Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Επικαιρότητα - Συζητήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135
Timemaster
QUOTE(SteelGandalf @ Jun 9 2013, 22:05 ) *
Πολύ καλά τα λες φίλε μου.

Έχω όμως μερικές ενστάσεις.

Η πρώτη, αφορά τον Βεργίνη. Παρόλο που δεν μου αρέσουν, σε αρκετές περιπτώσεις, ο τρόπος παιχνιδιού του και οι επιλογές του, εντούτοις, σύμφωνα και πάντα με τα δεδομένα μας, θεωρώ πως είναι πολυτέλεια να τον αφήσουμε ελεύθερο.

Θεωρώ πως ανήκει σίγουρα στην 2η κατηγορία.

Έχω επίσης μια μικρή ένσταση και για τον Χαρίση, ο οποίος μόλις βρήκε τα πατήματα του και μπήκε στο κλίμα της ομάδας, βοήθησε αρκετά. Πέραν αυτού, δεν υπήρχε άλλος ψηλός, κατά την γνώμη μου, που να προσφέρει την "ασφάλεια" που περιμέναμε κάτω από την ρακέτα.

Αν και δεν είναι ασφαλή τα συμπεράσματα, στα play-offs, η ομάδα άλλαξε, εμφανώς προς το καλύτερο, το πρόσωπο της. Σαφώς κι έπαιξε τεράστιο ρόλο το φιλικό προς τιμήν του Νικόλα.

Πάνω σε αυτά τα δεδομένα, ο Γιώργος Τσιάρας, έδειξε ένα πολύ βελτιωμένο πρόσωπο και αν είχε αγωνιστεί και στην κανονική διάρκεια της χρονιάς με αντίστοιχα στάνταρντς απόδοσης, θα ήμασταν πολύ καλύτερα.

Τώρα, για να μιλήσω για παραμονή και αποχώρηση, θα έπρεπε να γνωρίζω τα οικονομικά δεδομένα. Το σίγουρο είναι πως ο Σωτήρης Καραποστόλου δεν έχει θέση σε αυτή την ομάδα και θα πρέπει να ψάξουν για αντικαταστάτη (όχι απαραίτητα με τα ίδια χαρακτηριστικά, αφού δεν τον θεωρώ "άσσο" σε καμία περίπτωση).


για τον Χαρίση λέμε το ίδιο πράγμα πως πρέπει να τον κρατήσουμε γιατί σέντερ σαν αυτόν με απαγόρευση της FIBA δε μπορούμε να βρούμε (όπως και ξένους)

τώρα για Τσιάρα από όσο ξέρω δεν έχει κάνει και καμιά καλή χρονιά έως τώρα... μια καλή χρονιά ρολίστα μονάχα στον Πανιώνιο πριν 2-3 χρόνια και τίποτα άλλο. Άσε που αν μείνει ο Βεζένκωφ καλύτερα να πάρει ο μικρός το χρόνο του.

Τώρα για Βεργίνη καταρχάς δεν είναι ο σούπερ παίχτης μιας και ποτέ δεν ήταν ο μεγάλος σκόρερ (ούτε καν στον ΠΑΟΚ) ποτέ δεν ήταν καλός οργανωτής στο παιχνίδι ούτε και διασφαλίζεις την μπάλα στο κατέβασμα της.
Οπότε ίσως να είναι πιο εύκολο να τον αντικαταστήσουμε με έναν ποιο καθαρό άσσο ή με έναν ποιο καθαρό σκόρερ.

SteelGandalf
Για μένα προέχει η αντικατάσταση του Καραποστόλου, με έναν "καθαρό" άσσο και μετά, ανάλογα και τα δεδομένα του τι υπάρχει στην αγορά και τι μπορούμε να διαθέσουμε (αν μπορούμε, που δεν το πιστεύω δηλαδή) από οικονομικής πλευράς, θα συζητούσα την αποδέσμευση του Βεργίνη.

Προς το παρόν, δεν θα το ήθελα, εκτός και αν προέκυπτε κάτι το πολύ εξαιρετικό (αυτό και αν δεν το πιστεύω) για την θέση αυτή.

Πέραν αυτών, κομβικής σημασίας θεωρώ την απόκτηση των ξένων παιχτών (ειδικά κάποιων ψηλών), από την ήδη μικρή διαθέσιμη "δεξαμενή". Εδώ, θα περίμενα τις άμεσες κινήσεις της διοίκησης και του κυρίου Αρβανίτη, πάντα με την σύμφωνη γνώμη και την καθοδήγηση από τον κύριο Αγγέλου.
tuareg
Μποχωριδης,Σαρικοπουλος οι μονοι που εχουν συμβολαιο για τη νεα χρονια (δε θυμαμαι αν εχει κι ο Δημας)
Απο εκει και περα το πλανο ειναι οτι παμε να κανουμε ομαδα με απαγορευση (αν ειναι εφικτη η αρση στη πορεια βλεπουμε τι κανουμε),οποτε θα προσπαθησουν να μεινουν ολοι οι περσυνοι εκτος Καραποστολου.
Ο Τσιαρας ακομα κι αν μεινει ο Βεζενκοφ ειναι μια εναλλακτικη στο 4 αφου οι ξενοι ψηλοι στη θεση του που να δικαιουμαστε να παρουμε ειναι δυο.Ο ενας χειροτερος απο το Τσιαρα (Νατζφει) και ο αλλος ειναι 5 (στηβενσον).Αν δεν μεινει ο Βεζενκοφ (δυσκολο) τοτε ειναι σιγουρο οτι θα μεινει κι αυτος.
Στα γκαρ για αντικατασταση Καραποστολου οι επιλογες ειναι επισης λιγες και βλεπω ακομα περισσοτερο αναβαθμιση Μουρτου(αν μεινει)-Μποχω και αποκτηση ειτε Γκικα,ειτε Παπαντωνιου (κι ο Κις μια εναλλακτικη αλλα δε μου αρεσει να βαλουμε ενα ακομα 35χρονο αργοποδαρο στην ομαδα).
Ο Χαντ λογικα παραμενει οπως και ο Χαρισης και το μεγαλο στοιχημα ειναι αν θα μεινει ο Πελεκανος.
PanBat
QUOTE(tuareg @ Jun 10 2013, 18:30 ) *
Μποχωριδης,Σαρικοπουλος οι μονοι που εχουν συμβολαιο για τη νεα χρονια (δε θυμαμαι αν εχει κι ο Δημας)
Απο εκει και περα το πλανο ειναι οτι παμε να κανουμε ομαδα με απαγορευση (αν ειναι εφικτη η αρση στη πορεια βλεπουμε τι κανουμε),οποτε θα προσπαθησουν να μεινουν ολοι οι περσυνοι εκτος Καραποστολου.
Ο Τσιαρας ακομα κι αν μεινει ο Βεζενκοφ ειναι μια εναλλακτικη στο 4 αφου οι ξενοι ψηλοι στη θεση του που να δικαιουμαστε να παρουμε ειναι δυο.Ο ενας χειροτερος απο το Τσιαρα (Νατζφει) και ο αλλος ειναι 5 (στηβενσον).Αν δεν μεινει ο Βεζενκοφ (δυσκολο) τοτε ειναι σιγουρο οτι θα μεινει κι αυτος.
Στα γκαρ για αντικατασταση Καραποστολου οι επιλογες ειναι επισης λιγες και βλεπω ακομα περισσοτερο αναβαθμιση Μουρτου(αν μεινει)-Μποχω και αποκτηση ειτε Γκικα,ειτε Παπαντωνιου (κι ο Κις μια εναλλακτικη αλλα δε μου αρεσει να βαλουμε ενα ακομα 35χρονο αργοποδαρο στην ομαδα).
Ο Χαντ λογικα παραμενει οπως και ο Χαρισης και το μεγαλο στοιχημα ειναι αν θα μεινει ο Πελεκανος.


Πολύ καλά τα λες φίλε μου!
hagi
Να δούμε παιδιά..Ας μείνει πρώτα ο coach και μετά βλέπουμε με το ρόστερ.

Συμφωνώ πάντως ότι σίγουρα θα πρέπει να φύγει ο Καραποστόλου και είμαι της άποψης ότι και ο Τσιάρας δεν κάνει αν και πίστευα σε αυτόν.. Όμως δεν έδειξε κάτι καλό,μόνο λίγο στο τέλος.Αν μπορέσει να σταθεροποιήσει την απόδοσή του σε ένα καλό επίπεδο δεν το συζητάμε.. Γενικά μπορούν να αδειάσουν τρεις τέσσερης θέσεις ώστε να μπουν οι ξένοι αν μας επιτραπεί αλλιώς κάποιοι Έλληνες καλύτεροι ώστε να είμαστε ακόμη πιο ανταγωνιστικοί του χρόνου.
tuareg
QUOTE (hagi @ Jun 11 2013, 23:17 ) *
Να δούμε παιδιά..Ας μείνει πρώτα ο coach και μετά βλέπουμε με το ρόστερ.

Συμφωνώ πάντως ότι σίγουρα θα πρέπει να φύγει ο Καραποστόλου και είμαι της άποψης ότι και ο Τσιάρας δεν κάνει αν και πίστευα σε αυτόν.. Όμως δεν έδειξε κάτι καλό,μόνο λίγο στο τέλος.Αν μπορέσει να σταθεροποιήσει την απόδοσή του σε ένα καλό επίπεδο δεν το συζητάμε.. Γενικά μπορούν να αδειάσουν τρεις τέσσερης θέσεις ώστε να μπουν οι ξένοι αν μας επιτραπεί αλλιώς κάποιοι Έλληνες καλύτεροι ώστε να είμαστε ακόμη πιο ανταγωνιστικοί του χρόνου.


ρεαλιστικα τωρα πες εναν ελληνα καλυτερο του τσιαρα που μπορουμε να παρουμε....
Κακαρουδης?υπαρχει αλλος?
SteelGandalf
QUOTE(www.pressaris.gr)
Πρόταση για διετές συμβόλαιο στον Αγγέλου, απαντάει στις αρχές της άλλης βδομάδας

Στη διάρκεια του διοικητικού συμβουλίου της ΚΑΕ Άρης που ξεκίνησε το μεσημέρι και ολοκληρώθηκε πριν από λίγη ώρα, η διοίκηση κατέθεσε επίσημη πρόταση στον Βαγγέλη Αγγέλου για συνεργασία δύο ετών. Ο Έλληνας τεχνικός άκουσε την πρόταση, επιφυλάχθηκε να απαντήσει και θα το κάνει όταν θα επιστρέψει στην Θεσσαλονίκη στις αρχές της επόμενης βδομάδας.


Οι κίτρινοι κατέθεσαν στον Έλληνα προπονητή το περίγραμμα της πρότασης, μαζί με την οικονομική προσφορά και του ανέλυσαν όλα τα δεδομένα. Είναι γεγονός ότι η συζήτηση έγινε σε πολύ καλό κλίμα, όμως αυτό δεν σημαίνει ότι θα υπάρξει συμφωνία. Ο Αγγέλου επιφυλάχθηκε να απαντήσει. Αναχωρεί αύριο για την Χαλκίδα και αναμένεται να επιστρέψει στις αρχές της βδομάδας, όταν και θα δώσει την απάντησή του. Πληροφορίες του PRESSARIS αναφέρουν πως οι πιθανότητες παραμονής του Αγγέλου είναι μοιρασμένες και ουδείς μπορεί να προβλέψει την απάντηση του Έλληνα τεχνικού.


Θα το πω τώρα, όντας "μετά Χριστόν προφήτης", αλλά δεν πειράζει.

Η πιθανή αρνητική εκδοχή της απάντησης του κυρίου Αγγέλου, θα αποτελέσει ένα μεγάλο πλήγμα στην προσπάθεια που κάνει ο Άρης για να αναγεννηθεί. Θα αποτελέσει ένα τεράστιο πισωγύρισμα, το οποίο φυσικά και απεύχομαι...
tuareg
ζηταει πολλα,στα παζαρια ειμαστε
http://www.basketplus.gr/index.php/compone...-deka-xiliarika
SteelGandalf
Αν ισχύουν όσα γράφονται στο συγκεκριμένο άρθρο και ο προπονητής ζητάει 10 χιλιάρικα το μήνα, ενώ η Κ.Α.Ε. του δίνει 6, τότε πιστεύω πως κάπου στη μέση θα μπορέσει να βρεθεί η χρυσή τομή.

Εντωμεταξύ, από τη νέα τηλεοπτική σεζόν, όλο το πρωτάθλημα της Α1, πλην των δύο αιωνίων (τουλάχιστον για την ώρα, αφού μετά τα τελευταία δεδομένα με το προσωρινό κλείσιμο της ΕΡΤ δεν ξέρουμε τι θα συμβεί), θα μεταδίδεται τηλεοπτικά από τη NOVA.
hagi
QUOTE(tuareg @ Jun 11 2013, 23:25 ) *
ρεαλιστικα τωρα πες εναν ελληνα καλυτερο του τσιαρα που μπορουμε να παρουμε....
Κακαρουδης?υπαρχει αλλος?

Κοίτα τώρα δεν σκέφτομαι κάποιον εκτός του Ταπούτου ,αλλά μπορεί να μην έχουμε και δικαίωμα να τον πάρουμε.\
Σε κάθε περίπτωση είπα ότι αν σταθεροποιήσει την απόδοσή του είναι μια χαρά.


Στο θέμα με τον προπονητή δεν καταλαβαίνω τί γίνεται ρε παιδια;; Λέει λέει και ο κ.Αγγέλου και μετά λένε διαφορά στο οικονομικό.
μα καλά αφού ξέρει από πριν ότι δεν υπάρχουν λεφτά ζητάει παραπάνω; Αν φυσικά είναι αλήθεια αυτά που γράφονται. Αν είναι πάντως κακός βγήκε προς τα έξω γιατί δεν ταιριάζει και με όσα έχει πει ο κόουτς αλλά και με την προσπάθεια της ομάδας να τον κρατήσει.

Ας ελπίσουμε να τελειώσει γρήγορα αυτό ,με θετική κατάληξη.
SteelGandalf
Συμφωνώ απόλυτα.

Προφανώς και γνωρίζει ο κόουτς την οικονομική κατάσταση της ομάδας. Από την άλλη, έχει το δικαίωμα να διεκδικήσει κάποια περισσότερα χρήματα, έχοντας αποδείξει το τι μπορεί να πετύχει.

Ελπίζω κι εγώ, να τα βρουν για το συμφέρον όλων.

Θέλω πολύ να δω την ομάδα να στήνεται από την αρχή με πλάνο και μερικές προσθήκες παιχτών, αποτέλεσμα επιλογών του κυρίου Αγγέλου.
Skiles
Γιαννάκης στο προσκήνιο;
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...hs.2295217.html


Πιθανόν να είναι μοχλός πίεσης;
Αν και δεν το πιστεύω να δεχόταν ο Γιαννάκης κάτι τέτοιο...
SteelGandalf
Δεν ξέρω το γιατί θα πρέπει να μπούμε σε αυτή την διαδικασία να κάνουμε μέγιστο θέμα, επειδή δεν υπάρχει μέχρι στιγμής απάντηση, την παραμονή ή όχι του κυρίου Αγγέλου.

Είμαι από αυτούς που πολλές φορές έχουν εκφραστεί θετικά για την παραμονή του, αλλά μέχρι εκεί.

Αν δεν θέλει να παραμείνει, ενώ γνωρίζει όλα τα δεδομένα (και μάλιστα πολύ καλά), δεν μπορούμε να τον κρατήσουμε με το ζόρι.

Ας περιμένουμε μερικές μέρες ακόμα και θα μάθουμε.

Σε ό,τι αφορά το "θέμα" Γιαννάκη, δεν πιστεύω πως τίθεται, διότι δεν είμαστε σε θέση να καλύψουμε (έτσι πιστεύω δηλαδή) τις οικονομικές του απαιτήσεις. Προφανώς και είναι πιο ζεστός από ποτέ (το πιστεύω κι εγώ αυτό), αλλά αυτό δεν σημαίνει πως θα έρθει στην ομάδα μας με αυτά τα δεδομένα.

Μακάρι, πάντως, αν τελικά δεν δεχθεί ο κύριος Αγγέλου να συνεχίσει, να αποδειχτεί υπαρκτό το θέμα του κυρίου Γιαννάκη.
SteelGandalf
QUOTE(www.pressaris.gr)
«Παγώνει» το θέμα προπονητή μέχρι την οριστική απάντηση του Αγγέλου

Η διοίκηση του Άρη έχει αποφασίσει να περιμένει τον Βαγγέλη Αγγέλου τουλάχιστον μέχρι την προσεχή Πέμπτη όταν και ο Έλληνας τεχνικός θα επιστρέψει στην Θεσσαλονίκη, για να δώσει την απάντησή του. Μέχρι τότε θέμα προπονητή δεν υφίσταται στον Άρη, ούτε φυσικά οι άνθρωποι των κίτρινων μελετούν άλλες περιπτώσεις.


Ο Λευτέρης Αρβανίτης και ο Χρήστος Γαλιλαίας που ουσιαστικά έχουν κάνει τις επαφές με τον Βαγγέλη Αγγέλου είναι αποφασισμένοι να δώσουν στον Έλληνα τεχνικό τον απαιτούμενο χρόνο για να μελετήσει την πρόταση για διετές συμβόλαιο και να απαντήσει.

Είναι γεγονός πως θέλουν την απάντηση μέσα στην επόμενη βδομάδα και θα επιδιώξουν να πείσουν τον Αγγέλου να αποδεχθεί την πρόταση και να χτίσει αυτός τον Άρη της επόμενης χρονιάς. Ο Αγγέλου έχει προγραμματίσει να επιστρέψει στην Θεσσαλονίκη την επόμενη Πέμπτη και μέχρι τότε δεν θα γίνει ουδεμία άλλη ενέργεια στο θέμα προπονητή.


Ούτε μέλος της διοίκησης να ήμουν. Ακριβώς αυτό που σκεφτόμουν (και που πιο πάνω έγραψα) αναφέρει η συγκεκριμένη είδηση, την οποία μόλις διάβασα και σας την παρέθεσα.

Περιμένουμε περίπου μια εβδομάδα ακόμη και μετά βλέπουμε...
hagi
QUOTE(SteelGandalf @ Jun 15 2013, 13:04 ) *
Δεν ξέρω το γιατί θα πρέπει να μπούμε σε αυτή την διαδικασία να κάνουμε μέγιστο θέμα, επειδή δεν υπάρχει μέχρι στιγμής απάντηση, την παραμονή ή όχι του κυρίου Αγγέλου.

Είμαι από αυτούς που πολλές φορές έχουν εκφραστεί θετικά για την παραμονή του, αλλά μέχρι εκεί.

Αν δεν θέλει να παραμείνει, ενώ γνωρίζει όλα τα δεδομένα (και μάλιστα πολύ καλά), δεν μπορούμε να τον κρατήσουμε με το ζόρι.

Ας περιμένουμε μερικές μέρες ακόμα και θα μάθουμε.

Σε ό,τι αφορά το "θέμα" Γιαννάκη, δεν πιστεύω πως τίθεται, διότι δεν είμαστε σε θέση να καλύψουμε (έτσι πιστεύω δηλαδή) τις οικονομικές του απαιτήσεις. Προφανώς και είναι πιο ζεστός από ποτέ (το πιστεύω κι εγώ αυτό), αλλά αυτό δεν σημαίνει πως θα έρθει στην ομάδα μας με αυτά τα δεδομένα.

Μακάρι, πάντως, αν τελικά δεν δεχθεί ο κύριος Αγγέλου να συνεχίσει, να αποδειχτεί υπαρκτό το θέμα του κυρίου Γιαννάκη.

Πάντως ρε φίλε Στέργιο ακριβώς την ίδιες απόψεις έχουμε πολλές φορές..Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό..Αν δεν μείνει ο Αγγέλου θα ήθελα πολύ να δω Γιαννάκη. Και αν ο Αγγέλου είναι αυτός που μπορεί να αλλάξει τον Άρη όπως έχω πει , ε ο Γιαννάκης είναι και αυτός από αυτούς που μπορούν να το κάνουν ίσως με άλλο τρόπο..Μόνο και μόνο με το πάθος του ...

Να δούμε όμως.. Καλό είναι να περιμένουμε και ελπίζω μέσα στην εβδομάδα να τελειώσει το θέμα...

Άσχετο ,αλλά το Eurocup από του χρόνου θα έχει 48 ομάδες.Θέλω να παίξουμε Ευρώπη πάρα πολύ αλλά δεν ξέρω αν γίνεται και αν θα μας κάνει κακό..
SteelGandalf
Να 'σαι καλά φίλε μου Αντώνη. Γράφω αυτά που αισθάνομαι και που πιστεύω πως θα κάνουν καλό στην ομάδα μας.

QUOTE(www.pressaris.gr)
Το νέο δεδομένο στην υπόθεση Αγγέλου

Άρης και Αγγέλου συνεχίζουν τις διαπραγματεύσεις εξ' αποστάσεως. Πληροφορίες αναφέρουν πως ο Έλληνας τεχνικός έκανε ένα βήμα… πίσω, ρίχνοντας εν μέρει τις απαιτήσεις του, ωστόσο προς το παρόν δεν υπάρχει ακόμα οριστική συμφωνία. Είναι δεδομένο ότι οι συζητήσεις μεταξύ των δύο πλευρών θα συνεχιστούν γιατί η διοίκηση του Άρη είναι πεπεισμένη ότι ο Αγγέλου είναι ο πιο κατάλληλος τεχνικός για την άκρη του πάγκου.


Όπως είχε γράψει το PRESSARIS, από την πρώτη στιγμή, υπάρχει μια οικονομική διαφορά ανάμεσα στις δύο πλευρές, αλλά από τη στιγμή που υπάρχουν διαπραγματεύσεις όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοικτά, ιδίως όταν αμφότεροι έχουν δηλώσει πως θέλουν να συνεχίσουν την συνεργασία τους.

Μέσα από αυτές τις διαπραγματεύσεις και τις συζητήσεις προέκυψε ένα βήμα από την πλευρά του Αγγέλου, χωρίς ωστόσο να είναι από μόνο του ικανό να οριστικοποιήσει μια ενδεχόμενη συμφωνία.

Οι συζητήσεις θα συνεχιστούν. Ο Άρης θέλει τον Αγγέλου και θα τον περιμένει μέχρι την τελευταία στιγμή που θα κρίνει ότι δεν υπάρχουν άλλα χρονικά περιθώρια. Ποια είναι αυτά τα περιθώρια το γνωρίζει μόνο η διοίκηση.


Ας ελπίσουμε πως στο τέλος θα υπάρξει η πολυπόθητη συμφωνία.
sta
εγω παντος πιστευω οτι αν μεινουν οι : πελεκανος-Μποχωρίδης-Βεζένκωφ-ασημακοπουλος-παλασιτς-χαντ-χαρισης-βεργινης-σαρικοπουλος-τσιαρας-μουρτος και αν παρει τον στιβενσον (που επαιζε στον πανιωνιο και τον ειχα παρακολουθησει ειναι αρκετα καλος αλλα τραυματιστηκε.Αυτο ομως μπορει να ειναι θετικο γιατι και θα τον παρουν και πιο φθηνο και θα μπορεσουν να τον παρουν απο τωρα και να εχει 4 ολοκληρους μηνες να βρει τον ρυθμο του...!) η ομαδα θα ειναι πολυ καλυτερη του χρονου και θα παει πιο ψηλα γιατι μην ξεχνατε οτι αυτοι οι παικτες κοντραραν στα ισια τον πανιωνιο στα πλαι-οφ. και θα δεθουν ακομα περισσοτερο οι παικτες μεταξυ τους και θα ειναι οικονομικη ομαδα!
SteelGandalf
Όντως φίλε μου (καλώς ήρθες και στην παρέα μας), αν παραμείνουν όλοι αυτοί και γίνουν δύο προσθήκες, η ομάδα θα μπορέσει την επόμενη σεζόν να βρεθεί στην 4άδα.

Εγώ θέλω και τον Petway. Ζητάω πολλά; tongue.gif
alien-tour
QUOTE(SteelGandalf @ Jun 17 2013, 20:38 ) *
Εγώ θέλω και τον Petway. Ζητάω πολλά; tongue.gif


O Petway πάει πακέτο με τον Κιάμο! tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Ακούγεται για ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ βέβαια.
SteelGandalf
Θα αφήσουν και κανέναν για μας; Τόσα χρήματα έχουν. Ας πάρουν τον επόμενο Kyle Hines από NBA μεριά...
ViC
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...nt.2305652.html

Νομίζω είναι σαφές ότι και φέτος κινούμαστε στο περσινό plan B. Δεν είναι απαραίτητα κακό, αρκεί να γίνουν γρήγορες κινήσεις για να κλείσουμε τους καλύτερους δυνατούς παίκτες. Δυστυχώς καθυστερεί το θέμα Αγγέλου, το οποίο είναι κομβικής σημασίας για να γίνει ο προγραμματισμός της νέας σεζόν.
SteelGandalf
QUOTE(ViC @ Jun 25 2013, 14:16 ) *
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...nt.2305652.html

Νομίζω είναι σαφές ότι και φέτος κινούμαστε στο περσινό plan B. Δεν είναι απαραίτητα κακό, αρκεί να γίνουν γρήγορες κινήσεις για να κλείσουμε τους καλύτερους δυνατούς παίκτες. Δυστυχώς καθυστερεί το θέμα Αγγέλου, το οποίο είναι κομβικής σημασίας για να γίνει ο προγραμματισμός της νέας σεζόν.


Αυτό ακριβώς.

Κατά την άποψη μου, έχει ήδη καθυστερήσει αρκετά.

Ο Ντούβνιακ ήδη χάθηκε (αν μπορούμε να το πούμε αυτό, αφού δεν ξέρουμε κατά πόσο θα αποτελούσε μετεγγραφικό στόχο) και οι υπόλοιπες επιλογές είναι τρομερά περιορισμένες. Αν μάλιστα αφαιρέσουμε, από αυτές, τους παίχτες που δεν μπορούμε να προσεγγίσουμε οικονομικά, τότε είναι εύλογο το πόσο ελάχιστες γίνονται.

Άντε να δούμε...
ViC
πρέπει να δοθεί ένα συγκεκριμένο χρονικό περιθώριο, πχ μέχρι το τέλος του μήνα στον Αγγέλου να απαντήσει. Αν θέλει, ας μείνει. Αν δε θέλει, από Δευτέρα να ψάξουμε προπονητή. Μπαίνει Ιούλιος και οι επιλογές είναι εξαιρετικά περιορισμένες όπως λες κι εσύ
alien-tour
Πάμε και στα ευχάριστα από το site της ΚΑΕ!!!

Η ΚΑΕ ΑΡΗΣ ανακοινώνει ότι η Ιστορία, η φανέλα και η καθημερινή προσπάθεια της Διοίκησης φέρνουν στην ομάδα εργασίας του ΑΡΗ, τον Βαγγέλη Αγγέλου για τα επόμενα τρία χρόνια.

QUOTE
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 26-06-2013

Η ΚΑΕ ΑΡΗΣ ανακοινώνει ότι η Ιστορία, η φανέλα και η καθημερινή προσπάθεια της Διοίκησης φέρνουν στην ομάδα εργασίας του ΑΡΗ, τον Βαγγέλη Αγγέλου για τα επόμενα τρία χρόνια.

Η ημέρα και ώρα της παρουσίασης του προπονητή της ομάδας μας θα γίνουν γνωστά τις προσεχείς ημέρες με νέα ανακοίνωση.

Ο κόουτς Αγγέλου, αμέσως μετά από την υπογραφή του συμβολαίου του, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα της ομάδας μας:

«Σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς, είναι ιδιαίτερη τιμή η συνεργασία μου με τον ΑΡΗ. Συνεχίζουμε όλοι μαζί αυτό που ξεκινήσαμε…».
tuareg
αντε να δουμε....
Timemaster
QUOTE(alien-tour @ Jun 26 2013, 17:46 ) *



Με πρόλαβες....

το πρώτο βήμα έγινε για την συνέχεια και νομίζω πως έγινε σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα.

Τώρα μένει να δούμε που θα κινηθούμε και με τους παίχτες αν και νομίζω πως....
οι παίχτες που θα έχουμε την νέα χρονιά είναι λίγο πολύ αναμενόμενοι μιας και ο Αγγέλου έδειξε από την προηγούμενη εβδομάδα μεταγραφικούς στόχους εφικτούς για εμάς και παίχτες που θέλει να παραμείνουν.

η μόνη θέση που με ανησυχεί για να είμαι ειλικρινής είναι αυτή του σέντερ μιας και χρειαζόμαστε έναν παίχτη να παίζει πάνω από το στεφάνι και με το απαγορευτικό είναι το ποιο δύσκολο από όλα.

rolleyes.gif
alien-tour
Πέρσι τέτοια μέρα πήρα το διαρκείας ως δώρο γενεθλίων...Μια χαρά δωράκι είναι κι αυτό από την ΚΑΕ! cool.gif cool.gif cool.gif

Αν και όταν ήρθε ο Αγγέλου είχα τις αμφιβολίες μου στο τέλος μας διέψευσε και καλά έκανε!(Εκτός από την εμμονή με τον Καραποστόλου!).

Για τον σχεδιασμό ελπίζω το καλύτερο δυνατό με βάση τις υπάρχουσες συνθήκες και το ban.Δεν έχω ελπίδες για λήξη του ban τον Σεπτέμβρη.
SteelGandalf
Πολύ ευχάριστα τα νέα!!!

Τώρα μένει να δούμε τι θα συμβεί και με την περίπτωση του Αλέξανδρου Βεζένκοφ, ώστε να καταρτιστεί και το ρόστερ της νέας περιόδου.
hagi
Οντως ευχάριστα νέα όπως περιμέναμε. Ελπίζω να κινηθούμε άμεσα για παίχτες να δούμε και τι έχει στο μυαλό του ο κοουτς αν και δεν μπορεί να κάνει και πολλά με το απαγορευτικό αλλα και το μικρό μπατζετ. Μακάρι να τελειώσει το θέμα με το απαγορευτικό να πάρουμε κανέναν ξένο να είμαστε σούπερ.
Πιστεύω πάντως ότι αν μείνουν σχεδόν όλοι ανεξάρτητα απο ξένους θα είμαστε καλύτεροι απο πέρσι γιατί πλέον έχουν μάθει την φιλοσοφία του και θα δουλέψουν απο την αρχή σωστά. Ανυπομονω να δώ κινήσεις απο δώ και πέρα και φυσικά να αρχίσει η χρονια.
ViC
Ωραία! Και ο Βεζένκοφ νομίζω είναι πιο εύκολο να μείνει με προπονητή τον Αγγέλου. Vamos!
I love this game
Ευτυχώς είχαμε θετική εξέλιξη με την παραμονή του Αγγέλου. Άντε να δουμε σιγά σιγα και πως θα διαμορφωθεί το roster

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=219

Αν ισχύει εγώ θα προτιμούσα παραμονή Πάσαλιτς. Ήταν από τους πιο σταθερούς σε απόδοση παίχτες μέχρι να τραυματιστεί.

Ο Ντουβνιακ που χάθηκε θα ήταν εξαιρετική περίπτωση για μας αλλά δεν ξέρω αν ήταν και μέσα στις οικονομικές δυνατότητες μας
gspara
QUOTE (I love this game @ Jun 28 2013, 23:12 ) *
Ευτυχώς είχαμε θετική εξέλιξη με την παραμονή του Αγγέλου. Άντε να δουμε σιγά σιγα και πως θα διαμορφωθεί το roster

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=219

Αν ισχύει εγώ θα προτιμούσα παραμονή Πάσαλιτς. Ήταν από τους πιο σταθερούς σε απόδοση παίχτες μέχρι να τραυματιστεί.

Ο Ντουβνιακ που χάθηκε θα ήταν εξαιρετική περίπτωση για μας αλλά δεν ξέρω αν ήταν και μέσα στις οικονομικές δυνατότητες μας

Μαζι σου....Μοχαμεντ παιχταρας!!!!

http://www.basketplus.gr/index.php/rss-ari...-gika-athinaiou
Μακαρι να ερθουν Γκικας-Αθηναιου για τον ασο καθως ο Βεργινης δηλωσε οτι προτιμαει εξωτερικο.
Ο κοουτς γνωριζει απο πρωτο χερι Φιλαθλητικο αφου ο γιος του επαιξε στο εφηβικο και σε φιλικα προετοιμασιας στελεχωνε και το ανδρικο.Τον ειχα δει αρκετες φορες στην κερκιδα(μαζι με Ντουντα) πριν αναλαβει χεντ κοουτς.
Αντιθετα για Αντετοκουμπο Θ. δυσκολα καθως ειναι κοντα σε Πανιωνιο.
jimmythefirst
υπαρχει περιπτωση ο αρης να παιξει του χρονου στην ευρωπη ?
tuareg
QUOTE (gspara @ Jun 29 2013, 09:41 ) *
Μαζι σου....Μοχαμεντ παιχταρας!!!!

http://www.basketplus.gr/index.php/rss-ari...-gika-athinaiou
Μακαρι να ερθουν Γκικας-Αθηναιου για τον ασο καθως ο Βεργινης δηλωσε οτι προτιμαει εξωτερικο.
Ο κοουτς γνωριζει απο πρωτο χερι Φιλαθλητικο αφου ο γιος του επαιξε στο εφηβικο και σε φιλικα προετοιμασιας στελεχωνε και το ανδρικο.Τον ειχα δει αρκετες φορες στην κερκιδα(μαζι με Ντουντα) πριν αναλαβει χεντ κοουτς.
Αντιθετα για Αντετοκουμπο Θ. δυσκολα καθως ειναι κοντα σε Πανιωνιο.


o Bεργινης δεν υπολογιζεται για τον ασο.Στο 2 το προοριζει ο Αγγελου.
Η δηλωση περι εξωτερικου ειναι περισσοτερο τακτικης για πιεση στα περσυνα οφειλομενα
SteelGandalf
QUOTE(www.pressaris.gr)
Γιατί ο Άρης δεν μπορεί να παίξει στο Γιούροκαπ

Δεν υπάρχει περίπτωση ο Άρης να αγωνιστεί την επόμενη χρονιά σε κάποια ευρωπαϊκή διοργάνωση, όσο κι αν αυτό θέλει και η διοίκηση και ο Βαγγέλης Αγγέλου. Αιτία είναι το οικονομικό.


Οι κίτρινοι αν και θα ήθελαν να συμμετέχουν στο Γιούροκαπ της επόμενης χρονιάς, δεν είναι ακόμα σε θέση να το κάνουν για έναν συγκεκριμένο λόγο. Δεν έχουν τα χρήματα να αντεπεξέλθουν των υποχρεώσεων που θα προκύψουν.

Καταρχήν η ομάδα ακόμα κι αν δεχόταν wild card από την Ευρωλίγκα για να συμμετέχει στο Γιούροκαπ, θα έπρεπε να καταβάλλει… αύριο 33.000 ευρώ (15.000 ευρώ το παράβολο συμμετοχής και 18.000 ευρώ απλήρωτα πρόστιμα) και τον Σεπτέμβριο άλλα 30.000 ευρώ για τις αμοιβές των διαιτητών στους εντός έδρας αγώνες.

Αν η διοίκηση του Άρη είχε επιπλέον 63.000 ευρώ, τότε είναι βέβαιο ότι αυτά θα τα χρησιμοποιούσε (δεν θα έφταναν βέβαια, γιατί απαιτείται ένα ποσό περίπου 80-100 χιλιάδων ευρώ) για να άρει το απαγορευτικό της FIBA και να δώσει στον Βαγγέλη Αγγέλου την ευκαιρία να φτιάξει μια ομάδα με απεριόριστες επιλογές.

Συνεπώς, όσο κι αν ο Αγγέλου θέλει για αγωνιστικούς λόγους (να έχει ρυθμό η ομάδα μέσα στη χρονιά) και η διοίκηση για εξωαγωνιστικούς λόγους (πρεστίζ, συνέπεια στην ευρωπαϊκή παρουσία της ομάδας), αυτό δεν πρόκειται να συμβεί, εκτός κι αν βρεθούν Αρειανοί που εξασφαλίσουν στην ομάδα το απαραίτητο χρηματικό ποσό για αυτόν τον σκοπό. Και δεν είναι λίγα τα χρήματα, είναι περισσότερα από 150.000 ευρώ, αν συνυπολογίσει κανείς τα ταξίδια και την απαραίτητη αύξηση του μπάτζετ για να υπάρχει μια στοιχειωδώς ανταγωνιστική ομάδα.

Επιπροσθέτως δεν έχει διευκρινιστεί αν μια ομάδα που έχει απαγορευτικό μεταγραφών από την FIBA έχει δικαίωμα να αγωνιστεί σε ευρωπαϊκή διοργάνωση…


Ο κύριος Αγγέλου μπορεί να θέλει, αλλά λεφτά ΔΕΝ υπάρχουν.

Αν πριν αρκετά χρόνια λέγαμε πως θα έφτανε η ομάδα μας σε αυτό το σημείο, οι περισσότεροι θα μας περνούσαν για τρελούς ή θα θεωρούσαν πως είπαμε ένα πολύ κακόγουστο αστείο...
alien-tour
Και μια δυσάρεστη είδηση... Κρίμα...
Ο Πάσαλιτς έκλεισε στη Γαλλική Σαλόν Ρεμς! Basketplus.gr
Επίσημο site της ομάδας.

QUOTE
Ο Μοχάμεντ Πάσαλιτς συμφώνησε με τη Γαλλική Σαλόν Ρεμς και ανακοινώθηκε πριν από λίγο από το επίσημο σάιτ της ομάδας, που ήταν δεύτερη στη Γαλλική Α2 φέτος!

SteelGandalf
Ήταν που ήταν περιορισμένες οι επιλογές μας στο να αποκτήσουμε καινούριους παίχτες, αν μας φύγουν και οι μισοί περσινοί, ζήτω που καήκαμε...
alien-tour
Ανακοινώνει Αθηναίου - Γκίκα Basketblog.gr

QUOTE
Aπό Θωμάς Αυγέρης :Θέμα ωρών φαίνεται πως είναι η απόκτηση των Γιάννη Αθηναίου και Νίκου Γκίκα. Οι δύο γκαρντ τα έχουν βρει σε όλα με τον Άρη και θα συνεχίσουν τη καριέρα τους στη Θεσσαλονίκη και το "Αυτοκράτορα". Η ανακοίνωση των δύο μεταγραφών ενδεχομένως να γίνει σήμερα, με τους δύο παίκτες να αποτελούν τις πρώτες μεταγραφικές κινήσεις των "κιτρίνων" το φετινό καλοκαίρι.

Φυσικά οι μεταγραφές δε θα σταματήσουν εκεί, αφού τα κενά που υπάρχουν στο ρόστερ είναι αρκετά και πιθανότατα θα δημιουργηθούν κι άλλα μιας κι εκτός του Μοχάμεντ Πάσαλιτς που υπέγραψε στη Σαλόν, το δρόμο της φυγής θα ακολουθήσουν όπως όλα δείχνουν κι άλλοι παίκτες που έπαιζαν πέρυσι στον Άρη.


Ακούγεται οτι θα γίνει και κρούση σε Κυρίτση ως αντι-Πάσαλιτς.
Θα ήθελα να δω να γεμίζει το ρόστερ και με παίκτες από τους Πρωταθλητές εφήβους (Βλέπε Π.Γερομίχαλος που συμμετείχε τη season που τελείωσε).
tuareg
QUOTE (alien-tour @ Jul 1 2013, 19:20 ) *
Ανακοινώνει Αθηναίου - Γκίκα Basketblog.gr



Ακούγεται οτι θα γίνει και κρούση σε Κυρίτση ως αντι-Πάσαλιτς.
Θα ήθελα να δω να γεμίζει το ρόστερ και με παίκτες από τους Πρωταθλητές εφήβους (Βλέπε Π.Γερομίχαλος που συμμετείχε τη season που τελείωσε).


αντι βεργινη το βλεπω το κυριτση....
το ρολο του πασαλιτς θα το δωσει στο μποχω...
το περσυνο του μποχω στο γκικα και αθηναιου αντι καραποστολου...
Timemaster
δεν νομίζω πως έχει σημασία ποιος αντικαθιστά ποιον αλλά το γεγονός ότι μας έφυγε ένας σκόρερ (ο οποίος θα μπορούσε να τα πήγαινε και καλύτερα) και πρέπει να τον αντικαταστήσουμε με έναν παίχτη που επίσης θα σκοράρει....

εφόσον μας φύγει και ο Βεργίνης με τον Πελεκάνο που επιθετικά οι τρεις τους ήταν ο Άρης τότε πρέπει να πάρουμε άλλους δύο σκόρερ.

Ο Μποχωρίδης μπορεί να έχει μέλλον αλλά δε ξέρουμε πως θα τραβήξει στο σκοράρισμα.
Ενώ Αθηναίου, Γκίκας και Μούρτος σίγουρα δεν είναι σκόρερ.

Αν μέσα σε αυτή την εξίσωση βάλω και του ψηλούς που έχουμε τώρα (και δύσκολα θα βρούμε άλλους) που δεν μπορούν να προσφέρουν πόντους στην επίθεση τότε έχουμε σοβαρό πρόβλημα.

Ο Κυρίτσης πάντως είναι μια καλή επιλογή αλλά χρειαζόμαστε και άλλους επιθετικούς παίχτες.
rolleyes.gif
ViC
Ανεμομαζώματα, διαολοσκορπίσματα αν μου επιτρέπεται ο όρος...
Έτσι δουλειά δε γίνεται ρε παιδιά. Αν είναι να φύγει πάλι η μισή ομάδα και να ξαναφτιάχνουμε ομάδα από την αρχή, καληνύχτα.
Θα μου πεις, λεφτά δεν υπάρχουν, αλλά είναι ευκαιρία (και λόγω ban) να φτιάξουμε έναν κορμό από παίκτες Έλληνες κυρίως και να τον κρατήσουμε 3-4 χρόνια τουλάχιστον. Βεργίνης, Πελεκάνος, Χαρίσης, Μποχωρίδης και μερικοί ακόμα πρέπει να μείνουν οπωσδήποτε. Ο Κυρίτσης είναι καλή επιλογή αν έρθει πάντως. Κλασικός σκόρερ.
SteelGandalf
Αν δεν μείνει ούτε ο Πελεκάνος θα είναι κρίμα.

Έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στον κύριο Αγγέλου και πιστεύω πως θα στήσει μια αξιόμαχη ομάδα. Τον πιστεύουν και οι παίχτες τώρα πια, όσοι μείνουν κι όσοι έρθουν.

Μακάρι όμως να διατηρήσουμε έναν κορμό. Να δούμε τι θα γίνει και με τον Σάσα.

Εντωμεταξύ:

QUOTE(www.pressaris.gr)
Ο Μούρτος δέχτηκε τη μείωση αποδοχών και παραμένει στον Άρη

Ο Σπύρος Μούρτος είχε συμβόλαιο και για την επόμενη χρονιά με αποδοχές που δεν θα μπορούσε να καλύψει ο Άρης, αλλά δέχτηκε να παραμείνει στην ομάδα, μειώνοντας τελικά το ποσό που θα εισπράξει την επόμενη περίοδο!


Ο 23χρονος πλέι μέικερ ήταν μία από τις ευχάριστες εκπλήξεις του Άρη μέσα από τη δουλειά του ίδιου με τον Βαγγέλη Αγγέλου. Ειδικά μέσα στο 2013 ο Μούρτος όχι απλά βρήκε χρόνο συμμετοχής, αλλά έφτασε στα πλέι οφ να είναι παίκτης «κλειδί» για να καταφέρει ο Άρης να κοντράρει μέχρι τέλους τον – καλύτερο φέτος – Πανιώνιο.

Η περίπτωση Μούρτου είναι το παράδειγμα προς μίμηση για το πρόγραμμα του Άρη και είναι γεγονός πως τέτοιου είδους παίκτες «κυνηγούν» οι κίτρινοι στη μεταγραφική περίοδο του καλοκαιριού.

Ο Μούρτος δέχτηκε να πάρει λιγότερα χρήματα και να μείνει στην ομάδα με την οποία και έχει δεθεί και του αρέσει πολύ να παίζει.


Μπράβο στον Σπύρο στον οποίο εύχομαι όλα να του πάνε ακόμη καλύτερα τη νέα χρονιά. Θα μπορέσει να μας βοηθήσει ακόμη περισσότερο, αφού κι εμπειρίες απέκτησε και περισσότερη πίστη στις δυνατότητες του.

Θεωρώ πως με την συγκεκριμένη του επιλογή, μόνο ωφελημένος μπορεί να βγει.
Scottie Pippen
QUOTE(SteelGandalf @ Jul 2 2013, 16:43 ) *
Αν δεν μείνει ούτε ο Πελεκάνος θα είναι κρίμα.

Έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στον κύριο Αγγέλου και πιστεύω πως θα στήσει μια αξιόμαχη ομάδα. Τον πιστεύουν και οι παίχτες τώρα πια, όσοι μείνουν κι όσοι έρθουν.

Μακάρι όμως να διατηρήσουμε έναν κορμό. Να δούμε τι θα γίνει και με τον Σάσα.

Εντωμεταξύ:



Μπράβο στον Σπύρο στον οποίο εύχομαι όλα να του πάνε ακόμη καλύτερα τη νέα χρονιά. Θα μπορέσει να μας βοηθήσει ακόμη περισσότερο, αφού κι εμπειρίες απέκτησε και περισσότερη πίστη στις δυνατότητες του.

Θεωρώ πως με την συγκεκριμένη του επιλογή, μόνο ωφελημένος μπορεί να βγει.



ΕΘΝΙΚΗ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2013: Οι 12 "εκλεκτοί" του Μίσσα


ΠΛΕΪ ΜΕΪΚΕΡ
Λευτέρης Μποχωρίδης
Γιάννης Καραμαλέγκος
Φίλιππος Καλογιαννίδης

ΣΟΥΤΙΝΓΚ ΓΚΑΡΝΤ
Γιαννούλης Λαρεντζάκης
Γιάννης Αντετοκούνμπο

ΣΜΟΛ ΦΟΡΓΟΥΟΡΝΤ
Ιωάννης Παπαπέτρου
Αλέξης Μήτσιαλος

ΠΑΟΥΕΡ ΦΟΡΓΟΥΟΡΝΤ
Διαμαντής Σλαφτσάκης
Δημήτρης Αγραβάνης
Κωστής Γόντικας

ΣΕΝΤΕΡ
Μιχάλης Καμπερίδης
Πέτρος Μελισσαράτος

ΕΚΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΙΚΤΕΣ 18-20 ΕΤΩΝ ΜΕ 4ΕΤΗ ΧΑΜΗΛΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΟΒΑΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΦΗ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΠΑΙΚΤΕΣ ΜΕΤΑ ΤΑ 18 (ΛΙΝΟΣ,ΣΑΣΑ ΚΤΛ )ΕΞΑΙΡΩ ΠΑΠ ΓΙΑΤΙ ΕΦΕΡΕ ΛΕΦΤΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.....ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΔΕ ΚΑΝΕΙΣ!!!!!!!!!!!
SteelGandalf
Όχι μόνο δεν τα είδε κανείς, αλλά ήταν και λίγα για τις προδιαγραφές του παίχτη.
SteelGandalf
QUOTE(www.pressaris.gr)
Πρόταση ανανέωσης και στον Κώστα Χαρίση

Εκτός από τον Αντώνη Ασημακόπουλο πρόταση ανανέωσης της συνεργασίας του με τον Άρη δέχθηκε και ο Κώστας Χαρίσης και μάλιστα σύμφωνα με πληροφορίες η πρόταση αφορά διετές συμβόλαιο.


Ο Έλληνας σέντερ που έκανε καλό τελείωμα στο πρωτάθλημα και ήταν πολύ καλός στα πλέι οφ με τον Πανιώνιο βρέθηκε χθες στα γραφεία της ΚΑΕ Άρης και ενημερώθηκε από τους κίτρινους για την πρόθεσή τους να τον κρατήσουν στην ομάδα για άλλα δύο χρόνια. Δεν έχουν γίνει γνωστοί οι οικονομικοί όροι της πρότασης. Ο Χαρίσης θα μελετήσει την πρόταση και θα αποφασίσει σύντομα.


Θεωρώ απαραίτητη την παραμονή και των δύο συγκεκριμένων αθλητών. Εκτός από τις δεδομένες αθλητικές τους ικανότητες, διαθέτουν κι εξαιρετικούς χαρακτήρες, ήθος κι εμπειρίες, απαραίτητα εχέγγυα για μια ομάδα.

Εντωμεταξύ:

QUOTE(www.pressaris.gr)
O Γκάλης στην ΚΑΕ! «Θα βοηθήσω, όσο μπορώ για να βγει η ομάδα από το αδιέξοδο»!

Στο Αλεξάνδρειο Μέλαθρο βρέθηκε το μεσημέρι της Τετάρτης ο μεγάλος Νίκος Γκάλης, που μαζί με τον Αντιπρόεδρο της Κ.Α.Ε. ΑΡΗΣ, Χρήστο Γαλιλαία, επισκέφθηκαν το επίσημο κατάστημα της Κ.Α.Ε., “ARIS LEGEND STORE”.


Ο θρύλος του ελληνικού και ευρωπαϊκού μπάσκετ υπέγραψε αυτόγραφα στα μπλουζάκια μικρών φίλων της ομάδας που βρέθηκαν στο κατάστημα και δεν αρνήθηκε να φωτογραφηθεί μαζί τους!

Στη συνέχεια, ο Νίκος Γκάλης έκανε την ακόλουθη δήλωση στην επίσημη ιστοσελίδα της Κ.Α.Ε. ΑΡΗΣ:

«Βλέπω ότι από τη νέα Διοίκηση του ΑΡΗ γίνεται μεγάλη και σοβαρή προσπάθεια και εγώ από την πλευρά μου, θα βοηθήσω όσο μπορώ, ώστε να βγει η ομάδα από το αδιέξοδο».

Στο περιθώριο της επίσκεψης του Νίκου Γκάλη στο “ARIS LEGEND STORE”, ο Αντιπρόεδρος της Κ.Α.Ε. ΑΡΗΣ προσέφερε στον μεγαλύτερο Έλληνα αθλητή, συλλεκτικά μπλουζάκια της βραδιάς της 7ης Μαΐου.


Άντε ρε Νικόλα, βοήθα κι εσύ λίγο την κατάσταση...
Timemaster
QUOTE(SteelGandalf @ Jul 3 2013, 14:05 ) *
Όχι μόνο δεν τα είδε κανείς, αλλά ήταν και λίγα για τις προδιαγραφές του παίχτη.


Τα λεφτά τα είδαμε.... πήγανε σε Χατζηβρέττα, Ντικούδη και Κακιούζη (ή τουλάχιστον έτσι φάνηκε)
και για έναν παίχτη που έπαιξε μόλις 60 λεπτά όλη την χρονιά είναι καλά λεφτά....
όμως δε τα επενδύσαμε σωστά.

QUOTE(SteelGandalf @ Jul 3 2013, 19:02 ) *
Θεωρώ απαραίτητη την παραμονή και των δύο συγκεκριμένων αθλητών. Εκτός από τις δεδομένες αθλητικές τους ικανότητες, διαθέτουν κι εξαιρετικούς χαρακτήρες, ήθος κι εμπειρίες, απαραίτητα εχέγγυα για μια ομάδα.

Εντωμεταξύ:
Άντε ρε Νικόλα, βοήθα κι εσύ λίγο την κατάσταση...


όταν λες αθλητικές ικανότητες δε φαντάζομαι να εννοείς το άλμα τους την εκρηκτικότητα τους και την ταχύτητα που έχουν;
tongue.gif

για το ήθος του Ασημακόπουλου δε μπορώ να πω τίποτα. Ήταν ο αρχηγός της ομάδος και η σημαία της πέρσι μέσα και έξω από το παρκέ όμως ο Χαρίσης από ότι θυμάμαι δημιούργησε προβλήματα μέσα στη χρονιά και ο Αγγέλου δε τον πήρε σε ένα παιχνίδι για αυτό τον λόγο.


Υ.Γ. Είμαι ο μόνος που δε θέλω τον Γκάλη να έχει ενεργό ρόλο σε αυτό το χάλι της ομάδος;
SteelGandalf
Για ένα περιστατικό δεν μπορείς να κατηγορήσεις έναν παίχτη. Συμβαίνουν, κάποιες φορές, παρεξηγήσεις.

Δεν εννοώ, φυσικά, το άλμα, την εκρηκτικότητα και την ταχύτητα τους, λέγοντας αθλητικές ικανότητες.
tuareg
αγγελου κατα μανατζερ
http://www.basketplus.gr/index.php/rss-ari...u-kata-manatzer

Το καπαζογλου εννοει του Σαρικοπουλου...Τελειωμενος ο παικτης απο τον Αρη
SteelGandalf
Ο παίχτης θα χάσει κι όχι ο Άρης.

Νομίζω πως το συμβόλαιο του, έχει ανανεωθεί αυτόματα, αλλά μπορεί να το "σπάσει" ο παίχτης μέχρι τις 15 Ιουλίου.

Ο Μπόγρης είναι, νομίζω, προ των πυλών και αποτελεί μια πολύ καλή λύση στην συγκεκριμένη θέση. Τον ξέρουμε από το προηγούμενο του πέρασμα από την ομάδα μας.

QUOTE(www.pressaris.gr)
Πρόταση στον Πελεκάνο για τριετές συμβόλαιο!

Ο Άρης θέλει να κρατήσει τον Μιχάλη Πελεκάνο ως το τέλος της καριέρας του στην Θεσσαλονίκη και του κατέθεσε πρόταση για νέο τριετές συμβόλαιο, ενώ έγινε συζήτηση και για το θέμα των οφειλών!


Όπως ενημέρωσε η ΚΑΕ «ο πρόεδρος της ΚΑΕ Άρης και ο αντιπρόεδρος είχαν συνάντηση με τον μάνατζερ του Μιχάλη Πελεκάνου, στον οποίο κατέθεσαν πρόταση ανανέωσης της συνεργασίας των δύο πλευρών για 3 χρόνια, ώστε ο παίκτης να κλείσει την καριέρα του στον Άρη».

Ο Πελεκάνος έκανε πολύ καλή χρονιά με την φανέλα του Άρη, έχοντας σε 24 αγώνες κανονικής διάρκειας 11,6 πόντους, 4,3 ριμπάουντ και 1,9 ασίστ κατά μέσο όρο, ενώ στα πλέι οφ ανέβασε τα νούμερά του έχοντας 13,3 πόντους, 5,7 ριμπάουντ και 2,3 ασίστ.


Ο Μιχάλης επιβάλλεται να παραμείνει στην ομάδα.

Δεν θα σχολιάσω, προς το παρόν, τίποτα για τα όσα ακούγονται για το ενδιαφέρον του Παναθηναϊκού για τον Λευθέρη Μποχωρίδη. Αν προκύψει επίσημο ενδιαφέρον, βλέπουμε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.