Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
morrison
Πολυ λυπηθηκα που η Linda McMahon εχασε τις εκλογες στο Connecticut... hammer.gif tongue.gif
http://www.cbsnews.com/election2010/state....ain;contentBody
http://www.cbsnews.com/8301-503544_162-200...ain;contentBody
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Nov 3 2010, 12:31 ) *
Πολυ λυπηθηκα που η Linda McMahon εχασε τις εκλογες στο Connecticut... hammer.gif tongue.gif
http://www.cbsnews.com/election2010/state....ain;contentBody
http://www.cbsnews.com/8301-503544_162-200...ain;contentBody


Πιστευεις να δουμε κατι καλυτερο απο δω και περα που εφυγε απο πανω μας(τους) η υποψηφιοτητα της Λιντα? Εγω ελπιζω, αλλα οχι σε μεγαλες αλλαγες απο τη μια μερα στην αλλη.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 3 2010, 18:16 ) *
Πιστευεις να δουμε κατι καλυτερο απο δω και περα που εφυγε απο πανω μας(τους) η υποψηφιοτητα της Λιντα? Εγω ελπιζω, αλλα οχι σε μεγαλες αλλαγες απο τη μια μερα στην αλλη.

Κοιτα επειδη ολοι ξερουμε οτι το μυαλο του Βινς ειναι αρρωστο θελω να πιστευω οτι η υποψηφιοτητα της Λιντα ηταν ενα βαριδι σε αυτα που ηθελε να κανει.
Δεν πιστευω οτι θα γινει κατι δραματικο αλλα κοιτα ποιοι ειναι οι ΜακΜαχονς...
Ο Βινς ειναι ενας σατανικος παλιογερος που οταν βαριοταν να παιζει με τα λεφτα του εμπαινε και εστηνε trashy παιχνιδια και ο Shane ενας τυπος που ζουσε για το 360 και τα hardcore match.
Θα παραμεινει pg αλλα ελπιζω να μην ξαναδουμε τοσο soft tlc ας πουμε ή το κελι να μην ειναι τοσο διακοσμητικο στα hiac.
Ψιλοελπιζω και εγω με λιγα λογια... smile.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Nov 3 2010, 21:26 ) *
Κοιτα επειδη ολοι ξερουμε οτι το μυαλο του Βινς ειναι αρρωστο θελω να πιστευω οτι η υποψηφιοτητα της Λιντα ηταν ενα βαριδι σε αυτα που ηθελε να κανει.
Δεν πιστευω οτι θα γινει κατι δραματικο αλλα κοιτα ποιοι ειναι οι ΜακΜαχονς...
Ο Βινς ειναι ενας σατανικος παλιογερος που οταν βαριοταν να παιζει με τα λεφτα του εμπαινε και εστηνε trashy παιχνιδια και ο Shane ενας τυπος που ζουσε για το 360 και τα hardcore match.
Θα παραμεινει pg αλλα ελπιζω να μην ξαναδουμε τοσο soft tlc ας πουμε ή το κελι να μην ειναι τοσο διακοσμητικο στα hiac.
Ψιλοελπιζω και εγω με λιγα λογια... smile.gif


Μονο που ο Shane ειναι εκτος WWE πλεον και ο Vince δεν παιζει πια. Μονο σε ρολο GM μπορει να τον δουμε.
Ασχετη απορια τωρα. Αναρωτιεμαι αν ο Undertaker θα επιστρεψει ως deadman ή ως κατι τελειως διαφορετικο. Μην ξεχνας οτι ο American Badass τελειωσε σε ενα Buried Alive ματς με παρεμβαση του Kane και οτι μετα το Buried Alive στο Bragging Rights ακουστηκε το γκονγκ σαν να ειχαμε κηδεια. Βεβαια κατα καποιον τροπο ειχαμε γιατι ηταν τετοιο το ματς, αλλα αναρωτιεμαι μηπως αυτο σημαινει και το τελος του Deadman και την επιστροφη με καποιο αλλο gimmick, ωστε να μπορεσει κιολας να αποσυρθει κανονικα(οποτε γινει αυτο), οπως αξιζει σε εναν μεγαλο σταρ. Ο Deadman πρεπει ειτε να βγει εκτος ρολου τελειως οταν αποσυρθει ειτε να εξαφανιστει χωρις farewell.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 3 2010, 22:43 ) *
Μονο που ο Shane ειναι εκτος WWE πλεον και ο Vince δεν παιζει πια. Μονο σε ρολο GM μπορει να τον δουμε.
Ασχετη απορια τωρα. Αναρωτιεμαι αν ο Undertaker θα επιστρεψει ως deadman ή ως κατι τελειως διαφορετικο. Μην ξεχνας οτι ο American Badass τελειωσε σε ενα Buried Alive ματς με παρεμβαση του Kane και οτι μετα το Buried Alive στο Bragging Rights ακουστηκε το γκονγκ σαν να ειχαμε κηδεια. Βεβαια κατα καποιον τροπο ειχαμε γιατι ηταν τετοιο το ματς, αλλα αναρωτιεμαι μηπως αυτο σημαινει και το τελος του Deadman και την επιστροφη με καποιο αλλο gimmick, ωστε να μπορεσει κιολας να αποσυρθει κανονικα(οποτε γινει αυτο), οπως αξιζει σε εναν μεγαλο σταρ. Ο Deadman πρεπει ειτε να βγει εκτος ρολου τελειως οταν αποσυρθει ειτε να εξαφανιστει χωρις farewell.

Δεν σου λεω οτι ο Σειν θα γυρισει σε ενεργο ρολο και οτι ο Βινς θα μπει να παλεψει ο ιδιος...
Απλα ενα παραδειγμα για το ποιος ειναι ο Βινς και ποιος ο Σειν που οσο να'ναι μια επιρροη θα την εχει...

Εχω ξανακουσει την ιδια συζητηση προσφατα.
Να πω οτι δεν θα με χαλαγε μια Badass επιστροφη.
T.W.Is.M.
And I quote, που θα λεγε κι ο Michael Cole:"What's the big deal about being able to see "Old School WWE"? It's on TV every week. It's called TNA." smiley.gif

Μεγαλη ατακα απο τον Joey Styles...
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 11 2010, 19:50 ) *
And I quote, που θα λεγε κι ο Michael Cole:"What's the big deal about being able to see "Old School WWE"? It's on TV every week. It's called TNA." smiley.gif

Μεγαλη ατακα απο τον Joey Styles...

Καλη ατακα δεν λεω...
Και μπορει ο Styles να δινει αρνητικη χροια στο νοημα της φρασης αλλα καποιος θα μπορουσε να το δει θετικα.
Γιατι οι περισσοτεροι θα συμφωνουν οτι το ''Old school WWE'' ειναι αντικειμενικα πιο ενδιαφερον προιον απο το τωρινο.
Αρα ειναι και το ΤΝΑ πιο ενδιαφερον;
Κατα την γνωμη μου ναι.
Φυσικα δεν προτωπορει,δεν δημιουργει δικους του δρομους αλλα ενταξει,και το WWE αντιγραφει τον ευατο του συνεχως.
Το ζητημα ειναι με τι περνας καλυτερα.

Το WWE ειναι για το wrestling οτι περιιπου και το ΝΟΥΝΟΥ για τα εβαπορε.Για πολλους ειναι το ιδιο πραγμα...
Ειναι αδιανοητο για ενα αλλο wrestling show να το ξεπερασει τα επομενα 50 χρονια.
Το ΤΝΑ εχει ξεπερασει το Smackdown τον τελευταιο μηνα σε ratings και αυτο δειχνει οτι ο κοσμος καταλαβαινει οτι τουλαχιστον προσπαθουν.Για το Raw ουτε λογος φυσικα...
Απλα θα ηθελα καμια φορα να ακουσω καποιους απο τους wrestlingανθρωπους(κατα το ποδοσφαιρανθρωπος κτλ tongue.gif )και καμια κριτικη για τα εβδομαδιαια του WWE...

T.W.Is.M.
Ως γνησιος wrestlingανθρωπος(και μπορω να το λεω αυτο ως καποιος που θεωρει το wrestling Νο2 αθλητικο θεαμα μετα το μπασκετ!) θα κανω μια πρωτη κριτικη για ενα εβδομαδιαιο σοου του WWE.
Τι ντροπη ηταν αυτο που ειδαμε στο σημερινο επεισοδιο του Smackdown? Μπορουμε να το προσθεσουμε στη λιστα με τις αλλες ντροπες αλλα το ποτηρι εχει αρχισει να ξεχειλιζει. Αν δηλαδη μαζευτουμε 10 ατομα απο δω και παμε στο WWE, θα μπορουμε κι εμεις να φτιαξουμε ενα γκρουπ που θα πρωταγωνιστει και θα ειναι το επικεντρο ολοκληρου του WWE! Και κατα τ αλλα ειχαμε βγαλει ολοκληρο επεισοδιο χωρις τον Drew McIntyre! Τι χαρα θα ηταν αυτη...
Πλεον θελω επισημα να δω το Hornswoggle πρωταθλητη! Δεν εχει σημασια που θα ηταν ντροπη για το wrestling. Στις τοσες που εχουν γινει τον τελευταιο καιρο αλλη μια γιατι να πειραξει? Οπως ελεγαν και καποτε, μιση ντροπη δικη τους μιση ντροπη δικη μας.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 13 2010, 01:00 ) *
Ως γνησιος wrestlingανθρωπος(και μπορω να το λεω αυτο ως καποιος που θεωρει το wrestling Νο2 αθλητικο θεαμα μετα το μπασκετ!) θα κανω μια πρωτη κριτικη για ενα εβδομαδιαιο σοου του WWE.
Τι ντροπη ηταν αυτο που ειδαμε στο σημερινο επεισοδιο του Smackdown? Μπορουμε να το προσθεσουμε στη λιστα με τις αλλες ντροπες αλλα το ποτηρι εχει αρχισει να ξεχειλιζει. Αν δηλαδη μαζευτουμε 10 ατομα απο δω και παμε στο WWE, θα μπορουμε κι εμεις να φτιαξουμε ενα γκρουπ που θα πρωταγωνιστει και θα ειναι το επικεντρο ολοκληρου του WWE! Και κατα τ αλλα ειχαμε βγαλει ολοκληρο επεισοδιο χωρις τον Drew McIntyre! Τι χαρα θα ηταν αυτη...
Πλεον θελω επισημα να δω το Hornswoggle πρωταθλητη! Δεν εχει σημασια που θα ηταν ντροπη για το wrestling. Στις τοσες που εχουν γινει τον τελευταιο καιρο αλλη μια γιατι να πειραξει? Οπως ελεγαν και καποτε, μιση ντροπη δικη τους μιση ντροπη δικη μας.

41.gif
Toυλαχιστον εκανες την αρχη.
Γιατι τελευταια διαβαζω συνεχως σχολια οτι το ΤΝΑ το ενα,το ΤΝΑ το αλλο αλλα για WWE ουδεις.
Απ'το Smackdown(που τον τελευταιο καιρο ειναι ελαφρως καλυτερο απο το RAW)κραταω οτι ειδαμε μετα απο αιωνες τον Finley εστω και σαν lumberjack καθως και την ''ματσαρα'' Big Show vs Kane.
Aυτη την εβδομαδα το Impact ηταν καλυτερο και απο τα δυο.
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Nov 12 2010, 11:23 ) *
Το ΤΝΑ εχει ξεπερασει το Smackdown τον τελευταιο μηνα σε ratings και αυτο δειχνει οτι ο κοσμος καταλαβαινει οτι τουλαχιστον προσπαθουν.Για το Raw ουτε λογος φυσικα...


Νομιζω οτι κανεις καποιο λαθος εδω. Διαβασα τωρα οτι το rating του τελευταιου Impact ηταν 1,2 και ηταν το υψηλοτερο μετα το Bound for Glory, δηλαδη εδω και 1 μηνα. Το Smackdown κινειται μονιμα στο 1,7-1,8 σ αυτο το διαστημα και το RAW λιγο πανω απο 3, συνηθως μεταξυ 3,1-3,3. Αυτο που εχει ξεπερασει το Impact ειναι τα ratings που εκαναν το ECW και το NXT και αυτα που κανει το Superstars, που ηταν γυρω στο 1(συνηθως απο 0,9-1,1).
morrison
Λαθος μου.
Ειχα την αισθηση οτι μετα το Bound For Glory και τα δυο σοους κινουνταν γυρω στο 1,5.
Ας πουμε απλα οτι το ΤΝΑ εχει παρουσιασει ανοδο προτωγνωρη.
Οχι οτι απειλει,δεν μπορει να γινει ποτε των ποτων αυτο αλλα ειναι μια ενδειξη οτι ο κοσμος εκφραζει την δυσαρεσκεια του.
http://gerweck.net/tv-ratings/2010-ratings/
morrison
Shawn Michaels was named the number one Superstar in World Wrestling Entertainment’s forthcoming DVD set counting down the top 50 Superstars of all time, WWE: Top 50 Superstars of All Time.

http://www.sescoops.com/wrestling-news/wwe...rs-of-all-time/

Πολλα μπορει να πει κανεις για την συγκεκριμενη λιστα.
Διαφωνιες φυσικα θα υπαρχουν πολλες καθως τα κινητρα σε καποιες επιλογες ειναι εμφανη.
Εγω το μονο που θα πω ειναι οτι μου λειπει τρομερα αυτος ο χαρισματικος τσογλανος.
Μπορει και να μου λειπει περισσοτερο απο οποιονδηποτε μη αγαπημενο μου παλαιστη που εχει σταματησει.
Αξιος no.1!
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Nov 16 2010, 02:33 ) *
Shawn Michaels was named the number one Superstar in World Wrestling Entertainment’s forthcoming DVD set counting down the top 50 Superstars of all time, WWE: Top 50 Superstars of All Time.

http://www.sescoops.com/wrestling-news/wwe...rs-of-all-time/

Πολλα μπορει να πει κανεις για την συγκεκριμενη λιστα.
Διαφωνιες φυσικα θα υπαρχουν πολλες καθως τα κινητρα σε καποιες επιλογες ειναι εμφανη.
Εγω το μονο που θα πω ειναι οτι μου λειπει τρομερα αυτος ο χαρισματικος τσογλανος.
Μπορει και να μου λειπει περισσοτερο απο οποιονδηποτε μη αγαπημενο μου παλαιστη που εχει σταματησει.
Αξιος no.1!


Τη λιστα την ειχα δει πριν λιγες μερες. Η αληθεια ειναι οτι μπορει να δηλωνω wrestlingανθρωπος οπως λεγαμε λιγα ποστ πιο πανω, αλλα απο καποιους οπως ο Harley Race, o Gorgeous George και ο Bruno Sammartino εχω απο ελαχιστες εως καθολου εικονες(λογικο αφου το παλιοτερο γεγονος που εχω δει ειναι η Wrestlemania 1). Ετσι δεν μπορω να ειμαι αντικειμενικος και δεν μπορω να τους τοποθετησω σωστα.
Παντως τους 4 πρωτους θα τους εβαζα κι εγω στη δικη μου πενταδα, εστω κι αν η σειρα μου θα ηταν λιγο διαφορετικη. Ο 5ος που θα εβαζα(και μαλιστα στο Νο 3) και δεν υπαρχει στις πρωτες θεσεις θα ηταν αυτος που φανταζεσαι. Αυτος που λογω ΤΝΑ εχει κατρακυλησει στο Νο 23. Βεβαια δεν ειναι μονο το ΤΝΑ, ειναι και το WCW, αφου ο Hogan ειχε σημαντικη καριερα και εκει(ειδικα στην εποχη της NWO), αλλα το WCW πλεον δε θεωρειται ανταγωνιστης, αφου ο Βινς εχει τα δικαιωματα.
Απο τους υπολοιπους θα θεωρουσα εκπληξη το Νο7 του Steamboat. Οχι γιατι δεν αξιζει να ειναι ψηλα, αλλα γιατι δεν περιμενα να τον εκτιμησουν τοσο. Ειδικα οταν δεν ειχε γινει ποτε πρωταθλητης(αναφερομαι στο μεγαλο τιτλο). Ο Andre και ο Roddy Piper ειναι λογικες επιλογες, αν και δε θα τους εβαζα πανω απο τον Triple H, αλλα το πραγματικο σοκ για μενα ειναι ο Mr 619 στο Νο9! Αδικημενους θα θεωρουσα τον Kurt Angle(αλλη μια επιδραση του ΤΝΑ) και τον Jericho, αλλα και το Ric Flair(η τριτη επιδραση του ΤΝΑ), που θα πρεπε να ηταν στη δεκαδα κατα τη γνωμη μου.
Φαινεται ομως οτι το πιο σημαντικο κριτηριο ειναι η διαρκεια και το ποιος ηταν πιο πιστος στην εταιρια. Ειδικα σε δυσκολες εποχες.
morrison
Mε καλυψες εντελως ομως σε ολα τα σημεια.
Εν τω μεταξυ το νο9 του Rey Mysterio ηταν οτι πιο σοκαριστικο στην λιστα,περισσοτερο και απο το νο.23 του Hogan.
Aλλα οπως ειπα το παραπανω κειμενο με εκφραζει απολυτα.
Απλα νομιζω οτι δεν χρειαζεται να τρελαινομαστε με την λιστα...Οκ,ειναι μια καταταξη για ενα dvd,σε καποιες στιγμες μοιαζει αδικη και αλλου σωστη.Περισσοτερο αφορμη για συζητηση ειναι για εμενα η δημοσιευση της...

Φερτε πισω JR! 77.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Nov 16 2010, 22:14 ) *
Mε καλυψες εντελως ομως σε ολα τα σημεια.
Εν τω μεταξυ το νο9 του Rey Mysterio ηταν οτι πιο σοκαριστικο στην λιστα,περισσοτερο και απο το νο.23 του Hogan.
Aλλα οπως ειπα το παραπανω κειμενο με εκφραζει απολυτα.
Απλα νομιζω οτι δεν χρειαζεται να τρελαινομαστε με την λιστα...Οκ,ειναι μια καταταξη για ενα dvd,σε καποιες στιγμες μοιαζει αδικη και αλλου σωστη.Περισσοτερο αφορμη για συζητηση ειναι για εμενα η δημοσιευση της...

Φερτε πισω JR! 77.gif


Ωραια, αφου συμφωνησες σε οσα ειπα, ας πω και κατι για να διαφωνησεις. smiley.gif
Εγω μεσα στη 10αδα θα εβαζα και το Cena.
Επισης θα ηθελα να ηξερα τη γνωμη σου για το Sting γιατι τον εχω δει μονο στο ΤΝΑ. Μεχρι τοτε τον ειχα ακουστα μονο σαν ενα μεγαλο ονομα του WCW, ενω αν λαβουμε υποψη μας και το WCW(κατι που προφανως δε συμβαινει στη λιστα αυτη) δε θα μπορουσε να λειπει ο Goldberg με το ανεπαναληπτο σερι νικων(που δεν εχει σημασια αν ειναι σκηνοθετημενες, καποιος αποφασιζει γι αυτο και για καποιο λογο) και θεωρω αδικημενο και τον Ultimate Warrior. Μπορει να μην ειχε μακροχρονη καριερα, αλλα ηταν πρωταγωνιστης σε μια πολυ καλη εποχη και πολυ δημοφιλης.
Το οτι καποιοι απ αυτους δεν ηταν οι καλυτεροι παλαιστες δεν εχει τοσο μεγαλη σημασια. Αυτο που μετραει ειναι το impact(οχι του ΤΝΑ tongue.gif ) που ειχαν στο wrestling γενικοτερα.
Ετσι για να χουμε να λεμε το δικο μου top 10 θα ηταν:
1.Undertaker
2.Stone Cold
3.Hulk Hogan
4.Shawn Michaels
5.Bret Hart
6.Ric Flair
7.The Rock
8.Triple H
9.John Cena(που εχει πιθανοτητες στο τελος της καριερας του να βρισκεται και ψηλοτερα)
10.Andre the Giant

edit:Παω να δω RAW-Old school! smiley.gif
morrison
Cena στη δεκαδα;No way...
O Sting μπορει να εχει διαρκεια τεραστια αλλα προσωπικα δεν με συναρπαζει ουτε παλαιστικα,ουτε για το gimmick.Καλος performer παντως,ικανος να δωσει ατμοσφαιρα στα παιχνιδια του.Δεκαδα οχι,20αδα ναι.
Συμφωνω οτι στην 50αδα εχει θεση ο Warrior,o Goldberg αλλα και ο Lesnar με τα ιδια κριτηρια.
Ας κανω και εγω μια αποπειρα λοιπον,
1.Bret Hart
2.The Undertaker
3.Shawn Michaels
4.Rick Flair
5.The Rock
6.Hulk Hogan
7.Eddie Guerrero
8.Randy Savage
9.Curt Hennig
10.Chris Jericho
και στη συνεχεια Steve Austin,Kurt Angle,Rowdy Piper,Andre The Giant.
morrison
Kαπου παραπανω εγραφα για το αρρωστο μυαλο του Vince μεχρι που το ματι μου επεσε σε αυτη την ειδηση.
http://www.sescoops.com/wrestling-news/wwe...tract-with-wwe/
Ειναι θεουλης ο τυπος!
Mr. McMahon will remain with the company for three more years, with the contract renewing each year beyond that unless either party chooses not to extend.
Αυτο δε ειναι πολυ καλο.Θα συναντηθουν ο εργαζομενος Vince με τον εργοδοτη Vince και θα αποφασισουν...

Καπου χαζευα το παρακατω βιντεο.Το intro του 2003-2004 φερνει αναμνησεις απο TV Magic...



Survivor αυριο και τα Κaval vs Ziggler,Sheamus vs Morrison συν τον Del Rio εχουν ανανεωσει το ενδιαφερον...

T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Nov 20 2010, 14:49 ) *
Survivor αυριο και τα Κaval vs Ziggler,Sheamus vs Morrison συν τον Del Rio εχουν ανανεωσει το ενδιαφερον...


Και εδω ειναι ο καθιερωμενες προβλεψεις για το PPV:

WWE Championship
Randy Orton vs Wade Barrett
Ομως ο Barrett δε θα φυγει πρωταθλητης γιατι μετα το τελος του ματς θα του επιτεθει ο Cena, θα βγει η υπολοιπη Nexus για να τον σταματησει και μεσα στην αναμπουμπουλα θα βγει ο Miz με το ΜΙΤΒ και θα κερδισει τον Barrett παιρνοντας τον τιτλο μεσα σε αποθεωση απ το κοινο και σε ανακουφιση δικη μου! smiley.gif

World Championship
Kane vs Edge
Αφου αποφασισαν και αναγκαστηκαν να αφησουν τον τιτλο στον Kane, γιατι να μην το συνεχισουν? Οσο περισσοτερο παραμενει πρωταθλητης αλλωστε, τοσο μεγαλυτερη θα ειναι η νικη αυτου που θα του παρει τον τιτλο. Ο face Edge χρειαζεται εναν τιτλο και μια μεγαλη νικη. Αλλα ισως τον αλλο μηνα στο TLC η νικη αυτη να ειναι μεγαλυτερη...

Intercontinental Championship
Dolph Ziggler vs Kaval
Δεν εχω καποιο ιδιαιτερο λογο να το στηριξω αυτο. Νομιζω ομως οτι οι συνεχομενες ηττες του Kaval στην αρχη ειχαν καποιο πλανο και δεν εγιναν κατα τυχη. Για να συνεχιστει η ιστορια χρειαζεται ειτε καθαρη νικη του Kaval ειτε DQ. Θα προτιμησω το πρωτο για αλλαγη.

US Championship
Daniel Bryan vs Ted DiBiase
Νομιζω οτι ο Danielson/Daniel Bryan εχει υποστηρικτες και θα παραμεινει για καποιο διαστημα σαν US Champion. Αλλωστε δε βλεπω και ιδιαιτερο σπρωξιμο στον DiBiase.

Traditional Survivor Series Match
Team Mysterio(Rey Mysterio, Big Show, Kofi Kingston, MVP & Chris Masters) vs Team del Rio(Alberto del Rio, Jack Swagger, Cody Rhodes, Drew McIntyre & Tyler Reks)
Το Survivor Series ειναι μια καλη ευκαιρια για να αναδειχτουν καποιοι νεοι σταρ μεσα απ το κλασικο 5-οn-5 ματς γιατι μπορουν να κερδισουν μια ομαδα ενος μεγαλυτερου ονοματος χωρις να το μειωσουν. Ο del Rio εχει κανει καλο ξεκινημα, αλλα ο Mysterio του εχει παρει τις εντυπωσεις τελευταια. Ωρα για απαντηση απο τον "essencia de l' excellencia"(ή οπως αλλιως γραφεται αυτο).

Tag team Championship
Heath Slater & Justin Gabriel vs Santino Marella & Vladimir Kozlov
Ξερω οτι δε θα γινει ετσι, αλλα προβλεψη υπερ της Nexus δε δινω.

Sheamus vs John Morrison
Η ιστορια αυτη μου θυμιζει πολυ την περσινη μεταξυ Orton και Kingston. Περσι ειχε κερδισει στο Survivor Series o Kofi, αλλα δεν ηταν 1-on-1 ματς. Οταν ενα μηνα μετα επαιξαν αντιπαλοι, κερδισε ο Orton. Ετσι πιστευω οτι θα γινει κι εδω με νικη του Sheamus.

Divas' Championship
Team Lay-Cool vs Natalya
Κι ομως πιστευω οτι η Natalya που δεν μπορεσε να κερδισει τη Michelle σε κανονικο ματς θα κερδισει σε handicap match! Καπου αρχισε να κουραζει η ιστορια με τις Lay-Cool και χρειαζεται μια αλλαγη. Δεν ξερω ποτε επιστρεφει η Βeth Phoenix, αλλα για να γινεται ματς τιτλου σε 2ο συνεχομενο PPV και μαλιστα με τετοιους ορους, κατι μου λεει οτι δε θα γυρισει αμεσα. Αλλα και για 2 μηνες να κρατησει η Natalya τον τιτλο μεχρι το Rumble, θα ειναι μια αλλαγη σε σχεση με τις Lay-Cool που τις εχω βαρεθει.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 21 2010, 13:41 ) *
WWE Championship
Randy Orton vs Wade Barrett
Ομως ο Barrett δε θα φυγει πρωταθλητης γιατι μετα το τελος του ματς θα του επιτεθει ο Cena, θα βγει η υπολοιπη Nexus για να τον σταματησει και μεσα στην αναμπουμπουλα θα βγει ο Miz με το ΜΙΤΒ και θα κερδισει τον Barrett παιρνοντας τον τιτλο μεσα σε αποθεωση απ το κοινο και σε ανακουφιση δικη μου! smiley.gif

Eγω θα σταθω οτι θα νικησει ο Barrett.Ειναι η ωρα του...Δεν ξερω αν θα γινει ολο αυτο το τζερτζελο που λες(που μπορει να γινει,Survivor ειναι αυτο...)αλλα νομιζω οτι ο Barrett εχει τον πρωτο λογο.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 21 2010, 13:41 ) *
World Championship
Kane vs Edge
Αφου αποφασισαν και αναγκαστηκαν να αφησουν τον τιτλο στον Kane, γιατι να μην το συνεχισουν? Οσο περισσοτερο παραμενει πρωταθλητης αλλωστε, τοσο μεγαλυτερη θα ειναι η νικη αυτου που θα του παρει τον τιτλο. Ο face Edge χρειαζεται εναν τιτλο και μια μεγαλη νικη. Αλλα ισως τον αλλο μηνα στο TLC η νικη αυτη να ειναι μεγαλυτερη...

Ο Εdge παρουσιαζεται τοσο δυνατος ολο τον μηνα που δυσκολευομαι να τον δω να νικαει σημερα.
Ισως γινει κατι αντιστοιχο με το feud Edge vs Jericho.O Edge πολυ δυνατος ολο τον μηνα,ο Jericho νικη στην Mania και ρεβανς του Εdge στο επομενο ppv.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 21 2010, 13:41 ) *
Intercontinental Championship
Dolph Ziggler vs Kaval
Δεν εχω καποιο ιδιαιτερο λογο να το στηριξω αυτο. Νομιζω ομως οτι οι συνεχομενες ηττες του Kaval στην αρχη ειχαν καποιο πλανο και δεν εγιναν κατα τυχη. Για να συνεχιστει η ιστορια χρειαζεται ειτε καθαρη νικη του Kaval ειτε DQ. Θα προτιμησω το πρωτο για αλλαγη.

To καλυτερο ματς της ημερας.Δυσκολο να ξανανικησει μεσα σε 3 μερες ο Kaval.DQ ο Dolph και συνεχιζουμε...
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 21 2010, 13:41 ) *
US Championship
Daniel Bryan vs Ted DiBiase
Νομιζω οτι ο Danielson/Daniel Bryan εχει υποστηρικτες και θα παραμεινει για καποιο διαστημα σαν US Champion. Αλλωστε δε βλεπω και ιδιαιτερο σπρωξιμο στον DiBiase.

Ενταξει,Danielson χωρις πολλα πολλα.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 21 2010, 13:41 ) *
Traditional Survivor Series Match
Team Mysterio(Rey Mysterio, Big Show, Kofi Kingston, MVP & Chris Masters) vs Team del Rio(Alberto del Rio, Jack Swagger, Cody Rhodes, Drew McIntyre & Tyler Reks)
Το Survivor Series ειναι μια καλη ευκαιρια για να αναδειχτουν καποιοι νεοι σταρ μεσα απ το κλασικο 5-οn-5 ματς γιατι μπορουν να κερδισουν μια ομαδα ενος μεγαλυτερου ονοματος χωρις να το μειωσουν. Ο del Rio εχει κανει καλο ξεκινημα, αλλα ο Mysterio του εχει παρει τις εντυπωσεις τελευταια. Ωρα για απαντηση απο τον "essencia de l' excellencia"(ή οπως αλλιως γραφεται αυτο).

Μπορει να γινει αυτο που λες.Μπορει ομως και ο Mysterio να συνεχιζει να κερδιζει τις εντυπωσεις μεχρι το πρωτο face to face ραντεβου με τον Del Rio σε ppv.Παιρνω team Mysterio.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 21 2010, 13:41 ) *
Tag team Championship
Heath Slater & Justin Gabriel vs Santino Marella & Vladimir Kozlov
Ξερω οτι δε θα γινει ετσι, αλλα προβλεψη υπερ της Nexus δε δινω.

Eγω που δεν εχω τετοια προβληματα θα πω νικη Nexus και παμε παρακατω...
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 21 2010, 13:41 ) *
Sheamus vs John Morrison
Η ιστορια αυτη μου θυμιζει πολυ την περσινη μεταξυ Orton και Kingston. Περσι ειχε κερδισει στο Survivor Series o Kofi, αλλα δεν ηταν 1-on-1 ματς. Οταν ενα μηνα μετα επαιξαν αντιπαλοι, κερδισε ο Orton. Ετσι πιστευω οτι θα γινει κι εδω με νικη του Sheamus.

Ενδιαφερον...Επιτελους ο Morrison αρχιζει feud και παιζει σε 1vs1 match σε ppv.
Nικη Morrison απλα γιατι ετσι νοιωθω...
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 21 2010, 13:41 ) *
Divas' Championship
Team Lay-Cool vs Natalya
Κι ομως πιστευω οτι η Natalya που δεν μπορεσε να κερδισει τη Michelle σε κανονικο ματς θα κερδισει σε handicap match! Καπου αρχισε να κουραζει η ιστορια με τις Lay-Cool και χρειαζεται μια αλλαγη. Δεν ξερω ποτε επιστρεφει η Βeth Phoenix, αλλα για να γινεται ματς τιτλου σε 2ο συνεχομενο PPV και μαλιστα με τετοιους ορους, κατι μου λεει οτι δε θα γυρισει αμεσα. Αλλα και για 2 μηνες να κρατησει η Natalya τον τιτλο μεχρι το Rumble, θα ειναι μια αλλαγη σε σχεση με τις Lay-Cool που τις εχω βαρεθει.

Δεν ξερω τι θα γινει...Ξερω ομως(και συμφωνω μαζι σου)οτι βαρεθηκα την McCool και την Layla.Bαρεθηκα ομως και το Laycool vs Natalya.Αν ειναι να το δωσουν στην Natalya ας το δωσουν σημερα...
morrison
Γαμω τα διημερα παντως... wink.gif
T.W.Is.M.
Alt+F4...
Kαι η Καλομοιρα για divas' champion με το καλο.
T.W.Is.M.
Και τωρα που εχω λιγο περισσοτερο χρονο ας σχολιασω λιγο(με το γνωστο μου τροπο).
1)Ο ορος στο WWE Championship match ελεγε οτι αν καποιο μελος της Nexus αναμιχθει στο ματς, ολο το γκρουπ θα αποβληθει. Ο Cena οσο διαρκουσε το ματς ηταν μελος της Nexus και εσπρωξε τον Barrett. Περιμενω ακομα την τιμωρια του γκρουπ...
2)Ποτε αποκλειστηκε ο del Rio? Δεν ειδα pinfall, submission, DQ και ο διαιτητης δε μετρησε ως το 10 για count out. Θα μπορουσε να ειχε αποκλειστει με νοκ αουτ, αλλα δεν ηταν αυτος που αγωνιζοταν εκεινη τη στιγμη απ την ομαδα του.
3)Ενα πετυχημενο σχολιο εκανε ο Miz στην καριερα του και την επομενη μερα τα κατεστρεψε ολα.
4)Η καταληξη του RAW δεν ηταν προφανης απο τη στιγμη που ξεκινησε το 2ο ματς προκρισης για το King of the Ring?
5)Απο ποτε ενα μελος μιας ομαδας μπορει να απολυει τους αλλους? Δηλαδη η Natalya ως πρωταθλητρια μπορει να απολυσει τον Tyson Kidd?
6)Αν δεν εγινε κατι στο Superstars και το εχασα, ποτε διελυσαν ΚΑΙ τη Hart Dynasty?
7)Ποιανου ηταν η λαμπρη ιδεα να φυγει πρωτος απο το elimination match ο τοπικος ηρωας?
8)Αν και φανταζομαι ποιος θα βγει King of the Ring, γιατι δεν αφηναν μια θεση κενη για το Βασιλια, ωστε να μπει και να κερδισει? Δεν εννοω το Λεμπρον...
9)Ποιο ειναι αυτο το "bigger picture" που ελεγε η Nexus? Υπαρχει ακομα ή το εχουν ξεχασει πριν απο μενα?
10)Τι θα γινει με τον ανωνυμο GM του RAW? Ακομα δεν εχουν βρει ποιος θα παρει το ρολο? Αν εχουν δυσκολια, να παω εγω?
11)Η ισοπαλια δεν ειναι εκνευριστικο αποτελεσμα?
12)Θελω να ακουσω τον ηχο του γκονγκ κι ας μην εμφανιστει κανενας!
13)Το Master lock ειναι σαν το τερας του Λοχ Νες. Ολοι εχουν ακουσει για την υπαρξη του, αλλα κανενας δεν το εχει δει.
14)Που ηταν ο Swagger Soaring Eagle την Κυριακη?
15)Μ αρεσει οταν καποιος heel κοροιδευει τις αντιδρασεις των wrestling fans του ιντερνετ. Ακομα περισσοτερο ομως μ αρεσει οταν το κανει καποιος που οι internet fans αντιπαθουν, οπως ειναι ο Cena.
morrison
1]Ηταν special referee αρα υποθετω οτι αποτελουσε εξαιρεση απο τον ορο που αναφερεσαι.
2]Ειχα την ιδια απορια.Μολις το ειδα σκεφτηκα οτι ειναι ενας ακομα παραπλανητικος τραυματισμος ωστε να επιστρεψει στο τελος του ματς για να παρει και την νικη.Τελικα τιποτα...Ειτε τραυματιστηκε/ζαλιστηκε πραγματικα(αν προσεξες σωριαστηκε στην ακρη του ρινγκ,μεσα σε αυτο και μου εδωσε την αισθηση οτι τον πηραν σηκωτο)ειτε καποιο σεναριο προδοσιας...Μαλλον το πρωτο γιατι το δευτερο δεν μου κολαει...
3]Κακιες και για τους δυο.Ο ενας εγινε ηδη πρωταθλητης,ο αλλος θα περιμενει κανα 6μηνο... tongue.gif
4]Νομιζω ναι...Αν και ειχα την αμφιβολια μηπως γινει ο πρωτος που χανει το cash-in.
5]Mαλλον το εχασα στο fast forward...
6]Δεν πλακωθηκαν μεταξυ τους;Προσφατα ο Tyson δεν παρατησε τον αλλον;
7]Πλακα πλκα αποθεωθηκε...Οχι οτι εχει σημασια αλλα θα μπορουσε να κατσει λιγο παραπανω...Ωραιο ματς παντως...Μεγαλο ματς ο Swagger.
10]Εχει καταντησει αηδια...
11]Εντελως.Ας το δινανε στον Kane που τον εχει κανει αλογο εναν μηνα τωρα και του εχει απαγαγει και τον πατερα...
13] icon_drunk.gif
14]Λες ο Chavo να ειναι διακοπες;Μπαα,αφου επαιξε στο Superstars.
15]Δεκτο...
Θυμασαι τι ειχα πει πριν καιρο;Περιμενω απ'τον Cena μεσα σε αυτη την ιστορια να μου δωσει συναισθημα.Δεν μπορω να πω οτι το καταφερε.Με αποκορυφωμα το σημερινο ψιλοξενερωτο αποχαιρετισμο.
T.W.Is.M.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 24 2010, 02:15 ) *
8)Αν και φανταζομαι ποιος θα βγει King of the Ring, γιατι δεν αφηναν μια θεση κενη για το Βασιλια, ωστε να μπει και να κερδισει? Δεν εννοω το Λεμπρον...


Να το συνεχισω αυτο? Οταν λεω King of the Ring ειναι το ιδιο σαν να λεω rey del anillo...

QUOTE(morrison @ Nov 24 2010, 02:34 ) *
3]Κακιες και για τους δυο.Ο ενας εγινε ηδη πρωταθλητης,ο αλλος θα περιμενει κανα 6μηνο... tongue.gif


6μηνο ή 6ετια? Να αποσυρθουν πρωτα ο Κομπι και τα παππουδια των Σελτικς, να γινει ανταλλαγη ο απροσαρμοστος Μπος και μετα τιτλος. Και αν δεν εχει μαθει μεχρι τοτε να σουταρει βολες ο Χαουαρντ... smiley.gif
Τωρα που ειπα Χαουαρντ σκεφτομουν χτες βλεποντας Σελτικς και Ορλαντο κατι, αλλα δεν ειναι εδω το καταλληλο thread. Οποτε και οπου βρω ευκαιρια θα το γραψω.
captain charisma






επικα
morrison
Ειναι οξυμωρο οταν αντι να παλευει στο tlc o Cm Punk και να σχολιαζει ο Jerry the King συμβαινει το αντιθετο.
Επισης ειναι αρκετα αστειο o WWE Champion να μην μπορει να κερδισει στα ισα εναν πρωην παλαιστη που εχει σταματησει εδω και 10 χρονια.
Κατα τα αλλα ενα καλο King Of The Ring tournament χωρις κατι το εντυπωσιακο παντως...
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Dec 1 2010, 03:11 ) *
Ειναι οξυμωρο οταν αντι να παλευει στο tlc o Cm Punk και να σχολιαζει ο Jerry the King συμβαινει το αντιθετο.
Επισης ειναι αρκετα αστειο o WWE Champion να μην μπορει να κερδισει στα ισα εναν πρωην παλαιστη που εχει σταματησει εδω και 10 χρονια.
Κατα τα αλλα ενα καλο King Of The Ring tournament χωρις κατι το εντυπωσιακο παντως...


Εγω παντως βαρεθηκα να δω τον τελικο. Μονο προς το τελος ειδα. Δεν ξερω γιατι, αλλα δε μου ελεγε τιποτα αλλο ενα ματς Sheamus vs Morrison παρολο που και τους δυο τους εχω σε εκτιμηση. Θα θελα να βλεπα ενα ματς που δεν ειχαμε ξαναδει προσφατα(εναν απ το RAW κι εναν απ το Smackdown δηλαδη).
Την αλλη βδομαδα μαλλον επιστρεφει ο αλλος Βασιλιας, ετσι δεν ειναι?
Δεν πρεπει να ειναι μονο 10 χρονια. Θυμαμαι τον King να σχολιαζει μαζι με το Jim Ross στη Wrestlemania IX το 1993. Αρα εχει ουσιαστικα σταματησει τουλαχιστον πριν απο 17 χρονια. Ο Cole στο μεταξυ εχει καταντησει αηδιαστικος με τη λατρεια του για το Miz. Παντως πρωην παλαιστης που εχει σταματησει εδω και 8 χρονια ειναι και ο Stone Cold. Αν επαιζε ο Miz με τον Austin, ποιος πιστευει οτι θα κερδιζε ο Miz, ακομα και με παρεμβαση του Riley, του Cole και δεν ξερω κι εγω ποιου αλλου?
Βλεποντας το CM Punk να σχολιαζει παντως και οσο σκεφτομαι οτι και στο Smackdown υπαρχει ο Matt Striker, νομιζω οτι βρηκα ποια ειναι η καταλληλη θεση για το Miz: αυτη του σχολιαστη.
Τουλαχιστον θα εχει ενδιαφερον το επομενο RAW: θελω να δω πως θα κατσουν μαζι ο Cole με τον Lawler και περιμενω να δω κι αυτο.
Φυσικα οσο περισσοτερες φαει η Nexus, τοσο περισσοτερο θα το ευχαριστηθω... smiley.gif
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 1 2010, 20:11 ) *
Εγω παντως βαρεθηκα να δω τον τελικο. Μονο προς το τελος ειδα. Δεν ξερω γιατι, αλλα δε μου ελεγε τιποτα αλλο ενα ματς Sheamus vs Morrison παρολο που και τους δυο τους εχω σε εκτιμηση. Θα θελα να βλεπα ενα ματς που δεν ειχαμε ξαναδει προσφατα(εναν απ το RAW κι εναν απ το Smackdown δηλαδη).
Την αλλη βδομαδα μαλλον επιστρεφει ο αλλος Βασιλιας, ετσι δεν ειναι?

Τοσο κοντα το κοβεις,ε;Γιατι οχι...
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 1 2010, 20:11 ) *
Δεν πρεπει να ειναι μονο 10 χρονια. Θυμαμαι τον King να σχολιαζει μαζι με το Jim Ross στη Wrestlemania IX το 1993. Αρα εχει ουσιαστικα σταματησει τουλαχιστον πριν απο 17 χρονια. Ο Cole στο μεταξυ εχει καταντησει αηδιαστικος με τη λατρεια του για το Miz. Παντως πρωην παλαιστης που εχει σταματησει εδω και 8 χρονια ειναι και ο Stone Cold. Αν επαιζε ο Miz με τον Austin, ποιος πιστευει οτι θα κερδιζε ο Miz, ακομα και με παρεμβαση του Riley, του Cole και δεν ξερω κι εγω ποιου αλλου?

Τι συγκρινεις; shot.gif
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 1 2010, 20:11 ) *
Τουλαχιστον θα εχει ενδιαφερον το επομενο RAW: θελω να δω πως θα κατσουν μαζι ο Cole με τον Lawler και περιμενω να δω κι αυτο.
Φυσικα οσο περισσοτερες φαει η Nexus, τοσο περισσοτερο θα το ευχαριστηθω... smiley.gif

Λες να δουμε τιποτα τετοιο;



Προσκυνω Tyler Black(Seth Rollins)! 77.gif
Απο το FCW στις 28/11...

T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Dec 2 2010, 00:47 ) *
Τοσο κοντα το κοβεις,ε;Γιατι οχι...


Ναι, γιατι καπου διαβασα πριν λιγες μερες οτι η επιστροφη του ερχεται συντομα και απο ιατρικης πλευρας ειναι καλα. Μαλλον λοιπον το KOTR πηγε στο Sheamus ωστε να εχουμε κοντρα βασιλια εναντιον βασιλια.


QUOTE(morrison @ Dec 2 2010, 00:47 ) *
Λες να δουμε τιποτα τετοιο;


Την επομενη εβδομαδα δυσκολο. Στο TLC ομως δεν αποκλειεται. Μου μυριζει chairs match μεταξυ τους. TLC λογικα θα ειναι το Kane vs Edge και το Miz vs Orton που μαλλον θα γινει ισως ειναι Tables match. Οσο για το Ladder match μου μυριζει Cena vs Barrett με το συμβολαιο του Cena να κρεμεται πανω απ τη σκαλα. Δεν ξερω αν θα εχει καποιο ειδικο ορο το Mysterio vs del Rio, που φαινεται οτι θα κλεισει την κοντρα τους.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 2 2010, 00:33 ) *
Δεν ξερω αν θα εχει καποιο ειδικο ορο το Mysterio vs del Rio, που φαινεται οτι θα κλεισει την κοντρα τους.

Θα εχει.
Γιατι να την κλεισει;Μην ξεχνας οτι θα ειναι το πρωτο μεταξυ τους ματς στην ουσια...

Θελω να δεις καποια στιγμη το ματς του Tyler Black και να μου πεις την γνωμη σου...
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Dec 2 2010, 01:53 ) *
Θα εχει.
Γιατι να την κλεισει;Μην ξεχνας οτι θα ειναι το πρωτο μεταξυ τους ματς στην ουσια...

Θελω να δεις καποια στιγμη το ματς του Tyler Black και να μου πεις την γνωμη σου...


Γιατι 6 εβδομαδες μετα το TLC ερχεται το Rumble. Εκει δε χωρανε πολλα 1-on-1. Τυπικα θα συνεχισουν να εχουν κοντρα. Μπορει να παιξουν και κανενα ματς σε κανενα επεισοδιο του Smackdown. Μπορει ο ενας να στοιχισει στον αλλο την ευκαιρια για ματς τιτλου στο Rumble και μπορει ο ενας να αποκλεισει τον αλλο στο Rumble match. Μεχρι εκει ομως γιατι δε βλεπω περιθωριο για αλλο PPV match μεταξυ τους.

Θα κοιταξω να το δω. Διαβασα καπου οτι τον προοριζαν για το ΝΧΤ 4 αλλα τελικα δεν τον εβαλαν. Ειναι αναγκη ολοι να περνανε απο ΝΧΤ? Δεν μπορει να ξεκινησει καποιος μονος του, οπως ο Alberto del Rio?
T.W.Is.M.
Τι ειδαν τα ματια μου χτες το βραδυ? Εχουμε ξανα πρωταθλητες tag team? Μπορει να μην ειναι και πολυ σοβαροι χαρακτηρες, αλλα τουλαχιστον εχουμε πρωταθλητες. Η κομπρα ξαναχτυπησε! smiley.gif
Θελω να πιστευω οτι ο Miz δε θα παραμεινει για πολυ ακομα πρωταθλητης. Μεχρι το TLC ειναι καλα για πρωτη θητεια. Και δεν ειναι αναγκη να εχουμε και δευτερη.
Φαινεται οτι η μεγαλη επιστροφη δε θα πραγματοποιηθει ομως τωρα. Μαλλον μετα το TLC, ωστε να υπαρξει χρονος για ματς στο Rumble.
Με τιμα που δε θελω να "ξαναπροσληφθει" ο Cena? tongue.gif
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 9 2010, 19:57 ) *
Τι ειδαν τα ματια μου χτες το βραδυ? Εχουμε ξανα πρωταθλητες tag team? Μπορει να μην ειναι και πολυ σοβαροι χαρακτηρες, αλλα τουλαχιστον εχουμε πρωταθλητες. Η κομπρα ξαναχτυπησε! smiley.gif

To ξανα μου αρεσε... tongue.gif
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 9 2010, 19:57 ) *
Θελω να πιστευω οτι ο Miz δε θα παραμεινει για πολυ ακομα πρωταθλητης. Μεχρι το TLC ειναι καλα για πρωτη θητεια. Και δεν ειναι αναγκη να εχουμε και δευτερη.

Γενικο το ερωτημα.Σκεφτεσαι καναν καλυτερο για πρωταθλητη;
Και μην μου πεις τον Kingston γιατι και εγω θελω τον Morrison αλλα οκ.
Τι θα προσεφερε να ειχε τον τιτλο ο Οrton,o Sheamus,o HHH;
Ασε να τον δουμε και κρινουμε.Τουλαχιστον θα δουμε νεα feuds.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 9 2010, 19:57 ) *
Φαινεται οτι η μεγαλη επιστροφη δε θα πραγματοποιηθει ομως τωρα. Μαλλον μετα το TLC, ωστε να υπαρξει χρονος για ματς στο Rumble.

Συμφωνω.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 9 2010, 19:57 ) *
Με τιμα που δε θελω να "ξαναπροσληφθει" ο Cena? tongue.gif

Το σωστο θα ηταν να ζητουσες να απολυθει πραγματικα(να μην τον δουμε καθολου δηλαδη)εστω και για ενα επεισοδιο. tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Dec 9 2010, 21:15 ) *
To ξανα μου αρεσε... tongue.gif

Γενικο το ερωτημα.Σκεφτεσαι καναν καλυτερο για πρωταθλητη;
Και μην μου πεις τον Kingston γιατι και εγω θελω τον Morrison αλλα οκ.
Τι θα προσεφερε να ειχε τον τιτλο ο Οrton,o Sheamus,o HHH;
Ασε να τον δουμε και κρινουμε.Τουλαχιστον θα δουμε νεα feuds.


Xμμμ...Οχι τον Orton, οχι το Sheamus, οχι τον Triple H. Tι θα λεγες για το Cena? smiley.gif
O Kingston ειναι στο Smackdown, δε θα τον ελεγα. Γι αυτο λοιπον θα πω το Morrison! smiley.gif
Δεν ξερω, δεν τον αντεχω το Miz. Μετα απο ΜακΚατσικη και Nexus ειναι το χειροτερο μου.


QUOTE(morrison @ Dec 9 2010, 21:15 ) *
Το σωστο θα ηταν να ζητουσες να απολυθει πραγματικα(να μην τον δουμε καθολου δηλαδη)εστω και για ενα επεισοδιο. tongue.gif


Αν ειναι να παθαινει ζημιες η Nexus(σεναριακες και μη), θα το δεχτω.

Ασχετο, αλλα το απογευμα ημουν στα jumbo και το ματι μου επεσε στα action figures του WWE. Παραλιγο να αγορασω τον Kofi! Δηλαδη αν ημουν μονος μου θα το επαιρνα, αλλα τι να πεις...οι γυναικες δεν καταλαβαινουν απο wrestling! smiley.gif
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 9 2010, 21:11 ) *
Δεν ξερω, δεν τον αντεχω το Miz. Μετα απο ΜακΚατσικη και Nexus ειναι το χειροτερο μου.

Καμια σχεση για εμενα.Εκπληκτικα mic skills,βλεπεται στο ρινγκ,πολυ καλος χαρακτηρας σεναριακα.


QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 9 2010, 21:11 ) *
Ασχετο, αλλα το απογευμα ημουν στα jumbo και το ματι μου επεσε στα action figures του WWE. Παραλιγο να αγορασω τον Kofi! Δηλαδη αν ημουν μονος μου θα το επαιρνα, αλλα τι να πεις...οι γυναικες δεν καταλαβαινουν απο wrestling! smiley.gif

Μην το λες,με λιγη εκπαιδευση ολα γινονται...
Η δικια μου δεν χανει πλεον Smackdown(ενταξει λογω του Εdge τον οποιο αποκαλει μωρουλι)και ppv.
Τουλαχιστον βλεπω χωρις γκρινιες... smiley.gif

Αληθεια σε τι τιμη ειχε τα action figures;
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Dec 10 2010, 01:23 ) *
Μην το λες,με λιγη εκπαιδευση ολα γινονται...
Η δικια μου δεν χανει πλεον Smackdown(ενταξει λογω του Εdge τον οποιο αποκαλει μωρουλι)και ppv.
Τουλαχιστον βλεπω χωρις γκρινιες... smiley.gif

Αληθεια σε τι τιμη ειχε τα action figures;


Μπα η δικια μου θα θελε πολλη εκπαιδευση. Προς το παρον αρκειται να ακουει τη μουσικη του Undertaker οταν μου ερχεται μηνυμα! tongue.gif Δεν προκειται ποτε να κατσει να δει(και καλυτερα γιατι θα με βριζει μετα γι αυτο που θα βλεπω, οποτε ας τα βλεπω μονος μου smiley.gif ). Δεν ξερω μονο τι θα γινοταν αν εβλεπε καποιον που της αρεσε.
15 ευρω τα ειχε και 20 ειχε τις φιγουρες του Cena και του Mysterio που ειχαν μαζι κι αλλα αξεσουαρ(ο Cena ειχε καδο σκουπιδιων). Θελω να βρω τον Undertaker αλλα δεν τα χω καταφερει ακομα. Μου ειχε παρει το καλοκαιρι στη γιορτη μου η αδερφη μου το Cena και τον Triple H και γι αυτο ξεκινησα να τα κοιταζω.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 10 2010, 01:41 ) *
Μπα η δικια μου θα θελε πολλη εκπαιδευση. Προς το παρον αρκειται να ακουει τη μουσικη του Undertaker οταν μου ερχεται μηνυμα! tongue.gif Δεν προκειται ποτε να κατσει να δει(και καλυτερα γιατι θα με βριζει μετα γι αυτο που θα βλεπω, οποτε ας τα βλεπω μονος μου smiley.gif ). Δεν ξερω μονο τι θα γινοταν αν εβλεπε καποιον που της αρεσε.

Οχι ρε,εχει πλακα να βλεπεις wrestling με μια γυναικα.
Περα απο τις κλασσικες αποριες ''τωρα χτυπησε αυτος;'',''το κανει αληθεια ή ψεμματα;'' και εκτος απο το μωρουλι εχουμε το κωλοπαιδο(Miz),τον ψευδουλη(Swagger) και αλλα τετοια ωραια οποτε ξεκινα την εκπαιδευση! smiley.gif
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 10 2010, 01:41 ) *
15 ευρω τα ειχε και 20 ειχε τις φιγουρες του Cena και του Mysterio που ειχαν μαζι κι αλλα αξεσουαρ(ο Cena ειχε καδο σκουπιδιων).

Οπα χαρντκορια ο Γιαννακης.
Καλα ποιος ειναι, ο Dreamer;;; icon_drunk.gif

Bαζω να δω Impact! thumbsup.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Dec 10 2010, 03:59 ) *
Οχι ρε,εχει πλακα να βλεπεις wrestling με μια γυναικα.
Περα απο τις κλασσικες αποριες ''τωρα χτυπησε αυτος;'',''το κανει αληθεια ή ψεμματα;'' και εκτος απο το μωρουλι εχουμε το κωλοπαιδο(Miz),τον ψευδουλη(Swagger) και αλλα τετοια ωραια οποτε ξεκινα την εκπαιδευση! smiley.gif

Οπα χαρντκορια ο Γιαννακης.
Καλα ποιος ειναι, ο Dreamer;;; icon_drunk.gif

Bαζω να δω Impact! thumbsup.gif



Δηλαδη για τον Undertaker τι λεει? Γιατι ολους τους αλλους θα τους δεχτει καπως, αυτος ομως ειναι ιδιαιτερη περιπτωση...
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 10 2010, 17:02 ) *
Δηλαδη για τον Undertaker τι λεει? Γιατι ολους τους αλλους θα τους δεχτει καπως, αυτος ομως ειναι ιδιαιτερη περιπτωση...

Αυτον θα της τον πασαρεις σιγα σιγα... magic.gif
Ακου το plan...Ξεκινας με εμφανισιμα παιδια σαν τον Edge,συνεχιζεις με χαρουμενους highflyers σαν τον Κινγστον και τον Rey Mysterio,μετα περνας σε σατιρικους heels σαν τον Punk και τον Del Rio,επειτα Orton και τελος Kane και Undertaker.
Αν το πας ετσι οταν θα δει τον Deadman δεν θα της φαινεται κατι ιδιαιτερο. 41.gif

Προς το παρον η δικια μου δεν μπορει τον Taker αλλα καθεται και βλεπει μια χαρα Kane-Bearer οποτε ειναι ενα σταδιο πριν την οριστικη μυηση... icon_headbang.gif

T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Dec 10 2010, 21:29 ) *
Αυτον θα της τον πασαρεις σιγα σιγα... magic.gif
Ακου το plan...Ξεκινας με εμφανισιμα παιδια σαν τον Edge,συνεχιζεις με χαρουμενους highflyers σαν τον Κινγστον και τον Rey Mysterio,μετα περνας σε σατιρικους heels σαν τον Punk και τον Del Rio,επειτα Orton και τελος Kane και Undertaker.
Αν το πας ετσι οταν θα δει τον Deadman δεν θα της φαινεται κατι ιδιαιτερο. 41.gif

Προς το παρον η δικια μου δεν μπορει τον Taker αλλα καθεται και βλεπει μια χαρα Kane-Bearer οποτε ειναι ενα σταδιο πριν την οριστικη μυηση... icon_headbang.gif


Τοτε εχω ακολουθησει λαθος δρομο γιατι ηδη εχει ακουσει τη μουσικη της εισοδου απ το κινητο. Εχει δει να κανω σε φιλους μου(οχι μυημενους κανονικα αλλα εχουν μια ιδεα) τη χαρακτηριστικη γκριματσα του Undertaker που γυριζει τα ματια προς τα πανω. Ηδη εχει καταλαβει οτι υπαρχει καποιος που κανει αυτο το πραγμα και της φαινεται καπως αηδιαστικο. tongue.gif

Στο μεταξυ μενει μια βδομαδα για το TLC και υπαρχουν μονο 3 ματς που μαλλον θα γινουν 4 με το Cena vs Barrett. Τι αλλο θα συμπληρωσει την καρτα και ποτε θα προχωρησει η ιστορια γι αυτα τα ματς? Ηδη εχω πεθυμησει την εποχη των single-branded PPV. Μπορει να λειπουν τα μισα μεγαλα ονοματα αλλα τουλαχιστον βλεπεις τις κοντρες να εξελισσονται επι 2 μηνες και να καταληγουν σε ενα σημαντικο ματς σε PPV. Τωρα καποιοι απλα γεμιζουν το χρονο στα εβδομαδιαια επεισοδια και εμφανιζονται μονο στα μεγαλα PPV για να συμπληρωθει η καρτα.
Αν μαλιστα βαζαμε σε καθε PPV και τους 2 τιτλους να υπερασπιζονται και ολα τα υπολοιπα ματς να προερχονταν απο ενα σοου, δε θα εβγαινε μια αξιοπρεπης λιστα?
Δηλαδη αν ειχαμε το TLC με τους αγωνες:
Orton vs Miz για το WWE Championship(Tables)
Kane vs Edge για το World Championship(TLC)
Mysterio vs del Rio(Chairs)
Ziggler vs Kaval για το Intercontinental(Ladder)
Kingston vs Swagger
Santino & Kozlov vs Rhodes & McIntyre για το Tag team Championship
Natalya & Beth Phoenix vs Lay-cool
θα υστερουσε τοσο πολυ σε σχεση με το πραγματικο PPV?
Ή αντιστοιχα απο το RAW:
Orton vs Miz(Tables)
Kane vs Edge(TLC)
Cena vs Barrett(Ladder)
Sheamus vs Morrison(Chairs)
Daniel Bryan vs DiBiase(US championship)
Santino & Kozlov vs Nexus(tag team championship)
Natalya & Melina vs Maryse & Alicia Fox

Βλεπεις μαλιστα οτι δεν εξαντλω το ροστερ και μενουν εκτος ονοματα οπως ο Big Show, o R-Truth, o Mark Henry, που θα μπορουσαν να βρισκονται μεσα.
morrison
Πωωωω...
Οδευουμε στο WWE championship match που γουσταρω πιο πολυ απο καθε τι εδω και παρα παρα πολυ καιρο...
Be jealous!
captain charisma
http://vids.wwe.com/index.php/video/Raw-20...n/709676915001/

το κοριτσακι πηρε κ βραβειο smiley.gif
morrison
QUOTE(captain charisma @ Dec 15 2010, 00:01 ) *
http://vids.wwe.com/index.php/video/Raw-20...n/709676915001/

το κοριτσακι πηρε κ βραβειο smiley.gif

Βασικα φοβερη η μεταβαση απο την αθωοτητα με την οποια αντιμετωπισε τοτε αυτο που ειδε με την τωρινη της εμφανιση και συμμετοχη μεσα στο σεναριο...

Καλο το Raw παντως...
Και μονο που ειδαμε εστω και βιντεο HBK συν Edge κ Christian μαζι φτανει.
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Dec 14 2010, 22:05 ) *
Πωωωω...
Οδευουμε στο WWE championship match που γουσταρω πιο πολυ απο καθε τι εδω και παρα παρα πολυ καιρο...
Be jealous!


Γιατι? Αφου το αποτελεσμα θα ειναι το ιδιο με τις προηγουμενες φορες. 68.gif
Εγω και μονο στην ιδεα οτι θα υποστω το Miz για πρωταθλητη για αλλους 2 μηνες ξενερωσα και με πηρε ο υπνος στο τελος του RAW. Να φανταστεις οτι στο ματς του Orton ειχαν ηδη κλεισει τα ματια μου και το ματς του Cena ουτε που το ειδα.
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 15 2010, 11:06 ) *
Γιατι? Αφου το αποτελεσμα θα ειναι το ιδιο με τις προηγουμενες φορες. 68.gif

Κατα ενα πολυ μεγαλο ποσοστο συμφωνω αλλα αφενος ειναι νωρις ακομα και αφετερου ασε με να ελπιζω... tongue.gif
captain charisma
Σε μια ξένη σελίδα για το Pro-Wrestling, βρήκα αυτή την ενδιαφέρουσα λίστα και πιστεύω πως αξίζει τον κόπο να την μοιραστώ μαζί σας. Είναι γνωστή η αντιμετώπιση των έγχρωμων και των αλλοδαπών παλαιστών απο τα διάφορα promotions και ειδικά το WWE, με αποτέλεσμα την δημιουργία αρνητικών στερεότυπων. Ακολουθεί η λίστα (σε τυχαία σειρά) αυτής της μαύρης σελίδας του Pro-Wrestling:

1.Kamala

Ο εύσωμος έγχρωμος παλαιστής Jim Harris μεταμορφώνεται σε πρωτόγονο κανίβαλλο απο την Ουγκάντα.

2.Great Khali

Όλοι θα θυμόμαστε ότι ο Ινδός γίγαντας είχε το gimmick του Punjabi Playboy και την έπεφτε σε γυναίκες-μπάζα.

3.Tatanka

Το συγκεκριμένο gimmick γελιοποιεί τους Ινδιάνους πολεμιστές.

4.Virgil

Ο σωματοφύλακας του Million Dollar Man, ήταν περισσότερο σαν δούλος του.

5.Muhammad Hassan&Daivari

Οι κακοί Άραβες τρομοκράτες που μετά την 11/9 ήρθαν στην Αμερική και jobbαραν στους πατριώτες (Hogan,Taker κλπ).

6.Junkyard Dog

Ίσως το πλέον ρατσιστικό gimmick. Ο συγκεκριμένος έγχρωμος παλαιστής φορούσε κολάρο σκύλου, αλυσίδες και γάβγιζε :!:

7.Eddie Guerrero

Πολλοί θα απορήσουν, αλλά το gimmick του Eddie δυστυχώς ήταν βασισμένο στην αντίληψη ότι οι Λατινοαμερικάνοι λένε ψέμματα, εξαπατούνε και κλέβουνε.

8.Cryme Tyme

Η συμμορία απο το Brooklyn που έφερε το έγκλημα στο WWE.

9.Iron Sheik&Nikolai Volkoff

Κακός Ιρανός και κακός Ρώσος: οι πιο cult φιγούρες κακών των 80' με αρχές των 90'.

10.Finlay

Ο γέρο-Finlay είχε τα στερεότυπα των Ιρλανδών (άξιος συνεχιστής ο Sheamus). Και φυσικά ένα γιό-ξωτικό τον Hornswoogle.

11.Kofi Kingson

Ο Τζαμαικανός που μας κατέληξε απο την Ghana, την πρωτεύουσα της Δυτικής Αφρικής κατά το WWE.Το πιο τρελλό: Ο Kofi είναι απο την Βοστώνη :!:

12.Gorilla Monsoon

Σε αυτό το gimmick ο παλαιστής παίζει ένα γίγαντα που τρώει ανθρώπινο κρέας και πίνει αίμα. Θέλετε και άλλο?

13.Papa Shango

Ο Godfather ξεκίνησε την καριέρα του σαν ιερέας βουντού.

14.The Original Sheik

Ο δάσκαλος του Sabu έκανε και αυτός τον κακό Άραβα.

15.Awesome Kong

Η λέξη Kong σαφώς και υποδηλώνει μεγάλο πίθηκο.

16.Santino Marella

Ο Santino μπορεί να σκορπά το γέλιο, αλλα ταυτόχρονα δημιουργεί και αρνητικά στερεότυπα για τους Ιταλούς.

17.Layla

Γνωρίζατε ότι η Layla όταν ξεκίνησε να δουλεύει με την Michelle McCool αναγκάστηκε απο το WWE να ισιώσει τα μαλλιά της και να πάει σε δερματολόγο για να ανοίξει το χρώμα του δέρματος της ?

18.Yokozuna&Mr Fuji

Ο παλαιστής απο τα Νησιά Σαμόα υιοθέτησε σχεδόν όλα τα Ιαπωνικά στερεότυπα.

19.R-Truth

Ο R-Truth κάνει ότι κάνουν όλοι οι έγχρωμοι (Yo!Yo!) κατά το WWE.

20.Wild Samoans

Οι θρυλικοί Samoans είχαν πλασαριστεί σαν αγριάνθρωποι οι οποίοι τρώνε ωμό ψάρι.

21.Saba Siba

Το 1991 και ενώ τα πατριωτικά gimmick ήταν σε άνθηση, ο Tony Atlas πήρε το gimmick ενός Αφρικάνου πολεμιστή βγαλμένου απο το Lion King!

22.Funaki

Ο θρυλικός Ιάπωνας jobbερας μεταμορφώθηκε σε μετρ του Kung Fu, μόνο που το Kung Fu είναι Κινέζικο!

23.Mark Henry

Δεν είναι λίγες οι φορές που ο Henry παρουσιάστηκε απο το WWE (άμεσα η έμμεσα) σαν γορίλλας.

24.John Cena

Όλοι γνωρίζουν ότι το πρώτο του gimmick ήταν αυτό του rapper.Ο Cena όμως ήταν ο μόνος που πήρε τόσο push με αυτό το gimmick, και το πιο αξιοσημείωτο ο μόνος λευκός :roll:

25.Akeem <<The African Dream>>

Ακόμη μια πρωτοτυπία του WWE. Λεύκος, εύσωμος παλαιστής υποδύεται έναν Αφρικάνο.


πηγη greekwrestling.net
morrison
Πραγματι ενδιαφερον charisma.
Η μονη παρατηρηση που μπορω να κανω ειναι σε αυτο που διαβαζω στον προλογο,οτι το WWE δημιουργει τα στερεοτυπα αυτα.
Νομιζω οτι το WWE παταει και αναπαραγει τα στερεοτυπα της Αμερικανικης κοινωνιας που υπαρχουν ηδη εδω και χρονια πραγμα λογικο γιατι οι ιδιοι οι σεναριογραφοι του ειναι μελη αυτης της κοινωνιας πρωτο,αλλα και δευτερο και σημαντικοτερο απευθυνεται σε κοινο που εχει μεγαλωσει με αυτα αρα κοινως πουλαει αυτο που "πρεπει" και θελει να ακουσει ο κοσμος.
Σκεψου ποσο οξυμωρο θα ηταν σε εποχες ψυχρου πολεμου των ΗΠΑ με την Σοβιετικη Ενωση το WWE να προβαλει εναν Σοβιετικο διαφορετικο απο τον Volkov ή την εποχη του πολεμου στον Κολπο ενα Ιρακινο διαφορετικο απο τον Iron Sheik...
Συμφωνοι η παρουσιαση των χαρακτηρων αυτου του τυπου γινεται με αρκετα υπερβολικο τροπο αλλα ετσι και αλλιως ολοι οι χαρακτηρες παρουσιαζονται στην υπερβολη τους.
Επι της ουσιας συμφωνω παντως οτι το WWE λειτουργει με αυτον τον μηχανισμο οπως και με τα πολυ ωραια παραδειγματα που αναφερει το αρθρο.
T.W.Is.M.
Αυτο που δεν εγραψε το αρθρο ηταν το πιο κραυγαλεο κατα τη γνωμη μου παραδειγμα, εστω και αν δε δειχνει ταση ρατσισμου ή στερεοτυπων, αλλα την ακριβως αντιθετη πλευρα.


"Ι am a real American, fight for the rights of every man..."?
Δεν ειναι μονο δηλαδη το πως παρουσιαζονται οι "κακοι", αλλα και πως παρουσιαζεται ο ηρωας της υποθεσης.

Κατα τ αλλα εχω να ανακοινωσω οτι πηρα το action figure του Undertaker!!!(οχι δεν καθομαι να παιζω σαν τα παιδακια αγωνες μονος μου με τα action figures, για διακοσμητικους λογους το πηρα) smiley.gif
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 16 2010, 01:36 ) *
Αυτο που δεν εγραψε το αρθρο ηταν το πιο κραυγαλεο κατα τη γνωμη μου παραδειγμα, εστω και αν δε δειχνει ταση ρατσισμου ή στερεοτυπων, αλλα την ακριβως αντιθετη πλευρα.
"Ι am a real American, fight for the rights of every man..."?
Δεν ειναι μονο δηλαδη το πως παρουσιαζονται οι "κακοι", αλλα και πως παρουσιαζεται ο ηρωας της υποθεσης.

Κατα τ αλλα εχω να ανακοινωσω οτι πηρα το action figure του Undertaker!!!(οχι δεν καθομαι να παιζω σαν τα παιδακια αγωνες μονος μου με τα action figures, για διακοσμητικους λογους το πηρα) smiley.gif

Mεγια! 69.gif

Ο συγκεκριμενος στιχος("Ι am a real American, fight for the rights of every man...") θα μπορουσε να ειναι δηλωση οποιουδηποτε Αμερικανου προεδρου αναφερομενος στην εξωτερικη του πολιτικη...Και φυσικα το WWE αντανακλα αυτη τη νοοτροπια.
T.W.Is.M.
Μια μερα πριν το τελευταιο PPV του 2010 ειναι η ωρα να κανω τις καθιερωμενες προβλεψεις. Χωρις bold στο νικητη αυτη τη φορα.

World Championship
TLC match
Kane vs Edge vs Rey Mysterio vs Alberto del Rio
O Rey ειναι τραυματιας. Παιζει με ενοχλησεις, αρα δεν παιρνει τιτλο. Ο Kane ειναι ο κατοχος του ρεκορ αποκλεισμων σε ενα Rumble, αρα στο επερχομενο Royal Rumble πρεπει να ειναι μεσα, ωστε να αναφερθει το ρεκορ του. Θα ελεγα οτι θα κερδισει ο del Rio, αλλα για ενα λογο που θα εξηγησω παρακατω δε θα το κανω. Τι μενει λοιπον? On this day I see clearly everything has come to life... smiley.gif

WWE Championship
Tables match
The Miz vs Randy Orton
Μεχρι αυτη τη Δευτερα ημουν σιγουρος οτι ο Orton θα ξαναπαρει τον τιτλο. Με το που ανακοινωθηκε ομως οτι θα υπαρξει και #1 contender's match αλλαξα γνωμη. Νομιζω οτι ο Miz θα κερδισει και θα τον υποστω σαν πρωταθλητη για αλλους 2 μηνες. Αυτος ειναι και ο λογος που δεν επιλεγω τον Alberto del Rio για το World championship. Το θεωρω δυσκολο να κατεχουν ταυτοχρονα τους τιτλους(και μαλιστα στο κλεισιμο του χρονου) 2 ατομα με οχι τοσο μεγαλη αναγνωριση απο τους λιγοτερο φανατικους του ειδους. Περσι τετοια εποχη ειχε γινει η εκπληξη με το Sheamus. Στο αλλο σοου ομως τον τιτλο ειχε ο Undertaker.

Chairs match
John Cena vs Wade Barrett
Ανυπομονω για την τελευταια καρεκλια στην πλατη του Barrett. Your time is up mr Barrett my time is now... tongue.gif

#1 contender's match
Ladder match
Sheamus vs John Morrison
To Royal Rumble ηταν τα τελευταια χρονια το PPV οπου ενα λιγοτερο μεγαλο ονομα επαιζε για τον τιτλο. Τα πιο μεγαλα ονοματα επρεπε να βρισκονται στο rumble match. Επομενως ο Morrison κερδιζει εδω και αντιμετωπιζει το Miz για τον τιτλο. Αλλωστε ο Sheamus θα ειναι απασχολημενος. It's time to play the game για αυτον... wink.gif

Intercontinental Championship
Ladder match
Dolph Ziggler vs Kofi Kingston vs Jack Swagger
Αυτος που το χρειαζεται περισσοτερο ειναι ο Ziggler. Αυτος που θα ταιριαζε περισσοτερο σεναριακα ειναι ο Kofi γιατι θα ειχε τους πιο πολλους διεκδικητες(Ziggler, Swagger, Rhodes, McIntyre, Reks, ακομα και Chavo αν χρειαζοταν). Αυτος που μοιαζει ο ασχετος της υποθεσης ειναι ο Swagger και αυτος θα ειναι και η προβλεψη μου. Δεν μπορω να τη στηριξω καπως, παρα μονο με το οτι καπου πρεπει να γινει και η εκπληξη.

Divas' tag team tables match
Lay-cool vs Natalya & Beth Phoenix
Ειμαι πολυ περιεργος να δω πως καποια απ τις Lay-cool θα μπορουσε να ριξει πανω σε τραπεζι τη Natalya ή τη Beth Phoenix. Μαλλον ομως θα μεινω με την απορια. Αν μαλιστα το ματς γινει με τους συνηθισμενους κανονες του tag team tables match(δηλαδη να πρεπει και τα 2 μελη της ομαδας να σπασουν τραπεζι για να χασουν), νομιζω οτι δε θα χρειαστει να σπασει τριτο τραπεζι. Ενα θα σπασει απ τη Michelle κι ενα απ τη Layla.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.