Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Jul 4 2015, 01:32 ) *
Μας έχεις...πάρει φαλάγγι tongue.gif
Πάντως μιας και μένει χρόνος για το Battleground να προσθέσω μια ιδέα. Αφού ο Kevin Owens επιτέθηκε και στον Cena και στον Cesaro θα μπορούσαμε να έχουμε triple threat Cesaro vs Cena vs Owens για τον τίτλο. Νομίζω πως θα μπει άνετα στα 5 ματς της χρονιάς και θα προσφέρει θέαμα να τραβάμε τα μαλλιά μας από αυτά που βλέπουμε. Και φυσικά αν ο Cena χάσει τον τίτλο από τον Owens μπορεί το pin να γίνει στον Cesaro για να μη φανεί αδύναμος. Vince book it!


Δεν είμαι τυχαία blogger tongue.gif. Ωραίο το σενάριο σου αλλά προτιμώ να κλείσει η τριλογία.
HLR CENATION
Νικολα που την θυμηθηκες την Υβετ ρε φιλε?παντως η προβλεψη με τον Σειμους ηταν οντως εμπνευση,προσωπικα δεν το περιμενα καθολου.
Ωραια το χτιζουν το PPV για την Κυριακη.Δεν βλεπω αδιαφορο ματς.Η NEW DAY πλακα,πλακα απο τις κορυφαιες ομαδες στην ιστορια του wwe,στο κομματι του εντερτειμεντ.
Ματσαρα το Μπαλορ-οουενς που εγινε το σαββατο,στην Ιαπωνια,ελπιζω να παρει την ζωνη στο Battleground ο Κεβιν.Παντως αυτο που βρεθηκε στο power 25 στο 2 την προηγουμενη εβδομαδα,λιγο κουφο μου φανηκε.
Ελπιζω αν παρει ο Μπροκ τον τιτλο,να μην μεινουμε ξανα για μηνες χωρις την ζωνη.

Στο ΤΝΑ δεν καταλαβαινω που το πανε με τον Τζαρετ.Σιγουρα παντως ξυπνανε ευχαριστα συναισθηματα.Δεν διαβαζω σποιλερ για να ξερω τι εχει γινει στα επομενα επεισοδια,αλλα ελπιζω να βρεθει λυση με τα τηλεοπτικα του ΤΝΑ.Ο ΕC3 κανει παπαδες με το μικροφωνο,και νομιζω οτι μπορει να ειναι το επομενο προσωπο της εταιριας.Αρκει να υπαρχει εταιρια.Ο Ντρου επισης,κανει φοβερα προμο,ο Μπραμ,ο Τζεσυ,υπαρχει ταλεντο.Δεν με πειραζει τα μεγαλα ονοματα που εφυγαν,αρκει να βρει ενα καναλι και να μην γυριζει απο δω και απο εκει και κλεισει στο τελος.

To Lucha απλα εκπληκτικο.Το iron man ματς,Πρινς Πουμα-Μουντο ηταν επικο.Νομιζω οτι συμμετεχει στα σεναρια και ο Ροντριγκεζ γι αυτο εχει τετοια ενδιαφερουσα πλοκη.Αλλα απο την αλλη 7 μηνες ο ιδιος πρωταθλητης ειναι βαρετο.Κανε τον Cage να γουσταρουμε!!
mixalisgate7
Προβλέψεις για το Battleground 2015

WWE World Heavyweight Championship
Seth Rollins © (w/ The Authority) vs. Brock Lesnar (w/ Paul Heyman)
ΝΙΚΗΤΗΣ Seth Rollins

Roman Reigns vs. Bray Wyatt
ΝΙΚΗΤΗΣ Bray Wyatt

Sheamus vs. Randy Orton
ΝΙΚΗΤΗΣ Sheamus

WWE Tag Team Championship
Prime Time Players © vs. New Day
ΝΙΚΗΤΕΣ Prime Time Players

WWE United States Championship
John Cena © vs. Kevin Owens
ΝΙΚΗΤΗΣ Kevin Owens

Rights to the Crown
King Barrett vs. R-Truth
ΝΙΚΗΤΗΣ King Barrett
mixalisgate7
Αλλαγές στις αποδόσεις, τα φαβορί είναι R-Truth, Randy Orton, Prime Time Players, John Cena, Roman Reigns & John Cena.
nikolas12
QUOTE(HLR CENATION @ Jul 13 2015, 22:44 ) *
Νικολα που την θυμηθηκες την Υβετ ρε φιλε?παντως η προβλεψη με τον Σειμους ηταν οντως εμπνευση,προσωπικα δεν το περιμενα καθολου.


Χαχαχα είχα έμπνευση!

QUOTE(mixalisgate7 @ Jul 20 2015, 00:30 ) *
Προβλέψεις για το Battleground 2015

WWE World Heavyweight Championship
Seth Rollins © (w/ The Authority) vs. Brock Lesnar (w/ Paul Heyman)
ΝΙΚΗΤΗΣ Seth Rollins

Roman Reigns vs. Bray Wyatt
ΝΙΚΗΤΗΣ Bray Wyatt

Sheamus vs. Randy Orton
ΝΙΚΗΤΗΣ Sheamus

WWE Tag Team Championship
Prime Time Players © vs. New Day
ΝΙΚΗΤΕΣ Prime Time Players

WWE United States Championship
John Cena © vs. Kevin Owens
ΝΙΚΗΤΗΣ Kevin Owens

Rights to the Crown
King Barrett vs. R-Truth
ΝΙΚΗΤΗΣ King Barrett


Χθες είχα πάει κατασκήνωση και γύρισα, αλλά ξύπνησα πρωί, οπότε δεν υπήρχε περίπτωση να το δω live, μίλησα λίγο με φίλους και 12 έπεσα για ύπνο, χωρίς δύναμη να γράψω ούτε μία πρόβλεψη. Οι προβλέψεις μου ήταν ίδιες με του Μιχάλη, εκτός του ότι πιστεύω ότι θα το πάρει ο Orton. Τώρα το βλέπω το ppv, θα γράψω γνώμη σε κανά 2ωρο.
nikolas12
Φοβερό το Battleground. Πολύ καλός αγώνας το Orton-Sheamus, τρίτο πεντάστερο ματς μεταξύ Cena-Owens, αφού μιλάμε για ζευγάρι με τρομερή χημεία στο ring, πράγμα που δε μπορούμε να πούμε για Prime Time Players-New Day. Πρέπει να αλλάξουν contenders και άμα δε δούμε προκοπή, να αλλάξουν και πρωταθλητές, αφού έχει πάρει τα κάτω της η κατηγορία μετά τους τραυματισμούς Jey Uso-Tyson Kidd και του Rowan που θα επανέκαμπτε με τον Harper. Το main event ήταν το κλασσικό ματς με Lesnar, φοβερή η ανάμειξη του νεκροθάφτη με μόνο αρνητικό ότι είχε ακουστεί πολύ στο Ίντερνετ η παρέμβασή του, αλλά και πάλι δε με σόκαρε λιγότερο. Το Wyatt-Reigns για το οποίο ακούω πολλά καλά σχόλια δε με ενθουσίασε, η παρέμβαση Harper ήταν γνωστή και έδωσε τη νίκη στον Wyatt που τη χρειαζόταν, έτσι ώστε να κερδίσει ο Reigns στο Summerslam. Triple threat Cesaro-Owens-Cena στο Summerslam και αν δε βγει ματσάρα, παραιτούμαι από το fantasy και κάνω απεργία πείνας μέχρι να οριστεί rematch.
T.W.Is.M.
Τι εγινε ρε παιδια???(που θα λεγε καποιος καποτε)
Εμφανιστηκε ο Undertaker σε αλλο event πλην Wrestlemania? Συμφωνω οτι ειχε ακουστει πολυ η εμφανιση του, αλλα ετσι με εκαναν κι εμενα που πλεον δεν εχω τοσο χρονο για να δω τα PPV αμεσως να κατσω σημερα να δω το Battleground.
Δε θα κανω πολλα σχολια, θα εκφρασω τη χαρα μου για τη νικη της Σπαλομπριζολας, την εκπληξη μου για τη νικη του τοπικου ηρωα Randy Orton(συνηθως ο Βινς τρολαρει τον κοσμο και βαζει οποιον παιζει ατα μερη του να χανει πανηγυρικα), το θαυμασμο μου για το ωραιο ματς(αλλο ενα) Cena vs Owens(καλος δεν ειναι αυτος?) και τη βιαστικη χαρα μου για την guest εμφανιστη του Undertaker στο main event.
Προβλεπω οτι τον αλλο μηνα στο Summerslam θα κερδισει ο Lesnar και παλι!
Αναρωτιεμαι ποιος θα αντιμετωπισει τωρα το Rollins. Λετε να επαναφερουν στο παιχνιδι τον Ambrose ή θα τον βαλουν μαζι με το Reigns να αντιμετωπισει τους Wyatt?
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jul 21 2015, 01:37 ) *
Τι εγινε ρε παιδια???(που θα λεγε καποιος καποτε)
Εμφανιστηκε ο Undertaker σε αλλο event πλην Wrestlemania? Συμφωνω οτι ειχε ακουστει πολυ η εμφανιση του, αλλα ετσι με εκαναν κι εμενα που πλεον δεν εχω τοσο χρονο για να δω τα PPV αμεσως να κατσω σημερα να δω το Battleground.
Δε θα κανω πολλα σχολια, θα εκφρασω τη χαρα μου για τη νικη της Σπαλομπριζολας, την εκπληξη μου για τη νικη του τοπικου ηρωα Randy Orton(συνηθως ο Βινς τρολαρει τον κοσμο και βαζει οποιον παιζει ατα μερη του να χανει πανηγυρικα), το θαυμασμο μου για το ωραιο ματς(αλλο ενα) Cena vs Owens(καλος δεν ειναι αυτος?) και τη βιαστικη χαρα μου για την guest εμφανιστη του Undertaker στο main event.
Προβλεπω οτι τον αλλο μηνα στο Summerslam θα κερδισει ο Lesnar και παλι!
Αναρωτιεμαι ποιος θα αντιμετωπισει τωρα το Rollins. Λετε να επαναφερουν στο παιχνιδι τον Ambrose ή θα τον βαλουν μαζι με το Reigns να αντιμετωπισει τους Wyatt?


Έτσι όπως είναι το ίντερνετ στην εποχή μας θα ήταν παράξενο να μην ακουστεί τόσο πολύ οτι θα εμφανιστεί ο Undertaker. Οι πρώτες φήμες λένε οτι θα κερδίσει στο Summerslam. Ο Owens είναι τρίκαλος tongue.gif. Παίδι του Ring of Honor είναι άλλωστε. Είναι ένα καλό ερώτημα ποιον θα αντιμετωπίσει ο Rollins στο SS.
nikolas12
QUOTE
Bryan Alvarez reported on today’s installment of Wrestling Observer Live that Kevin Owens has been moved out of his main event position to an upper mid-card position following his loss to John Cena at WWE Battleground. He pointed out that Owens was one of the mid/lower-card WWE Superstars that helped break up the fight between Brock Lesnar and Undertaker on Monday’s RAW.

Alvarez compared Owens to the likes of Rusev, Cesaro and Dolph Ziggler and said he’s not on the level of Cena, Randy Orton or Seth Rollins.

At the moment, there are no plan to feature Kevin Owens at Summerslam 2015. Cena, however, is currently penciled in to fight Seth Rollins.


What the... Cesaro και Owens πρέπει να πάρουν πολύ μεγάλο push. Τουλάχιστον τους 2 midcard τίτλους για να βλέπουμε ματσάρες. Τελείως ηλίθια κίνηση, αν ισχύει, αν και δεν είμαι πολύ σίγουρος, γιατί ο Triple H τον στηρίζει πολύ, αν ο Mcmahon κάνει καμιά βλακεία, τι να πω;
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Jul 22 2015, 00:31 ) *
What the... Cesaro και Owens πρέπει να πάρουν πολύ μεγάλο push. Τουλάχιστον τους 2 midcard τίτλους για να βλέπουμε ματσάρες. Τελείως ηλίθια κίνηση, αν ισχύει, αν και δεν είμαι πολύ σίγουρος, γιατί ο Triple H τον στηρίζει πολύ, αν ο Mcmahon κάνει καμιά βλακεία, τι να πω;


Φυσιολογικό να πέσει στην mid card ο Owens μετά την κόντρα από τον Cena.
nikolas12
Φυσιολογικό να είναι στο mid card για λίγο καιρό ακόμα, οκ, αλλά όχι και ότι δεν έχουν σχέδια για αυτόν και να μείνει καιρό ακόμα. Του αξίζει το main event.
HLR CENATION
Γεια χαρα...

Ειδα το Battleground ,αλλα επειδη ειχαμε πολυ τρεξιμο (ευχαριστο τρεξιμο)στο σπιτι,δεν το ειδα με πολυ προσοχη ετσι μπορει να το αδικω στην κριτικη μου.Μου φανηκε σαν το χειροτερο ppv μια εξαιρετικης κατα τ αλλα χρονιας.Λιγο,πολυ αναμενομενο καθως ερχεται summerslam.To Οουενς-Σινα νομιζω οτι ηταν το καλυτερο ματς του μηνα στο wwe.Ο Mr wrestling νομιζω οτι ειναι απ τα μεγαλυετρα prospects στο χωρο του wwe σημερα αν και εχει τεραστια καριερα πισω του.
Οι Πραιμ Ταιμ δεν με πειθουν,μονο στο ΕC,εχουν βγαλει μεγαλο ματς,αλλα ειναι ατυχο το wwe με τους τραυματισμους.Πολυ μ αρεσε η ομαδα Χαρπερ-Ροουαν αλλα...Θα ηθελα να δω πρωταθλητες τους new day στην Νεα Υορκη.Ενα ματς με τους Uso θα κεντριζε το ενδιαφερον.
Ο Σεζαρο αυτη την εποχη ανηκει στους τοπ wrestler που υπαρχουν.Καποια στιγμη θα ηθελα να τον δω με μεγαλο τιτλο αν και δεν πιστευω οτι αυτο θα γινει(συντομα τουλαχιστον).Παντως καποια στιγμη θα πρεπει να επιβραβευονται οι παλαιστες που βγαζουν μεγαλα ματς με την μεγαλη ζωνη.Ενταξει στα σεναρια του pro-wrestling δεν χρειαζεται και ερμηνεια για οσκαρ για να μπορεις να ανταποριθεις στο μικροφωνο.
Αν και ειμαι υπερ του πολυ αργου χτισιματος των παλαιστων,ισως τον Μπαλορ πρεπει να τον τρεξουν λιγο καθως ειναι 34.Νομιζω οτι πρεπει να παει στο κεντρικο ροστερ απο τωρα.


Πολυ εντυπωσιακο το death before dishhonor του ROH.ΑCH και Σεντρικ Αλεξαντερ νομιζω οτι θα πρωταγωνιστισουν στο χωρο τα επομενα χρονια.
Τον Μους βλεπω να τον τσιμπαει ο ΗΗΗ,στο wwe.
Το ματς τιτλου παντως δεν μου αρεσε.Το βρηκα πολυ κουραστικο.

Ενας ακομα wrestler,που ειναι σχετικα αγνωστος,αλλα πιστευω οτι στο μελλον θα μας δωσει πολλες παραστασεις ειναι ο Μακ του Lucha.τεραστιος σε ογκο αλλα και ταλεντο.

Nemesakos
Καλησπέρα σε όλους...

Με χαρά βλέπω ότι υπάρχει section για το wwe.
Oι σελίδες που έχετε γράψει είναι πάρα πολλές οπότε ζητώ συγγνώμη αν πω κάτι το οποίο έχει ήδη ειπωθεί...

Πρόσεξα ότι το lordofrings.gr (στο οποίο εργαζόμουν για κάποιο διάστημα) το γνωρίζετε.. Όπως φαντάζομαι πως γνωρίζεται πως ο ιδρυτής του Πέτρος Πολυχρονίδης, λόγω φόρτου εργασίας (sport-fm, τροχος της τύχης και 1000 ακόμα δουλειές) αποφάσισε να το θέσει σε....αναστολή.

Προάγγελος του lordofrings είναι η GWC ή με απλά ελληνικά η Greek Wrestling Community. Δημιουργήθηκε αν θυμάμαι κ γω καλά το 2005 με σκοπό να μαζέψει όλους τους φίλους του WWE ή καλύτερα του wrestling.

Η Λέσχη αυτή έχει στο ενεργητικό της αρκετές διακρίσεις. 1) Δείχνει όλα τα ppv των WWE, TNA, ROH, CZW, NJW κλπ κλπ κλπ. 2) Κάνει live προβολές των shows, άλλωστε για κάποια περίοδο συνεργαζόμασταν με την Λέσχη φίλων Λίβερπουλ όπου μας παραχωρούσε την στέγη της για να κάνουμε live προβολες. Πλέον αυτές γίνονται στα main events όπως η Wrestlemania. 3) Έκανε ραδιοφωνικές εκπομπες, στον παλιο sportime αλλά και σε ιντερνετικό ραδιόφωνο, 4) και φυσικά διοργάνωσε και έκανε εκδρομές ώστε να δούμε από κοντα αγώνες wrestling με αποκορύφωμα την αποστολή 2 ανθρώπων της λέσχης για το περιοδικό του WWE, στην Wrestlemania του Houston.

Γενικά μπορώ να γράφω ώρες ατέλειωτες για τις προσπάθειες που κάνουν λίγοι άνθρωποι για να μπορούμε να έχουμε εικόνα, σαν παρέα, ώστε να βλέπουμε wrestling.

Αυτή την στιγμή υπάρχει το http://www.greekwrestling.net/ το οποίο είναι το επίσημο site της GWC και το http://www.greekwrestling.net/forum/ όπου αναλύουμε αγώνες λέμε απόψεις κλπ κλπ. Στο forum είχα την τιμή να είμαι και moderator αλλά λόγω έλλειψης χρόνου δεν μπορούσα να συνεχίσω. Αν υπάρχει και κάποιος φίλος εδώ ήμουν γνωστός και ως Goldberg.

To σημαντικότερο από όλα είναι πως οι πορβολές συνεχίζονται κανονικότατα, σε κεντρικό μαγαζί της Αθηνας. Όσοι πιστοί επιθυμείτε μπορείτε να έρθετε σε αυτό το παρεάκι... Άλλωστε θα είμαστε και οι μόνοι που θα σας καταλαβαίνουμε χαχα...

ΥΓ: Αν έχει γραφτεί ξανά σόρρυ...
HLR CENATION
Καλα να ειναι εκει που παει ο Ροντυ Παιπερ.Εφυγε πολυ νεος και αυτος οπως τοσοι αλλοι.

Θαυμασιο το Σινα-Ρολινς στο raw.Νομιζω οτι ο Σινα στο παλαιστικο κομματι φετος κανει την καλυτερη του χρονια.Σιγουρα τον βοηθουν και οι αντιπαλοι που παιζει αλλα ειναι πολλα τα καλα συνεχομενα ματς του Τζον.Σεναριακα,(δεν εχω διαβασει ενημερωση για την σοβαροτητα του τραυματισμο του)νομιζω οτι μετα απο τον τροπο κιολας που ηρθε η νικη του θα ειναι ο αντιπαλος του Ρολινς στο Σαμερσλαμ.

Νομιζω οτι η κοντρα Σειμους-Ορτον ειναι ισως η πιο βαρετη στο χωρο γενικα αυτη την εποχη.Αντιθετα το feud Οουενς-Σεζαρο,που ελπιζω να εχει καταληξη το σαμερσλαμ ειναι απο τα πιο ελκυστικα.Επισης ειναι 100% σιγουρο οτι θα βγαλουν τεραστιο ματς.

Απο τους παλαιστες που παιζουν κυριως σε main event,superstars,η τζομπαρουν στο raw,κατα την γνωμη μου ο Ζακ Ραιντερ ξεχωριζει σαν την μυγα μες στο γαλα και θα ηθελα ενα διαφορετικο πλανο για τον συγκεκριμενο.Πριν μερικα χρονια πηγε να κανει το ξεπεταγμα αλλα τον φρεναρανε.

Απαραδεκτο το θαψιμο στο Σγουακερ.

Ειναι ιδεα μου η εδω και κανα διμηνο το NXT εχει κανει κοιλια?
mixalisgate7
QUOTE(HLR CENATION @ Aug 2 2015, 17:24 ) *
Απο τους παλαιστες που παιζουν κυριως σε main event,superstars,η τζομπαρουν στο raw,κατα την γνωμη μου ο Ζακ Ραιντερ ξεχωριζει σαν την μυγα μες στο γαλα και θα ηθελα ενα διαφορετικο πλανο για τον συγκεκριμενο.Πριν μερικα χρονια πηγε να κανει το ξεπεταγμα αλλα τον φρεναρανε.


Ναι γιατί στο WWE όταν έβαλαν στο main event του Raw όταν είχε το US Championship, περίμεναν να τους ανεβάσει τα νούμερα τηλεθέασης.
HLR CENATION
QUOTE(mixalisgate7 @ Aug 2 2015, 18:34 ) *
Ναι γιατί στο WWE όταν έβαλαν στο main event του Raw όταν είχε το US Championship, περίμεναν να τους ανεβάσει τα νούμερα τηλεθέασης.


Α γι αυτο.Ειχε και το internet championship.Εξυπνη ιδεα αυτο...
mixalisgate7
QUOTE(HLR CENATION @ Aug 2 2015, 19:47 ) *
Α γι αυτο.Ειχε και το internet championship.Εξυπνη ιδεα αυτο...


Αυτό ήταν στο σόου του στο youtube.
HLR CENATION
Η καρτα του σαμερσλαμ εχει τα πανω της εχει και τα κατω της.
Μ αρεσει το ματς για το Intercotinetal.Σαν παλαιστες ειναι και οι τρεις να παιρνεις τον ενα και να χτυπας τον αλλο.Αντιθετα ομως,ειδικα ο Μιζ και ο Μπιγκ Σοου ειναι καλοι στο κομματι του σοου.

Το Ρολινς-Σινα ειναι ματσαρα.Το Οουενς-Σεζαρο παλαιστικα σιγουρα το καλυτερο ματς του event.Το Ρουσεφ -Ζιγκλερ το περιμενω με πολυ μεγαλο ενδιαφερον.Καλα χτισμενο,ο Ρουσεφ παρα πολυ βελτιωμενος στα ματς του.Μετα τα καλα ματς με τον Σινα,(με εξαιρεση το εξτριμ ρουλς)και τα τελευταια του στα εβδομαδιαια ειναι εντυπωσιακα.

Τωρα στα ματς που τα εχω παρει με στραβο ματι,αλλα ολα αυτα μπορει να ανατραπουν και στο τελος να κερδισουν αυτα τις εντυπωσεις.
Σεβομαι τον Αντερτεικερ,αλλα θα ηθελα κατι διαφορετικο στο ME.Ειδικα για αντιπαλο του Λεσναρ.Το μεταξυ που επαιξαν στην WM δεν ηταν καλο,ας ελπισουμε να δωσουν κατι διαφορετικο...Στην τελικη ας το κανουν NDQ μηπως το σωσουν.Επισης το ερωτημα ειναι αν μπορει πια ο Αντερτεικερ να παρακολουθησει τον Λεσναρ.
Επισης δεν μου αρεσει το family vs family.

Την εβδομαδα που μας περασε το Ρολινς-Νεβιλ ηταν νομιζω το καλυτερο ματς στο wwe.Παλι λιγα πραγματα το NXT.Ο επομενος που βλεπω οτι ανεβαζουν ειναι ο Μπριζ.Χαιρομαι που φερνουν στο takeover του Μπρουκλιν ενα Ιαπωνα Legend.
nikolas12
Θα ήθελα πολύ να κάνω ένα ποστ που θα έθαβα συνεχώς την απλώς μέτρια κάρτα του Summerslam, αλλά δεν είχα το χρόνο. Το κράξιμο συνοψίζεται στο γεγονός ότι ο Cena και ο Rollins δεν έχουν ξεχωριστές και πιο ενδιαφέρουσες κόντρες (κάθε ένας από τους 2 θα μπορούσε να έχει triple threat με Cesaro-Owens), αλλά θα δούμε ξανά ματς μεταξύ τους και στο ότι ο Ambrose απλά έκατσε στην καβάτζα με την κόντρα Wyatt-Reigns αντί να χτίσει μία δικιά του. Γενικά το WWE το έχει γυρίσει πάλι στα ατοπήματα, μικρά και μεγάλα που θα τα αναφέρω σε κάθε ματς, και χρειάζεται μία μείωση των συνδρομητών του Network μπας και πάρει πάλι τα πάνω του. Συνεχίζω με προβλέψεις.

1. Prime Time Players-Los Matadores-Lucha Dragons-New Day

Έχεις μία από τις καλύτερες tag teams, την Ascension να jobberίζει για να κάνουν fatal 4 way για να αγωνίζονται 1 που δύσκολα βρίσκει χημεία με τον αντίπαλο, 1 μέτρια, 1 που θέλει δουλειά, αν και το πάει καλά και 1 απλά σπαστική. Δεν περιμένω παρόμοιο fatal 4 way με εκείνα που συμμετείχαν οι Usos και οι Kidd & Cesaro, αλλά θα δώσουν λίγο θέαμα. Πιστεύω πως νικητές θα είναι οι PTP αν και η tag team division χρειάζεται μια αναζωογόνηση.

2. Ryback-Big Show-The Miz

Θυμάστε τι ματσάρες βλέπαμε για το IC με Ziggler πρωταθλητή; Από εκεί και μετά με εξαίρεση το Ladder Match στη WM, ο τίτλος δεν έχει δει άσπρη μέρα. Μετριότατη κόντρα σε χτίσιμο, παντελώς αδιάφορο σαν ματς. Πιστεύω σε retain του Ryback, αλλά ελπίζω να κερδίσει ο Miz να πάρει λίγο ενδιαφέρουσα τροπή το πράγμα.

3. Stephen Amell and Neville-King Barrett and Stardust

O Neville μπορεί περισσότερα. Ο Cody Rhodes με gimmick όπως πριν 2 χρόνια και face turn θα ήταν άνετα main eventer. Ο Barrett άφησε το γαμάτο Bad News gimmick και το παίζει βασιλιάς που χάνει σε κόντρα με τον R-Truth. Και όλοι μαζί μπαίνουν σε filler κόντρα με τον Arrow. Συμπαθητικό χτίσιμο γενικά, το ματς θα είναι καλό λογικά, η νίκη θα πάει στους face, αλλά οι 2 heel πρέπει να κάνουν αλλαγές για να ανέβουν ξανά.

4. Randy Orton-Sheamus

Δεύτερη φορά σερί το ίδιο ματς, αλλά θεωρώ πως θα δούμε έναν καλό αγώνα. Το cash in του Sheamus έρχεται σύντομα, εγώ ποντάρω στο ίδιο το Summerslam, οπότε σύμφωνα με τη λογική του Vince, η νίκη θα πάει στον Orton.

5. Dolph Ziggler-Rusev

Ο Ziggler είναι φοβερός παλαιστής, πέρυσι τρίβαμε τα μάτια μας και φέτος έχει κόντρα με τον πεσμένο Rusev. Πίστευα ότι θα είναι mixed tag team match, από εκεί και πέρα, μιλάμε για τον Vince που αποτυχημένα πειράματα σαν τον Rusev παίρνουν ευκαιρίες, ενώ ταλαντούχοι παλαιστές παίρνουν...ναι αυτό ακριβώς. Οπότε μέχρι να μπει στο κόλπο η Lana θα έχουμε νίκη του Rusev, γιατί έχω προβλέψει αρκετές face νίκες και πρέπει να κερδίσουν και κάποιοι heels.

6. Team Bella-Team B.A.D-Team PCB

Το χαιδεμένο του Vince, η αρχιατάλαντη που έχουν πρωταθλήτρια θα κάνει καμιά υπεράσπιση μάγκες; Έχετε 4 απίστευτα ταλαντούχες divas, 1 αρκετά αθλητική και ενδιαφέρουσα και 1 πολύ δυνατή και όλες αυτές πρέπει να μάχονται 2 παντελώς ατάλαντες και 1 ψιλομέτρια. Δώστε επιτέλους αλλού τον τίτλο, επειδή παντρεύτηκε η άλλη τον Punk πρέπει να σπάσει το ρεκόρ της η γκόμενα του Cena; Από εκεί και πέρα, θεωρώ πως η νίκη είναι των PCB. Αν πάει στις Bellas θα είναι η χειρότερη απόφαση μετά το σπάσιμο του streak, η B.A.D είναι σχετικά ανέτοιμες και δεν τις στηρίζουν πολύ, ενώ οι PCB είναι εξαιρετικές και προωθούνται πολύ. Άντε και σύντομα με τον τίτλο, σε οποιαδήποτε από τις 3.

7. Kevin Owens-Cesaro

Χαλαρά το καλύτερο ματς της βραδιάς. Θα μπορούσαν να μάχονται για τίτλο, αλλά όχι, ας λυσσάνε στο midcard 2 από τους καλύτερους παλαιστές που τους γουστάρει όλος ο κόσμος. Θεωρώ πως η νίκη θα πάει στον Owens. Στην αρχή έλεγα Cesaro, αλλά πρώτον όπως είπα οι heels έχουν λίγες νίκες γενικά, πράγμα απίθανο και συν ότι ο Owens μετά και από τη χθεσινή ήττα έχει πέσει πολύ, ενώ ο Cesaro είναι γενικά ανεβασμένος και 1 ήττα δε θα τον πονέσει, αν πάρει ρεβάνς στο επόμενο ppv.

8. Bray Wyatt and Luke Harper-Roman Reigns and Dean Ambrose

Οι 2 αδιάφοροι και οι Harper-Ambrose. Κι άλλο tag team, ενώ θα μπορούσαμε να έχουμε ξεχωριστές κόντρες. Θα κάνω άλλη μία έκπληξη (με τόσες θα πάω σίγουρα κουβά στο fourdown) και θα πω νίκη των Wyatts. Γιατί; Γιατί βρωμάει προδοσία από μακριά. Καλό το να μας λένε που και που πόσο αδερφικοί φίλοι είναι, οι 2 της Shield, αλλά το έχουν υπερτονίσει και το έχουν δείξει πάρα πολύ τελευταία, πράγμα περίεργο και ύποπτο. Θα παίξω λοιπόν νίκη των Wyatts και πιστεύω ότι την προδοσία θα την κάνει ο Ambrose. Θα είναι πιο πολλή λογική, αν την έκανε ο Reigns, αφού ο Ambrose είναι από τους περισσότερο αγαπημένους του κοινού και το merchandise του πουλάει σαν τρελό, αλλά ο Reigns δύσκολα θα κάνει heel turn. Αν και θεωρώ πως σε κόντρα των 2, ο κόσμος (όπως και εγώ) θα είμαστε με τον τεράστιο Lunatic Fringe. Α και επίσης για να μπαίνει σε αυτήν την κόντρα σημαίνει πως δεν έχουν ιδέες για αυτόν για ατομική κόντρα, άρα δυστυχώς...

9. Brock Lesnar-Undertaker

Ελπίζω σε καλό ματς, γιατί στη WM δεν είδαμε κάτι εξαιρετικό και ο Undertaker, μπορεί να είναι σε καλύτερη κατάσταση από τότε, αλλά ακόμα είναι καταπονημένος. Θα πω νίκη του νεκροθάφτη, έτσι για τη λύτρωση, αν και βρίσκω πολύ αμφίρροπο το αποτέλεσμα.

10. John Cena-Seth Rollins

O Seth είναι αδιάφορος πλέον. Ήταν τεράστιο λάθος να μη δώσουν τον τίτλο στον Ambrose στο MITB. Θα μπορούσαν να αναπτύξουν πολλές ιστορίες, από το να δούμε μία κόντρα με τον Lesnar, απλά πρόλογο της κόντρας με τον Deadman και ΑΛΛΗ μία κόντρα με τον Cena (SS, TLC, RR) απλά να βάζουμε και τους 2 τίτλους στη μέση αυτή τη φορά. Όποιος και να κερδίσει, για μένα το αποτέλεσμα θα είναι βαρετό. Έχεις μόνο 5 πρωταθλήματα, 4 για άντρες παλαιστές και θα δώσεις τα 2 σε έναν; Και οι 2 έχουν περάσει πολλούς μήνες με το πρωτάθλημα και ένας κορεσμός έχει έρθει. Ambrose και Owens ήταν πολύ καλύτερες λύσεις. Στο δια ταύτα. Νίκη Cena, cash in Sheamus και πάμε για κόντρα υπνοστεντόν Cena-Sheamus. Μπορεί και το αντίθετο, αλλά ήρθε η ώρα για λίγη ανανέωση για τον Rollins.
T.W.Is.M.
Θα σχολιασω μονο τα 2 τελευταια ματς.

Undertaker vs Brock Lesnar
Ποτε μεχρι στιγμης ο Undertaker δεν εχει κερδισει το Lesnar. Δεν πιστευω οτι θα το κανει ουτε σημερα. Δεν ξερω γιατι, δεν μπορω να βρω το λογο, αλλα αφου δεν εγινε στη WM30, δε νομιζω οτι θα γινει ποτε!

Seth Rollins vs John Cena
Απ οτι καταλαβα παιζονται και οι 2 τιτλοι. Δηλαδη σημερα το βραδυ(ξημερωματα για μας) θα υπαρχει ο πρωτος στην ιστορια WWE & US Champion? Και ποιος θα ειναι αυτος? Απο τη μια ο Rollins. Δε θα ειναι λιγο ρισκο να εχει αυτο το προνομιο καποιος με τοσο λιγο καιρο στο main event? Απο την αλλη ο Cena. Ταιριαζει στο προφιλ του διπλου πρωταθλητη, αλλα η επομενη νικη του σε ματς τιτλου θα ισοφαρισει το ρεκορ του Flair. Δεν ειναι κριμα 2 τοσο μοναδικα κατορθωματα να γινουν την ιδια μερα και το ενα να επισκιασει το αλλο? Πού καταληγω λοιπον? Θα υποστηριξω το σεναριο του nikolas για cash in του Sheamus σημερα, ομως οχι μετα το ματς, αλλα κατα τη διαρκεια του, οπως εγινε στη Wrestlemania, ωστε να μην παρει κανενας τους 2 τιτλους ταυτοχρονα! Ο Cena θα διατηρησει ετσι το US Championship(αν και πρεπει να πλησιαζει η ωρα να το χασει) και ο Sheamus θα ειναι ο WWE World Heavyweight Champion.
mixalisgate7
Προβλέψεις Summerslam 2015:

Winner Takes All
Seth Rollins (WWE Champion) vs. John Cena (U.S. Champion)
ΝΙΚΗΤΗΣ Seth Rollins

The Undertaker vs. Brock Lesnar (w/ Paul Heyman)
ΝΙΚΗΤΗΣ The Undertaker

Kevin Owens vs. Cesaro
ΝΙΚΗΤΗΣ Kevin Owens

Roman Reigns & Dean Ambrose vs. The Wyatt Family
ΝΙΚΗΤΕΣ Roman Reigns & Dean Ambrose

Randy Orton vs. Sheamus
ΝΙΚΗΤΗΣ Sheamus

Intercontinental Championship
Ryback © vs. The Miz vs. Big Show
ΝΙΚΗΤΗΣ Ryback

Elimination Match
PCB vs. Team Bad vs. Bella Army
ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ PCB

WWE Tag Team Championship
Fatal 4-Way
Prime Time Players © vs. New Day vs. Lucha Dragons vs. Los Matadores (w/ Torito)
ΝΙΚΗΤΗΣ New Day

King Barrett & Stardust vs. Stephen "The Green Arrow" Amell & Neville
ΝΙΚΗΤΕΣ Stephen "The Green Arrow" Amell & Neville

Dolph Ziggler (w/ Lana) vs. Rusev (w/ Summer Rae)
ΝΙΚΗΤΗΣ Dolph Ziggler

Το δικό μου σενάριο για το Cash in του Sheamus είναι πως θα το κάνει με υπόδειξη των Authority στον Rollins και αυτός θα γίνει face. Έτσι μπορεί να χτιστεί η κόντρα του Triple H με τον Rollins.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Aug 24 2015, 01:13 ) *
Το δικό μου σενάριο για το Cash in του Sheamus είναι πως θα το κάνει με υπόδειξη των Authority στον Rollins και αυτός θα γίνει face. Έτσι μπορεί να χτιστεί η κόντρα του Triple H με τον Rollins.


Ωραίο σενάριο, το είχα σκεφτεί κι εγώ πριν λίγο καιρό. Και αν δεν υπάρξει προδοσία Ambrose ή Reigns, εγώ την ψήνω μίνι επανένωση Shield (αν και γενικά ακούγεται για το 2016).
nikolas12
Ξεκινάμε με το Summerslam. Δύσκολο για τρίτη συνεχή χρονιά να είναι το ppv της χρονιάς. Όλα τώρα θα τα δούμε.

1. Ξεκινάμε με Orton vs Sheamus. Έχω ξεχάσει να πω πως ο Orton είναι φοβερός το τελευταίο διάστημα. Μπορεί να κάνει counter με RKO σε κάθε υπαρκτή κίνηση του pro wrestling. Τον ενέπνευσαν τα vines, δεν ξέρω, αλλά τον τελευταίο χρόνο έχουμε δει τα καλύτερα RKOs της καριέρας του Orton. Και το πρώτο RKO που ήρθε λίγο αφού το έγραψα, το επιβεβαίωσε. Μικρής διάρκειας το βρήκα το ματς και χωρίς να είναι κάτι φοβερό. Το κοινό πολύ ψημένο, δεν περίμενα νίκη του Sheamus, οπότε δυσκολεύει το cash in σήμερα.

2. Η New Day έχει το πιο γελοία αστείο gimmick. Μικροί θεούληδες κάθε φορά που πιάνουν μικρόφωνο. To ματς ήταν αρκετά καλό, αν και υπήρχαν κάποια botches. Η New Day με έστειλε κουβά δεύτερο σερί αγώνα. Θεωρώ πως η tag team division έχει θέματα, δε μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχουν τόσες συχνές αλλαγές στους πρωταθλητές. Λογικά θα έχουν μεγάλο reign, άνω των 3 μηνών και ή θα το πάρουν οι Lucha Dragons ή θα περιμένουμε για την επιστροφή των Usos.

3. Επιστροφή Ziggler εναντίον του Rusev βούτυρα, Rusev πράσα (δε φταίω εγώ, κάποιος καμμένος σε ένα σάιτ το είχε σκεφτεί tongue.gif ). Αυτό το double countout παίζει να είναι ο πιο βαρετός τρόπος να μαθαίνεις ότι η κόντρα θα συνεχιστεί και ότι ήταν υπερβολικά αναποφάσιστοι σε ποιον θα δώσουν το πρώτο ματς.

4. Αρκετά ωραίο το comic promo για το τέταρτο ματς. Αναμενόμενη νίκη, μικρό σε διάρκεια ματσάκι, ο Amell αγωνίστηκε αρκετά (αν και κυρίως τις έτρωγε, έκανε κάποιες πάρα πολύ καλές κινήσεις για μη wrestler), αλλά γενικά ήταν κομπλέ. Ο Neville πόσα θέλει να μας τρελάνει; Χρειάζεται να πάει για midcard τίτλο, είναι πολύ καλός.

5. Ελπίζω να βγω ψεύτης και να βγει ενδιαφέρον ματς, πάντως ο Miz ήδη ακολουθεί την κλασσική του τακτική, εκτός ring και να κάνει pin ξαφνικά, οπότε μου αρέσει αυτό που βλέπω. Σχετικά μικρό διάρκεια, θεωρώ πως ο Ryback πήρε νίκη με τρόπο που κερδίζουν συνήθως heels (εκμεταλλευόμενος το finisher άλλου παλαιστή).

Επικός διάλογος Heyman-Stewart. Μακράν από τους καλύτερους guest stars o απίστευτος Jon.

6. Το μόνο ματς που ελπίζω να πάω κουβά και να μην ισχύσει το σενάριό μου. Αν και ακούω γιουχαρίσματα για τον Reigns, οπότε με heel turn του Ambrose, η αντίδραση θα είναι σαν να έκανε heel turn o Reigns tongue.gif
Τελικά ούτε προδοσία, ούτε Sting, ούτε τίποτα. Έλεγα αφού δεν κάνει pin στο Dirty Deeds, θα πεταχτεί στο spear, θα πεταχτεί στο pin, θα το κάνει κάπου. Τελικά ήταν απλά η απαισιοδοξία μου για τον τρόπο σκέψης του Vince. Νίκη και ήττα χωρίς αντίκρυσμα, αφού απλά στρίμωξαν 4 καλούς παλαιστές σε μία κόντρα, ειδικά τον Ambrose, προκειμένου να δουν νέες ιδέες από Σεπτέμβρη.

7. Καλά σοβαρά τώρα, το Rollins-Cena έπρεπε να είναι το main event. Παίζονται 2 τίτλοι και μου βάζουν τους part timers στο main event που δεν είναι σίγουρο και τι ποιότητας αγώνα θα δώσουν; Συνήθως όταν ο αγώνας είναι στο midcard δεν υπάρχουν ανατροπές τύπου cash in, γιατί έτσι κλείνει το show. Για να δούμε.
Ντάξει το booking έχει τρελά προβλήματα πλέον. Σχεδόν αξεπέραστα αν δεν απολυθεί όλη η creative. Τι να τον κάνει τον US τίτλο ο Rollins; Γιατί όχι cash in; Που κολλάει ο Stewart που είχε μία λογομαχία με τον Rollins πριν μήνες; Και κυρίως, επειδή συνέχεια το ρωτάνε. Τι με νοιάζει εμένα το γιατί μπλέχτηκε ένας παρουσιαστής άσχετος με το WWE σε μία κόντρα; Με νοιάζει που το booking σου καταστρέφει ματσάρες με χωρίς λογική αποφάσεις.

8. Το επίπεδο μίσους μου για τις Bellas δε μπορεί να πάει πιο πάνω. Το υπεροπτικό υφάκι της Nikki για τον τίτλο, ενώ αν δεν ήταν βλάκας ο Vince δε θα είχε μπει καν σε title match, οι ηλίθιες κραυγές της Brie και οι κινήσεις του Bryan, μπας και πανηγυρίσει κανένας με κάνουν έξαλλο κάθε φορά.
Επίσης έβγαλαν πρώτες τις B.A.D που είναι πολύ πιο ταλαντούχες από αυτές. Οι B.A.D τρώνε θάψιμο από τις Bellas, σε ποιον να το πω και να με πιστέψει. Άμα είχαν πουλέψει πρώτες οι Bellas τι ομορφιές θα βλέπαμε; Τουλάχιστον το πήρε η σωστή ομάδα, οι αγαπημένες μου Powerpuff Girls. Θα ήταν τέλειο τα 3 μέλη των PCB να έκαναν ταυτόχρονα submission στα 3 μέλη των Bellas, που θα παραδινόντουσαν όλες μαζί, έτσι να τρελαθούμε λίγο.

9. Fuckin' ματσάρα! Συναγωνίζεται το Rollins-Cena. Πιστεύω ότι θα έχουμε συνέχεια και ίσως βγει κερδισμένος ο Cesaro. Μακάρι να πάνε για τίτλους και οι 2.

Λόγω κούρασης θα δω αύριο το main event.
nikolas12
Ωραίο το main event των Lesnar-Undertaker, αν και το τέλος ήταν τελείως μπερδεμένο, σε φάση που δύσκολα καταλάβαινες ποιος νίκησε. Επίσης γιατί ήθελαν να κάνουν τόσο πολύ τον Undertaker να φαίνεται heel και τον Lesnar face; Ο κόσμος και ο χειρότερος heel του κόσμου να ήταν ο Deadman θα το στήριζε μετά το σπάσιμο του streak. Από εκεί και πέρα δεν καταλαβαίνω πως το WWE πήρε έναν τόσο καλό host και τον ανακάτεψε σε μία κόντρα τεράστιας σημασίας (με heel μέθοδο κιόλας) και με ποια λογική; Ελπίζω αύριο να μας δοθούν καλές απαντήσεις.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Aug 24 2015, 16:02 ) *
Ελπίζω αύριο να μας δοθούν καλές απαντήσεις.


HLR CENATION
Τελικα για αυτα που ειχα γραψει για τον Αντερτεικερ ισχυει το μεγαλη μπουκια φαε,μεγαλη κουβεντα μην λες.Τεραστια ματσαρα εβγαλε με τον Λεσναρ.Απ τα ΜΟΤΥ θα λεμε στο τελος της χρονιας.
Εκπληκτικο και το Ρολινς-Σινα.Νομιζω η καλυτερη χρονια του Σινα φετος.Οι NEW Day εχουν πολυ χαβαλε.
Ωραιοτατο το Σειμους-Ορτον.Καλο το Σεζαρο-Οουενς.



Πολυ μ αρεσε το ματς για το Ιντερκοτινεταλ.Θα συμφωνησω σε αυτο που λεει ο Νικολας.Αυτος ο μπαγασας ο Μιζ ειναι απολαυστικος στο να τον βλεπεις να προσπαθει να κλεψει τα ματς.


Δεν γραφω αποτελεσματα μηπως δεν το εχει δει καποιος,αλλα εξαιρετικο το ΝΧΤ.Αλλα οχι ρε ΗΗΗ,να μου αφηνεις εκτος καρτας το Ραινο.Μονο το ταγκ τιμ δεν μου αρεσε.

ΥΓ Εκανα εισοδο στο φαντασυ,χαλια πηγα,εχασα Λεσναρ,Ρουσεφ,και δεν ειχα βαλει καμια παρεμβαση σε ματς.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Aug 24 2015, 17:30 ) *


Έχω κάτι αυταπάτες ώρες-ώρες ε; Τελικά άλλη μία gtp δικαιολογία.
Όσον αφορά το Raw. 5-6 Raw το χρόνο δε τα βλέπω με το που ξυπνήσω την Τρίτη, αλλά Τρίτη απόγευμα. Και σε αυτά τα 5-6 πάντα θα γίνει μεγάλη επιστροφή και πάντα μα πάντα θα μου γίνει spoiler λόγω facebook. Περίμενα τους Dudleys από το Rumble που είχε εμφανιστεί ο Bubba Ray και γύρισαν σε ένα από τα ελάχιστα Raw που δεν είδα αμέσως και μάλιστα με spoiler από σελίδα στο facebook; Πόση ατυχία πια;
Επίσης τι φάση οι Wyatts; Ειλικρινά βαρέθηκα. Ο Wyatt έχει 2 χρόνια το ίδιο και απαράλλαχτο gimmick, το οποίο αφού του έμεινε για κόντρα μόνο ο Orton από πρωτοκλασάτους και χωρίς να λέει κάτι καλό, επανενώνει τη φαμίλια, χωρίς τον τραυματία Rowan, μπαίνει σε κόντρα με τους Ambrose-Reigns, χάνει και αντί να σταματήσουν μία κόντρα και να αναπτύξουν καλύτερες ιδέες για όλους (face turn Wyatt, heel turn Reigns ή καλύτερη κόντρα με κάποιο άλλο όνομα, PUSH AMBROSE) τι κάνουν; ΦΕΡΝΟΥΝ ΕΝΑ ΓΟΜΑΡΙ-ΔΙΔΥΜΟ ΑΔΕΛΦΟ ΤΟΥ MIKE KNOX (νόμιζα ήταν αυτός στην αρχή) ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΓΩΝΙΣΤΕΙ ΣΕ ΣΚΟΡΠΙΑ LIVE EVENTS ΤΟΥ ΝΧΤ (ούτε σε ένα Takeover για τα προσχήματα) ΚΑΙ ΔΙΑΛΥΕΙ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΤΑ 2 ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ FACE PROSPECTS ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ. Ειλικρινά νόμιζα ότι τα χθεσινά εγκλήματα με τον Stewart και το μπέρδεμα στο main event ήταν λάθη στο booking, αλλά η συνέχιση μίας απίστευτα ανούσιας κόντρας που απασχολεί 3 καλούς παλαιστές και 1 που τον πιστεύουν αρκετοί, βάζοντας άλλο ένα γομάρι στην εξίσωση είναι ακόμα χειρότερο. Το ρόστερ έχει ονόματα που μπορούν να κάνουν παπάδες και υπάρχουν μόλις 2 midcard τίτλοι και 1 μεγάλος. Και οι 2 από αυτούς είναι στον ίδιο τύπο! Ναι δε λέω, απίστευτος ο Rollins, αλλά το Authority gimmick έχει σαπίσει πλέον (για όλους τους εμπλεκόμενους) και αντί να του αλλάξουν πράγματα ή έστω να του αφαιρέσουν για λίγο τον τίτλο, τον βάζουν να παίξει με τον Sting. Ο Rollins θα παίξει 2 title matches στο NOC! Με τέτοιο ρόστερ και ένας τόσο καλός παλαιστής δουλεύει διπλοβάρδιες, λες και δεν υπάρχουν Ambrose, Reigns, Cesaro, Owens, Ziggler, Orton, Neville, Cody Rhodes, Bad News Barrett, Damien Sandow για να υποστηρίξουν κόντρες για τίτλους. Σόρρυ, αλλά με τόσους καλούς παλαιστές, βάζεις δεύτερο μεγάλο τίτλο και κάνεις παπάδες.
Τα πράγματα είναι απλά. Το WWE μας κρατάει με τα καλά ματς και τους καλούς παλαιστές που δίνουν ωραίες μάχες, αλλά κάποια στιγμή θα πρέπει πάλι να βγάλει λαγό από το καπέλο, όπως έκανε πέρυσι, όταν έλειπε ο Lesnar και έγραψε αρκετά καλές κόντρες και ιστορίες για να καλύψει το κενό του τίτλου (λόγω βλακείας Mcmahon) ή πολύ απλά να γράψει ιστορίες με βάση το καλό ρόστερ που διαθέτει. Χρειαζόμαστε και καλά ματς και καλές ιστορίες. Δυστυχώς δεν είναι indy promotion. Δεν είναι τυχαίο που ο Balor είπε ότι θέλει να μείνει καιρό ακόμα στο ΝΧΤ. Είδε πως ξεκίνησε και πως κατέληξε ο Owens, η Ascension, o Dallas, o Big E που ξεκίνησαν θετικά και μετά άρχισαν τα jobberίσματα ή οι απλά μέτριες πορείες. Triple H άσε την Authority πάρε τα ηνία, φέρε την ομάδα του ΝΧΤ, διώξε αυτούς που λέγεται ότι θάβουν ταλαντούχους παλαιστές, επειδή δεν τους πολυγουστάρουν και μάγεψε όπως στο ΝΧΤ (σχόλιο για το Takeover άλλη φορά).
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Aug 25 2015, 21:49 ) *
Triple H άσε την Authority πάρε τα ηνία, φέρε την ομάδα του ΝΧΤ, διώξε αυτούς που λέγεται ότι θάβουν ταλαντούχους παλαιστές, επειδή δεν τους πολυγουστάρουν και μάγεψε όπως στο ΝΧΤ (σχόλιο για το Takeover άλλη φορά).


Συνεχίζεις να έχεις αυταπάτες tongue.gif. Ο Vince δυστηχώς θα αποχωρήσει όταν το θέλει ο ίδιος.Όποτε θεωρώ πως θα τον υποστούμε για τουλάχιστον 5 χρόνια.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Aug 26 2015, 02:42 ) *
Συνεχίζεις να έχεις αυταπάτες tongue.gif. Ο Vince δυστηχώς θα αποχωρήσει όταν το θέλει ο ίδιος.Όποτε θεωρώ πως θα τον υποστούμε για τουλάχιστον 5 χρόνια.


Μα ξέρω ότι δε γίνεται. Θέλει όμως κάποια βήματα προς αυτήν την κατεύθυνση το πράγμα, δηλαδή να έχει ακόμα πιο ενεργό ρόλο στις αποφάσεις για το main roster. Ας του δώσει αποκλειστικά ένα division, όπως το divas division.
Ειλικρινά έχει περάσει λίγος καιρός, αλλά το divas revolution είναι η φούσκα της χρονιάς. Όταν 2 wanna be wrestlers και ειδικά ο γκόμενος της μίας κάνουν το πρωτάθλημα του division ό,τι θέλουν, τότε πως να πάμε μπροστά; Revolution θα ήταν αν είχαμε Becky, Charlotte, Banks, Bayley, Paige, Emma, Naomi, Tamina, Natalya σταθερές αξίες για το πρωτάθλημα να δίνουν ωραία ματσάκια και μοντελάκια τύπου Bellas, Eva Marie (θα πάρει push που έπαιξε ένα ματς και δε μπορούσε να κάνει finisher χωρίς να την κρατάει η άλλη από κάτω) τα κρατάς για 2λεπτα ματς στο Raw και για 2λεπτα ματς σε ppvs που έχουν πολλά ματς. Και θα τα βάζεις και εκεί στη μέση που μας πιάνει τουαλέτα, έτσι για κοινωνική προσφορά στο μέσο οπαδό tongue.gif Divas Revolution και βλέπουμε tag team αγώνες και τη Bella να κρατάει πρωτάθλημα που την τελευταία φορά που το υπερασπίστηκε, όλοι της Wyatt Family ήταν κόντρα ξυρισμένοι. Αγανακτώ, μετά το Save us Y2J, Save Us Hunter. Καλά λέγανε τελικά, ότι η συνέντευξη του Triple H στον Stone Cold συνοψίζεται σε μία πρόταση: "Για όλα φταίει ο γέρος, εγώ έχω το γαμάτο το ΝΧΤ" tongue.gif
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Aug 26 2015, 03:28 ) *
Μα ξέρω ότι δε γίνεται. Θέλει όμως κάποια βήματα προς αυτήν την κατεύθυνση το πράγμα, δηλαδή να έχει ακόμα πιο ενεργό ρόλο στις αποφάσεις για το main roster. Ας του δώσει αποκλειστικά ένα division, όπως το divas division.
Ειλικρινά έχει περάσει λίγος καιρός, αλλά το divas revolution είναι η φούσκα της χρονιάς. Όταν 2 wanna be wrestlers και ειδικά ο γκόμενος της μίας κάνουν το πρωτάθλημα του division ό,τι θέλουν, τότε πως να πάμε μπροστά; Revolution θα ήταν αν είχαμε Becky, Charlotte, Banks, Bayley, Paige, Emma, Naomi, Tamina, Natalya σταθερές αξίες για το πρωτάθλημα να δίνουν ωραία ματσάκια και μοντελάκια τύπου Bellas, Eva Marie (θα πάρει push που έπαιξε ένα ματς και δε μπορούσε να κάνει finisher χωρίς να την κρατάει η άλλη από κάτω) τα κρατάς για 2λεπτα ματς στο Raw και για 2λεπτα ματς σε ppvs που έχουν πολλά ματς. Και θα τα βάζεις και εκεί στη μέση που μας πιάνει τουαλέτα, έτσι για κοινωνική προσφορά στο μέσο οπαδό tongue.gif Divas Revolution και βλέπουμε tag team αγώνες και τη Bella να κρατάει πρωτάθλημα που την τελευταία φορά που το υπερασπίστηκε, όλοι της Wyatt Family ήταν κόντρα ξυρισμένοι. Αγανακτώ, μετά το Save us Y2J, Save Us Hunter. Καλά λέγανε τελικά, ότι η συνέντευξη του Triple H στον Stone Cold συνοψίζεται σε μία πρόταση: "Για όλα φταίει ο γέρος, εγώ έχω το γαμάτο το ΝΧΤ" tongue.gif


Έχει την Tag Team κατηγορία νομίζω. Το NXT είναι γαμάτο γιατί υπάρχουν λιγότερες απαιτήσεις στα storylines και περισσότερη ελευθερία στο αγωνιστικό κομμάτι.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Aug 26 2015, 13:19 ) *
Έχει την Tag Team κατηγορία νομίζω. Το NXT είναι γαμάτο γιατί υπάρχουν λιγότερες απαιτήσεις στα storylines και περισσότερη ελευθερία στο αγωνιστικό κομμάτι.


Η Tag Team άλλοτε είναι εκπληκτική και άλλοτε βαρετή. Η μεγάλη ατυχία είναι ότι είχε ένα καλό πλάνο στις αρχές της χρονιάς που θα την ανέβαζε πολύ και τραυματίστηκαν Jey Uso, Tyson Kidd, Erick Rowan και έχασε 3 tag teams που θα πρωταγωνιστούσαν. Θα συμφωνήσω για το ΝΧΤ, γενικά θεωρώ όμως πως η δουλειά που κάνει είναι σωστή όσον αφορά τα storylines. Φυσικά έχουν υπάρξει σενάρια που δεν ήταν σωστά, όπως η γρήγορη απώλεια τίτλου του Zayn και ότι δεν πήρε τον τίτλο νωρίτερα, τα ματς του Corbin που κρατάνε 10 δευτερόλεπτα και ο Samoa Joe τον τσάκισε σε ένα από τα λίγα μεγάλης διάρκειας ματς, το ότι ένας νεοφερμένος πήρε τίτλο στο 2ο-3ο ματς, αλάνθαστος δεν είναι κανένας.
Από εκεί και μετά το main roster σίγουρα έχει περισσότερες απαιτήσεις, αλλά αυτό που θα είμαστε 3 μήνες κολλημένοι στις οθόνες από τα φοβερά storylines και 3 μήνες θα κράζουμε μπας και μας δώσουν μία ιστορία της προκοπής πρέπει να σταματήσει και να έχουμε μία σταθερότητα. Η ελπίδα μου είναι ότι πλέον με το WWE Network ακόμα και μικρά ppvs παίρνουν μεγάλη προσοχή και ειδικά το διάστημα Σεπτέμβριος-Δεκέμβριος που τα περισσότερα ήταν προχειράντζες, πέρυσι είδαμε πολύ ωραία πράγματα και χωρίς μεγάλο τίτλο. Οπότε η ελπίδα μου είναι εκεί.
Nemesakos
Γράφω γρήγορα γρήγορα για να μην φάω spoiler tongue.gif

Τέταρτη σήμερα και έχουμε προβολή του Summerslam 2015. Όποιος γουστάρει wrestling, παρεάκι, μπύρες και φυσικά πατατάκια, ας κάνει τον κόπο να περάσει μια βόλτα, να το δούμε όλοι μαζί.
Στο λίνκ θα βρείτε πληροφορίες, για το μέρος και την ώρα της προβολής.
Αν έρθεις κανείς για πρώτη φορά ας ζητήσει τον Πέτρο (εγώ δηλαδή) ή αλλιώς goldberg.. biggrin.gif

Προβολή Summerslam 2015 - Αθήνα
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Aug 26 2015, 14:13 ) *
Η Tag Team άλλοτε είναι εκπληκτική και άλλοτε βαρετή. Η μεγάλη ατυχία είναι ότι είχε ένα καλό πλάνο στις αρχές της χρονιάς που θα την ανέβαζε πολύ και τραυματίστηκαν Jey Uso, Tyson Kidd, Erick Rowan και έχασε 3 tag teams που θα πρωταγωνιστούσαν. Θα συμφωνήσω για το ΝΧΤ, γενικά θεωρώ όμως πως η δουλειά που κάνει είναι σωστή όσον αφορά τα storylines. Φυσικά έχουν υπάρξει σενάρια που δεν ήταν σωστά, όπως η γρήγορη απώλεια τίτλου του Zayn και ότι δεν πήρε τον τίτλο νωρίτερα, τα ματς του Corbin που κρατάνε 10 δευτερόλεπτα και ο Samoa Joe τον τσάκισε σε ένα από τα λίγα μεγάλης διάρκειας ματς, το ότι ένας νεοφερμένος πήρε τίτλο στο 2ο-3ο ματς, αλάνθαστος δεν είναι κανένας.
Από εκεί και μετά το main roster σίγουρα έχει περισσότερες απαιτήσεις, αλλά αυτό που θα είμαστε 3 μήνες κολλημένοι στις οθόνες από τα φοβερά storylines και 3 μήνες θα κράζουμε μπας και μας δώσουν μία ιστορία της προκοπής πρέπει να σταματήσει και να έχουμε μία σταθερότητα. Η ελπίδα μου είναι ότι πλέον με το WWE Network ακόμα και μικρά ppvs παίρνουν μεγάλη προσοχή και ειδικά το διάστημα Σεπτέμβριος-Δεκέμβριος που τα περισσότερα ήταν προχειράντζες, πέρυσι είδαμε πολύ ωραία πράγματα και χωρίς μεγάλο τίτλο. Οπότε η ελπίδα μου είναι εκεί.


Θα συμφωνήσω για τους τραυματισμούς αλλά δυστυχώς είναι στο πρόγραμμα. Με έξαιρεση τον Kidd οι άλλοι δυο επιστρέφουν μέσα στο επόμενο τρίμηνο. Στο NXT υπάρχουν μεγάλα όνομα από τα ανεξάρτητα promotions που πρέπει να αξιοποιηθούν γρήγορα γιατί θεωρούνται main eventers. Δεν γίνεται αλλιώς. O Zayn νομίζω έχασε την ζώνη επειδή είχε χτυπήσει. Εγώ πάντως από τα ppv του 2015 είμαι ευχαριστημένος. Βλέπω αρκετά καλά ματς παρά τα όποια λάθη σε booking, χτίσιμο storylines κλπ.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Aug 26 2015, 14:43 ) *
Θα συμφωνήσω για τους τραυματισμούς αλλά δυστυχώς είναι στο πρόγραμμα. Με έξαιρεση τον Kidd οι άλλοι δυο επιστρέφουν μέσα στο επόμενο τρίμηνο. Στο NXT υπάρχουν μεγάλα όνομα από τα ανεξάρτητα promotions που πρέπει να αξιοποιηθούν γρήγορα γιατί θεωρούνται main eventers. Δεν γίνεται αλλιώς. O Zayn νομίζω έχασε την ζώνη επειδή είχε χτυπήσει. Εγώ πάντως από τα ppv του 2015 είμαι ευχαριστημένος. Βλέπω αρκετά καλά ματς παρά τα όποια λάθη σε booking, χτίσιμο storylines κλπ.


Χμμ κοίτα μία κάμψη την είχε τον τελευταίο καιρό το ΝΧΤ, γιατί Zayn-Itami έπαθαν πολύμηνους τραυματισμούς, ο Owens και οι Lucha Dragons ανέβηκαν στο main roster, κάποια επεισόδια ήταν αδιάφορα και θυμάμαι που συζητάγαμε ότι ένα special, νομίζω το Unstoppable ήταν σαφέστατα κατώτερο από τα προηγούμενα. Θεωρώ όμως πως με το Takeover Brooklyn επέστρεψε στα πολύ ανεβασμένα επεισόδια, από εκεί και μετά έχει φέρει καλό υλικό όπως ο Apollo Crews και θεωρώ πως θα έρθουν και άλλοι ελπιδοφόροι παλαιστές, το ΝΧΤ δύσκολα θα ξεμείνει. Αυτό για τον Zayn και τον τραυματισμό δεν το γνώριζα.
nikolas12
Night of Champions σήμερα με μόνο λόγο να το δω live, το να μάθω επιτέλους ποιος θα είναι ο mystery partner. Από εκεί και πέρα πιστεύω πως θα έχουμε αρκετές αλλαγές τίτλων.

1. Neville and The Lucha Dragons-The Cosmic Wasteland

Jobbers πλέον η Ascension, ημιjobber o Stardust. Θα πω τους faces.

2. New Day-Dudley Boyz

Δύσκολο. Θεωρώ πως η New Day δεν πήραν τον τίτλο για τον χάσουν αμέσως, ούτε οι Dudleyz μπορούν να πάρουν απευθείας νίκη. Λογικά θα διατηρήσουν οι πρώτοι με βρώμικο τρόπο.

3. Dolph Ziggler-Rusev

Υπερβαρετό feud χωρίς κανένα νικητή ακόμα. Θα έλεγα Rusev, αλλά επειδή ακούγεται παντού νίκη Ziggler θα τους εμπιστευτώ.

4. Nikki Bella-Charlotte

Ώρα να πάρει επιτέλους τον τίτλο η Charlotte, μη μαμιέστε. Ώρα για feuds μεταξύ B.A.D και PCB μπας και δούμε κανένα ματς της προκοπής επιτέλους.

5. Ryback-Kevin Owens

O Ryback έχει το μεγαλύτερο reign από τον Big E Langston. Δεν έδειξε πολλά λόγω του τραυματισμού του, θεωρώ πως το timing για τον Owens είναι σωστό, οπότε θα πάω με τον πρώην πρωταθλητή του ΝΧΤ.

6. Dean Ambrose, Roman Reigns and Mystery Partner vs The Wyatt Family

Αν ο partner είναι ο Rock θα κερδίσουν, σιγά μην jobbάρει ο Rock. Αλλά με τους υπόλοιπους που ακούγονται δεν ξέρω. Ελπίζω να μην είναι ο Kane που λένε ότι επιστρέφει, από εκεί και πέρα οι Wyatts έχουν εμφανιστεί υπερβολικά δυνατοί και παντοδύναμοι για να χάσουν. Οπότε θα πάω με δική τους νίκη.

7. Seth Rollins-John Cena

Καλό το διπλό πρωτάθλημα για τον Rollins, αλλά ο Cena ακούγεται πολύ για τη νίκη και λογικά θα την πάρει.

8. Sting-Seth Rollins

Δεν πιστεύω ότι ο Sting θα γίνει πρωταθλητής, ούτε ότι θα χάσει. Λογικά θα έχουμε διατήρηση του τίτλου του Rollins μετά από παρέμβαση.
mixalisgate7
Προβλέψεις NOC 2015

WWE World Heavyweight Championship
Seth Rollins © vs. Sting
ΝΙΚΗΤΗΣ Seth Rollins

WWE United States Championship
Seth Rollins © vs. John Cena
ΝΙΚΗΤΗΣ John Cena

WWE Tag Team Championship
New Day © vs. Dudley Boyz
ΝΙΚΗΤΕΣ Dudley Boyz

Intercontinental Championship
Ryback © vs. Kevin Owens
ΝΙΚΗΤΗΣ Kevin Owens

WWE Divas Title
If Nikki Bella Is DQ'd Or Counted Out, She Loses The Title

Nikki Bella © (w/ Bella Army) vs. Charlotte (w/ PCB)
ΝΙΚΗΤΡΙΑ Charlotte

Roman Reigns, Dean Ambrose & Mystery Partner vs. The Wyatt Family
ΝΙΚΗΤΕΣ The Wyatt Family

Dolph Ziggler vs. Rusev (w/ Summer Rae)
ΝΙΚΗΤΗΣ Dolph Ziggler

Cosmic Wasteland vs. Lucha Dragons & Neville
ΝΙΚΗΤΕΣ Cosmic Wasteland
mixalisgate7
Ο MVP είναι στα παρασκήνια του Night of Champions. Δεν θα μου κάνει εντύπωση αν είναι αυτός ο μυστηριώδης παρτενέρ των Ambrose & Reigns.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Sep 21 2015, 02:37 ) *
Ο MVP είναι στα παρασκήνια του Night of Champions. Δεν θα μου κάνει εντύπωση αν είναι αυτός ο μυστηριώδης παρτενέρ των Ambrose & Reigns.


Τραβήξαμε όλα αυτά για τον MVP; Baron Corbin, Samoa Joe και αρκετοί ακόμα για να είναι ο MVP; Το WWE πάει να καταστρέψει άλλη μία καλή έκπληξη.

Edit: Διαβάζω πως επίσης στα παρασκήνια είναι οι Kane, Orton, Jericho. Πιθανός υποψήφιος και ο τελευταίος, αλλά γενικά αυτός που θέλω πάρα πολύ είναι ο Samoa Joe, αλλά αποκλείεται να είναι.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Sep 21 2015, 02:56 ) *
Τραβήξαμε όλα αυτά για τον MVP; Baron Corbin, Samoa Joe και αρκετοί ακόμα για να είναι ο MVP; Το WWE πάει να καταστρέψει άλλη μία καλή έκπληξη.

Edit: Διαβάζω πως επίσης στα παρασκήνια είναι οι Kane, Orton, Jericho. Πιθανός υποψήφιος και ο τελευταίος, αλλά γενικά αυτός που θέλω πάρα πολύ είναι ο Samoa Joe, αλλά αποκλείεται να είναι.


Εγώ το συνδύασα με πρόσφατο tweet του που δεν απέκλεισε την επιστροφή του στο WWE. Μόλις διάβασα την είδηση είπα κάτι βρωμάει tongue.gif
nikolas12
Night of Champions και ελπίζω να δούμε καλό θέαμα, let's do this!

1. Ξεκινάμε με IC. Ωραίο ματς, κακό το τέλος με το να κλέψει ο Owens και να κερδίσει απλά με roll up. Έπρεπε να γίνει ένα pop up powerbomb να φανεί πιο δυνατός, όχι πρωταθλητής με κλεψιές από την αρχή.

Απίστευτη ανακοίνωση! Hell in a Cell με Brock Lesnar vs Undertaker!

2. Η σαπουνόπερα δεύτερη. Θα προτιμούσα να διαβάσω για το μάθημα που δίνω την Τρίτη tongue.gif Το ματς ήταν πολύ καλό, αλλά δυστυχώς η σαπουνόπερα επηρέασε το αποτέλεσμα. Ευτυχώς ήταν θετικό για τον Δόλφο μπας και τον ανεβάσει.

3. Πάμε για Tag Team Championships match. Καλό ματς, οι Dudleyz δίνουν στην tag team division την ενέργεια που της λείπει, η New Day είναι πολύ διασκεδαστική. Πέτυχα ότι θα διατηρήσουν τους τίτλους, πίστευα στο dq αλλά δεν το έπαιξα δυστυχώς.

4. Η λογική, οι Bellas κρατάνε τον τίτλο με το twin magic, αλλά δεν τον χάνουν με αυτό είναι ηλίθια. Η Charlotte έπρεπε να είναι πρωταθλήτρια, γιατί είναι μία πραγματική wrestler. Η άλλη δεν υπερασπίστηκε 3 μήνες τον τίτλο, την έκαναν την πιο μακροχρόνια πρωταθλήτρια. Τελείως χαζό ματς, το σημερινό. Άντε να αναλάβει ο Triple H και να βάζει λιγότερο το χέρι του ο Cena, μπας και δει άσπρη μέρα η division. Η divas revolution είναι απλά μία φούσκα όσο επικρατούν μοντέλα που έμαθαν 2 κινήσεις και την είδαν wrestlers. Τέσπα κλείνει η παρένθεση, πάμε στο ματς.
Η εξέλιξη του ματς με την heel Bella να χτυπάει τη Charlotte σε ένα σημείο που χτύπησε είναι ικανή να με κάνει να πέσω σε χειμερία νάρκη. Είμαι σίγουρος ότι όσοι γράφετε, είστε μεγάλοι wrestling fans και ψάχνατε 4-5 ματς με το ίδιο βαρετή εξέλιξη. Ευχαριστώ το WWE που μετά το piss break, μας έδωσε ένα διάβασμα break. Άφησα ανοικτό τον ήχο, ώστε αν έπαιρνε η Charlotte τον έλεγχο να το έβλεπα. Ευτυχώς κάποια στιγμή έγινε και έχουμε μία άξια πρωταθλήτρια. Μπράβο στη Charlotte, μετά από 301 μέρες προσπάθειας να μας πείσουν ότι οι Bellas ξέρουν να παλεύουν, ο τίτλος εκεί που πρέπει. Ποτέ ξανά στο φασισμό των Bellas να κρατάνε τίτλους tongue.gif Ώρα για Charlotte, Becky, Paige, Sasha Banks, Bayley, Tamina, Naomi, Natalya να παίξουν μπαλίτσα. Ειδικά οι 5 πρώτες.

5. Για μια στιγμή που μπήκε ένας οπαδός νόμιζα ότι θα ήταν ο Joey Mercury ο τρίτος tongue.gif O Y2J απλά διασφάλισε την ήττα των Reigns και Ambrose για μένα. Δεν ήταν μεγαλόσωμος για να κοντράρει τον Strowman, ούτε νέος τύπου Joe ή Corbin για να προωθηθεί. Είναι απλά μία θέση που καλύφθηκε και τελικά τους κόστισε και τη νίκη.
Ο Strowman με τους ώμους απωθεί Reigns-Ambrose μαζί για την πλάκα του. Έλα, ξέρετε τι το κάνατε και ψόφησε... Τουλάχιστον φάνηκε λίγο αδύναμος για μερικά δευτερόλεπτα. Το τέλος πυροδοτεί κόντρα Jericho-Ambrose, αν γυρίσει ο Chris.

Ώρα να δούμε την τύχη του Rollins και των τίτλων του.

6. Πρώτα το Cena-Rollins. Ματσάρα έδωσαν πάλι οι άτιμοι. Μπράβο τους. Τώρα η ανάκτηση του τίτλου από τον Cena θα κριθεί από το reign του, αν και γενικά υπέρ του να παίρνουν τον τίτλο νέα και φρέσκα πρόσωπα (που δεν κρατάνε άλλο τίτλο).

7. Δεύτερο ματς του Rollins και δεύτερο μεγάλο και σημαντικό ματς που χάνει ο Sting. Λάθος η καθαρή νίκη Rollins για μένα, θα μπορούσαμε να έχουμε πιο αμφιλεγόμενο αποτέλεσμα. Τώρα η επιστροφή του demon Kane είναι καλή, αλλά με τόσα βάζω-βγάζω της μάσκας, δεν είναι κοσμοιστορικό γεγονός, όπως παλιά. Θέλω να δω τι storyline θα δούμε, μην έχουμε κανενα Hell in a Cell του Rollins με τον Kane.
nikolas12
http://www.ringsofpain.gr/2015/10/blog-post_15.html

Ήθελα να γράψω εδώ για το πόσο χάλια είναι το booking και τα σενάρια που έχουν κάνει το Raw να φαίνεται ένα 3ωρο Smackdown, αλλά δεν έχει νόημα, αφού βγήκε αυτό το εξαιρετικό άρθρο. Τα νούμερα πέφτουν και δε μπορούν να κάνουν σωστές αλλαγές, κάνοντας καλύτερο booking σε αυτούς που ο κόσμος θέλει να δει να προωθούνται. Ήλπιζα πως πέρυσι που σε πολλά ppvs είδαμε στο main event αγώνες όπως Ambrose vs Rollins και Ambrose vs Wyatt, ότι ο Vince έβαλε μυαλό και είδε τα μεγάλα propects να δίνουν ματσάρες και να καταλαμβάνουν το main event. Δυστυχώς όταν μετά το, από άποψη wrestling, χάλια 2013, ήρθε το εκπληκτικό 2014 ελπίζαμε όλοι σε ανάλογη συνέχεια. Με εξαίρεση τη WM, δεν έχουμε δει κάτι φοβερό φέτος, ενώ οι απίστευτες μεταπτώσεις των πολύ αγαπημένων του κοινού, Rollins, Cesaro και Ambrose, το θάψιμο του Sandow, του Neville, του Cody Rhodes, το γεγονός ότι η βαλίτσα του MITB πήγε στον Sheamus, όχι σε κάποιον ελπιδοφόρο και το φιάσκο του Divas Revolution, μας έχουν ξενερώσει όλους μέχρι εκεί που δεν πάει. Ας τα θυμόμαστε αυτά στο HIAC που οι Ambrose-Orton θα ξεφτιλίζονται στο pre show (!!!), ενώ ο Reigns που δεν έχει την επαφή με το κοινό που έχουν πολλοί άλλοι, θα φαίνεται παντοδύναμος κερδίζοντας τον Wyatt.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Oct 19 2015, 15:29 ) *
http://www.ringsofpain.gr/2015/10/blog-post_15.html

Ήθελα να γράψω εδώ για το πόσο χάλια είναι το booking και τα σενάρια που έχουν κάνει το Raw να φαίνεται ένα 3ωρο Smackdown, αλλά δεν έχει νόημα, αφού βγήκε αυτό το εξαιρετικό άρθρο. Τα νούμερα πέφτουν και δε μπορούν να κάνουν σωστές αλλαγές, κάνοντας καλύτερο booking σε αυτούς που ο κόσμος θέλει να δει να προωθούνται. Ήλπιζα πως πέρυσι που σε πολλά ppvs είδαμε στο main event αγώνες όπως Ambrose vs Rollins και Ambrose vs Wyatt, ότι ο Vince έβαλε μυαλό και είδε τα μεγάλα propects να δίνουν ματσάρες και να καταλαμβάνουν το main event. Δυστυχώς όταν μετά το, από άποψη wrestling, χάλια 2013, ήρθε το εκπληκτικό 2014 ελπίζαμε όλοι σε ανάλογη συνέχεια. Με εξαίρεση τη WM, δεν έχουμε δει κάτι φοβερό φέτος, ενώ οι απίστευτες μεταπτώσεις των πολύ αγαπημένων του κοινού, Rollins, Cesaro και Ambrose, το θάψιμο του Sandow, του Neville, του Cody Rhodes, το γεγονός ότι η βαλίτσα του MITB πήγε στον Sheamus, όχι σε κάποιον ελπιδοφόρο και το φιάσκο του Divas Revolution, μας έχουν ξενερώσει όλους μέχρι εκεί που δεν πάει. Ας τα θυμόμαστε αυτά στο HIAC που οι Ambrose-Orton θα ξεφτιλίζονται στο pre show (!!!), ενώ ο Reigns που δεν έχει την επαφή με το κοινό που έχουν πολλοί άλλοι, θα φαίνεται παντοδύναμος κερδίζοντας τον Wyatt.


Imo δεν υπάρχει κακό booking με εξαίρεση κάποιες περιπτώσεις αλλά κακή συνέχιση κάποιων σεναρίων. Π.χ το Divas Revolution. Ξεκίνησε καλά αλλά μετά έχει πάρει την κάτω βόλτα.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Oct 19 2015, 16:19 ) *
Imo δεν υπάρχει κακό booking με εξαίρεση κάποιες περιπτώσεις αλλά κακή συνέχιση κάποιων σεναρίων. Π.χ το Divas Revolution. Ξεκίνησε καλά αλλά μετά έχει πάρει την κάτω βόλτα.


Σωστό το ότι υπάρχει κακή συνέχιση σεναρίων και είναι το ένα σκέλος, το δεύτερο που είναι το κακό booking το λέω για το low card feud των Neville-Stardust, τον κακό τρόπο διαχείρισης των Cesaro, Ambrose, Wade Barrett και κάτι που έχω παρατηρήσει είναι το πόσο παντοδύναμη και υπερβολικά over βγαίνει η New Day εναντίον πιο διακεκριμένων παλαιστών σε όλα ανεξαιρέτως τα ματς και χωρίς να μοιράζονται οι νίκες.
mixalisgate7
Προβλέψεις Hell In A Cell 2015

Hell In A Cell Match
Brock Lesnar (w/ Paul Heyman) vs. The Undertaker
ΝΙΚΗΤΗΣ Brock Lesnar

WWE World Heavyweight Championship
Seth Rollins © vs. Kane
ΝΙΚΗΤΗΣ

Hell in a Cell
Roman Reigns vs. Bray Wyatt (w/ The Wyatt Family)
ΝΙΚΗΤΗΣ Roman Reigns

United States Championship Open Challenge
John Cena © vs. TBA
ΝΙΚΗΤΗΣ Άγνωστος

WWE Divas Title Match
Nikki Bella vs. Charlotte
ΝΙΚΗΤΡΙΑ Charlotte

WWE Tag Team Title Match
The Dudley Boyz vs. The New Day
ΝΙΚΗΤΕΣ The Dudley Boyz

WWE Intercontinental Title Match
Ryback vs. Kevin Owens
ΝΙΚΗΤΗΣ Kevin Owens

Neville, Cesaro & Dolph Ziggler vs. Rusev, Sheamus & King Barrett
ΝΙΚΗΤΕΣ Neville, Cesaro & Dolph Ziggler
nikolas12
Μιχάλη δεν έβαλες όνομα στο WHC match.

1. Brock Lesnar-Undertaker

Ο Undertaker έχει μέλλον με ματς και feuds, τον Lesnar θέλουν νικητή για να φαίνεται beast, οπότε λογικά Lesnar.

2. Seth Rollins-Kane

Πάρα πολύ βαρετό feud παρά την επιστροφή του Demon Kane, o Rollins θα το πάρει για να συνεχίσει για πολύ καιρό ακόμα.

3. Roman Reigns-Bray Wyatt

Ο Reigns είναι απίστευτα over, είναι ο μόνος που τα βάζει με τον Strowman (από εκεί να φανταστείς), οι Wyatts θα πάρουν μελλοντικά push, οπότε ο Reigns είναι αυτός που θα πάρει τη νίκη και θα κερδίσει το feud.

4. United States Championship Open Challenge

Όλοι ξέρουν για την άδεια που παίρνει ο Cena και ότι η ήττα θα επέλθει φυσιολογικά. Ελπίζω σε απάντηση από (με σειρά αγαπημένου) Dean Ambrose, Daniel Bryan, Dolph Ziggler, Samoa Joe. Αν βάλουν κανά Jericho όπως στο NoC θα βρίζω την ώρα και τη στιγμή που ξεκίνησα να ξαναβλέπω WWE tongue.gif

5. Nikki Bella-Charlotte

Τι τη βάζουν πάλι με την ατάλαντη να δούμε σούπα ματς και όχι με τη Sasha ή την Paige, δεν καταλαβαίνω. Εύκολα νίκη της Charlotte.

6. The Dudley Boyz-The New Day

H New Day είναι απίστευτα over, έχει δείρει εύκολα πολλούς face και έχει υπερισχύσει σε πολλά ματς. Πάντως με τον Woods να λείπει (αλλά ακόμα και να ήταν στο ppv, θα ήταν ξενέρα δεύτερο σερί DQ) θα πω τους Dudleyz για νικητές.

7. Ryback-Kevin Owens

Από τα απίστευτα βαρετά feuds που κάνουν 2 ενδιαφέροντες χαρακτήρες να φαίνονται παντελώς αδιάφοροι. Owens νικητής και feud με κάποιον διαφορετικό και πιο τεχνικό wrestler να κλαίμε με αυτά που θα βλέπουμε.

8. Neville, Cesaro & Dolph Ziggler-Rusev, Sheamus & King Barrett

Οι 3 πιο αδικημένοι faces με τους 2 πιο γιατί-προωθούνται-αυτοί-την-τρέλα-μου heels και το αποτυχημένο King gimmick του Barrett. Οι heels έχουν επικρατήσει σε όλες τις μάχες μέχρι τώρα, λόγο να βάλει μυαλό ο Vince και να προωθήσει τις face ταλεντάρες, δε νομίζω, οπότε θα πάω με τους heels.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Oct 26 2015, 01:48 ) *
Μιχάλη δεν έβαλες όνομα στο WHC match.


Καταραμένο copy-paste tongue.gif .Ο Rollins θα κερδίσει.
nikolas12
Νόμιζα ξεκίναγε 3, όταν συνειδητοποίησα ότι ξεκίναγε 2, παρατήρησα ότι είχα πρόβλημα με το streaming, εν ολίγοις είμαι στο tag team championship γνωρίζοντας τα προηγούμενα αποτελέσματα.

1. Seriously WWE; Del Rio; Μακράν η χειρότερη επιλογή που θυμάμαι. Περίπου την περίοδο που έφυγε, όλοι λέγαμε πόσο βαρετός και κουραστικός είχε γίνει και τώρα του δίνουν τίτλο με το που επιστρέφει, ενώ υπάρχουν τόσες ταλεντάρες πιο πίσω; Τόσοι που το αξίζουν για να το πάρει ο 38χρονος Del Rio και οι χαρισματικότατοι wrestlers είναι στο midcard και το low card; Έλεος! Λυπηθείτε με. Καλός wrestler ο Del Rio, αλλά βαρετός σαν χαρακτήρας και τον έχουμε δει σε μικρό χρονικό διάστημα να κάνει πολλά (και κουραστικά reigns) με τα μεγάλα πρωταθλήματα. Λυπάμαι για εκεί που φτάνει το WWE να φέρνει μεγάλους σε ηλικία wrestlers να κερδίζουν με το πρώτο ματς πρωτάθλημα και από πίσω Cesaro, Ziggler, Ambrose, Neville και πολλοί ακόμα να jobberίζουν ή να παίρνουν push για 1 μήνα να γουστάρουμε και μετά τέλος; Τελικά αντί ο Vince να κοιτάξει τους οπαδούς που σταμάτησαν να βλέπουν και έπεσαν τα ratings, στα μάτια και να τους δώσει καλό υλικό, τους φτύνει και περιμένει να καλύψουν τη χασούρα οι Μεξικάνοι. Θα τρελαθώ. Ευτυχώς τους βρίζουν και οι περισσότεροι στο fb, αλλά δε θα γεμίσουν μία αρένα γιουχάροντας αυτούς που παίρνουν άδικα push και φωνάζοντας για τους αδικημένους, οπότε κανένα κέρδος για τους οπαδούς.

2. Δεν είδα το HIAC, λογικά καλό θα ήταν λόγω βίας (αν είχε), η νίκη Reigns πολύ λογική, αφού χρειάζεται προώθηση, τώρα τη χημεία με τον κόσμο αν θα την πετύχει, μυστήριο θα παραμείνει.

3. Ρε 'σεις φέρατε πίσω τους Dudleyz πίσω να jobberίζουν στη New Day συνέχεια; Δώστε τους κάποια στιγμή τον τίτλο. Αν συνεχιστεί αυτό το feud μέχρι το TLC, όπως φημολογείται θα ήταν απαράδεκτο. Τουλάχιστον μία διακοπή με άλλους contenders.

4. Όσο χρόνο και να δίνουν στις Divas, το Divas Revolution παραμένει η φούσκα της χρονιάς. Όσο οι divas που αξίζουν είναι στα tag team matches και η Nikki Bella διεκδικεί τον τίτλο, φαινόμενα τύπου NXT με τα 2 ασύλληπτα Sasha Banks vs Bayley, αποκλείεται να δούμε. Παντελής έλλειψη χημείας στο ρινγκ, πάμε για Paige, Sasha διεκδικήτριες μήπως γίνει κάτι ωραίο επιτέλους.

Να βλέπεις Reigns να νικά μόνος του την κόντρα και να πηγαίνει για μεγάλα πράγματα και τον Ambrose να είναι κομπάρσος 3 μήνες στην κόντρα που καθάρισε ο άλλος μόνος του, να έχει δώσει απίστευτες ματσάρες όταν πήρε push, σήμερα να μην έχει αγώνα και το μέλλον να μην έχει απολύτως τίποτα μεγάλο. Κρίμα πραγματικά.

5. Μέτριο προς καλό το ματς για το μεγάλο τίτλο, το τέλος ήταν βιαστικό. Δυστυχώς ακουγόντουσαν φήμες για cash in για αλλαγή τίτλου και αναζωπύρωση του ενδιαφέροντος (ο καλύτερος εκεί μέσα είναι ο Rollins, αλλά το gimmick του και το booking να χάνει πάντα εκτός από τα ppvs έχει κουράσει και ακόμα και ο βαρετός Sheamus θα άλλαζε κάπως τα πράγματα), αλλά δεν έγιναν πραγματικότητα.

6. Σύντομο και απλά καλό το ματς των Ryback-Kevin Owens. Βαρετή κόντρα, πάλι το ίδιο βρώμικο και είχαμε και κακή εκτέλεση του pop up powerbomb. Πρέπει να μπει άλλος αντίπαλος για τον Owens, θα μπορούσε να είναι filler κόντρα εύκολα.

7. Στο main event για άλλη μία φορά οι part timers, η κόντρα με τα περισσότερα λάθη στο booking ever (σπάσιμο streak, tap out Undertaker, νίκη Undertaker με βρώμικο τρόπο τελικά). Κακά τα ψέμματα όμως, το γεγονός ότι είναι αυτοί οι 2 μας κάνει να περιμένουμε πως και πως τα ματς τους. Ο Lesnar, γιατί σε κάθε ματς ματώνει από την αρχή; Πολύ καλό ματς γενικά, χρήση τραπεζιών και λοιπών μέσων βίας δεν πολυείχαμε και θα προτιμούσα νικητή το Νεκρό, αλλά δε μπορούμε να τα έχουμε όλα. Την παρέμβαση των Wyatts τη βρίσκω λίγο ξαναζεσταμένο φαγητό από WM, αλλά έχει αρκετό ενδιαφέρον η "απαγωγή", οπότε δε με χαλάει.

Αντικειμενικά το ppv το βρήκα μέτριο με βαθμολογία 4-4,5.
Ένας μήνας γεμάτος παντελώς αδιάφορα Raw και Smackdown, που έδωσαν συνέχεια σε κόντρες που αντικειμενικά δεν είχαν τίποτα το ενδιαφέρον κορυφώθηκε με ένα μετριότατο ppv, χωρίς μισή ανατροπή από αυτές που γουστάρουμε να βλέπουμε, αλλά με τα ίδια πράγματα.
Πραγματικά έχω κουραστεί και αγανακτήσει με αυτά που βλέπω τελευταία. Θα δω τα 2 επόμενα Raw, μήπως υπάρξει κάποια κόντρα να μου κεντρίσει το ενδιαφέρον και να με κρατήσει στην εταιρία που άρχισα να ξαναβλέπω πριν από περίπου 3 χρόνια, που με κέρδισε και με απογοήτευσε κατά καιρούς και που νιώθω ότι δεν έχει τίποτα πλέον να δώσει. Κάποτε σε κράταγαν wrestlers τύπου Bryan, Punk, Cena, πλέον με το διάλειμμα του τελευταίου δεν θα έχουμε κανέναν!
Βλέπουμε ΝΧΤ και πωρωνόμαστε και έρχονται στο main roster και φαίνονται γιωτάδες! Ο Owens που επιβίωσε με το ζόρι, κερδίζει πάντα βρώμικα και έχει πάνω από 2 μήνες να δώσει κάποιο ενδιαφέρον ματς. Καλύτερα να μείνουν εκεί Balor, Itami και Samoa Joe, μπας και σωθούν από επερχόμενο mid card.
Όλοι φωνάζουν για την τετράδα Ambrose, Cesaro, Neville, Ziggler και τελικά ο πρώτος πήρε push πριν μήνες, έδειξε ότι είναι ικανός και έχει επικοινωνία με τον κόσμο και μετά ήταν κομπάρσος στην κόντρα του κολλητού του, ενώ μόνος του χάνει πάντα για κάποιον μυστήριο λόγο, ο δεύτερος πήρε push, το λατρέψαμε και πλέον χάνει πάντα για κάποιον μυστήριο λόγο, ο τρίτος μπήκε καλά και είχε ματσάρα για τον μεγάλο τίτλο και έκτοτε μπλέχτηκε σε low card κόντρα και χάνει πάντα για κάποιον μυστήριο λόγο και ο τέταρτος ήταν στη χειρότερη κόντρα της χρονιάς, ενώ γενικά είναι σε filler κόντρες και γενικά...α ναι! Χάνει για κάποιον μυστήριο λόγο. Αντ' αυτού push παίρνει ο μετριότατος Bray Wyatt με το επαναλαμβανόμενο gimmick που δε βγάζει πουθενά, ο Reigns που τα 3/4 του κόσμου όταν πάει για μεγάλο τίτλο θα φωνάζουν για τον αντίπαλο και ο Sheamus που δεν έχει τίποτα να δώσει.
Ο WHC είναι απίστευτος wrestler, αλλά το λάθος booking σε κάθε ματς έχει οδηγήσει σε ένα βαρετό και προβλέψιμο reign. O US champion κρατάει τη σημαία ψηλά, αλλά με το που φεύγει αντί να πάρει push κάποιος από τους 4 παραπάνω, το παίρνει ένας 38χρονος βαρετός wrestler που γυρνάει στην εταιρία μετά από 1,5 χρόνο. Στην tag team division οι Dudleyz jobberίζουν σε μία ομάδα που φαίνεται αήττητη πλέον. Και η divas division έχει άπειρο ταλέντο που πάει χαμένο σε 4λεπτα tag team matches με τα ματς για τον τίτλο να βασίζονται σε ένα αταίριαστο ζευγάρι που δεν δίνει κάτι καλό.
Οπότε ναι. Smackdown τέλος, δε θα χάνω μία ώρα από την εβδομάδα μου εκεί. 2 Raw ακόμα το πολύ. Αν έχουμε πάλι τα ίδια, τότε το πολύ πολύ να δω κανένα διάσπαρτο ppv (δεν το συνηθίζω, μου αρέσει να βλέπω χτίσιμο κόντρας) και τέλος. Ελπίζω τα ratings να συνεχίσουν να είναι χαμηλά, μπας και βάλουν μυαλό και μας δώσουν κάτι που θέλουμε να δούμε.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Oct 26 2015, 05:16 ) *
Νόμιζα ξεκίναγε 3, όταν συνειδητοποίησα ότι ξεκίναγε 2, παρατήρησα ότι είχα πρόβλημα με το streaming, εν ολίγοις είμαι στο tag team championship γνωρίζοντας τα προηγούμενα αποτελέσματα.


Και εγώ μπερδεύτηκα. Στο σάιτ με stream το Kick off έλεγε αρχίζει στις 1 και το ppv 3 και στα άρθρα στο μπλογκ έβαλα 2&3, τα διόρθωσα γύρω στις μία και μισή. Fact το HIAC αρχίζει στις 2 λόγω της αλλαγής ώρας.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Oct 26 2015, 12:31 ) *
Και εγώ μπερδεύτηκα. Στο σάιτ με stream το Kick off έλεγε αρχίζει στις 1 και το ppv 3 και στα άρθρα στο μπλογκ έβαλα 2&3, τα διόρθωσα γύρω στις μία και μισή. Fact το HIAC αρχίζει στις 2 λόγω της αλλαγής ώρας.


Συνήθως μπαίνω στο μπλογκ σου να δω τι ώρα αρχίζει, αλλά τώρα ήμουν ψιλοσίγουρος ότι θα ήταν 3 ως συνήθως, γι' αυτό μπερδεύτηκα.
mixalisgate7
QUOTE
WWE World Heavyweight Champion Seth Rollins has torn his right ACL, MCL and medial meniscus, and will not be able to defend the title against Roman Reigns at Survivor Series. A tournament to determine a new champion will instead take place at the event.


ΠΗΓΗ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.