξεις τον αριθμο των "ισχυρων" σε 10 για να ειναι στρογγυλο.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 23 2014, 16:21 ) *
Να σου κανω μια προταση τοτε:
Ξεχωρισε μια 8αδα(ποιους θεωρεις εσυ υποκειμενικα τους καλυτερους) που δε θα μπορουν να βρεθουν αντιπαλοι στον πρωτο γυρο. Διασταυρωσε τους με αλλους 8 τυχαια και συνεχισε με τους υπολοιπους 16. Αναλογα με το ποσοστο επικρατησης που θα εχει ο νικητης καθε ζευγαριου δωσε του μια σειρα καταταξης, ωστε οποιος εχει κερδισει με το μεγαλυτερο ποσοστο να παρει το #1, ο επομενος το #2 κλπ μεχρι αυτον που εχει κερδισει με τη μικροτερη διαφορα που θα εχει το #16. Στον επομενο γυρο θα ειναι αντιπαλοι το #1 με το #16, το #2 με το #15 κλπ και η ιδια διαδικασια επαναλαμβανεται για καθε γυρο μεχρι τους ημιτελικους.

Αν θες μπορεις να βαλεις και μια 8αδα λιγοτερο δυνατων ονοματων(παλι υποκειμενικα) που επισης να μην μπορουν να κληρωθουν αντιπαλοι στον πρωτο γυρο για να αποφυγεις καποιο αδυναμο ζευγαρωμα. Ή μπορεις να αλλαξεις τον αριθμο των "ισχυρων" σε 10 για να ειναι στρογγυλο.


Βασικά βρήκα πως θα κάνω την κλήρωση,αλλά μου αρέσει και η δική σου πρόταση.Πλην από εσένα δεν έχω δει κάποιος άλλος να ενδιαφέρεται,όποτε ακόμα δεν είναι κάτι σίγουρο.
mixalisgate7
Τελικά επιβεαιώθηκε αυτό που όλοι φοβόμασταν.Ο Vince αποφάσισε να τελειώσει το streak.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 24 2014, 18:29 ) *
Τελικά επιβεαιώθηκε αυτό που όλοι φοβόμασταν.Ο Vince αποφάσισε να τελειώσει το streak.


Δε μου κανει εντυπωση. Ειναι τυχερος που δε βρισκομαστε στο 1997, γιατι με τα μυαλα που κουβαλαει σε λιγα χρονια θα βλεπαμε ολοι WCW αντι για WWE και δεν το λεω για το ματς του Undertaker. Αυτο ειναι απλα το κερασακι στην τουρτα.

Συλλυπητηρια στον Daniel Bryan για τον πατερα του.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 24 2014, 18:29 ) *
Τελικά επιβεαιώθηκε αυτό που όλοι φοβόμασταν.Ο Vince αποφάσισε να τελειώσει το streak.


Η χειρότερη του απόφαση ever. Πίστευα ότι αν ήταν ιδέα του Vince θα επέμβαινε ο Undertaker για να αποτρέψει κάτι τέτοιο.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Apr 24 2014, 23:06 ) *
Η χειρότερη του απόφαση ever. Πίστευα ότι αν ήταν ιδέα του Vince θα επέμβαινε ο Undertaker για να αποτρέψει κάτι τέτοιο.


Προς έκπληξη όλων δεν διαφώνησε.
nikolas12
Από το Βικιλεξικό:

τυχερός αρσενικό

1. αυτός που έχει καλή τύχη
συνώνυμα: καλότυχος, καλοφούρτουνος, ριζικάρης, σαββατογεννημένος, τυχεράκιας - (οικείο) κωλόφαρδος
αντώνυμα: άτυχος, δύστυχος, έρμος, κακόμοιρος, καψερός, συφοριασμένος
2. αυτός που φέρνει καλή τύχη, που διέπεται, εξαρτάται από την τύχη
πολύ τυχερός είναι ο Γιώργος... έτυχε το τζόκερ!!!

Για μένα πρέπει να μπει και τρίτη ερμηνεία:

3. Αυτός που τη γλύτωσε από τη Shield στο Smackdown.

Επεισόδιο αυστηρά και μόνο για αυτούς (βέβαια η όλο και μεγαλύτερη έμφαση που δίνεται στον Reigns γίνεται κουραστική) που στο τέλος με τον Del Rio σου απέδειξε ότι όποιος κι αν είσαι, όπου κι αν είσαι ο Reigns θα σε βρει και θα σου κάνει superman punch. Βέβαια έκλαψα εκεί που ο Ambrose κρατάει τον Rollins να μην επιτεθεί στον Maddox και μετά ορμάει σαν σκυλί και τα χώνει ο ίδιος και οι άλλοι κοιτάνε ψιλοαπορημένοι tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(nikolas12 @ Apr 26 2014, 02:16 ) *
Από το Βικιλεξικό:

τυχερός αρσενικό

1. αυτός που έχει καλή τύχη
συνώνυμα: καλότυχος, καλοφούρτουνος, ριζικάρης, σαββατογεννημένος, τυχεράκιας - (οικείο) κωλόφαρδος
αντώνυμα: άτυχος, δύστυχος, έρμος, κακόμοιρος, καψερός, συφοριασμένος
2. αυτός που φέρνει καλή τύχη, που διέπεται, εξαρτάται από την τύχη
πολύ τυχερός είναι ο Γιώργος... έτυχε το τζόκερ!!!

Για μένα πρέπει να μπει και τρίτη ερμηνεία:

3. Αυτός που τη γλύτωσε από τη Shield στο Smackdown.

Επεισόδιο αυστηρά και μόνο για αυτούς (βέβαια η όλο και μεγαλύτερη έμφαση που δίνεται στον Reigns γίνεται κουραστική) που στο τέλος με τον Del Rio σου απέδειξε ότι όποιος κι αν είσαι, όπου κι αν είσαι ο Reigns θα σε βρει και θα σου κάνει superman punch. Βέβαια έκλαψα εκεί που ο Ambrose κρατάει τον Rollins να μην επιτεθεί στον Maddox και μετά ορμάει σαν σκυλί και τα χώνει ο ίδιος και οι άλλοι κοιτάνε ψιλοαπορημένοι tongue.gif



Βαλε και μια τεταρτη ερμηνεια:
4.Εγω που δεν ειδα το επεισοδιο του Smackdown που αποθεωνει τη Shield.


Οσοι νομιζετε ή υποψιαζεστε οτι μας εχουν υπερπροωθησει το Cena, δεν εχετε δει τιποτα μπροστα στο Roman Reigns.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 26 2014, 16:55 ) *
Βαλε και μια τεταρτη ερμηνεια:
Οσοι νομιζετε ή υποψιαζεστε οτι μας εχουν υπερπροωθησει το Cena, δεν εχετε δει τιποτα μπροστα στο Roman Reigns.


Εγώ προτίμω να υπερπροωθούν τον Roman Reigns από τον John Cena.
nikolas12
Το υπερβολικό push στον Reigns μου τη σπάει και εμένα πολύ, αλλά έχει βελτιωθεί πολύ σαν παλαιστής σε σχέση με πρώτα που απλά έκανε ένα spear και τελείωνε. Ακολουθούν μερικά αγαπημένα memes.

Για την Evolution:

Click to view attachment

Click to view attachment

Για το streak:

Click to view attachment

Click to view attachment

Και για κάποια πιο πρόσφατα γεγονότα:

Click to view attachment

Click to view attachment
captain charisma


ενα βιντεο με θεωριες συνομοσιας για τους θανατους των benoit viscera ultimate warrior...για τον γουοριορ μου φαινεται καπως περιεργο...
T.W.Is.M.
QUOTE(captain charisma @ Apr 27 2014, 23:50 ) *


ενα βιντεο με θεωριες συνομοσιας για τους θανατους των benoit viscera ultimate warrior...για τον γουοριορ μου φαινεται καπως περιεργο...


Ενδιαφερον ειναι το λιγοτερο που μπορω να πω.
Κατα βαθος ελπιζω να εχει καποια αληθεια η θεωρια για τον Benoit. Τουλαχιστον στο κομματι που τον απαλλασσει τελειως απο τους φονους.
Αν για το Viscera εννοει η γυναικα του οτι το WWE τον εσπρωξε να εχει την εμφανιση αυτη ή να παιρνει διαφορες ουσιες που επιβαρυναν τον οργανισμο του, δεν ειναι ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος που το κανει. Προφανως και ειναι σοβαρο, αλλα οχι τοσο μεγαλη εκπληξη.
Οσο για το Warrior, μου μοιαζει λιγο αοριστο. Ηξεραν δηλαδη οτι δεν ηταν καλα και ετρεξαν να τον βαλουν στο HOF και στο 2k14 για να παρουν τα δικαιωματα του ονοματος? ΟΚ, δεν ειναι και τοσο ανηθικο οσο τα αλλα 2 σεναρια. Θα θελα να μαθω αν το promo του Warrior ηταν δικο του ή αν του εδωσαν κειμενο ή εστω κατευθυνση. Γιατι αν ειναι δικο του(ηξερε δηλαδη οτι δεν ειχε πολλη ζωη ακομαwink.gif, τοτε συναινεσε κι ο ιδιος σε ολο αυτο.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 28 2014, 01:00 ) *
Θα θελα να μαθω αν το promo του Warrior ηταν δικο του ή αν του εδωσαν κειμενο ή εστω κατευθυνση. Γιατι αν ειναι δικο του(ηξερε δηλαδη οτι δεν ειχε πολλη ζωη ακομαwink.gif, τοτε συναινεσε κι ο ιδιος σε ολο αυτο.


Φήμες λένε οτι ήταν δικό του αλλά κάτι τέτοιο δεν έχει επιβεβαιωθεί μέχρι στιγμής.
captain charisma


ο γουοριορ ηξερε οτι δεν εχει πολυ χρονο ζωης και ανεφερε το πατερα του και το παππου του που πεθαναν σε αντιστοιχη ηλικια..
nikolas12
QUOTE(captain charisma @ Apr 27 2014, 23:50 ) *


Και εγώ είχα σοκαριστεί με το γεγονός ότι ο Warrior πέθανε 2 μέρες μετά την ένταξή του στο HOF και 1 μετά την ομιλία του στο Raw. Ωστόσο το να ήθελε ο Vince να τον βάλει στο HOF, για τους δικούς του λόγους, πριν πεθάνει δεν με εκπλήσσει. Ούτε όσα ακούγονται για τον Big Daddy V με εκπλήσσουν, γιατί πολλοί wrestlers κάνουν χρήση ουσιών για διάφορους λόγους. Ωστόσο για τον Benoit είναι απίστευτα ενδιαφέροντα όσα γράφουνε. Και αυτό γιατί χωρίς να είμαστε 100% σίγουροι για τα γεγονότα που συνέβησαν, το όνομα του έχει αμαυρωθεί και δεν χρησιμοποιείται ούτε αναφέρεται πουθενά από το WWE. Οπότε ναι θα ήθελα και εγώ να υπήρχε μία δόση αλήθειας. Ίσως κάποτε μάθουμε, ίσως μείνουμε πάντα στο σκοτάδι σχετικά με τι έγινε τον Ιούνιο του 2007...
morrison
Οι συγκεκριμένες θεωρίες συνομωσίας για την υπόθεση Benoit δεν είναι καινούριες.
Τώρα να έχει καταφέρει ο Kevin Sullivan να παραπλανήσει όλη την αστυνομία και να προκαλέσει τέτοιο πρόβλημα στο WWE είναι κάτι που δεν φαίνεται πολύ ρεαλιστικό.
Εδώ κάπου τα μπερδεύει ο uploader, η υπόθεση Benoit ήταν μια τεράστια ζημιά για το WWE (οικονομικά και ηθικά), έφερε στα σκοινιά τον ίδιο τον Vince που αναγκάστηκε να τρέξει αλλιώς κάποια πράγματα ψάχνοντας τη χαμένη του αξιοπιστία.
Τα στοιχεία ελέγχονται, για παράδειγμα τα text messages της Κυριακής δεν πρέπει να έχουν επιβεβαιωθεί αν δεν κάνω κάποιο λάθος.
Στην πραγματικότητα η μόνη περίεργη σύμπτωση στην όλη θεωρία είναι ο θάνατος την ίδια χρονιά προσώπων που με τον ένα ή τον άλλο τρόπο έπαιξαν ρόλο στη ζωή του Sullivan, Chris&Nancy Benoit, Sensational Sherri, Brian Pillman. Μέχρι εκεί...
O Benoit για εμένα πριν από θύτης υπήρξε θύμα της βιομηχανίας σαφώς, για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου.

Υπόθεση Viscera, αν η σύζυγος δεν πει κάτι συγκεκριμένο, δεν έχω να πω πολλά.
Όχι ότι έχει άδικο, μιλάμε για μια ακόμα υπόθεση που αυτή η δουλειά φέρνει στα όρια κάποιον άνθρωπο. Μακάρι να μιλήσει ανοιχτά...

Υπόθεση Warrior προφανώς το WWE έχει σκεφτεί θέματα merchandise πριν κάνει συμφωνίες με όλους αυτούς τους θρύλους.
Δεν είναι τυχαίο που ένας-ένας όλοι οι κλασσικοί πολέμιοι μπήκαν ξανά στο μαντρί. Και μιλάω για Bret Hart, για Bruno Sammartino και για Ultimate Warrior. Όταν μιλάνε τα λεφτά, οι λοιπές διαφωνίες μπαίνουν στην άκρη και αυτό ισχύει και για τις δυο πλευρές, έτσι είναι.
Από αυτό μέχρι να προκύψει conspiracy theory υπάρχει μια απόσταση.

Να μην τα πολυλογώ νομίζω μιλάμε για ιστορίες που δεν έχουν πολύ μεγάλη βάση, όμως που είναι συνηθισμένο να υπάρχουν ειδικά στις μέρες μας που το χαοτικό ίντερνετ βοηθά στη διάδοσή τους.
Α, είδα και το DVD του Warrior και θυμήθηκα τα παλιά...
mixalisgate7
QUOTE(morrison @ Apr 28 2014, 14:54 ) *
Δεν είναι τυχαίο που ένας-ένας όλοι οι κλασσικοί πολέμιοι μπήκαν ξανά στο μαντρί. Και μιλάω για Bret Hart, για Bruno Sammartino και για Ultimate Warrior. Όταν μιλάνε τα λεφτά, οι λοιπές διαφωνίες μπαίνουν στην άκρη και αυτό ισχύει και για τις δυο πλευρές, έτσι είναι.


Πολύ σωστά.Την συμφωνία για τον Sammartino άλλωστε την έκανε ο Triple H και όχι ο Vince,με τον οποίο εξακολουθεί να έχει καλές σχέσεις ο Bruno.
nikolas12
Μετά την απόλυτη φλωροποίηση του TLC ήρθε η σειρά του Extreme Rules. Πέρυσι και πρόπερσι μας χάρισε απίστευτες extreme ματσάρες, φέτος περιορίζεται σε 2 stipulations και μάλιστα σε ζευγάρια χωρίς χημεία μπας και δοθεί καμία σπίθα ενδιαφέροντος. Εναποθέτω τις ελπίδες μου στο να είναι όλα τα ματς καλά (δύσκολο) για να είναι αξιόλογο το ppv συνολικά.
Όσον αφορά το Raw. O BNB φαίνεται να είναι ο πρώτος που πάει σοβαρά για να απειλήσει τον Big E. Μετά την περσινή χρονιά και το απίστευτα βαρετό του reign φέτος ίσως κάνει τη διαφορά, αφού τα ματς του έχουν πολύ περισσότερο ενδιαφέρον. Το triple threat που ανακοινώθηκε ήταν ψιλοαναμενόμενο και έχει ένα κάποιο ενδιαφέρον. Οι Rybaxel σιγά που θα παίρνανε ζώνη, ο Cody φλερτάρει όλο περισσότερο με το heel turn, ο Jackman συνεργάστηκε με τον Ziggler (τον οποίο είχε δείρει την προηγούμενη φορά που πήγε στο Raw) και πέθανα στο γέλιο με τον Magneto-Sandow (θα μιλήσω άλλη φορά για την κατάντια του) και ανακοινώθηκε τριπλή υπεράσπιση τίτλου για Ambrose μπας και μας πείσει ότι είναι πρωταθλητής.
Το promo του Ric Flair και το ότι παραδέχτηκε τη Shield το θεωρούσα αναμενόμενο, αν και περίμενα να έμενε λίγο ακόμα στο ring.
Τέλος το storyline Kane-Daniel Bryan έχει το χειρότερο στήσιμο που έχω δει φέτος σε σενάριο. Πρώτον ο Bryan συνεχίζει να είναι underdog και αδύναμος, ενώ είναι πρωταθλητής και κέρδισε μία ολόκληρη Evolution στη Wrestlemania! Δεύτερον ο Kane δεν πείθει κανέναν πως είναι wrestler μετά από 3 μήνες γελοιοποίησης και τρίτον θέλω να δω μία σοβαρή κόντρα με έναν σοβαρό contender όχι τον Kane να μας δείξει πως η μάσκα τον κάνει νικητή και πως θα παίξει με έναν αντίπαλο που όσες φορές και να το δοκιμάσουν πρέπει να καταλάβουν πως έχουν απίστευτη χημεία ως συμπαίκτες και απολύτως μηδενική ως αντίπαλοι.
mixalisgate7
Υπάρχει από εδώ ενδιαφέρον (εκτός από τον TWISM ) να γίνει η ψηφοφορία;Αν είναι να ξεκινήσω τις προετοιμασίες.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 30 2014, 17:49 ) *
Υπάρχει από εδώ ενδιαφέρον (εκτός από τον TWISM ) να γίνει η ψηφοφορία;Αν είναι να ξεκινήσω τις προετοιμασίες.


Εμένα με ενδιαφέρει, απλά δεν έχω γνωστούς να ασχολούνται με το wrestling για να τους το προωθήσω.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Apr 30 2014, 21:03 ) *
Εμένα με ενδιαφέρει, απλά δεν έχω γνωστούς να ασχολούνται με το wrestling για να τους το προωθήσω.


Δεν πειράζει.Περιμένω να δω αν θα υπάρξει και άλλη ανταπόκριση για να πραγματοποιηθεί.
mixalisgate7


laugh.gif
lamar
Γνωριζει καποιος να μου πει ποια καναλια δειχνουν wwe? Μεχρι την wrestlemania τα εβλεπα ολα απ το SKY Deutchland αλλα απο κει και μετα σταματησε να δειχνει. Αν γνωριζει καποιος ας βοηθησει.
T.W.Is.M.
QUOTE(lamar @ May 3 2014, 12:20 ) *
Γνωριζει καποιος να μου πει ποια καναλια δειχνουν wwe? Μεχρι την wrestlemania τα εβλεπα ολα απ το SKY Deutchland αλλα απο κει και μετα σταματησε να δειχνει. Αν γνωριζει καποιος ας βοηθησει.


Απ οσο ξερω δειχνει και το Sky Sports στην Αγγλια και μαλιστα πρεπει να εχει και μερικα PPV.
Εδω μπορεις να δεις ποιο καναλι δειχνει τι σε καθε χωρα. Αναλογα με το τι μπορεις να πιασεις επιλεγεις.
nikolas12
QUOTE(lamar @ May 3 2014, 12:20 ) *
Γνωριζει καποιος να μου πει ποια καναλια δειχνουν wwe? Μεχρι την wrestlemania τα εβλεπα ολα απ το SKY Deutchland αλλα απο κει και μετα σταματησε να δειχνει. Αν γνωριζει καποιος ας βοηθησει.


Μπορείς να τα βλέπεις μέσω Ίντερνετ. Απλά πατά το σόου και την ημερομηνία που προβλήθηκε με τη λέξη watch πρώτα στο google και θα βρεις πολλά links.
nikolas12
Extreme (ναι καλά) Rules έρχεται, ας γράψω τις προβλέψεις μου. Απουσίες στην κάρτα θα έλεγα ότι είναι οι Rybaxel, ο Ziggler, o Big Show, o Henry, οι Usos, ο Kingston και φυσικά ο Sheamus, αν και μπορεί να υπάρξει κάποιο ματς.

Pre show: Torito-Hornswoggle

Τα ματς των pre-shows είναι καταδικασμένα. Αν είναι ενδιαφέροντα, κράζουμε που δεν είναι στην κυρίως κάρτα. Αν είναι αδιάφορα, πάλι κράζουμε που δεν μας δίνουν λόγο να δούμε το pre-show. Μετά από πολύ καιρό το συγκεκριμένο ματς ανήκει στη δεύτερη κατηγορία. Παντελώς αδιάφορος αγώνας, θα πω τον Torito και δεν υπάρχει περίπτωση να το δω καν.

1. Alexander Rusev-Xavier Woods and R-truth

Τo αλά Ryback push στον άχαρο γομαRusev συνεχίζεται με handicap match. Εδώ στοιχηματίζεις όχι τη νίκη του Rusev, αλλά αν το ματς θα είναι πάνω ή κάτω από 2 λεπτά. Νίκη, συνέχιση των κουραστικών squash matches για κανά μήνα ακόμα και περιμένουμε την πρώτη σοβαρή (και λογικά νικηφόρα) κόντρα του Rusev.

2. Paige-Tamina Snuka

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Μετά από το περσινό MITB θα δούμε ενδιαφέρον ματς των Divas. Η βαρετή θητεία της AJ τελείωσε φέρνοντας την απίστευτα ταλαντούχα (και κουκλάρα) Αγγλίδα Paige να της πάρει τον τίτλο. Η AJ, λόγω άδειας, δεν πήρε ακόμα τη ρεβάνς, αλλά έχουμε την πιο ενδιαφέρουσα Tamina να προσπαθεί. Πιστεύω ότι η Paige δεν θα χάσει από την πρώτη υπεράσπιση τον τίτλο, οπότε ποντάρω σε δίκια της νίκη, καθώς και στο ότι θα δούμε πολύ καλό αγώνα.

3. Jack Swagger-Rob Van Dam-Cesaro

Triple threat, καθώς οι μεταξύ τους κόντρες προυπήρχαν (Cesaro-Swagger) ή αναπτύχθηκαν στο τουρνουά για το IC. Δεν είναι filler, αλλά έχει αποκλειστικό σκοπό την προώθηση του Cesaro που θεωρώ ότι θα είναι και ο νικητής. Ακόμα δεν μας δείχνουν αν είναι face ή heel (αλλά μάλλον προς το δεύτερο οδεύει), απλά πρέπει να πάρει τη νίκη για να συνεχίσει την επιτυχημένη του πορεία.

4. Big E-Bad News Barrett

Μία από τις πιο δύσκολες προβλέψεις που έπρεπε να κάνω σήμερα. Από τη μία ο Langston είναι εδώ και καιρό πρωταθλητής, κάνοντας face turn και αλλάζοντας gimmick. Οι φήμες λένε πως έχουν πολύ μεγάλα σχέδια για εκείνον, όμως τους τελευταίους μήνες τον παρουσιάζουν στάσιμο και κάποιες φορές και αδύναμο. Από την άλλη ο Barrett μετά από απουσία μηνών επιστρέφει με άλλο gimmick και απλά αναγγέλλει κακά νέα με το μοναδικό του ταλέντο στο μικρόφωνο, εξασφαλίζοντας πολλά γιουχαρίσματα. Ξαφνικά κάνει το αγωνιστικό του ντεμπούτο και παρά τα γιουχαρίσματα, παίρνει απίστευτο χειροκρότημα από τον κόσμο. Δεν ξέρω τι έκανε ο Barrett, αλλά από πέρυσι που ήταν βαρετός και κράταγε το IC απλά για να το κρατάει, φέτος δίνει πολύ καλούς αγώνες και έχει τρομερή απόδοση, Πιστεύω λοιπόν πως ο ανεβασμένος Barrett θα πάρει το πρωτάθλημα από τον κορεσμένο Big E, που ίσως χρειαστεί heel turn (αν και μου αρέσει ως face). Συν άλλος ένας λόγος ότι με το face turn της Shield, υπάρχουν πλέον μόνο face πρωταθλητές, οπότε πρέπει να υπάρξει και κάποιος heel.

5. Bray Wyatt-John Cena

Η συνέχιση της κόντρας Wyatt-Cena με έκανε να πάθω εξάρθρωση σαγονιού από το χασμουρητό. Όλο promo, promo και από wrestling τίποτα. Ο αγώνας τους στη WM ήταν απλά καλός, ενώ κανένας δεν περίμενε τη νίκη του Cena. Είναι γνωστό ότι και ο Wyatt και ο Cena θα πάρουν μεγάλο push το καλοκαίρι. Η ήττα του Wyatt θα τον κάνει να φανεί αδύναμος και πολυλογάς, όμως το ίδιο ισχύει για Cena. Την πιθανότητα για heel turn του Cena την αποκλείω, γιατί παρά το ότι είναι στο midcard τους τελευταίους μήνες, συνεχίζει και πουλάει σαν τρελός. Θα διαλέξω τη νίκη του Wyatt και επιτέλους τελειώστε αυτήν την κόντρα! Είναι βαρετή! Μέσα σε steel cage θα δούμε 20λεπτο αγώνα με 8 λεπτά wrestling και 12 λεπτά τον Wyatt να τραγουδάει και να φωνάζει στον Cena να βγάλει το τέρας από μέσα του. Άντε, σας μάθαμε κιόλας!

6. Kane-Daniel Bryan

Απαράδεκτο στήσιμο της κόντρας και απαράδεκτος contender. Kane: Ο πιο loser wrestler και περίγελος τους τελευταίους 3 μήνες, ο τύπος που προκαλεί την καλύτερη φατρία της εταιρίας σε αγώνα και τον αποτελειώνουν σε 3 λεπτά βάζει τη μάσκα και γίνεται ο πιο μαμάω σε όλη τη γη. Δηλαδή που τα πουλάνε αυτά; Συν ότι μου τη σπάει που συνεχίζουν να παρουσιάζουν τον Daniel Bryan σαν τον underdog, ενώ τόσα μύρια κόσμος είδε τι παπάδες έκανε στη Wrestlemania. Anyway δεν είναι η κόντρα filler, αλλά ο contender, καθώς θα εμφανιστούν πιο ηχηροί αργότερα. Δεν γίνεται να χάσει ο Bryan στην πρώτη του υπεράσπιση, οπότε νίκη για τον American Dragon.

7. Shield-Evolution

Μπορεί να είναι και το main event. Έχουμε λοιπόν μία από τις καλύτερες φατρίες στην ιστορία, πιο δυνατή (ναι καλά) και πιο καραφλή (σίγουρα) από ποτέ, και την καλύτερη και πιο ταλαντούχα φατρία σήμερα. Θα έλεγα ήττα της Shield για να διαλυθεί, αλλά δε νομίζω. Κάπου διάβασα ότι η κόντρα θα συνεχιστεί μεταξύ Reigns-Triple H, αλλά και ότι ο Batista θα φύγει. Αυτό που έκανε για μένα τη διαφορά και με μπέρδεψε ταυτόχρονα είναι το εξής: Ο Batista θα αγωνιζόταν στο Payback με τον Daniel Bryan και θα έχανε, για αυτό θα φύγει πιο νωρίς, δηλαδή μετά το Extreme Rules. Τι σημαίνει αυτό; Ότι ήθελε να φύγει ως νικητής από το Extreme Rules ή ότι δεν ήθελε να φύγει με 2 ήττες από Extreme Rules και Payback; Θα ποντάρω στο δεύτερο. Η επανένωση της Evolution μπορεί να εξυπηρετήσει στην περαιτέρω προώθηση της Shield. Για μένα όπως συνεχίζει να είναι 50-50 ο αγώνας και η πρόβλεψη να είναι πολύ δύσκολη.
mixalisgate7
Προβλέψεις Extreme Rules 2014

WWE World Heavyweight Championship Extreme Rules Match
Daniel Bryan © vs. Kane
ΝΙΚΗΤΗΣ: Daniel Bryan

WWE Intercontinental Championship
Big E © vs. Bad News Barrett
ΝΙΚΗΤΗΣ: Bad News Barrett

The Shield vs. Evolution
ΝΙΚΗΤΕΣ: Evolution

Steel Cage Match
John Cena vs. Bray Wyatt
ΝΙΚΗΤΗΣ: Bray Wyatt

WWE Divas Championship
Paige © vs. Tamina Snuka
ΝΙΚΗΤΡΙΑ: Paige

Triple Threat Elimination Match
Cesaro vs. RVD vs. Jack Swagger
ΝΙΚΗΤΗΣ: Cesaro

Handicap Match
Alexander Rusev vs. R-Truth and Xavier Woods
ΝΙΚΗΤΗΣ: Alexander Rusev

Preshow - WeeLC Match
El Torito vs. Hornswoggle
ΝΙΚΗΤΗΣ: El Torito
mixalisgate7
QUOTE(mixalisgate7 @ May 4 2014, 22:54 ) *
The Shield vs. Evolution
ΝΙΚΗΤΕΣ: Evolution


Αλλάζω τον νικήτη,Shield λόγω της μετάθεσης της άδειας του Batista.
nikolas12
Με αυτήν την αλλαγή θα έλεγα Evolution, αλλά θα εμπιστευτώ το Μιχάλη που λέει Shield. Μου φαίνεται περίεργο να κάνει 3 διαδοχικές ήττες ο Batista όμως.
nikolas12
Ξεκινάμε! Απ' ότι είδα ο Torito κέρδισε το pre-show.

1. H ηδονή του να ακούς την πρώτη μουσική που σηματοδοτεί τον πρώτο αγώνα είναι πάντα υπέροχη. Με το triple threat που πήρε και μορφή elimination ξεκινάμε λοιπόν. Το κοινό ακούγεται ψόφιο, ελπίζω πιο μετά να ζωντανέψουν.
Αναμενόμενο να φύγει ο Swagger πρώτος. Η φατρία των Real Americans περνάει μία μεταβατική φάση, αλλά πιστεύω πως αν βρεθούν νέα μέλη θα πάρει τα πάνω της. Μιας και είναι triple threat, καλό θα ήταν να βγει καμιά καρεκλίτσα, κανένας τενεκές. Ο RVD είναι μέσα! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, οι εκκλήσεις μου πιάνουν τόπο! Meeh δεν έκανε την κλασσική του κίνηση o RVD. Φυσιολογική η νίκη του Cesaro. Το ματς ήταν αξιοπρεπές και σε κάποιες στιγμές με Cesaro και RVD είχε πολύ καλό ρυθμό.

2. Μάλλον το WWE θέλει να βομβαρδιστούν τα κεντρικά του. Δεν εξηγείται αλλιώς αυτό με τον Πούτιν tongue.gif Βγαίνει ο γομαRusev τώρα για το squash match του.
Στον βετεράνο Truth έδωσαν και 1 λεπτό να κάνει δυο κινήσεις τουλάχιστον. Αναμενόμενο αποτέλεσμα, αλλά εγώ πιο πολύ παρακολουθούσα τη Lana tongue.gif

3. Intercontinental Championship λοιπόν και ο Barrett μάλλον θα έχει την υποστήριξη του κοινού απ΄ότι ακούγεται. Καμία αντίδραση για Big E.
Κάποτε στο Wasteland δεν έκανε kick out ούτε ο Orton, πλέον finisher είναι το Bull Hammer, που δεν είναι τόσο τεχνικό, αλλά δίνει attitude. Νέος Intercontinental champion λοιπόν. Συγχαρητήρια στον Big E που είχε τον τίτλο τόσο καιρό, έκανε τακτικά υπερασπίσεις, ενώ ταυτόχρονα συμμαχούσε και πάλευε με τους κορυφαίους της εταιρίας, δείχνοντας πόσο υψηλές βλέψεις έχουν για εκείνον. Η απώλεια του τίτλου και η χαμένη επαφή με τον κόσμο πρέπει να δουλευτεί, ίσως με νέο gimmick και όπως είπα σε προηγούμενο ποστ με heel turn.

4. Είναι σοβαροί; Το ματς με το καλύτερο στήσιμο δεν μπαίνει στο main event; Τι θα μπει; To WWE WHC match που στήθηκε με 3 tombstones μόνο; Ή το Wyatt-Cena που όλα δείχνουν για ένα απλό ματς ξανά; Τέσπα είμαστε έτοιμοι για τον λογικά καλύτερο αγώνα της βραδιάς. Ας με επιβεβαιώσουν!
Πως γίνεται να γιουχάρεται περισσότερο ο Bootista από τους άλλους 2 απορώ. ΝΑΙ! ΝΑΙ! ΝΑΙ! Ματσάρα! Ξεκίνησε όχι πολύ καλά και ήμουν έτοιμος να βγάλω το φτυάρι μου, όμως όταν είδα τη μία ανατροπή να έρχεται μετά την άλλη, τον Ambrose να τρέχει στα 2 τραπέζια βγάζοντας νοκ άουτ τον Orton και τον Triple H και τον Rollins να πέφτει από τέτοιο ύψος για τον ίδιο λόγο τρελάθηκα! Εξαιρετικό ματς, ίσως να το έβαζα πιο κάτω από το Shield-Wyatts, ίσως και ισάξιό του, αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω. Με τόση ανατροπή ευτυχώς μπορώ να πανηγυρίζω σιωπηλά wink.gif

5. Έχω διαβάσει απόψεις πως αν αλλάξουν τον χαρακτήρα του Cena και τον βάλουν να κάνει νέα πράγματα θα είναι το πιο σημαντικό ματς για φέτος. Ίσως ισχύει, αλλά πιστεύω ότι απλά θα έχουμε μία βαρετή νίκη του Wyatt. Το κοινό δείχνει να αντιπαθεί τον Cena. Ω ρε μπαμπουινίσιες αντιδράσεις και χαζοτράγουδα που θα έχουμε...
Καλύτερο από τη WM, πάλι δεν εντυπωσιάζουν μέχρι τώρα. Δεν αντέχω άλλο. Δεν αντέχω. Είναι μακράν το πιο ηλίθιο, το πιο χαζοχαρούμενο, το πιο μέτριο τέλος που έχω δει σε αγώνα. Θάνατος σε όποιον σκέφτηκε την πιο γελοία νίκη ενός heel στην ιστορία του wrestling. Δυστυχώς οι περισσότεροι δεν βλέπουν αυτό που θέλω να πω. Με καλό gimmick δεν ... ποτέ κανείς. Σε μία μετριότητα στο wrestling σαν το Wyatt, όσο γαμάτο gimmick και να δώσεις, αργά ή γρήγορα θα ξεφουσκώσει. Δώστε push στον Wyatt έναντι του Cena λοιπόν να γελάνε σε λίγο καιρό όλοι, όταν θα βλέπουν τέλεια promo και σάπιους αγώνες. Το ματς που είδαμε ήταν καλό (σε καμία περίπτωση δεν ήταν τρομερά ποιοτικό), αλλά μόνο χάρη στο Cena. Όταν ο Cena έκανε ό,τι ήθελε ήταν καλό, μετά έμπαινε ο Wyatt και ξανάαααα φρένο ο αγώνας. Και έχεις δει τον Cena να κάνει τα πάντα και να χάνει, επειδή ένα παιδάκι τραγουδούσε το τραγούδι που έβγαλε ο Wyatt για τον Cena με παραμόρφωση στο μικρόφωνο! Μιλάμε για το πιο lame, χυδαίο και εμετικά κακό τέλος μπορούσε να βρει η ομάδα. Που κολλάει το παιδάκι σεναριακά; Τι ρόλο παίζει στους χαρακτήρες; Συγχαρητήρια που η φαντασία σας έπιασε νέα δεδομένα πάτου.

6. Divas λοιπόν. Αν δεν ούρλιαζαν τόσο και οι 2 καλά θα ήταν. Λίγο χρόνο του δώσανε, περίμενα να πιάσει λίγο παραπάνω. Καλύτερο πάντως από πολλά ματς της AJ Lee.

Το promo του Wyatt με τον little Johnny να συνεχίζει να μιλάει με παραμόρφωση με έκανε να γελάσω.

7. Το ζευγάρι Kane-Daniel Bryan είναι επίφοβο για κακό ματς, καθώς ως σύμμαχοι έχουν εξαιρετική χημεία, ενώ ως αντίπαλοι έχουν ανύπαρκτη χημεία. Αν και Extreme Rules δεν έχουν βγει ακόμα πολλές καρέκλες, τραπέζια και σκάλες, αλλά μεταφερόμαστε στο backstage. Θεούλης Daniel Bryan να οδηγεί στο ring τον Kane και απίστευτη πτώση του ίδιου πάνω στον Kane. Τεράστια kick out και από τους 2. Το ματς είναι πολύ καλό χάρη στο extreme στοιχείο που αρχίζει τώρα να φθίνει λίγο. Και βγαίνει τραπέζι! Επιτέλους! Χρόνια είχαμε να δούμε φλεγόμενο τραπέζι. Λίγο απότομη νίκη για τον American Dragon, αλλά έγινε αυτό που έπρεπε.

Το φετινό Extreme Rules δεν εντυπωσίασε όπως τα προηγούμενα λόγω της έλλειψης extreme stipulation. Ακόμα και στο main event βγήκαν λιγότερα τραπέζια και καρέκλες από το περσινό Orton-Big Show που ήταν στο midcard. Η ήττα του Cena ήταν γελοία, η νίκη της Shield τεράστια. Ένα ppv με καλά ματς από το οποίο ξεχώρισαν θεωρώ, το Shield-Evolution και το main event , ενώ είχαμε και το καλύτερο ματς υπεράσπισης του Big E. Κρίμα που μετά την πολύ καλή από άποψη booking WM (εκτός από το γνωστό ατόπημα) είδαμε την έλλειψη φαντασίας από πλευράς στησίματος των αγώνων να οργιάζει και φυσικά το απίστευτα χαζό τέλος του Wyatt-Cena. Να ξεκαθαρίσω ότι δεν με ενοχλεί που έχασε ένας αγαπημένος μου wrestler (είχα ποντάρει στο ότι θα έχανε) ακόμα και από τον Wyatt που πάλι δεν έδειξε τίποτα. Με πειράζει η παντελής απουσία ενός έξυπνου τέλους.

Ο Cena πάει να κερδίσει, η αρένα σκοτεινιάζει, ένα άσχετο παιδάκι που δεν έχουμε ξαναδεί τραγουδάει σε μικρόφωνο με παραμόρφωση, ο Cena χάνει. ΓΟΥΑΟΥ! Πόση ώρα κατέβαζαν τέτοια ιδεάρα τα τζιμάνια της δημιουργικής ομάδας;
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ May 5 2014, 05:29 ) *
Ο Cena πάει να κερδίσει, η αρένα σκοτεινιάζει, ένα άσχετο παιδάκι που δεν έχουμε ξαναδεί τραγουδάει σε μικρόφωνο με παραμόρφωση, ο Cena χάνει. ΓΟΥΑΟΥ! Πόση ώρα κατέβαζαν τέτοια ιδεάρα τα τζιμάνια της δημιουργικής ομάδας;


1 sec laugh.gif
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ May 5 2014, 05:35 ) *
1 sec laugh.gif


Μα ήταν τόσο ανέμπνευστο που θα το πίστευα tongue.gif
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ May 5 2014, 10:58 ) *
Μα ήταν τόσο ανέμπνευστο που θα το πίστευα tongue.gif


Εγώ πιστεύω πως το τέλος το έγραψε ο ίδιος πιιτσιρικάς tongue.gif
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ May 5 2014, 12:05 ) *
Εγώ πιστεύω πως το τέλος το έγραψε ο ίδιος πιιτσιρικάς tongue.gif


Χαχαχαχαχα έγραψες 77.gif 77.gif 77.gif Μα βλέπω σχόλια ότι ήταν ωραίο τέλος, ότι παραήτσν extreme το ppv φέτος και βαθμολογίες 10/10 και γελάω. Το συγκεκριμένο τέλος ήταν παντελώς ηλίθια σκέψη. Αν συγκρίνω το περσινό και το προπέρσινο Extreme Rules με το φετινό, το φετινό μοιάζει σαν DVD των Τελετάμπις (στον τομέα extreme) και συνολικά το ppv, αν εξαιρέσουμε τo tag team match και το main event δεν πρόσφερε κάποιο άλλο τρομερό ματς. Τι 10/10 και ενθουσιασμοί είναι αυτοί;
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ May 5 2014, 17:59 ) *
Χαχαχαχαχα έγραψες 77.gif 77.gif 77.gif Μα βλέπω σχόλια ότι ήταν ωραίο τέλος, ότι παραήτσν extreme το ppv φέτος και βαθμολογίες 10/10 και γελάω. Το συγκεκριμένο τέλος ήταν παντελώς ηλίθια σκέψη. Αν συγκρίνω το περσινό και το προπέρσινο Extreme Rules με το φετινό, το φετινό μοιάζει σαν DVD των Τελετάμπις (στον τομέα extreme) και συνολικά το ppv, αν εξαιρέσουμε τo tag team match και το main event δεν πρόσφερε κάποιο άλλο τρομερό ματς. Τι 10/10 και ενθουσιασμοί είναι αυτοί;


Χαχαχα Τελετάμπις smiley.gif.Αυτό το 10/10 που το είδες;
nikolas12
Οι αναγνώστες στο ringsofpain.gr στην ψηφοφορία που έβαλαν οι συντάκτες βαθμολόγησαν στην πλειονότητά τους με 9-10. Μην τρελαθούμε κιόλας. Επίσης αυτό που διάβασα και έλιωσα είναι ότι μέχρι και το Make a Wish έκανε heel turn πριν τον Cena tongue.gif
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ May 5 2014, 20:10 ) *
Επίσης αυτό που διάβασα και έλιωσα είναι ότι μέχρι και το Make a Wish έκανε heel turn πριν τον Cena tongue.gif


laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.