Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ May 19 2010, 20:19 ) *
Aν και ειναι νωρις για προβλεψεις βλεπωντας την καρτα και την αναλυση του T.W.Is.M μου μοιαζει αρκετα προβλεψιμο PPV...
Κατα βαση συμφωνω σε ολα απλα ισως σπασει το Edge vs Orton που ειναι αρκετα ανοιχτο(αν και βασικα και εγω βλεπω Orton),το McIntyre vs Kingston(κατι μου λεει οτι ηρθε η ωρα να χασει τον τιτλο ο Drew)ενω πιθανολογω οτι ισως να δωσουν μια καθαρη νικη στον Swagger για λογους push...Αν και το dq μεσα ειναι...
Ποιον βλεπεις για gm;


To DQ του Swagger ειναι πιο πολυ διαισθηση. Μεχρι στιγμης δε μου εχει βγει στα τελευταια PPV, ισως μου βγει τωρα(το περσινο DQ του CM Punk εναντιον του Jeff Hardy παντως το ειχα πετυχει).
Οσο για τον McIntyre εμενα κατι μου λεει οτι εχει ερθει προ πολλου η ωρα να χασει και τον τιτλο και τη δουλεια του, αλλα αυτο το κατι το λεει μονο σε μενα, οχι στο Βινς! smiley.gif

Για GM υποψιαζομαι τον "καλυτερο που υπηρχε, τον καλυτερο που υπαρχει και τον καλυτερο που θα υπαρξει ποτε"! Εχει δηλωσει οτι θα ενδιαφεροταν να μεινει κι αλλο, εχει εναν τιτλο που προφανως δεν προκειται να υπερασπισει, αρα πως αλλιως να τον εκκενωσει?
Και για να το συνεχισω, αν αυτη η υποψια επαληθευτει, καποιος πρεπει να παρει τον κενο τιτλο. Αν λοιπον γινει κατι αντιστοιχο με αυτο που ειχε γινει στο Smackdown με το IC, ποιος θα παρει τον τιτλο? Δεν πιστευω ξανα ο Miz, αλλιως γιατι να τον χασει? Μηπως λοιπον ο Ted Jr? Και αν ναι, ποιον θα κερδισει για να παρει τον τιτλο? Φανταζομαι τον R-Truth. Επειδη ομως 2 νικες επι του ιδιου αντιπαλου πεφτουν πολλες σε τοσο μικρο διαστημα, μηπως ο R-Truth κερδισει την Κυριακη? I'm just saying...που ελεγε προπερσι κι ο Hurricane Helms(που τον θυμηθηκα αυτον ε? παει στο TNA παντως).
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 20 2010, 02:54 ) *
Για GM υποψιαζομαι τον "καλυτερο που υπηρχε, τον καλυτερο που υπαρχει και τον καλυτερο που θα υπαρξει ποτε"! Εχει δηλωσει οτι θα ενδιαφεροταν να μεινει κι αλλο, εχει εναν τιτλο που προφανως δεν προκειται να υπερασπισει, αρα πως αλλιως να τον εκκενωσει?
Και για να το συνεχισω, αν αυτη η υποψια επαληθευτει, καποιος πρεπει να παρει τον κενο τιτλο. Αν λοιπον γινει κατι αντιστοιχο με αυτο που ειχε γινει στο Smackdown με το IC, ποιος θα παρει τον τιτλο? Δεν πιστευω ξανα ο Miz, αλλιως γιατι να τον χασει? Μηπως λοιπον ο Ted Jr? Και αν ναι, ποιον θα κερδισει για να παρει τον τιτλο? Φανταζομαι τον R-Truth. Επειδη ομως 2 νικες επι του ιδιου αντιπαλου πεφτουν πολλες σε τοσο μικρο διαστημα, μηπως ο R-Truth κερδισει την Κυριακη? I'm just saying...που ελεγε προπερσι κι ο Hurricane Helms(που τον θυμηθηκα αυτον ε? παει στο TNA παντως).

Xμμμ...Θα μπορουσε...Αν δεν κανω λαθος οπου να'ναι πρεπει να τελειωνει το συμβολαιο που υπεγραψε τον Δεκεμβρη...Αρα,νεο συμβολαιο σαν gm...
Ωραιο το σεναριο,για να δουμε...Κριμα να χασει ο Ted την Κυριακη παντως...Τωρα που του φερανε και τον Virgil... tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ May 20 2010, 03:10 ) *
Xμμμ...Θα μπορουσε...Αν δεν κανω λαθος οπου να'ναι πρεπει να τελειωνει το συμβολαιο που υπεγραψε τον Δεκεμβρη...Αρα,νεο συμβολαιο σαν gm...
Ωραιο το σεναριο,για να δουμε...Κριμα να χασει ο Ted την Κυριακη παντως...Τωρα που του φερανε και τον Virgil... tongue.gif


Καλα σιγουρα εχει ενδιαφερον τωρα που του εφεραν και το Virgil. Αλλα αν ειναι να παρει κανενα τιτλο... Το θεμα ειναι οποιος παρει το US Championship να το υπερασπιζεται και να υπαρχει και καμια ιστορια γυρω απ αυτο(δυσκολα πραγματα για το RAW, αν ηταν Smackdown...). Ο Μiz δεν εκανε τιποτα με τον τιτλο αυτο και μου φαινεται οτι ο μονος λογος που τον ειχε ηταν για να τον παρουσιαζουν ως τον πρωτο που ηταν ταυτοχρονα US champion και Tag team champion.
Απ την αλλη τωρα που το σκεφτομαι, γιατι να μην κερδισει στο σεναριο μου ο DiBiase την Κυριακη και αν γινει τουρνουα ή αγωνας για το US championship να το παρει ο R-Truth, ωστε σε ενα απ τα 2 επομενα PPV να γινει ματς Ted DiBiase vs R-Truth και για τις 2 ζωνες, US Championship και Million Dollar Championship?
HLR CENATION
Τη Κυριακη προβλεπω οτι θα εχουμε καλο ppv...
Sτο Σινα-Μπατιστα δεν βλεπω να γινεται εκπληξη κ να νικησει ο Μπατιστα εκτος αμα θελουν να κανουν καμια εκπληξη τυπου ΠΑνκ-τεικερ περυσι το σεπτεμβρη στο breakin point κ να παρει καμια αμφιλεγομενη νικη ο david σε συνδυασμο με τον νεο GM που θα ερθει.
Το WHC θα ειναι η σουπα της χρονιας.Ο Σγουακερ για να βγαλει καλο ματς θα πρεπει ειχε καποιον διαφορετικου στυλ αντιπαλο κ οχι βαρυ σε στυλ μπιγκ σοου.Λογικα θα ειναι κ το ποιο αδιαφορο ματς.Απιθανο να χασει την ζωνη του ο Σγουακερ.
Στο ΙC βλεπω Κοφφι κ αντιο ζωη σκωτζεζε..
Στο cm punk-rey βλεπω ματσαρα κ ρευ κ πανκ.Αδυνατο θεωρω να ξυρισουν το πανκ ενω το ρευ μπορει να τον δουμε να παιζει το κακο για ενα διαστημα.
Στο ταγκ-τιμ βλεπω καθαρη νικη των χαρτ καθως θαλουν να χτισουν μια καλη ομαδα.Λαθος που διαλυσαν την legasy μπορουσαν να βγαζανε ματσαρες.
T.W.Is.M.
QUOTE(laclipers @ May 20 2010, 15:49 ) *
Τη Κυριακη προβλεπω οτι θα εχουμε καλο ppv...
Sτο Σινα-Μπατιστα δεν βλεπω να γινεται εκπληξη κ να νικησει ο Μπατιστα εκτος αμα θελουν να κανουν καμια εκπληξη τυπου ΠΑνκ-τεικερ περυσι το σεπτεμβρη στο breakin point κ να παρει καμια αμφιλεγομενη νικη ο david σε συνδυασμο με τον νεο GM που θα ερθει.


Eιναι ομως I quit match. Πως να μην ειναι καθαρο το αποτελεσμα? Και πως να πει I quit ο Cena?

QUOTE(laclipers @ May 20 2010, 15:49 ) *
Το WHC θα ειναι η σουπα της χρονιας.Ο Σγουακερ για να βγαλει καλο ματς θα πρεπει ειχε καποιον διαφορετικου στυλ αντιπαλο κ οχι βαρυ σε στυλ μπιγκ σοου.Λογικα θα ειναι κ το ποιο αδιαφορο ματς.Απιθανο να χασει την ζωνη του ο Σγουακερ.


Κι εγω δεν εχω μεγαλες απαιτησεις απ αυτο το ματς, ομως κι ο Swagger ειναι καλος παλαιστης και ο Big Show αρκετα εμπειρος, ωστε να βγαλουν ενα αξιοπρεπες ματς. Οταν εχεις δει Batista vs Great Khali, τετοια ματς σου φαινονται πανδαισια θεαματος! tongue.gif

QUOTE(laclipers @ May 20 2010, 15:49 ) *
Στο ΙC βλεπω Κοφφι κ αντιο ζωη σκωτζεζε..


Απο το στομα σου και στου Βινς τ αυτι...

QUOTE(laclipers @ May 20 2010, 15:49 ) *
Στο cm punk-rey βλεπω ματσαρα κ ρευ κ πανκ.Αδυνατο θεωρω να ξυρισουν το πανκ ενω το ρευ μπορει να τον δουμε να παιζει το κακο για ενα διαστημα.


Δε νομιζω οτι θα ειναι κακος ο Rey. Απλα θα τον βαζει ο Punk να κανει τη βρωμικη δουλεια του, οπως περσι ο JBL το Michaels. Κατα βαθος ο Mysterio θα θελει να του επιτεθει, αλλα θα υπαρχουν ο Luke Gallows και ο τυπος με τη μασκα(που περιμενω να δω ποιος θα ειναι, μηπως ο Joey Mercury οπως ειχε γραψει ο φιλος Morrison?) και θα τον εμποδιζουν.
Παντως το μεταξυ τους ματς στη Wrestlemania λεγοταν οτι θα ηταν hair vs mask! Και αν ηταν τετοιο, δε νομιζω να πιστευεις οτι θα εβγαζε τη μασκα ο Rey...

QUOTE(laclipers @ May 20 2010, 15:49 ) *
Στο ταγκ-τιμ βλεπω καθαρη νικη των χαρτ καθως θαλουν να χτισουν μια καλη ομαδα.Λαθος που διαλυσαν την legasy μπορουσαν να βγαζανε ματσαρες.


Συμφωνω εδω. Οχι συγκεκριμενα για τη Legacy, αλλα για τις ομαδες που διαλυουν συνεχως. Legacy, Cryme Tyme, Colons, ολους τους συνδυασμους με τον Ezekiel Jackson. Εξαιρεση ειναι μονο οι Miz & Morrison, που επρεπε να παρει ο καθενας το δρομο του και να προχωρησουν. Πλεον στο tag team παιζουν ομαδες που δημιουργουνται για λιγους μηνες, οσο χρειαζεται για να φτιαχτει μια ιστορια. Ειπαμε να μην ενδιαφερεται πολυ ο Βινς αλλα αυτος το παρακανε...
HLR CENATION
Ναι αλλα απο την αλλη μου ειναι πολυ προφανες μια νικη του Σινα...Τι κανει νιαου νιαου στα κεραμμυδια.Κ τριτη σερη ηττα του Μπατιστα?Μηπως επαναλληφθει κανα σκηνικο Μπρετ-Οστιν που λυποθυμησε ο στηβ....δεν ξερω αλλα ισως δουμε κατι περιεργο...
Για τον ρευ αυτο εννοω οπως ηταν ο σον το Δεκεμβρη του 2008.ΘΑ ειναι κ πιασαρικα τα επομενα σμακνταουν αμα ο μυστηριο χασει την κυριακη ενω αντιθετα αμα νικησει το wwe θα ξεφτυλισει ενα απο τα γερα του χαρτια κ τον καλυτερο μελλοντικο για main event.
Εκτιμω οτι το wwe θα αρχισει να φτειχνει καλα ταγκ τιμ.Οι ανταγωνηστες του tna εχουν παρει κεφαλι σ αυτον τον τομεα κ δημιουργουν θαυμασια ματς με τους Αγγλους,κυριως με τους μπιρ μανευ ακομα κ με τους νταντλει μπους.Αρα εκ των πραγματων ο Βινς θα ριξει το βαρος στην δημιουργια νεων καλων ομαδων....
T.W.Is.M.
QUOTE(laclipers @ May 20 2010, 18:25 ) *
Ναι αλλα απο την αλλη μου ειναι πολυ προφανες μια νικη του Σινα...Τι κανει νιαου νιαου στα κεραμμυδια.Κ τριτη σερη ηττα του Μπατιστα?Μηπως επαναλληφθει κανα σκηνικο Μπρετ-Οστιν που λυποθυμησε ο στηβ....δεν ξερω αλλα ισως δουμε κατι περιεργο...
Για τον ρευ αυτο εννοω οπως ηταν ο σον το Δεκεμβρη του 2008.ΘΑ ειναι κ πιασαρικα τα επομενα σμακνταουν αμα ο μυστηριο χασει την κυριακη ενω αντιθετα αμα νικησει το wwe θα ξεφτυλισει ενα απο τα γερα του χαρτια κ τον καλυτερο μελλοντικο για main event.
Εκτιμω οτι το wwe θα αρχισει να φτειχνει καλα ταγκ τιμ.Οι ανταγωνηστες του tna εχουν παρει κεφαλι σ αυτον τον τομεα κ δημιουργουν θαυμασια ματς με τους Αγγλους,κυριως με τους μπιρ μανευ ακομα κ με τους νταντλει μπους.Αρα εκ των πραγματων ο Βινς θα ριξει το βαρος στην δημιουργια νεων καλων ομαδων....


Mα το θεμα ειναι οτι ο Μπατιστα μαλλον φευγει απο το WWE(και ισως απο το wrestling γενικοτερα) οποτε δε θα πειραξει κανεναν η 3η ηττα του. Nα σου θυμισω οτι κι ο Edge ειχε χασει προπερσι 3 φορες απο τον Undertaker και ο Orton απο τον Triple H αν θυμαμαι καλα.
Αυτο που λες για τις tag teams το ελπιζω, αλλα δεν ειμαι πολυ αισιοδοξος. Δες τι γινεται με το Intercontinental. Καποτε ηταν το 2ο ή 3ο πιο σημαντικο ματς στις Wrestlemania. Ειχαν τον τιτλο ο Ultimate Warrior, o Bret Hart, o Shawn Michaels, ο Rock. Tωρα τον εχει ο Drew McIntyre και δεν τον υπερασπιζεται. Σε WM εχει να γινει αγωνας για το IC championship 7 ή 8 χρονια! Ευτυχως που περσι ειχε γινει μια πολυ καλη κοντρα Mysterio/Jericho και του εδωσε ξανα λιγη σημασια.
HLR CENATION
Η συγκεκριμενη ζωνη οπως κ η usa ειναι καθαρα για να δημιουργησουν νεα μεγαλα ονοματα.Ειναι σαν προπομπος για τη μεγαλη ζωνη.Μονο ο Σειμους αν θυμαμαι καλα τα τελευταια χρονια την πηρε κατευθειαν την μεγαλη.Παντως τα ματς συνηθως (με εξεραιση τον τελευταιο καιρο του ανεκδιηγητου οντως σκωτσεζου) ειναι ματσαρες.Περυσι ηταν κ στην wm25 μεταξυ του jbl k του ρευ.
T.W.Is.M.
QUOTE(laclipers @ May 20 2010, 20:52 ) *
Η συγκεκριμενη ζωνη οπως κ η usa ειναι καθαρα για να δημιουργησουν νεα μεγαλα ονοματα.Ειναι σαν προπομπος για τη μεγαλη ζωνη.Μονο ο Σειμους αν θυμαμαι καλα τα τελευταια χρονια την πηρε κατευθειαν την μεγαλη.Παντως τα ματς συνηθως (με εξεραιση τον τελευταιο καιρο του ανεκδιηγητου οντως σκωτσεζου) ειναι ματσαρες.Περυσι ηταν κ στην wm25 μεταξυ του jbl k του ρευ.


Σορρυ εχεις δικιο για τη WM25. Το ματς ομως ηταν τοσο συντομο που το ξεχασα! Ετσι οπως το λες ειναι, οι τιτλοι αυτοι ειναι σαν δοκιμη για ανερχομενους σταρ για να δουν πως θα χειριστουν την ιστορια γυρω απο εναν τιτλο και τι αντιδραση θα φερουν στον κοσμο.
Παλιοτερα το Intercontinental το ειχαν και ο Mr Perfect και ο Triple H και νομιζω και ο Macho Man, ετσι για να προσθεσω κι αλλα μεγαλα ονοματα. Και φυσικα ο ρεκορντμαν σε αριθμο τιτλων ειναι ο Jericho με 9.
Αλλος ενας που πηγε κατευθειαν στο μεγαλο πρωταθλημα τα τελευταια χρονια ειναι ο Batista. Αυτος ειχε μονο τιτλο στο tag team μαζι με το Ric Flair πιο πριν(θυμαμαι ακομα το Armageddon 2003, το τελευταιο PPV εκεινης της χρονιας, με την Evolution να εχει ολες τις ζωνες στο RAW:Triple H World champion, Randy Orton IC champion, Batista&Ric Flair World Tag team champions). Νομιζω οτι ουτε ο Rey Mysterio ειχε παρει US ή IC championship πριν το WHC, αλλα ειχε κερδισει το Cruiserweight championship πιο πριν.
morrison
Προθερμανση για το ppv της Κυριακης...

Tribute σε μια απο τις πιο cult φιγουρες ολων των εποχων...


Kαι το ιστορικο botch του Lesnar στο shooting star press στην ματσαρα με τον Angle στην Wrestlemania 19...Τι πηγε να κανει ο ανθρωπος,ε;Συνεχισε ζαλισμενος το υπολοιπο εν τω μεταξυ...


HLR CENATION
NA που εβγαλε ματσαρα κ ο Σγουακερ προχθες στο σμακνταουν.Του εβαλαν διπλα την αεροπορια τον Κοfι κ εδειξε το παληκαρι θετικα στοιχεια.Ωραια κοντρα ψηνεται με κριστιαν-ζιγκλερ θα βγαλει ευχαριστα ματς....
morrison
Ειδα το μισο live χτες οσο αντεξα(βοηθησε η σημερινη αργια)και το αλλο μισο σημερα το πρωι...
Πολυ το γουσταρα το Over the Limits...Με ανατροπες,απροοπτα,καλο θεαμα αλλα και πραγματα που θα μπορουσαν να γινουν διαφορετικα...
captain charisma
για μαλλι πηγε και βγηκε κουρεμενος ο πανκουλης..τον εχουν ξεφτηλισει εντελως εκει στο wwe...αυτο που του εκαναν πολυ θα ηθελα να το κανουν και στο μακμαιμου!!!
morrison
Mηπως ειναι νωρις για spoilers;;;

Ναι μεν μια εξοργιστικη εξελιξη αλλα ηταν κατι αναπαντεχο.Προσωπικα η ολη φαση με κρατησε καρφωμενο...Πραγματι ηταν εξευτελιστικο να ειναι μεσα στα αιματα και ο αλλος να τον κουρευει,για να μην αναφερθω στις χειροπεδες...Πολυ σασιστικες καταστασεις!
Παντως νομιζω οτι ο Punk θα ανταμειφθει...Δεν γινεται να μην βλεπουν οτι συνολικα ειναι ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ wrestler του WWE!Kαι δεν μιλαω μονο για wrestling abilities...
OnLy_PAS-AthEnS
Σαν να το εχουνε μαμησει λιγο εκει οι φιλτατοι στο WWE.O Punk πολυ ξεφτιλα τρωει ρε παιδι μου και δεν το αξιζει γιατι ειναι απο τους λιγους που προσπαθει..!
T.W.Is.M.
Mολις το ειδα το Over the Limit και θα κανω κι εγω 2-3 σχολια.
Κατ αρχην ειχαμε το καλυτερο δυνατο ξεκινημα. Ο ΜακΚατσικης εχασε καθαρα!!! smiley.gif Υποτιθεται οτι το gimmick του ειναι αυτο του chosen one. Τελικα δεν ειναι ετσι. Το gimmick του ειναι αυτο του κλαψιαρη. Δυστυχως φοβαμαι οτι χανει τον τιτλο για να προχωρησει παραπανω. Στειλτε τον για jobbing στο Hornswoggle! Mονο γι αυτο κανει.
Μεγαλη εκπληξη η εξελιξη με το CM Punk. Ενταξει, πρεπει στο τελος να κερδισει το καλο παιδι, αλλα καλο ειναι να ταλαιπωρηθει και λιγο για να παρει μεγαλυτερη αξια η νικη. Κατι μου λεει οτι το πλανο αλλαξε επειδη ο Rey παραπονεθηκε παλι για τα λεφτα που παιρνει...
Λετε να επαληθευτει το σεναριο που εγραψα πριν την Κυριακη για τον Γ.τ.Ε.?
Μπορει σε προβλεψεις να πηγα απατος, αλλα την πιο δυσκολη την επιασα. Και το ματς μου φανηκε αξιοπρεπεστατο.
Το Edge vs Orton βγηκε η σουπα της ημερας στο τελος. Υπηρχε λογος βεβαια. Ο Orton επαθε εξαρθρωση στον ωμο κατα τη διαρκεια του ματς. Ο τραυματισμος χειροτερεψε οταν χτυπουσε με τη γροθια του το ρινγκ πριν το RKO που δεν εκανε τελικα. Εχω δει και ακουσει για πολλους τραυματισμους, αλλα αυτοτραυματισμο δεν εχω ξαναδει.
Ο αξιοτιμος Ελληνοφιλιππινεζος μαλλον μας αποχαιρετα. Τη θεση του θα παρει λογικα ο ασπρουλιαρης. Το I quit match παντως θα μπορουσε να κρατησει λιγο παραπανω με περισσοτερες "σαλτσες" πριν παμε κατευθειαν στο κυριως πιατο. Οσο για την καταληξη, ηταν η πιο σωστη. Αλλωστε ο Undertaker ειναι 18-0 και ο Rey Mysterio φοραει ακομα τη μασκα του. Οταν αυτα τα δυο αλλαξουν, τοτε θα πει κι ο Cena "I quit".

Και η καθιερωμενη κακια της ημερας. Σημερα θα ξεπερασω τον εαυτο μου, αν και την εμπνευση μου την εδωσε αλλος(απ το twitter του).
Ladies and gentlemen now that I have your attention, let me introduce myself. I weigh tonight at 248 pounds, I hail from Green Bay Wisconsin, Misteeeeeeeerrrrrr Kennedy...Kennedy!
Καλη αναρρωση Γ.τ.Κ. Ειλικρινα δε χαιρομαι καθολου γι αυτο που επαθες, αλλα καποιος δικαιωθηκε χτες... wink.gif
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 25 2010, 02:12 ) *
Δυστυχως φοβαμαι οτι χανει τον τιτλο για να προχωρησει παραπανω.

Λες,ε;Eγω παλι δεν νομιζω...Ηδη δειχνει να συνεχιζει με ενα feud βαρετο μεχρι αηδιας κοντρα στον Matt Hardy.
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 25 2010, 02:12 ) *
Μεγαλη εκπληξη η εξελιξη με το CM Punk. Ενταξει, πρεπει στο τελος να κερδισει το καλο παιδι, αλλα καλο ειναι να ταλαιπωρηθει και λιγο για να παρει μεγαλυτερη αξια η νικη. Κατι μου λεει οτι το πλανο αλλαξε επειδη ο Rey παραπονεθηκε παλι για τα λεφτα που παιρνει...

Nαι και βρηκαν ωραιο τροπο να του τριξουν τα δοντια...Τον εβαλαν να ξεφτιλισει τον Punk...
Aντιγραφω αυτο που εγραψα το μεσημερι spoiler free,
''Ναι μεν μια εξοργιστικη εξελιξη αλλα ηταν κατι αναπαντεχο.Προσωπικα η ολη φαση με κρατησε καρφωμενο...Πραγματι ηταν εξευτελιστικο να ειναι μεσα στα αιματα και ο αλλος να τον κουρευει,για να μην αναφερθω στις χειροπεδες...Πολυ σαδιστικες καταστασεις!
Παντως νομιζω οτι ο Punk θα ανταμειφθει...Δεν γινεται να μην βλεπουν οτι συνολικα ειναι ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ wrestler του WWE!Kαι δεν μιλαω μονο για wrestling abilities...''
Ο Punk ο οποιος πανω που δειχνει να προωθειται σκαει μια το φιασκο με τον Undertaker,την αλλη το σημερινο με τον Mysterio...Eλεος πια...Ο τυπος ειναι οτι καλυτερο εχει το ροστερ ανετα...
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 25 2010, 02:12 ) *
Ο αξιοτιμος Ελληνοφιλιππινεζος μαλλον μας αποχαιρετα.

Με εκανε να τον συμπαθησω με το heel turn και το τρισαθλιο τζομπαρισμα στον Cena...Γιατι να μην πει i quit ο Cena;;;
Ο Undertaker ειναι το φαινομενο,ο ζωντανος-νεκρος που οταν εχει Wrestlemania σεληνιαζεται και δεν λεει να χασει...Καλως!O Cena γιατι να μην πει i quit;Οχι οτι περιμενα να γινει αλλα λεμε τωρα...Γενικοτερα...
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 25 2010, 02:12 ) *
Και η καθιερωμενη κακια της ημερας. Σημερα θα ξεπερασω τον εαυτο μου, αν και την εμπνευση μου την εδωσε αλλος(απ το twitter του).
Ladies and gentlemen now that I have your attention, let me introduce myself. I weigh tonight at 248 pounds, I hail from Green Bay Wisconsin, Misteeeeeeeerrrrrr Kennedy...Kennedy!
Καλη αναρρωση Γ.τ.Κ. Ειλικρινα δε χαιρομαι καθολου γι αυτο που επαθες, αλλα καποιος δικαιωθηκε χτες... wink.gif

Μιλανε ολοι μιλαει και ο Kennedy που δεν εχει τραυματιστει ποτε του...
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ May 25 2010, 02:32 ) *
Με εκανε να τον συμπαθησω με το heel turn και το τρισαθλιο τζομπαρισμα στον Cena...Γιατι να μην πει i quit ο Cena;;;
Ο Undertaker ειναι το φαινομενο,ο ζωντανος-νεκρος που οταν εχει Wrestlemania σεληνιαζεται και δεν λεει να χασει...Καλως!O Cena γιατι να μην πει i quit;Οχι οτι περιμενα να γινει αλλα λεμε τωρα...Γενικοτερα...

Μιλανε ολοι μιλαει και ο Kennedy που δεν εχει τραυματιστει ποτε του...


Γιατι ο Cena ειναι ο συγχρονος Hulk Hogan. Οταν χανει, ειναι γιατι δεν μπορει το σωμα του. Το I quit match ειναι το κατεξοχην ματς που παραδεχεσαι την ηττα, το ματς που τα παρατας, που χανει το πνευμα και οχι το σωμα. Το πνευμα του Cena λοιπον δε χανει ποτε. Αυτο ειναι μερος του gimmick του.

Στο θεμα του Kennedy δεν εχει σημασια αν ο ιδιος εχει τραυματιστει. Ηταν η δικαιωση του γιατι ο ιδιος απολυθηκε επειδη κριθηκε επικινδυνος ο τροπος που αγωνιζοταν. Επειδη εκανε μια επικινδυνη κινηση στον Orton στο σημειο που ειχε τραυματιστει προσφατα, τον ωμο. Ε τωρα λοιπον ο Orton τραυματιστηκε μονος του στο ιδιο σημειο. Αν ειναι να τραυματιστεις, δε χρειαζεται να ειναι επικινδυνος ο αντιπαλος, μπορεις να το παθεις και μονος σου.
Αναρωτιεμαι αν σεναριακα προκειται να επωφεληθει ο Edge απ αυτο. Επισης αναρωτιεμαι ποιος θα ειναι ο τεταρτος στο ματς τιτλου στο Fatal 4 Way αφου ο Orton μαλλον δε θα ειναι καλα. Μου μοιαζει να ερχεται η ωρα να χρησιμοποιηθει ο Monday Night Delight...
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 25 2010, 18:27 ) *
Γιατι ο Cena ειναι ο συγχρονος Hulk Hogan. Οταν χανει, ειναι γιατι δεν μπορει το σωμα του. Το I quit match ειναι το κατεξοχην ματς που παραδεχεσαι την ηττα, το ματς που τα παρατας, που χανει το πνευμα και οχι το σωμα. Το πνευμα του Cena λοιπον δε χανει ποτε. Αυτο ειναι μερος του gimmick του.

Σωστα...Αυτο ειναι μερος του χαρακτηρα που θελουν να του χτισουν ειδικα τα τελευταια χρονια...(Mερος εγραψα;Ολος ο χαρακτηρας εκει στεκεται,στο οτι ειναι superman.Πουθενα αλλου!)
Μονο που 1)καμια σχεση το ερεισμα στον κοσμο που εχει ο Cena σε σχεση με τον Hogan,εδω στα μισα γηπεδα τον γιουχαρουν και 2)δεν εχουμε 1990 για να δινουμε ενα προσωποκεντρικο προιον οπως τοτε.Αν ο κοσμος τοτε ηθελε να παρακολουθει το ''ο Hogan και οι αλλοι'' δεν νομιζω οτι χρειαζεται να βλεπουμε το ιδιο εργο...Τοτε μπορει να ηθελαν να βλεπουν τον Hogan να παταει τον κακο Ιρακινο,τωρα ποιος τρελαινεται να βλεπει σε sequels τον John να παταει τον Batista,τον Edge,τον Orton,τον...τον...τον...Ολους!Εκτος απο εναν...Τον γαμπρο...Γιατι αραγε;
Τα τελευταια χρονια μετα τον τραυματισμο του μια φορα χαρηκα τον Cena,οταν εχασε απο τον Sheamus.Kατα τα αλλα ξερω σε ολα του τα ματς τι θα γινει...
Αν στο WWE ειναι ευχαριστημενοι με τα ratings με αυτη την τακτικη,εχοντας δηλαδη τον Cena σαν δυνατο χαρτι της εταιρειας ενταξει...Αλλα μεσα στην αρενα οι αντιδρασεις του κοινου αλλα λενε...
Tελος,ειναι μερος του μυστηριου του χαρακτηρα του Undertaker να ειναι αδυσωπητος στα HIAC και να ειναι ανικητος σε Wrestlemania...Εκει γουσταρω!
Τωρα ο αλλος να μην γινεται να χασει δεν μπορω...Βαριεμαι...Τι ειδους χαρακτηρας ειναι αυτος;Δεν ειναι αυτο το wrestling.
Ο Flair κοντεψε να γινει GOAT(που λεει και ο Α&Κ rolleyes.gif )οντας μια ζωη cheater...Ολοι οι αλλοι.οι μεγαλοι εννοω,εχουν κανει εναν χαμο γυρισματα και παραλαγες στους χαρακτηρες τους...Αυτος εκει,το σκοπο του...
Αρε Vince... torture.gif

QUOTE(T.W.Is.M. @ May 25 2010, 18:27 ) *
Στο θεμα του Kennedy δεν εχει σημασια αν ο ιδιος εχει τραυματιστει. Ηταν η δικαιωση του γιατι ο ιδιος απολυθηκε επειδη κριθηκε επικινδυνος ο τροπος που αγωνιζοταν. Επειδη εκανε μια επικινδυνη κινηση στον Orton στο σημειο που ειχε τραυματιστει προσφατα, τον ωμο. Ε τωρα λοιπον ο Orton τραυματιστηκε μονος του στο ιδιο σημειο. Αν ειναι να τραυματιστεις, δε χρειαζεται να ειναι επικινδυνος ο αντιπαλος, μπορεις να το παθεις και μονος σου.

Mην το κουραζουμε...Αν ειναι ετσι οπως τα λεει ο Kennedy εχει ενα δικιο...Απ'την αλλη που νομιζε οτι δουλευε;Στον παραδεισο;Aς τραυματιζε κανεναν ΗΗΗ να βλεπαμε που θα πηγαινε...
Ας συνεχισει,λοιπον,να βγαζει βιντεακια στο ytube με την μουρη του και ας αφησει τους πανηγυρισμους...
Λες και το προβλημα του WWE ειναι που διωχτηκε ο Kennedy.
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 25 2010, 18:27 ) *
Επισης αναρωτιεμαι ποιος θα ειναι ο τεταρτος στο ματς τιτλου στο Fatal 4 Way αφου ο Orton μαλλον δε θα ειναι καλα. Μου μοιαζει να ερχεται η ωρα να χρησιμοποιηθει ο Monday Night Delight...

Eιδα το Raw αλλα δεν μιλαω...
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ May 25 2010, 19:42 ) *
Σωστα...Αυτο ειναι μερος του χαρακτηρα που θελουν να του χτισουν ειδικα τα τελευταια χρονια...(Mερος εγραψα;Ολος ο χαρακτηρας εκει στεκεται,στο οτι ειναι superman.Πουθενα αλλου!)
Μονο που 1)καμια σχεση το ερεισμα στον κοσμο που εχει ο Cena σε σχεση με τον Hogan,εδω στα μισα γηπεδα τον γιουχαρουν και 2)δεν εχουμε 1990 για να δινουμε ενα προσωποκεντρικο προιον οπως τοτε.Αν ο κοσμος τοτε ηθελε να παρακολουθει το ''ο Hogan και οι αλλοι'' δεν νομιζω οτι χρειαζεται να βλεπουμε το ιδιο εργο...Τοτε μπορει να ηθελαν να βλεπουν τον Hogan να παταει τον κακο Ιρακινο,τωρα ποιος τρελαινεται να βλεπει σε sequels τον John να παταει τον Batista,τον Edge,τον Orton,τον...τον...τον...Ολους!Εκτος απο εναν...Τον γαμπρο...Γιατι αραγε;
Τα τελευταια χρονια μετα τον τραυματισμο του μια φορα χαρηκα τον Cena,οταν εχασε απο τον Sheamus.Kατα τα αλλα ξερω σε ολα του τα ματς τι θα γινει...
Αν στο WWE ειναι ευχαριστημενοι με τα ratings με αυτη την τακτικη,εχοντας δηλαδη τον Cena σαν δυνατο χαρτι της εταιρειας ενταξει...Αλλα μεσα στην αρενα οι αντιδρασεις του κοινου αλλα λενε...
Tελος,ειναι μερος του μυστηριου του χαρακτηρα του Undertaker να ειναι αδυσωπητος στα HIAC και να ειναι ανικητος σε Wrestlemania...Εκει γουσταρω!
Τωρα ο αλλος να μην γινεται να χασει δεν μπορω...Βαριεμαι...Τι ειδους χαρακτηρας ειναι αυτος;Δεν ειναι αυτο το wrestling.
Ο Flair κοντεψε να γινει GOAT(που λεει και ο Α&Κ rolleyes.gif )οντας μια ζωη cheater...Ολοι οι αλλοι.οι μεγαλοι εννοω,εχουν κανει εναν χαμο γυρισματα και παραλαγες στους χαρακτηρες τους...Αυτος εκει,το σκοπο του...
Αρε Vince... torture.gif


Mην το κουραζουμε...Αν ειναι ετσι οπως τα λεει ο Kennedy εχει ενα δικιο...Απ'την αλλη που νομιζε οτι δουλευε;Στον παραδεισο;Aς τραυματιζε κανεναν ΗΗΗ να βλεπαμε που θα πηγαινε...
Ας συνεχισει,λοιπον,να βγαζει βιντεακια στο ytube με την μουρη του και ας αφησει τους πανηγυρισμους...
Λες και το προβλημα του WWE ειναι που διωχτηκε ο Kennedy.

Eιδα το Raw αλλα δεν μιλαω...


Kαλα, μην εισαι τοσο αυστηρος. Εχει το κλασικο ποσοστο νικων του καλου παιδιου(που στο τελος παντα υπερισχυει). Με τον Edge και τον Orton εχει κανει ηττες, ακομα και καθαρη ηττα εχει κανει σε hell in a cell. Απλα οπως εχεις γραψει κι εσυ η μοιρα του heel ειναι να βρεθει καποιο καλο παιδι να τον τακτοποιησει. Παντως αφου τους κερδιζει ολους εκτος απο τον Triple H, δεν ειναι τοσο ανικητος. tongue.gif Και μη νομιζεις οτι ειναι ευκολο να κανεις το ιδιο ανετα τη δουλεια σου οταν ενα μερος του σταδιου σε αποδοκιμαζει ενω θα πρεπε να σε χειροκροτει. Για μενα αυτο ειναι το σημαντικοτερο επιτευγμα του και οχι οι τιτλοι που του δινονται και το ολο gimmick του.

Για τον Kennedy το προβλημα του WWE δεν ειναι που διωχτηκε ο Kennedy. Το προβλημα του Kennedy ομως ειναι αυτο, ετσι δεν ειναι? wink.gif

Καλυτερα που δε λες τιποτα γιατι εγω θα το δω αυριο το RAW. Δεν προλαβαινω σημερα.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 25 2010, 21:37 ) *
Παντως αφου τους κερδιζει ολους εκτος απο τον Triple H, δεν ειναι τοσο ανικητος. tongue.gif

Kαλα αυτος εχει δοντι... 71.gif

Πλακα-πλακα ακομα και αυτος ενω ηταν ηδη μεγαλο ονομα επελεξε να κανει τον heel στην Evolution εποχη.Και εκει στραπατσαριστηκε,εγινε μισητος,κλειστηκε ερμητικα μεσα σε κλουβια για να μην μπει ο Goldberg...Αυτον τον ΗΗΗ τον λατρευω,τον μετεπειτα και τον λιγο πριν δεν θα το ελεγα...Υπαρχει και η εποχη Hunter Hurst Helsmley και οι δοσεις DX αλλα μιλαω σαν Triple-H.
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 25 2010, 21:37 ) *
Και μη νομιζεις οτι ειναι ευκολο να κανεις το ιδιο ανετα τη δουλεια σου οταν ενα μερος του σταδιου σε αποδοκιμαζει ενω θα πρεπε να σε χειροκροτει. Για μενα αυτο ειναι το σημαντικοτερο επιτευγμα του και οχι οι τιτλοι που του δινονται και το ολο gimmick του.

Αυτο ομως δεν ειναι σημαδι οτι αυτο που κανεις ενα σημαντικο κομματι του κοσμου το εχει σκυλοβαρεθει;
Tα ιδια δεν ειπα και για τον Orton;Oτι δεν ειχε και τοσο ενδιαφερον πλεον ως καθαρος heel παρ'ολο που ειναι τετοιος.Και οτι θα του κανει καλο μια αλαγη,εστω μικρη.
Και μια που το θυμηθηκα διαβαζα καπου καποια συνεντευξη του:''Ήταν μια θεμελιώδη μετάβαση. Δεν είπαμε στον κόσμο, κοιτάξτε, αυτός αλλάζει και γίνεται babyface οπότε καλά θα κάνετε να τον συμπαθήσετε. Οι οπαδοί είναι υπεύθυνοι για αυτή μου την αλλαγή. Δεν είμαι διαφορετικός χαρακτήρας. Είμαι το ίδιο άτομο που ήμουν πέρυσι. Δε μπορώ να θεωρηθώ απαραίτητα babyface. Είμαι κάτι μεταξύ καλού και κακού."
Θυμασαι που συζητουσαμε για το turn;Ειναι ο ιδιος evil χαρακτηρας απλα σταματαει τις πισωπλατες...Δεν ειναι ο κλασσικος face.Στα ορια ειναι,απροβλεπτος.
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ May 25 2010, 19:42 ) *
Eιδα το Raw αλλα δεν μιλαω...


Το ειδα κι εγω τωρα γιατι δεν κρατιομουν. Χειροτερα δεν μπορουσαν να το κανουν? Πως θα προετοιμαστει ενα fatal 4 way οταν μονο οι 3 θα μπορουν να παιξουν? Και να ταν ο 4ος ο Edge ή ο Jericho να πω ενταξει, θα παρουν το μικροφωνο και θα λενε τα δικα τους. Αλλα τωρα...μην αφησουν κανεναν αλλο να μπει στο main event.

QUOTE(john morisson @ May 25 2010, 23:29 ) *
Kαλα αυτος εχει δοντι... 71.gif

Πλακα-πλακα ακομα και αυτος ενω ηταν ηδη μεγαλο ονομα επελεξε να κανει τον heel στην Evolution εποχη.Και εκει στραπατσαριστηκε,εγινε μισητος,κλειστηκε ερμητικα μεσα σε κλουβια για να μην μπει ο Goldberg...Αυτον τον ΗΗΗ τον λατρευω,τον μετεπειτα και τον λιγο πριν δεν θα το ελεγα...Υπαρχει και η εποχη Hunter Hurst Helsmley και οι δοσεις DX αλλα μιλαω σαν Triple-H.


Κι ομως αυτη η περιοδος ηταν η περιοδος του superman Triple H. Τοτε που εβρισκε καποιο τροπο να ξεφευγει απο τον αντιπαλο και να κλεψει τη νικη.Μιλαω για το διαστημα απο τις αρχες του 2003 μεχρι να χασει απο τον Goldberg(το Σεπτεμβριο αν θυμαμαι καλα στο Unforgiven). Ποια η διαφορα με το Cena του 2006-2007? Απλα ο ενας ηταν heel κι ο αλλος face. Και ο Cena του 2008 ειχε χασει κι απο τον JBL...

Αναρωτιεμαι ακομα ποιοι ηταν αυτοι που επιτεθηκαν στη Hart Dynasty χτες.

P.S. What's up??? smiley.gif
OnLy_PAS-AthEnS
Επειδη λογω φορτου εγρασιας δεν προλαβαινω αυτη την πριοδο να δω WWE και οτι διαβαζω απο σας μονο ξερω και απο τα σας.....αυτοι οι γιοι του ΡΙΚΙΣΙ λενε τιποτα????
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 26 2010, 02:48 ) *
Κι ομως αυτη η περιοδος ηταν η περιοδος του superman Triple H. Τοτε που εβρισκε καποιο τροπο να ξεφευγει απο τον αντιπαλο και να κλεψει τη νικη.Μιλαω για το διαστημα απο τις αρχες του 2003 μεχρι να χασει απο τον Goldberg(το Σεπτεμβριο αν θυμαμαι καλα στο Unforgiven). Ποια η διαφορα με το Cena του 2006-2007? Απλα ο ενας ηταν heel κι ο αλλος face. Και ο Cena του 2008 ειχε χασει κι απο τον JBL...

Nαι αλλα για τον HHH καθαριζαν τα αλλα μπουμπουκια... tongue.gif
Η ουσια ειναι αλλη,οτι αλλαξε,τον εχουμε δει heel,face,Helsmley και DX...
Να στο πω διαφορετικα...Εισαι WWE και τα ratings σου πεφτουν,οι πωλησεις των PPV μειωνονται και το μεγαλυτερο σου event ειχε φετος γυρω στις 10 χιλιαδες αδειες θεσεις...Την ιδια στιγμη το δυνατο σου χαρτι,ο Hogan του σημερα ενω ειναι face σε πολλα γηπεδα γιουχαρεται...Εε,κανε κατι...Δεν λεω να τον διωξεις...O Cena αξιζει να ειναι main eventer...Αλλα αλλαξε του τον χαρακτηρα λιγο,πειραξε τον,στην τελικη ασ'τον να φαει και καμια ηττα μηπως συγκινισει λιγο τον κοσμο παλι...Τον σιχαθηκαμε...
Εγω εναν λογο βρισκω που δεν τολμανε να αλλαξουν λιγο το τροπαριο...
Ατιμο merchandising... shot.gif
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 26 2010, 02:48 ) *
Αναρωτιεμαι ακομα ποιοι ηταν αυτοι που επιτεθηκαν στη Hart Dynasty χτες.

QUOTE(OnLy_PAS-AthEnS @ May 26 2010, 15:49 ) *
αυτοι οι γιοι του ΡΙΚΙΣΙ λενε τιποτα????

To ωραιο ειναι οτι χωρις να το θελει ο Only-Pas εδωσε την απαντηση...Ξερω μονο οτι ηταν στο FCW...
Δεν τους εχω δει σε αγωνα...
Μιας και ειπες Rikishi θυμηθηκα τι δουλεια επιασε ο θεουλης μετα το WWE...
Ενα κομματι του Ιταλικου Distraction θελει τον παιχτη να απαντα σε ερωτησεις την ωρα που τις τρωει απ'τον Rikishi και εναν συναδελφο του...Οχι και ευκολο... rolleyes.gif
HLR CENATION
Εκατσα χθες κ ειδα πακετο το Οver the limit κ το raw...k τα δυο ηταν απο τα καλυτερα σοου του 2010.
Το Over the limit ηταν η μερα με την νυχτα σε σχεση με το extreme rules.Η βραδυα ξεκινησε με ενα ασχημο ματς καθως απο την μια ο Κοφι προσπαθουσε μονος του να σηκωσει το ματς κ απο την αλλη ο σκωτος σε καμια περιπτωση δεν μπορουσε να παρακολουθησει σε ρυθμο.με χαροποιει το αποτελεσμα περιμενω καινουριο νο1 διεκδικητη.Το tag team ηταν η αποθεωση του τεχνικου κ γρηγορου wrestling που σε κρατουσε συνεχως κολλημενο στην οθονη παρα το οτι το αποτελεσμα ηταν αναμενωμενο.Το Ορτον -Ειτζ καλα πηγαινε μεχρι να χτυπησει ο Ορτον.Το WHC ηταν μια απογοητευση παλι καλα που στο επομενο ppv θα ειναι 4 κ δεν θα το ξαναδουμε.ΤΟ wwe ηταν απλα επικο.μετα το Σον-Τεικερ κ το τζερικο-ειτζ της WM 26 ειναι το ματς της χρονιας μεχρι στιγμης.
Το ρο ηταν το καλυτερο φετινο μετα απο σοου που προηγηθηκαν της wrestlemania.Δεν παρακολουθω ειδησιογραφια του wrestling αλλα οπως φαινεται κ απ οσα εχω διαβασει εδω μεσα,ο Μπατιστα εφυγε οριστηκα.Αυτη σιγουρα ειναι μια αρνητικη εξελιξη κ μετα τον Σον εφυγε ακομα ενας μεγαλος.Δεν λεω του ιδιου βεληνεκους αλλα ο Μπατιστα αφησε ορισμενα επικα ματς.ξεχωριζω το ματς με τον HHH στην WM 21,τη φοβερη κοντρα με τον Σον στο backlash k sto one night stand,τη ματσαρα με τον Σινα στο summerslam,με τον Τζρικο στο cyber sunday κ το χθεσινο.
Ακομα ειδαμε χθες ενα φοβερο triple treat ματς που σιγουρα ειναι το κορυφαιο των τελευταιων 3 ετων στο ειδος του.Καλυτερο κ απο το αντιστοιχο της wm 24 κ του περαμενου νοεμβριου στο σερβαιβορ.Ειμαι περιεργος να δω πως θα αξιοποιησουν τον τζερικο στο fatal four way.Ειδαμε επιτελους να δημιουργηται καινουρια ταγκ τιμ αν κ ασημη μεχρι στιγμης.μονο αρνητικο σημειο ηταν το usa champions.Αυτος ο r truth προσωπηκα δεν μου δειχνει να το εχει.Θα προτιμουσα να στηνανε μια κoτρα που να διαρκεσει μηνες μεταξυ Μορισσον-Μιζ που εχουν κ ανοιχτους λογαριασμους κ θα βγαζανε ματσαρες απο ολες τις αποψεις η ακομα κ με τον Μπουρν με Μιζ η με Μορισον.
HLR CENATION
Ξεχασα να γραψω για το Πανκ-Μυστηριο.θεωρω εγκλημα του wwe να τσακιζει ετσι την εικονα καποιου που τουλαχισον για μια δεκαετια θα ειναι main event.ειναι η δευτερη ξεφτιλα του μετα το hell in a cell με τον τεικερ.Τωρα εχω k mia απορια an θα ειναι η οχι στο whc του Fatal Four Way...
rchos
την περιπτωση να ηθελε ο πανκ να κοψει το μαλλι γιατι ειχε αδυνατισει επικινδυνα και επρεπε να το κανει για να δυναμωσουν οποτε να βρηκαν και αυτο το τροπο να το εκμεταλευτουν την αποκλειουμε? smiley.gif
morrison
QUOTE(rchos @ May 27 2010, 19:09 ) *
την περιπτωση να ηθελε ο πανκ να κοψει το μαλλι γιατι ειχε αδυνατισει επικινδυνα και επρεπε να το κανει για να δυναμωσουν οποτε να βρηκαν και αυτο το τροπο να το εκμεταλευτουν την αποκλειουμε? smiley.gif

Μπαααα.Oυτε αδυνατιζει ποτε το μαλλι ενος streightedge,ουτε ψαλιδα πιανει.Μονο μακραινει και μπουκλωνει! smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ May 28 2010, 01:37 ) *
Μπαααα.Oυτε αδυνατιζει ποτε το μαλλι ενος streightedge,ουτε ψαλιδα πιανει.Μονο μακραινει και μπουκλωνει! smiley.gif


Και μην ξεχνας οτι ειναι το συμβολο της αγνοτητας του... tongue.gif
Ανυπομονω να δω το αυριανο Smackdown(εχω πει οτι δεν κοιταζω σχεδον ποτε spoilers). Καπου πηρε το ματι μου μια φωτογραφια του CM Punk με το νεο λουκ και κατι καταλαβα απο τα συμφραζομενα για μια μεγαλη επιστροφη...
captain charisma
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 28 2010, 01:42 ) *
Και μην ξεχνας οτι ειναι το συμβολο της αγνοτητας του... tongue.gif
Ανυπομονω να δω το αυριανο Smackdown(εχω πει οτι δεν κοιταζω σχεδον ποτε spoilers). Καπου πηρε το ματι μου μια φωτογραφια του CM Punk με το νεο λουκ και κατι καταλαβα απο τα συμφραζομενα για μια μεγαλη επιστροφη...

SUPER SPOILER smiley.gif
απο οτι ειδα σε σαιτ διαφορες φοτος ο πανκουλης στο smackdown θα εμφανηστει με μασκα αλα rey misterio..
T.W.Is.M.
QUOTE(captain charisma @ May 28 2010, 01:51 ) *
SUPER SPOILER smiley.gif
απο οτι ειδα σε σαιτ διαφορες φοτος ο πανκουλης στο smackdown θα εμφανηστει με μασκα αλα rey misterio..


Ετσι ειδα κι εγω. Σιγουρα εχει πολυ ενδιαφερον ολη η ιστορια.
Στο μεταξυ διαβασα κατι πολυ ενδιαφερον. Βγηκε ενα σαιτ και εγραψε οτι το WWE αρχιζει να χανει την εμπιστοσυνη του στον Drew McIntyre!
(ενος λεπτου πανηγυρισμος και επανερχομαι...) smiley.gif
Δεν το πιστευω ιδιαιτερα, γιατι συνηθως αυτα τα ρεπορταζ δεν εχουν και μεγαλη βαση, αλλα ειναι οτι κατεβασει το κεφαλι εκεινου που το γραψε. Γραφτηκε επισης οτι το σεναριο για το "αηττητο σερι" επροκειτο να ολοκληρωθει με την κατακτηση του τιτλου, αλλα τελικα τη θεση του πηρε ο Jack Swagger(αν ισχυει αυτο, να ναι καλα το παλικαρι) και ο ΜακΚατσικης περιοριζεται σε μια κοντρα με το Matt Hardy.
Με την ευχη λοιπον να ισχυει αυτη η φημη, ευχομαι καλη επιτυχια στο Matt Hardy στους αγωνες του στο επομενο διαστημα... wink.gif
captain charisma
ο τακερ απ οτι διαβασα τραυματιστηκε σοβαρα και θα λειπει ολο το καλοκαιρι και τελικα τη θεση του στο fatal 4-way θα τη παρει ο ρει μιστεριο!!!!ποτε ρε γμτ θα δωσουν μια ευκαιρια στον καπτεν???????... σεναριακα θα ηθελα να βαλουν τον σουαγκερ να επιτεθει υπουλα στο τακερ ωστε και καλα να το τραυματισει και οταν γυρισει με το καλο ο τακερ να κανουν feud..
T.W.Is.M.
QUOTE(captain charisma @ Jun 2 2010, 19:02 ) *
ο τακερ απ οτι διαβασα τραυματιστηκε σοβαρα και θα λειπει ολο το καλοκαιρι και τελικα τη θεση του στο fatal 4-way θα τη παρει ο ρει μιστεριο!!!!ποτε ρε γμτ θα δωσουν μια ευκαιρια στον καπτεν???????... σεναριακα θα ηθελα να βαλουν τον σουαγκερ να επιτεθει υπουλα στο τακερ ωστε και καλα να το τραυματισει και οταν γυρισει με το καλο ο τακερ να κανουν feud..


Καλη η ιδεα σου. Υπαρχει κι αλλη μια εναλλακτικη λυση που διαβασα σημερα και ειναι ο Kane. Ισως να εχουν κατι αλλο στο μυαλο τους για το Mysterio, δεν εξηγειται αλλιως.
Απ την αλλη ο Christian ειναι στο ξεκινημα μιας ιστοριας με το Dolph Ziggler. Δε θα ηταν καπως ξεκαρφωτο να τον βαλουν ετσι ξαφνικα στο ματς τιτλου?

Ειδα και το προχτεσινο RAW και ξαφνικα εμφανιστηκε στο main event ο Evan Bourne!!! Αραγε θα τον δουμε κι αυτον να ανεβαινει? Παντως φαινεται οτι στο WWE αρεσουν οι ξαφνικες προωθησεις χωρις καμια προετοιμασια. Το εκαναν με το Sheamus, το εκαναν με το Swagger, θα το δουμε και με τον Bourne σε μικροτερο βαθμο αραγε? Η αληθεια ειναι οτι μου φανηκε καπως περιεργο να βλεπω τον Evan Bourne να κερδιζει τον Edge και το Sheamus. Αν προκειται να συνεχιστει αυτη η ανοδος του Bourne, καλο θα ηταν να γινει σταδιακα κι οχι απ τη μια μερα στην αλλη.
Για το Fatal 4 way οι φημες λενε οτι πρωταθλητες θα βγουν οι 2 με τις προωθησεις-εξπρες. Kαι στο Summerslam...ωρα να παιξουμε... cool.gif
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 2 2010, 22:10 ) *
Για το Fatal 4 way οι φημες λενε οτι πρωταθλητες θα βγουν οι 2 με τις προωθησεις-εξπρες. Kαι στο Summerslam...ωρα να παιξουμε... cool.gif

Ομολογω δεν εχω ακουσει για κανενα σεναριο ακομα εν οψει Fatal4Way.Νωρις ειναι αλλωστε...
Αλλα να δω ταυτοχρονα τις δυο ζωνες σε Swagger και Sheamus δεν το περιμενω.Πολυ υπερβολικο βρε παιδι μου...
Στο Summerslam βλεπεις να εχουμε...time to play the game,εε;Δεν μπορω να πω οτι μου ελειψε...
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Jun 4 2010, 13:21 ) *
Ομολογω δεν εχω ακουσει για κανενα σεναριο ακομα εν οψει Fatal4Way.Νωρις ειναι αλλωστε...
Αλλα να δω ταυτοχρονα τις δυο ζωνες σε Swagger και Sheamus δεν το περιμενω.Πολυ υπερβολικο βρε παιδι μου...
Στο Summerslam βλεπεις να εχουμε...time to play the game,εε;Δεν μπορω να πω οτι μου ελειψε...


Kαπως ετσι το βλεπω, ειδικα αν ο Sheamus οντως παρει τον τιτλο.
Με την ευκαιρια θα ηθελα να προτεινω το Sheamus για την Α1. Θα ηταν πολυ χρησιμος στην αμυνα. Και πολυ ταιριαστος λογω καταγωγης...
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 4 2010, 19:12 ) *
Και πολυ ταιριαστος λογω καταγωγης...

smiley.gif smiley.gif
T.W.Is.M.
Στο μεταξυ ειδα το χτεσινο Smackdown και ξεκιναει μια ενδιαφερουσα ιστορια γυρω απο τον Kane και εμμεσως τον Undertaker. O Undertaker βρεθηκε λεει αναισθητος απο τον Kane μετα απο επιθεση αγνωστων και ο "αδερφος του" προσπαθει να βρει ποιος ηταν υπευθυνος γι αυτο. Λογικα ο Undertaker γυριζει προς το τελος του καλοκαιριου, ισως στο Summerslam, οπου ειτε θα επανενωθει με τον Kane ειτε θα αποδειχθει πως ο ιδιος ο Kane ηταν πισω απ ολα αυτα με καταληξη ενα ματς μεταξυ τους, που ισως να ειναι και το τελευταιο του Kane.
Πως τα καταφερνουν εκει στο RAW να εχουν τα μεγαλυτερα ονοματα, τη μεγαλυτερη προβολη και δημοσιοτητα, αλλα παντα το Smackdown να τους ξεπερναει σε σεναρια και ποιοτητα αγωνων...
kseplenhs
επεμβαίνω πρώτη φορά σε αυτό το τοπικ χωρίς να έχω ιδέα.

έχω ένα ξαδερφάκι που είναι 10 χρονών που ασχολείται με το ζήτημα.όλους αυτούς που συζητάτε τους ξέρει.και τις super moves τους και τι είχε πει ο ένας στον άλλον κάποτε και τα συναφή...

χτες που μιλάγαμε μου έλεγε για έναν τυπο που ανακάλυψε που κάθεται πάνω απο τον αντίπαλο και του πετάει σκουλήκια,έντομα και άλλα τέτοια.υπάρχει τέτοιος τύπος ρε σείς ή έχει φρικάρει ο πιτσιρικάς με τόσα που βλέπει? tongue.gif
morrison
Καλα τα λεει ο μικρος απλα πες του να μην τα παιρνει και τοσο τοις μετρητοις αυτα που βλεπει...Αν και θα το ανακαλυψει και μονος του με τον καιρο...


@Τ.W.Is.M
Πραγματι προμο απ'τα παλια απ'τον Kane χτες...Σιγουρα καπου εκει το πανε...
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Jun 5 2010, 18:24 ) *
Καλα τα λεει ο μικρος απλα πες του να μην τα παιρνει και τοσο τοις μετρητοις αυτα που βλεπει...Αν και θα το ανακαλυψει και μονος του με τον καιρο...


@Τ.W.Is.M
Πραγματι προμο απ'τα παλια απ'τον Kane χτες...Σιγουρα καπου εκει το πανε...


Το θεμα ειναι οτι αν φτασει η ιστορια σε σημειο που να μυριζει ή να εχει ανακοινωθει η αποσυρση του Kane, θα εχει χαθει ενα μερος του ενδιαφεροντος γιατι ολοι θα ξερουν τι θα γινει. Αν ομως φτασουμε στο Survivor Series(που δε θα λεγεται ετσι φετος, αλλα καπως αλλιως), θα συμπληρωνονται 20 χρονια καριερας του Undertaker και γινει αγωνας μεταξυ Undertaker και Kane με το χαμενο να αποσυρεται, οποιος κι αν ειναι αυτος, δε θα τσιμπησουν μερικοι μηπως και χασει ο Undertaker? Αλλωστε δεν υπαρχει πιο καταλληλος χαρακτηρας για να τον αναγκασει να αποσυρθει απο τον Kane...
MANOLIS24
διαβασα σε ενα ξενο σαιτ οτι στο wwe σκεφτονται να ξαναδιασπασουν τους τιτλους του ομαδικου... μαλλον καταλαβαν το λαθος τους..
T.W.Is.M.
QUOTE(MANOLIS24 @ Jun 5 2010, 21:34 ) *
διαβασα σε ενα ξενο σαιτ οτι στο wwe σκεφτονται να ξαναδιασπασουν τους τιτλους του ομαδικου... μαλλον καταλαβαν το λαθος τους..


Δε θα το λεγα λαθος. Μαλλον το αντιθετο. Απο τη στιγμη που ενοποιηθηκαν οι τιτλοι αρχισαν να εχουν καποια σημασια, να υπερασπιζονται και να παιρνουν μερος και μεγαλυτερα ονοματα στους αγωνες γι αυτους. Αν τους ξαναδιασπασουν, θα βλεπουμε να εχουν τους τιτλους παλι μετριες ομαδες και θα πεσει πολυ η αξιοπιστια που θα εχουν.
morrison
Θα συμφωνησω με τον T.W.Is.M...Εδω δεν υπαρχει tag division αρκετη για να καλυψει τους ενοποιημενους τιτλους...
Δυσκολο να βρεθουν καλες tag teams να κρατησουν το ενδιαφερον για δυο ζωνες.
T.W.Is.M.
Περιεργη ιστορια στο RAW αυτης της εβδομαδας. Ξεκινησε σαν επεισοδιο "Viewers'Choice", οπου οι οπαδοι μεσω του wwe.com διαλεγαν αντιπαλους και ορους για τα ματς που θα γινονταν και συμμετειχε ολο το ροστερ, τοσο απο το RAW, οσο και απο το Smackdown. Στο τελος λοιπον και ενω ο Cena αντιμετωπιζε το CM Punk, ολοι οι ρουκις του ΝΧΤ τους επιτεθηκαν, τοσο σε αυτους οσο και στο Luke Gallows που βρισκοταν εξω απο το ρινγκ, αλλα και στους broadcasters(Striker, Jerry Lawler, αλλα οχι στον Michael Cole που ξεφυγε) και στον Justin Roberts! Ξηλωσαν το ρινγκ και συνεχισαν την επιθεση 8 εναντιον 1 κυριως στο Cena, αλλα και στον Punk.
Κατι δε μου αρεσει σε αυτη την ιστορια. Δηλαδη ετσι ξαφνικα ερχονται 8 πουθεναδες, αντε ο Danielson(που δεν εχει κανει ονομα ακομα στο WWE) και 7 πουθεναδες και επιτιθενται σε 2 απ τα μεγαλα ονοματα? Φανταζομαι οτι αυτο θα εχει και συνεχεια στο Smackdown την Παρασκευη. Το μονο τελος που θα θελα να δω σε αυτη την ιστορια ειναι να αποδειχτει οτι αυτοι βρισκονταν πισω απ την επιθεση στον Undertaker και κατα το Summerslam να επιστρεψει ο Deadman και να ακολουθησουν 8 διαδοχικα tombstones!
Eπειδη ομως ειμαι κακος και μοχθηρος, εχω κι αλλες 2 λυσεις. Η μια εχει τη συνεχιση των επιθεσεων και της τρομοκρατησης που θα καταληξει σε ενα handicap match 40-οn-8 με ολο το ροστερ εναντιον των ρουκις, ωστε να βγαλουν ολοι το αχτι τους. Η δευτερη ειναι η πιο σατανικη απ ολες! Handicap elimination match 1-on-8 John Cena vs NXT Rookies ή Triple H vs NXT Rookies, το οποιο θα κερδισει καθαρα ο Cena ή ο Triple H! Το απολυτο θαψιμο... smiley.gif
Στο μεταξυ ο MακΚατσικης εχασε με συνοπτικες διαδικασιες απο το Matt Hardy. Οι καταρες μου αρχισαν να πιανουν τοπο? tongue.gif
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 10 2010, 01:34 ) *
Στο μεταξυ ο MακΚατσικης εχασε με συνοπτικες διαδικασιες απο το Matt Hardy. Οι καταρες μου αρχισαν να πιανουν τοπο? tongue.gif

Το περιμενα.Καιρος ηταν...

Κατα τα αλλα αναπαντεχο το σεναριο με τους ρουκις.
Να δουμε που το πανε,θυμιζει Invasion το σκηνικο...
RAW/Smackdown vs NXT αραγε;
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Jun 11 2010, 00:15 ) *
Το περιμενα.Καιρος ηταν...

Κατα τα αλλα αναπαντεχο το σεναριο με τους ρουκις.
Να δουμε που το πανε,θυμιζει Invasion το σκηνικο...
RAW/Smackdown vs NXT αραγε;


Θυμιζει, αλλα τοτε υπηρχε το WCW και ECW και κατι τυποι σαν το Booker T, το Rob Van Dam, τους Dudley Boyz και τον Diamond Dallas Page. Τωρα υπαρχει ο Daniel Bryan που εκανε το ονομα του στο ROH(καλυτερα να μην κανουμε συγκριση WCW/ROH) ως Bryan Danielson και 7 ρουκις που ο καλυτερος απ αυτους θα μπορουσε να παιξει με τον R-Truth για το US Championship και να χασει(δε λεω για το Intercontinental γιατι τον τελευταιο 1,5 χρονο ειχε πολυ σοβαρους κατοχους με τη θλιβερη παρενθεση του ΜακΚατσικη).
Επειδη ομως απ τη μια εχουμε 8 ατομα κι απ την αλλη πανω απο 40, για να εχουμε πραγματικη κοντρα θα πρεπει να βρεθουν κι αλλοι να παρουν το μερος των ρουκι. Ας πουμε οτι οι 8 γινονται 16 με τη δευτερη φουρνια του ΝΧΤ. Τι θα γινει μετα, θα παρουν με το μερος τους και τους "δασκαλους" τους? Αυτο θελει τετοια ανακατανομη ρολων(faces/heels) που θα μπλεξει πολυ τα πραγματα. Και δεν ειναι σαν το Invasion που ο οποιοσδηποτε μπορουσε να αλλαξει στρατοπεδο, αρα και να γινει face ή heel οποτε ηθελε. Εδω ή εισαι ρουκι ή δεν εισαι. Δεν υπαρχει ενδιαμεση κατασταση.
Η μονη καλη εξελιξη θα ειναι να μπλεχτουν οι ΝΧΤ στην ιστορια της επιθεσης στον Undertaker. Αλλα τοτε πραγματικα δεν τους βλεπω καλα στο σεναριο...
morrison
Δεν διαφωνω οτι ειναι δυσκολο να σταθει ενα Invasion σεναριο.Απλα λεω οτι το θυμισε ετσι οπως φερθηκαν ολοι μαζι του ιδιου σοου...
Απ'την αλλη δεν θα ειναι ξενερωτικο να βρισκονται αυτοι πισω απ'την επιθεση στον Taker;
Απο που κι ως που;
Δεκα φορες να ειναι ο Kane πισω απο αυτο(το πιθανοτερο για μενα)και να παμε σε feud μεταξυ τους...
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Jun 11 2010, 01:19 ) *
Δεν διαφωνω οτι ειναι δυσκολο να σταθει ενα Invasion σεναριο.Απλα λεω οτι το θυμισε ετσι οπως φερθηκαν ολοι μαζι του ιδιου σοου...
Απ'την αλλη δεν θα ειναι ξενερωτικο να βρισκονται αυτοι πισω απ'την επιθεση στον Taker;
Απο που κι ως που;
Δεκα φορες να ειναι ο Kane πισω απο αυτο(το πιθανοτερο για μενα)και να παμε σε feud μεταξυ τους...


Γιατι επιτιθενται στα μεγαλα ονοματα του WWE. Πρωτα ο Undertaker, μετα ο Cena και ο CM Punk, αργοτερα(υποθετικα) ο Edge με τον Orton και μετα ο Mysterio.
Εγω θα προτιμουσα να ειναι καποιος ή καποιοι που δεν εχουμε σκεφτει. Αρκει να διαλεξουν καποιον που να ταιριαζει στο ρολο(δεν εχει νοημα πχ να ειναι ο Rey Mysterio που δεν του παει για κακος ή ο Kofi Kingston που τριγυρναει χαμογελωντας και λεει boom boom boom). Ηδη εχουν ακουστει και γραφτει σε φορουμ τα ονοματα Kane, Triple H, Swagger κι εγω εγραψα για τους ΝΧΤ rookies. Θα προτιμουσα κατι αλλο.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 11 2010, 01:29 ) *
Θα προτιμουσα κατι αλλο.

Aυτον ας πουμε; smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Jun 11 2010, 01:33 ) *
Aυτον ας πουμε; smiley.gif


Αν η καταληξη της ιστοριας ειναι ενα Tombstone μεσα σε Hell in a Cell και μετα αρχισει να ανεβαινει το κελι τραβωντας το ΜακΚατσικη πανω μαζι του για παντα(ακολουθωντας τον ενδοξο δρομο του Big Bossman-κι αυτος αλλωστε chosen one του Βινς ηταν), τοτε δεν εχω προβλημα... smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.