Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Επικαιρότητα - Συζητήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135
Timemaster
QUOTE(a bullet for your head @ Jul 25 2016, 22:57 ) *
Εγω δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί πρέπει πρώτα απο ολα να είναι facilitator.
Διαθέτει scoring instinct και ψάχνει το σκοράρισμα.
Ίσως να μην είναι το πιο κυρίαρχο χαρακτηριστικο του, ωστόσο, την προδιάθεση την έχει.
Ενα το κρατούμενο.
Δεύτερον, φαίνεται να ανταποκρινεται καλά στην πίεση.
Θα ήταν λάθος πιστευω, να προσπαθήσει ο Άρης να τον περιορίσει.
Να τον καλουπωσει, να του αναθέσει άλλες κυρίες αρμοδιοτητες.
Ο Will Cummings, πρεπει να αντιμετωπιζεται, ως ένα συνολικό πακέτο ικανοτήτων.


επειδή έχει από όλα και συμφέρει. Με έναν τέτοιο παίχτη δεν χρειάζεσαι άλλον οργανωτή στην ομάδα , χρειάζεσαι καλά σκριν για να του δώσεις το πλεονέκτιμα στο πρώτο βήμα και χρειάζεσαι καλή κίνηση από τους υπόλοιπους.
Δεν τον φαντάζομαι σαν οργανωτή όπως το κλασικό πρότυπο που θα προσπαθεί να παίξει το πικ εν ρολ και να τρώει 20 δευτερόλεπτα μέχρι να βρει την αδυναμία της άμυνας αλλά τον φαντάζομαι σε μια επίθεση με πολύ τρέξιμο από 4 παίχτες τουλάχιστον και όποιος βρει το διάδρομο ή το σουτ να εκτελεί. Όπου με αλλοδιαδοχικά σκριν και τριγωνάκια και χωρίς πραγματικό οργανωτή.

Πως θα σου φαινόταν αυτός στον ρόλο της τριγωνικής επίθεσης του Φιλ στους Μπουλς; Κάτι τέτοιο είχα στο μυαλό μου περισσότερο και όχι εθνική Τουρκίας.

QUOTE(a bullet for your head @ Jul 25 2016, 23:07 ) *
Αλλοτε πικ πρώτου γύρου.
Δεν έχει στεριώσει εδω και 4 χρόνια στο ΝΒΑ.

Καλό το σκεπτικο με τους 3 F , αρκει ο ένας να έχει ενα potential ως point forward... wink.gif
Όπως....ο Stefan Jankovic...
Αν βάλεις μέσα και τον Βλάντο Γιανκοβιτς, θα υπολοιποσουν ενός αθλητικού Αμερικανού...λέω εγώ τώρα.. biggrin.gif



Ο Βλάντο δε χωράει στο πρότζεκτ μου αλλά χωράει στις πρώτες αλλαγές όπου θα παίζουμε με σχήμα:
Ξανθόπουλο , Κάμινγκ , Γιανκοβιτς , Αντιουάιτ και Καββαδά.


Υ.Γ. Όσο για τον άλλον Γιανκοβιτς είπαμε ο παίχτης αξίζει να τον περιμένεις μέχρι να κοπεί από ΝΒΑ και να τον πάρεις στις αρχές του πρωταθλήματος. Είναι παίχτης που πραγματικά χτίζεις ομάδα πάνω του.
massey
Για τον Darryl Monroe που ανεφερε ο μπουλετ σημερα συμφωνησε σημερα με την τουρκικη Ουσακ
a bullet for your head
QUOTE(Timemaster @ Jul 26 2016, 00:12 ) *
Πως θα σου φαινόταν αυτός στον ρόλο της τριγωνικής επίθεσης του Φιλ στους Μπουλς; Κάτι τέτοιο είχα στο μυαλό μου περισσότερο και όχι εθνική Τουρκίας.
.

Θυμάμαι όταν πρωτοηρθαν οι Γιαννάκης-Μανουσελης στον Ολυμπιακό, που πήγαν να δοκιμάσουν το concept της τριγωνικής επίθεσης, και ίσως για αυτόν τον λογο, αποκτήθηκε και ο Βουισιτς...
Θυμάμαι επίσης, πως μετά απο κάποια φιλικά προετοιμασίας , αυτό το concept, εγκαταλειφθηκε αρον-αρον biggrin.gif

Πρωτον, είναι μια ιδιάζουσα φιλοσοφία, όπου αφενός πρέπει να υπάρχει ένας τέτοιος προπονητής που να την έχει εντρυφήσει σε βάθος, και αφετέρου, πρέπει να υπάρξουν και τα καταλληλα κομμάτια στο παζλ, που να έχουν δουλέψει σε αυτό το concept, να έχουν δηλαδή ενα γνωστικό backround.
Τέλος, στο ΝΒΑ , οι διαστάσεις του γηπέδου σε σχέση με τα γήπεδα της Ευρώπης, είναι κατα 16.5 τετραγωνικά μέτρα μεγαλύτερα.
Και ο παραπάνω χωρος, χρειάζεται αν μη τι άλλο, στην τριγωνική επιθεση.

Ο Φιλ Τζάκσον είχε πάντα δίπλα του, τον γκουρού της τριγωνικής επίθεσης, τον Τεξ Ουιντερς, ο οποίος την επανέφερε και την επαναλανσαρε στην μόδα.
Χωρίς τον Τεξ Ουιντερς, ο Φιλ Τζάκσον δεν θα είχε κάνει απολύτως τίποτα!
Το μυστικό της επιτυχίας του Φιλ, τόσο στους Μπουλς, όσο και στους Λεικερς, ήταν ο γερο-Τεξ λοιπον.

Στην Ευρώπη, και πόσο μάλλον στην Ελλάδα, δεν υπάρχει το βάθος γνώσεων στην τριγωνική επιθεση.
Ούτε οι προπονητές ξέρουν να το διδάξουν, ούτε οι παίκτες έχουν γνώση-τριβή.
Και όπως σου είπα και παραπάνω, 16.5 τετραγωνικά μέτρα, παίζουν σίγουρα εναν ρόλο.



QUOTE(massey @ Jul 26 2016, 00:25 ) *
Για τον Darryl Monroe που ανεφερε ο μπουλετ σημερα συμφωνησε σημερα με την τουρκικη Ουσακ

Πολυ μπράβο της.
Ασε τις Ελληνικές ομάδες να κοιμούνται όρθιες!
Timemaster
QUOTE(a bullet for your head @ Jul 25 2016, 23:28 ) *
Θυμάμαι όταν πρωτοηρθαν οι Γιαννάκης-Μανουσελης στον Ολυμπιακό, που πήγαν να δοκιμάσουν το concept της τριγωνικής επίθεσης, και ίσως για αυτόν τον λογο, αποκτήθηκε και ο Βουισιτς...
Θυμάμαι επίσης, πως μετά απο κάποια φιλικά προετοιμασίας , αυτό το concept, εγκαταλειφθηκε αρον-αρον biggrin.gif

Πρωτον, είναι μια ιδιάζουσα φιλοσοφία, όπου αφενός πρέπει να υπάρχει ένας τέτοιος προπονητής που να την έχει εντρυφήσει σε βάθος, και αφετέρου, πρέπει να υπάρξουν και τα καταλληλα κομμάτια στο παζλ, που να έχουν δουλέψει σε αυτό το concept, να έχουν δηλαδή ενα γνωστικό backround.
Τέλος, στο ΝΒΑ , οι διαστάσεις του γηπέδου σε σχέση με τα γήπεδα της Ευρώπης, είναι κατα 16.5 τετραγωνικά μέτρα μεγαλύτερα.
Και ο παραπάνω χωρος, χρειάζεται αν μη τι άλλο, στην τριγωνική επιθεση.

Ο Φιλ Τζάκσον είχε πάντα δίπλα του, τον γκουρού της τριγωνικής επίθεσης, τον Τεξ Ουιντερς, ο οποίος την επανέφερε και την επαναλανσαρε στην μόδα.
Χωρίς τον Τεξ Ουιντερς, ο Φιλ Τζάκσον δεν θα είχε κάνει απολύτως τίποτα!
Το μυστικό της επιτυχίας του Φιλ, τόσο στους Μπουλς, όσο και στους Λεικερς, ήταν ο γερο-Τεξ λοιπον.

Στην Ευρώπη, και πόσο μάλλον στην Ελλάδα, δεν υπάρχει το βάθος γνώσεων στην τριγωνική επιθεση.
Ούτε οι προπονητές ξέρουν να το διδάξουν, ούτε οι παίκτες έχουν γνώση-τριβή.
Και όπως σου είπα και παραπάνω, 16.5 τετραγωνικά μέτρα, παίζουν σίγουρα εναν ρόλο.


υπονοείς ότι ο κόουτς Π δεν μπορεί να διδάξει τριγωνική επίθεση;
το πρότζεκτ Γιαννάκη είχε μέσα πολλούς παίχτες χωρίς σουτ. Κάτι που θέλεις στην τριγωνική επίθεση όπως έχω καταλάβει.
Ακόμα το τρίποντο στην Ευρώπη είναι ποιο κοντά οπότε μπορείς να χτυπήσεις περισσότερους πόντους με συντελεστή 3.
Ενώ με τις αλληλοβοήθειες και την κλειστή ρακέτα λόγο του καλού σουτ μπορείς να βρεις περισσότερες έξτρα πάσας στην αδύναμη πλευρά.

Γενικά πάντως είναι πολύ φιλόδοξο σχέδιο το ξέρω.
a bullet for your head
QUOTE(Timemaster @ Jul 26 2016, 00:12 ) *
Ο Βλάντο δε χωράει στο πρότζεκτ μου αλλά χωράει στις πρώτες αλλαγές όπου θα παίζουμε με σχήμα:
Ξανθόπουλο , Κάμινγκ , Γιανκοβιτς , Αντιουάιτ και Καββαδά.


Υ.Γ. Όσο για τον άλλον Γιανκοβιτς είπαμε ο παίχτης αξίζει να τον περιμένεις μέχρι να κοπεί από ΝΒΑ και να τον πάρεις στις αρχές του πρωταθλήματος. Είναι παίχτης που πραγματικά χτίζεις ομάδα πάνω του.

Δεν χωράει εε?? biggrin.gif
Εμένα πάλι θα μου κολλούσε θαυμάσια, με τον Stefan Jankovic και τον......Jarrod Uthoff, για τον οποίο είχα ποσταρει πριν έναν μήνα, και που έκλεισε 2ετες , μερικώς εγγυημενο συμβολαιο με τους Raptors!


https://www.thestar.com/sports/raptors/2016...-year-deal.html
Timemaster
QUOTE(a bullet for your head @ Jul 25 2016, 23:40 ) *
Δεν χωράει εε?? biggrin.gif
Εμένα πάλι θα μου κολλούσε θαυμάσια, με τον Stefan Jankovic και τον......Jarrod Uthoff, για τον οποίο είχα ποσταρει πριν έναν μήνα, και που έκλεισε 2ετες , μερικώς εγγυημενο συμβολαιο με τους Raptors!


https://www.thestar.com/sports/raptors/2016...-year-deal.html


Μεγάλη μπασκετόφατσα (τόνοι ασχήμιας δηλαδή) ο Jarrod αλλά ήταν καλός θα τον έπερναν με κανονικό συμβόλαιο tongue.gif
αλλά για να πω την αλήθεια θέλω ένα πιο γρήγορο άτι για το μανατζερ μου.

Υ.Γ. Μου αρέσει γιατί εγώ φαντάζομαι απίστευτα μπασκετικά σχήματα μετα την απόκτηση του Καμινγκ
και εσύ πας μονίμως με την περπατημένη.
a bullet for your head
QUOTE(Timemaster @ Jul 26 2016, 00:35 ) *
υπονοείς ότι ο κόουτς Π δεν μπορεί να διδάξει τριγωνική επίθεση;

Δεν πιστεύω πως υπάρχει στην Ελλάδα, κάποιος που να έχει βαθεια γνώση της τριγωνικής επίθεσης, και να μπορεί και να την διδάξει, και να την στησει δομικά.

Αμφιβάλλω αν υπάρχουν πολλοί που την κατέχουν και στην Αμερική.
Ο Ντερεκ Φίσερ, ως PG της τριγωνικής επίθεσης για χρόνια, ως προπονητής στην Νέα Υόρκη, έφυγε νύχτα, και το project εγκαταλλειφθηκε άρον, αρον !

Δεν είναι σαν το Princeton Offence ή κάποιο άλλο, μπασκετικό γνωστικό σύστημα.
Έχει πολλές ιδιαιτερότητες, και θα το χαρακτηριζα sophisticated.
Τεξ Ουιντερς φιλε, ήταν μόνο ένας.
Μια ιδιοφυΐα, που κρατούσε τις σημειώσεις του σε μπακαλοχαρτο, προχειρογραμμενες και μουντζουρωμενες.
Την στιγμή που οι σύγχρονοι γκατζετακηδες , δεν φτουρανε μια ,μπροστά στην μπασκετική του ιδιοφυΐα!

QUOTE(Timemaster @ Jul 26 2016, 00:46 ) *
Μεγάλη μπασκετόφατσα (τόνοι ασχήμιας δηλαδή) ο Jarrod αλλά ήταν καλός θα τον έπερναν με κανονικό συμβόλαιο tongue.gif
αλλά για να πω την αλήθεια θέλω ένα πιο γρήγορο άτι για το μανατζερ μου.

Υ.Γ. Μου αρέσει γιατί εγώ φαντάζομαι απίστευτα μπασκετικά σχήματα μετα την απόκτηση του Καμινγκ
και εσύ πας μονίμως με την περπατημένη.

Με την πεπατημενη-περπατημενη εγώ???
Ο σύγχρονος μπασκετικος επαναστάτης?? biggrin.gif
Κάνεις λάθος φίλε.

Timemaster
QUOTE(a bullet for your head @ Jul 25 2016, 23:48 ) *
Δεν πιστεύω πως υπάρχει στην Ελλάδα, κάποιος που να έχει βαθεια γνώση της τριγωνικής επίθεσης, και να μπορεί και να την διδάξει, και να την στησει δομικά.

Αμφιβάλλω αν υπάρχουν πολλοί που την κατέχουν και στην Αμερική.
Ο Ντερεκ Φίσερ, ως PG της τριγωνικής επίθεσης για χρόνια, ως προπονητής στην Νέα Υόρκη, έφυγε νύχτα, και το project εγκαταλλειφθηκε άρον, αρον !

Δεν είναι σαν το Princeton Offence ή κάποιο άλλο, μπασκετικό γνωστικό σύστημα.
Έχει πολλές ιδιαιτερότητες, και θα το χαρακτηριζα sophisticated.
Τεξ Ουιντερς φιλε, ήταν μόνο ένας.
Μια ιδιοφυΐα, που κρατούσε τις σημειώσεις του σε μπακαλοχαρτο, προχειρογραμμενες και μουντζουρωμενες.
Την στιγμή που οι σύγχρονοι γκατζετακηδες , δεν φτουρανε μια ,μπροστά στην μπασκετική του ιδιοφυΐα!



Για εμένα το θέμα της τριγωνικής έχει να κάνει με 4 παίχτες πολυεργαλεία και έναν παίχτη που μπορεί να σου κάνει το αναπάντεχο και να σπάσει οποιαδήποτε άμυνα. Αν δεν έχεις Τζορνταν ή Μάμπα μέσα στη πεντάδα τότε δύσκολα να την εφαρμόσεις σε κάθε παιχνίδι . Συν ρολίστες πολυτελείας (Πίπεν , Κούκοτς , Φίσερ, Ρόντμαν κ.λ.π.)

Όμως το επιχείρημα του Γιαννάκη βασίστηκε σε λάθος δομικά στοιχεία κατά την γνώμη μου.


Τώρα για τον Τεξ δεν έχω ιδέα ποιος είναι και τι συνεισέφερε απλά θυμάμαι τον τρόπο παιχνιδιού των μπουλς και των Λεικερς και φυσικά του Ολυμπιακού.

QUOTE(a bullet for your head @ Jul 25 2016, 23:52 ) *
Δεν πιστεύω πως υπάρχει στην Ελλάδα, κάποιος που να έχει βαθεια γνώση της τριγωνικής επίθεσης, και να μπορεί και να την διδάξει, και να την στησει δομικά.

Αμφιβάλλω αν υπάρχουν πολλοί που την κατέχουν και στην Αμερική.
Ο Ντερεκ Φίσερ, ως PG της τριγωνικής επίθεσης για χρόνια, ως προπονητής στην Νέα Υόρκη, έφυγε νύχτα, και το project εγκαταλλειφθηκε άρον, αρον !

Δεν είναι σαν το Princeton Offence ή κάποιο άλλο, μπασκετικό γνωστικό σύστημα.
Έχει πολλές ιδιαιτερότητες, και θα το χαρακτηριζα sophisticated.
Τεξ Ουιντερς φιλε, ήταν μόνο ένας.
Μια ιδιοφυΐα, που κρατούσε τις σημειώσεις του σε μπακαλοχαρτο, προχειρογραμμενες και μουντζουρωμενες.
Την στιγμή που οι σύγχρονοι γκατζετακηδες , δεν φτουρανε μια ,μπροστά στην μπασκετική του ιδιοφυΐα!


Με την πεπατημενη-περπατημενη εγώ???
Ο σύγχρονος μπασκετικος επαναστάτης?? biggrin.gif
Κάνεις λάθος φίλε.


εσύ που μου έβαλες δίπλα στον άσσο που δεν είναι καθαρός άσσος άλλο ένα φοργουρντ άσσο. Δηλαδή ότι ποιο λογικό. Και παραδίπλα ένα κλασικό Ευρωπαικό τριάρι δώσε μου 10 τρίποντα στον αγώνα και παραδίπλα ένα κλασικό αμερικανολευκό τεσσάρι. Ότι ποιο λογικό δηλαδή.

Έλα βάλε λίγη φαντασία.

biggrin.gif
a bullet for your head
QUOTE(Timemaster @ Jul 26 2016, 00:56 ) *
Τώρα για τον Τεξ δεν έχω ιδέα ποιος είναι και τι συνεισέφερε απλά θυμάμαι τον τρόπο παιχνιδιού των μπουλς και των Λεικερς και φυσικά του Ολυμπιακού.

Κατσε και διάβασε για αυτόν αν θες.
Πριν πολλά χρόνια, αν δεν κάνω λάθος, πρέπει να είχε έρθει και στην Ελλάδα για σεμινάριο.
Ο Φιλ τον είχε πάντα δίπλα του.
Αυτός του έστηνε τα μαγαζιά.
Απο κει και πέρα, όπως είχε πει και ο Αλονζο Μουρνιγκ , στα ταιμ άουτ υπάρχει ευτυχώς και ο Κομπε biggrin.gif
Timemaster
QUOTE(a bullet for your head @ Jul 26 2016, 00:01 ) *
Κατσε και διάβασε για αυτόν αν θες.
Πριν πολλά χρόνια, αν δεν κάνω λάθος, πρέπει να είχε έρθει και στην Ελλάδα για σεμινάριο.
Ο Φιλ τον είχε πάντα δίπλα του.
Αυτός του έστηνε τα μαγαζιά.
Απο κει και πέρα, όπως είχε πει και ο Αλονζο Μουρνιγκ , στα ταιμ άουτ υπάρχει ευτυχώς και ο Κομπε biggrin.gif


αν κάποια στιγμή βρω λίγο χρόνο θέλω να διαβάσω και ακριβός το τι είναι η τριγωνική επίθεση μιας και ότι ξέρω από αυτήν δεν είναι από αναλύσεις κ.λ.π. αλλά από αυτά που θυμάμαι από τα παιχνίδια που έβλεπα τότε.
a bullet for your head
QUOTE(Timemaster @ Jul 26 2016, 00:59 ) *
Για εμένα το θέμα της τριγωνικής έχει να κάνει με 4 παίχτες πολυεργαλεία και έναν παίχτη που μπορεί να σου κάνει το αναπάντεχο και να σπάσει οποιαδήποτε άμυνα. Αν δεν έχεις Τζορνταν ή Μάμπα μέσα στη πεντάδα τότε δύσκολα να την εφαρμόσεις σε κάθε παιχνίδι . Συν ρολίστες πολυτελείας (Πίπεν , Κούκοτς , Φίσερ, Ρόντμαν κ.λ.π.)

Όμως το επιχείρημα του Γιαννάκη βασίστηκε σε λάθος δομικά στοιχεία κατά την γνώμη μου.


Τώρα για τον Τεξ δεν έχω ιδέα ποιος είναι και τι συνεισέφερε απλά θυμάμαι τον τρόπο παιχνιδιού των μπουλς και των Λεικερς και φυσικά του Ολυμπιακού.



εσύ που μου έβαλες δίπλα στον άσσο που δεν είναι καθαρός άσσος άλλο ένα φοργουρντ άσσο. Δηλαδή ότι ποιο λογικό. Και παραδίπλα ένα κλασικό Ευρωπαικό τριάρι δώσε μου 10 τρίποντα στον αγώνα και παραδίπλα ένα κλασικό αμερικανολευκό τεσσάρι. Ότι ποιο λογικό δηλαδή.

Έλα βάλε λίγη φαντασία.

biggrin.gif

Θυμάσαι που πρότεινα 2 Combo G, τον Collinsworth ως PG στην επιθεση ,μαρκαροντας στην άμυνα τα αντίπαλα SF, τον Βεζενκοφ και τον Coty Clark?
Δεν έχω βάλει εγώ φαντασία?
Επίσης έχω προτείνει και line up με 5 διμετρους, με τους Collinsworth και Coty Clark!

Και γενικά φίλε Timemaster, διαχρονικά τώρα, έχω γράψει τα πιο experimental μπασκετικα σκεπτικα!
Κάποτε, εφαρμοζα και αρκετά απο αυτα.

Επειδή το τερματισαμε στο off topic , σταματάω εδώ, γιατί πας συνέχεια και μου χαϊδεύεις ευαίσθητες χορδές biggrin.gif

ΥΓ: Παρατήρησες κάτι?
Ο tuareg, αφότου με ρώτησε για τον Cunningham, εξαφανίστηκε μυστηριωδως και παντελως αθόρυβα.... cool.gif
Timemaster
QUOTE(a bullet for your head @ Jul 26 2016, 00:07 ) *
Θυμάσαι που πρότεινα 2 Combo G, τον Collinsworth ως PG στην επιθεση ,μαρκαροντας στην άμυνα τα αντίπαλα SF, τον Βεζενκοφ και τον Coty Clark?
Δεν έχω βάλει εγώ φαντασία?
Επίσης έχω προτείνει και line up με 5 διμετρους, με τους Collinsworth και Coty Clark!

Και γενικά φίλε Timemaster, διαχρονικά τώρα, έχω γράψει τα πιο experimental μπασκετικα σκεπτικα!
Κάποτε, εφαρμοζα και αρκετά απο αυτα.

Επειδή το τερματισαμε στο off topic , σταματάω εδώ, γιατί πας συνέχεια και μου χαϊδεύεις ευαίσθητες χορδές biggrin.gif

ΥΓ: Παρατήρησες κάτι?
Ο tuareg, αφότου με ρώτησε για τον Cunningham, εξαφανίστηκε μυστηριωδως και παντελως αθόρυβα.... cool.gif



για αυτό σε τσιγκλάω.... μετά από κάτι τέτοιους ωραίους συνδιασμούς ήρθες και με αποτείωσες.
για μια στιγμή νόμιζα πως τόση ώρα συνομιλώ με κάποιον άλλον.
tongue.gif

Ο tuareg ή κάνει βουντού για να τον κλείσουμε ή μελετάει. Από την άλλη δε ξέρω αυτός σε τι ζώνη ώρας είναι οπότε ίσως γενικά να τον πήρε ο ύπνος με το οφ τοπικ μας.

Τέλος πάντων περισσότερα αύριο που θα έχουμε νέα ανακοίνωση παίχτη.
a bullet for your head
QUOTE(Timemaster @ Jul 26 2016, 01:17 ) *
για αυτό σε τσιγκλάω.... μετά από κάτι τέτοιους ωραίους συνδιασμούς ήρθες και με αποτείωσες.
για μια στιγμή νόμιζα πως τόση ώρα συνομιλώ με κάποιον άλλον.
tongue.gif

Ο tuareg ή κάνει βουντού για να τον κλείσουμε ή μελετάει. Από την άλλη δε ξέρω αυτός σε τι ζώνη ώρας είναι οπότε ίσως γενικά να τον πήρε ο ύπνος με το οφ τοπικ μας.

Τέλος πάντων περισσότερα αύριο που θα έχουμε νέα ανακοίνωση παίχτη.

Ανακοίνωση παικτη ε? Πάλι τσιγκλας biggrin.gif
Αντε να δούμε.
Σε αποτελειωσα εγώ?
Που σου βρήκα τους 3 ενδιάμεσους και τον play maker ρακέτας χθες?
Δεν σου άρεσε ο Darryl Monroe?? biggrin.gif
Στο σκεπτικο σου, δεν έδωσα απλα, σάρκα και οστά, εστω και ως υπόθεση εργασίας, αλλά το επεκτεινα-τερμάτισα cool.gif
Καλό βράδυ φίλε

ΥΓ : Ο tuareg, μάλλον μελετάει τον Cunningham biggrin.gif
tuareg
το κοιταζα,πολυ καλος,δε ξερω αν αντεχουμε δυο ακριβα για τα δεδομενα μας (πανω απο 250) συμβολαια καθως αλλο ενα θα παει στο 3 η 4
SteelGandalf
QUOTE(a bullet for your head @ Jul 25 2016, 22:45 ) *
http://www.nbadraft.net/players/jared-cunningham

Θα μπορούσε ένας mod , να βάλει αυτό το λινκ στο παραπάνω ποστ μου?


Έγινε, έστω και με μικρή καθυστέρηση. wink.gif
giannisaris81
Διαβαζω απο ρεπορταζ οτι σκεφτομαστε και αλλον-αλλους ελληνες και μπορει να αφησουμε καποιες θεσεις κοινοτικων κενες..πολυ μαρεσει αυτη η ιδεα....να εχουμε 4 αμερικανους και ολοι οι αλλοι ελληνες....θα δεσει πολυ καλα μια τετοια ομαδα...
Αξιζει το αρχικο μας μπατζετ μια μικρη αυξηση για να διαμορφωθει η ομαδα καπως ετσι
1.Καμινγκς ξανθο φλιωνης διπλαρος
2-3 Αμερικανος Γιανκοβιτς Μουρτος Ζαρας
4 Αμερικανος Τσαιρελης
5 Αμερικανος Καβαδας Σιμτσακ Χρηστιδης

Φερε Γιανκοβιτς Λασκαρη και τρελανε μας!!!!
Και ας παρουμε πιο φτηνους αμερικανους δεν εγινε και κατι...ας φερουμε Γιανκοβιτς με 2τες και ας παρουμε φτηνα λαβρακια αμερικανους....ετσι του χρονου που θα αυξησουμε το μπατζετ μας θα εχουμε μια βαση απο Καββαδα Γιανκοβιτς να χτισουμε....
SteelGandalf
Απολαμβάνω τις συζητήσεις σας!!! wink.gif

QUOTE(www.pressaris.gr - 26/7/2016)
Εμφανίστηκε ο Μακ Νιλ, έδωσε εξηγήσεις και ευχήθηκε καλή επιτυχία

Πριν από μερικές μέρες ο Τζερέλ Μακ Νιλ εμφανίστηκε ξανά. Τηλεφώνησε στον Δημήτρη Πρίφτη και του μίλησε για την απόφασή του να μην συνεχίσει στον Άρη.


Ο Αμερικανός γκαρντ ζήτησε συγνωμή γιατί δεν απάντησε την τελευταία βδομάδα πριν πει το “όχι” στους ανθρώπους του Άρη, ευχαρίστησε την ομάδα, τον Πρίφτη και τους πρώην συμπαίκτες του για την τιμή που του έκαναν να τον θέλουν πάλι πίσω, αλλά εξήγησε ότι θέλει να βρει συμβόλαιο με περισσότερα χρήματα.

Είπε ότι δεν ήθελε να πάει στην Μπάνβιτ, ευχήθηκε καλή επιτυχία στη νέα χρονιά και τόνισε πως για οποιαδήποτε βοήθεια χρειαστούν οι κίτρινοι θα είναι διαθέσιμος.


Τι είδους βοήθεια; Οικονομικής φύσεως; Μας δουλεύει το παλικάρι;
back2back
QUOTE(SteelGandalf @ Jul 26 2016, 10:52 ) *
Απολαμβάνω τις συζητήσεις σας!!! wink.gif



Τι είδους βοήθεια; Οικονομικής φύσεως; Μας δουλεύει το παλικάρι;


χα χα ναι, σας είδε σφικτούς και είπε να τσοντάρει μήπως πάρετε κανένα παίκτη tongue.gif Προφανώς για ψηστήρι σε κάποιον Αμερικάνο, ο Γκρίν για παράδειγμα μίλησε με Χάντερ για να πάρει πληροφορίες για τον Ολυμπιακό
giannisaris81
QUOTE (SteelGandalf @ Jul 26 2016, 10:52 ) *
Τι είδους βοήθεια; Οικονομικής φύσεως; Μας δουλεύει το παλικάρι;

Ασε Τζερελ αγορι μου...ο λογος σου μας χορτασε και το ψωμι σου φατο...
Μου θυμιζει κοπελα που αποριπτει καποιον και του λεει σε βλεπω σαν φιλο...
Καλη συνεχεια Τζερελ στην καριερα σου!!!
pan24
QUOTE (giannisaris81 @ Jul 26 2016, 10:47 ) *
Διαβαζω απο ρεπορταζ οτι σκεφτομαστε και αλλον-αλλους ελληνες και μπορει να αφησουμε καποιες θεσεις κοινοτικων κενες..πολυ μαρεσει αυτη η ιδεα....να εχουμε 4 αμερικανους και ολοι οι αλλοι ελληνες....θα δεσει πολυ καλα μια τετοια ομαδα...
Αξιζει το αρχικο μας μπατζετ μια μικρη αυξηση για να διαμορφωθει η ομαδα καπως ετσι
1.Καμινγκς ξανθο φλιωνης διπλαρος
2-3 Αμερικανος Γιανκοβιτς Μουρτος Ζαρας
4 Αμερικανος Τσαιρελης
5 Αμερικανος Καβαδας Σιμτσακ Χρηστιδης

Φερε Γιανκοβιτς Λασκαρη και τρελανε μας!!!!
Και ας παρουμε πιο φτηνους αμερικανους δεν εγινε και κατι...ας φερουμε Γιανκοβιτς με 2τες και ας παρουμε φτηνα λαβρακια αμερικανους....ετσι του χρονου που θα αυξησουμε το μπατζετ μας θα εχουμε μια βαση απο Καββαδα Γιανκοβιτς να χτισουμε....

Αδερφε πως να γινει ολο αυτο?
Καββαδας 200(λιγοτερο δεν παιζει),Τσαιρελης 150(ισως λεω λιγα),γιανκοβιτς 500(η αεκ του ειχε προσφερει 600) και εχουμε φτασει ηδη στα 850 στον χαμηλοτερο υπολογισμο
Βαλε και 120 ο καμινγκς και φτασαμε σχεδον στο 1 εκ
Οι υπολοιποι 8 της 12αδας θα παιρνουν συνολο ενα 300αρι?Και να ανεβει το μπατζετ απο 1,3 να παει 1,5 παλι δεν φτανουν
a bullet for your head
QUOTE(tuareg @ Jul 26 2016, 09:56 ) *
το κοιταζα,πολυ καλος,δε ξερω αν αντεχουμε δυο ακριβα για τα δεδομενα μας (πανω απο 250) συμβολαια καθως αλλο ενα θα παει στο 3 η 4

Αν μπορούσε ο Άρης να τον προσεγγίσει, και να τον πείσει με 300χιλ να έρθει Ευρώπη, θα ήταν ΜΕΓΚΑ κίνηση φίλε tuareg....
Με Cummings - Cunningham, ο Αρης θα έκλεινε με τα ίδια χρήματα που προσέφερε στους Waters-McNeal για να ανανεώσουν, ένα καλύτερο δίδυμο Αμερικανών G απο το περσινό.
Ένα πυραυλοκινητο , αθλητικο δίδυμο με μεγάλη αμυντική ικανότητα, και επιθετικό ταλέντο συνάμα.
Αν υπάρχουν στην Ευρώπη, πολλοί σαν τον Jared Cunningham, πεσμου και εμένα...

Σε μια τέτοια περίπτωση, απλά θα έπρεπε να κάνει ο Άρης, μια ανα προσαρμογή.
Και να βρει άλλους δύο Αμερικανούς με 350χιλ...
Εφόσον φεροταν να δίνει ως και 760χιλ για τις ανανεώσεις των 4 περσινών Αμερικανών, το κρατάω ως βαση-δεδομένο.
Το ξέρεις πολύ καλά, πως μπορείς να βρεις πολύ καλές περιπτώσεις με αυτά τα λεφτά.
Την υπέρβαση σου, θα χρειαζόταν να την κάνεις μόνο για τον Βλάντο Γιανκοβιτς.
giannisaris81
QUOTE (pan24 @ Jul 26 2016, 11:16 ) *
Αδερφε πως να γινει ολο αυτο?
Καββαδας 200(λιγοτερο δεν παιζει),Τσαιρελης 150(ισως λεω λιγα),γιανκοβιτς 500(η αεκ του ειχε προσφερει 600) και εχουμε φτασει ηδη στα 850 στον χαμηλοτερο υπολογισμο
Βαλε και 120 ο καμινγκς και φτασαμε σχεδον στο 1 εκ
Οι υπολοιποι 8 της 12αδας θα παιρνουν συνολο ενα 300αρι?Και να ανεβει το μπατζετ απο 1,3 να παει 1,5 παλι δεν φτανουν


200 για Καββαδα?ουτε μια στο εκατομυριο φιλε....καπου 100κατι θα εκλεισε θα το δεις οταν βγουν τα ποσα...αντε 150 μαξ να δωσαμε αλλα και παλι δε νομιζω....καλα το 150 για τσαιρελη μοιαζει με ανεκδοτο....οπως και οτι η αεκ εδωσε 600 στο βλαντο...αυτο γραφτηκε απο ενα σαιτ μονο και μοιαζει με τη μεγαλυτερη μουφα ρεπορταζ του καλοκαιριου...θα του εδιναν 600 και δεν θα ειχε παει?
Νομιζω οτι γυρω στα 300 ειναι μια νορμαλ τιμη για τον Βλαντο και αν του τα δωσουμε ισως να ερθει...
a bullet for your head
QUOTE(pan24 @ Jul 26 2016, 11:16 ) *
Αδερφε πως να γινει ολο αυτο?
Καββαδας 200(λιγοτερο δεν παιζει),Τσαιρελης 150(ισως λεω λιγα),γιανκοβιτς 500(η αεκ του ειχε προσφερει 600) και εχουμε φτασει ηδη στα 850 στον χαμηλοτερο υπολογισμο
Βαλε και 120 ο καμινγκς και φτασαμε σχεδον στο 1 εκ
Οι υπολοιποι 8 της 12αδας θα παιρνουν συνολο ενα 300αρι?Και να ανεβει το μπατζετ απο 1,3 να παει 1,5 παλι δεν φτανουν

Για τον Βλάντο Γιανκοβιτς, είμαι αντίθετος σε μια τέτοια υπέρβαση των 500χιλ -600χιλ.
Εγώ θα έλεγα το εξής.
Να του προτείνεις θέση starter, με 30' εγγυημενα λεπτά , δείχνοντας του οτι ο Άρης πάει νσ στησει ενα πολύ ανταγωνιστικο σύνολο.
Προσφέροντας του 300χιλ και την δυνατότητα να διακριθεί μέσα απο αυτή την προσπάθεια, και να αυξήσει έτσι το status του, όντας ως πρωταγωνιστής.
Κάτι τέτοιο θα μπορούσε να το εξαργυρωσει μετέπειτα με τον καλύτερο τρόπο.

ΥΓ: Είδα στο λινκ του μπλογκερ, πως ήρθαν Ευρώπη οι Josh Adams και ο Maodo Lo, που τους ανέφερα πριν 10 μέρες στα δικά σου τοπικ.
Τις προάλλες που ανέφερα πως ο μάνατζερ των Fotu , Stefan Jankovic και Gist είναι ο Rade filipovic, πρόσεξα πως έχει και τον Adams αν δεν κάνω λάθος.
Βέβαια, ο Adams παραπέμπει πολύ πιο έντονα σε μια version του Mike James, με καλύτερο ίσως μακρινό σούτ, απο ότι ένα κράμα των Νεντοβιτς-Μιλιτς??
Πολύ καλο λαβράκι και αυτός και ο Γερμανός
pan24
QUOTE (a bullet for your head @ Jul 26 2016, 11:29 ) *
Για τον Βλάντο Γιανκοβιτς, είμαι αντίθετος σε μια τέτοια υπέρβαση των 500χιλ -600χιλ.
Εγώ θα έλεγα το εξής.
Να του προτείνεις θέση starter, με 30' εγγυημενα λεπτά , δείχνοντας του οτι ο Άρης πάει νσ στησει ενα πολύ ανταγωνιστικο σύνολο.
Προσφέροντας του 300χιλ και την δυνατότητα να διακριθεί μέσα απο αυτή την προσπάθεια, και να αυξήσει έτσι το status του, όντας ως πρωταγωνιστής.
Κάτι τέτοιο θα μπορούσε να το εξαργυρωσει μετέπειτα με τον καλύτερο τρόπο.

Ισως...Ισως και οχι
Γιατι να κατεβει επιπεδο απο τον παναθηναικο παιρνοντας λιγοτερα χρηματα απο οσα ηδη παιρνει?
Εχω την αισθηση οτι αν δεχτει μια μειωση του στυλ να παει στα 250 θα θελει να τον κρατησει και ο παναθηναικος
a bullet for your head
QUOTE(pan24 @ Jul 26 2016, 11:37 ) *
Ισως...Ισως και οχι
Γιατι να κατεβει επιπεδο απο τον παναθηναικο παιρνοντας λιγοτερα χρηματα απο οσα ηδη παιρνει?
Εχω την αισθηση οτι αν δεχτει μια μειωση του στυλ να παει στα 250 θα θελει να τον κρατησει και ο παναθηναικος

Ο Παναθηναϊκός θα ήθελε να τον κρατήσει, όμως δεν θα έπαιζε στον Παναθηναϊκό.
Στον Άρη όμως θα πρωταγωνιστουσε, και το ξέρεις πολύ καλά.
Είναι ειδοποιός διαφορά αυτό το πράγμα.

tuareg
QUOTE (pan24 @ Jul 26 2016, 11:16 ) *
Αδερφε πως να γινει ολο αυτο?
Καββαδας 200(λιγοτερο δεν παιζει),Τσαιρελης 150(ισως λεω λιγα),γιανκοβιτς 500(η αεκ του ειχε προσφερει 600) και εχουμε φτασει ηδη στα 850 στον χαμηλοτερο υπολογισμο
Βαλε και 120 ο καμινγκς και φτασαμε σχεδον στο 1 εκ
Οι υπολοιποι 8 της 12αδας θα παιρνουν συνολο ενα 300αρι?Και να ανεβει το μπατζετ απο 1,3 να παει 1,5 παλι δεν φτανουν



QUOTE (giannisaris81 @ Jul 26 2016, 11:29 ) *
200 για Καββαδα?ουτε μια στο εκατομυριο φιλε....καπου 100κατι θα εκλεισε θα το δεις οταν βγουν τα ποσα...αντε 150 μαξ να δωσαμε αλλα και παλι δε νομιζω....καλα το 150 για τσαιρελη μοιαζει με ανεκδοτο....οπως και οτι η αεκ εδωσε 600 στο βλαντο...αυτο γραφτηκε απο ενα σαιτ μονο και μοιαζει με τη μεγαλυτερη μουφα ρεπορταζ του καλοκαιριου...θα του εδιναν 600 και δεν θα ειχε παει?
Νομιζω οτι γυρω στα 300 ειναι μια νορμαλ τιμη για τον Βλαντο και αν του τα δωσουμε ισως να ερθει...


ο giannis ειναι πιο κοντα στη πραγματικοτητα
ggkrizio2
Η σκεψη για τεσσερεις αμερικανους παει στο εξης...αποτι καταλαβα μετα την μεση μπορεις ναχεις εξι αμερικανους αρα εαν εχεις κενα με την αρχικη ελληνοαμερικανικη ομαδα,δεν αλλαζεις καποιον κοινοτικο πχ αλλα προσθετεις εναν αμερικανο που βρισκεις σωρηδον οχι οπως περσι με τους κοινοτικους πιυ ηταν περιορισμενοι...βασικα ο κασελακης ηταν μια καλη περιπτωση,περσι εντυπωσιαστηκα με την εξελιξη του...αυτη η διοικηση απο επικοινωνιακης πλευρας το παει καλα στα μεταγραφικα,της αρεσει να κανει ντορο...σαν σηριαλ ειναι...αρα ελπιζουμε και για ενα ονομα που θα κανει μπαμ...υπομονη
tuareg
QUOTE (ggkrizio2 @ Jul 26 2016, 11:46 ) *
Η σκεψη για τεσσερεις αμερικανους παει στο εξης...αποτι καταλαβα μετα την μεση μπορεις ναχεις εξι αμερικανους αρα εαν εχεις κενα με την αρχικη ελληνοαμερικανικη ομαδα,δεν αλλαζεις καποιον κοινοτικο πχ αλλα προσθετεις εναν αμερικανο που βρισκεις σωρηδον οχι οπως περσι με τους κοινοτικους πιυ ηταν περιορισμενοι...βασικα ο κασελακης ηταν μια καλη περιπτωση,περσι εντυπωσιαστηκα με την εξελιξη του...αυτη η διοικηση απο επικοινωνιακης πλευρας το παει καλα στα μεταγραφικα,της αρεσει να κανει ντορο...σαν σηριαλ ειναι...αρα ελπιζουμε και για ενα ονομα που θα κανει μπαμ...υπομονη


θα παρουμε 4 μαυρους και καββαδα-τσαιρ-γιανκοβιτς biggrin.gif
a bullet for your head
QUOTE(ggkrizio2 @ Jul 26 2016, 11:46 ) *
Η σκεψη για τεσσερεις αμερικανους παει στο εξης...αποτι καταλαβα μετα την μεση μπορεις ναχεις εξι αμερικανους αρα εαν εχεις κενα με την αρχικη ελληνοαμερικανικη ομαδα,δεν αλλαζεις καποιον κοινοτικο πχ αλλα προσθετεις εναν αμερικανο που βρισκεις σωρηδον οχι οπως περσι με τους κοινοτικους πιυ ηταν περιορισμενοι...

Ενα τετοιο σκεπτικο έχει τα καλά και τα κακά του.
a bullet for your head
QUOTE(SteelGandalf @ Jul 26 2016, 10:52 ) *
Απολαμβάνω τις συζητήσεις σας!!! wink.gif

Ο Timemaster μου γαργαλάει ευαίσθητες χορδές και δεν θέλω και πολύ, για να παρεκτραπω μπασκετικα.
Κραταω στην τσίτα τον tuareg....
Έχω στις σημειώσεις και άλλες προτάσεις.
Επειδή θα πάω θάλασσα τώρα, και θα λείπω όλη μερα, πολύ αργά το βράδυ, αν μπορέσω, θα κάνω ένα ποστ, για εναν παικτη που μου βγάζει πολύ έντονα ενα κραμα των. ...Cluff Levingston και..........Jeremiah Massey!
Lefty, undersized, σούπερ αθλητικο PF , με όχι τόσο καλό σουτ σε αυτή την στιγμή της καριέρας του.
High Energy τύπος, με αμυντικες διακρίσεις και με potential να μαρκάρει απο το PG ως και το C υπο ορισμένες προϋποθέσεις.
Για τα Ευρωπαϊκά δεδομένα μιλάω πάντα.
Για τα standards του ΝΒΑ, πιστευω πως θα μπορούσε να μαρκάρει τουλάχιστον 3 θέσεις!

Έτσι....Μόνο ο Timemaster θα ιντριγκαρει biggrin.gif

Καλή συνέχεια σε όλους!
tyrone hill
Πιστεύω ότι η καλύτερη τροπή του φετινού μεταγραφικού σχεδιασμού θα ήταν να κλείσουν με διετή(γιατί όχι και τριετή) ο Γιάνκοβιτς,ο Τσαιρέλης και ο Καββαδάς.Συμφωνώ 100 με τα ποστ του φίλου Γιάννη και του φίλου τουαρέγκ.Οι καλές ομάδες στην Ελλάδα βασίζονται κυρίως στον ελληνικό κορμό και τους γηγενείς παίκτες.Με αυτή την τριάδα των παικτών που ανέφερα συν τον Μούρτο συν τους μικρούς(Φλιώνη-Δίπλαρο-Χρηστίδη) μπορούμε να φτιάξουμε έναν αξιοπρεπέστατο κορμό παικτών για τα επόμενα 2 χρόνια τουλάχιστον.Μετά από εκεί είναι στο χέρι του κύριου Λάσκαρη να κρατήσει όποιον επιθυμεί και όποιον βλέπει ότι έχει θέληση να παραμείνει και φυσικά έχει περιθώρια εξέλιξης.

Με τον Καββαδά κλείνουμε το back-up στη θέση του σέντερ,με τον Τσαιρέλη το back up στη θέση του πάουερ φόργουορντ και τέλος με τον Γιάνκοβιτς κλείνουμε το starter στη θέση του small forward.Αποκτούμε 3 Αμερικάνους στις θέσεις 2-4-5 και αφήνουμε 2 θέσεις κενές για τον Φλεβάρη.Αν διαπιστωθεί κάποιο κενό μπορούμε να κάνουμε μία διορθωτική κίνηση χωρίς να χρειαστεί να αλλάξουμε κάποιον παίκτη.Επίσης,όπως πολύ σωστά επεσήμαναν τα παιδιά εδώ.είναι πιο εύκολα μέσα στην περίοδο να βρεις κάποιον Αμερικάνο παρά κάποιον παίκτη από την κοινοτική αγορά.

Πέρα από όλα τα άλλα πιστεύω ότι η ενδεχόμενη απόκτηση Γιάνκοβιτς θα είχε θετικό αντίκτυπο και στον κόσμο της ομάδας μας που διψά για τέτοιες κινήσεις.Αμέσως αμέσως έχεις κερδίσει κάποιους φιλάθλους και θα δεις κάποια διαρκείας παραπάνω γιατί όπως και να το κάνουμε ο Βλάντο είναι Έλληνας διεθνής,με εμπειρία από Euroleague και σε πολύ καλή μπασκετική ηλικία.

Να δούμε μέσα στη βδομάδα ποιος θα είναι και ο παρτενέρ του Κάμινγκς στην backcourt της ομάδας μας.Δημοσιεύματα αναφέρουν ότι έχει ήδη βρεθεί και γίνονται διαπραγματεύσεις για να ρίξει λίγο τις απαιτήσεις του.Πιστεύω ότι θα έχει ευρωπαική εμπειρία και θα είναι σκόρερ αλλά και δημιουργός.
tuareg
Μετά τον Καββαδά, έρχονται κι άλλες ανακοινώσεις!

Ο Βασίλης Καββαδάς αναμένεται στη Θεσσαλονίκη για να υπογράψει στον Άρη, όπως λένε οι τελευταίες πληροφορίες, όμως για τον Άρη οι κινήσεις δε σταματούν εδω, φυσικά. Σύμφωνα με πληροφορίες οι "κιτρινόμαυροι" είναι σε συζητήσεις τόσο με έναν ακόμη γκαρντ, όσο και με έναν φόργουορντ, αμφότεροι Αμερικανοί και περιμένουν απαντήσεις.

Παράλληλα συνεχίζουν την επαφή με τον Βλαδίμηρο Γιάνκοβιτς, με τον οποίο υπάρχει μέχρι στιγμής, όπως αναφέρει σήμερα η εφημερίδα "Αρένα", μια οικονομική διαφορά. Ο Άρης όπως όλα δείχνουν θα επιμείνει, ενώ παράλληλα θα θελήσει να πάρει κι άλλους Ελληνες παίκτες πέραν του Καββαδά. Σε κάθε περίπτωση είναι δεδομένο ότι αυτή η εβδομάδα θα είναι πολύ σημαντική και ενδεχομένως να συνοδευθεί από ανακοινώσεις, πέραν του Καββαδά. Το BasketPlus.Gr πάντως σας είχε προιδεάσει για την εξέλιξη στην υπόθεση Καββαδά, στις "Φήμες" της 11ης Ιουλίου (ΕΔΩ)...

http://www.basketplus.gr/index.php/a1-esak...%B5%CE%B9%CF%82
o kakos
διαβαζω τοσο καιρο και ενας δεν εχει πει για τον ξανθοπουλο που είναι παντα μεσα στους 3 πρωτους σε ασιστ και είναι ελληνας....δεν είναι ο κορμος ξανθοπουλος σε μια ομαδα που δεν εχει μπατζετ 4 η 5 εκατομμύρια μπατζετ?
giannisaris81
QUOTE (o kakos @ Jul 26 2016, 14:17 ) *
διαβαζω τοσο καιρο και ενας δεν εχει πει για τον ξανθοπουλο που είναι παντα μεσα στους 3 πρωτους σε ασιστ και είναι ελληνας....δεν είναι ο κορμος ξανθοπουλος σε μια ομαδα που δεν εχει μπατζετ 4 η 5 εκατομμύρια μπατζετ?


Ειναι πολυ καλος ο ξανθοπουλος....και περα απο τις ασιστ ο τομεας που με εντυπωσιασε φετος ειναι τα κλεψιματα μιλαμε για φοβερο κλεφτη....απλα πια σιγα σιγα μπαινει στη φαση βετερανος...επισης το προβλημα ειναι οτι τον αφηνουν προκλητικα να σουταρει οταν ειναι μεσα και μας παιζουν πολυ κλειστα....
Παντως για το επιπεδο μας σιγουρα ειναι υπερπολυτιμος και θα βοηθησει πολυ και φετος!
SteelGandalf
QUOTE(o kakos @ Jul 26 2016, 13:17 ) *
διαβαζω τοσο καιρο και ενας δεν εχει πει για τον ξανθοπουλο που είναι παντα μεσα στους 3 πρωτους σε ασιστ και είναι ελληνας....δεν είναι ο κορμος ξανθοπουλος σε μια ομαδα που δεν εχει μπατζετ 4 η 5 εκατομμύρια μπατζετ?


Πολύτιμος, έμπειρος, ήρεμος. Όμως, αν και δεν τον έχουν πάρει τα χρόνια (έχει κλείσει τα 32), όντως δεν μπορείς να ποντάρεις και πολύ επάνω του, επειδή είναι ιδιαίτερα απαιτητική η θέση του. Είδες πέρσι, όταν έπιανε τρικυμία τον Waters, πόσο πολύ μας βοήθησε, αλλά υπήρχαν στιγμές που έδειξε να μην αντέχει άλλο και "κλάταρε".

Σαφώς και τούτη την ώρα αποτελεί έναν από τους παίχτες του κορμού (μαζί με Μούρτο, Σίμτσακ, δεν υπολογίζω αυτούς που φέτος θα έρθουν), όμως όπως και πέρσι, έτσι και φέτος, κρίνω απαραίτητη την προσθήκη ενός 3ου έμπειρου point guard, ώστε να μπορεί να "κουβαλήσει" και να οργανώσει την ομάδα στα δύσκολα (κούραση, φάουλ, τραυματισμοί κλπ.). Βέβαια, φέτος έχουμε ήδη ένα διαφορετικό δεδομένο από πέρσι. Τον Cummings στην θέση του Waters, ο οποίος Cummings αν αποδειχθεί πιο καθαρόαιμος playmaker τότε μπορεί μόνο με τον Βασίλη Ξανθόπουλο (ενίοτε κι έναν μικρό π.χ. Φλιώνη ή Δίπλαρο) κι έναν combo shooting guard να είμαστε πλήρως καλυμμένοι. Όλα αυτά είναι εικασίες και θα πρέπει να τα δούμε στην πράξη. Σε πρώτη φάση να δούμε ποιος θα είναι ο βασικός shooting guard και ποιες θα είναι οι αρετές του, ενώ -όπως προείπα- μένει να δούμε και στην πράξη το κατά πόσο θα αποτέλεση αναβάθμιση η έλευση του Will Cummings (σε σύγκριση με τον Dominic Waters). wink.gif

Όλα τα παραπάνω θα εξαρτηθούν και από τον ρόλο που θα έχουν οι Φλιώνης-Δίπλαρος στον φετινό Άρη, διότι αν αναβαθμιστούν πραγματικά, τότε δεν χωράει 3ος playmaker και θα προτιμούσα κι εγώ το να δοθεί χρόνος στους μικρούς.
SteelGandalf
QUOTE(www.pressaris.gr - 26/7/2016)
Σκέψεις για προσθήκες (κι άλλων) Ελλήνων αντί κοινοτικών στο ρόστερ!

Η επικείμενη απόκτηση του Βασίλη Καββαδά λύνει σε μεγάλο βαθμό τα χέρια της τεχνικής ηγεσίας, διότι η ομάδα θα έχει τον Έλληνα παίκτη που εξαρχής ήθελε να προσθέσει στο ρόστερ της προσεχούς περιόδου.


Η προσθήκη του 25χρονου σέντερ δίνει στον Δημήτρη Πρίφτη την δυνατότητα να ανοίξει τις επιλογές του στους ξένους, ωστόσο σύμφωνα με πληροφορίες του PRESSARIS δεν θα πρέπει να αποκλειστεί το ενδεχόμενο οι κίτρινοι να προχωρήσουν στην απόκτηση κι άλλου Έλληνα ή Ελλήνων παικτών και να μην “ξοδέψουν” όλες τις θέσεις των ξένων.

Είναι κάτι που έχει στο μυαλό του ο Πρίφτης, θέλοντας και να τονώσει την ομάδα με ακόμα περισσότερο ελληνικό στοιχείο και να αφήσει μία ή δύο θέσεις κενές για ποιοτικές προσθήκες, αν το κρίνει απαραίτητο, μέσα στη χρονιά.

Με αυτό το σκεπτικό, είναι πιθανό ο Άρης να ασχοληθεί με τις περιπτώσεις των Βλάντο Γιάνκοβιτς και Μιχάλη Τσαϊρέλη ή κάποιου άλλου Έλληνα και να προχωρήσει αναλόγως στην απόκτηση τριών ή τεσσάρων ακόμα ξένων.


Όλα καλά και μακάρι να έρθουν περισσότεροι Έλληνες παίχτες στην ομάδα. Έχω όμως μία ένσταση κι επειδή πρέπει να τα λέμε όλα, θα την εκφράσω.

Μεσούσης της χρονιάς, οι "ποιοτικές προσθήκες" όπως αναφέρονται στο άρθρο, σπανίζουν -αν υπάρξουν κιόλας- και κοστίζουν. Την προηγούμενη χρονιά αυτή ήταν η πάγια απάντηση του τεχνικού επιτελείου σε κάθε ανάλογη συζήτηση. Δεν είναι εύκολο να βρεις τον παίχτη (ή τους παίχτες) που θα ταιριάξουν -εκτός της αγωνιστικής τους ποιότητας- και με την χημεία και την φιλοσοφία της υπόλοιπης ομάδας.

Αν, παρόλα αυτά τον/τους βρεις, πρέπει να τον/τους πληρώσεις αδρά.

QUOTE(www.pressaris.gr - 26/7/2016)
Ο Καββαδάς στα κιτρινόμαυρα για δύο χρόνια! Τον ανακοίνωσε η ΚΑΕ!

Ο Βασίλης Καββαδάς είναι οριστικά παίκτης του Άρη! Η ΚΑΕ ανακοίνωσε και επίσημα την απόκτησή του! Ο 25χρονος σέντερ υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας δύο ετών.


Ήταν το χρονικό ενός προαναγγελθέντος γάμου! Άρης και Καββαδάς είχαν συμφωνήσει να συνεργαστούν εδώ και περισσότερο από ένα μήνα και από τη στιγμή που έμεινε χθες ελεύθερος από τον Ολυμπιακό, το μόνο που απέμενε ήταν να ενεργοποιηθεί η συμφωνία. Αυτό έγινε πριν από λίγα λεπτά!

Η ανακοίνωση της ΚΑΕ:

Η ΑΡΗΣ Κ.Α.Ε. ανακοινώνει την απόκτηση του Βασίλη Καββαδά για τα επόμενα δύο χρόνια.

Ο διεθνής σέντερ συναντήθηκε στην Αθήνα με τον ιδιοκτήτη της ΑΡΗΣ Κ.Α.Ε., Νικόλαο Λάσκαρη, τον εντεταλμένο σύμβουλο, Εμμανουήλ Λάσκαρη και τον κόουτς, Δημήτρη Πρίφτη και επήλθε η συμφωνία μέχρι το 2018.

Η καριέρα του

Ο Βασίλης Καββαδάς (2.05μ.) γεννήθηκε στις 28 Δεκεμβρίου 1991. Ξεκίνησε την καριέρα του από τον Ιωνικό Νίκαιας, όπου έμεινε μέχρι το 2010. Εκείνη τη χρονιά πήρε μεταγραφή για τον Πανιώνιο και τον Νοέμβριο του 2013 μεταπήδησε στον Ολυμπιακό.

Τη σεζόν 2015-16 αγωνίστηκε ως δανεικός στον Αρκαδικό. Αναδείχτηκε πρώτος στα κοψίματα (36), στα εύστοχα δίποντα (119) και στα κερδισμένα φάουλ (146), ενώ ήταν δεύτερος σε ευστοχία στα δίποντα (70.83%) στην Basket League ΣΚΡΑΤΣ.

Στην Εθνική Ελλάδας

Ο Βασίλης Καββαδάς φόρεσε για πρώτη φορά το εθνόσημο το 2009, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ-18. Το 2012 έκανε το ντεμπούτο του στην Εθνική Ανδρών, με την οποία μετρά 26 συμμετοχές. Φέτος πήρε μέρος στην προετοιμασία της Εθνικής Ομάδας για το Προολυμπιακό Τουρνουά του Τορίνο.
tuareg
κι επισημα καλοριζικος

Ο Βασίλης Καββαδάς στον ΑΡΗ
http://www.arisbc.gr/el/nea/753/o-basilhs-kabbadas-ston-arh
Timemaster
QUOTE(a bullet for your head @ Jul 26 2016, 00:27 ) *
Ανακοίνωση παικτη ε? Πάλι τσιγκλας biggrin.gif
Αντε να δούμε.
Σε αποτελειωσα εγώ?
Που σου βρήκα τους 3 ενδιάμεσους και τον play maker ρακέτας χθες?
Δεν σου άρεσε ο Darryl Monroe?? biggrin.gif
Στο σκεπτικο σου, δεν έδωσα απλα, σάρκα και οστά, εστω και ως υπόθεση εργασίας, αλλά το επεκτεινα-τερμάτισα cool.gif
Καλό βράδυ φίλε

ΥΓ : Ο tuareg, μάλλον μελετάει τον Cunningham biggrin.gif



Όπως σου είπα χτες... τώρα μπορούμε να συνεχίσουμε την κουβέντα.
tongue.gif


Με αποτελείωσες γιατί από την μία το παίζεις καλός σκάουτινγκ και μας πλασάρεις παίχτες της φιλοσοφίας μας....
και από την άλλη το παίζεις μάνατζερ και δίπλα σε αυτούς προσπαθείς να πλασάρεις τους δικούς σου με την δική σου φιλοσοφία ομάδος. Που η τελευταία ήταν αρκετά προβλέψιμη και δίχως φαντασία.
shot.gif shot.gif shot.gif

Χωρίς πλάκα τώρα... μερικοί από τους παίχτες που πρότεινες πραγματικά έβγαζαν μάτια για την ποιότητά τους και είναι απορίας άξιο γιατί δεν παίζουν Ευρωλίγκα ή ΝΒΑ.

Τώρα με την προσθήκη του Καββαδά έχουμε θωρακίσει την φροντ λαιν μας και πλέον κυνηγάμε τους "εύκολους" ξένους ψηλούς. Ενώ ουσιαστικά στέλνουμε εκτός δωδεκάδας τον Χρηστίδη.

Ουσιαστικά διορθώνουμε το περσινό λάθος με Τσουπκοβιτς , έχουμε ψηλώσει και έχουμε βελτιώσει τον πλευ-μεικερ μας.
Και έχουμε βάλει τις βάσεις για πολλούς διαφορετικούς συνδυασμούς πεντάδων και χαρακτηριστικών παιχτών.

Αν κλείσουμε τον Γιανκοβιτς δε ξέρω αν είναι θετικό ή όχι μιας και πιθανολογώ πως θα τον πάρουμε για βασικό τριάρι και είναι κάτι που δε μου αρέσει ειδικά στην άμυνα.

rolleyes.gif
rahxephon13
QUOTE (tuareg @ Jul 26 2016, 21:37 ) *
κι επισημα καλοριζικος

Ο Βασίλης Καββαδάς στον ΑΡΗ
http://www.arisbc.gr/el/nea/753/o-basilhs-kabbadas-ston-arh

Μπράβο πολύ σωστή κίνηση και από τον αρη και από την πλευρά του παίχτη που θα χει την δυνατότητα να δείξει αν μπορεί και παραπάνω και μακάρι να ισχύει ότι θα κυνηγήσετε κι άλλους ελληνες.

Λογικά η γκρίνια που υπήρχε τον τελευταίο καιρό θα σταματήσει να υφίσταται και αν συνεχίσετε έτσι δεν θα υπάρξει κάνεις παραπονεμένος, έμενα προσωπικά μου αρέσει η ομαδα που φτιάχνεται και χαίρομαι που μια ιστορική ομαδα όπως ο αρης δείχνει να βρίσκει ξανά το δρόμο του.

Α κι από είδα τον κλείσατε για 2 χρονιά όποτε αυτό που έλεγε ένας φίλος ότι δεν κάνετε πολυετή συμβόλαια στους ξένους μπορεί και να μην περνά από το χέρι σας τελικά.
gerorge
QUOTE (SteelGandalf @ Jul 26 2016, 21:36 ) *
Όλα καλά και μακάρι να έρθουν περισσότεροι Έλληνες παίχτες στην ομάδα. Έχω όμως μία ένσταση κι επειδή πρέπει να τα λέμε όλα, θα την εκφράσω.

Μεσούσης της χρονιάς, οι "ποιοτικές προσθήκες" όπως αναφέρονται στο άρθρο, σπανίζουν -αν υπάρξουν κιόλας- και κοστίζουν. Την προηγούμενη χρονιά αυτή ήταν η πάγια απάντηση του τεχνικού επιτελείου σε κάθε ανάλογη συζήτηση. Δεν είναι εύκολο να βρεις τον παίχτη (ή τους παίχτες) που θα ταιριάξουν -εκτός της αγωνιστικής τους ποιότητας- και με την χημεία και την φιλοσοφία της υπόλοιπης ομάδας.

Αν, παρόλα αυτά τον/τους βρεις, πρέπει να τον/τους πληρώσεις αδρά.



Διαφωνω στην λογικη σου.Περσι ψαχναμε συγκεκριμενα για κοινοτικο ψηλο και επιπλεον επρεπε να κανουμε αλλαγη τον Τσουπκοβιτς πραγμα που θα διαταραζε την χημεια της ομαδας.Απο τον δευτερο γυρο και μετα εχουμε δικαιωμα να εχουμε 6 αμερικανους και αν αφησουμε κενη μια θεση θα εχουμε την ευκαιρια να κανουμε προσθηκη ενδεχομενως απο d league οπου κυκλοφορουν αρκετοι που ερχονται Ευρωπη για μικρα διαστηματα αν δεν βορυν δεκαημερα στο ΝΒΑ

ΥΓ.Καλως μας ηρθε ο Καββαδας ελπιζουμε να προσφερει τα αναμενομενα
SteelGandalf
QUOTE(Timemaster @ Jul 26 2016, 20:49 ) *
Αν κλείσουμε τον Γιανκοβιτς δε ξέρω αν είναι θετικό ή όχι μιας και πιθανολογώ πως θα τον πάρουμε για βασικό τριάρι και είναι κάτι που δε μου αρέσει ειδικά στην άμυνα.

rolleyes.gif


Αυτό με προβληματίζει κι εμένα. Από τη μία τον θέλω στην ομάδα τον Βλαδίμηρο, αλλά από την άλλη, αν είναι να αποκτηθεί για βασικό 3άρι, έχω σοβαρές ενστάσεις. Εκτός αν ο κύριος Λάσκαρης κάνει την υπέρβαση και τον αποκτήσουμε για να έρχεται από τον πάγκο (μεταξύ μας, κάτι τέτοιο το θεωρώ λιγάκι δύσκολο)...

QUOTE(gerorge @ Jul 26 2016, 20:57 ) *
Διαφωνω στην λογικη σου.Περσι ψαχναμε συγκεκριμενα για κοινοτικο ψηλο και επιπλεον επρεπε να κανουμε αλλαγη τον Τσουπκοβιτς πραγμα που θα διαταραζε την χημεια της ομαδας.Απο τον δευτερο γυρο και μετα εχουμε δικαιωμα να εχουμε 6 αμερικανους και αν αφησουμε κενη μια θεση θα εχουμε την ευκαιρια να κανουμε προσθηκη ενδεχομενως απο d league οπου κυκλοφορουν αρκετοι που ερχονται Ευρωπη για μικρα διαστηματα αν δεν βορυν δεκαημερα στο ΝΒΑ

ΥΓ.Καλως μας ηρθε ο Καββαδας ελπιζουμε να προσφερει τα αναμενομενα


Σαφώς και υπάρχει διαφορά με πέρσι και έχεις δίκιο σε αυτό που λες, όμως ο παίχτης που εγγυημένα θα σου κάνει την διαφορά στον 2ο γύρο, αφού μιλάμε για προσθήκη από την οποία θα περιμένεις αναβάθμιση, πάλι δεν θα είναι εύκολο να βρεθεί και, κυρίως, να μπολιαστεί στους αυτοματισμούς και στην φιλοσοφία του συνόλου. wink.gif
tuareg
μια χαρα ειναι ο βλαντο τι λετε?
προβλημα στην αμυνα ισως ειχε σε επιπεδο ευρωλιγκα για εμας που τωρα παμε να κανουμε το παραπανω ειναι οτι πρεπει
giannisaris81
Μπραβο στην ομαδα για τον Καββαδα....στη θεωρια ειναι πολυ καλη κινηση και συμφωνω με τον timemaster επιτελους διορθωσαμε το περσυνο λαθος της μη αλλαγη του τσουπ....η ομαδα αποκτα δυναμη και ογκο στο ζωγραφιστο...αντε να ξεκουραστει και ο γεροσιμτσακ που εκανε διπλοβαρδιες περσυ!!
Οσον αφορα τον Γιανκοβιτς ειναι πολυ σημαντικο για μενα να ερθει χωρις δευτερη σκεψη....τα θετικα ειναι απειρα σε μια τετοια κινηση...και στην αμυνα οκ δεν ειναι τοσο κακος....
Τωρα σε κατι αλλα σαιτ επεσε το ματι μου σε κατι αστειες συγκρισεις του Βλαντο με τον Ζαρα....τα ποσοστα τους κτλ...λες και ειναι το ιδιο να παιζεις στον παο και το ιδιο να παιζεις στον σημερινο αρη....
Ο Βλαντο για μενα αν ερθει θα βαζει 15ρες για πλακα...θα μιλαμε για τρομερη κινηση....αξιζει την υπερβαση....μακαρι να γινει...
SteelGandalf
QUOTE(tuareg @ Jul 26 2016, 21:02 ) *
μια χαρα ειναι ο βλαντο τι λετε?
προβλημα στην αμυνα ισως ειχε σε επιπεδο ευρωλιγκα για εμας που τωρα παμε να κανουμε το παραπανω ειναι οτι πρεπει


Και αυτό ισχύει, σε θεωρητική βάση, αλλά πρέπει να αποδειχθεί εντός των τεσσάρων γραμμών του παρκέ. Έχει να αποδείξει πολλά και ο Βλαδίμηρος. Δεν τίθεται σε αμφισβήτηση η αξία του, ειδικά σε αυτό το επίπεδο. Απλά, όπως το έθεσε ο Κώστας σε σύγκριση με ένα πιο αθλητικό 3άρι, εκεί συμφώνησα κι εγώ. Όμως αυτό δεν σημαίνει πως δεν μπορεί να βοηθήσει την ομάδα μας.
giannisaris81
QUOTE (tuareg @ Jul 26 2016, 22:02 ) *
μια χαρα ειναι ο βλαντο τι λετε?
προβλημα στην αμυνα ισως ειχε σε επιπεδο ευρωλιγκα για εμας που τωρα παμε να κανουμε το παραπανω ειναι οτι πρεπει


Πολυ συμφωνουμε τελευταια...ανησυχω!!!
Timemaster
QUOTE(tuareg @ Jul 26 2016, 21:02 ) *
μια χαρα ειναι ο βλαντο τι λετε?
προβλημα στην αμυνα ισως ειχε σε επιπεδο ευρωλιγκα για εμας που τωρα παμε να κανουμε το παραπανω ειναι οτι πρεπει



πρόβλημα στην άμυνα που θέλει ο Πρίφτης να παίζουμε θα έχει.
Με τις παγίδες και τις αλληλοκαλήψεις και τις αυτοθυσίες όχι τόσο στο 1-1 ότι θα τον περνάνε σαν σταματημένο κ.λ.π..
tuareg
QUOTE (Timemaster @ Jul 26 2016, 22:08 ) *
πρόβλημα στην άμυνα που θέλει ο Πρίφτης να παίζουμε θα έχει.
Με τις παγίδες και τις αλληλοκαλήψεις και τις αυτοθυσίες όχι τόσο στο 1-1 ότι θα τον περνάνε σαν σταματημένο κ.λ.π..


διαφωνω,
αν εχει προβλημα θα χει στο 1-1 που δε μπορει να χαμηλωσει ικανοποιητικα...
τις παγιδες ,τις αλληλοκαλυψεις και τις περιστροφες μια χαρα θα τις καταφερνει,εχει μπασκετικο iq,μια χαρα το διαβαζει το παιχνιδι.
Timemaster
QUOTE(giannisaris81 @ Jul 26 2016, 21:06 ) *
Μπραβο στην ομαδα για τον Καββαδα....στη θεωρια ειναι πολυ καλη κινηση και συμφωνω με τον timemaster επιτελους διορθωσαμε το περσυνο λαθος της μη αλλαγη του τσουπ....η ομαδα αποκτα δυναμη και ογκο στο ζωγραφιστο...αντε να ξεκουραστει και ο γεροσιμτσακ που εκανε διπλοβαρδιες περσυ!!
Οσον αφορα τον Γιανκοβιτς ειναι πολυ σημαντικο για μενα να ερθει χωρις δευτερη σκεψη....τα θετικα ειναι απειρα σε μια τετοια κινηση...και στην αμυνα οκ δεν ειναι τοσο κακος....
Τωρα σε κατι αλλα σαιτ επεσε το ματι μου σε κατι αστειες συγκρισεις του Βλαντο με τον Ζαρα....τα ποσοστα τους κτλ...λες και ειναι το ιδιο να παιζεις στον παο και το ιδιο να παιζεις στον σημερινο αρη....
Ο Βλαντο για μενα αν ερθει θα βαζει 15ρες για πλακα...θα μιλαμε για τρομερη κινηση....αξιζει την υπερβαση....μακαρι να γινει...



παίχτης που φεύγει από ΠΑΟ και πάει σε μικρότερη ομάδα είναι ρίσκο καταρχήν γιατί δε θυμάμαι κάποιον παίχτη που να το έκανε αυτό και να έπαιξε κάποιο ρόλο. Όσοι φεύγουν από εκεί είναι χειρότεροι από τότε που πήγαν. όπως περιμέναμε τον Χατζηβρέττα να μας απογειώσει έτσι φοβάμαι μη την πατήσουμε με τον Γιανκοβιτς.

σίγουρα πάντως παίχτη της αξίας δεν έχουμε και θα είναι ένα στοίχημα του ίδιου αλλά και του προπονητικού τιμ να επανέρθει σε καλά επίπεδα.

Τώρα όσο αναφορά τα λεφτά αυτός μπορεί να θέλει και 4 εκατομμύρια όμως πιστεύω ότι αν πάει προς Τουρκία μεριά θα πιάσει τα 400-500 χιλιάρικα και πιστεύω πως εμείς παζαρεύουμε στα 200.
massey
Δν μπορει να συγκριθει με τον Χατζηβρεττα

Διαφορετικες ηλικιες καταρχας, ο χατζη δεν ειχε κινητρο καθολου δεν μπορουν να συγκριθουν

Ο Βλαντο ειναι σε καλη ηλικια εχει να αποδειξει πραγματα + το κεφαλαιο Πριφτης που θα παιξει ρολο σε ολο αυτο φανταζομαι
Timemaster
QUOTE(tuareg @ Jul 26 2016, 21:11 ) *
διαφωνω,
αν εχει προβλημα θα χει στο 1-1 που δε μπορει να χαμηλωσει ικανοποιητικα...
τις παγιδες ,τις αλληλοκαλυψεις και τις περιστροφες μια χαρα θα τις καταφερνει,εχει μπασκετικο iq,μια χαρα το διαβαζει το παιχνιδι.


Τι να σου πω;
Εγώ τον έχω για αδύναμο κρίκο σε ζον πρες σε όλο το γήπεδο συν ότι είναι αρκετά φυγόπονος ώστε να χτυπιέται σε σκριν , σε αλλαγές και τέτοια βρώμικα πράγματα. Όμως τον έχω αξιοπρεπή στο ένας με έναν εξαιτίας του iq του. Όμως όλα αυτά για λευκό παίχτη σε μια θέση που όλοι έχουν Αμερικανό που τρέχει σαν δαιμονισμένος.

Μακάρι να τον πάρουμε και να μου βάλει τα γυαλιά

QUOTE(massey @ Jul 26 2016, 21:22 ) *
Δν μπορει να συγκριθει με τον Χατζηβρεττα

Διαφορετικες ηλικιες καταρχας, ο χατζη δεν ειχε κινητρο καθολου δεν μπορουν να συγκριθουν

Ο Βλαντο ειναι σε καλη ηλικια εχει να αποδειξει πραγματα + το κεφαλαιο Πριφτης που θα παιξει ρολο σε ολο αυτο φανταζομαι


συγκρίνω το αποτέλεσμα βάση τις προσδοκίες που είχαμε τότε και τώρα που παραμένουν υψηλές....

αν θέλεις πάντως καλύτερη σύγκριση μπορώ να σου αναφέρω τον Βεργίνη.


Υ.Γ. Το τμήμα μάρκετινγκ κάνει δουλειά πάντως. Με την επίσημη ανακοίνωση αμέσως φωτογραφεία με φανέλα Άρη κάτω από τα λάβαρα. Ακόμα και σε αυτό προχωράμε καλά.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.