Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Επικαιρότητα - Συζητήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135
RipCity
Νομίζω δεν επηρεάζει πολύ τις πιθανότητες αυτό. Πολύ δύσκολα θα παίξει στο ΝΒΑ την επόμενη χρονιά, θέλει ακόμη να βελτιωθεί αρκετά για να κερδίσει συμβόλαιο εκεί.
tuareg
QUOTE (RipCity @ Jun 3 2016, 16:35 ) *
Νομίζω δεν επηρεάζει πολύ τις πιθανότητες αυτό. Πολύ δύσκολα θα παίξει στο ΝΒΑ την επόμενη χρονιά, θέλει ακόμη να βελτιωθεί αρκετά για να κερδίσει συμβόλαιο εκεί.


κι εγω ετσι νομιζω,αλλα ποιος το περιμενει μεχρι Σεπτεμβρη?
RipCity
Τουλάχιστον νομίζω ο Άρης είναι πιο πιθανό να περιμένει από τις άλλες ομάδες! Κάπου 20 Ιουλίου τελειώνει το summer league.
tuareg
QUOTE (RipCity @ Jun 3 2016, 16:43 ) *
Τουλάχιστον νομίζω ο Άρης είναι πιο πιθανό να περιμένει από τις άλλες ομάδες! Κάπου 20 Ιουλίου τελειώνει το summer league.


κοιτα μετα θα χει training camp κι ιστοριες...
βλεπω να του χουμε κανει προταση με nba out εως 31/7
RipCity
Κάπως έτσι, θυμάμαι ο Ολυμπιακός έκανε τέτοιες συμφωνίες με τον Law κάθε καλοκαίρι.
gerorge
QUOTE (tuareg @ Jun 3 2016, 15:46 ) *
τι λεει αυτος?


Σφήνα Άρη για Αρσενόπουλο

http://www.sdna.gr/mpasket/basket-league/a...arsenopoylo-vid



Πολυς ντορος για το τιποτα γυρω απο αυτο το παιδι.Σχετικα καλος παικτης αλλα δεν ειναι τοσο καλος οσο ακουγεται απο μερικους.Καλη κινηση θα ειναι βεβαια αν ισχυει το ρεπορταζ
pan24
QUOTE (tuareg @ Jun 3 2016, 16:39 ) *
κι εγω ετσι νομιζω,αλλα ποιος το περιμενει μεχρι Σεπτεμβρη?

Υπαρχουν 3-4 σαμερ λιγκ.Αυτο που δηλωσε ο ουαιτ ειναι 2-8 ιουλιου
Αν τα παει καλα μπορει να παρει μη εγγυημενο συμβολαιο και να συμμετεχει στις προπονησεις μεχρι αρχες σεπτεμβρη οπου αποφασιζουν να κοψουν οσους περισσευουν.Κατι τετοιο εγινε με τον θανασοκουμπο περσι το καλοκαιρι
Ομως με το που τελειωνει το σαμερ λιγκ ο παικτης ξερει αν εχει ρεαλιστικες πιθανοτητες να παιξει nba και το παλευει μεχρι σεπτεμβρη(και αν κοπει επιστρεφει ευρωπη ή συνεχιζει να προσπαθει μεσω της dleague)
Εκτιμηση μου οτι μεχρι 15 ιουλιου θα εχει υπογραψει σε ευρωπαικη ομαδα,οποια και αν ειναι αυτη
Παντα παιζει το σεναριο αν καποιος τον θελει πολυ να του κανει προταση με καλα λεφτα και nba out μεχρι τελος αυγουστου(περιπτωση ace law)
tuareg
QUOTE (pan24 @ Jun 3 2016, 17:17 ) *
Υπαρχουν 3-4 σαμερ λιγκ.Αυτο που δηλωσε ο ουαιτ ειναι 2-8 ιουλιου
Αν τα παει καλα μπορει να παρει μη εγγυημενο συμβολαιο και να συμμετεχει στις προπονησεις μεχρι αρχες σεπτεμβρη οπου αποφασιζουν να κοψουν οσους περισσευουν.Κατι τετοιο εγινε με τον θανασοκουμπο περσι το καλοκαιρι
Ομως με το που τελειωνει το σαμερ λιγκ ο παικτης ξερει αν εχει ρεαλιστικες πιθανοτητες να παιξει nba και το παλευει μεχρι σεπτεμβρη(και αν κοπει επιστρεφει ευρωπη ή συνεχιζει να προσπαθει μεσω της dleague)
Εκτιμηση μου οτι μεχρι 15 ιουλιου θα εχει υπογραψει σε ευρωπαικη ομαδα,οποια και αν ειναι αυτη
Παντα παιζει το σεναριο αν καποιος τον θελει πολυ να του κανει προταση με καλα λεφτα και nba out μεχρι τελος αυγουστου(περιπτωση ace law)



καλα ρε συ δε βλεπεις τι γραψαμε? biggrin.gif
QUOTE (RipCity @ Jun 3 2016, 16:43 ) *
Τουλάχιστον νομίζω ο Άρης είναι πιο πιθανό να περιμένει από τις άλλες ομάδες! Κάπου 20 Ιουλίου τελειώνει το summer league.


QUOTE (tuareg @ Jun 3 2016, 16:47 ) *
κοιτα μετα θα χει training camp κι ιστοριες...
βλεπω να του χουμε κανει προταση με nba out εως 31/7


SteelGandalf
Δεν θα πας πουθενά!!!

QUOTE(www.pressaris.gr - 4/6/2016)
Δίνουν τα χέρια Λάσκαρης – Πρίφτης!

Ολοκληρώθηκε πριν από λίγη ώρα το ραντεβού του ιδιοκτήτη της ΚΑΕ Άρης, Νίκου Λάσκαρη με τον εκπρόσωπο του Δημήτρη Πρίφτη, Κώστα Παπαδάκη και στην διάρκεια αυτής της συνάντησης οι δύο πλευρές ήρθαν πάρα πολύ κοντά για την ενεργοποίηση της συμφωνίας που θα αφορά επέκταση της συνεργασίας για 2+1 χρόνια!


Λάσκαρης και Παπαδάκης συζήτησαν λεπτομέρειες που αφορούν το συμβόλαιο του Έλληνα τεχνικού και εκεί διαπιστώθηκε η κοινή (και μεγάλη) επιθυμία των δύο πλευρών να πορευτούν μαζί και τα επόμενα χρόνια.

Σε περίπου μία ώρα θα πραγματοποιηθεί και το ραντεβού του Λάσκαρη με τον Πρίφτη, όπου και κατά πάσα πιθανότητα θα οριστικοποιηθεί η συμφωνία τους! Είναι το τελευταίο βήμα που απομένει να γίνει. Αυτή τη στιγμή τίποτα δεν δείχνει ότι δεν θα ολοκληρωθεί η συμφωνία ανάμεσα σε Άρη και Πρίφτη…

Το PRESSARIS θα σας ενημερώνει για οποιαδήποτε εξέλιξη.


QUOTE(www.basketplus.gr - 4/6/2016)
Μένει ο Πρίφτης, απομένει η επίσημη επιβεβαίωση

Συνεχίζει στον Άρη ο Δημήτρης Πρίφτης, όπως όλα δείχνουν. Το ραντεβού του με τον Νίκο Λάσκαρη θα είναι η τυπική ολοκλήρωση της συμφωνίας στην οποία φέρεται να έφτασε ο ιδιοκτήτης της ΚΑΕ με τον εκπρόσωπο του προπονητή, Κώστα Παπαδάκη. Στο ραντεβού αυτό που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο επιβεβαίωθηκε το καλό κλίμα που υπάρχει ανάμεσα στις δυο πλευρές, παρά τις ηχηρές "σφήνες" που λέγεται ότι είχε ο προπονητής από ομάδες του εξωτερικού.


Το basketplus.gr είχε γράψει νωρίτερα τις εξελίξεις και την πρόταση του Άρη και πλέον απομένει η επίσημη επιβεβαίωση ή διάψευση από την ΚΑΕ Άρης για το θέμα. Το νέο συμβόλαιο θα είναι διετούς διάρκειας, όπως γράψαμε, και θα έχει και έναν χρόνο ακόμη προοπτική ανανέωσης.

gerorge
Αρκετα θετική η παραμονή Πρίφτη. Η φυγή του θα αποτελούσε τρομερό πισωγύρισμα και ουσιαστικά θα χαλούσε η δουλειά δυο χρόνων. Επίσης και το ψάξιμο προπονητή θα σπαταλούσε πολύτιμο χρόνο στην προσπάθεια για μεταγραφική ενίσχυση. Αυτο που πρέπει τωρα να γίνει ειναι να αρχίσουν να γίνονται οι κινήσεις που εχουν σχεδιαστεί ήδη απο προπονητή και διοίκηση κυρίως όσον αφορά τους ελληνες παικτες οι οποίοι πρέπει να κλείσουν οσο το δυνατόν συντομότερο. Δεν ισχύει το ίδιο για τους ξένους καθώς η δεξαμενή παικτων ειναι μεγάλη άσε που πιστεύω ότι τουλαχιστον 3/4 αμερικανοί θα μείνουν.
air_23
το ανακοινωσε επισημα η ΚΑΕ πριν λιγο..πολυ σημαντικη κινηση
SteelGandalf
Εδώ ταιριάζει γάντι το "υπογραφή, Πρίφτης"!!! wink.gif

QUOTE(www.arisbc.gr - 4/6/2016)
Ανανέωση συνεργασίας με τον Δ. Πρίφτη

Η ΑΡΗΣ Κ.Α.Ε. βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την ανανέωση της συνεργασίας της με τον Δημήτρη Πρίφτη για τα επόμενα δύο χρόνια.


QUOTE(www.pressaris.gr - 4/6/2016)
Πρίφτης στον Άρη μέχρι το 2018! Επίσημη ανακοίνωση της ΚΑΕ

Μέσα σε 23 λέξεις η ΚΑΕ Άρης «κατέγραψε» την επιβεβαίωση ανανέωσης συνεργασίας με τον Δημήτρη Πρίφτη για τα επόμενα δυο χρόνια.


Άρης και Πρίφτης θα βαδίσουν μαζί μέχρι το 2018.

Διαβάστε την ανακοίνωση:

«Η ΑΡΗΣ Κ.Α.Ε. βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την ανανέωση της συνεργασίας της με τον Δημήτρη Πρίφτη για τα επόμενα δύο χρόνια».


QUOTE(www.yellownews.gr - 4/6/2016)
Πόνταραν στα σίγουρα Λάσκαρης και Πρίφτης

Ο Δημήτρης Πρίφτης θα είναι ο προπονητής του Άρη για τα επόμενα δύο χρόνια, με δικαίωμα ανανέωσης της συνεργασίας τους για ένα ακόμη.


Οι δύο πλευρές τα βρήκαν με τον 48χρονο κόουτς να απαντά θετικά στη βελτιωμένη πρόταση που του κατέθεσε ο μεγαλομέτοχος της ΚΑΕ Άρης. Το δεδομένο είναι ότι και οι δύο πλευρές (Λάσκαρης και Πρίφτης) βαδίζουν στα σίγουρα, δηλαδή στην πεπατημένη των δύο προηγούμενων χρόνων.

Για τη διοίκηση του Νίκου Λάσκαρη θα ήταν ένα σημαντικό κρας τεστ η ενδεχόμενη αποχώρηση του προπονητή που τα δύο τελευταία χρόνια -με τις όποιες ενστάσεις μπορεί να έχει ο καθένας- διαχειρίστηκε καλά το καράβι του Άρη στο αγωνιστικό κομμάτι. Ο μεγαλομέτοχος της ΚΑΕ ξέρει τι μπορεί να περιμένει από τον Δημήτρη Πρίφτη και βάσει του σχεδιασμού που έχει γίνει για την επόμενη σεζόν, η παραμονή του ήταν μία σημαντική σταθερά γι’ αυτό που θέλει να δημιουργήσει. Η πιθανή αρνητική του απάντηση θα δημιουργούσε προβληματισμό στον Νίκο Λάσκαρη και τους συνεργάτες του, καθώς θα έπρεπε να βρεθεί κάποιος άλλος κόουτς που θα ακολουθούσε το ήδη υπάρχον πλάνο, με κίνδυνο να υπάρξουν αναταράξεις στην πορεία που έχει χαραχθεί...

Από την άλλη πλευρά και για τον Δημήτρη Πρίφτη η απόφασή του να παραμείνει στον Άρη, δείχνει ότι αναγνωρίζει πως αυτό που έχει κάνει μεχρι τώρα στους κιτρινόμαυρους, αλλά και αυτό που του προσφέρεται για να δημιουργήσει από δω και πέρα, είναι πολύ πιο σημαντικό από τις οποιεσδήποτε οικονομικές απολαβές. Οι προτάσεις που είχε στα χέρια του μπορεί να του έδιναν περισσότερα χρήματα, αλλά η παραμονή του στον Άρη του δίνει την ευκαιρία να συμμετάσχει στην πορεία αναγέννησης του Αυτοκράτορα του ελληνικού μπάσκετ. Είναι γνωστό έτσι και αλλιώς ότι ο προπονητής του Άρη δεν αρέσκεται στις μεγάλες αλλαγές και προτιμά να ακολουθεί την πεπατημένη, κάνοντας με πολύ προσεκτικά βήματα τις κινήσεις του. Σ’ αυτό άλλωστε ταιριάζουν απόλυτα οι φιλοσοφίες τους με τον μεγαλομέτοχο της ΚΑΕ, του οποίου το δόγμα είναι στην ίδια ακριβώς κατέυθυνση.

ΥΓ. Κάτι ακόμη απολύτως σίγουρο πάντως, είναι ότι η συμφωνία του Άρη με τον Δημήτρη Πρίφτη θα μας οδηγήσει να ζήσουμε πάλι σπουδαίες στιγμές ιντερνετικής και ραδιοφωνικής τρέλας, με τον προπονητή του Άρη να γίνεται... Σαρόν Ντρούκερ σε -ενδεχόμενες- ήττες από Κόροιβους και Κολοσσούς, αλλά και... Φιλ Τζάκσον μετά από -ενδεχόμενες- νίκες με Παναθηναϊκούς και Ουνίξ Καζάν...
sinkazama82
Σύμφωνα με δημοσίευμα του Eurohoops, o Οκάρο έκλεισε στον Ολυμπιακό (http://www.eurohoops.net/el/featured-el/257424/o-olimpiakos-eklise-ton-okaro-ouait)

tuareg
QUOTE (back2back @ Jun 6 2016, 20:30 ) *
ok φίλε μακάρι, κανονικά ο Άρης θα έπρεπε να έχει 5 εκατομμύρια μπάτζετ και όχι 1 ή 2. αναμένουμε να δούμε αν θα τα σκάσει όντως ο Λάσκαρης ή θα κάνει την κορόιδα


κοιτα καποιος που εδωσε 400χιλ πριν καν ακομα αποκτησει μετοχες της ομαδας και σε ενα χρονο εκτος απο τα οποια εξοδα για να λειτουργησει η ομαδα εχει δωσει κι 1,7 σε χρεη δε λες οτι κανει και τη κοροιδα.
Τωρα αν καποιοι εχουν προβλημα γιατι ζουν ακομα στα 80ς και ποια χρεη ρε καβουρια χωσε να φερεις παικταραδαι γτ Αρης εισαι κι εγω εχω δει Γκαλη να ουμ καλο ειναι να προσγειωθουν
back2back
QUOTE (tuareg @ Jun 6 2016, 20:39 ) *
κοιτα καποιος που εδωσε 400χιλ πριν καν ακομα αποκτησει μετοχες της ομαδας και σε ενα χρονο εκτος απο τα οποια εξοδα για να λειτουργησει η ομαδα εχει δωσει κι 1,7 σε χρεη δε λες οτι κανει και τη κοροιδα.
Τωρα αν καποιοι εχουν προβλημα γιατι ζουν ακομα στα 80ς και ποια χρεη ρε καβουρια χωσε να φερεις παικταραδαι γτ Αρης εισαι κι εγω εχω δει Γκαλη να ουμ καλο ειναι να προσγειωθουν


Το θέμα είναι ο Λάσκαρης ήρθε για να πάρει πρωτάθλημα ή για να κάνει τον Άρη όπως το Μαρούσι του Βωβού? Δεν ξέρω τι στόχο έχει ούτε την οικονομική του άνεση αλλά με 2 εκατομμύρια μπάτζετ δεν πας πουθενά (εννοώ πρωτάθλημα). Τέσπα η λογική λέει ή ανεβάζεις το μπάτζετ γύρω στα 5 εκατομμύρια και χτυπάς πρωτάθλημα ή πορεύεσαι όπως φέτος με 800 χιλιάδες, να το ανεβάσεις στα 2 για πιο λόγο? να χτυπήσεις την ΑΕΚ? πιο το νόημα? το ίδιο φυσικά ισχύει και για την ΑΕΚ?
tuareg
QUOTE (back2back @ Jun 6 2016, 20:52 ) *
Το θέμα είναι ο Λάσκαρης ήρθε για να πάρει πρωτάθλημα ή για να κάνει τον Άρη όπως το Μαρούσι του Βωβού? Δεν ξέρω τι στόχο έχει ούτε την οικονομική του άνεση αλλά με 2 εκατομμύρια μπάτζετ δεν πας πουθενά (εννοώ πρωτάθλημα). Τέσπα η λογική λέει ή ανεβάζεις το μπάτζετ γύρω στα 5 εκατομμύρια και χτυπάς πρωτάθλημα ή πορεύεσαι όπως φέτος με 800 χιλιάδες, να το ανεβάσεις στα 2 για πιο λόγο? να χτυπήσεις την ΑΕΚ? πιο το νόημα? το ίδιο φυσικά ισχύει και για την ΑΕΚ?


πριν 2 χρονια ο Αρης ειχε ξενο το Ριντ των 20χιλ το χρονο και πριν 3 μπαν απο τη φιμπα
Ο στοχος ειναι να ξεχρεωσει και σιγα σιγα να ανεβαινει επιπεδο.
Δε γινεται να μενεις καθε χρονο στα ιδια,ουτε να πας απο τα 300χιλ στα 5μυρια με τη μια.
Θα σε παρεπεμπα στη συνεντευξη του περσυ οταν ανελαβε για να δεις το πλανο του.
(Μαρουσι Βωβου ειναι ατυχος παραλληλισμος πολυ απλα γιατι το Μαρουσι του Βωβου δεν ειχε ποτε 3χιλ διαρκειας)
massey
QUOTE(back2back @ Jun 6 2016, 20:52 ) *
Το θέμα είναι ο Λάσκαρης ήρθε για να πάρει πρωτάθλημα ή για να κάνει τον Άρη όπως το Μαρούσι του Βωβού? Δεν ξέρω τι στόχο έχει ούτε την οικονομική του άνεση αλλά με 2 εκατομμύρια μπάτζετ δεν πας πουθενά (εννοώ πρωτάθλημα). Τέσπα η λογική λέει ή ανεβάζεις το μπάτζετ γύρω στα 5 εκατομμύρια και χτυπάς πρωτάθλημα ή πορεύεσαι όπως φέτος με 800 χιλιάδες, να το ανεβάσεις στα 2 για πιο λόγο? να χτυπήσεις την ΑΕΚ? πιο το νόημα? το ίδιο φυσικά ισχύει και για την ΑΕΚ?

Γιατι οι Γιαννακοπουλοι και οι Αγγελοπουλοι σε ποσο χρονο πηραν πρωταθλημα?

Τι εννοεις με την ερωτηση ποιο το νοημα?

Με αυτην την ερωτηση απλα καταργεις τον αθλητισμο σε ολα τα σπορ..Ποιοι το νοημα η βαλενθια να εχει 5 και οχι 10 μυρια, ποιο το νοημα η γαλατα να εχει 5 και οχι 10 μυρια

Και με την ιδια λογικη ποιο το νοημα οι παοσφπ να παιρνουν κατι οκαρο και κατι ντρειπερ οταν οι αλλοι αγοραζουν απο τα πανω ραφια και παιρνουν ευρωλιγκες..Ποιο το νοημα να παιρνουν το πρωταθλημα με τη κηφισια κ το ρεθυμνο? Who gives a fuck?

Τεσπα τι καθομαστε και συζηταμε. Ο ανθρωπος εχει ενα πλανο και το εξηγησε 4521 φορες.Σε οριζοντα 3-5 θελει να σπασει τη δυαδα αφου πρωτα ξεχρεωσει ΧΡΕΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟΣ. Και το μπατζετ το ανεβαζει για να φτιαξει καλυτερη ομαδα.εστω και εναν παικτη παραπανω κερδος θα ναι.Βελτιωση δειχνει

shtarkws
Ο Άρης είναι σε καλό δρόμο και πριν αρχίσει να τρέχει πρέπει να μάθει να περπαταει.

Είναι καλό σημάδι ότι ανανέωσε τον Πριφτη και πρέπει να μείνει πιστός σε ένα πλάνο
back2back
QUOTE (tuareg @ Jun 6 2016, 20:56 ) *
πριν 2 χρονια ο Αρης ειχε ξενο το Ριντ των 20χιλ το χρονο και πριν 3 μπαν απο τη φιμπα
Ο στοχος ειναι να ξεχρεωσει και σιγα σιγα να ανεβαινει επιπεδο.
Δε γινεται να μενεις καθε χρονο στα ιδια,ουτε να πας απο τα 300χιλ στα 5μυρια με τη μια.
Θα σε παρεπεμπα στη συνεντευξη του περσυ οταν ανελαβε για να δεις το πλανο του.
(Μαρουσι Βωβου ειναι ατυχος παραλληλισμος πολυ απλα γιατι το Μαρουσι του Βωβου δεν ειχε ποτε 3χιλ διαρκειας)


Δεν λέω ότι ο Άρης είναι Μαρούσι, γι' αυτό μιλάω και για πρωτάθλημα. Τώρα για το μπάτζετ, πάει ανάλογα τους στόχους μιας ομάδας. Με ένα μύριο μπαίνεις εύκολα 4αδα, αν το ανεβάσεις στα 2 δεν χτυπάς τίτλο, οπότε για εμένα δεν έχει νόημα. Τώρα για την Βαλένθια, ξοδεύει με βάσει τα έσοδα που έχει, δεν βάζει εκεί κάποιος από την τσέπη του.
SteelGandalf
Ο Άρης από τα 800 χιλιάρικα φέτος, θα πάει στα διπλά του χρόνου. Την επόμενη χρονιά, αν διπλασιαστεί το μπάτζετ, θα αγγίζει τα 3-4 μύρια και μάλιστα θα έχουμε ξεχρεώσει!!!

Αν αυτό δεν είναι εξέλιξη, εξυγίανση και κάτι που φάνταζε εντελώς ουτοπικό πέρσι τον Απρίλιο, ε τότε να δέσουμε μια πέτρα στο λαιμό μας και να φουντάρουμε στη θάλασσα...

Ο κύριος Λάσκαρης έχει κάνει μέσα σε έναν χρόνο, όσα δεν έκαναν άλλοι σε δεκαετίες!!!

QUOTE(back2back @ Jun 6 2016, 20:33 ) *
Δεν λέω ότι ο Άρης είναι Μαρούσι, γι' αυτό μιλάω και για πρωτάθλημα. Τώρα για το μπάτζετ, πάει ανάλογα τους στόχους μιας ομάδας. Με ένα μύριο μπαίνεις εύκολα 4αδα, αν το ανεβάσεις στα 2 δεν χτυπάς τίτλο, οπότε για εμένα δεν έχει νόημα. Τώρα για την Βαλένθια, ξοδεύει με βάσει τα έσοδα που έχει, δεν βάζει εκεί κάποιος από την τσέπη του.


Ρώτα και τον φετινό Παναθηναϊκό των 10 εκατομμυρίων (δεν γνωρίζω ακριβές ποσό) μπάτζετ, πόσο εύκολα πέρασε τον Άρη των 800 χιλιάδων και θα πάρεις την απάντηση σου.

Αν με τα σχεδόν 2 εκατομμύρια που θα έχουμε φέτος, αποκτήσουμε τους κατάλληλους παίχτες, με τον κορμό τον φετινό και τον κόουτς Πρίφτη στον πάγκο, έλα να τα ξαναπούμε κατά τα Χριστούγεννα!
tuareg
o ατζεντης του Οκαρο

Contrary to reports, Okaro White has not signed with Olympiacos.

https://twitter.com/MattRamker/status/739876905281855489
tuareg
ανανεωση με μουρτο για τριετια

http://www.arisbc.gr/el/nea/722/anakoinwsh-gia-moyrto
back2back
QUOTE (SteelGandalf @ Jun 6 2016, 21:38 ) *
Ο Άρης από τα 800 χιλιάρικα φέτος, θα πάει στα διπλά του χρόνου. Την επόμενη χρονιά, αν διπλασιαστεί το μπάτζετ, θα αγγίζει τα 3-4 μύρια και μάλιστα θα έχουμε ξεχρεώσει!!!


εγώ φίλε μου μιλάω με βάσει αυτά που βλέπω, τα Θα δεν με αγγίζουν. Στα λόγια κι εγώ βάζω 10 εκατομμύρια
SteelGandalf
QUOTE(back2back @ Jun 7 2016, 11:47 ) *
εγώ φίλε μου μιλάω με βάσει αυτά που βλέπω, τα Θα δεν με αγγίζουν. Στα λόγια κι εγώ βάζω 10 εκατομμύρια


Τι ακριβώς βλέπεις εσύ δηλαδή; Τα σχεδόν 2 εκατομμύρια που έβαλε ο κύριος Λάσκαρης στην αποπληρωμή των χρεών, τα είδες;
back2back
QUOTE (SteelGandalf @ Jun 7 2016, 13:08 ) *
Τι ακριβώς βλέπεις εσύ δηλαδή; Τα σχεδόν 2 εκατομμύρια που έβαλε ο κύριος Λάσκαρης στην αποπληρωμή των χρεών, τα είδες;


Γιατί εσύ τα είδες? απλά το διάβασες. Τον Σαβίδη μου θυμίζει που λέει εγώ πληρώνω χρέη και δίνει φιστίκια για μεταγραφές. Αν έχει λεφτά όπως λέει ας ανεβάσει το μπατζετ να τον παραδεχτώ. Μέχρι να έρθει αυτή η στιγμή αναμένω. Περιμένω λοιπόν και θα τον κρίνω όταν πρέπει
tuareg
QUOTE (back2back @ Jun 7 2016, 13:33 ) *
Γιατί εσύ τα είδες? απλά το διάβασες. Τον Σαβίδη μου θυμίζει που λέει εγώ πληρώνω χρέη και δίνει φιστίκια για μεταγραφές. Αν έχει λεφτά όπως λέει ας ανεβάσει το μπατζετ να τον παραδεχτώ. Μέχρι να έρθει αυτή η στιγμή αναμένω. Περιμένω λοιπόν και θα τον κρίνω όταν πρέπει


οτι να ναι πραγματικα.
με το 99 τα χρεη απο 5,5 πηγαν 3,5....σ ενα χρονο μεσα εχουν κατεβει στο 1,7
Αλλα ακουγεται καπως να μεμφεται το Λασκαρη για τα λεφτα που βαζει οπαδος της ομαδας που εχει χασει παικταραδες για ψιχουλα αναλογα με το οικονομικο μεγεθος των προεδρων του.
SteelGandalf
QUOTE(back2back @ Jun 7 2016, 12:33 ) *
Γιατί εσύ τα είδες? απλά το διάβασες. Τον Σαβίδη μου θυμίζει που λέει εγώ πληρώνω χρέη και δίνει φιστίκια για μεταγραφές. Αν έχει λεφτά όπως λέει ας ανεβάσει το μπατζετ να τον παραδεχτώ. Μέχρι να έρθει αυτή η στιγμή αναμένω. Περιμένω λοιπόν και θα τον κρίνω όταν πρέπει


Δεν θέλω να σχολιάσω διαφορετικά, ούτε είναι του επιπέδου μου. Πέραν αυτών, σέβομαι και τον συγκεκριμένο χώρο.

Μπορείς να βλέπεις και να πιστεύεις ό,τι θέλεις, αλλά όταν θα γράφεις εδώ μέσα, δεν θα λες ανυπόστατα πράγματα. Τα χρήματα που εσύ κι εγώ δεν είδαμε, ούτε στα πιο τρελά μας όνειρα θα δούμε ποτέ, τα έβαλε ο κύριος Λάσκαρης. Αν θέλεις να κάνεις πραγματικά εποικοδομητική κριτική και όχι να λες αρλούμπες, ψάξε το...
tuareg
Ωρες αγωνίας για Οκάρο Ουάιτ

Ο Οκάρο Ουάιτ είναι ανάμεσα σε Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό, Αρη και ΝΒΑ. Διαβάστε στο SDNA τα δεδομένα.
Κάθε χρόνο όλο και κάποιος παίκτης θα υπάρχει, που η μεταγραφική του υπόθεση θα γίνεται σήριαλ. Ο κλήρος φέτος έπεσε στον Οκάρο Ουάιτ, τον Αμερικάνο πάουερ-φόργουορντ, που έκανε εντυπωσιακή χρονιά με τον Αρη, αλλά που αυτή την στιγμή ουδείς ξέρει, που θα καταλήξει.


Μέχρι πρότινος ή μάλλον μέχρι και αυτή την στιγμή ο Ολυμπιακός είναι πιο κοντά, αλλά το θέμα είναι ότι όλα τα ενδεχόμενα είναι πιθανά. Ο λόγος έχει να κάνει ότι μέσα στην ιστορία βρίσκεται δυνατά και ο Παναθηναϊκός και ο Αρης, αλλά και η προοπτική του ΝΒΑ.

Χθες μάλιστα ο Αρης του προσέφερε νέο συμβόλαιο με ένα βασικό ατού: του δίνει το δικαίωμα να πάει στο καλύτερο πρωτάθλημα του κόσμου, αν βρει το συμβόλαιο, που ψάχνει. Ο Παναθηναϊκός από την πλευρά του πιέζει κι αυτός, ώστε να τον κάνει δικό του, ενώ ο Αμερικάνος σκέφτεται πάντα ζωηρά την περίπτωση του ΝΒΑ, από την στιγμή, που είναι γνωστό ότι θα συμμετάσχει στα summer leagues.

Σε τέτοια θέματα ποτέ δεν είσαι σίγουρος τι και πότε θα γίνει, αλλά η ουσία είναι ότι ζούμε ώρες αγωνίας για τον Αμερικάνο, που η αλήθεια είναι ότι βρισκόταν και βρίσκεται πιο κοντά στον Ολυμπιακό. Τουλάχιστον μέχρι τη στιγμή, που γράφονται αυτές οι γραμμές


http://www.sdna.gr/mpasket/basket-league/a...gia-okaro-oyait

ετσι οπως γραφουν στο τιτλο λεω επαθε τιποτα ο ανθρωπος
SteelGandalf
QUOTE(tuareg @ Jun 7 2016, 14:12 ) *
ετσι οπως γραφουν στο τιτλο λεω επαθε τιποτα ο ανθρωπος


Αυτό ακριβώς!

Στην τελική, καλός, εξαιρετικός, χρυσός ο Okaro, αλλά δεν θα τα βάψουμε και μαύρα χωρίς αυτόν... Αν θέλει να δοκιμάσει την τύχη του αλλού, ας το κάνει με τις ευχές μας!
tuareg
QUOTE (SteelGandalf @ Jun 7 2016, 15:50 ) *
Αυτό ακριβώς!

Στην τελική, καλός, εξαιρετικός, χρυσός ο Okaro, αλλά δεν θα τα βάψουμε και μαύρα χωρίς αυτόν... Αν θέλει να δοκιμάσει την τύχη του αλλού, ας το κάνει με τις ευχές μας!


Για μενα υπαρχει μονο επικοινωνιακο ζητημα και τιποτα παραπανω.
SteelGandalf
QUOTE(tuareg @ Jun 7 2016, 15:01 ) *
Για μενα υπαρχει μονο επικοινωνιακο ζητημα και τιποτα παραπανω.


Με βρίσκεις απολύτως σύμφωνο.

QUOTE(www.arisbc.gr - 7/6/2016)
Το «αντίο» του Θωμά Νίκου

Ο συνεργάτης του Δημήτρη Πρίφτη στην τεχνική ηγεσία του ΑΡΗ, Θωμάς Νίκου, έκανε την ακόλουθη δήλωση
:

«Μετά από δύο χρόνια στο τεχνικό επιτελείο του ΑΡΗ, ήρθε η ώρα του αποχαιρετισμού. Θεωρώ ευλογία το γεγονός ότι εργάστηκα σε μία από τις μεγαλύτερες και πιο ιστορικές ομάδες της Ελλάδας. Ήταν μία συνεργασία η οποία θα παραμείνει βαθιά χαραγμένη στη μνήμη και την καρδιά μου. Θέλω να ευχαριστήσω τον Δημήτρη Πρίφτη, με τον οποίο είχα τη χαρά και την τιμή να συνεργαστώ για ακόμα μία φορά στην καριέρα μου, όπως και όλους τους συνεργάτες μου σ’ αυτήν τη διετία. Ευχαριστώ την ΑΡΗΣ Κ.Α.Ε. για την εμπιστοσύνη που έδειξε στο πρόσωπό μου και όλο το σταφ της ομάδας για την αγαστή συνεργασία που είχαμε».

Η ΑΡΗΣ Κ.Α.Ε. ευχαριστεί τον Θωμά Νίκου για την προσφορά του στην ομάδα και του εύχεται καλή συνέχεια στην καριέρα του.


Βασίλη, τι γνωρίζεις για το συγκεκριμένο; Γιατί φεύγει; Έχει συγκεκριμένη πρόταση από αλλού;
tuareg
QUOTE (SteelGandalf @ Jun 7 2016, 17:40 ) *
Βασίλη, τι γνωρίζεις για το συγκεκριμένο; Γιατί φεύγει; Έχει συγκεκριμένη πρόταση από αλλού;


κατεβαινει Αθηνα λογω οικογενειας,θα ψαχτει για πρωτος σε Α2
38aris
Καλησπέρα κι από εμένα!
Να κάνω την αποτίμηση μου για τη χρονιά που έφυγε και τι προβλέπω-θέλω για του χρόνου:
Έλληνες
Ξανθόπουλος: Πολύ ουσιαστικός όλη τη χρονιά βοήθησε πολύ και έκανε την ατομική του καλύτερη σεζόν. Απολαυστικόςώρες -ώρες στην άμυνα ενώ και επιθετικά βοηθούσε πολύ στην καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας, εκτελώντας όποτε μπορούσε. Μεγάλη η βελτίωση στο σουτ του. Για του χρόνου μένει σαν δευτερο - τρίτος
Μούρτος: Ο αρχηγός έκανε την καλύτερη του χρονιά μεχρι την επόμενη (που λέει και ο θεός). Φοβερό impact στην ομαδική μας άμυνα, βοήθησε πολλές φορές επιθετικά, και εκτελεστικά και με ασίστ. Πήρε πολύ χρόνο στο τρία, όπου εκεί θα καταλήξει στο μέλλον όπως φαίνεται. Καλός χαρακτήρας από τους παίκτες πάνω στους οποιόυς χτίζεις ομάδες. Σταθερά καλός στα δύσκολα παιχνίδια. Έμεινε και συμφωνώ απόλυτα, αν τον πεισει ο κοουτς να κοιτά περισσότερο το καλάθι θα πάρει το μάξιμουμ από αυτόν.
Σίμτσακ: Ψυχάρα. Πραγματικά έμεινα άναυδος με τη χρονιά που έκανε. Οι αριθμοί δεν λένε ολη την αλήθεια για την προσφορά του. Εντός και εκτός παρκέ.Έπιασε το ταβάνι του και αυτό με προβληματίζει για το μέλλον, καθώς υπάρχει και ο Μιχαηλίδης από του χρόνου. Στην κρίση του κοουτς.
Ζάρας: Του έλειψε η σταθερότητα, όμως είναι έλληνας με φονικό χέρι όταν βρεθεί στη μέρα του. Οκ στην άμυνα έχει τα θέματά του , όμως αδιάφορος δεν είναι. Πιστεύω πως μετά την πρώτη του χρονιά θα είναι καλύτερος και πιο σταθερός του χρόνου. Μένει.
Πελεκάνος: Δυστυχώς λόγω των προβληματων που αντιμετώπιζε δεν ήταν ο παίκτης που όλοι περιμέναμε. Έκανε σποραδικά κάποια πολύ καλά παιχνίδια αλλά ήταν σιγουρα η χειρότερη χρονιά του. Τα πόδια του έχουν βαρύνει. Πάντα μου άρεσε στα παίκτης αλλά πιστεύω τα καλά χρόνια του περάσανε. Δε μένει πιστεύω και μακάρι να ήταν αλλιώς.
Φλιώνης: Ο κοουτς τον πιστεύει κάπως. Θέλει πολύ δουλειά σωματικά, να γίνει πιο γρήγορος και δυνατός.Έχει αντίληψη του παιχνιδιού και λόγω σπουδων πιστεύω ότι θα τον κρατήσει και του χρόνου. Στο χέρι του να αποδείξει τι αξίζει και να παρει τη θέση του Ξανθόπουλου.
Δίπλαρος: Τον θεωρώ πιο έτοιμο από τον Φλιώνη. Ο τραυματισμός του δεν του επετρεψε να πάρει τις ευκαιρίες του Φλιώνη στα πλει οφ. Καλό πρόσπεκτ. ΝΑ φύγει να παρει χρόνο και εδώ είμαστε του χρόνου.
Δήμας: Ποτέ δεν κατάλαβα τη μεταγραφή αυτή. Άλλη μία άστοχη τοτε του Αλεξανδρή. Φεύγει και άργησε κιόλας.
Πουλιανίτης: Τον παρακολούθησα όσο μπορούσα φέτος. Είχε δεκα με δεκαπέντε λεπτά συμμετοχή μ.ο..Πιστεύω θέλει κι άλλη μια χρονιά και αν γίνεται στον Κόροιβο με Μαρκόπουλο. Εάν δουλέψει στην οφ σιζον και πείσει τον κοουτς ότι μπορεί να πα΄ρει λεπτά ας κάτσει.Αλλιώς δανεικός. Έχει μέχρι το 2019 συμβόλαιο.
Κοέν: Από τους παίκτες που μου αρέσουν. Καλός για το χρόνο και το ρόλο που έπαιρνεαλλά μέχρι εκεί. Σοφτ πολύ για πέντε, αργός για τέσσερα. Πρόσφερε αλλά φεύγει.
Τσούπκοβιτς: Η μόνη λάθος επιλογή του κ. Πρίφτη. Δεν μπορεί σε αυτό το επίπεδο και δε μπορεί σίγουρα στο πιο πάνω βήμα που θέλουμε. Καλή συνέχεια στην καριέρα του.
Μακνιλ: Για μένα ο πρώτος που πρέπει να ανανεωθεί. Φοβερός μπροστα και πίσω, με απίστευτο για αμερικανό πάθος. Ώρες ώρες ήταν συγκινητικός και έχει δεθεί με την ομάδα. Είναι από το πάνω ράφι. Τον κρατάς και συνεχίζεις
Γουότερς: Μία δικαίωση μου γιατί επέμενα από την αρχή ότι μπορεί να προσφέρει πολλά. Φονικό σουτ μετά από τρίπλα και στατικός ο πιο αξιόπιστος σουτέρ μας. Βελτιώθηκε πολύ στις αποφάσεις του μέσα στη χρονιά. Καλός αμυντικός και φαίνεται και αυτός δεμένος. Αν έχει λογικές (όχι πάνω από 180.0000) απαιτήσεις μένει.
Χάγγινς: Πολύ καλός και με πολλά προσόντα αλλά δεν έχει σταθεροποιήσει το παιχνίδι του. Δε μου άρεσε που στην περίοδο που συζητήθηκε η ανανέωσή του φάνηκε αγωνιστικά μη συγκεντρωμένος.Του αρέσει το κλιμα εδώ. Για τον ίδιο και για έμας καλό θα ήταν να μείνει, να βελτιώσει κι άλλο το παιχνίδι του και να προχωρήσει. Δε του δίνεις πάνω 160.000. Αλλιώς το μοναστήρι να είναι καλά.
Γουαιτ: Αποκάλυψη για όσους δεν τον ήξεραν. Φοβερά φυσικά προσόντα, καλό χέρι από τα 6,75 ,παίκτης ομάδας. Υψηλό ταβάνι. Δύσκολη περίπτωση να μείνει. Μου φαίνεται πάντως ότι θα του έκανε καλό άλλη μια χρονιά στον Άρη. Θα δούλευε λίγο το upper body του και θα μαθαινε κάποια πράγματα σχετικά με τις θέσεις που πρέπει να παίρνει στο γήπεδο (positioning το λέμε στο χωριό μου). Δε συμφωνώ να μπούμε σε πλειστηριασμό. Μέχρι 400.000 είναι αρκετά. Τον θέλω πολύ στην ομάδα μου, αλλά να του δώσω το 1/3 του μπάτζετ είναι υπερβολή,

Πρίφτης και λοιπό σταφ: Απόλυτα πετυχημένοι. Ο κοουτς πραγματικά έφτιαξε μετά από καιρό ομάδα αξιόπιστη που χαιρόσουν να βλέπεις. Μου άρεσε ο τρόπος που επιστρέφαμε μετά από ασχημα αποτελέσματα. Η πρώτη και πιο κρίσιμη ανανέωση που έπρεπε να γίνει. Κάτ' εμέ ο πιο ανερχόμενος Έλληνας προπονητής. Θα μεγαλώσει μαζί μας. Εύγε και στο λοιπό σταφ γιατι όλοι ξέρουμε πόσο σημασία παίζουν σε μιά επαγγελματική ομάδα. Ενα μεγάλο μπράβο στον φυσιοθεραπευτη και τον γυμναστή, ακθώς βγήκε μια επίπονη χρονιά σχδόν χωρίς τραυματισμούς.

Τα πρώτα ονόματα που ακούγονται μου αρέσουν πολύ πάντως.
Καββαδάς , Τσαιρέλης και Θανάσης Αντετοκούμπο είναι από το πάνω ράφι για έμάς και ισχυροποιούν τον ελληνικό κορμό.
Βλέπω Καββαδά ως το πιο πιθανό.
Επίσης ο Ντίλαρντ που ακούστηκε με κοινοτικό διαβατήριο είναι ότι καλύτερο και έκελεισε η περιφέρειά μας.
pan24
Ο ντιλαρντ θα σας ηταν σουπερ ως 6ος παικτης που μπαινει και δινει σκορ και δημιουργια ή ακομα και ως αντι γουοτερς νομιζω θα ηταν αναβαθμιση
Μονο που εχει αρκετες κακες εξωγηπεδικες συνηθειες
https://youtu.be/Vxh65ShPpjE
gerorge
QUOTE (pan24 @ Jun 7 2016, 19:04 ) *
Ο ντιλαρντ θα σας ηταν σουπερ ως 6ος παικτης που μπαινει και δινει σκορ και δημιουργια ή ακομα και ως αντι γουοτερς νομιζω θα ηταν αναβαθμιση
Μονο που εχει αρκετες κακες εξωγηπεδικες συνηθειες
https://youtu.be/Vxh65ShPpjE



O Dillard ειναι σαν τον Γουοτερς.Δυσκολα θα μπορεσουμε να εχουμε δυο σκορερ στον ασο ο οποιος ειναι εξισου επιρρεπης στα λαθη.Μονος του ο Ξανθοπουλος δυσκολα θα μπορει να συμμαζεψει την κατασταση.Σε περιπτωση που δεν τα βρουν με Γουοτερς παντως θα ηταν αξιος αντικαταστατης αν και θελει μια μπαλα μονος του.
benchwarmer
QUOTE(38aris @ Jun 7 2016, 18:48 ) *
...


Πολύ ωραίο ποστ.

Εγώ προσωπικά δεν θα σπαταλούσα άλλη θέση ξένου για την περιφέρεια. Το Γουότερς-Ξανθόπουλος-Φλιώνης είναι μια χαρά για το 1, και ο ΜακΝιλ εγγύηση για το 2, έστω και αν πίσω του είναι ο Ζάρας που εμένα προσωπικά δεν μ αρέσει. Στο 3 χρειάζεται παίχτης αντί του Πελεκάνου, μακάρι να ισχύει για τον Θανάση, αλλιώς χρειάζεται καλό μάτι για ξένο, που νομίζω πως πέρυσι έδειξε ο Άρης πως το έχει.
Το θέμα είναι στους ψηλούς, καθώς λογικά σχεδόν όλη η φροντ λάιν αποχωρεί. Για Οκάρο το βλέπω πολύ δύσκολο να μείνει, και σίγουρα δεν θα πρέπει να καταλήξει να παίρνει διπλά λεφτά από Χάγκινς ή ΜακΝιλ... Αν μείνει έστω ο Χάγκινς είναι πολύ σημαντικό, και μετά χρειάζεται τόσο κάποιος Έλληνας (Καββαδάς ιδανικός), όσο και πάλι καλό μάτι για τους ξένους.

Όταν με το καλό ξεχρεώσει (του χρόνου?), τότε θα μπορέσει να χτυπήσει και κάποιον Έλληνα από το πραγματικά πρώτο ράφι, γιατί αυτοί καλώς ή κακώς χρεώνονται υπεραξία...
tuareg
QUOTE (benchwarmer @ Jun 7 2016, 19:23 ) *
Πολύ ωραίο ποστ.

Εγώ προσωπικά δεν θα σπαταλούσα άλλη θέση ξένου για την περιφέρεια. Το Γουότερς-Ξανθόπουλος-Φλιώνης είναι μια χαρά για το 1, και ο ΜακΝιλ εγγύηση για το 2, έστω και αν πίσω του είναι ο Ζάρας που εμένα προσωπικά δεν μ αρέσει. Στο 3 χρειάζεται παίχτης αντί του Πελεκάνου, μακάρι να ισχύει για τον Θανάση, αλλιώς χρειάζεται καλό μάτι για ξένο, που νομίζω πως πέρυσι έδειξε ο Άρης πως το έχει.
Το θέμα είναι στους ψηλούς, καθώς λογικά σχεδόν όλη η φροντ λάιν αποχωρεί. Για Οκάρο το βλέπω πολύ δύσκολο να μείνει, και σίγουρα δεν θα πρέπει να καταλήξει να παίρνει διπλά λεφτά από Χάγκινς ή ΜακΝιλ... Αν μείνει έστω ο Χάγκινς είναι πολύ σημαντικό, και μετά χρειάζεται τόσο κάποιος Έλληνας (Καββαδάς ιδανικός), όσο και πάλι καλό μάτι για τους ξένους.

Όταν με το καλό ξεχρεώσει (του χρόνου?), τότε θα μπορέσει να χτυπήσει και κάποιον Έλληνα από το πραγματικά πρώτο ράφι, γιατί αυτοί καλώς ή κακώς χρεώνονται υπεραξία...


με το σουτ που δεν εχει ο Θανασης δε νομιζω οτι κολλαει με το μουρτο στο 3.
Θελουμε ν ανοιξουμε χωρους για τις μπουκες του μακνηλαρου οχι να τους κλεισουμε.
Σε συνδιασμο με το οτι ο Ντομ δεν ειναι τοσο καλος στο να τρεχει την ομαδα μαλλον δε μας κανει ο Θανασης για 3.
Για 4 σε μπασκετ Πριφτερ ναι.
Στους ψηλους οπως τα λες....το θεμα ειναι που θα παρουμε τους δυο κοινοτικους
38aris
Κοίτα ο Θανάσης στην από εδώ πλευρά παίζει άνετα στο τέσσερα. Το σουτ του, στατικό, είναι αξιοπρεπέστατο από την εποχή που έπαιζε Α2. Με την ενέργεια που βγάζει ταιριάζει σίγουρα, απλά δε ξέρω το χαρακτήρα του. Είναι σίγουρα καλή περίπτωση.
Για το τρία εγώ θα κοιτούσα ξένο και θα έπαιρνα Καββαδά - Τσαιρέλη στη ρακέτα.
Τέσπα ας περιμένουμε, ο κοουτς και οι διοικηση ξέρει καλύτερα τι θέλει και τι υπάρχει πραγματικά διαθέσιμο.
Ο Πατ Καλάθης έχει παρακολουθήσει κανείς τι κάνει?
gerorge
QUOTE (38aris @ Jun 7 2016, 23:41 ) *
Κοίτα ο Θανάσης στην από εδώ πλευρά παίζει άνετα στο τέσσερα. Το σουτ του, στατικό, είναι αξιοπρεπέστατο από την εποχή που έπαιζε Α2. Με την ενέργεια που βγάζει ταιριάζει σίγουρα, απλά δε ξέρω το χαρακτήρα του. Είναι σίγουρα καλή περίπτωση.
Για το τρία εγώ θα κοιτούσα ξένο και θα έπαιρνα Καββαδά - Τσαιρέλη στη ρακέτα.
Τέσπα ας περιμένουμε, ο κοουτς και οι διοικηση ξέρει καλύτερα τι θέλει και τι υπάρχει πραγματικά διαθέσιμο.
Ο Πατ Καλάθης έχει παρακολουθήσει κανείς τι κάνει?



Ο θανασοκουνμπο εμένα μου μοιάζει σαν μια βελτιωμένη έκδοση του Μούρτου. Γενικά πάντως δεν ξερουμε τι μπορεί και τι δεν μπορεί αφού δεν τον εχουμε δει σε σοβαρό επιπεδο. Βγάζει τόνους ενέργειας και ειναι defensive stopper αλλα επιθετικά ειναι μεγάλο κενό και δεν ξέρω αν θα μπορέσουμε να βγάλουμε κι αλλη χρονια χωρίς σουτέρ στο 3. Στο 5 για έλληνα δεν θα με χαλούσε ο Καββαδάς αρκεί να κάτσει όλο το καλοκαίρι και να δουλέψει στις βολές του. Στο 4 θα προσπαθήσουμε λογικά για τσαιρελη αφού μπορεί να προσφέρει σκορ κοντά στο καλαθι. Για Πάτ καλαθη το μονο που ξέρω ειναι ότι φετος ηταν πέμπτος rebounder στην vtb με 8 κατα μέσο όρο. Και εγω τον σκεφτομουνα σαν μια σχετικά καλή επιλογη. Το συμβόλαιο του με αστανα άλλωστε λήγει φετος. Αντετοκουνμπο στο 4 πιθανώς να μπορεί να παίξει στην Ευρώπη αλλα και πάλι δυσκολεύομαι να του βρω ρόλο. Αν τον θέλει ο Πρίφτης βέβαια κάτι θα χει στο μυαλό του. Ελπίζω μονο μην την πατήσουμε με τις μανατζεροδουλειες και πληρώσουμε παραπανω απ´οσο πρέπει. Άλλοι με τα στατιστικά του στο nbadl παίρνουν πολύ λιγοτερα απο 100 στην Ευρώπη.
tuareg
QUOTE (gerorge @ Jun 8 2016, 00:02 ) *
Ο θανασοκουνμπο εμένα μου μοιάζει σαν μια βελτιωμένη έκδοση του Μούρτου. Γενικά πάντως δεν ξερουμε τι μπορεί και τι δεν μπορεί αφού δεν τον εχουμε δει σε σοβαρό επιπεδο. Βγάζει τόνους ενέργειας και ειναι defensive stopper αλλα επιθετικά ειναι μεγάλο κενό και δεν ξέρω αν θα μπορέσουμε να βγάλουμε κι αλλη χρονια χωρίς σουτέρ στο 3. Στο 5 για έλληνα δεν θα με χαλούσε ο Καββαδάς αρκεί να κάτσει όλο το καλοκαίρι και να δουλέψει στις βολές του. Στο 4 θα προσπαθήσουμε λογικά για τσαιρελη αφού μπορεί να προσφέρει σκορ κοντά στο καλαθι. Για Πάτ καλαθη το μονο που ξέρω ειναι ότι φετος ηταν πέμπτος rebounder στην vtb με 8 κατα μέσο όρο. Και εγω τον σκεφτομουνα σαν μια σχετικά καλή επιλογη. Το συμβόλαιο του με αστανα άλλωστε λήγει φετος. Αντετοκουνμπο στο 4 πιθανώς να μπορεί να παίξει στην Ευρώπη αλλα και πάλι δυσκολεύομαι να του βρω ρόλο. Αν τον θέλει ο Πρίφτης βέβαια κάτι θα χει στο μυαλό του. Ελπίζω μονο μην την πατήσουμε με τις μανατζεροδουλειες και πληρώσουμε παραπανω απ´οσο πρέπει. Άλλοι με τα στατιστικά του στο nbadl παίρνουν πολύ λιγοτερα απο 100 στην Ευρώπη.


Ο Πριφτης θελει στρετς 4αρια, δε βλεπω πως μπορει ο Τσαιρελης μπορει να ανταπεξελθει σε αυτο το ρολο.
Αντιθετα ο Θανασοκουμπος αν δουλεψει το σουτ φτανει ενα επαρκες πανω απο 30%.....βεβαια θα χει προβλημα στην αρχη να μαθει τις περιστροφες και τα μις ματς κλπ.
Ρολο σε ομαδα πριφτερ μια χαρα βρισκει.
Ο πατ εχει βαρυνει και παιρνει 600χιλ στην Αστανα.
Στο 3 θα παμε για σουτερ.....
sinkazama82
QUOTE (tuareg @ Jun 8 2016, 00:11 ) *
Ο Πριφτης θελει στρετς 4αρια, δε βλεπω πως μπορει ο Τσαιρελης μπορει να ανταπεξελθει σε αυτο το ρολο.
Αντιθετα ο Θανασοκουμπος αν δουλεψει το σουτ φτανει ενα επαρκες πανω απο 30%.....βεβαια θα χει προβλημα στην αρχη να μαθει τις περιστροφες και τα μις ματς κλπ.
Ρολο σε ομαδα πριφτερ μια χαρα βρισκει.
Ο πατ εχει βαρυνει και παιρνει 600χιλ στην Αστανα.
Στο 3 θα παμε για σουτερ.....


Ο Τσαϊρέλης μπορεί να βοηθήσει και στο πέντε, οπότε θεωρώ πως έχει θέση στο ρόστερ. Ο Αντετοκούνμπο παίζει δύο-τρια και δεν τον έχω για τεσσάρι. Ας έρθει πάντως, κι ας παίζει όπου θέλει, είναι μια κλάση πάνω από τους τωρινούς Έλληνες της ομάδας, παρά τα θεματα του, τουλάχιστον από όσο τον έχω δει στο NBDL.
akratacity
Ο Μιλοσεβιτς της ΑΕΚ θα ερθει στη θεση του Οκαρο η σε αυτη του Κοεν?

Ενα ροστερ σαν αυτο θα καθιστουσε ακομα πιο ανταγωνιστικο τον Αρη την ερχομενη χρονια:

Χαγκινς, Καββαδας, Σιμτσακ
Μιλοσεβιτς, αντι-Οκαρο
Αντετοκουνμπο, Μουρτος
Μακνιλ, Ζαρας
Γουοτερς, κοινοτικος, Ξανθοπουλος

Φλιωνης, Χρηστιδης
tuareg
QUOTE (akratacity @ Jun 8 2016, 14:27 ) *
Ο Μιλοσεβιτς της ΑΕΚ θα ερθει στη θεση του Οκαρο η σε αυτη του Κοεν?

Ενα ροστερ σαν αυτο θα καθιστουσε ακομα πιο ανταγωνιστικο τον Αρη την ερχομενη χρονια:

Χαγκινς, Καββαδας, Σιμτσακ
Μιλοσεβιτς, αντι-Οκαρο
Αντετοκουνμπο, Μουρτος
Μακνιλ, Ζαρας
Γουοτερς, κοινοτικος, Ξανθοπουλος

Φλιωνης, Χρηστιδης



δε πιστευω να παει ο πριφτης με ασουτους στο 3 οσο και ιμπακτ να χει ο θανασης.
Η θα παει με θαναση-μιλοσεβιτς στο 4 και ξενο τριαρι η δε θα ρθει ο Θανασης η ο μιλοσεβιτς
Επισης δε βλεπω να παιρνει 2 ξενοκοινοτικους στον ασο παρ οτι ακουγεται για ντιλαρντ η μονο γουοτερς η μονο αλλος,γιατι θελει να βγαλει το φλιωνη.
Ο δε χαγκινς δεν ειναι σιγουρος.
SteelGandalf
QUOTE(38aris @ Jun 7 2016, 17:48 ) *
Οι αριθμοί δεν λένε ολη την αλήθεια για την προσφορά του. Εντός και εκτός παρκέ.Έπιασε το ταβάνι του και αυτό με προβληματίζει για το μέλλον, καθώς υπάρχει και ο Μιχαηλίδης από του χρόνου. Στην κρίση του κοουτς.


Να υποθέσω πως εννοείς τον Χρηστίδη;

Πάντως ο Milan Milosevic είναι πολύ καλός παίχτης και αποτελεί σαφή αναβάθμιση. Είναι πιο σταθερός σκόρερ από τον Cohen και σε ένα καλοδουλεμένο σύνολο, θα ανεβεί και ίδιος επίπεδο. Αλήθεια, η ΑΕΚ γιατί δεν τον υπολογίζει; Θα πάρει καλύτερο του; Πάντως υπάρχει και ο εξαιρετικός Elmedin Kikanovic της Alba (δεν γνωρίζω βέβαια το κασέ του, ούτε αν είναι ελεύθερος). Έχει απίστευτο inside game το παλικάρι και πραγματικά θα μας ανέβαζε επίπεδο!
tuareg
Αν ερθει ο μιλοσεβιτς θα χει τη θεση του τσουπ στο ροστερ οχι του κοεν.
Τη θεση του κοεν (σεντερ) θα τη παρει ο Καββαδας.
Παντως τον οκαρο μη το ξεγραφετε....
SteelGandalf
Καμία σχέση δεν έχει ο Milosevic με τον Cupkovic. Σε θεωρητική βάση, αν και μικρή σημασία έχει αυτό, πιο κοντά στον Cohen είναι (και από ύψος και από μακρινό σουτ). Όμως ο συγκεκριμένος, θαρρώ πως έχει και πολύ καλύτερο inside game από τον Cohen. Για τον Cupkovic δεν το συζητώ. Δεν έδειξε να έχει καθόλου παιχνίδι κοντά στο καλάθι, αλλά ούτε και το μακρινό του σουτ, για το οποίο υποτίθεται πως φημιζόταν, είδαμε στην πράξη.
tuareg
QUOTE (SteelGandalf @ Jun 8 2016, 14:49 ) *
Καμία σχέση δεν έχει ο Milosevic με τον Cupkovic. Σε θεωρητική βάση, αν και μικρή σημασία έχει αυτό, πιο κοντά στον Cohen είναι (και από ύψος και από μακρινό σουτ). Όμως ο συγκεκριμένος, θαρρώ πως έχει και πολύ καλύτερο inside game από τον Cohen. Για τον Cupkovic δεν το συζητώ. Δεν έδειξε να έχει καθόλου παιχνίδι κοντά στο καλάθι, αλλά ούτε και το μακρινό του σουτ, για το οποίο υποτίθεται πως φημιζόταν, είδαμε στην πράξη.


τη θεση στο ροστερ ειπα (μπακ απ 4) οχι το ρολο....
Ο Κοεν επαιζε 5 πιο πολυ.
SteelGandalf
QUOTE(tuareg @ Jun 8 2016, 13:51 ) *
τη θεση στο ροστερ ειπα (μπακ απ 4) οχι το ρολο....
Ο Κοεν επαιζε 5 πιο πολυ.


Κοινοτικοί είναι και οι 2, οπότε τι νόημα έχει μια τέτοια συζήτηση. tongue.gif

Ο Cohen, πάντως, έπαιζε και 5άρι ελλείψει άλλου πλην του Hagins και ακόμη περισσότερο όταν ο Jamelle τραυματίστηκε.
38aris
Όντως τον Χρηστίδη εννοούσα biggrin.gif
Ο Μιλοσεβιτς λογικά έρχεται στη θέση του Κόεν σαν tweener 4-5. Άρχικά 4 και μετά 5 σε πιο ειδικά σχήματα. Έτσι έκανε στην ΑΕΚ φέτος. Λάθος μου φαίνεται που τον αφήνει η ΑΕΚ. Ο πιο σταθερός της ψηλός σε όλη τη χρονιά. Καλός αμυντικός με σουτ και παίκτης ομάδας. Ταιριάζει στον Πρίφτη.
Όπως παέι το πράγμα πάμε για καλούς ξένους στο 3 και στο 4.
Προτιμώ να στηρίξει Φλιώνη πάντως.
tyrone hill
Kαταρχήν καλησπέρα παιδιά.Ήμουν για πολύ καιρό αναγνώστης και αποφάσισα να γράψω για πρώτη φορά.
έχοντας ως δεδομένο ότι κυνηγάμε Ντίλαρντ,Μιλόσεβιτς και Καββαδά ας κάνω μία δωδεκάδα υποθετική.

PG Nτίλαρντ-Ξανθόπουλος-Φλιώνης
SG Mακνήλ-Ζάρας
SF Κλάιμπερν-Μούρτος
PF Oυάιτ-Μιλόσεβιτς
C Κίρκ-Καββαδάς-Σίμτσακ

Περιμένω τις απόψεις για να γίνει συζήτηση.

Ο Κλάιμπερν είναι 2,01 τριαροτεσσάρι που έπαιζε φέτος στο Ισραήλ με πολύ καλά νούμερα.
Ο Κίρκ είναι ο βασικός σέντερ της Πιστόια πολύ δυνατός για τη θέση του αλλά και αρκετά αργός.
ίσως ο κύριος Πρίφτης θελήσει έναν ΜΑΠ στο 5.
σε αυτή την περίπτωση υπάρχει ο DJ White που έπαιζε επίσης Ιταλία και έχει πέρασμα από το ΝΒΑ
και ο γνωστός σε εμάς Julian Wright που και αυτός έπαιζε στην Ιταλία και έχει πέρασμα από τον ΠΑΟ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.