Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Επικαιρότητα - Συζητήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135
SteelGandalf
Εγώ αγαπώ εξίσου ποδόσφαιρο και μπάσκετ, αλλά όπως και να το κάνουμε, το μπασκετικό τμήμα είναι έτη φωτός μπροστά σε αίγλη και διακρίσεις.

Όπως πολύ σωστά λες φίλε μου tuareg (VW; tongue.gif), το μπάσκετ σε συσπείρωσε και σου χάρισε γενιές οπαδών και απλών φίλων (φιλάθλων αν προτιμάς) και ακόμα και σήμερα που πολλοί γίνονται φίλοι της συγκεκριμένης ομάδας, το χρωστούν στην δυναμική του μπασκετικού Άρη.

Δεν τίθεται θέμα. Αν μάλιστα εξαιρέσουμε την περσινή εκπληκτική πορεία του ποδοσφαίρου στο Europa League, αλλά και την κάθοδο των μυρίων στο Ο.Α.Κ.Α. (κάτι που δεν αφορά ανάμνηση από το ίδιο το παιχνίδι της ομάδας, αλλά από το μεγαλείο των οπαδών της) για τον τελικό του κυπέλλου, προ διετίας, τι καλό έχουμε να θυμηθούμε από το ποδόσφαιρο;

Καλό θα είναι βέβαια, όλα τα τμήματα να έχουν υποστήριξη, ακόμη και του squash (!!!), αλλά αυτό είναι πολύ δύσκολο, ειδικά την συγκεκριμένη χρονική περίοδο με την οικονομική δυσπραγία του κόσμου.

Όσο για το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό, θέλω να πιστεύω πως αν εμφανιστούμε ως ομάδα, η οποία έχει αρχή και τέλος, αλλά και ένα πλάνο βάσει του οποίου θα αγωνιστεί, τότε θα έχουμε ελπίδες να επαναλάβουμε τον περσινό θρίαμβο.

Θα έπρεπε όμως και ο Ε.Σ.Α.Κ.Ε. να διασφαλίζει το "προϊόν" του, μεταθέτοντας το παιχνίδι σε άλλη μέρα (π.χ. Σάββατο).
Areianara_S3
οπως και να έχει.. το ΠΑΛΕ θα εχει λιγοτερο κοσμο...απο οτι αν το ματς ηταν Σαββατο..
SteelGandalf
Ο Χρήστος Ταπούτος, κατά πάσα πιθανότητα, θα βρίσκεται στο ρόστερ της ομάδας για το αυριανό παιχνίδι. Ίσως όχι 100% έτοιμος, αλλά ελπίζουμε να μπορέσει να βοηθήσει, αν κι εφόσον τελικά αγωνισθεί.

Αύριο πρέπει να γεμίσει το Παλέ. Πρέπει πραγματικά να δείξουμε πόσο αγαπάμε το μπάσκετ που τόσα μας έχει προσφέρει. Το αξίζει, όσο κανένα άλλο, αυτό το τμήμα του συλλόγου.
gallistis
σιγουρα ο ολυμπιακος δεν ειναι στη κατάσταση που ηταν τα προηγουμενα χρόνια.θα δειξει...

ειναι τραγικο ομως να συζηταμε για το παλε,οτι μπορει να εχει μονο 3.000 κοσμο.παλαιοτερα,με οσο χαλια ομαδα και να ειχαμε το παλε γεμιζε...ημαρτον, δε μπορουν να βρεθουν 5.000 αρειανοι που να αγαπανε το μπασκετ και να πανε γηπεδο?,,
ειναι δυνατον?για το μπασκετ του αρη μιλάμε γμτ,πριν 2 ημερες είχαμε την επετειο του γκαλη που πρωτοεπαιξε στην ελλαδα και το διπλο στη βαρκελώνη το 1987...λιγο φαντασια να ειχε και η διοικηση θα μπορουσε να κανει τρομερα event για να προσελκύσει τον κοσμο...
Razorblade Fish
Τσακιζει κοκαλα παλι η αμυνα του Ολυμπιακου....
vastravoud
Είναι πάντως θλιβρό να βλέπεις το Παλέ μισοάδειο σε παιχνίδι Άρη-Ολυμπιακου sad.gif
Razorblade Fish
QUOTE(vastravoud @ Dec 4 2011, 17:20 ) *
Είναι πάντως θλιβρό να βλέπεις το Παλέ μισοάδειο σε παιχνίδι Άρη-Ολυμπιακου sad.gif

Πιο θλιβερο απο το να βλεπεις αυτο τον Ολυμπιακο;
SteelGandalf
1η Περίοδος

Άρης - Ολυμπιακός : 23-15
Manu7
Άντε αυτή η ομάδα επίθεση δεν μπορεί να παίξει...Το έχουμε καταλάβει αυτό..

Αν δεν παίζει και άμυνα όμως τι σκατά κάνουμε τότε???
lakersdynasty
Ενα δεκαλεπτο ειχε περασει και παιζετε εκτος.

Ουτε ο Αρης θα ειναι καλος επιθετικα σε ολο το παιχνιδι.
Air Kef
TI ΛΕΣ ΤΩΡΑ?????????????????

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ ΠΙΟ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ ΚΑΙ IN YOUR FACE ΚΑΡΦΩΜΑ ΣΤΗΝ Α1 ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΚΕΙΡΟΥΣ! ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ??????
Manu7
blink.gif blink.gif blink.gif sport-smiley-017.gif sport-smiley-017.gif

Tι έκανε ο Λεμπρόν ρε??
Razorblade Fish
Τι καρφωμα ηταν αυτο ρε;;;;
il postino
μετα το καρφωμα του μπλου εντουαρντς στο οακα αυτο του κειρους σημερα!!!

awesome baby..
vastravoud
Πωωωω πω!

Μου θυμίζει ένα απίστευτο που είχε κάνει ο Μάσεϊ όταν είχε σηκωθεί σε αιφνιδιασμό από το σπίτι του.
Manu7
Kατά τα άλλα τα γνωστά....

Άγιος Σπανούλης...
JR_Swish
Ποστεράκι στο μικρό Χάινς!

banana.gif banana.gif
SteelGandalf
Ούτε κι εγώ ξέρω πόσα χρόνια έχω να δω τέτοιο κάρφωμα γεμάτο ένταση, δύναμη, πάθος και "μίσος"!!!

Ημίχρονο

Άρης - Ολυμπιακός : 43-44
baskethood
Απίστευτη φάση. Φοβερό highlight. Πραγματικό πόστερ ο Χάινς.
sacarame
Ω ρε φίλε, είχα καιρό να πεταχτώ από τον καναπέ μου για φάση....


Μύρισε ΝΒΑ... smiley.gif
a.car



O Sλούκας αν δεν κόψει τα τινάγματα δε θα γίνει ποτέ παίκτης ,εκτός κι αν αρχίσει και βάζει και τρίποντα σαν το Ναβάρο

οπότε πάω πάσο.
Phil Laak
Προβλέπω να πέφτει ο server του forum..Όλοι μπήκαμε να σχολιάσουμε...

ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ; ohmy.gif
magic32
Απιστευτη φαση του κερους..Μακαρι να μιλαμε γι αυτα τα απιστευτα γιατι αν αρχισω να λεω για τ αλλα..Μεσα στο παλε να μα παιζουν 0-100 εχω χρονια να δω..
tReason
O Σλουκας σε δυομισι λεπτα, ρανκινγκ 8 εκθετει τον προπονητη του...
T.W.Is.M.
Επειδη ειδα μονο replay της φασης γιατι κοιταζα αλλου, τα ποδια του Χαινς που βρισκονταν?
baskethood
QUOTE (T.W.Is.M. @ Dec 4 2011, 18:02 ) *
Επειδη ειδα μονο replay της φασης γιατι κοιταζα αλλου, τα ποδια του Χαινς που βρισκονταν?

Έκανε πίσω βήματα. Νομίζω ήταν έξω.
plokamias
Eντάξει,πως κάνετε έτσι όλοι,τον Χάινς έκανε πόστερ ο Κερούς,όχι κανέναν επιβλητικό σέντερ....! 19.gif 19.gif
Timemaster
QUOTE(magic32 @ Dec 4 2011, 18:00 ) *
Απιστευτη φαση του κερους..Μακαρι να μιλαμε γι αυτα τα απιστευτα γιατι αν αρχισω να λεω για τ αλλα..Μεσα στο παλε να μα παιζουν 0-100 εχω χρονια να δω..


σσσσσ...........
πιπέρι στο στόμα!!!
rolleyes.gif

αυτή η φάση θύμισε κάτι από Μάσευ πραγματικά

κατά τα άλλα πολλά φάουλ...
και κακό η ψαλίδα έκλεισε από τα ποσοστά στα τρίποντα 44% για τον Ολυμπιακό και 17% για εμάς...
Άντε βρε Τσαλδάρη ξύπνα!!!!


Τώρα για τον Σλούκα και το ρεύμα που τον χτυπάει αφού κερδίζει τα φάουλ γιατί να μη το κάνει;
ViC
ΑΑΑααααα, το κάρφωμα ήταν επιθετικό φάουλ όλα κι όλα! laugh.gif
Πωπω πραγματικά, θυμάστε φαντάζομαι το θρυλικό κάρφωμα του Ντομινίκ με τον ολυμπιακό. Νομίζω αυτό ήταν λίγο καλύτερο. Τι έκανε το παιδί; Σα να βγήκε από το nba jam ήταν!

οκ, για το ματς τώρα:
ο ολυμπιακός με εξαίρεση το τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου δεν έπαιξε άμυνα. Ο άρης όμως έχει χάσει πάρα πολλά ελεύθερα σουτ και γι' αυτό έκλεισε το ημίχρονο χωρίς 50άρα
ο άρης δεν παίζει καλή άμυνα πάνω στο Σπανούλη και ο Γκετσεβίτσιους βρήκε πολλά ελεύθερα σουτ.
ο άρης είναι ακόμα σε θέση να διεκδικεί τη νίκη, γιατί ο ολυμπιακός ήρθε κουτσουρεμένος στους ψηλούς, χωρίς Λάζο και με Άντιτς σε ψιλο-χαλια κατάσταση, μένει ο Γλυνιαδάκης και ο μη ψηλός Χάινς. Για να έχει ελπίδες πρέπει να πάρει σκορ και από άλλους παίκτες
πολύ κακή διαιτησία, έχει εκνευρίσει και τις δύο ομάδες, αλλά είναι κυρίως υπέρ του ολυμπιακού. Με τέτοια προστασία είναι αδύνατον άλλες ομάδες να χτυπάνε παναθηναϊκό-ολυμπιακό αν και οι παικτικές διαφορές έχουν αμβλυνθεί. Φαίνεται φοβήθηκαν από την ήττα του παναθηναϊκού στην καβάλα και προσέχουν να εξασφαλίζσουν το ζευγάρι του τελικού (όχι ότι κινδυνεύει να χαλάσει στην ουσία, αλλά λέμε τώρα)
11 ομαδικά φάουλ και μια τεχνική ποινή σε ένα δεκάλεπτο... Μετά έδωσαν κάποια ανάποδα σφυρίγματα για να το αντισταθμίσουν... γενικά το έχουν χάσει και το έχουν χαλάσει το παιχνίδι!
vastravoud
O Άρης σουτάρει πραγματικά άθλια από μακρινή απόσταση - και συνεχίζει στο ίδιο μοτίβο και στο 2ο ημίχρονο......
magic32
δυστυχως ο "σοφος"θυμηθηκε τον σλουκα με μας και αυτο συν τις 15 βολες στο δευτερο δεκαλεπτο θα του δωσουν το ματς
T.W.Is.M.
QUOTE(baskethood @ Dec 4 2011, 18:04 ) *
Έκανε πίσω βήματα. Νομίζω ήταν έξω.

Χαιρομαι που καταλαβαινεις τι εννοουσα...

QUOTE(ViC @ Dec 4 2011, 18:07 ) *
πολύ κακή διαιτησία, έχει εκνευρίσει και τις δύο ομάδες, αλλά είναι κυρίως υπέρ του ολυμπιακού.


Αυτο πιστευω κι εγω. Δεν ηταν ευχαριστη εικονα να βλεπεις να γυριζει το ματς με τις βολες. Τουλαχιστον οχι για μενα...
SteelGandalf
3η Περίοδος

Άρης - Ολυμπιακός : 53-54
Nuntius
Θα βγάλει κανείς βιντεάκι με το κάρφωμα του Κεϊρούς? tongue.gif

ΥΓ: Αν χάνουμε και τα αμυντικά..
tReason
Τραγικο λαθος του ιβκοβιτς που ξαναεβαλε τον χαινς
Απο τοτε που τον εβαλε ο αρης εχει 3-4 λει απ,κερδισμενα επιθετικα συν το οτι εβαλε τον αντιτς πανω στον ταπουτο
vastravoud
4 χαμένες βολές ο Άρης.....

edit: Καλά πως την πάτησαν έτσι με το χρόνο;
Nuntius
Να σχολιάσω το τραγικό λάθος που μας έμεινα η μπάλα στα χέρια?
Manu7
Ούτε παιδιά του δημοτικού τέτοιο λάθος...

Ντροπή λίγο...
Anaz
17 επιθετικα ριμπαουντ ο Αρης, 22 αμυντικα ο Ολυμπιακος..
apkat
Eνταξει ευτυχως ο σεντερ μας εχει παρει 2 ριμπαουντ και αντιμετωπιζεται ετσι λιγο το προβλημα μας..
vastravoud
Φοβερός ο Σπανούλης, κρύο αίμα! Πολύ λάθος όμως πιστεύω και η αντιμετώπιση του Άρη, το έδωσαν πολύ εύκολα το σουτ.
Thunder
Aπορω πως ο καημενος ο Σπανουλης δεν εχει φωναξει ακομα...''Τι αλλο να κανω πιααααα???''
j-kidd13
Tρελα η αντιδραση του παγκου του Αρη μετα το 3ποντο Σπανουλη....... smiley.gif
tReason
Δεν μετραει smiley.gif
Air Kef
Και χρήση βίντεο επι τόπου!!!!

Νομίζω δεν μετράει απο το ριπλέι, ετός αν δώσει ότι ακουμπησε κάποιος το στεφάνι
Nuntius
Ο Χάινς διώχνει καθαρά πάντως.
Anaz
ΠΟΛΥ οριακη, αλλα καθαρη η ταπα του Χαινς.
Anubis
Εχω την εντυπωση βλεποντας το απο την πισω καμερα οτι ο Χαινς την διωχνει αφου εχει ακουμπησει..Βεβαια απο την πλαγια ισως και να την ακουμπαει πριν το ταμπλο.
Manu7
Καθαρή τάπα του Χάινς και εντός χρόνου και δεν βρίσκει στεφάνη.
Reggie Miller #31
QUOTE(Thunder @ Dec 4 2011, 18:51 ) *
Aπορω πως ο καημενος ο Σπανουλης δεν εχει φωναξει ακομα...''Τι αλλο να κανω πιααααα???''



Μέσα είσαι!
Άξιζε διαφορετικό τέλος,αλλά ήταν τάπα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.