Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
HLR CENATION
Είχα γράψει για την τριπλη απειλή αλλα μάλλον δεν πάτησα copy-paste από εκεί που έκανα την μετατροπή από greeklish σε greek.Γιατί έτσι γράφω εγώ προς αποφυγή ορθογραφικου.Αλλα επειδή το αγαπημένο μου πράγμα και η αγαπημένη μου συνηθια είναι να μιλαν για wwe δεν έχω πρόβλημα να το ξαναγράψω.

Μέχρι το τραγικό φιναλε μου άρεσε το ματς.Ειδικά εκεί που συνεργάστηκαν ο ΣΙνα με τον πανκ για να βγαλουν εκτος το θηριο μετά που έμειναν μέσα μονοι τους οι Σινα -Πανκ ηταν πολυ θεαματικο.Και ο Ραιμπακ βεβαια ηταν πολυ θεαματικος.Αλλα το φιναλε ηταν απαίσιο.Να δουμε πως θα το δικαιολογήσουν και αυτό.

Σήμερα θα δω και το ταρνιγκ ποιντ του ΤNΑ και επειδη πιστεύω ότι του αξίζει λίγος χώρος στο forum μας θα γράψω περιληπτικά 10 λέξεις ως προς τι έγινε.Αν κάνω σε κάποιον σποιλερ να μου το πει να μην ξαναγραψω.
T.W.Is.M.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 18 2012, 21:33 ) *
Εγραψα για τα παιχνιδια που θα δω. Το triple threat με αφηνει αδιαφορο, οπως και η ιστορια γυρω του. Πιο πολυ με ενδιαφερει η σαπουνοπερα AJ-Vickie-Cena, παρα το ματς για το WWE Championship, που μεχρι κι ο Ντοναλντ Τραμπ ξερει τι θα γινει.



QUOTE(HLR CENATION @ Nov 23 2012, 01:50 ) *
Κρίμα που νόμιζα ότι το ppv ήταν αυτή την κυριακή που μας έρχεται και δεν έδωσα προβλέψεις.Θα το ήθελα πολύ.Εγώ πάντως θα έπεφτα εξω καθώς έβλεπα για πρωταθλητή τον Ραιμπακ.



Φαινεται οτι δεν εισαι ο Ντοναλντ Τραμπ... smiley.gif
Για να το κλεισω το θεμα του WWE Championship απο την πλευρα μου, ο Superpunk θα κρατησει τον τιτλο ως τη Wrestlemania. Θα κερδισει και το Rock! Δε βλεπω πως ο πρωταθλητης δε θα εμφανιζεται σε house shows επι 2,5 μηνες και θα κανει σποραδικες εμφανισεις στο RAW. Εκει μενει να δουμε ποιος θα εχει απομεινει για αντιπαλος και ποιος θα ειναι αρκετα αξιοπιστος, αφου μεχρι τοτε θα εχει θαφτει ολοκληρο το ροστερ του WWE εις βαρος του.
Διαβασα χτες ενα σεναριο που υποστηριζε αυτο που εγραψα παραπανω(ως προς την εξελιξη του τιτλου κι οχι ως προς το αν υπαρχει αξιοπιστος διεκδικητης. Αυτο το σεναριο ανεφερε και ονομα για τη Wrestlemania. Ισως το μονο ονομα που μπορει να με πεισει οτι μπορει να χασει ο CM Punk. Κι αυτο γιατι ειναι Wrestlemania. Επειδη ομως για τον αντιπαλο δεν υπαρχει αξιοπιστη προβλεψη ή ειδηση, δεν το παιρνω και τοσο σοβαρα ακομα.
HLR CENATION
Aυτη τη στιγμη βλεπω το ρο και μολις ειδα το Ορτον-Ντελ Ριο που μας περασε.

Να μην το ματιασω αλλα πολλα καλα συνεχομενα ματς εχει δωσει ο Ραντυ.Θα ηθελα να παρει να ενα titlshot. peace.gif

captain charisma
http://www.ringsofpain.gr/2012/11/undertaker.html
T.W.Is.M.
QUOTE(captain charisma @ Nov 30 2012, 01:01 ) *


Πιστευω πως οχι μονο δεν πρεπει να σπασει ποτε το σερι, αλλα το τελευταιο του ματς πρεπει να ειναι για τον τιτλο, να το κερδισει και στο επομενο RAW να αποσυρθει ως πρωταθλητης και να παρει μαζι του τη ζωνη στην Death Valley!(ποστ 2052)
Καθε κορυφαιος wrestler αφηνει κατι πισω του. Πολλους τιτλους(Ric Flair, Triple H), μεγαλες κοντρες και στιγμες(Austin, Rock), μια εποχη που χαρακτηριζεται απο την παρουσια του(Hulk Hogan), μεγαλα ματς που μενουν στην ιστορια(Shawn Michaels, Bret Hart). O Undertaker θα αφησει το αηττητο σερι στη Wrestlemania. Με εξαιρεση τα μεγαλα ματς δεν ειχε κατι απο τα παραπανω, χωρις να υστερει σε κατι απο τα αλλα κορυφαια ονοματα. Αν το χασει κι αυτο, θα ειναι σαν να θεωρειται κατωτερος απο τους υπολοιπους.
Μια νικη σε WM εναντιον του μπορει να απογειωσει μια καριερα. Μπορει ομως και να την καταδικασει! Η δημοτικοτητα που εχει και ο σεβασμος που απολαμβανει ειναι τετοιος που αυτος που θα τον κερδισει μπορει να μη γινει αποδεκτος και να κινδυνεψει ακομα και με πραγματικες αποδοκιμασιες. Σαν αυτες που δεχεται ο Cena απο μερος του κοινου.
Αν θελουν πωλησεις στη Wrestlemania, μπορουν να το πετυχουν με το τελευταιο ματς της καριερας του Undertaker, οχι με μια ηττα. Κι αυτο θα ειναι εξισου ιστορικο.
mixalisgate7
Ο Randy Orton θα πάρει ματς τίτλου μόλις πάρει ο Ziggler το WCH
T.W.Is.M.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 20 2012, 00:36 ) *
Τη φαρσοκωμωδια δε θα τη σχολιασω, δεν την ειδα κιολας, παρα μονο ενα ριπλει στο τελος. Ειλικρινα θα θελα ο Σουπερμαν να εχει εναν ελαφρυ τραυματισμο σε 2 μηνες απο τωρα για να δω τα μουτρα του Βινς.


Αν και τελικα δε θα χαλασει το ολο σεναριο, ειναι να μην πιασω ανθρωπο στο στομα μου... 19.gif
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 5 2012, 18:14 ) *
Αν και τελικα δε θα χαλασει το ολο σεναριο, ειναι να μην πιασω ανθρωπο στο στομα μου... 19.gif

Tελικα θα παιξει με τον Ροκ διαβασα...Αρα ολο το ενδιαφερον πεφτει στην ντερμπαρα Σοου-Σειμους και αμα εξαργυρωσει το βαλιτσακι η οχι ο Ντολφ.
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Dec 7 2012, 01:14 ) *
Tελικα θα παιξει με τον Ροκ διαβασα...Αρα ολο το ενδιαφερον πεφτει στην ντερμπαρα Σοου-Σειμους και αμα εξαργυρωσει το βαλιτσακι η οχι ο Ντολφ.



Θα παιξει, αλλα λιγο το εχεις να γραφω για τραυματισμο σε 2 μηνες και να ερχεται ο τραυματισμος στις 3 βδομαδες? Αν ο Daniel Bryan ειναι goatface, τοτε εγω ειμαι goatleg(κατσικοποδαρος δηλαδη)... smiley.gif
mixalisgate7
QUOTE
Γιατί ο CM Punk δεν θα αγωνιστεί στο TLC...
Μετά την έξοδο του από το νοσοκομείο αργά το βράδυ της Τρίτης ο WWE Champion CM Punk έλεγε στους κοντινούς του ανθρώπους οτι ένιωθε πολύ καλά μετά από την χειρουργική επέμβαση στην οποία υπεβλήθει.Ο Punk επικοινώνησε με τους ανθρώπους του WWE και τους είπε οτι είναι σε θέση να αγωνιστεί στο TLC κόντρα στον Ryback.

Τα επίσημα στελέχη της εταιρείας θεώρησαν ότι θα ήταν καλύτερο για τον Punk να μην συμμετέχει στο TLC.Ο λόγος που θέλουν να μείνει εκτός TLC ο WWE Champion είναι να αναρρώσει πλήρως από την εγχείρηση ωστέ να μην μπουν σε κίνδυνο οι επερχόμενοι μεγάλοι αγώνες του σε Royal Rumble και WrestleMania 29.Τέλος ο Punk θα εμφανίζεται κανονικά στα τηλεοπτικά show του WWE.

http://newsoofwrestling.blogspot.gr/2012/12/cm-punk-tlc.html
HLR CENATION
Από αυτή την περίοδο των Χριστουγέννων μέχρι την εποχή που γίνεται η Wrestlemania είναι η αγαπημένη μου εποχή για να βλέπω wrestling.Έτσι δεν θα μπορούσα να χάσω το τελευταίο ppv της χρονιας για το ΤΝΑ το Final Resolution που μάλιστα έχει και μια πολύ καλή κάρτα.

WORLD TAG TEAM TITLE
Matt Morgan & Joey Ryan vs. Χάνω Guerrero & Hernandez

Εδώ πολύ m αρέσει η ομάδα των Tσαβο και Hernandez...Θα ήθελα να κρατήσουν την ζώνη τους.Έχει επιστρέψει δυναμικά στο παιχνιδι από την άλλη ο Ματ Μοργκαν που έχει δηλώσει ότι θέλει να γίνει και παγκοσμιος πρωταθλητης.ΕΧει κάνει ομάδα με τον γλοιώδη Τζοε Ραυαν.Εκτιμω οτι το push του Μοργκαν θα συνεχιστει και θα κατακτησει τον παγκοσμιο τιτλο στις ομαδες σε ενα καλο ματς.

Χ DIVISION TITLE
Kenny King VS Rob Van Dam

Σπουδαίο παιχνίδι έχουμε εδώ.Ο Κενυ Κινγκ ο πρωην του ROH έχει ενθουσιάσει τους πάντες με τις εμφανίσεις του στο ΤΙΑ και μιλάνε όλοι για κελεπούρι.Ωραίο το ματς της τριπλής απειλής που κέντησε στο impact προχθές για το no one διεκδικητή της ζώνης αλλα πιστεύω ότι μετά από μια ματσαρα θα χάσει από τον RVD.Πάντως θα ήθελα να συνεχιστεί η κόντρα τους και στο Γενεσις.Αρα νικη Βαν Νταμ.

Aces Aces & Eights vs Kurt Angle, Samoa Joe, Garett Bischoff & Wes Brisco

Μ αρέσει πολύ η ιδέα των Aces & Eigts.Θα ήθελα να τραβήξει και άλλο το σενάριο.Έχω μια περιέργεια να δω ποιος θα είναι ο αρχηγός τους.Μετά από καιρό ο γιος του Bischoff σε ppv .Βλέπω νίκη των Aces Eights.

Bully Ray ως. Austin Aries

Φοβερό το στήσιμο της κόντρας εδώ...Ο Aries αποκάλυψε ότι ο Bully έχει δεσμό με την πανέμορφη κόρη του Χαλκ Χογκαν, Μπρουκ.Ένα ματς που το περιμενω πως και πως...Πιστεύω ότι έχουν και οι δυο παλαιστές την ικανότητα να προσφέρουν αφήνω θέαμα.Βλέπω νίκη του Aries.

ONE FINAL TIME
Christopher Daniels vs. ΑJ Styles

Όσες φορες έχουν παίξει οι δυο παλιοί καλοί φίλοι και νυν θανάσιμοι εχθροί έχουν προσφέρει υπέροχα ματς.Γιατί να μην δώσουν αλλα ένα?Πιστεύω ότι ήρθε η ώρα και για την έκπληξη.Παν κόντρα στην λογική και λέω Daniels.

MAIN EVENT: WORLD TITLE
Bobby Roode vs. Jeff Hardy

Ο αγαπημένος μου παλαιστής τον τελευταίο χρόνο είναι ο Bobby Roode.Πιστεύω ότι είναι ο πρωταθλητής της χρονια.Αλλα αυτά θα τα πούμε σε ένα αφιερωματακι παραμονές πρωτοχρονιάς.Πιστεύω ότι όπως άνοιξε το 2012 σαν πρωταθητής έτσι θα το κλείσει κιόλας σαν πρωταθλητής κιόλας μετά από ένα υπέροχο παιχνίδι κόντρα στον Τζεφ.

Περιμένω με μεγάλες προσδοκείες το κλείσιμο της αυλαίας από το ΤΙΑ που ποτε δεν με έχει απογοητεύσει.Ελπίζω ούτε και τώρα.

To σοου θα το δω Παρασκευη αρα ενα πρωτο σχολιο μαλλον θα το γραψω το επομενο Σαββατο. wink.gif
mixalisgate7
QUOTE(HLR CENATION @ Dec 8 2012, 19:57 ) *
MAIN EVENT: WORLD TITLE
Bobby Roode vs. Jeff Hardy

Ο αγαπημένος μου παλαιστής τον τελευταίο χρόνο είναι ο Bobby Roode.Πιστεύω ότι είναι ο πρωταθλητής της χρονια.Αλλα αυτά θα τα πούμε σε ένα αφιερωματακι παραμονές πρωτοχρονιάς.Πιστεύω ότι όπως άνοιξε το 2012 σαν πρωταθητής έτσι θα το κλείσει κιόλας σαν πρωταθλητής κιόλας μετά από ένα υπέροχο παιχνίδι κόντρα στον Τζεφ.



Η λoγική λέει οτι o Jeff Hardy θα διατηρήσει τον τίτλο του επειδή τον Φλεβάρη λήγει το συμβόλαιο του και πρέπει να τον έχουν χαρούμενο
HLR CENATION
QUOTE(mixalisgate7 @ Dec 8 2012, 21:39 ) *
Η λoγική λέει οτι o Jeff Hardy θα διατηρήσει τον τίτλο του επειδή τον Φλεβάρη λήγει το συμβόλαιο του και πρέπει να τον έχουν χαρούμενο

Nαι καπου διαβασα μαλιστα οτι τον θελουν στο wwe μαζι με τον αδερφο του για να τους ξανακανουν την θρυλικη ταγκ τιμ που ηταν καποτε. wink.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Dec 8 2012, 21:39 ) *
Η λoγική λέει οτι o Jeff Hardy θα διατηρήσει τον τίτλο του επειδή τον Φλεβάρη λήγει το συμβόλαιο του και πρέπει να τον έχουν χαρούμενο


Εκτος κι αν εχει αποφασισει ηδη να φυγει, οποτε δεν υπαρχει λογος να κρατησει τον τιτλο. Στο WWE παντως τον ειχαν κανει πρωταθλητη μεχρι λιγες μερες πριν φυγει, ισως για να εκπληξουν τον κοσμο που περιμενε την αποχωρηση του.
Δεν εχω παρακολουθησει ΤΝΑ, εχω δει μονο το Bound for Glory φετος, αλλα οσο να ναι ο τροπος που σκεφτονται και προγραμματιζουν ολες οι εταιριες εχει κοινα σημεια.

Δεν πιστευω παντως πως οι Hardys θα γυρισουν στο WWE. Δε νομιζω οτι τους εμπιστευονται πια εκει.
HLR CENATION
Μόλις είδα το ppv του ΤNΑ.

Εντάξει καλο ήταν αλλα το περίμενα καλύτερο.Δηλαδή άμα το συγκρίνουμε με τα δυο τελευταία της ίδιας εταιρίας είναι η μέρα με την νύχτα.

Το ματς του Αj Styles με τον Ντανιελς άμα το δούμε μεμονωμένα σαν ένα απλό wrestling ματς καλο ήταν αλλα άμα το συγκρίνουμε με τις ματσαρες που έχουν δώσει οι δυο τους στο παρελθόν χάνει πολύ το ματς.

Το τζειμς ΣΤορμ -Καζαριαμ για εναρκτήριο καλο ήταν.

Στο tag team έγινε ωραίο ματς και κρατησαν την ζωνη με DQ οι Τσαβο και Χερναντεζ...Παρόλα αυτά επίδειξη δύναμης έκανε και πάλη ο Ματ Μοργκαν.

Στο 4 ως 4 η ομάδα του Aνγκλ επικράτησε των Aces & Eights μετά από ένα όμορφο ματς.

Πολυ καλο wrestling είδαμε στον αγώνα για τον παγκόσμιο τίτλο που ο Τζεφ επικράτησε του Μπομπι Ρουντ.Πολύ καλός ρυθμός σε όλο το ματς.ο Μπομπι περιμενε βοηθεια απο τους Aces & Eights αλλα στο τέλος της έφαγε και αυτός.Πολύ καλός αγώνας επαναλαμβάνω.
mixalisgate7
QUOTE(HLR CENATION @ Dec 12 2012, 02:51 ) *
Το ματς του Αj Styles με τον Ντανιελς άμα το δούμε μεμονωμένα σαν ένα απλό wrestling ματς καλο ήταν αλλα άμα το συγκρίνουμε με τις ματσαρες που έχουν δώσει οι δυο τους στο παρελθόν χάνει πολύ το ματς.


Ματσάρα ήταν,άλλωστε δεν γίνεται κάθε φορά να είναι το ίδιο καλά τα ματς τους.Γενικότερα το ppv ήταν μέτριο
T.W.Is.M.
Τελευταιο PPV της χρονιας αυριο το TLC. Ο ξαφνικος ελαφρυς τραυματισμος του CM Punk τον αφησε εκτος του PPV με αποτελεσμα να μην εχουμε αγωνα για το WWE Championship(καλυτερα, θα δω ολοκληρο το PPV tongue.gif ). Υπαρχουν ομως αλλα 6 ματς και πιθανον να προστεθει και κατι ακομα.

World Championship
Chairs match
Big Show vs Sheamus
Δυσκολο ματς στην προβλεψη. Θεωρω πολυ πιθανο το ενδεχομενο του cash in απο το νικητη του ΜΙΤΒ. Αφου δεν εγινε στο Survivor Series, πιστευω οτι θα γινει εδω. Αυτο ειναι που δυσκολευει την προβλεψη, γιατι οποιος και να κερδισει, μπορει να χασει τον τιτλο λιγο μετα. Θα δοκιμασω λοιπον την τυχη μου και θα πω νικη του Sheamus με επιθεση μετα το ματς απο τον Big Show και cash in. To ποιος θα κανει το cash in εξαρταται απο αλλο ματς.

Ladder match
John Cena vs Dolph Ziggler
Εδω ο νικητης παιρνει το βαλιτσακι του ΜΙΤΒ. Δε νομιζω ομως οτι ο Ziggler περιμενε ολο αυτο το διαστημα για να χασει τη βαλιτσα σε ενα ladder match. Πιστευω οτι θα κερδισει τον αγωνα και αργοτερα θα χρησιμοποιησει τη βαλιτσα για να φυγει πρωταθλητης απο το TLC. Αλλωστε στο Cena δεν ταιριαζουν νικες με τον τροπο του ΜΙΤΒ.
Εδω υπαρχει κι ενα εναλλακτικο σεναριο που μου μοιαζει καλυτερο, αλλα δεν ξερω κατα ποσο εχουν σκεφτει εκει στο WWE να εφαρμοσουν. Αντι να γινει πρωτα το ladder match, να κανουν το chairs match για τον τιτλο πρωτα με την ιδια καταληξη και με cash in του Dolph μετα. Τοτε ομως δε θα υπαρχει βαλιτσα για να παιξουν ο Cena με το Ziggler και ετσι ο νεος πρωταθλητης θα πανηγυριζει γιατι θα αποφυγει το ματς. Ή τουλαχιστον ετσι νομιζε... Με τον κλασικο τροπο των τελευταιων επεισοδιων(ο Βινς ψιθυριζει στο αυτι της Βικι και αυτη το επαναλαμβανει) αλλαζει ο ορος του ladder match. Μπορει να μην εχουμε βαλιτσα να διεκδικηθει, αλλα εχουμε ζωνη! Το ματς λοιπον ειναι για το World Championship και να το 2ο ματς τιτλου που δεν εχουμε λογω του τραυματισμου του Punk. Αν γινει αυτο, προβλεπω ιδια καταληξη, νικη δηλαδη του Ziggler και παλι. Απλα εδω εχει λογικη και η νικη του Cena. Χριστουγεννα ειναι, το ματς αυτο μπορει να κλεισει το PPV και θα ηταν το happy end για τη χρονια για να παει ο κοσμος ευχαριστημενος σπιτι.

TLC match
Ryback & Team Hell No vs The Shield
Η κοπια της Nexus παιζει με τους tag team champions και με τον παραλιγο No1 contender για το WWE Championship. Αν και φοβαμαι για το αντιθετο, θα προβλεψω νικη για Ryback και Team Hell No. Κατα τη γνωμη μου δε θα πρεπε να συζηταμε καν για αλλο αποτελεσμα. Αν 3 πρωτοεμφανιζομενοι μπορουν να κερδιζουν ετσι 2 πρωταθλητες και εναν παραλιγο πρωταθλητη, χαθηκε τελειως ολη η αξιοπιστια τους. Και μαζι και ολων των υπολοιπων που δεν εχουν τιτλο. Κρινοντας ομως απο το πως προχωρανε τις ιστοριες εκει, δεν αποκλειεται οι ρουκις να κερδισουν για να συνεχισουν την τρομοκρατια τους στο υπολοιπο ροστερ. Ξαναζεσταμενο φαγητο δηλαδη...

No1 contenders match for the WWE Tag team championship
Tables match
Rey Mysterio & Sin Cara vs Team Rhodes Scholars
Εδω νομιζω οτι ειναι ξεκαθαρα τα πραγματα. Ο Mysterio δεν εμφανιστηκε καν τις τελευταιες μερες. Οι Rhodes και Sandow ηταν συνεχως στην οθονη. Αυτο δειχνει ποιον προοριζουν για διεκδικητη των τιτλων. Αλλωστε η Team Hell No εκανε εμφανιση face(ενω καλλιστα πειθουν και σαν tweeners) στο τελευταιο Smackdown, πραγμα που δειχνει οτι χρειαζονται heel challengers.

Intercontinental Championship
Kofi Kingston vs Wade Barrett
Εδω περιμενω το ματς-εκπληξη της βραδιας. Εχω την ελπιδα οτι θα δουμε ωραιο ματς, αλλα νικητης στο τελος πιστευω οτι θα βγει ο Barrett. Δεν ξερω αν το IC Championship θα τον βοηθησει σε κατι. Λογικα ο Barrett προοριζεται για main events μελλοντικα και εχει ηδη κερδισει το Intercontinental στο παρελθον. Μονο αν χρησιμοποιηθει για να του γεμισει το χρονο οσο θα εχουν παρει σειρα αλλοι για το μεγαλο τιτλο.

US Championship
Antonio Cesaro vs R-Truth
Κι εδω υπαρχει προοπτικη για καλο ματς, αν και φοβαμαι λιγο τον R-Truth, αν θα αντεξει σε υψηλο ρυθμο για αρκετη ωρα. Οπως και στο προηγουμενο PPV βλεπω νικη του Antonio Cesaro, που αρχισε εκτος απο καλα ματς να εχει μεγαλυτερο ενδιαφερον και σεναριακα. Ειναι απο τις περιπτωσεις που κρατωντας τον τιτλο για καιρο δε με εκανε να βαρεθω, αλλα να τον προσεξω περισσοτερο και να ανεβαινει στην εκτιμηση μου.


Απο τους υπολοιπους βλεπω ξεκρεμαστο τον Alberto del Rio και το Miz. Δεν ειναι απιθανο λοιπον ενα ματς μεταξυ τους με πιθανοτερο νικητη το Μiz, για να προωθηθει περισσοτερο το face turn. Εκτος αν το πλανο προβλεπει ματς μεταξυ τους στη Wrestlemania. Θα μπορουσε να γινει και καποιο αλλο tag team match με τους Prime Time Players και ειτε τους Justin Gabriel & Tyson Kidd ειτε τους Usos, οπως και ματς γυναικων. Καλυτερη επιλογη απο πλευρας σεναριου δε θα ηταν ματς τιτλου, αλλα ενα ματς AJ vs Tamina Snuka. Πιθανοτεροι νικητες σε αυτα τα ματς θα ηταν οι Prime Time Players, οι Usos(αν τελικα παιξουν αυτοι, κερδιζουν, αν οι αντιπαλοι ειναι οι Gabriel & Kidd, κερδιζουν οι PTP) και η AJ.
HLR CENATION
Όπως πάντα χειμαρρώδης ο TWISM.

Ακολουθώ την κάρτα όπως την έγραψε ο TWISM.

World Championship
Chairs match
Big Show Vs Σειμους

Βλέπω νίκη του Σειμους και στην συνεχεια εξαργύρωση της βαλίτσας από τον Ντολφ.Πάντως ο Mπιγκ Σόου είναι από τους αγαπημένους μου παλαιστές του wwe για το 2012 και προβλέπω ματσάρα.Εκτιμώ πάντως ότι πριν το Ραμπλ θα έχει ξεκαθαρίσει το θέμα με το βαλιτσάκι.Πάντως θα γίνει ματσαρα μεταξύ Σειμους και Μπιγκ Σοου.

Ladder match
John Cena vs Dolph Ζιγκλέρ

Εδώ για τους ιδιους λόγους που εξηγεί ο TWisM βλέπω Ζιγκλέρ...Να το κάνει το ο Σινα το βαλιτσάκι?

TLC match
Ryback & Team Hell No vs The Shield

Εδώ βλέπω το παραμυθάκι της Shield να παίρνει άδοξο τέλος.Δεν πιστεύω ότι θα έχουν την διάρκεια της Nexus.Ισα-ισα μέχρι εδώ πιστεύω πως ήταν.Πιστεύω πως θα διαλυθούν από τον Ryback και την παρέα του.Θέλουν να του χτίσουν εικόνα πρωταθλητή του Ryback πως θα το πετύχουν άμα χάσει από αυτούς τους 3 γλοιώδεις τύπους.

No1 contenders match for the WWE Tag team championship
Tables match
Rey Mysterio & Sin Cara vs Team Rhodes Scholars

Εδω λεω Κοντι και Σαντοου.Ισως γινει εδω η προδοσια του Σιν Καρα που θα οδηγησει σε σπασιμο της ομαδας με τον Ρευ Μυστηριο και την αρχη του χτησιματος του ματς τους για την wrestlemania.

Mπαρετ vs κοφι

Βλεπω Κοφι.Δεν πιστευω οτι θα παρει ποτε ο Γουεηντ την ζωνη αυτη καθως ειναι καθαρα για μια ζωνη απο τις δυο μεγαλες.

Παντως εγω ηδη ανυπομονώ για να μπούμε σε ρυθμούς Ρουαλ Ραμπλ.

mixalisgate7
Προβλέψεις

Ladder Match for the Money in the Bank Briefcase
John Cena vs. Dolph Ziggler
Νικητής: Dolph Ziggler

Chairs Match for the World Heavyweight Title
Sheamus vs. Big Show
Νικητής: Big Show

Six-Man TLC Match
Dean Ambrose, Seth Rollins & Roman Reigns vs. Kane, Daniel Bryan & Ryback
Νικητές: Dean Ambrose, Seth Rollins & Roman Reigns

WWE Intercontinental Title Match
Wade Barrett vs. Kofi Kingston
Νικητής: Kofi Kingston

WWE United States Title Match
R-Truth vs. Antonio Cesaro
Νικητής: Antonio Cesaro

Tables Match for the #1 Contendership
Rey Mysterio & Sin Cara vs. Cody Rhodes & Damien Sandow
Νικητές: Cody Rhodes & Damien Sandow
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Dec 15 2012, 17:14 ) *
Όπως πάντα χειμαρρώδης ο TWISM.

Ακολουθώ την κάρτα όπως την έγραψε ο TWISM.

World Championship
Chairs match
Big Show Vs Σειμους

Βλέπω νίκη του Σειμους και στην συνεχεια εξαργύρωση της βαλίτσας από τον Ντολφ.Πάντως ο Mπιγκ Σόου είναι από τους αγαπημένους μου παλαιστές του wwe για το 2012 και προβλέπω ματσάρα.Εκτιμώ πάντως ότι πριν το Ραμπλ θα έχει ξεκαθαρίσει το θέμα με το βαλιτσάκι.Πάντως θα γίνει ματσαρα μεταξύ Σειμους και Μπιγκ Σοου.

Ladder match
John Cena vs Dolph Ζιγκλέρ

Εδώ για τους ιδιους λόγους που εξηγεί ο TWisM βλέπω Ζιγκλέρ...Να το κάνει το ο Σινα το βαλιτσάκι?

TLC match
Ryback & Team Hell No vs The Shield

Εδώ βλέπω το παραμυθάκι της Shield να παίρνει άδοξο τέλος.Δεν πιστεύω ότι θα έχουν την διάρκεια της Nexus.Ισα-ισα μέχρι εδώ πιστεύω πως ήταν.Πιστεύω πως θα διαλυθούν από τον Ryback και την παρέα του.Θέλουν να του χτίσουν εικόνα πρωταθλητή του Ryback πως θα το πετύχουν άμα χάσει από αυτούς τους 3 γλοιώδεις τύπους.

No1 contenders match for the WWE Tag team championship
Tables match
Rey Mysterio & Sin Cara vs Team Rhodes Scholars

Εδω λεω Κοντι και Σαντοου.Ισως γινει εδω η προδοσια του Σιν Καρα που θα οδηγησει σε σπασιμο της ομαδας με τον Ρευ Μυστηριο και την αρχη του χτησιματος του ματς τους για την wrestlemania.

Mπαρετ vs κοφι

Βλεπω Κοφι.Δεν πιστευω οτι θα παρει ποτε ο Γουεηντ την ζωνη αυτη καθως ειναι καθαρα για μια ζωνη απο τις δυο μεγαλες.

Παντως εγω ηδη ανυπομονώ για να μπούμε σε ρυθμούς Ρουαλ Ραμπλ.



Ξεχασες να γραψεις για το Cesaro vs R-Truth.
HLR CENATION
Ναι ευχαριστω που μου το ειπες. wink.gif Και να φανταστεις ο Σεζαρο ειναι ο αγαπημενος μου απο του καινουργιους,

Βλεπω νικη Ερ Τρουθ εδω...
morrison


Aπό Rumble όμως... cool.gif
T.W.Is.M.
Πως γινεται ενα PPV να εχει ωραια ματς και να σε ξενερωνει τοσο? Κι ομως το ειδα στο χτεσινο TLC.
3 σημεια πανω στα πιο σημαντικα ματς.
1)Η σειρα των αγωνων ειναι τετοια που ευνοει το σεναριο του cash in πριν το ladder match, ωστε να εχουμε 2 ματς τιτλου, κι ομως δεν εχουμε cash in. Τοσο δυσκολο ηταν να το σκεφτειτε δηλαδη???
2)Ο τροπος που εχασε ο Cena. Κατα βαθος το Ziggler υποστηριζα, αλλα να κερδισει με τη βοηθεια της AJ? Ειπαμε να εχουμε το στοιχειο της εκπληξης, αλλα οχι κι ετσι. Υπαρχει η εκπληξη που λες "πως το σκεφτηκαν αυτο? δεν το περιμενα" και υπαρχει και η εκπληξη "μα τι κανουν τωρα? τι νοημα εχει αυτο το πραγμα?". Αυτο λοιπον ανηκε στη δευτερη κατηγορια.
3)Η κοπια της Nexus. Πριν 2,5 χρονια ειχαμε 7 τυπους απο το ΝΧΤ να περιφερονται και να τρομοκρατουν ολο το ροστερ. Χρειαστηκε να μαζευτουν σχεδον ολα τα μεγαλα ονοματα για να τους κερδισουν σε ματς και η ιστορια συνεχιστηκε μονο με το Cena. Τωρα φτανουν 3 ατομα για να κανουν την ιδια δουλεια. Μαλλον θα επεσε το επιπεδο του ροστερ... rolleyes.gif
Δηλαδη θελουν να μας πεισουν οτι 3 πρωτοεμφανιζομενοι μπορουν να κερδιζουν καθαρα τους tag team champions και τον #1 contender για το WWE Championship. Κι ολοι οι υπολοιποι που δεν εχουν τιτλους ειναι ενα τιποτα. Αλλα κι αυτοι που εχουν μικροτερους τιτλους παλι ενα τιποτα ειναι. Ουσιαστικα ολοι πλην 2-3 εξαιρεσεων ειναι ενα τιποτα. Οι ρουκις να κερδανε κι οι υπολοιποι να πανε να τζομπαρουν... Αντε με το καλο σε 4 μηνες ο ενας να γινει WWE Champion, ο δευτερος World Champion κι ο τριτος να σπασει το σερι του Undertaker! shot.gif
Στο μεταξυ ειδαμε και τη Nexus τι καταφερε. Απο τους 8 που εμφανιστηκαν 2,5 χρονια μετα εχει γινει πρωταθλητης ενας: ο Daniel Bryan που τον "εδιωξαν" την πρωτη μερα. Οι υπολοιποι εχουν εναν που ειναι σε καλο δρομο, αλλα εχει φτασει μεχρι Intercontinental Championship ως τωρα(Barrett), εναν δικηγορο(Otunga), ενα τζομπερ ροκα(Slater), εναν undercard tag teamer(Gabriel), αλλο ενα μελος tag team με καλη παρουσια που χρειαστηκε 2 χρονια για να βρει ρολο(Young), εναν που εξαφανιστηκε(Tarver) και μια διχασμενη προσωπικοτητα. Ο 7ος της παρεας ειναι ο Skip Sheffield, κατα κοσμον Ryan Reeves, γνωστος και ως Ryback! Με τη γνωστη τερατωδη προωθηση(και το αποτομο θαψιμο τελευταια, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα). Να και ενας σταρ που βγηκε απο τη Nexus...οχι ακριβως! Ο Ryback δεν ηταν ποτε μελος της Nexus, ο Skip Sheffield ηταν. Κανενας σχολιαστης δεν αναγνωρισε την παρουσια του στη Nexus, αρα δε μιλαμε για την ιδια προσωπικοτητα(οπως πχ αλλος ηταν ο Isaac Yankem και αλλος ο Kane). Για να μην παω στους Mason Ryan, Michael McGillicutty, Husky Harris που εχουν χαθει απο το χαρτη 2 χρονια μετα την εμφανιση τους ως μελη της Nexus. Η Nexus λοιπον δε βοηθησε κανεναν 2,5 χρονια μετα και οσοι τα καταφερνουν να φανουν, το κανουν με τις δικες τους δυναμεις και ικανοτητες(οπως ο Barrett). Tη Shield δεν την εχω παρακολουθησει και ουτε προκειται. Εχω ακουσει ομως καλα λογια για το Seth Rollins και τον Dean Ambrose, ενω το χτεσινο ματς που εδωσαν στο TLC μου αρεσε πολυ. Δε νομιζω ομως οτι τα μελη της θα μπορεσουν να προωθηθουν σωστα με αυτο τον τροπο. Ισα ισα που θαβουν το υπολοιπο ροστερ για χαρη μιας ιστοριας που σεναριακα με αφηνει αδιαφορο.
HLR CENATION
Tωρα που ολοκληρωθηκε η χρονια των PPV θα ηταν αχαριστια απο μερους μου να μην ευχαριστησω για μια ακομα φορα τον Αντωνη που χαρη σε αυτον που με εμαθε απο τορεντς παρακολουθησα για πρωτη φορα σε ζωντανο χρονο τα ppv και τα σοου του wwe και του TNA (οπως και του UFC και του Μπελατορ αλλα αυτα ειναι για αλλο τοπικ)Μαλιστα χαρη σε εσενα θα δω για πρωτη φορα και ολοκληρα τα σλαμυ αγορντς καθως αλλες χρονιες η νοβα απο τις 3 ωρες που κραταγαν εβαζε μολις 45 λεπτα με αποτελεσμα να κοβει πολλες κατηγοριες.

Τωρα για το TLC...Εγω ενθουσιαστηκα...Το βρηκα εναν απο καλυτερα σοου της χρονιας που μας περασε.Μοναδικη παραφωνια το ματς του Μπιγκ Σοου με τον Σειμους.Τα δυο προηγουμενα Μπιγκ Σοου _Σειμους μου αρεσαν πολυ αλλα αυτο μαπα το καρπουζι.Και πολυ μικρο μου φανηκε.Δεν ξερω αλλα με απογοητευσε.4 στα 10

Το ματς για το USA μου αρεσε περισσοτερο απο το προηγουμενο.Πολυ καλο με καλο ρυθμο.Πολυ πλακα και παλι ο Τρουθ πειθει για κακος ο Σεζαρο.7/10

Το ιντερκοτινεταλ πολυ καλο ματς,δενουν καλα αυτοι οι δυο σαν αντιπαλοι αλλα πιστευω οτι χαραμιζεται ο Μπαρετ σα αυτο το σεναριο.Θελω να τον βλεπω διεκδικητη για την μεγαλη ζωνη.Ο Κοφι εντυπωσισε για μια ακομα φορα,δειλα δειλα του δινουν και μικροφωνο θα ηθελα να ξεφευγει και αυτο απο την μεσαια καρτα και γιατι οχι να μπαινει στην κυρια σκηνη. 7/10

Το ταγκ τιμ του Μυστηριο με τον Σιν Καρα απεναντι στον Ροουντς και τον Σαντοου θελω να το ξαναδω επειδη εκεινη την ωρα εψαχνα ταυτοχρονα και τα τελευταια νεα για το φαντασυ και αμα ο Μαρκους Θορντον παιξει η οχι σημερα και το περασα λιγο στο ντουκου το ματς.Γι αυτο δεν μπορω να πω αποψη.Το τελος που ειδα παντως καλο ηταν.

Το γυναικειο μ αρεσε ,θεα η Ιβ και η Ναομι κορμαρα. wink.gif

Επικα τα δυο ματς που αφησα για το τελος.

Συγκλονιστικο Hell no -ασπιδα αλλα θα συμφωνησω με τον Παναγιωτη οτι αν και βγηκε δυνατος ο Ραιμπακ καθως αυτος εβγαλε νοκ αουτ τον ενα το αποτελεσμα τον εμφανιζει λιγο λουζερ.Ηττα απο πανκ στο HIAC,ηττα απο Πανκ στο σερβαιβορ και ξαναμανα ηττα στο ΤLC.Σιγουρα σε κανενα ματς δεν χανει καθαρα αλλα παντως χανει.Το ματς ειχε απιστευτο ρυθμο παντως,πανω -κατω η μπαλα που λεμε,δεν εκανε σε καμια στιμη κοιλια και ηταν καταπληκτικο 9.

Φανταστικο και το Τζον Σινα-Ζιγκλερ.Στο Μπρουκλιν δεν φαινεται να αγαπανε Σινα και μαλλον θα ειναι η δευτερι σερι ρεστλεμανια που θα φαει γιουχα ο Τζον.Ο Ζιγκλερ με εχει εκθεσει που τον ειχα υποτιμισει καθως ειναι φανταστικος παλιαστης ενω μ αρεσε που μπλεχτηκε με τον τροπο που μπλεχτηκε η AJ.Ηταν εκπληξη.Την Βικι δεν μπορω να βλεπω αλλο.Πολυ δυνατο το κοινο

Το ερωτημα ειναι τωρα ποτε θα εξαργυρωσει το βαλιτσακι ο Ζιγκλερ.9/10

Το γεγονος ηταν πως ειχαμε ενα φανταστικο ppv .Του βαζω 9.(οι βαθμοι που βαζω ειναι καθαρα πως τα βλεπω προσωπικα εγω ετσι και αλλιως δεν εχω προβλημα να δηλωσω πως απο wrestling ειμαι ασχετος)Νομιζω πως ηταν καλη η χρονια για τα περισσοτερα ppv του wwe,αμα εξαιρεσεις κατι Over the limit ,elimination chaber ηταν καλα.Περισσοερα σε λιγες μερες...
morrison
QUOTE(HLR CENATION @ Dec 18 2012, 03:05 ) *
Tωρα που ολοκληρωθηκε η χρονια των PPV θα ηταν αχαριστια απο μερους μου να μην ευχαριστησω για μια ακομα φορα τον Αντωνη ...


Συγκινήθηκα... tongue.gif
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 18 2012, 00:55 ) *
3)Η κοπια της Nexus. Πριν 2,5 χρονια ειχαμε 7 τυπους απο το ΝΧΤ να περιφερονται και να τρομοκρατουν ολο το ροστερ. Χρειαστηκε να μαζευτουν σχεδον ολα τα μεγαλα ονοματα για να τους κερδισουν σε ματς και η ιστορια συνεχιστηκε μονο με το Cena. Τωρα φτανουν 3 ατομα για να κανουν την ιδια δουλεια. Μαλλον θα επεσε το επιπεδο του ροστερ... rolleyes.gif
Δηλαδη θελουν να μας πεισουν οτι 3 πρωτοεμφανιζομενοι μπορουν να κερδιζουν καθαρα τους tag team champions και τον #1 contender για το WWE Championship. Κι ολοι οι υπολοιποι που δεν εχουν τιτλους ειναι ενα τιποτα. Αλλα κι αυτοι που εχουν μικροτερους τιτλους παλι ενα τιποτα ειναι. Ουσιαστικα ολοι πλην 2-3 εξαιρεσεων ειναι ενα τιποτα. Οι ρουκις να κερδανε κι οι υπολοιποι να πανε να τζομπαρουν... Αντε με το καλο σε 4 μηνες ο ενας να γινει WWE Champion, ο δευτερος World Champion κι ο τριτος να σπασει το σερι του Undertaker! shot.gif
Στο μεταξυ ειδαμε και τη Nexus τι καταφερε. Απο τους 8 που εμφανιστηκαν 2,5 χρονια μετα εχει γινει πρωταθλητης ενας: ο Daniel Bryan που τον "εδιωξαν" την πρωτη μερα. Οι υπολοιποι εχουν εναν που ειναι σε καλο δρομο, αλλα εχει φτασει μεχρι Intercontinental Championship ως τωρα(Barrett), εναν δικηγορο(Otunga), ενα τζομπερ ροκα(Slater), εναν undercard tag teamer(Gabriel), αλλο ενα μελος tag team με καλη παρουσια που χρειαστηκε 2 χρονια για να βρει ρολο(Young), εναν που εξαφανιστηκε(Tarver) και μια διχασμενη προσωπικοτητα. Ο 7ος της παρεας ειναι ο Skip Sheffield, κατα κοσμον Ryan Reeves, γνωστος και ως Ryback! Με τη γνωστη τερατωδη προωθηση(και το αποτομο θαψιμο τελευταια, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα). Να και ενας σταρ που βγηκε απο τη Nexus...οχι ακριβως! Ο Ryback δεν ηταν ποτε μελος της Nexus, ο Skip Sheffield ηταν. Κανενας σχολιαστης δεν αναγνωρισε την παρουσια του στη Nexus, αρα δε μιλαμε για την ιδια προσωπικοτητα(οπως πχ αλλος ηταν ο Isaac Yankem και αλλος ο Kane). Για να μην παω στους Mason Ryan, Michael McGillicutty, Husky Harris που εχουν χαθει απο το χαρτη 2 χρονια μετα την εμφανιση τους ως μελη της Nexus. Η Nexus λοιπον δε βοηθησε κανεναν 2,5 χρονια μετα και οσοι τα καταφερνουν να φανουν, το κανουν με τις δικες τους δυναμεις και ικανοτητες(οπως ο Barrett). Tη Shield δεν την εχω παρακολουθησει και ουτε προκειται. Εχω ακουσει ομως καλα λογια για το Seth Rollins και τον Dean Ambrose, ενω το χτεσινο ματς που εδωσαν στο TLC μου αρεσε πολυ. Δε νομιζω ομως οτι τα μελη της θα μπορεσουν να προωθηθουν σωστα με αυτο τον τροπο. Ισα ισα που θαβουν το υπολοιπο ροστερ για χαρη μιας ιστοριας που σεναριακα με αφηνει αδιαφορο.


Η Shield δεν είναι κόπια Nexus.Οι Seth Rollins,Dean Ambrose & Roman Reigns εκτός οτι και οι τρεις είναι πολύ ταλαντούχοι έπρεπε κάπως να δικαιοληγηθεί σεναριακά η παρουσίας τους.Τέλος να σου υπενθυμίζω τα στάδια των μεγάλων Superstars όσον αφορά την προώθηση jobber,looser & main eventer
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Dec 18 2012, 15:21 ) *
Η Shield δεν είναι κόπια Nexus.Οι Seth Rollins,Dean Ambrose & Roman Reigns εκτός οτι και οι τρεις είναι πολύ ταλαντούχοι έπρεπε κάπως να δικαιοληγηθεί σεναριακά η παρουσίας τους.Τέλος να σου υπενθυμίζω τα στάδια των μεγάλων Superstars όσον αφορά την προώθηση jobber,looser & main eventer


Αν δεις αυτο που εγραψα περα απο την γκρινια για το λανθασμενο κατα τη γνωμη μου αποτελεσμα(που ο morrison που επανερχεται στο τοπικ την εχει συνηθισει και δεν τη λαμβανει υποψη του πλεον tongue.gif ), θα προσεξεις οτι δε θεωρω οτι η υπαρξη της Shield βοηθαει ιδιαιτερα καποιον απο τους 3. Πιστευω οτι θα βοηθουσε περισσοτερο αν πισω απο τη Shield βρισκοταν πχ ο CM Punk ως κορυφαιο ονομα που ειναι(βλεπε Evolution, Legacy). Σεναριακα δεν εχει δικαιολογηθει η παρουσια τους. Ολα αυτα για αδικιες ειναι @@ μαντολες, που θα λεγε κι ο Γεωργιου.
Αν ηθελαν να χτυπησουν την "αδικια", θα τα εβαζαν με το Cena. Αλλα αυτο το εργο το εχουμε ξαναδει. Πιθανον να μπει κατι αλλο στο παιχνιδι, αλλα επειδη θεωρω την ολη ιστορια αντιγραφο της Nexus, δε με τραβαει να το παρακολουθησω.
Θα μου πεις, αν εχαναν, ποια θα ηταν η συνεχεια τους? Ειτε να βαλουν το CM Punk στην ιστορια ως εγκεφαλο του γκρουπ ειτε να επανελθουν με 4ο μελος. Τι θα ελεγες για Brad Maddox ας πουμε?
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 18 2012, 16:44 ) *
Αν δεις αυτο που εγραψα περα απο την γκρινια για το λανθασμενο κατα τη γνωμη μου αποτελεσμα(που ο morrison που επανερχεται στο τοπικ την εχει συνηθισει και δεν τη λαμβανει υποψη του πλεον tongue.gif ), θα προσεξεις οτι δε θεωρω οτι η υπαρξη της Shield βοηθαει ιδιαιτερα καποιον απο τους 3. Πιστευω οτι θα βοηθουσε περισσοτερο αν πισω απο τη Shield βρισκοταν πχ ο CM Punk ως κορυφαιο ονομα που ειναι(βλεπε Evolution, Legacy). Σεναριακα δεν εχει δικαιολογηθει η παρουσια τους. Ολα αυτα για αδικιες ειναι @@ μαντολες, που θα λεγε κι ο Γεωργιου.
Αν ηθελαν να χτυπησουν την "αδικια", θα τα εβαζαν με το Cena. Αλλα αυτο το εργο το εχουμε ξαναδει. Πιθανον να μπει κατι αλλο στο παιχνιδι, αλλα επειδη θεωρω την ολη ιστορια αντιγραφο της Nexus, δε με τραβαει να το παρακολουθησω.
Θα μου πεις, αν εχαναν, ποια θα ηταν η συνεχεια τους? Ειτε να βαλουν το CM Punk στην ιστορια ως εγκεφαλο του γκρουπ ειτε να επανελθουν με 4ο μελος. Τι θα ελεγες για Brad Maddox ας πουμε?


Μέχρι στιγμής δεν έχει διαρεύσει για την Shield πως θα πάει σεναριακά,εμένα η άποψη μου είναι οτι θα βοηθηθούν και οι 3
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Dec 18 2012, 18:04 ) *
Μέχρι στιγμής δεν έχει διαρεύσει για την Shield πως θα πάει σεναριακά,εμένα η άποψη μου είναι οτι θα βοηθηθούν και οι 3


Αν εννοεις οτι θα βοηθηθουν επειδη ειναι καλοι και το αξιζουν, δεν το αποκλειω. Ξαναλεω οτι το TLC match της Κυριακης μου αρεσε πολυ. Αν εννοεις οτι θα βοηθηθουν απο την παρουσια τους στο συγκεκριμενο σεναριο, δεν το πιστευω. Θα περιμενουμε να δουμε ομως. wink.gif
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 18 2012, 22:26 ) *
Αν εννοεις οτι θα βοηθηθουν επειδη ειναι καλοι και το αξιζουν, δεν το αποκλειω. Ξαναλεω οτι το TLC match της Κυριακης μου αρεσε πολυ. Αν εννοεις οτι θα βοηθηθουν απο την παρουσια τους στο συγκεκριμενο σεναριο, δεν το πιστευω. Θα περιμενουμε να δουμε ομως. wink.gif


Ναι σαν παλαιστές εννοώ
HLR CENATION
Δεν βρισκω καλυτερη μερα απο παραμονη Χριστουγεννων για να κανω ενα αφιερωμα στα καλυτερα ματς του WWE της χρονιας χρονια πους μας περας.Το προσωπικο μου top 10 ειναι.

10)
Hell in a cell
World Heavyweight Title
Sheamus © vs Big Show



Σιγουρα το καλυτερο ματς που εβγαλαν οι δυο τους.Υπεροχο feud που ξεκινησε με ενα υπεροχο ματς στο HIAC.


9)
Νο way out

John Cena vs Big Show(steel cage match)



Eδω ηταν μια δυσαρεστη στιγμη για μενα καθως απολυθηκε ο γλοιωδης μεν αλλα συμπαθεστατος και πολυ καλος στο ρολο του κυριος Τζον Λαουριναιτις.

8)Οver the limit
WWE Title
CM Punk © vs Daniel Bryan


Καταιγιστικος ρυθμος απο δυο εξαιρετικους παλαιστες.ΑΚομα θυμαμαι τα αρνητικα σχολια που ειχε εισπραξει ο Ντανιελ σχετικα με τις ικανοτητες του με το μικροφωνο.Τελικα μας διεψευσε ολους.

7)Νight of Champions
Miz © vs Cody Rhodes vs Rey Mysterio vs Sin Cara


Tο καλυτερο ματς της χρονια για τα ματς της Ιντερκοτινεταλ η της usa champion.Φρενηρης ρυθμος ειδικα απο τους μεξικανους και τον Μιζ να κλεβει την νικη.

6)
TLC Match
Ryback & Team Hell No vs The Shield


Eχασε η μανα το παιδι και το παιδι τη μανα σε αυτο το πολυ μεγαλο ματς.Το μεγαλυτερο ματς σε ομαδικο της χρονιας που μας περασε σιγουρα στο wwe.

5)
Chicago Street Fight WWE Title
CM Punk © vs Chris Jericho


To μεγαλο ματς που δεν καταφεραν να δωσουν στην wrestlemania το εδωσαν και με το παραπανω στο εξτριμ ρουλς.Εκπληκτικο.Τιποτα παραπανω.

4)Summerslam
Triple H vs Brock Lesnar



Eνα ματς που το περιμενα με κομμενη την ανασα.Φανταστικα στημενα προμο,δυο σουπερς στας αλλο πραγμα και εμενα μονο το ματς.Ε ουτε εκει υστερησαν και εβγαλα ενα απο τα καλυτερα ματς ολων των εποχων.

3)Wrestlemania 28

Triple Η vs Undertaiker


Yπεροχο..ΕΚπληκτικο...Μια κλασσικη wrestlemania moments απο 3 θρυλους του pro -wrestling.

2)Eξτριμ ρουλς

Τζον ΣΙνα vs Μπροκ Λεσναρ



Oταν συγκρουωνται δυο τοσοι μεγαλοι παλαιστες σιγουρα θα εχουμε ματσαρα.Οπως και ειχαμε.ΕΠειδηξη δυναμης απο τον Λεσναρ στο Σινα η νικη.

1)wrestlemania 28

John Cena vs The Rock


Για ενα χρονο ψηνοτανε αυτο το ματς μεσα απο τα σοσιαλ μηντια ,και τα τυπεροχα προμο που δωσανε οι δυο παλαιστες.και το ματς...καταπληκτικο.



παλαιστης της χρονιας.:Μπομπι Ρουντ(ΤΝΑ Υπεροχα προμο ,υπεροχα ματς αλλα και υπεροχος σαν παρωταθλητης)

τοp 5 feud wwe.- 5 Κειν -Σινα
4 Σειμους-Μπιγκ Σοου
3 Σμ Πανκ-Τζερικο
2Σινα-ΣΜ Πανκ
1 Αντερτεικερ-HHH

Χρονια πολλα σε ολους τους φαν του wrestling και καλα χριστουγεννα.Το 2013 να δουμε ακομα πιο ωραια ματς και ακομα πιο μεγαλε στιγμες. smile.gif
mixalisgate7
QUOTE(HLR CENATION @ Dec 24 2012, 19:12 ) *
Δεν βρισκω καλυτερη μερα απο παραμονη Χριστουγεννων για να κανω ενα αφιερωμα στα καλυτερα ματς του WWE της χρονιας χρονια πους μας περας.Το προσωπικο μου top 10 ειναι.

10)
Hell in a cell
World Heavyweight Title
Sheamus © vs Big Show



Σιγουρα το καλυτερο ματς που εβγαλαν οι δυο τους.Υπεροχο feud που ξεκινησε με ενα υπεροχο ματς στο HIAC.


9)
Νο way out

John Cena vs Big Show(steel cage match)



Eδω ηταν μια δυσαρεστη στιγμη για μενα καθως απολυθηκε ο γλοιωδης μεν αλλα συμπαθεστατος και πολυ καλος στο ρολο του κυριος Τζον Λαουριναιτις.

8)Οver the limit
WWE Title
CM Punk © vs Daniel Bryan


Καταιγιστικος ρυθμος απο δυο εξαιρετικους παλαιστες.ΑΚομα θυμαμαι τα αρνητικα σχολια που ειχε εισπραξει ο Ντανιελ σχετικα με τις ικανοτητες του με το μικροφωνο.Τελικα μας διεψευσε ολους.

7)Νight of Champions
Miz © vs Cody Rhodes vs Rey Mysterio vs Sin Cara


Tο καλυτερο ματς της χρονια για τα ματς της Ιντερκοτινεταλ η της usa champion.Φρενηρης ρυθμος ειδικα απο τους μεξικανους και τον Μιζ να κλεβει την νικη.

6)
TLC Match
Ryback & Team Hell No vs The Shield


Eχασε η μανα το παιδι και το παιδι τη μανα σε αυτο το πολυ μεγαλο ματς.Το μεγαλυτερο ματς σε ομαδικο της χρονιας που μας περασε σιγουρα στο wwe.

5)
Chicago Street Fight WWE Title
CM Punk © vs Chris Jericho


To μεγαλο ματς που δεν καταφεραν να δωσουν στην wrestlemania το εδωσαν και με το παραπανω στο εξτριμ ρουλς.Εκπληκτικο.Τιποτα παραπανω.

4)Summerslam
Triple H vs Brock Lesnar



Eνα ματς που το περιμενα με κομμενη την ανασα.Φανταστικα στημενα προμο,δυο σουπερς στας αλλο πραγμα και εμενα μονο το ματς.Ε ουτε εκει υστερησαν και εβγαλα ενα απο τα καλυτερα ματς ολων των εποχων.

3)Wrestlemania 28

Triple Η vs Undertaiker


Yπεροχο..ΕΚπληκτικο...Μια κλασσικη wrestlemania moments απο 3 θρυλους του pro -wrestling.

2)Eξτριμ ρουλς

Τζον ΣΙνα vs Μπροκ Λεσναρ



Oταν συγκρουωνται δυο τοσοι μεγαλοι παλαιστες σιγουρα θα εχουμε ματσαρα.Οπως και ειχαμε.ΕΠειδηξη δυναμης απο τον Λεσναρ στο Σινα η νικη.

1)wrestlemania 28

John Cena vs The Rock


Για ενα χρονο ψηνοτανε αυτο το ματς μεσα απο τα σοσιαλ μηντια ,και τα τυπεροχα προμο που δωσανε οι δυο παλαιστες.και το ματς...καταπληκτικο.



παλαιστης της χρονιας.:Μπομπι Ρουντ(ΤΝΑ Υπεροχα προμο ,υπεροχα ματς αλλα και υπεροχος σαν παρωταθλητης)

τοp 5 feud wwe.- 5 Κειν -Σινα
4 Σειμους-Μπιγκ Σοου
3 Σμ Πανκ-Τζερικο
2Σινα-ΣΜ Πανκ
1 Αντερτεικερ-HHH

Χρονια πολλα σε ολους τους φαν του wrestling και καλα χριστουγεννα.Το 2013 να δουμε ακομα πιο ωραια ματς και ακομα πιο μεγαλε στιγμες. smile.gif


Στο Νο 8 εγώ θα έβαζα CM Punk © vs Daniel Bryan No DQ match Money in the Bank
T.W.Is.M.
Σε συνεχεια του ποστ του HLR την παραμονη Χριστουγεννων θα κανω κι εγω μια αναδρομη του 2012 τωρα που τελειωσαν και τα εβδομαδιαια σοου με εξαιρεση το RAW της παραμονης Πρωτοχρονιας(το οποιο ομως εγω θα δω μετα την αλλαγη του χρονου, αρα οτι ειχα να δω για φετος το ειδα tongue.gif ).
Αντι ανασκοπησης και σημαντικοτερων γεγονοτων θα προτιμησω ενα countdown τυπου power rankings με τους 25 καλυτερους κατα τη γνωμη μου για το 2012.

25.Heath Slater

Μπορει να ξεκινησε τη χρονια ως ο απολυτος jobber, αλλα εβγαλε γελιο. Στη συνεχεια μαλιστα εφτιαξε και τη 3ΜΒ, με την οποια μπαινει στο χαρτη ως πιο σοβαρος παιχτης(αν και με χιουμοριστικα στοιχεια παλι).

24.Santino Marella

Το αντιπαλο δεος της κωμωδιας. Μονιμη παρουσια στο γνωστο κωμικο ρολο, αλλα με την κατοχη του US Championship την ανοιξη και με το προνομιο να ειναι ο τελευταιος που αποκλειστηκε στο Elimination Chamber για το World Championship το Φεβρουαριο.

23.Prime Time Players

Η πρωτοεμφανιζομενη ομαδα μπορει να μην πηρε τιτλο, αλλα εκανε εντυπωση. Επαιξε σε PPV και ισως να ειχε καλυτερη τυχη αν ο πρωην μανατζερ τους(AW) δεν ειχε την ατυχη εμπνευση να αστειευτει γυρω απο την υποθεση βιασμου που ειχε κατηγορηθει ο Κομπι Μπραιαντ καποτε. Ακομα κι ετσι ομως εχουν θεση στο τοπ 25, αφου καταφεραν στα γρηγορα να καθιερωσουν και την catchphrase τους: millions of dollars!

22.R-Truth

Φετος μαλλον υποχωρησε σε στατους σε σχεση με περσι, αλλα ηταν για περιπου 3 μηνες tag team champion και επεστρεψε σε ρολο face, αυτη τη φορα πιο διασκεδαστικου και κωμικου με την παρουσια του Little Jimmy μαζι του. Κλεινει τη χρονια σε κοντρα για το US Championship, αλλα χωρις επιτυχια.

21.Brodus Clay

Ξεκινησε εντυπωσιακα τη χρονια, με βιντεο που προετοιμαζαν το ντεμπουτο του(απο το 2011), με εισοδο-εκπληξη, με τις funkadaktyls Naomi & Cameron να τον συνοδευουν, με συνεχομενες νικες, κερδιζοντας σε PPV το Miz και εδειχνε υποψηφιος μελλοντικος main eventer. Καπου στη μεση της χρονιας η συνταγη χαλασε και εμεινε στασιμος. Το γεγονος ομως οτι ολοκληρη Wrestlemania σταματησε για να μπει να χορεψει ο Brodus και η Mama Clay φτανει για να τον βαλει στο τοπ 25. Somebody call my momma...

20. Brock Lesnar

Αν επαιζε full time, θα μπορουσε να βρισκεται στο τοπ 3. Με 2 ματς μονο ομως σε ολη τη χρονια και χωρις promo, αφου το μικροφωνο το αναλαμβανε ο Heyman, δε θα μπορουσε να παρει ψηλοτερη θεση. Μπηκε εντυπωσιακα, κυριαρχησε με την παρουσια του, ανεβασε το στατους ολοκληρου του RAW, συμμετειχε σε 2 μεγαλες ιστοριες, επαιξε σε 2 μεγαλα main events, αλλα εξαφανιστηκε μετα το Summerslam και ακομα περιμενουμε την επιστροφη του για τη Wrestlemania.

19.Eve Torres

Σε διπλο ρολο και παλι η Eve. Βοηθος GM στο Smackdown, divas' champion στο RAW. Με ανανεωμενο χαρακτηρα, αφου παραμενει heel, αλλα πλεον σατανικη και δολοπλοκος. Με τις αποχωρησεις της Beth Phoenix και της Kelly Kelly φαινεται οτι θα τη βλεπουμε συχνα με τον τιτλο μεσα στο 2013.

18.Rey Mysterio

Οχι κατι το ιδιαιτερο η φετινη χρονια για το Rey. Το μεγαλυτερο μερος το περασε ως μελος tag team μαζι με το Sin Cara, η παρουσια του ομως παντα βελτιωνε τα ματς, ανεβαζε το ρυθμο και βοηθουσε τον ανετοιμο ακομα Sin Cara.

17.Damien Sandow

The intellectual savior of the masses. Αλλος ενας πρωτοεμφανιζομενος με πολυ καλη παρουσια. Μεγαλη ανεση με το μικροφωνο, καλα ματς και πιθανον ο πρωτος τιτλος, εστω και ομαδικος να ειναι κοντα. Και μονο το γεγονος οτι στο 1000στο RAW επιλεχτηκε αυτος απο ολους τους heel για να παιξει το θυμα της DX ισως να δειχνει οτι υπαρχουν προσδοκιες απ αυτον στο μελλον.

16.Cody Rhodes

O συμπαιχτης του Sandow στην Team Rhodes Scholars βρισκεται μια θεση παραπανω, γιατι μεσα στο 2012 ηταν 2 φορες Intercontinental Champion. Κατα τ αλλα ο Sandow μαλλον εχει τραβηξει την προσοχη περισσοτερο στην tag team τους, αν και τελευταια το μουστακι του Cody εχει γινει θεμα στο twitter! tongue.gif

15.Chris Jericho

Η εντυπωσιακη επιστροφη στο πρωτο RAW της χρονιας δεν ειχε την αναλογη συνεχεια για τον Y2J. Δεν κερδισε το Royal Rumble, οπως περιμενε πολυς κοσμος, επαιξε ομως για τον τιτλο στη Wrestlemania χωρις επιτυχια και εδωσε ενα πολυ ωραιο ματς στο Extreme Rules. Η εικονα του χαλασε απο την τιμωρια του το καλοκαιρι λογω προσβολης της σημαιας της Βραζιλιας σε ενα house show στο Ριο και η χρονια του εκλεισε λιγο μετα το Summerslam, οποτε και αποχωρησε εχοντας ξαναγινει face μετα απο 4,5 χρονια. Η παρουσια του και μονο ειναι highlight, φτανει για να τον βαλει στο τοπ 25, αλλα οχι σε θεση αναλογη της αξιας του.

14.Kane

Η χρονια του Big Red Monster δε θα ειχε κατι το ξεχωριστο αν δεν υπηρχε η ιστορια της Team Hell No. Μεχρι τοτε συμμετειχε σε σημαντικα ματς, εκανε μια μεγαλη νικη στη Wrestlemania εναντιον του Randy Orton(σε ενα μετριοτατο ματς ομως), αλλα αυτα ειναι συνηθισμενα πραγματα πλεον για εναν βετερανο 15 χρονων στο WWE. Ο ρολος με τα κωμικα στοιχεια και ταυτοχρονα η κατοχη του τιτλου στο tag team ηταν αυτο που διαφοροποιησε τη φετινη χρονια για τον Kane και τον εφερε μεσα στο τοπ 15.

13.The Miz

H φετινη χρονια εμοιαζε κακη για το Miz. Παροτι ηταν αυτος που εκρινε το ματς Team Johnny vs Team Teddy στη Wrestlemania, εμοιαζε χαμενος στη μετριοτητα. Την ανοιξη επαιζε το ρολο του jobber για τον Brodus Clay, αλλα στο δευτερο μισο τα πραγματα αλλαξαν. Μετα απο ενα διαλειμμα για γυρισμα ταινιας(το πρωτο θετικο), ξεκινησε ενα καινουριο talk show, το Miz TV(δευτερο θετικο), περασε απο τη θεση του Intercontinental Champion(τριτο θετικο) και το Νοεμβριο στο Survivor Series εκανε τη μεγαλη αλλαγη στο χαρακτηρα του περνωντας σε ρολο face, ωστε να εκμεταλλευτει τις επιδοκιμασιες στο προσωπο του που αυξανονταν το τελευταιο διαστημα. Η θεση του στο power ranking δικαιολογειται πιο πολυ απο την προοπτικη που φαινεται για την επομενη χρονια. Ισως του χρονου τον δουμε ψηλοτερα.

12.Alberto del Rio

Αλλος ενας που υποχωρησε ελαφρα σε σχεση με το 2011. Δε θα ηταν ευκολο βεβαια να διατηρηθει στο ιδιο επιπεδο, αφου περσι ειχε κανει εντυπωσιακη χρονια(Royal Rumble, MITB, WWE Championship). Φετος ο del Rio επαιξε σε σημαντικα ματς, ειχε μια κοντρα διαρκειας με το Sheamus για το World Championship, επαιξε σε 4 PPV εναντιον του για τον τιτλο, ειχε κοντρα με το Randy Orton. Σημαντικες συμμετοχες, αλλα χωρις νικες.

11.Randy Orton

Για τα δεδομενα του Randy Orton το 2012 ηταν μαλλον απογοητευτικη χρονια. Για πρωτη φορα μετα απο το 2006 δεν πηρε τιτλο ουτε για μια μερα, ενω ειχε και λιγοτερα ματς τιτλου απο τις προηγουμενες χρονιες. Ειναι ομως πια τετοιο ονομα που η παρουσια του κανει σημαντικο ενα ματς και που μια μετρια χρονια δεν πηγαινει πισω την καριερα του. Ανα πασα στιγμη αναμενεται να ανακαμψει. Μενει να δουμε ποτε και αν θα συνεχισει ως face ή οχι.

10.Antonio Cesaro

Η ρουκι χρονια του(2012) ηταν μια απο τις καλυτερες ρουκι χρονιες των τελευταιων ετων. Το πιο ενθαρρυντικο για το μελλον του ειναι οτι οσο περνουσαν οι μηνες, εδειχνε να προωθειται και περισσοτερο. Μπηκε πιο χλιαρα απο τους υπολοιπους πρωτοεμφανιζομενους, εκμεταλλευομενος την παρουσια της Aksana. Συντομα ομως την εδιωξε απο κοντα του, ωστε να μεινει μονος του και να χτισει πιο σοβαρο προφιλ. Οι νικες του ειναι συχνες και οι αγωνες του θεαματικοι για καινουριο. Εχει βεβαια την εμπειρια απο το ROH και δεν προκειται για κανεναν ανετοιμο wrestler. Δεν εχει δοκιμαστει ακομα με τα πρωτα ονοματα(με εξαιρεση μεμονωμενους αγωνες στο Smackdown), αλλα δε θα περασει πολυς καιρος μεχρι να γινει κι αυτο.

9.Kofi Kingston

Πρεπει να ειναι ο ανθρωπος που κυκλοφορει πιο συχνα απ ολους με μια ζωνη στη μεση ή στον ωμο! Μπορει να μην κερδιζει μεγαλους τιτλους, αλλα ειναι ηδη 4 φορες Intercontinental Championship, 2 φορες US Championship και 3 φορες Tag Team Championship με διαφορετικους παρτενερ. Αν δεν υπηρχαν 2 midcard τιτλοι, αλλα ενας, θα απειλουσε(και μαλλον θα ξεπερνουσε) το ρεκορ του Jericho με τα 9 Intercontinental Championships. Φετος ξεκινησε μετρια, αλλα στο δευτερο μισο της χρονιας ηταν συνεχως με εναν τιτλο. Πηρε περισσοτερο απο προηγουμενες χρονιες το μικροφωνο, εδειξε οτι μπορει να τα καταφερει κι εκει, οι αγωνες του παραμενουν καλοι, η δημοτικοτητα του ειναι υψηλη. Μπορει να μην επανελαβε το περσινο κατορθωμα του καλυτερου ρεκορ νικων-ηττων σε PPV απο ολους τους wrestler(που ειχαν καποιον ικανοποιητικο αριθμο συμμετοχων), αλλα ειναι πλεον μια σταθερη αξια και μαλλον ο κορυφαιος midcarder του WWE.

8.AJ Lee

Δεν περιμενα οτι σε ενα ετησιο τοπ 25 του WWΕ θα μπορουσε να μπει γυναικα στις 10 πρωτες θεσεις. Ανεξαρτητα αν το αξιζει ή οχι, ποτε οι divas δεν εχουν προβολη επιπεδου τοπ 10. Κι ομως η AJ ειχε φετος προβολη main eventer! Ξεκινησε στο πλαι του Daniel Bryan, του κοστισε τον τιτλο στη Wrestlemania, επαιξε το ρολο της τρελης, εκανε προταση γαμου στο CM Punk, φιλησε τον Kane, δεχτηκε προταση γαμου απο τον Daniel Bryan, τον παρατησε πανω στην τελετη, εγινε GM του RAW, ειχε κοντρα με τη Vickie Guerrero, παραιτηθηκε λογω φημων για αναρμοστη σχεση με τον John Cena, τον οποιο ερωτευτηκε και τελικα προδωσε στο τελευταιο PPV της χρονιας για να καταληξει ζευγαρι με τον Dolph Ziggler! Και ακομα σκεφτομαι αν ξεχασα κατι. Πιο γεματη χρονια δεν ειχε κανενας ουτε φετος ουτε τα τελευταια 2-3 χρονια. Απο wrestling βεβαια λιγα πραγματα, αφου δεν επαιξε και τοσους πολλους αγωνες. Το γεγονος ομως οτι βρισκοταν συνεχως στην οθονη μας καθε εβδομαδα επι 12 μηνες με κανει να τη βαλω στο Νο8. Και ειναι μολις η δευτερη χρονια της...

7.Ryback

Feed me more! Αυτο εφτασε να φωναζει ενα ολοκληρο σταδιο σε πολλες περιπτωσεις το τελευταιο τριμηνο. Ο μια φορα κι εναν καιρο Skip Sheffield της Nexus αποθεραπευτηκε, αλλαξε gimmick(για μερικους κοπιαρε τον Goldberg) και μεσα σε 8 μηνες εγινε το νεο μεγαλο ονομα του WWE. Εμεινε αηττητος επι 6 μηνες, εστω και χωρις σοβαρο ανταγωνισμο τις περισσοτερες φορες και με τη δημοτικοτητα του να ανεβαινει εκανε το μεγαλο αλμα και επαιξε σε 2 συνεχομενα PPV για το WWE Championship, ενω στο TLC ηταν μερος ενος απο τα καλυτερα ματς της χρονιας. Υπηρχαν αρκετοι πρωτοεμφανιζομενοι που εκαναν καλη χρονια και θα αξιζαν τον τιτλο του ρουκι της χρονιας. Ηταν ατυχοι γιατι επεσαν πανω στο Ryback. Το θεμα πια δεν ειναι αν θα παρει εναν μεγαλο τιτλο, αλλα ποτε.

6.John Cena

Ο John Cena ειναι ο μονος που μπορει να βρισκεται στο Νο6 και η χρονια του να θεωρειται μετρια. Ηταν ομως η πρωτη χρονια απο το 2004 που δεν κερδισε καποιον απο τους 2 μεγαλους τιτλους. Εγινε ο πρωτος που δεν καταφερε να γινει πρωταθλητης χρησιμοποιωντας το ΜΙΤΒ. Εχασε και παλι ματς τιτλου απο το CM Punk. Ομως επαιξε 2 πολυ μεγαλα ματς, εναντιον του Rock στη Wrestlemania 28 και εναντιον του Lesnar στο Extreme Rules. Στα επιτευγματα της καριερας του προσθεσε και ενα Money in the Bank. Ηταν στο main event των περισσοτερων PPV και βρισκεται πλεον στο σημειο εκεινο της καριερας του που δεν εχει αναγκη τον τιτλο για να ειναι στην κορυφη. Η παρουσια του σε μια ιστορια την κανει αμεσως σημαντικη. Στα μεσα της χρονιας οι αντιδρασεις του κοσμου ειχαν βελτιωθει λιγο και επαιρνε περισσοτερο χειροκροτημα. Προς το τελος υπηρχαν περιπτωσεις εντονης αποδοκιμασιας. Ξερουμε ομως οτι ο Cena και o Vince δεν πτοουνται απο αυτα. Λογικα ειναι θεμα χρονου να επιστρεψει και στους τιτλους.

5. Dolph Ziggler

O Mr Money in the Bank ειχε μια περιεργη χρονια. Εδειχνε σε μια κατασταση στασιμοτητας, οπου ηταν στο οριο να περασει απο το midcard στο main event χωρις να μπορει να κανει το βημα παραπανω. Τον Ιουλιο κερδισε το MITB για το World Championship και η στασιμοτητα αναγκαστικα συνεχιστηκε, αφου δεν μπορουσε να κανει cash in γρηγορα(το γρηγορο cash in το εκανε ο Cena). Στο τελος της χρονιας λοιπον ηρθε η κοντρα με το Cena, το Ladder match που κερδισε και η εμπλοκη της AJ στα σεναρια του, που τον εφερε ξανα στο προσκηνιο. Παροτι δοκιμασε αρκετες φορες να χρησιμοποιησει το ΜΙΤΒ, κατι βρισκοταν να τον εμποδισει. Ομως το γεγονος οτι δεν εχει κανει το πολυαναμενομενο cash in μεχρι τωρα αφηνει ανοιχτο το ενδεχομενο ακομα και να το επιχειρησει στη Wrestlemania φτανοντας στην κορυφη στο μεγαλυτερο σοου της χρονιας. Αν το 2011 ηταν το βημα παραπανω για το Ziggler, το 2012 ηταν η επιβεβαιωση οτι θα φτασει στην κορυφη.

4.Daniel Bryan

Προσπαθησα να ειμαι αντικειμενικος και τον εβαλα στο Νο4. Αν τον εκρινα βασει δικου μου ενδιαφεροντος, θα ηταν στο Νο1 με διαφορα απο το δευτερο. Ξεκινησε ως heel World Heavyweight Champion φωναζοντας Yes Yes Yes στην εισοδο του. Εχασε τον τιτλο σε 18'' και ολα εδειχναν οτι επιστρεφει στη μετριοτητα. Αντι γι αυτο επαιξε και στα επομενα PPV για τον τιτλο δινοντας ωραια ματς, αλλαξε την catchphrase σε Νο Νο Νο, επαιρνε ολο και περισσοτερα χειροκροτηματα απο τον κοσμο, εκανε μεχρι και μαθηματα διαχειρισης θυμου μαζι με τον Κane και πρωταγωνιστησε στην καλυτερη κατα τη γνωμη μου ιστορια της χρονιας, αυτη της Team Hell No συνδυαζοντας wrestling και κωμωδια. Δεν μπορω να ξεχασω το μοναδικο "I am the Tag Team Champions" που φωναζαν ο ενας στον αλλο μετα απο τις νικες τους. Wrestling επιπεδου CM Punk και κωμωδια επιπεδου Santino Marella σε ενα. Mε μια λεξη, entertainment. Υπηρχαν ομως κι αλλοι που εκαναν περισσοτερα.

3.Big Show

Ο γιγαντας επιτελους(για τους οπαδους του) ανταμειβεται για τις προσπαθειες τοσων χρονων. Μπορει να μην ειναι ο καλυτερος wrestler, αλλα ειναι ο καλυτερος γιγαντας στην ιστορια του wrestling. Νομιζω οτι με τη φετινη χρονια ξεπερασε τον Andre the Giant. Καταφερε επιτελους να εχει το δικο του Wrestlemania moment βγαζοντας νοκ αουτ τον Cody Rhodes και κερδιζοντας το Intercontinental Championship. Επανηλθε στο ρολο του τρομακτικου κακου που του ταιριαζει τοσο. Τρομοκρατησε το RAW για ενα 2μηνο και πηγε στο Smackdown για να προκαλεσει κι εκει τον τρομο. Δεν εμεινε ομως εκει, αφου κερδισε και το World Championship. Εγινε ο πρωτος που κανει kick out στο Brogue Kick και εχει περασει πλεον την εικονα του ανικητου πρωταθλητη, παρα τα heel στοιχεια του χαρακτηρα του(πχ αποφευγει τα ματς με το Sheamus). Μεγαλη χρονια για τον Big Show, σιγουρα η καλυτερη του τα τελευταια 10 χρονια.

2.Sheamus

To 2012 ηταν η χρονια του Celtic Warrior για το Smackdown. Η χρονια που τον καθιερωσε ως ενα απο τα κορυφαια ονοματα στο WWE. Κερδισε τον τιτλο σε 18'' στη Wrestlemania και τον διατηρησε για 7 μηνες. Κατα τη διαρκεια της θητειας του ως πρωταθλητη εχανε σπανια και ποτε καθαρα. Ηταν ο πιο πειστικος και κυριαρχος πρωταθλητης των τελευταιων χρονων και εγινε ο πρωτος και μοναδικος εως τωρα που εκανε kick out στο WMD του Big Show(κατι που δεν ειχε καταφερει ουτε ο Cena). Θα ηταν στο Νο1 της λιστας αν δεν υπηρχε ο...

1.CM Punk

Δε χρειαζονται πολλα λογια. Μπηκε στο 2012 πρωταθλητης και βγαινει πρωταθλητης. Μπηκε ως face και βγαινει ως heel. Παραμενει ενδιαφερων σαν χαρακτηρας, ενω εχει προσθεσει διπλα του τον Paul Heyman και τραβαει ακομα περισσοτερη αποδοκιμασια. Εσπασε το αηττητο του Ryback, κερδισε σε ματς τιτλου το Cena και ετοιμαζεται για ενα ακομα μεγαλο ματς εναντιον του Rock στο Royal Rumble. Φημες αναφερουν ενα εξισου μεγαλο ματς στη Wrestlemania σαν πιθανο. Δε νομιζω να χρειαζεται να δικαιολογησω παραπανω γιατι τον τοποθετω στο Νο1. Θα προσθεσω μονο οτι το κατορθωμα να διατηρησει τον τιτλο για ολοκληρο το ημερολογιακο ετος ειχε να γινει απο το 1987 με το Hulk Hogan! Μονο που τοτε δεν υπηρχαν τα 12 PPV το χρονο και τα εβδομαδιαια ματς στο Superstars ηταν εναντιον jobbers και οχι εναντιον κανονικων αντιπαλων, πραγμα που μεγαλωνει περισσοτερο το επιτευγμα του Punk.


Νομιζω οτι το 2012 ηταν μια καλη χρονια σε γενικες γραμμες και ελπιζω το 2013 να ειναι ακομα καλυτερη.
HLR CENATION
Mπραβο ρε ΤWisM υπεροχο κομματι. 77.gif
mixalisgate7
Μια μικρή διόρθωση ΤWisM o Big Show δεν είναι ο πρώτος που κάνει kick out στο brogue kick
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Dec 30 2012, 17:30 ) *
Μια μικρή διόρθωση ΤWisM o Big Show δεν είναι ο πρώτος που κάνει kick out στο brogue kick


Δε θυμαμαι καποιον αλλο. Ποιος ηταν ο πρωτος? Ο Cena μηπως? Ή ο Mark Henry? Να διευκρινισω οτι εννοω αμεσο kick out και οχι κατι σαν: Brogue Kick-ο Sheamus πεφτει κατω για να παρει ανασα και χανει χρονο-καλυπτει με καθυστερηση-1,2, kick out(που ουτε κι αυτο θυμαμαι να εχει γινει).
Ακομα κι αν δεν ειναι ο πρωτος ο Big Show, ειναι ο πρωτος(και μοναδικος ως τωρα) που εκανε kick out στο Brogue Kick του Sheamus απο τοτε που κερδισε τον τιτλο και μετα.

Εννοειται οτι τη λιστα τη γραφω οχι για να πειτε μπραβο, αλλα για να πει οποιος θελει την ενσταση του και τι θα αλλαζε.
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 30 2012, 19:39 ) *
Δε θυμαμαι καποιον αλλο. Ποιος ηταν ο πρωτος? Ο Cena μηπως? Ή ο Mark Henry? Να διευκρινισω οτι εννοω αμεσο kick out και οχι κατι σαν: Brogue Kick-ο Sheamus πεφτει κατω για να παρει ανασα και χανει χρονο-καλυπτει με καθυστερηση-1,2, kick out(που ουτε κι αυτο θυμαμαι να εχει γινει).
Ακομα κι αν δεν ειναι ο πρωτος ο Big Show, ειναι ο πρωτος(και μοναδικος ως τωρα) που εκανε kick out στο Brogue Kick του Sheamus απο τοτε που κερδισε τον τιτλο και μετα.

Εννοειται οτι τη λιστα τη γραφω οχι για να πειτε μπραβο, αλλα για να πει οποιος θελει την ενσταση του και τι θα αλλαζε.

Nαι αλλα και το μπραβο το αξιζεις...

Αγω εχω μια ενσταση για το 6 του Σινα.Θα τον εβαζα πιο ψηλα.Οπως λες και εσυ ηταν μεν ηβεντ στα περισσοτερα ματς και πλεον υπολογιζεται στους θρυλους του wrestling.Τα ματς με τον Ροκ και γενικα τα προμο του οπως και με τον Λεσναρ ηταν θαυμασια.Επισης θα εβαζα πιο ψηλα την AJ. peace.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Dec 30 2012, 19:47 ) *
Nαι αλλα και το μπραβο το αξιζεις...

Αγω εχω μια ενσταση για το 6 του Σινα.Θα τον εβαζα πιο ψηλα.Οπως λες και εσυ ηταν μεν ηβεντ στα περισσοτερα ματς και πλεον υπολογιζεται στους θρυλους του wrestling.Τα ματς με τον Ροκ και γενικα τα προμο του οπως και με τον Λεσναρ ηταν θαυμασια.Επισης θα εβαζα πιο ψηλα την AJ. peace.gif


Τον εβαλα εκει ακριβως για το λογο που ειπες κι εσυ. Υπολογιζεται στους θρυλους του wrestling πια, αλλα εμεινε χωρις τιτλο. Απο το 2005 ειχε τον τιτλο για καποιους μηνες καθε χρονο, ακομα και οταν ειχε χασει καποιο διαστημα λογω τραυματισμου. Φετος δεν πηρε τιτλο και μην ξεχνας οτι για χρονια η catchphrase του ηταν "The Champ is here". Το 2013 θα δειξει πολλα για το μελλον. Αν το 2013 παρει τον τιτλο για λιγο καιρο(<2 μηνες), τοτε περναει στο σταδιο που ηταν ο Triple H και ο Shawn Michaels στα τελευταια χρονια της καριερας τους: αυτο που δε χρειαζεται τιτλο για να δειξει κατι και δεν τον κερδιζει κιολας. Τοτε κακως θα τον εχω τοποθετησει κι εγω στο Νο6. Αν παραμεινει πρωταθλητης για περισσοτερο, σημαινει οτι το 2012 ηταν μια χρονια παρενθεση και λιγοτερο καλη για τα στανταρντς του.
Για την AJ, ποσο ψηλοτερα να τη βαλω? Παντα μπαινει στη μεση το υποκειμενικο στοιχειο, οσο κι αν προσπαθησα να το αφαιρεσω. Οσοι εχω βαλει ψηλοτερα απ αυτην ειναι στις συμπαθειες μου(ειτε μεγαλες ειτε λιγοτερο μεγαλες), εκτος του Big Show, που ομως οπως εγραψα τον εχω σε μεγαλη εκτιμηση ως παρουσια. Ακομα και τον CM Punk, που κραζω ολο αυτο το διαστημα την ιστορια του, τον συμπαθω και τον θεωρω εναν απο τους καλυτερους wrestler των τελευταιων χρονων.

Ολες οι ενστασεις ειναι δεκτες βεβαια, απλα προσπαθω να εξηγησω το σκεπτικο μου.
Δεν αποκλειεται συζητωντας το να αλλαξω κι εγω γνωμη για κατι, γιατι ολη η ιδεα και η καταταξη βγηκε σημερα τα ξημερωματα. Δεν ηταν κατι που προετοιμαζα.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 30 2012, 19:39 ) *
Δε θυμαμαι καποιον αλλο. Ποιος ηταν ο πρωτος? Ο Cena μηπως? Ή ο Mark Henry? Να διευκρινισω οτι εννοω αμεσο kick out και οχι κατι σαν: Brogue Kick-ο Sheamus πεφτει κατω για να παρει ανασα και χανει χρονο-καλυπτει με καθυστερηση-1,2, kick out(που ουτε κι αυτο θυμαμαι να εχει γινει).
Ακομα κι αν δεν ειναι ο πρωτος ο Big Show, ειναι ο πρωτος(και μοναδικος ως τωρα) που εκανε kick out στο Brogue Kick του Sheamus απο τοτε που κερδισε τον τιτλο και μετα.

Εννοειται οτι τη λιστα τη γραφω οχι για να πειτε μπραβο, αλλα για να πει οποιος θελει την ενσταση του και τι θα αλλαζε.



Αν δεν κάνω λάθος ο Randy Orton
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Dec 30 2012, 21:54 ) *
Αν δεν κάνω λάθος ο Randy Orton


Sheamus vs Orton ειχαμε δει προπερσι το καλοκαιρι, παραλληλα με την εισοδο της Nexus, ετσι δεν ειναι. Heel Sheamus vs face Orton. Αν το θυμασαι καλα, ο Orton ειχε κανει kick out στο Brogue Kick του heel Sheamus. Λεγεται μαλιστα οτι μπορει να δουμε ξανα το ιδιο ματς στην επομενη Wrestlemania. Ισως ομως με αλλαγμενους ρολους.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 30 2012, 22:30 ) *
Sheamus vs Orton ειχαμε δει προπερσι το καλοκαιρι, παραλληλα με την εισοδο της Nexus, ετσι δεν ειναι. Heel Sheamus vs face Orton. Αν το θυμασαι καλα, ο Orton ειχε κανει kick out στο Brogue Kick του heel Sheamus. Λεγεται μαλιστα οτι μπορει να δουμε ξανα το ιδιο ματς στην επομενη Wrestlemania. Ισως ομως με αλλαγμενους ρολους.


Στο Hell in a Cell ήταν.Εκτός απρόοπτου αυτός θα είναι ο αγώνας για το WHC στην Wrestlemania 29
morrison
Μπράβο T.W.Is.M... 41.gif
( tongue.gif )

Kαταρχήν διαβάζω το κείμενο και μάλλον το έχει γράψει άλλος, δεν εξηγείται τόση αντικειμενικότητα... tongue.gif
Από εκεί και μετά έχοντας χάσει μεγάλο μέρος της χρονιάς δεν έχω και πολλές ενστάσεις προφανώς, απλά ας πω και εγώ δυο πράγματα.
Νο.1 είναι ο Daniel Bryan για εμένα. Άλλαξε status, έκανε πράγματα που δεν τα περίμενε κανείς. Όταν άρχισε τα yes,yes και το storyline με την A.J μπορεί να έγραφα ότι αυτός ο comedy ρόλος δεν του ταιριάζει και ότι τον προτιμώ σε έναν πιο παλαιστικό προσανατολισμό τύπου Benoit αλλά τρίχες...Του βγάζω το καπέλο όπως και σε αυτούς που είδαν αυτόν τον χαρακτήρα και τον έγραψαν...

Οταν ο BigShow διέλυε όλη τη SES έγραφα ότι ο Punk είναι ο καλύτερος pro wrestler του κόσμου και ότι ήταν κρίμα να του φέρονται έτσι. Νομίζω ότι αναγνωρίστηκε σαν τέτοιος αλλά και πάλι όλο αυτό το πολύμηνο reign κουράζει έστω και αν κατά τη διάρκεια του έχει κάνει τόσα turns. Θα περίμενα μια καλύτερη συμπεριφορά στον Y2J μέσα στη χρονιά αλλά δεν την είδα, θα περίμενα πιο λογικά αποτελέσματα σε όλο αυτό το Rock/Cena/Lesnar/HHH γαιτανάκι.
Από τους νέους οι Damien Sandow και Heath Slater μου αρέσουν, απορία ο Seth Rollins μιλάει μέχρι τώρα;
mixalisgate7
QUOTE(morrison @ Dec 31 2012, 11:38 ) *
Μπράβο T.W.Is.M... 41.gif
( tongue.gif )

Kαταρχήν διαβάζω το κείμενο και μάλλον το έχει γράψει άλλος, δεν εξηγείται τόση αντικειμενικότητα... tongue.gif
Από εκεί και μετά έχοντας χάσει μεγάλο μέρος της χρονιάς δεν έχω και πολλές ενστάσεις προφανώς, απλά ας πω και εγώ δυο πράγματα.
Νο.1 είναι ο Daniel Bryan για εμένα. Άλλαξε status, έκανε πράγματα που δεν τα περίμενε κανείς. Όταν άρχισε τα yes,yes και το storyline με την A.J μπορεί να έγραφα ότι αυτός ο comedy ρόλος δεν του ταιριάζει και ότι τον προτιμώ σε έναν πιο παλαιστικό προσανατολισμό τύπου Benoit αλλά τρίχες...Του βγάζω το καπέλο όπως και σε αυτούς που είδαν αυτόν τον χαρακτήρα και τον έγραψαν...

Οταν ο BigShow διέλυε όλη τη SES έγραφα ότι ο Punk είναι ο καλύτερος pro wrestler του κόσμου και ότι ήταν κρίμα να του φέρονται έτσι. Νομίζω ότι αναγνωρίστηκε σαν τέτοιος αλλά και πάλι όλο αυτό το πολύμηνο reign κουράζει έστω και αν κατά τη διάρκεια του έχει κάνει τόσα turns. Θα περίμενα μια καλύτερη συμπεριφορά στον Y2J μέσα στη χρονιά αλλά δεν την είδα, θα περίμενα πιο λογικά αποτελέσματα σε όλο αυτό το Rock/Cena/Lesnar/HHH γαιτανάκι.
Από τους νέους οι Damien Sandow και Heath Slater μου αρέσουν, απορία ο Seth Rollins μιλάει μέχρι τώρα;



Δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι καλύτερο για τον Y2J μιας και η επιστροφή του ήταν σύντομη.Ιδέα του Vince ήταν η αλλαγή του Bryan.Ο Rollins υστερεί στο μικρόφωνο ακόμα.
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Dec 31 2012, 11:38 ) *
Μπράβο T.W.Is.M... 41.gif
( tongue.gif )


Μπραβο και σε σενα που καταλαβες οτι τα λεω για να το παιξω μετριοφρων και το μονο που ζηταω ειναι το χειροκροτημα και την αποθεωση σας! laugh.gif

QUOTE(morrison @ Dec 31 2012, 11:38 ) *
Kαταρχήν διαβάζω το κείμενο και μάλλον το έχει γράψει άλλος, δεν εξηγείται τόση αντικειμενικότητα... tongue.gif


Φυσικα και τα εγραψε αλλος. Λες να καθομουν να σκεφτομαι καταταξη της χρονιας στις 4 το πρωι και να εκανα αλλη 1,5 ωρα να τα γραψω και να ψαξω και φωτογραφιες? tongue.gif
(αν καθεσαι να δεις live Charlotte Bobcats-New Orleans Hornets μες στη νυχτα, οχι power rankings του WWE φτιαχνεις, αλλα και το τοπ 50 των αγωνων του Great Khali...


QUOTE(morrison @ Dec 31 2012, 11:38 ) *
Από εκεί και μετά έχοντας χάσει μεγάλο μέρος της χρονιάς δεν έχω και πολλές ενστάσεις προφανώς, απλά ας πω και εγώ δυο πράγματα.
Νο.1 είναι ο Daniel Bryan για εμένα. Άλλαξε status, έκανε πράγματα που δεν τα περίμενε κανείς. Όταν άρχισε τα yes,yes και το storyline με την A.J μπορεί να έγραφα ότι αυτός ο comedy ρόλος δεν του ταιριάζει και ότι τον προτιμώ σε έναν πιο παλαιστικό προσανατολισμό τύπου Benoit αλλά τρίχες...Του βγάζω το καπέλο όπως και σε αυτούς που είδαν αυτόν τον χαρακτήρα και τον έγραψαν...


Ρε συ, αφου κι εγω Νο1 θα τον εβαζα κι εσυ το ιδιο, να κανω ενα edit στο κειμενο και να τον βαλω πρωτο? smiley.gif

QUOTE(morrison @ Dec 31 2012, 11:38 ) *
Οταν ο BigShow διέλυε όλη τη SES έγραφα ότι ο Punk είναι ο καλύτερος pro wrestler του κόσμου και ότι ήταν κρίμα να του φέρονται έτσι. Νομίζω ότι αναγνωρίστηκε σαν τέτοιος αλλά και πάλι όλο αυτό το πολύμηνο reign κουράζει έστω και αν κατά τη διάρκεια του έχει κάνει τόσα turns. Θα περίμενα μια καλύτερη συμπεριφορά στον Y2J μέσα στη χρονιά αλλά δεν την είδα, θα περίμενα πιο λογικά αποτελέσματα σε όλο αυτό το Rock/Cena/Lesnar/HHH γαιτανάκι.
Από τους νέους οι Damien Sandow και Heath Slater μου αρέσουν, απορία ο Seth Rollins μιλάει μέχρι τώρα;


Εμενα οχι απλα με κουρασε, αλλα με εκανε να μην τον βλεπω καθολου και να περναω στα γρηγορα το κομματι που εμφανιζεται! Αλλα δε θα τον κατηγορησω γι αυτο. Ο ιδιος κανει οτι μπορει και η αλλαγη χαρακτηρα ηταν θετικο. Αν ειχε παραμεινει ως face και ηταν πρωταθλητης επι 13 μηνες, θα ηταν ακομα πιο κουραστικος(αλλα το ξερεις οτι θα τον εβλεπα, εστω κι αν θα θελα πια να χασει). Εχει το ρολο του heel Σουπερμαν, αυτο δε μου αρεσει, αλλα δεν μπορω να μην αναγνωρισω οτι η χρονια του ειναι η καλυτερη των τελευταιων 5 χρονων τουλαχιστον απο οποιονδηποτε(προχειρα μου ερχονται ο Cena του 2005-2006 και ο Batista του 2005 με αναλογες χρονιες).
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 31 2012, 18:34 ) *
Ρε συ, αφου κι εγω Νο1 θα τον εβαζα κι εσυ το ιδιο, να κανω ενα edit στο κειμενο και να τον βαλω πρωτο? smiley.gif


Χαλαρά... icon_drunk.gif

QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 31 2012, 18:34 ) *
Αν ειχε παραμεινει ως face και ηταν πρωταθλητης επι 13 μηνες, θα ηταν ακομα πιο κουραστικος(αλλα το ξερεις οτι θα τον εβλεπα,


έχεις συνηθίσει από τον Cena γι'αυτό... tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Dec 31 2012, 18:45 ) *
Χαλαρά... icon_drunk.gif



έχεις συνηθίσει από τον Cena γι'αυτό... tongue.gif


Ο Cena πρωταθλητης? Ποτε ειχε γινει αυτο? icon_drunk.gif
Οταν ο Cena ηταν πρωταθλητης για καιρο, ο Σπανουλης ηταν ακομα στο ΝΒΑ κι ο Shaquille O'Neal επαιζε ακομα στο Μαιαμι!
Τωρα που το σκεφτομαι, οποτε καποιος κραταει τον τιτλο για πανω απο χρονο, το Μαιαμι παιρνει πρωταθλημα! Τ ακους Βινς? Αλλαγη πρωταθλητη γρηγορα, πριν φτασει στο δευτερο χρονο ο Punk! Και μετα νεο πρωταθλητη καθε 3μηνο το πολυ τουλαχιστον για τα επομενα 7-8 χρονια. Μη γινει κανα λαθος και παρει και δευτερο πρωταθλημα ο πιθηκας... smiley.gif
HLR CENATION
Να με συγχωρειτε για την παρελθοντολογια αλλα ειδα χθες για πρωτη φορα το 60λεπτο iron match του Μπροκ Λεσναρ με τον Κερτ Ανγκλ στο Σμακνταουν για τον παγκοσμιο τιτλο και ενθπυσιαστηκα.Καμια σχεση με τον Μπρετ Χαρτ -Σον Μαικλς που ειχε ληξει 0-0 για την Wrestlemania 12 που οταν το ειχα δει βαριομουνα την ζωη μου.Τουτο εδω ηταν εκπληκτικο ματς...Επειδη δεν ηξερα αποτελεσμα μεχρι και αγωνια για το νικητη ενιωσα.Αποθεσωση του Pro-wrestling το ματς. 77.gif
mixalisgate7
QUOTE(HLR CENATION @ Jan 5 2013, 21:55 ) *
Να με συγχωρειτε για την παρελθοντολογια αλλα ειδα χθες για πρωτη φορα το 60λεπτο iron match του Μπροκ Λεσναρ με τον Κερτ Ανγκλ στο Σμακνταουν για τον παγκοσμιο τιτλο και ενθπυσιαστηκα.Καμια σχεση με τον Μπρετ Χαρτ -Σον Μαικλς που ειχε ληξει 0-0 για την Wrestlemania 12 που οταν το ειχα δει βαριομουνα την ζωη μου.Τουτο εδω ηταν εκπληκτικο ματς...Επειδη δεν ηξερα αποτελεσμα μεχρι και αγωνια για το νικητη ενιωσα.Αποθεσωση του Pro-wrestling το ματς. 77.gif


Επικός αγώνας,από τους καλύτερους στην ιστορία του Smackdown
mixalisgate7
Από σήμερα ξεκινάει ο δρόμος για την Wrestlemania η οποία διεξάγεται σε 3 μήνες
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Jan 7 2013, 18:42 ) *
Από σήμερα ξεκινάει ο δρόμος για την Wrestlemania η οποία διεξάγεται σε 3 μήνες


Αν δεν κανω λαθος, το Royal Rumble δε θεωρειται η αρχη του Road to Wrestlemania?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.