Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Επικαιρότητα - Συζητήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135
ViC
Τραγικά πράγματα παιδιά.
Δε γίνονται αυτά.
Μπαίνεις στο τέταρτο δεκάλεπτο στο +9, κατορθώνεις (διότι περί κατορθώματος πρόκειται) να φτάσεις στο -7, το γυρίζεις, το πας στην παράταση, εκεί ξαναβρίσκεσαι στο -7, το ξαναγυρίζεις και παρ' όλα αυτά δεν έχεις την απαιτούμενη ψυχολογία για να κερδίσεις. Μιλάω μόνο για ψυχολογία και όχι για τεχνικά θέματα, γιατί δεν ξέρω από που να αρχίσω και που να τελειώσω.
Μόνο ότι σε 25 λεπτά (β' ημίχρονο και παράταση) φάγαμε 58 πόντους αρκεί...
Έχει πολλά προβλήματα η ομάδα. Την Τρίτη θέλουμε όμως νίκη, οπότε όλοι γηπεδάκι...
kostas71
Καταφέραμε και χάσαμε ένα μάτς που το γυρίσαμε 2 φορές στο οποίο προηγηθήκαμε 7 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο,με τραγικά ποσοστά ευστοχίας (κυρίως στα σούτ 3 πόντων).Η ομάδα έδειξε οτι δεν είχε καμμιά συγκέντρωση και καμμιά πειθαρχία για αυτό το μάτς,ίσως σκεφτόταν το μάτς με την Μπανταλόνα ή πίστευαν οτι θα νικήσουν εύκολα τα Τρίκαλα.οΟ προπονητής ήταν σε άλλο γήπεδο εκτός απο ορισμένες μόνο φάσεις !
Εξακολουθώ να πιστεύω οτι η επιλογή του παίκτη σε θέση 2 είναι περιττή ,αν και ο Γουόλς σήμερα ήταν μάλλον θετικός.Πιο χρήσιμος θα ήταν ένας καθαρός άσος και ένας ψηλός.(ο λάθος σχεδιασμός της ομάδος σε όλο της το μεγαλείο φαίνεται τώρα).Πιστεύω οτι η φετινή 'παρτίδα' στη Ελλάδα δύσκολα θα σωθεί.Η πικρή γεύση που μας άφησαν σήμερα παίκτες και προπονητές ας την "ξεπλύνουν" με μια νίκη εναντίων της Μπανταλόνα.
Timemaster
συγχαρητήρια στα Τρίκαλα που φανέρωσε για άλλη μια φορά τις αδυναμίες μας!!!
rolleyes.gif


Αν πριν το παιχνίδι μου έλεγε κάποιος πως ο Τσαιρέλης θα έκανε πάρτι κάτω από το καλάθι του Άρη με 10 πόντους και 4/4 σουτ θα τον έλεγα τρελό!
Για να μη μιλήσω για κάποιον Σακελαρίου που μέσα σε 12 λεπτά είχε 3/4 τρίποντα!

Όσο για τον Γουνκ που είναι η καλή μας άμυνα;
Που κατάφερε να βάλει 31 πόντους με 7/8 δίποντα και κερδίζοντας 16!! φάουλ;

Παίζοντας με μια ομάδα χωρίς σέντερ...
και για άλλη μια φορά κάναμε περισσότερα τρίποντα από δίποντα...
Όσο ο Μπετς άντεχε παίζαμε και ήμασταν μπροστά μόλις καθόταν στο πάγκο ή κουραζόταν αρχίζαμε διαγωνισμό τρίποντων από όλους τους παίχτες!

Αααα και φυσικά ο Αποστολίδης και ο Γουνκ κάνανε συνολικά 14 λάθη! Οι δύο δηλαδή οργανωτές της ομάδος!

Τέτοια παιχνίδια απλά πρέπει να κάνεις μια διαφορά 15-20 πόντων στο ημίχρονο και στο δεύτερο μέρος να παίζεις με τους πιτσιρικάδες...
αλλά ξέχασα ο πιτσιρικάς που λέγετε Τσαιρέλης είναι καλύτερος από τον βασικό μας σέντερ που λέγεται Μπετς και χαοτικά καλύτερος από τον αναπληρωματικό του Ντικούδη!
rolleyes.gif

Το θετικό της ημέρας είναι πως ο Παοκ και ο Πανιώνιος χάσανε οπότε θεωρητικά με 8 νίκες παίρνουμε την πέμπτη θέση...
Βέβαια δεν νομίζω να υπάρχει νοήμων άνθρωπος που να πιστεύει στο τρένο του Άρη!
EIMAI ARIANOS
Μα τι να λεμε ρε παιδια τωρα ρε παιδια
οταν δε 8υμαμαι και εγω απο ποτε μιλαμε για center
και ερχεται 3. μονο για απογοητευση και προβληματισμο ειναι.

ΧΩΡΙΣ center καλουσ ( πλη8υντικος ) που πας ?

Τεσπα τεσπα το ξερουμε οτι το νοημα ειναι sτα play offs αλλα 8α μπουμε ?
EXPLOITED ARIS
Μετα την αποβολη του Μαϊλς δεν ειχαμε παιχτη που να γυρισει τη μπαλα.
Δεν ξερω πολλα απο προπονητικη αλλα οταν επαιζα Β εθνικη θυμαμαι που μας ελεγε ο coach να ριχνουμε την πρωτη γροθια κ να περιμενουμε μετα...
Ο Σκορδιλης δε νομιζω πως θα ηταν χειροτερος απο Ντικουδη κ Μπετς...

Συνεχιζω να πιστευω πως στη θεση του Παουνιτς χρειαζομαστε ψηλο.
Χτες δηλαδη χασαμε κ τα ριμπαουντ...

Επισης νομιζω πως μεγαλη ευθυνη στη χτεσινη ηττα εχει κ ο coach.
Μετα την αποβολη κ γενικα σε ολο το ματς δεν καταφερε σε καμια στιγμη να ηρεμησει τους παιχτες.
Επιδοθηκαμε σε ενα παιχνιδι που δε μας συνεφερε.Δεν μπορεσαμε να διαχειριστουμε τον εκνευρισμο του αντιπαλου.Αν μη τι αλλο με τοοοοοοοοοοοση εμπειρια στο ροστερ μας επρεπε να κανουμε τουλαχιστον αυτο!
Κ τωρα πρεπει απλως να διαχειριστουμε αλλη μια ηττα.
Εχοντας το μυαλο ολοι στην Μπανταλονα προσπαθησαν να σκοτωσουν τα Τρικαλα με τριποντα.Κ καταληξαμε να σκοτωθουμε εμεις!


Αυτο που ενοχλει πιο πολυ ειναι πως θα κανουν κανα κουλο με την Μπανταλονα κ θα βγαλουμε κανα ματς διαστημικο κ θα πουμε παλι πως ειμαστε για πολλα πραγματα φετος! icon_drunk.gif

Α και κατι αλλο...υπομονη....
kostas71
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Feb 28 2010, 14:10 ) *
Μετα την αποβολη του Μαϊλς δεν ειχαμε παιχτη που να γυρισει τη μπαλα.
Δεν ξερω πολλα απο προπονητικη αλλα οταν επαιζα Β εθνικη θυμαμαι που μας ελεγε ο coach να ριχνουμε την πρωτη γροθια κ να περιμενουμε μετα...
Ο Σκορδιλης δε νομιζω πως θα ηταν χειροτερος απο Ντικουδη κ Μπετς...

Συνεχιζω να πιστευω πως στη θεση του Παουνιτς χρειαζομαστε ψηλο.
Χτες δηλαδη χασαμε κ τα ριμπαουντ...

Επισης νομιζω πως μεγαλη ευθυνη στη χτεσινη ηττα εχει κ ο coach.
Μετα την αποβολη κ γενικα σε ολο το ματς δεν καταφερε σε καμια στιγμη να ηρεμησει τους παιχτες.
Επιδοθηκαμε σε ενα παιχνιδι που δε μας συνεφερε.Δεν μπορεσαμε να διαχειριστουμε τον εκνευρισμο του αντιπαλου.Αν μη τι αλλο με τοοοοοοοοοοοση εμπειρια στο ροστερ μας επρεπε να κανουμε τουλαχιστον αυτο!
Κ τωρα πρεπει απλως να διαχειριστουμε αλλη μια ηττα.
Εχοντας το μυαλο ολοι στην Μπανταλονα προσπαθησαν να σκοτωσουν τα Τρικαλα με τριποντα.Κ καταληξαμε να σκοτωθουμε εμεις!


Αυτο που ενοχλει πιο πολυ ειναι πως θα κανουν κανα κουλο με την Μπανταλονα κ θα βγαλουμε κανα ματς διαστημικο κ θα πουμε παλι πως ειμαστε για πολλα πραγματα φετος! icon_drunk.gif

Α και κατι αλλο...υπομονη....



Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου απλώς να θυμίσω πόσο ερειστικός και εκτός μάτς ήταν χθές ο Πάουντις.Και κάτι -που άλλωστε το είπες και εσύ-ένας απο τους καλλίτερους παίκτες των Τρικάλων ήταν ο Τσαϊρέλης ,που σημαίνει οτι ο προπονητής του δείχνει εμπιστοσύνη,και αυτό φαίνεται και στο παιχνίδι του.Αντίθετα ο Μπλάτ σε ότι αφορά τον Σκορδίλη δεν δείχνει καμμιά εμπιστοσύνη και δεν τον χρησιμοποιεί ούτε ώς έσχατη λύση, και επιλέγει ατυχώς -κατα την προσωπική μου γνώμη -την επιλογή Ντικούδη,παρόλο που πρίν έρθει ο Μπλάτ ο Σκορδίλης έχει κάνει πολλά βήματα μπροστά. smiley.gif
Piculin
Καλησπέρα σε όλους!

Για το ματς με τα τρίκαλα δε
θα πω τπτ... απλά πως αυτό
ήταν το πιο εκκωφαντικό μήνυμα
πως η χρονιά είναι χαμένη... δεν
υπάρχουν πλεον σημάδια πως αυτή
η ομάδα θα ανακάμψει! Δεν μπορεί... απλά!

YΓ> πότε θα παίξει ο Σκορδίλης, οεο?

α! και κάτι ακόμα... αποδεσμεύτηκε
ο Λάμποβιτς, ο οποίος θα συνεχίσει
στη Φρανκφούρτη. (www.arisbc.gr)


Επίσης συλλυπητήρια στον Παναγιώτη Γιαννάκη
για το χαμό του αδερφού του. ( http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/A1B...os/264954.html)
hagi
QUOTE(Piculin @ Mar 1 2010, 02:20 ) *
Επίσης συλλυπητήρια στον Παναγιώτη Γιαννάκη
για το χαμό του αδερφού του.

Φυσικά και από εμένα..

Αν και το ματς με τα Τρίκαλα δεν το παρακολούθησα (απλά έβλεπα το σκορ) και μόνο η ήττα λέει πολλά.Πραγματικά φέτος η ομάδα είναι απίστευτη..Εντελώς ασταθείς.Δεν ξέρω που θα καταλήξουμε στο πρωτάθλημα αλλά αν χάσαμε τωρα από τα Τρίκαλα ποιος μου λέει ότι δεν θα χάσουμε και από τον Κολοσσό και από το Περιστέρι..Το θέμα είναι τα play off αλλά αν βγούμε 7 ή 8 καληνύχτα..Δεν έχουμε πιθανότητες για κάτι καλύτερο..Θα πρέπει να βγούμε 5 τουλάχιστον ή 6 για να έχουμε ελπίδες..

Μακάρι τουλάχιστον να κερδίσουμε την Μπανταλόνα και να πάρουμε την διαφορά ώστε να πάμε στους οχτώ..

Δεν θέλω να σχολιάσω γενικα τίποτα αγωνιστικά γιατί τα δεδομένα αλλάζουν συνεχώς..Εκεί που παίζουμε καλά εκεί το χαλάμε..Αυτό που δεν καταλαβαίνω και το έχω αναφέρει πολλές φορές είναι η εμμονή με τα τρίποντα και πως γίνεται τρεις προπονητές να επιτρέπουν να γίνεται αυτό και να μην παίζουν ένα ωραίο σύστημα να περάει η μπάλα στους ψηλούς ή να γίνει ένα λέι απ... Σουτ και αγιος ο Θεός..
EXPLOITED ARIS
http://www.superbasket.gr/?c=133&a=122364

Κ μολις σκεφτομουν να γκρινιαξω για τη στασιμοτητα στα διοικητικα!!!
Μακαρι να υλοποιηθει αυτη η σκεψη αφου χωρις τον χρηματοδοτη-κολοσσο μονο ετσι μπορουμε να κανουμε κατι!Κ με την ομαδα εν λευκω στον Μπλατ απο του χρονου!
hagi
Ναι όντως αν γίνει κάτι καλό και βρεθούν χρήματα για του χρόνου και κλείσουν από τώρα τον Μπλατ θα είναι ότι καλύτερο..Άντε να δούμε..
kostas71
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Mar 4 2010, 11:21 ) *
http://www.superbasket.gr/?c=133&a=122364

Κ μολις σκεφτομουν να γκρινιαξω για τη στασιμοτητα στα διοικητικα!!!
Μακαρι να υλοποιηθει αυτη η σκεψη αφου χωρις τον χρηματοδοτη-κολοσσο μονο ετσι μπορουμε να κανουμε κατι!Κ με την ομαδα εν λευκω στον Μπλατ απο του χρονου!


Θα είναι μεγάλο λάθος να διώξουν και αυτόν τον προπονητή!Μόλισ μάθει την ελληνική πραγματικότητα.Αλλά θα πρέπει να του προσφερθούν όλα εκείνα τα μέσα,οικονομικά κυρίως,ώστε η ομ'αδα να μην ξαναπαρουσιάσει το φετινό πρόσωπο!Να συμφωνήσω μαζί σου οτι χωρίς χρηματοδότη ,δεν θα μπορέσουμε και του χρόνου να κανουμε καλή πορεία.Και κυρίως στα αγωνιστικά θέματα αποφασίζει ο μόνο ο προπονητής και αυτός παίρνει την ευθύνη των επιλογών του.
hagi
Πολλά μπράβο για το σημερινό αποτέλεσμα..Φάνηκε ότι η ομάδα έπαιξε σχεδόν με τον ίδιο τρόπο όπως με την Μπανταλόνα..Είχαν διάθεση και πάλι και πολύ καλά ποσοστά..Χωρίς τραβηγμένες προσπάθειες..Επίσης μου άρεσε το passing game της ομάδας και τα όχι και πολλά τρίποντα..Στο τέλος σουτάραμε τα περισσότερα.. Γενικά ολοκληρωτική εμφάνιση αν και μπορούμε και καλύτερα νομίζω...Όμως αν παίζουμε έτσι νομίζω δεν έχουμε να φοβηθούμε κάποιον αντίπαλο ,τουλάχιστον αυτών που είμαστε πάνω κάτω στα ίδια..Ο κόσμος δεν ήταν πολύς και δεν μου άρεσε..

Σε κάθε περίπτωση έπεσα μέσα στην πρόβλεψη μου ότι αν παίξουμε όπως με την Μπανταλόνα θα κερδίσουμε εύκολα..Πάμε παρακάτω τώρα..Μακάρι αυτή η σταθερότητα που έδειξε η ομάδα να παραμείνει..Βέβαια δεν θα μπαίνουν συνέχεια τα τρίποντα αλλά φαίνεται ότι μπορούμε να περάσουμε και την μπάλα μέσα.Ενώ και για τα τρίποντα φαίνεται ότι είναι ελεύθερα τα περισσότερα οπότε οι πιθανότητες δεν είναι αρνητικές... Καλά πάμε ...Άντε να δούμε..
il postino
επρεπε να περασει απο χιλια κυματα αυτη η ομαδα μεχρι να βρει το δρομο της! επρεπε να αλλαξει παικτες και προπονητες μεχρι να βρει το σχημα εκεινο που θα την οδηγησει σε επιτυχιες!

θεωρω οτι ο μπλατ ειναι ο,τι καλυτερο θα μπορουσε να βρει για προπονητη και ο οποιος ηδη εχει αρχισει και αφηνει το στιγμα του στην ομαδα. απο κει και περα, το υλικο του αρη αυτη τη στιγμη ειναι απιστευτο! κλαρκ-μαιλς-χατζη-ουολς-παουνιτς-ριτσαρντσον ειναι περιφερεια ομαδας ευρωλιγκα επιπεδου φασης8!!!!! οι ψηλοι προσφερουν και ειδικα ο κακιουζης ειναι ο παλιος κακιουζης!

ο αρης πιστευω οτι θα μπει δυναμικα στα play offs και αν υποτιμηθει στα ημιτελικα απο καποιον παο/οσφπ τοτε τον βλεπω στον τελικο.

δε ξερω τι οικονομικες δυνατοτητες υπαρχουν στον αρη , ουτε ποσο εχει φθασει το μπατζετ φετος με τις τοσες αλλαγες , αυτο που ξερω ειναι οτι πρεπει να μεινει ιδια η ομαδα την επομενη σεζον με καποια προσθηκη ψηλου! αν καταφερουν και πεισουν τελικα τον μπλατ να μεινει θα εχουν κανει ενα μεγαλο βημα για επιστροφη στις παλιες καλες μερες!!!!! αυτος ο τυπος μπορει να οδηγησει την ομαδα ψηλα και να ξανακανει το αλεξανδρειο φοβητρο!
Air Kef
22 πόντοι, 6 ριμπ, 7 ασσίστ ο Ματ... 77.gif
EXPLOITED ARIS
QUOTE(hagi @ Mar 6 2010, 23:50 ) *
Πολλά μπράβο για το σημερινό αποτέλεσμα..Φάνηκε ότι η ομάδα έπαιξε σχεδόν με τον ίδιο τρόπο όπως με την Μπανταλόνα..Είχαν διάθεση και πάλι και πολύ καλά ποσοστά..Χωρίς τραβηγμένες προσπάθειες..Επίσης μου άρεσε το passing game της ομάδας και τα όχι και πολλά τρίποντα..Στο τέλος σουτάραμε τα περισσότερα.. Γενικά ολοκληρωτική εμφάνιση αν και μπορούμε και καλύτερα νομίζω...Όμως αν παίζουμε έτσι νομίζω δεν έχουμε να φοβηθούμε κάποιον αντίπαλο ,τουλάχιστον αυτών που είμαστε πάνω κάτω στα ίδια..Ο κόσμος δεν ήταν πολύς και δεν μου άρεσε..

Σε κάθε περίπτωση έπεσα μέσα στην πρόβλεψη μου ότι αν παίξουμε όπως με την Μπανταλόνα θα κερδίσουμε εύκολα..Πάμε παρακάτω τώρα..Μακάρι αυτή η σταθερότητα που έδειξε η ομάδα να παραμείνει..Βέβαια δεν θα μπαίνουν συνέχεια τα τρίποντα αλλά φαίνεται ότι μπορούμε να περάσουμε και την μπάλα μέσα.Ενώ και για τα τρίποντα φαίνεται ότι είναι ελεύθερα τα περισσότερα οπότε οι πιθανότητες δεν είναι αρνητικές... Καλά πάμε ...Άντε να δούμε..



Εχουμε αρχισει κ δειχνουμε δειγματα ομοιογενειας κ σταθεροτητας πλεον.
Καλοι στην αμυνα-μπορουμε κ καλυτερα νομιζω-κ στην επιθεση η μπαλα γυρναει κ σπανιοτατα βλεπουμε τραβηγμενη προσπαθεια!

Εχουμε τωρα δυο εκτος εδρας αγωνες με Λεμαν την Τριτη κ Περιστερι την αλλη Τεταρτη!
Να δουμε πως θα αντιδρασουμε σε εκτος εδρας παιχνιδια.
Ελπιζω να δειξουμε συνεπεια οπως κ στο Παλε!
Παντως ειμαστε μετα απο καιρο σε καλο δρομο.
Ο coach ειναι αναμορφωτης!

Κρατηστε τον οπως κ να'χει!!!

QUOTE(Air Kef @ Mar 7 2010, 15:23 ) *
22 πόντοι, 6 ριμπ, 7 ασσίστ ο Ματ... 77.gif



Respect στην ραχιαια του...
EXPLOITED ARIS
http://www.superbasket.gr/?c=308&a=122546

Αλλο ενα δειγμα της βελτιωσης της ομαδας αλλα κ της μεγαλης κλασης του Ουολς...
Μακαρι να συνεχισουμε ετσι! smiley.gif
Vas
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...p;pubid=7456844

Μακάρι να μην έχει τίποτα το παλικάρι! Περαστικα!
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Vas @ Mar 16 2010, 00:48 ) *
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...p;pubid=7456844

Μακάρι να μην έχει τίποτα το παλικάρι! Περαστικα!



WTF???????
mellow.gif mellow.gif
Τον εφαγε το αγχος που γεννησε η γυναικα του μαλλον!!!!
Περα απο την πλακα περαστικα του κ ελπιζω να ειναι καλα
kostas71
Εύχομαι περαστικά στον Μπετς ,αλλά ουδέν κακόν αμιγές καλού ,αυτό το ατυχές συμβάν θα δώσει λίγο χρόνο συμμετοχής στον Σκορδίλη.Ελπίζω να πιάσει την ευκαιρία απο τα μαλλιά,ώστε να τον υπολογίζει και αυτόν ο προπονητής για την συνέχει τπυ πρωταθλήματος ,τα playoffs αλλά και τα ματς της Ευρώπης.
gallistis
αλλο βγηκε παλι.και ποιον να πιστεψεις τωρα.εχουμε και τα καλα παραδειγματα του παρελθοντος

http://www.sport-fm.gr/article/221997
EXPLOITED ARIS
http://www.sportnet.gr/report.php?id=218209

Αλλη μια μεταγραφη ερχεται....
Δεν ξερω για τους υπολοιπους αλλα πραγματικα για φετος εχει τελειωσει η σεζον για μενα προσωπικα.Μακαρι να μην μπουμε play-offs.Δεν εχουμε καμια δουλεια εκει!
Μηπως πρεπει να αρχισει ο σχεδιασμος για του χρονου;
Λεω εγω τωρα...
ViC
Άντε, άλλη μια αλλαγή.
Θα μπούμε στα play off αλλά σε χαμηλή θέση, οπότε θα πέσουμε πάνω σε ολυμπιακό ή παναθηναϊκό και καληνύχτα. Αλλά ακόμα και έκτοι να βγούμε και να πέσουμε πάνω στο μαρούσι, δε βλέπω πως και γιατί θα το περάσουμε.
Όλο το βάρος στα ματς με τη Βαλένθια και στο σχεδιασμό της επόμενης χρονιάς. Να δούμε πρώτα απ' όλα αν θα μείνει ο Μπλατ. Και αν μείνει, να κάνει ένα ξεσκαρτάρισμα στο υπάρχον ρόστερ, να κρατήσει 7-8 παίκτες και να κάνουμε 4-5 καλές μεταγραφές. Μην ψαχνόμαστε πάλι του χρόνου το Νοέμβριο.
Με πορδές αυγά δε βάφονται. Με 5-6 αλλαγές παικτών στη μέση της χρονιάς ομάδα δε γίνεται...
Καλό θα ήταν να κρατήσουμε για μια ακόμα χρονιά τους Έλληνες Κακιούζη, Χατζηβρέττα, Ντικούδη, Μπάρλο (με ένα ερωτηματικό για Αργυρόπουλο), Μάιλς, Γουόλς μου αρέσουν πολύ, ενώ οι Ρίτσαρντσον, Κλαρκ, Μπετς, Πάουνιτς πιστεύω ότι δεν είναι αναντικατάστατοι. Αλλά πέρα από το τι λέω εγώ.......
γίνεται η ομάδα του χρόνου να είναι έτοιμη από το ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ;;;
gallistis
QUOTE(ViC @ Mar 19 2010, 23:36 ) *
Άντε, άλλη μια αλλαγή.
Θα μπούμε στα play off αλλά σε χαμηλή θέση, οπότε θα πέσουμε πάνω σε ολυμπιακό ή παναθηναϊκό και καληνύχτα. Αλλά ακόμα και έκτοι να βγούμε και να πέσουμε πάνω στο μαρούσι, δε βλέπω πως και γιατί θα το περάσουμε.
Όλο το βάρος στα ματς με τη Βαλένθια και στο σχεδιασμό της επόμενης χρονιάς. Να δούμε πρώτα απ' όλα αν θα μείνει ο Μπλατ. Και αν μείνει, να κάνει ένα ξεσκαρτάρισμα στο υπάρχον ρόστερ, να κρατήσει 7-8 παίκτες και να κάνουμε 4-5 καλές μεταγραφές. Μην ψαχνόμαστε πάλι του χρόνου το Νοέμβριο.
Με πορδές αυγά δε βάφονται. Με 5-6 αλλαγές παικτών στη μέση της χρονιάς ομάδα δε γίνεται...
Καλό θα ήταν να κρατήσουμε για μια ακόμα χρονιά τους Έλληνες Κακιούζη, Χατζηβρέττα, Ντικούδη, Μπάρλο (με ένα ερωτηματικό για Αργυρόπουλο), Μάιλς, Γουόλς μου αρέσουν πολύ, ενώ οι Ρίτσαρντσον, Κλαρκ, Μπετς, Πάουνιτς πιστεύω ότι δεν είναι αναντικατάστατοι. Αλλά πέρα από το τι λέω εγώ.......
γίνεται η ομάδα του χρόνου να είναι έτοιμη από το ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ;;;


απο τους φετινους κλαρκ,ουολς,κακιουζης,μπετς,μπαρλο αντε και ριτσαρντσον.οι αλλοι μακρια και αγαπημενοι.αυτος ο χατζηβρεττας εχει αποκτησει τα πιο αργα ποδια του κοσμου.ημαρτον
ViC
QUOTE(gallistis @ Mar 20 2010, 04:20 ) *
απο τους φετινους κλαρκ,ουολς,κακιουζης,μπετς,μπαρλο αντε και ριτσαρντσον.οι αλλοι μακρια και αγαπημενοι.αυτος ο χατζηβρεττας εχει αποκτησει τα πιο αργα ποδια του κοσμου.ημαρτον

Πιστεύω πως είναι τρομερό λάθος να αλλάζει όλη η ομάδα το καλοκαίρι. Ο Χατζηβρέττας για να παίζει 15 λεπτά μια χαρά είναι (με Κλαρκ και Γουολς στην ομάδα γιατί να παίζει παραπάνωwink.gif, το ίδιο και ο Ντικούδης αν έρθει ένας καλός σέντερ.
Το Μάιλς δεν τον έχεις στη λίστα. Να υποθέσω ότι προτιμάς Κλαρκ;
Βέβαια, καλά τα λέμε, αλλά δυστυχώς το μπάτζετ δεν είναι απεριόριστο...
EXPLOITED ARIS
QUOTE(ViC @ Mar 21 2010, 16:28 ) *
Πιστεύω πως είναι τρομερό λάθος να αλλάζει όλη η ομάδα το καλοκαίρι. Ο Χατζηβρέττας για να παίζει 15 λεπτά μια χαρά είναι (με Κλαρκ και Γουολς στην ομάδα γιατί να παίζει παραπάνω wink.gif , το ίδιο και ο Ντικούδης αν έρθει ένας καλός σέντερ.
Το Μάιλς δεν τον έχεις στη λίστα. Να υποθέσω ότι προτιμάς Κλαρκ;
Βέβαια, καλά τα λέμε, αλλά δυστυχώς το μπάτζετ δεν είναι απεριόριστο...



Κ τωρα εχουμε καλο center,τον Μπετς.Πισω απο τον Μπετς ομως ειναι το προβλημα...
Εννοειται πως ο Μαϊλς ειναι απο αυτους που πρεπει να μεινουν.Κ πιστευω πως για ολους τους προαναφερομενους ειναι εφικτο να μεινουν.Εκτος απο τον Ουολς.Δε νομιζω να μπορεσουμε να τον κρατησουμε.Οσο κ αν το θελω...
Το πιο σημαντικο απ'ολα ομως ειναι να μεινει ο Μπλατ.Απο εκει θα εξαρτηθουν πολλα!
gallistis
QUOTE(ViC @ Mar 21 2010, 14:28 ) *
Πιστεύω πως είναι τρομερό λάθος να αλλάζει όλη η ομάδα το καλοκαίρι. Ο Χατζηβρέττας για να παίζει 15 λεπτά μια χαρά είναι (με Κλαρκ και Γουολς στην ομάδα γιατί να παίζει παραπάνω wink.gif , το ίδιο και ο Ντικούδης αν έρθει ένας καλός σέντερ.
Το Μάιλς δεν τον έχεις στη λίστα. Να υποθέσω ότι προτιμάς Κλαρκ;
Βέβαια, καλά τα λέμε, αλλά δυστυχώς το μπάτζετ δεν είναι απεριόριστο...



ο κλαρκ μου αρεσει σα παιχτης.μπορει να εχει χτυπητες αδυναμιες αλλα 8/10 παιχνιδια θα ειναι χρησιμος.στα αλλα δυο μπορει να ειναι τραγικος αλλα βοηθαει με ποντους που δεν τους παιρνουμε απο αλλου.ο μαιλς ειναι καλος και στο πρωτο παιχνιδι που επαιξε μας ξετρελανε,αλλα δεν ειναι υγιης-γι'αυτο και τον αλλαζουμε.αν ειναι καλυτερα και μπορει να βοηθησει εχει καλως.
gallistis
http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=61783

τα καταφεραμε παλι και ξαναχασαμε.και θελουμε να κερδισουμε και τη βαλενθια με διαφορα.εδω δε μπορουμε απεναντι σε τρικαλα και αεκ.μπραβο του κολοσσου που δειχνει το δρομο πως πρεπει να δουλευουν οι σωστες ομαδες.αντε και του χρονου eurocupchallenge της φιμπα
EXPLOITED ARIS
Ειλικρινα ΠΡΕΠΕΙ να ΜΗΝ μπουμε στα play-offs...
Το μονο που θα κανουμε ειναι να ξεφτιλισουμε λιγο ακομη για φετος τη φανελα της ομαδας...
Ας πει καποιος στους παικτες να ανοιξουν τα στραβα τους στο Παλε κ να κοιταξουν προς τα πανω.
22 τιτλοι ειναι αυτοι κ αυτοι που τους κατεκτησαν εφτυσαν αιμα.Μεσα στην Βαλενθια να αφησουν κ την ψυχη τους.Κ ας χασουν,δε με νοιαζει....Τελος η χρονια για φετος.
Σχεδιασμος για του χρονου...κ εχει ο Θεος. sleep.gif
rhodos
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Mar 28 2010, 12:17 ) *
Ειλικρινα ΠΡΕΠΕΙ να ΜΗΝ μπουμε στα play-offs...
Το μονο που θα κανουμε ειναι να ξεφτιλισουμε λιγο ακομη για φετος τη φανελα της ομαδας...
Ας πει καποιος στους παικτες να ανοιξουν τα στραβα τους στο Παλε κ να κοιταξουν προς τα πανω.
22 τιτλοι ειναι αυτοι κ αυτοι που τους κατεκτησαν εφτυσαν αιμα.Μεσα στην Βαλενθια να αφησουν κ την ψυχη τους.Κ ας χασουν,δε με νοιαζει....Τελος η χρονια για φετος.
Σχεδιασμος για του χρονου...κ εχει ο Θεος. sleep.gif

Καλησπέρα σας,είμαι οπαδός του κολοσσού και παρακολούθησα χτες το παιχνίδι κολοσσός άρης από την πρώτη σειρά.ουσιαστικά βρίσκεσαι μερικά εκατοστά από το παρκέ.η διαιτισία ήταν απαράδεκτη.δεν θα μιλήσω για τα φάουλ πάνω στις αλλαγές που συνεχώς έδινε στους παίκτες του κολοσσού ούτε για τον μπάρλο ούτε για τον ντικούδη αλλά για μια ενέργεια του μιχάλη κακιούζη.παίρνει ταιμ ουτ ο άρης και γυρίζει ο μιχαλάκης προς το διαιτητή και του λέει καλα μ*****ς είσαι.γυρίζει τον κοιτάει ο διαιτητής και δεν κάνει τίποτα.ξεσηκώθηκε όλη η εξέδρα πάλι τίποτα.για αυτο ο μιχαλάκης πριν απειλεί θεούς και δαίμονες καλύτερα να κοιτάει τον εαυτό του.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(rhodos @ Mar 28 2010, 17:14 ) *
Καλησπέρα σας,είμαι οπαδός του κολοσσού και παρακολούθησα χτες το παιχνίδι κολοσσός άρης από την πρώτη σειρά.ουσιαστικά βρίσκεσαι μερικά εκατοστά από το παρκέ.η διαιτισία ήταν απαράδεκτη.δεν θα μιλήσω για τα φάουλ πάνω στις αλλαγές που συνεχώς έδινε στους παίκτες του κολοσσού ούτε για τον μπάρλο ούτε για τον ντικούδη αλλά για μια ενέργεια του μιχάλη κακιούζη.παίρνει ταιμ ουτ ο άρης και γυρίζει ο μιχαλάκης προς το διαιτητή και του λέει καλα μ*****ς είσαι.γυρίζει τον κοιτάει ο διαιτητής και δεν κάνει τίποτα.ξεσηκώθηκε όλη η εξέδρα πάλι τίποτα.για αυτο ο μιχαλάκης πριν απειλεί θεούς και δαίμονες καλύτερα να κοιτάει τον εαυτό του.



Αχα.Δηλαδη μας κερδισατε κ με κοντρα τους διαιτητες.Συγχαρητηρια smiley.gif
Γιατι ειναι γνωστο πως ο Αρης παντα ειχε,εχει κ θα εχει τα σφυριγματα...
rhodos
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Mar 28 2010, 20:36 ) *
Αχα.Δηλαδη μας κερδισατε κ με κοντρα τους διαιτητες.Συγχαρητηρια smiley.gif
Γιατι ειναι γνωστο πως ο Αρης παντα ειχε,εχει κ θα εχει τα σφυριγματα...

εγώ επικεντρώθηκα στην ενέργεια του μιχαλάκη...αλλά δεν την σχολιάζουμε.....
Timemaster
QUOTE(ViC @ Mar 21 2010, 14:28 ) *
Πιστεύω πως είναι τρομερό λάθος να αλλάζει όλη η ομάδα το καλοκαίρι. Ο Χατζηβρέττας για να παίζει 15 λεπτά μια χαρά είναι (με Κλαρκ και Γουολς στην ομάδα γιατί να παίζει παραπάνωwink.gif, το ίδιο και ο Ντικούδης αν έρθει ένας καλός σέντερ.


Το μη χείρων βέλτιστο... ή κάτι τέτοιο...
Του χρόνου ο Χατζηβρέττας θα είναι ακόμα ποιο κακός, το ίδιο και ο Ντικούδης οπότε αν φέτος είναι και οι δύο για 5-10 λεπτά το πολύ σύμφωνα με τις εμφανήσεις τους, του χρόνου με ένα ακόμα έτος στην καμπούρα για πόσα λεπτά θα είναι;

QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Mar 21 2010, 22:20 ) *
Κ τωρα εχουμε καλο center,τον Μπετς.Πισω απο τον Μπετς ομως ειναι το προβλημα...
Εννοειται πως ο Μαϊλς ειναι απο αυτους που πρεπει να μεινουν.Κ πιστευω πως για ολους τους προαναφερομενους ειναι εφικτο να μεινουν.Εκτος απο τον Ουολς.Δε νομιζω να μπορεσουμε να τον κρατησουμε.Οσο κ αν το θελω...
Το πιο σημαντικο απ'ολα ομως ειναι να μεινει ο Μπλατ.Απο εκει θα εξαρτηθουν πολλα!


Διαφωνώ στο ότι δεν έχουμε έναν καλό σέντερ φέτος αλλά έναν πάρα πολύ καλό αναπληρωματικό σέντερ φέτος (Μπετς)
το πρόβλημα δεν είναι πίσω από τον Μπετς αλλά μπροστά από αυτόν μιας και δε μπορεί να βγάλει ούτε καν ημίχρονο!

Το συμαντικό συμφωνώ πάντως πως είναι να μείνει ο Μπλάτ αλλά να μήνει όχι λόγο παρασκινιακών παιχνιδιών αλλά επειδή έχει πάρει εγγυήσεις για το μπάτζετ και κάνει αυτός τις μεταγραφικές επιλογές!

QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Mar 28 2010, 11:17 ) *
Ειλικρινα ΠΡΕΠΕΙ να ΜΗΝ μπουμε στα play-offs...
Το μονο που θα κανουμε ειναι να ξεφτιλισουμε λιγο ακομη για φετος τη φανελα της ομαδας...
Ας πει καποιος στους παικτες να ανοιξουν τα στραβα τους στο Παλε κ να κοιταξουν προς τα πανω.
22 τιτλοι ειναι αυτοι κ αυτοι που τους κατεκτησαν εφτυσαν αιμα.Μεσα στην Βαλενθια να αφησουν κ την ψυχη τους.Κ ας χασουν,δε με νοιαζει....Τελος η χρονια για φετος.
Σχεδιασμος για του χρονου...κ εχει ο Θεος. sleep.gif


Εγώ από την άλλη θέλω να πάει η ομάδα στα play off μιας και ελπίζω πως θα καταφέρω να πάω στο παιχνίδι που θα δώσουμε στο Αλεξάνδριο (δε νομίζω να είναι πάνω από ένα)

Όσο για την Βαλένθια ακόμα και να προκριθούμε (το βλέπω πιθανό αν και τυχερό) δε νομίζω να κάνουμε άλλες δύο νίκες στη συνέχεια και να το πάρουμε!

QUOTE(rhodos @ Mar 28 2010, 21:41 ) *
εγώ επικεντρώθηκα στην ενέργεια του μιχαλάκη...αλλά δεν την σχολιάζουμε.....


Δεν είδα τον αγώνα οπότε δε μπορώ να πω για φάσεις και διαιτητές αλλά αυτές οι ενέργειες είναι απαράδεκτες και θα έπρεπε να φάει κάποια τεχνική ποινή....
Vas
1. αν έρθουν λογικά τα αποτελέσματα, Ο Αρης θα έρθει 8ος... είναι αργά για απόκτηση 5αριου;

2. όλα μπορούν να συμβουν στα πλευοφ... Ο Αρης λόγω ονόματος και ιστορίας , ίσως είναι ο μόνος που θα μπορούσε να κάνει το θαύμα μεγατόνων και να αποκλήσει τον Πάο... Με την προυπόθεση βέβαια ότι υπάρχει ένα ακόμα 5άρι!

3. Αν τελικά τερματίσετε 8οι, και δεν περάσετε τον Πάο, υπάρχει ζήτημα μη συμμετοχής στο eurocup του χρόνου;;
Timemaster
QUOTE(Vas @ Mar 29 2010, 15:18 ) *
1. αν έρθουν λογικά τα αποτελέσματα, Ο Αρης θα έρθει 8ος... είναι αργά για απόκτηση 5αριου;

2. όλα μπορούν να συμβουν στα πλευοφ... Ο Αρης λόγω ονόματος και ιστορίας , ίσως είναι ο μόνος που θα μπορούσε να κάνει το θαύμα μεγατόνων και να αποκλήσει τον Πάο... Με την προυπόθεση βέβαια ότι υπάρχει ένα ακόμα 5άρι!

3. Αν τελικά τερματίσετε 8οι, και δεν περάσετε τον Πάο, υπάρχει ζήτημα μη συμμετοχής στο eurocup του χρόνου;;



Αν τα αποτελέσματα έρθουν λογικά ο Άρης θα είναι 8ος... μιας και το λογικό είναι να χάσει από Πανελλήνιο- Μαρούσι και να κερδίσει Λάρισα και Καβάλα ενώ το Περιστέρι με έναν αγώνα παραπάνω θα χάσει λογικά από Ολυμπιακό,ΠΑΟΚ και ΠΑΟ οπότε θα μας περνάει για ένα βαθμό.
Ενώ ο ΠΑΟΚ μπορεί να μη κάνει άλλη ήττα...
Όμως με μια νίκη του Άρη με το Μαρούσι στο Αλεξάνδριο μπορεί να βγούμε 7οι ή με 3 νίκες του Πανιωνίου μπορεί να βγούμε 9οι μιας και δεν είναι πολύ απίθανο να χάσουμε και στην Καβάλα.
Οπότε όλα είναι ανοιχτά αλλά πάλι πολύ αργά για απόκτηση 5ριου ώστε να κερδίσεις με μιωνέκτιμα έδρας τον ΠΑΟ!
Δυστηχώς η διαφορά των δύο ομάδων δεν είναι απλά ένας ψιλός αλλά όλη η δομή του οικοδομήματος.

Οπότε ή έρχεται ο ψιλός και κερδίζουμε Μαρούσι,Πανελλήνιο κ.λ.π. και ελπίζουμε να περάσουμε πάνω από ΠΑΟΚ και Περιστέρι παίζοντας με το καλό αλλά που μπορεί να χτυπηθεί Μαρούσι ενώ παραλληλα τον βάζουμε στο πρόγραμμα για του χρόνου ή λέμε τέλος η χρονιά και κοιτάμε την επόμενη και ξοδεύουμε λεφτά σε εκείνη.

Θεωρητικά με 8η θέση στο πρωτάθλημα δεν παίζουμε Eurocup αλλά εδώ κάτι μου λέει πως ακόμα και έτσι να γίνει θα παίξουμε!
rolleyes.gif
EXPLOITED ARIS
Χρονια πολλα κ Χριστος Ανεστη!
Η ανασταση του Αρη μαλλον αργει να ερθει...
Ειμαστε στο επιπεδο που παρακαλαμε τον Μπλατ να μεινει,ψαχνουμε για κοινοτικο ψηλο(προταθηκε ο Μασεϊ! icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif )κ σε καθε συνεντευξη που δινουν οι παικτες μας το πιστευουν πως μπορουν να ανατρεψουν το φετινο χαλι κ να τερματισουν 6οι μηπως εχουμε καποιες ελπιδες για τα play-offs...
Το πιο πιθανο ειναι πως ολα αυτα τα γνωριζετε.Η αληθεια ειναι πως τα ποσταρω μηπως κ φιλοτιμηθει κανεις κ δωσει ζωη παλι στο forum του Αρη γιατι με το φετινο καζο η συμμετοχη εδω μεσα αντικατοπτριζει πληρως την πορεια μας στην Α1!!!
smiley.gif
hagi
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Apr 7 2010, 19:19 ) *
Χρονια πολλα κ Χριστος Ανεστη!
Η ανασταση του Αρη μαλλον αργει να ερθει...
Ειμαστε στο επιπεδο που παρακαλαμε τον Μπλατ να μεινει,ψαχνουμε για κοινοτικο ψηλο(προταθηκε ο Μασεϊ! icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif )κ σε καθε συνεντευξη που δινουν οι παικτες μας το πιστευουν πως μπορουν να ανατρεψουν το φετινο χαλι κ να τερματισουν 6οι μηπως εχουμε καποιες ελπιδες για τα play-offs...
Το πιο πιθανο ειναι πως ολα αυτα τα γνωριζετε.Η αληθεια ειναι πως τα ποσταρω μηπως κ φιλοτιμηθει κανεις κ δωσει ζωη παλι στο forum του Αρη γιατι με το φετινο καζο η συμμετοχη εδω μεσα αντικατοπτριζει πληρως την πορεια μας στην Α1!!!
smiley.gif


Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη και από εμένα..Έτσι είναι.. Έχει πέσει λίγο το forum εδώ αλλά θα το σηκώσουμε σιγά σιγά.. smiley.gif

Εντάξει τα πράγματα είναι δύσκολα..Και είναι δύσκολα γιατί η ομάδα δεν έχει σταθερότητα και επιθετικό πλάνο.Εδώ που τα λέμε ούτε και ιδιαίτερο αμυντικό έχει αλλά δεν παραπονιέμαι για την άμυνα.. Για να τερματίσουμε στην έκτη θέση θα πρέπει να κερδίσουμε όλα τα ματς και να δούμε τί θα κάνουν και οι άλλοι.. Φυσικά ακόμη και έτσι να γίνει κανείς δεν λέει ότι θα περάσουμε το Μαρούσι ή τον Πανελλήνιο με μειονέκτημα έδρας... Γενικά δύσκολα τα πράγματα φέτος.
Πάντως αν και είναι έτσι χάλια τα πράγματα,αν δούμε την πορεία μας στις άλλες δύο διοργανώσεις δεν είναι καθόλου άσχημη.
Δηλαδή χάσαμε στις λεπτομέρειες την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου και στους 8 του Eurocup, για λίγο δηαλδή πριν το final four. Μόνο στο πρωτάθλημα πάμε χάλια.. Βέβαια αν και η πορεία είναι τέτοια δεν μπορούμε να είμαστε χαρούμενοι γιατί η ομάδα δεν παίζει καλά.Και εκεί είναι όλο το πρόβλημα.Ότι φτάσαμε εκεί που φτάσαμε με όποιο τρόπο αλλά στα δύσκολα δεν τα καταφέραμε (μέχρι στιγμής) γιατί δεν παίζουμε καλά..

Μπορεί να παρακαλάμε τον Μπλατ,αλλά δε νομίζω ότι είναι λάθος..Ένας καλός προπονητής είναι η αρχή για κάτι καλό.Ιδιαίτερα αν μείνει ο Μπλάτ ,λογικά θα έχει πάρει και εγγυήσεις για το μπάτζετ οπότε θα μπορέσει να φτιάξει μια ομάδα από την αρχή μεν αλλά ίσως πολύ πιο ανταγωνιστική και κυρίως να την φτιάξει ο ίδιος ,να κάνει την προετοιμασία του (αν και έχει και την Ρωσία) , και να περάσει την φυλοσοφία του από την αρχή χωρίς αλλαγές προπονητών και παιχτών νομίζω θα είμαστε πολύ καλύτεροι.. Το που θα παίζουμε δεν το ξέρω ,αλλά πιστεύω και γω ότι στο Eurocup ίσως μπούμε.

Αυτό που πιστεύω εγώ είναι ότι αν ο Άρης θέλει ένα τακ για να κάνει έστω κάποιες ζημιές και να ταράζει λίγο τα νερά. Αν είχαμε την σταθερότητα του Αμαρουσίου ή του Πανελληνίου ο Άρης θα ήταν ομάδα που θα μπορούσε να παίρνει αποτελέσματα.Γιατί έχει τον κόσμο και την έδρα και θα άλλαζε τα δεδομένα.

Ας κάνουμε λίγο ακόμη υπομονή να δούμε πως θα τελειώσει φέτος (χωρίς προσδοκίες θα έλεγα) και ας ελπίσουμε του χρόνου να δούμε μια σοβαρή ομάδα.
gallistis
οχι αλλος μασσευ.δε θα το αντεξω δευτερη συνεχη χρονια.παντως το να βγουμε 6η,ειναι μαλλον απιθανο-με τα χαλια που εχει η ομαδα μας.και 7ος/8ος ειναι σαν καταδικαστικη αποφαση
Timemaster
QUOTE(gallistis @ Apr 9 2010, 02:08 ) *
οχι αλλος μασσευ.δε θα το αντεξω δευτερη συνεχη χρονια.παντως το να βγουμε 6η,ειναι μαλλον απιθανο-με τα χαλια που εχει η ομαδα μας.και 7ος/8ος ειναι σαν καταδικαστικη αποφαση



θα έρθει ο Μάσευ για σαν Μεσίας για τα παιχνίδια με τον Πανελλήνιο και το Μαρούσι...
Θα βγούμε 6οι και εν συνεχεία θα κάνουμε Έλληνα τον Σόλωμων και θα τον πάρουμε για τα play off!

Θα σπάσουμε την έδρα του Αμαρουσίου και εν συνεχεία του Παναθηναικού! Ενώ τα διαιτιτικά όργια θα μας στερίσουν τον τίτλο στο 5ο τελικό μέσα στο ΣΕΦ!
icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
rolleyes.gif
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Timemaster @ Apr 9 2010, 13:23 ) *
θα έρθει ο Μάσευ για σαν Μεσίας για τα παιχνίδια με τον Πανελλήνιο και το Μαρούσι...
Θα βγούμε 6οι και εν συνεχεία θα κάνουμε Έλληνα τον Σόλωμων και θα τον πάρουμε για τα play off!

Θα σπάσουμε την έδρα του Αμαρουσίου και εν συνεχεία του Παναθηναικού! Ενώ τα διαιτιτικά όργια θα μας στερίσουν τον τίτλο στο 5ο τελικό μέσα στο ΣΕΦ!
icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
rolleyes.gif



Και εζησαν αυτοι καλα κ εμεις καλυτερα!!! smiley.gif
EXPLOITED ARIS
http://www.sportnet.gr/report.php?id=220203


Ειναι πολυ νωρις ακομα για να χαιρομαστε αλλα σε μια χρονια φιασκο η δηλωση του ειναι καπως ενθαρυντικη!
Ισραηλινος οντας ,βεβαια,δεν ειναι κ συμβολαιο ο λογος του... rolleyes.gif
gallistis

http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=62684

κερδισαμε σημερα,αλλα παλι η εμφανιση ηταν μετρια,ειδικα στη κατασταση που ειναι η λαρισα.το θεμα ειναι οτι ετσι οπως ειμαστε,ανετα μπορουμε να κανουμε 3 ηττες στη σειρα.το μονο αισιοδοξο ειναι η θεληση του μπλατ να παραμεινει

hagi
Ακριβώς έτσι είναι..Αυτή τη στιγμή όλα τα λεφτά είναι να μείνει ο Μπλατ. Η χρονιά δεν προκειτε να αλλάξει λογικά..Όπως έκανα έναν πρόχειρο υπολογισμό εχθές ,μετά τη νίκη του Κολοσσού ,δεν μπορούμε να μπούμε στην εξάδα..Άρα με Ολυμπιακό ή Παναθηναϊκό σε συνεχόμενα ματς δεν έχουμε τύχη..Δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα.
Μακάρι να γίνει κανένα τρελό και να τους κοντράρουμε όπως λέει και ο Μπλατ που μιλάει για απρόβλεπτη Α1.. Δύσκολα όμως τα πράγματα.. Ελπίζω να πάρουμε καμιά wild card από την Uleb για το EUROCUP.

Αλλά έτσι όπως είναι τα πράγματα το σημαντικότατο θέμα είναι να μείνει ο Μπλατ..Αν γίνει αυτό και πέσει και κανένα φράγκο της προκοπής,νομίζω ότι θα δημιουργήσει καλύτερη ομάδα,και σίγουρα δεν πρόκειτε να τον διώξουν οπότε θα μείνουμε με τον ίδιο προπονητή όλη τη χρονιά..Γιατί για να φύγει ενδιάμεσα δεν το πιστεύω. Οπότε με προπονητή από την αρχή και χτίσιμο ομάδας έχουμε περισσότερες πιθανότητες και λόγω ψυχολογίας της ομάδας..
EXPLOITED ARIS
http://www.sportnet.gr/report.php?id=220498

Ελπιζω μια ενδεχομενη ανανεωση του Μπλατ να λειτουργησει κ ως ψυχολογικη ενεση ΚΑΙ για τους παικτες ,μπας κ σωσουν τιποτα απο το φετινο ναυαγιο...Παντως πιστευω πως η παραμονη του Μπλατ θα ειναι κινητρο για υποψηφιους επενδυτες προς την ομαδα.
Οσο για τον χτεσινο αγωνα,χωρις να θελω να υποτιμησω την Ολυμπια την οποια συμπαθω παρα πολυ-κριμα που πεφτει,ειναι απο αυτους που πρεπει να τους παιρνουμε μονο με τη φανελα.Ουτε καν με τα δευτερα μεσα.Με Λινο,Μουρτο κ Σκορδιλη...Τελος παντων.
Δεν καναμε τιποτα ιδιαιτερο.Απλως μπηκαν τα τριποντα.Αν κολλησουν τριποντα κ κουραστει ο Μπετς...τελος!!!

hagi
Μακάρι να μείνει ο Μπλατ..Και ας ελπίσουμε να γίνει κάτι καλό Διοικητικά μπας και βάλουν περισσότερα χρήματα και δούμε κάτι καλό..
Είδα εχθές την εκπομπή για το Γκάλη και συγκινήθηκα..Τί ομάδα είχαμε τότε 77.gif

Ας ελπίσουμε να ζήσουμε ξανά την πρωτιά..
kostas71
Μάσεϊ στον Αρη, μέσω facebook



http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=62930


http://www.athlitikanea.gr/index.cfm?pid=2...mp;art_id=18049
EXPLOITED ARIS
QUOTE(kostas71 @ Apr 14 2010, 20:58 ) *


Που να μπει κ το twitter τι εχει να γινει! icon_drunk.gif
Περα απο την πλακα το εχουμε κουρασει με τον Τζερι...
Κ το κακο ειναι πως δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι ο Τζερι που θυμομαστε κ θα πεσει μεγαλη απογοητευση...
hagi
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Apr 15 2010, 09:49 ) *
Που να μπει κ το twitter τι εχει να γινει! icon_drunk.gif
Περα απο την πλακα το εχουμε κουρασει με τον Τζερι...
Κ το κακο ειναι πως δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι ο Τζερι που θυμομαστε κ θα πεσει μεγαλη απογοητευση...


Εντάξει τίποτα δεν είναι σίγουρο..Και να τον πάρουμε δε σημαίνει κάτι ιδιαίτερο σε αυτό το χρονικό σημείο.Αλλά και δεν μπορούμε να ξέρουμε αν θα είναι καλός ή κακός.Αυτό που ξέρουμε είναι ότι θα γουστάρει να παίξει για την ομάδα και θα προσπαθήσει. Και φυσικά μια προσθήκη ψηλού είναι αυτό που θέλουμε έστω και αργά.
ΆΛλωστε θεωρώ ότι αν πάρουμε τον Μάσεϊ ή όποιον πάρουμε, λογικά θα είναι να μείνει και του χρόνου..Οπότε αυτό θα είναι καλό.
Και επειδή έχει και Σκοπιανό διαβατήριο ,νομίζω δεν θα με χάλαγε αντί του Κλαρκ του χρονου να έχουμε τον Μάσεϊ.
kostas71
QUOTE(hagi @ Apr 15 2010, 09:55 ) *
Εντάξει τίποτα δεν είναι σίγουρο..Και να τον πάρουμε δε σημαίνει κάτι ιδιαίτερο σε αυτό το χρονικό σημείο.Αλλά και δεν μπορούμε να ξέρουμε αν θα είναι καλός ή κακός.Αυτό που ξέρουμε είναι ότι θα γουστάρει να παίξει για την ομάδα και θα προσπαθήσει. Και φυσικά μια προσθήκη ψηλού είναι αυτό που θέλουμε έστω και αργά.
ΆΛλωστε θεωρώ ότι αν πάρουμε τον Μάσεϊ ή όποιον πάρουμε, λογικά θα είναι να μείνει και του χρόνου..Οπότε αυτό θα είναι καλό.
Και επειδή έχει και Σκοπιανό διαβατήριο ,νομίζω δεν θα με χάλαγε αντί του Κλαρκ του χρονου να έχουμε τον Μάσεϊ.


Θα περιμένω να ολοκληρωθεί ή συμφωνία,άν ολοκληρωθεί, αλλά θα συμφωνήσω μαζί σου στο σημείο περί Κλάρκ και Μάσει.Αρκεί να γουστάρει να παίξει για τον Άρη.
hagi
QUOTE(kostas71 @ Apr 15 2010, 14:50 ) *
Θα περιμένω να ολοκληρωθεί ή συμφωνία,άν ολοκληρωθεί, αλλά θα συμφωνήσω μαζί σου στο σημείο περί Κλάρκ και Μάσει.Αρκεί να γουστάρει να παίξει για τον Άρη.


Έχει δείξει ότι γουστάρει να παίξει για τον Άρη..Το θέμα είναι αν θα γίνει η μεταγραφή. Όπως ξαναείπα , τον Μάσεϊ τον θέλω για του χρόνου. Αντί του Κλάρκ θα είναι ότι καλύτερο.Ο Κλαρκ νομίζω δεν έχει να δώσει κάτι παραπάνω.Είναι πολύ καλός σουτέρ αλλά είναι κοντός και δεν μπορεί να παίξει στη θέση δύο. Ενώ σαν playmaker προσωπικά δεν με ενθουσίασε.. Οπότε του χρόνου δεν βλέπω το λόγο να μείνει στην ομάδα..Φυσικά επειδή είναι κοινοτικός,αν δεν πάρουμε τον Μάσεϊ ή κάποιον καλό παίχτη ίσως θα έπρεπε να μείνει.Δεν είναι κακός παίχτης.
gallistis
http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=63512

μεγαλο διπλο σημερα για τον αρη.μαλλον εκμεταλλευτηκαμε και την απογοητευση του πανελληνιου.αυτος που σιγουρα ξεχωρισε ηταν και παλι ο ντικουδης.σε 22 λεπτα 0/8 και 1 ποντος.ελειπε και ο μπετς αλλα τα καταφεραμε.οποτε καταληγουμε μαλλον εβδομοι και παμε για το θαυμα με ολυμπιακο
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.