Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
Coach Periklis
Ανυπομονώ για AJ Styles με Daniel Bryan παρεμπιπτόντως. Είναι και οι δύο φοβεροί performer. Ευελπιστώ ολόψυχα για ματς που θα θυμόμαστε καιρό

Ίσως τελειώσει και η περίοδος Styles
Coach Periklis
Θέλω την άποψη σας για το DX vs Br. Of Destruction

Δεν ήθελα να το τραβήξουν τόσο. Ειδικά ο λατρεμένος και ( σχεδόν αντικειμενικά) μέσα στους 10 πιο χαρισματικους όλων των εποχών HBK, καλύτερα να αφήσει την τεράστια κληρονομιά του όπως έχει

Είναι απ τους λίγους τυχερούς που το τελευταίο ματς του, ήταν έπος αξέχαστο. Βλέπουμε ολόκληρο Undertaker και μας πιάνει θλίψη. Δεν θέλω να μου συμβεί και με τον Σον Μάικλς

Έχω και μια άσχετη απορία που ήθελα να την κάνω καιρό μιας και δεν είμαι τόσο ψαγμένος. Τα ματς είναι αυστηρά προσχεδιασμενα ή υπάρχει ένα περιθώριο αυτοσχεδιασμού;;;; Πάντα είχα στο μυαλό μου ότι οι σπουδαίοι wrestlers έφτασαν στο στάτους τους επειδή εκτός από mic skills, υποκριτική και σωματικά/εκτελεστικά προσόντα είχαν και το χάρισμα να κάνουν σωστές επιλογές αυτοσχεδιασμού και" συνεργασίες" in ring με τον συνάδελφο τους

Ελπίζω να μην τους κρίνω τόσα χρόνια για ένα στοιχείο που τελικά δεν παίζει ρόλο και τελικά είναι αυστηρά εκτελεστές wrestling moves tongue.gif biggrin.gif
mixalisgate7
QUOTE(Coach Periklis @ Oct 10 2018, 00:39 ) *
Έχω και μια άσχετη απορία που ήθελα να την κάνω καιρό μιας και δεν είμαι τόσο ψαγμένος. Τα ματς είναι αυστηρά προσχεδιασμενα ή υπάρχει ένα περιθώριο αυτοσχεδιασμού;;;; Πάντα είχα στο μυαλό μου ότι οι σπουδαίοι wrestlers έφτασαν στο στάτους τους επειδή εκτός από mic skills, υποκριτική και σωματικά/εκτελεστικά προσόντα είχαν και το χάρισμα να κάνουν σωστές επιλογές αυτοσχεδιασμού και" συνεργασίες" in ring με τον συνάδελφο τους

Ελπίζω να μην τους κρίνω τόσα χρόνια για ένα στοιχείο που τελικά δεν παίζει ρόλο και τελικά είναι αυστηρά εκτελεστές wrestling moves tongue.gif biggrin.gif


Στην μετά Monday Night War εποχή δεν νομίζω να συμβαίνει. Με εξαίρεση το pimp bomb του CM Punk το 2011, όπου το promo του ήταν όλο δικό του αλλά αυτό έγινε επειδή ήταν να φύγει και δεν είχε πετύχει στο WWE, ήταν η τελευταία του ευκαιρία.
nikolas12
QUOTE(Coach Periklis @ Oct 10 2018, 00:39 ) *
Θέλω την άποψη σας για το DX vs Br. Of Destruction

Δεν ήθελα να το τραβήξουν τόσο. Ειδικά ο λατρεμένος και ( σχεδόν αντικειμενικά) μέσα στους 10 πιο χαρισματικους όλων των εποχών HBK, καλύτερα να αφήσει την τεράστια κληρονομιά του όπως έχει

Είναι απ τους λίγους τυχερούς που το τελευταίο ματς του, ήταν έπος αξέχαστο. Βλέπουμε ολόκληρο Undertaker και μας πιάνει θλίψη. Δεν θέλω να μου συμβεί και με τον Σον Μάικλς

Έχω και μια άσχετη απορία που ήθελα να την κάνω καιρό μιας και δεν είμαι τόσο ψαγμένος. Τα ματς είναι αυστηρά προσχεδιασμενα ή υπάρχει ένα περιθώριο αυτοσχεδιασμού;;;; Πάντα είχα στο μυαλό μου ότι οι σπουδαίοι wrestlers έφτασαν στο στάτους τους επειδή εκτός από mic skills, υποκριτική και σωματικά/εκτελεστικά προσόντα είχαν και το χάρισμα να κάνουν σωστές επιλογές αυτοσχεδιασμού και" συνεργασίες" in ring με τον συνάδελφο τους

Ελπίζω να μην τους κρίνω τόσα χρόνια για ένα στοιχείο που τελικά δεν παίζει ρόλο και τελικά είναι αυστηρά εκτελεστές wrestling moves tongue.gif biggrin.gif


Η αλήθεια είναι πως κι εγώ προσπαθώ πολύ να το παλέψω μέσα μου το DX vs Brothers of Destruction.
O Undertaker έχει από τον End of An Era να δώσει τεράστιο ματς-έπος, έκτοτε μόνο με CM Punk και Bray Wyatt παλευόταν τα ματς του, αλλά φέτος η κατάσταση του είναι τραγική. Ο Kane πάντα ήταν ένας καλός wrestler, αλλά με τα χρόνια έβαλε και αυτός κιλά και είναι πιο αργός, οπότε είναι και οι 2 σε κακή κατάσταση.
Ο Triple H για την ηλικία του, έχει κρατήσει το σώμα του σε εξαιρετική κατάσταση και βγάζει ακόμα και τώρα ματσάρες. Για Michaels δεν ξέρουμε.
Το θέμα μου όμως είναι άλλο. Λατρεύω την DX σαν ομάδα και γουστάρω που τους ξαναβλέπω στο ρινγκ να κάνουν χαμό, αλλά ο Michaels είχε το καλύτερο κλείσιμο καριέρας ever. Μέχρι σήμερα βλέπω το promo εκείνου του ματς και ανατριχιάζω, για να μην πω για το ίδιο το ματς που ήταν μαγικό. Είναι κρίμα για ένα event έστω να πατάνε πάνω σε αυτό το ματς για να τον φέρουν πίσω. Είναι σαν να καταπατάς κάτι φοβερό που έχτισες πριν χρόνια για να χτίσεις πάνω του κάτι πιο φθηνό και πρόχειρο. Δεν ξέρω, ας δούμε το ματς και βλέπουμε.
Πολύ ωραίο Raw και με πολλά face/heel turns. Και επίσημα face turn του Triple H μετά από 5 χρόνια. Ίσως εξαφανιστεί από την τηλεόραση μετά το Crown Jewel, δεν ξέρω αν θα τον κρατήσουν face ή heel μετά. Heel turn για Lashley που θεωρώ ότι θα του κάνει πολύ καλό. Face turn Owens για πρώτη φορά στο WWE. Πάρα πολύ ενδιαφέρον το πως θα πάει αυτή η ιστορία. Heel turn οι Bellas σε μία κίνηση που φοβάμαι πως θα οδηγήσει σε ματς που θα επισκιάσει το Lynch-Charlotte στο Evolution. Υπόνοιες για heel turn Ambrose που παράτησε τα αδέρφια του στο ρινγκ και τέλος μικρή υπόνοια για face turn McIntyre. Ίσως μαζί με Ziggler γίνουν face και χάσουν το πρωτάθλημα από AoP.
Coach Periklis
Δυνατό το χτύπημα της μοίρας, δεν ήξερα ότι το είχε πολεμήσει και παλιότερα. Πολύ κρίμα ρε γαμωτο είναι και μικρός

Μακάρι να πάνε όλα καλά

https://tjrwrestling.net/wwe-news-roman-rei...niversal-title/
mixalisgate7
QUOTE(Coach Periklis @ Oct 23 2018, 15:12 ) *
Δυνατό το χτύπημα της μοίρας, δεν ήξερα ότι το είχε πολεμήσει και παλιότερα. Πολύ κρίμα ρε γαμωτο είναι και μικρός

Μακάρι να πάνε όλα καλά

https://tjrwrestling.net/wwe-news-roman-rei...niversal-title/


Από τους φανς κανείς το ήξερε και γι' αυτό τον λόγο στην αρχή ήμουν καχύποπτος μήπως ήταν σενάριο (με τον Vince ποτέ δεν ξέρεις) αλλά από την στιγμή που διάβασα το WWE έστειλε στα Μ.Μ.Ε δελτία τύπου διαλύθηκαν όλες οι αμφιβολίες μου.
T.W.Is.M.
Ποτε δε συμπαθησα το Roman Reigns και την προωθηση που πηρε. Ευχομαι ομως να πανε ολα καλα και να καταφερει να το ξεπερασει για αλλη μια φορα. Αφου τα καταφερε το 2008, μπορει και τωρα και οταν γυρισει στο ρινγκ, θα τον υποστηριξω στην πρωτη κοντρα που θα εχει για τον τιτλο. Θα ειναι απο τις μεγαλυτερες στιγμες στην ιστορια, αν τελικα ολα ερθουν ετσι.
Καλη του αναρρωση!
nikolas12
Απίστευτο το τι προβλήματα μπορεί να έχει κάποιος γνωστός και προβεβλημένος παγκοσμίως και εμείς να μην τα ξέρουμε. Κεραυνός εν αιθρία η συγκεκριμένη είδηση, περαστικά στον Roman Reigns, μακάρι να γυρίσει δυνατότερος!
nikolas12
Πάντως δεν καταλαβαίνω αυτό που έκανε ο Triple H.
Heel turn o Johnny Gargano; Τον χτίζει τέλεια 1 χρόνο και βάλε, τον κάνει το μεγαλύτερο και πιο αγαπητό underdog στην ιστορία του NXT (πολλοί συγκρίνανε την ιστορία του ακόμα και με Daniel Bryan). Και όλα αυτά για να μείνει face o Black; Μπορούσαν να προωθηθούν και οι 2 ως οι face του NXT. Ειδικότερα αφού ο Gargano έχασε την κόντρα με Ciampa, μπορούσε να ξεκινήσει μία ιστορία όπου αργά και σταθερά θα έπαιρνε νίκες, προκειμένου να κερδίσει το πρωτάθλημα του κάποτε φίλου του. Γενικά με heel Gargano προσπαθώ να καταλάβω που το πάνε, μου φαίνεται πολύ περίεργο.
Coach Periklis
Είμαι 2 επεισόδια πίσω στο NXT οπότε έχουμε ευχάριστο απόγευμα σήμερα

Μου αρέσει που το πάνε για McIntyre vs Strawman σαν rivalry. Τον έχω συμπαθήσει πολύ τον Σκωτσέζο

Δεν θεωρώ ακόμα και τώρα άδικη την γιούχα για τον Roman Reigns. Πολύ push και ψιλοβυσματακι απ ότι καταλαβαίνω, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν έχει προσπαθήσει σκληρά

Απλά τώρα έχουμε να κάνουμε με κάτι πραγματικά σημαντικό. Για τον άνθρωπο, τον Joe που είναι 33 χρόνων, αθλητής, πατέρας, σύζυγος και απ ότι είδα στα βίντεο πολύ αγαπητός backstage και δουλευταρας
T.W.Is.M.
QUOTE(Coach Periklis @ Oct 25 2018, 12:25 ) *
Είμαι 2 επεισόδια πίσω στο NXT οπότε έχουμε ευχάριστο απόγευμα σήμερα

Μου αρέσει που το πάνε για McIntyre vs Strawman σαν rivalry. Τον έχω συμπαθήσει πολύ τον Σκωτσέζο

Δεν θεωρώ ακόμα και τώρα άδικη την γιούχα για τον Roman Reigns. Πολύ push και ψιλοβυσματακι απ ότι καταλαβαίνω, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν έχει προσπαθήσει σκληρά

Απλά τώρα έχουμε να κάνουμε με κάτι πραγματικά σημαντικό. Για τον άνθρωπο, τον Joe που είναι 33 χρόνων, αθλητής, πατέρας, σύζυγος και απ ότι είδα στα βίντεο πολύ αγαπητός backstage και δουλευταρας


Αντιπαθω τον Drew McIntyre. Τον αντιπαθουσα απ την ημερα που πρωτομπηκε και δε μου αρεσε ποτε. Ο Βινς φαινεται οτι ειναι αρκετα πεισματαρης και επιμενει να τον προωθησει.
Συμφωνω στη γιουχα του Reigns. Αν ημουν στις ΗΠΑ και μπορουσα να πηγαινω στα σοου, θα αποδοκιμαζα το Roman Reigns ως τωρα. Θα ηθελα να χειροκροτησω στην επιστροφη του, ελπιζοντας οτι θα πανε ολα καλα. Θα χειροκροτουσα ομως τον Joe, οχι το Roman. Ισως μετα απο μια τετοια επιστροφη σταματουσε να με ενοχλει τοσο κι ο Roman.
Ευχομαι να πανε ολα καλα παντως.
mixalisgate7
Αρκετά διασκεδαστικό ήταν το Evolution, δεν θα με χαλούσε αν κάθε χρόνιο γινότανε ένα pay per view μόνο γυναίκες Superstars. Το Becky Lynch vs Charlotte με μεγάλη διαφορά το κορυφαίο ματς, αν το heel turn της Becky ήταν πιο καλογραμμένο θα είχαμε μία από τις καλύτερες κόντρες των τελευταίων χρόνων. Ωραίος αγώνας και το Toni Storm vs Io Shirai, με την πρώτη να έχει τις δυνατότητες να γίνει μεγάλο αστέρι. Το main event ήταν decent αλλά το μόνο που θα θυμόμαστε είναι το promo της Ronda που είχε vibe από το pimp bomb του CM Punk. Το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν που η Nia Jax κέρδισε το Battle Royal και θα ξαναδούμε να αντιμετωπίζει την Rousey. Ήδη ξέρουμε από τώρα ότι ο αγώνας στην καλύτερη περίπτωση θα είναι απλά καλός. Προσωπικά θα ήθελα η Ember Moon να ήταν η νικήτρια.

Βαθμολογία: 8.5/10
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Oct 29 2018, 13:24 ) *
Αρκετά διασκεδαστικό ήταν το Evolution, δεν θα με χαλούσε αν κάθε χρόνιο γινότανε ένα pay per view μόνο γυναίκες Superstars. Το Becky Lynch vs Charlotte με μεγάλη διαφορά το κορυφαίο ματς, αν το heel turn της Becky ήταν πιο καλογραμμένο θα είχαμε μία από τις καλύτερες κόντρες των τελευταίων χρόνων. Ωραίος αγώνας και το Toni Storm vs Io Shirai, με την πρώτη να έχει τις δυνατότητες να γίνει μεγάλο αστέρι. Το main event ήταν decent αλλά το μόνο που θα θυμόμαστε είναι το promo της Ronda που είχε vibe από το pimp bomb του CM Punk. Το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν που η Nia Jax κέρδισε το Battle Royal και θα ξαναδούμε να αντιμετωπίζει την Rousey. Ήδη ξέρουμε από τώρα ότι ο αγώνας στην καλύτερη περίπτωση θα είναι απλά καλός. Προσωπικά θα ήθελα η Ember Moon να ήταν η νικήτρια.

Βαθμολογία: 8.5/10


Θα συμφωνήσω σε όλα, αν και θα βαθμολογήσω με 7/10. Τρελό botch στο πρώτο ματς προς το τέλος, ίσως το χειρότερο που έχω δει σε 3 count από εποχής Eva Marie που ξέχασε να κάνει kick out. Το Becky Lynch vs Charlotte απέδειξε γιατί έπρεπε να είναι το main event σε αντίθεση με τη μετριότητα που είδαμε, μπράβο που δεν ξαναέδωσαν τον τίτλο στη Charlotte και επιτέλους έδωσαν τη νίκη στην κόντρα στη Becky. Ξενέρωσα άπειρα με τη νίκη της Nia Jax, έπρεπε να το πάρει η Asuka ή η Ember. Το main event μέτριο όπως είπα, φάνηκε ότι ήταν σε αυτή τη θέση λόγω ονομάτων. Πολύ καλό το Storm-Shirai. Επίσης έπρεπε να πάρει τη νίκη η Riott Squad, Becky, Bayley, Natalya δεν πάνε πουθενά σαν χαρακτήρες εδώ και καιρό και η συμπάθεια και ο θαυμασμός μου για τις 2 πρώτες είναι γνωστός.
Coach Periklis
Περίμενα φόλα πλην του μεγάλου ματς της Lynch vs Flair αλλά ήταν συνολικά καλό

ήθελα άλλα πράγματα στα περισσότερα πλην των 2 main events αλλά δεν απογοητέυτηκα

ήθελα Ember Moon που είναι φανταστική σε όλα της και της αξίζει ένα rivalry για τίτλο και ήθελα να χάσει η Baszler γιατί πίστευα ότι θα ανεβεί στο main roster αρκετά σύντομα . Είναι badass το κορίτσι με μπλουζάκια Priest, Maiden, Bad Religion και τέτοια όμορφα tongue.gif

Ωραία κοπέλα η Toni Storm , μπήκε με ωραίο attitude ωραίο theme song καλή αθλήτρια φάνηκε. Καλό το ματς της

έπος το Lynch vs Flair
mixalisgate7
Η Shayna Baszler είναι ανέτοιμη να ανέβει από τώρα στο main roster. Μετά την Mania λογικά θα πάρει προαγωγή λογικά μαζί με τις Marina Shafir και Jessamyn Duke. Μάλλον στα προσεχή επεισόδια του NXT θα κάνουν ομάδα, με βάση το tease στο Evolution, και όταν προωθηθούν θα είναι παρέα με την Ronda, η τελευταία να κάνει heel turn και μαντεύω στο Survivor Series του 2019 θα έχουμε το Four Horsewomen WWE vs Four Horsewomen MMA.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Oct 29 2018, 19:21 ) *
Η Shayna Baszler είναι ανέτοιμη να ανέβει από τώρα στο main roster. Μετά την Mania λογικά θα πάρει προαγωγή λογικά μαζί με τις Marina Shafir και Jessamyn Duke. Μάλλον στα προσεχή επεισόδια του NXT θα κάνουν ομάδα, με βάση το tease στο Evolution, και όταν προωθηθούν θα είναι παρέα με την Ronda, η τελευταία να κάνει heel turn και μαντεύω στο Survivor Series του 2019 θα έχουμε το Four Horsewomen WWE vs Four Horsewomen MMA.


Λογικό σενάριο το τελευταίο και μακάρι να συμβεί στο SS 2019, καθώς δεν υπάρχει κάποιο εμπόδιο πλέον και θεωρώ πως με τον καιρό οι Shafir, Duke, Baszler θα είναι ακόμα πιο έτοιμες για main roster, παρ' όλα αυτά αν γίνει heel turn της Ronda, πρέπει να αρχίζουν να ετοιμάζουν μεγάλες face στο Raw και κυρίως τη Bayley και τη Sasha, γιατί από τις WWE Four Horsewomen οι συγκεκριμένες δε θυμίζουν σε τίποτα τις wrestlers που έφεραν την επανάσταση με τη ματσάρα στο Brooklyn, το Iron Woman match κτλ.
Coach Periklis
πραγματικά εξαιρετικό το daniel Bryan vs AJ Styles ....ήταν λίγο αργό και φουλ τεχνικό με μόνο αρνητικό ότι δεν είχε nearfalls ώστε να ενθουσιαστείς / καρδιοχτυπήσεις αλλά το επίπεδο ήταν ιδιαίτερα υψηλό όπως θα περίμενε κανείς με τον Bryan που είναι ο κορυφαίος εν ενεργεία σε τεχνική και τον Styles που είναι well balanced

είχε και 2-3 spots που με έκαναν να πω wow όπως π.χ. ένα φανταστικό style clash που το γύρισε από armbar και ήταν εντυπωσιακό ( και καπάκι calf crusher cool.gif ) . Και ένα suplex απ τα σκοινιά εκτος ρινγκ που απορώ πως δεν χτύπησε κιόλας που φάνηκε να πέφτει με τα γόνατα

η μαεστρία είναι στο selling και σε αυτόν που "δέχεται" την εκάστοτε κίνηση και οι 2 είναι εξαιρετικοί σε αυτό, ειδικά ο Bryan απ τους τοπ

nikolas12
QUOTE(Coach Periklis @ Oct 31 2018, 21:27 ) *
πραγματικά εξαιρετικό το daniel Bryan vs AJ Styles ....ήταν λίγο αργό και φουλ τεχνικό με μόνο αρνητικό ότι δεν είχε nearfalls ώστε να ενθουσιαστείς / καρδιοχτυπήσεις αλλά το επίπεδο ήταν ιδιαίτερα υψηλό όπως θα περίμενε κανείς με τον Bryan που είναι ο κορυφαίος εν ενεργεία σε τεχνική και τον Styles που είναι well balanced

είχε και 2-3 spots που με έκαναν να πω wow όπως π.χ. ένα φανταστικό style clash που το γύρισε από armbar και ήταν εντυπωσιακό ( και καπάκι calf crusher cool.gif ) . Και ένα suplex απ τα σκοινιά εκτος ρινγκ που απορώ πως δεν χτύπησε κιόλας που φάνηκε να πέφτει με τα γόνατα

η μαεστρία είναι στο selling και σε αυτόν που "δέχεται" την εκάστοτε κίνηση και οι 2 είναι εξαιρετικοί σε αυτό, ειδικά ο Bryan απ τους τοπ


Εγγύηση για φοβερά ματς αυτοί οι δύο, πραγματικά απόλαυση το χθεσινό ματς.

Ας κάνω και εγώ μία πρόβλεψη (της κακιάς ώρας), πιστεύω πως ο Samoa Joe θα τερματίσει το reign του Styles. Έχουν δώσει τόσα ματς που αν χάσει και τώρα είτε καθαρά είτε με αμφιλεγόμενο τέλος, θα φανεί τέρμα αδύναμος σε αντίθεση με το χαρακτήρα του. Ίσως πάμε για Lesnar-Joe στο Survivor Series και όχι ξανά για Lesnar-Styles ή (χειρότερα) Styles-Strowman.
T.W.Is.M.
Υπαρχει η παραμικρη περιπτωση να κερδισει ο Lesnar μεθαυριο;
Επισης, τι θα γινει τελικα στην ιστορια των DX/BoD; Παμε για Undertaker vs HBK στο Survivor Series; Αν ναι, πώς θα γινει αυτο και μηπως θα ειναι το οριστικα αποχαιρετιστηριο ματς του Deadman;
Coach Periklis
QUOTE (T.W.Is.M. @ Oct 31 2018, 23:32 ) *
Υπαρχει η παραμικρη περιπτωση να κερδισει ο Lesnar μεθαυριο;


Για μένα όχι , και μάλιστα μ αρέσει η ιδέα του Strowman πρωταθλητή αρκεί να υπάρξει κατάλληλο booking στα επόμενα rivalries του

Συνήθως ο face χάνει από heel και όσο κι αν αξίζει ο Samoa Joe σαν wrestler έναν τίτλο, ήθελα τον Daniel Bryan . Πολύ πιθανό να έχουν κι άλλο ματς βέβαια
T.W.Is.M.
Ο ξεμωραμενος εδωσε τον τιτλο στο Lesnar!!! Πλεον αλλαζω γνωμη, δεν ειναι ο Reigns ο πιο ευνοημενος, ειναι ο Brock.
Οσο σκεφτομαι οτι το γραφειο στοιχηματων ειχε κανει λαθος στις αποδοσεις του Jeff Hardy vs Miz και εδινε αναποδα τις αποδοσεις και επαιξα Miz στο 5,40 και συμπληρωσα με το αλλο ματς που εγραψα παραπανω και εχασα...
Πραγματικα αναρωτιεμαι αν ο Lesnar τον εκβιαζει με κατι ή τον απειλει πραγματικα για να παιρνει αυτο το booking!
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 2 2018, 21:58 ) *
Πραγματικα αναρωτιεμαι αν ο Lesnar τον εκβιαζει με κατι ή τον απειλει πραγματικα για να παιρνει αυτο το booking!


T.W.Is.M. λες και δεν ξέρεις πως ο Vince McMahon λειτουργεί με γνώμονα το χρήμα. Σε περίπτωση που ο Lesnar κερδίσει τον Cormier και πάρει το UFC Heavyweight Championship (αν γίνει βέβαια το ματς), θα τον προωθεί ως διπλό πρωταθλητή των combat sports και θα έχει μεγαλύτερη κάλυψη από τα mainstream Μ.Μ.Ε.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 2 2018, 22:39 ) *
T.W.Is.M. λες και δεν ξέρεις πως ο Vince McMahon λειτουργεί με γνώμονα το χρήμα. Σε περίπτωση που ο Lesnar κερδίσει τον Cormier και πάρει το UFC Heavyweight Championship (αν γίνει βέβαια το ματς), θα τον προωθεί ως διπλό πρωταθλητή των combat sports και θα έχει μεγαλύτερη κάλυψη από τα mainstream Μ.Μ.Ε.


Κι αν γινει το αντιθετο;
Ειναι λες και προσπαθει εδω και 6 χρονια να ξεπληρωσει καποιο γραμματιο απο το 2004. Ειλικρινα αρχιζω και σκεφτομαι οτι τον κραταει στο χερι με κατι!
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 3 2018, 00:33 ) *
Κι αν γινει το αντιθετο;
Ειναι λες και προσπαθει εδω και 6 χρονια να ξεπληρωσει καποιο γραμματιο απο το 2004. Ειλικρινα αρχιζω και σκεφτομαι οτι τον κραταει στο χερι με κατι!


Αν απλά δεν θα γίνει η διαφήμιση που σκεφτόταν ο Vince. Δεν έχει τίποτα να τον κρατάει, απλά λόγω είναι τέρας της φύσης και όταν αγωνιζόταν στο UFC ήταν μεγάλο box office draw τον χρησιμοποιεί για να βγάλει χρήματα. Πλέον ο Vince αυτό έχει ως στόχο και όχι να ικανοποιήσει τους φιλάθλους, κάτι που είναι κακό για εμάς.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 2 2018, 23:51 ) *
Αν απλά δεν θα γίνει η διαφήμιση που σκεφτόταν ο Vince. Δεν έχει τίποτα να τον κρατάει, απλά λόγω είναι τέρας της φύσης και όταν αγωνιζόταν στο UFC ήταν μεγάλο box office draw τον χρησιμοποιεί για να βγάλει χρήματα. Πλέον ο Vince αυτό έχει ως στόχο και όχι να ικανοποιήσει τους φιλάθλους, κάτι που είναι κακό για εμάς.


Οσο κι αν ισχυει αυτο που λες, στην πραγματικοτητα αυτο που κανει ειναι worst for business, που θα λεγε κι ο γαμπρος του. Συμπεριφερεται σαν να μην εχει συνεχεια η εταιρια μετα απ αυτον. Αραγε τωρα που συνεβη αυτο με το Reigns ποιον θα προωθησει για τα επομενα χρονια;
Business ειναι οταν χτιζεις μια μεγαλη καριερα σε καποιον κι αυτος εγκαταλειπει την εταιρια σου να τον χρησιμοποιησεις με αλλο τροπο μετα. Αν εχεις την ευκαιρια να τον φερεις πισω, αλλα ζηταει προνομιακη μεταχειριση(σαν αυτη που εχουν αλλοι που επι πολλα χρονια εχουν δωσει τα παντα για το WWE), χρησιμοποιησε τον για να φτιαξεις τους σταρ της επομενης μερας, οχι για να θαβεις τους υπολοιπους. Ο μονος που μπορουσε να ωφεληθει απο την παρουσια του ηταν ο Reigns. Αφου αυτος εχει την περιπετεια της υγειας του, πρεπει να βρεθουν κι αλλοι να ωφεληθουν. Αντι γι αυτο εχουμε και παλι εναν τιτλο-φαντασμα.
Αφου θελει τοσο πολυ να τον εχει πρωταθλητη λοιπον, ας τον κρατησει ως τη Wrestlemania χωρις υπερασπιση του τιτλου. Ας τον βαλει στο Rumble, που φυσικα θα το κερδισει και μετα θα ισχυριζεται πως δεν υπαρχει αντιπαλος γι αυτον. Ως νικητης του Rumble μπορει να παιξει για εναν τιτλο, δηλαδη για το WWE Championship, αυτο που θα εχει για χρονο ρεκορ ο Styles, τον οποιο θα κερδισει ξανα(οπως σε 2 βδομαδες στο Survivor Series). Ετσι θα κραταει και τους 2 τιτλους και θα εχει την ευκαιρια να ειναι τριπλος πρωταθλητης και θα περιμενει να γινει καλα ο Reigns μπας και τον κερδισει καποιος! rolleyes.gif
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 3 2018, 02:27 ) *
Οσο κι αν ισχυει αυτο που λες, στην πραγματικοτητα αυτο που κανει ειναι worst for business, που θα λεγε κι ο γαμπρος του. Συμπεριφερεται σαν να μην εχει συνεχεια η εταιρια μετα απ αυτον. Αραγε τωρα που συνεβη αυτο με το Reigns ποιον θα προωθησει για τα επομενα χρονια;
Business ειναι οταν χτιζεις μια μεγαλη καριερα σε καποιον κι αυτος εγκαταλειπει την εταιρια σου να τον χρησιμοποιησεις με αλλο τροπο μετα. Αν εχεις την ευκαιρια να τον φερεις πισω, αλλα ζηταει προνομιακη μεταχειριση(σαν αυτη που εχουν αλλοι που επι πολλα χρονια εχουν δωσει τα παντα για το WWE), χρησιμοποιησε τον για να φτιαξεις τους σταρ της επομενης μερας, οχι για να θαβεις τους υπολοιπους. Ο μονος που μπορουσε να ωφεληθει απο την παρουσια του ηταν ο Reigns. Αφου αυτος εχει την περιπετεια της υγειας του, πρεπει να βρεθουν κι αλλοι να ωφεληθουν. Αντι γι αυτο εχουμε και παλι εναν τιτλο-φαντασμα.
Αφου θελει τοσο πολυ να τον εχει πρωταθλητη λοιπον, ας τον κρατησει ως τη Wrestlemania χωρις υπερασπιση του τιτλου. Ας τον βαλει στο Rumble, που φυσικα θα το κερδισει και μετα θα ισχυριζεται πως δεν υπαρχει αντιπαλος γι αυτον. Ως νικητης του Rumble μπορει να παιξει για εναν τιτλο, δηλαδη για το WWE Championship, αυτο που θα εχει για χρονο ρεκορ ο Styles, τον οποιο θα κερδισει ξανα(οπως σε 2 βδομαδες στο Survivor Series). Ετσι θα κραταει και τους 2 τιτλους και θα εχει την ευκαιρια να ειναι τριπλος πρωταθλητης και θα περιμενει να γινει καλα ο Reigns μπας και τον κερδισει καποιος! rolleyes.gif


Σωστό είναι αυτό που γράφεις αλλά δυστυχώς για εμάς ο Vince McMahon δεν το βλέπει έτσι. Πιστεύω πως ο Lesnar θα έχει τίτλο μέχρι να γυρίσει στην ενεργό δράση ο Roman Reigns και θα τον πάρει ο τελευταίος ώστε ο Vince να δημιουργήσει μια μεγάλη συναισθηματική στιγμή ώστε ο κόσμος να το συμπαθεί επιτέλους (κάτι που προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα γίνει επειδή και πάλι ο χαρακτήρας του θα είναι πρόχειρα γραμμένος).
Coach Periklis
Δεν θα πω τίποτε παραπάνω απ όσα έχει πει ήδη ο CM Punk στο infamous pipe bomb . Σιχάθηκα

ένα ματς άξιζε και περίμενα να δω

Μάπα απ την αρχή μέχρι τον τελικό του world cup , άλλο σίχαμα από κει , ξεφτίλισαν 2 εξαιρετικούς παίκτες που κρατάνε σε καλό επίπεδο τα εβδομαδιαία shows για την καυλάντα τους.

τα παππούδια θα τα δω αύριο .

RAW χωρίς πρωταθλητή πάλι , με έναν AJ Styles να κρατάει σε σοβαρό επίπεδο τον άλλο αλλά μετά από ένα χρόνο θα παραδώσει και αυτός στον επόμενο σιγά σιγά . Αυτοί που χύνουν ιδρώτα κάθε βδομάδα στην π***α και ο part timer βασιλιάς . Ακόμα ψάχνω main event με τον Styles . Στα χνάρια της αδικίας του CM Punk και αυτός

Προφανώς επέλεξε να "φανεί" το WWE σε ένα λαοφιλές άθλημα . Θα μπορούσε να προσφέρει αγώνα τουλάχιστον . Και να μην τον ζορίσουμε και να τον εξυψώσουμε

Δεν περιμένω πάνω από 10λεπτο στο Survivor Series. Πέρσι λένε ήταν απ τα καλύτερα αν όχι το καλύτερο ματς του Λεσναρ μετά από χρόνια . Λογικό με τέτοιο παρτενερ
nikolas12
To Crown Jewel είναι ίσως το χειρότερο wrestling event που έχω δει ποτέ. Ποιο Royal Rumble 2014, αυτό τα ξεπέρασε όλα.
Απαράδεκτη η νίκη Lesnar. Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΗ! Βέβαια εγώ το περίμενα και το είπα και πιο πάνω, αλλά ευχόμουν να κάνω λάθος. Αλλά όχι. Το Universal championship είναι απλά ένα αστείο, το Raw μένει ξανά χωρίς πρωταθλητή. Ένα μεγάλο πρωτάθλημα υπάρχει στην εταιρεία και αυτό είναι το WWE championship του τεράστιου Styles που και αυτός ο καημένος δίνει ματσάρες για να παίρνει την αντιμετώπιση του CM Punk. Πάτο στην τηλεθέαση να πιάσει το Raw και να μην έχει το network ούτε ένας άνθρωπος πρέπει μπας και βάλει μυαλό ο ξεμωραμένος και αφήσει να τρέξουν την εταιρεία η κόρη του και ο γαμπρός του. Απίστευτη μάπα το τουρνουά, κακό wrestling, ανύπαρκτα σενάρια, νεκρό κοινό, γενικά ένα event που παίρνει 0/10 από κάθε άποψη.
T.W.Is.M.
QUOTE(nikolas12 @ Nov 4 2018, 02:04 ) *
To Crown Jewel είναι ίσως το χειρότερο wrestling event που έχω δει ποτέ. Ποιο Royal Rumble 2014, αυτό τα ξεπέρασε όλα.
Απαράδεκτη η νίκη Lesnar. Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΗ! Βέβαια εγώ το περίμενα και το είπα και πιο πάνω, αλλά ευχόμουν να κάνω λάθος. Αλλά όχι. Το Universal championship είναι απλά ένα αστείο, το Raw μένει ξανά χωρίς πρωταθλητή. Ένα μεγάλο πρωτάθλημα υπάρχει στην εταιρεία και αυτό είναι το WWE championship του τεράστιου Styles που και αυτός ο καημένος δίνει ματσάρες για να παίρνει την αντιμετώπιση του CM Punk. Πάτο στην τηλεθέαση να πιάσει το Raw και να μην έχει το network ούτε ένας άνθρωπος πρέπει μπας και βάλει μυαλό ο ξεμωραμένος και αφήσει να τρέξουν την εταιρεία η κόρη του και ο γαμπρός του. Απίστευτη μάπα το τουρνουά, κακό wrestling, ανύπαρκτα σενάρια, νεκρό κοινό, γενικά ένα event που παίρνει 0/10 από κάθε άποψη.


Ξερεις πως μπορει να αλλαξει σταση, εστω και για μια μερα ο ξεμωραμενος;
Φαντασου σκηνικο, main event της Wrestlemania 35 Lesnar vs Strowman. Ολοι περιμενουν το Lesnar να κερδισει και γι αυτο η εξεδρα που βρισκεται απεναντι ακριβως απο την κεντρικη καμερα αδειαζει κατα τη διαρκεια του main event! Σιγουρα ο Βινς δε χανει ουτε δολαριο, αλλα η εικονα μιας Wrestlemania με αδειες θεσεις απεναντι απο την καμερα στο main event ειναι ντροπιαστικη. Προφανως ξερει οτι ο λογος που εγινε αυτο ειναι αντιδραση του κοινου στον τιτλο που δεν υπερασπιζεται ο Lesnar, οποτε για να τιμωρησει οσους του χαλασαν την εικονα, αλλαζει το αποτελεσμα και δινει τη νικη στο Strowman, ωστε να εχουν χασει οι θεατες το σεναριο που ηθελαν να δουν ζωντανα!
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 5 2018, 23:26 ) *
Ξερεις πως μπορει να αλλαξει σταση, εστω και για μια μερα ο ξεμωραμενος;
Φαντασου σκηνικο, main event της Wrestlemania 35 Lesnar vs Strowman. Ολοι περιμενουν το Lesnar να κερδισει και γι αυτο η εξεδρα που βρισκεται απεναντι ακριβως απο την κεντρικη καμερα αδειαζει κατα τη διαρκεια του main event! Σιγουρα ο Βινς δε χανει ουτε δολαριο, αλλα η εικονα μιας Wrestlemania με αδειες θεσεις απεναντι απο την καμερα στο main event ειναι ντροπιαστικη. Προφανως ξερει οτι ο λογος που εγινε αυτο ειναι αντιδραση του κοινου στον τιτλο που δεν υπερασπιζεται ο Lesnar, οποτε για να τιμωρησει οσους του χαλασαν την εικονα, αλλαζει το αποτελεσμα και δινει τη νικη στο Strowman, ωστε να εχουν χασει οι θεατες το σεναριο που ηθελαν να δουν ζωντανα!


Δεν ξέρω αν ακόμα κι έτσι θα ιδρώσει το αυτί του. Σίγουρα δε θα το ήθελε, αλλά και όταν στα live events επί προώθησης Reigns είχε άδειες θέσεις, ακόμα και σε πιο μεγάλες αντιδράσεις (όσο πιο μεγάλες μπορούσαν να γίνουν, γιατί το να αδειάσει μία κερκίδα σε WM είναι πολύ δύσκολο στη συνεννόηση συν ότι πολλοί έχουν πληρώσει ακριβά το εισιτήριο και δεν ψήνονται να φύγουν για αντίδραση) συνέχιζε να προωθεί παρά το ότι οπαδοί βαράγανε κόκκινο. Χαρακτηριστική η προώθηση Reigns στις WM 32,33,34, οπότε θεωρώ ότι τα ίδια θα γίνουν με Lesnar. Μόνο με Bryan άλλαξε την απόφασή του, ο οποίος πλέον δεν έχει την ίδια δύναμη και στήριξη όπως πριν 4 χρόνια.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Nov 6 2018, 11:15 ) *
Μόνο με Bryan άλλαξε την απόφασή του, ο οποίος πλέον δεν έχει την ίδια δύναμη και στήριξη όπως πριν 4 χρόνια.


Αυτό έγινε λόγω της αποχώρησης του CM Punk. Αν δεν υπήρχε αυτό το περιστατικό τις ζώνες θα κέρδισε ο Batista όπως ήταν αρχικά προγραμματισμένο να γίνει. Νομίζω το έχω ξαναγράψει πιο παλιά, ο Vince McMahon δεν πρόκειται να αλλάξει, μόνο αν έχει ανταγωνισμό όπως παλιά με το WCW και βρεθεί με την πλάτη στον τοίχο αλλά κάτι τέτοιο δεν πρόκειται να συμβεί.
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 6 2018, 14:59 ) *
Αυτό έγινε λόγω της αποχώρησης του CM Punk. Αν δεν υπήρχε αυτό το περιστατικό τις ζώνες θα κέρδισε ο Batista όπως ήταν αρχικά προγραμματισμένο να γίνει. Νομίζω το έχω ξαναγράψει πιο παλιά, ο Vince McMahon δεν πρόκειται να αλλάξει, μόνο αν έχει ανταγωνισμό όπως παλιά με το WCW και βρεθεί με την πλάτη στον τοίχο αλλά κάτι τέτοιο δεν πρόκειται να συμβεί.


Μα δεν εννοω οτι θα αλλαζε τακτικη. Αυτο που θα εκανε στο σεναριο μου θα ηταν να αλλαξει αποφαση κατα τη διαρκεια του αγωνα! Μπορει να εδινε πισω τη ζωνη στο Lesnar στο επομενο επεισοδιο του Raw.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 7 2018, 00:23 ) *
Μα δεν εννοω οτι θα αλλαζε τακτικη. Αυτο που θα εκανε στο σεναριο μου θα ηταν να αλλαξει αποφαση κατα τη διαρκεια του αγωνα! Μπορει να εδινε πισω τη ζωνη στο Lesnar στο επομενο επεισοδιο του Raw.


Το κατάλαβα, για την τακτική ήταν γενικό. Για να γίνει αυτό που λές πρέπει να υπάρξει περιστατικό παρόμοιο με τον CM Punk.
Coach Periklis
QUOTE (mixalisgate7 @ Nov 7 2018, 01:42 ) *
Το κατάλαβα, για την τακτική ήταν γενικό. Για να γίνει αυτό που λές πρέπει να υπάρξει περιστατικό παρόμοιο με τον CM Punk.


ε αφού δεν έγινε τότε ( ή δεν θυμάμαι ) δε θα γίνει ποτέ . Εκτός κι αν το εκτίμησε ο κόσμος αργότερα όπως κι εγώ

Μπορούν επίσης να πετάνε τα φαγητά και τα πλαστικά κοκα κολας όπως τότε με το heel turn του Hulk Hogan tongue.gif . Μέχρι να φύγουν απ το ρινγκ biggrin.gif
nikolas12


4 λεπτά βίντεο πιο επικά από όλο το τρίωρο του Crown Jewel. Περιμένω αυτό το ppv και ειδικά αυτό το main event πως και πως, πραγματικά ίσως είναι και ένα από τα καλύτερα ματς της χρονιάς. Επίσης ψιλοάκυρο, αλλά μπορώ να ακούω τον Regal να λέει "WARGAMES!" για πάντα.
Επίσης κάτι άλλο που χρήζει σχολιασμού. Για ακόμα μία χρονιά θα έχουμε Lesnar vs Styles. To WWE μάλιστα ανέβασε το βίντεο από το περσινό τους ματς που ήταν πάρα πολύ καλό, μακράν το καλύτερο του Lesnar από το 2012 και μετά (δεν περιλαμβάνω το απίστευτο triple threat με Cena και Rollins, γιατί δεν ήταν η απόδοση του Lesnar, αλλά των άλλων 2 που το έκαναν επικό). Φέτος πάντως ένα χρόνο μετά θα δούμε, αν το καλοσκεφτείτε, ένα μικρό θέατρο του παραλόγου. Από τη μία ο Lesnar από εκείνο το ματς έχει δώσει άλλα 5, έχοντας ένα από τα χειρότερα reigns σε παγκόσμιο πρωτάθλημα με μικρής διάρκειας μέτρια ματς και ελάχιστες εμφανίσεις. Ο Styles από την άλλη έχει ένα συγκλονιστικό reign, έχει κερδίσει κόντρες απέναντι σε μεγάλα ονόματα, δίνει φοβερά promo, κρατάει το Smackdown σχεδόν μόνος του από το brand split και βγάζει από τον αντίπαλο τον καλύτερό του εαυτό.
Παρ' όλα αυτά ο Styles λογικά θα χάσει ξανά (εκτός αν υπάρξει παρέμβαση Strowman, μιλάω για καθαρή νίκη). Είναι τρομερό πως ο Vince προτιμάει το εύκολο, το μέτριο, το draw των ratings και κακά τα ψέμματα το εύκολο χρήμα από την ποιότητα, τη συνεχή δουλειά και την εργατικότητα του Styles. Που πέρυσι στο TLC έτρεξε να καλύψει το κενό στο Wyatt-Balor και έδωσε καταπληκτική ματσάρα, που έχει προσωπικότητα και είναι από τους λίγους στο ρόστερ που δε χρειάζεται κανένα WWE για να βγάλει λεφτά ή να είναι μεγάλο όνομα. Θα μπορούσα να τον εκθειάζω πολλή ώρα ακόμα, αλλά αυτό το ματς αντικατοπτρίζει το γιατί κάποιοι που θέλαμε να πάρουν push δεν πήρανε ποτέ, γιατί αυτοί που γουστάρει το κοινό δεν είναι πάντα πρωταθλητές και το τι προτιμά ο Vince. Μακάρι να κερδίσει ο AJ, έστω και βρώμικα. Αλλά δεν το πιστεύω δυστυχώς.
T.W.Is.M.
QUOTE(nikolas12 @ Nov 9 2018, 19:32 ) *


4 λεπτά βίντεο πιο επικά από όλο το τρίωρο του Crown Jewel. Περιμένω αυτό το ppv και ειδικά αυτό το main event πως και πως, πραγματικά ίσως είναι και ένα από τα καλύτερα ματς της χρονιάς. Επίσης ψιλοάκυρο, αλλά μπορώ να ακούω τον Regal να λέει "WARGAMES!" για πάντα.
Επίσης κάτι άλλο που χρήζει σχολιασμού. Για ακόμα μία χρονιά θα έχουμε Lesnar vs Styles. To WWE μάλιστα ανέβασε το βίντεο από το περσινό τους ματς που ήταν πάρα πολύ καλό, μακράν το καλύτερο του Lesnar από το 2012 και μετά (δεν περιλαμβάνω το απίστευτο triple threat με Cena και Rollins, γιατί δεν ήταν η απόδοση του Lesnar, αλλά των άλλων 2 που το έκαναν επικό). Φέτος πάντως ένα χρόνο μετά θα δούμε, αν το καλοσκεφτείτε, ένα μικρό θέατρο του παραλόγου. Από τη μία ο Lesnar από εκείνο το ματς έχει δώσει άλλα 5, έχοντας ένα από τα χειρότερα reigns σε παγκόσμιο πρωτάθλημα με μικρής διάρκειας μέτρια ματς και ελάχιστες εμφανίσεις. Ο Styles από την άλλη έχει ένα συγκλονιστικό reign, έχει κερδίσει κόντρες απέναντι σε μεγάλα ονόματα, δίνει φοβερά promo, κρατάει το Smackdown σχεδόν μόνος του από το brand split και βγάζει από τον αντίπαλο τον καλύτερό του εαυτό.
Παρ' όλα αυτά ο Styles λογικά θα χάσει ξανά (εκτός αν υπάρξει παρέμβαση Strowman, μιλάω για καθαρή νίκη). Είναι τρομερό πως ο Vince προτιμάει το εύκολο, το μέτριο, το draw των ratings και κακά τα ψέμματα το εύκολο χρήμα από την ποιότητα, τη συνεχή δουλειά και την εργατικότητα του Styles. Που πέρυσι στο TLC έτρεξε να καλύψει το κενό στο Wyatt-Balor και έδωσε καταπληκτική ματσάρα, που έχει προσωπικότητα και είναι από τους λίγους στο ρόστερ που δε χρειάζεται κανένα WWE για να βγάλει λεφτά ή να είναι μεγάλο όνομα. Θα μπορούσα να τον εκθειάζω πολλή ώρα ακόμα, αλλά αυτό το ματς αντικατοπτρίζει το γιατί κάποιοι που θέλαμε να πάρουν push δεν πήρανε ποτέ, γιατί αυτοί που γουστάρει το κοινό δεν είναι πάντα πρωταθλητές και το τι προτιμά ο Vince. Μακάρι να κερδίσει ο AJ, έστω και βρώμικα. Αλλά δεν το πιστεύω δυστυχώς.


Καποτε σε μια περιοδο που ειχα αρκετο χρονο παραπανω μπορουσα να δω και κανενα PPV του ΤΝΑ πού και πού. Εκει ειχα πρωτοδει τον AJ Styles και πραγματικα τον θεωρησα εναν απο τους κορυφαιους wrestlers που υπαρχουν. Μαθαινω τωρα(αφου δεν υπαρχει χρονος να δω) και τα κατορθωματα του στο WWE και αναρωτιεμαι τι παραπανω πρεπει να κανει για να γινει οχι πρωτο ονομα(αφου ως πρωταθλητης ειναι πρωτο ονομα), αλλα ΤΟ πρωτο ονομα. Μαλλον δεν μπορει, γιατι δε γινεται στα 41 να παρει 10 cm και καμια 30ρια κιλα.
Στο στοιχημα παντως δινουν 1,80 το Lesnar και 2,00 το Nakamura(οπου θεωρω οτι θα εχουμε παρεμβαση Ambrose). Αν και θα ηθελα να κερδισει ο AJ, θα την τιμησω αυτη τη δυαδα.
Coach Periklis
Θα του δώσουν τη νίκη του AJ Styles. Σωματικά δεν μπορεί να φτιάξει μια πειστική χορογραφία ( δεν ξέρω πως να το πω σωστότερα ) που να τον βγάλει νικητή καθαρά.... Αλλά βλέπω παρέμβαση

Επίσης τόσα χρόνια που βλέπω wrestling, οι σπουδαίοι, οι καλύτεροι και πιο Fun to watch Είναι στο σουλούπι Του AJ Styles και όχι των θηριων

HBK, Bret Hart, Austin, Rock, D Bryan, Rollins, Jericho. Τέτοιους απολαμβάνω πολύ περισσότερο

nikolas12
QUOTE(Coach Periklis @ Nov 9 2018, 23:54 ) *
Θα του δώσουν τη νίκη του AJ Styles. Σωματικά δεν μπορεί να φτιάξει μια πειστική χορογραφία ( δεν ξέρω πως να το πω σωστότερα ) που να τον βγάλει νικητή καθαρά.... Αλλά βλέπω παρέμβαση

Επίσης τόσα χρόνια που βλέπω wrestling, οι σπουδαίοι, οι καλύτεροι και πιο Fun to watch Είναι στο σουλούπι Του AJ Styles και όχι των θηριων

HBK, Bret Hart, Austin, Rock, D Bryan, Rollins, Jericho. Τέτοιους απολαμβάνω πολύ περισσότερο


Θα συμφωνήσω, τα πιο τεχνικά ματς και τα πιο ωραία για να βλέπεις, τέτοιου είδους wrestlers τα βγάζουν. Μόνο με παρέμβαση Strowman θα κερδίσει ο Styles πάντως, αυτό λέω και πιο πάνω πάντως.

Πολύ σωστή η διόρθωση που μου έστειλε ο φίλος Μιχάλης και σε μήνυμα, το καλύτερο ματς του Lesnar από το 2012 και προσωπικό αγαπημένο που δεν ξέρω πως το ξέχασα ήταν στο Summerslam 2013 με τον Punk και ακολουθεί αυτό με τον Styles.
Coach Periklis
αν και ήταν θέμα τύχης ( ή καλύτερα ατυχίας ) εκτός του ότι για άλλη μια βδομάδα καταλάβαμε όλοι ότι το WWE το κρατούν ζωντανό τα κορίτσια , ο AJ Styles και το πολύ 1 - 2 ακόμα ....μάθαμε και ποια είναι η baddest & most badass woman on the planet laugh.gif tongue.gif



και δυστυχώς πάει για ματαίωση το dream match γιατί ...... άμα έχεις τύχη διάβαινε sad.gif
διάσειση και σπασμένη μύτη λένε τα ρεπορταζ και η διάσειση είναι ύπουλο πράμα
mixalisgate7
QUOTE(Coach Periklis @ Nov 14 2018, 02:09 ) *
και δυστυχώς πάει για ματαίωση το dream match γιατί ...... άμα έχεις τύχη διάβαινε sad.gif
διάσειση και σπασμένη μύτη λένε τα ρεπορταζ και η διάσειση είναι ύπουλο πράμα


Και επίσημα ακυρώθηκε το ματς.

QUOTE(WWE.com)
SmackDown Women’s Champion Becky Lynch sustained a broken face and severe concussion during last night’s SmackDown LIVE Women’s division invasion of Monday Night Raw, WWE.com can confirm.

As a result, Lynch will no longer be facing Raw Women’s Champion Ronda Rousey this Sunday at Survivor Series.

Tune in to SmackDown LIVE now on USA Network for more on this developing story.


ΠΗΓΗ
Coach Periklis
QUOTE (mixalisgate7 @ Nov 14 2018, 03:09 ) *
Και επίσημα ακυρώθηκε το ματς.



πω ρε γαμώτο πόσο άτυχη η κοπέλα. Εκτός του τρομερού μομεντουμ της, θα ήταν και το καλύτερο ή έστω το πιο ενδιαφέρον ματς

τουλάχιστον δεν είναι κάτι βαρύ, ξεπερνιέται σχετικά γρήγορα

εν τω μεταξύ μπήκα να δω ρεπορταζ σε ένα σαητ που ασχολείται και έφαγα χοντρό σποιλερ γ**μω. Μου την σπάει αυτό και θα το κόψω μαχαίρι. Πρώτα το σοου μετά όλα τ άλλα . Αηντε 68.gif 68.gif 68.gif
nikolas12
Τι επικούρα ήταν αυτή η χθεσινή στο Smackdown; Ακόμα προσπαθώ να χωνέψω αυτό που είδα.
Αρχικά είχαμε τη Becky να διαλέγει αντικαταστάτρια (μέχρι και χτυπημένη, γυναικάρα είναι αυτή η κοπέλα). Και πάνω που επιβεβαιώνει ένα άλλο mega match που θέλαμε να δούμε, το Charlotte - Rousey και δίνουν τα χέρια με την πρώην φίλη, ξαφνικά έρχεται μια αγκαλιά. Πολύ καλό στοιχείο, δεν ξέρω αν μας κλείνουν το μάτι ότι θα γυρίσει ξανά σε face, καθώς ο κόσμος τη γουστάρει ή αν ήταν κάτι εκτός σεναρίου, τα οποία τα έχουν ξανακάνει οι Four Horsewomen και τα γουστάρουμε.
Πάμε όμως στο μεγάλο σοκ. Ένα επεισόδιο πριν το SS και το Smackdown αλλάζει και φέτος το μεγάλο πρωταθλητή. Και αυτή τη φορά ο Daniel Bryan γίνεται ξανά heel μετά το 2012! Δύο βόμβες μεγατόνων σε ένα τρομερό ματς. Πραγματικά δεν το πίστευα. Θεωρώ πως είναι σωστή κίνηση αυτή για τον Bryan. Η επιστροφή του δεν του έχει εξασφαλίσει το status που είχε 4 χρόνια πριν, οπότε οι σεναριογράφοι ανακατεύουν την τράπουλα κάνοντάς τον heel με σκοπό να ξανακερδίσει το κοινό όταν κάνει face turn. Μην ξεχνάμε πως όλο το Yes Movement και η άνοδος του Daniel έγινε πριν από περίπου 6-7 χρόνια με εκείνον ξανά σε heel ρόλο.
Πραγματικά πάρα πολύ ενδιαφέρουσα κίνηση, περιμένω εναγωνίως το SS για εξελίξεις. Θα προσπαθήσω να κάνω προβλέψεις, αλλά συνήθως μοιράζουν τις νίκες και αυτή τη φορά το Raw έχει όλα τα φαβορί.
Coach Periklis
Ήταν και εξαιρετικό ματς. Λίγο καλύτερο όμως το προηγούμενο πριν το crown jewel. Εγγύηση αυτοί οι 2
nikolas12
QUOTE(Coach Periklis @ Nov 14 2018, 16:37 ) *
Ήταν και εξαιρετικό ματς. Λίγο καλύτερο όμως το προηγούμενο πριν το crown jewel. Εγγύηση αυτοί οι 2


Θα έλεγα πως είναι από αυτούς τους συνδυασμούς που ξέρεις πως δε γίνεται να βγάλει κακό ματς βλέπε Bryan-Punk, Zayn-Owens κτλ
Τρομερή ποιότητα.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Nov 14 2018, 15:20 ) *
Τι επικούρα ήταν αυτή η χθεσινή στο Smackdown; Ακόμα προσπαθώ να χωνέψω αυτό που είδα.
Αρχικά είχαμε τη Becky να διαλέγει αντικαταστάτρια (μέχρι και χτυπημένη, γυναικάρα είναι αυτή η κοπέλα). Και πάνω που επιβεβαιώνει ένα άλλο mega match που θέλαμε να δούμε, το Charlotte - Rousey και δίνουν τα χέρια με την πρώην φίλη, ξαφνικά έρχεται μια αγκαλιά. Πολύ καλό στοιχείο, δεν ξέρω αν μας κλείνουν το μάτι ότι θα γυρίσει ξανά σε face, καθώς ο κόσμος τη γουστάρει ή αν ήταν κάτι εκτός σεναρίου, τα οποία τα έχουν ξανακάνει οι Four Horsewomen και τα γουστάρουμε.
Πάμε όμως στο μεγάλο σοκ. Ένα επεισόδιο πριν το SS και το Smackdown αλλάζει και φέτος το μεγάλο πρωταθλητή. Και αυτή τη φορά ο Daniel Bryan γίνεται ξανά heel μετά το 2012! Δύο βόμβες μεγατόνων σε ένα τρομερό ματς. Πραγματικά δεν το πίστευα. Θεωρώ πως είναι σωστή κίνηση αυτή για τον Bryan. Η επιστροφή του δεν του έχει εξασφαλίσει το status που είχε 4 χρόνια πριν, οπότε οι σεναριογράφοι ανακατεύουν την τράπουλα κάνοντάς τον heel με σκοπό να ξανακερδίσει το κοινό όταν κάνει face turn. Μην ξεχνάμε πως όλο το Yes Movement και η άνοδος του Daniel έγινε πριν από περίπου 6-7 χρόνια με εκείνον ξανά σε heel ρόλο.
Πραγματικά πάρα πολύ ενδιαφέρουσα κίνηση, περιμένω εναγωνίως το SS για εξελίξεις. Θα προσπαθήσω να κάνω προβλέψεις, αλλά συνήθως μοιράζουν τις νίκες και αυτή τη φορά το Raw έχει όλα τα φαβορί.


Δεν νομίζω να ήταν εκτός σεναρίου η αγκαλιά απλά και καλά άφησαν αντιπαλότητα προς το παρόν στην άκρη επειδή ο μεγάλος «εχθρός» είναι το Raw. Ρε Νικολά δεν ανακάτεψαν καμία τράπουλα οι σεναριογράφοι, ο Vince το αποφάσισε. Μάλιστα διάβασα πως o Bryan πίεζε εδώ και καιρό να γίνει heel αλλά του έλεγε όχι ο Vince.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 14 2018, 18:34 ) *
Δεν νομίζω να ήταν εκτός σεναρίου η αγκαλιά απλά και καλά άφησαν αντιπαλότητα προς το παρόν στην άκρη επειδή ο μεγάλος «εχθρός» είναι το Raw. Ρε Νικολά δεν ανακάτεψαν καμία τράπουλα οι σεναριογράφοι, ο Vince το αποφάσισε. Μάλιστα διάβασα πως o Bryan πίεζε εδώ και καιρό να γίνει heel αλλά του έλεγε όχι ο Vince.


Καλά ναι, και εγώ ώρες ώρες νομίζω πως είναι σαν τις σειρές που το σενάριο δεν το εγκρίνει ένας συγκεκριμένος, αλλά περνάει από μία ομάδα ανθρώπων. Το τελευταίο δεν το είχα διαβάσει, προσωπικά με έπιασε εξ απροόπτου.
T.W.Is.M.
Ειμαι ο μονος που διαβασα τι εγινε, ειδα το τελος του ματς και το αντιπαθησα; Πιο πολυ μου εμοιαζε σαν να ελεγε για αλλη μια φορα ο Βινς την αγαπημενη φραση του γαμπρου του παρα σαν ενα πετυχημενο σεναριο...
mixalisgate7
Απολαυστικότατο το δεύτερο NXT TakeOver: WarGames, απίστευτες ματσάρες τα Tommaso Ciampa & Velveteen Dream και Aleister Black & Johnny Gargano. Δεν υπάρχουν πολλά που μπορείς να γράψεις. Το φετινό WarGames ήταν ανώτερο από το περσινό, μου άρεσε το booking. Δεν με ενθουσίασε το Shayna Baszler vs Kairi Sane, ήθελα είχε μεγαλύτερη διάρκεια αλλά μάλλον τα τρία σημαντικά ματς της κάρτας δεν άφησαν πολλά περιθώρια. Το Matt Riddle vs Kassius Ohno δεν χρειάζεται να το σχολιάσει κάποιος, ήταν κλασσικό squash match του WWE.
nikolas12
Ένα ακόμα απολαυστικό Takeover στο παλμαρέ του NXT. Φοβερές ματσάρες το main event, το Black-Gargano και το Ciampa-Velveteen Dream, όλες οι ιστορίες οδήγησαν σε μια τρομερή κορύφωση και το booking το βρήκα αρκετά καλό. Πολύ δύσκολο το θυγατρικό promotion να μας απογοητεύσει.
mixalisgate7
Ωραίο ήταν το θέαμα του Survivor Series αλλά και πάλι το booking ήταν προβληματικό. Κάκιστη απόφαση να νικήσει το Raw με 6-1 (για εμένα μετράει το Kickoff) το SmackDonw. Έπρεπε να είχε πάρει δυο νίκες (στο γυνακείο Elimination και ο Nakamura να κέρδιζε τον Rollins). Και η πλάκα είναι πως στα παρασκήνια ήταν στελέχη του Fox. Tο Ronda Rousey vs Charlotte παρά τις λίγε μέρες προετοιμασίας ήταν καλό αλλά ο Vince το κατέστρεψε με το booking του. Είχε την φαηνεί ιδεά η Charlotte να κάνει το ίδιο heel turn με την Becky. Tο Brock Lesnar vs Daniel Bryan ήταν πολύ καλύτερο από ότι περίμενα. Έτσι όπως είχε αρχίσει νόμιζα θα βλέπαμε το squash match του SummerSlam του 2014, αλλά ευτυχώς κάτι τέτοιο δεν έγινε.

Βαθμολογία: 7/10
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.