Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 8 2013, 22:56 ) *
Θα σου πω τα 2 μεγαλυτερα ονοματα που εχεις αφησει(αν δε μου ξεφυγαν εμενα). Stone Cold, Bret Hart.


Καταγράφηκαν.
nikolas12
Πραγματικά που τον θυμήθηκαν τον Goldust; Και τον βάζουν να παλέψει κιόλας με τον Orton; Μακάρι να διαψευστώ, αλλά λογικά ο Goldust θα χάσει και η ήττα θα σφραγιστεί με ξύλο στον Daniel Bryan που μπορεί εδώ να μην κολλάει πουθενά, αλλά μην ξεχνάμε αυτός φταίει και έτσι θα κλείσει ακόμα ένα επεισόδιο.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Sep 10 2013, 03:07 ) *
Πραγματικά που τον θυμήθηκαν τον Goldust; Και τον βάζουν να παλέψει κιόλας με τον Orton;


Για να συνεχιστεί η κόντρα των McMahons με τους Rhodes
mixalisgate7
Ενδιαφέρεται κανείς να βλέπει pay per view μέσω playstation 3;Αν ναι να ανεβάσω λινκ με οδηγίες.
nikolas12
Εγώ για X-box θέλω αν έχεις, αν και μπορεί να έχω ένα playstation 3 σε λίγο καιρό προσωρινά όμως.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Sep 11 2013, 18:26 ) *
Εγώ για X-box θέλω αν έχεις, αν και μπορεί να έχω ένα playstation 3 σε λίγο καιρό προσωρινά όμως.


Μονό για το PS3 έχει συνεργασία το WWE
nikolas12
Επί πληρωμή είναι κι αυτό ή δωρεάν αρκεί να κάνεις κάποια πράγματα;
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Sep 11 2013, 20:01 ) *
Επί πληρωμή είναι κι αυτό ή δωρεάν αρκεί να κάνεις κάποια πράγματα;


2$ λέει το λινκ.Πολύ φθηνά είναι. http://blog.sonyentertainmentnetwork.com/2...all-things-wwe/
nikolas12
Ισχύει απλά δεν νομίζω να κρατήσω πολύ καιρό το PS3, οπότε δεν ωφελεί. Κανέναν άλλον αγώνα για NOC δεν έχουμε; Αυτήν την Κυριακή είναι και έχει ανακοινωθεί το pre-show και άλλοι 5 αγώνες. Περίμενα να ανακοινωθεί το Ziggler-Ambrose, αλλά τίποτα. Περίμενα να δούμε και κανά Miz-Fandango ή κάπου τους Bray Wyatt, Big Show.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Sep 11 2013, 20:16 ) *
Ισχύει απλά δεν νομίζω να κρατήσω πολύ καιρό το PS3, οπότε δεν ωφελεί. Κανέναν άλλον αγώνα για NOC δεν έχουμε; Αυτήν την Κυριακή είναι και έχει ανακοινωθεί το pre-show και άλλοι 5 αγώνες. Περίμενα να ανακοινωθεί το Ziggler-Ambrose, αλλά τίποτα. Περίμενα να δούμε και κανά Miz-Fandango ή κάπου τους Bray Wyatt, Big Show.


Λογικά θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες οι υπόλοιποι αγώνες.
nikolas12
To κακό είναι ότι εγώ το Σάββατο στις 3 θα φύγω για εκδρομή και θα γυρίσω την Κυριακή το απόγευμα, πράγμα που μου αφήνει ελάχιστο χρόνο για Smackdown και προβλέψεις.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Sep 11 2013, 22:54 ) *
To κακό είναι ότι εγώ το Σάββατο στις 3 θα φύγω για εκδρομή και θα γυρίσω την Κυριακή το απόγευμα, πράγμα που μου αφήνει ελάχιστο χρόνο για Smackdown και προβλέψεις.


Πιστεύω οτι μπορείς να τα προλάβεις.Το Smackdown βγαίνει στο ίντερνετ Παρασκεύη απόγευμα οπότε μην αγχώνεσαι.
nikolas12
Χμμμ θα το δω μήπως το κάνω έτσι, γιατί θέλω να προλάβω να γράψω εδώ, να παίξω και στο fantasy πριν λήξει η προθεσμία και κλπ.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Sep 12 2013, 03:13 ) *
Χμμμ θα το δω μήπως το κάνω έτσι, γιατί θέλω να προλάβω να γράψω εδώ, να παίξω και στο fantasy πριν λήξει η προθεσμία και κλπ.


Έχει βγει το Smackdown,μπορείς να το κατεβάσεις.
nikolas12
Θα το κατεβάσω απλά η πλάκα είναι ότι σε λίγη ώρα θα φύγω και θα γυρίσω αργά το βράδυ. Οπότε ή θα το δω τότε ή αύριο το πρωί, θα γράψω τις προβλέψεις γρήγορα και μετά θα φύγω για το διήμερο. Άλλος αγώνας δεν ανακοινώθηκε βλέπω. Ευχαριστώ πολύ.
nikolas12
Λοιπόν για να γράψω τις προβλέψεις μου. Αρκετά δύσκολες για το συγκεκριμένο ppv. Πολύ λίγα ματς (πιστεύω θα ανακοινωθεί κάποιο στην πορεία του σόου) και με πολλά ονόματα όπως Miz, Wyatt, Ryback, Big Show εκτός κάρτας.

1. Aj Lee vs Naomi vs Natalya vs Brie Bella
Ματς για να προωθηθεί το Total Divas. Στα στοιχήματα βλέπω πρώτη την AJ, εγώ όμως πιστεύω πως 1 από τις 3 του Total Divas θα πάρει τον τίτλο για την περαιτέρω διαφήμιση του WWE στο σόου, αλλά και για την προώθηση του σόου στο κοινό του WWE. Οπότε θα πω τη Natalya, γιατί δεν πιστεύω τόσο στη Naomi και τη Brie Bella.

2. Dean Ambrose vs Dolph Ziggler
Η Shield θα χάσει τους τίτλους της όπως τους πήρε, δηλαδή στο ίδιο ppv και πιστεύω πως η στιγμή αυτή που θα την πανηγυρίσουμε θα έρθει αρκετά σύντομα. Τη δεδομένη χρονική στιγμή λόγω του ότι δεν υπάρχουν Big Show & Mark Henry για τους ομαδικούς πιστεύω πως ο τίτλος θα παραμείνει στον Ambrose. Το θέμα είναι πως; Με pinfall ή θα χάσει με DQ;

3. Seth Rollins and Roman Reigns vs Tag Team Turmoil winners
Η Shield όπως είπα έχει ξεφουσκώσει και θα χάσει σύντομα τους τίτλους. Η ώρα αυτή δεν έχει έρθει ακόμα. Όλοι οι contenders είναι ωραίες tag teams που για μένα ξεχωρίζουν οι Usos και οι Prime Time Players, αλλά δεν σε πείθουν ότι μπορούν να κερδίσουν. Οπότε Seth Rollins και Roman Reigns θα συνεχίσουν να κρατάνε τις ζώνες.

4. CM Punk vs Curtis Axel and Paul Heyman
Αυτό το ματς έχει τεράστιο ενδιαφέρον. Είναι λίγο σπαστικό με την έννοια ότι για ένα ακόμα ppv ο Curtis Axel δεν υπερασπίζεται το IC και ότι ο Punk παρά το ότι δίνει μεγάλες ματσάρες δεν παίρνει ευκαιρία τίτλου. Το promo του αξύριστου και άυπνου Heyman (απίστευτα promos και ερμηνεία σε όλη την προώθηση του ματς) στο Smackdown με έβαλε σε υποψίες ότι μπορεί να μην αγωνιστεί, άρα και να απολυθεί ή ότι μπορεί τελικά να βρούνε βρώμικο τρόπο να κερδίσουν, αλλά ποιο είναι το νόημα τo WWE για ακόμα ένα ματς να αδικήσει τον Punk; Θα πω λοιπόν αυτό που θέλω δηλαδή νίκη του Punk και πλήρη διάλυση του Paul Heyman.

5. Alberto Del Rio vs Rob Van Dam
Δεν έχω καταλάβει τι παίζει με το WHC. Κάποτε αυτός ο τίτλος ήταν το main event σε περισσότερα ppvs από το WWE championship. Έχει υποβαθμιστεί αρκετά και μου φαίνεται πως πολύ απλά δεν μπορούνε να βρούνε παλαιστές μόνιμους για να το υποστηρίξουν. Καλός ο Del Rio, αλλά φαίνεται πως παραμένει πρωταθλητής, γιατί οι μισοί face που μπορούν να έχουν τον τίτλο είναι τραυματίες (Sheamus) ή μπλεγμένοι σε άλλες κόντρες (Ziggler, Punk αν ξαναπάει για τον συγκεκριμένο τίτλο) ή απολυμένοι (Rhodes) και ο μόνος άλλος heel είναι ο (τύμπανα παρακαλώ) Damien Sandow. O Rob Van Dam αποτελεί προσωρινή λύση, αφού σύντομα θα τελειώσουν οι 90 μέρες που έχει για φουλ εμφανίσεις. Θα έλεγα πως είναι πολύ πιθανό να κερδίσει τον τίτλο, να τον χάσει στο Battleground και μετά από μερικές μέρες που τελειώνουν οι 90 μέρες και τυπικά να πουν ότι είναι τραυματίας και ότι θα λείψει καιρό από τα σενάρια. Ωστόσο θα πω Del Rio και ίσως να χάσει με DQ χάρη σε παρέμβαση του Ricardo.

6. Randy Orton vs Daniel Bryan
Αυτό το ματς έχει πάρει τεράστιο push με εξαιρετικά promo, ένα μεγάλο heel turn (Triple H) και με τον Edge να επιστρέφει για να υποστηρίξει τον Daniel. Αν αποδειχτεί πατάτα θα είναι η απογοήτευση της χρονιάς. Έχει στηθεί τέλεια σεναριακά μετά από μία χρονιά με γενικώς πολύ μέτρια σενάρια στον τίτλο (ειδικά με τον Cena πρωταθλητή ήξερες ότι θα κερδίσει Ryback και Henry από την πρώτη στιγμή). Τα πράγματα τώρα είναι αμφίβολα ειδικά μετά την αντεπίθεση στην οποία πέρασε ο Bryan. Ωστόσο εμμένω στην άποψη μου ότι ο Orton θα πάρει το ματς αυτό και θα κρατήσει τον τίτλο στο Battleground και θα τον χάσει στο Hell In a Cell. Αλλιώς πρέπει να βρω τρόπο να γκαρίζω YES YES YES στις 6 η ώρα το πρωί στο σπίτι μου tongue.gif

Pre-show: Prime Time Players vs Tons of Funk vs Real Americans vs The Usos vs 3MB
Μάλιστα. Οι Usos την ευκαιρία τους την πήραν και μάλιστα έδωσαν μεγάλη ματσάρα με τη Shield και θεωρώ πως στο μέλλον θα τους δούμε πρωταθλητές, όμως σε αυτό το ppv δεν θα έχουν την ευκαιρία. Οι Tons of Funk ξεκίνησαν καλά την καριέρα τους και ειδικά ο Brodus Clay ακουγόταν για μεγάλα πράγματα πέρυσι, ωστόσο τελευταία δεν τσουλάει πολύ και δεν τους βλέπω να παίρνουν σύντομα κάποια ευκαιρία. Η 3MB έχει πλάκα, αλλά μέχρι εκεί. Οι Real Americans για μένα είναι υποβάθμιση του Cesaro. Ο τύπος είναι εξαιρετικός παλαιστής και ελπίζω αυτό το στάδιο να είναι μεταβατικό για να πάει πάλι στο midcard, ενώ ο Swagger έχει βρει ένα ρόλο. Μπορεί να μην είναι στους μεγάλους τίτλους, αλλά είδε ο What is Good for Business ότι δεν του βγαίνει. Τους θεωρώ καλή tag team όμως τη νίκη για μένα θα την πάρουν οι Prime Time Players, καθώς έχουν πολλές νίκες τελευταία και μπορεί να φανούν λίγο ανταγωνιστικοί.

Φοβάμαι μήπως μας τρολλάρουνε και κάνει cash-in o Sandow τώρα που έχει χάσει από όλο το ρόστερ tongue.gif
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Sep 14 2013, 11:37 ) *
Φοβάμαι μήπως μας τρολλάρουνε και κάνει cash-in o Sandow τώρα που έχει χάσει από όλο το ρόστερ tongue.gif


Δεν είναι τρολάρισμα αλλά τακτική του WWE.Ο Sandow λογικά θα κάνει cash-in σε face πρωταθλητή.
giorgos14
QUOTE(mixalisgate7 @ Sep 14 2013, 10:08 ) *
Δεν είναι τρολάρισμα αλλά τακτική του WWE.Ο Sandow λογικά θα κάνει cash-in σε face πρωταθλητή.



Δηλαδη στον RVD? laugh.gif
mixalisgate7
QUOTE(giorgos14 @ Sep 14 2013, 16:06 ) *
Δηλαδη στον RVD? laugh.gif


Όχι,το ένστικτο μου λέι Cody Rhodes,ωστέ να τελειώσει η κόντρα τους.
nikolas12
Και εγώ για Rhodes το βλέπω, αλλά και μόνο η νίκη του Sandow ήταν τρολλάρισμα tongue.gif
mixalisgate7
Προβλέψεις για το Night Of Champions

WWE Championship
Randy Orton © vs. Daniel Bryan
ΝΙΚΗΤΗΣ Randy Orton

World Heavyweight Championship
Alberto Del Rio © vs. Rob Van Dam (with Ricardo Rodriguez)
ΝΙΚΗΤΗΣ Alberto Del Rio

WWE Tag Team Championships
The Shield © vs. TBD
ΝΙΚΗΤΕΣ The Shield

Elimination Handicap Match
Curtis Axel and Paul Heyman vs. CM Punk
ΝΙΚΗΤΗΣ CM Punk

WWE United States Championship
Dean Ambrose © vs. Dolph Ziggler
ΝΙΚΗΤΗΣ Dean Ambrose

WWE Divas Championship Fatal Four Way
AJ Lee © vs. Natalya vs. Naomi vs. Brie Bella
ΝΙΚΗΤΡΙΑ AJ Lee

Night Of Champions Kickoff
Tag Team Turmoil Number 1 Contender's Match
The Usos vs. The Prime Time Players vs. The Real Americans vs. 3MB vs. Tons of Funk
ΝΙΚΗΤΕΣ Prime Time Players
T.W.Is.M.
Ας κανω κι εγω τις προβλεψεις μου στα γρηγορα:
Ξεκιναω απο το pre-show.
Tag team turmoil
Prime Time Players vs The Real Americans vs The Usos vs Tons of Funk vs 3MB
Νομιζω οτι οι Prime Time Players ειναι φαβορι μετα απο το face turn(που οποιος εχει παρακολουθησει και την κουτσομπολιστικη πλευρα του WWE ξερει γιατι εγινε) και θα κερδισουν. Οι Usos πηραν την ευκαιρια τους για τους τιτλους, οι Tons of Funk δειχνουν βαλτωμενοι προς το παρον, οι υπολοιποι ειναι heels(με στοιχεια κωμωδιας) και τελευταια πασχουν απο jobberιαση, οποτε...

US Championship
Dean Ambrose vs Dolph Ziggler
Δε νομιζω κι εγω οτι ηρθε η ωρα να χασει τον τιτλο ο Ambrose. Οχι οτι κανει και κατι ιδιαιτερο με τη ζωνη, αλλα ετσι για να εχουμε να λεμε οτι στο γκρουπ που υποστηριζει και υποστηριζεται απο τους McMahon υπαρχουν πρωταθλητες. Ο Ziggler μαλλον απλα γεμιζει το χρονο του και ισως επανελθει αργοτερα για το World Championship. Νικητης ο Ambrose.

Tag team Championship
The Shield vs ???
Ειτε ο νικητης του tag team turmoil ειναι οι PTP ειτε ειναι καποιος αλλος, δε βλεπω ουτε τη Shield να χανει τους τιτλους. Ισως ενισχυθει η ιστορια με τους McMahon στα ματς της Shield με καποια "βοηθεια" στα μελη της που θα τους δωσει τις νικες και για να ειμαι ειλικρινης θα ηταν ο καλυτερος τροπος για να κρατησουν τη Shield στο προσκηνιο.

Divas' Championship
AJ Lee vs Natalya vs Brie Bella vs Naomi
Εδω νομιζω οτι ηρθε η ωρα για αλλαγη. Η AJ αντιμετωπισε οσες μπορουσε εκτος του καστ των Total Divas(την εξης μια, την Kaitlyn), ειναι η ωρα να περασει σε καποια απ αυτες ο τιτλος. Θα ηταν καλη προωθηση και για το σοου και θα μπορουσε να δωσει και μια ωθηση στο σεναριο(το οποιο κυριως παιζεται απο την AJ). Μεταξυ των 3 διεκδικητριων λοιπον θα επιλεξω την πραγματικη wrestler και θα προβλεψω νικητρια την αδικημενη εως τωρα(βασει ικανοτητων) Natalya.

Handicap Elimination Match
CM Punk vs Curtis Axel & Paul Heyman
Κατι μου λεει οτι η ιστορια δεν τελειωνει σημερα. Επισης κατι μου λεει οτι Punk και Brock Lesnar δεν εχουν ανταλλαξει την τελευταια τους λεξη. Ειναι ασχημο που σε ενα PPV που λεγεται Night of Champions δεν παιζεται το Intercontinental Championship παρολο που ο πρωταθλητης συμμετεχει. Νομιζω ομως οτι ο Axel θα χασει τον τιτλο του εξαιτιας του Punk(ηδη βλεπω ετοιμο το διαδοχο, που με αυτο το ρυθμο θα καταρριψει το ρεκορ του Jericho) και για να γινει αυτο πρεπει η ιστορια να συνεχιστει. Σημερα λοιπον πιστευω οτι οι Curtis Axel & Paul Heyman θα καταφερουν καπως να κλεψουν τη νικη και η κοντρα θα συνεχιστει. Αλλωστε αν δε συνεχιστει, τι θα κανει ο Punk?

World Championship
Alberto del Rio vs Rob van Dam
Απ την αρχη αυτης της ιστοριας περιμενα να δω ενα πραγμα: Προδοσια του Ricardo Rodriguez! Εχω ομως την εντυπωση οτι δε θα το δουμε σημερα και οτι αυριο ο del Rio θα κερδισει κανονικα. Επειδη το επομενο PPV ειναι κοντα, μπορει να εχουμε ρεβανς και τοτε θα ολοκληρωθει το σεναριο με την εξελιξη που μολις ανεφερα.

WWE Championship
Randy Orton vs Daniel Bryan
Την τελευταια εβδομαδα ο Bryan εδειξε πιο ισχυρος και καταφερε για πρωτη φορα να αντισταθει στο γκρουπ των αντιπαλων του. Συνηθως αυτο ειναι δειγμα ηττας στο PPV. Νομιζω ομως οτι εδω ειναι λιγο παραπλανητικο. Η ιστορια βεβαια θα συνεχιστει και πιστευω οτι ο τιτλος δε θα αλλαξει χερια ακομα. Η εμπνευση μου ομως ειναι οτι ο Daniel Bryan δε θα χασει και γι αυτο προβλεπω νικη του Orton με DQ. Δεν ξερω αν η παρεμβαση θα ερθει απο τη Shield ή απο τον Big Show, θα πονταρα πιο πολυ ομως στο δευτερο, που θα δωσει αλλη διασταση στην ιστορια.

nikolas12
Αναμενόμενη η νίκη των Prime Time Players στο Kickoff. Μικρό το ματς λόγω του ότι έπρεπε να αποκλειστούν 4 ομάδες. Άντε και καλό ppv να δούμε!
nikolas12
Διαβεβαιώνει ο Triple H ότι δεν θα υπάρχουν παρεμβάσεις. Κάτι μου βρωμάει. Παίζεται η εμπιστοσύνη Axel-Heyman; Ξεκινάμε με υπεράσπιση του IC που προτάθηκε από τον Triple H. Τέλεια ξεκινάμε! Λογικό να το υπερασπιστεί απέναντι στον Kingston.
Πιστεύω ο Axel μετά από τόσες ήττες απέναντι στον Kingston θα κερδίσει. Πολύ ωραίος αγώνας, αν και τραβάει ώρα (λογικό για να κουραστεί ο Axel), με πολλά near falls και τελικό νικητή τον Axel. Και πάλι θεωρώ ότι έχουμε βρει τον άνθρωπο που θα πάρει το IC σε λίγο καιρό και θα συνεχίσει να είναι ο καλύτερος midcarder της εταιρίας.
Το Divas μου είναι ψιλοαδιάφορο, αλλά δεν θα διαρκέσει πολύ πιστεύω, οπότε θα το δω. Χωρίς άλλους γύρω από το ρινγκ και με στόχο την AJ ξεκινάνε. Αυτή η Brie Bella Σαράποβα του wrestling έχει γίνει. Όλο φωνάζει tongue.gif Απίστευτο το διπλό sharpshooter της Natalya και πολύ καλύτερο από το submission της AJ. Παρ' ότι περίμενα νικήτρια κάποια του Total Divas, ιδιαίτερα τη Natalya που για μένα είναι πολύ καλύτερη wrestler από την AJ, αλλά μάλλον θα συνεχίσει η ιστορία για το Divas title.
Ωραίο και το WHC, αλλά ξενέρα ο τρόπος που τελείωσε. Περίμενα pinfall για Del Rio, όχι ήττα με DQ.
Κι εκεί που περιμένεις τη Shield σκάει ο Fandango! Λογική η νίκη του Miz που λογικά τελειώνει την κόντρα τους. 2 αγώνες έκτακτα στο πρόγραμμα (εγώ περίμενα μόνο 1 ακόμα).
No DQ το Punk-Heyman & Axel. Για να δούμε αν θα καταστραφεί ο Heyman. Πάει ο Axel.
Ώρα να δούμε το κομμάτι που περιμέναμε περισσότερο... Δεν το πιστεύω! Δεν μπορεί! Ryback; Σοβαρά τώρα; Ίσως ο κορυφαίος wrestler της εταιρίας χάνει σε ό,τι σενάριο υπάρχει. Γουστάρω πολύ heel Ryback vs face CM Punk σαν αντιστροφή των περσινών τους ρόλων, αλλά ήταν ανάγκη τώρα; Τώρα που θέλαμε να δούμε τον Heyman να τις τρώει και τον Punk έτοιμο για μεγάλο τίτλο; Ξενέρα να στερείς προσωρινά στον Daniel Bryan τον τίτλο του, αλλά να στερείς στον Punk εδώ και 2 μήνες την εκδίκησή του καταντά κουραστικό...
Έρχεται η Shield λοιπόν. Καλό το US title ματς. Θα ήταν καλό να πάρει αργότερα τον τίτλο ο Δόλφος, αλλά λογικά θα πάρει σύντομα ευκαιρία στο μεγάλο τίτλο.
Πάμε στα ομαδικά λοιπόν. Δεν είχα φανταστεί ποτέ τους Prime Time Players να αγωνίζονται με τη Shield. Με κλασσικό σπαστικό τρόπο η επικράτηση της Shield (ο διαιτητής ασχολούνταν με το να βγάλει από το ρινγκ τον ξαπλωμένο Darren Young από το ρινγκ. Δηλαδή αν είναι δυνατόν από ένα σημείο και μετά).
Φύγαμε για το main event. Απίστευτος ο ρυθμός του Bryan. Απίστευτη και απροσδόκητη νίκη, αλλά πολύ γρήγορα δεν μετρήθηκε το pin; Τέλος πάντων YES YES YES! Περαιτέρω σχόλια αύριο.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Sep 16 2013, 05:48 ) *
Ώρα να δούμε το κομμάτι που περιμέναμε περισσότερο... Δεν το πιστεύω! Δεν μπορεί! Ryback; Σοβαρά τώρα; Ίσως ο κορυφαίος wrestler της εταιρίας χάνει σε ό,τι σενάριο υπάρχει. Γουστάρω πολύ heel Ryback vs face CM Punk σαν αντιστροφή των περσινών τους ρόλων, αλλά ήταν ανάγκη τώρα; Τώρα που θέλαμε να δούμε τον Heyman να τις τρώει και τον Punk έτοιμο για μεγάλο τίτλο; Ξενέρα να στερείς προσωρινά στον Daniel Bryan τον τίτλο του, αλλά να στερείς στον Punk εδώ και 2 μήνες την εκδίκησή του καταντά κουραστικό...

Φύγαμε για το main event. Απίστευτος ο ρυθμός του Bryan. Απίστευτη και απροσδόκητη νίκη, αλλά πολύ γρήγορα δεν μετρήθηκε το pin; Τέλος πάντων YES YES YES! Περαιτέρω σχόλια αύριο.


Μάλλον ο Ryback θα είναι ο νέος πελάτης του Heyman.Ο Punk από το νέο χρόνιο για τίτλο,μην ξεχνάς μέχρι τον Φλεβάρη έδινε ματς για το WWE Championship.Βλέπω να ξαναλλάζει χέρια η ζώνη γιατί δεν μου κάθησε καλά το booking του main event.
mixalisgate7
Στα του fantasy από τις 26/8 ξεκίνησε η νέα σεζόν η οποία διαρκεί μέχρι τις 22/12.Στην προηγούμενη τερμάτισα πρώτος εγώ στην λίγκα του forum ενώ στο σύνολο πήρα την 45η θέση και στις προβλέψεις του WWE την 17η.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Sep 16 2013, 06:21 ) *
Μάλλον ο Ryback θα είναι ο νέος πελάτης του Heyman.Ο Punk από το νέο χρόνιο για τίτλο,μην ξεχνάς μέχρι τον Φλεβάρη έδινε ματς για το WWE Championship.Βλέπω να ξαναλλάζει χέρια η ζώνη γιατί δεν μου κάθησε καλά το booking του main event.


Για τον Ryback συμφωνώ ότι έτσι άφησαν να εννοηθεί. Πραγματικά όμως δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς κάνουν. Πέρυσι ήταν ο αγαπημένος του κοινού που έκανε ολόκληρα στάδια να φωνάζουν Feed Me More και τον ίδιο να δέρνει συνέχεια τον τότε αντιπαθέστατο Punk και τη Shield. Μετά έγινε heel για να αντιμετωπίσει τον Cena και ευτυχώς για πρώτη φορά εδώ και καιρό, ο αγαπημένος του κοινού έγινε απευθείας αντιπαθητικός στους οπαδούς, παρ' ότι αγωνιζόταν με τον Cena. Μετά το τέλος αυτής της κόντρας αρχίζει να ασκεί bullying σε ανυπεράσπιστους ανθρώπους στο backstage κάνοντας το κοινό να τον γιουχάρει ακόμα περισσότερο. Και τώρα από το πουθενά από εκεί που είχαμε να τον δούμε να αγωνίζεται λίγο καιρό εμφανίζεται και δίνει τη νίκη στον Heyman, ενώ είχαμε σίγουρη νίκη του Punk.
Για μένα ότι και να γίνει τώρα, ακόμα κι αν o Punk πάει πάλι του χρόνου για τίτλο, πρέπει να κερδίσει τους αγώνες στα επόμενα ppv. Έχει χάσει σε 3 ppv σερί εξαιτίας του Heyman ή κάποιας παρέμβασης και δεν βγαίνει πιο δυνατός όπως θα έπρεπε. Ας το διορθώσουν σύντομα αυτό το πράγμα.
Για το WWE championship θα συμφωνήσω. Όταν έγινε το pin δεν κατάλαβα καν για πότε μετρήθηκε, μέχρι που άκουσα "Daniel Bryan did it" και δεν μπορούσα να διανοηθώ τι ακριβώς γινόταν. Πιστεύω πως το γρήγορο μέτρημα θα παίξει κάποιο ρόλο και η κόντρα δεν θα τελειώσει εδώ.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Sep 16 2013, 13:47 ) *
Για τον Ryback συμφωνώ ότι έτσι άφησαν να εννοηθεί. Πραγματικά όμως δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς κάνουν. Πέρυσι ήταν ο αγαπημένος του κοινού που έκανε ολόκληρα στάδια να φωνάζουν Feed Me More και τον ίδιο να δέρνει συνέχεια τον τότε αντιπαθέστατο Punk και τη Shield. Μετά έγινε heel για να αντιμετωπίσει τον Cena και ευτυχώς για πρώτη φορά εδώ και καιρό, ο αγαπημένος του κοινού έγινε απευθείας αντιπαθητικός στους οπαδούς, παρ' ότι αγωνιζόταν με τον Cena. Μετά το τέλος αυτής της κόντρας αρχίζει να ασκεί bullying σε ανυπεράσπιστους ανθρώπους στο backstage κάνοντας το κοινό να τον γιουχάρει ακόμα περισσότερο. Και τώρα από το πουθενά από εκεί που είχαμε να τον δούμε να αγωνίζεται λίγο καιρό εμφανίζεται και δίνει τη νίκη στον Heyman, ενώ είχαμε σίγουρη νίκη του Punk.
Για μένα ότι και να γίνει τώρα, ακόμα κι αν o Punk πάει πάλι του χρόνου για τίτλο, πρέπει να κερδίσει τους αγώνες στα επόμενα ppv. Έχει χάσει σε 3 ppv σερί εξαιτίας του Heyman ή κάποιας παρέμβασης και δεν βγαίνει πιο δυνατός όπως θα έπρεπε. Ας το διορθώσουν σύντομα αυτό το πράγμα.
Για το WWE championship θα συμφωνήσω. Όταν έγινε το pin δεν κατάλαβα καν για πότε μετρήθηκε, μέχρι που άκουσα "Daniel Bryan did it" και δεν μπορούσα να διανοηθώ τι ακριβώς γινόταν. Πιστεύω πως το γρήγορο μέτρημα θα παίξει κάποιο ρόλο και η κόντρα δεν θα τελειώσει εδώ.


Αν διαβάσεις την κριτική μου στο blog έγραψα μεγάλη σεναριακή αστοχία.Δεν συνδέονται τα πράγματα εκτός αν πετάξει το bullying gimmick.Εγώ το κατάλαβα και μου έκανε εντύπωση πως ο Armstrong μέτρησε γρήγορα ενώ έχει ένα ιδιαίτερο στυλ.Έχουμε 2 σενάρια: α) Στο αποψινό Raw ο Triple H απολύει τον διαιτητή και δίνει στον Orton ξανά τον τίτλο λόγω του κακού σφυρίγματος κάτι που είναι και το πιο πιθανό ή β) ο διαιτητής ήταν επηρεασμένος από χτύπημα και το έκανε έτσι ωστέ να τελειώσει το ματς.
giorgos14
Παρεπιπτοντως ο Πανκ εδειξε να εχει ενα πολυ καλο σκισιμο στη πλατη οταν περασε μεσα απο το τραπεζι..
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Sep 16 2013, 13:56 ) *
Αν διαβάσεις την κριτική μου στο blog έγραψα μεγάλη σεναριακή αστοχία.Δεν συνδέονται τα πράγματα εκτός αν πετάξει το bullying gimmick.Εγώ το κατάλαβα και μου έκανε εντύπωση πως ο Armstrong μέτρησε γρήγορα ενώ έχει ένα ιδιαίτερο στυλ.Έχουμε 2 σενάρια: α) Στο αποψινό Raw ο Triple H απολύει τον διαιτητή και δίνει στον Orton ξανά τον τίτλο λόγω του κακού σφυρίγματος κάτι που είναι και το πιο πιθανό ή β) ο διαιτητής ήταν επηρεασμένος από χτύπημα και το έκανε έτσι ωστέ να τελειώσει το ματς.


Μα το διάβασα και σε αυτό συμφωνώ. Το bullying gimmick δεν το κράτησε και πολύ κιόλας. Εγώ ακριβώς λόγω του ιδιαίτερου στυλ του Armstrong δεν κατάλαβα τι έπαιζε. Ως πιθανότερο σενάριο για το σημερινό Raw θεωρώ το πρώτο, αν και δε νομίζω να απολυθεί ο διαιτητής. Και έχουμε και την κόντρα με τους Rhodes για σήμερα.

QUOTE(giorgos14 @ Sep 16 2013, 15:43 ) *
Παρεπιπτοντως ο Πανκ εδειξε να εχει ενα πολυ καλο σκισιμο στη πλατη οταν περασε μεσα απο το τραπεζι..


Τώρα που το έγραψες πήγα και το είδα προσεκτικά. Δεν φαίνεται σοβαρό, αλλά πρέπει να ήταν πολύ άσχημο σκίσιμο.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Sep 16 2013, 18:00 ) *
Ως πιθανότερο σενάριο για το σημερινό Raw θεωρώ το πρώτο, αν και δε νομίζω να απολυθεί ο διαιτητής.



Σεναριακά θα απολυθεί αν γίνει κάτι τέτοιο.
T.W.Is.M.
Ειναι η πρωτη φορα που με πηρε ο υπνος σε PPV! Ημουν βεβαια αρκετα κουρασμενος και με πονοκεφαλο τη μιση μερα, αλλα οταν βλεπεις 2 σερι αγωνες της Shield, αυτο παθαινεις... smiley.gif
Το PPV το τελειωσα τωρα και μπορω να πω οτι ενω περιμενα να ευχαριστηθω τη στιγμη που θα κερδιζε τον τιτλο ο Daniel Bryan, δεν το βλεπω ετσι. Δεν εχω δει φυσικα το χτεσινο RAW, σιγουρα θα υπαρξει καποια αντιδραση απο την αλλη πλευρα(McMahons-Orton-Shield), ελπιζω ομως να μην του πηραν τον τιτλο για δευτερη φορα.
Στα υπολοιπα μου φανηκε ακυρο το τελος στο World Championship και το ιδιο και η παρεμβαση του Ryback. Το πρωτο μαλλον εγινε για να εχουμε περιθωριο για ρεβανς και το δευτερο ελπιζω να εξηγηθει στα επομενα επεισοδια. Περιμενα διαφορετικη καταληξη τοσο για το Intercontinental οσο και για το Divas' Championship. Ουδεν σχολιο για τη Shield.

QUOTE(mixalisgate7 @ Sep 16 2013, 13:56 ) *
Αν διαβάσεις την κριτική μου στο blog έγραψα μεγάλη σεναριακή αστοχία.Δεν συνδέονται τα πράγματα εκτός αν πετάξει το bullying gimmick.Εγώ το κατάλαβα και μου έκανε εντύπωση πως ο Armstrong μέτρησε γρήγορα ενώ έχει ένα ιδιαίτερο στυλ.Έχουμε 2 σενάρια: α) Στο αποψινό Raw ο Triple H απολύει τον διαιτητή και δίνει στον Orton ξανά τον τίτλο λόγω του κακού σφυρίγματος κάτι που είναι και το πιο πιθανό ή β) ο διαιτητής ήταν επηρεασμένος από χτύπημα και το έκανε έτσι ωστέ να τελειώσει το ματς.


Αν γινει αυτο το σεναριο, η σεναριακη ντροπη ξεπλενεται με εναν τροπο: Ρυθμικο χτυπημα της μποτας στο ρινγκ, δυο βηματα μπροστα για φορα και...γλυκια μουσικη του σαγονιου! tongue.gif
Αν τελικα τον φερουν, ελπιζω να μην τον παρουσιασουν κι αυτον σαν πουλημενο.
mixalisgate7
Η σεναριακή εξήγηση του WWE για την παρέμβαση του Ryback στο ματς του Punk με τον Heyman ήταν για κλάματα.Ο Punk κάνει bullying στον Heyman επειδή θέλει τον πλακώσει.Είναι να λέμε οτι ο Μπίμπερ είναι τραγουδιστής.
mixalisgate7
Ένα ενδιαφέρον editorial για τον Daniel Bryan http://bleacherreport.com/articles/1777044...ld-steve-austin
nikolas12
Το πέτυχες όλο το σενάριο Μιχάλη. Επιτέλους! Πρώτη φορά εδώ και καιρό που περιμένω πως και πως να έρθει η Τρίτη για να δω Raw. Πραγματικά σε όλα τα σενάρια έχουμε ενδιαφέρουσες εξελίξεις. Η κόντρα με τους Rhodes καλά κρατεί (πότε παντρεύεται επιτέλους ο Cody για να γυρίσει; ), ο Big Show συνεχίζει να προβάλλεται ως το υποχείριο των Mcmahons που κάνει τη δουλειά του κλαίγοντας, πράγμα που ελπίζω να σημαίνει πως σύντομα θα πάρει την εκδίκησή του, ο CM Punk θα αρχίσει κόντρα με τον Ryback (αν και η εξήγηση της επίθεσης του Ryback ήταν μπετό), ο Ambrose χάνει από τον Ziggler και σε 2-3 μηνάκια η Shield δεν θα κρατάει τους τίτλους (ελπίζω), κάτι που πιστεύω και για τον Axel και το IC, βλέπω τον Orton σύντομα να ξεκινάει τα Punt Kicks και απ' ότι φαίνεται ο Daniel Bryan αποκτά όλο και μεγαλύτερο ρόλο στην προώθησή του ως face of the WWE (μέχρι να επιστρέψει ο Cena tongue.gif ). Η ιστορία δείχνει να κρατάει αρκετά ακόμα. Έχω πάντως και 2 ψιλοαπίθανα σενάρια. Το πρώτο το οποίο και διάβασα είναι ότι η κόντρα των απολυμένων παλαιστών (Rhodes) ή παλαιστών που αντέδρασαν και τιμωρήθηκαν (π.χ. Big Show, Miz, Ziggler) από τους Mcmahons χτίζεται για το Survivor Series όπου θα αντιμετωπίσουν τη Shield, τον Triple H και κάποιον άλλο. Το δεύτερο και το οποίο σκέφτηκα ως ψιλοαπίθανο βέβαια είναι ότι ο Armstrong που απολύθηκε είναι αδερφός του Road Dogg, του φίλου του Triple H από την DΧ. Παίζει να δούμε τους New Age Outlaws να επιστρέφουν;

QUOTE(mixalisgate7 @ Sep 17 2013, 19:17 ) *
Η σεναριακή εξήγηση του WWE για την παρέμβαση του Ryback στο ματς του Punk με τον Heyman ήταν για κλάματα.Ο Punk κάνει bullying στον Heyman επειδή θέλει τον πλακώσει.Είναι να λέμε οτι ο Μπίμπερ είναι τραγουδιστής.


Όταν ο Ryback αποκάλεσε τον CM Punk bully πρέπει να ακούστηκε το μεγαλύτερο WHAT? ever από κοινό.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Sep 17 2013, 22:49 ) *
Το πέτυχες όλο το σενάριο Μιχάλη. Επιτέλους! Πρώτη φορά εδώ και καιρό που περιμένω πως και πως να έρθει η Τρίτη για να δω Raw. Πραγματικά σε όλα τα σενάρια έχουμε ενδιαφέρουσες εξελίξεις. Η κόντρα με τους Rhodes καλά κρατεί (πότε παντρεύεται επιτέλους ο Cody για να γυρίσει; ), ο Big Show συνεχίζει να προβάλλεται ως το υποχείριο των Mcmahons που κάνει τη δουλειά του κλαίγοντας, πράγμα που ελπίζω να σημαίνει πως σύντομα θα πάρει την εκδίκησή του, ο CM Punk θα αρχίσει κόντρα με τον Ryback (αν και η εξήγηση της επίθεσης του Ryback ήταν μπετό), ο Ambrose χάνει από τον Ziggler και σε 2-3 μηνάκια η Shield δεν θα κρατάει τους τίτλους (ελπίζω), κάτι που πιστεύω και για τον Axel και το IC, βλέπω τον Orton σύντομα να ξεκινάει τα Punt Kicks και απ' ότι φαίνεται ο Daniel Bryan αποκτά όλο και μεγαλύτερο ρόλο στην προώθησή του ως face of the WWE (μέχρι να επιστρέψει ο Cena tongue.gif ). Η ιστορία δείχνει να κρατάει αρκετά ακόμα. Έχω πάντως και 2 ψιλοαπίθανα σενάρια. Το πρώτο το οποίο και διάβασα είναι ότι η κόντρα των απολυμένων παλαιστών (Rhodes) ή παλαιστών που αντέδρασαν και τιμωρήθηκαν (π.χ. Big Show, Miz, Ziggler) από τους Mcmahons χτίζεται για το Survivor Series όπου θα αντιμετωπίσουν τη Shield, τον Triple H και κάποιον άλλο. Το δεύτερο και το οποίο σκέφτηκα ως ψιλοαπίθανο βέβαια είναι ότι ο Armstrong που απολύθηκε είναι αδερφός του Road Dogg, του φίλου του Triple H από την DΧ. Παίζει να δούμε τους New Age Outlaws να επιστρέφουν;

Έκανε μπαμ από χιλιόμετρα το σενάριο δεν ήταν κάτι δύσκολο.Ο Rhodes παντρεύτηκε με βάση το segment του Dusty Rhodes με την Stephanie McMahon.Οι κόντρες των Punk & Bryan θα πάνε τουλάχιστον μέχρι το Survivor Series.Φυσικά θα ξεσπάσει ο Big Show και λογικά θα έχει ματς σε ppv με τον Triple H.Με τον Triple H ως heel μοιάζει απίθανο.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Sep 18 2013, 00:14 ) *
Έκανε μπαμ από χιλιόμετρα το σενάριο δεν ήταν κάτι δύσκολο.Ο Rhodes παντρεύτηκε με βάση το segment του Dusty Rhodes με την Stephanie McMahon.Οι κόντρες των Punk & Bryan θα πάνε τουλάχιστον μέχρι το Survivor Series.Φυσικά θα ξεσπάσει ο Big Show και λογικά θα έχει ματς σε ppv με τον Triple H.Με τον Triple H ως heel μοιάζει απίθανο.


Και εγώ άκουσα married, απλά προσπαθώ να το επιβεβαιώσω, αλλά η ημερομηνία δεν είναι γνωστή όπως διάβασα για να μην αποτελέσει spoiler της επιστροφής του. Αν όντως παντρεύτηκε η λογική λέει πως σύντομα θα είναι πίσω για την ολοκλήρωση της κόντρας. Triple H-Big Show σε ppv ακούγεται ωραίο.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Sep 18 2013, 01:55 ) *
Και εγώ άκουσα married, απλά προσπαθώ να το επιβεβαιώσω, αλλά η ημερομηνία δεν είναι γνωστή όπως διάβασα για να μην αποτελέσει spoiler της επιστροφής του. Αν όντως παντρεύτηκε η λογική λέει πως σύντομα θα είναι πίσω για την ολοκλήρωση της κόντρας. Triple H-Big Show σε ppv ακούγεται ωραίο.


Εδώ λέει για τις 26/9 http://www.prowrestling.net/artman/publish...e10033268.shtml οψόμεθα.

Edit: Έχουν παντρευτεί είδα φωτο στο twitter της γυναίκας του.
T.W.Is.M.
Αφου δεν εχω δει ακομα το RAW για να σχολιασω τις εξελιξεις, ας ριξω ενα κουιζ:
Αν ο Daniel Bryan εμπαινε με ελληνικο τραγουδι, ποιο θα ηταν αυτο?
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 18 2013, 23:47 ) *
Αφου δεν εχω δει ακομα το RAW για να σχολιασω τις εξελιξεις, ας ριξω ενα κουιζ:
Αν ο Daniel Bryan εμπαινε με ελληνικο τραγουδι, ποιο θα ηταν αυτο?


Δεν μου έρχεται κάποιο στο μυαλό που να ταιριάζει.
nikolas12
Κάποιο τραγικό του Παντελίδη λογικά tongue.gif T.W.Is.M δεν ξέρω αν θα διαβάσεις αυτό το ποστ πριν δεις το Raw, αλλά προετοιμάσου ψυχολογικά tongue.gif
mixalisgate7
Άντε TWISM ας το πάρει το ποτάμι.
T.W.Is.M.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 18 2013, 23:47 ) *
Αφου δεν εχω δει ακομα το RAW για να σχολιασω τις εξελιξεις, ας ριξω ενα κουιζ:
Αν ο Daniel Bryan εμπαινε με ελληνικο τραγουδι, ποιο θα ηταν αυτο?





69.gif
mixalisgate7
QUOTE


69.gif


Λόγω της δικτατορίας ταιριάζε καλύτερα αυτό:



laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Τρολάρισμα επιπέδου όχι αστεία smiley.gif
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 19 2013, 16:50 ) *


Χαχαχα δεν το ήξερα, αλλά του ταιριάζει γάντι.

QUOTE(mixalisgate7 @ Sep 19 2013, 17:43 ) *
Λόγω της δικτατορίας ταιριάζε καλύτερα αυτό:



Και εγώ ήθελα να πω κάποιο συγκεκριμένο του Παντελίδη, αλλά δεν μου κόλλαγε κανένα. Ίσως οι Mcmahons να του είχαν επιβάλλει το Δεν ταιριάζετε σου λέω, αφιερωμένο στον Daniel και την ζώνη tongue.gif
T.W.Is.M.
Αφου αποφασισαμε να καουμε ομαδικως και πιασαμε Παντελιδη, να τι θα βαζει ο Daniel Bryan οταν οι McMahons δωσουν ξανα τη ζωνη στον Orton:


(αυτη ειναι φυσικα η ζωνη)

Αναρωτιεμαι τι ρολο θα παιζει ο Bryan οταν επιστρεψει ο μπατζανακης...
Das Kapital
Ρε παιδιά να κάνω μία ερωτησούλα... το Raw και SD έχει το καθένα το δικό του ρόστερ; είναι δηλαδή ξεχωριστά ή οι ίδιοι παλαιστές παίζουν και στο ένα και στο άλλο; Συνήθιζα να βλέπω τότε που το έδειχνε το Magic και θυμάμαι πως το κάθε show είχε το δικό του ρόστερ, διάβασα σήμερα ένα review του προηγούμενου επεισοδίου του SmackDown και είδα πως κάποιοι παλαιστές που είναι στο Raw αγωνίστηκαν στο επεισόδιο του SmackDown, τί παίζει τελικά;
T.W.Is.M.
QUOTE(Das Kapital @ Sep 24 2013, 00:01 ) *
Ρε παιδιά να κάνω μία ερωτησούλα... το Raw και SD έχει το καθένα το δικό του ρόστερ; είναι δηλαδή ξεχωριστά ή οι ίδιοι παλαιστές παίζουν και στο ένα και στο άλλο; Συνήθιζα να βλέπω τότε που το έδειχνε το Magic και θυμάμαι πως το κάθε show είχε το δικό του ρόστερ, διάβασα σήμερα ένα review του προηγούμενου επεισοδίου του SmackDown και είδα πως κάποιοι παλαιστές που είναι στο Raw αγωνίστηκαν στο επεισόδιο του SmackDown, τί παίζει τελικά;


Μεχρι πριν 1,5 χρονο περιπου ειχαν ξεχωριστο ροστερ και το καθενα ειχε τους τιτλους του. Μετα το RAW εγινε RAW Supershow και εμφανιζονταν σε αυτο και οι wrestlers του Smackdown. Λιγο μετα ο τιτλος Supershow εγκαταλειφθηκε, αλλα συνεχισε να εμφανιζεται εκει και το ροστερ του SD, ιδιαιτερα απο περσι το καλοκαιρι που αυξηθηκε η διαρκεια του σε 3ωρο. Το ιδιο εγινε και με το Smackdown, στο οποιο εμφανιζονται πια σχεδον ολοι(νομιζω οτι μονο ο Cena, o CM Punk και οι part-timers τυπου Lesnar δεν εμφανιζονται στο Smackdown). Πλεον δεν υπαρχει το brand division που υπηρχε μεχρι το 2011(οπου πχ οσοι ηταν στο RAW δεν μπορουσαν να παιξουν για το World Championship, αλλα μονο για το WWE Championship). Ολοι εμφανιζονται παντου και παιζουν για οποιονδηποτε τιτλο. Και αντε, τους 2 μικροτερους τιτλους να το καταλαβω γιατι υπαρχουν, αφου δε βρισκουν αρκετο χρονο οι midcarders, ας εχουν τουλαχιστον 2 τιτλους να τους προβαλλουν. Γιατι ομως υπαρχει και το WWE Championship και το World Championship οταν ολη η προσοχη δινεται στον ενα τιτλο και ο αλλος μοιαζει κατωτερος? Μαλλον για να μπορουν να απασχολουνται καπου τα μεγαλα ονοματα που δε βρισκονται στο παιχνιδι του WWE Championship και για να μπορουν να δοκιμαζουν και νεους πρωταθλητες(πχ Dolph Ziggler). Ελπιζω να μεγαλωσει κι αλλο η ιστορια με τους McMahons και να μπει και το World Championship στο παιχνιδι, ωστε να αποκτησει ξανα την αιγλη που ειχε.
mixalisgate7
Επανάσταση http://www.wwe.com/shows/raw/2013-09-23/ma...r-room-26150664

nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 24 2013, 00:20 ) *
Μεχρι πριν 1,5 χρονο περιπου ειχαν ξεχωριστο ροστερ και το καθενα ειχε τους τιτλους του. Μετα το RAW εγινε RAW Supershow και εμφανιζονταν σε αυτο και οι wrestlers του Smackdown. Λιγο μετα ο τιτλος Supershow εγκαταλειφθηκε, αλλα συνεχισε να εμφανιζεται εκει και το ροστερ του SD, ιδιαιτερα απο περσι το καλοκαιρι που αυξηθηκε η διαρκεια του σε 3ωρο. Το ιδιο εγινε και με το Smackdown, στο οποιο εμφανιζονται πια σχεδον ολοι(νομιζω οτι μονο ο Cena, o CM Punk και οι part-timers τυπου Lesnar δεν εμφανιζονται στο Smackdown). Πλεον δεν υπαρχει το brand division που υπηρχε μεχρι το 2011(οπου πχ οσοι ηταν στο RAW δεν μπορουσαν να παιξουν για το World Championship, αλλα μονο για το WWE Championship). Ολοι εμφανιζονται παντου και παιζουν για οποιονδηποτε τιτλο. Και αντε, τους 2 μικροτερους τιτλους να το καταλαβω γιατι υπαρχουν, αφου δε βρισκουν αρκετο χρονο οι midcarders, ας εχουν τουλαχιστον 2 τιτλους να τους προβαλλουν. Γιατι ομως υπαρχει και το WWE Championship και το World Championship οταν ολη η προσοχη δινεται στον ενα τιτλο και ο αλλος μοιαζει κατωτερος? Μαλλον για να μπορουν να απασχολουνται καπου τα μεγαλα ονοματα που δε βρισκονται στο παιχνιδι του WWE Championship και για να μπορουν να δοκιμαζουν και νεους πρωταθλητες(πχ Dolph Ziggler). Ελπιζω να μεγαλωσει κι αλλο η ιστορια με τους McMahons και να μπει και το World Championship στο παιχνιδι, ωστε να αποκτησει ξανα την αιγλη που ειχε.


Ήταν ωραίο που παλιά υπήρχε τα ρόστερ και είχαν κόντρες μεταξύ τους, ωστόσο τώρα είναι καλύτερο το σύστημα με τα πρωταθλήματα. Μακάρι ο Ziggler να γίνει να πάρει το WHC και να μπει και αυτό στην κόντρα με τους Mcmahons, γιατί πέρυσι είχαμε 7 μήνες τον ενδιαφέροντα Sheamus να παλεύει σε αδιάφορα ματς με τον Del Rio και φέτος απλά ψάχνονται για το ποιος θα το διεκδικήσει απέναντι στον Del Rio. Βλέπω Raw τώρα και γράφω σε λίγο εντυπώσεις...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.