Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
captain charisma
αμα γινει φετος το 1-1 μεταξυ σενα-ροκ δν αποκλειω να γινει και του χρονου ενα 3 και τελευταιο ματς μεταξυ τους..οπως εγινε και στο ροκ-οστιν που εδωσαν 3 ματς σε μανιες...
mixalisgate7
QUOTE(captain charisma @ Apr 6 2013, 19:24 ) *
αμα γινει φετος το 1-1 μεταξυ σενα-ροκ δν αποκλειω να γινει και του χρονου ενα 3 και τελευταιο ματς μεταξυ τους..οπως εγινε και στο ροκ-οστιν που εδωσαν 3 ματς σε μανιες...


Του χρόνου εκτός απροόπτου θα έχουμε Rock vs Brock Lesnar
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 6 2013, 18:33 ) *
Του χρόνου εκτός απροόπτου θα έχουμε Rock vs Brock Lesnar


Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν πριν λίγο! Το θεωρώ πολύ πιθανό ματς.

Ας κάνω κι εγώ κάποιες προβλέψεις (αν και προειδοποιώ πως σχεδόν πάντα είμαι τραγικά άστοχος smiley.gif )και βάζω τα ματς με τυχαία σειρά:

Pre-show: Wade Barrett vs. The Miz
Από τις δύσκολες επιλογές. Θα προτιμούσα ο Miz να πάρει επιτέλους τον τίτλο του Cesaro μετά από τρεις αν δεν κάνω λάθος αποτυχημένες προσπάθειες και να ασχοληθεί κάποιος άλλος με τον Wade. Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν βάζουν το Tons of Funk (Brodus Clay & Tensai) and The Funkadactyls (Cameron and Naomi) vs. Team Rhodes Scholars (Cody Rhodes & Damien Sandow) and The Bella Twins (Brie and Nikki Bella) στο pre show και βάζουν αυτό. Τέλος πάντως επειδή στον πιο πρόσφατο μεταξύ τους αγώνα κέρδισε ο Miz θα έλεγα Barrett για να πάρει εκδίκηση. Και ίσως να το κυνηγήσει ο Miz στο Extreme Rules.

1. Chris Jericho vs. Fandango
Πόσο λάτρεψα την είσοδο του Y2J στο Royal Rumble. Ενώ θα μπορούσαν να είχαν βάλει καλύτερο αντίπαλο επιλέγουν κάποιον που γελάς και μόνο με το όνομά του, με γελοία ομιλία (και γενικά ρόλο) και που χωρίς να έχει παίξει ματς μπαίνει απευθείας στην Wrestlemania! Ελπίζω και θέλω να κερδίσει ο Chris, γιατί άκουσα ότι όπου να 'ναι φεύγει για συναυλίες με τους Fozzy, αλλά μετά το Elimination Chamber δεν αποκλείω να θέλουν να μας ξενερώσουν και με κάποιους από τους νικητές της Wrestlemania.

2. Ryback vs. Mark Henry
Είχε ακουστεί πως αντίπαλος του Ryback θα ήταν ο Big Show για να τον σηκώσει και να του κάνει την τελειωτική του κίνηση για τη νίκη. Αφού δεν μπήκε ο Big Show θεωρώ ότι το ίδιο σενάριο θα γίνει με τον Mark Henry. Οπότε Ryback.

3. The Undertaker vs. CM Punk
Τι να πει κανείς για τον τεράστιο Undertaker; 21-0 με συνοπτικές διαδικασίες.

4. Team Hell No (Kane and Daniel Bryan) vs. Dolph Ziggler and Big E Langston (w/ AJ Lee)
Χμμμμ πραγματικά εδώ είναι ένα από τα ματς που υποστηρίζω φανατικά κάποια πλευρά...την Team Hell No. Δυστυχώς όμως νομίζω ότι ήρθε το τέλος της διασκεδαστικότατης αυτής ομάδας. Δεν ξέρω, γιατί αλλά το WWE θέλει πολύ να προωθήσει τον Δόλφο ( tongue.gif ) οπότε γιατί να μην τον παρουσιάσει και με δύο ζώνες (tag team και world heavyweight); Επίσης γιατί να μη δώσει μια ευκαιρία στον ήδη NXT champion Big E Langston να πάρει τη ζώνη; Επιπλέον ακούγεται πως η Aj Lee πάει για το Divas Championship και ότι το WWE θα προωθήσει όλη την τριάδα. Εκτός αυτού οι Team Hell No είναι πολύ καιρό πρωταθλητές, οπότε ίσως θεώρησουν πως είναι καιρός για αλλαγή. Γι' αυτό θα έλεγα Μακαρονομάλλης (γειααααα σου ρε Jericho) και Big E νικητές, αλλά πραγματικά υπάρχει κανένας που να μην ονειρεύεται chokeslam στον Big E;

5. Sheamus, Randy Orton & Big Show vs. The Shield
Πιο πριν αναφέρθηκε ότι ήξερα κι εγώ, δηλαδή ότι θα γίνει heel turn του Orton. Είχα δει ότι θα γινόταν μετά τη WM αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα γίνει στο ματς ως προδοσία. Ακόμα και χωρίς να γίνει αυτό όμως πιστεύω πως όλο και κάποιος καυγάς θα ξεσπάσει μεταξύ τους και θα χάσουν, οπότε εμείς πάλι θα ξενερώσουμε και θα ψάχνουμε επιτέλους κάποιον να κερδίσει τη Shield. Πάντως στο προηγούμενο Smackdown φάνηκε πως όλος ο κόσμος θέλει Sheamus, Orton, Show νικητές, οπότε ίσως το heel turn του Orton γίνει αργότερα.

6. Brock Lesnar (w/ Paul Heyman) vs. Triple H (w/ Shawn Michaels)
Ίσως η πιο δύσκολη επιλογή μου. Πραγματικά πιστεύω πως θα είναι πολύ καλό ματς, αλλά δεν μπορώ να προβλέψω νικητή. Θα κερδίσει ο Triple H και θα πάρει εκδίκηση για το Summerslam και τον Vince; Θα κερδίσει ο Lesnar και ο Game θα αφοσιωθεί αποκλειστικά στα διοικητικά του καθήκοντα; Προσωπικά θέλω νικητή τον Triple H, γιατί ο Brock μου είναι τελείως αντιπαθής, αλλά δε νικάει πάντα όποιος θέλουμε (δυστυχώς tongue.gif ). Για να δώσω λοιπόν κι εγώ ένα όνομα θα πω Lesnar και βλέπουμε.

7. Alberto Del Rio (w/ Ricardo Rodriguez) vs. Jack Swagger (w/ Zeb Colter)
Ό,τι και να κάνει το WWE το ματς αυτό για μένα θα παραμένει από τα πιο αδιάφορα ματς τίτλου. Δεν αποκλείεται να δούμε κάτι καλό, αλλά θα προτιμούσα οποιονδήποτε άλλο από το Chamber για να διεκδικήσει το Heavyweight Championship. Για λόγους που αναφέρθηκαν και πιο πάνω (κοκαίνη, δίκη Swagger) θεωρώ πως θα κερδίσει ο Del Rio. Τώρα το αν θα γίνει cash-in το θεωρώ πιθανό. Όπως και να 'χει πρέπει να κάνει άμεσα cash-in o Ziggler, γιατί δε νομίζω να υπάρξουν ακόμα πολλές ευκαιρίες. Ειδικά αν λοιπόν ο Del Rio έχει εξαντληθεί ή ο Ziggler με τον Langston έχουν κερδίσει την Team Hell No και θελήσει και τον δεύτερο τίτλο που μπορεί να πάρει τότε ίσως το cash-in γίνει.

8. The Rock vs. John Cena
Ο Cena είναι ο αγαπημένος μου wrestler. Ο Rock μου είναι απλά συμπαθής. Το περσινό τους ματς δεν με χάλασε καθόλου και αναμένω ένα ακόμα καλύτερο φέτος. Όσο για το νικητή, Cena και πάλι Cena αφού ήδη έχουν ακουστεί σενάρια για τους αντιπάλους του μετά τη Wrestlemania, άσε που μπορεί να γίνει για να πάρει ο John εκδίκηση. Βάλε σε αυτό ότι ο Rock έχει 300 γυρίσματα για ταινίες, οπότε σιγά-σιγά θα την κάνει. Ξέρω ότι τον θέλει ο κόσμος, αλλά εγώ θέλω τον πρωταθλητή να είναι παρών και να δίνει ματς όπως ο Del Rio έχει να είναι 70 μέρες πρωταθλητής και να έχει δώσει 2 ματς μόνο. Οπότε John αναμένουμε νίκη και 11η θητεία. Πάντως ελπίζω να μην υπάρξει rematch στο Extreme Rules.

Αυτά λοιπόν ελπίζω να μην πέσω τόσο έξω, όσο σχεδόν πάντα όταν κάνω προβλέψεις για τα ματς και να δούμε εντυπωσιακά ματς.
nikolas12
Πλάκα-πλάκα μόλις συνειδητοποίησα ότι έγραψα κοκαίνη αντί για μαριχουάνα για τον Swagger. Κάτι τέτοιο γίνεται αν δεν φρεσκάρεις τις πληροφορίες σου βραδιάτικα.
captain charisma
ενα στατιστικο που κανει εντυπωση ειναι πως ο τακερ εχει κερδισει ολα τα μελη της evolution στη wrestlemania...
T.W.Is.M.
Για να κλεισει το θεμα των κουιζ, δεν μπορεσα να βρω το κοινο του Kurt Angle και του Brock Lesnar, αρα ας το παρει το ποταμι.
Τις περισσοτερες ηττες σε Wrestlemania εχει...ο Mr Wrestlemania Shawn Michaels με 11. Το συνολικο ρεκορ του ειναι 6-11 και ακολουθουν ο Triple H με 9 και ο Big Show με 8.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 7 2013, 15:11 ) *
Για να κλεισει το θεμα των κουιζ, δεν μπορεσα να βρω το κοινο του Kurt Angle και του Brock Lesnar, αρα ας το παρει το ποταμι.
Τις περισσοτερες ηττες σε Wrestlemania εχει...ο Mr Wrestlemania Shawn Michaels με 11. Το συνολικο ρεκορ του ειναι 6-11 και ακολουθουν ο Triple H με 9 και ο Big Show με 8.


Είναι οι μοναδικοί πρώην κολεγιακοί πρωταθλητές στην ερασιτεχνική πάλη που έχουν αγωνιστεί σε main event της Wrestlemania.

Edit: Σε αυτό το site http://www.onlineworldofwrestling.com/resu...pv/wm-win-loss/ o Michaels έχει ρεκόρ 6-9-2
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 7 2013, 19:17 ) *
Είναι οι μοναδικοί πρώην κολεγιακοί πρωταθλητές στην ερασιτεχνική πάλη που έχουν αγωνιστεί σε main event της Wrestlemania.

Edit: Σε αυτό το site http://www.onlineworldofwrestling.com/resu...pv/wm-win-loss/ o Michaels έχει ρεκόρ 6-9-2


Εγω τα εχω μετρησει μονος μου, οποτε μπορει να κανω και καποιο λαθος. Παμε ξανα:
Wrestlemania V-ως μελος των Rockers χανει απο τους Twin Towers 0-1
Wrestlemania VI-ως μελος των Rockers χανει απο τους Orient Express 0-2
Wrestlemania VII-ως μελος των Rockers κερδιζει τους Barbarian & Haku 1-2
Wrestlemania VIII-νικη επι του Tito Santana 2-2
Wrestlemania IX-ηττα απο τον Tatanka για το IC Championship2-3
Wrestlemania Χ-ηττα απο το Razor Ramon σε ladder match για το IC Championship 2-4
Wrestlemania XI-ηττα απο τον Diesel για το WWF Championship 2-5
Wrestlemania XII-νικη επι του Bret Hart σε Iron Man match για το WWF Championship 3-5
Wrestlemania XIV-ηττα απο το Stone Cold για το WWF Championship 3-6
Wrestlemania XIX-νικη επι του Chris Jericho 4-6
Wrestlemania ΧΧ-ηττα απο τον Chris Benoit σε triple threat match για το World Championship 4-7
Wrestlemania XXI-ηττα απο του Kurt Angle 4-8
Wrestlemania XXII-νικη επι του Vince McMahon 5-8
Wrestlemania XXIII-ηττα απο τον John Cena για το WWE Championship 5-9
Wrestlemania XXIV-νικη επι του Ric Flair 6-9
Wrestlemania XXV-ηττα απο τον Undertaker 6-10
Wrestlemania XXVI-ηττα απο τον Undertaker 6-11
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 7 2013, 19:39 ) *
Εγω τα εχω μετρησει μονος μου, οποτε μπορει να κανω και καποιο λαθος. Παμε ξανα:
Wrestlemania V-ως μελος των Rockers χανει απο τους Twin Towers 0-1
Wrestlemania VI-ως μελος των Rockers χανει απο τους Orient Express 0-2
Wrestlemania VII-ως μελος των Rockers κερδιζει τους Barbarian & Haku 1-2
Wrestlemania VIII-νικη επι του Tito Santana 2-2
Wrestlemania IX-ηττα απο τον Tatanka για το IC Championship2-3
Wrestlemania Χ-ηττα απο το Razor Ramon σε ladder match για το IC Championship 2-4
Wrestlemania XI-ηττα απο τον Diesel για το WWF Championship 2-5
Wrestlemania XII-νικη επι του Bret Hart σε Iron Man match για το WWF Championship 3-5
Wrestlemania XIV-ηττα απο το Stone Cold για το WWF Championship 3-6
Wrestlemania XIX-νικη επι του Chris Jericho 4-6
Wrestlemania ΧΧ-ηττα απο τον Chris Benoit σε triple threat match για το World Championship 4-7
Wrestlemania XXI-ηττα απο του Kurt Angle 4-8
Wrestlemania XXII-νικη επι του Vince McMahon 5-8
Wrestlemania XXIII-ηττα απο τον John Cena για το WWE Championship 5-9
Wrestlemania XXIV-νικη επι του Ric Flair 6-9
Wrestlemania XXV-ηττα απο τον Undertaker 6-10
Wrestlemania XXVI-ηττα απο τον Undertaker 6-11


Και εγώ το έκανα αλλά παραξενεύτηκα γι'αυτό το ανέβασα
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 7 2013, 19:41 ) *
Και εγώ το έκανα αλλά παραξενεύτηκα γι'αυτό το ανέβασα


Υποθετω οτι το ενα ματς απο τα 2 στο 6-9-2 θα ηταν το triple threat της WM20, που το tap εγινε απο τον Triple H. Δεν μπορω να φανταστω ποιο θα ηταν το αλλο.

Ειχα υποσχεθει και κατι ακομα. Οτι θα ανεβαζα μια λιστα με τα 10 καλυτερα κατα τη γνωμη μου ματς απο Wrestlemania. Κριτηριο ειναι τοσο το wrestling που ειδαμε, αλλα και η ατμοσφαιρα και η σημασια του ματς. Χωρις να εχω κανει αναλυτικο ψαξιμο, αλλα βλεποντας τις τελευταιες 2-3 μερες ορισμενα ματς που ειχα ξεχωρισει, οριστε η λιστα μου:

10.Bret Hart vs Owen Hart
Wrestlemania X
Το καλυτερο εναρκτηριο ματς σε Wrestlemania. Ισως με επηρεασε το γεγονος οτι ηταν αδερφια, πραγμα που αναφεροταν συνεχεια, αλλα επαιξαν ενα πολυ καλο τεχνικα ματς με τον ατυχο Owen να κανει την εκπληξη τη βραδια που ο αδερφος του εγινε ξανα πρωταθλητης.

9.Stone Cold Steve Austin vs The Rock
Wrestlemania XVII
Το μεγαλυτερο απο τα 3 ματς μεταξυ των 2 σουπερσταρ της Attitude Era. Εκτος απο ενα ωραιο ματς, ειχαμε το μεγαλυτερο σοκ της εποχης στο τελος, οταν ο Austin συμμαχησε με το Mr McMahon για να κερδισει τον τιτλο.

8.Shawn Michaels vs Razor Ramon
Ladder Match
Wrestlemania X
Το πρωτο Ladder match στην ιστορια ηταν κατι καινουριο και εντυπωσιακο για την εποχη. Η ποιοτητα των αγωνων ειχε αρχισει να ανεβαινει και η παρουσια της σκαλας επαιξε ρολο σ αυτο στο συγκεκριμενο ματς, αφου εβαλε στο παιχνιδι νεες κινησεις. Θεωρω οτι σαν μια καινοτομια αξιζει μια θεση στα καλυτερα.

7.Bret Hart vs Stone Cold Steve Austin
Submission Match
Wrestlemania XIII
Ο αγωνας που καθιερωσε το Stone Cold σαν σταρ πρωτου μεγεθους. Εκτος απο ενα πολυ ωραιο ματς, το σεναριο προεβλεπε διπλο turn κατα τη διαρκεια του αγωνα. Ο Bret τελειωσε το ματς παιζοντας σαν heel, ενω ο Stone Cold μπορει να εχασε, αλλα μετατραπηκε σε face που δεν τα παρατα υπο οποιεσδηποτε συνθηκες. Στοιχειο που τον χαρακτηρισε και τα επομενα χρονια στη μεγαλη κοντρα του με το Vince.

6.Chris Benoit vs Triple H vs Shawn Michaels
Wrestlemania XX
Η στιγμη της δικαιωσης για τον Benoit. Καθαρη νικη εναντιον 2 απο τους μεγαλυτερους ολων των εποχων στο main event της Wrestlemania. Μετα το ματς ειχαμε μια στιγμη που μου εχει μεινει και τη θεωρω τη μεγαλυτερη ολων των εποχων στη Wrestlemania: τον κοινο πανηγυρισμο των 2 πρωταθλητων, Benoit και Eddie Guerrero. 2 wrestler που απεχουν απο το μοντελο πρωταθλητη που προβαλλει εδω και χρονια το WWE, πιο μικροσωμοι, ξεχωριζουν για τις ικανοτητες τους σαν παλαιστες πιο πολυ απο οτιδηποτε αλλο και "αδικημενοι" απο τις μεχρι τοτε καριερες τους(στην περιπτωση του Eddie κι απο τον εαυτο τους), βρισκονται στην κορυφη του WWE στο μεγαλυτερο σοου και ανταμειβονται για τα χρονια προσπαθειας. Ολο αυτο συνδυαζεται με το γεγονος οτι ηταν για χρονια φιλοι ακομα και σεναριακα(απο τους Radicalz), ενω ο τοπος ειναι η πιο διασημη αρενα, το Madison Square Garden. Δυστυχως 9 χρονια μετα κανεις απο τους 2 δε ζει με την περιπτωση του Benoit να ειναι τραγικη απο καθε αποψη.

5.Edge vs Mick Foley
Hardcore match
Wrestlemania XXII
Ο Edge ειχε γινει προσφατα πρωταθλητης, αλλα ακομα ηταν ενα ανερχομενο ονομα. Ο θρυλος του Hardcore Mick Foley λοιπον βοηθησε στην καθιερωση του. Οι δυο τους χρησιμοποιησαν καθε πιθανο οπλο και το τελος με το pinfall μετα την πτωση του Foley στο φλεγομενο τραπεζι εχει μεινει στην ιστορια.

4.Undertaker vs Triple H
Hell in a Cell
Wrestlemania XXVIII
Ενα πληρες σεναριο σε συσκευασια ματς. Ο διαιτητης Shawn Michaels παιζει το δικο του ρολο στην ιστορια και το κελι βοηθαει να αναδειχθει η σημασια του αγωνα. Απο την κυριαρχια του Triple H σε αυτη του Undertaker, απο την αρνηση του Deadman να χασει στην αρνηση του ΗΒΚ να τελειωσει εκεινος το σερι(παρα το Sweet Chin Music που χτυπησε τον Undertaker καποια στιγμη), εκτος απο wrestling ειδαμε και υποθεση μαζι. Αν οι δυο τους αποχωρουσαν απο την εστω και part-time ενεργο δραση περσι, ολοι θα ειχαν τις καλυτερες αναμνησεις.

3.Kurt Angle vs Shawn Michaels
Wrestlemania XXI
Το καλυτερο τεχνικα ματς που θυμαμαι σε Wrestlemania. Οι δυο αντιπαλοι φτανουν στα ορια τους, αρνουνται να χασουν, ανεβαινουν ακομα και στα σχοινια και προσπαθουν να χρησιμοποιησουν καθε οπλο που βρισκουν(χωρις να χασουν με DQ). Τελικα το Ankle Lock αποδειχτηκε αξεπεραστο εμποδιο για το Michaels.

2. Edge & Christian vs Dudley Boys vs Hardy Boyz
Ladder Match
Wrestlemania XVI
Το πρωτο triple threat Ladder match εδωσε νεο νοημα στο συγκεκριμενο ειδος αγωνα. Κινησεις highflying, τραπεζια που σπανε, συνδυασμος σκαλας και τραπεζιου για περισσοτερο θεαμα, 6 ατομα που βρισκονται ταυτοχρονα στο ματς και κανουν τα παντα για τους τιτλους tag team. Highlight το spear του Edge στο Matt Hardy πανω στη σκαλα. Το ματς ηταν τοσο πετυχημενο που επαναληφθηκε την επομενη χρονια, αυτη τη φορα σαν TLC Match, αλλα θεωρω οτι ο πρωτος αγωνας ηταν και καλυτερος.

1.Undertaker vs Shawn Michaels
Wrestlemania XXV
Ενα ματς, στο οποιο ειδαμε τα παντα. Μια πληρης παρασταση απο 2 απο τους μεγαλυτερους της ιστοριας. Για ολους οσους ειδαμε το ματς πρεπει να υπηρξε καποια στιγμη που πιστεψαμε οτι το σερι του Undertaker θα σπασει. Ο αργος ρυθμος του στο τελος εδινε επιπλεον μεγαλοπρεπεια σε ενα ματς που την ειχε απο μονο του. Προσωπικα το θεωρω το καλυτερο ματς που εχω δει γενικα και οχι μονο σε Wrestlemania.
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 7 2013, 20:52 ) *
Highlight το spear του Edge στο Matt Hardy πανω στη σκαλα.


Φοβερά τα ματς που παρέθεσες T.W.Is.M! Το συγκεκριμένο που λες ήταν στον Jeff Hardy και πραγματικά το θεωρώ ένα από τα κορυφαία που έχει κάνει ο Rated R.



T.W.Is.M.
QUOTE(nikolas12 @ Apr 8 2013, 00:02 ) *
Φοβερά τα ματς που παρέθεσες T.W.Is.M! Το συγκεκριμένο που λες ήταν στον Jeff Hardy και πραγματικά το θεωρώ ένα από τα κορυφαία που έχει κάνει ο Rated R.



Νομιζω οτι αυτο που εβαλες ειναι απο το TLC match της επομενης χρονιας. Εγω ελεγα για ενα spear στο Matt Hardy που ηταν πανω στη σκαλα.
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 8 2013, 00:28 ) *
Νομιζω οτι αυτο που εβαλες ειναι απο το TLC match της επομενης χρονιας. Εγω ελεγα για ενα spear στο Matt Hardy που ηταν πανω στη σκαλα.


Σωστός, δεν το θυμόμουν. Κέρδισαν ο Mizκαι η Shield ως τώρα, αλλά δεν έχω δει πως ακόμα.
Μόλις βρήκα link. Ξεκινάει το Ryback vs Mark Henry.
giorgos14
Μουφα wrestlemania κατ'εμε..Αν εξαιρεσεις το HHH-Lesnar ορισμενες στιγμες,οπως και το Τακερ-Πανκ δεν αξιζε κατι αλλο.Οταν ομως περιμενεις τον τακερ να σου σωσει το σοου,σημαινει οτι κατι παει στραβα...
captain charisma
ο νεκρος δεν χανει σε μανια...αφου δεν εχασε απο μαικλς η παιχνιδα, δεν χανει ποτε κ μενει να μαθουμε ποτε θα σταματησει..παντως εβγαλε ωραιο ματς αν κ ηθελα να κανει κ μια πτηση εξω απ το ρινγκ...

στο ΗΗΗ-λεσναρ..κ αυτο το ματς ηταν σιγουρο το αποτελεσμα αν κ ηθελα νικη του λεσναρ...αλλα υπηρχε κ ο ορος οτι αν εχανε ο παιχνιδας αποσυροταν...ας μην εβαζαν τετοιο ορο κ ας εχανε...παρολα αυτα εβγαλαν πολυ καλο ματς κ ηταν το μονο μαζι ε του τακερ που αξιζαν...

στο σινα-ροκ κ αυτο ηταν αναμενομενο...στην αρχη δεν ηταν τοσο καλο αλλα στη συνεχεια καπως το εσωσαν...αν κ δε περιμενα στο τελος να αγκαλιαστουν κ να πανηγυριζουν μαζι, πραγμα που σημαινει οτι δεν θα δουμε 3 ματς μεταξυ τους..

το υπολοιπο σοου καπως μετριο...στο ντελριο-σουαγερ περιμενα να κανει χρηση βαλιτσας ο ζιγλερ αλλα...η βαλιτσα μεχρι τη μανια δεν πρεπει να χρησιμοποιηθει???η θα δουμε τπτ περιεργο στο raw σμρ?

σιγουρη ηταν κ η νικη της shield και το γεγονος οτι θα παιζοταν μλκ αναμεσα σε σιμους ορτον κ σοου...

το tag team, ryback-henry μετρια..μονη εκπληξη η ηττα του τζερικο...

γενικα πολυ προβλεψιμη η φετινη μανια...

στην 30 περιμενω καλυτερες πλοκες στα σεναρια...απο αποψη οργανωσης κ εφε απλα ειναι πολυ μπροστα
mixalisgate7
Η φετινή Wrestlemania ήταν χειρότερη των τελευταίων ετών,o καλύτερος αγώνας ήταν το CM Punk vs Undertaker.To αξιοσημείοτο της χθεσινής βραδιάς ήταν οι έντονες αποδοκιμασίες του κόσμου μετά το τέλος του σόου ενώ έπεσε και πολύ κράξιμο στο twittter.
morrison
Προσωπικά δεν είχα πολλές προσδοκίες...δεν ξέρω..δεν με γέμιζε η κάρτα και τόσο...
Τα main events πολύ προβλέψιμα, είχαν ξαναγίνει και πρόσφατα κάποια από αυτά...Πάντα ελπίζεις ότι θα υπήρχε κάποια έκπληξη κρυμμένη αλλά δεν...

Αυτό που βλέπω στις 3 τελευταίες χρονιές είναι ότι το WWE δίνει μεγαλύτερη βαρύτητα να κάνει μια εμπορική Mania παρά κάτι που θα ικανοποιήσει έναν original wrestling fan που θέλει να δει καλό wrestling και πρωτότυπο σενάριο.
Νομίζω ότι μετά από 2,5 χρόνια πρέπει να κλείσει ο κύκλος της λογικής των part time παλαιστών και των παλαιμάχων. Έπαιξαν τόσες φορές μεταξύ τους σε διάφορα πιθανά ζευγάρια...δεν νομίζω ότι έχει νόημα να επαναληφθεί ξανά.
Jericho, Taker, HHH, HBK, Lesnar, Rock. Mπορεί να τους αγαπάμε και το κυριότερο να γεμίζουν ακόμα στάδια...αλλά πραγματικά δεν θα ήθελα να ξαναδώ να είναι μέσα σε όλα τα σημαντικά ματς.
mixalisgate7
QUOTE(morrison @ Apr 8 2013, 18:24 ) *
Προσωπικά δεν είχα πολλές προσδοκίες...δεν ξέρω..δεν με γέμιζε η κάρτα και τόσο...
Τα main events πολύ προβλέψιμα, είχαν ξαναγίνει και πρόσφατα κάποια από αυτά...Πάντα ελπίζεις ότι θα υπήρχε κάποια έκπληξη κρυμμένη αλλά δεν...

Αυτό που βλέπω στις 3 τελευταίες χρονιές είναι ότι το WWE δίνει μεγαλύτερη βαρύτητα να κάνει μια εμπορική Mania παρά κάτι που θα ικανοποιήσει έναν original wrestling fan που θέλει να δει καλό wrestling και πρωτότυπο σενάριο.
Νομίζω ότι μετά από 2,5 χρόνια πρέπει να κλείσει ο κύκλος της λογικής των part time παλαιστών και των παλαιμάχων. Έπαιξαν τόσες φορές μεταξύ τους σε διάφορα πιθανά ζευγάρια...δεν νομίζω ότι έχει νόημα να επαναληφθεί ξανά.
Jericho, Taker, HHH, HBK, Lesnar, Rock. Mπορεί να τους αγαπάμε και το κυριότερο να γεμίζουν ακόμα στάδια...αλλά πραγματικά δεν θα ήθελα να ξαναδώ να είναι μέσα σε όλα τα σημαντικά ματς.


Δυστυχώς ο Vince κοιτάει τα χρήματα και θα τους δούμε και του χρόνου.
captain charisma
δυστυχως αυτοι οι παλεστες ειναι πηγη εσοδων για τον παππου οτι και να πουμε...αν κανει μια μανια χωρις αυτους ισως δουμε καλο wrestling αλλα απο εσοδα δεν νομιζω να παει τοσο καλα λογο του οτι η νεα γενια δεν εχει κανει το μπαμ για να αντικαταστησει τη παλια γενια...ετσι πιστευω..
T.W.Is.M.
Εγω δεν ενθουσιαστηκα, ουτε και απογοητευτηκα. Χειροτερη των τελευταιων ετων δε θα την ελεγα οταν υπαρχει η 27. Τετοια απογοητευση σε Wrestlemania σαν την 27 δε θυμαμαι ξανα.
Δεν μπορω να βρω καποιο ματς που να ξεχωρισε τοσο πολυ. Πιο πολυ μου αρεσε το Triple H vs Lesnar. Τα αλλα 2 μεγαλα ματς ειχαν καλες στιγμες, αλλα εχουμε δει καλυτερα ματς. Μπορω να πω οτι εμεινα ικανοποιημενος και απο το Jericho vs Fandango(μονος του το κρατησε το ματς ο Jericho, δεν μπορω να κρινω τον Fandambo), ενω και το 3-on-3 χωρις να εχει κατι το ξεχωριστο δεν ηταν κακο. Λιγος ο χρονος του tag team, οχι για πολλα το Ryback vs Henry, αλλα ο σκοπος δεν ηταν να προσφερει wrestling ποιοτητας και τη δουλεια του την εκανε, οσο για το del Rio vs Swagger δεν το προσεξα πολυ γιατι μιλουσα στο τηλεφωνο. Μου φτανει που εχασε η ΚΚΚ.
To κακο ηταν οτι εχασε ο Ryback και δεν κερδισα €150 στο στοιχημα... smiley.gif
captain charisma
για το αποψινο raw

There is panic backstage at RAW right now. The show was scheduled to build to a segment where Brock Lesnar beat up Rock to set up next year's WrestleMania main event. The problem: Rock is not there and has reportedly gone home. Vince McMahon, the writers and producers are in the process of redoing the show, evidently believing the angle has been nixed. Nobody knows any details as to what happened past that. As of this time, the belief is that The Rock is not appearing.

Also, there is a second major angle tonight to set up the main feud going forward and the Extreme Rules main event involving John Cena's next title defense. Word is that it is one of the things that has been planned for some time and was actually scheduled before Mania.
giorgos14
Να τος και ο ziggler με το cash in..αναμενομενο ως ενα βαθμο...
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 9 2013, 00:33 ) *
Εγω δεν ενθουσιαστηκα, ουτε και απογοητευτηκα. Χειροτερη των τελευταιων ετων δε θα την ελεγα οταν υπαρχει η 27. Τετοια απογοητευση σε Wrestlemania σαν την 27 δε θυμαμαι ξανα.
Δεν μπορω να βρω καποιο ματς που να ξεχωρισε τοσο πολυ. Πιο πολυ μου αρεσε το Triple H vs Lesnar. Τα αλλα 2 μεγαλα ματς ειχαν καλες στιγμες, αλλα εχουμε δει καλυτερα ματς. Μπορω να πω οτι εμεινα ικανοποιημενος και απο το Jericho vs Fandango(μονος του το κρατησε το ματς ο Jericho, δεν μπορω να κρινω τον Fandambo), ενω και το 3-on-3 χωρις να εχει κατι το ξεχωριστο δεν ηταν κακο. Λιγος ο χρονος του tag team, οχι για πολλα το Ryback vs Henry, αλλα ο σκοπος δεν ηταν να προσφερει wrestling ποιοτητας και τη δουλεια του την εκανε, οσο για το del Rio vs Swagger δεν το προσεξα πολυ γιατι μιλουσα στο τηλεφωνο. Μου φτανει που εχασε η ΚΚΚ.
To κακο ηταν οτι εχασε ο Ryback και δεν κερδισα €150 στο στοιχημα... smiley.gif


TWISM έκανες πολύ σοφτ κριτική για την Wrestlemania και δεν μας έχεις συνηθίσει smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 9 2013, 14:49 ) *
TWISM έκανες πολύ σοφτ κριτική για την Wrestlemania και δεν μας έχεις συνηθίσει smiley.gif


Αφου θελεις σκληρη κριτικη, οριστε...

QUOTE(giorgos14 @ Apr 9 2013, 11:02 ) *
Να τος και ο ziggler με το cash in..αναμενομενο ως ενα βαθμο...


Μολις το ειδα. Δυστυχως διαβασα το ποστ πριν δω το ματς.
Συγχαρητηρια στο Ziggler, αηδιαστικη η αντιδραση του κοινου, σε συνδυασμο με τις χτεσινες αντιδρασεις στη Wrestlemania.
Μετα την PG-era, περασαμε στην εποχη των ηλιθιων!
Τελικα η Attitude Era ηταν η σωτηρια του WWE και η καταστροφη του wrestling.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 9 2013, 17:10 ) *
Μολις το ειδα. Δυστυχως διαβασα το ποστ πριν δω το ματς.
Συγχαρητηρια στο Ziggler, αηδιαστικη η αντιδραση του κοινου, σε συνδυασμο με τις χτεσινες αντιδρασεις στη Wrestlemania.
Μετα την PG-era, περασαμε στην εποχη των ηλιθιων!
Τελικα η Attitude Era ηταν η σωτηρια του WWE και η καταστροφη του wrestling.


Τι εννοείς η αηδιαστική αντίδραση του κοινού;
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 9 2013, 17:39 ) *
Τι εννοείς η αηδιαστική αντίδραση του κοινού;



Αν δεν τους ηξερα, θα νομιζα οτι κερδισε τον τιτλο ο Rock και οχι ο heel Ziggler. Γενικα το κοινο ηταν για τα πανηγυρια, ειδικα στο Sheamus vs Orton. Καπου εχουν μπλεξει τους ρολους, νομιζουν οτι βρισκομαστε σε αλλη εποχη και χειροκροτουν κατα συστημα τους heels. Μαλλον δεν καταλαβαινουν οτι για εναν heel το αντιστοιχο του χειροκροτηματος ειναι η αποδοκιμασια. Αλλοι νομιζουν οτι το προτυπο face ειναι ο Stone Cold και ο Rock. Ξεχνουν ή δεν καταλαβαινουν οτι ο Stone Cold ειχε απεναντι του και τον υπερ-κακο Βινς και ο Rock εχει ενα μοναδικο για τα δεδομενα του WWE ταλεντο και περιμενουν να δουν τετοιους χαρακτηρες. Αν μπορουσαν ολοι να ειναι Stone Cold ή Rock, δε θα ηταν μοναδικοι σαν χαρακτηρες. Για οσους ειναι 15 χρονια πισω, ας μεινουν εκει κι ας μην ερχονται στα σημερινα σοου. Αν δεν τους αρεσει, μπορουν απλα να μη βλεπουν. Ισως αυτο πιεσει περισσοτερο το Βινς να αλλαξει καποια πραγματα. Οσο συνεχιζουν να ερχονται για να κανουν τα δικα τους, τοσο θα τους τρολαρει ο Cena, οπως εκανε στην αρχη. Το να βλεπω ομως ενα ολοκληρο σταδιο να αντιδρα ετσι σε μια νικη ενος heel, οσο κι αν ο ιδιος μου ειναι συμπαθης, με κανει να παρακαλαω να βγει την Παρασκευη ο Booker T και να πει οτι ο del Rio εξεταζοταν απο το γιατρο, ηταν τραυματιας, δεν ηταν "cleared for another match" και να ακυρωσει την αλλαγη του τιτλου, ετσι για σπασιμο.
Απλο ειναι, το Ziggler θα τον αποδοκιμαζα επειδη ειναι ο "κακος" της ιστοριας, ασχετα αν εδω λεω οτι αξιζει τον τιτλο και επρεπε να τον παρει πιο νωρις. Βλεπουμε ενα σοου με σεναριο και υποθεση, ειναι οπως οταν βλεπουμε μια ταινια. Στην ταινια δρασης δε θελουμε να κερδισει στο τελος ο κακος. Αν το θελουμε, κατι βλεπουμε εμεις λαθος. Ποια η διαφορα με το wrestling?
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 9 2013, 19:32 ) *
Αν δεν τους ηξερα, θα νομιζα οτι κερδισε τον τιτλο ο Rock και οχι ο heel Ziggler. Γενικα το κοινο ηταν για τα πανηγυρια, ειδικα στο Sheamus vs Orton. Καπου εχουν μπλεξει τους ρολους, νομιζουν οτι βρισκομαστε σε αλλη εποχη και χειροκροτουν κατα συστημα τους heels. Μαλλον δεν καταλαβαινουν οτι για εναν heel το αντιστοιχο του χειροκροτηματος ειναι η αποδοκιμασια. Αλλοι νομιζουν οτι το προτυπο face ειναι ο Stone Cold και ο Rock. Ξεχνουν ή δεν καταλαβαινουν οτι ο Stone Cold ειχε απεναντι του και τον υπερ-κακο Βινς και ο Rock εχει ενα μοναδικο για τα δεδομενα του WWE ταλεντο και περιμενουν να δουν τετοιους χαρακτηρες. Αν μπορουσαν ολοι να ειναι Stone Cold ή Rock, δε θα ηταν μοναδικοι σαν χαρακτηρες. Για οσους ειναι 15 χρονια πισω, ας μεινουν εκει κι ας μην ερχονται στα σημερινα σοου. Αν δεν τους αρεσει, μπορουν απλα να μη βλεπουν. Ισως αυτο πιεσει περισσοτερο το Βινς να αλλαξει καποια πραγματα. Οσο συνεχιζουν να ερχονται για να κανουν τα δικα τους, τοσο θα τους τρολαρει ο Cena, οπως εκανε στην αρχη. Το να βλεπω ομως ενα ολοκληρο σταδιο να αντιδρα ετσι σε μια νικη ενος heel, οσο κι αν ο ιδιος μου ειναι συμπαθης, με κανει να παρακαλαω να βγει την Παρασκευη ο Booker T και να πει οτι ο del Rio εξεταζοταν απο το γιατρο, ηταν τραυματιας, δεν ηταν "cleared for another match" και να ακυρωσει την αλλαγη του τιτλου, ετσι για σπασιμο.
Απλο ειναι, το Ziggler θα τον αποδοκιμαζα επειδη ειναι ο "κακος" της ιστοριας, ασχετα αν εδω λεω οτι αξιζει τον τιτλο και επρεπε να τον παρει πιο νωρις. Βλεπουμε ενα σοου με σεναριο και υποθεση, ειναι οπως οταν βλεπουμε μια ταινια. Στην ταινια δρασης δε θελουμε να κερδισει στο τελος ο κακος. Αν το θελουμε, κατι βλεπουμε εμεις λαθος. Ποια η διαφορα με το wrestling?


Οκ με κάλυψες.Παρακάτω 3 χιουμουριστικές εικόνες:





T.W.Is.M.
Στην τελευταια εικονα δεν εχουν δικιο παντως. Everybody gives a fuck. Απλα οι μισοι τον αντιπαθουν και τους ενδιαφερει να τον αποδοκιμαζουν. Εμενα αυτο που μου φανηκε ξενερωτο ηταν οι χειραψιες και οι αγκαλιες μετα το ματς με το Rock. Ειπαμε καλο παιδι ο Cena, καλος και ο Rock, αλλα τετοια πραγματα ταιριαζουν μονο σε βετερανους τυπου HBK και Undertaker και οχι στο Cena.
captain charisma
κατι παρομοιο ειχε γινει στο χογκαν-ροκ στη μανια 18 μετα τη νικη του ροκου...

αυτες η χειραψιες και οι αγκαλιες μου δινουν την εντυπωση οτι δεν θα εχουμε 3 ματς μεταξυ τους σε μανια...
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 9 2013, 22:51 ) *
Στην τελευταια εικονα δεν εχουν δικιο παντως. Everybody gives a fuck. Απλα οι μισοι τον αντιπαθουν και τους ενδιαφερει να τον αποδοκιμαζουν. Εμενα αυτο που μου φανηκε ξενερωτο ηταν οι χειραψιες και οι αγκαλιες μετα το ματς με το Rock. Ειπαμε καλο παιδι ο Cena, καλος και ο Rock, αλλα τετοια πραγματα ταιριαζουν μονο σε βετερανους τυπου HBK και Undertaker και οχι στο Cena.


Συμφωνώ μαζί σου για τις χειραψίες

QUOTE(captain charisma @ Apr 9 2013, 23:06 ) *
κατι παρομοιο ειχε γινει στο χογκαν-ροκ στη μανια 18 μετα τη νικη του ροκου...

αυτες η χειραψιες και οι αγκαλιες μου δινουν την εντυπωση οτι δεν θα εχουμε 3 ματς μεταξυ τους σε μανια...


Άλλο Χόγκαν και άλλο John Cena
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 10 2013, 00:09 ) *
Άλλο Χόγκαν και άλλο John Cena


Ακριβως αυτο λεω κι εγω.
Σε 5-10 χρονια κι ο Cena θα ειναι σε τετοια θεση οτι κι αν λεει ο κοσμος και οση γιουχα κι αν εχει φαει. Αλλα ακομα ειναι νωρις(κι ας εχει 10 χρονια καριερα ηδη, πραγμα που δεν εχει ο Rock) για τετοιες τιμες.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 10 2013, 00:41 ) *
Ακριβως αυτο λεω κι εγω.
Σε 5-10 χρονια κι ο Cena θα ειναι σε τετοια θεση οτι κι αν λεει ο κοσμος και οση γιουχα κι αν εχει φαει. Αλλα ακομα ειναι νωρις(κι ας εχει 10 χρονια καριερα ηδη, πραγμα που δεν εχει ο Rock) για τετοιες τιμες.


Σωστά
HLR CENATION
Μολις ειδα την Ρεστλεμανια.

Να αρχισω με ενα παραπονακι προς το φιλο TWISM?Φιλικα παντα.Ηθελα να δω την ρεστλεμανια αμεσως μετα το ματς του παναθηναικου σηνερα στο μπασκετ επειδη αργει να τα κατεβασει ο υπολογιστης μου και απο το αβαταρ σου καταλαβα ποσο ειχε ερθει το ματς του αντερτεικερ.Οχι πως δεν το απολαυσα αλλα δεν ειχα καθολου αγωνια ως προς το αποτελεσμα ,αμα δεν ηξερα ποιος ειχε νικησει εκει που θα του ειχε φερει την τεφροδοχο στο κεφαλι θα ειχα πεταχτει απο την καρεκλα και θα περιμενα το μετρημα του διαιτητη.Κριμα και ειχα κρατηθει με νυχια και με δοντια να μην μαθω καθολου αποτελεσματα δυο μερες και και εμα στο παραενα. sad.gif

Εμενα με ενθουσιασε η ρεστλεμανια.(Θα διαφωνησω μαζι σας για τους παλιμαχους.Εγω θελω να τους βλεπω οσα περισσοτερα χρονια γινεται)Οχι ολα τα ματς βεβαια αλλα τα 3 ματς που μεριμενα με αγωνια.Αναφερομαι στο ΣΙνα-Ροκ,στο Τριπλ Η-Λεσναρ(αν και θα ηθελα Μπροκ για νικητη) και το Τεικερ-Πανκ.Ας περασω σε μια συντομη αναλυση τους.

Το Λεσναρ-Χαντερ ηταν εντυπωσιακο.Ο Μπροκ ειναι παλαισταρας.ΕΙναι και μεγαλη προσωπικοτητα.Ο ΗΗΗ μια απο τα ιδια.Βαλτε και οτι ειχαν πλαι τους τον Πολ Χειμαν και τον Σον Μαικλς αντιστοιχα και μιλαμε για το απολυτο πακετο.Το ματς τους εφτασε στα επιπεδα του καταπληκτικου αγωνα που ειχαν βγαλει στο σαμερσλαμ.Θα ηθελα να δω περισσοτερη δραση με αντικειμενα εξω απο το ριγκ μονο.Μου αρεσε το τελος .9|10

Δεν υπαρχουν λογια να περιγραψεις το μεγαλειο του ματς του πανκ με τον Αντερτεικερ.Ολο το στησιμο(αν και σε καποιες στιγμες προσβαλε την μνημη του Πολ Μπιρ) ηταν υπεροχο μπορω να πω,ο αγωνας υπεροχος ,σε μια φαση νομιζα οτι ο ντιντμαν θα κανει την κινηση σημα κατατεθεν του και θα πεταξει εξω απο το ριγκ(4.20 γραφω εχει κολλησει το μυαλο μου δεν μου ερχεται η το ονομα της κινησης) αλλα τελικα προς απογοητευση μου σταματησε και βουτηξε τον Χειμαν.Εξυπνο που εκανε το ολντ σκουλ ο πανκ.Ωραιο και αυτο με την τεφροδοχο.Επος το ματς.9/10

Για πρωτη φορα δεν ειχαμε σπεσιαλ εισοδο του Τζον Σινα.Λιτη η εισοδο και του Ροκ καμια σχεση με τα περσινα.Το ματς ξεκινησε σε αργο ρυθμο αλλα οση η ωρα περνουσε ανεβαζε ρυθμο.Μου αρεσε πολυ.Πολλα κορβερ ,πολλα κικ αουτ,καλη συμμετοχη του κοινου,παιζανε καλα με τον κοσμο και ο Ροκ και ο Σινα.Μου αρεσε που σε μια φαση θυμηθηκαν και το περσινο τελος μου αρεσαν τα αγκλιασματα τους.8/10

Που λετε ηταν μια ρεστλεμανια με δυνατα συναισθηματα,πολυ ομορφη....Κραταω σαν ρεστλεμανια μομεντς.:1)το σηκωμα του Μαρκ Χενρυ απο τον Ραιμπακ μετα το τελος του ματς 2)την υποταγη του Μπαρετ στο Μιζ 3)Τον εναγκαλισμο ΣΙνα-Ροκ4)Τον Σον Μαικλς που ετρεξε να αγκαλιασει τον ΗΗΗ μετα την νικη του.5)Το 21-0 του Αντερτεικερ

ΥΓ) Καπου εδω θα ηθελα να ευχαριστησω τον ΤWISM ,τον Μιχαλη,τον morrison,τον captain carisma που με τις λιστες τους για τα καλυτερα ματς τις αναλυσεις τους ολο αυτον τον καιρο με βαλανε ακομα πιο πολυ σε κλιμα ρεστλεμανια.Εγω θα επανελθω στο τοπικ τον Ιουνιο με το επομενο μεγαλο event του προ ρεστλινγκ το ΤΝΑ σλαμιβερσαρυ με αναλυση της καρτας,προβλεψεις και ποστ γκειμ.

Ισως σκασω μυτη και πιο πριν με κανα αφιερωματακι σε κανα παλιοτερο ματσακι γιατι εχω αρχισει και βλεπω πολλους ιστορικους αγωνες.Καλη συνεχεια σε ολους. icon_wave.gif

captain charisma
το air deadman θα εννοεις.αν ετσι λεγεται η κινηση

στην εισοδο του παιχνιδα παρατηρησατε κατι περιεργο?



τουρτα ετρωγε πριν το ματς? smiley.gif
morrison
QUOTE(HLR CENATION @ Apr 10 2013, 04:39 ) *

Το υστερόγραφο δεν το κατάλαβα. Αποχωρείς ή απλά είναι μέρος κάποιου storyline..η μεγάλη επιστροφή τον Ιούνιο και έτσι..? tongue.gif

QUOTE(captain charisma @ Apr 10 2013, 12:53 ) *
τουρτα ετρωγε πριν το ματς? smiley.gif

Είναι από τις περιπτώσεις που το νερό που κουβαλά μαζί του φάνηκε χρήσιμο... tongue.gif
HLR CENATION
QUOTE(morrison @ Apr 11 2013, 19:39 ) *
Είναι από τις περιπτώσεις που το νερό που κουβαλά μαζί του φάνηκε χρήσιμο... tongue.gif

Χαχα.. smiley.gif .Εγινα παρτ ταιμ και εγω..Αποφασισα να γραφω μονο στα 8 μεγαλα του WWE και του TNA.Στο υπολοιπο φορουμ θα ειμαι εδω φυσικα wink.gif .
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Apr 11 2013, 19:39 ) *
Είναι από τις περιπτώσεις που το νερό που κουβαλά μαζί του φάνηκε χρήσιμο... tongue.gif


Μαλλον θα επανεμφανιστει ξαφνικα απο το πουθενα ως heel πλεον, γιατι μεχρι τωρα το παιζει face. Εγω ως γνωστον δεν αλλαζω ποτε χαρακτηρα, ειμαι σαν το Cena ο ιδιος και απαραλλαχτος! Μεχρι που στο τελος θα με βαρεθειτε και θα με αποδοκιμαζετε οταν ποσταρω. smiley.gif

Να πω κι ενα σεναριο που μου ηρθε το πρωι τρωγοντας σαντουιτς στη δουλεια μου? tongue.gif

Εχουμε μπει στο καλοκαιρι και ο Lesnar δεν εχει εμφανιστει ξανα μετα τη Wrestlemania. Ενω "διαφημιζεται" η επιστροφη του, συνεχως ο Heyman βρισκει καποιο προσχημα και τον δικαιολογει. Στο επεισοδιο αμεσως μετα το ΜΙΤΒ PPV ή και λιγο πριν(αναλογα με το ποσο μπορει να διαρκεσει η ιστορια) εμφανιζεται και καποιος απ τους GM του κλεινει ενα ματς εναντιον πχ του Santino Marella(ο οποιος θα μπορουσε να μπει στο ματς λογω κοντρας με τη Vickie που θελει να τον τιμωρησει). Ο Lesnar βγαινει στην αρενα και αντι να παιξει το ματς φευγει δηλωνοντας οτι αυτος δεν ειναι ανταγωνισμος για εκεινον και προσβαλλεται αν παιξει με τετοιο αντιπαλο. Την επομενη εβδομαδα εχει σειρα ο Zack Ryder. Κι εδω ο Brock κανει το ιδιο και φευγει χωρις να παιξει. Παρεμβαινει λοιπον ο Booker T ως GM και λεει οτι την επομενη εβδομαδα ο Lesnar θα αντιμετωπισει ξανα το Ryder και αν δεν μπει στο ρινγκ να παιξει, θα απολυθει. Στο επομενο επεισοδιο ο Lesnar δηλωνει(μεσω του Heyman παντα) οτι δεν προκειται να παιξει οτι κι αν λεει ο Booker T και αν θελουν ας του δωσουν την αμοιβη που προβλεπει το συμβολαιο του και ας τον απολυσουν. Πριν προλαβει να φυγει βγαινει ο Booker και του λεει οτι αν φυγει δε θα παρει καμια αποζημιωση, γιατι συμφωνα με το συμβολαιο που υπεγραψε το χειμωνα, αν απολυθει χωρις να εχει κανει νικη, δε δικαιουται το υπολοιπο του συμβολαιου. Ο Lesnar λοιπον γυριζει στο ρινγκ και επιτιθεται στο Ryder. Ο Heyman προσπαθει να τον συγκρατησει και μολις τον απομακρυνει, βαζει το διαιτητη να ξεκινησει ματς, το οποιο φυσικα ο Brock κερδιζει σε δευτερολεπτα. Σκοπος φυσικα ειναι να εχει στο ενεργητικο του μια νικη και στη συνεχεια επιτιθεται στο διαιτητη, ωστε να προκαλεσει την απολυση.
Στο Smackdown γινεται ολοκληρη κουβεντα για το θεμα και ανακοινωνεται οτι τη Δευτερα θα μιλησει για το θεμα ο Triple H(ως COO). Εκεινος λοιπον λεει οτι το ματς δεν επρεπε να ξεκινησει λογω της επιθεσης του Lesnar πριν το καμπανακι, αλλα αφου ξεκινησε δεν μπορει παρα να δεχτει οτι εγινε αγωνας. Αυτο που μπορει ομως να κανει ειναι να αντιστρεψει το αποτελεσμα δινοντας τη νικη στο Ryder με DQ(ας πουμε λογω της επιθεσης στο διαιτητη πριν ο Justin Roberts ανακοινωσει το νικητη). Αρα ο Lesnar δεν εχει κανει ακομα νικη και μπορει να απολυθει χωρις αποζημιωση για την επιθεση στο διαιτητη, ο οποιος εχει δικαιωμα να στραφει νομικα εναντιον του για τον τραυματισμο. Στο επομενο RAW ο Heyman βγαινει και κατηγορει τον Triple H για εμπαθεια και απαιτει να παιξει ο πελατης του αλλο ενα ματς εναντιον του στο Summerslam που ερχεται.(οχι δεν ετοιμαζω αλλο ενα Triple H vs Brock Lesnar, αφου με ξερετε οτι δεν κανω τετοια) Μια εβδομαδα μετα ο Triple H απαντα οτι θα ηθελε να δεχτει την προκληση και ηταν ετοιμος να το κανει μεχρι που καποιος αλλος του ζητησε να αντιμετωπισει το Lesnar αντι για εκεινον. Το ονομα δε θα το αποκαλυψει παρα μονο αν ο Lesnar δεχτει τους ορους του αγωνα: Αν κερδισει ο Brock, παιρνει το υπολοιπο του συμβολαιου του στο ακεραιο και επιλεγει ειτε να φυγει ειτε να εμφανιζεται οποτε θελει χωρις να κινδυνευει να απολυθει. Αν ομως χασει, απολυεται χωρις να παρει ουτε δολαριο και βρισκεται κατηγορουμενος για την επιθεση στο διαιτητη απο το WWE. Εκεινος δεχεται τους ορους και περιμενει να μαθει τον αντιπαλο. Αυτος (προς απογοητευση του κοινου, αλλα και ολων μας που περιμεναν καποια μεγαλη εκπληξη) καταληγει να ειναι ο Randy Orton.
Στις εβδομαδες που απομενουν ο Orton επαναφερει στοιχεια του παλιου του χαρακτηρα, γινεται πιο σκληρος και αρχιζει να θυμιζει το Randy που κλωτσουσε τους αντιπαλους στο κεφαλι. Το ματς γινεται στο Summerslam και νικητης ειναι ο Brock Lesnar. Διατηρει ετσι τη θεση του και δεν κινδυνευει να απολυθει. Την επομενη μερα στο RAW βγαινει για να δηλωσει τι θα κανει τελικα. Ανακοινωνει οτι θα παραμεινει στο WWE και θα παει για τον τιτλο για να αποδειξει οτι ειναι ο καλυτερος. Πριν ομως τελειωσει το promo δεχεται επιθεση απο τον Orton, ο οποιος τον κλωτσαει με το γνωστο του punt αφηνοντας τον εκτος δρασης για καιρο δικαιολογωντας ετσι την απουσια του απο τα σεναρια μεχρι το Royal Rumble, οπου θα εμφανιστει ξανα. Επιπλεον ο ορος που υπαρχει οτι μπορει να επιλεγει ποτε θα εμφανιζεται και ποτε οχι δικαιολογει την part-time παρουσια του στις ιστοριες μεχρι τη ληξη του συμβολαιου του.
captain charisma

λετε να δουμε κανα τετοιο στην 30?
mixalisgate7
QUOTE(captain charisma @ Apr 11 2013, 23:56 ) *

λετε να δουμε κανα τετοιο στην 30?


Δεν αποκλείεται αλλά ακόμα είναι νωρίς.TWISM χαραμίζεσαι,εσύ έπρεπε να ήσουν επικεφαλής της δημιουργικής ομάδας μπας και βλέπαμε κανά σενάριο της προκοπής.
T.W.Is.M.
QUOTE(captain charisma @ Apr 11 2013, 23:56 ) *

λετε να δουμε κανα τετοιο στην 30?


Ενα τετοιο ματς θα ηθελα πολυ να το δω. Ειναι ενα απο τα ελαχιστα ματς που θα επειθαν τον κοσμο οτι ο Undertaker μπορει να χασει. Διαβασα παντως οτι ο ιδιος ο Undertaker θα ηθελε για αντιπαλο στην επομενη Wrestlemania τον Brock Lesnar. Το κακο ειναι οτι δυσκολα θα υπηρχαν αμφιβολιες ως προς το νικητη σε αυτο το ματς.
Για να πιστεψει κανεις οτι ο Undertaker μπορει να χασει θα επρεπε ειτε να αντιμετωπισει το Cena ειτε καποιον νεο με πολλα υποσχομενο μελλον(πχ Ryback) ειτε να εχει ανακοινωσει στην τηλεοραση πριν απο τη Wrestlemania οτι αυτο ειναι το τελευταιο του ματς και θα αποσυρθει. Το τριτο μου μοιαζει πολυ δυσκολο, το πρωτο δυσκολο, το δευτερο θα ηταν εφικτο αν υπηρχαν πιο πολλοι υποψηφιοι. Ειδικα αν υπηρχε καποιος με σερι 5-0 ας πουμε σε Wrestlemania, ωστε να δημιουργηθει η υποψια οτι αν σπασει το σερι του Undertaker, θα εκανε δικο του μεγαλυτερο.

QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 12 2013, 00:04 ) *
Δεν αποκλείεται αλλά ακόμα είναι νωρίς.TWISM χαραμίζεσαι,εσύ έπρεπε να ήσουν επικεφαλής της δημιουργικής ομάδας μπας και βλέπαμε κανά σενάριο της προκοπής.


Ναι, αλλα αν ημουν επικεφαλης εγω, φανταζεσαι πως θα τελειωνα τις ιστοριες οσων δε συμπαθω(εστω και σεναριακα)? Ενδεικτικα σου λεω οτι το σερι της Shield θα το τελειωνα σε handicap match 1-on-3 με τον Undertaker στη Wrestlemania! Αντε να τους παρει κανεις σοβαρα μετα...tongue.gif
Αρα μου λες να κανω πιο συχνα διαλειμματα στη δουλεια μου για να σκεφτομαι σεναρια. Δεν εχω αντιρρηση. Αν χρειαστει μπορω να κανω διαλειμματα απ τα σεναρια για να δουλευω!:smile:
Τις λεπτομερειες παντως δεν τις βγαζω απ την αρχη. Μου ερχονται την ωρα που γραφω.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 12 2013, 00:21 ) *
Ενα τετοιο ματς θα ηθελα πολυ να το δω. Ειναι ενα απο τα ελαχιστα ματς που θα επειθαν τον κοσμο οτι ο Undertaker μπορει να χασει. Διαβασα παντως οτι ο ιδιος ο Undertaker θα ηθελε για αντιπαλο στην επομενη Wrestlemania τον Brock Lesnar. Το κακο ειναι οτι δυσκολα θα υπηρχαν αμφιβολιες ως προς το νικητη σε αυτο το ματς.
Για να πιστεψει κανεις οτι ο Undertaker μπορει να χασει θα επρεπε ειτε να αντιμετωπισει το Cena ειτε καποιον νεο με πολλα υποσχομενο μελλον(πχ Ryback) ειτε να εχει ανακοινωσει στην τηλεοραση πριν απο τη Wrestlemania οτι αυτο ειναι το τελευταιο του ματς και θα αποσυρθει. Το τριτο μου μοιαζει πολυ δυσκολο, το πρωτο δυσκολο, το δευτερο θα ηταν εφικτο αν υπηρχαν πιο πολλοι υποψηφιοι. Ειδικα αν υπηρχε καποιος με σερι 5-0 ας πουμε σε Wrestlemania, ωστε να δημιουργηθει η υποψια οτι αν σπασει το σερι του Undertaker, θα εκανε δικο του μεγαλυτερο.



Ναι, αλλα αν ημουν επικεφαλης εγω, φανταζεσαι πως θα τελειωνα τις ιστοριες οσων δε συμπαθω(εστω και σεναριακα)? Ενδεικτικα σου λεω οτι το σερι της Shield θα το τελειωνα σε handicap match 1-on-3 με τον Undertaker στη Wrestlemania! Αντε να τους παρει κανεις σοβαρα μετα...tongue.gif
Αρα μου λες να κανω πιο συχνα διαλειμματα στη δουλεια μου για να σκεφτομαι σεναρια. Δεν εχω αντιρρηση. Αν χρειαστει μπορω να κανω διαλειμματα απ τα σεναρια για να δουλευω!:smile:
Τις λεπτομερειες παντως δεν τις βγαζω απ την αρχη. Μου ερχονται την ωρα που γραφω.



Κατά 99% ο Brock Lesnar θα αντιμετωπίσει τον Rock.Τα σενάρια σου έρχονται μόνο στην δουλειά;
giorgos14
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 11 2013, 20:40 ) *


Τι φαντασία είναι αυτή ρε άνθρωπε;;;Είσαι σίγουρος ότι δουλεύεις στο σωστό κλάδο;

πολύχρονος κιόλας για εχθές smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 12 2013, 00:29 ) *
Κατά 99% ο Brock Lesnar θα αντιμετωπίσει τον Rock.Τα σενάρια σου έρχονται μόνο στην δουλειά;


Οχι, μου ερχονται οποιαδηποτε στιγμη. Αλλα αφου το σημερινο μου ηρθε στη δουλεια και σου φανηκε καλο, να μη βρω κι εγω μια αφορμη να λουφαρω? tongue.gif

QUOTE(giorgos14 @ Apr 12 2013, 00:45 ) *
Τι φαντασία είναι αυτή ρε άνθρωπε;;;Είσαι σίγουρος ότι δουλεύεις στο σωστό κλάδο;

πολύχρονος κιόλας για εχθές smiley.gif



Ευχαριστω. Οχι δεν ειμαι, λες να με θελει ο Βινς? Να του στειλω ενα βιογραφικο? smiley.gif
Αν παντως δουλευα ποτε για το WWE, υποθετω οτι οταν θα εφευγα απο κει δε θα ηθελα να ακουω για wrestling. Νομιζω οτι ο Βινς τους εχει σε τετοια πιεση, που αν καποιος ξεκινησε επειδη του αρεσε το wrestling, θα το μετανιωνε.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 12 2013, 00:51 ) *
Οχι, μου ερχονται οποιαδηποτε στιγμη. Αλλα αφου το σημερινο μου ηρθε στη δουλεια και σου φανηκε καλο, να μη βρω κι εγω μια αφορμη να λουφαρω? tongue.gif


Α οκ
T.W.Is.M.
Διαβαζω οτι η Shield θα κοντραριστει με την Team Hell No για τους τιτλους και λογικα θα τους παρει κιολας. Αν την επομενη του Extreme Rules εξαφανιστω για λιγο απο το φορουμ, θα ειμαι για πλυση στομαχου. Θα τη χρειαστω μετα απο τοσο ξερασμα... shot.gif
captain charisma


smiley.gif smiley.gif
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 12 2013, 20:50 ) *
Διαβαζω οτι η Shield θα κοντραριστει με την Team Hell No για τους τιτλους και λογικα θα τους παρει κιολας. Αν την επομενη του Extreme Rules εξαφανιστω για λιγο απο το φορουμ, θα ειμαι για πλυση στομαχου. Θα τη χρειαστω μετα απο τοσο ξερασμα... shot.gif


χαχαχα smiley.gif
mixalisgate7
Μετά το Gangnam Style και το Harlem Shake ήρθε το Fandangoing





captain charisma
κοντα στην επιστροφη ο τραγιστα...μου φαινεται το ριξαν στη παρτ-ταιμ ερα...
mixalisgate7
QUOTE(captain charisma @ Apr 14 2013, 17:22 ) *
κοντα στην επιστροφη ο τραγιστα...μου φαινεται το ριξαν στη παρτ-ταιμ ερα...


Ακούγεται εδώ και καιρό οτι θα επιστρέψει αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.