Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Jul 2 2011, 16:37 ) *
Ματσαρα παντως το Κριστιαν vs Σιν Καρα.Δεν ξερω αλλα απο αυτα που ειδα νομιζω οτι το ΜΙΤΒ του SD θα το παρει ο Σειμους.

Τον Μπαρετ παντως τον εχει παρει η κατω βολτα για τα καλα.Οχι να χανει και απο τον Κειν.


Οντως και αν το παρει ο Sheamus ταιριαζει καλα το σεναριο που διαβασα χτες(οχι σαν φημη, προβλεψη σε ενα φορουμ ηταν) για νικη του Christian επι του Orton, βγαινει ο Sheamus με το ΜΙΤΒ παιρνει τον τιτλο απο τον Christian και εχουμε triple threat στο Summerslam, Orton vs Christian vs Sheamus.
Ομως χωρις να εχω δει spoilers για το επομενο Smackdown προσεξα κατι. Το "συμβολαιο" για το Money in the Bank το υπεγραψε μονο ο Orton, ο Christian δεν εχει υπογραψει τιποτα, αρα επισημως δεν υπαρχει ακομα No1 contender! Ασε που ο Sheamus εσκισε το συμβολαιο μετα. Mπορει ο Sheamus να εχει ανακοινωθει για το ΜΙΤΒ του Smackdown, αλλα μεχρι να οριστικοποιηθει το Orton vs Christian, κραταω και την πιθανοτητα να δουμε απο τωρα το triple threat.
Φυσικα ολο αυτο το σεναριο επηρεαζει και το αντιστοιχο ματς του RAW, γιατι δε νομιζω να δουμε ουτε 2 βαλιτσες να περιφερονται στα 2 σοου ουτε 2 cash in αμεσα(πριν το Summerslam). Aρα αν το ενα ματς το κερδισει ο Sheamus, το αλλο θα το κερδισει καποιος που θα χρησιμοποιησει τη βαλιτσα αργοτερα.
HLR CENATION
Μολις ειδα το προχθεσινο raw.Η λογική τώρα λέει ότι θα νικήσει ο Cena τον CM Punk με number one contender στο Summerslam τον Αlberto Del Rio.

Καλά αυτό με το Miz είναι ανέκδοτο.Πήρε ολόκληρη wrestlemania και από εκεί και πέρα χάνει από το μαθητή του που δεν ειναι και τιποτα ιδιαιτερο.

Για to MITB του raw δεν παει καπου το μυαλο μου μεχρι στιγμης.Ισως ενα κλικ μπροστα ο R-Truth.
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Jul 6 2011, 17:37 ) *
Μολις ειδα το προχθεσινο raw.Η λογική τώρα λέει ότι θα νικήσει ο Cena τον CM Punk με number one contender στο Summerslam τον Αlberto Del Rio.

Καλά αυτό με το Miz είναι ανέκδοτο.Πήρε ολόκληρη wrestlemania και από εκεί και πέρα χάνει από το μαθητή του που δεν ειναι και τιποτα ιδιαιτερο.

Για to MITB του raw δεν παει καπου το μυαλο μου μεχρι στιγμης.Ισως ενα κλικ μπροστα ο R-Truth.


O morrison ειχε γραψει την εξελιξη σε spoilers την περασμενη εβδομαδα και νομιζω οτι αυτο που γραφεις ειναι απο αρκετα πιθανο(no1 contender o del Rio) μεχρι σχεδον βεβαιο(νικητης ο Cena). Το κακο λοιπον ειναι οτι εχουν σχεδον δωσει το αποτελεσμα του μεγαλυτερου ως τωρα αγωνα της χρονιας, ο οποιος εχει και μια ενδιαφερουσα ιστορια πισω του.
Για το ΜΙΤΒ θα τοποθετηθω την αλλη βδομαδα μετα το Smackdown. Εχω 2 συνδυασμους στο μυαλο μου.
morrison
Δεν ξερω και εμενα μου μοιαζει οτι την κατεστρεψαν την ιστορια.
Αν κρινω απο τον ευατο μου δηλαδη,ποσο fired up ημουν την ημερα που ο Punk πηρε το χρισμα του νο1 contender και ποσο ξενερωμενος ειμαι τωρα.Και σκεφτειτε οτι και τοτε πιστευα οτι ο Punk θα χασει αλλα ηταν αλλιως...

Kαιρο εχω να βαλω κανα βιντεακι.Βασικα πολυ γουσταρω τις εισοδους των παλαιστων.Πολλες φορες μαλιστα μπορει το ματς να το περναω fast forward αλλα το entrance θα το δω...
Αυτη ειναι πολυ αγαπημενη entrance απο Wm22.
HLR CENATION
QUOTE(morrison @ Jul 6 2011, 17:48 ) *
Kαιρο εχω να βαλω κανα βιντεακι.Βασικα πολυ γουσταρω τις εισοδους των παλαιστων.Πολλες φορες μαλιστα μπορει το ματς να το περναω fast forward αλλα το entrance θα το δω...
Αυτη ειναι πολυ αγαπημενη entrance απο Wm22.


Για μενα το καλυτερο κομματι εισοδου το εχει Rey Mysterio.Ωραιο κομματι εχει και ο Κofi Κingston.

Αγαπημενη εισοδο παλι απο τον Rey στην WM 22.

Eπισης του Cena στην 23 κ 24.
T.W.Is.M.
Αφου βαζετε εισοδους, θα σας ακολουθησω και θα πω επισης οτι χαιρομαι πολυ που αφησατε για μενα μια απ τις πιο εντυπωσιακες εισοδους:


Eνα μεγαλο μερος του θρυλου του Undertaker ειναι και η εισοδος του. Δεν πρεπει να εχει υπαρξει πιο επιβλητικη εισοδος απο αυτη του Undertaker στην ιστορια.
Εντυπωσιακες συνηθως ειναι και αυτες του Cena στις Wrestlemania, αλλα και αυτη απο τον Triple H:
HLR CENATION
Τωρα απο εσενα ειδα του Deadman και είναι πράγματι εντυπωσιακή.

Από HHH μου άρεσε και της 25 που είχε σπάσει με την βαριοπούλα την τζαμαρία και καλά.

Επίσης μου άρεσαν παραδοσιακά του Eddie Guerrero όπως και του Sting από ΤΝΑ.

Αλλη αγαπημενη εισοδος του Ηogan απο την WM 18 και το τεραστιο ματς με τον Rock.
morrison
Eνταξει εσεις το πηγατε στις εισοδους υπερπαραγωγες τωρα με σκηνικα-κουστουμια κτλ.
Εγω εβαλα κατι απλο...Και ομως εκεινη η εισοδος Edge/Lita εβγαζε τοση brutalια που μου θυμιζε ανετα Mickey&Mallory.Aριστουργημα.


Κατα τα αλλα εκτος απο εισοδους υπερπαραγωγες ωραιες ηταν,
Kurt Angle ειδικα με Team Angle να εχει στησει τα εικονισματα τα στεφανα
JBL με το γνωστο τελετουργικο καποιος να του τη λεει απο τις κερκιδες
Brock Lesnar με την τραγουδαρα και τα επιτοπια αλματακια που εβγαζε δεος
Shane με Here Comes The Money

T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Jul 7 2011, 19:48 ) *
Eνταξει εσεις το πηγατε στις εισοδους υπερπαραγωγες τωρα με σκηνικα-κουστουμια κτλ.
Εγω εβαλα κατι απλο...Και ομως εκεινη η εισοδος Edge/Lita εβγαζε τοση brutalια που μου θυμιζε ανετα Mickey&Mallory.Aριστουργημα.


Κατα τα αλλα εκτος απο εισοδους υπερπαραγωγες ωραιες ηταν,
Kurt Angle ειδικα με Team Angle να εχει στησει τα εικονισματα τα στεφανα
JBL με το γνωστο τελετουργικο καποιος να του τη λεει απο τις κερκιδες
Brock Lesnar με την τραγουδαρα και τα επιτοπια αλματακια που εβγαζε δεος
Shane με Here Comes The Money


Εμενα μ αρεσε και του Goldberg με την καμερα να φτανει μεχρι την πορτα των αποδυτηριων ακολουθωντας τον. Και απο τις καινουριες, να βγαινει ο Ricardo και να αρχιζει την κασετα του, απ την οποια πιανω μονο "damas y cabaleros... la essencia del excellencia... Albertooooo del Rrrrrioooo". tongue.gif
HLR CENATION
Εντυπωσιακή είσοδο είχε κάνει ο Shawn Michaels στο ματς με τον Bret Hart που ήταν και ριψοκίνδυνη.

Επίσης όλο το σκηνικό που είχε στηθεί στην wm 25 μεταξύ Shawn και Undertaiker που ο ένας ήρθε από ψιλά ντυμένος στα λευκα και ο άλλος υποχθόνια ντυμένος στα μαύρα.Επική στιγμή.
T.W.Is.M.
Να βαλω ενα κουιζ μαλλον δυσκολο που δεν ειναι δικο μου, αλλα το διαβασα καπου το απογευμα?
Ποιος ειναι ο τελευταιος πρωταθλητης που κερδισε τον πρωτο του τιτλο(WWE ή World Championship) σε 1-on-1 ματς χωρις καποιο ειδικο ορο(πχ Hell in a Cell, Tables match, Steel Cage κλπ) και χωρις να χρησιμοποιησει MITB και ποτε?

(*)To WCW Championship την περιοδο του invasion μετραει σαν παγκοσμιος τιτλος.
(**)Ο τιτλος πρεπει να εχει κερδηθει, οχι να γινει απονομη.
HLR CENATION
Δεν ειμαι σιγουρος αλλα νομιζω Cena η Batista(δεν θυμαμαι πιο απο τα δυο ηταν πρωτο ματς) στην WM 21.
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Jul 7 2011, 23:39 ) *
Δεν ειμαι σιγουρος αλλα νομιζω Cena η Batista(δεν θυμαμαι πιο απο τα δυο ηταν πρωτο ματς) στην WM 21.



thumbsup.gif 77.gif 41.gif
Ο Batista ειναι, γιατι ο Cena επαιξε με τον JBL πιο πριν. Δεν περιμενα οτι θα το εβρισκε κανενας απο σημερα, εγω πιθανον να μην το εβρισκα και καθολου(λεμε τωρα, γιατι αν εστιβα το μυαλο μου θα εφτανα τοσο πισω).
Οι επομενοι νεοι πρωταθλητες ηταν:
Edge-New Year's Revolution 2006-MITB
Rey Mysterio-WM22-Triple threat
Rob van Dam-One Night Stand 2006-MITB
The Great Khali-Smackdown Ιουλιος 2007-Battle Royal
CM Punk-RAW Ιουνιος 2008-MITB
Jeff Hardy-Armaggeddon 2008-Triple threat
Sheamus-TLC 2009-Tables match
Jack Swagger-Smackdown Απριλιος 2010-MITB
The Miz-RAW Νοεμβριος 2010-MITB
Dolph Ziggler-Smackdown Ιανουαριος 2011-εδω πηγαινε το (**) γιατι του εδωσε τον τιτλο η Vickie Guerrero, παροτι ειχε χασει το ματς με τον Edge.
Ελπιζω να μην ξεχασα κανεναν.

Το (*) πηγαινε στον Booker T που κερδισε το World Championship για πρωτη φορα στο Great American Bash 2006, αλλα ειχε μπει στο WWE σαν WCW champion την περιοδο του Invasion.
HLR CENATION
Αδιάφορο έως κακό το SD χθες.Αν και νομίζω ότι από τα draft και μετά ο έχει πάρει η κάτω βόλτα το συγκεκριμένο σοου.

Μονη όαση η ματσάρα του Sin Cara.

Αλήθεια πολύ τηλεοπτικό χρόνο παίρνει τώρα τελευταία ο Μark Henry.
morrison
-To κουιζ δεν το εβρισκα με τιποτα.Ευτυχως απαντησε γρηγορα ο HLR πριν το δω και ετσι δεν χρειαστηκε να στιβω το κεφαλι μου. smile.gif
-Το SD δεν βλεπεται.Το τελευταιο μια που το κατεβασα και μια που το εστειλα στον καδο ανακυκλωσης.Το μονο που ειδα ηταν το προμο που μπηκε ο Sheamus με την καρεκλα.
Για τον Sin Cara προσωπικα αμφιβαλλω.Ναι ειναι τρελος high flyer,ο καλυτερος που υπαρχει σε αυτο.Αλλα δεν μιλαει,δεν εχει ring psychology,δεν παλευει με τον αλλον.Ειδα το ματς του με τον Bourne.Στην ουσια ακυρωσε τον Bourne που δεν εκανε τιποτα ή μαλλον εκανε πολυ λιγοτερα απο αυτα που κανει για να κουβαλαει τον Sin Cara στα αεροπλανικα του.Που και ο Bourne δεν μου λεει και πολλα αλλα σαν παραδειγμα το αναφερω οτι για να λαμψει χρειαζεται ο αλλος να θαφτει.
Αυτο που κανει ο Sin Cara,το highflαιλικι δηλαδη,ειναι μεν ενα κομματι του wrestling αλλα οταν ειναι σκετο δεν προξενει καμια εντυπωση σε μενα.Στην καλυτερη σε κανει Rey Mysterio να παιζεις κανα ματς επιδειξης...
-Κοιταξτε εδω ματσαρα στο Impact την Πεμπτη και φανταστειτε να εμπαινε ο Sin Cara μεσα.Θα εκαναν ολοι στην ακρη για να κανει την μανουβρα του ο Μεξικανος...

-Ασχετο αλλα τυχαια επεσα σε αυτη τη φαση.Θυμηθηκα αμεσως οτι το εχω δει απο το Eurosport σε real time(με την ευλογη καθυστερηση που εκαναν για να δειξουν ενα επεισοδιο,μια εβδομαδα-ενα μηνα).Ειναι η πρωτη εμφανιση του Earthquake,1989.
HLR CENATION
Δυο λόγια θέλω να γράψω για το ΤΝΑ με αφορμή το video που έβαλε ο Morrison.

Νομίζω οτι αυτη τη στιγμή ειναι καλύτερο του SD και κάποια επεισόδια χτυπανε στα ισια και την <<ναυαρχίδα>> του WWE που είναι το RAW.

Αγαπημένος μου παλαιστής ο AJ Styles που νομίζω οτι ειναι επιπέδου παλαιστής main event σε WM.Έχει ολο το πακετο και στα promo του δεν απέχει πολυ από Cena(νομιζω οτι ειναι το δυνατο του χαρτί) CM Punk.

Για το δευτερο video του Earthquake...Εγω είμαι της <<γενιας>> του ΑΝΤ 1 δηλ άμα θυμάμαι καλά αρχες 90.Μια απο τις πρώτες κοντρες που θυμαμαι ήταν του του <<σεισμου>> με τον Ηogan.Τον ειχε κανει ασηκωτο τον Hulk.
Επισης θυμαμαι οτι ο Earthquake ειχε κοντρα και με ενα υπερβαρο επισης ναύτη.Φοβερες καταστασεις.

Τώρα ξεκίνησα το τελευταίο τριπλο dvd toυ Undertaiker και είδα φοβερη ματσαρα στο Madison Sqare Garden με αντίπαλο τον Ultimate Warrior.
T.W.Is.M.
Η αληθεια ειναι οτι ΤΝΑ εχω δει γενικα πολυ λιγο και εχω να δω περιπου 2 χρονια. Τον AJ Styles ομως τον ειχα ξεχωρισει απο τοτε και μου αρεσε πολυ. Για καποιο λογο που δεν μπορω να εξηγησω μου αρεσε σαν φυσιογνωμια κι ο Abyss! Αν μπορουσα να επαιρνα οποιους ηθελα απο το ΤΝΑ και να τους εστελνα στο WWE(θεωρωντας το ως το major league του wrestling), θα διαλεγα αυτους τους δυο και θα εφερνα πισω το Mr Anderson...Anderson(φυσικα στο αντιθετο σοου με το Randy Orton 19.gif )
Εχω ομως την εντυπωση οτι το ΤΝΑ πρεπει να πασχει σε σεναριο. Ενω δηλαδη εχει το ταλεντο να φτιαξει ενα πολυ καλο σοου, κατι του λειπει στην υποθεση και γι αυτο δεν μπορει να συναγωνιστει το WWE στα ισα.
Βεβαια δεν ειναι αυτος ο λογος που δεν εχω καταφερει να το παρακολουθησω, αλλα η ελλειψη χρονου. Εχω να παρατηρησω παντως οτι ο ερχομος καποιων πρωην σταρ του WWE οπως ο Kurt Angle, o RVD, o Jeff Hardy, αλλα και ο Mr Anderson ισως να μην κανει τοσο καλο στο ΤΝΑ, γιατι περιοριζει καποιους TNA Originals(κατα το ECW Originals) οπως ο AJ Styles και ο Samoa Joe σε μικροτερους ρολους και δεν τους επιτρεπει να γινουν εκεινοι οι μεγαλοι σταρ.

Ηδη εχω αρχισει να επεξεργαζομαι σεναρια για το ΜΙΤΒ και καταληγω σε ενα μεγαλο αδιεξοδο. Ισως τα τελευταια επεισοδια RAW και Smackdown πριν το PPV να με βοηθησουν λιγο...
morrison
QUOTE(HLR CENATION @ Jul 10 2011, 00:21 ) *
Δυο λόγια θέλω να γράψω για το ΤΝΑ με αφορμή το video που έβαλε ο Morrison.
Νομίζω οτι αυτη τη στιγμή ειναι καλύτερο του SD και κάποια επεισόδια χτυπανε στα ισια και την <<ναυαρχίδα>> του WWE που είναι το RAW.
Αγαπημένος μου παλαιστής ο AJ Styles που νομίζω οτι ειναι επιπέδου παλαιστής main event σε WM.Έχει ολο το πακετο και στα promo του δεν απέχει πολυ από Cena(νομιζω οτι ειναι το δυνατο του χαρτί) CM Punk.

Σε δυο πραγματα υστερει το Impact,για το εβδομαδιαιο μιλαω.
Πρωτον δεν εχει την ταμπελα WWE απο πανω και δευτερον δεν ειναι ζωντανο.Το καλο του Raw ειναι οτι ειναι ζωντανο.Εχει ολα τα καλα του ζωντανου και δεν εχει και σποιλερς.

Υπαρχουν superstars οπως ο Hogan,o Sting,o Warrior,o Cena,o Miz,o Big Show,o Abyss.
Υπαρχουν αυτοι που παλευουν οπως ειναι ο Danielson,o Tyler Black,o Jerry Lynn.
Yπαρχουν και αυτοι που ειναι superstars και παλευουν ταυτοχρονα οπως ειναι ο CM Punk,o Styles,o Jericho,o Angle,o Aries,o Del Rio.
Σαφως και ο Styles μπορει να ειναι main event οπουδηποτε.
QUOTE(HLR CENATION @ Jul 10 2011, 00:21 ) *
Για το δευτερο video του Earthquake...Εγω είμαι της <<γενιας>> του ΑΝΤ 1 δηλ άμα θυμάμαι καλά αρχες 90.Μια απο τις πρώτες κοντρες που θυμαμαι ήταν του του <<σεισμου>> με τον Ηogan.Τον ειχε κανει ασηκωτο τον Hulk.
Επισης θυμαμαι οτι ο Earthquake ειχε κοντρα και με ενα υπερβαρο επισης ναύτη.Φοβερες καταστασεις.

Δεν ηταν πολυ μετα τα χρονια του ΑΝΤ1.1991-1992 καπου εκει.
Aυτον λες,
Τugboat...Θυμαμαι και εγω ενα ματς που ειχα δει τοτε με τον Earthquake το οποιο και περιμενα πως και πως γιατι ηταν αναμετρηση γιγαντων.Καλα ο Eartquake ειχε ισοπεδωσει τον Tugboat ο οποιος ειχε την γνωστη μοιρα των αντιπαλων του σεισμου,εφυγε με φορειο.Αργοτερα εκανε turn,πηρε το ονομα Typhoon και εκανε και tag με τον Eartquake σαν Natural Disasters.

QUOTE(T.W.Is.M. @ Jul 10 2011, 01:39 ) *
Η αληθεια ειναι οτι ΤΝΑ εχω δει γενικα πολυ λιγο και εχω να δω περιπου 2 χρονια. Τον AJ Styles ομως τον ειχα ξεχωρισει απο τοτε και μου αρεσε πολυ. Για καποιο λογο που δεν μπορω να εξηγησω μου αρεσε σαν φυσιογνωμια κι ο Abyss! Αν μπορουσα να επαιρνα οποιους ηθελα απο το ΤΝΑ και να τους εστελνα στο WWE(θεωρωντας το ως το major league του wrestling), θα διαλεγα αυτους τους δυο και θα εφερνα πισω το Mr Anderson...Anderson(φυσικα στο αντιθετο σοου με το Randy Orton 19.gif )

Αυτον τον Kennedy/Anderson δεν τον χωνεψα ποτε μου για καποιο λογο.Δεν λεω οτι δεν ειναι καλος ομως.
Σας δινουμε ανετα Abyss,Anderson αλλα θα μας δωσετε Punk και Del Rio.Deal? rolleyes.gif
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jul 10 2011, 01:39 ) *
Εχω ομως την εντυπωση οτι το ΤΝΑ πρεπει να πασχει σε σεναριο. Ενω δηλαδη εχει το ταλεντο να φτιαξει ενα πολυ καλο σοου, κατι του λειπει στην υποθεση και γι αυτο δεν μπορει να συναγωνιστει το WWE στα ισα.
Βεβαια δεν ειναι αυτος ο λογος που δεν εχω καταφερει να το παρακολουθησω, αλλα η ελλειψη χρονου. Εχω να παρατηρησω παντως οτι ο ερχομος καποιων πρωην σταρ του WWE οπως ο Kurt Angle, o RVD, o Jeff Hardy, αλλα και ο Mr Anderson ισως να μην κανει τοσο καλο στο ΤΝΑ, γιατι περιοριζει καποιους TNA Originals(κατα το ECW Originals) οπως ο AJ Styles και ο Samoa Joe σε μικροτερους ρολους και δεν τους επιτρεπει να γινουν εκεινοι οι μεγαλοι σταρ.

Κοιτα οπως ειναι φυσιολογικο εχει καλα και ακυρα σεναρια.Πολλες φορες ναι τα σεναρια ηταν μπερδεμενα,αλλες ειχαν αντιφασεις.Εν τω μεταξυ μηπως στο WWE ειναι καλυτερα τα σεναρια πλεον?Ενα καλο πηγαν να κανουν φετος και δειχνουν να το καινε...Ειχε και καποια καλα ομως.Το Jarett vs Angle ηταν καλο,η ιστορια με την Winter και την Angelina μου αρεσει.Με την ευκαιρια την Κυριακη εχει ppv Destination-X με πολυ καλο build up και καρτα που ολα τα ματς ειναι ενα και ενα.
Να επανελθω για τα σεναρια προσωπικα με κουραζε παρα πολυ η ιστορια με τους Immortals,τον Hogan,τον Bishoff,τον Flair.Συνεπεια ηταν να μην πολυπαρακολουθω την main event ιστορια ενω εβλεπα το σοου.Τελευταια με την επιστροφη του Sting καπως παει να διορθωθει το κολπο.
Το αλλο που λες με τους TNA originals εχει δοση αληθειας και υπηρχε φημολογια οτι προκαλουσε και μουρμουρες στα αποδυτηρια.Αλλα αλλο ειναι το σημαντικο(που εχει σχεση και με τους ΤΝΑ originals παντως).Ποια ειναι τα καλα σου?
1.η tag division
2.η X-division
3η women division.
E και τα τρια πηγαν να τα καταστρεψουν.Αυτα επρεπε να προβαλουν πιο πολυ και να προσεχουν.Να εχουν και 5 καλα ονοματα main event και τελος.
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Jul 10 2011, 03:08 ) *
Αυτον τον Kennedy/Anderson δεν τον χωνεψα ποτε μου για καποιο λογο.Δεν λεω οτι δεν ειναι καλος ομως.
Σας δινουμε ανετα Abyss,Anderson αλλα θα μας δωσετε Punk και Del Rio.Deal? rolleyes.gif


Οχι, τον "essencia del excellencia" del Rio δεν τον δινω! Ουτε τον Punk θα θελα να δωσω, αλλα αφου θελει να φυγει, θα κανω την καρδια μου πετρα. Θες να σου δωσω το Miz αντι για τον del Rio? Και μαζι σου τυλιγω με κοκκινη κορδελα τον Drew... smiley.gif
Για AJ Styles τι θελεις? icon_drunk.gif
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jul 10 2011, 12:43 ) *
Οχι, τον "essencia del excellencia" del Rio δεν τον δινω! Ουτε τον Punk θα θελα να δωσω, αλλα αφου θελει να φυγει, θα κανω την καρδια μου πετρα. Θες να σου δωσω το Miz αντι για τον del Rio? Και μαζι σου τυλιγω με κοκκινη κορδελα τον Drew... smiley.gif
Για AJ Styles τι θελεις? icon_drunk.gif


O A.J δεν πωλειται...
Θες Abyss,Anderson για Punk,Cody,Ziggler? smiley.gif

Fantasy θυμιζει αυτο,θες Marcus Thornton για Konley? 69.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Jul 10 2011, 15:52 ) *
O A.J δεν πωλειται...
Θες Abyss,Anderson για Punk,Cody,Ziggler? smiley.gif

Fantasy θυμιζει αυτο,θες Marcus Thornton για Konley? 69.gif


Δωσε κι εναν τριτο. Ας πουμε Abyss, Anderson, Brian Kendrick για Punk, Cody, Dolph. Kαι δωσε μου και οποιον θες για τον Drew. Θα τον ξεφορτωθω αυτον, αν δεν τον θες εσυ θα τον στειλω στο ROH! smiley.gif

Φανταζεσαι να υπηρχε fantasy στο wrestling? Θα ειχαμε καει τελειως με τις ανταλλαγες...
Τωρα ναι, θελω Marcus Thornton για Conley. Ετσι οπως επαιζε στο Σακραμεντο, φυσικα θα τον ανταλλαζα... ugly1.gif
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jul 10 2011, 17:20 ) *
Δωσε κι εναν τριτο. Ας πουμε Abyss, Anderson, Brian Kendrick για Punk, Cody, Dolph. Kαι δωσε μου και οποιον θες για τον Drew. Θα τον ξεφορτωθω αυτον, αν δεν τον θες εσυ θα τον στειλω στο ROH! smiley.gif

Φανταζεσαι να υπηρχε fantasy στο wrestling? Θα ειχαμε καει τελειως με τις ανταλλαγες...
Τωρα ναι, θελω Marcus Thornton για Conley. Ετσι οπως επαιζε στο Σακραμεντο, φυσικα θα τον ανταλλαζα... ugly1.gif

Οχι ρε τον Kendrick δεν τον δινω ειναι συμπαθεια μου.
Παρε Robbie E.
Εκλεισε Μr.Anderson,Abyss,Robbie E για CM Punk,Cody,Ziggler. rolleyes.gif

Toν Drew θα επρεπε να μου τον δωσεις τσαμπα αλλα επειδη ειμαι καλος θα σου δωσω Hogan! smiley.gif


Πλακα πλακα ο Thornton βγηκε μετα.
Αν ειχες την υπομονη να περιμενεις λιγο και να μην τον σκοτωσεις...Αληθεια με τι τον εδωσες?
Ο Conley μετα απο πολυ καλο ξεκινημα αρχισε να πεφτει προς το τελος αλλα ηταν σταθερος γενικα.
Ο Marcus ξεκινησε αθλια αλλα ειχε οντως μεγαλυτερο ταβανι οπως απεδειξε στο Sacramento.
Aρα το trade εστεκε μια χαρα.Απλα εσυ δεν ηθελες να τον περιμενεις αλλο,αλλωστε και εγω αυτο ειπα οταν τον εδωσα οτι θελω instant score και σταθεροτητα.

Καναμε αλλο trade μεταξυ μας γιατι δεν θυμαμαι?
HLR CENATION
Συγγνωμη για την παρεμβαση στα του fantasy αλλα ειμαι πολυ πορωμενος.

Πηρα πρωταθλημα με Κονλευ-Αντρε Μιλλερ αλλα σε ενα αλλο πρωταθλημα που πατωσα αφησα ελευθερο τον Θορντον γυρω στον Ιανουαριο.hammer.gif offtopic.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Jul 10 2011, 17:57 ) *
Οχι ρε τον Kendrick δεν τον δινω ειναι συμπαθεια μου.
Παρε Robbie E.
Εκλεισε Μr.Anderson,Abyss,Robbie E για CM Punk,Cody,Ziggler. rolleyes.gif

Toν Drew θα επρεπε να μου τον δωσεις τσαμπα αλλα επειδη ειμαι καλος θα σου δωσω Hogan! smiley.gif


Δεν τον εχω δει το Robbie E, πως να παρω γουρουνι στο σακι?
Δωσε τουλαχιστον το χαρακτηρα του Suicide, να βαλω διαφορους να παιξουν το ρολο.
Drew McΙntyre για Hulk Hogan? Φυσικα και δεχομαι, θα βαλω το Hogan να αντικαταστησει τον Teddy Long για GM του Smackdown! Για anonymous GM του RAW εχω σκεφτει ποιον θελω: Τον Diesel, αλλα οχι τον Kevin Nash! Τον αλλο... rolleyes.gif

QUOTE(morrison @ Jul 10 2011, 17:57 ) *
Πλακα πλακα ο Thornton βγηκε μετα.
Αν ειχες την υπομονη να περιμενεις λιγο και να μην τον σκοτωσεις...Αληθεια με τι τον εδωσες?
Ο Conley μετα απο πολυ καλο ξεκινημα αρχισε να πεφτει προς το τελος αλλα ηταν σταθερος γενικα.
Ο Marcus ξεκινησε αθλια αλλα ειχε οντως μεγαλυτερο ταβανι οπως απεδειξε στο Sacramento.
Aρα το trade εστεκε μια χαρα.Απλα εσυ δεν ηθελες να τον περιμενεις αλλο,αλλωστε και εγω αυτο ειπα οταν τον εδωσα οτι θελω instant score και σταθεροτητα.

Καναμε αλλο trade μεταξυ μας γιατι δεν θυμαμαι?


Ναι, καναμε αυτο που με εστειλε στο midcard του fantasy μια και καλη. Howard για Rondo και Carter. Πρεπει να σου εδωσα και κατι αλλο, αλλα δε θυμαμαι τωρα.

QUOTE(HLR CENATION @ Jul 10 2011, 20:16 ) *
Συγγνωμη για την παρεμβαση στα του fantasy αλλα ειμαι πολυ πορωμενος.

Πηρα πρωταθλημα με Κονλευ-Αντρε Μιλλερ αλλα σε ενα αλλο πρωταθλημα που πατωσα αφησα ελευθερο τον Θορντον γυρω στον Ιανουαριο.hammer.gif offtopic.gif


Κι εγω ελευθερο τον αφησα το Thornton και μαλιστα νωρις. Τι πηρα στη θεση του δεν το θυμαμαι, αλλα οτι και να πηρα δε μου εδωσε τους ποντους που εδωσε ο Thornton στο υπολοιπο της σεζον(εστω κι αν μεχρι να παει στους Κινγκς βολοδερνε στη μετριοτητα).
morrison
Suicide παρ'τον.Αφου θα κρατησουμε εμεις Christofer Daniels και Kazarian. wink.gif

Hogan ετσι και αλλιως ανεπιθυμητος ειναι.Καλως τα δεχτηκες... tongue.gif

Πρεπει να μου εδωσες Mathews.Η μηπως Dunleavy?Kαι σκεψου οτι τον Carter τον περιμεναμε πολυ ανεβασμενο στο Phoenix.
Tον Rondo στον ειχα ταξει παντως... smile.gif


Πολυ ωραιο Destination X.Δειτε το να χορτασετε wrestling.
ΑRIES WINS στο πολυ ευκολα match of the year απο πλευρας θεαματος κατα τη γνωμη μου!!!!
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Jul 11 2011, 18:41 ) *
Suicide παρ'τον.Αφου θα κρατησουμε εμεις Christofer Daniels και Kazarian. wink.gif

Hogan ετσι και αλλιως ανεπιθυμητος ειναι.Καλως τα δεχτηκες... tongue.gif

Πρεπει να μου εδωσες Mathews.Η μηπως Dunleavy?Kαι σκεψου οτι τον Carter τον περιμεναμε πολυ ανεβασμενο στο Phoenix.
Tον Rondo στον ειχα ταξει παντως... smile.gif


Πολυ ωραιο Destination X.Δειτε το να χορτασετε wrestling.
ΑRIES WINS στο πολυ ευκολα match of the year απο πλευρας θεαματος κατα τη γνωμη μου!!!!


Και τους δυο σου ειχα δωσει. Κι εσυ μου ειχες δωσει για συμπληρωμα τον ανωνυμο GM του RAW που ειπα πιο πανω...
Κρατα και Daniels και Kazarian. Εγω θα βαλω αλλους να παιξουν το Suicide και θα τους βαλω να εχουν κοντρα και μεταξυ τους και με τον Suicide! Κι εκει που θα αναρωτιουνται ολοι ποιος απ τους δυο ειναι o Suicide, θα φτιαξω triple threat μεταξυ τους και θα βαλω καποιον τριτο να παιξει το Suicide στο PPV... smiley.gif
T.W.Is.M.
Αφου ο Βινς παει να χαλασει την καλυτερη ιστορια της χρονιας(αν και αυτο δεν ειναι και σιγουρο γιατι απ οτι διαβασα σημερα, προκειται να γινει αλλη μια συναντηση μαλλον σημερα με το CM Punk για το μελλον του), ας πω κι εγω τι θα εκανα αν εγραφα εγω το σεναριο. Και αν ειχα βεβαια την ελευθερια να το κανω, ξεκινωντας απο το σημειο που ειμαστε τωρα.
Την Κυριακη στο ΜΙΤΒ θα εδινα τον τιτλο στον Punk! Ο Cena απολυεται και ο Punk στο τελευταιο του promo επαναλαμβανει οτι θα παρει τον τιτλο μαζι του και θα τον υπερασπιστει στο ROH, οπου εχει ηδη κλεισει να εμφανιστει.
Στο RAW ο Βινς βγαινει και εξηγει οτι ο Cena τον απογοητευσε κι οτι τον απελυσε γιατι ντροπιασε το WWE, σε αντιθεση με το Rock που πριν 10 χρονια ειχε δωσει τη νικη στο WWE εναντιον της Alliance(αναφερει το Rock γιατι επροκειτο να παιξει με το Cena στη WM28). Κλεινοντας λεει οτι ο μονος τροπος να γυρισει στο WWE ποτε ο Cena ειναι σαν πρωταθλητης. Αποφασιζει στη θεση του WWE Championship να φερει το RAW World Championship, για το οποιο ο Alberto del Rio εχει ηδη κερδισει ενα No1 contender's match(κατα τη διαρκεια της "τιμωριας" του Punk) και θα περιμενει τον αντιπαλο του για το Summerslam, ο οποιος δεν βγαινει αλλος απο το Rey Mysterio.
Στο μεταξυ στο πρωτο σοου του ROH ο CM Punk οντως εμφανιζεται με τον τιτλο και αρχιζει το promo του εναντιον του WWE και του Βινς, μεχρι που διακοπτεται απο...τον John Cena!!! Οι δυο τους παιζουν την ιδια μερα για τον τιτλο και ο Cena κερδιζει. Ετσι στο επομενο RAW εμφανιζεται ξανα λεγοντας το γνωστο "The Champ is here".
Στο τελευταιο RAW πριν το Summerslam κι ενω περιμενουμε να ανακοινωθει triple threat match Cena vs del Rio vs Mysterio για το Summerslam, ο Βινς βγαινει και λεει οτι ο Rey κι ο Alberto θα παιξουν ενα No1 contender's match και ο αντιπαλος του Cena στο Summerslam θα ειναι...ο CM Punk, που υπεγραψε μια συμφωνια μεχρι το Summerslam και αν χασει φευγει οριστικα απο το WWE, ενω αν κερδισει, παραμενει.
Στο Summerslam το No1 contender's match τελειωνει ισοπαλια(double count-out ή κατι τετοιο) και στο main event ο CM Punk κερδιζει ξανα τον τιτλο παραμενοντας στο WWE.
Για το Night of Champions λοιπον εχουμε τον πρωταθλητη CM Punk να αντιμετωπιζει το John Cena που δικαιουται ρεβανς, αλλα και τους Alberto del Rio και Rey Mysterio που κανεις τους δεν εχασε στο No1 contender's match, σε fatal 4 way match. Εκει ας κερδισει οποιος θελει, εγω θα προτιμουσα τον del Rio.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jul 11 2011, 19:39 ) *
Και τους δυο σου ειχα δωσει. Κι εσυ μου ειχες δωσει για συμπληρωμα τον ανωνυμο GM του RAW που ειπα πιο πανω...
Κρατα και Daniels και Kazarian. Εγω θα βαλω αλλους να παιξουν το Suicide και θα τους βαλω να εχουν κοντρα και μεταξυ τους και με τον Suicide! Κι εκει που θα αναρωτιουνται ολοι ποιος απ τους δυο ειναι o Suicide, θα φτιαξω triple threat μεταξυ τους και θα βαλω καποιον τριτο να παιξει το Suicide στο PPV... smiley.gif

Δηλαδη ηταν Xαουαρντ,Μαθιους,Ντανλιβι για Ροντο,Καρτερ,Σακιλ?Πρεπει να τον εβαλες καποια εβδομαδα τον Σακαρο εν τω μεταξυ...


Σατανικο το σεναριο για τον Suicide...Oυτε ο ιδιος δεν θα περιμενε τετοιο push...



QUOTE(T.W.Is.M. @ Jul 12 2011, 01:26 ) *
Αφου ο Βινς παει να χαλασει την καλυτερη ιστορια της χρονιας(αν και αυτο δεν ειναι και σιγουρο γιατι απ οτι διαβασα σημερα, προκειται να γινει αλλη μια συναντηση μαλλον σημερα με το CM Punk για το μελλον του), ας πω κι εγω τι θα εκανα αν εγραφα εγω το σεναριο. Και αν ειχα βεβαια την ελευθερια να το κανω, ξεκινωντας απο το σημειο που ειμαστε τωρα.


Kαλα ολα αλλα αντε πες του Βινς οτι θα παιξουν για το WWE Championship Punk vs Cena στο ROH...

Εκτος αν η ιστορια σου προυποθετει οτι ο Βινς εχει αγορασει ηδη το ROH. smile.gif



Εχω φτιαχτει ασχημα με επιστροφη Aries στο ΤΝΑ παντως.
HLR CENATION
Φοβερο και παλι το promo του CM Punk στο raw.Nομιζω οτι θα παραμεινει στο τελος,ή για να το πω καλυτερα θελω να μεινει.

Καμια εξελιξη που να μας προιδεαζει που θα παει η βαλιστα συνεχιζω να πιστευω στον R-Truth αν και οι πιθανοτητες ειναι μοιρασμενες καθως δεν υπαρχει καποιο καυτο φαβορι
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Jul 12 2011, 02:30 ) *
Kαλα ολα αλλα αντε πες του Βινς οτι θα παιξουν για το WWE Championship Punk vs Cena στο ROH...

Εκτος αν η ιστορια σου προυποθετει οτι ο Βινς εχει αγορασει ηδη το ROH. smile.gif


Οχι, στο σεναριο μου ο Βινς δεν εχει αγορασει το ROH! Αν εχω καταλαβει καλα τι παιζει με το ROH, ειναι κατι σαν ανεξαρτητο promotion, οπου μπορει να παει καποιος που εχει συμβολαιο αλλου, αρκει να του εχουν δωσει αδεια να εμφανιστει. Το σκεπτικο μου λοιπον ειναι τοσο προχωρημενο που δεν ξερω αν θα το καταλαβαινε κι ο ιδιος ο Βινς! Ο τιτλος του WWE υπερασπιζεται στο ROH, το οποιο δεν ειναι σε καμια περιπτωση συγκρισιμο μεγεθος με το WWE, θα μπορουσε ομως να ειναι με το TNA! Αυτο ακριβως χτυπαω με μια τετοια κινηση, το ΤΝΑ, γιατι του εμφανιζω ανταγωνιστη εκει που δεν το περιμενει.
Στο μεταξυ μολις εκλεισα το pc χτες βραδυ σκεφτηκα και 1-2 διορθωσεις.
Ο Βινς μετα την "απολυση" του Cena δεν τον αναφερει πουθενα, δε λεει οτι θα επιστρεψει αν γινει πρωταθλητης, αλλα εκκενωνει το WWE Championship, εμφανιζει μια νεα ζωνη και ετοιμαζει αγωνα για την αναδειξη του νεου πρωταθλητη. Δεν υπαρχει νεα ονομασια, η καινουρια ζωνη ειναι η συνεχεια του WWE Championship. Ενω λοιπον στο τελευταιο RAW πριν το Summerslam εχει κορυφωθει η ιστορια del Rio vs Mysterio, στο τελος του σοου εμφανιζεται απο το πουθενα ο Cena με τον τιτλο. Η δε ανακοινωση για το ματς Cena vs Punk στο Summerslam γινεται απο το Βινς στο Smackdown, ωστε να αυξηθει περισσοτερο το στοιχειο της εκπληξης.
morrison
QUOTE(HLR CENATION @ Jul 12 2011, 17:13 ) *
Φοβερο και παλι το promo του CM Punk στο raw.Nομιζω οτι θα παραμεινει στο τελος,ή για να το πω καλυτερα θελω να μεινει.
Καμια εξελιξη που να μας προιδεαζει που θα παει η βαλιστα συνεχιζω να πιστευω στον R-Truth αν και οι πιθανοτητες ειναι μοιρασμενες καθως δεν υπαρχει καποιο καυτο φαβορι

Νομιζω οτι το εργο αλλαζει λιγο απο αυτο που πιστεψαμε οταν διαβασαμε το σποιλερ για το stipulation που μπηκε στο ματς πριν δυο εβδομαδες.
Και να ξεκαθαρισω οτι δεν με πολυκαιει να μεινει ο Punk...

Υπαρχει καυτο φαβορι,ο Alberto Del Rio.


QUOTE(T.W.Is.M. @ Jul 12 2011, 17:46 ) *
Οχι, στο σεναριο μου ο Βινς δεν εχει αγορασει το ROH! Αν εχω καταλαβει καλα τι παιζει με το ROH, ειναι κατι σαν ανεξαρτητο promotion, οπου μπορει να παει καποιος που εχει συμβολαιο αλλου, αρκει να του εχουν δωσει αδεια να εμφανιστει. Το σκεπτικο μου λοιπον ειναι τοσο προχωρημενο που δεν ξερω αν θα το καταλαβαινε κι ο ιδιος ο Βινς! Ο τιτλος του WWE υπερασπιζεται στο ROH, το οποιο δεν ειναι σε καμια περιπτωση συγκρισιμο μεγεθος με το WWE, θα μπορουσε ομως να ειναι με το TNA! Αυτο ακριβως χτυπαω με μια τετοια κινηση, το ΤΝΑ, γιατι του εμφανιζω ανταγωνιστη εκει που δεν το περιμενει.
Στο μεταξυ μολις εκλεισα το pc χτες βραδυ σκεφτηκα και 1-2 διορθωσεις.
Ο Βινς μετα την "απολυση" του Cena δεν τον αναφερει πουθενα, δε λεει οτι θα επιστρεψει αν γινει πρωταθλητης, αλλα εκκενωνει το WWE Championship, εμφανιζει μια νεα ζωνη και ετοιμαζει αγωνα για την αναδειξη του νεου πρωταθλητη. Δεν υπαρχει νεα ονομασια, η καινουρια ζωνη ειναι η συνεχεια του WWE Championship. Ενω λοιπον στο τελευταιο RAW πριν το Summerslam εχει κορυφωθει η ιστορια del Rio vs Mysterio, στο τελος του σοου εμφανιζεται απο το πουθενα ο Cena με τον τιτλο. Η δε ανακοινωση για το ματς Cena vs Punk στο Summerslam γινεται απο το Βινς στο Smackdown, ωστε να αυξηθει περισσοτερο το στοιχειο της εκπληξης.

Iσχυει αυτο που λες για το ROH αλλα δεν ισχυει για το WWE.Oμως εδω ενας παλαιστης του WWE θα παει να παλεψει στο ROH(και οχι ενας τυχαιος).Εκτος αν εχει απολυθει πραγματικα αρα ειναι ελευθερος και οχι μονο σεναριακα.


http://www.youtube.com/watch?v=wc_xCTRxW8g#t=12m25s
''If CM Punk wakls out of Chicago with this championship............''
Mηπως αυτο εχει σημασια στην ιστορια? wink.gif



T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Jul 12 2011, 19:24 ) *
Νομιζω οτι το εργο αλλαζει λιγο απο αυτο που πιστεψαμε οταν διαβασαμε το σποιλερ για το stipulation που μπηκε στο ματς πριν δυο εβδομαδες.
Και να ξεκαθαρισω οτι δεν με πολυκαιει να μεινει ο Punk...

Υπαρχει καυτο φαβορι,ο Alberto Del Rio.



Iσχυει αυτο που λες για το ROH αλλα δεν ισχυει για το WWE.Oμως εδω ενας παλαιστης του WWE θα παει να παλεψει στο ROH(και οχι ενας τυχαιος).Εκτος αν εχει απολυθει πραγματικα αρα ειναι ελευθερος και οχι μονο σεναριακα.


http://www.youtube.com/watch?v=wc_xCTRxW8g#t=12m25s
''If CM Punk wakls out of Chicago with this championship............''
Mηπως αυτο εχει σημασια στην ιστορια? wink.gif


Αν ομως θελει ο Βινς να το κανει για να προωθησει την ιστορια του, θα γινει, ετσι δεν ειναι? Και εχει γινει στο παρελθον και μαλιστα προσφατο καποιος που ειχε συμβολαιο με το WWE να εμφανιστει σε ανεξαρτητο promotion. Περσι τετοια εποχη ο Daniel Bryan, οταν ειχε "απολυθει"(πειστηκα οριστικα οταν τον ανεφερε ο Cena στο RAW της περασμενης εβδομαδας).

Για το MITB κι εγω θεωρουσα τον del Rio σαν το μεγαλο φαβορι. Ομως μετα την προηγουμενη εβδομαδα κι αφου το ξανασκεφτηκα το θεμα(και εριξα μια ματια σε ξενο φορουμ για να παρω ιδεες), αλλαξα γνωμη. Θυμησου πως ανοιξε το RAW της προηγουμενης Δευτερας. Με την ανακοινωση ενος no1 contender's match, το οποιο κερδισε ο del Rio. Αρα ο del Rio μπορει να ονομαστει no1 contender χωρις να κανει τιποτα.
Διευκρινιζω οτι δεν εχω δει το χτεσινο RAW και θα το δω αυριο.
Και συνεχιζω λεγοντας οτι το εχω σκεφτει κι εγω το σεναριο που εχεις στο μυαλο σου. Αν ομως συνδυασεις αυτο που ειπα πριν με αυτο που σκεφτεσαι, δεν υπαρχει κι αλλος ενας τροπος να κλεισει το PPV?
Εγω αυτη τη στιγμη ειμαι σε αδιεξοδο για να προβλεψω, κι αυτο γιατι οπως εχω ξαναγραψει, τα 2 ΜΙΤΒ συνδεονται μεταξυ τους. Ο ενας νικητης θα εξαργυρωσει γρηγορα, ο αλλος θα περιμενει. Το ΜΙΤΒ χανει το νοημα του αν και οι 2 νικητες χρησιμοποιησουν αμεσως τη βαλιτσα, αλλα απ την αλλη δεν πιστευω οτι θα βλεπουμε 2 βαλιτσες να περιφερονται στα 2 σοου ως το χειμωνα. Ετσι εγινε και περσι αλλωστε. Αν λοιπον ο del Rio πχ κερδισει και κανει ενα γρηγορο cash in, ο αντιστοιχος νικητης του Smackdown θα περιμενει. Απ την αλλη πλευρα, το Smackdown εχει ενα ξεκαθαρο φαβορι αν παει αυτο σε γρηγορο cash in. Και οσοι εχουμε παρακολουθησει εστω τις εξελιξεις στο SD! ξερουμε οτι στο Summerslam παμε μαλλον για triple threat. Για να γινει αυτο χρειαζεται ενα γρηγορο cash in και εκει. Καπου λοιπον τα 2 σεναρια δεν ταιριαζουν.
Πιστευω οτι για να ξερει κανεις τι να περιμενει την Κυριακη, θα πρεπει να εχει υποψη του τα παντα. Τουλαχιστον για τα 2 ματς τιτλου και τα 2 ΜΙΤΒ. Ολα αλληλοεπηρεαζονται μεταξυ τους.
Προς το παρον το μονο που σκεφτομαι για το MITB ειναι οτι δεν μπορω να βγαλω ακρη. Ειναι πολυ δυσκολο να κανω προβλεψη απο τωρα, παραιτουμαι... rolleyes.gif
HLR CENATION
Μπερδευτηκα μετα το χτεσινό επεισόδιο του SD.Νομίζω ότι ανέβηκαν οι πιθανότητες για τον Rhodes που όπως έχει φανεί από την WM μετά έχουν καλά σχέδια γι αυτόν.Αρα νομίζω ότι συγκεντρώνει καλές πιθανότητες.

Ισως η ηττα του Sheamus να ειναι απλα σταχτη στα ματια.

Αυτος ο Ted DiBiase ειναι ο ποιο τραγικος παλαιστης που υπαρχει απο ολα τα τα brand του κοσμου.Αφου μιλαμε και με ορους fantasy εγω θα τον κανω drop. smiley.gif
T.W.Is.M.
Ηρθε η ωρα για την καθιερωμενη προβλεψη. Ειμαστε στο PPV που οι προβλεψεις κινδυνευουν να πεσουν περισσοτερο εξω απο καθε αλλο και μαλιστα που αλληλοσυνδεονται περισσοτερο απο οποιοδηποτε αλλο, οποτε αν μια σκεψη παει στραβα, μπορουν να πανε ολες. Δε θα προβλεψω με τη συνηθισμενη σειρα(πρωτα τα main events), αλλα αντιστροφα.

Ladies first λενε στο χωριο μου, αρα θα ξεκινησω με τις divas. Νομιζω οτι η Kelly Kelly θα διατηρησει το Divas' championship για να ξεκινησει νεα ιστορια και με την ελπιδα οτι η επομενη αντιπαλος θα ειναι καλυτερη wrestler και ισως της παρει τον τιτλο.
Στο χορο των τερατων αλλαξα γνωμη τις τελευταιες μερες. Ημουν σιγουρος οτι ο Big Show θα κερδιζε το Mark Henry μετα απο οσα τραβηξε τις προηγουμενες εβδομαδες. Αλλα επειδη μιλαμε για interpromotional match, σκεφτηκα αυτο που ελεγαν περσι τετοια εποχη στη Nexus, the bigger picture. Ο Big Show δεν εχει να κανει κατι σπουδαιο στο RAW, ενω ο Mark Henry θα μπορουσε με μια νικη εδω και με δυνατη παρουσια απο δω και περα να βρεθει ακομα και No1 contender στο SD! Εχει να κερδισει περισσοτερα λοιπον, αρα νικη για το Mark Henry.

Παμε τωρα στα ΜΙΤΒ και ξεκιναμε με το RAW.
Κατ αρχην οι Evan Bourne, Jack Swagger ειναι πολυ δυσκολο να κερδισουν. Θα χρειαζονταν επιπλεον προωθηση για να πεισουν οτι ειναι ικανοι να φτασουν μεχρι τον τιτλο. Ειδικα με το Swagger το πειραμα εγινε μια φορα, απετυχε και μαλλον η ευκαιρια χαθηκε.
Ο Alex Riley θα ηταν ενα απ τα φαβορι του χρονου τετοια εποχη, αν συνεχισει ετσι. Για φετος το θεωρω νωρις.
Ο R-Truth εχει περασει το οριο του "κακου" και φτανει πια σε αυτο του κωμικου. Κατι σαν τον περσινο Swagger, αλλα χωρις τον τιτλο. Θα κερδισει μονο αν προκειται να χασει το cash in, πραγμα που δεν πιστευω να γινει.
Ο Kofi Kingston εχει τοσες συμμετοχες σε ΜΙΤΒ και θα αποκτησει μαλλον κι αλλες, που πλεον δεν πειθει κανεναν οτι θα κερδισει τετοιο ματς. Αν ειναι να προχωρησει στα main events, θα γινει με αλλο τροπο. Τη δημοτικοτητα που χρειαζεται την εχει, αλλα ΜΙΤΒ δεν κερδιζει κατα τη γνωμη μου.
Ο Rey Mysterio δεν εχει αναγκη να κερδισει ΜΙΤΒ. Βρισκεται εκει για να υπαρχει ενα μεγαλο ονομα παραπανω και για να κανει κανενα ακροβατικο παραπανω. Οχι για να κερδισει ομως.
Τελος, αυτος που θεωρειται μεγαλο φαβορι απο πολλους, ο Alberto del Rio, εχει ηδη κερδισει ενα #1 contender's match. Αυτο μπορει να χρησιμοποιηθει ειτε κατα τη διαρκεια του PPV ειτε μετα για να του δωσει ενα ματς τιτλου. Δε νομιζω οτι θα κερδισει και το ΜΙΤΒ.
Αρα τι μενει? Ο περσινος νικητης...The Miz. Κατα τη γνωμη μου και φετινος νικητης. Αλλωστε δε νομιζω οτι ο ανθρωπος που επελεξαν να βγει πρωταθλητης απο τη Wrestlemania σε μια ιστορια που περιλαμβανε το John Cena και το Rock να γινει jobber ενος ρουκι που ειχε για βοηθο του μεσα σε 3 μηνες! Ο Miz το εχει ξανακανει και περσι να περιφερεται με τη βαλιτσα(ηδη κουβαλαει μια ασχετη βαλιτσα και τωρα), γιατι να μην το κανει και φετος? Εχω ενα κακο προαισθημα οτι θα βγει πρωταθλητης και απο την επομενη Wrestlemania... Επισης θα μπορουσε να ειναι μια "απαντηση" στο CM Punk που φευγει(αν φυγει), σαν να του λενε "πλεον δε θα εισαι ο μοναδικος 2 φορες νικητης του ΜΙΤΒ".

Σειρα του Smackdown MITB.
Heath Slater και Justin Gabriel απλα συμπληρωνουν το ματς. Μαλλον θα δουμε ενα 450 splash απο τον Gabriel και θα ξεκινησει μια κοντρα μεταξυ τους, αν δεν εχει ηδη ξεκινησει στο χτεσινο Smackdown.
Ο Daniel Bryan δε βρισκεται ακομα στη φαση να κυνηγαει τους μεγαλους τιτλους. Μπορει να εχει την ικανοτητα να παιξει σε μεγαλα ματς, αλλα δεν εχει το status του main eventer.
Ο Sin Cara θα μπορουσε να ειναι ενα απ τα φαβορι, αλλα θα πρεπει πρωτα να μιλησει. Αν θελουν να γινει το cash in πολυ αργοτερα(6μηνο και βαλε), θα μπορουσε να ειναι υποψηφιος. Αλλα υπαρχει αλλος λογος που δεν το πιστευω αυτο και θα το εξηγησω μετα.
Ο Kane ειναι ο περσινος νικητης, μονο και μονο για να ξεκινησει η ιστορια με τον Undertaker. Φετος βρισκοταν σε ενα αδιαφορο status, μεχρι που αυτη τη βδομαδα πηγε και ειπε στον Teddy Long οτι δεν αισθανεται πια σαν τερας. Αυτο μαλλον ειναι η αρχη για κατι. Οχι ομως για νικη στο ΜΙΤΒ. Αλλωστε ο Kane θα μπορουσε να παει για τιτλο, αν το θελει, και να φτιαξει την εικονα του μεσα σε 1-2 μηνες. Δε χρειαζεται νικη στο ΜΙΤΒ γι αυτο.
O Cody Rhodes ειναι το ισχυρο αουτσαιντερ. Ισως το 2ο φαβορι κατα τη γνωμη μου, κι αυτο γιατι εχει ιστορια απο παλια με τον Orton. Νομιζω ομως οτι προηγειται αλλος.
Ο Wade Barrett θα μπορουσε να ειναι το μεγαλο φαβορι, θα μπορουσε να ειναι ο νικητης, αλλα κι εδω ισχυει το ιδιο με τον Cody. Προηγειται αλλος.
Ο αλλος ειναι βεβαια ο Sheamus, που νομιζω οτι θα κερδισει το Smackdown MITB. Αυτο που τον κανει να προηγειται ειναι το γεγονος οτι μπορει να χρησιμοποιησει τη βαλιτσα αμεσα(ακομα και αυριο το βραδυ) γιατι ειναι φτασμενο ονομα ηδη, ενω εχει ηδη αναμειξη στην ιστορια του τιτλου.

Για το World Championship νομιζω οτι αν ο Christian δεν επροκειτο να κερδισει καθολου τον τιτλο, δε θα συνεχιζοταν ως εδω η ιστορια. Δεν ξερω αν θα ειναι με DQ ή με καποιον αλλο "βρωμικο" τροπο, αλλα νομιζω οτι ο captain charisma θα κερδισει το ματς.
Τελος, για το WWE Championship φοβαμαι οτι καποιοι(συμπεριλαμβανομενου του κοινου του PPV) θα απογοητευτουν. Νομιζω οτι θα δουμε το παλιο πολυπαιγμενο σεναριο, οπου ο John Cena ξεπερναει ολες τις δυσκολιες(μαζι και τους Otunga και McGillicutty), κερδιζει το CM Punk και κραταει τον τιτλο στο WWE. Δεν πιστευω οτι ο Punk θα μεινει(αν και θα μπορουσε να αποπροσανατολιζει ολο τον κοσμο με αυτα που λεει) και δε νομιζω οτι θα δουμε το del Rio ή το νικητη του ΜΙΤΒ να παιζει μετα το ματς για τον τιτλο, γιατι απλουστατα το περιμενουν ηδη πολλοι.

Παμε τωρα και στην bigger picture.
Τα ματς αλληλοεπηρεαζονται μεταξυ τους. Πιστευω οτι μονο μια βαλιτσα θα συνεχισει να περιφερεται και η δευτερη θα χρησιμοποιηθει γρηγορα. Γι αυτο και απεκλεισα γρηγορα το ενδεχομενο νικης του Sin Cara, θεωρωντας οτι ο Miz ως νικητης του RAW MITB θα κρατησει τη βαλιτσα για καιρο πριν τη χρησιμοποιησει. Ο δε Sheamus νομιζω οτι θα τη χρησιμοποιησει γρηγορα, οχι ομως το ιδιο βραδυ(γιατι αυτο ειχε γινει περσι με τον Kane), αλλα στο πρωτο ή δευτερο επεισοδιο του SD! μετα το ΜΙΤΒ.
Για το Summerslam περιμενω Cena vs del Rio και Orton vs Christian vs Sheamus. Ολα οσα γραφω παραπανω φερνουν σε αυτο το αποτελεσμα.
Ο del Rio θα μπορουσε να κερδισει το ΜΙΤΒ και να το χρησιμοποιησει γρηγορα, αλλα οταν ολη η ανοδος του προς την κορυφη στηριζεται στο "it is my destiny to become world champion", δεν ειναι καλυτερα να το λεει αυτο πριν χρησιμοποιησει τη βαλιτσα και οχι μετα? Και φυσικα δε θα ειχε νοημα να κερδισει το ΜΙΤΒ, αλλα να γινει #1 contender χωρις αυτο(εκτος απο ενα σεναριο, αλλα θα το πω καποια αλλη στιγμη αυτο), γιατι θα ειναι προφανες οτι θα χασει.
Για το World Championship υπαρχει κι αλλο ενα σεναριο. Ο Sheamus ειναι ετοιμος να κερδισει το MITB, ο Christian μπαινει και τον εμποδιζει και σαν αντιποινα ο Sheamus επιτιθεται στον Christian την ωρα του δικου του ματς, με αποτελεσμα να τελειωσει το ματς με DQ και ο Christian να παρει τον τιτλο. Ολο αυτο θα οδηγουσε επισης στο triple threat που ανεφερα. Ομως α)το σεναριο αυτο δεν ενισχυθηκε στο τελευταιο SD! οπου δεν εμφανιστηκε ο Sheamus και β)θα σημαινε οτι καποιος αλλος κερδισε το SD MITB(πχ ο Barrett) και θα πηγαιναμε για δευτερο αργοπορημενο cash in.

Εχω κι αλλο ενα ακραιο σεναριο που μου ηρθε μολις τωρα, αλλα προς το παρον δε θα το γραψω. Ισως αργοτερα ή αυριο. Ειναι πολυ προχωρημενης φαντασιας(εως επιστημονικης) και δε νομιζω οτι εχει τυχη.
HLR CENATION
Μετα την πολύ όμορφη ανάλυση του TWISM ας προσπαθήσω να κάνω και εγώ κάποια προσέγγιση στα αυριανά ματς αν και οι προβλεψεις μου είναι παραδοσιακά για κλάματα.

Παντως το ΜΙΤΒ ειναι απο τα απο τα πλέον επιτυχημένα προ του wwe καθώς μιλάμε ότι βγαίνουν δυο εν δύναμη πρωταθλητές(στα ΜΙΤΒ ματς) ενώ είναι δύσκολο να προβλέψεις το αποτέλεσμα.

Ξεκινω με το ΜΙTB toy raw.Εδώ παν με τον R Truth.Έχει δυναμική τελευταία φαίνεται ότι τον πιστεύουν ενώ πάει καλά σαν heel.Σαν face ήταν τραγικός αλλα σαν hell m αρέσει.Ειδικά με τον little jimmy είχε δώσει ρεσιταλ.Λεω οχι στον Alberto επειδή θα έχει την ευκαιρία του στο επόμενο PPV.

Προσωπικά πάντως θα ήθελα Miz επειδή τον έπαιξε καλά το ρολο του πέρυσι με την βαλίτσα.Αλλα επειδή οι superstar έχουν ο κάθε ένας από ένα επίτευγμα(Ο Cena δεν εχει κανει ποτε tap,ο Undertaiker εχει το 19-0,ο Mysterio έχει παραμείνει περισσότερο από όλους σε RR )νομιζω οτι το back to back θα το κρατησει ο CM Punk.

Στο αντίστοιχο του SD είμαι μεταξύ Rhodes και Sheamus.Αλλα επειδή έχω μια επιλογή παv στον Rhodes επειδή νίκησε τον Μιστέριο στην WM και νομίζω ότι τον προoριζουν για κάτι καλο.Ο Sheamus είναι ήδη πρωταθλητής,έχει κερδησει ένα King Of the ring νομιζω δεν το εχει και τοσο πολυ αναγκη.Τον Σιν Ψαρα δεν τον πιστευω επειδη σε ενα αμερικανικο forum διαβασα οτι δεν ξερει αγγλικα.Αρα μεχρι να μαθει τον ξεχαναμε για τετοια πραγματα.

Για τον τίτλο στο raw βλέπω αλλα και θέλω Cena.Όταν λέω θέλω Cena δεν εννοώ φυσικά σαν fun του, αλλα για να χάσει ο Punk μέσα στο Chicago.Είναι φοβερή η ατμόσφαιρα όταν χάνει ένας superstar μέσα στην έδρα του.Μετά πάμε στο summerslam για ματσάρα με τον Alberto.

ΣΤΟ WHC βλεπω Orton να νικαει αν και ειναι αμφιρροπο.

Το ανεκδοτο που ακουει στο ονομα Μark Henry βλεπω να συνεχιζεται.Μην γινει και παγκοσμιος πρωταθλητης φοβαμαι.

ΠΑντως η καρτα του PPV ειναι καλη και περιμενω σχεδον ολα τα ματς με αγωνια.

Μετα την πολύ όμορφη ανάλυση του TWISM ας προσπαθήσω να κάνω και εγώ κάποια προσέγγιση στα αυριανά ματς αν και οι προβλεψεις μου είναι παραδοσιακά για κλάματα.

Παντως το ΜΙΤΒ ειναι απο τα απο τα πλέον επιτυχημένα προ του wwe καθώς μιλάμε ότι βγαίνουν δυο εν δύναμη πρωταθλητές ενώ είναι δύσκολο να προβλέψεις το αποτέλεσμα.

Ξεκινω με το ΜΙTB toy raw.Εδώ παν με τον R Truth.Έχει δυναμική τελευταία φαίνεται ότι τον πιστεύουν ενώ πάει καλά σαν heel.Σαν face ήταν τραγικός αλλα σαν hell m αρέσει.Ειδικά με τον little jimmy είχε δώσει ρεσιταλ.Λεω οχι στον Alberto επειδή θα έχει την ευκαιρία του στο επόμενο PPV.

Προσωπικά πάντως θα ήθελα Miz επειδή τον έπαιξε καλά το ρολο του πέρυσι με την βαλίτσα.Αλλα επειδή οι superstar έχουν ο κάθε ένας από ένα επίτευγμα(Ο Cena δεν εχει κανει ποτε tap,ο Undertaiker εχει το 19-0,ο Mysterio έχει παραμείνει περισσότερο από όλους σε RR )νομιζω οτι το back to back θα το κρατησει ο CM Punk.

Στο αντίστοιχο του SD είμαι μεταξύ Rhodes και Sheamus.Αλλα επειδή έχω μια επιλογή παv στον Rhodes επειδή νίκησε τον Μιστέριο στην WM και νομίζω ότι τον προoριζουν για κάτι καλο.Ο Sheamus είναι ήδη πρωταθλητής,έχει κερδησει ένα King Of the ring νομιζω δεν το εχει και τοσο πολυ αναγκη.Τον Σιν Ψαρα δεν τον πιστευω επειδη σε ενα αμερικανικο forum διαβασα οτι δεν ξερει αγγλικα.Αρα μεχρι να μαθει τον ξεχαναμε για τετοια πραγματα.

Για τον τίτλο στο raw βλέπω αλλα και θέλω Cena.Όταν λέω θέλω Cena δεν εννοώ φυσικά σαν fun του, αλλα για να χάσει ο Punk μέσα στο Chicago.Είναι φοβερή η ατμόσφαιρα όταν χάνει ένας superstar μέσα στην έδρα του.Μετά πάμε στο summerslam για ματσάρα με τον Alberto.

ΣΤΟ WHC βλεπω Orton να νικαει αν και ειναι αμφιρροπο.

Το ανεκδοτο που ακουει στο ονομα Μark Henry βλεπω να συνεχιζεται.Μην γινει και παγκοσμιος πρωταθλητης φοβαμαι.

ΠΑντως η καρτα του PPV ειναι καλη και περιμενω σχεδον ολα τα ματς με αγωνια.
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Jul 17 2011, 00:17 ) *
Προσωπικά πάντως θα ήθελα Miz επειδή τον έπαιξε καλά το ρολο του πέρυσι με την βαλίτσα.Αλλα επειδή οι superstar έχουν ο κάθε ένας από ένα επίτευγμα(Ο Cena δεν εχει κανει ποτε tap,ο Undertaiker εχει το 19-0,ο Mysterio έχει παραμείνει περισσότερο από όλους σε RR )νομιζω οτι το back to back θα το κρατησει ο CM Punk.


Ξεκιναω με την καθιερωμενη κακια.
Τη βαλιτσα την κουβαλουσε και ο Riley περσι. Αυτος επαιξε λοιπον καλυτερα το ρολο απο το Miz! smiley.gif
Eπειδη εχω δει αρκετα προσφατα το PPV, ο Cena εχει κανει tap στο Ankle Lock στο No Way Out 2004. Αυτο που δεν εχει κανει ποτε ειναι να πει "I quit". Kαι δεν προκειται...
Αυτος που δεν εχει κανει tap ειναι ο Undertaker ξανα! Εδω ομως υπαρχουν 2 αστερισκοι. Ο ενας ειναι ενα ματς εναντιον του Kurt Angle, νομιζω απο το 2002, που ειχε κανει tap στο Ankle Lock αν θυμαμαι καλα, αλλα την ιδια ωρα ο Angle ειχε τους ωμους του στο εδαφος και ταυτοχρονα με το tap out ειχαμε και pinfall, αρα το ματς εληξε ισοπαλια! Ο δευτερος αστερισκος ειναι απο το προπερσινο Breaking Point(2009), οπου στο ματς με τον CM Punk ο διαιτητης εληξε το ματς μολις ο Punk "κλειδωσε" το Anaconda Vice, χωρις ο Undertaker να κανει tap.
Ο δε Mysterio, αν δεν κανω λαθος, ηταν ο σωστος ανθρωπος τη σωστη στιγμη, γιατι αν δεν ειχε κανει το ρεκορ εκεινη τη χρονια, θα αναγκαζε το WWE να σπασει το αντιστοιχο ρεκορ το 2008 οπωσδηποτε. Βλεπεις ο μεχρι τοτε κατοχος ηταν ο Chris Benoit και μετα τις δολοφονιες και την αυτοκτονια του ο Βινς δε θα ηθελε με τιποτα να μεινει εκεινος κατοχος οποιουδηποτε ρεκορ. Ποσο μαλιστα αυτου του ρεκορ, που στο καθιερωμενο promo βιντεο που βαζει το WWE καθε χρονο πριν το Rumble αναφερεται παντα.
Αν ο Punk εμενε, μαλλον θα το κρατουσε αυτο το επιτευγμα. Ισως εμενε και ο μοναδικος 2 φορες νικητης του ΜΙΤΒ(κι αυτος βεβαια ηταν ο σωστος ανθρωπος στη σωστη θεση, γιατι το δευτερο ΜΙΤΒ το κερδισε επειδη ο Jeff Hardy ειχε τιμωρηθει απο το WWE την περιοδο της WM25). Tωρα ομως που φευγει ισως του αφαιρεσουν αυτο το προνομιο.

Οσο για το Mark Henry που ειπες, δε νομιζω οτι μετα απο 14 χρονια στο WWE αποφασισαν να του δωσουν τιτλο. Απλα θελουν να τον ανεβασουν για να δειχνει απειλητικος για τους σταρ, ωστε να φτασει να αντιμετωπισει ισως τον Orton και να δειξει μεγαλυτερο κατορθωμα η νικη του Orton. Ο Big Show απ την αλλη δεν εχει τετοια αναγκη και μπορει να ξαναγινει αξιοπιστος μεσα σε 1-2 μηνες. Μονο που πρεπει πρωτα να ξαναγινει heel.

edit: Κι εγω εχω διαβασει οτι ο Sin Cara δεν ξερει αγγλικα και εχουν ειδικα για τους αγωνες του ειδικο διαιτητη που μιλαει ισπανικα. Παντως μελλοντικα μαλλον θα πρεπει να τον υπολογιζουμε, γιατι ειναι υπο την προστασια του Triple H. Ειναι απο τους πρωτους που εφερε ο Triple H στο WWE εχοντας πλεον διοικητικη θεση.
morrison
Hρθα πριν λιγες ωρες στην βαση μου απο τριημερο οποτε στα γρηγορα λεω,
Kelly Kelly
Big Show


Aπο εκει και μετα βλεπω νικη Cena και mitb The Miz.
Αν κερδισει ο Punk αμεσο cash in απο Alberto Del Rio.
Πιθανοτητες και σε R-Truth για αποτυχημενο μελλοντικο cash in και υστερα conspiracy theories...

Nικη Orton και αμεσο cash in απο Sheamus.
Πιθανοτητες και σε Cody,Barret.

Γενικα πολυ απροβλεπτο ppv...

Αν και ειμαι πτωμα ισως τα καταφερω να αντεξω αφου ειμαι free και για αυριο... wink.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jul 16 2011, 16:42 ) *
Εχω κι αλλο ενα ακραιο σεναριο που μου ηρθε μολις τωρα, αλλα προς το παρον δε θα το γραψω. Ισως αργοτερα ή αυριο. Ειναι πολυ προχωρημενης φαντασιας(εως επιστημονικης) και δε νομιζω οτι εχει τυχη.



Τελικα δε θα κρατηθω και θα το πω.
Κατ αρχην το RAW ΜΙΤΒ το κερδιζει ο R-Truth. Στο main event ο CM Punk κερδιζει το Cena με τη βοηθεια της Nexus. Αμεσως μετα ομως βγαινει ο Βινς και του λεει οτι πρεπει να υπερασπιστει τον τιτλο εναντιον του καινουριου #1 contender, του Alberto del Rio, που ειχε κερδισει ενα #1 contender's match στο RAW πριν 2 βδομαδες. Ο Punk τον κερδιζει κι αυτον! Αμεσως μετα βγαινει ο R-Truth με τη βαλιτσα που κερδισε λιγη ωρα πριν, αλλα χανει κι αυτος!
Κι εκει που ολοι ειναι σιγουροι οτι ο CM Punk φευγει πρωταθλητης απ το PPV(αρα εχει υπογραψει καινουριο συμβολαιο)...


Η συνεχεια ειναι αυτη που θα φανταζοταν ο καθενας... smiley.gif
Winner and new WWE Champion...

Οσο σκεφτομαι την αντιδραση καποιων στα φορουμ, τοσο περισσοτερο θα ηθελα να το εβλεπα... 19.gif
morrison
τι να γραψω τωρα και να μην ειναι σποιλερ????

οτι ηταν καλο??? blink.gif
captain charisma
o captain το σηκωσε εστω και στα χαρτια...ενα καλο title reign πρεπει να κανει και να μη χασει κατευθειαν οπως τη πρωτη φορα...

τιμη και δοξα στον πανκ...τπτ αλλο

ο τακερ απεκτησε καραφλα?????
rchos
QUOTE(captain charisma @ Jul 18 2011, 10:58 ) *
o captain το σηκωσε εστω και στα χαρτια...ενα καλο title reign πρεπει να κανει και να μη χασει κατευθειαν οπως τη πρωτη φορα...

τιμη και δοξα στον πανκ...τπτ αλλο

ο τακερ απεκτησε καραφλα?????


αλοιμονο στον απο πανω που δεν ηθελε να κανει spoiler tongue.gif
captain charisma
http://yfrog.com/kkb09zyj

μεχρι κ στο ψυγειο την εβαλε τη ζωνη ο τρελαρας!για αυτο αγαπαμε πανκ
T.W.Is.M.
Και μονο για τη χαρα που πηρε ολη η Internet Wrestling Community, αντιπαθω το χτεσινο ΜΙΤΒ. Μ αρεσει πολυ ομως ο CM Punk και το μονο που χαιρομαι ειναι τη νικη του.
Ειχαμε και μια ευχαριστη εκπληξη στην αρχη. Για να δουμε αν θα καταληξει εκει που κατεληξαν ολοι οι προηγουμενοι με τη βαλιτσα... smile.gif

Τελος, το κοινο του Σικαγο ειναι μαζι με αυτο του Καναδα πραγματικα για την Επιδαυρο...
captain charisma
τη φαλακρα του τακερ δεν σε ειδα να τη σχολιαζεις και ανυσηχω....μηπως εχουμε αλλαγη χαρακτηρα του deadman και να το γυρισει σε bad ass της περιοδου 2001-2003?θα γουσταρα παρα πολυ να ξαναδω την εισοδο του στο ρινγκ με μηχανη...τουλαχιστον αυτος ο χαρακτηρας ειναι λιγο πιο ανθρωπινος απο το τωρινο, διοτι εκεινη την εποχη εκοβε καλα προμος...για να δουμε
T.W.Is.M.
QUOTE(captain charisma @ Jul 18 2011, 15:02 ) *
τη φαλακρα του τακερ δεν σε ειδα να τη σχολιαζεις και ανυσηχω....μηπως εχουμε αλλαγη χαρακτηρα του deadman και να το γυρισει σε bad ass της περιοδου 2001-2003?θα γουσταρα παρα πολυ να ξαναδω την εισοδο του στο ρινγκ με μηχανη...τουλαχιστον αυτος ο χαρακτηρας ειναι λιγο πιο ανθρωπινος απο το τωρινο, διοτι εκεινη την εποχη εκοβε καλα προμος...για να δουμε


Δεν τη σχολιαζω γιατι δεν ειμαστε σιγουροι 100% οτι ηταν αυτος στη φωτογραφια.
Αν υποθεσουμε οτι ειναι, εκτος απο το σεναριο που ειπες, εχουμε κι αλλα. Να εχει αποσυρθει οριστικα, να μην ξαναεμφανιστει ποτε, παρα μονο για την εισοδο στο hall of fame σε λιγα χρονια και επομενως να εχει το ελευθερο να εμφανιζεται οπως θελει πια, χωρις να τον περιοριζει ο χαρακτηρας του Deadman. Η Michelle παντως αποσυρθηκε.
Αλλο σεναριο παρομοιο με το προηγουμενο ειναι να απεχει μεχρι την επομενη ή και τη μεθεπομενη Wrestlemania, οποτε μεχρι τοτε να μην υπαρχει προβλημα με το ξυρισμενο κεφαλι. Ο λογος ειναι οτι ειναι πολυ ταλαιπωρημενος απο τραυματισμους και το πιο πιθανο ειναι να μην επιστρεψει ποτε σε full-time προγραμμα.
Καπου διαβασα χτες οτι καποια ζημια που εχει παθει(δε θυμαμαι τι) ειναι πλεον μονιμη, γιατι αργησε να μπει στο χειρουργειο και δεν μπορει πλεον να διορθωθει ουτε με εγχειρηση. Αν ισχυει αυτο, τοτε να περιμενουμε ακομα 1-2 ματς απο τον Undertaker κι αυτα μονο σε Wrestlemania.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jul 18 2011, 14:37 ) *
Και μονο για τη χαρα που πηρε ολη η Internet Wrestling Community, αντιπαθω το χτεσινο ΜΙΤΒ. Μ αρεσει πολυ ομως ο CM Punk και το μονο που χαιρομαι ειναι τη νικη του.
Ειχαμε και μια ευχαριστη εκπληξη στην αρχη. Για να δουμε αν θα καταληξει εκει που κατεληξαν ολοι οι προηγουμενοι με τη βαλιτσα... smile.gif

Τελος, το κοινο του Σικαγο ειναι μαζι με αυτο του Καναδα πραγματικα για την Επιδαυρο...


Mα η Internet Wrestling Community ειναι τωρα το θεμα?
Στην τελικη το αυτονοητο συμβαινει και εκει...Ειναι σαν να πινουμε καφε εμεις οι δυο και να λεμε τι χαζομαρες ειναι αυτα τα ππβ τον τελευταιο καιρο.Με δυο ατομα να νικανε συνεχως aka καμια αγωνια για το αποτελεσμα,με σεναρια παιδικα χωρις build up,χωρις δραση μεσα στο ρινγκ.

Προσωπικα ειναι ο λογος που δεν βλεπω Smackdown εδω και καιρο(το stipulation που ειχε μπει στο Orton vs Christian το διαπιστωσα την ωρα που εβλεπα το ππβ)και αν δεν υπηρχε το θεμα Punk δεν θα εβλεπα ουτε Raw πλεον.
Φυσιολογικο ειναι οταν το προηγουμενο ππβ ειναι το Capitol Punishment που τα πιο δυνατα spots ειναι το ποτηρι που εφαγε ο R-Truth και το spinaroonie του Obama...


Χτες ηταν αλλιως ομως.
Και δεν ηταν ουτε τα δυο MITB match που ηταν καλα.
Ουτε η ανελπιστη νικη του Danielson.
Oυτε το οτι ξεφυγαμε απο την στασιμοτητα στο Orton vs Christian.

Hταν σαφως οτι το main event ειχε στοιχεια που ειχαμε καιρο να δουμε.
Φανταστικο κοινο.Σοφη επιλογη να γινει αυτο το ματς στο Σικαγο,θυμισε One Night Stand 2006.
Δεν ηταν οτι εβριζε τον Cena,ηταν οτι το κοινο συμμετειχε τοσο πολυ σε αυτο που εβλεπε σε σημειο να νομιζεις οτι αυτο που βλεπεις ειναι αληθινο,ενας αγωνας μποξ ας πουμε.
Το ματς εχει στηθει αριστοτεχνικα,με φοβερα προμος του Punk με stipulation απο τον Βινς,με συμμετοχη του Cena.
Aπο ring psychology ειναι για σεμιναριο.
Απο wrestling εχει λαθη αλλα ειναι ματς 40 λεπτων και εχει λαβες,pinfalls,finishers,ποικιλια στις κινησεις.(100 φορες σεβομαι τον Cena για ματς σαν το χτεσινο παρα για 3000 νικες του εναντιον Miz,R-Truth)
Και απο booking επιτελους το WWE θυμηθηκε αυτο που ξερει καλα αλλα ειχε καιρο να κανει,να σε εκπλησει.

Ανετα moty και ppvoty κατα τη γνωμη μου.
Αν η συνεχεια ειναι αναλογη,αυτο το ππβ θα μεινει στην ιστορια.
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Jul 18 2011, 18:12 ) *
Mα η Internet Wrestling Community ειναι τωρα το θεμα?
Στην τελικη το αυτονοητο συμβαινει και εκει...Ειναι σαν να πινουμε καφε εμεις οι δυο και να λεμε τι χαζομαρες ειναι αυτα τα ππβ τον τελευταιο καιρο.Με δυο ατομα να νικανε συνεχως aka καμια αγωνια για το αποτελεσμα,με σεναρια παιδικα χωρις build up,χωρις δραση μεσα στο ρινγκ.

Προσωπικα ειναι ο λογος που δεν βλεπω Smackdown εδω και καιρο(το stipulation που ειχε μπει στο Orton vs Christian το διαπιστωσα την ωρα που εβλεπα το ππβ)και αν δεν υπηρχε το θεμα Punk δεν θα εβλεπα ουτε Raw πλεον.
Φυσιολογικο ειναι οταν το προηγουμενο ππβ ειναι το Capitol Punishment που τα πιο δυνατα spots ειναι το ποτηρι που εφαγε ο R-Truth και το spinaroonie του Obama...


Χτες ηταν αλλιως ομως.
Και δεν ηταν ουτε τα δυο MITB match που ηταν καλα.
Ουτε η ανελπιστη νικη του Danielson.
Oυτε το οτι ξεφυγαμε απο την στασιμοτητα στο Orton vs Christian.

Hταν σαφως οτι το main event ειχε στοιχεια που ειχαμε καιρο να δουμε.
Φανταστικο κοινο.Σοφη επιλογη να γινει αυτο το ματς στο Σικαγο,θυμισε One Night Stand 2006.
Δεν ηταν οτι εβριζε τον Cena,ηταν οτι το κοινο συμμετειχε τοσο πολυ σε αυτο που εβλεπε σε σημειο να νομιζεις οτι αυτο που βλεπεις ειναι αληθινο,ενας αγωνας μποξ ας πουμε.
Το ματς εχει στηθει αριστοτεχνικα,με φοβερα προμος του Punk με stipulation απο τον Βινς,με συμμετοχη του Cena.
Aπο ring psychology ειναι για σεμιναριο.
Απο wrestling εχει λαθη αλλα ειναι ματς 40 λεπτων και εχει λαβες,pinfalls,finishers,ποικιλια στις κινησεις.(100 φορες σεβομαι τον Cena για ματς σαν το χτεσινο παρα για 3000 νικες του εναντιον Miz,R-Truth)
Και απο booking επιτελους το WWE θυμηθηκε αυτο που ξερει καλα αλλα ειχε καιρο να κανει,να σε εκπλησει.

Ανετα moty και ppvoty κατα τη γνωμη μου.
Αν η συνεχεια ειναι αναλογη,αυτο το ππβ θα μεινει στην ιστορια.


Το κοινο του Σικαγο ειναι οι "εξυπνακηδες" των ΗΠΑ, απ οτι εχω καταλαβει. Την αντιδραση στο main event την περιμενα γιατι ειναι και η πατριδα του CM Punk. Αλλα τα χειροκροτηματα οταν βγηκε η μασκα του Mysterio δεν τα περιμενα. Ειναι οι ιδιοι που και στη WM22 υποστηριζαν τον Triple H εναντιον του Cena.
Χτες επειδη η ολη κατασταση μυριζε αμφισβητηση και περιεργες αποφασεις ειχα βαλει να δω το Survivor Series 1997. Αυτο με το Montreal Screwjob. Δε θα πω ομως γι αυτο, γιατι εκει εχει μεγαλη ευθυνη ο Βινς. Θα πω για το αμεσως προηγουμενο ματς, Stone Cold vs Owen Hart για το Intercontinental Championship. Λιγους μηνες πριν ο Owen ειχε σπασει το λαιμο του Stone Cold πανω σε ενα ματς και αυτο ειχε χρησιμοποιηθει και στο σεναριο. Εκει λοιπον που ακουσα μερικους απο το κοινο να φωναζουν "break his neck", σιχαθηκα το κοινο του Καναδα(συνδυαζοντας το και με τις αλλες περιεργες αντιδρασεις του κατα καιρους).


Η IWC δεν ειναι απλα το αυτονοητο. Ειδες οτι κι εγω οταν ειχα γραψει ολοκληρη ιστορια για το τι θα εκανα, εβαλα αυτο που εγινε χτες. Νικη του Punk χωρις καποιος να τον εμποδισει μετα. Αλλα οταν μπαινω και βλεπω ανθρωπους να γκρινιαζουν για τα παντα, να εχουν μεινει στην attitude era, να αποθεωνουν καποιον και μολις αλλαζει χαρακτηρα να γινεται στοχος τους, να αλλαζουν συμπαθειες και αντιπαθειες αναλογα με το αν καποιος ειναι face ή heel, τοτε δεν μπορω να βλεπω να γινεται αυτο που θελουν.(καλα χτες το παρακαναν, και νικη του Bryan/Danielson στο ΜΙΤΒ, και του Christian και του CM Punk)
Για σκεψου το λιγο ομως, τι θα μπορουσε να γινει απο δω και περα? Να φυγει ο Cena προσωρινα και να μεινει ο Punk? Για καποιους αυτο θα ελυνε ολα τα προβληματα, αλλα τελος παντων. Μετα απο ολο αυτο θα μου μοιαζει με κοροιδια να μεινει ο Punk. Να χασει τον τιτλο σημερα στο RAW(που υπαρχει μια φημη οτι θα εμφανιστει)? Και γιατι ολο αυτο το σοου χτες? Να μην "απολυθει" ο Cena? Και γιατι ολη αυτη η ιστορια με αυτους τους ορους? Να παιχτει ματς τιτλου εκτος WWE, οπως ειπα τις προαλλες? Το πες και μονος σου, σιγα μην το δεχοταν ο Βινς.
Το wrestling ειναι σαν μια ταινια. Αλλοτε εχει καλο σεναριο, αλλοτε οχι. Εδω ειχαμε ενα καλο σεναριο. Συνηθως ομως αυτες οι ιστοριες τελειωνουν στα PPV. Μπορουν να συνεχιστουν και σε 2ο και 3ο PPV, αλλα οχι μετα απο τετοιες εξελιξεις και τοσο δυνατο ματς. Ειναι σαν να φτιαχνεις μια ιστορια, να παιζεις ενα ματς σε PPV, να συνεχιζεις σε 2ο και να ακολουθει ενα Hell in a Cell ή ενα Iron Man. Και μετα να συνεχιζεις σαν να μην εγινε τιποτα. Ε δε συνεχιζεις μετα απο τετοια ματς. Το χτεσινο ειχε την ψυχολογια ενος τετοιου αγωνα. Πως να συνεχισεις μετα απ αυτο?
Δε μου κανει ιδιαιτερη αισθηση οτι και να δω λοιπον. Ειναι σαν μια ιστορια που ηταν πολυ καλη, αλλα την εκαναν να δειχνει οτι την τραβηξαν περισσοτερο απ οτι επρεπε.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jul 18 2011, 18:38 ) *
Το κοινο του Σικαγο ειναι οι "εξυπνακηδες" των ΗΠΑ, απ οτι εχω καταλαβει. Την αντιδραση στο main event την περιμενα γιατι ειναι και η πατριδα του CM Punk. Αλλα τα χειροκροτηματα οταν βγηκε η μασκα του Mysterio δεν τα περιμενα. Ειναι οι ιδιοι που και στη WM22 υποστηριζαν τον Triple H εναντιον του Cena.
Χτες επειδη η ολη κατασταση μυριζε αμφισβητηση και περιεργες αποφασεις ειχα βαλει να δω το Survivor Series 1997. Αυτο με το Montreal Screwjob. Δε θα πω ομως γι αυτο, γιατι εκει εχει μεγαλη ευθυνη ο Βινς. Θα πω για το αμεσως προηγουμενο ματς, Stone Cold vs Owen Hart για το Intercontinental Championship. Λιγους μηνες πριν ο Owen ειχε σπασει το λαιμο του Stone Cold πανω σε ενα ματς και αυτο ειχε χρησιμοποιηθει και στο σεναριο. Εκει λοιπον που ακουσα μερικους απο το κοινο να φωναζουν "break his neck", σιχαθηκα το κοινο του Καναδα(συνδυαζοντας το και με τις αλλες περιεργες αντιδρασεις του κατα καιρους).

Eχεις ενα θεμα με την μασκα του Mysterio... tongue.gif
Το θυμαμαι απο παλιοτερα που του την ειχε βγαλει ο Jericho.To χτεσινο ηταν ενα πολυπαιγμενο σποτ που δεν βρισκω κακο σε αυτο,ψιλοαδιαφορο μου ειναι.Αν καποιος δεν τον συμπαθει μπορει και να χειροκροτησει.Και ο Del Rio φορουσε μασκα και την εβγαλε,και την φορουσε,αν ειναι ποτε δυνατον,και σε ματς ΜΜΑ.Και ο Rey χωρις μασκα παλευε στο WCW.Oυτε καποιου ειδους ασεβεια ειναι,ουτε καμια σπουδαια αποκαλυψη.

Αυτο το ''ειναι οι ιδιοι που και στη WM22 υποστηριζαν τον Triple H εναντιον του Cena'' το λες σαν ειναι τιποτα καταπτυστοι.Λες και ειναι ιεροσυλια...
Φυσικα θα υποστηριζα τον ΗΗΗ εναντι του Cena οπου και οπως βρισκονταν αντιμετωποι.

Το ''brake his neck'' ειναι οντως υπερβολικο.Αλλα το προτιμω απο το να εχω ενα κοινο που δεν συμμετεχει πουθενα.
Ειναι σαν τα Αρης-Παοκ στο μπασκετ.Ας εχουν οπαδους και των δυο ομαδων και ας βριζουν ολη την ωρα.

Καταλαβαινω οτι τα εχεις περισσοτερο με την ξυπνητζιδικη διαθεση καποιων να υποστηριξουν τον heel σαν δειγμα γνωσης και εξυπναδας αλλα δεν ειναι παντα ετσι.Καποιοι οντως μπορει να εχουν βαρεθει το WWE οπως ειναι τωρα και απο αντιδραση να πηγαινουν κοντρα.Στην τελικη σπανια συμβαινει τουλαχιστον σε αυτον τον βαθμο,σε ελαχιστα μερη.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jul 18 2011, 18:38 ) *
Η IWC δεν ειναι απλα το αυτονοητο. Ειδες οτι κι εγω οταν ειχα γραψει ολοκληρη ιστορια για το τι θα εκανα, εβαλα αυτο που εγινε χτες. Νικη του Punk χωρις καποιος να τον εμποδισει μετα. Αλλα οταν μπαινω και βλεπω ανθρωπους να γκρινιαζουν για τα παντα, να εχουν μεινει στην attitude era, να αποθεωνουν καποιον και μολις αλλαζει χαρακτηρα να γινεται στοχος τους, να αλλαζουν συμπαθειες και αντιπαθειες αναλογα με το αν καποιος ειναι face ή heel, τοτε δεν μπορω να βλεπω να γινεται αυτο που θελουν.(καλα χτες το παρακαναν, και νικη του Bryan/Danielson στο ΜΙΤΒ, και του Christian και του CM Punk)
Για σκεψου το λιγο ομως, τι θα μπορουσε να γινει απο δω και περα? Να φυγει ο Cena προσωρινα και να μεινει ο Punk? Για καποιους αυτο θα ελυνε ολα τα προβληματα, αλλα τελος παντων. Μετα απο ολο αυτο θα μου μοιαζει με κοροιδια να μεινει ο Punk. Να χασει τον τιτλο σημερα στο RAW(που υπαρχει μια φημη οτι θα εμφανιστει)? Και γιατι ολο αυτο το σοου χτες? Να μην "απολυθει" ο Cena? Και γιατι ολη αυτη η ιστορια με αυτους τους ορους? Να παιχτει ματς τιτλου εκτος WWE, οπως ειπα τις προαλλες? Το πες και μονος σου, σιγα μην το δεχοταν ο Βινς.
Το wrestling ειναι σαν μια ταινια. Αλλοτε εχει καλο σεναριο, αλλοτε οχι. Εδω ειχαμε ενα καλο σεναριο. Συνηθως ομως αυτες οι ιστοριες τελειωνουν στα PPV. Μπορουν να συνεχιστουν και σε 2ο και 3ο PPV, αλλα οχι μετα απο τετοιες εξελιξεις και τοσο δυνατο ματς. Ειναι σαν να φτιαχνεις μια ιστορια, να παιζεις ενα ματς σε PPV, να συνεχιζεις σε 2ο και να ακολουθει ενα Hell in a Cell ή ενα Iron Man. Και μετα να συνεχιζεις σαν να μην εγινε τιποτα. Ε δε συνεχιζεις μετα απο τετοια ματς. Το χτεσινο ειχε την ψυχολογια ενος τετοιου αγωνα. Πως να συνεχισεις μετα απ αυτο?
Δε μου κανει ιδιαιτερη αισθηση οτι και να δω λοιπον. Ειναι σαν μια ιστορια που ηταν πολυ καλη, αλλα την εκαναν να δειχνει οτι την τραβηξαν περισσοτερο απ οτι επρεπε.


Χανεις τον στοχο νομιζω.
Ειδαμε επιτελους σεναριο εξυπνο,καλοστημενο και καλοεκτελεσμενο.
Προσωπικα θα ξενερωνα εντελως αν εβλεπα παλι μια αναλατη νικη του Cena οπως συνηθως.Θα το προτιμουσες αυτο επειδη δεν βλεπεις μελλον στην ιστορια τωρα?
Το τι θα γινει στο μελλον θα το δουμε.
Μπορει να παρει χρονο off ο Cena...Και τι εγινε δηλαδη?Θα καταστραφει κανεις?
Μπορει σημερα ο Punk να το χασει...Οτι ειναι να γινει θα το μαθουμε σημερα/αυριο.

Προσωπικα εγραψα οτι δεν με πολυενδιαφερει αν θα μεινει ή θα φυγει ο Punk.Θα τον παρακολουθω και στο WWE,και στο ROH και στο ΤΝΑ.Αυτο που με ενδιαφερε ηταν να μην χαλασουν ενα πολυ ελπιδοφορο σεναριο που ξεκινουσε και που θα μπορουσε να οδηγησει καπου...Και οδηγησε σε μια πολυ δυνατη στιγμη χτες.
Αν εχει αναλογη συνεχεια μπορει να μεινει στην ιστορια,αν οχι θα ξεχαστει ή απλα θα το θυμομαστε σαν ενα πολυ δυνατο μεμονωμενο ππβ.Θα τα δουμε αυτα...
Το βασικο ηταν να μην σκουπισει ο Βινς με τον Cena τον Punk και χαθει η ευκαιρια να δουμε το καλυτερο φετινο σεναριο.
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Jul 18 2011, 19:15 ) *
Eχεις ενα θεμα με την μασκα του Mysterio... tongue.gif
Το θυμαμαι απο παλιοτερα που του την ειχε βγαλει ο Jericho.To χτεσινο ηταν ενα πολυπαιγμενο σποτ που δεν βρισκω κακο σε αυτο,ψιλοαδιαφορο μου ειναι.Αν καποιος δεν τον συμπαθει μπορει και να χειροκροτησει.Και ο Del Rio φορουσε μασκα και την εβγαλε,και την φορουσε,αν ειναι ποτε δυνατον,και σε ματς ΜΜΑ.Και ο Rey χωρις μασκα παλευε στο WCW.Oυτε καποιου ειδους ασεβεια ειναι,ουτε καμια σπουδαια αποκαλυψη.

Αυτο το ''ειναι οι ιδιοι που και στη WM22 υποστηριζαν τον Triple H εναντιον του Cena'' το λες σαν ειναι τιποτα καταπτυστοι.Λες και ειναι ιεροσυλια...
Φυσικα θα υποστηριζα τον ΗΗΗ εναντι του Cena οπου και οπως βρισκονταν αντιμετωποι.

Το ''brake his neck'' ειναι οντως υπερβολικο.Αλλα το προτιμω απο το να εχω ενα κοινο που δεν συμμετεχει πουθενα.
Ειναι σαν τα Αρης-Παοκ στο μπασκετ.Ας εχουν οπαδους και των δυο ομαδων και ας βριζουν ολη την ωρα.

Καταλαβαινω οτι τα εχεις περισσοτερο με την ξυπνητζιδικη διαθεση καποιων να υποστηριξουν τον heel σαν δειγμα γνωσης και εξυπναδας αλλα δεν ειναι παντα ετσι.Καποιοι οντως μπορει να εχουν βαρεθει το WWE οπως ειναι τωρα και απο αντιδραση να πηγαινουν κοντρα.Στην τελικη σπανια συμβαινει τουλαχιστον σε αυτον τον βαθμο,σε ελαχιστα μερη.


Η μασκα ειναι κατι που θεωρω οτι δεν πρεπει ποτε να βγει σαν μερος μιας ιστοριας. Αν βγει πρεπει ο Rey την αλλη μερα να αποσυρθει. Δεν εχεις δικιο στο οτι δεν ειναι ασεβεια για το luchador, ειναι και νομιζω οτι το ξερουν αυτο στο WWE. Αν δε σου αρεσει το "ασεβεια", να πω τοτε οτι ειναι σαν ντροπη γι αυτον που του βγαζουν τη μασκα.
Καλως ή κακως παντως το wrestling μοιαζει με ταινια. Και στις ταινιες συνηθως κερδιζει ο καλος. Και στο WWE συνηθως κερδιζει ο καλος. Ειτε λεγεται Hogan ειτε Bret Hart ειτε ΗΒΚ ειτε Austin ειτε Rock ειτε Cena. O μονος που κερδισε τους τιτλους του κυριως σαν heel ηταν ο Triple H και ο μονος που κερδισε και σαν face και σαν heel ο Undertaker(αν και πλεον εχει πιο πολλους σαν face). Απ αυτη την αποψη δε γινεται κατι τοσο διαφορετικο. Απλα οι χαρακτηρες ειναι διαφορετικοι. Αλλο ηταν ο Austin, αλλο ειναι ο Cena και πλεον ο Orton. Το κοινο ομως ειναι μερος του σοου. Το να υπαρχει μια αντιδραση απο μια μειοψηφια ειναι λογικο. Το να υπαρχει μαζικη αντιδραση ειναι δειγμα οτι κατι δεν παει καλα. Ειτε με το WWE ειτε με τους οπαδους.
Παντως πιστευω οτι αν ο Cena γινοταν heel σημερα, θα επαιρνε περισσοτερες επιδοκιμασιες απ οτι παιρνει τωρα! Κι αν αυτο ειναι ετσι, τοτε το προβλημα δεν ειναι τοσο στην πλευρα του WWE, αλλα του κοσμου.

QUOTE(morrison @ Jul 18 2011, 19:15 ) *
Χανεις τον στοχο νομιζω.
Ειδαμε επιτελους σεναριο εξυπνο,καλοστημενο και καλοεκτελεσμενο.
Προσωπικα θα ξενερωνα εντελως αν εβλεπα παλι μια αναλατη νικη του Cena οπως συνηθως.Θα το προτιμουσες αυτο επειδη δεν βλεπεις μελλον στην ιστορια τωρα?
Το τι θα γινει στο μελλον θα το δουμε.
Μπορει να παρει χρονο off ο Cena...Και τι εγινε δηλαδη?Θα καταστραφει κανεις?
Μπορει σημερα ο Punk να το χασει...Οτι ειναι να γινει θα το μαθουμε σημερα/αυριο.

Προσωπικα εγραψα οτι δεν με πολυενδιαφερει αν θα μεινει ή θα φυγει ο Punk.Θα τον παρακολουθω και στο WWE,και στο ROH και στο ΤΝΑ.Αυτο που με ενδιαφερε ηταν να μην χαλασουν ενα πολυ ελπιδοφορο σεναριο που ξεκινουσε και που θα μπορουσε να οδηγησει καπου...Και οδηγησε σε μια πολυ δυνατη στιγμη χτες.
Αν εχει αναλογη συνεχεια μπορει να μεινει στην ιστορια,αν οχι θα ξεχαστει ή απλα θα το θυμομαστε σαν ενα πολυ δυνατο μεμονωμενο ππβ.Θα τα δουμε αυτα...
Το βασικο ηταν να μην σκουπισει ο Βινς με τον Cena τον Punk και χαθει η ευκαιρια να δουμε το καλυτερο φετινο σεναριο.


Το σεναριο ηταν καλο ετσι κι αλλιως. Δεν πιστευω οτι θα επηρεαζοταν ιδιαιτερα απο το τελειωμα. Ηταν μια ωραια ιστορια που κατεληξε σε ενα ωραιο ματς. Αλλα συμφωνα με οσα εκαναν χτες δεν ηταν, ειναι ακομα.
Κι ομως θα προτιμουσα να εβλεπα μια ακομα νικη του Cena, μετα απο ενα τετοιο ματς. Δεν τον εθαψε μεσα στο ματς, δεν εκανε tap στο πρωτο STF(U) μεσα σε 3'', δεν τελειωσε το ματς με ενα ξαφνικο FU aka Attittude Adjustment. Και οι δυο φανηκαν αρκετα δυνατοι και ισαξιοι. Απλα αν κερδιζε ο Cena η ιστορια θα τελειωνε. Αν κερδιζε ο Punk, θα ειχε και συνεχεια. Tωρα λοιπον τι συνεχεια μπορει να υπαρξει μετα απ αυτο το ματς σε αυτη την ατμοσφαιρα και με αυτες τις προσδοκιες που δημιουργηθηκαν για αυτο? Τι μεγαλυτερο μπορει να γινει? Καποιος εγραψε(σαν προταση) οτι θα επρεπε να παιξει στο Summerslam ο Stone Cold με τον Punk. Ναι, αν γινοταν αυτο θα ηταν αυτο το μεγαλυτερο που χρειαζεται η ιστορια. Αλλα ποιος πιστευει οτι θα παιξει εστω και μια φορα ο Austin? Λογικα θα παμε σε κατι απογοητευτικο οπως η προηγουμενη "απολυση" του Cena μετα το Survivor Series. Iσως ξεκινησει καποια μεγαλη ιστορια Vince vs Cena, οπως παλιοτερα Vince vs Stone Cold. Αλλα τοτε ο τιτλος και ο CM Punk περνανε σε δευτερη μοιρα και ξεχνιουνται.
Θα προτιμουσα επισης να εβγαινε καποιος και να κερδιζε τον τιτλο εκεινη τη στιγμη. Ας ηταν ο del Rio, ας ηταν καποιος αλλος.
Αυτο που δεν καταλαβαινω πραγματικα ειναι η απαιτηση ορισμενων να δοθει ο τιτλος σε καποιον που θελει να φυγει. Αν οντως ο CM Punk θελει να φυγει βεβαια...
HLR CENATION
Φοβερο το ppv χθες.

Το SD MITB ηταν πολυ δυνατο,με τον Sin Cara να κανει μαγικα για οση ωρα ηταν στο ριγκ.

Το αποτελεσμα μου προξενησε μεγαλη εκπληξη καθως το τελευταιο πραγμα που περιμενα ηταν να νικησει ο Daniel Bryan.

Καλο και το ΜΙΤΒ του raw,

Καλα ματσακι που ειχε την πλακα του το Οrton-Christian.Νομιζα μαλιστα οτι ο Daniel θα την εξαργυρωνε την βαλιτσα.

Το main event του raw μπαινει στα 5 καλυτερα ματς που εχω δει ποτε.Φοβερο το κοινο του Σικαγο,μου θυμησε τη συμμετοχη του κοινου στο Hogan-Rocκ απο την WM 18.Φοβερη ολη η δομη του ματς.

Περιμενω ηδη με αγωνια το επομενο raw για τις εξελιξεις.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.