Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
mixalisgate7
QUOTE(benchwarmer @ Apr 10 2018, 19:42 ) *
Και γενικότερο σχόλιο μιας που δεν γράφω συχνά εδώ, το NXT είναι ό,τι καλύτερο έχει συμβεί στον χώρο του professional wrestling τα τελευταία 10-15 χρόνια τουλάχιστον.


Ναι γιατί το έχει αναλάβει ο Triple H. Όταν το είχε ο Vince ήταν μια σαχλαμάρα και μισή και δεν άξιζε να το βλέπεις. Εγώ το παρακολουθώ από τότε που έκανε τις αλλαγές ο Triple H.
Coach Periklis
έχω απορία για το Greatest Royal Rumble γιατί δεν έχω καταλάβει τίποτα

1) Τα ματς έχουν κάποιο stopryline που αγνοώ ή το booking έγινε καθαρά για να ευχαριστηθεί το αραβικό κοινό ;; Εννοώ τα Cena vs HHH Taker vs Rusev κλπ φαινομενικά άκυρα

2) Το Royal Rumble θα έχει κάποιο αντίκτυπο στον νικητή ή θα σηκώσει το έπαθλο και όλα καλά ;; tongue.gif

πάντως πιστεύω ότι θα δούμε περίπου από 2 ή και 3 αλλαγές στους τίτλους
mixalisgate7
QUOTE(Coach Periklis @ Apr 26 2018, 14:28 ) *
έχω απορία για το Greatest Royal Rumble γιατί δεν έχω καταλάβει τίποτα

1) Τα ματς έχουν κάποιο stopryline που αγνοώ ή το booking έγινε καθαρά για να ευχαριστηθεί το αραβικό κοινό ;; Εννοώ τα Cena vs HHH Taker vs Rusev κλπ φαινομενικά άκυρα

2) Το Royal Rumble θα έχει κάποιο αντίκτυπο στον νικητή ή θα σηκώσει το έπαθλο και όλα καλά ;; tongue.gif

πάντως πιστεύω ότι θα δούμε περίπου από 2 ή και 3 αλλαγές στους τίτλους


1) Όλα τα ματς με εξαίρεση τα Triple H vs John Cena και Undertaker vs Rusev συνέχισαν τα τρέχοντα storylines.

2) To δεύτερο έγινε και με κερασάκι στην τούρτα μία ζώνη.
Coach Periklis
QUOTE (mixalisgate7 @ Apr 28 2018, 01:41 ) *
1) Όλα τα ματς με εξαίρεση τα Triple H vs John Cena και Undertaker vs Rusev συνέχισαν τα τρέχοντα storylines.

2) To δεύτερο έγινε και με κερασάκι στην τούρτα μία ζώνη.


Θενξ θα το δω με ενδιαφέρον αύριο. Πιστεύω θα έχουν γίνει πραγματάκια
mixalisgate7
QUOTE(Coach Periklis @ Apr 28 2018, 02:11 ) *
Θενξ θα το δω με ενδιαφέρον αύριο. Πιστεύω θα έχουν γίνει πραγματάκια


Ήταν πολύ μεγάλο σε διάρκεια, πέντε ώρες κράτησε. Εγώ περίμενα ένα τρίωρο όπως τα περισσότερα pay per view.
Coach Periklis
QUOTE (mixalisgate7 @ Apr 28 2018, 02:30 ) *
Ήταν πολύ μεγάλο σε διάρκεια, πέντε ώρες κράτησε. Εγώ περίμενα ένα τρίωρο όπως τα περισσότερα pay per view.



Κάθισα και το είδα. Δεν ήταν και άσχημο , ωραία ματσάκια το Ladder match & AJ Stlyes vs Nakamura αλλά πολύ sloppy γενικά . Συγκράτησα εντυπωσιακά πολλά λαθάκια

Αποκορύφωμα το blooper της χρονιάς που σκόνταψε ο Titus O Neil και έφτασε στα βάθη του ρινγκ smiley.gif
mixalisgate7
QUOTE(Coach Periklis @ Apr 29 2018, 05:03 ) *
Κάθισα και το είδα. Δεν ήταν και άσχημο , ωραία ματσάκια το Ladder match & AJ Stlyes vs Nakamura αλλά πολύ sloppy γενικά . Συγκράτησα εντυπωσιακά πολλά λαθάκια

Αποκορύφωμα το blooper της χρονιάς που σκόνταψε ο Titus O Neil και έφτασε στα βάθη του ρινγκ smiley.gif


Σαν house show ήταν, προσωπικά δεν είχα μεγάλες απαιτήσεις. Αυτό με τον Titus O Neil θα το θυμόμαστε χρόνια. Όταν έγινε δεν το πρόσεξα, τον είδα κάτω από το ρινγκ και νόμιζα ότι πήγε να πάρει ένα αντικείμενο αλλά μετά άκουσα τι έλεγαν οι σχολιαστές και το είδα στο ριπλέι.
Coach Periklis
QUOTE (mixalisgate7 @ Apr 29 2018, 09:52 ) *
Σαν house show ήταν, προσωπικά δεν είχα μεγάλες απαιτήσεις. Αυτό με τον Titus O Neil θα το θυμόμαστε χρόνια. Όταν έγινε δεν το πρόσεξα, τον είδα κάτω από το ρινγκ και νόμιζα ότι πήγε να πάρει ένα αντικείμενο αλλά μετά άκουσα τι έλεγαν οι σχολιαστές και το είδα στο ριπλέι.



Βρήκε πετρελαίο ο θεούλης smiley.gif

Μετά βάζω το λάθος συγχρονισμό Jeff Hardy με τον Mahal που ήταν κραυγαλέο

Τα λάθη του Bobby Lashley ήταν επικίνδυνα έσκασε ο Big Cass σαν καρπούζι. Απορώ πως αντέχει ένας αυχένας όσο γυμνασμένοι κι αν είναι

Τους παίρνει η κάμερα και το σόου το έκαναν φαντασμαγορικο. Αφού προβλήθηκε κανονικά δεν έπρεπε να ειναι τόσο χαλαροί
mixalisgate7
QUOTE(Coach Periklis @ Apr 29 2018, 14:34 ) *
Τα λάθη του Bobby Lashley ήταν επικίνδυνα έσκασε ο Big Cass σαν καρπούζι. Απορώ πως αντέχει ένας αυχένας όσο γυμνασμένοι κι αν είναι


Εγώ φοβήθηκα με τον Roman Reigns έτσι όπως έκανε το spear στον Lesnar στην πόρτα του κλουβιού και έπεσαν και οι δυο πολύ άγαρμπα στο πάτωμα.
mixalisgate7
Πολύ καλό το Backlash αλλά και πάλι επισκιάστηκε από ένα τραγικό booking του Vince McMahon. Όταν επιβεβαιώθηκε πως θα δούμε στην φετινή Mania το AJ Styles vs Nakamura πίστευα ότι θα απολαμβάναμε ποιοτικό pro wrestling, θα ήταν μία από τις καλύτερες κόντρες των τελευταίων ετών και θα έμενε στην ιστορία. Αλλά φευ, ο Vince είναι το μεγαλύτερο τρολ όλου του κόσμου και έχει γραμμένο τον κόσμο στα παλιά του τα παππούτσια και γουστάρει να μας πάει στα νεύρα. Ώρες ώρες εύχομαι να βρεθεί ένας πλούσιος επιχειρηματίας σαν τον Ted Turner να αγοράσει το TNA και το κάνει ανταγωνιστικό όπως ήταν το WCW, μπας και ο Vince ξυπνήσει από το λήθαργο.

Βαθμολογία: 7.5/10
Coach Periklis
QUOTE (mixalisgate7 @ May 7 2018, 19:35 ) *
Πολύ καλό το Backlash αλλά και πάλι επισκιάστηκε από ένα τραγικό booking του Vince McMahon. Όταν επιβεβαιώθηκε πως θα δούμε στην φετινή Mania το AJ Styles vs Nakamura πίστευα ότι θα απολαμβάναμε ποιοτικό pro wrestling, θα ήταν μία από τις καλύτερες κόντρες των τελευταίων ετών και θα έμενε στην ιστορία. Αλλά φευ, ο Vince είναι το μεγαλύτερο τρολ όλου του κόσμου και έχει γραμμένο τον κόσμο στα παλιά του τα παππούτσια και γουστάρει να μας πάει στα νεύρα. Ώρες ώρες εύχομαι να βρεθεί ένας πλούσιος επιχειρηματίας σαν τον Ted Turner να αγοράσει το TNA και το κάνει ανταγωνιστικό όπως ήταν το WCW, μπας και ο Vince ξυπνήσει από το λήθαργο.

Βαθμολογία: 7.5/10


πω ρε φίλε έχεις δίκιο . φαντάσου δεν έχω τελειώσει ακόμα το backlash και το διέκοψα για να εκφράσω την αγανάκτηση μου

Και ήταν και πολύ καλό performance μέχρι ενός σημείου αν εξαιρέσεις ότι δεν είδαμε όπλα για dq match

όταν έγινε κάτι ανάλογο πριν καμιά 15ρια χρονιά στα κλασσικά HBK vs HHH είχε ένα νόημα. Μάτωσαν , έπεσαν σφυριές και καρεκλιές κλπ . Too lame που λέει και η γιαγιά μου 68.gif
mixalisgate7
Με την Βραζιλία να μην τσουλάει, ας γράψω για το NXT Takeover: Chicago II. Ήταν εξαιρετικό σόου (με τον Triple H στο τιμόνι έχει πια γίνει ρουτίνα) παρότι είχε μόλις πέντε ματς. Απίστευτη ματσάρα Tommaso Ciampa vs. Johnny Gargano, διαφωνώ κάθετα, οριζόντια κλπ με το booking. Ελπίζω να συνεχιστεί η κόντρα τους και στο επόμενο Takeover. Το Ricochet vs. The Velveteen Dream ήταν καλύτερο από ότι περίμενα, ο πρώτος μόλις ανέβει στο main roster θα κάνει παπάδες. Ελπίζω η Nikki Cross να είναι η αιτία που η Sanity δεν έχει κάνει το ντεμπούτο της στο SD, δεν έχει κάτι να προσφέρει στο NXT, το ταβάνι της ήτα ο αγώνας τίτλου με την Shayna Baszler.
mixalisgate7
Σε γενικές γραμμές το Money in the Bank ήταν πολύ καλό και φυσικά έχω ενστάσεις στο booking κάποιων αγώνων. Εκπληκτική ματσάρα το AJ Styles vs Shinsuke Nakamura, έπρεπε ο αγώνας να είναι Last Man Standing για να απολαύσουμε στο έπακρο τις ικανότητες των δυο παλαιστών. Η πρώτη ένσταση που έχω είναι στο Nia Jax vs Ronda Rousey αλλά μπορώ να την προσπεράσω καθώς πλέον δεν υπάρχει κάποια εκρεμμότητα και υπάρχει δυνατότητα να χτιστεί ένα καλό storyline. Η δεύτερη είναι στο Carmella vs Asuka, όπου όλα πήγαιναν πρίμα μέχρι να κάνει την επιστροφή του ο James Ellsworth ντυμένος ως Asuka. Μιλάμε για epic fail.

Βαθμολογία: 8/10
Coach Periklis
Επιστροφή στην κανονικότητα με το απόλυτο μωρό Alexa wub.gif

δείξαμε στην άλλη συμπάθεια Charlotte Flair πως ξαναπαίρνεις τον τίτλο που χάνεις απλά και ωραία χωρίς πολλά πολλά smiley.gif

Σουπερ ματσαρα το Aj Styles vs Nakamura . Χορταστικό . Όταν σε πείθουν ότι μπορεί να καταλήξει οπουδήποτε ο τίτλος , κάτι κάνεις καλά . Μπράβο στις παικτούρες για το perfomance

Αξιοπρεπές προς καλό και το Elias vs Seth Rollins . Πλην τέλους imho

Το γυναικείο MiTB νομίζω πολύ καλύτερο απ το αντρικό που ήθελα περισσότερα κασκαντεριλίκια . Αναμενόμενο αποτέλεσμα σε σχέση με το γυναικείο κιόλας . Να πω την αλήθεια ήλπιζα μήπως κέρδιζε κάποιος απ το smackdown και έχανε ψιλοφουστικα ο λατρείας AJ τον τίτλο. Βέβαια φαντάζομαι θέλουν να "δικαιολογήσουν" την ήττα του Λεσναρ όταν έρθει η ώρα
mixalisgate7
Κατώτερο από ότι περίμενα ήταν το Extreme Rules. Ικανοποιητικό ήταν το Dolph Ziggler vs Seth Rollins αλλά δεν ταίριαζε για main event. Ήθελα καλύτερο booking. Ευχάριστη έκπληξη ήταν το AJ Styles vs Rusev και χωρίς να έχει κάποιο stipulation. Δεν θα με χάλεγε να έβλεπα την μεταξύ τους ρεβάνς στο Summerslam. H νίκη του Bobby Lashley επί του Roman Reigns θα έχει αντίκρισμα μόνο αν πάρει τον τίτλο από τον Lesnar, αλλιώς τσάμπα έγινε το ματς. Ακόμη δεν έχω καταλάβει γιατί οι B-Team πήραν τα RAW Tag Team Championship από τους Bray Wyatt & Matt Hardy χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο. Από τις χειρότερες αποφάσεις του Vince. Η Asuka έκανε παπάδες στο NXT και η καριέρα της στο main roster πάει από το κακό χειρότερο. Οι υπόλοιποι αγώνες δεν αξίζουν να ασχοληθώ.

Βαθμολογία: 6.5/10
Coach Periklis
θέλω να το γράψω καιρό. Πόσο γ***ει η μεταλλιά που έχουν theme οι Bludgeon Brothers

Μάλλον για μέτριο προς κακό ppv τείνω κι εγώ

άσχημο σκουπίδιασμα για την καριέρα του και τα χρόνια του στον Jeff Hardy

αναμενόμενα όλα τα αποτελέσματα . Θα ήθελα έτσι για το yolo της φάσης να κέρδιζε ο Kevin Owens εκεί που τον έδεσε με χειροπέδες να μην φανεί ότι χάνει και στα ίσα

Πολύ καλό το AJ Styles vs Rusev και το ironman match

η B Team φαντάζομαι κέρδισε για να το διαλύσουν οι άλλοι . Απάλευτος ο delete εξάλλου για μένα και ο Wyatt πολύ καλή περσόνα για να χαραμίζεται σε τοοοοοσο PG καταστάσεις
mixalisgate7
Ικανοποιητικό ήταν το θέαμα του φετινού SummerSlam και πάλι είχαμε κουλά booking σε δυο ματς. Αυτό που μου έκανε εντύπωση στους πρώτους αγώνες υπήρχαν botch ή σχεδόν botch κινήσεις. Το Seth Rollins vs Dolph Ziggler έκλεψε την παράσταση, με μικρή διαφορά από το Daniel Bryan vs Miz. Για το τελευταίο από ότι κατάλαβα με βάση την διακύμανση των αποδόσεων στα στοιχήματα κατά την διάρκεια του pay per view υπήρξε αλλαγή του αποτελέσματος την τελευταία στιγμή για να συνεχιστεί η κόντρα.

Βαθμολογία SummerSlam: 8/10
Coach Periklis
Μόνο δάκρυα αν υπάρχει όντως στοιχηματισμός σε scripted pro wrestling.........

Γενική παρατήρηση ότι από τότε που ξανάρχισα να παρακολουθώ εβδομαδιαία το wwe , ότι παραείναι έντονες οι botch κινήσεις. Όπως και ακούω συχνά πυκνά τα call outs πλέον .

Seth Rollins vs Dolph Ziggler φοβερό ματς
AJ Styles vs Samoa Joe επίσης πολύ καλό
The Miz vs Daniel Bryan αρκούντως διασκεδαστικό

τα υπόλοιπα αναμενόμενα πλην main event και ευτυχώς γιατί μ αρέσουν οι εκπλήξεις. Πολλοί περίμεναν το cash in
Ήθελα λίγο teasing στο Strowman vs ΚΟ
mixalisgate7
QUOTE(Coach Periklis @ Aug 20 2018, 18:58 ) *
Μόνο δάκρυα αν υπάρχει όντως στοιχηματισμός σε scripted pro wrestling.........


Φυσικά υπάρχει, μόνο για το WWE από το pro wrestling. Και εγώ δεν το γνώριζα μέχρι που το ανέφερε πριν από μερικά χρόνια ο TWISM.
Coach Periklis
QUOTE (mixalisgate7 @ Aug 20 2018, 19:07 ) *
Φυσικά υπάρχει, μόνο για το WWE από το pro wrestling. Και εγώ δεν το γνώριζα μέχρι που το ανέφερε πριν από μερικά χρόνια ο TWISM.


στα ppv ή και στα tv shows ;;
Επίσης είναι live ;;;

δλδ το ότι θα έχανε ο Lesnar που ήταν ψιλοδεδομένο μιας και έχει αληθινό αγώνα και χρειάζεται προετοιμασία στο UFC , πόσο έδινε π.χ. ;;; Κάποια πράγματα είναι αναμενόμενα . Ειδικά αν ποντάρεις λαηβ , ενώ έχουν αλλάξει 2 ζώνες ρισκάρεις π.χ. να κερδίσει ο AJ Styles ( μιας και είναι σπάνιο να αλλάξουν όλες οι ζώνες ) .
mixalisgate7
QUOTE(Coach Periklis @ Aug 20 2018, 19:20 ) *
στα ppv ή και στα tv shows ;;
Επίσης είναι live ;;;

δλδ το ότι θα έχανε ο Lesnar που ήταν ψιλοδεδομένο μιας και έχει αληθινό αγώνα και χρειάζεται προετοιμασία στο UFC , πόσο έδινε π.χ. ;;; Κάποια πράγματα είναι αναμενόμενα . Ειδικά αν ποντάρεις λαηβ , ενώ έχουν αλλάξει 2 ζώνες ρισκάρεις π.χ. να κερδίσει ο AJ Styles ( μιας και είναι σπάνιο να αλλάξουν όλες οι ζώνες ) .


Μόνο στα ppv. Δεν ξέρω αν είναι διαθέσιμο το live γιατί βλέπω τις αποδόσεις από ένα σάιτ. Π.χ Ο Lesnar ήταν αουτσάιντερ και λίγο πριν την έναρξη του main event έπεσε η απόδοση του και έγινε φαβορί. Μικρές είναι οι αποδόσεις των φαβορί.
Coach Periklis
μου φαίνεται πολύ περίεργο γιατί αρκετές φορές μπορείς να καταλάβεις προς τα που να ποντάρεις .....

Τεσπα, πιο ontopic , νομίζω θα έχουμε πολύ ωραία rivalries για το φθινόπωρο και με λίγη τύχη θα οδηγήσουν σε ματσάρες

AJ Styles με Samoa Joe

Strowman με Reigns λογικά. Χτες έδειξε ότι θα πάει στα ίσια να ζητήσει αγώνα , για να δούμε. Ο τελευταίος που το έκανε ήταν ο RVD ( ;;;; )σε ματς με ανατριχιαστική ατμόσφαιρα . Γουστάρω πολύ Hell in a Cell με αυτούς τους δύο

ενδιαφέρον αν θα έχουμε heel Flair ή Lynch. Ο κόσμος υποστήριξε την Becky, οπότε τους παίρνει και για "αλλαγή πλάνου" . Είναι και καλές αθλήτριες

Να βάλουν και έναν καλό performer για feud με Nakamura μόνο
mixalisgate7
QUOTE(Coach Periklis @ Aug 20 2018, 19:51 ) *
μου φαίνεται πολύ περίεργο γιατί αρκετές φορές μπορείς να καταλάβεις προς τα που να ποντάρεις .....


Ναι συμφωνώ, αλλά μην ξεχνάς πως υπάρχουν αλλαγές στα πλάνα την τελευταία στιγμή. Π.χ Χθες με τον Brock Lesnar παρά την αλλαγή της απόδοσης του ήταν σίγουρο θα έχανε μιας και φημολογείται τελειώνει το συμβόλαιο του και στις αρχές του 2019 θα αντιμετωπίσει τον Cormier στο UFC.
Coach Periklis
Λίγο καθυστερημένα αλλά δεν ανέφερα το NXT takeover Brooklyn

Πριν λίγο καιρό δεν ήξερα καν τι είναι αυτό μέχρι που σχολιάστηκε θετικά εδώ στο φόρουμ

Από Ιούλιο και μετά το παρακολουθώ

Ενώ δεν με τρελαίνει αγωνιστικά συνολικά, μεμονωμένα έχω δει απίστευτα πραγματάκια

Νομίζω το έχει χειριστεί άψογα ο Triple H

Μετάλ ιντρο, μεγαλύτερη ανοχή σε σκληρό θέμα και γλώσσα, εντελώς underground αισθητική και κοινό ανατριχιαστικο επιπέδου ecw

Πρέπει να είναι το άσυλο του old school οπαδού

Adam Cole υποτίθεται είναι heel και σείεται το στάδιο στο Bay Bay
. Έδωσε ματσαρα μαζί με τον Ricochet, για τον οποίο μόνο αγάπη για τα θαυμάσια stunts που έκανε

Γενικά μέσα με τα μπούνια κι εγώ. Λόγω κοινού, αισθητικής και όρεξης των αθλητών
nikolas12
Ποιο Summerslam weekend, πάλι NXT Takeover weekend είχαμε. Ματσάρες είχαμε πάλι και πολύ καλό booking. Ακόμα και το main event βάσει ιστορίας, έβγαζε νόημα ως αποτέλεσμα, δεν καταλαβαίνω γιατί τόση γκρίνια. Το Ricochet-Adam Cole ξεχώρισε, απίστευτη ματσάρα που σε άφηνε με το στόμα ανοικτό. Ο πρώτος ήταν perfomer που μου άρεσε και εκτός WWE και μεταμορφώνεται σε μεγάλο πουλέν μου, αν και και στο main roster θα βολοδέρνει στο (ομολογουμένως βελτιωμένο πλέον) 205 Live.
Από Summerslam, τα 3 ματς που αναφέρατε πιο πάνω ήταν κι αυτά που μου άρεσαν και μένα, τα υπόλοιπα γενικά ψιλοαδιάφορα και το booking δεν έβγαζε νόημα σε κάμποσα ματς. Το main event ήταν κάτω του μετρίου, σωστή απόφαση ωστόσο να βγει ο Braun έξω, γιατί αλλιώς για ακόμα μια φορά θα είχαμε μόνο αποδοκιμασίες.
Περί Raw ωστόσοδεν έχω καταλάβει που πάει το πράγμα με τη Shield και τον Braun. Θα είναι face vs face ή ουσιαστικά οι Shield γίνανε heel, γιατί το να κάνουν 3 από τους μεγαλύτερους σούπερ σταρ του ρόστερ heels τώρα δε βγάζει κανένα νόημα. Την άλλη Δευτέρα λογικά θα δοθούν απαντήσεις.
Coach Periklis
QUOTE (nikolas12 @ Aug 24 2018, 13:40 ) *
δεν έχω καταλάβει που πάει το πράγμα με τη Shield και τον Braun. Θα είναι face vs face ή ουσιαστικά οι Shield γίνανε heel, γιατί το να κάνουν 3 από τους μεγαλύτερους σούπερ σταρ του ρόστερ heels τώρα δε βγάζει κανένα νόημα.



το διάβασα κάπου αλλού, όχι σαν φήμη αλλά σαν επιθυμία . Και μου άρεσε πολύ

Αφού δώσω τα σέβη μου στον Erick Rowan που ήταν πολύ καλός στο main event του RAW ενώ τελικά έχει σοβαρό τραυματισμό, θα μπορούσε άνετα να πάει ο Luke Harper στο RAW να ξαναδούμε Wyatt Family vs Shield , γιατί όχι μόνο ξενερώνω με τον wyatt έτσι όπως τον έχουν καταντήσει αλλά θα έχουμε και άκρως βελτιωμένους τους άλλους 2

κατά 99% δεν πρόκειται
T.W.Is.M.
QUOTE(Coach Periklis @ Aug 20 2018, 19:51 ) *
μου φαίνεται πολύ περίεργο γιατί αρκετές φορές μπορείς να καταλάβεις προς τα που να ποντάρεις .....

Τεσπα, πιο ontopic , νομίζω θα έχουμε πολύ ωραία rivalries για το φθινόπωρο και με λίγη τύχη θα οδηγήσουν σε ματσάρες

AJ Styles με Samoa Joe

Strowman με Reigns λογικά. Χτες έδειξε ότι θα πάει στα ίσια να ζητήσει αγώνα , για να δούμε. Ο τελευταίος που το έκανε ήταν ο RVD ( ;;;; )σε ματς με ανατριχιαστική ατμόσφαιρα . Γουστάρω πολύ Hell in a Cell με αυτούς τους δύο

ενδιαφέρον αν θα έχουμε heel Flair ή Lynch. Ο κόσμος υποστήριξε την Becky, οπότε τους παίρνει και για "αλλαγή πλάνου" . Είναι και καλές αθλήτριες

Να βάλουν και έναν καλό performer για feud με Nakamura μόνο



Ο τελευταιος που εκανε προειδοποιημενο cash in ηταν ο Cena εναντιον του CM Punk σε ματς στο RAW(νομιζω στο 1000στο επεισοδιο) και εχασε. Νομιζω οτι ηταν το 2012. Εχω χασει εντελως τις εξελιξεις βεβαια και παρακολουθω απο μακρια, οποτε ισως να μου διαφευγει καποιος.
mixalisgate7
Απολαυστικότατο ήταν το θέαμα του Hell In A Cell, μετά από καιρό χόρτασα υψηλού επιπέδου pro wrestling. Το Drew McIntyre & Dolph Ziggler vs Seth Rollins & Dean Ambrose ήταν το καλύτερο ματς της κάρτας και πιθανόν είναι το MOY. Ματσάρα το Becky Lynch vs Charlotte, θύμισε κάτι από NXT. Δεν ενθουσιάστηκα με το booking του main event και όλα δείχνουν πως στο Survivor Series θα έχουμε triple threat. Λογικά λύθηκε το μυστήριο με το συμβόλαιο του Brock Lesnar.

Βαθμολογία: 9.5/10
Coach Periklis
Δοξα να χει ο γιαραμπής ρε συ Mixalisgate7

ανυπομονώ να βραδιασει , ώστε να είμαι σπίτι χαλαρός να το δω τώρα tongue.gif

τουλαχ. το θέμα είναι καλό, γιατί από booking ομολογώ ότι περιμένω φόλες γιατί έχουν πολύ ψωμί τα storlines
nikolas12
Είπα μετά από πάρα πολύ καιρό να κάτσω να δω ppv και επιτέλους αυτή τη φορά είδαμε κάτι καλό.
Σωστή η απόφαση της νίκης του Orton και κυρίως η νίκη της Becky Lynch ήταν κάτι που ήθελα πάρα πολύ να δω.
Το RAW Tag Team championship ματς ήταν εκπληκτικό, ίσως το πιο ωραίο tag team match στο WWE μετά το δεύτερο DIY vs Revival, στο main roster ίσως κάποια παλιότερα ματς των Usos με τη New Day να ήταν υψηλού επιπέδου, αλλά τέτοιο πράγμα δεν έχουμε ξαναδεί. Ο Rollins και ο Ambrose είναι εγγύηση αν θες να δεις καλό ματς, βάλε στην εξίσωση τον αναγεννημένο McIntyre και τον Ziggler που επίσης αναγεννήθηκε από το πουθενά και έχεις ματσάρα. Με χάλασε μόνο λίγο ότι ήθελα να δω τη Shield να νικάει, γιατί τους έχουν ρίξει αρκετά και δεν τους παίρνει να έχουν και δεύτερη fail επανένωση μετά την περσινή, για την οποία έφταιγε η ατυχία τους και όχι οι ίδιοι ή το πολύ καλό booking που ομολογούμενως είχαν. Φέτος όμως το momentum επιστροφής του αγαπημένου μου Ambrose έχει εξανεμιστεί ήδη και οι 3 τους δε μοιάζουν τόσο δυνατή ομάδα όσο κάποτε.
Πολύ καλό και AJ Styles-Samoa Joe, αλλά συνεχίζει ο Styles να κρατάει τη ζώνη με αμφιλεγόμενα αποτελέσματα και είναι κρίμα, γιατί έγινε και στην κόντρα με Nakamura (που θα μπορούσε να είναι καλύτερη) και γίνεται και τώρα. Έχουμε να δούμε face να κάνει τέτοιο reign διαρκείας (και με πολλές υπερασπίσεις) από την εποχή που ήταν πρωταθλητής ο Punk, μην το πάτε όμως έτσι.
Το main event είχε υπερφορτωμένο booking και δε με τρέλανε, η Rousey πρέπει να βρει νέα αντίπαλο και τέλος απαράδεκτο να ξαναχάνει ο Bryan από Miz. Άλλο ένα momentum που έχει πάει στο βρόντο.
Coach Periklis
όντως παιδιά , εξαιρετικό το ppv , πολύ καλό το θέαμα και διασκεδαστικό

οι Ambrose & Rollins / Ziggler & Mcintyre δίδαξαν πως κάνεις το κοινό να πιστεύει ότι κάθε nearfall θα δώσει νίκη . Το ματς που δεν ήξερα πως θα καταλήξει
nikolas12
QUOTE(Coach Periklis @ Sep 19 2018, 03:48 ) *
όντως παιδιά , εξαιρετικό το ppv , πολύ καλό το θέαμα και διασκεδαστικό

οι Ambrose & Rollins / Ziggler & Mcintyre δίδαξαν πως κάνεις το κοινό να πιστεύει ότι κάθε nearfall θα δώσει νίκη . Το ματς που δεν ήξερα πως θα καταλήξει


Ισχύει, ο Rollins και ειδικά ο Ziggler είναι μανούλες στο να σε κάνουν να νομίζεις ότι το ματς τελείωσε και εν τέλει να είναι near fall. Χαρακτηριστικές περιπτώσεις το θρυλικό triple threat με Lesnar-Cena για τον πρώτο και τα επικά ματς της κόντρας με τον Miz για τον δεύτερο.
Σε άλλα νέα, η Stephanie δήλωσε πως η εταιρεία έφτασε σε αυτό το μέγεθος επειδή ακούει το κοινό. Γι' αυτό και στο Smackdown διαλύσανε τη Rusev Day, μία ομάδα που ήταν over εδώ και κανά χρόνο σερί, που όλοι ουρλιάζανε για αυτήν και κυρίως που τα κατάφεραν όλα μόνοι τους και χωρίς να προωθούνται πολύ. Και αντ' αυτού δεν πήραν singles ή tag team τίτλο, αλλά έμειναν στο midcard παρά το γεγονός ότι ήταν σε όλα τα σόου απολαυστικοί και το λέω εγώ που δεν πάω μία τον Rusev.
Ευτυχώς που ακούνε το κοινό και 4 χρόνια τώρα βλέπουμε παντού τον Roman Reigns να βγάζει 1 καλό ματς και 5 μέτρια και να έχει πολύ βαρετά title reigns είτε με major είτε με midcard τίτλους. Ακόμα και σε σύγκριση με τους άλλους της Shield δεν πιάνει με τίποτα το WWE championship run του Rollins, ακόμα και του Ambrose ήταν καλύτερο αν και μικρό, ενώ με το IC championship και οι 2 προαναφερθέντες έχουν βγάλει reigns με ματσάρες σε αντίθεση με τον Roman που πραγματικά πριν λίγο καιρό δε θυμόμουν καν ότι είχε πάρει και αυτόν τον τίτλο. Το μόνο run του Reigns που ψιλοάξιζε ήταν το 2016 μετά τη WM 32 που είχε και την τύχη να έχει κόντρα με τον AJ Styles που βγάζει από όλους τον καλύτερο αυτό και είχανε ματσάρες.
Γενικά είναι κρίμα να βλέπεις σταρ να βγάζουν από μέτρια gimmick το καλύτερο και να κερδίζουν το κοινό και παρ' όλα αυτά να μένουν στο περιθώριο όπως ο Tye Dillinger. Την ικανότητα αυτή την είχε και ο Cody Rhodes και όλοι βλέπουμε τι όργια κάνει στα indies. Γενικά λιγότερο Alexa Bliss, Charlotte Flair στις γυναίκες, περισσότερο Becky, Sasha, Bayley, Asuka, λιγότερο Reigns, Strowman (αν και δεν είναι καθόλου κακός, αλλά τον έχω βαρεθεί και του έχουν σκοτώσει το momentum), Lesnar στους άντρες, περισσότερο Rollins, Ambrose, Bryan, Owens, Zayn, Balor, Roode, Ziggler, Miz στο main event. Τον τελευταίο χρόνο το Universal championship έχει γίνει υπόθεση 3 ανδρών με αποτέλεσμα να μη βλέπουμε φρέσκα πρόσωπα και τα ματς να είναι κάκιστα. Βάλτε τους παραπάνω στην εξίσωση να δούμε κανά καλό ματς έστω.
Coach Periklis
Τον τσακίσανε τον Strowman όσον αφορά το μομεντουμ που λες . Και ακόμα περισσότερο τον Owens ρε παιδιά, μια χαρά wrestler και ωραίος στο μικρόφωνο . Κρίμα

απλά για μένα, τουλαχ. η Flair είναι μια πολύ καλή performer .

Φοβερά βελτιωμένος ( ή ίσως καλύτερα booked ) ο McIntyre . Και χτες που έβλεπα το RAW μέσα σε ένα μικρό ματς 10λεπτου με τον Ambrose ήταν πολύ καλός
nikolas12
QUOTE(Coach Periklis @ Sep 19 2018, 13:02 ) *
Τον τσακίσανε τον Strowman όσον αφορά το μομεντουμ που λες . Και ακόμα περισσότερο τον Owens ρε παιδιά, μια χαρά wrestler και ωραίος στο μικρόφωνο . Κρίμα

απλά για μένα, τουλαχ. η Flair είναι μια πολύ καλή performer .

Φοβερά βελτιωμένος ( ή ίσως καλύτερα booked ) ο McIntyre . Και χτες που έβλεπα το RAW μέσα σε ένα μικρό ματς 10λεπτου με τον Ambrose ήταν πολύ καλός


Η Flair είναι όντως πάρα πολύ καλή performer, απλά το λέω από την άποψη ότι έχει πάρει αρκετές φορές τίτλο και εννοείται ότι δικαίωσε τα reigns της, αλλά υπάρχουν κι άλλες πολύ ταλαντούχες γυναίκες που πρέπει να πάρουν ευκαιρίες. Αυτό που δεν εξηγώ με τίποτα είναι η Alexa και παλιότερα η Nia Jax. Δεν είναι κακές, αλλά δε συγκρίνονται με Bayley, Sasha, Becky, Asuka. Έστω ότι πρέπει να σκεφτούμε ένα κλασικό ματς αυτών των 2. Δε μπορώ να θυμηθώ κανένα παρά το ότι ειδικά η Alexa είχε περάσει πάρα πολύ καιρό και με τα 2 πρωταθλήματα. Bayley-Sasha έχουν μεγαλουργήσει στο NXT και μεταξύ τους και γενικά, η Becky έχει κάνει τρελά πράγματα στο ΝΧΤ, ενώ συμμετείχε και στο επικό triple threat με Sasha, Charlotte στη WM 32 και τέλος η Asuka εκτός από το φετινό απίστευτο ματς με Charlotte, έχει μία ατελείωτη σειρά αγώνων στο ΝΧΤ που απέδειξαν πως είναι μία από τις καλύτερες, αν όχι η καλύτερη wrestler στον κόσμο.
Coach Periklis
βλέπω δεν σχολιάζετε τα εβδομαδιαία σόου αλλά δεν άντεξα βλέποντας εδώ και έναν μήνα την Brie Bella. Κάποιος να την μαζέψει, έχει σακατέψει κόσμο και παραλίγο να τραυματιστεί σοβαρά και η ίδια στον 1ο της αγώνα με τα ΓΕΛΟΙΑ suicide dives

Πριν λίγο καιρό έριξε μια γονατιά στην Zelina Vega και τραντάχτηκε όλο το κεφάλι της . Χτες έριξε κανονικά κλωτσίδια στο πρόσωπο της Liv Morgan και την άφησε ξερή . Δε λέω, ανθρώπινο να συμβεί κάποιο ατύχημα ακόμα και στους καλύτερους αλλά εδώ έχουμε να κάνουμε με μια κοπέλα η οποία είναι ξεκάθαρα ακατάλληλη
mixalisgate7
QUOTE(Coach Periklis @ Sep 25 2018, 21:26 ) *
βλέπω δεν σχολιάζετε τα εβδομαδιαία σόου αλλά δεν άντεξα βλέποντας εδώ και έναν μήνα την Brie Bella. Κάποιος να την μαζέψει, έχει σακατέψει κόσμο και παραλίγο να τραυματιστεί σοβαρά και η ίδια στον 1ο της αγώνα με τα ΓΕΛΟΙΑ suicide dives

Πριν λίγο καιρό έριξε μια γονατιά στην Zelina Vega και τραντάχτηκε όλο το κεφάλι της . Χτες έριξε κανονικά κλωτσίδια στο πρόσωπο της Liv Morgan και την άφησε ξερή . Δε λέω, ανθρώπινο να συμβεί κάποιο ατύχημα ακόμα και στους καλύτερους αλλά εδώ έχουμε να κάνουμε με μια κοπέλα η οποία είναι ξεκάθαρα ακατάλληλη


Δεν υπάρχει λόγος να σχολιάζεις τα εβδομαδιαία σόου για πλέον έχουν απλά προετοιμάζουν το έδαφος για τα ppv. Εγώ απορώ γιατί τα pro wrestling σάιτς κάνουν podcasts αφού μεταδοθούν. Δεν το έκανε επίτηδες και ο Rollins στο παρελθόν τραυμάτισε τους Sting & Balor. Το ίδιο ισχύει με τον Samoa Joe όσον αφορά το περιστατικό με τον Tyson Kidd.
nikolas12
Καλά από τότε που γύρισαν οι Bellas, δεν έχουν βγάλει μισό καλό ματς και τα λάθη που κάνουν είναι πολλά. Κάποτε δε φαινότανε, αλλά με το επίπεδο του γυναικείου wrestling να έχει ανέβει πολύ, η διαφορά ανάμεσα στις Bellas που είναι κλασικές Divas και τις σύγχρονες wrestlers είναι κραυγαλέα. Από τη στιγμή όμως που έχουν όνομα και show που πουλάει, θα πρέπει να τις υποστούμε. Θα ήθελα να ελπίζω ότι στο Evolution δε θα εμπλακούν σε μεγάλο ματς, αλλά το θεωρώ απίθανο να συμβεί με πηγές να αναφέρουν ότι τις σκεφτόντουσαν και για το main event!
Κατά τ' άλλα μυρίζει πολύ έντονα ότι ο Lunatic της καρδιάς μας θα γυρίσει την πλάτη του στους κολλητούς του. Όπου υπάρχει καπνός, υπάρχει και φωτιά, οπότε ή στο Super Show-Down ή στο Raw μετά από αυτό θα γίνει σίγουρα turn.
T.W.Is.M.
Αφηστε τα αυτα και πειτε μου αν ο Μαικ απο το Real World θα κανει και τριτη σερι νικη στην Αυστραλια! sad-smiley-009.gif
Κι αν βλεπετε το Samoa Joe να παιρνει τελικα τον τιτλο τωρα ή αφου βγει το WWE19 με τον AJ στο εξωφυλλο.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 26 2018, 23:36 ) *
Αφηστε τα αυτα και πειτε μου αν ο Μαικ απο το Real World θα κανει και τριτη σερι νικη στην Αυστραλια! sad-smiley-009.gif
Κι αν βλεπετε το Samoa Joe να παιρνει τελικα τον τιτλο τωρα ή αφου βγει το WWE19 με τον AJ στο εξωφυλλο.


Ο Ryan Satin, ο οποίος είναι αρχισυντάκτης του Pro Wrestling Sheet, πριν από μερικές μέρες ανέφερε την θεωρία (3:20 στο βίντεο) πως ο AJ Styles θα χάσει τον τίτλο από τον Miz και ο Daniel Bryan θα κερδίσει το RR για να έχουν ματς με την Mania. Και με δεδομένο πως ο αγώνας τους στο Super Show-Down έχει έπαθλο το χρίσμα του πρώτου διεκδικητή, δεν αποκλείεται αυτό που είπε ο Satin να γίνει.

Coach Periklis
QUOTE (mixalisgate7 @ Sep 27 2018, 00:26 ) *
Ο Ryan Satin, ο οποίος είναι αρχισυντάκτης του Pro Wrestling Sheet, πριν από μερικές μέρες ανέφερε την θεωρία (3:20 στο βίντεο) πως ο AJ Styles θα χάσει τον τίτλο από τον Miz και ο Daniel Bryan θα κερδίσει το RR για να έχουν ματς με την Mania. Και με δεδομένο πως ο αγώνας τους στο Super Show-Down έχει έπαθλο το χρίσμα του πρώτου διεκδικητή, δεν αποκλείεται αυτό που είπε ο Satin να γίνει.



οοοοοχι ρε ξενέρα σενάριο. Daniel Bryan vs AJ Styles θα ήθελα . Τρελά υποσχόμενο

το καλό στο smackdown είναι ότι το reign του AJ είναι ήδη αρκούντως μεγάλο και οποιοδήποτε ματς το βλέπεις με μεγάλο ενδιαφέρον. Πιστεύω θα την κρατήσει την ζώνη για τον ίδιο λόγο που έγραψε ο TWISM

A, έρχεται και smackdown 1000 σιγά σιγά. Μακάρι να ετοιμάζουν κάτι εντυπωσιακό. Το raw 1000 ηταν ψιλοέπος
T.W.Is.M.
Εχει ακουστει παντως οτι στη Wrestlemania θα ολοκληρωθει η κοντρα Bryan vs Miz. Αρα εχει βαση το σεναριο αυτο.
nikolas12
Και εμένα θα μου άρεσε πολύ μία κόντρα Miz-Bryan για τον τίτλο. Έχει βάση ότι στη WM θα ολοκληρωθεί η κόντρα, αν και θα ήθελα να δω Styles-Bryan στο Grandest Stage of Them All.
Coach Periklis
Ζήσαμε να δούμε HBK καραφλό, είχα δει ότι δεν είχε μακριά μαλλιά αλλά νόμιζα ότι απλά τα είχε κοντά

Θέλω σε μόνιμη βάση δίδυμο Owens - Elias να πετάνε τις πιο φαρμακερές ατάκες στο κοινό. Το χθεσινό είχα χρόνια να το δω στο WWE . Χτύπησε ευαίσθητη χορδή και λύσσαξαν tongue.gif
nikolas12
Συγγνώμη, άσχετο και δεν αφορά τόσο τις major ιστορίες, αλλά την Ascension φέτος θυμηθήκανε να την προωθήσουνε; Και ειδικά στις πλάτες του Gable και του Roode ειδικά που θα έπρεπε να είναι main eventer;
Δεύτερον απίστευτο το ξεφτιλίκι που τραβάει η Revival. Ο Cody Rhodes και οι Young Bucks ξεκινήσανε το F*** the Revival σαν joke, καθώς οι δεύτεροι κοντράρανε στα ίσα τους πρώτους για τον τίτλο της καλύτερης tag team. Λογικά οι 3 τους τώρα θα γελάνε βλέποντας τους να ρεζιλεύονται στο main roster, χάνοντας από τη B-Team, παίρνοντας ευκαιρία για το tag team championship και χάνοντας τη λίγο πριν το ματς επειδή δέχθηκαν επίθεση (ποιοι, οι Revival που οι επιθέσεις και οι γροθιές είναι το φόρτε τους) και που όταν ξαναπήρανε ευκαιρία για τον τίτλο απλά χάσανε. Κρίμα για το potential.
Coach Periklis
QUOTE (nikolas12 @ Oct 2 2018, 21:02 ) *
Συγγνώμη, άσχετο και δεν αφορά τόσο τις major ιστορίες, αλλά την Ascension φέτος θυμηθήκανε να την προωθήσουνε; Και ειδικά στις πλάτες του Gable και του Roode ειδικά που θα έπρεπε να είναι main eventer;
Δεύτερον απίστευτο το ξεφτιλίκι που τραβάει η Revival. Ο Cody Rhodes και οι Young Bucks ξεκινήσανε το F*** the Revival σαν joke, καθώς οι δεύτεροι κοντράρανε στα ίσα τους πρώτους για τον τίτλο της καλύτερης tag team. Λογικά οι 3 τους τώρα θα γελάνε βλέποντας τους να ρεζιλεύονται στο main roster, χάνοντας από τη B-Team, παίρνοντας ευκαιρία για το tag team championship και χάνοντας τη λίγο πριν το ματς επειδή δέχθηκαν επίθεση (ποιοι, οι Revival που οι επιθέσεις και οι γροθιές είναι το φόρτε τους) και που όταν ξαναπήρανε ευκαιρία για τον τίτλο απλά χάσανε. Κρίμα για το potential.


ντάξει δεν χάσανε απλά. Ήταν φανταστική ματσάρα

και οι επόμενοι που θα ανεβούν ( undisputed era ίσως κάποια στιγμή ή μόνος του ο Adam Cole που είναι κορυφαία λατρεία πλέον ) ένα χρόνο σκουπίδιασμα θα το φάνε φαντάζομαι
nikolas12
QUOTE(Coach Periklis @ Oct 2 2018, 21:13 ) *
ντάξει δεν χάσανε απλά. Ήταν φανταστική ματσάρα

και οι επόμενοι που θα ανεβούν ( undisputed era ίσως κάποια στιγμή ή μόνος του ο Adam Cole που είναι κορυφαία λατρεία πλέον ) ένα χρόνο σκουπίδιασμα θα το φάνε φαντάζομαι


Μα όταν είναι στα καλύτερα τους πρέπει να τους προωθείς. Όταν ανεβαίνουν από ΝΧΤ να ψήνονται στο midcard ένα χρόνο και μετά main event (μιλάω για τα μεγάλα prospects). Από ΝΧΤ σχεδόν ό,τι tag team έχει κάνει μάγκες ο Triple H, την καταστρέφει ο Vince. Revival, American Alpha (πονεμένη ιστορία), Sanity, Ascension, Lucha Dragons όλοι έχουν αναπτυχθεί λάθος στο main roster.
Και οι πρόσφατοι Authors of Pain κερδίζανε ασήμαντους τοπικούς παλαιστές και ξαφνικά παίζουν με τη Shield, χάνουν (ευτυχώς δε δέχτηκε κάποιος από αυτούς pin) και μία εβδομάδα μετά επιτίθενται σε μία tag team-παρωδία που όσες νίκες και να κάνει και όσα πρωταθλήματα και να έχει, δεν αλλάζει status.
Καλά για Roode δε συζητώ, καλό push απ' όταν ανέβηκε πήρε ο McIntyre και μετά το χάος. Ο Nakamura πήγαινε καλά μέχρι που τον ταΐσανε στο χειρότερο πρωταθλητή όλων των εποχών τον Mahal, χάνοντας έτσι κάθε momentum και μένοντας με ένα βαρετό reign στο midcard. O Owens έκανε ένα μπαμ και πλέον στριφογυρίζει σε κόντρες χωρίς λόγο ύπαρξης, το ίδιο και ο Balor, Samoa Joe μόνιμα contender, μόνιμα χωρίς τίτλο. Είναι κρίμα η Undisputed Era να τύχει ίδιας αντιμετώπισης. Στις γυναίκες τα ίδια με τρανά παραδείγματα τις Sasha, Bayley και φυσικά την Asuka. Το θέμα είναι το push να είναι καλό στην αρχή και να μείνει σταθερό ή καλύτερο στη συνέχεια όπως του Drew. Ο χρόνος θα δείξει.
nikolas12
Σύντομος (ελπίζω) σχολιασμός για όσα είδαμε στην Αυστραλία:

Δε μου άρεσε καθόλου το booking στο Miz-Bryan. Μπορούν να βγάλουν ματσάρα και το βάζεις να τελειώσει έτσι; Ούτε το κοινό δεν κατάλαβε τι παίχτηκε, μπορούσε τουλάχιστον να είχε δουλευτεί καλύτερα.
Το main event ήταν τόσο κακό και ταυτόχρονα είχε ωραία στοιχεία. Είχε αναφορές σε παλιότερα ματς, αλλά γενικά είμαι κατά αυτής της κόντρας, αφενός γιατί το End of An Era στη WM 28 ήταν επικό και αφετέρου γιατί ο Undertaker έχει μεγαλώσει πολύ και τα ματς που βγάζει είναι αργά και φαίνεται πως το παλεύει πολύ για να κάνει κάποιες κινήσεις.
Ωραίο το triple threat της Shield, μάλλον στο Raw θα γίνει το πολυαναμενόμενο turn, ήμουν από αυτούς που δεν περίμεναν με τίποτα να γίνει στο Super Show-Down και το teasαραν ωραία.
Επιτέλους μία σωστή υπεράσπιση για Styles.
Τρομερή η χημεία της New Day με Sheamus-Cesaro όπως και με Usos.
Το Cruiserweight match ήταν μαγικό, ίσως το καλύτερο της βραδιάς.
Γενικά πολύ καλό θέαμα χωρίς τρανταχτά λάθη στο booking.
Coach Periklis
Σιχάθηκα με Miz Bryan. Έκαναν την ίδια μλκ όπως τότε με το streak του Undertaker. Το έκαναν δλδ να μοιάζει λες και έγινε ατύχημα - κατά λάθος. Η κινησιολογία του ref με ψάρωσε π. χ. μιας και υπήρξε μια καθυστέρηση ( 2 δευτερόλεπτα όχι κάτι φοβερό) που δεν είναι συνηθης

Τότε με τον Undertaker ψάρωσα τόσο που νόμιζα ότι δυστυχώς τραυματιστηκε και δεν πρόλαβαν να το σώσουν ούτε ξέρανε πως να το διαχειριστούν ( άσχετη εντελώς παρένθεση)

Όλα τα ματς πλήρως βαρετά μέχρι να φτάσουμε στο AJ Styles vs Samoa Joe. Αυτοί οι δύο τυπαδες δεν απογοητεύουν ποτέ. Τρομεροί performer, τρομεροί στο selling, χαρισματικοί. άλλο ένα δυνατό ματς

Άλλο ένα παράδοξο και αστείο που γίνεται έντονο κάθε φορά που βλέπω NXT, ότι τα ματς αθλητών από τα υπόλοιπα brands δίνουν ΑΠΕΊΡΩΣ καλύτερα ματς από το και καλά main roster. Εξαιρετικός αγώνας για το cruiserweight cha/ship

Εγώ δεν έχω παράπονο απ το Taker vs HHH. Περίμενα χειρότερα. Ήταν ένα "ανθολόγιο" από 2 wrestlers που μας έδειξαν σχεδόν όλα τα κόλπα που γνωρίζουν. Από brawl στο κοινό, σε όπλα σε nearfalls, σε interference, σε breaking a announcer tables, σε pinfalls ενώ δεν υπάρχει διαιτητής. Γενικά κλισέ παντού, σα να βλέπεις σεμινάριο ένα πράμα

Το πρόβλημα δεν είναι ότι ήταν αργοί και ο Taker ψιλοθλιβερος. Είναι ότι έχουν αλλάξει οι εποχές και τέτοιες badass περσονες σαν αυτού και του HHH, χαρισματικοι ηθοποιοί και performer δεν υπάρχουν πλέον. Εντυπωσιακά μεγάλο το κενό τύπων σαν τον HBK, Stone Cold, Rock και λοιπούς (Νταξει δέχομαι μόνο τον Θεό CM Punk, ως σύγχρονο bigger than life ηθοποιό κυριως )
T.W.Is.M.
Να εχεις 2 μερες αδεια και να ξερεις οτι δεν προλαβαινεις να δεις το σοου(για πρωτη φορα μετα απο τη μιση Wrestlemania, που ειδα τον Απριλιο), γιατι εχεις αρρωστο το παιδι στο σπιτι και δεν εισαι μονος σου... 68.gif
Κριμα, γιατι ημουν περιεργος να δω καμποσα ματς(οχι τη Shield ομως, αυτο θα ηταν το διαλειμμα μου για να τσιμπολογησω). Ακομα και με το Bryan vs Miz θα γελουσα.
Το αλλο κακο ειναι οτι μπερδεψα την ημερομηνια και βιαστηκα να παιξω στοιχημα μια εβδομαδα πριν(νομιζοντας οτι γινεται το προηγουμενο Σαββατο). Ετσι εβαλα τον Undertaker αντι του Bryan και εχασα(ειχα μαζι τον AJ και τους Cena/Lashley). Μετα κακως δε σκεφτηκα να το αντισταθμισω με Bryan/Triple H(του οποιου δεν αλλαξαν την αποδοση παρολο που το πραγμα πηγαινε προς νικη του).
nikolas12
QUOTE(Coach Periklis @ Oct 8 2018, 05:32 ) *
Το πρόβλημα δεν είναι ότι ήταν αργοί και ο Taker ψιλοθλιβερος. Είναι ότι έχουν αλλάξει οι εποχές και τέτοιες badass περσονες σαν αυτού και του HHH, χαρισματικοι ηθοποιοί και performer δεν υπάρχουν πλέον. Εντυπωσιακά μεγάλο το κενό τύπων σαν τον HBK, Stone Cold, Rock και λοιπούς (Νταξει δέχομαι μόνο τον Θεό CM Punk, ως σύγχρονο bigger than life ηθοποιό κυριως )


Σε αυτό συμφωνώ, αλλά δεν είναι τόσο πρόβλημα των performers, όσο είναι πρόβλημα των σεναριογράφων και κυρίως του Vince. Υπάρχουν όντως κάποιοι με φυσικό ταλέντο να πάρουν κάτι κακό και να το κάνουν χρυσάφι όπως ο Jericho που έβγαλε over μία λίστα ή ο Punk, αλλά γενικά ο wrestler θέλει κατεύθυνση και καλό γράψιμο για να ξεδιπλώσει μία πολύ χαρισματική περσόνα και να βγει καλός στο ρόλο του.
Δε γίνεται τόσοι και τόσοι από τα indies ή ακόμα και από το ΝΧΤ να έρχονται σαν larger than life προσωπικότητες και στο main roster να είναι μία από τα ίδια. Θέλουν βοήθεια backstage. O Ambrose πριν γίνει ο Ambrose ήταν ο Jon Moxley και ο Mercury αν δεν κάνω λάθος από τα promo που ανέβαζε στο Ίντερνετ τον τσίμπησε. Σε αυτά έδειχνε πως είναι μία τρομερή προσωπικότητα που η λάμψη του WWE θα εξελίξει. Αντίστοιχα ο Owens ήταν ο Steen, ο Zayn o El Generico, o Balor ο Prince Devitt, άτομα που έδειχναν δηλαδή εξαιρετικοί στο ρόλο τους, αλλά έλειπε η λάμψη του WWE για να πάνε στο επόμενο επίπεδο. Επίσης πολλοί ακολούθησαν την αντίστροφη διαδικασία. Ο McIntyre έφυγε σαν αποτυχημένος, ο Cody Rhodes απογοητεύτηκε από αυτά που τον έβαζαν να κάνουν και αμφότεροι στα indies έδειξαν πως μπορούσαν να σταθούν εξαιρετικά στο main event.
Το ζήτημα είναι πως το WWE δεν εκμεταλλεύεται σωστά το έμψυχο δυναμικό του και δεν τους προωθεί αρκετά, ώστε να ξεχωρίσουν και να γίνουν οι νέοι Triple H, Rock, Undertaker και αυτό θα το βρει μπροστά του. Ποιος από τους νέους στην εταιρία στο τωρινό ρόστερ θα μπορούσε να έχει legend status σε 20 χρόνια; Ελάχιστοι θα πω εγώ. Και αυτό γιατί η εταιρία χαλάει πόρους στο να αναπτύξει μάταια χαρακτήρες και wrestlers που έχουν στην καλύτερη την προσωπικότητα ενός πιάτου φάβας ή που σιχαίνονται τη δουλειά που κάνουν και περιμένουν απλά την επιταγή με τα λεφτά. Πολλοί έχουν προσωπικότητα, αλλά για να φτάσουν εν καιρώ στο να χαρακτηριστούν Hall of Famers τους λείπει η βοήθεια από τους ανθρώπους στα παρασκήνια.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.