Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
T.W.Is.M.
QUOTE(giorgos14 @ Aug 23 2012, 16:33 ) *
Δηλαδη;


Δεν το λεω ετσι ευκολα, γιατι θα βρεθει καποιος να με κραξει. Ειναι πολυ νωρις ακομα αλλωστε για να σκεφτομαστε τη Wrestlemania(εμεις, γιατι ο Βινς σιγουρα θα σκεφτεται απο τωρα τα μεγαλυτερα ματς). Σε κανα 3μηνο θα εχω και καλυτερες ενδειξεις για το αν η επιθυμια μου εχει νοημα να πραγματοποιηθει.
giorgos14
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 23 2012, 14:46 ) *
Δεν το λεω ετσι ευκολα, γιατι θα βρεθει καποιος να με κραξει. Ειναι πολυ νωρις ακομα αλλωστε για να σκεφτομαστε τη Wrestlemania(εμεις, γιατι ο Βινς σιγουρα θα σκεφτεται απο τωρα τα μεγαλυτερα ματς). Σε κανα 3μηνο θα εχω και καλυτερες ενδειξεις για το αν η επιθυμια μου εχει νοημα να πραγματοποιηθει.


εγω το λεω και ας κραξει οποιος θελει.Γκολντμπεργκ θελω να ξαναδω 77.gif
HLR CENATION
Eγω θα ηθελα να κανω αλλη μια ερωτηση στον TWISM η σε οποιον αλλο ξερει να μου απαντησει.

ΣΤο προμο του σαμερσλαμ που εδειχνε παλιοτερες μεγαλες στιγμες απο τα 25 χρονια ιστοριας του συγκεκριμενου σοου,σε μια φαση ειδαμε δυο Αντερτεικερ...Τι ιστορια ειχε γινει τοτε?Υπηρχε ποτε δευτερος Αντερτεικερ?
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Aug 23 2012, 18:23 ) *
Eγω θα ηθελα να κανω αλλη μια ερωτηση στον TWISM η σε οποιον αλλο ξερει να μου απαντησει.

ΣΤο προμο του σαμερσλαμ που εδειχνε παλιοτερες μεγαλες στιγμες απο τα 25 χρονια ιστοριας του συγκεκριμενου σοου,σε μια φαση ειδαμε δυο Αντερτεικερ...Τι ιστορια ειχε γινει τοτε?Υπηρχε ποτε δευτερος Αντερτεικερ?


Αφου δεν εχεις την υπομονη να περιμενεις μεχρι τις 24/3/2013 που προγραμματιζω ενα ποστ-σεντονι-αφιερωμα στην καριερα του Undertaker, θα σου πω. smiley.gif

Μετα το Royal Rumble 1994, οπου ο Undertaker ειχε χασει σε casket match για το WWF Championship απο το Yokozuna με την παρεμβαση του μισου ροστερ των heels, ο Undertaker εξαφανιστηκε για καποιο διαστημα. Νομιζω οτι στην πραγματικοτητα η πρωτη του γυναικα γεννησε το μεγαλυτερο του γιο. Ο Ted di Biase λοιπον μεσα στο καλοκαιρι του 1994 δηλωσε οτι βρηκε τον Undertaker και θα τον φερει πισω στο WWF για δευτερη φορα. Ο di Biase ηταν αλλωστε αυτος που ειχε φερει τον Undertaker για πρωτη φορα στο Survivor Series 1990. Σε καποιο επεισοδιο του RAW ή του Superstars ομως ο Undertaker του Million Dollar Man πηγε να επιτεθει στον Paul Bearer, αλλα τοτε τα φωτα εσβησαν, ο Bearer εξαφανιστηκε απο το ρινγκ και δηλωσε οτι θα φερει αυτος τον πραγματικο Undertaker. Ετσι στο Summerslam προγραμματιστηκε ενα ματς μεταξυ του Undertaker του Bearer(που δεν ειχε εμφανιστει καθολου μεχρι τοτε ζωντανα) και εκεινου του di Biase. Undertaker vs Undertaker δηλαδη! Η βερσιον του Bearer ηταν face, ενω αυτη του di Biase heel. Φυσικα κερδισε ο αυθεντικος Undertaker του Paul Bearer και ο αλλος Undertaker δεν εμφανιστηκε ποτε ξανα.
Κατα τη διαρκεια του PPV εκεινου εμφανιστηκε στα αποδυτηρια ο Leslie Nilsen, που ειχε κανει επιτυχια τοτε με τις Τρελες Σφαιρες και εψαχνε τον Undertaker! smiley.gif
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 23 2012, 18:59 ) *
Αφου δεν εχεις την υπομονη να περιμενεις μεχρι τις 24/3/2013 που προγραμματιζω ενα ποστ-σεντονι-αφιερωμα στην καριερα του Undertaker, θα σου πω. smiley.gif

Μετα το Royal Rumble 1994, οπου ο Undertaker ειχε χασει σε casket match για το WWF Championship απο το Yokozuna με την παρεμβαση του μισου ροστερ των heels, ο Undertaker εξαφανιστηκε για καποιο διαστημα. Νομιζω οτι στην πραγματικοτητα η πρωτη του γυναικα γεννησε το μεγαλυτερο του γιο. Ο Ted di Biase λοιπον μεσα στο καλοκαιρι του 1994 δηλωσε οτι βρηκε τον Undertaker και θα τον φερει πισω στο WWF για δευτερη φορα. Ο di Biase ηταν αλλωστε αυτος που ειχε φερει τον Undertaker για πρωτη φορα στο Survivor Series 1990. Σε καποιο επεισοδιο του RAW ή του Superstars ομως ο Undertaker του Million Dollar Man πηγε να επιτεθει στον Paul Bearer, αλλα τοτε τα φωτα εσβησαν, ο Bearer εξαφανιστηκε απο το ρινγκ και δηλωσε οτι θα φερει αυτος τον πραγματικο Undertaker. Ετσι στο Summerslam προγραμματιστηκε ενα ματς μεταξυ του Undertaker του Bearer(που δεν ειχε εμφανιστει καθολου μεχρι τοτε ζωντανα) και εκεινου του di Biase. Undertaker vs Undertaker δηλαδη! Η βερσιον του Bearer ηταν face, ενω αυτη του di Biase heel. Φυσικα κερδισε ο αυθεντικος Undertaker του Paul Bearer και ο αλλος Undertaker δεν εμφανιστηκε ποτε ξανα.
Κατα τη διαρκεια του PPV εκεινου εμφανιστηκε στα αποδυτηρια ο Leslie Nilsen, που ειχε κανει επιτυχια τοτε με τις Τρελες Σφαιρες και εψαχνε τον Undertaker! smiley.gif

Ευχαριστω. wink.gif

Πω πω φιλε φανταστικη ιστορια επρεπε να ηταν παντως.Απο τις καλυτερες και πιο ευφανταστες ολων των εποχων.

Να τετοια σεναρια μ αρεσουν...
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Aug 23 2012, 19:07 ) *
Ευχαριστω. wink.gif

Πω πω φιλε φανταστικη ιστορια επρεπε να ηταν παντως.Απο τις καλυτερες και πιο ευφανταστες ολων των εποχων.

Να τετοια σεναρια μ αρεσουν...


Δεν παρακολουθουσα τοτε και δεν ξερω πως ειχε στηθει. Νομιζω οτι ειχε τις προδιαγραφες για να γινει ενα ωραιο σεναριο, ειδικα στην αρχη, οταν επεστρεψε ο Undertaker και θα νομιζε καποιος οτι επστρεψε ως heel. Βεβαια επειδη ηταν ο Undertaker και οχι ο Kane ή ο Sin Cara που φορουσαν μασκες, θα μπορουσε να διακρινει κανεις γρηγορα οτι δεν προκειται για το ιδιο προσωπο και ισως μπορουσε καποιος να φανταστει τη συνεχεια. Παντως πιστευω κι εγω οτι προκειται για ενα πρωτοτυπο σεναριο.
T.W.Is.M.
Καρτα-συνδυασμος προτασης/ευχης με καποια ρεαλιστικα στοιχεια για τη Wrestlemania 29:


WWE Championship
John Cena vs The Rock(twice in a lifetime τελικα)

World Championship
Randy Orton vs Sheamus(αφου δεν παιζουν τωρα, ας το κρατησουν για το μεγαλο σοου-με heel turn του Orton κατα τη διαρκεια του ματς)

Undertaker vs Brock Lesnar(μπλακ τζακ...)

CM Punk vs Stone Cold Steve Austin(one more match ρε Στιβ-κι αν το κανεις, σκεφτεσαι καλυτερο αντιπαλο?)

Triple H vs Wade Barrett(ενταξει, αυτοι μου περισσεψαν και τους εβαλα αντιπαλους)

Chris Jericho vs Dolph Ziggler(στην επιστροφη του Y2J μετα το τελος της περιοδειας)

Alberto del Rio vs Rey Mysterio(η αιωνια κοντρα που καποτε πρεπει να γινει ματς)

Big Show vs Ryback(feed me more...)

Cody Rhodes vs Daniel Bryan(με face D-Bry και ολο το κοινο να φωναζει YES YES YES!)

Kane vs Christian(χωρις ουσια, αλλα ολο και κατι θα δουμε απο τον Christian)

WWE Tag Team Championship
Prime Time Players vs Santino Marella & Zack Ryder(αν εκτος απο κωμωδια, αφησουν να γινει ματς, εστω και συντομο, δε θα ειναι ασχημο)

Money in the Bank
Kofi Kingston vs R-Truth vs Sin Cara vs Brodus Clay vs The Miz vs Damien Sandow vs Antonio Cesaro vs Jinder Mahal(γιατι πρωτον, μ αρεσει περισσοτερο το ΜΙΤΒ στη WM και δευτερον, δεν υπηρχε αλλος τροπος να χωρεσουν ολοι, εκτος αν καναμε κανενα ανουσιο ματς 4-on-4)

Αν εχω ξεχασει εκτος κανεναν, πειτε μου να τον χωρεσουμε. Αν παλι μπορει ο Βινς να μας φερει το Shaquille O'Neal, που δεν ηρθε τελικα περσι, να αλλαξω ολη την καρτα... smile.gif
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 25 2012, 01:31 ) *
Καρτα-συνδυασμος προτασης/ευχης με καποια ρεαλιστικα στοιχεια για τη Wrestlemania 29:


WWE Championship
John Cena vs The Rock(twice in a lifetime τελικα)

World Championship
Randy Orton vs Sheamus(αφου δεν παιζουν τωρα, ας το κρατησουν για το μεγαλο σοου-με heel turn του Orton κατα τη διαρκεια του ματς)

Undertaker vs Brock Lesnar(μπλακ τζακ...)

CM Punk vs Stone Cold Steve Austin(one more match ρε Στιβ-κι αν το κανεις, σκεφτεσαι καλυτερο αντιπαλο?)

Triple H vs Wade Barrett(ενταξει, αυτοι μου περισσεψαν και τους εβαλα αντιπαλους)

Chris Jericho vs Dolph Ziggler(στην επιστροφη του Y2J μετα το τελος της περιοδειας)

Alberto del Rio vs Rey Mysterio(η αιωνια κοντρα που καποτε πρεπει να γινει ματς)

Big Show vs Ryback(feed me more...)

Cody Rhodes vs Daniel Bryan(με face D-Bry και ολο το κοινο να φωναζει YES YES YES!)

Kane vs Christian(χωρις ουσια, αλλα ολο και κατι θα δουμε απο τον Christian)

WWE Tag Team Championship
Prime Time Players vs Santino Marella & Zack Ryder(αν εκτος απο κωμωδια, αφησουν να γινει ματς, εστω και συντομο, δε θα ειναι ασχημο)

Money in the Bank
Kofi Kingston vs R-Truth vs Sin Cara vs Brodus Clay vs The Miz vs Damien Sandow vs Antonio Cesaro vs Jinder Mahal(γιατι πρωτον, μ αρεσει περισσοτερο το ΜΙΤΒ στη WM και δευτερον, δεν υπηρχε αλλος τροπος να χωρεσουν ολοι, εκτος αν καναμε κανενα ανουσιο ματς 4-on-4)

Αν εχω ξεχασει εκτος κανεναν, πειτε μου να τον χωρεσουμε. Αν παλι μπορει ο Βινς να μας φερει το Shaquille O'Neal, που δεν ηρθε τελικα περσι, να αλλαξω ολη την καρτα... smile.gif

Τον θηριωδη Τενσαι. smiley.gif
HLR CENATION
Moλις ειδα το ρο της προηγουμενης Δευτερας(τωρα κατεβαζω και το χθεσινο, αυριο-μεθαυριο θα το δω) και θελω να πω για τον Τζερυ Δε Κινγκ Λολερ.

Τι ωραια προμο ειναι αυτα που κανει?Ειναι πολυ πειστικος οταν μιλαει.Απο τους λιγους.Και οσα ματς εχει δωσει απο το 2009 και μετα ειναι πολυ ομορφα.και αν δεν κανω λαθος πατα ηδη στα 64.Μπραβο του.
T.W.Is.M.
Θα μοιαζει περιεργο αυτο που θα γραψω, αλλα οπως εχει στηθει το σεναριο γυρω απο το ματς CM Punk vs Cena, δε μου καθεται καλα! Σεναριακα μιλωντας, τι ρολο παιζει η AJ??? Εχεις εναν τυπο που επιτιθεται στους σχολιαστες και κανει οτι θελει στο σοου? Και σου αντιμιλαει κιολας? Και πριν λιγο καιρο απερριψε την προταση γαμου που του εκανες? Και ειναι ακομα πρωταθλητης? Του αφαιρεις τον τιτλο χτες, βαζεις στο PPV Cena vs Big Show για τον κενο τιτλο(οπου κερδιζει βεβαια ο Cena), παρακολουθεις τον Punk να βγαζει λογο για αδικια και ασεβεια στο PPV, ωστε να προχωρησει περισσοτερο η ιστορια, και κρατας τον Punk μακρια απο τον τιτλο και στο επομενο PPV(γιατι δε λεει να ξεκιναει κοντρα με πρωτο ματς Hell in a Cell). Σε αυτο το διαστημα ο Punk γινεται 100% heel(αν και νομιζω πως ηδη ειναι), πιο σκληρος, πιο βιαιος(οχι ομως με τους σχολιαστες), μπαινει στην ιστορια ο Heyman λιγο αργοτερα και στο Survivor Series εχεις το μεγαλο ματς Cena vs Punk, οπου κερδιζει ο Cena. H ρεβανς γινεται στο TLC σε Tables, Ladders & Chairs match, οπου ο Punk κερδιζει και παει στο Rumble να μυρισει τι μαγειρευει ο Rock... smiley.gif

Καποτε παντως ο Drew McIntyre ειχε "απολυθει" επειδη δε σταματουσε την επιθεση σε διαιτητη νομιζω παρα τις εντολες του GM. Τωρα η AJ δεν κανει τιποτα και ασχολειται με τη Vickie Guerrero. Μαλλον περιμενει να πεσει σε κωμα κανενας σχολιαστης(σεναριακα παντα). Ε ρε Τεντι που σας χρειαζεται... tongue.gif Εδω που τα λεμε, κι ο Booker T να ηταν στη θεση της, κατι θα εκανε(now can u dig that sucka???)...
captain charisma

κουρετηκε ο παιχνιδας....τωρα μενει να δουμε τον hbk κουρεμενο
HLR CENATION
Για κατι τετοιες μερες σαν την σημερινη που δεν εχει μπαλα ειχα προμηθευτει ενα tagged classics.Το unforgiven 2000 και το No Mercy 2000.Πολυ μ αρεσαν αυτα τα ονοματα.Κατα την γνωμη μου κακως αλλαξαν τα ονοματα στα ppv.

Ηταν φανταστικο το unforgiven 2000.Δεν θα σας γραψω αποτελεσματα για να μην τα μαθετε οσι θελετε να τα δειτε απλα θα πω λιγα λογια για την καρτα.

Το ppv ξεκινα με ματς Dudley boyz & Acolytes ωσ right to censor.Τρομαξα να τον αναγνωρισω τον Τζον Μπρανσο.Φανταστικο ματς.Οι Dydley Boyz μια απο τις κορυφαιες ομαδες ολων των εποχω στο pro-wrestling.Ξεσηκωναν το κοινο με καθε ευκαιρια.

Συνεχεια με Jerry Lawler vs Tazz.Νομιζα οτι ηταν face o Tazz στο wwe αλλα επαιξε υπεροχα το ρολο του hell.Το ματς ηταν starp mach.Μου αρεσε.

Ειχαμε Intercotinetal ματς Eddie Guerrero που ηταν μαζι με την Τσαινα εναντιον Rikishi.Συμπαθητικο ματς.

Συνεχεια με ενα πολυ μεγαλο ματς για το tag team championship.Edge and Christian vs hardy Boyz.Τι να λεμε τωρα.Δυο απο τις πιο θεαματικες ομαδες του pro-wrestling αντιμετωπες σε steel cage.Φοβερο.Η ανδρεναλινη στα υψη.

Ενα πολυ ομορφε ματς για το hardcore championship μετα με τους Steve Blackman vs Al Show vs Crash Holly vs Test vs Perry Saturn vs funaki.Εκτιμω οτι αυτος ο τιτλος ηταν απο τους πιο ωραιους και πρεπει να επιστρεψει γρηγορα στο wwe.Πολυ ομορφο ματς.Εξω απο το ριγκ ηταν και η ομορφοιτερη για μενα ντιβα ολων των εποχων η Τερι Ρανελς.Ηταν και η Τρις ΣΤατους στο πλευρο του Τest.

Ειχαμε Jericho vs Xpac σε ενα πολυ καλο και γρηγορο ματς.Αν και τον X-Pac δεν τον συμπαθω πρεπει να του αναγνωρισω οτι εβγαλε ωραιο ματς.Αν θυμαμαι καλα ειχε παιξει και με τον Κειν ωραιο ματς ενω ειχε κανει και ενα συντομο περασμα απο το ΤΝΑ.

Μπορει ο αγαπημενος μου παλαιστης να ειναι ο John Cena αλλα οφειλω να ομολογησω οτι ο καλυτερος σουπερσταρ στην ιστορια του wrestling που συνδυαζει και ικανοτητες στο μικροφωνο αλλα και παλαιστικες ικανοτητες ειναι ο Κurt Angle.Αντιμετωπιζε τον ΗΗΗ σε ενα No-Disqualification mach.Ποιημα το ματς.Τοσο ο ΗΗΗ οσο και ο Κurt ηταν φανταστικοι.

Το ppv εκλεισε με ενα fal-four way mach για το wwe championchip.Eπαιζαν οι the Rock vs Undertaiker vs Chris Benoit vs Kane.Πανδαισια.Υπεροχο.Ο ενας καλυτερος απο τον αλλο.

Το ppv ειχε ποστερ τον Undertaiker με μπαντανα και γυαλι ηλιου.

Σαν ppv του βαζω ενα 8.Πολυ καλο.
T.W.Is.M.
Παραλιγο να εχουμε τραγωδια στο προχτεσινο RAW. Κατα τη διαρκεια της εκπομπης ο Jerry Lawler επεσε αναισθητος. Αμεσως ετρεξαν οι γιατροι για να του δωσουν τις πρωτες βοηθειες και να τον μεταφερουν στο νοσοκομειο. Εκει διαπιστωθηκε οτι ειχε παθει εμφραγμα και για 20' χαρακτηριζοταν ως κλινικα νεκρος. Την επομενη μερα υποβληθηκε σε εγχειρηση και τα νεα ειναι μαλλον θετικα, αφου ειναι σε θεση να επικοινωνει και να αναπνεει, ενω ολα δειχνουν οτι δεν εχει παθει τιποτα ο εγκεφαλος του(παρολο που ο εγκεφαλος του δε δεχοταν οξυγονο για 20 λεπτα!). Ελπιζω να πανε ολα καλα και να καταφερει να αναρρωσει.
Μετα το επεισοδιο του Lawler το σοου συνεχιστηκε μεν, χωρις σχολιασμο δε, αφου ο Michael Cole σταματησε να μεταδιδει. Γραφτηκε οτι ο Lawler ειχε μολις επιστρεψει απο καποιες εμφανισεις το Σαββατοκυριακο και μετα απο μεγαλη πτηση της επιστροφης, ενω συνεχιζε να αγωνιζεται(ειχε παιξει και σε tag team match μαλιστα λιγη ωρα νωριτερα στο RAW). Τις τελευταιες μερες ειχε αντιμετωπισει πονο στο στηθος, αλλα τον αγνοησε, κακως οπως αποδειχτηκε.
Στα του επεισοδιου τωρα(τα λιγοτερο σοβαρα), αν και δεν το εχω δει ακομα ολοκληρο, εχω να πω οτι η ιστορια που με κραταει περισσοτερο σε RAW και Smackdown ειναι μακραν αυτη του Daniel Bryan με τον Kane. Αν και βλεπουμε πραγματα που εχουμε ξαναδει παραλλαγμενα, τα εχουν κανει να μοιαζουν πρωτοτυπα. Τελικα μπορει ο Kane μεσα στο ρινγκ να μην μπορει να κανει και πολλα πλεον, αλλα εκτος ρινγκ ειναι μια ιδιαιτερη προσωπικοτητα που μπορει να δωσει ενδιαφερον σε μια ιστορια. Οσο για τον Daniel Bryan, οσο παει ανεβαινει στην εκτιμηση και τη συμπαθεια μου(στο fav 5 που θα ελεγε κι ο Booker T). Best in the world ειπατε κυριε Punk? Νο Νο Νο... smiley.gif
benchwarmer
Ο Βινς εντωμεταξυ μαλλον διαβασε το ποστ μου πριν κατι μηνες και εβαλε τον θεο Paul με τον Punk cool.gif
Φυσικα, γνωριζοντας το WWE, πιθανοτατα δεν θα πιασουν το πληρες του potential αυτο το storyline, αλλα σιγουρα θα μου κεντρησει το ενδιαφερον να παρακολουθω τουλαχιστον τα αντιστοιχα segments τις επομενες βδομαδες
T.W.Is.M.
QUOTE(benchwarmer @ Sep 13 2012, 00:18 ) *
Ο Βινς εντωμεταξυ μαλλον διαβασε το ποστ μου πριν κατι μηνες και εβαλε τον θεο Paul με τον Punk cool.gif
Φυσικα, γνωριζοντας το WWE, πιθανοτατα δεν θα πιασουν το πληρες του potential αυτο το storyline, αλλα σιγουρα θα μου κεντρησει το ενδιαφερον να παρακολουθω τουλαχιστον τα αντιστοιχα segments τις επομενες βδομαδες


Ναι, η αληθεια ειναι οτι προσθετει ενδιαφερον η παρουσια του Heyman. O χαρακτηρας του CM Punk παντως αρχιζει να μοιαζει βαρετος σε ενα πραγμα: επαναλαμβανει τοσες φορες τη λεξη respect που γινεται κουραστικο. Αν και κατα τ αλλα οτιδηποτε κανει ο CM Punk ειναι ενδιαφερον. Δεν ξερω αν το εχω γραψει κι εδω, αλλα ειχα διαβασει καπου οτι ο ραπερ Cena που εγινε πολυ δημοφιλης, τραβηξε αρκετο χειροκροτημα απο τον κοσμο(το οποιο εκανε το WWE να τον κανει face) και ανεβασε το Cena στο επιπεδο του maineventer ειναι ιδεα του Heyman, ενω ο σημερινος Cena, που εκτος απο το κοινο του εχει και φανατικους εχθρους, ειναι δημιουργημα της Stephanie.
Αν και η ωρα για τις καθιερωμενες προβλεψεις του PPV δεν εχει φτασει, θα σχολιασω απο τωρα κατι για το ματς της Κυριακης. Αν ειναι να βαλουν το ζευγαρι Cena vs Punk για 3η φορα μεσα σε 14 μηνες για να εχουμε το ιδιο αποτελεσμα για 3η φορα, θα μπω τη Δευτερα το βραδυ να γραψω ενα παραληρημα λες και πηρε τιτλο η εθνικη Σερβιας! Δεν ξερω εναντιον ποιανου, πιθανοτατα οχι του Punk ομως. Απλα θεωρω οτι εχουν φτιαξει μια ιστορια που ταιριαζει σε νικη του CM Punk, αλλα με το λαθος αντιπαλο, γιατι αυτος ο αντιπαλος εχει ηδη χασει 2 φορες απο τον Punk και σε μια ιστορια που δεν αφηνουν να ξεχαστει.
Τελος, να συνεχισω κατι που εγραψα στο προηγουμενο ποστ μου. Εχω γραψει στο παρελθον ή αφησει να εννοηθει πως η μεγαλη μου συμπαθεια απο το τωρινο ροστερ(εξαιρειται φυσικα ο Undertaker που ειναι εκτος συναγωνισμου) ειναι ο Kofi Kingston. Aυτη την Κυριακη ομως στο tag team match δε θα εχω προτιμηση για το νικητη! Ο λογος ειναι η παρουσια του Daniel Bryan στην αλλη πλευρα και το γεγονος οτι πιστευω οτι η ιστορια του με τον Kane μπορει να γινει καλυτερη αν οι δυο τους παρουν τους τιτλους.
HLR CENATION
Παιχνίδι Προβλέψεων Night Of Champions
Written By Νότης Κ. on Σάββατο, 15 Σεπτεμβρίου 2012 | 3:30 μ.μ.

Με αυτά και με αυτά,φτάσαμε στο επόμενο pay per view του WWE,με τίτλο Night Of Champions και το Rings of Pain σας δίνει την ευκαιρία να προβλέψετε τα αποτελέσματα των αγώνων αυτού του PPV.

Μεγάλη επιτυχία σημείωσε το τελευταίο μας παιχνίδι όσον αφορά τον αριθμό των διαγωνιζόμενων.Ας ξεκινήσουμε!

1)Νικητής WWE Night Of Champions Pre Show Battle Royal(για νούμερο ένα διεκδικητή για την ζώνη United States)

Αν προβλέψετε σωστά,κερδίζετε 50 πόντους(!)
No Contest/Count Out/DQ

2)The Miz© vs Sin Cara vs Rey Mysterio vs Cody Rhodes(20)

The Miz
Sin Cara
Rey Mysterio
Cody Rhodes
No Contest/Count Out/DQ

3)Ποιος θα κάνει pin ή submission και σε ποιον;(15)

π.χ Ο Sin Cara στον Mysterio

4)Kofi Kingston & R-Truth vs Daniel Bryan & Kane(15)

Kofi Kingston & R-Truth
Kane & Daniel Bryan
No Contest/Count Out/DQ

5)Ποιος θα κάνει pin ή submission και σε ποιον;(15)

π.χ Ο Kane στον R-Truth

6)Antonio Cesaro© vs ???(15)

Antonio Cesaro
Νικητής Battle Royal
No Contest/Count Out/DQ

7)Layla© vs Kaitlyn(15)

Layla
Kaitlyn
No Contest/Count Out/DQ

8)Θα εμφανιστεί η Eve στον γυναικείο αγώνα;(15)

NAI
OXI

9)Randy Orton vs Dolph Ziggler(15)

Randy Orton
Dolph Ziggler
No Contest/Count Out/DQ

9i)Νικητής με pinfall ή submission;(15)

Pinfall
Submission

10)Sheamus© vs Alberto Del Rio(20)

Sheamus
Alberto Del Rio
No Contest/Count Out/DQ

10i)Νικητής με pinfall ή submission;(15)

Pinfall
Submission

11)Θα χρησιμοποιήσει ο Sheamus το Brogue Kick(finisher)(15);

ΝΑΙ
ΟΧΙ

12)CM Punk© vs John Cena(30)

CM Punk
John Cena
No Contest/Count Out/DQ

12i)Θα εμφανιστεί ο Paul Heyman;(15)

NAI
OXI

12ii)Νικητής με pinfall ή submission;(15)

Pinfall
Submission

13)Πόσοι τίτλοι θα αλλάξουν χέρια(25);

1
2
3
4
5
6

14)Θα εξαργυρώσει την βαλίτσα του ο Dolph Ziggler(15);

NAI
OXI

15)Θα γίνει κάποιος extra αγώνας(15);

NAI
OXI

16)Θα εμφανιστεί κάποιος από τους παρακάτω;(15)

Ted DiBiase
Evan Bourne
Jack Swagger
Christian
Wade Barrett
Undertaker
OXI(5)

Απαντήστε στις 16 παραπάνω ερωτήσεις σύμφωνα με το παράδειγμα:

Damien Sandow
Cody Rhodes
O Cody Rhodes στον Miz
Kofi Kingston & R-Truth
O R-Truth στον Daniel Bryan
Antonio Cesaro
Kaitlyn
NAI
Randy Orton
Submission
Alberto Del Rio
NAI
John Cena
NAI
Pinfall
6
OXI
NAI
Ted DiBiase

Λιγο πριν-λογικα -πρωτος ο TWIS κανει τις προβλεψεις του,βρηκα αυτο.Ψηνεσται?Εγω θα παιξω παντως.

http://www.ringsofpain.gr/2012/09/night-of...tl56yM.facebook
T.W.Is.M.
Οπως εγραψε και ο HLR, θα ειμαι ο πρωτος που θα κανει τις καθιερωμενες προβλεψεις. Θα ακολουθησει ο HLR, μετα ισως μπει καποιος που δεν το συνηθιζει και αυριο κατα τις 1 θα κανει την καθιερωμενη εμφανιση ο morrison! smiley.gif

Στο παιχνιδι/κουιζ που ποσταρε ο HLR θα συμμετασχω. Εδω ομως θα γραψω τις προβλεψεις μου με τον τροπο που το συνηθιζω προσθετοντας και καποια στοιχεια του παιχνιδιου.

Κατ αρχην στο pre-show θα εχουμε ενα battle royal για να καθοριστει ο αντιπαλος του Antonio Cesaro στο ματς για το US Championship. Η προβλεψη του νικητη του battle royal ειναι παντα πιο δυσκολη. Δυστυχως δεν ξερουμε ολους οσους προκειται να συμμετασχουν. Αφου πρεπει να ρισκαρω και να πω ενα ονομα, αυτο θα ειναι Tyson Kidd! Οχι επειδη εμφανιστηκε στο Smackdown της Παρασκευης, αλλα γιατι νομιζω οτι ειναι καταλληλος για να καλυψει το κενο που υπαρχει μεχρι να επιστρεψει ο Christian. Ο λογος που δεν εμφανιζεται τον τελευταιο καιρο(την Παρασκευη εμφανιστηκε μεν, αλλα μονο στην οθονη και οχι για να παιξει) απ οτι διαβασα δεν εχει να κανει με το WWE, αλλα με το ΤΝΑ! Στο Bound for Glory στις 14/10 ο Christian θα μπει στο Hall of Fame του ΤΝΑ και το WWE προτιμα να τον κρατησει εκτος τηλεορασης γι αυτο το διαστημα.

Παμε και στο κυριως σοου.
WWE Championship
CM Punk vs John Cena
Μετα απο τοσες νικες του Punk σε σημειο να καταντα μονοτονο το να κερδιζει συνεχεια, ελεγα οτι δε θα δωσω προβλεψη εναντιον του μεχρι το Rumble. Δε θα μπορουσα ομως σε αυτο το συγκεκριμενο ματς μεσα στη Βοστωνη να προβλεψω οτιδηποτε αλλο απο νικη του Cena. Θεωρω οτι στο τελος της ιστοριας αυτης ο πρωταθλητης θα ειναι ο CM Punk. Καπου ομως θα πρεπει να γινει μια αλλαγη. Δε φανταζομαι επισης οτι μετα απο τα 2 περσινα ματς, στα οποια κερδισε ο Punk 2 φορες θα δουμε το ιδιο εργο για τριτη φορα. Αν το δουμε, ετοιμαστειτε να ακουσετε το γκονγκ τη Δευτερα. Οχι απο τον Undertaker, αλλα απο μενα! Νεος πρωταθλητης λοιπον, και για αλλαγη επιτελους, o John Cena.Πιο πιθανος τροπος μου μοιαζει το submission μετα απο το STF(U).

World Championship
Sheamus vs Alberto del Rio
Ας ξεκινησω με το Brogue Kick. Οχι, δε νομιζω οτι θα το χρησιμοποιησει ο Sheamus. Νομιζω οτι θα το σκεφτει ή θα το προσπαθησει, αλλα δε θα το πετυχει τελικα. Ουτε πιστευω οτι θα το χρησιμοποιησει χωρις να το δει ο διαιτητης, γιατι θα κερδισει μεν το ματς, αλλα μεχρι την επομενη Παρασκευη θα εχει χασει τον τιτλο. Ο διαιτητης δε θα το δει, ο Booker T oμως θα το δει. Οσο για το ματς, νομιζω οτι μια αλλαγη πρωταθλητη ειναι αρκετη. Ο Sheamus θα κερδισει και θα διατηρησει τον τιτλο του. Αν ο del Rio επροκειτο να παρει τον τιτλο, θα το ειχε κανει ηδη, δε θα φταναμε στην 3η προσπαθεια(και 4η συνολικα μαζι με το fatal four way στο Over the Limit) για να τα καταφερει. Αλλωστε καποια στιγμη πρεπει να χρησιμοποιηθει και το MITB. Aν ο del Riο κερδισει τωρα, μεχρι να περασουν 1-2 μηνες για να χασει τον τιτλο απο τον Orton πχ, o οποιος θα τον χασει στη συνεχεια με το cash in του Ziggler, θα φτασουμε στα Χριστουγεννα τουλαχιστον! Νομιζω οτι η απαγορευση του Brogue Kick γινεται για να δωσει ενα επιπλεον ενδιαφερον στο ματς και να κανει τη νικη του Sheamus μεγαλυτερη. Αφου μαλιστα ο Sheamus εχει και καινουρια submission λαβη, μαλλον ετσι θα κερδισει και τον αγωνα.

Intercontinental Championship
The Miz vs Rey Mysterio vs Cody Rhodes vs Sin Cara
Ουτε εδω πιστευω οτι θα αλλαξει ο πρωταθλητης. Ο μεν Mysterio δεν εχει να κερδισει κατι απο το ΙC championship, o Cody Rhodes και ο Sin Cara βρισκονται στο Smackdown και θα επρεπε να παρουν τον τιτλο μαζι τους(ειδαμε και παθαμε οσο και οι δυο τιτλοι IC & US ηταν στο RAW, θα τους στειλουμε και τους δυο στο SD τωρα?), αρα γιατι να αλλαξει ο πρωταθλητης? Νομιζω οτι ο Miz θα διατηρησει τον τιτλο και οι Rhodes και Sin Cara μπαινουν στο ματς για να χωρεσει η κοντρα τους στο PPV και για να υπαρξει κατι καινουριο στον οριζοντα. Οσο για το ποιος θα δεχτει το pinfall, θα πονταρα στο Rey Mysterio.

US Championship
Antonio Cesaro vs ?
Εδω ειναι το πιο δυσκολο κομματι για να κανω προβλεψη γιατι δεν ξερω ποιος θα ειναι ο αντιπαλος. Θα παω με το σεναριο που υποστηριξα πιο πανω, του Tyson Kidd ως αντιπαλου. Νομιζω οτι ειτε ο Kidd ειτε καποιος αλλος απλα γεμιζει το χρονο μεχρι να επιστρεψει ο Christian. Αυτη την κοντρα ετοιμαζουν στο WWE για να αποκτησει ενδιαφερον το US championship ξανα και γι αυτο νομιζω οτι ο Antonio Cesaro θα κερδισει το ματς.

WWE Tag team Championship
Kofi Kingston & R-Truth vs Kane & Daniel Bryan
Ειχα γραψει και νωριτερα οτι η ιστορια του Daniel Bryan και του Kane μου φαινεται πολυ ενδιαφερουσα και μου αρεσει περισσοτερο απο ολες τις αλλες που τρεχουν τωρα. Οταν ειδα το RAW και ανακοινωθηκε αυτο το ματς, πιστεψα αμεσως οτι η ομαδα τους θα κερδιζε τους τιτλους. Στο Smackdown ομως αλλαξα γνωμη. Ο λογος δεν εχει να κανει με τους ιδιους τους Kane & Daniel Bryan. Αυτοι θα συνεχισουν την ιστορια τους ειτε κερδισουν ειτε χασουν. Ισως αν κερδισουν η ιστορια γινει πιο ενδιαφερουσα ή τραβηξει λιγο περισσοτερο, αλλα ακομα κι αν χασουν θα συνεχισει. Ο λογος που βλεπω νικη για Kofi Kingston & R-Truth ειναι οτι δε βλεπω τι θα μπορουσαν να κανουν αμεσα αν βγουν απο το παιχνιδι του tag team championship(ισως ο ενας θα μπορουσε να παει για το Intercontinental, αλλα οχι και οι δυο μαζι-αυτο ομως μπορει να γινει αργοτερα). Μονη επιφυλαξη μου ειναι το σεναριο να κερδισουν ο Bryan και ο Kane τωρα και να χασουν τους τιτλους μεσα σε λιγες μερες απο τους τωρινους πρωταθλητες. Στον τροπο νικης νομιζω οτι ενα Trouble in Paradise στον Daniel Bryan θα δωσει τη λυση.

Divas' Championship
Layla vs Kaitlyn
Βλεποντας το RAW, στο οποιο αποφασιστηκε να γινει η Kaitlyn Νο1 contender μου δοθηκε η εντυπωση οτι κερδισε το Battle Royal κατα λαθος! Η Layla εδειχνε πραγματικα απορημενη με αυτο που ειδε. Λιγες εβδομαδες μετα διαβασα οτι οντως το σεναριο ηταν αλλο και οτι η Eve επροκειτο να κερδισει το Battle Royal, αλλα δεν καταφερε να κρατηθει εντος ρινγκ. Υπηρχαν μαλιστα σκεψεις να προστεθει κι εκεινη στο ματς, αλλα τελικα δεν εγινε. Ειτε ισχυει αυτο ειτε οχι, δε βλεπω πως θα μπορουσε η Kaitlyn να κερδισει τον τιτλο τωρα. Στις εβδομαδες που μεσολαβησαν εγινε μια προσπαθεια να την ανεβασουν, ωστε να θεωρηθει διεκδικητρια του τιτλου, αλλα μεχρι εκει. Βλεπω νικη της Layla(με pinfall φυσικα) και την επομενη αντιπαλο να παιρνει σειρα, ειτε ειναι η Eve ειτε οχι.

Randy Orton vs Dolph Ziggler
Εδω νομιζω οτι εχουμε να κανουμε με το πιο δυσκολο σε προβλεψη ματς. Δεν υπαρχει τιτλος στη μεση, ο Orton συντομα θα ξαναφυγει για να γυρισει ταινια, ο Dolph πρεπει καποια στιγμη να χρησιμοποιησει τη βαλιτσα του, αλλα η βαλιτσα δεν παιζεται σε αυτο το ματς(για να μας κανει ευκολη την προβλεψη). Θα πονταρω σε νικη του Randy Orton, γιατι ο Ziggler βρισκεται ηδη σε ενα επιπεδο σοβαρου και αξιοπιστου διεκδικητη και δε θα παθει ζημια σε στατους αν χασει. Αντιθετα, ο Orton εχει καιρο να εμφανιστει σε PPV και πιθανον να χασει και το επομενο, οποτε με μια νικη παραμενει στο προσκηνιο. Φυσικα με ενα RKO απο το πουθενα...


Κατα τ αλλα θα πονταρα σε εμφανιση του Paul Heyman, καθως και του Wade Barrett, οχι ομως της Eve, απο αυτους που ρωτηθηκαν στο κουιζ. Ενα εναλλακτικο σεναριο(οπως συνηθιζω τωρα τελευταια) αφορα το US Championship. Πιστευω οτι υπαρχει μια περιπτωση να χασει τον τιτλο ο Cesaro. Μονο ομως αν στο Battle Royal παρει μερος ο Ryback. Σ αυτη την περιπτωση πιστευω οτι θα κερδισει το Battle Royal και θα παρει τον τιτλο στο PPV. Δεν πιστευω οτι το WWE θα χαλασει το αηττητο του στο pre-show ενος PPV. Δινω ομως λιγοτερες πιθανοτητες να ασχοληθει ο Ryback με τιτλο μεχρι να φτασει να διεκδικει το World Championship.
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 15 2012, 17:28 ) *
Οπως εγραψε και ο HLR, θα ειμαι ο πρωτος που θα κανει τις καθιερωμενες προβλεψεις. Θα ακολουθησει ο HLR, μετα ισως μπει καποιος που δεν το συνηθιζει και αυριο κατα τις 1 θα κανει την καθιερωμενη εμφανιση ο morrison! smiley.gif

Στο παιχνιδι/κουιζ που ποσταρε ο HLR θα συμμετασχω. Εδω ομως θα γραψω τις προβλεψεις μου με τον τροπο που το συνηθιζω προσθετοντας και καποια στοιχεια του παιχνιδιου.

Κατ αρχην στο pre-show θα εχουμε ενα battle royal για να καθοριστει ο αντιπαλος του Antonio Cesaro στο ματς για το US Championship. Η προβλεψη του νικητη του battle royal ειναι παντα πιο δυσκολη. Δυστυχως δεν ξερουμε ολους οσους προκειται να συμμετασχουν. Αφου πρεπει να ρισκαρω και να πω ενα ονομα, αυτο θα ειναι Tyson Kidd! Οχι επειδη εμφανιστηκε στο Smackdown της Παρασκευης, αλλα γιατι νομιζω οτι ειναι καταλληλος για να καλυψει το κενο που υπαρχει μεχρι να επιστρεψει ο Christian. Ο λογος που δεν εμφανιζεται τον τελευταιο καιρο(την Παρασκευη εμφανιστηκε μεν, αλλα μονο στην οθονη και οχι για να παιξει) απ οτι διαβασα δεν εχει να κανει με το WWE, αλλα με το ΤΝΑ! Στο Bound for Glory στις 14/10 ο Christian θα μπει στο Hall of Fame του ΤΝΑ και το WWE προτιμα να τον κρατησει εκτος τηλεορασης γι αυτο το διαστημα.

Παμε και στο κυριως σοου.
WWE Championship
CM Punk vs John Cena
Μετα απο τοσες νικες του Punk σε σημειο να καταντα μονοτονο το να κερδιζει συνεχεια, ελεγα οτι δε θα δωσω προβλεψη εναντιον του μεχρι το Rumble. Δε θα μπορουσα ομως σε αυτο το συγκεκριμενο ματς μεσα στη Βοστωνη να προβλεψω οτιδηποτε αλλο απο νικη του Cena. Θεωρω οτι στο τελος της ιστοριας αυτης ο πρωταθλητης θα ειναι ο CM Punk. Καπου ομως θα πρεπει να γινει μια αλλαγη. Δε φανταζομαι επισης οτι μετα απο τα 2 περσινα ματς, στα οποια κερδισε ο Punk 2 φορες θα δουμε το ιδιο εργο για τριτη φορα. Αν το δουμε, ετοιμαστειτε να ακουσετε το γκονγκ τη Δευτερα. Οχι απο τον Undertaker, αλλα απο μενα! Νεος πρωταθλητης λοιπον, και για αλλαγη επιτελους, o John Cena.Πιο πιθανος τροπος μου μοιαζει το submission μετα απο το STF(U).

World Championship
Sheamus vs Alberto del Rio
Ας ξεκινησω με το Brogue Kick. Οχι, δε νομιζω οτι θα το χρησιμοποιησει ο Sheamus. Νομιζω οτι θα το σκεφτει ή θα το προσπαθησει, αλλα δε θα το πετυχει τελικα. Ουτε πιστευω οτι θα το χρησιμοποιησει χωρις να το δει ο διαιτητης, γιατι θα κερδισει μεν το ματς, αλλα μεχρι την επομενη Παρασκευη θα εχει χασει τον τιτλο. Ο διαιτητης δε θα το δει, ο Booker T oμως θα το δει. Οσο για το ματς, νομιζω οτι μια αλλαγη πρωταθλητη ειναι αρκετη. Ο Sheamus θα κερδισει και θα διατηρησει τον τιτλο του. Αν ο del Rio επροκειτο να παρει τον τιτλο, θα το ειχε κανει ηδη, δε θα φταναμε στην 3η προσπαθεια(και 4η συνολικα μαζι με το fatal four way στο Over the Limit) για να τα καταφερει. Αλλωστε καποια στιγμη πρεπει να χρησιμοποιηθει και το MITB. Aν ο del Riο κερδισει τωρα, μεχρι να περασουν 1-2 μηνες για να χασει τον τιτλο απο τον Orton πχ, o οποιος θα τον χασει στη συνεχεια με το cash in του Ziggler, θα φτασουμε στα Χριστουγεννα τουλαχιστον! Νομιζω οτι η απαγορευση του Brogue Kick γινεται για να δωσει ενα επιπλεον ενδιαφερον στο ματς και να κανει τη νικη του Sheamus μεγαλυτερη. Αφου μαλιστα ο Sheamus εχει και καινουρια submission λαβη, μαλλον ετσι θα κερδισει και τον αγωνα.

Intercontinental Championship
The Miz vs Rey Mysterio vs Cody Rhodes vs Sin Cara
Ουτε εδω πιστευω οτι θα αλλαξει ο πρωταθλητης. Ο μεν Mysterio δεν εχει να κερδισει κατι απο το ΙC championship, o Cody Rhodes και ο Sin Cara βρισκονται στο Smackdown και θα επρεπε να παρουν τον τιτλο μαζι τους(ειδαμε και παθαμε οσο και οι δυο τιτλοι IC & US ηταν στο RAW, θα τους στειλουμε και τους δυο στο SD τωρα?), αρα γιατι να αλλαξει ο πρωταθλητης? Νομιζω οτι ο Miz θα διατηρησει τον τιτλο και οι Rhodes και Sin Cara μπαινουν στο ματς για να χωρεσει η κοντρα τους στο PPV και για να υπαρξει κατι καινουριο στον οριζοντα. Οσο για το ποιος θα δεχτει το pinfall, θα πονταρα στο Rey Mysterio.

US Championship
Antonio Cesaro vs ?
Εδω ειναι το πιο δυσκολο κομματι για να κανω προβλεψη γιατι δεν ξερω ποιος θα ειναι ο αντιπαλος. Θα παω με το σεναριο που υποστηριξα πιο πανω, του Tyson Kidd ως αντιπαλου. Νομιζω οτι ειτε ο Kidd ειτε καποιος αλλος απλα γεμιζει το χρονο μεχρι να επιστρεψει ο Christian. Αυτη την κοντρα ετοιμαζουν στο WWE για να αποκτησει ενδιαφερον το US championship ξανα και γι αυτο νομιζω οτι ο Antonio Cesaro θα κερδισει το ματς.

WWE Tag team Championship
Kofi Kingston & R-Truth vs Kane & Daniel Bryan
Ειχα γραψει και νωριτερα οτι η ιστορια του Daniel Bryan και του Kane μου φαινεται πολυ ενδιαφερουσα και μου αρεσει περισσοτερο απο ολες τις αλλες που τρεχουν τωρα. Οταν ειδα το RAW και ανακοινωθηκε αυτο το ματς, πιστεψα αμεσως οτι η ομαδα τους θα κερδιζε τους τιτλους. Στο Smackdown ομως αλλαξα γνωμη. Ο λογος δεν εχει να κανει με τους ιδιους τους Kane & Daniel Bryan. Αυτοι θα συνεχισουν την ιστορια τους ειτε κερδισουν ειτε χασουν. Ισως αν κερδισουν η ιστορια γινει πιο ενδιαφερουσα ή τραβηξει λιγο περισσοτερο, αλλα ακομα κι αν χασουν θα συνεχισει. Ο λογος που βλεπω νικη για Kofi Kingston & R-Truth ειναι οτι δε βλεπω τι θα μπορουσαν να κανουν αμεσα αν βγουν απο το παιχνιδι του tag team championship(ισως ο ενας θα μπορουσε να παει για το Intercontinental, αλλα οχι και οι δυο μαζι-αυτο ομως μπορει να γινει αργοτερα). Μονη επιφυλαξη μου ειναι το σεναριο να κερδισουν ο Bryan και ο Kane τωρα και να χασουν τους τιτλους μεσα σε λιγες μερες απο τους τωρινους πρωταθλητες. Στον τροπο νικης νομιζω οτι ενα Trouble in Paradise στον Daniel Bryan θα δωσει τη λυση.

Divas' Championship
Layla vs Kaitlyn
Βλεποντας το RAW, στο οποιο αποφασιστηκε να γινει η Kaitlyn Νο1 contender μου δοθηκε η εντυπωση οτι κερδισε το Battle Royal κατα λαθος! Η Layla εδειχνε πραγματικα απορημενη με αυτο που ειδε. Λιγες εβδομαδες μετα διαβασα οτι οντως το σεναριο ηταν αλλο και οτι η Eve επροκειτο να κερδισει το Battle Royal, αλλα δεν καταφερε να κρατηθει εντος ρινγκ. Υπηρχαν μαλιστα σκεψεις να προστεθει κι εκεινη στο ματς, αλλα τελικα δεν εγινε. Ειτε ισχυει αυτο ειτε οχι, δε βλεπω πως θα μπορουσε η Kaitlyn να κερδισει τον τιτλο τωρα. Στις εβδομαδες που μεσολαβησαν εγινε μια προσπαθεια να την ανεβασουν, ωστε να θεωρηθει διεκδικητρια του τιτλου, αλλα μεχρι εκει. Βλεπω νικη της Layla(με pinfall φυσικα) και την επομενη αντιπαλο να παιρνει σειρα, ειτε ειναι η Eve ειτε οχι.

Randy Orton vs Dolph Ziggler
Εδω νομιζω οτι εχουμε να κανουμε με το πιο δυσκολο σε προβλεψη ματς. Δεν υπαρχει τιτλος στη μεση, ο Orton συντομα θα ξαναφυγει για να γυρισει ταινια, ο Dolph πρεπει καποια στιγμη να χρησιμοποιησει τη βαλιτσα του, αλλα η βαλιτσα δεν παιζεται σε αυτο το ματς(για να μας κανει ευκολη την προβλεψη). Θα πονταρω σε νικη του Randy Orton, γιατι ο Ziggler βρισκεται ηδη σε ενα επιπεδο σοβαρου και αξιοπιστου διεκδικητη και δε θα παθει ζημια σε στατους αν χασει. Αντιθετα, ο Orton εχει καιρο να εμφανιστει σε PPV και πιθανον να χασει και το επομενο, οποτε με μια νικη παραμενει στο προσκηνιο. Φυσικα με ενα RKO απο το πουθενα...


Κατα τ αλλα θα πονταρα σε εμφανιση του Paul Heyman, καθως και του Wade Barrett, οχι ομως της Eve, απο αυτους που ρωτηθηκαν στο κουιζ. Ενα εναλλακτικο σεναριο(οπως συνηθιζω τωρα τελευταια) αφορα το US Championship. Πιστευω οτι υπαρχει μια περιπτωση να χασει τον τιτλο ο Cesaro. Μονο ομως αν στο Battle Royal παρει μερος ο Ryback. Σ αυτη την περιπτωση πιστευω οτι θα κερδισει το Battle Royal και θα παρει τον τιτλο στο PPV. Δεν πιστευω οτι το WWE θα χαλασει το αηττητο του στο pre-show ενος PPV. Δινω ομως λιγοτερες πιθανοτητες να ασχοληθει ο Ryback με τιτλο μεχρι να φτασει να διεκδικει το World Championship.


Για μια ακομα φορα πολυ ωραιο το κειμενο σου.Εγω θα γραψω η μετα το ματς της Ρεαλ σημερα κατα τη μια η αυριο το πρωι. smile.gif

Αμεσως μετα θα παρω μερος στο παιχνιδι. wink.gif
HLR CENATION
Μιας και κριθηκε νωρις το ματς της Μπρτσελονα θα γραψω τωρα για το ppv.

Ξεκιναμε με CM Punk vs John Cena.

Θα συμφωνησω με τον TWISM.(στο προηγουμενο ποστ εκ παραδρομης σου αλλαξα το ονομα).

Βλεπω νικη Cena.Το PPV γινεται στην Βοστωνη ο CM punk εχει την ζωνη τοσο καιρο ,ε μην γινει και πελατης του ο John.Αρα βλεπω νικη Cena.Οχι με υποταγη παντως.

World Championship

Εδω μεχρι την ΠΑρασκευη ελεγα νικη Αλμπερτο.Τωρα ομως κανω τουμπα και προβλεπω νικη Σειμους.Θα αλλαξει η μια ζωνη δεν πιστευω να αλλαξει και δευτερη.

Ο ΜΙΖ δεν πιστευω οτι θα χασει το Ιντερκοτινεταλ.Τον προοριζουν παλι νομιζω για παγκοσμιο πρωταθλητη και ετσι πρεπει να κατσει λιγο καιρο με την ζωνη.

Βλεπω νικη του ΝΤολφ που μεκαποιο πονηρο τροπο θα την παρει την νικη

Επισης νικητης ο αγαπημενος μου ΑΝτονιο Σεζαρο. smile.gif
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 15 2012, 17:28 ) *
Οπως εγραψε και ο HLR, θα ειμαι ο πρωτος που θα κανει τις καθιερωμενες προβλεψεις. Θα ακολουθησει ο HLR, μετα ισως μπει καποιος που δεν το συνηθιζει και αυριο κατα τις 1 θα κανει την καθιερωμενη εμφανιση ο morrison! smiley.gif


Kατά τις 2 πες...Αλλά αυτή τη φορά είμαι παντελώς ανέτοιμος για οποιαδήποτε πρόβλεψη.
Να την κάνω στα κουτουρού λέτε;Ας την κάνω απλά υπολογίστε ότι δεν έχω δει τίποτα μετά το Summerslam. Έχω διαβάσει κάποια πράγματα αλλά οκ αν δεν δεις με τα μάτια σου...
Καθαρά για την διατήρηση του εθίμου λοιπόν προβλέπω,
υπεράσπιση όλων των τίτλων εκτός του tag που θα αλλάξει και Randy Orton.
HLR CENATION
Eυγε σου Μορισον που προβλεψες σωστα το ταγκ τιμ. smile.gif

Σημερα θα πρωτοτυπησω.

Εχω δει μεχρι και το ματς του Ορτον με τον Ντολφ.Το κατεβασα πολυ γρηγορα αυτη τη φορα cool.gif αλλα θα κοιμηθω νωρις σημρα γιατι αυριο εχω ταξιδι.Αρα θα γραψω για το μισο σοου και για το αλλο μισο βλεπουμε.Ελπιζω να μην την σπαω σε κανενα και να σας κανω σποιλερ καθως γραφω νωρις αλλα μαλλον θα υποπτευθητε γιατι γραφω οποτε δεν νομιζω να μπειτε αμα δεν το εχετε δει.

Πολυ καλο το ματς για το USA τσαμπιον.Ο ΑΝτονια Σεζαρο μ αρεσει πολυ.Καλα Θεα η Αξανα .Η ομορφοτερη ντιβα.Ποδαρες ατελειωτες. smile.gif

Πλακα ειχε το ταγκ τιμ τσαμπιον και εξυπνο το φιναλε.Μ αρεσε οπως τσακονωντουσαν οι Ντανιελ-Κειν πολυ πλακα το προμο.

ΦΑνταστικο το ματς για το Ιντερκοτινεταλ Τσαμπιον.Φοβερος ο ρευ για μια ακομα φορα.

Λιγα πραγματα το Ορτον-Ντολφ.Λογω Ορτον.Ραντυ εχω απαιτησεις απο σενα απεδειξε οτι δεν εισαι τελειωμενος,

captain charisma
απ οτι φαινεται τον πανκ το πανε πρωταθλητη μεχρι το royal rumble οπου θα χασει τον τιτλο απ τον ροκ, και ετσι στην μανια 29 θα χουμε ροκ-σινα παρτ 2 οπου θα παρει ο γιαννακης τη ζωνη...σιγουρα πραγματα..
T.W.Is.M.
Οχι αλλο καρβουνο...
Επισημως θα απεχω απο προβλεψεις στο Hell in a Cell και δε θα δωσω προβλεψη για το WWE Championship μεχρι και το TLC.
Τους τελευταιους μηνες εχω αναπολησει τα ματς που ο Cena τις ετρωγε σε ολη τη διαρκεια και στο τελος...shoulder block, shoulder block, side slam, five knuckle shuffle, FU, 1-2-3!
Πως το ελεγαν το φθινοπωρο του 2007? Save us Y2J? Τωρα λεμε save us Dwayne... 4 μηνες εμειναν.
Τωρα που το θυμηθηκα, πανεξυπνο το σχεδιο Βινς. Θα κανεις την πρωτη Wrestlemania ρετρο. Rock vs Cena, Triple H vs Lesnar... Προτεινω και Undertaker vs HBK και Sheamus vs Alberto del Rio! Θα κανεις μεγαλη επιτυχια. Μπορει να ξεπερασεις και τις πωλησεις ψυγειων σε Εσκιμωους! Αν μαλιστα βαλεις και ενα Kane vs Daniel Bryan, θα γινει χαμος. Θα πουλας τα DVD πιο γρηγορα απ οτι πουλανε οι Αφρικανοι πειρατικα cd εξω απ τα γραφεια της χρυσης αυγης!
Οχι αλλο καρβουνο ειπαμε...
HLR CENATION
Κατι οτι ειχα ταξιδι στην Αθηνα την Τριτη,κατι οτι ειχε τσαμπιονς λινγκ,κατι οτι ειχε γιουροπα λιγκ με εκαναν να ολοκληρωσω το ναιτ οφ τσαμπιονς μολις τωρα.

Τι ματς Θεε μου?Μιλαω για το Πανκ-ΣΙνα.Φοβερο ματς.Ουτε εμενα μου αρεσε το αποτελεσμα παντως αλλα δεν πειραζει.Αλλεπαληλα τελειωματα και απο τους δυο και τελικα χ.Ο Πανκ ειναι σαν την Γιουβεντους. smiley.gifΠαντως για κατι τετοια ματς ειναι που λατρευω το ρεστλινγκ.

Οπως την δεκαετια το 90 ειχαν κανει κλασσικο ζευγαρι το Χογκαν-Γουοριορ και το Φλερ-Στινγκ στο wcw ,η το Στοουν Κολντ-Ροκ ετσι πανε να κανουν το Πανκ-Σινα.Ισως επειδη δεν τους βγηκε το αρχικο πλανο με Ορτον-Σινα.

Θα παρακαλουσα αν εχει βγει ο νο 1 διεκδικητης του τιτλου στο raw βαλτε το σε σποιλερ επειδη δεν το εχω δει ακομα.Χαρη θα μοιυ κανετε.Ευχαριστω. smile.gif

Τωρα γεματος ορεξη θα βαλω να δω το ΤΝΑ που ειναι σε καλο σημειο λιγο πριν το μπαουντ φορ γκλορυ,να εχει βγει το ζευγαρι του μεν ιβεντ και πιο αργα σε μαγνητοσκοπηση το raw στην tv.wrestling day αποψε.
T.W.Is.M.
Αφου ολοκληρωσα το RAW αυτης της εβδομαδας και αφου στο Hell in a Cell δεν εχει προβλεψη, γι αυτο το διαστημα θα γραφω ειτε σεναρια ειτε ευχες. Με αλλα λογια θα σολαρω οπως ο Αλεφαντος στο ΤΗΛΕ ΑΣΤΥ! smiley.gif

Στο χτεσινο σοου λοιπον ειδαμε την εξελιξη της κοντρας Λιο Μεσσι vs Κριστιανο Ροναλντο στο ρινγκ του WWE. Παντα προτιμουσα το Μεσσι μεταξυ των δυο. 71.gif
Το Dolph Ziggler vs Kofi Kingston ηταν απο τα καλυτερα ματς που εχουν γινει φετος σε εβδομαδιαιο σοου. Οι αγωνες που ειχαν παιξει τα προηγουμενα χρονια για το US Championship σε διαφορα PPV ηταν επισης απο τα καλυτερα ματς σε καθε PPV. Εχετε στα χερια σας ενα ματς που αν του δωσετε χρονο ειναι επιπεδου Wrestlemania και καθεστε και το σκεφτεστε? Ματς τιτλου στη Wrestlemania 30 απο τωρα! Θα ελεγα και στην 29, αλλα εκει εχει κλεισει θεση ο Jabroni beating, pie eating, trail blazing, eyebrow raising...If you smelllll what the Rock is cooking. Οποτε αφηστε το για την επομενη χρονια. Αληθεια, ποτε ηταν το τελευταιο κακο ματς του Ziggler? Πρεπει να ηταν τοτε που φορουσε πρασινα και κυκλοφορουσε μαζι με αλλους 4 που το επαιζαν μαζορετες. Τους Spirit Squad εννοω. Και πρεπει να ηταν απο εκεινα τα ματς που ο τοτε Nicky δεν επαιζε καν. Επαιζε ο Kenny...αυτος που προσφατα εκανε καταγγελιες για παιχνιδια πολιτικης στο WWE.
Νομιζα οτι η καλυτερη στιγμη ηταν οι σκηνες με τον Kane και το Daniel Bryan. Τελικα η καλυτερη ηταν η τελευταια.
Εχω 2 σεναρια για το WWE Championship. Κατ αρχην ξερουμε οτι ο Σουπερμαν θα βγει πρωταθλητης απο το Hell in a Cell. Δεν ειναι προβλεψη, γιατι εχω πει οτι δεν κανω, ειναι διαπιστωση.
1)Στο Survivor Series κλεινει αλλο ενα ματς CM Punk vs John Cena. Την τελευταια εβδομαδα ομως ο Heyman ειναι αφαντος. Ο Punk βγαινει στο ρινγκ χωρις αυτον και δειχνει ανησυχος, οσο κι αν προσπαθει να το κρυψει. Με τον εκνευρισμο που εχει τα βαζει παλι με την AJ, της θυμιζει τη γνωστη ιστορια της προτασης γαμου και τη φερνει παλι στη γνωστη κατασταση τρελας και πνευματικης ασταθειας. Ο Josh Mathews και ο Matt Striker ψαχνουν τον Punk για συνεντευξη και σχολιο την Κυριακη του PPV, αυτος αποφευγει να μιλησει, αλλα φαινεται οτι το θεμα τον απασχολει και δεν τον αφηνει να συγκεντρωθει. Οι 2 αντιπαλοι βγαινουν για να ξεκινησει το ματς και πριν χτυπησει το καμπανακι, βγαινει η AJ και ανακοινωνει οτι υπαρχει κι αλλος ενας contender...


Μαζι του φυσικα ο Paul Heyman... Ο Lesnar κερδιζει τον τιτλο, αποφευγει να εμφανιζεται στο RAW στελνοντας το Heyman(ωστε να μη χρησιμοποιηθουν προωρα οι εμφανισεις που προβλεπονται στο συμβολαιο) και στο TLC κερδιζει τον CM Punk σε Tables Match και παει στο Rumble, oπου εκει περιμενει ο Rock. Rock vs Brock λοιπον με νικητη το Rock και στη Wrestlemania μπορει να αντιμετωπισει το νικητη του Rumble. Ή ακομα καλυτερα, δινουμε το Royal Rumble σε καποιον απο το Smackdown και τους αφηνουμε ολους με ανοιχτο στομα περιμενοντας το Cena ή το CM Punk να κερδισουν και το ουισκι στο αποστακτηριο του Jack Daniels να ωριμασει.

2)Με αφορμη την τελευταια σκηνη του RAW, χωρις πολλη αναλυση και αιτιολογηση, αντιπαλος του CM Punk στο Survivor Series...ο Ryback! Ο οποιος εχει ηδη κερδισει το Miz στο HIAC και εχει παρει το Intercontinental Championship. Το ματς ειναι και για τους 2 τιτλους, οπως ειχε γινει στη Wrestlemania VI(Hulk Hogan vs Ultimate Warrior) και ετσι ο Punk θα αποδειξει οτι ειναι οντως Best in the world. Μονο που νικητης βγαινει ο Ryback και κερδιζει και τους 2 τιτλους σε εκπληξη παρομοια με αυτη του Sheamus πριν 3 χρονια! Στο TLC ο Ryback πρεπει να υπερασπιστει και τους 2 τιτλους με 2 διαφορετικους αντιπαλους. Διατηρει το Intercontinental κερδιζοντας με DQ, αλλα δεχεται επιθεση μετα το ματς. Ετσι δεν ειναι στο 100% των δυναμεων του στο main event και χανει απο το CM Punk, ο οποιος στη συνεχεια παιζει με το Rock στο Rumble κλπ κλπ και εζησαν αυτοι καλα κι εμεις καλυτερα...

Ειπαμε...σεναρια(1) και ευχες(2).

Επιτελους, εχουμε tag team division... wink.gif
HLR CENATION
Στο ΤΝΑ της περασμενης Πεμπτης εμφανιστηκε ο Σακιλ.Αυτα ειναι.Φανταστικη στιγμη που ειχε διαλογο στην αρχη με τον θρυλο του pro-wrestling Hulk Hogan.
captain charisma
διαβαζω οτι στη μανια 29 θα χουμε ριμπακ-τακερ...ελπιζω να μη γινει για κανενα λογο κανα τετοιο ματς...ο ριμπακ δν ειναι ικανος ουτε τα κορδονια του τακερ να δεσει...καλυτερα να δουμε τον τακερ με καποιο παλιο οπως λεσναρ η τζερικο...ματσαρα θα βγαλουν..
morrison
QUOTE(captain charisma @ Oct 4 2012, 23:00 ) *
διαβαζω οτι στη μανια 29 θα χουμε ριμπακ-τακερ...ελπιζω να μη γινει για κανενα λογο κανα τετοιο ματς...ο ριμπακ δν ειναι ικανος ουτε τα κορδονια του τακερ να δεσει...καλυτερα να δουμε τον τακερ με καποιο παλιο οπως λεσναρ η τζερικο...ματσαρα θα βγαλουν..


Βασικά από την τριάδα των μοσχαριών που προέκυψαν ταυτόχρονα και πήραν παράλληλο push στην αρχή, Clay-Tensai-Ryback, επιβίωσε ακόμα σαν διατήρηση push μόνο ο Ryback,ε;
Έχει μια λογική γιατί είχε πιο βραδύκαυστο σπρώξιμο αντίθετα με τους άλλους που ήρθε λίγο απότομα...
Τώρα για Taker οκ, λιγουλάκι προβλέψιμο τι θα γίνει. Δεν είμαι και εντελώς αρνητικός, φαντάζομαι ότι αν είναι να γίνει ο Ryback θα έχει καταστρέψει αρκετούς μέχρι τότε Πρωταθλητές και μη, του Taker συμπεριλαμβανομένου, για να έχει φτιάξει status αρκετό για τέτοιο ματς.
Πιο πολύ προβληματικό είναι τι ματς θα είναι αυτό, με τον Taker στα βαθιά γεράματα και τον Ryback μαζί το ρινγκ σαν απόδοση το ξεχνάμε, απλά θα πρέπει να βγάλει πολύ απόγνωση και αδυναμία ο Taker για να πείσει...Θέλει συναίσθημα και δεν είναι μαζί του ο HBK και ο ΗΗΗ για να σπρώξουν και αυτοί...
rchos
Πάντως αφού ξέρουν όλοι το αποτέλεσμα των αγώνων του Τέικερ στις Μανίες καλύτερα είναι να παίζει με νέους να παίρνουν λίγο την λάμψη παρά με άλλους μεγάλους οι οποίοι ως έναν βαθμό δεν αξίζουν τέτοια συμπεριφορά.
T.W.Is.M.
Εγω θα το προσεγγισω αλλιως με αφορμη την εμφανιση-εκπληξη του rchos. Αν υπαρχει αυτη τη στιγμη ενα ατομο σε ολοκληρο το WWE που μπορει να πεισει τον κοσμο οτι μπορει να κερδισει τον Undertaker στη Wrestlemania, αυτος ειναι ο Ryback! Αν εχω μια αμφιβολια στο μυαλο μου οτι μπορει να χασει ποτε ο Undertaker σε WM, θα ηταν σε αυτο το ματς. Ουτε με το Lesnar, ουτε με τον Jericho, ουτε με το CM Punk, ουτε με το Sheamus, ουτε καν με το Cena! Κανενας απ αυτους δεν εχει λογο να κανει τετοια νικη, δε θα τον βοηθησει σε τιποτα στην καριερα του, ουτε και το WWE εχει να κερδισει κατι παραπανω. Αντιθετα ο Ryback θα ειχε να κερδισει: Τη σημερινη θεση του Cena στην ιεραρχια του WWE... Πολλοι βεβαια θα ειχαν να κερδισουν απο το σπασιμο του σερι, αλλα δε βλεπω κανεναν αλλο που να εχει εστω και λιγη τυχη να το κανει.
To ζητημα βεβαια ειναι αν αυτος ειναι ο προορισμος του. Αν δηλαδη ο Βινς τον υπολογιζει για εκει και γι αυτο ολη αυτη η προετοιμασια και το σπρωξιμο. Οπως επισης αν αυτος ειναι ο ενδεδειγμενος τροπος για να βοηθησεις εναν face ή εναν heel. Εκτος κι αν επαναφερεις τον Undertaker ως heel, πραγμα που θεωρω αποτυχημενη ιδεα σε αυτο το σταδιο της καριερας του(=μετα το τελος, γιατι ουσιαστικα εχει αποσυρθει).
Παντως τους τελευταιους μηνες διαβαζω διαφορα αντικρουομενα πραγματα για τον Undertaker. Μια οτι θα γυρισει γυρω στο Survivor Series, μια οτι μπορει και να μην παιξει καθολου στη Wrestlemania(και ισως να μην ξαναπαιξει ποτε), μια οτι θα παιξει ξανα στη Wrestlemania και μια οτι μπορει να παιξει, αλλα ειναι καθαρα στο χερι του αν θελει και ο Βινς δεν εχει λογο. Μαλλον κανεις δεν ξερει τιποτα και βγαζουν σεναρια απ το κεφαλι τους(το ιδιο κι εγω, αλλα τα γραφω μονο εδω μεσα tongue.gif ). Οπως γινοταν και πριν το 1000στο επεισοδιο του RAW, που αλλοτε εγραφαν οτι θα εμφανιστει, αλλοτε οτι δε θα εμφανιστει. Οτι και να γινει παντως, νομιζω οτι θα τον ξαναδουμε και ειμαι πολυ περιεργος για το πως θα ανακοινωθει η οριστικη αποσυρση του.
morrison
Tώρα που να το βάλω αυτό;
Ας το βάλω στο wwe γιατί δεν νομίζω ότι θα απασχολούσε περισσότερο έναν ΜΜΑ φαν από έναν WWE φαν το τι έκανε ο Dabe Batista στο ΜΜΑ ντεμπούτο του...

Λοιπόν, με την ελληνική σημαία (...και την φιλιππινέζικη δίπλα) έσκασε το παίδι στο fight.
O αντίπαλος του ήταν που ήταν ανύπαρκτος, μπήκε στον αγώνα και την τελευταία εβδομάδα μόλις...Απροπόνητος δηλαδή κιόλας.

Στα πρώτα δεύτερα ο Dave υπέφερε λίγο στο stand up, άθλιος ήταν για την ακρίβεια σε αυτό το κομμάτι, ερασιτέχνης μπορώ να πω με μηδαμινό movement και χαμηλά τα χέρια. Τακτικά έδειξε πάντως να γνωρίζει δυο πράματα, προσπάθησε να κλείσει την απόσταση και να περάσει κάποια γόνατα σε clinch.
Kάποια στιγμή έβγαλε ένα take down..(που όταν το κάνει ο Dave το attempt τότε θυμίζει παλιές spear μέρες), συνήθως fighters με τα κιλά του Lucero είναι λίγο δυσκίνητοι εκεί - μόνο heavy hands- οπότε Dave τελείωσε εύκολα το fight στο έδαφος.
Προσωπικά θα πρότεινα να μην το ξαναεπιχειρήσει το άθλημα πάντως.. tongue.gif

HLR CENATION
http://www.lordofrings.gr/index.php?mid=ne...;view=wrestling

Ενας ελληνας στο pro-wrestling.
morrison
Κατέβασα Bound For Glory και λέω να το δω...Θα είναι η πρώτη φορά που βλέπω wrestling μετά από Summerslam.
Είδα το πρώτο ματσάκι, δεν θα κάνω σπόιλερ αλλά πόσο καλύτερα είναι όταν γίνεται το event εκτός Ορλάντο...Άλλη αίσθηση εντελώς.
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Oct 15 2012, 22:52 ) *
Κατέβασα Bound For Glory και λέω να το δω...Θα είναι η πρώτη φορά που βλέπω wrestling μετά από Summerslam.
Είδα το πρώτο ματσάκι, δεν θα κάνω σπόιλερ αλλά πόσο καλύτερα είναι όταν γίνεται το event εκτός Ορλάντο...Άλλη αίσθηση εντελώς.


Εγω που το ειδα ολο μπορω να πω οτι μου αρεσε. Ειδικα το street fight. Το ολο σκηνικο βεβαια δε συγκρινεται με του WWE, αλλα οι αγωνες ηταν καλοι. Δυστυχως δεν μπορεσα να δω με προσοχη το main event γιατι ηταν 2.30 το βραδυ και απλα προσπαθουσα να κρατησω ανοιχτα τα ματια μου. Ειδα το τελος ομως καλα. Γενικα πρεπει να ειναι ωραιο σοου το ΤΝΑ, δεν εχω ομως το χρονο να το παρακολουθησω στενα.
giorgos14
Αποφασιστηκε ο ΣΜ Πανκ να παιξει απεναντι στο Ραιμπακ τελικα στο hell in a cell.Να πω την αμαρτια μου δεν το περιμενα καθολου ως εξελιξη αυτο,ημουν σχεδος σιγουρος οτι θα πηγαινε ο Σινα,θα τον επαιρνε και θα επαιζε με Ροκ στο Ρεστλεμανια.Το γεγονος αυτο περιπλεκει λιγο τη κατασταση αν και 1 πραγμα ειναι σιγουρο.Βιαστηκαν παρα πολυ με το Ραιμπακ.Ειδαν οτι ειχε περαση στο κοσμο και αντι να τον ανεβασουν σιγα σιγα μεσω καποιας αλλης ζωνης τον ριχνουν κατευθειαν σε championship match.
T.W.Is.M.
QUOTE(giorgos14 @ Oct 16 2012, 17:17 ) *
Αποφασιστηκε ο ΣΜ Πανκ να παιξει απεναντι στο Ραιμπακ τελικα στο hell in a cell.Να πω την αμαρτια μου δεν το περιμενα καθολου ως εξελιξη αυτο,ημουν σχεδος σιγουρος οτι θα πηγαινε ο Σινα,θα τον επαιρνε και θα επαιζε με Ροκ στο Ρεστλεμανια.Το γεγονος αυτο περιπλεκει λιγο τη κατασταση αν και 1 πραγμα ειναι σιγουρο.Βιαστηκαν παρα πολυ με το Ραιμπακ.Ειδαν οτι ειχε περαση στο κοσμο και αντι να τον ανεβασουν σιγα σιγα μεσω καποιας αλλης ζωνης τον ριχνουν κατευθειαν σε championship match.


Το πιο πιθανο σεναριο ειναι οτι ο Cena δε θα ηταν ετοιμος στο Ηell in a Cell ή εστω αμφιβολος και αποφασισαν να μη ρισκαρουν. Επισης το πιο πιθανο ηταν οτι ο Ryback δε θα πηγαινε για το Intercontinental Championship, αλλα κατευθειαν για το WWE Championship. Αλλιως θα τον εβαζαν να παιξει για τον τιτλο με το Miz οταν εκανε τις 2 συνεχομενες νικες. Οντως βιαστηκαν με την εξελιξη του, ειδικα σε σχεση με το ξεκινημα που επι μηνες κερδιζε μονο jobbers σε squash matches. Ισως να αναγκαστηκαν να πανε σε αυτη τη λυση. Θα μπορουσε παντως ο Ryback να παιξει και με 1-2 πιο μεγαλα ονοματα πριν παει για τον τιτλο και να τα κερδισει. Ο Big Show θα ηταν ο ιδανικος γι αυτο το ρολο, ενω και ο del Rio θα μπορουσε να βοηθησει.
Τωρα εδω που εφτασε το πραγμα δεν ξερω τι θα κανουν, ουτε τι πρεπει να κανουν. Μεχρι το Royal Rumble αλλωστε υπαρχουν 3 μηνες και μπορουν μεχρι και στο TLC(ή και ακομα αργοτερα αν χρειαστει) να δωσουν τον τιτλο σε οποιονδηποτε για να παιξει με το Rock. Ξερω ομως τι θα ηθελα να δω. Feed me more...
captain charisma
μηπως θελουν να κανουν οτι και με τον σιμους πριν 3 χρονια που κανεις δεν πιστευε οτι θα κερδισει το σινα αλλα εκανε την εκπληξη...

τωρα ο κοσμος θα πιστευει οτι ο ρυμπακ δν εχει καμια τυχη με τον πανκ επειδη ειναι το μεγαλο ονομα της εταιριας και ετσι ισως γινει αυτο που δεν περιμενουμε...αν γινει κατι τετοιο θα πλεκτουν πολυ τα σεναρια..

τις προαλλες ο ρυμπακ βγηκε κ ειπε οτι ειναι καλυτερος του γκολντμπεργκ...απο που κ ως που αγορι μου???εχεις αρκετα ψωμια να φας ακομα για να φτασεις τον μπιλ....

επισης διαβασω σεναρια για μανια...κ λενε για πανκ-τακερ και εδω θα σπασει το σερι του νεκρου...για να δουμε...
T.W.Is.M.
QUOTE(captain charisma @ Oct 16 2012, 23:51 ) *
επισης διαβασω σεναρια για μανια...κ λενε για πανκ-τακερ και εδω θα σπασει το σερι του νεκρου...για να δουμε...


Αν γινει Triple threat I quit match Undertaker vs John Cena vs Rey Mysterio, που αν ο Mysterio χασει, θα βγαλει τη μασκα, ισως υπαρχει πιθανοτητα να σπασει το σερι. Απο το CM Punk δεν το βλεπω. Αν υπαρχει ενας σε ολοκληρο το ροστερ που θα μπορουσε να με προβληματισει λιγο, θα ηταν ο Ryback. Αλλα με την εμπλοκη του στο WWE Championship θα εχει χασει το αηττητο μεχρι τη Wrestlemania, οποτε δε βλεπω το λογο να γινει το ματς.
Εκτος κι αν ο Ryback κερδισει την αλλη Κυριακη, παει τρενο μεχρι το Rumble, εκει κερδισει το Rock, κερδισει και στο Elimination Chamber και παει αηττητος μεχρι τη Wrestlemania, ενω ο Undertaker επιστρεψει στο Royal Rumble, το κερδισει και παιξουν οι δυο τους αντιπαλοι στη Wrestlemania για το WWE Championship! huh.gif tongue.gif
T.W.Is.M.
Εκατσα και ειδα το 2ο επεισοδιο του WWE Main Event, του καινουριου σοου που ξεκινησε τις Τεταρτες. Ολα κι ολα ηταν 2 ματς, Kofi Kingston vs The Miz για το Intercontinental Championship και Dolph Ziggler vs Zack Ryder. Ο Kofi κερδισε το Intercontinental Championship για 4η φορα στην καριερα του σε ενα ωραιο ματς. Μετα απο καιρο λοιπον ειδα τοση προσοχη στο IC Championship. Συνεντευξη του Kingston πριν το ματς, βιντεο για τον Kingston μετα, αλλα και βιντεο για το Miz, promo του Miz πριν το ματς, συνεντευξη του Kofi μετα το τελος την ωρα που πανηγυριζε και δηλωση του Miz στα αποδυτηρια. Σαν main event απο PPV. Το σοου περιστρεφοταν γυρω απο αυτον τον αγωνα και επιτελους πηραμε την αισθηση οτι το IC Championship σημαινει κατι. Τη Δευτερα στο RAW οι δυο τους ειχαν ξαναπαιξει και ο Kofi ειχε κερδισει παλι, μονο που στο τελειωμα του αγωνα χτυπησε κανονικα το Miz με το Trouble in Paradise. Του εγιναν 6 ραμματα και αρχικα υπηρχαν και φοβοι για διασειση. Αυτο λοιπον το γεγονος το πηραν και το εβαλαν στην ιστορια. Που θελω να καταληξω? Αν ασχοληθουν εκει στο WWE, μπορουμε να δουμε και ιστοριες γυρω απο αλλα πραγματα εκτος απο τους 2 μεγαλους τιτλους, τo Cena, τον Orton και το Ryback(γιατι μονο αυτους βλεπουμε τους τελευταιους μηνες). Το ειδαμε στους Tag team champions, μπορουμε να το δουμε και αλλου. Και αν θελουν να γινονται ματς για τους αλλους τιτλους εκτος των 2 μεγαλων στα εβδομαδιαια σοου, ας τα κανουν main event ειτε στο RAW ειτε στο Smackdown και ας τους δινουν προσοχη.
Στο κλεισιμο του σοου ο Ziggler, αφου ειχε κερδισει το Ryder, ανεφερε παλι το ΜΙΤΒ και την περιπτωση να χρησιμοποιησει τη βαλιτσα την επομενη Κυριακη στο Hell in a Cell και μετα προκαλεσε οποιονδηποτε ηθελε να τον αντιμετωπισει στο Main Event της επομενης Τεταρτης. Ποιος βγηκε να αποδεχτει την προκληση φυσικα? Ο Ryback... Αρα την επομενη εβδομαδα εχουμε Ryback vs Dolph Ziggler. Τι σημαινει αυτο? Οτι ο Ryback θα πρεπει να κερδισει το ματς για να παει αηττητος στο ΗΙΑC. Μετα απ αυτο ομως δε θα ειναι περιεργο αν οντως ο Dolph χρησιμοποιησει τη βαλιτσα του την Κυριακη, παρει αυτος τον τιτλο, ενω ο Ryback οχι?
HLR CENATION
Μόλις είδα το Μπούν for glory του ΤNΑ.Δεν θέλω να φανώ ιερόσυλος αλλα τον τελευταίο χρόνο το ΤΝΑ μου αρεσει περισσοτερο απο το wwe..

Ματς της βραδυάς ασφαλώς το Μπομπυ Ρουντ-Τζειμς Στορμ αν και θα ήθελα μεγαλύτερη συμμετοχη του Κινγκ Μο.Καταπληκτικό ματς πάντως.Με ρυθμο,ευτράπελα.Απλά συγκλονιστικό.

Επίσης καταπληκτικό το ταγκ τιμ με Τσαβο-Ερναντεζ να σοκαρουν το κοινό του προ ρεστλινγκ.Μαγευτικο θεαμα.Δεν περιμενα να νικησει η συγκεκριμενη ομαδα.Συγκινητική η αφιέρωση του Τσαβο στον Εντι.Άμα το πιασά καλά δηλαδή.Αυτοι οι δυο Τσαβο και Ερναντεζ δηλαδη είναι δυο από τους μακράν πιο αδικημένους παλαιστές.

Μεγαλειώδες και το mατς για τον παγκόσμιο τίτλο με τον Τζεφ και τον Οστιν να "παραδιδουν" μια φοβερή παράσταση.Πάνω κάτω η μπαλα πυ θα λέγαμε και στο ποδόσφαιρο.

Μου άρεσε πολύ και το εναρκτήριο ματς με τον Βαν Νταμ να κατακτά την ζώνη.

Άφησα το καλύτερο για το τέλος.Όταν το WWE έχει για GM ένα συμπαθητικό κοριτσάκι το ΤΝΑ έχει τον θρυλο του προ wrestling Χαλκ Χογκαν.ΜΑγγνητιζει και ξεσηκωνει το κοινο σε καθε του εμφανιση ακομα και στα 60 του χρονια.Ιερο τερας του χωρου.Οπως ζωντανος θρυλος ειναι και ο Στινκ που για 2 μηνες δωσανε φοβερα προμο μαζι που θα πρεπει να τα βλπεπουν σε DVD μαζι.Ως προς το ματς μεχρι τελευταια στιγμη πιστευα οτι θα προδωσει τον Στινγκ ο Μπουλι Ρευ.

Περιμενω με αγωνια την συνεχεια.
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Oct 27 2012, 03:30 ) *
Άφησα το καλύτερο για το τέλος.Όταν το WWE έχει για GM ένα συμπαθητικό κοριτσάκι το ΤΝΑ έχει τον θρυλο του προ wrestling Χαλκ Χογκαν.ΜΑγγνητιζει και ξεσηκωνει το κοινο σε καθε του εμφανιση ακομα και στα 60 του χρονια.Ιερο τερας του χωρου.Οπως ζωντανος θρυλος ειναι και ο Στινκ που για 2 μηνες δωσανε φοβερα προμο μαζι που θα πρεπει να τα βλπεπουν σε DVD μαζι.Ως προς το ματς μεχρι τελευταια στιγμη πιστευα οτι θα προδωσει τον Στινγκ ο Μπουλι Ρευ.

Περιμενω με αγωνια την συνεχεια.


Στις κριτικες των αγωνων συμφωνω.
Στο θεμα του GM ομως υπαρχει και η αλλη πλευρα. Οτι εδω και 2 χρονια(και θα ερθει και η 3η χρονια) οταν φτανει η μεγαλη στιγμη της χρονιας επιστρατευεται το βαρυ πυροβολικο. Μπορει ο Hogan να μαγνητιζει και να ξεσηκωνει το κοινο, αλλα στην αλλη πλευρα το κοινο ηλεκτριζεται. Ιερο τερας ο ενας, the most electrifying man in all of entertainment ο αλλος. Ειναι ικανος να ξεσηκωσει τον κοσμο ακομα κι αν του δωσεις να πει τα εφημερευοντα φαρμακεια.
Προσωπικα εμενα δε μου λεει και πολλα να βλεπω full time το Hulk Hogan αυτη τη στιγμη, σε οποιονδηποτε ρολο. Θα μου πεις, αν τον συγκρινεις με την AJ, παλι δε σου λεει? Δεν εχουν καμια σχεση, αλλα οπως ο ενας ειναι ενας θρυλος του wrestling και η αλλη μια συμπαθητικη παρουσια με ενδιαφεροντα χαρακτηρα, θεωρω οτι ο ενας οτι ειχε να δωσει στο wrestling το εδωσε και ηταν πολυ, ενω η αλλη ειναι ενα φρεσκο προσωπο. Δε με καλυπτει σαν GM η AJ, απ οτι φαινεται ουτε και το Βινς ομως.

Παμε στο θεμα μας ομως. Hell in a Cell αυριο το βραδυ. Ειναι η ωρα που θα εκανα τις καθιερωμενες πρωτες προβλεψεις. Οπως ειχα υποσχεθει ομως μετα το Night of Champions, δεν προκειται να κανω. Θα περιοριστω σε σκορπια σχολια.
Η καρτα μεχρι στιγμης ειναι η εξης:

WWE Championship
CM Punk vs Ryback

World Championship
Sheamus vs Big Show

Intercontinental Championship
Kofi Kingston vs The Miz

Tag team Championship
Team Hell No vs Team Rhodes Scholars

Randy Orton vs Alberto del Rio

Divas' Championship
Eve vs Layla vs Kaitlyn

Ακουγεται σαν πιθανο ματς το Rey Mysterio & Sin Cara vs Prime Time Players επισης. Λογικα θα υπαρξει αλλο ενα ματς, ακομα κι αν δεν ειναι αυτο. Ισως καποιος αγωνας για το US Championship, ισως καποιο ματς του Wade Barrett, ισως του Dolph Ziggler.

Κατ αρχην θα πω για το main event. Ο Σουπερμαν πρωταθλητης αντιμετωπιζει τον αηττητο ως τωρα Ryback, που απ οτι εμαθα στο Main Event της Τεταρτης κερδισε τον κατοχο του ΜΙΤΒ Dolph Ziggler. Ο οποιος Ziggler εχει υποσχεθει οτι μετα το βραδυ της Κυριακης θα ειναι World Champion. Aν συμβει αυτο, θα εχουν βαλει τον πρωταθλητη του ενος σοου να χασει ευκολα απο καποιον που απετυχε να κερδισει τον τιτλο του αλλου σοου? Θα υποβιβασει τοσο το World Championship? Εδω που το εφτασε ο Βινς εχει μονο μια επιλογη: να δωσει τον τιτλο στο Ryback! Οτιδηποτε αλλο θα ειναι λαθος. Ακομα και μια παρεμβαση του Brock Lesnar πχ(πελατης του Heyman ειναι, θα μπορουσε να δικαιολογηθει η εισοδος του στο ΗΙΑC) δε βοηθαει σε κατι. Ενα ματς μεταξυ τους θα ηταν κατι που θα διαλεγα να κανω, αλλα οχι στο Survivor Series. Θα το κρατουσα για τη Wrestlemania(το ειχα υπονοησει αρκετο καιρο πριν, γυρω στο Summerslam, αλλα δεν το εγραψα τοτε) σαν το τελευταιο τεστ που θα ειχε ο Ryback πριν περασει σε αγωνες τιτλου. Αυτο ομως θα αξιζε πριν παρει τιτλο ή πριν παιξει για τον τιτλο. Τωρα απλα θα του χαλασει το momentum. Γνωριζοντας το Βινς δε θα μου κανει εντυπωση να επιστρεψει ο Lesnar την Κυριακη και να παρεμβει υπερ του Punk. Απορω μετα πως θα περασουν αλλους 3 μηνες μεχρι το Rumble με τον Punk πρωταθλητη. Πως μια θητεια που επρεπε να εχει τελειωσει απο τον Ιουλιο θα φτασει μεχρι τον Ιανουαριο...
Στο World Championship τωρα, εγω θα εβαζα το Ziggler να παρει τον τιτλο χτες. Δεν το λεω μεταφορικα. Εχει δηλωσει οτι την Κυριακη το βραδυ θα ειναι πρωταθλητης. Πιθανον να κανει cash in, πιθανον και οχι. Η αληθεια ειναι οτι το cash in πρεπει να γινει μεχρι το TLC. Μετα ερχονται οι γιορτες, τα επεισοδια ειναι μαγνητοσκοπημενα, υστερα πλησιαζουμε στο Rumble και μετα ξεκιναει το Road to Wrestlemania. Εκει δεν παιζει τετοια αλλαγη πρωταθλητη. Αν φτασουμε στο TLC, ο χρονος που χρειαζεται θα απαιτησει την εμπλοκη του Orton στο παιχνιδι του τιτλου, πραγμα που μοιαζει να θελει να αποφυγει το WWE. Αρα πρεπει ο Ziggler να παρει τον τιτλο νωριτερα. Εχει 2 καλες ευκαιριες(αφου το Smackdown ειναι μαγνητοσκοπημενο, αρα αποφευγεται οσο ειναι δυνατον το cash in), αυριο και στο Survivor Series. Αυριο το περιμενουν πολλοι, οι τηλεθεασεις ολο και πεφτουν, γιατι να μην ερχοταν το σοκ της αλλαγης πρωταθλητη στο τελευταιο Smackdown πριν απο PPV(τραβωντας και επιπλεον τηλεθεαση ετσι)? To ματς της Κυριακης θα γινοταν triple threat με τον Dolph να κερδιζει φυσικα.
Για τα υπολοιπα τωρα, ποιος ο λογος να γινει η αλλαγη του Intercontinental Champion σε επεισοδιο του Main Event, αφου ο Miz με τον Kofi θα επαιζαν και στο PPV? Δε μου ειναι συμπαθης ο Miz, αλλα αφου απ οτι διαβαζω σκοπευουν να τον προωθησουν ξανα, γιατι να κανει 3 ηττες μεσα σε 2 εβδομαδες? Κι αν ειναι να του ξαναδωσουν τον τιτλο, ποιος ο λογος της αλλαγης την περασμενη εβδομαδα?
Στο tag team ελπιζω να μην κανουν κανενα αστειο και χασει τον τιτλο η Τeam Hell No. Συνεχιζω να τους βρισκω οτι πιο διασκεδαστικο υπαρχει, αν και η ιστορια εχει κανει κοιλια. Πρεπει να ανανεωθει καπως, οχι ομως με το να χασουν τους τιτλους και να παιξουν στο επομενο PPV αντιπαλοι.
Εγω θα εβαζα τον del Rio να κερδισει. Εκανε πολλες ηττες απο το Sheamus, ας κανει και μια νικη για να διατηρηθει ψηλα. Ο Orton μπορει να ανεβει οποτε θελει και οσο γρηγορα χρειαζεται.
Τελος, για πρωτη φορα βλεπω ενα ματς γυναικων που να εχει λιγοτερο build up απο την ιστορια που διαδραματιζεται παραλληλα. Δεν καιγομαι να δω το ματς, αλλα θα θελα να δω τη συνεχεια της ιστοριας.
Ελπιζω να δουμε ενα PPV με εκπληξεις και ελπιζω να κερδισει ο Ryback! smiley.gif

T.W.Is.M.
Μπραβο Βινς! Μολις μου αυξησες τον ελευθερο χρονο μου. Κατα 20' περιπου καθε Τριτη(ή οποια αλλη μερα βλεπω το RAW) και γυρω στα 30' σε καθε PPV. Μπορει μαλιστα σε καποιο απ τα επομενα PPV να εχω σαν main event το ματς των Divas, οπως θα ειχα σημερα, αν δεν καθομουν να δω το εκτρωματικο σεναριο που αποφασισες να κλεισει το σοου.
Πραγματικα μπορω να φτιαξω καλυτερα σεναρια απο σας εκει στο WWE. Πραγματικα μπορω να παρω καλυτερες αποφασεις. Και πραγματικα το Smackdown ειναι το καλυτερο σοου στο WWE.
Μεχρι χτες νομιζα οτι η υπομονη μου θα δικαιωθει στο 6μηνο. Τωρα πλεον περιμενω πληρη εγκυμοσυνη. 9 μηνες δηλαδη. Οπως και στην εγκυμοσυνη, η επικινδυνη περιοδος για να χασεις το παιδι ειναι στους 3 μηνες. Εδω μας περασε. Μετα υπαρχει το 7μηνο(σχεδον), που μπορει να γινει καισαρικη. Αλλα για να κανεις καισαρικη χρειαζεσαι μαιευτηρα, οχι ηθοποιο. Αρα παμε για κανονικη γεννα.
7,5 χρονια πριν ο Cena εγινε ενας απο τους αγαπημενους μου γιατι με απαλλαξε απο το να βλεπω τον αντιπαθεστατο σε ολα JBL πρωταθλητη. Δεν ξερω ποιος θα μου κανει τη χαρη τωρα και δεν ξερω αν θα μου γινει συμπαθης ή αν απλα θα ανακουφιστω. Δε θα εχει και καποιον σαν το JBL αντιπαλο(δεν τα βαζω και μαζι του κιολας, με την εξελιξη των σεναριων τα εχω)για να του ενισχυσει τη θεση. Παντως ο Cena ειναι τοσο σουπερμαν οσο κι εγω Σερβος μπασκετμπολιστας.

Κι αφου εισαι ετσι Βινς, καλη επιτυχια στον υποψηφιο Δημοκρατικο γερουσιαστη του Κονεκτικατ! If you smell what Barack is cooking, οπως ελεγες καποτε... wink.gif
HLR CENATION
Ένα υπέροχο σοου το χάλασε ένα τραγικό μεν ιβεντ.Όχι μονο επειδή νίκησε ο Σμ Πανκ που και αυτό από μονο του κουραστικό είναι αλλα και ο τρόπος που νίκησε είναι τραγικός.Και η πλακα είναι ότι ο αγώνας μέχρι την εκείνη την στιγμή ήταν πολύ καλός.Αλλα δεν μπορείς ματς στο HIAC που περιμένεις να σου δώσουν στιγμές που να τις θυμάσαι χρονια και ματς μεγαλειώδη να σου δεινού τέτοια κωμικά ματς.Έλεος δηλαδή.

Περιμένω να δω το raw(μάλλον την Δευτερα θα το δω) για να δω πως το δικαιολογήσανε).

Στα καλά τώρα γιατί είχε και πολλά καλά το σοου,Μου άρεσε πολύ το WHC ματς έστω και αν δεν ήταν σε κελι.Το αξιζε ο Μπιγκ Σοου που μετα απο μια νικη σε wrestlemania κατακτά κανονικά και τον τίτλο.

Πολύ ωραίο το παιχνίδι για το ομαδικό με τον Κειν να εχει ανaγεννηθει και να έχει βρει ένα ρολο καλο όπως φυσικά και ο Ντανιελ.Βγαζουν πολυ γελιο.

ΚΑλο το Μιζ-Κοφι,Καλος ο Σεζαρο,μονο το Ρευ-Σιν Καρα εναντίον prime time players δεν μου άρεσε.

Καλο προ αλλα τα χάλασε το τραγικό τέλος.Και όταν το τέλος είναι τραγικό η γεύση που σου μένει δεν είναι καλή.
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Nov 3 2012, 01:28 ) *
Ένα υπέροχο σοου το χάλασε ένα τραγικό μεν ιβεντ.Όχι μονο επειδή νίκησε ο Σμ Πανκ που και αυτό από μονο του κουραστικό είναι αλλα και ο τρόπος που νίκησε είναι τραγικός.Και η πλακα είναι ότι ο αγώνας μέχρι την εκείνη την στιγμή ήταν πολύ καλός.Αλλα δεν μπορείς ματς στο HIAC που περιμένεις να σου δώσουν στιγμές που να τις θυμάσαι χρονια και ματς μεγαλειώδη να σου δεινού τέτοια κωμικά ματς.Έλεος δηλαδή.

Περιμένω να δω το raw(μάλλον την Δευτερα θα το δω) για να δω πως το δικαιολογήσανε).

Στα καλά τώρα γιατί είχε και πολλά καλά το σοου,Μου άρεσε πολύ το WHC ματς έστω και αν δεν ήταν σε κελι.Το αξιζε ο Μπιγκ Σοου που μετα απο μια νικη σε wrestlemania κατακτά κανονικά και τον τίτλο.

Πολύ ωραίο το παιχνίδι για το ομαδικό με τον Κειν να εχει ανaγεννηθει και να έχει βρει ένα ρολο καλο όπως φυσικά και ο Ντανιελ.Βγαζουν πολυ γελιο.

ΚΑλο το Μιζ-Κοφι,Καλος ο Σεζαρο,μονο το Ρευ-Σιν Καρα εναντίον prime time players δεν μου άρεσε.

Καλο προ αλλα τα χάλασε το τραγικό τέλος.Και όταν το τέλος είναι τραγικό η γεύση που σου μένει δεν είναι καλή.


Δεν ηταν κωμικο το ματς. Βασικα το ματς δεν ηταν κακο, αν και συντομο. Το τελος ηταν που το χαλασε, αλλα δεν ηταν κωμικο. Ηταν για γελια. Οταν δεις το RAW, θα πεις οτι ηταν και για κλαματα.
Διαβασα πριν λιγες ωρες οτι το αρχικο σεναριο προεβλεπε νικη του Ryback. Τις τελευταιες μερες ομως αλλαξε, γιατι θεωρησαν οτι το push του Punk ειχε μεγαλυτερη σημασια απο το σερι του Ryback! Πες μου λοιπον εσυ αν ειναι ετσι ή αν το μομεντουμ που εφτιαχναν εδω και μηνες για τον Ryback καταστραφηκε. Γιατι εγω δε βλεπω κανενα λογο να γινει πρωταθλητης ο Ryback τωρα(οχι οτι θα γινει, αλλα να χουμε να λεμε μπας και πεισουμε κανεναν). Το καλο ματς μεταξυ των 2 ματς τιτλου(που σου ειπα νωριτερα στο pm) ηταν το Sheamus vs Big Show. Δεν το περιμενα, αλλα βγηκε καλο! Στο RAW θα ανακοινωσουν το main event του Survivor Series, το οποιο με αφηνει μαλλον αδιαφορο.
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 3 2012, 02:08 ) *
Δεν ηταν κωμικο το ματς. Βασικα το ματς δεν ηταν κακο, αν και συντομο. Το τελος ηταν που το χαλασε, αλλα δεν ηταν κωμικο. Ηταν για γελια. Οταν δεις το RAW, θα πεις οτι ηταν και για κλαματα.
Διαβασα πριν λιγες ωρες οτι το αρχικο σεναριο προεβλεπε νικη του Ryback. Τις τελευταιες μερες ομως αλλαξε, γιατι θεωρησαν οτι το push του Punk ειχε μεγαλυτερη σημασια απο το σερι του Ryback! Πες μου λοιπον εσυ αν ειναι ετσι ή αν το μομεντουμ που εφτιαχναν εδω και μηνες για τον Ryback καταστραφηκε. Γιατι εγω δε βλεπω κανενα λογο να γινει πρωταθλητης ο Ryback τωρα(οχι οτι θα γινει, αλλα να χουμε να λεμε μπας και πεισουμε κανεναν). Το καλο ματς μεταξυ των 2 ματς τιτλου(που σου ειπα νωριτερα στο pm) ηταν το Sheamus vs Big Show. Δεν το περιμενα, αλλα βγηκε καλο! Στο RAW θα ανακοινωσουν το main event του Survivor Series, το οποιο με αφηνει μαλλον αδιαφορο.


Στο πμ πριν και αφου ειχα δει και το Σειμους -Σοου νομιζα οτι εννοουσες οτι το καλο ματς ηταν το Πανκ-Ραιμπακ και παρεξενευτηκα γιατι μου αρεσε το Σειμους -Σοου.
T.W.Is.M.
Με αρκετη καθυστερηση γιατι ειδα το προχτεσινο Smackdown μολις σημερα, ηρθε η ωρα για συντομες προβλεψεις για το Survivor Series. Η αληθεια ειναι οτι ειναι ενα PPV που δε με τραβαει αρκετα φετος λογω του συντομου διαστηματος αναμεσα στο HIAC και σε αυτο και στο μικρο χρονο που ειχαν οι ιστοριες να αναπτυχθουν.

World Championship
Big Show vs Sheamus

Ομολογω οτι ηταν το πιο δυσκολο ματς στην προβλεψη. Και ομολογω επισης οτι δεν ειμαι καθολου σιγουρος οτι αν εγραφα αυτο το κειμενο χτες ή σε μερικες ωρες σημερα το βραδυ η προβλεψη μου θα ηταν η ιδια! Βρισκω εξισου λογικο να κερδισει οποιοσδηποτε απο τους δυο. Δεν αποκλειω η αποφαση να αλλαξει ακομα και την τελευταια στιγμη πριν το PPV. Βρισκω επισης εξισου χωρις νοημα το ποιος θα κερδισει στο σεναριο που εχω στο μυαλο μου. Πιστευω λοιπον οτι ο Sheamus θα κερδισει σημερα. Δε θα φυγει ομως απο την Ιντιανα πρωταθλητης, γιατι σημερα πιστευω οτι ειναι η μερα που ο Dolph Ziggler θα χρησιμοποιησει το ΜΙΤΒ για να κερδισει τον τιτλο. Βλεπω δηλαδη οτι μετα το ματς ο Sheamus θα δεχτει επιθεση απο τον Big Show και ο Dolph θα βρει την ευκαιρια να παρει εκεινος τον τιτλο.

Classic Survivor Series Match
Team Foley(Randy Orton, Team Hell No, Kofi Kingston & The Miz) vs Team Ziggler(Dolph Ziggler, Alberto del Rio, Wade Barrett & Team Rhodes Scholars)

Εδω υπαρχει ενα ερωτηματικο πριν ξεκινησει το ματς. O Cody Rhodes ειναι τραυματιας και αμφιβολος για τη συμμετοχη στο PPV. Λεγεται οτι πιθανοτερος αντικαταστατης σε περιπτωση που δεν τα καταφερει ειναι ο Tensai. Ανεξαρτητα απ αυτο ομως, νομιζω οτι η Team Ziggler θα ειναι νικητρια στο τελος. Για τελικο επιζωντα θα προβλεψω τον Wade Barrett και αν υπαρξει δευτερος τον del Rio. Δεν πιστευω δηλαδη οτι ο Ziggler, παροτι αρχηγος της ομαδας, θα μεινει μεχρι το τελος και συνδυαζω αυτη τη σκεψη με το πιθανο cash in που ανεφερα πιο πανω. Αν μαλιστα τον δουμε να φευγει με τον "ευκολο" τροπο(DQ ή count out), τοτε νομιζω οτι η πιθανοτητα να κλεισει τη βραδια πρωταθλητης αυξανεται περισσοτερο. Δεν ξερω αν θα υπαρξει καποια προδοσια στην Team Foley. Εχουν ηδη γραφτει ο Orton και ο Miz σαν πιθανοι "προδοτες", αλλα ενδεχομενως να μη γινει και τιποτα απ τα δυο. Μαλλον θα εχουμε αλλη μια ασυνεννοησια της Team Hell No, που ισως τους βγαλει και τους δυο εκτος.

US Championship
Antonio Cesaro vs R-Truth

Εδω νομιζω οτι το αποτελεσμα ειναι ξεκαθαρο. Ο Cesaro θα κερδισει και θα διατηρησει τον τιτλο. Ο R-Truth απλα γεμιζει το δικο του χρονο, αλλα και του Cesaro μεχρι να γυρισει ο Christian. Ταυτοχρονα τον κανει πιο αξιοπιστο ως πρωταθλητη, αφου θα εχει μια νικη παραπανω.

Divas' Championship
Eve vs Kaitlyn

Κι εδω θα μου κανει εντυπωση αλλο αποτελεσμα απο νικη της Eve. Εδω δεν εμπιστευτηκαν την Kaitlyn για ματς τιτλου στο Night of Champions, θα την εμπιστευτουν για τη ζωνη σημερα? Θα ηθελα μονο να δω και κατι καινουριο στην ιστορια, καποια εξελιξη δηλαδη συντομα. Μπορουν να τη χρησιμοποιησουν στο Smackdown, αφου στο RAW εχουμε τη σαπουνοπερα για το αν η AJ ειχε σχεση ή οχι με το Cena.

Στο pre-show θα εχουμε ενα tag team match μεταξυ Tyson Kidd & Justin Gabriel vs 3MB(Heath Slater & Jinder Mahal). Νομιζω οτι η 3ΜΒ θα κερδισει το ματς, αφου προωθειται περισσοτερο τον τελευταιο καιρο. Δεν ξερω αν εχει να κανει με την αναβαθμιση της tag team division ή αν απλα θελουν να δωσουν λιγο χρονο σε μια heel job squad.
Κατα τ αλλα λεγεται οτι ισως δουμε αλλο ενα κλασικο Survivor Series elimination match: Rey Mysterio, Sin Cara & Team CoBro(Santino & Zack Ryder) vs Prime Time Players, Primo & Epico. Αν γινει κατι τετοιο, νομιζω οτι η ομαδα του Mysterio θα κερδισει με το Rey να ειναι ο μοναδικος επιζων και να κερδιζει με το κλασικο του 619.

Ελπιζω το τελικο αποτελεσμα να ειναι καλυτερο απο τις οχι ιδιαιτερα υψηλες προσδοκιες.
giorgos14
ξεχασες το triple threat..Τα επισοδεια που τα βλεπετε ?γιατι στο youtube που τα ανεβαζαν δεν υπαρχουν πλεον ...
T.W.Is.M.
QUOTE(giorgos14 @ Nov 18 2012, 20:37 ) *
ξεχασες το triple threat..Τα επισοδεια που τα βλεπετε ?γιατι στο youtube που τα ανεβαζαν δεν υπαρχουν πλεον ...


Εγραψα για τα παιχνιδια που θα δω. Το triple threat με αφηνει αδιαφορο, οπως και η ιστορια γυρω του. Πιο πολυ με ενδιαφερει η σαπουνοπερα AJ-Vickie-Cena, παρα το ματς για το WWE Championship, που μεχρι κι ο Ντοναλντ Τραμπ ξερει τι θα γινει.

Τα επεισοδια εγω προσωπικα τα κατεβαζω απο torrents την Τριτη για το RAW και την Παρασκευη για το Smackdown(στην Αυστραλια το επεισοδιο παιζεται πριν απ την Αμερικη και λογω της διαφορας ωρας που εχουμε με την Αυστραλια ειναι διαθεσιμα απο το απογευμα της Παρασκευης-πριν δηλαδη παιχτουν στις ΗΠΑ). Το ιδιο και τα PPV, την επομενη μερα απο το σοου.
Μεχρι προτινος τα κατεβαζα το μεσημερι γυριζοντας απο τη δουλεια, απο το καλοκαιρι που η αδερφη μου δε δουλευει της ζηταω να μου κατεβαζει τα PPV, ωστε να ειναι ετοιμα το απογευμα που γυριζω στο σπιτι! smiley.gif
T.W.Is.M.
Πρωτη εντυπωση τελειωνοντας το Survivor Series.
Τελικα αλλαξαν ξανα το ματς του pre-show και εβαλαν Santino & Ryder, οπως ειχε αποφασιστει αρχικα, περνωντας τους Kidd & Gabriel στο κυριως σοου. Το δικο τους ματς δεν ηταν ασχημο, ειχε ωραιες στιγμες, κυριως απο την ομαδα των νικητων και το μονο που ελειπε ηταν το σασπενς στο τελος για τη νικη. Το ματς των γυναικων δε μου αρεσε. Βασικα δεν ειδα παλη, παρα μονο μερικα χτυπηματα. Το μονο καλο ηταν στο σημειο που πιστεψα οτι η Kaitlyn τελικα θα κερδιζε. Το US Championship match θα ηταν πιο ωραιο αν ειχε περισσοτερο χρονο. Νομιζω οτι ο Cesaro ειναι καλος wrestler, αλλα χρειαζεσαι χρονο για να το δειξεις αυτο. Γενικα νομιζω οτι το ματς με τον R-Truth βγηκε καλο παντως. Στο World Championship ηταν επισης καλο το ματς. Highlights καποιες στιγμες του Sheamus, αν και το τελος τα χαλασε λιγο. Ειδικα ολο αυτο που στηθηκε μετα το ματς θα μπορουσε να γινει μεσα στο ρινγκ. Αλλα τοτε επιβαλλοταν να εμπαινε ο Nicky(που το θυμηθηκα αυτο...). Τελος, το κλασικο 5-on-5 ηταν καλο στο τελος. Μεχρι τοτε ειχε το κλασικο μειονεκτημα ενος αγωνα με τοσους πολλους συμμετεχοντες. Καθενας εμπαινε για λιγο και εκανε μερικες χαρακτηριστικες κινησεις χωρις να προλαβει να ξεχωρισει. Το μονο που με απογοητευσε ηταν οτι δεν ειδαμε αρκετα την Team Hell No και τη μεταξυ τους κοντρα.
Γενικα το σοου δεν ηταν κακο, ισως δεν ειχα κι εγω πολλες απαιτησεις, αλλα τελικα εμεινα ευχαριστημενος.

Τη φαρσοκωμωδια δε θα τη σχολιασω, δεν την ειδα κιολας, παρα μονο ενα ριπλει στο τελος. Ειλικρινα θα θελα ο Σουπερμαν να εχει εναν ελαφρυ τραυματισμο σε 2 μηνες απο τωρα για να δω τα μουτρα του Βινς. Δε θελω να μεινει εκτος για πολυ. Θελω να παιζει, γιατι μου αρεσουν οι αγωνες του. Αλλα θα γελασω πολυ αν το σεναριο της φαρσοκωμωδιας τελειωσει αποτομα και αδοξα.
Παντως αν δεν υπαρξει κανενα απροοπτο, δεν το βλεπω να τελειωνει ουτε στο Rumble η φαρσα. Τουλαχιστον μεχρι τη Wrestlemania θα τραβηξει. Η εγκυμοσυνη παει καλα, εχει κλεισει σχεδον 4 μηνες, οπου να ναι θα βγαλουμε και τον υπερηχο να δουμε το φυλο του παιδιου...
HLR CENATION
Κρίμα που νόμιζα ότι το ppv ήταν αυτή την κυριακή που μας έρχεται και δεν έδωσα προβλέψεις.Θα το ήθελα πολύ.Εγώ πάντως θα έπεφτα εξω καθώς έβλεπα για πρωταθλητή τον Ραιμπακ.

Το Σερβαβορ μου άφησε ανάμεικτα "συναισθhματα" καθώς ήταν ένα καλο σοου με ενα κακο τελος.

Μου άρεσε πολύ το πρώτο σερβαιβορ ματς που ειχε τις καλες του στιγμες.

Δεν μου άρεσε το ματς του Σεζαρο με τον Τρουθ αν και ο Σεζαρο γενικά συγκαταλέγεται στους αγαπημένους μου παλαιστές.Ο Τρυθ επισης μ αρεσει απο τοτε που απεκτησε το γκιμικ του τρελού.

Ο Μπιγκ Σοου από τότε που το γυρισε σε χιλ είναι μέσα στους αγαπημένους μου παλαιστες,Είναι καταπληκτικός.Είναι 200 κιλά πάνω από 40 χρονων και κάνει εκπληκτικά πράγματα πάνω στο ριγκ.Όμορφο το παιχνίδι με τον Σειμους.Γενικά μου αρέσουν τα ματς που χτυπανε οι ρεφερι.Εχουν φαση.Νομίζω όμως ότι το παράκανε με τις καρέκλες.Φλώρο θα με πείτε τώρα χάχα.Το πρώτο ματς πάντως των δυο μου άρεσε περισσότερο.

Φοβερό το δεύτερο tag team...Ανεβαζει το Ζιγλερ το αποτελεσμα...Εκπληξη για μενα που δεν τους πουλησε ο Μιζ.Περιμενα περισσοτερη ωρα να κρατησουν τον ΣαντοουΕίχε καλή roh ο αγώνας πάντως.Εχω αρχίσει και ξανασυμπαθω τον Ραντυ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.