Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Επικαιρότητα - Συζητήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135
EXPLOITED ARIS
Εγω πιστευω οτι με την ταχυτητα του μπορει να ανταποκριθει σε τετοιο ρολο.
Εξαλλου πριν απο λιγο διαβασα οτι ψαχνονται ακομα για Σαλιερς...
Μακαρι να γινει κανα τετοιο... 42.gif
celtic_pride
Φίλε scales θυμάμαι ότι η αεκ πήρε το πρωτάθλημα το 2002 αλλά όχι τους τότε πάικτες.. (13 χρονών τότε.. smiley.gif ).. Παρ' όλα αυτά από τα νούμερα του φαίνεται ότι πολύ καλός σέντερ και θα βοηθήσει τώρα με τον τραυματισμό του Σκορδίλη (10 μέρες έξω).... Παρ'όλα αυτά διαφωνώ με ενδεχόμενες πωλήσεις Σέκουλιτς (θα παίξει στη φυσική του θέση) και Νέλσον (πέρα από το ότι είναι ένας πολύ ταλαντούχος παίκτης, είναι αυτό που λέμε "πουλέν" για μένα.. tongue.gif )...Θεωρώ ότι εφόσον ο Μάρσαλ φαίνεται να μένει δεν νομίζω να υπάρξει θέμα Σαλιερς. sad.gif

QUOTE
Στο μεταξύ, οι "κιτρινόμαυροι" ετοιμάζουν τις επόμενες κινήσεις τους στο μεταγραφικό παζάρι. Ο Ματσόν αναζητάει παίκτη για τη θέση του Σπένσερ Νέλσον, που εκτός απροόπτου θα αντικατασταθεί, ενώ προκειμένου να εξοικονομηθούν χρήματα δεν αποκλείεται να πωληθεί ο Μπλάγκοντα Σέκουλιτς

http://www.novasports.gr/basketball/a1/def....asp?aid=169284
hagi
Η προσθήκη του Betts είναι πιστεύω πολύ καλή κίνηση αλλά με ανησυχούν όλα τα υπόλοιπα.Είπαμε να πάρουμε έναν παίχτη όχι να τα κάνουμε μπάχαλο.Το μόνο που ίσως θα ήταν καλό είναι να πάρουμε τον Σάλιερς στην θέση του Μάρσαλ.Όλα τα άλλα δεν ξέρω που θα οδηγήσουν.
EXPLOITED ARIS
Να σας πω κατι;Τελειως στη σφαιρα της φαντασιας βεβαια...
Δε θα με χαλαγε καθολου να εφερναν το Βασιλειαδη...
Οσον αφορα τα τεκτενομενα συμφωνω πληρως με Hagi.Αν γινοταν αλλαγη Μαρσαλ με Σαλιερς η εστω κ Σεκουλιτς με Σαλιερς θα ημασταν ενα επιπεδο παραπανω...
a bullet for your head
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jan 24 2009, 11:35 ) *
Να σας πω κατι;Τελειως στη σφαιρα της φαντασιας βεβαια...
Δε θα με χαλαγε καθολου να εφερναν το Βασιλειαδη...

Καταρχην κ εγω πιστευω οτι ο Βασιλειαδης για τον Αρη θα ηταν πολυ καλη περιπτωση..
Ομως δεν νομιζω οτι επιτρεπονται οι μεταγραφες Ελληνων μεσουσης της περιοδου.Εβγαλε κ ανακοινωση ο ΠΣΑΚ,που τονιζε οτι σ'αυτο το θεμα πρεπει να βρεθει λυση..
Επιπλεον,νομιζω οτι ο Βασιλειαδης ειναι αρκετα συνδεδεμενος με τον ΠΑΟΚ κ δεν ξερω αν θα δεχοταν μια τετοια προταση η' αν οι φιλοι του Αρη θα το εβλεπαν με καλο ματι..
Εγω βεβαια ειμαι της αποψης οτι ''η δουλεια ειναι δουλεια''..
thrylos7
O Βασιλειάδης δε νομίζω να υπάρχει καμία περίπτωση να παίξει στον Άρη... Ούτως ή άλλως, απ' ότι ακούγεται, στο εξωτερικό θα πάει.

Εφόσον ο Άρης θέλει να ...ψωνίσει από δίπλα, απ' όσο ξέρω ο Ντιαρά έχει πολύ προσιτό κασέ κι έτσι θα μπορούσε ν' αποτελέσει διαβατήριο και για τον Σάλιερς...
Go Aris
Την πρώτη του προπόνηση έκανε πριν από λίγη ώρα ο Άντριου Μπετς στο Αλεξάνδρειο φορώντας την φανέλα του Άρη.
Από την πρώτη προπόνηση έδειξε ότι διαθέτει εκείνα τα στοιχεία που έλειπαν από τον Άρη. Το μέγεθός του και η σωματική του διάπλαση θα βοηθήσουν την αμυντική λειτουργία του Άρη, ενώ και επιθετικά είχε γρήγορες αντιδράσεις και σωστή νοοτροπία. Από εκεί και πέρα σαφώς είναι εμφανές πως του λείπουν παιχνίδια και δεν έχει ρυθμό, όμως αυτό προβληματίζει λίγο τον Ματσόν. Ο Ιταλός ψάχνει να βρει αντίπαλο για φιλικό για να δώσει χρόνο συμμετοχής στον Μπετς, όμως προς το παρόν δεν υπάρχει τίποτα οριστικό. Ο Μπετς θα παίξει στο Αιγάλεω, έστω και λίγα λεπτά και σταδιακά θα ανεβάζει τον χρόνο συμμετοχής του.

superbasket.gr

Άντε να δούμε..
EXPLOITED ARIS
Ρε παιδια τι γινεται;Κατι διαβασα για διαστρεμμα Ηλιαδη και σε μια εφημεριδα εγραφε οτι τριτωσε το κακο για Αρη και κατι τετοια κουλα.Ο Ηλιαδης ειναι αμφιβολος για το Σαββατο με το Αιγαλεω...
the hoop
QUOTE(thrylos7 @ Jan 24 2009, 15:58 ) *
O Βασιλειάδης δε νομίζω να υπάρχει καμία περίπτωση να παίξει στον Άρη... Ούτως ή άλλως, απ' ότι ακούγεται, στο εξωτερικό θα πάει.

Εφόσον ο Άρης θέλει να ...ψωνίσει από δίπλα, απ' όσο ξέρω ο Ντιαρά έχει πολύ προσιτό κασέ κι έτσι θα μπορούσε ν' αποτελέσει διαβατήριο και για τον Σάλιερς...


δεν γινεται μεταγραφη παικτη ανεξαρτητως εθνικοτητας απο μια ελληνικη ομαδα σε καποια αλλη εν μεσω πρωταθληματος..

μονο το καλοκαιρι.. η μονο για ευρωπαικη διοργανωση..

εξαλλου ο βασιλειαδης δηλωμενος παοκτσης και εριστικα αντι-αρειανος οποτε παιζει στο παλε ντε σπορ θα ηταν η χειροτερη επικοινωνιακα κινηση που θα μπορουσε να κανει η καε αρης.. χειροτερα δεν γινεται δηλαδη..

καλος ο μπετς αλλα ακομα δεν υπαρχει παικτης για το παιχνιδι πανω απο τη στεφανη..
EXPLOITED ARIS
QUOTE(the hoop @ Jan 28 2009, 23:31 ) *
εξαλλου ο βασιλειαδης δηλωμενος παοκτσης και εριστικα αντι-αρειανος


Και ο Αγγελιδης Αρειανος ηταν οπως και ο Λιαδελης.
Επισης στο ποδοσφαιρο ο Χαριστεας προσκυνουσε τη φανελα μετα απο γκολ στον Παοκ...
Δεν υπαρχει αυτο που λες...
the hoop
πιασε και ρωτα 10 αρειανους αν θελουν να δουνε τον βασιλειαδη να φοραει την φανελλα του αρη..

και μετα τα ξαναλεμε rolleyes.gif
EXPLOITED ARIS
ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ ΣΤΟΝ ΑΡΗ;
Go Aris
Όχι. Μου την σπάει...
ablade
Με τίποτα!!!
EXPLOITED ARIS
Ωχ!!!Εχω ηδη 0/2!!!
Ρε παιδια πειτε καποιος οτι τον θελει sad-smiley-009.gif
Περα απ την πλακα αυτο που θελω να τονισω ειναι οτι κυριαρχει ο επαγγελματισμος.Πανε οι εποχες που επαιζαν για τη φανελα κλπ κλπ.Ο Βασιλειαδης εχει πει διαφορα,ειχε δηλωσει κατι αηδιες περι διαιτησιας σε αγωνα Αρη-Παοκ κλπ κλπ αλλα δεν παυει να ειναι καλος παιχτης.Κ επαναλαμβανω οτι εγω προσωπικα τον ηθελα στον Αρη...
celtic_pride
Πέρα από ότι η μεταγραφή του έχει γίνει ήδη στην Μοντεγρανάδο... Εννοείται πως ΟΧΙ!!!!. Προτιμώ να δω πίσω, Λιαδέλη, Στακ μέχρι και Γκαγκαλούδη.... tongue.gif .. Παρά αυτόν τον αχώνευτο μέγιστο αντι-αρειανό..Βέβαια, οι οπαδικές προτιμήσεις δεν πρέπει να συγχέονται με τον επαγγελματισμό, αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ...
a bullet for your head
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jan 29 2009, 17:58 ) *
Ωχ!!!Εχω ηδη 0/2!!!
Ρε παιδια πειτε καποιος οτι τον θελει sad-smiley-009.gif
Περα απ την πλακα αυτο που θελω να τονισω ειναι οτι κυριαρχει ο επαγγελματισμος.Πανε οι εποχες που επαιζαν για τη φανελα κλπ κλπ.Ο Βασιλειαδης εχει πει διαφορα,ειχε δηλωσει κατι αηδιες περι διαιτησιας σε αγωνα Αρη-Παοκ κλπ κλπ αλλα δεν παυει να ειναι καλος παιχτης.Κ επαναλαμβανω οτι εγω προσωπικα τον ηθελα στον Αρη...

Και γω μαζι σου...ομως ο Βασιλειαδης σαν ιχθυς που ειναι(αν δεν κανω λαθος),ειναι πολυ συναισθηματικος τυπος κ εχει συνδεθει με τον ΠΑΟΚ συναισθηματικα..
Αν παντως δηλωνε πως θα τον ενδιεφερε να παιξει στον Αρη,ο Αρης κατ'εμε,θα επρεπε σε αυτην την περιπτωση να τον γραπωσει..
ablade
Άσχετα πόσο καλός παίκτης είναι, που δεν αμφισβητώ κάποια θετικά χαρακτηριστικά του, ο Άρης στηρίζεται κύριως στο πάθος των παικτών του. Και έτσι θα είναι όσο το μπάτζετ είναι περιορισμένο. Αν ξεφύγει και πάρεις παίκτες με καθαρά αγωνηστικά κριτήρια τότε πιστεύω ότι υπάρχουν πολύ καλύτεροι. Και πείτε μου εσείς όταν θα πάιζει ντέρμπυ μέσα στο παλέ με τον παοκ κατά πόσο μπορεί ο Βασιλειάδης να είναι παθιασμένος. Θα είναι μία δεύτερη περίπτωση Γιαννούλη που έπαιζε μπλαζέ και ποτέ δεν δέθηκε με την ομάδα. Και την βρίζει και απο πάνω σε κάθε ευκαιρία.
Όσο για τον Βασιλειάδη δεν θέλω να έχω στην ομάδα μου παίκτη ο οποίος δεν πήγε καν να χαιρετήσει τους αντιπάλους του, εθυμοτυπικά τουλάχιστον, μετά την παρουσίαση των δύο ομάδων στον τελευταίο αγώνα. Δείχνει μικρότητα ανθρώπου.
celtic_pride
Γνωρίζει κάποιος αν θα μεταδοθεί τηλεοπτικά ο αγώνας με το Αιγάλεω?? Γιατί από ότι είδα η ερτ προτίμησε να δείξει το Τρίκαλα - Καβάλα... icon_drunk.gif
thrylos7
Η αλήθεια είναι ότι την έχουν καταβρεί στα Τρίκαλα, αλλά δεν ξέρω γιατί τόσο πολύ...

Edit: το ματς του Άρη όμως είναι Σαββάτο (θα μεταδοθεί η αναμέτρηση Κολοσσός - Μαρούσι).
scales84
Νομιζω οτι εχουμε πιασει πατο.δεν παει αο πιο χαμηλα..η μαλλον παει...τωρα παμε μαρουσι....Η υπομονη εξαντλειται!!!!!
EXPLOITED ARIS
80-66 απο το Αιγαλεω.
Καλα τοση ξεφτιλα;
Τωρα δηλαδη τι φταιει;Η κουραση;Η οτι δεν εχουμε ρυθμο επειδη η ομαδα παιζει μονο μια φορα την εβδομαδα;Ειναι σοβαροι;
Πραγματικα δε μπορω να καταλαβω τι στο καλο εχουν παθει.Ολο για ψυχολογια μιλαμε κ αηδιες.Δηλαδη τοσο ευαισθητοι ειμαστε;Σιγα μη σπασουν τα αυγα.Πατησε τους ενα προστιμο να ξυπνησουν γιατι ειναι επαγγελματιες κ επαγγελμα τους δεν ειναι να ξεφτιλιζουν τη φανελα...
Αισχος πραγματικα.Πρεπει να ξυπνησουν
a bullet for your head
Εντωμεταξυ ο Ματσον σε δηλωση του πριν το ματς,ανεφερε πως οι παικτες πρεπει να αγωνιζονται σαν αντρες...
Η κοιλια ειναι παρατεταμενη κ επικινδυνη πλεον..
Και σε αντιθεση με τις χρονιες που ο Ματσον εβγαζε την ομαδα 3η,λειπουν αισθητα παικτες οπως ο Μασει κ ο Ουιλκινσον..
EXPLOITED ARIS
QUOTE(a bullet for your head @ Jan 31 2009, 20:03 ) *
Εντωμεταξυ ο Ματσον σε δηλωση του πριν το ματς,ανεφερε πως οι παικτες πρεπει να αγωνιζονται σαν αντρες...
Η κοιλια ειναι παρατεταμενη κ επικινδυνη πλεον..
Και σε αντιθεση με τις χρονιες που ο Ματσον εβγαζε την ομαδα 3η,λειπουν αισθητα παικτες οπως ο Μασει κ ο Ουιλκινσον..


Δε μας λειπει κανεις.Ηθελε ψηλο,τον πηραμε.Ξερω οτι δεν ειμαστε η υπερομαδα κα εχουμε ταβανι αλλα με ενοχλει απιστευτα να χανουμε απο το Αιγαλεω που εκανε την τεταρτη νικη του στο πρωταθλημα κ παλευει για την παραμονη του.Χωρις να θελω να υποτιμησω σε καμια περιπτωση το Αιγαλεω αλλα αυτο απο τη δικη μας μερια ειναι ΞΕΦΤΙΛΑ.
Αυτους τους αγωνες επρεπε να τους περναμε κ να ειμαστε κ σε κακη βραδια.Οχι να τρωμε 14 στο κεφαλι...Ημαρτον
celtic_pride
ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ.... Είναι δυνατόν μια ομάδα που θέλει να βγεί Ευρωλίγκα να είναι άποντη 9 (!!!!!!) λεπτά??? .. Μας δουλεύουνε?? Χάνεις απο τα λιμά του Ισραήλ, λέμε οκ, άντε να δούμε στη συνέχεια. Πας στον Πανελλήνιο ξεφτιλίζεσαι.. Σήμερα 2η ξεφτίλα από το Αιγάλεω. (μπράβο στους παίκτες του που απέδειξαν πόσο μεγάλοι μάγκες είναι 41.gif ). Συμφωνώ με τον ΕΧPLOITED. Δεν είναι θέμα ψυχολογίας, είναι θέμα........ (άντε μην το πώ και ρίξουμε το επίπεδο.. smile.gif ).. Ανάκαμψη ΤΩΡΑ!!! (και πρόστιμα....)...


Υ.Γ. Είναι τυχεροί στην διοίκηση που το μόνο σοβαρό παιχνίδι εντός τώρα είναι μόνο με τον Παο... Ούτως ή άλλως στα υπόλοιπα παιχνίδια από κει που μπορεί να είχε σημαντική παρουσία, τώρα το παλέ θα είναι άδειο.....
EXPLOITED ARIS
9 λεπτα ε;Δεν το διαβασα αυτο.Μπραβο μας...Τη στιγμη που ο μισος ΠΑΟΚ εχασε για 3 ποντους εκει που εμεις παραλιγο να μας ερθει 30αρα.Γιατι ο ΠΑΟΚ αυτο που μπορει το κανει.Δεν μπαινει μεσα κ με την πρωτη δυσκολια τρεχει κλαιγοντας στα αποδυτηρια.Ειμαι πολυ περιεργος να δω αντιδρασεις παιχτων κ Ματσον.
Μας βλεπω να ξεφτιλιζομαστε(παλι) την αλλη εβδομαδα...Κριμα για τον κοσμο που τους πιστεψε κ τον πουλησανε στεγνα.Μετα κλαιγονται οτι δεν εχει κοσμο το Παλε...Ποιος να παει κ να δει τι;Τα φαντασματα;
Που ειναι το παθος κ η πυγμη;;;
Πραγματικα δεν το περιμενα ΠΟΤΕ οτι θα το ελεγα αυτο αλλα ειμαι απογοητευμενος απο την ομαδα μου.
Μιλαμε για τεραστιο κριμα.Ειμαστε για να μας λυπουνται...
hagi
Δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω από αυτά που λέτε όλοι παιδιά...Πραγματικά έχω απογοητευτεί και εγώ αυτή τη στιγμή γιατί πιστεύω και γω ότι δεν είναι τόσο κακό το ρόστερ.

Αυτό που βλέπω όμως είναι ότι έχουμε να κάνουμε πολλές ήττες ακόμη δυστυχώς.Μόνο με δυνατό ξύπνημα έχουμε ελπίδες να κερδίσουμε στο Μαρούσι αλλά το βλέπω σχεδόν αδύνατο αυτή τη στιγμή με την εικόνα που δείχνει η ομάδα.
Δεν μπορώ όμως να καταλάβω τί φταίει;;; Πως και ο Ματσόν δεν μπορεί να επαναφέρει στην ομάδα εκεί που μπορεί.Γιατί αυτό δεν είναι αυτό που μπορεί,όσο και χαμηλό ταβάνι να έχει.

Και φυσικά το μόνο που μας σώζει προσωρινά τουλάχιστον είναι το καλό σερί στον πρώτο γύρο 11-2 το οποίο μας κρατάει ακόμη ψηλάσ την βαθμολογία.Αν και πολύ σύντομα μας βλέπω να παλεύουμε για την έκτη θέση μην πω και χειρότερα.

Και επειδή θέλω να προλάβω κάποιον συμφορουμίτη που μπορεί να μας πει όλους μας υπερβολικούς,δε νομίζω ότι είμαστε.Μιλάμε πλέον μετά από τόσες σερί ήττες αλλά και μετά από πάρα μα πάρα πολύ κακές εμφανίσεις κυρίως.

Δεν ξέρω τί πρέπει να αλλάξει στην ομάδα αλλά πρέπει να γίνει άμεσα.Ήδη είμαστε πολύ νωρίς έξω από τις δύο διοργανώσεις,τουλάχιστον να μην βγούμε νωρίς και από την τρίτη.Γιατί αν δεν έχουμε και το πλεονέκτημα έδρας στα play-off δεν μας βλέπω να πηγαίνουμε βήμα...Αλλά εδώ που τα λέμε έτσι όπως είμαστε αυτή τη στιγμή δεν αξίζουμε και θέση στην Ευρωλίγκα..
the hoop
ο ματσον καταφερνει να απομυθοποιηθει στις τελευταιες εμφανισεις. μερικοι τον ονομαζανε τον πιο πετυχημενο προπονητη μετα τον ξανθο στον αρη.

βεβαια ολοι αυτοι εθελοτυφλουν στο γεγονος οτι ο αρης την χρονια 2006-2007 ειχε μασσευ-γουιλκινσον-σκεηλς. οι πρωτοι 2 ειδικα ειχανε συμβολαιο που δεν επιανε ουτε καν το 1/5 της αξιας τους.

σαν να εχεις στην ομαδα σου τον χαισλιπ ας πουμε και να τον πληρωνεις 180.000 δολλαρια τον χρονο.. ετσι γινεσαι μαγκας ναι. τωρα ομως εχει εναν πολυ καλο ρολιστα πολυτελειας και τον εχει βαλει βασικο.. βλεπε νελσον.. εχει εναν φοβερο σκορερ τον κλαρκ και δεν εχει ουτε ενα συστημα να του βγαζει ελευθερα σουτ απο μεση αποσταση που ειναι δολοφονος.. τρεχει γυρω γυρω σαν ξελιγωμενος να βρει διαδρομο.. τον νελσον του κλεινουν τον διαδρομο και τον αφηνουν να σουταρει κι αυτος συνεχιζει με κωμικοτραγικο ποσοστο του 24%..

ο αρης χρειαζεται εναν οργανωτη και να βοηθαει τον κλαρκ στην επιθεση περισσοτερο η καλυτερα να στηθει ολη η ομαδα γυρω του.. ετσι οπως ειναι τωρα εχει μεγαλο προβλημα και επιθετικα και αμυντικα..

scales84
σχετικα με αυτα που λες για μασσευ και σκειλς,δεν τους βρηκε εκει..τους διαλεξε οταν δεν τους ηξερε κανεις και αμφισβητηθηκαν παααααρα πολυ..
the hoop
τον μασσευ τον εφερε ο πιλαφιδης στην ελλαδα, που τον ειδε στο τουρνουα του πορτσμουθ ο οποιος μασσευ παραηταν κοντος για να παιζει 4αρι στο νβα και δεν ειχε σουτ απο μεση αποσταση και πηγε συστημενος για ευρωπη. το οτι τον εκλεισε ο αρης με 180.000 δολλαρια συμβολαιο(οπως και του μαρσαλ) ηταν ρισκο.. βεβαια ο μασσευ ηταν 7ος σκορερ της α1 και 1ος στα ρημπαουντ.. δεν ηταν τελειως ασημος.

περσυ στην φορτιτουντο που ειχε μπατζετ κοντα στα 4 εκατομυρια ευρω πατωσε.. και τον απελυσαν..

βεβαια ο αρειανος παραβλεπει καποια πραγματα.. τα ρισκα φετος δεν βγηκαν. αρα κατι πρεπει να αλλακει. η πλακα ειναι οτι υπαρχουν παικτες για να γινουν οι αλλαγες στο παιχνιδι αλλα δεν γινονται.. ισως με την παροδο του χρονου. παντως πολλοι που νομιζαν οτι η ομαδα χτυπαει ευρωλιγκα φετος αρχιζουν και βλεπουν τα πραγματα πολυ πιο ρεαλιστικα..
hagi
QUOTE(the hoop @ Feb 1 2009, 01:00 ) *
ο ματσον καταφερνει να απομυθοποιηθει στις τελευταιες εμφανισεις. μερικοι τον ονομαζανε τον πιο πετυχημενο προπονητη μετα τον ξανθο στον αρη.

βεβαια ολοι αυτοι εθελοτυφλουν στο γεγονος οτι ο αρης την χρονια 2006-2007 ειχε μασσευ-γουιλκινσον-σκεηλς. οι πρωτοι 2 ειδικα ειχανε συμβολαιο που δεν επιανε ουτε καν το 1/5 της αξιας τους.

σαν να εχεις στην ομαδα σου τον χαισλιπ ας πουμε και να τον πληρωνεις 180.000 δολλαρια τον χρονο.. ετσι γινεσαι μαγκας ναι. τωρα ομως εχει εναν πολυ καλο ρολιστα πολυτελειας και τον εχει βαλει βασικο.. βλεπε νελσον.. εχει εναν φοβερο σκορερ τον κλαρκ και δεν εχει ουτε ενα συστημα να του βγαζει ελευθερα σουτ απο μεση αποσταση που ειναι δολοφονος.. τρεχει γυρω γυρω σαν ξελιγωμενος να βρει διαδρομο.. τον νελσον του κλεινουν τον διαδρομο και τον αφηνουν να σουταρει κι αυτος συνεχιζει με κωμικοτραγικο ποσοστο του 24%..

ο αρης χρειαζεται εναν οργανωτη και να βοηθαει τον κλαρκ στην επιθεση περισσοτερο η καλυτερα να στηθει ολη η ομαδα γυρω του.. ετσι οπως ειναι τωρα εχει μεγαλο προβλημα και επιθετικα και αμυντικα..


Συμφωνώ στο κομμάτι για τον Κλάρκ..Ο άνθρωπος έχει ψοφήσει,τί να κάνει..Είναι μεγάλος σκόρερ αλλά όταν τρέχει μόνος του είναι λογικό να κουράζετε και να μην μπορεί να προσφέρει.Επίσης έχουμε τον Τσαλδάρη που είναι εξαιρετικός σουτερ ,και δεν έχουμε ένα σύστημα να τους βγάζουμε μόνους τους.Έχουμε επιθετικό πρόβλημα μεγάλο..
valsam
Παο,Μαρουσι,Πανιωνιος,Παοκ,Ροδος,Αεκ ποσες νικες λετε να κανουμε?
Εγω λεω 1 αντε το πολυ 2 αρα 4 σιγουρες ηττες ακομη αλλα αν κανουμε και μια εκτος προγραματος=5.
Μας βλεπω 6ους και πιστευω με κανα στραβοπατημα τον αλλων μπορει μεχρι και τετραδα!
Σας το ξαναλεω η ομαδα δεν κανει κοιλια,απλα στον πρωτο γυρο το προγραμα ηταν πολυ βολικο!
Για ευρωλιγκα πολυ χλωμο!!!!!!!!
hagi
Κοιτά εγώ δεν θα πω πόσες νίκες ή ήττες θα κάνουμε,αυτό νομίζω δεν μπορούμε να το ξέρουμε.Εξάλλου η βαθμολογία έχει να κάνει και με το τί θα κάνουν οι άλλοι.
Όμως όπως όλα δείχνουν αν η ομάδα παιζει όπως τώρα θα κάνουμε αρκετές ήττες και θα μείνουμε πολύ πίσω.Δεν θέλω να γίνω υπερβολικός αλλά κρίνοντας αυτή την στιγμή την ομάδα τα περιμένω όλα.Ακόμη και να μην είμαστε καν στην τελική τετράδα στο τέλος και τον play-off.Πρέπει να αλλάξει κάτι δραστικά στην ομάδα και πιστεύω ότι καλό θα ήταν να άλλαζε και κάτι στο ρόστερ.Μια μικρή αλλαγή δηλαδή όχι πολλά.Αυτό που λέγαμε για τον Σάλιερς ας πούμε πιστεύω ότι θα βοηθούσε.
Από κει και πέρα πρέπει απλά να ξυπνήσουν και να παίξουν μπάσκετ.Ας ελπίσουμε με το πρόστιμο να αλλάξει κάτι.
a bullet for your head
Ο Μιχαλης Κακιουζης σε συνεντευξη του σε ραδιοφωνικο σταθμο δηλωσε διαθεσιμος για την Ευρωπαικη αγορα αλλα...κ για τον Αρη εως το τελος της σεζον,καθως η Εφες βρισκεται σε καθεστως περικοπων μετα τον αποκλεισμο της απ το τοπ 16 της Ευρωλιγκα..
Ο Κακιουζης με αυτην την ιδιοτυπη ''ραδιοφωνικη αγγελια'',πεταξε το μπαλακι στην διοικηση του Αρη..
Θα υπαρξει αραγε ανταποκριση?
scales84
εαν δεν υπαρξει και τωρα θα μαστε αξιοι της μοιρας μας..και θα τον παρει και κανεις απο τους 3 ανταγωνιστες και κλαφτα..νομιζω ειναι τελεια λυση για τις ελειψεις του αρη αυτη τη στιγμη
celtic_pride
Tέλος ο Μάρσαλ!! Και φαίνεται επιστροφή Ραιτ.....

http://www.sport24.gr/html/ent/924/ent.273924.asp
a bullet for your head
QUOTE(celtic_pride @ Feb 3 2009, 15:33 ) *
Tέλος ο Μάρσαλ!! Και φαίνεται επιστροφή Ραιτ.....

http://www.sport24.gr/html/ent/924/ent.273924.asp

Απο οσο ξερω,ο Ραιτ μετα την Μπανταλονα,υπεγραψε πολυ προσφατα στην Ζανταρ αν δεν κανω λαθος..
Τωρα για την απομακρυνση του Μαρσαλ,ισως θα επρεπε να το ειχαν κανει κ νωριτερα,αφου απ την αρχη της σεζον ειχε ευπαθεια στους τραυματισμους κ δεν βοηθησε τα αναμενομενα..
Οσον αφορα τον Κακιουζη,ο τυπος τι να κανει περισσοτερο..??Αυτοπροταθηκε!!Οποτε μενει αν η διοικηση του Αρη,μπορει να του καλυψει τις απολαβες 4 μηνων...
celtic_pride
QUOTE(a bullet for your head @ Feb 3 2009, 16:27 ) *
Οσον αφορα τον Κακιουζη,ο τυπος τι να κανει περισσοτερο..??Αυτοπροταθηκε!!Οποτε μενει αν η διοικηση του Αρη,μπορει να του καλυψει τις απολαβες 4 μηνων...


Είναι να τρελένεσαι σε αυτή την πόλη..... Ακούστηκε σε ραδιοφωνικό σταθμό ότι η καε δυσαρεστήθηκε απο τις δηλώσεις του Κακιούζη που δημοσιοποιήσε το θέμα και μάλλον δεν θα κινηθεί...!! Ελεος......
EXPLOITED ARIS
QUOTE(celtic_pride @ Feb 3 2009, 18:38 ) *
Είναι να τρελένεσαι σε αυτή την πόλη..... Ακούστηκε σε ραδιοφωνικό σταθμό ότι η καε δυσαρεστήθηκε απο τις δηλώσεις του Κακιούζη που δημοσιοποιήσε το θέμα και μάλλον δεν θα κινηθεί...!! Ελεος......


Δε νομιζω να ειμαστε τοσο ζωα.Εχω παψει να ασχολουμαι με τους δημοσιογραφους εδω κ καιρο.Ειναι οι ιδιοι που οταν τοσο καιρο ζητουσαμε παιχτη για να μην καουν οι υπολοιποι μας ελεγαν γκρινιαρηδες κλπ.
Τωρα κραζουν τους παντες.Ολους εκτος απο αυτους τους ιδιους...
Παντως αν δηλωσε ετσι ο Κακιουζης ειναι πρωτης ταξεως ευκαιρια...
a bullet for your head
QUOTE(celtic_pride @ Feb 3 2009, 16:38 ) *
Είναι να τρελένεσαι σε αυτή την πόλη..... Ακούστηκε σε ραδιοφωνικό σταθμό ότι η καε δυσαρεστήθηκε απο τις δηλώσεις του Κακιούζη που δημοσιοποιήσε το θέμα και μάλλον δεν θα κινηθεί...!! Ελεος......

Γιατι..?
Εκανε ''ιγκοκνιτο'' βολιδοσκοπησεις και διαπραγματευσεις μαζι του κ αυτος τεχνηεντως το δημοσιοποιησε..?
4 μηνιατικα ειναι αυτα...ποσο μπορει να παει δηλαδη το κοστος?200 χιλιαρικα..?
Στην αγωνιστικη κατασταση που ειναι τωρα ο Αρης,ο Κακιουζης θα εδινε λυσεις κ εναυσματα προκειμενου ο κοσμος του Αρη να συμπαραστασθει..
Ας κανει κ η διοικηση καμια ''υπερβασουλα'' φετος..Μονο με τον Μπετς δηλαδη..?
celtic_pride
Oνειρο ήτανε και πάει....
http://www.gazzetta.gr/content/view/24096/38/
EXPLOITED ARIS
sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif
Ο Ραιτ ωστοσο ερχεται μαλλον αυριο.Θεωρειται κλεισμενος.Ελπιζω να μας βοηθησει με το Μαρουσι γιατι αλλιως μας βλεπω ακλαφτους...
hagi
Καλό θα ήταν να πέρναμε και τον Κακιούζη.Παντως ο Ράιτ είναι πολύ καλός παίχτης και μάλιστα πέρσι δεν ήθελα να φύγει.Ελπίζω όντως να είναι κλεισμένο αφού μετά και από τον τραυματισμό του Μάρσαλ είναι ανάγκη να έχουμε έναν καλό παιχτη στην ομάδα.Νομίζω ότι πλέον ο Ράιτ που ξέρει και τα κατατόπια αλλά έπαιξε δύο χρονιές Ευρωλίγκα θα είναι ακόμη καλύτερος και θα μας βοηθησει άμεσα.
Για να δούμε..
celtic_pride
Welcome back Bracey!
http://www.sport24.gr/html/ent/283/ent.274283.asp

Πολύ καλή κίνηση... smiley.gif
valsam
Καλυτερος απο τον τρελοπιστολα Μαρσαλ ο Ραιτ αλλα και χειροτερος του Σκειλς ο Μπρεισι κατα την γνωμη μου αλλα γιατι δεν σκεφθηκαν καθολου και τον ΝΒΑερ Bonzi Wells μπας και γινοταν η διαφορα ουτος η αλλος εχουμε 3 παικτες με υψος 1,90 για τις θεσεις 2-3 που και αυτοι ολοι ειναι ψιλοπιστολαδες(Τσαλδ,Ηλιαδη,Ραιτ)!
scales84
μπονζι γουελς?και τα λεφτα θα τα δινες εσυ?
valsam
QUOTE(scales84 @ Feb 4 2009, 23:12 ) *
μπονζι γουελς?και τα λεφτα θα τα δινες εσυ?

Ο Bonzi Wells επαιζε στην Κινα για 40 χιλ.$ ολη την σαιζον!!!!!!!!!!!
Γιαυτο και δεν γυρισε μετα απο αδεια!!!!!!!!!!!!
http://www.atthehive.com/2008/12/30/704865...-plays-in-china

I'm sure many of you have heard by now that Bonzi Wells has taken his talents to China this year for the princely sum of 80,000 dollars. This is a guy that turned down a 36 million dollar contract 3 years ago. THIRTY SIX MILLION DOLLARS. And slowly but surely, this is turning just as funny as you might imagine.
•Team manager Zhang Beihai denies the $80,000 contract, saying "Wells' salary is around half that amount."


Να ενημερωνεσε πριν πετας εξυπναδες!!!!
EXPLOITED ARIS
QUOTE(valsam @ Feb 5 2009, 01:34 ) *
Καλυτερος απο τον τρελοπιστολα Μαρσαλ ο Ραιτ αλλα και χειροτερος του Σκειλς ο Μπρεισι κατα την γνωμη μου αλλα γιατι δεν σκεφθηκαν καθολου και τον ΝΒΑερ Bonzi Wells μπας και γινοταν η διαφορα ουτος η αλλος εχουμε 3 παικτες με υψος 1,90 για τις θεσεις 2-3 που και αυτοι ολοι ειναι ψιλοπιστολαδες(Τσαλδ,Ηλιαδη,Ραιτ)!


Πρωτον ειναι πολυ καλη κινηση κ αν ειχαμε παρει κ τον Κακιουζη θα μιλουσαμε για ντεμαραζ...
Δε νομιζω πως ο Σκειλς ειναι καλυτερος του Ραιτ.Ηταν πιο απειθαρχος κ εγωιστης.Στο παιχνιδι του βεβαια δεν υπηρχε περιπτωση να φυγει ''ζωντανος'' ο αντιπαλος.Ακομη θυμαμαι το εκτος παιχνιδι με το Αιγαλεω...
Χαναμε με 10 στο ημιχρονο κ λεγαμε να φυγουμε απο το γηπεδο.Τοση ξενερα.Κ μπαινει κ αρχιζει 5 επιθεσεις 5 τριποντα.Τρελα.Αυτο οντως δεν το εχει ο Μπρεισι αλλα νομιζω πως εχει αυτο που μας χρειαζεται αμεσα.Συνεση κ εργατικοτητα.Θα παιζει κ αμυνα μην το ξεχναμε.Για αυτο θεωρω τον Ραιτ πιο ολοκληρωμενο παιχτη. smiley.gif
Αν ειναι κ κουρασμενο το Μαρουσι κ εκμεταλλευτουμε τα συνεχη του ματς...
Πρεπει να ανεβουν σε αποδοση ΑΜΕΣΑ Νελσον κ Σεκουλιτς.Τα τεσσαρια του Αμαρουσιου ειναι φωτια.
Νομιζω τον θυμαστε το Μαυροκεφαλιδη στο Παλε τι εκανε.Μας γυρισε απο -20
hagi
Δεν νομίζω ότι ο Σκέιλς είναι καλύτερος από τον Ράιτ .O Ράιτ είναι ολοκληρωμένος παίχτης και παίζει σαν Ευρωπαίος.Είναι ομαδικός παίχτης και μπορεί να σκοράρει καλύτερα μακριά αλλά και κοντά στο καλάθι.Ο Σκέιλς σίγουρα είναι καλός παίχτης αλλά είναι "τρελοκομείο" και δεν θέλουμε τέτοιους παίχτες στην ομάδα αυτή τη στιγμή.Με τρίποντα δεν γίνεται δουλειά.Και τώρα με τρίποντα παίζουμε γι’αυτό έχουμε πατώσει.Άλλωστε μπορεί στο Αιγάλεω να βγήκαν τα τρίποντα αλλά με τον Ολυμπιακό αν θυμάστε μας είχε κάψει ο Σκέιλς με τα τρίποντα.
Τέλος πάντων ο Ράιτ νομίζω είναι πολύ καλή κίνηση και πιστεύω ότι θα είναι καλύτερος και από πρόπερσυ.Θα δούμε..
the hoop
QUOTE(valsam @ Feb 5 2009, 02:09 ) *
Ο Bonzi Wells επαιζε στην Κινα για 40 χιλ.$ ολη την σαιζον!!!!!!!!!!!
Γιαυτο και δεν γυρισε μετα απο αδεια!!!!!!!!!!!!
http://www.atthehive.com/2008/12/30/704865...-plays-in-china

I'm sure many of you have heard by now that Bonzi Wells has taken his talents to China this year for the princely sum of 80,000 dollars. This is a guy that turned down a 36 million dollar contract 3 years ago. THIRTY SIX MILLION DOLLARS. And slowly but surely, this is turning just as funny as you might imagine.
•Team manager Zhang Beihai denies the $80,000 contract, saying "Wells' salary is around half that amount."


Να ενημερωνεσε πριν πετας εξυπναδες!!!!


40.000 δολλαρια τον μηνα εννοει..

ειναι ενας μεσος μισθος παικτη επιπεδου ευρωλιγκας.. οχι ρολιστα.. αλλα βασικου.

ο κακιουζης δεν παιζει στην εφες και βγηκε στα ραδιοφωνα μπας και τον παρει κανεις. ηλιθια προσεγγιση τελειως..

με τον ραιτ τα ειχανε βρει τωρα δεν ξερω ακριβως τι παιζει και χαλασε η δουλεια.. ο σκεηλς κι ο ραιτ ειναι διαφορετικοι παικτες που παιζουν σε διαφορετικες θεσεις. ασκοπες οι συγκρισεις. ο σκεηλς ειναι σκορερ για ομαδες που χρειαζονται καποιον να μπουμπουναει τριποντα. αν του βαλεις εναν καλο αμυντικο πανω του θολωνει. ο ραιτ κανει πιο πολλες δουλειες μεσα στο γηπεδο αλλα στο ενας με εναν ο σκεηλς ειναι καλυτερος αμυντικος γιατι ειναι καλυτερος αθλητης.. τρεχα γυρευε..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.