Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
HLR CENATION
QUOTE(john morisson @ Sep 6 2009, 04:12 ) *
Ρε συ αφου τους βλεπεις και μονος σου,τι περιμενεις να σου πω ;
Και επειδη δεν ειμαι ειδικος για να λυθει η απορια του φιλου clippers αλλα και η δικη μου:
http://en.wikipedia.org/wiki/Anabolic_steroid
http://www.holistic-greece.com/node/58
http://www.medlook.net.cy/article.asp?item_id=1924
Η χρονια χρηση αναβολικων στεροειδων ειναι ικανη να προκαλεσει ακομα και το θανατο.Να σημειωσω τις ψυχιατρικες παρενεργειες (τι μου θυμιζει ) καθως και οτι δρουν σαν ναρκωτικο ως προς την διαθεση που εχεις να τα συνεχιζεις.

Επειδη μ αυτα ξενερωσα για παμε στο αγωνιστηκο.Πως βλεπεται την κοντρα πανκ-τεικερ?Εκτιμω οτι θα ειναι φοβερη σ ολα τα επιπεδα κ μπορει να φτασει μεχρι μανια.Εκει που θα ξενερωσω αφανταστα θα ειναι αν τυχον στο νεο ppv με τα κλουβια τον επομενο μηνα τυχει να παλεψουν οι δυο τους κ νικησει κανας πανκ.Τωρα νομιζω οτι ο τεικερ θα τον αναιβασει αφανταστα το πανκ.Κ σκεφτομαι μηπως για να τον αναιβασουν σε πολυ μεγαλο βαθμο θα ειναι αυτος που θα του σπασει το ρεκορ.
morrison
QUOTE(laclipers @ Sep 6 2009, 04:37 ) *
Επειδη μ αυτα ξενερωσα για παμε στο αγωνιστηκο.Πως βλεπεται την κοντρα πανκ-τεικερ?Εκτιμω οτι θα ειναι φοβερη σ ολα τα επιπεδα κ μπορει να φτασει μεχρι μανια.Εκει που θα ξενερωσω αφανταστα θα ειναι αν τυχον στο νεο ppv με τα κλουβια τον επομενο μηνα τυχει να παλεψουν οι δυο τους κ νικησει κανας πανκ.Τωρα νομιζω οτι ο τεικερ θα τον αναιβασει αφανταστα το πανκ.Κ σκεφτομαι μηπως για να τον αναιβασουν σε πολυ μεγαλο βαθμο θα ειναι αυτος που θα του σπασει το ρεκορ.

Περιμενω Punk-Taker να ειναι feud of the year! wav.gif
Εν τω μεταξυ ολοι λενε στο submission match δυσκολο να ταπαρει ο Taker...
Στο HIAC δυσκολο να χασει ο Taker...
Eγω ρωταω,μηπως δουμε καποια εκπληξη σε καποιο απο τα δυο ;Δεν ξερω,πολυ προβλεψιμο δεν θα ειναι αν κανει 2 στα 2 ο Deadman ;
OnLy_PAS-AthEnS
Εγω πιστευω στο powerpoint sto submission θα χασει ο taker αλλα κατι θα γινει και ισως το πανε με χρι wrstlemania και παρει heavuweight o taker και κανει το 18-0.......

oσων αφορα τα στεροειδη θημηθηκα τον scot steiner...ti teras
htan ayto?????,,,Batista also!!
HLR CENATION
QUOTE(john morisson @ Sep 6 2009, 04:48 ) *
Περιμενω Punk-Taker να ειναι feud of the year! wav.gif
Εν τω μεταξυ ολοι λενε στο submission match δυσκολο να ταπαρει ο Taker...
Στο HIAC δυσκολο να χασει ο Taker...
Eγω ρωταω,μηπως δουμε καποια εκπληξη σε καποιο απο τα δυο ;Δεν ξερω,πολυ προβλεψιμο δεν θα ειναι αν κανει 2 στα 2 ο Deadman ;

submission θα γινει ταλικα... δεν το εχω δει ακομα το χθεσινο.δεν μπορω να φανταστω τον τεικερ να κανει tap out αρα λογικα θα κερδισει.Τωρα στο επομενο αν χασει το hell in cell βλεπω να ειναι με παρασκηνιο.να μπουκαρει κανεις μεσα οπως πριν 1,5 χρονο στο σερβαιβορ.Στα ισια το αποκλειω.Παντως δεν θα ειναι κοντρα των δυο ppv.Βλεπω να ειναι αναλογη των Μπατιστα-τεικερ κ ειντζ-τεικερ.το θεμα ειναι ποιο αλλο προσωπο σχεδειαζουν χωσουν για τα ενδιαμεσα σοου στο παιχνιδι.Γιατι αποκλειεται σε ολα τα main event του sd να ειναι μονο αυτοι .
OnLy_PAS-AthEnS
Εγω πιστευω πανε Τεικερ για Wrestler of the world.....να τον βγαλουν τον απολυτο legend με ρεκορ 20 -0....
Αρα πρεπει να κανει καλες εμφανησεις...
Τωρα πσιτευω θα κερδισει submission και λογω σωματοδομης αν το δει κανεις........και ισως κερδισει και HIAC......
Γουσταρω τεικερ...........δεν θελω να χασει απο το χαζοπανκ.......Τωρα ποιος θεωρειται ο τοπ Παλαιστης εβερ??....Ηολυγουντ Χογκαν????
HLR CENATION
QUOTE(PasGiannna @ Sep 6 2009, 05:04 ) *
Εγω πιστευω πανε Τεικερ για Wrestler of the world.....να τον βγαλουν τον απολυτο legend με ρεκορ 20 -0....
Αρα πρεπει να κανει καλες εμφανησεις...
Τωρα πσιτευω θα κερδισει submission και λογω σωματοδομης αν το δει κανεις........και ισως κερδισει και HIAC......
Γουσταρω τεικερ...........δεν θελω να χασει απο το χαζοπανκ.......Τωρα ποιος θεωρειται ο τοπ Παλαιστης εβερ??....Ηολυγουντ Χογκαν????

Eλα ρε φιλε κ χογκανικος ειμαι.τεραστιος ο ανθρωπος εφερε επανασταση.Ποιος φλερ?Βεβαια παω πολλοι κ τουςτεικερ,γουοριορ,φολευ,στινκ απο tna,kερτ ανγκ κ φυσικα το δυδυμο ροκ-στοουν κολντ.
OnLy_PAS-AthEnS
Επδειδη ειμαι νεος ρε φιλε μπορεις να μου πεις λιγο ρε παλικαρι ετσι τα κατορθωματα του και το λογο που εφερε επανασταση?????Δεν εχω ιδεα εκτος απο λιγα στιγμιοτυαπα του π εχω δει..βλεπεις ειμαι γεννημενος 92
HLR CENATION
QUOTE(PasGiannna @ Sep 6 2009, 05:31 ) *
Επδειδη ειμαι νεος ρε φιλε μπορεις να μου πεις λιγο ρε παλικαρι ετσι τα κατορθωματα του και το λογο που εφερε επανασταση?????Δεν εχω ιδεα εκτος απο λιγα στιγμιοτυαπα του π εχω δει..βλεπεις ειμαι γεννημενος 92

γενηκα απο αυτον ξεκινησε μια εκρηξη του wrestling.Πατα στο youtube wrestlemania 6 και θα δεις ενα απο τα μεγαλυτερα ματς στην ιστορια του wrestling.Ποιο παλια στην wrestlemania2 h 3 αν δεν κανω λαθος ειχε κερδισει ενα γιγαντα σηκωνοντας τον πανω. ηταν τοσο δημοφιλεις που οπου πηγαινε γινοτανε χαμος.ηταν σταρ ρε παιδι μου κ αναγνωρισιμος κ στο κοσμο που δεν εβλεπε ρεστλινγκ παγκοσμιως οχι μονο στην αμερικη.μεχρι κ στο ροκυ επαιξε ως γκεστ.
T.W.Is.M.
Επειδη δεν μπορω να κανω quote ολα οσα γραφτηκαν απο χτες, απανταω εδω στα παντα ολα. smiley.gif

Τα house shows γινονται για 3 λογους(τουλαχιστον εγω τοσους εχω βρει). Για να βγαλει κι αλλα λεφτα ο Βινς, να προωθησει τους αγωνες και τα PPV του και για να συνηθισουν οι wrestlers που προκειται να παιξουν αγωνες στα PPV να δουλευουν με τον αλλο. Για παραδειγμα, σε house shows αυτη την εποχη θα βρισκονται σιγουρα αντιμετωποι ο Cena με τον Orton, που θα παιξουν την αλλη Κυριακη αντιπαλοι στο Breaking Point. Ισως οχι 1-on-1, αλλα σε tag team αγωνες, ομως σιγουρα θα παιζουν αντιπαλοι, ωστε να εχουν εξοικειωση με τις κινησεις του αλλου και να μπορουν να συγχρονιζονται καλα. Επισης μην ξεχναμε οτι το WWE ειναι εταιρια εισηγμενη στο χρηματιστηριο της Νεας Υορκης(συμμετεχει στο δεικτη Nasdaq) και καθε πηγη κερδους ειναι σημαντικη γι αυτην.
Ελεγχος για αναβολικα γινεται, αλλα προσφατα διαβασα οτι δεν περιλαμβανει αυξητικες μυων και χαπια αδυνατισματος για τις divas. Γι αυτο δεν εχει γινει τιποτα με τον Batista και τις οποιες ουσιες θα παιρνει. Αν και τον Ιουνιο ειχε κυκλοφορησει η φημη οτι ο Μπατιστα δεν ειναι πραγματικα τραυματιας, οπως ειχε ανακοινωθει και μαλιστα ειχαν γυρισει ολοκληρη σκηνη "τραυματισμου" του απο τη Legacy σε επεισοδιο του RAW, αλλα ειχε αποτυχει σε ντοπινγκ κοντρολ και για να το αποκρυψουν και να μην τιμωρησουν ενα απο τα κορυφαια ονοματα τους, τον εβγαλαν "τραυματια". Δεν ξερω αν αληθευει. Ο Μasters που εχει επιστρεψει προσφατα ειναι αδυνατισμενος σε σχεση με το 2006! Τοτε ειχε αποβληθει για αποτυχια σε ντοπινγκ κοντρολ παντως. Αυτος που μου εiχε κανει μεγαλη εντυπωση και πρεπει να ειναι πραγματικα πολυ φουσκωμενος σε σχεση με τους αλλους ηταν ο Lashley. Νομιζω οτι και τωρα που αγωνιζεται σε αγωνες ΜΜΑ και παραλληλα στο ΤΝΑ ειναι εξισου φουσκωμενος. Και δεν πιστευω οτι στους αγωνες ΜΜΑ επιτρεπονται τα αναβολικα(φτανει να δει κανεις ποσο εχει αδυνατισει ο Lesnar στο UFC). Γενικα το WWE εχει την πολιτικη να προστατευει τα κορυφαια του ονοματα σε τετοιυς ελεγχους. Μονο ο Jeff Hardy ειχε βρεθει θετικος 2 φορες και αυτο τον κρατησε πισω οσον αφορα σε τιτλους, παρολο που ηταν πολυ δημοφιλης.
Ουτε εγω βλεπω τον Undertaker να χανει σε submission match και ο λογος ειναι οτι δεν εχει κανει ποτε στην καριερα του tap! Μια φορα ειχε κανει μονο εναντιον του Kurt Angle, αλλα ταυτοχρονα ο Angle ειχε τους ωμους του κατω και ο διαιτητης μετρουσε ως το 3 τη στιγμη που ο Taker εκανε tap out. Δηλαδη το tap ειναι ως μη γενομενο γιατι δεν εχασε το ματς(νομιζω το δηλωσαν ως ισοπαλια). Απ την αλλη, θητεια πρωταθλητη 1 μηνα ειναι συντομη για τον Punk. Ποσο μαλλον αν τον αλλο μηνα στο Hell in a Cell ο Punk κερδισει τον Undertaker και ξαναπαρει τον τιτλο. Εχουμε πολλες συντομες θητειες τον τελευταιο καιρο. Ουσιαστικα για να βρουμε πρωταθλητη που κρατησε τον τιτλο πανω απο 2 μηνες στο Smackdown, θα παμε στον Triple H το 2008(Απριλιος-Νοεμβριος)! Σιγουρα η κοντρα με τον Undertaker θα ανεβασει τον CM Punk, δεν ξερω ομως ποσο θα κρατησει. Εχουν τη δυνατοτητα να την κρατησουν μεχρι τουλαχιστον το Survivor Series, αλλα για να γινει αυτο δεν πρεπει να κερδιζει μονο ενας. Και με τα 2 πρωτα ματς να ευνοουν τοσο τον Undertaker, ειτε θα κερδιζει μονο αυτος ειτε θα εχουμε κι αλλες συχνες αλλαγες στον τιτλο.
Οσο για τον καλυτερο ολων, αυτο ειναι μεγαλο θεμα. Αυτος που εφερε τη μεγαλυτερη αλλαγη και αυξησε τη δημοτικοτητα ηταν ο Hogan. Αυτος που ειχε τη μεγαλυτερη διαρκεια(στο WWE) σε συνδυασμο με υψηλη ποιοτητα αγωνων ειναι ο Undertaker. Αυτος που ειχε τους περισσοτερους τιτλους(αν και η πλειοψηφια ηταν εκτος WWE) ηταν ο Flair. Αυτος που εφερε πραγματικη επανασταση και αλλαξε ολοκληρη την εικονα του wrestling ηταν ο Stone Cold. Αυτος που ηταν κατα τη γνωμη μου ο καλυτερος διαχρονικα στην ποιοτητα των αγωνων του ειναι ο Shawn Michaels. Και αυτος που ηταν ο πιο ταλαντουχος απ ολους με το μικροφωνο και που μπορουσε να ξεσηκωνει μ αυτο τον κοσμο ηταν ο Rock. Αρα μεταξυ αυτων θα διαλεγα τον καλυτερο ολων. Παντως σαν παλαιστης καθαρα ο Hulk Hogan υστερει σε σχεση με οσους ανεφερα. Ηταν ομως αυτος που εκανε το wrestling πιο δημοφιλες και το εφερε στα σπιτια του κοσμου(ουσιαστικα το μετετρεψε σε μια mainstream διασκεδαση για τον κοσμο). Μαζι με την ιδεα του Βινς για τη Wrestlemania.
OnLy_PAS-AthEnS
QUOTE
Επειδη δεν μπορω να κανω quote ολα οσα γραφτηκαν απο χτες, απανταω εδω στα παντα ολα.

Τα house shows γινονται για 3 λογους(τουλαχιστον εγω τοσους εχω βρει). Για να βγαλει κι αλλα λεφτα ο Βινς, να προωθησει τους αγωνες και τα PPV του και για να συνηθισουν οι wrestlers που προκειται να παιξουν αγωνες στα PPV να δουλευουν με τον αλλο. Για παραδειγμα, σε house shows αυτη την εποχη θα βρισκονται σιγουρα αντιμετωποι ο Cena με τον Orton, που θα παιξουν την αλλη Κυριακη αντιπαλοι στο Breaking Point. Ισως οχι 1-on-1, αλλα σε tag team αγωνες, ομως σιγουρα θα παιζουν αντιπαλοι, ωστε να εχουν εξοικειωση με τις κινησεις του αλλου και να μπορουν να συγχρονιζονται καλα. Επισης μην ξεχναμε οτι το WWE ειναι εταιρια εισηγμενη στο χρηματιστηριο της Νεας Υορκης(συμμετεχει στο δεικτη Nasdaq) και καθε πηγη κερδους ειναι σημαντικη γι αυτην.
Ελεγχος για αναβολικα γινεται, αλλα προσφατα διαβασα οτι δεν περιλαμβανει αυξητικες μυων και χαπια αδυνατισματος για τις divas. Γι αυτο δεν εχει γινει τιποτα με τον Batista και τις οποιες ουσιες θα παιρνει. Αν και τον Ιουνιο ειχε κυκλοφορησει η φημη οτι ο Μπατιστα δεν ειναι πραγματικα τραυματιας, οπως ειχε ανακοινωθει και μαλιστα ειχαν γυρισει ολοκληρη σκηνη "τραυματισμου" του απο τη Legacy σε επεισοδιο του RAW, αλλα ειχε αποτυχει σε ντοπινγκ κοντρολ και για να το αποκρυψουν και να μην τιμωρησουν ενα απο τα κορυφαια ονοματα τους, τον εβγαλαν "τραυματια". Δεν ξερω αν αληθευει. Ο Μasters που εχει επιστρεψει προσφατα ειναι αδυνατισμενος σε σχεση με το 2006! Τοτε ειχε αποβληθει για αποτυχια σε ντοπινγκ κοντρολ παντως. Αυτος που μου εiχε κανει μεγαλη εντυπωση και πρεπει να ειναι πραγματικα πολυ φουσκωμενος σε σχεση με τους αλλους ηταν ο Lashley. Νομιζω οτι και τωρα που αγωνιζεται σε αγωνες ΜΜΑ και παραλληλα στο ΤΝΑ ειναι εξισου φουσκωμενος. Και δεν πιστευω οτι στους αγωνες ΜΜΑ επιτρεπονται τα αναβολικα(φτανει να δει κανεις ποσο εχει αδυνατισει ο Lesnar στο UFC). Γενικα το WWE εχει την πολιτικη να προστατευει τα κορυφαια του ονοματα σε τετοιυς ελεγχους. Μονο ο Jeff Hardy ειχε βρεθει θετικος 2 φορες και αυτο τον κρατησε πισω οσον αφορα σε τιτλους, παρολο που ηταν πολυ δημοφιλης.
Ουτε εγω βλεπω τον Undertaker να χανει σε submission match και ο λογος ειναι οτι δεν εχει κανει ποτε στην καριερα του tap! Μια φορα ειχε κανει μονο εναντιον του Kurt Angle, αλλα ταυτοχρονα ο Angle ειχε τους ωμους του κατω και ο διαιτητης μετρουσε ως το 3 τη στιγμη που ο Taker εκανε tap out. Δηλαδη το tap ειναι ως μη γενομενο γιατι δεν εχασε το ματς(νομιζω το δηλωσαν ως ισοπαλια). Απ την αλλη, θητεια πρωταθλητη 1 μηνα ειναι συντομη για τον Punk. Ποσο μαλλον αν τον αλλο μηνα στο Hell in a Cell ο Punk κερδισει τον Undertaker και ξαναπαρει τον τιτλο. Εχουμε πολλες συντομες θητειες τον τελευταιο καιρο. Ουσιαστικα για να βρουμε πρωταθλητη που κρατησε τον τιτλο πανω απο 2 μηνες στο Smackdown, θα παμε στον Triple H το 2008(Απριλιος-Νοεμβριος)! Σιγουρα η κοντρα με τον Undertaker θα ανεβασει τον CM Punk, δεν ξερω ομως ποσο θα κρατησει. Εχουν τη δυνατοτητα να την κρατησουν μεχρι τουλαχιστον το Survivor Series, αλλα για να γινει αυτο δεν πρεπει να κερδιζει μονο ενας. Και με τα 2 πρωτα ματς να ευνοουν τοσο τον Undertaker, ειτε θα κερδιζει μονο αυτος ειτε θα εχουμε κι αλλες συχνες αλλαγες στον τιτλο.
Οσο για τον καλυτερο ολων, αυτο ειναι μεγαλο θεμα. Αυτος που εφερε τη μεγαλυτερη αλλαγη και αυξησε τη δημοτικοτητα ηταν ο Hogan. Αυτος που ειχε τη μεγαλυτερη διαρκεια(στο WWE) σε συνδυασμο με υψηλη ποιοτητα αγωνων ειναι ο Undertaker. Αυτος που ειχε τους περισσοτερους τιτλους(αν και η πλειοψηφια ηταν εκτος WWE) ηταν ο Flair. Αυτος που εφερε πραγματικη επανασταση και αλλαξε ολοκληρη την εικονα του wrestling ηταν ο Stone Cold. Αυτος που ηταν κατα τη γνωμη μου ο καλυτερος διαχρονικα στην ποιοτητα των αγωνων του ειναι ο Shawn Michaels. Και αυτος που ηταν ο πιο ταλαντουχος απ ολους με το μικροφωνο και που μπορουσε να ξεσηκωνει μ αυτο τον κοσμο ηταν ο Rock. Αρα μεταξυ αυτων θα διαλεγα τον καλυτερο ολων. Παντως σαν παλαιστης καθαρα ο Hulk Hogan υστερει σε σχεση με οσους ανεφερα. Ηταν ομως αυτος που εκανε το wrestling πιο δημοφιλες και το εφερε στα σπιτια του κοσμου(ουσιαστικα το μετετρεψε σε μια mainstream διασκεδαση για τον κοσμο). Μαζι με την ιδεα του Βινς για τη Wrestlemania.
QUOTE



Λοιπον,ειδα καποια ματς Χογκαν και φυσικα παλαιστικα δεν ξετρελαθηκα!
Τωρα για μενα τοπ παλαιστικα ηταν και οι Γκολντμπεργκ και Λεσναρ........
Ειδικα ο Μπιλ πολυ καλος πραγματικα
Εμενα ενας παιχτης μου αρεσει τρελα και αυτος ειναι ο Τεικερ.....
Αυτο το στιλ το σας μαμαω ολους και σας τρελενω με τα κλιπακια κλπ τα σπαει
γουσταρω Τεικερ χολ οφ φειμερ και top wrestler of the world ever......
Aλλα πισστευω το WWE δεν ειναι οπως παλια τωρα.....προσπαθουν να προβαλλουν κατι Σι Εμ Πανκ και τετοια οι ποιοι ομως δεν ειναι για πολλα πολλα.....Ηταν εποχη που υπηρχε στο raw Kane Stone col Goldberg HHH Evolution team.......και στο SmackDown Taker,Rey mysterio Eddie geurrero(RIP) Chris benoit Brock Lesnar ?Kurt angle Big Show........πολλα καλα ονοματα και πολλλοι ακομα που μου διαφευγουν........Εβλεπες ρε παιδι μου ασ πουμε απραδειγμα Raw is War και ηταν τρελαααα...Τεςσπα.......Αυτος που δεν συμπαθω καθολου ειναι ο Ορτον......Σαν φυδι μοιαζει και μου την σπαει αφανταστα...

OLD SCHOOL UNDERTAKER FTW

morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 6 2009, 14:14 ) *
Τα house shows γινονται για 3 λογους(τουλαχιστον εγω τοσους εχω βρει). Για να βγαλει κι αλλα λεφτα ο Βινς, να προωθησει τους αγωνες και τα PPV του και για να συνηθισουν οι wrestlers που προκειται να παιξουν αγωνες στα PPV να δουλευουν με τον αλλο. Για παραδειγμα, σε house shows αυτη την εποχη θα βρισκονται σιγουρα αντιμετωποι ο Cena με τον Orton, που θα παιξουν την αλλη Κυριακη αντιπαλοι στο Breaking Point. Ισως οχι 1-on-1, αλλα σε tag team αγωνες, ομως σιγουρα θα παιζουν αντιπαλοι, ωστε να εχουν εξοικειωση με τις κινησεις του αλλου και να μπορουν να συγχρονιζονται καλα. Επισης μην ξεχναμε οτι το WWE ειναι εταιρια εισηγμενη στο χρηματιστηριο της Νεας Υορκης(συμμετεχει στο δεικτη Nasdaq) και καθε πηγη κερδους ειναι σημαντικη γι αυτην.

Και για εναν ακομα λογο.Να τσεκαρουν τις αντιδρασεις του κοσμου σε νεα σεναρια,χαρακτηρες ή οτιδηποτε αλλο κανουν.Κατα καποιο τροπο παιρνουν μια πρωτη ιδεα ποσο μπορει να περασει στο κοινο κατι που θα ηθελαν να εφαρμοσουν αργοτερα και στη τηλεοραση.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 6 2009, 14:14 ) *
Ελεγχος για αναβολικα γινεται, αλλα προσφατα διαβασα οτι δεν περιλαμβανει αυξητικες μυων και χαπια αδυνατισματος για τις divas. Γι αυτο δεν εχει γινει τιποτα με τον Batista και τις οποιες ουσιες θα παιρνει. Αν και τον Ιουνιο ειχε κυκλοφορησει η φημη οτι ο Μπατιστα δεν ειναι πραγματικα τραυματιας, οπως ειχε ανακοινωθει και μαλιστα ειχαν γυρισει ολοκληρη σκηνη "τραυματισμου" του απο τη Legacy σε επεισοδιο του RAW, αλλα ειχε αποτυχει σε ντοπινγκ κοντρολ και για να το αποκρυψουν και να μην τιμωρησουν ενα απο τα κορυφαια ονοματα τους, τον εβγαλαν "τραυματια". Δεν ξερω αν αληθευει. Ο Μasters που εχει επιστρεψει προσφατα ειναι αδυνατισμενος σε σχεση με το 2006! Τοτε ειχε αποβληθει για αποτυχια σε ντοπινγκ κοντρολ παντως. Αυτος που μου εiχε κανει μεγαλη εντυπωση και πρεπει να ειναι πραγματικα πολυ φουσκωμενος σε σχεση με τους αλλους ηταν ο Lashley. Νομιζω οτι και τωρα που αγωνιζεται σε αγωνες ΜΜΑ και παραλληλα στο ΤΝΑ ειναι εξισου φουσκωμενος. Και δεν πιστευω οτι στους αγωνες ΜΜΑ επιτρεπονται τα αναβολικα(φτανει να δει κανεις ποσο εχει αδυνατισει ο Lesnar στο UFC). Γενικα το WWE εχει την πολιτικη να προστατευει τα κορυφαια του ονοματα σε τετοιυς ελεγχους. Μονο ο Jeff Hardy ειχε βρεθει θετικος 2 φορες και αυτο τον κρατησε πισω οσον αφορα σε τιτλους, παρολο που ηταν πολυ δημοφιλης.

Η δικη μου αισθηση ειναι το wellness policy ειναι διατρητο.Για παραδειγμα στη περιπτωση Batista ξερουν οτι αν τον αναγκασουν να κοψει θα χασουν τον ιδιο τον Batista ως σουπερσταρ.Φαντασου τον με αλλη σωματικη διαπλαση...Θα ειχε νοημα να βρισκεται στο ροστερ ;Αφου ολος ο χαρακτηρας στηριζεται στο γεγονος οτι ειναι animal και ταγαρας,οτι τα σπαει ολα,δεν φοβαται τιποτα κτλ.Αρα νομιζω οτι κανουν τα στραβα ματια οπου τους βολευει και βγαζουν και καποιους θετικουςγια να εχουμε να λεμε...Και ο Masters δεν παει πισω,μπορει να ειναι καπως πεσμενος αλλα και παλι ειναι προκλητικα φουσκωτος.Εν τω μεταξυ για να ισχυει το σεναριο με Batista που αναφερεις θα πρεπει να ειναι η πρωτη φορα απο το 2006 που αρχισαν τα τεστ που πιανεται θετικος πραγμα που αν τα πραγματα κυλουν αντικειμενικα ειναι δυσκολο.Εκτος αν καθε τραυματισμος του Dave σημαινει θετικο τεστ...Και ειναι και πολλοι οι τραυματισμοι...
Ο Lashley ακομα δεν εχει παιξει σε καποιο απο τα καλα brands του MMA και δεν ξερω τι συμβαινει.Αυτο που ξερω ειναι οτι το UFC υποκειται στους κανονισμους περι ντοπινγκ της εκαστοτε πολιτειας που γινονται τα σοους,συνηθεστερα δηλαδη του Λας Βεγκας που ειναι η εδρα του και ο τοπος που γινονται τα περισσοτερα.Και στο MMA παντως παιζει ντοπινγκ,προσφατα ηταν κανονισμενο Ken Shamsock vs Lashley αλλα αναβληθηκε γιατι πιαστηκε ο Ken,επισης και το Josh Barnett vs Fedor αναβληθηκε τον Αυγουστο επειδη πιαστηκε ο Barnett για δευτερη φορα μαλιστα στη καριερα του.


T.W.Is.M.
QUOTE(PasGiannna @ Sep 6 2009, 15:31 ) *
Λοιπον,ειδα καποια ματς Χογκαν και φυσικα παλαιστικα δεν ξετρελαθηκα!
Τωρα για μενα τοπ παλαιστικα ηταν και οι Γκολντμπεργκ και Λεσναρ........
Ειδικα ο Μπιλ πολυ καλος πραγματικα
Εμενα ενας παιχτης μου αρεσει τρελα και αυτος ειναι ο Τεικερ.....
Αυτο το στιλ το σας μαμαω ολους και σας τρελενω με τα κλιπακια κλπ τα σπαει
γουσταρω Τεικερ χολ οφ φειμερ και top wrestler of the world ever......
Aλλα πισστευω το WWE δεν ειναι οπως παλια τωρα.....προσπαθουν να προβαλλουν κατι Σι Εμ Πανκ και τετοια οι ποιοι ομως δεν ειναι για πολλα πολλα.....Ηταν εποχη που υπηρχε στο raw Kane Stone col Goldberg HHH Evolution team.......και στο SmackDown Taker,Rey mysterio Eddie geurrero(RIP) Chris benoit Brock Lesnar ?Kurt angle Big Show........πολλα καλα ονοματα και πολλλοι ακομα που μου διαφευγουν........Εβλεπες ρε παιδι μου ασ πουμε απραδειγμα Raw is War και ηταν τρελαααα...Τεςσπα.......Αυτος που δεν συμπαθω καθολου ειναι ο Ορτον......Σαν φυδι μοιαζει και μου την σπαει αφανταστα...

OLD SCHOOL UNDERTAKER FTW



Για τον Goldberg δεν ξερω, δεν τον εχω παρακολουθησει πολυ. Ηταν θηριο βεβαια και ειχε την καλυτερη εκτελεση στο spear, καλυτερη απο Edge, Batista, Lashley, ισως μονο ο Rhino να μπορουσε να το κανει εξισου καλα, αλλα ο Goldberg ηταν πιο δυνατος και η κινηση εμοιαζε πιο καταστροφικη. Ο Lesnar ηταν πολυ καλος, ο Βινς ειχε την προθεση να τον προωθησει πολυ, αλλα ο ιδιος διαλεξε να φυγει. Οταν ομως επαιξαν μεταξυ τους Brock και Goldberg το ματς που βγηκε ηταν πολυ κακο.
Ψαξε να βρεις ενα ματς Kurt Angle vs Shawn Michaels απο τη Wrestlemania 21. Φοβερος αγωνας. Οι δυο τους ξαναεπαιξαν λιγους μηνες μετα, νομιζω στο Vengeance, και ηταν επισης πολυ καλο ματς.
Τωρα το WWE εχει προβλημα για να δημιουργησει νεους σταρς. Ο CM Punk που λες ειναι καλος, ισως ομως δεν ευνοειται απ το γεγονος οτι δεν ειναι πολυ μεγαλοσωμος. Αλλα τα μεγεθη εχουν αλλαξει και γενικα ολοι ειναι πιο μικροσωμοι απ οτι 5-6 χρονια πριν.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 6 2009, 14:14 ) *
Οσο για τον καλυτερο ολων, αυτο ειναι μεγαλο θεμα. Αυτος που εφερε τη μεγαλυτερη αλλαγη και αυξησε τη δημοτικοτητα ηταν ο Hogan. Αυτος που ειχε τη μεγαλυτερη διαρκεια(στο WWE) σε συνδυασμο με υψηλη ποιοτητα αγωνων ειναι ο Undertaker. Αυτος που ειχε τους περισσοτερους τιτλους(αν και η πλειοψηφια ηταν εκτος WWE) ηταν ο Flair. Αυτος που εφερε πραγματικη επανασταση και αλλαξε ολοκληρη την εικονα του wrestling ηταν ο Stone Cold. Αυτος που ηταν κατα τη γνωμη μου ο καλυτερος διαχρονικα στην ποιοτητα των αγωνων του ειναι ο Shawn Michaels. Και αυτος που ηταν ο πιο ταλαντουχος απ ολους με το μικροφωνο και που μπορουσε να ξεσηκωνει μ αυτο τον κοσμο ηταν ο Rock. Αρα μεταξυ αυτων θα διαλεγα τον καλυτερο ολων. Παντως σαν παλαιστης καθαρα ο Hulk Hogan υστερει σε σχεση με οσους ανεφερα. Ηταν ομως αυτος που εκανε το wrestling πιο δημοφιλες και το εφερε στα σπιτια του κοσμου(ουσιαστικα το μετετρεψε σε μια mainstream διασκεδαση για τον κοσμο). Μαζι με την ιδεα του Βινς για τη Wrestlemania.

Εχει να κανει με τις προτιμησεις του καθενος.Αν θες τον δημοφιλεστερο Hogan,Austin.Toν διαχρονικοτερο Taker,Michaels.Τον μεγαλυτερο σταρ The Rock.Tον πρωτο σε τιτλους Flair.Τον καλυτερο στο ρινγκ Bret Hart.Με τα δικα μου κριτηρια ψηφιζω Bret Hart,Undertaker...Θα εβαζα και ΗBK αλλα με χαλανε καποια πραγματα που εχω ακουσει σχετικα με τον χαρακτηρα του συν οτι δεν ξεχναω το Montreal screwjob.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 6 2009, 16:21 ) *
Για τον Goldberg δεν ξερω, δεν τον εχω παρακολουθησει πολυ. Ηταν θηριο βεβαια και ειχε την καλυτερη εκτελεση στο spear, καλυτερη απο Edge, Batista, Lashley, ισως μονο ο Rhino να μπορουσε να το κανει εξισου καλα, αλλα ο Goldberg ηταν πιο δυνατος και η κινηση εμοιαζε πιο καταστροφικη. Ο Lesnar ηταν πολυ καλος, ο Βινς ειχε την προθεση να τον προωθησει πολυ, αλλα ο ιδιος διαλεξε να φυγει. Οταν ομως επαιξαν μεταξυ τους Brock και Goldberg το ματς που βγηκε ηταν πολυ κακο.

O Goldberg υπηρξε θρυλικος στο WCW αλλα μετα την ενωση με το WWE εκατσε μολις 1-2 χρονια με δικη του θεληση νομιζω.Στο ματς με Lesnar στη WM ειναι απο πριν γνωστο οτι ειναι το τελευταιο ματς και των δυο και πραγματι δεν βλεπεται.Εκει δυο πραγματα εχουν συμβει:ή απαξιωνουν οι ιδιοι το ματς επειδη ειναι σπασμενοι με την εταιρεια (δες χειρονομιες Lesnar ) ή τους απαξιωνει το ιδιο το WWE βαζοντας τους να παιξουν ενα οικτρο ματς και εν τελει να τζομπαρουν στον Austin που ηταν special ref.
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 6 2009, 16:21 ) *
Για τον Goldberg δεν ξερω, δεν τον εχω παρακολουθησει πολυ. Ηταν θηριο βεβαια και ειχε την καλυτερη εκτελεση στο spear, καλυτερη απο Edge, Batista, Lashley, ισως μονο ο Rhino να μπορουσε να το κανει εξισου καλα, αλλα ο Goldberg ηταν πιο δυνατος και η κινηση εμοιαζε πιο καταστροφικη. Ο Lesnar ηταν πολυ καλος, ο Βινς ειχε την προθεση να τον προωθησει πολυ, αλλα ο ιδιος διαλεξε να φυγει. Οταν ομως επαιξαν μεταξυ τους Brock και Goldberg το ματς που βγηκε ηταν πολυ κακο.
Ψαξε να βρεις ενα ματς Kurt Angle vs Shawn Michaels απο τη Wrestlemania 21. Φοβερος αγωνας. Οι δυο τους ξαναεπαιξαν λιγους μηνες μετα, νομιζω στο Vengeance, και ηταν επισης πολυ καλο ματς.
Τωρα το WWE εχει προβλημα για να δημιουργησει νεους σταρς. Ο CM Punk που λες ειναι καλος, ισως ομως δεν ευνοειται απ το γεγονος οτι δεν ειναι πολυ μεγαλοσωμος. Αλλα τα μεγεθη εχουν αλλαξει και γενικα ολοι ειναι πιο μικροσωμοι απ οτι 5-6 χρονια πριν.

Στη λιστα που εβαλες πριν δεν νομιζεις οτι εχουν θεση κ οι Στινγκ,Φολευ,Γουοριορ?Καθαρα παλαιστηκα παντως για μενα ο τεικερ ειναι κορυφη.μεγαλο ρεπερτορειο κινησεων.Κ ο Σον ασφαλως με το κερτ ανγκλ.Το στοουν κολν τον βαζω στην ιδια κατηγορια με το Χογκαν καθαρα πρωτοι μαζι με το ροκ στον τομεα της ψυχαγωγιας.παντως ο ροκ με το μικροφωνο ηταν απολαυση.
morrison
QUOTE(laclipers @ Sep 6 2009, 16:53 ) *
Στη λιστα που εβαλες πριν δεν νομιζεις οτι εχουν θεση κ οι Στινγκ,Φολευ,Γουοριορ?Καθαρα παλαιστηκα παντως για μενα ο τεικερ ειναι κορυφη.μεγαλο ρεπερτορειο κινησεων.Κ ο Σον ασφαλως με το κερτ ανγκλ.Το στοουν κολν τον βαζω στην ιδια κατηγορια με το Χογκαν καθαρα πρωτοι μαζι με το ροκ στον τομεα της ψυχαγωγιας.παντως ο ροκ με το μικροφωνο ηταν απολαυση.

Για μενα δεν εχουν θεση.Sting φοβερο ring-psycology αλλα οταν δεν εχεις περασει απο το συντριπτικα μεγαλυτερο brand πως να σε βαλω στους κορυφαιους ;Foley διασκεδαστικος αλλα περισσοτερο κασκαντερ παρα παλαιστης.Warrior επισης πολυ συμπαθης αλλα παλαιστικο επιπεδο Batista συν πολυ μικρη διαρκεια.
Aπ'την αλλη ο Angle εχει θεση στους κορυφαιους για μενα...Και ο Randy Savage με τον Mr.Perfect...
HLR CENATION
QUOTE(john morisson @ Sep 6 2009, 17:07 ) *
Για μενα δεν εχουν θεση.Sting φοβερο ring-psycology αλλα οταν δεν εχεις περασει απο το συντριπτικα μεγαλυτερο brand πως να σε βαλω στους κορυφαιους ;Foley διασκεδαστικος αλλα περισσοτερο κασκαντερ παρα παλαιστης.Warrior επισης πολυ συμπαθης αλλα παλαιστικο επιπεδο Batista συν πολυ μικρη διαρκεια.
Aπ'την αλλη ο Angle εχει θεση στους κορυφαιους για μενα...Και ο Randy Savage με τον Mr.Perfect...

O sting ομως ηταν στο wcw που μετα απο τοσα χρονι θυμηθηκανε κ βγαλανε κ dvd.Επισης απο τα καλυτερα promo της φετινης χρονιας στο χωρο του wrestling το βγαλε με το φολευ για την περιοδο του lockdown.Για μενα ειναι ο αντερτεικερ των φτωχων.Τωρα για το γουοριορ μαζι σου παλαιστηκα λιγα πραγματα αλλα η κοντρα του με το χογκαν αρχες 90 ακομα συζητιεται.οσους ξερω κ δεν βλεπουν πλεον wwe μου λενε για αυτη τη κοντρα.
morrison
QUOTE(laclipers @ Sep 6 2009, 17:19 ) *
O sting ομως ηταν στο wcw που μετα απο τοσα χρονι θυμηθηκανε κ βγαλανε κ dvd.Επισης απο τα καλυτερα promo της φετινης χρονιας στο χωρο του wrestling το βγαλε με το φολευ για την περιοδο του lockdown.Για μενα ειναι ο αντερτεικερ των φτωχων.Τωρα για το γουοριορ μαζι σου παλαιστηκα λιγα πραγματα αλλα η κοντρα του με το χογκαν αρχες 90 ακομα συζητιεται.οσους ξερω κ δεν βλεπουν πλεον wwe μου λενε για αυτη τη κοντρα.

Για τον Sting:Δεν διαφωνω σ'αυτο απλα λεω οτι δεν θα τον εβαζα στους δικους μου top 7-8 αλλα λιγο πιο κατω.
Για τον Warrior να σου πω οτι η WM 6 ηταν το πρωτο WWE event που ειδα ποτε σε πραγματικο χρονο,απο τις μεταδοσεις του Eurosport που λογικα θα ηταν κανα μηνα μετα απο την διεξαγωγη της.Εν τω μεταξυ ειχα δει ολα τα promos στο εβδομαδιαιο του Eurosport και πρεπει να σου πω οτι αν εισαι παιδι το βλεπεις ολο αυτο με αλλο ματι (9 χρονων ημουνα-1990 ).Συνδεεσαι πιο πολυ με τους πρωταγωνιστες,προσπαθεις να τους μιμηθεις,σου φαινονται ολα πιο ρεαλιστικα και αληθινα.Μεγαλωνοντας συνεχιζεις να το αγαπας ολο αυτο απλα το βλεπεις απο αλλη γωνια,απο την οπτικη του θεαματος,της χορογραφιας,της παραστασης αλλα οχι της πραγματικης ζωης...Τεσπα ξεφυγα.
Ο Warrior ισως ειναι ο λογος που εκατσα να πρωτοδω αυτο το πραγμα αλλα βλεποντας τα πραγματα αντικειμενικα απλα ηταν τυχερος που βρεθηκε στο σωστο σημειο την καταλληλη στιγμη,που ειχε τον Hogan να δεχεται να χασει για πρωτη φορα σε WM,που ειχε το συγκεκριμενο πιασαρικο gimmick ακριβως εκει που επρεπε ωστε να γινει σουπερσταρ.Ανεφερα πριν οτι ειναι κακος παλαιστικα και οτι δεν ειχε διαρκεια,αν ειχε ενα απο τα δυο και λογω της συγκεκριμενης στιγμης θα αξιζε να βρισκεται σε οποιαδηποτε λιστα με τους καλυτερους τωρα οχι...
HLR CENATION
QUOTE(john morisson @ Sep 6 2009, 17:41 ) *
Για τον Sting:Δεν διαφωνω σ'αυτο απλα λεω οτι δεν θα τον εβαζα στους δικους μου top 7-8 αλλα λιγο πιο κατω.
Για τον Warrior να σου πω οτι η WM 6 ηταν το πρωτο WWE event που ειδα ποτε σε πραγματικο χρονο,απο τις μεταδοσεις του Eurosport που λογικα θα ηταν κανα μηνα μετα απο την διεξαγωγη της.Εν τω μεταξυ ειχα δει ολα τα promos στο εβδομαδιαιο του Eurosport και πρεπει να σου πω οτι αν εισαι παιδι το βλεπεις ολο αυτο με αλλο ματι (9 χρονων ημουνα-1990 ).Συνδεεσαι πιο πολυ με τους πρωταγωνιστες,προσπαθεις να τους μιμηθεις,σου φαινονται ολα πιο ρεαλιστικα και αληθινα.Μεγαλωνοντας συνεχιζεις να το αγαπας ολο αυτο απλα το βλεπεις απο αλλη γωνια,απο την οπτικη του θεαματος,της χορογραφιας,της παραστασης αλλα οχι της πραγματικης ζωης...Τεσπα ξεφυγα.
Ο Warrior ισως ειναι ο λογος που εκατσα να πρωτοδω αυτο το πραγμα αλλα βλεποντας τα πραγματα αντικειμενικα απλα ηταν τυχερος που βρεθηκε στο σωστο σημειο την καταλληλη στιγμη,που ειχε τον Hogan να δεχεται να χασει για πρωτη φορα σε WM,που ειχε το συγκεκριμενο πιασαρικο gimmick ακριβως εκει που επρεπε ωστε να γινει σουπερσταρ.Ανεφερα πριν οτι ειναι κακος παλαιστικα και οτι δεν ειχε διαρκεια,αν ειχε ενα απο τα δυο και λογω της συγκεκριμενης στιγμης θα αξιζε να βρισκεται σε οποιαδηποτε λιστα με τους καλυτερους τωρα οχι...

Για το οτι δεν εχει δειαρκια ευθυνεται ο ιδιος.καπου ειχε παρει το ματι μου οτι πριν απο ενα summerslam ειχε μπουκαρει στο γραφειο του Βινς κ του ειχε ζητησει περισσοτερα λεφτα.ο βινς τα εδωσε αλλα μετα απο λιγο τον σουταρε....
morrison
QUOTE(laclipers @ Sep 6 2009, 17:50 ) *
Για το οτι δεν εχει δειαρκια ευθυνεται ο ιδιος.καπου ειχε παρει το ματι μου οτι πριν απο ενα summerslam ειχε μπουκαρει στο γραφειο του Βινς κ του ειχε ζητησει περισσοτερα λεφτα.ο βινς τα εδωσε αλλα μετα απο λιγο τον σουταρε....

Kαπου το εχω ξανασημειωσει,κατεβασε το ''The self destruction of the Ultimate Warrior'' και πολλες αποριες σου θα λυθουν.Το περιστατικο που αναφερεις συν πολλα ακομα ειναι τα γεγονοτα για τα οποια κατηγορει το WWE τον Warrior (το ντοκιμαντερ ειναι παραγωγη WWE )...Oμολογω δεν εχω πληρη εικονα για την απαντηση του Warrior σε αυτα.
Περα απο αυτο εγω δεν εξεταζω αν ηταν καλος χαρακτηρας αλλα την αντικειμενικη διαπιστωση οτι δεν ηταν καλος παλαιστης και οτι για χ λογους δεν ειχε διαρκεια αρα δεν μπορω να τον συμπεριλαβω στους top.
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Sep 6 2009, 16:51 ) *
Εχει να κανει με τις προτιμησεις του καθενος.Αν θες τον δημοφιλεστερο Hogan,Austin.Toν διαχρονικοτερο Taker,Michaels.Τον μεγαλυτερο σταρ The Rock.Tον πρωτο σε τιτλους Flair.Τον καλυτερο στο ρινγκ Bret Hart.Με τα δικα μου κριτηρια ψηφιζω Bret Hart,Undertaker...Θα εβαζα και ΗBK αλλα με χαλανε καποια πραγματα που εχω ακουσει σχετικα με τον χαρακτηρα του συν οτι δεν ξεχναω το Montreal screwjob.


Εννοεις την παλια ιστορια "HBK lost his smile" και ολα τα σχετικα?
Στο Montreal Screwjob δεν εβαλε αθελα του το χερακι του και ο Hart? Ηθελε να αποχωρησει απο το WWE πρωταθλητης??? Καπου ειχα διαβασει οτι θα πηγαινε την αλλη βδομαδα στο Nitro με τη ζωνη του WWE Champion. Σιγα μην το αφηνε ετσι ο Βινς αυτο.
Λιγους μηνες μετα παντως, πριν τη Wrestlemania 14, λεγεται οτι εγινε το εξης: Βρισκονταν στο γραφειο του Bινς αυτος, ο Michaels κι ο Undertaker(δεν ξερω αν ηταν κι ο Stone Cold μεσα, ισως να ηταν επειδη τον αφορα ισως και οχι γιατι ηταν νεος ακομα στο WWE) και συζητουσαν για το main event της Wrestlemania, που θα ηταν HBK vs Stone Cold. Ο Βινς εβλεπε τον Austin σαν τον επομενο σουπερσταρ του WWE(και ειχε δικιο) και επεμενε να κερδισει τον τιτλο απο τον ΗΒΚ στη WM14. O Michaels δεν ηθελε να χασει τον τιτλο. Λεγεται λοιπον οτι ο Undertaker του ειπε κατι σαν "θα παω να δεσω με tape τα χερια μου και αν δεν εχεις συμφωνησει μεχρι τοτε, θα τα πουμε οι δυο μας..." και οτι μονο μετα απ αυτη την απειλη δεχτηκε τελικα ο ΗΒΚ να χασει. Φαινεται ομως αμεσως σε οποιον γνωριζει οτι ο Michaels του 98 δεν εχει καμια σχεση με το Michaels του 2002-σημερα.

Κατι που ξεχασα πριν να πω. Επειδη αναφερθηκε το ονομα Scott Steiner, προκειται για καποιον τοσο τραυματισμενο και ταλαιπωρημενο, που χρειαζεται να παρει μια σειρα απο φαρμακα καθε φορα που θα αγωνιστει και απ οτι λενε χωρις αυτα αντιμετωπιζει εντονους πονους ακομα και οταν περπαταει! Ειλικρινα απορω γιατι συνεχιζει να αγωνιζεται με τοσα προβληματα υγειας. Τωρα βρισκεται στο ΤΝΑ και ειναι tag team champion μαζι με τον "5-time...5-time WCW champion" Booker T. smiley.gif
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 6 2009, 20:31 ) *
Στο Montreal Screwjob δεν εβαλε αθελα του το χερακι του και ο Hart? Ηθελε να αποχωρησει απο το WWE πρωταθλητης???

Δεν ηθελε να αποχωρησει απο το WWE πρωταθλητης.Ηθελε πρωτον,να μην χασει μεσα στο Μοντρεαλ και δευτερον,να μην χασει μεσα στο Μοντρεαλ απο τον Michaels με τον οποιο δεν τα πηγαινε ποτε καλα.Κανονικα ειχε αλλον ενα μηνα εμφανισεων με το WWE οποτε θα παρεδιδε σε καποιο εβδομαδιαιο τον τιτλο...Συν οτι θεωρουσε οτι αξιζε να ικανοποιηθει αυτη του η επιθυμια καθως με τα πολλα ειχε δεχτει να χασει απο τον Michaels στη WM12 ενω ο Michaels δεν ειχε χασει ποτε στην τηλεοραση απ'αυτον.
Και οχι μονο αυτο αλλα εχασε μεσα στο Μοντρεαλ απο τον Michaels με sharpshooter...Εφιαλτης...Το τελος που του ειχαν υπσοσχεθει ηταν να κανει reverse το sharpshooter του HBK σε δικο του και ο HBK να ταπαρει.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 6 2009, 20:31 ) *
Λιγους μηνες μετα παντως, πριν τη Wrestlemania 14, λεγεται οτι εγινε το εξης: Βρισκονταν στο γραφειο του Bινς αυτος, ο Michaels κι ο Undertaker(δεν ξερω αν ηταν κι ο Stone Cold μεσα, ισως να ηταν επειδη τον αφορα ισως και οχι γιατι ηταν νεος ακομα στο WWE) και συζητουσαν για το main event της Wrestlemania, που θα ηταν HBK vs Stone Cold. Ο Βινς εβλεπε τον Austin σαν τον επομενο σουπερσταρ του WWE(και ειχε δικιο) και επεμενε να κερδισει τον τιτλο απο τον ΗΒΚ στη WM14. O Michaels δεν ηθελε να χασει τον τιτλο. Λεγεται λοιπον οτι ο Undertaker του ειπε κατι σαν "θα παω να δεσω με tape τα χερια μου και αν δεν εχεις συμφωνησει μεχρι τοτε, θα τα πουμε οι δυο μας..." και οτι μονο μετα απ αυτη την απειλη δεχτηκε τελικα ο ΗΒΚ να χασει.

Συμφωνα με αυτα που λενε οι επικριτες του ποτε ο HBK δεν δεχοταν ευκολα να χασει ειδκα οταν ειχε τιτλο αλλα προφασιζοταν τραυματισμους ωστε να χασει τον τιτλο χωρις αγωνα...
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 6 2009, 20:31 ) *
Φαινεται ομως αμεσως σε οποιον γνωριζει οτι ο Michaels του 98 δεν εχει καμια σχεση με το Michaels του 2002-σημερα.

Πιθανον να ειναι και ετσι μετα το 2002,μπορει και γι'αυτο να μην παιρνει μεγαλους τιτλους εκτοτε.
HLR CENATION
Διαβαζα ενα αφιερωμα για την λεττονια στο ευρωμπασκετ κ λεει οτι ο Καμπαλα για οσο καιρο ηταν εξω με την τιμωρια αsχολιωταn με το pro-wrestling.Τι δεν θα δεινα για να εβλεπα ενα ματς με daved batista...
wagner love
Πυγμάχος απλά νόμιζα ότι ήταν ο Καμπάλα. Για αυτό ακόμα και τώρα μπαίνει με τα γάντια στην παρουσίαση των ομάδων!
OnLy_PAS-AthEnS
Ειδα king of the ring 2000
Ενα εχω να πω....


IF YA SMELLLLLL.....WHAT THE ROCK ..IS COOKINGGGG
T.W.Is.M.
QUOTE(PasGiannna @ Sep 8 2009, 05:51 ) *
Ειδα king of the ring 2000
Ενα εχω να πω....


IF YA SMELLLLLL.....WHAT THE ROCK ..IS COOKINGGGG


To 2000 πρεπει να ηταν η καλυτερη χρονια του Rock. Ελειπε αρκετους μηνες ο Stone Cold, μεχρι το Μαιο ηταν εκτος και ο Undertaker, ο Τriple H δεν ηταν ακομα ο σταρ που ειναι σημερα, οποτε για μιση χρονια περιπου κουβαλουσε το WWE μονος του. Νομιζω οτι ηταν η χρονια που και η δημοτικοτητα του εκτιναχθηκε.
OnLy_PAS-AthEnS
Το παληκαρι ομως ηταν φοβερος....
δεν ξερω αν εχψει υπαρξει παιχτης με τοσο δημοτηκοτητα...ισως ο Χαλκ
Εκανε την τελικη κινηση του και ο κοσμος παρελυε απο πισω...Θεος απλα

Τωρα θελω να ρωτησω κατι για τεικερ
Ο τεικερ πρωτοεμφανηστηκε αν δεν κανω λαθος σαν dead man toν ειδα το 2000 ομως σαν american badass
και σημερα τον βλεπω παλι dead man....τι παιζει με την ιστορια του και τισ εμταμωρφωσεις του???
OnLy_PAS-AthEnS
το χθεσινο raw που θα το βρω....γιατι δεν εχει σιντερς οπου ψαχνω....
HLR CENATION
QUOTE(PasGiannna @ Sep 9 2009, 00:52 ) *
το χθεσινο raw που θα το βρω....γιατι δεν εχει σιντερς οπου ψαχνω....

Eγω που μαι ασχετος απο internet οποτε δεν τα βλεπω λαιβ τα βλεπω στο γιοτουμπ.γραψε raw κ την χθεσιμη ημερομηνια.προσεχε ομως θα βαλεις πρωτα το μηνα κ μετα την μερα δηλαδη raw 9/7/09
OnLy_PAS-AthEnS
A re laclippers μου αρεσε ο χαρακτηρισμος σου"Ειμαια σχετος απο ιντερνετ λεει"αχαχαχαχα ΘΕΟΣ!!!!
Tελικα βρηκα τορεντ και ειμαι οκ κατεβενει!!
HLR CENATION
QUOTE(PasGiannna @ Sep 9 2009, 01:18 ) *
A re laclippers μου αρεσε ο χαρακτηρισμος σου"Ειμαια σχετος απο ιντερνετ λεει"αχαχαχαχα ΘΕΟΣ!!!!
Tελικα βρηκα τορεντ και ειμαι οκ κατεβενει!!

ετσι ειναι το μονο που ξερω ειναι να μπαινω στο τζαστιν.να καταιβαζω κ τετοια τιποτα.ΠΑντως αν εχεις ναβα δειχνει κ το σουπερσπορτ 3 καθε δευτερα στις 11 αλλα με 20 μερες καθυστερηση.
HLR CENATION
Ρε παιδια τη μπομπα εριξε το wwe.Aνακοινωσε το ντανιελσον λεει.σε αμερικανηκα φορουμ λενε οτι προκειται για ισως το καλυτερο wrestler αυτην την στιγμη.Οποιος γνωριζει κατι παραπανω...
morrison
QUOTE(PasGiannna @ Sep 8 2009, 18:23 ) *
Τωρα θελω να ρωτησω κατι για τεικερ
Ο τεικερ πρωτοεμφανηστηκε αν δεν κανω λαθος σαν dead man toν ειδα το 2000 ομως σαν american badass
και σημερα τον βλεπω παλι dead man....τι παιζει με την ιστορια του και τισ εμταμωρφωσεις του???

Μεταξυ 2000-2003 εκανε ενα διαλειμμα στο deadman gimmic αντικαθιστωντας το με το american badass/big evil...
O Undertaker ηταν και παλι απλα ηταν λιγο πιο κοινωνικος και ανθρωπινος,με μουσικη εισοδου κανονικη για wwe,με συχνοτερη επαφη με το μικροφωνο συν οτι την δεδομενη αγαπη του για τις Hurley την εισηγαγε και στον χαρακτηρα του μπαινοντας συχνα στην αρενα με μια απο αυτες...
QUOTE(PasGiannna @ Sep 9 2009, 00:52 ) *
το χθεσινο raw που θα το βρω....γιατι δεν εχει σιντερς οπου ψαχνω....

Aφου στα σαιτ που σου εστειλα με πμ εχουν direct links τι ασχολεισαι με seeders; rolleyes.gif
QUOTE(laclipers @ Sep 9 2009, 05:12 ) *
Ρε παιδια τη μπομπα εριξε το wwe.Aνακοινωσε το ντανιελσον λεει.σε αμερικανηκα φορουμ λενε οτι προκειται για ισως το καλυτερο wrestler αυτην την στιγμη.Οποιος γνωριζει κατι παραπανω...

Mπορει να μην τον πηραν οταν τους το προτεινε ο Shawn Michaels,μπορει να επελεξαν τον Cm Punk μεταξυ των δυο λιγα χρονια μετα αλλα ναι,πριν δυο εβδομαδες ο Bryan Danielson υπεγραψε με το WWE.Και φυσικα,για τους φανς των indies και του R.O.H ηταν εκπληξη...Ελπιζω να αξιοποιηθει σωστα και να ειναι και ευχαριστη...
Το θεμα ειναι οτι τεσσερις μορφες του R.O.H Danielson,McGuiness(το αλλο προσφατο αποκτημα),Low Ki (αληθεια που τον κρυβουν αυτον τοσο καιρο)και CM Punk εχουν συμβολαιο με το WWE,κατι καλο μυριζει εδω... 38.gif Μακαρι να τους αξιοποιησουν και να μην τους θαψουνε,αλλιως ας τους αφηναν εκει που ηταν πριν(δεν αφορα τον Punk αυτο).
OnLy_PAS-AthEnS
Τον κυριο Danielson δεν τον ξερω οποτε θα δω στην πορεια τι αξιζει.....
Τωρα με τη βοηθεια απο λινκς του φιλου Μορισον ειδαμε το χθεσινο RAW και ενταξει ειχε πλακιτσα αλλα οχι και πολλα πολλα....
Αχ αναπολω τα Raw καποτε που ειχε κατι ματς The rock vs goldberg Stone Cold vs Taker HHH vs HBK...
Αν και χθεσ ειχε και ενα Mark Henry vs BigShow kai Dx vs Master piece kai Orton.....

Υ.Γ Τελικα δεν συμπαθω καθολου μα καθολου τον Ορτον.......
T.W.Is.M.
QUOTE(PasGiannna @ Sep 8 2009, 18:23 ) *
Τωρα θελω να ρωτησω κατι για τεικερ
Ο τεικερ πρωτοεμφανηστηκε αν δεν κανω λαθος σαν dead man toν ειδα το 2000 ομως σαν american badass
και σημερα τον βλεπω παλι dead man....τι παιζει με την ιστορια του και τισ εμταμωρφωσεις του???



QUOTE(john morisson @ Sep 9 2009, 13:59 ) *
Μεταξυ 2000-2003 εκανε ενα διαλειμμα στο deadman gimmic αντικαθιστωντας το με το american badass/big evil...
O Undertaker ηταν και παλι απλα ηταν λιγο πιο κοινωνικος και ανθρωπινος,με μουσικη εισοδου κανονικη για wwe,με συχνοτερη επαφη με το μικροφωνο συν οτι την δεδομενη αγαπη του για τις Hurley την εισηγαγε και στον χαρακτηρα του μπαινοντας συχνα στην αρενα με μια απο αυτες...


Να συμπληρωσω κι εγω κατι. Το gimmick του Αmerican Badass τελειωσε στο Survivor Series 2003, οταν εχασε σε Buried Alive ματς απο το Βινς, μετα απο παρεμβαση του Kane! Επεστρεψε ως Deadman στη Wrestlemania XX για να αντιμετωπισει τον Κane, αφου πρωτα ειχε αφησει σημαδι επιστροφης του στο Royal Rumble με το γνωστο γκονγκ.
Πριν τον American Badass και προς το τελος του 1999 ως Deadman ακομα ειχε δημιουργησει το Ministry of Darkness, στο οποιο μετα απο κοντρα με τους McMahon, ενωσε τις δυναμεις του μαζι τους και ειχε μια κοντρα κορυφης εναντιον του Stone Cold. Δυστυχως δεν ξερω τι ειχε γινει και το gimmick αλλαξε, ξερω ομως οτι ειχε μεινει αρκετους μηνες εξω, εχασε τη Wrestlemania 2000(16), ενω στο διαστημα της ιστοριας του Ministry of Darkness εμπαινε με διαφορετικη μουσικη απο το γνωστο πενθιμο εμβατηριο.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 9 2009, 17:54 ) *
Να συμπληρωσω κι εγω κατι. Το gimmick του Αmerican Badass τελειωσε στο Survivor Series 2003, οταν εχασε σε Buried Alive ματς απο το Βινς, μετα απο παρεμβαση του Kane! Επεστρεψε ως Deadman στη Wrestlemania XX για να αντιμετωπισει τον Κane, αφου πρωτα ειχε αφησει σημαδι επιστροφης του στο Royal Rumble με το γνωστο γκονγκ.
Πριν τον American Badass και προς το τελος του 1999 ως Deadman ακομα ειχε δημιουργησει το Ministry of Darkness, στο οποιο μετα απο κοντρα με τους McMahon, ενωσε τις δυναμεις του μαζι τους και ειχε μια κοντρα κορυφης εναντιον του Stone Cold. Δυστυχως δεν ξερω τι ειχε γινει και το gimmick αλλαξε, ξερω ομως οτι ειχε μεινει αρκετους μηνες εξω, εχασε τη Wrestlemania 2000(16), ενω στο διαστημα της ιστοριας του Ministry of Darkness εμπαινε με διαφορετικη μουσικη απο το γνωστο πενθιμο εμβατηριο.

Παντως για να πω την αληθεια προτιμω το deadman gimmick απο αυτο του american badass.Τι from,Houston-Texas;Death Valley και παλι Death Valley! 56.gif
OnLy_PAS-AthEnS
Ενοειται Dead man gimmick......American Badass ειναι κλασικο στυλακι και γενιακ ηταν ενας απλος καλος wrestler...OS DeadMan ομως ειναι κατι δαιορετικο και γι αυτο ειναι ο τοπ wrestler of all times......
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Sep 9 2009, 17:59 ) *
Παντως για να πω την αληθεια προτιμω το deadman gimmick απο αυτο του american badass.Τι from,Houston-Texas;Death Valley και παλι Death Valley! 56.gif



QUOTE(PasGiannna @ Sep 9 2009, 19:23 ) *
Ενοειται Dead man gimmick......American Badass ειναι κλασικο στυλακι και γενιακ ηταν ενας απλος καλος wrestler...OS DeadMan ομως ειναι κατι δαιορετικο και γι αυτο ειναι ο τοπ wrestler of all times......


Εννοειται! Deadman και τα μυαλα στα καγκελα! smiley.gif
Η εισοδος ειναι η κορυφαια ολων και η μουσικη την κανει ακομα πιο ατμοσφαιρικη. Την εχω μεχρι και για ηχο μηνυματος στο κινητο μου! tongue.gif
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 10 2009, 00:12 ) *
Εννοειται! Deadman και τα μυαλα στα καγκελα! smiley.gif
Η εισοδος ειναι η κορυφαια ολων και η μουσικη την κανει ακομα πιο ατμοσφαιρικη. Την εχω μεχρι και για ηχο μηνυματος στο κινητο μου! tongue.gif

Eμενα απο την αλλη με ξενερωσε που μετα απο 5 μηνες τον αφησαν οπως εφυγε κ δεν τον αλλαξαν καθολου.Θα μ αρεσε να μποουκαρει παλι με μπαντανα κ μηχανη.
ComingUpRoses
παιδια επειδι το εχασα το wwe για λιγο καιρο! πρωταθλητης Heavy Weight Champion εχει βγει?
morrison
QUOTE(R0cketMan @ Sep 11 2009, 13:55 ) *
παιδια επειδι το εχασα το wwe για λιγο καιρο! πρωταθλητης Heavy Weight Champion εχει βγει?

Αυτην την εποχη World Heavyweight Champion ειναι ο CM Punk ενω WWE Champion ο Randy Orton.
Αυτη τη Κυριακη παντως εχει νεο ppv,το Βreaking Point οπου ισως αλλαξουν πολλα ισως και τιποτα...
ComingUpRoses
καλα ντε ... οκ τον randy orton! αλλα ο CM Punk γιατι!? ουτε τοσους θαυμαστες εχει (σε σχεσει με undertaker , batista , rey) ουτε και τιποτα ιδιαιτερω κανει tongue.gif! φτου! και ηθελα να δω batista - rey να παιρνουν καμια ζωνη! ... (εσυ απο που ενημερωνεσαι?)
T.W.Is.M.
QUOTE(R0cketMan @ Sep 11 2009, 14:02 ) *
καλα ντε ... οκ τον randy orton! αλλα ο CM Punk γιατι!? ουτε τοσους θαυμαστες εχει (σε σχεσει με undertaker , batista , rey) ουτε και τιποτα ιδιαιτερω κανει tongue.gif! φτου! και ηθελα να δω batista - rey να παιρνουν καμια ζωνη! ... (εσυ απο που ενημερωνεσαι?)


Ο CM Punk εχει εξελιχθει τον τελευταιο καιρο. Ειναι πλεον heel(κακος δηλαδη) και προκαλει πια εντονη αντιδραση. Η κοντρα του καλοκαιριου με τον Jeff Hardy τον βοηθησε πολυ και τωρα ξεκιναει νεα εναντιον του Undertaker.
O Batista ειναι τραυματιας, θα γυρισει μεσα στο φθινοπωρο, ενω την επομενη Δευτερα στο RAW θα κανει μια σημαντικη ανακοινωση. Δεν ξερω τι μπορει να ειναι, αλλα δε θα μου κανει εντυπωση ακομα και να πει οτι αποσυρεται(ή να πει κατι που θα τον μετατρεψει σε heel και παλι). Ο Mysterio ηταν μεχρι πριν μια εβδομαδα Intercontinental champion, αλλα εχασε τον τιτλο απο τον John Morrison, επειδη βρεθηκε θετικος σε αντι-ντοπινγκ κοντρολ και αποκλειστηκε για 1 μηνα(αρα επρεπε να χασει τη ζωνη).
Και εγω και φανταζομαι και ο morrison κατεβαζουμε και βλεπουμε τα εβδομαδιαια σοου(RAW, Smackdown, ECW). Την Κυριακη στο Breaking Point εχουμε John Cena vs Randy Orton σε I quit match και CM Punk vs Undertaker σε submission match για τους 2 τιτλους.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 11 2009, 19:51 ) *
O Batista ειναι τραυματιας, θα γυρισει μεσα στο φθινοπωρο, ενω την επομενη Δευτερα στο RAW θα κανει μια σημαντικη ανακοινωση. Δεν ξερω τι μπορει να ειναι, αλλα δε θα μου κανει εντυπωση ακομα και να πει οτι αποσυρεται(ή να πει κατι που θα τον μετατρεψει σε heel και παλι).

Πραγματικα εχει ενδιαφερον τι θα ανακοινωσει,και τα δυο σεναρια που αναφερεις παιζουν...
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 11 2009, 19:51 ) *
Και εγω και φανταζομαι και ο morrison κατεβαζουμε και βλεπουμε τα εβδομαδιαια σοου(RAW, Smackdown, ECW).

Αν και δεν εχω πια το χρονο που ειχα μεσα στο καλοκαιρι προσπαθω να τα βλεπω,τα live βεβαια τα ξεχασα ηδη. sad.gif
OnLy_PAS-AthEnS
Breaking point πως θα δουμε???...θα το κατεβα....με .......την αλλη μερα???
morrison
QUOTE(PasGiannna @ Sep 12 2009, 06:12 ) *
Breaking point πως θα δουμε???...θα το κατεβα....με .......την αλλη μερα???

Ναι βρε περιεργε,μην ανυσηχεις... smiley.gif
Να ενημερωσω οτι το live αρχιζει στις 3 ξημερωματα Δευτερας και τελειωνει γυρω στις 6...
T.W.Is.M.
QUOTE(PasGiannna @ Sep 12 2009, 06:12 ) *
Breaking point πως θα δουμε???...θα το κατεβα....με .......την αλλη μερα???


Ε ναι, φυσικα! Ακομα κι αν εχω μεινει λιγο πισω λογω Ευρωμπασκετ, το PPV προηγειται εναντι οποιουδηποτε αγωνα δεν παιζει η εθνικη.
morrison
Πανω που μιλαγαμε για Montreal screwjob... tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Sep 14 2009, 14:13 ) *
Πανω που μιλαγαμε για Montreal screwjob... tongue.gif


Τωρα το ειδα. Υπηρχε η φημη γι αυτο, αλλα δεν την πιστευα.
Δε θελω να δω tombstone στο Hell in a Cell, θελω να δω τον Teddy να εχει την καταληξη του Big Bossman. wink.gif
Mορφη παντως ο κυριος Brooks. Θα με κανει να αρχισω να βλεπω τα PPV πινοντας και καπνιζοντας. smiley.gif
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 15 2009, 01:14 ) *
Τωρα το ειδα. Υπηρχε η φημη γι αυτο, αλλα δεν την πιστευα.

Εγω που δεν ειχα ακουσει-διαβασει ομολογω οτι εξεπλαγην...Μετα τη παρεμβαση Teddy περιμενα κατι περιεργο να συμβει αλλα οχι,αναπαρασταση screwjob δεν περιμενα.Πετυχημενο σεναριο παντως.

QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 15 2009, 01:14 ) *
Δε θελω να δω tombstone στο Hell in a Cell, θελω να δω τον Teddy να εχει την καταληξη του Big Bossman. wink.gif

Οχι μωρε τοσο βαρβαροτητα στον καημενο τον Theodor...Aς την πληρωσει ο Brooks...Παντως παρρ'ολο που δεν κατατασω τον ευατο μου στους συντηρητικους το συγκεκριμενο τελος με τον Big Bossman το θεωρω ατυχεστατη στιγμη για το WWE.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 15 2009, 01:14 ) *
Mορφη παντως ο κυριος Brooks. Θα με κανει να αρχισω να βλεπω τα PPV πινοντας και καπνιζοντας. smiley.gif

Αυτο σημαινει οτι ειναι επιτυχημενος heel.Οχι ασχημα για νεουδι στο ρολο...
OnLy_PAS-AthEnS
Τι ειναι ολα αυτα που λετε παιδες?..Δεν καταλαβα τιποτα ομωςς...!!!
ΠΑιζει να εξηγεισετε τιποτα γιατι πραγματικα εμεινα εξω απο τα νερα μου..tongue.gif:P:P
Montreal screwjob..wtf is that??
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.