Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Επικαιρότητα - Συζητήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135
Vas
Δεν ξέρω γιατί, αλλά εγώ μίλησα για Άρη και Οσφπ και το γυρίσατε πάλι στο Άρης – Μαρούσι …

@scales

Τι εννοείς ότι είμαστε τυχεροί που δεν θα έχει κόσμο το Αλεξάνδρειο; Για την σωματική μας ακεραιότητα;; Προσωπικά θέλω ένα γεμάτο, καμίνι γήπεδο, τίγκα στο κόσμο…. Όπως τον Ιούνη!

Τέλος πάντων, αγωνιστικά, μην κοιτάτε και πολύ τα σκορ στα φιλικά. Αν δεν παρακολουθήσεις ένα φιλικό δεν μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα. Κάθε προπονητής πειραματίζετε με τα σχήματα, παίκτες κλπ
gallistis
ενδιαφεροντα τα ...νεα?αρχισε να κουραζει το ζητημα,αυτη η ατμοσφαιρα που δημιουργειται τοσο καιρο,οτι ειναι σχεδον κλεισμενος

φερνει καλαμποκη λεει

http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=46784

και τα γνωστα για παπ

http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=46774



hagi
Όπως έχω ξαναπεί έχει κουράσει πολύ το θέμα του Παπανικολάου και εδώ στο φόρουμ αλλά και από τους δημοσιογράφους.

Η γνώμη μου είναι παιδιά ότι κανείς Αρειανός δεν θέλει να φύγει ο Παπανικολάου από τον Άρη αλλά νομίζω ότι δεν βλέπουμε μακροπρόθεσμα και κοιτάμε μόνο το φέτος.Γιατί ακόμη και να μείνει φέτος στον Άρη του χρόνου ή του παραχρόνου θα τον πάρει κάποια άλλη ομάδα αν κάνει καλές χρονιές. Θέλω να πω ότι ο Άρης δυστυχώς με τα οικονομικά που έχει δεν μπορεί να κρατήσει έναν παίχτη αξίας σε περίπτωση που τον ζητήσει άλλη ομάδα με πολλά χρήματα.Γιατί και η Διοίκηση με τα χρήματα που θα πάρει θα κλείσει τρύπες και ενδεχομένος θα πάρει παίχτες. Θεωρώ ότι ο μόνος λόγος που μπορεί να σκέφτεται ο Διαμανίδης να δώσει το Παπ είναι αυτός.Να κλείσει τρυπες και ίσως να πάρει παίχτες..
Φυσικά δεν λέω ότι είναι καλό αυτό.
Όμως δεν συμμερίζομαι την άποψη που λέει ας μείνει ο Παπ και ας μην παίζουμε στην Ευρωλίγκα ή ας μην κάνουμε το ένα ή το άλλο.Η ουσία είναι ο Άρης να είναι δυνατός και κάθε χρόνο να δυναμώνει και να μπορέσει κάποια στιγμή να φτάσει να διεκδικεί πρωτάθλημα και Ευρωλίγκα. Πιστεύω δηλαδή ότι η ομάδα είναι πάνω απ’όλα και ούτε οι παίχτες είναι πιο σημαντικοί από αυτήν. Μακάρι να μείνει ο μικρός για πάντα στην ομάδα και να προσφέρει τα μέγιστα αλλά αυτό δεν το ξέρουμε.
Σίγουρα θα μιλάμε για λάθος κίνηση αν πωληθεί,αλλά αν με αυτά τα χρήματα ο Άρης ας πούμε πάρει Μάσευ και Τσαλδάρη ή Καλαμπόκη δεν θα είναι πιο πλήρης;;Είναι ένα θέμα...
Για να εξηγούμε λέω και πάλι ότι δεν θα ήθελα να φύγει ο μικρός αλλά προσπαθώντας να είμαι ρεαλιστής πιστεύω ότι αν μείνει φέτος και κάνει πολύ καλή χρονιά τότε του χρόνου πάλι θα έχουμε την ίδια συζήτηση.Και αν πάλι δεν κάνει καλή χρονιά τότε ο Δαμιανίδης θα έχει χάσει τα φράγκα και ίσως αυτό να σκέφτεται.. Εγω θα ήθελα να μείνει και να παίξει φέτος όσο περισσότερο γίνεται και μακάρι να τηρήσει το συμβόλαιό του και να αναδείξει την ομάδα μας και τον εαυτό του αυτά τα πέντε χρόνια..Ίδωμεν..
22ιος
Αντιλαμβάνομαι την προσέγγιση σου hagi και από μια σκοπιά έχεις δίκιο.

Από την άλλη όμως πιστεύω πως η παρουσία του Παπανικολάου αποτελεί μια καλή αρχή για την άνοδο της ομάδας.
Το να μπαλώνουμε τρύπες πουλώντας παίχτες δεν οδηγεί πουθενά, ακόμα κι αν αγοράζουμε καλούς Έλληνες παίχτες μεγάλης ηλικίας όμως, γιατί όπως και να το κάνουμε οι τρεις που πήραμε μαζί με Τσαλδάρη ή Καλαμπόκη (αν αποκτηθεί κάποιος από αυτούς) είναι όλοι κάποιας ηλικίας. Ο Παπανικολάου μαζί με Χρυσικόπουλο, εφ όσον μπορούν στην πράξη να σταθούν σε υψηλό επίπεδο μπορούν να δημιουργήσουν έναν κορμό στην ομάδα, ο οποίος να πλαισιώνεται με καλούς Έλληνες και ξένους κάθε χρονιά..

Κακά τα ψέμματα η παρουσία Ελλήνων αυξάνει την επιθυμία του κόσμου να σταθεί κοντά στην ομάδα και παράλληλα δυναμώνει το σύλλογο διαπραγματευτικά απέναντι σε χορηγούς και τηλεοπτικά. Σε μια τέτοια περίπτωση πιστεύω πως και οι πιθανοί επενδυτές θα βλέπουν με διαφορετικό μάτι την ενασχόληση τους με την ομάδα μας.
Στην τελική είναι κρίμα να πουληθεί ένα παιδί το οποίο το λατρέψαμε με τις εθνικές χωρίς πρώτα να το έχουμε χαρεί φορώντας τη φανέλα της ομάδας μας. Επιλέον με αυτόν τον τρόπο δεν έχει καμμια αξία να έχουμε τμήματα υποδομής, ειδικά αν πουλάμε στην πρώτη ευκαιρία. Στη δική μας περίπτωση αντίθετα τα τμ. υποδομής θα πρέπει να έχουν ουσιαστικό και πρακτικό ρόλο στη βελτίωση της ομάδας.

Αυτό πιστεύω και έυχομαι να το βλέπουν έτσι και αυτοί που παίρνουν τις αποφάσεις.

Αν όμως υπάρχει οικονομικό πρόβλημα και πρέπει για την επιβίωση του συλλόγου να πουληθεί ο Παπανικολάου θα πρέπει ο Δαμιανίδης και οι υπόλοιποι να βγουν δημόσια και να το πουν για να ξέρουμε τι γίνεται.
Timemaster
Σήμερα στις 4 ο Τζεβελέκης θα δώσει μεγάλη συνέντευξη τύπου στο ράδιο Μετρόπολις
νομίζω πως κάποιες απορίες θα μας λυθούν σχετικά με τις μεταγραφές, τον Παπανικολάου το μπάτζετ κ.λ.π.
και φυσικά για το μέλλον του ενιαίου Άρη που έλεγε το Καλοκαίρι...

ίδωμεν!!
celtic_pride
"Eκνευρισμός στη διοίκηση" ?? "1000 διαρκείας" ?? Μήπως είναι περσινό το άρθρο? Γιατί πριν μια εβδομάδα ακούγαμε για περίπου 2000...

http://www.goalday.gr/article.asp?catid=10...p;pubid=4171610
gallistis
συμφωνω με τον hagi σε γενικες γραμμες,αλλα δε μπορεις να σκεφτεσαι,οτι ουτως η αλλως σε μερικα χρονια θα τον χασω,οποτε ας τον πουλησω τωρα.με αυτη τη λογικη ποτε δε θα πρεπει να παιρνουμε καλους παιχτες γιατι θα τους παιρνουν αργοτερα αλλοι.και μη ξεχναμε οτι ο παπ εχει ακομη 5 χρονια συμβολαιο.ολη αυτη η ιστορια μου θυμιζει τη περιπτωση ταπουτου οταν ηταν στη νηαρ ηστ.εφτασε μια προταση -αν θυμαμαι καλα 350.000.000-στο προεδρο.μεταφερει τη προταση ο προεδρος τον κωστα πολιτη που ηταν τοτε υπευθυνος,και τον ρωταει τι να κανουν. ο πολιτης του λεει ¨πουλα τον¨.επιμενει ο προεδρος,να τον κρατησουν μια χρονια ακομη μηπως ανεβουν οι μετοχες του στην α1 που θα επαιζαν και του λεει το αμιμητο ο πολιτης:¨αν τον κρατησουμε ενα χρονο ακομη,θα τον βαλουμε στον κ..ο μας¨ smiley.gif .δε λεω οτι ο παπ θα γινει ταπουτος,αλλα ολη αυτη η κουβεντα αν εμας μας εχει κουρασει μια,φανταζομαι τους αμεσα εμπλεκομενους τους εχει κουρασει 100.

Υ.Γ 1000 τα διαρκειας;αν ερχοταν κανενας αμπρεου η καμορα(πως τον λενε)ουρα θα ειχε γινει...
ablade
Συνέντευξη του Τζεβελέκη στο Metropolis.... τώρα!!!
Σε γενικές γραμμές λέει ότι αν είναι καλή η προσφορά θα πουλήσουν τον Παπ για να βγεί η χρονιά.
Τα διαρκείας είναι περίπου 1000!!!!
Δύσκολα τα πράγματα μου φαίνεται... sad.gif sad.gif

"Αν δεν πουληθεί για κάποιο λόγο και μείνει, θα πάρει χρόνο συμμετοχής"!!!!!!
... "για κάποιο λόγο"?????? Δηλαδή πάει για να πουληθεί??
"Αν είχαμε 3000 και 4000 διαρκείας δεν θα διανοούμασταν να πουλήσουμε τον Παπανικολάου"
ΤΡΕΞΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ............ ΟΛΟΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!
kobe81
ηθελα να ξερα ρε παδια ποιος ζητησε στη διοικηση να κανει ανοιγμα και να πουλησει τον μικρο..ολη ηθεσσαλονικη εχει βουηξει οτι ο λαος του αρη θελει να δει τον μικρο να παιζει..απολυτη ξενερα..θα ζησουμε κατι σαν απο αυτο που εχουν ζησει οπαδοι του ηρακλη και του παοκ που βλεπουν τα ταλεντα τους αλλουτωρα να μεγαλουργουν και χτυπανε το κεφαλι τους στον τοιχο...

υγ.αμα κανουν αυτη τη βλακεια οχι 1000,100 πρεπει να ναι τα εισητηρια διαρκειας..γτ καποιος πρεπει να τους πει οτι στον αρη εχουμε μαθει να χουμε μια αξιοπρεπεια...
υγ2.αυτη η διοικηση εχασε για ψιχουλα ουιλκινσον-μασσευ και παει αν δωσει αρων αρων χωρις λογο τον παπανικολαου..υπαρχει λογος να την εμπιστευομαι πλεον?

ειναι ντροπη να γινονται τετοιες δηλωσεις απο προεδρο του αρη...ΣΤΟΝ ΑΡΗ ΕΙΣΑΙ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ...ΝΤΡΟΠΗ ΝΤΡΟΠΗ ΝΤΡΟΠΗ
gallistis
ακουω τη συνεντευξη μεσω νετ.λεει οτι με 1000 διαρκειας,χωρις χορηγο,χωρις τηλεοπτικα κλεισμενα,ειναι αναγκασμενοι να τον δωσουν για να βγει η χρονια.επισης λεει να βαλουν κερκιδα εκει που ειναι τα προπονητηρια.καλη φαση αλλα μαλλον δε γινεται..
kobe81
ε ειναι σιγουρο με βασεις τις δηλωσεις..συγχαρητηρια στονολυμπιακο για τη μετγραφη.ευχομαι να μην το καψουν το παιδια αν και δεν το πιστευω...ΝΤΡΟΠΗ ΣΤΗΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΟΥ ΑΡΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΑΡΗ ΑΡΟΥΛΗ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΣΟΥΜΠΟΤΙΤΣ ΤΟ 97...ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΤΟΥ ΑΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ...ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΣΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ
Yusaku
Κρίμα κρίμα.... όλα δείχνουν ότι τέρμα ο Παπ....
kobe81
Ο Θανάσης Τζεβελέκης αναφέρθηκε και στο ζήτημα «Παπανικολάου» μιας και βρίσκεται στην επικαιρότητα με το ενδιαφέρον που υπάρχει από πλευράς Ολυμπιακού για τον νεαρό ταλαντούχο καλαθοσφαιριστή του Άρη: «Επισήμως η γνώμη και η θέση μου θα την πω αύριο στη συνέλευση των μετόχων στα γραφεία της ΚΑΕ. Αν απαντήσω αυθόρμητα ως οπαδός του Άρη, όχι να μην πουληθεί. Όμως οι διοικούντες δεν πρέπει να λειτουργούν ως οπαδοί, έχουν να λύσουν προβλήματα. Καταλαβαίνω ότι ο κόσμος θέλει να μείνουν αυτά τα παιδιά. Όμως υπήρχε αποχώρηση μου, το Δ.Σ. που υποχρεώθηκε να γίνει συμβούλιο για να πάει μπροστά ο Άρης. Ως την τελευταία στιγμή δίναμε μάχη για την Ευρωλίγκα που πήραμε το εισιτήριο χάρη στην ιστορία του Άρη. Υποχρέωση είναι να κάνουμε μια ομάδα που θα σταθεί στα πόδια της στην Ευρωλίγκα. Έγινε μια ομάδα για να μπορέσει ο Άρης να ανταποκριθεί στις υποχρεώσεις. Αυτό έγινε και η ομάδα θα πρέπει να φτάσει ως τέλους. Αυτή η ομάδα έχει οικονομική βοήθεια. Το να συζητά η διοίκηση να πουλήσει έναν παίκτη ρεαλιστικά δείχνει κάτι σωστό. Αν η προσφορά για ένα ταλέντο μας ικανοποιεί, στον επαγγελματικό τομέα όλοι πωλούνται κι αγοράζονται. Θα συζητήσουμε ποιο είναι το επίπεδο χρημάτων για να δώσει ο Άρης ένα ταλέντο του. Δεν μπορεί κάθε χρόνο επειδή δεν βρίσκουμε χρήματα να πουλάμε τα ταλέντα μας, γιατί θα καταλήξουμε σαν μια άλλη ομάδα της πόλης. Πρέπει να σταματήσει αυτό, γιατί θα είναι το μεγαλύτερο έγκλημα της ομάδας. Συναισθηματικά… να μη φύγει, ψυχρά το πιο πιθανό είναι να πουληθεί εφόσον το ποσό δικαιολογεί για να γίνει η κίνηση».

κι απο ποτε εγινε θεμιτο ποσο τα 800000 οταν τιμη εκκινησης ειχαν τεθει τα 1,2?ρε μας δουλεευτε?αν θελετε να χετε τον κοσμο διπλα σας οπως περσυ και περισσοτερο σκεφθειτε ως οπαδοι και κρατειστε τον μικρο..ΤΕΛΟΣ
spysta
το βελεπετε πολυ ρομαντικα και συναισθηματικα το πραγμα (και καλα κανετε .. ειναι κουραστικο που ολα εχουν γινει τοσο επαγγελματικα) ..
καθαρα και στεγνα επιχειρηματικα ομως η πωληση του Παπανικολαου με 800.000 Ευρω ειναι φοβερο οικονομικο deal απο την πλευρα του ΑΡΗ το οποιο θα δωσει ΒΑΘΙΕΣ στο συλλογο .. που τις εχει ΜΕΓΑΛΗ αναγκη
kobe81
δεν το βλεπω ρομαντικα φιλε σπυστα..το βλεπω οτι μας κοροιδευουν και παροτι τα λεφτα ειναι καλα γι αυτη τη στιγμη με βαση το potential που εχει ο μικρος μπορει σε 3 χρονακια να βαζουν τα χερια τους και να γαλουν τα αμτια τους..να κανω τι δλδ 800000 για να παιξει 2 χρονια ο αρης με κακιουζη μπαρλο οταν μπορω να χω το αστειρ της επομενης δεκαετιας?και οπως ειπα και πριν..αυτες ειναι τακτικες αλλων ομαδων...που δενε χουν ιστορια να σεβαστουν..
gallistis
QUOTE(spysta @ Sep 8 2009, 18:31 ) *
το βελεπετε πολυ ρομαντικα και συναισθηματικα το πραγμα (και καλα κανετε .. ειναι κουραστικο που ολα εχουν γινει τοσο επαγγελματικα) ..
καθαρα και στεγνα επιχειρηματικα ομως η πωληση του Παπανικολαου με 800.000 Ευρω ειναι φοβερο οικονομικο deal απο την πλευρα του ΑΡΗ



καλα δε μας παραδιδουν και τα κλειδια της επιχειρησης.800.000 δεν ειναι ουτε το 1/3 του μπατζετ μιας χρονιας.και εαν επι παραδειγματι ο ολυμπιακος δινει στον ουειφερ χρηματα για μια σαιζον οσα δεν εχει παρει οσα χρονια παιζει στο nba,τοτε η οικονομκη αποτιμηση για την αξια καθε παιχτη,μαλλον αδικει τον παπ...
Yusaku
QUOTE(spysta @ Sep 8 2009, 18:31 ) *
το βελεπετε πολυ ρομαντικα και συναισθηματικα το πραγμα (και καλα κανετε .. ειναι κουραστικο που ολα εχουν γινει τοσο επαγγελματικα) ..
καθαρα και στεγνα επιχειρηματικα ομως η πωληση του Παπανικολαου με 800.000 Ευρω ειναι φοβερο οικονομικο deal απο την πλευρα του ΑΡΗ το οποιο θα δωσει ΒΑΘΙΕΣ στο συλλογο .. που τις εχει ΜΕΓΑΛΗ αναγκη


Διαφωνώ μαζί σου.
Η ζημία είναι μεγαλύτερη αν δωθεί ο Παπ.
Σκέψου ότι όχι μόνο θα χάσει σε σχέση με τη μελλοντική του αξία... αλλά κ τη ζημία απο τα έσοδα που θα έχει φέτος από τον κόσμο που θα ξενερώσει... καλή ώρα όλοι σχεδόν οι Αρειανοί εδώ...
kobe81
και τα αγωνιστικα κερδη γτ ο παπανικολαου σιγουρα θα υπηρχε στο φετινο ροτειοσν ενω αμφιβαλλω πολυ αν θα αποκτθει αλλος παικτης..

εγω βλεπω οτι αυτη η διοικηση εχει καταφερει οποιον παικτη δενεται ο κοσμος του αρη να τους χανει...σολομον-παντιους-στακ(αν κι εκει εφταιγε κι αυτος)-ουιλκινσον-μασσευ-νελσον και τωρα παπανικολαου..που ναι ακομα χειροτερο γτ ειναι κι ελληνας και μικρος...τι να κανω εγω τον καλαμποκη στ 31 που οπου εχει παει η ομαδα του βολοδερνει?
Timemaster
αυτά που μου έμειναν ακούγοντας την συνέντευξη είναι πως ο κόσμος διώχνει τον Παπανικολάου και κάθε Παπανικολάου...
όταν κ κόσμος δε καταφέρνει να αγοράσει τα διαρκείας για άλλη μια χρονιά...
(άκουγα εδώ και μέρες ότι πουλήθηκαν 1600-2000 και ο Τσεβελέκης είπε περίπου χίλια)
όταν τις τελευταίες χρονιές το Αλεξάνδριο δεν είναι γεμάτο ποτέ.
όταν το τηλεοπτικά προϊόν που λέγεται μπάσκετ του Άρη δε πουλάει και δεν μπορεί να κλείσει συμφωνία.
Όταν το διαφημιστικό προϊόν δε πουλάει οπότε δε βρίσκει χορηγούς φανέλας κ.λ.π.

τότε όλοι εμείς οι οπαδοί-φίλοι του Άρη φταίμε...

το κακό είναι πως τα επόμενα δύο χρόνια μας παρουσιάζεται μια χρυσή ευκαιρία για να κάνουμε ΟΜΑΔΑ...
μιας και έχουμε δύο τεράστια ταλέντα και άλλους δύο-τρεις νέους παίχτες που μπορούν να σταθούν
και πάνω σε αυτούς να στίσουμε ομάδα.

Άμα χαθεί αυτή η ευκαιρία δε νομίζω να μας ξαναφανεί στο προσεχές μέλλον....



Yusaku
QUOTE(Timemaster @ Sep 8 2009, 20:07 ) *
αυτά που μου έμειναν ακούγοντας την συνέντευξη είναι πως ο κόσμος διώχνει τον Παπανικολάου και κάθε Παπανικολάου...
όταν κ κόσμος δε καταφέρνει να αγοράσει τα διαρκείας για άλλη μια χρονιά...
(άκουγα εδώ και μέρες ότι πουλήθηκαν 1600-2000 και ο Τσεβελέκης είπε περίπου χίλια)
όταν τις τελευταίες χρονιές το Αλεξάνδριο δεν είναι γεμάτο ποτέ.
όταν το τηλεοπτικά προϊόν που λέγεται μπάσκετ του Άρη δε πουλάει και δεν μπορεί να κλείσει συμφωνία.
Όταν το διαφημιστικό προϊόν δε πουλάει οπότε δε βρίσκει χορηγούς φανέλας κ.λ.π.

τότε όλοι εμείς οι οπαδοί-φίλοι του Άρη φταίμε...

το κακό είναι πως τα επόμενα δύο χρόνια μας παρουσιάζεται μια χρυσή ευκαιρία για να κάνουμε ΟΜΑΔΑ...
μιας και έχουμε δύο τεράστια ταλέντα και άλλους δύο-τρεις νέους παίχτες που μπορούν να σταθούν
και πάνω σε αυτούς να στίσουμε ομάδα.

Άμα χαθεί αυτή η ευκαιρία δε νομίζω να μας ξαναφανεί στο προσεχές μέλλον....



Είναι άδικο για κάθε στραβό του Άρη να κατηγορούμε τους φιλάθλους του.
Όλο αυτό το θέμα μου θυμίζει το αυγό του Κολόμβου. Ποιος φταίει για την κατάσταση του σωματείου.
Είναι θέμα κινήτρων τα πάντα. Στο ποδόσφαιρο γιατί γεμίζει το Χαριλάου που είναι κ 4πλάσιο του Παλέ;
Είναι ο ίδιος λόγος που γεμίζουν κ τα στάδια του ΟΣΦΠ και Παο στο μπάσκετ. Οι φίλαθλοι έχουν κάποιο λόγο να πάνε. Παραπάνω ο φιλος είπε κάτι πολύ σωστό. Όσους παίχτες κερκίδας είχε ο Άρης τους έχει δώσει. Επίσης προέρχεται από δύο αποτυχημένες αγωνιστικά χρονιές.
Πείτε μου τι κίνητρο για κάτι καλύτερο έχει ο φίλος του Άρη? Α ναι... τωρά που μάλλον θα δωθεί ο Παπ να δείτε που θα πάνε τα διαρκείας.... rolleyes.gif
colonel gomelsky
http://www.gazzetta.gr/content/view/46086/50/

Συνελήφθη ο... αρματωμένος Μισούνοφ!
Πολλοί τον θυμούνται ως έναν από τους παίκτες της «χρυσής» εποχής του Άρη, με τον οποίο κατέκτησε τέσσερα πρωταθλήματα Ελλάδος, άλλα τόσα Κύπελλα, καθώς κι ένα Κύπελλο Κυπελλούχων. Οι περισσότεροι θα έχουν ξεχάσει πως το 2004 είχε συλληφθεί για κατασκευή και χρήση πλαστών πιστωτικών καρτών. Το τελευταίο ίσως το θυμηθούν καλύτερα τώρα που ο Μιχάλης Μισούνοφ συνελήφθη, έχοντας στην κατοχή του ένα μικρό οπλοστάσιο!



Ο πρώην παίκτης του Άρη συνελήφθη στη Θεσσαλονίκη, καθώς βρέθηκαν στην κατοχή του ένα πιστόλι, ένα περίστροφο, δύο αντιαρματικοί εκτοξευτές RPG, πλαστά δελτία ταυτότητας, πλαστές σφραγίδες, δικαστικά έγγραφα κι άλλα αντικείμενα!

Μαζί με τον ίδιο οι Αρχές συνέλαβαν ακόμη δύο άντρες και μια κοπέλα, που φέρονται ότι είναι μέλη κυκλώματος, που, με όσα έχουν γίνει γνωστά μέχρι στιγμής, είχε σκοπό τη λήψη δανείων από τράπεζες με πλαστά στοιχεία και έγγραφα.


υγ. Άκου δύο αντιαρματικοί εκτοξευτές........ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑ smiley.gif
EXPLOITED ARIS
http://www.sportnet.gr/report.php?id=197868
Θα εχει επεισοδια ακομα ε;
Παντως ολα αυτα τα βλεπω σαν επικοινωνιακο κολπο υπερ του Αρη!
Μακαρι smiley.gif
Yusaku
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Sep 8 2009, 23:12 ) *
http://www.sportnet.gr/report.php?id=197868
Θα εχει επεισοδια ακομα ε;
Παντως ολα αυτα τα βλεπω σαν επικοινωνιακο κολπο υπερ του Αρη!
Μακαρι smiley.gif



Ότι να ναι...
Γι αυτό τι λες; http://www.sports24.gr/html/ent/372/ent.314372.asp

"Ο Παπ. έχει έτοιμες βαλίτσες για ΟΣΦΠ."
kakos76lukos
QUOTE(colonel gomelsky @ Sep 8 2009, 20:52 ) *
δύο αντιαρματικοί εκτοξευτές RPG,


Μεγαλη παιχτούρα ο πολεμιστής. smiley.gif
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Yusaku @ Sep 8 2009, 23:22 ) *
Ότι να ναι...
Γι αυτό τι λες; http://www.sports24.gr/html/ent/372/ent.314372.asp

"Ο Παπ. έχει έτοιμες βαλίτσες για ΟΣΦΠ."


Αυτο που ελεγα...
Ετσι θα παει.Αν δεν εχουμε ανακοινωσεις απο την Αναγεννεσις ετσι θα παει μεχρι τον πρωτο αγωνα με το Μαρουσι!
EIMAI ARIANOS
QUOTE(Yusaku @ Sep 8 2009, 17:46 ) *
Διαφωνώ μαζί σου.
Η ζημία είναι μεγαλύτερη αν δωθεί ο Παπ.
Σκέψου ότι όχι μόνο θα χάσει σε σχέση με τη μελλοντική του αξία... αλλά κ τη ζημία απο τα έσοδα που θα έχει φέτος από τον κόσμο που θα ξενερώσει... καλή ώρα όλοι σχεδόν οι Αρειανοί εδώ...


++

em τώρα 800 χιλιάδες συνολικά θα κοστίσουν οι αμερικανοι που θα παίρνουμε τα επόμενα χρονια στην θέση 3 που θα ναι κάθε χρονια διαφορετικοί ( μαζί με το συμβόλαιο ενός παγκίτη.

giannisaris
QUOTE(Yusaku @ Sep 8 2009, 20:32 ) *
Είναι άδικο για κάθε στραβό του Άρη να κατηγορούμε τους φιλάθλους του.
Όλο αυτό το θέμα μου θυμίζει το αυγό του Κολόμβου. Ποιος φταίει για την κατάσταση του σωματείου.
Είναι θέμα κινήτρων τα πάντα. Στο ποδόσφαιρο γιατί γεμίζει το Χαριλάου που είναι κ 4πλάσιο του Παλέ;
Είναι ο ίδιος λόγος που γεμίζουν κ τα στάδια του ΟΣΦΠ και Παο στο μπάσκετ. Οι φίλαθλοι έχουν κάποιο λόγο να πάνε. Παραπάνω ο φιλος είπε κάτι πολύ σωστό. Όσους παίχτες κερκίδας είχε ο Άρης τους έχει δώσει. Επίσης προέρχεται από δύο αποτυχημένες αγωνιστικά χρονιές.
Πείτε μου τι κίνητρο για κάτι καλύτερο έχει ο φίλος του Άρη? Α ναι... τωρά που μάλλον θα δωθεί ο Παπ να δείτε που θα πάνε τα διαρκείας.... rolleyes.gif


Συμφωνώ απόλυτα!!!!!Ημαρτον δηλαδή αν τα ρίξουμε στο κόσμο που πάνε να δώσουν οτι καλύτερο υπάρχει στο ελληνικό μπάσκετ!!!Αυτό είναι εντελώς εκτός λογικής!!!
Η μόνη περίπτωση να δεχτώ να τον δώσουμε είναι να βγεί η διοίκηση και να πεί τον δίνουμε ή χρεωκοπούμε!!!!Υπάρχει τέτοιο δίλημα?Δεν νομίζω!!!Επίσης να ρωτήσω κάτι!!Είπαν οτι πέρσυ πήραμε 1εκ ευρω για το Μάσεη!!Αυτά τα λεφτά τι έγιναν??Με αυτά πήραμε τον Γκαβέλ????
Με 800.000 ευρώ πουλάμε την τελευταία μας ελπίδα να ξαναγίνουμε μεγάλοι!!!Αυτήν την ελπίδα την κοστολογούσα πολυ παραπάνω!!!!!
lakersdynasty
ωραια ολα αυτα παιδια και ναι ειναι αδικο να φταινε οι οπαδοι.

Αλλα τα λεφτα που θελει τωρα ο Αρης για να πουλησει τον Παπανικολαου αν τα επερνε απο τα διαρκειας δεν θα ηθελε να τον πουλησει.

το θεμα ειναι οτι υπηρξε ασυνεννοησια.

Αν πχ ο Αρης ειχε 4000 διαρκειας και γεμιζε το Αλεξαανδρειο με 4000x250 ευρω (μεσο ορο) θα ειχε 1 εκ για να φροντισει να ειναι ενταξει ο συλλογος φετος.

Με λιγα λογια εσεις περιμενατε την διοικηση να κρατησει τον Παπανικολαου και η διοικηση περιμενε εσας να γεμισετε το Αλεξανδρειο για να μπορσει να κρατησει τον Παπανικολαου και να ειναι ενταξει οικονομικα.

Ε αμα περιμενει ο ενας τον αλλο και δεν ειναι εμφανη τα κινητρα του καθενως καταληγουμε στην σημερινη κατασταση.

Τωρα ομως κατοπιν εορτης αυτες οι δηλωσεις οντως ηταν λαθος. Αλλα και η διοικηση στην προσπαθεια της να δειξει ο συλλογος την σταση που θελουν οι οπαδοι του να βγαζει προς τα εξω δηλαδη μια σταση περιφανη που δειχνει οτι δεν χρειαζομαστε κανεναν για να σταθουμε στα ποδια μας και να ειμαστε ανταγωνιστικοι, δεν ανοιξε το τομα της να πει δυο πραγματα και εγιναν οι δηλωσεις τωρα που τελειωνουν ολα.
Timemaster
QUOTE(lakersdynasty @ Sep 9 2009, 15:26 ) *
ωραια ολα αυτα παιδια και ναι ειναι αδικο να φταινε οι οπαδοι.

Αλλα τα λεφτα που θελει τωρα ο Αρης για να πουλησει τον Παπανικολαου αν τα επερνε απο τα διαρκειας δεν θα ηθελε να τον πουλησει.

το θεμα ειναι οτι υπηρξε ασυνεννοησια.

Αν πχ ο Αρης ειχε 4000 διαρκειας και γεμιζε το Αλεξαανδρειο με 4000x250 ευρω (μεσο ορο) θα ειχε 1 εκ για να φροντισει να ειναι ενταξει ο συλλογος φετος.

Με λιγα λογια εσεις περιμενατε την διοικηση να κρατησει τον Παπανικολαου και η διοικηση περιμενε εσας να γεμισετε το Αλεξανδρειο για να μπορσει να κρατησει τον Παπανικολαου και να ειναι ενταξει οικονομικα.

Ε αμα περιμενει ο ενας τον αλλο και δεν ειναι εμφανη τα κινητρα του καθενως καταληγουμε στην σημερινη κατασταση.

Τωρα ομως κατοπιν εορτης αυτες οι δηλωσεις οντως ηταν λαθος. Αλλα και η διοικηση στην προσπαθεια της να δειξει ο συλλογος την σταση που θελουν οι οπαδοι του να βγαζει προς τα εξω δηλαδη μια σταση περιφανη που δειχνει οτι δεν χρειαζομαστε κανεναν για να σταθουμε στα ποδια μας και να ειμαστε ανταγωνιστικοι, δεν ανοιξε το τομα της να πει δυο πραγματα και εγιναν οι δηλωσεις τωρα που τελειωνουν ολα.



συμφωνώ απολύτως πως έτσι γίνεται ένας φαύλος κύκλος...
όμως κανένας πρόεδρος δε πρέπει να τον σπάσει αν δεν έχει το κεφάλαιο έτσι ώστε να μη διακινδυνέψει η ομάδα να ξαναβρεθεί με τεράστια χρέη...
Αν το ο Δαμιανίδης και ο κάθε Δαμιανίδης που δεν έχει μεγάλο κεφάλαιο να διαθέσει
έκανε φέτος ένα άνοιγμα 2-3 μύρια έφερνε άλλους δύο παίχτες μεγάλης αξίας και το γήπεδο δεν ήταν ασφυκτικά γεμάτο
σε ΚΑΘΕ παιχνίδι και δε πουλούσε τα τηλεοπτικά με ένα σεβαστό ποσό...
τα λεφτά αυτά δε θα βγαίναν ποτέ...
και θα κυνηγάνε την ομάδα για χρόνια.

Αν όμως τον κύκλο τον σπάσει ο κόσμος με τότε όλα αλλάζουν...
και συμφωνώ με αυτό που είπε ο Τζεβελέκης
πως ο κόσμος πρέπει να είναι αυτός που θα δημιουργήσει μια γερή βάση όπου θα διατηρεί την ομάδα ψηλά
και να βρεθεί ένας ή παραπάνω παράγοντας που θα την οδηγήσουν στην κορυφή.
Χωρίς τον κόσμο δε γίνεται τίποτα μιας και λεφτάς δεν υπάρχει περίπτωση να έρθει αυτή την εποχή.

Υ.Γ. Ο κόσμος δεν ήταν κοντά στην ομάδα (όσο θα έπρεπε) ούτε την πρώτη χρονιά που βγήκαμε Ευρωλίγκα μιας και θυμάμαι παιχνίδι με Πανιώνιο όπου στο γήπεδο ήμασταν εμείς και εμείς.

rolleyes.gif
EIMAI ARIANOS
QUOTE(Timemaster @ Sep 9 2009, 17:06 ) *
συμφωνώ απολύτως πως έτσι γίνεται ένας φαύλος κύκλος...
όμως κανένας πρόεδρος δε πρέπει να τον σπάσει αν δεν έχει το κεφάλαιο έτσι ώστε να μη διακινδυνέψει η ομάδα να ξαναβρεθεί με τεράστια χρέη...
Αν το ο Δαμιανίδης και ο κάθε Δαμιανίδης που δεν έχει μεγάλο κεφάλαιο να διαθέσει
έκανε φέτος ένα άνοιγμα 2-3 μύρια έφερνε άλλους δύο παίχτες μεγάλης αξίας και το γήπεδο δεν ήταν ασφυκτικά γεμάτο
σε ΚΑΘΕ παιχνίδι και δε πουλούσε τα τηλεοπτικά με ένα σεβαστό ποσό...
τα λεφτά αυτά δε θα βγαίναν ποτέ...
και θα κυνηγάνε την ομάδα για χρόνια.

Αν όμως τον κύκλο τον σπάσει ο κόσμος με τότε όλα αλλάζουν...
και συμφωνώ με αυτό που είπε ο Τζεβελέκης
πως ο κόσμος πρέπει να είναι αυτός που θα δημιουργήσει μια γερή βάση όπου θα διατηρεί την ομάδα ψηλά
και να βρεθεί ένας ή παραπάνω παράγοντας που θα την οδηγήσουν στην κορυφή.
Χωρίς τον κόσμο δε γίνεται τίποτα μιας και λεφτάς δεν υπάρχει περίπτωση να έρθει αυτή την εποχή.

Υ.Γ. Ο κόσμος δεν ήταν κοντά στην ομάδα (όσο θα έπρεπε) ούτε την πρώτη χρονιά που βγήκαμε Ευρωλίγκα μιας και θυμάμαι παιχνίδι με Πανιώνιο όπου στο γήπεδο ήμασταν εμείς και εμείς.

rolleyes.gif



να μην έφερνε τους άλλους παίκτες αυτό λέμε


Τέλος πάντως είναι σίγουρο ότι έκλεισε ο παπανικολαου ?

Ας είναι η όλη φάση κάτι που απλώς θα φέρει το κόσμο πιο κοντά στο γήπεδο


Timemaster
QUOTE(EIMAI ARIANOS @ Sep 9 2009, 18:53 ) *
να μην έφερνε τους άλλους παίκτες αυτό λέμε


Τέλος πάντως είναι σίγουρο ότι έκλεισε ο παπανικολαου ?

Ας είναι η όλη φάση κάτι που απλώς θα φέρει το κόσμο πιο κοντά στο γήπεδο



δε μπορούσε να μη πάρει τους παίχτες...
γιατί μετά θα έμενε ακάλυπτος στον Βασιλακόπουλο και στην Ευρωλίγκα που τον επέλεξαν να πάει
και θα έχανε το κύρος του.
Το αστείο είναι πως άμα δεν πήγαινε επιλαχών να κρατούσε παίχτες να μην παίρναμε αυτούς που πήραμε αλλά ποιο φτηνούς κ.λ.π. και να μην σκεφτόμασταν να πουλήσουμε τον Παπανικολάου...
τρελό ε;
icon_drunk.gif


Φέτος δε μπορεί να βασιστεί στον Παπανικολάου να κρατήσει την ομάδα στα χέρια του!!!


Δεν έχει κλείσει ο Παπανικολάου ακόμη
σήμερα ήταν-είναι να γίνει συνέλευση ώστε να αποφασιστεί κάτι τέτοιο και στο που βρισκόμαστε!!!
κάτι μου λέει πως θα μείνει στην ομάδα αλλά αυτό το λέω ενστικτωδώς.
rolleyes.gif
diablo031077
Είναι πολλά τα λεφτά ΑΡΗ!
manosss
QUOTE(diablo031077 @ Sep 9 2009, 19:58 ) *
Είναι πολλά τα λεφτά ΑΡΗ!


laugh.gif Σωστοοοοος!

Yusaku
Απ ότι φαίνεται έκλεισε στον Ολυμπιακό... Σιγά σιγά οι αθλητικές σελίδες το ανακοινώνουν...

Ξαφνικά το ξενέρωμα που νιώθω είναι μεγαλύτερο κ από όταν χάσαμε απο το Μαρούσι στα τελευταία λεπτά ... κ ημουν κ μέσα στο γήπεδο...sad.gif

Κατά τη γνώμη μου το πόσο αρνητική είναι αυτή μεταγραφή για τον Άρη και τον κόσμου το έχω γράψει παραπάνω... ωστόσο δεν μπορω να κρύψω την τεράστια απογοήτευση μου..... sad.gif
EIMAI ARIANOS
μπράβο μας μπράβο μας

για να δώσουμε σύνταξη στον κακiούζh πουλάμε τον παπανικολαου

μπράβο και κάπως δε καθότανε καλά αυτή η μεταγραφή

μπράβο μπράβο


για μένα συμπεριφερθήκαμε στενόμυαλα

απογοήτευση τεραστια
και με τον μάσεϊ είχαμε πάρει λεφτά και τι κάναμε ???

T I P O T A

πάλι λειτουργούμε χωρίς να κοιτάμε το μέλλον

αφού κλείσαμε χωρίς χρέη την χρονια τι έγινε τώρα και λέμε ότι είμαστε χρεωμένοι ??

βαρέθηκα
celtic_pride
Mια ερώτηση / υπόθεση.... ΑΝ λέω ΑΝ φέτος βγούνε τα άλλα παιδιά... Λίνος, Μούρτος, Σκορδίλης.. Δεν θα είναι μια νέα γενιά παικτών? Δεν θα μπορέσουμε να κάνουμε κάτι με αυτούς??.. Kαλώς ή κακώς, ο Παπανικολάου φέυγει/ θα φύγει, δεν θα μπορέσουν τελικά οι άλλοι νεαροί να βγάλουνε κάτι?
valsam
Τελικα ειμαστε πολυ πεταμενοι !!!!!!!!!!!
Σηζηταμε για 800-900 χιλιαρικα λες και ειναι ταααααααααααααα λεφταααααα !!!!!!!!!!!
Οταν ελεγα εγω οτι ολοι τις διοικησης ειναι μπατιρομαγκες δεν μ'ακουγατε !!!!!!!!!!
Αν το μπατζετ ειναι οντως 2μυρια και εχουν αναγκη τα 800χιλ. του Παπ καταλαβαινεται ολοι τα ποσα λεφτα χωνουν η εχωνε ο Τζεβ τοσα χρονια !!!!
Να σας πω εγω ??????
0 !!!!!!!!!!!!!!
Ρε μπας και ο Τζεβ επαιρνε μισθο σαν το φιλαρακι του τον Δαμιαν ???????????
Καλα για βλαμενους μας περνανε ????????
Που ειναι ρε διοικηση τα λεφτα απ'τα εισητηρια τους σποσνορες τα τηλεοπτικα τις μεταγραφες Μασει-Ουιλκινσον-Λιτχολιτοφ-Σοφοκλη ?????? (μην ειστε ανοητοι και νομιζετε οτι δεν τον πουλησαν τον Σοφο)
apkat
Mηπως ο Αρης με αυτα τα λεφτα χτυπησει τον Μασσευ;;;
Yusaku
QUOTE(celtic_pride @ Sep 9 2009, 22:54 ) *
Mια ερώτηση / υπόθεση.... ΑΝ λέω ΑΝ φέτος βγούνε τα άλλα παιδιά... Λίνος, Μούρτος, Σκορδίλης.. Δεν θα είναι μια νέα γενιά παικτών? Δεν θα μπορέσουμε να κάνουμε κάτι με αυτούς??.. Kαλώς ή κακώς, ο Παπανικολάου φέυγει/ θα φύγει, δεν θα μπορέσουν τελικά οι άλλοι νεαροί να βγάλουνε κάτι?


Με τέτοιο παράδειγμα ξεπουλήματος... γιατί ξεπούλημα θεωρώ το να πουλήσουμε τον Παπ. σε τέτοια ηλικία και σ αυτή τη φάση... είμαι φίλε μου Κέλτη 100% σίγουρος ότι έτσι θα κάνουν και με τους άλλους.
Δεν θα το κάνουν μόνο στα παιδιά που δεν θα βγουν τόσο καλοί ώστε να ναι χρήσιμοι στους 2 της Αθήνας.
Δηλαδή η διαφορά να διατηρείται και να μεγαλώνει. 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif rolleyes.gif
EIMAI ARIANOS
QUOTE(celtic_pride @ Sep 9 2009, 21:54 ) *
Mια ερώτηση / υπόθεση.... ΑΝ λέω ΑΝ φέτος βγούνε τα άλλα παιδιά... Λίνος, Μούρτος, Σκορδίλης.. Δεν θα είναι μια νέα γενιά παικτών? Δεν θα μπορέσουμε να κάνουμε κάτι με αυτούς??.. Kαλώς ή κακώς, ο Παπανικολάου φέυγει/ θα φύγει, δεν θα μπορέσουν τελικά οι άλλοι νεαροί να βγάλουνε κάτι?



και αυτούς θα τους πουλήσουν ρε φιλε τι να λέμε τώρα ...


φαντάσου αυτά τα παιδιά με τον παπ μονο φαντάσου το όμως γιατί απλώς εμείς πουλάμε και αγοράζουμε φτηνά.

Αυτός είναι ο Aρης πλέον .....

weirdo1977
τέτοιο ξενέρωμα δεν μπορώ να θυμηθώ ποτε έχω ξαναφάει ειλικρινά, αν μπορούσα θα ακύρωνα και το διαρκειας μου, φυσικά k δεν θα πάρω για την ευρωλίγκα, δεν έχω καμια διάθεση αυτήν την στιγμή...
the hoop
Φευγει ο Παπανικολαου στον ΟΣΦΠ και απο του χρονου θα αρχιζουν να ζωνουν τα φιδια τον αρειανο μη του φαει ο ΠΑΟ τον Χρυσικοπουλο που τον λιγουρευεται ο Ομπραντοβιτς..

Επικοινωνιακη αυτοκτονια.. μεγαλυτερη μ****ια δεν μπορουσαν να κανουν.. απιστευτο πραγματικα.
Timemaster
http://www.metrosport.gr/archives/29453

ουδέν σχόλιο
kill.gif
EXPLOITED ARIS
http://www.sport24.gr/html/ent/562/ent.314562.asp

Κ ο Ταπουτος ταλενταρα ηταν.Κ ο Βασιλειαδης...κ πολλοι αλλοι.
1000000 € ειναι πολυ καλα λεφτα.Κ εγω στενοχωρηθηκα αλλα ο παικτης δεν υπηρχε περιπτωση να μεινει κ να παιξει....Ο ιδιος δεν θα το ηθελε κ αργα η γρηγορα θα χαλαγε το γλυκο.Επισης μην ξεχνατε οτι εχουμε τον Ματσον προπονητη...Δεν ξερω ποσο θα επαιζε,οτι κ αν ελεγε ο τελευταιος!
Τι ειχαμε τι χασαμε!
Αυτα που δε μπορω να ακουω ομως ειναι κατι τρελα τυπου δε θα πατησω γηπεδο κ αλλα τετοια.Εγω θα παω να δω τον Αρη...Ουτε το Δαμιανιδη ουτε τον Τζεβελεκη ουτε κανενα τους.

Οι παιχτες ερχονται κ παρερχονται αλλα ο Αρης μενει.
The Admiral
Ετσι οπως τα λες ειναι.Δυσκολα να εμενε αυτος ο παικτης στην ομαδα μας για μεγαλο διαστημα,παιζοντας με μεγαλη ορεξη.Τα χρηματα,εφοσον ειναι επταψηφιο το νουμερο,ειναι καλα.Θα ηθελα μονο αυτα να πανε στην ενισχυση της ομαδας και οχι στο να καλυψουν οικονομικες τρυπες.

Χρειαζομαστε τωρα σιγουρα δυο καλους παικτες στο 3 και στο 5,ισως και μια προσθηκη ακομη στον ασσο.
22ιος
Πάει κι αυτός...και το κακό είναι ότι δεν τον είδαμε.....

Ο Τζεβελέκης δήλωσε χθες πως δεν πρόκειται να ξαναπουληθεί παίχτης στη λογική να βγάλει τη χρονιά η ομάδα αλλά πλέον όλοι έχουν λόγο να αμφιβάλλουν.

Αυτό που με εκνευρίζει είναι ότι ακούγεται (έμαθα για την ακρίβεια από δημοσιογράφο που καλύπτει το ρεπορτάζ του Ολυμπιακού) πως θα κινηθούμε και είμαστε κοντά στην απόκτηση του Λάζαρου Παπαδόπουλου. Και λογικά θα πρέπει να κινηθούμε και για έναν εκ των Καλαμπόκη ή Τσαλδάρη. Αυτοί άραγε πόσα θα πάρουν αυτοί???

Κάτι δε στέκει όσον αφορά την οικονομική δυσπραγία της ομάδας...τουλάχιστον εγώ αυτό καταλαβαίνω. Διότι όποιος χρωστάει πρέπει πρώτα να καλύψει τις τρύπες του και μετά κάνει κινήσεις ενίσχυσης. Αν και νομίζω ότι πώληση του μικρού ήταν προαποφασισμένη εδώ και καιρό.

Όπως και να χει έχω ξενερώσει απίστευτα.
Καλή επιτυχία στο παλικάρι και καλά μυαλά στους διοικούντες της ομάδας μας





EIMAI ARIANOS
από δηλώσεις του κυριου Θανάση Τζεβελέκη ..... "
...
Είναι μονόδρομος η εξέλιξη αυτή. Ως φίλαθλοι κανείς δεν θέλει να πουληθεί. Ως παράγοντες αυτή είναι η πραγματικότητα. Τα ταλέντα θα μένουν στον Άρη. Δεν θα συνεχιστεί αυτή η τακτική.
...."

Δεν θα συνεχιστεί αυτή η τακτική λοιπόν

Σαν να αναγνωρίζεις το λάθος σου... ΓΙΑΤΊ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΤΌΤΕ

τι τον ήθελες ρε μάστορα τον κακιούζη ΠAΛΙ ΤΡΊΤΟΣ θα βγείς ....

ΚΑΙ ΣΤΑ ΕΠΌΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝAΚΙΑ ΠΑΣΠΑΡΤΟΎ ΘΑ ΜΑS ΈΧΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΉΝ ΤΗΝ ΜΕΤΑΓΡΑΦΉ ...
ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΏΤΗ ΕΥΚΑΙΡΊΑ ΠΟΥΛAΜΕ pali ...
δε μεγαλώνουμε έτσι

εγώ φταίω που ασχολούμαι και κάνω σα χαζογκόμενα πάντως το κοινό του AΡH εσύ το χάνεις έτσι
Yusaku
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Sep 10 2009, 00:20 ) *
http://www.sport24.gr/html/ent/562/ent.314562.asp

Κ ο Ταπουτος ταλενταρα ηταν.Κ ο Βασιλειαδης...κ πολλοι αλλοι.
1000000 € ειναι πολυ καλα λεφτα.Κ εγω στενοχωρηθηκα αλλα ο παικτης δεν υπηρχε περιπτωση να μεινει κ να παιξει....Ο ιδιος δεν θα το ηθελε κ αργα η γρηγορα θα χαλαγε το γλυκο.Επισης μην ξεχνατε οτι εχουμε τον Ματσον προπονητη...Δεν ξερω ποσο θα επαιζε,οτι κ αν ελεγε ο τελευταιος!
Τι ειχαμε τι χασαμε!
Αυτα που δε μπορω να ακουω ομως ειναι κατι τρελα τυπου δε θα πατησω γηπεδο κ αλλα τετοια.Εγω θα παω να δω τον Αρη...Ουτε το Δαμιανιδη ουτε τον Τζεβελεκη ουτε κανενα τους.

Οι παιχτες ερχονται κ παρερχονται αλλα ο Αρης μενει.



Συμφωνώ αγαπητέ μου, αλλά καλώς ή κακώς αυτοί διοικούν και τον τελευταίο καιρό μας κοροϊδεύουν. Ακόμα και στη συνεντευξη του Τζεβελέκη μας έλεγε άλλα ντι άλλον. Σαφώς είχαν συμφωνήσει και προαποφασίσει από το τέλος των υποχρεώσεων του Παπ. να τον δώσουν.

Ε και την κοροϊδία ότι δεν υπήρχε άλλη επιλογή την ακούω βερεσέ! Σχεδόν κάθε αριανό αν ρωτήσεις θα προτιμούσε τον Παπ. από τους 3 που πήραμε. Χρηματικά είναι πάνω κάτω οι ίδιο το ποσό! Προφανώς υπάρχει κάτι άλλο στη μέση που δεν ξέρουμε και άρα όχι αθώο....

Οπότε συμπληρώνω "Οι παίχτες έρχονται κ παρέρχονται, ο Άρης μένει και τον κόσμο του Άρη δεν πρέπει να τον κοροϊδεύει κανείς! 68.gif
athinaios
Εμεις ειμαστε με τον αρη παιδια πανω απο ολα.σιγουρα ξενερωσαμε ολοι με την πωληση αλλα ολοι κρινονται στο τελος.μακαρι τουλαχιστον να ισχυει οτι ειπωθηκε οτι δεν θα χαθει αλλο ταλεντο ποτε.χλωμο βεβαια ιδιως για λινο που ειναι κ κατω απο 18 κ δεν εχει επαγγελματικο συμβολαιο κ ο ζελικο τον καλοβλεπει.να ελπιζουν οι διοικουντες να τους βγει το φετινο εγχειρημα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.