Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Sep 21 2014, 23:42 ) *
Μια λεπτομέρεια για την κατάρα σου TWISM που την ακυρώνει,ο Reigns είχε το πρόβλημα εδώ και καιρό απλά τώρα επιδεινώθηκε.Για έξι εβδομάδες θα μείνει εκτός.


Το θεμα ειναι οτι μια μερα πριν απο PPV αναγκαστηκε να μπει για επεμβαση. Δεν ηταν κατι προγραμματισμενο, ουτε φανταζομαι οτι υπολογιζαν στο WWE να τον αφησουν εκτος για καποιο διαστημα επειδη γνωριζαν οτι ειχε μια κηλη. Τους προεκυψε ξαφνικα η επιδεινωση. Οσο για το διαστημα απουσιας, θα φανει στην πραξη. Κι εγω για 4-6 εβδομαδες εγραψα, αλλα απ οτι καταλαβα απ αυτο που διαβασα, η σωματικη του διαπλαση δε βοηθαει στη γρηγοροτερη αναρρωση. Σκεψου λοιπον το ενδεχομενο να μην παει καλα η αποθεραπεια και να χασει το Royal Rumble! Παει το Reigns vs Lesnar, γιατι καποιος αλλος θα κερδισει το Rumble... Θα μπορουσαν βεβαια να τον βαλουν αργοτερα στο ματς, οπως εβαλαν φετος τον Bryan, αλλα και η μοναδικη στιγμη θα εχει χαθει και δεν πιστευω οτι θα κανουν το ιδιο κολπο δυο σερι χρονιες.
Ασε που και να πανε ολα καλα και να συμμετασχει κανονικα στο Rumble o Reigns(το καλα το λεω επειδη εχει να κανει με την υγεια του, κατα τ αλλα η συμμετοχη ειναι "i'm afraid i've got some bad news", που θα λεγε κι ο Barrett), μολις κερδισει το ματς αυτος αντι για τον Daniel Bryan(που λογικα μεχρι τοτε θα εχει γυρισει ή θα αναμενεται η επιστροφη του), θα εχει την τυχη του Batista. Γιουχα και ξανα γιουχα. Εκει να τον δω τον ξεμωραμενο...
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 22 2014, 01:03 ) *
Το θεμα ειναι οτι μια μερα πριν απο PPV αναγκαστηκε να μπει για επεμβαση. Δεν ηταν κατι προγραμματισμενο, ουτε φανταζομαι οτι υπολογιζαν στο WWE να τον αφησουν εκτος για καποιο διαστημα επειδη γνωριζαν οτι ειχε μια κηλη. Τους προεκυψε ξαφνικα η επιδεινωση. Οσο για το διαστημα απουσιας, θα φανει στην πραξη. Κι εγω για 4-6 εβδομαδες εγραψα, αλλα απ οτι καταλαβα απ αυτο που διαβασα, η σωματικη του διαπλαση δε βοηθαει στη γρηγοροτερη αναρρωση. Σκεψου λοιπον το ενδεχομενο να μην παει καλα η αποθεραπεια και να χασει το Royal Rumble! Παει το Reigns vs Lesnar, γιατι καποιος αλλος θα κερδισει το Rumble... Θα μπορουσαν βεβαια να τον βαλουν αργοτερα στο ματς, οπως εβαλαν φετος τον Bryan, αλλα και η μοναδικη στιγμη θα εχει χαθει και δεν πιστευω οτι θα κανουν το ιδιο κολπο δυο σερι χρονιες.
Ασε που και να πανε ολα καλα και να συμμετασχει κανονικα στο Rumble o Reigns(το καλα το λεω επειδη εχει να κανει με την υγεια του, κατα τ αλλα η συμμετοχη ειναι "i'm afraid i've got some bad news", που θα λεγε κι ο Barrett), μολις κερδισει το ματς αυτος αντι για τον Daniel Bryan(που λογικα μεχρι τοτε θα εχει γυρισει ή θα αναμενεται η επιστροφη του), θα εχει την τυχη του Batista. Γιουχα και ξανα γιουχα. Εκει να τον δω τον ξεμωραμενο...


Δύσκολα θα πάει πάνω 6 εβδομάδες.Δεν έχει διαρεύσει αν θα έμενε έξω αν δεν έκανε επέμβαση.Έχει κοινό ο Reigns όποτε δεν θα επηρεαστεί από την γιούχα.Γιατί να κερδίσει ο Daniel Bryan;Δεν έχει γραφτεί πουθενά για να το περιμένει κάποιος.Πολύ δύσκολα θα πάρει άμεσα ματς τίτλου ο D.B για την μεγάλη ζώνη όταν επιστρέψει,στο WWE δεν θέλουν να ρισκάρουν.
nikolas12
Ξεκινάμε με το φετινό NoC.

1. Συνήθως οι Usos είναι στο πρώτο ματς. Ξεκινάμε με tag team championship. Γενικά οι Rhodes μου άρεσαν πιο πολύ κανονικά από το ζευγάρι Goldust and Stardust (ειδικά το ότι ο Cody κάνει άλλες κινήσεις και όχι τις λατρεμένες παλιές και ότι φοράει κάτι σαν πυτζάμα για attire μου τη σπάει άπειρα) που είναι heels, ενώ δεν τους πάει.
Η νίκη που περιμέναμε ήρθε μετά από ωραίο αγώνα, αλλά ήταν μάπα που τελείωσε με roll up. Κρίμα για τους πανάξιους Usos, αλλά ήρθε και μία αλλαγή στο tag team division που είναι πολύ φτωχότερο από πέρυσι.

2. Πάμε για το US championship. Πολύ λένε για double turn, κάτι που θα έχει ενδιαφέρον να το δούμε.
Εξαιρετικός και πάρα πολύ τεχνικός αγώνας μέχρι τώρα. Και όμως ο Sheamus διατήρησε από εκεί που δεν το περίμενε κανείς (και το πίστευα ότι θα διατηρήσει, αλλά με επηρέασε που όλοι έλεγαν το αντίθετο). Τέλος πάντων μπράβο τους για τον αγώνα και το θέαμα που μας προσφέρανε και λογικά ο επόμενος US champion θα είναι ο Rusev για να κάνει χαμό. Θεωρώ πως αν ο Sheamus διατηρούσε, αλλά στο πρώτο Brogue Kick είχε κάνει kick out o Cesaro και δεχόταν το pin στο δεύτερο θα είχαμε αποτρελαθεί.

3. Στο IC τώρα. Για να δούμε λοιπόν αν θα κάνει ο Miz την έκπληξη, αν θα κάνουν κάτι οι 2 ακόλουθοι ή αν θα εμφανιστούν οι Wyatts. Ακούγονται πολλά σενάρια που επηρεάζουν το αποτέλεσμα.
Σοβαρά τώρα; Κι άλλη νίκη με roll up; Επίσης είναι κουραστικό που ανταλλάσσουν τον τίτλο συνέχεια. Ο Miz είναι βαρετός, ο Ziggler είναι τέλειος για midcard πρωταθλητής και πάλι το δίνουν στον αδιάφορο!

4. Βγήκε ο Rollins. Κανονίστε να ακούσουμε μόνο ένα heel promo και όχι τη μουσική του Ambrose.
Να τος ο Dean να τρελαίνει κόσμο. Θα μπορούσε να μην είναι τόσο ξεκάθαρο ότι θα βγει και να είναι πιο πολύ έκπληξη, αλλά και πάλι εγώ τρελάθηκα με τέτοια εμφάνιση. Δυστυχώς για άλλη μια φορά είδαμε την Authority να βγαίνει κερδισμένη και τον Ambrose να τον μαζεύουν, πράγμα βαρετό από ένα σημείο και μετά.

5. Πωπω αυτά με τους εθνικούς ύμνους αλήθεια τα βαριέμαι απίστευτα, αλλά τώρα θα γκρεμιστεί το στάδιο για τον Henry και θα αυξηθεί η γιούχα στον Rusev όταν κερδίσει.
Αργό ματς, με το Rusev να ελέγχει, δε μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Γενικά δεν εντυπωσιάζομαι με το Rusev, επειδή είναι γομάρι που ξέρει να ρίχνει και 2 κλωτσιές και γι' αυτό προωθείται. Έχει χαρακτήρα που μπορεί να κρατήσει μάξιμουμ 7-8 μήνες και μετά πρέπει να του αλλάξουν gimmick, αλλά χωρίς να ξέρει Αγγλικά τι να τον βάλουν να κάνει; Τέσπα εγώ θέλω να δω όλους τους κωλοτούμπες που τον κράζουν τώρα, πως θα φωνάζουν για αυτόν, όταν θα έχει αντίπαλο στον Cena.

Κάπου εδώ θα πρέπει να αφήσω το ppv, καθώς πρέπει να κοιμηθώ οπωσδήποτε. Λογικά αύριο θα καταφέρω να το δω, οπότε τότε θα σχολιάσω και τους υπόλοιπους αγώνες.
nikolas12
To Orton-Jericho δεν το είδα πάρα πολύ προσεκτικά, αλλά όσο είδα ήταν πολύ καλό και με το Divas δεν τρελάθηκα, αλλά με εκνεύρισε η ανταλλαγή τίτλων που γίνεται όπως με το IC. Ντάξει είπαμε να γίνει μια φορά με Orton-Cena το 2009, αλλά όχι έτσι με τους μισούς τίτλους ρε παιδιά.
Στο main event τώρα, είχαμε ξανά κυριαρχία Lesnar, αλλά και πιο επιθετικό Cena με 4 AA και 4-5 STFs. Η λογική πάντως κάνω τρίτο AA και αντί για pin κάνω STF σε αντίπαλο που δεν πρόκειται να παραδωθεί είναι ηλίθια John. Τέλος πάντων η ανάμειξη Rollins ήταν αναμενόμενη, αφού οι 2 τους διαφημίζονται για πολλούς αγώνες σε house shows, αλλά καλό θα ήταν σε αυτούς ένας από τους δύο να είναι το WWE WHC στην κατοχή του. Ένα triple threat στο HIAC θα μου άρεσε πάρα πολύ, ενώ η κόντρα Rollins-Cena εκτός από ωραία ματς θα δώσει σίγουρα μεγάλη ώθηση στον Rollins ακόμα και να την χάσει. Πάντως θέλω να δω που θα βολέψουν τον Ambrose τώρα.
T.W.Is.M.
Οτι να ναι...(οχι τα σχολια απο πανω μου, αλλα τα σεναρια)
Τους Gold & Stardust τους περιμεναμε, καλη η αλλαγη, ακομα καλυτεροι οι Usos.
To Sheamus δεν τον περιμεναμε, ελπιζω να συνεχιστει η κοντρα και να παρει στο τελος τον τιτλο ο Cesaro.
Παλι ο Miz? Τι νοημα εχει ολο αυτο? Και τι το ιδιαιτερο θα δωσει ο Miz?
Αυτο που χαρηκα ηταν τη "νικη" του Rollins. Η επιστροφη του Ambrose ηταν πολυ αναμενομενη δυστυχως. Ειχε φυσικα λογικη(απο τα λιγα πραγματα που ειχαν λογικη χτες), αλλα δεν ειχε κατι το ιδιαιτερο, γιατι ολοι το περιμεναμε απο τη στιγμη που δε θα αγωνιζοταν ο Reigns.
Ο Rusev τελικα ειναι χειροτερος απο τον Kane. Για συγκριση με Big Show δε συζηταμε, απεχουν τοσο πολυ οσο το κρυο της Σιβηριας. Η φαση που ο Mark Henry ξεφευγει απο τη λαβη του Rusev ειναι οτι πιο ψευτικο εχω δει τους τελευταιους μηνες. Περα απο το gimmick δε βλεπω κατι το ιδιαιτερο εδω. Α, κι η Σπαλομπριζολα καλυτερος ειναι.
To Orton vs Jericho κι εγω δεν το προσεξα πολυ, ισως γιατι ηταν ματς μεταξυ 2 βετερανων χωρις να υπαρχει απο πισω ουτε τιτλος, ουτε καμια ιδιαιτερη ιστορια. Ειχε καλες στιγμες οσο ειδα, λογικο γιατι κι ο Jericho ειναι πολυ καλος wrestler κι ο Orton πολυ εμπειρος. Το τελος ομως μυριζε απο χιλιομετρα μακρια. Δεν μπορουσαν να βρουν κατι πιο πρωτοτυπο?
Στο ματς των Divas εγινε μεν αυτο που ειχα γραψει σαν πιο ενδιαφερον σεναριο, αλλα μεσολαβησε μια αλλαγη χωρις νοημα, περα απο την παραταση χρονου της ιστοριας. Αν προκειται να καταληξει ο τιτλος στην AJ, γιατι να τον παρει για 2η φορα η Paige?
Για το main event δεν εχω να κανω σχολιο, τα εχω γραψει ολα τον προηγουμενο μηνα μετα το Summerslam. Βαριομουν τοσο να το δω που στα πρωτα λεπτα καθισα και εφαγα και μετα ειδα το υπολοιπο ματς. Μικροτερη του αναμενομενου η αλλαγη(στο ποσο θα επιτεθει ο Cena δηλαδη), κακο τελειωμα στο ματς και πανω που πηγα να βρω καποιο ενδιαφερον με το cash in του Rollins(που αφου διελυσε σεναριακα τη Shield μου γινεται ολο και πιο συμπαθης tongue.gif ), ερχεται το καλο παιδι Cena να του χαλασει τα σχεδια.

Δηλαδη τωρα θα παμε για Cena vs Rollins, Rusev vs Sheamus ή Rusev vs Big Show, οποιος face περισσεψει ισως παει στο Lesnar, Orton vs Ambrose γιατι δεν εχει μεινει και κανενας αλλος και heel turn του Mark Henry?

QUOTE(mixalisgate7 @ Sep 22 2014, 01:21 ) *
Δύσκολα θα πάει πάνω 6 εβδομάδες.Δεν έχει διαρεύσει αν θα έμενε έξω αν δεν έκανε επέμβαση.Έχει κοινό ο Reigns όποτε δεν θα επηρεαστεί από την γιούχα.Γιατί να κερδίσει ο Daniel Bryan;Δεν έχει γραφτεί πουθενά για να το περιμένει κάποιος.Πολύ δύσκολα θα πάρει άμεσα ματς τίτλου ο D.B για την μεγάλη ζώνη όταν επιστρέψει,στο WWE δεν θέλουν να ρισκάρουν.



Γι αυτο:


Ουτε περσι ηταν να κερδισει τιτλο στη Wrestlemania...

Κι ο Rey Mysterio ειχε κοινο και μαλιστα ηταν αρκετα δημοφιλης, αλλα η γιουχα οταν βγηκε στο #30 στο φετινο Rumble ακουστηκε! Δε λεω παντως οτι θα γινει, ο Βινς εχει αποδειξει οτι ειναι αρκετα ξεμωραμενος και οταν του κολλησει μια ιδεα στο μυαλο, δεν κανει πισω. Ωρες ωρες πιστευω οτι το "Best for business" που λενε ειναι ειρωνικο! Λεω τι θα θελει ο κοσμος και τι αντιδραση περιμενω να δω.
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 22 2014, 22:23 ) *
Γι αυτο:


Ουτε περσι ηταν να κερδισει τιτλο στη Wrestlemania...


Η πιο όμορφη φετινή στιγμή μακράν της δεύτερης. Φοβάμαι πάντως ότι με το που γυρίσει ο Bryan ούτε θα παίζει τόσο καλά όσο έπαιζε, ούτε θα τον αγαπά το κοινό όσο τον αγαπούσε. Ο Cena μάλλον θα κλείσει την κόντρα με τον Lesnar στο HIAC που μπορεί να υπάρξει παρέμβαση από Rollins και μετέπειτα κόντρα μεταξύ τους. Λογικά πάμε για Cena-Lesnar, Rusev-Big Show, Wyatt-Sheamus ή Cesaro-Sheamus, Ziggler-Miz και για Orton-Ambrose δεν είμαι σίγουρος, αλλά αν χάσει την κόντρα ο Ambrose θα αρχίσω να βγάζω αφρούς.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 22 2014, 22:23 ) *
Γι αυτο:


Ουτε περσι ηταν να κερδισει τιτλο στη Wrestlemania...


Το κέρδισε όπως πολύ καλά ξέρεις λόγω ντόμινο εξελίξεων.
nikolas12
Τι μυθικές ατάκες πέταξε πάλι χθες ο Lunatic Fringe;
Στέλνουν Noble και Mercury να του πάρουν τη βαλίτσα, τους βλέπει και λέει: "Ωχ όχι. Έστειλαν την Cruiserweight division να μου πάρει τη βαλίτσα". Αλλά δεν αρκέστηκε εκεί στο να με κάνει να ψοφήσω στο γέλιο. Βγαίνουν μετά οι 2 προαναφερθέντες με τον Rollins και 4-5 σεκιουριτάδες να πάρουν τη βαλίτσα και τους λέει ο Ambrose: "Παιδιά είστε όντως σεκιουριτάδες; Νομίζω ότι ήσασταν στους Rosebuds πριν καμιά βδομάδα.". Εκεί κόντεψε να μου βγει το πρωϊνό από τη μύτη.
Τον λατρεύω αυτόν τον τύπο. Είναι ότι καλύτερο σε αντιήρωα από τότε που έφυγε ο CM Punk. Λατρεύω που το Α από το Ambrose στη ζακέτα του είναι γραμμένο σαν το Α της αναρχίας, γιατί του προσδίδει έναν πιο επαναστατικό απέναντι στην Authority τόνο, λατρεύω τα insults του και γενικά τον θεωρώ ότι πιο εκκολαπτόμενο σε face που μπορεί να δώσει πολύ περισσότερα από τον Reigns που θα προωθηθεί πάνω από εκείνον. Θεωρώ μεγάλη μαγκιά που πήραν τον κορυφαίο face του NXT και του FCW (εκεί ίσως λίγο λιγότερο) που ήταν ο Rollins και τον έκαναν κορυφαίο heel στο main roster και αντίστοιχα πήραν τον κορυφαίο heel του FCW που ήταν ο Ambrose (οι κόντρες με τον Regal και τα άψογα promo του που τον έβαλαν σε παρομοιώσεις με τον Joker του Heath Ledger το αποδεικνύουν για μένα) και τον έκαναν κορυφαίο face στο main roster. Και όχι μόνο έκαναν τράμπα τους ρόλους, αλλά αναγέννησαν την κόντρα τους από το FCW (ματσάρες) και με την αλλαγή ρόλων της έδωσαν ακόμα περισσότερο ενδιαφέρον, αφού δεν τους είχαμε συνηθίσει έτσι. Την Shield σαν heel την τράβαγε ο Ambrose στα promo και οι άλλοι 2 λιγότερο, οπότε ήταν ασυνήθιστο να βλέπουμε τον Rollins κακό να κάνει promo μόνος του. Και ακριβώς γιατί είχαμε τον Ambrose ως τρομερό κακό μας φαίνεται ασυνήθιστο που τώρα είναι καλός, έστω και αντιήρωας.
Προς το τέλος του Raw με χάλασε λίγο το botch του στη βουτιά ανάμεσα στα σχοινιά, αλλά αυτή η κίνηση που επαναφέρεται από τα σχοινιά και βαράει clothesline που κόβει κεφάλι μου αναπληρώνει κάτι τέτοια tongue.gif Το τέλος που ήταν υπέρ της Authority με ψιλοχάλασε, αλλά είναι φυσιολογικό να υπάρχουν και τέτοια endings. Το υπόλοιπο Raw μου άρεσε αρκετά. Έχω όμως αρχίσει να πιστεύω πως Kane και Orton θα βαρεθούν να κάνουν συνέχεια θελήματα για τις κόντρες του Rollins και κάποιος ίσως κάνει face turn. Θα πάρει όμως καιρό αν γίνει κιόλας κάτι τέτοιο.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Sep 30 2014, 16:02 ) *
Τι μυθικές ατάκες πέταξε πάλι χθες ο Lunatic Fringe;
Στέλνουν Noble και Mercury να του πάρουν τη βαλίτσα, τους βλέπει και λέει: "Ωχ όχι. Έστειλαν την Cruiserweight division να μου πάρει τη βαλίτσα". Αλλά δεν αρκέστηκε εκεί στο να με κάνει να ψοφήσω στο γέλιο. Βγαίνουν μετά οι 2 προαναφερθέντες με τον Rollins και 4-5 σεκιουριτάδες να πάρουν τη βαλίτσα και τους λέει ο Ambrose: "Παιδιά είστε όντως σεκιουριτάδες; Νομίζω ότι ήσασταν στους Rosebuds πριν καμιά βδομάδα.". Εκεί κόντεψε να μου βγει το πρωϊνό από τη μύτη.
Τον λατρεύω αυτόν τον τύπο. Είναι ότι καλύτερο σε αντιήρωα από τότε που έφυγε ο CM Punk. Λατρεύω που το Α από το Ambrose στη ζακέτα του είναι γραμμένο σαν το Α της αναρχίας, γιατί του προσδίδει έναν πιο επαναστατικό απέναντι στην Authority τόνο, λατρεύω τα insults του και γενικά τον θεωρώ ότι πιο εκκολαπτόμενο σε face που μπορεί να δώσει πολύ περισσότερα από τον Reigns που θα προωθηθεί πάνω από εκείνον. Θεωρώ μεγάλη μαγκιά που πήραν τον κορυφαίο face του NXT και του FCW (εκεί ίσως λίγο λιγότερο) που ήταν ο Rollins και τον έκαναν κορυφαίο heel στο main roster και αντίστοιχα πήραν τον κορυφαίο heel του FCW που ήταν ο Ambrose (οι κόντρες με τον Regal και τα άψογα promo του που τον έβαλαν σε παρομοιώσεις με τον Joker του Heath Ledger το αποδεικνύουν για μένα) και τον έκαναν κορυφαίο face στο main roster. Και όχι μόνο έκαναν τράμπα τους ρόλους, αλλά αναγέννησαν την κόντρα τους από το FCW (ματσάρες) και με την αλλαγή ρόλων της έδωσαν ακόμα περισσότερο ενδιαφέρον, αφού δεν τους είχαμε συνηθίσει έτσι. Την Shield σαν heel την τράβαγε ο Ambrose στα promo και οι άλλοι 2 λιγότερο, οπότε ήταν ασυνήθιστο να βλέπουμε τον Rollins κακό να κάνει promo μόνος του. Και ακριβώς γιατί είχαμε τον Ambrose ως τρομερό κακό μας φαίνεται ασυνήθιστο που τώρα είναι καλός, έστω και αντιήρωας.


Το gimmick του Lunatic μαζί με το Moneymaker του Miz είναι τα καλύτερα.Δεν είναι καθαρόαιμος face o Ambrose,όπως δεν ήταν ο Punk και o Austin.
T.W.Is.M.
Ομολογω πως ο Ambrose ειναι διασκεδαστικος και το gimmick του πολυ καλο. Οσο ηταν στη Shield τον θεωρουσα οτι πρεπει για ρολο heel και δεν τον πιστευα για face. Το προσωπο του ειναι τετοιο που δε σε προδιαθετει για ρολο καλου παιδιου. Τελικα ομως αποδεικνυεται πολυ καλος και σε αυτο. Οχι σαν κλασικος face, αλλα σε αυτο το ρολο που αρεσει πολυ στους λιγο μεγαλυτερους σε ηλικια. Οσο ηταν στη Shield και τα 3 μελη της μου ηταν αντιπαθεις, αν και περασαν αρκετοι μηνες για να δω τι το χαρακτηριστικο ειχε ο καθενας. Δε μου ηταν αντιπαθεις για τα ματς που εδιναν(αλλωστε το πρωτο τους ματς σε PPV εναντιον Team Hell No και Ryback ηταν πολυ ωραιο), αλλα για τον τροπο που τους προωθουσαν και το ποσο αναληθοφανης ηταν η εξελιξη τους. Πλεον μπορω να πω οτι ο μονος που μου ειναι αντιπαθης ειναι ο Reigns. Ο Rollins ειναι ενας πολυ καλος wrestler και ο Ambrose με κερδιζει σιγα σιγα με το gimmick και τις εκφρασεις του. Δε νομιζω οτι καποιος απ τους δυο θα μου γινει πολυ συμπαθης, οπως ο τυπος του οποιου το τραγουδι εχω για ringtone στο κινητο μου, αλλα τουλαχιστον δε θα τους εχω στη μπουκα για να τους κραζω σε καθε ευκαιρια. Αλλωστε το push που παιρνουν πλεον μου μοιαζει πιο φυσιολογικο.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Sep 30 2014, 18:32 ) *
Το gimmick του Lunatic μαζί με το Moneymaker του Miz είναι τα καλύτερα.Δεν είναι καθαρόαιμος face o Ambrose,όπως δεν ήταν ο Punk και o Austin.


Του Miz όπως έχω πει, δε μου άρεσε αρχικά, αλλά πλέον με τον Sandow έχει γίνει πολύ καλύτερο. Καθαρό face δεν το λες είναι η αλήθεια, ούτε tweener μπορείς να τον πεις, αλλά επειδή είναι αντιήρωας και τον γουστάρει το κοινό είπα ότι είναι face.

QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 30 2014, 19:57 ) *
Ομολογω πως ο Ambrose ειναι διασκεδαστικος και το gimmick του πολυ καλο. Οσο ηταν στη Shield τον θεωρουσα οτι πρεπει για ρολο heel και δεν τον πιστευα για face. Το προσωπο του ειναι τετοιο που δε σε προδιαθετει για ρολο καλου παιδιου. Τελικα ομως αποδεικνυεται πολυ καλος και σε αυτο. Οχι σαν κλασικος face, αλλα σε αυτο το ρολο που αρεσει πολυ στους λιγο μεγαλυτερους σε ηλικια. Οσο ηταν στη Shield και τα 3 μελη της μου ηταν αντιπαθεις, αν και περασαν αρκετοι μηνες για να δω τι το χαρακτηριστικο ειχε ο καθενας. Δε μου ηταν αντιπαθεις για τα ματς που εδιναν(αλλωστε το πρωτο τους ματς σε PPV εναντιον Team Hell No και Ryback ηταν πολυ ωραιο), αλλα για τον τροπο που τους προωθουσαν και το ποσο αναληθοφανης ηταν η εξελιξη τους. Πλεον μπορω να πω οτι ο μονος που μου ειναι αντιπαθης ειναι ο Reigns. Ο Rollins ειναι ενας πολυ καλος wrestler και ο Ambrose με κερδιζει σιγα σιγα με το gimmick και τις εκφρασεις του. Δε νομιζω οτι καποιος απ τους δυο θα μου γινει πολυ συμπαθης, οπως ο τυπος του οποιου το τραγουδι εχω για ringtone στο κινητο μου, αλλα τουλαχιστον δε θα τους εχω στη μπουκα για να τους κραζω σε καθε ευκαιρια. Αλλωστε το push που παιρνουν πλεον μου μοιαζει πιο φυσιολογικο.


Ακριβώς αυτό. Τη Shield τη συμπάθησα αρκετά με το face turn μέχρι πριν μου την έδιναν σαν χαρακτήρες, αλλά απολάμβανα τα ματς τους. Αυτό το TLC match θα μου μείνει χαραγμένο για πάντα. Όσο για το μετά ισχύει άπειρα ότι παίρνουν καλό και ομαλό push οι 2 τους.
T.W.Is.M.
Διαβαζω οτι ο Lesnar δεν περιλαμβανεται στα προωθητικα του WWE για το υπολοιπο του 2014, πραγμα που πιθανον να σημαινει οτι δε θα παιξει σε κανενα PPV μεχρι το Royal Rumble! Να τα χαιρεσαι τα σεναρια σου Βινς. Βαλτε και λουκετο τωρα, αφου το εχετε διαλυσει το μαγαζι. Καποτε ειχαμε 2 μεγαλους τιτλους και 2 μικροτερους. Πλεον οι 2 μεγαλοι τιτλοι ειναι το Intercontinental και το US. Οι αλλοι δυο εξαφανιστηκαν...γιατι ο πραγματικος πρωταθλητης τραυματιστηκε
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 3 2014, 23:53 ) *
Διαβαζω οτι ο Lesnar δεν περιλαμβανεται στα προωθητικα του WWE για το υπολοιπο του 2014, πραγμα που πιθανον να σημαινει οτι δε θα παιξει σε κανενα PPV μεχρι το Royal Rumble! Να τα χαιρεσαι τα σεναρια σου Βινς. Βαλτε και λουκετο τωρα, αφου το εχετε διαλυσει το μαγαζι. Καποτε ειχαμε 2 μεγαλους τιτλους και 2 μικροτερους. Πλεον οι 2 μεγαλοι τιτλοι ειναι το Intercontinental και το US. Οι αλλοι δυο εξαφανιστηκαν...γιατι ο πραγματικος πρωταθλητης τραυματιστηκε


Δεν είναι σίγουρο οτι δεν θα αγωνιστεί.Για το HIAC είναι σχεδόν σίγουρο.Καλύτερα που τραυματίστηκε ο DB γιατί θα νευρίαζες περισσότερο που θα έχανε τον τίτλο από τον Lensar.
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 3 2014, 23:53 ) *
Διαβαζω οτι ο Lesnar δεν περιλαμβανεται στα προωθητικα του WWE για το υπολοιπο του 2014, πραγμα που πιθανον να σημαινει οτι δε θα παιξει σε κανενα PPV μεχρι το Royal Rumble! Να τα χαιρεσαι τα σεναρια σου Βινς. Βαλτε και λουκετο τωρα, αφου το εχετε διαλυσει το μαγαζι. Καποτε ειχαμε 2 μεγαλους τιτλους και 2 μικροτερους. Πλεον οι 2 μεγαλοι τιτλοι ειναι το Intercontinental και το US. Οι αλλοι δυο εξαφανιστηκαν...γιατι ο πραγματικος πρωταθλητης τραυματιστηκε


Ντροπή αν όντως δεν υπάρξει υπεράσπιση. Άλλοι πρωταθλητές 1-2 μήνες λείπουν και τους αφαιρείται το πρωτάθλημα απευθείας. Αλλά σιγά που θα έχουμε τέτοια αντίδραση. To μόνο που νοιάζει το Vince είναι να είναι πρωταθλητής και να χάσει από το νέο χαϊδεμένο τον Reings. Αυτόν τον καιρό που λείπει εν τω μεταξύ ο Reigns υπάρχει μία έκρηξη υπέρ του Ambrose. Ξέρω πως ο ξεμωραμένος δε θα αλλάξει γνώμη και στην ανάγκη θα θάψει τον Ambrose και θα βάλει τον Reigns να αποκλείσει και τους 29 άλλους στο RR για να πείσει τους οπαδούς. Αλλά πόσο τέλειο θα ήταν ξαφνικά όλοι να φωνάζαν υπέρ Ambrose και να κράζανε τον Reigns (τα στοιχεία δείχνουν ότι κι αυτός γιούχα θα τρώει σε λίγα χρόνια και σε αντίθεση με τον Cena δεν έχει την εμπειρία και το μικρόφωνο για να τους τρολλάρει κι εκείνος), προκειμένου ο Lunatic Fringe να γίνει ο top babyface (θέση που άμεσα για εμένα πρέπει να πάρει ο Daniel Bryan και κανένας άλλος). Αυτή τη στιγμή τους σώζουν τα πολύ καλά feuds στο midcard και το Ambrose-Rollins. Αλλά για κανά τρίμηνο αποκλείεται να μπορέσουν να τα διατηρήσουν (ήδη πάνε για τράμπα οι contenders των 2 midcard τίτλων).
Το μόνο καλό που βγήκε είναι ότι διάβασα από haters του Cena να αναγνωρίζουν τη σκληρή του προσπάθεια κάθε εβδομάδα λέγοντας πως αφού αυτός παλεύει συχνά, αυτός θα έπρεπε να είναι πρωταθλητής.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Oct 4 2014, 00:45 ) *
Δεν είναι σίγουρο οτι δεν θα αγωνιστεί.Για το HIAC είναι σχεδόν σίγουρο.Καλύτερα που τραυματίστηκε ο DB γιατί θα νευρίαζες περισσότερο που θα έχανε τον τίτλο από τον Lensar.



Το ιδιο εγραψα κι εγω, οτι ισως να μην αγωνιστει, οχι οτι ειναι σιγουρο.
Στο αλλο που λες, απ τη μια εχεις ενα δικιο, απ την αλλη δε νομιζω οτι θα εχανε με αυτο τον τροπο που εχασε ο Cena. Οσο αγαπητος κι αν ειναι στον κοσμο, δεν εχει το ιδιο ειδικο βαρος με το Cena. Μονο ο Cena θα μπορουσε να χασει ενα ματς με αυτο τον τροπο και να μη χασει σε στατους. Δεν ειναι τυχαιο οτι αυτος επιλεχτηκε για να χαλασει το σερι των επιτυχημενων cash in του ΜΙΤΒ. Ηταν ο μονος που δε θα καταστρεφοταν σαν εικονα απο κατι τετοιο. Το ιδιο ισχυει και για την ηττα απο το Lesnar με αυτο τον τροπο. Ειχα γραψει και τοτε οτι θα βρουν τον τροπο να τον επαναφερουν στην κορυφη και τη ζημια την παθαινει το υπολοιπο ροστερ.
Καποτε ο Rock ηταν πρωταθλητης "via satellite". Τουλαχιστον αυτος επαιζε στα PPV και ο λογος που δεν εμφανιζοταν καθε εβδομαδα ηταν οτι ειχε αλλες δουλειες. Τωρα εχουμε τον πρωταθλητη via advocate, που δεν εχει και καποια αλλη δραστηριοτητα για να τον εμποδιζει να εμφανιζεται. Απλα ειναι η μεγαλυτερη ντιβα του ροστερ και το συμβολαιο του λεει οτι θα παιζει 4 φορες το χρονο.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 4 2014, 10:57 ) *
Στο αλλο που λες, απ τη μια εχεις ενα δικιο, απ την αλλη δε νομιζω οτι θα εχανε με αυτο τον τροπο που εχασε ο Cena.


Αν θυμάμαι καλά με τον ίδιο τρόπο θα έχανε ο Bryan για να δυσαρεστηθούν οι οπαδοί και να πάρει η Authority μεγαλύτερη γιούχα και βοηθήσει την persona no grata - για σένα - να πάρει push ως τοπ babyface στην Mania.Όποτε δεν να κάνει με το πρόσωπο.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Oct 4 2014, 12:41 ) *
Αν θυμάμαι καλά με τον ίδιο τρόπο θα έχανε ο Bryan για να δυσαρεστηθούν οι οπαδοί και να πάρει η Authority μεγαλύτερη γιούχα και βοηθήσει την persona no grata - για σένα - να πάρει push ως τοπ babyface στην Mania.Όποτε δεν να κάνει με το πρόσωπο.



Συνταξη χτες στο Βινς τοτε! Αυτος θα το κλεισει το μαγαζι πριν προλαβει να αναλαβει η Stephanie...
captain charisma
συμφωνα με φημες ο λεσναρ μετα τη μανια οπου κ ληγει το συμβολαιο του ακουγεται οτι θα επιστρεψει στο ufc...αλλα στα 38 του να κανει τι?να τις τρωει παλι?
mixalisgate7
QUOTE(captain charisma @ Oct 9 2014, 16:10 ) *
συμφωνα με φημες ο λεσναρ μετα τη μανια οπου κ ληγει το συμβολαιο του ακουγεται οτι θα επιστρεψει στο ufc...αλλα στα 38 του να κανει τι?να τις τρωει παλι?


Δεν θα τις τρώει,είναι πάλι υγιής κάτι θα κάνει.Αλλά αυτό είναι μια υποθετική συζητήση.Κάτσε να μην ανανεώσει με το WWE και να υπογράψει ξανά με το UFC και τότε θα ξανασυζητήσουμε το θέμα.
nikolas12
Hell in a Cell here we go. Είμαι πολύ δυστυχισμένος που λόγω συσσωρευμένης κούρασης δε θα δω live το ppv, αλλά αύριο το πρωί, γιατί η κάρτα φαίνεται εντυπωσιακή και έτοιμη να βγάλει το ppv της χρονιάς και ελπίζω όχι την απογοήτευση της χρονιάς. Πάμε για προβλέψεις.

1. Brie Bella-Nikki Bella

Τελείως αδιάφορο ματς. Λογικά θα έχουμε νίκη της Nikki για να ενισχυθεί ο heel χαρακτήρας της, ενώ η Brie δε τη χρειάζεται τόσο.

2. AJ Lee-Paige

Συνεχίζεται αυτή η σειρά αγώνων και λογικά θα την ξεζουμίσουν, καθώς είναι το μόνο ζευγάρι με τόσο καλή χημεία στην divas division. Νικήτρια λογικά η AJ.

3. Big Show-Rusev

Εδώ ο νικητής θα είναι ο Rusev για να συνεχιστεί το σερί του και για να πάρει άλλη μία μεγάλη νίκη. Περιμένω αξιοπρεπές ματς και ίσως ένα heel turn του Mark Henry.

4. Goldust and Stardust-Usos

Αυτοί μπορούν να βγάλουν έναν πολύ καλό αγώνα, καθώς είναι το μόνο αξιόλογο ζευγάρι στην παντελώς ψόφια tag division. Γενικά προτιμώ τους Cody Rhodes and Goldust και με σκοτώνει η αλλαγή στις υπεργαμάτες κινήσεις του Cody, αλλά υπομονή να δούμε τι πλάνα έχουν. Λογικά το reign των Rhodes Brothers θα συνεχιστεί.

5. Sheamus-Miz

Η τράμπα στους contenders των midcard τίτλων ωφέλησε το IC, αλλά όχι το US championship με μόνο στοιχείο που δίνει λίγη σπίθα είναι τι μπορεί να κάνει ο Sandow. Από εκεί και περα θεωρώ πως δε θα έχουμε αλλαγή τίτλου.

6. Dolph Ziggler-Cesaro

Ο Ziggler περνάει μία από τις πιο φορμαρισμένες περιόδους του. Εκτός ότι σε ένα μήνα έχει υπερασπιστεί τον τίτλο του 4-5 φορές, σε κάθε αγώνα του έχει εξαιρετική απόδοση είτε χάνει (έκανε μαζικές ήττες με Orton, Rusev, Rollins, αλλά έδωσε ματσάρες) είτε κερδίζει. Με τον Cesaro έχει βρει απίστευτη χημεία και έχουν βγάλει πολλά εξαιρετικά ματς. Το 2 out of 3 falls stipulation με ενθαρρύνει για ακόμα καλύτερα πράγματα και ίσως αυτός ο αγώνας μπει στους καλύτερους της χρονιάς. Πιστεύω ότι ο τίτλος δε θα αλλάξει χέρια και ο Ziggler θα κερδίσει 2-1 πάρα πολύ δύσκολα.

7. Orton-Cena

Για 2η φορά σε Hell in a Cell, για 49894605η φορά γενικότερα, ο αγώνας ενισχύει την κλασσική filleroκόντρα που κάποτε ήταν μία από τις καλύτερες σύγχρονες κόντρες της εταιρίας. Ωστόσο το stipulation δίνει μία σπίθα ενδιαφέροντος και αφού ξέρουν ο ένας τον άλλον ίσως χρησιμοποιήσουν σωστά το κελί για να δώσουν τον αγώνα τους. Τη νίκη θα τη δώσω στον Cena, αφού ο Orton θα έχει σύντομα λογαριασμούς με τον Rollins. Δυστυχώς θα είναι το main event της βραδιάς και θα πάρει περισσότερο χρόνο από τον αγώνα που όλοι θέλουν στο main event.

8. Ambrose-Rollins

Δεν υπάρχει ματς που να περιμένω φέτος περισσότερο. Αυτοί οι 2 είναι υπόδειγμα καλής κόντρας (σαν το Triple H-Rock). Δίνουν ματσάρες από rookies μέχρι σήμερα και μάλιστα με αλλαγή στους ρόλους. Δεν είναι απλά καλοί παλαιστές, είναι εξαιρετικοί παλαιστές και αν τους δώσεις 20-25 λεπτά και καλή χρήση βίας (ο Ambrose ξέρει καλύτερα λόγω CZW, αλλά και ο Rollins έχει δείξει ότι το έχει με τα περίτεχνα πεσίματα σε σκάλες, τραπέζια και ότι άλλο βάλει ο νους σου) μπορούν να βγάλουν ένα από τα καλύτερα Hell in a Cell matches στην ιστορία. Θεωρώ πως δε θα μας απογοητεύσουν σαν θέαμα, αλλά το αποτέλεσμα δε θα είναι αυτό που θέλω. Δυστυχώς θεωρώ ότι δε θα νικήσει ο Ambrose όπως όλοι λένε. Ο Rollins έχει ανάγκη το push για να συνεχίσει να κοντράρεται με μεγάλα ονόματα, ενώ για τον Lunatic Fringe δε δείχνουν να έχουν ιδιαίτερα σχέδια για το μέλλον. Το σημαντικότερο όμως είναι ότι ο Ambrose τον τελευταίο καιρό δείχνει να γίνεται ο αγαπημένος του κόσμου και αυτό δεν αρέσει στο θείο Vince που βλέπει τον χαϊδεμένο Reigns να παίρνει την κατιούσα λόγω Ambrose. Αν ο Ambrose κερδίσει και δώσει ματσάρα, ο κόσμος θα επιβάλλει το push του σε top babyface όπως έγινε με τον Bryan (και πιο δύσκολα, αλλά στο midcard με τον Ziggler). Ο γέρος δε θα αφήσει το νέο μεγάλο του heel όνομα να χάσει από έναν τύπο, για τον οποίο δεν έχει σχέδια και ενδέχεται να φάει τη θέση αυτουνού που θέλει για νέο μεγάλο όνομα. Οπότε η κόντρα τελειώνει και ο Rollins θα είναι ο νικητής. Ελπίζω να αποδειχθώ λάθος και το καλύτερο gimmick της εταιρίας να πάρει επιτέλους τη νίκη που αξίζει.
T.W.Is.M.
Στα πολυ γρηγορα αφου δεν εχω δει σχεδον τιποτα απο το Night of Champions και μετα.

Hell in a Cell
John Cena vs Randy Orton
Εδω βλεπω νικη του Orton! Αν ακολουθησει face turn και κοντρα με το Rollins, αυτη θα πρεπει να καταληξει σε ματς τιτλου με το Lesnar. Ο Cena εχει να απασχοληθει με το Rusev.

Hell in a Cell
Dean Ambrose vs Seth Rollins
Πιστευω οτι πρεπει να παρει μια νικη και ο Ambrose. Δεν ξερω ποτε θα γυρισει ο Reigns, αλλα ισως αυτο το διαστημα εινια η ευκαιρια του Ambrose να το παιξει Daniel Bryan και να κλεψει μια θεση σε ψηλοτερο στατους απ οτι υπολογιζοταν αρχικα.

Intercontinental Championship
Dolph Ziggler vs Cesaro
Περιμενω ωραιο ματς με νικητη το Ziggler.

US Championship
Sheamus vs The Miz
Αν και η νικη του Miz θα ειχε λογικη, ειδικα οσο υπαρχει ο Sandow διπλα του, πιστευω οτι ο Sheamus θα εκπληξει οσους περιμενουν την ηττα του και θα κερδισει για αλλη μια φορα.

WWE Tag team Championship
Gold & Stardust vs The Usos
Κι εδω δεν περιμενω αλλαγη πρωταθλητη. Οι Rhodes πηραν τους τιτλους οχι φανταζομαι για να τους χασουν μεσα σε ενα μηνα, αλλα για να τους διατηρησουν για καποιους μηνες. Οποτε πρεπει να κερδισουν σημερα.

Divas' Championship
AJ Lee vs Paige
Νομιζω οτι η κοντρα θα τελειωσει εδω και η AJ θα παραμεινει πρωταθλητρια. Μεχρι τωρα οσες φορες εχουν παιξει αντιπαλες η πρωταθλητρια χανει! Καπου πρεπει αυτο να σταματησει.

Brie Bella vs Nicki Bella
Λογικα θα κερδισει η Nicki. Δεν εχει και πολυ νοημα αλλωστε η καλη αδερφη να ταλαιπωρει την κακια. Ενω το αντιθετο...

Rusev vs Big Show
Η κοντρα με το Cena ερχεται ολο και πιο κοντα για το Rusev. Σημερα θα κερδισει τον Big Show και νομιζω οτι μετα παιρνει σειρα ο Cena.
mixalisgate7
Προβλέψεις HIAC 2014

Hell in a Cell
Seth Rollins vs. Dean Ambrose
ΝΙΚΗΤΗΣ: Dean Ambrose

Hell in a Cell
Randy Orton vs. John Cena
ΝΙΚΗΤΗΣ: John Cena

U.S. Championship
Sheamus © vs. The Miz
ΝΙΚΗΤΗΣ: The Miz

The Big Show vs. Rusev
ΝΙΚΗΤΗΣ: Rusev

Nikki Bella vs. Brie Bella
ΝΙΚΗΤΡΙΑ: Nikki Bella

WWE Diva's Title
AJ Lee © vs. Paige
ΝΙΚΗΤΡΙΑ: AJ Lee

2 Out of 3 Falls Match
Intercontinental Title

Dolph Ziggler © vs. Cesaro
ΝΙΚΗΤΗΣ: Dolph Ziggler
mixalisgate7
Update

Νίκες για Seth Rollins & Sheamus λόγω της παραδοσιακής αλλαγής αποδόσεων λίγο πριν αρχίσει το εκάστοτε ppv.
mixalisgate7
TWISM μην δεις το main event του HIAC γιατί θα εκνευριστείς παρά πολύ.
nikolas12
To χθεσινό ppv πρέπει να διδάσκεται ως σεμινάριο για το πως μπορεί ο καθένας να καταστρέψει ένα ppv. Ότι και να πω είναι λίγο.
Στο Ziggler-Cesaro περίμενα να πάρει ένα fall o Ελβετός, κατά τ' άλλα πολύ ωραίος αγώνας. To Sheamus-Miz ήταν καλύτερο απ' ότι το περίμενα, το tag team match επίσης καλό και με το βρώμικο τέλος που αρμόζει στους heels, ενώ τα divas matches και το Rusev-Big Show δεν τα πρόσεξα καλά, αλλά ήταν σε γενικές γραμμές καλοί αγώνες.
Εξαιρετική απόφαση να βρίσκεται στο main event ο Rollins με τον Ambrose. Το Cena-Orton πήρε πολύ χρόνο και δεν ήταν ένα κακό ματς, απλά ήταν singles match με ένα κελί τριγύρω. Πολύ μικρή χρήση καρεκλών και τραπεζιών, αλλά είχαμε μεγάλα kick out και ένα καταπληκτικό τέλος με το AA. Για ματς μέσα στο ppv ήταν πάρα πολύ καλό.
Και πάμε στο main event. Μην ξεγελάει κανέναν η διάρκεια 13 λεπτών. Είχαμε τουλάχιστον 10-15 λεπτά αλατοπίπερο στην κορυφή του κελιού και στα τραπέζια. Το ματς ήταν ένα από τα καλύτερα Hell in a Cell που έχω δει. Καρέκλες και τραπέζια σκορπίστηκαν σε όλη τη Δημιουργία, είχαμε το πρώτο kick out ever σε curb stomp, είχαμε ταυτόχρονη πτώση και στα 2 τραπέζια των σχολιαστών και φυσικά τον Ambrose να πλακώνει Noble, Mercury (πόσο ειρωνεία να τρως ξύλο στο main event ενός ppv από τον άνθρωπο που εσύ ο ίδιος έφερες στην εταιρία; tongue.gif ) και Rollins με kendo stick στην κορυφή του κελιού. Σταθερά φώναζα ΩΩΩΩΩΩ μαζί με το κοινό και δεν πίστευα αυτά που έβλεπα. Αν εξαιρέσουμε το Undertaker vs Triple H της WM28 πρέπει να είναι το καλύτερο HIAC match εδώ και πολλά χρόνια.
Και όλα αυτά για να έρθει η απόλυτη καταστροφή. Εκεί που λες ότι το WWE θα μας δώσει ένα άρτιο ppv χωρίς μεγάλα λάθη στο booking έρχεται η χειρότερη απόφαση. Bray Wyatt. Όσο έλειπε ο χοντρομπαλάς και οι ξυλοκόποι ήμασταν μια χαρά. Δεν είχαμε κανέναν να μας σπάει τα νεύρα με άκυρες παρεμβάσεις σε αγώνες και γενικά είχαμε το κεφάλι μας ήσυχο. Το πείραμα Wyatts ηλίθιοι, απέτυχε και το καταλάβατε και στην κόντρα με τον Jericho ότι απέτυχε, αφού είναι χαρακτήρας που μπορεί να αντέξει ένα χρόνο, αλλά μετά σαπίζει και θέλει face turn ή αλλαγή gimmick. Ο χαρακτήρας του Wyatt ειδικά δε θα μπορούσε να αποτύχει περισσότερο, αφού στους αγώνες με τον Cena δεν έδειξε να έχει τρομερό ταλέντο, στους αγώνες με τον Jericho είχαν βαρεθεί όλοι την κόντρα και το μόνο που τον κράτησε ήταν η κόντρα με τον Bryan στην αρχή της χρονιάς, αλλά και σε αυτήν ο ίδιος δεν έκανε τίποτα! Και με έναν μήνα εξαφανισμένο, ενώ θα μπορούσες να κάνεις διορθώσεις τον βάζεις στον ίδιο ακριβώς ρόλο, απλά απέναντι στον Ambrose που συνεχίζεις να τον θάβεις, άσχετα αν η μισή και βάλε τηλεθέαση στα shows είναι χάρη σ' αυτόν. Με την παρέμβαση του Wyatt ο Vince κατάφερε να κρατήσει στάσιμο έναν χαρακτήρα που δεν έχει να δώσει κάτι παραπάνω (αν και ανέκαθεν ήθελα κόντρα Ambrose-Wyatt) και να δώσει το χειρότερο δυνατό τέλος στην καλύτερη κόντρα της χρονιάς.
HLR CENATION
Πολυ ομορφο το PPV.
Μου αρεσε το Ντολφ-Σεζαρο...Ο ελβετος μεγαλος λουζερ στα ματς τιτλου.
Το ταγκ τιμ επισης πολυ καλο, με τις δυο ομαδες να <<κολλανε>> καλα μεταξυ τους.
Στο Ρουσεφ-Μπιγκ σοου,να πω την αληθεια δεν περιμενα υποταγη του ψηλου.Εκτιμουσα οτι θα χασει αλλα με pin.Περιμενα και προδοσια του Μαρκ Χενρυ.Παντως καλο ματς.
Στο Σειμους-Μιζ τιποτα το ιδιαιτερο...Αλλα φοβερος σε αυτο το ρολο ο Σαντοου.
Στα main event τωρα...Μ αρεσε το Σινα-Ορτον...Αναμενομενο το αποτελεσμα,αλλα καλο ματς.Κυριαρχια Ορτον στα 3/4 του ματς αλλα Σινα ειναι αυτος,δεν πεφτει ευκολα.
Φοβερο το Ρολινς-Αμπροουζ.Απολαυστικη η κοντρα τους ολους αυτους τους μηνες,ειδικα η αρχη του ματς ηταν το κατι αλλο...

Απο τα πολυ δυνατα ppv που ειδα φετος!!
nikolas12
QUOTE(HLR CENATION @ Oct 27 2014, 21:20 ) *
Ο ελβετος μεγαλος λουζερ στα ματς τιτλου.


Welcome back, σε χάσαμε φέτος στο μεγαλύτερο διάστημα.
Ήθελα να πω καιρό αυτό που συνειδητοποίησα και το ξέχναγα. Ο Cesaro έχει καταφέρει μέσα σε 9 μήνες (Φεβρουάριος-Οκτώβριος) να χάσει για όλους τους τίτλους του WWE (εκτός του Divas championship που μάλλον θα τον προκαλέσει σύντομα η AJ για να χάσει ευκαιρία και για αυτόν tongue.gif ).
Έχασε για το WWE WHC στο Elimination Chamber, για το Tag Team championship στη WM30, για το US championship στο Payback και το Night of Champions και για το IC σε triple threat στο Raw, την προηγούμενη Παρασκευή στο Smackdown και στο Hell in a Cell.
mixalisgate7
Που χάθηκες HLR CENATION;Μας έλλειψες τόσο καιρό.Αδικείται ο Cesaro αλλά ας όψεται ο Vince με τις αποφάσεις του.
T.W.Is.M.
Ενταξει, ο Βινς δεν ειναι ουτε για συνταξη. Για εγκλεισμο στο σπιτι ειναι με απαγορευση να παρακολουθει τα σοου. Εχει διαλυσει τα παντα(φημες λενε οτι αυτος εγραψε το τραγουδι του Κιαμου "επειδη μπορω τα διαλυω ολα").
Παμε να δουμε τι εκανε προχτες.
Κατ αρχην εχει δωσει το μοναδικο τιτλο σε εναν part-timer και εχει θαψει ολο το υπολοιπο ροστερ μη υπερασπιζοντας τον τιτλο. Προφανως δε θεωρει κανεναν αξιο να αντιμετωπισει το Lesnar. Προχτες λοιπον εχει ενα #1 contenders match και αλλο ενα Hell in a Cell χωρις να παιζεται κατι. Παει λοιπον και βαζει main event το δευτερο και οχι το πρωτο που παιζουν και τα πιο μεγαλα ονοματα. Δε διαφωνω οτι το Ambrose vs Rollins μπορει να βγει ωραιο ματς και ηταν οντως ωραιο σαν θεαμα. Ομως το main event πρεπει να ειναι ενα ματς για τον τιτλο κι αφου(κακως) δεν υπαρχει τετοιο, θα πρεπε να ειναι το #1 contenders match. Αφου ομως θελει οπωσδηποτε να ειναι το αλλο ματς, βαλε εναν ορο να παιζεται η βαλιτσα τουλαχιστον. Δεν το κανει ουτε αυτο. Παμε και στο Cena vs Orton. Γιατι πρεπει να κερδισει o Cena? Για να παιξει για 3η φορα εναντιον του Lesnar? Δηλαδη ο Orton δεν μπορει να παρει ενα ματς τιτλου? Δε δεχεται ο Lesnar να αντιμετωπισει κανεναν αλλο? Ειδικα αφου ακουγεται οτι ο Orton παει για face turn, τι καλυτερο απο το να επαιρνε ενα ματς τιτλου? Το τελος του main event δε ηταν ενα απο τα πιο ακυρα των τελευταιων χρονων. Εμφανιζεται ο Wyatt απο το πουθενα, ο οποιος απο τη Wrestlemania και μετα περναει ολο και πιο απαρατηρητος, και δινει αλλη μια νικη στο Rollins. Ο δε Ambrose βγαινει απο την κοντρα μεταξυ ισων ως ο μεγαλος χαμενος με ουσιαστικα 2 και τυπικα 3 ηττες σε PPV. Τωρα θα παιξει μαλλον με το Wyatt και αντι να ανεβει εκεινος, μαλλον ο Wyatt θα τον τραβηξει προς τα κατω. Να παω και σε κατι γενικοτερο. Οι Ambrose και Rollins λογικα θα βρισκονται εδω για χρονια. Θα εχουν κι αλλες κοντρες μεταξυ τους στο μελλον. Κατι σαν το Cena vs Orton ας πουμε. Για ποιο λογο λοιπον να τραβηξουν τοσο την πρωτη κοντρα τους ωστε να φτασει σε HIAC match που γινεται main event? Τι θα μεινει να δουμε απ αυτο το ζευγαρι στο μελλον? Πως θα κρατησουν μακροπροθεσμα το ενδιαφερον, ωστε να μη λεμε οταν σε 5 χρονια θα παιζουν αντιπαλοι για τριτη φορα "παλι Ambrose vs Rollins θα δουμε?", οπως λεμε τωρα για το Cena vs Orton? To οποιο Cena vs Orton ηταν μια χαρα ματς. Για να βλεπουν μερικοι μερικοι εκει στο WWE οτι οι εμπειροι συνηθως δινουν καλυτερα ματς απο τους νεους που θελουν τοσο πολυ να προωθησουν. Να σκεφτω και λιγο πιο πονηρα τωρα με αφορμη κατι που ειχε γραψει ο nikolas πριν λιγο καιρο. Αν ο Ambrose εχει γινει τοσο δημοφιλης(εχω πανω απο μηνα να δω εβδομαδιαιο σοου και δεν μπορω να το επιβεβαιωσω), για ποιο λογο να χασει ετσι την κοντρα με το Rollins? Μηπως για να αποφυγουμε φαινομενα περσινου Daniel Bryan και να μην καταστρεψουμε το χαλασμενο μομεντουμ του νεου χαιδεμενου παιδιου? Μηπως δηλαδη θελουν να αποφυγουν να εμφανιστει ενας νεος Daniel Bryan για να χαλασει τη στιγμη του νεου Batista? Ας προσεξουν λοιπον μην εμφανιστει ο ιδιος παλιος καλος Daniel Bryan και η αντιδραση του κοσμου τους χαλασει τα σχεδια...

Δεν ειναι μονο η ελλειψη χρονου που δε με αφηνει να δω. Ειναι και η λαθος κατευθυνση που δινουν σε ολα.

edit: Εννοειται οτι συμφωνω με το Μιχαλη για τον Cesaro. Τον ξεκινησαν τοσο καλα στη χρονια και πηρε τη νικη στο Battle Royal της Wrestlemania και μετα εμεινε στασιμος. Θα πρεπε ηδη να εχει μεγαλυτερο ρολο. Το ιδιο κι ο Ziggler, αλλα τουλαχιστον αυτος οσο κραταει το Intercontinental εχει ενα ρολο. Αρκει να αυξηθει η σημασια του τιτλου και να μην ειναι μια ζωνη που κουβαλαει για να μην γκρινιαζουν οι οπαδοι του μονο.
mixalisgate7
Είναι δημοφιλής αλλά όχι όσο ήταν D.B.Και εγώ περίμενα ο πως ο Dean θα κέρδισε τον Rollins,ειδικά από την στιγμή που είχε τις ήττες χωρίς να έχει να αγωνιστεί.Δεν νομίζω το Rollins vs Ambrose να γίνει το νέο Orton vs Cena επειδή στο υπάρχουν πολλά prospects στο NXT,όποτε θα υπάρχει ποικιλία (υπάρχει και ο αστάθμητος παράγοντας που λέγεται Vince McMahon).Το αστείο με το Booking του main event του HIAC είναι οτι το υπερασπίστηκε ο Foley λέγοντας οτι θα δούμε κορυφαία promos μεταξύ Wyatt και Ambrose.Και εμάς τι μας ενδιαφέρουν τα promos.O Wyatt ας πάει να ανοίξει κόντρα με τον Bo Dallas και με τον Rusev.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Oct 29 2014, 00:22 ) *
Είναι δημοφιλής αλλά όχι όσο ήταν D.B.Και εγώ περίμενα ο πως ο Dean θα κέρδισε τον Rollins,ειδικά από την στιγμή που είχε τις ήττες χωρίς να έχει να αγωνιστεί.Δεν νομίζω το Rollins vs Ambrose να γίνει το νέο Orton vs Cena επειδή στο υπάρχουν πολλά prospects στο NXT,όποτε θα υπάρχει ποικιλία (υπάρχει και ο αστάθμητος παράγοντας που λέγεται Vince McMahon).Το αστείο με το Booking του main event του HIAC είναι οτι το υπερασπίστηκε ο Foley λέγοντας οτι θα δούμε κορυφαία promos μεταξύ Wyatt και Ambrose.Και εμάς τι μας ενδιαφέρουν τα promos.O Wyatt ας πάει να ανοίξει κόντρα με τον Bo Dallas και με τον Rusev.


Αν ο Ambrose με τέτοιο feedback που έχει από την επιστροφή του και μετά, κέρδιζε χθες, θα γινόταν τεράστιος χαμός σήμερα και γενικότερα για αυτόν και αργά, αλλά σταθερά θα έφτανε και τον American Dragon. Σίγουρα έχει δρόμο ακόμα και κάποια στιγμή, όταν ξεφουσκώσει το φαινόμενο Reigns, θα ανέβει ο ίδιος, εκτός κι αν τον γυρίσουν σε δυνατό heel και σταματήσει το κοινό να κάνει χαμό γι' αυτόν. Αυτό που είπε ο Foley είναι σωστό μεν στο κομμάτι των promos, καθώς περιμένω μεγάλα προγράμματα, αλλά όταν ένα ματς που συγκαταλέγεται στα καλύτερα της χρονιάς τελειώνει με τόσο ηλίθιο τρόπο, εκνευρίζομαι και δε με νοιάζει ιδιαίτερα το αν η επόμενη κόντρα θα είναι καλή. Η κόντρα της χρονιάς καταστράφηκε, ξανά χάρη σε έναν παλαιστή πολύ χλιαρό τους τελευταίους μήνες που δε δείχνει στο ring να το έχει όσο άλλοι που αποτελούν το μέλλον της εταιρίας.

Edit: Αύριο ελπίζω να προβώ σε σχόλιο για ένα από τα αγαπημένα μου φετινά Raw.
nikolas12
Δεν πρόλαβα να σχολιάσω εγκαίρως το Raw, οπότε το άφησα μέχρι σήμερα για να έχει βγει το Smackdown. Λοιπόν πρώτον είχαμε 1 face turn, 1 heel turn και την πρώτη υποψία face turn και όλα αυτά πριν καλά καλά αρχίσει το επεισόδιο. Το heel turn του Mark Henry ήταν αναμενόμενο και δε με εξέπληξε, αλλά θέλω βίαια ματς με Big Show και όχι βαρεμάρα. Η υποψία του face turn του Orton ήταν πολύ καλή, μετά το φοβερό segment του τελευταίου με το καταπληκτικό RKO να κλείνει φοβερά την όλη φάση. Το αγαπημένο μου όμως ήταν το Feed Me More που άκουσα από τα μεγάφωνα και κόντεψα να πάθω παροξυσμό. Όπως είχα πει και προτείνει, ο Ryback γύρισε ως ο face που υπεραγάπησα να διαλύει jobbers και με το αγαπημένο Feed Me More να τον συνοδεύει. Σύντομα θα ακούγεται και ακόμα δυνατότερα από το εκάστοτε γήπεδο. Καλή επιλογή και ελπίζω αυτή τη φορά να πάρει πιο σωστό push και φυσικά ο ίδιος να δείξει καλό χαρακτήρα.
Το Team Cena vs Team Authority το βρίσκω ωραίο, απλά δεν ξέρει κανείς ποιος θα είναι ο νικητής, αφού και οι 2 έχουν λόγο να νικήσουν. Ανάλογα με το ποιο θα είναι το άλλο SS match (αφού σχεδόν πάντα σε 1 νικάνε οι faces και σε 1 οι heels) και το αν ο Randy θα είναι στην Team Authority και θα εδραιώσει τότε το face turn του. Επίσης πολύ ξύλο τρώει ο Ziggler και μάλλον θα είναι ο πρώτος στο πλευρό του Cena.
Ωραία promo από Wyatt και Ambrose και ρεζίλεμα του Cesaro που λόγω κάποιων δηλώσεων του για το Orton vs Cena, θα περάσει πολύ καιρό ως jobber σαν τον Ziggler πέρυσι. Κρίμα για το απίστευτο ταλέντο που έχει και που φαινόταν ότι το 2014 θα είναι η χρονιά του.
Το Smackdown ήταν καλό με Cesaro-Ambrose να βγάζουν ξανά ματσάρα. Φοβερή χημεία αυτοί οι 2, ελπίζω κάποια στιγμή να δούμε κάποιο feud με καλά stipulations, αφού το έχουν πολύ με τους ακραίους κανόνες.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Nov 1 2014, 18:44 ) *
Ωραία promo από Wyatt και Ambrose και ρεζίλεμα του Cesaro που λόγω κάποιων δηλώσεων του για το Orton vs Cena, θα περάσει πολύ καιρό ως jobber σαν τον Ziggler πέρυσι. Κρίμα για το απίστευτο ταλέντο που έχει και που φαινόταν ότι το 2014 θα είναι η χρονιά του.


QUOTE
There has been some speculation that Cesaro was booked to lose two straight falls against Dolph Ziggler at WWE Hell In a Cell due to comments he made on Randy Orton and John Cena in the week leading up to the pay-per-view. For those who missed it, Cesaro told The Liverpool Echo:

"Exactly. It is a new era of guys, it's a new generation, and it's a lot of fun to watch that because there are fresh match-ups. I mean I'm sick of seeing John Cena against Randy Orton for the 500th time. It's great that we have some new, young guys that can come out and provide absolutely great match-ups and for the fans there are fresh, exciting matches and things to watch."

A WWE source says Cesaro was not being punished for those comments in the match against Ziggler or in the Trick or Street beatdown he took from Dean Ambrose on SmackDown. Cesaro reportedly did not get heat for those comments and there was a feeling backstage that his comments were taken out of context.


ΠΗΓΗ
nikolas12
Δεν ξέρω τι να σου πω ρε συ. Μακάρι να μην ισχύει, αλλά από την άλλη backstage δηλώσεις του Ziggler για τον Orton τον έκαναν να περάσει σχεδόν 1 χρόνο χάνοντας από jobbers τύπου Fandango και Sandow και παίρνοντας περιστασιακές νίκες. Τώρα που αυτές έγιναν δημόσια, μπορεί να είναι ακόμα χειρότερα τα πράγματα για τον Cesaro.
HLR CENATION
Ειδα το πρωτο επεισοδιο του Lucha Libre.
Φοβερο το main event.Ωραια promo γενικα,απλα δεν ειχε πολυ ζεστη ατμοσφαιρα καθως το κοινο ηταν λιγο.
Στο ροστερ βρισκεται και ο αγαπημενος μου Εζεκιελ Τζακσον.

nikolas12
Συνεχίζει τα εξαιρετικά σόου το WWE, πράγμα που δεν περίμενα, αφού το περσινό φθινόπωρο ήταν πολύ χλιαρό.
Πρώτα μία ένσταση. Μεγάλη βλακεία η αλλαγή πρωταθλητή στο IC. O Ziggler δεν ήταν απλά Intercontinental Champion. Ήταν ο καλύτερος Intercontinental Champion που έχουμε δει εδώ και πάρα πολύ καιρό. Υπερασπιζόταν συνέχεια το πρωτάθλημα του (παίζει να το υπερασπίστηκε περισσότερες φορές από Axel-Langston-Barrett μαζί) και έδωσε μερικά από τα καλύτερα ματς της χρονιάς. Και με τον Miz, και με το Cesaro, αλλά και το triple threat της Παρασκευής με Cesaro-Kidd που δεν πιστεύαμε αυτά που βλέπαμε. Ο Harper για γομάρι, είναι τεχνικός, αλλά τις ματσάρες που έδωσε ο Ziggler δεν πρόκειται να τις δώσει. Ξέρω πως γίνεται για την περαιτέρω αποδυνάμωση της Team Cena, αλλά είναι πολύ κρίμα.
Δεύτερον είναι κρίμα το SS ppv να έχει ένα τόσο τεράστιο main event, αλλά το υπόλοιπο ppv να μην έχει τίποτα. Οι midcard πρωταθλητές απασχολούνται στο main event, ο WWE WH champion είναι χαμένος τόσο καιρό, άρα έχουμε μόνο 2 υπερασπίσεις και μόνο 1 feud. Άλλα feuds δεν υπάρχουν, δεύτερο SS match δε θα έχουμε, οπότε απορώ πως θα περάσει ο χρόνος μέχρι το main event. Ένα μεγάλο ppv πρέπει να έχει ένα καλό main event (το συγκεκριμένο το υπολογίζω να κρατήσει 30-35 λεπτά), αλλά υπάρχουν άλλες 2.30 ώρες να καλυφθούν. Μέχρι τώρα έχουμε μόνο 4 ματς και λείπουν τουλάχιστον άλλα 4. Ας ελπίσουμε να βρουν τρόπο να τα καλύψουν επαρκώς, όχι με ξεχασμένους jobbers.
Και τέλος το main event είναι μεν τεράστιο, αλλά μάλλον θα έχουμε έκπληξη μεγάλη. Τι εννοώ; Η Team Authority από άποψη ονομάτων είναι πολύ καλύτερη από την Team Cena, οπότε ίσως οι δεύτεροι πετύχουν τη νίκη.
Από τη μία έχουμε τον αήττητο εδώ και 2 μήνες Rollins, τον jobber Kane που είναι το μελανό σημείο της ομάδας, τον Henry που είναι ξανά καταστροφικός (πρώτον πως γίνεται να χάνεις από το Bo Dallas και μετά να σε θέλουν καταστροφικό και δεύτερον πως γίνεται να κάνεις ομάδα με τον τύπο που πλακωνόσουν και είχες feud 1 μήνα πριν και που σε έκανε ρεζίλι στην πατρίδα σου), τον αήττητο από το ντεμπούτο του Rusev και τον ανανεωμένο Harper που φαίνεται πιο δυνατός από κάθε άλλη φορά.
Από την άλλη οι Swagger και Sheamus έφυγαν τραυματισμένοι, οπότε δε θα είναι. Έχουμε λοιπόν τον Cena που είναι σε φόρμα, τον Ryback που έχει γυρίσει δυνατός, αλλά μετά υπάρχουν ο Ziggler που ούτε πρωταθλητής είναι και έχει φάει το ξύλο της αρκούδας, οπότε δε φαίνεται απειλητικός, ο Big Show για τον οποίο ισχύει ακριβώς το ίδιο, αφού έχει καιρό να κερδίσει ματς και ο Rowan που δεν τον έχουμε δει να αγωνίζεται εδώ και καιρό, αλλά γενικά είναι κατώτερος του Harper και έχει απασχοληθεί μόνο με παρεμβάσεις σε jobberoαγώνες. Οπότε οι πρώτοι με τους δεύτερους δε συγκρίνονται.
Μου άρεσε εκεί που πήγε να κάνει face turn o Cesaro και ξενέρωσα με την τροπή που πήρε. Θεωρώ ότι οι ιδανικές ομάδες θα ήταν οι εξής:
Team Cena: Cena, Ryback, Sheamus, Orton, Reigns (αν επέστρεφε τόσο νωρίς θα ήταν έκπληξη)/Big Show
Team Authority: Rollins, Cesaro, Henry, Rusev, Kane
Anyway οι ομάδες είναι καλά στημένες, αν και δεν αποκλείω να έχουμε τραυματισμό κάποιου της Team Cena στο Smackdown και αντικατάστασή του την ώρα του ppv με έκπληξη τύπου Orton. Ο Orton είναι το μοναδικό σημείο-κλειδί και ίσως δώσει τη νίκη στο Cena, αν και μέχρι τώρα, προβλέπω Authority. Είναι βέβαια μεγάλη ηλιθιότητα, αν δεν παίξει ή έστω δεν εμφανιστεί μέσα στο σπίτι του.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Nov 18 2014, 14:10 ) *
Anyway οι ομάδες είναι καλά στημένες, αν και δεν αποκλείω να έχουμε τραυματισμό κάποιου της Team Cena στο Smackdown και αντικατάστασή του την ώρα του ppv με έκπληξη τύπου Orton. Ο Orton είναι το μοναδικό σημείο-κλειδί και ίσως δώσει τη νίκη στο Cena, αν και μέχρι τώρα, προβλέπω Authority. Είναι βέβαια μεγάλη ηλιθιότητα, αν δεν παίξει ή έστω δεν εμφανιστεί μέσα στο σπίτι του.


Δικό μου σενάριο.Ο Rollins έχει κάνει Curb Stomp στον Cena αλλά ο διαιτητής είναι εκτός μάχης.Εμφανίζεται ο Orton χτυπάει με RKO και η Team Cena παίρνει την νίκη.
nikolas12
Γενικά θεωρώ πως σε περίπτωση νίκης του Cena αυτό θα γίνει. Αν και έχω την υποψία πως η Authority θα νικήσει για να ισχυροποιήσει τη θέση της, να ξεκινήσει το feud Mcmahon-Triple H για τη WM και για να μπει ερωτηματικό στο contendership του Cena κάτι που θέλει πολύ η Authority. Από την άλλη αν δεν έχουν σκοπό να βάλουν άλλον contender για τον τίτλο του Lesnar, τότε πρέπει η Team Cena να νικήσει μη φανεί αδύναμος και ο Cena πριν τον αγώνα του.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Nov 18 2014, 23:22 ) *
Αν και έχω την υποψία πως η Authority θα νικήσει για να ισχυροποιήσει τη θέση της, να ξεκινήσει το feud Mcmahon-Triple H για τη WM και για να μπει ερωτηματικό στο contendership του Cena κάτι που θέλει πολύ η Authority. Από την άλλη αν δεν έχουν σκοπό να βάλουν άλλον contender για τον τίτλο του Lesnar, τότε πρέπει η Team Cena να νικήσει μη φανεί αδύναμος και ο Cena πριν τον αγώνα του.


Λογικά θα γίνει το δεύτερο.
nikolas12
Δεν ξέρω ποιος είδε τα σημερινά spoilers του Smackdown, αλλά δυστυχώς 2 μέρες πριν το ppv κάνουν σχεδόν σίγουρη τη νίκη της Team Cena. Ή τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ.
mixalisgate7
ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ Survivor Series 2014:

Traditional Survivor Series Elimination Match
Team Cena (John Cena, Dolph Ziggler, Erick Rowan, Big Show and Ryback) vs. Team Authority (Seth Rollins, Kane, Rusev, Mark Henry and Luke Harper)
ΝΙΚΗΤΕΣ: Team Cena

WWE Diva's Championship
AJ Lee © vs. Nikki Bella
ΝΙΚΗΤΡΙΑ: Nikki Bella

Dean Ambrose vs. Bray Wyatt
ΝΙΚΗΤΗΣ: Dean Ambrose

WWE Tag Team Championship
The Usos vs. Damien Sandow and The Miz vs. Los Matadores vs. Gold & Stardust ©
ΝΙΚΗΤΕΣ: Damien Sandow and The Miz

Divas Traditional Survivor Series Elimination Tag Team Match
Alicia Fox, Natalya, Naomi and Emma vs. Paige, Cameron, Summer Rae and Layla
ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ: Team Paige
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 23 2014, 23:51 ) *
ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ Survivor Series 2014:

Traditional Survivor Series Elimination Match
Team Cena (John Cena, Dolph Ziggler, Erick Rowan, Big Show and Ryback) vs. Team Authority (Seth Rollins, Kane, Rusev, Mark Henry and Luke Harper)
ΝΙΚΗΤΕΣ: Team Cena

WWE Diva's Championship
AJ Lee © vs. Nikki Bella
ΝΙΚΗΤΡΙΑ: Nikki Bella

Dean Ambrose vs. Bray Wyatt
ΝΙΚΗΤΗΣ: Dean Ambrose

WWE Tag Team Championship
The Usos vs. Damien Sandow and The Miz vs. Los Matadores vs. Gold & Stardust ©
ΝΙΚΗΤΕΣ: Damien Sandow and The Miz

Divas Traditional Survivor Series Elimination Tag Team Match
Alicia Fox, Natalya, Naomi and Emma vs. Paige, Cameron, Summer Rae and Layla
ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ: Team Paige



Αυτα ειναι και τα φαβορι που δινουν τα γραφεια.
Γιατι δινονται φαβορι οι Miz & Mizdow και η Nikki Bella? Αντε, για τη Nikki να το καταλαβω οτι προχωραει την ιστορια με την Brie, αλλα για το Miz?
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 24 2014, 00:33 ) *
Αυτα ειναι και τα φαβορι που δινουν τα γραφεια.
Γιατι δινονται φαβορι οι Miz & Mizdow και η Nikki Bella? Αντε, για τη Nikki να το καταλαβω οτι προχωραει την ιστορια με την Brie, αλλα για το Miz?


Μάλλον λόγω του Sandow που ως κασκαντέρ είναι αγαπητός στο κοινό.
nikolas12
Πολύ φτωχό από από άποψη αγώνων το ppv λόγω τραυματισμών και απωλειών πρωταθλημάτων (γκουχ γκουχ). Ακόμα και οι midcard τίτλοι που πέρασαν σε heels δεν είναι υπό διεκδίκηση λόγω της συμμετοχής των κατόχων τους στο main event. Το main event έχει στηθεί άψογα και αυτό φαίνεται από τη συνεχή προσπάθεια του WWE να καλύπτει την απώλεια του μεγάλου του τίτλου με πράγματα που ο κόσμος θέλει να δει όπως το Ambrose vs Rollins πριν ένα μήνα και με το σημερινό main event.

Pre show

Ο Fandango επιστρέφει ανανεωμένος και παίζει με κάποιον που δεν ξέρουμε. Θα πω Fandango λόγω της ανανέωσής του, αν και μπορεί ο αντίπαλος να είναι κάποια έκπληξη.

1. Divas Survivor Series Elimination match

Μόνο και μόνο για να βγει η κάρτα αυτός ο αγώνας. Δεν υπάρχει λόγος να κερδίσουν οι face, αφού jobbάρουν, αλλά οι heels ειδικά αφού συμμετέχει η Paige, δηλαδή ένα δυνατό χαρτί σε αυτές.

2. Fatal 4 Way Tag Team Championship Match

Οι Usos δε νομίζω να το πάρουν ξανά τόσο κοντά, παρά το γεγονός ότι το αξίζουν. Οι Los Matadores σε καμία περίπτωση. Στο μεγάλο στοίχημα σε ποιον heel θα πάνε οι τίτλοι θα ποντάρω σε διατήρηση των τίτλων από τους Stadust and Goldust, καθώς το ξεκαρδιστικό ντουέτο Miz, Sandow έχει λίγο δρόμο ακόμα. Ή τουλάχιστον αυτό θεωρώ εγώ, για να δω και την creative tongue.gif

3. AJ Lee-Nikki Bella

Για κάποιον λόγο που δεν ξέρω πήγα με τη διατήρηση του πρωταθλήματος. Δεν ξέρω, αλλά θεωρώ πως η AJ δύσκολα θα χάσει, αλλά από την άλλη η Nikki Bella είναι ανερχόμενη heel. Τέλος πάντων δε νομίζω να το πιάσω, αλλά ελπίζω στην έκπληξη.

4. Dean Ambrose-Bray Wyatt

Δώσανε push στον Ambrose, έγινε χαμός με την πάρτη του, νιώσανε στη δημιουργική πως θα απαιτήσουν οι οπαδοί να είναι το επόμενο μεγάλο όνομα, αφού όλα τα σόου τα έτρεχε μόνος του με τον Rollins, οπότε ήττα στο HIAC και τελική ήττα στην κόντρα και νέα κόντρα με τον Bray Wyatt. Ο Bray Wyatt δεν έχει αλλάξει καθόλου. 1 μήνα ξεμπλέξαμε από εκείνον και ήταν φοβερός μήνας. Και αντί σε αυτόν τον 1 μήνα να τον ανανεώσουν λίγο, αφού και οι ίδιοι παραδέχτηκαν ότι είχε γίνει βαρετός, τον κρατάνε ίδιο απλά χωρίς τα τσιράκια. Τέλος πάντων ο Wyatt υπερπροωθείται, τον Ambrose αυτόν τον καιρό τον έχουν γραμμένο, οπότε η νίκη θα έλεγα ότι θα πάει στον Bray.

5. Team Cena-Team Authority

Είχα πει πως μετά το Smackdown γίνεται καθαρότατο ότι η νίκη θα πάει στον Cena, αλλά από την άλλη τελικά η απόλυση θα είναι μόνο για τα μέλη της ομάδας και όχι τον Cena, πράγμα που κάνει ξεκάθαρο ότι θα νικήσει η Authority για να βγει πιο δυνατή, να αμφισβητήσει τον Cena και για να μπλέξουν σε άλλα storylines οι απολυμένοι. Τελικά στο δίλημμα μου λέω Cena, μόνο και μόνο λόγω επιστροφής Orton που δε νομίζω να ταχθεί υπέρ της Authority που τον τραυμάτισε. Συν ότι η Authority χωρίς Orton πρωταθλητή, αλλά με το μελλοντικό αστέρι Rollins να τον προστατεύει η cruiserweight division (για κάτι τέτοιες ατάκες αγαπώ τον Ambrose) έχει γίνει πάρα πολύ βαρετή.
nikolas12
Ξεκινάμε με το Survivor Series λοιπόν.

Αναμενόμενη η νίκη Fandango. Επίσης δεν έχουν αγώνες στην κάρτα και βάζουν δεύτερο στο pre show! Θέλω να δω τι αγώνες θα βρουν για να καλυφθεί το μεγάλο κενό στην κάρτα εκτός αν βάλουν το main event να κρατάει τίποτα 40 λεπτά.

Ξεκινάμε με segment που διαρκεί πολύ μέχρι στιγμής. Το επιπρόσθετο stipulation δε με τρέλανε. Σχεδόν ένα τέταρτο κράτησε αυτό το segment.

1. Κλασσικά πρώτο ματς το Tag Team Championship. Απίστευτος Sandow δίνει πάλι ρεσιτάλ. Ο χαμός που γίνεται στο γήπεδο είναι τρομερός, αφού όλοι ζητάνε τον Sandow και με το που μπαίνει του κάνει tag o Goldust και βγαίνει! Γιουχάρουν τις κινήσεις του Miz και φωνάζουν για τον Sandow. Δε θυμάμαι να έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο σε tag team αγώνα!
Κι όμως το κατέκτησαν. Δεν το περίμενα να πω την αλήθεια τόσο γρήγορα να αλλάξουν οι τίτλοι, αλλά έχουμε νέους πρωταθλητές και μάλιστα το γήπεδο ξεκίνησε νέα μόδα με τη γρήγορη εναλλαγή γιουχαρίσματος-πανηγυρισμών. Πάντως μετά την 6η θέση μου στην ιστοσελίδα για το HIAC, αυτό το ματς με πήγε από μόνο του τέρμα κουβά για το SS tongue.gif

Αν δε μάθουμε και σήμερα ποιος είναι ο λαγός, θα αρχίσω τα βρισίδια tongue.gif

2. Πάμε για το Divas SS match. Με κάθε κλωτσιά και αποκλεισμός που λέμε tongue.gif Αν η Paige τις αποκλείσει όλες μόνη της, τότε μιλάμε για θηλυκό Reigns. Αν όχι θα δώσουν την πιο ανούσια νίκη εδώ και καιρό.
Ντάξει η γαμάτη Paige χάνει από 4 divas που έχουν να δουν νίκη από τότε που ο Cena ήταν heel tongue.gif Για να τους δώσανε νίκη, μάλλον θα γίνουν contenders για τον τίτλο, άρα θα έχουμε νέα heel πρωταθλήτρια. Χμμμμ. Επίσης στα 2 SS matches, το 1 το κερδίζουν οι face, το άλλο οι heels. Είναι πολύ πιθανό το main event τελικά να πάει στην Authority.

3. Η κόντρα των 2 τρελών έπεται. Βάσει του promo κατά τη διάρκεια του ματς o Wyatt είναι ένα καλό ήσυχο αρκουδάκι που ψάχνει φίλους για να κυριαρχήσει στον κόσμο tongue.gif Πάμε για TLC match στο TLC και τρελαίνομαι. Ο αγώνας ήταν αρκετά καλός, αλλά ρε Ambrose. τι άλλο θα κάνεις πλέον για να σε συμπαθήσουμε περισσότερο και από Cena-Bryan-Punk; Διέλυσες τον Wyatt και τον άφησες σε ένα σωρό καρεκλών και τραπεζιών κάτι που ήθελα πολύ να δω. Είσαι τεράστιος!

Το promo του Triple H τρομοκρατεί την ομάδα της Authority. Άντε να δούμε τι θα κάνουν στο main event.

4. Βαρέθηκα Adam Rose και Bunny να μαλώνουν. Θέλω heel turn του Rose, αποκάλυψη του Bunny και κόντρα (αν είναι κανάς καλός wrestler o Bunny tongue.gif ).
@&$δια αποκάλυψη είχαμε. Απλά τον Rose τον εγκατέλειψε το Exotic Express και έφυγε μόνο με τον Bunny.

5. Ήρθε η ώρα για το Γυναίκα του Punk vs Γκόμενα του Cena with Γυναίκα του Daniel Bryan.
Όντως τώρα ούτε 1 λεπτό; Πάντως μιλάμε για την πιο ωραία απόσπαση προσοχής εδώ και χρόνια tongue.gif

Δεν πρόλαβα να το γράψω και ανακοινώθηκε TLC match μεταξύ Bray Wyatt και Dean Ambrose tongue.gif

6. Main event λοιπόν.
Ω θεοί! Τόσο δυνατός ο Henry που αποκλείστηκε τόσο γρήγορα; Κωμωδία θύμισε η φάση, με τον πωρωμένο Henry και το bitch βλέμμα του Big Show μετά τον αποκλεισμό.
Πάτε καλά ρε; 1 μήνα ο Ryback να είναι ο πιο μαμάω και δέρνω και τον βγάζετε πρώτο από την ομάδα του; Ίσα-ίσα τον ψιλοπερίμενα και survivor. Τεράστιο λάθος στο booking.
Προφανώς με count out ο Rusev. Σιγά μην έτρωγε pin.
Λογικό να φύγει ο Rowan. Δε φάνηκε αδύναμος, ίσα-ίσα έδειξε λίγο από το ταλέντο του.
Whaaat? Heel turn o Big Show, Cena έξω. Αυτό δεν το περίμενα. Πόσο πιο αδύναμος να φανεί ο Cena, όταν δεν αποκλείεται καν τελευταίος; Τεράστιο λάθος. Τι το συνεχίζουν με Ziggler μωρέ, σχόλασε το γλέντι τώρα. Δώστε τέλος επιτέλους στην παρωδία του να δέρνουν τον Dolph.
Νταξ έδιωξε το πιο αδύναμο μέλος. Και τον Harper με roll up! Θα έρθει ο Orton τώρα; Ο Ziggler είναι από τους πιο μαχητικούς παλαιστές που έχω δει, απλά καταπληκτικός σήμερα. Μόνος του όμως δε θα πάρει το ματς.
Ο STING! TI ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ MAIN EVENT;
H νίκη πάει στην Team Cena και η Authority παίρνει...τα βουνά tongue.gif Το κοινό φωνάζει Na na na, na na na, hey hey hey, GOODBYE (αλά Jericho) και You Got Fired!, η Stephanie γίνεται για λίγο Vickie Guerrero και κάπως έτσι έρχεται το τέλος.

Ανακεφαλαιώνω για το main event. Δεν ήταν το ματς της χρονιάς, αλλά ποιοτικά ήταν ψηλά. Ο Ziggler εδραίωσε σήμερα το όνομά του ως ένας από τους καλύτερους sole survivors όλων των εποχών και πρέπει πλέον να χρησιμοποιείται ανάλογα όχι σαν jobberάς ή contender στο midcard. Τα 2 τεράστια λάθη στο booking ήταν οι 2 αποκλεισμοί των Ryback και Cena. Ο Ryback ένα μήνα τώρα είχε τις 2 ομάδες να σφάζονται στα πόδια του για να φύγει δεύτερος. Όσο για τον Cena, ο τύπος είναι ο contender του μεγάλου τίτλου της εταιρίας και αρχηγός της ομάδας και φεύγει χωρίς αποκλεισμούς, χωρίς να έχει παίξει πάνω από 7-8 λεπτά και ήταν από την ομάδα του ο τρίτος που αποκλείστηκε! Το ντεμπούτο του Sting ήταν τεράστιο γεγονός. Γράφτηκε ιστορία με αυτό το ντεμπούτο και μου κάλυψε πλήρως την απουσία του Orton. Το ματς αυτό θα μου μείνει όχι μόνο για το wrestling, αλλά και για τις εναλλαγές συναισθημάτων που με κατέκλυζαν συνεχώς. Απίστευτο main event με σεναριακού επιπέδου χτίσιμο (αν εξαιρέσουμε τον Swagger που τραυματίστηκε και μία εβδομάδα μετά έπαιζε ξανά tongue.gif ) και ένα ματς με πολλές συγκινήσεις. To ppv σαν σύνολο ήταν καλό, με πήγε τρελό κουβά στη λίγκα και ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες μου.
nikolas12
Εμένα το χθεσινό Raw μου άρεσε ότι και να λένε όλοι. Ένα μελανό σημείο ότι δεν έγινε το Battle Royal για το US championship. Όμως εκεί που έγινα έξαλλος ήταν στο τέλος. Anonymus Raw GM πάλι; Αφού το κάνατε μία φορά, μας σπάσατε τα νεύρα και ήταν και μάπα η αποκάλυψη. Ειλικρινά ένιωσα ότι μου έλειψε η Authority. O Triple H έλεγε ότι θα τον θέλουμε πίσω στην αρχή του σόου. Το είπε και το 'κανε. Μα πάλι; Αντί να βάλουν έναν Sting ή Austin ή έστω τον Daniel Bryan που έφτιαξε μια χαρά σόου και είναι λιγότερο απίθανος από τους άλλους 2. Σέβας ντιπ που λένε και στο χωριό μου. Anonymus Raw GM. Πάρε να 'χεις φίλε μου. Και τον Edge να καλέσουν να δείρει το κωλολάπτοπ δεν τη γλιτώνουμε. Συν ότι θα έχουμε heel turn του Cole πάλι, ο οποίος μου αρέσει σαν face commentator.

Η αντίδραση μου:

mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Nov 25 2014, 22:29 ) *
Συν ότι θα έχουμε heel turn του Cole πάλι, ο οποίος μου αρέσει σαν face commentator.


Στην τριάδα σχολιαστών πάντοτε υπάρχουν 2 faces και ένας heel.Ο JBL είναι heel όποτε δύσκολα θα έχουμε αλλαγή.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 26 2014, 00:07 ) *
Στην τριάδα σχολιαστών πάντοτε υπάρχουν 2 faces και ένας heel.Ο JBL είναι heel όποτε δύσκολα θα έχουμε αλλαγή.


Να σου πω την αλήθεια θεωρώ tweener τον JBL, γιατί πολλές φορές στηρίζει και face παλαιστές εκτός από heels. Καθαρός heel για μένα αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει και είναι καλό αυτό, γιατί θέλω τις heel πινελιές του JBL, αλλά κυρίως θέλω ωραία περιγραφή που να στηρίζει λίγο και τους παλαιστές που στηρίζω.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Nov 26 2014, 00:36 ) *
Να σου πω την αλήθεια θεωρώ tweener τον JBL, γιατί πολλές φορές στηρίζει και face παλαιστές εκτός από heels. Καθαρός heel για μένα αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει και είναι καλό αυτό, γιατί θέλω τις heel πινελιές του JBL, αλλά κυρίως θέλω ωραία περιγραφή που να στηρίζει λίγο και τους παλαιστές που στηρίζω.


Heel είναι ξεκάθαρα ο JBL.Σπάνια λέει καλά λόγια για faces.
mixalisgate7
Τρομέρες αποκαλύψεις από τον Punk για την αποχώρηση του.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.