Help - Search - Members - Calendar
Full Version: wwe
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81
HLR CENATION
Καρτα ονειρο.Ωραια θα ειναι να παει ετσι.

Η μονη ενσταση μου ειναι σχετικα με το νικητη του Ραμπλ.Νομιζω οτι ακριβωςεπειδη θα γινει στο Μιζουρι,τοπο καταγωγης του Randy,θα ειναι και το προφανες να κερδισει το ραμπλ.Οποτε βλεπω κατι διαφορετικο.

Επισης ωραια θα ηταν να κερδιζε ο Σινα,αλλα τοσο πολυ γλυψιμο που εχει ριξει το wwe στον Ροκ μου φαινεται κομματακι δυσκολο.

Κατα τ αλλα μου αρεσει πολυ το σεναριο σου για τον Τεικερ,και για τον Σακιλ.Νομιζω οτι καπου το εχει παραδεχτει και ο ιδιος οτι εχει και σχετικη προταση απο το WWE.

Εμενα θα μου αρεσε στο ΜΙΤΒ,να ειχαμε επιστροφη και νικη Μορισσον αλλα εσυ εισαι καλυτερος στις προβλεψεις.
morrison
QUOTE(HLR CENATION @ Jan 9 2012, 19:11 ) *
Παντως θα συμφωνησω σε αυτο που γραφεις για τα ppv του TNA.Mετα τα καταπληκτικα ppv του 2009 μεχρι και τις αρχες του 10,απο τοτε τα εχει παρει η κατω βολτα.Κριμα γιατι τα χτιζουνε και ωραια.


Τα τελευταία δύο χρόνια που τα έχω δει σχεδόν όλα ο κανόνας είναι ότι τα εβδομαδιαία είναι καλύτερα.
Τα ppv έχουν καλό wrestling αλλά από εξέλιξη στα storylines βράστα.
Πριν,δηλαδή από 2009 κ πίσω,δεν έχω καλή εικόνα γιατί δεν έβλεπα ΤΝΑ αλλά σε όσα έχω δει μεμονώμενα μετέπειτα από παλιό ΤΝΑ μπορώ να συμφωνήσω.


QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 9 2012, 19:52 ) *
Δηλαδη ο RVD ειναι στο δρομο της επιστροφης? smile.gif
Το βραδυ ισως κατεβασω καρτα για Wrestlemania, να τον υπολογιζω???


Λένε ότι το συμβόλαιο του τελειώνει τον Μάρτιο.
Επειδή δεν βλέπω να έχουν κάτι να τον κάνουν πιστεύω ότι θα μείνει ελεύθερος.
Αν δεν παίζει κάτι αντίστοιχο με τις 90 μέρες του WWE όταν απολύει κάποιον τότε τον κόβω πιθανό για Mania...

QUOTE(HLR CENATION @ Jan 9 2012, 20:14 ) *
Για τον RVD ακουσα οτι παιρνει μαριχουανα και γι αυτο δεν θα μπορει να ειναι στο wwe.


Part time σαν τον Nash θα είναι.Δύσκολο να κολλήσουν εκεί αν τον θέλουν πίσω.

QUOTE(captain charisma @ Jan 9 2012, 21:24 ) *
διαβασα για επιστροφη γκολντμπεργκ στη μανια μονο αν παιξει με αντιπαλο τον λεσναρ...θα γουσταρα να το ξαναδω αλλα να ειναι πολυ καλυτερο απ το προηγουμενο που δωσαν...


Δύσκολο ο Lesnar μετά από τόσα προβλήματα υγείας να ξαναπαλέψει σοβαρά.
Για καμιά αρπαχτή όμως τον βλέπω άνετα και πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα ξαναγυρίσει.


QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 9 2012, 23:36 ) *
Παμε τωρα και στη Wrestlemania σε ενα συνδυασμο του τι βλεπω και τι θα ηθελα.


Καλή η κάρτα αλλά όχι άλλη DX!
Δεν ξέρω αν αντέχει αλλά προσωπικά πιο πολύ από όλα θα ήθελα ένα ματς με τον Foley στην Mania.

QUOTE(HLR CENATION @ Jan 10 2012, 00:49 ) *
Εμενα θα μου αρεσε στο ΜΙΤΒ,να ειχαμε επιστροφη και νικη Μορισσον αλλα εσυ εισαι καλυτερος στις προβλεψεις.


Kαθόλου απίθανο...
Αν τελικά η απόλυση είναι σενάριο(που πιστεύω ότι είναι)τότε θα θυμίσω ότι ο προηγούμενος που είχε απολύθει με τον ίδιο περίπου τρόπο είναι τώρα WHC... wink.gif
HLR CENATION
Μοις ειδα το raw.

Καλο επεισοδιο αλλα με απογοητευσε ο Chris.Μαλλον σαν face τον κοβω δυστηχως να γυρναει.

Δεν υπαρχει και γυναικα τελικα.Ως τωρα τουλαχιστον.
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Jan 10 2012, 03:00 ) *
Καλή η κάρτα αλλά όχι άλλη DX!
Δεν ξέρω αν αντέχει αλλά προσωπικά πιο πολύ από όλα θα ήθελα ένα ματς με τον Foley στην Mania.


Οπως βλεπεις ομως απο το σεναριο που εχω γραψει μονος μου, η ιστορια δε γυριζει γυρω απο τη DX, αλλα γυρω απο τον Undertaker.
Το κακο ξερεις ποιο ειναι? Οτι το σερι πλεον εχει μεγαλωσει τοσο πολυ σαν ιστορια που εχει ξεπερασει και τον ιδιο τον Undertaker. Δεν υπαρχει αυτη τη στιγμη ανθρωπος μεσα στο WWE που να μπορει να σταθει διπλα στο συνδυασμο Undertaker και 19-0, ωστε να κανει τον κοσμο να πιστεψει οτι μπορει να το σπασει. Εδω ολοκληρος Rock θα παιξει με το Cena(που δεν εχει κανενα σερι να υπερασπιστει) και ηδη πιστευουμε οτι θα χασει. Ποσο μαλλον αν επαιζε με τον Undertaker και το σερι του. Το ιδιο πανω κατω θα ισχυε και για τον Austin. Εγω προσωπικα δεν πειθομαι ουτε αν στη θεση αυτη ηταν ο Cena. Μετα λεμε οτι το σερι θα μπορουσε να σπασει απο καποιον νεο ανερχομενο, αλλα ποιος θα επειθε τοσο οταν δεν πειθουν τα κορυφαια ονοματα?
Οποτε αφου οι περισσοτεροι δε θα πιστεψουν οτι θα χασει ο Taker, ας του βαλουν ενα ματς που εγγυημενα θα ειναι καλο, οπως εκαναν τα τελευταια 2-3 χρονια. Δεν ξερω αν ο Foley αντεχει να βγαλει τετοιο ματς...


QUOTE(morrison @ Jan 10 2012, 03:00 ) *
Kαθόλου απίθανο...
Αν τελικά η απόλυση είναι σενάριο(που πιστεύω ότι είναι)τότε θα θυμίσω ότι ο προηγούμενος που είχε απολύθει με τον ίδιο περίπου τρόπο είναι τώρα WHC... wink.gif


Εδω δεν προκειται για απολυση. Το συμβολαιο εληξε και δεν ανανεωθηκε. Μαλλον με πρωτοβουλια του Morrison. Δε νομιζω οτι εφυγε αφηνοντας ασχημες σχεσεις και η πορτα της επιστροφης ειναι ανοιχτη. Πριν λιγες μερες ο Jim Ross ειπε οτι πιστευει οτι ο Morrison θα επιστρεψει οταν καποιος τον ρωτησε. Ο ιδιος παλι εγραψε οταν τον ρωτησαν τι πρεπει να κανει διαφορετικα οταν επιστρεψει οτι πρεπει να κανει περισσοτερα promos. Αρα κι εγω πιστευω και ελπιζω οτι θα γυρισει. Δεν πιστευω ομως οτι προκειται για σεναριο, αλλα για διαλειμμα. Ισως γυρισει στη Wrestlemania, αλλα προτιμησα να βαλω στην καρτα μου τον RVD σαν την εκπληξη της βραδιας, γιατι οι ενδειξεις απο κει μου μοιαζουν πιο ισχυρες.
Τωρα που το λες παντως, γιατι να μη γινει το ΜΙΤΒ με 10 ατομα οπως προπερσι και την τελευταια στιγμη ενω εχει ηδη επιστρεψει ο RVD να βγει ο John Laurinaitis και να πει οτι επειδη ειναι πολυ απροβλεπτος GM και δινει στον κοσμο αυτο που θελει, θα κανει κι αυτος την εκπληξη και θα βαλει στο ματς καποιον που επισης υπεγραψε προσφατα:

Ετσι θα γινει ακομα πιο απροβλεπτο το ματς, αφου θα υπαρχουν τα φαβορι που ξεραμε συν 2 επιστροφες-εκπληξη(γιατι αν ηταν 1 η επιστροφη πολλοι θα σκεφτονταν αμεσως οτι αυτος που γυρισε θα κερδισει, οπως γινεται στο Rumble).
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 10 2012, 17:06 ) *
Οπως βλεπεις ομως απο το σεναριο που εχω γραψει μονος μου, η ιστορια δε γυριζει γυρω απο τη DX, αλλα γυρω απο τον Undertaker.
Το κακο ξερεις ποιο ειναι? Οτι το σερι πλεον εχει μεγαλωσει τοσο πολυ σαν ιστορια που εχει ξεπερασει και τον ιδιο τον Undertaker. Δεν υπαρχει αυτη τη στιγμη ανθρωπος μεσα στο WWE που να μπορει να σταθει διπλα στο συνδυασμο Undertaker και 19-0, ωστε να κανει τον κοσμο να πιστεψει οτι μπορει να το σπασει. Εδω ολοκληρος Rock θα παιξει με το Cena(που δεν εχει κανενα σερι να υπερασπιστει) και ηδη πιστευουμε οτι θα χασει. Ποσο μαλλον αν επαιζε με τον Undertaker και το σερι του. Το ιδιο πανω κατω θα ισχυε και για τον Austin. Εγω προσωπικα δεν πειθομαι ουτε αν στη θεση αυτη ηταν ο Cena. Μετα λεμε οτι το σερι θα μπορουσε να σπασει απο καποιον νεο ανερχομενο, αλλα ποιος θα επειθε τοσο οταν δεν πειθουν τα κορυφαια ονοματα?
Οποτε αφου οι περισσοτεροι δε θα πιστεψουν οτι θα χασει ο Taker, ας του βαλουν ενα ματς που εγγυημενα θα ειναι καλο, οπως εκαναν τα τελευταια 2-3 χρονια. Δεν ξερω αν ο Foley αντεχει να βγαλει τετοιο ματς...

Tην πιθανότητα να χάσει δεν την υπολογίζω καν πλέον.
Δηλαδή δεν με πειράζει καθόλου να βρεθεί αντίπαλος που θα δημιουργεί υποψίες ήττας,πλέον δεν έχει καμία σημασία.
Το θέμα είναι το ματς να είναι αντάξιο των 3-4 τελευταίων...
Brothers vs DX ναι,θα βγει αντάξιο δεν λέω,απλά πιο πολύ από αυτό θα με συνάρπαζε ένα ματς με τον Foley αν βεβαία αυτός μπορεί.
Βάζω αποσπάσματα από το τελευταίο ματς του Foley,αν δεν κάνω λάθος,15 μήνες πριν.


QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 10 2012, 17:06 ) *
Εδω δεν προκειται για απολυση. Το συμβολαιο εληξε και δεν ανανεωθηκε. Μαλλον με πρωτοβουλια του Morrison. Δε νομιζω οτι εφυγε αφηνοντας ασχημες σχεσεις και η πορτα της επιστροφης ειναι ανοιχτη. Πριν λιγες μερες ο Jim Ross ειπε οτι πιστευει οτι ο Morrison θα επιστρεψει οταν καποιος τον ρωτησε. Ο ιδιος παλι εγραψε οταν τον ρωτησαν τι πρεπει να κανει διαφορετικα οταν επιστρεψει οτι πρεπει να κανει περισσοτερα promos. Αρα κι εγω πιστευω και ελπιζω οτι θα γυρισει. Δεν πιστευω ομως οτι προκειται για σεναριο, αλλα για διαλειμμα. Ισως γυρισει στη Wrestlemania, αλλα προτιμησα να βαλω στην καρτα μου τον RVD σαν την εκπληξη της βραδιας, γιατι οι ενδειξεις απο κει μου μοιαζουν πιο ισχυρες.
Τωρα που το λες παντως, γιατι να μη γινει το ΜΙΤΒ με 10 ατομα οπως προπερσι και την τελευταια στιγμη ενω εχει ηδη επιστρεψει ο RVD να βγει ο John Laurinaitis και να πει οτι επειδη ειναι πολυ απροβλεπτος GM και δινει στον κοσμο αυτο που θελει, θα κανει κι αυτος την εκπληξη και θα βαλει στο ματς καποιον που επισης υπεγραψε προσφατα:
Ετσι θα γινει ακομα πιο απροβλεπτο το ματς, αφου θα υπαρχουν τα φαβορι που ξεραμε συν 2 επιστροφες-εκπληξη(γιατι αν ηταν 1 η επιστροφη πολλοι θα σκεφτονταν αμεσως οτι αυτος που γυρισε θα κερδισει, οπως γινεται στο Rumble).


Το ότι το συμβόλαιο εδώ έληξε είναι σωστό αλλά για εμένα πρόκειται για λεπτομέρεια.
Δεν πιστεύω δηλαδή ότι οι σχέσεις Morrison-WWE είναι στον αέρα και ότι απλά υπάρχει η πρόθεση και από τις δύο πλευρές να επιστρέψει κάποια στιγμή.
Πιστεύω ότι η φυγή του είτε είναι σεναριακή οπότε πιθανώς ήδη να έχει υπογραφεί νέο συμβόλαιο και ήδη υπάρχει πάνω κάτω συγκεκριμένο σενάριο επστροφής, είτε ότι είναι πραγματική άρα το WWE ξέγραψε το project Morrison που είναι ελεύθερος να πάει ακόμα και στο ΤΝΑ για παράδειγμα.
Πιστεύω ότι ισχύει το πρώτο αλλά ένα από τα δύο συμβαίνουν...
Το ίδιο νομίζω ότι συνέβη με τον Danielson.Δεν ήταν ούτε τότε διάλειμμα νομίζω.Ήταν ξεκάθαρα σενάριο η απόλυση του(...για μια γραβάτα)και φάνηκε από τον τρόπο που επέστρεψε σε ολόκληρο Summerslam και από την μετέπειτα πορεία του...

Εν τω μεταξύ από πού προκύπτει ότι φέτος θα γίνει Mitb στην Mania? cool.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Jan 10 2012, 19:27 ) *
Το ότι το συμβόλαιο εδώ έληξε είναι σωστό αλλά για εμένα πρόκειται για λεπτομέρεια.
Δεν πιστεύω δηλαδή ότι οι σχέσεις Morrison-WWE είναι στον αέρα και ότι απλά υπάρχει η πρόθεση και από τις δύο πλευρές να επιστρέψει κάποια στιγμή.
Πιστεύω ότι η φυγή του είτε είναι σεναριακή οπότε πιθανώς ήδη να έχει υπογραφεί νέο συμβόλαιο και ήδη υπάρχει πάνω κάτω συγκεκριμένο σενάριο επστροφής, είτε ότι είναι πραγματική άρα το WWE ξέγραψε το project Morrison που είναι ελεύθερος να πάει ακόμα και στο ΤΝΑ για παράδειγμα.
Πιστεύω ότι ισχύει το πρώτο αλλά ένα από τα δύο συμβαίνουν...
Το ίδιο νομίζω ότι συνέβη με τον Danielson.Δεν ήταν ούτε τότε διάλειμμα νομίζω.Ήταν ξεκάθαρα σενάριο η απόλυση του(...για μια γραβάτα)και φάνηκε από τον τρόπο που επέστρεψε σε ολόκληρο Summerslam και από την μετέπειτα πορεία του...

Εν τω μεταξύ από πού προκύπτει ότι φέτος θα γίνει Mitb στην Mania? cool.gif


Μολις εμεινε ελευθερος ο Μοrrison ξεκινησαν οι πρωτες φημες για το ΤΝΑ. Το τι συμβαινει πραγματικα θα το μαθουμε μεσα στο Μαρτιο ή το πολυ στη Wrestlemania, που θα εχουν τελειωσει οι 90 μερες.
Για το ΜΙΤΒ απλα κυκλοφορει μια φημη οτι θα ξαναγινει. Ετσι βεβαια δεν εχει λογικη το ΜΙΤΒ PPV του Ιουλιου, αλλα απ την αλλη οπως εγραψα και χτες, ειναι ο καλυτερος τροπος να παιξουν και να εχουν ενεργο χρονο περισσοτεροι στο ροστερ. Περσι ηταν πιο πολλοι αυτοι που κακοχρησιμοποιηθηκαν, παρα αυτοι που προβληθηκαν.
morrison

QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 10 2012, 20:28 ) *
Για το ΜΙΤΒ απλα κυκλοφορει μια φημη οτι θα ξαναγινει. Ετσι βεβαια δεν εχει λογικη το ΜΙΤΒ PPV του Ιουλιου, αλλα απ την αλλη οπως εγραψα και χτες, ειναι ο καλυτερος τροπος να παιξουν και να εχουν ενεργο χρονο περισσοτεροι στο ροστερ. Περσι ηταν πιο πολλοι αυτοι που κακοχρησιμοποιηθηκαν, παρα αυτοι που προβληθηκαν.


Οκ γιατί δεν είχα διαβάσει τίποτα οπότε είχα την βεβαιότητα ότι δεν θα γίνει.
Και πάλι βασικά πιστεύω ότι δεν θα γίνει αλλά βλέπουμε...
T.W.Is.M.
QUOTE
Word is that basketball legend Shaquille O’Neal is either very close to signing or has already signed a deal for WrestleMania 28. WWE creative has been told to come up with ideas for him.



icon_headbang.gif
Αν γινει αυτο, βλεπω το τοπικ να μαζευει περισσοτερο κοσμο σε 2 μηνες απο τη γνωστη τετραδα που μαζευεται τωρα...
captain charisma
ελπιζω να γινει αυτο το ματς αν και παλεστικα δεν βλεπω να προσφερει κατι ιδιαιτερο..επειδη το παππου τον ενδιαφερουν πολυ τα ratings και σ αυτο βοηθαει πολυ η δημοτικοτητα που εχει ο σακ και ετσι πολυς κοσμος θα αλλαξει καναλι για να δει και μονο τον σακ...
T.W.Is.M.
QUOTE(captain charisma @ Jan 12 2012, 22:47 ) *
ελπιζω να γινει αυτο το ματς αν και παλεστικα δεν βλεπω να προσφερει κατι ιδιαιτερο..επειδη το παππου τον ενδιαφερουν πολυ τα ratings και σ αυτο βοηθαει πολυ η δημοτικοτητα που εχει ο σακ και ετσι πολυς κοσμος θα αλλαξει καναλι για να δει και μονο τον σακ...


Δεν πειραζει. Αν ειναι να δουμε το Σακ, δεχομαι ακομα και ματς με τον Drew McIntyre! wink.gif
HLR CENATION
Γινομαι κουραστικος που γραφω τα ιδια και τα ιδια αλλα το σμακνταουν δεν υπαρχει.Και παλι τραγικο επεισοδιο που δεν ολοκληρωθηκε και το main event κιολας.

Παλι καλα που υπαρχει και το RAW που σωνει ασφαλως την κατασταση.

HLR CENATION
Απο τα τελευταια σοου μου εχει δημιουργηθει η εντυπωση οτι το Ραμπλ θα το παρει ο Τζερικο.

Μετα βλεπω να διαλεγει για αντιπαλο τον Πανκ που θα εχει κερδισει τον Ζιγκλερ.

ΥΓ Αμα μου λεγανε ποιος βλεπεις να κανει το μπαμ στο ραμπλ θα ελεγα τον Ραιντερ που προσωπικα δεν τον παω καθολου.
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Jan 19 2012, 22:39 ) *
Απο τα τελευταια σοου μου εχει δημιουργηθει η εντυπωση οτι το Ραμπλ θα το παρει ο Τζερικο.

Μετα βλεπω να διαλεγει για αντιπαλο τον Πανκ που θα εχει κερδισει τον Ζιγκλερ.

ΥΓ Αμα μου λεγανε ποιος βλεπεις να κανει το μπαμ στο ραμπλ θα ελεγα τον Ραιντερ που προσωπικα δεν τον παω καθολου.


Ανεξηγητη αποφαση να παρουν το US Championship απο το Ryder. Το θεμα ειναι αν το κανουν γιατι εχει μεγαλυτερο ενδιαφερον να κυνηγαει τον τιτλο, γιατι θελουν να παιξει σε ακομα πιο σημαντικες ιστοριες(οχι απαραιτητα τιτλου) ή αν θεωρουν οτι το πειραμα απετυχε. Οι θεαματικοτητες παντως στα ματς του Ryder στο RAW δειχνουν το τελευταιο. Θα δουμε...
HLR CENATION
Να ενα ευχαριστο.

Απο οτι λενε καταργειται το ppv money in the bank και επιστρεφει στην wrestlemania.

T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Jan 23 2012, 22:47 ) *
Να ενα ευχαριστο.

Απο οτι λενε καταργειται το ppv money in the bank και επιστρεφει στην wrestlemania.



Εγω τα εγραφα μερες πριν αυτα. Μεχρι και ολοκληρη καρτα για τη Wrestlemania σας εδωσα. Γιατι εδω στην Death Valley κανουμε ρεπορταζ! icon_drunk.gif
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 23 2012, 22:51 ) *
Εγω τα εγραφα μερες πριν αυτα. Μεχρι και ολοκληρη καρτα για τη Wrestlemania σας εδωσα. Γιατι εδω στην Death Valley κανουμε ρεπορταζ! icon_drunk.gif



Eσενα θυμηθηκα την ωρα που το ακουγα.

Η καρτα σου επιβεβαιωνεται.

Το ιδανικο θα ειναι επιστροφη και νικη Μορρισον.
captain charisma
και λοιπον εφτασε η ωρα για το ROYAL RUMBLE!!!!!!!!!!!

πιστευω θα το κερδισει ο jericho...εσεις τι λετε?
T.W.Is.M.
QUOTE(captain charisma @ Jan 28 2012, 14:28 ) *
και λοιπον εφτασε η ωρα για το ROYAL RUMBLE!!!!!!!!!!!

πιστευω θα το κερδισει ο jericho...εσεις τι λετε?


Αφου το ρωτας, ας γραψω την αποψη μου για ολοκληρο το PPV.

Νομιζω κατ αρχην οτι ο John Cena θα κερδισει τον Kane. Εχω ομως μια αμφιβολια για τον τροπο και κατα ποσο θα γινει καθαρα. Απ τη μια η ολη ιστορια δειχνει να εχει νοημα, καθως μπορει να οδηγησει ή να πλησιασει σε heel turn του Cena, απ την αλλη τοσο ο Cena οσο και ο Kane θα λειψουν απο το Rumble.
Πιστευω οτι ο Daniel Bryan θα διατηρησει τον τιτλο του εναντιον του Βig Show και το Mark Henry. Φανταζομαι οτι τα δυο θηρια θα αλληλοεξοντωθουν και ο Bryan θα το εκμεταλλευτει για να κερδισει το ματς απο το πουθενα. Δε νομιζω οτι ο Big Show ή ο Ηenry εχουν να δωσουν κατι καινουριο στον τιτλο αυτη τη στιγμη, οποτε ο Bryan λογικα θα παει μεχρι τη Wrestlemania. Απλα ποτε δεν ξερεις τι σχεδιαζουν στο WWE οταν ερχεται η Mania και οταν υπαρχει ενδιαμεσα το Elimination Chamber και γι αυτο δεν αποκλειεται να δουμε εκει μια αλλαγη. Οχι ομως αυριο κατα τη γνωμη μου.
Τελος, πιστευω οτι και ο CM Punk θα κερδισει τον Dolph Ziggler και θα διατηρησει τον τιτλο του. Η ωρα του Ziggler δεν εχει φτασει ακομα. Ισως η πορεια του προς την κορυφη ξεκινησει σε 2 μηνες περιπου. Ο Punk εχει μπροστα του μια διαρκη κοντρα με τον Laurinaitis και 2 πιθανα ματς στη Wrestlemania, τα οποια θα μπορουσαν να ειναι για τον τιτλο: εναντιον του Jericho ή εναντιον του Triple H(το τελευταιο που ακουγεται).
Παμε τωρα και στο Royal Rumble. Εκει λοιπον ενω ο Jericho μοιαζει το πρωτο φαβορι, δεν εχει κερδισει ποτε του Rumble, κατι που αξιζει να κανει και θεωρειται πρωτος υποψηφιος για το ματς τιτλου εναντιον του CM Punk στη Wrestlemania(αν υποθεσουμε οτι ο Punk παραμενει πρωταθλητης), εγω θα παω κοντρα σε ολα αυτα. Δεν κρυβω οτι το promo της Δευτερας στο RAW με προβληματισε λιγο("it will be the end of the world as you know it" ειπε μονο), αλλα θα επιμεινω στην αρχικη μου αποψη. Για νικητη του Royal Rumble βλεπω το Randy Orton. Θυμαμαι οτι το ειχε ξανακερδισει μολις πριν 3 χρονια, οτι δεν εχει συμβει κατι ιδιαιτερο για να του δωσουν τη νικη και δεν εχει γυρισει ουτε καν ενα promo που να αναφερθει στο Rumble. Επισης το PPV γινεται στην πατριδα του στο St Louis και σπανια ο τοπικος ηρωας βγαινει νικητης. Παρολα αυτα θα τολμησω να παω κοντρα σε ολα μονο για το στοιχειο της εκπληξης και για εναν ακομα λογο. Δε βλεπω τι αλλο ματς θα μπορουσε να παιξει στη Wrestlemania o Οrton εκτος απο ματς τιτλου. Φυσικα μπορει να μπει σε αυτο το ματς χωρις να κερδισει το Rumble. Ομως αν θεωρησουμε οτι το μεγαλο φαβορι ειναι ο Jericho και αν πιστεψουμε τις τελευταιες φημες που κυκλοφορησαν, ο Jericho ισως να μην αντιμετωπισει το CM Punk(αυτο λεγεται οτι θα το κανει o Triple H), αλλα τον Undertaker! Τοτε λοιπον ο Jericho δεν κερδιζει το Rumble.
Η αληθεια ειναι οτι το Rumble μοιαζει λιγο φτωχο γιατι δε συμμετεχουν o Cena, o CM Punk, o Kane, o Undertaker, ο del Rio και μαλλον και ο Triple H. Υπαρχει ομως ο ορος που εχει ηδη αναφερθει οτι οποιοσδηποτε εχει τη δυνατοτητα να παρει μερος. Αρα ας περιμενουμε και συμμετοχες-εκπληξεις ή επιστροφες. Σαν τετοια θα ελεγα τον Christian. Δε νομιζω ομως οτι καποιος απ αυτους που δεν περιμενουμε ή δεν ξερουμε οτι θα συμμετασχουν εχει μεγαλη τυχη για να κερδισει.
HLR CENATION
Παντα την ημερα που εχει Royal Rumble,elimination chamber και φυσικα Wrestlemania ολη μου η μερα περιστρεφεται γυρω απο το WWE.

Μεσα σε αυτη την εβδομαδα μαλιστα παρακολουθησα στο youtube τα περισσοτερα Rumble που εγιναν μεχρι σημερα.
Για αυριο βλεπω...


Στο Κane-Cena βλεπω νικη του Κane.H κοντρα λογικα θα συνεχιστει και στο EC που εκει θα κερδισει ο Cema για να εχει και την απαιτουμενη ωθηση γιατο ματς κοντρα στοn Rock.

Στο Cm Punk-Dolf δεν βλεπω αλλο αποτελεσμα περα απο νικη του Punk.Οπως εγραψε και ο TWISM θα αρχισει καποτε η εποχη του Dolf αλλα οχι τωρα.Οχι στο road to Wrestlemania.

Sto Daniel Bryan-Bih Show-Mark Henry βλεπω νικη του πρωτου.Το WWE δειχνει να τον πιστευει,δεν βλεπω να του κοβει την φορα τωρα.

Τωρα στο RR ψηφιζω Jericho.Δεν το εχει παρει ποτε,εχει κανει και δυναμικη επιστροφη.
Ενας΄λογος που με κανει να μην ειμαι σιγουρος ειναι οτι ολοι πιστευουν οτι θα κερδισει αυτος.Αυτο με κανει καπως επιφυλακτικο.Αν σπασει τελικα και φυγει απο Τζερικο πιστευω οτι γαι την εκπληξη θα κερδισει ο Zack Ryder.


T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Jan 28 2012, 19:53 ) *
Παντα την ημερα που εχει Royal Rumble,elimination chamber και φυσικα Wrestlemania ολη μου η μερα περιστρεφεται γυρω απο το WWE.


That's the spirit! wink.gif

QUOTE(HLR CENATION @ Jan 28 2012, 19:53 ) *
Τωρα στο RR ψηφιζω Jericho.Δεν το εχει παρει ποτε,εχει κανει και δυναμικη επιστροφη.
Ενας΄λογος που με κανει να μην ειμαι σιγουρος ειναι οτι ολοι πιστευουν οτι θα κερδισει αυτος.Αυτο με κανει καπως επιφυλακτικο.Αν σπασει τελικα και φυγει απο Τζερικο πιστευω οτι γαι την εκπληξη θα κερδισει ο Zack Ryder.


Μα μετα το τελευταιο RAW δε νομιζω οτι ο Ryder θα παρει μερος στο Rumble. Ασε που θα ηταν μεγαλο και αποτομο βημα να επαιζε σε ματς τιτλου σε PPV. Ποσο μαλλον στη Wrestlemania...
HLR CENATION
Να σου πω την αληθεια δεν τον παω αυτον.Αλλα βλεπω οτι το παει τρελα πολυ κοσμος γι αυτο λεω μηπως σκασει η μπομπα.

T.W.Is.M.
http://www.ewrestlingnews.com/news/1719/th...at-wrestlemania
Nα πως θα μπορουσα να υποστηριξω το Miz καποτε... tongue.gif
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 29 2012, 01:09 ) *
http://www.ewrestlingnews.com/news/1719/th...at-wrestlemania
Nα πως θα μπορουσα να υποστηριξω το Miz καποτε... tongue.gif



Μια χαψια τον εχει ο Λεμπρον τον Μιζ...
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Jan 29 2012, 01:14 ) *
Μια χαψια τον εχει ο Λεμπρον τον Μιζ...


Δεν εχει σημασια. Εμεις υποστηριζουμε Miz γιατι ειναι πιστος στην πολη του! Μαζι μας ειναι ολο το Κλιβελαντ. tongue.gif
T.W.Is.M.
Εγραψα χτες οτι το Rumble μοιαζει φτωχο σε σχεση με αλλα χρονια. Ισως αυτο να μην ισχυσει τελικα. Φετος διαφημιζεται οτι στο Royal Rumble εχουν δικαιωμα συμμετοχης ολοι. Αυτο σημαινει οτι μπορουν να παρουν μερος ο Cena και ο Kane, παροτι επαιξαν αλλο ματς νωριτερα, μπορουν να συμμετασχουν καποιοι απο τους χαμενους των ματς τιτλου, αλλα μπορουν ακομα και οι πρωταθλητες!
Αν λοιπον αποφασισουν να ενοποιησουν τους τιτλους στη Wrestlemania, θα μπορουσε πχ ο CM Punk να κερδισει το Royal Rumble και να παιξει με τον Daniel Bryan ή οποιον αλλο ειναι World Champion τοτε. Θα μπορουσε ακομα να γινει κατι σαν final four, οπως ειχε γινει το 2001 μετα το Invasion που οι δυο τιτλοι ενοποιηθηκαν. Και θα μπορουσε ο νικητης να ειναι ο ιδιος... rolleyes.gif
Διαβασα σημερα το πρωι οτι σχεδιαζεται να παιξει ολοκληρη η εισοδος του Brodus Clay στο Rumble. Να υποθεσω λοιπον οτι εκτος απο το #1 που ξερουμε απο τη Δευτερα οτι ειναι ο Miz, ξερουμε και το #2?
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 29 2012, 14:57 ) *
Εγραψα χτες οτι το Rumble μοιαζει φτωχο σε σχεση με αλλα χρονια. Ισως αυτο να μην ισχυσει τελικα. Φετος διαφημιζεται οτι στο Royal Rumble εχουν δικαιωμα συμμετοχης ολοι. Αυτο σημαινει οτι μπορουν να παρουν μερος ο Cena και ο Kane, παροτι επαιξαν αλλο ματς νωριτερα, μπορουν να συμμετασχουν καποιοι απο τους χαμενους των ματς τιτλου, αλλα μπορουν ακομα και οι πρωταθλητες!
Αν λοιπον αποφασισουν να ενοποιησουν τους τιτλους στη Wrestlemania, θα μπορουσε πχ ο CM Punk να κερδισει το Royal Rumble και να παιξει με τον Daniel Bryan ή οποιον αλλο ειναι World Champion τοτε. Θα μπορουσε ακομα να γινει κατι σαν final four, οπως ειχε γινει το 2001 μετα το Invasion που οι δυο τιτλοι ενοποιηθηκαν. Και θα μπορουσε ο νικητης να ειναι ο ιδιος... rolleyes.gif
Διαβασα σημερα το πρωι οτι σχεδιαζεται να παιξει ολοκληρη η εισοδος του Brodus Clay στο Rumble. Να υποθεσω λοιπον οτι εκτος απο το #1 που ξερουμε απο τη Δευτερα οτι ειναι ο Miz, ξερουμε και το #2?


Eμενα μου ηρθε αλλο σεναριο στο μυαλο.

Σε ενα raw περυσι ο Σινα ειχε πει οτι θελει το ματς με τον Ροκ να ειναι ματς τιτλου.Αρα γιατι να μην χασει απο τον Κειν και μετα να παρει το Ραμπλ και να απαιτησει το ματς τιτλου του (με Πανκ) να γινει στο Ιλιμινασιον Τσειμπερ.Οπως ειχε γινει το 2008 στο νοου γουεη αουτ νε τον Ορτον τοτε.Και μετα κερδιζει εκει και το ματς ε τον Ροκ γινεται για τον τιτλο.Λιγο ακραιο μεν το σεναριο μου αλλα οχι και εντελως απιθανο.

Αλλα επιμενω.Πρωτο φαβορι σημερα Τζερικο...
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Jan 29 2012, 22:29 ) *
Eμενα μου ηρθε αλλο σεναριο στο μυαλο.

Σε ενα raw περυσι ο Σινα ειχε πει οτι θελει το ματς με τον Ροκ να ειναι ματς τιτλου.Αρα γιατι να μην χασει απο τον Κειν και μετα να παρει το Ραμπλ και να απαιτησει το ματς τιτλου του (με Πανκ) να γινει στο Ιλιμινασιον Τσειμπερ.Οπως ειχε γινει το 2008 στο νοου γουεη αουτ νε τον Ορτον τοτε.Και μετα κερδιζει εκει και το ματς ε τον Ροκ γινεται για τον τιτλο.Λιγο ακραιο μεν το σεναριο μου αλλα οχι και εντελως απιθανο.

Αλλα επιμενω.Πρωτο φαβορι σημερα Τζερικο...


Δεν το βλεπω παντως να ειναι για τον τιτλο το Cena vs Rock και δε χρειαζεται κιολας. Ειναι αρκετα μεγαλο ματς, θεωρω μαλιστα οτι ειναι μεγαλυτερο σε σημασια απο τον τιτλο και γι αυτο ειναι καλυτερο να γινει ενα αλλο ματς, οπως το CM Punk vs Jericho για τον τιτλο. Ασε που κατι τετοιο βοηθαει και τους σεναριογραφους, γιατι δε χρειαζεται να φτιαξουν μια επιπλεον ιστορια. Απλα βαζουν τη ζωνη στη μεση και χτιζουν πανω σε αυτο.
Για τον Jericho θα αναφερω αλλο ενα σεναριο. Να αποκλειστει μονος του καποια στιγμη που θα ειναι μονος του στο ρινγκ μετα απο πανηγυρισμους και αποθεωση απο τον κοσμο! Αν μαλιστα δεν ειχε πει κουβεντα ως τωρα(εστω αυτη τη μια φραση που εχει πει στο τελευταιο RAW), θα πιστευα πραγματικα οτι ετσι θα γινει και θα το εγραφα στις αρχικες προβλεψεις.
T.W.Is.M.
Κι ενα τελευταιο ποστ πριν το Royal Rumble:
Η παρακατω λιστα ειναι οσοι μπηκαν στο Rumble απο το #14. Η λιστα μοιαζει να ειναι καταραμενη(σαν το ντραφτ του 1986), γιατι αρκετοι απο αυτους που βρισκονται εκει ειτε δε ζουν ειτε δεν εκαναν την καριερα που μπορουσαν ειτε απολυθηκαν/εφυγαν απο το WWE εκεινη τη χρονια. Με bold οσοι ανηκουν στις παραπανω κατηγοριες.

1988-Ron Bass
1989-Marty Jannetty (ολοι οσοι παρακολουθουν ξερουν την ιστορια των Rockers και την αντιθεση μεταξυ της καριερας του Michaels και του Jannety)
1990-Haku
1991-David Boy Smith(R.I.P.)
1992-Hercules(απολυθηκε)
1993-The Berzerker(απολυθηκε)
1994-Doink the Clown(ο Hornswoggle της εποχης)
1995-Jacob Blu(εφυγε)
1996-Doug Gilbert(δεν ξαναεμφανιστηκε)
1997-Goldust
1998-Ken Shamrock
1999-Kurrgan(εφυγε)
2000-Bob Backlund
2001-The Godfather
2002-Diamond Dallas Page(μεγαλο ονομα στο WCW-οχι αντιστοιχη επιτυχια στο WWE)
2003-Eddie Guerrero(R.I.P.)
2004-Rikishi(απολυθηκε)
2005-Orlando Jordan(απολυθηκε 1 χρονο μετα)
2006-Joey Mercury(απολυθηκε 1 χρονο μετα)
2007-Jeff Hardy(φυλακη, ναρκωτικα, ενα βημα πριν την καταστροφη της καριερας του)
2008-Umaga(R.I.P.)
2009-Finlay(απολυθηκε)
2010-MVP(εφυγε)
2011-Chris Masters(απολυθηκε)

Μενει να δουμε ποιος θα ειναι ο επομενος της καταραμενης λιστας φετος. Πονταρω στον JTG...
HLR CENATION
Απιστευτο στατιστικο... rolleyes.gif
morrison
55 λεπτά πριν την έναρξη του φετινού Rumble ξεκινώ να γράφω προβλέψεις...

Αρχικά πιστεύω ότι CM Punk και Bryan θα φύγουν έχοντας κρατήσει τους τίτλους τους.
Λογικά αυτοί οι δύο θα πάνε πρωταθλητές μέχρι την Mania.

Ο Κane έχει τον πρώτο λόγο εναντίον του John Cena.
Είναι το πρώτο του ppv μετά από μια μεγάλη επιστροφή και το σενάριο με τα mind games στον Cena είναι καλό αν και όλοι ξέρουμε ότι το πολύ στο Elimination Chamber θα τελειώσει.
Όμως μια νίκη του Cena στο Rumble θα τελείωνε εν πολλοίς το σενάριο από σήμερα!
Πιστεύω ότι ο Kane θα νικήσει αλλά ακόμα και αν δεν γίνει αυτό θα βρει έναν τρόπο να βασανίσει τον Cena για μια ακόμα φορά.
Θα συνεχίσουν το feud μέχρι το No Way Out (...όπως επιμένω να το λέω... cool.gif ) όπου ο Cena θα επικρατήσει...


Το Rumble match έχει ένα ξεκάθαρο φαβορί, τον Chris Jericho. Συγκεντρώνει όλα τα στοιχεία για να κερδίσει σήμερα : πρόσφατη επιστροφή, σενάριο δυνατό γύρω του, φημολογούμενο ματς με Punk στην Mania, δεν έχει κερδίσει το Rumble ποτέ.
Όλα αυτά όμως κάνουν την νίκη του τόσο προφανή που πιστεύω ότι δεν θα το πάρει.
Νομίζω ότι θα είναι σε καλή θέση (μετά το 27) και μπορεί να είναι και αυτός που θα βγει τελευταίος από τα χέρια του νικητή.

Μεγάλο αουτσάιντερ είναι ο Randy Orton. Έχει κάποια συν όπως ότι έρχεται από ένα σεναριακό τραυματισμό συν ότι το event γίνεται σπίτι του αλλά διάβασα ότι γύρισε στο Sd της Παρασκευής.
Αν ήταν να πάρει το Rumble δεν θα τον κράταγαν να τον επαναφέρουν από το πουθενά δύο μέρες μετά?

Αυτές οι σκέψεις συν το γεγονός ότι διάβασα από τον Twism ότι ακούστηκε το Punk vs Triple H για την Mania μου έβαλε κάτι άλλο στο μυαλό.
Νικητής λοιπόν ο Triple H που δεν τον περιμένει κανείς και δεν έχω να γράψω τίποτα άλλο...

Σε κάθε περίπτωση το Rumble match είναι το ματς της χρονιάς και είναι πολύ δύσκολο να κάνεις πρόβλεψη.
Να δούμε και τις επιστροφές σήμερα...

QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 29 2012, 23:07 ) *
Για τον Jericho θα αναφερω αλλο ενα σεναριο. Να αποκλειστει μονος του καποια στιγμη που θα ειναι μονος του στο ρινγκ μετα απο πανηγυρισμους και αποθεωση απο τον κοσμο! Αν μαλιστα δεν ειχε πει κουβεντα ως τωρα(εστω αυτη τη μια φραση που εχει πει στο τελευταιο RAW), θα πιστευα πραγματικα οτι ετσι θα γινει και θα το εγραφα στις αρχικες προβλεψεις.


Θα ήταν μαγικό αλλά δεν νομίζω γιατί το έκανε ήδη στο Raw,εντάξει δεν αποκλείστηκε μόνος του από το πάνω σκοινί αλλά η λογική είναι η ίδια...
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 30 2012, 00:29 ) *
Κι ενα τελευταιο ποστ πριν το Royal Rumble:
Η παρακατω λιστα ειναι οσοι μπηκαν στο Rumble απο το #14. Η λιστα μοιαζει να ειναι καταραμενη(σαν το ντραφτ του 1986), γιατι αρκετοι απο αυτους που βρισκονται εκει ειτε δε ζουν ειτε δεν εκαναν την καριερα που μπορουσαν ειτε απολυθηκαν/εφυγαν απο το WWE εκεινη τη χρονια. Με bold οσοι ανηκουν στις παραπανω κατηγοριες.

1988-Ron Bass
1989-Marty Jannetty (ολοι οσοι παρακολουθουν ξερουν την ιστορια των Rockers και την αντιθεση μεταξυ της καριερας του Michaels και του Jannety)
1990-Haku
1991-David Boy Smith(R.I.P.)
1992-Hercules(απολυθηκε)
1993-The Berzerker(απολυθηκε)
1994-Doink the Clown(ο Hornswoggle της εποχης)
1995-Jacob Blu(εφυγε)
1996-Doug Gilbert(δεν ξαναεμφανιστηκε)
1997-Goldust
1998-Ken Shamrock
1999-Kurrgan(εφυγε)
2000-Bob Backlund
2001-The Godfather
2002-Diamond Dallas Page(μεγαλο ονομα στο WCW-οχι αντιστοιχη επιτυχια στο WWE)
2003-Eddie Guerrero(R.I.P.)
2004-Rikishi(απολυθηκε)
2005-Orlando Jordan(απολυθηκε 1 χρονο μετα)
2006-Joey Mercury(απολυθηκε 1 χρονο μετα)
2007-Jeff Hardy(φυλακη, ναρκωτικα, ενα βημα πριν την καταστροφη της καριερας του)
2008-Umaga(R.I.P.)
2009-Finlay(απολυθηκε)
2010-MVP(εφυγε)
2011-Chris Masters(απολυθηκε)

Μενει να δουμε ποιος θα ειναι ο επομενος της καταραμενης λιστας φετος. Πονταρω στον JTG...


Χαχα,τυχαίο είναι αυτό αλλά όσο να΄ναι θα προσέξω ποιος θα μπει στο #14 σίγουρα! smile.gif

Mε την ευκαιρία ο Hercules έχει φύγει από την ζωή...
Επίσης πόσο φοβερός χαρακτήρας ήταν αυτός ο Doink The Clown?
Παράνοια κανονική...

OnLy_PAS-AthEnS
Υπαρχει καμια ελπιδα για επιστροφη του Τεικερ σημερα γιατι βαριεμαι να το δω! tongue.gif
morrison
QUOTE(OnLy_PAS-AthEnS @ Jan 30 2012, 04:03 ) *
Υπαρχει καμια ελπιδα για επιστροφη του Τεικερ σημερα γιατι βαριεμαι να το δω! tongue.gif


Δεν νομίζω αλλά δεν παίρνω και όρκο...
HLR CENATION
Ωραιο ηταν...
HLR CENATION
Πρωτα απο ολα να ευχαριστησω τον φιλο Morrison που μου εδωσε την δυνατοτητα να δω το ppv.

Το καταφχαριστηθηκα το σοου.

Με εξαιρεση το ματς στο κλουβι που ηταν πολυ γρηγορο και ειχε αθλιο τελος και το ματς του Σινα με τον Κειν που πηγε να με παρει ο υπνος το υπολοιπο σοου ηταν καταπληκτικο.

Ματσαρα το ΣΜ Πανκ-Ζιγκλερ με τον γλοιωδη Λαουριναιτις να μην επηρεαζει τελικα το ματς.

ΣΤο γυναικειο κουκλες οι διδυμες και καλο ματσακι.

Το Ρουαλ Ραμπλ μ αρεσε.Πολυ καλο το αποτελεσμα,ειχε καπως το στοιχειο της εκπληξης.Ειχε ευστοχα κωμικα στοιχει οπως οτι οι τηλεσχολιαστες πηραν μερος και οι 3,ο Κοουλ εξουδετερωθηκε απο το θηριο.Επισης τεραστιος Ρικαρντο Ρονντριγκεζ.Πολυ ωραιο το ραμπλ.

captain charisma
aπο το rumble θα μου μεινει αυτη η εικονα..


και η κινηση του κοφι με τα χερια..

jobber rumble θα λεγα...

σα να εχασε την αιγλη των προηγουμενων χρονων φετος...παλια εβλεπες μεγαλα ονοματα οπως τακερ λεσναρ παιχνιδης μαικλς ροκ στοουν κολντ εντζ μπατιστα σινα και τωρα εβλεπες το μιζ κ το κοντι να προσπαθουν να κρατησουν το ματς..και ολους τους jobber να συμμετεχουν....καποιεσ θεσεις οπως road dog jim duggan cole lawler επρεπε να καλυφθουν απο αλλους που δεν συμμετειχαν...πολυ κωμικο στοιχειο ειχε...αυτο δεν μ αρεσε...εχει και τα ορια του...στο νο30 περιμενα να γινει κανα μπαμ με παιχνιδη η καπετανιο αλλα....

περιμενα οτι θα κερδιζε ο τζερικο αλλα εγινε η εκπληξη κ το πηρε ο ιρλανδος...που βλεπω να συνεχιζει το σερι απο το 2008...

τα υπολοιπα ματς μετρια εως καλουτσικα...
T.W.Is.M.
Με το που αποκλειεται ο Orton λεω απο μεσα μου:"καλα, γιατι δεν αφηναν ενα περιθωριο να πιστεψουμε οτι και καποιος αλλος εκτος του Jericho εχει πολλες πιθανοτητες, ωστε να εχουμε την αγωνια στο τελος και οταν κερδισει ο Jericho να μας κανει εντυπωση?". Τελικα μας εκανε εντυπωση το τελος. Αφου για 1-2'' κοιταζα γυρω απο το ρινγκ μηπως πεταχτει κανενας και συνεχισει το ματς!
Eυτυχως το στοιχειο της εκπληξης παραμενει μερικες φορες.
Θα ελεγα οτι το Rumble ηταν ωραιο, αλλα καποια πραγματακια με απογοητευσαν. Δεν επεστρεψε κανενας. Περιμενα τον Christian, αλλα δεν... Δεν ειχαμε καμια εμφανιση-μεγαλη εκπληξη. Τα ονοματα του Hacksaw Jim Duggan και του Road Dogg ειχαν διαρρευσει. Αντε, ας μην ειμαι αδικος, ειχαμε μια, αλλα σε ενα ματς με 29 αντρες η εκπληξη ηταν μια γυναικα! Χρησιμοποιηθηκαν 3 θεσεις για τους σχολιαστες, ενω μονο ο ενας θα μπορουσε να κανει κατι στο ματς(κι ο Lawler ειχε 1-2 στιγμες να δωσει), ενω θα μπορουσαν να ειχαν χρησιμοποιησει καποιες θεσεις για μικροτερα ονοματα που δεν εμφανιζονται συχνα. Αφου ολοι ηταν διαθεσιμοι, γιατι να μη γινοταν και φετος με 40 ατομα το Rumble? Tα 10 επιπλεον ατομα τα βρισκω μεσα σε 1 λεπτο!
Το Punk vs Ziggler ηταν ωραιο ματς. Το Cena vs Kane ηταν πιο πολυ για να προχωρησει η υποθεση. Το triple threat ειχε καλες στιγμες, αλλα ηταν συντομο. Το ματς των γυναικων ηταν πιο μεγαλο απ οτι συνηθως κι αυτο ειναι μαλλον καλο, γιατι τους δοθηκε λιγος χρονος να κανουν 1-2 κινησεις η καθε μια και επιτελους επανεμφανιστηκε η Beth Phoenix. Λιγη ωρα αργοτερα καταλαβα γιατι(εκει στο #21). Το αγαπημενο μου ματς ομως ηταν το ματς του Funkausaurus. Μπορει η εισαγωγη να κρατησε περισσοτερο απο το ιδιο το ματς, αλλα μια ηττα του Drew McIntyre ειναι παντα καλοδεχουμενη και ευχαριστη! 19.gif
Λογικα αυτο θα καταληξει σε κατι καλο για τον McIntyre(ειτε face turn ειτε push), αλλα ας το ευχαριστηθω μεχρι τοτε.
Τελος, πολλα ειχαμε δει σε Rumble match, νομιζω οτι ο Morrison περσι ειχε βγαλει το απολυτο highlight οταν περπατησε στο διαχωριστικο αναμεσα στο ρινγκ και την εξεδρα, αλλα και φετος δεν εχουμε παραπονο. Ο Kofi περπατησε με τα χερια εξω απο το ρινγκ σε ολο του το μηκος στο highlight του φετινου ματς.
Ας δουμε και το σημερινο RAW, το πρωτο μετα το Royal Rumble, και σιγα σιγα θα αρχισουμε να καταλαβαινουμε που το πανε για τη φετινη Wrestlemania.

QUOTE(captain charisma @ Jan 31 2012, 01:39 ) *
aπο το rumble θα μου μεινει αυτη η εικονα..


και η κινηση του κοφι με τα χερια..


Καλο ηταν που ειχε και το κωμικο στοιχειο. Το Rumble περναει πολυ γρηγορα και ευχαριστα με τις τοσες αλλαγες, αλλα αν βγαλει και γελιο ειναι ακομα καλυτερο. Απλα θα πρεπε να διατηρησουν τα 40 ατομα που ειχαν και περσι, αν ηθελαν να βγαλουν κωμικες σκηνες.

QUOTE(captain charisma @ Jan 31 2012, 01:39 ) *
περιμενα οτι θα κερδιζε ο τζερικο αλλα εγινε η εκπληξη κ το πηρε ο ιρλανδος...που βλεπω να συνεχιζει το σερι απο το 2008...

τα υπολοιπα ματς μετρια εως καλουτσικα...


Ισα ισα που πιστευω οτι γι αυτο το εδωσαν στο Sheamus. Γιατι ο Jericho δε θα κερδισει στη Wrestlemania και πρεπει καποια φορα ο νικητης του Rumble να παρει και τον τιτλο. 4 χρονια με ηττες ειναι πολλα και σιγα σιγα χαλαει το ποσοστο που πρεπει να διαφημισουν καθε χρονο στο καθιερωμενο βιντεο πριν το Rumble.

Στο #30 παντως κι εγω ειχα μια ψιλοαπογοητευση. Ηθελα τον Christian ή καποια μεγαλυτερη εκπληξη(Triple H, Undertaker ή ακομα καλυτερα καμια μεγαλη επιστροφη τυπου Batista) και βγηκε ο Big Show. Τουλαχιστον μπηκε αλλο ενα μεγαλο ονομα. Φαντασου να εβλεπες κανενα Heath Slater...
captain charisma
http://en.wikipedia.org/wiki/Elimination_Chamber_%282012%29

δεν εγινε καλα καλα το raw κ ανακοινωθηκε το elmination champer tou raw???
morrison
Άντε να γράψω και εγώ τα δικά μου...

Πρώτο ματς σε ένα ppv έχουμε συνηθίσει να βάζουν κάποιο ματς για να ζεσταίνει τον κόσμο,να έχει καλό wrestling κτλ
Το Wh match με πούντιασε (έχει και κρύο)...Ναι,δεν είχαν και επιλογές αλλά για εισαγωγικό ματς δεν έκανε.Γενικά δηλαδή δεν...

Δεύτερο το γυναικείο...Άλλο και αυτό!
Έχεις τα ματς των 2 τίτλων,το Cena vs. Kane,τον Brodus Clay και το Rumble που χρονικά κάνει για δύο.
Και μου βάζεις το γυναικείο δεύτερο?Με πρώτο ματς πατάτα?
Πέρασε δηλαδή μισή ώρα-45 λεπτά και μέσα μου ψάχνω να βρω κουράγιο να συνεχίσω να το βλέπω.
Εν τω μεταξύ αυτό με τα tag των γυναικών χωρίς νόημα που θα πάει?
Έχεις σκοπό να βάλεις γυναικείο ματς στο Rumble? Τότε χτίσε μια κοντρίτσα με νόημα,από το να βλέπω αχταρμά με τις divas να βγαίνουν δέκα-δέκα καλύτερα θα ήταν.

Cena vs. Kane ξέρω, θα πουν πολλοί ότι ήταν βαρετό και δεν θα διαφωνήσω.
Λυπάμαι μόνο που δεν έδειρε περισσότερο τους Σινοραιντεράδες όπως και ότι δεν έκανε ένα tombstone στην Eve. 56.gif

Ο Brodus δεν με χαλάει αλλά πρέπει να κάνει και κάτι άλλο γιατί θα γίνει βαρετό στο τέλος.

Punk vs. Ziggler ήταν motn.Mε καλό wrestling και σεναριακή θεμελίωση ωραία.Τόσο ωραία που κάποια στιγμή πίστεψα το αδιανόητο ότι θα χάσει ο Punk...
Ένας Punk που από το καλοκαίρι ήπιε και αυτός σουπερμαντολίνη και πινάρει 4 φορές κολητές τον Ziggler αλλά θα έλεγα ότι καλό θα ήταν να το χαλαρώσουν το θέμα γιατί το πολύ το κύριε ελέησον...

Για το Rumble θα συμφωνήσω με τον Charisma αρκετά.
Δεν ήταν κακό αλλά,
- μεγάλη φτώχεια σε ονόματα που έβγαζε μάτι,
- δεν είδα να αναπτύσσονται ιστορίες,
-υπερβολικός χαβαλές.
Μέτριο συνολικά...
Επεσα μέσα στο ότι ότι δεν κερδίζουν οι Jericho,Orton όπως και το ότι ο Jericho θα αποκλειστεί τελευταίος αλλά τον Sheamus δεν τον περίμενα...Και δεν ενθουσιάστηκα κιόλας...
Με την ευκαιρία πόσο είχε λείψει ο Jericho?Σαν να μην πέρασε μια μέρα,παλαισταράς και λόγο για να βλέπεις WWE...


QUOTE(HLR CENATION @ Jan 30 2012, 15:07 ) *
Πρωτα απο ολα να ευχαριστησω τον φιλο Morrison που μου εδωσε την δυνατοτητα να δω το ppv.


Έτσι όπως το λες είναι σαν να έκανα εγώ αναμετάδοση με δικό μου stream... tongue.gif


QUOTE(HLR CENATION @ Jan 30 2012, 15:07 ) *
Επισης τεραστιος Ρικαρντο Ρονντριγκεζ


Respect όπως και σε Foley,Santino.
Η ιστορία με τους σχολιαστές δεν μου άρεσε.
HLR CENATION
Πολυ δυνατο το χθεσινο raw.

Φαινεται οτι ξεκαθαρησαν πολλα.Μαλλον για αντερτεικερ-HHH και ΣΜ Πανκ-Τζερικο παμε στην μανια.
captain charisma
απ οτι φαινεται το πανε για τακερ vs hhh για 3 φορα....καλο μεν διοτι μπορουν να βγαλουν ματσαρα παρα το προχωρημενο της ηλικιας τους... αλλα εχει καταντησει λιγο βαρετο να βλεπουμε συνεχεια τα ιδια προσωπα...μια αλλαγη στα δεδομενα δεν θα πειραζε...θα μου πειτε με ποιον να παλεψει ο τακερ αφου τα μεγαλα ονοματα ειναι κλεισμενα σε ματς τιτλων και μενει μονο ο παιχνιδης...

στα υπολοιπα απ οτι φαινεται παμε για πανκ-τζερικο σιμους-ντανιελσον και δεν αποκλειω να γινει triple thread....σα να εχει ξεκαθαρισει το τοπιο για τη μανια και σιγα σιγα αρχιζουν να χτιζουν τα feuds...
T.W.Is.M.
He is back!!! biggrin.gif
Αφου μετα το γκονγκ εψαχνα να δω αν οντως ειναι ο Undertaker. Μολις βγηκε κοιταζα το προσωπο για να βεβαιωθω οτι ειναι αυτος. Ακομα κι οταν πλησιαζε το ρινγκ δεν ειχα βεβαιωθει.
Το κακο στην ολη ιστορια ειναι οτι θα δουμε για 3η φορα και 2η συνεχομενη το ιδιο ματς. Θα προτιμουσα Undertaker vs Jericho, απλα τοτε θα εμενε ξεκρεμαστος ο Punk. Για το World Championship πιστευω οτι θα δουμε triple threat με τον Orton μεσα στο ματς. Δεν αποκλειω ακομα και fatal 4 way! Και μην ξεχναμε το Beth Phoenix vs Kharma, που θα ειναι το πρωτο μεγαλο ματς γυναικων απο την εποχη του Trish Stratus vs Lita.
To μονο που θα με εκανε να προτιμησω αυτη την κατευθυνση που παιρνουν τα πραγματα ειναι το ματς που ειχα γραψει στην καρτα μου πριν μερικες εβδομαδες: Brothers of destruction vs DX.
captain charisma
o taker φοραει περουκα...
HLR CENATION
QUOTE(captain charisma @ Feb 1 2012, 00:17 ) *
o taker φοραει περουκα...


Εγω τον ηθελα καπως διαφορετικο αυτη την φορα.Γιατι οχι παλι με κοντο μαλλι και μηχανη οπως παλια.
morrison
QUOTE(captain charisma @ Jan 31 2012, 21:35 ) *
απ οτι φαινεται το πανε για τακερ vs hhh για 3 φορα....καλο μεν διοτι μπορουν να βγαλουν ματσαρα παρα το προχωρημενο της ηλικιας τους... αλλα εχει καταντησει λιγο βαρετο να βλεπουμε συνεχεια τα ιδια προσωπα...μια αλλαγη στα δεδομενα δεν θα πειραζε...θα μου πειτε με ποιον να παλεψει ο τακερ αφου τα μεγαλα ονοματα ειναι κλεισμενα σε ματς τιτλων και μενει μονο ο παιχνιδης...


Συμφωνώ 100% αλλά ξέρεις τι βλέπω?
Ότι Punk vs. Jericho > Punk vs. Triple H
και Undertaker vs. Jericho > Undertaker vs. Triple H.
Μακάρι να μπορούσε ο τεράστιος Χρηστάκης να παίξει και με τους δύο...όχι ότι δεν μπορεί φυσικά αλλά πρακτικά δεν γίνεται...

QUOTE(captain charisma @ Feb 1 2012, 00:17 ) *
o taker φοραει περουκα...


Ναι ρε μαν και έλεγα πολύ πλούσιο δεν είναι το μαλλί που πέφτει από το καπέλο... smile.gif
Και πολύ ψεύτικο...
Άλλο και τούτο...τι θα γίνει δηλαδή τώρα...δεν θα το βγάζει το καπελάκι μέχρι να μακρύνει, αλλιως τι λόγος υπήρχε να βγει με περούκα?
OnLy_PAS-AthEnS
Ας ελπισουμε να γινει αλλαγη στο gimmick και να τον δουμε American BadAss again!
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Feb 1 2012, 02:25 ) *
Ναι ρε μαν και έλεγα πολύ πλούσιο δεν είναι το μαλλί που πέφτει από το καπέλο... smile.gif
Και πολύ ψεύτικο...
Άλλο και τούτο...τι θα γίνει δηλαδή τώρα...δεν θα το βγάζει το καπελάκι μέχρι να μακρύνει, αλλιως τι λόγος υπήρχε να βγει με περούκα?


Εγω ελπιζω οτι κατι καλο θα βγει απ αυτο. Για να τον βγαζουν μετα απο 10 μηνες με την ιδια γνωστη εμφανιση, ενω ξερουν οτι δεν προκειται να εχει επανελθει σε αυτη μεσα σε 2 μηνες που μεσολαβουν μεχρι το ματς, κατι θα ετοιμαζουν. Δεν ξερω τι θα ειναι, αλλα ελπιζω.
T.W.Is.M.
Μεγαλη μερα για το wrestling χτες.
Συγκρουση γιγαντων στο ΣΕΦ. Απο τη μια

Batista

κι απ την αλλη η tag team

Big Show


Mark Henry


και Tyson Tomko

Επειδη ομως ακομα και η τριαδα των γιγαντων δεν μπορουσε να αναγκασει τον Animal να κανει tap out, χρειαστηκε η βοηθεια απο το εξωτερικο του ρινγκ...

...απο τον Superfly Kosta Slouka για το pinfall που εκρινε το ματς!
HLR CENATION
Χαχαχα.

Στο μονο που θα διαφωνσω ειναι στο Ντορσει.Εμενα μου φαινεται ιδιος με τον JTG.
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Feb 3 2012, 01:03 ) *
Χαχαχα.

Στο μονο που θα διαφωνσω ειναι στο Ντορσει.Εμενα μου φαινεται ιδιος με τον JTG.



Ναι, αλλα κατα τ αλλα ειναι ο World's Strongest Man! tongue.gif
T.W.Is.M.
Ισως το περσινο 2.21.11 να μην ηταν αρχικα για τον Undertaker...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.