Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
morrison
QUOTE(PasGiannna @ Sep 15 2009, 14:34 ) *
Τι ειναι ολα αυτα που λετε παιδες?..Δεν καταλαβα τιποτα ομωςς...!!!
ΠΑιζει να εξηγεισετε τιποτα γιατι πραγματικα εμεινα εξω απο τα νερα μου..tongue.gif:P:P
Montreal screwjob..wtf is that??

Η αληθεια ειναι οτι το ξεφτιλισαμε στα συνθηματικα παραπανω... laugh.gif Ο λογος ειναι για να μην λειτουργησουν τα ποστ σαν σποιλερ για καποιον που δεν εχει δει ακομα το event.

Λοιπον,
http://en.wikipedia.org/wiki/Montreal_Screwjob

και σε βιντεο


Αν ειδες το main event του Breaking Point θα ειδες την σεναριακη απεικονιση της τοτε ιστοριας 12 χρονια μετα!
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Sep 15 2009, 02:51 ) *
Εγω που δεν ειχα ακουσει-διαβασει ομολογω οτι εξεπλαγην...Μετα τη παρεμβαση Teddy περιμενα κατι περιεργο να συμβει αλλα οχι,αναπαρασταση screwjob δεν περιμενα.Πετυχημενο σεναριο παντως.


Απο μια ματια που εριξα σε αμερικανικο φορουμ, σε αυτους δεν πρεπει να εκανε και μεγαλη εντυπωση. Ισως γιατι ειχε κυκλοφορησει το σεναριο. Στο μεταξυ αν εχεις δει το Smackdown την προηγουμενη Παρασκευη, μπορει να το περιμενες. Ο Teddy ειχε πει στο Βινς οτι ετοιμαζει κατι εντυπωσιακο για την Κυριακη και οταν φτασαμε στο I quit match και δεν ειχε γινει τιποτα συνταρακτικο, το σκεφτηκα μηπως εχει γραφτει κανενα περιεργο σεναριο. Στο μεταξυ εβλεπα και το χρονο παρακολουθωντας το PPV και παρατηρησα οτι ειχε μεινει λιγος χρονος για το τελευταιο ματς και γενικα ημουν υποψιασμενος, αλλα δεν ηθελα να το πιστεψω.


QUOTE(john morisson @ Sep 15 2009, 02:51 ) *
Οχι μωρε τοσο βαρβαροτητα στον καημενο τον Theodor...Aς την πληρωσει ο Brooks...Παντως παρρ'ολο που δεν κατατασω τον ευατο μου στους συντηρητικους το συγκεκριμενο τελος με τον Big Bossman το θεωρω ατυχεστατη στιγμη για το WWE.



Μα ο Teddy τα εκανε ολα, αυτος πρεπει να την πληρωσει.

QUOTE(john morisson @ Sep 15 2009, 02:51 ) *
Αυτο σημαινει οτι ειναι επιτυχημενος heel.Οχι ασχημα για νεουδι στο ρολο...


Πολυ επιτυχημενος ειναι, τωρα που ο Edge λειπει(και μαλλον θα κανουμε καιρο να τον δουμε ως heel παλι, γιατι πιθανοτατα θα επιστρεψει ως face) ειναι αυτος που συμπαθω περισσοτερο σαν κακος. Νομιζω οτι εχει και κατι πρωτοτυπο στο χαρακτηρα του, κατι που δεν εχει ουτε καν ο Jericho.
Δεν ξερω ομως αν ειναι νεος στο ρολο, γιατι νομιζω οτι ειχα διαβασει οτι στο ROH ηταν παρομοιος χαρακτηρας. Αν ισχυει αυτο, εχει εμπειρια, οχι στο WWE μεν, αλλα το ρολο αυτο τον κατεχει.

P.S. Τωρα μολις ηπια μια μπιρα για να πνιξω τον πονο μου που το ινδαλμα μου εχασε. Που ειναι ο Brooks να με κραξει για το αλκοολ που βαζω στον οργανισμο μου? smiley.gif
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 15 2009, 17:25 ) *
Μα ο Teddy τα εκανε ολα, αυτος πρεπει να την πληρωσει.

Nαι αλλα ο Τεντι λειτουργει με εντολες Βινς οποτε μηπως πρεπει να κρεμασει τον Βινς και υστερα να φτασουμε στο πρωτο ever feud Mr.Mahon-Undertaker...
Πωω,τι σκεφτηκα παλι ; w00t.gif
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 15 2009, 17:25 ) *
Δεν ξερω ομως αν ειναι νεος στο ρολο, γιατι νομιζω οτι ειχα διαβασει οτι στο ROH ηταν παρομοιος χαρακτηρας. Αν ισχυει αυτο, εχει εμπειρια, οχι στο WWE μεν, αλλα το ρολο αυτο τον κατεχει.

Nαι στο ROH ηταν heel μονο που εκει οι face και οι heel ειναι κατι σχετικο...Δεν δινεται η ιδια σημασια που δινεται στο WWE σε προμος,σεναρια και χαρακτηρες αλλα περισσοτερο στο παλαιστικο μερος.Οχι οτι δεν υπαρχουν καθολου ολα αυτα αλλα οι δυνατοτητες που εχεις να αναπτυξεις τον χαρακτηρα στο WWE ειναι απλα αλλος πλανητης...Σκεψου οτι στο ROH ισχυει σαν αγραφος κανονας οτι δεν μπουκαρει κανεις σε ματς αλλου να τον χτυπησει πισωπλατα κτλ.Το ψωμοτυρι δηλαδη ενος κανονικου heel στο WWE...
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 15 2009, 17:25 ) *
P.S. Τωρα μολις ηπια μια μπιρα για να πνιξω τον πονο μου που το ινδαλμα μου εχασε. Που ειναι ο Brooks να με κραξει για το αλκοολ που βαζω στον οργανισμο μου? smiley.gif

Χα,χα εγραψε...
Εγω που καπνισα δυο πακετα για τις ταπεινωτικες back to back ηττες του Ορτον απο Superman και ταγαρα περναω το τεστ Brooks ; smiley.gif
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 15 2009, 17:25 ) *
Πολυ επιτυχημενος ειναι, τωρα που ο Edge λειπει(και μαλλον θα κανουμε καιρο να τον δουμε ως heel παλι, γιατι πιθανοτατα θα επιστρεψει ως face) ειναι αυτος που συμπαθω περισσοτερο σαν κακος. Νομιζω οτι εχει και κατι πρωτοτυπο στο χαρακτηρα του, κατι που δεν εχει ουτε καν ο Jericho.

Kοιτα ο Edge ειναι ο αγαπημενος μου superstar ever,για τον Jericho ξερεις οτι εχω την καλυτερη αποψη σε ολα τα επιπεδα,τον heel Punk τον γουσταρω τρελα αλλα μεγαλυτερος heel απο τον Orton δεν υπαρχει στην συγχρονη εποχη του WWE.Aξιζουν αναφορας και ο ΗΗΗ της Evolution εποχης,ο Lesnar (φωνη Paul Heyman:''Βroooock''!) και ο μεγας JBL (τo feud που στολιζει τον Eddie:''τιποτενιο,αμορφωτο,βρωμερο μεταναστη που διαφθειρει την νεολαια των ΗΠΑ'',ειναι απλα επικο...).
OnLy_PAS-AthEnS
Μολις ειδα το ppv...Ενταξει παιχτηκε ασχιμη μα..κια με τεικερ αλλα πιστευω θα δουμε κανα τρελο σεναριο να παιχχτει τωρα...
morrison
QUOTE(PasGiannna @ Sep 16 2009, 00:58 ) *
Μολις ειδα το ppv...Ενταξει παιχτηκε ασχιμη μα..κια με τεικερ αλλα πιστευω θα δουμε κανα τρελο σεναριο να παιχχτει τωρα...

H μ....α παιχτηκε στον Bret στο Survivor του '97 οχι προχτες στον Taker.Eμενα μου αρεσε το σεναριακι,πρωτοτυπο ηταν...
Omar Little
Να νιώθω πολύ μεγάλος που έχω μείνει σε εποχές Hogan, Warrior, Undertaker και εκείνων των αδερφών που έτριβαν με μανία τα κεφάλια τους? rolleyes.gif

offtopic:
@T.W.Is.M. : Το WWE ανήκει στη σφαίρα επιρροής του greek lobby? ohmy.gif laugh.gif cool.gif
morrison
QUOTE(Omar Little @ Sep 16 2009, 01:11 ) *
Να νιώθω πολύ μεγάλος που έχω μείνει σε εποχές Hogan, Warrior, Undertaker και εκείνων των αδερφών που έτριβαν με μανία τα κεφάλια τους? rolleyes.gif

Βushwhackers,παρανοια! icon_drunk.gif

Nομιζω οτι στην Ελλαδα οι περισσοτεροι απο τους σημερινους τριανταρηδες εχουν εικονες απο εκεινη την εποχη που αναφερεις.Απλα οι περισσοτεροι το αφησαν μεγαλωνοντας,καποιοι το αφηναν και το ξαναπιαναν αναλογα με τη περισταση (εχω την αισθηση οτι το pro-wrestling εγινα ξανα της μοδας καπου στο 2004 με τις μεταδοσεις του Magic πριν χαθει ξανα απο την ελευθερη τηλεοραση αρα και απο το προσκηνιο γενικοτερα ) και καποιοι συνεχισαν να εχουν καποια επαφη σε ολη την εικοσαετια.
Προσωπικα γνωρισα το WWE την εποχη που λες (ειμαι 28) και πρεπει να σου πω οτι σημερα μου φαινεται το ιδιο ενδιαφερον αφου ομως εχω επανορισει τα πραγματα που ζηταω απο αυτο.Αρα η απαντηση στο ερωτημα σου ειναι ασφαλως οχι. rolleyes.gif
Omar Little
QUOTE(john morisson @ Sep 16 2009, 01:29 ) *
Βushwhackers,παρανοια! icon_drunk.gif


Αυτοί είναι!!! Μελαγχόλησα τώρα, ωραίες εποχές... hippy.gif.jpeg

QUOTE(john morisson @ Sep 16 2009, 01:29 ) *
Προσωπικα γνωρισα το WWE την εποχη που λες (ειμαι 28) και πρεπει να σου πω οτι σημερα μου φαινεται το ιδιο ενδιαφερον αφου ομως εχω επανορισει τα πραγματα που ζηταω απο αυτο.Αρα η απαντηση στο ερωτημα σου ειναι ασφαλως οχι. rolleyes.gif


Προφανώς και δεν θα έχω πλέον τις απαιτήσεις που είχα ως πιτσιρίκι. Αλλά η απομυθοποίηση που έφαγε στα μάτια μου όταν πρωτοσυνειδητοποίησα ότι υπάρχει σενάριο, δεν μπορεί καν να συγκριθεί με αυτή του ότι δεν υπάρχει Άγιος Βασίλης. Αυτόματα μπήκε στο μυαλό μου ως το τρίτο μεγαλύτερο ψέμα στη ζωή. (το 1ο ήταν ότι τα λεφτά δεν φέρνουν την ευτυχία και το 2ο η ατάκα "θα στον ακουμπήσω μόνο"), οπότε το παράτησα. Αλλά έτυχε πρόσφατα και είδα ένα αγώνα του τύπου που έχει ο big dirk στην υπογραφή του (Orton λεγόταν αν δεν κάνω λάθος)κι αυτόματα μου έγινε τόσο αντιπαθής που ήθελα να βρω κάποιον αγώνα για να τον δω να χάνει. Είδα επίσης ότι έχει εξελιχθεί σεναριακά και δεν χρησιμοποιούνται lame ατάκες, με ηθοποιία επιπέδου Σβαρτσενέγκερ. Ταυτόχρονα και ο ίδιος ο αγώνας έχει γίνει πιο θεαματικός.

Οπότε πήρα το θάρρος να ποστάρω για να μου προτείνετε το από που να ξεκινήσω να βλέπω (a.k.a. τι να κατεβάσω) γιατί σκέφτομαι να το ξαναδοκιμάσω.
morrison
QUOTE(Omar Little @ Sep 16 2009, 01:58 ) *
Προφανώς και δεν θα έχω πλέον τις απαιτήσεις που είχα ως πιτσιρίκι. Αλλά η απομυθοποίηση που έφαγε στα μάτια μου όταν πρωτοσυνειδητοποίησα ότι υπάρχει σενάριο, δεν μπορεί καν να συγκριθεί με αυτή του ότι δεν υπάρχει Άγιος Βασίλης. Αυτόματα μπήκε στο μυαλό μου ως το τρίτο μεγαλύτερο ψέμα στη ζωή. (το 1ο ήταν ότι τα λεφτά δεν φέρνουν την ευτυχία και το 2ο η ατάκα "θα στον ακουμπήσω μόνο"), οπότε το παράτησα.

Kαταλαβαινω τι λες,η ανωμαλη προσγειωση οταν καταλαβαινεις οτι κατι που θεωρουσες δεδομενο ειναι ψεμμα.Παντως προσωπικα ακομα και τοτε ειχα την αμφιβολια οτι ξερεις αυτα παιζει να μην ειναι αληθινα...
Σε καθε περιπτωση και η σημερινη οπτικη εχει το δικο της ενδιαφερον,εχω αναφερει οτι το βλεπω ως ταινια-σοου-θεαμα στα του εξω απο το ρινγκ και ως χορογραφια-παρασταση στα του μεσα απο αυτο.Αυτο δεν εχει μεγαλυτερο ενδιαφερον απο το να το βλεπεις απο την παιδικη οπτικη οτι δυο νταμαρια παιζουν ξυλο;

QUOTE(Omar Little @ Sep 16 2009, 01:58 ) *
Αλλά έτυχε πρόσφατα και είδα ένα αγώνα του τύπου που έχει ο big dirk στην υπογραφή του (Orton λεγόταν αν δεν κάνω λάθος)κι αυτόματα μου έγινε τόσο αντιπαθής που ήθελα να βρω κάποιον αγώνα για να τον δω να χάνει. Είδα επίσης ότι έχει εξελιχθεί σεναριακά και δεν χρησιμοποιούνται lame ατάκες, με ηθοποιία επιπέδου Σβαρτσενέγκερ. Ταυτόχρονα και ο ίδιος ο αγώνας έχει γίνει πιο θεαματικός.

Nαι ρε Ραντυ,γι'αυτο εισαι τεραστιος heel! icon_drunk.gif Εχεις δικιο στα υπολοιπα,ειναι και λογικο αλλωστε οσο περνανε τα χρονια.
QUOTE(Omar Little @ Sep 16 2009, 01:58 ) *
Οπότε πήρα το θάρρος να ποστάρω για να μου προτείνετε το από που να ξεκινήσω να βλέπω (a.k.a. τι να κατεβάσω) γιατί σκέφτομαι να το ξαναδοκιμάσω.

Θα προτεινα κατι απο Attitude Era μεταξυ 1998-2001...
Ριξε μια ματια και στο καλυτερο ελληνικο site για pro-wrestling
http://www.lordofrings.gr/
Omar Little
QUOTE(john morisson @ Sep 16 2009, 02:26 ) *
Θα προτεινα κατι απο Attitude Era μεταξυ 1998-2001...
Ριξε μια ματια και στο καλυτερο ελληνικο site για pro-wrestling
http://www.lordofrings.gr/


Με έκαψες βραδιάτικα και γκρινιάζει η σύντροφος.

Έβαλα και είδα τον αγώνα Batista-Orton που έχουν στην αρχική σελίδα (spoiler ahead:οπότε ικανοποιήθηκε και το απωθημένο που μου είχε μεινει 19.gif

), αλλά το μεγάλο κακό έγινε μετά που προχώρησα σε videos από Attitude Era.

Χαμός στο ίσιωμα!!! Τον Steve Austin να σταυρώνεται, νταλίκες να μπαίνουν στην αρένα, το αφεντικό να τρώει βρωμόξυλο, 20 άτομα πεσμένα στο ρινγκ, τον Undertaker να κάνει θυσίες, ωραίες κινήσεις σε αγώνες Rock-Austin, κ.α. Διάβασα και το background της εποχής και ψήθηκα. Οπότε ξεκινάω από εκεί όπως μου πρότεινες.

P.S. Απορία: διάβαζα παντού comments του στυλ "those were the days", κλπ. Μπορεί κάποιος (αν δεν βαριέται) να μου εξηγήσει επιγραμματικά γιατί θεωρούν τόσοι πολλοί ότι παρήκμασε από τότε το pro-wrestling? Από τα λίγα που διάβασα δεν έβγαλα άκρη γι αυτό ρωτάω. Sorry αν σας πρήζω με πράγματα που προφανώς έχετε ξανασυζητήσει απλά ως νιούμπας έχω κι εγώ τις απορίες μου.
morrison
QUOTE(Omar Little @ Sep 16 2009, 05:03 ) *
Χαμός στο ίσιωμα!!! Τον Steve Austin να σταυρώνεται, νταλίκες να μπαίνουν στην αρένα, το αφεντικό να τρώει βρωμόξυλο, 20 άτομα πεσμένα στο ρινγκ, τον Undertaker να κάνει θυσίες, ωραίες κινήσεις σε αγώνες Rock-Austin, κ.α.

icon_headbang.gif smilie_schal1.gif thumbsup.gif
QUOTE(Omar Little @ Sep 16 2009, 05:03 ) *
P.S. Απορία: διάβαζα παντού comments του στυλ "those were the days", κλπ. Μπορεί κάποιος (αν δεν βαριέται) να μου εξηγήσει επιγραμματικά γιατί θεωρούν τόσοι πολλοί ότι παρήκμασε από τότε το pro-wrestling? Από τα λίγα που διάβασα δεν έβγαλα άκρη γι αυτό ρωτάω. Sorry αν σας πρήζω με πράγματα που προφανώς έχετε ξανασυζητήσει απλά ως νιούμπας έχω κι εγώ τις απορίες μου.

Για μενα η Attitude era τελειωνει με την φυγη του Austin κυριως αλλα και του The Rock.Kακα τα ψεμματα ολη η εποχη,ολο το σοου ειναι στημενα στην εμπορικοτητα αυτων των δυο...Με την φυγη τους το WWE περασε σε ενα μεταβατικο σταδιο για 1-2 χρονια,το ροστερ ηταν φτωχο και η αναζητηση νεων σταρ για προωθηση χρονοβορα.Σε αυτο το πλαισιο θεωρω οτι πηραν την αποφαση οτι αφου ετσι και αλλιως δεν ειχαν πια τους mega-stars για να στηριξουν τον σχεδον trash προσανατολισμο της attitude era θα ηταν πιο εξυπνο να απευθυνθουν σε αλλου ειδους κοινο,περισσοτερο παιδικο-οικογενειακο απο την προηγουμενη εποχη...
Αν και η συγκεκριμενη εποχη εχει τους περισσοτερους οπαδους-νοσταλγους εμενα μ'αρεσει εξισου και η αμεσως επομενη,η Entertainment Era οπου τα σεναρια ηταν καπως πιο εξυπνα απο πριν αλλα και παλαιστικα με Lesnar,Angle,Benoit,Guerrero μεταξυ αλλων τα πραγματα ηταν καλυτερα.
Τωρα σε οτι εχει να κανει με το αν θα μπορουσε να γινει ποτε επιστροφη σε Attitude Era προσανατολισμο σε παραπεμπω στο ομολογουμενως ενδιαφερον ποστ 173 της σελιδας 12 του φιλου T.W.Is.M.Γιατι οχι;
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Sep 15 2009, 23:23 ) *
Nαι αλλα ο Τεντι λειτουργει με εντολες Βινς οποτε μηπως πρεπει να κρεμασει τον Βινς και υστερα να φτασουμε στο πρωτο ever feud Mr.Mahon-Undertaker...
Πωω,τι σκεφτηκα παλι ; w00t.gif


Χα,χα εγραψε...
Εγω που καπνισα δυο πακετα για τις ταπεινωτικες back to back ηττες του Ορτον απο Superman και ταγαρα περναω το τεστ Brooks ; smiley.gif


Mr McMahon vs Undertaker εχουμε δει στο Survivor Series 2003 στον τελευταιο αγωνα του American Badass σε Buried Alive match με παρεμβαση του Kane.
O Teddy ενεργει για να εντυπωσιασει το Βινς και να κρατησει τη θεση του. Δεν του ειπε ο Βινς "σκηνοθετησε ενα screwjob στον Undertaker". Αρα ο Teddy πρεπει να την πληρωσει playa... smiley.gif
H σεναριακη τσαντιλα μου ειναι εναντιον του! tongue.gif

Εγω δεν καπνιζω παλι, εκτος απο κανενα πουρο σε εκτακτες περιπτωσεις. Να κρατησω ενα για την Παρασκευη κι ας γκρινιαζει ο μιστερ Brooks?

QUOTE(john morisson @ Sep 15 2009, 23:43 ) *
Kοιτα ο Edge ειναι ο αγαπημενος μου superstar ever,για τον Jericho ξερεις οτι εχω την καλυτερη αποψη σε ολα τα επιπεδα,τον heel Punk τον γουσταρω τρελα αλλα μεγαλυτερος heel απο τον Orton δεν υπαρχει στην συγχρονη εποχη του WWE.Aξιζουν αναφορας και ο ΗΗΗ της Evolution εποχης,ο Lesnar (φωνη Paul Heyman:''Βroooock''!) και ο μεγας JBL (τo feud που στολιζει τον Eddie:''τιποτενιο,αμορφωτο,βρωμερο μεταναστη που διαφθειρει την νεολαια των ΗΠΑ'',ειναι απλα επικο...).


O Edge ειναι μορφη σαν χαρακτηρας. Θελω να δω πως θα τον κανουν face με το νεο ετος, αν γινει βεβαια αυτο.
Τον CM Punk κι εγω τον παω, ειδικα οπως τον εχουν φτιαξει σαν χαρακτηρα. Μ αρεσε απ την αρχη που ηταν κατι σαν wannabe face. Δε θελω να βγαινει και να κραζει τον κοσμο ετσι χωρις λογο. Θελω να το παιζει "εγω που ειμαι straightedge ειμαι καλυτερος απο σας και θελω να σας βελτιωσω".
Ο Triple H ειναι εγγυηση για οποιοδηποτε ρολο. Ο Lesnar ειχε το καλο οτι ηταν καλος παλαιστης και θηριωδης και μπορουσε να κερδιζει και καθαρα αγωνες, χωρις να κλεβει. Τον JBL ομως, οπως ειχα ξαναγραψει, δεν αντεχα ουτε να τον βλεπω. Ακομα και σαν σχολιαστης με εκνευριζε. Το χω ξαναγραψει νομιζω οτι συμπαθησα πολυ το Cena οταν πηρε τον τιτλο απο τον JBL στη Wrestlemania 21, ακριβως επειδη με απαλλαξε απ το να τον βλεπω πρωταθλητη.

QUOTE(Omar Little @ Sep 16 2009, 01:11 ) *
Να νιώθω πολύ μεγάλος που έχω μείνει σε εποχές Hogan, Warrior, Undertaker και εκείνων των αδερφών που έτριβαν με μανία τα κεφάλια τους? rolleyes.gif

offtopic:
@T.W.Is.M. : Το WWE ανήκει στη σφαίρα επιρροής του greek lobby? ohmy.gif laugh.gif cool.gif


offtopic answer: Αυτο δεν το εχω εξακριβωσει ακομα. Εσυ ποιο μελος του lobby εισαι? tongue.gif

QUOTE(Omar Little @ Sep 16 2009, 01:58 ) *
Οπότε πήρα το θάρρος να ποστάρω για να μου προτείνετε το από που να ξεκινήσω να βλέπω (a.k.a. τι να κατεβάσω) γιατί σκέφτομαι να το ξαναδοκιμάσω.


Εγω θα σου προτεινα επισης να ψαξεις τα dvd που εχουν κυκλοφορησει για καποιους απο τους μεγαλυτερους σταρ. Hogan, Austin, Rock, Undertaker(αυτο το εχω αγορασμενο! smiley.gif ) για να εχεις μια εικονα απο ολη την καριερα τους. Θα δεις καποια χαρακτηριστικα ματς και θα δεις και με συντομια την ιστορια τους. Υποψιαζομαι βεβαια οτι για τον Undertaker θα κυκλοφορησει κι αλλο dvd οταν αποσυρθει.

QUOTE(john morisson @ Sep 16 2009, 06:23 ) *
icon_headbang.gif smilie_schal1.gif thumbsup.gif

Για μενα η Attitude era τελειωνει με την φυγη του Austin κυριως αλλα και του The Rock.Kακα τα ψεμματα ολη η εποχη,ολο το σοου ειναι στημενα στην εμπορικοτητα αυτων των δυο...Με την φυγη τους το WWE περασε σε ενα μεταβατικο σταδιο για 1-2 χρονια,το ροστερ ηταν φτωχο και η αναζητηση νεων σταρ για προωθηση χρονοβορα.Σε αυτο το πλαισιο θεωρω οτι πηραν την αποφαση οτι αφου ετσι και αλλιως δεν ειχαν πια τους mega-stars για να στηριξουν τον σχεδον trash προσανατολισμο της attitude era θα ηταν πιο εξυπνο να απευθυνθουν σε αλλου ειδους κοινο,περισσοτερο παιδικο-οικογενειακο απο την προηγουμενη εποχη...
Αν και η συγκεκριμενη εποχη εχει τους περισσοτερους οπαδους-νοσταλγους εμενα μ'αρεσει εξισου και η αμεσως επομενη,η Entertainment Era οπου τα σεναρια ηταν καπως πιο εξυπνα απο πριν αλλα και παλαιστικα με Lesnar,Angle,Benoit,Guerrero μεταξυ αλλων τα πραγματα ηταν καλυτερα.
Τωρα σε οτι εχει να κανει με το αν θα μπορουσε να γινει ποτε επιστροφη σε Attitude Era προσανατολισμο σε παραπεμπω στο ομολογουμενως ενδιαφερον ποστ 173 της σελιδας 12 του φιλου T.W.Is.M.Γιατι οχι;


Δεν ειναι ευκολο παντως αυτο. Το επιχειρημα για τα παιδια και τα λεφτα των γονιων θα συνεχισει να ισχυει. Υποθετω πως ο Βινς(και τα παιδια του, αφου αυτοι θα αναλαβουν στο μελλον) θελουν το wrestling να ειναι οσο πιο mainstream διασκεδαση και δεν πιστευω οτι αυτο θα γινει με σκηνες της εποχης της attitude era. Αυτο ειχε συμβει γιατι υπηρχε ενας μεγαλος ανταγωνιστης, το WCW, που για καποιο διαστημα στα μεσα των 90s ειχε ξεπερασει το (τοτε) WWF. Τωρα τετοιος ανταγωνισμος δεν υπαρχει. Ισως ομως υπαρξει καποιας μορφης ανταγωνισμος απο το ΤΝΑ, που συνεχως αναπτυσσεται και αυξανει τη δημοτικοτητα του, αλλα θελει ακομα πολυ για να φτασει το WWE. Αν ομως η ψαλιδα κλεισει, κι αφου θα εχει δημιουργηθει ηδη μια γενια οπαδων που θα εχουν περασει την παιδικη ηλικια, ισως να ειναι η καταλληλη στιγμη για να εξελιξει το προιον του το WWE σε κατι πιο ανατρεπτικο που να πλησιαζει την attitude era.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 16 2009, 18:24 ) *
Mr McMahon vs Undertaker εχουμε δει στο Survivor Series 2003 στον τελευταιο αγωνα του American Badass σε Buried Alive match με παρεμβαση του Kane.
O Teddy ενεργει για να εντυπωσιασει το Βινς και να κρατησει τη θεση του. Δεν του ειπε ο Βινς "σκηνοθετησε ενα screwjob στον Undertaker". Αρα ο Teddy πρεπει να την πληρωσει playa... smiley.gif
H σεναριακη τσαντιλα μου ειναι εναντιον του! tongue.gif

Εχεις δικιο,το τσεκαρα και εγω χτες βραδυ αφου ομως ειχα γραψει το ποστ.Δεν το θυμομουν...
Ρε συ αφου κατα βαθος ο Τεντι δεν ειναι κακος,απλα εργαζομενος ειναι,την δουλεια του κοιταει να μην χασει... rolleyes.gif
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 16 2009, 18:24 ) *
O Edge ειναι μορφη σαν χαρακτηρας. Θελω να δω πως θα τον κανουν face με το νεο ετος, αν γινει βεβαια αυτο.
Τον CM Punk κι εγω τον παω, ειδικα οπως τον εχουν φτιαξει σαν χαρακτηρα. Μ αρεσε απ την αρχη που ηταν κατι σαν wannabe face. Δε θελω να βγαινει και να κραζει τον κοσμο ετσι χωρις λογο. Θελω να το παιζει "εγω που ειμαι straightedge ειμαι καλυτερος απο σας και θελω να σας βελτιωσω".
Ο Triple H ειναι εγγυηση για οποιοδηποτε ρολο. Ο Lesnar ειχε το καλο οτι ηταν καλος παλαιστης και θηριωδης και μπορουσε να κερδιζει και καθαρα αγωνες, χωρις να κλεβει. Τον JBL ομως, οπως ειχα ξαναγραψει, δεν αντεχα ουτε να τον βλεπω. Ακομα και σαν σχολιαστης με εκνευριζε. Το χω ξαναγραψει νομιζω οτι συμπαθησα πολυ το Cena οταν πηρε τον τιτλο απο τον JBL στη Wrestlemania 21, ακριβως επειδη με απαλλαξε απ το να τον βλεπω πρωταθλητη.

Ο Edge υπηρξε και στο ξεκινημα του για χρονια face,τον προτιμω heel αλλα και σαν face μ'άρεσει.Εδω που τα λεμε ολους τους προτιμω heel,τι να κανω; smile.gif
Eχεις δικιο για Punk,ειδικα τελευταια Jerichoριζει καπως,θα ηταν καλυτερο να παραμεινει στα μονοπατια που αναφερεις...
Τον αδικεις τον JBL,καλος heel-μεγας performer και ειδικα σαν σχολιαστης εδινε ρεστα,κλασεις πανω απο τον Foley που τον διαδεχθηκε για λιγο...Μπορω να πω οτι μου λειπει αρκετα...Η φαση που αγριοκοιταει τον εκαστοτε τυπο που τον χτυπαει στην πλατη βγαινοντας απ'τη λιμο ειναι all time classic. rolleyes.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Sep 16 2009, 18:39 ) *
Εχεις δικιο,το τσεκαρα και εγω χτες βραδυ αφου ομως ειχα γραψει το ποστ.Δεν το θυμομουν...
Ρε συ αφου κατα βαθος ο Τεντι δεν ειναι κακος,απλα εργαζομενος ειναι,την δουλεια του κοιταει να μην χασει... rolleyes.gif


Θα στο πω στα αγγλικα γιατι ταιριαζει καλυτερα.
Nobody is gonna take him his job, just his soul... tongue.gif

QUOTE(john morisson @ Sep 16 2009, 18:39 ) *
Ο Edge υπηρξε και στο ξεκινημα του για χρονια face,τον προτιμω heel αλλα και σαν face μ'άρεσει.Εδω που τα λεμε ολους τους προτιμω heel,τι να κανω; smile.gif
Eχεις δικιο για Punk,ειδικα τελευταια Jerichoριζει καπως,θα ηταν καλυτερο να παραμεινει στα μονοπατια που αναφερεις...
Τον αδικεις τον JBL,καλος heel-μεγας performer και ειδικα σαν σχολιαστης εδινε ρεστα,κλασεις πανω απο τον Foley που τον διαδεχθηκε για λιγο...Μπορω να πω οτι μου λειπει αρκετα...Η φαση που αγριοκοιταει τον εκαστοτε τυπο που τον χτυπαει στην πλατη βγαινοντας απ'τη λιμο ειναι all time classic. rolleyes.gif


Aυτο το τελευταιο ηταν το μονο καλο του JBL.
Τιμη και δοξα στον Joey Styles! laugh.gif
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 16 2009, 19:32 ) *
Aυτο το τελευταιο ηταν το μονο καλο του JBL.
Τιμη και δοξα στον Joey Styles! laugh.gif

Τιμη και δοξα στον σχολιαστη Vince McMahon! blink.gif
morrison
Moλις ειδα το σημερινο Smackdown και δεν θα πω πολλα...
Ενα οτι ο Τεντυ τιμωρηθηκε και δευτερο οτι τα χαλια του οικοδομου ειναι μεγαλα...Καλα-καλα δεν ειχε ανασες να βγαλει ενα επταλεπτο ματς,στο reverse που παει να κανει στα walls γελασαν και οι πετρες...
+1 στον Χρηστακη που εκανε ο,τι μπορουσε για να μην εκτεθει το ταγαρι...
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Sep 19 2009, 02:54 ) *
Moλις ειδα το σημερινο Smackdown και δεν θα πω πολλα...
Ενα οτι ο Τεντυ τιμωρηθηκε και δευτερο οτι τα χαλια του οικοδομου ειναι μεγαλα...Καλα-καλα δεν ειχε ανασες να βγαλει ενα επταλεπτο ματς,στο reverse που παει να κανει στα walls γελασαν και οι πετρες...
+1 στον Χρηστακη που εκανε ο,τι μπορουσε για να μην εκτεθει το ταγαρι...


Δεν τιμωρηθηκε ακομα ο Τεντι. Θελω να δω την εξελιξη με τον Τεντι εξαφανισμενο, θυμα απαγωγης και καλα.
Η αποφαση παντως να φερουν τον Ντειβ στο Smackdown ειναι πολυ καλη. Το σοου κερδιζει σε star power, πεφτει μεν σε ποιοτητα, γιατι η ως τωρα ποιοτητα ηταν πολυ υψηλη, αλλα καλυπτεται το κενο του Τζεφ(εστω και με αλλο τροπο) και κερδιζει σε βαθος. Το μονο που ελειπε απο το Smackdown ηταν ενα ακομα μεγαλο ονομα. Τωρα ειναι πια το A show, οπως ειπε και ο Ντειβ.
Σαν ποιοτητα αγωνων βεβαια ηταν κι απο πριν, αλλα δε φτανει μονο αυτο. Και οι ιστοριες ειναι καλυτερες και δινεται καποια προσοχη και σε μικροτερα ονοματα σε σχεση με το RAW. Φτανει να δει κανεις τι ανταγωνισμο εχουν ο US champion και ο Intercontinental champion και ποσο διαφορετικο ενδιαφερον προκαλουν. Ο μεν Κingston εχει καλυτερους αντιπαλους(Swagger, Miz, Carlito, ακομα και MVP ειχε-εναντι Ziggler, Finlay, R-Truth, Mike Knox), ο δε Morrison ομως εχει μια καλυτερη ιστορια και η κοντρα του γινεται ετσι πιο ενδιαφερουσα. Ειναι προφανες οτι στο Smackdown προσεχουν περισσοτερο και τις ιστοριες τους αυτη την περιοδο. Ακομα και στο ECW προσεχουν περισσοτερο τις κοντρες που γραφονται.

O Dave απ οτι φαινεται παει για το tag team championship στο επομενο PPV. Αν οχι στο επομενο, τοτε στο μεθεπομενο(Bragging Rights λεγεται και αντικαθιστα το Cyber Sunday). Μηπως ο παρτενερ του θα ειναι για αλλη μια φορα ο τιμωρημενος?
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 20 2009, 03:54 ) *
Δεν τιμωρηθηκε ακομα ο Τεντι.

Εισαι πολυ κακος μου φαινεται...Free Teddy! smiley.gif
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 20 2009, 03:54 ) *
Η αποφαση παντως να φερουν τον Ντειβ στο Smackdown ειναι πολυ καλη. Το σοου κερδιζει σε star power, πεφτει μεν σε ποιοτητα, γιατι η ως τωρα ποιοτητα ηταν πολυ υψηλη, αλλα καλυπτεται το κενο του Τζεφ(εστω και με αλλο τροπο) και κερδιζει σε βαθος. Το μονο που ελειπε απο το Smackdown ηταν ενα ακομα μεγαλο ονομα. Τωρα ειναι πια το A show, οπως ειπε και ο Ντειβ.

Δεν διαφωνω απλα λυπαμαι που το εξαιρετικο Smackdown του Ιουνιου ανηκει στο παρελθον...
Ο Dave δεν μπορει...
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Sep 20 2009, 15:12 ) *
Εισαι πολυ κακος μου φαινεται...Free Teddy! smiley.gif

Δεν διαφωνω απλα λυπαμαι που το εξαιρετικο Smackdown του Ιουνιου ανηκει στο παρελθον...
Ο Dave δεν μπορει...


Βλεπεις ποιον εχω για avatar. Τι περιμενες να θελω? Teddy's soul φυσικα... smiley.gif

Νομιζω οτι ο Undertaker δε θα τον παρει καθολου τον τιτλο πια! Βλεπω για επομενο πρωταθλητη ειτε τον Batista ειτε απευθειας τον Jericho, μεχρι τη Wrestlemania, οπου θα παρει τον τιτλο ο Edge.
Αν προσεξες 2 πραγματα την Παρασκευη στο SD!, θα σου περασε η ιδεα οτι πισω απ το screwjob δε βρισκεται ο Τεντι, αλλα...ο Βινς! α)ο διαιτητης που εδωσε συνεντευξη ειπε οτι πηρε εντολες απο "πολυ ψηλα" και τοσο ψηλα δεν ειναι ο Τεντι, αλλα οι McMahon, β)οταν ο Βινς ελεγε στον Τεντι να βγει να εξηγησει στον κοσμο γιατι το εκανε, ο Τεντι του ελεγε "but you...", σαν να ηθελε να πει "but you told me to do it".
Αν ισχυει κατι τετοιο, θα εχουμε αλλη μια παρεμβαση στο Hell in a Cell εναντιον του Undertaker, ο Punk θα διατηρησει τον τιτλο και ο Undertaker θα στραφει εναντιον του Βινς(ελπιζω οχι σε 1-on-1, αλλα με καποιον αλλο αντιπαλο). Πολυ καλο σεναριο με ιδανικο τελος για μενα την εξαφανιση του "Mr McMahon" απο την τηλεοραση(εστω και προσωρινα). Οχι οτι εχω κατι εναντιον του, ισα ισα που τον παω πολυ, αλλα ο Τaker του χρωσταει μια ρεβανς απο το Buried Alive match του 2003...

Μου χαλασε βεβαια το σεναριο για αγωνα Cena vs Batista στη Wrestlemania. Ισως παμε για Cena vs Undertaker τοτε.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 20 2009, 17:07 ) *
Βλεπεις ποιον εχω για avatar. Τι περιμενες να θελω? Teddy's soul φυσικα... smiley.gif

Και εγω εχω για avatar τον Στηβ Γιατζογλου αλλα δεν βγηκα να ζητησω το κεφαλι του Καρει Σκαρι οταν τον αρχισε στις γρηγορες... smiley.gif
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 20 2009, 17:07 ) *
Αν προσεξες 2 πραγματα την Παρασκευη στο SD!, θα σου περασε η ιδεα οτι πισω απ το screwjob δε βρισκεται ο Τεντι, αλλα...ο Βινς! α)ο διαιτητης που εδωσε συνεντευξη ειπε οτι πηρε εντολες απο "πολυ ψηλα" και τοσο ψηλα δεν ειναι ο Τεντι, αλλα οι McMahon, β)οταν ο Βινς ελεγε στον Τεντι να βγει να εξηγησει στον κοσμο γιατι το εκανε, ο Τεντι του ελεγε "but you...", σαν να ηθελε να πει "but you told me to do it".
Αν ισχυει κατι τετοιο, θα εχουμε αλλη μια παρεμβαση στο Hell in a Cell εναντιον του Undertaker, ο Punk θα διατηρησει τον τιτλο και ο Undertaker θα στραφει εναντιον του Βινς(ελπιζω οχι σε 1-on-1, αλλα με καποιον αλλο αντιπαλο). Πολυ καλο σεναριο με ιδανικο τελος για μενα την εξαφανιση του "Mr McMahon" απο την τηλεοραση(εστω και προσωρινα). Οχι οτι εχω κατι εναντιον του, ισα ισα που τον παω πολυ, αλλα ο Τaker του χρωσταει μια ρεβανς απο το Buried Alive match του 2003...

Τα ειχα πει μεταξυ σοβαρου και αστειου για Taker vs Vince...Εσυ το θεμελιωσες και σεναριακα.
Γιατι οχι 1vs 1;Εγω γουσταρω και ο Vince και ειδικα ο Shane να παιζουν κανα ματσακι μια στο τοσο να ξεχαρμανιαζουν...
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Sep 21 2009, 20:10 ) *
Και εγω εχω για avatar τον Στηβ Γιατζογλου αλλα δεν βγηκα να ζητησω το κεφαλι του Καρει Σκαρι οταν τον αρχισε στις γρηγορες... smiley.gif


Ναι, αλλα ο μεγιστος Στιβ δεν ειναι εκδικητικος οπως ο Undertaker. Εγω μπαινω στο πετσι του ρολου. Στα πλαισια της ιστοριας και του σεναριου πρεπει ο Undertaker να προσπαθησει να παρει βιαια εκδικηση. wink.gif

Γενικα ειμαι υπερ της υπερβολης. Θα σου πω ενα αλλο παραδειγμα σεναριου που θα ηθελα να δω. Ολα τα ονοματα πλην ενος ειναι ενδεικτικα.
Royal Rumble. Μπαινουν τα τελευταια νουμερα(25+), μεταξυ των οποιων κανενας Big Show που καθαριζει το ρινγκ απο "περιττες παρουσιες". Κι αυτος ομως δεν αντεχει πολυ, γιατι ο Batista πχ τον βγαζει εκτος. Εχουν μεινει πολυ λιγοι πλεον, παρολο που ειμαστε ακομα στο #28. Στο #29 μπαινει ενας jobber(πχ Σαντινο ή ακομα καλυτερα Slam Master J smiley.gif ), που φευγει με συνοπτικες διαδικασιες απο τον super heel(Orton ή Jericho ας πουμε-καλυτερα Orton που εχει και προηγουμενα με τον Batista). Εχουν μεινει λοιπον στο ρινγκ Batista και Randy Orton. Βρισκονται πανω στα σχοινια και προσπαθουν να βγαλουν τον αλλο εκτος. Ωσπου ερχεται η ωρα να μπει το #30. Βγαινουν καπνοι, ακουγεται το χαρακτηριστικο ντραμς και ο ψιθυρος "you think you know me"!!! Μπαινει ο Edge, "the ultimate opportunist" τρεχοντας μεχρι τα σχοινια του ρινγκ, τραβαει Batista και Orton προς τα εξω, τους ριχνει κατω και μπαινει σαν κυριος στο ρινγκ εχοντας κερδισει τον αγωνα χωρις να κανει τιποτα!
Ο απολυτος καιροσκοπος σε ολο του το μεγαλειο! smiley.gif

QUOTE(john morisson @ Sep 21 2009, 20:10 ) *
Τα ειχα πει μεταξυ σοβαρου και αστειου για Taker vs Vince...Εσυ το θεμελιωσες και σεναριακα.
Γιατι οχι 1vs 1;Εγω γουσταρω και ο Vince και ειδικα ο Shane να παιζουν κανα ματσακι μια στο τοσο να ξεχαρμανιαζουν...


Γιατι ο Βινς ειναι 64 χρονων. Δεν μπορει να αντεξει στο ρινγκ πλεον. Ο Shane να μπαινει να παιζει, να κανει και το coast to coast με τον καδο των σκουπιδιων. Αλλα ο Βινς δε νομιζω οτι μπορει πια. Αν θυμασαι, οι τελευταιες του εμφανισεις ηταν tag team. Προπερσι μαζι με Shane και Umaga εναντιον του Lashley(ακομα κι οταν επαιξε μονος του ηταν αγωνας No Holds Barred και ουσιαστικα ηταν 1-on-3 παλι γιατι μπηκαν κι οι αλλοι δυο στο ρινγκ) και το 2006 μαζι με Shane και Big Show εναντιον των DX και μαζι με Shane εναντιον του Shawn Michaels. Σορρυ, ξεχασα...εναντιον του Shawn Michaels και του θεου!!! smiley.gif
Τρισμεγιστος Βινς! Μεχρι και το θεο εχει κερδισει στο ρινγκ! tongue.gif
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 21 2009, 21:58 ) *
Ναι, αλλα ο μεγιστος Στιβ δεν ειναι εκδικητικος οπως ο Undertaker.

Με καλυψες.Οτι θα φταναμε σε αυτο το thread να συγκρινουμε τον χαρακτηρα της Στηβαρας με του Undertaker δεν το περιμενα... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif Μας αξιζουν συγχαρητηρια! hippy.gif.jpeg
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 21 2009, 21:58 ) *
Γενικα ειμαι υπερ της υπερβολης. Θα σου πω ενα αλλο παραδειγμα σεναριου που θα ηθελα να δω. Ολα τα ονοματα πλην ενος ειναι ενδεικτικα.
Royal Rumble. Μπαινουν τα τελευταια νουμερα(25+), μεταξυ των οποιων κανενας Big Show που καθαριζει το ρινγκ απο "περιττες παρουσιες". Κι αυτος ομως δεν αντεχει πολυ, γιατι ο Batista πχ τον βγαζει εκτος. Εχουν μεινει πολυ λιγοι πλεον, παρολο που ειμαστε ακομα στο #28. Στο #29 μπαινει ενας jobber(πχ Σαντινο ή ακομα καλυτερα Slam Master J smiley.gif ), που φευγει με συνοπτικες διαδικασιες απο τον super heel(Orton ή Jericho ας πουμε-καλυτερα Orton που εχει και προηγουμενα με τον Batista). Εχουν μεινει λοιπον στο ρινγκ Batista και Randy Orton. Βρισκονται πανω στα σχοινια και προσπαθουν να βγαλουν τον αλλο εκτος. Ωσπου ερχεται η ωρα να μπει το #30. Βγαινουν καπνοι, ακουγεται το χαρακτηριστικο ντραμς και ο ψιθυρος "you think you know me"!!! Μπαινει ο Edge, "the ultimate opportunist" τρεχοντας μεχρι τα σχοινια του ρινγκ, τραβαει Batista και Orton προς τα εξω, τους ριχνει κατω και μπαινει σαν κυριος στο ρινγκ εχοντας κερδισει τον αγωνα χωρις να κανει τιποτα!
Ο απολυτος καιροσκοπος σε ολο του το μεγαλειο!

Καταλαβα.Ωραιο το παραδειγμα αλλα ευχομαι να μην πραγματοποιηθει...Δεν θελω να σπασω παλι το σπιτι απο τους πανηγυρισμους! rolleyes.gif
''I promised,i promised.This would be a triple threat match,he is here-he is here.here he is''Survivor 2008.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 21 2009, 21:58 ) *
Γιατι ο Βινς ειναι 64 χρονων. Δεν μπορει να αντεξει στο ρινγκ πλεον. Ο Shane να μπαινει να παιζει, να κανει και το coast to coast με τον καδο των σκουπιδιων. Αλλα ο Βινς δε νομιζω οτι μπορει πια. Αν θυμασαι, οι τελευταιες του εμφανισεις ηταν tag team. Προπερσι μαζι με Shane και Umaga εναντιον του Lashley(ακομα κι οταν επαιξε μονος του ηταν αγωνας No Holds Barred και ουσιαστικα ηταν 1-on-3 παλι γιατι μπηκαν κι οι αλλοι δυο στο ρινγκ) και το 2006 μαζι με Shane και Big Show εναντιον των DX και μαζι με Shane εναντιον του Shawn Michaels. Σορρυ, ξεχασα...εναντιον του Shawn Michaels και του θεου!!!
Τρισμεγιστος Βινς! Μεχρι και το θεο εχει κερδισει στο ρινγκ!

Nαι δε λεω,αλλα μονο για την εισοδο του που θα σκασει τουμπανιασμενος αξιζει.
Οπως λες,τρισμεγιστος Βινς!
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Sep 21 2009, 22:18 ) *
Με καλυψες.Οτι θα φταναμε σε αυτο το thread να συγκρινουμε τον χαρακτηρα της Στηβαρας με του Undertaker δεν το περιμενα... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif Μας αξιζουν συγχαρητηρια! hippy.gif.jpeg


Oντως...
Παντως για τον Undertaker εχω βρει το ιδανικο τελος της καριερας του. Οχι σαν ιστορια ή σαν αγωνας, αλλα σαν εξοδος. Δεν ειναι δικη μου ιδεα, κλεμμενη την εχω απο ενα σεναριο που ειχε κυκλοφορησει στις αρχες της χρονιας οτι θα γινοταν στη Wrestlemania, αλλα μου αρεσε πολυ.
Κατ αρχην ειμαι υπερ του να αποσυρθει πρωταθλητης(σιγα μην πιστευα κατι αλλο δηλαδη). Οχι μονο για τη διαρκεια του και τους αγωνες που εχει προσφερει, αλλα και για το οτι δεν εφυγε ποτε απο το 1990. Φυσικα ειμαστε σε Survivor Series για να φυγει στο ιδιο event που πρωτοεμφανιστηκε. Ενω λοιπον θα πανηγυριζει με τον κλασικο τροπο στο κεντρο του ρινγκ, η μουσικη σταματαει και επανερχομαστε σε αυτο που ακουγεται οταν μπαινουν στο ρινγκ οι druids(δε μου ερχεται η ελληνικη λεξη) που τον συνοδευουν. Ο κοσμος πιθανον να νομισει οτι απλα παιζει απο την αρχη η μουσικη του. Μπαινουν οι druids και στηνονται δεξια και αριστερα απο το διαδρομο. Ξαφνικα απο την κορυφη της ραμπας βγαινει ο Paul Bearer! Του κανει νοημα να ερθει μαζι του και ο Undertaker τον ακολουθει με τη ζωνη στα χερια επιστρεφοντας για παντα στην Death Valley.
Το σεναριο βεβαια θα μπορουσε να γινει και στην τελευταια Wrestlemania της καριερας του(γιατι πιστευω οτι και αφου θα εχει αποσυρθει θα επιστρεψει για 1-2 αγωνες σε Wrestlemania για να συνεχισει το σερι του). Το προτιμω ομως πιο πριν(οταν δηλαδη αποσυρθει απο την ενεργο δραση), κι ας ξαναεμφανιστει για 1-2 ματς ακομα αργοτερα.


QUOTE(john morisson @ Sep 21 2009, 22:18 ) *
Καταλαβα.Ωραιο το παραδειγμα αλλα ευχομαι να μην πραγματοποιηθει...Δεν θελω να σπασω παλι το σπιτι απο τους πανηγυρισμους! rolleyes.gif
''I promised,i promised.This would be a triple threat match,he is here-he is here.here he is''Survivor 2008.


Εγω παλι θα ηθελα να το δω. Στο Survivor Series που ειχε γινει αυτο που λες ειχα πεσει κατω και γελουσα! Το ειχα σαν υποψια στο μυαλο μου και κατα βαθος ηθελα να το δω.

QUOTE(john morisson @ Sep 21 2009, 22:18 ) *
Nαι δε λεω,αλλα μονο για την εισοδο του που θα σκασει τουμπανιασμενος αξιζει.
Οπως λες,τρισμεγιστος Βινς!


Εμενα αλλο μ αρεσε με το Βινς. Ειναι στα παρασκηνια και χτυπαει το κινητο του και ο ηχος κλησης που εχει βαλει ειναι το "No chance in hell"!!!
OnLy_PAS-AthEnS
Βλεπωντας και το χθεσινο Σμακ εχω να πω το εξης.....το σεναριο εχει απραπαει και αυτο ισως αρεσει ισως οχι
Παντως ενα φενεται...οτι ο Τεικερ θα βγει τοπ εβερ αφου δεν χανει νορμαλ με ταπ αουτ δεν χανει σε πινφολ και χανει παντα με π....ιες.......Αρα λογικα θα απρει world heavyweght στο hell in a cell ..........
T.W.Is.M.
QUOTE(PasGiannna @ Sep 26 2009, 14:53 ) *
Βλεπωντας και το χθεσινο Σμακ εχω να πω το εξης.....το σεναριο εχει απραπαει και αυτο ισως αρεσει ισως οχι
Παντως ενα φενεται...οτι ο Τεικερ θα βγει τοπ εβερ αφου δεν χανει νορμαλ με ταπ αουτ δεν χανει σε πινφολ και χανει παντα με π....ιες.......Αρα λογικα θα απρει world heavyweght στο hell in a cell ..........


Νομιζω εγραψα και παραπανω οτι δεν πιστευω οτι θα κερδισει ουτε στο Hell in a Cell. Πιστευω οτι ολο το νοημα αυτης της ιστοριας ειναι να δημιουργηθει ενας νεος σουπερ-κακος και για να το πετυχει αυτο χρειαζεται να κερδισει εναν απ τους κορυφαιους.
Προσφατα διαβασα καπου οτι ο Βινς παραπονιεται οτι δεν μπορουν να δημιουργησουν νεα μεγαλα ονοματα και χανουν σε βαθος. Να λοιπον ενα νεο μεγαλο ονομα που δημιουργειται, ας κανουν αυτο που πρεπει και με αλλους που εχουν τις δυνατοτητες.
Το σεναριο ειναι μαλλον οτι ο Βινς βρισκοταν πισω απο ολα και ισως να κανει κατι και στο Hell in a Cell, ωστε να κρατησει ο Punk τον τιτλο. Χτες οταν ο Punk εκανε παραπονα στο Βινς, αυτος του ειπε για τη συνωμοσια που οργανωσε μαζι με τον Teddy Long και το διαιτητη και οταν ο Punk του ειπε "But that was..." ο Βινς τον διεκοψε και συμπληρωσε "...your conspiracy", σαν να ηξερε οτι θα του ελεγε πως ηταν δικη του ιδεα και δεν ηθελε να ακουστει στην τηλεοραση. wink.gif
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 26 2009, 17:18 ) *
Νομιζω εγραψα και παραπανω οτι δεν πιστευω οτι θα κερδισει ουτε στο Hell in a Cell. Πιστευω οτι ολο το νοημα αυτης της ιστοριας ειναι να δημιουργηθει ενας νεος σουπερ-κακος και για να το πετυχει αυτο χρειαζεται να κερδισει εναν απ τους κορυφαιους.
Προσφατα διαβασα καπου οτι ο Βινς παραπονιεται οτι δεν μπορουν να δημιουργησουν νεα μεγαλα ονοματα και χανουν σε βαθος. Να λοιπον ενα νεο μεγαλο ονομα που δημιουργειται, ας κανουν αυτο που πρεπει και με αλλους που εχουν τις δυνατοτητες.
Το σεναριο ειναι μαλλον οτι ο Βινς βρισκοταν πισω απο ολα και ισως να κανει κατι και στο Hell in a Cell, ωστε να κρατησει ο Punk τον τιτλο. Χτες οταν ο Punk εκανε παραπονα στο Βινς, αυτος του ειπε για τη συνωμοσια που οργανωσε μαζι με τον Teddy Long και το διαιτητη και οταν ο Punk του ειπε "But that was..." ο Βινς τον διεκοψε και συμπληρωσε "...your conspiracy", σαν να ηξερε οτι θα του ελεγε πως ηταν δικη του ιδεα και δεν ηθελε να ακουστει στην τηλεοραση. wink.gif

Η δικη μου αισθηση μετα και την χτεσινη νικη του Punk ειναι οτι και στο H.I.A.C με τον εναν η τον αλλο τροπο θα συνεχισει να ειναι πρωταθλητης...Επειδη ομως το feud εχει δρομο ακομα μπροστα του και υστερα απο αρκετες νικες του Punk νομιζω οτι το τελος του θα ειναι μια πειστικη και εμφατικη νικη του Deadman...R.I.P. rolleyes.gif
Ο Punk θα εχει κανει το feud της ζωης του και θα εχει 4-1 η 5-1 νικες εναντι του Taker ενω ο Taker θα αποδειχθει επταψυχος και θα οδευσει πρωταθλητης με καλο reign εκτοτε για τη Wrestlemania...
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Sep 26 2009, 22:23 ) *
Η δικη μου αισθηση μετα και την χτεσινη νικη του Punk ειναι οτι και στο H.I.A.C με τον εναν η τον αλλο τροπο θα συνεχισει να ειναι πρωταθλητης...Επειδη ομως το feud εχει δρομο ακομα μπροστα του και υστερα απο αρκετες νικες του Punk νομιζω οτι το τελος του θα ειναι μια πειστικη και εμφατικη νικη του Deadman...R.I.P. rolleyes.gif
Ο Punk θα εχει κανει το feud της ζωης του και θα εχει 4-1 η 5-1 νικες εναντι του Taker ενω ο Taker θα αποδειχθει επταψυχος και θα οδευσει πρωταθλητης με καλο reign εκτοτε για τη Wrestlemania...


Λογικο κι αυτο το σεναριο, αλλα εγω κολλαω σε ενα πραγμα μονο: Ποιος θα ειναι ο αντιπαλος του Undertaker στη Wrestlemania? Batista εχουμε δει, Edge εχουμε δει, CM Punk θα εχουμε δει επισης, μενει μονο ο Jericho, ο οποιος ισως να ειναι απασχολημενος με τον Edge.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 27 2009, 14:40 ) *
Λογικο κι αυτο το σεναριο, αλλα εγω κολλαω σε ενα πραγμα μονο: Ποιος θα ειναι ο αντιπαλος του Undertaker στη Wrestlemania? Batista εχουμε δει, Edge εχουμε δει, CM Punk θα εχουμε δει επισης, μενει μονο ο Jericho, ο οποιος ισως να ειναι απασχολημενος με τον Edge.

Και HBK εχουμε δει...
Το καλο με τον Taker ειναι οτι επειδη ειναι ιδιαιτερος χαρακτηρας μπορει να ματσαρει το ιδιο καλο ειτε με face προσωπικοτητες(Batista,HBK) ειτε με heels...Αυτο κανει τις επιλογες να μην ειναι τοσο περιορισμενες οσο μοιαζουν...
Θα μπορουσε να ειναι και ο Orton,ο Cena η ο borderline ΗΗΗ(το πιθανοτερο κατ'εμε).Δεν αποκλειω τελικα και το δικο σου ''ονειρο'',τον Kane. rolleyes.gif
OnLy_PAS-AthEnS
Ισως να πανε μακρια με cm punk wrestlemania αλλα πιστευω οτι καπως θα λειξει η ιστορια τεικερ πανκ και θα δημιουργηθει κατι καινουργιο για Wrestlemania...Παντως θα επρεπε να βρουνε ο mCmahon kai οι αλλοι κανα τουμπανο με ιδαιετερο entrance για να γινει νεος σταρ,...ο Πανκ δεν μπορει
Βλεπουμε οτι σταρ ειναι παιχτες με ιδιαιτερο στυλ:619,HHH,HBK,Taker,Batista,Cena....Αρα πρεπει να ερθει κατι καινουργιο να ταραξει τα νερα γιατι με τα ιδια και τα ιδια δεν γινεται
Δεν γινεται να εχουμε raw -και καλα το δημοφιλεστερο σοου-με mark henry,cena,orton,big show ,kane μονο καιενα
SmackDown με Τακερ,batista kai punk..Κατι πρεπει να αλλαξει για να γινει οπως πριν μια δεκαετια 8ετια το σοου που ειχες te rock,stone cold,scot steiner,goldberg,Taker,kane,hogan, ιερα τερατα της παλης..
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Sep 27 2009, 15:03 ) *
Και HBK εχουμε δει...
Το καλο με τον Taker ειναι οτι επειδη ειναι ιδιαιτερος χαρακτηρας μπορει να ματσαρει το ιδιο καλο ειτε με face προσωπικοτητες(Batista,HBK) ειτε με heels...Αυτο κανει τις επιλογες να μην ειναι τοσο περιορισμενες οσο μοιαζουν...
Θα μπορουσε να ειναι και ο Orton,ο Cena η ο borderline ΗΗΗ(το πιθανοτερο κατ'εμε).Δεν αποκλειω τελικα και το δικο σου ''ονειρο'',τον Kane. rolleyes.gif


Σωστο αυτο, αλλα αν ο Undertaker εχει τον τιτλο ή παιζει για τον τιτλο, αυτο του περιοριζει τους αντιπαλους μονο στο Smackdown. Aν ομως δεν παιζει για τιτλο, μπορει να παιξει με αντιπαλο απο το RAW. Δε νομιζω οτι θα ειναι ο Triple H, σου εχω γραψει με ποιον πιστευω οτι θα παιξει στη Wrestlemania o HHH. Μαλλον για Cena ή Orton τον βλεπω τον Undertaker, αλλα για να γινει αυτο πρεπει να μην εχει τιτλο ο αγωνας(δε χρειαζεται κιολας).
Για τον Kane ειναι ενα σεναριο που θα ηθελα να δω στο τελευταιο ματς οποιου αποσυρθει πρωτος. Οχι απαραιτητα στην επομενη Wrestlemania.

QUOTE(PasGiannna @ Sep 27 2009, 15:39 ) *
Ισως να πανε μακρια με cm punk wrestlemania αλλα πιστευω οτι καπως θα λειξει η ιστορια τεικερ πανκ και θα δημιουργηθει κατι καινουργιο για Wrestlemania...Παντως θα επρεπε να βρουνε ο mCmahon kai οι αλλοι κανα τουμπανο με ιδαιετερο entrance για να γινει νεος σταρ,...ο Πανκ δεν μπορει
Βλεπουμε οτι σταρ ειναι παιχτες με ιδιαιτερο στυλ:619,HHH,HBK,Taker,Batista,Cena....Αρα πρεπει να ερθει κατι καινουργιο να ταραξει τα νερα γιατι με τα ιδια και τα ιδια δεν γινεται
Δεν γινεται να εχουμε raw -και καλα το δημοφιλεστερο σοου-με mark henry,cena,orton,big show ,kane μονο καιενα
SmackDown με Τακερ,batista kai punk..Κατι πρεπει να αλλαξει για να γινει οπως πριν μια δεκαετια 8ετια το σοου που ειχες te rock,stone cold,scot steiner,goldberg,Taker,kane,hogan, ιερα τερατα της παλης..


Απο τωρα μεχρι τη Wrestlemania ειναι παρα πολυς χρονος. Δεν ειναι μονο οι 6 μηνες, αλλα και τα 6 PPV μεχρι τοτε. Νομιζω οτι στο Survivor Series θα υπαρχει νεος αντιπαλος για τον πρωταθλητη, οποιος κι αν ειναι τοτε. Ισως ομως δουμε τελικα νικη του Undertaker εναντιον του CM Punk...αλλα σε αγωνα που δε θα ειναι για τον τιτλο. Το Δεκεμβριο ας πουμε στο Tables Ladders & Chairs(η αντικατασταση του Armaggeddon), αν ο Punk εχει χασει τον τιτλο.
Τον υποτιμας παντως τον Punk. Να σου θυμισω οτι και ο Jericho ειναι μεγαλος σταρ και δεν εχει καποιο χαρακτηριστικο οπως οι υπολοιποι που ανεφερες. Κατι αναλογο μπορει να γινει και ο CM Punk.
Τα σωματα των wrestlers σιγα σιγα θα γινονται πιο "ανθρωπινα". Θα βλεπουμε ολο και λιγοτερους χτιστους τυπους σαν τον Μπατιστα. Υπηρχαν ομως δυο τετοιοι που θα μπορουσαν να γινουν πρωτα ονοματα, εφτασαν μεχρι καποιο πολυ καλο σημειο, αλλα εφυγαν μονοι τους: Brock Lesnar και Bobby Lashley. Ο ενας πηγε στο UFC, ο αλλος ασχολειται επισης με ΜΜΑ, αλλα παραλληλα παιζει και στο ΤΝΑ(μολις πριν λιγο ειδα τον πρωτο PPV αγωνα του στο ΤΝΑ). Κι αν με το Λεσναρ δεν μπορουσαν να κανουν πολλα, γιατι εφυγε απο μονος του, για το Λασλει νομιζω οτι μπορουσαν να τον κρατησουν, αλλα εκαναν λαθη.
Ενα λαθος που κανουν ειναι οτι δεν προσεχουν τα μεσαια ονοματα αρκετα. Δεν τους φτιαχνουν αρκετα καλες ιστοριες, ωστε να παρουν χρονο προβολης να αναδειχτουν και να τους μαθει ο κοσμος. Ειδικα στο RAW, που δινουν και τη μεγαλυτερη βαρυτητα. Το Smackdown ειναι καθαρα ανωτερο σοου αυτη τη στιγμη και βοηθαει τους νεοτερους. Αλλα αν αυτοι πανε στο RAW μενουν πισω και χανονται.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 27 2009, 20:53 ) *
Σωστο αυτο, αλλα αν ο Undertaker εχει τον τιτλο ή παιζει για τον τιτλο, αυτο του περιοριζει τους αντιπαλους μονο στο Smackdown. Aν ομως δεν παιζει για τιτλο, μπορει να παιξει με αντιπαλο απο το RAW. Δε νομιζω οτι θα ειναι ο Triple H, σου εχω γραψει με ποιον πιστευω οτι θα παιξει στη Wrestlemania o HHH. Μαλλον για Cena ή Orton τον βλεπω τον Undertaker, αλλα για να γινει αυτο πρεπει να μην εχει τιτλο ο αγωνας(δε χρειαζεται κιολας).
Για τον Kane ειναι ενα σεναριο που θα ηθελα να δω στο τελευταιο ματς οποιου αποσυρθει πρωτος. Οχι απαραιτητα στην επομενη Wrestlemania.

Δεν νομιζω οτι πριν την Wrestlemania εχει σημασια αν καποιος ειναι στο Raw η στο Smackdown...
Aν ειναι να στηθει κατι καλο μπορουν να μαγειρευτουν τα πραγματα οπως χρειαζεται...Θυμησου το φετινο παραδειγμα που λογω του μπερδεματος που προκαλεσε η κατακτηση της ζωνης του Raw απ'τον Edge στο Elimination Chamber ο HHH πηγε στο Raw μαζι με την ζωνη του Smack κτλ.
Ακομα,ετσι και αλλιως ο Edge του Smack επαιξε για τιτλο με τους Cena,Big Show του Raw στην φετινη WM...H ο Taker του Smack με τον HBK του Raw εστω και χωρις ζωνη στη μεση...
Σορι αλλα επειδη δεν το θυμαμαι,με τον HBK θεωρεις οτι θα παιξει ο ΗΗΗ;
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Sep 27 2009, 21:15 ) *
Δεν νομιζω οτι πριν την Wrestlemania εχει σημασια αν καποιος ειναι στο Raw η στο Smackdown...
Aν ειναι να στηθει κατι καλο μπορουν να μαγειρευτουν τα πραγματα οπως χρειαζεται...Θυμησου το φετινο παραδειγμα που λογω του μπερδεματος που προκαλεσε η κατακτηση της ζωνης του Raw απ'τον Edge στο Elimination Chamber ο HHH πηγε στο Raw μαζι με την ζωνη του Smack κτλ.
Ακομα,ετσι και αλλιως ο Edge του Smack επαιξε για τιτλο με τους Cena,Big Show του Raw στην φετινη WM...H ο Taker του Smack με τον HBK του Raw εστω και χωρις ζωνη στη μεση...
Σορι αλλα επειδη δεν το θυμαμαι,με τον HBK θεωρεις οτι θα παιξει ο ΗΗΗ;


Nαι, με τον ΗΒΚ. Eπικινδυνη προβλεψη, αλλα αν πεσω μεσα, σημαινει οτι βλεπω μπροστα. tongue.gif
Θυμαμαι τι ειχε γινει φετος πριν τη Wrestlemania, αλλα δε νομιζω να γινεται τετοιο μπλεξιμο με τους τιτλους καθε χρονο. Φετος πριν τη Wrestlemania το Smackdown ειχε 2 πρωταθλητες και το RAW κανεναν. Μετα το ντραφτ το RAW ειχε 2 πρωταθλητες και το Smackdown κανεναν. Στα non-title matches μπορουν να παιζουν 1 απο το SD κι ενας απο το RAW. Για τους τιτλους ομως? Περσι ειχαν ανακοινωσει οτι μια εβδομαδα μετα τη Wrestlemania θα γινοταν το ντραφτ και θα ειχαμε μετακινησεις.
Επισης, τα ζευγαρια που ακουγονταν για main event ηταν Cena/Orton και Edge/Triple H. Η αλλαγη εγινε μαλλον για να κρατησουν την κοντρα Cena/Orton για τωρα, επειδη σε εκεινη την κοντρα επρεπε να επικρατησει ο Orton, ενω τωρα μπορει να επικρατησει ο Cena και φαινεται οτι δεν ηθελαν να βαλουν τον RKO πανω απο το Cena.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 27 2009, 21:57 ) *
Nαι, με τον ΗΒΚ. Eπικινδυνη προβλεψη, αλλα αν πεσω μεσα, σημαινει οτι βλεπω μπροστα. tongue.gif
Θυμαμαι τι ειχε γινει φετος πριν τη Wrestlemania, αλλα δε νομιζω να γινεται τετοιο μπλεξιμο με τους τιτλους καθε χρονο. Φετος πριν τη Wrestlemania το Smackdown ειχε 2 πρωταθλητες και το RAW κανεναν. Μετα το ντραφτ το RAW ειχε 2 πρωταθλητες και το Smackdown κανεναν. Στα non-title matches μπορουν να παιζουν 1 απο το SD κι ενας απο το RAW. Για τους τιτλους ομως? Περσι ειχαν ανακοινωσει οτι μια εβδομαδα μετα τη Wrestlemania θα γινοταν το ντραφτ και θα ειχαμε μετακινησεις.
Επισης, τα ζευγαρια που ακουγονταν για main event ηταν Cena/Orton και Edge/Triple H. Η αλλαγη εγινε μαλλον για να κρατησουν την κοντρα Cena/Orton για τωρα, επειδη σε εκεινη την κοντρα επρεπε να επικρατησει ο Orton, ενω τωρα μπορει να επικρατησει ο Cena και φαινεται οτι δεν ηθελαν να βαλουν τον RKO πανω απο το Cena.

Εγω θα επιμεινω στο HHH-Taker για WM,να'χουμε κατι να ασχολουμαστε μεχρι τοτε... wink.gif
Ναι το φετινο ανακατωμα ηταν ανευ προηγουμενου απλα δεν νομιζω οτι αν βλεπουν ως καταλληλοτερο αντιπαλο για τον Taker πχ.τον Cena θα υπαρχει καποιο εμποδιο για να το πραγματοποιησουν...
morrison
Ειπα να βαλω κανα βιντεακι...
Ιστορικο...3 λεπτα εκπληκτικου wrestling απο Eddie Guerrero,CM Punk και Rey Mysterio χωρις την μασκα του απο το 2002...
Δεν ξερω για ποιο brand γινεται ο αγωνας,το πιθανοτερο να ειναι houseshow.

Omar Little
^^^^^^^^


2:27 thumbsup.gif
OnLy_PAS-AthEnS
Παρακολουθησα λιγο απο GoldBerg.
Ο ανθρωπος ηταν τερας....
Τρομεροσ παλαιστης και θα ηθελα απο καποιον γνωστη να μου πει ορισμενα για αυτον.....
Οταν εκανε jackummer στον Big Show ηταν τρελλααα...αφου τον κρατησε ψηλα 5 δευτερολεπτα
Air and King
Παιδια δεν ασχολουμαι με το Κατς παρα μονο οταν ημουν μικρος λιγο.Διαβαζα τωρα για τον Undertaker και μου κανει εντυπωση που ακομα παιζει.Τον θυμαμαι με τον Γουοριορ και τον Χαλκ Χογκαν.Παρολο που οι περισσοτεροι υποστηριζαν τοτε αυτους τους 2 εμενα μου αρεσε ο "κακος" της υποθεσης ο Νεκροθαφτης.............
Επισης τυχαια τις προηγουμενες μερες διαβαζα οτι ο ηθοποιος Ντουειν Τζονσον ηταν μεγαλος σταρ στο Γρεστλινγκ και οτι τον παρακαλανε να ξαναγυρισει.Αληθεουν αυτα..........?
Παντως απο τα λιγα που γνωριζω και μου εχουν πει στην Αμερικη εχει μεγαλη απηχηση το κατς και γινεται σε γηπεδα ΝΒΑ και ειναι υπερπαραγωγη.....
morrison
QUOTE(Air and King @ Oct 1 2009, 00:35 ) *
Παιδια δεν ασχολουμαι με το Κατς παρα μονο οταν ημουν μικρος λιγο.Διαβαζα τωρα για τον Undertaker και μου κανει εντυπωση που ακομα παιζει.Τον θυμαμαι με τον Γουοριορ και τον Χαλκ Χογκαν.Παρολο που οι περισσοτεροι υποστηριζαν τοτε αυτους τους 2 εμενα μου αρεσε ο "κακος" της υποθεσης ο Νεκροθαφτης.............
Επισης τυχαια τις προηγουμενες μερες διαβαζα οτι ο ηθοποιος Ντουειν Τζονσον ηταν μεγαλος σταρ στο Γρεστλινγκ και οτι τον παρακαλανε να ξαναγυρισει.Αληθεουν αυτα..........?
Παντως απο τα λιγα που γνωριζω και μου εχουν πει στην Αμερικη εχει μεγαλη απηχηση το κατς και γινεται σε γηπεδα ΝΒΑ και ειναι υπερπαραγωγη.....

Ντουειν Τζονσον ή αλλιως Τhe Rock,γνωστος και ως ''the Most Electrifying Man in Sports Entertainment''...
Τριτης γενιας παλαιστης μετα τον παππου και τον πατερα του,εκπληκτικος στο μικροφωνο,μεγας σταρ και πολυ καλος παλαιστικα ειναι απλα μεσα στους μεγαλυτερους της ιστοριας...


O Undertaker,πατημενα 44 πλεον,μετα απο 19 χρονια στο WWE συνεχιζει ακαθεκτος...Φαινομενο διαρκειας σε μια βιομηχανια που καθε αλλο παρα αυτην δεν ευννοει...

Στην Αμερικη το wrestling ειναι αρκετα διαδεδομενο-καθημερινο ως τηλεοπτικο προιον ή διασκεδαση...Μεταδιδεται 3-4 φορες την εβδομαδα απο μεγαλα τηλεοπτικα δικτυα ενω συχνα βρισκει στεγη στα κλειστα του NBA.Μια φορα το χρονο,στο μεγαλυτερο event-το μουντιαλ του wrestling,την Wrestlemania το κοινο ξεπερνα τις 60-70 χιλιαδες...
Air and King
QUOTE(john morisson @ Oct 1 2009, 00:00 ) *
Ντουειν Τζονσον ή αλλιως Τhe Rock,γνωστος και ως ''the Most Electrifying Man in Sports Entertainment''...
Τριτης γενιας παλαιστης μετα τον παππου και τον πατερα του,εκπληκτικος στο μικροφωνο,μεγας σταρ και πολυ καλος παλαιστικα ειναι απλα μεσα στους μεγαλυτερους της ιστοριας...


O Undertaker,πατημενα 44 πλεον,μετα απο 19 χρονια στο WWE συνεχιζει ακαθεκτος...Φαινομενο διαρκειας σε μια βιομηχανια που καθε αλλο παρα αυτην δεν ευννοει...

Στην Αμερικη το wrestling ειναι αρκετα διαδεδομενο-καθημερινο ως τηλεοπτικο προιον ή διασκεδαση...Μεταδιδεται 3-4 φορες την εβδομαδα απο μεγαλα τηλεοπτικα δικτυα ενω συχνα βρισκει στεγη στα κλειστα του NBA.Μια φορα το χρονο,στο μεγαλυτερο event-το μουντιαλ του wrestling,την Wrestlemania το κοινο ξεπερνα τις 60-70 χιλιαδες...

Λοιπον αυτον το Ροκ-Ντουειν Τζονσον το ειχα δει στην ταινια "Καλωσηρθατε στη ζουγκλα" και τον ειχα συμπαθησει.Ειχε πλακα εκει με το αλλο το νουμερο που του ειχε βγαλει την πιστη.Μετα ειδα και το αλλο με τις φυλακες ανηλικων και το Be Cool...Θα ξαναπαλεψει?Η τα παρατησε οριστικα?
Ο Undertaker δεν ειναι και τοσο μεγαλος τελικα.Ποτε θα σταματησει?Νομιζα οτι ειναι 50+.
Ειδα τον Χογκαν στους Τελικους Λεικερς-Ματζικ και εχει γερασει αρκετα.Το προσωπο του ηταν αρκετα γερασμενο.
Η Γρεστλμαινια λογικα θα γινεται σε γηπεδα Αmerican Football αν την βλεπουν 60.000 κοσμος....
T.W.Is.M.
QUOTE(Air and King @ Oct 1 2009, 01:14 ) *
Λοιπον αυτον το Ροκ-Ντουειν Τζονσον το ειχα δει στην ταινια "Καλωσηρθατε στη ζουγκλα" και τον ειχα συμπαθησει.Ειχε πλακα εκει με το αλλο το νουμερο που του ειχε βγαλει την πιστη.Μετα ειδα και το αλλο με τις φυλακες ανηλικων και το Be Cool...Θα ξαναπαλεψει?Η τα παρατησε οριστικα?
Ο Undertaker δεν ειναι και τοσο μεγαλος τελικα.Ποτε θα σταματησει?Νομιζα οτι ειναι 50+.
Ειδα τον Χογκαν στους Τελικους Λεικερς-Ματζικ και εχει γερασει αρκετα.Το προσωπο του ηταν αρκετα γερασμενο.
Η Γρεστλμαινια λογικα θα γινεται σε γηπεδα Αmerican Football αν την βλεπουν 60.000 κοσμος....


Το εχω δει το εργο(το πηρα μονο για να δω το Rock να παιζει σε ταινια), αλλα πιστεψε με βγαζει πολυ περισσοτερο γελιο στο ρινγκ και σε συνεντευξεις ο Rock, οταν ηταν στο WWE βεβαια. Πλεον δεν παιζει, το εχει γυρισει αποκλειστικα σε ηθοποιος.
Το Hogan τον ειδα κι εγω στο Ορλαντο στους τελικους να ποζαρει στον κοσμο. Εχει φτασει στα 56 πλεον.
H Wrestlemania γινεται σε γηπεδα football. Εχει γινει στο Ντιτροιτ(Ford Field αν το θυμαμαι καλα) περσι, στο Ορλαντο(Citrus Bowl) φετος και νομιζω γινεται στο Φοινιξ του χρονου. Σε κλειστο γηπεδο πρεπει να εχει να γινει απο το 2006 στο Σικαγο. Πλεον το σχεδιο ειναι να διοργανωνεται σε χωρους οπως τα γηπεδα του NFL, ωστε να μαζευει περισσοτερο κοινο και να μπορει να γινεται και σοου(πχ φετος τραγουδησε ο Kid Rock, παλιοτερα εχουν εμφανιστει οι Motorhead και οι Limp Bizkit).

Δεν μπορει, καπου θα ειχε παρει το ματι σου το Μαιο για μια διαμαχη του WWE με τους Ντενβερ Ναγκετς. Το WWE ειχε κλεισει το Pepsi Center μια Δευτερα του Μαιου για το γυρισμα του RAW, του σοου που προβαλεται live καθε Δευτερα. Αυτο ειχε γινει απο το χειμωνα. Ελα ομως που το ιδιο βραδυ ηταν να γινει στο Ντενβερ ο 4ος τελικος της Δυσης Ντενβερ-Λεικερς και ο ιδιοκτητης των Ναγκετς ηθελε να αθετησει τη συμφωνια με το WWE. Απ την αλλη και το WWE ηθελε να κανει το γυρισμα του οπως ειχε προγραμματιστει. Φυσικα δε θα μπορουσε το παιχνιδι των πλει οφ να μη γινει, οποτε ο Vince McMahon, ο προεδρος του WWE μετεφερε το γυρισμα σε αλλο γηπεδο. Ενω ομως του προτειναν εναλλακτικες λυσεις στην περιοχη του Κολοραντο, αυτος πηρε τους wrestlers και τα φορτηγα με τον εξοπλισμο και πηγε στο Λος Αντζελες, στο Στειπλς Σεντερ! Εφτιαξε ενα κομματι της εκπομπης κοροιδευοντας τον ιδιοκτητη των Ναγκετς και εκλεισε το σοου με εναν αγωνα 5 εναντιον 5, οπου οι 5 "καλοι" φορουσαν φανελες Λεικερς και οι 5 "κακοι" φανελες Ναγκετς. Φυσικα κερδισαν οι Λεικερς, που μπορει εκεινη την ημερα να εχασαν στο γηπεδο, αλλα κερδισαν στο ρινγκ! smiley.gif
morrison
QUOTE(Air and King @ Oct 1 2009, 01:14 ) *
Λοιπον αυτον το Ροκ-Ντουειν Τζονσον το ειχα δει στην ταινια "Καλωσηρθατε στη ζουγκλα" και τον ειχα συμπαθησει.Ειχε πλακα εκει με το αλλο το νουμερο που του ειχε βγαλει την πιστη.Μετα ειδα και το αλλο με τις φυλακες ανηλικων και το Be Cool...Θα ξαναπαλεψει?Η τα παρατησε οριστικα?
Ο Undertaker δεν ειναι και τοσο μεγαλος τελικα.Ποτε θα σταματησει?Νομιζα οτι ειναι 50+.
Ειδα τον Χογκαν στους Τελικους Λεικερς-Ματζικ και εχει γερασει αρκετα.Το προσωπο του ηταν αρκετα γερασμενο.
Η Γρεστλμαινια λογικα θα γινεται σε γηπεδα Αmerican Football αν την βλεπουν 60.000 κοσμος....

Αν και πραγματικα τον θελουνε εστω και για guest εμφανισεις δεν νομιζω να τον ενδιαφερει πλεον...Η γνωμη μου ειναι οτι δεν προκειται να ξαναπαλεψει...Επικαιρη συζητηση γιατι στο αυριανο επεισοδιο θα εμφανιστει υστερα απο χρονια στο show εστω και μεσω βιντεοσκοπημενου μηνυματος...

Ο Taker φημολογειται οτι μπορει να σταματησει μετα την φετινη Wrestlemania τον Μαρτιο του 2010...Ακομα και αν συμβει αυτο δεν αποκλειεται να τον ξαναδουμε αργοτερα για επιλεγμενα ματς κατι που γινεται συχνα και απο αλλους μεγαλους παλαιστες που σταματησαν...

υγ:Αφου με προλαβε ο φιλος TWISM απλα να σχολιασω ποσο εξαιρετικα πουληθηκε εμπορικα απο την βιομηχανια το ολο μπερδεμα με το γηπεδο...Νομιζω οτι καταφεραν μαεστρικα να μετατρεψουν ενα προβλημα με το γηπεδο διεξαγωγης του show σε εμπορικο οπλο...
To βιντεο του ματς:
Air and King
Ευχαριστω για τις πληροφοριες παιδια......βλεπω οτι ειστε φανατικοι!
Αυτο με τους Ναγκετς το ειχα διαβασει στα σαιτ που αφορουν το ΝΒΑ.
Undertaker Rules.........Eλπιζω να τους κανει τα ιδια που εκανε στο Χογκαν στο Γουοριορ και στον Ρομπερτς με τα φιδια........
Υ.Γ.Αυτος ο χοντρος ποιος ειναι ο γιος του Σεισμου(του χοντρου με τα μουσια)?
morrison
QUOTE(Air and King @ Oct 1 2009, 01:46 ) *
Υ.Γ.Αυτος ο χοντρος ποιος ειναι ο γιος του Σεισμου(του χοντρου με τα μουσια)?

Toυ μακαριτη του Eathquake θα λες...
Δεν το ειχα σκεφτει αλλα ο Big Show(ετσι λεγεται)ισως ειναι η συγχρονη εκδοχη του...
T.W.Is.M.
QUOTE(Air and King @ Oct 1 2009, 01:46 ) *
Ευχαριστω για τις πληροφοριες παιδια......βλεπω οτι ειστε φανατικοι!
Αυτο με τους Ναγκετς το ειχα διαβασει στα σαιτ που αφορουν το ΝΒΑ.
Undertaker Rules.........Eλπιζω να τους κανει τα ιδια που εκανε στο Χογκαν στο Γουοριορ και στον Ρομπερτς με τα φιδια........
Υ.Γ.Αυτος ο χοντρος ποιος ειναι ο γιος του Σεισμου(του χοντρου με τα μουσια)?


Μη νομιζεις οτι ημουν τοσο φανατικος ολα αυτα τα χρονια. Εβλεπα τοτε που βλεπαμε ολοι στις αρχες των 90s, μετα εχασα τελειως την επαφη μεχρι το 2004 που ξαναδειξε το Magic και απο τοτε ξεκινησα παλι να παρακολουθω και σιγα σιγα να μαθαινω ολο και περισσοτερα. Πλεον εχει εξελιχθει στο δευτερο καλυτερο μου αθλητικο θεαμα μετα το μπασκετ.


QUOTE(john morisson @ Oct 1 2009, 01:59 ) *
Toυ μακαριτη του Eathquake θα λες...
Δεν το ειχα σκεφτει αλλα ο Big Show(ετσι λεγεται)ισως ειναι η συγχρονη εκδοχη του...


Θα την πω την κακια, δεν κρατιεμαι.
Ετσι αποκαλω το Γλυνιαδακη(Big Show). Κι οι δυο το ιδιο καλα δερνουν. Αλλωστε κι ο Paul Wight(aka Big Show) επαιζε μπασκετ στο κολεγιο!
Και ο Undertaker επαιζε μπασκετ στο High school, αλλα καπου ειχα διαβασει οτι αναγκαστηκε να σταματησει λογω προβληματος στα γονατα. Ευτυχως, οχι για το μπασκετ, αλλα για το wrestling βρηκε την πραγματικη του κλιση.
Air and King
QUOTE(john morisson @ Oct 1 2009, 00:59 ) *
Toυ μακαριτη του Eathquake θα λες...
Δεν το ειχα σκεφτει αλλα ο Big Show(ετσι λεγεται)ισως ειναι η συγχρονη εκδοχη του...

Ναι αυτον εννοω.Πεθανε?Κριμα δεν το ηξερα.Απο καρδια να φανταστω?....Τοσο παραπανησια κιλα και "φαρμακα" δυσκολο να αντεξει ο ανθρωπινος οργανισμος
morrison
QUOTE(Air and King @ Oct 1 2009, 02:07 ) *
Ναι αυτον εννοω.Πεθανε?Κριμα δεν το ηξερα.Απο καρδια να φανταστω?....Τοσο παραπανησια κιλα και "φαρμακα" δυσκολο να αντεξει ο ανθρωπινος οργανισμος

Earthquake (1963-2006)
Πρόκειται για έναν από τους πιο αγαπητούς, μεταξύ των παλαιστών αθλητές. Ο John Tenta (όπως είναι το πραγματικό του όνομα) έγινε γνωστός από τον ρόλο που κλήθηκε να παίξει ως ο «κακός» αντίπαλός του Hogan στα τέλη του 80’. Ήταν μέλος των Natural Disasters παρέα με τον Typhoon ενώ αγωνίστηκε και στην Ιαπωνία ως παλαιστής σούμο. Από το 2004 γνώριζε ότι πάσχει από καρκίνο και πάλεψε δύο χρόνια μέχρι τελικά να χάσει την πιο άνιση μάχη της ζωής του στα 43 του χρόνια.

απο lordofrings.gr
Air and King
QUOTE(john morisson @ Oct 1 2009, 01:15 ) *
Earthquake (1963-2006)
Πρόκειται για έναν από τους πιο αγαπητούς, μεταξύ των παλαιστών αθλητές. Ο John Tenta (όπως είναι το πραγματικό του όνομα) έγινε γνωστός από τον ρόλο που κλήθηκε να παίξει ως ο «κακός» αντίπαλός του Hogan στα τέλη του 80’. Ήταν μέλος των Natural Disasters παρέα με τον Typhoon ενώ αγωνίστηκε και στην Ιαπωνία ως παλαιστής σούμο. Από το 2004 γνώριζε ότι πάσχει από καρκίνο και πάλεψε δύο χρόνια μέχρι τελικά να χάσει την πιο άνιση μάχη της ζωής του στα 43 του χρόνια.

απο lordofrings.gr

Κριμα.......Ευχαριστω και παλι παιδια για τις πληροφοριες...Με αυτους μεγαλωσαμε και ειναι ωραιο που ακομα συνεχιζεται και απο οτι ξερω το παρακολουθουν στις Η.Π.Α ανθρωποι ακομα 60 και 70 χρονων....Λογικα σημερα θα εχει και καλυτερους αθλητες και λιγο πιο σβελτους γιατι τοτε οι περισσοτεροι ηταν "μαουνες".Ειδικα ο Χογκαν που παλαβωνε ο κοσμος......
morrison
QUOTE(Air and King @ Oct 1 2009, 02:22 ) *
Κριμα.......Ευχαριστω και παλι παιδια για τις πληροφοριες...Με αυτους μεγαλωσαμε και ειναι ωραιο που ακομα συνεχιζεται και απο οτι ξερω το παρακολουθουν στις Η.Π.Α ανθρωποι ακομα 60 και 70 χρονων....Λογικα σημερα θα εχει και καλυτερους αθλητες και λιγο πιο σβελτους γιατι τοτε οι περισσοτεροι ηταν "μαουνες".Ειδικα ο Χογκαν που παλαβωνε ο κοσμος......

Aσε υπαρχουν ακομα και σημερα κατι ταγαρια,κατι αργοκινητα καραβια που με βγαζουν απο τα ρουχα μου...
Παντως γενικοτερα ειναι καλυτερα τα πραγματα,πιο αθλητικοι και πιο καταρτισμενοι ως pro-wrestlers...
Το ωραιο ειναι οτι παλιοτερα εβγαιναν και κατι μορφες,κατι θεοτρελοι χαρακτηρες που γελαγες μονο που τους εβλεπες τωρα ειναι πιο νορμαλ τα πραγματα...
Υπαρχουν σημερα Jake The Snake,Brutus The Barber,Superfly Snuka,Bushwakers,Machoman,Million Dollar Man,Honky Tonk Man,Rick Martel The Model και τοσοι αλλοι;Ειμαι πεπεισμενος οτι τα 80s στο wrestling,οπως και σε ολα τα υπολοιπα θεαματα ,προσεφεραν cult πρωταγωνιστες που αποτυπωθηκαν στη μνημη μας...
aegeansheed
QUOTE(john morisson @ Sep 30 2009, 23:49 ) *
Υπαρχουν σημερα Jake The Snake,Brutus The Barber,Superfly Snuka,Bushwakers,Machoman,Million Dollar Man,Honky Tonk Man,Rick Martel The Model και τοσοι αλλοι;Ειμαι πεπεισμενος οτι τα 80s στο wrestling,οπως και σε ολα τα υπολοιπα θεαματα ,προσεφεραν cult πρωταγωνιστες που αποτυπωθηκαν στη μνημη μας...


Επίσης θυμάμαι τον British Bulldog, το alter-ego του Τ.W.Is.M και από tag-teams τους Legion of Doom. Όλα αυτά τα έβρισκες στο Μπλεκ!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.